PDA

Zobacz pełną wersję : Odpowiednie przygotowanie ścian do malowania



benito84
06-02-2011, 22:15
Witam wszystkich,
niedawno odebrałem mieszkanie od developera i teraz pora zabrać się za remont. Wszystkie ściany są wykończone na "gładko" Knaufem Multi-Finish. Dodatkowo sufit i niektóre miejsca są wykończone płytą g-k. Myślałem, aby wszystko zagruntować najpierw lateksową emulsją podkładową Śnieżka grunt, a następnie pomalować jakąś dobrą farbą. W niektórych miejscach da się zauważyć też trochę rys i drobnych ubytków czy nierówności. Moje pytania:

1) Czego użyć do uzupełnienia tych drobnych niedociągnięć i jak to zrobić najlepiej ?
2) Czy emulsja lateksowa Śnieżka grunt będzie dobrym podkładem gruntującym ?
3) Jakie ewentualnie inne grunty i farby polecacie ?

Dziękuję z góry za pomoc

michal_mlody
06-02-2011, 22:31
1 - najlepiej jakąś gotową masą do szpachlowania (wygodna w stosowaniu i po zamknięciu pudełka nadaje się do późniejszych prac poprawkowych :)
2 - myślę że będzie OK, Dulux i inni producenci farb też mają w swojej ofercie grunty
3 - tu zależy od grubości portfela, jak będziesz sam malował to raczej matowe farby. Np. Nobiles klasycznie biały, Dulux, coś z Kabe

Gate
08-02-2011, 15:59
"W niektórych miejscach da się zauważyć też trochę rys i drobnych ubytków czy nierówności."

To dziwne, że deweloper taki niechluja. Nawet oddając stan surowy starają się takie mankamenty usuwać.
Gotowa masa szpachlowa będzie dobra, ale to robi się w kilka godzin bo później ona jest już niedobra.

A farba. To zależy ile masz na nią. Ja też bym polecał Dulux - trzyma kolor, tak jak mówią w reklamie.:p

ZygmuntRolicz
08-02-2011, 22:13
Gate, mało mieszkań w stanie deweloperskim widziałeś chyba. W większości deweloperzy to niechluje i partacze, głównie winne temu sa ekipy podwykonawcze, którzy czsami jawią się być z łapanki. Co do duluxa, pomaluj sobie scianę a potem dotknij ja palcami/dłonią. Zostaje ślad nie do usunięcia. Z tego co się orientuje to dulux trzyma tylko cenę. Zbyt wysoką jak na tę jakość.

Gotowa masa szpachlowa będzie dobra, ale to robi się w kilka godzin bo później ona jest już niedobra.

A tutaj jakbys mógł zdekodować z seczuańskiego na polski byłbym ci wdzięczny. Gotowa masa jest gotowa i nie wiąże tylko wysycha. Możesz zostawić otwarte wiadro z taka masą na cały dzień i po przemieszaniu znów będzie się nadawala do użytku.

Viga
03-04-2011, 20:57
Mam też problem, jak dalej postępować ze ścianami otynkowanymi tynkiem cw (Kreisel 511L).
Czy tak będzie dobrze:

1) pomalować unigruntem Atlas,
2) na to dać unigrunt Atlas wymieszany z farbą emulsyjną białą (np. Śnieżka)
3) na koniec farbę docelową.

001tomek
13-04-2011, 22:15
Mam też problem, jak dalej postępować ze ścianami otynkowanymi tynkiem cw (Kreisel 511L).
Czy tak będzie dobrze:

1) pomalować unigruntem Atlas,
2) na to dać unigrunt Atlas wymieszany z farbą emulsyjną białą (np. Śnieżka)
3) na koniec farbę docelową.

daj odrazu grunt wymieszany z farbą

Viga
13-04-2011, 22:35
Dzięki - w sumie też mi tak radzono.