PDA

Zobacz pełną wersję : Blok i ocieplenie od wewnątrz



uciu
11-02-2011, 21:25
Witam,

jest sobie mieszkanie w bloku z wielkiej płyty z lat 80.
Blok nie ocieplony.

Jako, że spółdzielnia nie przewiduje ocieplać na razie mojego bloku chce sobie sam ocieplić OD WEWNĄTRZ...

Ocieplać będę MULTIPOREM
http://www.xella.pl/html/pol/pl/7318.php

Ale mam troche niewiadomych:
1. czy grubość 5 wystarczy (IMO tak, ale czekam na wasze opinie)
2. czy dawać "opaskę" wokół ścian okiennych? Widać taką na tym filmiku, ale tylko na suficie i jednej ścianie - dlaczego? -> sciana zewnętrzna?

http://www.youtube.com/watch?v=-k3tnGPXwvk

dzieki za wszelkie informacje:-)

s9 pat
12-02-2011, 15:17
na pytanie o suficie odpowiedz masz w linku do filmiku:) ostatnia kondygnacja i przemarzać mogł czesciowo sufit

ja osobiście na filmie instruktarzowym widzę inne źródełko przesiąkania mrozu - lastrykowe parapety:) nic tak pięknie nie zabiera ciepełka zimą jak one;)

co do grubosci - podstawa to podac z czego masz skonstruowana (zbudowana) scianę i jakie są poszczególne grubosci . wtedy mozna cos pokminic:)

uciu
12-02-2011, 22:20
co do grubosci - podstawa to podac z czego masz skonstruowana (zbudowana) scianę i jakie są poszczególne grubosci . wtedy mozna cos pokminic:)

:-) hmmm płyta żelbetu/ potem powinna być wata -> POWINNA/ potem znowu płyta żelbetu - standardowa konstrukcja bloków z wielkiej płyty

PS. prosiłem moderatorow o przeniesienie tematu do właściwego działu ale widac mają weekend:]

s9 pat
14-02-2011, 06:06
Przyjmujac z kalulatora cekolu ze jest 25 cm zelbetu , niby 5 cm welny i 10 cm betonu (bo warstwy czolowej z doswiadcenia zelbetem nazwac raczej nie mozna) to wskazuje niby 5 cm

Dotychczasowy współczynnik przenikania ciepła ściany 0.46W/m2*K
Dotychczasowy opór cieplny ściany to 2.19m2*K/W
Aby ściana spełniała wymagania, grubość warstwy izolacji powinna wynosić co najmniej 5cm.
.
Jednak ja w projektach mam takie bloki docieplac grafitowa 11-12, bo zaklada się, że wełny niema wcale (i zwykle tak jest) a plyta czołowa nierzadko ma jedynie 5 cm.

W obecnie remontowaenj kamienicy stosuje u siebie na czesc elewacji piaskowanej (mam taka połowe frontówki) płyty Eurothane G. Jest to plyta specjalnei wymyslona do wnętrz.Poczytaj, może to będzie lepszym rozwiązaniem. Miałem przypadek, że docieplaliśmy blok i gość miał grzyb na ścianie nad oknem. Okazało się, że sąsiad u góty docieplił scianę styropianem od wewnątrz i woda sciekała po scianie w dół. Nie obyło się wtedy bez powiatowego i wogóle kupa cyrków.

ProMyst
14-02-2011, 12:10
W którymś z ostatnich muratorów było o docieplaniu od wewnątrz.

uciu
14-02-2011, 21:14
Przyjmujac z kalulatora cekolu ze jest 25 cm zelbetu , niby 5 cm welny i 10 cm betonu (bo warstwy czolowej z doswiadcenia zelbetem nazwac raczej nie mozna) to wskazuje niby 5 cm



u mnie jest ściana grubości około 16-18cm tam niby jest wata w środku:-) wiec współczynnik bedzie inny:-/