PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

tomekwa
11-03-2014, 16:58
Rzeczywiście poziom paranoi zaczyba być chorobliwy. Przejrzalem swoje pierwsze posty:
1.elkama Veka i Schuco.
3 czy 4 wspomnialem o I...m dobrze, ze po mnie nie pojechali ;)

AGołąb
11-03-2014, 16:59
:) kluczowe okno ma być fixem jednoskrzydlowym. ma wymiary 2,8 m na 2,75m. Pewnie pcv / pcv z aluminium bo kolor ciemny grafit.
Architekt mi wymyślił, ale na
moja prośbę . Marze o domu z wielkimi oknami. oczywiście to muszą być okna dobrej klasy i zamontowane przez ekipę która wie co robi.
gdzie takich szukać?

Elfir
11-03-2014, 17:07
Polecam hekaplast

tomekwa
11-03-2014, 17:28
Rzeczywiście fix o takich rozmiarach przerasta I. myślę, że podobnie będzie z wszystkimi PVC. pozostaje drewno lub alu.
Nie wiem jaki masz układ pomieszczeń i czy to okno jest jedyne w pomieszczeniu ale może można zmiksować: wszystkie okna PVC z nakładką alu a ten jeden fix drewno z nakładką aluminiową a od środka kolory zbliżone?

nikt ważny
11-03-2014, 17:36
i tak trzeba było zacząć
Więc paranoik Ci odpowiada
Przy fixie nie ma już realnie znaczenia profil liczy się materiał z jakiego jest wykonany i przy takich ciężarach szyb odpada PCV, w drewnie też bym nie ryzykował, pozostaje ci aluminium.
Masz szybę okno o szybie ok 7,2 mkw
Więc co musisz wiedzieć
- cena Cię zeżre, w pakiecie trzyszybowym na 8 to będzie około 480 kilo !!! Rozsądny montażysta do ceny doda drugie tyle za szybę bo jak pęknie w czasie montażu to on poniesie koszty a pęknąć może. Dobrze by było do takiego ciężaru wykorzystać specjalne ssawki i dźwig - tak myślę że taki fiks będzie Cię kosztował z 8 tyś albo i więcej (sądzę że jednak więcej)
- mimo zastosowania tak dużej szyby warto dla własnego bezpieczeństwa wybrać opcję - obustronnie hartowana
- mimo grubości szyb musisz mieć świadomość, że przy ujemnych temperaturach takie szyby też się wygną a że płaszczyzna spora to na środku będzie zimno oj oj oj zimno

ClNEK
11-03-2014, 18:15
Nikt ważny skąd ty tyle czasu bierzesz na pisanie postów na forum ;-)

nikt ważny
11-03-2014, 18:32
a opierdzielam się :( (chwilowo - mam nadzieję)

Giena24
11-03-2014, 18:38
nikt ważny - jakie poleciłbyś mi okna do domu z rekuperacją. Najlepiej chyba drewniane ale wysłucham również ofert o plastikach. Dom energooszczędny po części pasywny.

nikt ważny
11-03-2014, 18:52
a co to ja jestem ? ;)
masz z 4000 producentów, z 70 profili, skąd mogę wiedzieć czego pragniesz ? Poz a oczywistym, dobrze i tanio ;)
Do domu w wentylacją mechaniczną przede wszystkim maja być szczelne - i tu chyba profil z trzecią uszczelką bezie lepszy od dwuuszczelkowych. Dobra szyba ale bez wariactw - krypton czy ksenon za drogi więc trzyszybówka z argonem na ramce 16-18 czyli Ug=0,5 (zależy jak zaokrąglimy)
Pisali tu o Schuco czyli Si82, a może Aluplast - ID8000, a może jakiś profil pasywny od Adamsa, w końcu dostali medal w zeszłym roku, na pewno nie Iglo choćby dlatego że oszukują marketingowo, że niby mają najcieplejsze okno, jakaś kara musi być ;) (pisał o tym szanowny kolega T12345T u siebie na oknotest.pl)A może Rehau Geneo? Choć mnie się ten profil nie podoba. A może coś od MSa? Jest tego za dużo by nie znając Twych wymagań cokolwiek polecać. Poza tym, miej świadomość, że każdy z nas ma styczność raptem z kilkoma producentami i ich wyrobami i będziemy zawsze nieobiektywni, choć z drugiej strony coś spowodowało, ze wybraliśmy tego a nie innego dostawcę. Większość z nas g... nie sprzedaje, ale niektórzy czasem g... montują

bwojtek
11-03-2014, 19:12
Dom energooszczędny po części pasywny.
Taka kobieta trochę w ciąży?

nikt ważny
11-03-2014, 19:25
taka kobieta trochę w ciąży?suuuuper

Giena24
11-03-2014, 19:53
Taka kobieta trochę w ciąży?

po części, ponieważ nie zastosuje wszystkich rozwiązań domu pasywnego, a jedynie niektóre z nich m.in. dobrą izolację termiczną i rekuperację z GWC, (choć solary również chodzą mi po głowie) więc dlatego pytam o dobre okna, które również stanowią podwalinę domu pasywnego ;)

tak czy owak porównanie z kobietą trochę w ciąży jest dobre ;)

nikt ważny
11-03-2014, 19:58
a skąd Ty jesteś Gienia 24 ;)
Na poprzedniej stronie chyba odpowiedziałem Ci tak mniej więcej co i jak
Dodałbym jeszcze, ze mając mechaniczną w domu możesz pokusić się o radykalne cięcie kosztów stosując fixy w ościeżnicy, nie dość ze taniej w zakupie to najcieplejsze rozwiązanie na okno

modena
11-03-2014, 20:05
Witam.
W starszych postach wynalazłam informację pisaną przez Jareko że nie daje klinów pionowych ( dystansów stabilizujących , czy jak one się tam nazywają w każdym razie te pionowe po przekątnej) z obu stron, a tylko od strony klamki bo w czasie upałów z oknami potrafią się dziać cuda)
Czy jest to dobre rozwiązanie ?
Czy ewentualnie rozsądnie byłoby wyjąć te kliny ( plastikowe z jednej strony a zastąpić jakimś materiałem w miarę twardym ale poddającym się ( z jednej czy z obu stron?)
Czy dajecie te kliny?
Myślę zwłaszcza o drzwiach od południa i oknach od zachodu ( jednoskrzydłowe x1 , dwuskrzydłowe x 1 ) :rolleyes: ( Mam bardzo duże nasłonecznienie i okna w złotym dębie )

Giena24
11-03-2014, 20:08
z Wielkopolski

Żonie bardziej podobają się okna drewniane, ale z tego co już wiem, to mają słabszą izolację niż plastik a poza tym cena również wysoka.
W pierwszej wersji miały być również rolety ale po głębokiej analizie zrezygnowałem i chyba nie pożałuję ;)

nikt ważny
11-03-2014, 20:19
modena - źle przeczytałeś bo wątpię by Jareko babola w opisie walnął, Kliny w jednoskrzydłówce daje się przy zawiasie dolnym i po przekątnej
Nie po to daje się sztywne kliny by zamieniać na materiał elastyczny
I powiem Ci, że z obserwacji, 99% montażystów nie daje bo nie ma o tym zielonego pojęcia, powiem więcej z 50% montażystów wogóle kliny usuwa wypełniając te dziury pianą.
Poszukaj instrukcji ITB znajdziesz rysunki jak to powinno być zrobione, lub poczytaj na jego stronie

nikt ważny
11-03-2014, 20:45
:) kluczowe okno ma być fixem jednoskrzydlowym. ma wymiary 2,8 m na 2,75m. Pewnie pcv / pcv z aluminium bo kolor ciemny grafit. Architekt mi wymyślił, ale na moja prośbę . Marze o domu z wielkimi oknami. oczywiście to muszą być okna dobrej klasy i zamontowane przez ekipę która wie co robi.gdzie takich szukać?no i co? odpowiedź dostałeś i zamilkłeś ? Podziękuj chociaż ;)

modena
11-03-2014, 20:47
modena
I powiem Ci, że z obserwacji, 99% montażystów nie daje bo nie ma o tym zielonego pojęcia, powiem więcej z 50% montażystów wogóle kliny usuwa wypełniając te dziury pianą.
Poszukaj instrukcji ITB znajdziesz rysunki jak to powinno być zrobione, lub poczytaj na jego stronie
Serio tak pisał , nie znajdę tego teraz ,znalazłam wczoraj jak szukałam informacji o klejeniu epdm . Były to posty z okolic 2009 roku .
Wiem jak to powinno być czytałam i oglądałam na oknotest.pl w Vademecum okien plastikowych i mam takie ale jednak te kliny są twarde a okno się będzie bardzo rozszerzało .Już teraz jak jestem na budowie a świeci słońce to słyszę głuche puknięcia ( chyba że to normalne , albo mi się wydaje i to dach trzaska , muszę się przyjrzeć )

Pogoda wiosenna to wszyscy poznikali na montaże :) .Życzę udanego sezonu i fajnych klientów

grzeniu666
11-03-2014, 21:30
ale jednak te kliny są twarde a okno się będzie bardzo rozszerzało

Ale one są po jednym na górze i na dole. Więc okno zawsze może chyba zapracować po przeciwnej (w poziomie) stronie klina...

nikt ważny
11-03-2014, 21:37
247809
Tak to powinno być i tyle

Tomaszs131
12-03-2014, 06:19
Witam
Stoje przed wyborem elektrozaczepu do drzwi wejsciowych firmy Krispol.
Z tego co sie orientowalem jest pare firm na rynku.
Czy moglby mi ktos pomoc w wyborze marki i polecic solidna i sprawdzona firme? Nie chodzi mi o najtansza- "chinke " tylko o produkt dobrej jakosci. Jeszcze jedno. Czy istnieje mozliwosc zaprogramowania elektorzaczepu do pilota od bramy garazowej?

AGołąb
12-03-2014, 06:59
no i co? odpowiedź dostałeś i zamilkłeś ? Podziękuj chociaż ;)

Cześć,

Dzięki za ostrzeżenia, jesteśmy świadomi kosztów, jakie poniesiemy na okna. Co do tego, że zamilkłam, to jestem mamą 2 dzieci, 3 w drodze, pracuję na pełen etat i na razie jeszcze mieszkam w stolycy (korki). Sam widzisz, że nie mam za dużo czasu na śledzenie forum non stop.

Rozesłałam zapytania do kilku innych firm, polecanych przez architekta i czekam - dziś mamy dostać część ofert.

W międzyczasie rozmyślam, czy jednak nie podzielić tych okien - i dać np dwuskrzydłowe w miejsce jednoskrzydłowych. Architekt nie jest zachwycony pomysłem , ale obiecał się zastanowić, w jaki sposób to zrobić.

Wklejam elewacje, da może lepszy pogląd na rozmiar inwestycji dotyczącej okien. Sami rozumiecie, przy takiej ilości przeszkleń to musi być dobra jakość, bo zeżrą nas koszty eksploatacji.


247826

AGołąb
12-03-2014, 07:09
Rzeczywiście fix o takich rozmiarach przerasta I. myślę, że podobnie będzie z wszystkimi PVC. pozostaje drewno lub alu.
Nie wiem jaki masz układ pomieszczeń i czy to okno jest jedyne w pomieszczeniu ale może można zmiksować: wszystkie okna PVC z nakładką alu a ten jeden fix drewno z nakładką aluminiową a od środka kolory zbliżone?

Tomekwa, w swoim dzienniku napisałeś, że jedno okno zamówiłeś w innej technologii ze względu na gabaryty. Czy możesz napisać co to za gabaryty?

tomekwa
12-03-2014, 08:02
Drewniane zrobiłem 2350x2350 (ale 50/50 R+RU) ale ono jest jedynym oknem w sypialni, więc od wewnątrz nie ma z czym porównywać.

Niestety musiałem też zmienić okno 2600x2900. Początkowo miał byc to HS, później 50/50 ale tego I...m nie mógł wykonać w 1 ramie. Będę miał więc 2 okna o wymiarach 2600x1450.

Jeżeli nie zamówisz do końca maja- zapraszam na wizje lokalną.

MMichal
12-03-2014, 08:09
Witam


... Czy możesz napisać co to za gabaryty?

Oczywistym jest, że z PCV wykonanie takowego to nieporozumienie wg mojej oceny najlepiej alu, jeżeli budujesz dom w nowoczesnym stylu to może po prostu wszędzie alu dać ? no wiadomo są to koszty ale ... można.
247829
skoro lubisz duże przeszklenia :)

Pozdrawiam

AGołąb
12-03-2014, 08:20
Drewniane zrobiłem 2350x2350 (ale 50/50 R+RU) ale ono jest jedynym oknem w sypialni, więc od wewnątrz nie ma z czym porównywać..
NIestety moje gabaryty są na parterze - u nas cały dół jest otwarty - musiałabym zakupić wszystkie okna drewniano-aluminiowe. Na razie szukamy zatem innych opcji :/


Jeżeli nie zamówisz do końca maja- zapraszam na wizje lokalną
..
Dzięki za zaproszenie :) , ale mam nadzieję że zdążę zamówić przed końcem maja

AGołąb
12-03-2014, 08:24
skoro lubisz duże przeszklenia :)


Policzymy zobaczymy :). A co sądzisz o tym, co wcześniej napisał nikt ważny ? :
" - mimo grubości szyb musisz mieć świadomość, że przy ujemnych temperaturach takie szyby też się wygną a że płaszczyzna spora to na środku będzie zimno oj oj oj zimno "

Czy aluminiowe ramy rozwiązałyby ten problem?

Czy to zdjęcie Twojej budowy?

MMichal
12-03-2014, 08:46
Witam

Budowa nie moja ale miałem okazję doradzić inwestorowi i popatrzeć na ręce montażystom :)
Okna alu i jak widzisz spore - środek HS koło 6m po bokach stałoszklenia koło 3,5m.

Co do szyb i ich pracy owszem pracują termicznie jak wszystko i faktem jest, że środek szyby jest najzimniejszy ale jaka jest różnica ? nie wiem trzeba zapytać producenta szyb, ja bym nie demonizował - na prezentowanej budowie pakiet był na szybach 6mm - 6x6x6+6 jeżeli producent szyb takowe wykonał to znaczy, że można i że spełniają wytyczne.

Rama w której osadzona zostanie szyba nie ma nic do jej zachowania - ważna jest to przeniesienia obciążeń bo faktyczna waga takich szybek to 400 czy nawet 500 kg.

No i najważniejsze o czym już wspomniano - montaż tego ustroństwa :) wybacz, że tak piszę ale dla montażystów to katorga ja zalecam na budowie dźwig lub inne urządzenie do transportu i osadzenia szyb bo jak czasami widzę jak 8 czy 12 chłopa targa takie coś w łapkach to .... strach pomyśleć jak się im kiedyś "nie uda" :/

Pozdrawiam

AGołąb
12-03-2014, 09:09
Dzięki wielkie za odpowiedź.
Na razie rozesłałam zapytania do producentów i czekam..
Liczę na to, że producent, którego wybiorę będzie w stanie mi polecić profesjonalną ekipę montażową.
Pewnie to naiwność...

Jak rozumiem, ta budowa, o której piszesz i co za tym idzie, ekipa montażowa były z okolic Bydgoszczy?

MMichal
12-03-2014, 09:17
Witam



Jak rozumiem, ta budowa, o której piszesz i co za tym idzie, ekipa montażowa były z okolic Bydgoszczy?

Ta budowa akurat tak i ekipa "prawie" z Bydgoszczy :)

pozdrawiam

finlandia
12-03-2014, 09:51
Cześć,

Czy możecie polecić producenta dobrych jakościowo okien - takiego, który mógłby wykonać okna o wymiarach 2800 na 2750?
To ta firma robi takie okna? Myślałem że tylko dobrze im wychodzi udawanie swoich klientów - bo taka szersza wpadka zdarzyła im się jakiś miesiąc temu i póki co nikt się z niej nie wycofał, więc dla mnie nie są wiarygodni.

bwojtek
12-03-2014, 09:53
takiego, który mógłby wykonać okna o wymiarach 2800 na 2750?
Z uwagi na granice dla szkła 6mm ważne czy to jest rozmiar otworu czy okna oraz czy będzie to szklenie w skrzydle czy ramie? Prawdopodobnie da się to wykonać na szkleniu 3x6mm (do 7m2 szkła).

MMichal
12-03-2014, 10:11
Witam


Z uwagi na granice dla szkła 6mm ważne czy to jest rozmiar otworu czy okna oraz czy będzie to szklenie w skrzydle czy ramie? Prawdopodobnie da się to wykonać na szkleniu 3x6mm (do 7m2 szkła).

tak pierwsze z brzegu i można więcej :)

http://www.uniglasspolska.pl/dokumenty/warunki/limity-wymiarowe/

zapewne są różnice między producentami ale jak widać można.

Pozdrawiam

AGołąb
12-03-2014, 10:28
To ta firma robi takie okna? Myślałem że tylko dobrze im wychodzi udawanie swoich klientów - bo taka szersza wpadka zdarzyła im się jakiś miesiąc temu i póki co nikt się z niej nie wycofał, więc dla mnie nie są wiarygodni.

