PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dobrać kolory: drzwi, podłóg, okien, mebli...



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7

prezes861
25-01-2015, 18:12
W tak małym mieszkaniu tylko białe drzwi, bardzo jasna podłoga, ( np. w odcieniu, jak pokazałeś) i bez jakiegokolwiek różnicowania podłogi między pomieszczeniami. Najlepiej dać te same panele w całym mieszkaniu, to powiększy optycznie wnętrze. A listwy albo białe albo w kolorze paneli. . Kolory ścian oczywiście jasne. I meble też :)

Drzwi od sypialni i tak będą zamknięte,
a chcemy uzyskać tam bardzo ciepły, przytulny klimat, co sprawia właśnie ta ciemna podłoga ;)

A co do drzwi hmmm...
Białe mnie nie przekonują :/
Jak już to jasne, ale w kolorze drewna

gwiazdeczka66
25-01-2015, 18:13
scdom, mam kuchnie otwartą na salon, zrezygnowałam z białych mebli Ikea, mam teraz złoty dąb, porcelanowe kremowe uchwyty, kamienne blaty kremowoszaroczarne plamki, kominek ogromny w kremowych kaflach z muszlowym różem na półkach, ściany kolor blada morelka sufit biały, do tego czarna indukcja, czarny kran retro i biały zlew made by Ikea, czarny karnisz, karnisze w pokoju ten sam wzór ale białe, wygląda cudnie, dodatki mogą być czarne, szare, co lubisz, czerwony kolor w kuchni nie jest dobry, za dużo pierwiastka ognia, będziesz się żle czuła.

gwiazdeczka66
25-01-2015, 18:18
prezes 861 bardzo ładnie wyglądają drzwi i listwy przypodłogowe w tym samym odcieniu, całość wpisuje się w piękne ramy.

prezes861
25-01-2015, 18:22
prezes 861 bardzo ładnie wyglądają drzwi i listwy przypodłogowe w tym samym odcieniu, całość wpisuje się w piękne ramy.

No właśnie tak chciałem zrobić,
drzwi w tym kolorze jak na foto, do tego jasne panele "dąb bradford" i listwa w kolorze drzwi.

Zdun Darek B
25-01-2015, 18:24
scdom, mam kuchnie otwartą na salon, ........... kominek ogromny w kremowych kaflach z muszlowym różem na półkach,... do tego czarna indukcja, .

Proszę pamiętać że w przypadku gdy salon jest połączony z kuchnią to mając kominek zapominamy o kuchence gazowej .
Chętnie zobaczyłbym TU ten kominek..z muszlowym różem .

joliska
26-01-2015, 06:56
witam, proszę o pomoc w wyborze koloru do odnowienia kompletu mebli : szafa duża, podwójne łóżko toaletka stoliki nocne, kolor ścian to pudrowy róż w dwóch odcieniach, lampa i karnisze w kolorze biel i miętowa zieleń, podłoga w panelach dąb syberyjski drzwi do pokoju kolor dąb bielony, czy całe meble malować na jeden kolor np. miętowa zieleń, lub cappuccino, czy może łączyć kolory - inny kolor drzwiczek w meblach a inny w detalach typu nóżki wieńce? styl mebli retro. sypialnia ma być romantyczna, proszę o pomoc żeby nie zepsuć wnętrza kolorem mebli.

Wrzuć zdjęcia - mimo dużej wyobraźni nie jestem w stanie sobie tych kolorów wyobrazić...

BogdanNalej
26-01-2015, 07:04
Meble planuję białe z elemntami jasnego drewna. Kolor w salonie: jasny szary i jasny beż, na korytarzu nie mam pojęcia co wymyślić.

No skoro tak, to może nie będzie to najgorzej wyglądać.

gwiazdeczka66
27-01-2015, 00:13
Postaram się jakoś wkleić zdjęcia tego kominka, panie Darku, kominek jest kremowy a półki muszlowy róż żeby dodać pikanterii ma kilka kafli ręcznie rzeźbionych ze wzorem kiści winogron.

cassi
30-01-2015, 18:51
Proszę o pomoc w doborze kolorów, najbardziej zależy mi na dobraniu koloru w salonie. Farby bedą z fluggera i jakby można było to kierować się ich paletą kolorów. Kuchnia która jest połączona z salonem będzie koloru białego, natomiast w salonie będą takie meble http://www.agatameble.pl/produkty/aranzacja/avensis i do tego chciałam wybrać kolor ścian, myślałam o jakimś szarym, ale też chciałabym zaakcentować którąś ze ścian w salonie jakimś innym kolorem. Bardzo chciałabym otrzymać jakąś pomoc w tej kwestii. W załączeniu plan mieszkania.

prezes861
30-01-2015, 21:08
Czy ktoś z Was ma na podłodze panele "Dąb bradford" ?
I ewentualnie jakie drzwi do nich pasują? ;)

basiakowa
02-02-2015, 08:00
cassi - jasny szary, do tego jedna sciana jasno zielona. ale taka delikatna zielen, zeby komponowała się z szarością :)

agnieha1102
04-02-2015, 07:59
Witam.
Mam prośbę pomóżcie mi dobrać kolorystykę w domu.
Mam zakupione płytki na cały parter - Pamesa Roble. Teraz do tego muszę dobrać kolor drzwi i myślałam o firmie Vasco typ braga kolor morgana. Całość wykończyć białymi listwami przypodłogowymi i może szarymi ścianami.
Czy takie zgranie nie będzie się zlewać?
A może wybrać ciemniejsze drzwi?

MiCooL
05-02-2015, 21:35
Witam, proszę o poradę odnośnie koloru ścian i paneli do mebli do sypialni: 302913 (meble almond z Wajnert meble) i do http://www.agatameble.pl/produkty/aranzacja/genetic do pokoju dziennego ?

joliska
06-02-2015, 07:11
MiCool, masz dość problematyczne - dwukolorowe i dwumateriałowe meble - reszta optymalna byłaby jak na zdjęciach katalogowych, niestety... Jednolita jasna podłoga, jasne zimne ściany. Jaką masz stolarkę?

MiCooL
06-02-2015, 20:20
drzwi Porta Koncept, dąb havana..

arogos
10-02-2015, 17:18
Będę robiła drzwi przesuwane do sypialni plus zabudowę nad lodówkę. Całość będzie lakierowana (półmat) ale potrzebuję Waszych porad w kwestii koloru zabudowy. Mam problem czy ma być w kolorze białym, jak reszta drzwi oraz kuchnia znajdująca się na przeciwko, czy też w kolorze szarym jak ściana. Bardziej skłaniam się ku bieli ale lodówka jest beżowa i obawiam się że nie będzie to dobrze wyglądało. Z góry dziękuję za pomoc i opinie.303754303755303756303757

DariuszKosmyk
11-02-2015, 11:41
Najłatwiej to jest dobrać podłogi i framugi;) u nas dobrała je firma która kładła nam podłogi (kuhn), co do okien to mogą mieć inny odcień zależy czy je widać czy nie;) a meble.... no tutaj to raczej nie szedłbym w stronę dopasowania mebli do podłóg i drzwi u nas jest szaro, mam bieloną podłogę, a meble są albo czarne (szafki) albo ciemno-grafitowe;) Tak naprawdę to fajnie jest się bawić kolorami;)

arogos
11-02-2015, 18:08
Decyzja zapadła, zobaczymy jak wyjdzie. Szafki nad lodówkę szare, drzwi białe. Mam nadzieję że to dobra decyzja, bo zamówienie do stolarza wysłane. Za dwa tygodnie się pochwalę (jak będzie czym). Pozdrawiam!!!

beakarp
12-02-2015, 21:33
witam forumowiczów :)
Kupiliśmy 67m w starym bloku, do remontu. Jestem na etapie doboru kolorystyki. Wiem że teraz króluje biel i szarość, ale mąż jest bardzo na nie :/
Pytanie zasadnicze: jakie drzwi wewnętrzne do starego dębowego parkietu /będzie odnawiany/? Czy meble /szafa w przedpokoju, kuchnia itp robić w odcieniu tych drzwi?. W przedpokoju, kuchni i łazience ma być terakota. Waham się między piaskowym beżem, a płytkami drewnopodobnymi...Czy ktoś coś doradzi?

Elfir
12-02-2015, 21:44
biała stolarka jest najbardziej uniwesalna.

A z kolorów może takie:
http://blog.gwwoinc.com/wp-content/uploads/2013/08/greige3.jpg

nie jest to klasyczna szarość tylko szarobeże: greige i taupe.
Czyli kolorystyka bezpieczna i dość uniwersalna.

zależnie od odcienia da wam to takie wnętrza:

http://st.houzz.com/simgs/27511d1c0e26d504_3-5609/traditional-living-room.jpg

http://cdn.decorpad.com/photos/2012/03/31/2c80b48b8b75.jpg

http://st.houzz.com/fimgs/2b81d5480d2393cf_0294-w606-h367-b0-p0--contemporary-living-room.jpg

http://soposopo.biz/wp-content/uploads/2014/11/luxurious_interiors__it_s_a_balancing_act_greige_p aint_thelennoxx_greige_paint_colors_.jpg

http://www.interiordesignphotos.co.uk/wp-content/uploads/2010/11/Color_Ways_Make_living_room_photos_photo1.png

http://1.bp.blogspot.com/-MU2pmuJG77E/UfxpvV01SzI/AAAAAAAAp1w/fwz2erBsRTE/s400/potterybarn.jpg

Będą pasować z mebli i biele i brązy i szarości i zgaszone zielenie. a w dodatkach także turkus.

essie
13-02-2015, 09:06
Zamówiłam kuchnię saperavi avenue z brw ( mam nadzieje ze zdjecie sie wklei ) , z tym ze szafki wiszace beda w kolorze magnolia, reszta tak jak na zdjeciu, płytki w kolorze mlecznym, zastanawiam sie jaki wybrać kolor ścian, biały czy waniliowy? Macie jakiś pomysł?

Elfir
13-02-2015, 11:00
zastanawiam sie jaki wybrać kolor ścian, biały czy waniliowy? Macie jakiś pomysł?


magnolia przy białej ścianie może wyglądać jak zżółknięty biały.

Może ciepły szary?

essie
13-02-2015, 12:21
magnolia przy białej ścianie może wyglądać jak zżółknięty biały.

Może ciepły szary?

Szczerze mowiac wolalabym cos w odcieniu zolci, jakos nie przekonuje mnie szary do kuchni, poza tym chcialabym cos bardzo delikatnego, intenstywne kolory to nie moja bajka, moze z duluxa pastelowy jasmin?

Elfir
13-02-2015, 13:15
dulux to nie jest dobra jakość farb - już lepiej nobiles.
Ale złamany kolor bieli to musi być. Najlepiej jakbyś wzięła próbkę tego lakieru magnolia.
Bo może wpadać w różowy.

btw. szary nie musi być ciemny :)

essie
13-02-2015, 15:10
Wiem ze szary nie musi byc ciemny, ale jakos nie pasuje mi do kuchni. Z tym duluxem to tylko przyklad, nie rozgladalam sie jeszcze za farbami w sklepie tylko patrzylam w internecie i rzucila mi sie w oczy magnolia, czy ona nie jest za bardzo zolta? Moze cos jasniejszego, bardziej w stylu pastelowa orchidea? Niestety obawiam sie ze nie bede miala mozliwosci probowac, tym bardziej ze mebli jeszcze nie mam, bede musiala kupic w ciemno, dlatego tak pytam.

Elfir
13-02-2015, 19:03
essie - ja pisałam o twoich szafkach "szafki wiszace beda w kolorze magnolia" - jaki to odcień?

kajkak
18-02-2015, 11:50
Proszę o podpowiedź :) W korytarzu będzie szafa wnękowa, 3 drzwiowa, środkowe skrzydło na pewno z dużym lustrem, ale nie wiem co wybrać na drzwi boczne. Na podłodze będą te panele dąb bielony jasny, drzwi do pokoi w dębie polskim 3d. Na jaki kolor szafy postawić? Przedpokój jest ciemny myślałam więc o czymś jasnym. Oprócz szafy w korytarzu będzie wąska szafeczka na buty i mały wieszak na bieżące kurtki. Wieszak i szafka miały być w kolorze białym, ale teraz nie wiem jak zgrać to z szafą wnękową

inga_p
19-02-2015, 09:50
Wiem ze szary nie musi byc ciemny, ale jakos nie pasuje mi do kuchni.


Mi tez wydawało się, że szary nie będzie pasował do mojej kuchni.... Ale w Stokanie mnie przekonali i nasuneli fajny pomysł na aranżacje. Poniżej wklejam foto mojej kuchni z dodatkiem szarości :)

305152

Melinda78
20-02-2015, 20:42
Moim zdaniem szary pasuje wszędzie. Dlaczego nie do kuchni? Zależy jaka duża kuchnia, jak się światło układa, są przecież różne odcienie szarości, wcale nie musi być ciemno. Ja mam co prawda białe szafki kuchenne, ale szarą podłogę, dość ciemną. Wygląda ten zestaw fantastycznie.

