PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie zamiast domu



Strony : 1 [2] 3 4

AniaS79
28-05-2012, 14:33
Kafelkujemy całą ścianę!
I jeden problem decyzyjny z głowy :D

szocik
28-05-2012, 19:14
Brawo Channel, brawo Maż :)

A'propos, niespotykanie spokojnych ludzi. Mam takiego kolego w pracy, ktorego znany tekst to : "Panie Franku, ja jestem niesamowicie spokojny człowiek, ale jak sie wk*** to nie recze za siebie" :D :D :D

channel8
28-05-2012, 20:11
No tak... dostałam wycenę baterii do łazienki i cena mnie nieco powaliła. Wydałam baaardzo dużo na kuchnię, inne rzeczy też wybrałam z "górnej " półki, no i teraz trzeba będzie kombinować. A dużo zostało do zrobienia - choćby samych podstawowych rzeczy. Wiem że to inwestycja na lata i chyba lata będę kończyła to co zaczęłam.

Za same baterie przyszłoby mi zapłacić 5500 zł ( nie wiem czy to dużo czy mało - mam nadzieję że Wy mi podpowiecie) w cenie: deszczownica, słuchawka prysznicowa, bateria umywalkowa, syfon odpływowo - przelewowy z funkcją napełnienia wanny oraz cały moduł podtynkowy. Baterie termoststyczne - hansgrohe. A gdzie reszta...

Aantenka
28-05-2012, 20:59
channel8 - dla mnie osobiscie to bardzo duzo. Nie wiem, na co rozkladaja sie poszczegolne koszty, ale liczac srednio kazda z wymienionych przez Ciebie rzeczy (5 przedmiotow) kosztuje ponad 1 tys. zlotych. Uwazam, ze mozna znalezc przyzwoita jakosc w nizszej cenie.
Jesli tyle placisz za design i wymarzone sprzety to wiadomo, ze o czyms takim sie nie dyskutuje. :D

Anulabl ktora mozna znalezc na watku pochwalcie sie lazienkami chyba pracuje w sklepie z armatura. Moze podpytaj ja bezpiosrednio o wybrane produkty.

szocik
28-05-2012, 21:05
Channel, a zdradzisz jakie chcesz baterie? Też mi się jakoś sporo wydaje.

channel8
28-05-2012, 21:09
Aantenko, właśnie też mi się wydaje to drogo...pisałam do Aniuli ale jak na razie brak odpowiedzi. Najdroższa jest deszczownica i bateria termostatyczna prawie 3 tyś. Muszę znaleźć coś zdecydowanie tańszego.

channel8
28-05-2012, 21:11
Channel, a zdradzisz jakie chcesz baterie? Też mi się jakoś sporo wydaje.

Pewnie ;-) w skład zestawu wchodzi: ibox podtynkowy, przełącznik trójdzielny, bateria termostatyczna, deszczownica, prysznic - hansgrohe i syfon odpływowo przelewowy z funkcją napełnienia wanny - geberit. Aaaa i stojąca umywalkowa Metris (wysoka)

Aantenka
28-05-2012, 21:22
P.S. Oczywiscie mam nadzieje, ze wszystkie ceny sprawdzilas jeszcze w internecie. Jesli ceny baterii podawal Ci sklep z plytkami, to oni moga miec spore marze. Sprwdz po kolei wszystkie produkty, moze trafisz na jakies alternatywy.

A nie bedzie zadnej baterii nawannowej, ze musisz miec syfon odpływowo przelewowy z funkcją napełnienia wanny? Tutaj mozna by na przyklad zaoszczedzic.

Nie znam sie na deszczownicach, pytanie na pryzklad czy wydanie na nia duzej ilosci pieniazkow chroni przed awaryjnoscia, zakamieniniem i gwarantuje latwiejsze czyszczenie. Bateria termostatyczna rozumiem ze podtynkowa, co tez generuje wyzsza cene. Ale tutaj tez masz roznice na poszczegolnych firmach i modelach nawet do 500 PLN.

szocik
28-05-2012, 21:29
A wrzuć dokladne modele - ja ostatnio jestem na czasie z bateriami, może gdzis mi w necie wpadły w oko to cos pomoge :)

channel8
28-05-2012, 21:32
Aantenko, to ceny ze sklepu internetowego! Sprawdzałam na "ceneo" ceny jedne z niższych. Właśnie kopię internet i poszukuję alternatywy. Deszczownice hansgrohe, maja jakiś system "antykamień" czy coś takiego, ale są pioruńsko drogie. Nie mam za bardzo jak umieścić baterii wannowej - bo leżąc w wannie wylewka będzie wpijała mi się w szyję, a ten system pozwala uniknąć wylewki. Może doradzicie mi coś - jak rozmieścić te paskudne baterie i nie zrujnować się finansowo???

szocik
28-05-2012, 21:35
Ja patrzyłam na niższą półkę cenowa tzn grohe i kludi

channel8
28-05-2012, 21:36
ibox 01800180
Dzięki Szkociku :-)

termostat 15721000
zawór trio 15981180
element zew. do zaworu trio 15932000
przyłącze kątowe 27453000
deszczownica raindance e360 27371000
zestaw natryskowy punktowy 2758000
syfon do napełniania przez przelew geberit

Wszystko made in hansgrohe

szocik
28-05-2012, 21:41
Wiesz co, skoro przewertowałas neta to pewnie nie pomoe, ale nie wiem czy wiesz (bo ja wczoraj dopiero sie tego doczytałam) - firmy można mieszać :) Możesz miec pod tynkiem hansgrohe, skoro tej firmie ufasz, a na zewnątrz cos tańszego, ale mimo to niezłego. Grohe ponoc do hanshrohe pasi. A Grohe też ma fajne deszczownice
Ta widziałam na zywo:
http://projects.grohe.com/icms/mod_img/4/d/4d7a24b0509c6bd9bd0c414e90c4f5bb.jpg - mnie się podobała

channel8
28-05-2012, 21:48
Szkociku kochany, ja obecnie mam ferro - takie "byle jakie" i działa! Jeśli o mnie chodzi to może być i grohe i kludi, tylko tres-ie niezbyt dobre opinie czytałam. Jak cos masz fajnego to zapodaj, bardzo ładnie poproszę.
A Ty gdzie byś umieściła w mojej łazience te nieszczęsne baterie?

szocik
28-05-2012, 21:58
Zeby brać prysznic z deszczownicą to planujesz jeszcze jakiś parawan nawannowy czy ta ścianka zabudowująca wannę ma robić za osłonę?

channel8
28-05-2012, 22:10
Chciałam umieścić na tej zbudowanej ściance parawan szklany który dodatkowo zabezpieczyłby łazienkę przed zalaniem ze strony prysznica.Parawan musiałby wyginać sie na wszystkie strony a docelowo byłby złożony na dobudowanej ściance po stronie wanny. Chyba że nie będzie to konieczne...

szocik
28-05-2012, 22:22
Na umiejscowienie deszczownicy i baterii spory wplyw bedzie tez miał kształt wanny - ja jej na zywo nie widziałam, wiec ciezko mi ja sobie wyobrazic.
Deszczownica az sie prosi na sciance na wprost drzwi, reszta baterii bedzie musiała być blisko.
Z drugiej strony kształt wanny pewnie sugeruje zeby głowe trzymać własnie przy tej samej sciance - czy się myle? Bedziesz więc sobie lezeć i patrzeć.... w deszczownice :D Albo czytac gazetę, a tu woda z deszczownicy.... :D

Ech... ide spać, bo głupoty wypisuje :P

channel8
28-05-2012, 22:28
Nie wypisujesz głupot, bo masz rację.... ale dobranoc, ja pokopię jeszcze chwilę i też zmykam bo głupot jutro dzieciom w szkole nagadam ;-)

Aantenka
29-05-2012, 08:10
Z cenami channel8 ja już więcej nie pomogę. Dużo zalezy od wybranych przez Ciebie rozwiązań technicznych.

Natomiast z rozstawieniem baterii za bardzo kombinować nie ma jak :D
Deszczownica powinna być w najszerszym miejscu wanny. Razem z nią słuchawka prysznicowa. Albo z boku albo wprost wejścia. W tym układzie potencjalnego kapania z deszczownicy, jak będizesz brać kąpiel, nie unikniesz. Odpływ ląduje pod drugiej stronie wanny. Baterię wannową można by zamontować na środku wanny jeśli jest technicznie taka możliwość.
Pytanie jest też trochę o funkcjonalność, tzn. takie rozmieszczenie sprzętów, żeby się o nie jak najmniej obijać. A może można odrobinę odsunąć wannę od ściany i zrobić półeczkę np. 5 cm wokół wanny. Wtedy jest dodatkowa przestrzeń na wystawanie baterii ze ściany a nie powinna zakłócić korzystania z nich.

A tutaj jeszcze jedno rozwiązanie z łazienki naszego forumowicza - tylko u Ciebie Channel8 może włąśnie z boku wanny a nie u wezgłowia?
http://i274.photobucket.com/albums/jj245/dandi1979/DSC_2520.jpg
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?115022-m%C3%B3j-dom-ju%C5%BC-do-ko%C5%84ca/page11

channel8
29-05-2012, 19:06
Dzięki Aantenko! Poddałaś mi myśl, już sprawdziłam w mieszkanku no i z bateriami sprawa ma się następująco: Kupuję dwa ibox-y podtynkowe - jeden montuję nad wezgłowiem i z niego wyprowadzę deszczownicę i prysznic. Drugi ibox zamontuję na tej długiej ścianie tak gdzieś 2/3 długości wanny - łatwo będzie napełnić wannę wodą i podłączę do niego syfon odpływowo - przelewowy z napełnianiem wanny. Rezygnuję z baterii termostatycznych i jak na razie z deszczownicy (ale instalację wyprowadzę i zaślepię takim ładnym chromowym korkiem a i w przypływie gotówki dokonam stosownego zakupu :-) ) Wszystkie elementy powinny kosztować ok. 2 tyś. - to zdecydowanie mniej niż wczoraj ;-)

No i teraz mój kolejny problem (im bliżej przeprowadzki tym ich więcej - są odwrotnie proporcjonalne do czasu jako pozostał do końca czerwca), muszę dobrać gres do desek! Ciężko jest coś dobrać - jasny gres - wygląda mdławo, ciemny kontrastowy o tak:
http://img706.imageshack.us/img706/3655/podlogar.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/706/podlogar.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Co myślicie o takim połączeniu. Gres jest grafitowy i jednolity.

Szkociku miałabym prośbę. Dzisiaj rozmawiałam o cenach płytek łazienkowych - niestety nic mi pani nie opuści bo to nowość. No więc ze względu na cenę zrezygnowałam tej kolekcji i wybrałam inną z Paradyża - o połowę tańszą. To Piumetta/ Piume białe, szare i czarne (violet dla mnie niekoniecznie )
http://www.paradyz.com/Collection/bathroom/piumetta-piume
Gdybyś miała odrobinę czasu (wiem, ze to bardzo czasochłonne) i zrobiła mi wizualkę z tą kolekcją byłabym wdzięczna i to bardzo.

AniaS79
29-05-2012, 19:14
Jednolity grafitowy boski jest i... bosko wszystko na nim będzie widać :/ Od odbicia wilgotnej stopy po sierść zwierzaków (jeśli jasna)...

szocik
29-05-2012, 19:40
Grafitowy super! Pieknie kontrastuje z kolorem podłóg. Niestety zgadzam się z Anią - bedzie na nim wszystko widać :(.
A nad Piumettą zaraz siąde. To sa bardzo, bardzo ładne płytki. Moja siostra ma je na ścianach. Super wygladają!

channel8
29-05-2012, 19:48
Dziękuję bardzo.
A jeśli nie takie grafitowe - to jakie?

szocik
29-05-2012, 20:04
A masz jakas koncepcję na ta piumettE? Czy białe od góry do dołu?

channel8
29-05-2012, 20:18
Szkociku kochany, nie za bardzo... na pewno przewaga bieli, płytki od podłogi do sufitu, piękna jest ta płytka dekorowana cała biała w takie wzorki - kwiatuszki, dekor taki pałeczkowy tez fajny - szkoda ich nie wykorzystać, ale się nie upieram. Jakbym jednak kupiła ten gres na podłogę, pasowałby on do tych płytek? Bo mogłabym dać gres w tedy w kuchni, przedpokoju i łazience.
Ale nie upieram się, może być trochę za ciężki w stosunku do piumetty. Mogą być elementy czarne i szare. Dopiero dzisiaj ja zobaczyłam i przyznam że bardzo mi się spodobała. Czy u Ciebie w wątku ktoś o nich czasem nie wspominał?

szocik
29-05-2012, 21:32
No to ja mam dla ciebie szalona propozycję, ale co tam :)
Jak szalec to szaleć :D
Pamiętasz paski u Natalii...
http://images39.fotosik.pl/1552/d6af78ddde69e3admed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/1552/6e278faf690bba7b.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/1568/31e40ce3973d05dc.jpg (http://www.fotosik.pl)

channel8
29-05-2012, 21:38
OOOOOOOOOOO wow!

szocik
29-05-2012, 21:47
ze niby się podoba? czy ze "masakra cos ty zrobiła z moją łazienka????" :)

channel8
29-05-2012, 21:51
Zbieram szczękę ze stołu ;-) i myślę, jest bardzo ładna, i bardzo inna ;-) Zastanawiam się czy ten styl wkomponuje się w całość mieszkania ;-)

szocik
29-05-2012, 22:25
U mnie w watku chyba nie wiele było na temat piumetty.
Mnie niestety z tej serii podoba sie wyłacznie płytka bazowa: czarna i biała. A jak czegoś nie lubie to mi sie koncepcja nie klei i tyle. Za to moge pełnic funkcje wykonawczą - mow jak układać.

Co do wersji czarno białej - podeslij mi swoj adres mailowy to ci coś wyśle na skrzynke :) Bedzie to jeszcze inna koncepcja - może ci się spodoba (jest to realizacja z prywatnego mieszkania, wiec nie wrzuce jej na forum)
Co do tej powyżej to gdybym ja robiła dla siebie to nie dałabym tak grubego czarnego paska na dole bo on styl robi taki jak to mowi moj mąz - pałacowy. Ja bym zrobiła wyłacznie paski, tej samej szerokości nad wanną i na kibelku. Dodatkowo dołożyłabym czarna szafke wiszącą z białym blatem i konieczne lustro w czarnej oprawie. Jutro mogę ci to zwizualizowac.

Aantenka
30-05-2012, 14:49
Channel a Nowa Gala plytki signum, albo orientale albo storm milo
albo cos takiego? http://pliki.dekordia.pl/plytki_-OPOCZNO/OPOCZNO-NODO-072232_rf215.jpgNODO RUSTYK SZARY GRES SZKLIWIONY

Do jesionu jak na zdjeciu szary nie moze byc ani za jasny ani za ciemny, raczej szro-szary. W przeciwnym razie podloga wyglada nijako.


Projekt szocika bardzo mi sie podoba, chociaz to chyba ciutke za nwowoczesna kompozycja do Twojego mieszkania. Paski sa o tyle fajne, ze odwracaja uwage od duzej zabudowy z pralka i suszarka, przykuwaja uwage. Moim ulubionym akcentem jest tutaj pasek ciemnych plytek od podlogi okalajacy pomieszczenie. Mnie wydaje sie byc elegancki.

julianna16
30-05-2012, 16:41
Nodo Rustyk Szary z Opoczna, którzy wrzuciła Aantenka mam już położony na górnym na tarasie. Ma całkiem przyjemną cenę :). Wybrałam go na zewnątrz, bo jest matowy i ma taką antypoślizgową szorstką fakturę. Płytka sama w sobie bardzo ładna, ale ze względu na fakturę może być nieco trudniej ją czyścić (mogą np. zostawać elementy mopa / ścierki, a brudek wchodzić głębiej w płytkę).
U siebie potraktuję taras po prostu szczotką lub karcherem :).

frelka
30-05-2012, 16:54
O, mój gres!
Mowa o nodo rustyk szary - planuję go w całej części dziennej.

W temacie czyszczenia: kupiliśmy jedną płytkę, zabraliśmy do domu i położyliśmy w kącie.
Potem potraktowaliśmy każdym rodzajem zabrudzenia, jakie nam przyszło do głowy (szukałam po domu kotów kurzu, żeby je przyczepić do czegoś lepkiego, czym oblaliśmy gres). Równolegle maltretowaliśmy jakiś mniej chropowaty gres (jaśniejszy).
Po co najmniej dobie wzięłam mopa i wytarłam gres. Nie powiem, trzeba się było trochę naszorować, ale nie bardziej niż przy jaśniejszym i gładszym gresie.

Gres nodo został pozytywnie zaopiniowany ;)

channel8
30-05-2012, 17:25
Szkociku - poproszę o obiecaną wizualkę ;-) z tą szafką i lustrem i blatem. Dzięki piękne za zdjęcia - powiem szczerze - jestem zachwycona!!! Które płytki z tej kolekcji zostały wykorzystane?
Nową galę przykładałam - ma za dużo "maziajów" i miałam wrażenie takiego - bałaganu. Poszukam jeszcze tego Nodo - przymierzę - choć próbnik musiałam oddać :-( a i tak był tylko "podobny" bo nikt nigdzie w okolicy 100 km i sklepów internetowych nie ma karsha jesionu stockholmu. Przyjdzie mi poczekać na moją deskę.
Chciałabym aby płytki łatwo się czyściło - bo moje sierście jedzą jak prosiaki - wyrzucają połowę zawartości miski na podłogę. Jak to zaschnie jak będę w pracy i przyjdzie mi na kolanach szorować to się zastrzelę.
Aantenko, Ewciu, Frelko - dzięki za informacje namiary - poszukam tego gresu Milo - mam nadzieję że gdzieś w okolicy znajdę. Pobiegam jeszcze po sklepach.

Sprostowanie - to co przykładałam to nie była nowa gala - coś innego, teraz na zdjęciu zobaczyłam, coś z paradyża - tranto czy jakoś tak.

Teraz jest to utrudnione bo auto mam w warsztacie :-( ja zahamowałam na linii, a kobieta jadąca za mną - na moim zderzaku - kapitalny remont tyłu - jak nie urok to...

szocik
30-05-2012, 17:35
Wykorzystane zostały białe i czarne - bez zadnych dekorów.
Wizualke zrobie wieczorkiem :)

Aantenka
30-05-2012, 18:26
P.S.
Moje propozycje to byl tyko gres szkliwiony - nam nasza ekipa polecala takowy jako nieco wytrzymalszy na powierzchniach typu przedpokoj.
Natomiast mozna do tego dorzucic polmaty, lappaccio (czy jak sie to pisze). Moim zdaniem polery i wiekszosc polpolerow akurat do jesionu sie nie do konca nadaja, bo sa zbyt swiecace i jesion traci na uroku.

a ile bedziesz czekala na Twoj jesion? Na ile posiadana przez Ciebie probka byla podobna? Bo czasami - glupie bo glupie, jeden ton odcienia robi na tyle roznice, ze jedno Ci sie podoba a inne nie :D Natomiast mozna zawsze wykorzystywac czas na rozeznanie sie w ofercie w ogole.

channel8
30-05-2012, 18:56
Aantenko - będę czekała jakieś 3 tygodnie jeszcze, a 18.06 wchodzi montaż kuchni :-( podłogę muszę mieć położoną. Zbyt długo zwlekałam z tymi podłogami... Nie wiem na ile zbliżone, na moje oko to mój jesion jest troszkę bardziej usłojony i bardziej ciemny delikatnie żółty.

