PDA

Zobacz pełną wersję : PANELE KRONO - wątek zbiorczy: opinie, kolory, sposób montażu, uwagi



i&w
17-03-2004, 22:47
Zastanawiam sie nad panelami,miały być dechy,ale za mało kasy zostaje.Potem zawsze można zmienić.Krono daje gwarancję nawet na 15 lat.Czy ktoś już to ma?

czmirek
18-03-2004, 07:01
Zastanawiam sie nad panelami,miały być dechy,ale za mało kasy zostaje.Potem zawsze można zmienić.Krono daje gwarancję nawet na 15 lat.Czy ktoś już to ma?
jesli to jest krono-pol to daruj sobie, byle co. nawed za darmo nie chcialbym tego miec u siebie, a i wrogowi nie zycze.

ambaran bez loginu
18-03-2004, 07:41
czmirek,

Czy mógłbyś,parę słów wyjaśnienia na poparcie opinii.
Masz może takie u siebie albo ktoś ze znajomych Twoich ma?

18-03-2004, 07:50
ja mam w nazwie same Krono- bez Pol. Pójdą do sypialni- biały dąb (nie pamiętam nazwy tego dębu) z systemem wyciszającym. Mam nadzieję, że będą OK. Kosztowały 60zł/m2- chyba niezbyt tanio. Wszystko okaże się w "praniu". Reszta podłóg będzie w dębie rustykalnym (parkiet).

18-03-2004, 08:06
czmirek,

Czy mógłbyś,parę słów wyjaśnienia na poparcie opinii.
Masz może takie u siebie albo ktoś ze znajomych Twoich ma?
nie mam u siebie, ale widzialem jak to wyglada po kilku miesiacach.
panele na laczeniach krusza sie, sa latwe do zarysowania, na stykach panele " wybrzuszaja sie", kolega nie mial kasy i kupil panele po roku z okladem klnie jak szewc, powiedzial ze nigdy wiecej laminat. w moim odczuciu panele sa zimne, ale dla dzieci to swietna slizgawka i tylko one sa zadowolone. nie przecze ze sa dobre panele jakosciow, ale kosztuja ok.70-90 zl w tej cenie mazna miec drewno np. czeresnia za 50-60 zl + cyklinowanie, ulozenie, lakierowanie 30-40 zl = 80-100 zl za drewno mojm zdaniem lepiej doplacic pare groszy i miec drewno w domu
czmirek

anna99
18-03-2004, 08:18
W ten sposób to wszystko co tańsze to "be" i jak tak każdy chciałby do wszystkiego dopłacać - to nie wiem, czy połowa domów by powstała.
Panele dobrej jakości (laminowane, np. Classena) można kupić już za 40-50 zł. Uzytkowałam i sprawdzały sie znakomicie. Wiadomo, że nie są idealne (trochę głośne - pies!) i nie nadają sie pod obrotowe krzesło. Przez 6 lat nic mi sie nie wybrzuszyło ani wykruszyło. za to podlogę można mieć w jeden dzień i wnosić meble. Odpada cyklinowanie, lakierowanie (droga chemia). Nie można wszystkiego potępiać w czambuł.

18-03-2004, 08:21
W ten sposób to wszystko co tańsze to "be" i jak tak każdy chciałby do wszystkiego dopłacać - to nie wiem, czy połowa domów by powstała.
Panele dobrej jakości (laminowane, np. Classena) można kupić już za 40-50 zł. Uzytkowałam i sprawdzały sie znakomicie. Wiadomo, że nie są idealne (trochę głośne - pies!) i nie nadają sie pod obrotowe krzesło. Przez 6 lat nic mi sie nie wybrzuszyło ani wykruszyło. za to podlogę można mieć w jeden dzień i wnosić meble. Odpada cyklinowanie, lakierowanie (droga chemia). Nie można wszystkiego potępiać w czambuł.
do anna 99, kemat dotyczy paneli KRONO ja opisalem KRONO-POL ( mysle ze o takie chodzi autorowi postu ) a Ty piszesz o CLASSENI-e to juz inna bajka.

18-03-2004, 08:33
A czy ktoś zna/posiada Specfloor? Seria Queen.

anna99
18-03-2004, 08:38
w moim odczuciu panele sa zimne, ale dla dzieci to swietna slizgawka i tylko one sa zadowolone. nie przecze ze sa dobre panele jakosciow, ale kosztuja ok.70-90 zl w tej cenie mazna miec drewno np. czeresnia za 50-60 zl + cyklinowanie, ulozenie, lakierowanie 30-40 zl = 80-100 zl za drewno mojm zdaniem lepiej doplacic pare groszy i miec drewno w domu

Moja odpowiedź dotyczyła głównie tego podejścia - po co panele, lepiej dopłacić i mieć drewno - phi!!! :x

18-03-2004, 09:05
po co doplacac , mozna miec posadzki betonowe phi

anna99
18-03-2004, 09:22
Każda skrajność jest niedobra. Oby każdy umiał znaleźć "środek". Niekoniecznie złoty.

Rysiek S.
18-03-2004, 15:11
Ja to chcę kupić jak najtańsze. Są po 20-25 pln (także Classen). Czy to klasyczny szmelc?

18-03-2004, 15:17
a ja mam panele krono - tez klne jak szewc.Wybrzuszają sie , w miejscu rozkładania łóżka starte do mdf. Porażka.
teraz będzie mnie czekało więcej roboty i dodatkowy koszt bo i tak za jakiś czas trzeba to będzie zerwać w cholerę. A mają 3 lata.
Na gwarancję nawet nie patrzę bo zakładam że producent i tak znajdzie jakiś kruczek aby jej nie ponieść .

alice
18-03-2004, 18:32
Ja obecnie też mam panele Kronopola i nie polecam.Jak moi przedmówcy mam problemy z wybrzuszaniem i wypaczaniem na łączeniach.Dodatkowo po 2 latach użytkowania wyglądają jak przechodziły po nich tabuny ludzi przez kilka dobrych lat.
Mimo, że nie jest to temat o Classenie popieram Anne99 .We wcześniejszym mieszkaniu mieliśmy tej firmy i były super.Porównanie Classen a Kronopol jest jak niebo i ziemia :( .
Zdecydowanie odradzam ww firmę. :evil:
Kasia

dexter74
19-01-2011, 18:50
Oglądałem początkowo wizyalnie panele do pokoju ~20m2.

Spodobały mi się Krono 8271 Akacja Północna
Sprawdziłem cenę - niecałe 30 PLN za m2.

Hmmm, tanio, bo inne, którewpadły mi w oko (Arbiton) kosztowały ~100PLN za metr...

Warte są te tańsze?