PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dobrać kolory: drzwi, podłóg, okien, mebli...



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7

Aleksandryta
18-06-2012, 16:51
No to wpisz do Google i pokaż na forum zdjęcia zebrano i dąbu magnackiego!!!!!Przepraszam bardzo, ja mam szukać w internecie Twoich kolorów!!!!!!

Miśka76
19-06-2012, 19:08
Aleksandryta jaja sobie robisz wystarczy wpisać w google zebrano i juz wiadomo co to jest .
Dąb magnacki po prostu niech pędzie dąb ( panele ).

Nie chcę być złośliwa, ale szukam w googlach koloru mebli i nie mogę znaleźć, więc niestety nie moge póki co doradzić, z jakim kolorem ścian połączyć. Same panele taki sobie. Z takich klasycznych wolałabym już Dąb Stary Francuski.

milady
19-06-2012, 23:58
Mam kolejną prośbę o radę- musimy w tym tygodniu zamówić szafę wnękową do przedpokoju. Przejrzałam masę zdjęć i nie wiem jaką szafę zrobić :(
Szafa jest we wnęce po lewej stronie od drzwi, myślałam o białym i czarnym lacobelu, a na ścianie na przeciwko lustro duże, ale nas na lacobel nie stać. Poza tym nie wiem czy do tych delikatnie szarych ścian to będzie pasować??? A moze lepiej lustrzane drzwi szafy (choć już niemodne?)
Dla przypomnienia:
ściany delikatnie szare light grey beckers
http://images40.fotosik.pl/1650/e54ace629daa262a.jpg (http://www.fotosik.pl)
podłoga dąb tasmański http://images46.fotosik.pl/1614/45d65f929b5f4021.jpg (http://www.fotosik.pl)
drzwi wewnętrzne białe http://images42.fotosik.pl/444/67d7b2cbbc28a264.jpg (http://www.fotosik.pl)

Już się pogubiłam :(

joliska
20-06-2012, 19:53
W moim przedpokoju mam: dąb tasmański na podłodze, szarość na ścianach, białe drzwi i .... szafę z lustrzanymi drzwiami :)

Miśka76
20-06-2012, 20:52
Ja też mam szafę z (jednymi) lustrzanymi drzwiami :) A ścianę w kolorze który w dobre dni ma lawendowo-szarawy odcień, a w złe majtkowy róż :)

milady
21-06-2012, 17:26
Miśka76, to jest szafa tylko z jednymi drzwiami? jakie masz drugie skrzydło i jeśli lustro, to co dać na drugą, przeciwległą ścianę???

joliska
21-06-2012, 17:29
Milady, jeśli szafa nie ma drzwi przesuwnych tylko uchylne, może mieć jedno skrzydło :D
Na drugą ścianę: w tym momencie nic, poczekaj, pomieszkaj, poobserwuj... Nie wiemy poza tym, jaki szeroki masz przedpokój, jaka duża jest ściana naprzeciw planowanej szafy itd.

milady
21-06-2012, 17:51
szafa jest długa na prawie dwa metry, więc drzwi będą przesuwne...Ciągle jeszcze rozważam lacobel, ale Twoje, Joliśko, wnętrze, bardzo mnie przekonuje :) Dzisiaj byliśmy wybierać drzwi, oj nerwy były, ponieważ nie do końca mogliśmy wybrać tę samą wersję... Porta Koncepta A.9 czy C.6???Dodam, ze kotyarz jest ciemny, a do tego drzwi od pokojów będą zamykane na co dzień, więc pewnie im więcej szybek tym lepiej... Dziewczyny, któr drzwi byśie wybrały??? Stanęło na białych oczywiście :D
http://images37.fotosik.pl/1624/b219ef21cde6dfe3.jpg (http://www.fotosik.pl) koncept A.9
http://images40.fotosik.pl/1655/4af14adadea7a2d5.jpg (http://www.fotosik.pl) koncept C.6

joliska
21-06-2012, 17:54
Szyby mleczne? Pierwszy model bardzo fajny, ale skoro boisz się, że będzie ciemno, weź drugi ;)

milady
21-06-2012, 18:19
No własnie, mnie też bardziej podoba się model pierwszy, ale rozważamy czy nie będzie zbyt ciemno... Szyby mleczne. Czas mamy do poniedziałku ;)

Semira_
24-06-2012, 13:47
Witam. Mam pytanie odnośnie doboru kolorów podłogi i reszty :) Wymyśliłam sobie podłogę w panelu balterio dąb imprerial ale nie potrafie dobrać do tego drzwi i schodów na zasadzie podobieństwa. Podłoga jest wybielona i słoje są jasne a nie tak jak w przypadku naturalnego dębu ciemne. Muszę wybrać drzwi i schody w ciemniejszym kolorze. I mój dylemat: czy myślicie że schody i drzwi w orzechu amerykańskim będą pasować do tej podłogi

http://images35.fotosik.pl/1481/df25033523f0a635gen.jpg

Aleksandryta
24-06-2012, 22:27
Nie będa pasować.
Drzwi białe. Schody debowe olejowane na biało.

Maciejka2
26-06-2012, 14:41
Też stawiam na białe drzwi do tej podłogi.

kaska62
27-06-2012, 13:18
Witam!
Mam pytanie.Zamierzam w salonie (szeroki 6,3 długi 5) dać panele drewnopodobne.Salon dobrze oświetlony drzwiami tarasowymi i oknem.Jedna ściana w cegle ( takiej jak na zdjęciu u Nemi http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168028-Wyka%C5%84czamy-si%C4%99-i-nasze-male%C5%84kie-eM/page7 ).Stolarka okienna i drzwiowa w kolorach mahoń lub kasztan. Tapicerka w szarościach,ściany też. Klatka schodowa podobna jak u Tity6 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?49211-CEG%C5%81A-we-wn%C4%99trzach-inspiracje-realizacje-problemy-opinie-impregnacja-rodzaje/page65. No i teraz nie wiem, jakie panele dać aby pasowały do tego wszystkiego - jakiś dąb - nie ciemny. Panele w brąz czy szary? Co z holem ( tam dobrze byłoby płytki). I jeszcze mają pasować do schodów. Wiem trochę to chaotyczne, ale błagam o poradę.

Miśka76
27-06-2012, 19:24
Miśka76, to jest szafa tylko z jednymi drzwiami? jakie masz drugie skrzydło i jeśli lustro, to co dać na drugą, przeciwległą ścianę???

Szafa jest trzydrzwiowa i drzwi srodkowe są z lustrem. Na przeciwległej scianie nie ma nic, bo stoi przy niej łóżko. Teraz czasami żałuję, że nie pomalowałam jej na ciemny, intensywny fiolet, żeby tak troszkę ożywić pokój. Ale moja przyjaciółka architektka poradziła, zebym dorzuciła ciut takiej limonkowej zieleni i ma starczyć :)

milady
04-07-2012, 21:30
Po wielu testach, które odbyliśmy w sklepie z drzwiami ;) stanęło jednak na drzwiach z większymi szybkami, żeby wpadało więcej światła (choć niewątpliwie te z wąskimi szybkami są zdecydowanie ładniejsze....) mam nadzieję, że mimo wszystko i tak będzie w miarę ładnie...
teraz natomiast mamy zagwostkę z szafami- jaką dać "ramkę": do szafy?? Chodzi o dosłownie kilka cm od dołu (lustro ma wysokośc 255cm i kilku nam braknie)- pod kolor listew i drzwi- białe, czy pod kolor podłogi??? Joliśko, wzorze mój, z jakiego koloru płyty masz ramkę??? Czy w ogóle ją masz??? Patrzę na zdjęcia i nie wiem- mój mąż twierdzi, ze białą :D

joliska
05-07-2012, 05:49
Odpisałam na PW, ale i tu napiszę: korpus, więc i ramkę jak ją nazywacie (choć to raczej cokół, bo ramka otacza samo lustro i jest szczotkowana), mam białe :yes:

milady
16-07-2012, 19:26
Jeszcze raz proszę o radę., Chcemy ukryć pralkę za drzwiami wnękowymi, łamanymi- pomóżcie dobrać odpowiednie drzwi...Ściany- delikatnie szare- beecker's light grey, podłoga- dąb tasmański balterio- drzwi białe bezprzylgowe Porta z szerszymi szybkami (zebrane na poprzedniej stronie)- jakie zrobić łamane drzwi do wnęki? Myslimy o białym lacobelu z czarnym paskiem pośrodku...

allynowa
20-07-2012, 22:09
Witam,

planuję aneks kuchenny w salonie.
Fronty szafek białe (DRE folia PVC Biała F3), korpusy oraz blat orzechowe (Kronospan Orzech Lyon D9614), między szafkami górnymi i dolnymi ciemny, ziemisty dekor (Vulcano szare Egger F402). Do tego w tej części pokoju ściany w kolorze bardzo jasnego popielu (np. białe żagle Duluxa). I wreszcie podłoga, na którą nie mam pomysłu.
W części salonowej będą jasne panele (dokładniej Klon stary Krono Original), do aneksu planuję gres podłogowy. Byłabym ogromnie wdzięczna za podpowiedzi i sugestie dotyczące kolorystyki. Beże, szarości, a może zupełnie coś innego...?
Dziękuję i pozdrawiam,
O.

joliska
21-07-2012, 06:07
Allynowa, zbyt dużo kolorów planujesz do jednego - było nie było - wnętrza :( To będzie zgrzytać :( Nie wymieniłaś jeszcze planowanych kolorów mebli w salonie i nie napisałaś nic o stolarce okienno-drzwiowej, a to też ma znaczenie...

allynowa
21-07-2012, 08:24
Joliska - powiesz coś więcej?
Do tego pomieszczenia drzwi nie będzie. A okna zostają, jakie są - zwyczajne, białe "plastiki".

joliska
21-07-2012, 10:05
A odpowiedzi na pytanie o kolory mebli??? Przecież to też ma znaczenie... W jednym pomieszczeniu masz mieć 2 kolory bazowe + 2 kolory w dodatkach - MAKSYMALNIE...
1. Podłoga moim zdaniem powinna być jednakowa lub wyraźnie skontrastowana
2. Meble kuchenne i salonowe powinny powtarzać swoje kolory - więc u Ciebie albo białe, albo orzechowe, a te na klonowej podłodze będą wyglądać kiepsko...
3. Dodatki powinny być w tym samym kolorze

Wybrałaś industrializujący dekor (wtf, płyta meblowa?), co może nie zagrać z klasycznym, wyraźnie usłojonym orzechem dolnych szafek... Czy masz świadomość, że orzech na frontach i orzech na blacie najpewniej będą dwoma różnymi orzechami?

Aneks to część salonu, więc obie części muszą być spójne - wspólna ściana okalająca nie wystarczy :no:

gorzowianka
22-07-2012, 17:52
witajcie

jutro muszę zamówić podłogę do części dziennej. Zdecydowałam się na kafle 60x60, w satynie, bez chropowatej powierzchni, gładkie, ale nie błyszczące. Tylko jasne czy ciemne?
Mam wielkie białe okna ze szprosami poziomymi, planuję białe drzwi wewnętrzne, schody klasyczne z białymi tralkami i orzechowymi stopnicami, kolor na ścianie jednolity - jakaś przyjemna oliwka, ciemny beż - ciepłe w każdym razie. Chcę żeby moje wnętrze było przytulne, ciepłe, zapraszające.
Chciałabym nie musieć szorowac jasnych fug!!! Dlatego rozważam ciemne kafle Paradyż Nomad ochra oraz piaskowe włoskie, ktorych nazwy nie mam, bo jest na budowie. Pomóżcie proszę!

joliska
22-07-2012, 18:34
Nie doradzę, gres znoszę tylko w kuchni, łazience i przedpokoju... W żaden sposób nie kojarzą mi się z przytulnym wnętrzem :(

gorzowianka
22-07-2012, 21:54
joliska, jak się nie ma co się lubi, to się lubi to co ma - mam ogrzewanie pogłogowe na całej powierzchni domu, psy, koty, dzieci znoszące wszystkie brudy świata do domu, bez przerwy chodzę w szpilkach - no deski mi tu nie pasują nijak. W związku z tym, poszukuję czegoś co mimo bycia gresem, będzie przytulne ;)

Aleksandryta
22-07-2012, 22:25
jak czytam: ciepłe, przytulne to cisnienie mi sie podnosi ;) oczywiście przytulne ;)

gorzowianka
22-07-2012, 22:38
chyba nie zrozumiałam :confused:

wyposaza*
23-07-2012, 01:40
witajcie

jutro muszę zamówić podłogę do części dziennej. Zdecydowałam się na kafle 60x60, w satynie, bez chropowatej powierzchni, gładkie, ale nie błyszczące. Tylko jasne czy ciemne?
Mam wielkie białe okna ze szprosami poziomymi, planuję białe drzwi wewnętrzne, schody klasyczne z białymi tralkami i orzechowymi stopnicami, kolor na ścianie jednolity - jakaś przyjemna oliwka, ciemny beż - ciepłe w każdym razie. Chcę żeby moje wnętrze było przytulne, ciepłe, zapraszające.
Chciałabym nie musieć szorowac jasnych fug!!! Dlatego rozważam ciemne kafle Paradyż Nomad ochra oraz piaskowe włoskie, ktorych nazwy nie mam, bo jest na budowie. Pomóżcie proszę!

Z doświadczenia powiem Ci, że na jasnym będzie mniej widać brud niż na ciemnym, no i jasne powinno wyglądać bardziej przytulnie, czyli tak jak chcesz żeby wyglądało, ale jeśli jednak bardziej Ci się podoba ciemna podłoga, to zrób wszystko według swojej wizji i nie słuchaj porad innych, żebyś później nie żałowała :)

w**owe
23-07-2012, 17:07
Ale na ogrzewanie możesz położyć panele drewniane i będzie ładnie, przytulnie i na pewno cieplej :)

Aleksandryta
24-07-2012, 16:18
Ale na ogrzewanie możesz położyć panele drewniane i będzie ładnie, przytulnie i na pewno cieplej :)

i zapraszajaco :)

gorzowianka
29-07-2012, 22:37
niby elita, a komentarze bez sensu i uszczypliwe
milczenie złotem ponoć...

panele drewniane się nie nadają według nie - rysują się bardzo, nie dla mnie.
Zamówiłam już płytki, dziękuję za pomoc.

Wiosenna1
30-07-2012, 15:28
Jak w temacie mam dylemat, mam okna w kolorze złoty dąb, planuję drzwi zewnętrzne w tym także kolorze, podłoga w salonie jasny dąb - drewno (lub panele jak zabraknie $) schody -stopnice dębowe -naturalny -mat, w przedpokoju, kuchni + jadalni gres w szarym kolorze (masto paradyż lub signum ng) i nie wiem jakie dobrać drzwi wewnętrzne, podobają mi się bardzo drzwi Vasco, i z opinii na forum wnioskuję że są dobre (jakość-cena) jednak w wybranym modelu jest tylko mahoń lub orzech lub bardzo jasny dąb (nijak się ma do złotego dębu okien). Meble kuchenne planuję białe lakierowane fronty + fornirowane fronty w orzechu amerykańskim z bardzo wyrażnym usłojeniem, będą sąsiadować z drzwiami i oknem, kolory ścian to biel (kuchnia, jadalnia) i jasny szary (przedpokój, klatka schodowa).
Proszę o podpowiedź czy wybrać z pośród tych dwóch ciemnych kolorów czy drzwi zrobić jasne i jakie listwy zastosować , bardzo podobają mi się jadnakowe w całym domu w kolorze drzwi. Ufff....

Karollkaa12
31-07-2012, 09:50
joliska, jak się nie ma co się lubi, to się lubi to co ma - mam ogrzewanie pogłogowe na całej powierzchni domu, psy, koty, dzieci znoszące wszystkie brudy świata do domu, bez przerwy chodzę w szpilkach - no deski mi tu nie pasują nijak. W związku z tym, poszukuję czegoś co mimo bycia gresem, będzie przytulne ;)

Gorzowianka, mimo tego ze zamówiłaś już płytki, to myślę że zdjęcie pokazuje dokładnie to, czego szukałaś :128400
Zimna, niebrudząca podłoga, a jednocześnie ten projekt robi super przytulne wrażenie. Ja zaczynam poważnie myśleć nad właśnie taką alternatywą. Daj znać, jak sprawują się płytki!

joliska
31-07-2012, 11:24
Okropne to jest :sick:

kar_rinka
31-07-2012, 12:40
przychylam się do stwierdzenia, że na jasnym mniej widac kurz!!! mam w salonie ciemne panele na podłodze i ciągle muszę przy nich zasuwać...:mad:
płytki są dla mnie zbyt ascetyczne i zimne - jakie by nie byly

jeden lubi jak mu cyganie grają a drugi jak mu nogi śmierdzą - nie dogodzisz :)

misiakówna
31-07-2012, 14:06
Witajcie z tymi kolorami.....U mnie właśnie wylewki i czas podjąć decyzje co do koloru podłóg drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Jedyne co jest pewne to okna złoty dąb. Dom kupowaliśmy już z oknami, sama wybrałabym białe i wtedy nie byłoby problemu. Jeśli chodzi o podłogi do kuchni , wiatrołapu i holu gres bialutki imitujący delikatny marmur Opoczno lazio bianco 60x60. Salon myślałam o białym Quick stepie Wenge białe seria perspective UL1300, albo dąb bielony olejowany z tej samej serii. Mam możliwość kupna finish parkietu w kolorze dąb jasny ale troszke obawiam sie drewna a wszędzie mam podłogówkę. I teraz jaki kolor drzwi? Czy na podłogach dąb w połączeniu z białymi kaflami czy białe wenge z białymi kaflami? Jakie listwy przypodłogowe? Ten złoty dąb mi szyki psuje co począć Ratujcie

yecath
01-08-2012, 10:55
Ja się również podepnę z kolorami... Mam dylematy co do kuchni i salonu.
1. Kuchnia - białe meble lidingo z Ikea+blat najprawdpodobniej drewniany, jedna ściana z czerwonej cegły, reszta ścian - pomalowana farbą (jasnoszary, jasna oliwka, jasny beż, coś z palety pasteli?), podłoga: ? (kocham drewno, ale na dechy na podłodze w kuchni raczej się nie zdecydujemy), sufit - chcielibyśmy drewniany (jasne drewno przetarte na biało). Największym dylematem jest dla mnie podłoga - myśleliśmy o płytkach z serii Paradyż My Way (a'la drewnianych), ale to już chyba za dużo tego drewna będzie i będzie się gryzło... Okna mamy białe. Jak myślicie, jaką podłogę najlepiej zrobić przy białych meblach, drewnianym blacie i drewnianym suficie?