Kopię internet może uda mi się chociaż kawałek deki kupić, bo czas goni.

szocik
30-05-2012, 20:18
Obiecany projekt:
https://lh4.googleusercontent.com/-TCO5pUVfU_s/T8ZyUy7uoiI/AAAAAAAAAYw/0KswFWLl9xs/s576/channel15.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-woKvpi1pwWI/T8ZyVZRNN-I/AAAAAAAAAZA/aIPPgrQaV6Q/s530/channel16.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-EpBGMEIwMyo/T8ZyU4TGU9I/AAAAAAAAAY0/bndWmz_FQQc/s450/channel17.JPG

channel8
30-05-2012, 21:02
Już łazienka wygląda spokojniej ;-) Nie jestem przekonana do pasków - ale im dłużej na nie patrzę to bardziej mi sie podobają. Szkociku kochany tak dla porównania mogłabyś położyć tam gdzie są paski samą czarną płytkę? Czarna szafka i rama lustra są świetne.

szocik
30-05-2012, 21:16
Sie robi szefowo :)
https://lh5.googleusercontent.com/-w5GX21mJvT0/T8Z_0rXsbgI/AAAAAAAAAZQ/zBNsukSo1KE/s316/channel19.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-VBVX4nTO_bo/T8Z_0kK-5eI/AAAAAAAAAZU/6GaQlppKcO0/s460/channel18.JPG

channel8
30-05-2012, 21:27
Oooo pięknie dziękuję i wygląda świetnie! Prosto i klasycznie! Choć te paski ...takie niecodzienne i niespotykane!

edit: Jak tak patrzę to mam wrażenie, ze ta czarna ściana jakby się przybliżała, Optycznie poszerzyła łazienkę. Powiem że naprawdę mi się podoba. Szkociku jeszcze raz dziękuję.;-)

szocik
30-05-2012, 21:35
Wiesz, ta łazienka ma kompletnie inny styl - kiedy sa paski i kiedy jest czarna tafla. Mysle ze do Twojego mieszkania bardziej pasuje tafla, ale... bardziej praktyczne, zwlaszcza pod prysznicem beda na pewno paski. Czarna piumetta jest błyszczaca - pewnie kazda krople wody bedzie na niej widać.

channel8
30-05-2012, 21:39
Zgadza się przy paskach - jest nowoczesna, z taflą - klasyczna! Obie są piękne i warte rozważenia. Ale masz rację - do stylu mojego mieszkania bardziej będzie pasowała ta z czarną taflą.

AniaS79
31-05-2012, 10:17
Jestem za czarną gładką ścianą pod prysznicem :) Zawsze można też pomieszać jedno z drugim i zostawić paski na obudowie wc.

frelka
31-05-2012, 17:02
Jeśli można oddać głos, to ja wybieram czarną taflę.

Wizualka w paski jest super, ale trzeba pamiętać, że nie ma na niej wszystkich elementów łazienki.
Obawiam się, że po dodaniu ręczników, jakiś drobiazgów na blacie itp. zrobiłby się miszmasz.

channel8
31-05-2012, 17:34
Dzięki dziewczyny za opinie. Są dla mnie bardzo cenne! Ja też bardziej skłaniam się ku czarnej ścianie.

channel8
02-06-2012, 14:10
Znalazłam płytki na podłogę, nie pamiętam jak się nazywają - jakiś niemiecki gres w każdym razie. Są jasno szare (taki jak wyschnięta wylewka betonowa na podlodze ;-)) i gładkie bez maziajów. Pomyślałam sobie, że ten ciemny gres jest piękny ale będzie przyciągał wzrok. A siedząc w salonie nie chciałabym aby w pomieszczeniach dominowała podłoga w kuchni! Tylko ten gres ma jeden wymiar 30cmx60cm. I tu pojawia się pytanie - jak go układać???? Prosto? Na "cegiełkę" Szerszą stroną od pokoju czy węższą? RATUNKU!

edit: Jak myślicie czy deska jesionowa, jasny gres i cegiełka na ścianie to zgra się ładnie?

Aantenka
02-06-2012, 14:46
Czy się zgra nie mam pojęcia. Jesion i beton powinny. Cegiełkę trzeba będzie dobrać.

Co od układania płytek, to rozrysuj sobie po prostu na papierze swój przedpokój i sposób układania podłogi. trzeba trochę pokombinować, żeby nie wyszło za dużo docinek. w necie na pewno znajdziesz dobre rady jak się układa płytki, żeby było ładnie i nie za dużo docinek.
Ja bym kładła w tym samym kierunku w jakim będą szły deski jesionu.
Ja bym kladła od prostopadle do okien i równolegle do balkonowych. Ale to moje zdanie.

julianna16
03-06-2012, 14:29
Aniu,

Cieszę się, że znalazłaś jaśniejszą płytkę. Będzie łatwiejsza w utrzymaniu i rozjaśni Twoje wnętrza :).
Zgodnie z zasadami podłogę powinno się układać dłuższym bokiem prostopadle do głównego źródła światła. Kwestię czy na cegiełkę, czy prosto rozstrzygnęłabym kładąc je "na sucho" na podłodze :). Natomiast co do kontynuacji kierunku to nie mam pewności :(. W pierwszym momencie też tak pomyślałam, ale przypomniałam sobie, że masz długi wąski korytarz. Ułożenie płytek w taki sposób chyba jeszcze bardziej go wydłuży. Zatem tu też proponuję wypróbowanie metody "na sucho" ;).

Odgrzebałam Twój projekt i zmieniłam kolor podłogi, by był bardziej podobny do tej docelowej :). Niestety nie da się w programie dzielić podłogi, ale jest szara ściana, która jest prawdopodobnie podobna do Twojej betonowej płytki i jest cegła :).

http://desmond.imageshack.us/Himg833/scaled.php?server=833&filename=aniapodoga.jpg&res=landing

Możesz pójść w inny kolor cegły - może w szarość?

http://www.elkaminodom.pl/produkt/sz.jpg
Źródło (http://www.elkaminodom.pl/index.php?p=2)

http://www.desiretoinspire.net/storage/allpostphotos/Adam%20Mrk5.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1331615 905599
Źródło (http://www.desiretoinspire.net/storage/allpostphotos/Adam%20Mrk5.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1331615 905599)

Tutaj spróbowałam to jakoś zgrać :)
http://desmond.imageshack.us/Himg689/scaled.php?server=689&filename=szarau.jpg&res=landing

channel8
03-06-2012, 15:39
Ojej Ewciu jesteś wielka! Dzięki śliczne!!!! Moja jasna podłoga wygląda bajecznie. Mąż mnie pociesza że do drewna pasuje każda szarość i mam w końcu kupić płytki bo nie zdąży ich położyć ;-) Powiem szczerze, że ta czerwona cegiełka też psuje - na tle białych mebli, jasnej podłogi i szarości nadaje takiego - ciepła? wnętrzu! W dużym pokoju myślę że zafunduję sobie białe mebelki i szary wypoczynek, a ta cegiełka .... będzie idealna. :-)

Pewnie lepszy byłby gres w kwadracie, ale nic fajnego w tym kształcie nie znalazłam. A gdyby deskę położyć w odwrotnym kierunku? Dostosowując jej układ do światła z balkonu? To też jakby nie było duże 150 cm okno ;-)?
Ewuniu bardzo dziękuję, raz jeszcze jesteś nieoceniona!

frelka
03-06-2012, 16:00
julana16, rewelacyjna ta szara cegła. Jak ogólnie nie przepadam za cegłą w domu, tak w tej wersji wygląda super.

channel8, wybierając czerwoną cegłę powinnaś się ograniczyć kolorystycznie w salonie - jak pisałaś: białe meble i szary wypoczynek.
Szara daje więcej możliwości ;)

Patrząc na wizualkę juliany16 mi też nasunęła się zmiana kierunku desek i wtedy płytki w tym samym kierunku układane w "nieregularną" cegiełkę.
Gdzieś kiedyś przeczytałam, że można układać zaczynając nowy rząd od ścinka z poprzedniego rzędu. Tyle, że to zależy od długości tego rzędu...

julianna16
03-06-2012, 21:29
Cieszę się Aniu, że na coś się zdały moje próby pomocy :).
W programie nie da się odwrócić podłogi, więc spróbowałam w paint - przepraszam za jakość.
Wygląda to mniej więcej tak:
http://desmond.imageshack.us/Himg254/scaled.php?server=254&filename=szaraq.jpg&res=landing

Moim zdaniem ok :)

I jeszcze wersja "cieplejsza"
http://desmond.imageshack.us/Himg805/scaled.php?server=805&filename=szarab.jpg&res=landing

Aantenka
03-06-2012, 22:11
julianna16
ty to ladnie potrafisz zrobic i jeszcze doradzic :D:D

kibicuje dorywczo, bo ostatnio wiecej roboty mam :D (widac to po jakosci jezykowej moich postow :D)

channel8
04-06-2012, 05:49
Ooooo, Ewciu SUPER! Jednak jestem wzrokowcem! Z marną wyobraźnią przestrzenną ;-) Teraz widać wyraźnie, że ta szara cegła wygląda super!!! Czerwona wprowadza "zamieszanie" Dzięki za wizualki!!!
Frelka - dzięki za rady! Każdy głos jest ważny bo zwraca na coś uwagę, co łatwo przeoczyć!
Aantenko - dzięki za pomoc! Mimo braku czasu zaglądasz i doradzasz- dziękuję!

Aantenka
04-06-2012, 07:55
http://desmond.imageshack.us/Himg254/scaled.php?server=254&filename=szaraq.jpg&res=landing



Myślałam dokładnie o takiej opcji położenia parkietu i płytek. Ja za główne źródło światła uznałam okna :D Są i w pokoju i w kuchni.

Julianna miała dobry pomysł, żeby sprawdzić jak kłaść podłogę jak już ją będziesz miała. To naprawdę coś innego zobaczyć płytki u siebie na zywo na podłodze a w sklepie. Rozrysowanie na kartce pomaga trochę zobaczyć, jak będą wyglądały poszczególne rozwiązania od strony technicznej (docinki). Najładniej jest przy duzych płytkach, jak tych docinek jest jak najmniej.

channel8
08-06-2012, 15:08
Dzisiaj przyszły płytki....jestem przerażona (coś mi się nie widzą :-( ), mąż mówi ze jest ok, są jasne, gładkie, dobrze wyglądają z bielą...ale teraz sama nie wiem... co myślicie szczerze!

http://img521.imageshack.us/img521/117/zdjcie0257b.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/521/zdjcie0257b.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

channel8
09-06-2012, 11:59
Aż tak źle :-(

szocik
09-06-2012, 12:35
A mnie się widza :)
Co to za płytki, bo nie pamiętam?
Z biela bardzo fajnie bedą wyglądac. Gdzie ty je bedziesz dawać do kuchni?

channel8
09-06-2012, 12:51
Szkociku będą w kuchni i przedpokoju. To jakiś niemiecki gres "Nord ceram", sprawdzę numerki (bo nie ma nazwy) na pudełku. Ładne czy nie muszę je położyć - bo nie mogę ich oddać niestety, a i czas mnie "goni". Przeraża mnie taki "zimny" ton tej szarości, specjalnie w sklepie przy oknie sprawdzałam i było ok, a przy moich oknach wyglądają inaczej. A sklep nie miał próbnika do wypożyczenia. Od poniedziałku kładziemy więc efekt niedługo...

frelka
09-06-2012, 17:21
Hm... Na moim monitorze nie wydaja się jakoś szczególnie zimne. Właśnie dość ciepłe jak na szarość.
Weź pod uwagę, że nie tylko z białym będą sąsiadować (cokół na wizualizacji jest drewniany, no i drewno w części jadalniano - wypoczynkowej).
Będzie dobrze :)

channel8
09-06-2012, 18:16
Frelka dzięki za pocieszenie. Dzisiaj nie wytrzymałam i poszłam poukładać sobie podłogę. Pytanie tylko czy płytki kłaść prosto czy z przesunięciem.

Tu płytki w kuchni z przesunięciem:
http://img441.imageshack.us/img441/6792/zdjcie0267d.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/441/zdjcie0267d.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Po ułożeniu większej ilości nie wygląda źle, nawet chyba dobrze ;-) ufff, masz rację z drewnem ciepłym kolorem jesionu i jego usłojeniem powinno być dobrze ale to się okaże.

I przedpokój prosto:
http://img341.imageshack.us/img341/4277/zdjcie0266a.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/341/zdjcie0266a.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

i z przesunięciem:
http://img85.imageshack.us/img85/6885/zdjcie0263x.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/85/zdjcie0263x.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Który układ bardziej się Wam podoba?

julianna16
09-06-2012, 19:20
Aniu Kochana,
Widzę, że Ty też w potrzebie ;).
Już spieszę z opinią :)
Płytki wyglądają ok. Fajnie, że nie mają "maziajów". Gładkie, jasne, nie za duże, nie za małe - ładne :yes: :).
Ocieplisz je pięknie drewnem i będzie naprawdę super :).
Ułożenie podoba mi się bardziej w cegiełkę. Tylko nie wiem jak ze stratami? Wystarczy wtedy płytek?

channel8
09-06-2012, 19:35
Ewciu, powinno starczyć - mam jakieś 2,5m2 więcej. W razie czego w ciągu 2 dni hurtownia jest w stanie ściągnąć mi brakujące metry. Ciekawa jestem mojej deseczki i jak ona zgra się z gresem. Za tydzień montaż kuchni!!!!! jak to zleciało!

Słuchajcie ja za 3 tygodnie mam TAM mieszkać!!! A nawet jeszcze płytek do łazienki nie zamówiłam. Wprowadzę się "na betony" - będę miała "trendy" ;-)
W szkole obecnie sporo pracy - zbliża się koniec roku i z belfrów zamieniamy się w biurokratów!

julianna16
09-06-2012, 19:49
To super, że w razie czego można domówić. Będzie ślicznie. Zapomniałam napisać, że Twoje mieszkanie jest bardzo jasne - uwielbiam takie :) (stąd u mnie wariacje ze szklanym sufitem ;)).
Betony powiadasz... uważaj, bo może Ci się tak spodobać, że nie będziesz chciała płytkować ;). Ja mam tak z moim wylanym sufitem w górnym korytarzu. Pięknie widać na nim odbite deski. Chodzę i wzdycham do nich, a mój Mąż puka się w czoło ;).
WOW 3 tygodnie - trzymam kciuki za postępy prac :).

Doskonale rozumiem Twoją niechęć do szkolnej biurokracji :(.

Aaa... znalazłam dwa zdjęcia z szarymi cegłami.
Wrzucę je na chwilkę. Daj znać jak zobaczysz to usunę, bo nie pamiętam źródła :(.

...

channel8
09-06-2012, 20:04
Ewciu jesteś cudowna!!! Te zdjęcia są super!!! Wnętrza wyglądają prześlicznie! I taka cegiełka będzie super u mnie wyglądała!

szocik
09-06-2012, 20:07
jestem za podłoga układaną z przesunięciem. A szara cegiełka - suuuuper!

julianna16
09-06-2012, 20:13
To bardzo się cieszę, że pomogły :). To prawdopodobnie cegły Elkaminodom. Zdjęcia są z wysokim prawdopodobieństwem z FM, ale fujara jestem, bo nie zapamiętałam od kogo :(.

channel8
09-06-2012, 20:21
Ta szara cegiełka jest świetna! Wiem że Nielssen też robi taką właśnie szarawą. Cegiełkę na spokojnie zamówię i położę jak będę miała deskę na podlodze to uda mi się dobrać odpowiedni kolor. Zawsze myślałam że cegła musi być czerwona a tu masz....może być szara ;-)

Aantenka
11-06-2012, 08:53
Channel8 ze względu na planowany jednak raczej "stylizowany" wystrój mieszkania skłaniałaym się jednak ku płytkom z przesunięciem. Proste linie dla mnie bardziej "ciągną" ku nowoczesności, która nie jest u Ciebie celem.

Emma M.
13-06-2012, 22:03
A ja się chciałam przywitać (i ujawnić) bo zaglądałam już do Ciebie wcześniej.
Fajne masz pomysły i rozwiązania - zapowiada sie pięknie! :yes: Jestem na mniej więcej podobnym etapie wykończeniówki, ale na pewno nie uwinę sie z remontem w 3 tygodnie! Zazdroszczę :D Pozdrawiam!

channel8
14-06-2012, 17:18
Aantenko - dziękuję za kolejny głos w sprawie przesunięcia! Nie odpisałam od razu - ale tak właśnie kładą się moje płyteczki. Jeszcze raz dziękuję za rady!
Emma bardzo dziękuję za wizytę, w wolnej chwili zajrzę do Ciebie - bo wykończeniówka wykańcza!!! Płytki w kuchni już prawie położone - pan Rysiu to cudotwórca, podłoga jest IDEALNA ;-) jutro zrobię zdjęcia. Dziś już z płytkami wyszedł na przedpokój.
Niestety, kompromisy to nie to co lubię, ale mąż też odciska piętno na mieszkaniu i niestety płytki w łazience są właśnie takie kompromisowe. Zakupiliśmy kolekcję z Paradyża Sabro/silon blanko
http://img37.imageshack.us/img37/7809/sabron.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/37/sabron.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Przy układaniu ich na ścianie korzystam z wizualek Szkocika (dzięki Ci śliczne :-))

szocik
14-06-2012, 17:27
ciesze sie, ze mogłam pomóc :)

channel8
14-06-2012, 17:43
ciesze sie, ze mogłam pomóc :)

Nooo, jakbyś miała czas i zrobiła mi małe co nieco z tych płytek - ale nie śmiem już prosić bo wiem że masz dużo pracy.

szocik
14-06-2012, 18:50
Pomysl jakbyś je chciała ułożyć. Nie obiecuje ze dzis, ale może w weekend :)

channel8
14-06-2012, 19:35
Ojej jesteś KOCHANA!!!! No to tak - od wejścia - lewa ściana z kibelkiem. 4 rzędy płytek (30x60) podstawowych - gładkich. Potem listwa szklana potem 1 płytka dekor (geometrik) i 1 listwa szklana. Wyżej farba - szara. Ściana naprzeciw drzwi - zabudowa pralki/suszarki - kolor szafki wyjdzie jak zobaczymy łazienkę. No i ściana prawa z wanną i umywalką - 4 rzędy płytek podstawowych, listwa szklana, płytka dekor, listwa szklana i prawie do sufitu (?) płytka podstawowa. Szafka pod umywalkę w kolorze szafy z pralką, blat na szafce biały. Podłoga biała. Naprawdę będę baaardzo, ale to bardzo wdzięczna.

szocik
15-06-2012, 22:44
Kolory wyszły kompletnie inne, wiec musisz sobie troche powyobrazac bo dzis juz nie mam siły zmieniac :)
https://lh4.googleusercontent.com/-yTdy6YGkkvQ/T9urxsOWF_I/AAAAAAAAAgk/WTfo3liArxY/s466/channe24.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-lx6hJkdmrJk/T9urxrjhRuI/AAAAAAAAAgs/ukSjtaxGkaE/s594/channel20.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-6uAIQyJDJ08/T9urxsLBB0I/AAAAAAAAAgo/63AIgIqIGp0/s511/channel21.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-QW5A8gwmI_0/T9uryRO0faI/AAAAAAAAAgw/huwnWtQuJY0/s425/channel22.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-wINcOETWoR0/T9urynxoZjI/AAAAAAAAAg0/1nDhNx4cG1Q/s396/channel23.JPG

channel8
16-06-2012, 05:39
Szkociku - wyszło świetnie! Komputer bardzo mocno przekłamuje kolor tych płytek. O coś takiego mi chodziło. To połączenie obu Twoich koncepcji! Jesteś cudowna - jeszcze raz bardzo dziękuję!

szocik
16-06-2012, 08:44
A co z ta sciana przy drzwiach (koło umywalki)? Cos tam kładziemy? czy pozostaje farba?

channel8
16-06-2012, 18:51
Myślę że też płytki - takie przedłużenie ściany.

szocik
16-06-2012, 20:19
Widziałam dzis Twoje płytki - kompletnie inne niż te w necie :)

channel8
16-06-2012, 20:36
Widziałam dzis Twoje płytki - kompletnie inne niż te w necie :)
I jak Ci się podobały?

szocik
16-06-2012, 20:38
Ładne - zdecydowanie nie sa beżowe :)

channel8
16-06-2012, 20:52
Nie, beżowe nie są ;-), ale pan Rysio mówi że łódkowate :-( a to ponoć I gat! Chciałam biało - białe a mam..., ale dzięki Twoim pomysłom będzie ładnie wyglądało (i nie rozwiodę sie przynajmniej z mężem o łazienkę :-) )

julianna16
17-06-2012, 19:46
Aniu już się nie mogę doczekać zdjęć z realizacji :). Mam nadzieję, że mimo nierówności płytki da się ładnie położyć i będziesz zadowolona :).

channel8
18-06-2012, 18:40
Dzisiaj montowała się kuchnia - padam na ..... finisz za tydzień w środę w tedy zamieszczę fotki. Kuchnia jak na razie wygląda....świetnie i te piękne szare płytki.....

