PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

ok**t
22-11-2013, 07:55
Podepnę się z pytaniem.
Będę kupował okna. Wśród nich są drzwi przesuwne o wymiarach 3600 x 2300 podzielone na trzy elementy (3x1200) w tym dwa fixy i jedna część ruchoma.
Prawdopodobnie będą to PSK (czy dobry wybór ?). Oprócz tego na piętrze będą drzwi także przesuwne 2700x2300 (2x1350) z jednym fixem, też PSK.

Jeżeli chodzi o wymiary i podział na trzy nie będzie problemu tego zrobić. Zalecałbym zastosowanie do otwierania automatu.
Co do samego PSK ja osobiście kupiłbym na dół HS-a - rozwiązanie droższe, ale bardziej stabilne, łatwiejsze w otwieraniu i zamykaniu, no i z niskim progiem:yes:

janoush
22-11-2013, 11:41
Zalecałbym zastosowanie do otwierania automatu.
Jakiego automatu ?

Co do samego PSK ja osobiście kupiłbym na dół HS-a - rozwiązanie droższe, ale bardziej stabilne, łatwiejsze w otwieraniu i zamykaniu, no i z niskim progiem:yes:
Ale chyba mniej energooszczędne ? Czy duża będzie różnica przy tych rozmiarach drzwi ? No i różnica w cenie chyba znaczna :(

ok**t
22-11-2013, 12:08
Jakiego automatu ?

Ale chyba mniej energooszczędne ? Czy duża będzie różnica przy tych rozmiarach drzwi ? No i różnica w cenie chyba znaczna :(

Okucie do PSK z automatem w przeciwieństwie do zwykłego pozwala zamknąć i otworzyć PSK jedną ręką bez konieczności dopchnięcia skrzydła.

HS jest zimniejszy niż PSK, jest to jednak minimalna różnica, jeżeli zastosujemy te same pakiety szybowe. Różnica w cenie ok 5000 zł,. Hs też będzie w dwóch skrzydłach:)

Jeżeli analizujesz całą inwestycję w dom to 5 tys zł więcej za okna to ok.1% wartości inwestycji, Niewiele.. ja bym się nie zastanawiał, tylko oczywiście trzeba to kupić w firmie, która ma doświadczenie z montażem takich produktów.:yes:

SAG
22-11-2013, 12:42
U mnie dzisiaj kończą montaż okien.
Parter (część mieszkalna) VETREX V90+, w tym okno kuchenne przesuwne oraz duże okno tarasowe w salonie również.
Piętro 1 + 2 (część na wynajem) PETECKI, profil VEKA PERFECTLINE

Montaż wygląda na solidną robotę... Jak skończą to w odpowiednim temacie polecę konkretną firmę bo na razie wszystko na plus (cena, termin realizacji...)

ClNEK
22-11-2013, 12:52
Również ubawiłem się setnie na koniec dnia . :yes:
Jakież to wzmocnienie o wyjątkowym momencie bezwładności jest tam wkładane, że pozwala wykonać takie konstrukcje?

Vetrex takie konstrukcje na V90+ wykonuje z pełną gwarancja. Wcześniej tez podchodziłem do takich balkonów tak jak wy dopóki sam nie zamontowałem kilku sztuk o takiej szerokości ( 1060mm do otworu 1100mm). Zawiasy chowane Designo 130kg i przez rok czasu nawet nie wymagały regulacji. Wg mnie ogromne znaczenie ma tu sposób zaszklenia okna. Jak się to zrobi byle jak to nawet balkon 865 x 2200 przysporzy dużo problemów

ClNEK
22-11-2013, 13:00
HS jest zimniejszy niż PSK, jest to jednak minimalna różnica, jeżeli zastosujemy te same pakiety szybowe. Różnica w cenie ok 5000 zł,. Hs też będzie w dwóch skrzydłach:)

Nie nazwałbym tej różnicy minimalna. Dla przykładu PSK na Alphaline o wymiarach 2500 x 2400 ma U = 0,7 a taki sam HST bedzie miał U nieco ponad 1.0.


Jakiego automatu ?
(

Automat, półautomat (rożnie nazywany) powoduje, że ruch klamką automatycznie wypycha skrzydło z ramy do wnętrza w celu umożliwienia jego przesuwania się. Bez "automatu", po otwarciu okna nie dzieje się nic, dopiero musisz sam ciągnąc za tą klamkę wyjechać skrzydłem z ramy. Przy zamykaniu podobna różnica.

janoush
22-11-2013, 13:07
Nie nazwałbym tej różnicy minimalna. Dla przykładu PSK na Alphaline o wymiarach 2500 x 2400 ma U = 0,7 a taki sam HST bedzie miał U nieco ponad 1.0.

A czy sam profil ma znaczenie ? tzn. Czy Alphaline, czy SI82, czy może inne ?

ClNEK
22-11-2013, 13:44
A czy sam profil ma znaczenie ? tzn. Czy Alphaline, czy SI82, czy może inne ?

Ma znaczenie, ja podałem przykład współczynnika dla veki alphaline. Si82 będzie miało nieco inny ale dokładnie jaki to szukaj na wycenie o ile producent podał. HST też mają rożne współczynniki w zależności od producenta. Najniższy wpsółczynnik dla HST będzie zdaje się od Rehau Geneo.

plusfoto
22-11-2013, 13:57
Przy zamykaniu podobna różnica.
Przy zamykaniu bardziej mi się podoba bo wystarczy lekko puścić żeby trzasnęła i już samo wskakuje na swoje miejsce.:)
Jak zamawiałem to u mnie ten "półałtomat" był w promocji za jednego zeta.

painless
22-11-2013, 21:44
Dzień dobry,
stan surowy otwarty zakończony, dlatego przymierzam się powoli do zakupu okien.
Poprosiłem kilka firm o wycenę 9 sztuk okien w moim małym domu i chciałbym poznać Waszą opinię o wycenach.

Otóż, potrzebuję następujących okien:

1. 150 x 90 (okno uchylne) - 1 sztuka
2. 150 x 145 (okno rozwierno-uchylne, lewe) - 2 sztuki
3. 120 x 150 (okno rozwierno-uchylne, lewe) - 1 sztuka
4. 90 x 205 (okno rozwierno-uchylne, prawe) - 2 sztuki
5. 90 x 205 (okno rozwierno-uchylne, lewe) - 2 sztuki
6. 270 x 235 (okno rozwierno-uchylne, trzyskrzydłowe, z ruchomym słupkiem) - 1 sztuka.

Poniżej otrzymane wyceny:

Okna firmy Adams, Aluplast AS 4000 Classic, cena z montażem: 8 tys. zł
Okna firmy Drutex, Iglo 5, cena z montażem: 8,6 tys. zł
Okna firmy MS, N.ergo, cena z montażem: 10 tys. zł

Proszę o Wasze komentarze do tych wycen. Czy to dobre okna i dobre oferty? Czy warto je rozważać, a może trzeba się targować? Dostałem jeszcze wycenę firmy SOZAL (Quelta smart roto) za 8 tys. zł, ale o tej firmie w ogóle nie słyszałem...

Pozdrawiam.

LPA
22-11-2013, 22:13
Witam wszystkich forumowiczów
Jest to mój pierwszy i raczej nie ostatni post na tym forum :-)
Wspólnie z żoną postanowiliśmy wybudować dom, po wielu poszukiwaniach wybór padł na projekt ARES 2 na paliwo stałe :wiggle: z naszymi małymi przeróbkami
Na chwilę obecną mamy stan surowy otwarty - i tu zaczynają się schody :bash: Nie jestem budowlańcem nie znam sie na tym chcemy kupić dobre okna ;)
Założenie jest takie żeby przede wszystkim było solidnie i ciepło potem dopiero cena Ogólnie w domu mamy 16 otworów okiennych w tym 2x drzwi balkonowe 1x drzwi balkonowe podwójne jedno okno tarasowe przesuwane reszta zwykłe okna
Na dzień dzisiejszy mam zrobione trzy wyceny i tak:
OKNOSTYL na profilu Schüco Corona SI 82 czyli 3 szyby 3 uszczelki itp kolor jednostronny wycena netto 15 488zl
VIDOK profil Alphaline 3 szyby 3 uszczelki itp kolor jednostronny wycena netto 13 658zl
OKNOPLAST profil Koncept 2 szyby 2 uszczelki kolor jednostronny wycena netto 15 250zl
Co koledzy i koleżanki radzicie , co wybrać ,ceny zbliżone produkty niewiem ogólnie najwięcej nasłuchałem się o tych oknach z Oknostylu -może dla tego że pan który chce mi je sprzedać jest bardzo gadatliwy :rolleyes: Ciężko jest podjąć jakąś decyzję nie mając jakiegoś doświadczenia jestem nie zdecydowany nie chciał bym po prostu paść ofiarą jakiegoś naciągacza zawsze dobrze jest przed zakupem posłuchać jakichś obiektywnych uwag osób postronnych
Generalne co sądzicie o tych modelach okien -a może macie jakieś inne lepsze typy w porównywalnej cenie

ok**t
23-11-2013, 09:37
Jak dla mnie produkt z Oknoplastu - Koncept nie pasuje parametrami do reszty porównywanych produktów, z Oknoplastu powinieneś do porównania wybrać Winergetic i go wycenić.
Vidok i Oknoplast to uznani producenci. Jeżeli chodzi o Oknostyl to trudno coś powiedzieć. Z jakiego miasta jest producent bo jest ich wielu o tej samej nazwie?
Pamiętaj też, że podstawą jest prawidłowy montaż. Poproś oferentów o namiary na Klientów, gdzie wykonywali swoje prace i ich sprawdź.

ok**t
23-11-2013, 09:43
Wyceniałeś te okna z jedno czy dwukomorowym pakietem szybowym?

finlandia
23-11-2013, 10:31
Przy zamykaniu bardziej mi się podoba bo wystarczy lekko puścić żeby trzasnęła i już samo wskakuje na swoje miejsce.:)
Jak zamawiałem to u mnie ten "półałtomat" był w promocji za jednego zeta.
Eeee...
no wiesz - mając w aucie szyby elektryczne człowiek już zapomina jak to było przy korbce:)
Dobrze ustawiona przesuwka "zwykła" też sama powinna wskoczyć. Różnica jest tylko w tym , że ruch klamki zamyka/uchyla skrzydło.

finlandia
23-11-2013, 10:37
Patrząc na okna i cenę to chyba jednak są to dwuszybówki. I rozpiętość nie jest jakaś ogromna jak to się zdarza.
Już nie pamiętam kiedy miałem taki dom, by zamknąć się w cenie 10 tys.. ech :)
Niezależnie od firmy potargowałbym się tylko o to, by w jakiejś rozsądnej cenie dokupić do nich chociaż ciepłą ramkę międzyszybową.

finlandia
23-11-2013, 10:44
Tak, też uważam że Koncept to produkt nie z tej kategorii cenowej, w dodatku chyba dość drogo wyceniony.
Zastanawiająco tanio jest wyceniona Veka Alphaline bo powinna być nawet droższa w stosunku do Oknostylu z Lublina (to jeden na tańszych producentów na Schueco). W branży raczej nie cieszy się uznaniem. Zwyczajnie nie lubimy tych co są znacznie tansi i podejrzewamy ich o niedozwolone oszczędności w oknach.


..: Nie jestem budowlańcem nie znam sie na tym chcemy kupić dobre okna ;)
Nie przejmuj się. Budowlańcy na ogół też się nie znają. Co najwyżej trochę słyszeli i nasłuchali się zachwytów handlowcó i monterów instalujących okna na Waszych inwestycjach :)

GraMar
23-11-2013, 12:10
Witam. Ja mam od 4 mies cały dom na białym profilu Alphaline 90mm z klinem docieplającym, ale bez tarasowego, ten będzie z aluminium na profilu aliplast.Okna są trzyszybowe, dwukomorowe; zaś w garażu, kotłowni i na poddaszu Alphaline dwuszybowe.
Alphaline /profil VEKA/, które obejrzałam- stosuje Oknoplast, Vidok, Vetrex, DAKO i wiele innych firm /popatrz na stronie VEKI, są tam zamieszczeni jej odbiorcy.

Schuco można byłoby może porównać z Oknoplastem Winetgetic lub Dako 82mm-ale to inni producenci profili...
Koncept z On-a jest cienkim profilem, kumpela ma te okna w całym domu-ale jeszcze nie zimowała w nim.
Warto nad tym posiedzieć, ja między ofertami na Alphaline /z montażem zwykłym, transportem/ miałam 8 tys różnicy brutto. Jestem zadowolona mimo kilku uwag, ale toto forum mnie uspokoiło i czas to potwierdził :)


Witam wszystkich forumowiczów
Jest to mój pierwszy i raczej nie ostatni post na tym forum :-)
Wspólnie z żoną postanowiliśmy wybudować dom, po wielu poszukiwaniach wybór padł na projekt ARES 2 na paliwo stałe :wiggle: z naszymi małymi przeróbkami
Na chwilę obecną mamy stan surowy otwarty - i tu zaczynają się schody :bash: Nie jestem budowlańcem nie znam sie na tym chcemy kupić dobre okna ;)
Założenie jest takie żeby przede wszystkim było solidnie i ciepło potem dopiero cena Ogólnie w domu mamy 16 otworów okiennych w tym 2x drzwi balkonowe 1x drzwi balkonowe podwójne jedno okno tarasowe przesuwane reszta zwykłe okna
Na dzień dzisiejszy mam zrobione trzy wyceny i tak:
OKNOSTYL na profilu Schüco Corona SI 82 czyli 3 szyby 3 uszczelki itp kolor jednostronny wycena netto 15 488zl
VIDOK profil Alphaline 3 szyby 3 uszczelki itp kolor jednostronny wycena netto 13 658zl
OKNOPLAST profil Koncept 2 szyby 2 uszczelki kolor jednostronny wycena netto 15 250zl
Co koledzy i koleżanki radzicie , co wybrać ,ceny zbliżone produkty niewiem ogólnie najwięcej nasłuchałem się o tych oknach z Oknostylu -może dla tego że pan który chce mi je sprzedać jest bardzo gadatliwy :rolleyes: Ciężko jest podjąć jakąś decyzję nie mając jakiegoś doświadczenia jestem nie zdecydowany nie chciał bym po prostu paść ofiarą jakiegoś naciągacza zawsze dobrze jest przed zakupem posłuchać jakichś obiektywnych uwag osób postronnych
Generalne co sądzicie o tych modelach okien -a może macie jakieś inne lepsze typy w porównywalnej cenie

finlandia
23-11-2013, 12:30
Jestem zadowolona mimo kilku uwag, ale toto forum mnie uspokoiło i czas to potwierdził :)
Ufff, masz zdrowe podejście do tematu. Na forum jest tak, że jak wrzucisz fotkę to uwagi zawsze się znajdą. Prawie tak, jak z jazdą figurową na łyżwach. Do kożdego można się przyczepić. A zaregować trzeba kiedy ta jazda będzie zagrażała zdrowiu innych użytkowników lodowiska :)

finlandia
23-11-2013, 12:41
Czy pobieranie zaliczki w wysokości 40% podczas składania zamówienia jest standardową praktyką?
Na to Twoje pytanie odpowiedziałem wcześniej że 40% to standard a przy wszelkich promocjach typu zimowego (zamawiamy wcześniej, odbieramy później) wymagane jest zwykle 100%. Właśnie wczytałem się w temat i mam inny przykład - Jezierski do promocji zimowej w momencie zamówienia oczekuje tylko 40% zaliczki.

ok**t
23-11-2013, 17:36
Właśnie wczytałem się w temat i mam inny przykład - Jezierski do promocji zimowej w momencie zamówienia oczekuje tylko 40% zaliczki.

Wiesz, Jezierski chce odbudować zaufanie do siebie:)

painless
23-11-2013, 17:43
Patrząc na okna i cenę to chyba jednak są to dwuszybówki. I rozpiętość nie jest jakaś ogromna jak to się zdarza.
Już nie pamiętam kiedy miałem taki dom, by zamknąć się w cenie 10 tys.. ech :)
Niezależnie od firmy potargowałbym się tylko o to, by w jakiejś rozsądnej cenie dokupić do nich chociaż ciepłą ramkę międzyszybową.


Witaj,
oferty, jakie otrzymałem dotyczą okien dwuszybowych. Cena łączna w granicach 10 tys. wynika oczywiście z niewielkiego budynku (110 m2). Jeśli chodzi o rozpiętość cenową - otrzymałem dwie oferty na kwotę ok. 14-15 tys. (firma Jezierski i jeszcze jakaś jedna), ale nawet o tym wcześniej nie wspominałem. Firma oferująca okna Drutex oferuje okna trzyszybowe z ciepłymi ramkami za 1,9 tys. zł ponad podstawową ofertę, czyli łącznie musiałbym zapłacić za te okna trzyszybowe ok. 10,5 tys. zł.
Otrzymałem jeszcze ofertę firmy produkującej okna w systemie Veka, na profilach Alphaline i Perfectline, ale ceny wahają się między 9 a 13 tys. zł - ta najtańsza oferta dotyczy okien na profilu Perfectline z białą okleiną wewnątrz budynku...W zasadzie zastanwiam się teraz, czy muszę mieć obustronną okleiną w wybranym kolorze (złoty dąb), czy wystarczy mi jeden kolor... Muszę rozważnie podejmować decyzję, bo wydatków cała masa, a budżet jest ograniczony...
I jeszcze pytanie: rozumiem, że lepsze są ramki plastikowe niż stalowe? I czy ktoś mógłby mi doradzić ws. podanych przeze mnie okien?
- Adams: system Aluplast AS4000 Classic, okucie Siegenia, szyba 24mm (U=1,0W(m2*K)
- Drutex Iglo 5
- MS: N.ergo na profilu Brugmann (tu U jest w przedziale 0,5-0,6).
Pozdrawiam,

ok**t
23-11-2013, 17:47
- MS: N.ergo na profilu Brugmann (tu U jest w przedziale 0,5-0,6).


Czyli Ms N.ergo masz policzony na trzech szybach?

painless
23-11-2013, 18:05
Cholera, zaraz wyjdzie, że nie umiem czytać...:). Niestety, nie znam się na tym więc napiszę, co było napisane w ofercie:
przykład: system n.ergo, okno o wymiarze 1500x1450, dwustronna okleina, rama HO122 68mm, uszcz. listwa okrągła, 1x skrzydło HO172 80mm, 1xdkl, 1x 4T/14 Ar/4/14 Ar/4T, u=0,6, cena= 770zł

fotohobby
23-11-2013, 18:23
No trzy szyby, jak widać...

ok**t
23-11-2013, 18:32
Cholera, zaraz wyjdzie, że nie umiem czytać...:). Niestety, nie znam się na tym więc napiszę, co było napisane w ofercie:
przykład: system n.ergo, okno o wymiarze 1500x1450, dwustronna okleina, rama HO122 68mm, uszcz. listwa okrągła, 1x skrzydło HO172 80mm, 1xdkl, 1x 4T/14 Ar/4/14 Ar/4T, u=0,6, cena= 770zł

Więc tak jak pisze fotohobby są policzone trzy szyby, W takim wypadku oferta MS wydaje mi się najlepsza, jeszcze tylko spytaj o montaż i opinie o firmie montującej.
Generalnie ja bym tych trzech producentów jakich bierzesz pod uwagę ustawił tak 1.MS;2. Adams; 3, Drutex, ale oczywiście to moje zdanie:)

painless
23-11-2013, 18:33
Teraz już widzę (chyba szybko się uczę)... Czyli mam ofertę na okna trzyszybowe (9 sztuk) za ok. 10 tys, PLN. Czy to dobra oferta? Drutex też mi oferuję trzyszybowe w podobnej cenie. Warto iść w kierunku okien trzyszybowych?

painless
23-11-2013, 18:40
ok**t, Dziękuję za odpowiedź i Twoją opinię. Ale powiedz/poradź proszę, czy warto wybierać okna trzyszybowe? Nie buduję domu pasywnego, a co nieco poczytałem o tym, że okna trzyszybowe się "pocą", a okres zwrotu bywa długi, czasem bardzo długi...

ok**t
23-11-2013, 18:41
Teraz już widzę (chyba szybko się uczę)... Czyli mam ofertę na okna trzyszybowe (9 sztuk) za ok. 10 tys, PLN. Czy to dobra oferta? Drutex też mi oferuję trzyszybowe w podobnej cenie. Warto iść w kierunku okien trzyszybowych?

Przy takiej różnicy w cenie większe nakłady za szyby zwracają się przy ogrzewaniu gazem za ok. 6-8 lat.
Jeżeli chodzi o mnie to rzadkością jest obecnie sprzedaż okien dwuszybowych do nowo-budowanych domów. Wybierz trzyszyby.:)

painless
23-11-2013, 18:51
Przy takiej różnicy w cenie większe nakłady za szyby zwracają się przy ogrzewaniu gazem za ok. 6-8 lat.
Jeżeli chodzi o mnie to rzadkością jest obecnie sprzedaż okien dwuszybowych do nowo-budowanych domów. Wybierz trzyszyby.:)

Dzięki za szybką odpowiedź. Przyznam, że nie słyszałem o tym, ze teraz głównie montuje się okna trzyszybowe do nowo budowanych domów. Ale ja - jak juz pisałem - nie znam się na oknach. Jeszcze raz dziękuję za poradę.

T12345T
23-11-2013, 19:40
przykład: system n.ergo, okno o wymiarze 1500x1450, dwustronna okleina, rama HO122 68mm, uszcz. listwa okrągła, 1x skrzydło HO172 80mm, 1xdkl, 1x 4T/14 Ar/4/14 Ar/4T, u=0,6, cena= 770zł

Jeżeli to ma być konstrukcja jednoskrzydłowa i w kolorze, to niezależnie od Twojego wyboru, okna jeszcze nie ma, a już go nie ma :-). To jest chore!

LPA
23-11-2013, 20:13
Oknostyl to firma z pod lubelskiej Jabłonnej
Nie wiem jakoś jak do tej pory za mną najbardziej przemawiają te na profilu Shueco między innym podoba mi się zgrzew nitkowy na nich no i maja fajny kolor w palecie standardowej nie spotykany u innych producentów ale z drugiej strony liczę się z tym że VIDOK to raczej znany i uznany producent no i raczej lipy nie robią

painless
23-11-2013, 21:26
Jeżeli to ma być konstrukcja jednoskrzydłowa i w kolorze, to niezależnie od Twojego wyboru, okna jeszcze nie ma, a już go nie ma :-). To jest chore!

A mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź;)?

T12345T
23-11-2013, 21:34
A co tu rozwijać? Jeśli okno ma być jednoskrzydłowe i w kolorze, to wymiar jest za duży dla proponowanych rozwiązań konstrukcyjnych.

painless
23-11-2013, 21:47
Dla Ciebie to oczywista sprawa, dla mnie nie, bo nie znam się na oknach. Dlatego poproszę o dalsze rozwinięcie swoich wypowiedzi. Dlaczego wymiar jest za duży do rozwiązań konstrukcyjnych?

finlandia
23-11-2013, 23:25
..Dlaczego wymiar jest za duży do rozwiązań konstrukcyjnych?
Jeśli w mieście dozwolona jest jazda z prędkością 50 na godzinę, to 60 jest złamaniem przepisów. Tak to trzeba rozumieć.

Mam na sumieniu nie jedną taką "półtorówkę" w jednym skrzydle z gwarancją producenta, ale za każdym razem robię to pod "przymusem" klienta mimo iż uważam, że okno dwuskrzydłowe będzie lepsze i dłużej pożyje.
Takie okno jest zwykle na granicy możliwości wykonania lub je przekracza (jak jest w tym przypadku - nie wiem - widać Test ma dostęp do odpowiedniej tabeli i widzę jak ją czytać)
\

fox503
23-11-2013, 23:44
Witam,

Zebrałem kilka ofert na 10 okien w tym jedne drzwi przesuwne HS, dzięki promocji zimowej uzyskałem następujące ceny:
Vetrex v90+ U=0,5 Master therm oraz HS Veka slide - 17200 zł
Hekaplast Schuco Si82, U=0,5 Sunenergy+ oraz HS Thermoslide Si82 - 18700 zł

Podana cena za okna bez montażu, współczynnik Uw praktycznie identyczny (przy większych oknach na korzyść V90+ o wartość 0,05)z
Moje pytanie czy V90+ jest lepszym wyborem nad Si82 , zestaw standardowy w obudwu zestawach jest porównywalny - wszystkie skrzydła UR z 4 zaczepami, różnicą są klamki Schuco basic a Roto Swing oraz gwarancja Vetrex 7lat, Hekaplast Schuco 5 lat.

painless
24-11-2013, 07:46
Jeśli w mieście dozwolona jest jazda z prędkością 50 na godzinę, to 60 jest złamaniem przepisów. Tak to trzeba rozumieć.

Mam na sumieniu nie jedną taką "półtorówkę" w jednym skrzydle z gwarancją producenta, ale za każdym razem robię to pod "przymusem" klienta mimo iż uważam, że okno dwuskrzydłowe będzie lepsze i dłużej pożyje.
Takie okno jest zwykle na granicy możliwości wykonania lub je przekracza (jak jest w tym przypadku - nie wiem - widać Test ma dostęp do odpowiedniej tabeli i widzę jak ją czytać)
\

Witaj, teraz rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie.

ok**t
24-11-2013, 09:04
Witam,

Zebrałem kilka ofert na 10 okien w tym jedne drzwi przesuwne HS, dzięki promocji zimowej uzyskałem następujące ceny:
Vetrex v90+ U=0,5 Master therm oraz HS Veka slide - 17200 zł
Hekaplast Schuco Si82, U=0,5 Sunenergy+ oraz HS Thermoslide Si82 - 18700 zł

Podana cena za okna bez montażu, współczynnik Uw praktycznie identyczny (przy większych oknach na korzyść V90+ o wartość 0,05)z
Moje pytanie czy V90+ jest lepszym wyborem nad Si82 , zestaw standardowy w obudwu zestawach jest porównywalny - wszystkie skrzydła UR z 4 zaczepami, różnicą są klamki Schuco basic a Roto Swing oraz gwarancja Vetrex 7lat, Hekaplast Schuco 5 lat.