2. Salon - ma 27m2, okna białe. 3 ściany mają ogrzewanie ścienne i tynk gliniany, który będzie pomalowany farbą w leciutkim pastelowym kolorze (coś jak wyżej), na podłodze średniojasne dechy albo parkiet, sufit z belkami stropowymi drewniany, jasnodrewniany kolor albo bielony jak w kuchni.

Co o tym myślicie? Co warto zmienić? Jakieś propozycje, sugestie? Uwielbiamy drewno, ale nie chcemy też przesadzić - wszystko jednak musi się ze sobą ładnie komponowac...

ewa72_krakow
07-08-2012, 21:13
A ja zakochalam sie w plytkach imitujacych drewno np. paradyz - i takie bede miec w domu. Mialam do czynienia z drewnianymi podlogami (trzy rozne mieszkania) bardzo dlugo - katastrofa, jezeli chodzi o utrzymanie czystosci, i wyglad po latach itp. - dlatego nigdy wiecej.
Mysle, ze Gorzowianka juz sie nie pochwali swoja podloga, po tym jak zostala potraktowana....

_gosia_
09-08-2012, 08:04
Witam Wszystkich serdecznie;)
forum czytam od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz postanowiłam się zarejestrować.
Piszecie bardzo dobre porady, z których niejednokrotnie już skorzystałam;) dlatego mam prośbę o pomoc w wyborze kolorów do naszego domku.
Chodzi o salon z kuchnią i jadalnią.
Rzut:
http://www.z500.pl/thumb.php?src=res%2Frzuty%2FZ104%2FZ104_rzut1.png&size=530

Cały dom chcemy utrzymać w stylu raczej nowoczesnym, aczkolwiek czasami klasycznym;).

Kuchnia zamówiona szara - dolne szafki ciemne, górne popielate, blat szary w "mazie" ;)
i w kuchni chciałabym zielone ściany i dodatki
http://www.budowlanematerialy.pl/images/towary/002113/akrylit_W_zielone_wzgorze.jpg

do tego jest kominek - i obudowa z marmuru w kolorze jasnego beżu lub szarości - no właśnie jaki wybrać?

Proszę o poradę na jaki kolor pomalować resztę ścian - nie chciałabym malować wszystkiego na szaro...

Wydaje mi się, że nic już do siebie nie pasuje;(

misiakówna
09-08-2012, 16:27
Może przypomnę się nieśmiało....Proszę o rade w kwestii kolorów. Czas nagli a nie wiem jaką decyzję podjąć

lidkaf2
16-08-2012, 13:16
Witam, Właśnie zmieniam drzwi w mieszkaniu i mam problem z kolorem. Ponieważ mieszkanie jest małe, chciałabym kolor jasny np. dąb, akacja, ale meble są w kolorze olcha, a co najważniejsze szafa wnękowa w przedpokoju jest w kolorze olcha i nie wiem jak by to wyglądało razem: drzwi jasne, a cały bok przedpokoju i pokój w olsze. Podłoga co prawda tez jest jasna - dąb. Co radzicie, dobrać drzwi pod meble czy mogą być w innej kolorystyce? Zaznaczam, że mieszkanie jest małe więc to wszysko będzie na kupie obok siebie (jedne drzwi będą przechodnie z pokoju do pokoju)

Anna Pepa
19-08-2012, 12:17
Mam wielką prośbę o pomoc w dobraniu koloru drzwi wewnętrznych - przerasta mnie temat zgrania kolorystyki w domu - robota stoi a czasu brakuje (budynek musimy odebrać 30 września). Jaki kolor drzwi będzie pasował? Trepy na schodach będą jasne (jesion), płytki są beżowe (arkesia bege). Na zdj. centralnie drzwi do łazienki (z małym okienkiem)

joliska
19-08-2012, 16:06
Białe pełne :D

Aleksandryta
19-08-2012, 18:03
biale

Anna Pepa
19-08-2012, 19:04
Na początku brałam ten kolor pod uwagę, zniechęciły mnie jednak negatywne opinie znajomych - a brudzą się, żółkną - ciekawe jak jest naprawdę, czy białe drzwi sa niepraktyczne?

joliska
19-08-2012, 19:19
Nie słuchaj głupot :D

Anna Pepa
19-08-2012, 20:19
Robilam nawet wizualkę z różnymi kolorami - niewiele kolorów pasowało - małżonek obstawał przy wenge, ale strasznie by sie odcinały.

joliska
20-08-2012, 07:20
NIE!!!!!!!!!!!!! Macie piękną, klasyczną, jasną bazę - tylko jasne drzwi bez udziwnień!

luczi
20-08-2012, 10:52
Dzień Dobry, jestem tu po raz pierwszy i proszę o podpowiedź:
Urządzam piętro domu, w którym mam zamieszkać:
Okna - biały plastik
Schody łączące z parterem - drewniane - naturalny dąb
Na górze jest już łazienka - płytki Opoczno zebrano krem i brąz.
Drzwi wewnętrzne będą robione w tym samychm zakładzie co schody. Układanie podłóg i zamówienie drzwi to obecny etap, jednak nie wiem zupełnie jak je powinnam dobrać kolorystycznie.
Dodam, ze na górze jest 3 sypialnie i łazienka.
Przedpokój i kaltka schodowa są otwarte na parter więc planuję żeby kolor ścian zachować ten sam co na dole tj. ecru.
Proszę o poradę jak dobrać kolor podłóg i drzwi. Czy podłogi powinny być w kolorze schodów, a drzwi ciemne, czy drzwi w kolorze schodów i podłogi także, czy jakieś inne rozwiązanie, co z kolorami ścian w sypialniach?
Z góry dziękluję za pomoc.

w**owe
20-08-2012, 15:50
W obu przypadkach polecam dobieranie drzwi do podłogi. Jeżeli podłoga jest drewniana i meble też będą prawdopodobnie drewniane to najlepiej wybrać białe lakierowane proste drzwi.

Marysia2
20-08-2012, 21:23
Mam wielką prośbę o pomoc w dobraniu koloru drzwi wewnętrznych - przerasta mnie temat zgrania kolorystyki w domu - robota stoi a czasu brakuje (budynek musimy odebrać 30 września). Jaki kolor drzwi będzie pasował? Trepy na schodach będą jasne (jesion), płytki są beżowe (arkesia bege). Na zdj. centralnie drzwi do łazienki (z małym okienkiem)

Ja też za bielą :) Nie, nie wenge... będzie smutno i drzwiowo-dominująco. Bardzo ładna kompozycja Wam się udała!

Anna Pepa
21-08-2012, 19:13
Ja też za bielą :) Nie, nie wenge... będzie smutno i drzwiowo-dominująco. Bardzo ładna kompozycja Wam się udała!

:-)
Strasznie bałam się tego, że wyjdzie "wiejsko - czarodziejsko". Z uwagi na to, że nie potrafię dobierać kolorów postanowiłam wszysto zrobic w bieli i "rzygliwych beżach" (tak kolor beżowy określa moja 8 letnia córka). Ech dziewczyny żebyście zobaczyły moja łazienkę w starym mieszkaniu mojego projektu - do dziś sie wstydzę.

w**owe
30-08-2012, 13:20
No i bardzo dobrze, że białe. Jednak wiesz drzwi nie powinny być dominującym elementem wnętrza lepiej postawić na fajną drewniana podłogę.

jungla
03-09-2012, 20:02
Witam wszystkich, mam problem z doborem koloru drzwi,paneli podłogowych i gresu do mojego pokoju. Pokój jest koloru czerwonego, na jednej ścianie jest zabudowa TV na której jest kamieni dekoracyjny koloru grafitowego, gres chcę położyć przed tą zabudową, tak jak robi się przy kominkach.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21e5af3ecbd913c1.html

Aleksandryta
05-09-2012, 04:11
To dobierasz panele, drzwi i gres do koloru sciany!!!!!!! dzizas!!!!! Nie lepiej ten okropny kolor sciany zlikwidowac i od razu bedzie lepiej z doborem reszty. Na pewno gres w kolorze tej zabudowy ołtarzowej dla ukochanego TV.

Miśka76
12-09-2012, 09:18
:-)
Strasznie bałam się tego, że wyjdzie "wiejsko - czarodziejsko". Z uwagi na to, że nie potrafię dobierać kolorów postanowiłam wszysto zrobic w bieli i "rzygliwych beżach" (tak kolor beżowy określa moja 8 letnia córka). Ech dziewczyny żebyście zobaczyły moja łazienkę w starym mieszkaniu mojego projektu - do dziś sie wstydzę.

Białe drzwi wcale się specjalnie nie brudzą i nie zółkną, u mnie w mieszkaniu są same białe, więc wiem, co mówię ;) Co innego sciany - jeśli masz w domu zwierzynę, ale to zupełnie inna historia...

Miśka76
12-09-2012, 09:21
Witam wszystkich, mam problem z doborem koloru drzwi,paneli podłogowych i gresu do mojego pokoju. Pokój jest koloru czerwonego, na jednej ścianie jest zabudowa TV na której jest kamieni dekoracyjny koloru grafitowego, gres chcę położyć przed tą zabudową, tak jak robi się przy kominkach.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21e5af3ecbd913c1.html

Jeśli dobrze widzę, te kamienie są w takim odcieniu zimnego ciemnego brązu. PAsowałby do nich stąd http://www.mardom-sp.pl/produkty/p/1/81/ dąb wiktoriański albo - jaśniejszy - pustelnika. Nie mogę podać bezpośrednich linków do paneli, bo mają dziwacznie małe te obrazki.
Natomiast faktycznie z tą czerwienią może się pokój wydawać nieco przytłaczajacy.

Marysia2
16-09-2012, 11:27
Witam wszystkich, mam problem z doborem koloru drzwi,paneli podłogowych i gresu do mojego pokoju. Pokój jest koloru czerwonego, na jednej ścianie jest zabudowa TV na której jest kamieni dekoracyjny koloru grafitowego, gres chcę położyć przed tą zabudową, tak jak robi się przy kominkach.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21e5af3ecbd913c1.html

Może Ci się szybko znudzić... stonuj ścianę, będzie o niebo lepiej. Mniej = więcej.

anna_am
24-09-2012, 14:47
NIE!!!!!!!!!!!!! Macie piękną, klasyczną, jasną bazę - tylko jasne drzwi bez udziwnień!


Ładne wnętrze - tez uważam, że ciemne drzwi nie będą dobre. Tym bardziej, że listwy podłogowe są w jasnym kolorze. Za bardzo przytłumią wnętrze.

owp
25-09-2012, 08:07
Witam, a co myślicie o parkiecie dębowym olejowanym plus ciemne drzwi dębowe (w kolorze orzech), na dole są 3 drzwi tylko, do gabinetu i wiatrołapu chciałem maksymalnie przeszkolone, a do łazienki pół na pół. Kuchnia połączona z salonem, meble kuchenne też chciałem ciemne, okna mam orzech. Piszecie, że ciemne przytłaczają, ale u mnie z salonu widać tylko jedne z tych drzwi, chodzi mi o sam pomysł ciemnych drzwi do dębowego parkietu (w naturalnym kolorze), może ktoś z Was ma i może podesłać zdjęcie?
Wiem, że panuje teraz moda na biel i jasne kolory, ale ja lubię ciemne... :)
Na poddaszu zaś chciałbym lżejsze tonacje - myślałem o drzwiach 'brązowawych', jaśniejszych od parkietu i bez przeszkleń (tylko łazienka).
Czy 2 różne style na parterze i poddaszu będą się gryzły?

Miśka76
29-09-2012, 19:36
Moi teściowie też chcieli robić na górze i na dole ten sam kolor drzwi, bo "tak się robi", ale dla mnie to był głupi pomysł. Ostatecznie udało się ich przekonać, ze na dole ciemne podłogi, okna i ciemne drzwi, a na górze jasne panele i jasne drzwi. Od początku dół miał być tak "ciężej" urządzony, drewniane solidne meble itp, na górze zaś dużo bieli, coś w oscieniu sosny itp. Więc odpowiadając na Twoje pytanie - nie muszą być takie same i nie muszą być baiłe. Zależy, jaka jest wizja całości.

zielona_pz
02-10-2012, 13:12
Witam :) Podpinam się do istniejącego tematu, żeby nie robić zamieszania.. Mamy małe mieszkanie, 39 metrów i szykujemy się do remontu dużego pokoju i sypialni oraz korytarza. O ile w sypialni nie mam problemu z zaplanowaniem przestrzeni (kanapa zajmie 2/3 pokoju :cool:) o tyle jeśli chodzi o salon, to gryzę się z kolorami. Jest mnóstwo rzeczy, które mi się podoba, jednak najczęściej okazuje się, że nie pasuje do kompletnie do niczego.

Do rzeczy.

Na początku ważna informacja: mieszkanie jest dość ciemne, parter z balkonem piętro wyżej, więc zależy nam na rozjaśnieniu mieszkania.

Poniżej wklejam zdjęcie układu mieszkania. W obu pokojach kładziemy panele, a w korytarzu płytki (jeszcze nie wiemy jakie).

139712

139710


Panele - Egger - Dąb Skandynawski, AC5 - 49zł/m2 to nie jakoś podejrzanie mało??



Problem nr 1 - jak dobrać do tego farby? Na pewno chcemy coś neutralnego - beże lub szarości, lub coś pomiędzy. Ale przy szarościach boimy się, że będzie za szaro, a z beżami - hmm.. czy beż nie będzie się gryzł z szarością na podłodze?

Problem nr 2 - meble. W tak małym mieszkaniu ciężko jest się pomieścić, od tygodnia wynosimy rzeczy z domu workami, ale bez dużej szafy w salonie się nie obędzie. Po obejrzeniu setek szaf, narożników i komódek, wybór padł na szafę z delikatną wstawką "dąb sonoma" (korpus też dąb sonoma, a może lepiej biały, jak na zdjęciu?). Szafa na zdjęciu ma 150cm, ta nasza będzie miała 250cm więc będzie zdecydowanie większa.

139711

Do tego wybraliśmy witrynkę, szafkę pod TV i ławę - białe, ze wstawkami dąb truflowy (Nie ma możliwości zrobienia ich w tym samym odcieniu, już pytaliśmy, ale odcienie ogólnie się nie gryzą).

http://i95.photobucket.com/albums/l153/xcapturedmemories/mieszkanie/th_witrtrv.jpg (http://s95.photobucket.com/albums/l153/xcapturedmemories/mieszkanie/?action=view&current=witrtrv.jpg)

Narożnik - jak na zdjeciu, bądź wersja troche węższa (na zewnątrz obicia białe lub kremowe - eko skóra & poduszki: szare lub kawa - tak, jak zaznaczone na zdjęciu).

139708

139709



Na stół kompletnie nie mamy jeszcze pomysłu, pewnie będzie biały.
Wiem, że trochę tego sporo, nie krzyczcie, ale jestem po prostu zielona w tych sprawach i nie mam tej wyobraźni przestrzennej, która powie mi: zwariowałaś, to do tego nie pasuje. Mam totalny mętlik w głowie, więc pytanie do Was - czy to co wybraliśmy do tej pory nie będzie się ze sobą jakoś strasznie gryzło? Panele/wstawki w meblach/narożnik? Co z farbą i płytkami na korytarz?

Wszystko będziemy ożywiać limonkowymi/zielonymi dodatkami :)
Wszelkie podpowiedzi i luźne pomysły mile widziane :)

Szczurek_86
15-10-2012, 13:02
tu znajdziecie ciekawy artykuł http://www.16ton.pl/budownictwo/kolorowe-meble-kuchenne.html

czupiradelko
20-10-2012, 16:00
Pomocy!

Pogubiłam się bardzo w wykańczaniu naszego domku. Domek parter i poddasze użytkowe. Na parterze będą beże i brązy - okna orzech, beżowe płytki na całym parterze, meble (mało) też w orzechu. W tym samym kolorze drzwi wejściowe, więc i drzwi wewnętrzne planuje w orzechu. Gorzej z górą. Tu podłogi szare, meble planuje jaśniutkie, łazienka w bieli i... nijak mi nie pasują te drzwi w orzechu. Na moje nieszczęście nie pomyślałam, żeby na górze zrobić okna dwukolorowe, więc tam też są w orzechu. Co zrobić? Zmienić koncepcję podłóg (część już położona), czy dać białe drzwi u góry? Jak wykończyć schody? Planowałam też obłożyć je w orzechu. HELP!!!

w**owe
22-10-2012, 09:36
Czyli dominuje orzech a jakie masz drewno na podłodze na górze? Może trzeba to właśnie przełamać i do jasnej podłogi zrobić białe drzwi i białe listwy.

czupiradelko
26-10-2012, 10:01
Otóż na podłodze na górze mam: korytarz szary gres, a w pokojach planuje panele Quick-Step - Dąb stary jasno-szary - Classic. O takie:

144301

Na korytarzu będzie barierka mleczne szkło plus aluminium z elementami drewna (orzech) schody będą też odłożone drewnem w kolorze orzecha. I jak to zebrać. Zachciało mi się dołu w barwach ziemi (brązy i beże) i góry z szarymi podłogami. RATUNKU. Czy te okna w orzechu nie będą źle wyglądały z białymi drzwiami?

Iwa87
27-10-2012, 16:18
A czy ktoś ma pomalowany sufit w innym kolorze niż biały? I czy malowanie ścian i sufitu jednym kolorem nie pomniejszy pokoju?

Invado
29-10-2012, 09:09
Czyli dominuje orzech a jakie masz drewno na podłodze na górze? Może trzeba to właśnie przełamać i do jasnej podłogi zrobić białe drzwi i białe listwy.

wnetrzedomowe, zgadzamy się z Tobą - białe drzwi są dosyć uniwersalne, jeśli jeszcze połączymy je z białymi listwami, efekt końcowy powinien być zadowalający.

deresz
29-10-2012, 13:02
Najlepiej najpierw wypróbować próbki. Powinny być w większych sklepach wiem że teraz nawet kawałki tapet dają na zobaczenie czy pasuje.

Iwa87
29-10-2012, 19:32
wnetrzedomowe, zgadzamy się z Tobą - białe drzwi są dosyć uniwersalne, jeśli jeszcze połączymy je z białymi listwami, efekt końcowy powinien być zadowalający.

