PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs dla amatorów grillowania. Do wygrania GRILL i warsztaty gotowania z PASCALEM



Strony : [1] 2

admin
07-03-2011, 21:57
Amatorów potraw z grilla zapraszamy do wspólnej zabawy ze świetnymi nagrodami.
46436 Do wygrania jest:


nowoczesny grill - grill przenośny Smokey Joe Premium 37 cm Silver o wartości 369 zł


warsztaty gotowania z Pascalem Brodnickim - dwa zaproszenia na warsztaty gotowania z Pascalem Brodnickim (UWAGA! Warsztaty gotowania z Pascalem odbędą się w środę 16 marca w Warszawie, początek godz. 11)*


książki z przepisami - (dwie książki „Przyjęcia barbecue przy grillu” ze świetnymi przepisami na grilla )


oraz


zestaw akcesoriów grillowych - (zestaw akcesoriów marki Weber Stephen przydatnych podczas grillowania)
46437

46435Weź udział w naszym konkursie i rozpocznij sezon grillowy już teraz!


Zapraszamy wszystkich do naszej zabawy! Zadania konkursowe są bardzo proste, a nagrody wyjątkowe.




Zadanie konkursowe polega na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytanie:
1. Kto wynalazł grill z pokrywą?
i rozwinięciu zdania:
2. Lubię grillować bo....

Odpowiedzi na powyższe pytania należy zamieścić w dniach 7-14 marca 2011 r. na naszym forum w wątku konkursowym. Zwyciężą najciekawsze wypowiedzi. Nagrodzonych zostanie 6 osób, które poprawnie odpowiedzą na pytanie nr 1 oraz zamieszczą najciekawsze, pomysłowe i interesujące rozwinięcie zdanie nr 2. Jedna osoba może otrzymać jedną nagrodę. Listę zwycięzców konkursu opublikujemy w serwisie Muratordom.pl 15 marca 2011 r.

* osoby zainteresowane udziałem w warsztatach grillowania z Pascalem prosimy o wpisanie na końcu swojej wypowiedzi hasła WARSZTATY

Regulamin konkursu (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?174633-Ogólne-zasady-prowadzenia-konkursów-na-forum.muratordom.pl-w-2011-roku.)



WYNIKI Konkursu dla amatorów grillowania!


Nowoczesny grill przenośny Smokey Joe Premium 37 cm Silver o wartości 369 zł otrzymuje:

tosia125

Zaproszenia na warsztaty gotowania z Pascalem Brodnickim (16 marca w Warszawie) otrzymują:

Otylka2007
Jutta

Książki z przepisami „Przyjęcia barbecue przy grillu” otrzymują:

PliP
mikolayi

Zestaw akcesoriów grillowych marki Weber Stephen otrzymuje:

Aga-Białystok

A pozaregulaminowe nagrody od Redakcji otrzymują ponadto:

Jarek.P
betina71
ezop9

Serdecznie gratulujemy. Prosimy laureatów o adres jako prywatną wiadomość do Redakcja

tosia125
08-03-2011, 07:08
no tak sobie właśnie pomyślałam, że jak Redakcja się pyta o to kto wynazł grill z pokrywą to musi być z tym związana zabawna historia tego co wynalazł, pewnie dzięki utrudnieniom, pryskającemu tłuszczowi itp. i proszę, co znalazłam:

(przeklejone)

"Zanim został wynaleziony grill w kształcie kuli, panowała „era“ cegły. W całej Ameryce powszechne było budowanie otwartych grilli z cegły. Oczywistą wadą tych „budowli” była ich nieruchomość, przy złej pogodzie np. deszczu z powodu braku pokrywy nie dało się z nich korzystać oraz faktu, iż często występowały wysokie płomienie. Dodatkowo przyjemność grillowania była obniżona, gdyż popiół osiadał się na mięsie czy ubraniu, natomiast jedzenie, które lądowało na talerzach było źle upieczone bądź spalone.
Jako fan grillowania z wielkim zamiłowaniem do dobrego jedzenia i ojciec jedenastu dzieci George Stephen złościł się bardzo z powodu tych okoliczności, które ciągle utrudniały mu grillowanie. Jeśli np. zła pogoda zmuszała go schronić się pod jakimś dachem a płomienie jego otwartego murowanego grilla pozostawały bez kontroli.
Jednak George Stephen nie tylko złościł się na niewystarczające możliwości grilli z cegły, szukał również rozwiązania tego problemu. Po wielu eksperymentach w 1952 roku podczas rejsu na widok boji wpadł na pewien pomysł. Podzielił boję na 2 części i użył dolnej metalowej części jako kotła, do którego zamontował dodatkowo 3 nogi, dopasował górną część boji, która miała służyć za pokrywę. Tak oto powstał prototyp grilla w kształcie kuli, który pozwalał na kontrolę grillowanych potraw.
Przez ten nowy typ grilli „mistrz“ grillowania miał system, który mógł kontrolować. Aczkolwiek głównym celem Stephena nie była różnorodność, poprzez jego nowy wynalazek można było wybierać pomiędzy grillowaniem bezpośrednim i pośrednim. Obecnie światowej sławy Grill Weber w kształcie kuli zmienił w krótkim czasie wygląd amerykańskich ogrodów oraz stał się symbolem grillowania.
Po początkowym wahaniu nowy Grill w kształcie kuli został entuzjastycznie przyjęty, a grill z cegły stał się reliktem przed-nowoczesnej kultury. George Stephen produkował profesjonalne grille. Przy tym podążał za 2 celami: Jego grille miały być nie tylko innowacyjne, ale też trwałe. W skrócie, poprzez wysokie standardy jakości zapewnić wykorzystanie go przez dziesięciolecia.
Dziś ludzie na całym świecie używają grilli Weber. Nic dziwnego, gdyż w sumie w różnych przepisach chodzi o dwie rzeczy: pełnowartościowy smak i łatwe przygotowanie.
Wszechstronność dzięki pokrywie
To właśnie wynalazkowi George Stephen’a zawdzięczamy dzisiejsze różnorodne możliwości przy grillowaniu. Odkrycie pokrywy otworzyło zupełnie nowy świat grillowania, w którym dzięki zastosowaniu pokrywy, grill można używać jako piec z termo obiegiem, natomiast potrawy są pieczone wolniej, łagodniej i można zastosować np. przy metodę pośrednią."

no i proszę cała historia!

ale się rozmarzyłam!!!

Redakcjo! Tak nie wolno! i to jeszcze w Dzień Kobiet!

Teraz cały dzień będę marzyć o grillowaniu na tarasie, a tu ani pogody nie ma do tego odpowiedniej jeszcze, ani tarasu jeszcze nie mam prawdziwego....

A lubię grillować, bo to coś więcej niż zwykły posiłek! To cały rytuał! I wiosna! Pierwszy grill to znak, że wiosna już nadeszła i znowu jest cudnie (choć i zimę lubię..)

A grill musi być obowiązkowo...

W zeszłym sezonie nie wytrzymałam i choć wody nie miałam jeszcze np i innych takich tam rzeczy... kupiłam zwykły kociołkowaty (otwarty) grill i przytargałam go na budowę....
ale panowie budowlańcy byli zdziwieni, ale i jacy zadowoleni jak im jedzonko zrobiłam gorące z grilla!

Grill dla mnie to nie tylko zwykły grill! Ale i wspomnienie piękne pierwszego posiłku na a`la tarasie prowizorycznym!

Tak więc sami widzicie, że grillować nie lubię tylko kocham!

może w tym roku już na prawdziwym tarasie zasiądę przy prawdzimym grillu! ale z drugiej strony grillowanie kombinowane też ma swoje uroki i pozostawia fajne wspomnienia!

Pozdrawiam i byle do szybkiego grillowania!

:)

kawika
08-03-2011, 07:51
No cóż szukając wynalazcy grilla z pokrywą można natknąć się na Georga Stephena który założył firmę Weber-Stephen Products LLC i zajął się produkcją profesjonalnych grillów

co do grilowania....

Lubię grillować bo
pierwszy grill otwiera u nas okres wiosenny i może nie uwierzycie ale takie otwarcie nastąpiło 5 marca tego roku pogoda była iście wiosenna...więc i kiełbaska i kaszanka i karczek i skrzydełka marynowane w przyprawach i sosie którego skład zna jak na razie tylko mój ojciec..
grill...no cóż do przygotowania tak fantastycznego jedzenia nie uwierzycie ale wystarczy stary bębęn po pralce i kratka ze starej lodówki....

u nas taki właśnie grill jest i sprawuje się fantastycznie, co oczywiście nie znaczy że nie przydałby sie nowy hihihi

grill to pyszne jedzenie i wpaniała atmosfera...więc czego chcieć więcej???

ps.zdjęcie "grilla" w dzienniku z datą 24.05.2010 - taras

mgr_aggusia
08-03-2011, 13:10
Odp. na pytanie nr 1 grill z pokrywą został wynaleziony przez Georga Stephena.
Odp. na pytanie nr 2 : Lubię grillować, bo ... najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa wiażą się z rodzinnym grillowaniem. A w pamięci mam grilla z maja 9albo 1999 albo2000) jak zamarzły nam sałatki na stole. Bardzo chciałabym wygrać warsztaty z Pascalem. Pozdrawiam

Jarek.P
08-03-2011, 15:12
Zupełnie na boku konkursu i w zasadzie niezbyt na temat, ale muszę, po prostu muszę wspomnieć trzy najciekawsze grille mojego życia:

1) bęben od pralki automatycznej marki Polar, stojący otworem do góry na nogach mocowanych od do zewnętrznej strony. Otwór "pralniczy" przykrywany starą emaliowaną pokrywką, a w dnie bębna równiez wycięta okrągła dziura, w którą była wstawiona stara stalowa miska pełniąca rolę wyjmowanego zasobnika na żar. Wewnątrz bębna dorobiony ruszt z... z czegoś. Jakiejś sztywnej siatki.
Całość dzięki otworom w bębnie zapewniała idealne proporcje między grillowaniem a duszeniem, efekty - rewelacja!

2) grill wykonany z błotnika od przyczepki towarowej, podstawy popielniczki "klubowej" i kratki z lodówki. Grill jak grill, ale ta konstrukcja...

3) grill elektryczny. Wykonany przez niżej podpisanego na potrzebę chwili ze spirali rozwieszonej luzem między dwoma butelkami po piwie (wypełnione wodą były, bo inaczej się przewracały, skubane), kiełbaski podkładało się na odwróconym do góry dnem rondlu od spodu.
3a) Ta pierwsza wersja grilla opisanego wyżej miała słabą sprawność, bo ciepło nie chciało piec kiełbasek, do góry uciekało. Powstała więc wersja extended polegająca na przykryciu całości od góry kawałkiem blachy.
3b) po kolejnym zawaleniu się grilla w trakcie grillowania, powstała wersjia "high quality": całość zyskała gustowną obudowę z blachy, wyklepaną młotkiem na schodach akademika, gdzieś tak koło północy.
3c) j.w., ale dodatkowo uzupełnione o oryginalny pulpit sterowniczy termostatu radzieckiej radiostacji wojskowej. Z opisami w stylu "podgriew" i "ostywanie" (czy jakoś tak, dawno to było, nie pamiętam). W tej postaci griill służył przez lata... Niestety, żywot swój w końcu zakończył, ale mam gdzies jeszcze jego zdjęcie pamiątkowe :)


J.

początkujący 1
09-03-2011, 09:30
taki grill wynalazł George Stephen
Lubię grillować bo to mnie odpręża i tylko wtedy udaje mi się wykazać moje kucharskie zapędy a nawet jak się coś przypali to nikt nie narzeka a dla mojego psa jestem wtedy guru:) Poza tym to okazja do długiego posiedzenia z bliskimi na świeżym powietrzu, podyskutowaniu o budowlanych aspektach , które są ostatnio naszym tematem rzeka. Wszyscy są zadowoleni i jedzenie lepiej smakuje, a dzieciaki taplają się w piasku z budowy i grilla doceniają jak się pojawia coś na talerzach:) Jakby nie wynaleziono grilla to chyba sama bym to zrobiła.

ulcik
09-03-2011, 13:34
Ad 1. George Stephen - oczywiście :)
Ad 2. Lubię grilować bo w ten sposób można przyrządzić prawie wszystko :) od warzyw, owoców, ryb, mięsa i nawet przypieczonego chleba ;) to po prostu pyszna zabawa. A od zeszłego roku znam jeszcze sposób na łososi na cedrowej deseczce z grilla i już czekam na otwarcie sezonu grillowego. Faktem też jest to że będąc kiedyś w ciąży zażyczyłam sobie na Walentynki karczek z grila i dostałam :) Cały ogród w śniegu, słoneczko ledwo widoczne zza chmur, a ja jadłam pyszny karczek i piłam ciepłą herbatę. A teraz z tego grilla przyrządzam różne pyszności dla moich dzieci :) Mniam!

pozdrawiam,
ulcik
ps. warsztaty - bardzo chętnie :)

Roki19
09-03-2011, 14:01
1. George Stephen
2. Lubię grillować, bo jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z jednej strony: odpowiednio przyrządzone potrawy z grilla są przepyszne, z drugiej strony: klimat, który towarzyszy grillowaniu jest niepowtarzalny. Grillowanie to nie tylko sztuka przyrządzania jedzenia, to cały rytuał:) Począwszy od odpowiedniego przygotowania grilla i jego rozpalenia, aż po niecierpliwe oczekiwanie na świeżym powietrzu na finalny efekt.
Pozdrawiam:)

Byłoby mi bardzo miło, gdybym mógł udać się na warsztaty z Pascalem.

slavqo
09-03-2011, 14:02
odpowiedź
1. George Stephen wynalazł pierwszy grill z pokrywą
2. Lubię grillować bo....to jest to co małe i duże Gumisie (rodzinka i przyjaciele ) lubią najbardziej. Grill Piwo i Dziewczyny to wiele przyjemności gdzie mijają wszystkie złości.

Anulkaa
09-03-2011, 14:03
Witam

Pytanie nr 1 - łatwizna;) George Stephen
A rozwinięcie zdania - Lubię grillować - bo nic nie smakuje szczególnie wiosną i oczywiście potem latem tak, jak kurczak przyprawiony ziołami, solą, natarty pieprzem i nadziany na puszkę piwa, a następnie upieczony na grillu. Jestem posiadaczką grilla marki Weber z przykrywą - więc kurczak udaje się wybornie.... POLECAM! - oczywiście z piwem:)

Smacznego - Ania

drahma
09-03-2011, 14:17
Pytanie nr. 1 - odpowiedź - George Stephen
Pytanie nr. 2 - Lubię grillować bo dzięki temu moi dziadkowie mnie odwiedzają! Oni tak jak ja cieszą się wspólnymi wieczorami na świeżym powietrzu.

AGP-ON
09-03-2011, 14:28
1. George Stephen wynalazł pierwszy grill z pokrywą w 1952 roku podczas rejsu na widok boji ;-) . Podzielił boję na 2 części i użył dolnej metalowej części jako kotła, do którego zamontował dodatkowo 3 nogi, górną część boji wykozystał jako pokrywę.

2. Lubie grilować ponieważ jest to jedna z nielicznych chwill, którę mogę beztrosko spędzić z rodzina i przyjaciółmi.

BartekS
09-03-2011, 14:29
Ad. 1 George Stephen
Ad. 2 Lubię grillować bo jest to jedna z najlepszych form spędzania wolnego czasu na dworze z rodziną czy też znajomymi, pozwalająca w pełni cieszyć się pieczonym mięskiem i nie tylko :) Lubię grillować przez cały rok, na co pozwala zadaszony taras i żadna pogoda mi nie straszna :)

kkriss
09-03-2011, 14:31
Pytanie nr. 1 - odpowiedź - George Stephen
Pytanie nr. 2 - Lubię grillować bo grillowanie zbliża ludzi. Niedawno kupiliśmy dom pod Warszawą, teraz jak tylko robi się ciepło, znajomi dzwonią z pytaniem czy mogą wpaść na grilla. Takiego życia towarzyskiego dawno z żoną nie mieliśmy :-)

wieczor74
09-03-2011, 14:32
Pytanie nr.1 : George A. Stephen
Pytanie nr.2 : Lubię grillować bo dzięki temu, to co zwykle jest pracą, zamienia się w relaks :)

bronx
09-03-2011, 14:32
Odpowiedź na pytanie nr. 1 - George Stephen
Odpowiedź na pytanie nr. 2 - Lubię grillować bo są to najpiękniejsze chwile dnia, weekendu. Zachodzące słońce, rozżarzony grill, skwierczący boczek ... kurczaczek. Promienie słońca padające przez pergolę,... odbijające się w złotym napoju, rozświetlają szykującą się ucztę na ogrodowym stole.

gosia888
09-03-2011, 14:32
Ad. 1. George Stephen
Ad. 2. Lubię grillować bo to najsmaczniejsza rzecz w której uwielbiam królować :-)

asia.malczewska
09-03-2011, 14:33
Ad. 1 George Stephen (dzięki Ci, gościu ;)
Ad. 2. Lubię grilować bo ... jestem strasznym żarłokiem :) no i lubię jeść gromadnie, na co pozwala grill - mój ulubiony wujek twierdzi, że w gromadzie nawet prosiaki lepiej jedzą :)
pozdrawiam serdecznie, umartwiając się takimi tematami w Popielec ... :(

MaK1503
09-03-2011, 14:35
1. George Stephen
2. Lubię grilować bo pozwala mi to na odprężenie się, oraz na wypróbowanie nowych przepisów i swojej wyobraźni. Lubię patrzeć jak t6o co przygotowałem smakuje mojej rodzinie i znajomym.

s_panter
09-03-2011, 14:35
1. George Stephen.
2. Lubię grillować bo jestem obywatelem GrillLandii lub jak ktoś woli Grillpospolitej.
WARSZTATY

AniDa
09-03-2011, 14:45
Krótko i na temat:
1: George Stephen
2. Lubię grillować, bo nic nie zbliża ludzi bardziej niż dobre, aromatyczne jedzienie. Zapach jest najbardziej pierwotnym ze zmysłów, który najdłużej zostaje w naszej pamięci. To właśnie zapach przywołuje wspomnienie dzieciństwa i miłe chwile z przeszłości. Zapach grilowanych potraw, słońce, świeże powietrze, szum drzew, śpiew ptaków... juz sam opis powoduje uśmiech na buzi i zachęca do chwili relaksu w gronie przyjaciół. Dlatego właśnie lubię grillować...

WARSZTATY

vepecis
09-03-2011, 14:45
Ponieważ nie jestem pierwszy to oczywiście napiszę tak jak moi poprzednicy, że ten genialny wynalazek jakim jest grill z pokrywą przypisać należy George'owi Stephen'owi. Całe szczęście, że tak się stało bo murowana odmiana, jak już raz stanie, to zmiana koncepcji w ogrodzie jest bardzo pracochłonna. Grill przenośny z pokrywą daje tę wygodę, że można go schować na zimę a wiosną cieszyć się nim na nowo.
Osobiście lubię grillować bo zazwyczaj wiąże się to z małą biesiadką, spotkaniem ze znajomymi, rodziną. Grill sprawia, że każde takie spotkanie ma w sobie pewien bardzo przyjazny i chyba niepowtarzalny klimat a wygrillowane potrawy są bez wyjątku przepyszne, czy to mięsko czy warzywko, serek chlebki itd. Istotnym faktem jest chyba jeszcze to, że oprócz samego jedzenia podczas urządzania grilla człowiek spędza dużo czasu przygotowując potrawę. Lubię to i zawsze lubiłem, człowiek ma świadomość, że to czym się zajmuje pozwoli delektować się smakiem wielu osobom a jednocześnie samo przygotowanie jest przyjemnym zajęciem. Grilluję bez tacek podpałek, nie kupuję półproduktów itd. Najlepsze co naturalne a najsmaczniejsza potrawa jeśli przygotowana w całości samemu.
Pozdrawiam wszystkich, którzy czekają na wiosenne klimaty tak jak ja.