Magda 34
19-06-2012, 12:50
chanel8 a jakie masz płytki?

Aantenka
19-06-2012, 14:34
Channel8 mam nadzieję, że jak już ogarniesz wszystko, to wrzucisz parę fotek dla swoich wiernych kibiców :D:D:D
Najwyżej po obejrzeniu przez ww. kibiców wykasujesz :D

channel8
19-06-2012, 18:18
Magda34 to gres niemieckiej firmy Nord Ceram - kolekcja Gemini
http://www.nordceram.de/flash_eng/start.html
Nie umiem skopiować zdjęcia z tej strony.
Podłoga wyszła naprawdę bardzo ładnie ;-)
Aantenko - jak choć odrobinę ogarnę mieszkanie i zrobię to co niezbędne na pewno w tym wątku umieszczę zdjęcia. Chciałabym abyście mogły zobaczyć jak "na żywo" wyszły Wasze projekty ;-)

frelka
20-06-2012, 14:06
Nie mogę doczekać się zdjęć...

channel8
22-06-2012, 04:07
Nie mogę doczekać się zdjęć...

Ja też!
A teraz - lipa :-( wylewki nie wyschły wystarczająco, więc deski nie da się położyć co najmniej do końca sierpnia :-( Muszę położyć cokolwiek na podłogi aby jakoś egzystować przez te dwa miesiące. Czy macie jakieś pomysły na naprawdę niedrogą podłogę tak abym nie musiała wdychać kurzu z betonu? Drzwi wewnętrznych też nie mogę zamontować, bo te montuje się do podłóg. Przez prawie dwa miesiące będę musiała mieszkać na "placu budowy".

Aantenka
22-06-2012, 07:19
Faktycznie lipa...

A nie da się ustawić tam czegoś do osuszania podłogi? Przeciez są teeraz najróżniejsze maszyny do wyciągania wilgoci?

Ja bym kładła albo njtańsze panele jake uda się znaleźć - pływająco - albo linoleum, ale pytanie czy w ogóle można cokolwiek kłaść co będize bezpośrednio przylegało do podłogi. Bo w takiej styuacji, gdzy zakryta będzie cała powierzchnia to wydaje mi się, że wylewki będą kiepsko schły.
Ale się nie znam, trzeba byłoby spytać kolegów fachowców od podłóg... Może zadaj pytanie na wątku o podłogach gdzie działają panowie ghost i jarekkur

A co na to Twoja ekipa kładąca podłogi?

julianna16
22-06-2012, 10:15
Ale jak to?
I tak masz funkcjonować?
Ja też myślę, że chyba nie powinno się niczego kłaść jeśli to ma schnąć, ale to moja zdroworozsądkowa wiedza, a nie fachowa opinia. Musisz się tam bezwzględnie już teraz przeprowadzić?

MarynaM
22-06-2012, 11:40
Ja też!
Muszę położyć cokolwiek na podłogi aby jakoś egzystować przez te dwa miesiące. Czy macie jakieś pomysły na naprawdę niedrogą podłogę tak abym nie musiała wdychać kurzu z betonu?

Parkieciarze forumowi zalecali bylejaką, cienką wykładzinę dywanową (myślę, że chodziło o to by przepuszczała wilgoć).
Można taki badziew nabyć w marketach. Koszt kilkanaście do dudziestu paru PLN.

frelka
22-06-2012, 11:59
Takie coś?
http://www.leroymerlin.pl/dywany-i-wykladziny/wykladziny-podlogowe/wykladziny-dywanowe/wykladzina-dywanowa-malta,p55097,l1217.html

MarynaM
22-06-2012, 12:43
Bingo ! :D

channel8
22-06-2012, 13:01
Wyprowadzić się muszę :-( nowy właściciel mojego obecnego mieszkania dał nam max tydzień, bo sam nie ma gdzie mieszkać (30.06. kończu mu się wynajem). Wg wszelkich zmiennych MIAŁO wyschnąć ale nie wyschło. :-( W pokoju tam gdzie mam podłogówkę i w naszej sypialni jest 1,2 jakichś tam jednostek, u dzieci aż 1,5. Optymalnie ma 0,7-0,8 .
Najlepiej byłoby wstawić osuszacze tak jak radzi Aantenka - ale wtedy nie da się mieszkać - a nie mam gdzie się przenieść na ok. 2-3 tyg. przy osuszaczach. Bez osuszaczy, przy mieszkaniu i włączonym delikatmnie ogrzewaniu (jak będzie gorąco nie trzeba, tylko przy deszczach) za ok. 6 tyg powinno być ok.
Tylko jak nic nie położę na podłogę to będę wdychała kurz! Córka ma alergię na kurz i roztocza :-(
Pomysł Maryny wydaje się świetny i cena - niezła ( przeżyję wydatek ok.350 zł )- chyba pojadę do Legnicy do Leroja i obaczę co to takiego.
Ewciu - najlepiej byłoby się tam nie wprowadzać, ale tak na szybko nie znajdę mieszkania do wynajęcia i na tak krótki czas u nas nikt mi nie wynajmnie. No i koszta..większe niż przy rozwiązaniu zaproponowanym przez Marynę i Frelkę.

Marynka - witam Cię serdecznie ;-) dziękuję za cenne rady!
Dzięki dziewczyny i tak bardzo mi pomagacie...nawet fakt że mogę przed Wami się "wypisać" :-) mężowi nie chcę marudzić bo sam zdeczko zdołowany. No, a Wasze projekty...super!

MarynaM
22-06-2012, 13:24
OOooo....Miło mi :)

Co do tej wykładziny....Z "Maltą"( tą wykładzinę którą linkowała frelka) miałam do czynienia.
Od spodu jest warstwa niby lateksu. Niechlujnie naniesiona, dość luźno związana z tkaniną....i stąd prędzej czy później przepuszczalna.

Jak to się zachowa na podłogówce? Nie mam pojęcia.
U mnie nie była podgrzewana.
Namawiam na podpytanie parkieciarzy...albo zrobienie próby.

Aantenka
22-06-2012, 14:30
A nie opłaca Ci się wynająć mieszkania dla właściciela waszego mieszkania? Wiesz, zapłacić za wynajęcie jemuy - może koszt nie będize aż taki wysoki, jak w przypadku szukania lokum dla WAs.. Może ma mniej gratów niż wy... Do tego osuszacze i dwa trzy tygodnie brzmi lepiej niż mieszkanie 6 tygodni na kurzu bez podlogi i na kartonach (nie wiem ile razy sie przeprowadzalas w zyciu, ale mieszkanie na tymczasowo dla mnie osobiscie bylo wkurzajace. A jak Wam podloga nie wyschnie w dwa miesiace, bo lipiec bedzie deszczowy?) .A może jednak znajdzie się coś na szybko do wynajęcia. Tylko najpierw trzeba zacząć szukać :P Czasami są różne szczęśliwe zbiegi okolicznośći :D:D:D

Oczywiście nie wiem, jaka jest sytuacja Waszego nowego właściciela mieszkania. Ale patrząc po moich znajomych mogę stwierdzić, że jeśli nie jest to rodzina z małymi dziećmi lub niewiadomo jakim majątkiem osobistym, który musi od razu gdzieś przelokować, to w 90% przypadków można znaleźć jakieś tymczasowe lokum u rodziny lub znajomych (a majątek osobisty można np. przechować w piwnicy, jeśli taką macie). To tylko kwestia rekompensaty finansowej - podejrzewam, że jeśli takową zaproponujesz, to może się coś da ruszyć. :yes: Chyba że macie pecha i to jest to 10%, które naprawdę musi się przeprowadzić.

Cóż, każdy musi wyważyć swoje argumenty, ja poddałam tylko jeszcze jedno rozwiazanie alternatywne :D

julianna16
22-06-2012, 19:23
Aniu,
Rozumiem. Na szczęście jest lato, więc szanse na wyschnięcie są :).
Ta "wykładzina" wydaje się dobrym rozwiązaniem. Można ją znaleźć chyba w większości marketów budowlanych. Więc jeśli masz coś bliżej niż Leroy, to zajrzyj tam i zobacz.
Chyba masz blisko siebie Komfort jeśli kojarzę. Mają takie stylowe kolorki ;).
http://www.komfort.pl/wykladziny-dywanowe-3/cena-do-10/str-1
Wykładzina nawet zwie się remontową. Dopytaj o ogrzewanie, bo nie jest zalecana na podłogówkę, ale nie myślisz przecież o niej docelowo.

channel8
22-06-2012, 20:43
Ewciu - właśnie wróciłam z KOMFORTU ;-) bo tam zamówiłam moją deskę i musieliśmy obgadać szczegóły przesunięcia terminu montażu. I zaproponowano mi na ten czas...wykładzinę remontową 6,99 zł tyle że ona jest ...czerwona!!!! Jakby co to wakacje, dam radę! Panowie bardzo mili, odszukali wymiary moich pokoi i policzyli ile muszę kupić - koszt to 315 zł. Do przeżycia.

Aantenko - ten nowy właściciel to samotny ojciec z dwójką uroczych dzieci 4 i 2 latka. Wiem, głupia jestem, ale...jakoś nie mogę mu powiedzieć że nie dam rady się wyprowadzić. Ta starsza dziewuszka tak bardzo czeka na "pokoik".
To będzie moja 6 przeprowadzka w ciągu 20 lat. Uzgodniliśmy, że do mieszkania wnosimy to co niezbędne. Moje ukochane książki spędzą lato w kartonach w piwnicy i większość niepotrzebnych teraz rzeczy. Dzieci miały dostać nowe meble, ale na razie bierzemy te, a nowe kupimy już po montażu podłóg - a te się zutylizuje :-)

Może też są i pozytywy...jakby trzeba jakieś gniazdko przenieść, włącznik dorobić - to mniejszy bałagan i problem ;-) a tak pomieszkam, obaczę, pozmieniam i jak położą deseczkę będzie już wszystko prawie, prawie. Nooo, trzeba się pocieszyć!

Dziewczyny, nie mam zielonego pojęcia co na okna w pokoju/kuchni??? Macie jakieś propozycje?

julianna16
23-06-2012, 12:16
Aniu,
Bierz czerwony, w ciapki, paski, łatki - nieważne. Byle Wam ułatwił ten czas funkcjonowania w oczekiwaniu na właściwy współczynnik wilgotności :).
Kolor czerwony, to kolor miłości :D. Pozwoli Wam szybciej pokochać to mieszkanko ;).
A gdy w jego miejsce pojawią się piękne drewniane podłogi, to oszalejesz ze szczęścia :).

Aaa... okna. Hmm... może roleta rzymska (http://www.google.pl/search?q=roleta+rzymska&hl=pl&client=firefox-a&hs=At4&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=86XlT9GtM4jzsgb32cjAAQ&ved=0CH0QsAQ&biw=1013&bih=447) drewniane żaluzje? Co lubisz?

Może coś z tych (http://www.urzadzamy.pl/galeria/zamiast-firan,2882/3538/16843/#zdjecie) Ci się spodoba

channel8
02-07-2012, 20:31
Mieszkamy!!!!!! Już 4 noce za nami. Co z tego że nie ma podłóg - leży wykładzina remontowa, w łazience - rozgardiasz, może za tydzień będzie jako tako gotowa, nie mamy drzwi wewnętrznych, jest pełno kurzu ale...mieszkamy ;-)
Zdjęcia kuchni zaraz po montażu:
http://img36.imageshack.us/img36/9067/zdjcie0288p.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/36/zdjcie0288p.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img528.imageshack.us/img528/2973/zdjcie0289b.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/528/zdjcie0289b.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img690.imageshack.us/img690/5454/imag0204o.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/690/imag0204o.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img818.imageshack.us/img818/4204/imag0203g.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/818/imag0203g.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img15.imageshack.us/img15/5994/zdjcie0288j.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/15/zdjcie0288j.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Możecie mi doradzić co dać pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi....marzy mi się czarno biała panorama Paryża, ale nie wiem czy pasuje ( oczywiście fototapeta za szkłem)

AniaS79
02-07-2012, 21:03
Piękna kuchnia! Co do panoramy Paryża... może Pesteczka pomogłaby zwizualizować?

Gratulacje pobytu "na swoim" :) My też będziemy mieszkać niewykończeni. Na pewno bez drzwi, bez podłogi na dole i jakiś czas bez... kuchni :/ Ale jak mus, to mus i tyle.

Jak Wam poszło pakowanie i przeprowadzka? Przyznam, że nieco mnie to przeraża ;)

szocik
02-07-2012, 21:08
Wczoraj o Tobie myslałam :)
Piekna kuchnia!!!

Cieszę się, ze już możecie sie cieszyć swoim bałaganem. :)
Kiedy ja przeprowadzałam się do naszego obecnego mieszkania byłam w 8 miesiacu ciązy - nie miałam czynnej łazienki - (z tym wielkim brzucholem myłam się w misce ), nie mielismy łózka (z tym wielkim brzucholem spałam na materacu), a na tydzien przed porodem przyjechała moja mama, ktora zajęła się sprzątaniem.

Dacie rade!

julianna16
02-07-2012, 21:34
Aniu,
Aż mi się łezka w oku zakręciła, bo przypomniałam sobie Twoje rozterki kuchenne, a tymczasem kuchnia już zamontowana i przepiękna :yes:
Ogromnie się cieszę :).
Mnie się wydaje, że ten paryski widoczek może dodać smaczku. A masz jakieś ulubione zdjęcie?
Jeśli tak to wrzuć link i wklej zdjęcie kuchni na wprost. Pobawię się w paint i wstawię ten widoczek, a potem zrobimy po naszemu burzę mózgów :D

Aantenka
03-07-2012, 08:24
Channel8 - gratulacje :D:D
Kuchnia wyszła naprawdę super! Mam nadzieję, ze będzie się dobrze użytkowała i założenia teoretyczne sprawdzą się w praktyce. Dzięki zlicowaniu parapetu okiennego z blatem masz dodatkowe miejsce :D Płytki podłogowe komponują się świetnie :D

Panorama miejska nad blatem do takiego zestawu kolorów na pewno by pasowala, ALE.... najlepiej będzie wyglądała w pustej kuchni. :D

Jeśli chce Ci się pilnować porządku na blacie albo po prostu Ci nie przeszkadza, jak jest trochę chaosu, to oczywiście co innego. Ale wydaje mi się, że taki widoczek jako tło dla kuchennych drobiazgów będzie dużo tracił ( i kuchnia też, bo będize wyglądała na zabałaganioną)
W Twojej kuchni fronty nie są zupełnie gładkie i do tego masz kontrastujące gałeczki. Do tego jak postawisz sobie na blacie jakiś ekspresik do kawy, jakąś cukiernicę, czajnik itd, to mam wrażenie że zrobi się za duży chaos.

Jeśli fototapeta, to raczej szukałabym czegoś bardziej jednolitego optycznie niż widok miasta.
Ewentualnie połozyłabym po prostu białe błyszczące płytki, może z jakimś dekorem. Wtedy za ozdoby robilyby np. przyprawy na relingu


Wtedy będziesz mogła poszaleć zarówno z kolorem sprzętów jak i dodatkow. Na przykład dla ocieplenia możesz sobie wprowadzić drewniane elementy.
A tutaj stylizowane sprzęty Delonghi,które ja widziałabym w Twojej kuchni :D:D:D
http://polki.pl/work/privateimages/formats/V5_MT_LIFE/54596.jpg
Albo w opcji bardziej szalonej :D
http://www.megamarket.com.pl/kupic_img2/168/600x600_russell-hobbs_toster-russell-hobbs-jungle-green-18338-56_2268040180.jpg
http://static.e-budownictwo.tv/gallery/4504/0_4bfa01a0e41913b395adb038216e930be4d92471.jpg

Aantenka
03-07-2012, 08:34
Cóż, trochę poszperałam w necie i okazuje się, że trudno jest znaleźć inspiracje, gdzie w kuchni z fototapetą jest na blacie coś więcej niż dwie buteleczki lub patera z owocami (dla mnie potwierdza to tezę, że fototapety nad blatem większy zachwyt wzbudzają w kuchni baardzo uporządkowanej i dlatego tak się je prezentuje).
Znalazłam coś takiego - wzór mocny, ale dość regularny.
http://cdn22.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/23405/biala_kuchnia_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Z klasyczną fototapetą ale przynajmniej zapchanym (choć wystylizowanym do zdjęcia :D) blatem. Przy czym tutaj tapeta też raczej taka jednolicie-rozmyta niż klasyczne widoczk-zdjęcia miasta.
http://cdn2.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/6714/ciana_nad_kuchennym_blatem_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

A tutaj w kuchni podobnej do Twojej są takie płyteczki - stylizacja rustykalna
http://foto.favore.pl/2011/11/18/17/36887_1265651415681_o.jpg


P.S. A szara cegielka nad blatem???

channel8
03-07-2012, 10:38
Dzięki Aantenko!!!! Nie mam za bardzo czasu teraz na kopanie neta. Może faktycznie będzie tego za dużo.... myślałam o takim zdjęciu - albo coś podobnego
http://img88.imageshack.us/img88/2962/pary1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/88/pary1.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Pomysł z cegiełką jest niezły, muszę rozejrzeć się za niellsenem, on ma takie szarawe. I tak na ścianę do pokoju muszę toto nabyć, więc może i do kuchni... Sprzęt AGD super!!! Ta zieleń jest odjazdowa!

julianna16
03-07-2012, 22:03
Aniu, a mogłabyś wstawić zdjęcie Twojej kuchni na wprost? Tak by było widać na wprost miejsce, gdzie chciałabyś fototapetę :).

channel8
04-07-2012, 08:08
Dzięki Ewciu, już wstawiam. Zanim zlokalizowałam kabelek chwila minęła - ale jest nie uciekł ;-)
http://img28.imageshack.us/img28/7936/zdjcie0293q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/28/zdjcie0293q.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Wczoraj miałam małą katastrofę - nie wiem czy źle używałam rozdrabniacza kuchennego, czy coś źle podłączone zostało w każdym razie wywaliło mi na kuchnię hektolitry brudnej wody ze zmiksowanymi resztkami (obierkami ziemniaków i warzyw), zatkał się przelew (tymi resztkami) w zlewozmywaku - dzisiaj czekam na serwis, ale qrcze zła jestem - miało być porządnie!

Aantenka
04-07-2012, 09:06
uff, jak dobrze że nie masz jeszcze drewnianej podłogi :D
jak dobrze, że w kuchni jednak płytki :D:D:D
Oczywiście mam nadizeję, że napiszesz, co było przyczyną awarii.

BTW - jesteś zadowolona z szybkości montażu oraz jakości mebli po złożeniu?
U Ciebie kuchnia Wolsztyńska, dobrze pamiętam?