Widzę,że można tu skorzystać z fachowej porady Invado, to i ja bardzo proszę o pomoc:) Szukając dzisiaj paneli zobaczyłam te drzwi
http://www.drzwiipodlogi.vox.pl/kategorie/drzwi_i_skrzydla_drzwiowe,wewnetrzne/pw/skrzydlo_drzwiowe_szklane_amber,1335/
Czy przy dziecku w domu mogę się na nie spokojnie zdecydować - syn to niezły rozrabiaka.Teraz mamy wszędzie drzwi z płyty.

leniin
30-10-2012, 19:44
Witajcie

Potrzebuję porady. Mam okna w kolorze złoty dąb, schody również złoty dąb. Podłoga to Woodentic Beige.
Planujemy z żona drzwi wew w kolorze złoty dab ale teraz wydaje nam sie ze zaduzo tego bedzie i zastanawiamy sie aby moze zrobic drzwi w kolorze podłogi tzn beige.

Co wy na to?
Chetnie poznamy wasze opinie.

PS. Zdjecia dla ułatwienia

http://images44.fotosik.pl/470/89b83f2d4876f022m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=89b83f2d4876f022)

http://images35.fotosik.pl/1683/4994e94bc92b6a97m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4994e94bc92b6a97)

http://images39.fotosik.pl/1814/1f22ef842ab3d215m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1f22ef842ab3d215)

http://images42.fotosik.pl/643/8e91572296499341m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8e91572296499341)

http://images47.fotosik.pl/1613/191bd67c2890a3d2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=191bd67c2890a3d2)

Miśka76
05-11-2012, 15:57
Witajcie

Potrzebuję porady. Mam okna w kolorze złoty dąb, schody również złoty dąb. Podłoga to Woodentic Beige.
Planujemy z żona drzwi wew w kolorze złoty dab ale teraz wydaje nam sie ze zaduzo tego bedzie i zastanawiamy sie aby moze zrobic drzwi w kolorze podłogi tzn beige.

Co wy na to?
Chetnie poznamy wasze opinie.



Wszystko zależy, jak dużo tych drzwi będziecie mieć i jakie będą meble, bo na ten moment nie wydaje mi się, żeby był nadmiar złotego dębu. Chyba fajniej będzie, jak okna i drzwi będą do siebie pasować.

w**owe
06-11-2012, 08:09
Zdecydowanie do tego wnętrza polecam białe drzwi będą wyglądały lżej niż drewniane. Zobacz sobie w inspiracjach jak fajnie wygląda połączenie drewnianej podłogi z białymi drzwiami i do tego białe cokoły. http://www.barlinek.com.pl/galeria_inspiracji/inspiration,wszystkie-produkty,13,,.html

rocket
10-11-2012, 20:28
Witam :) Podpinam się do istniejącego tematu, żeby nie robić zamieszania.. Mamy małe mieszkanie, 39 metrów i szykujemy się do remontu dużego pokoju i sypialni oraz korytarza. O ile w sypialni nie mam problemu z zaplanowaniem przestrzeni (kanapa zajmie 2/3 pokoju :cool:) o tyle jeśli chodzi o salon, to gryzę się z kolorami. Jest mnóstwo rzeczy, które mi się podoba, jednak najczęściej okazuje się, że nie pasuje do kompletnie do niczego.

Do rzeczy.

Na początku ważna informacja: mieszkanie jest dość ciemne, parter z balkonem piętro wyżej, więc zależy nam na rozjaśnieniu mieszkania.

Poniżej wklejam zdjęcie układu mieszkania. W obu pokojach kładziemy panele, a w korytarzu płytki (jeszcze nie wiemy jakie).

139712

139710


Panele - Egger - Dąb Skandynawski, AC5 - 49zł/m2 to nie jakoś podejrzanie mało??



Problem nr 1 - jak dobrać do tego farby? Na pewno chcemy coś neutralnego - beże lub szarości, lub coś pomiędzy. Ale przy szarościach boimy się, że będzie za szaro, a z beżami - hmm.. czy beż nie będzie się gryzł z szarością na podłodze?

Problem nr 2 - meble. W tak małym mieszkaniu ciężko jest się pomieścić, od tygodnia wynosimy rzeczy z domu workami, ale bez dużej szafy w salonie się nie obędzie. Po obejrzeniu setek szaf, narożników i komódek, wybór padł na szafę z delikatną wstawką "dąb sonoma" (korpus też dąb sonoma, a może lepiej biały, jak na zdjęciu?). Szafa na zdjęciu ma 150cm, ta nasza będzie miała 250cm więc będzie zdecydowanie większa.

139711

Do tego wybraliśmy witrynkę, szafkę pod TV i ławę - białe, ze wstawkami dąb truflowy (Nie ma możliwości zrobienia ich w tym samym odcieniu, już pytaliśmy, ale odcienie ogólnie się nie gryzą).

http://i95.photobucket.com/albums/l153/xcapturedmemories/mieszkanie/th_witrtrv.jpg (http://s95.photobucket.com/albums/l153/xcapturedmemories/mieszkanie/?action=view¤t=witrtrv.jpg)

Narożnik - jak na zdjeciu, bądź wersja troche węższa (na zewnątrz obicia białe lub kremowe - eko skóra & poduszki: szare lub kawa - tak, jak zaznaczone na zdjęciu).

139708

139709



Na stół kompletnie nie mamy jeszcze pomysłu, pewnie będzie biały.
Wiem, że trochę tego sporo, nie krzyczcie, ale jestem po prostu zielona w tych sprawach i nie mam tej wyobraźni przestrzennej, która powie mi: zwariowałaś, to do tego nie pasuje. Mam totalny mętlik w głowie, więc pytanie do Was - czy to co wybraliśmy do tej pory nie będzie się ze sobą jakoś strasznie gryzło? Panele/wstawki w meblach/narożnik? Co z farbą i płytkami na korytarz?

Wszystko będziemy ożywiać limonkowymi/zielonymi dodatkami :)
Wszelkie podpowiedzi i luźne pomysły mile widziane :)


Moje pomysły odnośnie tego wnętrza są następujące:

1. Zastanowiłabym się nad układem mebli - jak dla mnie obecnie za dużo się dzieje. Nie wiem jakim budżetem Państwo dysponują, ale może warto zrezygnować z wolnostojących mebli na rzecz zabudowy na całe ścianie - tak jak na moim szkicu - pomieściłaby się tam szafa, regał, TV. Całość mogłaby być biała albo fornirowana.
147208

2. Jeśli chodzi o kolory to to, co Państwo wybrali, czyli jasny dąb/jesion (czyli można uznać za beż) na podłodze, szare ściany i biała zabudowa to ładny jasny zestaw, który można przełamać mocniejszymi akcentami turkusu i limonki albo np. żółci i czerni.

MariuszEko
12-11-2012, 08:01
Polecam wizytę [reklama -moderowano ]. Posiadamy naprawdę szeroką ofertę farb , tynków , gruntów , farb gruntujących , farb na elewacje,posiadamy także płynne tapety . Pomożemy w dobraniu koloru oraz dekoracji , można także skorzystać z darmowej pomocy projektantki :) Wykonujemy próbki , dzięki czemu będzie Pan wiedział na pomalowanej ścianie czy jest to kolor który Pan chce. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do współpracy :)

Invado
12-11-2012, 09:18
Widzę,że można tu skorzystać z fachowej porady Invado, to i ja bardzo proszę o pomoc:) Szukając dzisiaj paneli zobaczyłam te drzwi
http://www.drzwiipodlogi.vox.pl/kategorie/drzwi_i_skrzydla_drzwiowe,wewnetrzne/pw/skrzydlo_drzwiowe_szklane_amber,1335/
Czy przy dziecku w domu mogę się na nie spokojnie zdecydować - syn to niezły rozrabiaka.Teraz mamy wszędzie drzwi z płyty.

Iwa87, drzwi Amber są wykonane ze szkła hartowanego o grubości 8 mm. Nie ma przeciwwskazań do zastosowania tych drzwi nawet przy bardzo energicznych dzieciach. Jeżeli już doszłoby do zbicia szyby, co jest bardzo trudne, to rozsypie się ona na drobne kawałeczki o zaoblonych krawędziach, które raczej nie powinny zrobić krzywdy dziecku.

Summmer
13-11-2012, 19:36
Witam
Może i mnie pomożecie.
Jeszcze nie zaczęliśmy nic montować w mieszkaniu, ale wiele rzeczy już mamy zamówionych.
Już teraz wiem, że wiele rzeczy bym zmieniła, ale jest już za późno.

Chciałam Was prosić o pomoc w doborze deski do salonu z aneksem kuchennym.
Kuchnia będzie na dole w fornirze Oliwka Argento, na górze biała lakierowana.

148015

W aneksie kafle imitujące drewno bielone
148007
148009

Parapety mamy kamienne jasne, drzwi brak, jedynie ościeżnice w kolorze dąb bielony.

Jaki wybrać kolor desek w salonie? Kolory zimne czy ciepłe? Mieszkanie będzie utrzymano całościowo w dość jasnym surowym stylu z kolorowymi dodatkami.

Amelia25
18-11-2012, 20:13
Ja bym zrobiła kontrastowo, ale nie każdy lubi takie połączenia.

Robespierre
18-11-2012, 20:41
Iwa87, drzwi Amber są wykonane ze szkła hartowanego o grubości 8 mm. Nie ma przeciwwskazań do zastosowania tych drzwi nawet przy bardzo energicznych dzieciach. Jeżeli już doszłoby do zbicia szyby, co jest bardzo trudne, to rozsypie się ona na drobne kawałeczki o zaoblonych krawędziach, które raczej nie powinny zrobić krzywdy dziecku.

No z tym "zaobleniem" to nie przesadzajmy. Hartowane szkło pęka na kryształki ale mimo wszystko są one ostre i trzeba je ostrożnie zebrać. Małe dzieci na pewno pokaleczyłyby się tymi kryształkami więc nie wciskajmy kitu klientom że to jest super bezpieczne!

Invado
19-11-2012, 11:23
No z tym "zaobleniem" to nie przesadzajmy. Hartowane szkło pęka na kryształki ale mimo wszystko są one ostre i trzeba je ostrożnie zebrać. Małe dzieci na pewno pokaleczyłyby się tymi kryształkami więc nie wciskajmy kitu klientom że to jest super bezpieczne!

Szkło hartowane jest przede wszystkim kilkukrotnie odporniejsze na uderzenia niż szkło zwykłe niehartowane. O jego bezpieczeństwie decyduje także efekt rozpadania się na małe kawałki. Różnicę widać na zdjęciach.149328149329

Robespierre
19-11-2012, 19:17
Szkło hartowane jest przede wszystkim kilkukrotnie odporniejsze na uderzenia niż szkło zwykłe niehartowane. O jego bezpieczeństwie decyduje także efekt rozpadania się na małe kawałki. Różnicę widać na zdjęciach.149328149329


:)

Super focie...
Tylko nijak na żadnej nie widzę tych "zaobleń" o których pisaliście wcześniej...

alinaw
21-11-2012, 12:42
Witam. Mam pytanie bo juz zgłupiałam.
Najpierw pytanie o przedpokój. Mam tam grafitowy matowy gres i dwie pary drzwi w kolorze orzecha. Ściany są do przemalowania. Czy szafka na buty i wieszak w kolorze białym będzie pasować?

I pytanie o salon. Podłoga jest w kolorze orzech (panele), która łączy sie z płytkami w przedpokoju w kolorze grafitowym (poler). Okna mam białe, parapet w orzechu, schody widoczne z salonu tez orzech, drzwi orzech. W jakich kolorach meble będą pasować?

alinaw
22-11-2012, 07:40
postaram sie zrobic fotki i zamiescic

Kamcia87
22-11-2012, 08:23
I ja mam problem z kolorami ( tym bardziej, że większośc rzeczy jeszcze nie jest zainstalowanych ... i tak . Wchodząc do mieszkania mamy widok na 2 korytarze i salon, reszta pomieszczeń odzielona jest drzwiami. I tak drzwi wejściowe mamy w orzechu o takie:

http://www.nomi.pl/public/foto/058102.jpg

drzwi do pomieszczeń ( 2 pokoi i łazienki ) też są w orzechu.

Panele do korytarzy i salonu mamy o kolorze jesion bielony :

http://panele-sklepy.pl/user/images/JESION%20BIELONY3.jpg

w pokojach jest dąb rustykalny:
http://panele-sklepy.pl/user/images/DAB%20RUSTYKALNY.jpg

Listwy przypodłogowe w kolorze paneli są ... ściany będą:

-w korytarzu taka śmiatankowa biel ( kolor z duluxa o nazwie antyczny marmur ) i to zamierzam pokryc czymś np farbą z dekorala włoskie impresje z srebrnymi refleksami
- w salonie będzie też antyczny marmur i trochę fiołka alpejskiego
- w 1 pokoju antyczny marmur i korzeń kurkumy ( taki mocny zółto-pomarańczowy kolor)
- w 2 pokoju antyczny marmur i zielony

Problem tkwi w kolorystyce mebli do pokoju z ciemnymi panelami, do korytarza ( jakąs szafkę na buty planujemy i szafę dużą ) i do salonu ... pomożecie ...


I zastanawiam się czy dobierac płytki w łazience jakoś kolorystycznie do mieszkania, czy już nie patrzec na to i wybrac to co mi się podoba???

Iwa87
23-11-2012, 17:47
Iwa87, drzwi Amber są wykonane ze szkła hartowanego o grubości 8 mm. Nie ma przeciwwskazań do zastosowania tych drzwi nawet przy bardzo energicznych dzieciach. Jeżeli już doszłoby do zbicia szyby, co jest bardzo trudne, to rozsypie się ona na drobne kawałeczki o zaoblonych krawędziach, które raczej nie powinny zrobić krzywdy dziecku.

Bardzo dziękuję za informacje.Mąż uzyskał taką samą odpowiedź w Składach Vox u nas w Lesznie:) Zresztą dziecko rośnie i mam nadzieję, że jego kreatywność jakoś ukierunkuję w inne strony niż rozrabianie:)To najładniejsze drzwi jakie widziałam i trudno byłoby mi z nich zrezygnować.Nawet byliśmy w Poznaniu na rekonesansie, odwiedziliśmy masę sklepów z drzwiami , ale nic nas tak nie zauroczyło jak one.

Invado
23-11-2012, 22:18
Bardzo dziękuję za informacje.Mąż uzyskał taką samą odpowiedź w Składach Vox u nas w Lesznie:) Zresztą dziecko rośnie i mam nadzieję, że jego kreatywność jakoś ukierunkuję w inne strony niż rozrabianie:)To najładniejsze drzwi jakie widziałam i trudno byłoby mi z nich zrezygnować.Nawet byliśmy w Poznaniu na rekonesansie, odwiedziliśmy masę sklepów z drzwiami , ale nic nas tak nie zauroczyło jak one.

Cieszymy się i mamy nadzieję, że będą Wam dobrze służyły :)

Robespierre
26-11-2012, 09:35
Bardzo dziękuję za informacje.Mąż uzyskał taką samą odpowiedź w Składach Vox u nas w Lesznie:) Zresztą dziecko rośnie i mam nadzieję, że jego kreatywność jakoś ukierunkuję w inne strony niż rozrabianie:)To najładniejsze drzwi jakie widziałam i trudno byłoby mi z nich zrezygnować.Nawet byliśmy w Poznaniu na rekonesansie, odwiedziliśmy masę sklepów z drzwiami , ale nic nas tak nie zauroczyło jak one.

Przedstawiciel z VOX-a najwyraźniej też nie zna się na szkle hartowanym.

Szkło hartowane jest bardzo mocne ale jeśli się zbije podczas energicznych zabaw dzieci to mimo wszystko może stać się im krzywda.
Zbite szkło hartowane nadal jest niebezpieczne.

Niebezpieczne mogłyby być pozostałości w ramiaku który od strony klamki na pewno upadnie na ziemie i pytanie tylko czy na kogoś trafi czy nie...

Pozdrawiam i mimo wszystko odradzam konstrukcje z dużą ilością szkła w przypadku "energicznych" dzieci.

Po pierwsze jest to bardziej niebezpieczne, po drugie trudniejsze do utrzymania w czystości.

Pozdrawiam.

alinaw
26-11-2012, 16:22
Pisałam wczesniej posta z prośbą jak dobrać kolory i jak wogóle urządzić przedpokój oraz salon, jakbyscie mogli mi podpowiedzieć to byłabym wdzięczna

150930150932150933150934150935

alinaw
26-11-2012, 16:30
oraz salon (meble są do wymiany, kolor ścian do przemalowania, nie wiem co zrobic ze ścianą tv czy dać jakis inny kolor

Proszę o rady

150938150939150940150941150942

eveee
26-11-2012, 21:46
alinaw, przepraszam, że nie na temat, ale możesz powiedzieć mi, co to za dywanik? bardzo ładny
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=150942&d=1353947432

wydaje mi się, że żeby otrzymać takie "kompleksowe" porady, powinnaś założyć osobny wątek. Mi się podoba to, że ściana z telewizorem nie jest podkreślona ;)


ps. Znalazłam dywanik w ikei :))

joliska
27-11-2012, 06:24
Alino,
- dywanik do wyniesienia - do niczego nie pasuje, niczemu nie służy, jest malusieńki ;)
- dziwne usytuowanie tv i narożnika... dlaczego nie daliście tv na którąś ścianę obok drzwi balkonowych? wtedy narożnik przodem do tv, a nie bokiem ...
- nie umiem się z tych zdjęć zorientować, jaki jest plan salonu - czy on jest ze wszystkich stron przechodni?
- czy część jadalnianą przewidujesz?
- jakie kolory lubisz?
- jakie meble muszą się tu znaleźć?
- przedpokój: turkusowa ściana nieładna - do tego brązu albo coś neutralnego, albo w ciemnym kolorze (turkus z porządnego mieszalnika będzie ok.)

:)

alinaw
27-11-2012, 09:16
Alino,
- dywanik do wyniesienia - do niczego nie pasuje, niczemu nie służy, jest malusieńki ;)
- dziwne usytuowanie tv i narożnika... dlaczego nie daliście tv na którąś ścianę obok drzwi balkonowych? wtedy narożnik przodem do tv, a nie bokiem ...
- nie umiem się z tych zdjęć zorientować, jaki jest plan salonu - czy on jest ze wszystkich stron przechodni?
- czy część jadalnianą przewidujesz?
- jakie kolory lubisz?
- jakie meble muszą się tu znaleźć?
- przedpokój: turkusowa ściana nieładna - do tego brązu albo coś neutralnego, albo w ciemnym kolorze (turkus z porządnego mieszalnika będzie ok.)

