PDA

Zobacz pełną wersję : SYPIALNIA - kolory, farby, style, realizacja



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8

eres@
10-03-2004, 22:09
Witam!
Pytanie do znawców tematu(myślę że takich tu wielu :wink: )
Jakie kolory ścian sprawdzają się w sypialni?
Pozdrawiam.

Kasiorek
13-03-2004, 11:47
Najlepiej odpoczywa się w kolorach zimnych
błękity,szare błękity, zielenie :wink:

helism
13-03-2004, 15:34
A co myślicie o kolorze fioletowym, tzn. chodzi mi raczej o kolor bzu? Marzy mi się taka sypialnia z prostymi drewnianymi meblami, brzozowymi. :P :) Tylko jakie dodatki do tego?

Kasiorek
13-03-2004, 21:22
helsim, pomyśl o dodatkach w kolorze kości słoniowej

crazy ivan
16-03-2004, 13:34
CZERWONY oczywiscie!

Majka
16-03-2004, 13:54
Prawie każdy, wykluczam jedynie kolory jaskrawe, czerwień i czerń.
Ja zasypiam w każdych warunkach, wystarczy że tylko przylozę glowę do poduszki :D

Slawek :)
16-03-2004, 14:07
Ja jednak optuję za ceglano-czerwonym mieszanym w dużej ilości z bielą.
Fajny jak się nie chce zasnąć :) .
Pozdrowienia

helism
16-03-2004, 18:34
Dzięki Kasiorku.
Do czarnego pokoju chybabym nie weszła. Czułabym się jak w grobowcu i opadłyby mnie czarne myśli.
A w czerwonym ... Jak chce mi się spać, to nawet czerwony kolor nie pomoże, a jak nie, to go nie potrzeba :wink: Poza tym czerwony pokój już przerabiałam (był właśnie z dużą domieszką bieli) i stwierdziłam, że na dłuższą metę jest to męczące. Narazie we wnętrzach unikam czerwonego jak ognia :)
Wydaje mi się, że fajnie mogą wyglądać w sypialni kolory pastelowe, rozbielone

Stokrotka
17-03-2004, 15:02
Ja myslę nad jakimś odcieniem kremowego - do tego fajnie pasują dodatki albo w ciemnym brązie, albo w błękicie - cała sztuka to dobrać odpowiedni odcień.

basiaijurek
19-03-2004, 21:16
Mam niebieską sypialnię, meble jasne drewno, śpię jak niemowlę- nie wszystkim się to podoba. A poza tym zauważyłam, że do niebieskiego nie pchają się owady!

Sonika
20-03-2004, 16:21
Z tymi owadami to sie zgadza. Dlatego dawniej, na wsiach malowano chalupy na bialo z dodatkiem niebieskiego.

ara
20-03-2004, 18:58
...niebieski lubię tylko kolor nieba i... chabry. Gdzie indziej mnie, nie wiedzieć czemu- przeraźliwie drzaźni.

Ech,już chyba zostanę przy białym.
pozdrawiam.

Didi
20-03-2004, 22:40
Ja wymalowałam na turkus!!

Natomiast lekki fiolet ma sąsiadka i wygląda pieknie. Moim zdaniem to najwaznieszy jest dobór odpowiedniego tonu w danym kolorze!!

Powodzenia

Szaran
21-03-2004, 01:33
Didi napisz jak sprawdził się u Ciebie turkus, bo mam wrażenie, że ten"lekki fiolet" u sąsiadki bardziej na Ciebie działa :D .
Pozdrawiam.

maginda
22-03-2004, 08:57
Nasza sypialnia wygląda tak:
na jednej ścianie jest szafa wnękowa (klon+matowe szkło),
druga (za wezgłowiem łóżka) jest koloru jogurtu jagodowego (tak mi się kojarzy),
trzecia fioletoworóżowa (ta podoba mi się najmniej, ale jest to ściana z oknem i drzwiami balkonowymi, więc nie ma zbyt dużo tego koloru)
czwarta (ta na którą patrzę leżąc w łóżku) + sufit w kolorze bardzo jasnofiołkowym (moja ulubiona!)
do tego meble sosnowe bejcowane na biało.
Po dwóch latach ciągle nam sie podoba!!!

22-03-2004, 12:54
Ja dopiero myślę nad kolorem, ale zero koncepcji. Mam komodę i łóżko ciemne-wiśnia. Podłoga bedzie biała (panel-biały dąb). Jeśli ktoś może poradzić to bardzo proszę.

jabandushi
28-03-2004, 22:43
gorgu
wszystko zależy od tego w jakich kolorach funkcjonujesz; ja pierwszy raz w życiu pomalowałam sobie sypielnię na zielono / taki złamany groszkowy/ i jestem zachwycona. Aby ściana za łóżkiem nie była zbyt monotonna zrobiłam sobie tynk strukturalny a na nim przecierki. Wymiary tego tynku są takie aby załózkiem powstało coś w rodzaju dużego zagłówka. Wygląda to nieżle. Jeżeli jednak masz pokój od strony północnej to lepiej pomaluj ściany na bardziej słoneczny kolor, bo zimą trudno będzie się zwlec z łóżka .
Zawsze fajnie też wygląda, jeżeli jadna ściana jest pomalowana na bardzo zdecydowany kolor / na klatce schodowej mam jedną ścianę w tynku strukturalnym w kolorze nieco zgaszonej "brudnej" pomarańczy/
Eksperymentuj:)))
pozdrowionka :lol:

29-03-2004, 08:01
jabanduschi (wybacz jeśli z błędem) eksperymentuję ale na razie w głowie. Myślę, że jak wszystko pójdzie OK to już w maju zacznę "wariacje" na ścianach :D

Maluszek
29-03-2004, 09:00
Moja sypialnia jest jasnoniebieska :D Dodatki będą białe. A mebelki - czereśnia.

29-03-2004, 09:05
Maluszek- u mnie podobnie (meble wiśniowe, biały parkiet) poza kolorem ścian, którego jeszcze nie ma. Również myślałam o jaśniutkim niebieskim jednak nie wiem czy nie bedzie za "zimno"(wrażenie) :-? .

Maluszek
29-03-2004, 09:08
gorgu77 - wg mnie raczej nie sprawia zimnego wrażenia (a ja jestem ciepłolubną osóbką :D) Tylko u mnie zamiast parkietu jest niebieściutka wykładzinka - może ona robi cieplejsze wrażenie? Muszę jeszcze kupić do okien białe podfruwajki i jakieś białe lampioniki :D

29-03-2004, 09:20
Oj Maluszku, to u ciebie jest b.ładnie. Aż Ci zazdroszczę. Kiedy u mnie będzie też ładnie- nie mogę się doczekać.
Oczywiście te białe panele zostaną w części przykryte jakimś fajnym pluszakiem. Podoba mi się jeden dywanik z Comfortu w kwiaty (kolor czerwony) Jeśli wybiorę opcję z tym dywanikiem to ściany- jasny błękit odpadają- może zdecyduję wtedy na kość słoniową. Oj pomysłów dużo tylko jak przyjdzie do wyboru to katastofa- który pomysł lepszy. :-?

Rethman
30-03-2004, 22:46
Sypialnia może być urządzona tematycznie, np jesli mamy kolekcję figurek, porcelany japońskiej lub chińskiej ( lub jakiejkolwiek innej), aranżacja może mieć charakter orientalny. Jeśli jesteśmy zwariowani na punkcie naszego hobbby lub zajecia , elementy związane z uprawianej dziedziny mogą znależć tam również miejsce. Doskonałym przykładem jest sypialnia dla chłopca-futbolisty, na 1 ścianie namalowana murawa piłkarska (zielona farba), lampa w kształcie piłki, na pozostałych ścianach elementy związane lub kojarzące się z grą, dywanik w tym samym temacie. Dla dorosłych sypialni warto wprowadzić nastrój i atmosferę intymności , romantyzmu - świece mile widziane. Np, jesli chcemy aby nasza sypialnia była naszą oazą, warto się skusić na baldachim i urządzić sypialnię w hinduskim stylu. Dużo miękkości, tkanin , poduszek, Mnie pomysłów nie brakuje , a Wam?

Kalina
30-03-2004, 23:22
Hmmm... wydaje mi sie, ze to zalezy od tego co jest wazniejsze dla danej osoby - pobudka, czy kladzenie sie spac. Jesli to 1-wsze to raczej polecane sa "zywe" kolory, pobudzajace (czerwien, pomarancz, zolty) Jesli 2-gie, to raczej zimne lub pastelowe. Albo takie jakie sie podobaja... :) Lepiej brac tez pod uwage strony swiata i slonce ( mocno oswietlony letnim sloncem zolty lub rozowy moze zabic,chyba ze ktos lubi mocne wrazenia) :wink:

Pozdrawiam.

Monika L.
07-05-2004, 20:55
RÓŻOWY :oops:

kasia.bee
22-06-2004, 07:40
Witajcie! Mam małą sypialnię (3x4). Wymarzyłam sobie bordowe ściany z dodatkami w kolorze starego złota. pasowałoby mi to do mebli. jednak obawiam się, że to zbyt ciemna kompozycja, na takie pomieszczenie.
Jakie kolory najlepiej zastosować w sypialni? Brak mi pomysłów...

BK
22-06-2004, 08:20
To zależy do czego sypialnia będzie ci głównie służyć ...
Bo jeśli do spania to moze jasne lekkie kolory
a jeśli nie tylko, to ta czerwień jest dobrym pomysłem :wink:
Ale tak poważnie to może być za ciemno do niewielkiego pomieszczenia i po paru latach może ci się po prostu znudzić.
Jeśli meble ciężkie, stylowe lub stylizowane na stare to może za ciężkie kolory
A jeśli lekkie, jasne nowoczesne mebelki to ta czerwień/bordo ale bez złota może bardzo fajnie wyglądać do tego jasne/białe /ecru firaneczki albo jeszcze lepiej zasłonki (sama nie znoszę firanek - za to podobają mi się kremowe zasłonki z lekkim wzorem typu Ikea.

Slawek :)
22-06-2004, 10:52
Cześć,
mamy podobną kolorystykę, ale w dużej sypialni - bordo na ścianach, z tym że nad łóżkiem namalowaliśmy taką geometryczną kompozycję - bodrdo z jasnym różem i okna na przeciw zostały od podłogi do sufitu (białego) ujęte takimiż różowymi pasami. Podłoga jest z desek sosnowych, meble częściowo białe, jedna ze ścian ma być docelowo zakryta lustrzano-białą szafą. Tak więc inne elementy rozjaśniają wnętrze - mamy zamiar powiesić tam także sporo jasnych grafik.
Może spróbuj tylko jedną, lub dwie ściany pomalować na ciemno w kontraście do reszty (np. ścianę przy łóżku), lub zastosuj wiele innych rozjaśniających elementów.
Pozdrowienia

kasia.bee
22-06-2004, 10:58
Chyba jednak będzie za ciemno... niestety. Mam bukowe meble i podłogę.

Bardzo lubię żywe kolory, może poradzilibyście jak mogłabym pomalować tą sypialnie. Odpada niebieski - bo tego koloru nie znoszę. W innych mam już pomaranczowe ściany, zielone i żólte. Na sypialmnie nie mam pomysłu.. A to wkońcu będzie najważniejszy pokój w moim domku :D

czupurek
22-06-2004, 10:59
a jakiś jasny typu ecru być nie może?

kasia.bee
22-06-2004, 11:01
musze się na tym zastanowić, wprawdzie uwielbiam ciemne, wyraziste kolory...

22-06-2004, 14:08
Moja będzie w kolorze lawendy. Brałam pod uwagę bordo, pomarańcz i intensywną żółć. Pomalowałam kawałki ścian- jeden kolor koło drugiego. Wygrała lawenda.

22-06-2004, 14:09
Aha- Kasiu masz małą sypialnię- ciemne kolory mogą ją optycznie jeszcze bardziej zmniejszyć.

BK
22-06-2004, 14:16
kasia.bee - bukowy to taki raczej jasny kolorek, prawda?
A mebelki proste czy fikuśne?
Bo jeśli w miarę proste to spróbuj w kolorze właśnie bordo-ciemnym, burgund, kolor wina etc. Będzie pięknie, do tego faktycznie grafiki - czarno-białe - w prostych jasnych ramkach
zasłonki ecru (żeby konweniowały z meblami i ramkami obrazków) z rzucikiem np. w ślimaczki :D żeby było wesoło, są takie w Ikei.

