PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

misiupl
10-10-2013, 21:15
Jak sobie kupisz np. Merloa w salonie Zasady to on cię obsługuje gwarancyjne a nie bezpośrednio producent, a jak oni się między sobą rozliczają to zupełnie inna bajka i klienta to nie obchodzi.

tutaj akurat zły przykład podałeś, bo kupując auto w autoryzowanym salonie MB w np. Bydgoszczy, gwarancję uznaje takżę MB Berlin, Monako, itd.

finlandia
10-10-2013, 21:52
Grunt to wpaść w nowe miejsce, zabłysnąć kompletnym brakiem wiedzy w temacie, nawyzywać od nieuków wszystkich udzielających się na forum i mieć jeszcze dobry humor. Swoją drogą - zawód prawnika też się dewaluuje, bo jak trzeba już szukać okien tańszych o 3 stówki..
W sumie - większość ludzi też woli darmową poradę studenta niż przepłacać za opinię renomowanej kancelarii..

karolek75
11-10-2013, 08:15
Witam,

Mam pytanko do panow okniarzy dotyczace okuwania okien: czy okuwanie jak rozwierno-uchylne okien planowanych poczatkowo jako rozwierne ma sens ? O ile pamietam, w tym watku wczesniej byla mowa ze RU daje wieksze mozliwosci regulacji i zapewnia lepszy docisk... ale pamiec bywa zawodna.

tmk2009
11-10-2013, 08:25
Myli się Pan zarówno co do mojego wykształcenia jak i interpretacji obowiązujących przepisów Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, ale nie mnie Pana pouczać zarówno w kwestiach obrotu konsumenckiego jak i techniki okiennej.
Nie myle sie ale wiem ze ty sie mylisz i nawet powolujesz sie na zle przepisy.Tutaj ustawa o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej nie ma nic do tego.Kupujac produkt finalny a takim sa okna vetrexu jestesmy ich klientem i przysluguje nam normalna gwarancja jak na kazdy inny produkt.
Okna nie sa tutaj zadnym szczegolnym przypadkiem.To zwykly produkt jak kazdy inny.
Podkreslam kolejny raz.W mysl prawa i zwyczajowych warunkow gwarancji salon sprzedazy okien vetrex jest sprzedawca reprezentujacym wlasnie ta firme.
Dlatego tez w zaden sposob nie zmienia to warunkow gwarancji okien vetrex.
Rozumiem ze znacie sie na oknach ale na prawie nie.Dlatego apeluje do ciebie i innych ktorzy powielaja te bzdury nie mylcie ludzi.
A dla tych co maja watpliwosci polecam proste rozwiazanie.Zadzwoncie do firmy veterex i spytajcie czy nie biora odpowiedzalnosci za wskazane na ich stronie internetowej salony sprzedazy ich okien.
Salony sprzedazy vetrex:
http://www.vetrex.com.pl/kontakt/siec-sprzedazy-vetrex.html

Szkoda ze jak sie was pyta o sprawy okien to nie piszecie nic a w sprawach na ktorych sie nie znacie probujecie sie wymadrzac.


lubie to

A ja nie lubie forumowych medrkow twojego typu ktorzy maja male pojecie w danym temacie ale chca robic za autorytet bo maja duzo postow.

Jakby jeszcze ktos chcial sie osmieszac to powodzenia ale dla zainteresowanych tematem mam info ze kupujac w autoryzowanym salonie vetrexu dostajemy normalna karte gwarancyjna na ich okna.Taka jak ponizej.
http://www.vetrex.com.pl/sites/default/files/vetrex-gwarancja.pdf

Jesli salon sprzedazy vetrex zle zamontuje okna to przysluguje nam roszczenie prawne zarowno w stosunku do salonu jak i firmy vetrex ktora reprezentuje dany salon.
Domyslam sie ze pewnego rodzaju oburzenie paru forumowiczow wynika z tego ze oferuja uslugi montazu i wola bajerowac uzytkownikow forum ze salony takich firm jak vetrex nie gwarantuja wiekszego bezpieczenstwa podczas montazu.
Jednak prawda jest taka ze gwarantuja i dlatego nalezy wybierac duze sprawdzone firmy z autoryzowanymi salonami sprzedazy niz korzystac z uslug takich ludzi jak ci z tego forum.
Czlowiek nie ma pojecia o prawie a medrkuje a to sugeruje ze podobnie zachowuje sie w swojej branzy.


tmk - błąd w rozumowaniu i znajomości przepisów w Rp, co zresztą wytknął CI już T12345T. I akurat robiąc mu zarzuty z nieznajomości prawa sam się ośmieszyłeś i to maksymalnie. Poczytaj o nim, dowiesz się z kim masz doczynienia i lepiej nie wypowiadaj się tak autorytatywnie w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia.
Strona w umowie jest podmiot sprzedający okna i on odpowiada gwarancyjne za towar i montaż. Jeśli masz podpisaną umowę z Vetrexem, nie ma sprawy, jeśli z firmą "Józio i krzak" to ona odpowiada przed Tobą za całokształt. I jak nie może sobie poradzić, bądź fabryka coś spierniczyła dopiero wtedy do gry wchodzi producent. I wbrew pozorom tak jest w przypadku sprzedaży samochodów w salonach dealerskich. Jak sobie kupisz np. Merloa w salonie Zasady to on cię obsługuje gwarancyjne a nie bezpośrednio producent, a jak oni się między sobą rozliczają to zupełnie inna bajka i klienta to nie obchodzi.

I tak jak powiedział już tu Samar - wypowiedzi osób nie mających pojęcia w poruszanym temacie robią więcej szkody niż pożytku. Sieją zamęt w naszych głowach, które i tak siwieją od trudów codziennego bytu i budowania.
Reasumując przypomnij sobie Waść cytat z Potopu, kiedy to Kmicic rzekł do Wołodyjowskiego kończ Waść, wstydu oszczędź
Akurat przepisow to nie znasz ty i zastanawiam sie czy robisz to razem z paroma kolegami z forum celowo czy naprawde nie macie wiedzy.
Osmieszacie sie nie znajomoscia prawa ale to juz wam pisalem.
Szkoda tylko ze nie ma tutaj kogos kto zabroni pisania takich bzdur bo wprowadzacie wielu nieswiadomych ludzi w blad.
Mam nadzieje ze nie czytales poprzednich postow bo jesli czytales to oznacza ze masz problem z rozumowaniem i znajomoscia podstawowych przepisow prawa.
Zrobie to jednak dla ciebie i ci przypomne.Strony umowy zakupu towaru jakim sa okna sa dwie.Jedna to klient a druga to firma vetrex.
Posredniczacy salon sprzedazy bedacy w mysl prawa reprezentantem firmy vetrex jest dla nas sklepem producenta.
Mam nadzieje ze w koncu pojmiesz to ty i paru twoich kolegow z tego forum i przestaniecie wprowadzac ludzi w blad.
Naucz sie takze analitycznego myslenia to moze zaczniesz odrozniac jakis tam sklep "juzio i krzak" od autoryzowanego salonu sprzedazy firmy vetrex.
Reasumujac uzyje skrotu myslowego ktory moze naprowadzi cie w koncu na wlasciwy tok meyslenia.
Kupujac okna firmy vetrex i montujac je w posredniczacym ale autoryzowanym salonie sprzedazy klient zawiera umowe z firma vetrex.
Sytuacja wyglada dokladnie tak samo jak z autami czego przyklad opisalem powyzej.
Nie sprzedawca odpowiada za gwarancje ale producent.
Per analogiam jak kupujesz tv w sklepie np. mediamarkt to otrzymujesz gwarancje producenta tv a nie firmy mediamarkt.
W sytuacji vetrexu sprawa jest prostsza wszak sprzedawca bezposrednim poprzez salon sprzedazy jest wlasnie firma vetrex.

Co do wstydu to powinienes sie wstydzic ty i paru innych piszacych bzdury.
Piszecie sporo postow na duzym i znanym forum internetowym i osmieszacie siebie i to forum takimi brakami wiedzy.


Grunt to wpaść w nowe miejsce, zabłysnąć kompletnym brakiem wiedzy w temacie, nawyzywać od nieuków wszystkich udzielających się na forum i mieć jeszcze dobry humor. Swoją drogą - zawód prawnika też się dewaluuje, bo jak trzeba już szukać okien tańszych o 3 stówki..
W sumie - większość ludzi też woli darmową poradę studenta niż przepłacać za opinię renomowanej kancelarii..

Grunt to byc stalym bywalcem forum i doradzac w sprawach o ktorych nie ma sie bladego pojecia.
Co do oszczednosci to jak widac klasa robotnicza szasta kasa ale prcujacy glowa w tym kraju oszczedzaja.
No ale jesli sie zarabia na braku wiedzy naiwnych klientow to mozna szastac kasa.
To co piszecie wlasnie wskazuje na to ze korzystaliscie z darmowej porady studenta.
Osmieszacie sie na tym forum.

finlandia
11-10-2013, 08:28
Tak, dobrze pamiętasz. RU jest tak jakby "lepiej" okute. Ale też w razie jakeikolwiek krzywizny więcej siły trzeba użyć by zamknąć skrzydło:)

karolek75
11-10-2013, 08:35
Tak, dobrze pamiętasz. RU jest tak jakby "lepiej" okute. Ale też w razie jakeikolwiek krzywizny więcej siły trzeba użyć by zamknąć skrzydło:)

Drążąc temat i logicznie wnioskujac - w razie krzywizny okno okute tylko jako R, łatwiej sie zamknie, ale zniwelowanie efektow krzywizny bedzie trudniejsze badz niemozliwe ?

tmk2009
11-10-2013, 09:01
tutaj akurat zły przykład podałeś, bo kupując auto w autoryzowanym salonie MB w np. Bydgoszczy, gwarancję uznaje takżę MB Berlin, Monako, itd.
Kupujac okna w autoryzowanym salonie wskazanym przez producenta przysluguje ci gwarancja bez wzgledu na to w jakim miescie mieszkasz.
Fabryka vetrexu jest pod Tczewem i nie oferuje sprzedazy bezposrednio w fabryce.
Dlatego tez ma w Polsce sporo salonow sprzedazy w tym niektore autoryzowane.
Jesli autoryzowany salon vetrex zle zamontuje okna to rzecz jasna kontaktujemy sie z salonem a nie fabryka.
Jesli jednak w okresie gwarancyjnym pojawi sie usterka wynikajaca z wady okien a owy salon w ktorym zakupilismy okna przestanie istniec to roszczenia kierujemy wobec centrali vetrexu.

Samar
11-10-2013, 10:04
Jesli autoryzowany salon vetrex zle zamontuje okna to rzecz jasna kontaktujemy sie z salonem a nie fabryka.
Jesli jednak w okresie gwarancyjnym pojawi sie usterka wynikajaca z wady okien a owy salon w ktorym zakupilismy okna przestanie istniec to roszczenia kierujemy wobec centrali vetrexu.


Człowieku, całą noc zajęło Ci aby dojść do tego co napisałam w poście o godzinie 14:14. Współczuję tym, którzy mają z Tobą do czynienia na co dzień .
Masz problemy ze zrozumieniem tekstu, który czytasz. Obrażasz ludzi, a na koniec odkrywasz Amerykę, która już dawno została odkryta.

finlandia
11-10-2013, 10:06
No ale trzeba przyznać, że w końcu doszedł do trafnego wnisku. Z tym że - Samar - to jego wniosek - a nie Twój :D

GraMar
11-10-2013, 10:09
Blisko...
Ustawowo, to sprzedawca ma obowiązek dbać o sprzedany produkt, ALE VETREX DAJE 7 LAT GWARANCJI, więc po dwu latach zwracasz się do producenta.
Zacznij jednak od czytania gwarancji na stronie producenta okien.

Napisz do nich z prośbą o interpretację swoich wątpliwości-na pewno zyskasz na tym



Jak vetrex moze nie uwzglednic gwarancji ? Przeciez to vetrex produkuje okna a nie rol-okno.Rol okno tylko montuje.

bwojtek
11-10-2013, 10:13
Jakby jeszcze ktos chcial sie osmieszac to powodzenia ale dla zainteresowanych tematem mam info ze kupujac w autoryzowanym salonie vetrexu dostajemy normalna karte gwarancyjna na ich okna.Taka jak ponizej.
http://www.vetrex.com.pl/sites/default/files/vetrex-gwarancja.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.vetrex.com.pl% 2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fvetrex-gwarancja.pdf)

Jesli salon sprzedazy vetrex zle zamontuje okna to przysluguje nam roszczenie prawne zarowno w stosunku do salonu jak i firmy vetrex ktora reprezentuje dany salon.
Poproszę o prawną interpretację punktu 2.3 przytoczonej karty gwarancyjnej w aspekcie odpowiedzialności producenta za montaż.

MMichal
11-10-2013, 10:24
Witam


Poproszę o prawną interpretację punktu 2.3 przytoczonej karty gwarancyjnej w aspekcie odpowiedzialności producenta za montaż.

a co tu jest do interpretacji ??

jasno z tego wynika, że wszelkie wady/usterki powstałe w wyniku montażu lub braku konserwacji należy kierować do .... innych podmiotów niż producent :)
zapis taki to ja widzę w każdej gwarancji i jest on zasadny na moje.

Co do przytoczonego wyżej porównania do samochodu to jeżeli KTOŚ (autoryzowany) w nowym aucie ZAMONTUJE źle jakiś element, który spowoduje uszkodzenie auta to KTO odpowiada za jego awarię - jakoś nie wydaje mi się, że PRODUCENT :)

Pozdrawiam

domowy cieć
11-10-2013, 12:29
..Kupujac okna firmy vetrex i montujac je w posredniczacym ale autoryzowanym salonie sprzedazy klient zawiera umowe z firma vetrex.....Pomijając ilość inwektyw pod naszym adresem powiem Ci tak. Jeśli Pan Józio z salonu firmowego nie jest oddzielnym podmiotem gospodarczym tylko pracownikiem Vetrexu - masz rację. Jeśli nie, mylisz się i to znacznie, co wytkał ci nasz forumowy prawnik specjalizujący się w takich sprawach - kłopotów w relacjach fabryka - przedstawiciel - klient.
Poza tym, firma Vetrex jest znanym producentem i tak idiotyczna kampania reklamowa mija się z celem - nie sądzisz? No chyba, że zaczynają się kłopoty i trzeba jakoś zaistnieć także tutaj :P

tomekwa
11-10-2013, 15:53
Mam takie pytanko. Gdybyście mieli do wyboru: dobre, polecane okna drewniane a profile aluminiowe Aluprof, które byście wybrali?

T12345T
11-10-2013, 19:00
Nie myle sie ale wiem ze ty sie mylisz i nawet powolujesz sie na zle przepisy.Tutaj ustawa o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej nie ma nic do tego.Kupujac produkt finalny a takim sa okna vetrexu jestesmy ich klientem i przysluguje nam normalna gwarancja jak na kazdy inny produkt. Okna nie sa tutaj zadnym szczegolnym przypadkiem.To zwykly produkt jak kazdy inny.

Czy ja się mylę? To nie jest nie możliwe:-). W tym przypadku jednak mylę się tylko wtedy jeśli pomylił się ustawodawca pisząc, w art. 1 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, co następuje:

ust.1 Ustawę stosuje się do dokonywanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa sprzedaży rzeczy ruchomej osobie fizycznej, która nabywa tę rzecz w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą (towar konsumpcyjny).

ust.4 Do sprzedaży konsumenckiej nie stosuje się przepisów art. 556-581 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny...

Okno, to niewątpliwie rzecz ruchoma, a Ty jako osoba fizyczna jesteś konsumentem w rozumieniu art.22(1) K.c. I to by było na tyle tych prawnych rozważań nad gwarancją:-).

modena
11-10-2013, 22:01
Profile bazowe są uniwersalne - do CT 70 i SI 82
Nie występują o takiej wysokości, ale zawsze można je połączyć z dowolnym poszerzeniem i stworzyć razem 29 cm.
Przy takiej wysokości koniecznie ze wzmocnieniami wewnątrz.

Ale się działo ...;)

Potrzebuję pomocy :) Mam pod oknami tarasowymi 29 cm do wypełnienia , chyba nie będę podmurowywać ,problem mam taki że zawsze myślałam że pod oknem musi być profil bazowy a następnie
poszerzenia. Dziś dowiedziałam się że mam dostać listwę podparapetową 2,5 cm i poszerzenie ( bo podobno się nie da dać profilu bazowego)
Czy profil bazowy jest mi do czegoś tam potrzebny?:confused:

Jedno okno będzie przy tarasie , drugie- fix z parapetem , trzecie -drzwi balkonowe.
POMOCY

Charlie
11-10-2013, 22:39
Mam takie pytanko. Gdybyście mieli do wyboru: dobre, polecane okna drewniane a profile aluminiowe Aluprof, które byście wybrali?

Profile aluminiowe Aluprof.

stary
12-10-2013, 00:07
Ale się działo ...;)

Potrzebuję pomocy :) Mam pod oknami tarasowymi 29 cm do wypełnienia , chyba nie będę podmurowywać ,problem mam taki że zawsze myślałam że pod oknem musi być profil bazowy a następnie
poszerzenia. Dziś dowiedziałam się że mam dostać listwę podparapetową 2,5 cm i poszerzenie ( bo podobno się nie da dać profilu bazowego)
Czy profil bazowy jest mi do czegoś tam potrzebny?:confused:

Jedno okno będzie przy tarasie , drugie- fix z parapetem , trzecie -drzwi balkonowe.
POMOCY
Profil bazowy pozwala "wejść" z izolacją pod ościeżnicę, w związku z czym jest mniejsza możliwość zepsucia takiego połączenia.
Zapytaj tego człowieka co stoi na przeszkodzie, że poszerzenia można zastosować a profile bazowe już nie?
Wydrukuj rysunki, które dodałem do poprzedniej odpowiedzi i zapytaj czy widział coś takiego...
Generalnie, przy 29 cm można podmurować na 10-15 cmi dopiero na tym postawić okno z bazówką czy tez poszerzeniami.

tomekwa
12-10-2013, 08:33
Profile aluminiowe Aluprof.

1:0 dla alu.

modena
12-10-2013, 23:34
Profil bazowy pozwala "wejść" z izolacją pod ościeżnicę, w związku z czym jest mniejsza możliwość zepsucia takiego połączenia.
Zapytaj tego człowieka co stoi na przeszkodzie, że poszerzenia można zastosować a profile bazowe już nie?.
Stary dzięki za odpowiedź , :yes:
Dostałam informację że jest profil bazowy o wysokości 12 cm . Miałabym składak - listwa podparapetowa 3 cm, profil bazowy 12 cm i poszerzenie 12cm , oraz 2 cm piana.
Czy listwa podparapetowa jest w tym zestawie ok, czy to powinno być w takiej kolejności.
Czyli warto chcieć ten profil bazowy?
Jak źle zamówię to http://emotikona.pl/emotikony/pic/0swoon.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
(Jeszcze nie wiem dokładnie o co chodzi z tym wejściem z izolacją pod ościeżnicę , ale myślę że się dowiem później;) nie mniej jednak wygląda to na bardzo ważną sprawę:) )


Pozdrawiam :bye:

witek86
14-10-2013, 15:48
Stary dzięki za odpowiedź , :yes:
Dostałam informację że jest profil bazowy o wysokości 12 cm . Miałabym składak - listwa podparapetowa 3 cm, profil bazowy 12 cm i poszerzenie 12cm , oraz 2 cm piana.
Czy listwa podparapetowa jest w tym zestawie ok, czy to powinno być w takiej kolejności.
Czyli warto chcieć ten profil bazowy?
Jak źle zamówię to http://emotikona.pl/emotikony/pic/0swoon.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
(Jeszcze nie wiem dokładnie o co chodzi z tym wejściem z izolacją pod ościeżnicę , ale myślę że się dowiem później;) nie mniej jednak wygląda to na bardzo ważną sprawę:) )


Pozdrawiam :bye:

proszę http://forum.muratordom.pl/showthread.php?28764-Co-pod-pr%C3%B3g-okna-balkonowego/page4

zbigor
14-10-2013, 20:47
Witam
Może mi ktoś podpowiedzieć do jakich firm oprócz Gebauera, Włoszczowej i Sokółki robiących drewniane okna a działających w Warszawie warto sie zwrócić z prośbą o wycenę? Do firm z PCV już złożyłem zapytania ale o firmach rzeźbiących w drewnie :lol2: mam blade pojęcie.

sherif
14-10-2013, 21:28
Witam
Może mi ktoś podpowiedzieć do jakich firm oprócz Gebauera, Włoszczowej i Sokółki robiących drewniane okna a działających w Warszawie warto sie zwrócić z prośbą o wycenę? Do firm z PCV już złożyłem zapytania ale o firmach rzeźbiących w drewnie :lol2: mam blade pojęcie.