Aantenka
04-07-2012, 09:09
Channel, mysle że przdałoby się jeszcze zdjęcie z większej odleglości, żeby było widać, jak fototapeta prezentuje się z salonu :D

julianna16
04-07-2012, 19:55
Niefajna przygoda :(. Oby jak najszybciej pojawił się serwis i usunął przyczynę.
Tymczasem wrzucam kilka próbek fototapety z Paryżem. Przepraszam za jakość - to tylko takie "domowe" próby pomocy w wyobrażeniu sobie efektu :). Na niektórych zapomniałam o okapie :(.
http://desmond.imageshack.us/Himg836/scaled.php?server=836&filename=ania1hq.jpg&res=landing
http://desmond.imageshack.us/Himg402/scaled.php?server=402&filename=ania2f.jpg&res=landing
http://desmond.imageshack.us/Himg560/scaled.php?server=560&filename=ania3m.jpg&res=landing
http://desmond.imageshack.us/Himg841/scaled.php?server=841&filename=ania4.jpg&res=landing
http://desmond.imageshack.us/Himg607/scaled.php?server=607&filename=ania5.jpg&res=landing

i cegiełka
http://desmond.imageshack.us/Himg708/scaled.php?server=708&filename=ania6b.jpg&res=landing

I jak?

szocik
04-07-2012, 21:12
Ja sie zgodzę z AAntenka - jesli lubisz na blacie nic nie miec (ja bardzo lubię, ale rzadko mi się to udaje) to fototapeta wygląda super 9najbardziej podoba mi sie wersja nr 3 - pierwsza jest jak dla mnie zbyt obfita)
Jeslilubisz miec na wierzchu przyprawy, miseczki, ekspres, może jakis robot itp itd to ja tez bym poszła w płytki

channel8
05-07-2012, 07:17
Fototapeta wygląda super ;-) Ewciu bardzo Ci dziękuję za czas poświęcony i piękne obrazki!!!!!!!!

Szkociku - tez uwielbiam porządek, jak jest pochowane wszystko, ale...nieczęsto to mi się udaje! Nie wyobrażam sobie schować thermomixa - bo go namiętnie używam! Jakaś butelka z wodą, dzbanek itp i itd. To sprawia wrażenie bałaganu, ale jest czasami konieczne. Kuchnia ma być piękna, funkcjonalna i ...wygodna! Na szybko zdjęcie z dzisiejszego ranka (kuchnia wieczorem zgarnięta). To co na oknach to tymczasowe - mają być żaluzje drewniane, ale czymś trzeb było się osłonic ;-)
http://img641.imageshack.us/img641/2562/zdjcie0295r.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/641/zdjcie0295r.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Więc zastanawiam się czy cegiełka nie będzie lepsza.....Na zdjęciu powyżej widać trochę ścianki pokoju, ona ma być w cegiełce, więc może być ok. Z fototapt też podoba mi się zdjęcie nr 3 (jest dużo spokojniejsze, i wprowadza spokój). Muszę posiedzieć popatrzeć, pomyśleć, dzięki za rady na pewno WSZYSTKIE wezmę pod uwagę bo są bardzo cenne!

A co do młynka.... hmmm, nawaliłam. To ja go ponoć zapchałam nieumiejętnym użytkowaniem! Wczoraj bardzo miły pan poinstruował mnie iż najpierw odkręcam zimną wodę, włączam młynek i dopiero wrzucam odpadki. Pan wyczyścił wszystko, posklejał, zasilikonował - i nie wziął ani złotówki (mimo że to moja wina!).

Dziewczyny, nawet nie wiecie, jak ja się cieszyłam że mam płytki w kuchni i nie mam jeszcze desek w pokoju!! Woda lała się takim strumieniem, że mam mokrą wykładzinę w salonie! Szkoda byłoby deski, a tak wykładzina i beton wyschną i będzie ok.

Aantenko - tak, mam kuchnię z Wolsztyna (WFM). Jak na razie jakość super!!! Prowadnice w szufladach, zwalniacze w szafkach - wszystko idealne!!! Panowie montażyści - rewelacyjni! Mogę śmiało ich polecić! Do mnie przyjechali aż z Zielonej Góry (90 km), miałam montaż mebli w cenie kuchni. Blat robiła mi inna firma i jest z konglomeratu.

Aantenka
05-07-2012, 08:42
Julianna16 - dooobra robota :D Też najbardziej podoba mi się opcja nr 3 :D
Channel8 - dzięki za informację dot. WFM :D No i fajnie, że młynek działa.

Czekamy teraz na łazienkę :D:D

Magda 34
05-07-2012, 09:01
śliczna kuchnia wyszła. Bardzo ładnie wykonana:yes: Pomiędzy szafkami to mi się cegiełki podobają, ale może dlatego, że ja nie przepadam w tym miejscu za fototapetą;)

julianna16
05-07-2012, 20:42
Cieszę się, że problem z młynkiem już rozwiązany :). Ja też nie wiedziałabym jak go obsługiwać. Napisz Aniu za jakiś czas czy warto inwestować w młynek :).
Tymczasem jeszcze o Twojej eksponowanej kuchennej ścianie. Gdyby moim marzeniem było posiadanie jakiegoś widoczku, to bym sobie zrobiła i cieszyła się nim :). Może motywowałoby mnie do większego porządku ;).

Zrobiłam jeszcze kilka prób:
Tu z dalszej perspektywy z porannym ekwipunkiem ;).
http://desmond.imageshack.us/Himg717/scaled.php?server=717&filename=dalszyplan.jpg&res=landing

Tu z cegłą
http://desmond.imageshack.us/Himg838/scaled.php?server=838&filename=annna2.jpg&res=landing

(nie potrafię zrobić cegły z boku)

A może biała cegła?

http://desmond.imageshack.us/Himg543/scaled.php?server=543&filename=biaacega.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg694/scaled.php?server=694&filename=biaoszara.jpg&res=landing

Tu kilka inspiracji:
http://kuchenne.net/var/albums/Producent-mebli---wizyt%C3%B3wki-firm---Galerie-ze-zdj%C4%99ciami/eurostylmeble.pl/Sciana%20z%20bialej%20cegly%20oddziela%20kuchnie%2 0od%20jadalni.jpg?m=1317851499
Źródło (http://kuchenne.net/index.php/Producent-mebli-wizytowki-firm-Galerie-ze-zdjeciami/eurostylmeble-pl/Sciana-z-bialej-cegly-oddziela-kuchnie-od-jadalni)

http://remodelista.com/img/sub/uimg/francesca/eva-1.jpg
Źródło (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?108604-Wn%C4%99trza-w-szaro%C5%9Bciach-inspiracje/page201)

http://www.lofty.gda.pl/konkursy/library/Image/Gallery/m8b170397/m1.jpg
Źródło (http://www.lofty.gda.pl/konkursy/title,pid,6,picid,86.html)

http://farm8.staticflickr.com/7154/6419142203_5bb175a923_z.jpg
Żródło (http://www.flickr.com/photos/66272663@N03/6419142203/)

http://cdn.indulgy.com/6K/y3/7z/1928104277662827954j4TI5xlc.jpg
Źródło (http://indulgy.com/post/17HUXpCf41/white-and-wood#/do/from/79163126464) - to polecam - ładne inspiracje :)

channel8
05-07-2012, 21:12
Ewciu, jesteś NIESAMOWITA!!!! Inspiracje piękne! Tak źle nie wygląda ta fototapeta z cegiełką !!!!! Mojemu mężowi bardzo przypadło do gustu! Biała cegiełka też wygląda nieźle - ale tu już małż oponuje ;-) A Paryż bardzo mi się podoba.....

julianna16
05-07-2012, 22:35
Cała przyjemność po mojej stronie Aniu :).
Jeśli zdecydujesz się na tapetę to poszukaj spokojnie w internecie. Jest ogromny wybór. Gdybym mogła radzić coś od siebie, to szukałabym widoczku z wieżą przesuniętą w stronę wysokiej zabudowy (jak na ostatniej z moich wyklejanek), wówczas nie zasłonią jej garnki na piecu :).

Aantenka
06-07-2012, 07:13
Ewa, ale ładne inspiracje wrzuciłaś :D No i jednak sprytna zabawa z wizualizacjami baardzo pomaga sobie pewne rzeczy zobrazować .Dzięki :D


Channel - od czegos trzeba zacząć :D A jak mężowi się podoba, to na plus. Poza tym tapetę zawsze można zmienić :D:D


P.S. Przypomniały mi się początki wątku i jakie Channel miałaś chwile zwątpienia. A tu już mieszkasz, super kuchnia i niedługo mamy nadzieję - zważywszy na upały i dobre schnięcie podłogi będziesz mieć piękne podłogi. Fantastycznie :D

channel8
06-07-2012, 08:43
Noooo, niemała w tym Wasza zasługa!!! ;-)

Podłogi już niedługo, wolę poczekać i niech dobrze wylewki wyschną - szkoda byłoby takiej ładnej deski (i pieniędzy).
Za to łazienka...eh....na razie nie chce mi się nawet pisać....:-(

channel8
13-07-2012, 18:24
No...łazienka. Na dzień dzisiejszy wygląda - tak:
http://img843.imageshack.us/img843/4227/zdjcie0298rk.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/843/zdjcie0298rk.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ponieważ koncepcja zmieniła się już po zakupieniu płytek, brakło mozaiki na jeden bok wanny. Już zamówiona, będzie w poniedziałek. Ta płytka przy mozaice - to pomysł mojego męża - NA PEWNO będzie zdjęta, zastąpi ją mozaika (eh faceci, wystarczy na chwilę wyjść z domu!!!!) Tu gdzie jest ten kawałek białej ściany, będzie tylko farba i duże lustro w ramie. Pod lustrem - stojąca szafka (jak ją znajdę!!!) z umywalką - tę już mam. Z lewej strony widać ściankę i pralkę - drzwi też będą...kiedyś. Więcej zdjęć wrzucę jak pożyczę aparat, bo mój syn rozwalił, a komórką zdjęcia są kiepskie. Mozaika na wannie jest identyczna jak te paski ozdobne, zdjęcie kolor trochę przekłamało - mozaika i listwy są SZARE.

julianna16
13-07-2012, 20:48
Aniu :),

Ale ładnieeee - naprawdę :). Płytki są piękne, takie subtelne :). Jest jasno i elegancko. Wygląda na to, że ani u Ciebie, ani u mnie nie zrealizujemy marzenia o cegle w łazience :). Może kiedyś :D.
Bardzo fajnie wyszedł ten kącik prysznicowy :).

channel8
16-07-2012, 05:53
Dzięki Ewciu - cegiełka musi wystarczyć mi w salonie - i tak się z tego cieszę. Łazienka - trochę nie w moim stylu/koncepcjach, ale mieszkamy razem no i kompromisy muszą być. Dzisiaj jadę do Wrocławia, może znajdę szafkę pod umywalkę i duuuże lustro.

Potrzebuję takie 110 cmx90 cm w takiej dużej ramie (chromowej jak baterie ścienne), jakby ktoś gdzieś widział, trafił byłabym wdzięczna za info.


No więc chwalę się...synem! Zdał maturę i za pierwszym podejściem dostał się na Politechnikę Wrocławską! Cieszę się i....martwię - jak on sobie poradzi bez mamusi ;-)

Aantenka
16-07-2012, 08:31
Channel8 - bardzo ładnie prezentują się płytki. Subtelność to klucz do sukcesu estetycznego łazienki, w której musi się zmieścić tyle rzeczy co u Ciebie i myślę, że jesteś na dobrej drodze :D

Synowi gratulujemy :D Niech się życia uczy - a do mamusi na wakacje będzie wpadał w weekendy :D

frelka
16-07-2012, 10:51
Gratulacje dla syna! :)
Ciesz się, że wyjeżdża, życia się nauczy! (ja się martwię, że za blisko mam sporo uczelni i kiedyś synowie wybiorą wygodne mieszkanie u mamusi zamiast akademika. No dobra, pewnie zmienię zdanie, jak już będą na te studia szli - teraz mają 5 i 2 lata ;))

Dopiero doczytałam, że mozaika szara (u mnie na monitorze zielona :)).
Pięknie i wygodnie będzie :)

szocik
16-07-2012, 17:39
No to gratulacje dla Syna. Moj małzonek po wrocławskiej polibudzie :) Mamusia odpocznie, a synus sie zycia nauczy :D

A co do lustra .... to może szklarza poszukaj. Mnie przy ostatnim remoncie wyszło sporo taniej

channel8
16-07-2012, 20:12
A co do lustra .... to może szklarza poszukaj. Mnie przy ostatnim remoncie wyszło sporo taniej
Szkociku, pytałam, sam wymiar lustra ok, zrobi nawet i kryształowe na zamówienie ;-), ale nie ma RAMY której bym potrzebowała. Ja chcę taką chromową i błyszczącą jak baterie, mi proponują srebro - patyna, przy moich płytkach taka rama wygląda na ...złotą!

szocik
16-07-2012, 20:18
channel8 - tyle czasu ze soba juz tu na forum piszemy więc chyba moge ci to napisać.
Ja jestem SZOCIK, a nie Szkocik :D :D :D

channel8
16-07-2012, 20:23
channel8 - tyle czasu ze soba juz tu na forum piszemy więc chyba moge ci to napisać.
Ja jestem SZOCIK, a nie Szkocik :D :D :D

Ojej PRZEPRASZAM - OGROMNIE!!!!! Czytać nie umiem! Poprawię się - ja jestem Ania ( o ile Ci to nie przeszkadza ;-) )

szocik
16-07-2012, 20:34
Nie przeszkadza mi kompletnie ze jesteś Ania :P :D :D

A Szkocik mnie raczej smieszył niz mi przeszkadzał :D Na poczatku myslałam ze to literówki, a potem stwierdziłam ześ mnie przechrzciła :D

A wogóle to ja Magda jestem :D

http://www.photo-dictionary.com/photofiles/list/1480/1997toast.jpg

julianna16
16-07-2012, 20:40
http://emoty.blox.pl/resource/th_girl_haha.gif
A ja nawet nie zauważyłam żeś Aniu Madzię przemianowała :D. Ja wolę używać imion, ale szanuję jeśli ktoś woli zostać przy nicku :).

GRATULACJE dla Syna :D http://emoty.blox.pl/resource/23_130_2.gif i oczywiście dla Ciebie dumna Mamusiu :)

channel8
16-07-2012, 20:42
Dziękuję ;-)

Miło mi MADZIU!!!!

Aantenka
17-07-2012, 08:15
Szkocik :rotfl::lol2::rotfl: Doobre :D

Wiesz Magda, jeszcze trochę pobudujesz i pourządzasz i sama się przemianujesz na Szkocika - czyli małego, liczącego pieniądze Szkota :D

OFFelia
21-07-2012, 00:54
Dziewczyny za radą Aantenki wpadłam po inspiracje kuchenne. Tak się wciągnęłam, że przeczytałam cały wątek od deski do deski a teraz jeszcze (1:58 wg mojego zegarka) uśmiałam się do łez - też zwróciłam uwagę na pomyłkę w nicku szocika, ale w miarę czytania przyzwyczaiłam się, już myślałam, że to nie wyjdzie na jaw ;)

Swoją drogą - kuchnia fantastyczna! Prosta, czysta, jasna - bardzo mi się podoba. Szkoda, że mój P. nie chce białej :( Jeśli chodzi o lustro do łazienki to zajrzyj do Praktikera na Krakowskiej we Wrocławiu - są w złotych i srebrnych ramach, ale nie wiem czy akurat w takich wymiarach jak chcesz.

Synowi gratuluję, ale polecam uzbroić się w cierpliwość i dużą odporność psychiczną. Nie dalej jak 10 dni temu obroniłam magistra tej uczelni - bywało bardzo ciężko. Swoją drogą - na co się dostał?

channel8
21-07-2012, 07:07
OFFelia (mam nadzieję że nic nie przekręciłam ;-) ) witam u mnie. Bardzo mi miło i cieszę się że do mnie zajżałaś. Cieszę się że kuchnia Ci się podoba - mnie też ;-) Jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości - miękka ściereczka z ciepła wodą i ...już! Mycie zewnętrzne wszystkich szafek trwa jakieś - 10 min. To chyba nieźle.

Dzięki za info - jak już ruszę się do Wrocławia (po niedzieli, bo mam najazd gości - cóż ..nowe mieszkanie ;-) ) na pewno zajrzę do Praktikera (u nas nie ma tego sklepu), może jeszcze do Domara na Braniborskiej.

Co do studiów syna...hm...wiem że studia na Politechnice są trudne, no i martwię się. Dostał się na Wydział Zarządzania i informatyki - kierunek zarządzanie (coś dalej z logistyką) - wiesz coś może o tych studiach?

OFFelia
21-07-2012, 10:07
Oj niestety nic konkretnego - miałam zajęcia z hiszpańskiego z ludźmi z tego kierunku, ale to już na magisterce - większość z nich pracowała więc chyba czasowo było nieźle. Ja skończyłam biotechnologię, mój brat jest na automatyce i robotyce - jakby potrzebował wsparcia to chętnie pomogę ;) skończyłam dwie uczelnie więc mam porównanie - w pierwszym momencie może być nieco oszołomiony bo polibuda to jednak moloch, ale ludzie tam studiują i dają radę;) będzie dobrze - w końcu nie on jeden na ten pierwszy rok idzie :)

AniaS79
23-07-2012, 10:43
Kolejna Anka i jeszcze jedna Madzia :) Anki górą! ;)

szocik
26-07-2012, 10:28
Aniu - wszystkiego najlepszego w dniu imienin!!!
http://www.story.pl/fotka/138/138713_l/Bukiet+polnych+kwiat%C3%B3w.jpg

channel8
26-07-2012, 11:20
Pięknie dziękuje Madziu ;-) Bardzo lubię polne kwiaty, a ten bukiet jest wyjątkowo piękny!


Wszystkim Aniom - STO LAT!

julianna16
13-08-2012, 17:55
Aniu co u Ciebie?
Masz już nową podłogę? :)

channel8
14-08-2012, 08:12
Hej Ewciu. Niestety - podłogi niet. Facet, który miał sprawdzić wilgotność podłoża - olał nas i poszedł na urlop. Wraca za tydzień, ale my wyjeżdżamy z mężem za tydzień - na tydzień :-( Więc podłoga pojawi się dopiero we wrześniu ;-( Szlag mnie trafia, bo zacznie się szkoła (mam dużo rad, zebrań no i pracy w ogóle..) a mi przyjdzie pakować szafy, rozkręcać meble i przenosić wszystko z kata w kąt!

Za to z przyjemniejszych rzeczy - pan skończył łazienkę, choć ona sama jeszcze nie skończona - brakuje wieeele rzeczy: szafki pod umywalkę (zamawiamy w piątek), umywalki (ta już kupiona), lustra, lampy no i mnogości dodatków:
http://img339.imageshack.us/img339/8305/dsc0095vo.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/339/dsc0095vo.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


http://img580.imageshack.us/img580/5450/dsc0096di.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/580/dsc0096di.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img11.imageshack.us/img11/6277/dsc0099bk.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/11/dsc0099bk.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

No i mam pytanie: w tym miejscu powinien zawisnąć grzejnik (mam podłogówkę nie musi być duży) chciałam taki chromowy(błyszczący jak baterie) ale cena mnie powaliła 1650 zł w sklepie internetowym. Biały jest 4 razy tańszy - czy biały grzejnik będzie pasował do mojej łazienki?

http://img853.imageshack.us/img853/4641/dsc0098gz.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/dsc0098gz.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

A grzejnik ma być o taki (tyle że biały):
http://img339.imageshack.us/img339/3223/kaloryfer.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/339/kaloryfer.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Będzie pasował?????


edit: Nie umiem odwrócić zdjęć - w komputerze mam prosto - imageshek coś mi miesza...może ktoś pomoże?

AniaS79
14-08-2012, 14:21
Nooo to coś do przodu jednak. Ale brak podłogi może drażnić... Eh...
Jaki jest kolor ścian w łazience? I kolor płytek? Pytam, bo u mnie płytki wyglądają na lekko zielonkawe (a pewnie nie są), a ściana na bardzo jasny krem/beż.
Planujesz zamykać wnękę z pralką?