No właśnie ta firma nie robi. Czekam na oferty od innych. Jak będę miała jakieś konkrety, napiszę.

witek86
12-03-2014, 10:56
dostaliśmy zapytani z Belgi o okna i montaż
wszystko ładnie pięknie tylko jedno szklenie 500kg widok na dolinę pod oknem urwisko dopiero po długiej rozmowie klientka zdała sobie sprawę że no rzeczywiście się nie da :)

AGołąb szukaj alu dom nowoczesny to i okna nowoczesne
pośrednim rozwiązaniem jest duże przeszklenia w alu pozostałe pcv z nakładką alu

REKINRW
12-03-2014, 12:11
Witam

Jestem przed wyborem okien i zebrałem już kilka ofert.

Najkorzystniejsza (jakość/cena) w tej chwili wydaje mi się oferta firmy OKNOSTYL CAVA na profilu SCHUCO CT-70

Jednak najtańsza oferta jest z firmy SONAROL ok 2000 zł taniej. Nic nie wiem jak z jakością ich profili bo podobno tłoczą je sami. Chodzi o ich najcieplejszy profil tzn MAXTHERM

Co sądzicie o oknach jednego i drugiego producenta ?

Czy może szukać dalej bardziej renomowanych producentów ?

witek86
12-03-2014, 13:45
Witam

Jestem przed wyborem okien i zebrałem już kilka ofert.

Najkorzystniejsza (jakość/cena) w tej chwili wydaje mi się oferta firmy OKNOSTYL CAVA na profilu SCHUCO CT-70

Jednak najtańsza oferta jest z firmy SONAROL ok 2000 zł taniej. Nic nie wiem jak z jakością ich profili bo podobno tłoczą je sami. Chodzi o ich najcieplejszy profil tzn MAXTHERM

Co sądzicie o oknach jednego i drugiego producenta ?

Czy może szukać dalej bardziej renomowanych producentów ?

z tymi profilami tylko dla siebie to jest różnie:)
z tych dwóch po sprawdzeniu informacji o firmach wybrał bym schuco

zetka
12-03-2014, 14:53
Witajcie :) Temat okien to ciężki temat dla laika :sick: Przebiłam się przez mnóstwo wątków, informacji, poznałam oferty wielu producentów i doszłam do punktu, w którym z tego zalewu różnorodnych produktów oferowanych na rynku trzeba było się w końcu na coś zdecydować. Swój wybór ograniczyłam więc do profili Brugmann/Salamander bądź Schuco. Zainteresowałam się producentem M&S i tu brałam pod uwagę okna MSevolution (92mm) oraz MSLine (73mm) oba na wzmocnieniu stalowym z pakietem 3-szybowym. Z większym przekonaniem podchodziłam do tych pierwszych (szersze/masywniejsze) z uwagi na to iż w projekcie mam 4 okna 1500x1500mm jednoskrzydłowe. Jednak dziś mnie jeden z dystrybutorów okien M&S zaskoczył informacją że okna MSLine charakteryzują się większą sztywnością i właśnie te mi poleca i wyceni. Wcześniej zaś u innego dystrybutora (okien innego producenta) usłyszałam że pakowanie 3 szyb do okien o profilu mniejszym niż 80mm jest nieporozumieniem. I zgłupiałam już totalnie :( Biorę jeszcze pod uwagę Schuco od Hekaplastu (Corona SI82 Classic również z 3 szybami) Może ktoś mi podpowie który z tych trzech profili będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem, przy tych jakby nie było problematycznych oknach jednoskrzydłowych? :(
P.S. Od raz uprzedzam, że nie chciałabym rezygnować z takich okien na rzecz podziału na pół (działka w zacienionym miejscu więc nie chcę ograniczać dodatkowo światła słupkiem; poza tym takie okna są cieplejsze niż dzielone; będą otwierane tylko do mycia)

grzeniu666
12-03-2014, 17:45
@zetka, ja gdyby kasa nie stanowiła brałbym MS Evo. Ale stanowiła i mam Line, w tym kilka podobnych wymiarów i założeń (do mycia i ew. uchył) jednoskrzydłowe (chyba szyby wklejane). Szyba 0.5 lub 0.6.

stary
12-03-2014, 18:06
Witam
tak pierwsze z brzegu i można więcej :)

http://www.uniglasspolska.pl/dokumenty/warunki/limity-wymiarowe/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.uniglasspolska .pl%2Fdokumenty%2Fwarunki%2Flimity-wymiarowe%2F)

zapewne są różnice między producentami ale jak widać można.

Pozdrawiam
:rolleyes:
Wedle wytycznych z tego linku to jednak nie można, nawet szklenia w skrzydle.
Przyjmijmy, że w takim fixie bez podziałów szyba ma wymiar w granicach 2600 x 2550 (w zależności od profilu) to max powierzchnia dopuszcza jej zastosowanie.
Jednak blokuje je max bok kwadratu 2440 w znaczeniu, że obydwa boki danej szyby nie mogą jednocześnie przekraczać tego wymiaru.

MMichal
12-03-2014, 18:53
Witam


:rolleyes:
Wedle wytycznych z tego linku to jednak nie można, nawet szklenia w skrzydle.
Przyjmijmy, że w takim fixie bez podziałów szyba ma wymiar w granicach 2600 x 2550 (w zależności od profilu) to max powierzchnia dopuszcza jej zastosowanie.
Jednak blokuje je max bok kwadratu 2440 w znaczeniu, że obydwa boki danej szyby nie mogą jednocześnie przekraczać tego wymiaru.

Krzysztofie ja tam na szybach znam się prawie tak dobrze jak na gwiazdach :) ale skoro tak jest to po co producenci podają wymiary max szerokości i wysokości oraz max powierzchnię ? skoro jest dodatkowy parametr odnośnie boku kwadratu ? to max powierzchnia nie powinna być poniżej 6 m2 ?
bo jak uzyskać maksymalną powierzchnię nie przekraczając tego wymiaru, boku kwadraty - na moje się nie da.
a podany przykład jest nie do wykonania - bo za wysoki :)

aaaa to rozumiem, że szyby ze zdjęcia które zapodałem to samowolka i totalne ominięcie reguł ? jej wymiar to jakieś 3400 x 2400

Pozdrawiam

nikt ważny
12-03-2014, 18:56
..... że szyby ze zdjęcia które zapodałem to samowolka i totalne ominięcie reguł ? jej wymiar to jakieś 3400 x 2400....jeśi na 6mm to realnie szyba bez gwarancji o czym klient może nie wiedzieć - szyby to temat na dłuuuuugie opowiadanie.

zetka
12-03-2014, 19:00
grzeniu666
Na chwilę obecną mam wyceny jedynie na msevolution, więc nie wiem jaka byłaby różnica względem msline. Ale się dowiem bo czekam na wyceny :rolleyes: Kwestia będzie czy warto dopłacić do msevo skoro sam dystrybutor twierdzi że msline sztywniejszy :confused:
Rozumiem, że Ty zdecydowałeś się na msline w trzech szybach przy równie sporych oknach. Nikt Cię nie straszył że profil "za cienki" na taki pakiet? ;) Długo już je masz? Możesz się coś wypowiedzieć w temacie użytkowania? Boję się żeby mi się te okna nie wyginały czy inne cuda z nimi nie działy :(

grzeniu666
12-03-2014, 19:13
Nikt mnie nie straszył, nie bardzo wiem co mogłoby mnie do tego przekonać. Okna mam od 15 miesięcy. Nie ma zastrzeżeń do okien, ale też nie mam porównania. Te duże skrzydła nie sprawiają wrażenia aby chciały wypaść, ale to jednak kobyła (szczególnie że odczułem ile ważą wyjęte z ramy), w działaniu OK. Co do wyginania MS ma jakieś niby fajne powłoki (cool-cośtam), może to coś daje, u mnie największy zestaw to 220x240 (balkon fix+skrzydło, bez podziałek), antracyt zew, nie zauważyłem niczego strasznego, ale dotychczas mamy budowę. Jak kupowałem Evo były 50% droższe (wtedy nowość, a Line'y miały promo gratis trzecia szyba, może stąd duża różnica), jakby były droższe o 25% to bym pewnie kupił Evo.

bwojtek
12-03-2014, 19:16
:rolleyes:
Wedle wytycznych z tego linku to jednak nie można, nawet szklenia w skrzydle.
Przyjmijmy, że w takim fixie bez podziałów szyba ma wymiar w granicach 2600 x 2550 (w zależności od profilu) to max powierzchnia dopuszcza jej zastosowanie.
Jednak blokuje je max bok kwadratu 2440 w znaczeniu, że obydwa boki danej szyby nie mogą jednocześnie przekraczać tego wymiaru.

Ograniczenia długości boku nie wynikają z cech fizycznych szkła lecz po prostu z możliwości linii zespalania danego producenta (np. wysokość myjki lub wielkość komory do napełniania gazem).

bwojtek
12-03-2014, 19:21
Jednak dziś mnie jeden z dystrybutorów okien M&S zaskoczył informacją że okna MSLine charakteryzują się większą sztywnością i właśnie te mi poleca i wyceni. Wcześniej zaś u innego dystrybutora (okien innego producenta) usłyszałam że pakowanie 3 szyb do okien o profilu mniejszym niż 80mm jest nieporozumieniem.
Przeważnie okna na profilach o mniejszej głębokości zabudowy mają lepszą statykę niż ich "rodzeństwo", które "przytyło". Wkłady trzyszybowe można śmiało stosować w profilach klasy 70mm ale u jednego producenta będzie to wkład 0,5W/m2K a o innego (z uwagi na konstrukcję profili) zaledwie 0,8 i tu pojawia się pytanie o sens takich 3 szyb.

zetka
12-03-2014, 20:15
grzeniu666
Dziękuję za info. Gdy patrzę u siebie na otwory pod te okna też mam wrażenie że będą to kobyły :p Z oknem tarasowym to Cię jednak przebiję. U nas otwór 3000x2300mm Myślę o PSK z podziałem na pół (fix w skrzydle + skrzydło przesuwne) Do tej pory nie spotkałam się nigdzie z narzekaniami na ten wymiar, więc mam nadzieję że problemów nie będzie.. Nawet operowałam w jednym sklepie takim oknem wyposażonym w półautomat i nie było tak źle. Wychodzi i wchodzi w ramę lekko, najgorzej na początku bujnąć, potem już praktycznie samo idzie ;)


bwojtek
Czyli jednak potwierdzasz.. Szkoda że wśród tylu sprzedawców czy dyskutantów widać jedynie pęd do jak najszerszych profili, w który nie ukrywam dałam się wciągnąć :oops: Taka sugestia o lepszej sztywności tych „chudszych” spowodowałaby, że nie odrzucałabym z marszu profili na poziomie 70-80mm.
A może pokusiłbyś się o wskazanie faworyta z tych trzech wyżej wymienionych przeze mnie profili i producentów? :rolleyes::D

nikt ważny
12-03-2014, 20:40
niestety, PSK w tym wymiarze będzie sprawiać kłopoty ale zobaczysz to dopiero jak zaczniesz używać codziennie, a zwłaszcza będą narzekać Twe pociechy. Skrzydło będzie ważyć ponad 200 kilo i sama masa będzie sprawiała problem w puszczeniem w ruch i zatrzymaniem. Pomijam fakt, ze wymuszą zastosowanie droższych i nośniejszych okuć ale.... ale okucia te będą i tak na maksimum swej nośności. Z biegiem czasu odbój się lekko przesunie i .... kiszka.
....Nawet operowałam w jednym sklepie takim oknem wyposażonym w półautomat i nie było tak źle. .i już niestety może być źle
Poza tym PSK ma pewną systemową wadę i trzeba ją montażowo usunąć a nie każdy wie jak to uczynić
Niestety, trzeba dążyć do tego by skrzydło miało szyby 4mmm a tu 6mm narzuca już powierzchnia
I by było jasne, są to obserwacje po kilku latach eksploatacji PSK w maksymalnie dopuszczalnych gabarytach i ciężarze

nikt ważny
12-03-2014, 20:45
Przeważnie okna na profilach o mniejszej głębokości zabudowy mają lepszą statykę niż ich "rodzeństwo", które "przytyło". Wkłady trzyszybowe można śmiało stosować w profilach klasy 70mm ale u jednego producenta będzie to wkład 0,5W/m2K a o innego (z uwagi na konstrukcję profili) zaledwie 0,8 i tu pojawia się pytanie o sens takich 3 szyb.Niestety Bwojtku, marketing i pęd do jak najmniejszego Uw powoduje takie właśnie efekty. Ludzie z branży bardzo dobrze o tym wiedzą, niektórzy, jak choćby Ty, mają odwagę o tym powiedzieć publicznie ale reszta woli milczeć bo straci klienta. Niestety i tak nie wygramy z ogólną tendencją jak najgrubszych profili i jak największych przeszkleń

grzeniu666
12-03-2014, 20:45
@zetka, mój balkon prawie każdy przelicytuje, taki pyrtek :) Jednak jeśli chodzi o ew. gięcie, to pion skrzydła (bez podziału) ma to swoje 2.40. W Evo masz trzecią uszczelkę, oraz potencjalnie możliwość (za np. 10 lat, jak ceny uzasadnią) montażu szerszego pakietu 8-szybowego. Nie wiem czy nie należy przyjąć, że przyzwoity producent (MS) jednak nie sprzedawałby okien króre mają w praktyce kaprysić.

Ale ja amator, mądrzejsi piszą wyżej.

stary
12-03-2014, 20:51
Ograniczenia długości boku nie wynikają z cech fizycznych szkła lecz po prostu z możliwości linii zespalania danego producenta (np. wysokość myjki lub wielkość komory do napełniania gazem).
:no:
Wynikają z jednego i drugiego, czyli zarówno z cech jak i możliwości
Gdyby wchodziły w rachubę tylko możliwości to nic nie stałoby na przeszkodzie, aby podlinkowany producent wykonywał pakiety np.4/16a/4 o wymiarze 1750 x 1750 mm a nie ograniczał kwadrat do 1300 mm. Przecież to "zaledwie" 3,06 m2, więc max pow 3,17 jeszcze nie przekracza...
Bardziej chodzi o to, żeby uniknąć efektów jak na zdjęciach, kiedy to szyby zbliżają się do siebie pod wpływem ciśnienia, niekiedy nawet sklejają lub pozostaje ślad na powłoce termo.
Jedno chyba jest z forum nawet? :rolleyes:

bwojtek
13-03-2014, 06:03
Gdyby wchodziły w rachubę tylko możliwości to nic nie stałoby na przeszkodzie, aby podlinkowany producent wykonywał pakiety np.4/16a/4 o wymiarze 1750 x 1750 mm a nie ograniczał kwadrat do 1300 mm. Przecież to "zaledwie" 3,06 m2, więc max pow 3,17 jeszcze nie przekracza...
No to dla porównania zerknij na stronę nr 8 dokumentu z PressGlassu:
http://www.pressglass.eu/wp-content/uploads/2011/08/NORMA_ZAKLADOWA.pdf

bwojtek
13-03-2014, 06:10
A może pokusiłbyś się o wskazanie faworyta z tych trzech wyżej wymienionych przeze mnie profili i producentów? :rolleyes::D
Mam bardzo dobre zdanie o firmie MS i śmiało mogę ich polecić. A którą linię produktów wybrać to już zależy od twoich wymagań. Potrzebne okna pasywne czy tylko energooszczędne? A może mieszkasz w okolicy, gdzie ważna będzie podwyższona szczelność profili z 3 uszczelkami?
Zanim zamówisz PSK o takich wymiarach odwiedź salon sprzedaży, gdzie mają PSK oraz HSa i porównaj oba rozwiązania.

nikt ważny
13-03-2014, 06:32
Cytując z podanego przez Bwojtka link
maksymalna długość drugiego boku szyby, ze względów produkcyjnych jest ograniczona do 2700 mm,
 przy stosowaniu w szybie zespolonej szkła o różnych grubościach, powierzchnię ogranicza zawsze szyba o mniejszej grubości,

I zastanawia mnie jedno. Tego typu informacje dostępne są na stronie producentów - gdzie są architekci ?!
Są jakieś ogólnie przyjęte zasady dostępności pakietów szybowych, są proste wyliczenia matematyczne ile może ważyć 1mkw szyby, a ono ciągle swoje.
Powstają potworki gdzie klient nagle staje przed problemem niewykonalności danej konstrukcji, choćby z powodu przekroczenia ciężaru skrzydła dla zawiasów.
Może nadszedł najwyższy czas by Inwestor zamiast od sprzedawcy zaczął wymagać od architekta rzetelnego wykonania swojej pracy?

finlandia
13-03-2014, 09:37
Witam, ja wybrałam okna PCV z serii XXXX . Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. Okna solidne i ładne, firma rzetelna. Okna mam już ponad rok i nic nie przecieka, nie wieje, nie psuje się, także z czystym sumieniem mogę Wam polecić okna tej firmy.
Że też ktoś chce płacić za takie wypociny. Na każdym forum ta sama formułka. Za chwilę cytowany przeze mnie post zostanie wyrzucony, ale dla zleceniodawcy zostawię informację: weź się człowieku za uczciwą pracę a nie udajesz swojego klienta - dla mnie to zwykłe kłamstwo i na pewno tej marki nie będę polecał a jeśli kiedykolwiek ktoś o nią zapyta - będę przypominał o tej sytuacji.

zetka
13-03-2014, 10:37
nikt ważny
bwojtek
Bardzo Wam dziękuję za chęć zwrócenia uwagi, iż obsługa PSK tego wymiaru w porównaniu z HS nie będzie szczytem komfortu. Po przestudiowaniu, choćby na tym forum, wad i zalet obu rozwiązań mam tego pełną świadomość. Nie przewiduję żeby okno było obsługiwane przez dzieci, więc będzie to „niekomfort” dla dorosłych ;) Z tego co widzę w cenniku MS, dopuszcza on nawet większe wymiary dla PSK, bo max 3200x2500, więc się (być może naiwnie) pocieszam, że z moim wymiarem, który nie jest graniczny, tak źle nie będzie ;) Czas pokaże czy nie pożałuję że wybrałam PSK.