Karolina i Mariusz
09-03-2011, 14:46
Grilla z pokrywką wynalazł George Stephen.

A ja lubię grilować przede wszystkim dlatego, że to najlepsza okazja na miłe spotkanie z przyjaciółmi, to najlepszy pretekst na zwołanie naszej całej paczki i wiem, że jak jest u nas hasło "zapraszamy na grilla" to każdy stanie na rzęsach, aby się zjawić :) Lubię takie spotkania gdyż zawsze każda Para przynosi coś pysznego do jedzenia, organizator zapewnia mięsko i kiełbaski, a reszta sałatki, napoje i przekąski. Każda "Pani domu" bierze wtedy książkę z przepisami albo korzysta z zasobów Internetu aby zaproponować swoim gościom coś extra do jedzonka, zaprezentować jakieś fajne i nowe pomysły na pysznego grila. Lubię grilować bo takie spotkania są zawsze wesołe, często zakończone wspólnym śpiewaniem i tańcami. Lubię grilować i dla mnie sezon grilowy mógłby trwać cały rok!

Serdeczne pozdrowienia, Karolina

nania
09-03-2011, 14:50
pytanie 1 - Potrzeba matką wynalazków- którą wykorzystał George Stephen
pytanie 2 - dlaczego lubię grilować ................bo lubię dobrze zjeść, bo grillowanie zbliża ludzi bo lepiej griluje niż gotuje ;-P

WARSZTATY czemu nie

pausko
09-03-2011, 14:50
Odpowiedzi:
1.George Stephen
2. Grilowanie kojarzy mi sie z cieplymi wieczorami w ogrodzie z przyjaciolmi. Aromatycznym zapachem grilowanego miesa i przypraw jaki unosi sie w powietrzu. Czasem odpoczynku i relaxu z dala od codziennych spraw i problemow. Jest to czas spoedzony w gronie znajomych w zaciszu ogrodu. Uwielbiam ten czas..... i juz sie nie moge doczekac tegorocznego grilowania :)

Tado01
09-03-2011, 14:52
1. George Stephen wynalazł pierwszy grill z pokrywą
2. Lubię grillować bo to jest forma spędzania czasu w gronie znajomych, rodziny. Lubię bo to jest dobre!

-yanis-
09-03-2011, 14:54
ad 1 : George Stephen’a
ad 2 : lubię grilować bo chcę wygrać grill ;)

renik4
09-03-2011, 14:54
1.George Stephen
2.Lubię grillować, bo lubię się bawić.
Lubię grillować, bo lubię dobrze zjeść.
Lubię grillować, bo z przyjaciółmi miło letni czas jest spędzać.

moniagck
09-03-2011, 14:56
1. George Stephen
2. Lubię grilować, bo to właśnie na takiej imprezie rodzinnej powiadomiłam męża o powiększeniu się naszej rodziny :) i od tej pory grill kojarzy mi się ze szczęściem.

jednorazowiec
09-03-2011, 14:56
Ad.1 George Stephen
Ad. 2 ...spędzając czas na świeżym powietrzu przy okazji możemy przygotować doskonały posiłek w krótkim czasie nawet zimą

mirekbrz
09-03-2011, 15:01
Grilla wynalazł George Stephen
Lubię grillować bo nie ma nic lepszego niż spędzenie sobotniego popołudnia w gronie przyjaciół przy suto zastawionym stole z unoszącym się w powietrzu zapachem grillowanego mięsiwa.

remontującyzwrocławia
09-03-2011, 15:06
SZANOWNA REDAKCJO!

Jak sens ma zadawanie pytania, na które trzeba odpowiadać tak samo, jak poprzednicy na forum w wyższych wpisach?
Jaki sens ma wymyślanie uzasadnienia, kiedy można przeczytać co napisali poprzednicy?

To miałoby sens, gdyby odpowiedzi trzeba było przesyłać e-mailem, a tak, to mamy tylko kolekcję potakiwaczy z pierwszego posta.

Proszę rozważyć zmianę zasad, wtedy uzasadnienia będą rzeczywiście zaskakujące i coś wniosą do sprawy.

Dziękuję za uwagę.

GARNGLOB
09-03-2011, 15:06
1.Georga Stephena
2. Lubię grilować bo to swietny czas na relaks z przyjaciołmi i uwielbiam jedzonko z grila zwłaszcza przysmażone kiełbaski:) nie griluje jednak bo niemam grila.więc chętnie ten przyjmę

Piotrekm_1987
09-03-2011, 15:07
Ad.1. Tysiące lat temu wydarzyła się pewna historia, która doprowadziła Georga Stephena do wynalezienia pierwszego grilla z pokrywą....

Pewnego dnia tytan imieniem Prometeusz ulepił z gliny człowieka i dał mu duszę. Bardzo się zaprzyjaźnił z ludźmi. Nauczył ich wielu przydatnych w życiu rzeczy. Jednak ludzie wciąż byli nieszczęśliwi. Prometeusz nie rozumiejąc tej sytuacji zapytał ludzi: "Kochani moi czego wam jeszcze brakuje do szczęścia?" Ludzie odpowiedzieli: "Ognia do grillowania Prometeuszu, ognia!" Prometeusz widząc nieszczęście swoich współbraci postanowił poprosić Zeusa o "ogień do grillowania" dla ludzi! Srogi Zeus się nie zgodził, "grillowanie jest tylko dla Bogów" - rzekł i wrócił do grillowania na świeżym powietrzu popijając ambrozję. Prometeusz nie zniósł tego stanu rzeczy i postanowił wykraść "ogień do grillowania"! Ludzie bardzo się ucieszyli i na cześć Prometeusza zorganizowali największe w starożytnej Grecji wspólne "Grillowanie", które trwało ponad 7 dni ;)

Od tamtej pory kult "grillowania" rozprzestrzeniał się po całym świecie aż dotarł do Ameryki, gdzie George Stephen zmęczony Greckim stylem grillowania skonstruował pierwszy na świecie grill z pokrywą :) Jak widać nasi mityczni przodkowie mieli ogromny wpływ na nasz sposób spędzania wolnego czasu ;)

Ad.2. Lubię grillować bo lubię grillować i koniec kropka ;P

OlaiJacek
09-03-2011, 15:07
Wynalazca: George A. Stephen Sr
Lubię grillować, bo lubię śpiewać, a przy grillu nawet na złego śpiewaka czeka kolacja nie byle jaka:)

OlaRyba
09-03-2011, 15:08
1. Grilla wynalazł George Stephen
2. Lubie grillować bo nie lubie jeść w samotności a grill jest świetnym urządzeniem które zbliża ludzi.

WARSZTATY

PeterO2
09-03-2011, 15:12
Grill z pokrywą wynalazł George Stephen.
Lubię grillować... bo to dobra okazja (i wymówka) żeby napić się piwka i wrzucić coś na ząb w miłym towarzystwie

Nowy grill by sie przydał, bo niedługo się przeprowadzamy i taki artykuł by się przydał, a kasy na zakupy na razie brak...

Pozdrawiam,
Peter

zorbak
09-03-2011, 15:13
Witam,

1. George Stephen wynalazl grill z pokrywa co jednoczesnie sprawilo, ze ksztalt pokrywy wymusil dodatkowo wynalezienie przez niego grilla w ksztalcie kuli :)
2. Lubie grillowac, poniewaz w mojej rodzinie tylko mi to tak na prawde wychodzi, a ze cieszy mnnie dzwiek mruczacych pod nosem z zadowolenia rodzicow do ktorych czasem jezdze (wlasnie na grilla) w taki oto sposob postanowilem zostac mistrzem opalania skwierczacych smakolykow.

Pozdarwiam i z niecierpliwoscia oczekuje zaproszenia na warsztaty :P

--
Tomek.

elkaw
09-03-2011, 15:15
George Stephen
Lubię grillować, bo to geniallny sposób spędzenia wolnego czasu!

KubaInformatyk
09-03-2011, 15:15
Hejka,

1. George Stephen wynalazca made in USA i zaraz za Alexander Graham Bell'em moze smialo postawić swoje nazwisko. Zreszta co to za grill bez telefonowania do znajomych. Także ważność wynalazku jednoznaczna!

2. Lubie grillować - jest grill, jest fun, jest impreza. A jako że grill stoji na balkonie, okrzyki radości sądiada piętro wyżej - bezcenne!!!

Pozdrowienia
Kuba

krzychstr
09-03-2011, 15:20
no cóż wychodzi na to że George Stephen wynalazł grila,jednak w polsce popularyzatorem mieni się prezes PiS-u
cyt(Grillowanie to nasze dzieło. To za naszych rządów konsumpcja wzrosła o 31% i to dobrze, że część współczesnego pokolenia Polaków po tylu przejściach może pogrillować, ale proszę pamiętać, tylko część. Ci co zarabiają brutto 1300-1500 zł albo 8 zł za godzinę na czarno, nie grilllują. Staje jednak pytanie o cele rządzenia. Polska może grillować, a mimo to się zmieniać. My ciągle stoimy przed wyborem – Bawaria czy Trzeci Świat.)
ciekawe co!!!
grilowanie to fajna zabawa można eksperymentować(bezkarnie) na znajomych i pszyjaciołach i wszyscy mają fajna zabawe zwłaszcza jak coś się nie uda
no i najwazniejsze jest okazją do spotkań i wychylenia kilku browarków
już niedługo!!!!!!!!!!!!

Ania_i_Grzegorz
09-03-2011, 15:21
OCZYWIŚCIE ODP. NA PYT 1 -George Stephen

Hmmmm, grilowanie - niby odpowiedź jest prosta- a jednak...
George Stephen wynalazł grill - bo chciał smacznie jeść, jednak grillowanie to nie tylko jedzenie. Oczywiście potrawy umiejętnie przyrządzone niewątpliwie są pyszne - i zdrowe - czy wrzucimy na ruszt mięsko , czy warzywka - wszystko świetnie smakuje. Ale grilowanie to świetna okazja do spotkania z rodziną , ze znajomymi , okazja do świetnej zabawy i rozmów do białego rana. Odkąd wybudowaliśmy nasz domek grill jest na czołowym miejscu w ogrodzie - na razie taki z bębna od pralki automatycznej :-) ale w przyszłości kto wie.... Wśród tygodnia bardzo często obiadek na grilu się smaży , a my mamy czas na koszenie trawnika i pracę w ogródku - (tradycyjne gotowanie obiadu wymaga nieustannego pilnowania jakoś nie wyobrażam sobie jednoczesnego pielenia ogródka heheh ), ) , no ale co najważniejsze- prawie w każda sobotę wpadają do nas znajomi - najpierw mecz siatkówki ( albo kąpiel w basenie - gdy parno i duszno:-)) a potem błogie lenistwo przy grillu!! Nie wymaga wielu przygotowań - szybciutko można przyrządzić potrawy - no i co najważniejsze- to mąż w końcu gotuje :)

amciek80
09-03-2011, 15:22
1) George Stephen
2) Lubie grilowac bo nie lubie gotowac.

Liwko
09-03-2011, 15:25
1. George Stephen
2. Lubię grill bo


http://www.youtube.com/watch?v=mWQcQ2OUNXc

mayland
09-03-2011, 15:26
1. To juz wiadomo kto.
2. Nie lubie grilować bo.... wszystko spieczone i zwęglone albo niedopieczone i śmierdzące dymem a potem i tak boli wątroba.

klubaanna
09-03-2011, 15:26
1.George Stephen
2.Uwielbiam grillowac, spotkania z rodziną,przyjaciółmi przy grillu to cos wspaniałego :)nie mieszkam w Polsce i grillowanie to czas wspomnien z lat młodszych :)nasze pierwsze tegorocxzne grillowanie juz za nami,ostatnia niedziela karnawłu, piekne i ciepłe słoneczko i cudowny zapach pieczonego mieska i kiełbasek (z Polski oczywiscie:) i niekonczace sie rozmowy :)

Pientka
09-03-2011, 15:29
1. George Stephen - za wikipedią
2. Lubię grillować, bo lubię dobrze zjeść na świeżym powietrzu.

damzoo
09-03-2011, 15:30
1. George Stephen wynalazł grill węglowy z pokrywą
2. Lubię grillować, bo spotykam się z teściową, owijamy ziemniaki z cebulą w sreberka i pięknie pieką się na grillu. Lubię grillować, bo potem przychodzi szwagier, kładzie na grillu nacinaną kiełbaskę lub przyprawione skrzydełka. Lubię grillować bo żona dodaje na grilla przyprawioną karkówkę. Lubię grillować, bo potem przychodzi teść z flaszką - flaszki nie kładziemy na grillu bo pęknie, tylko wypijamy zawartość konsumując przy okazji pieczone ziemniaczki z mięskiem. Flaszka grillowa nas rozwesela i daje dużo radości w naszym rodzinnym grillowaniu. Jak jest klimat to biorę gitarkę i zaczynają się grillowe przyśpiewki :D
Pozdrawiam.

apa5
09-03-2011, 15:31
1. George Stephen
2. Lubię grillować bo na dźwięk tego słowa przychodzą mi do głowy same pozytywne skojarzenia wywołujące uśmiech: GRILL = WIOSNA --> WIOSNA = PIĘKNY ZAPACH --> PIĘKNY ZAPACH = DOBRY APETYT --> DOBRY APETYT = mmmm...GRILL :)

ryszard011
09-03-2011, 15:35
1. George Stephen
2. Bo kocham jeść !

Inez_007
09-03-2011, 15:40
Ustrojstwo grillem z pokrywą zwane zostało przypadkiem wynalezione,
gdy George Stephen spędzał na rejsie godziny szalone,
to on wpadł na ten pomysł wprost wspaniały,
by na kształt boi stworzyć obiekt doskonały.
Teraz za mną każdy chętnie już powtórzy:
Lubię grilować, bo mnie to nie nuży,
bo tak można upichcić przepyszne potrawy,
mając przy tym dużo frajdy i zabawy.

wolar
09-03-2011, 15:47
1. George Stephen
2. mój grill to nie tylko jednofunkcyjne urządzenie. To 4 funkcje w jednym urządzeniu: kuchnia do gotowania, suszarnia do grzybów, wędzarnia do wędzenia domowych wyrobów oraz oczywiście do grilowania. Rano służy do zagotowania wody na kawę (kto pił wodę ugotowaną na kuchni ten wie tylko jaki to ma smak). W południe do przygotowania obiadu w starych garnkach żeliwnych (co za zapach i smak). Na wieczór oczywiście grilowanie kaszaneczki i warzywa z zimną wódeczką. Jeśli do tego dołożyć własnoręcznie przygotowane wędliny i uwędzone. To radości podniebienia nie ma końca.
Przy takim grilu w lecie można spędzić cały dzień. A i w zimie kiedy przyjemnnie grzeje można przygotować posiłek lub napić sie kawy.

cysterniarz
09-03-2011, 15:53
1) George Stephen
2) Lubię grillować bo karkówki z grilla smak to miłości znak.

blue.crayon
09-03-2011, 15:54
1. George Stephen
2. Lubie... mine znajomych kiedy okazuje sie, ze na grillu zamiast miecha jest cukinia, baklazan, papryka (z ktorej potem mozna zrobic pyszna zupe) i inne warzywa, w tym moje ulubione - ziemniaki. Jest to tez swietna okazja do dwoch rzeczy: powolnego saczenia ziiimnego piwa oraz rozpalenia ogniska. Jestem za! ps. Grillowaniu na balkonikach w srodku osiedla mowie nie!

WARSZTATY

Veronique
09-03-2011, 15:58
Ciekawy konkurs wymyśliliście :D Na pewno mnóstwo osób się jeszcze zgłosi. :) No to zaczynam :D
Odpowiedzią na pierwsze pytanie jest George A. Stephen :)
Lubię grillować, bo... jest to dla mnie symbol nadejścia wiosny, mogę wyjść na dwór, odetchnąć, że wreszcie mrozy za nami - zima jest fajna, ale na krótką metę, gdy trwa dłużej niż miesiąc zaczyna być męcząca :) uwielbiam karczek z grilla czy kiełbaskę, a jabłuszko jakie pyszne! Pobudzają nasze kubki smakowe, można się zrelaksować. A jaki grill jest praktyczny! Można go zabrać wszędzie, rozpalić nad rzeką, niektórzy na balkonie :D przyjemnie posiedzieć przy grillu ze znajomymi czy rodziną :)

Z***y
09-03-2011, 15:58
1. George Stephen
2. Lubie grillować bo z grilla smakuje lepiej, no i ta atmosfera wspólnego biesiadowania:)

wwp13
09-03-2011, 16:21
1.George Stephen
2.Lubię grilowac bo,łączy to rodzinę,mozna usłyszeć śmieszne kawaly,anegtoty,ciekawe przepisy,i tak wogóle jest przy tym duzo smiechu i zabawy

Knife_Girl
09-03-2011, 16:33
1. George Stephen

2. Lubię grillować, bo lubię z jedzeniem eksperymentować :) Każdy kolejny grill z przyjaciółmi czy rodziną, jest okazją do przetestowania nowych pomysłów na smaczne jedzonko. Mój mąż z kolei twierdzi, że lubi jak ja grilluję, bo mu się podoba, jak się bawię mięskiem ;D

marys888
09-03-2011, 16:34
1. Grill z pokrywą wynalazł George Stephen.
2. Lubię grillować bo przy tej czynności jest dużo dymu ..... i jak się tak uwędzę to pewnie będę dłużej żył .... bo wędzone się dłużej trzyma!!!

mleczko12
09-03-2011, 16:36
1.George Stephen
2. Lubię grillować, bo kocham jeść:D

niezapominajka1972
09-03-2011, 16:38
1)George Stephen - do wynalezienia grilla z pokrywą zmobilizowała go chęc grilowania podczas deszczowej lub wietrznej pogody
2) Lubimy grilować gdyż jest to kolejna okazja do spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny lub przyjaciół

host21
09-03-2011, 16:43
1. George Stephen
2. Lubię grillować bo lubię smakować :) po prostu.

hirek59
09-03-2011, 16:47
1 George Stephen
2Lubię grillować bo wszystkie potrawy bez wyjątku nabierają smaku i aromatu,a sąsiedzi w około się oblizują.

hania080
09-03-2011, 16:52
George Stephen oto wynalazca i zgadzam się z przedmówcą, że to zabawna historia.
Jeżeli chodzi o drugie pytanie, to odpowiedź jest prosta. Lubię grillować, bo spędzam wówczas czas z przyjaciółmi, a to pozytywnie wpływa na mnie. Poza tym grillujemy kiedy jest ciepło i daje to wiele radości, zabawnych sytuacji i pozytywnej energii. W zeszłym roku grillowaliśmy podczas burzy i taka pokrywa byłaby wskazana :).

jackami
09-03-2011, 16:52
odpowiedz nr 1 - George Stephen
odpowiedz nr 2
dlaczego? w naszyn klimacie grillowanie oznacza nadejscie wiosny i ceplych dni. poza jedzeniem ktrore jest wspaniale gril daje wiele mozliwosci.
mozna jak sie jest wykonczonym posiedziec w samotnosci robiac sobie kolacyjke jednoczesnie relaksujac sie. ale zdecydowanie lepiej jest zaprosic znajomych i pobiesiadowac wspolnie. przy grillu zawsze jest taka szczegolna atmosfera jest milo i pogodnie, troski nas opuszczaja a w prypadku gosci i wspolnego grillowania jest tez pewna rywalizacja ktore danie bedzie najlepsze a moze ktos wymysli cos nowego i ciekawego. i nawet jak komus sie cos przypali zawsze jest wesolo. nie mowiac juz ze przy grillowaniu w milej atmosferze czas mija bardzo szybko i niekiedy robi sie bardzo pozno a wszyscy sa chetni do zabawy (przy domowej biesiadze juz dawno by sie towarzystwo rozeszlo) JUZ NIE MOGE SIE DOCZEKAC KIEDY BEDZIE INAUGURACJA SEZONU GRILLOWEGO. WSZYSTKIM ZYCZE SMACZNEGO I SUPER BIESIAD PRZY GRILLU I NIE MUSI TO BYC KONIECZNIE GRILL WEBERA - ALE NIE POWIEM BYLOBY MILO PICHCIC NA TAKIM SPRZECIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH GRILOWICZOW - NIECH ZAR BEDZIE Z WAMI

margaret.m
09-03-2011, 16:52
1. George Stephen.
2. Lubię grillować bo znacznie ułatwia i uprzyjemnia mi to życie!
Przy dwójce maleńkich dzieci musiałabym zrezygnować z organizowania moich urodzin, imienin, gdzie zawsze bywa 20 - 30 osób.
Wcześniej mogłam sobie pozwolić na stanie "przy garach" kilka dni przed imprezą i jeden po....
Imprezy odbywają się w czerwcu, więc rozstawiam duży namiot w ogrodzie.
Na stołach rozkładam plastikowe naczynia i sztućce.
Mięso, warzywa marynuję wcześniej, część nawet mrożę miesiąc wcześniej w przyprawach.
Robię kilka rodzai surówek, obowiązkowo sos czosnkowy ( w ogromnych ilościach).
I to jest praktycznie wszystko, co muszę zrobić.
Do stania przy grillu zawsze ktoś chętny się znajdzie.
Smakołyki z grilla każdy lubi, więc nic innego nie trzeba robić.
A sprzątanie po takiej imprezie polega na zebraniu wszystkiego ze stołu i wrzuceniu do kosza przed domem.
Dlatego kocham grillować, a sąsiedzi no cóż.... twierdzą, że nasze śpiewy zniosą ale tego zapachu już nie .......