Majka32
23-02-2015, 20:28
Wybór koloru nigdy nie jest loterią - o ile wybierasz farby mieszane fabrycznie. Kiedyś sama mieszałam z mężem farbę i wyszło coś - czego do dzisiejszego dnia nie potrafię zdefiniować : )

adder
25-02-2015, 16:36
Witam wszystkich :)
Bardzo proszę o pomoc w doborze koloru ścian. Mieszkanie małe, kawalerka, w której mieszka moja babcia. Obecnie ściany są pomalowane na jasny kolor (coś w okolicach magnolii lub nawet jaśniejsze). Oświetlenie jest dobre, bo to strona południowa, ale korytarz jest dosyć ciemny. Meble są w kolorze "wiśnia dworkowa", na podłodze dywany w kolorach najróżniejszych :D Mieszkanie nie jest zagracone, nie ma dużej ilości figurek, ozdóbek itp, jedynie wszędzie umieszczone są książki.
Dzisiaj pokazałam dla babci paletę farb i wybór padł na coś zbliżonego do "tygrysiego oka". Oczywiście mieszkanie malowane byłoby w całości na jeden kolor... Liczyłam na to, że wybrana zostanie jakaś bardzo jasna farba, która nie zdominuje i nie przytłoczy. Boję się, że mieszkanie takim kolorze będzie wyglądało ciężko i śmiesznie.
Chciałabym prosić was o pomysły jak można pomalować żeby było przyjemnie, ciepło i jednocześnie ładnie ;) Babcia jest dosyć wybredna, ale nie boi się zmian, więc wszystkie opcje będą przydatne. Tylko chciałabym prosić aby unikać bieli - ten kolor na pewno nie przejdzie. W załączniku dołączam rzut mieszkania.
306177

joliska
25-02-2015, 16:55
Nie mam pojęcia, jak wyglądają kolory, o których piszesz...

adder
25-02-2015, 17:51
Przepraszam, myślałam, że jak podam nazwy, to ktoś zainteresowany sprawdzi jak te kolory wyglądają :) W załącznikach przykłady - magnolia, wiśnia dworkowa i "tygrysie oko"306185306186306187

annbis
26-02-2015, 07:33
potrzebuje pomocy w doborze koloru paneli podlogowych do schodów.
306258

schody są w kolorze jak powyżej, a problem to dobór do nich odpowiednich paneli na piętro w kolorze innym niż odcien mahoniu.
podobają mi się odcienie szarości ( caly dom jest w odcieniach czarny, biały szary, jedynie drzwi okna i schody mahoniowe), ale zupelnie nie mam wyobraźni jak skomponować te kolory razem, a może coś jaśniejszego?

Elfir
26-02-2015, 17:24
Przepraszam, myślałam, że jak podam nazwy, to ktoś zainteresowany sprawdzi jak te kolory wyglądają :) W załącznikach przykłady - magnolia, wiśnia dworkowa i "tygrysie oko"306185306186306187

ta pomarańczowa wiśnia z pomarańczowymi ścianami po prostu się zleje i będzie za pomarańczowo.

Oliwkowa zieleń (w tle jeszcze żółto-beżowy):
http://2.bp.blogspot.com/_10dA3xf7Cfk/SlJN0CR9p4I/AAAAAAAAACQ/nQhb6W64jd4/s1600-h/color-scheme-grt-terragen-flooring.jpg

Elfir
26-02-2015, 17:29
a może coś jaśniejszego?

Może jakieś bielone dęby, jesiony?

annbis
27-02-2015, 14:07
no wlasnie ale nie chciałabym zrobic misz maszu :) poniewaz drzwi wewnetrzne sa biale. zupelnie nie mam wyobraźni czy będzie pasowała bielona podloga i białe drzwi. Najbardziej podobają mi się i miałam zamiar położyć mniej wiecej takie:
306509

ale niestety okazało się, że schody muszą być w kolorze drewna. nie wiem jak teraz połączyć te dwa kolory. gdybym położyła w kolorze schodów boje się że powstanie taka plama.

Elfir
27-02-2015, 14:27
zdecydowanie uważam, że kolory podłogi i schodów powinny być jak najbardziej różne, by nie było zgrzytu estetycznego na styku prawdziwego drewna i laminatu drewnopodobnego

nataliaa176
01-03-2015, 09:40
Witam, Wybrałam farbę do pokoju lazurowy szantung, chciałabym to połączyć z jakimś odcieniem żółtego. Jak myślicie jest to dobre połączenie? :)
Ma to być do pokoju dziennego.

joliska
01-03-2015, 10:00
jaki to kolor???
Meble? Dodatki? Okna? Drzwi?
W jakim stylu to wnętrze?

agatka_1308
03-03-2015, 09:57
Ja bym chyba wybrała biały i lazurowy. Ale to zależy od upodobań,

inga_p
03-03-2015, 13:21
Ja mogę Ci polecić duluxa albo dekolar - gotowe kolory. Pamiętaj, że duzo zależy od tego jaki jest obecny kolor ścian i ile warstw farby nałożysz :)

adder
05-03-2015, 11:27
ta pomarańczowa wiśnia z pomarańczowymi ścianami po prostu się zleje i będzie za pomarańczowo.

Oliwkowa zieleń (w tle jeszcze żółto-beżowy):
http://2.bp.blogspot.com/_10dA3xf7Cfk/SlJN0CR9p4I/AAAAAAAAACQ/nQhb6W64jd4/s1600-h/color-scheme-grt-terragen-flooring.jpg

Dziękuję za odpowiedź, oliwkowa zieleń przypadła babci do gustu. Mam jeszcze pytanie - oliwka pójdzie na jedną lub dwie ściany, na resztę ścian i w korytarzu lepiej dać szary czy beż?

hanias78
22-03-2015, 17:03
Ten lazur jest już na tyle wyrazisty, że w połączeniu z żółtym, może krzyczeć:/ ja bym postawiła na biel, bo troszkę by go stonowała i uspokoiła:)

papiszynka
24-03-2015, 13:06
Witajcie,

proszę o radę odnośnie pomalowania kuchni:

podłoga płytki "Perugia Marrone", szafki (jeszcze nie przyjechały) na dole kolor "zebrano mat" górne szafki białe połysk, blaty białe matowe. Jedna ściana zabudowana pod sufit szafki białe połysk i piekarnik+mikrofala w słupku, obok lodówka 2 drzwiowa - wszystko inox.

Nad blatami chciałam szybę zamiast płytek z soczystym trawiastym wzorem (nie wiem czy będzie pasowało? wydaje mi się, że tak) no i jakie kolory ścian do tego byście polecali?

ziomeg
24-03-2015, 19:04
a ja mam na to sposob:) zawsze robie wedlug uznania swojego i wychodzi super :) chyba mam dar :)

Werra87
28-03-2015, 13:38
Tej szyby nie dawaj ze wzorem.

ana289
31-03-2015, 08:34
no wlasnie ale nie chciałabym zrobic misz maszu :) poniewaz drzwi wewnetrzne sa biale. zupelnie nie mam wyobraźni czy będzie pasowała bielona podloga i białe drzwi. Najbardziej podobają mi się i miałam zamiar położyć mniej wiecej takie:
306509

ale niestety okazało się, że schody muszą być w kolorze drewna. nie wiem jak teraz połączyć te dwa kolory. gdybym położyła w kolorze schodów boje się że powstanie taka plama.

annbis - nie wiem, czy podłoga już wybrana, ale ja mam białe drzwi i bieloną podłogę - wygląda to bardzo ładnie. Do Twoich schodów to najlepszy wybór - bielona lub w jasnym odcieniu szarości - ślicznie:)

agatka_1308
31-03-2015, 15:55
Ja też myślę o jasnym odcieniu szarości :)

agnieha1102
01-04-2015, 21:32
PROSZĘ RATUJCIE!
Mimo że jestem tu może drugi raz to prosze o pomoc, a mianowicie moja sytuacja wygląda w następujący sposób na parterze mojego domu mam położone płytki pamesa roble. schody chciałabym w kolorze podobnym więc może nugatowym. Jednak na piętrze chyba wolałabym panele już w kolorze jaśniejszym i tu właśnie tkwi problem bo chciałabym aby to wszystko pasowało do siebie a w sklepie z panelami nie wiem co wybrać. Natomiast w przypadku drzwi mam wybrane drzwi Braga firmy Vasco - tylko też nie jestem przekonana jaki wybrać kolor. co do ścian to myślałam o jasnym brązie.
Jeśli tylko ktoś może mi doradzić to z góry dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam

Krysiek89
02-04-2015, 10:17
A czy zatrudnienie projektanta wnętrz wydaje się być dobrym pomysłem ?

Aleksandryta
04-04-2015, 19:06
A czy zatrudnienie projektanta wnętrz wydaje się być dobrym pomysłem ?

Jeśli podejrzewasz, że będziesz miał problemy z realizacją podstawowych zasad obowiązujących w aranżacji wnętrz, jak forumowicze powyżej Twojego postu, to zatrudnienie projektanta jest po prostu niezbędne.

lukasz919
07-04-2015, 22:59
Witam.
Mam problem odnośnie wyboru koloru ścian w pokoju o wymiarach 490x250 meble mam już narzucone, kolor ciemny brązowy , łóżko to albo kolor brązu albo szarości bo mogę wybrac. Mojej pytanie o kolor ścian żeby pasował do mebli. Mogą być nawet dwa kolory. A.i wolał bym by nie był to odcienie zieleni i szarości gdyż inne pokoje w domu są właśnie w takich kolorach.
Dziękuję

albertM
09-04-2015, 13:40
Proponuję jakiś beż albo odcienie brązu.

monika23
14-04-2015, 07:19
Zgadzam się z przedmówcą. Odcienie beżu będą odpowiednie. Rozjaśnią nieco wnętrze i sprawią wrażenie większej przytulności.

google
25-04-2015, 11:27
Witam,
pomóżcie dobrać meble do sypialni: szafki przy łóżku, komoda, szafa. mam wybrane łóżko: 314514
ściany będą szare w dwóch odcieniach, podłoga jasna.

Florka08
27-04-2015, 08:10
Witajcie,

jestem w trakcie urządzania swojego pierwszego mieszkania i stoję przed dylematem wybrania paneli podłogowych. Nigdy tego nie robiłam stąd chciałabym się Was doradzić.
Mam do położenia 40m2 paneli.
Planuję urządzić salon, sypialnię i przedpokój w stylu lekko skandynawskim. Białe i jasnoszare ściany, białe drzwi, listwy i meble, jasnoszary narożnik.
Kuchnia (otwarta na salon) będzie biała, matowa z jasnoszarym blatem. Mieszkanie dość jasne, wystawa północno (sypialnia)-południowa (salon).

Zastanawiam się nad kolorami z linii Classic:
http://www.quick-step.com.pl/laminat/classic

Czy Waszym zdaniem któraś podłoga będzie pasować do takiego wnętrza?

juras_LKS
27-04-2015, 10:28
jestem zdecydowanie za szarością, ale taka zbalansowana

qwerty21
27-04-2015, 10:28
jaki kolor drzwi dobrać do parkietu w kolorze wenge?

i czy czarny blat z syntetycznego granitu będzie pasował do białej kuchni czy lepiej użyć biały blat?

arek570
27-04-2015, 16:36
Witajcie,

jestem w trakcie urządzania swojego pierwszego mieszkania i stoję przed dylematem wybrania paneli podłogowych. Nigdy tego nie robiłam stąd chciałabym się Was doradzić.
Mam do położenia 40m2 paneli.
Planuję urządzić salon, sypialnię i przedpokój w stylu lekko skandynawskim. Białe i jasnoszare ściany, białe drzwi, listwy i meble, jasnoszary narożnik.
Kuchnia (otwarta na salon) będzie biała, matowa z jasnoszarym blatem. Mieszkanie dość jasne, wystawa północno (sypialnia)-południowa (salon).

Zastanawiam się nad kolorami z linii Classic:
http://www.quick-step.com.pl/laminat/classic

Czy Waszym zdaniem któraś podłoga będzie pasować do takiego wnętrza?

Większość będzie pasować, pytanie jaki efekt chcesz osiągnąć? Lubisz sterylne, skandynawskie klimaty wybierz delikatne szarości, jeśli chcesz trochę ocieplić wnętrze wybierz np jasny odcień dębu, jak chcesz nadać wnętrzu trochę charakteru stwórz kontrast i wybierz ciemną podłogę. Bardzo dużo inspiracji jest w sieci w takich klimatach, wystarczy pooglądać i porównać.


jaki kolor drzwi dobrać do parkietu w kolorze wenge?

i czy czarny blat z syntetycznego granitu będzie pasował do białej kuchni czy lepiej użyć biały blat?

Do białej kuchni każdy blat będzie pasował, zwłaszcza czarny i biały... przejrzyj wątek z kuchniami, co druga ma czarny blat

kminek
29-04-2015, 08:53
Ja bym dał beż, szary jest taki chłodny.

makaroniarze
08-05-2015, 09:20
a u mnie stonowane. w sensie mamy w domu głównie odcienie szarości no i biele. Bardzo fajnie to wygląda no i łatwo dobrać meble.

oOKAROLOo
11-05-2015, 09:36
ja ma nieco ciemniejsza podloge, a sciany jasne i tak samo meble. maly metraz wiec nie moglem wybierac ciemnych kolorow bo momentalnie cale wnetrze sie optycznie zmniejsza.

