PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty elewacyjne Prodema, a styropian



salik
20-02-2011, 18:40
Czy ktoś z Was może montował u siebie płyty elewacyjne w taki sposób że miał nad nimi jeszcze elewację w postaci styropianu + tynku?
Producent Prodemy wymaga aby za płytami, a także przy krawędziach (zarówno od góry jak i po bokach) było ok.2-3cm szczeliny wentylacyjnej.
Zastanawiam się w jaki sposób wykończyć połączenie płyt i styropianu (u nas płyty będą tylko na dolnych 2 metrach elewacji), tak aby została ta przerwa wentylacyjna od góry, a jednocześnie nie ciekło po elewacji od góry za płytę.
I wychodzi że się nie da tego sensownie zrobić :(
Jakakolwiek szczelina spowoduje że będzie tam ciekło i po jakimś czasie za płytami zacznie się robić niewesoło.
Szczególnie że producent zaleca aby za płytami była wełna, a nie styropian.

sojek1
23-02-2011, 11:20
A nie mozna wysunąć styropianu o centymetr dalej lub prodemę zrobić centymetr głębiej tak aby powstał na styro kapinos. Poza tym prodemę układa się jako elewacje wentylowaną właśnie po to żeby nie było "nieciekawie". Gdzieś ona musi się wentylować.

Czy jesteście już zdecydowani na Prodemę? Bo ja widziałem jak to wygląda po 3 latach na zewnątrz....
Weźcie belektóry inny HPL z laminatem.

salik
23-02-2011, 13:53
A nie mozna wysunąć styropianu o centymetr dalej lub prodemę zrobić centymetr głębiej tak aby powstał na styro kapinos. Poza tym prodemę układa się jako elewacje wentylowaną właśnie po to żeby nie było "nieciekawie". Gdzieś ona musi się wentylować.

Można.
Za to zastanawiałem się na przykład czy jest możliwe zrobienie normalnej elewacji na całej fasadzie (styropian + tynk), oczywiście z wykonaniem montażu pod płyty z wysunięciem 3-4cm poza planowaną elewację.
Wtedy można by płyty elewacyjne przymocować 'na zewnątrz' - rozumiem że patrząc z boku będą odstawały te kilka cm od tynku, ale wtedy nie musielibyśmy kombinować z wełną i moglibyśmy zrobić taką samą grubość ocieplenia na całej ścianie.
Pytanie czy tak można...


Czy jesteście już zdecydowani na Prodemę? Bo ja widziałem jak to wygląda po 3 latach na zewnątrz....
Weźcie belektóry inny HPL z laminatem.
Patrzymy też na Cedral Natura.
Nie widzieliśmy Prodemy gdzie indziej niż na nowobudowanych domach.
A co się z nimi dzieje po 3 latach?
Bo biorąc pod uwagę że Prodema kosztuje więcej niż konkurencja, chciałbym wierzyć że po 3 latach nie dzieje się nic.

sojek1
23-02-2011, 19:05
Co do płyty elewacyjnej wysuniętej przed równy tynk to chyba właśnie w tym przypadku będzie się lało najwięcej za panele (jak deszcz będzie zacinał po ścianie to wszystko spłynie między panel a ścianę). Jak to będzie wyglądać to już kwestia gustu.
Niech to wasz architekt rozwiąże, a jak nie to firma która wam sprzeda panele.

Co do Prodemy to rozumiem, że to mają być panele ProdEx.
Jaką konkurencje sprawdzaliście?

Zwróć uwagę że Prodema to panel HPL pokryty cienką warstwą forniru - czyli drewna, natomiast konkurencja czyli Trespa, Fundermax itp to tylko HPL pokryte laminatem (tzn nadruki), podobnie zdaje się jest z Cedralem (włóknocementowa płyta z nadrukiem odpowiedniego koloru) stąd różnica cenowa.

salik
23-02-2011, 19:59
Co do Prodemy to rozumiem, że to mają być panele ProdEx.
Jaką konkurencje sprawdzaliście?

Szczerze - tylko Cedral, ale to nie w temacie HPL tylko paneli elewacyjnych w ogóle.
Żona rozeznawała temat i zdaje się Prodema była najbardziej polecana (ale teraz wychodzi że nikt Prodemy nie ma?).


Zwróć uwagę że Prodema to panel HPL pokryty cienką warstwą forniru - czyli drewna, natomiast konkurencja czyli Trespa, Fundermax itp to tylko HPL pokryte laminatem (tzn nadruki), podobnie zdaje się jest z Cedralem (włóknocementowa płyta z nadrukiem odpowiedniego koloru) stąd różnica cenowa.
Tak - Cedral, a Prodema wyglądają zupełnie inaczej.
I w sumie Prodema nam się najbardziej podoba, ale raz że ciągle mam wątpliwości jak to najlepiej zamontować, a dwa że za Prodemę usłyszeliśmy cenę rzędu 400zł/m2 netto, i to bez kosztów montażu i bez kosztów stelażu :/
(mamy tylko ok. 20m2 i to podbija cenę, bo transport z Hiszpanii itd)

sojek1
23-02-2011, 20:39
za Prodemę usłyszeliśmy cenę rzędu 400zł/m2 netto

No niezła cenka... jakiej grubości te panele?

salik
23-02-2011, 21:32
No niezła cenka... jakiej grubości te panele?
Nie pamiętam - jutro zmierzę (mamy kilka sztuk w różnych kolorach).

s9 pat
27-02-2011, 21:12
a minerit hd lub hpl ?minerit kosztuje cos pod 100 zl/m2 tylko trzeba samemu malować. no i ciężki cholernie

cheeta
13-07-2011, 11:11
witam wszystkich forumowiczow:) zalogowalam sie specjalnie by podczytywac o panelach bo sami mamy zamiar jesienia polozyc cos takiego...w oko wpadła nam Prodema (chyba wlasnie ze wzgledu na ten fornir) czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym materialem, bede bardzo wdzieczna za info!