Nie wiem czy maja dystrybutora, ale mój developer od nich brał: CDM - okna z Suwałk. Zamontowali je w kilku blokach, w tym u mnie. Okna mahoniowe, barwione na dąb, 7 lat i problemów brak :). doskonale wyglądają i dość porządnie zrobione. Z tego co rozmawiałem z adminem to są zadowoleni i w kolejnych etapach też zamawiali te okna.

zbigor
14-10-2013, 22:56
Są na Bartyckiej :) Dzięki za namiar i opinię

finlandia
15-10-2013, 00:30
A Urzędowskiego nie bierzesz pod uwagę?

zbigor
15-10-2013, 07:44
Wstyd sie przyznać ale zupełnie zapomniałem o tej firmie. Dzięki za przypomnienie.

modena
15-10-2013, 09:39
proszę http://forum.muratordom.pl/showthread.php?28764-Co-pod-pr%C3%B3g-okna-balkonowego/page4

Dzięki Witek86 .
Okna już zamówione z profilem bazowym i poszerzeniem ( a ta listwa podparapetowa to będzie gdzieś z dołu żeby tylko wyrównać wysokość )
Pozdrawiam:)

finlandia
15-10-2013, 09:48
Wstyd sie przyznać ale zupełnie zapomniałem o tej firmie. Dzięki za przypomnienie.

Tylko nastaw się, że w tym roku mogą już się nie wyrobić z realizacją - tak to już jest w tej firmie, że miota się ze spóźnieniami od dwóch tygodni do dwóch miesięcy - takie mam w tej chwili na ukończeniu :) Ale wg mnie warto czekać.
Poza tym: drewno robią firmy PCV-zaczynając od MS`ow po Drutex, Witraż, Budvar. Oraz tradycjonaliści - Bildau&Busman z Płocka, Bas z Lublina i wielu wieu innych - szeroki przekrój znajdziesz na Bartyckiej (przynajmniej kiedyś tak było.. )

zbigor
15-10-2013, 11:45
Tylko nastaw się, że w tym roku mogą już się nie wyrobić z realizacją - tak to już jest w tej firmie, że miota się ze spóźnieniami od dwóch tygodni do dwóch miesięcy - takie mam w tej chwili na ukończeniu :) Ale wg mnie warto czekać.
Poza tym: drewno robią firmy PCV- Drutex, Witraż, Budvar. Oraz tradycjonaliści - Bildau&Busman z Płocka, Bas z Lublina i wielu wieu innych - szeroki przekrój znajdziesz na Bartyckiej (przynajmniej kiedyś tak było.. )
Dzieki za info. Bartycką mam niedaleko i oczywiscie tam zajrzę ale problem w tym, ze słyszałem tylko o tych firmach które wymieniłem i o Urzędowskim a o pozostałych nie mam pojęcia ani o tym co robią ani o tym jak robią. Dlatego szukam opinii użytkowników lub osób z branży. Interesuje mnie dobry produkt w dobrej cenie. Mam jeszcze dużo czasu na okna, wiec miesiac czy trzy miesiące nie ma dla mnie znaczenia, dlatego Urzedowskiego nie skreślam. Zamówienie złożę zapewne ze 3 miesiące wcześniej żeby mieć zapas. Robię już rozeznanie, żeby w chwili gdy nadejdzie montaż mieć wybrany konkretny produkt. Lepiej mieć jak najwiecej zaplanowane niż zostawić wszystko na ostatnią chwilę.

finlandia
15-10-2013, 13:13
To jest idealny moment na robienie jakiejkolwiek wyceny. Będziesz znał wartości ze szczytu sezonu. Za chwilę pojawią się wszelkie promocje zimowe - wtedy tylko poprosisz o aktualizację oferty - i będzie jak na dłoni czy jest rzeczywista promocja, czy tylko ktoś kogoś robi w balona :D

zbigor
15-10-2013, 13:22
Hmmm.... na to nie wpadłem z tym szczytem sezonu. Cenna uwaga :yes:
btw
Znasz może producenta okien Słowińscy?

finlandia
15-10-2013, 13:43
Słyszałem, ale nie mam nic do powiedzenia - nie znam bliżej. Zdaje się, że kiedyś sprzedawał ich Hilczer -- stara firma na mapie sprzedawców w Wawie. Podobnie jak Oculux - proponują nie tylko Gebuera.
Ps. - no bym zapomniał - Pozbud - aspirują do ścisłej czołówki polskich producentów drewna:)

Charlie
15-10-2013, 19:00
Finlandia - to Urzędowskiego już nie sprzedaż na ten rok :)
Lipa Panie, lipa.

miuzziker
15-10-2013, 19:38
Cześć forumowicze. Przyszedł taki czas w budowie domu, że należy dokonać wyboru okien. Im więcej czytam na ten temat tym więcej zastanawiam się jaki profil wybrać i od jakiego producenta. Poniżej przedstawiam oferty jakie udało mi się uzyskać co być cię wybrali? Coś w dobrym stosunku jakości do ceny. Dom ma około 160 m2, zbudowany na płycie, styropian pod płytą 20cm styrodur, na ścianach 15cm styropianu, a w dachu 25cm wełny.

Wyceny:
Dobroplast ovlo 6 komorowe, 2 szybowe 8000
Tymex ovlo, 6 komorowe, 2 szybowe 8500
Drutex, 6 komorowe, 2 szybowe, Iglo5 9335
Dobroplast ovlo 6 komorowe, 2 szybowe 9600
Tymex ovlo, 6 komorowe, 3 szybowe 10390
Drutex, 6 komorowe, 3 szybowe, Iglo5 11135
Dobroplast Encore HS 4 komorowe, 2 szybowe 11200
Veka 5 komorowe, 2 szybowe 11300
Jezierski premium, 2 szybowe 11660
Dobroplas Prime 7 komorowe, 3 szybowe 12900
Oknoplast 6 komorowe, 2 szybowe 13000
Avante 5 komorowe, 2 szybowe 14330
Drutex, 7 komorowe, 3 szybowe, Iglo Energy 14375
Jezierski elita, 3 szybowe 14480
Dobroplas Prime 7 komorowe, 3 szybowe 14800
Oknoplast 6 komorowe, 3 szybowe 15200
Maxtherm 8 komorowe, 3 szybowe 15600
Veka 6 komorowe, 3 szybowe 17000

Co byście wybrali? Ja bardzo myślę nad firmą Tymex profil PRIME lub ENCORE wersja 3 szybowa. Wiem, że to dobroplast ale może się opłaca. Są to profile klasy A. Co o tym myślicie?

MMichal
15-10-2013, 19:42
Witam


jestem pod wrażeniem sporo nazbierałeś, ja bym kupił okna :)

a na poważnie to konkretną odpowiedz otrzymasz jedynie od jakiegoś z przedstawicieli w/w firm, nikt inny nie odpowie z powodu braku danych co do tych ofert.

Pozdrawiam

stary
15-10-2013, 23:18
Chciałbym kupić brykę dla rodziny 2 + 2, z wyważoną jakością do ceny.
Z wycieczki po salonach mam już spore rozeznanie:
A – 1,6D , 95 KM, siwy metallic, – 50 tys. zł
B - 1,1 benzyna, 50 KM, czarny mat – 25 tys. zł
C – 4,4 benzyna + LPG, 450 KM, czarny, skóra + szyberdach, – 180 tys. zł
D - 3,5D, 330 KM, coupe, 2 drzwi, perła – 145 tys. zł
E – 2,0 hybryda niebieska, bagażnik 450 l, hak – 160 tys. zł
Mój faworyt to coupe, jako, że młodzież już wyrosła, obciach jeździć ze zgredami, no i 5,5s do setki robi wrażenie …..
Co o tym sądzicie? :rolleyes:

markoweokna
15-10-2013, 23:40
Chciałbym kupić brykę dla rodziny 2 + 2, z wyważoną jakością do ceny.
Z wycieczki po salonach mam już spore rozeznanie:
A – 1,6D , 95 KM, siwy metallic, – 50 tys. zł
B - 1,1 benzyna, 50 KM, czarny mat – 25 tys. zł
C – 4,4 benzyna + LPG, 450 KM, czarny, skóra + szyberdach, – 180 tys. zł
D - 3,5D, 330 KM, coupe, 2 drzwi, perła – 145 tys. zł
E – 2,0 hybryda niebieska, bagażnik 450 l, hak – 160 tys. zł
Mój faworyt to coupe, jako, że młodzież już wyrosła, obciach jeździć ze zgredami, no i 5,5s do setki robi wrażenie …..
Co o tym sądzicie? :rolleyes:

Lepiej bym tego nie ujął!
Rozstrzał jak ze starego kałasza.
Znany jest mi przypadek, że handlowiec był 22 oferentem na budowie, z czego bardzo cieszył się inwestor.
Nie dziwi więc, że często oferta to tylko cena, a profesjonalna, szczegółowa i czasochłonna wycena to często strata czasu.

zbigor
15-10-2013, 23:45
Ja bym brał to najdroższe 4.4 benzyna ale tylko jeśli będzie kosztować i spalać tyle co ten bzyczek 1.1 ;) Wiem dokąd zmierzasz :) Dobór okien z poprzedniego posta jest od czapki. Nie ma za bardzo sensu porównywać Dobroplast ovlo 6 komorowe, 2 szybowe 8000 z Veka 6 komorowe, 3 szybowe 17000. Kryterium wyboru może być np założony budżet albo Uw. Wtedy ma to jakiś sens. Ja kieruję się założonym Uw i na podstawie tego porównuję co dany producent może zaoferować.

finlandia
16-10-2013, 07:30
Miuzziker - kompletnie nie trafia do CIebie temat okien - pewnie jak do większości inwestorow.. Nie dziw się, ze z rozczarowaniem patrzymy na taką litanię wycen. Zauważ, że pozycja 1 i 4 to niby to samo, a różni się o 20%. Co więc mamy o tym myśleć?
Owszem-nie chcesz kupić najtańszych - wybrałeś te drugie.. Ale czy to nie będzie to samo co Dobro, tylko drożej sprzedane? Ja nie potrafię CI pomóc.

miuzziker
16-10-2013, 08:01
Jak zwykle potraficie się tylko naśmiewać, a nie doradzić człowiekowi w trudnym wyborze na lata. Wypisałem wszystkie dane ja mogłem, czyli u kogo robiłem wycenę i na jakich profilach. Wiem, że prawdopodobnie Veka za 17tys. była by najlepszym wyborem, ale cena jest dla mnie zabójcza. Naczytałem się dużo o oknach, ale o nowych profilach dobroplastu nie ma dużo opini, więc ciężko mi stwierdzić, że dalej mają do dupy jakość. Nikt z moich znajomych nie wymieniał w ostatnich latach okien więc nie mogę się ich poradzić. Z powyższych wycen która firma i jakie profile są godne uwagi? Czy zaryzykowalibyście wybierając profile Prime czy ovlo czy lepiej w takie okna nie inwestować? Jakie wy wybraliście okna do swoich domów?

Charlie
16-10-2013, 08:16
[QUOTE=miuzziker;6174694]...doradzić człowiekowi w trudnym wyborze na lata....QUOTE]

Dobroplast i Drutex nie spełnią Twoich oczekiwań na lata - chyba, że w fixach ( to konstrukcje stałe ).
Inwestycja na lata to okna z profili Schueco, VEKA, Bruegmann, Koemerling, nawet Aluplast i KBE i to od dobrego producenta, który nie spieprzy roboty.

Ale jak nie masz pieniędzy to kupuj badziew bo innego wyjścia nie masz.
Zamknąłem Ci koło także walcz teraz z płytkami za 12 PLN - krzywe i kiepsko wypalone ale zdolny glazurnik da radę.

tomekwa
16-10-2013, 08:39
Jak zwykle potraficie się tylko naśmiewać, a nie doradzić człowiekowi w trudnym wyborze na lata.
Wrzuciłeś kilka różnych propozycji zarówno cenowych jak i jakościowych.
Czego oczekujesz o okien? Enegrooszczędności? Czy wyłącznie trwałości?
Zainwestowałeś w płytę fundamentową, nie wiem z czego budowałeś ściany a będziesz oszczędzał 3-4 tys. na oknach?

fotohobby
16-10-2013, 08:53
Jak zwykle potraficie się tylko naśmiewać, a nie doradzić człowiekowi w trudnym wyborze na lata. Wypisałem wszystkie dane ja mogłem, czyli u kogo robiłem wycenę i na jakich profilach. Wiem, że prawdopodobnie Veka za 17tys. była by najlepszym wyborem, ale cena jest dla mnie zabójcza.

A skąd wiesz ? Dlatego, że najdroższa, czy dlatego, że VEKA ? :)
Jak możesz oczekiwać porady, skoro nawet nie wiadomo, kto to okno wyprodukował i na jakich elementach ?

plusfoto
16-10-2013, 09:33
muziker jeśli chcesz aby Ci ktoś doradził to podaj dla poszczególnych ofert podstawowe dane.
1. Producent
2. profil i okucia
3. szyba
4. chociaż podstawowe parametry: Uw, odporność na obciążenie wiatrem, wodoszczelność, przepuszczalność powietrza
5. sprzedawca
Jeśli nie wiesz o czym napisałem tzn nie czytałeś wątku. Jeśli tych danych nie ma w ofercie tzn że źle sformułowałeś zapytanie ofertowe.

PS. A i jak zauważył kolega test powyżej nie zapomnij podać wymiarów i rodzajów tych okien:)

T12345T
16-10-2013, 10:10
Chciałbym kupić brykę dla rodziny 2 + 2, z wyważoną jakością do ceny.
D - 3,5D, 330 KM, coupe, 2 drzwi, perła – 145 tys. zł
Mój faworyt to coupe, jako, że młodzież już wyrosła, obciach jeździć ze zgredami, no i 5,5s do setki robi wrażenie …..
Co o tym sądzicie? :rolleyes:

Pytasz, odpowiadam. Kolor nie pasuje mi do tipsów. A te drzwi, to ile mają w świetle ościeżnicy?

zbigor
16-10-2013, 14:04
Nie wiem czy maja dystrybutora, ale mój developer od nich brał: CDM - okna z Suwałk. Zamontowali je w kilku blokach, w tym u mnie. Okna mahoniowe, barwione na dąb, 7 lat i problemów brak :). doskonale wyglądają i dość porządnie zrobione. Z tego co rozmawiałem z adminem to są zadowoleni i w kolejnych etapach też zamawiali te okna.
Dostałem od CDM ofertę i wychodzi na to, że jak dotychczas są najlepsi :jawdrop: dużo taniej niż Sokółka czy Gebauer oraz na poziomie podobnym lub niższym niż paru producentów stolarki PCV na "ciepłych " profilach. Czekam jeszcze na oferty 2 innych fabryk i sie wyklaruje lider :)

finlandia
16-10-2013, 14:56
Dostałem od CDM ofertę i wychodzi na to, że jak dotychczas są najlepsi :jawdrop: dużo taniej niż Sokółka czy Gebauer oraz na poziomie podobnym lub niższym niż paru producentów stolarki PCV na "ciepłych " profilach. Czekam jeszcze na oferty 2 innych fabryk i sie wyklaruje lider :)

Lider cenowy oczywiście.. ;)
Pamiętaj, że w drewnie też już zaszło sporo zmian. Profile 68mm nie są już hitem - chociaż ciągle na rynku i śmiało mogą konkurować z oknami PCW. Teraz dominują grubsze profile, pozwalające na stosowanie cieplejszych wersj pakietów trzyszybowych.
Kolejna rzecz wpływająca na cenę - drewno. Sosna będzie najtańsza. Dąb i meranti są droższe.

zbigor
16-10-2013, 16:06
Lider cenowy oczywiście.. ;)
Pamiętaj, że w drewnie też już zaszło sporo zmian. Profile 68mm nie są już hitem - chociaż ciągle na rynku i śmiało mogą konkurować z oknami PCW. Teraz dominują grubsze profile, pozwalające na stosowanie cieplejszych wersj pakietów trzyszybowych.
Kolejna rzecz wpływająca na cenę - drewno. Sosna będzie najtańsza. Dąb i meranti są droższe. Mam w wycenie sosnę ale akurat to nie kłopot bo użytkuję ok 15 lat okna sosnowe z Włoszczowej i dają radę :) Sokółka i Gebauer mają profil 92 mm i pakiet 3 szybowy Ug=05 . CDM ma profil 88 i taki sam pakiet szyb. Wszystkie 3 firmy mają ramki Swisspacer. Nasuwa sie pytanie czy CDM jest na tyle gorszy jakościowo, że nie warto oszczędzić 1/4 ceny.

karolek75
16-10-2013, 16:37
Witam,

Dostalem wycene okien na profilach VEKI od Vetrexa - V90. Plus poszerzenia bazowe 109.437 z 2xwzmocnieniem 113.025. Jaka powinna byc przyblizona cena tego dodatku w detalu za mb ? Taka rynkowa, po przecietnym rabacie.

ok**t
16-10-2013, 18:17
muziker jeśli chcesz aby Ci ktoś doradził to podaj dla poszczególnych ofert podstawowe dane.
1. Producent
2. profil i okucia
3. szyba
4. chociaż podstawowe parametry: Uw, odporność na obciążenie wiatrem, wodoszczelność, przepuszczalność powietrza
5. sprzedawca

Jeszcze bym dodał montaż i referencje od Klientów:)

finlandia
16-10-2013, 23:06
Jak zwykle potraficie się tylko naśmiewać, a nie doradzić człowiekowi w trudnym wyborze na lata. Wypisałem wszystkie dane ja mogłem, czyli u kogo robiłem wycenę i na jakich profilach. ...

NIe z samego profila składa się okno - ja to zawsze porównuję do mąki - kupisz najlepszą, ale czy upichcisz z tego cudny smakołyk?
Jeśli podchodzisz ekonomicznie - to ja widzę na miejscu faworyta - pod nosem masz Jezierskiego (ale ja sprzedaję tą firmę, więc obiektywny nie jestem).
Tylko że Twój dom wydaje się mierzyć w energooszczędność, więc aż się prosi o okna trzyszybowe..

karolek75
17-10-2013, 06:23
Witam,

Dostalem wycene okien na profilach VEKI od Vetrexa - V90. Plus profile bazowe 109.437 z 2x wzmocnieniem 113.025. Jaka powinna byc przyblizona cena tego dodatku w detalu za mb ? Taka rynkowa, po przecietnym rabacie.

Uzupełnie swoje pytanie: czy 7,4 m poszerzenia/profilu ze stalą, za 400 brutto to normalna cena ?

Charlie
17-10-2013, 09:29
Uzupełnie swoje pytanie: czy 7,4 m poszerzenia/profilu ze stalą, za 400 brutto to normalna cena ?

Jako osoba prywatna, Klient indywidualny nigdy nie osiągniesz pułapu cen zakupu przez podmiot produkcyjny.
Nie ma takiej możliwości nawet w Chinach.

Także nie męcz klawiatury :)

P.S to dobra cena :)

ClNEK
17-10-2013, 09:53
Uzupełnie swoje pytanie: czy 7,4 m poszerzenia/profilu ze stalą, za 400 brutto to normalna cena ?

Masz bardzo dobrą cenę na to poszerzenie. Jest to poszerzenie węższe niż rama okna (49mm), dostępne są też takie na szerokość ramy (cieplejsze) ale są droższe

karolek75
17-10-2013, 10:28
Jeszcze przez chwile pomecze ta klawiatura.
Mną targaja watpliwosci, ze to za dobra cena... takie naciaganie w druga strone. 55 PLN/mb. A potem wiecie rozumiecie i takie tam przepychanki... zeby potem uniknac niekomfortowej sytuacji sie pytam jaka jest przecietna.

karolek75
17-10-2013, 10:33
Masz bardzo dobrą cenę na to poszerzenie. Jest to poszerzenie węższe niż rama okna (49mm), dostępne są też takie na szerokość ramy (cieplejsze) ale są droższe

Po symbolu to 49mm.
No i tu dylemat, bo szersze jest cieplejsze, ale:
- w przypadku tarasow pisaliscie koledzy cos o wchodzeniu z izolacja/dylatacja tarasu pod profil.
- na pięterku beda żygowniki wiec i tak przyjdzie ocieplenie elewacji na to.