Ania i Heniu
09-03-2011, 16:55
Odp. 1 George Stephen
Odp. 2 Lubię grillowac bo........lubię leniuchowac, lubię smakowac, lubię piwkowac, lubię potańcowac, ja po prostu lubię poczuc, że żyję:)

kleo669
09-03-2011, 17:10
odp.1 George Stephen :)
odp.2 Lubię grilować bo ....w grilowaniu jest siła!! zjeżdza cała rodzina :) . Imprezę wesołą rozkręca, pysze jedzenie nas wkręca!!

Warsztaty

lesnik27
09-03-2011, 17:26
odp.1 George Stephen
odp.2 Lubię grilować bo ....1) Zarówno ja jak i moja rodzina lubimy dobrze zjeść.
2)Jak dorwę się do gotowania w Kuchni to zostawiam po sobie tyle brudnych naczyń co Makłowicz i żona mnie goni (nie to żebym uchylał się od zmywania :) a na grillu jakoś tego mniej i łatwiej, i można popuścić wodze kulinarnej fantazji.
3) Grill to nie tylko jedzenie to sposób na odpoczynek w zapędzonym dzisiejszym świecie

pkm
09-03-2011, 17:38
odp.1 George Stephen
odp.2
Gril, grilik, grileczek, griluś...ciepło,cieplutko,cieplusio....miesko,mi ęseczko, mięsusio....Laba
Pozdrawiam wszystkich entuzjastów życia w zgodzie z naturą, naturą ogrodowego ogniska.

hubertm
09-03-2011, 17:41
1. Wynalazcą grilla z pokrywą był George Stephen.
2. Lubię grillować bo grillowanie strasznie sprzyja wyjazdom ze znajomymi nad rzekę, jezioro i miłe spędzenie czasu.

JANET 13
09-03-2011, 17:43
Pytanie nr 1 Grill z pokrywą wynalazł George Stephen
Pytanie nr 2 : Lubię grillować, bo ... to super spotkania z rodziną ze znajomymi, uwielbiamy grillowanie bo to relaks,odpoczynek,frajda dla wszystkich- GRILLOWANIE to wspaniała prosta rzecz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam wszystkich grillomaniaków :)

Jaszaf
09-03-2011, 17:50
Pytanie 1: George Stephen
Pytanie 2: Lubię grillować bo...: Jest to smaczne, zapewnia ciągły ruch (podchodzenie, obracanie, dmuchanie), piwo przy tym smakuje wyjątkowo, rozmowy przy grillu są milsze, trwają długo (uwielbiamy długo celebrować posiłki). A poza tym, czyż nie po to budowaliśmy domek aby móc bez przeszkód grillować :-). ?

pitex
09-03-2011, 17:56
1. Georga Stephena
2. Lubię grillować bo.... nie potrafię smaczniej ugotować .




pozdrawiam
piteks

derlecki
09-03-2011, 18:05
wiadomo że wynalzca to George Stephen
a LUBIE GRILLOWAĆ, PONIEWAŻ NIE LUBIE GOTOWAĆ !

mcmillan
09-03-2011, 18:13
Witam,
wszyscy już wyżej opisali, że grilla z pokrywą wynalazł George Stephen.
Tak więc drugie pytanie jest ciekawsze.
Dlaczego lubię grillować? :) i już uśmieszek :)
Bo to takie wspaniałe chwile, kiedy mąż uwija się żwawo, a ja po prostu odpoczywam :) delektuję się piwkiem :) wsuwam najwspanialszą karkówkę świata :) i nic, absolutnie nic nie muszę robić :) no chyba że sięgnąć po następną porcję mięcha :)
Do tego wszyscy zajadają się sosem czosnkowym :) i nikomu nie przeszkadza zapach czosnku :)
Przydałby się taki fajny grill, bo pewnie mąż zachęcony sprzętem częściej chciałby grillować. A ja mogłabym leniuchować!
Gosia

rdzieci1
09-03-2011, 18:27
1) pomysłodawcą grilla z pokrywą był Georg Stephen

2) lubię grillować bo spędzanie czasu na wolnym powietrzu, w towarzystwie, czując ten niepowtarzalny aromat unoszący się z dymkiem własnego grilla jest najsympatyczniejszym zajęciem, do którego się palisz jak te żarzące węgielki pod rusztem grilla !!!

Pozdrawiam wszystkich grillowiczów

Warsztaty

pawelnew
09-03-2011, 18:28
To co miało być napisane już napisano.
Odpowiedzi: pytanie pierwsze: George Stephen
Krótka historia przeklejona ze strony "http://www.grillwogrodzie.pl"
"Podobnie jak wielu Amerykanów w latach 50., George Stephen upodobał sobie grillowanie na wolnym powietrzu. Jednak w ta m tych czasach za grill służył otwarty metalowy kocioł, który nie dawał praktycznie żadnej możliwości regulacji i kontroli pieczenia. Przykładowo, gdy żar był za gorący lub pogoda zbyt wietrzna, mięso przypalało się. Gdy padał deszcz, rzeczą niemożliwą było utrzymanie rozpalonego grilla przy pracy. Także pierwsze próby Georgea, polegające na wypro¬dukowaniu lepszego grilla ogrodowego z cegieł, nie rozwiązywały tych problemów. W1951 r. George postanowił zbudować grill z pokrywą, gdyż-jak uważał-metalowa pokrywa och roń i żar w grillu przed wiatrem. W taki sposób można także zdusić płomienie powstające wtedy, gdy sok z mięsa kapie na rozżarzony węgiel. Poza tym, sądził, że prościej rozpalić ogień, gdy węgiel drzewny nie leży bezpośrednio na dnie grilla, lecz dostaje powietrze także od dołu. Celem George'a było stworzenie grilla, który niezależnie od wiatru i pogody utrzymuje stałą temperaturę.
Pracując w firmie Weber Brothers Metal Works, George'owi wpadła w oko kulista forma z metalu, boja morska, którą przeciął na pół. Po złożeniu obu elementów powstał grill węglowy z pokrywą w kształcie kuli -grill kulisty Weber®, który podbił później świat jako symbol griIlowania na świeżym powietrzu.
Grill ten był tak popularny wśród przyjaciół i sąsiadów, że w lipcu 1952 r. George rozpoczął sprzedaż »George's Barbecue Kettle«, pierwowzoru dzisiejszego grilla kulistego Weber®. Z początku, z racji swego kształtu, urządzenie było przedmiotem drwin i nazywane »sputnikiem«. Szybko się to jednak zmieniło, gdy dostrzeżono, jak dobrze funkcjonuje i jak smaczne są potrawy przyrządzone na tym nietypowym wynalazku. Grill kulisty stał się absolutnym hitem. Oprócz nowego kształtu, produkt zawdzięczał swój sukces także doskonale wyszkolonym prze¬dstawicielom handlowym firmy Weber®, którzy w wybranych sklepach prezentowali i objaśniali tajniki jej wyrobów.
Poza tym George doszedł do wniosku, ze również sprzedawcy w sklepie powinni być poinfor¬mowani o wyposażeniu i zaletach grilli kulistych Weber®, aby mogli odpowiadać na pytania klientów, nasuwające się im przy porównywaniu różnych produktów podczas zakupu. Wysokie wymagania jakościowe, które na początku lat 50. utorowały grillowi kulistemu Weber® drogę do sukcesu, obowiązują dzisiaj dla całego programu produktów. Ponadto sprawdzo¬ne zasady sprzedaży produktów Weber® w handlu detalicznym stanowią nadal niezwykle skuteczną strategię marketingową."
Pytanie drugie.
Grillowanie to rytuał rodzinny, który kończy się wspaniałym, sycącym i smacznym posiłkiem w którą zaangażowana jest cała rodzina spędzająca wolny czas na świeżym powietrzu

mannix
09-03-2011, 18:33
Ad. 1 Grill wynalazł George Stephen
Ad. 2 Lubię grillować bo dania z grilla sa zdrowe i smaczne. Dzięki grillowaniu kwitnie nasze zycie towarzyskie. Grill umila nam czas w pogodne dni, o nim marzymy zimą gdy czekamy na przyjście wiosny.

LUMIK
09-03-2011, 18:42
1. George Stephen
2. Lubię grillować bo kocham swoich przyjaciół, kocham przygotowania do grilla i jedzenie specjałów grillowych, a właśnie podczas grillowania mogę spotkać się ze swoimi przyjaciółmi i dobrze zjeść.

Pozdrowionka dla Was

wojtek_stg
09-03-2011, 18:44
1. George Stephen wynalazł pierwszy grill z pokrywą
2. Lubię grillować bo... wiem że zaraz nie będę już głodny :)

Żmija
09-03-2011, 18:45
Odpowiedź na pytanie nr. 1 - George Stephen
2. Lubię grillować bo to największa frajda w życiu :) W brew obiegowej opinii że sezon grillowy kończy się zimą, u nas trwa cały rok :)(zima nie trzeba szukać lodóweczki na napoje :P ) Zwłaszcza zimą przydaje się taki grill z pokrywą

Smagowski
09-03-2011, 18:54
Odpowiedzi
1.George Stephen
2. Lubię grillować bo lubię smacznie zjeść.

angelelli
09-03-2011, 19:12
- George Stephen znalazł sposób na zgromadzenie swojej dziecięcej jedenastki przy grillu nawet podczas deszczyku. Ufny zasadzie "potrzeba-matką wynalazku" - wykombinował kulisty grill z pokrywką. I chwała mu za to!
-Lubię grillować, bo w smakowitym klimacie grillowania rodzą się i rozwijają najprawdziwsze przyjaźnie.

kpawlowski123
09-03-2011, 19:14
1. George Stephen
2. Lubię grillować ponieważ śmieszy mnie taka forma przyrzadzania posiłków. A z tego to powodu, że w dobie wymyślania coraz to nowocześniejszych urzadzeń do gotowania, pieczenia, smażenia i co tam sobie ktoś wymyśli, urzadzania kuchni rodem z kosmosu, gdzie połyskliwy metal nadaje kuchni wręcz laboratoryjny wydżwięk i gdy mamy wszystko zapięte na ostatni guzik, zamykamy to cudeńko i idziemy do ogrodu rozpalić GRILLA. Utytłani sadza, brudni jak jaskiniowcy jemy osmolone mięsiwo i cieszymy się jak dzieci. I to jest właśnie powrót do korzeni, i okazja do pokazania jacy jesteśmy naprawdę. Neandertalczycy. A jak jeszcze dojdzie do tego jakiś trunek to automatycznie cofamy się do ery w której chodziliśmy na czworakach, czyli do epoki małpy człekokształtnej. I to mnie właśnie ŚMIESZY!

anulkawj
09-03-2011, 19:22
Ad. 1 George Stephen
Ad. 2 Lubię grillowanie, bo to jedna z tych okazji, kiedy mogę zacząć jeść w południe, a skończyć późnym wieczorem - jak nie można już powstać z przejedzenia a trzeba, bo komary zażerają człowiak na śmierć. Gdyby one wiedziły, jakie to jedzonko jest dobre - może by sie przerzuciły :)

kfiatas
09-03-2011, 19:24
ad.1 George Stephen
ad.2 Lubię grillować bo jest to dla mnie prawdziwa odskocznia od codziennej bieganiny. Sprawiam tym samym przyjemność moim bliskim grillując im pyszne przysmaki.

Megana
09-03-2011, 19:26
Na pierwsze pytanie nie da się inaczej odpowiedzieć
1. George Stephen
2. Lubię grillować bo....lubię zapach dymu i przypiekającą się karkówkę w ziołach, przypieczony chlebek,
przyjaciół zajadających się smakołykami i śmiech tych, których kocham.............................. za to, że są :)
I jak tu nie lubić grillowania :)

Anathiel
09-03-2011, 19:29
Ad.1: George Stephen

Ad.2: Lubię grillować bo: jest to super zabawa ze znajomymi połączona z przepysznym jedzonkiem a na dodatek na świeżym powietrzu. Mniam, mniam :)

ps. warsztaty

kalio
09-03-2011, 19:33
1. George Stephen
2. Lubie grillować bo:
a) Rodzina się powiększa
b) zimą śnieg się topi
c) lubię piwo
Wszystkie odpowiedzi są poprawne !!!!!

damian199026
09-03-2011, 19:42
1. Wynalazcą grilla z pokrywą jest George Stephen który założył firmę Weber-Stephen Products LLC i zajął się produkcją profesjonalnych grillów.
2.Grillowanie to moja pasja i dobra zabawa przy piwie żubr schłodzonym i zjazd rodzinny.

Agata0306
09-03-2011, 19:52
Pytanie nr 1. : Grill z pokrywą wynalazł George Stephen który założył firmę Weber-Stephen Products LLC i rozpoczął produkcję profesjonalnych grillów.

Pytanie nr 2.: Lubię grillować bo... to fantastyczna zabawa w gronie przyjaciół na łonie natury, a potrawy na grillu są smaczne i zdrowe - nie wymagają dodatku tłuszczu, fanastycznie wychodzą ulubione przeze mnie ryby, ale i karkóweczka i kiełbaska też są pyszne jak i kaszaneczka :-) do tego super sałatka np. z grillowanymi warzywami - polecam - grillowana cukinia, papryki w trzech kolorach grillowane oczywiście :-), do tego pomidorki koktajlowe, sała lodowa i sos jogurtowy z miętą doskonały dodatek do rybki z grilla czy innego mięska !!! Przy grillu można się fantastycznie zrelaksować i poplotkować na temat kto, co i jak grilluje. Już nie mogę się doczekać sezonu grillowego :-)
Pozdrawiam całą Redakcję.

dom w kalateach 2
09-03-2011, 19:59
1. George Stephen.
2. Lubię grillować bo przy grillu piwo smakuje jeszcze lepiej :D

blada80
09-03-2011, 20:17
1. George Stephen wynalazł pierwszy grill z pokrywą.
2. Lubię grillować bo ... na pewno wtedy będzie padać deszcz :) tak było w tamtym sezonie, kiedy mój mąż zapraszał znajomych na grilla burza murowana. Pamiętam jak urodziłam córeczkę, w sierpniu mąż wymyślił grillową pępkówkę na godz. 19. Do godziny 18.30 piękna pogoda. Parę minut po 19 oberwanie chmury, brak zasięgu, nie mogłam się dodzwonić do domu ze szpitala czy wszsytko OK, starszy synek został w domu. W końcu po godzinie burzy dodzwoniłam się i niespodzianka, impreza najlepsza na świecie jak by się nic nie działo. Myślę, że jak jest grill wtedy są znajomi i rodzina i nic więcej człowiekowi nie potrzeba nawet przy oberwaniu chmury ;)

PliP
09-03-2011, 20:20
oj się chyba spóźniłem troszkę... tak to jest jak na forum zagląda się tylko wieczorami i nocami.
Alec cóż nigdy nie jest za późno aby dodać swoje 5 groszy.

Odpowiedź na pytanie pierwsze jest następująca:
Grill z pokrywą wynalazł George Stephen
Jako, że nie jestem alfą i omegą i dowiedziałem się to przed chwilą to podam również źródło -Odpowiedź i pochodzi ze strony http://www.weberstephen.pl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.weberstephen.p l)
Wszechstronność dzięki pokrywie

http://www.weberstephen.pl/files/System/default/img/content/Ueber%20weber/George-Stephen.jpg

To właśnie wynalazkowi George Stephen’a zawdzięczamy dzisiejsze różnorodne możliwości przy grillowaniu. Odkrycie pokrywy otworzyło zupełnie nowy świat grillowania, w którym dzięki zastosowaniu pokrywy, grill można używać jako piec z termo obiegiem, natomiast potrawy są pieczone wolniej, łagodniej i można zastosować np. przy metodę pośrednią.

Odpowiedź na drugie pytanie to już wyższa szkoła jazdy.
Lubię grilować bo to właśnie z tego urządzenia pochodzi mój pierwszy ciepły posiłek jaki zjadłem na placu budowy.
Wtedy nie miałem jeszcze prądu, nie mogłem wypić ciepłej herbaty...
Mogłem natomiast zrobić wielkie grillowanie.
Wziąłem 2 bloczki eMki postawiłem je na dłuższym boku w odległości około 30 cm od siebie. Pomiędzy wrzuciłem troszkę papieru (też nie miałem wyboru w rozpałce bo dostępny był tylko papier do du...y) oraz na to położyłem uschnięte gałązki z Olszyny oraz wiśni. Całość podpaliłem i gdy już ładnie się żarzyło to ułożyłem na bloczkach pół metrowe pręty 6-tki, a na nie położyłem kiełbaski.

