PDA

Zobacz pełną wersję : po jakim czasie można kłaść tynki?



daniellka
29-01-2011, 20:26
Witam,
wydaje mi się, że przeczytałam już wszystkie posty, ale nadal nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
W lipcu 2010 r. wymurowaliśmy dom (ściany nośne), we wrześniu został przykryty dachem. Od tej pory wszystko schnie :)
Na wiosnę ruszamy z dalszymi pracami.
Ile czasu trzeba poczekać na wyschnięcie ścianek działowych, żeby kłaść suche tynki przy założeniu, że będą z połówek suporexu ? I jak wygląda to przy tynkach tradycyjnych cementowo-wapiennych?
Czy czas oczekiwania zależy od tego, czy są to ścianki murowane zaprawą cementowo-wapienną, czy klejone?
Czy po wymurowaniu ścianek i położeniu tynków mokrych, dom powinien "przestać" kolejną zimę, żeby wszystko dokładnie wyschło?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

tlalken
29-01-2011, 20:46
Ja tez murowałem w lipcu, dach we wrześniu. Tynki planuje po 15 lutego i niech sobie powoli schną. W czerwcu wylewki i dalsze wykańczanie. Plsnuje wejść na jesień

daniellka
29-01-2011, 20:58
My niestety nie posiadamy jeszcze wymurowanych ścianek działowych :(

face
31-01-2011, 17:59
dzialowki wyschna szybko gdy beda stawiane z suchych pustakow, beda pod dachem, troche przeciagu beda mialy

podejrzewam ze 2-3 dni pod suchy tynk, wiec elektryka moze zejsc dluzej z instalacja

ogolnie nie polecam plyt g-k na sciany, tylko tynk tradycyjny - gipsowy tez moze byc i oba lubia schnac powoli a mozna je klasc na drugi dzien wnet po wymurowaniu (wyjatek gdy przemoczone pustaki)