Jedno mnie zaś zaniepokoiło. Te szyby 6mm które wymusza powierzchnia - o których wspomniał nikt ważny. Zajrzałam w wyceny i w jednej mam w tym oknie 6T/14Ar/4/14Ar/6T (u=0.6) a w innej 4/16/4/16/4 (u=0.5) Obie od dwóch różnych dystrybutorów okien MS. Co Wy na to?

Co do moich wymagań odnośnie okien to nie mam pędu do jak najniższego U. Nie zależy mi na oknach pasywnych. Wiem, że mam sporo okien o dość „dyskusyjnych” wymiarach i chciałabym kupić okna które nie będą sprawiały zbyt dużych problemów (wyginanie się, częste opuszczanie skrzydeł itp.) Do wczoraj myślałam że im masywniejsze tym dla mnie lepsze, a tu mnie z błędu wyprowadziliście :o Zaczęłam się już zastanawiać czy dobrą drogą kroczyłam w swoich poszukiwaniach (chodzi o odrzucanie od początku tych "chudszych" okien) A może żeby nie prosić się o problemy zrezygnować z pakietów 3szybowych.. :confused: Domek będzie w spokojnej, przyleśnej (czyt. często zacienionej) okolicy - stąd niechęć do rezygnacji z tych dużych przeszkleń..

bwojtek
13-03-2014, 11:38
Jedno mnie zaś zaniepokoiło. Te szyby 6mm które wymusza powierzchnia - o których wspomniał nikt ważny. Zajrzałam w wyceny i w jednej mam w tym oknie 6T/14Ar/4/14Ar/6T (u=0.6) a w innej 4/16/4/16/4 (u=0.5) Obie od dwóch różnych dystrybutorów okien MS. Co Wy na to?
PSK 3000x2300 nie wymaga szklenia 6mm.

A może żeby nie prosić się o problemy zrezygnować z pakietów 3szybowych..
Nie rezygnuj z 3 szyb! Prawidłowo wykonane okno funkcjonuje dobrze z 2 jak i z 3 szybami.

stary
13-03-2014, 14:33
No to dla porównania zerknij na stronę nr 8 dokumentu z PressGlassu:
http://www.pressglass.eu/wp-content/uploads/2011/08/NORMA_ZAKLADOWA.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.pressglass.eu% 2Fwp-content%2Fuploads%2F2011%2F08%2FNORMA_ZAKLADOWA.pd f)
Napisałem w przedostatnim poście" wedle wytycznych z tego linku" i do tego się odnosiłem.
Natomiast takie tabele porównywałem wielokrotnie i jestem zaniepokojony normami poszczególnych producentów szyb.
Wychodzi na to, że każdy szklarz robi po swojemu, więc różnice pomiędzy ich warunkami gwarancji wychodzą kolosalne: jeden dopuszcza max pow.3,0 m2, drugi 3,5 , kilku jeszcze 'trzyma" się max długości boku kwadratu, inni to pomijają i mogą wykonać szybę o wymiarach 1800 x 1800 mm na czwórkach, aby tylko złapać klienta. Przyznasz chyba, że jest to już przegięcie? Aż takich różnic pomiędzy jakością szkła nie ma, żeby jeden wykonywał szybę 1300 x 1300 a drugi 1800 x 1800 mm.
A czym się kończy takie wykonanie pokazałem na zdjęciach, na bezpieczeństwo nikt nie zwraca uwagi a samoistne pękanie już pomijam...zresztą nie ma czegoś takiego jak prawi tu jeden z doradców :rolleyes:

ClNEK
13-03-2014, 16:47
Jeżeli pakiet szybowy ogranicza najciensza szyba w pakiecie to taki 6/4/6 ma takie same ograniczenia jak 4/4/4. Faktem jednak jest ze taka 6 będzie wytrzymalsza i odporniejsze na ugięcie pod choćby naciskiem dloni

nikt ważny
13-03-2014, 17:23
mimo wszystko przy powierzchn i szyby ok. 2,7 mkw, sposobie pracy skrzydla w PSK nie ryzykowalbym szyb 4mm. Pomysl z 6 jako zewnetrznymi jest calkiem fajny. Pojawia sie inny problem, ciezaru skrzydla i nosnosci sanek. Przy 6mm wchodzimy w maksymalna dopuszczalna nosnosc zas przy 4 narazamy sie na zjawiska jakie ukazal stary i zwiekszamy niebezpieczenstwo pekniecia szyby. PSK to dynamiczne obciazenia skrzydla. Mimo wszystko, mimo ze miesci sie w wymiarach dopuszczalnych nie polecam. W tych i wiekszych wymiarach to juz HSy. Zreszta, jak bedziesz mogl porownac jak prazuje PSK a jak HS dolozysz kasy i wybierzesz HSa :)

Charlie
13-03-2014, 19:41
Jeżeli pakiet szybowy ogranicza najciensza szyba w pakiecie to taki 6/4/6 ma takie same ograniczenia jak 4/4/4. Faktem jednak jest ze taka 6 będzie wytrzymalsza i odporniejsze na ugięcie pod choćby naciskiem dloni

Wytrzymałość pakietu szybowego JEDNOKOMOROWEGO ogranicza NAJCIEŃSZA szyba.
Na wytrzymałość pakietu DWUKOMOROWEGO środkowa szyba ma znikome znaczenie. Ma przede wszystkim zadanie "SCHŁADZANIA" dla całej szyby.

Wytrzymałość pakietu DWUKOMOROWEGO jest większa niż jednokomorowego czyli w tym samym gabarycie dla pakietu jednokomorowego należy użyć grubszych szyb niż dla tego samego GABARYTU pakietu dwukomorowego.

Przykład:
1/ gabaryt 2700 x 2900 budowa: 8 / 16 / 6
2/ gabaryt 2700 x 2900 budowa : 6 / 12 / 4 / 12 / 6

:)

Charlie
13-03-2014, 19:44
[QUOTE=stary;6404432]... mogą wykonać szybę o wymiarach 1800 x 1800 mm na czwórkach, aby tylko złapać klienta. ....QUOTE]

nie można na 4 - kach - szyba w takim gabarycie czyli kwadracie jest najsłabsza. 2 x 6 mm to absolutny wymóg. W dwukomorówce środkowa też grubości 6 mm.

Charlie
13-03-2014, 19:53
Przy gabarytach 2300 x 3000 dla konstrukcji okien z poziomu "0"/przesuwek/drzwi ZALECA się szkło bezpieczne jako wewnętrzna szyba, np. 44.2 a conajmniej 33,2.
Wyobraźmy sobie dziecko hulające na hulajnodze po salonie i wpadające w szybę 4 mm przy takim gabarycie przesuwki 2300 x 3000.
Albo ganiający się i szarpiący 8 latkowie.

nikt ważny
13-03-2014, 20:10
Charlie - masz rację, tylko niewielu tak myśli. Dla mnie KAŻDE okno, bez względu na wymiar, od podłogi od wewnątrz powinno być co najmniej hartowane. To nie jest kasa, naprawdę, to nie są pieniądze a nasze dzieci to wartość bezcenna. Może dlatego każdemu klientowi takie rozwiązanie dedykuję bo widziałem skutki zabawy pięciolatków przy zwykłym balkonie - chłopczyk oszpecony do końca życia po tym jak wpadł głową w szybę. I tak dobrze się skończyło, że nie zadziałała jak gilotyna
Niestety, mało rodziców o tym myśli

Charlie
13-03-2014, 20:17
....Niestety, mało rodziców o tym myśli

...pozostali to debile.

stary
13-03-2014, 20:43
Wytrzymałość pakietu szybowego JEDNOKOMOROWEGO ogranicza NAJCIEŃSZA szyba.
Na wytrzymałość pakietu DWUKOMOROWEGO środkowa szyba ma znikome znaczenie. Ma przede wszystkim zadanie "SCHŁADZANIA" dla całej szyby.

Wytrzymałość pakietu DWUKOMOROWEGO jest większa niż jednokomorowego czyli w tym samym gabarycie dla pakietu jednokomorowego należy użyć grubszych szyb niż dla tego samego GABARYTU pakietu dwukomorowego.

Przykład:
1/ gabaryt 2700 x 2900 budowa: 8 / 16 / 6
2/ gabaryt 2700 x 2900 budowa : 6 / 12 / 4 / 12 / 6

:)
Zawsze miałeś mocne wejścia, ale z tymi wymiarami to dobrze przesadziłeś....:rolleyes:

T12345T
13-03-2014, 21:26
.:rolleyes:

Ja tylko po autograf i zaraz lecę konserwować :-)

Charlie
13-03-2014, 21:43
Zawsze miałeś mocne wejścia, ale z tymi wymiarami to dobrze przesadziłeś....:rolleyes:

Za parę pln-ów prześlę obliczenie naprężeń i ugięć szkła zgodnie z TRLV . pewnie wiesz, że niemieckie zasady są najbardziej wyśrubowane.

fotohobby
14-03-2014, 09:16
grzeniu666
Dziękuję za info. Gdy patrzę u siebie na otwory pod te okna też mam wrażenie że będą to kobyły :p Z oknem tarasowym to Cię jednak przebiję. U nas otwór 3000x2300mm Myślę o PSK z podziałem na pół (fix w skrzydle + skrzydło przesuwne) Do tej pory nie spotkałam się nigdzie z narzekaniami na ten wymiar, więc mam nadzieję że problemów nie będzie..

Ja mam okno tarasowe tej wielkosci, na profilu Evo, tyle, że dzielone asymetyczne - drzwi uchylno-przesuwne mają szerokość 1200mm, reszta to fix.
Działa OK, da sie obsługiwać jedną ręką.
Okna mam na MSline ze wzmocnieniem termicznym.

Co do statyki profili to nie znam się na tym, ale jeszcze przed zakupem natknałem się na opinie, że Bruegmann 73 to pod tym wzgledem udany profil.

witek86
14-03-2014, 11:03
zetka jak będziesz upierać się przy PSK w tych wymiarach to mam klienta który swojego odda bo chce zamienić na HS
(taka mała podpowiedź )

zetka
14-03-2014, 13:34
Tak przypuszczałam, że jak zacznę się udzielać w temacie okien to dojdzie do tego, że znów przyjdzie mi się zastanawiać nad słusznością wyborów, których wcześniej już dokonałam :lol2:

Znów zaczęłam grzebać w informacjach i wiecie czego wcześniej nie wzięłam pod uwagę? Czy PSK po wyjściu na taras da się zamknąć, bądź chociaż otwór przysłonić? (bez konieczności wsunięcia skrzydła w ramę) Oglądałam takie okna w salonach jedynie od „wewnętrznej” strony, a żeby to sprawdzić od "zewnątrz" nie pomyślałam. Czytałam coś o klamkach do PSK, ale jak to się ma do sytuacji gdzie mam roletę nad takim oknem? Klamka nie będzie wadzić? I czy taka klamka na zewnątrz to nie jest jakieś ułatwienie i "zaproszenie" dla potencjalnego złodzieja któremu łatwiej będzie okno otworzyć?


fotohobby :)

Dzięki za podzielenie się wrażeniami. Powiedz jednak, co Cię skłoniła do zakupu PSK w evo zamiast jak reszta w msline? I jakie masz szyby w tym oknie?


Dostałam pierwszą wycenę okien na msline (wzmocnienie stalowe) i wychodzi taniej o jakieś 5tys. w porównaniu z evo (też wzmocnienie stalowe) Przy tym PSK wycenili mi jakieś większe? skrzydło (105mm) a szkło 4T/14Ar/4/14Ar/4T Ja już nie wiem czy to dobrze czy źle. Nawet po Waszych wpisach widzę, że co osoba to zdanie :???:

fotohobby
14-03-2014, 14:06
zetka, mam wszedzie pakiety 0.5, szyby 4mm
Wziąłem okno tarasowe w EVO, gdyż nie mogli zrobic takiego okna na MSline ze wzmocnieniem termicznym.
A EVO ze stala ma mniej wiecej takie same parametry termiczne, jak MSline z kompozytem.

Myslałem nad tym, aby wziąć wszystko na EVO, było to o 2tys zł drozsze rozwiazanie.
Ale żonie lepiej pasowały szare wnętrza oscieżnic (mamy obustronny antracyt) :) a w końcu 2 tyś piechotą nie chodzi.

zetka
14-03-2014, 15:17
Pewnie PSK masz z tymi wyższymi skrzydłami? Gdzieś mi migło info, że nawet w evo nie robią przy takim skrzydle ze wzmocnieniem termicznym.
Teraz w msline robią bodajże czarne wnętrza, bo też mnie informowali że w evo takich nie dostanę i będę miała ciemnobrązowe. Ale raczej by mi to nie przeszkadzało, bo od środka okna będą prawdopodobnie orzech (no i oczywiście bankowo antracyt na zewnątrz :))
Różnica nie wyszła Ci faktycznie duża. U mnie już do poważniejszego przemyślenia ;) Chociaż szczerze to mogłabym nawet te 5tys dopłacić do evo jeśli bym miała pewność że będą dla mnie lepsze, a pewności już nie mam :D Na marginesie w MS za samo to, że chce się różne kolory z obu stron doliczają na start 900zł netto.. :o

Czekam jeszcze na wycenę z hekaplastu. A do tego czasu liczę, że może ktoś coś jeszcze mi tu podpowie... :rolleyes:

nikt ważny
14-03-2014, 16:02
to ciesz się że za dwukolor doliczają tak mało ;)

bwojtek
14-03-2014, 17:19
Przy tym PSK wycenili mi jakieś większe? skrzydło (105mm) a szkło 4T/14Ar/4/14Ar/4T
Brugmann do systemu AD oferuje opcjonalnie inną listwę przyszybową i zapniesz wtedy wkład 4x16x4x16x4. Spytaj o taką możliwość.

zetka
14-03-2014, 20:25
nikt ważny
Jeśli mam się cieszyć to już nie chcę nawet pytać ile sobie doliczają inne firmy :)

bwojtek
Czy oprócz ciut lepszego parametru Ug coś mi taki pakiet daje? - jakieś lepsze właściwości użytkowe? Do pakietu który podałam dokładają mi inną listwę niż standardowo (chciałam kanciastą) za którą sobie coś tam doliczają. Do tego na szklenie uwzględnione w wycenie jest obecnie jakaś promocja (bodajże 10zł/m2), a czy również na to które podajesz - bym musiała zapytać ;)

stary
14-03-2014, 20:45
Wytrzymałość pakietu DWUKOMOROWEGO jest większa niż jednokomorowego czyli w tym samym gabarycie dla pakietu jednokomorowego należy użyć grubszych szyb niż dla tego samego GABARYTU pakietu dwukomorowego.

Przykład:
1/ gabaryt 2700 x 2900 budowa: 8 / 16 / 6
2/ gabaryt 2700 x 2900 budowa : 6 / 12 / 4 / 12 / 6


... mogą wykonać szybę o wymiarach 1800 x 1800 mm na czwórkach, aby tylko złapać klienta. ....

nie można na 4 - kach - szyba w takim gabarycie czyli kwadracie jest najsłabsza. 2 x 6 mm to absolutny wymóg. W dwukomorówce środkowa też grubości 6 mm.