AdamBiały
13-05-2015, 15:21
Pokaż zdjęcia. Nikt i na oko doradzał chyba nie będzie :)

Redakcja
15-05-2015, 14:53
Farby satynowe, akrylowe, silikonowe - co to znaczy? Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu:

1322

Zobacz inne filmy poradnikowe murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftv.muratordom.pl%2 F)

kukir
21-05-2015, 15:02
@ agnieha1102
Ale w jaki sposób mamy Ci doradzić? ;) Masz już wszystko wymyślone, pytanie tylko czy godzisz się sama na taką różnorodność.
Z własnego doświadczenia. My mamy na dole panele z czereśni, schody są drewniane bukowe, a na górze panele są sosnowe. Tak samo - wariacja odcieni, ale wszystko jednak jest w tonacji beżowo-brązowej i nas no... nie razi po oczach. Dodatkowo jeden pokój na górze ma biały parkiet, córka tak sobie wymyśliła, więc zrobiliśmy.
Według mnie dom ma się podobać nam, a nie wszystkim odwiedzającym. Spotkaliśmy się z komentarzem dotyczącym naszych płytek w łazience, że znajomy w życiu by sobie takich nie położył, ale docenia, że całe wnętrze sprawia dobre wrażenie :)

skandydesign
21-05-2015, 19:46
Co do tematu wątku, uważam, że nie powinno się dobierać kolorow pod coś, tylko wybierać takie jakie sie podobają

joliska
22-05-2015, 06:03
Co do tematu wątku, uważam, że nie powinno się dobierać kolorow pod coś, tylko wybierać takie jakie sie podobają

Taaa. A potem przychodzi się na forum i pyta, co zrobić, żeby dało się mieszkać bez bólu zębów i niestrawności w domu, gdzie podłogi są pasiaste, ściany w kwiatki, drzwi w jednym brązie, okna w drugim, meble w kuchni nowoczesne, w salone shabby, łazienka zielona, przedpokój fioletowy, a sypialnia czerwona.

Zasada: wybierz, co ci się podoba, działa, jeśli ktoś ma pewność i wyczucie stylu. A tacy nie przychodzą do tego tematu.

leśko
22-05-2015, 12:13
najgorzej to w ogóle wybrać kolory:P bo z połączeniem to już nie ma problemu...wiem po przerabiałem ostatnio przemalowywanie...może szary?a może pistacjowy? hmmm a co powiesz na lawende?

mecenas41
22-05-2015, 12:36
Z kolorami też miałem wielki problem, ale zdałem się na żonę. Nie ma to jak kobieca ręka w tych sprawach, ja mam problemy z odróżnianiem barw. :cool:

hanias78
27-05-2015, 15:13
NO panowie nie przesadzajcie, ale mimo naszego damskiego gustu i różnych upodobań, zawsze chcecie wtrącić swoje 3 grosze i postawić na swoim - zamiast miętowego, kolor morskie etc:p

Spain
02-06-2015, 21:56
wybierz najbardziej ci pasujące za pierwszym razem

E-Rzecznik Śnieżka
05-06-2015, 21:13
Witam,
Największe prawdopodobieństwo tego, że kolor będzie trafiony daje pomalowanie fragmentu ściany pomieszczenia. Nawet kawałek płyty g-k nie jest już tak pewny, bo ogląda się go pod różnym kątem i w różnym świetle. Wzorniki barw dostarczane przez producentów, to tylko orientacyjne kolory gdyż jest to farba drukarska na papierze a nie lateksowa na ścianie… Warto kupić próbkę farby. To najmniejszy koszt. Ryzyko przemalowywania pomieszczenia kosztuje znacznie więcej i wymaga więcej czasu i pracy.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

~Igor
07-06-2015, 19:59
Witam.Mam problem z wybraniem koloru do pokoju.Łóżko mam koloru aluminium.Podłoga panele dąb (z tych ciemniejszych).Dywan szary.Pokój ma około 14m.Meble wymieniam wszystkie i nie wiem czy dobierać je przed czy po malowaniu.Kolory jasne czy ciemne do takiej wielkości pokoju?Obecnie mam pomarańcz ale trochę jasną a chciałem ciemniejszą.

GrzesiekWachacz
08-06-2015, 10:10
może słoneczny żółty? rozświetli pokój i nie zmęczy oczu.

pozer400
08-06-2015, 10:29
a może zrób sobie pokój w odcienkach szarości z mocniejszym akcentem (np. czerwienią)? co do mebli kup je na samym końcu :) chyba, ze już wcześniej wybierzesz kolory.

PaulinaPk
09-06-2015, 19:31
Ja osobiscie lubie we wnetrzach poloczenie bezy i brazow oraz jasny i ciemny fiolet - u mnie w mieszkaniu dobrze sie sprawdza.

dawido.kon
17-06-2015, 13:17
Też tak samo robiłem, sprawdzony sposób z tymi barwnikami/pigmentami :)

~Igor
27-06-2015, 12:50
A jeżeli chodzi o szafę z przesuwanymi drzwiami.Będę raczej kupował w Black Red White.Zaciekawiło mnie to że można samemu dobrać kolory szafy.Myślałem aby na frontach szafy były lustra co optycznie powiększy wnętrze,czy to dobry pomysł?

E-Rzecznik Śnieżka
30-06-2015, 16:30
Najpierw wybieramy meble. Najlepiej jest mieć ostateczny projekt/wizję/pomysł w głowie (lub na papierze) ale zdecydowanie łatwiej jest wybrać kolor ścian do mebli, niż odwrotnie. Ciemny dąb na podłodze i metalowe łóżko to neutralna „baza”. Pasują do niej niemal wszystkie kolory ale ze względu na nieduży metraż pomieszczenia, lepiej kolorystykę ścian wybierać wśród barw jasnych –złamane biele, pastele, chłodne. To kolory które optycznie powiększą przestrzeń. Intensywne odcienie można zastosować w postaci kolorowych dodatków lub jednej ściany wybarwionej ciemniejszym kolorem.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

~Igor
02-07-2015, 16:01
Zdecydowałem się na farbę Śnieżka satynowa.Myślałem aby pokój pomalować na dwa kolory,czy to dobry wybór?.Nie wiem tylko czy wybrałem dobre nie za ciemne kolory.Chodzi mi o kolory:szept nocy,lodowy błękit,lazurowe wybrzeże,sekretne spojrzenie,zagubiony list,miętowe orzeźwienie.Nad tymi kolorami się zastanawiam które byłby lepsze jeżeli chodzi o jasne kolory?

Rakev
02-07-2015, 16:35
Też miałem problem z wyborem koloru drzwi do domu, jednak zdecydowałem się na brązowy kolor. Wszystko idealnie pasuje i jestem zadowolony z podjętej decyzji.

~Igor
04-07-2015, 12:25
Zdecydowałem się na farbę Śnieżka satynowa.Myślałem aby pokój pomalować na dwa kolory,czy to dobry wybór?.Nie wiem tylko czy wybrałem dobre nie za ciemne kolory.Chodzi mi o kolory:szept nocy,lodowy błękit,lazurowe wybrzeże,sekretne spojrzenie,zagubiony list,miętowe orzeźwienie.Nad tymi kolorami się zastanawiam które byłby lepsze jeżeli chodzi o jasne kolory?

Podbijam.

Wojtko55
05-07-2015, 20:28
Ja równiez wybrałem jasno brązowe drzwi i wydaje mi się, że wyglądają super :)

piotr.ms
06-07-2015, 16:11
My też dobieraliśmy kolor ze wzornika i wyszło dobrze :)

Adrian1224
11-07-2015, 12:33
Witam
W jednym pokoju w którym na ścianie jest skos od dachu chciałbym pomalować skos i sufit na kolor Kropla Cytryny a resztę ścian na kolor Zielona Polana.
W drugim pokoju chcę pomalować jedną ścianę na kolor Purpurowa Róża a resztę na kolor Żółte słoneczniki i jeszcze chciałbym dobrać jakiś kolor na sufit bo nie chce żeby był biały.
Podane kolory są z farby Śnieżka Barwy Natury.
Myślicie że te połączenia kolorów są dobre czy może coś zmienić?

joliska
11-07-2015, 15:41
Adrian1224,
dla mnie to zbyt kolorowo... Pomyśl: dojdą kolory okien, podłóg, drzwi, mebli, dodatków... I będzie meksykańska hacjenda :(

rybakaro
11-07-2015, 21:50
Kochani!
Potrzebuję pomocy w doborze koloru farby do kuchni.
Niestety moja wyobraźnia kończy się tam gdzie zaczyna, a potrzebuję na już kupić farbę...
Meble, które niestety nie podlegają wymianie są dwukolorowe- podejrzewam, że jest to jabłoń i brzoza- blat kuchenny w podobnym kolorze do brzozy.

Zakupiłam płytki na ścianę, które czekają na ułożenie: sakura cutlery beżowe płytki+ kilka ze sztućcami ( link: https://www.google.pl/search?q=fronty+kuchenne&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=c36hVfPhA8WBU7DFoJAG&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=p%C5%82ytki+domino+sakura+cutlery&imgrc=cOwiVZJjofZgLM%3A). Aktualnie kuchnia jest cała żółta i tak się zastanawiam czy pozostawić ten kolor?
Kuchnia duża, przestronna i słoneczna, 1 okno z ramą w kolorze wenge. Są dwie ściany na których nie będzie płytek i tu planowałam fototapetę, aby ożywić trochę to miejsce ale to już później gdy wszystko będzie skończone.
Pozostaje mi wybór koloru farby, która będzie nad płytkami i dwóch ściankach.

Bardzo proszę o pomoc...
Pozdrawiam
rybakaro

qwerty21
12-07-2015, 15:06
czy jasnoszary kolor ścian będzie pasował do posadzki z drewnopodobnej płytki?

gryffny_typ
13-07-2015, 12:28
wydaje mi sie ze tak.

Adrian1224
15-07-2015, 16:09
A jakie kolory byście polecili do czerwieni (Purpurowa Róża ze Śnieżki Barwy Natury) i do czerwieni Magnata Ognisty Karneol?
Chce w dużym,dobrze nasłonecznionym pokoju pomalować jedną ścianę na któryś z tych kolorów ale nie mam pomysłu na resztę ścian.

mazoviak
20-07-2015, 10:59
czerń// biel

dziadekTS
27-07-2015, 12:00
do czerwonego to jak bym dał szary,. taki ciemny szary. żeby fajnie kontrastował z czerwienią. bo lubię takie połączenia.
jedyne co to nie polecam zielonego. Bo kiedyś miałem dziewczynę to miała tak pomalowany pokój na czerwono-zielono i wyglądało to paaaaaaskudnie. nie polecam z całego serwa. okropieństwo.

loko!5
28-07-2015, 07:27
Znajdż w internecie i zamów dokładnie taki kolor-jeśli się nie będzie zgadzał reklamuj!

robert_leszno
03-08-2015, 11:39
dokładnie :)

Majk87
05-08-2015, 14:02
Również wydaje mi się, że biel może być w takim przypadku dobrym rozwiązaniem, ewentualnie coś w stronę kremowego

monikaa73
23-08-2015, 13:54
mam podobny problem, zakupiłam kolekcję płytek do salonu i teraz zwątpiłam jakie dobrać fabry na ściany. pomieszczenie jest duże, jasne, ale ja nie mam kompletnie pomysłów.

http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/007/691/medium/House-polaranz.jpg
http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/007/692/medium/House-detal.jpg (http://www.paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/house)

mebble będą: 2 komody w kolorze podłogi, kanapa jasny beż pufy workowate w jasnym beż i do tego stół

jakie ściany widzicie? raczej nie widzę żadnych tapet do tego raczej jedno - ewnetualnie dwubarwne ściany farby.

pawel1304
23-08-2015, 16:10
Witam! Potrzebuje pomocy w sprawie koloru ścian. Pokój 10m2, okna od wschodu, pozostałe pomieszczenia w pastelowych barwach. W pokoju znajdą się takie oto meble z tej kolekcji:
https://www.brw.com.pl/gfx/brw/_thumbs/sklep_oferta/10245/S214-KOM3D4S_10_20_MSJ_lis,lFaYeqWeaWZRmdiQiHtf.jpght
Nasuwa mi się jakiś jasnoszary z delikatnym wrzosem albo bardzo bladym turkusem lub ciemniejszym szarym. Macie może jakieś inne propozycje?

Kejt_R
23-08-2015, 17:20
monikaa73, mogą być ściany całkiem jasne (beże, złamana biel, słomiany jak kolor tych skrzynek, zielonkawy), jak i ciemno brązowe jako kontrast. Jesli dasz beż, to może być mdławo. Ale na przykład jakiś lniany kolor i coś czarnego jako detal. Zamieszczone zdjęcia zawierają przyjemne dla oka podpowiedzi kolorystyczne :)

mazur123
24-08-2015, 14:29
zestaw dwa kolory (jasny i ciemny) wtedy bedziesz miala znacznie ciekawszy efekt.

zabudowlany
26-08-2015, 08:38
tez tak myślę. wrzos by dobrze pasował z ciemnym szarym, ale już nie z jasnym, bo by wyszło mdlo

daryjka90
26-08-2015, 15:28
mam podobny problem, zakupiłam kolekcję płytek do salonu i teraz zwątpiłam jakie dobrać fabry na ściany. pomieszczenie jest duże, jasne, ale ja nie mam kompletnie pomysłów.

http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/007/691/medium/House-polaranz.jpg
http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/007/692/medium/House-detal.jpg (http://www.paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/house)

mebble będą: 2 komody w kolorze podłogi, kanapa jasny beż pufy workowate w jasnym beż i do tego stół

jakie ściany widzicie? raczej nie widzę żadnych tapet do tego raczej jedno - ewnetualnie dwubarwne ściany farby.

Proponowałabym złamaną biel albo coś w odcieniaź pastelwoej zieleni

Jatamen
31-08-2015, 11:27
Ja bym jednak wybrał biel, to chyba najlepszy wybór. Ewent. jasny szary

Wojtko55
31-08-2015, 21:01
Zdecydowanie postawiłbym na biel. Super będzie sie prezentowało :)

Semafori
03-09-2015, 10:33
Potrzebuję pomocy. Chodzi o biuro, ma wyglądac nowowcześnie, ale kreatywnie. Do pomalowania zostało jedno pomieszczenie, w pozostałych dominują kolory: I ściany granat plus pomarańcz, szafy koloru stali, II ściany turkus plus szary, meble jasny pomarańcz, III ściany czerwień plus butelkowa zieleń, meble czarne.

