PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką farbą pomalować metalowe rurki przeznaczone na słupki ogrodzeniowe?



pawelpiwowarczyk
20-02-2011, 23:41
Kupiłem metalowe rurki z przeznaczeniem na słupki ogrodzeniowe.
Rurki są nowe.
W jaki sposób zabezpieczyć je przed korozją i nadać im "godny" słupkom wygląd?
Myślałem o jednokrotnym przemalowaniu podkładem antykorozyjnym (minią) a następnie pomalowaniu farbą docelową? Tylko jaką? Chlorokauczukiem?

Cynkowanie i farba proszkowa, ze względu na cenę, nie wchodzą w grę.

zbigmor
21-02-2011, 21:05
Twoja koncepcja jest bardzo rozsądna (jeśli kupisz gdzieś minię, w co wątpię, ale domyślam się, że chodzi o dowolną farbę antykorozyjną).

kamykkamyk2
25-02-2011, 09:18
Np. jakiś podkład i chlorokauczuk, ja tak mam.:yes:

bind
28-02-2011, 09:25
To jedno z lepszych rozwiązań. Najlepiej dobry podkład i chlorokauczuk. Ja osobiście cenie Stalochron Pilaka.

axlrose1
01-03-2011, 19:51
Cynkowanie i farba proszkowa, ze względu na cenę, nie wchodzą w grę.

Typowe tanie myślenie na krótką metę.
Cynkowanie ogniowe jako podkład i zabezpieczenie antykorozyjne oraz farba proszkowa jako element dekoracyjny, tworzą warstwę ochronną na około 50 lat, tzn. przez ten czas nawet do tych słupków (ogrodzenia) nie podchodzisz, bo nie ma po co.
Jednorazowy koszt ocynku i proszku podziel sobie na 50 lat i odpowiedz sobie, czy to jest drogie rozwiązanie na takiej przestrzeni czasu.
Przy nawet cudnych farbach bezpośrednio na rdzę (jasne:P), gwarantuję, że minimum co 3 lata będziesz tę powłokę odswieżał, chyba że widok rdzy Tobie nie przeszkadza.
Dla zainteresowanych dalszymi obliczeniami, podaję orientacyje koszty tych usług:
cynkowanie ogniowe: około 1,80zł netto za kilogram wagi detalu, malowanie proszkowe w kolorach podstawowych (zielony,czarny) około 30zł netto/m2.

Pozdawiam serdecznie

la***is
08-03-2011, 14:22
Cynkowanie ogniowe to fajna sprawa.......
Ale jeśli chcesz to pomalować tradycyjnie, to poszukaj pdkładu alkidowego z fosforanem cynku, pomaluj nim 3 razy, na to emalię alkidową, też ze 3 razy i będziesz miał spokój na 15 lat. Pamiątaj tylko zebyś powierzchnię malowaną przetarł paperem ściernym i odtłuścił roztworem wodnym z detergentem albo acetonem (benzyny i większość rozpuszczalników zawierają tłuszcz). Farb nie kupuj w marketach, bo tam są produkty tylko dla naiwnych, poszukaj firm, które mają wyroby profesjonalne, one wcale nie są droższe niż market, zapewniam Cię, że warto poszukać.

andrzejwwa
09-03-2011, 15:19
Jeśli ma czas i pieniądze na malowanie to niech maluje. Kazdy ma swoje hobby.

Palkerson
17-03-2011, 19:18
miałem się nie wypowiadać ale jednak wcisnę swoje 2 grosze.... jakiś czas temu kupiłem około 300 słupków nowych i też zastanawiałem się nad podkładem i innymi rzeczami ... jednak jeśli słupek nie ma rdzy to nic nie stoi na przeszkodzie by polakierować go od razu chlorokauczukiem,..... ja tak zrobiłem i jestem zadowolony .. 0 rdzy i mam święty spokój a koszt to około 100 zł bo kilka puszek farby musiałem kupić ;) ... wszystko polakierowałem pistoletem bo najważniejsze w tym wszystkim jest to by nie zostawić gołej blachy która zacznie rdzewieć i mamy święty spokój na wiele lat a na ile to nie wiem bo jak przyjdzie mi za 30 lat przelecieć słupki od nowa to nie będę płakał z tego powodu bo to nie problem

void
26-03-2011, 15:31
Typowe tanie myślenie na krótką metę.
Cynkowanie ogniowe jako podkład i zabezpieczenie antykorozyjne oraz farba proszkowa jako element dekoracyjny, tworzą warstwę ochronną na około 50 lat, tzn. przez ten czas nawet do tych słupków (ogrodzenia) nie podchodzisz, bo nie ma po co.
Jednorazowy koszt ocynku i proszku podziel sobie na 50 lat i odpowiedz sobie, czy to jest drogie rozwiązanie na takiej przestrzeni czasu.
Przy nawet cudnych farbach bezpośrednio na rdzę (jasne:P), gwarantuję, że minimum co 3 lata będziesz tę powłokę odswieżał, chyba że widok rdzy Tobie nie przeszkadza.
Dla zainteresowanych dalszymi obliczeniami, podaję orientacyje koszty tych usług:
cynkowanie ogniowe: około 1,80zł netto za kilogram wagi detalu, malowanie proszkowe w kolorach podstawowych (zielony,czarny) około 30zł netto/m2.

Pozdawiam serdecznie

Cynkowanie ogniowe jest ok ale zostawia czasami "farfocle". Ten sam efekt uzyska się przy cynkowaniu elektrolitycznym + proszek.

Ale jeżeli kolega ma czas... niech maluje.

Palkerson: istnieje możliwość , że jak słupki nie były dobrze wytrawione/oczyszczone lakier zacznie się łuszczyć.

Barbo073
26-05-2017, 21:01
Kupiłem metalowe rurki z przeznaczeniem na słupki ogrodzeniowe.
Rurki są nowe.
W jaki sposób zabezpieczyć je przed korozją i nadać im "godny" słupkom wygląd?
Myślałem o jednokrotnym przemalowaniu podkładem antykorozyjnym (minią) a następnie pomalowaniu farbą docelową? Tylko jaką? Chlorokauczukiem?

Cynkowanie i farba proszkowa, ze względu na cenę, nie wchodzą w grę.

Chlorokauczuki będą tutaj jak najbardziej dobrym wyborem , osobiście polecam ci którąś z tych dwóch farb [spam]

nie_zapominajka
18-09-2017, 07:18
No lepiej zabezpieczać, niż potem zastanawiać się nad tym, jak usuwać rdzę. Tu chyba najlepszą metodą byłoby wykorzystanie farby antykorozyjnej, oczywiście trzeba ją jeszcze odpowiednio dobrać, bo mają one różne właściwości i przeznaczenie. Warto o nich poczytać: :spam:, a jeszcze lepiej byłoby popytać specjalistów, albo też samodzielnie poszukać w sieci. Na pewno nie powinno to stanowić wielkiego problemu.