PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki cem-wap - czy to drogo?



jarett
22-02-2011, 14:44
Hej,
dostałem ofertę na tynki cementowo-wapienne. Zacierane pod malowanie.
Widziałem ich robotę - rzeczywiście bardzo gładko zrobione. Po chociaż są lekko szarawe a po przejechaniu ręką lekko szorstkie (po malowaniu pewnie będą gładsze) to na łacie 2,5m nie udało mi się złapać ani milimetra odchylenia w żadnej płaszczyźnie. Nie trzeba na to żadnej gładzi.

Chcą 32zł/m2 (materiał, robocizna i cała reszta drobnicy). Firma polecona mi na forum.
Dobra cena?

EWBUD
22-02-2011, 20:26
za taką jakość ok

face
22-02-2011, 22:06
jesli jakosc jak opisujesz to warto
moze cos wytargujesz taniej jak sporo metrow
jak wyschna porzadnie to zbieleja,bo w szlichcie wnet zero cementu a maks wapna

MORHOT
22-02-2011, 22:56
mi mają takie tynki c-w pod malowanie zrobić za 28zł/m2 NETTO, z wszystkim, z tym że taśma dylatacyjna do okien jakbym chciał to dopłata 3zł/mb

jarett
22-02-2011, 23:01
30,2 brutto. W sumie podobna cena... a w każdym razie moja nie jest oderwana od ziemi.
może jeszcze coś utarguję.

yaco181
27-02-2011, 19:24
Tez znam tynkarza ktory robi jak pokazuje opis w pierwszym poscie. Co prawda powoli bo czlowiek juz starszy ale na taka jakosc warto poczekac. Ceny niestety tez nie znam. Jakby ktos chcial to kontakt moge podeslac na priv

001tomek
14-03-2011, 17:53
Hej,
dostałem ofertę na tynki cementowo-wapienne. Zacierane pod malowanie.
Widziałem ich robotę - rzeczywiście bardzo gładko zrobione. Po chociaż są lekko szarawe a po przejechaniu ręką lekko szorstkie (po malowaniu pewnie będą gładsze) to na łacie 2,5m nie udało mi się złapać ani milimetra odchylenia w żadnej płaszczyźnie. Nie trzeba na to żadnej gładzi.

Chcą 32zł/m2 (materiał, robocizna i cała reszta drobnicy). Firma polecona mi na forum.
Dobra cena?

ani milimetra?nie bądż śmieszny znalazł bym ci kilkudziesięciu miejscach,ale to w tynku nie jest najważniejsze oczywiście w granicach PN tylko ważna jest płaszczyzna bez żadnych fal,a wogóle to znalazł bym ci dużo tańszych tynkarzy nie gorzej robiących,bo tą całą gładkość tynku robi dobrze dobrany tynk a jest mało na naszym rynku z tak drobnym piaskiem ale ci co robią tynki pod malowanie wiedzą gdzie taki znależ

jarett
14-03-2011, 17:58
to znajdź mi

EWBUD
16-03-2011, 19:47
Dolina Nidy, weber ip 18 ml

jarett
23-03-2011, 20:52
W poszukiwaniu tańszego tynku natrafiłem dzisiaj na majstra-tynkarza, który stwierdził, że nie ma tynków cem-wap pod malowanie. Takie coś nie istnieje. Na każdym tynku (mało tego! gipsowym też) po pomalowaniu będzie ponoć znać ślady zacierania (takie półkoliste jak to on kreślił). Dlatego nawet na gipsowe poleca gładź. Naciągacz czy jest w tym ziarenko prawdy?

art127
24-03-2011, 18:05
jarett!
Ja już jestem po tynkach - ściany i łazienki cem-wap, a sufity gipsowe. Chciałem mieć twarde tynki na ścianach bo to i trwalsze i lepsza kumulacja ciepła. Zapłaciłem 19 zeta za m2 gips i 22 zeta za m2 cem-wap z materiałem Knauf'a. Zrobione maszynowo, przy oknach specjalne dylatacje plastikowymi elementami na taśmie klejącej piankowej tak, że tynk nie styka się bezpośrednio z oknem i nie pęka. Chłopaki zrobili robotę jak się patrzy i wszyscy są zadowoleni. Ja miałem chłopaków z małego miasteczka koło Tarnowa więc ceny mieli jak ludzie, jak będziesz szukał wyjadaczy co po Wrocku szaleją to zawsze ceny będziesz miał z kosmosu.

Co do gładkości ścian - te fragmenty gipsowe są naprawdę ok. ale tak jak mówi Ci Twój majster, jak chcesz mieć gładkie ściany pod malowanie to zawsze musisz je pociągnąć przynajmniej szpachlówką akrylową. Nawet jak tynkarze będą gładzić tynk cm po cm'etrze to na tym etapie wszystko jest mokre i nie unikniesz konieczności poprawek - ot poprostu fizyka. Jakość wykonania tynków wpływa tak naprawdę na ilość późniejszego gipsu (aktylu), który zużyjesz pod malowanie i tym się należy kierować.