Edit:
Bardzo fajny grzejnik!

channel8
14-08-2012, 19:36
Ściany - to czysta biel ;-) A płytki no... przy białych ścianach wyglądają lekko zielonkawo - a miały być białe :-(

A wnęka z pralką będzie zamknięta - jesienią planuję zakup pralki i suszarki w słupku - drzwiczki będą białe (lakierowane) szafka umywalkowa będzie też biała, a lampa sufitowa(plafon) jakaś taka z kryształkami (chyba). Coś mi ta łazienka idzie opornie, tak jak całe mieszkanie.:-( Tyle dobrego że całkiem fajnie się tu mieszka (mam wrażenie, ze mieszkam tu już długo :-) )

Magda 34
14-08-2012, 20:13
channelko, moim zdaniem biały grzejniczek będzie pasować:yes:

A łazienka bardzo ładna. Nie za dużo wzorów i kolorów. Bardzo mnie się takie podobają:yes:

julianna16
14-08-2012, 22:27
Aniu, bierz spokojnie biały. Masz białą ceramikę, białą ścianę, będzie biała zabudowa. Grzejnik będzie pasował w sam raz :yes:

Przykro mi z podłogą, ale na szczęście samo położenie takiej nie zabiera dużo czasu. Szybko się uwinie i będziesz szczęśliwa :).

Aantenka
20-08-2012, 07:56
Channel8 - witam pourlopowo :D Do mnie Twoja łazienka też przemawia - jest bardzo w moim stylu pod względem dekoracji :D Podoba mi się delikatny pasek i mozaika na wannie :D
Teraz tylko wykańczać i czekamy na dalsze fotki :D

AniaS79
20-08-2012, 19:36
Oj czekamy :)

channel8
21-08-2012, 13:08
Jeszcze trochę to potrwa.... Lustro w ramie zrobią mi na zamówienie w Klerze - w skali od 1 do 10 na 8 spełnia moje oczekiwania...ale nic lepszego nie znalazłam. Dzisiaj zamówiona szafka do łazienki - czas realizacji - 8 tygodni!!!

A ja znikam na trochę....z okazji 20 rocznicy ślubu małż zaprosił mnie na tygodniowy wyjazd (bez dzieci!!!!!!) na wczasy więc jutro jadę się urlopować ;-)

julianna16
21-08-2012, 14:03
Aniu,
Wszystkiego najlepszego z okazji przepięknej rocznicy :).
Fantastyczny prezent przygotował dla Ciebie Mąż. Wypoczywajcie błogo :):bye:

szocik
21-08-2012, 16:50
channel z okazji rocznicy wszystkie naj naj naj!
A co do scian w łazience... to chyba najprostsze - przemaluj :) Złam troche biel i nie bedzie sie różńica w oczy rzucała :)

AniaS79
21-08-2012, 20:33
Gratuluję, składam moc serdecznych życzeń i troszkę zazdroszczę ;)

Doris12
24-08-2012, 16:39
Witam! Przeglądam to forum i jestem pod dużym wrażeniem.Macie super pomysły co do aranżacji wnętrz, a ja pilnie potrzebuję pomocy . Chcę połączyć piumettę paradyża z noce naturale. Próbowałam sama w programie paradyża ale niestety nie ma tych płytek. Znalazłam panią która zrobiła mi projekt, tylko coś mu brakuje , coś bym zmieniła . Czy dobrym pmyslem było by danie dwóch brązowych pasków wąskich a między nimi 3 warstwy piumetty Bianco Inserto (biała z nadrukiem perłowym) proszę pomóżcie . 132942
Mam nadzieję ,że dobrze się wyświetli obrazek

Domi87
27-08-2012, 12:15
Hej Channel,
trafiłam przypadkiem na Twój wątek i już tu zostałam czytając go do samiutkiego końca:) Okazuje się, że masz bardzo podobny układ kuchnia/salon jak ja w moich planach! i też chcę białą kuchnię, i cegiełkę... no nie mogłam nie wpisać się do grona podglądaczy:)
Jeżeli chodzi o fototapetę w kuchni to (choć takiej opcji ja wcześniej nie brałam pod uwagę) bardzo fajnie wygląda! lepiej nawet niż ta dodatkowa cegiełka:)
Ciekawa jestem jakby wyglądała mozaika - myślałaś może o takim rozwiązaniu?

julianna16
08-09-2012, 19:08
Aniu, jak po powrocie?
Początek roku szkolnego już za Tobą :)
Są podłogi?

szocik
08-09-2012, 19:46
No własnie - gdzie Ania?

channel8
09-09-2012, 10:51
Domi87 i Doris - serdecznie witam w moich progach!!!! Domi o mozaice nie myślałam, ale jak masz coś fajnego to wrzucaj - pooglądamy i zobaczymy - jam jest wzrokowiec.
Cegiełka jeszcze nie kupiona - czekam jak będą jeszcze drzwi i w tedy zamówię próbki od Nilsena i dopasuje do mojego pokoju.


Ewciu i Madziu - ogarniam się, nadrabiam zaległości w Waszych wątkach ;-) ale jest tego straaasznie dużo. jeszcze trochę i nadgonię! ;-)

Wakacje suuuper, wypoczęłam choć to tylko tydzień. Rok szkolny się rozpoczął i sporo czasu muszę poświęcić pracy. Ale....MAM PODŁOGI !!!!!!!!!!! Są śliczne. Brakuje mi jeszcze listew przypodłogowych - mają być białe jak najbardziej podobne do ościeżnic drzwi tych jednak jeszcze nie ma. Może w tym tygodniu. Oto one - proszę nie patrzeć na bałagan - jeszcze sie ogarniam :-)

Widok z przedpokoju na salon, w dali sypialnię - połączenie płytek z deską.
http://img577.imageshack.us/img577/1215/zdjcie0360j.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/577/zdjcie0360j.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Widok z kuchni na salon (hihihihi koło salonu toto nawet nie stało, ale niech się tak nazywa)
http://img844.imageshack.us/img844/8396/zdjcie0356b.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/844/zdjcie0356b.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Salon raz jeszcze:
http://img440.imageshack.us/img440/9163/zdjcie0355r.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/440/zdjcie0355r.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Deska u dzieci w pokoju:
http://img189.imageshack.us/img189/5367/zdjcie0358s.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/zdjcie0358s.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jest szansa, że w tym tygodniu zamontują drzwi - zamówię wtedy listwy przypodłogowe, tak aby się ładnie "zgrały". We wtorek ma być zamontowany szkielet szafki pod umywalkę. Zamówię blat, osadzimy umywalkę i baterię i dopiero wtedy zaczniemy robić "środek" szafki. Chodzi o to, aby szuflady miały wycięcia jak trzeba (na syfon pod umywalką). Do 8.X ma być szafa zabudowująca pralkę. Za tydzień - montaż żaluzji drewnianych (białych) u dzieci w pokoju i w naszej sypialni. Salono - kuchnia czeka na inspirację ;-).

No i mam zagwozdkę: Nie mam w kuchni oświetlonego blatu. Kabel do lampy wisi na środku kuchni (zupełnie niepotrzebnie, nie przemyślałam wcześniej :-( ) Tyle to kłopotliwe że to mój blat roboczy. No i wymyśliłam - mąż ma urlop (trzeba to wykorzystać ;-) ), no więc wykuje mi rowek w suficie w kierunku okna i tam nad blatem zamontuje takie cuś:

http://img717.imageshack.us/img717/4145/lampkatuba.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/717/lampkatuba.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Myślałam o 2 sztukach - nad zlewozmywakiem i nad blatem.

No i mam pytanie - czy to będzie dobrze pasować do mojej kuchni???? Może macie jakieś inne pomysły - trzeba tylko pamiętać aby otworzyło się okno (czasami je myję) lampka może mieć do 22 cm od sufitu. No i ważne żeby mogła mieć dość mocne żarówki - ja lubię jak jest bardzo jasno.

A tak w ogóle to serdecznie dziękuję za pamięć !!!!!!!!

frelka
09-09-2012, 20:48
channel8, zazdroszczę urlopu :)

Wypoczęłaś i masz siły na dalsze wyzwania w wykańczaniu :)

Mi się lampa widzi, a nawet dwie, ale ja kupiłam do swojej kuchni podobną, więc mało obiektywna jestem ;)

julianna16
09-09-2012, 22:25
:wave:
Ale piękne podłogi :). Cieszę się ogromnie :).

Co do oświetlenia, to jaka jest "główna" lampa?
Te tubki są subtelne, ładne, delikatne. Też wydaje mi się, że będą się dobrze komponowały, a nie "gryzły", ale nie wiem co będzie/jest głównym oświetleniem?

channel8
10-09-2012, 12:24
Noooo, głównej lampy by nie było :-) Ponieważ i tak pracuję przy tych blatach (to tam potrzebuję światło) a dużo światła wpada do kuchni z salonu..... Myślałam o tym aby oświetlenie w kuchni jak najmniej rzucało się w oczy, bo sprawię sobie jakąś extra lampę do pokoju i to ona miałaby grać pierwsze skrzypce. Ale może się mylę to mnie wyprostujcie ;-)

Domi87
10-09-2012, 15:15
Właśnie niestety nigdzie nie widziałam zdjęcia pokazującego i mozaikę i cegiełkę w niedalekiej odległości... nie wiem jakby to się prezentowało - czy by nie było zbyt wzorzaście. Jak znajdę to oczywiście się podzielę!

julianna16
10-09-2012, 16:31
W takim razie tubki są ok :).
A co z cegiełką w salonie? Kiedy ją zobaczymy? :D

channel8
11-09-2012, 19:53
Cegiełka będzie ...jak mnie natchnie ;-). A tak poważnie muszę zawieźć moje 4 litery do Wrocławia i zamówić. A to jakieś 80 km. Mam nadzieję że do Bożego Narodzenia będzie na ścianie.

Była dzisiaj u mnie pani "od firanek". No i zaproponowała mi aranżacje okien. Materiały mi się podobają. Białe rolety rzymskie w takie jakieś pasy (ale też białe) i zasłony szaro - srebrne. I tak, na te dwa duże okna (kuchnia i pokój - postaram się jutro zrobić jakieś zdjęcie i wrzucić) zaproponowała roletę rzymską od karnisza do - trochę za klamkę okienną, a od dołu zazdrostkę. Pomiędzy te okna - zasłona do ziemi. Za oknem kolejna zasłona do ziemi. No i nad okno balkonowe - firana do ziemi i zasłona.

I mam mętlik w głowie. Co do kolorów i faktur - wszystko ok, jest idealnie. Co do okna balkonowego - ok, pasuje mi. Tylko te dwa okna...nie wiem...roleta rzymska (taka nie przesuwana), zazdrostka i zasłony. Nie wiem czy nie za dużo na raz.

Z jednej strony - zazdrostka jest wygodna przy zlewozmywaku, roleta gdyby była na całe okno - zajęłaby mi kawałek fajnego miejsca (zawsze coś tam odkładam przy pracy), no i byłaby wiecznie pochlapana. Sama zazdrostka - kiepski pomysł, mieszkam na paterze i mam blisko sąsiedni blok - a czasami biegam w bieliźnie.
A to drugie okno "salonowe", ze względu na położenie, powinno mieć taka samą dekorację.

No i co o tym myślicie??? Wycenę będę mieć w czwartek wieczorem - cena na pewno nie będzie niska.

Może jutro spróbuję zrobić zdjęcie "na wprost" okien i zaznaczyć o co kaman.

julianna16
11-09-2012, 22:07
Może jutro spróbuję zrobić zdjęcie "na wprost" okien i zaznaczyć o co kaman.

O tak poproszę :yes:, bo jak czytam to pogubiłam się w "roletko-falbankach" ;)

AniaS79
12-09-2012, 12:31
Nie potrafię sobie wyobrazić tego wszystkiego naraz, ale może pani od firanek ma jakąś wizję, która wykracza poza zasięg mojej wyobraźni ;)

channel8
12-09-2012, 13:18
Aniu, w tym rzecz, że moja wizja też to lekko ogarnia. Wrzucam zdjęcia owych okien. Spróbuję w paincie narysować o co chodzi (nie wiem czy mi się uda bom słaba w te klocki :-( )

To okna kuchenno - salonowe:
http://img163.imageshack.us/img163/41/zdjcie0361uz.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/163/zdjcie0361uz.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Trochę inne ujęcie - bardzie "na wprost"
http://img705.imageshack.us/img705/3177/zdjcie0362de.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/705/zdjcie0362de.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

No i okno balkonowe (sorki, nie podwieszałam obecnej firanki i zasłonki bo w taki sam sposób będzie wisiała ta "nowa" ozdoba okna, tyle tylko że karnisz będzie trochę dłuższy i zasłona nie będzie wchodziła w światło okna tylko będzie na kawałku ściany)
http://img836.imageshack.us/img836/6045/zdjcie0363j.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/836/zdjcie0363j.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


edit: Moje marne wypociny...może coś to Wam przybliży:
http://img228.imageshack.us/img228/4221/zdjcie0362a.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/228/zdjcie0362a.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Dziewczyny, a może Wy macie jakąś radę na ładną ozdobę tych okien????????

Domi87
12-09-2012, 14:36
Kurcze, jakoś mi się zupełnie nie widzi ta Twoja wersja... albo nie potrafię sobie wyobrazić:( Dla mnie za dużo grzybków w barszcz
niestety nie pomogę za bardzo w innym pomyśle, bo kiepska jestem w firankach
a same rolety rzymskie? a na balkon w tym samym kolorze zasłona?

channel8
12-09-2012, 14:51
No właśnie Domi - dla mnie chyba też za dużo dobrego -i firany, i zasłony, i rolety, i zazdrostki.... Wszystko fajne tylko niekoniecznie razem na trzech raptem oknach.

Aantenka
13-09-2012, 09:54
Channel8 - rolety rzymskie i zazdroski nie pasują moim zdaniem do siebie.

Jako natomiast że to parter rozumiem, że nie chcesz zostawić gołych okien.

Ja natomiast na Twoim miejscu rozważyłabym następujące koncepcje:
Na oknach rolety montowane blisko do ramy okiennej, żeby wieczorami uniemożliwiać zaglądanie do mieszkania. Przykład:
http://zaluzje.sklep.pl/galeria/zdjecia/777/do%20okien%20z%20wywietrznikiem%20rolety%20-%20popup.jpg
Wtedy roleta stapia się z oknem i można sobie założyć do tego dowolne firanki, bo jak roletę się podciągnie, to okno jest zupełnie puste.
Wtedy w kuchni rolety rzymskie a w pokoju z tego samego materiału - dość gęstego - firanko-zasłonki.

Opcją do rozważenia jest też taka folia okienna wewnętrzna, jeśli mieszkanie jest w miarę słoneczne. Są folie o różnej przepuszczalności światła i można wybrać opcję z refleksem (folia lustrzana), która praktycznie uniemożliwia zaglądanie do wnętrza. Trzeba byłoby zgłębić temat, włącznie z ceną i użytkowaniem i pielęgnacją, ale taka opcja istnieje, więc podkładam. Tutaj przykładowa stronka http://www.przyciemnianieszyb.pl/index.php?section=folia_wewnetrzna

Aantenka
13-09-2012, 10:09
A jeśli już ma być siejsko-wiejsko to może taki układ zazdrostek, choć ja osobiśćie wielkim fanem zazdrostek nie jestem...
http://cdn.dekoria.pl/image/djpg/2786/2786.3/0/0/Zazdrostka-Lily-ecru-na-metry.jpg
http://s.srebrnaagrafka.pl/uploads/product_image/image/649/medium_fit_c03cbf86073d296b627055adee3c630f.jpg

Tutaj bardziej kreatywne podjeście :)
http://albums.starfax.waw.pl/hafty_miry/okno_2.sized.jpg

a tutaj jest zazdrostka wysoka i roleta w ramie okiennej maksymalnie podciągnięta jeśli dobrze widzę
http://www.nowent.pl/wp-content/uploads/2011/09/wpid-kuchnia-pelna-swiatla-e5b858c71544917a1d2bb25309b8e46d.jpg
http://cdn19.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/16665/Kuchnie_w_stylu_rustykalnym_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

channel8
13-09-2012, 12:04
W tym rzecz, że ja też nie należę do miłośników zazdrostek. Teraz mam - tak aby było. Wczoraj na żywo widziałam plisy. No i powiem że całkiem mi się podobają. Myślę, że w mojej kuchni fajnie by wyglądały. Te okna są o tyle problemowe, że "prawie" się łączą, a przynależą do dwóch pomieszczeń kuchni i pokoju. Może fajne wyglądać roleta rzymska a pod nią plisa - służąca do zasłaniania potrzebnych partii okien.

Aantenka
13-09-2012, 15:45
A gładkich rolet wewnęrznych w ogóle nie rozważacie (takie jak wrzuciłam wczesniej?) W sumie plisa to wariacja takich rolet o których myślałam, tylko bardziej dekoracyjna...

frelka
13-09-2012, 20:25
Plisy, jeśli myślimy o tym samym, mają tę przewagę, że mogą zasłaniać podobnie do zazwrostki, od dołu.
U znajomych są tylko plisy w oknach kuchennym i tarasowym, obok tego kuchennego.
Dobrze to wygląda.

Domi87
14-09-2012, 13:33
NIe słyszałam wcześniej o plisach i rzeczywiście nie wygląda to tak źle:) U Ciebie na pewno się sprawdzi:yes: Sądzę, że 100 razy lepsze rozwiązanie od zazdrostek! Tu masz np. połączenie plisy z roletą rzymską (choć nie najlepsze kolorystycznie -plisa zdecydowanie za ciemna)
http://zaluzje.sklep.pl/galeria/zdjecia/728/transparentna%20roleta%20rzymska%20+%20plisa%20oki enna2%20-%20big.jpg

Możnaby w kuchni zrobić plisę + rzymską, a w salonie plisę + zasłony z tego samego materiału co rzymska. Pytanie jak bardzo masz słoneczne mieszkanie. Choć słyszałam też coś o plisach dwustronnych

A widziałaś rolety dzień noc?

Domi87
14-09-2012, 13:40
A i są też rolety zaciągane od dołu! Może jeszcze fajniejsze rozwiązanie, bo one mogą być gładkie, a nie w harmonijkę!

channel8
14-09-2012, 14:41
Dzięki Domi. Kopię wątki "okienne". Dostałam wycenę na okna - prawie 4000 zł - dla mnie bardzo dużo!

szocik
14-09-2012, 16:22
No niestety typowa roleta ma to do siebie ze jak ją zaciągniesz to swiatla nie ma za duzo. Ja mam roletę z takiej jakby słomki - swiatła przebija przez nią sporo, ale i tak w dzień sa okna zawsze odsłoniete - tylko ze ja mieszkam na 4 piętrze, wiec ze wzrokiem wscibskich sasiadow problemu nie mam

channel8
17-09-2012, 18:04
Wpadłam na taki pomysł (widziałam gdzieś zdjęcie ;-) ). Dałabym od balkonu, aż do okna kuchennego szynę (taką zwykłą białą ). Na niej zawiesiłabym firankę aż do okna kuchennego - taką zwykłą długą do ziemi, białą, przeźroczystą - dość mocno marszczoną (zasłoniłabym też ten kawał ściany pomiędzy balkonem a oknem pokojowym. Nad oknem "kuchennym" dałabym z tego samego materiału firankę do wysokości klamek - na okno białą plisę ( tylko w celu wieczornego zasłaniania) na dzień byłaby podniesiona. Chodzi mi mniej więcej o taki efekt.
http://imageshack.us/a/img827/427/firanki.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/firanki.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
źródło: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?19809-DEKORACJA-OKNA-okien-firany-zas%C5%82ony-rolety-%C5%BCaluzje-w%C4%85tek-zbiorczy/page141

Jak myślicie, jak by to wyglądało??? Szyny ukryłabym pod listwami przy sufitowymi.

Aantenka
18-09-2012, 08:04
W teorii takie rozwiązanie wydaje się byc dobre. Tylko że mam wątpliwości co do efketu końcowego ....Czy nie będzie tego za dużo i czy dobrze zgra się z resztą mieszkania.... Na przykład do kuchni zdecydowanie bardziej pasuje mi roleta rzymska...

Może ustawisz się w kolejce do Pestki :D? Niech Ci wykreuje coś z tymi firankami?