Wiem, że to pstrokato, ale właśnie o to chodzi. Jakieś pomysły na ostatnie pomieszczenie?

evito
04-09-2015, 13:17
.

emilus18
06-09-2015, 15:31
Ja mam w kolorze okien na dole (mahoń albo wiśnia). Górę chciałam jasną, ale dobrałam kolorystycznie do schodów i podłogi. Kolor powinien się rzeczywiście odcinać choć troszkę, ale przy takim wnętrzu ładnie powinien też biały wyglądać. Tylko kolor okien trochę by nie pasował do reszty.

prelegent
07-09-2015, 12:09
ja mam drzwi w kolorze ścian i jakos nie wyglada to źle. Po prostu trzeba się przyzwyczaić xD

Majowa Alicja
11-09-2015, 11:56
Ja bym dopierała pod kolor podłogi, nie identyczne, ale o kilka tonów ciemniejsze albo jasniejsze

DAVIDOFSKI
11-09-2015, 14:11
zaraz obok drzwi wejściowych mam pawlacz. drzwi - kolor mahoniu, pawlacz jeszcze nie pomalowany, Dodam, że podłoga jest z ciemno szarej płytki. Jaki kolor pawlacza będzie tu pasował?

PPH KOSTAR
14-09-2015, 13:44
[QUOTE=evito;6935214]Mam pytanie; do czego dobiera się drzwi wewnętrzne. Okna mam dąb bagienny (czarno-brązowe), podłoga będzie dąb naturalny olejowany , a wystrój w kolorach białych,szarościach,czarny. Żadnych brązów i beżów. I niewiem jakie drzwi? myślałam o bialych ale do końca nie jestem przekonana. Może jakieś szarości ale nigdzie ładnych nie widziałam. Doradzicie? :)[/QUOTE

Witam

Białe drzwi pasują praktycznie do każdego wnętrza. Bardzo łatwo to zweryfikować przykładając do białych drzwi różnego rodzaju kolory . Biel jest uniwersalna i "radzi" sobie z bardzo szeroką gamą kolorów . Załączam kilka zdjęć , gdzie kolorystyka jest zupełnie różna, a jak widać białe drzwi pasują do tych pomieszczeń.

Pozdrawiam

Grzegorz

Doradca KOSTAR330661330662330663330664

Filip1984
15-09-2015, 12:53
Ja rowniez bym brał pod kolor podłogi, albo zone poprosil o pomoc :p

Dayilmor
17-09-2015, 21:09
A co sądzicie o białych drzwiach do całego mieszkania? U mnie przeważają płytki i oczywiście stara mozaika w jednym pokoju. Czy tak właściwie te białe drzwi są jeszcze popularne? Czy może jednak one się świetnie nadają jedynie do jakiegoś szpitala albo po prostu do łazienki. Czy ktoś może mi dać znać coś na ten temat. Jakoś tak bym chciał się tego dowiedzieć jak najszybciej bo chciałbym zaczynać wstawianie nowych drzwi w ciągu najbliższych dni. Proszę o solidne rady co do mojego pytania. Będę dozgonnie wdzięczny.

joliska
18-09-2015, 06:09
Zamiast zadawać takie pytania, przeczytaj wątek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100149-Bia%C5%82e-drzwi-wewn%C4%99trzne&highlight=bia%C5%82e+drzwi

Chyba że Twoje pytanie do przyczynek do spamu... Bo skoro za kilka dni masz wstawiać drzwi, tzn. że już je zamówiłeś...

leeewy
05-10-2015, 09:24
Jestem na etapie wybierania parkietu drewnianego oraz drzwi do niedużego mieszkania (w białej, szarej tonacji, minimalistyczny styl).

Myślałem nad dębowym parkietem, ułożonym w cegiełkę i do tego białe drzwi. Macie lepsze pomysły? Mile widziana pomoc ;).

joliska
05-10-2015, 09:34
Nie ma lepszego pomysłu niż białe drzwi, dębowa podłoga i biało-szary wystrój :D

pawcio_er
07-10-2015, 09:54
jesli chodzi o kompozycję panele-drzwi, trzeba wybrać to samo drewno, mogą różnić się nieco kolorystyką, nie bierz sklejki olcha, a podłoga np. świerk. kolory ścian - najlepiej kontrastowe

seledynka
17-10-2015, 08:29
Dzień dobry chciałabym sie was poradzić. Remontuje teraz domek letniskowy i chcialabym go ożywić i poszaleć z kolorami. Na podłodze będą płytki szare z Nowej Gali or12 . Ściany wszystkie chyba w złamanej bieli i zastanawiam się tylko nad ścianą gdzie bedzie telewizor i stoi koza przy niej ,więc w ścianie jest też komin (osobny słupek) i teraz potrzebuje dwa kolory. Na jaki kolor pomalowalibyście taką ściane bo ja myślałam o ciemnym turkusie i słupek brązowawy czy rudawy.... jest to pomieszczenie ok.6x4m. W domu może bym się nie odważyła na takie łączenie kolorow ale na dzialce chciałabym zaryzykować czymś wyraźnym.

Wojtko55
17-10-2015, 11:59
Ten turkusowyw załączniku wygląda super. Wydaje mi się, że będzie pasował do szarych płytek i pozostałych białych ścian ;)

Monia34
19-10-2015, 17:43
No właśnie, mam problem, bo wiem czego chcę, ale głupieję biorąc do ręki wzornik czy stając przy szafie kolorów.
Tym bardziej, że wiem, że na małych próbkach oko może się oszukać (mojej koleżance wyszła wściekła neonowa zieleń zamiast jasnego pastelowego koloru) :-?
Słyszałam, że dobrym sposobem jest zamówienie małej próbki i pomalowanie kawałka ściany- czy ktoś tak robił?- czy to się sprawdza? Co z tym zrobić-jeżeli kolor jest nie ten. Może lepiej pomalować kawałek płytu KG (został mi kawałek) i przyłożyć w kilku miejscach?
A może to wcale nie zdaje egzaminu i wybór koloru jest mimo wszelkich systemów dobierania koloru wielką loterią?

rzeczywiście jest taka możliwość ze kupujemy próbkę konkretnego koloru farby, malujemy nim ścianę i co prawda i tak idealnie nam to nie odzwierciedli tego co będzie po pomalowaniu, ale zawsze da jakiś obraz...a co do kolorów, to rzecz gustu...chyba tak jak mówili przedmówcy moi...neutralne, fajnie pasują do wszystkiego i są wykończeniem...polecam szarości i beże, biel również jest fajna...ale co kto lubi;)

marduk
20-10-2015, 00:11
Witam,

drodzy Forumowicze - mam pytanie o zasadę

czym kierować się urządzając duże pomieszczenie (ok. 70m2) - wydzielając strefę wypoczynkową i jadalną - zrobić je w podobnych tonacjach czy wręcz przeciwnie? Poradziłam sobie z wszystkimi pomieszczeniami, a na tym się zawiesiłam i już nic nie wiem - nie mogę podjąć decyzji :cry:, a czuję presję bo ... no bo wiadomo farba, dywan, zasłony i takie tam

Część wypoczynkowa się zdefiniowała meblami (duża ciemnoszara sofa, dwie spore komody i stolik teak + dąb) oraz wolnostojącym kominkiem typu koza. Przed sofą planuję spory jednobarwny jasnoszary dywan.
Meble do jadalni - stół ciemny, krzesła typu fotel (tapicerka do wyboru).
I teraz osiołkowi do wyboru dano w jednym kącie owies w drugim siano - to znaczy dla jadalni rozrzut mam pomiędzy rudoczerwonym a malachitem - super co nie? Podejrzewam, że istnieje trzecia opcja, ale nastąpiło u mnie zmęczenie materiału po serii decyzji jakie musiałam podjąć i utknęłam.
Jako wskazówkę podrzucam dywany:
334592
334593

Będę wdzięczna za opinie i sugestie

Mozajkaa
10-11-2015, 09:35
Jak dla mnie to idealne by było coś takiego:

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32849/jasna-podloga-czy-ciemna-podloga.jpeg

Ale jeśli chodzi o jakieś zasłony do salonu i dobieranie ich pod całość wystroju to polecam najpierw zamówić próbki i dopasować wtedy kolor na ścianach, bo producenci farb oferują dużo szerszą paletę barw i łatwiej ją dopasować do tego co już masz. :cool:

kutzyki
14-11-2015, 15:37
Witam, chciałam prosić o radę. Pomimo lektury wątku, nadal widzę ciemność:confused:

Mam kolor okien pt. 'birke rose' , tu poglądowo jaki to kolor:
337551

I tu właśnie zaczynają się schody- chciałabym jasne drzwi, niekoniecznie może aż odcienie bielone, ale nadal jednak..jasne. Jaki kolor podłogi do takich jasnych ram i drzwi? Czy jasna podłoga nie zleje się za bardzo, nie będzie za mdło? Czy mogą być białe listwy? Kolor ścian popiel, szarości.
Z góry dziękuję za sugestie, wszelkie mile widziane. Pozdrawiam :)

WłodzimierzD
15-11-2015, 11:32
Aranżacja wnętrz każdego mieszkania, nie wspominając już o domu, to kwestia gustu oraz naszej wyobraźni:-) Jeśli nie mamy jej na tyle, żeby poradzić sobie z tym problemem, to moim zdaniem należy posiłkować się dekoratorem wnętrz. Już samo to, że on w swoim katalogu ma miliony takich aranżacji, jest dużym ułatwieniem. Nie zaszkodzi również poszukać ciekawych inspiracji, [reklama]] Przynajmniej dla mnie, mi takie wizualizacje bardzo pomagają, jak czegoś nie zobaczę, to nie potrafię sobie tego wyobrazić... Więc moja rada, jeśli nie wiemy co z czym, lepiej poradzić się fachowca:-)

pwlb
18-11-2015, 12:34
Witam,
Chciałbym prosić o pomoc w doborze listwy do podłogi. Podłoga to dębowy parkiet, świeżo po cyklinowaniu, zrobiony na półmat. Problem jest taki, że ponieważ to blok z lat 60, parkiet miejscami przylega do ścian, miejscami jest dziura na 3 cm. No i oczywiście ściany krzywe :)
Tak więc ze względu na krzywe ściany myślałem o listwach PCV na wkręty. Będzie je można ładnie dopasować i nie będzie nieestetycznych przerw. Pytanie do bardziej doświadczonych, czy dębowy parkiet z plastikową listwą nie będzie wyglądać tandetnie? No i jaki kolor dobrać, czy lepiej pod kolor parkietu, czy może białe? A jeszcze co do tych przerw, to nigdzie nie mogę znaleźć listew PCV o grubości 3 cm, czy moglibyście coś polecić?

Pozdrawiam

Maciek98
18-11-2015, 20:19
Dekorator wnętrz... dobry pomysł, znam to z autopsji. Mieliśmy ten sam problem z aranżacją, ponieważ przenieśliśmy się z dwupokojowego mieszkania do czteropokojowego i zaczęły się schody... Zabrakło nam pomysłów i nie poradziliśmy sobie z tak wielką przestrzenią, jak na nasze wymagania i wyobrażenia:-) Próbowaliśmy, ale ciągle było coś nie tak((( W końcu zdecydowaliśmy się na fachowca i udało się, jak to ktoś napisał, ułożyć wszystko funkcjonalnie i w dodatku ładnie:-) więc czasami warto przyznać się do własnych słabości...

