PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie na ocieplenie



zorro128
22-02-2011, 07:13
Witam mam pytanie do fachowców.Otóż w zeszłym roku kupiłem dom który jest już ocieplony styropian 8 cm. +siatka i klej(robione 3 lata temu),problem w tym że ocieplenie jest zrobione bardzo krzywo(odchyły od pionu do 5 cm) czy mogę na to doklejać drugą warstwę ocieplenia jeśli tak to poproszę o pomoc na co mam zwracać szczególną uwagę.Dodam jeszcze że stare ocieplenie trzyma się bardzo dobrze i było też kołkowane>pozdrawiam!

korys
22-02-2011, 07:43
Nie jestem fachowcem, ale jeden dom ociepliłem styropianem, to chyba mogę się wypowiedzieć. ( Dom energooszczędny 30 cm styropianu na ścianie - 2 x 15 cm i ani jednego kołka. Najgorsze wichury przeszły- nic nie odpadło, więc jest dobrze).
A teraz moja odpowiedź: jeżeli jest wykończone tylko siatką na kleju, to bardzo dobrze ( brak tynku ). Kolejną warstwę przyklejasz zgodnie z zasadami sztuki. Klej na klej będzie bardzo dobrze trzymał. Odnośnie kołowania - do 6 metrów wysokości styropianu nie trzeba kołować . Trzeba zadbać tylko o strefę brzegową każdej płaszczyzny - tak aby wiatr nie miał jak poderwać tego co naklejone.
mam nadzieję że pomogłem.
pozdr.