Tak na marginesie, to ja mam jeśli chodzi o dekorowanie okien trochę inną filozowię. Dla mnie jest to element wykańczający i to dekoracja okien ma pasować do mieszkania, mebli, stylu wystroju. Jeśli masz meble, kanapę itd. to wrzuć zdjęcia, łatwiej będzie coś doradzić.

Jeśli na razie jeszcze nic nie masz, to ja osobisćie nie wczuwałabym się w dobieranie wystroju okien (zwłaszcza że porządne firanki kosztują majątek), dała jakiejś rolety czy firanki tymczasowe (rolety w ikea, firanki promocyjne w marketach typu obi i leroy) i dopiero jak będę wiedziała co faktycznie jest w mieszkaniu, dobrała firanki.
Tania funkcjonalna tymczasowość jest moim zdaniem lepsza niż wyłożenie kasy na efekt docelowy, który może wcale nie będize docelowy, bo nie będize się zgrywał.

channel8
19-09-2012, 15:50
Aantenko, Twoja propozycja wydaje się być sensowna. Więc czymś przysłonie okna, a jak umebluję pokój to poproszę o pomoc. Tym bardziej że "walczą" we mnie dwie koncepcje. I o tyle, ze chyba się wykluczają. Jedna to miłość do mebli od pierwszego wejrzenia - o takie:
http://imageshack.us/a/img41/308/mebledopokoju.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/41/mebledopokoju.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ale one nie za bardzo pasuję do szarej podłogi w kuchni i ...do cegiełki na ścianie którą chciałam mieć.

Aantenka
20-09-2012, 09:49
MNIE wybrane przez Ciebie meble jednak pasują do innych wnętrz. Te meble wydają mi się być do takiego mieszkania jak Twoje za masywne, za wypolerowane. Bardzej pasowałyby mi poza tym do większego pomieszczenia niż Twoje mieszkanie.
Sam styl mebli może się dobrze komponować z meblami kuchennymi, chociaż szczerze mówiąc tak z mojej perspektywy Twoje wnętrze z szarościami i jesionem oraz białą kuchnią i cegiełką w planie idzie bardziej w kierunku skandynawskim, czyli przytulnym, funkcjonalnym i prakytcznym. Można tam wprowadzać elementy w stylu "stół, szafa, kredens po babci", ale nie do końca jako kompletne umeblowanie. (Natomiast taki sytl mebli spokojnie mógłby zagościć w sypialni, która jest oddzielnym pokojem).

Ale to mój gust :) :) Niekoniecznie muszę mieć rację. W końcu w dzisiejszych czasach ekelektyczne kompozycje i łączeine trendów z różnej bajki jest na porządku dziennym. A może podpytasz bezpośrednio dziewczyny aktywne w dziale Wnętrza, które bardziej zajmują się dekorowaniem? Oprócz znanych Ci Skarbnic któe działają też na projektowych wątkach ja zawsze nieśmiało sugeruję podglądanie porad od Joliski

Ode mnie natomiast praktyczna sugestia: zastanów się, czy ważniejsze są dla Ciebie meble czy kanapa. Bo moje doświadczenie było takie, że znalezienie wygodnej kanapy o sensownych wymiarach i pasującym wyglądzie jest naprawdę sporym wyzwaniem (no, chyba ze się nie ma ograniczeń cenowych). I jeśli to kanapa ma dla Ciebie priorytet, to może się okazać, że jak dobierzesz kanapę, to meble się same dopasują :D Albo rozmiarowo, albo stylowo, albo cenowo :) Jeśli ważniejsze są dla Ciebie meble, to wiadomo, że zaczynasz od nich.

Tutaj jedno takie klasycznie eklektyczne mieszkanko
http://cdn20.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/19191/Mieszkanie_eklektyczne_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
http://www.urzadzamy.pl/galeria/wnetrze-eklektyczne-tu-pierwszenstwo-maja-stylowe-meble-i-miekkie-tkaniny,5786/3976/19191/
i tu drugie
http://wnetrzeiogrod.pl/informacje/lazienki/ceramika/eklektyzm-klasyczny-czyli-co-ludzie-lubia.html

channel8
22-09-2012, 20:01
AAntenko, dzięki wielkie! Twoja pomoc jest nieoceniona, a inspiracje fantastyczne...o coś właśnie takiego mi chodzi jak na zdjęciu które powyżej zamieściłaś!

A z informacji....MAM DRZWI!!!! Sztuk 3 - ale jak bardzo cieszą, sa takie jakie chciałam i pięknie pasują do mojej koncepcji mieszkania! Jutro wstawię fotki.

julianna16
22-09-2012, 21:31
Aniu,
Przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale miałam sporo pracy. Podoba mi się koncepcja rolety od dołu. Nie uważam, że oba okna - kuchnia i pokój muszą być identycznie "zrobione". Aantenka w ładny sposób wyraziła, to co sama bym napisała o oknach. Troszkę inne zdanie mam natomiast odnośnie mebli z Twojej inspiracji (moim zdaniem nie pasują), ale może wynika to z tego, że ich kompletnie nie czuję. Trudno mi określić ich styl, za to inspiracja Aantenki - dla mnie bomba :). To pasuje mi u Ciebie jak najbardziej :yes:
Czekam na zdjęcia drzwi :)

Domi87
26-09-2012, 14:33
Muszę z przykrością stwierdzić, że też mi nie pasują te meble... a firmanki po całości na inspiracji fajnie wyglądają, ale też tego nie czuję u CIebie. Tylko, że jak już pisałam na oknach to ja się nie znam

julianna16
26-09-2012, 17:31
Aniu a gdzie się drzwi podziały :D?

AniaS79
28-09-2012, 08:57
Aniu dałabym chyba rzymskie. Ale rzymskie nie ochronią Cię przed spojrzeniem wścibskich "od dołu", więc jeśli już masz te karnisze, to może faktycznie zazdrostki, ale mniej drapowane.

Masz kuchnię, która nie jest nowoczesna, więc może takie coś? (oczywiście białe i z białymi koralikami - lub czymkolwiek innym, co się nie będzie rzucało w oczy):
http://www.bonprix.pl/sklep/_im1/obrazki/0/0/0/0/0/0/5/1/8/1/images/0/bwz225x03_328.jpg

Albo najprościej, jak się da - na mini przelotkach. U góry przelotki, na dole te malutkie. Takie małe jak te tutaj:
http://img802.imageshack.us/img802/1948/roletyokienne1.jpg

Albo coś jak tutaj (tylko materiał inny):
http://www.brawofirany.pl/Files/gallery/full/zazdrostka_1.jpg

Albo najprościej - na szelkach:
http://srebrnaagrafka.pl/uploads/product_image/image/22243/IMG_0333.JPG

Konfiguracji jest sporo. Coś fajnego dałoby się wybrać.

AniaS79
28-09-2012, 08:58
Przeczytałam, że ma być sielsko, więc wszystkie moje powyższe propozycje chyba odpadają :)

frelka
28-09-2012, 10:15
Mi się podoba pomysł "panelowych" zazdrostek i szaro-srebrnych załon (wiem, kiepska wizualizacja-proszę o wyrozumiałość):
139059

No i przy białych oknach powinna lepiej taka kolorystyka wyglądać.

AniaS79
28-09-2012, 10:25
No właśnie fajne to Frelka. Ale nijak się ma do sielskich klimatów... Ale ja właściwie nie wiem jakie ostatecznie mają zapanować u Ani :)
Ale wybór ma :D

channel8
28-09-2012, 21:24
Ewciu, oto drzwi ;-) kiepskie zdjęcia bo telefonem (syn zepsół mi aparat :-( )
Wejście do sypialni:
http://imageshack.us/a/img29/1763/zdjcie0365u.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/29/zdjcie0365u.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

No i drzwi w łazience (od środka, bo z zewnątrz nijak nie mogę zrobić - przedpokój za wąski

http://imageshack.us/a/img825/758/zdjcie0367v.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/825/zdjcie0367v.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Bajzel w łazience, na fotce widać kawałek blatu od szafki - te będą montowane 8.X - to się pochwalę.

Co do firanek - nie musi być sielsko.... chyba zmierzam bardziej w klimaty lofftowe - cegła na ścianie (koniecznie podświetlona od góry lampami a'la przemysłowymi), deska, co dalej...hm...myślałam o szarym wypoczynku - sofa + 2 fotele (takie w niewielkich rozmiarach, małe boki więcej siedziska) coś podobnego do tego wypoczynku z KLER
http://imageshack.us/a/img684/8629/mebleklertoccatad0312.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/684/mebleklertoccatad0312.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
białych meblach w salonie, jakiś drewniany stół (niewielki z możliwością rozłożenia do baaardzo wielkiego :-) wigilia dla 14 osób! ), galeria rodzinnych zdjęć (jeszcze nie wiem gdzie), ściany delikatnie szare, w kuchni fototapeta Paryża za szkłem - czarno - biała) - ściany mocno szare ;-) w kuchni nad blatem lampki - takie białe tuby, a w salonie nad stołem .....kryształowy żyrandol (moje marzenie ;-) tylko czy będzie pasował???? ) no i okna - moja wersja (ta pierwsza do której wracam - bardzo proszę oceńcie) - żaluzja drewniana (ta z grubymi lamelkami 5 cm) w oknach drewniana w kolorze jesion (taki jak podłoga), dla ocieplenia zasłony. Ponieważ w kuchni i salonie dominowałyby kolory spokojne - biel, szarość, czerń (niewielka), drewno - jesion - mogłabym szaleć z dodatkami typu: doniczka, koc, poduchy czy zasłony - które mogłabym zmieniać ;-) np. pomarańcz (bardzo lubię ten kolor, byle nie w nadmiarze)

A teraz moje Kochane, liczę na Waszą pomoc - słówko rady (za te, które otrzymałam bardzo, bardzo dziękuję i AniS79, i Ewci, Frelce, Domi, Aantence, Madzi (Szocikowi - Madziu jeszcze raz przepraszam za przekręcenie nicka ;-) ) ponieważ jesteście dla mnie nieustającą inspiracją. Więc tak szczerze - co myślicie o moich zamysłąch. Przyjmę wszystkie opinie, i zależy mi też na krytyce (zanim popełnię błędy).

Domi87
01-10-2012, 10:16
ooo... z tego co teraz pokazałaś to wydaje mi się, że właśnie zdecydowanie NIE sielsko!:)
Podoba mi się komplet wypoczynkowy - całe życie w małym mieszkanku, więc wiem ile miejsca potrafią zabrać duże boki :yes:
Też potrzebuję taki stół jak ty, jak coś znajdziesz to koniecznie dawaj znać!

channel8
02-10-2012, 19:50
A dzisiaj nabyłam trzy doniczki na zioła na parapecie w kolorze ...pomarańczowym ;-) - na razie plastikowe (chodziło mi jak kolor będzie komponował w mojej kuchni)
http://imageshack.us/a/img43/9128/zdjcie0368qv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/43/zdjcie0368qv.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

I jak Wam się podoba?

Domi, nie ma sprawy, jak tylko coś znajdę dam znać.

Teraz szukam ładnej fototapty do kuchni - nie mogę już patrzeć na tę brudną ścianę, a ponieważ na wszystko się czeka więc czas już zamówić aby do Bożego Narodzenia się wyrobić.

No i dzisiaj przyszła moja pralka i suszarka! Juuupi - nie będę musiała suszyć prania w pokoju.

szocik
02-10-2012, 20:46
Gratuluje suszarki! To jest boskie urządzenie :) Ja uwielbiam ręczniki świeżo wyciągniete z suszarki - sa ciepłe i tak rewelacyjnie mieciutkie!!!

Zerkam teraz na Twoja kuchnie - powiedz mi prosze jaki masz zlew i baterię? Co to jest? No i blat - z czego jest?

A SZKOCIK był słodki (tylko troche ze skąpiradłem mi sie kojarzył :))

channel8
02-10-2012, 21:05
Madziu - zlewozmywak to Blanco Zenar XL6, bateria - FRANKE - Crystal Torre, a blat to konglomerat - 98% granit i 2% żywicy.

Suszarkę i pralkę podłączy mi mąż w czwartek - już zbieram pranie ;-)

szocik
02-10-2012, 22:11
wysusz na poczatek reczniki! Robia największe wrazenie :)

Powiem ci cos jeszcze - po roku używania suszarki, zepsuł mi sie jakiś czujnik od zarówki i nie mogłąm z niej korzystac przez kilka dni. 2 kolejne prania wyladowały na balkonie na sznurkach. Reakcja moich dzieciaków - "ale ten ręcznik drapie", Reakcja mojego małzonka - "czemu ta koszulka jakaś taka dziwna jest?"

A ten konglomerat ma jakąs nazwę? Drogi był (jesli możesz to wyslij mi info na pw) Podpytuje bo szukam czegoś do dolnej łazienki - tam gdzie mi blat pod prysznic wchodzi.

AniaS79
03-10-2012, 14:12
A ja nie mam miejsca na pralkę i suszarkę z osobna ;(

PS. Channel ten biały zlew to był BARDZO dobry wybór powiem Ci :)

Domi87
03-10-2012, 15:11
Channel a masz gdzieś zdjęcia całej kuchni? Bo nie widziałam chyba... i tej ściany na fototapetę?
Chcesz coś kolorowego czy jak?

channel8
03-10-2012, 15:31
Jej, jak miło że zaglądacie ;-)

Madziu - blat to jest:"konglomerat kwarcowy technistone crystal polar white" - tak mam napisane na fakturze. Był dość drogi - kuchnia 6400 zł z montażem. Mam taki sam w łazience - tylko ma inną grubość - 2 cm - za ten na zdj eciu zapłaciłam 850 zł z montażem.
http://imageshack.us/a/img594/9027/zdjcie0370t.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/594/zdjcie0370t.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Szafeczka jeszcze nie skończona, ale już niedługo...;-)

Aniu - zdrowo dziewczyny kombinowały aby upchnąć u mnie te dwa sprzęty - wielkie ukłony dla Ewci (Julianny), Madzi (Szocika ;-)) i Aantenki - bez ich cennych rad pewnie skończyłoby się na sprzęcie w kuchni i...nie byłabym do końca zadowolona.

Z tego zlewozmywaka jestem bardzo zadowolona ;-). Trochę kiepsko się go czyści - mam specjalną pastę "FRANKE" i jest ok, ale muszę uważać aby nie dopuścić do silnych przebarwień bo potem i ze 20 min szoruję. Wystarczy przetrzeć go ta pastę raz dziennie, tak normalnie bez zbytniego szorowania i jest dobrze. Teraz też kupiłabym biały.

Domi - są zdjęcia mojej kuchni w całości na stronie 18 i 19 mojego wątku. Nawet takie na "wprost". CHCEM czarno - białą fototapetę najlepiej Paryża bo mam fajne wspomnienia z tym miastem (tylko dlatego zaczęłam się uczyć francuskiego aby tam pojechać ;-) - w czasie "komuny" nie dało rady jechać "na zachód", ale na wymianę uczniowska z ogólniaka - owszem. Warunkiem była co najmniej 4 w klasie 2 i 3 - no i pojechałam...., a potem wróciłam po 19 latach - i zakochałam się w tym mieście od nowa). Już Ewcia próbowała wrzucać zdjęcia i bardzo mi się to podobały Jej wizki , ale...nie umiem w necie znaleźć takich fototapet :-( potrzebuję rozmiaru 50 x 180 cm).

frelka
03-10-2012, 16:23
http://demur.pl/zdjecie/fototapety/2039944

szocik
03-10-2012, 17:36
Channel juz mnie zniechęciłaś skutecznie do tego zlewu - codziennie czyścic jakąś magiczna pastą??? Chyba pozostane przy moim antracycie :)

A Paryż zwiedzałam raz - byłam wtedy w 3 miesiącu ciązy. Mieszkaliśmy niedaleko i stwierdziliśmy ze jedziemy na krótki weekend pozwiedzać. Jak wlazłam na Sacre Coeur z jezykiem po pas to miałam już dość reszty zwiedzania (w dodatku okazało się ze z drugiej strony podjechac można kolejką :))

julianna16
03-10-2012, 20:54
Aniu,
Ale mam u Ciebie zaległości :oops:

Drzwi są świetne. Nie wiem dlaczego nikt tego faktu nie zauważył? :D
Cieszę się, że dotarły kolejne sprzęty :yes:



Co do firanek - nie musi być sielsko.... chyba zmierzam bardziej w klimaty lofftowe - cegła na ścianie (koniecznie podświetlona od góry lampami a'la przemysłowymi)
Aniu - SUPER. Już wiesz, że to moje klimaty :D.


co dalej...hm...myślałam o szarym wypoczynku - sofa + 2 fotele (takie w niewielkich rozmiarach, małe boki więcej siedziska) coś podobnego do tego wypoczynku z KLER

Same meble dla mnie super. Tylko raczej nie skóra. Uprzedzam, że nie jestem obiektywna, bo nie lubię skóry :no:. Czy skóra jest Twoim must have?
Kanapy w takim stylu bym poszukała. Tylko, że potrzebujesz chyba rozkładanej?
http://static.e-mieszkanie.pl/fmfiles/barwne-kanapy-w-salonie1300444512/szara-sofa_main.jpg
Źródło (http://www.e-mieszkanie.pl/a/5691,barwne-kanapy-w-salonie/0/12,szare-kanapy)

A bierzesz pod uwagę fotele z zupełnie innej bajki? Pytam, bo obawiam się o miejsce. Może jeden fotel a drugi jakiś ciekawy fotel bujany?
Ten jest fajny i z duszą - tylko ta cena :(
http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/26/43/58/89/2643588944
Źródło (http://allegro.pl/fotel-bujany-retro-design-lata-60-te-vintage-i2643588944.html)


jakiś drewniany stół (niewielki z możliwością rozłożenia do baaardzo wielkiego wigilia dla 14 osób! )

Jest duży wybór.
Pierwszy lepszy z pierwszej strony wyszukiwarki All... (więc nie traktuj tego jak moją konkretną propozycję ;))
Rozkładany od 90 do 290 cm :) (kolor do wyboru)
http://almermeble.pl/S3allegro.jpg
Źródło (http://allegro.pl/stol-stolik-lawa-s03-rozkladany-90-290-x90-i2649995463.html)

Rozkładany od 140 do 210 cm
http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/26/47/21/60/2647216017
Źródło (http://allegro.pl/okazja-nowy-rozkladany-stol-140x90-2x35-promocja-i2647216017.html)



galeria rodzinnych zdjęć (jeszcze nie wiem gdzie)
Uwielbiam galerie :).
U Ciebie widzę ją albo nad kanapą (jak rozumiem miałaby stać na wprost ścianki z cegłą?), albo na ścianie między oknami pokojowym i kuchennym.
http://www.weranda.pl/images/articles/big/13450_1298893676.jpg
Źródło (http://www.weranda.pl/galeria-zdjec/szara-kanapa)

Niebawem wstawię u siebie moje inspiracje z galeriami, bo też planuję, ale muszę je uporządkować w moich plikach :).
Tymczasem wstawiam moją ulubioną :)
http://forum.portalflorystyczny.pl/gallery/forum/1331583781.jpg
Źródło (http://forum.portalflorystyczny.pl/index.php?id_t=71178)


w kuchni fototapeta Paryża za szkłem - czarno - biała) - ściany mocno szare ;-)

Kombinowałyśmy już z tą tapetą i miałam wrażenie, że zrezygnowałaś, ale widzę, że nadal Cię trzyma :).
Ja bym z tą tapetą poczekała na sam koniec jak już urządzisz salon. Wtedy ocenisz, czy nie będzie na tej stronie za dużo atrakcji (cegła, TV, meble kuchenne, drzwi wejściowe, a w tle przedpokój).
Jeśli uznasz, że ok, to zamówisz sobie (jest bardzo dużo takich stron, gdzie możesz zamówić tapetę w rozmiarze idealnie pasującym ). Jeśli jednak stwierdzisz, że za dużo się dzieje, to swoje marzenie o Paryżu możesz zrealizować w postaci plakatu w sypialni :)
zajrzyj TUTAJ (http://www.allposters.pl/-st/Paryz-plakaty_c9039_.htm):)
Przepiękne widoki - można pokochać Paryż od samego patrzenia :).
Ja chodziłam do klasy z poszerzonym francuskim. Zdałam śpiewająco maturę i... zapomniałam :(.


a w salonie nad stołem .....kryształowy żyrandol (moje marzenie ;-) tylko czy będzie pasował???? )

Tutaj też poczekałabym aż urządzisz bazę (meble, stół, kanapa, cegła). Myślę, że nie musisz rezygnować z tego marzenia, ale zależy to od konkretnego modelu. Masz coś na oku?


no i okna - moja wersja (ta pierwsza do której wracam - bardzo proszę oceńcie) - żaluzja drewniana (ta z grubymi lamelkami 5 cm) w oknach drewniana w kolorze jesion (taki jak podłoga), dla ocieplenia zasłony.