Przemyslaw44
19-11-2015, 21:57
Ja nie dobierałem. Od dekoracji tego rodzaju w domu jest moja żona. I nie ukrywam, że z wielką przyjemnością oddaję jej prym w tej kwestii, bo mój zmysł artystyczny jest poniżej krytyki. Poza tym, jestem daltonistą, co dodatkowo utrudniłoby to zadanie:-) Moja żona za to idealnie nadaje sie to tego rodzaju zadań i doskonale spełnia sie w tej branży:-) No i wszystko jest po jej myśli, więc jest podwójnie zadowolona:-) Pozdrawiam ją i wszystkich forumowiczów:-)

entdecker
19-11-2015, 22:00
u mnie tekże w kwesti kolorów dodatków i innych pierdółek polegam na mojej połowicy

anna.
20-11-2015, 08:33
Jak jak malowałam swoje mieszkanie to na samym początku wzięłam próbki te papierowe i decydowałam się na konkretny kolor, w przypadku doboru odcieni farb prosiłam sprzedawce (w castoramie) o próbkę konkretnego koloru i dopasowywałam. Może ten sposób będzie dla Ciebie przydatny?

kutzyki
24-11-2015, 17:29
Fajnie jak ktoś ma jakieś wyczucie smaku i potrafi skomponować swoje wnętrze. Ja, przyznam szczerze, czuję się ..lekko ( ok, bardziej niz lekko) sparaliżowana tym przedsięwzięciem. Oczywiście rozumiem, że zatrudnienie projektanta to rozsądna rzecz, ale w tym momencie jestem dość mocno ograniczona funduszami, więc ta opcja odpada.
Nie oznacza to także, że przychodzę prosić o zaprojektowanie mi wnętrz, nie! Czytam forum od dość dawna, i się nie udzielam, bo zwyczajnie, nie mam o tym pojęcia. Ale odważyłam się zapytać forumowiczki i forumowiczów, którzy lubią doradzać takim sierotom jak ja;)

Dlatego ponawiam prośbę, powiedzcie proszę, czy zestawienie jasnych drzwi i jasnej podłogi się nie 'pogryzie'? Ja po prostu nie lubię ciemnego drewna, ale też nie chciałabym popełnić błędu, który będzie mi towarzyszył przez następne kilkanaście lat.

adder
24-11-2015, 17:58
Powoli zabieram się za remont sypialni, głównie nastawiałam się na szarość do tego turkus w dodatkach, a meble w kolorach białym i dąb sonoma. Tapeta już wybrana i kupiona (w załączniku), nad kolorem ścian zastanawiałam się długo i ostatecznie wybrałam popularny i "bezpieczny" light grey od Beckersa. Zastanawiam się teraz czy ten kolor będzie pasował do tapety, czy może poszukać szarego, który bardziej wpada w beż... Jak myślicie - zostawić light grey Beckersa, czy szukać jednak bardziej beżowego? A może macie jakieś inne propozycje? ;)338559338560

Kejt_R
24-11-2015, 18:02
kutzyki, poprzeglądaj sobie inspiracje pod kątem dopasowania drzwi , podłóg, parapetów i wszystko stanie się jasne :D Sprawdzisz, czy dany efekt jest w Twoim guście. Ja również mam jasne podłogi i mam zamiar wybielić drzwi sosnowe, żeby były jasne z widocznym usłojeniem. Podsyłam kilka zdjęć poglądowych:

338561 338562 338563 338564

Ja lubię ciemnawe drewno, zwłaszcza w odcieniach orzechowych, ale nie bardzo lubię je w postaci drzwi, które na tle jasnych ścian tworzą wielkie ciemne plamy. Można przestrzeń urozmaicić drobnymi dodatkami w ciemniejszych barwach. Odwagi życze, będzie dobrze ;)

kutzyki
24-11-2015, 18:56
338563


ooo, to, to..! to do mnie przemawia, zdecydowanie. Chyba nie potrafię zbyt biegle poruszać sie po necie, bo jak wpisywałam jasne podłogi, zazwyczaj były zdjęcia z ciemnymi drzwiami.:confused: O ile ciemne dodatki są ok, o tyle ciemne drzwi nie są dla mnie.;)

Dziękuję Kejt_R za szybką odpowiedz, szukam dalej, może dopasuję jednak do okien też.

Urządzanie to wyzwanie..

mareczeeek
25-11-2015, 12:19
Pomoge jedynie w zakresie Duluxa. Farbki można kupić jako tzw. próbnik tj taki mały pojemniczek wraz z pędzelkiem - koszt ok. 6zł. Ja tak zrobiłam - bo miałam zamiar w jednym pomieszczeniu ustalić kilka kolorów i... co z tego, że pomalowałam kawałki powierzchni - potem, jak pomalowałam cały pokój efekt był zupełnie inny :( , ale w sumie bardzo fajny :D. Miał być dość intensywny pomarańcz, a jak pomalowałam całą ścianę to wyszedł leciutki przyjemny pomarańczowy :-?
Inka
Też mam pomalowane ściany tej firmy i bardzo sobie chwalę. Zabrudzenia łatwo schodzą a kolor nie blaknie.

Kalwas
25-11-2015, 13:00
Architekt w mieszkaniu to bardzo dobry pomysł, o ile nie wybiera z katalogów samych najdroższych mebli i wykończeń, jak kogoś na to nie stać. U mnie to żona wymyśliła różne odcienie bieli na ścianach, białe drzwi, biało-szarą podłogę w korytarzu i ciemniejsze panele z takimi samymi listwami. Po 3 latach mogę powiedzieć tylko, że rewelacyjnie się to sprawdziło.

boqler
10-12-2015, 18:45
Pomoże mi ktoś wybrać podłogę do kuchni :)? Siedzę od kilku dni i nie wiem sam. Meble w kuchni będą z forniru palisander pa-0025f4. Do tego chcę dobrać podłogę - na pewno będą to panele. Kuchnia w aneksie, więc cały salon + przedpokój będzie w tym samym panelu. Ktoś mi podpowie co do tego by pasowało?
Wcześniej miałem na myśli Kronopol dąb waniliowy ale jak dziś zobaczyłem jeszcze raz na żywo fornir to jednak chyba nie będzie to do siebie pasowało.
Ściany będą pomalowane na brązowo, ciemny i jasny brąz (malowane na przeciwko siebie)

joliska
10-12-2015, 18:51
Takie fronty + brązowe ściany??? To może (ale nie musi!) uratować tylko jednolita podłoga z betonu/żywicy...

http://www.euro-stol.eu/fronty/zdjecia/santos.jpg

boqler
10-12-2015, 19:06
Na żywo front bardziej przypomina to

http://www.euro-stol.eu/fronty/zdjecia/palisander_flader.jpg

A cała kuchnia ma wyglądać tak: (blat będzie ciemny beton - na wizualizacji jest jaśniejszy)

340233

Fakt, może lepiej zmienić też ściany..im dłużej nad tym siedzę tym coraz głupszy :D

paka99
14-12-2015, 13:12
jak dla mnie ważne żeby wybrać np. 2 kolory i tego się trzymać, więcej w jednym pomieszczeniu to "samobójstwo stylistyczne" :D

Miln_76
17-12-2015, 15:14
Nie każdy ma oko do wybierania kolorów i prawidłowego ich zestawienia. Zdarzało mi się widzieć piękne mieszkania z obłędnym widokiem z balkonu, które jednak w środku były przekombinowane. Zbyt ostre kolory na ścianach, nadmiar kolorów, zupełnie nietrafiona stylistyka. Mam wrażenie, że ludzie nadal boja się prosić o pomoc architekta wnętrz. Nie chodzi o to, aby ktoś za nas wybierał meble, ale żeby obejrzał mieszkanie i polecił kolorystykę, której będziemy się trzymać.

pokico
19-12-2015, 07:11
Hej. Mam pytanie, temat pewno wałkowany wiele razy, ale...
do czego dopasować kolor drzwi wewnętrznych? do podłóg, do schodów?
Okna mam dwustronne złoty dąb, jednak takich drzwi wewnętrznych nie chcę - za ciemne.
Na ten moment wymyśliłam, aby drzwi wewnętrzne były w kolorze schodów (jesion, sosna, dąb olejowany...). Czy taki kierunek dobierania kolorów jest prawidłowy?:P
Dodam również, że podłogi planuję w jasnych szarościach + gres drewnopodobny w salonie (również jasny)

Erko43
20-12-2015, 19:49
Według mnie do podłogi. Tak przynajmnie ja z żonką zrobiliśmy :)

Elfir
20-12-2015, 22:31
Fakt, może lepiej zmienić też ściany..im dłużej nad tym siedzę tym coraz głupszy :D

W styczniowym M jak mieszkanie jest wnętrze z czarnymi ścianami, bardzo wyrazistym drewnie w kuchni i meblach - podłoga jest wylana z jasnej żywicy. Jak chcesz panele to też gładkie a nie udające drewno.

https://sklep.grupazpr.pl/index.php?catalogID=235&subCatID=272&p=catalog

Croxyy
22-12-2015, 17:33
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Jako, że jestem facetem i mój gust architektoniczny nie jest wyrafinowany oraz nie mam pojęcia jak dobrze dobrać kolory, chciałbym was się poradzić o dobór koloru do pokoju.
Jeśli chodzi o aktualny wystrój to wszystkie meble oraz drzwi mam w kolorze "Wenge" oraz fotele + fotel biurowy w kolorze coś w stylu jasny beżowy.
Na podłodze mam panele, ciężko mi określić kolor, ale coś podobnego jak na tym zdjęciu -> http://www.jak-mieszkac.pl/photos/600/polozenie-paneli-jest-dopiero-ostatnim-etapem-prac.jpg
Do tego listwy podłogowe również w kolorze Wenge.
Założenie mam takie, żeby pomalować pokój w dwóch kolorach + biały sufit, niestety nie wiem jak dobrze dobrać te kolory. Przez większość dnia okna są zasłonięte, ze względu, że pracuję na komputerze, także myślę, że jakieś bardzo ciemne kolory odpadają.
Myślałem o połączeniach beżowy + jasny brąz, lub coś w odcieniach szarości z jedną lub dwiema dominującymi jasnymi ścianami.
I ostatnia kwestia, nie wiem do końca, które ściany powinny być w jasnym kolorze, a które w ciemnym, dlatego wrzucam poglądowy szkic mojego pokoju:
http://i.imgur.com/DobhhVw.png
Dzięki za pomoc!

joliska
22-12-2015, 17:54
Konieczne jest zdjęcie tego pokoju. Bez niego mogę orzec na razie tylko jedno: ściany jednokolorowe i na pewno nie beżowe czy brązowe

vivewka
27-01-2016, 17:00
JA nie lubie tych nowoczesnych wystrojow kolorow, szare czarne. Uwielbiam jasne i żywe!:smile:

Erko43
27-01-2016, 18:31
My jak robiliśmy remont 8 lat temu postawiliśmy na czerwony i zółty w salonie na prawdę fajnie to współgrało, ale może już był za długo. dLatego zmienilismy na biało-szare :)

Julita123
08-02-2016, 10:05
Witam, podoba nam się bardzo podłoga atakama old szczotkowana, olejowana. Podłoga jest postarzana, widać na niej sęki, czasem pęknięcia. Zastanawiam się tylko czy taka podłoga będzie pasowałą do nowoczesnego, troichę minimalistycznego wystroju wnętrz.

Salon z jadalnią mają 32 m2 i są otwarte na kuchnię. Meble w salonie planowane to tylko duży stół z palisandra z krzesłami, żółty narożnik i mały stolik z palisandra. W pokoju jest kominek - będzie obłożony kamieniem dekoracyjnym - białym. Jedna ściana za żółtym narożnikiem szara, reszta białą. Okna złoty dąb, szare zasłony.

Czy ta podłoga będzie pasowała do takiej aranżacji?? Proszę o pomoc.

Kuchnia też nowoczesna, na jednej ścianie zabudowa wysoka w jasnym kremie z połyskiem, szałki dolne fornir - palisander, nad szałkami lacobel - biały lub krem, blat jasny, podłoga w kuchni planowana była tubądzin epoxy grey (betonowa, matowa). Też się zastanawiam czy będzie pasowałą czy lepiej położyć drewno to samo co w salonie (w końcu to jedna przestrzeń)

http://www.gajewski.com.pl/concept1200-dab-atakama_old

Elfir
08-02-2016, 12:02
Palisander to bardzo ozdobne drewno o wyrazistym usłojeniu - nie powinno mieć konkurencji. Jeśli chcecie podłogę to z mało wyrazistymi słojami.
Inaczej wam się zrobi bardziej rustykalnie niż minimalistycznie.

jarecki111
08-02-2016, 13:20
@Julita123

Ja bym położył drewno po całości. Takie rozwiązanie daje super efekt. Wiadomo, ze płytki są praktyczniejsze ale idąc tym tokiem rozumowania to można sobie w całym domu położyć gres taki jak w garażu. Podłoga Atakama old bardzo mi się podoba. Jedyne nad czym możesz pomyśleć to zastąpić stół palisander na coś innego mniej usłojonego.

Julita123
08-02-2016, 13:30
A może ktoś ma jakąś propozycję jaki kolor drewna pasowałby do mebli z palisandra naturalnego. Rozglądam się za dębem w kolorze od naturalnego do ciemnego.

Julita123
08-02-2016, 13:32
a do tej podłogi
http://jawor-parkiet.pl/podlogi-drewniane/fd/dab-elegance.html

będą pasowały meble palisander?

Elfir
08-02-2016, 16:33
A może ktoś ma jakąś propozycję jaki kolor drewna pasowałby do mebli z palisandra naturalnego. Rozglądam się za dębem w kolorze od naturalnego do ciemnego.

Dąb pasuje, ale z jasnymi, mniej wyraźnymi słojami.
Nie chodzi o gatunek drewna tylko o konkurencję między jego fakturami.

janeksok
08-02-2016, 21:52
Siema!

Po lekturze forum dochodzę do wniosku że moje pytanie nie będzie zbyt oryginalne. A więc jestem facetem i nie mam zbyt wykształconego zmysłu estetycznego. Umyśliłem sobie sypialnię, do której wybrałem już meble w kolorze 'sosna laredo'. Zdjęcie projektu pokoju i koloru mebli poniżej:

346237


346236

Do tego wymyśliłem sobie panele podłogowe w kolorze 'kasztan biały':

346239

Czy te kolory do siebie pasują? Czy ściana w poniższym kolorze (+/-) ma sens?

346246

Elfir
09-02-2016, 18:21
Mniej żółtawy beż a bardziej taki chłodniejszy:
http://st.hzcdn.com/simgs/b3e1b2f40e667d6e_4-0205/paint.jpg

http://insp.hplx.pl/aranzacje/wnetrza/sypialnia_klasyczny_bialy_bezowy_brazowy_6164224.j pg

Tylko dlaczego tak dziwnie ustawiłeś meble?
Czy tak nie lepiej? - masz w sumie większą szafę
http://images77.fotosik.pl/313/918f930bb0b60173.jpg

janeksok
10-02-2016, 10:29
Dzięki za pomoc! Starałem się uniknąć tego układu ze względu na to że do pokoju wchodzi się centralnie na szafę.