Jak nie lubisz jasnych, nudnych kolorów :D to nie rób nic wbrew sobie.

kasia.bee
22-06-2004, 14:49
tak, moje mebelki są w jasnym, ciepłym kolorze. Lewande mam w obecnym mieszkaniu i nie chce się powtarzac :)

Renia
22-06-2004, 20:07
Może morelowy, piaskowy, jasno-morski (to nie niebieski), różowy, kakaowy, złoty, gołąbkowy (to też nie niebieski), ceglasty ?
Ciekawie wygląda połączenie dwóch kolorów.
Twoja sypialnia powinna być raczej jasna, bo nie jest duża a ciemne kolory zmniejszają optycznie wnętrza.
Efekt końcowy zależy w dużym stopniu od dodatków typu: firany, zasłony, lampy, kinkiety, narzuty, pościel, ozdoby na ścianach typu lustra, obrazy oraz dodatków typu flakon z kwiatami dobranymi kolorystycznie, dywanik z ciekawym wzorem....trzeba przyjąć jakiś styl: wiejski, nowoczesny, romantyczny, ekstrawagancki, nie wiem jaki jeszcze.
Sporo pomysłów przedstawiają projektanci wnętrz w czasopismach, naprawdę można coś podpatrzeć.

duduś
22-06-2004, 22:44
Przepraszam ale jeżeli nie będziesz czuła się jak w pudełku( do tego ciasnym) ( ja osob. czułabym się jak w trumnie) - to wszystko jak w przysłowiu " degustibus non disputandum est"

oliwkaik
23-06-2004, 13:16
A może koral? w polączeniu z ecru dla rozjaśnienia?

kasia.bee
23-06-2004, 13:36
Dziekuje za pomysły!

kroyena
23-06-2004, 16:10
Kasiu
Powtórzę posta z kuchni skocz do kisku i Kup nowego Muratora z załącznikiem, fajna zabawa i swiatopogląd inny.

osowa
24-06-2004, 23:21
Jeśli można pozwolę dopisać się do reszty ze swoimi radami :P
Myślę , że skoro lubisz ten kolor i odpowiada Ci on nie musisz pomimo małego pomieszczenia całkowicie z niego rezygnować :
Sugerowałabym wybranie jak najaśnieszy odcień z palety w tym wybarwieniu , taki raczej pastelowy lekko naznaczony właśnie tym bordowym kolorem ...mam nadzieję , że rozmiesz co mam na myśli , natomiast zdecydowany odcień - czyli taki jak sobie wymarzyłaś zastosuj w dodatkach , czyli poduszce rzuconej niezobowiązująco na narzucie ( narzuta w kolorze ściany) , dobierz w tym właśnie bordowym kolorze abażur lampki nocnej , pokuś się o wykonanie borduriery , możesz ją wykonać całkowicie sama .Mam tu namyśli zrobienie takiego szlaczka na ścianie na przykład w połowie wysokości pokoju lub w małym , takim 20-30 cm odstępie od sufitu gdy pomieszczenie jest dość wysokie , co również optycznie go rozciągnie . Możesz też zastosować przecierkę tym kolorem na jednej ze ścian - doradzam tej dalej odsuniętej - bo ciemne kolory ją przybliżą . Zamów roletę w okno w tej tonacji , możesz też przewiesić przez karnisz materiał fantazyjnie przewiązany .Jak najbardziej stawiam na złote elementy tzn , np nóżka lampki złoto-lakierowany mosiądz , karnisz złoty , możesz też przypiąć ozdobnie materiał złotymi żabkami , a szlaczek zrobić na ścianie w połączeniu tych dwóch kolorów przy czym może jakiś wzór złotej lilijki harcerskiej?W temacie złotego koloru polecam troszkę złotego wosku na ścianie z przecierką - gwarantuję niesamowity efekt ! ( mam na myśli specjalny wosk , którym pokrywa się farbe strukturalną ). To wszystko kwestia fantazji . Przede wszystkim przypominam by wnętrze było spójne należy konsekwentnie trzymać się wybranych kolorów we wszystkim - wtedy nawet bałagan jeśli jest "monochromatyczny " nie razi tak w oczy :wink:

Może fotka poniżej przybliży Ci zagadnienie Borduriery i przecierki
P.s Wszystko robiłam sama ...tzn malowałam ścianę , wycięłam szablon i zrobiłam "szlaczek" , zrobiłam na stoliku również przecierkę-efekt przystarzenia oraz bukiecik , który na nim widać ....mam nadzieję ,że może to Cię zainspiruje :wink:
Powodzenia
http://foto.onet.pl/upload/47/88/_285001_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/29/85/_285003_n.jpg

hanusia
30-07-2004, 19:23
Ja bym Ci doradzała, jesli rzeczywiscie podoba Ci się ten kolor ,pomalowanie tylko jednej sciany na bordowo a pozostałe w bardzo jasnym beżu ,wanilii będzie to ładnie harmonizowało ze zlotymi dodatkami :roll:
Ja swoja sypialnie planuje pomalować całą na biało do tego dodatki mocno czerwone - wielki obraz na ścianę w kolorze czerwieni ,posciel .
Lóżko i komoda w bardzo jasnym beżu i dywanik tez jasny :o
mam nadzieję że będzie ładnie :)

ceridwen
26-04-2006, 11:19
Marzyła mi się bordowa sypialnia. Pomalowałam wszystkie ściany na kolor "karmazynowy przypływ", sufit mamy w kolorze "pastelowej orchidei" i nie wygląda to jakoś strasznie. Sypialnia przed remontem miała 19m2, zmniejszyliśmy ją jednak bo wybudowaliśmy garderobę z regipsów. Mamy meble BRW - komplet DREAM w kolorze klon nida, a podłoga i drzwi są w kolorze buku.

Różnego rodzaju dodatki typu: karnisze, gniazda, kontakty itd mamy w kolorze srebra (zwykle satynowy chrom). Rolety i ozdobne zasłonki są w delikatnym pomarańczowym kolorze.

Wiele osób mówiło, że będzie za ciemno, ale to nasza sypialnia, więc postawiliśmy na swoim... i teraz wszyscy nagle zmienili zdanie.

Daria
26-04-2006, 12:41
Skoro podoba Ci sie ten kolor to pomaluj , co tam!
tylko może zostaw jakieś 20-30 cm od sufitu w kolorze sufitu, o ile nie masz niskich pomieszczeń - to trochę optycznie powiększy sufit a więc i powierzchnię pokoju. Pozatym pobaw sie światłem, daj jego źródła w ciemne kąty i "rozepchaj" pokój. potraktuj te swoje bordowe ściany jako tło do gry światłem i tymi złotymi dodatkami. Jeżeli dodatki są bardziej stylowe niż nowoczesne to zrezygnuj z czarnobiałych grafik - nie będą pasować.

Moim zdaniem taki kolor bardzo pasuje do sypialni. Daje nastrój i klimat, poza tym mi osobiście lepiej się śpi jak jest ciemno a nie jasno.

możesz też pójść elegancko w orient i dołożyć kolory takie jak pomarańcz, żółty beżowo-złoty - nie rozjaśnią ale będzie więcej kontrastu.

W końcu gdzie jak gdzie ale w sypialni nie wszystko musi być dobrze widoczne 8)

Paulka
08-06-2006, 10:30
bordowa sypialnia moze być naprawdę ładna.
Pod warunkeim, ze nie jest "przyciężka"
http://img301.imageshack.us/img301/2070/sypialnia2me.jpg

http://img113.imageshack.us/img113/9756/syp1fk.jpg

albo ta: tylko nie wiem czy to bordo, czy raczej fiolet, ciemno w każdym razie :D ...:

http://img514.imageshack.us/img514/6033/sypial1le.jpg


http://img142.imageshack.us/img142/3343/bordo7go.jpg

motyczka
08-06-2006, 11:04
to fakt troszkę ciemno i zbyt fioletowo..ale utwierdzam sie w przekonaniu, ze jednak w tych tonacjach chcę sypialnie...
juz poruszałam ten wątek w "ciemnych ścianach"...

i to jest kolorek którego szukam,..i moze juz na dniach bedą tego efekty :D
http://www.naturallywood.net/images/photos/showcase2_pic2_large.jpg

Paulka
08-06-2006, 15:36
to fakt troszkę ciemno i zbyt fioletowo..ale utwierdzam sie w przekonaniu, ze jednak w tych tonacjach chcę sypialnie...
juz poruszałam ten wątek w "ciemnych ścianach"...

i to jest kolorek którego szukam,..i moze juz na dniach bedą tego efekty :D


To chyba nie musze prosić żebyś wkleiła?? :wink:
Czekam z niecierpliwośćią, podejrzewam, że nie tylko ja

A ta bordowa/ fioletowa sypialnia którą wkleiłam wcześniej jest bardzo dopracowana (miałam więcej jej zdjeć, ale gdzies mi się zawieruszyły), widać dbałość o szczegóły w np. fakturze pościeli, spince upinającej zasłonę i innych dodatkach
Myśle że w sypialni dodatki są bardzo, bardzo ważne.
Ja sobie własnie wypatrzyłam lampę na allegro :wink: :D Walczę, żeby jej nie kupić jeszcze (zanim dojdzie do umeblowania sypialni minie pewnie ze dwa lata :wink: )

motyczka
08-06-2006, 15:44
dokładnie...fotki bedą, ale moja sypialnia jest pusta,...mamy tylko łózko :wink: ...

w tej ze zdjęcia widac dopracowany kazdy detal..mała jest ale sliczniutka..też bym taka chciała :D

bakola
25-10-2006, 12:27
mam prostokatna sypialnie-na krotkiej scianie chcialam dac jasny pastelowy rozowy, a na scianie dluzszej chce dac jakis ciemniejszy kolor ale nie wiem jaki i o ile ciemniejszy. Mysle zeby rozowy kolor z krotszej sciany wchodzil na dluzsza sciane, ale nie mam pojecia ile cm? Sciana krotka ma 2,2m a dluga 4,4. Mam nadzieje ze jak pomaluje sypialnie w ten sposob stanie sie ona mniej prostokatna.

warkot
25-10-2006, 16:38
z różowym świetnie komponuje się szary (stalowy) i ciemny fioletowy

Annja
25-10-2006, 18:05
mam prostokatna sypialnie-na krotkiej scianie chcialam dac jasny pastelowy rozowy, a na scianie dluzszej chce dac jakis ciemniejszy kolor ale nie wiem jaki i o ile ciemniejszy. Mysle zeby rozowy kolor z krotszej sciany wchodzil na dluzsza sciane, ale nie mam pojecia ile cm? Sciana krotka ma 2,2m a dluga 4,4. Mam nadzieje ze jak pomaluje sypialnie w ten sposob stanie sie ona mniej prostokatna.

Jeżeli pomalujesz te dłuższe ściany na kolor ciemniejszy niż te krótsze to jeszcze bardziej optycznie zwęzisz i wydłużysz pokój. Raczej te krótkie ściany powinny być ciemniejsze. Ja radziłabym jednak cały pokój utrzymać w barwach pastelowych wtedy będzie wydawał się bardziej przestronny. Bardzo ładnie wygląda połączenie jasnego pastelowego różu, ale takiego chłodnego trochę liliowego, z seledynem. Do tego jasne meble, takie prawie białe np okleina brzozowa. Ale to wszystko oczywiście kwestia gustu

kasinka83
25-10-2006, 18:54
myślę podobnie jak Annja - róż i zieleń seledynek. Niestety nie mam żadnego takiego zdjęcia :-?

Anna Broc
25-10-2006, 21:36
No coz, laczenie kolorow to kwestia indywidualna. Ja lubie zestawienie rozowy - szar czy szaroniebieski, moze byc tez bladoniebieski. MOze byc inny odcien rozu. :wink:

wacława
07-03-2007, 23:12
przeczytałam dyskusje w tym temacie a skoro toczyła się ona dość dawno to na pewno są jej efekty. czy możecie pochwalić się realizacją pomysłów na zdjęciach?

kofi
23-06-2007, 18:55
Może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe zdjęcia sypialni?
Muszę w końcu pomalować własną, bardzo podobają mi się takie szlaczki od szablonów, jakie robiła Osowa, ale kompletnie nie mam doświadczenia...
Koloru też szukam, ale raczej jasnego, też mam bukowe łóżko i na razie sosnowe szafki, podłoga - brzoza i będzie bez dywanów chyba. Kapę mam fajną w naturalnym kolorze lnu w róże robione fakturą. Chciałam dać na ściany błękit, ale nie wiem, czy nie będzie za chłodno, może taki grecki błękit? Tylko jakoś ostatnio odchodzę od błękitów (w które ubierałam się przez 8 lat :wink: ostatnich) w stronę czerwieni (po okresie błękitnym, wchodzę w różowy, potem będzie kubizm 8) - jak u Picassa :wink: ).

Sonika
23-06-2007, 19:13
Ja od zawsze :wink: marzyłam o fiołkowej sypialni i na te fiołki w pierwszym rzucie pomalowałam ściany.
Fiołki ogólnie rzecz biorąc nie były złe jako kolor, ale było jakoś tak nieprzytulnie.
Przemalowałam na jasny krem i jest super.
Myślę, że lepiej mieć neutralny kolor i kontrastowe dodatki, niż na odwrót.

kofi
23-06-2007, 19:23
Myślę, że lepiej mieć neutralny kolor i kontrastowe dodatki, niż na odwrót.
Hmmm.... to wychodzi, że mam odwrotnie. Tzn. na razie mam bardzo neutralny kolor - szpachla :wink: Ta sypialnia tak na max. 2 lata, potem przenoszę się na górę, więc mogę zaeksperymentować...
Ale mój mąż strasznie się boi eksperymentów i szaleństw i troszkę tłumi moje zapędy 8)

Mohag
23-06-2007, 19:39
Wydaje mi sie ze przy kolorach scian w sypialni duze znaczenie maja meble. Jak sa w miare jasne to na ciemniejszy kolor mozna sobie pozwolic, jednak powierzchnia szafy jest spora, lozko mozna zascielic jasna posciela zeby rozjasnic wnetrze itp
Ja mam tez brzozowe meble, a raczej biale z dodatkiem brzozy i u mnie pomarancz sie sprawdzil .. teraz zastanawiam sie bo meble zostana te ktore mam nad ... wlasnie nie wiem nad czym, najpierw byla sliwka, pozniej fiolet, pozniej karamelowy a teraz juz nic mi sie nie podoba :roll:

Sonika
23-06-2007, 19:46
Jak kiedyś chodziłam po sklepach i oglądałam to i owo dzoszłam do wniosku, że do tych moich fiołków trudno będzie dobrać dodatki, tzn. wybór będzie limitowany, a jak zrobię neutralny kolor to i fiołki, i zieleń i wszystko co mi się zamarzy.
Teraz moja szafa zlewa się ze ścianą, a gdybym miała fiołki, to i szafa powinna być fiołkowa :roll: - nie jestem przekonana, czy by mi się to podobało :-? .