No i tu ciągle trudno mi to sobie wyobrazić :(.

Ładnie wyglądałyby shuttersy, ale znowu za mało miejsca, bo muszą mieć przestrzeń.
http://static.e-instalacje.pl/gallery/452/0_a5ba60732079992c8c42aabfba1b17a0.jpg
Źródło (http://www.e-instalacje.pl/zdjecia-instalacji/452,jasno-shutters/2726,zaluzje-okienne)
http://static.e-sciany.pl/gallery/452/0_7a966d6246e853c6e76506492e1d4e61.jpg
Źródło (http://www.e-sciany.pl/zdjecia-scian/452,jasno-shutters/2716,zaluzje-okienne)

channel8
03-10-2012, 21:24
Ojejka, Ewciu jak miło że zajrzałaś!!! I przyszłaś z ogromnymi prezentami (zawsze czymś świetnym mnie obdarowujesz :-)) , te inspiracje są fantastyczne! Te sofy to bajka – dokładnie takich mi trzeba (choć przydałaby się jedna rozkładana).

Drzwi - też mi sie podobają i co najważniejsze - fajnie wygłuszają - nie slyszę w sypialni jak mąż gra na komputerze ;-)

Co do skóry – ja za nią nie przepadam (dla mnie jest za „zimna”, ja lubię dotyk materiału i jego ciepło), ale martwię się o tapicerkę – moje psy włażą na kanapy – a nie mam drzwi i ich nie pogonię. Teraz mam tapicerowane krzesła i z sierści ich doczyścić nie mogę :-( skóra wydaje się wiec łatwiejsza w utrzymaniu czystości aby w sierści nie łazić.

Stoły są super - masywne nogi – takie lubię :-) Mam tylko problem z kolorem. Bo o ile wiem, ze wypoczynek szary (mam już zgodę męża ) o tyle nie wiem jaki kolor stołu – aby nie gryzły się kolory drewna – podłogi i mebla. Neutralny jest …biały, ale chyba nie za bardzo wkomponowuje się w moje plany.

No i na razie telewizor zmienił miejsce….wisi na ścianie od sypialni ;-) oglądam TVN 24 jak gotuję.

Okna – męczą mnie te do niczego nie pasujące karnisze i firanki ;-( a pieniądze na meble będę miała dopiero w przyszłym roku. Kiedyś nawet pisałam o tych shuttersach – ale fakt są one miejscochłonne.

W tym roku chcemy skończyć to, co rozkopane :

1) Listwy przypodłogowe białe (koniecznie drewniane)
2) Położyć cegiełkę na ścianie i zamontować oświetlenie na tej ściance
3) Zbić spadającą gładź (niestety, położyli na mokre tynki i łuszczy się niemiłosiernie) i położyć nową
4) Pomalować kuchnie i salon na szaro (już się nie mogę doczekać)
5) Zrobić szafkę w kuchni (tam gdzie jest piec – jej jeszcze nie pokazywałam bo się wstydzę)
6) Wykończyć łazienkę (do końca października powinna być na 95% gotowa)
No i chciałabym zdążyć do Bożego Narodzenia ;-)

Domi87
04-10-2012, 14:02
No pewnie, że ją wstawiałaś, przecież sama się mega zainteresowałam przez to połączenie cegiełki i zdjęcia! ale mogłam zajrzeć stronę wcześniej a tam kuchnia w całej okazałości:bash:

channel8
04-10-2012, 19:19
Mam pralkę i suszarkę - oto one - pasują we wnęce jak ulał

http://imageshack.us/a/img189/4135/zaznaczenie.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/zaznaczenie.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

I chce mi się WYĆ!!!! Zaczynam mieć dość :-(
Czeka mnie ponowne rycie ściany w łazience. Grzejnik przeszkadza i to jak cholera! Ciężko wysunąć w suszarce (to to na górze słupka i ma kieszonkę z lewej strony) szufladkę na wodę. Nawet jak przesunę odrobinę w prawo cały słupek to TERAZ się da, ale jak zamontujemy drzwi od szafki to się NIE DA!!!
Są dwa wyjścia -1 - nie zabudowywać - zostawić jak jest =wydane bezsensownie 2500 zł! i wygląd daleki od doskonałości, wyjście 2 - kuć ściany i przesunąć grzejnik nad ubikację (płytki jeszcze mam, goldbanda tyż i inną potrzebną chemię) ale koszt robocizny i BAJZEL!!! MAM NAPRAWDĘ DOŚĆ!!!!

HELPPPPPPP

szocik
04-10-2012, 22:19
Tu ci odpowiem na temat suszarki, zeby juliannie watku nie zasmiecac - susze prawie wszystko. Nie susze staników, kostiumów kapielowych, kurtek i drozszych rzeczy z metka: nie suszyc w suszarce".
Generalnie niektóre rzeczy lekko mi sie zbiegły - zwlaszcza rzeczy dzieciaków (a moze to dzieci mi urosły??? :D), ale tragedii nie ma.

Podoba mi się w suszarce jeszcze jedna rzecz - jak wpadnie ci jakas chusteczka higieniczna do pralki i uswini wszystko to suszarka tak wytrzepie ubrania, ze wyciagasz pranie bez zadnych pylkow - wszystko laduje na filtrze :)

julianna16
04-10-2012, 22:29
Aniu,
gdy zobaczyłam łazienkę aż westchnęłam myśląc - jaka ładna i jaki piękny sprzęt. Potem doczytałam o problemie :(.
Może wystarczy poszukać węższego grzejnika? Wtedy nie musiałabyś kuć nad wc.
Jakiej szerokości jest grzejnik?

Wspaniałe masz plany do końca roku :). Będę trzymała kciuki by się udało :yes:

Szukanie poszczególnych mebli podziel i drogą eliminacji dokonaj wyboru. Wiesz już, że kanapa będzie szara i prawdopodobnie ze skóry. Do tego szara cegła, szara podłoga w kuchni i przedpokoju. To "pewniki". Do tego trzeba teraz dobrać resztę.
Nie do końca czuję białe meble, ale może jak pokażesz to łatwiej będzie je sobie wyobrazić.
Myślę, że ładnie wyglądałby stół z ciemnymi nogami. Odcinałby się od podłogi. Mogłabyś poszukać takiego używanego, którego blat zgrałby się z podłogą, ale nogi miałby ciemne (albo sama je przemalujesz). Do tych nóg zrobisz ciemne ramy w galerii zdjęć. Poszukasz ciemnego bujanego fotela ;).
http://4.bp.blogspot.com/-fomlTnROQTY/Tz7oz2l1K7I/AAAAAAAACZs/kFs-PzMGBfU/s640/stol+toczone+nogi+kule+skandynawski+blog.jpg (http://dobreprojekty-blog.blogspot.com/2012/01/apartament-na-sprzedaz-goteborg.html)

Albo to samo tylko z białymi nogami jeśli wolisz.
http://www.extrapunkt.pl/image/5192/A/fot_033_A87.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-6Qgvu1YViiQ/TZI9eXw0LXI/AAAAAAAAASE/s-G3UgcFmag/s1600/z9250323X.jpg (http://apetytnamode.blogspot.com/2011_03_01_archive.html)

Tu ktoś coś podobnego kombinował ;).
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/la/bh/bla0/y1awtrVaBjUE49QdtB.jpg (http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/1126721,2,22,stol-z-bialymi-nogami-zedytowany.html)

kliknięcie na zdjęcia przekierowuje do źródła

channel8
04-10-2012, 22:39
Madziu - dzięki za tak szybkie info -(ale ja pisałam w Twoim wątku nie u Ewci ) na razie pierwsza partia wyjęta - chyba wszystko ok - jeansy nie zbiegły się, tisherty mięciutkie, pachnące wcale nie trzeba prasować ;-) to wprawdzie już trochę sprane rzeczy, ale chyba z nimi ok. Teraz suszę na "delikatne" swetry.

Ewuś - ten ostatni i przed ostatni stół jest odjazdowy ;-) Dzięki za "prezenciki". Chyba czas najwyższy nauczyć się robić "wyklejanki".

A co do grzejnika - myślę że tu problemem są te zaworki. One mocno wyjeżdżają ze ściany , a inaczej nie idzie ich zrobić tylko rozkuć ścianę (chyba). Mąż nic jeszcze nie wie :-( poszedł do pracy. A ponieważ sam liczyłam - miało być dobrze a wyszło jak zwykłe - to mnie chyba powiesi! To nie pierwszy raz jak gdzieś coś źle policzyłam...

Domi87
05-10-2012, 13:16
łojejku, problem rzeczywiście spory i nie wiem zbytnio co tu wykombinować. Też najpierw przyszło mi do głowy kupienie węższego grzejnika... innych pomysłów póki co brak:(

frelka
05-10-2012, 19:59
Możesz na zdjęciu zaznaczyć, gdzie ta szufladka na wodę?
Bo ja na suszarkach się nie znam ;) Niestety :(
Ta szufladka uderza w grzejnik czy w rurkę wystającą z grzejnika?

Czy to ta szuflada, do której w pralce sypie się proszek?

Może jakimś rozwiązaniem byłoby postawienie pralki i suszarki na jakimś podwyższeniu?
Tylko nie wiem, czy nie musiało by być zbyt wysokie...

channel8
05-10-2012, 20:20
Frelka, zaznaczyłam na poprzedniej fotce czarnym krzyżykiem. W pralce sypie się proszek, a w suszarce tam jest zbiornik na wodę. Teraz jest ok - ale jutro ta wnęka ma otrzymać drzwi. I to one nie otworzą się na 90st a tyle jest potrzeba aby wyjąć ten pojemnik.

szocik
05-10-2012, 20:29
Wlasnie zauwazyłam ze to w moim watku mnie pytałas :)
Ale ja wczoraj byłam masakrycznie zmeczona,wiec wybacz ze Cie wygoniłam od siebie - to nieswiadomie było :)

A reczniki juz wysuszyłaś???

channel8
05-10-2012, 20:58
A reczniki juz wysuszyłaś???

Właśnie się suszą ;-) a ja czekam. Syn na weekend ze studiów zjechał i przywiózł mi ...pranie! "Bendem" prać i suszyć ;-)
Jak na razie - ubrania po wysuszeniu pasują nadal na nas - nie na misia :-) , bluzeczki mięciutkie (odkłaczone - nie mają takich kuleczek), jeansy - suche, gładkie i w odpowiednim rozmiarze. Bielizna mięciutka super pachnąca.

Muszę tylko nauczyć się programy ustawiać - tzn. właściwie dobierać do ubrań, które chcę wysuszyć.

julianna16
05-10-2012, 21:03
Ale fajnie się czyta o możliwościach suszarki :).
Może i ja doczekam :D.
Z tym mniejszym grzejnikiem chodziło mi o to, że wtedy wystarczy wykuć tylko jedną stronę grzejnika (jedną rurkę przesunąć bliżej), a nie trzeba kuć nad wc. Nie wiem czy wiesz co mam na myśli?
Ja będę miała grzejnik z podłączeniami na środku.

channel8
05-10-2012, 21:42
Ale fajnie się czyta o możliwościach suszarki :).
Może i ja doczekam :D.
Z tym mniejszym grzejnikiem chodziło mi o to, że wtedy wystarczy wykuć tylko jedną stronę grzejnika (jedną rurkę przesunąć bliżej), a nie trzeba kuć nad wc. Nie wiem czy wiesz co mam na myśli?
Ja będę miała grzejnik z podłączeniami na środku.

Ewciu, teraz zrozumiałam!!!! Jesteś wielka!!! :wave:
Chodzi o rozstaw przyłączeniowy - teraz mam 500 mm a gdybym zmniejszyła do np 50 mm (takowe widziałam) i grzejnik skierowała bardziej w stronę wc (tak aby zyskać odległość od słupka ze 40 cm to wystarczyłoby skuć dwie płytki no i kupić nowy grzejnik. A wtedy szafka otworzyłaby się na 90 st i bez problemu byłaby obsługa sprzętu.

Teraz brzmi to lepiej - nadal czekałoby kłucie ściany ale niewielkie (płytki mam). Muszę to "sprzedać" mężowi.

Naprawdę URATOWAŁAŚ MNIE!

channel8
06-10-2012, 07:42
Znalazłam takie ot meble (nie są białe) i chyba bardzo by mi pasowały do pokoju (salonu)
http://imageshack.us/a/img545/2589/meblenovum2kler.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/545/meblenovum2kler.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://imageshack.us/a/img846/976/meblenovumkler1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/meblenovumkler1.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

I mogą być też ciemniejsze
http://imageshack.us/a/img138/9181/meblenovumkler3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/138/meblenovumkler3.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Mnie podobają się te jasne, ale ciemniejsze chyba bardziej pasują .
Dziewczyny - jak myślicie? Liczę na szczere komentarze!

julianna16
06-10-2012, 20:42
Aniu, cieszę się, że na coś moje gdybanie się przydaje :).
Mnie bardziej podobają się te jaśniejsze :yes:
I te mebelki już bardziej czuję u Ciebie :yes:
Napisz jakie planujesz? Komodę, witrynę (niską, wysoką), stolik, szafkę TV?

AniaS79
07-10-2012, 08:06
Chyba jasne :) A co to za meble? Stół mi wpadł w oko.

channel8
07-10-2012, 13:58
Meble znalazłam na stronie KLER (widziałam je w salonie jak oglądałam wypoczynki)

http://www.kler.pl/novum/4

Mnie też bardziej podobają się te jasne - tylko zastanawiam się jak będą komponowały z moją jasną deską.

channel8
09-10-2012, 15:22
U siebie odpowiadam na pytania: ;-)

Suszarka marki Bosch (z pompą ciepła, która zmniejsza użycie energii elektrycznej )
http://imageshack.us/a/img84/4633/suszarka.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/84/suszarka.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Natomiast - piekarni parowy jest marki Siemens H36D572
http://imageshack.us/a/img855/6205/piekarnik.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/855/piekarnik.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jestem z niego mega zadowolona. Używam już trzy miesiące (tyle czasu ma moja kuchnia) i cały czas jestem zachwycona jego możliwościami, łatwością czyszczenia. Bardzo często cały obiad przygotowuję w tym piekarniku - mała ilość brudnych naczyń i bałaganu, oraz... pary (z garnków po prostu paruje a piekarnik wykorzystuję tę parę wewnątrz).

Wczoraj musiałam wyjść, mąż wracał do domu pod moją nieobecność - musiał tylko wyjąć sobie obiad z piekarnika i polać sosem z thermomixa ;-)
Tak wyglądał obiad mojego męża ;-) Niestety fotki "po" piekarniku nie posiadam - jak wróciłam obiadu już "niet" - znaczy się smakował ;-)
http://imageshack.us/a/img411/7026/zdjcie0375s.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/411/zdjcie0375s.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jak macie jakieś pytania pytajcie - jam fanką gotowania jest.

julianna16
09-10-2012, 22:14
Aniu, ślinka cieknie od samego czytania :).
Napisz mi jeszcze coś o tym thermomixie bo ja totalna kulinarna noga ;).

szocik
09-10-2012, 23:54
To sie w tym piekarniku ..."gotuje"? Jaka to ma postac po? Jak ugotowane na parze?

channel8
10-10-2012, 18:27
Madziu - tak, w tym piekarniku się gotuje na parze ;-), a także wyrasta ciasto drożdżowe, podgrzewa się jedzenie, utrzymuje się temp. jedzenia, podgrzewa naczynia, piecze biszkopty i wiele innych. Jak wymaję obiad z piekarnika to zrobię zdjęcie i obaczysz jak toto wygląda. Świetny dla odchudzających się ;-) (to o mnie)

Ewciu - thermomix to taki robot, który robi wszystko: sieka, uciera, mieli, gotuje. Wrzucam białą kapustę, paprykę, ogórka, cebulkę, koperek, pomidor, sok z cytryny, sól, pieprz, oliwę z oliwek i 12 sek i mam surówke do obiadu dla całej rodziny. Albo: żółtka, cukier, mleczko skondensowane 15 min i mam ajerkoniak - "adwokat"
mąka, drożdże, mleko, jajo, masło 2 min i zarobione ciasto na bułeczki maślane. Jest wiele, naprawdę wiele możliwości wykorzystania: serniki, makowce, sosy do gołąbków, pulpetów, soki do picia (nawet "Kubusia" robię), ubije masło ze śmietany, zrobi kawę cappucino. Ja go kocham miłością wierną ;-)
A tak wygląda:
http://imageshack.us/a/img651/9153/termomix.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/651/termomix.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

julianna16
10-10-2012, 21:06
Jak czytam, to tak jakbyś miała magików w kuchni ;). Świetni pomocnicy. Będę o nich pamiętać urządzając nową kuchnię :yes:

AniaS79
11-10-2012, 09:22
Thermomix jest genialny. Bratowa ma. Świetne robi lody np. :) Jedyna jego wada to koszt, więc trochę sobie poczekam na takiego pomocnika :/

channel8
11-10-2012, 14:33
Aniu ja też czekałam.....jakieś 10 lat!!! Teraz żałuję że nie kupiłam go gdy miałam małe dzieci, zdecydowanie ułatwiłby mi życie.

Ewciu - bo to są tacy magicy ;-) Dzięki nim gotuję zdrowo, bez glutaminianu sodu i innych ulepszaczy i konserwantów. Sama robię "vegetę", kostki bulionowe warzywne, drobiowe i wołowe, robię sok z zielonej pietruszki (o tej porze roku bomba witaminy C). Mam tendencję do tycia - a ze względu na kręgosłup nie powinnam mieć nadwagi - a ten sprzęcik pozwala mi zjeść smacznie, zdrowo i utrzymywać wagę ;-)

Dzisiejszy nabytek - plisy w sypialni - jak Wam się widzą? Mnie osobiście się podobają :-)

Tu wykusz - to on jest "winowajcą" że nie dało się zamontować żaluzji drewnianych.

http://imageshack.us/a/img11/1421/zdjcie0377b.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/11/zdjcie0377b.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Tu wyjście na taras (przepraszam, za bałagan )
http://imageshack.us/a/img836/894/zdjcie0380af.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/836/zdjcie0380af.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


A teraz mam prośbę - nie mam pomysłu na kolor w sypialni - meble muszą zostać - ale kolor na ściany, narzuta, poduszki - to do aranżacji. Jak na razie tak to wygląda.

http://imageshack.us/a/img197/1811/zdjcie0378n.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/197/zdjcie0378n.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


http://imageshack.us/a/img818/7092/zdjcie0379m.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/818/zdjcie0379m.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jestem otwarta na wszystkie propozycje.

amglad1
15-10-2012, 21:18
Aniu ja też czekałam.....jakieś 10 lat!!! Teraz żałuję że nie kupiłam go gdy miałam małe dzieci, zdecydowanie ułatwiłby mi życie.

