PDA

Zobacz pełną wersję : jak to połączyć ?



duduś
26-01-2011, 20:34
Którą z roślin (niżej wyszczególnionych ) połączylibyście z Jałowcem płożącym 'Wiltonii' ? Chodzi o układ gdzie jałowiec będzie się płożył po dość dużym terenie a po środku ma być wysoka ( wyższa ) żółta też iglasta roślina nadająca się na b. słoneczne , suche stanowiska
Oto rośliny do połączenia , do wyboru :
-
Jałowiec pośredni 'Gold Star'
-Jałowiec pośredni 'Gold Coast'

-Jałowiec pospolity 'Depressa Aurea'

a może polecacie jakiś inny płożący iglasty , chodzi o to żeby szybko zakrył powierzchnię i nie był za b. stalowy ( raczej ciemno zielony )
myślałam też o ;
-Jałowiec płożący 'Yukon Belle'
-Jałowiec pospolity 'Green Carpet'
-Jałowiec sabiński 'Arcadia'
-Jałowiec sabiński 'Broadmoor'

dziękuję za podpowiedzi

egry
27-01-2011, 06:25
A jaki efekt chcesz osiągnąć? Te żółte jałowce również mają charakter rozesłany (płożący). Wybacz za określenie ale skojarzyło mi się to z żóltą kupą.
Myślę, że najlepszy byłby 'Green Carpet' i Jałowiec pospolity 'Gold Cone' ( np. w liczbie sztuk 3).

Po zapoznaniu się z Twoim innym wątkiem uzupełniam. Może wieź pod uwagę Jałowiec chiński 'Plumosa Aurea'
Ma co prawda inny pokrój niż cyprysik, ale myślę, że będzie się odpowiednio prezentować w charakterze solitera na zielonym dywanie.

duduś
27-01-2011, 08:58
oj nie to ja żle napisałam , właśnie chodzi mi o to żeby ten zielony był płaski a żółty ma stanowić na środku akcent i ma być wyższy ( ale nie kolumnowy) , dobrzeby było żeby płożący był bardziej zielony niż stalowy ( bo te jałowce ponieważ są na suche gleby najczęściej mają właśnie szare = niebieskie kolory )
może wkleję zdjęcie tego nasypu który planuję obsadzić
http://img52.imageshack.us/img52/6607/img0383e.jpg[/

duduś
27-01-2011, 09:01
za tym białym leżakiem zaczyna się oczyszczalnia - taki lekki pagórek dosyć długi i szeroki , po bokach planuję obsadzić różą ASPIRYN z przodu zrobię wysepkę z traw dlatego środek ma być płaski z akcentem w postaci żółtego jałowca

egry
27-01-2011, 17:03
Jałowce mają male wymagania co do gleby - nie przejmuj się tym tak bardzo. Może z zielonych weź jeszcze pod uwagę jałowiec sabiński Tamaricsifolia. A z zóltych stawiałabym na "Gold Star'.

Elfir
27-01-2011, 20:28
jakoś mi się róże nie kojarzą z jałowcami... Bardziej pięciorniki lub tawuły japońskie. Aspirin Rose ma subtelne muśnięcie różu na płatkach - też nie widzę tego w połączeniu z żółtym kolorem. Jeśli mają być róże, lepsze byłyby żółte: Yellow Zen, Sonnenschrimm

A z pięknych żółtych jałowców to chyba najlepszy jest jałowiec chiński Plumosa Aurea

duduś
27-01-2011, 20:33
no tak tylko ten jałowiec sabiński Tamaricsifolia jest trochę za wysoki w stosunku do Gold \Stara - wydaje mi się że go po czasie przerośnie

duduś
27-01-2011, 20:43
wiesz Elfirku - wiedziałam podświadomie że coś mi nie pasuje , rzeczywiście róże tu nie pasują - dzięki ,
ale z pięciorników żółtych na suche to tylko Pięciornik krzewiasty 'Sommerflor'
- myślę że da radę, i podoba mi się Tawuła japońska 'Golden Princess' Czy myślisz że to dobry wybór?

Elfir
27-01-2011, 23:43
na suche to niemal każdy pięciornik żółtokwiatowy się nadaje.

duduś
29-01-2011, 11:50
a czy myślisz że taki pięciornik czy tawułę możnaby połączyć ze żgawinem lub dzwonkiem lub gożdzikiem ?

Elfir
29-01-2011, 18:42
można, tylko czy chce ci się to pielić?

duduś
30-01-2011, 10:09
a pięciorników nie trzeba plewić??/ ? myślałam że pod wszystkie rośliny kładzie się geowłókninę

Elfir
30-01-2011, 12:57
co innego pielić krzewy a co innego okrywowe byliny. Przy okrywowych bylinach stosowanie geowłókniny jest bez sensu - bo skoro są "okrywowe", to jak mają się rozrastać, jak gleba przykryta?

geowłóknina wcale ci nie zapobiegnie wyrastaniu chwastów. :) Zapobiegnie tylko skiełkowaniu nasion pod nią. Na korze, na geowłókninie chwasty wyrastają spokojnie.

duduś
30-01-2011, 20:50
czyli pięciorniki i tawułki bez gożdzików, dzwonków itp. ale z agrowłóknuną??? - dobrze kombinuję?

Elfir
30-01-2011, 21:05
duduś - możesz sobie wszędzie kłaść włókninę lub jej nie kłaść. Wybór należy do ciebie. Bo włóknina ma swoje zalety, ale ma też wady. Po prostu o nich informuję.