46735

Ekipa, która wtedy pracowała powiedziała, że nie wie w czym tkwi sekret tak pysznej kiełbaski.

46736

Zresztą co tutaj dużo gadać, Grill ten trwa do dziś.
I na zakończenie dodam, że w niedzielę 6 marca miałem jego uroczyste uruchomienie :)
Ciekawi mnie również, co by powiedzieli znajomi jak bym wyskoczył z takim nowoczesnym grillem z pokrywką.
Chyba nikt by mi nie uwierzył, że wygrałem grilla na forum muratora.
uchch się rozmarzyłem
Czasami marzenia się spełniają :P

sylunia6
09-03-2011, 20:28
Odpowiedź na pyt. 1: George Stephen,
Odpowiedź na pyt. 2: lubię grillować bo..... nic nie smakuje tak wyśmienicie jak potrawy przygotowane na grillu - mniammm..... Już nie mogę się doczekać kiedy rozpocznie sie ten cudowny sezon i kiedy poczuje zapach smażonej kiełbaski w powietrzu.... ach ten grilllll
Jak wygram to zapraszam wszystkich do siebie na test nowoczesnego grilla............

Pozdrawiam Sylwia

BASKAJ
09-03-2011, 20:32
1. Wynalazcą grila z pokrywą jest George Stephen

2. Lubie grillować bo, przy tym jest uciecha duszy (radość ze spędzenia czasu z najbliższymi na łonie natury, w pięknym ogrodzie, przy śpiewie ptaków, w ciepłe letnie dni),
jest również uciecha do ciała (wspaniała pachnąca i krucha karkówka- smakuje jak poezja, przy kufelku schłodzonego piwka) sama radość:)

mapa-po
09-03-2011, 20:35
Witam,
Odpowiedź na pytanie nr. 1
1. George Stephen
Odpowiedź na pytanie nr.2
Lubię grillować bo:
- bo moja Teściowa nie lubi grilla
- bo piwo smakuje lepiej przy grillu
- bo lubię smak "karkóweczki" z grilla
- bo można się spotkać z przyjaciółmi
- bo można się zrelaksować
- bo moje córeczki wymyślają różne frykasy na grilla

MO

Marlena111
09-03-2011, 20:37
1) George Stephen
2) lubię, bo integruje otoczenie, jest szybką formą posiłku, daje możliwość spełnienia kulinarnych ambicji :) ot i tyle

sussana
09-03-2011, 20:37
1. George Stephen wynalazł pierwszy grill z pokrywą
2. A ja lubię grillować bo.... to tak ja spełnianie marzeń - tu posunę się do analogii. I ja i wy budowaliśmy dom, dom marzeń, dom który dopieszczamy , upiększamy, udoskonalamy co chwilę. Ile przy tym radości i problemów sami wiecie.
A z grillem jest podobnie. Najpierw na budowie staje grillowa "prowziorka" i przy tym wszyscy snują marzenia - robotnicy o końcy zmiany a my o kolejnym roku być może na tarasie. I przychodzi ten nowy rok - i staje grill na tarasie - i znowu zapraszamy rodzinę, znajomych na parapeto - grillowanie i wszyscy marzą znajomi o własnym grillu a my o wykończonym tarasie. I znowu przychodzi rok - i mamy ten skończony taras i znowu robimy grilla no teraz to już może z sąsiadami bo jakoś przecież trzeba się zjednoczyć. I znowu snujemy marzenia - sąsiedzi o kolejnej darmowej imprezce a ty my o wykończonym ogrodzie z pięknym grillem ( bo przecież ten prowizoryczny już się sponiewierał) . I tak przychodzi kolejny rok - powstało piękne grillowisko i staje nowy błyszczący grill weber. I co ? znowu możemy oblać kolejny etap budowy no z kim tylko chcemy ....

a tak ostatecznie to jeszcze wokół grilla robimy urodziny , imieniny, nawet chrzciny ( bo pzrzecież sprzątania po gościach nie ma tyle co w domu.:-). I nie wyobrażam sobie już życia bez grilla. !!!

Yesko
09-03-2011, 20:41
1. George Stephen wymyślił rzeczony grill;
2. Lubię grillować bo jedzenie jest pyszne a uśmiech tych, którym smakuje bezcenny i dlatego życie jest piękne...

Tomasz70222
09-03-2011, 20:42
ODP 1 . oczywiście George Stephen - co ciekawe podczas rejsu statkiem. Jego pierwszy gril był wykonany z boi morskiej. Podzielił ją na 2 części. Dolna to był kocioł , góra tworzyła pokrywę. I to jest właśnie to - polecam grile z pokrywą .

OPD2. Lubię grillować bo: jest wtedy wolny czas , świeże powietrze , słońce , zapach itd. Niech wreszcie ten śnieg zniknie z z a okna . To już niedługo a wtedy marynaty , smarowidła ...

adk
09-03-2011, 21:28
Pyt. 1
Grill z pokrywą wynalazł George Stephen.
Pyt.2
Lubię grillować bo... bo wtedy największe pole do popisu mają panowie, którzy zwykle NIC i NIGDY nie robią w kuchni, a mianowicie mój teść i szwagier. Oczywiście karkówkę, skrzydełka, udka do zalewy wkłada moja teściowa lub ja, ale pilnowaniem mięsa zajmują się już panowie. Co najśmieszniejsze - za każdym razem traktują to jak wyzwanie i nam kobietom nie wolno się zbliżać do grill'a :-) My kobiety przygotowujemy różne dodatki. Jednak najczęściej jesteśmy (ja i moja rodzina) zapraszani przez teściów na grillowaną kolację, można zjeść na tarasie, wypić piwko i bez pośpiechu oddać się przyjemnościom. Tego pośpiechu jest tyle w naszym życiu, że taka spokojna kolacja to rzadkość.
Lubie też grillować w naszym zmniejszonym gronie - tylko ja, mąż i nasze dzieci. Moi chłopcy starają się wykazać - młodzi uczą się od taty i są tacy dumni, że przewracają mięso na grill'u. A my dziewczyny pozwalamy się rozpieszczać i obsługiwać i chwalimy naszych chłopców za pyszne jedzenie.
Ale tak naprawdę najbardziej w grillowaniu lubię ten brak pośpiechu. Że mogę sobie siedzieć i nikogo nie popędzać i samej się nie spieszyć.

piotrnowack
09-03-2011, 22:03
Odpowiedź na putanie nr 1 to, powiem szczerze ,żem sie naszukał że ho ho ale w końcu po minucie już wiedziałem i odpowiedź to : George Stephen

Odpowiedź na pytanie nr 2 to: Gril w domu jest tylko mój i tylko mój ja tam piekem, smażę, gdyż tak samo jak Jerzy Stephen jestem fanem dobrego jedzonka z rusztu przy tym siedząc na leżaku i sącząć dobrego browarka. Zimą nawet w kominku sobiem grilujemy hahaha mamy taki specjalny ruszcik i bałwany na dworku a my kiełbaski :):)

Pozdrawiam wszystkich napalonych grilowaczy

tygrysica67
09-03-2011, 22:09
ODP .1- Grill z pokrywą wynalazł George Stephen
ODP.2- Lubię grillować bo to kwintesencja relaksu i niebo dla podniebienia .

LOPEZ-40
09-03-2011, 22:15
1) Wynalazca: George Stephen ( musi być skoro już 106 osób tak napisało) 2) lubię grillować bo:z rodziną, z sasiadami i kupą dzieciaków nie tylko jak jest ciepło bo i w zimie robimy wypad z sąsiadami i dziećmi na kulig a potem przerwa na grillowane mięsko, miejsca też bywały różne,miło wspominam grill na chodniku pod blokiem,kiełbaski ,karkówka porozstawiana na taboretach czekająca na wrzucenie na ruszt,albo wyprawa rowerowa z synkiem który nauczył się jeździć nad mały zalew i obowiązkowo kilka kiełbasek +jednorazowy grill :yes: Cieszy mnie że przy najprostszym grillu zbieramy się nawet w kilkanaście osób,żartujemy,śmiejemy się i po prostu cieszymy się tą chwilą. WARSZTATY

bernardyn70
09-03-2011, 22:36
1.George Stephen
2. LUBIĘ GRILOWAĆ bo to bezcenny czas spędzony w gronie najbliższych, to również wielka radość delektowania się grilowanymi smakołykami w naszym nowo wybudowanym domu.

Tek
09-03-2011, 22:57
Odpowiedź na pytanie 1
Grill z pokrywa wynalazł George Stephen
Odpowiedź na pytanie 2
Ten plener, to powietrze, ten zapach, ten smak, aaaahhhh.

oli_oli
09-03-2011, 23:00
Odp 1. Georga Stephena

Odp 2. Lubię grilować bo ... bo gotowanie to sztuka a ja jestem artystą.

yanmi
09-03-2011, 23:01
1.
Georga Stephena

2.


L - lubię spędzac czas na świeżym powietrzu
U- umawiam się w wolny czas na grillowanie z przyjaciółmi i tak spędzamy wieczory
B- bo mam ochotę smacznie zjeśc grillowaną potrafę
I - i lubię zapach smażonego mięsa
E-ekologiczna potrafa z grilla w postaci warzyw

G- goście uwielbiają moje potrawy
R - robię sobie przerwę od pracy
I - i lubię dobrze zjeśc
L- lubię zapach potraw z grilla
L- lubię swojego grilla
O- odpoczywam
W- wspaniała atmosfera
A- atrakcyjne pachnie
C- całymi dniami przygotwuje się do grillowania

B- bardzo lubię rybę wyłaznie z grilla
O- obrane zmiemniaczki na grillu są najlpesze


T- towarzyszą mi przy grillowaniu znajomi
O- opowiadam zabawne historie

M- moj grill jest niezastąpiony
O- opiekam warzywa
J- jem wspaniała potrawy
E-elegancko się ubieram na grillowanie

H-hmmmmmmmmmmmmmmm
O- oglądam mecze przy grillu
B=bo lubię stac przy grilu
B- bo to najlepsza rozrywka
Yyyyyyyyyy i na tym zakoncze:)

matmarcel
09-03-2011, 23:02
1. ...no cóż ,czytając to forum nawet nie trzeba sie trudzić aby prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie. Jest to oczywiście George Stephen :))))
2. ...hmmm... jest napewno wiele powodów aby grillować ,natomiast ja lubię grillować ,bo tylko wtedy spotykamy się najczęściej z rodziną , ze znajomymi , z przyjaciółmi i są to niezapomniane chwile , które pamięta się bardzo długo. Poza tym przy całym tym rytuale grillowania dowiaduję się najprzeróżniejszych wariacji na temat sposobów przygotowania potraw , ich późniejszego podawania a także różnych historyjek z tym związanych. Grillowanie według mnie jest chyba najsmaczniejszą formą zacieśniania związków między ludźmi a napewno jest sposobem na otwartość jednego człowieka na drugiego. Przecież grillowanie to nie tylko samo smażenie potraw ale rozmowy , wymiana poglądów a i czasem ...zabawa . :)))

Snajper7
09-03-2011, 23:52
Ad 1 .Amerykanin Georga Stephen,

Ad 2 . Grilowanie jest fajne , bo fajnie jest grillować

niktspecjalny
10-03-2011, 06:10
1."Jak gdy Feniks,cudowny ptak,kona z popiołów jego nowy wzlata dziedzic, równie cudowny, równie uwielbiany …”William Szekspir, Henryk VIII(akt V, scena IV).
Można by to porównać do naszego Jurka(George) Stephen,który to pozwolił odrodzić się nam i cieszyć grillowaniem.
2.Lubię grillować bo...............przy tym pitraszeniu zapominam o troskach i smutkach dnia codziennego.Poddaje się urokowi grillowania bo jak dotąd jest to najwspanialsze zajęcie dla mnie,mojej rodziny i przyjaciół.

Movering
10-03-2011, 06:25
1- George Stephen z boji na rzece by mu nie padało na mięsko jak gotował dla 11 dzieci


2- Lubię grillować bo to jedyna szansa na udobruchanie moich troli ogrodowych które są wiecznie głodne w sezonie letnim

Aga-Białystok
10-03-2011, 06:49
1. Grill z pokrywą wynalazł George A. Stephen, Sr

2. Lubię grillować, bo jest to jedna z tych niezobowiązujących form kontaktów, kiedy każdy wpada w dobry humor i jest po prostu sobą. Grillowanie ma w sobie to coś, co sprawia, że sztywny wujek porzuca garnitur, wiecznie wyfiokowana koleżanka zakłada adidasy, teściowa jest zachwycona moimi umiejętnościami kulinarnymi, a dziadek rozmarza się jak to było za jego czasów... Lubię ten moment gdy przyjaciele nadciągają z różnych stron, wchodzą kolejno przez furtkę i głośno się śmiejąc potrząsają zawartością reklamówek, podchodzą do grilla i zaciągają się zapachem pieczonego jedzenia, a spotkanie trwa w niewypowiedzianym oczekiwaniu na grillowe specjały. A najlepsze jest to, że teraz, mając swój własny wymarzony dom z ogródkiem, mogę to tak po prostu zorganizować! :D

Apacz 84
10-03-2011, 06:56
Odpowiedz na pytanie nr 1 to
George Stephen

Odpowiedz na pytanie nr 2 to
Lubię grilować bo:
Po całym dniu na budowie walki, lubię sobie siednąć do altanki,
Grila rozpalić do czerwoności i szybko zadzwonić po gości
Przyjaciele przyjdą niosąc wódeczkę na czele i przy grilu będzie weselej,
Wspominać będziemy dawne lata, bo my jesteśmy zgrana paka,
Siedzimy sobie zapachy wdychając, i z grali oczu nie spuszczając,
Jest kiełbaska, karczek i steczek i znów będzie pełny nasz żołądeczek.
Gdy żar dogasa oznaka to smutna, bo trzeba do domu wracać
Niestety takie są realia, że jutro na budowie czeka nas praca

Gril z przyjaciółmi na budowie - wrażenie bezcenne

angel-51
10-03-2011, 07:02
1. George A. Stephen, Sr
2.lubię grillować pyszności szykować
z rodziną przebywać, szaszłyki pyszne wcinać
piwkiem zimnym się delektować i w cieniu się chować.

Uwielbiam grilla.:)

kabi74
10-03-2011, 07:13
Dzień Dobry :)

Ad.1 - GEORGE STEPHEN :)

Ad. 2 -
LUBIĘ GRILLOWAĆ.... bo wtedy.... nie muszę gotować.
Bo mąż z dzieciakami przygotują wszystko, marynat,y, kiełbaski , pysznych warzyw miski :)
Bo spotkam się znowu z przyjaciółmi, rodziną., rozpalimy grilla - wszystkie troski miną :)
Powolutku zajadać będziemy cieplutkie frykasy: mięsa pyszne, rybki, chudziutkie kiełbasy :)
Nikt nie będzie mieć żadnych wyrzutów sumienia bo wszystko pieczone - obwodów nie zmienia ;)
I deser też z grilla , banany, jabłuszka - aż do zupełnego nasycenia brzuszka ...
Siedzę sobie w słonku na własnym tarasie... całą zimę myślę o tym cudnym czasie :):):)

Pozdrawiam :)

Basia Świnoujście
10-03-2011, 07:15
1. Kto wynalazł grill z pokrywą? George Stephen.
2. Lubię grillować bo.... to znakomita okazja do spotkania z przyjaciółmi, znajomymi lub rodziną na świeżym powietrzu przez wiele godzin. Zawsze jest przyjemna atmosfera jest wesolo ciekawie i za każdym razem inaczej. Wspólne przygotowywanie surówek do grila wymyślanie coraz to nowych przepisów wszystkim sprawi mnóstwo frajdy i nikt nie jest przemęczony.

klami
10-03-2011, 07:41
1. George Stephen
2. Lubię grillować bo.....
to czas kiedy można się schować,
przed zgiełkiem i wrzawą,
szarością ulic smętnawą
i z rodziną się zżyć
karkówkę soczystą podsmażyć.
To chwile niezapomniane.....
ot, grillowanie zdefiniowane!

bodzio_g
10-03-2011, 07:44
1. - grilla wynalazł Ber Grylls czy jak mu tam ... ten z discovery od miejskiej dzungli ;) bo jak chciał podpiec hod doga na utylizowanej papie wierzchniego krycia to ... o mało co straciłby wzrok i węch , więc przykrył to klapą z pickapa , no i powstał grill z pokrywą ;) :)
2. - lubię grillować bo ...jest grill , jest IMPREZA !!
i albo stoję przy grillu albo czytam muratora ( przy grillu i przy piwie oczywiście ;) czyli ...beer grills )

stantr
10-03-2011, 08:08
1.George-Stephen Weber
2................. nienawidzę gotować

majka2010
10-03-2011, 08:15
1.George Stephen wynalazł pierwszy grill w kształcie kuli i wraz z licznymi późniejszymi modelami zrewolucjonizował najpierw amerykańską, następnie światową kulturę grillowania :)

2.Uwielbiam jedzenie z grilla i mogłabym jeść je codziennie dlatego lubię grillować.

zioło
10-03-2011, 08:15
Witam.
Grilla z pokrywą wynalazł oczywiście George Stephen (przeszukowarka Goole zawsze działa)
Ponadto - Lubię grilować bo... przy grillu zawsze jest super zabawa i najlepsze imprezy w ogrodze kojarzą mi się z zapachem pieczonej na grillu karkówki, kiełbaski, kurczaka... hmmm... to co życiu najlepsze.

dossa
10-03-2011, 08:20
Hej
Potrzeba Matką wynalazców - dzięki wyszukiwarce odnalazłam, że ten sprytny grill mamy dzięki Georgeowi Stephenowi - dzięki Ci George za ten super wynalazek :)
Lubię grillować bo:
1. smak potraw z grilla jest wyjątkowy i niepowtarzalny. mięsko jest soczyste, kruche i takie ... wyjątkowe :) :) :)
2. warzywa z grilla nabierają innego aromatu mniam, mniam...
3. spędzamy czas w gronie rodziny lub ukochanych przyjaciół
4, dotleniam umysł spędzając czas na powietrzu
5. mam czas dla moich dzieci na zabawy w terenie
6.oczywiście ruszam się więcej a to obrócic mięsko, kiełbaskę, papryczkę, a to podać cos komuś juz upieczone albo w miedzy czasie pyszny chlebek z grilla.
7. czas grillowania to czas wolny od trosk i smutków
8. to czas relaksu, cieszenia się wspaniałą pogodą ( na ogół), wspanialym żarciem i wspaniałymi ludźmi wokół...
9. karczek w ziołach z grilla jest NAJ
10.Grill to magiczne narzędzie, które jest lubiane przez wszystkich i nikt nie narzeka, że trzeba sie koło niego ciągle uwijać- to narzędzie daje mi przyjemność na wielu poziomach ;)
no a teraz gdy patrzę za okno i widzę jak baaardzo sypie śnieg ... myśl o grillowaniu rozmarza mnie. ach ale z Was łobuzy- tak nakręcić człowieka!!!
pozdrawiam cieplutko

yoank
10-03-2011, 08:33
1. Nie będę oryginalna: Georg Stephen

2.Hmmm, dlaczego lubię grillować. Tutaj bardzo trudno będzie mi odpowiedzieć jednym zdaniem, bo.... z innego powodu lubiłam grillować przed erą "własny dom" a inne są powody teraz gdy już ten dom posiadam i mogę powiedzieć "mój jest ten kawałek .... tarasu". Przed erą własnego domu, "zrobienie" grilla to była cała wyprawa. Trzeba było skrupulatnie zaplanować wyjście: grill (oczywiście przenośny i w miarę łatwy do złożenia), węgiel drzewny, jedzonko i stosowne napoje, poupychane w samochodzie i ... jazda w poszukiwaniu odpowiedniego terenu. Trochę to było skomplikowane ale wyprawa rodzinna ... bezcenne :)
Teraz (w zasadzie od minionego roku) jest inaczej. Grill latem to .... przedłużenie kuchni. Nie trzeba planować całej wyprawy, właściwie w każdej chwili mogę rozpalić grill w ogrodzie i zaserwować ciepłą kolację. Jest to też dobry sposób na nakarmienie niezapowiedzianych gości. Trzeba tylko mieć w lodówce jakieś mięsko i warzywa np w ogródku. I za to też kocham dom :)
Pozdrawiam wszystkich forum(grill)owiczów.

fly07
10-03-2011, 08:47
1. George Stephen.
2. Lubię grillować bo to mnie odpręża. Cieszę się słysząc: "Kiełbaski pyszne jak zwykle, a ta rybka.... Palce lizać"!

