PDA

Zobacz pełną wersję : Mydło Malarskie



xdeer
12-02-2011, 18:35
Witam. Wczoraj zabrudziłem przypadkowo ścianę, chciałbym ją jakoś wyczyścić z zacieków i teraz moje pytanie czy mydło malarskie pomoże coś na dość dużą plamę? jakieś konsekwencje będą tego? wcześniej ścianę myłem wodą z octem i olejkiem z drzewa herbacianego w połowie pomogło ponieważ mniej widać ten zaciek. ściany pokryte farbą Dulux

gr***ch
13-02-2011, 13:34
Pewnie pomoże ale widać będzie jak nie plamę to na pewno miejsce mycia.Dulux to nie farba do częściowego mycia ścian tylko do mycia całej powierzchni. Takie farby gdzie można umyć m2 bez śladu to inna bajka i półka cenowa.

bind
17-02-2011, 14:28
Mydło malarskie (http://www.leroymerlin.pl/produkty/mydlo-malarskie-dragon,1239010727,1239010326.html) dobrze odtłuszcza ściany. Czy na Twoją plamę pomoże? Trudno ocenić. Nie jest to duży koszt więc spokojnie możesz spróbować. Ewentualnie spróbuj wodą z innym detergentem np. płyn ludwik.

chiromancja
02-03-2011, 20:48
Myślę, że w ogóle złym pomysłem było zabranie się do czyszczenia ściany z nadzieją jej umycia. Nawet jakby się udało zawsze zostanie ślad-rozjaśnienie. Jeśli plama nie była tłusta to po prostu należało ją miejscowo zamalować resztą farby. Jeśli tak to najpierw trzeba odizolować plamę specjalną farbą na plamy. Po wyschnieciu na drugi dzień zamalować. Mniej pracy i nerwów. Oczywiście warunek ża mamy pozostałość farby. W przeciwnym razie trzeba przemalować tą ścianę /całą/ farbą z nowego pojemnika.