PDA

Zobacz pełną wersję : Mokra ściana



Tekil0
22-01-2011, 21:07
Chcę omalowac garaż, ale najpierw muszę coś zrobic ze ścianą.Garaż jest przebudowany ze stodoły, były wybudowane filary z cegły ja dobudowałem ściany z pustaków otynkowałem i nakropiłem zaprawą centowo-wapienno-piaskową(kilka lat wstecz). Teraz w miejscach filarów jest wilgotna ściana od dołu i dochodzi do połowy wysokości oraz trochę odpryskuje nakropienie. Proszę o poradę co zrobic aby jak pomaluję to nie było znac przebarwień.Zgóry dziękuję za porade.

coulignon
23-01-2011, 12:23
brak izolacji poziomej i nastepuje kapilarne podciąganie wilgoci. Należy wykonac izolacje poziomą w formie podcięcią i wsunięcia blachy lub poprzez chemiczną iniekcję. Obydwie metody dość drogie.
Nie istnieje zadna cudowna farbą którą pomalujesz i bedziesz miał spokój. Musisz usunąć przyczynę problemu.

Tekil0
23-01-2011, 13:27
Myślałem czy nie pomalowac tych mokrych miejsc "folią w płynie"i na całą ścianę dac unigrunt i farbę.

coulignon
23-01-2011, 20:18
będzie jeszcze gorzej. Jesli nie chcesz usuwać przyczyn to nie rób nic - folia w płynie i farba tylko pogorszą sprawę.

bind
24-01-2011, 14:35
Powinieneś odprowadzić wodę, w tym celu zwykle robi się drenaż. Jeżeli nie ma tam takiej instalacji to nic dziwnego, że jest taki skutek. Tak jak pisał przedmówca, jeżeli nie zlikwidujesz przyczyny to wilgoć będzie Ci zawsze dokuczała.