:)

dzięki za odpowiedź. Meble, dywaniki itp. są do zmiany to tylko tymczasowe ze starego mieszkania. Rogówki w salonie nie chce tylko jakies kanapy. Tv sie ogląda bardzo wygodnie, tak jak mówiłam narożnika nie bedzie wiec tak to nie bedzie stało. A daliśmy na tą ścianę, bo miejsce pod oknem z prawej strony narożnika to własnie miejsce na stół jadalniany. Na ścianach w salonie mam szarości, jedna ściana ciemniejsza, reszta jaśniejsza, która wyszła za jasna i nie wygląda ładnie. W przedpokojach mam kawę z mlekiem. Lubie własnie szarości złamane beżem, brązy. Zastanawiam sie nad dodaniem akcentów w salonie w kolorze turkusu lub fioletu. w salonie przewiduję stolik kawowy plus jakies kanapy, fotele i stół jadalniany, ewentualnie jakaś komoda (salon nie jest duzy ok. 29m kw. łącznie z częścią jadalnianą)
Moę to zdjęcie pomoże sie zorientować

151037
koło okna które widać jest wejście do kuchni, a schody prowadzą na górę, naprzeciwko schodów jest wejscie do przedpokoi.

W przedpokoju to juz sama nie wiem jak zrobić, te jasne ściany bardzo sie brudzą a jak wybiore ciemny kolor to boję sie że bedzie za ciemno. Proszę o rady.

Magik Cz-wa
29-11-2012, 07:56
Mam w łazience na trzech ścianach takie oto płytki
http://www.borjaceramictilesdesign.com/wm.php?img=837be8b7f63e623c023f52ab8583080c0c70

Ma do was kilka próśb / pytań
1. jaki kolor fugi dobrać (najlepiej z kolekcji baumit ponieważ mam na tą markę dobre upusty)
2. pytałem jakiś czas temu na jaki kolor pomalować 4 ścianę. Ja myślałem o ciemno szarym, ale moja żona mówi że za dużo tego szarego by już było (cały parter planuje zrobić w różnych odcieniach szarości i bieli). Co myślicie w kontekście tych płytek o takich kolorach jak: granatowy, malinowy, limonkowy, fioletowy no chyba ze coś jeszcze zupełnie innego, a może jakaś fajna tapeta (jak coś podrzućcie jakieś linki. Proszę was o pomoc bo już mam konkretny mętlik w głowie :-)

joliska
29-11-2012, 08:04
Do tych płytek poszłabym w zupełny kontrast 4 ściany: czarna lub biała :D
Nie znam fug Baumit, więc nie pomogę.

Magik Cz-wa
29-11-2012, 08:21
mam nadzieje ze mogę (str. 6)
http://www.baumit.pl/upload/prospekty/Baumacol.pdf

Biały można powiedzieć ze mam teraz (gładź plus grunt) i jakoś tak chyba nie bardzo. Czarny ? łazienka nie jest za duża nie myślisz że mógłby ją przytłoczyć?

Magik Cz-wa
03-12-2012, 10:01
Co do fugi to ostateczne wybór padł na beż z Mapeia :-)

Co do koloru ściany to zastanawiam się nad ciemnym brązem takim ala gorzka czekolada.

costaadeje
09-12-2012, 20:59
A powiedzcie mi jak się teraz maluje ściany? Od podłogi do sufitu czy zostawia się pasek przy suficie? Czy to wszystko zależy od upodobań?

Miśka76
10-12-2012, 17:54
Raczej od upodobań. Ja lubie białe sufity przy kolorowych scianach i sztukaterie :) Ale to wszystko kwestia gustu.

Robespierre
11-12-2012, 08:29
A powiedzcie mi jak się teraz maluje ściany? Od podłogi do sufitu czy zostawia się pasek przy suficie? Czy to wszystko zależy od upodobań?

Zdecydowanie łatwiej jest pomalować ściany z odstępem od sufitu, przyklejona wcześniej taśma daje nam idealnie równą linię łączenia. Przy suficie także można wspomóc się taśmą ale jest to na pewno trudniejsze. Dodatkowo stosując pas pod sufitem można oszukać nieco optykę i obniżyć lub podwyższyć pomieszczenie.

Z tego co wiem to na dziś ok 70-80% osób wykonuje ten pasek.

majski
02-01-2013, 13:47
W sieci jest takie darmowe narzędzie - http://www.centrum.meble.pl/kk Dobierasz fronty, dekory, kolorystykę, półki, wybierasz co najbardziej odpowiada. Ile razy już mieliśmy tak, że po zakupie człowiek chciał coś zmienić, ale było za późno... Lepiej wszystko porównać, dobrać wcześniej, tak żeby głupio nie tracić kasy.

f.5
04-01-2013, 08:38
Witam.
Jak to widzicie co pasuje do takiego koloru okna.
Jest to okleina złoty dąb Podłoga ma być w sypialniach na poddaszu.
Od miesiąca jeżdzę z probkami i nie potrafię się zdecydować.
Jednego jestem pewien ze sciany bedą białe w 100 %.
fotki okna i probka deski iroko z barlikna z lewej kampala z baltic wood z prawej
http://images35.fotosik.pl/1760/4a3125e8033ed141med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/1686/02376e05d16bf8acmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/1898/d3f36eedfbb3b07fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Dzieki za wszystkie sugestie.

Aantenka
04-01-2013, 13:14
F.5 aż się normalnie wypowiem :) W Twoim przypadku można konkretnie wybrać A lub B i jest zdecydowanie łatwiej.
Dla mnie z prezentowanych przez Ciebie podłóg zdecydowanie ta ciemniejsza po prawej stronie czyli . Stwarza delikatny kontrast z ramą okna i bardziej mi się takie rozwiązanie podoba. Iroko samo w sobie jest bardzo ładne (w ogole patrząc po Twoich postach, to wybierasz kolory drewna w moim guście), ale sądząc na podstawie fotografii tutaj za bardzo zlałoby się IMO z oknem.

Na całości obdywie podlogi będą raczej wzorzyste, chociaż kambala może mieć bardziej konstrastujące wzorki. Iroko jest IMHO cieplejsze. Warto pomyśleć o efekcie końcowym zwłaszcza w kontekście mebli, jeśli macie albo planujecie jakieś konkretne meble.

To tyle z mojej strony :)

Oslo88
04-01-2013, 20:13
Najlepiej zacząć od przeznaczenia tego pokoju jego rozmiaru, ilości światła w nim etc. W małych pokojach najlepsze są ciepłe żywe jasne kolory np łosoś, pomarańcz. Ja farb nie kupuje w wielkich centrach typu NOMI itd tylko w prywatnych sklepach, gdyż w wielkich sieciach na puszkach jest małym druczkiem napisane wyprodukowano dla... i dlatego cena okazyjne i potem wychodzą odcienie takie jakie wychodzą.

f.5
04-01-2013, 20:33
F.5 aż się normalnie wypowiem :)

Aantenka no normalnie dzieki za odzew :) jak człowiek zaczyna cudować to potem są problemy
Osiolkowi w żłobie dano......
Meble mam i bedzie to palisander indyjski- Mebli juz nie będę zmieniał zabieram ze sobą


Najlepiej zacząć od przeznaczenia tego pokoju jego rozmiaru, ilości światła w nim etc. W małych pokojach najlepsze są ciepłe żywe jasne kolory np łosoś, pomarańcz. Ja farb nie kupuje w wielkich centrach typu NOMI itd tylko w prywatnych sklepach, gdyż w wielkich sieciach na puszkach jest małym druczkiem napisane wyprodukowano dla... i dlatego cena okazyjne i potem wychodzą odcienie takie jakie wychodzą.

Przeznaczenie jest .....sypialnie 3 sztuki 16 m2 + 16m2 i 24 m2
Na scianach zadnych kolorów bron Boze łososi i tym podobne tylko biele.
kolor to okna i podłoga no i meble brąz palisander zapomniałem o parapecie tez brąz

gieniastus
05-01-2013, 15:32
ja w swoim domu wybrałam jasne brąz, drewno drzwi okien. myślę, że zawsze będzie modny i będzie ślicznie wyglądał :)

Miśka76
09-01-2013, 22:24
ja w swoim domu wybrałam jasne brąz, drewno drzwi okien. myślę, że zawsze będzie modny i będzie ślicznie wyglądał :)

Wszystko kwestia gustu. Ja od złotego dębu wolę czekoladowe odcienie i wiśniowe i wenge. Choć moze bardziej na nich widać brud :)

w**owe
11-01-2013, 18:40
Ciężko dobrać podłogę do okien chyba lepiej pójść w kontrast - dużo jaśniejsze bądź ciemniejsze drewno. Wenge fajnie by wyglądało z takimi oknami ale jest dosyć drogie więc może dąb czekoladowy?

monnik1
13-01-2013, 13:05
Dobieranie tych wszystkich kolorów spędza mi sen z powiek.. :sleep: Okna na poddaszu mam białe a parterze w kolorze dąb bagienny,
Żałuję że nie dałam też białych albo jakiś jaśniejszych. Drewniane parapety do tych okien nie wyszły aż tak ciemne, mimo że wybraliśmy najciemniejszą bejce, także już mam 2 inne odcienie na oknach . No i teraz się zaczyna ... bo nie chce mieć drzwi wewnętrznych takich ciemnych i podłogi w salonie. No i pozostają jeszcze schody...
Plis....Może ma ktoś z Was okna też w takim kolorze(nieszczęsnym:rolleyes: jak dla mnie) i podzieli się doświadczeniem w doborze innych rzeczy.

w**owe
15-01-2013, 14:21
Z tego co piszesz to już dużo się dzieje :) Polecam więc białe drzwi + białe cokoły a podłogę wszędzie zrobić dębową bieloną tak samo schody. W ten sposób będzie można dobrać właściwie każdy kolor mebli.
przykład:
http://www.barlinek.com.pl/smaki_zycia/product,nowosc-dab-coconut-piccolo,883,info.html

jarek74
15-01-2013, 14:29
I ja dorzucę parę słów od siebie. Okna mam w kolorze ciemnego machoniu a podłogi naturalne lakierowane-ani jasne ani ciemne. Takie pół na pół

monnik1
15-01-2013, 20:37
Dzięki za podpowiedzi. Drzwi białe niestety odpadają, 'przerabiałam' już ten temat z mężem...:bash: Też myślałam o takiej podłodze - ani jasnej ani ciemnej, albo pod kolor najbardziej zbliżony do parapetów.Nie wiem po prostu co do czego podobierać w moim przypadku...

Pasadena
18-01-2013, 13:28
Witam wszystkich serdecznie!

Zarejestrowałam się, bo chcę się poradzić osób, które mają wyobraźnię i doświadczenie większe aniżeli ja mam :confused:

Muszę wykończyć i umeblować pokój dzienny tak, by dobrać do siebie:
- podłogę (bardzo bym chciała jasną, jak najjaśniejszą)
- schody
- drzwi wewnętrzne
- komody

Wszystko determinują okna ZŁOTY DĄB już nie do zmiany.

Bardzo proszę o Wasze zdania, pomysły. Może już mieliście z czymś takim do czynienia. Sama się w tym gubię, a na projektanta niestety mnie nie stać ;)

Magik Cz-wa
23-01-2013, 09:37
Witam serdecznie
Mam pewien problem z doborem szeroko rozumianego cokołu.
Wiem, że to moja winę ze doprowadziłem do takiego stanu ale jest jak jest.
Mianowicie w przedpokoju mam płytki kolor waniiowo-szarawy (Pure Vanilla stagresu), przedpokój łączy się z salonem gdzie mam płytki noce naturale do tego wszystkiego drzwi wewnętrzne z ościeżnicami mam w kolorze mahoń i teraz mam pytanie jakie dobrać to tego listwy przypodłogowe czy cokoły?
Czy oddzielnie do przedpokoju i salonu? czy jednak takie same? no i jaki kolor? Kolor na ścianach planuje w szarościach, meble w nowoczesnym stylu. Wstępnie mam trzy koncepcje
1. białe listwy z mdf-u na całości
2. w salonie listwy dobrane do koloru podłogi czyli jakiś orzech pewnie, a w przedpokoju no właśnie jaki? biały czy może mahoń pod kolor ościeżnic, a może jeszcze inny?
3.salon pod kolor podłogi, przedpokój cokół z płytek podłogowych, tylko tu gorzej z wykończeniem, bo oryginalnych cokołów do tych płytek niema a cięte z płytek trzeba by pewnie wykończyć listwą, a to chyba by nadało przemysłowego charakteru temu pomieszczeniu i chyba nie za ciekawie by wyglądało.

Bardzo proszę o poradę bo jestem w totalnej kropce a czasu na podjęcie decyzji bardzo mało.

pozdrawiam

ps dla zobrazowania sytuacji łączenia się przedpokoju z salonem pożyczyłem od kogoś zdjęcie(mam nadzieje, że się ta osoba nie pogniewa). Nawet kolory trochę podobne

http://img259.imageshack.us/img259/6104/pict0018za.jpg

dokładnie to takie

http://www.myway-paradyz.com/kolekcje/noce_by_my_way/naturale#/podstawowe/noce_naturale_satyna_198x1198
i
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://stargres.pl/data/mp/_admin800x600/527/pure_vanilla_50x50.jpg&imgrefurl=http://stargres.pl/pl/oferta/oferta_premium/plytki_podlogowe_i_scienne/plytki_50x50/metallic_50x50/&h=600&w=600&sz=274&tbnid=Anfq-XSVBH-ZZM:&tbnh=90&tbnw=90&prev=/search%3Fq%3Dpure%2Bvanilla%2Bstargres%26tbm%3Disc h%26tbo%3Du&zoom=1&q=pure+vanilla+stargres&usg=__sz-ZNMyZnBRB2Yxfudu88F4wVJo=&docid=CbtJBugcOBKRsM&hl=pl&sa=X&ei=prH_UPyrL-qH4ATTnoDQDA&sqi=2&ved=0CEQQ9QEwAw&dur=463

i drzwi
http://www.drzwivasco.pl/Images/productsConfigurator/FaroLine/vascoDoorsFaroLineMahon5.jpg

w**owe
23-01-2013, 11:28
Witam wszystkich serdecznie!

Zarejestrowałam się, bo chcę się poradzić osób, które mają wyobraźnię i doświadczenie większe aniżeli ja mam :confused:

Muszę wykończyć i umeblować pokój dzienny tak, by dobrać do siebie:
- podłogę (bardzo bym chciała jasną, jak najjaśniejszą)
- schody
- drzwi wewnętrzne
- komody

Wszystko determinują okna ZŁOTY DĄB już nie do zmiany.

Bardzo proszę o Wasze zdania, pomysły. Może już mieliście z czymś takim do czynienia. Sama się w tym gubię, a na projektanta niestety mnie nie stać ;)

Ten złoty dąb nic nie szkodzi :) jakie są przy nim parapety? podłogę i schody zrób jasną skoro chcesz to nie będzie się gryzło oto przykład:
http://www.barlinek.com.pl/smaki_zycia/product,dab-chessecake-grande,38,info.html

Pasadena
23-01-2013, 19:56
Dzięki, w**owe!

Podłoga mi się podoba. Idąc dalej, jak widzi się do tego biała listwa przypodłogowa i białe drzwi wewnętrzne? Trochę boję się zbyt wielu kolorów drewna...

Welonka
24-01-2013, 16:38
Białe raczej nie bardzo, za zimne.

joliska
24-01-2013, 18:55
Nic nie za zimne!
Pasadeno - białe drzwi i listwy będą bardzo ok. :yes: Pilnuj tylko spójności stylistycznej.

jazzy
25-01-2013, 20:45
Witam,
proszę o opinię wszystkich, którzy posiadają drzwi wewnętrzne w kolorze BIAŁYM.
Czy one naprawdę z biegiem czasu tak się brudzą, czy nawet żółkną?
Przymierzam się do drzwi Pol-Skone Etiuda (białych, rzecz jasna:) ) Może ktoś z Was takie posiada?
Będę wdzięczna za odpowiedzi :D

Semira_
25-01-2013, 22:44
witam

prosze poradzcie jaki kolor ścian zrobić. Planuje jasne szarości w całym domu. Na większości scian bardzo jasny a ścianę przy schodach ciemniejszą. Tu zestawienie kolorów które biore pod uwagę. Te duże to płytki które będą w wiatrołapie i częsciowo otwartej kuchni

http://images46.fotosik.pl/1931/c45ccc3d93587575gen.jpg

joliska
26-01-2013, 06:36
S 0500N to biały kolor, lekko cieplejszy niż klasyczna biel - różnicę między 500N a bielą widać tylko wtedy, gdy są obok siebie ;)
Jeśli Ci to nie przeszkadza, wybierz go, a ciemniejszy S1500 lub jeśli nie boisz się takiej ciemnej farby (jasno tam jest?) 2000N. Jakiego koloru masz/planujesz drzwi i listwy?

Semira_
26-01-2013, 14:17
dzieki Joliska za odpowiedz. Planuje cały dom w takich kolorach. Doł jest dobrze doświetlony ale korytarz u góry już nie tak bardzo. Drzwi planuje nowoczesne z dużym przeszkleniem,dębowe bejcowane na ciemno (ciepły brąz) rozważałam białe ale nie udało mi się przekonać męża. Na dole jest tylko jedna para drzwi. Do wiatrołapu i do kuchni będą z mlecznego szkła. Rozważałam kolory 1000 i 2000 ale boje sie zeby nie było mdło. Chyba faktycznie dobrze będzie wyglądać złamana biel ? jak sie ma s500 do ral 9010? orientujesz sie może? bo takie mam parapety (sufit śnieżno biały)

edit. listwy? hmm czy lepiej zrobić jaśniejsze jak podłoga czy ciemne jak drzwi???

natex
26-01-2013, 16:41
Witajcie,

Jestem w trakcie kapitalnego remontu - śledzę to forum od jakiegoś czasu i dało mi bardzo dużo pomysłów, ale teraz utknęłam. W ciągu 2 dni muszę wybrać kolor drzwi. W przedpokoju, kuchni i łazience będzie Paradyż Woodentic Ochra (http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/005/988/medium/1.jpg)

Natomiast w pokojach - parkiet w kolorze sosny.