Ewciu - bo to są tacy magicy ;-) Dzięki nim gotuję zdrowo, bez glutaminianu sodu i innych ulepszaczy i konserwantów. Sama robię "vegetę", kostki bulionowe warzywne, drobiowe i wołowe, robię sok z zielonej pietruszki (o tej porze roku bomba witaminy C). Mam tendencję do tycia - a ze względu na kręgosłup nie powinnam mieć nadwagi - a ten sprzęcik pozwala mi zjeść smacznie, zdrowo i utrzymywać wagę ;-)

Dzisiejszy nabytek - plisy w sypialni - jak Wam się widzą? Mnie osobiście się podobają :-)

Tu wykusz - to on jest "winowajcą" że nie dało się zamontować żaluzji drewnianych.

http://imageshack.us/a/img11/1421/zdjcie0377b.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/11/zdjcie0377b.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Tu wyjście na taras (przepraszam, za bałagan )
http://imageshack.us/a/img836/894/zdjcie0380af.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/836/zdjcie0380af.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


A teraz mam prośbę - nie mam pomysłu na kolor w sypialni - meble muszą zostać - ale kolor na ściany, narzuta, poduszki - to do aranżacji. Jak na razie tak to wygląda.

http://imageshack.us/a/img197/1811/zdjcie0378n.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/197/zdjcie0378n.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


http://imageshack.us/a/img818/7092/zdjcie0379m.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/818/zdjcie0379m.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jestem otwarta na wszystkie propozycje.

dobry wieczór,
podglądam i podczytuję, miło sie czyta takie 'ciepłe' i 'domowe ' wątki...
ja tez mam turbodymomena (thermomixa) jest boski, pracuje ze mną już dwa lata i nacieszyć sie nim ie mogę.... tez robiłam ostatnio domową vegete w dwóch odmianach - jarzynowej i drobiowej - sprawdza sie super. dżemy w słoiczkach w spiżarce też zimy czekają, to bardzo fajna rzecz
serdecznie pozdrawiam
ahoj

Barbara74
16-10-2012, 07:45
Chanelku,ja też słyszałam o tym termomiksie,może się na niego skuszę ,jak na czymś przyoszczędzę,
a podałabyć jakiś symbol tej suszarki?bo kiedyś planowałam,jak ją tak chwalisz to wpiszę sobie do dziennika w razie czego.
Mam pytanie odnośnie piekarnika parowego,czy Ty masz jakąś książeczkę jak się obsługuje ten piekarnik parowy? sąsiadka ma go ale nie wie jak gotować ,facet od jej mebli kuchennych miał dostarczyć ale nic nie dał i od roku jego nie używa,a chce.

A czy ty miałaś przed tym piekarnikiem np.zwykły parowar?bo ja coś takiego chciałam kupić?

channel8
16-10-2012, 13:43
amglad1 - bardzo mi miło że zajrzałaś ;-) Dla mnie "termomiś" to ukachne narzędzie kuchenne. Teraz ciężko by mi było bez niego.

Basieńko - Moja suszarka to bosch WTW86563PL - po kilku suszeniach jestem cały czas pod wrażeniem. Dla mnie ważne jest to że bierze mało prądu no i suszy wszystko - jeszcze żadna rzecz nie zmieniła swojego rozmiaru ;-)

Natomiast co do piekarnika parowego to otrzymałam taką książeczkę gdzie jest opisana obsługa oraz funkcje urządzenia. Podano tam czas parowania różnego rodzaju jedzenia. Przed tym piekarnikiem nie miałam takiego stojącego parowaru. Ma go moja siostra ale nie używa zbyt często ponieważ sprzątanie i mycie "po" użyciu zajmuje trochę czasu, no i ilość przygotowywanego jedzenia (dla jej rodziny trochę za mała) i ...para w kuchni. Piekarnik wyeliminował parę, a czyszczenie jest bajecznie proste ;-) Wycieram suchą ściereczką i zostawiam lekko uchylone drzwiczki - i już ;-) Jestem z niego bardzo zadowolona i polecam.

Aantenka
17-10-2012, 08:43
Hej Channel :)
Ja raz na jakiś czas zaglądam, bo mam dużo aktualnie na głowie. Chcę powiedzieć, że drzwi baardzo mi się podobają. A pliski to jednak fajne rozwiązanie. Są nienachalne, praktyczne pod kątem zasłaniania drzwi i co więcej dają dużą swobodę aranżacji okien. Do swojej sypialenki też pewnie zdecyduję się na takie rozwiązanie.
Ale wracając do Twojego zapytania.
Ja jakoś może pod wpływem jesieni, ale Twoją sypialnię widzę w pierwszej kolejności z brązami i beżami. Kierunek - miękkości i przytulności :D Natomiast takie brązy i beże niestety są ładnym tłem dla umeblowanych wnętrz - miękkie zasłonki, poduchy, lampki czy obrazki. We wnętrzach niewykończonych dodatkami beże są niestety nudne i mdłe.
A oto kilka inspiracji:
http://housegardendesign.com/wp-content/uploads/2011/05/beige-bedroom-colors.jpg
http://www.asapela.com/wp-content/uploads/2012/09/beige-paint-ideas-for-bedrooms.jpg
http://i.pinger.pl/pgr51/6b79fba70019c4854f319bf2/5791_IMG_2756.JPG
http://i.pinger.pl/pgr493/4cf85f38000e1bfe4f319c04/5798_IMG_2754.JPG
http://www.decorpad.com/photos/2010/11/07/9b6ec99c87d9.pnghttp://3.bp.blogspot.com/-eIVxifqDkO8/UBOPX7d4VnI/AAAAAAAADQU/x9-98NhfdWA/s640/Jej+mieszkanie_kola%C5%BC.jpg
http://insp.hplx.pl/aranzacje/wnetrza/226_200_sypialnia_romantyczny_brazowy_5564069.jpg

Aantenka
17-10-2012, 08:51
Oczywiście z szarościami też zawsze może być pięknie :D
Ttuaj szarościobrązy
http://cdn8.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/21373/sypialnia_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

A tutaj odważniejsza kombinacja z modnym niebieskim i brązami
http://www.homecreat.com/wp-content/uploads/2011/06/blue-brown-bedroom-interior-design.jpg

Piękną sypialnię z drewnem w odcieniu Twojego ma foruowiczka ROKOKO tam są szarości drewna i kapka fioletu, ale bez przesytu.
http://www.styleroom.co.uk/image/scaled/normal/j58l/1/1466
Tu więcej zdjęć http://www.styleroom.co.uk/album/144

Aantenka
17-10-2012, 09:10
Nie wiem jakie kolory lubisz, ale jakoś nie pasuje mi do ciebie lawenda czy fiolet jako kolor dominujący. Może ja indywidualnie mam przesyt, ale wydaje mi się że biorąc pod uwagę resztę mieszkania i Twoje plany zostałabym w szarościowo-niebiesko- beżowej gamie kolorów jedynie przełamanych mocnymi akcentami.

A tu jeszcze przytulna sypualnia z ceglaną ścianą
http://s3-media3.ak.yelpcdn.com/bphoto/rgMqRPRc2XOpYGa3JsIqGQ/l.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_7xxcpotxUXI/SvZJW3DlyJI/AAAAAAAABK0/_8sSCt8atQU/s1600/HSH%2Bbrick%2Bbedroom.jpg

Oczywiście to powyższe to moje pomysły :D:D:D
Może ktos się jeszcze zgłosi ze swoimi :D

channel8
18-10-2012, 14:09
Aantenko dziękuję za piękne inspiracje ;-) Do mnie przemawia sypialnia Rokoko (nawet poszukałam jej w jej dzienniku) - jest ciepła i przytulna. Poszłabym chyba w takim kierunku. Lubię beże i brązy - choć trochę mi się już opatrzyły. Najfajniejsza jest cegiełka na ścianie - piękna. Nie wiem tylko na ile mój mąż zniesie. Bo ja chybabym połączyła cegiełkę i szare ściany - jak sądzisz jak to wyjdzie?

Aantenka
19-10-2012, 08:17
Bo ja chybabym połączyła cegiełkę i szare ściany - jak sądzisz jak to wyjdzie?

Wiesz Channel jak to jest z tymi połączeiniami... W teorii można ze sobą wiele rzeczy łączyc, ale w praktyce o sukcesie decyduje trafne dobranie już nawet nie kolorów ale odcieni. Łączenie szarości z cegiełką może wyjsć dobrze, ale trzeba to po prostu dobrze dobrać. A tutaj ja Ci nie pomogę, bo ze mnie żaden specjalista dekorator, więc nie mam ani wyczucia ani informacji rynkowych.

Ale swoim zdaniem się podzielę: jeśli chciałabyś użyć ciemnej szarości jak u Rokoko i jeszce do tego dać cegełkę czerwona, to obawiam się że może być to za dużo na Twoją małą sypialnię. Cegiełka jest ozdobna sama w sobie i nawet na tych dwóch moich inspiracjach to nie dość że jest w raczej dużych pomieszczeniach to w jednym jest skomponowana w tonacji kolorów sypialni (wszystko w beżykach) a w drugiej jest tylko niedużą kontrastową plamą koloru a dominuje biały i jasne drewno. Do tego masz jednak ciemne meble w określonym stylu i jakoś mnie osobiście ten styl który ma Rokoko bardziej do tego typu mebli przemawia. Czyli wyrazisty kolor na ścianach, pomieszczenie urozmaicone dodatkami. Bo dodatki to jednak sprawa kluczowa - wystarczy, że położysz więcej poduch, narzutkę w innym kolorze, powiesisz kilka obrazków i postawisz lampki i całe pomieszczenie będzie zupełnie inaczej wygląać.

Pytanie jest też - co jest łatwiejsze do zmiany kolor czy cegiełka. Bo ja najpierw zrobiłabym to co łatwiej zmienić, jakbym wpadła na to że chcę zmieniać w niedługim czasie :) Coby mnie mąż nie udusił :D:D

Ale może dziewczyny coś jeszcze Ci podpowiedzą. Wiecej doradzania stylistycznego jest w glaeriach domów albo na wątkach z pokazywaniem wnętrz, może zaproś dziewczyny stamtąd?

channel8
20-10-2012, 08:02
Dziękuję za opinię i poradę ;-)

Fakt, w mojej sypialni jest niewiele miejsca - łóżko i szafa zajmują dużą część pokoju. Może faktycznie tylko jakiś wyrazisty kolor na ścianę i będzie dobrze.

No, a w łazience..bajzel. Mąż zdjął grzejnik. Pan Rysiu zbił (a właściwie wyskubał) 4 płytki i po przemyśleniu wszystkich "za" i "przeciw" - szanowny małżonek podjął decyzję o całkowitej likwidacji grzejnika. W łazience mamy ogrzewanie podłogowe, bardzo gęsto położone co ok. 10 cm więc powinno wystarczyć i być ciepło. Zresztą gdyby wisiał nad toaletą to ogrzewałby powietrze wpadające do komina a i tak ręczników na nim bym nie suszyła ;-) Więc w nocy testowaliśmy szczelność zaślepek, dzisiaj wygładzi się ścianę i w poniedziałek dołoży płytki...i koniec!!!! W przyszłym tygodniu dokończą szafki, przyjdzie lustro i łazienka będzie praaaawie skończona - zostanie konkiet, lampa i wieszaczki, pojemniczki itp. i itd.

julianna16
20-10-2012, 22:31
Aniu i dobrze z tym grzejnikiem :). Na pewno sobie bez niego poradzisz, a suszarka będzie miała oddech. Z tego co czytam, to zaprzyjaźniłaś się z nią na całego :).
Aantenka jak zwykle podrzuca piękne i trafne inspiracje (aż żal, że jej tak mało ostatnio na FM :rolleyes:). Bardzo podoba mi się sypialnia Rokoko. Pamiętam jej niesamowitą metamorfozę. Lubię też jej fotki z miejsca, gdzie mieszka.
Chyba jednak nie malowałabym tak całego pokoju, bo jest niewielki, a ciemny kolor jeszcze bardziej go ściśnie. Może tylko ścianę za łóżkiem, a resztę na szaro?

Oczywiście ta inspiracja z białą cegłą jest dla mnie najpiękniejsza :D (jeszcze na nią nie trafiłam). Jeśli faktycznie chciałabyś cegłę to tylko i wyłącznie malowaną, a nie czerwoną. Może być biała, szara, albo właśnie szara z kroplą atramentu.

channel8
21-10-2012, 08:49
Ewciu, jak miło że zajrzałaś ;-) Twoje rady są jak zwykle bezcenne.

Wiem, a właściwie gdzieś w głowie "widzę" wnętrze które chciałabym mieć, ale często nie potrafię znaleźć środków do tego. Zależy mi na klasyce takiej prostej (nie rustykalnej) połączonej z hmm...lofftem? Chyba tak to się nazywa.

Co do cegiełki, to w sypialni myślałam o takiej "szarawej" - (taka sama byłaby w salonie) na ścianę za łóżkiem, a pozostałe ściany zostawiłabym jaśniutko szare. Ale też jest tak jak Aantenka pisze, najpierw zrobię coś co łatwiej zmienić - czyli farba. Zakupię cegiełkę do salonu i sobie przyłożę w sypialni i zobaczę jak to wyjdzie - będzie ok, to jak fundusze pozwolą to zakupię.

Ale Twoja propozycja - biała cegiełka + szare ściany, baardzo do mnie przemawia.

Teraz mam problem do rozwiązania na "dziś" a najlepiej na "wczoraj". Chodzi o ten kawałek ścianki przy szafce ze słupkiem i wanną. Jest on niewielki ma tylko 8 cm ale...podczas kąpieli, prysznica, strasznie chlapie się wodą. Gładź na nim (nawet akryl !!!!!) pęka notorycznie. Nic dziwnego skoro co najmniej dwa razy dziennie jest zachlapane. No i wymyśliłam (tylko nie wiem czy będzie ok -"nie widzę tego), żeby na tę ściankę od podłogi po sufit położyć mozaikę taką samą jak jest na wannie.

Proszę powiedzcie czy to będzie pasować????

O tę ściankę chodzi co na zdjęciu.

http://imageshack.us/a/img841/4526/zdjcie0388e.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/841/zdjcie0388e.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

julianna16
21-10-2012, 10:08
Aniu,
Miło mi :) - dziękuję za dobre słowo :).

To dobry pomysł by cegiełki "przymierzyć" w sypialni zanim ułożysz je w salonie.
Tutaj takie tylko bardzo dalekie wyobrażenie jak to może wyglądać.
http://imageshack.us/a/img822/9442/szaraz.jpg
http://imageshack.us/a/img707/9720/biaax.jpg

W łazience też połatałam i wygląda to tak :)
http://imageshack.us/a/img600/4526/zdjcie0388e.jpg

channel8
21-10-2012, 11:48
Ewciu, śliczne dzięki. ;-) i za tak szybki odzew!! W sypialni ZDECYDOWANIE biała cegiełka na ścianie i szare ściany! Byłoby super! Przejrzałam Twoje wyklejanki z mojej kuchni (między szafkami biała cegiełka), zainspirował mnie wąski przedpokój Drop_Inn (z białą cegiełką), no i zastanawiam się nad białą cegłą w mieszkaniu. Optycznie powiększyłaby moje m2, jest cegiełką i pasuje do wszystkiego! Jak myślisz?
Tę ściankę telewizyjną zrobić białą, przeciągnąć na kuchnię i można wejść odrobinę do przedpokoju (ta ścianka z piecykiem pomiędzy kuchnia a salonem byłaby cała obudowana białą cegiełką). Szare ściany świetnie podkreśliłyby cegłę.

Śliczne dzięki za dostawienie drzwiczek od szafki ;-) przynajmniej wiem jak ta zabudowa będzie wyglądała! Osobiście bardziej podoba mi się biała ścianka zabudowy, ale mozaika fajnie podkreśla biel frontów szafki. Ogólnie nie jest źle, a będzie na pewno praktyczniej.

Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję za nieoceniona pomoc.

julianna16
21-10-2012, 17:28
Mnie też bardziej podoba się biała cegła w sypialni :yes:
Idea obudowania cegłą tego co jest między salonem a kuchnią podoba mi się. Daje skojarzenie z kominem :yes:. Nie wiem tylko czy wówczas dałabym też cegłę nad blat kuchenny. Raczej nie :no:
Ale tu znowu możesz zdecydować jak przyjdą cegiełki i przyłożyć je w tym miejscu.

Ściankę w łazience możesz obłożyć jeszcze płytkami bazowymi, wtedy będzie subtelniejsza, ale ta mozaika nie wygląda źle.

I jeszcze pomyślałam sobie, że w miejscu usuniętego grzejnika możesz zamontować reling na ręczniki. Na pewno się przyda. Tylko oczywiście tak by nie przeszkadzał ;).

julianna16
21-10-2012, 20:18
Aniu TUTAJ (http://forelements.blox.pl/tagi_b/72647/loft.html)jest kilka inspiracji z białą cegłą :) :bye:

Tutaj (http://inspireform.blogspot.com/2012/07/element-s.html)też :)

channel8
22-10-2012, 18:42
Dziękuję Ewciu pięknie za linki. ;-) Faktycznie niektóre aranżacje bardzo inspirujące.

W łazience płytek bazowych nie za bardzo się da położyć bo tamte przy wannie są "zatopione" w ścianie. A ściana została nadłożona. Teraz trzeba by było je skuć i szlifować do ładnego połączenia. "szkiełka" mają takie przeźroczyste - szkielkowate - brzegi i nie wymagają wykończenia.

szocik
22-10-2012, 19:28
chyba już sprawa załatwiona :)

channel8
22-11-2012, 11:59
Dziewczyny, mam pytanie. Sprawa dość pilna. Kuchnia moja jest świetna (dzięki Wam ;-) ) i spędzam w niej duuużo czasu. Ale to nie służy moim plecom :-( Doszłam do wniosku że potrzebuję hokerka do kuchni (usiądę jak będę np. kleiła pierogi - a tych robię naprawdę dużo - jestem mamą studenta ;-) ). Pozwoli mi też dostać się do wyżej położonych półek bo ja z metra jestem cięta. Do tej pory mam problem JAKI powinien być: wiem że biały lub szary. Ale pozostałe dane - "?" drewniane, może ze skóry ekologicznej, z regulowaną wysokością, metalowymi nogami, oparciami - "?"
Dziś wpadł mi na kuchennym wątku taki hokerek z IKEA - i mam pytanie - czy będzie pasował on do mojej kuchni?
http://img502.imageshack.us/img502/451/ingolfstoekbarowyoparci.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/502/ingolfstoekbarowyoparci.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Aantenka
22-11-2012, 14:25
Hej Channel - moim zdaniem jak najbardziej pasuje :D Te krzesła są chyba nawet w niższej wersji niż typowe hokery, żeby nie trzeba bylo się wspinać :D

channel8
22-11-2012, 15:42
Dzięki Aantenko - mi chodzi o taki wyższy właśnie żeby przy blacie kuchennym siedzieć ;-) Moje krzesła sa za niskie.

julianna16
23-11-2012, 21:53
Aniu, hoker bardzo, bardzo pasuje :yes:, ale na brykanie na nim ku wyższym szafkom Ci nie pozwalam :no: To niebezpieczne.
Do tego celu polecam to:
http://www.kominek.in/wp-content/gallery/katalog-ikea/bekvam_stolek_drabinka_3_stopnie.jpg
Źródło (http://www.kominek.in/2011/08/konkurs-ikea-i-ty/) Cena (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90190411/)
Znajdziesz gdzieś miejsce by schować taką drabinkę w przedpokoju?

julianna16
22-12-2012, 15:48
Aniu jak Jasełka?
http://img62.imageshack.us/img62/983/choinkazdrabiny.jpg

Magda 34
22-12-2012, 19:05
http://foto2.m.onet.pl/_m/fb370c0c49ed019c0f1ac544fc10d96e,21,19,0.jpg

channel8
25-12-2012, 08:00
Dziękuję za pamięć :-) Jasełka udały się, przedszkolaki (dla nich robiliśmy przedstawienie) zachwycone, dyrekcja zadowolona, a rodzice - popłakali się ze wzruszenia. Jestem baaardzo zmęczona, swoje święta musiałam ogarnąć w 3 dni! Ale zdążyłam, upiekłam 3 ciasta zamiast 5 ;-) i jest ok. Jak syn obfoci mi łazienkę to pochwalę się zdjęciami.