Popytaj jeszcze o montaż i referencje firm montujących. Co do okien to ja osobiście wyżej cenię okna Hekaplast.
Nowy system HS-a Schucco przewyższa technicznie system oferowany przez Vetrex.

witek86
24-11-2013, 09:08
Witam,

Zebrałem kilka ofert na 10 okien w tym jedne drzwi przesuwne HS, dzięki promocji zimowej uzyskałem następujące ceny:
Vetrex v90+ U=0,5 Master therm oraz HS Veka slide - 17200 zł
Hekaplast Schuco Si82, U=0,5 Sunenergy+ oraz HS Thermoslide Si82 - 18700 zł

Podana cena za okna bez montażu, współczynnik Uw praktycznie identyczny (przy większych oknach na korzyść V90+ o wartość 0,05)z
Moje pytanie czy V90+ jest lepszym wyborem nad Si82 , zestaw standardowy w obudwu zestawach jest porównywalny - wszystkie skrzydła UR z 4 zaczepami, różnicą są klamki Schuco basic a Roto Swing oraz gwarancja Vetrex 7lat, Hekaplast Schuco 5 lat.

hekaplast również ma 7lat gwarancji .
różnica w okuciach bo vetrex ma roto a hekaplast wink-hausa

witek86
24-11-2013, 09:09
Na to Twoje pytanie odpowiedziałem wcześniej że 40% to standard a przy wszelkich promocjach typu zimowego (zamawiamy wcześniej, odbieramy później) wymagane jest zwykle 100%. Właśnie wczytałem się w temat i mam inny przykład - Jezierski do promocji zimowej w momencie zamówienia oczekuje tylko 40% zaliczki.

u mnie biorą 30% :)

ok**t
24-11-2013, 09:20
hekaplast również ma 7lat gwarancji .


Od kiedy wydłużyli gwarancję?

GraMar
24-11-2013, 10:38
Wymierz dokładnie swoje otwory w budynku i sprecyzuj swoje oczekiwania.
Zrób sobie z tego załącznik i wyślij do wyceny wg profili-ułatwi to porównywanie parametrów i wycen.
Proś o okna netto i oddzielnie montaż netto.
Może w ten sposób zorientujesz się, że okna są tanie, ale usługa cygańska.
Usługa zawsze jest 8%, jeśli mieścisz się do 300mkw.

PS. Ponadto zaznaczaj, że to ma być montaż wg warunków gwarancji PRODUCENTA!!! z transportem i jednakową między ofertami metodą montażu, czyli oferta np 1/kotwy+pianka;
2/ taśmy z obu stron+pianka na przygotowanych przez Ciebie otworach wg ich zaleceń;
3/ montaż na dyble+taśma rozprężna.
Pozdrawiam

Oknostyl to firma z pod lubelskiej Jabłonnej
Nie wiem jakoś jak do tej pory za mną najbardziej przemawiają te na profilu Shueco między innym podoba mi się zgrzew nitkowy na nich no i maja fajny kolor w palecie standardowej nie spotykany u innych producentów ale z drugiej strony liczę się z tym że VIDOK to raczej znany i uznany producent no i raczej lipy nie robią

MMichal
24-11-2013, 11:17
Witam

Z tymi gwarancjami to ostrożnie Panowie - wiecie dobrze, że 7 lat gwarancji jest tylko na wybrane produkty, na pozostałe 5 lat a na niektóre - i tutaj są jak dla mnie istotne różnice są tylko 2 lata. Dlaczego tak jest ? a dlatego, że firmy doskonale wiedzą z jakim oknem może być problem a z jakim nie :)
i dlatego najkrótsze gwarancje są na "suwanki", nie wspomnę o dodatkach jak rolety, samozamykacze i inne - może najprościej poczytać warunki gwarancji poszczególnych producentów.

Pozdrawiam

T12345T
24-11-2013, 15:08
Dlaczego wymiar jest za duży do rozwiązań konstrukcyjnych?

To może na początek Wymiarowanie i ograniczenia wielkości okien pvc (http://oknotest.pl/poradnik-okienny/wymiarowanie-i-ograniczenia-wielkosci-okien-pcv)

finlandia
24-11-2013, 15:15
Popytaj jeszcze o montaż i referencje firm montujących. Co do okien to ja osobiście wyżej cenię okna Hekaplast.
Nowy system HS-a Schucco przewyższa technicznie system oferowany przez Vetrex.

Też uważam, że w tym układzie decydująca będzie praca ekipy montażowej.
Co do okien - ja bardziej cenie V (bo H nie znam organoleptycznie):)
I jeszcze zacepy - wydaje mi się ze Winkhaus ma owszem - 4 zaczepy na skrzydło, a Roto NT stosowane przez Vetrex - dwa. Chyba że są domawianie.
Ale nie uważam tego za rzecz istotną w oknie. W ogóle straciłem uznanie dla zaczepów antywyważeniowych. Złodziejom one specjalnie nie przeszkadzają.

finlandia
24-11-2013, 15:19
...PS. Ponadto zaznaczaj, że to ma być montaż wg warunków gwarancji PRODUCENTA!!! ....Pozdrawiam
:) Gdybym dostał takie zapytanie to pewnie bym się tylko uśmiechnął, bo to znam ze trafił się wymagający Klient - czyli nie ma się czego bać :) Człowiek niepewny siebie może się przestraszy ... a dobry handlowiec nawet nie mrugnie okiem, bo on przeciez jest najlepszy i o czym tu w ogole mowimy.
Takie same zastrzezenie warto byłoby dopisać w umowie przy zamowieniu.

painless
24-11-2013, 15:20
To może na początek Wymiarowanie i ograniczenia wielkości okien pvc (http://oknotest.pl/poradnik-okienny/wymiarowanie-i-ograniczenia-wielkosci-okien-pcv)
Dzięki, przeczytałem. Dużo mi to dało.
Mam jeszcze pytanie: wg projektu domu, potrzebuję dwóch sztuk okien o wymiarach, które podałem (1500x1450). Jedno z nich miałoby być w kuchni, drugie w salonie. Wstępnie z żoną zdecydowaliśmy, że to okno w salonie nie musi być otwierane, bo będziemy mieli jeszcze duże okno tarasowe, trzyskrzydłowe. Jeśli chodzi o kuchnię, to wystarczyłoby nam okno uchylne - czy w takim przypadku, wymiar okna również jest za duży?

T12345T
24-11-2013, 16:16
Jeśli chodzi o kuchnię, to wystarczyłoby nam okno uchylne - czy w takim przypadku, wymiar okna również jest za duży?

Jeżeli zostanie okute "klasycznie", to klamka wypadnie ci na wysokości 2,2 m nad posadzką, szczelność będzie raczej iluzoryczna, a ewentualne mycie po zwolnieniu skrzydła to jakiś horror., chyba, że od zewnątrz, ale wtedy nie dojdziesz do części progowej ościeżnicy. W sumie pomysł jak pomysł, Twoja kuchnia. A może okno przesuwne? Co prawda inny to poziom kosztów, szczelność też nie jakaś tęga, ale wygodne i miejsca nie zajmuje, co w kuchni ma znaczenie, szczególnie jak pod oknem ma być miejsce do pracy.

imrahil
24-11-2013, 17:03
kurde, ja mam wycenione 5 okien RU o wymiarze jakoś 1450 x 1430 mm od MS, wszystkie w kolorze obustronnym z pakietem 3-szybowym i nikt nic na temat wytrzymałości nie wspominał. raczej będą otwierane tylko do mycia, ale i tak mnie teraz zaniepokoiliście.

forrest
24-11-2013, 17:13
Witam

Z tymi gwarancjami to ostrożnie Panowie - wiecie dobrze, że 7 lat gwarancji jest tylko na wybrane produkty, na pozostałe 5 lat a na niektóre - i tutaj są jak dla mnie istotne różnice są tylko 2 lata. Dlaczego tak jest ? a dlatego, że firmy doskonale wiedzą z jakim oknem może być problem a z jakim nie :)
i dlatego najkrótsze gwarancje są na "suwanki", nie wspomnę o dodatkach jak rolety, samozamykacze i inne - może najprościej poczytać warunki gwarancji poszczególnych producentów.

Pozdrawiam

Siedem lat, pięć lat i tak za długo. Branża okienna jest chora i dużo w niej patologi. Producenci ścigali się w długości udzielanej gwarancji świadomie zdając sobie sprawę że i tak 90% roszczeń klienta załatwia firma sprzedająca gotowy produkt. Zgodzę się że gwarancja może być kilkuletnia na wady produktu wynikające z użytych materiałów, np rozhermetyzowanie pakietów szybowych, odbarwienia czy wady okleiny profila, itp. Niestety regułą jest że klient oczekuje również w ramach gwarancji regulacje okien co jest ich naturalną specyfiką patrząc że normą są już ciężkie skrzydła z trzema szybami, ciemne kolory i duże gabaryty. Jeśli gwarancja ma być wydłużona to tylko pod warunkiem przeprowadzania obowiązkowych PŁATNYCH przeglądów okresowych, tak jak ma to miejsce w branży motoryzacyjnej. Na wybrane modele Kia jest 7 lat gwarancji, tylko pod warunkiem że co 10-15 tyś km zostawisz w serwisie 1tyś złotych na bieżącą eksploatację. A jak się coś zepsuje to na to oczywiście i tak nie ma gwarancji :)

T12345T
24-11-2013, 17:28
No to napisz do działu technicznego firmy Bruegmann we Włocławku i poproś o podanie granicznej wielkości kolorowego (okleinowanego) kształtownika skrzydła o takim, to a takim numerze i grubość stalowych kształtowników wzmacniających niezbędnych do wykonania konstrukcji.

janoush
24-11-2013, 18:18
@forrest - Nie mam problemu z płatną regulacją. Zdaję sobie sprawę, że trzeba to robić, tak jak przeglądy klimatyzacji (domowej).

@finlandia - Jaki jest zakres działania Twojej firmy ? Czy obejmuje także południe Warszawy lub Piaseczno ?

finlandia
24-11-2013, 19:12
.... Jeśli gwarancja ma być wydłużona to tylko pod warunkiem przeprowadzania obowiązkowych PŁATNYCH przeglądów okresowych, tak jak ma to miejsce w branży motoryzacyjnej. ...)
Ech, Ty jak się odezwiesz to... :)
Bardzo ważne słowa. Tego właśnie nie rozumieją Klienci. Zagryzam zęby kiedy po telefonie Klienta że "drzwi się opuściły" jadę godzinę tylko po to, by zdrapać z progu drzwi tynk, którego komuś się nie chciało posprzątać po budowie.. Należałoby za to liczyć pieniądze, bo to nie tylko nasz czas, wiedza, sprzęt, ale przede wszystkim koszty dojazdu. Jestem frajerem, bo nie mam odwagi walczyć o swoje.
Pół biedy kiedy jest to faktyczna regulacja, która wymaga jakiejś tam wiedzy lub w ogóle już temat określany mianem "regulacja" ale w praktyce my wiemy, że to wada którą spokojnie możemy zgłośić do fabryki, ale załatwiamy temat regulując okno;)
Taki okresowy przegląd który jestem w stanie zrobić raz na rok/dwa w ciągu godziny w zupełności wystarczy by zapewnić oknom właściwą opiekę.

Janoush ,
teraz rozumiesz moją niechęć jeżdżenia w nieswoje tereny. Inna moja wada- nie potrafię odmawiać;)

janoush
24-11-2013, 19:23
finlandia, właśnie nie wiem, które to są nie Twoje tereny :)
Z polecanych wykonawców to mam Aprela i Jareko. Problem w tym, że nie wiem czy p. Jarek ma dalej siły i możliwości. Ponieważ dom, który buduję to bliźniak (dużo okien i drzwi przesuwnych :) ). Sam może bym zaryzykował, bo ofertę od Jareko mam, ale nie buduj sam i muszę mieć dobre argumenty. Dlatego pytam o Twój zasięg, bo do Aprela też mam przez całą Warszawę. Chociaż teraz obwodnica...
Chyba, że masz kogoś, kogo możesz jeszcze polecić. Dobrze jest mieć kilka ofert do porównania.
Czy ze strony mistrzów montażu można w ciemno brać oferty wykonawców ?

Luq
24-11-2013, 19:31
Panowie mam konkretne pytanie , mam do wyboru cztery opcje i nie wiem którą wybrać?

1. Veka alfaline 90 pakiet trzy szybowy , szyba 0,5 , ciepła ramka z tworzywa ,okucia activPilot Concept , klamka hp luks 099 z t40 bł sec logo/2k , szprosy 18 mm = 20 tys.

2. to co w punkcie pierwszym tylko na softline 82 cena również 20 tys.

3.to samo tylko na bluevolution 92 (w ogóle nie znam profilu) cena tez kolo 20 tys.

4. oknoplast winchester premium szyba 0,6 i ciepła ramka w standardzie (tylko pewnie aluminiowa a taka podobno gorsza od tworzywowej tak przynajmniej twierdzi konkurencja), okucie rup , klamki jakie chce sekustic tak jak wyżej albo inne, szprosy = ok 23,5 tys.

Pierwsze trzy punkty to fabryka okien Dako Nowy Sącz (nie znalazłem większych opinii na temat fabryki), ostatnia pozycja wiadomo oknoplast i teraz co wybrać . Pierwsze trzy trochę cieplejsze bo na szybie 0,5 , oknoplast 0,6 ale profil 7 komorowy nie 6, aha ekipy montażowe maja własne po 10 lat ci sami ludzie podobno żadnych podwykonawców . Ceny po rabacie zimowym mam czas do wtorku, srody najdalej , pomóżcie co wybrać ?

domowy cieć
24-11-2013, 19:55
....Z polecanych wykonawców to mam Aprela i Jareko. Problem w tym, że nie wiem czy p. Jarek ma dalej siły i możliwości. ....
Ostatni raz zawracałem mu gitarę w tym tygodniu, bo miałem pytanie o te nowe szyby i jak to się to kształtuje cenowo. Gdzieś w Polsce montował MOWO więc chyba działa i siły ma. Facet walczy by wyjść z doła i dobrze. Trzymam za niego kciuki bo postanowiłem przyczynić się do jego reaktywacji hi hi hi jak w Matrixie. Szkoda tylko, że przestał się tu udzielać, gdyż wiedzę praktyczną ma zaje... o przepraszam, no ma po prostu wiedzę i dzieli się nią łatwo i bezinteresownie
Aprel to o ile się zorientowałem to Forumowy Stary, gość mający tu dobrą "prasę" więc chyba też godzien polecenia.
Finlandia także dobre opinie ma, więc wybierasz wśród najlepszych (ale kadzę każdemu hi hi hi)

A co do gwarancji na okna czy inne elementy dla których ewentualna regulacja i przegląd są warunkiem długotrwałej eksploatacji.
Także uważam, że gwarancja powinna być uzależniona od przeglądów jak w samochodzie czy klimatyzacji. Mało tego, Powinna być odpłatna i tyle

janoush
24-11-2013, 20:31
... Gdzieś w Polsce montował MOWO więc chyba działa i siły ma. Facet walczy by wyjść z doła i dobrze.

To super. Czyli jest dalej w grze :)


Aprel to o ile się zorientowałem to Forumowy Stary, gość mający tu dobrą "prasę" więc chyba też godzien polecenia.

To wiem. Dlatego wspomniałem o Aprelu.


Finlandia także dobre opinie ma, więc wybierasz wśród najlepszych

To też wiem :) Tylko zapytałem o zakres działania.

Jak widać nie próbuję eksperymentować, a od razu strzelić w dziesiątkę z oknami.
Tak wybrałem dekarza, tak będę wybierał człowieka od elewacji i hydroizolacji.
Itd, itd...

Tomaszs131
24-11-2013, 21:22
[QUOTE=domowy cieć;6237059]....Gdzieś w Polsce montował MOWO więc chyba działa i siły ma. Facet walczy by wyjść z doła i dobrze. Trzymam za niego kciuki...
MOWO Pan Jarek montowal u mnie, ma sie calkiem dobrze i sporo montazy przed koncem roku. Jutro bedzie u mnie osadzal reszte okien na poddaszu.
Pozdrawiam.

ClNEK
24-11-2013, 21:49
Panowie mam konkretne pytanie , mam do wyboru cztery opcje i nie wiem którą wybrać?

1. Veka alfaline 90 pakiet trzy szybowy , szyba 0,5 , ciepła ramka z tworzywa ,okucia activPilot Concept , klamka hp luks 099 z t40 bł sec logo/2k , szprosy 18 mm = 20 tys.
2. to co w punkcie pierwszym tylko na softline 82 cena również 20 tys.
3.to samo tylko na bluevolution 92 (w ogóle nie znam profilu) cena tez kolo 20 tys.
4. oknoplast winchester premium szyba 0,6 i ciepła ramka w standardzie (tylko pewnie aluminiowa a taka podobno gorsza od tworzywowej tak przynajmniej twierdzi konkurencja), okucie rup , klamki jakie chce sekustic tak jak wyżej albo inne, szprosy = ok 23,5 tys.



Ja bym poszukał jeszcze innej opcji. Dako to kiepska jakość a Oknoplast niby jakość ma dobrą ale jak dla mnie cena nie adekwatna do wyposażenia okien.

MMichal
24-11-2013, 22:34
Witam


Siedem lat, pięć lat i tak za długo. Branża okienna jest chora i dużo w niej patologi. Producenci ścigali się w długości udzielanej gwarancji świadomie zdając sobie sprawę że i tak 90% roszczeń klienta załatwia firma sprzedająca gotowy produkt. Zgodzę się że gwarancja może być kilkuletnia na wady produktu wynikające z użytych materiałów, np rozhermetyzowanie pakietów szybowych, odbarwienia czy wady okleiny profila, itp. Niestety regułą jest że klient oczekuje również w ramach gwarancji regulacje okien co jest ich naturalną specyfiką patrząc że normą są już ciężkie skrzydła z trzema szybami, ciemne kolory i duże gabaryty. Jeśli gwarancja ma być wydłużona to tylko pod warunkiem przeprowadzania obowiązkowych PŁATNYCH przeglądów okresowych, tak jak ma to miejsce w branży motoryzacyjnej. Na wybrane modele Kia jest 7 lat gwarancji, tylko pod warunkiem że co 10-15 tyś km zostawisz w serwisie 1tyś złotych na bieżącą eksploatację. A jak się coś zepsuje to na to oczywiście i tak nie ma gwarancji :)

hmmm ciekawe bardzo ciekawe, jednak ja się z tym nie mogę zgodzić, co to znaczy, że klient OCZEKUJE ? chyba każdy potrafi czytać prawda ? ja kupując koreańskie auto konkretnie dopytałem CO i JAK jest ujęte w 5-cio letniej gwarancji i teraz z tego korzystam oczywiście zostawiając w serwisie jakieś 700 zł co 30.000 tm :)
i znam firmy okienne, które mają podobny "serwis" i jakoś klienci się nie skarżą - ale są informowani o wszystkim przed zakupami - więc według mnie można - wszak na okna wydaje się czasami podobne pieniądze jak na auto :)

Pozdrawiam

forrest
24-11-2013, 23:02
Ech, Ty jak się odezwiesz to... :)
Bardzo ważne słowa. Tego właśnie nie rozumieją Klienci. Zagryzam zęby kiedy po telefonie Klienta że "drzwi się opuściły" jadę godzinę tylko po to, by zdrapać z progu drzwi tynk, którego komuś się nie chciało posprzątać po budowie.. Należałoby za to liczyć pieniądze, bo to nie tylko nasz czas, wiedza, sprzęt, ale przede wszystkim koszty dojazdu. Jestem frajerem, bo nie mam odwagi walczyć o swoje.
Pół biedy kiedy jest to faktyczna regulacja, która wymaga jakiejś tam wiedzy lub w ogóle już temat określany mianem "regulacja" ale w praktyce my wiemy, że to wada którą spokojnie możemy zgłośić do fabryki, ale załatwiamy temat regulując okno;)
Taki okresowy przegląd który jestem w stanie zrobić raz na rok/dwa w ciągu godziny w zupełności wystarczy by zapewnić oknom właściwą opiekę.

Janoush ,
teraz rozumiesz moją niechęć jeżdżenia w nieswoje tereny. Inna moja wada- nie potrafię odmawiać;)

Idzie zima, czasu więcej to i się troszkę po udzielam. Czytam forum od kilku lat, czasami coś napiszę. Miałem ponad 100 postów ale o dziwo zniknęły, może i dobrze bo nie byłem łaskawy dla Jareko za jego wychwalanie swojego poprzedniego dostawcy okien. Generalnie nie lubię jak ktoś wykorzystuje forum do reklamowania siebie bądź swojego dostawcy więc może się zdarzyć że nie będę łaskawy również dla kogoś innego. Podziwiam niektórych doradców za wytrwałość i cierpliwość przez te wszystkie lata. Mam już ponad 10 lat wypracowanych w tej branży, więc i mądrości trochę. Ja również jestem miętki bo prawie zawsze ulegam klientowi, i wykonuję za darmo to czego nie powinienem. Na kilka tysięcy zrealizowanych inwestycji na palcach jednej ręki mogę policzyć kiedy się postawiłem bo miałem już dość niesprawiedliwości. Ostatnio zmieniam podejście i zaczynam bardziej szanować siebie i swój portfel. Odpowiednie zapisy w umowie, nie owijanie w bawełnę i bez czarowania podczas rozmów z klientem na pewno przyniosą efekty w przyszłości. Również producentów przestałem finansowo oszczędzać, chociaż współpracuję z prawie najlepszymi :)
Samemu świata nie zmienię, ale pierwszy krok jest ważny a zapewniam że i klient nabierze większego szacunku do firmy jak trzeba będzie zapłacić wynagrodzenie za naszą pracę.

plusfoto
25-11-2013, 09:04
Ostatnio zmieniam podejście i zaczynam bardziej szanować siebie i swój portfel. Odpowiednie zapisy w umowie, nie owijanie w bawełnę i bez czarowania podczas rozmów z klientem na pewno przyniosą efekty w przyszłości. Również producentów przestałem finansowo oszczędzać, chociaż współpracuję z prawie najlepszymi :)
Samemu świata nie zmienię, ale pierwszy krok jest ważny a zapewniam że i klient nabierze większego szacunku do firmy jak trzeba będzie zapłacić wynagrodzenie za naszą pracę.
Ostrzegam bój będzie ciężki i momentami frustrujący. Przyjdzie często piekarz, hydraulik czy jakiś inny co obejrzał film jak się to robi i za pól ceny to zrobi. Zwalczysz jednego to na jego miejsce dwóch następnych wskoczy co będzie się im wydawało że to takie proste. W swojej branży też tego doświadczam więc wiem co mówię. U mnie teraz każdy kto sobie kupił aparat za 5K uważa że jest fotografem. Przecież taki aparat sam robi zdjęcia.
Ale powodzenia:bye:

robercikzs
25-11-2013, 10:16
Witam,

Mam dwa pytanka:

1. Będę wymieniał okna skrzynkowe na SI82. Obecne są zamontowane w połowie muru+ ocieplenie (gazobeton+pustka powietrzna+cegła=ok. 40cm + styropian 10cm).
Nowe okna też chciałbym zamontować z połowie ze względów estetycznych.
Czy montaż z zastosowaniem taśm paroizolacyjnych i paroszczelnych też jest w takim przypadku wskazany czy raczej montaż standardowy?

2. Czy ktoś z Was analizował informacje z kilku ostatnich lat nt. promocji na okna? Zastanawiam się czy zamawiać do końca roku czy czekać np. na marzec (okna montowane w maju). Skłaniam się w kierunki pierwszej opcji.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

finlandia
25-11-2013, 10:42
Musiałoby by się nie wiem co stać, by w lutym było taniej niż teraz. Ale kto wie - moze jakś totalny kryzys i sroga zima w całej Europie. Nasze firmy są mocnymi eksporterami, więc tak naprawdę polska zima ich ani specjalnie ziębi - ani grzeje.
Bo marzec to już wiosna i zwykle promocji już nie ma.

ok**t
25-11-2013, 14:26
Panowie mam konkretne pytanie , mam do wyboru cztery opcje i nie wiem którą wybrać?

1. Veka alfaline 90 pakiet trzy szybowy , szyba 0,5 , ciepła ramka z tworzywa ,okucia activPilot Concept , klamka hp luks 099 z t40 bł sec logo/2k , szprosy 18 mm = 20 tys.

2. to co w punkcie pierwszym tylko na softline 82 cena również 20 tys.

3.to samo tylko na bluevolution 92 (w ogóle nie znam profilu) cena tez kolo 20 tys.

4. oknoplast winchester premium szyba 0,6 i ciepła ramka w standardzie (tylko pewnie aluminiowa a taka podobno gorsza od tworzywowej tak przynajmniej twierdzi konkurencja), okucie rup , klamki jakie chce sekustic tak jak wyżej albo inne, szprosy = ok 23,5 tys.