Wnętrza będą w stylistyce raczej loftowej i skandynawskiej. Mieszkanie ma dwa pokoje i kuchnię, 64 metry.

Jakie drzwi wewnętrzne będą pasować? Czy wenge to dobry pomysł?

Pozdrawiam i dzięki!

joliska
26-01-2013, 19:26
Semiro, myślę, że mniejszym złem będą jednakowe listwy w kolorze drzwi niż dodatkowy podział listwami dopasowanymi do podłóg :yes:

Natex, styl loftowy i skandynawski to dwa zupełnie różne style ;) Do sosnowego parkietu pięknie będą wyglądać białe drzwi, z gresem drewnopodobnym gorzej ...

Pasadena
26-01-2013, 19:41
Joliska,
dzięki serdeczne za odpowiedź! :)

Jazzy,
ja dziś mam białe drzwi. Już 7 lat. Nic a nic nie zżółkły. Ale jestem już po tym czasie mądrzejsza o to, by nie kupować bardzo fikuśnych z wgłębieniami. Zbiera się w rogach kurz i wygląda to fatalnie, jeśli się na bieżąco nie myje. Ja też będę teraz kupować białe ale jak najprostsze. Nie boję się, że zżółkną.

Semiro,
jak dla mnie to listwy w kolorze drzwi.

natex
26-01-2013, 20:48
Semiro, myślę, że mniejszym złem będą jednakowe listwy w kolorze drzwi niż dodatkowy podział listwami dopasowanymi do podłóg :yes:

Natex, styl loftowy i skandynawski to dwa zupełnie różne style ;) Do sosnowego parkietu pięknie będą wyglądać białe drzwi, z gresem drewnopodobnym gorzej ...

Dziękuję ślicznie! Chodziło mi ciut bardziej o loft zatem. ;)
A czy są jakieś drzwi pasujące i do sosnowego parkietu, i do gresu drewnopodobnego Woodentic Ochra? Czy np. wenge jest dobrym pomysłem? A może bardziej dąb?

Semira_
26-01-2013, 20:59
dziewczyny niby macie racje ale... Musze przejrzeć inspiracje gdzie są ciemne listwy na jaśniejszej podłodze. W górnym korytarzu będzie to lepiej wyglądać bo tam jest 7 par drzwi w niedużych odstępach, Na dole już mi to nie pasuje., Tam jest jedna para dzwi zaraz przy wiatrołapie i dziwnie (chyba) będzie wyglądać jak wszędzie zrobie przez to ciemne listwy.
jeszcze pytanie? czy tam gdzie płytki się stykają z panelami zrobić cokoły drewniane na całośc czy tam gdzie płytka zrobić z płytki?

edit.natex a możesz wrzucić zdjęcie jak ma ten parkiet wyglądać? bo jak przeglądam na necie to różnie kolory mi wyskakują. Ja bym wenge napewno nie zrobiła. Chyba coś najbliżej kolorem do tej płytki. Może sosnowe pobejcowane na ciemniejszy?
Ja np mam panel który wygląda jak deska dębowa i drzwi robie w fornirze dębu bejcowany na ciemno. Mnóstwo jest fajnych drzwi ciemnych ale wszystkie są w fornirze orzecha a moim zdaniem usłojenie orzecha gryzie sie z dębowym.

joliska
26-01-2013, 21:01
Wenge jest fatalnym pomysłem :( Moim zdaniem nie możesz wybrać drzwi aż tak odbiegających od sosny... A że woodentic i sosna bardzo się od siebie różnią, nie możesz mieć drzwi w żadnym z tych kolorów... Okna masz białe? jakie meble planujesz?

natex
26-01-2013, 23:41
Wenge jest fatalnym pomysłem :( Moim zdaniem nie możesz wybrać drzwi aż tak odbiegających od sosny... A że woodentic i sosna bardzo się od siebie różnią, nie możesz mieć drzwi w żadnym z tych kolorów... Okna masz białe? jakie meble planujesz?

@joliska: okna muszą być białe. meble w jednym pokoju będą czarnobrązowe, w drugim białe. białe drzwi wydają się oczywistym wyborem, ale boję się, że nie dam rady przekonać do nich narzeczonego. ;( więc próbuję znaleźć pomysł na jakieś drewno jako plan awaryjny. może ciemny orzech?

@semira: o usłojenie martwić się nie chcę, zależy mi tylko na niegryzącym kolorze. ten woodentic ma ciepłą tonację, wpada momentami w czerwień:165131

jaki jest ostateczny werdykt? :)

Stoliczek
29-01-2013, 14:07
Pomocy :) Będziemy mieli w domu białe drewniane okna, jasną drewnianą podłogę (kolor jesion jasny albo podobny). I teraz pytanie - jakie drzwi i parapety? Na dole salon z aneksem, drzwi tylko do WC, na górze sypialnie plus łazienika. Czy drzwi lepiej białe czy w kolorze podłogi? Myślałam o parapetach w kolorze podłogi, ale teraz się zastanawiam jak to do okien będzie pasowało... Aha, ściany jasne, w bieli/kremie/jasnym beżu - chcemy zrobić wystrój w stylu skandynawskim.

Kamila_len
29-01-2013, 15:49
@joliska: okna muszą być białe. meble w jednym pokoju będą czarnobrązowe, w drugim białe. białe drzwi wydają się oczywistym wyborem, ale boję się, że nie dam rady przekonać do nich narzeczonego. ;( więc próbuję znaleźć pomysł na jakieś drewno jako plan awaryjny. może ciemny orzech?

@semira: o usłojenie martwić się nie chcę, zależy mi tylko na niegryzącym kolorze. ten woodentic ma ciepłą tonację, wpada momentami w czerwień:165131

Wyskoczyłam jak Filip z konopii, ale miałam ten sam problem :) Kompromisem okazały się drzwi Porty w kolorze akacja miodowa. Trzeba zobaczyć na żywo. Ten kolor pogodzi jasne drewno z drewnopodobnymi płytkami ;)
165793
Drzwi w tym odcieniu będą ciemniejsze od sosny, ale jaśniejsze od ochry na podłodze - nie będzie monotonnie, ale jednocześnie w tonacji.
Ale najlepiej by było, żebyś wzięła kawałek płytki, deskę i sama poprzymierzała do próbników sklepowych.
W sumie nie wiem, jak by się ten kolor miał do mebli - ciemnych i białych?
Niezła zagwozdka ;)

joliska
29-01-2013, 15:52
Kamilo, ale to jest trzeci odcień drewniany i trzeci typ usłojenia :( Dla mnie nie do przyjęcia... A gdzie meble i miejsce na ich kolor?

Aleksandryta
29-01-2013, 16:52
Pomocy :) Będziemy mieli w domu białe drewniane okna, jasną drewnianą podłogę (kolor jesion jasny albo podobny). I teraz pytanie - jakie drzwi i parapety? Na dole salon z aneksem, drzwi tylko do WC, na górze sypialnie plus łazienika. Czy drzwi lepiej białe czy w kolorze podłogi? Myślałam o parapetach w kolorze podłogi, ale teraz się zastanawiam jak to do okien będzie pasowało... Aha, ściany jasne, w bieli/kremie/jasnym beżu - chcemy zrobić wystrój w stylu skandynawskim.
Białe

Kamila_len
29-01-2013, 17:43
Kamilo, ale to jest trzeci odcień drewniany i trzeci typ usłojenia :( Dla mnie nie do przyjęcia... A gdzie meble i miejsce na ich kolor?
No to zainteresowanej nie pozostaje nic innego, jak tylko przekonać swojego mężczyznę do białych drzwi :) albo ... zmienić meble ;), albo poszukać drzwi w kolorze i strukturze tej podłogi, której będzie więcej widać (w praktyce to jest tak, że się człowiek naszuka parkietu, paneli, deski, nawybiera, nacuduje, a potem na wszystko idzie dywan i już).
165835165836
Patrząc na powyższe obrazki, nasuwa mi się jednak wniosek,że drzwi na dobrą sprawę mogą być dobrane kolorystycznie do "czegoś", ale nie muszą :).

Daag
29-01-2013, 20:21
Poszukuję farby w ciepłym, musztardowym kolorze. Może ktoś mógłby mi pomóc z wyborem?
Salon będzie biały z elementami szarości i dodatkami w kolorze musztardowym i głębokim bordo.

jazzy
29-01-2013, 20:57
Daag, może tu coś wybierzesz :) http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/kolory/wzorniki_kolorow/wzorniki_kolorow_do_wnetrz/feel_the_colour_(sciany_i_sufity_powierzchnie_drew niane_i_metalowe)/zolcie_i_pomarancze/

Daag
30-01-2013, 19:01
Hmm założenie jest takie, że ściany są białe, meble jasne dębowe, narożnik szary i kamień wokół kominka też szary. Muszę do tego wprowadzić jakiś kolor a jednocześnie zależy mi na pokreśleniu tej bieli i jasnego wnętrza. Więc kolor tylko w dodatkach, ew. myślałam o pomalowaniu ściany kominka.
No chyba, że efekt "skandynawskiego" wnętrza uzyskam tylko bielą i szarym i nie będzie to za blade...

aniaitomek
02-02-2013, 19:54
Ja w ostatniej chwili zmieniałam kolor drzwi z orzechu na biały, o to był strzał w dziesiątkę!

KasiaTS
04-02-2013, 09:59
Pomocy :) Będziemy mieli w domu białe drewniane okna, jasną drewnianą podłogę (kolor jesion jasny albo podobny). I teraz pytanie - jakie drzwi i parapety? Na dole salon z aneksem, drzwi tylko do WC, na górze sypialnie plus łazienika. Czy drzwi lepiej białe czy w kolorze podłogi? Myślałam o parapetach w kolorze podłogi, ale teraz się zastanawiam jak to do okien będzie pasowało... Aha, ściany jasne, w bieli/kremie/jasnym beżu - chcemy zrobić wystrój w stylu skandynawskim.

pomóżcie Stoliczkowi- bo tez jestem ciekawa waszych propozycji.

ghsaga
04-02-2013, 20:25
Witam, stoimy przed zagospodarowaniem owego pokoju, ( w meble ) i stoimy nad dylematem jakie meble lepiej komponowały by się z podłogą i ścianą. Kolor scian to stony grey Beckersa.

Meble Białe... całkowicie? czy może kompletnie inny kolor...?

Jak na razie byliśmy w BRW lecz tam nie mają komponentów szarych... jedynie co... to np. meblościanka BRW Avila ? ( ale cena 2299zł )hmm dużo? http://www.premium.brw.com.pl/meble/modern/avila/

a oto pokój:

Ksana
05-02-2013, 15:01
Z farbami to nigdy nic nie wiadomo, często wychodzi inny kolor niż na opakowaniu. Dlatego zawsze kupuję białą farbę na wypadek gdyby wyszło coś za ostro i sobie mieszam farby aż do uzyskania koloru, który jest dla mnie ok. :)

Radosia
06-02-2013, 12:30
Mam mieszkanie w kolorach biało - pomarańczowych, tzn większość ścian jest biała, z pomarańczowymi paskami, kafelki w łazience są pomarańczowe, plus również szarawe elementy. I chciałabym, żeby dodać trochę koloru do mieszkania. Jakie kolory by do tego pasowały? Zamierzam dokupić i powiesić jakieś plakaty na jednej ścianie i nie wiem, jaka kolorystyka prezentowałaby się najlepiej. Czasami żałuję, że nie zdecydowałam się podczas remontu na jakieś zielone kolory - do tego znacznie więcej rzeczy pasuje;)

joliska
06-02-2013, 12:52
Radosiu, żartujesz??? Masz mało koloru przy pomarańczowym mieszkaniu? Moim zdaniem, jeśli już czegoś dokąłdać, to grafitu, szarości lub granatu - z czernią kontrast będzie zbyt ostry :yes:
Plakat, owszem, ale w takich barwach:

http://4.bp.blogspot.com/-3PAKU8JnUqg/TZZCI4ZA-xI/AAAAAAAACA0/K4Fs9gAA0f8/s400/Witkacy.jpg

http://www.poster.pl/posters/kaja_ryszard_buw_2010_s.jpg

w**owe
07-02-2013, 09:40
Dzięki, w**owe!

Podłoga mi się podoba. Idąc dalej, jak widzi się do tego biała listwa przypodłogowa i białe drzwi wewnętrzne? Trochę boję się zbyt wielu kolorów drewna...

Moim zdaniem białe listwy i białe drzwi będą bardzo lekko wyglądały ale jak wolisz klasycznie to do podłogi są odpowiednie dębowe listwy.

monia222b
09-02-2013, 14:00
Jaki proponujecie kolor drzwi i podłóg (paneli) do mieszkania w stylu skandynawskim?

Paulina Olichwer
12-02-2013, 21:51
W brw ceny faktycznie nie na każdą kieszeń, ale zobacz w gama-sklep.pl lun sklep-meble.pl http://www.gama-sklep.pl/products/1399, tam maja podobne, większy wybór i i zobacz w jakich cenach!!!

wg mnie mogłyby być z czarnymi do tych ścian http://www.gama-sklep.pl/products/1558/p/16957 http://www.gama-sklep.pl/products/1542 http://www.gama-sklep.pl/products/1571, bo szare za mało by się odbijały, chyba, że ciemniejsze, tu masz tanie http://www.sklep-meble.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=305&category_id=4&option=com_virtuemart&Itemid=12

lub ewentualnie białe http://www.sklep-meble.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=323&category_id=4&option=com_virtuemart&Itemid=12

wrzosennik
13-02-2013, 08:51
Daag:
Jeżeli chodzi o szarości to u mnie one zapanowały, ale drzwi też mam szare i nawet dwie płaszczyzny ścian, w tym kominek. Reszta jest taka kremowa, bardzo jasna.
169686169687

Czy musztardowy kolor nie będzie za bardzo wpadał w żółć? Może lepiej jakąś wanilię, kość słoniową?

Odnośnie dodatków do salonu to wykonałam je sama (maluję na drewnie, pudłach, herbaciarchach, chustecznikach, etc.), tylko nei wiem czy a tych zdjęciach są widoczne, gdyż nie potrafię nigdy utrafić z wielkością:)

Kamilo:
Moje drzwi faktycznie są dobrane do takich przebłysków, które pojawiają się tu i tam, to na parterze. Natomiast na piętrze dobrałam do podlogi (nie dało się idealnie, więc mam podłogę w jednym odcieniu, panele w kolejnym i słupy drewniane w jeszcze innym, a meble to całkiem nowa historia, dobrane są pod okna- nie ma jednak tam dysharmonii. Jako plastyk mogę powiedzieć tyle - o ile podłoga jest jednolita i nie ma tych paneli krótkich, wąskich klepek z wieloma odcieniami, to można dorzucić jeszcze drzwi w innych odcieniach drewna), bo nie chciałam dzieciakom fundować szarości.

W każdym razie gdybyście poszukiwały czegoś pasującego do salonu/pokoju to proszę, dla forumowiczów mogę dać zniżki:p:
http://nadrewnie.blogspot.com

w**owe
13-02-2013, 15:27
Jaki proponujecie kolor drzwi i podłóg (paneli) do mieszkania w stylu skandynawskim?

W stylu skandynawskim to podłoga jasna albo nawet bielona + do tego różne odcienie szarości (drzwi też mogą być szare) jak np tutaj: http://www.barlinek.com.pl/smaki_zycia/product,dab-panna-cotta-grande,36,info.html

rocket
14-02-2013, 00:11
Białe

Też stawiam na białe, zwłaszcza jeśli ma być styl skandynawski.

rocket
14-02-2013, 00:17
Jaki proponujecie kolor drzwi i podłóg (paneli) do mieszkania w stylu skandynawskim?

Jeśli chodzi o podłogi, to styl skandynawski bazuje na NATURALNYM drewnie! Stosowanie laminatów moim zdaniem mija się z założeniami tego stylu... Co do kolorystyki, to jasne drewno, często bielone, ale z widocznym usłojeniem. Drzwi często w kolorze ścian - biele lub szarości.

Robespierre
14-02-2013, 09:59
165835165836
Patrząc na powyższe obrazki, nasuwa mi się jednak wniosek,że drzwi na dobrą sprawę mogą być dobrane kolorystycznie do "czegoś", ale nie muszą :).

Ale gdyby na tych zdjęciach były jeszcze listwy przypodłogowe to byłoby bardziej realne, wtedy już nie byłoby takiego luzu w wyborze i wypadałoby to jednak przemyśleć.


Daag:
Jeżeli chodzi o szarości to u mnie one zapanowały, ale drzwi też mam szare i nawet dwie płaszczyzny ścian, w tym kominek. Reszta jest taka kremowa, bardzo jasna.
169686169687



Odważnie, ciekawie i bardzo elegancko. :)

Szare drzwi wyglądają bardzie ciekawie ale strach przed takim wyborem w wielu przypadkach je eliminuje.
Masz więcej fotek?? Zapewne forumowicze z chęcią by pooglądali. :)



Jeśli chodzi o podłogi, to styl skandynawski bazuje na NATURALNYM drewnie! Stosowanie laminatów moim zdaniem mija się z założeniami tego stylu... Co do kolorystyki, to jasne drewno, często bielone, ale z widocznym usłojeniem. Drzwi często w kolorze ścian - biele lub szarości.

Naturalne drewno to oczywiście piękno samo w sobie lecz nie zawsze budżet na nie pozwala. Nie zawsze chęć odtworzenia wyglądu wymaga użycia tego samego materiału.
Myślę że dobry jakościowo laminat w dużym formacie załatwiłby sprawę.

169952

lolek30
15-02-2013, 13:13
Witam

Czy kolor okien od wewnątrz koniecznie musi się zgadzać z podłogami i drzwiami wewnętrznymi ? Pytam bo z różnych względów chcemy podłogę , drzwi wewnętrzne i schody w kolorze naturalnego dębu natomiast okna od wewnątrz mamy w Sienna Rosso - raczej ciemny kolor. Wnętrza będą raczej w surowej tonacji czarno/szaro białej i jedynym elementem ocieplającym mają być właśnie podłogi,schody,drzwi. Da radę tak ?

Robespierre
15-02-2013, 14:41
Witam

Czy kolor okien od wewnątrz koniecznie musi się zgadzać z podłogami i drzwiami wewnętrznymi ? Pytam bo z różnych względów chcemy podłogę , drzwi wewnętrzne i schody w kolorze naturalnego dębu natomiast okna od wewnątrz mamy w Sienna Rosso - raczej ciemny kolor. Wnętrza będą raczej w surowej tonacji czarno/szaro białej i jedynym elementem ocieplającym mają być właśnie podłogi,schody,drzwi. Da radę tak ?