Elfir
10-02-2016, 11:47
przecież szafa narożna ma niewielką pojemność jak na zajmowaną przestrzeń.
A ten układ jest bardzo popularny w małych pokojach:
http://img2.stylowi.pl//images/items/o/201303/stylowi_pl_wnetrza_mala-sypialnia_5100472.jpg

http://www.bitronao.pl/wp-content/uploads/2014/11/mała-sypialnia-w-mieszkaniu-14.jpg

http://img.shmbk.pl/rimgsph/185053_f4de2bd5-fb09-4eed-aa30-50e14ec57001_max_900_1200_-sypialnia-styl-nowoczesny.jpg

Koon
25-02-2016, 13:41
jakie drzwi będą pasowały do szarych ścian? chodzi mi raczej o kolor, a nie dokładny model, nie mam zupełnie pomysłu

Wojtko55
29-02-2016, 18:28
Wydaje mi się, że białe będa zdecydowanie najlepiej pasowały do tego koloru :)

Michalina15
14-03-2016, 12:39
Faktycznie całośc wygląda bardzo imponująco, mnie tez to czeka za jakiś czas i az sie boje

wera.1989
16-03-2016, 10:22
super

pokico
16-03-2016, 17:31
hej, co sądzicie o takim pomyśle. Wszelakie dodatki będą w kolorze oliwkowym. Tam, gdzie jest jasne, będzie linia schodów - pod schodami jasne, bo a) jest tam ciemno b) będzie tam biblioteczka z książkami. Motyw pasów będzie się przejawiał jeszcze wyżej na całej ścianie, w różnych wersjach kolorystycznych, wziętych z wnętrza. Natomiast dół kominka będzie taki jak ramka - w czarnym, polerowanym gresie. Podłoga to gres drewnopodobny, w korytarzu kolor szaro ciapkaty.

:)

350094

350095

Alishia
20-03-2016, 15:25
Przy urządzaniu wnętrz trzeba mieć odpowiedni zmysł i wyczucie. To tylko z pozoru wydaje się być prostym zadaniem, a w rzeczywistości jeden najmniejszy błąd może zrujnować całkiem nieźle zapowiadającą się całość. Trzeba wiedzieć, jak równoważyć wszystkie poszczególne elementy wykończenia. Ostatnio pomagałam bratu w urządzeniu pokoju dla dziecka bo zarówno on, jak i jego partnerka mają do tego dwie lewe ręce. W pierwszej kolejności wybraliśmy wspólnie z oferty na stronie [MODEROWANO] potem dobraliśmy resztę mebelków, dodatków i akcesoriów. Najważniejsza była wysoka jakość mebli, żeby posłużyły na wiele lat.

Alano11
21-03-2016, 13:39
Moim zdaniem nie prawda jest że drzwi muszą być w kolorze okien i mebli. U mnie akurat jest tak że drzwi i okna mam w tym samym kolorze ale meble są oczywiście inne i wygląda to ok

Mati-85
29-03-2016, 10:42
Zgadzam się z Tobą. Palisander jest bardzo wyrazisty i w zasadzie zdominuje każde wnętrze. To bardzo odważna propozycja i nie wybierałbym jej tam, gdzie jeszcze jest coś innego, ważnego do pokazania. Ale jako mały dodatek, np. stolika, może być trafionym wyborem.

adamNICKIEWICZ
29-03-2016, 13:31
zależy jakie też kolory lubisz. sam stawiam na jasne odcienie bieli, beżu no i szarości, a do tego łącze te kolory z jakimś żywszym odcieniem które przełamuje całość. np. szare ściany i jedna malinowa do tego malinowe dodatki, to samo bedzie gralo z turkusem

Media
31-03-2016, 10:00
Zasada mówi, że podłoga powinna być pod kolor okien i drzwi

Elfir
31-03-2016, 10:20
Zasada mówi, że podłoga powinna być pod kolor okien i drzwi

Znam inne zasady. Razem z przykładami :D

joliska
31-03-2016, 10:31
Zasada mówi, że podłoga powinna być pod kolor okien i drzwi

Taaa, i dlatego w blokach ludzie mają białe podłogi... :sleep:

Folmer
03-04-2016, 19:04
Ja uważam że to akurat nie ma najmniejszego znaczenia

Rustler
05-04-2016, 10:08
mieszkam w bloku i okna standardowo są w kolorze białym, za to podłogi mam w odcieniach jasnego i ciemnego orzechu, drzwi wejsciowe i do pokoi tez ciemny orzech i wyglada to calkiem fajnie ;)

Domderlis
07-04-2016, 12:00
urządź sobie mieszkanie według własnego gustu, a nie się innych słuchasz. tobie ma się wnętrze podobać, a nie grupie nieznajomych ci osób.

magdda155
12-04-2016, 09:52
A co sądzicie o dwóch różnych kolorach i teksturach mebli w kuchni? ;) np. meble czarno-białe, część gładka a część chropowata? Jestem w trakcie planowania remontu kuchni i szukam inspiracji. ostatnio znalazłam jakiś artykuł o trendach na ten rok (strona się nazywała mieszko my czy jakoś tak) i właśnie pisali tam, ze w tym roku takie rozwiązania są modne. w sumie mi się to podoba, ale mam wątpliwości co do utrzymania czystości - raz, że część mebli będzie biała, a dwa, że boję się, że w te chropowate części trudno będzie wyczyścić z tłuszczu

Elfir
12-04-2016, 11:50
pytanie czy chcesz mieć kuchnię, która za 5 lat będzie niemodna?

Sienka
13-04-2016, 09:08
jednak kuchnia to pomieszczenie którego raczej nie remontuje się co rok czy co dwa, więc lepiej postawić na bardziej ponadczasowe wzory. Jesli zalezy ci na rożnorodności to chyba lepiej już fantazjować z kolorystyką.

magdda155
13-04-2016, 12:00
Super, dziękuję za Wasze rady :) Na pewno to jeszcze przemyślę ;)

anulka7071
13-04-2016, 13:01
Witam,

właśnie jestem na etapie remontu salonu/tzw dużego pokoju.

Opis w skrócie:
Pokój ma ok 25 m,
strona domu- wschodnia - mało nasłoneczniona
podłoga- sosna ( po zrobieniu ścian będzie cyklinowana i lakierowana)

I teraz tak:
3 ściany zostały pomalowane na ZIARNO SEZAMU od duluxa, czwarta ściana ( na ktorej ma wisieć tv) w zamyśle miał być kłądziony kamień dekoracyjny biały, jednak po głębszych namysłach zrezygnowaliśmy z tego pomysłu ( ściana ma ponad 5 metrów napewno kamień by prztłoczył cały pokój), więc stanęło na farbę tylko w innym kolorze. I tu powstało pytanie JAKI KOLOR? Zastanawialiśmy się między solidnym szarym beżem z duluxa a może pójść w kierunku koloru delikatnej czekolady, co wybrać by do lakierowanej sosny na podłodze a delikatnego bialo żółtego koloru na innych trzech ścianch?

Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto pomoże duszyce której zabrakło wyobraźni:lol2::lol2:

Elfir
13-04-2016, 14:22
a musi być w innym kolorze?

katja
19-04-2016, 08:49
Mieszkanie: stolarka okienna plus okładzina balkonu w kolorze jak poniżej, niewątpliwie ciepłym. Drzwi wewnętrzne będą białe, ściany póki co białe lub jasno szare. Okna balkonowe wschód, te małe z boku południe. Czy do tego zestawu będą pasowały panele w chłodnej, jasnej tonacji? Coś na podobieństwo Balterio Dąb jedwabny Stretto albo Classen Verden śnieżnny.. Meble od białego do grafitowego planuję. Teraz zauważyłam:oops:, że obok wejścia na balkon z tzw. salonu jest pionowy panel w kolorze stolarki.

.353363353364

Pozdrawiam
Kasia

Elfir
19-04-2016, 15:46
Tutaj jasna podłoga i ciepła stolarka:
http://www.dom.pl/wp-content/uploads/2012/12/jasna-podloga.jpg

http://img.shmbk.pl/rimgsph/145828_1cb85608-d6cd-47ed-8182-5f7ff93e6ae4_max_550_800_-salon-styl-nowoczesny.jpg

http://cdn18.urzadzamy.smcloud.net/s/experts/t/questions/NASZA-PRZESTRZEN-006-p-153907-1_1773669.jpg

katja
19-04-2016, 15:51
Dzięki Elfir, jesteś niezawodna :rolleyes:

MargotkaM-ce
22-04-2016, 21:05
Witam,
W nowym domu planuję kuchnie w odcieniu szarości (jak w załączeniu). Będzie ona otwarta na strefę dzienną i jadalnię. Okna -kolo biały, drzwi wewnętrzne i tu rodzi się pytanie??? Najprostsza forma białe, ale przy moim pupilu jest to nierealne...proszę o sugestię jaki odcień drzwi i podłogi do takiego zestawienia - okładzina w "komunikacji" - jasno szare kafle rozmiar http://www.tubadzin.pl/meguro-1a

353750

MargotkaM-ce
22-04-2016, 21:12
Hmmm... a może takie płytki w kuchni i dobrać jakiś panel podłogowy i drzwi w tym kolorze? Czy nie będzie za mdłe połączenie? Jak widzicie do tego białe listwy przypodłogowe?
353753

Fiku-Miku
26-04-2016, 11:19
Ja uważam, ze najlepiej wygląda jak drzwi i okna są w jednym kolorze. Podłogi mają pasować tonacją a listwy mają być dobrane do podłóg.

Erko43
01-05-2016, 08:45
Fiku Miku ma chyba rację dobór w takim układzie będzie najlepiej wylądał

halina156
04-05-2016, 11:28
Ja zawsze przy malowaniu ścian próbuję kolory na kawałku ściany - w sklepach z farbami są małe próbki specjalnie do tego celu. Przecież zupełnie inne światło jest w sklepie, a zupełnie inne w domu - kolor może być przekłamany.

MargotkaM-ce
05-05-2016, 19:50
Macie racje, biała listwa przy panelach, bądź szarych kaflach byłaby przesadzona, ale na drzwi białe nie mogę sobie pozwolić :/
Pomimo białych okien, skłaniam się do drzwi drewnopodobnych np. DRE kolo złoty ryfla 355014

bonziee
06-05-2016, 10:21
Co byście doradzili w kwestii wyboru paneli podłogowych? Problem polega na tym, że mam dużą szafę pod zabudowę w pokoju w kolorze, no właśnie nie wiem dokładnie co to za kolor, taki ciepły, wręcz lekko rudawy brąz, coś pomiędzy olchą a orzechem jasnym. Nie chce jej zbytnio malować, tym bardziej wymieniać. Czy lepiej dopasować kolor paneli pod tą szafę, żeby chociaż w podobnej tonacji były, czy nie będzie się to zbytnio zlewać? Wiadomo, że identycznego koloru nie znajde. Czy może położyć zupełnie inne, jakieś jasne? Komoda i szafka pod rtv będą białe do tego grafitowa kanapa.

MargotkaM-ce
06-05-2016, 19:16
Radzę dobrać panele pod kolor szafy, nie powinna się rzucać w oczy, zwłaszcza jeżeli w pokoju będą jeszcze meble z innego zestawu. Gama kolorów jest szeroka, z pewnością ci się uda coś znaleźć :) Powodzenia

edyde
31-05-2016, 21:07
No właśnie, mam problem, bo wiem czego chcę, ale głupieję biorąc do ręki wzornik czy stając przy szafie kolorów.
Tym bardziej, że wiem, że na małych próbkach oko może się oszukać (mojej koleżance wyszła wściekła neonowa zieleń zamiast jasnego pastelowego koloru) :-?
Słyszałam, że dobrym sposobem jest zamówienie małej próbki i pomalowanie kawałka ściany- czy ktoś tak robił?- czy to się sprawdza? Co z tym zrobić-jeżeli kolor jest nie ten. Może lepiej pomalować kawałek płytu KG (został mi kawałek) i przyłożyć w kilku miejscach?
A może to wcale nie zdaje egzaminu i wybór koloru jest mimo wszelkich systemów dobierania koloru wielką loterią?