ClNEK
17-10-2013, 11:36
U mojego dostawcy na Vece, to szersze okazuje się być 1 zł droższe m/b niż to 49 mm. W twoim wypadku myślę, ze szerokość nie ma znaczenia skoro będzie ocieplenie. To węższe poszerzenie można z licować od wewnątrz ramy lub od zewnątrz

domowy cieć
17-10-2013, 11:49
chyba lepiej zlicować od wewnątrz, łatwiej będzie wykonać poprawnie obróbkę izolacji przeciw widnej od zewnątrz, wypadnie na pewno pod profilem ramy i o to chyba chodzi

miuzziker
17-10-2013, 19:12
Zastanawiam się nad 4 ofertami;
1) Producent Vetrex ( dystrybutor w Kielcach firma Zelant)
Profil: Veka Optimal black, 5-cio komorowy, klasa A, grubość ścianki profilu powyżej 3mm, szerokość ramy 70mm, szerokość skrzydła 84mm
Szyby: akiet 3 szybowy, 2 komorowe, o wsp. przenikania ciepła 0,5, ciepła ramka między szybowa master therm
Okucia: ROTO NTS
klamka secustic swing, 2 zaczepy antywyważeniowe w skrzydle, mikrowentylacja, mechanizm 4 stopniowego uchyłu, blokada błędnego położenia klamki, podnośnik skrzydła w skrzydłach RU, uszczelka EPDM.
Okna z obustron białe.
Cena: 13686

2) Producent Tymex
Profil: Prime, 7-mio komorowy, klasa A, głębokość zabudowy 93mm
Szyby: pakiet 3 szybowy, 2 komorowe, o wsp. przenikania ciepła 0,5, ciepła ramka między szybowa.
Okucia: Siegenia-Aubi
Okna z obu stron białe.
Cena: 12900

3) Producent Tymex
Profil: ovlo, 6-mio komorowy, klasa A, głębokość zabudowy 80mm
Szyby: pakiet 3 szybowy, 2 komorowe, o wsp. przenikania ciepła 0,7, ciepła ramka między szybowa.
Okucia: Siegenia-Aubi
Okna z obu stron białe.
Cena: 10390

4)Producent Apolloplast (Stanisław Żelazo Apolloplast Kielce)
Profil: Apollo-exclusiwe thermo, 6-cio komorowy, klasa A,
Szyby: pakiet 3 szybowy, 2 komorowe, o wsp. przenikania ciepła 0,5, grubość pakietu 44mm, ciepła ramka między szybowa
Okucia: Winkhaus
uszczelka EPDM.
Okna z obustron białe.
Cena: 13422

Charlie
17-10-2013, 21:44
miuzziker - Tymex-a to sobie daruj. VETREX i APOLLOPLAST są o`k.
Jak umiesz to potarguj się pomiędzy tymi dwoma - końcówki źle się liczy :)

stary
18-10-2013, 00:40
Widzisz miuzziker, wystarczyło określić swoje potrzeby, trochę poczytać i dopiero teraz wychodzi, że wybór okien to nie jest bajka :bash:
Z przedstawionych propozycji wybrałbym jak Charlie: pomiędzy 1 a 4.
Pewnie nr 4 będzie cieplejszy jednak zwróć uwagę na szyby: obie o wsp. Ug = 0,5 a jednak różnej grubości i z tym związane pozostałe, istotne parametry, np. współczynnik przenikania światła Lt .
W "blacku" pakiet 48 mm - Lt około 70%, czyli 30% światła szyby zatrzymają, w exlussivie pakiet 44 mm a Lt? Pewnie poniżej 60%, czyli znacznie ciemniejsze.
Nie wszystkim to odpowiada, więc warto zasięgnąć języka dokładniej, również jakie jest procentowe przenikanie energii słonecznej przez te szyby i związane z tym wykorzystanie ciepła słonecznego?
Niestety, tak jest ze wszystkim przy budowie, że coś do czegoś trzeba spasować, kolorem, kształtem, nierzadko snobizmem ;) a tylko "głupie" okna przywykło się wybierać po ilości komór i najniższej cenie..... i niekiedy dobitniej należy wskazać jakiś kierunek.

plusfoto
18-10-2013, 11:14
Ważne że iwestorzy zaczynają pytać sprzedawców o do tej pory magiczne rzeczy i zmuszają ich do myślenia a nie klepania tylko wyuczonych formułek z folderu.

מרכבה
18-10-2013, 20:06
Ug = 0,5 a jednak różnej grubości i z tym związane pozostałe, istotne parametry, np. współczynnik przenikania światła Lt . Nawet przez 7 szyb bo sprawdzałem widać dobrze :)
Liczyć się będzie współczynnik transmisji energii słonecznej TR szyba 0,5 jak będzie miała 50% jest dobrze.
A współczynnik Lt będzie większy bo jak kolega pisał z 70- 60 % .
Szyba zespolona wypełniona areogelem, choć nic przez nią nie zobaczysz daje 65-70% transmisyjności energii słońca.
Dwie szyby i areogel pakiet 35mm Ug 0,3.

modena
18-10-2013, 22:15
Przyszłam dopytać :rolleyes:
Okna z roletami ( nie wszystkie z roletami;)) Ramy okienne myślę zamontować na równo z licem muru .
I teraz urodziło mi się pytanie: prowadnice rolet będą wówczas wystawać poza lico muru :rolleyes: ale to w niczym nie przeszkadza prawda?
Będzie nawet korzystne. Czy się nie mylę .
Proszę nie bić że już pewnie o tym było z milion razy( czytam regularnie ale nie zapamiętałam) i z góry dzięki za wyczerpujące odpowiedzi http://emotikona.pl/emotikony/pic/0vishenka_33.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

Charlie
18-10-2013, 22:23
Mnie się podoba jak prowadnic nie widać. Pod dociepleniem, w dociepleniu czy gdzie tam je się mocuje ale najważniejsze, że ich nie widać. Widzisz tylko pancerz rolety jak jest zasunięta. Elegancja jest zawsze dyskretna - rozumiesz.

domowy cieć
18-10-2013, 22:32
tylko jak zachować dostęp do rewizji na wszelki wypadek? Jak oglądałem rolety zewnętrzne to prowadnicę można zakryć niewiele. Zresztą nie wiem czy wogóle rolety będę miał, szczerze mówić szkoda mi na nie kasy, z dobrymi silnikami i sterowaniem wyszło mi prawie tyle samo co okna

modena
18-10-2013, 23:21
Mnie się podoba jak prowadnic nie widać. Pod dociepleniem, w dociepleniu czy gdzie tam je się mocuje ale najważniejsze, że ich nie widać. Widzisz tylko pancerz rolety jak jest zasunięta. Elegancja jest zawsze dyskretna - rozumiesz.
To byłoby idealne ale nie wykonalne za bardzo bo musi być dostęp do rewizji ( trochę się schowają ale nie za dużo)
Widziałam w internecie na zdjęciach takie kieszonki wycięte w ociepleniu u góry z boków które pozwalają na otwarcie rewizji ale nie za ciekawie to wygląda :D


tylko jak zachować dostęp do rewizji na wszelki wypadek? Jak oglądałem rolety zewnętrzne to prowadnicę można zakryć niewiele. Zresztą nie wiem czy wogóle rolety będę miał, szczerze mówić szkoda mi na nie kasy, z dobrymi silnikami i sterowaniem wyszło mi prawie tyle samo co okna
dlatego rolety mam mieć tylko w kilku oknach tam gdzie to niezbędne żeby się nie upiec w lecie;):rolleyes:

stary
18-10-2013, 23:42
Przyszłam dopytać :rolleyes:
Okna z roletami ( nie wszystkie z roletami;)) Ramy okienne myślę zamontować na równo z licem muru .
I teraz urodziło mi się pytanie: prowadnice rolet będą wówczas wystawać poza lico muru :rolleyes: ale to w niczym nie przeszkadza prawda?
Będzie nawet korzystne. Czy się nie mylę .
Proszę nie bić że już pewnie o tym było z milion razy( czytam regularnie ale nie zapamiętałam) i z góry dzięki za wyczerpujące odpowiedzi http://emotikona.pl/emotikony/pic/0vishenka_33.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl%2Femo tikony%2F)
Nie będzie przeszkadzać - i tak powinni je zakryć styropianem.
W przypadku rolet zewnętrznych natynkowych czy Integro (montowanych nad oknem) i braku ocieplonego nadproża warto jest wysunąć ościeżnicę ze 2 cm poza mur. Skrzynka będzie bardziej wystawała na zewnątrz, jednak między nią a murem jest możliwość włożenia np. styropianu 2 cm, aby docieplić to nadproże - a przy rewizji zrobić małe podcinki.

karolek75
19-10-2013, 08:35
Witam w nowym dniu.
Dzisaj mam pytanie dotyczace okuc WK2 ...albo i nie.
Stałoszklenie w skrzydle - tam nie ma okuc. Jak bym chciał generalnie okna okuć WK2, to co robi sie z stałoszkleniem w skrzydle? Co je trzyma w ramie ?

stary
19-10-2013, 09:21
Witam w nowym dniu.
Dzisaj mam pytanie dotyczace okuc WK2 ...albo i nie.
Stałoszklenie w skrzydle - tam nie ma okuc. Jak bym chciał generalnie okna okuć WK2, to co robi sie z stałoszkleniem w skrzydle? Co je trzyma w ramie ?
Skrzydło jest skręcane z ościeżnicą na stałe.

modena
19-10-2013, 10:08
Nie będzie przeszkadzać - i tak powinni je zakryć styropianem.
W przypadku rolet zewnętrznych natynkowych czy Integro (montowanych nad oknem) i braku ocieplonego nadproża warto jest wysunąć ościeżnicę ze 2 cm poza mur. Skrzynka będzie bardziej wystawała na zewnątrz, jednak między nią a murem jest możliwość włożenia np. styropianu 2 cm, aby docieplić to nadproże - a przy rewizji zrobić małe podcinki.

Właśnie to integro , ale chyba nie będę wysuwać te 2 cm , mam cofnięte nadproże ok 4 cm i tam wsadzimy ocieplenie pod skrzynkę ( tzn montażyści okien sobie sami wkleją )

T12345T
19-10-2013, 19:48
. Jednak najbardziej podoba mi się ta oferta http://www.ekoplast-krakow.pl/ czy ktoś z was może miał z tą firmą jakieś doświadczenia?

Doświadczeń nie mam żadnych, ale jak czytam na stronie coś takiego: "Nie do wszystkich budynków można jednak zastosować zasadę ciepłego montażu. Można go przeprowadzić we wszystkich nowo powstających budynkach oraz budynkach pasywnych. Nie ma takiej możliwości w starych budynkach z jednolitymi, nieocieplonymi ścianami.", to nie wiem, czy miałbym ochotę na jakiekolwiek doświadczenia z tą firmą.

domowy cieć
19-10-2013, 20:25
zwłaszcza gdy pojawia się na forum w postaci linku jednopostowca. Doprawdy ile śmieci jest na forum

madejo
19-10-2013, 21:26
Witajcie, ja dla odmiany mogę Wam polecić Okna Salamander z wklejaną szybą . Kupione w Starej Fabryce. Jestem zadowolony z montażu i kontaktu z firmą, więc chętnie ich polecam :)

domowy cieć
19-10-2013, 22:45
o cholera, jak można być zadowolonym z dopiero co zakupionych okien? przecież teraz tynkarze, wykończeniówka i okien sie nie używa, i jaka zgodność :lol2:

finlandia
21-10-2013, 08:47
Trudno uwierzyc w te ostatnie polecenia, bo obei ostatnio wymienione marki pojawiły się juz w grupie spamujących firm. A nie ma nic gorszego, niż publiczne kłamstwa. Skoro oni odważają się na takie pochwały dla siebie, to do czego posuną się w rozmowie z klientem której nikt inny nie sprawdzi?

agacarola
21-10-2013, 13:13
Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze okien. Waham się pomiędzy:
Ferplast Lubartów:
Profil 7 komorowy Veka Softline 82
Okucia Winkhaus typu activPilot
Pakiet 3-szybowy, dwukomorowy, typu 4/16/4/16/4 k-0,5 W/m2K, Rw-35 dB,
klamki Hoppe

Avante Forte
Profil Deceuninck/Inoutic 6 komorowy szer. 84 mm
Okucia Roto NT Multi
Pakiet 3 szybowy, dwukomorowy Superclima 0,5 | 4t/18cb/4/18cb/4t
klamki Hoppe Secustic
W obu wersjach kolor jest obustronny, a różnica w cenie niewielka. Z góry dziękuję za odpowiedź

MMichal
21-10-2013, 15:55
Witam


Doświadczeń nie mam żadnych, ale jak czytam na stronie coś takiego: "Nie do wszystkich budynków można jednak zastosować zasadę ciepłego montażu. Można go przeprowadzić we wszystkich nowo powstających budynkach oraz budynkach pasywnych. Nie ma takiej możliwości w starych budynkach z jednolitymi, nieocieplonymi ścianami.", to nie wiem, czy miałbym ochotę na jakiekolwiek doświadczenia z tą firmą.

tak to jest, że teraz WSZYSCY wiedzą wszystko w temacie "ciepłego montażu" - bo tak trzeba, bo klienci pytają itp a prawda taka, że z moich doświadczeń to niestety min 80% wszystkich "ciepłych" montaży wykonana jest źle i tyle, a umieszczanie takich bzdurek na swojej stronie świadczy jedynie o niekompetencji w tym zakresie.

Pozdrawiam

Charlie
21-10-2013, 16:07
Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze okien. Waham się pomiędzy:
Ferplast Lubartów:
Profil 7 komorowy Veka Softline 82
Okucia Winkhaus typu activPilot
Pakiet 3-szybowy, dwukomorowy, typu 4/16/4/16/4 k-0,5 W/m2K, Rw-35 dB,
klamki Hoppe

Avante Forte
Profil Deceuninck/Inoutic 6 komorowy szer. 84 mm
Okucia Roto NT Multi
Pakiet 3 szybowy, dwukomorowy Superclima 0,5 | 4t/18cb/4/18cb/4t
klamki Hoppe Secustic
W obu wersjach kolor jest obustronny, a różnica w cenie niewielka. Z góry dziękuję za odpowiedź

szyba w ofercie FERPLAST jest o mocno ciemnym odcieniu w przciwieństwie do szyby w ofercie AVANTE FORTE.
W.g mnie profil Deceunick to lepsza oferta

ok**t
21-10-2013, 16:13
Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze okien. Waham się pomiędzy:
Ferplast Lubartów:
Profil 7 komorowy Veka Softline 82
Okucia Winkhaus typu activPilot
Pakiet 3-szybowy, dwukomorowy, typu 4/16/4/16/4 k-0,5 W/m2K, Rw-35 dB,
klamki Hoppe

Avante Forte
Profil Deceuninck/Inoutic 6 komorowy szer. 84 mm
Okucia Roto NT Multi
Pakiet 3 szybowy, dwukomorowy Superclima 0,5 | 4t/18cb/4/18cb/4t
klamki Hoppe Secustic
W obu wersjach kolor jest obustronny, a różnica w cenie niewielka. Z góry dziękuję za odpowiedź

Avante firma znana i godna polecenia, Ferplastu nie znam, popytaj jeszcze o dystrybutorów, którzy będą montować, to jest najważniejsze:)

agacarola
21-10-2013, 16:31
Charlie i Ok**t dziękuję za podpowiedź.Też się skłaniam ku Avante.

Jachmiu
21-10-2013, 23:15
a ja szukam dzwiękoszczelnych i to naprawde dzwiekoszczelnych ktoś coś poleci?

Charlie
21-10-2013, 23:37
a ja szukam dzwiękoszczelnych i to naprawde dzwiekoszczelnych ktoś coś poleci?

Tego typu okienka powinien zrobić Ci w zasadzie każdy producent. Jak we wszystkich konstrukcjach okien szyba odgrywa wiodącą rolę . To na niej należy się skoncentrować.
Jak myślisz - jakiej wysokości decybele musisz wygłuszyć ?
Podaj wartość Rw dźwięku/hałasu jaki Ci sprawia kłopot ?

bolek1986
23-10-2013, 08:31
Witam,
Jestem zainteresowany oknami z Profilem Alphaline Neo+ VEKA z klinem docieplającym, trzy uszczelki i okuciami Wink Hausa Activ. Ug szyby w wycenie to 0,6 a całego okna Uw pomiędzy 0,80 a 0,86 w zależności od okna. Pakiet trzy szybowy 4T/16Ar/4/16Ar/4T.

Dodatkowo mamy okno przesuwne o tych samych parametrach w modelu Wink Hausa duoPort SK-Z.

Czy to dobry wybór - więcej info udzielę jutro po spotkaniu z przedstawicielem odnośnie szczegółów technicznych.

Charlie
23-10-2013, 10:19
Bardzo dobry wybór . Od razu widać, że ogarniasz energooszczędności z elementami pasywności.

Charlie
23-10-2013, 10:20
Doświadczeń nie mam żadnych, ale jak czytam na stronie coś takiego: "Nie do wszystkich budynków można jednak zastosować zasadę ciepłego montażu. Można go przeprowadzić we wszystkich nowo powstających budynkach oraz budynkach pasywnych. Nie ma takiej możliwości w starych budynkach z jednolitymi, nieocieplonymi ścianami.", to nie wiem, czy miałbym ochotę na jakiekolwiek doświadczenia z tą firmą.

Może im się kojarzy ciepły montaż z montażem w warstwie ocieplenia :)

bolek1986
23-10-2013, 10:24
Bardzo dobry wybór . Od razu widać, że ogarniasz energooszczędności z elementami pasywności.

Dzięki Charlie !

Mam duże przeszklenia więc na cały parter dodatkowo idą rolety zewnętrzne INTEGRO (cofnięte nadproże 8 cm żeby wrzucić XPSa). Ocieplenie pewnie 20cm aby ukryć skrzynki.

Pozdrawiam

ok**t
23-10-2013, 14:11
Witam,
Jestem zainteresowany oknami z Profilem Alphaline Neo+ VEKA z klinem docieplającym, trzy uszczelki i okuciami Wink Hausa Activ. Ug szyby w wycenie to 0,6 a całego okna Uw pomiędzy 0,80 a 0,86 w zależności od okna. Pakiet trzy szybowy 4T/16Ar/4/16Ar/4T.

Dodatkowo mamy okno przesuwne o tych samych parametrach w modelu Wink Hausa duoPort SK-Z.

Czy to dobry wybór - więcej info udzielę jutro po spotkaniu z przedstawicielem odnośnie szczegółów technicznych.

Składowe elementy jak najbardziej dobre, ale patrz głównie na Producenta oraz EKIPĘ MONTAŻOWĄ - z takich komponentów można również zrobić bubla:yes:
spytaj ich o referencje od Klientów

bolek1986
23-10-2013, 15:00
Pomiarował mi monter - o większość o czym jest w tym wątku powiedział na budowie, poszerzenia, ciepły montaż, docieplenie rolet, porządne zamocowanie w progu itp.

Byłem na dwóch budowach z tej firmy - OK (wtedy porównywaliśmy sam design ale o resztę podpytaliśmy)

Firma z kołobrzegu :)

ok**t
23-10-2013, 15:28
Pomiarował mi monter - o większość o czym jest w tym wątku powiedział na budowie, poszerzenia, ciepły montaż, docieplenie rolet, porządne zamocowanie w progu itp.

Byłem na dwóch budowach z tej firmy - OK (wtedy porównywaliśmy sam design ale o resztę podpytaliśmy)

Firma z kołobrzegu :)

Bardzo dobre podejście:) a nie tylko cena:)

Charlie
23-10-2013, 23:04
Co tam Panowie Sprzedawcy - jak idzie. Zima za pasem - lipa zaraz będzie. NASA przewiduje w listopadzie ostrą zimę a w grudniu ocieplenie. Od stycznia znowu -30* i VAT na 23% - 8% tylko dla develeperki.

domowy cieć
23-10-2013, 23:38
oj czy jest to już zatwierdzone? Chyba nie. Podobne strachy były w zeszłym roku i dalej jest 8% a pogoda . . . tak samo mógłbyś podać 6 cyfr jutrzejszego losowania Lotto
A skoro w grudniu ma być na plusie to sezon będzie pełną gębą
Masz jeszcze jakieś rewelacje ?

karolek75
24-10-2013, 05:50
Stavka VAT na usługi montażowe sie nie zmieni. Przy zakupie materiałów bedzie brak mozliwosci zwrotu rożnicy pomiedzy 23 a 8 % VAT dla zuczków takich jak ja. A dla Was jeszcze zmiany w sposobie rozliczania VAT-u, ponoc korzystne...

"Spośród zmian VAT, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2014 r., najdalej idące dotyczą przepisów określających powstawanie obowiązku podatkowego w VAT. W tym zakresie czeka podatników mała rewolucja, gdyż wiele zmian jest bardzo istotnych.
...
Od 1 stycznia 2014 r. znacznie częściej niż obecnie będzie miała zastosowanie zasada, że obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania dostawy towaru lub wykonania usługi.
..."

finlandia
24-10-2013, 07:45
Cieszę się że Wy-Klienci jesteście czujni i prostujecie oczwywiste błędy które tu się pojawiają:) Dziękuję


Ps. Charlie - jak widzisz - przez całe dnie w dziale potrafi być cisza - tzn. ze mamy co robić:)

domowy cieć
24-10-2013, 08:13
propozycja zmian jest tak niespójna i posiadająca niezgodne z Konstytucją zapisy jak choćby uzależnienie zwrotu VATu od wieku - do 36 lat można, powyżej już nie.Nie ma co się nad tym VATem teraz zastanawiać i nim straszyć. Vincent szuka kasy ale mimo wszystko wydaje mi się że nie zarżnie budownictwa do reszty. Poza tym, ma pozostać sprzedaż usługi zgodnie z obowiązującymi zasadami, czyli 8% za wykonaną pracę z materiałem

Gaminu
24-10-2013, 12:44
Witam.
Proszę o opinie za / przeciw odnośnie porównania okien:

Opcja nr 1:
System: NorskStil
Profil: Brugmann IQ PLUS S7000 klasa A 82,5mm 6 komór (Uf <1,0W/m2K)
Szkło: 48 mm Ug=0,5 4/18BC/4/18BC/4 Glassolutions (Saint Global Glass)
Okucia: Select 2G Winkhause
Kolor: dwustronny (różny)
Montaż: taśma rozprężna Illbruck

Opcja nr 2:
System Winergetic Premium
Profil: Veka Softline, klasa A, 82 mm 7 Komór (Uf <1,0 W/m2K)
Szkło: 41mm Ug < 0,6 3TF/16/3/16/3TF szyby Warm lub Energy w zależności od elewacji
Okucia: Maco design +
Kolor dwustronny taki sam
Montaż: taśmy Soudal

Moje spostrzeżenia:

Opcja nr 1

Na plus: dwustronny kolor na ktorym dosyć mocno nam zależy

Neutralnie: Nowy nie sprawdzony jeszcze system NorskStil

Na minus: Subiektywne odczucie gorszej jakości i designu NorskStil w porównaniu z Winergeticiem

Opcja nr 2

Na plus: Design, jakość wykonania

Na minus: Bardzo duża dopłata za dwustronny, różny kolor.