Alez oczywiście że nie musi.
Jeszcze by tego brakowało aby wszystkow domu było w Sienna Rosso. :)

Stolarka okienna powinna pasować do elewacji zewnętrznej.

Natomiast wnętrze powinno żyć własnym życiem i być spójne.

Oczywiście fajnie jest jak sie trafi podobny kolor ale kilka tonów jaśniejszy czy ciemniejszy ale nie jest to musowe rozwiązanie.

W Twoim przypadku dąb naturalny we wnętrzu dobrze zgra się z tym kolorem okien.

Semira_
15-02-2013, 21:41
witam
doradzcie proszę, Mój mąż wymyślił sobie żeby jedną ze ścian w jego pokoju pomalować na brudny niebieski ewentualnie granatowy. Problem polega na tym, że jest tylko jedna ściana cała która się do tego nadaje ale na niej będzie szafa i biurko. Sciany z oknem nie chce ciemnej i z drzwiami też. Zastanawiam się jakby wyglądało jakby pomalować ścianę kolankową (ma ok 120cm) i skos. Widziałam w gazecie zdjecie takiej ciemnej sciany ale na niej były 2 dachowe okna. Wrzucam zdjęcia tej ściany. Jedno zrobione od drzwi, drugie od okna. Boje się że może wyglądać jakby sufit miał spaść na głowę. Co myślicie?

http://images50.fotosik.pl/1855/fa74ed286963f14fgen.jpg
http://images38.fotosik.pl/1948/17fb044361beda8bgen.jpg

Miśka76
17-02-2013, 19:39
Pewnie, że da :) Jeśli umiejętnie dobierzecie kolor paneli i drzwi, tak, że nie będzie ze sobą gryzł, to może wyjść zupełnie fajnie :)

ewarg
28-02-2013, 10:14
Witam, ja również mam problem z doborem koloru.
Wymieniamy okna z PCV na drewniane, sosnowe (jeden z trzech kolorów : jasny teak, dąb antyczny lub wiśnia). Drzwi wewnętrzne też mamy sosonowe. Natomiast posadzki mozaika dębowa (ma być olejowana ale nie bejcowana) i nie wiem w jakim kolorze zrobić drzwi. Czy trzymać się koloru okien czy podłogi. Problem w tym, że przedpokój jest duży, dobrze oświetlony i w nim jest 7 par drzwi. Myśleliśmy aby drzwi, opaski i listwy podłogowe w przdpokoju były w jednym kolorze. Marzą mi się w kolorze okien ale nie wiem czy nie będą za ciemne. (do pokoji są przeszklone w 60%, do łazienki w 30% no i pełne wejściowe. Natomiast listwy podłogowe w pokojach zrobić w kolorze podłogi, czyli naturalny dąb olejowany.
Jak myślicie. Dobrze będzie tak? A może jakieś sugestie ?
Meble w każdym pomieszczeniu są nowoczesne ale w innym stylu i różnych kolorach.
A, no i meble w przedpokoju mają byc też drewniane ale w jakim kolorze? Nie mam pojęcia - brak mi już koncepcji.
Mogę liczyc na pomoc?

Karolka_M
28-02-2013, 11:13
Witam
Jestem nowa na tym forum. Chciałam się przywitać i prosić o pomoc. Zacznę od tego, że bardzo lubię kolor we wnętrzach. Stoję teraz przed wielkim wyzwaniem finansowym i twórczym całkowitego remontu kuchni. Moja kuchnia jest dość mała ma ok 7m i jest w kształcie litery L - węższa część przy wejściu - jest osobnym "tworem" w mieszkaniu i mimo iż wydaje mi się, że wiem co chcę mam ogromny problem z doborem materiałów i kolorów do wnętrza. Meble, którę zamówię będą wykonane w lakierze blado fioletowo - liliowym z dodatkiem perły - połysk - to nie podlega zmianie ;). taki tylki jeszcze trochę jasniejszy i z perłą : http://www.fronty.boba.pl/Fronty,Fronty_lakierowane/898-
Do tego lodówka w kolorze tytan. Reszta sprzętu pod zabudowę gorenje ora ito white - białe szkło, oprócz zmywarki do zabudowy z zewnętrznym stalowym panelem.
Chciałam ściany nad ciągiem roboczym wyłożyć mozajką szklaną fioletową perłową lub fioletową z brokatem, i ściany pomalować na fiolety w tym samym odcieniu ale jasniejsze i części ciemniejsze niż meble - ktoś mi zwrócił uwagę, że wszystko zginie więc zmieniłam zamysł na białą podłogę np:
1. Gres Stardust Bianco z delikatnym srebrnym brokatem lub Gres Stardust Perla - szara z brokatem:
http://homelux.pl/3203-2720-thickbox/gres-stardust-bianco-60x60-edilcuoghi.jpg
http://viverto.pl/kale_italia___edilcuoghi_stardust_perla_60x60,18,5 329.html#
Lub gres szkliwiony Ornare 2 Tubądzin:
http://www.ceramika-arte.pl/files/plytki/big/677_1d6e87be591ee49c43e6c5863ebdb1f2.jpg

Ściany:
1.mozaika szklana biała perłowa:
http://mozaiki.sklep.pl/img/p/1/9/3/193-thickbox.jpg
2.mozaika szklana przezroczysta z brokatem hologram:
http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/29/25/32/59/2925325954
3. białe płytki Glazura FRAGRANCE GLOSY ARTENS
http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/819/1127819/product/glazura-fragrance-glosy-artens,main.jpg
Blat w zależności jak z kosztami biały kompozyt lub laminat arabeska biała lub białe kwiaty z krono
ściany i sufit o ton lub dwa jasniejsze niż meble, a ponieważ na suficie w koło będzie obniżony sufit w postaci wstęgi na halogeny to ten wystający kawałek ton ciemniejszy niż meble.
Proszę o poradę i inspirację bo się gubie już troszkę.
Karolina

Miss M.
02-03-2013, 08:25
Witam

Czy kolor okien od wewnątrz koniecznie musi się zgadzać z podłogami i drzwiami wewnętrznymi ? Pytam bo z różnych względów chcemy podłogę , drzwi wewnętrzne i schody w kolorze naturalnego dębu natomiast okna od wewnątrz mamy w Sienna Rosso - raczej ciemny kolor. Wnętrza będą raczej w surowej tonacji czarno/szaro białej i jedynym elementem ocieplającym mają być właśnie podłogi,schody,drzwi. Da radę tak ?
Z jednej strony chyba lepiej byłoby gdyby to drewno miało taki sam odcień jak okna od wewnątrz. Ale generalnie przy tej tonacji, w której mają być pomieszczenia nie powinno się to jakoś znacząco gryźć. Możnaby pomyśleć o czymś co będzie pasować do ram okiennych we wnętrzu. Choćby jeśli chodzi o dodatki - nie wiem, na przykład ramki na obrazy czy zdjęcia:) Cokolwiek bym kombinowała co będzie podobnym akcentem kolorystycznym:D Generalnie nie jestem jakąś psychofanką łączenia podłóg, drzwi i okien tym samym kolorem::cool:

Filippo88
11-03-2013, 08:40
Witam wszystkich,

mam do wykończenia magazyn który zaadaptowałem na pokój. Jest to dosyć wysokie pomieszczenie (3.3m), dlatego zdecydowałem się na antresolę do spania. Antresola jest zbudowana z drewna (3 legary z modrzewia polakierowane na kolor palisander). Podłoga jest już kupiona, gres o wymiarach 66,6 x 33,3 175769

Pokój jest o wymiarach 6,2m x 3,5 więc jest prostokątny. Teraz moje pytanie jak kłaść kafle żeby uzyskać najlepszy efekt i jaki kolor ścian ? Na ścianie pod antresolą chcę położyć ten kamień dekoracyjny http://s1.manifo.com/usr/f/FaBf/0f/manager/aztec.jpg i na belkach umieścić oświetlenie led które będzie tę ścianę oświetlać.

Proszę o pomoc / propozycje. Po południu wrzucę fotki.

Pozdrawiam !

owp
12-03-2013, 07:13
Czy ma ktoś dębowe drzwi do dębowej podłogi?
Nie mogę znaleźć żadnego zdjęcia, mam olejowany parkiet i zastanawiam się nad drzwiami, myślałem, żeby zrobić kontrastujące, ale dąb nie jest jasny ani ciemny i zastanawiam się, czy nie kupić dębowych drzwi w takim samym odcieniu. Okna mam ciemny orzech i myślałem, żeby takie drzwi zrobić, ale teraz się waham...

Dyl
12-03-2013, 12:50
owp, miałam taki sam dylemat i zdecydowałam się na białe drzwi (ściany będą białe), orzech bardzo zaciemnia wnętrze, dlatego odpadł. Dąb byłby dobry do podłóg drewnianych, ale na dole mam część wejściową w płytkach ceglanych, drzwi wejściowe - orzech i wydawało mi się, że za kolorowo się zrobi... Jak wyjdzie przekonam się dopiero za dwa miesiące, niestety.

owp
12-03-2013, 15:07
Ja mam wszędzie parkiet oprócz małego wiatrołapu. Jakoś białe drzwi mi nie podchodzą, kuchnię mam kremowo-brązową, ściany też jakiś krem, oprócz kuchni, gdzie teoretycznie ma być szara, ale trochę się boję.

fajnykasiuniek
12-03-2013, 20:00
Dobry wieczór wszystkim! Jestem tutaj nowa i długo przeglądałam forum szukając odpowiedzi na pytania które mnie dręczą. Niestety nie znalazłam, więc postanowiłam napisać :)

jestem w trakcie remontu mieszkania. łazienka i wc już po fakcie, teraz walka w przedpokoju trwa. ciągnie sie już długo, a podłoga nadal nie wybrana :/ proszę podpowiedzcie mi, marzy mi się gres a'la marmur w kolorze biel lub jasna szarość. i wszystko byłoby proste, gdybym nie wyczytała gdzies tutaj na forum, że do jasnej podłogi często popełnianym błędem są ciemne drzwi i framugi (drzwi w żadnym pomieszczeniu jeszcze nie mamy, także są niewybrane).. ściany na przedpokoju będą jasne, białe lub szare (ewentualnie jedna ciemna szara ściana, ale z tego mogę zrezygnować). nie wiem jak to wszystko połączyć:
- jasna podłoga jak marmur
- jasne ściany
- ciemne drzwi pokojowe i łazienkowe
- i jakie listwy przypodlogowe?
Proszę podpowiedzcie co sądzicie o ciemnych drzwiach w takim układzie. obawiam sie że inne nie będa mi pasowały, ponieważ łazienka i wc jest czarno-biała, więc pozostają do wyboru drzwi białe lub ciemne. białych nie chcę ponieważ jasna podłoga, jasne ściany i białe drzwi to chyba juz jak dla mnie za dużo :)
pozdrawiam

Elfir
12-03-2013, 21:14
Tutaj masz przykład bialej podłogi z ciemniejszymi drzwiami:
http://www.pytanieomieszkanie.pl/uploads/zdjecia/drzwi_sempre.jpg

jasna podłoga, białe opaski, ciemne drzwi:
http://www.soulstyle.ca/wp-content/uploads/2012/10/Second-Floor-Black-Interior-Doors.jpg
http://st.houzz.com/fimgs/17a1bd210cd051be_0460-w406-h406-b0-p0--contemporary-bedroom.jpg

fajnykasiuniek
13-03-2013, 10:48
Dziękuję bardzo za odpowiedź!
Jestem już spokojniejsza, jak mi jakiś konserwatysta wytknie brak gustu (czyt. teściowa) pokaże te zdjęcia jako dowód :)
mam jeszcze pytanie, co do tego gresu a'la marmur.
Poradzono mi, żeby koniecznie listwy przypodłogowe kupić z serii tej samej co płytki, ale niestety nie ma. wybrałam płytki triest bianco cersanita, (przed chwilą przeczytałam w pewnym dzienniku budowy że owym Państwu popękały same z siebie ;/ kolejna załamka, czy klasa ścieralności ma tu znaczenie bo one mają 3). jakich bym nie wybrała, co zrobić w momencie gdy nie ma tych listew w serii płytek??? takie białe wysokie jak na zdjęciach wyżej chyba nie będą pasowały do marmuru ;( będą "zbyt białe" jeżeli rozumiecie o co mi chodzi :)

Elfir
13-03-2013, 11:14
Białe płytki w połysku sa bardzo wymagajace w pielęgnacji. Widać każdą rysę pod światło. Nie każdy biały marmur jest idealnie biały, może wybierz płytki odzwierciedlające marmur z jasnymi szarymi żyłkami? Wówczas szare rysy nie będą widoczne tak bardzo.
Płytka w takiej sytuacji powinna mieć najwyższą klasę odporności na ścieranie i o ile takie istnieją, barwiona w masie. Może nie gres polerowany, ale szkliwiony?

Pękanie płytek w nowym domu może byc spowodowane nierównomiernym osiadaniem budynku. Równie dobrze mogło się okazać, że był żle zagęszczony grunt pod wylewke podłogową.

Listwy teraz częściej stosuje się z MDFu a nie z płytek. Mozna je malowac pod kolor ściany.

IZA30
15-03-2013, 08:39
Witam,też mam do Was ogromna prośbę:D Nie wiem jaki wybrać kolor paneli do domu...

Ale od początku:
- dom parterowy.
- okna w obustronnym złotym dębie
- zakupione szare 59,8x59,8 cm Masto Grys półpoler
- ściany na biało
- ciemnoszary wypoczynek
- nowoczesna koza
- być może na ścianie TV szara cegła,ale jeszcze nie jestem przekonana,może jakichś ciemny szary :/

Najbardziej chodzi mi o salon-tu gdzie czerwona linia będzie po jednej szarej płytce- wewnątrz panele,ale bardzo chciałabym żeby pasowały i do szarych płytek i do okien i mam zagwozdkę nie wiem jaki kolor,czy bardziej pod złoty dąb do okien czy zupełnie inne :bash: Czy może iść w zupełnie innym kierunku? Bardzo podobają mi się jasne panele,jak np.dąb bielony,również z Krono które bardziej mi się podobają,ale nie wiem czy by pasowały do szarości :yes: Mam upatrzone jeszcze coś takiego jak w załączniku (Krono Original -Dąb Grigio).

W załącznikach,kolejno:mój salon,połączenie Masto (w środku)z dębem grigio i dębem bielonym.
Co myślcie? :rolleyes:

Elfir
15-03-2013, 22:50
Najłatwiej po prostu poszukać w necie mieszkania o podobnej kolorystyce i podpatrzeć podłogę.

emdesi
19-03-2013, 21:03
Jak wybierać kolory do wnętrz i jak je łączyć.
Zmiana koloru ścian to najszybszy sposób na wprowadzenie zmian we wnętrzach. Jeśli poruszasz się niepewnie w świecie kolorów, stajesz przed ściana z setkami próbek kolorów i nie wiesz który wybrać – oto kilka prostych reguł, które powinny Ci pomóc.
Zasada 1: unikaj czystych kolorów
Czyste kolory wyglądają na ścianach jaskrawo i agresywnie. Znacznie lepiej wybierać kolory pobrudzone lub rozbielone. Jeśli podoba Ci się jakiś kolor z próbnika, wybierz jego jaśniejszą lub poszarzoną wersję, uzyskasz lepszy efekt.
Zasada 2: unikaj czystej bieli
Kolor odbija światło. Reklamowana przez producentów śnieżna biel wygląda zimno, światło odbite od niej nabiera błękitnego odcienia. Używając złamanej bieli, np. w kolorze śmietany, uzyskasz wnętrze o łagodniejszym klimacie.
Zasada 3. Zasada 2 tonów
Jeśli chcesz pomalować całe pomieszczenie jednym kolorem, to po wybraniu odcienia z próbnika barw, kup farbę o 2 tony jaśniejszą - w pomieszczeniu okazuje się ciemniejsza.
Zasada 4: Zobacz kolor w świetle dziennym
Wybierając kolor farby lub materiału, zobacz go najpierw w świetle dziennym - wtedy zobaczysz jego prawdziwy odcień i ocenisz, czy będzie pasował w pokoju. Wybierając farbę, kup próbkę i pomaluj nim dwukrotnie kawałek ściany w 2 miejscach – najciemniejszym i najjaśniejszym. Kolor oceniaj po wyschnięciu, najpierw w świetle dziennym a następnie w elektrycznym. Ta sama barwa nigdy nie będzie wyglądała jednakowo w różnych pomieszczeniach, a nawet na ścianach jednego pokoju.
Zasada 5: zasada 3 kolorów
Nie używaj zbyt wielu kolorów w jednym pomieszczeniu. Wybierz maksymalnie 3 kolory i stosuj je w proporcjach 70%20%10%. Jeśli natomiast używasz dwóch kolorów, użyj proporcji 70/30%.
Zasada 6: zasada 3 powtórzeń.
Jeśli wybierasz jakiś kolor, powtórz go w pokoju co najmniej trzy razy, np. zielona ściana, zielona poduszka i zielone świeczki. Odcień koloru może być różny, ważne, żeby tonacja była zbliżona.
Zasada 7: Mieszaj faktury
Użyj różnych materiałów w tym samym kolorze. Aby pokój nie stał się jednak monotonny, mieszaj faktury: gładkie, wzorzyste, połyskliwe, matowe. Łącz len, satynę, bawełnę, filc, ale też np. sizal.
Zasada 8: buduj gamy
Jeśli masz ulubiony przedmiot, obraz, plakat, poduszkę, zbuduj gamę kolorów pokoju wokół tego przedmiotu. Pamiętaj o zasadzie trzech powtórzeń.
Zasada 9: podkreślaj przez kontrast
Jeśli chcesz mieć białe wnętrze, wprowadź kilka czarnych elementów na przykład ramki do obrazków, świeczniki, lampę. Złamiesz monotonię i podkreślisz dominujący kolor bieli.
Zasada 10: korzystaj z pomocy
Jeśli nie wiesz jaki kolor będzie wyglądał dobrze – zapytaj projektanta. Porada dotycząca wyboru koloru jest tańsza, niż przemalowanie pokoju.
[REKLAMA]

botox
21-03-2013, 12:04
z

Elfir
24-03-2013, 17:07
urządzasz dom w chłodnych kororach - czerń i biel. Do tego szkło, metal. Skąd miałaby się tam wziąć ciepła przytulność? :D

Gosiaczek_S
03-04-2013, 18:42
A ja mam taki dylemat... Schody będą dębowe w kolorze ciemny orzech, wybarwione pod kolor okien. Na dole jest już jasnoszary gres lappato, podłogę pod część wypoczynkową (około 25m2) planuję w jasnych panelach (np. jesion, dąb bielony...), drzwi wewnętrzne będą też pod kolor schodów, ściany białe, ewentualnie wstawki szarości, ciemniejszych bądź jaśniejszych.
I teraz: Chcę na górze wszędzie takie same panele (hol i pokoje). Wydaje mi się, że najlepiej wyglądałyby jasne, ale jakie wtedy listwy przypodłogowe? Drzwi będą przecież ciemne...
Pomóżcie kobitki... :)

rosłoń
05-04-2013, 15:22
a może białe listwy, w kolorze ściany?