Szczerze? Przy tak ogromnym wyborze farb (ileś tysięcy kolorów) nie zastanawiałam się zbyt długo. Miałam jakieś podstawowe typy, a reszta na żywioł, mniej więcej widzisz, a żeby się spinać z malowaniem próbkami itd... po co? ważne aby nie przesadzyć ze zbyt ożywioną kolorystyką. Do wnętrz z ciemnymi meblami jasne barwy a z białymi jasnymi meblami można pokusić się o ciemniejsze, ale jasne również będą pasować. Z jasnych wolę ciepłe odcienie.
Pozdrawiam

voldol
03-06-2016, 11:07
przy wzorniku trzeba zawsze brać poprawkę na to, że ten kolor jednak minimalnie będzie się różnił :) na szczęście u mnie żona ma głos w tej sprawie!

f3nix
13-06-2016, 08:44
niestety tak to czasem bywa :) też tak miałem jak kupowałem farby. kupiłem niby jasne kolory, a i tak to potem na ścianie zupełnie inaczej wyglądało.

krzyszbielski
14-06-2016, 15:45
Właśnie przymierzam się do wymiany okien. Stwierdziłem, że trochę zaszaleje i kupię okna w kolorze, a konkretnie te [SPAM] w kolorze Brylantowo niebieski. Jak myślicie, jakie drzwi i podłogę do tego dobrać? Bo na pewno nie mogę przesadzić z większą ilością niebieskiego :p

yaris
14-06-2016, 18:00
Szczerze? Przy tak ogromnym wyborze farb (ileś tysięcy kolorów) nie zastanawiałam się zbyt długo. Miałam jakieś podstawowe typy, a reszta na żywioł, mniej więcej widzisz, a żeby się spinać z malowaniem próbkami itd... po co? ważne aby nie przesadzyć ze zbyt ożywioną kolorystyką. Do wnętrz z ciemnymi meblami jasne barwy a z białymi jasnymi meblami można pokusić się o ciemniejsze, ale jasne również będą pasować. Z jasnych wolę ciepłe odcienie.
Pozdrawiam

Mnie się wydaje, że warto jednak się chwilę zastanowić. Jednak teraz jest niewile kolorów, które nazywamy normalnie, teraz obowiązują ciekawe nazwy handlowe, które mniej lub bardziej pasują do danego odcienia. Ale kolory też potrafią być super, niemniej trudne do nazwania. Magnat ma cały zestaw takich kolorów, których sam bym sobie wcześniej bym nie wyobraził. Klasyczne odcienie są dla mnie zbyt intensywne, a te od Magnata są tak jakby w wersji light, ja to kupuję. :)

katlak
23-07-2016, 18:05
Witajcie moi drodzy. Mam pytanie, potrzebuję pomocy w doborze koloru ścian. Podłoga jest w kolorze dąb antyczny a meble dąb durance/dąb ciemny. Jaki kolor położylibyście do tego na ściany? Powiem tylko tyle- nie chcę beżowych, kawa z mlekiem, szarych itp. Najbardziej lubię zielony i ku temu się skłaniam ale jaki odcień? I może być inny kolor tylko nie wyżej wspomniane :)

joliska
23-07-2016, 18:09
Jakiej firmy ta podłoga i meble? ten sam "kolor" wygląda inaczej u kazdego producenta... Jakie usłojenie?

Takie połączenie wygląda nieładnie:

http://meble.polamtrade.pl/aukcje_allegro/indk34_salond14.JPG


Zobacz, jakie kolory pasują to nietypowych zieleni:

http://www.benjaminmoore.com/ShowPropertyServlet?nodePath=/BEA%20Repository/imagerepository/article_images_new/Interior/Living_Room/IA_int_green_living3//zoom_image.content_en_US

http://www.benjaminmoore.com/ShowPropertyServlet?nodePath=/BEA%20Repository/imagerepository/article_images_new/Interior/Living_Room/IA_int_green_living//zoom_image.content_en_US

http://www.benjaminmoore.com/ShowPropertyServlet?nodePath=/BEA%20Repository/imagerepository/article_images_new/Interior/Bathroom/IA_int_green_bathroom//zoom_image.content_en_US

katlak
23-07-2016, 18:11
Widziałem właśnie taki i choć mnie to nie razi to nie jestem przekonany. Panele są z Krono Original a meble planowo kolekcja INDIGO z mebli forte.

katlak
23-07-2016, 19:29
A z innych kolorów oprócz zielonego?

nikodem239
03-08-2016, 19:04
Witam, poszukuję koloru ściany i paneli do mebli:
http://olstar24.pl/serwerzdjec/files/meble/biurko%20modern/mieszane222.jpg
Myślałem nad siwym kolorem ściany i do tego jasne panele?
Oraz jakiego koloru wybrać tapczan, siwy czy brąz?

Elfir
03-08-2016, 23:12
brąz nie. Ale na przykład granatowy już tak.

vibravator
11-08-2016, 11:17
Grantowe zdecydowanie w moim guście, może kiedyś się zdecyduję :)

mankiewicz83
19-09-2016, 08:33
Moja żona wybrała styl skandynawski, a zatem mamy białe ściany, białe proste listwy przypodłogowe oraz białe drzwi. Panele są w kolorze jasnego dębu. Powiem, że na początku bałem się trochę tej bieli (że będzie jej za dużo), ale teraz jestem zadowolony. Wszystko ładnie ze sobą gra :)

Hania87
27-09-2016, 13:31
Świetny pomysł z odcieniem dębu na podłodze i białych ścianach, musi wyglądać super. Zazdroszczę :D

Gwiazdka.p
27-09-2016, 14:35
Ja brałam wszystko, co było najbliższe beżowi :P

burzazgradem
28-10-2016, 11:23
Ostatnio malowałam ściany w salonie i zdecydowałam się na połączenie jasnego grafitu z kolorem lekko przypominającym dojrzałą malinę, oczywiście dominujący jest grafit. Mam do tego jasne meble i grafitową, ale ciemniejszą kanapę. :)

WLT
09-11-2016, 09:24
Witam
Mam nadzieję że pytam w dobrym temacie :)
Mam problem z doborem koloru stołu do salonu. Stół duży + 8 krzeseł. Ściany pomalowane na jasny szary, narożnik w odcieniu szarości, okna w kolorze antracytowym, drzwi i listwy przypodłogowe białe, a podłoga w kolorze dębu- tak jak na zdjęciu. Meble planowałam zakupić białe. Teraz pytanie- jaki kolor stołu zakupić?? do czego go dopasować? :D Dodam tylko, że nie wchodzi w grę stół z białym blatem 372571

Elfir
11-11-2016, 18:46
bielony dąb na antracytowych lub czarnych nogach.

Raine
14-11-2016, 13:54
Stół w kolorze podłogi z białymi nogami :)

agafia87
16-11-2016, 13:18
Ja zawsze staram się najpierw brać próbki i przetestować na ścianie. Kiedyś miałam sytuację, że to co zamówiłam nijak miało się do rzeczywistości i teraz jestem ostrożna.

Monia34
21-11-2016, 16:54
tak, to ptrawda, najlepiej kupić próbkę, choć to do konca i tak nie będzie widoczne...zawsze próbka wydaje się ciemniejsza, poza tym istotne jest oświetlenie w pomieszczeniu...

pooky
22-11-2016, 16:33
Przeszukuje internet w poszukiwaniu opinii o panelach dąb waniliowy Swiss Krono. Czy może mi ktoś doradzić?
Ofert pełno w necie ale nikt nie dodaje opinii. Udało mi się znaleźć kilka ciekawych informacji na tej stornie:
[to reklama, a nie opinia]

Zuzunia
29-11-2016, 21:31
U mnie jest połączenie bardzo podobne - grafit - ale z wiśnią. Wygląda rewelacyjnie - a meble mam ciemne i też pasuje:)

Jan Borowy
05-12-2016, 13:06
U mnie jest połączenie bardzo podobne - grafit - ale z wiśnią. Wygląda rewelacyjnie - a meble mam ciemne i też pasuje:)



Moim zdaniem kontrastujące kolory to dobre rozwiązanie. A co do samych ścian, to warto sobie obejrzeć taką wizualizację w programie komputerowym.

bogdan525
14-12-2016, 07:19
kontrasty zawsze dobrze wyglądają. W internecie jest mnóstwo inspiracji i można się na nich wzorować. Mnie bardzo podoba się połaczenie ciemnych mebli z czerwienią ścian. http://meblon.com.pl/wp-content/uploads/2015/03/budapeszt_1.jpg to idealne połączenie jak dla mnie :) bardzo lubię takie właśnie wnętrza

aras86
11-01-2017, 09:24
Chciałbym aby ktoś mi poradził, za chwile urządzam mieszkanie i biorę ze sobą narożnik (kolor brąz-czekolada, skórzany), jaki kolor paneli, ścian dobrać? Dodam, ze kuchnie chce zrobić z białymi połyskującymi frontami i blatem drewnopodobnym. Macie jakieś pomysły, może zdjęcia?
Dzięki

PannaAnna1
18-01-2017, 11:31
Kwestia koloru ścian jest super ważna! Ja bardzo lobie malować ściany a mój mąż po prostu dostaje szału kiedy znowu coś o tym wspominam. Kolory ścian mogą wpływać na nastrój. Ja sobie nie wyobrażam ściany w kolorze pomarańczowym. Nie lubię tego koloru i mnie męczy strasznie.

domatorr
21-01-2017, 17:27
kontrasty zawsze dobrze wyglądają. W internecie jest mnóstwo inspiracji i można się na nich wzorować. Mnie bardzo podoba się połaczenie ciemnych mebli z czerwienią ścian. http://meblon.com.pl/wp-content/uploads/2015/03/budapeszt_1.jpg to idealne połączenie jak dla mnie :) bardzo lubię takie właśnie wnętrza

Piękne połączenie, ale czerowny kolor jest bardzo agresyny i ni ewiem, czy bym potrafil przez dluższy czas w takim otoczeniu funkcjonowac

adasi
26-01-2017, 09:07
czerwony kolor nadaje wyrazistego charakteru, dużo bieli więc czerwień nie przytłoczy całego pomieszczenia, mi się podoba

Apartamenty
10-02-2017, 10:33
W kuchni chyba nie byłby zły - człowiek coś tam robi. Za to na przykład w sypialni rzeczywiście unikałbym czerwieni.

michal921
17-02-2017, 18:21
To jest jedna wielka loteria , mój piaskowy też zamienił się w " wściekłą cytrynę " , a co do wzornika - niby ma pomóc w wyborze , ale co z tego

romjke
24-02-2017, 12:04
Potrzebuję dobrać glazurę na ścianę pomiędzy szafkami w kuchni, nie jestem jakoś przekonany do paneli szklanych.

Fronty z ikea - Ringhult jasno szary(nowy front), pozostałe ściany pomalowane będą vanilla cream z beckersa, natomiast podłoga będzie szara(zdjęcie).
382305

Blat będzie koloru bardzo ciemnego szarego
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/ekbacken-blat-na-zamowienie__0457414_PE604869_S4.JPG
Czym kierować się w wyborze? Myślałem nad matowymi płytkami. Pod kolor blatu podpasować się?

Elfir
24-02-2017, 18:56
możesz też zrobić kompletnie odmienny kolor. Kwestia jaki efekt chcesz uzyskać.
Zlewania się całości (szare szafki, szary blat, szara ściana)?
Bo blat możesz przykleić także do ściany zamiast płytek i mieć identyczną powierzchnię.

new0710
28-02-2017, 11:03
najlepiej dobierać do gustu, bo to ty masz w tym życ

malka9
14-03-2017, 15:21
Można też wybrać płytki jaśniejsze niż blat ale w takim samym kolorze. Wtedy nie będzie się zlewać, ale też nie będzie takiej wyraźnej granicy. Nigdy nie widziałam szarej kuchni, ale jeśli będzie zrobiona "z głową" może wyjść całkiem nieźle :)

Elka32
04-04-2017, 00:25
też dobrałabym płytki w podobnym odcieniu jak blat,tylko o odcień ciemniejsze:)

michozi
05-04-2017, 22:20
Według mojej koncepcji całe mieszkanie chcę zrobić w jednym stylu oraz kolorystyce. Wszystkie szafy/meble tak fronty jak i korpusy mają być w kolorze białym. Podłoga dębowa, dokładnie quick step dąb klasyczny naturalny. Co do kolorystyki ścian jestem zakochany w szarościach. Planuję wszystkie ściany pomalować w jasnych szarościach np. Beckers designer light grey. Okna, sufity - białe. Drzwi wejściowe/zewnętrzne niestety są w kolorze bardzo ciemnego brązu. Mieszkanie ok 50m2- 2 pokoje.

1) W jakim kolorze wybrać drzwi wewnętrzne? Mam upatrzoną kolorystykę okleiny firmy vasco dąb europejski, który bardzo pasuję w schemacie 1:1 do wybranej podłogi. Z drugiej strony przy szarych ścianach białe drzwi będą się również korzystnie prezentować oraz rozjaśnią pomieszczenia. Który wariant byście wybrali?
2) Takie samo pytanie odnośnie listw przypodłogowych 1:1 do podłogi czy białe?
3)Czy według Was wyżej wspomniane ciemno brązowe drzwi zewnętrzne będą bardzo niekorzystnie wyglądały przy założonej koncepcji?
4)Czy pomalowanie wszystkich ścian w jednym kolorze, jednym odcieniu szarości będzie się korzystnie prezentowało? Czy może lepiej wybrać przynajmniej dwa odcienie albo na zasadzie kontrastów?

Elfir
05-04-2017, 22:43
Drzwi i listwy białe!
ściany jednolite, chyba, że jakąś chcesz szczególnie podkreślić?

drzwi zewnętrzne od wewnątrz mozna pomalowac lub machnąc ręką.

michozi
09-04-2017, 12:39
Dzięki za opinię. Pomału również przekonuję się w kierunku tego rozwiązania. Ścian jakoś szczególnie nie chcę podkreślać. Co do drzwi zewnętrznych masz rację. Zobaczę jak to wyjdzie po wykończeniu oraz umeblowaniu i najwyżej będziemy coś działać. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, wątpliwości, wskazówki do tej koncepcji albo proponuje inne rozwiązania, to zapraszam do dzielenia się swoimi uwagami. :)

mister1
02-05-2017, 12:54
Co do drzwi zostałbym przy kolorze białym, ale jeśli chodzi o ściany wszystkie w tym samym kolorze i tym samym odcieniu to bym się raczej zastanowił nad wprowadzeniem delikatnych akcentów, jeśli farbą to może białymi cegłami na jednej ścianie np. w salonie czy sypialni.

E-Rzecznik Śnieżka
31-05-2017, 20:58
Według mojej koncepcji całe mieszkanie chcę zrobić w jednym stylu oraz kolorystyce. Wszystkie szafy/meble tak fronty jak i korpusy mają być w kolorze białym. Podłoga dębowa, dokładnie quick step dąb klasyczny naturalny. Co do kolorystyki ścian jestem zakochany w szarościach. Planuję wszystkie ściany pomalować w jasnych szarościach np. Beckers designer light grey. Okna, sufity - białe. Drzwi wejściowe/zewnętrzne niestety są w kolorze bardzo ciemnego brązu. Mieszkanie ok 50m2- 2 pokoje.