Biedronka
10-03-2011, 08:51
1. George-Stephen Weber
2. nie umiem i nie lubię gotować, a grillowanie wychodzi mi całkiem nieźle :). Uwielbiam smak grillowanych warzyw i dlatego LUBIĘ GRILLOWAĆ

szczukot
10-03-2011, 08:54
1. George Stephen.
2. Lubię grillować bo .... karkówka .....hmmmm.

axel73
10-03-2011, 09:16
1.George Stephen
2. Lubię grillować bo ... grillować każdy może, troche lepiej lub troche gorzej.

warsztaty
P.S. to tak żeby skoro grillować to już lepiej niż gorzej:)

Bo z grillowaniem tak już jest jak ze śpiewaniem -wiadomo że śpiewać każdy może trochę lepiej lub troche gorzej (ale nie każdy może tego słuchać:)
grillować też każdy może (ale itd....:)

sys
10-03-2011, 09:37
1) być może to George Stephen, a być może jakiś inny fajny gość:)
2)lubię grillować bo...SMACZNE GO! ;)

warsztaty...i cały dzień będzie mi teraz ślinka lecieć ;)

Marionetka
10-03-2011, 09:40
Ad 1. George Stephen !
Ad 2. Lubię grillować bo zobaczyć w oczach narzeczonego połykającego kolejny kawałek mięsa tą bezwzględną i wszechogarniającą miłość - bezcenne... <3

PS. WARSZTATY! :)

azja100
10-03-2011, 09:47
1. George Stephen
2. Lubię grillować bo: ...i tu mam mały problem, bo wszyscy opisują że atmosfera, że uwielbiają, że smaczne jedzonko z grilla i wogóle a ja cóż...nie mam grilla! Może się to wydać komuś śmieszne ale nie posiadamy takiego urządzenia i rzadko uczestniczymy w grillowaniu, nie nie to nie znaczy że nie lubimy zjeść pysznego jedzona z grilla tylko tak jakoś wyszło że się nie złożyło aby takowe nabyć! Poczyniliśmy jednak pewne kroki w tym kierunku i zakupiliśmy... działkę budowlaną, na wiosnę zaczynamy budowę i bez grilla ani rusz! Mam nadzieję że niedługo z równie wielkim entuzjazmem jak pozostali forumowicze będę opowiadała o moich spotkaniach przy grillu, przygotowywanych na nim potrawach...już nie mogę sie doczekać!

BasiaLech
10-03-2011, 09:51
Pierwsze pytanie łatwe :) - George Stephen wynalazł kulisty grill z pokrywą.

Lubię grillować bo... - nie jestem najlepszą kucharką. W domowej kuchni gubię się, przypalam przysłowiową wodę, a kawę potrafię zalać zimną wodą. Tymczasem podczas grillowania... no cóż :) Najwyraźniej grill został stworzony z myślą o mnie ;) Tutaj nikt nie ma pretensji gdy coś przypalę, dam za dużo, czy za mało przypraw... wszystko jest dozwolone! Grillowanie to okazja do spotkań, śmiechu, wymiany kulinarnych doświadczeń. Bardzo to lubię! Zaczynam poważnie myśleć o wymianie domowego pieca na grill! :)

Marzę o nowym grillu, ostatni się rozsypał :( Ale był z nami 5 lat!

rymcymcym
10-03-2011, 10:08
Grill z pokrywą jest wynalazkiem naszych przodków (w czasach gdy kobiety miały jeszcze ogony), którzy zasmakowawszy pieczonego mięsa poczeli je przyrządzać na ogniu, pokrywę zastosowano z kilku powodów
1. Chronić przed deszczem, aby nie zagasił paleniska wszyscy wiemy jakie wtedy były trudności z zapałkami a konkretnie ich substytutem w postaci dwóch kamieni.
2. Chronić swoje przepisy kulinarne na pieczonego wołu przed wścibskimi oczyma z sąsiedniej jaskini.
3. I po trzecie chronić przed zwierzami, które z powodu grodzenia swoich jaskini na styl amerykański (brak ogrodzenia) podkradały pieczyste.

A na pytanie "Lubię grilować bo..." składa się suma doświadczeń naszych przodków i tak jak oni przyrządzam na grilu szpony KUROZAURA i kark ŚWINOZURA. i karmię tym swoje plemię a weekendy, a także odwiedzamy plemie żony aby porównac przepisy.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c347acc3e812af7.html

vicing
10-03-2011, 10:15
1. George Stephen był wynalazcą pierwszego grilla z pokrywą
2. Lubię grillować bo to sposób na rodzinny wypoczynek weekendowy

rafaello2323
10-03-2011, 10:25
odp. 1 George Stephen (i chwała mu za to :) )
odp. 2 Lubię grillować bo....jestem mięsożernym i w dodatku lubię to co jest najsmaczniejsze czyli marynowany karczek z grilla oraz pstrągi
u mnie grill musi być i jest obowiązkowo w każdą sobotę a w lecie nawet dziennie i nie ma reguły czy jest zima czy lato my mamy zawsze smak na TO (GRILL) HI HI

marionzzz
10-03-2011, 10:31
1. Wynalazca :Georg Stephen
2. Lubię grillować bo to niesamowita uczta i wielka przyjemność dla oczu i podniebienia wzmocniona przez smakowite i niesamowicie aromatyczne zapachy-do tego grillowanie to fantastyczny relaks dla ciała i niesamowite odprężenie dla wiecznie zapracowanego umysłu. W lato jest wspaniałą okazją aby jak najwięcej i najdłużej być na świeżym powietrzu a w zimie okazja by przy elektrycznym grilu powspominać wspaniałe lato :) WARSZTATY

jarrok
10-03-2011, 10:57
grill z pokrywką wynalazł George Stephen,

Lubię grillować bo... realizuję w ten sposób z dzieciństwa marzenie,
chcąc być strażakiem, przy grillu łączę elementy "walki z ogniem" i "satysfakcji wywołanej udanym gaszeniem".
Osiągam przy tym często (w dodatku całkiem niezamierzenie),
efekt twarzy mocno ogorzałej płomieniem...

Wierszyk sam się zrymował...Bezcenne...
(jarrok)

Balbina200
10-03-2011, 11:30
Ależ fajnych rzeczy można się dowiedzieć!
Dzięki Tosiu za inspirację - podkradam pomysł:-) To się chłopaki na budowie ucieszą!
@ A tobie Jarku - dziękuję za otwarcie umysłu - dotąd nie myślałam tak twórczo o grillu :-DD

Grill jest rewelacyjnym lekarstwem na wszystko:
- na bliskość (bo wiadomo, że tylko z najbliższymi smakuje najlepiej:-D),
- na pobudzenie zmysłów (och te zapachy i smaki...),
- na długie rozmowy (coś trzeba robić w tym w słodkim oczekiwaniu:-))
- na zdrowie (świeże powietrze, beztłuszczowe smażenia, masa warzyw)
- na rozgrzanie (zwłaszcza zimą na śniegu - jest bosko!)
- również na to, aby zabłysnąć jako "pierwszorzędny kucharz", bo nic nigdy tak nie smakuje, jak pierwszy posiłek na świeżym powietrzu, można wypaczyć nawet lekkie podpalienie:-)
- i jest doskonałym narzędziem "zapoznawczym", np. zapraszając na ogrodowe party nowych sąsiadów do nowowybudowanego domu:-)

PS. w kwestii 1. oczywiście George Stephen.

agalind
10-03-2011, 11:57
Odp. 1. George Stephen
Odp. 2. Lubię grillować, bo ...grillowanie zbliża ludzi!!!!!!!! Lubię zjeść coś dobrego w dobrym towarzystwie. A na magiczne hasło "GRILL!" wszyscy się stawiają w komplecie, bo kto nie chciałby spędzić mile czasu na świeżym powietrzu:-) Na myśl o grillu przypomina mi się pierwszy grill skonstruowany przez mojego tatę z bębna do pralki. Nie muszę dodawać, że takich grilli było potem wokoło sporo :-)

Enya
10-03-2011, 12:06
Odpowiedź na pytanie I: George Stephen był wynalazcą grilla z pokrywą.
Odpowiedź na pytanie II: :Lubię grillować, bo ... zgrillowaniem kojarzy mi się cudowny zapach lata, za którym bardzo już tęsknię i wspaniały czas na spotkania z przyjaciółmi w moim ogrodzie, wspólna radość przygotowywania przysmaków, boski zapach grillowanych warzyw i moich ulubionych szaszłyków, który unosi się hen daleko, a sąsiadom tak pracują ślinianki, że szukają każdego pretekstu, żeby nas odwiedzić. Dzięki grillowaniu mój ogród wypełnia się gwarem rozmów, śpiewów i nigdy nam się ten rytuał nie znudzi.

agunia0911
10-03-2011, 12:10
1. George Stephen
2. Bardzo lubię grillować bo to fantastyczny sposób aby spędzić czas wspólnie z rodziną lub znajomymi. Dzieci biegają, dorośli mają czas aby porozmawiać i pośmiać się. Każdy jest w dobrym nastroju. U mnie zawsze jest tak, że dzieci i dorośli bawią się razem. Każdy jest uśmiechnięty a każda wspólnie spędzona chwila na zabawie z dziećmi-BEZCENNA!!!!

justynarojek
10-03-2011, 12:26
Odp. nr 1 grill z pokrywą został wynaleziony przez Georga Stephena.
Odp. nr 2 : Lubię grillować, bo chwile spędzone przy grillu to najlepsze chwile w mym życiu.Grill to bowiem świetna okazja do spotkania ze znajomymi,posiedzenia na świeżym powietrzu,podelektowania się pięknem przyrody.Lubię grillować bo uwielbiam smak czosnku z grilla,skrzydełek i saszłyków a poza tym grill jednoczy naszą rodzinę bo każdy go lubi i na hasło grill zawsze cała rodzinka gotowa jest do pomocy :)

mimona
10-03-2011, 12:33
A ja powiem tak: NIE MAM POJĘCIA KTO WYNALAZŁ GRILL Z POKRYWĄ , ALE GO POZDRAWIAM BO GRILL Z POKRYWA TO DOBRY GRILL:P
a dwa: LUBIĘ GRILLOWAĆ BO LUBIĘ JEŚĆ PYSZNOŚCI Z GRILLA A DO TEGO GRILL TO POWIEW WAKACJI DLATEGO LUBIĘ GRILLOWAĆ CAŁY ROK ŻEBY CIĄGLE CZUĆ SIĘ JAK NA WAKACJACH
pozdrowienia dla redakcji:)

Liwko
10-03-2011, 12:40
pozdrowienia dla redakcji:)

Ja też redakcję baaaardzo pozdrawiam:D

elofura
10-03-2011, 13:01
Pytanie nr 1. Pan George Stephen
Pytanie nr 2. Lubię grillować bo.... bo uwielbiam każde danie z grilla, i mogę je robić nawet cały rok. Na dworze ciepłe dni, a w zimę w domu w kominku :)

Pozdrawiam

pendrive999
10-03-2011, 13:03
Odp. 1. George Stephen
Odp. 2. Lubię grillować, bo ...grillowanie to świetne czasu spędzanie !

NADDOLNA
10-03-2011, 13:06
1. George Stephen.
2. Lubię grillować bo jest to antidotum na każdą okację.

szachrajka32
10-03-2011, 13:45
1. George Stephen wynalazł pierwszy grill z pokrywą w 1952 roku .
2. Lubimy grillować ponieważ spotykamy się z przyjaciółmi i z rodzinka ja gram na akordeonie , gitarze śpiewany biesiadne piosenki jest super !!! przyrządzamy różne potrawy rybki , karczki , skrzydełka itd..
NIE MA TO JAK LATO !!!!


http://www.youtube.com/user/codzisnaobiad?v=L2ym_YgK2ns&feature=pyv&ad=6528476313&kw=grillowanie&gclid=CIq86MWPxKcCFUsQfAodZEoQDw

tomsax
10-03-2011, 13:48
Ad. 1. George Stephen
Ad. 2. Lubię grillować bo tylko w ten sposób odnajduję w sobie kulinarne inspiracje i pomysły, których nie sposób odnaleźć w żadnej innej formie przyrządzania potraw :)

niuniak
10-03-2011, 14:03
1. George Stephen

Lubię grillować bo gdy grilluję*
panią na włościach się wtedy czuję
Z bębna od pralki mam grill zrobiony
Bo nie stać mnie na model wymarzony
Kiełbaska z grilla lub też karkówka
Nie wygra z Nimi najlepsza kremówka!
Lubię grillować bo gdy grilluję*
to każdy mężczyzna prawie wariuje
Dookoła unoszą się nieziemskie zapachy
Nic tak nie działa jak zapach grillowanej kiełbachy

annago
10-03-2011, 14:19
1. George Stephen

ale ja mam swoją koncepcję:
Kultowy grill z pokrywą ma swój początek gdzieś w Ameryce lat pięćdziesiątych. Mniej więcej wtedy świat usłyszał o istnieniu ufo. Opinia publiczna żyła raportami naocznych świadków o fascynujących zjawiskach o charakterze kulistym. Płynąc na fali zbiorowych halucynacji, znany designer i wynalazca sosów opracował pewną rewolucyjną bryłę.
Był to piękny, pękaty grill z doskonałą pokrywą, chroniącą skwierczącą zawartość przed skutkami promieniowania kosmicznego. Urządzenie z wydajnym rusztem i pojemnym paleniskiem zawładnęło wyobraźnią społeczeństw. Dotychczasowi konsumenci tradycyjnego barbecue śnili o stekach i faszerowanych pomidorach skrytych pod czaszą grilla. Nie wiadomo, czy to głodne myśli zjadaczy chleba krążyły wokół grilla, czy też grill krążył w ich myślach…. w każdym razie grill z pokrywą stał się częścią krajobrazu niczym ufo i pioruny kuliste, z tą tylko różnicą, że był bardziej uchwytny.

2. Lubię grillować, bo zatapiam się chmurze wyrafinowanych zapachów, które są przedśpiewem tego, co za chwilę będę jadła. Po poderwaniu pokrywy grilla fala aromatu zalewa moje zmysły. Zachwycam się śladem dymu w grilowanych warzywach, brązowymi prążkami ryby z rusztu i przypieczoną skórką mięsiwa. Ten szczególny smak w potrawach zamyka słoneczne lato w jednym ulotnym momencie, do którego tęsknię późną jesienią.

wybieram grill
Dzięki za super inspirację na poczatku sezonu grillowego!!!

marcus_tarnow
10-03-2011, 14:25
1. Wynalazcą grilla z pokrywą jest George Stephen

2. Lubię grillować bo zapach jaki rozchodzi się po oklicy przyciąga sąsiadów i znajomych na wspólne biesiadowanie. Za każdym razem rodzą się nowe pomysły co można na grillu przyrządzić a zarazem jakąś nalewka zakropić....

Liwko
10-03-2011, 14:28
1. Wynalazcą grilla z pokrywą jest George Stephen

2. Lubię grillować bo zapach jaki rozchodzi się po oklicy przyciąga sąsiadów i znajomych na wspólne biesiadowanie. Za każdym razem rodzą się nowe pomysły co można na grillu przyrządzić a zarazem jakąś nalewka zakropić....

Matko jedyna, cztery lata temu się zalogowałeś by grillem cię skusili do napisania pierwszego postu??? Nie wstydź się, pisz śmiało.:)

narzeczona777
10-03-2011, 15:01
AD.1------George Stephen oczywiście.......chociaż dopóki nie odnalazłam odpowiedzi chciałam napisać, że ktoś kto nie lubił spalonego i suchego mięska:)
AD.2.Lubię grillować bo....mam wtedy pełne pole do popisu. Na obiad mąż nie pozwala mi eXperymentować:) Zawsze siadamy razem lub ze znajomymi i wyłączamy się od codziennego wyścigu szczurów:) A poza tym grill jest zdrowszy niż schabowy, więc jemy aż brzuchy bolą:)

niktspecjalny
10-03-2011, 15:30
Matko jedyna, cztery lata temu się zalogowałeś by grillem cię skusili do napisania pierwszego postu??? Nie wstydź się, pisz śmiało.:)

Odpowiedział na konkurs.Redakcja nie określa wymogów konkursowych odnośnie kiedy się zalogowaliśmy.Forowicz sobie to wychwycił i bierze udział.Ty z grillowania to tylko talerz i sztućce?

zsuidakra
10-03-2011, 15:41
Pytanie nr. 1
George Stephen

Pytanie nr. 2
Lubię grillować bo ...
L - ubię jeść
U - daje się wszystko
B - ardzo dobre sałatki goście przynoszą
I - mpreza zawsze jest na maksa
Ę - miĘso jest z grila najlepsze

G - rilowanie to sztuka
R - uszt, daje niezły wycisk przy czyszczeniu
I - dealne jedzonko z niego wychodzi
L - ubie wieczory z przyjaciółmi
L - ato
O - szalałem na punkcie rybki z grila
W - ęgiel drzewny
A - petyt dopisuje
Ć - my zlatują się wieczorem

B - rykiet
O - rganizacja grila jest łatwa
.
.
.

zsuidakra
10-03-2011, 15:45
Kurcze!!! Ktoś wcześniej też w tym stylu napisał - tylko lepiej...
Znowu nic nie wygram...