Można czy nie można? Oto jest pytanie:rolleyes:
Szybę 1800 x 1800 trzeba wykonać na szybach 2 x 6 mm, środkowa również a szybę 2700 x 2900 mm ( ponad dwukrotnie większą !!!)można z szyba 4 mm jako środkową?
Proszę, żebyś wytłumaczył swoje diametralnie różne stanowiska napisane wczoraj w odstępie 3 minut.

nikt ważny
14-03-2014, 20:57
Zaciekawiony tematem rozmawiałem dziś z technologiem z firmy produkującej szkło - i nie ma zmiłuj
trzyszybówka 2800 x 2800 w konstrukcji 8/12/8/12/8 i mało tego, zewnętrzne albo 44.4 albo ESG .Tyle tylko że taka szyba to tylko 508 kilo, dodatkowe utrudnienie i koszty dodatkowe a sama taka szybka to kosz idący już w dziesiątki tysięcy :)
Nooo przesadziłem , tylko ponad 10 :)

IVO333
14-03-2014, 22:05
Zaciekawiony tematem rozmawiałem dziś z technologiem z firmy produkującej szkło - i nie ma zmiłuj
trzyszybówka 2800 x 2800 w konstrukcji 8/12/8/12/8 i mało tego, zewnętrzne albo 44.4 albo ESG .Tyle tylko że taka szyba to tylko 508 kilo, dodatkowe utrudnienie i koszty dodatkowe a sama taka szybka to kosz idący już w dziesiątki tysięcy :)
Nooo przesadziłem , tylko ponad 10 :)
Trochę ten technolog niekonsekwentny, szkło 8mm pozwala wykonać pakiet nawet 10m2 a 44.4 (podobnie jak 6mm) tylko 7m2. Hartowanie swoją drogą, niezależnie od grubości poza bezpieczeństwem typu rozsypanie na drobnicę bardzo podnosi odporność na typowe domowe wypadki jak rzucenie kotem czy garnkiem ;-)

nikt ważny
15-03-2014, 07:47
też mnie to trochę zdziwiło, ale była to luźna rozmowa w piątkowe popołudnie, mam się z nim skontaktować w poniedziałek, bo dostałem zapytanie o kolejny "pasztet" 3,6 x 2,4 m
Natomiast w tamtym wymiarze może okazać się, że sam transport szyb będzie utrudnieniem z racji ich wymiarów - oj wymyślają cuda i później klient za jedną szybę może mieć okna do całego domu

Charlie
15-03-2014, 10:16
Można czy nie można? Oto jest pytanie:rolleyes:
Szybę 1800 x 1800 trzeba wykonać na szybach 2 x 6 mm, środkowa również a szybę 2700 x 2900 mm ( ponad dwukrotnie większą !!!)można z szyba 4 mm jako środkową?
Proszę, żebyś wytłumaczył swoje diametralnie różne stanowiska napisane wczoraj w odstępie 3 minut.

Pomyliłem się - zamiast 4 też 6 mm.

Charlie
15-03-2014, 10:18
Zaciekawiony tematem rozmawiałem dziś z technologiem z firmy produkującej szkło - i nie ma zmiłuj
trzyszybówka 2800 x 2800 w konstrukcji 8/12/8/12/8 i mało tego, zewnętrzne albo 44.4 albo ESG .Tyle tylko że taka szyba to tylko 508 kilo, dodatkowe utrudnienie i koszty dodatkowe a sama taka szybka to kosz idący już w dziesiątki tysięcy :)
Nooo przesadziłem , tylko ponad 10 :)

Powiedz mu żeby udowodnił Ci to co powiedział.
Bo gadać żeby spylić drożej to każdy może :)

nikt ważny
15-03-2014, 10:50
Powiedz mu żeby udowodnił Ci to co powiedział.
Bo gadać żeby spylić drożej to każdy może :)A dokładniej o co Ci chodzi? Bo nie za bardzo rozumiem

witek86
15-03-2014, 14:00
Czekam jeszcze na wycenę z hekaplastu. A do tego czasu liczę, że może ktoś coś jeszcze mi tu podpowie... :rolleyes:

a jaki system w HeKaplascie wybrałaś ?czy ktoś wybierał za Ciebie?

zetka
15-03-2014, 15:15
witek86
Podawałam wcześniej - CORONA SI82 CLASSIC. Sama wybrałam, gdyż zależy mi na skrzydłach niezlicowanych. A chyba ten system lepszy niż CT70 CLASSIC? (choć możliwe że znów błędnie zasugerowałam się że grubszy profil=lepszy..?) Wiem, że pakiety będę miała w wycenie dwukomorowe SunEnergy u-0,5 z prostymi ramkami przyszybowymi. O ile się zdążyłam zorientować to również handlujesz oknami tego producenta? :p (niestety daleeeeko ode mnie) Co sądzisz o wybranym przeze mnie systemie w przypadku wymiarów okien jakie posiadam w projekcie? - jakieś doświadczenia?

Dodane: Coś mi się tłucze po głowie, że w CT70 classic nie można wsadzić 3 szyb? - może dlatego wybrałam SI82 :D

nikt ważny
15-03-2014, 16:01
....CORONA SI82 CLASSIC. Sama wybrałam, gdyż zależy mi na skrzydłach niezlicowanych. A chyba ten system lepszy niż CT70 CLASSIC? (choć możliwe że znów błędnie zasugerowałam się że grubszy profil=lepszy..?) Wiem, że pakiety będę miała w wycenie dwukomorowe SunEnergy u-0,5 z prostymi ramkami przyszybowymi. ....Dodane: Coś mi się tłucze po głowie, że w CT70 classic nie można wsadzić 3 szyb? - może dlatego wybrałam SI82 :DEchhhh.... po kolei
CT70 Clasic - można włożyć pakiet trzyszybowy ale to nieporozumienie gdyż Ug=0,7 bo na ramkach 10mm
CT70 CAVA - można włożyć pakiet trzyszybowy na ramkach 16 a nawet 18 o Ug=0,5 ale... ale masz skrzydło półzlicowane
Si82 ma trzy uszczelki co ma swoje zalety i długo by opowiadać, i oczywiście szyba Ug=0,5
A co to takiego "proste ramki przyszybowe? Znów jakaś radosna twórczość sprzedawcy?
A co do szyb SunEnergy . . . zastanów się czy naprawdę warto, gdyż większym problemem jest walka z przegrzewaniem wnętrza niż z jego ogrzewaniem, o czym wielu z klientów zapomina

zetka
15-03-2014, 16:17
A co to takiego "proste ramki przyszybowe? Znów jakaś radosna twórczość sprzedawcy?
Dooobra, chodziło mi o listwy przyszybowe, mój błąd :lol2: Podobno do tych SunEnergy mogą takie proste/kanciaste dodać (standardowo jakaś półokrągła)

nikt ważny
15-03-2014, 16:26
to nie ma związku z szybą SunEnergy tylko grubością pakietu, kanciaste listwy przyszybowe występują przy trzyszybówce z ramkami 18 mm - a to nie oznacza że to jest szyba SE, bo na ramkach 18 produkowane są dalej "normalne" szyby

zetka
15-03-2014, 18:33
Szczerze powiedziawszy, z zapytaniem o możliwość zastosowania kanciastych listew skierowałam się bezpośrednio do kogoś z hekaplastu i dostałam informację że przy pakiecie SunEnergy 48mm taką stosują. Następnie poszukałam najbliższego dystrybutora i zgodnie z tą informacją wysyłając okna do wyceny poprosiłam o taką właśnie szybę :roll: Nie wiedziałam, że jest ona jakaś „nienormalna” i że hekaplast oferuje inne „normalne” przy których również istnieje możliwość zastosowania listew kanciastych. Na razie jeszcze nie zdecydowałam, które okna wybrać (MS czy Hekaplast) więc się tak nie wgłębiałam w szczegóły... Chciałam mieć mniej więcej rozeznanie jakie różnice cenowe wchodzą w grę w przypadku tych dwóch producentów. W razie potrzeby dopytam czy faktycznie są jakieś inne i czy SunEnergy jest od nich sporo droższa ;)

nikt ważny
15-03-2014, 18:40
podjęcie decyzji czy szyba SE czy normalna to faktycznie dylemat. Producenci zaczynają wymyślać cuda by tylko różnić się od konkurencji i chyba w sumie dobrze. Ponoć SE u nich wychodzi taniej jak pakiet normalny - ale pal sześć kasę czy marketing, musisz SAMA podjąć decyzję co do wyboru bo architekt zapewne nic nie napisał
Mając duże okap SE może mieć sens, tak samo jak posiadanie drzew liściastych od południa i południowego-zachodu ale te cholerne liście . . . .

DORIS35
15-03-2014, 20:12
Proszę o pomoc, gdyz jestem totalnym laikiem. Mam do wyboru 2 firmy-Landebeck- systeml Arkada, szkło 4/16AR?4, U-1,1- szyba P4 oraz Gaap-profil Salamander-szyba zespolona k=1,0 24 mm STS7040 SG lub Veka (obie firmy z Dolnego Śląska)

zetka
15-03-2014, 20:48
nikt ważny
Aż mnie zmusiłeś do spojrzenia w czym ten pakiet SE taki wyjątkowy. Ze strony producenta: "Charakteryzuje się on doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi, oraz niespotykanie jasną, neutralną barwą, zminimalizowanym efektem odbicia światła oraz bardzo dobrym, wysokim współczynnikiem całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego Factor g" Wnioskuję że to ostatnie traktujesz bardziej jako wadę niż zaletę. Tak się jednak składa, że od strony południowej mamy jedno okno (spore bo 3m z niesymetrycznym podziałem na 3), lecz w odległości kilkunastu metrów od budynku jest las, a w nim na samym skraju (centralnie na wprost owego okna) wielgachne liściaste drzewo które daje dużo cienia (czy latem cień pada również na okno nie wiem bo budynku jeszcze w zeszłe lato nie było :p) Od południowego-zachodu, w dalszej odległości również las i również jedno okno (150x150) Reszta okien od północy i wschodu (tu też las) Do tego parterówka (okap zaraz nad oknami) więc jak widzisz szału nie ma i w moim przypadku takie szyby mogłyby być nawet plusem..

Masz jednak rację. Widzę, że będę musiała SAMA podjąć decyzję na które okna się zdecydować.... :bash:

nikt ważny
15-03-2014, 21:02
Ja napisałem uwagę natury ogólnej, nie widziałem ani lasu, ani Twego projektu ani domu
Staram się zwrócić uwagę innym czytającym, na Twoim przykładzie, że ślepa wiara w nowinki jest nieporozumieniem.
Później okaże się że trzeba zamontować klimatyzację i per saldo płacić o wiele więcej niż się myślało, bo zachciało się SE
Każda decyzja musi być przemyślana dla własnego domu. Tylko tyle.

zetka
15-03-2014, 21:25
Ok. Rozumiem.

finlandia
15-03-2014, 23:19
Ok. Rozumiem.

Czyli wg mnie szyba SE może okazać się w Twoim przypadku dobrym wyborem:)

nikt ważny
16-03-2014, 07:04
Podstawowy warunek, drzewo bądź okap musi zacieniać okna od południa i południowego zachodu, tylko wtedy szyba SE ma jakiś sens

Mareek1980
16-03-2014, 19:57
Witam,

Niebawem będę rozpoczynał budowę domu i rozglądam się za oknami. Dom będzie parterowy bez poddasza użytkowego o pow. 103 m2, ściany zewnętrzne z bloczków H+H 24 cm ocieplone 15 cm styropianu, wentylacja grawitacyjna.

Może ktoś polecić sprawdzonego sprzedawcę i montażystę okien z Częstochowy lub okolic. Prosiłbym także o pomoc w wyborze producenta, bo z tego co wyczytałem to nie sam profil czy szyba są ważne ale również to, kto wykona okno i kto i jak je zamontuje. Na rynku jest mnóstwo producentów i sprzedawców okien i każdy zachwala co innego, dlatego wolę zapytać mądrzejszych od siebie i znających się na rzeczy niż później pluć sobie w brodę. Chciałbym poznać wasze opinie, jakie okna zamontowalibyście na moim miejscu.

Będę potrzebował 7 okien PCV w dwustronnej okleinie:
4 okna otwierano uchylne o wym. 180x150
1 okno otwierano uchylne o wym. 120x150
1 okno narożne otwierano uchylne o wym. 150x150
1 okno tarasowe przesuwne z systemem hs wym. 3000x2400

Z góry dziękuję za porady.

zetka
16-03-2014, 21:10
Mareek1980
Wydaje mi się że odpowiedzi na tak postawione pytanie nie uzyskasz :p Śledząc choćby moje ostatnie wpisy, gdzie mam podobne rozterki, jakieś już konkretne wymagania i wybranych dwóch producentów których biorę pod uwagę, dojdziesz do wniosku, że i tak będziesz musiał sam podjąć decyzję :popcorn:

4 okna otwierano uchylne o wym. 180x150 - czy to ma być w jednym skrzydle czy z jakimś podziałem? Jak w jednym i jako RU to wątpię że ktoś Ci da na to gwarancję. Aktualnie sama poszukuję okien i przy jednoskrzydłowych RU jest problem w wielu firmach nawet z wymiarem 150x150. No chyba że szukałabym z pakietem dwuszybowym - to już inaczej sprawa wygląda ;)

zetka
16-03-2014, 21:17
Czyli wg mnie szyba SE może okazać się w Twoim przypadku dobrym wyborem:)
A dziękuję, też odnoszę takie wrażenie ;) Uwierz jednak, że te parametry szyby (Lt, g a nawet i Ug) to nie jest coś czym najbardziej zaprzątam sobie głowę i do czego przywiązywałabym jakąś szczególną uwagę ;)

finlandia
16-03-2014, 22:22
Masz zdrowe podejście. Takie zalety to tylko mały dodatek do okien.

A co do pomocy?Hmm.. Wiele razy to mówiłem, ale powtówrzę: każdy z nas ma swoich faworytów (i wierzę że wynika to z własnych przekonań a nie tylko biznesu). Wymienianie ich nazwy i namawianie na nich spowoduje że pokłócimy się tu między sobą a nawet jeśli nie, to wpadnie ktoś z konkurencji i zacznie się sieczka..
Druga sprawa - okno to nie tylko profil i producent i bardzo dużo zależy od sprzedawcy / montazysty. Nawet ja przestałem polecać swoich znajomych jeśli nie mam co do nich 100% pewności.. Kiedyś przychodziło mi to łatwiej - a teraz częsciej gryzę się w język...

MMichal
16-03-2014, 23:07
Witam


- a teraz częsciej gryzę się w język...

UWAŻAJ tylko fin abyś nie odgryzł go sobie :) wszak całkiem miło się z Tobą konwersuje :) i z małżonka również :)

pozdrawiam

Charlie
17-03-2014, 00:28
A dziękuję, też odnoszę takie wrażenie ;) Uwierz jednak, że te parametry szyby (Lt, g a nawet i Ug) to nie jest coś czym najbardziej zaprzątam sobie głowę i do czego przywiązywałabym jakąś szczególną uwagę ;)

I tu popełniasz błąd.
Przy dużych przeszkleniach w lecie na elewacjach południowej i zachodniej przy idealnym nasłonecznieniu jak nie dobierzesz odpowedniego "g" to gwarantuję Ci, że zaden antyperspirant nie zda egzaminu. Jak sama wiesz komfort to dobre samopoczucie :)
Natomiast w okresie zimowym przy temperaturach poniżej "0" jak nie zainwestujesz w odpowiedni parametr Ug to do końca życia będziesz inwestować w ogrzewanie jakieś chore pieniądze.

Charlie
17-03-2014, 00:30
Witam,

Niebawem będę rozpoczynał budowę domu i rozglądam się za oknami. Dom będzie parterowy bez poddasza użytkowego o pow. 103 m2, ściany zewnętrzne z bloczków H+H 24 cm ocieplone 15 cm styropianu, wentylacja grawitacyjna.

Może ktoś polecić sprawdzonego sprzedawcę i montażystę okien z Częstochowy lub okolic. Prosiłbym także o pomoc w wyborze producenta, bo z tego co wyczytałem to nie sam profil czy szyba są ważne ale również to, kto wykona okno i kto i jak je zamontuje. Na rynku jest mnóstwo producentów i sprzedawców okien i każdy zachwala co innego, dlatego wolę zapytać mądrzejszych od siebie i znających się na rzeczy niż później pluć sobie w brodę. Chciałbym poznać wasze opinie, jakie okna zamontowalibyście na moim miejscu.

Będę potrzebował 7 okien PCV w dwustronnej okleinie:
4 okna otwierano uchylne o wym. 180x150
1 okno otwierano uchylne o wym. 120x150
1 okno narożne otwierano uchylne o wym. 150x150
1 okno tarasowe przesuwne z systemem hs wym. 3000x2400

Z góry dziękuję za porady.

Bierz Schueco od JEZIERSKIEGO.

W firmie jest kasa także to wiarygodny producent.
Tańszy od HekaPlast a jakość the best.

Mareek1980
17-03-2014, 07:51
4 okna otwierano uchylne o wym. 180x150 - czy to ma być w jednym skrzydle czy z jakimś podziałem? Jak w jednym i jako RU to wątpię że ktoś Ci da na to gwarancję. Aktualnie sama poszukuję okien i przy jednoskrzydłowych RU jest problem w wielu firmach nawet z wymiarem 150x150. No chyba że szukałabym z pakietem dwuszybowym - to już inaczej sprawa wygląda ;)

Z podziałem na dwa skrzydła.


Masz zdrowe podejście. Takie zalety to tylko mały dodatek do okien.

A co do pomocy?Hmm.. Wiele razy to mówiłem, ale powtówrzę: każdy z nas ma swoich faworytów (i wierzę że wynika to z własnych przekonań a nie tylko biznesu). Wymienianie ich nazwy i namawianie na nich spowoduje że pokłócimy się tu między sobą a nawet jeśli nie, to wpadnie ktoś z konkurencji i zacznie się sieczka..
Druga sprawa - okno to nie tylko profil i producent i bardzo dużo zależy od sprzedawcy / montazysty. Nawet ja przestałem polecać swoich znajomych jeśli nie mam co do nich 100% pewności.. Kiedyś przychodziło mi to łatwiej - a teraz częsciej gryzę się w język...