Pozostają jeszcze współczynniki U które sa na korzyść NorskStil, jednak jest małe ale: przy tym samym wspólczynniku dla profilu i minimalnie lepszym współczynniku pakietu szybowego, współczynnik dla całego okna jest w NorskStilu znacznie lepszy niż w Winergeticu (różnica na poziomie 0,1 - 0,15). Czy ktoś stosuje kreatywne wyliczenia czy ja o czymś nie wiem?

Odnośnie montażu to w obu opcjach jest ciepły. Lepsza taśma rozprężna czy tasmy wewnątrz i na zewnątrz? Pewnie nie ma specjalnie równicy ważne będzie dobre i staranne wykonanie.

Komentarze, uwagi mile widziane.

trafal
24-10-2013, 13:52
Witam,
prosiłbym o opinie na temat okien.
Podam jeden przykłada z oferty:

Okno 1 kwaterowe 1470mmx1440mm
Kolor: (std)-Złoty Dab
System Winergetic Premium
Uszczelki wew/zew :BrazowaBrazowa
1: H3TF/16s/H3/16s/H3TF U=0,6
Dodatki :
PPV-107-266 Listwa przyszybowa WINERGETIC z brazowa uszczelka
osłonki kolor złoty F4
Klamka okienna Kl.Zlota
Okna z OknoPlasta.

OKNA EVO BRUGMANN S system 6 komorowy o szrokości 82mm,
3 szyby, system z 3MD /trzy uszczelki
okucie ROTO NT / opcje rozwieralno uchylne
KOLOR: Orzech 2x /dwustronny/ ,
KLAMKI: secustik TYTAN /srebrne/,
ciepła ramka Super Spacer,
Okna z Eurokolor.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

lolek30
24-10-2013, 15:56
Pozostają jeszcze współczynniki U które sa na korzyść NorskStil, jednak jest małe ale: przy tym samym wspólczynniku dla profilu i minimalnie lepszym współczynniku pakietu szybowego, współczynnik dla całego okna jest w NorskStilu znacznie lepszy niż w Winergeticu (różnica na poziomie 0,1 - 0,15). Czy ktoś stosuje kreatywne wyliczenia czy ja o czymś nie wiem?
.

..przecież jak masz minimalną różnicę w pakiecie szybowym (0,6 i 0,5) to ona właśnie sprawia różnicę na całym oknie - tym większą im więcej szyby w takim oknie w stosunku do ramy...

NorskStil to nie Brugmann a Gealan IQ S8000+ , z tego co wiem w tym systemie szyby są wklejane do skrzydeł co też jest jakimś plusem dodatnim patrząc na zachowanie się okna...

misiupl
24-10-2013, 16:07
Witam.
Proszę o opinie za / przeciw odnośnie porównania okien:

Opcja nr 1:
System: NorskStil
Profil: Brugmann IQ PLUS S7000 klasa A 82,5mm 6 komór (Uf <1,0W/m2K)
Szkło: 48 mm Ug=0,5 4/18BC/4/18BC/4 Glassolutions (Saint Global Glass)
Okucia: Select 2G Winkhause
Kolor: dwustronny (różny)
Montaż: taśma rozprężna Illbruck

Opcja nr 1

Na plus: dwustronny kolor na ktorym dosyć mocno nam zależy

Neutralnie: Nowy nie sprawdzony jeszcze system NorskStil

Na minus: Subiektywne odczucie gorszej jakości i designu NorskStil w porównaniu z Winergeticiem

Komentarze, uwagi mile widziane.

Opcja 1 to nie profil Brugmann'a tylko Gealan'a.

Już za max tydzień powinienem móc się pochwalić bądź wyżalić odczuciami co do nowego produktu okno+.

Charlie
24-10-2013, 16:54
Cieszę się że Wy-Klienci jesteście czujni i prostujecie oczwywiste błędy które tu się pojawiają:) Dziękuję


Ps. Charlie - jak widzisz - przez całe dnie w dziale potrafi być cisza - tzn. ze mamy co robić:)

:) powiem Ci, że szkło idzie jak przysłowiowa woda. Nawet garażowcy mają co robić - grzeją jak szaleni plastik :)

ok**t
24-10-2013, 16:58
Witam.
Pozostają jeszcze współczynniki U które sa na korzyść NorskStil, jednak jest małe ale: przy tym samym wspólczynniku dla profilu i minimalnie lepszym współczynniku pakietu szybowego, współczynnik dla całego okna jest w NorskStilu znacznie lepszy niż w Winergeticu (różnica na poziomie 0,1 - 0,15). Czy ktoś stosuje kreatywne wyliczenia czy ja o czymś nie wiem?
Komentarze, uwagi mile widziane.

Różnica współczynnika Ug między Winergetic a Norskil o 0,1 na szybie nie może dawać różnicy na całym oknie o 0,1-0,15:yes: 0,1 by było gdyby powierzchnia szyby stanowiła 100% powierzchni okna :)
Spytaj jeszcze o zastosowane ramki dystansowe w pakietach szybowych u obu producentów to może mieć jeszcze wpływ na współczynnik Uw.

ok**t
24-10-2013, 17:02
Witam,
prosiłbym o opinie na temat okien.
Podam jeden przykłada z oferty:

Okno 1 kwaterowe 1470mmx1440mm
Kolor: (std)-Złoty Dab
System Winergetic Premium
Uszczelki wew/zew :BrazowaBrazowa
1: H3TF/16s/H3/16s/H3TF U=0,6
Dodatki :
PPV-107-266 Listwa przyszybowa WINERGETIC z brazowa uszczelka
osłonki kolor złoty F4
Klamka okienna Kl.Zlota

Okna z OknoPlasta.
Proszę o pomoc i pozdrawiam.

A do czego to porównujesz?

trafal
24-10-2013, 17:21
A do czego to porównujesz?
Ok poprawiłem.

stibdom
29-10-2013, 09:29
hi, Sprzedam po super dobrej cenie okolo 20 worków tynku do wewnątrz - Dolina Nidy - tynk cementowo-wapienny super lekki. Pozostałość po tynkowaniu :) tel. 601885286

Charlie
29-10-2013, 12:23
Najtańsze okna
http://www.oknotube.pl/oknotube/video/video,668.html

domowy cieć
29-10-2013, 13:29
Najtańsze okna
http://www.oknotube.pl/oknotube/video/video,668.htmlczy mi się wydaje czy te okienka namalowane tylko ? ;)

plusfoto
29-10-2013, 14:09
Czarlie z zapodanej strony pakuje się trojan.

bieniu811
31-10-2013, 20:17
Bez problemu jest do wykonania suwanka max 6,50 na dwuch skrzydłach. Wiem ,że w oknoplusie robią takie

Charlie
01-11-2013, 19:58
To są przesuwki:

http://www.youtube.com/watch?v=n1LM9MOfHqo&feature=youtu.be

modena
01-11-2013, 22:51
To są przesuwki:

http://www.youtube.com/watch?v=n1LM9MOfHqo&feature=youtu.be
:jawdrop::jawdrop: coś niesamowitego :D

Ps. Czy ktoś się orientuje czy są już dostępne bramy Hormann z tą nową powłoką?

finlandia
01-11-2013, 23:28
A ja widzę że ten "gościu" nieźle się zapiera by przepchnąć to skrzydło. Co będzie jak dojdzie szkło?

domowy cieć
02-11-2013, 00:16
dla mnie totalny kretynizm, przy tej wielkość szyba pewnie z 300 kilo ważyć będzie, fizyki sie nie da oszukać, by ruszyć to z miejsca trzeba będzie użyć sporej siły. Chyba chodzi o to by wyjście nie sprawiało kłopotu i było dla nas jak najbardziej przyjazne a tu taka kicha. Pomijam zapewne horrendalne koszty takiej przesuwki. Tu także przesuwka ale w moim odczuciu rozsądniejsza (https://www.youtube.com/watch?v=s_M1prsQgZc)

ok**t
02-11-2013, 09:21
dla mnie totalny kretynizm, przy tej wielkość szyba pewnie z 300 kilo ważyć będzie, fizyki sie nie da oszukać, by ruszyć to z miejsca trzeba będzie użyć sporej siły. Chyba chodzi o to by wyjście nie sprawiało kłopotu i było dla nas jak najbardziej przyjazne a tu taka kicha. [/URL]
Można zastosować otwieranie HS-a silnikiem:)

domowy cieć
02-11-2013, 10:21
wiem, nawet znalazłem firmę, która rzeczy robi, ale cena mnie powaliła, ok 12 tyś za sam mechanizm. Za takeigo HSa mam wszystkie okna do domu i jeszcze zostaje mi na montaż i flaszkę ;)
ok..t - nie zwariowałem, nie stać mnie a swojemu pracodawcy nie mogę powiedzieć, że mi to LOTTO ;) by takie bajery montować
Na 99% będzie normalny balkon dwuskrzydłowy i fixy po bokach. Choć jeszcze walczymy miedzy sobą czy niezbędny jest dwuskrzydłowy, Znajmy od 7 lat ani razu drugiego skrzydła nie otworzył

Charlie
02-11-2013, 16:09
Szkło waży 750 KG i 800 KG.
Oczywiście, że tego typu konstrukcje da się przesuwać bo jakby się nie dało to by nikt nie kupował.
To oczywiście konstrukcje dla Inwestorów o wysokim budżecie.
Po to zamieściłem odpowiedni materiał, żeby uciąć dywagacje w stylu da się czy nie da się.

P.S apel do niektórych sprzedawców stolarki obecnych na FM - doszkolcie się gdzieś bo nie ogarniacie tematów bardziej zaawansowanych niż O34 + balkon.

domowy cieć
02-11-2013, 17:34
chcesz powiedzieć, że te 750 kilo dziecko spokojnie przesunie ? Bez żadnego wspomagania ? a O34+ to co to ?

plusfoto
02-11-2013, 21:16
chcesz powiedzieć, że te 750 kilo dziecko spokojnie przesunie ? Bez żadnego wspomagania ? a O34+ to co to ?
Panowie - spokojnie! Wszystko (no może prawie wszystko) się da - kwestia ceny. Z przesuwaniem jest podobnie jak z kierowaniem. Chociaż teraz to już standard wspomaganie oczywiście mówię o samochodzie. Moja suwanka waży około 200 kg a 5-cio letni wnuczek ją bez problemu otwiera.

finlandia
02-11-2013, 21:17
P.S apel do niektórych sprzedawców stolarki obecnych na FM - doszkolcie się gdzieś bo nie ogarniacie tematów bardziej zaawansowanych niż O34 + balkon.

Tępy naród nie ogarnia, więc może zaproponuj jakieś dobre źródło. Chociaż jeśli o mnie chodzi to spokojnie mogę zostać przy 034 + (chodzi o okno 146x144 połączone z balkonem). Większość początkujących montazystów się na tym wykłada.
Plusfoto - ja widzę różnicę między skrzydłem ważącym 200kg a tonę. I widzę na filmiku jak ten wcale nie kruchy pan napina się by przepchnąć nieoszklone skrzydło.

plusfoto
02-11-2013, 22:01
Plusfoto - ja widzę różnicę między skrzydłem ważącym 200kg a tonę. I widzę na filmiku jak ten wcale nie kruchy pan napina się by przepchnąć nieoszklone skrzydło.
Ja również - dlatego napisałem choć może nie zbyt wyraźnie że moją suwankę BEZ WSPOMAGANIA wnuczek otwiera. Wiem a raczej słyszałem że są do tego systemu wspomagania więc myślę że z toną dorosły człowiek sobie poradzi:) Pozostaje kwestia ceny

finlandia
02-11-2013, 22:56
Pewnie że sobie poradzi. Tylko czy to będzie komfort? Czy jedynie bicie rekordu na więszke.. ? Ego.

Mocu
03-11-2013, 06:23
Witam moi drodzy, widzę, że jest tu wielu zawziętych forumowiczów, którzy wiedzę na temat okien maja nie małą, więc właśnie tu postanowiłem zarejestrować i zasięgnąć od was porad.

Mianowicie, potrzebuje okna o wymiarach 1800x1200, minimum 3 szybowe okno, dobrze jakby miało 3 uszczelki i co najważniejsze najwyższy stopień izolacji akustycznej, bo sąsiedzi mi żyć nie dają, a 4 owczarki niemieckich w odległości 30-60 m ode mnie, dobijają mnie w nocy całkowicie.

Znalazłem okno Rehau Geneo, lecz cena wstępna 970 zł ok, ale z szybą 47 dB około 2000 zł myślałem, że się przewrócę, o transporcie nie wspomnę, bo nieopłacalny z tego co facet pisał jakbym zamówił 1 okno.

Byłem w sklepie u mnie w mieście, gdzie sprzedają okna Stolbud, zamówiłem wstępną wycenę okna Capital 92, niby szyba 45 dB w standardzie. nie wiem, w poniedziałek może facet będzie dzwonił z ceną jaka by wyniosła.

Jestem w szoku, ze firma rehau liczy sobie cenę okna z szybka 47 dB razem z szybą standard 33 dB, ale mniejsza z tym, po wycenie Capital będzie wszystko jasno, lecz nie wiem czy to będzie dobry wybór, znacie okna plastikowe o podobnych parametrach jak Stolbud Capital 92 45 dB ?


Jeśli cena okna Stolbud Capital + montaż zahaczy o 2500/3000 zł


To pomyślałem, żeby własne szyby dostarczyć firmie produkującej okna i żeby mi je zastosowała, są takie firmy w Polsce, a najlepiej w okolicach Krakowa/ Katowic robił ktoś tak kiedyś ? Bo mam dostęp do szyb z PRESS GLASS skróconą tabelkę dodaje jakie mają szybki dźwiękochłonne :)

http://imageshack.us/a/img203/4608/ervn.png

Jeśli znajdzie się jakaś firma co mi to zrobi, to cena okna wyniesie taniej, bo mam upust na wszystkie szyby do 50 %, a przy okazji okno będzie miało lepsze parametry akustyczne. :)

Czekam na odp.


Pozdrawiam

domowy cieć
03-11-2013, 10:40
samochód też złóż z części, może i taniej wyjdzie i sam sobie dasz gwarancję. Jak już się dowiedziałem, każda szyba odbiegająca od standardu jest dodatkowo płatna. Dlatego zrezygnowałem z dużych przeszkleń, bo wymagały droższej szyby

ok**t
03-11-2013, 11:21
wiem, nawet znalazłem firmę, która rzeczy robi, ale cena mnie powaliła, ok 12 tyś za sam mechanizm. Za takeigo HSa mam wszystkie okna do domu i jeszcze zostaje mi na montaż i flaszkę ;)
ok..t - nie zwariowałem, nie stać mnie a swojemu pracodawcy nie mogę powiedzieć, że mi to LOTTO ;) by takie bajery montować
Na 99% będzie normalny balkon dwuskrzydłowy i fixy po bokach. Choć jeszcze walczymy miedzy sobą czy niezbędny jest dwuskrzydłowy, Znajmy od 7 lat ani razu drugiego skrzydła nie otworzył
Jeżeli myślisz o fix-ach po bokach i w środku balkon to na twoim miejscu jednak bym zastosował dwuskrzydłowy ze słupkiem ruchomym. Możesz kiedyś mieć potrzebę wnieść coś szerokiego do salonu i wtedy to rozwiązanie jak znalazł. W życiu codziennym będziesz korzystał głównie ze skrzydła czynnego.

T12345T
03-11-2013, 11:22
Mianowicie, potrzebuje okna o wymiarach 1800x1200, minimum 3 szybowe okno, dobrze jakby miało 3 uszczelki i co najważniejsze najwyższy stopień izolacji akustycznej, bo sąsiedzi mi żyć nie dają, a 4 owczarki niemieckich w odległości 30-60 m ode mnie, dobijają mnie w nocy całkowicie.

Szyba, to tylko część okna. Już widzę, że ma Pan problem z określeniem izolacyjności akustycznej właściwej tego elementu, więc co tu mówić o samodzielnym doborze pozostałych komponentów? Zabawę z izolacyjnością akustyczną okien zacząłbym od przeczytania tego i owego na ten temat, zostawiając zakupy albo składanie okien na później. No chyba, że chce Pan aby psiska zeżarły panu extra dwa tysiące:-).

domowy cieć
03-11-2013, 11:42
Jeżeli myślisz o fix-ach po bokach i w środku balkon to na twoim miejscu jednak bym zastosował dwuskrzydłowy ze słupkiem ruchomym. Możesz kiedyś mieć potrzebę wnieść coś szerokiego do salonu i wtedy to rozwiązanie jak znalazł. W życiu codziennym będziesz korzystał głównie ze skrzydła czynnego.
A co szerokiego mam wnosić do domu? Wszystkie elementy wyposażenia wnętrz pakowane są tak by wnieść nie tylko przez drzwi wejściowe lecz także wewnętrzne czyli 80 cm w zupełności wystarcza bo przecież nie każdy mieszka we własnym domu. Tak właśnie sobie myślę i argumentuję przed ślubną :)
Długo tłumaczyłem jej, że przy wentylacji mechanicznej okien wogóle nie będzie otwierać, dała się przekonać i sądzę, że z wyjściem na taras będzie podobnie :)

Charlie
03-11-2013, 15:12
...

http://imageshack.us/a/img203/4608/ervn.png



Pozdrawiam

Aby dobrać precyzyjnie Rw szyby musisz wiedzieć jak wysoki hałas dociera do wnętrza Twojego domu. Bada się to przy użyciu tzw. sonometru. Tak na czuja to tylko zadziała jak najwyższe Rw szyby i wtedy masz wysokie prawdopodobieństwo wyciszenia ale cena takiej szyby mocno wysoka.
Skoro masz rabat 50% w Press Glass od cen zakupu największych producentów okien to masz szkło tanie jak barszcz :)
To tyle w Twoim temacie.

Charlie
03-11-2013, 15:41
Bardzo sprytne:

http://www.youtube.com/watch?v=eGokuz2aR50

Charlie
03-11-2013, 15:43
Szkło waży 750 KG i 800 KG.
Oczywiście, że tego typu konstrukcje da się przesuwać bo jakby się nie dało to by nikt nie kupował.
To oczywiście konstrukcje dla Inwestorów o wysokim budżecie.
.

Takie szybki montuje się do 15 minut.

http://www.youtube.com/watch?v=_ymIFxw_GD0

Mocu
03-11-2013, 16:03
Szyba, to tylko część okna. Już widzę, że ma Pan problem z określeniem izolacyjności akustycznej właściwej tego elementu, więc co tu mówić o samodzielnym doborze pozostałych komponentów? Zabawę z izolacyjnością akustyczną okien zacząłbym od przeczytania tego i owego na ten temat, zostawiając zakupy albo składanie okien na później. No chyba, że chce Pan aby psiska zeżarły panu extra dwa tysiące:-).

Przecież piszę, że mam upust 50 % na dowolną szybę, Press Glass robi cały wkład do okna czyli masz szyby zespolone z argonem w środku, gównie tyczy się rozmiar takiego okna do odpowiedniej ramy, lecz nie wiem czy ktoś już coś takiego robił i są firmy, które się na to zgodzą.

Pieski mi nic nie zjedzą, bo żaden producent okien nie ma w ofercie tak wysoko akustycznych szyb, jakby Pan przeczytał uważnie za plastiki z 47db szybami liczono sobie około 2000 zł czyli około 1400 zł za szyby. do okna.

Orientuje się ktoś czy są takie firmy, które by to wykonały ? Oczywiście wkład szybowy byłby dopasowany do standardowego okna drewnianego 3 szybowego, żeby firma nie musiała ramy tworzyć od podstaw.


Charlie

Mam od okna z 15 m traktor sąsiada i nawiedzonego jego teścia co ma 65 lat i lubi sobie o 7 rano w przybudówce tłuc się młotkiem, coś ciąć kątówką, więc w grę wchodzą wyłącznie najlepsze możliwe szyby do zamontowania, oczywiście, które się zmieszczą do ramy 92mm.