Pierwsze trzy punkty to fabryka okien Dako Nowy Sącz (nie znalazłem większych opinii na temat fabryki), ostatnia pozycja wiadomo oknoplast i teraz co wybrać . Pierwsze trzy trochę cieplejsze bo na szybie 0,5 , oknoplast 0,6 ale profil 7 komorowy nie 6, aha ekipy montażowe maja własne po 10 lat ci sami ludzie podobno żadnych podwykonawców . Ceny po rabacie zimowym mam czas do wtorku, srody najdalej , pomóżcie co wybrać ?

Jak korzystasz z promocji zimowej to się nie spiesz. Może ceny jeszcze spadną:) Jeszcze bym policzył okna z firm MS, Hekaplast, Jezierski, Avante, Vetrex jeżeli działają w twoim rejonie :)

finlandia
25-11-2013, 16:20
Jak korzystasz z promocji zimowej to się nie spiesz. Może ceny jeszcze spadną:)
Tu się różnimy w ocenie sytuacji. Z resztą się zgadzam.

ok**t
25-11-2013, 16:38
Myślisz, że w styczniu nie będzie taniej? Teraz sprzedaż napędza także możliwość odliczenia VAT-u dla tych, którzy nie kupują z montażem. Jest to może nie duża grupa, ale zawsze:)

ok**t
25-11-2013, 17:25
No to napisz do działu technicznego firmy Bruegmann we Włocławku i poproś o podanie granicznej wielkości kolorowego (okleinowanego) kształtownika skrzydła o takim, to a takim numerze i grubość stalowych kształtowników wzmacniających niezbędnych do wykonania konstrukcji.
Myślę, że MS wie co można zrobić i robi to zgodnie z technologią Bruegmanna.

T12345T
25-11-2013, 18:38
Myślę, że MS wie co można zrobić i robi to zgodnie z technologią Bruegmanna.

A ja słysząc o takich wymiarach kolorowej jednoskrzydłówki z najzwyklejszego AD i nie znając zakładanej grubości stali, jednak bym zapytał. Firma, to firma, a system to system. Wiele razy słyszałem firmy, które coś tam broiły poza systemem bo to przecież ich gwarancja. Może i racja. Gwarancja firmy, ale kłopot użytkownika. Ja jednak wolę z gwarancją, ale bez kłopotów:-).

Luq
25-11-2013, 18:39
Cytat Napisał Luq
Panowie mam konkretne pytanie , mam do wyboru cztery opcje i nie wiem którą wybrać?

1. Veka alfaline 90 pakiet trzy szybowy , szyba 0,5 , ciepła ramka z tworzywa ,okucia activPilot Concept , klamka hp luks 099 z t40 bł sec logo/2k , szprosy 18 mm = 20 tys.

2. to co w punkcie pierwszym tylko na softline 82 cena również 20 tys.

3.to samo tylko na bluevolution 92 (w ogóle nie znam profilu) cena tez kolo 20 tys.

4. oknoplast winchester premium szyba 0,6 i ciepła ramka w standardzie (tylko pewnie aluminiowa a taka podobno gorsza od tworzywowej tak przynajmniej twierdzi konkurencja), okucie rup , klamki jakie chce sekustic tak jak wyżej albo inne, szprosy = ok 23,5 tys.

Pierwsze trzy punkty to fabryka okien Dako Nowy Sącz (nie znalazłem większych opinii na temat fabryki), ostatnia pozycja wiadomo oknoplast i teraz co wybrać . Pierwsze trzy trochę cieplejsze bo na szybie 0,5 , oknoplast 0,6 ale profil 7 komorowy nie 6, aha ekipy montażowe maja własne po 10 lat ci sami ludzie podobno żadnych podwykonawców . Ceny po rabacie zimowym mam czas do wtorku, srody najdalej , pomóżcie co wybrać ?

Panowie został tylko oknoplast 23,5 tys ale chyba troche za duzo chca oraz ten alfaline 90 albo softline 82 w cenie 19500 utargowałem jeszcze 500 zł , co wybrać jutro do 12 muszę dać odpowiedź potem wyjeżdżam a jak wrócę może nie być już promocji zimowej 10 % tylko 8 % (tak twierdzi gość z oknoplastu w grudniu może być już 8 %). W sumie to jestem zdecydowany na te okna dako tylko nie wiem na jakim profilu , bo mam w tej samej cenie , alfaline niby stary sprawdzony ale ten softline nowsza konstrukcja jedna komora więcej i sam nie wiem co wybrać , poradźcie proszę.

ok**t
25-11-2013, 19:20
Panowie został tylko oknoplast 23,5 tys ale chyba troche za duzo chca oraz ten alfaline 90 albo softline 82 w cenie 19500 utargowałem jeszcze 500 zł , co wybrać jutro do 12 muszę dać odpowiedź potem wyjeżdżam a jak wrócę może nie być już promocji zimowej 10 % tylko 8 % (tak twierdzi gość z oknoplastu w grudniu może być już 8 %). W sumie to jestem zdecydowany na te okna dako tylko nie wiem na jakim profilu , bo mam w tej samej cenie , alfaline niby stary sprawdzony ale ten softline nowsza konstrukcja jedna komora więcej i sam nie wiem co wybrać , poradźcie proszę.
Nie patrz tylko na ilość komór. Zarówno softline 82 z Dako jak i Winergetic z Oknoplastu mają szerokość ram 82mm i 7 komór :rolleyes:
Alphaline ma 90mm !!! i sześć komór. Za Alphaline przemawia poza tym uszczelka środkowa umieszczona na skrzydle.

ClNEK
25-11-2013, 19:22
Panowie został tylko oknoplast 23,5 tys ale chyba troche za duzo chca oraz ten alfaline 90 albo softline 82 w cenie 19500 utargowałem jeszcze 500 zł , co wybrać jutro do 12 muszę dać odpowiedź potem wyjeżdżam a jak wrócę może nie być już promocji zimowej 10 % tylko 8 % (tak twierdzi gość z oknoplastu w grudniu może być już 8 %). W sumie to jestem zdecydowany na te okna dako tylko nie wiem na jakim profilu , bo mam w tej samej cenie , alfaline niby stary sprawdzony ale ten softline nowsza konstrukcja jedna komora więcej i sam nie wiem co wybrać , poradźcie proszę.

Skoro już chcesz Dako to wybierz Alphaline.
Tu masz sporo na ten temat
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-z-veki-czy-z-veki

ok**t
25-11-2013, 19:25
Masz rację, ale MS to solidna firma, z tego co się orientuję to przy tych wymiarach wklejają szybę, więc konstrukcja jest stabilna.

ok**t
25-11-2013, 19:26
Skoro już chcesz Dako to wybierz Alphaline.
Tu masz sporo na ten temat
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-z-veki-czy-z-veki
Popieram:)

T12345T
25-11-2013, 21:45
Masz rację, ale MS to solidna firma, z tego co się orientuję to przy tych wymiarach wklejają szybę, więc konstrukcja jest stabilna.

Nie mam podstaw by kwestionować solidność firmy, ale... sam musisz przyznać, że o ile wklejanie szyby do skrzydła AD nie jest nie możliwe, to raczej jest poza "starym" systemem. Jako legalista:-) i techniczna maruda wolałbym usłyszeć zdanie działu technicznego Bruegmanna, że wiedzą o wklejaniu, zalecili taki to a taki rodzaj kleju i że w ich ocenie po badaniach wklejanie umożliwia zmianę dopuszczalnej szerokości wszystkich odmian skrzydeł AD o ...%. Byłoby jakoś tak porządniej, bez zgadywania. A tu na stronie MS i B na ten temat.... cichosza jakaś. Dlaczego?

GraMar
25-11-2013, 22:22
Wiesz, jak patrzę na moje okna wykonane z profilu Alphaline90 z klinem docieplającym trzyszybowe i dwuszybowe /w garażu, kotłowni, poddaszu/ -to teraz widzę, że Alphaline dwuszybowy z klinem docieplającym nie byłby wcale najgłupszym rozwiązaniem.



Panowie został tylko oknoplast 23,5 tys ale chyba troche za duzo chca oraz ten alfaline 90 albo softline 82 w cenie 19500 utargowałem jeszcze 500 zł , co wybrać jutro do 12 muszę dać odpowiedź potem wyjeżdżam a jak wrócę może nie być już promocji zimowej 10 % tylko 8 % (tak twierdzi gość z oknoplastu w grudniu może być już 8 %). W sumie to jestem zdecydowany na te okna dako tylko nie wiem na jakim profilu , bo mam w tej samej cenie , alfaline niby stary sprawdzony ale ten softline nowsza konstrukcja jedna komora więcej i sam nie wiem co wybrać , poradźcie proszę.

finlandia
26-11-2013, 09:46
Wiesz, jak patrzę na moje okna wykonane z profilu Alphaline90 z klinem docieplającym trzyszybowe i dwuszybowe /w garażu, kotłowni, poddaszu/ -to teraz widzę, że Alphaline dwuszybowy z klinem docieplającym nie byłby wcale najgłupszym rozwiązaniem.
???
Tłumaczę sobie, że ta ocena podyktowana jest kwetiami wyglądu.. ?

domowy cieć
26-11-2013, 10:32
prośbę mam, bo nie mogę tego znaleźć a tu widziałem
Poszukuję link do filmu ukazującego elektryczne sterowanie drzwiami przesuwanymi - czy ktoś pomoże ?

robercikzs
26-11-2013, 13:40
Witam ponownie,

Mam kolejny problem, a mianowicie okazało się, że musze obniżyć wysokość okna od góry o 3cm. Jak to najlepiej zrobić, aby okna dobrze zamontować górą? W jaki sposób obniżyć nadproże?
Podobną sytuacje mam przy drzwiach zewnętrznych, ale tutaj w grę wchodzi 7 cm.

Edit:

Wyszukałem płyty do ocieplania od wewnątrz oraz do glifów przy oknach o nazwie Mulipor.
Może coś takiego można by zastosować? Okna wtedy musiałyby być zamontowane kotwami gorą przez tą warstwę 3cm, a drzwi 7cm.

misiupl
26-11-2013, 14:52
Witam ponownie,

Mam kolejny problem, a mianowicie okazało się, że musze obniżyć wysokość okna od góry o 3cm. Jak to najlepiej zrobić, aby okna dobrze zamontować górą? W jaki sposób obniżyć nadproże?
Podobną sytuacje mam przy drzwiach zewnętrznych, ale tutaj w grę wchodzi 7 cm.

U mnie też musiałem obniżyć nadproże. Wykorzystaliśmy do tego XPS'a, ale teraz mam mieszane uczucia :)
Poczekam do wiosny z tym, a później się zobaczy czy nie zmienić tego mocowania.
226966

Charlie
26-11-2013, 20:06
Wiesz, jak patrzę na moje okna wykonane z profilu Alphaline90 z klinem docieplającym trzyszybowe i dwuszybowe /w garażu, kotłowni, poddaszu/ -to teraz widzę, że Alphaline dwuszybowy z klinem docieplającym nie byłby wcale najgłupszym rozwiązaniem.

Przede wszystkim szyba - to ona nadaje Uw okna. Im lepsza czyli cieplejsza tym przenikalność cieplna całego okna ma lepszy współczynnik.

Nie ma w systemach profili PVC współczynnika 0,7 ram nie mówiąc już o 0,5 .
Dlatego tylko odpowiedniej jakości termicznej szyba uśredni ciepłotę okna.

painless
26-11-2013, 20:41
Witam, dostałem ofertę na okna trzyszybowe firm MS (N.ergo), Adams (Bruegman) i Drutex (Iglo 5). Wyceny są bardzo podobne. Na co zwrócić uwagę przy ostatecznym wyborze? Które z tych okien Wy rekomendujecie?

MMichal
26-11-2013, 22:07
Witam


U mnie też musiałem obniżyć nadproże. Wykorzystaliśmy do tego XPS'a, ale teraz mam mieszane uczucia :)
Poczekam do wiosny z tym, a później się zobaczy czy nie zmienić tego mocowania.
226966

Zmienić - jak na moje o ile dopuszczasz taką ewentualność - zmienić !!!

Pozdrawiam

fox503
26-11-2013, 23:20
Witam,

Po zebraniu ofert na drzwi przesuwne, prosiłbym o informację który system drzwi przesuwnych jest najbardziej zaawansowany mechanicznie i ergonomiczne dla wymiaru otworu 2750x2300.

PSK Duoport Z
Duoport PAS (comfort)
Patio Automatic
Duoport SK 200
PSK Hautau

Luq
27-11-2013, 08:33
Decyzja podjęta , białe okna ze szprosami na profilu alfaline fabryka Dako, tylko zastanawiam się jakie klamki do tego coraz bardziej podobają mi się srebne albo tytanowe , takie odcień lub dwa ciemniejsze niż białe. Co wy o tym myślicie będzie to pasowało , poradźcie

ok**t
27-11-2013, 09:03
Witam,

Po zebraniu ofert na drzwi przesuwne, prosiłbym o informację który system drzwi przesuwnych jest najbardziej zaawansowany mechanicznie i ergonomiczne dla wymiaru otworu 2750x2300.

PSK Duoport Z
Duoport PAS (comfort)
Patio Automatic
Duoport SK 200
PSK Hautau
Kilka wyjaśnień:
1.PSK Duoport Z - okucie z automatem z funkcją przesunięcia i uchylenia firmy Winhaus
2.Duoport PAS (comfort) - nowe okucie Winhausa z funkcją odstawienia (nie ma tutaj uchyłu tylko odstawienie skrzydła na całym obwodzie o 6mm) oraz przesuwania
3.Patio Automatic - okucie z automatem z funkcja przesunięciai uchylenia firmy Roto
4.Duoport SK 200 to samo co w pkt 1 tylko mówi o tym, że skrzydło może ważyć 200kg
5.PSK Hautau - nie podajesz konkretnego modelu tylko producenta, do swojego patio wybierz PSK 200Z - funkcja uchylna i przesuwna z automatem

Podsumowując, tylko okucie Duoport PAS (Comfort) wyróżnia się spośród tych okuć innowacyjną funkcją odstawienia. Ja bym wybrał właśnie to okucie.
Pamiętaj, że najważniejszy jest montaż PSK, aby dobrze działały. Zwróć tutaj uwagę zwłaszcza na podparcie na całej długości szyny jezdnej.

ok**t
27-11-2013, 09:36
Witam, dostałem ofertę na okna trzyszybowe firm MS (N.ergo), Adams (Bruegman) i Drutex (Iglo 5). Wyceny są bardzo podobne. Na co zwrócić uwagę przy ostatecznym wyborze? Które z tych okien Wy rekomendujecie?

MS i Adams ten sam profil okienny, firmy o dobrej jakości. Okna masz w kolorze? Jeżeli tak to z MS-u powinieneś wycenić produkt Msline i wtedy porównać cenę do Adamsa.
D.. inna półka cenowa.

fox503
27-11-2013, 09:42
Dzięki za wyjaśnienie,
czy w kwestii działania mechanizmów między PSK Duoport Z a Patio Automatic czyli między rozwiązaniami Winhausa a Roto jest istotna różnica w działaniu ?
Duoport PAS (comfort) niestety cenowo odstaje

ok**t
27-11-2013, 09:44
Dzięki za wyjaśnienie,
czy w kwestii działania mechanizmów między PSK Duoport Z a Patio Automatic czyli między rozwiązaniami Winhausa a Roto jest istotna różnica w działaniu ?
Duoport PAS (comfort) niestety cenowo odstaje

Ja osobiście lepiej oceniam okucie Winhausa, no ale to moje zdanie:)

robercikzs
27-11-2013, 09:51
Witam



Zmienić - jak na moje o ile dopuszczasz taką ewentualność - zmienić !!!

Pozdrawiam

To w jaki sposób to dobrze wykonać?

domowy cieć
27-11-2013, 10:22
a dodaje się jakieś dodatkowe profile, poszerzenia o ile dobrze pamiętam, że tez od razu montażyści tak nie zrobili. A swoją drogą nie prościej było okno podnieść do góry by dziura była mniejsza?

misiupl
27-11-2013, 10:34
Okna do góry nie można było bo chcę mieć wszędzie równe progi i równe krawędzie z zewnątrz. Dookoła budynku są okna balkonowe na równej wysokości połączone bonią.
A co do szerokości to nie dopilnowałem cięcia - wyrównywania otworu.

robercikzs
27-11-2013, 14:08
a dodaje się jakieś dodatkowe profile, poszerzenia o ile dobrze pamiętam, że tez od razu montażyści tak nie zrobili. A swoją drogą nie prościej było okno podnieść do góry by dziura była mniejsza?

Ale ze mnie trąba. Zapomniałem o profilach poszerzających. Będę je stosował do drzwi balkonowych od dołu, a nie wpadłem na to, że od góry też można :-)

Ciekawe czy Krispol ma takie profile do drzwi aluminiowych?

bwojtek
28-11-2013, 12:26
kurde, ja mam wycenione 5 okien RU o wymiarze jakoś 1450 x 1430 mm od MS, wszystkie w kolorze obustronnym z pakietem 3-szybowym i nikt nic na temat wytrzymałości nie wspominał. raczej będą otwierane tylko do mycia, ale i tak mnie teraz zaniepokoiliście.
Nie mas się czego obawiać. Taki rozmiar jest zgodny z siatką statyczną systemodawcy (Brugmann/Salamander) przy zastosowaniu wzmocnienia VS105. Nie wiem dlaczego TEST się tak przyczepił.

MartaiPiotr
28-11-2013, 20:13
Witam chciałam się przyłączyć do dyskusji ostatnio kupiłam okna firmy Adams w okolicach Grodziska na profilach Brugmann okucia sigenia 3 szybowe. Jestem z nich bardzo zadowolona, a szczególności z firmy która mi je sprzedała i montowała.Moja znajoma kupiła aluplasta też w tej samej firmie, ale ja zdecydowałam się z mężem na Brugmanna ze względu na lepszą sztywność mamy wysokie balkony 2,38m oraz duże pojedyńcze okna akurat takie same okna w kuchni 1,5mx 1,4m i Pan który nam doradzał zasugerował Brugmana różnica w cenie była niewielka około 1400zł.(dodatkowo zmacniana stal).Okna pracują jak narazie bez zarzutów. Pozdrawiam

domowy cieć
28-11-2013, 22:00
wybaczcie ale jak czytam takie bzdury to zastanawiam się, czy autorzy naprawdę uważają nas z a debili czy co? Zarejestrowani w październiku, jeden jedyny post wychwalający dealera pod Grodziskiem i takie tam bla bla bla o oknach
Z czego jesteście zadowoleni? Że macie okna? Bo z niczego więcej, nawet nie otwieracie ich i co możecie o nich powiedzieć?
Spece od marketingu, pomyślcie, postarajcie się uwiarygodnić a tak tylko debil w taki post uwierzy

finlandia
28-11-2013, 22:15
Jacy tam spece. Zwyczajnie diler się zorientował że o nim mowa i sobie dokazuje:)

pab11o
29-11-2013, 20:05
Witam
Panowie przymierzam się do zakupu okien.
Zastanawiam się miedzy firmą Vidok a Mariot
Vidok na profilu veka alphaline z klinem docieplającym trzy szybowe
Mariot : Platinium evolution 6 komorowy trzy szybowy
Który profil lepszy??

plusfoto
30-11-2013, 12:06
Jedyne chyba co przy tej ilości parametrów można doradzić - to rzuć monetą.

pab11o
30-11-2013, 20:16
:D heheh

maciej10
01-12-2013, 09:12
Chciałbym zamowic okna w zimie zeby bylo taniej. Montaz pewnie dopiero w czerwcu 2014.Czy mozecie powiedziec cos o ponizszych wycenach.


. Okna IGLO 5 wykonane w systemie GL SYSTEM


856,99 PLN
cena netto ilość wartość netto wartość brutto
Rabat -30%
System: IGLO 5
Kolor: dwustronna okleina (2178001) złoty dąb (rdzeń brązowy)
Szyba: TMP 4 / d(Ar) / float 4 / d(Ar) / 2-TMP 4
Okucie: okucia MACO
1) OKNO 1-SK.(URL) 590x1400
Widok stolarki od wewnątrz 396,75 PLN 2 szt. 793,50 PLN
1 227,87 PLN
cena netto ilość wartość netto wartość brutto
Rabat -30%
System: IGLO 5
Kolor: dwustronna okleina (2178001) złoty dąb (rdzeń brązowy)
Szyba: TMP 4 / d(Ar) / float 4 / d(Ar) / 2-TMP 4
Okucie: okucia MACO
2) OKNO 2-SK.(SŁ.STAŁY) (R+UR) 2280x1400
Widok stolarki od wewnątrz 1 136,92 PLN 1 szt. 1 136,92 PLN
428,49 PLN
cena netto ilość wartość netto wartość brutto
Rabat -30%
System: IGLO 5
Kolor: dwustronna okleina (2178001) złoty dąb (rdzeń brązowy)
Szyba: TMP 4 / d(Ar) / float 4 / d(Ar) / 2-TMP 4
Okucie: okucia MACO
3) OKNO 1-SK.(URP) 590x1400
Widok stolarki od wewnątrz 396,75 PLN 1 szt. 396,75 PLN
do przeniesienia:
1 826,80 PLN
cena netto ilość wartość netto wartość brutto
Rabat -30%
System: IGLO 5
Kolor: dwustronna okleina (2178001) złoty dąb (rdzeń brązowy)
Szyba: TMP 4 / d(Ar) / float 4 / d(Ar) / 2-TMP 4
Okucie: okucia MACO
4) OKNO 2-SK.(SŁ.STAŁY) (R+UR) 1430x1400
Widok stolarki od wewnątrz 845,74 PLN 2 szt. 1 691,48 PLN
1 664,66 PLN
cena netto ilość wartość netto wartość brutto
Rabat -30%
System: IGLO 5
Kolor: dwustronna okleina (2178001) złoty dąb (rdzeń brązowy)
Szyba: TMP 4 / d(Ar) / float 4 / d(Ar) / 2-TMP 4
Okucie: okucia MACO
5) DRZWI BALK. 2-SK.(SŁ.R.)(R+UR) 1790x2380
Widok stolarki od wewnątrz 1 541,35 PLN 1 szt. 1 541,35 PLN
2 513,41 PLN
cena netto ilość wartość netto wartość brutto
Rabat -30%
System: IGLO 5
Kolor: dwustronna okleina (2178001) złoty dąb (rdzeń brązowy)
Szyba: TMP 4 / d(Ar) / float 4 / d(Ar) / 2-TMP 4
Okucie: okucia MACO
6) OKNO 1-SK.(URP) 1190x1400
Widok stolarki od wewnątrz 581,81 PLN 4 szt. 2 327,23 PLN
428,49 PLN
cena netto ilość wartość netto wartość brutto
Rabat -30%
System: IGLO 5
Kolor: dwustronna okleina (2178001) złoty dąb (rdzeń brązowy)
Szyba: TMP 4 / d(Ar) / float 4 / d(Ar) / 2-TMP 4
Okucie: okucia MACO
7) OKNO 1-SK.(URP) 590x1400
Widok stolarki od wewnątrz 396,75 PLN 1 szt. 396,75 PLN
9 382,90 PLN
cena netto ilość wartość netto wartość brutto
Rabat -30%
System: IGLO 5
Kolor: dwustronna okleina (2178001) złoty dąb (rdzeń brązowy)
Szyba: TMP 4 / d(Ar) / float 4 / d(Ar) / 2-TMP 4
Okucie: okucia MACO
suwanka UP z progiem (do 1-skrzydła)
8) DRZWI TARASOWE (F+UP) 4500x2380
Widok stolarki od wewnątrz 8 687,87 PLN 1 szt. 8 687,87 PLN
Okna / Drzwi ilość wartość netto wartość brutto
13 szt. 16 971,85 PLN 18 329,61 PLN
Razem 18 055,73 PLN 1 444,47 PLN 19 500,20 PLN




Druga wycena:





PROFIL: VEKA ALPHALIE 6-komorowy ze skrzydłem niezlicowanym
listwą przyszybową prostą oraz wkładką termiczną (okna)
VEKA SLIDE - dotyczy balkonu przesuwnego
KOLOR: ZŁOTY DĄB obustronnie
SZYBY: Pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikalności szyby k=0,5
lub k=0,6 wg pozycji i ciepłą ramką w kolorze jasny brąz
OKUCIE: WINKHAUS ACTIV PILOT
USZCZELKA: Czarna / komorowa (trzy uszczelki)
KLAMKI: HOPPE SECUSTIC w kolorze STARE ZŁOTO
OSŁONKI NA ZAWIASY: w kolorze STARE ZŁOTO
Okna wyposażone są standardowo w listwę podparapetową