Właśnie dlatego nie zapytałem która firma jest lepsza, czy który profil jest lepszy, żeby nie wywołać burzy. Tak jak napisałeś, każdy ma swoich faworytów i dlatego zapytałem jakie okna zamontowalibyście na moim miejscu (Ty, MMichal, Charlie, fotohobby, bwojtek, T12345T, witek86, stary czy grzeniu666) budując dla siebie tak dom jak napisałem wyżej. Każdy ma prawo mieć własne zdanie i nikt do nikogo nie powinien mieć o to pretensji.


Bierz Schueco od JEZIERSKIEGO.

W firmie jest kasa także to wiarygodny producent.
Tańszy od HekaPlast a jakość the best.

Charlie dziękuję za wskazanie drogi. Poczytałem trochę o tej firmie i o profilach Schueco i trochę rozjaśniło mi to temat wyboru. Na forum jest bardzo dużo pozytywnych postów dotyczących tego producenta a i Schuco jest uznawany przez ludzi z branży za najwyższą półkę jakościową. Oczywiście tak jak napisał T12345T:


….. Jakość znaczy dla każdego co innego ……

Nasuwa mi się kolejne pytanie, czy takim domu jak napisałem wyżej warto inwestować w okna 3 szybowe. Chodzi mi o to, że dom nie jest budowany w technologii pasywnej ani energooszczędnej i czy zakup okien z pakietem trzy szybowym gdzie U=0.6 ma sens.

nikt ważny
17-03-2014, 07:59
inwestowanie w trzy szyby przy Ug=0,5 ZAWSZE ma sens, szyba jest podstawowym elementem okna generującym straty i mając do wyboru dwuszybówkę Ug=1,0 a trzy nie zastanawiałbym się ani chwili. To "inwestycja" o najszybszym czasie zwrotu w domu. W różnych sytuacjach od dwu do pięciu lat i już zarabia

zetka
17-03-2014, 08:38
Masz zdrowe podejście. Takie zalety to tylko mały dodatek do okien.

A co do pomocy?Hmm.. Wiele razy to mówiłem, ale powtówrzę: każdy z nas ma swoich faworytów (i wierzę że wynika to z własnych przekonań a nie tylko biznesu). Wymienianie ich nazwy i namawianie na nich spowoduje że pokłócimy się tu między sobą a nawet jeśli nie, to wpadnie ktoś z konkurencji i zacznie się sieczka..
Druga sprawa - okno to nie tylko profil i producent i bardzo dużo zależy od sprzedawcy / montazysty. Nawet ja przestałem polecać swoich znajomych jeśli nie mam co do nich 100% pewności.. Kiedyś przychodziło mi to łatwiej - a teraz częsciej gryzę się w język...

No, no, nie chwal dnia przed zachodem..! :p Mój system wartościowania niekoniecznie przypadłby niektórym do gustu. Wstyd się przyznać, ale dużą wagę przywiązuję do estetyki. Zwracam uwagę na detale, które inni określiliby jako totalna pierdoła. Kiedyś odrzuciłam z rozważań jakiś profil tylko dlatego, że nie można było do niego zastosować kanciastej listwy przyszybowej, albo dlatego że kolor który mnie interesował miał brzydki odcień :oops: Tak więc jak widzisz dość pokrętna ze mnie osoba :lol2:


@all
Wybierając spośród wielu profili i producentów kierowałam się głównie opiniami zawartymi na tym forum. Żeby maxymalnie ograniczyć ich liczbę w swoich rozważaniach sprawdziłam czyje produkty spełniają moje podstawowe założenia (np. wygląd), później przekopałam się przez rozważania na temat ilości komór, grubości profili, rodzajów ramek, parametrów szyb/ram/okien, rodzajów montażu, producentów okuć.... itp. itd. – sami wiecie, to o czym sprzedawcy lubią najbardziej rozmawiać.. - i na końcu również jak co niektórzy doszłam do wniosku, że te różnice pomiędzy choćby parametrami są często tak marginalne i nie mające aż tak istotnego wpływu na użytkowanie, że nie warto się tu spinać. Sztywność profili to jednak coś co z w moim przypadku powinno być istotne.. Tu już jednak dla zielonej osoby tak prosto nie jest. Trzeba się wgłębiać w zagadnienia takie jak grubość/materiał/kształt wzmocnień; czy lepsze otwarte czy zamknięte - co też jak wyczytałam nie zawsze przesądza o ich lepszości, bo żeby to stwierdzić potrzebne są wyniki badań :bash: W kwestiach czysto technicznych chciałam się więc poradzić Was – osoby które od kilku/kilkunastu lat mają styczność z oknami i tematyką okienną na co dzień. Zapewne wielu z Was ma wiedzę o oknach firm Hekaplast czy MS (w końcu non stop te nazwy się tu przewijają) a może nawet je sprzedaje/sprzedawało. Napisałam, że martwi mnie przy moich wymiarach najbardziej ta sztywność i liczyłam że ktoś dla rozwiania moich wątpliwości napisze choćby coś w stylu „Mam/Sprzedałem/znam kogoś kto te okna w takich wymiarach posiada i nie ma z nimi większych problemów”, „Porządne profile od porządnego producenta, nie powinno być problemów”, "Te czy te okna mają zawiasy o większej nośności więc będzie mniejszy problem z opadaniem skrzydeł” itp... A tu nic - null.. No ok może za dużo oczekuję. Staram się również postawić w Waszej sytuacji i nawet rozumiem, że niekoniecznie "opłaca" się Wam pisać to co faktycznie myślicie.. :p I tym oto sposobem doszłam do wniosku, że chyba przesadzam i przejmuję się na wyrost. Będę musiała zaryzykować, bo mam wrażenie że jak sobie nie odpuszczę, to utknę na etapie okien na wieki :sick: Poza tym skoro producent sprzedaje jakieś okno i daje na nie gwarancję to chyba nie będzie źle niee ;) O montaż aż tak się nie martwię. Nie szukam w podrzędnych firmach i staram się sprawdzać opinie pod kątem występowania tych negatywnych. Wprawdzie jest to tylko minimalizowanie ryzyka, gdyż nawet najlepszym też może zdarzyć się wtopa..

Oczywiście jak ktoś mimo wszystko chciałby się podzielić jakimiś rozważaniami, a nie chce pisać publicznie, to proszę na PW (nie „sprzedam” dalej co kto pisał :p)

Mareek1980
17-03-2014, 08:55
inwestowanie w trzy szyby przy Ug=0,5 ZAWSZE ma sens, szyba jest podstawowym elementem okna generującym straty i mając do wyboru dwuszybówkę Ug=1,0 a trzy nie zastanawiałbym się ani chwili. To "inwestycja" o najszybszym czasie zwrotu w domu. W różnych sytuacjach od dwu do pięciu lat i już zarabia

Konkretna odpowiedź, za którą serdecznie dziękuję. Rozumiem Ug oznacza współczynnik przenikalności cieplnej szyby, a jaki powinien być współczynnik przenikalności cieplnej całego okna w domu U=0.8, U=0.9 ?

Dużym problemem jest dla mnie także wybór dobrego montażysty, który zamontuje mi te okna zgodnie ze „sztuką”.

Według strony Jezierskiego w Częstochowie ich partnerem jest GRUPA VENTANA zajmująca się sprzedażą okien oraz montażem. Czy ktoś zna tą firmę i może ją z czystym sumieniem polecić?

W moim mieście jest jeszcze jeden, bardzo ceniony na tym forum i nie tylko na forum sprzedawca i montażysta Jareko, ale z tego co wyczytałem współpracuje on z firmą HeKaPlast.

bwojtek
17-03-2014, 09:04
Oczywiście jak ktoś mimo wszystko chciałby się podzielić jakimiś rozważaniami
A w jakim mieście właściwie budujesz?

witek86
17-03-2014, 09:49
W moim mieście jest jeszcze jeden, bardzo ceniony na tym forum i nie tylko na forum sprzedawca i montażysta Jareko, ale z tego co wyczytałem współpracuje on z firmą HeKaPlast.

jareko w Częstochowie ? coś chyba ci się pomyliło (no chyba że mówisz o rynek cala polska)
hekaplast też ma przedstawiciela w Częstochowie

witek86
17-03-2014, 09:50
No, no, nie chwal dnia przed zachodem..! :p Mój system wartościowania niekoniecznie przypadłby niektórym do gustu. Wstyd się przyznać, ale dużą wagę przywiązuję do estetyki. Zwracam uwagę na detale, które inni określiliby jako totalna pierdoła. Kiedyś odrzuciłam z rozważań jakiś profil tylko dlatego, że nie można było do niego zastosować kanciastej listwy przyszybowej, albo dlatego że kolor który mnie interesował miał brzydki odcień :oops: Tak więc jak widzisz dość pokrętna ze mnie osoba :lol2:

)

wcale się nie dziwię bo to ty będziesz z tymi oknami "mieszkać ":D

finlandia
17-03-2014, 09:53
.. I tym oto sposobem doszłam do wniosku, że chyba przesadzam i przejmuję się na wyrost. Będę musiała zaryzykować, bo mam wrażenie że jak sobie nie odpuszczę, to utknę na etapie okien na wieki :sick: Poza tym skoro producent sprzedaje jakieś okno i daje na nie gwarancję to chyba nie będzie źle niee ;) O montaż aż tak się nie martwię. Nie szukam w podrzędnych firmach i staram się sprawdzać opinie pod kątem występowania tych negatywnych. Wprawdzie jest to tylko minimalizowanie ryzyka, gdyż nawet najlepszym też może zdarzyć się wtopa..
Ale dalej podtrzymuję że masz zdrowe podejście :) Może nie z każdym zdaniem się zgadzam, ale staram się rozumieć i cenię szczerość.
Tak, wg mnie wybór markowego (bez aluzji) producenta to pierwszy krok. Wychowałem się wśród dużych, uznanych firm i tak mi zostało. I to już jest pierwszy dobry krok. Drugi to znalezienie dobrego dystrybutora (opinie, staż na rynku itp)- czasami klientom wydaje się, ze ma dobre okna, jakąś ciut lepszą cenę i już jest się szczęśliwym, że nie dało się naciągnąć.. a to może być właśnie wtopa. W ub.r. jeden z konkurentów ze "stajni" w której działam ostro walczył ze mną o cenę - do otworów o szerokości średnio 155cm proponował okna 149,5cm. Moja wycena na okna 152cm była droższa... Przegrałem - bo on jako "salon firmowy" był dla klienta bardziej wiarygodny.
Ale do senda - jestem przekonany że fabryka się takich okien nie wyprze - mimo że to był montaż niezgodny z intrukcją fabryczną. Zaregują, zrobią co trzeba i okna gwarancję wytrzymają. Tylko co później?
Dlatego na dobre okno składają się komponenty, producent i montażysta.

finlandia
17-03-2014, 09:54
jareko w Częstochowie ? coś chyba ci się pomyliło (no chyba że mówisz o rynek cala polska)
hekaplast też ma przedstawiciela w Częstochowie

Z Wawy do Częstochowy to trochę większy rzut beretem. A jeśli Jareko ma tak ustalony zakres działania to warto brać go pod uwagę.

Mareek1980
17-03-2014, 10:10
Z Wawy do Częstochowy to trochę większy rzut beretem. A jeśli Jareko ma tak ustalony zakres działania to warto brać go pod uwagę.

Hmm, byłem święcie przekonany, że Jareko jest z Częstochowy. Pewnie dlatego, że wyczytałem gdzieś na forum że robił montaż okien w Częstochowie. Poza tym jego zakres działania jest naprawdę imponujący. Z jego strony wynika, że montaży okien dokonuje w całej Polsce m.in. pod Lublinem, pod Tarczynem, pod Łodzią, pod Poznaniem, pod Grodziskiem Mazowieckim, pod Krakowem, pod Oleśnicą, pod Opolem, pod Rypinem, pod Warszawą …….

MMichal
17-03-2014, 10:44
Witam


Hmm, byłem święcie przekonany, że Jareko jest z Częstochowy. Pewnie dlatego, że wyczytałem gdzieś na forum że robił montaż okien w Częstochowie. Poza tym jego zakres działania jest naprawdę imponujący. Z jego strony wynika, że montaży okien dokonuje w całej Polsce m.in. pod Lublinem, pod Tarczynem, pod Łodzią, pod Poznaniem, pod Grodziskiem Mazowieckim, pod Krakowem, pod Oleśnicą, pod Opolem, pod Rypinem, pod Warszawą …….

Jeszcze ze 2-3 lata i dobre sprawdzone ekipy montażowe będą działały właśnie w taki sposób - na bardzo szerokim terenie - nie tylko w kraju.

Pozdrawiam

grzeniu666
17-03-2014, 11:28
Kiedyś odrzuciłam z rozważań jakiś profil tylko dlatego, że nie można było do niego zastosować kanciastej listwy przyszybowej, albo dlatego że kolor który mnie interesował miał brzydki odcień :oops:


O, to tak jak ja :) Dopłacałem do (pół)kańciastej listwy przyszybowej. A jeśli masz kolor wewnątrz, to do MS Line powinnaś dostać ładną kańciastą listwę. @Fotohobby chyba ma takie, może wrzuci jakieś foto z realu (na stronie MS są wizualki). Odcienia parapetu do antracytu okien też się naszukałem.

witek86
17-03-2014, 11:29
czyli producenci będą mieli po jednym przedstawicielu na kraj?:)

zetka
17-03-2014, 11:31
A w jakim mieście właściwie budujesz?
Oj tam zaraz mieście :D Mała wiocha w Wielkopolsce. Nie rozumiem jednak co to ma za znaczenie w przypadku moich rozterek ;) Nie proszę żebyście mi polecali konkretnego sprzedawcę (mam nadzieję że tutaj jakoś sobie poradzę :rolleyes:), a jedynie pomogli ocenić poszczególne produkty poszczególnych producentów pod kątem moich potrzeb.


Finlandia wspomniał o tzw. salonach firmowych. Jeśli chodzi o okna MS prośbę o wyceny wysłałam do kilku okolicznych partnerów handlowych (w tym autoryzowanych jak i nie) Nie wskazałam konkretnie która linia okien mnie interesuje (Line czy evo) ale chyba w każdym mailu zawarłam delikatną sugestię że bardziej jestem przekonana do masywniejszych okien evolution z uwagi na obawy odnośnie okien 150x150. I tak przykładowo od jednego dostałam wyceny na evo, od innego na oba, a tylko jeden z nich napisał z konkretnym wskazaniem na MsLine jako te lepsze dla mnie (o ile ma to znaczenie odpowiedź była od autoryzowanego partnera) Traktuję to jako dobrą monetę, gdyż w końcu za moją sugestią mógł mi wycenić te droższe (pomijam kwestię czy na tych by więcej zarobił :D) Czy słusznie? Nie wiem, ale chyba bardziej niż sobie i swoim majakom powinnam zaufać komuś kto te okna sprzedaje wiele lat :p Na dzień dzisiejszy jestem więc skłonna zrezygnować z evo (które przypominam kosztowałyby mnie ok. 5tys więcej) Zostają więc MsLine i Corona SI82 classic Heki – tutaj wyceny bardzo porównywalne. Jakby kogoś "świerzbiło" żeby napisać to.. wiem, wiem SI82 szerszy (cieplejszy) i ma trzecią uszczelkę.. :lol2:

zetka
17-03-2014, 11:41
grzeniu666
Jakiś czas temu już go "męczyłam" odnośnie okien, ale chodziło mi o kolor.. :oops::lol2: Nie wiedziałam, że TEŻ masz antracyt.. :) Jak się zdecyduję na MS to być może zawitam na PW "pogawędzić" o tych parapetach.. :D A listwy będą kanciaste na bank - jedno z moich musowych założeń ;)

bwojtek
17-03-2014, 12:13
Nie proszę żebyście mi polecali konkretnego sprzedawcę
Jeżeli wybierasz pomiędzy uznanymi producentami to sprzedawca może być właśnie najważniejszym ogniwem w tym całym interesie.