Jak mogę coś doradzić po moich tynkach, to te gipsowe są super i w cale nie takie słabe jak myślałem. Gdy ktoś nie napala się na to żeby ściany w budynku były ciężkie, akumulujące ciepło (ja należę do tych napalonych :)), to nie ma sensu robić cem-wap.

witekgo
26-03-2011, 15:23
gdzie mozna kupic takie dylaktacje plastikowe i ile one koszyuja

lolek30
26-03-2011, 17:08
..widziałem w 2 przypadkach pęknięcia po zastosowaniu takich listew , więc ja odpuściłem i daje akryl.

anatak
26-03-2011, 18:06
gdzie mozna kupic takie dylaktacje plastikowe i ile one koszyuja

w hurtowni budowlanej, cena ok. 3 zł brutto mb

witekgo
26-03-2011, 22:07
a akryl to co to jest?

anatak
27-03-2011, 08:48
..widziałem w 2 przypadkach pęknięcia po zastosowaniu takich listew , więc ja odpuściłem i daje akryl.

jeśli glif był dobrze zagruntowany i pryśnięty z pistoletu (tak, żeby był dobrze wypełniony, a nie zarzucany z tego co zostaje z obróbki sufitu czy ściany - oszczędności materiału) to nie byłoby takiego problemu, że coś pęka przy listwach

anatak
27-03-2011, 09:06
a akryl to co to jest?

akryl jest plastyczno-elastycznym modyfikowanym kitem uszczelniającym, dostępny w każdym sklepie z materiałami budowlanymi, stosuje się go w celu uszczelnienia i estetycznego wyglądu
akryl trzeba umieć nakładać, żeby dobrze wyglądało

oscylot
29-03-2011, 09:46
ceny szokujące, ja buduje na podkarpaciu ustalilem cene 11zł za metr kw robocizny material policzylem na calosc wyjdzie jakies 4500 zł tynki cementowo wapienne na całości. Rozmwaiałem z dwoma ekipami i podobne ceny maja, robią dobrze nie miałem zastrzerzeń.

enata
13-04-2011, 08:35
Własnie jestem świeżo po tynkach U nas cementowo wapienne zacierane kwarcem. Za robocizne zaplaciliśmy 15 PLN, a materiały były nasze. Z materialami wyszło 19 PLN.Tynki robiła nam ekipa górali, ale w okolicach MIńska Mazowieckiego.

jarett
13-04-2011, 19:28
No to jakiś zupełnie inny świat.
Gdyby mi ktoś we Wrocławiu powiedział, że zrobi mi cem-wap za 19zł z materiałem, to w życiu bym go nie wziął bo bym pomyślał, że to jakiś partacz wykorzystujący ukraińskich pracowników za marne grosze i pracujący na kradzionych materiałach :)

001tomek
13-04-2011, 21:21
No to jakiś zupełnie inny świat.
Gdyby mi ktoś we Wrocławiu powiedział, że zrobi mi cem-wap za 19zł z materiałem, to w życiu bym go nie wziął bo bym pomyślał, że to jakiś partacz wykorzystujący ukraińskich pracowników za marne grosze i pracujący na kradzionych materiałach :)

ale ta ekipa górali robiła pewnie tynki ręczne a nie maszynowe

Basia_KRK
28-05-2011, 13:35
Zdecydowaliśmy się na tynki CW ręczne z filcowaniem. Jednak materiał chcemy kupić sami, i chciałam się dowiedzieć, jak to u Was było z cenami za samą robociznę? Ktoś ostatnio się orientował w tym temacie?

tcsmile
06-06-2011, 21:04
Witam, ja jestem świeżo po tynkach, jeszcze sobie schną... w szczecinie te firmy z którymi rozmawiałem o cem-wap mieściły się w zakresie to ok 23-28 zł. Ja mam właśnie cem-wap i jestem zadowolony.
pozdrawiam

Gustaw Fijak
07-06-2011, 11:49
bo to juz nie o cene chodzi tylko o same tynki, cem-wap sa jednymi z najpraktyczniejszych i w przystepnej cenie.

maysee
10-06-2011, 13:54
Zdecydowaliśmy się na tynki CW ręczne z filcowaniem. Jednak materiał chcemy kupić sami, i chciałam się dowiedzieć, jak to u Was było z cenami za samą robociznę? Ktoś ostatnio się orientował w tym temacie?

Ja sie zdecydowalem na polecana ekipe, tynki cem-wap 17zl/m2 robocizna, material moj. Mialem tez oferty po 11zl/m2 ale nie stac mnie na takie "tanie" ekpy.

Basia_KRK
10-06-2011, 14:59
w szczecinie te firmy z którymi rozmawiałem o cem-wap mieściły się w zakresie to ok 23-28 zł. Ja mam właśnie cem-wap i jestem zadowolony.
pozdrawiam

To jest cena za robociznę z materiałem czy tylko robocizna?

Na razie w Krakowie miałam oferty 20-25 zł/m2 (sama robocizna).

Łukasz80
10-06-2011, 16:02
To jest cena za robociznę z materiałem czy tylko robocizna?

Na razie w Krakowie miałam oferty 20-25 zł/m2 (sama robocizna).

...chcesz namiary na ekipę tynkarzy z Myślenic? Robili u mnie cem-wapienne maszynowo, gotowe pod malowanie, cena 23 zł/m2 (robocizna +materiał)....jak coś to pisz na prv

Basia_KRK
14-06-2011, 22:26
Dzięki Łukasz, jak coś to będę pisała do Ciebie, ale chyba jesteśmy już zdecydowani na "naszą" ekipę :)

tcsmile
14-07-2011, 21:02
To jest cena za robociznę z materiałem czy tylko robocizna?

Na razie w Krakowie miałam oferty 20-25 zł/m2 (sama robocizna).

wiem, że trochę późno ale może się jednak komuś jeszcze przyda. To są oczywiście ceny za całość (robocizna+materiał)

Stani1
24-02-2012, 13:54
Ja zostawiłem listwy w garażu ogrzewanym w tynku wapiennym . Po miesiącu położyłem gładź a po następnych 3 dniach pomalowałem akrylem duluksa , tym lepszym. Po 2 tyg zauważyłem pęknięcia na farbie właśnie na listwach !! dlaczego ?

ares1
24-02-2012, 23:12
///