1 Okno 1 13713,
00
13713,00 8 % 14810,04 brutto HS 450cm/ 230cm

910,00 8 % 982,80
1.Typ: SLIDE sch. C, kolor: 278.0 dws. orzech
Słupki pionowe: 2 x 105.334*
Przymyki: 1 x 105.331.2
1.Skrzydło bez okuć
Szklenie: 4T/16Ar/4/14Ar/4T; j.brąz; 71/51; Ug=0,6 (EN 673)
2.Typ okuć: HS 300 VEKASLIDE schemat C skrzydło bierne,
kolor okuć: Osłonki zaw. stare złoto F4
Szklenie: 4T/16Ar/4/14Ar/4T; j.brąz; 71/51; Ug=0,6 (EN 673)
3.Typ okuć: HS 300 VEKASLIDE schemat C, kolor okuć: Osłonki
zaw. stare złoto F4
Szklenie: 4T/16Ar/4/14Ar/4T; j.brąz; 71/51; Ug=0,6 (EN 673)
4.Skrzydło bez okuć
Szklenie: 4T/16Ar/4/14Ar/4T; j.brąz; 71/51; Ug=0,6 (EN 673)
Profile łączące 1 typu 114.202 VEKASLIDE
1.1.1 1.2.1 1.4.1
S
HS C
1.3.1
S
HS C
2345
4500
45 2300
1153 1097 1097 1153
Szczegóły pozycji:
Szer. x Wys. [mm]: 4500 x 2345
VEKA SLIDE
43 %
2 Okno 3 1830,00 5490,00 8 % 5929,20 417,00 8 % 450,36
1.Typ: ALP 84/80 Neo+, kolor: 209.0 dws. złoty dąb
Przymyki: 1 x 102.245 z wrębem
1.Typ okuć: R Activ SB 1 ( ZV) ( z wrebem ), kolor okuć: Osłonki
zaw. stare złoto F4
Dobory spec.: Activ zaczep SBS.K
Szklenie: 4T/18Ar/4/18Ar/4T; j.brąz; 71/51; Ug=0,5 (EN 673)
2.Typ okuć: RU Activ SC+ MIKRO, kolor okuć: Osłonki zaw. stare
złoto F4
Dobory spec.: Activ FSA13_blokada obrotu kl.;Activ zaczep
SBS.K
Szklenie: 4T/18Ar/4/18Ar/4T; j.brąz; 71/51; Ug=0,5 (EN 673)
1.1.1
SBw z+A
1.2.1
SCt+A
2300
1800
900 900
Szczegóły pozycji:
Szer. x Wys. [mm]: 1800 x 2300
43 %
3 Okno 6 714,00 4284,00 8 % 4626,72 486,00 8 % 524,88
1.Typ: ALP 84/80 Neo+, kolor: 209.0 dws. złoty dąb
1.Typ okuć: RU Activ + MSL.OS+MIKRO, kolor okuć: Osłonki
zaw. stare złoto F4
Dobory spec.: Activ FSA13_blokada obrotu kl.;Activ zaczep
SBS.K
Szklenie: 4T/18Ar/4/18Ar/4T; j.brąz; 71/51; Ug=0,5 (EN 673)
1.1.1
RU+A
1200
1200
Szczegóły pozycji:
Szer. x Wys. [mm]: 1200 x 1200
43 %
Poz. Nazwa Sztuk jedn. Wartość
Cena
VAT Brutto
Montaż
VAT Brutto
Montaż
netto
Rabat
strona 2 z 4
Data wydrukowania: 2013-03-21 12:16:19
Dokument utworzony programem WH Okna
4 Okno 3 516,00 1548,00 8 % 1671,84 183,00 8 % 197,64
1.Typ: ALP 84/80 Neo+, kolor: 209.0 dws. złoty dąb
1.Typ okuć: RU Activ + MSL.OS+MIKRO, kolor okuć: Osłonki
zaw. stare złoto F4
Dobory spec.: Activ FSA13_blokada obrotu kl.;Activ zaczep
SBS.K
Szklenie: 4T/18Ar/4/18Ar/4T; j.brąz; 71/51; Ug=0,5 (EN 673)
1.1.1
RU+A
1200
600
Szczegóły pozycji:
Szer. x Wys. [mm]: 600 x 1200
43 %
5 Okno 1 1165,00 1165,00 8 % 1258,20 109,00 8 % 117,72
1.Typ: ALP 84/80 Neo+, kolor: 209.0 dws. złoty dąb
Słupki pionowe: 1 x 102.242 słupek 119/90
1.Typ okuć: R Activ GAM ZV, kolor okuć: Osłonki zaw. stare złoto
F4
Dobory spec.: Activ zaczep SBS.K
Szklenie: 4T/18Ar/4/18Ar/4T; j.brąz; 71/51; Ug=0,5 (EN 673)
2.Typ okuć: RU Activ + MSL.OS+MIKRO, kolor okuć: Osłonki
zaw. stare złoto F4
Dobory spec.: Activ FSA13_blokada obrotu kl.;Activ zaczep
SBS.K
Szklenie: 4T/18Ar/4/18Ar/4T; j.brąz; 71/51; Ug=0,5 (EN 673)
1.2.1
RU+A
1.1.1
R 1z+A
900
2300
1150 1150
Szczegóły pozycji:
Szer. x Wys. [mm]: 2300 x 900
43 %
W cenie montażu uwzględnione zostały wszystkie materiały potrzebne
do wstawienia okien takie jak: kotwy,dyble, pianka - montaż tradycyjny.
Podatek VAT przy kompleksowej usłudze w budownictwie mieszkaniowym
na robociznę wraz z materiałem wykonawcy wynosi 8%, dlatego całkowity
koszt usługi montażowej okien PCV wyniesie:
28 305,00 zł + VAT 8% = 30 569,40 zł BRUTTO
WARUNKI GWARANCJI:
Pięć lat na trwałość profili oraz trwałość okleiny
Pięć lat na szyby (nie dotyczy uszkodzeń mechanicznych)
Pięć lat na okucia (nie dotyczy konserwacji)

finlandia
02-12-2013, 00:02
Nie zadałeś sobie minimum trudu by jakoś streścić tą ofertę (no w sumie zawsze mogłeś wkleić tu treść ich strony internetowej) - idąc po najmniejszej linii oporu zamieściłeś niestrawne dla większości śmieci.. Nie dziw się, że nikt nie kwapi się z odpowiedzią. Ale bez złośliwości - nie ma w tych tekstach żadnych istotnych informacji na podstawie których można by jasno i obiektywnie się wypowiedzieć. Oczywiście pomijając widoczne po wczytaniu się 50% różnicy w cenie.

Edit: Właśnie siedzę nad jakąś wyceną i porównuję kalkulacje - między mną a kimś wyszła podobna różnica. Szybkie sprawdzenie wyjaśniło, że niższa wycena po pierwsze nie zawiera montażu w takim zakresie jakim chciał klient i ma inny typ przesuwnki. W ub tygodniu w drugą stronę ja się pomyliłem na sztukach.
A u Ciebie Macieju nie ma wystarczająco czytelnych informacji by dokonać porównania.

ok**t
02-12-2013, 18:21
Maciej 10
Finlandia ma rację, jedyne co mi się rzuca w oczy to nie można porównywać Iglo 5 do Alphaline bo to zupełnie inny segment produktowy.

fox503
02-12-2013, 22:19
Mając do wyboru w porównywalnej cenie Vetrex Alphaline 90 plus oraz Norskstil S 8000 IQ Plus która opcja jest lepsza pod kątem jakościowym ?

_FIX_
03-12-2013, 09:01
Chciałbym zamowic okna w zimie zeby bylo taniej. Montaz pewnie dopiero w czerwcu 2014.Czy mozecie powiedziec cos o ponizszych wycenach.

. Okna IGLO 5 wykonane w systemie GL SYSTEM
.........
5) DRZWI BALK. 2-SK.(SŁ.R.)(R+UR) 1790x2380
...................
8) DRZWI TARASOWE (F+UP) 4500x2380


Druga wycena:
PROFIL: VEKA ALPHALIE 6-komorowy ze skrzydłem niezlicowanym

HS 450cm/ 230cm


A ja poproszę o rysunki poglądowe tych konstrukcji. W firmie z oknami D. spytaj o gwarancję np. na okno 1790x2380 i na ten przesuw.
W firmie od profili A. kto jest producentem tych okien. Zwróć uwagę na wymiar HS a dokładniej wysokość 2300mm. Jest to max wymiar dla obustronnego koloru.

Cena: jak widać jest kilka tys różnicy tylko porównując przesuwy, bo są to zupełnie odmienne rozwiązania. Jak chcesz sprawiedliwie oceniać to wyceń ponownie w systemie Veka Perfectline, przesuw PSK

ok**t
03-12-2013, 10:05
Mając do wyboru w porównywalnej cenie Vetrex Alphaline 90 plus oraz Norskstil S 8000 IQ Plus która opcja jest lepsza pod kątem jakościowym ?

Zarówno Vetrex jak i Oknoplus to firmy z segmentu premium. Oba rozwiązania ok, popytaj o montaż i referencje i wtedy zdecyduj.

maciej10
03-12-2013, 10:27
Przyznaje, nie chciało mi sie "filtrować" tych ofer chodź i tak dużo z nich wyrzuciłem :) Zdecyduje się na profil allphaline -6 komór ze szkrzydłem niezlicowanym,listwa przyszybowa prosta,wkładka termincza,pakiet 3 szybowy -Uw szyby 0,5; ktos wie ile wynosi Uw calego okna (danego wymiaru)? okucia winkhaus activ pilot;klamki hoppe secutic

Ktoś może coś powiedzieć o firmie marka z bydgoszczy? Dają 5 lat na trwałość profili oraz trwałość okleiny,5 lat na szyby,5 lat na okucia. Montaż okien tradycyjny (za ciepły montaż w warstwie ocieplenia -bo tylko taki wg mnie jest sensowny doplacilbym 7000zl)

finlandia
03-12-2013, 11:59
ktos wie ile wynosi Uw calego okna (danego wymiaru)?
Ktoś wiedzieć powinien. Jeśli nie sprzedawca to producent (powinien mieć odpowiednie narzędzia by to policzyć - np. program lub odpowiednią wiedzę + kalkulator). Jeśli firma o której mówisz nie wystawia do zrealizowanych okien Deklaracji Wartości Użytkowych (zapytaj ich o to przed zakupem), to powiedz mi, na jakiej podstawie zechcesz reklamować okno z podowu np. przewiewów lub przecieków wody?
Powiesz że wieje? Pójdźmy dalej: firma może zadaklarować klasę wodoszczelności 5A (niska) - czyli de facto te okno może przeciekać przy większych opadach i nie będziesz miał podstaw do reklamacji!
Trudno to zrozumieć? To na przykładzie aut: w katalogu terenówki mamy napisane średnie spalanie 10l/100km. Dużo, ale mamy przecież własną stację benzynową. Z tym, że auto jak nic pali nam więcej, np. 15l/100km. Oczywiscie serwis powie, że mamy ciężką nogę, ale czy nie będziemy czuli się okłamani i nie zechcemy tego reklamować?
W okach jest gorzej - brak minimym wiedzy sprawia, że oczekujemy, iż każde okno będzie bardzo szczelne, nie przeciekające, bez rosy na szybach. A wcale tak nie musi być i zupełnie nieświadomie możemy się sami zdecydować na taki wybór.
Dlatego tak cenię sobie ciężką ścieżkę powolnej edukacji jaką przyjął m.in.: oknotest (http://www.oknotest.pl). Jest trudno, ale po latach też sam z tego w końcu coś zaczynam rozumieć..

fox503
03-12-2013, 12:47
Zarówno Vetrex jak i Oknoplus to firmy z segmentu premium. Oba rozwiązania ok, popytaj o montaż i referencje i wtedy zdecyduj.

Bardziej mi chodzi o rozwiązania konstrukcyjne i termikę profilu , V90+ posiada dodatkowy klin ze styropianu a 8000 IQ Plus suchą komorę szklenia. 8000 IQ ciepłą ramkę Chromatech Ultra a V90+ Master Therm, pozatym 8000 IQ Plus wydaje się masywniejszy i solidniejszy od V90+ mimo, że 8 cm węższy a będę mieć 2 okna tarasowe wysokości 2,3 m. Na plus V90+ ukryte okucia w standardzie na minus brak możliwości rezygnacji z mikrowentylacji (projektowana wentylacja mechaniczna).

Nadal jestem w kropce.

finlandia
03-12-2013, 13:40
Uległeś czarowi marketingu. Czy te "bajery" przekładają się istotnie na konkretne właściwości okien? Śmiem wątpić.

A co Ci przeszkadza że będzie mikrowentylacja? Najwyżej z niej nie będziesz korzystał. Żaden problem, a faktyczna oszczędność byłaby może ze 3 zł na skrzydle. Mikrowentylacja nie oznacza wycięcia uszczelek omawianego w innym temacie, a zwykłej funkcji okuć którą się używa lub nie - jest w pełni zależna od domowników.

T12345T
03-12-2013, 14:31
Bardziej mi chodzi o rozwiązania konstrukcyjne

Rozwiązania konstrukcyjne kształtowników okiennych? A to ciekawe! Chętnie się dowiem, co też Pan w tym względzie będzie brał pod uwagę jako istotne i decydujące o wyborze tego, a nie innego rozwiązania.


termikę profilu

Mam nadzieję, że bierze Pan pod uwagę wpływ kształtowników wzmacniających na wartość Uf? Chyba, że "nikt o tym jeszcze nie mówił", to co innego, tylko wtedy o jakiej termice mówimy?


8000 IQ Plus suchą komorę szklenia

A co to za wynalazek ta "sucha komora szklenia", pierwsze słyszę o czymś takim.


8000 IQ Plus wydaje się masywniejszy i solidniejszy od V90+

Wydaje się, czy jest? Pytam, bo to cokolwiek dziwne płacić za "wydaje się".


8000 IQ Plus wydaje się masywniejszy i solidniejszy od V90+, a będę mieć 2 okna tarasowe wysokości 2,3 m.

Hm... a czy Pan lub Pański kontrahent posługujecie się skorygowaną metodą obliczeń statycznych? Wtedy odwołanie do "masywności" miałoby jakiś sens techniczny.


Nadal jestem w kropce.

Fakt.

Trochę się czepiam, ale idąc tą drogą dość długo w tej kropce Pan pozostanie:-).

ok**t
03-12-2013, 14:46
Bardziej mi chodzi o rozwiązania konstrukcyjne i termikę profilu , V90+ posiada dodatkowy klin ze styropianu a 8000 IQ Plus suchą komorę szklenia. 8000 IQ ciepłą ramkę Chromatech Ultra a V90+ Master Therm, pozatym 8000 IQ Plus wydaje się masywniejszy i solidniejszy od V90+ mimo, że 8 cm węższy a będę mieć 2 okna tarasowe wysokości 2,3 m. Na plus V90+ ukryte okucia w standardzie na minus brak możliwości rezygnacji z mikrowentylacji (projektowana wentylacja mechaniczna).

Nadal jestem w kropce.

Ja osobiście wybrałbym V90+ ponieważ uszczelka środkowa na skrzydle, szerokość 90mm, okucia ukryte, sprawdzone rozwiązanie.
Oknoplus od niedawna produkuje na Gealanie, zawsze promowali Brugmanna, nie wiem jak te okna się sprawdzą.

Jeszcze raz powtarzam- NAJWAŻNIEJSZY JEST PRAWIDŁOWY MONTAŻ, powinieneś te okna zamontować stosując montaż warstwowy (zwany potocznie ciepłym).

fox503
03-12-2013, 14:48
Przypuszczam, że może uległem jednak 5 cm styropianu wewnątrz komory musi robić różnicę.
Rozumiem, że jeśli okno zostanie zamknięte a mikrowentylacja "wyłączona" na okuciu wówczas mam gwarancję, że to okno jest szczelne ?
W kwestii montażu montażysta V90+ nalega na montaż z użyciem taśm, natomiast firma od 8000 IQ Plus twierdzi, ze standardowy jest wystarczający.

fox503
03-12-2013, 15:42
Rozwiązania konstrukcyjne kształtowników okiennych? A to ciekawe! Chętnie się dowiem, co też Pan w tym względzie będzie brał pod uwagę jako istotne i decydujące o wyborze tego, a nie innego rozwiązania.

Mam nadzieję, że bierze Pan pod uwagę wpływ kształtowników wzmacniających na wartość Uf? Chyba, że "nikt o tym jeszcze nie mówił", to co innego, tylko wtedy o jakiej termice mówimy?

A co to za wynalazek ta "sucha komora szklenia", pierwsze słyszę o czymś takim.

Wydaje się, czy jest? Pytam, bo to cokolwiek dziwne płacić za "wydaje się".

Hm... a czy Pan lub Pański kontrahent posługujecie się skorygowaną metodą obliczeń statycznych? Wtedy odwołanie do "masywności" miałoby jakiś sens techniczny.

Fakt.

Trochę się czepiam, ale idąc tą drogą dość długo w tej kropce Pan pozostanie:-).

przyznam, że opieram się na tym czego dowiedziałem się na prezentacji rozwiązania, zacytuje zgodnie z ofertą od firmy:

1. system potrójnych uszczelek, który umożliwia pracę okuć obwiedniowych w tzw. komorze suchej,
zabezpiecza przed nieszczelnością,
2. technologia suchego szklenia statycznego STV, ma wpływ na sztywność skrzydła i komfort obsługi okna
standardzie szyby wklejane na taśmiw STV
3. profil klasy A, typ "ciężki", wzmocnienie systemowe 1,5 do 2 mm, przymocowane do profilu nie rzadziej niż co 30 cm, grubość ścianek zewnętrznych
min 2,8mm

MMichal
03-12-2013, 17:08
Witam


Przypuszczam, że może uległem jednak 5 cm styropianu wewnątrz komory musi robić różnicę.
Rozumiem, że jeśli okno zostanie zamknięte a mikrowentylacja "wyłączona" na okuciu wówczas mam gwarancję, że to okno jest szczelne ?
W kwestii montażu montażysta V90+ nalega na montaż z użyciem taśm, natomiast firma od 8000 IQ Plus twierdzi, ze standardowy jest wystarczający.

i tutaj już masz odpowiedz na swoje dylematy - co to znaczy WYSTARCZY STANDARDOWY ? - pytanie co jest dla tego montażysty standardem - ale znając realia niestety nie wystarczy bo to co jest u nas standardem, nie jest montażem kompletnym.

pozdrawiam

domowy cieć
03-12-2013, 17:19
ja pierniczę, ale niektórym już mózgi wyprali
Ludzie, przestańcie się wygłupiać. Okno musi spełniać podstawowe funkcje i tyle. Czy ma Uw=0,8 czy 0,79 nie ma znaczenia a dla Was urasta to do klęski żywiołowej i rwiecie sobie włosy z głowy zupełnie bez sensu. Ktoś tu napisał, że okno to ZWYKŁY materiał budowlany a jak się Was czyta to jakby było dziełem sztuki.
Ciekawe co zrozumiał ten co tą litanię danych na cała stronę zamieścił bo dla mnie większość tych danych to ciągle czarna magia

ok**t
03-12-2013, 17:44
W kwestii montażu montażysta V90+ nalega na montaż z użyciem taśm, natomiast firma od 8000 IQ Plus twierdzi, ze standardowy jest wystarczający.
Wybierz wobec tego dealera od V90+ bo montaż warstwowy to tak naprawdę powinien być standardem :yes:

MMichal
03-12-2013, 17:47
Witam


Wybierz wobec tego dealera od V90+ bo montaż warstwowy to tak naprawdę powinien być standardem :yes:

ale nie wiadomo CO jest standardem dla drugiego gracza ? a może to jednak montaż w warstwie ocieplenia z uwzględnieniem najnowszych technologii ? i co wtedy ? :rolleyes:
trzeba jednak sprecyzować kwestię :)

Pozdrawiam

ok**t
03-12-2013, 18:17
Witam
ale nie wiadomo CO jest standardem dla drugiego gracza ? a może to jednak montaż w warstwie ocieplenia z uwzględnieniem najnowszych technologii ? i co wtedy ? :rolleyes:
trzeba jednak sprecyzować kwestię :)
Pozdrawiam
Niestety cały czas standardem jest montaż na tzw.piankę, a powinien być warstwowy. Z tego co widzę w postach powyżej dealer Vetrexu zalecił montaż z użyciem taśm, a dealer Oknoplusa powiedział że wystarczy do uszczelnienia pianka i to go powinno eliminować:yes:

domowy cieć
03-12-2013, 18:43
...że wystarczy do uszczelnienia pianka i to go powinno eliminować:yes:a do tej pory NIKT nie ukazał nam wyników badań porównawczych między prawidłowym montażem tradycyjnym a warstwowym. Tworzycie teorie i pierzecie nam zwoje tylko by wyciągnąć od nas dodatkową kasę. Po co prowadzić badania szczelności domu z montażem tradycyjnym, jeszcze okazałoby się że jest tak samo szczelny jak ten warstwowy :) i na taki test czekam niecierpliwie ale do tego trzeba mieć odwagę Panowie marketingowcy

Od dawna znana jest metoda. Wymyślać coś i później marketingiem udowodnić że tego nam do szczęścia potrzeba i unikać jak ognia testów sprawdzających bo mógłby nasze teorie wywrócić do góry nogami hi hi hi

Ja Wam sprzedawcom po prostu nie wierzę póki nie udowodnicie że nie mam racji.
Byłem przy wymianie 20 letnich okien i nie widziałem by piany nie było, by była mokra jak gąbka, by był grzyb io inne wciskane nam głupoty
Mam świadomość ze za 20 lat okna wywalę na śmietnik i widząc tamte "stare" chyba prawidłowo zamontowane mam wątpliwości i to znaczne wątpliwości co do eliminacji tych co montują tradycyjnie.
A może eliminować trzeba Was? Wciskaczy kitu za wszelką cenę ? ;)

T12345T
03-12-2013, 18:56
przyznam, że opieram się na tym czego dowiedziałem się na prezentacji rozwiązania, zacytuje zgodnie z ofertą od firmy:

1. system potrójnych uszczelek, który umożliwia pracę okuć obwiedniowych w tzw. komorze suchej,
zabezpiecza przed nieszczelnością,
2. technologia suchego szklenia statycznego STV, ma wpływ na sztywność skrzydła i komfort obsługi okna
standardzie szyby wklejane na taśmiw STV
3. profil klasy A, typ "ciężki", wzmocnienie systemowe 1,5 do 2 mm, przymocowane do profilu nie rzadziej niż co 30 cm, grubość ścianek zewnętrznych
min 2,8mm

Rozumiem, że sam Pan tego nie wymyślił:-). Firma też nie, bo to żywcem przepisane z ulotek Gealana i dostawcy szkła. Podsumowując nie ma tu ani słowa o tym, jakie okna Panu proponują oraz czego może się Pan po nich spodziewać dzisiaj, jutro, pojutrze albo za rok.. Mnie taka opowieść o produkcie nie imponuje (podobnych wokół pełno), a to oznacza, jak chce motto na firmowej stronie, że okna NorskStil nie mają własnego charakteru:i próbują podpierać się "osiągnięciami" taty. Słabo i tyle.

ok**t
03-12-2013, 19:11
a do tej pory NIKT nie ukazał nam wyników badań porównawczych między prawidłowym montażem tradycyjnym a warstwowym. Tworzycie teorie i pierzecie nam zwoje tylko by wyciągnąć od nas dodatkową kasę. Po co prowadzić badania szczelności domu z montażem tradycyjnym, jeszcze okazałoby się że jest tak samo szczelny jak ten warstwowy :) i na taki test czekam niecierpliwie ale do tego trzeba mieć odwagę Panowie marketingowcy

Od dawna znana jest metoda. Wymyślać coś i później marketingiem udowodnić że tego nam do szczęścia potrzeba i unikać jak ognia testów sprawdzających bo mógłby nasze teorie wywrócić do góry nogami hi hi hi

Ja Wam sprzedawcom po prostu nie wierzę póki nie udowodnicie że nie mam racji.
Byłem przy wymianie 20 letnich okien i nie widziałem by piany nie było, by była mokra jak gąbka, by był grzyb io inne wciskane nam głupoty
Mam świadomość ze za 20 lat okna wywalę na śmietnik i widząc tamte "stare" chyba prawidłowo zamontowane mam wątpliwości i to znaczne wątpliwości co do eliminacji tych co montują tradycyjnie.
A może eliminować trzeba Was? Wciskaczy kitu za wszelką cenę ? ;)

Myślisz, że wciskamy kit:no: Przecież ten montaż jest bardziej pracochłonny i wcale nie ma dużo większego zysku na nim. Wiadomo, że łatwiej jest montować tylko na piankę i można takich montaży wykonać więcej.

domowy cieć
03-12-2013, 19:30
więcej montaży? Tak to tylko w Erze - nie sądzisz? Budowlanka ledwo zipie, rządzący zapomnieli o tym co napędza koniunkturę a wystarczy poczytać trochę historii, u nas budownictwo się dusi, dożyna jak ostatnią świnię i jak się zarżnie dopiero wtedy dotrze do kretynów fakt, dlaczego płodni jesteśmy poza granicami kraju zamiast u siebie - ale to taki off topic
Nie wiem czy zarabiacie na tym więcej czy mniej, nie mam w zwyczaju zaglądać komuś do portfela bo g.. mi do jego zawartości. dla mnie istotne jest co innego i o tym mówię. NIKT nie ukazał że montaż tradycyjny, wykonany dobrze nie jest szczelny i jest wadliwy z założenia. I o to mi tylko chodzi - a spece mogą nam wmówić że masło jest szkodliwe i tylko margaryna.... a teraz okazuje się że kłamali przez lata z pełną premedytacją - dla mnie ta negacja tradycji przypomina nagonkę na masło ;)

T12345T
03-12-2013, 19:45
a do tej pory NIKT nie ukazał nam wyników badań porównawczych między prawidłowym montażem tradycyjnym a warstwowym. Tworzycie teorie i pierzecie nam zwoje tylko by wyciągnąć od nas dodatkową kasę. Po co prowadzić badania szczelności domu z montażem tradycyjnym, jeszcze okazałoby się że jest tak samo szczelny jak ten warstwowy :) i na taki test czekam niecierpliwie ale do tego trzeba mieć odwagę Panowie marketingowcy

Jako nie-sprzedawca pozwolę sobie wskazać, że Pańskie oczekiwanie jest nieco zbyt daleko idące:-). Nie dotyczy to oczywiście samych badań porównawczych, bo te są wskazane i pod tym podpisuję się co wiadome. Nie powinno to być jednak badanie szczelności budynku, a raczej badania o których mowa w artykule "Ciepły montaż niezgodny z prawem?" (http://oknotest.pl/montaz-okien/cieply-montaz-niezgodny-z-prawem)


Od dawna znana jest metoda. Wymyślać coś i później marketingiem udowodnić że tego nam do szczęścia potrzeba i unikać jak ognia testów sprawdzających bo mógłby nasze teorie wywrócić do góry nogami hi hi hi

No rzeczywiście od dawna. Historia np. taśm rozprężnych zaczyna się tak około 1970 roku:-) i od tego czasu badań sprawdzających i testów było bez liku, tylko nie u nas:-).