IVO333
03-11-2013, 16:17
Przecież piszę, że mam upust 50 % na dowolną szybę, Press Glass

Upust, to słowo nic nie znaczy nie znając ceny bazowej. Możę się okazać że po upuście 50% zapłacisz dwukrotnie więcej niż producent okien kupujący od nich pakiety. Podaj koszt m2 przykładowego pakietu wtedy można będzie ocenić czy masz upust czy mydlenie oczu.

domowy cieć
03-11-2013, 17:16
Takie szybki montuje się do 15 minut.
http://www.youtube.com/watch?v=_ymIFxw_GD0
Jasne, tylko za te wszystkie bajery się płaci. Widziałem jeszcze fajniejsze sprzęt jak szklili kolejną galerie w okolicy. I rzecz najważniejsza, szkli się od zewnątrz a to wymusza chyba inne profile niż normalne, inne znaczy jeszcze droższe :(

bwojtek
03-11-2013, 17:30
Bardzo sprytne:

http://www.youtube.com/watch?v=eGokuz2aR50 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DeGokuz2aR50)
Tylko ta cena :( W zakupie przekracza koszt niedużego HSa. A gdzie montaż, marża, gwarancja? Zdaje się, że "S" przyjęła strategię zarabiania grubej kasy na każdej sztuce :( :( :(

bwojtek
03-11-2013, 17:31
Przecież piszę, że mam upust 50 % na dowolną szybę
To może zacznę od ciebie kupować? Bo ja tak dużego upustu od dostawcy nie mam ;) ;) ;)

Charlie
03-11-2013, 17:57
To może zacznę od ciebie kupować? Bo ja tak dużego upustu od dostawcy nie mam ;) ;) ;)

Czyli 0,5 ma po 45 PLN-ów /m2 netto :)) a Ty becalujesz 90,00 jako producent !!!

T12345T
03-11-2013, 20:04
Pieski mi nic nie zjedzą, bo żaden producent okien nie ma w ofercie tak wysoko akustycznych szyb, jakby Pan przeczytał uważnie za plastiki z 47db szybami liczono sobie około 2000 zł czyli około 1400 zł za szyby. do okna.

Drogi inwestorze wydaje mi się, że Tobie tylko te talary w głowie:-). Zdziwiłbyś się, ale szyba o rzekomej izolacyjności 47dB :-) w rzeczywistości tłumił hałas na poziomie 41 - 42 dB, a to już odczuwalna różnica. Jeśli do tego dodasz pozostałe drogi przenikania hałasu oprócz szyby, to podniecanie się wartością izolacyjności szkła prowadzi Ciebie na manowce i tyle. Ale Twój pies, sąsiad i hałas, więc i Twój wybór:-).

Mocu
03-11-2013, 22:58
Drogi inwestorze wydaje mi się, że Tobie tylko te talary w głowie:-). Zdziwiłbyś się, ale szyba o rzekomej izolacyjności 47dB :-) w rzeczywistości tłumił hałas na poziomie 41 - 42 dB, a to już odczuwalna różnica. Jeśli do tego dodasz pozostałe drogi przenikania hałasu oprócz szyby, to podniecanie się wartością izolacyjności szkła prowadzi Ciebie na manowce i tyle. Ale Twój pies, sąsiad i hałas, więc i Twój wybór:-).

Napisałem wyraźnie w czym jest problem, jeśli nie potrafisz odp na moje pytania, to kończ waść, wstydu sobie oszczędź. :yes:

A jak chcesz podyskutować, to zaproponuj mi lepsze ramy od 92mm stolbud + ciepły parapet + ciepły montaż i szyby te, które są dostępne w Press Glass, czekam.



Upust, to słowo nic nie znaczy nie znając ceny bazowej. Możę się okazać że po upuście 50% zapłacisz dwukrotnie więcej niż producent okien kupujący od nich pakiety. Podaj koszt m2 przykładowego pakietu wtedy można będzie ocenić czy masz upust czy mydlenie oczu.

A co Cie to interesuje za ile będę miał te szyby ?

finlandia
03-11-2013, 23:42
...
A co Cie to interesuje za ile będę miał te szyby ?
Pochwaliłeś się że będziesz je miał za 50%. My tu w bajki nie wierzymy i wyłącznie z obiektywnego punktu widzenia chcemy Cię uświadomić, że Ty dałeś się zbajerować nic nie znaczącymi cyferkami.
Ale jeśli już masz dobrego wujka u tego dostawcy szyb, to zapytaj go kogo CI poleci - w końcu jako duży dostawca pakietów zna producentów okien, szczególnie takich co kupują dużo szyb dzwiękochłonnych (więc w domyśle mają odpowiednie doświadczenie).

Na postawione przez Ciebie pytania ja nie potrafię dać odpowiedzi, bo uważam że nie są odpowiednio postawione. A póki co próby dojścia do sedna torpedujesz odrzucając wypowiedzi doświadczonych specjalistów.

Mocu
04-11-2013, 05:58
Pochwaliłeś się że będziesz je miał za 50%. My tu w bajki nie wierzymy i wyłącznie z obiektywnego punktu widzenia chcemy Cię uświadomić, że Ty dałeś się zbajerować nic nie znaczącymi cyferkami.
Ale jeśli już masz dobrego wujka u tego dostawcy szyb, to zapytaj go kogo CI poleci - w końcu jako duży dostawca pakietów zna producentów okien, szczególnie takich co kupują dużo szyb dzwiękochłonnych (więc w domyśle mają odpowiednie doświadczenie).

Na postawione przez Ciebie pytania ja nie potrafię dać odpowiedzi, bo uważam że nie są odpowiednio postawione. A póki co próby dojścia do sedna torpedujesz odrzucając wypowiedzi doświadczonych specjalistów.

Jak widzę jak sklepy partnerskie, lub salony liczą ramę + szybę 33 db + szybę 47 db, a nie ramę + szybę która mnie interesuję, to mnie bierze na śmiech, że głupiego szukają. :rotfl:

Dlaczego mam płacić za szkło X razy więcej, które jest gorsze od tego jakie mogę mieć za niższą cenę ? Tak trudno jest myśleć logicznie ?


W to co ty wierzy, to mnie nie interesuje, przyszedłem tu o poradę, a nie tłumaczyć się dlaczego mam taniej, bo może mam kogoś w tej firmie na wysokim stanowisku ?

Z kim ja w ogóle piszę. :bash:


Mam po niskiej cenie dowolne szyby zespolone + przeróżne ciepłe ramki do wyboru, a interesują mnie 3 rzeczy
cena ramy drewnianej 92mm,
cena montażu szyby zespolonej
i firmy, które by to mogły wykonać.

Okno o wymiarach 1800x1200

Daje szkic poglądowy jak wygląda obecne okno

222385


Oczywiście rozmiar szyby zespolonej byłby dopasowany do ramy okna, ale najpierw muszę mieć tą firmę, która to wykona, a później dobrać szyby zespolone.

Co do moich wymagań, napisałem wcześniej z jakim hałasem mam do czynienia, może jeszcze mam sobie kupić miernik decybeli i wam podać wyniki do wstępnej analizy ? :wtf:

Stawiam wyłącznie na izolację akustyczną, bo mam dość spania ze stoperami woskowymi. :bash:

ok**t
04-11-2013, 09:24
A co szerokiego mam wnosić do domu? Wszystkie elementy wyposażenia wnętrz pakowane są tak by wnieść nie tylko przez drzwi wejściowe lecz także wewnętrzne czyli 80 cm w zupełności wystarcza bo przecież nie każdy mieszka we własnym domu. Tak właśnie sobie myślę i argumentuję przed ślubną :)
Długo tłumaczyłem jej, że przy wentylacji mechanicznej okien wogóle nie będzie otwierać, dała się przekonać i sądzę, że z wyjściem na taras będzie podobnie :)
To moja rada:yes: sam zdecydujesz co wybierzesz

Samar
04-11-2013, 09:31
Co do moich wymagań, napisałem wcześniej z jakim hałasem mam do czynienia, może jeszcze mam sobie kupić miernik decybeli i wam podać wyniki do wstępnej analizy ? :wtf:

:bash:

Jak najbardziej. Chcesz się skutecznie odizolować od hałasu to powinieneś zmierzyć jego poziom. Charlie już Ci o tym wspomniał kilka postów wyżej.

ClNEK
04-11-2013, 10:16
Jak widzę jak sklepy partnerskie, lub salony liczą ramę + szybę 33 db + szybę 47 db, a nie ramę + szybę która mnie interesuję, to mnie bierze na śmiech, że głupiego szukają. :rotfl:

Dlaczego mam płacić za szkło X razy więcej, które jest gorsze od tego jakie mogę mieć za niższą cenę ? Tak trudno jest myśleć logicznie ?


Weź pod uwagę, że oni doliczają ci zapewne dopłatę do szyby 47db a nie cała szybę od nowa. Ciężko znaleźć producenta okien, który podawałby cenę samych pakietów dźwiękochłonnych a nie dopłatę do standardowego pakietu. Stąd twoja cena pakietu od "wujka" może nie być warta zachodu komponowania okna z części. Zwłaszcza w przypadku drewna.

domowy cieć
04-11-2013, 11:07
Oj Panowie, dajcie człowiekowi spokój. Pomysłowy Dobromir nie takie rzeczy sam robił a że składak wychodzi zawsze drożej wiadomo od lat. Na dodatek, jak zrozumiałem, to jest jedno okno, to na chłopski rozum z założenia usługa będzie droższa na każdym etapie prac i to co zainteresowany chce zaoszczędzić na szybie straci na innych kosztach, bo ekipa i tak swoje zarobić musi i % od ceny okna odbić sobie w innych kosztach. Dobra, czas czytać dalej o dachach :) bo to teraz mam na tapecie

Mocu
04-11-2013, 16:12
Jak najbardziej. Chcesz się skutecznie odizolować od hałasu to powinieneś zmierzyć jego poziom. Charlie już Ci o tym wspomniał kilka postów wyżej.


Dowiedz się jakie są różnice w natężeniu hałasu przy temperaturze ujemnej, a dodatniej.

Nie da się zmierzyć natężenia hałasu za oknem, za dużo czynników ma na niego wpływ, więc kupowania czegoś na styk to głupota i strata kasy. ;)


Weź pod uwagę, że oni doliczają ci zapewne dopłatę do szyby 47db a nie cała szybę od nowa. Ciężko znaleźć producenta okien, który podawałby cenę samych pakietów dźwiękochłonnych a nie dopłatę do standardowego pakietu. Stąd twoja cena pakietu od "wujka" może nie być warta zachodu komponowania okna z części. Zwłaszcza w przypadku drewna.

Okno kosztuje w standardzie 950 zł z szybą 33db, a facet powiedział mi, ze szyba 47 db, to dopłat około 1000 zł i cena okna wyniesie około 2000 zł. Czytaj uważnie.

Mnie interesuje tylko wkład szybowy na wymiar ramy jakie mają, a nie projektowanie ramy pod wkład szybowy, no ludzie, czy ja pisze niewyraźnie ?

Chce tylko kupić wkład szybowy na wymiar jaki mi poda firma, która ma ramy, a ja szybę zespoloną im dostarczę.

domowy cieć
04-11-2013, 17:11
Wytłumacz mi. Przecież już wszystko wiesz, znasz ceny z dobrym rabatem, znasz cenę okna, zamów u tego człowieka okno bez szyby i po sprawie. A wypowiedzi specjalistów olej, przecież ci doradcy, najlepsi nawet, nie znają się, ty wiesz lepiej, więc o co kaman?
Czasem zaskakuje mnie to Forum, ogromnie zaskakuje

bwojtek
04-11-2013, 20:49
Chce tylko kupić wkład szybowy na wymiar jaki mi poda firma, która ma ramy, a ja szybę zespoloną im dostarczę.
Abstrahując od wątku akustycznego wspomnę o innym problemie. Wg mnie żaden rozsądny producent nie podejmie się montażu powierzonego wkładu za jakieś grosze. Zarobić na oknie 50zł i brać na siebie ryzyko pęknięcia wkładu za 1000zł? Dziękuję, postoję :D

MMichal
04-11-2013, 20:59
Witam


Abstrahując od wątku akustycznego wspomnę o innym problemie. Wg mnie żaden rozsądny producent nie podejmie się montażu powierzonego wkładu za jakieś grosze. Zarobić na oknie 50zł i brać na siebie ryzyko pęknięcia wkładu za 1000zł? Dziękuję, postoję :D

to RAZ a DWA da ktoś gwarancję na okno, którego nie będzie szklić ?

Pozdrawiam

Mocu
05-11-2013, 02:36
Abstrahując od wątku akustycznego wspomnę o innym problemie. Wg mnie żaden rozsądny producent nie podejmie się montażu powierzonego wkładu za jakieś grosze. Zarobić na oknie 50zł i brać na siebie ryzyko pęknięcia wkładu za 1000zł? Dziękuję, postoję :D

Ty masz pojęcie ile kosztuje montaż szyby ? Co ma pękać ? Nie po to się idzie do fachowca, żeby szyba miała pękać. O jakim wkładzie mówisz za 1000 zł, czy ja o czymś nie wiem ?



domowy cieć

Wytłumacz mi. Przecież już wszystko wiesz, znasz ceny z dobrym rabatem, znasz cenę okna, zamów u tego człowieka okno bez szyby i po sprawie. A wypowiedzi specjalistów olej, przecież ci doradcy, najlepsi nawet, nie znają się, ty wiesz lepiej, więc o co kaman?
Czasem zaskakuje mnie to Forum, ogromnie zaskakuje



Wybacz, ale ja problemu ze wzrokiem nie mam i nie widzę, ani 1 porady, nawet propozycji gdzie mogę kupić okno o takich wymiarach jakie podałem i żeby spełniało moje oczekiwania.

Ja sie tu produkuję, a szlachta ino spamuje, bo nic mądrego nie ma do napisania, przykre.

Czasami się zastanawiam, czy ja jestem na odpowiednim forum.

Mocu
05-11-2013, 16:36
Mój budżet z demontażem/montażem wszelakie materiały do zamontowania okna + ciepłe parapety + parapet nie plastikowy, na to chce wydać około 3000 zł na dodatek trzeba u mnie siding ściągać, więc robocizna mało nie będzie kosztować.

Nikt tu nie pisze o 50 zł, ale o 3000 zł, dla mnie to nie jest mało, a za okno plastikowe z szyba 47 db policzyli sobie 2000 zł z czego dowóz będzie wynosić kilkaset zł , bo sam sprzedawca z salonu firmowego rehau powiedział ze nie opłaca się kupować 1 okna. Więc za takie okno ze wszystkim wyniesie mnie 4000 zł ? :bash:






bwojtek


Prawdopodobnie znacznię większe niż ty.




No oczywiście, tam gdzie zamawiam wkład szybowy nikt nie zna się na szybach tak jak ty, takiego fachowca to ze świeczką trzeba szukać.


bwojtek
Jakie to szczęście, że nie jesteś moim klientem


Nie widzi mi się korzystanie z usług kogoś, dla którego kasa jest ważniejsza od klienta.

domowy cieć
05-11-2013, 16:51
Bwojtek, jak zdążyłem się zorientować po jego wypowiedziach, na 99% jest producentem okien i temat szklenia i reszty głupot jakie tu wypisywałeś zna od podszewki.
T12345T to kolejny specjalista na Forum i gdybyś miał choć odrobinę oleju w głowie i pokory, wiedziałbyś z kim masz do czynienia, choćby odwiedzając jego stronę oknotest.pl i nie negował bardzo ważnej odpowiedzi na Twój dylemat
finlandia to dla odmiany salon okienny i montaż i chyba ma więcej w głowie niż nie jeden tu się udzielajacy
Charlie to dla odmiany spec od szyb

Mocu
05-11-2013, 19:00
Szukam alternatywy dla okna Rehau Geneo, no ale jak widać odp nie dostanę, bo nikt nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Sam prowadzę sklep internetowy i odpowiadam na wszystkie pytania klienta, bo nie mam zwyczaju kogoś olewać i gnojnic jak wy to robicie, to świadczy głównie o waszym braku kultury osobistej, a zarazem pokazaniu, kto jest lepszy. Gówniarskie zachowanie. ;)

finlandia
05-11-2013, 20:34
Fakt, nie jesteś na odpowiednim forum. Napisz to samo na forum oknonetu. Tam jest pełno producentów i sprzedawców a także handlowców, którzy tylko czekają na klienta. I na pewno zostaniesz odpowiednio dopieszczony..
Proponowałem Ci też zasięgnąć opinii Twojego kontaktu u producenta szkła - ale sądzę że zwyczajnie Cię zbył odsyłając na fora..

Mocu
05-11-2013, 20:50
Czekam na telefon od pośrednika, który wycenia mi okno ze stolbudu takie jakie mnie interesuje, lecz jak przywali mi cenę z kosmosu, to chce mieć alternatywę.

Zapewne wiele razy padało tu słowo stolbud capital, po jakich cenach te okna schodzą ?


Dopieszczony to ja jestem w każdym sklepie z oknami, ale co z tego, jak dane na temat oka i cenę uzgadnia pośrednik, który ma na to czas 2 tygodnie ? + na okno czeka się 5 tygodni ? Tak jest w stolbud i ich sklepami partnerskimi, jak dla mnie jest to żałosne, no ale taka polityka firmy..

finlandia
05-11-2013, 21:49
To zwyczajnie wyceń to okno w dwóch salonach. Będziesz wiedział czy masz cenę przywaloną, czy realną - rekomendowaną przez producenta.
Ps. I tak uważam, że Twoje posty wyrażają błędne podejście do sprawy oraz są obraźliwe dla większości udzielających się tu fachowców. Wielu klientów potrafi to docenić i to dla takich postaw jest przyjemnie się udzielać- np. ostatni post Domowego.

bwojtek
06-11-2013, 07:00
A za co wyleciał mój post???

plusfoto
06-11-2013, 10:39
A za co wyleciał mój post???
Nie za co tylko dla czego. DLA IDEI;)

domowy cieć
06-11-2013, 11:41
...Wielu klientów potrafi to docenić i to dla takich postaw jest przyjemnie się udzielać- np. ostatni post Domowego.Dziękuję za miłe słowo. Od tego jest Forum i Ci co nam doradzają, czyż nie? pytam i czekam a nie od razu z awantura, że nie mam natychmiast odpowiedzi. Szanuję innych i chciałbym by mnie szanowano. Natomiast jak coś wiem lub mam jakiś pomysł i rzucam go w eter to ewentualnie dyskutuję a nie atakuję czepiając się słówek. Już miałem tu starcie z Arturo w wątku o płycie fundamentowej, teraz tu pojawił się następny zakompleksiony gołodupiec (bo dla mnie całe jego podejście jest próbą podcierania się szkłem) na dodatek tak naprawdę nie wiadomo o co się czepia, odpowiedzi już dostał.
No dobra, to tak celem podziękowania za miłe słowo a pytań pojawia się coraz więcej.

Mocu
07-11-2013, 04:20
Dni mijają, niczego się tu nie dowiedziałem, przykre, na wszelakich forach sfd, benchmark, pclab, darkwarez ludzie są bardziej uprzejmi i pomocni.

No ale czego tu się można było spodziewać, wykonałem kilka telefonów do firm zajmujących się stolarką okienną i wszystkiego się dowiedziałem bez łaski, arogancji, jak widać, nie warto marnować czasu na ludzi niekompetentnych, jakich tutaj spotkałem.


Pozdrawiam, a zarazem żegnam.

bwojtek
07-11-2013, 06:24
wykonałem kilka telefonów do firm zajmujących się stolarką okienną i wszystkiego się dowiedziałem
Podzielisz się informacjami dla dobra potomnych?

Charlie
07-11-2013, 08:45
Dni mijają, niczego się tu nie dowiedziałem, przykre, na wszelakich forach sfd, benchmark, pclab, darkwarez ludzie są bardziej uprzejmi i pomocni.

No ale czego tu się można było spodziewać, wykonałem kilka telefonów do firm zajmujących się stolarką okienną i wszystkiego się dowiedziałem bez łaski, arogancji, jak widać, nie warto marnować czasu na ludzi niekompetentnych, jakich tutaj spotkałem.


Pozdrawiam, a zarazem żegnam.

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia..

finlandia
07-11-2013, 09:24
Dni mijają, niczego się tu nie dowiedziałem, przykre, na wszelakich forach sfd, benchmark, pclab, darkwarez ludzie są bardziej uprzejmi i pomocni. .
Czasem wchodzę gdzieś w sieć ze swoim drobnym, niezarobkowym problemem (z komputerem, ubezpieczenem) i niestety mam odmienne wrażenie :)
Co innego fora hobbystyczne.


.. wykonałem kilka telefonów do firm zajmujących się stolarką okienną i wszystkiego się dowiedziałem bez łaski,....
No nareszcie właściwy ruch, bo okno to okno i dla wielu firm jesteś Klientem dla którego staną na głowie by zdobyć zamówienie. Na rynku nie jest różowo i każde zlecenie jest dla handlowców polem do popisu.