Pytanie nr. 1
George Stephen

Pytanie nr. 2
Lubię grillować bo ...
L - ubię jeść
U - daje się wszystko
B - ardzo dobre sałatki goście przynoszą
I - mpreza zawsze jest na maksa
Ę - miĘso jest z grila najlepsze

G - rilowanie to sztuka
R - uszt, daje niezły wycisk przy czyszczeniu
I - dealne jedzonko z niego wychodzi
L - ubie wieczory z przyjaciółmi
L - ato
O - szalałem na punkcie rybki z grila
W - ęgiel drzewny
A - petyt dopisuje
Ć - my zlatują się wieczorem

B - rykiet
O - rganizacja grila jest łatwa
.
.
.

migotka13
10-03-2011, 16:04
1. George Stephen.
2. Lubię grilować bo zawsze jest lepsze to co nieosiągalne. Mieszkam w bloku i na grila mogłam się załapać tylko do znajomych. Ale od roku mam działeczke i wszystko się zmieni. A co najlepsze jest w grilowaniu? Spotkania z rodziną i znajomymi. Chwile które możemy spędzić razem w tym zabieganym świecie.
Szkoda że nie można dodać zdjęcia bym wkleiła z najlepszego grilowania w moim życiu. Podróżowałam z chłopakiem po Polsce, jechaliśmy nad morze. Zrobiliśmy sobie przystanek w Zatoce Puckiej. Gril (jednorazowa tacka) nad zatoką przy zachodzącym słońcu. Niezapomniane wspomnienie. A jak smakowało.:D

Malinka04
10-03-2011, 16:48
Czytając pytania konkursowe zaczęłam zastanawiać się, z czym wiążą się wpomnienia z grillem w roli głównej. Okazało się, że wszelkie spotkania z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi wiążą się właśnie z grillowaniem To najwspanialej spędzony czas w gronie bliskich osób, to sposób na cudowne spędzenie letniego wieczoru i okazja do pogawędek z lampką wina. W związku z tym postanowiłam wziąć udział w konkursie (pierwszy raz zresztą).
1. Odpowiedzią na pytanie pierwsze jest imię i nazwisko genialnego wynalazcy, dzięki temu wpłynął na poprawienie stosunków międzyludzkim. To imię i nazwisko to George Stephen.
2. Odpowiedź na to pytanie jest częściowo zawarta we wstępie. Lubię grillować bo to szansa na spotkanie z bliskimi lub znajomymi. Niestety często nie mamy czasu na takie spotkania jesienią czy zimą. Ludzie są zabiegani, nie mają czasu na spotkania. Każdy ma rodzinne lub zawodowe sprawy, a to dzieci a to samochód się popsuł, a to choroba, a to za krótki dzień. Latem jest ciepło i to wpływa na poprawę humoru, częściej znajduje się czas na wszelkiego rodzaju spotkania, a grill jest ku temu doskonałą okazją. Usiąść z piwkiem i kiełbaską w ręku i gadać gadać gadać...

elektryk81
10-03-2011, 16:54
Pytanie nr.1 : George A. Stephen
Pytanie nr.2 : Lubię grillować bo potrawy przygotowywane na prawdziwym ogniu, w plenerze, mają same zalety: są smaczne, zdrowe, a wspólne biesiadowanie zbliża ludzi i jest świetnym sposobem na miłe spędzenie czasu.

Aron82
10-03-2011, 17:31
Oczywiście
1 George Stephen
2Lubię grilować bo lubię na tarasie górować

Lukarna
10-03-2011, 17:35
1. Grill z pokrywą wynalazł George A. Stephen.

2. Lubię grillować bo... wtedy i tylko wtedy mogę pozwolić sobie na zupełne słodkie lenistwo...
Hasło rzucone przez męża: "Idziemy na działkę? Zrobimy grilla..." to miód na moje serce, a dlaczego?
Przygotowuję w domu produkty do grillowania, pakuję co potrzebne na cały dzień i na tym się kończy moja rola gospodyni domowej:):):)

To mąż przygotowuje dzieciom miejsce do zabawy. To mąż uroczyście rozpala węgiel. To mąż celebruje cały rytuał z pieczeniem, pilnowaniem, podlewaniem, obracaniem... To on podaje nam wszystkim do stołu. To on pilnuje, żeby każdy dostał taki kąsek jaki bardzo lubi...
To on cały dzień zajmuje się dziećmi...
I w międzyczasie skosi trawę...

A ja?
Cały dzień mam dla siebie. Mogę czytać, mogę leżeć, mogę patrzeć na wszyscy świetnie się bawią lub bawić się z nimi...:)
Wszystko MOGĘ nic nie MUSZĘ...

Dlaczego lubię grillować?
Jestem tak pozytywnie uwarunkowana, ze sam zapach grillowanego mięsa lub warzyw wywołuje uśmiech:)

ps. żeby nie było niedomówień: oprócz rytuału grillowania wszystko inne robię w domu sama, a z mężem widujemy się jedynie wczesnym rankiem lub późnym wieczorem i to jedyne chwile słodkiego nicnierobienia:)

anna_szturmaj
10-03-2011, 20:09
1. Grill z pokrywą wynalazł George Stephen

jak już wyżej wspomniano Pana Stephena niesamowicie irytowały płomienie, które przypalały mięsko, a także brak możliwości utrzymania i regulowania temperatury oraz niekontrolowane podmuchy wiatru :) stwierdził więc, że nie pozwoli na to aby cokolwiek zakłócało mu błogie chwile spędzone z rodziną przy grillu i postanowił wybudować grilla z cegły co niestety nie dało wymiernych rezultatów... postanowił więc wybudować grill z pokrywą, która ochroniłaby płomienie od wiatru oraz powstrzymała powstawanie wysokich płomieni. Podczas pracy w firmie Weber Brothers Metal Works wpadła mu w oko kulista forma - a mianowicie metalowa boja morska. Przeciął ją na pół i w ten sposób rozwiązał swój problem związany z grillowaniem - ale i problem milionów ludzi, którzy do dziś są mu wdzięczni za ten wynalazek :-)

2. Lubię grillować bo...
przy grillu spędziłam wszystkie najpiękniejsze chwile jakie potrafię sobie przypomnieć,
grill = cieplejsze dni, spędzone w rodzinnym gronie przy pysznym jedzeniu, lampce wina i rozmowach do białego rana
W tym roku wyprowadzam się od rodziców do swojego domu i wiem, że grill to będzie ten piękny czas kiedy spotkam się z rodzeństwem i rodzicami - w tym roku już u mnie i będę mogła przez wspólne grillowanie sprawiać im tyle radości ile oni mi sprawiali dzięki temu do tej pory. :-)

PliP
10-03-2011, 21:15
Małe podsumowanie:
Mamy obecnie 166 wpisów
Z tego aż 86 Wpisów, a więc ponad 50 % pochodzi od osób, które mają mniej niż 5 wpisów.
75% z tych wpisów zrobili użytkownicy, którzy mają 1 lub 2 wpisy. Ten 1 to zrobiony na potrzeby tego tematu.
Ciekawe zjawisko, że tez Grillowanie potrafi aż tak bardzo przyciągać nowych użytkowników.
Pozdrawiam Redakcje i pomysłowość na pozyskanie nowych twarzy :)

elvis25
10-03-2011, 21:25
1. Według kopalni wiedzy jakim jest internet wynalazcą jest George Stephen.
Jednak jeśli pada takie pytanie na forum to musi tu być haczyk ;) Jeśli USA to tylko Polak mógł wynaleźć grill z pokrywą. Zakładam, że Polak wyjechał do USA w poszukiwaniu pracy, osiadł tam i zmieniał swój styl życia na amerykański. Zaczął grillować jak wszyscy sąsiedzi. Jednak polska dusza podpowiadała mu, że należy nie pokazywać sąsiadom ile to mięsa się grilluje (w ojczystym kraju mięso było na kartki) i postanowił zamontować na grillu pokrywę, dzięki czemu nikt z sąsiadów nie widział zawartości grilla. Pokrywa okazała się przydatna podczas deszczów. Jednym z sąsiadów był George Stephen, który pomysł sąsiada Polaka opatentował i zbił na tym fortunę.
Ot cała prawda o grillu z pokrywą ;)
2. Lubię grillować bo ... uwielbiam zapach mięsa piekącego się na grillu. Grillowanie to świetny sposób na spotkanie z przyjaciółmi na świeżym powietrzu w piękny dzień. Słońce, świeże powietrze, pyszne potrawy z grilla, znajomi, rodzina i pogaduchy do późnego wieczora ... czy jest lepszy sposób na miłe spędzenie dnia? Napewno nie !

BetaGreta
10-03-2011, 21:25
1. George Stephen - pomysłowy jak niejeden forumowicz.
2. Lubię grillować bo lubię gotować. Grillowanie w związku z budową domu towarzyszy mi teraz przez cały rok. Tak naprawdę - nie ma budowania bez grillowania :)

Liwko
10-03-2011, 21:29
Małe podsumowanie:
Mamy obecnie 166 wpisów
Z tego aż 86 Wpisów, a więc ponad 50 % pochodzi od osób, które mają mniej niż 5 wpisów.
75% z tych wpisów zrobili użytkownicy, którzy mają 1 lub 2 wpisy. Ten 1 to zrobiony na potrzeby tego tematu.
Ciekawe zjawisko, że tez Grillowanie potrafi aż tak bardzo przyciągać nowych użytkowników.
Pozdrawiam Redakcje i pomysłowość na pozyskanie nowych twarzy :)

Ciekawe zestawienie ale już nie aktualne. Jak się okazuję Elvis żyje i zalogował się na FM bo widocznie też lubi grilla. Wszyscy jesteśmy równi wobec grilla.

włodzimierz kaczmarek
10-03-2011, 21:44
1.Wynalazca to George Stephen,fajnie że mu się chciało myśleć...
2.Lubię grillować bo to czas radości i relaksu,tak bardzo potrzebnych dziś spotkań z dziećmi i znajomymi.To tak nieliczne dziś chwile kiedy rodzina jest razem i jesteśmy beztroscy i szczęśliwi.Coś ten ogień i dymek ma w sobie, że ludzie zapominają o wszystkich zmartwieniach.

mariolam
10-03-2011, 21:45
1. Pierwszy kulisty grill z pokrywą wynalazł George Stephen wynalazł grill z pokrywą. Dzięki temu problem pogody przestał mieć wpływ na grillowane potrawy. W przypadku grilla węglowego pokrywa gwarantuje, że wiatr nie przeniesie nam popiołu do dania. Unikniemy też nagłego wzniecenia płomienia.
2. Lubię grillować bo spotykam się ze znajomymi. To jest kuchnia bardzo „towarzyska”, świetnie wpływa na klimat spotkania, ma się większy kontakt z produktem, cały czas „podgląda się” kolejny etap jego przygotowywania. Odkrywam nieustannie nowe przyprawy, grillowanie cały czas jest dla mnie niespodzianką. Pilnowanie długości pieczenia, stopnia wysmażenia, długości marynowania. Zwykły dzień tygodnia z kawałkiem rzuconego na grilla mięsa, warzywem, dobrym winem i jeszcze lepszym towarzystwem i fantastycznie odpręża i pomaga zapomnieć nawet o najtrudniejszym dniu. Zapach grilla w ogrodzie wprowadza mnie od razu w świetny nastrój. Poza tym potrawy z grilla są smaczne i dietetyczne, a przy tym wyglądaję niezmiernie apetycznie.

monazet
10-03-2011, 22:11
1. WUJEK GOOGLE POWIEDZIAŁ ŻE TO George Stephen :)
2. Lubię grillować bo......
bo to jedzenie na świeżym powietrzu z zapachem dymu, proste szybkie pyszne potrawy, a przede wszystkim pretekst do spotkania ze znajomymi. Lepiej zapraszać gości do ogrodu niż do domu , bo wówczas wszyscy uczestniczą w przygotowaniu potrawy i gospodarz nie musi siedzieć w kuchni a goście przy stole..... no i fajnie się pije przy grillu :)

aniag820
10-03-2011, 22:11
1George Stephen
2.Lubie grillowac bo
Gotując (grillując) Relaksuję się I Leżakuję Leniwie
Lubię grillować bo jest to okazja do spotkań towarzyskich
Gdzie smak grillowanych potraw zadawala wszystkich
Lubię grillować na świeżym powietrzu
dodając potrawom pikanterii I pieprzu
Grill To okazja do podgrzania atmosfery
można odstawić w kąt kaloryfery
Smaczne zapachy unoszą się wszędzie
Ciekawy który z sąsiadów przybędzie.
Spotkania przy grillu jak przy okrągłym stole
zadowolą wszystkie oczy sokole



Warsztaty

ewelina1282
10-03-2011, 22:14
Odpowiadam:

1. Grill z pokrywką wynalazł Rusek u Niemca na strychu. :)
A tak na serio to George Stephen,

2. Lubię grillować jestem fanką "Przeminęło z wiatrem". To takie moje piromańskie hobby. :):D

freeride21
11-03-2011, 06:51
1. George Stephen
2. Lubię grillować bo to najmilsze chwile na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny lub znajomych, a tak poza tym to uwielbiam jest z grilla, gdyż wszystko nie jest nafaszerowane tą okropną chemią.

bb26
11-03-2011, 07:13
1.George Stephen
2.Uwielbiam grillowanie,
bo to z rodziną spotkanie,
pyszności przyrządzanie i leniuchowanie.
Dla mnie grillowanie to najmilsze czasu spędzanie,
od wiosny do jesieni mam je zawsze w planie.

gmisiak4
11-03-2011, 08:14
wynalazcą pierwszego grila był George Stephen.
Lubię grilować bo odgłos smażonego mięsa wyzwala we mnie pierwsze prymitywne zachowania jakie mięli nasi przodkowie smażąc mamuty na ogniu
Po wybudowaniu domu grilowanie odkryłem na nowo. To nie jest już tylko jedzenie i picie piwa, To relaks na własnej ziemi z kobietą swojego życia. To jedno urządzenie danego wieczoru powoduje że nie ma waśni...każdy przyjeżdża i chce odrobinę relaksu spędzając miło wieczór. I każdy o tym wie nie mówiąc tego. Bo jak tylko zacznie się sezon to wszędzie czuć zapach smażonego mięsa. Gril służy głownie do poprawy kontaktów międzyludzkich

pozdrawiam

andkor
11-03-2011, 08:34
1-grill z pokrywką wynalazł George Stephen
2- lubię grillować bo jedynie wtedy wszystkim smakuje to co przyrządzę.

mimitek
11-03-2011, 08:49
1. Grill z pokrywą wynalazł George Stephen :)
2. Lubię grillować bo w łatwy i szybki sposób można przygotować, przyrządzić we wspaniały sposób przeróżne dania mięsne jaki i warzywne, zawsze każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mu to smakowała. Z grilla zawsze wydobywa się mnóstwo wspaniałych zapachów co pobudza naszą wyobraźnie, co sprawia miłą atmosferę wokoło osób tam znajdujących się. Miło się rozmawia i nawiązuje kontakty z otoczeniem. W takiej atmosferze zimne piwko smakuje lepiej :) Zawsze przy takich imprezach towarzyszą mi ludzie bliscy memu sercu i przyjaciele co powoduje, że ze zwykłego grilla robi się rodzinna niepowtarzalna atmosfera.
. No cóż, za tak małą cenę, więcej nic nie jest potrzebne do szczęścia, przynajmniej mi bo zapominam o wszystkich moich problemach i czuję się wspaniale wśród grilla i moich przyjaciół. Odrywam się od codziennej rzeczywistości i relaksuję się w spaniały sposób:) Łączę przyjemne z pożytecznym :). Bardzo chętnie chciałbym wziąć udział w warsztatach z Pascalem. Pozdrawiam Wszystkich, ;)

ula-305
11-03-2011, 09:49
1) George Stephen
2) Lubię grillować, bo taki sposób przyrządzania posiłków oszczędza moją biedną kuchnię. Nie muszę na nikogo warczeć, gdy "coś" spadnie na podłogę i pozostawi tłustą plamę, ani gdy "coś" spadnie na świeży obrusek pozostawiając plamę kolorową. Nie muszę też godzinami wietrzyć mieszkania, by pozbyć się zapachu spalenizny i innych tego typu nieprzyjemnych woni. Nikt się nie oburza na plastikową zastawę, którą z radością po jedzeniu zgniatam i wyrzucam do kosza. Kilka sekund i pozmywane. Ogródek wietrzy się sam, okruchy wyjada ptactwo, bardziej smakowite kąski z trawnika wybierają zwierzęta domowe sąsiadów, a grilla szoruję mąż. Tylko żyć, grillować, nie umierać :)

ezop9
11-03-2011, 10:42
Witam, grill z pokrywą wynalazł niejaki George Stephen.
A LUBIĘ GRILOWAĆ BO: to oznacza że mam wolne, że moge spedzić czas z rodziną, znajomymi, mogę posiedzieć przy swojej budowie i popatrzeć co przez cały dzień "pobudowałem", mogę z ojcem zastanowić sie co będziemy robić jutro, no i oczywiście moge pochwalić sie swoimi dolnościami kulinarnymi. Mogę zaszkodzic swojej wątrobie, mogę kolnejnego dnia mieć wurzuty sumienia, że tyle zjadłem, mogę jeszcze wiele innych rzeczy przy grillu robić, o których nie będę pisal bo to za przeproszeniem nie Wasza sprawa ;)

wuju
11-03-2011, 11:18
1. George Stephen
2. Lubię grillować bo uwielbiam spotkania w towarzystwie, wsród fajnych ludzi, dobrej muzyce a czasem także i spiewie :) Lubię też przed grillowaniem przygotowywać różne smakołyki na grilla, które robię sam :) z gotowych produktów to tylko kiełbaski.

pozdrawiam wszystkich i życzę smacznego :)

mikolayi
11-03-2011, 11:24
ctrl +C and CTRL+V i wychodzi George Stephen.
a na to drugie to w połowie lutego, gdy siedziałem sobie na tarasie w moim ulubionym krześle sącząc zimne piwko prawie oplułem się ze smiechu na widok sąsiada, który ubrany w zimową kurtkę ,z głową nakrytą kapturem grillował na swoim tarasie kiełbasę śląską. Naciagnąłem głębiej czapkę i rękawiczki, szybko dopiłem moje zimne piwko i pobiegłem poinformować żonę, że sezon już rozpoczęty !!

rrewers
11-03-2011, 11:42
1. Grill z pokrywą wynalazł George Stephen.
2. Lubię grillować, bo przy grillu jest miła atmosfera.