Byłem przy wymianie 20 letnich okien i nie widziałem by piany nie było, by była mokra jak gąbka, by był grzyb io inne wciskane nam głupoty Mam świadomość ze za 20 lat okna wywalę na śmietnik i widząc tamte "stare" chyba prawidłowo zamontowane mam wątpliwości i to znaczne wątpliwości co do eliminacji tych co montują tradycyjnie.

A to wcale nie dziwne, że w 20 letnich oknach była pianka i nie było grzyba:-). Nie oznacza to jeszcze, że w nowych oknach nie może być całkiem inaczej. Są dość oczywiste przesłanki, że w określonych przypadkach tak być może, a nawet będzie. Niestety sprzedawcy nasłuchają się bzdur na szkoleniach produktowych i potem zamiast mówić do rzeczy, mówią o rzeczach i... tak to się w tych oknach toczy trochę bez sensu, ładu i składu. :-).

domowy cieć
03-12-2013, 19:53
... Niestety sprzedawcy nasłuchają się bzdur na szkoleniach produktowych i potem zamiast mówić do rzeczy, mówią o rzeczach i... tak to się w tych oknach toczy trochę bez sensu, ładu i składu. :-).i o to mi włąśnie chodzi kolego T'e ;)
Powiedz mi dlaczego nikt nie wpadł na pomysł by zrobić taki test szczelności? Bo jak zrozumiałem ten cały 'ciepły montaż' wcale ciepłym nie jest tylko po prostu szczelnym dzięki foliom czy taśmom. No powiedz mi kolego - dlaczego nikt się nie zająknie i tylko jak papuga powtarza że każdy inny montaż niż "ciepły" jest błędem nad błędy? Kiedyś tu znalazłem link jakby potwierdzającym wady montażu tradycyjnego tylko problem polega na tym, że ukazano tam ewidentne błędy montażowe gdzie wszystko było do d... Porównajcie to z montażem prawidłowym, udowodnijcie - już są sposoby na potwierdzenie bądź obalenie głoszonych tu teorii

domowy cieć
03-12-2013, 19:59
....Nie powinno to być jednak badanie szczelności budynku, a raczej badania o których mowa w artykule "Ciepły montaż niezgodny z prawem?" (http://oknotest.pl/montaz-okien/cieply-montaz-niezgodny-z-prawem)Przeczytałem, gratuluję lekkości pióra i obstawiam Raport nr LK01-0542/11/Z00NK dotyczy montażu na samą pianę :)
Zgadłem ?

T12345T
03-12-2013, 20:20
Przeczytałem, gratuluję lekkości pióra i obstawiam Raport nr LK01-0542/11/Z00NK dotyczy montażu na samą pianę :)
Zgadłem ?

Pochwałę łykam :-). Dzięki! Co do reszty, to ja się tam nie znam -). Nie mniej jakby co kolejny raz zapraszam do bardziej prywatnej rozmowy, bo to nie jest zupełnie tak, że montaż warstwowy nie ma głębszego uzasadnienia, według mnie ma, tylko nie do końca takie jak się u nas próbuje sprzedawać:-).

domowy cieć
03-12-2013, 20:24
.... bo to nie jest zupełnie tak, że montaż warstwowy nie ma głębszego uzasadnienia, według mnie ma, tylko nie do końca takie jak się u nas próbuje sprzedawać:-).i o tym cały czas piszę.
Ja po prostu nie lubię jak mi na silę wciska się kit
Prywatna rozmowa? A czemu nie :) tylko kiedy i gdzie ? ;)

T12345T
03-12-2013, 20:35
i o tym cały czas piszę.
Ja po prostu nie lubię jak mi na silę wciska się kit
Prywatna rozmowa? A czemu nie :) tylko kiedy i gdzie ? ;)

Zanim uściśniemy sobie łapki może być telefon:-). Jak odszukać mój... wiadomo:-).

domowy cieć
03-12-2013, 20:51
ależ po cóż strzępić język na rozmowy które niewiele zmienią w naszym, Pana i moim, życiu. Pan walczysz z wiatrakami a ja, ja chcę spokojnie wybudować dom nie dając sobie wciskać kitu który jakoś przekłada się na dobro ale nie mojego portfela, mój jest przez to drenowany jak nie wiem co.
A co do montażu, czyż nie jest tak, że dyskusję "za i przeciw" lepiej prowadzić tutaj dla dobra ogółu? Czy może panowie boją się, że pójdą pod prąd ogólnej tendencji wydrenowania naszych kieszeni za wszelką cenę ?

plusfoto
03-12-2013, 21:42
„W przepisach nie narzucono wielkości szczelności, jaka jest wymagana dla wymienionych elementów. Projektant i wykonawca powinni mieć na uwadze dążenie do osiągnięcia całkowitej szczelności na przenikanie powietrza połączenia okien z ościeżami. Przepis ten stanowi wskazanie, aby na etapie projektowym i wykonawczym wymienione wartości były najkorzystniejsze jakie można osiągnąć”.

To się nadaje na scenariusz filmu.

domowy cieć rozmowa z T nic nie kosztuje a przynosi wymierne korzyści co prawda nie finansowe ale informacyjne które chyba są nawet cenniejsze od tych pierwszych.:)

maciej10
04-12-2013, 06:24
Ciekawe co zrozumiał ten co tą litanię danych na cała stronę zamieścił bo dla mnie większość tych danych to ciągle czarna magia

no więc spieszę odpowiedzieć że rozumiem wszystko :) jak idziesz do salonu kupowac samochod to tez nie zwracasz uwagi na dane techniczne- 1.4 tsi 90KW DSG ESP ASR może być dla Ciebie czarną magia- dla mnie nie jest :) to samo jest z oknami. Wybacz ale wydając 30000 na okna wole wiedzieć co kupuję i co oznacza ta "cała lista danych"

finlandia
04-12-2013, 07:30
Tak, masz rację. Ale problem jest taki że wrzucając swoją listę podałeś mniej więcej tak:
-fotel kierowy - regulowany z pasem bezpieczeństwa,
-fotel pasażera - regulowany z pasem bezpieczeństwa
-tylna kanapa dzielona z pasami bezpieczeństwa.
-koła przednie 15cali z oponą
-koła tylne ... itd... :)
Domyślam się też, że tyle podali Ci sprzedawcy, a Ty nie zadałeś sobie trudu by udać się do dwóch-trzech salonów by porozmawiać o oknach a jedynie zadowoliłeś się wyceną mailową.. ?

domowy cieć
04-12-2013, 09:32
no jasne że dla mnie te wszystkie cyferki g.. znaczą ale jak będę kupował samochód (wątpliwe to bo budowa ruszy za rok) to sprzedawce zadam pytanie - co dany skrót oznacza. Przy okazji jakby zweryfikuję jego wiedzę z tą tylko różnicą że w przypadku samochodu raczej kitu mi nie wciśnie zaś przy oknach zamydli mi oczy bo się na nich nie znam a szukając trafiałem na takich "handlowców" że szkoda słów. Oczka im sie tylko świeciły z wielkości zamówienia ale wiedzę mieli o oknach wątpliwą a o montażu nie wspomnę. Uśmiałem sie z przedstawiciela Oknoplastu który powiedział że ciepły montaż jest tylko wtedy gdy od zewnątrz da się taśmę rozprężną i pianą od środka.

plusfoto - wskaż mi badania które ukazują że montaż tylko na samą pianę nie spełnia tych wymagań (cytuję - Przepis ten stanowi wskazanie, aby na etapie projektowym i wykonawczym wymienione wartości były najkorzystniejsze jakie można osiągnąć) czyli typowego przepisu nic nie znaczącego w praktyce bo nie narzucajacego wartości minimalnych

robercikzs
04-12-2013, 09:35
Witam,

Kolejny raz potrzebuję Waszej pomocy.

Przy wymianie okien będę je zmniejszał i muszę przygotować otwory okienne. Okna (Schuco Si82) będą na listwie transportowej. Rozumiem, że okno z taką listwą będzie położone bezpośrednio na przygotowanej powierzchni poziomej okna. Czy coś należy dać pod tą listwę czy nie? Jak tak to co?
Jakie luzy pozostawić po bokach i u góry od nadproża? Będę sam przygotowywał otwory okienne. Czy do wyrównania powierzchni użyć zaprawy betonowej, czy tynkarskiej? A może coś innego?
Jak zamontować drzwi balkonowe? Wylewki docelowe są. Montaż musi być więc bez listwy transportowej bezpośrednio na posadzce (czy coś się pod nią daje?) czy lepiej wyciąć rowek i zamontować z tą listwą?
Ściany mam dość grube, tzn. 40 cm muru + 10 cm styropianu. Czy lepiej montować w połowie ściany czy tuż przy styropianie? Tylko wtedy parapet wewnętrzny będzie miał ok 40cm głębokości (względy wizualne).

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

ok**t
04-12-2013, 11:26
Jeżeli już wybrałeś dostawcę okien to poproś go o instrukcję montażu okien. Każda szanująca się firma ma taką instrukcję a w niej wszelkie informację na temat sposobu montażu.

plusfoto
04-12-2013, 11:28
plusfoto - wskaż mi badania które ukazują że montaż tylko na samą pianę nie spełnia tych wymagań (cytuję - Przepis ten stanowi wskazanie, aby na etapie projektowym i wykonawczym wymienione wartości były najkorzystniejsze jakie można osiągnąć) czyli typowego przepisu nic nie znaczącego w praktyce bo nie narzucajacego wartości minimalnych

Dlatego napisałem: "To się nadaje na scenariusz filmu." najlepiej komedii.

Dodam jeszcze tutaj p. Dyrektorze Żuchowski czy pan przeczytał co pan napisał?

robercikzs
04-12-2013, 11:52
Jeżeli już wybrałeś dostawcę okien to poproś go o instrukcję montażu okien. Każda szanująca się firma ma taką instrukcję a w niej wszelkie informację na temat sposobu montażu.

Ale na pytania odnośnie przygotowania muru raczej mi nie odpowiedzą. Pytam o aspekty praktyczne z doświadczenia życiowego i zawodowego.

Samar
04-12-2013, 12:13
ależ po cóż strzępić język na rozmowy które niewiele zmienią w naszym, Pana i moim, życiu. Pan walczysz z wiatrakami a ja, ja chcę spokojnie wybudować dom nie dając sobie wciskać kitu który jakoś przekłada się na dobro ale nie mojego portfela, mój jest przez to drenowany jak nie wiem co.
A co do montażu, czyż nie jest tak, że dyskusję "za i przeciw" lepiej prowadzić tutaj dla dobra ogółu? Czy może panowie boją się, że pójdą pod prąd ogólnej tendencji wydrenowania naszych kieszeni za wszelką cenę ?

W zeszłym roku dwaj moi znajomi architekci wybudowali sobie nowe domy. Okna drewniane , jako materiał uszczelniający piana. Na materiałach do budowy i wykończenia nie oszczędzali. W pseudo ciepły montaż nie zainwestowali. Montaż w warstwie ocieplenia zaś wedle wszystkich znaków na ziemi i niebie uznali za zbyt kosztowny w stosunku do nikłych oszczędności z jego tytułu.
Montaż z taśmami rozprężnymi jest bardzo popularny u naszych zachodnich sąsiadów, ale jego popularność wynika z tego,że jest mniej czasochłonny , czysty i nie niesie ryzyka,że ktoś przesadzi z ilością piany co będzie skutkowało bananami.
Ja natomiast od 10 lat obserwuję takie jedno okno zamontowane na północno-zachodniej elewacji, które nigdy nie zostało obrobione od strony zewnętrznej. Pianka się nie utleniła ani nie wykruszyła, ościeża wewnątrz suchutkie, nie ma przedmuchów, a temperatura w zimie przy kilkunastostopniowych mrozach w pomieszczeniu 10 mkw. nie spada poniżej 16 stopni na +chociaż kaloryfer jest skręcony na śnieżynkę i grzeje tylko sama rurka. Dwie ściany pomieszczenia to ściany szczytowe. Dodam jeszcze,że okno było montowane przy kilkustopniowym mrozie, ale nie oszczędzano na jakości i ilości pianki.

kunszt
04-12-2013, 13:07
Witam wszystkich serdecznie
Mam dylemat przy wyborze okien i chciałbym poradzić się doświadczonych użytkowników. Poniżej zamieszczam porównanie ofert które otrzymałem. Proszę o wasze opinie, które rozwiązanie warto brać pod uwagę, czego unikać. Pozdrawiam, Marcin
1. OKNOPLAST KRAKÓW
• jednostronny kolor
• profil Koncept 70mm
• jednokomorowy pakiet szybowy, szyba zespolona U=1,0
• okucia Maco Design
• cena stolarki: 7580,83 netto
• ciepły montaż: 2659,50 netto
• razem netto: 10 240,33 zł
2. DAKO
• jednostronny kolor
• profil DPP 70 VEKA
• okucia Winkhaus ActivPilot Concept
• jednokomorowy pakiet szybowy, szyba gr 24mm (4/16/4) U=1,0
• ramka Swisspacer
• klamki hope secustic
• niski próg aluminiowy w przypadku drzwi balkonowych
• cena stolarki: 7795,00 netto
• montaż na piane: 1447,00 netto
• razem netto: 9242,00 zł
3. EUROCOLOR Pyskowice
• jednostronny kolor
• profil 70mm Rehau
• dwukomorowy pakiet szybowy U=0,7
• ramka Swisspacer
• okucia Roto NT
• klamka Secustik
• cena stolarki: 7400,00 zł netto
• ciepły montaż: 2000,00 zł netto
• montaż na piane: 1490,00 zł netto
• razem ciepły montaż: 9400,00 zł netto
• razem montaż piana: 8890,00 zł netto
4. ACRYLPLAST Mikołów:
• dwustronny kolor
• profil Brugman Prestige Sun Line
• pakiet dwuszybowy K=1,0
• okucia Winkhaus
• cena stolarki: 6382,01 zł netto
• montaż na piane: 1273,80 zł netto
• razem z montażem na pianę: 7655,81 zł netto
5. OKF Mikołów:
• dwustronny kolor
• profil Aluplast 4000 70mm
• pakiet dwuszybowy 4/16Ar/4
• okucia Winkhaus Activ Pilot Classic
• klamki Hope Secustic
• cena stolarki: 7851,28 zł netto
• montaż na piane: 1443,00 zł netto
• razem z montażem na pianę: 9294,28 zł netto

ClNEK
04-12-2013, 14:35
Zapewne opcja 3 będzie najcieplejsza ale co do producenta mam mieszane uczucia. Raz się im uda a innym razem nie. Ich zaleta jest serwis, który przy jakimś problemie wymienia elementy okna bez zbędnego gadania ( a może to wada, bo już dobrze wiedza, ze coś źle robią).

Opcja 2 - kiepska szczelność
Opcja 1 - super marketing :)

4 i 5 nie znam

Charlie
04-12-2013, 14:54
Ja mam wykonany montaż tradycyjny w ościeżu czyli tylko piana i wszystko jest o`k.
Termowizja nic nie pokazuje na niebiesko.
Ale .. piana była z wysokiej półki ( sam kupiłem ) i odległości pomiędzy ościeżnicą okna o ościeżem max 1 cm .

Jedyne co powinienem zrobić to zamontować okno w warstwie docieplenia ale nie mogłem tego zrobić z pewnych przyczyn.

domowy cieć
04-12-2013, 15:27
...Ja natomiast od 10 lat obserwuję takie jedno okno zamontowane na północno-zachodniej elewacji, które nigdy nie zostało obrobione od strony zewnętrznej. Pianka się nie utleniła ani nie wykruszyła, ościeża wewnątrz suchutkie, nie ma przedmuchów, a temperatura w zimie przy kilkunastostopniowych mrozach w pomieszczeniu 10 mkw. nie spada poniżej 16 stopni na +chociaż kaloryfer jest skręcony na śnieżynkę i grzeje tylko sama rurka. Dwie ściany pomieszczenia to ściany szczytowe. Dodam jeszcze,że okno było montowane przy kilkustopniowym mrozie, ale nie oszczędzano na jakości i ilości pianki.coś mi się wydaje, że albo sie pomyliłeś i mówisz od obserwacji od WEWNATRZ bo jeśli nie to wybacz - kit nam wciskasz gdyż nie obrobiona piana od zewnątrz będzie już po 10 latach czarna i niewiele jej pozostanie.
Popraw czym prędzej

forrest
04-12-2013, 19:29
Ja natomiast od 10 lat obserwuję takie jedno okno zamontowane na północno-zachodniej elewacji, które nigdy nie zostało obrobione od strony zewnętrznej. Pianka się nie utleniła ani nie wykruszyła, ościeża wewnątrz suchutkie, nie ma przedmuchów, a temperatura w zimie przy kilkunastostopniowych mrozach w pomieszczeniu 10 mkw. nie spada poniżej 16 stopni na +chociaż kaloryfer jest skręcony na śnieżynkę i grzeje tylko sama rurka. Dwie ściany pomieszczenia to ściany szczytowe. Dodam jeszcze,że okno było montowane przy kilkustopniowym mrozie, ale nie oszczędzano na jakości i ilości pianki.

Natomiast krowa to piękny ptak, tylko jej skrzydeł brak. Bredzisz jak Macierewicz na konferencji. Swoją drogą myśleć tym tokiem rozumowania najlepiej do uszczelniania
używać gazetki Tesco, tyle ich na klatkach się wala. Ostatnio podczas przeprowadzania wymiany okien, w trakcie ich demontażu, odkryliśmy uszczelnienie w postaci kultowej gazety "Trybuna Ludu" z lat 70. Czyli wytrzymały prawie 40 lat.

domowy cieć
04-12-2013, 19:54
to skąd szanowny Panie my mamy wiedzieć?

Forest, wybacz ale taka alergiczna i niezbyt kulturalna reakcja nic nie wnosi do dysputy jedynie utwierdza w przekonaniu iż coś z tym montażem jednak jest nie tak skoro argumentów brak a tylko inwektywy
Ja dalej się pytam o badania porównawcze i tylko kolega Tileś tam co nie co odpowiedział linkiem do swojego (?) artykułu

plusfoto
04-12-2013, 20:23
Ja dalej się pytam o badania porównawcze
Po co pytasz skoro wiesz że takowych brak. Z resztą kto i za czyje pieniądze miałby je wykonać skoro nic (żadne przepisy ) tego nie wymagają. A dzięki przedstawicielowi ministra w osobie dyrektora czegoś tam każdy jakby nie zrobił to będzie dobrze (punkt widzenia wykonawcy) lub źle (punkt widzenia inwestora)

domowy cieć
04-12-2013, 20:32
oj mi chodzi o zupełnie coś innego. Robią jakieś zadymianie chałup :) niech zrobią podobny dym w domu z zamontowanymi oknami po staremu - ciekaw jestem wyniku - jeśli będzie takie dno jak nam się mówi będzie to czysta i namacalna reklama nowych sposobów montażu - najlepsza z możliwych bo wizualna i porównawcza. A póki tego brak.... to myślę sobie to co myślę hi hi hi

forrest
04-12-2013, 21:49
oj mi chodzi o zupełnie coś innego. Robią jakieś zadymianie chałup :) niech zrobią podobny dym w domu z zamontowanymi oknami po staremu - ciekaw jestem wyniku - jeśli będzie takie dno jak nam się mówi będzie to czysta i namacalna reklama nowych sposobów montażu - najlepsza z możliwych bo wizualna i porównawcza. A póki tego brak.... to myślę sobie to co myślę hi hi hi
Sorki bez urazy, ale strasznie problematyczny jesteś. Wspomniałeś wcześniej że ruszasz z budową domu za rok a od przeszło pół roku udzielasz się w 90 % w tematyce okiennej. Coś mi podpada twoje wyjątkowe zainteresowanie tym materiałem budowlanym.....;). Planując rozpoczęcie budowy powinieneś skupić się na fundamentach, ścianach, izolacji, dachu itp. Tam będziesz miał pole do popisu, tyle nowoczesnych technologi jest do omówienia i skrytykowania.

MMichal
04-12-2013, 22:00
Witam


oj mi chodzi o zupełnie coś innego. Robią jakieś zadymianie chałup :) niech zrobią podobny dym w domu z zamontowanymi oknami po staremu - ciekaw jestem wyniku - jeśli będzie takie dno jak nam się mówi będzie to czysta i namacalna reklama nowych sposobów montażu - najlepsza z możliwych bo wizualna i porównawcza. A póki tego brak.... to myślę sobie to co myślę hi hi hi

to może wybuduj Swój domek w technologii sprzed 20 lat skoro Twoim zdaniem to co proponuje się aktualnie jest dla Ciebie naciąganiem, złodziejstwem, oszustwem itp itd.

pozdrawiam

forrest
04-12-2013, 22:11
Witam



to może wybuduj Swój domek w technologii sprzed 20 lat skoro Twoim zdaniem to co proponuje się aktualnie jest dla Ciebie naciąganiem, złodziejstwem, oszustwem itp itd.

pozdrawiam

Domowy Cieciu jak by co to sprawdzoną w oknach "Trybunę Ludu" z demontażu nie wyrzuciłem, ładnie otrzepałem z kurzu i mam ją w biurze do prezentacji montażu za 7 złotych. Podaj adres to Ci ją prześlę, papier jest zupełnie inny niż ten co teraz więc może nie warto ryzykować.

domowy cieć
04-12-2013, 22:15
ha ha ha mam kilka subskrypcji, wybrałem płytę fundamentową, wybrałem ścianę - rozwiązanie niestandardowe bo wylewaną z betonu szukam tylko dobrego wykonawcy ale już poza forum, zdecydowałem co do dachu i tam czasem zaglądam ale nie są to wątki popularne jak okna na których kazdy się zna - czy ż nie? Problematyczny jestem, cóż, taki się urodziłem a udzielam się tu bo szlag mnie trafia jak pierzecie nam mózgownice, wciskacie kit jeszcze większy jak w wątku o płycie fundamentowej, i traktujecie nas jak totalnych debili pisząc bzdury a imię . . .no właśnie, w imię czego? Jak zdążyłem się zorientować bwojtek tez ma wątpliwości , kolega T12345T także,jareko też jak tu był podważał wiele podobnych tekstów, i kilku jeszcze uznanych na tych łamach doradców szuka poparcia tezy o tylko jednym szczelnym sposobie montażu. Pamiętam wypowiedź bwojtka mówiącą o tynkach i nie tylko i tej wyjątkowej inteligencji pary wodnej nie chcącej ominąć kawałka folii i przejść przez ścianę by zamoczyć pianę - swoją drogą nikt tez nie potwierdził i udowodnił że piana ulega zawilgoceniu w obrobionym już oknie i ze sprawnie działającą wentylacją
Jestem problematyczny bo myślę i na dodatek jestem techniczny choć moja wiedza oknach jest za słaba i to zapewne Wam się nie podoba, bo lepiej byśmy wszyscy byli ćwierćinteligentami godzącymi się w ciemno z każda Waszą "poradą"
Pokażcie czarno na białym że Wasze sposoby są lepsze i odszczekam wszystkie swoje słowa - póki co lokujecie produkt jak za przeproszeniem Masło Osełka w Ranczu ;) i czy zbuduję dom w technologi za króla Ćwieczka czy w epoce lotów na Marsa nie zmieni to mojej postawy że nie macie ŻĄDNYCH porównawczych badań dyskredytujących rozwiązania sprzed 20 lat.
Dla mnie ktoś wymyślił towar i do tego dorobił ideologie a nie odwrotnie. A porównywanie do konstrukcji dachu i kolejności jego warstw jest dla mnie jawnym przykładem manipulacji - od ponad 20 lat było wiadomo dlaczego w dachu ma być folia i jaką pełni rolę - przypomnę, zabezpiecza WEŁNĘ mineralną przed zawilgoceniem parą wodną działającą bez żadnej osłony (przy braku folii) na wełnę i dzięki temu tracącą właściwości izolacyjne.
Wiele osób opisuje tu wygląd piany przy wymianie okien sprzed lat, przy prawidłowym montażu a nie takim jaki ukazuje kolega T12345T na swojej stronie - totalne fuszerki nie mogą być argumentem przeciw jakimś rozwiązaniom.
Ilbrucki, Soudale czy inni producenci promujący nowe rozwiązania, jaki to dla nich koszt porównać dwa różne sposoby montażu i czarno na białym nam to udowodnić ? Dlaczego? No powiedz mi kolego - dlaczego?

A póki co nabijacie się Trybują Ludu która za młodu czytałem bo tylko ona i Expess Wieczorny był dostępny w kiosku RUCHu - to cios z lekka poniżej pasa kolego forst

MMichal
04-12-2013, 22:52
Witam



Pokażcie czarno na białym że Wasze sposoby są lepsze i odszczekam wszystkie swoje słowa -

Rozumiem, że dla ciebie opinie przedstawiane przez instytuty zajmujące się tematyką budowlaną nie mają żadnego znaczenia i zalecenia co do montażu stolarki są manipulacją i wynikają z działań lobbystycznych firm, które chcą Cię okraść tak ? - i jak można polemizować z Twoim zdaniem ?