Dla potomnych trzeba sprostować coś by w świat nie szedł błędny przekaz - 50% rabat na szyby jest zwykłym bełkotem marketingowym. Ten segment rynku jest wyjątkowo "wyżyłowany" i sądzę że nawet najmniejsi odbiorcy mają ceny nie wyższe niż 10% w stosunku do potentatów rynkowych.
Ktoś z Was chciałby sprzedawać swój produkt/nie usługę/ odliczając od ceny rynkowej 50%?

plusfoto
07-11-2013, 10:54
E no fin popatrz na GRUPONA. Pełno chętnych. Nie dość że 50%taniej to jeszcze resztą muszą się podzielić z gruponem.
Cząsem zastanawiam się kiedy niektórzy zaczną myśleć.

Charlie
07-11-2013, 19:14
Sądzę, że Forum Muratora + wątek o oknach to najbardziej rzetelna strona z poradami za free.
Jeśli coś jest za free to w myśl starej ludowej zasady nie powinno się "darowanemu koniowi patrzeć w zęby". Mam nadzieję, że ogarną tę metaforę co poniektórzy :)

modena
10-11-2013, 23:37
Sądzę, że Forum Muratora + wątek o oknach to najbardziej rzetelna strona z poradami za free.
Jeśli coś jest za free to w myśl starej ludowej zasady nie powinno się "darowanemu koniowi patrzeć w zęby". Mam nadzieję, że ogarną tę metaforę co poniektórzy :)

A tam.... chłopaki nic się nie przejmujcie :no:
Ja tu Was lubię czytać:yes: , dużo się dowiedziałam dzięki temu że się tu udzielacie :)

witek86
11-11-2013, 18:44
Sądzę, że Forum Muratora + wątek o oknach to najbardziej rzetelna strona z poradami za free.
Jeśli coś jest za free to w myśl starej ludowej zasady nie powinno się "darowanemu koniowi patrzeć w zęby". Mam nadzieję, że ogarną tę metaforę co poniektórzy :)

z tych które znam to na pewno:)

samboman
13-11-2013, 15:18
Witam,

Stanąłem przed wyborem okien do domu. Stan surowy, ściany Silka 24 cm, ocieplenie styro grafitowy 15 cm (w planach), będzie wentylacja mechaniczna. Interesują mnie okna w miarę energooszczędne. Jak narazie mam dwie oferty, obydwie z montażem. Ilość okien/drzwi balkonowych 12 szt., powierzchnia ok. 45m2.

Oferta I:

Okna Avante Forte Uw =0,8
1. Producent Technika Okienna (Elbląg)
2. Profil 6-komorowy Inoutic. Okucia Roto NT Multi, klamki Secustik
3. Szyba Superclima Ug=0,5 4/18/4/18/4 + ciepła ramka Swisspacer
Montaż na kotwach w warstwie muru. + taśmy Illbruck+pianowanie. Ciepły profil podparapetowy do każdego okna.

Oferta II:

Okna Vetrex Aplhaline 90+ Uw=0,75, Rw=33
1. Producent Vetrex
2. Profil Veka Alphaline 90+, 6-komorowy 90mm (uszczelka środkowa+wkładka termoizolacyjna w ramie). Okucia Roto Designo, klamka Secustik.
3. Szyba Superclima Ug=0,5 4/18/4/18/4 + ciepła ramka Swisspacer
"Ciepły montaż" w warstwie muru + "energooszczędne" podkłady podparapetowe.

Poproszę o ocenę, którą z ofert zainteresować się bardziej szczegółowo ew. na co jeszcze zwrócić uwagę.

ok**t
13-11-2013, 16:27
Obie firmy godne zaufania zarówno Avante (Technika okienna) jak i Vetrex. Ważniejsze jest to kto to zamontuje. Poproś oba biura o referencje od Klientów ostatecznych lub nr telefonów, wygoogluj ich i poczytaj opinie. Jeżeli wszystko w obu firmach ok to wówczas kieruj się już wartością ostatecznej oferty

samboman
13-11-2013, 17:46
O referencje pytałem już firmę od oferty na Avante. Zasłaniają sie ochroną danych i nie chcą podać namiarów na klientów. Poza tym właśnie znalazłem w Internecie informacje o ich słabych montażystach. Co do drugiej firmy nie znalazłem ani pozytywnych, ani negatywnych informacji (istnieją 10 lat na rynku). W obu przypadkach udzielana jest gwarancja na 7 lat, chociaż domyślam się, że trzeba się wczytać w warunki gwarancji.

ok**t
13-11-2013, 18:32
Przecież mogą zadzwonić do swojego Klienta i spytać o możliwość przekazania nr potencjalnemu Klientowi. Jeżeli na tym etapie natrafiasz na trudności to daj sobie spokój z taką firmą, ewentualnie zadzwoń do centrali Avante jakiego dealera polecają.
Pamiętaj też, że montaż okien na bloku pod parapetowym jest jeszcze rzadkością, dlatego tak ważny jest wybór ekipy montażowej.
Spytaj jeszcze o gwarancje na montaż, bo podali ci na okna. Wypytaj też o szczegóły montażu, jak to robią będziesz mógł sobie wyrobić jakąś opinie.
A jak wygląda różnica cenowa?

godys
13-11-2013, 20:13
pomocy.

prośba o pomoc w wyborze okien. Różnica cenowa prawie żadna. Veka alphaline vetrex montowany przez marwin pruszcz gd. czy bruegmann blueevoloution92 montowane przez megabud rumia. jutro muszę dokonać wyboru. Dziękuję i pozdrawiam

samboman
13-11-2013, 20:26
@ok**t
Cena w obydwu wycenach jest w zasadzie taka sama. Jeśli chodzi o montaż, to dealer od Avante udziela 2 letniej gwarancji na montaż oraz jak powiedzieli 5 letniej gwarancji na wykorzystane podczas montażu materiały Illbruck (jeśli ich przedstawiciel jest obecny podczas montażu).

Pamiętaj też, że montaż okien na bloku pod parapetowym jest jeszcze rzadkością, dlatego tak ważny jest wybór ekipy montażowej. Piszesz, że blok podparapetowy jest nowością.. warto go w taki razie montować?

Czy pobieranie zaliczki w wysokości 40% podczas składania zamówienia jest standardową praktyką?

finlandia
13-11-2013, 21:26
Piszesz, że blok podparapetowy jest nowością.. warto go w taki razie montować?

Czy pobieranie zaliczki w wysokości 40% podczas składania zamówienia jest standardową praktyką?

Blok podparapetowy jest na tyle nowością, że nie każdy z nim miał doczynienia i można się na nim "wyłożyć".

40% to normalna zaliczka - od wielu wielu lat. U mnie większość okien sprzedaje się z zaliczką 100%, bo od producentów jest za to dodatkowy rabat. Nie mam problemu z zaufaniem ze strony klientów - za co jestem im bardzo wdzięczny.

Luq
13-11-2013, 21:50
Witam

Marzą mi sie okna białe ze szprosami ale ostatnio był u mnie na budowie gość z oknoplastu i mi odradzał bo twierdzi ze platinum 7 komorowe (oczywiście pakiet trzy szybowy) , po dodaniu szprosów będzie miało u okna jak dobra dwuszybówka , np z U = 1 po dodaniu szprosów robi się U= 1,2. Czy to prawda bo w innych punktach mówią mi ze to jest minimalna różnica, a jak by to miało być prawda to może jednak zrezygnuje z tych szprosów. Proszę o poradę.

ok**t
13-11-2013, 22:07
@ok**t
Piszesz, że blok podparapetowy jest nowością.. warto go w taki razie montować?
Czy pobieranie zaliczki w wysokości 40% podczas składania zamówienia jest standardową praktyką?

Warto montować na bloku, tylko należy zrobić to dobrze.
Co do zaliczek to jest tak jak pisze finlandia

Jeżeli masz porównywalne ceny to decydujący powinien być montaż, napisz coś więcej o tym

witek86
14-11-2013, 11:02
Witam

Marzą mi sie okna białe ze szprosami ale ostatnio był u mnie na budowie gość z oknoplastu i mi odradzał bo twierdzi ze platinum 7 komorowe (oczywiście pakiet trzy szybowy) , po dodaniu szprosów będzie miało u okna jak dobra dwuszybówka , np z U = 1 po dodaniu szprosów robi się U= 1,2. Czy to prawda bo w innych punktach mówią mi ze to jest minimalna różnica, a jak by to miało być prawda to może jednak zrezygnuje z tych szprosów. Proszę o poradę.

o liczbie komór nie mówię ale w PE2 (jak ładnie) masz szybę 0,7 ze szprosami szału nie robi i dobrze ci powiedział .bo szpros osłabia szybę
ale nie lepiej zapytać jak by wychodził winergetic z szybą 0,5 (chyba taką dają )?
ten platinium to tylko ładnie wygląda

T12345T
14-11-2013, 11:32
Marzą mi sie okna białe ze szprosami ale ostatnio był u mnie na budowie gość z oknoplastu i mi odradzał bo twierdzi ze platinum 7 komorowe (oczywiście pakiet trzy szybowy) , po dodaniu szprosów będzie miało u okna jak dobra dwuszybówka , np z U = 1 po dodaniu szprosów robi się U= 1,2. Czy to prawda bo w innych punktach mówią mi ze to jest minimalna różnica, a jak by to miało być prawda to może jednak zrezygnuje z tych szprosów. Proszę o poradę.

Aby w przybliżeniu, ale rozsądnie oszacować zmianę wartości współczynnika Uw w szybie ze szprosem należy w obliczeniach łączną długość szprosów dodać do długości L liniowego mostka cieplnego na styku szyby z profilem.

samboman
14-11-2013, 13:54
Jeżeli masz porównywalne ceny to decydujący powinien być montaż, napisz coś więcej o tym

Jeśli chodzi o okna Avante, to montowane mają być na kotwach, pianowane. Materiały izolacyjne firmy Illbruck. Taśma paroszczelna od środka, paroprzepuszczalna DUO z butylem od zewnątrz. Od zewnątrz, jak się dowiedziałem może być zastosowana taśma rozprężna. Na montaż udzielają 2letniej gwarancji.

W przypadku firmy od okien Vetrex, w zasadzie montaż taki sam, z tym że używają piany montażowej Illbruck nisko rozprężną oraz taśmy Greenteq. Gwarancja na montaż też 2 letnia w tym jedna regulacja okien.

W obydwu przypadkach nie dysponują np. zdjęciami z montażu bloku podparapetowego więc ciężko ocenić czy robią to dobrze/źle lub czy w ogóle to robili. Mam natomiast do Was inne pytanie. Na stronach oknotest.pl zauważyłem przykład montażu (http://oknotest.pl/montaz-okien/montaz-okien-pcv-szczelnie-i-profesjonalnie) bez piany, z wykorzystaniem jedynie taśmy rozprężnej jako materiału izolacyjnego. Czy to rozwiązanie ma swoje plusy/minusy w porównaniu do montażu warstwowego z wykorzystaniem piany?

witek86
14-11-2013, 16:16
Jeśli chodzi o okna Avante, to montowane mają być na kotwach, pianowane. Materiały izolacyjne firmy Illbruck. Taśma paroszczelna od środka, paroprzepuszczalna DUO z butylem od zewnątrz. Od zewnątrz, jak się dowiedziałem może być zastosowana taśma rozprężna. Na montaż udzielają 2letniej gwarancji.

W przypadku firmy od okien Vetrex, w zasadzie montaż taki sam, z tym że używają piany montażowej Illbruck nisko rozprężną oraz taśmy Greenteq. Gwarancja na montaż też 2 letnia w tym jedna regulacja okien.

W obydwu przypadkach nie dysponują np. zdjęciami z montażu bloku podparapetowego więc ciężko ocenić czy robią to dobrze/źle lub czy w ogóle to robili. Mam natomiast do Was inne pytanie. Na stronach oknotest.pl zauważyłem przykład montażu (http://oknotest.pl/montaz-okien/montaz-okien-pcv-szczelnie-i-profesjonalnie) bez piany, z wykorzystaniem jedynie taśmy rozprężnej jako materiału izolacyjnego. Czy to rozwiązanie ma swoje plusy/minusy w porównaniu do montażu warstwowego z wykorzystaniem piany?

taka taśma to 3 w 1. zamiast piany i taśmy zew i wew masz taśmę trio .
należy pamiętać że przy takiej taśmie otwory muszą być idealnie wymurowane i wykonane a z tym to ciężko :)
nie wiem kiedy chcesz montować te okienka ale pogoda też musi być odpowiednia

MMichal
14-11-2013, 16:18
Witam


Jeśli chodzi o okna Avante, to montowane mają być na kotwach, pianowane. Materiały izolacyjne firmy Illbruck. Taśma paroszczelna od środka, paroprzepuszczalna DUO z butylem od zewnątrz. Od zewnątrz, jak się dowiedziałem może być zastosowana taśma rozprężna. Na montaż udzielają 2letniej gwarancji.

W przypadku firmy od okien Vetrex, w zasadzie montaż taki sam, z tym że używają piany montażowej Illbruck nisko rozprężną oraz taśmy Greenteq. Gwarancja na montaż też 2 letnia w tym jedna regulacja okien.

W obydwu przypadkach nie dysponują np. zdjęciami z montażu bloku podparapetowego więc ciężko ocenić czy robią to dobrze/źle lub czy w ogóle to robili. Mam natomiast do Was inne pytanie. Na stronach oknotest.pl zauważyłem przykład montażu (http://oknotest.pl/montaz-okien/montaz-okien-pcv-szczelnie-i-profesjonalnie) bez piany, z wykorzystaniem jedynie taśmy rozprężnej jako materiału izolacyjnego. Czy to rozwiązanie ma swoje plusy/minusy w porównaniu do montażu warstwowego z wykorzystaniem piany?

Po pierwsze - jakie zostaną zastosowane materiały to kwestia "gustu" - oczywiście mowa o takich, które są dedykowane to zastosowania w w/w przypadku.

Po drugie - jeżeli chcesz zastosować blok podparapetowy to najlepiej komponuje się to właśnie z taśmą multifunkcyjną (impregnowana rozprężna taśma zastępująca zarówno folię zew. i wew. oraz pianę poliuretanową). Minusu - konieczność idealnego przygotowania ościeży, muszą być równe, równoległe, prostopadłe itp itd, (zdaniem montażystów - mniejsza stabilność stolarki - w przypadku montaży jedynie na śruby - ten problem można spokojnie wyeliminować stosując odpowiednie kotwy/konsole) Plusy - w sumie takie same jak przy montażu warstwowym (czyli piana + folie) jednak, moim zdaniem, takie rozwiązanie eliminuje niedoróbki, dodatkowo możesz sobie obrabiać okna na wiosnę bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń, które są konieczne w przypadku stosowania folii - konieczne zabezpieczenie przed UV, no chyba, że obrabiasz zaraz po montażu to ten kawałek tekstu Ciebie nie dotyczy.

Pozdrawiam

MMichal
14-11-2013, 16:20
Witam


taka taśma to 3 w 1. zamiast piany i taśmy zew i wew masz taśmę trio .
należy pamiętać że przy takiej taśmie otwory muszą być idealnie wymurowane i wykonane a z tym to ciężko :)
nie wiem kiedy chcesz montować te okienka ale pogoda też musi być odpowiednia

też fakt, z tym, że właśnie pogoda - szczególnie temperatura - ma dużo mniejszy negatywny wpływ przy zastosowaniu taśm multifunkcyjnych, więc to też taki dodatkowy plusik :)

Pozdrawiam

samboman
14-11-2013, 17:25
Okna chcę wstawić jak tylko pogoda będzie odpowiednia. W tym roku ze względu na oczekiwanie na wykonanie okien raczej się nie uda więc pozostaje przyszły rok. W przypadku montażu 3 warstwowego jaka jest odpowiednia temperatura, która umożliwia rozpoczęcie montażu?

MMichal
14-11-2013, 18:00
Witam


Okna chcę wstawić jak tylko pogoda będzie odpowiednia. W tym roku ze względu na oczekiwanie na wykonanie okien raczej się nie uda więc pozostaje przyszły rok. W przypadku montażu 3 warstwowego jaka jest odpowiednia temperatura, która umożliwia rozpoczęcie montażu?

Ja zalecam montaż w temperaturach dodatnich (+5), w ujemnych zaczynają się spore problemy praktycznie ze wszystkim:
- sam profil - im zimniej tym łatwiej uszkodzić pcv, dodatkowo okno "łapie" największy skurcz a latem w słonku zaczynają się dziać cuda
- piana poliuretanowa - tutaj najlepiej poczytać o jej właściwościach, dla podpowiedzi sprawdź temperaturę puszki pian tz zimowych :)
- wszelkie taśmy, folie itp, które zawierają taśmy klejące (zalecana temperatura aplikacji min +5) dodatkowo przy klejeniu dochodzi aspekt podłoża (profil okienny jest praktycznie non stop wilgotny)
- o zgrabiałych dłoniach montażystów już nie będę wspominał :)

Pozdrawiam

ok**t
14-11-2013, 18:08
Jeśli chodzi o okna Avante, to montowane mają być na kotwach, pianowane. Materiały izolacyjne firmy Illbruck. Taśma paroszczelna od środka, paroprzepuszczalna DUO z butylem od zewnątrz. Od zewnątrz, jak się dowiedziałem może być zastosowana taśma rozprężna. Na montaż udzielają 2letniej gwarancji.

W przypadku firmy od okien Vetrex, w zasadzie montaż taki sam, z tym że używają piany montażowej Illbruck nisko rozprężną oraz taśmy Greenteq. Gwarancja na montaż też 2 letnia w tym jedna regulacja okien.


Zapytaj jeszcze czy wyrównują ościeża, czy mocują taśmy do muru, czy zewnętrzna taśma jest obrabiana (jeżeli teraz nie docieplasz budynku to powinna być ponieważ nie jest odporna na UV). Co do taśm multifunkcyjnych to podzielam opinie witek86 oraz MMichal

witek86
15-11-2013, 10:45
Pozdrawiam

Wiem że masz swoje obiekcje ale co sądzisz o taśmach Hano Duo easy?

Luq
15-11-2013, 10:56
Wracając do tego oknoplastu ze szprosami to w platinum 2 napisał mi ze wszystkie okna maja u 0,7 ale to chyba sama szyba U całego okna będzie większe prawda?.Do Winergetic dają 0,6 Przynajmniej tak piszą na stronie. Jak to jest z tymi szprosami , możliwe jest to ze z 0,8 bez szprosów zrobi mi się 1,0 jak dam szprosy ??

T12345T
15-11-2013, 11:39
Jak to jest z tymi szprosami , możliwe jest to ze z 0,8 bez szprosów zrobi mi się 1,0 jak dam szprosy ??

Drogi forumowiczu, to się liczy! Jak to zrobić, napisałem na poprzedniej stronie. Nie znając wielkości okien, szyb i długości szprosów nie ma chociażby przybliżonej odpowiedzi, Ty znasz wszystkie potrzebne informacje, więc zadaj sobie trochę trudu, znajdź wzór na obliczanie Uw i z niego skorzystaj podstawiając odpowiednie dane. To naprawdę nie jest trudne, trzeba tylko chcieć czegoś więcej niż powtarzania pytań na które nie ma odpowiedzi.

ok**t
15-11-2013, 12:44
Tutaj masz wzór:
http://oknotest.pl/poradnik-okienny-2009/wspolczynnik_przenikania_ciepla_okna_z_pcv

IVO333
15-11-2013, 13:06
Wracając do tego oknoplastu ze szprosami to w platinum 2 napisał mi ze wszystkie okna maja u 0,7 ale to chyba sama szyba U całego okna będzie większe prawda?.Do Winergetic dają 0,6 Przynajmniej tak piszą na stronie. Jak to jest z tymi szprosami , możliwe jest to ze z 0,8 bez szprosów zrobi mi się 1,0 jak dam szprosy ??
I musisz niestety policzyć sam z wzoru, nie wiem czy którykolwiek program do wycen licząc Uw bierze pod uwagę mostek na szprosach.

snipes
15-11-2013, 15:39
Witam,

Dostałem wycenę okien - v90+ jakieś 53 kpln , Oknoplast Platinium Evo jakieś 47 kpln. Oknoplast Winergetic ok. 50 kpln. Ceny brutto z montażem ciepłym (nie wchodząc w szczegóły).

Nie pytam które okna lepsze, bo pewnie odpowiedzieć się nie da. Chciałbym zapytać o współczynnik U.

Spośród tych okien które rozważam v90+ mieszczą się w większości w przedziale 0,7 - 0,8. Platinium Evo 0,8 - 0,9. Winergetic są pośrodku.

Na stronie pracowni architektonicznej jest taki oto kalkulator:

http://www.projektyzwizja.pl/dzw/index.php?nazwa_projektu=z_klasa_1

Kalkulator, jak to kalkulator, podaje wartości uśrednione, przybliżone itd. ale wynika z niego, że podniesienie U okien w moim domu z 0,9 do 0,8 przyniesie mi jakieś 250 zł oszczędności rocznie. Czyli zwróci się po 15- 20 latach. Czyli się nie zwróci.

To jaki to ma sens?

