PDA

Zobacz pełną wersję : Co i jak? Gładź gipsowa na ściany.



Maxitrol
17-02-2011, 14:33
Witam

W weekend chciałbym się zabrać za wypieszczenie sobie sypialni. W tej chwili mam ściany pomalowane zwykla kolorową farbą.
Chciałbym je wyrównać gładzią i pomalować tylko nie wiem jak do tego się zabrać bo to będzie mój "pierwszy raz"
Ostatnio jak miałem fachowców w domu to polecali mi gotowe gładzie w wiaderkach i teraz moje pytanie jakie gładzie tego typu są najlepsze i czym najlepiej nakładać.
I jak wygląda kolejność wykonywania czynności.
Na czystą ścianę grunt, potem gładź, grunt i farba czy inaczej.
Proszę o porady bardziej wtajemniczonych ;)

Dzięki !

bind
17-02-2011, 15:33
Gładzie w wiaderkach są dla leniwców, którym nie chce się mieszać w wiadrze. Ja tam bardzo chwalę sobie Cekol C-45. Jeżeli jest to Twój pierwszy raz to tobie też polecam , bo to gładź, która wiele błędów Ci wybaczy. Jest elastyczna i łatwo się szlifuje. Niestety będziesz musiał wziąć wiaderko, mieszalnik i samemu ją rozrobić.

jar.os
17-02-2011, 17:25
cekol to szajs

s9 pat
17-02-2011, 19:35
dawno nie szpachlowalem (wczesniej tylko leciałem frans polem) ale obecnie jeden z pracowników poleca mi chemie la farge'a

Maxitrol
18-02-2011, 10:48
A co sądzicie o masie szpachlowej Acryl Putz Start i Finisz?

jar.os
18-02-2011, 18:56
materiał niezły w obróbce , zależy jaką się trafi partię , czasami w Starcie są kawałki papieru i nieduże grudki ale jak się dobrze trafi to całkem przyjemnie się pracuje tym materialem pzdr.

gr***ch
18-02-2011, 19:19
Dawaj śmiało i się nie przejmuj pierdołami. Każdy Ci doradzi coś innego i zgłupiejesz tak jak ten co cekolem zapiernicza i twierdzi że gitara wychodzi. Gitara gitarze nie równa i tyle. Leć systemem nidoskim jest ok na górną półkę się nie wysilaj bo jak nie miałeś sprzętu zawodowo w ręku to i kasy szkoda na flugera co kosztuje 90 zł wiadro. Zagruntuj dobrym gruntem - na to nie żałuj kasy bo ci bokiem wyjdzie. Sprawdź ściany i sufit czy farba mocno trzyma i trzymaj się dzielnie kolego a ja pozdrawiam tych co dziś udają profesorów a kiedyś naciągali 20 metrów cały dzień. Zapomniał wół jak cielęciem był.

Roberrrto
21-02-2011, 16:28
Jak dla mnie cekol C-45 jest dobry i wychodzi gitara ;) ale dla początkujących to wcale najlepszy nie jest, położy chłopak nierówno i się namacha.

jar.os
21-02-2011, 16:34
Jak dla mnie cekol C-45 jest dobry i wychodzi gitara ;) ale dla początkujących to wcale najlepszy nie jest, położy chłopak nierówno i się namacha.

a jakie kolega nosi okulary , ile dioptrii

panicz
23-02-2011, 17:25
Cekol to tylko jeśli ktoś ma wprawę i też nie jako finalna warstwa. Jeśli nie masz wielkich dziur i chcesz ściany tylko dopieścić bierz Nidę z wiadereczka lub acryl putz też z wiaderka.

bind
28-02-2011, 10:12
cekol to szajs

To jest dopiero fachowa wypowiedź. Nie jeden dom wykończyliśmy Cekolem i jakoś nikt się nie skarży.

jar.os
28-02-2011, 18:39
cekol był dobry ale na poczatku , jak się pokazal , nie przetrzesz na drugi dzień po położeniu to za dwa dni taki twardy że rozpacz bieże , rozwarstwia się , jedyne co w nim dobre to to że jest sympatyczny w nakładaniu

pawczy88
03-03-2011, 19:47
żeby dobrze zrobić sobie gładzie trzeba troche się przyłożyć do tej pracy

przed położeniem masy należy wyrównać powierzchnię z różnych "nalepków" tynków itp.
należy póżniej zagruntować powierzchnię nośną
masa gotowa ma odpowiednią konsystencję zazwyczaj lecz suchą w worku trzeba wymieszać do porządanej konsystencji ,zbyt rzadka lub zatwarda bedzie sie źle rozciągać po scianie

ja używam do gładzenia scian szpachli do gipsu 350 lub 600 mm
nakładam dwie cienkie warstwy ,(druga po pełnym wyschnięciu drugiej)
gładzenie scian wymaga troche doświadczenia i umiejętnego posługiwania się szpachlą

pawczy88
03-03-2011, 19:50
często pracuje z gładzią EUROMIX snieżnobiała gładź elastyczna i jestem z niej zadowolony

Romko107
13-03-2011, 09:54
często pracuje z gładzią EUROMIX snieżnobiała gładź elastyczna i jestem z niej zadowolony

Potwierdzam. Zrobiłem na Euromixie cały dom, około 250 m2.