Mohag
23-06-2007, 20:06
uhu no wlasnie i tu jest pies pogrzebany :roll: :wink: do tego mojego pomarancza mam bordowy obraz, bordo szmatke przy oknie i bylo wszystko super, bo pasowala ciemno zielona, bordowa, szara, czerwona, pomaranczowa, zolta posciel... ale jak przyszla mi ochota na blekit to schodzilam sie zeby dostac posciel w blekitne i pomaranczowe kwiaty :lol:
I wlasnie dlatego przestraszylam sie mojej sliwki, bo co bedzie jak mnie naprzyklad na turkus przegnie :wink:

Sonika
23-06-2007, 20:13
Jak Cię przegnie :wink: na turkus to będziesz mieć problem , mnie może przeginać na co tylko chcę :lol: :lol: :lol: .

Mohag
23-06-2007, 21:19
wlasnie dlatego zastanawiam sie nad stara biela albo koscia sloniowa, zeby moglo mnie tez przeginac 8) :lol:

tomnow
25-06-2007, 22:32
Witam.
Jestem na etapie wyboru koloru ścian do sypialni. Podoba mi sie zielony kolor, czy ma ktoś z was pomalowaną sypilanię na zielono?
Proszę o wklejanie zdjęć! Wielkie dzięki!

kezcar
11-07-2007, 17:07
witam,
wlasnie tworzymy nasza sypialnie, wybralismy na nia nieduzy pokoj (10m2) i
chcemy zeby byla zolto-zielona:)wymyslilam sobie ze nie chce miec 'typowo'
pomalowanych scian...moj pomysl brzmi nastepujaco:
chce zeby na scianach pojawily sie oba kolory jasny zielony i zolty, problem
w tym ze nie chce miec calej jednej sciany zielonej drugiej zoltej itd tylko
kazdy kolor ma sie zaczynac w polowie jednej a konczyc w polowie drugiej
sciany:) Dodatkowo chcialabym zeby kolory nie laczyly sie linia prosta tylko
zeby nachodzily na siebie...tylko nie wiem jak je nalozyc...slyszalam kiedys
ze jak sie gazeta naklada kolistymi ruchami oba kolory na raz to zachodza ale
nie wiem dokladnie a nie chce skopac na wejsciu;)
pomysl wydaje mi sie niezly ale nigdy nie widzialam jak to wyglada juz na
scianach...zastanawiam sie nad efektem - czy nie pomniejszy/powiekszy to
pokoju...jak polacza sie te 2 kolory...
czy ktos sie na tym zna, ewentualnie wie/widzial...
prosze bardzo ladnie o rady:)

dżempel
11-07-2007, 17:53
jak to zrobisz to koniecznie daj fotki -sama jestem ciekawa rezultatu

Sylwia z Poznania
11-07-2007, 20:38
Witaj ja widziałam połączone kolory ale w poziomie. Bordo ze złotym a w miejscu połączenia taki bajerancki pasek z tapety (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) też w kolorze ordo ze złotym. Naprawdę efekt niesamowity.

79mirka
11-07-2007, 21:41
Ja w taki sposob chce polaczyc kolory scian w wiatrolapie, ale u mnie bedzie miodowy z ostrym pomaranczem. Niestety, sciana gotowa bedzie dopiero za 2-3 tygodnie, wiec na razie nie mam zdjec. A co do laczenia, to ja chce normalne-tzn. do polowy jeden a potem drugi kolor.

Włodek W.
12-07-2007, 01:00
Bardzo fajnie, kiedy jest po skosie przekątna ściany: dwa kolory zbliżone odcieniami .W kącie jest trójkąt z koloru :D .Córka sobie wymyśliła i jest Super. :o

KozAnka
12-07-2007, 09:44
a w miejscu połączenia taki bajerancki pasek z tapety (nie wiem jak to się dokładnie nazywa)
border :)

treissi
29-07-2007, 21:21
Witam!
Za dwa dni zaczynam malowanie w domu, jednakmam problem z doborem koloru ścian w sypialni...

Pomieszczenie ma wymiary 5m na 5m - jest typowym kwadratem. Znajduje się od strony zachodnio - południowej.

Chciałabym, żeby sypialnia była ciepła, przytulna i troszkę romantyczna. Wolałabym zestawienie 2 kolorków... mogłobybyć coć "fantazyjnego"... nie takie typowe proste malowanie... jednocześnie kolorki muszą być odpowiednie dla mojej 3-letniej córci, która sypia w tym samym pomieszczeniu.

Mile widziane propozycje aranżacji.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam Monika.

Agdula
29-07-2007, 21:37
:)
Ja lubię bardzo delikatne odcienie żółtego...wtedy jest zawsze słonecznie w pokoju. :) :)

agnieszkakusi
30-07-2007, 07:26
a ja mam fioletową sypialnię i jestem bardzo zadowolona :lol:

Pani Koala
30-07-2007, 07:53
Tylko błękit! Śpi się jak w niebie :lol:

myffa
30-07-2007, 08:02
polecam połączenie koloru miodowego z łagodną pomarańczą, ala meksykańska terakota... do tego białe dodatki

mi osobiście marzy się sypialnia miodowo-fioletowo-bordowa 8)

treissi
30-07-2007, 15:58
A mi, po obejrzeniu kilku czasopism, zachciało się czerwonego... Tylko wydaje mi się, że dla dziecka nie będzie odpowiedni... Więc pomyslałam, że może za łóżkiem (za głową) na szerokości łóżka zrobię taki pasek cimnej czerwieni, wychodząc trochę na sufit - tak do 1/4 długości... a ręsztę pomieszczenia pomaluję na kremowo... tylko z kolei kremowy nie jest raczej przytulnym kolorkiem... Jak myślicie co możnaby dodać do tej czerwieni? Dodam, że mam jasne mebelki...

izat
30-07-2007, 18:00
a po co tą czerwienią chcesz wychodzić na sufit???? :o :-?
może z brązem czekoladowym to połącz, ale będzie bardzo ciemno, chyba, że masz duuuużo światła dziennego i nie tylko ;)
z ecru to chyba lepszy pomysł, rozświetli pokój
a może kolor lnu?? :D

Magda25
30-07-2007, 20:38
polecam połączenie koloru miodowego z łagodną pomarańczą, ala meksykańska terakota... do tego białe dodatki


Bardzo podoba mi się Twój pomysł! Może wypróbuję u siebie :D Wcześniej myślałam o niebieskim, właśnie na taki kolor pomalowali sobie sypialnię rodzice męża, na początku była to świetna odmiana, ale teraz pokój jest zbyt "smutny", pomimo tego, że okno wychodzi na zachód.

Podobno do sypialni - niezależnie od strony, na którą wychodzą okna - najlepsze są różne odcienie brzoskwini.

andzia28
30-07-2007, 21:51
Miodowy i jasna pomarańcza jest w pokoju mojej 3,5-latki.Na górze-pomarańcza (ok.2,3wysokości ściany), na dole (1/3wys.) miodowy. Kolorki oddzielone dekorem z miśkami. Polecam, bo bardzo ładnie "grają" ze sobą. Tylko możesz sobie darować te miśki :wink:

d5620s
31-07-2007, 11:38
podoba mi sie połączenie seledynu lub łagodnej zieleni z fioletem-widziałam takie zestawienie ale nie wiem czy sie na to zdecyduję.
miodowy i pomaranczowy zawsze wyglądają ciepło -to dosc uniwersalne i bezpieczne zestawienie

andzia28
01-08-2007, 08:26
Oj ta zieleń z fioletem to trochę odważnie..

d5620s
01-08-2007, 09:54
w pastelu wcale nie....widziałam taka realizacje i wyglada to super

Aguś83
01-08-2007, 11:39
A mi, po obejrzeniu kilku czasopism, zachciało się czerwonego... Tylko wydaje mi się, że dla dziecka nie będzie odpowiedni... Więc pomyslałam, że może za łóżkiem (za głową) na szerokości łóżka zrobię taki pasek cimnej czerwieni, wychodząc trochę na sufit - tak do 1/4 długości... a ręsztę pomieszczenia pomaluję na kremowo...

Też spodobał mi się pomysł pomalowania kawałka ściany za łóżkiem na czerwono, a resztę ścian na jasny kolor. Tylko waham się na jaki :roll: Sypialnię mam dosyć dużą, położoną od strony wschodniej, ale jest w niej tylko 1 niezbyt duże okno :-? Jak pomalować pokój, żeby było przytulnie i nie za ciemno?? :roll:

agnieszkakusi
02-08-2007, 12:35
http://foto3.m.onet.pl/_m/70a2010bb65f6668aeb7b632bc893b6f,5,19,0.jpg
to nasza sypialnia w stanie "surowym" prosto po wstawieniu mebli. Na podłodze jeszcze leży folia, żeby nie pobrudzić wykładziny.

adamaria
03-08-2007, 09:24
Ja pomalowałam swoją sypialnie farbą Dulux. Kolor nazywa się "malinowy krzew". Piękna nazwa i piękny kolor (według mnie). Taki brudny róż. Ale do tej pory miałam niebieską, bo niebieski uspokaja i wycisza (podobno najlepszy do sypialni).
Zajrzyj na stronkę www.dulux.pl , może co Cię zainspiruje.

Aguś83
03-08-2007, 10:05
adamaria może wrzucisz jakieś fotki?? Jak podoba Ci się ten kolor w sypialni?? Nie drażni Cię?? Pomalowałaś fragmenty ścian czy całe?? :roll:

adamaria
03-08-2007, 11:02
Pomalowałam wszystkie ściany łącznie ze skosem i wygląda fajnie. Kolor nie drażni ani trochę, nawet jak świeci mocno słońce, bo to taki spokojny róż. Fotek nie mam na razie, postaram się wkleić po niedzieli, bo na weekend jadę do domku.

ochikarka
03-08-2007, 19:36
ja swoja sypialnie maluje na kremowo + jedna ściana za łóżkiem na czekoladowy brąz na tej ścianie umieszczę zdjęcie w sepii na płótnie lub w formie fototapety- myślę że będzie superowo

adamaria
08-08-2007, 08:04
Wrzucam fotkę mojego malinowego krzewu. Ale muszę powiedzieć, że jetem trochę zaniepokojona, bo ostatnio na forum przeczytałam dużo negatywnych opinii o farbach Duluxa.
http://images25.fotosik.pl/51/d6c8c2ec9a2cdf0cmed.jpg

Aguś83
08-08-2007, 09:04
To jest kolor malinowy?? Chyba nie do końca fotka odpowiada rzeczywistości :wink:

adamaria
08-08-2007, 10:52
No nie jest malinowy, ale ja nie mówiłam, że jest malinowy. Po prostu farba nazywa sie "malinowy krzew". Zdjęcie raczej dobrze oddaje rzeczywisty kolor. Taki blady róż.

Aguś83
08-08-2007, 11:00
Nazwa Malinowy krzew kojarzy mi się raczej z bardziej intensywnym odcieniem. :lol: A Twoje ściany mają przyjemny i delikatny kolorek :D

adamaria
08-08-2007, 11:30
No można powiedzieć, że nazwa rzeczywiście jest myląca, ale oni właśnie takie nazwy mają. W innym pokoju mam farbę o nazwie "francuska lilia"(też Dulux) i nie ma on nic wspólnego z bielą lilii. Jest to po prostu błękit.

Knife_Girl
09-08-2007, 22:27
A my dopiero co pomalowaliśmy sypialnię na takie kolorki i jesteśmy bardzo zadowoleni :D

http://nozowniczka.w.interia.pl/sypialnia1.JPG
http://nozowniczka.w.interia.pl/sypialnia2.JPG

jolariska
10-08-2007, 15:47
ja tam lubię pastele; a oto nasza sypialnia
http://www.jjola1.photosite.com/~photos/tn/12060386_348.ts1185827423000.jpg
http://www.jjola1.photosite.com/~photos/tn/12060410_348.ts1185827636000.jpg
http://www.jjola1.photosite.com/~photos/tn/12060363_348.ts1185827225000.jpg

agauminska
10-08-2007, 20:40
jolariska- piękną macie sypialnie, czy na ścianie jest tapeta?

Luiza_Czesiek
11-08-2007, 10:02
my w małej sypialni daliśmy kolorki: rubin i jasny beż farby http://images25.fotosik.pl/54/64a99a66dbc6423dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=64a99a66dbc6423d)

KOM44
13-08-2007, 11:04
Polecam błekity i niebieskie, wyczytaliśmu z żona, że uspokajają wyciszaja i podobno dobrze wpływaja na pozycie :lol:

agneska
13-08-2007, 19:26
To nasza sypialnia w stanie surowym. http://D/ZDJECIA/20060727/Antonina, Dom na górce 017.jpeg

Agdula
16-08-2007, 01:22
Polecam błekity i niebieskie, wyczytaliśmu z żona, że uspokajają wyciszaja i podobno dobrze wpływaja na pozycie :lol:

Ja też tak czytałam...że podobno delikatny błękit, niebieski- jest kolorem do sypialni.
Aczkolwiek nigdy tak nie miałam. Może jest tu ktoś kto ma te kolorki i wypowie się na ten temat...bo sama jestem ciekawa.