EDIT:
Zaglądam na strony wymienionych producentów i o ile MS pokazuje listwę "kwadratową" to Heka ma wszędzie zaokrągloną.

zetka
17-03-2014, 12:41
bwojtek
Z mojej perspektywy dajesz mi tym do zrozumienia, że pomiędzy MsLine od MS i Corona SI82 classic od Hekaplastu nie ma tak naprawdę istotnych różnic w parametrze, który mnie najbardziej interesuje (sztywność) i powinnam się skupić na sprzedawcy.... :lol:

Kilka postów wyżej pisałam, ze orientowałam się bezpośrednio w Hekaplaście czy stosują też listwy kanciaste i dostałam odpowiedź, że tak - przy pakietach szerokości 48mm (SunEnergy 0,5) Może komuś się przyda ta informacja, bo w kilku miejscach na tym forum spotkałam się już z przypadkiem odrzucania okien na profilach Schuco przez te właśnie "obłości" :lol2:

nikt ważny
17-03-2014, 12:43
Konkretna odpowiedź, za którą serdecznie dziękuję. Rozumiem Ug oznacza współczynnik przenikalności cieplnej szyby, a jaki powinien być współczynnik przenikalności cieplnej całego okna w domu U=0.8, U=0.9 ?....Tak Ug to wartość strat na szybie, Uw na całym oknie i zgodnie z obowiązującym na dzień dzisiejszy prawem Uw wymagane jest poniżej 1,3, za kilka lat będzie jeszcze mnie, późnej jeszcze mniej i tak do us... śmierci i jeden dzień dłużej ;)
Realnie im mniejsze Uw i Ug tym lepiej, tym większy komfort przy oknie, tym mniej na ogrzewanie, tym bardziej zaparowane od zewnątrz szyby o poranku ;) itd itd
Musisz tez wiedzieć, że większość dobrych Producentów ma opanowany swym zasięgiem cały kraj

nikt ważny
17-03-2014, 12:45
[.... czy stosują też listwy kanciaste i dostałam odpowiedź, że tak - przy pakietach szerokości 48mm (SunEnergy 0,5) Może komuś się przyda ta informacja, bo w kilku miejscach na tym forum spotkałam się już z przypadkiem odrzucania okien na profilach Schuco przez te właśnie "obłości" :lol2:Lista kanciasta w Schuco występuje w pakiecie 48 ale nie musi to być pakiet SunEnergy - by było jasne :)

nikt ważny
17-03-2014, 12:47
....najbardziej interesuje (sztywność) i powinnam się skupić na sprzedawcy.... ....no wiesz.... sztywność to podstawa ale.... ale nie skupiaj się tal bardzo na sprzedawcy bo może on gender ;) lub co gorsza, żonaty ? ;)
A na serio - jakie to masz te okna że tak na "sztywności" CI zależy?

ClNEK
17-03-2014, 12:52
Dzieki obniżaniu Uw, za 3 lata praktycznie powinny wypaść z obiegu okna 2 szybowe. Realnie będzie to jednak później ze względu na rozpoczęte budowy, wymiany okien bez żadnej kontroli itp.

nikt ważny
17-03-2014, 13:07
Cinek, tak naprawdę już powinny wypaść bo w wielu wypadkach wychodzi więcej jak 1,3
Od ponad dwu lat nie sprzedałem i nie zamontowałem okien w pakiecie dwuszybowym, nawet w bloku przy wymianie.

zetka
17-03-2014, 13:08
nikt ważny
Jakkolwiek by mój ostatni post nie zabrzmiał to chyba tylko facet mógł to tak odebrać :rotfl:
Już nie wiem czy na poważnie i we właściwym kontekście pytasz o moje okna :p ale w poprzednich postach podawałam, które uważam za problematyczne.

T12345T
17-03-2014, 13:22
Dzieki obniżaniu Uw, za 3 lata praktycznie powinny wypaść z obiegu okna 2 szybowe. .

To nie jest takie pewne, bo po BUDMIE krążyła wieść o jednokomorowej szybie ze zbadanym współczynnikiem 0,6. Badanie raczej nie było robione w Zlinie, więc... :-).

nikt ważny
17-03-2014, 13:29
Cofając się wstecz trafiłem tylko na to

.... nas otwór 3000x2300mm Myślę o PSK z podziałem na pół (fix w skrzydle + skrzydło przesuwne) Do tej pory nie spotkałam się nigdzie z narzekaniami na ten wymiar, więc mam nadzieję że problemów nie będzie.. ...
Już wypowiadałem się, problem nie w sztywności bo PSK wykonywana jest na profilach tzw. pośrednich tylko w wielkości, ciężarze skrzydła, nośności sanek, wady konstrukcyjnej samego rozwiązania i podstaw fizyki.

....w projekcie mam 4 okna 1500x1500mm jednoskrzydłowe... Jak w MSie mówią że nie dadzą rady, posłuchaj sie i niech zastosują inny profil jaki mają u siebie albo poszukaj innego producenta
Brungman, Schuco, Kommerling (już prawie nie spotykany) Salamander .. jest tego sporo i lepiej większy producent niż mniejszy
I trochę dystansu :) czasem warto się pośmiać także z samej siebie zwłaszcza gdy wśród facetów takie słowa się pisze ;)
Ale jeśli Cię uraziłem - przepraszam

witek86
17-03-2014, 14:01
To nie jest takie pewne, bo po BUDMIE krążyła wieść o jednokomorowej szybie ze zbadanym współczynnikiem 0,6. Badanie raczej nie było robione w Zlinie, więc... :-).

kurcze ten czwartek to był słaby wybór na budme bo ja tylko słyszałem o wybijaniu konkurencji ceną i jak się promować w grupie:)

witek86
17-03-2014, 14:03
bwojtek

Kilka postów wyżej pisałam, ze orientowałam się bezpośrednio w Hekaplaście czy stosują też listwy kanciaste i dostałam odpowiedź, że tak - przy pakietach szerokości 48mm (SunEnergy 0,5) Może komuś się przyda ta informacja, bo w kilku miejscach na tym forum spotkałam się już z przypadkiem odrzucania okien na profilach Schuco przez te właśnie "obłości" :lol2:

no masz a wystarczyło wiedzieć gdzie zapytać :)

T12345T
17-03-2014, 15:25
kurcze ten czwartek to był słaby wybór na budme bo ja tylko słyszałem o wybijaniu konkurencji ceną i jak się promować w grupie:)

No cóż, każdy ma własne ścieżki zwiedzania:-). Pozostaje mi życzyć udanego wybijania z elementami promocji.

zetka
17-03-2014, 15:29
nikt ważny
W MS i Hece nic nie mówią że nie dadzą rady ;) Jednak zdążyłam się już przekonać że niektórzy potrafią obiecać gruszki na wierzbie żeby tylko mieć szansę sprzedać swoje okna. Początkowo rozglądałam się za Aluplastem ideal 8000 i dwóch dość dużych producentów od razu zastrzegło że nie da mi gwarancji na okno 1500x1500 w jednym skrzydle, za to inny jakiś mniejszy, o którym w dodatku bez problemu znalazłam tu później kilka negatywnych opinii nie robił z gwarancją problemu. Wszak dać można, a w razie czego niech się potem klient buja z roszczeniami.. Zaczęłam więc być bardziej sceptyczna, nawet tam gdzie nie informują o problemach i bez szemrania dają mi na te okna gwarancję :rolleyes:

Ok, niech będzie że w przypadku PSK problemem nie jest sztywność ;) Negujesz konstrukcję PSK samą w sobie. Jednak mimo wszystko takich okien jest na rynku mnóstwo (u niektórych, np. właśnie w MS można nawet zamówić większe) Skoro to takie buble konstrukcyjne to dlaczego nawet tak szanujący się i uznani producenci je oferują? :confused:

P.S. Jakieś nieporozumienie. Absolutnie niczym mnie nie uraziłeś, a dystansu i śmiechu z samej siebie mam pod dostatkiem :p

nikt ważny
17-03-2014, 15:50
co innego możliwości wykonania czegokolwiek a coś zupełnie innego Twoje z tym przygody.
Albo wierzymy w teorię albo w praktykę
więc policzmy
- 1/2 PSK, skrzydło waga około 50 kilo, szyba waga około 160 kilo, przekroczony maksymalny ciężar dla sanek o około 10kilo, zakładając że szyby będą 6mm w pakiecie trzyszybowym. 10 kilo - to pestka przecież
- całkowita waga skrzydła ok 210 kilo, mimo mechanizmu wspomagania ciężko coś takiego wyciągnąć z ościeżnicy, co z tego że wspomaganie nam na uchył skrzydło przestawi jak po wyciągnięciu trzeba jeszcze te 200 kilo wprowadzić w ruch i zatrzymać (!!!) Wielokrotne nie zatrzymanie skrzydła i walenie w odboje z czasem przekosi skrzydło - konieczność regulacji z czasem coraz częstszych
- zamykanie skrzydła - zjawisko jak wyżej tyle tylko że wystąpi szybciej
- prowadnica sanek, przymocowana tak jak wymyślono w PSK a nie podparta dodatkowo w tym ciężarze obsunie sie w pół roku od montażu o codziennego użytkowania - regulacja aż . . . brak regulacji i klęska

Widzisz, problem podstawowy w PSK, ktoś wymyślił coś nawet fajnego ale nie dopracował szczegółów i uległ presji rynku na coraz większe przeszkolenia. I tak zaraz mnie zakrzyczą że opisuje głupoty, skąd takie badziewiaste okna biorę itp.
Stąd statycznie PSK nawet w wymiarze 3200 x 2400 jest wykonalna, czemu nie, zrobić można wiele ale to TY będziesz tego użytkować a nie fabryka
Mam klienta któremu mówiłem to samo, uparł się, był u mnie, porównał PSK z HS, ale skąpstwo wygrało, dopiero teraz przyznał mi rację, że ta konstrukcja w największych gabarytach to szuka dla sztuki a nie do używania na co dzień
Ale o tym przekonasz się jak zaczniesz korzystać. Pomijam kwestię, że nie możesz tego domknąć jak wychodzisz na zewnątrz

nikt ważny
17-03-2014, 15:59
a co do jednoszkrzydłówki 150/150
Ideal 8000 - bez problemu
Ideal 4000 - bez problemu
Ideal 7000 - bez problemu
Schuco CT70 - bez problemu
Schuco SI82 - bez problemu
Brungman - bez problemu
Salamander 2D 3D Blue - bez problemu
i zapewne koledzy dopiszą tu wiele innych profili z którymi ja na co dzień nie mam do czynienia
Tylko zwróć uwagę na zupełnie inny aspekt - nie każdy montażysta potrafi to zamontować bo nie każdy wie do czego służą klocki dystansowe i dlaczego się je zostawia tu i ówdzie.
Zwróć uwagę na to jak Ty będziesz użytkować takie okno - masz wentylację mechaniczną - ok, nie będzie wogóle otwierać, tylko do mycia ale już przy grawitacji, często pozostawisz uchylone w słoneczny dzień i . . . śmigiełko choćby nie wiem jak sztywne ;) było

bwojtek
17-03-2014, 16:01
- 1/2 PSK, skrzydło waga około 50 kilo, szyba waga około 160 kilo
Zaczynasz liczyć podobnie jak nasze "słoneczko" straty ciepła ;) Po pierwsze przy PSK 3000x2300 nie ma potrzeby stosowania szklenia 6mm. A nawet jeżeli je zastosować to szyba nie ma wymiaru 1500x2300 prawda? Więc skąd te 160kg?

ClNEK
17-03-2014, 16:11
Nie wiem jak inni ale Vetrex przy okuciu Roto w oknie 150/150 stosuje dodatkowe ramie stabilizujące skrzydło podczas uchylenia od strony klamki dzięki czemu takie duże skrzydło dziala całkiem przyjemnie.

nikt ważny
17-03-2014, 16:13
Charlie zapodał tu link do HSa, też zrobić można, jest on póki co bez szyby, obejrzyj od mniej więcej 50 sekundy, przyjrzyj się jak się człowiek zapiera by sam profil ruszy ć, zapewne jak będzie szyba ważąca z 400 albo i więcej kilo będzie łatwiej - no chyba ze będzie sterowany elektrycznie - ale to jakięś 12 tyś ekstra http://www.youtube.com/watch?v=n1LM9MOfHqo

Bwojtku - ni by masz rację, to tylko około 2,7mkw szyby a w tych proporcjach ja już sprzedaję na 6mm by później nie było tak jak pokazał tu Stary
I mam prośbę ogromną, nie porównuj mnie do słoneczka ;) on jest jedyny w swoim rodzaju odporny na wiedzę. I powiem Ci, że są producenci którzy jednak dają w tym gabarycie od razu 6mm
Ale masz rację, nie jest to wymagane choć jest na granicy

nikt ważny
17-03-2014, 16:15
Nie wiem jak inni ale Vetrex przy okuciu Roto w oknie 150/150 stosuje dodatkowe ramie stabilizujące skrzydło podczas uchylenia od strony klamki dzięki czemu takie duże skrzydło dziala całkiem przyjemnie.nożyczki sa także w Winkhausie ale masz świadomość że to dodatkowy koszt dla fabryki i nie każda to daje z automatu

ClNEK
17-03-2014, 16:17
nożyczki sa także w Winkhausie ale masz świadomość że to dodatkowy koszt dla fabryki i nie każda to daje z automatu

Trochę sobie nie wyobrazam tak dużego skrzydła bez tego elementu

nikt ważny
17-03-2014, 16:21
CINEK, to sobie wyobraź, serio, sam montowałem okna jednego z czołowych procentów w tym kraju kilka lat temu, gdzie ten element nie był w standardowym wyposażeniu okna w tym wymiarze, i najśmieszniejsze, nie był nawet w dopłatach :)
O tyle dobrze, że wentylacja mechaniczna i z uchyłu klient wogóle nie korzysta

fotohobby
17-03-2014, 16:25
- prowadnica sanek, przymocowana tak jak wymyślono w PSK a nie podparta dodatkowo w tym ciężarze obsunie sie w pół roku od montażu o codziennego użytkowania - regulacja aż . . . brak regulacji i klęska



W oknach MS prowadnica PSK podparta jest na całej dlugosci sklejką, przykrecaną do profilu (poszerzenia)

Tomaszs131
17-03-2014, 21:45
Bierz Schueco od JEZIERSKIEGO.

W firmie jest kasa także to wiarygodny producent.
Tańszy od HekaPlast a jakość the best.

Niby Jezierki to to duza firma, ale swego czasu przez bledy w inwestycjach pograzyli swoich instalatorow.
Znowu Ci przez problemy finansowe dali sie we znaki nam inwestorom. Taki maly efekt domina....

Charlie
18-03-2014, 06:11
GLOBGRANIT kupił JEZIERSKIEGO.
Nazwę zostawił jako markę jakościową.

nikt ważny
18-03-2014, 06:56
GLOBGRANIT kupił JEZIERSKIEGO.
Nazwę zostawił jako markę jakościową.Szkoda tylko, że nie pomógł tym, którzy po dziś dzień mają przez niego problemy.
Tym, którzy przyczynili się do zbudowania jego marki.
Tak naprawdę to ich zasługa, że Jezierski jest znany na rynku.
Ale tak to już jest na tym świecie, że większy wykorzysta mniejszego
Etyka w biznesie? To najlepszy przykład, że nie istnieje

witek86
18-03-2014, 10:27
nikt ważny
W MS i Hece nic nie mówią że nie dadzą rady ;)

Ok, niech będzie że w przypadku PSK problemem nie jest sztywność ;) Negujesz konstrukcję PSK samą w sobie. Jednak mimo wszystko takich okien jest na rynku mnóstwo (u niektórych, np. właśnie w MS można nawet zamówić większe) Skoro to takie buble konstrukcyjne to dlaczego nawet tak szanujący się i uznani producenci je oferują?



można zrobić z gwarancją i nic się z nimi nie dzieje ale tak jak kilka osób już to zauważyło ważne jest dobrze zamontować
problemy tego okna to takie że jak chcesz otworzyć to kilka minut zajmuje zabieranie wszystkiego z parapetu a później skrzydło wchodzi na pół pokoju.
z doświadczenia wiem że takie okna najczęściej się tylko uchyla a otwiera tylko do mycia (2 razy w roku?:) )

PSK przy tym wymiarze będzie działać i dalej masz gwarancje ale trzeba tylko Cię uświadomić że na tym systemie to zamykanie takiego skrzydła wymaga troszkę siły ale mam klientów którzy mają nawet 3300 na szybach 6mm i nie narzekają :)

witek86
18-03-2014, 10:30
No cóż, każdy ma własne ścieżki zwiedzania:-). Pozostaje mi życzyć udanego wybijania z elementami promocji.

no tak moja przez zboczenie zawodowe zawęziła się do jednej hali i wybranych stoisk
nie pamiętam u kogo była taka ładna konstrukcja z "falowanej szyby" efekt wow tylko gdzie to wstawić

Charlie
18-03-2014, 13:06
no tak moja przez zboczenie zawodowe zawęziła się do jednej hali i wybranych stoisk
nie pamiętam u kogo była taka ładna konstrukcja z "falowanej szyby" efekt wow tylko gdzie to wstawić

:) też widziałem. To szkło gięte i hartowane ale chemicznie.
Już droższej fasady to nie ma

finlandia
18-03-2014, 22:17
:) też widziałem. To szkło gięte i hartowane ale chemicznie.
Już droższej fasady to nie ma
Mówicie o czymś takiem?:
249300

249301

Charlie
19-03-2014, 00:15
Tak to to :)
Fin - podaj namiary na ten obiekt.

