PDA

Zobacz pełną wersję : dutchgardens - warto?



ave!
24-01-2011, 18:07
przypadkiem wpadł mi w ręce katalog dutchgardens - z Wiązownej. I na tym zimowym ogrodowym bezrybiu. ;).... żądza zaposiadania kilku kwiatków no..http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon6.png. urosła. Chłodzą ewentualnie ceny.
Czy ktoś już kupował u nich? prowadzą sprzedaż wysyłkową. Ciekawa jestem jak z jakością roslinek, solidnością firmy. Strony polskiej nie znalazłam.
pozdrawiam e.

oogrodniczka
25-01-2011, 07:38
firmy nie znam, ale generalnie to cienki okres na zakupy przez internet, bo jeżeli kwiatki do gruntu, to ciężko je przechować do wiosny, a jeżeli do domu, to też problem z przesyłką. Skoro ceny nie zachęcają :eek: to poczekaj na rozpoczęcie sezonu. Już niedługo :)
A jeżeli głód nie przejdzie to zawsze można się przejść do kwiaciarni, tudzież marketu budowlanego i przygarnąć jakąś ładną domową roślinkę :)

ave!
25-01-2011, 16:28
:) a nie, nie! wysyłają w stosownym do sadzenia czasie! Teraz można tylko zamówić. Pisałam wczoraj do nich - dostałam odpowiedzi na swoje pytania. A stronę dopiero sobie robią. W szukarce znalazłam tylko obce strony - niemieckie, angielskie. ładne te roślinki.... żądza wcale mi nie mineła, bo paru roslin nie mogę nigdzie kupić (w każdym razie w najbliższej okolicy,)
pozdrawiam :-)

oogrodniczka
25-01-2011, 19:12
w takim razie musisz tylko spytać, czy sprowadzają rośliny z "zachodu", czy produkują na miejscu, bo te importowane i bardziej delikatne odmiany mogą mieć problem z przetrwaniem następnej zimy.

ave!
25-01-2011, 22:06
w takim razie musisz tylko spytać, czy sprowadzają rośliny z "zachodu", czy produkują na miejscu, bo te importowane i bardziej delikatne odmiany mogą mieć problem z przetrwaniem następnej zimy.

no właśnie, podejrzewam, że są z Holandii, (tam jest właściciel wg informacji z folderu) mimo,że w opisie jest wytrzymałość na niskie temperatury to zakup - ryzykowny?

oogrodniczka
26-01-2011, 06:45
niestety :(