Sloneczko
16-08-2007, 10:37
Ja pomalowałam swoją sypialnie farbą Dulux. Kolor nazywa się "malinowy krzew". Piękna nazwa i piękny kolor (według mnie). Taki brudny róż. Ale do tej pory miałam niebieską, bo niebieski uspokaja i wycisza (podobno najlepszy do sypialni).
Zajrzyj na stronkę www.dulux.pl , może co Cię zainspiruje.

Prześliczny kolor ten "malinowy krzew". Próbka jest tu: http://www.dulux.pl/p_kolory_swiata_emulsja.html

Szukałam go po obejrzeniu tej sypialni na Allegro:

http://img341.imageshack.us/img341/8421/sypialniarowair1.jpg

http://www.allegro.pl/item223768007_piekna_sypialnia_jasmin_wysoka_jakos c_.html

To chyba taki sam kolor?

sebo8877
16-08-2007, 12:41
U mnie sufit - łososiowy
ściany - pachnący cynamon

Farby z Dekoralu

Sebo8877

Sloneczko
16-08-2007, 12:54
Sebuś, a mógłbyś pokazać zdjęcie? Moja wyobraźnia szwankuje w ten upał ;)

adamaria
17-08-2007, 07:44
Słoneczko, cieszę sie, że komuś jeszcze podoba się mój "malinowy krzew". Ja wciąż jestem zadowolona z wyboru.

Pani Koala
17-08-2007, 09:00
KOM44 napisał:
Polecam błekity i niebieskie, wyczytaliśmu z żona, że uspokajają wyciszaja i podobno dobrze wpływaja na pozycie


Ja też tak czytałam...że podobno delikatny błękit, niebieski- jest kolorem do sypialni.
Aczkolwiek nigdy tak nie miałam. Może jest tu ktoś kto ma te kolorki i wypowie się na ten temat...bo sama jestem ciekawa.

No właśnie pisałam już wyżej! Tylko błękity. Mam tak 10 lat i jestem baaaardzo zadowolona. Pan Koala też :lol: :lol: :lol: W nowym domku też będą błękity :lol: :lol: :lol:

sebo8877
17-08-2007, 14:51
Sebuś, a mógłbyś pokazać zdjęcie? Moja wyobraźnia szwankuje w ten upał ;)

Sloneczko -musisz uzbroić się w cierpliowść. Nie mam w pracy możliwości uplołdowania mojej www. Chyba że chcesz zdjęcia na maila (to zapodaj namiar)

Ale dopiero w poniedziłek.

sebo8877

hopki
17-08-2007, 15:27
sebo8877...a ja tez bym chciala zobaczyc Twoja sypialnie !!

a malinowy krzew rzeczywiscie jest slicczny!!juz dodalam do ulubionych :)

DarioAS
17-08-2007, 17:42
Knife_Girl, możesz powiedzieć jakie farby zastosowaliście? Pięknie to wygląda.

D`arek
17-08-2007, 20:12
Też w sypialni mam błękit a własciwie taką błękitna lawendę/ lawenda dekoralu/. W pozostałych pomieszczeniach ,po dwóch latach od zamieszkania, juz kombinuję na jaki kolor by zmienić ale z lawendy nie zrezygnuję. Miodowy u syna jest taki sobie, groszkowy u drugiego syna tez taki sobie, w salonie morela jakaś w sumie blada. A jak wchodzę do sypialni to myślę - to jest to!

gusia80
17-08-2007, 22:48
my też będziemy mieć niebieski...bo nie wyobrażam sobie sypialni w innym kolorze... teraz w mieszkaniu mamy tapetę ciemny błękit z żółtymi gwiazdkami, taką, że jak się zgasi światło to gwiazdki jeszcze 20 minut świecą....

d5620s
17-08-2007, 23:37
kurczę, a ja właśnie z błękitu w sypialni rezygnuję....
Nie podobaja mi sie odcienie niebieskiego w zestawieniuz pochmurnym niebem-nie chce mi sie wstawać z łóżka...
może gdyby to był taki lazurowy niebieski byłoby inaczej? ale ten mój nie jest wcale zimny....
w sypialni chce kolorek, który nas ozywi przed wstaniem z łozka i nie będzie męczacy wieczorem. Okno ozdobię lekkim pomarańczowym woalem, inne dodatki tez w pastelowej pomarańczy a ściana będzie ecru- bo przy takim kolorze nie mozna przesadzić:)

W sumie każdy powinien wybierac to co lubi-my nie znosimy ciemnych kolorów-liczy się przestrzen i jasność. Nie przepadam tez za mocnymi akcentami-wsciekła pomarancza, intensywna zieleń, bijacy po oczach zółty-wyjatek stanowi czerwona sofa w salonie na tle bladobezowych scian i takiejż podłogi- ten akcen daje nam sporo energii i pozytywnego nastawieni:a)

Sloneczko
17-08-2007, 23:44
Chyba że chcesz zdjęcia na maila (to zapodaj namiar)
Ale dopiero w poniedziłek.
sebo8877

Pewnie że chcę, ale będą chcieli i inni ;) Lepiej byłoby pokazać je raz na forum, ale jeśli nie dasz rady, to kliknij w "email" pod moim postem :)

Żelka
19-08-2007, 18:52
U mnie sufit - łososiowy
ściany - pachnący cynamon

Farby z Dekoralu

Sebo8877
Sebo, napisz prosze jak Wam sie malowalo, ile wychodzi farby na m2....
U nas jakos dwa razy wiecej niz napisane na opakowaniu. :roll:
Czy rozcieczales farbe woda czy malowales tak jak jest w opakowaniu?

sebo8877
20-08-2007, 09:31
Zelijka powiem Ci że na sufit (20 m2) poszło 2,2 litry

Na ściany troche ponad 40m2 - poszlo 6,5 litra (malowałem 2-krotnie czyli ok 80m2)

Ściany zagruntowane miałem jedynką - akrylową na gołe gładzie

Tak wiec jak widac wychodzi mniej więcej to co podaje producent. 10m2 z litra to wg mmnie wydajność ok.

Im jaśniejszy kolor tym mniej schodzi farby - im kolor ciemniejszy tym wydajność (niestety maleje) ja przyjąłem zasadę ze kładę podkład (zawsze) w kolorze zbliżonym do farby ostatecznej :)

Zdjęcia mam nadzieję uda mi się Wam jutro pokazać

Sebo8877

Żelka
20-08-2007, 10:23
Dzieki Sebo, to widze ze u nas to gruntowanie ktore bylo robione Unigruntem prawie rok temu, to juz chyba nic nie daje. :-?
Bo mi wczoraj na nieco ponad 30m2 poszlo 5l farby - jednokrotnie malowane.
A farba gesta jak budyn. :roll: Jak te farby do jednokrotnego malowania. Czy Ty rozcieczales farbe?
Wydaje mi sie, ze na to pierwsze malowanie bede musiala rozcieczyc, bo taka gesta slabo wchodzi w te nierownosci jakie sa przy tynkach cementowo wapiennych, no i ten unigrunt od roku chyba juz zdarzyl "wyparowac".....

sebo8877
20-08-2007, 14:27
Duszku - nic nie rozcieńczaj - bo wyjdzie ci mamałyga. Kup piliestrowy walek i włosiu 10-20mm i do boju.

Wałek taki: http://www.sklep.studio-aw.pl/go/_info/?id=1166

Pomijaj wałki sznurkowe i gąbkowe

Opisywałem gdzieś w wnetrzach (nie pamiętam juz jaki watek) jakie wałki do jakich farb

Sebo8877

Żelka
20-08-2007, 15:14
a ja mam jakis do farb duluxa :roll:
hm, gdzie ja znajde taki walek w calej Warszawie... Za duzo do prze-szukania... :wink:
Dzieki Sebus dam szefowi znac o tym walku...

Makary
20-08-2007, 15:19
A mi, po obejrzeniu kilku czasopism, zachciało się czerwonego... Tylko wydaje mi się, że dla dziecka nie będzie odpowiedni... Więc pomyslałam, że może za łóżkiem (za głową) na szerokości łóżka zrobię taki pasek cimnej czerwieni, wychodząc trochę na sufit - tak do 1/4 długości... a ręsztę pomieszczenia pomaluję na kremowo... tylko z kolei kremowy nie jest raczej przytulnym kolorkiem... Jak myślicie co możnaby dodać do tej czerwieni? Dodam, że mam jasne mebelki...
ja mam ciemny bordo za lozkiem, reszta to krem. tu na zdjeciu zamiast bordo wyszla ognista czerwien ale w rzeczywistosci jest o wiele ciemniej. pokoj jest sloneczny, tez poludniowo-zachodni, efekt swietny
http://www.empikfoto.pl/albumy17/168684/431007/previews/11889412_img_0158.jpg
http://www.empikfoto.pl/albumy17/168684/431007/previews/11889443_img_0161.jpg
http://www.empikfoto.pl/albumy17/168684/431007/previews/11889427_img_0159.jpg

Knife_Girl
20-08-2007, 22:19
Knife_Girl, możesz powiedzieć jakie farby zastosowaliście? Pięknie to wygląda.

Cieszę się, że Ci się podoba :) Ciemny to Dekoral - pachnący cynamon, a jaśniejszy to soczysty melon również Dekoral :)

Żelka
21-08-2007, 11:50
Makary a jakie kolory macie, jaka nazwa i firma? Tez planuje u nas bardzo podobnie... :D Bez to - jasny bez decorala a czerwien - to dojrzala wisnia - decorala... Ciekawe jak u mnie bedzie. :roll:

lubosz
23-08-2007, 08:34
ja mam lososiowy w sypialni i nie jestem zadowolony bo mi ciagle kobietka huczy nad uchem ze sie w nim zle czuje. A mi to osobiscie nie robi roznicy. Ale bede musial przemalowac;/ No to tyle na temat lososiowego z mojaj strony . Pozdrawiam

Makary
23-08-2007, 09:38
Makary a jakie kolory macie, jaka nazwa i firma? Tez planuje u nas bardzo podobnie... :D Bez to - jasny bez decorala a czerwien - to dojrzala wisnia - decorala... Ciekawe jak u mnie bedzie. :roll:

malowalismy tikkurila - numerow nie podam, bo nie pamietam :) ale to najciemniejszy z czerwonych i najjasniejszy z kremowych.

Żelka
23-08-2007, 12:50
Aha, ok, dzieki. :P

agawcia
27-08-2007, 13:30
Ja mam meble w sypialni brazowo-biale i teraz nie wiem jaki kolor scian by pasowal,poradzcie cos proszeeeeeee,Myslalam o blekicie alee czy to bedzie pasowalo????????

JustynaR77
26-09-2007, 15:41
Witam;
chcemy z mężem wkońcu przeksztalcić nasze mieszkanko na bardziej przytulne.
prosze o jakąs koncepcje...
Mam mała sypialnie na poddaszu - około 16-18 metrów, i jedno okno dachowe, strona zachodnia.
W sypialni jest łózko (IKEA) Malm, ciemy brąz, do tego dwa nocne stoliczki (ciemny brąz +szklana półka), komoda 5 szuflad (ta sama seria) oraz panele na podłodze (kolor jasny brąz,mieszany z biela i bardzo widoczne słoje).
Bardzo lubie drewno i jego wszelkie odcienie,ale jak wprowadzaliśmy sie - nie było czasu na marudzenie-wiec nie wszystko gra jak powinno.
Bardzo prosze o porade - jaki kolor dobrac do tego wszystkiego (aby był ciepły,dodawał energii)aby tak mała sypialnia i meble w niej - miały ajkis charakter.
Nie chciałabym nic z palety niebieskiej ..

Ps: chciałabym pokazac zdjęcie sypialni,tylko nei bardzo wiem, jak je tutaj umieścić ...

To_masz
26-09-2007, 16:22
daj coś w pomarańczu, połączonym z zielenią (tylko niech nie będą to odcienie z serii 'techno żarówa') powinno grać z naturalnym i nie tylko naturalnym kolorem drewna

możesz też zamiast pomarańczowego użyć czerwieni w zestawieniu z zielenią, też będzie energetycznie i nie nazbyt nachalnie

jea
26-09-2007, 17:14
Proponuję piaskowy, będzie grać z podłogą :roll:

P.S.
Wyślij mi na meila, to wstawię :D
Albo http://www.fotosik.pl/

jacekp71
27-09-2007, 23:40
nobiles, pory roku, jesien.
cos z tej serii ....

jagoda555
28-09-2007, 12:13
Ja mam podobie. Sypialnia na poddaszu, okno dachowe tylko mebelki i podłoga bardziej stonowane kolorystycznie. Do tego dołozyłam wiosnę brzozową nobilesu i jest super.

Grazia-Ol
05-10-2007, 17:56
Perłowo-szary kolor do sypialni.


Wybierałam z farb Tikurilla Optiva 5. Pierwsza próba- na ścianie wrzosowo-siny, druga- smutna szarość. W nocy ściany mogą straszyć :o.

Może komuś udało się trafić w numer i pamięta go? Rezi ma srebrny lub podobny (widziałam na zdjęciu części sufitowej chyba poddasza), ale nie chcę go już męczyć.

W beże i oliwki już trafiłam.Średni beż zdecydowanie kolor proponowany przez Rezziego. Inny X 461 na ścianie wyglądał rudo-musztardowy i całkowicie odbiegał od chłodnej kolorystyki Brecci Sarda.