Pozdrawiam

domowy cieć
04-12-2013, 23:11
to akurat nie jest żaden argument kolego, przez ostanie z dwadzieścia lat wmawiano nam że masło jest zabójcze, robiły to instytuty całego świata i co? Okazało się że lobby margaryny wymogło to i owo, i było silniejsze, do czasu obiektywnych badań
Był czas kiedy wmawiano nam że najwięcej witaminy C jest w cytrynie a to g... prawda.
Co chwila weryfikowane są wmawiane nam różne rozwiązania czy produkty. Kapitał podejmie każdy wysiłek by nas zbałamucić ;) tylko po to by kabzę im nabić
Ślepa wiara to jedno, zwątpienie i poszukiwanie prawdy to drugie. Ja mam odwagę powiedzieć, że wątpię.
Zadałeś pytanie
Jak można polemizować z moim zdaniem - które wprost nazwałeś - tak właśnie oceniam działania tych instytutów.
Odpowiedź jest prosta - pokazać czarno na białym że montaż jaki był dotychczas jest nieszczelny, montaż wraz z wszystkimi elementami wykończenia
Nie znam się tak dobrze jak Wy na oknach ale dziwi mnie sposób w jaki staracie się nawrócić wszystkich na nową wiarę
Jako zadeklarowany agnostyk jestem z założenia przeciwny każdej sekcie ;) i dlatego póki co Was zwalczam ;)

anSi
05-12-2013, 08:32
... zastanawiam się jakie klamki do tego coraz bardziej podobają mi się srebne albo tytanowe , takie odcień lub dwa ciemniejsze niż białe. Co wy o tym myślicie będzie to pasowało , poradźcie

W mieszkaniu mieliśmy białe okna z tytanowymi klamkami - wg mnie pasowało bardzo : )

Samar
05-12-2013, 09:45
coś mi się wydaje, że albo sie pomyliłeś i mówisz od obserwacji od WEWNATRZ bo jeśli nie to wybacz - kit nam wciskasz gdyż nie obrobiona piana od zewnątrz będzie już po 10 latach czarna i niewiele jej pozostanie.
Popraw czym prędzej

Nie, nie pomyliłam się. Jest dokładnie tak jak piszę . Patrzę od zewnątrz gdyż od wewnątrz pomieszczenia zostały zaraz po montażu położone tynki i pomalowane ściany wiec i okno zostało obrobione. Piana nie jest czarna, a ciemno-beżowa i pokryta pomarańczowym nalotem. Co roku obiecujemy sobie,że wreszcie weźmiemy się za tę obróbkę i tak nam schodzi. Zdopingowałyby nas przedmuchy i zawilgocone ościeża, ale te efekty nie występują i tak sobie płynie rok za rokiem. W weekend może postaram się wkleić fotkę dla tych co nie uwierzą jak nie zobaczą . :)

Kartos
05-12-2013, 10:19
Do Domowy Cieciu od długiego czasu przeglądam forum, a od 2 lat stawiam dom. Dla mnie Twoje wypowiedzi są czysto filozoficzne. Jak zaczniesz budować zobaczysz jak to się różni od planu który każdy sobie przyjmuje . W branży budowlanej siedzę od 12 lat a mimo wszystko sam parę gaf na budowie strzeliłem.
Jeśli nie wierzysz w montaż warstwowy to dam Ci taką radę jak większości swoich klientów, kupujących okna 3-szybowe, by chociaż w dwóch oknach w domu zastosowali taśmy lub folie i przekonali się mieszkając jaką temperaturę maja glefy w zimę.

T12345T
05-12-2013, 10:43
Rozumiem, że dla ciebie opinie przedstawiane przez instytuty zajmujące się tematyką budowlaną nie mają żadnego znaczenia i zalecenia co do montażu stolarki są manipulacją i wynikają z działań lobbystycznych firm, które chcą Cię okraść tak ? - i jak można polemizować z Twoim zdaniem ?

MMichale można polemizować z "wątpiącymi" poglądami domowego ciecia tylko trzeba by mieć coś więcej w zanadrzu niż nieprzytaczane "opinie i zalecenia instytutów", szczególnie tych, które mówią i piszą, że coś trzeba, powinno się, należy, ale nie podają dowodu dlaczego trzeba, powinno się i należy. Nie wyjaśniają w swej uczoności, czy ta powinność dotyczy wszystkich przypadków montażu okien, czy tylko pewnej ich grupy itd. itp. Tak sobie myślę, że po tej niefortunnej interpretacji pojęcia "całkowitej szczelności" wyrażonej przez przedstawiciela ministerstwa problem powinien stać ważny dla wszystkich producentów materiałów uszczelnieniowych, bo to na nich spoczął teraz obowiązek wykazania, że stosowanie ich materiałów będzie na "etapie wykonawczym" "najkorzystniejsze". A dowody możecie zacząć przedstawiać już podczas zapowiadanej przez Ciebie spójnej i wspólnej ofensywy trzech bliżej nieokreślonych firm. Podobnie jak domowy cieć też chętnie posłucham :-).

Samar
05-12-2013, 10:44
Natomiast krowa to piękny ptak, tylko jej skrzydeł brak. Bredzisz jak Macierewicz na konferencji. Swoją drogą myśleć tym tokiem rozumowania najlepiej do uszczelniania
używać gazetki Tesco, tyle ich na klatkach się wala. Ostatnio podczas przeprowadzania wymiany okien, w trakcie ich demontażu, odkryliśmy uszczelnienie w postaci kultowej gazety "Trybuna Ludu" z lat 70. Czyli wytrzymały prawie 40 lat.

Wychodzisz z założenia,że najlepszą obroną jest atak? Myślisz,że zabawny jesteś z tymi ulotkami i kultową Trybuną? Każdy wie jak się budowało w latach 70-tych. Materiały zamiast na budowę bloków trafiały na prywatne posesje. Potem łatało się tym co się miało pod ręką . Takich Trybun, worków po cemencie i starych skarpetek to w dobie masowych wymian okien na blokowiskach wyciągało się na kilogramy i nikt nie robił z tego sensacji.
Podaj konkretnie zysk, który da mi montaż z użyciem taśm i folii.

finlandia
05-12-2013, 11:11
Właśnie ta maksymalna do możliwego osiągnięcia całkowita szczelność budzi moje wątpliwości.. Bo jeśli uzyję taśm z jakimś tam współczynnikiem Sd to producent innego materiału o lepszej właściwości podważy mój montaż... ?

Kartos
05-12-2013, 11:35
T12345T zgodzę się z tym, że nie do wszystkich systemów okiennych taki montaż jest zasadny, a pojęcie " Całkowitej szczelności" jest często mocno nadużywane.

Całkowitą szczelność można uzyskać tylko w warunkach laboratoryjnych, a w rzeczywistych nie spotkałem się by ktokolwiek był w stanie to osiągnąć.

T12345T
05-12-2013, 11:36
Właśnie ta maksymalna do możliwego osiągnięcia całkowita szczelność budzi moje wątpliwości..

Nie tylko Twoje, moje też:-). Jeżeli przyjąć, że całkowita szczelność oznacza przepuszczalność powietrza 0 m3/h, to połączenie o szczelności powiedzmy 0,000000001 m3/h całkowicie szczelne już nie jest, chociaż jest: Niebywale szczelne :-). Od lat mamy po prostu zły przepis, który trzeba zmienić i tyle. Do zmian potrzebny jest jednak nacisk. Wasz nacisk!



Bo jeśli uzyję taśm z jakimś tam współczynnikiem Sd to producent innego materiału o lepszej właściwości podważy mój montaż.

Fin Sd nie ma żadnego znaczenia w tym bałaganie ponieważ nie ma żadnych wymagań co do paroprzepuszczalności połączenia okna z ościeżą. W związku z tym, że Twoi dostawcy jak jeden nie spełniają "powietrznych" wymagań polskich warunków technicznych, Twoim kłopotem nie jest producent konkurencyjnego materiału, a nabywca Twojego okna i usługi montażowej!

T12345T
05-12-2013, 11:41
T12345T zgodzę się z tym, że nie do wszystkich systemów okiennych taki montaż jest zasadny, a pojęcie " Całkowitej szczelności" jest często mocno nadużywane.

Eee tak źle nie jest. Trudno nadużyć pojęcia dla którego nie ma definicji:-). W mojej opinii w budownictwie "całkowita szczelność" jest zwyczajnie nieosiągalna przy zastosowaniu dzisiejszych materiałów i technologii.


Całkowitą szczelność można uzyskać tylko w warunkach laboratoryjnych

Nawet wtedy nie o ile mamy na myśli powszechnie wykorzystywane materiały uszczelnieniowe.

ClNEK
05-12-2013, 13:03
Taśmy do montażu warstwowego też nie zapewnią pełnej szczelności ale może zachowają ta samą szczelność co samej piany tylko że na dłużej ? ciężkie do sprawdzenia w badaniach.

Ja w większości montaży, o ile klient nie zdecyduje się na pełny warstwowy, namawiam na zastosowanie zewnętrznych taśm rozprężnych. Zabezpieczają one piane przed słońcem i opadami deszczu, estetyka montażu znacznie wyższa a koszt taśm nieduży.

robercikzs
05-12-2013, 13:34
Witam,

Jak osadzić okno w murze (wymiana okien skrzynkowych na Si82)? Wersja po lewej czy prawej strony z rysunku?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

finlandia
05-12-2013, 14:41
Wg ogólnych "norm okiennych" powinno być dosuniete do styropianu (po prowej). A wg mnie na to pytanie musi odpowiedzieć projektant tej ściany, bo on powinien znać realia Twojej budowy.

MMichal
05-12-2013, 15:55
Witam


MMichale można polemizować z "wątpiącymi" poglądami domowego ciecia tylko trzeba by mieć coś więcej w zanadrzu niż nieprzytaczane "opinie i zalecenia instytutów",

tak z "wątpiącymi" ale nie z ludźmi, którzy negują z założenia nowe rozwiązania - wybacz Andrzeju ale jeżeli ktoś żąda dowodu na to, że "wilgotny sweterek jest gorszy niż suchy" to jakoś do mnie nie trafia - a ten sweterek to chyba też z Twojej historyjki - więc ja tutaj już się nie będę odzywał :)

przepraszam czy ten zarzut nieprzeczytania tyczy się mojej osoby ?


szczególnie tych, które mówią i piszą, że coś trzeba, powinno się, należy, ale nie podają dowodu dlaczego trzeba, powinno się i należy. Nie wyjaśniają w swej uczoności, czy ta powinność dotyczy wszystkich przypadków montażu okien, czy tylko pewnej ich grupy itd. itp. Tak sobie myślę, że po tej niefortunnej interpretacji pojęcia "całkowitej szczelności" wyrażonej przez przedstawiciela ministerstwa problem powinien stać ważny dla wszystkich producentów materiałów uszczelnieniowych, bo to na nich spoczął teraz obowiązek wykazania, że stosowanie ich materiałów będzie na "etapie wykonawczym" "najkorzystniejsze". A dowody możecie zacząć przedstawiać już podczas zapowiadanej przez Ciebie spójnej i wspólnej ofensywy trzech bliżej nieokreślonych firm. Podobnie jak domowy cieć też chętnie posłucham :-).

hmmm to ciekawa słowa z Twoich ust, rozumiem, że RAL do którego się często odnosisz jest w tej kwestii równie nieudolny ?
co do "całkowitej szczelności" to wszyscy wiemy, że to bubel i należy to koniecznie zmienić ale nie ma to nic do rzeczy w kwestiach odpowiedniego montażu stolarki. Co do kamyka jaki wrzucasz do mojego ogródka jako było nie było producenta - wiesz tak samo jak ja i każdy rozgarnięty człek, że nie ma materiałów o całkowitej szczelności więc czego oczekujesz od nas ?, że to my poprawimy ten bubel?
Jako prawnik wiesz i znasz zapewne tysiące takich bubli ale jakoś ten świat mimo tego funkcjonuje.
I jeszcze małe sprostowanie nie przypominam sobie abym pisał o OFENSYWIE ? tylko o podejmowanych działaniach w tym zakresie


Pozdrawiam

MMichal
05-12-2013, 15:58
Witam


Witam,

Jak osadzić okno w murze (wymiana okien skrzynkowych na Si82)? Wersja po lewej czy prawej strony z rysunku?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Wygląda tak jakbyś ocieplał stary budynek ? czy to nowa budowa ?


Wg ogólnych "norm okiennych" powinno być dosuniete do styropianu (po prowej). A wg mnie na to pytanie musi odpowiedzieć projektant tej ściany, bo on powinien znać realia Twojej budowy.

uważaj Fin zaraz usłyszysz pytanie o jakich to NORMACH mówisz - skoro żadnych nie ma, ja widzę ten "" ale ... :)


Pozdrawiam

ok**t
05-12-2013, 16:34
Wg ogólnych "norm okiennych" powinno być dosuniete do styropianu (po prowej). A wg mnie na to pytanie musi odpowiedzieć projektant tej ściany, bo on powinien znać realia Twojej budowy.

Liczysz na odpowiedź jakiegoś projektanta? To bardzo naiwne. Przy wymianie okien może 0,5% Klientów konsultuje wymianę z projektantem:yes:

pab11o
05-12-2013, 16:55
Witam
otrzymalem wycene okien
Firma Mariot na profilu oknoplast Winergetic premium 3 szybowe w kwocie 15200zł
Fiirma Mariot na profilu Platinium evolution 6 komorowe 3 szybowe w kwocie 14400zł
Vidok veka alphaine 90 3 szybowe 15600zł
Multidom okna bluevoltions 3 szybowe 14500zł
wszystkie okna z ciepłą ramką
który profil polecicie

robercikzs
05-12-2013, 17:07
Witam



Wygląda tak jakbyś ocieplał stary budynek ? czy to nowa budowa ?


Remont kostki z lat 80-tych

domowy cieć
05-12-2013, 17:23
..tak z "wątpiącymi" ale nie z ludźmi, którzy negują z założenia nowe rozwiązania - wybacz Andrzeju ale jeżeli ktoś żąda dowodu na to, że "wilgotny sweterek jest gorszy niż suchy" to jakoś do mnie nie trafia - a ten sweterek to chyba też z Twojej historyjki - więc ja tutaj już się nie będę odzywał :)....przywołany do tablicy odpowiem Ci tak. Ani razy nie zakwestionowałem tego sposobu montażu, kwestionuję sposób w jaki jest on nam wciskany na siłę. Jeśli nie potrafisz niczego udowodnić a twoj argument sprowadza sie do "sweterka" czy "taki montaż jest jedynym prawdziwym", czy w sumie obrażaniem mnie jako osoby poddającej wątpliwość To co głosisz tym większą moją niechęć do Was, niby specjalistów wzbudzasz..
Tak, żądam dowodów, wyników badań porównawczych czy innych a nie haseł marketingowych - że tak trzeba. G,... prawda, wcale tak nie trzeba. Pierwszym kłamstwem jakie rozpowszechniacie to sama nazwa tego sposobu montażu - ciepły montaż hi hi hi tak jakby montaż na pianę czy wełnę mineralną nie był ciepły. Inna kwestią jest zachowanie wełny przy wilgoci i piany w tych samych warunkach i tu możemy pójść na kompromis i powołać sie na analogię z ociepleniem dachu i konieczności zabezpieczenia wełny przed wilgocią gdyż radykalnie traci na oporze cieplnym - udowodnij występowanie podobnego zjawiska w przypadku piany w skali zagrażającej przemarzaniem połączenia. Nawet jak wrzucisz ją do wiadra z wodą to mokrego sweterka nie uświadczysz.
Wiara czyni cuda, ale ja Wam ciągle nie wierzę. A zarzucanie mi negowania nowych rozwiązań jest błędem, nie znasz mnie, nie wiesz czy coś neguję czy nie - w tym temacie sprzeciwiam się tylko nachalnemu praniu mózgów i naciąganiu większości klientów na niepotrzebny wydatek i do cholery, bez złośliwości czy wręcz chamstwa z Twej strony wobec mnie, MAM DO TAKIEJ POSTAWY PRAWO !! ZROZUMIAŁ ?!

Zaraz znów usłyszę że udzielam się tylko w oknach - g... prawda bo jedna awanturę w wątki o płycie fundamentowej mam za sobą gdzie podobnie ktoś wciskał kit dotyczący pewnego rozwiązania a na takie postępowanie jestem wyczulony ogromnie

T12345T
05-12-2013, 17:54
Tak, żądam dowodów, wyników badań porównawczych czy innych a nie haseł marketingowych - że tak trzeba.

W pełni popieram żądanie:-). Od lat próbuję przekonywać, że nawet w przekazie marketingowym warto mówić technicznie, a przede wszystkim w oparciu o potwierdzone fakty.


Inna kwestią jest zachowanie wełny przy wilgoci i piany w tych samych warunkach i tu możemy pójść na kompromis i powołać sie na analogię z ociepleniem dachu i konieczności zabezpieczenia wełny przed wilgocią gdyż radykalnie traci na oporze cieplnym - udowodnij występowanie podobnego zjawiska w przypadku piany w skali zagrażającej przemarzaniem połączenia.

Myślę, że jestem w posiadaniu odpowiedniego dowodu:-). Oczywiście opór dyfuzyjny wełny jest wielo, wielokrotnie mniejszy od oporu PU, co jeszcze nie czyni poliuretanu nienasiąkliwym:-). Ergo, jeśli mamy do czynienia z nasiąkliwością, a mamy, to nie tyle jest kwestią osłaniać przed dyfuzją, czy nie, ale jakim materiałem i w jakiej konkretnej sytuacji budowlanej, przy czym można wyobrazić sobie i taką, że osłona przed dyfuzją będzie zbędna ze względu na poziom wilgotności względnej powietrza w pomieszczeniu. Nie mam zamiaru wchodzić do Twojego inwestorskiego ogródka, ale czasem za bardzo się rozpędzasz Domowy cieciu, a to trochę szkodzi rzeczowej i jak dla mnie ciekawej oraz pouczającej wymianie poglądów.

domowy cieć
05-12-2013, 18:14
kolego T12345T
Rozpędzam się bo szlag mnie trafia jak jakiś "specjalista" zamiast merytorycznie ustosunkować się do moich wątpliwości i żądania badań czy poprostu dowodów na stawiane tezy, wpiernicza się z tekstem o sweterku czy robiącym osobiste wycieczki pod moim adresem.
Tego nienawidzę i tyle, i dalej pisać nie ma po co.
Kolejny nie podając konkretów wypisuje bzdety że montaż bez folii jest montażem niekompletnym czy złym z założenia.
Ja tylko chcę by nie traktowano nas jak imbecyli którym wszystko można wcisnąć. Jak stawiamy pytania to nie po to by jakiś się wymądrzał i obrażał czytających tylko odniósł się merytorycznie do sprawy. A tu mamy nachalną reklamę w stylu bielsze skarpetki od obsranych gaci tylko dlatego ze wyprawne w Wizyrze ;)
Dalej uważam i będę się przy tym upierał, że w wielu sytuacjach folie są zbędne gdyż sam dom, system wentylacji, wykończenie ścian i wnęki okiennej w stopniu wystarczającym zabezpiecza pianę przed utratą jej właściwości izolacyjnych ktorej zakres jest i tak wątpliwy dla ucieczki ciepła w tym miejscu

domowy cieć
05-12-2013, 18:17
swoją drogą do kolegi też mam jakby żal. Podałeś link do tabelki porównawczej i nie opisałeś jakiej przegrody podane dane dotyczą.
Dlaczego? Dlaczego będąc osobą starającą się przybliżyć wiele problemów okiennych nam, laikom choć technicznym laikom, stosujesz podobne uniki.Tak trudno napisać że tabelka z lewej to sama piana zaś z prawej to piana i folia - czy też na odwrót ?
Spadam czytać o PC bo nadszedł czas na kolejne wybory, choć na 99% zdecydowany jestem jednak na prąd, stąd z racji czasowych wyłączeń walczę o jak największą akumulacyjność chałupy :)

T12345T
05-12-2013, 18:19
ten sweterek to chyba też z Twojej historyjki

Pewnie z mojej:-), ale jeśli już odwołuję się do sweterków i innych odzieżowych gadżetów, to zawsze na spotkaniach mówię dlaczego! Gdyby Cieć usłyszał od producentów materiałów uszczelniających nie tylko, że warto, (bo nie zawsze trzeba) oraz dlaczego warto i to "dlaczego" byłoby potwierdzone badaniami nie miałby tylu wątpliwości.


przepraszam czy ten zarzut nieprzeczytania tyczy się mojej osoby ?

Jeśli już to zarzut "nie przytaczania":-)




to ciekawa słowa z Twoich ust, rozumiem, że RAL do którego się często odnosisz jest w tej kwestii równie nieudolny ?

Może nie RAL jako instytut jakości, ale ift Rosenheim. Cenię sobie opracowania Rosenheimu bo to instytut, który wykorzystuje badania do zmiany rzeczywistości. Nasze instytuty niestety nie wychodzą poza ITT, bo tylko to im przynosi kasę. Nie mniej wydajesz się zapominać, że niektóre poglądy Rosenheim'u na kwestie szczelności i paroizolacyjności złącza były formułowane w połowie lat 90 XX wieku. Od tego czasu w budownictwie i niemieckich przepisach to i owo się zmieniło. U nas bzdurny przepis trwa już 15 lat i nie ma go kto zmienić, bo nikt się nie czuje do tego powołany. Rzeczywiście oczekiwałbym od producentów uszczelnień akcji mającej na celu zmianę bzdurnego przepisu. Chyba, że zamierzacie swoje szkolenia produktowe zaczynać od zdania: "Szanowni Państwo mam przyjemność zaprezentować Wam najwyższej jakości produkt X, który zastosowany przez Was na budowie sprawi, że nie spełnicie wymagań polskich przepisów techniczno-budowlanych":-).

T12345T
05-12-2013, 18:24
swoją drogą do kolegi też mam jakby żal. Podałeś link do tabelki porównawczej i nie opisałeś jakiej przegrody podane dane dotyczą.
Dlaczego? Dlaczego będąc osobą starającą się przybliżyć wiele problemów okiennych nam, laikom choć technicznym laikom, stosujesz podobne uniki.Tak trudno napisać że tabelka z lewej to sama piana zaś z prawej to piana i folia - czy też na odwrót ?

Zarzut przyjmuje na klatę. "Laików" przepraszam za niedopowiedzenie, ale ten artykuł nie był akurat tak na 100% adresowany do nich:-). Jeśli ktoś ciekawy zawsze może zadzwonić lub napisać:-).

domowy cieć
05-12-2013, 18:29
...Gdyby Cieć usłyszał od producentów materiałów uszczelniających nie tylko, że warto, (bo nie zawsze trzeba) oraz dlaczego warto i to "dlaczego" byłoby potwierdzone badaniami nie miałby tylu wątpliwości..No nareszcie, jest tu facet który pojął w czym rzecz. Mnie nie chodzi o kasę bo to na wszystkich oknach u mnie dodatkowo mniej niż 2 tyś złotych a to w koszcie budowy kwota realnie pomijalna jeśli miałoby być dobrze
Mnie się rozchodzi włąśnie o konkret a nie powtarzanie wyuczonych wierszyków na szkoleniu kolejnej sekty sprzedawców. przy wentylacji mechanicznej, z reku, bardziej obawiam się zimą że będę miał w domu za sucho niż nadmiar wilgoci i stad wnoszę, że w moim wypadku jest to wydatek zbędny - jeśli nie - udowodnij jeden z drugim że nie mam racji

T12345T to własnie o tym piszę - która tabelka jest do czego przypisana? Odpowiedz wprost dla wiedzy wszystkich, nawet jeśli okazuje się że potwierdza to tezy laika jakim jestem :) Powiedziałeś A powiedz i B please :)

MMichal
05-12-2013, 21:51
Witam

domowy cieciu gdzie i w którym momencie ja Ciebie obraziłem czy zrobiłem wycieczkę w Twoją stronę ? to Ty oskarżasz mnie o oszustwo, naciąganie itp itd
więc kto kogo tutaj obraża ?
nie przypominam sobie abym miał przyjemność z Panem rozmawiać osobiście a wysłuchuję inwektywy, które wygłaszasz między innymi pod moim adresem. Twierdzisz, że nie ma dowodów badań itd to nie stosuj tego typu rozwiązań i po sprawie. I na tym zakończę swój udział w "dyskusji" :)

Pozdrawiam

MMichal
05-12-2013, 22:02
Pewnie z mojej:-), ale jeśli już odwołuję się do sweterków i innych odzieżowych gadżetów, to zawsze na spotkaniach mówię dlaczego! Gdyby Cieć usłyszał od producentów materiałów uszczelniających nie tylko, że warto, (bo nie zawsze trzeba) oraz dlaczego warto i to "dlaczego" byłoby potwierdzone badaniami nie miałby tylu wątpliwości.
to może powinien zapytać ? oczywiście przedstawiając szczegółowo swoją sytuację budowlaną a tak to bicie piany :)


Jeśli już to zarzut "nie przytaczania":-)
no tak mój błąd :)


Może nie RAL jako instytut jakości, ale ift Rosenheim. Cenię sobie opracowania Rosenheimu bo to instytut, który wykorzystuje badania do zmiany rzeczywistości. Nasze instytuty niestety nie wychodzą poza ITT, bo tylko to im przynosi kasę. Nie mniej wydajesz się zapominać, że niektóre poglądy Rosenheim'u na kwestie szczelności i paroizolacyjności złącza były formułowane w połowie lat 90 XX wieku. Od tego czasu w budownictwie i niemieckich przepisach to i owo się zmieniło. U nas bzdurny przepis trwa już 15 lat i nie ma go kto zmienić, bo nikt się nie czuje do tego powołany. Rzeczywiście oczekiwałbym od producentów uszczelnień akcji mającej na celu zmianę bzdurnego przepisu. Chyba, że zamierzacie swoje szkolenia produktowe zaczynać od zdania: "Szanowni Państwo mam przyjemność zaprezentować Wam najwyższej jakości produkt X, który zastosowany przez Was na budowie sprawi, że nie spełnicie wymagań polskich przepisów techniczno-budowlanych":-).