Gosiaczek_S
07-04-2013, 09:45
a może białe listwy, w kolorze ściany?

też tak się zastanawiam, tylko nie wiem jak to będzie wyglądało z ciemnymi drzwiami...

igorgumis
15-04-2013, 10:37
myślę, że najlepiej będzie wybrać listwy pod kolor paneli podłogowych. Jeśli nie możesz znaleźć w sklepach dopasowanego koloru, to podpytaj stolarza jaki byłby koszt zrobienia takich listw na zamówienie. Myślę, że nie będą się kłócić kolory listew i drzwi, skoro panele masz już w zupełnie innym kolorze niż drzwi ..

Mariba
21-04-2013, 12:44
Mój dylemat kolorystyczny jest taki: otwarta kuchnia biała, glazura grafitowa, podłoga jesionowa. Czy stół wenge jest w tym układzie ok? Czy może lepiej aby też był biały albo w tonacjach podłogi? A może to już tylko kwestia gustu. Stół pewnie w jakimś stopniu narzuci kolorystykę pozostałym meblom?
Jeszcze nie zastanawiałam się dobrze nad tym tematem, na razie szukam tropu ;)

Robespierre
22-04-2013, 09:25
Takie połączenie będzie jak najbardziej trafne.

Wenge dobrze komponuje się się z bielą i szarościami.

Pozostałe meble mogą być białe.

:)

Mariba
22-04-2013, 12:49
Dzięki za wskazówki. Rozumiem że krzesła też mogą być białe (w stylu dość nowoczesnym i "lekkim"). :-? Rozglądam się za czymś takim, choć jak na razie nic mnie nie przekonuje. :roll:

Robespierre
22-04-2013, 13:54
Tak, oczywiście... :)

185098

185099

185100

liszew
09-05-2013, 09:24
Jakoś nie umiem sobie wyobrazić złotego lub pomarańczowego sufitu... Moim zdaniem powinien być biały. Ja jestem własnie przed malowaniem i zastanawiam się jak to wszystko wyjdzie.

dodi_misia
15-05-2013, 09:08
Witam, czesto czytam watki na FM.. dużo się dowiedzialam cennych rzeczy:) Ale nadal mam problem ze schodami, muszą być drewniane, zabiegowe, okna mamy w kolorze ciemny brąz, podloga w salonie to kafle drewnopodobne novabell ecodream kolor frassino czyli jaśniutkie. reszta parteru to szare kafle 60/60. Schody w sumie będą w salonie. Zastanawiam sie jaki kolor schodów wybrać, ciemne jak okna czy jasniutkie jak kafle? no i jkaie drzwi wybrać do tego, myslałam nad białymi ale nie wiem czy będą pasować?? pomóżcie:)
Kafle w salonie http://mozaiki24.pl/NovaBell-Eco-Dream-EDM-822N-Frassino-225x90-cm-plytki-panelopodobne-p12133-store12133.html
Kafle na całej reszcie parteru http://egres.pl/valdi-ceramica-decore-cementyt-gray-natural-gres-45x45.html
Dodam jeszcze projekt domu zeby było wiadomo w jakim ukladzie będą te schody:) http://extradom.pl/projekt-domu-berlin-ii-dcp160a-WOB1010

Robespierre
15-05-2013, 10:27
Witam, czesto czytam watki na FM.. dużo się dowiedzialam cennych rzeczy:) Ale nadal mam problem ze schodami, muszą być drewniane, zabiegowe, okna mamy w kolorze ciemny brąz, podloga w salonie to kafle drewnopodobne novabell ecodream kolor frassino czyli jaśniutkie. reszta parteru to szare kafle 60/60. Schody w sumie będą w salonie. Zastanawiam sie jaki kolor schodów wybrać, ciemne jak okna czy jasniutkie jak kafle? no i jkaie drzwi wybrać do tego, myslałam nad białymi ale nie wiem czy będą pasować?? pomóżcie:)
Kafle w salonie http://mozaiki24.pl/NovaBell-Eco-Dream-EDM-822N-Frassino-225x90-cm-plytki-panelopodobne-p12133-store12133.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fmozaiki24.pl%2FNov aBell-Eco-Dream-EDM-822N-Frassino-225x90-cm-plytki-panelopodobne-p12133-store12133.html)
Kafle na całej reszcie parteru http://egres.pl/valdi-ceramica-decore-cementyt-gray-natural-gres-45x45.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fegres.pl%2Fvaldi-ceramica-decore-cementyt-gray-natural-gres-45x45.html)
Dodam jeszcze projekt domu zeby było wiadomo w jakim ukladzie będą te schody:) http://extradom.pl/projekt-domu-berlin-ii-dcp160a-WOB1010 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fextradom.pl%2Fproj ekt-domu-berlin-ii-dcp160a-WOB1010)

Stawiałbym na ciemne schody + ciemne drzwi.
Z szarą i beżową podłogą będą się dobrze komponować... :)

Spójrz tu jest podobne kolorystycznie rozwiązanie. Na ścianie przy schodach jest szaro-beżowy łupek...

189524

Pozdrawiam.

KarolaTom
18-05-2013, 12:17
U nas było tak, że najpierw była podłoga, potem wybraliśmy meble a dopiero potem kolor ścian, żeby do mebli pasowało, bo kolor ścian mozna zmieniac często, mebli juz nie tak bardzo, przynajmniej ja, bo nie kupuje mebli na 2 lata tylko na dluzszy okres

Anula_al
20-05-2013, 15:12
trochę poszaleliście z tym ciemnym kolorem;] jeśli jest tak dużo ciemnego czerni,szarości,wenge itp to muszą być jakieś akeceny któe to rozjaśnią, bo będzie to bardzo zimne wręcz grobowe wnętrze;/ dodatkowo może przygnębiające, także muszą być jakieś jasne akcenty, jeśli chodzi o listwy to teraz są różne i nie muszą być wcale pod kolor paneli;] ja ostatnio jak kładłam panele wybrałam progi w kolorze srebrnym wpadającym w złoty, nietypowy kolor ,bo były albo złote albo srebrne i taki się trafił, dla mnie super nie typowy, panele ciemne i dobrze to razem wygląda

Anula_al
20-05-2013, 15:14
fajny pomysł z ciemnym stołem ale koniecznie jasne krzesła, albo stół jasny/mieszany

Aleksandryta
22-05-2013, 08:15
jest to bardzo niemodne i robi złe wrażenie. :)

Robespierre
24-05-2013, 13:13
:D

Oslo88
25-05-2013, 00:01
proponuję naklejki z bananów, mozna fajny kolaż stworzyć

ECRU
26-05-2013, 17:17
CZEŚĆ- najlepiej listy przypodłogowe zrobić dokładnie w wybarwieniu panela lub też białe z mdf-u. Wyglądają fajnie prawie przy każdej podłodze.
Pozdrawiam
ecru

Almee
28-05-2013, 13:54
Dyl, zastanawiam się nad tym samym rozwiązaniem kolorystycznym. Możesz powiedzieć jak to u Ciebie wygląda ?

Dyl
30-05-2013, 15:36
Almee, jest jasno - tak jak chciałam. Na razie nie mieszkamy, nie ma mebli oświetlenia itp., wygląda to dość surowo. Mnie się podoba, wg mnie nie ma zgrzytu. W tej chwili nie zrobiłabym ciemnych okien, które od zewnątrz wyglądają bardzo ładnie, ale chcąc mieć jasne wnętrze, nie mogłam do nich dopasować drzwi i podłóg.

Almee
02-06-2013, 22:40
Dyl, dziękuję. Tylko utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że orzech na oknach wszystko psuje :-(

joliska
04-06-2013, 16:19
Dodatki mają pasować do wszystkiego (podłóg, ścian, tkanin i stylu), a nie tylko do mebli...

Panna Z.
04-06-2013, 17:03
A co to za kolor - jasny? :P

Aleksandryta
04-06-2013, 17:53
jasny wenge? :P

verdena
07-06-2013, 13:18
Prosze o podpowiedz czy do mojej podlogi bedzie pasowala tapeta, ktora wybralam.
194345
194346
Podloga niby biala, neutralna jednak z delikatnym wzorem wiec obawiam sie troche ze bedzie sie gryzlo....

Cas
01-07-2013, 13:57
Jaki dobrać kolor ścian do tych mebli ?

198394

agnieszka66
09-07-2013, 13:55
Apropo jasnych wnętrz polecam farbę w kolorze Biała Czekolada Dulux'a. Przepięknie wygląda na ścianach. Zupełnie powiększa pomieszczenia!

feststudio
22-07-2013, 12:36
Witam serdecznie kolor ścian powinien zależeć od kształtu pomieszczenia i od tego jak sa rozlokowane meble. Jeżeli przedstawione meble stoją na jednej ścianie ( wszystkie na jednej) to możemy pomalować ją na kolor ciemniejszy np dopasowany do koloru mebli - będzie to ściana akcentowa a jednoczesnie meble nie ędą nazbyt wyeksponowane tylko straca się na ścianie :) a reszte pokoju mozna wtedy pomalowac na jasny kolor pasujący do korpusów szafek.

Jeżeli meble są rozstawione po pokoju należy dobrac neutralny jasny kolor może być jasny szarobłękitny ncs s 1510-r90b. Lub jasny beż ale o chłowdniejszym neutralnym odcieniu ncs s 1002-r. Wskazane kolory mozna zobaczyć we wzornikach NCS we wszystkich sklepach z mieszalnikami.

Ważne by uwzględnić również kolor podłogi i reszte mebli.

pozdrawiam serdecznie

olek450
23-07-2013, 08:24
Słuchajcie, jaki kolor dywanu będzie pasował jeśli ściany i meble są w kolorach beżu i brązu? :)

Elfir
23-07-2013, 08:32
oliwkowy, rude czerwienie

s.nowakowska
23-07-2013, 11:50
A ja bym powiedziała, że do beżu i brązu raczej coś w podobnej tonacji. Ewentualnie jakaś ciemna, zgniła zieleń. Nie zdecydowałabym się na wprowadzanie krzyczącej barwy pochodnej czerwieni do jasnego, stonowanego pomieszczenia.

Elfir
23-07-2013, 15:25
I wszystko wyjdzie wówczas sraczkowate - bez intenstywnniejszej plamy koloru.

majamaki
23-07-2013, 18:03
turkusy też powinny wyglądać ok

lilkamaj
23-07-2013, 18:17
Witajcie, jestem to nowa i postanowiłam napisać bo mam pustkę w głowie. Kupiliśmy mieszkanie, jesteśmy w trakcie remontu. O ile nie mam problemu z zaplanowaniem pozostałych pomieszczeń to wysiadłam na tzw dużym pokoju. Z racji tego, że remont pochłania dużą część oszczędności postanowiłam nie wymieniać wszystkich mebli.
Do salonu mam meblościankę ogral z brw w kolorze śliwa wallis. Meble takie - http://www.caromeble.com/komplet-ogral-p-4240.html z tą różnicą, że mam wysoką witrynę. I fronty czarne.
W podobnym kolorze mam stół i stolik kawowy. I brązowa kanapa rogowa, ale to tylko na 3-4 miesiące.
Nie mam zielonego pojęcia jakie dobrać do tego kolory ścian i podłogi. W starym mieszkaniu miałam jasne panele ale nie miałam na nie wplywu (służbowe) i jasną tapetę. Korci mnie pomalowanie ścian nobilesem, jedną ścianę parykowa jesień a druga orzechowa jesień. Mąż sie awanturzy, bo chce za meblami takie coś : http://www.nasz-radom.pl/dom-i-ogrod/inne/oferuje/radom-kamien-dekoracyjny-na-sciane-oferuje.htm.

Średnio widzę ten kamień za meblami, nawet z czysto praktycznym powodów: jak na tym powiesić telewizor?

Podpowiedzcie jak to rozwiązać żeby miało ręce i nogi.

Elfir
23-07-2013, 19:47
akurat kamień często używa się do maskowania przewodów prowadzących do telewizora.

http://www.meble.net/rysunki/2012/01/Salon-z-kamienia1.jpg
http://cdn21.muratordom.smcloud.net/t/photos/thumbnails/26238/kamien_dekoracyjny_galeria_620x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Ale pytanie czy chcesz sobie w domu kłaść gipsowe pseudokamienie?

Taki kolor jak paprykowa jesień wymaga mebli, które będą kontrastowe, a ta śliwa chyba się zleje ze ścianą.
Orzechowa jesień wygląda ciekawie, chociaż w małym wnętrzu lepsza byłaby ta kamionkowa. A intensywny kolor paprykowy w dodatkach - zasłony, poduszki.

lilkamaj
23-07-2013, 22:46
Kamień jeśli znajdę w ładnym kolorze- jakiś kremowy- ale ładny to się zdecyduję. Mam jeszcze do dyspozycji dwie ściany, jedna chwilowo będzie wolna a przy drugiej chcę postawić brązową kanapę. Kamionkowa jesień jest rzeczywiście ładniejsza. Jedną ścianę chciałam zrobić ciemniejszą niż pozostałe ale brak mi pomyslu. Stąd też wzięła się ta jesien paprykowa.

_ika
31-07-2013, 09:08
witam,

bardzo proszę o pomoc, bo nie jestem mistrzem w dobieraniu kolorów i projektowaniu :)

planuję panele w takim kolorze http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://photos02.istore.pl/20130/photos/big/3154945.jpg&imgrefurl=http://abak.istore.pl/pl/dab-zamszowy.html&h=466&w=700&sz=200&tbnid=3re0uHvAkvKCPM:&tbnh=90&tbnw=135&zoom=1&usg=__sS5BnKHOYCXjxW_enrVZX96OTUo=&docid=dylznMa-LF_vVM&sa=X&ei=YsT4Udv5AofLONfZgYAL&ved=0CDQQ9QEwAg&dur=352

do tego w części przedpokoju będzie gres w kolorze beż (załącznik)

zastanawiam się nad kolorem drzwi. Chciałam zrobić ciemne dla kontrastu, ale czy wtedy do drzwi muszę też dobierać meble? Bo tym sposobe w przedpokoju już miałabym 3 rodzaje drewna :( (panele, drzwi i meble)

Ponadto nie daje mi spokoju sprawa listw i cokołów. Nie wiem czy nie będzie śmiesznie wyglądało jeśli na kawałku ściany będzie listwa dobrana do paneli a na kawałku cokół do kafli.

Wiem, że rozwiązaniem mogłyby być białe drzwi i wszędzie białe listrwy. Ale białe drzwi to dla mnie ostateczność ;)

Elfir
31-07-2013, 12:55
Meble dobierz pod kolor drzwi.

_ika
31-07-2013, 17:00
dziękuję, ale obawiam się, że to będzie za dużo ciemnego już. No i może być problem z dobraniem kolorów.

Pomyślałam, że może meble gładkie (nie drewno) . Tylko pozostaje sprawa cokołów i listwy do paneli. Ktoś mi powiedział żebym zrobiła wszędzie listwę pod kolor paneli nawet na tym kawalku gdzie mam płytki, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to w ogóle będzie wyglądać

Aleksandryta
01-08-2013, 20:27
zrób białe drzwi i listwy, gdyż tylko w taki sposób da się uratować realizację twoich pomysłów. Biała stolarka drzwiowa wraca nareszcie do łask, a i białe listwy są nadal modne. Kolorowe drzwi są passe :)

aniaitomek
02-08-2013, 09:54
dziękuję, ale obawiam się, że to będzie za dużo ciemnego już. No i może być problem z dobraniem kolorów.

Pomyślałam, że może meble gładkie (nie drewno) . Tylko pozostaje sprawa cokołów i listwy do paneli. Ktoś mi powiedział żebym zrobiła wszędzie listwę pod kolor paneli nawet na tym kawalku gdzie mam płytki, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to w ogóle będzie wyglądać

Miałam na płytkach w salonie listwę drewnianą, w dodatku w kontrastowym kolorze do płytek ale zbieżnym z kolorem mebli i bardzo dobrze to wyglądało.

marcik25
02-08-2013, 12:09
ika ja widzę 2 rozwiązania. Najlepiej pasowałyby białe drzwi z ościeżnicami i listwami w tym samym kolorze. Mi się bardzo podobają białe drzwi i sama takie będę miała w moim budującym się domku :)

A jeśli koniecznie chcesz ich uniknąć (nawiasem pytając dlaczego? ), to ja bym drzwi starała się dobrać pod kolor podłóg, zwłaszcza że i panele i gres masz bardzo podobne. Wtedy meble mogą być ciemniejsze i nie będzie za pstrokato.

_ika
02-08-2013, 22:42
ika ja widzę 2 rozwiązania. Najlepiej pasowałyby białe drzwi z ościeżnicami i listwami w tym samym kolorze. Mi się bardzo podobają białe drzwi i sama takie będę miała w moim budującym się domku :)

A jeśli koniecznie chcesz ich uniknąć (nawiasem pytając dlaczego? ), to ja bym drzwi starała się dobrać pod kolor podłóg, zwłaszcza że i panele i gres masz bardzo podobne. Wtedy meble mogą być ciemniejsze i nie będzie za pstrokato.

wiem, że białe byłby pewnie najlepsze. Czemu ich nie chcę? Mam białe w domu teraz i czuję lekki przesyt, potrzebuję zmiany ;)
też myślałam żeby dobrać do podłog, ale proste to nie jest. Panele sa jasniejsze od płytek, poza tym idealnie nie dobiorę, bo panele dąb zamszowy, a okleiny drzwi są bardz ograniczone (szczególnie, że chce uniknąc dużych kosztów)
Dlatego myślałam o kontraście, czymś ciemnym (swoja drogą ciemne mam drzwi wejściowe na przedpokoju) i zrobieniu mebli w przedpokoju nie w strukturze drewna (aby uniknąc pstrokacizny :)).