:oops: Zaproponujecie srebrnej lub lekko szarej z odcieniem perłowym?

A może inną do sypialni?

Julka85
03-11-2007, 23:34
Ja mam zielono żółta sypialnię i czuje się w niej świetnie :wink:
Niestety nie wiem jak się załancza zdjecie :(

OK
04-11-2007, 10:07
Poczytaj tu ----->http://forum.muratordom.pl/kto-mnie-nauczy-wklejania-zdjec,t30921.htm

Plissss, wklej te zdjęcia, bo mam dokładnie taki sam zamiar, chciałabym podejrzeć co nieco :roll:
Jakby nie wyszło, to puść mi na maila, ja wkleję. Plissss :P

Darcy
04-11-2007, 10:44
Tutaj sypialnia w odcieniach oliwkowej zieleni. Bardzo spokojne i kojące kolory.

http://bi.gazeta.pl/im/0/2294/z2294980X.jpg

Jeśli dodać białe meble, robi się sielsko i rustykalnie:

http://img.timeinc.net/aolhome/i/design/sl/04/08/SL0408124c_1_x.jpg

Oryginalny pomysł na efektowne zaaranżowanie łoża:

http://images.jupiterimages.com/common/detail/06/81/22778106.jpg

Tu nieco nowocześniej. Proste meble i seledynowe ściany:

http://www.thefurniture.com/store/images/Alfemo/Bedroom_Sets/Contemporary/cascada/cascada_fullset_green.jpg

Mnie jednak w sypialni bardziej podobają się nieco żywsze barwy. :D

http://bi.gazeta.pl/im/0/2976/z2976980X.jpg

Julka85
04-11-2007, 15:02
To podaj mi meil to ci wyśle zdjęcia bo ja sie nie naucze wklejac :oops:

OK
04-11-2007, 16:32
Julka85, odbierz prywatną wiadomość :D . I spokojnie, nauczysz się :D , Ja się nie czuję na siłach uczyć, ale ktoś na pewno to zrobi :wink:

OK
04-11-2007, 22:01
Ściany Julki85 - dzięki Julka :D
http://foto1.m.onet.pl/_m/7f51b6a36ceac4bcfe14f38a0dbff0f5,5,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/b1977e096e0a8593a23fa52eebaa8091,5,19,0.jpg
http://foto2.m.onet.pl/_m/04a8c286f887687fa9af9fbccb9032fa,5,19,0.jpg
Bardzo fajnie to wyszło, kombinuję podobnie do swojej sypialni :wink:
A możesz jeszcze napisać, jakie to farby - firma, nazwa, numer, co tam dawałaś?
:D

Julka85
04-11-2007, 23:05
farba dulux A kolory to: słoneczny pocałunek i dojrzały groszek
Jest to mała sypialnia bo mieszkam w blokach ale lepsza taka niz żadna he he
:wink:

OK
04-11-2007, 23:08
farba dulux A kolory to: słoneczny pocałunek i dojrzały groszek
Jest to mała sypialnia bo mieszkam w blokach ale lepsza taka niz żadna he he
:wink:
Ja też metrażami nie szastam - patrz stopka :wink:
Dzięki za namiary na farby :D

Julka85
05-11-2007, 15:21
Proszę naucz mnie wklejać zdjęcia tak jak ty te moje
Podaje mój nr. gg 8779889
Oczywiście jak znajdziesz chwilke czasu
Pozdrawiam

OK
05-11-2007, 15:31
Spróbuję coś wieczorkiem popełnić na maila. Na pewno musisz sobie album założyć w internecie i tam wrzucić zdjęcia - bo z dysku ze swojego komputera nie wrzucisz.
Pozdrawiam

Julka85
05-11-2007, 16:50
Spróbuję coś wieczorkiem popełnić na maila. Na pewno musisz sobie album założyć w internecie i tam wrzucić zdjęcia - bo z dysku ze swojego komputera nie wrzucisz.
Pozdrawiam

Już umie wklejac zdjecia :wink:

OK
05-11-2007, 16:56
Spróbuję coś wieczorkiem popełnić na maila. Na pewno musisz sobie album założyć w internecie i tam wrzucić zdjęcia - bo z dysku ze swojego komputera nie wrzucisz.
Pozdrawiam

Już umie wklejac zdjecia :wink:

Zauważyłam w "łazienkach" :wink:

frosch
05-11-2007, 17:44
znalazlam przypadkowo w necie
moze komus posluzy jako inspiracja

http://www.farbqualitaet.de/Trends/aw2005/images/room_tr3_2.jpg

http://www.innenarchitektur-jany.de/uploads/pics/gruen.jpg

http://www.ferien-miete.de/objectpics/img43da3be1d22c36.18466503.jpg

http://www.urlaub-altea.de/SZ_gruen_500.jpg

Eluś
14-03-2008, 11:50
Odświeżam wątek bo szukam inspiracji na sypialnię. Wymarzyłam sobie zielony kolor na ścianach. Na zielonym ślicznie prezentują się olchowe mebelki, a ja takowe posiadam. Więc jeśli macie we wnętrzu kolor zielony, to czekam na podpowiedzi. Myślę, o dość nasyconej barwie bo mam dużą sypialnię i ciemny kolor optycznie ją pomniejszy. Ale to dość ryzykowne więc wolę się podeprzeć waszymi opiniami.

Ana27
14-03-2008, 13:12
...niebieski lubię tylko kolor nieba i... chabry. Gdzie indziej mnie, nie wiedzieć czemu- przeraźliwie drzaźni.

Ech,już chyba zostanę przy białym.
pozdrawiam.


:lol: :lol: :lol: mam dokladnie to samo....niebieski zle mi sie kojarzy :wink: dawno temu mieszkalam w takim starym bloku gdzie toalety byly na dworze ....jedna na trzy rodziny :-? .....i pamietam, ze jedna z tych toalet miala sciany koloru niebieskiego .....nie przeszkadzaloby mi to gdyby nie fakt, ze tam zawsze strasznie śmierdziało i w ogole bylo bardzo brudno ...... Od tego czasu mam zboczenie psychiczne :lol: i nigdy w zyciu nie pomaluje w domu scian na niebiesko :lol: :wink:

agata39
14-03-2008, 13:42
A moj mąż marzy o kolorze w odcieniu bordowo-malinowym.A że jest śpiochem i trudno mu rano sie dobudzić to chyba kolor dla niego.

jacekp71
14-03-2008, 13:43
u nas dominuje kolor JESIEN z Nobilesa (numer 8),
to taki amarant czy cos takiego ;-)
jest cieply, nastrojowo sie komponuje z ciemna stolarka .... eh ;-)

Eluś
14-03-2008, 17:31
Tak jak napisałam chodzi mi o zielony kolor inne już przerabiałam. Decyduje tu kolor mebli które najogólniej mówiąc są rudawe. Dlatego kolory o których piszecie nie będą pasować

bzx
02-06-2008, 23:07
ja konsultowałem wybór kolorów z panią architekt i dostałem 2 propozycje, kolory z wzornika PARA i odpowiedniki z Tikkurila, ale oczywiscie te dwa wzorniki różnią się więc odpowiedniki są przybliżone..

ja w końcu wybrałem przygaszone fiolety ;) ale ponizej wklejam te propozycje, moze komus się spodoba.. ponoć te pary kolorów dobrze ze sobą grają, ale ciężko było mi to stwierdzić przykładając kartoniki do siebie.. musiałbym zobaczyć na żywca.

wrzos z żółcienią
ściana za łóżkiem: PARA = P319-4 [Tikkurila = X419]
reszta ścian: PARA = P722-4 [Tikkurila = Y303]

czerwień z brązem
ściana za łóżkiem: PARA = P308-4 [Tikkurila = N332]
reszta ścian: PARA = P411-1 [Tikkurila = J476]

pozdro

Wren
03-06-2008, 08:36
Najbardziej neutralnym kolorem jest kolor brzoskwiniowy. Mam podobną kolorystykę sypialni do Ciebie i tez od strony zachodniej i mogę Ci śmiało polecić:)

Monika $ Seba
03-06-2008, 15:31
Witam;
chcemy z mężem wkońcu przeksztalcić nasze mieszkanko na bardziej przytulne.
prosze o jakąs koncepcje...
Mam mała sypialnie na poddaszu - około 16-18 metrów, i jedno okno dachowe, strona zachodnia.
W sypialni jest łózko (IKEA) Malm, ciemy brąz, do tego dwa nocne stoliczki (ciemny brąz +szklana półka), komoda 5 szuflad (ta sama seria) oraz panele na podłodze (kolor jasny brąz,mieszany z biela i bardzo widoczne słoje).
Bardzo lubie drewno i jego wszelkie odcienie,ale jak wprowadzaliśmy sie - nie było czasu na marudzenie-wiec nie wszystko gra jak powinno.
Bardzo prosze o porade - jaki kolor dobrac do tego wszystkiego (aby był ciepły,dodawał energii)aby tak mała sypialnia i meble w niej - miały ajkis charakter.
Nie chciałabym nic z palety niebieskiej ..Ps: chciałabym pokazac zdjęcie sypialni,tylko nei bardzo wiem, jak je tutaj umieścić ...

Z kolorami jest tak, że odbieramy je bardzo subiektywnie
Dla mnie kolory typu ostry -niebieski, -pomarańcz, -zielony (o ile nie są zastosowane w dodatkach) odbierają wnętrzu przytulność. Ale to tylko mój pogląd ...

u nas podłoga jesion,okna- mahoń, sypialnia ma 18m2 i wybraliśmy na ściany szary w połączeniu z bielą- lubimy ciemne kolory- sypialnia to miejsce do odpoczynku i "ponura" atmosfera tych szarych ścian dodaje naszej sypialni przytulności.
Przynam, że myślałam też o kolorze "musztardowym " czyli żółtawej zieleni z spokojnym tonie, a teraz wiem, że mogłabym nawet wykorzystać czerń w tym pomieszczeniu. Z tą myślą pozostanę do następnego malowania

co do wklejania zdjęć
1. otwórz stronę www.imageshack.us
2.za pomocą przeglądarki dodaj konkretne zdjęcie
3.kliknij "host it!
4. za przetworzeniu zdjęcia program wyrzuci kilka adresów , wybierz ostatni z nich
5. umieść go na w poście pomiędzy znakami
i gotowe, powodzenia M.

mikita
04-06-2008, 09:59
http://forum.muratordom.pl/kolor-w-sypialni,t23174.htm?highlight=sypialn*

Edybre
08-06-2008, 10:39
Ja mam w sypialni cafe late Doluxa, podłoga jasny brąz z ciemno-brązowymi, wyrażnymi słojami, okna orzech, lóżko i reszta mebli też będzie ciemna. Te jasne ściany świetnie wyglądają z zestawieniu z podłogą i dają tło dla ciemnych mebli i okna.

d5620s
08-06-2008, 18:26
swojego czasu skrytykowano mnie na tym forum za pomysł na pastelowozółta sypialnię. Pokój nie należy do jasnych i delikatny żółty w ciepłym odcieniu plus parkiet la pacho plus meble w podobnym odcieniu co podłoga. Załony mam długie na przelotkach białe i dodatki białe (wazon donica). Efek bardzo mi sie podoba bo rano wstaję w słonecznym otoczeniu. Wieczorem przy zaciagnietych zaluzjach koloru nie widać, więc ten pobudzający kolor mi nie przeszkadza. Drugą sypialnie mam w beżo-brązach. Niby fajnie, jak z prospektu ale mniej przytulnie. Wolę ta delikatnie zółtą....