Charlie
15-11-2013, 18:38
Tutaj masz wzór:
http://oknotest.pl/poradnik-okienny-2009/wspolczynnik_przenikania_ciepla_okna_z_pcv

Błąd jest w opisie jednostek.

T12345T
15-11-2013, 18:43
W którym miejscu ten błąd? Chętnie poprawię jeśli to konieczne.

Charlie
15-11-2013, 18:51
W którym miejscu ten błąd? Chętnie poprawię jeśli to konieczne.

Współczynnik liniowy wyrażany jest w mb - masz tam napisane m2. Pewnie z rozpędu ktoś się machnął.

T12345T
15-11-2013, 20:00
Dzięki. Poprawię.

MMichal
15-11-2013, 21:23
Witam


Wiem że masz swoje obiekcje ale co sądzisz o taśmach Hano Duo easy?

Witku, jakie obiekcje ?

co do Hanno nie mam żadnych :) wszak współpracujemy z nimi, więc ... mogę nie być bezstronny :)

co do samej folii bardzo fajna, cała pokryta klejem więc zapewnia doskonałe doleganie, jeden minus - cena :) - jak nasze standardowe folie kosztują w detalu koło 4 zł a ta prawie 10 zł za mb.

po wielu różnych montażach układy która ja najbardziej polecam:
- blok podparapetowy + taśma multi
- jeżeli piana montażowa to od środka folia cała butylowana, zewnątrz zwykła folia lub rozprężna w przypadku np klinkieru.

oczywiście obie nie są opcjami najtańszymi ale ... kto spróbuje ten będzie wiedział :)

Pozdrawiam

kallipso
15-11-2013, 22:39
Witam się nieśmiało na wątku okiennym:) Czy jakiś doradca podjąłby się doradzenia laikom?:) Szukamy okien do projektu: http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Belfast_III/ . Otrzymaliśmy takie oto wyceny za 15 okien (lekkie nasze modyfikacje okien) z montażem, kolor orzech:

1) okna Sonarol PROFIL OPTITHERM 6-komorowy, SZYBA – k=0,7 pakiet szybowy 2komorowy--------23.820 zł brutto
2) okna Aluplast id 4000, szyba 0,7-----------------20.460 zł brutto
3) okna na profilu Schuco Komfort Cava, profil 5 – komorowy, Szerokość zabudowy – rama 70 mm skrzydło 82 mm
Pakiet 3-szybowy U=0,7z ciepłą ramką,okucia Winkhaus Autopilot-----------------24.500 zł brutto
4)okna Bluevolution SZEROKOŚC ZABUDOWY 92 MM, PAKIET 3-SZYBOWY U=0,5, OKUCIA MACO MULTI MATIC-----------------25.900 zł brutto
5) Okna na profilu VEKA LIBRIS, profil 5 – komorowy, Klasa A, Szerokość zabudowy – 70 mm, Pakiet 3-szybowy, okucia ROTO NT------------------24.200 zł brutto
6) okna Profine KBE Greenline, profile pieciokomorowe, U=0,7-------------------26.815,06 zł brutto
7) okna Schuco Corona ct 70, 5 komorowe, gr. profilu 70 mm-----------------------30.618 zł brutto

Przepraszam za niekompletne info..tak podały nam mailowo firmy...

T12345T
15-11-2013, 22:55
To projekt powinien określać właściwości okien spełniające wymagania założonego standardu zużycia energii. Najpierw ustalcie sobie jakie to właściwości, potem pytajcie o nie na mieście:-).

ok**t
16-11-2013, 10:47
Do Kallipso
Znowu padają nazwy profili jako kryterium wyboru okien :bash:. Profil jest ważny ale nie najważniejszy. Najważniejszy jest producent oraz salon który te okna zamontuje, będę to powtarzał aż do znudzenia. Napisz może kto to produkuje. (tylko Sonarol to producent okien).
Zaskakująca jest też dla mnie duża różnica cenowa między ofertą nr 3 i 7 ?

kallipso
16-11-2013, 10:54
Okna mają być 3 szybowe..O takie pytaliśmy..Pisałam, że jestem w ogóle nie obeznana w temacie okien..liczyłam na jakąkolwiek podpowiedź co do okien, które wymieniłam..

T12345T
16-11-2013, 11:22
Okna mają być 3 szybowe..O takie pytaliśmy..Pisałam, że jestem w ogóle nie obeznana w temacie okien..liczyłam na jakąkolwiek podpowiedź co do okien, które wymieniłam..

Inwestorzy, to dziwna grupa. Najpierw wydajecie kasę na projekt. W tym projekcie są jakieś założenia techniczne, co do ostatecznych właściwości budynku. Jeżeli mają być spełnione, to projektant powinien określić materiały i ich właściwości. Nie podał, to pytajcie projektanta, bo za to mu zapłaciliście. I to jest konkretna podpowiedź, Ktoś coś zaprojektował, to niech odpowiada za to żeby to coś było takie jak zaprojektowane, a nie takie jakie wyjdzie w wyniku przypadkowych wyborów "nie obeznanych" inwestorów. No chyba, że całe to budowanie to jeden wielki przypadek, a efekt ma być bliżej nieokreśloną sumą przypadków.

finlandia
16-11-2013, 11:24
Ok***t już podpowiedział.
Podałaś kilka nazw, po niektórych można dojść kto je produkuje, po innych wcale. To może jeszcze raz powtórzę:
okno=profil+producent+montaż. Tym razem porównam to do np. wiele prostszego tynkowania ścian.

Profil i inne komponenty - ważne by były odpowiednie - bo np. z samego piasku tynku nie zrobisz. Musisz dodać choćby cementu i jeszcze parę innych rzeczy. Piasek za gruby - tynk będzie taki sobie itd. To chyba jasne.

Producent - czyli tynkarz - musi to wymieszać w odpowiednich proporcjach, czyli składamy takie okno jak trzeba nie zapominając o niczym by nam po czasie się nie rozpadło.

Montaż - sprzedawca i montażysta - oni muszą dobrać odpowiedni "tynk" do Twojego domu i ścian które powstały. A potem ten tynk trzeba jeszcze ładnie połozyć, bo uczniak na praktyce wcale nie musi równo trzymać packi.

Trochę rozjaśniłem? Czas się ruszyć i odwiedzić 2-3 lepsze salony - choćby z tych ofert co zebraliście wybierz tych, którzy napisali coś więcej i w miarę dla Ciebie zrozumiale. Na żywo zobaczysz coś więcej niż nazwy i same ceny. To będzie dobry wstęp do dalszego, świadomego wyboru.
Oczywiście mógłbym Cu ułatwić i podać dwie czy trzy marki które w jakiś sposób uznaję, ale byłoby to nie do końca obiektywne.

kallipso
16-11-2013, 12:01
Wiadomo, że jak bedziemy już bliżej kupna, to odwiedzimy salony..Wiem, że trzeba wziąść pod uwagę współczynniki zawarte w projekcie..Myślałam, że podpowiecie coś na temat wymienionych propozycji..ale spoko...naskakujecie na mnie, jakbym siedziała w branży okiennej od lat..Dzięki za uwagi mimo wszystko

ok**t
16-11-2013, 12:04
Inwestorzy, to dziwna grupa. Najpierw wydajecie kasę na projekt. W tym projekcie są jakieś założenia techniczne, co do ostatecznych właściwości budynku. Jeżeli mają być spełnione, to projektant powinien określić materiały i ich właściwości. Nie podał, to pytajcie projektanta, bo za to mu zapłaciliście. I to jest konkretna podpowiedź, Ktoś coś zaprojektował, to niech odpowiada za to żeby to coś było takie jak zaprojektowane, a nie takie jakie wyjdzie w wyniku przypadkowych wyborów "nie obeznanych" inwestorów. No chyba, że całe to budowanie to jeden wielki przypadek, a efekt ma być bliżej nieokreśloną sumą przypadków.

Powiem ci, że w swojej karierze raz tylko spotkałem się z tym, że Klient przyszedł z projektantem, który miał jako taką wiedzę na temat stolarki. To niestety brutalna prawda o naszym rynku.

kallipso
16-11-2013, 12:34
Zapominałam tylko napisać- w naszym projekcie wskazane okna mają słabsze parametry, niż ww wymienione..A w naszym kraju niestety panuje przeświadczenie, że każdy musi się na wszystkim znać, jak nie to jest cymbał:)..przykre..

ok**t
16-11-2013, 12:42
Wiadomo, że jak bedziemy już bliżej kupna, to odwiedzimy salony..Wiem, że trzeba wziąść pod uwagę współczynniki zawarte w projekcie..Myślałam, że podpowiecie coś na temat wymienionych propozycji..ale spoko...naskakujecie na mnie, jakbym siedziała w branży okiennej od lat..Dzięki za uwagi mimo wszystko

Napisz jacy są producenci poszczególnych ofert to coś pomogę.

domowy cieć
16-11-2013, 13:08
Oj Kalipso, bez przesady, nie znam się na TV i za namową sprzedawcy swego czasu kupiłem plazmę zamiast LCD i wybór sobie chwalę po pięciu latach porównując to co mam w salonie tym co ma syn w pokoju
Wydaje mi się, że T12345T ma sporo racji w tym co napisał. Kto lepiej niż architekt będzie wiedział jakim wymaganiom muszą sprostać okna w Twoim domu ? To on powinien narzucić Ci parametry, zasugerować rozwiązania i sposób montażu. Wtedy Ty masz już się tylko tego trzymać. Ja wybrałem kilka ofert, odwiedziłem trzy "salony" i tylko w jednym trafiłem na osobę kompetentną, znająca się na rzeczy reszta to po prostu żenada. Sądzę, że po odwiedzinach kilku punktów już odrzucisz sporo ofert

T12345T
16-11-2013, 13:42
Zapominałam tylko napisać- w naszym projekcie wskazane okna mają słabsze parametry, niż ww wymienione..A w naszym kraju niestety panuje przeświadczenie, że każdy musi się na wszystkim znać, jak nie to jest cymbał:)..przykre..

Droga Inwestorko, wcale na Panią nie naskakuję, gdzież bym śmiał. Po prostu stwierdzam fakt, że kupując projekt powinno się sprawdzić co w nim jest na temat materiałów niezbędnych do budowy, bo okna to nic innego jak materiał. A co do "słabszych" parametrów w projekcie niż wymienione przez Panią w pierwszym poście, to trudno o "słabsze", bo w 7 ofertach nie ma ani jednego "parametru" okna, są tylko skąpe informacje o komponentach, czyli nic. To nawet nie jest początek oferty na okna nie mniej życzę powodzenia w zakupach i już więcej naskakiwał nie będę.

T12345T
16-11-2013, 13:48
Powiem ci, że w swojej karierze raz tylko spotkałem się z tym, że Klient przyszedł z projektantem, który miał jako taką wiedzę na temat stolarki. To niestety brutalna prawda o naszym rynku.

Mnie nie chodzi o to by nabywca przychodził z projektantem. Wystarczy, że przyjdzie z projektem. Kompletnym. A Państwu sprzedawcom przypominam i podpowiadam, że jeśli robicie "bez projektu" radykalnie zwiększacie zakres swojej odpowiedzialności. Gdybyście po drugiej stronie mieli inwestorów, a nie zwykłych klientów, to... lepiej nie mówić.

ok**t
16-11-2013, 14:13
Mnie nie chodzi o to by nabywca przychodził z projektantem. Wystarczy, że przyjdzie z projektem. Kompletnym. A Państwu sprzedawcom przypominam i podpowiadam, że jeśli robicie "bez projektu" radykalnie zwiększacie zakres swojej odpowiedzialności. Gdybyście po drugiej stronie mieli inwestorów, a nie zwykłych klientów, to... lepiej nie mówić.

Jeżeli chodzi o projekty to dominują "masowe" projekty dostosowane, z małymi korektami do potrzeb danego Klienta (Inwestora). Projektów indywidualnych jest jak na lekarstwo. W tych "gotowcach" dominują parametry nienadążające za rynkiem. Klient na etapie projektowania powinien mieć do czynienia z profesjonalnym architektem, a taki kosztuje. I tutaj zaczynają się pierwsze oszczędności i po wybudowaniu domu Klient jest niezadowolony. Jak to mówią pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie. Tylko mało kto wybuduje ten trzeci:) Dlatego przy budowie domu należy zacząć od projektu i na ten etap należy poświęcić najwięcej czasu. Ale do tego długa droga. Co do wykonania okien zgodnie z projektem to często Klient-Inwestor dokonuje korekt bez uzgodnień z kimkolwiek, dlatego na to trzeba się zabezpieczyć w umowie.

Charlie
16-11-2013, 19:19
Okna mają być 3 szybowe..O takie pytaliśmy..Pisałam, że jestem w ogóle nie obeznana w temacie okien..liczyłam na jakąkolwiek podpowiedź co do okien, które wymieniłam..

3 szyby ? Co tak słabo -bierz 4 szyby ze współczynnikiem Ug=0,3 W/m2xK.
Wyrównasz ciepłotę okien z elewacją.

LA_NA
17-11-2013, 11:23
3 szyby ? Co tak słabo -bierz 4 szyby ze współczynnikiem Ug=0,3 W/m2xK.
Wyrównasz ciepłotę okien z elewacją.
Pakiety 4-szybowe są ok, ale mają duże ograniczenia gabarytowe, no i cena ;)

fotohobby
17-11-2013, 11:36
Inwestorzy, to dziwna grupa. Najpierw wydajecie kasę na projekt. W tym projekcie są jakieś założenia techniczne, co do ostatecznych właściwości budynku. Jeżeli mają być spełnione, to projektant powinien określić materiały i ich właściwości. Nie podał, to pytajcie projektanta, bo za to mu zapłaciliście. I to jest konkretna podpowiedź, Ktoś coś zaprojektował, to niech odpowiada za to żeby to coś było takie jak zaprojektowane, a nie takie jakie wyjdzie w wyniku przypadkowych wyborów "nie obeznanych" inwestorów. No chyba, że całe to budowanie to jeden wielki przypadek, a efekt ma być bliżej nieokreśloną sumą przypadków.


W ilu projektach jest wyszczególniony typ stolarki ?
Czy jej własciwości. W ostatecznosci projektant wpisze "okna PCV jednokomorowe z parametrem Ug=1,1" i tyle.
Jaki sens miałoby zamieszczenie tych wymagań w projekcie, skoro na etapie realizacji zmianie ulegają często wymiary otworów okiennych, a materiały (np. styropian) tez czesto stosuje sie o lepszych właściwosciach, niz te "normowe" przyjęte do projektu ?

ok**t
17-11-2013, 11:46
W ilu projektach jest wyszczególniony typ stolarki ?
Czy jej własciwości. W ostatecznosci projektant wpisze "okna PCV jednokomorowe z parametrem Ug=1,1" i tyle.
Jaki sens miałoby zamieszczenie tych wymagań w projekcie, skoro na etapie realizacji zmianie ulegają często wymiary otworów okiennych, a materiały (np. styropian) tez czesto stosuje sie o lepszych właściwosciach, niz te "normowe" przyjęte do projektu ?

O to właśnie chodzi, aby etap projektowania był tym etapem najważniejszym w którym to określimy to co chcemy, jakie będzie zapotrzebowanie domu na energię. Natomiast w tej chwili rola projektanta (architekta) jest niewielka i to trzeba zmienić. W Niemczech zamawiasz okna pod projekt, a u nas zwykle to co zastajemy na budowie nijak się ma w stosunku do projektu.

fotohobby
17-11-2013, 11:53
W kraju, w krorym 80% domów buduje się napdstawie projektów gotowych to nie przejdzie. A nawet w przypadku indywidualnych, jak mój, po co zawierać w projekcie informacje dotyczace stolatki (Uw, Lt, g) skoro na poziomie realizacji póżniej ktoś i tak decyduje się na stolarkę z lepszym Lt, innymi ciepłymi ramkami, wzmocnieniem termicznym, ktore zmieniaja projektowe założenia.

forrest
17-11-2013, 12:06
O to właśnie chodzi, aby etap projektowania był tym etapem najważniejszym w którym to określimy to co chcemy, jakie będzie zapotrzebowanie domu na energię. Natomiast w tej chwili rola projektanta (architekta) jest niewielka i to trzeba zmienić. W Niemczech zamawiasz okna pod projekt, a u nas zwykle to co zastajemy na budowie nijak się ma w stosunku do projektu.
W jakim świeci Wy żyjecie ? Projektant przecież też człowiek więc ma swoje słabości. Największe niestety do pieniędzy, wpisze więc w projekt okna producenta który zasili najbardziej jego konto bankowe. Wówczas się okaże że jedyne słuszne okna to te z reklamy telewizyjnej, "zimno-ciepło" :)

domowy cieć
17-11-2013, 12:19
W ilu projektach jest wyszczególniony typ stolarki ?
Czy jej własciwości. W ostatecznosci projektant wpisze "okna PCV jednokomorowe z parametrem Ug=1,1" i tyle....
W każdym jaki przeglądałem była adnotacja "okna PVC produkcji Oknoplast Kraków" i żadnych innych informacji co do wymagań :bash:

ok**t
17-11-2013, 12:33
Nie chodzi mi o to, aby projektant wpisywał konkretnego producenta, tak jak to jest często w gotowych projektach.
Projektant powinien:
1. Projektować okna, które można wykonać
2.Określić podstawowe współczynniki okien jakie mają być- nadążając za zmieniającym się rynkiem i potrzebami Klientów-Inwestorów.
3.Mieć wiedzę o stolarce i doradzić Klientowi na co ma zwrócić uwagę
4.Na etapie projektowym uwzględnić ewentualne rolety
5.Wiedzieć jaka będzie wylewka i poziom zero
6.Określić sposób montażu stolarki.

Wydaje mi się, że nie wymagam za dużo. Sam budowałem dom i niestety na etap projektowy poświęciłem zbyt mało czasu, co wyszło w późniejszych etapach budowy.

Jeżeli chodzi o wpisywanie konkretnych firm w projekt to uważam, że powinno to być zabronione.

forrest
17-11-2013, 12:35
W każdym jaki przeglądałem była adnotacja "okna PVC produkcji Oknoplast Kraków" i żadnych innych informacji co do wymagań :bash:

A nie mówiłem :) Oknoplast stosuje tę formę reklamy już od paru lat.

domowy cieć
17-11-2013, 12:36
ok**t - rozsądne podsumowanie, tak być powinno a jak jest wiemy wszyscy
Zostawmy to naprawianie świata, tego się w Polsce nie da i basta

forrest
17-11-2013, 12:45
Nie chodzi mi o to, aby projektant wpisywał konkretnego producenta, tak jak to jest często w gotowych projektach.
Projektant powinien:
1. Projektować okna, które można wykonać
2.Określić podstawowe współczynniki okien jakie mają być- nadążając za zmieniającym się rynkiem i potrzebami Klientów-Inwestorów.
3.Mieć wiedzę o stolarce i doradzić Klientowi na co ma zwrócić uwagę
4.Na etapie projektowym uwzględnić ewentualne rolety
5.Wiedzieć jaka będzie wylewka i poziom zero
6.Określić sposób montażu stolarki.

Wydaje mi się, że nie wymagam za dużo. Sam budowałem dom i niestety na etap projektowy poświęciłem zbyt mało czasu, co wyszło w późniejszych etapach budowy.

Jeżeli chodzi o wpisywanie konkretnych firm w projekt to uważam, że powinno to być zabronione.

Wydaje mi się że wymagasz jednak zbyt wiele od projektanta. Aby spełnić Twoje życzenia potrzeba nie tylko wiedzy teoretycznej ale kilku lat praktyki w branży okiennej.
Na razie projektanci malują okna w projekcie nie kierując się technologią.
Rozwiązaniem jest wykonanie tego zakresu projektu przez osobę kompetentną w zakresie stolarki okiennej.

T12345T
17-11-2013, 12:50
po co zawierać w projekcie informacje dotyczace stolatki (Uw, Lt, g) skoro na poziomie realizacji póżniej ktoś i tak decyduje się na stolarkę z lepszym Lt, innymi ciepłymi ramkami, wzmocnieniem termicznym, ktore zmieniaja projektowe założenia.

Masz rację, tak bywa, bo inwestor (a jeśli nie on to ktoś z rodziny) wie lepiej od architekta co jest potrzebne, a co nie aby było jak w projekcie, a nawet lepiej:-). W cywilizowanych krajach to się nazywa naruszeniem praw autorskich. Kto by się tym u nas przejął?


Projektant przecież też człowiek więc ma swoje słabości. Największe niestety do pieniędzy, wpisze więc w projekt okna producenta który zasili najbardziej jego konto bankowe.

Nawet jeśli projektant poda konkretną nazwę firmy, ale równocześnie poda wymagany poziom właściwości, to trzeba być nieźle ograniczonym aby nie wpaść na to co jest ważniejsze; nazwa firmy czy właściwości okien. W zamówieniach publicznych nakazano dodawać zwrot "lub równorzędne" myślałem, że prywatni inwestorzy sami na to wpadną:-).