1) W jakim kolorze wybrać drzwi wewnętrzne? Mam upatrzoną kolorystykę okleiny firmy vasco dąb europejski, który bardzo pasuję w schemacie 1:1 do wybranej podłogi. Z drugiej strony przy szarych ścianach białe drzwi będą się również korzystnie prezentować oraz rozjaśnią pomieszczenia. Który wariant byście wybrali?
2) Takie samo pytanie odnośnie listw przypodłogowych 1:1 do podłogi czy białe?
3)Czy według Was wyżej wspomniane ciemno brązowe drzwi zewnętrzne będą bardzo niekorzystnie wyglądały przy założonej koncepcji?
4)Czy pomalowanie wszystkich ścian w jednym kolorze, jednym odcieniu szarości będzie się korzystnie prezentowało? Czy może lepiej wybrać przynajmniej dwa odcienie albo na zasadzie kontrastów?

michozi poniżej odpowiedzi na Twoje pytania:
1) Drzwi wewnętrzne białe, podkreślą szarość ścian i mebli.
2) Listwy przypodłogowe białe, wraz z drzwiami i sufitem będą stanowiły „ramę” dla szarości ścian. Takie skandynawskie zestawienie barw i materiałów to dobra recepta na udane wnętrze.
3) Ciemno brązowe drzwi nie będą raziły, wręcz przeciwnie, urozmaicą wnętrze. Dopasowywanie na siłę wszystkich elementów może ostatecznie przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.
4) Pomalowanie wszystkich ścian jednym kolorem może być zarówno dobrym jak i złym pomysłem, wiele zależy od wnętrza, jego kształtu i stylu aranżacji. Kuchnię i łazienkę zdecydowanie lepiej jest pomalować farbą przeznaczoną do wnętrz o zwiększonej wilgotności ( ze względów praktycznych).

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Jasmine222
14-06-2017, 13:38
Witam. Mam prośbę o pomoc w wyborze koloru podlogi do przedpokoju i drzwi wewnętrznych. W salonie bedzie deska w kolorze dąb olejowany, ściany jasny beż lub ciepla biel. W sypialniach panele w zblizonym kolorze jak w salonie. W przedpokoju marzył mi się gres drewnopodobny ale nie wiem jaki kolor bylby odpowiedni. Myslalam o Paradyz thorno bianco. Czy to byloby ok? Drzwi w kolorze dębu? Mąż nie zgadza sie na biale drzwi. Czy moze ciemna podloga w przedpokoju? Ale wtedy juz chyba zwykły gres nie drewnopodobny? Nie mam za grosz talentu plastycznego, może ktos się wypowie.

E-Rzecznik Śnieżka
02-07-2017, 23:31
Gres drewnopodobny jest teraz bardzo modny, ale to może być moda jednego lub dwóch sezonów, a okładziny ceramiczne instalujemy na podłodze dłużej niż na 2-3 lata, dlatego lepiej wybrać coś bardziej uniwersalnego ale ładnie komponującego się z odcieniem dębu olejowanego. Paradyż thorno bianco jest gresem na tyle jasnym i neutralnym ze wydaje się być dobrym wyborem. Ciemna podłoga w przedpokoju będzie pasowała ale będzie też mało praktyczna. Na kolorze ciemnym zdecydowanie bardziej widać piasek i kurz.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

naturalistyczna
13-07-2017, 10:54
moda modą ale grunt, aby wybierać, to co nam pasuje :D

Szymek.parz
23-07-2017, 20:15
zgadzam się, chociaż jestem absolutnym fanem szarości i bieli, które.. chyba nigdy nie wyjdą z mody :) i plusem jest to, że pasują do każdego wnętrza. Co do białych drzwi, to nie macie wrażenia że to jakiś stereotyp? że będą się brudzić że to że tamto. Każde drzwi trzeba czyścić i każde się mogą ubrudzić. A białe drzwi są praktyczne i po prostu pasują wszędzie.

Angelika.g
28-07-2017, 16:36
to zależy białe drzwi są trochę przereklamowane i nie wszędzie pasują

bedzik85
06-08-2017, 22:00
Witam
Może pomożecie?
Mam problem z drzwiami, a dokładnie z doborem koloru. Okna mam koloru orzech, podłoga parkiet dębowy naturalny. Jak dobrać drzwi? Orzech czy białe? Dodam, że ściany są białe.

remontujesie
07-08-2017, 12:34
Nie zawsze trzeba z czegoś rezygnować, popatrzcie na ten model - łączy uniwersalną biel i prawie dowolny kolor drewna, w połączeniu z białymi listwami przypodłogowymi i np. szarymi ścianami wygląda petarda.

394441 394442

MaziX99
08-08-2017, 09:28
Biały jest dosyć uniwersalnym kolorem wiec najbezpieczniej chyba w ten odcien celowac

Michal.z
23-08-2017, 08:48
Witam,
proszę o pomoc w doborze koloru nowych paneli.
Pokój 23m kw,
ściany 3 jasny szary(ciepły), 1 ściana biała,
okna plastik białe, drzwi jasne,
meble śliwa walis,
rogówka szara tapicerka, boki brąz...
pokój jasny duże okna plus drzwi balkon

zmieniamy panele i zastanawiam się nad kolorem podłogi proszę o rady,
myślałem nad czymś w stylu paneli z krono kolor Dąb Native lum Dąb Mardi Gras chodz to tylko luźna myśl, generalnie nie chcemy zbyt jasnych ani bardzo ciemnych...

z góry dziękuję

E-Rzecznik Śnieżka
04-09-2017, 16:38
Witam
Może pomożecie?
Mam problem z drzwiami, a dokładnie z doborem koloru. Okna mam koloru orzech, podłoga parkiet dębowy naturalny. Jak dobrać drzwi? Orzech czy białe? Dodam, że ściany są białe.

Kolorystykę paneli ograniczać mogą jedynie elementy drewniane wyposażenia i własny gust, bo kolorystyka wnętrza jest neutralna, więc niemal wszystko będzie pasowało. Może warto szukać wśród odcieni jasnych ale chłodnych, szarawych lub bielonych (skandynawskich)? Nada to wnętrzu nowocześniejszy look, powiększy optycznie, rozświetli i sprawdzi się w praktyce.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

roman88
05-09-2017, 09:47
Warto zaopatrzyć się w próbki i protestować kolory na ścianie :)

mazwoj
20-09-2017, 16:35
zgadzam się, chociaż jestem absolutnym fanem szarości i bieli, które.. chyba nigdy nie wyjdą z mody :) i plusem jest to, że pasują do każdego wnętrza. Co do białych drzwi, to nie macie wrażenia że to jakiś stereotyp? że będą się brudzić że to że tamto. Każde drzwi trzeba czyścić i każde się mogą ubrudzić. A białe drzwi są praktyczne i po prostu pasują wszędzie.

Każde drzwi brudzą się tak samo. Na jednych bardziej to widać, a na innych mniej. Poza tym drzwi laminowane lepiej jest czyścić częściej niż czekać na bardzo duże zabrudzenia i później szorować je i moczyć laminat. Drzwi takie łatwo uszkodzić w ten sposób.
A co do szarości, bieli i czerni to też jestem fanem tych odcieni. Erkado ostatnio pokusiło się (w końcu) o wypuszczenie koloru "beton premium". Na wzorniku robi wrażenie bardzo fajne. Drzwi całych jeszcze nie widziałem ale myślę, że będą OK. Z ciemnych szarości - tych mniej brudliwych - dali ciemny szary w pod nazwą "jesion grafit premium". I tak samo jak tamten na wzorniku fajnie się prezentuje.
Wiadomo, rzecz gustu. Jedni lubią industrial i modern, inni bardziej klasyczne rozwiązania imitujące drewno. Ja wzorniku już mam od jakiegoś czasu więc można i kolor drzwi przykładać do próbek farby na ścianie.

postek
14-10-2017, 20:15
Witam
Może pomożecie?
Mam problem z drzwiami, a dokładnie z doborem koloru. Okna mam koloru orzech, podłoga parkiet dębowy naturalny. Jak dobrać drzwi? Orzech czy białe? Dodam, że ściany są białe.

Dla mnie kolor drzwi zdecydowanie powinien być w kolorze listew przypodłogowych

E-Rzecznik Śnieżka
18-10-2017, 21:51
Każde drzwi brudzą się tak samo. Na jednych bardziej to widać, a na innych mniej. Poza tym drzwi laminowane lepiej jest czyścić częściej niż czekać na bardzo duże zabrudzenia i później szorować je i moczyć laminat. Drzwi takie łatwo uszkodzić w ten sposób.
A co do szarości, bieli i czerni to też jestem fanem tych odcieni. Erkado ostatnio pokusiło się (w końcu) o wypuszczenie koloru "beton premium". Na wzorniku robi wrażenie bardzo fajne. Drzwi całych jeszcze nie widziałem ale myślę, że będą OK. Z ciemnych szarości - tych mniej brudliwych - dali ciemny szary w pod nazwą "jesion grafit premium". I tak samo jak tamten na wzorniku fajnie się prezentuje.
Wiadomo, rzecz gustu. Jedni lubią industrial i modern, inni bardziej klasyczne rozwiązania imitujące drewno. Ja wzorniku już mam od jakiegoś czasu więc można i kolor drzwi przykładać do próbek farby na ścianie.

Szarości i biele we wnętrzach są rzeczywiście propozycją uniwersalna i dość łatwą do skomponowania w fajny projekt. Połączenie ich z elementami drewnianymi jest proste i daje niemal zawsze dobry efekt. Rzeczywiście listwy przypodłogowe i stolarkę drzwiową lepiej ujednolicić i odciąć kolorystycznie od podłogi. Nie warto się przejmować względami praktycznymi, szarość i biel brudzą się podobnie jak inne kolory i ulegają nieubłagalnym wpływom czasu. Jedyna rada? Stosować materiały wysokiej jakości, by użytkowanie było mniej kłopotliwe.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

manhatan17
27-10-2017, 15:53
witam
z góry przepraszam jeżeli umieszczam post w nie tym wątku co trzeba.
ponieważ totalnie nie znam się na przerabianiu zdjęć/grafik w programach graficznych zwracam się z gorącą prośbą do jakiegoś życzliwego forumowicza o zrobienie przeróbki grafik tak aby stolarka okienna była w kolorze antracytowym. jest to wizualizacja wnętrza domu i zastanawiamy się czy nie zdecydować się na stolarkę w kolorze antracyt. bardzo dziękuje za wszelką pomoc.

Erykaaaa
14-11-2017, 03:36
szczerze mówiąc nie do końca rozumiem tej fascynacji białymi meblami . Ja jestem osobiście zdania , że Meble powinny być jednak bardziej praktyczne . Może i taki styl fajnie wygląda , ale widać na nim każde zaburzenie . Także u mnie takich mebli raczej nigdy nie spotkacie. Zresztą moja szwagierka też zrezygnowała z białych mebli w stylu skandynawskim . Na początku uległa tej modzie , ale koniec końców też doszła do wniosku , że jest z nimi naprawdę bardzo dużo zachodu :) poza tym wolę jednak klasyczne modele, a Wy co o tym myślicie?

oliwier.m
18-11-2017, 17:51
Gres drewnopodobny to fajna sprawa na przedpokój, tylko zdecydowałbym się do koloru jak najbardziej zbliżonego do podłogi w salonie, inaczej może być zbyt duży misz-masz kolorów i faktur.

Sonique
19-11-2017, 10:53
szczerze mówiąc nie do końca rozumiem tej fascynacji białymi meblami . Ja jestem osobiście zdania , że Meble powinny być jednak bardziej praktyczne . Może i taki styl fajnie wygląda , ale widać na nim każde zaburzenie . Także u mnie takich mebli raczej nigdy nie spotkacie. Zresztą moja szwagierka też zrezygnowała z białych mebli w stylu skandynawskim . Na początku uległa tej modzie , ale koniec końców też doszła do wniosku , że jest z nimi naprawdę bardzo dużo zachodu :) poza tym wolę jednak klasyczne modele, a Wy co o tym myślicie?

Każde meble trzeba czyścić niezależnie od ich koloru. A białe uważam świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach słabo doświetlonych, o samych gustach natomiast nie dyskutuję :) Gdzie Szwagierka miała meble: salon, sypialnia, kuchnia i w czym tkwił problem ?

Phalenopsis
27-11-2017, 18:26
Cześć, może Wy mi pomożecie. W załączeniu zdjęcie mojej kuchni. Po lewej stronie jest okno, którego nie widać na zdjęciu. Na ścianie z płytą planuję szybę, tak samo na ścianie z oknem. Pojawia się problem koloru szyby, w kolorze blatu? W kolorze mebli? Czy coś zupełnie innego. Dodatkowo nie wiem co zrobić z szybą na prawej ścianie. Szyba na taką wysokość jak między szafkami czy tylko niska listwa? Jeśli tylko listwa to zostawić takie kolor ściany czy może przemalować? W ogóle nie mam pomysłu na tą ścianę. Zdjęcie trochę przekłamuje kolory, meble są kremowe a blat czekoladowy. Pomóżcie :D

401946

Elfir
27-11-2017, 19:06
szkło czekoladowe nada wyrazistości i stopi optycznie rzucający się w oczy okap ze ścianą.
Po prawej zrobiłabym tylko listwę. I powiesiła plakat, zegar.