PDA

Zobacz pełną wersję : podparcie belek stropu teriva,



adigit
01-03-2011, 21:08
witam, od kilku dni siedzę na forum i przeglądam wiadomości na temat podparcia belek stropu typu teriva. W czym jest problem ? większość forumowiczów opisuje , że najbardziej odpowiednim sposobem podparcia belek stropu aby zalać go betonem razem z wieńcem jest podparcie belki przy murze aby była podniesiona jakieś 3 cm ponad mur. Zgadzam sie , że jest to dobre rozwiązanie jednak jest ono czasochłonne do wykonania i trzeba najlepiej użyć nie deski tylko coś grubszego , przynajmniej o wymiarach 10x10cm. Jednak o co mi chodzi , większość producentów w swoich instrukcjach opisuje inny sposób : foto NR1.
I moje pytanie jest następujące , czy rozwiązanie widoczne na zdjęciu nr1 można przyjąć za porównywalne z opcją ze zdjęcia nr 2, po co sobie utrudniać skoro można ułatwiać . Pozdrawiam

slawek9000
01-03-2011, 21:41
forum jest jak demokracja, większość nie zawsze ma rację. Opieranie belek teriva na 3cm czy innej wysokości betonie jest zupełnie nieuzasadnione i niczemu nie służy poza zwiększeniem pracochłonności montażu stropu.

GOWOMB
02-03-2011, 06:23
cześć,

ja mam własnie w ten sposób podparte, tzn pod belką i kilku moich znalomych ma w ten sposób zrobione, murarze użyli do tego profila kwadratowego 3x3x12cm. to tak naprawde jest taka "chwilowa" podpora bo zaraz po ułożeniu wszystko się stępluje.

u sąsiada z koleji murarze obmurowali mu cały dom warstwą pełnej cegły twierdząc że tak ma być a wieńca opuszczać nie trzeba :)

face
02-03-2011, 08:24
wg mnie duzo szybciej jest wykonac obstawki z desek pod wieniec obnizony, do tego w ten sposob otrzymujemy wypoziomowanie stropu przy scianach lepsze niz podmurowanie i podlewanie(bardziej czasochlonne)

slawek9000
02-03-2011, 09:04
cześć,

u sąsiada z koleji murarze obmurowali mu cały dom warstwą pełnej cegły twierdząc że tak ma być a wieńca opuszczać nie trzeba :)

i bardzo dobrze zrobili to jest jak najbardziej prawidłowe rozwiązanie

adigit
02-03-2011, 12:32
forum jest jak demokracja, większość nie zawsze ma rację. Opieranie belek teriva na 3cm czy innej wysokości betonie jest zupełnie nieuzasadnione i niczemu nie służy poza zwiększeniem pracochłonności montażu stropu.

podparcie albo podlanie betonem powinno być , ponieważ jak w inny sposób włożysz i zabetonujesz jeden z drutów zbrojenia wieńca prostopadle pod belkę, u mnie w projekcie na rysuknu jest namalowane jak wół, że ten drut musi być pod belką

face
03-03-2011, 08:24
podparcie albo podlanie betonem powinno być , ponieważ jak w inny sposób włożysz i zabetonujesz jeden z drutów zbrojenia wieńca prostopadle pod belkę, u mnie w projekcie na rysuknu jest namalowane jak wół, że ten drut musi być pod belką

taki sposob podparcia i zamocowania wybral architekt i jest on prawidlowy
sposob podany przez slawek9000 tez jest poprawny