Charlie
19-03-2014, 00:18
Szkoda tylko, że nie pomógł tym, którzy po dziś dzień mają przez niego problemy.
....
Słyszałem co innego... ida na ugodę bo chcą odbudować rynek !

finlandia
19-03-2014, 06:59
Tak to to :)
Fin - podaj namiary na ten obiekt.
Bank PKO w Sopocie na ul. Monte Casino.

https://maps.google.pl/maps?ie=UTF-8&q=PKO+BP&fb=1&gl=pl&hq=bank+pko+sopot+monte+cassino&cid=12228326526020198146&ei=sT8pU6aaJYiThgf5_YFg&ved=0CJABEPwSMAs
a tu jeszcze przed premierą:
https://maps.google.pl/maps?ie=UTF-8&q=PKO+BP&fb=1&gl=pl&hq=bank+pko+sopot+monte+cassino&cid=12228326526020198146&ei=sT8pU6aaJYiThgf5_YFg&ved=0CJABEPwSMAs

Mareek1980
19-03-2014, 11:14
Witam,

Niebawem będę rozpoczynał budowę domu i rozglądam się za oknami. Dom będzie parterowy bez poddasza użytkowego o pow. 103 m2, ściany zewnętrzne z bloczków H+H 24 cm ocieplone 15 cm styropianu, wentylacja grawitacyjna.

Może ktoś polecić sprawdzonego sprzedawcę i montażystę okien z Częstochowy lub okolic. Prosiłbym także o pomoc w wyborze producenta, bo z tego co wyczytałem to nie sam profil czy szyba są ważne ale również to, kto wykona okno i kto i jak je zamontuje ......

A co powiecie na takie okna? Dobre? Warto? Całość z montażem 24 tyś.

4 okna dwuskrzydłowe RU o wym. 180x150cm
1 okno jednoskrzydłowe RU o wym. 120x150cm
1 okno narożne RU o wym. 150x150x150cm (całość składająca się z dwu elementów skręconych w zestaw na łączniku kątowym 90 stopni), wyposażone w dodatkową rozwórkę, która stabilizuje skrzydło w pozycji uchylnej (po stronie przeciwległej do zawiasów) tzw. nożyce

Producent: HeKaPlast
Profil: Schüco Corona SI82 Classic w dwustronnej okleinie
Okucia: ActivPilot Winkhaus
Szyba: 4/18/4/18/4 Ug=0,5
Klamki : Aluminiowe Hoppe Secustik
Okna wyposażone w 30mm listwę pod parapetową, szyby z ciepłą ramką dystansową Swisspacer (z tworzywa), uszczelka antykurzowa.


1 okno tarasowe dwuskrzydłowe podnoszono-przesuwane z systemem HS o wym. 3000x2400cm

Producent: HeKaPlast
Profil: Schüco HS SI82 Thermoslide (słupek wirtualny pionowy) w dwustronnej okleinie
Okucia: Winkhaus
Szyba: 4/18/4/18/4 Ug=0,5
Klamka : HS 300 C33

witek86
19-03-2014, 13:27
A co powiecie na takie okna? Dobre? Warto? Całość z montażem 24 tyś.

4 okna dwuskrzydłowe RU o wym. 180x150cm
1 okno jednoskrzydłowe RU o wym. 120x150cm
1 okno narożne RU o wym. 150x150x150cm (całość składająca się z dwu elementów skręconych w zestaw na łączniku kątowym 90 stopni), wyposażone w dodatkową rozwórkę, która stabilizuje skrzydło w pozycji uchylnej (po stronie przeciwległej do zawiasów) tzw. nożyce

Producent: HeKaPlast
Profil: Schüco Corona SI82 Classic w dwustronnej okleinie
Okucia: ActivPilot Winkhaus
Szyba: 4/18/4/18/4 Ug=0,5
Klamki : Aluminiowe Hoppe Secustik
Okna wyposażone w 30mm listwę pod parapetową, szyby z ciepłą ramką dystansową Swisspacer (z tworzywa), uszczelka antykurzowa.


1 okno tarasowe dwuskrzydłowe podnoszono-przesuwane z systemem HS o wym. 3000x2400cm

Producent: HeKaPlast
Profil: Schüco HS SI82 Thermoslide (słupek wirtualny pionowy) w dwustronnej okleinie
Okucia: Winkhaus
Szyba: 4/18/4/18/4 Ug=0,5
Klamka : HS 300 C33

Nie wypowiem się co do ceny bo to nie na tym polega ale okna b.dobre
HS też policzony już w nowym systemie więc nie ma oszczędzania :)
dobry montaż i będzie pan zadowolony!!!

ok**t
19-03-2014, 13:49
- prowadnica sanek, przymocowana tak jak wymyślono w PSK a nie podparta dodatkowo

Montując PSK nie można nie podeprzeć prowadnicy!!! to duży i kosztowny z czasem błąd

ok**t
19-03-2014, 14:00
Słyszałem co innego... ida na ugodę bo chcą odbudować rynek !

Życzę Jezierskiemu sukcesów, ale nie będzie łatwo. Te stracone lata konkurencja wykorzystała. Mam nadzieję, że zaczną od wykonania wszelkich reklamacji na które Klienci czekają miesiącami.

ok**t
19-03-2014, 14:07
Mareek1980

Zgadzam się wybór okien Hekaplast to dobry wybór, ale pamiętaj MONTAŻ TO PODSTAWA. - więc zweryfikuj ekipę montażową.

finlandia
19-03-2014, 15:36
Życzę Jezierskiemu sukcesów, ale nie będzie łatwo. Te stracone lata konkurencja wykorzystała. Mam nadzieję, że zaczną od wykonania wszelkich reklamacji na które Klienci czekają miesiącami.
Fakt - trudno odrobić stracony czas. Pokazali się na Budmie, może bez szału (ale na mnie już mało co robi wrażenie;) ).
Co do reklamacji - po sobie powiem, że w końcu się za nie zabrali i już nie ma lipy przed klientami. I zgadzam się z NW - mogliby wyciągnąć rękę do tych, którym "pomogli" wpaść w kłopoty.

zetka
20-03-2014, 12:21
można zrobić z gwarancją i nic się z nimi nie dzieje ale tak jak kilka osób już to zauważyło ważne jest dobrze zamontować
(...)
mam klientów którzy mają nawet 3300 na szybach 6mm i nie narzekają :)
Dzięki wielkie, m.in. na takie coś liczyłam włączając się w dyskusję w tym temacie - działa uspokajająco ;)

Jak już pisałam zdania widzę są różne, nawet wśród zawodowców. Choćby na temat PSK. Mimo wszystko zaryzykuję i nie rezygnuję z PSK :p O grubość szyb niech zdecyduje producent/sprzedawca, a ja dopilnuję żeby prowadnica miała podparcie. W razie problemów, najwyżej za kilka lat się połajam i przyznam, że nikt ważny miał rację ostrzegając mnie przed tego typu oknem ;)

CINEK wspomniał o jakimś ramieniu stabilizującym skrzydło podczas uchylenia.. Nie mogę znaleźć jak to wygląda. Mógłby ktoś wrzucić jakieś foto/link z fotką obrazujący ten element? W którym miejscu się to montuje? Na dniach wybieram się obejrzeć gdzieś te okna na żywo i chciałabym wiedzieć na co zwrócić uwagę i o co pytać.

Jeszcze taka mała prośba do osób posiadających/sprzedających/montujących okna Hekaplast. Może ma któryś z Was w swoich zasobach zdjęcia okien w kolorze antracytowym właśnie tej firmy i podzieliłby się? (może być na PW) Jak na złość nie mogę znaleźć takich nigdzie w okolicy żeby zobaczyć jak ten kolor wygląda na większej powierzchni (a z doświadczenia wiem że małe sklepowe próbniki kolory przekłamują, np. ładny szary antracyt z próbnika, na dużej powierzchni wpada dość mocno w granat :sick:)

finlandia
20-03-2014, 12:48
Czy będzie to antracyt z Heki, z Jezierskiego, Oknoplastu czy też Vetrexu lub jeszcze innej firmy to praktycznie zawsze jest ta sama okleina antracyt.

Charlie
20-03-2014, 13:08
....
ale mam klientów którzy mają nawet 3300 na szybach 6mm i nie narzekają :)

...przekaż im ode mnie życzenia dużo zdrowia :)

P.S jak byłem młody to wchodziłem w zakręty na porucznika Borewicza - chyba tak z 5 lat nie narzekałem na nic.
No i wreszcie wyleciałem z zakrętu do stawu służbowym Golfem IV . Zacząlem narzekać od tego czasu na kiepsko wyprofilowane zakręty na polskich drogach :)

nikt ważny
20-03-2014, 13:42
a jak to się na Borewicza robi? ;)

zetka
20-03-2014, 13:42
finlandia głupio mi się z Tobą wykłócać ale z tego co sami tu pisaliście (przepraszam nie pamiętam dokładnie kto) jest dwóch czołowych producentów oklein (Renolit i Hornschuch) Przeglądałam sobie w sklepach różne antracytowe próbniki różnych producentów okien i zgadzam się że różnice są minimalne, dla niektórych być może niezauważalne ale ja je widzę :P Jeszcze bardziej widzę je oglądając zamontowane już okna. Np. oglądałam antracytowe (str. drewna) okna firm eko-okna (aluplast) oraz oknoplast (veka) - i różnica jest naprawdę zauważalna nawet dla osób które nie przywiązują uwagi do takich szczegółów :) Okna oglądaliśmy kilka razy w tych samych dniach przy różnych warunkach pogodowych i ani razu w tych aluplasta nie widziałam granatowej poświaty. Nie wiem jak był barwiony profil (i czy to ma aż tak istotny wpływ na odbiór koloru) ale w obu przypadkach okna były wewnątrz białe.

nikt ważny
20-03-2014, 13:52
Wybacz ale czegoś nie rozumiem. Antracyt to RAL 7016 i w okleinach występuje jako struktura drewna czy skórka pomarańczy. RAL to RAL i nie może być inaczej

zetka
20-03-2014, 14:08
No chyba nie tak do końca :D Producenci podają często numerację RAL jako kolor zbliżony do tego właśnie koloru z palety RAL. Kupowałam ogrodzenie malowane proszkowo i do wyboru miałam 2 kolory zakwalifikowane jako (zbliżone do) RAL 7016 a wyglądały inaczej :)

grzeniu666
20-03-2014, 14:10
@nw, Nie dam głowy czy ów "RAL 7016" nie oznacza "zbliżony do RAL 7016"... EDIT: widzę @zetka mnie uprzedziła :)

@zetka, ze wzornikami oczywiście wychodzisz na zewnątrz (bo przy sztucznym świetle może być różnie)? Na większej powierzchni kolor zdaje się być jaśniejszy niż na małej próbce. MS ma chyba te (http://www.skai.com/en/exterior/range/) okleiny, dopytaj. Ja spektrofotmetru nie zabierałem do salonu :D

nikt ważny
20-03-2014, 14:47
nie/ RAL to RAL i nie ma zbliżony czy nie. Nie po to zostało to wymyślone by było tak czy inaczej
Natomiast odbiór wizualny RAL w strukturze imitującej drewno i w prawie gładkiej (skórka pomarańczy) jest inna i to jest zjawisko normalne, wynika z ułomności naszego rozumu
Mało tego, ten sam RAL w pełnym świetle ma zupełnie inny odcień w świetle rozproszonym czy mniejszej ilości światłą

bwojtek
20-03-2014, 14:59
jest dwóch czołowych producentów oklein (Renolit i Hornschuch)
Zadziwiająca wiedza jak na "laika"... Czekam na rozwój wydarzeń ;)

finlandia
20-03-2014, 15:03
Zapomniałem Zetka że masz tak bystry wzrok a i czytasz uważnie :D Dlatego napisałem "praktycznie".
Jednak - na ile ja widziałem to antracyt ze strukturą drewna był zawsze taki sam, ale ja w dziedzinie kolorów jestem ignorantem.
Owszem - są inne wersje szarości, tak jak chociaż owa struktura gładka, ale one nazywają się już inaczej i są zwykle poza typową paletką kolorów.

Wg mnie kolor rdzenia ma wpływ na ostateczny odbiór koloru, ale jeszcze większe znaczenie ma kolor elewacji, która odbija się w okleinie. Wielokrotnie zatrzymywałem się i patrzyłem na kolor, bo wydawał mi się inny niż podpowiadał rozum..

Obawiam się, że dla Twojego wyostrzonego wzroku ;) zdjęcie nie będzie gwarancją sukcesu..

PS. Wojtku, czasem laicy są bardzo pojętni i uczą się błyskawicznie :)

grzeniu666
20-03-2014, 15:05
@nw,


Anthracite Grey 7016
02.20.71.000001 - 116700
*RAL 7016

* simlar /nearest to RAL colour




G7016* Anthracite grey

* RAL code that is the closest approximation




...Nearest RAL...




brak odniesienia do RAL


Wg mnie te wszystkie antracyty (okna, drzwi, blachy) różnią się jasnością, sam odcień jest raczej ten sam. Przynajmniej w moim budowlanym otoczeniu :) Oglądałem m.in. "RAL" 7016 i 7024 blach różnych producentów, różnica była miiiniiimalna (wzornikowo te dwa RALe powinny się różnić znacznie bardziej). Jednym słowem - oglądać na żywca, w naturalnym świetle, a najlepiej konkretną okleinę na oknach (ew. w oczekiwanej konfiguracji z kolorami elewacji etc.).

plusfoto
20-03-2014, 15:11
Zapomniałem Zetka że masz tak bystry wzrok a i czytasz uważnie :D Dlatego napisałem "praktycznie".
Jednak - na ile ja widziałem to antracyt ze strukturą drewna był zawsze taki sam, ale ja w dziedzinie kolorów jestem ignorantem.
Owszem - są inne wersje szarości, tak jak chociaż owa struktura gładka, ale one nazywają się już inaczej i są zwykle poza typową paletką kolorów.

Wg mnie kolor rdzenia ma wpływ na ostateczny odbiór koloru, ale jeszcze większe znaczenie ma kolor elewacji, która odbija się w okleinie. Wielokrotnie zatrzymywałem się i patrzyłem na kolor, bo wydawał mi się inny niż podpowiadał rozum..

Obawiam się, że dla Twojego wyostrzonego wzroku ;) zdjęcie nie będzie gwarancją sukcesu..

PS. Wojtku, czasem laicy są bardzo pojętni i uczą się błyskawicznie :)
Zgadza się. RAL to RAL. Wszystko zależy od otoczenia, materiału oraz struktury. Wystarczy że temp. barwy otoczenia się zmieni o 100 st K a to naprawdę niewiele (np. zamiast 5800 będzie 5700) i osoby o wyczulonym wzroku odbiorą oglądany kolor inaczej.

grzeniu666
20-03-2014, 15:26
Zgadza się. RAL to RAL. Wszystko zależy od otoczenia, materiału oraz struktury. Wystarczy że temp. barwy otoczenia się zmieni o 100 st K a to naprawdę niewiele (np. zamiast 5800 będzie 5700) i osoby o wyczulonym wzroku odbiorą oglądany kolor inaczej.

Tyle że to nie są RAL, tylko "zbliżone do RAL".

Oko się zaadaptuje do innej temp. barwowej, różnice w odcieniach dwóch próbek będą odebrane takie same. PS. przed K nie ma stopni :)

zetka
20-03-2014, 17:41
Zadziwiająca wiedza jak na "laika"... Czekam na rozwój wydarzeń ;)
:oops: Dużo czytam. Czasem chyba za dużo, bo w niewiedzy jednak żyje się łatwiej ;)


Obawiam się, że dla Twojego wyostrzonego wzroku ;) zdjęcie nie będzie gwarancją sukcesu..
I tu mnie rozwaliłeś :lol2: Chyba masz doświadczenie z takimi „estetycznymi upierdliwcami”... :rolleyes: Nie wyprę się. Być może, a może i na pewno masz rację.. :p Zawsze to jednak jakiś krok do sukcesu.. :p


Jednym słowem - oglądać na żywca, w naturalnym świetle, a najlepiej konkretną okleinę na oknach (ew. w oczekiwanej konfiguracji z kolorami elewacji etc.).
Nie ukrywam, że tak by było najlepiej, jednak jak się mieszka na takim za przeproszeniem zadupiu ciężko wiele rzeczy zobaczyć na żywo. U nas królują złote dęby i orzechy, nawet jak w sklepie pytam czy montowali gdzieś antracytowe okna to najczęściej słyszę odpowiedź, że nie jest to zbyt popularny kolor („ludzie wolą trzymać się standardów..”) Pozostają mi więc zdjęcia + najchętniej opinia właściciela że kolor jest zgodny z moimi oczekiwaniami (nie wpada w granat) W przypadku antracytu u MS mam to już potwierdzone (;)); okleina zresztą jest tego samego producenta i ma taki sam nr jak okleina okien eko-okna które mi się podobały i które oglądałam – Hornschuch 436-5003.


Tyle że to nie są RAL, tylko "zbliżone do RAL".
Też się tego trzymam :) Wystarczy przykładowo kupić farbę o numerze ral 7016 dwóch różnych producentów i się można o tym naocznie przekonać.. ;)

bwojtek
20-03-2014, 18:01
Zdjęcia to można sobie o kant ... monitora roztrzaskać. Wystarczy porównać 2 zdjęcia antracytu nadmienianego MSa na ich stronie www:

249693 249694

zetka
20-03-2014, 18:57
Takimi ze strony producenta to się w ogóle nie kieruję. Oglądam na blogach bądź w realizacjach firm które takowe udostępniają. I wierz mi, że niekiedy da się wyłapać ten "niefajny" w mojej ocenie odcień ;) Przykładowo na szybko znalezione:
[tu były linki]
Myślę, że nawet mało wyczulona osoba dostrzeże o co mi chodzi, bo to nie są jakieś subtelne różnice. Oczywiście ktoś może zarzucić że aparat może przekłamywać. Ok., zgodziłabym się gdybym takiego czegoś nie widziała na żywo..