Andrzeju proszę Cię wiesz, że takie rzeczy tylko w Erze.
Co do przepisów i poglądów IFT to właśnie się zmieniają ze względu na rozwój nowych technologii prawda ? a u nas ... no cóż to nasz kochany Kraj :)
Wiesz dobrze, że NIKT nie ma mocy sprawczej aby zmieniły się zasady funkcjonowania naszych rodzimych instytutów. A co do szkoleń, które ja prowadzę to niestety nie są one produktowe, zresztą wielokrotnie Cię na nie zapraszałem ale ... jakoś Ci nie po drodze :)
Jak to się odbywa u innych - mało mnie to interesuje i tyle :)

Pozdrawiam

Łukasz_nowicjusz
05-12-2013, 22:30
Witam
Mam pytanie do osób które montują, sprzedają lub mają okna na tym profilu:
http://www.sonarol.pl/cp1/s,system_maxtherm,5046.html

Czy w ogóle brać je pod uwagę, czy dać sobie spokój, bo sprzedawca z lokalnej firmy bardziej mi je polecał niż Veka Alphaline którą też handluje. Swoje zdanie bronił tym że też są w klasie A i mają szerszy profil i grubszą stal w środku, a poza tym są tańsze. Więc mam taki dylemat, jakby ktoś mógł z praktyków wyrazić swoje zdanie byłbym wdzięczny, bo ocenianie profili na klinie 30cm x 30cm jest trudne :)
Z góry dziękuję i pozdrawiam

janoush
06-12-2013, 21:35
Czy fabryki ABAKUS i 4PoryRoku to dobrzy producenci ? Jak jakościowo np. w stosunku do Vetrexu, Jezierskiego czy Hekaplastu ?

T12345T
06-12-2013, 22:07
Czy fabryki ABAKUS i 4PoryRoku to dobrzy producenci ? Jak jakościowo np. w stosunku do Vetrexu, Jezierskiego czy Hekaplastu ?

Świetne pytanie, ale wypadałoby zacząć od podstaw i ustalić czym dla Pana osobiście jest "jakość". Tak tylko o to pytam, bo wielu przed Panem próbowało ją zdefiniować na przykład tak:-)

Jakość, to:

...pewien stopień doskonałości." (Platon)
...stopień jednorodności i niezawodności wyrobu przy możliwie niskich kosztach i maksymalnym dopasowaniu do wymagań rynku." (W.E. Deming)
...zgodność z wymaganiami." (P.B. Crossy)
...wszystko, co można poprawić." (Masaaki Imai)
…ogół cech i właściwości wyrobu lub usługi, które decydują o zdolności wyrobu lub usługi do zaspokajania stwierdzonych i przewidywanych potrzeb." (ISO8402)
…stopień, w jakim zbiór inherentnych cech spełnia wymagania." (ISO*9001)
...brak wad w tym produkcie, a wadą produktu jest każda taka negatywna cecha produktu – negatywna z punktu widzenia klienta-, której klient ma prawo nieoczekiwać”. (A. Blikle, L. Wasilewski)

Zacznijmy od jakości, potem będzie o producentach i produktach:-).

finlandia
06-12-2013, 23:34
Mnie nauczono, że jakość to powtarzalność produktu. Idąc tym tropem można wyróżnić jakość wysoką i jakość niską.. czyli firma produkującca okna z założenia słabe też może trzymać jakość..
Abakusa znam od 15 lat, kiedy był jeszcze dilerem mojego Pracodawcy. Przyznam, że przebojowo rozwinął swoją firmę. Okna to jednak nie wszystko - znam pewnego sprzedawcę, który wmawia ludziom że są najlepsze. A montuje je tak sobie.. tzn. dla mnie jego ludzie by odpadli na pierwszym oknie..

T12345T
07-12-2013, 12:38
Mnie nauczono, że jakość to powtarzalność produktu. Idąc tym tropem można wyróżnić jakość wysoką i jakość niską.. czyli firma produkującca okna z założenia słabe też może trzymać jakość..

Idąc Twoim tropem można jedynie wyróżnić jakość "powtarzalną" w odniesieniu do wzorca. Jeśli wzorzec o niskiej jakości to i produkt "powtarzalny" o niskiej jakości i na odwrót, ale nadal nie wiadomo czym jest jakość.

MMichal
07-12-2013, 12:50
Witam


nie wiadomo czym jest jakość.

To może kilka definicji cytując:
"Jakość (gr. poiotes, łac. qualitas) – pojęcie filozoficzne zdefiniowane przez Platona jako "pewien stopień doskonałości"

„…stopień jednorodności i niezawodności wyrobu przy możliwie niskich kosztach i maksymalnym dopasowaniu do wymagań rynku.” (W.E. Deming)

„…zgodność z wymaganiami.” (P.B. Crosby)

„…wszystko co można poprawić.” (Masaaki Imai)

„…ogół cech i właściwości wyrobu lub usługi, które decydują o zdolności wyrobu lub usługi do zaspokajania stwierdzonych i przewidywanych potrzeb.” (ISO 8402)

„…stopień, w jakim zbiór inherentnych cech spełnia wymagania.” (ISO 9001:2000)

i rozbudowanie pojęcia już mniej filozoficzne :):

"Jakość produktu

W tym kontekście najczęściej wymieniane są cechy jakości technologicznej:

funkcjonalność: stopień i zakres realizacji oczekiwanych funkcji
praktyczność: komfort użytkowania, łatwość obsługi i konserwacji i ich ergonomiczność
niezawodność: zdolność do pracy bezusterkowej
trwałość: okres zachowania cech użytkowych
bezpieczeństwo użytkowania.

Jakość produktu jest związana z takimi jego własnościami handlowymi (jakość rynkowa), jak:

stopień zgodności z wzorcem lub wyspecyfikowanymi wymaganiami
widoczność zespołu cech istotnych dla produktu
ekskluzywność: prestiż nabywcy związany z posiadaniem produktu lub jego marką
estetyczność: pozytywne odczucia osobiste
prezentacja: forma zaoferowania (warunki sprzedaży: otoczenie, obsługa, sposób dostawy, opakowanie, certyfikaty, referencje itp. zobacz: merchandising)
koszt nabycia
usatysfakcjonowanie użytkownika: zaspokojenie potrzeb i oczekiwań nabywcy.

Zatem są to cechy istotne z punktu widzenia konsumenta. Producent musi oprócz tego brać pod uwagę zyskowność i działalność konkurencji, co często jest w konflikcie z jakością technologiczną produktu."
- za Wikipedia

i im w większym stopniu produkt spełni powyższe wymagania docelowego klienta tym jego "jakość" dla niego wyższa - ale może się mylę ?

pozdrawiam

T12345T
07-12-2013, 14:02
Jakość produktu jest związana z takimi jego własnościami handlowymi (jakość rynkowa), jak:

...usatysfakcjonowanie użytkownika: zaspokojenie potrzeb i oczekiwań nabywcy.

Zatem są to cechy istotne z punktu widzenia konsumenta.

[...]i im w większym stopniu produkt spełni powyższe wymagania docelowego klienta tym jego "jakość" dla niego wyższa

Tak właśnie jest, a zatem "jakość" jest pojęciem mocno zindywidualizowanym. Dla każdego nabywcy może oznaczać całkiem, co innego:-). To, co ja uznam za produkt wysokiej jakości dla kogoś innego może być niewystarczające albo mocno na wyrost w stosunku do jego oczekiwań i potrzeb.

Wielu forumowiczów pyta o jakość, żąda porównań, ale nie podaje żadnych własnych oczekiwań, zupełnie jakby przyjmowali, że istnieje coś takiego jak jeden ustalony wzorzec tejże jakości. Przykładasz okno albo i całą fabrykę okien do miarki i wyskakuje wynik:-). W Polsce taki wzorzec nie istnieje na pewno, a nasi producenci okien robią wiele żeby nie powstał, bo każdy o każdym oknie może wtedy mówić, że jest wysokiej jakości. I nie kłamie.

MMichal
07-12-2013, 14:29
Witam


Tak właśnie jest, a zatem "jakość" jest pojęciem mocno zindywidualizowanym. Dla każdego nabywcy może oznaczać całkiem, co innego:-). To, co ja uznam za produkt wysokiej jakości dla kogoś innego może być niewystarczające albo mocno na wyrost w stosunku do jego oczekiwań i potrzeb.

Wielu forumowiczów pyta o jakość, żąda porównań, ale nie podaje żadnych własnych oczekiwań, zupełnie jakby przyjmowali, że istnieje coś takiego jak jeden ustalony wzorzec tejże jakości. Przykładasz okno albo i całą fabrykę okien do miarki i wyskakuje wynik:-). W Polsce taki wzorzec nie istnieje na pewno, a nasi producenci okien robią wiele żeby nie powstał, bo każdy o każdym oknie może wtedy mówić, że jest wysokiej jakości. I nie kłamie.

i z tym się Andrzeju zgodzę :) aczkolwiek ja nie widzę w tym NIC złego, różnorodność daje wybór i możliwość zaspokojenia różnych potrzeb. Jakby istniały "wzorce" na wszystko to świat byłby szary i ... nijaki, znormalizowany, sterylny ... eeeee lipa by była :)


pozdrawiam

janoush
07-12-2013, 16:18
Panowie, nie filozujcie :)

W kilku wątkach o oknach poruszacie kwestię producenta okien (pomińmy na razie montaż) a nie profil.
Zbieram oferty (o czym obecni jak i już nieobecni tutaj się przekonali :) ) Można rozumieć jakość potocznie, tak jak to rozumie znakomita większość ludzi: np. dobre wykonanie, niepsujące się, estetyczne, zgodne z technologią, nie wiem co jeszcze...

Dlatego zadałem pytanie. To tak jak z samochodami, nie ? Nikt nie filozofuje, tylko wszyscy wiedzą, że japońskie są najlepsze jakościowo :)

T12345T
07-12-2013, 17:08
. To tak jak z samochodami, nie ? Nikt nie filozofuje, tylko wszyscy wiedzą, że japońskie są najlepsze jakościowo :)

To ja jeżdżę autem gorszym jakościowo:-). O kurcze! Żebym wcześniej wiedział! :-)

MMichal
07-12-2013, 19:40
Witam


To ja jeżdżę autem gorszym jakościowo:-). O kurcze! Żebym wcześniej wiedział! :-)

hmmmm no ja też :/ ale jakoś tak dziwnie, jak dla mnie, to najlepsze auto jakim dane mi było jeździć :) - jestem zadowolony :)

Pozdrawiam

Charlie
07-12-2013, 23:02
Przejechałem Golfem Mark IV 220 tysięcy i to co się zepsuło to łożysko prawego przedniego koła ( fatalne pobocza ) i pompowtrysk przy 190 tysiącach.
Trzeba przyznać, że mam ciężką nogę.
Ujeżdżam teraz Hyundai-a nowego także za 2 lata przekażę info jak tam azjata się sprawował :)

Okna jakościowe to dla mnie takie, które wykonane zostały zgodnie z programem produkcji narzuconym przez producenta profilu, okute w.g programu produkcji producenta okuć, oszklone zgodnie z zasadami szklenia i zamontowane zgodnie z wytycznymi montażu w zależnoście od metody na jaką Klient końcowy się zdecydował. Dodatkowo park maszynowy producenta okien jest na poziomie ogólnie przyjętych standardów ( czyszczarka naroży regulowana co jakiś czas, piła realizauje żaz w linii, zgrzewarka zgrzewa a nie przygrzewa, temperatura na hali produkcyjnej minimum 17 stopni i od zarypania innych detali produkcyjnych , które tworzą jakość).

W Polsce ze względu na niskie dochody Klientów, produkty jak okna i drzwi są traktowane przez wielu jak dzieło sztuki z czego tylko jest kupa śmiechu za plecami. Nie wiem czy Klienci to myślą, że jakieś uda kubanek te okna polerują ?
Tak naprawdę to normalny materiał budowlany, który już po paru miesiącach użytkowania jest ZAPOMINANY przez Inwestora.
Także bez napinki - wystarczy, że producent ma niezłą renomę i kupujta ludzie bo tylko 3 tygodnie VAT-u 8% Wam zostało.
Od 2014 roku będziecie płacić 15% drożej.

domowy cieć
08-12-2013, 11:08
wykonane zostały zgodnie z programem produkcji narzuconym przez producenta profilu, okute w.g programu produkcji producenta okuć, oszklone zgodnie z zasadami szklenia i zamontowane zgodnie z wytycznymi montażu w zależnoście od metody na jaką Klient końcowy się zdecydował. To chyba najlepszy tekst jaki o ocenie jakości okien się tu pojawił. Tak właśnie uświadomiono mi że powinien wyglądać produkt końcowy. Zgodnie z wszelkimi zaleceniami systemu

W Polsce ze względu na niskie dochody Klientów, produkty jak okna i drzwi są traktowane przez wielu jak dzieło sztuki z czego tylko jest kupa śmiechu za plecami. Nie wiem czy Klienci to myślą, że jakieś uda kubanek te okna polerują ?
Tak naprawdę to normalny materiał budowlany, który już po paru miesiącach użytkowania jest ZAPOMINANY przez Inwestora.
Także bez napinki - wystarczy, że producent ma niezłą renomę i kupujta ludzie bo tylko 3 tygodnie VAT-u 8% Wam zostało.
Od 2014 roku będziecie płacić 15% drożej.
Z Kubanką niezłe :) tylko że jak twardy plastik na miękkim udzie wypolerować ? ;)
Znów straszysz VATem, a nigdzie nie jest napisane że cokolwiek ma się zmienić. Nie będzie już odbioru VATu przez nas, ale kupując usługę dalej będzie VAT 8%

artastral
09-12-2013, 12:33
Witam pięknie znawców tematu i forumowiczów mogacych wspomóc niedoświadczonego człowieka swoją wiedzą, doświadczeniem i dobrą radą :) Rozpoczynam proces poszukiwania dobrych okien. Planuje budowę domu nowoczesnego z płaskim dachem i dużymi powierzchniami okiennymi więc mam świadomość, że nie mogę sobie pozwolić na zimne okna. Potrzebuje w miarę dobrych jakościowo ale nie kosmicznie drogich okien z terenu Śląska i Zagłębia. Mają to być niestety okna wysokie - 250cm (w kilku przypadkach nieotwierane fixy, lecz również 3 duże 4m otwierane z wyjściem na taras). Bardzo zainteresowały mnie okna aluminiowe z uwagi na nowoczesny design i styl, ktory by mi bardzo odpowiadał lecz po przeanalizowaniu opinii utwierdziałam się w przekonaniu, że są to okna zimne co niestety je chyba wyklucza. No i cena nie do końca mnie przekonuje. Myślę, że fajnym rozwiązaniem były by tu nakladki na okna PCV, ktore wygladają wtedy jak aluminiowe. Dodam, że szukam okien czarnych bądź grafitowo-szarych. Czy moglby mi ktoś coś doradzić? Wiem, że z taką wysokością -250 to nie każda firma może się podjąć tego zadania i zawęża się krąg możliwości. Bardzo proszę o pomoc....

finlandia
09-12-2013, 23:10
Tak - nie każda firma się podejmie. W większości (może nie wszystkich) tych co jednak, zapewnią że zrobią - będzie to naciągnięcie możliwości produkcyjnych.
Czarnej oklieny jeszcze nie widziałem. Czarny lakier na drewnie już tak - nie przyjął się.

tomekwa
10-12-2013, 10:07
Przy duzych przeszkleniach zimne alu to chyba nie problem. Chyba jedyna firma robiaca pvc-alu to Internorm. Ale od srodka czarnego nie uzyskasz.
Niestety ceny nie mozna określić jako przystępna.

robercikzs
10-12-2013, 10:29
Część okien/drzwi balkonowych będę miał na profilu pośrednim Si82 Schuco ze względu na wymiary. Okna na tej samej ścianie będę zamawiał też na pośrednim ze względów wizualnych.
Zastanawiam się czy nie wziąć wszystkich okien na profilu pośrednim. Nie wiem jak to będzie wyglądać jak na jednej ścianie będzie skrzydło 86mm a na innej 103mm.
Czy macie okna na profilu pośrednim? Jakieś może doświadczenia w tym zakresie. Może posiadacie jakieś zdjęcia obrazujące dwa profile na jednej ścianie.

Sprawa pilna gdyż pomiary już wzięte tylko muszę się zdecydować czy wszystkie na pośrednim czy tylko niektóre.
Z góry dziękuję za podpowiedzi i sugestie.

I jeszcze jedno pytanko, gdyż nie uzyskałem odpowiedzi:
Czy stosować taśmy paroizolacyjne w przypadku remontu domu i osadzaniu okien nie w warstwie ocieplenia tylko w warstwie muru (tzn. pośrodku muru)?

finlandia
10-12-2013, 10:44
Ejj.. a sprzedawca to co? Nie ma takich zdjęć? Nie potrafi pomóc?

robercikzs
10-12-2013, 11:20
Mam zdjęcia ale pokazujące okna osobno.
Zawsze szukam informacji z kilku źródeł.
Chodzi mi o spostrzeżenia jakie Wy macie w tym temacie i jakie są Wasze opinie.

A może podpowiedź nt. tych taśm. Jak Ty doradzasz swoim klientom przy remontowanych starych domach?
Wiadomo chodzi o pieniądze, których nie ma za dużo i muszę z czegoś zrezygnować, ale jeśli one naprawdę są potrzebne a nie tylko sa chwytem marketingowym, to zrezygnuję z czegoś innego. Ojciec montował okna 10 lat temu bez tych taśm i nie wieje spod okien, ale teraz się dowiedziałem, że nie jest to w zasadzie ciepły montaż tylko montaż chroniący pianę przed wilgocią. Chyba, że cos już pokręciłem :-)
Niestety mam tych okien do wymiany dużo i o dużych gabarytach. I tak je zmniejszam na szerokości (aby zmieścić się w tabelach statycznych), ale i tak są duże

finlandia
10-12-2013, 11:48
Ok, usprawiedliwienie konkurencji przyjmuję;)
229388
Okno zwykłe, balkon pośredni na 250cm.

finlandia
10-12-2013, 12:10
A może podpowiedź nt. tych taśm. Jak Ty doradzasz swoim klientom przy remontowanych starych domach?

Odnośnie montażu z taśmami.. mam swoje zdanie, które nie jest jeszcze ostatecznie utrwalone i ciągle ewoluuje. Od zachwytu, przez sceptycyzm do uznania.
Czekam na dowody:) które sprawią że będę mógł powiedzieć : to jest jedyny słuszny montaż i jego zastosowanie jest bardzo istotne.
Póki co widzę to różnie i by nie było, że chowam głowę w piasek:
- montaż z taśmami to nie tylko zabezpieczenie pianki przed wilgocią. Jak ktoś już zauważył, ta wilgoć i tak może się tam pojawiać - oczywiście mówimy o zakresach marginalnych.
Taśma ma dać dodatkową szczelność połączenia okno-mur, czyli ograniczyć przepływ powietrza a razem z nim także pary wodnej. To jest najprostsza droga wilgoci do struktur pianki, która oczywiście jest w stanie nasiąknąć (widziałem taki test - piana moczona w wodze była jak mokra gąbka - ale to oczywiście warunki skrajne i myślę że nawet owinięcie jej foliami by niewiele zmieniło).
Ale bardziej bym zaakcentował większą rolę szczelności (tak oczekiwanej przy wentylacji mechanicznej) a niejako przy okazji - ochrony przed wilgocią.
Tylko żeby to osiągnąć potrzebne jest większe zaangażowanie w przygotowanie muru i wstępne wyrównanie jego powierzchni. Żadne tynkowanie czy gładzenie: tylko wyrównanie!, czyli zaklejenie łączeń, zamków, ubytków, piór w porothermie. No i przyklejenie folii do ściany. Oczywiście można wyjść z założenia, że i tak najistotniejszy jest styk okna z murem i już sama taśma na oknie poprawi nam to miejsce.
Z tym, że jak patrzę jak są montowane okna z taśmami, to mi żal pieniędzy wyrzuconych w błoto. Taki mały przykład:
229393
Do dziś nie mogę zgadnąć co tu się stało. Specjalnie zachowałem większy rozmiar pliku. Wygląda to na folię zewnętrzną która sobie "fruwa" luzem przy oknie. To się zdarza bardzo często, bo wielokrotnie to wspominałem - klejenie taśm do muru bez odpowiedniego przygotowania jest pracochłonne (czyli koszty) Ale na tym przykładzie widać ocieplenie zaciągnięte już klejem, a folia jest dalej na zewnątrz?! I co z nią teraz zrobić? O efekcie który miała dać nie ma co nawet wspominać.

robercikzs
10-12-2013, 12:36
U mnie będzie wyglądać to następująco: wymontuje stare okno, przygotuje otwór pod nowe wg wymiarów + 2 cm z prawej, lewej strony i od góry, + 3 cm od dołu na listwę podparapetową. Przygotowanie polegać będzie na skuciu węgarków, wyjęciu parapetu wew. i zew., pomniejszeniu otworów na szerokość przez domurowanie na tzw. zęby ok. 10 cm, wygładzeniu wszystkiego tynkiem gipsowym. Do tych wyrównanych powierzchni przyklejone mają być ewentualne taśmy, na które raczej się zdecyduję. Od zewnątrz na taśmy przyjdzie ok. 3-4cm styropianu do czoła okna a od wewnątrz tynk gipsowy.
Tak to sobie wymyśliłem, mam nadzieję że dobrze?
Trudno, przyoszczędzi się na czymś innym.

pomocnikBoba
10-12-2013, 16:37
cześć artastral,
a nie bierzesz pod uwagę do takich gigantów drewna?


Witam pięknie znawców tematu i forumowiczów mogacych wspomóc niedoświadczonego człowieka swoją wiedzą, doświadczeniem i dobrą radą :) Rozpoczynam proces poszukiwania dobrych okien. Planuje budowę domu nowoczesnego z płaskim dachem i dużymi powierzchniami okiennymi więc mam świadomość, że nie mogę sobie pozwolić na zimne okna. Potrzebuje w miarę dobrych jakościowo ale nie kosmicznie drogich okien z terenu Śląska i Zagłębia. Mają to być niestety okna wysokie - 250cm (w kilku przypadkach nieotwierane fixy, lecz również 3 duże 4m otwierane z wyjściem na taras). Bardzo zainteresowały mnie okna aluminiowe z uwagi na nowoczesny design i styl, ktory by mi bardzo odpowiadał lecz po przeanalizowaniu opinii utwierdziałam się w przekonaniu, że są to okna zimne co niestety je chyba wyklucza. No i cena nie do końca mnie przekonuje. Myślę, że fajnym rozwiązaniem były by tu nakladki na okna PCV, ktore wygladają wtedy jak aluminiowe. Dodam, że szukam okien czarnych bądź grafitowo-szarych. Czy moglby mi ktoś coś doradzić? Wiem, że z taką wysokością -250 to nie każda firma może się podjąć tego zadania i zawęża się krąg możliwości. Bardzo proszę o pomoc....

robercikzs
11-12-2013, 10:33
Kurcze, ja już nie wiem co mam robić. Jedni mówią, że hekaplast ma dobre okna, a inni że nie bo jest tam tylko 2 mm regulacji i na pewno będą problemy. Szczególnie przy moich dużych oknach (np. 1800x1560, 1800x2210)

Możecie cos doradzić, proszę. Ja już po nocach nie mogę spać ;-)

Charlie
11-12-2013, 10:39
Witam pięknie znawców tematu i forumowiczów mogacych wspomóc niedoświadczonego człowieka swoją wiedzą, doświadczeniem i dobrą radą :) Rozpoczynam proces poszukiwania dobrych okien. Planuje budowę domu nowoczesnego z płaskim dachem i dużymi powierzchniami okiennymi więc mam świadomość, że nie mogę sobie pozwolić na zimne okna. Potrzebuje w miarę dobrych jakościowo ale nie kosmicznie drogich okien z terenu Śląska i Zagłębia. Mają to być niestety okna wysokie - 250cm (w kilku przypadkach nieotwierane fixy, lecz również 3 duże 4m otwierane z wyjściem na taras). Bardzo zainteresowały mnie okna aluminiowe z uwagi na nowoczesny design i styl, ktory by mi bardzo odpowiadał lecz po przeanalizowaniu opinii utwierdziałam się w przekonaniu, że są to okna zimne co niestety je chyba wyklucza. No i cena nie do końca mnie przekonuje. Myślę, że fajnym rozwiązaniem były by tu nakladki na okna PCV, ktore wygladają wtedy jak aluminiowe. Dodam, że szukam okien czarnych bądź grafitowo-szarych. Czy moglby mi ktoś coś doradzić? Wiem, że z taką wysokością -250 to nie każda firma może się podjąć tego zadania i zawęża się krąg możliwości. Bardzo proszę o pomoc....

250 cm to żadna wysokość.
Pooglądaj sobie okienka na 4,5 m wysokości :)
http://www.youtube.com/watch?v=n1LM9MOfHqo

http://www.youtube.com/watch?v=_ymIFxw_GD0

http://www.youtube.com/watch?v=ebC9vqZxNtU

Tego typu konstrukcje wykonywane są z aluminium gdzie stosuje się tzw. fasadowy system. Szyby dwukomorowe 0,5 co łącznie z ramami daje 0,9 okien.