Madziulka84
08-06-2008, 19:21
my mamy nastepujace kolory, nie przerazajcie sie, bo my uwielbiamy zywe kolorki ;)

przedpokoj- karmazynowy przyplyw duluxa cudnyyyyyyy
salon i kuchnia brzoskwiniowy z jesieni nobilesa
a w sypialni na poczatku kupilismy wiosne konicynowa nobilesa, ale za bardzo razila w oczy i kupilismy o ton ciemniejszy czyli leszczynowa

Wren
09-06-2008, 08:36
Słuchaj a moze spróbowałabyś drewanianą boazerię??? Drewno pasuje wszędzie i tworzy dobry klimat w pokoju. Masz panele ze słojami więc będzie pasowało:):)

cieszynianka
09-06-2008, 15:24
Słuchaj a moze spróbowałabyś drewanianą boazerię??? Drewno pasuje wszędzie i tworzy dobry klimat w pokoju. Masz panele ze słojami więc będzie pasowało:):)

A wtedy będzie jak w małym górskim schronisku :wink:

rogbog
09-06-2008, 22:12
Nasza sypialnia ma kolor-biała czekolada Duluxa.Jest to bardzo spokojny kolor.Okna i podłoga to kolor dębu.Natomiast ściany będą ożywione kolorem mebli i dodatkami na ścianie (nieco inna tonacja kolorystyczna,żeby nie było monotoni kolorów)
http://images34.fotosik.pl/278/506573f03ce0ddb9med.jpg
Pozdr

kasia i grzegorz
09-06-2008, 22:57
Witam Cię
Wiekszość przystaje za beżem brzoskwinią, dla mnie to już takie monotonne "beż i ciemny brąz"... może to co już masz w drewnie to wystarczy tych brązów.... A może ściany pastelowa wiosenna zieleń ,pościele w słodkiej zieleni z wzorem koloru śliwki lub wrzosu, wazoniki ,poduszki fioletowo śliwkowe a'la renkloda, koc , narzuta ... hm mnie sie podoba.... dodatki wrzos, lawenda lub śliwkowy z zielenią(seledynem)???
http://img380.imageshack.us/img380/6779/sypialniabe7.jpg (http://imageshack.us)
http://img516.imageshack.us/img516/8195/wrzosizielefe5.jpg (http://imageshack.us)

el-ka
09-06-2008, 23:54
My od dawna właśnie w sypialni stosujemy kolory żywe i słoneczne (ciepłe pomarańcze, żółcienie). Gdy kladziemy się spać, to po zgaszeniu światła kolory w niczym nie przeszkadzają przecież w spaniu, bo ich nie widać, a rano nawet jak jest pochmurny dzień ma się wrażenie, że świeci słońce. Źle się czuję zwłaszcza rano w smutnych, depresyjnych odcieniach lub zbyt ciemnych, ale także w bieli. Choć w katalogach takie sypialnie mi się podobaja.

weda
10-06-2008, 14:31
A ja mam różowy z czerwonym :)))

Lucyna1
19-06-2008, 10:13
Obecnie w sypialni mamy kolor kwitnący lotos ,a jedna ściana na wezgłowiu jest pomalowana farbą Noc Kairu. Kolorki bardzo przyjemne dla oka :) . Jednak coraz czesciej myślę o zmaianie na bardziej zdecydowane kolory. Białe ściany, na jednej jakaś ładna czarna wytłaczana tapeta. Sliczna biała pościel, biała pikowana narzuta na łóżko, jakies fajne abażury na lampki nocne i na sufitową. Zasłony i poduchy białe w czarne rzuciki. I moze zeby nie było za smutno to gdzie niegdzie jakies czerwone akcenty np donica z kwaitkiem. Narazie jeszcze nie kupilismy łóżka do sypialni-mysle ze bedzie drewniane bejcowane na bioało i ładnie bedzie kontrastowało z czarna dobrze oświetloną scianą :D . Moze cos wyjdzie z moich planów :)

patusia
27-06-2008, 22:55
Widziałam sypialnie (u mojej siostry) w kolorze wrzosu czy też lawendy z jasnymi drewnianymi meblami - wygląda pięknie. Ja mam niebieską i też mi się podoba. W nowym domu postanowiłam poeksperymentować. Będzie biało- szara, z czarnymi dodatkami. Jestem na etapie szukania biało-czarnych firanek i narzuty - nie jest łatwo.. :)

SZEFLERA
28-06-2008, 07:57
U nas zrobiliśmy lekki fiolet:
http://images34.fotosik.pl/301/f92d0bd72509d0ddm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f92d0bd72509d0dd.html)http://images31.fotosik.pl/301/2eaf3262f0207cf8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2eaf3262f0207cf8.html)


Drzwi są wengę i teraz nie wiem, czy szukać sypialni jasnej (pasowałaby do ścian) czy ciemnej (bo drzwi) :roll: Co radzicie?

A jak ktoś chce jeszcze podpatrzeć inny kolor, to na sypialnię fajny były jeszcze taki kawa latte:
http://images32.fotosik.pl/301/69731a2fd7941cb2m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/69731a2fd7941cb2.html)

Justynka
28-06-2008, 08:18
A moj mąż marzy o kolorze w odcieniu bordowo-malinowym.A że jest śpiochem i trudno mu rano sie dobudzić to chyba kolor dla niego.

Mamy w sypialni jedną ze ścian w kolorze malinowym oraz roletę w zbliżonym odcieniu. Natomiast reszta ścian jest ecru, taka śmietankowa, więc od początku nazwałam sypialnię malinami w śmietanie - jak dla mnie brzmi apetycznie :D .Dodam, że ta malinowa ściana jest u wezgłowia łóżku, znajduje się na niej pasek tynku strukturalnego, a nad nim kinkiety - oświetlony tynk daje fajny efekt. Podłoga też w ciepłym odcieniu - deski sosnowe bejcowane na tek.

iwett27
28-06-2008, 20:48
..a moja sypialnia bedzie bardzo romantyczna:) zadnych lamp, kinkietów, tylko swiece, kadzidełka, miekkie tkaniny, i dywan z długim włosem...sciany kremowe chyba.....:):)

OlaiPiotr
28-06-2008, 21:44
Widziałm sypialnie w szarościach i w takim szarym błękicie,do tego sosnowe proste meble.Bardzo mi sie spodobała pomimo ,iż zawsze byłam zwolenniczką ciepłych kolorków.
Moja obecna jest w brązie i delikatnym pomarańczu ale następna napewno będzie w zimnej tonacji.

cieszynianka
29-06-2008, 00:42
A ja właśnie dzisiaj kupowałam farby :D
Do sypialni wzięłam jasną oliwkę, myślę, że to bezpieczny kolor. Meble będą ... kiedyś w przyszłości, jeszcze nie wiem jakie :roll:
Na razie materac :lol:

Sloneczko
29-06-2008, 01:41
Natomiast lekki fiolet ma sąsiadka i wygląda pieknie.

Żartujesz? Gdzie? I jeszcze pięknie wygląda? :o :o :D

anna-maria3
29-06-2008, 08:15
Odświeżam wątek bo szukam inspiracji na sypialnię. Wymarzyłam sobie zielony kolor na ścianach. Na zielonym ślicznie prezentują się olchowe mebelki, a ja takowe posiadam. Więc jeśli macie we wnętrzu kolor zielony, to czekam na podpowiedzi. Myślę, o dość nasyconej barwie bo mam dużą sypialnię i ciemny kolor optycznie ją pomniejszy. Ale to dość ryzykowne więc wolę się podeprzeć waszymi opiniami.

Eluś, nie wiem, czy temat jeszcze aktualny... W moim dzienniku znajdziesz zdjęcia pokoju w kolorach zielonych i do tego jasne mebelki (u mnie akurat brzoza). Na wcześniejszych zdjęciach (chyba na 2 stronie) jest w nim tymczasowa sypialnia, później pokoik tymczasowo gościnny. Docelowo, za jakiś czas, chciałabym tam zrobić pokój dla dziecka ;)

Sloneczko
29-06-2008, 10:46
Aniu (?), przejrzałam i ja Twój Dzienniik :) Bardzo, ale to bardzo podoba mi się szara łazienka :oops: gdybym wpadła wcześniej na ten wątek, moja nie byłaby brązowo-beżowa ;)

Ale mam do Ciebie inne pytanie: jak poradziłaś sobie z lambrekinami?

http://img230.imageshack.us/img230/5483/hpim5243nx0.jpg

Chyba że zasłonki są tylko ozdobą i nie zaciągasz ich na okna?

anna-maria3
29-06-2008, 12:16
Słoneczko, mamy rolety zewnętrzne w całym domu, więc wszystkie zasłonki pełnią tylko funkcję ozdobną...

Co do łazienki... Rzeczywiście szara jest super, bo nie widać paproszków :) mnie bardzo podobają się brązowo-beżowe, ale ze względów praktycznych brąz i beż mam tylko (a może aż) w otwartej części domu. Reszta jest kolorowa :)

A wracając do sypialni... W mieszkaniu mamy wściekły pomarańcz (chyba dynia Dekoral), teraz w domu beż i zgaszone bordo. Trudno mi się wypowiedzieć, gdzie się lepiej czuję, bo atmosfera sypialni to nie tylko kolor... Zdecydowanie jednak lubię, jak sypialnia utrzymana jest w jasnej tonacji. Nie zniosłabym granatu, czerni, ciemnej zieleni... Za bardzo przytłaczające jak na pokój, który ma być wyciszający i przytulny...[/list]

Elfir
30-06-2008, 09:32
Ja mam sypialnie w kolorze ciemnej zieleni oliwkowej. Z dużą ilością zieleni i akwarium czuję się jak w lesie tropikalnym.

Sloneczko
30-06-2008, 12:33
Elfir, a mogłabyś pokazać zdjęcie dla lepszego wyobrażenia?
Brzmi zachęcająco (też mamy akwarium ;))

Elfir
30-06-2008, 15:24
Ale ja nie mam sypialni w domku jednorodzinnym, tylko zwykłym bloku.
Malowałam gotowcem duluxem, dawno temu , nie pamiętam na 100%. To był chyba odcień pistacjowy. Wyszedł zupełnie inaczej niż na rysunku z próbnika (miał być jaśniejszy)
Nie jest świetliście jasno, fakt, zwlaszcza, ze pokój wybitnie zacieniony. Ale i tak sie spi przy wylaczonym swietle, wiec co za roznica?
Rośliny wywędrowały latem na balkon (kolekcja storczyków i paproci), więc w pokoju jest pusto.

Kolejna sypialnia tez będzie zielona, leśno-elfia :)
Z jakimś szablonem drzewiastym na ścianie. Rysuje się go zadziwiająco łatwo, nawet odręcznie.

JANINKI-AMORKI82
30-06-2008, 15:58
my do tej pory mieliśmy sypialnie w kolorach: kawa z mlekiem, kremowy, jasny żółty, złoto pustyni ?!? (nie wiem jak to się nazywało) - następna będzie w zieleni :-D

(wcześniej zielony był przedpokój, teraz zielony jest przedpokój i miejsce komputerowe).

siostra ma w sypialni jedną ścianę wrzosową - też wygląda bardzo przytulnie, choć może troszkę zbyt "babski" ten kolor.

Sloneczko
30-06-2008, 19:14
Ale ja nie mam sypialni w domku jednorodzinnym, tylko zwykłym bloku.

Ależ dla mnie nie ma znaczenia, czy w bloku, czy w domku. Najważniejsze by było przytulnie :)

agussia
30-06-2008, 19:44
witam mam pytanie. jestem w trakcie remontu sypialni na poddaszu i mam pytanie co do kolorow narazie wybralam kolor jasnozolty i za łozkiem chce mic kolor brazowy ale bardzo jasny cos podobnego do kawy latte i teraz chce dodac jeszcze biale lozko i FIOLETOWE dodatki (zaznaczam ciemny fiolet cos w stylu sliwki) czyli fioletowa szafe fioletowy kwiat ktory bedzie namalowany na scianie za lozkiem i fioletowe dodatki czy waszym zdaniem ten fiolet pasuje? jesli nie to jaki kolor polecacie?acha i chce aby to wnetrze bylo nowoczesne a dziekuje bardzo za pomoc i pozdrawiam

DorciaIQ
26-09-2008, 10:53
Teraz mam bordowe rolety i...mam seksona sypialnie..az chce sie w niej spac.... :D
To chyba powinno chcieć się NIE spać? :lol:

Justynka i Lucynka :wink: - z tego co piszecie, to macie bardzo ciekawe sypialnie: można prosić o jakieś foteczki? :D

DorciaIQ
26-09-2008, 10:54
witam mam pytanie. jestem w trakcie remontu sypialni na poddaszu i mam pytanie co do kolorow narazie wybralam kolor jasnozolty i za łozkiem chce mic kolor brazowy ale bardzo jasny cos podobnego do kawy latte i teraz chce dodac jeszcze biale lozko i FIOLETOWE dodatki (zaznaczam ciemny fiolet cos w stylu sliwki) czyli fioletowa szafe fioletowy kwiat ktory bedzie namalowany na scianie za lozkiem i fioletowe dodatki czy waszym zdaniem ten fiolet pasuje? jesli nie to jaki kolor polecacie?acha i chce aby to wnetrze bylo nowoczesne a dziekuje bardzo za pomoc i pozdrawiam
Brąz, beż (latte) + ciemna śliwka to moim zdaniem piękne połączenie i takie będzie dominować w moim domku (a przynamniej taka jest wersja aktualna... :wink: ) No i to może być moim zdaniem zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne.

marcin g
27-09-2008, 15:27
Witam,

Ja stawiam na złamane barwy, które na pierwszy rzut oka nie rzucają się w oczy. Przy małych pomieszczeniach, ze średnim doświetleniem, a takie są w większości bloków np. byłoby zabójcze dla wnętrza stosowanie mocnych, ciemnych barw. Przy ekspozycji jednej ze ścian można pokusić się o inny, wyrazistszy kolor. O ile mamy an to miejsce, gdyż ja osobiście staram się nie zastawiać ścian meblami i ograniczyć ich ilość. W kuchni mam mieć szarą ścianę, jako tło dla białych mebli. W sypialni zdecydowałem się na delikatny szarawy kolor z domieszką ciepłego odcienia beżu. W jasnym świetle wygląda na ciepły, a w ciemnym jest bardziej stalowy. Sufit jest biały. Nie planuję malowania do sufitu ścian, tylko zostawiam opaskę na 30 cm. Jak będę miał co fotografować to mogę tu wrzucić.

DorciaIQ
27-09-2008, 20:24
Ktoś tu mówił o bloku? :o :roll: :wink:

Mymyk_KSK
27-09-2008, 21:27
Nasza sypialnia jest na poddaszu, 13m2. Ściany pomalowaliśmy na kolor łososiowy - 2 odcienie - ciemniejszy na ścianie kolankowej, skosie i suficie a jasniejszy na pozostałych ścianach.
http://www.dulux.pl/swatch/mango_melody_2.jpg
http://www.dulux.pl/swatch/mango_melody_4.jpg

Parkiet bukowy (o takim delikatnym łososiowym odcieniu), łóżko i stoliki ciemnobrązowe, natomiast ciemnoczerwone są narzuta na łóżko i toaletka (antyczny mebelek z mahoniu przemalowany przez domorosłego stolarza - ale wygląda świetnie). O dziwo ciemnoczerwony wcale nie kłóci się z łososiowym, zaś całość jakoś dziwnie przypomina mi - kolorystycznie - tort szwarcwaldzki ;-) Pokój jest bardzo jasny a zarazem "ciepły".