22kika22
11-03-2011, 11:57
pewnie nie bede orginalna, ale co tam :-)
1. Kto wynalazł grill z pokrywą?
George Stephen

2. Lubię grillować bo....
- to sprawdzony sposób na miłe spędzenie czasu z rodzina i przyjaciółmi,
- to relaks i odpoczynek po ciężkim dniu,
- to niepowtarzalny smak potraw z grilla, za którymi tęskni się przez cala zimę;(bo grill elektryczny to jednak nie to samo)
- to zdrowe jedzonko,
- nic tak nie smakuje jak zimne piwko i grillowana kiełbaska,

macies
11-03-2011, 13:15
1. George A. Stephen
2. Lubię grillować bo to grill to najfajniejsza przenośna patelnia na świecie.

tosia125
11-03-2011, 13:49
tylu osobom Redakcja narobiła smaku na grillowanie... a tu pada..... żeby weekend był słoneczny i ciepły :) może odpalimy ruszty! tego wszystkim i sobie życzę :)
Pozdrawiam

onlyme30
11-03-2011, 15:08
1. George Stephen
2. Lubię grillować bo dzięki temu mam nowe pomysły na pyszne i chrupiące dania i czuję ten błogi zapach rodzinnego, ogrodowego grillowania:)

Juliett
11-03-2011, 17:40
1. George A. Stephen
2. Lubię grillować, bo grillowanie to smaczna kolacja, a nawet śniadanie. Obiad także jeśli chcesz i tak jak ja lubisz jeść. A teraz przestańmy głupoty pleść i oddajmy grillowi cześć.

bpisk
11-03-2011, 18:19
1.George A. Stephen
2 ...bo lubię jeść zwłaszcza gdy śmierdzę dymem

Rafik 77
11-03-2011, 19:02
Odpowiedz 1 : George Stephen
Odpowiedz 2: Lubię grillowac bo, grillowanie to najlepsza rzecz jaka mogła spotkac człowieka XIX wieku, to wspaniały czas kiedy można spędzic go z rodzina lub znajomymi, to wspaniała rzecz przy której można zapozna swoich sąsiadów i bo można na grillu rozwinąc swoje zdolności kulinarne przy których można napic się zimnego piwka

MARKOLA1
11-03-2011, 19:09
1. George Stephen.
2. Lubię grillować bo się w tym lubuję.
Moja żonka najpierw mięsko i warzywa marynatą zaczaruje.
Następnie to wszystko na ruszcie ląduje.
I tak się ten komplet piecze i skwierczy, że cała okolica to na pewno czuje.
A na koniec powiem wam, ja do tego piwko mam...

robo_23
11-03-2011, 20:25
Wynalazca to George Stephen

Zaś grilowć lubię bo lubię smacznie jeść i daje mi to frajdę.

maciej40
11-03-2011, 20:58
George Stephen.
Lubię Grillować bo Grillować Lubię

waldek1111
12-03-2011, 00:44
1.George Stephen był wynalazcą grilla z pokrywą.
2.Lubię grillować, bo nic tak nie odda smaku potraw jak naturalny dym i ogień- koniecznie z drzew liściastych.
Jest to niepowtarzalna i fantastyczna kulinarna przygoda, która jest wędrówką w nieznane smaków i doznań, bo nigdy nie jest to ta sama droga.
P.S.
Mam grilla zrobionego z ... żeliwnej (kiedyś były one montowane w WC) spłuczki. Dzięki temu, że jest żeliwna, można w niej (spłuczce) upiec nawet ziemniaki w popiele.

Matizka
12-03-2011, 07:09
1)George Stephen
2) bo lubię gdy moje potrawy pachną dobrą zabawą i wolnością.

B**aS
12-03-2011, 08:18
1.George Stephen
2.Bo kiedy się grilluje zawsze jest wesoło i przyjemnie, to czas spędzony w dobrym towarzystwie.

edlem
12-03-2011, 09:41
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!!!
Jak to dobrze że George Stephen zainspirowany boją wynalazł pierwszy gril w kształcie kuli wyposażony w pokrywę, bo dzięki niemu i my możemy smacznie grilować.....Bardzo Lubię grilować bo jest to czas kiedy możemy spędzać go wspólnie z całą rodziną i przyjaciółmi. Wszyscy uwielbiamy dobre i zdrowe jedzonko a kiedy można do niego zasiąść na świeżym powietrzu to jest największa frajda. Uwielbiam patrzeć na biegające dzieciaki po ogrodzie które przybiegają umorusane do stołu i z niecierpliwością czekają na pyszną kiełbaskę czy rybkę z grila. Grilowanie to smaczny czas samych przyjemności!

Pozdrawiam smacznie... Edyta

LEXI
12-03-2011, 16:40
Odpowiedź na pytanie nr 1: Grill z pokrywą wynalazł George Stephen, amerykański wynalazca, przedsiębiorca i założyciel firmy Weber-Stephen Products Co.
To właśnie jemu przypisuje się wynalezienie grilla z pokrywą (Czajnik Weber), którego sprzedaż rozpoczęła się w 1952 roku - więc 59 lat temu ...mimo swego podeszłego wieku (prawie emerytalnego) :-) grill ten jest ciągle modny i praktyczny.

Odpowiedź na pytanie nr 2: Lubię grillować bo ... grillem zajmuje się mąż - ja jestem obsługiwana, mam czas na dłuuuuuuuuuuuugie rozmowy z zaproszonymi gośćmi, psiakami , które czyhają na swój kęs, tańcami na trawie przy góralskiej muzyce itp. ukoronowaniem takich spotkań jest ZAWSZE pyszne jedzenie...warzywa, owoce, mięsko, ryby, chleb - grillujemy co się da i ciągle odkrywamy NOWE możliwości takiego grilla-czajnika.
pozdrawiam i życzę smaczego-okopconego grillowania
Lexi

Puderniczka
12-03-2011, 17:20
1.George Stephen
2.Lubię grillować bo niezapomnianym wydarzeniem jest na warsztatach Pascala Brodnickiego umorusanego w tłuszczu obserwować .Chętnie dostałabym całuska od sławnego merdającego ogonkiem Kluska .Nawet gdy kaleczy Nasz język bo pochodzi z Lille to uczy Nas jak z rodziną można spędzać w kuchni piękne chwile .Gotowanie całą Polskę jednoczy i otwiera na nowe smaki podniebienie i oczy :).

agnesj77
12-03-2011, 20:48
1 odpowiedz na pierwsze pytanie jest bardzo łatwa a brzmi George Stephen
2 odpowiedz na drugie pytanie jest bardzo pachnąca gdyż ..........
Lubię grillować bo tylko zapach rozpalonego grilla wywołuje zazdrość w nozdrzach wszystkich moich wygłodniałych sąsiadów ....

mariola3108
12-03-2011, 21:48
1. Kto wynalazł grill z pokrywą?
2. Lubię grillować bo....


1. George Stephen
2. Lubię grillować, bo grillowanie to wiosna, a ja lubię zapach wiosny. Grillowanie to także moi bliscy, moje ulubione zielone miejsce, błękitne niebo, szum wiatru i drżących liści. Dlatego właśnie lubię grillować.

evragiggs
12-03-2011, 21:58
1.George Stephen
2.Lubię grillować bo grill łączy ludzi.Nie ma to jak grillować sobie w altance przy domu oglądając mecz.Telewizor stoi na szafce przy oknie,a za oknem wspomniana altanka.Zrobiliśmy sobie studio telewizyjne na czas mundialu 2010 w altance.Zapraszaliśmy przyjaciół w czasie mistrzostw.Mecze się skończyły,ale pomysł się przyjął.Teraz przy dobrej pogodzie zaczniemy oglądamy mecze ligi hiszpańskiej,angielskiej i żużlowe GP.W domu ciężko wysiedzieć, a tak można grilla doglądać.Szkoda,że wiosna/lato nie są przez cały rok,bo to jest genialne rozwiązanie.Dobry mecz,dobra karkówka z grilla, towarzystwo przyjaciół i to jest sposób na udany wieczór.

mikr
13-03-2011, 05:10
1. George Stephen wynalazł grill z pokrywą
2. Lubię grillować bo, kulinarnie nikt nie wymyślił nic lepszego, a towarzysko nic innego tak nie odciąga od telewizora, komputera!

eniu
13-03-2011, 07:22
no tak sobie właśnie pomyślałam, że jak Redakcja się pyta o to kto wynazł grill z pokrywą to musi być z tym związana zabawna historia tego co wynalazł, pewnie dzięki utrudnieniom, pryskającemu tłuszczowi itp. i proszę, co znalazłam:

(przeklejone)

"Zanim został wynaleziony grill w kształcie kuli, panowała „era“ cegły. W całej Ameryce powszechne było budowanie otwartych grilli z cegły. Oczywistą wadą tych „budowli” była ich nieruchomość, przy złej pogodzie np. deszczu z powodu braku pokrywy nie dało się z nich korzystać oraz faktu, iż często występowały wysokie płomienie. Dodatkowo przyjemność grillowania była obniżona, gdyż popiół osiadał się na mięsie czy ubraniu, natomiast jedzenie, które lądowało na talerzach było źle upieczone bądź spalone.
Jako fan grillowania z wielkim zamiłowaniem do dobrego jedzenia i ojciec jedenastu dzieci George Stephen złościł się bardzo z powodu tych okoliczności, które ciągle utrudniały mu grillowanie. Jeśli np. zła pogoda zmuszała go schronić się pod jakimś dachem a płomienie jego otwartego murowanego grilla pozostawały bez kontroli.
Jednak George Stephen nie tylko złościł się na niewystarczające możliwości grilli z cegły, szukał również rozwiązania tego problemu. Po wielu eksperymentach w 1952 roku podczas rejsu na widok boji wpadł na pewien pomysł. Podzielił boję na 2 części i użył dolnej metalowej części jako kotła, do którego zamontował dodatkowo 3 nogi, dopasował górną część boji, która miała służyć za pokrywę. Tak oto powstał prototyp grilla w kształcie kuli, który pozwalał na kontrolę grillowanych potraw.
Przez ten nowy typ grilli „mistrz“ grillowania miał system, który mógł kontrolować. Aczkolwiek głównym celem Stephena nie była różnorodność, poprzez jego nowy wynalazek można było wybierać pomiędzy grillowaniem bezpośrednim i pośrednim. Obecnie światowej sławy Grill Weber w kształcie kuli zmienił w krótkim czasie wygląd amerykańskich ogrodów oraz stał się symbolem grillowania.
Po początkowym wahaniu nowy Grill w kształcie kuli został entuzjastycznie przyjęty, a grill z cegły stał się reliktem przed-nowoczesnej kultury. George Stephen produkował profesjonalne grille. Przy tym podążał za 2 celami: Jego grille miały być nie tylko innowacyjne, ale też trwałe. W skrócie, poprzez wysokie standardy jakości zapewnić wykorzystanie go przez dziesięciolecia.
Dziś ludzie na całym świecie używają grilli Weber. Nic dziwnego, gdyż w sumie w różnych przepisach chodzi o dwie rzeczy: pełnowartościowy smak i łatwe przygotowanie.
Wszechstronność dzięki pokrywie
To właśnie wynalazkowi George Stephen’a zawdzięczamy dzisiejsze różnorodne możliwości przy grillowaniu. Odkrycie pokrywy otworzyło zupełnie nowy świat grillowania, w którym dzięki zastosowaniu pokrywy, grill można używać jako piec z termo obiegiem, natomiast potrawy są pieczone wolniej, łagodniej i można zastosować np. przy metodę pośrednią."

no i proszę cała historia!

ale się rozmarzyłam!!!

Redakcjo! Tak nie wolno! i to jeszcze w Dzień Kobiet!

Teraz cały dzień będę marzyć o grillowaniu na tarasie, a tu ani pogody nie ma do tego odpowiedniej jeszcze, ani tarasu jeszcze nie mam prawdziwego....

A lubię grillować, bo to coś więcej niż zwykły posiłek! To cały rytuał! I wiosna! Pierwszy grill to znak, że wiosna już nadeszła i znowu jest cudnie (choć i zimę lubię..)

A grill musi być obowiązkowo...

W zeszłym sezonie nie wytrzymałam i choć wody nie miałam jeszcze np i innych takich tam rzeczy... kupiłam zwykły kociołkowaty (otwarty) grill i przytargałam go na budowę....
ale panowie budowlańcy byli zdziwieni, ale i jacy zadowoleni jak im jedzonko zrobiłam gorące z grilla!

Grill dla mnie to nie tylko zwykły grill! Ale i wspomnienie piękne pierwszego posiłku na a`la tarasie prowizorycznym!

Tak więc sami widzicie, że grillować nie lubię tylko kocham!

może w tym roku już na prawdziwym tarasie zasiądę przy prawdzimym grillu! ale z drugiej strony grillowanie kombinowane też ma swoje uroki i pozostawia fajne wspomnienia!

Pozdrawiam i byle do szybkiego grillowania!

:)





Głosuję za wyróżnieniem (przynajmniej ) dla Tosi za ten wpis.

Wczoraj grillowałem z kolegą . Jego patent to płyta granitowa na ognisku.
Niezły numer , mówię wam - może uda mi się go namówić ,by to
opisał. Robimy to nawet w sylwestra ,grzejąc się przy ognisku....

pozdrawiam Robert

MAMA59
13-03-2011, 08:19
1.George A. Stephen
2.Lubię grillować bo lubię potrawy z grilla .Smak i zapach przyciąga niejednego do stołu.
Cała rodzina zachwycona jak na grilla zaproszona.
Świeże powietrze,zapach wkoło,kiedy grillujemy jest wesoło.
Czy warzywa czy pieczyste to na grillu jest soczyste.
Dlatego kiedy wiosna się zaczyna u nas się sezon na grilla rozpoczyna.

pam96
13-03-2011, 08:54
1. George Stephen
2. Lubię grillować , bo wtedy zapraszam znajomych do altany , pojawia się piwko i można się z nimi pobawić . Przez to , że rzadko zdarza się okazja do tego , grillowanie jest jeszcze przyjemniejsze .

13-03-2011, 08:57
1. George Stephen
2. Uwielbiam grillować... bo życie nie płynie piękniej niż przy dobrze przypieczonym mięsku, z paczką znajomych i z piwkiem. Nie wyobrażam sobie lepszej formy odpoczynku.

widelec92
13-03-2011, 09:02
1.George Stephen
2.Lubię grillować bo to zajęcie wspaniałe,
w letnie popołudnie jest doskonałe.
Na świeżym powietrzu czas spędzony,
po wyczerpującym dniu jest niezastąpiony.
Wtedy z przyjaciółmi i rodziną grilluje,
różne sukcesy z nimi świętuje.
Oprócz tego jedzenie z grilla jest wyśmienite,
szaszłyki czy warzywa są wprost znakomite.

Grillowanie jednoczy ludzi,
nikt się wtedy nie nudzi.

monika2409
13-03-2011, 09:10
1.Grill z pokrywą wynalazł George Stephen.

2.
Lubię grillować na natury łonie,
Me serce na samą myśl już płonie!
Gdy wiosenna trwa sielanka,
Słońce grzeje już od ranka.
Każdy rozpala sobie grilla
Atmosfera od razu ożyła.
Humor można sobie poprawić
I dobrze się zabawić.
Zawsze grzecznie, lecz wesoło,
Pary tańczą wokoło!
Reszta czeka niecierpliwie
Na szaszłyki, kiełbaski, mięsiwo treściwe!
W blasku promieni majowych,
Pyszności w zalewach ziołowych.
A ja pilnuję grilla, co usmażę, to zjadam
I jeszcze ze stołu pyszności podkradam.
W piwnicy napoje schłodzone,
W grillowym szaleństwie zatonę!

Aline
13-03-2011, 09:38
Kto wynalazł grill z pokrywą? George Stephen- trzeba przyznać, że George dał światu fantastyczny wynalazek...
Dlaczego lubię grillować? Lubię grillować, bo:
- klimat spotkań z przyjaciółmi delektującymi się moimi grillowanymi stekami wołowymi jest niepowtarzalny
- jesteśmy na łonie natury (w moim ogródku ;-), zrelaksowani, odprężeni, ja "rządzę" przy grillu i przygotowuję różne cuda wg. życzeń gości: od pełnokrwistego po spieczoną podeszwę (coż, niektórzy w kwestii smaku są niereformowalni....)
- w tym czasie wszyscy przenosimy się w inny świat, cieszymy się spokojem, swoją obecnością i stekami oczywiście...

IS77
13-03-2011, 09:41
1. George Stephen
2. Lubię grillować bo to okazja do spędzania cudownych chwil w gronie najbliższych ukochanych osób. A każdy pretekst jest dobry, by cieszyć się bliskością i okazywać sobie miłość.

Lechu)tg
13-03-2011, 10:34
Pierwszy domniemany wynalazca George Stephen

Gotowanie lubię gdyż jest to ciągłe wyzwanie. W kuchni nie można się nudzić, można odkrywać ciągle nowe smaki kultury.A grillowanie no cóż rewelacja zaprosić znajomych i oglądać jak każdy zajada się cudownym mięskiem w grilla(oczywiście okrągłego z pokrywką ;p) czysty relaks w jego najlepszym wydaniu :)

Ciapek
13-03-2011, 11:20
1 .George Stephen
2.Lubię grilować BO :można dużo pojeść smarzonych smakołyków,dużo popić przy grilu,porozmawiać ze znajomymi .

agnik33
13-03-2011, 11:24
Pytanie nr.1 : George A. Stephen
Pytanie nr.2 : Lubię grillować bo rozbudza to wyobraźnie smaku.

iwonuska
13-03-2011, 11:32
1.:yes:Wszechstronność dzięki pokrywie

George-Stephen Weber GrillTo właśnie wynalazkowi George Stephen’a zawdzięczamy dzisiejsze różnorodne możliwości przy grillowaniu. Odkrycie pokrywy otworzyło zupełnie nowy świat grillowania, w którym dzięki zastosowaniu pokrywy, grill można używać jako piec z termo obiegiem, natomiast potrawy są pieczone wolniej, łagodniej i można zastosować np. przy metodę pośrednią.


2.lubię grilować bo: wyciągam wszystkich do mojego pięknego ogrodu. wszystko jest wcześniej przygotowane a my rozmawiamy popijając zimne białe winko, dzieci bawią się w ogrodzie. ja zrywam świeże zioła z rabatki. goście zachwycają się moim małym ale jakże ślicznym typowo Polskim ogrodem. malwy, maki, maciejka,bez jaśmin galeria zapachów i wyszukane potrawy z grila...... mmmmmmmm
pozdrawiam
iwona :D

ochmad
13-03-2011, 12:41
odp 1.George Stephen
2. Lubię grillować bo wtedy mój zapracowany mąż na dłuższą chwilę zasiada przy stole by się delektować mięskiem i kiełbaską, które przygotował wcześniej z synkiem. A w "codziennym" zapracowanym życiu spożywanie wspólnie, spokojnie posiłków, przy dwójce małych dzieci, jest bardzo trudne.

mapeks
13-03-2011, 12:44
1. grill z pokrywą wynalazł George Stephen 2. Grillowanie to doskonały sposób spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu,w gronie rodziny czy znajomych,w "pięknych okolicznościach przyrody"...

brigade
13-03-2011, 12:54
Witam Wszystkich serdecznie ze słonecznego Rzeszowa :-) Co meritum:
1. Grill z pokrywką wynalazł sympatyczny Pan George Stephen
2. Lubię grillować, bo gdy to robię mogę przy tym postepować, dziewczynę wycałować, ducha odstresować, pracę zapauzować, bezalkoholowym operować, sąsiadów spacyfikować, fajnie się zachować, fejsbuka do piwnicy schować i oponkę pomasować:-)
Mniam, smacznego życzę Wam! Lecę jeść i pozdrawiam!

Agi22
13-03-2011, 14:50
1. Grill z pokrywką wynalazł George Stephen.

2. Lubię grilować bo można spędzić z przyjaciółmi wspaniałe chwile no i oczywiście zawsze można dużo zjeść dobrego jedzonka do tego zimne piwko raj w gębie :D A co najważniejsze to zawsze można sobie pośpiewać i potańczyć do białego rana ! :)

Grillowanie to super sprawa
A jeśli grillować ....to do białego rana!!!!!
A jeśli do białego rana to z dobrą ekipą
Wtedy nasze smutki po prostu wnet znikną!!!!!

vellu
13-03-2011, 15:11
1. Grill z pokrywką jest wynalazkiem George'a Stephen'a.
2. Lubię grillować bo to najskuteczniejszy sposób na zorganizowanie spotkań z zawsze zapracowanymi przyjaciółmi :)


Warsztaty z Pascalem :)

MistrzGrilowania
13-03-2011, 15:39
1. Grill z pokrywką wynalazł George Stephen.