Pozdrawiam

forrest
11-12-2013, 20:32
Kurcze, ja już nie wiem co mam robić. Jedni mówią, że hekaplast ma dobre okna, a inni że nie bo jest tam tylko 2 mm regulacji i na pewno będą problemy. Szczególnie przy moich dużych oknach (np. 1800x1560, 1800x2210)

Możecie cos doradzić, proszę. Ja już po nocach nie mogę spać ;-)

1800x1560, 1800x2210 jeśli w jednej tafli szkła to tylko jako nie otwierane. Jeśli mają być otwierane to podział jest nieunikniony, wówczas przy prawidłowym montażu
nie będzie nigdy żadnych problemów z przeprowadzeniem regulacji.

trt
11-12-2013, 21:20
Witam,
Chciałbym prosić o opinie na temat ofert dot. okien dla domu wg projektu: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/marcel-g2/
Okna mamy zamiar montować na wiosnę, a teraz sfinalizować zakup i skorzystać z "zimowych promocji". Oferty mam 3 - od Oknopolu, Oknoplastu i Dako.

W projekcie mamy 12 okien, w tym 1 HST 3.5m.

Oferta Oknopol:

Profil: Kömmerling 88 plus - 6komorowy, 88mm szerokości
Okucia: ROTO NT + wk1
Szklenie: Szyba zespolona dwukomorowa 40 mm 4/14/4/14/4 jednostronnie O2
Szczegóły: http://www.okno-pol.pl/oferta/okna/pcv/kommerling-88-plus

W cenie montaż ciepły na taśmie rozprężnej + ciepły parapet + .

Cena: 36k


Oferta Oknoplast:

Profil: Platinum Evolution 2, 6komorowy, 70mm szerokości
Okucia: MACO MULTI MATIC + wk1
Szklenie: Pakiet 3 szybowy o szerokości 36mm 33,1/12s/4/10s/4 obustronnie O2,
Szczegóły: http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/evolution

W cenie montaż ciepły na taśmie rozprężnej.

Cena: 34k


Oferta Dako:

Profil: Veka Alphaline 90, 6 komorowy, 90mm szerokości
Okucia: Winkhaus activPilot Concept + wk1
Szklenie: Pakiet 3 szybowy 4x14x4x14x4 + szyby P2
Szczegóły: http://www.eco-dom.pl/index.php?cat=512

W cenie montaż ciepły na piance.

Cena: 33k




Subiektywnie najlepsze wrażenie zrobił na nas Oknopol - montaż na bardzo wysokim poziomie ( oglądaliśmy na budowie ). Firma sprzedająca Oknoplast montowała okna u teściów i również wygląda to ok. Przedawcę Dako znaleźliśmy na małopolskiej białej liście.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i opinie.

finlandia
11-12-2013, 22:34
Nie widzę uzasadnienie dla tezy, że niby okna Heki są gorzej "regulowalne" niż inne na okuciahc Winkhausa. Cos ten sprzedawca zaczyna nieładnie atakować konkurencję i ja bym mu zwyczajnie podziękował.

dyzu007
11-12-2013, 22:48
http://www.yest-okna.pl/. Sprawdź u nich dostałem dużo lepsza ofertę niż z dako i oknoplastu mała firma ale bardzo solidna robią na profilach veka jak coś zapraszam do obejrzenia ich okien pod krakow

ClNEK
12-12-2013, 08:53
HST to bardzo wymagająca konstrukcja. Dako ma dosyć niską jakość w przypadku okien (3 klasa szczelności) a z HST może być kiepsko

ClNEK
12-12-2013, 09:11
Finlandia ja mam taki przykład pięknego montażu warstwowego, szkoda tylko że o dolnej części sobie ktoś zapomniał

229682

domowy cieć
12-12-2013, 09:35
nie znam się ale czy nie powinno być tak, że ta biała filia jest także na połaczeniu rolety z murem a nie rolety z oknem?

MMichal
12-12-2013, 09:45
Witam


Finlandia ja mam taki przykład pięknego montażu warstwowego, szkoda tylko że o dolnej części sobie ktoś zapomniał

229682

no i za coś takiego trzeba karać :) a na poważnie naprawdę powinno się piętnować takich wykonawców.


nie znam się ale czy nie powinno być tak, że ta biała filia jest także na połaczeniu rolety z murem a nie rolety z oknem?

hmmm rolety niby są ? ja nie widzę, no chyba, że jakiś model z ukrytymi prowadnicami :)

Pozdrawiam

domowy cieć
12-12-2013, 09:59
a to co to jest to białe nad oknem? O cholera, ślepy jestem, to nadproże hi hi hi ale gapa ze mnie
Tak to jest jak się nie powiększy zdjęcia

marmax
12-12-2013, 12:12
HST to bardzo wymagająca konstrukcja. Dako ma dosyć niską jakość w przypadku okien (3 klasa szczelności) a z HST może być kiepsko

Cinek a taka opinia o "niskiej jakości" to tak z sufitu? Nie jest to mój główny dostawca ale jak chcesz zapraszam do Wrocławia:
HS 6400x2400mm właśnie z firmy DAKO.

marmax
12-12-2013, 12:58
229710

ClNEK
12-12-2013, 13:37
marmax jak chcesz to mam tez odpowiednie zdjęcia :) 3 klasa szczelności też o czymś swiadczy

forrest
12-12-2013, 16:31
Finlandia ja mam taki przykład pięknego montażu warstwowego, szkoda tylko że o dolnej części sobie ktoś zapomniał

229682

Wersja ekonomiczna okien, czyli bez listwy pod parapetowej. Jak dla mnie okno niekompletne to i montaż ekonomiczny i niekompletny.
Ciekawe jak by przykleili dołem do ramy taśmę to jak by został zamocowany parapet zewnętrzny, pewnie do czoła na wkręty i silikon.
Mam takich zdjęć dużo w swoim archiwum. Pomijam kwestie grubości parapetu wewnętrznego, na moje oko nic grubszego niż 20 mm się nie zmieści bez kucia.

artastral
12-12-2013, 18:45
Cześć
Planuję typowo nowoczesną zabudowę więc pod względem wizualnym najbardziej pasowałyby mi okna aluminiowe bądź z nakładkami imitującymi aluminium. Proste formy, jak najwęższe ramki no i muszą być to okna raczej ciepłe z uwagi na ich wymiary np. 415 na 250 wysokości. Ale zdaje sobie sprawę, że cenowo to jest megadrogie a milionerem nie jestem. Jeszcze :) gram w totka :)) No ale tak na serio mam 5 takich dużych okien więc to naprawdę duży koszt. O drewnianych się troszkę naczytałam i odstrasza mnie to, że wymagają naprawdę zainteresowania, dbałości i pracy. Poza tym też są dosyć drogie.
Szukam firmy na śląsku, która robi okna w normalnych, ludzkich cenach bo wycene od Internorm już dostałam i mnie wprost powaliła na kolana. Pomóżcie....

artastral
12-12-2013, 18:49
Takie właśnie mam odczucia - na siłę by się zgodzili ale bez przekonania. Nie mam zaufania do takich firemek. Szukam czegoś ze średniej półki z cenami dla ludzi. Najlepiej na śląsku. Aluminiowe bywają chyba grafitowe lub ciemnoszare tylko cena powala :) Coś muszę jednak wykombinować bo mi wiaterek by troszkę za bardzo zawiewał ;)

ok**t
12-12-2013, 19:36
Witam,
Chciałbym prosić o opinie na temat ofert dot. okien dla domu wg projektu: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/marcel-g2/
Okna mamy zamiar montować na wiosnę, a teraz sfinalizować zakup i skorzystać z "zimowych promocji". Oferty mam 3 - od Oknopolu, Oknoplastu i Dako.

W projekcie mamy 12 okien, w tym 1 HST 3.5m.

Oferta Oknopol:

Profil: Kömmerling 88 plus - 6komorowy, 88mm szerokości
Okucia: ROTO NT + wk1
Szklenie: Szyba zespolona dwukomorowa 40 mm 4/14/4/14/4 jednostronnie O2
Szczegóły: http://www.okno-pol.pl/oferta/okna/pcv/kommerling-88-plus

W cenie montaż ciepły na taśmie rozprężnej + ciepły parapet + .

Cena: 36k


Oferta Oknoplast:

Profil: Platinum Evolution 2, 6komorowy, 70mm szerokości
Okucia: MACO MULTI MATIC + wk1
Szklenie: Pakiet 3 szybowy o szerokości 36mm 33,1/12s/4/10s/4 obustronnie O2,
Szczegóły: http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/evolution

W cenie montaż ciepły na taśmie rozprężnej.

Cena: 34k


Oferta Dako:

Profil: Veka Alphaline 90, 6 komorowy, 90mm szerokości
Okucia: Winkhaus activPilot Concept + wk1
Szklenie: Pakiet 3 szybowy 4x14x4x14x4 + szyby P2
Szczegóły: http://www.eco-dom.pl/index.php?cat=512

W cenie montaż ciepły na piance.

Cena: 33k




Subiektywnie najlepsze wrażenie zrobił na nas Oknopol - montaż na bardzo wysokim poziomie ( oglądaliśmy na budowie ). Firma sprzedająca Oknoplast montowała okna u teściów i również wygląda to ok. Przedawcę Dako znaleźliśmy na małopolskiej białej liście.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i opinie.

Aby porównać do końca ceny powinieneś policzyć wszędzie ten sam rodzaj montażu, bo każdy ma inny:yes: Poza tym chyba bym się zdecydował na Oknopol, ewentualnie wyceń w Oknoplaście Winergetic, będzie to bardziej porównywalne do pozostałych produktów.

tomekwa
13-12-2013, 08:13
Proste formy, jak najwęższe ramki no i muszą być to okna raczej ciepłe z uwagi na ich wymiary np. 415 na 250 wysokości.
Przecież przy tych przeszkleniach to ważniejsza będzie termika pakietu szyb niż samego profilu. Pozostaje Ci tylko aluminium: Yawal, Aluprof (robi też Oknoplast), Reynaers.

slaku
13-12-2013, 08:25
(robi też Oknoplast).


hmm, co to za firma i czym różni się od innych?

tomekwa
13-12-2013, 11:47
Oknoplast Kraków robi stolarkę aluminiową na profilach Aluprof.

robercikzs
13-12-2013, 14:16
Czy pozostawienie 2cm po bokach i 3cm od góry na pianę jest optymalne? Czy wystarczy od góry np. 1-2cm?

artastral
13-12-2013, 17:06
Przecież przy tych przeszkleniach to ważniejsza będzie termika pakietu szyb niż samego profilu. Pozostaje Ci tylko aluminium: Yawal, Aluprof (robi też Oknoplast), Reynaers.

Dziękuje bardzo tomekwa :) roześlę tam zapytanie ofertowe i się wszystko okaże. A jakie paramatry okien byś polecał w tym przypadku? Współczynnik przenikania ciepła itp. Muszę w ofercie coś zasugerować. Pakiet 3 szybowy na pewno i ciepła ramka. Na co jeszcze zwrocić mam uwagę? Aha teraz mi się przypomniało, że gdzieś czytałam że z oknami aluminiowymi jest taki problem, że są zimniejsze, a ciepła ramka w tym przypadku to tylko chwyt matketingowy i jest ciepła tylko z nazwy. Podobno najlepsza jest ciepła ramka SWISSPACER.
No i tak się miotam jak zająć po ciemnym lesie :)

GraMar
13-12-2013, 17:25
http://www.aliplast.pl/star_id_2185.html

dzisiaj mi montowano okno tarasowe wykonane z profilu superial



Dziękuje bardzo tomekwa :) roześlę tam zapytanie ofertowe i się wszystko okaże. A jakie paramatry okien byś polecał w tym przypadku? Współczynnik przenikania ciepła itp. Muszę w ofercie coś zasugerować. Pakiet 3 szybowy na pewno i ciepła ramka. Na co jeszcze zwrocić mam uwagę? Aha teraz mi się przypomniało, że gdzieś czytałam że z oknami aluminiowymi jest taki problem, że są zimniejsze, a ciepła ramka w tym przypadku to tylko chwyt matketingowy i jest ciepła tylko z nazwy. Podobno najlepsza jest ciepła ramka SWISSPACER.
No i tak się miotam jak zająć po ciemnym lesie :)

GraMar
13-12-2013, 17:32
http://www.aluprof.eu/mb-86
Proponuję jednak zacząć od czytania gwarancji producenta gotowego już wyrobu, bo podałam Ci producentów profili.




Takie właśnie mam odczucia - na siłę by się zgodzili ale bez przekonania. Nie mam zaufania do takich firemek. Szukam czegoś ze średniej półki z cenami dla ludzi. Najlepiej na śląsku. Aluminiowe bywają chyba grafitowe lub ciemnoszare tylko cena powala :) Coś muszę jednak wykombinować bo mi wiaterek by troszkę za bardzo zawiewał ;)

robercikzs
13-12-2013, 21:01
Czy przy montażu drzwi balkonowych na docelowych posadzkach (wymiana okien), bez listwy podparapetowej, osadza się je bezpośrednio na posadzce przy użyciu taśmy samorozprężnej czy na jakiś klinach pozostawiając szczelinę (jakiej wysokości), którą wypełnimy pianą?

Bardzo proszę o pomoc.

slaku
13-12-2013, 22:27
Oknoplast Kraków robi stolarkę aluminiową na profilach Aluprof.

Ok to wiem z ich strony www. Ale czym się ta firma rózni od innych firm produkcyjnych?

Pozdro

ok**t
14-12-2013, 17:29
Dziękuje bardzo tomekwa :) roześlę tam zapytanie ofertowe i się wszystko okaże. A jakie paramatry okien byś polecał w tym przypadku? Współczynnik przenikania ciepła itp. Muszę w ofercie coś zasugerować. Pakiet 3 szybowy na pewno i ciepła ramka. Na co jeszcze zwrocić mam uwagę? Aha teraz mi się przypomniało, że gdzieś czytałam że z oknami aluminiowymi jest taki problem, że są zimniejsze, a ciepła ramka w tym przypadku to tylko chwyt matketingowy i jest ciepła tylko z nazwy. Podobno najlepsza jest ciepła ramka SWISSPACER.
No i tak się miotam jak zająć po ciemnym lesie :)

Jeżeli chodzi o Aluminium to pomyślałbym o Aluprof 86, masz tutaj do wyboru trzy wersje jeżeli chodzi o ciepłotę: ST, SI oraz z Aerożelem. Najlepszy stosunek ceny do termiki jest w wersji SI. Do wszystkich wstaw szybę 0.5 i będzie to ciepłe i stabilne. Co do ramki dystansowej to nie jest chwyt marketingowy tylko rzeczywista poprawa parametrów okna. Do najlepszych ramek możemy zaliczyć: Chromatec Ultra, Swisspacer V oraz Superspacer.

MMichal
14-12-2013, 18:40
Witam


Czy przy montażu drzwi balkonowych na docelowych posadzkach (wymiana okien), bez listwy podparapetowej, osadza się je bezpośrednio na posadzce przy użyciu taśmy samorozprężnej czy na jakiś klinach pozostawiając szczelinę (jakiej wysokości), którą wypełnimy pianą?

Bardzo proszę o pomoc.

Na taśmie rozprężnej bez odpowiednich podpór nie dasz rady, najczęściej odpowiednie podparcie klinami plus uszczelnienie pianką poliuretanową i dodatkowa izolacją - folie, taśmy silikony itp itd w zależności od Twojej konkretnej sytuacji.

Pozdrawiam

robercikzs
14-12-2013, 20:12
Witam



Na taśmie rozprężnej bez odpowiednich podpór nie dasz rady, najczęściej odpowiednie podparcie klinami plus uszczelnienie pianką poliuretanową i dodatkowa izolacją - folie, taśmy silikony itp itd w zależności od Twojej konkretnej sytuacji.

Pozdrawiam

A ile musi byc tej piany? Jak wysokie beda te kliny przy min odleglosci oscieza od podlogi? Czy wystarczy 1cm?
Drzwi balkonowe beda 90cm i dwudzielne 180 oraz 200cm. Jak rozlozyc te podporki/kliny.
Rozumie, ze okno z listwa podparapetowa rowniez nalezy ustawiac na klinach i zapianowac przestrzen miedzy osciezem a murem. Oczywiscie klinow nie wyjmujemy, tak?

EDIT:
Tak cały czas myślę i zastanawiam się czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie osadzenia drzwi balkonowych 1cm od wylewki, ale na listwie podokiennej z termoizolacyjną taśmą dla której wykuję miejsce w posadzce. Po zamontowaniu okien wyrównam wylewkę przy oknie balkonowym. na to panele, które zakryją tą szczelinę 1cm.

Czy dobrze myślę?

Jeszcze cos słyszałem o jakimś kołnierzy ołowianym do uszczelnienia progu.

Tomaszs131
15-12-2013, 14:23
A ile musi byc tej piany? Jak wysokie beda te kliny przy min odleglosci oscieza od podlogi? Czy wystarczy 1cm?
Drzwi balkonowe beda 90cm i dwudzielne 180 oraz 200cm. Jak rozlozyc te podporki/kliny.
Rozumie, ze okno z listwa podparapetowa rowniez nalezy ustawiac na klinach i zapianowac przestrzen miedzy osciezem a murem. Oczywiscie klinow nie wyjmujemy, tak?

EDIT:
Tak cały czas myślę i zastanawiam się czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie osadzenia drzwi balkonowych 1cm od wylewki, ale na listwie podokiennej z termoizolacyjną taśmą dla której wykuję miejsce w posadzce. Po zamontowaniu okien wyrównam wylewkę przy oknie balkonowym. na to panele, które zakryją tą szczelinę 1cm.

Czy dobrze myślę?

Jeszcze cos słyszałem o jakimś kołnierzy ołowianym do uszczelnienia progu.

Ja mam drzwi balkonowe postawione na podlodze na poszerzeniach, ktore dla dodatkowej izolacji termicznej wypelnione sa pianka. Nie potrzeba zadnych klinow od spodu. Miedzy podlozem a poszerzeniem jest waska tasme rozprezna + minimana ilosc pianki.
Na koncu do poszerzen przyklejone sa tasmy od wewnatrz i zewnatrz budynku.
Uwazam, ze powinienes sie nad tym rozwiazaniem zastaniowic.

trt
16-12-2013, 16:16
@ok**t: Przy wyborze ofert kierowałem się budżetem jaki sobie założyłem na okna. Winergetic był niestety sporo droższy i po wycenie "na szybko" zrezygnowałem. Chciałbym mieć możliwie najlepsze okna ale jeśli okaże się, że jakość okien z oferty za 30k jest niewiele gorsza od tej za 36 to wybiorę tańszą.

Kierując się poleceniem @dyzu007 poprosiłem o wycenę yest-okna:

Oferta Yest-okna:
Profil: SOFTLINE 82 MD, 7 komorowy, 82mm szerokości
Okucia: Winkhaus activ pilot
Szklenie: Pakiet 3 szybkowy 33.1/12/4/12/4 + szyby O2
Szczegóły: http://www.yest-okna.pl/okna_energooszczedne,oferta,98,pl.html

Okno HST na profilu: VEKA SLIDE

W cenie ciepły montaż ale jaki dokładnie jeszcze nie wiem, jutro będe wiedział. Po cenie wnioskuje, że na piance.

Cena: 28k
Zakładam, że montaż na taśmie rozprężnej + ciepły parapet podniosą cene do ~30k.

Dodam jeszcze, że siedziba Oknopolu znajduje się kilka km od domu, więć z serwisem nie byłoby problemu. Yest-okna znajduje się na Śląsku (~100km).

Charlie
16-12-2013, 20:06
http://www.aliplast.pl/star_id_2185.html

dzisiaj mi montowano okno tarasowe wykonane z profilu superial

jaki kolor alu - antracyt ?

GraMar
17-12-2013, 07:51
230593

Mam białą stolarkę i to także jest białe
pozdrawiam





jaki kolor alu - antracyt ?

panmiłyfacet
17-12-2013, 13:39
Czy te okna mają być w jednej szybie, nieotwierane ?

plusfoto
17-12-2013, 14:08
Okna w jednej szybie? a co to takiego?

bitoff
17-12-2013, 16:28
Panowie, polecicie jakiegoś dobrą firmę z oknami?

Zastanawiam się nad profilem VEKA 3-szybowe ( nie wiem które wybrać 90 czy 82 ). Generalnie uważam profile różnych firm są na bardzo zbliżonym poziomie. To tak jak wybierać między BMW a Mercedesem. Połowa powie że to lepsze a połowa że drugie. Chyba że się mylę, co ewentualnie innego polecacie?

Generalnie uważam że najważniejszy jest montaż, jak go wykonać prawidłowo albo właśnie która firma w Małopolsce (Kraków, Oświęcim, Wadowice - te rejony) jest solidna i można ją polecić?

ClNEK
17-12-2013, 16:45
Ja bardzo dużo działam w okolicach Krakowa i mam w ofercie Vekę. Co do solidności to już tu jakiś opinie się pojawiały :)

Zdecydowanie bardziej polecam profil 90 jak 82mm

GraMar
17-12-2013, 16:59
http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/g051.gif

Możesz potwierdzić mój wybór, dlaczego tak twierdzisz; mam dom z białego profila Alphaline 90 z klinem docieplającym, okienka spisują się dzielnie i bronią przed eksperymentami kolejnych ekip budowlanych-ale nadal męczy mnie ciekawość-czy dobrze wybrałam


Ja bardzo dużo działam w okolicach Krakowa i mam w ofercie Vekę. Co do solidności to już tu jakiś opinie się pojawiały :)

Zdecydowanie bardziej polecam profil 90 jak 82mm

ClNEK
17-12-2013, 17:55
Głównie przez ponad 1000N większa siłę jaką wytrzymują zgrzewy Alhaline 90 w stosunku do Softline 82 (przyjmując ramę o wysokości 73mm jaką najczęściej stosują producenci okien) od tego samego producenta. Może źle to rozumiem ale przekłada się to na ogólną statykę tego profilu.

Także kształt ramy i skrzydła a Alphaline powinien zapewniać większą szczelność w stosunku do Softline

Słupki w Alphaline są sporo szersze oraz mają większe wzmocnienie przez co w dużych konstrukcjach mogą się lepiej reagować na zmiany temeratur itp.

GraMar
17-12-2013, 18:39
dzięki

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/z700.gif



Głównie przez ponad 1000N większa siłę jaką wytrzymują zgrzewy Alhaline 90 w stosunku do Softline 82 (przyjmując ramę o wysokości 73mm jaką najczęściej stosują producenci okien) od tego samego producenta. Może źle to rozumiem ale przekłada się to na ogólną statykę tego profilu. Także kształt ramy i skrzydła a Alphaline powinien zapewniać większą szczelność w stosunku do Softline
Słupki w Alphaline są sporo szersze oraz mają większe wzmocnienie przez co w dużych konstrukcjach mogą się lepiej reagować na zmiany temeratur itp.

JejoX
17-12-2013, 19:39
Który profił będzie cieplejszy...DPQ-82 na Veka Softline 82 czy DPT-90 na Alphaline 90 ??

http://www.oknagalio.pl/okna-pcv/veka/dpq-82

Szyby potrójne 4/18/4/18/4 Ug=0,5 W/m2K ciepła ramka Swisspacer , 7 komorowy profil

http://www.oknagalio.pl/okna-pcv/veka/dpt-90

Szyby potrójne 4x14x4x14x4 Ug=0,6 6 komorowe, tez swisspacer

sokratis
17-12-2013, 20:00
Jeśli dobrze wypadają wszyscy to może najlepiej kierować się w takim razie ceną?

finlandia
17-12-2013, 21:18
A co mówią na ten temat sprzedawcy tych okien? Przecież to oni widzieli (?) badania/obliczenia dla swoich okien.
Troche to dziwnyukład, ze do "grubszego"okna chcą włożyć "chudszą" szybę i na odwrót?"

ClNEK
17-12-2013, 21:22
Który profił będzie cieplejszy...

Warto też spytać, który będzie szczelniejszy. Co ci po dobrym współczynniku jak szczelność okna będzie słaba

Dodam jeszcze, że profil 82mm z ramą i skrzydłem o podobnej zgrzewalności jak Alphaline 90 będzie wyższy o ponad 1,5 cm (suma ramy + skrzydło) co przekłada się wg mnie na gorszą estetykę i gorsza izolacyjność (to szyba jest najcieplejszym elementem okna)

house1
18-12-2013, 22:37
Proszę o pomoc gdyż dostałem ofertę na okna i nie mam pojęcia którą wybrać krótko... nie znam sie na oknach

1. propozycja typ okien Alphaline 236/312 typ okuć UR 3+T, szklenie 4N/16 a4/16A/4 N U=0,6 -cena taka sama jak FEN
2. propozycja typ okien FEN 76 5S, typ okuć: SK 160 Z , szklenie 4/16/4/16/4 U=0,5 -cena taka sama jak Alphaline
3. propozycja typ okien Rehau Euro 86, szklenie 4/16/4/16/4LE+Ar U=0,5 U=0,7 (mam podane rożne wartości U dla okien ) -cena większa o 3tyś na 14 oknach

slaku
19-12-2013, 08:35
Jeśli producent i montaż na Vece jest ok to brałbym właśnie Alphaline

Charlie
19-12-2013, 20:19
Proszę o pomoc gdyż dostałem ofertę na okna i nie mam pojęcia którą wybrać krótko... nie znam sie na oknach

1. propozycja typ okien Alphaline 236/312 typ okuć UR 3+T, szklenie 4N/16 a4/16A/4 N U=0,6 -cena taka sama jak FEN
...


Kupuj tę pozycję:
1. bardzo dobry profil
2. szyba o normalnym odcieniu - w pozostałych pozycjach szkło jest mocno ciemne.

Podaj jeszcze KTO produkuje okna z tej oferty - to ważne.