Jaguśka
27-09-2008, 23:31
nasza sypialnia
http://img253.imageshack.us/img253/8629/fotka184640x480nx2.jpg (http://imageshack.us)
http://img253.imageshack.us/img253/fotka184640x480nx2.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img253/fotka184640x480nx2.jpg/1/)

Jaguśka
27-09-2008, 23:32
juz umiem wklejać zdjęcia :D syn mnie nauczył :lol:
sypialnia jeszcze w robocie , pościel przypadkowa ale niedługo skończymy a tu zdjęcie z drugiej strony
http://img516.imageshack.us/img516/4897/fotka179640x480cw9.jpg (http://imageshack.us)
http://img516.imageshack.us/img516/fotka179640x480cw9.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img516/fotka179640x480cw9.jpg/1/)

agni71
27-09-2008, 23:47
Ja mam żywo niebieskie sciany w slonecznej sypialni i bardzo sobie chwalę. Malowane 5 lat temu i teraz chcę powtórzyc ten kolor. taki niebieski, jak drzwi i okna na santorini :-)
Do tego mam meble sosnowe bejcowane na bialo - widac strukture drewna, bardzo fajnie sie to komponuje.

Patisiak
28-09-2008, 11:16
Ja lubię spać w ciepłych kolorach. Teraz mam brzoskwinię i cytrynkę, choć w nowym domu pewnie będę chciała zmienić, bo mi się opatrzyło nieco... Myślę o wanilii, beżu i do tego jedna ściana wyraźniejsza - np tapeta wiśniowa/bordo.

Ana27
28-09-2008, 18:06
Nasza sypialnia jest na poddaszu, 13m2. Ściany pomalowaliśmy na kolor łososiowy - 2 odcienie - ciemniejszy na ścianie kolankowej, skosie i suficie a jasniejszy na pozostałych ścianach. Parkiet bukowy (o takim delikatnym łososiowym odcieniu), łóżko i stoliki ciemnobrązowe, natomiast ciemnoczerwone są narzuta na łóżko i toaletka (antyczny mebelek z mahoniu przemalowany przez domorosłego stolarza - ale wygląda świetnie). O dziwo ciemnoczerwony wcale nie kłóci się z łososiowym, zaś całość jakoś dziwnie przypomina mi - kolorystycznie - tort szwarcwaldzki ;-) Pokój jest bardzo jasny a zarazem "ciepły".

hmmmm......bardzo intrygujacy opis...strasznie jestem ciekawa jak wyglada Wasza sypialnia 8) .....z opisu wnioskuje, ze bardzo oryginalnie.....a szczegolnie zainteresowala mnie ta toaletka i wlasnie ten lososiowy kolor

Jaguska, bardzo ladna i przytulna sypialnia :D

wroclawianka
29-09-2008, 00:21
u mnie sypialnia w dwóch odcieniach fioletu
http://pl.fotoalbum.eu/images1/200809/59225/149655/00000007.JPG

Nefer
29-09-2008, 00:26
czekolada. Zawsze kojarzy mi sie z przyjemnością. A przyjemność kojarzy mi się wiecie z czym... :)

Jaguśka
29-09-2008, 08:24
Ana27 dziękuję :D

za dostawioną ścianką jest (będzie) garderoba z wejściem z obydwu stron łóżka. Ściana brązowa miała być bardziej czekoladowa ale wyszło inaczej.

Malwi
29-09-2008, 09:52
Niezły pomysł z tą garderobą. Co do koloru, nie wyobrażam sobie tak ciemnego odcienia w sypialni. Preferuje raczej coś jaśniejszego, te kolory są dla mnie bardziej pozytywne. U siebie w sypialni mam 2 odcienie oliwkowego, jak dla mnie idealny kolor do sypialni.

DorciaIQ
29-09-2008, 10:22
Wrocławianka, bardzo mi się Twoje kolory podobają (aczkolwiek na zdjęciu nie wyglądają na fiolet :wink: ), do tego bardzo ciemne meble - miodzio :P

Lucyna1
29-09-2008, 16:26
My obecnie mamy sypialnie w kolorze kwitnącego lotosu z jedna mocniejszą ściana o nazwie noc Kairu. Mówiąc szczerze już mnie trochę mdli o tych wszechobecnych fioletów i fiołków :-). Postanowiłam przemalować sypialnie w bardzo zdecydowane kolory-jaśmin,czerwony ,czarny.Chodzę z tym pomysłem od 2 miesięcy i zastanawiam się czy to będzie dobry wybór. Ale pewnie dopóki nie pomaluje to sie o tym nie przekonam.

DorciaIQ
29-09-2008, 17:31
Justynka i Lucynka :wink: - z tego co piszecie, to macie bardzo ciekawe sypialnie: można prosić o jakieś foteczki? :D
Lucyna Ty słuchasz jak się do Ciebie mówi? :wink: O tym Kairze to już mówiłaś, a ja się upraszam: POKAZUJ :lol:

Sloneczko
29-09-2008, 17:40
czekolada. Zawsze kojarzy mi sie z przyjemnością. A przyjemność kojarzy mi się wiecie z czym... :)

Zaczątki naszej czekoladki w sypialni :) Ściana z oknami i drzwiami na taras ma trzeci kolor: jasno beżowy

http://img511.imageshack.us/img511/6626/czekoladanacianie2wh8.th.jpg (http://img511.imageshack.us/my.php?image=czekoladanacianie2wh8.jpg)

prystelka
30-09-2008, 07:53
Też mam problem, na początku również myslałam o fiolecie lub różu ale jakos mi nie pasuje coś... :-? Chyba się zdecyduję na brązy i beże :D

CoolaTT
30-09-2008, 07:57
A nam wyszło tak:

http://images40.fotosik.pl/14/29b1afc4931d80bemed.jpg


Do tego jest już też jasna klonowa podłoga.

Lucyna1
30-09-2008, 08:30
Dorcia IQ-przywołałaś mnie do porządku od samego rana :D
Odgrzebałam jakie s foty z archiwum :-)

Tak to wyglądało w fazie rozwoju:

http://images24.fotosik.pl/138/f1b458c27319b6b0.jpg (www.fotosik.pl)

tak juz po lekkim zadomowieniu
http://images27.fotosik.pl/157/9a246f887e9953a5.jpg (www.fotosik.pl) :D

Wiem ze nie rzuca na kolana :D .
Moja siostra też miała fiołkowa sypialnie i przemalowała na orzechowy brąz.
Wyszła pięknie- ma białe dodatki jak meble ,pościel,firanki-które fajnie odświeżają ten brąz.Bardzo mi sie podoba

DorciaIQ
30-09-2008, 10:02
Dorcia IQ-przywołałaś mnie do porządku od samego rana :D
(...)
Moja siostra też miała fiołkowa sypialnie i przemalowała na orzechowy brąz.
Wyszła pięknie- ma białe dodatki jak meble ,pościel,firanki-które fajnie odświeżają ten brąz.Bardzo mi sie podoba
Hihi lepsze to od budzika, co? :lol:
Mi się podoba, oryginalnie to wygląda i musi przyjemnie się spać. No ale wkopałaś się z siostrą i teraz musisz jej fotki wkleić :D

Słoneczko bardzo apetyczna ta Twoja czekoladka - aż mi się przypomniało że dziś jeszcze nie jadłam :D Nie wiem tylko czy w takiej bym nie chodziła zawsze spać z uczuciem że jestem głodna... :oops: :wink:

Sloneczko
30-09-2008, 10:10
Słoneczko bardzo apetyczna ta Twoja czekoladka - aż mi się przypomniało że dziś jeszcze nie jadłam :D Nie wiem tylko czy w takiej bym nie chodziła zawsze spać z uczuciem że jestem głodna... :oops: :wink:

I o to chodzi :D:D

superiwona
30-09-2008, 10:20
witam
obecnie mam sypialnie koloru ceglastego z dodatkami z jasnego drzewa plus bezowe narzuty i troche koszyków plecionych z ikea ale mam sypialnie z oknami od południa i zachodu w nowym domu sypialnie mam tak samo usytuowana i powiem wam nigdy wiecej takich kolorów w sypialni. latem czuje sie po prostu jak w piekarniku.
obecnie zastanawiam sie nad kolorystyką: stare złoto na narzutach i dodatkach, ciemne meble, tapata w wezglowiu lozka złoto-czarna welurowa, czarny zyrandol krysztalowy sciany w podobnej kolorystyce moze cos caffe latte?, ale ganeralnie ma byc ciemna sypialnia

ale fiolety i wrzosy tez mi chodza po glowie :D
pozdowienia

Gabi.gg
01-10-2008, 01:32
Każdy kolor byle nie zielony. Podobno wtedy nici z seksu. :lol:

julita151
02-10-2008, 12:55
Witam! Mam mały pokoik i troszkę cięzko mi sie zdecydować na kolor ścian... podłoga jest w kolorze pastelowej zieleni. Myślałam o fioletowych ścianach tylko nie wiem jaki odcień. Może Wy mi coś doradzicie? Dodam jeszcze, że nie chodzi mi o nudne połączenia. Pozdrawiam!

emma2008
02-10-2008, 13:10
u mnie sypialnia w dwóch odcieniach fioletu
http://pl.fotoalbum.eu/images1/200809/59225/149655/00000007.JPG

Fiolet to nie jest mój ulubiony kolor, ale całość wygląda świetnie.
Bardzo ładne meble.
Czy możesz napisać jakiego producenta?

wroclawianka
02-10-2008, 14:34
fiolet to tez nie mój kolor ale wszystko mam w brązach i sypilanie chciałam inna , meble firmy PAGEDMEBLE

pozdraiwam

Lucyna1
03-10-2008, 09:38
Specjalnie dla Dorcia IQ zdjęcia sypialni mojej siostry,która zrezygnowała z fiołków na rzecz brązów.

http://images47.fotosik.pl/16/aafc389f52abe56d.jpg (www.fotosik.pl)

ściana po przeciwnej stronie łózka

http://images49.fotosik.pl/16/cd408e70835def4a.jpg (www.fotosik.pl)

małaMI
03-10-2008, 09:45
a ja właśnie mam na zielono. zastanawiałam się nad jasnym fioletem, ale jednak zostałam przy pierwszej wersji - jaśniutki zielony.
Przez kilka lat mieszkałam w mocnych kolorach i mnie one zmęczyły. Tym razem wszystko jest bardzo jaśniutkie.


PS zielony nie odbiera ochoty, wręcz przeciwnie ;)

Perłóweczka
12-10-2008, 17:36
witam . szukam pomysłu na urządzenie sypialni. może ktoś z was pochwali się wnętrzami swojej sypialni. pozdrawiam. :P

ingga
01-02-2009, 01:20
Może jeszcze ktoś pochwali się swoja sypialnią? :lol:

mkkafe
01-02-2009, 23:23
w mojej dominuje czerwien i braz, z dodatkiem rozu - no sciany sa rozowe (2 odcienie)
w zyciu bym kiedys nie pomyslala ze zrobie taka kolorowa sypialnie
spi sie tutaj wwspaniale, przytulny klimacik

http://img124.imageshack.us/img124/9826/28208491zo0.jpg (http://imageshack.us)

http://img222.imageshack.us/img222/1281/15964292uc5.jpg (http://imageshack.us)

i po zmroku
http://img207.imageshack.us/img207/2136/44368818kf3.jpg (http://imageshack.us)
http://img207.imageshack.us/img207/7839/23509221if9.jpg (http://imageshack.us)

mkkafe
01-02-2009, 23:43
i jeszcze ta blado rozowa sciana
http://img135.imageshack.us/img135/4166/lozodl2.jpg (http://imageshack.us)

monah
01-02-2009, 23:44
i jeszcze ta blado rozowa sciana
http://img135.imageshack.us/img135/4166/lozodl2.jpg (http://imageshack.us)

ano bardzo sympatyczna sypialnia :)

monah
02-02-2009, 00:27
dawać real foty!

WhyNot
02-02-2009, 00:58
wow......przy swiecach w sypialni to tylko widzajna pink, czyli cos pociagajacego.

teraz już za późno na foty, ale postaram się zrobić, nocą, przy świecach

szkoda , ze jest srodek dnia i do nocy daleko.

edit-blondi
02-02-2009, 10:52
a czy moglibyscie podrzucić mi kilka propozycji sypialni... :lol:
marzy mi sie fiolet - śliwka, sypialnia w charakterze takim .... no.... bradzo zmysłowym:)
podłoga będzie jasna (jesion), mebelki mają być ciemne (orzech lub coś podobnego), stolarkę drzwiową mam też w tym kolorze.

macie jakies propozycje :lol:

tuuska1
02-02-2009, 16:01
Moja sypialnia dopiero się tworzy, mebli na razie brak. Pod skosem bardzo ciemna tapeta, ściany szare, obok drzwi do garderoby. Wychodzi coś takiego

http://www.fothost.pl/upload/09/06/94e32b8d.jpg

http://www.fothost.pl/upload/09/06/c2e5f13c.jpg

Marta-Kowalska
02-02-2009, 16:29
Cześć:)
A ja wyśmienicie odpoczywam w kolorze bieli i złota (małe dodatki) tak też wygląda moja sypialnia.