2. Lubię grilować ponieważ jest to okazja do spotkania się z moimi znajomymi. Jest to idealna kolacja na świeżym powietrzu zarówno dla osób lubiących mięso jak i dla wegeterian ponieważ na grilu można usmażyć dosłownie wszystko. Od mięsa i warzyw zaczynają po przez plastikowe naczynia na własnych palcach kończąc. Uwielbiam również te uczucie kiedy po tym staniu przy grilu mogę usiąść i zrelaksować się przy dymnym smaku kiełbasy lub karkówki. Niedługo zacznie się sezon grilowy. Nie mogę się doczekać ......

fryz
13-03-2011, 16:05
1.George Stephen

2. Lubie grillowanie,
Pyszne ucztowanie.
Zapach dymu się unosi,
Śmiech przyjaciół się roznosi.
Kiełbaska gorąca,
jeszcze skwiercząca.
Cukinia grillowana,
Przyjemność nieopisana.
Sos czosnkowy do tego,
Niebo w gębie kolego!
A wiosna już przed nami,
Więc grilla rozpalamy!

PliP
13-03-2011, 16:53
Wcześniej podawałem odpowiedź na oba pytania a teraz dodatkowe uzupełnienie drugiego pytania

Sposób na rozgrzewająco-romantyczne grillowanie:
i to tez jest odpowiedź dlaczego lubię grillowanie :P

Odpowiedź tylko dla dorosłych.

47778

47779

Tutaj są skutki niewłaściwego grillowania.

47780

pestulinka
13-03-2011, 18:18
Ad 1 George Stephen
Ad 2 Lubię grillować bo to świetna zabawa, smaczne jedzonko, niezapomniane wrażenia i wyjątkowe towarzystwo. Grillowanie to jest to co tygryski lubią najbardziej:)

kate131
13-03-2011, 18:20
1.George Stephen
2.Lubię grillować bo grillowanie to nie tylko spożywanie posiłku, to sztuka, która nie tylko pozwala na zjedzenie wielu fantastycznych potraw,ale także spędzeniu dnia na świeżym powietrzu, w towarzystwie rodziny lub znajomych. Pozwala nie tylko na posilenie się,ale także na dotlenieniu naszego organizmu. Już nie mogę doczekać się sezonu grillowego!

grzecho_wiesz
13-03-2011, 18:39
1.George Stephen
2.Grillowanie to czas spędzania na świeżym powietrzu, zajadanie smacznego mięska i picie równie wybornego piwka:) to jest to za co kocham grillowanie:)

gadulka
13-03-2011, 18:43
1. George Stephen Obecnie światowej sławy Grill Weber w kształcie kuli zmienił w krótkim czasie wygląd amerykańskich ogrodów oraz stał się symbolem grillowania.

2. lubię grillować bo mięso z grilla jest jak facet - gdy trochę ich przypiec wówczas zaczynają pocić się i śpiewać całą prawdę. soczyste kawałki mięsa i muzyka tłuszczu obijającego sie o kamienie dająca tak wyśmienity smak, że można z nim w ogień skoczyć

krisek82
13-03-2011, 19:29
1)George Stephen
2)Lubię grillować bo zdrowo jest na świeżym powietrzu ciepłe posiłki konsumować

barara
13-03-2011, 19:31
1.Grill z pokrywką wynalazł George Stephen.
2.Lubię grillować bo lubię biesiadować i zdrowo i smacznie zjeść.Grillowanie dla mnie to doskonały sposób spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny, przyjaciół i znajomych.To wspaniały relaks przy smakowitych potrawach i przy schłodzonym piwku.Zbieram wszystkich znajomych, pieczemy kiełbaski, warzywa i inne frykasy.Następnie popijamy piwko/oczywiście w niewielkich ilościach / i dyskutujemy na różne tematy,opowiadamy dowcipy,śpiewamy wesołe piosenki, a nawet tańczymy boso na trawie. Tak upływa nam czas do północy.Gdy nadchodzi wiosna ,takie spotkania przy grillu organizujemy bardzo często gdyż jest wesoło,miło i zabawnie/a zwłaszcza gdy szwagier po rozpaleniu grilla wygląda jak kominiarz/.Smiechom i żartom nie ma końca.Kończmy jednego ,a już za parę dni planujemy drugiego.To naprawdę super relaks .Po takiej rozrywce czuję się zrelaksowana i pełna energii do pracy.

niktspecjalny
13-03-2011, 21:15
Wcześniej podawałem odpowiedź na oba pytania a teraz dodatkowe uzupełnienie drugiego pytania

Sposób na rozgrzewająco-romantyczne grillowanie:
i to tez jest odpowiedź dlaczego lubię grillowanie :P

Odpowiedź tylko dla dorosłych.

47778

47779

Tutaj są skutki niewłaściwego grillowania.

47780

Myślę ,że to jest wbrew zasadom konkursowym.Teraz za twoim przykładem pójdą wszyscy i zaczną edytować swoje posty ..........a na tym straci tylko oprawa konkursu.Fotki mogąąąąm być i finito.Każdy ma szanse,Jedno pytanie dwie odpowiedzi.amen

PliP
13-03-2011, 21:27
Myślę ,że to jest wbrew zasadom konkursowym.Teraz za twoim przykładem pójdą wszyscy i zaczną edytować swoje posty ..........a na tym straci tylko oprawa konkursu.Fotki mogąąąąm być i finito.Każdy ma szanse,Jedno pytanie dwie odpowiedzi.amen
Wszyscy czyli ja ty i jeszcze kilkunastu, a pozostali to założyli konto na potrzeby tego konkursu. Dodali tutaj odpowiedź i na tym koniec w ich czynnej działalności na forum. Prawdą jest jednak to, iż admin zaprosił wszystkich do udziału w konkursie. Ja widzę w tym tą zaletę, że być może pojawia się nowe twarze na forum i dzięki temu zacznie sie ono jeszcze bardziej dynamicznie rozwijać.
Edytowałem bo nie widać fotek tylko wpis: Załącznik nr. Zreszta teraz u ciebie jest podobnie :P

asia_asia
13-03-2011, 21:56
1. George Stephen
2. Lubię grillować bo to świetny pomysł żeby się zintegrować, lepiej poznać, usłyszeć parę zabawnych historii, przesiąknąć zapachem przydymionych potraw, skosztować smakołyków... obiad idealny:)

anesca
13-03-2011, 22:20
1. George Stephen

2. Lubię grillować, ponieważ ta czynność kojarzy mi się z wolnością i ... teściową :D Długi czas mieszkaliśmy u teściów i dni, kiedy ze znajomymi pakowaliśmy grill do bagażnika i jechaliśmy za miasto były jednymi z najwspanialszych w tamtym czasie- przynajmniej przez kilkanaście godzin nie widziałam teściowej :) Odkąd mamy własny dom, za każdym razem gdy grillujemy- na maleńkim, zdezelowanym, ale WŁASNYM grillu- cieszę się wolnością i faktem, że za 5 minut nie wypadnie teściowa by mówić co mam robić, bawić dzieci, doglądać czy wszystko robię właściwie. Niech żyje grill :)

niktspecjalny
13-03-2011, 22:20
Wszyscy czyli ja ty i jeszcze kilkunastu, a pozostali to założyli konto na potrzeby tego konkursu. Dodali tutaj odpowiedź i na tym koniec w ich czynnej działalności na forum. Prawdą jest jednak to, iż admin zaprosił wszystkich do udziału w konkursie. Ja widzę w tym tą zaletę, że być może pojawia się nowe twarze na forum i dzięki temu zacznie sie ono jeszcze bardziej dynamicznie rozwijać.
Edytowałem bo nie widać fotek tylko wpis: Załącznik nr. Zreszta teraz u ciebie jest podobnie :P


Święta racja....oj pogrilowalimby jak by był czasz.

mika19
13-03-2011, 22:47
1.Georga Stephena który założył firmę Weber-Stephen Products LLC Georga Stephena który założył firmę Weber-Stephen Products LLC
2. Lubię grillować bo....dodaje mi to chuci;)

Jada02
13-03-2011, 22:50
Ad1. Grill z pokrywą to wynalazek Georga Stephena.
Ad2. Lubię grillować, bo
> nie muszę krzątać się po kuchni;
> nie muszę doglądać kilku garnków jednocześnie;
> nie mam wielkiego zmywania;
> mam znacznie mniej pracy niż przy obiedzie przygotowywanym w tradycyjny sposób;
> jestem bardziej zrelaksowana czyli "na luzie";
> mogę usiąść na łonie przyrody, wrzucić na ruszt co tam trzeba i oddać się rozmowie z przyjaciółmi lub kontemplować to co wokół popadając w błogi nastrój, zerkając od czasu do czasu, czy aby na ruszcie wszystko w porządku;
> mogę porazić innych "moją piękną opalenizną", jeżeli wybiorę tylko odpowiednią porę, czas i miejsce do grillowania;
> potrawy z grilla mają swój niepowtarzalny smak i to jest to!!!
Swego czasu doświadczyłam pewnych niedogodności związanych z grillowaniem, jakby na to nie spojrzeć, to na własne życzenie. A działo się to ileś lat wstecz, gdy grilla urządziłam na balkonie, na piątym piętrze wieżowca. Pod koniec biesiady zapukała sąsiadka z piętra wyżej i zaprosiła mnie do swego mieszkania. Oj, działo się działo , dobre sąsiedzkie stosunki musiałam okupić drobnym acz niezbędnym upominkiem.

dziadol
14-03-2011, 04:40
1.George Stephen
2. Uwielbiam swąd spalonej kiełbasy i smak zwęglonego mięsa. ;) Poważniej na grillu można się wyluzować, odpocząć w gronie znajomych przy piwku i dobrym kawałku mięsa z dodatkiem grillowanych warzyw.

WARSZTATY

tosia125
14-03-2011, 06:38
Głosuję za wyróżnieniem (przynajmniej ) dla Tosi za ten wpis.

Wczoraj grillowałem z kolegą . Jego patent to płyta granitowa na ognisku.
Niezły numer , mówię wam - może uda mi się go namówić ,by to
opisał. Robimy to nawet w sylwestra ,grzejąc się przy ognisku....

pozdrawiam Robert

dzięki :)

Zazdroszczę za to grilowania! :) pogoda była piękna, ale w sobotę tyle roboty miałam, że do pieca na szybko trzeba było coś wstawić... ale od środy urlop zaległy... więc sezon grillowy rozpocznę niebawem :)

niekonkursowo, ale polecam śmietanę lub jogurt naturalny zmieszać z dużą ilością pieprzu, świeżo przeciśniętego czosnku i można dać koperku posiekanego (zmrożonego jak został albo to świeżego jak sezon na niego ...) trochę soli..
i palce lizać..
pasje do wszystkiego i zawsze słyszę, że mam zrobić więcej...

weryn
14-03-2011, 07:22
1. George Stephen
2. Uwielbiam grillować bo wtedy czuję się wolny. Czuję, że odprężam się po całym dniu pracy a zapach palonego węgla i grillowanej karkówki daje mi poczucie, że czas, który spędzam z moimi bliskimi nie przeminie nigdy, ponieważ w mroźne zimowe wieczory, usiądę przy kominku, by powspominać chwile spędzone w ciepły wieczór z zimnym piwem, znajomymi i grillem, na którym skwierczy, mięso.

pao1
14-03-2011, 09:53
1. Kto wynalazł grill z pokrywą? George Stephen
47827

2. Lubię grillować bo ….

Grilowanie to pasja, umiejętność rozwijania swoich zdolności kulinarnych. Grilowanie to zdolność, jak śpiew i taniec. Ja myślę, że taki włśnie talent posiadam. Uwielbiam prygotowywać pysznego pstrąga czy karkówkę w ziołach. A smażenie na ruszcie?- ten zapach czaruje sąsiadów i ściąga ich do mnie niczym magnes. Grill to mój sposób na relaks i wypoczynek. Zawsze kojarzy mi się z latem i wspólnymi nasiadówkami ze zajomymi. Właśnie dlatego to uwielbiam.

kasia89tn
14-03-2011, 09:57
1. Georg Stephen
2. Lubię grillować, bo nic tak nie łączy ludzi jak wspólne grillowanie. To samo w sobie jest o wiele przyjemniejsze od jedzenia przysmaków z grilla :)

-pigwa-
14-03-2011, 10:17
1. Grill z pokrywą wynalazł George Stephen.

2. Lubię grillować, bo nie ma nic przyjemniejszego niż przygotowywanie posiłków na dworze, gdzie panuje kompletny luz, nie muszę się przejmować zachlapaną podłogą, okruchami pod stołem ani też rozgardiaszem, który potrafi panować w kuchni. Dzieci też spokojniej jedzą widząc, że zrelaksowana mama nie denerwuje się za każdy kawałek, który spadł pod ławkę czy wylany na trawę napój. Grillowanie to jedna z niewielu chwil w tygodniu, które możemy spędzić całą rodziną razem. A wieczór z przyjaciólmi przy grillu, to w dzisiejszych zapracowanych czasach naprawdę szczyt luksusu, na który coraz częściej staramy się sobie pozwolić. W naszym nowiutkim ogródeczku niestety brak jeszcze grilla, ale jak tylko będzie, od razu zaczynamy sezon i zaprosimy wszystkich przyjaciół na wielkie otwarcie! :)

magpie101
14-03-2011, 10:26
1.Grill z pokrywą wynalazł George Stephen.

2.Lubię grillować, bo wiosną i latem w domu nie siedzimy, więc na taras blade ciałka po zimie przenosimy. Czy to słońce czy to deszcz – na powietrzu jeść się chce! Po zimie za grillem tęsknimy, więc często biesiadujemy. Grillowanie udka i skrzydełka to przyjemność dla naszego podniebienia wielka.
Grillujemy do jesieni, z grilla dymek sobie dmucha, a my mamy raj na ziemi i szczęście na twarzy w postaci uśmiechu od ucha do ucha!

wcislo
14-03-2011, 10:44
Przesyłam odpowiedzi na pytania, które wskutek opieszałości własnej zamieściłem w komentarzach pod nazwą "Marcin", w zakładce "Tarasy, balkony".

Ad 1 Grilla z pokrywą wynalazł George Stephen

Ad 2
Lubię grillować, bo to realizacja kulinarnego pragnienia,
A także uczta wystawiona na cześć najbliższych podniebienia.
Wspaniały aromat grillowanej kiełbaski piwem polewanej,
Sprawi, że spotkania przy grillu na długo będą pamiętane.
To doprawdy najprzyjemniejsza chwila,
Gdy symfonia zapachów unosi się znad grilla.
Grillowane kiełbaski, grillowane karkóweczki,
A stolik, przy grillu ugina się od nie jednej „sałateczki”.
A jeśli ktoś na przykład cierpi na nadwagę,
Niechaj na grillowane warzywa zwróci swą uwagę.
Od poniedziałku do piątku każdy z nas powinien pracować.
A w sobotę lub niedzielę odpoczywając grillować.
Warto na zorganizowanie grilla się zdobyć,
By razem ze sobą, w piękny dzień pobyć.
W życiu każdego mężczyzny przychodzi taka chwila,
Że po prostu musi rozpalić grilla.
Kończąc tekst wiersza tego,
Wszystkim życzę smacznego!

Jutta
14-03-2011, 10:47
Odpowiedz na 1 pytanie jest juz tajemnica poliszynela ;(
zatem:

1.Grill z pokrywą wynalazł George Stephen.

2.Lubię grillować, bo wspolne grillowanie jednoczy Rodzine. Moje wnuki uwielbiają pomoc przy grillowaniu, ucza sie wtedy sztuki przyrzadzania potraw, przygotowywania salatek, sosów. Czesto tłumacze im, jak wazne jest wspolne przygotowywanie posilkow, wspolne jedzenie i wspolne bycie ze soba. Uwielbiamy te wspolne chwile przy grillu ;)

WARSZTATY

Ma_niusia
14-03-2011, 10:59
1. George Stephen
2. Lubię grillować bo wszystko co grillowane jest smaczne. I zdrowe. Ale to ma niewielkie znaczenie. Lubię grillować bo kojarzy mi się to z wiosną i latem, z ciepłem i piękną pogodą. Grillowanie kojarzy mi się z moimi urodzinami i urodzinami mojego Syna (25 i 26 maja) które zawsze świętujemy przy grillu :-)
Jednak przede wszystkim lubię grillować, bo grillowanie kojarzy mi się z gronem bliskich sobie ludzi; kiedy zbieramy się w dziadków w ogródku, przy altance grill i cała rodzina, kiedy na podwórku z sąsiadami grillujemy a dzieci wkoło wesoło hasają, kiedy na polanie w Powsinie zbieramy się ze znajomymi, nawet wiele lat po tym jak nasze drogi się rozeszły, grillujemy, podgrzewamy atmosferę... różne klimaty, ale wspólny mianownik to grill i bliscy sobie (na różny sposób) ludzie. Uwielbiam grillować :-)

wszechlinka
14-03-2011, 11:33
Odp. 1. Grill z pokrywą został wynaleziony przez Georga Stephena.

Odp. 2. Lubie grillować, bo:
- cenię czas spędzony z najbliższymi,
- delektuję się każdą chwilą spędzoną na łonie natury,
- lubię zapach dobrze wysmażonego mięsa,
- uwielbiam smak grillowanych warzyw,
- stojąc przy kuchence w mojej kuchni nie otula mnie ciepło gorącego słońca.

patykonosz
14-03-2011, 12:14
1. Kto wynalazł grill z pokrywą?
Grill z pokrywą wynalazł George Stephen

2. Lubię grillować bo to podstawa męskiej egzystencji, wymiar wręcz mistyczny – ogień, kawał soczystego mięsiwa, piwko w ręku i święty spokój - czegóż więcej może chcieć facet? Jest to czas na wyciszenie i przemyślenia lub świetna wymówka z cyklu "wy sobie tu dziewczyny pogadajcie, a my przypilnujemy grilla". I już można spokojnie rozprawiać z kumplami o rzeczach "naprawdę ważnych". Oczywiście aby utrzymać na dystans niepożądanych w owej chwili "intruzów" należy zadbać o dostateczną ilość dymu. "Kochanie nie podchodź bo się strasznie dymi" :). Aż w końcu przychodzi czas na tryumfalny powrót z najlepszym grillowanym mięsem pod słońcem. Dlaczego najlepszym? Bo przyrządzonym przeze mnie, rzecz jasna :).

betina71
14-03-2011, 12:52
Oryginalna nie będę ......
Primo ..... jak powyżej, i wyżej , i jeszcze wyżej, i jeszcze ....., i na poprzedniej stronie, i na wcześniejszej , i kolejnej wstecz .... tadammmm .... George Stephen.
Secundo ....... Lubię grilować, ......... szczególnie z ludźmi najbliższymi memu sercu.
Mistrz ceremonii chucha , dmucha, czasem łzy mu lecą, bo oczywiście gdzie on to i dym , ..... wreszcie się udaje ..... potem przewraca, obraca, smaruje polewa .... wszystko po to by widzieć radość w oczach dzieci, patrzeć jak się niecierpliwią, jak czekają, jak podsuwają kromki chleba, bo coś jest jeszcze nie gotowe, a one chcą już , natychmiast, cokolwiek ........
Można się delektować, .......... bo to czas tylko dla nas.
I do końca życia pozostanie mi w pamięci pierwszy grill na naszej działce ....... wsród pustaków, piasku, desek ....... a za plecami stał domek . Jeszcze bez okien, drzwi , posadzek i wielu innych rzeczy, ale stał .... nasz własny.