T12345T
17-11-2013, 12:57
Na razie projektanci malują okna w projekcie nie kierując się technologią.
Rozwiązaniem jest wykonanie tego zakresu projektu przez osobę kompetentną w zakresie stolarki okiennej.

Zadziwiające jest tylko, że tumiwisizm architektów dotyczy wyłącznie okien PVC lub drewna. Przyjrzyj się projektom konstrukcji aluminiowych, tam to wygląda nieco inaczej. Nie idealnie, ale jednak inaczej. Dlaczego? Może chłopaki mają świadomość ewentualnej odpowiedzialności. Inni inwestorzy, inna wartość inwestycji. Indywidualnych konsumentów mają, tam gdzie mają, bo który im podskoczy? Żaden! Wielu nie wie, że w ogóle może, a część, że powinna.

fotohobby
17-11-2013, 14:03
Masz rację, tak bywa, bo inwestor (a jeśli nie on to ktoś z rodziny) wie lepiej od architekta co jest potrzebne, a co nie aby było jak w projekcie, a nawet lepiej:-). W cywilizowanych krajach to się nazywa naruszeniem praw autorskich. Kto by się tym u nas przejął?




To znaczy, że złamałem prawa autorskie, bo daje styropian grafitowy o lambdzie 0.031, zamiast bialego 0.04 i wklady szybowe 0.5, zamiast 1.1 ?
Jeszcze rozumiem, jakbym poprzestawial okna na elewacji i zburzył tym proporcje, ale styro ? Wzmocnienie termiczne w profilu ?
Nie popadaj w śmieszność...

T12345T
17-11-2013, 15:05
To znaczy, że złamałem prawa autorskie, bo daje styropian grafitowy o lambdzie 0.031, zamiast bialego 0.04 i wklady szybowe 0.5, zamiast 1.1 ?
Jeszcze rozumiem, jakbym poprzestawial okna na elewacji i zburzył tym proporcje, ale styro ? Wzmocnienie termiczne w profilu ?
Nie popadaj w śmieszność...

I o tym właśnie mówimy. Zawsze jest jakiś powód do zrobienia tego, czy tamtego z powodu "wyższych" racji albo przekonań, ewentualnie rzekomej znikomości następstw. To się ściągnie pioseneczkę albo filmik ot tak bo przychodzą znajomi. To się skopiuje zdjęcie, kawałek tekstu albo takie tam inne. Można zmienić styropian, wzmocnienie i co tylko chcesz. U nas to się nazywa mała szkodliwość społeczna. I to jest dopiero śmieszne.

finlandia
17-11-2013, 17:42
W jakim świeci Wy żyjecie ? Projektant przecież też człowiek więc ma swoje słabości. Największe niestety do pieniędzy, wpisze więc w projekt okna producenta który zasili najbardziej jego konto bankowe. Wówczas się okaże że jedyne słuszne okna to te z reklamy telewizyjnej, "zimno-ciepło" :)

Forrest, jak widać nie często sie odzywasz (sredni raz na półtora roku;) ale jak coś powiesz to celnie:)

W każdym jaki przeglądałem była adnotacja "okna PVC produkcji Oknoplast Kraków" i żadnych innych informacji co do wymagań :bash:
Ale DomowyC jest bardziej na bieżąco :D


....
Jeżeli chodzi o wpisywanie konkretnych firm w projekt to uważam, że powinno to być zabronione.
Może nie tyle zabronione, ale przyzwoitośćby wymagała oznaczyć takie "polecenie" słowem "REKLAMA" - tak jak to jest we wszystkich innych mediach.
Nie miałbym wtedy do nikogo pretensji, a tak mam żal zarówno do zlecających jak i do tych co pieniądze ze to biorą.

fotohobby
17-11-2013, 21:26
I o tym właśnie mówimy. Zawsze jest jakiś powód do zrobienia tego, czy tamtego z powodu "wyższych" racji albo przekonań, ewentualnie rzekomej znikomości następstw. To się ściągnie pioseneczkę albo filmik ot tak bo przychodzą znajomi. To się skopiuje zdjęcie, kawałek tekstu albo takie tam inne. Można zmienić styropian, wzmocnienie i co tylko chcesz. U nas to się nazywa mała szkodliwość społeczna. I to jest dopiero śmieszne.


Ja o wozie, Ty o kozie. Ja o zmianie materiałow na lepsze, Ty o okradaniu tworcow...

W płytę dałem dałem beton B30, choć policzony był B25, styropian o lepszej lambdzie i okna o lepszym U.
Projektant mojego domu mieszka na mojej ulicy, jak go spotkam, to zapytam się, czy ma do mmie żal i jak mozemy polubownie rozwiazać sprawę naruszenia praw autorskich.
Mam nadzieje, ze będzie litosciwy...


Piszesz, że zmiana styropianu to 'mala szkodliwośc..."
A mozesz mi wytłumaczyć, jaka właściwie w tym tkwi szkodliwosć ? Dla kogo ?
Chyba tylko dla PGNiG...
Jesli masz przykład z cywilizowanego swiata o procesie wytoczonym wskutek zamiany styropianu na lepszy, to podziel sie linkiem. Pocieszajace jest przeczytać, że nie tylko u nas dochodzi do absurdów.

T12345T
17-11-2013, 21:48
... jak go spotkam, to zapytam się, czy ma do mmie żal i jak mozemy polubownie rozwiazać sprawę naruszenia praw autorskich.

Może ja niedzisiejszy jestem, ale zacząłbym od tego spotkania albo chociażby telefonu mimo że wynik z góry jest do przewidzenia. 5 minut roboty, a wszystko jakby inaczej...:-).

Charlie
17-11-2013, 22:00
Przede wszystkim to architekt tak projektuje jak mu płacą. Znam tylko jeden przypadek kiedy architekt zaprojektował wręcz detale drzwi - filongi i takie tam. To samo z oknami - nawet aplikacje na ramiakach były w 3 D wyrysowane i zwymiarowane. Po przeniesieniu do dxf poszło od razu na CNC.
Inwestor zarabiał wtedy 180.000,00 PLN miesięcznie także mógł sobie finansowo pozwolić na w zasadzie wszystko w projekcie.
Na koniec zastrzegł projekt w Urzędzie Patentowym i po ptakach :)

ok**t
18-11-2013, 09:08
Może nie tyle zabronione, ale przyzwoitośćby wymagała oznaczyć takie "polecenie" słowem "REKLAMA" - tak jak to jest we wszystkich innych mediach.
Nie miałbym wtedy do nikogo pretensji, a tak mam żal zarówno do zlecających jak i do tych co pieniądze ze to biorą.

Wg mnie w projektach nie powinno być czegoś takiego jak REKLAMA od tego są inne media.

ok**t
18-11-2013, 09:18
Wydaje mi się że wymagasz jednak zbyt wiele od projektanta. Aby spełnić Twoje życzenia potrzeba nie tylko wiedzy teoretycznej ale kilku lat praktyki w branży okiennej.
Na razie projektanci malują okna w projekcie nie kierując się technologią.
Rozwiązaniem jest wykonanie tego zakresu projektu przez osobę kompetentną w zakresie stolarki okiennej.

Trzeba wymagać, bo inaczej dalej będą projektowane okna niewykonalne. Projektant nie musi do końca posiadać dogłębnej wiedzy w tej tematyce, wystarczy że skonsultuje się z najbliższym sprzedawcą okien lub producentem.
Jeżeli Inwestor wykona otwory okienne zgodnie z projektem i nie można do nich wykonać stolarki to kto powinien za to brać odpowiedzialność? Wg mnie tylko i wyłącznie Projektant.

finlandia
18-11-2013, 10:49
...Jeżeli Inwestor wykona otwory okienne zgodnie z projektem i nie można do nich wykonać stolarki to kto powinien za to brać odpowiedzialność? Wg mnie tylko i wyłącznie Projektant.
Najświeższy przykład z projektu: balkon łukowy z plastiku, dwuskrzydłowy 220x235 ... przy oczekiwaniach klienta w cenniku taka pozycja kończy się praktycznie na szerokości 180cm..

Charlie
18-11-2013, 10:54
Najświeższy przykład z projektu: balkon łukowy z plastiku, dwuskrzydłowy 220x235 ... przy oczekiwaniach klienta w cenniku taka pozycja kończy się praktycznie na szerokości 180cm..

Jak się nie da z plastiku to zaproponuj z aluminium. Praktycznie wszystkie gabaryty przeniesie amelinium :)

Drewnem nie zawracaj sobie głowy.

finlandia
18-11-2013, 12:36
Drewnem nie zawracaj sobie głowy.

Od kiedy u Ciebie taka zmiana??:D
W drewnie robiłem szersze. Ale Klient wskazał konkretną markę PCV..

witek86
18-11-2013, 14:55
Od kiedy u Ciebie taka zmiana??:D
.

również to odnotowałem :P

Charlie
18-11-2013, 20:49
Bogaci kupują aluminium i dobrze robią - trzeba przyznać sprawiedliwość.
To najrozsądniejszy wybór jeśli chodzi o okna. Drogi wybór ale najlepszy.
Drewno ma też swoje plusy ale oddając rację to aluminium jest wieczne .
Takich doświadczam realizacji okien wielkogabarytowych w rezydencjach, że szok - szyba 2700 x 4500. Zaj...ste konstrukcje - chałupa cała w szkle. Pięknie to wygląda.
61 sztuk szkła = 200 m2 = 130.000 PLN - profil Yawal. Przesuwki po 400 KG na siłownikach.
Montażyści mają ssawkę próżniową + kopara + przyzwoita kasa. Szklarz podwozi szyby na budowę, rozładowuje stojaczek HDS-em, chłopaki montują leciutkie słupy i rygle aluminiowe, ssawka na ramieniu koparki podstawia szybkę 800 KG pod otwór, dopychają, wkrecają tylko stopery blokujące szybki.
Montażyści uśmiechnięci, żartujący, zero przeklinania, że pot im zalewa czoła.
Ja pierniczę w innym świecie jestem.

Brass
18-11-2013, 20:56
Może ja niedzisiejszy jestem, ale zacząłbym od tego spotkania albo chociażby telefonu mimo że wynik z góry jest do przewidzenia. 5 minut roboty, a wszystko jakby inaczej...:-).

Wszystko co napisałeś na ten temat uznaje za kiepski żart. Projekt gotowy czy indywidualny za który zapłaciłem jest mój i mogę sobie z nim zrobić co chce. Mogę go sobie zmienić jak chcę bo jest on mój. Co innego jeśli chce ten zmieniony projekt realizować. Jakie zmiany są możliwe i jaka jest procedura ich wprowadzania określa prawo. A prawa autorskie nie mają tu nic do rzeczy. Jeśli sobie kupię książkę to mogę z nią zrobić co chcę, mogę przeczytać, mogę odłożyć na półkę, mogę spalić lub zrobić z jej kartek origami. I jeśli chce to mogę ją przepisać i zmienić jej treść i nikt mi tego nie zabroni bo książka jest moja. Co innego jeśli taką zmienioną książkę podpisałbym własnym imieniem i chciał sprzedawać.

domowy cieć
19-11-2013, 19:17
Bogaci kupują aluminium i dobrze robią - trzeba przyznać sprawiedliwość.
To najrozsądniejszy wybór jeśli chodzi o okna. Drogi wybór ale najlepszy.
Drewno ma też swoje plusy ale oddając rację to aluminium jest wieczne .
Takich doświadczam realizacji okien wielkogabarytowych w rezydencjach, że szok - szyba 2700 x 4500. Zaj...ste konstrukcje - chałupa cała w szkle. Pięknie to wygląda.
61 sztuk szkła = 200 m2 = 130.000 PLN - profil Yawal. Przesuwki po 400 KG na siłownikach.
Montażyści mają ssawkę próżniową + kopara + przyzwoita kasa. Szklarz podwozi szyby na budowę, rozładowuje stojaczek HDS-em, chłopaki montują leciutkie słupy i rygle aluminiowe, ssawka na ramieniu koparki podstawia szybkę 800 KG pod otwór, dopychają, wkrecają tylko stopery blokujące szybki.
Montażyści uśmiechnięci, żartujący, zero przeklinania, że pot im zalewa czoła.
Ja pierniczę w innym świecie jestem.
Zejdź na ziemię. Ilu takich klientów możesz mieć w roku? Na mnie na pewno nie zarobisz bo zanim przyklepałem projekt pod względem okien uzgodniłem wszystkie szczegóły okienne. Z pełną premedytacją obniżyłem balkony by nie płacić za droższe profile, zmniejszyłem powierzchnie szyby by nie iść z grubsze, droższe i zimniejsze. Długo uzgadniałem szczegóły z jednym z Was, Jareko szacun za cierpliwość wobec mnie.
Gdybym zaklepał okna zgodnie z wizją architekta popłynąłbym dwukrotnie drożej na samych oknach i Charlie, w każdym szczególe jest podobnie. Na etapie projektu można albo poszaleć i postawić Inwestora przed dylematem, sprzedać bo mnie nie stać czy "rzeźbić" i wprowadzać zmiany. Nawet nie wiesz jaką walkę toczyłem ze ślubną by zrezygnować z HS na rzecz dwuskrzydłowego balkonu i witryn po bokach. Taniej, ciepło tak samo a próg? Nie dajmy się zwariować, nóżkę nawet w szpilce unieść kilka cm można - czyż nie ? I dzięki temu kolejnych kilka okien jakbym za darmo miał
Nie każdego stać na aluminium, nie każdego stać na HSy z siłownikami czy z napędem elektrycznym
Nawet jak wygram w Lotto i gest Kozakiewicza światu pokaże nie będę wydawał bezsensownie kasy na gadżety tylko po prostu korzystać zacznę z życia. :)

domowy cieć
19-11-2013, 19:22
Brass - niestety jesteś w błędzie. O ile dobrze pamiętam, projekt architektoniczny jest objęty prawami autorskimi i nie życzę Ci, byś wprowadził zmiany w elewacji bez zgody i akceptacji architekta. Jak trafisz na pazernego na kasę to może Cię z torbami puścić. Jeśli nie chcesz mieć kłopotów to w każdym przypadku, zmiany w projekcie miej przyklepane przez Twórcę

Charlie
19-11-2013, 21:55
Zejdź na ziemię. Ilu takich klientów możesz mieć w roku? Na mnie na pewno nie zarobisz bo zanim przyklepałem projekt pod względem okien uzgodniłem wszystkie szczegóły okienne. Z pełną premedytacją obniżyłem balkony by nie płacić za droższe profile, zmniejszyłem powierzchnie szyby by nie iść z grubsze, droższe i zimniejsze. Długo uzgadniałem szczegóły z jednym z Was, Jareko szacun za cierpliwość wobec mnie.
Gdybym zaklepał okna zgodnie z wizją architekta popłynąłbym dwukrotnie drożej na samych oknach i Charlie, w każdym szczególe jest podobnie. Na etapie projektu można albo poszaleć i postawić Inwestora przed dylematem, sprzedać bo mnie nie stać czy "rzeźbić" i wprowadzać zmiany. Nawet nie wiesz jaką walkę toczyłem ze ślubną by zrezygnować z HS na rzecz dwuskrzydłowego balkonu i witryn po bokach. Taniej, ciepło tak samo a próg? Nie dajmy się zwariować, nóżkę nawet w szpilce unieść kilka cm można - czyż nie ? I dzięki temu kolejnych kilka okien jakbym za darmo miał
Nie każdego stać na aluminium, nie każdego stać na HSy z siłownikami czy z napędem elektrycznym
Nawet jak wygram w Lotto i gest Kozakiewicza światu pokaże nie będę wydawał bezsensownie kasy na gadżety tylko po prostu korzystać zacznę z życia. :)

Słuchaj - ja też jestem minimalistą. Jeżdżę Hyundaiem a mógłbym np. Mercedesem GLK.

finlandia
19-11-2013, 23:14
Zejdź na ziemię. Ilu takich klientów możesz mieć w roku? ... :)
Myślę ze w skali kraju jest miejsce dla takich firm. Może nawet ciut więcej niż dla salonów Porsche;)
Ja jednak wolę biedaków i nosić dla nich na swoim garbie 034+ balkon.

DomowyC,
Chętnie odniósł bym się do każego zdania w Twoim poście, ale ogólnie powiem - popieram w całości.

Charlie
19-11-2013, 23:40
Klienci z wysokiego "C" kupują przez Architektów, którzy jednocześnie nadzorują proces budowy czy jest zgodny z projektem.

W każdym razie tacy nie odwiedzają tego Forum :)
Mam na myśli inwestycje rezydencjonalne gdzie salon ma 300 m2.

domowy cieć
20-11-2013, 22:28
Czy to nie kretynizm, że to co powinno być standardem dla każdego jest tylko dla klientów "z wyższej półki" ?
Ja im nie bronię, oni jakby wymuszają inne standardy ale też tych architektów, powiedziałbym deprawują i koło się zamyka
I tak źle i tak nie dobrze

witek86
21-11-2013, 12:22
jeden z architektów/projektantów z którym spotkaliśmy się na kilku budowach podpytał mnie jak to wszystko wygląda z wymiarami okien w PCV
wysłałem mu ładną tabelkę z wymiarami granicznymi dla różnych rozwiązań i jak widzę realizuje to dobrze bo tarasy nie mają więcej jak 180/230:)

plusfoto
21-11-2013, 12:42
Nie rozumiem - to czego uczą na studiach? Tylko jak zedrzeć z klienta? Przecież tego typu sprawy jak maksymalne wymiary pewnych elementów to powinna być podstawa.

misiupl
21-11-2013, 12:57
jeden z architektów/projektantów z którym spotkaliśmy się na kilku budowach podpytał mnie jak to wszystko wygląda z wymiarami okien w PCV
wysłałem mu ładną tabelkę z wymiarami granicznymi dla różnych rozwiązań i jak widzę realizuje to dobrze bo tarasy nie mają więcej jak 180/230:)

W naszym projekcie były okna RU 110 x 235 bez poprzeczki. W trakcie powstawania murów i nadproży, tchnęło mnie na kontakt ze średniej klasy producentem okien. Dowiedziałem się oczywiście, że ten rozmiar jest trudno osiągalny w PVC.
I tak ze wszystkim przez cały czas budowania :)

ok**t
21-11-2013, 14:28
Nie rozumiem - to czego uczą na studiach? Tylko jak zedrzeć z klienta? Przecież tego typu sprawy jak maksymalne wymiary pewnych elementów to powinna być podstawa.

Jeżeli chodzi o graniczne wymiary wykonania okien to zależą one od systemu okiennego i jego możliwości. Myślę, że na studiach tego nie uczą.

ok**t
21-11-2013, 14:29
W naszym projekcie były okna RU 110 x 235 bez poprzeczki. W trakcie powstawania murów i nadproży, tchnęło mnie na kontakt ze średniej klasy producentem okien. Dowiedziałem się oczywiście, że ten rozmiar jest trudno osiągalny w PVC.
I tak ze wszystkim przez cały czas budowania :)

Na skrzydle pośrednim i wklejaną szybą do zrobienia.

ClNEK
21-11-2013, 16:11
W przypadku Veki Alhaline nie trzeba wklejać i na skrzydle standardowym

forrest
21-11-2013, 19:26
W przypadku Veki Alhaline nie trzeba wklejać i na skrzydle standardowym
Cinek rozbawiłeś mnie, oczywiście że można i to nie tylko na Vece. Co drugi producent to wykona tylko czy to będzie wykonane zgodnie z dopuszczalnymi wymiarami producenta profila? Na pewno nie ! Pomijam już kwestie szklenia, okuć oraz zastosowanego wzmocnienia. Okno to nie tylko profil. Ja bym sobie takiego balkonu do domu nie zamontował. Jeśli przeszklenie ma być duże i ciepłe to tylko FIX.

stary
21-11-2013, 21:36
Również ubawiłem się setnie na koniec dnia . :yes:
Jakież to wzmocnienie o wyjątkowym momencie bezwładności jest tam wkładane, że pozwala wykonać takie konstrukcje?

ok**t
21-11-2013, 21:50
W przypadku Veki Alhaline nie trzeba wklejać i na skrzydle standardowym

I to będzie działać przez lata:o nie sądzę

janoush
21-11-2013, 22:55
Podepnę się z pytaniem.
Będę kupował okna. Wśród nich są drzwi przesuwne o wymiarach 3600 x 2300 podzielone na trzy elementy (3x1200) w tym dwa fixy i jedna część ruchoma.
Prawdopodobnie będą to PSK (czy dobry wybór ?). Oprócz tego na piętrze będą drzwi także przesuwne 2700x2300 (2x1350) z jednym fixem, też PSK.

Generalnie chciałem zamówić okna na profilach i z montażem oferowanych przez polecanego na forum dostawcy (mam na myśli Aprel, Jareko - jeśli da radę, albo Alterdom - jeśli nie będzie miał za daleko :) ). Pytałem o Krispol i ich montażystów, ale chyba nikt nie miał doświadczenia z Krispolem jeszcze, a nie chcę być królikiem doświadczalnym.
Czy w świetle tych kilku(nastu) postów powyżej powinienem zwrócić uwagę na profil - jakiś konkretny, czy nie ma problemu z wymiarami ?