DorciaIQ
02-02-2009, 17:46
Cześć:)
A ja wyśmienicie odpoczywam w kolorze bieli i złota (małe dodatki) tak też wygląda moja sypialnia.
Nie ma tak - foty dawaj! :lol:

asizo
02-02-2009, 18:03
U mnie dopiero się robi, ale cała sypialnia będzie w kolorze magnolia (dulux), a ściana za wezgłowiem czekoladowa (tikkurila).
http://images26.fotosik.pl/320/3eca8ab622090075.jpg (www.fotosik.pl)

DorciaIQ
02-02-2009, 18:12
a czy moglibyscie podrzucić mi kilka propozycji sypialni... :lol:
marzy mi sie fiolet - śliwka, sypialnia w charakterze takim .... no.... bradzo zmysłowym:)
podłoga będzie jasna (jesion), mebelki mają być ciemne (orzech lub coś podobnego), stolarkę drzwiową mam też w tym kolorze.

macie jakies propozycje :lol:
Też lubię takie kolory :)
Takie coś znalazłam (na innym wątku :oops: :P )
http://www.multicotton.eu/images/Galerie/1215549607_selis-czarny.jpg

Konefka
03-02-2009, 12:12
Marzyła mi się zmysłowa sypialnia i taka mam. Kolory na ścianach - Russian Velvet Duluxa czyli mocny fiolet. Meble czarne ze srebrnymi dodatkami. Jasna jest jedynie podłoga i wanna. I żadnych telewizorów!!!
Uwielbiam ciemne wnętrza, a sypialnia na takie idealnie się nadaje.

http://images40.fotosik.pl/56/ea1dfbe32b94840emed.jpg

http://images31.fotosik.pl/451/bd2a37c009f5e7fa.jpg

Marfa
03-02-2009, 12:27
Konefka - rzeczywiście zmysłowa :) Najbardziej mi się podoba ta zasłonka i schodki :)

asizo
03-02-2009, 12:57
Konefka, piękna i bardzo oryginalna sypialnia.

Konefka
03-02-2009, 13:16
Dziękuję. Zdaję sobie sprawę, że będzie tyluż zwolenników co i przeciwników, ale najważniejsze, by stworzyć wnętrze, w którym to my będziemy czuli się dobrze.
Pozdrawiam wszystkich.

Marta-Kowalska
03-02-2009, 15:35
Dorciu jak tylko będę miała jak zrzucić zdjęcia na komputer to zamieszczę :)

Justyna&Leszek
03-02-2009, 19:20
Ja zawsze byłam zdania, że sypialnia musi mieć ściany w jasnych, najlepiej pastelowych kolorach. Tylko w takich mi się dobrze odpoczywało i aktualnie w bloku mam jasny słoneczny odcień.
Ale ostatnio, pod dużym wpływem mojej bratowej, skłaniam się za bardziej wyrazistymi kolorami. Bardzo podoba mi się jej sypialnia - jasne meble a jedna ściana (ta przy łóżku) w ciemnym kolorze jak ona to mówi czerwono-buraczanym! Reszta ścian w beżu i na tej ciemnej za pomocą szablonu wymalowane gałęzie w tym jasnym kolorze. Ślicznie...

Lucyna1
04-02-2009, 15:15
lekko chłodna ale ciudna

http://images50.fotosik.pl/56/892e71edae9531d0.jpg (www.fotosik.pl) :D

edit-blondi
04-02-2009, 15:51
Marzyła mi się zmysłowa sypialnia i taka mam. Kolory na ścianach - Russian Velvet Duluxa czyli mocny fiolet. Meble czarne ze srebrnymi dodatkami. Jasna jest jedynie podłoga i wanna. I żadnych telewizorów!!!
Uwielbiam ciemne wnętrza, a sypialnia na takie idealnie się nadaje.

http://images40.fotosik.pl/56/ea1dfbe32b94840emed.jpg

http://images31.fotosik.pl/451/bd2a37c009f5e7fa.jpg

normalnie cuuuuuuuuuuuuuudo............................
i ta wanna w sypialni.......................... :D

ma ktoś jeszcze jakies propozycje w kolorze fiolet? :lol:

asizo
04-02-2009, 15:59
"ma ktoś jeszcze jakies propozycje w kolorze fiolet?"

Ja chciałam mieć fioletową ścianę. Miał być Tajemniczy ogród z Duluxa, ale próbka na ścianie wyszła tragicznie :x Zupełnie inny kolor niż na zdjeciach i w próbniku kolorów :evil: Po prostu brzydki. A byłam nim zachwycona...
No i zamiast fioletu będzie czekolada. Nie chciałam już eksperymentować. Czekoladę z Tikkurili widziałam na ścianie u koleżanki, więc to był pewniak. Moze kiedyś jeszcze zrobię sobie fiolecik. Może jakaś tapeta...

weda
04-02-2009, 16:24
Ja mam tez cos w kolorze fioletu, jest to majowy bez...ale czy to faktycznie bez :/ jak zrobię fotkę to wkleję

WhyNot
04-02-2009, 18:53
wow......przy swiecach w sypialni to tylko widzajna pink, czyli cos pociagajacego.

teraz już za późno na foty, ale postaram się zrobić, nocą, przy świecach

szkoda , ze jest srodek dnia i do nocy daleko.

house wkolejnym wcieleniu :lol:
oj to jednak zdjęcia nie będzie :lol:

cala mimilapin, w kolejnym.


wal smialo ja nie mam ochoty , ale inni beda sie rozkoszowac.






a zlotko troche za psie, jak na zlotko.

http://www.housetohome.co.uk/imageBank/b/bedroom46.jpg[/quote]


ale jesli ktos jest zainteresowany, to B.Moore na kolekcje metaliczna. mozna samemu cuda stworzyc.

piu
04-02-2009, 18:59
z ceglaną ścianą...

http://www.housetohome.co.uk/imageBank/f/four-poster-bed3.jpg

WhyNot
04-02-2009, 19:14
http://img10.imageshack.us/img10/2969/aaaaalghjx4aaaaaaedpuqfc6.jpg

Lucyna1
05-02-2009, 10:52
ktoś tu chciał coś w fiolecie :-)

http://images47.fotosik.pl/57/0409f7e67a6ec1f5.jpg (www.fotosik.pl)

Andżelka007
05-02-2009, 12:36
No to ja dodam jedną foteczkę naszej dopiero co powstającej sypialni ale już mniej wiecej widać, że motywem dominujacym będzie tu ciepły czekoladowy brąz z dodatkiem zieleni..reszta ścian których tu nie widać jest w kolorze kawy z mlekiem, tapeta tylko na jednej ścianie + słupek kominowy.
Dodam więcej zdjęć jak juz się to wszystko całkowicie urządzi...

http://images46.fotosik.pl/57/9a1a3bac51558239m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9a1a3bac51558239)

karolcia14m
05-02-2009, 14:52
w tych kolorach mi się podoba
http://foto0.m.onet.pl/_m/548d56a3f22d6e7f9ac579d8e6712274,12,19,0.jpg

WhyNot
05-02-2009, 22:16
Proponuję wybrać się do dużego marketu budowlanego i pozbierać prospekty reklamowe firm produkujących farby - niektóre są w formie ładnych albumów z inspiracjami

Warto też zajrzeć na internetowe strony firmowe producentów, mają tam zawsze zakładkę z inspiracjami, z wykorzystaniem gotowych kolorów.


Jeśli zdecydujesz się na jakiś intensywny kolor, radzę kupić próbkę (ma takie np. Dulux, za ok. 5 zł buteleczka) i wypróbować na ścianie w jakimś mało widocznym miejscu, które będzie można potem ewentualnie zamalować.

Pamiętaj, że na dużej powierzchni kolor z próbki wygląda ze dwa tony ciemniejszy.

Jeśli chodzi o sypialnie dziecięcie i Waszą, radzę tak dobrać kolory, by pasowały Ci do pościeli , zasłon, wykładzin...

Ja np. najpierw kupiłam komplety pościeli, a potem dobrałam do nich odcienie farb:)

Gorąco polecam Andropol. Satynowa pościel z nowej kolekcji, plus ściany w odpowiedniej tonacji dadzą na pewno piękny efekt. Dodatki, jak poduszki, świecie, narzuty itp. dopełnią całość.

:P

w ramach przypomnienia. :P

asizo
15-02-2009, 17:36
A co sądzicie o takim rozwiązaniu sciany u wezgłowia?

Tylko szczerze. (ten pasek to półka. a wzór malowany z szablonu)

http://images47.fotosik.pl/64/d8ee12727d89b572m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d8ee12727d89b572)

natali56
15-02-2009, 18:09
A u mnie tapeta.

http://images49.fotosik.pl/62/74ae0f81eeacd26c.jpg (http://www.fotosik.pl)[/img]

RenataS
15-02-2009, 20:47
No to ja dodam jedną foteczkę naszej dopiero co powstającej sypialni ale już mniej wiecej widać, że motywem dominujacym będzie tu ciepły czekoladowy brąz z dodatkiem zieleni..reszta ścian których tu nie widać jest w kolorze kawy z mlekiem, tapeta tylko na jednej ścianie + słupek kominowy.
Dodam więcej zdjęć jak juz się to wszystko całkowicie urządzi...

http://images46.fotosik.pl/57/9a1a3bac51558239m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9a1a3bac51558239)

w innym wątku pytałam o to co to jest na podobnej ścianie, a tu prosze, ktoś osobiście to robi ;)
możesz coś więcej napisać co jest na ścianach w sypialni? tapeta, czy może malowany szablon? śliczna

RenataS
15-02-2009, 20:50
w tych kolorach mi się podoba
http://foto0.m.onet.pl/_m/548d56a3f22d6e7f9ac579d8e6712274,12,19,0.jpg

według pierwszego pomysłu sypialnia miała być we fioletach, a teraz juz wiem, że to jednak będa brązy i turkus, chciałabym na ściany dac tez cos w turkusie, ale mąż mi wybija z głowy tapetę i zastanawiam się nad szablonem coś w stylu Andżeliki007, ale ten zielony u niej równiez śliczny :lol: i na co tu sie zdecydowac?

mycha.:)
16-02-2009, 00:40
My mamy sypialnię w kolorze zielonym :D
Do tego będą meble w kolorze venge oraz wnęka z szarą tapetą widoczna na zdjęciu została zabudowana trzema skrzydłami , po bokach w kolorze venge a po środku wielkie lustro :D
Łóżko będzie stało pod skosem .
http://img2.vpx.pl/up/20090216/zlot_bmw_047.jpg (http://www.vpx.pl/foto,zlot_bmw_0472.html)
http://img2.vpx.pl/up/20090216/zlot_bmw_049.jpg (http://www.vpx.pl/foto,zlot_bmw_0492.html)
http://img2.vpx.pl/up/20090216/zlot_bmw_048.jpg (http://www.vpx.pl/foto,zlot_bmw_048.html)
http://img2.vpx.pl/up/20090216/rozne_547.jpg (http://www.vpx.pl/foto,rozne_547.html)
http://img2.vpx.pl/up/20090216/rozne_549.jpg (http://www.vpx.pl/foto,rozne_549.html)

Gosia ze Złotego Rogu
16-02-2009, 12:30
http://foto0.m.onet.pl/_m/548d56a3f22d6e7f9ac579d8e6712274,12,19,0.jpg

Rozmarzyłam się... Od dziś to moja faworytka. :lol:

natalia1001
16-02-2009, 18:23
http://images.family.channelvn.net/images/uploaded/thuyha/2008/hdivd501-chocolate-bedroom_w609.jpg

http://www.getdecorating.com/bedrooms.cfm?profile=25172&bMaster=1&page=1

http://img.hgtv.com/HGTV/2008/01/31/hdivd1004-minimalist-bedroom_lg.jpg

Amtla
16-02-2009, 20:37
Tak chyba łatwiej się je ogląda :D

http://images.family.channelvn.net/images/uploaded/thuyha/2008/hdivd501-chocolate-bedroom_w609.jpg

http://img.hgtv.com/HGTV/2008/01/31/hdivd1004-minimalist-bedroom_lg.jpg

natalia1001
16-02-2009, 22:19
Amtla dzięki za wklejenie zdjęć - fakt tak lepiej się ogląda
:D

AMFI
16-02-2009, 22:42
obie są piękne kolorystycznie, chociaż pierwsza trochę "przeładowana" (zagłówek), a w drugiej jakoś wysoko materac? strasznie niewygodnie mi to wygląda, ale to chyba tylko wizualizacja 8)

taura
20-02-2009, 09:07
my mamy biale sciany ale na jednej chcialam miec jakis akcent i zrobilismy takie galazki wijace sie za zaglowkiem lozka:

http://images36.fotosik.pl/63/50f8c2ce961f7498med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/63/50a09efbdf79f529med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/63/bc8d40de03d7bbc9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/67/8bacc53a320c02efmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

MonikaAndrzej
21-02-2009, 23:19
piu, czy wiesz może co to za szarości na Twoim zdjęciu? Poszukuje tego koloru do salonu. Będę wdzięczna za ustalenie ciekawych odcieni szarości.

monah
24-02-2009, 00:02
a ja sobie zamarzyłam bielusieńką sypialnię... wcześniej nie miałam pomysłu na sypialnię, a może raczej miałam zbyt dużo różnych pomysłów. aż w końcu stwierdziłam, że może jednak biel - białe meble, białe dodatki, a na ścianie za wezgłowiem zamiast koloru - który w końcu jak już jest to jest, i jak się znudzi, to trzeba go przemalować... - panele, takie jak do okien. jak się panel znudzi - siup wymiana na inny kolor.
a mój małż o dziwo się zgodził na tę dziewiczą biel :)