Tylko pozostaje kolor listwy przypodłogowej w przypadku drzwi drewnianych... Nie wiem jak to roziązac. czy będą jasne czy ciemne ale jak to się będzie miało jeśli do gresu dam listwe pod panele...

Dziękuję za wszelką pomoc :) poki co staram się unikać tych białych drzwi chociaż wiem, ze moze sie to okazac jedynym rozwiazaniem

TFondi11
07-08-2013, 14:38
Hmm... może coś w kontraście, czyli czarnego, W niektórych firmach meblowych można zamówić meble w konkretnym kolorze (np. właśnie czarnym) i jeszcze z dopasowanym rozmiarem (:spam:). Drzwi może też czarne z jakimiś drobiazgami czerwonymi. Może to fajnie by wyglądało.

~Igor
09-08-2013, 20:19
Witam.Jakie meble i jaki kolor mebli doradzilibyście do takiego koloru ścian z tego tematu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217954-Odmalowanie-%C5%9Bcian?Farba to dulux nazwa tropikalna pomarańcza.Jakie meble byłoby najlepiej kupić i w jakim kolorze oraz jak urządzic to żeby to wygladało no i oczywiście za jakaś rozsądną cene.

Roksanna
10-08-2013, 08:13
a ja mam pytanie trochę z innej beczki. Mamy w domu dużą piwnicę, którą chcemy fajnie przerobić tak żeby ustawić tam jakiś mini plac zabaw dla dzieci i tego typu gadżety. Bardzo podoba mi się efekt przecietartego tynku. Surowy i prosty :) Robię wstępne rozeznanie, widziałam, że magnat ma glinkę wenecką, którą coś takiego można zrobić. Może polecicie jeszcze coś innego? Malowaliście w ten sposób ściany? Za podpowiedzi będę bardzo wdzięczna :)

bea_m
10-08-2013, 18:45
A u nas klasycznie. Wygląda to tak.
http://images64.fotosik.pl/61/289a898e5f2e989am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=289a898e5f2e989a)

bubblegum
17-08-2013, 20:28
Witam,
mam mały salon z aneksem - całośc ok. 17 m2. Wszystkie ściany na biało.
Szafki kuchnne to biała Arsta z Ikei, blat biały.
207161

Panele w pokoju dąb o takim odcienu
207163

Kuchnia jest w kształcie litery U, i chciałabym tam położyć płytkę, wybrałam taką, szara, struktura betonu, rozmiar 120x60
207164

Uprzejmie proszę o sugestie jak się Państwu widzi takie połączenie.

joliska
18-08-2013, 19:40
Bardzo się widzi :D

aniaitomek
19-08-2013, 12:17
Mnie też się widzi, chyba lepiej nie było można wybrać...

kasieniec
25-08-2013, 21:09
Witam,

to moje pierwsze pytanie na tym forum. Jestem w trakcie urządzania mieszkania. Mam problem z doborem koloru frontów mebli kuchennych do położonego na podłodze gresu Paradyż Arkesia Brown.

http://www.paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/arkesia/arkesia-poler-598x598-1

Kuchnia jest osobnym pomieszczenie, około 16m2. Planuje ciąg niskich szafek o długości ok. 4 m i zabudowę wysoką (lodówka, piekarnik, szafka 60 cm, wysokie cargo 30 cm) o długości ok 2,1 m i wysokości 2,5 m. Podobają mi się kuchnie nowoczesne z lakierowanymi frontami. Bardzo proszę o pomoc i ewentualne uwagi co do kolorów.

tutajpawel
26-08-2013, 02:54
Cześć wszystkim.

Potrzebuje porady na jaki kolor pomalować ściany. Chciałbym zamówić te meble w tym kolorze co na zdjęciu lub czarne:

http://tablica.pl/oferta/meble-wlasnie-do-twojego-salonu-podswietlenie-led-ID2iJ3f.html#0194b43aaa

Mój pokój ma 5x3.5m, chciałbym dłuższe ściany pomalować na biało, a dwie krótsze pomalować na jakiś fajny kolorek aby troche urozmaicić i stworzyć efekt ''większego pokoju''.

Potrzebuje Waszej porady na jaki kolor pomalować te ściany.

Z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam Paweł

milkawawa
10-09-2013, 09:57
Mam na parterze bardzo ciemną podłogę, ciemne ramy okienne i bardzo ciemne drzwi w okleinie heban. Na górze są białe ramy okienne i podłoga jesionowo-dębowa. Schody zaplanowałam w drewnie sapella (jeszcze ich nie ma). Wydaje mi się że schody z jasnego drewna pod kolor do parkietu na poddaszu raczej by się gryzły z podłogą na parterze. Moje pytanie: jaki kolor dobrać drzwi i futryn na poddaszu? Wszędzie czytam że powinno się robić takie same w całym domu, jednak nie wiem czy nie będzie zbyt dużo kolorów drewna. Co radzicie? Może dać futryny w kolorze podłóg a same skrzydła takie jak na parterze (heban)? Czy też dobierać pod kolor do schodów? Czy zrezygnować z sapelli na schodach na rzecz ciemnych schodów pod kolor do podłogi na parterze? Szczerze mówiąc wolałabym tak ciemnych nie dawać bo nie mam okna nad klatką schodową i będzie ponuro bardzo. Bardzo proszę o poradę i pomysł. Dziękuję.

lendM
10-09-2013, 13:00
Może heban, ale ogólnie to chyba taki misz masz, nie uważasz?

joliska
10-09-2013, 14:01
Moim zdaniem pytasz kilka miesięcy za późno... Nie pogodzisz góry z dołem :(

milkawawa
10-09-2013, 18:52
zaraz zaraz, schodów jeszcze nie ma, wiele ludzi ma inny kolor podłóg na parterze i na poddaszu. Jest położone: parkiet ciemny na parterze plus ciemne drzwi i deska jesionowa na poddaszu (ciemna wyglądająca trochę na dąb). Do zamontowania pozostały drzwi na poddaszu i schody. Nie mówcie że nie da się tego zgrać kolorystycznie. W najgorszym przypadku można schody zrobić z kamienia, z tym że ze względu na koszty i zimno pod stopami- wolałabym tego uniknąć.

raffael
16-09-2013, 14:12
moja siostra jest w trakcie przeprowadzki, odebrała klucze i generalnie całe mieszkanie jest szaro białe i do tego pomarańczowe meble. moim zdaniem wygląda to słabo. i teraz chyba "oszczędniej" będzie zmienić kolor ścian, macie jakieś pomysły?

izzi247
18-09-2013, 14:18
Mam do Was pytanie, bo widzę, że są tu osoby o świetnym guście i liczę na wasza pomoc. Chcę urządzić pokój dziecka generalnie na biało, a tapetę chcę dać białą w czarne grochy. I moje pytanie, (na wizualizacjach wygląda to pięknie) czy jeśli do takiego eleganckiego pokoiku dojdą kolorowe zabawki, i w sumie cały bałagan jaki znajduje się koło 2-latki czy będzie to tez dobrze wyglądał, czy tylko bez ładu i składu i wręcz śmiesznie.... wyobraźcie sobie ten pokój cały w kolorowym bałaganie....
213027

213028

joliska
18-09-2013, 14:24
Trzeba rygorystycznie pilnować porządku - chować zabawki na noc itd. Da się wyćwiczyć ;)

izzi247
18-09-2013, 15:23
No tak, z tym nie mam problemu, ale ogólnie na co dzień chyba będzie kaleczyć oko.....

dring
19-09-2013, 14:16
To jest pokój dziecięcy, czy Twój salon ? Nie unikniesz bajzlu na samym początku, jak podrośnie 3-4 lata, to możesz uczyć chowania w jakieś skrzynki.

kinka
19-09-2013, 14:26
Ja bym dostała oczopląsu od tej tapety,no chyba że masz zamiar pokryć nią jedną ścianę,bo cały pokój to sobie nie wyobrażam.W pokoju dziecka powinno być wesoło i kolorowo,więc to normalne że leży gdzieś misiak są książeczki czy inne duperele.To dziecko ma się w nim dobrze czuć a nie ty.Ten pokój bardziej pasuje dla 7-10 latki.

ErwinBoryna
04-10-2013, 12:37
dla mnie też to oczopląs, jednak pochwalam pomysł jasnych kolorów, szczególnie jeśli chodzi o meble, bo z ciemnych to co 3 godziny mozna chodzić i kurz ścirać bo od razu widać

maurra
05-10-2013, 17:51
Mam do Was pytanie, bo widzę, że są tu osoby o świetnym guście i liczę na wasza pomoc. Chcę urządzić pokój dziecka generalnie na biało, a tapetę chcę dać białą w czarne grochy. I moje pytanie, (na wizualizacjach wygląda to pięknie) czy jeśli do takiego eleganckiego pokoiku dojdą kolorowe zabawki, i w sumie cały bałagan jaki znajduje się koło 2-latki czy będzie to tez dobrze wyglądał, czy tylko bez ładu i składu i wręcz śmiesznie.... wyobraźcie sobie ten pokój cały w kolorowym bałaganie....
213027

213028

moja corka [8 lat] ma taką tapetę w granatowe grochy na 1 ścianie i to jest absolutny max
to tapeta dość intensywna i absorbuje oko
do tego malo innych kolorów i wzorów, meble białe,
bałagan i pstrokacizna zabawek niewskazane

mrsmoonx
05-10-2013, 23:02
pomęczę Was - poradźcie proszę:

pokoje podłoga dąb olejowany na biało deska lita

łazienka i aneks kuchenny płytki vives terrades grafito http://www.omnicom.com.pl/kolekcje.php?idD=12&id=131

mamy problem z przedpokojem - chcemy gres 60x60 ale nie całkiem biały (ze wzgl. na trudność utrzymania w idealnej czystości), biel, ale złamana, nie w żółty, w szary może? W każdym razie jasny(ok. 15m2 do ułożenia), no i chyba szkliwiony żeby nie chłonął soku marchwiowego jak się córce rozleje;-)

proszę pomóżcie

mrsmoonx
05-10-2013, 23:03
pomęczę Was - poradźcie proszę:

pokoje podłoga dąb olejowany na biało deska lita

łazienka i aneks kuchenny płytki vives terrades grafito http://www.omnicom.com.pl/kolekcje.php?idD=12&id=131
drzwi interdoor malowane białe płaskie

mamy problem z przedpokojem - chcemy gres 60x60 ale nie całkiem biały (ze wzgl. na trudność utrzymania w idealnej czystości), biel, ale złamana, nie w żółty, w szary może? W każdym razie jasny(ok. 15m2 do ułożenia), no i chyba szkliwiony żeby nie chłonął soku marchwiowego jak się córce rozleje;-)

proszę pomóżcie

mrsmoonx
14-10-2013, 11:19
Blagam, pomozcie! Wybralismy keope link ghost white, ale z dostepnoscia slabo, a my potrzebujemy na za tydzien

dariawiejska
15-10-2013, 07:35
Myślę, że najlepiej jest zakupić małe próbki, tak jest najbezpieczniej

mrsmoonx
15-10-2013, 10:23
Dziekuje za rade, tak zapewne bym postapila, ale nie mamy na to czasu niestety:-(
Wstepnie wybralismy gres ceramica dell arte natura grigio. Czy ktos moze cos powiedziec nt gresu tej firmy?

lendM
16-10-2013, 07:54
moja siostra jest w trakcie przeprowadzki, odebrała klucze i generalnie całe mieszkanie jest szaro białe i do tego pomarańczowe meble. moim zdaniem wygląda to słabo. i teraz chyba "oszczędniej" będzie zmienić kolor ścian, macie jakieś pomysły?

No jasne, robienie całego mieszkania w ten sam deseń nie jest dobrym rozwiązaniem, bo to przecież nudne. Z drugiej strony trzeba dopasować takie elementy jak drzwi czy podłogi żeby wszędzie było jednakowo, a nie co pokój to inna beczka :)

wodnikszuwarek
16-10-2013, 10:22
Gratuluję gustu.Właśnie tacy jak ty Agnieszko,ludzie ograniczeni konwenansami,bez polotu i wyobraźni odpowiadają za szarzyznę i brzydotę tego kraju.Ogarnia Cię strach lub wręcz panika przed eksperymentem,śmiałym użyciem kolorów.Biały sufit do żółto-pomarańczowych ścian?!!!Ależ konserwatywne i zachowawcze poglądy.Domyślam się,że Twoje mieszkanie pomalowane jest na biało a łazienka wykafelkowana od podłogi do sufitu.
pattaya żyj i daj żyć innym,:)

Gutek2012
17-10-2013, 01:09
Witam,
mam mały salon z aneksem - całośc ok. 17 m2. Wszystkie ściany na biało.
Szafki kuchnne to biała Arsta z Ikei, blat biały.
207161

Panele w pokoju dąb o takim odcienu
207163

Kuchnia jest w kształcie litery U, i chciałabym tam położyć płytkę, wybrałam taką, szara, struktura betonu, rozmiar 120x60
207164

Uprzejmie proszę o sugestie jak się Państwu widzi takie połączenie.


Witam,
A co to za panele i płytki? Piękne połączenie i chciałabym identyczne :) Do tego mamy orzechowe okna - jakiego koloru dobralibyście do nich parapety i drzwi? Ściany będą w bielach (i trochę szarościach).

Gutek2012
21-10-2013, 21:22
Witam,
Bardzo proszę o poradę:)
W mieszkaniu mam orzechowe okna i planuję w większości białe ściany (jedna ciemnoszara, może gdzieś beton). Dodatkowo otwarta biała kuchnia z drewnopodobnym blatem. Szary wypoczynek.
Płytki w kuchni
http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/nowa-gala-signum-sg12-jasny-szary-gres-naturalny-60x60.htmlhttp://
Panele w pokoju
http://www.maltatrading.pl/Sklep/823_684_krono-original/10380_variostep-wide-body/Produkt/41818_b8572b-dab-chambord.aspx
A poza tym chciałabym białe listwy przypodłogowe. Niestety nie mam pomysłu na drzwi... I nie wiem, czy będą pasować parapety z konglomeratu Botticino.
https://www.toma24.pl/63204/parapet-z-konglomeratu-1m2-botticino
Może ktoś z Was ma już przerobiony ten temat? :rolleyes:
Z góry dziękuję za pomoc.

Niureczka
22-10-2013, 21:38
Witam,
Również prosiłabym o radę w doborze koloru parapetu i drzwi.
Obecnie mamy wykończony parter ale przymierzamy się do wykończenia poddasza. Na dole podłogi mamy różne w każdym pomieszczeniu, kolor ścian także, parapety mamy w kolorze buku, a drzwi w kolorze którego nazwy nie pamiętam. Załączę zdjęcia na których widać kolor obecnego parapetu i drzwi.

http://imageshack.us/a/img833/3663/zt8f.jpghttp://imageshack.us/a/img703/9130/11wu.jpg
Na górze planuję wszędzie położyć podłogę na wzór tej: http://imageshack.us/a/img51/1376/nqk3.jpg Korytarz planuje zrobić w takiej kolorystyce brązowej albo waniliowej http://imageshack.us/a/img24/8756/uqhh.jpg + listwy białe waniliowe. Meble w pokojach będą albo białe albo popielate + białe. Schody też planuje w takiej kolorystyce jak podłoga na górze.
Pytanie jakie wybrać parapety i drzwi na poddasze?

mortor
23-10-2013, 17:14
Cześć wszystkim.

Potrzebuje porady na jaki kolor pomalować ściany. Chciałbym zamówić te meble w tym kolorze co na zdjęciu lub czarne:

http://tablica.pl/oferta/meble-wlasnie-do-twojego-salonu-podswietlenie-led-ID2iJ3f.html#0194b43aaa

Mój pokój ma 5x3.5m, chciałbym dłuższe ściany pomalować na biało, a dwie krótsze pomalować na jakiś fajny kolorek aby troche urozmaicić i stworzyć efekt ''większego pokoju''.

Potrzebuje Waszej porady na jaki kolor pomalować te ściany.

Z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam Paweł
Można i tak, jeśli podłoga byłaby jasna to można bawić się w ściany beżowe + jedna np. czerwona, fajnie wygląda wtedy kamień dekoracyjny na takiej czerwonej ścianie.

Elfir
26-10-2013, 15:50
Pytanie jakie wybrać parapety i drzwi na poddasze?

Białe, by dopasować ościeznice do koloru listew

Filemonka
27-10-2013, 14:04
Witam proszę o pomoc. Jakiego koloru wybrać drzwi do łazienki (mieszkanie z 1 pokojem i półotwartą kuchnią):
- ściany wszędzie białe (planuję też białe listwy przypodłogowe)
- drzwi wejściowe i stolarka okienna - złoty dąb
- panele podłogowe: dąb bielony

Chcę urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim, z tym, że będzie tam też nieco elementów retro (klasyczna kuchnia, białe meble lekko stylizowane, nieco retro łazienka) i ten złoty dąb mi niestety trochę psuje szyki (wolałabym białą stolarkę i białe drzwi wejściowe). Mieszkanie jest małe i oprócz drzwi wejściowych będę miała tylko jeszcze jedne drzwi - do łazienki. I tu dylemat - zrobić drzwi do łazienki w kolorze drzwi wejściowych i wtedy listwy przypodłogowe pewnie w kolorze paneli? Czy mogę zrobić drzwi białe i wszędzie listwy białe?
Czy białe drzwi łazienki nie będą kłóciły się z drzwiami wejściowymi? Hmm może skoro ściana biała to w miarę się z nią zleją i nie będą bardzo odstawały od reszty?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Filemonka

Niureczka
27-10-2013, 19:29
Białe, by dopasować ościeznice do koloru listew
A nie będzie to głupio wyglądać jak na dole będą inne drzwi niż na górze? ( Zastanawiam się czy nie zrobić schodów z białymi podstopnicami i tralkami) Myślałam żeby dać białe parapety pod kolor okien.

fajna kobieta
27-10-2013, 19:59
Biel jest chyba najbezpieczniejszym kolorem ;)Nie będzie pózniej problemu z doborem reszty bo zawsze będzie pasować.

Niureczka
28-10-2013, 06:37
A myślicie czy dać taki sam wzór drzwi jak na dole tylko w białym kolorze czy dać inny? Te na dole osobiście mi się podobają :-)