P.S. Jutro linki wywalę, żeby mnie ktoś o reklamę nie posądził ;)

bwojtek
20-03-2014, 19:11
P.S. Jutro linki wywalę, żeby mnie ktoś o reklamę nie posądził ;)
A do jutra wujek "g" już linki zaindeksuje, no nie? Można przecież wklejać zdjęcia tak jak ja to zrobiłem powyżej - "zasysając" je na serwer muratora.

grzeniu666
20-03-2014, 19:12
@zetka, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale takie fotki, szczególnie te gdzie cały (i prawie) kadr wypełnia np. elewacja czy czerowny puroterm to raczej można odpuścić, bo to w fotoaparacie może całkiem przefiksować oddanie kolorów (szczególnie w trybach "zielonych", którymi jak sądzę posługują się prawie wszyscy monterzy i budowniczowie, no może poza czasem @fotohobbym i @plusemfoto, że tak przenikliwie zaryzykuję :) ) Do tego dochodzi prawdopodobnie nie-zawodowo ustawiony wyświetlacz Twojej skromnej osoby. Może ktoś Ci wyśle kawałek okna (ja mogę wysłać kawałki blachy :D )

EDIT:
Jeśli już, to patrzaj raczej po stronach producentów oklein, czy profili, tam kolory powinny być lepsze.

Poza tym, chyba i tak nie masz specjalnie wyboru, jak jest dwóch producentów oklein na krzyż. Raczej dobierałbym ew. parapety do oklein (jasność). Do tego ew. kolor drzwi zew. U mnie to (plus blacha dacha) spasowało bez problemu.

fotohobby
20-03-2014, 19:53
zetka, zdjeciami na stronach www w ogóle sie nie sugeruj....
Mogę Tobie wysłac trzy zdjęcia, zrobione o róznych porach dnia i na każdym ten antracyt bedzie wygladał inaczej.
Moge wysłac trzy zdjecia, zrobione o tej samej godzinie, ale przy różnym zachmurzeniu i antracyt bedzie wygladal inaczej.
Mogę wreszcie zrobic jedno ujecie, ale obrobic je z różnymi ustawieniami i efekty tez bedą różne.

Ja żałuję tylko, ze wybrałem antracyt w okleinie drewnopodobnej, zamiast skorki pomarańczy. Dałem sobie wcisnąc kit, że okleina "skórkowa" jest bardziej delikatna....

nikt ważny
20-03-2014, 20:01
Akurat Antracyt w skórce ma jedną wadę, o wiele bardziej widoczne na nim są jakiekolwiek zabrudzenia, nawet niby sucha dłoń widoczna jest jakby posmarowana masłem była, tu jest wyższość struktury drewna ale też struktura drewna daje wrażenia różnych odcieni, i tak jak napisał grzeniu666 - zmiana kąta, chmurka na niebie czy cokolwiek i już kolor widzimy inny.

grzeniu666
20-03-2014, 20:14
A ja oglądałem oba antracyty, i wybrałem "kornika", bo z małej odległości (metr-dwa?) "pomarańcza" wydawała się całkiem gładka, a z "kornika" majaczyła tam jakaś struktura. To mi jak pamiętam bardziej przypasiło. Wtedy :D

@nw, ale ja napisałem coś przeciwnego :) odbieramy ten kolor tak samo, bo i całe otoczenie się zmienia w innym (naturalnym!) świetle.

Charlie
20-03-2014, 20:34
Mnie ten antracyt na okleinach nie podoba się.
O wiele ładniejszy jest malowany - Gealan chyba ma w ofercie malowany plastik.

nikt ważny
20-03-2014, 20:40
...odbieramy ten kolor tak samo, bo i całe otoczenie się zmienia w innym (naturalnym!) świetle.Nie do końca tak jest, zwłaszcza w antracycie widać niby ten sam kolor a odcień może być inny, wystarczy popatrzeć na te same okna pod różnym kątem.
Zetka - powiedzieli Ci, że niepopularny? Ostatnimi czasy najbrzydziej rozpowszechniony kolor

zetka
20-03-2014, 20:46
Ok., macie rację, kapituluję z tymi zdjęciami.. :sad: Nadal jednak podtrzymuję że te antracyty są różne :popcorn:

fotohobby
Zgodnie z tym co wskazuje grzeniu, masz na pewno bardziej wyczulone postrzeganie barw, więc wierzę, że rozumiesz o co chodzi i w przypadku okien MS bynajmniej o kolor nie muszę się martwić.. :)

Pewności nie mam co do heki.. A może ktoś montował ich antracytowe okna w okolicach Poznania-Łodzi? W przyszłym tyg. wybieram się w trasę, więc mogłabym gdzieś ukradkiem podejrzeć jak wyglądają na żywo ;)

grzeniu666
Też mamy grafitowy/antracytowy dach (dachówka) który bynajmniej nic w sobie z niebieskiego/granatu nie ma i również chciałabym żeby spasowało z oknami.. :rolleyes:

kurczak81
21-03-2014, 10:47
Witam,
jesteśmy z mężem na etapie wyboru okien i proszę nie krzyczeć, że już było itp, bo TAK jestem w trakcie ciągłego czytania o oknach (Temat: OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie? -> strona 1167 - już niedaleko do 1308 ).
Powiem co nas interesuje itp.
Domek jest nowy, jednorodzinny w zabudowie prawie kwadrat. Wstępnie z mężem ustaliliśmy, że interesują nas 3 szyby w ramie 90mm lub mniejszej, ale nie 70mm. Do oszklenia będzie też garaż i piwnica. W domu lepsze okna, a w garażu (wolnostojący) i piwnicy już 70mm z 2 szybami.
Ogólnie chciałam zapytać o ciepły montaż (taśmy paroizolacyjne). Montaż w strefie muru. Jedni mi mówią, że to dobry wybór, drudzy, że nie ma sensu, że to nic nie daje, a jest droższe. Nie wiem, może jeszcze nie doszłam do wątku gdzie o tym piszą i plusy i minusy tego rozwiązania, więc chciałam tak na szybko Was o to popytać

Czekam na spłynięcie ofert od producentów/przedstawicieli (wtedy będę Was pytać, która lepsze, sensowniejsza).

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc. (idzie czytać dalej) :)

nikt ważny
21-03-2014, 10:54
....chciałam zapytać o ciepły montaż (taśmy paroizolacyjne). Montaż w strefie muru. Jedni mi mówią, że to dobry wybór, drudzy, że nie ma sensu, że to nic nie daje, a jest droższe.....
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?127851-OKNA-CIEP%C5%81Y-MONTA%C5%BB-w%C4%85tek-zbiorczy-spos%C3%B3n-monta%C5%BCu-opinie-czy-warto
miłej lektury a i tak decyzja do Ciebie należy

themichals
21-03-2014, 14:14
UWAGA! Drażliwe pytanie :)
Który producent z tych "znanych" produkuje najtańsze okna?
Jest ktoś tańszy od Drutexu?

Brass
21-03-2014, 19:09
Oczywiście, że są tańsi, tylko definiuj pojęcie "znany".

bwojtek
21-03-2014, 19:29
Oczywiście, że są tańsi, tylko definiuj pojęcie "znany".

Może bardziej trzeba zdefiniować pojęcie "okno" ;) ;) ;)

themichals
21-03-2014, 20:22
Okna PCV, standardowe wymiary i parametry (takie, które wszyscy mają w ofercie; nie szukam okien do modelowego domu pasywnego, tylko hali produkcyjnej...)
Znany, w sensie o zasięgu ogólnopolskim
Kto jest tańszy od Drutexu i spełnia te kryteria?

MMichal
21-03-2014, 20:51
Witam


Okna PCV, standardowe wymiary i parametry (takie, które wszyscy mają w ofercie; nie szukam okien do modelowego domu pasywnego, tylko hali produkcyjnej...)
Znany, w sensie o zasięgu ogólnopolskim
Kto jest tańszy od Drutexu i spełnia te kryteria?

No to mi się podoba najbardziej - znany w ujęciu ogólnopolskim :) to ja z tanich znam D i D :)

Pozdrawiam

nikt ważny
21-03-2014, 20:53
i oba do D... :P

themichals
21-03-2014, 20:56
Nie wiem co w tym śmiesznego. Nie pytałbym na forum o jakiegoś lokalnego Janusza, który kupił w 92 r. zgrzewarkę i wszystkim mówi "bedziesz zadowolony".

slaku
21-03-2014, 20:57
z ogólnopolskich tanich ale trzymających jakość to Eko Okna z Kornic. Dobry producent i w razie czego serwis działa bez problemu. Czy dużo lepszy od Drutexu to nie wiem bo nie chce sprzedawać okien Drutexu ;)

MMichal
21-03-2014, 21:00
Witam


Nie wiem co w tym śmiesznego. Nie pytałbym na forum o jakiegoś lokalnego Janusza, który kupił w 92 r. zgrzewarkę i wszystkim mówi "bedziesz zadowolony".

Wybacz ale w moim odczuciu szukasz taniochy podpartej ogólno-polskim prestiżem - i na co liczysz ???
Jeżeli chcesz taniej od D to tylko D i nic więcej choć ja znam tańszych ale nie o takim zasięgu jak sobie życzysz

Pozdrawiam

themichals
21-03-2014, 21:01
Mam rozumieć, że wszyscy właściciele okien z D oraz D są De...... ? :o
Jak narazie mam wycene z Drutexa i Oknoplast i różnica jest taka, że by mi na jakiś samochód wystarczyło :)

MMichal
21-03-2014, 21:09
Witam


Mam rozumieć, że wszyscy właściciele okien z D oraz D są De...... ? :o
Jak narazie mam wycene z Drutexa i Oknoplast i różnica jest taka, że by mi na jakiś samochód wystarczyło :)

i co myślisz że ta różnica wynika z czego ???

Pozdrawiam

themichals
21-03-2014, 21:15
Oknoplast to dobrze wydane pieniądze, górna półka? Czy szukać jakieś alternatywy? Nie pytam o jakieś niusanse z dokładnością do 6 miejsc po przecinku, tylko ogólnie.

nikt ważny
21-03-2014, 21:22
do hali produkcyjnej bierz Druty bo po co Ci coś lepszego, wszystko w koszta wrzucisz, reklamację, regulację, brak serwisu itp.

Pytanie z innej beczki - czym się zajmujesz? Tak z czystej ciekawości, co produkujesz?

themichals
21-03-2014, 21:24
Widzę, że nawet doradca podatkowy się znalazł. Co za uniwersalne forum :eek:

nikt ważny
21-03-2014, 21:27
nie doradca. Szukasz okien do hali produkcyjnej i szukasz najniższej ceny - masz Druty i dalej cenę możesz zbijać stosując stałe szklenia - odpada ci przynajmniej serwis bo tylko szybę szlak trafić może

ClNEK
22-03-2014, 04:46
Ja podobnie jak slaku radzie rzucić okiem na ofertę eko-okien.

ok**t
23-03-2014, 11:01
Możesz też sprawdzić producentów na Vece Efectline typu KNS, AMB Jędraszek, Petecki, Witraż. W tanich produktach niezły wybór.

Piotrek2005
23-03-2014, 21:05
mam pytanie do fachowców od montażu okien
obecnie budynek ma ścianę trójwarstwową tzn cegła 25, styropian 4 i cegła 12
okna stare są zamontowane w warstwie ocieplenia ale po ich wymianie budynek będzie ocieplany ( planowane 15 cm styro )
czy nowe okna muszą być zlicowane z murem czy można je zamontować tak jak stare?
pytam dlatego że parapety wewnętrzne są ładne i nie chcę ich wymieniać jeśli nie jest to konieczne

Brass
24-03-2014, 05:58
Nic nie musisz. Zamontujesz tam gdzie będziesz chciał. Natomiast jeśli ustawisz okna w miejscu starych zadbaj o to aby wymiar okien pozwalał na odpowiednie docieplenie ościeży od zewnątrz (min 5 cm styro).

witek86
24-03-2014, 15:47
Dzięki wielkie, m.in. na takie coś liczyłam włączając się w dyskusję w tym temacie - działa uspokajająco ;)



Jeszcze taka mała prośba do osób posiadających/sprzedających/montujących okna Hekaplast. Może ma któryś z Was w swoich zasobach zdjęcia okien w kolorze antracytowym właśnie tej firmy i podzieliłby się? (może być na PW) Jak na złość nie mogę znaleźć takich nigdzie w okolicy żeby zobaczyć jak ten kolor wygląda na większej powierzchni (a z doświadczenia wiem że małe sklepowe próbniki kolory przekłamują, np. ładny szary antracyt z próbnika, na dużej powierzchni wpada dość mocno w granat :sick:)

250423250424250425

Charlie
24-03-2014, 18:08
Ładna elewacja.

zetka
26-03-2014, 11:12
witek86 dziękuję za zdjęcia :) Nie chcę już zaśmiecać tematu dyskusją o kolorach, więc pozwól, że zwrócę się do Ciebie z dwoma pytankami poprzez PW ;) Zajrzyj proszę w wolnej chwili do skrzynki.

Kejt_R
01-04-2014, 18:17
Witam specjalistów okiennych. Mam pytanie odnośnie profili Veka, czy są znośne czy dać sobie spokój? Mam w pobliżu Wikęd i oni jadą na tych profilach. Poczytałam wątek i już wiem, że bywają lepsze, ale chciałabym się dowiedzieć, czy w ogóle brać te profile pod uwagę, chociażby do porównania wycen.
Pozdrawiam:)

ClNEK
02-04-2014, 05:56
Są bardzo "znośne". Alphaline jest jednym z lepszych na rynku.

finlandia
02-04-2014, 05:59
Ja tam wolę Softline82:) Na ostatnich targach Veka promowała głównie ten profil :)

_FIX_
02-04-2014, 06:38
82 jest OK. Nie podoba mi się jednak rozwiązanie łączników np. rurowego lub 90 st - użyto tych samych co w Alphaline, a różnicę ma zamaskować listwa.

nikt ważny
02-04-2014, 07:03
tak samo jak w Schuco Si82 i nie widzę w tym nic złego. Bardziej podoba mi się maskowanie listwą niż widok rury i łączników z nią współpracujących Brzydko ale o gustach . . . .i żonach . . . ;)

Kejt_R
02-04-2014, 07:19
Dzięki za odpowiedź.
A propos Schuco, mam w domu jedno okno sprzed 15 lat (może trochę więcej) i nie wiem z jakiej przyczyny po kilku latach zmielił mi się cały mechanizm przy klamce (okucia?). Do dzisiaj mamy dziurę w miejscu klamki, a okno zamykamy na wichajster na zimę i uchylamy na lato. Z myciem jest też nieciekawie, jak okno sobie wisi na górnym ramieniu do uchylania. Nie było chętnych do naprawy. Mam nadzieję, że teraz te profile są wyposażane w lepszy osprzęt.

nikt ważny
02-04-2014, 07:37
a co ma Schuco do totalnego olewania okna przez klienta i jeszcze chwalenia się tym? To nie wina profila tylko Twoja, niestety.
Jak ci wisi na rozwórce oznacza to że okno trzeba wyregulować na okuciach.
Jak rozwaliła Ci się kaseta w zasuwnicy to trzeba ją wymienić
Jeśli to oryginalne okucia Schuco (charakterystyczna okrągła rozeta przy klamce) to też nie będzie problemu - w dalszym ciągu są firmy posiadające takie zasuwnice a jak nie można je sprowadzić z Niemiec.
Popsuły ci się okucia a nie okno jako takie
A jak masz sprzed 15 lat to pewnie trzykomorówka w najlepszych w historii Schuco profilu AS60 :)

Kejt_R
02-04-2014, 07:56
Domysliłam się, że popsuły mi się okucia, jednak nie uważam, że z mojej winy. Mam inne okna z tego okresu i do dzisiaj działają bez zarzutu. Przez jakiś czas szukałam chętnego do naprawy. Najpierw był okres, że Schuco jakby się skurczyło na rynku i nie mogłam znaleźć, a potem większość firm serwowała takie ceny, że lepiej wymienić całe okno. Wtrąciłam to jako ciekawostkę przyrodniczą, bo kupując to okno byłam przekonana, że świetna jakość (jak na tamte czasy oczywiście). Podczytując wątek dostrzegłam, że Schuco obecnie posiada dobrą opinię, stąd mniemam, że już się takie dziwne rzeczy nie dzieją.

nikt ważny
02-04-2014, 08:01
niedawno wymieniałem zasuwnicę i narożnik Winkhausa, klient oczywiście mówi że okucia do d.... a okazało się że skrzydło się opuściło i przy zamykaniu by klamka poszła do pionu trzeba było użyć dużej siły no i okucie nei wytrzymało - ale przeciez to nie wina klienta że jak zauważył, że okno ciężko się zamyka to nie zadzwonił do sprzeadwcy bądź nie poszukał kogoś kto wyregukuje

Kejt_R
02-04-2014, 08:10
Wiesz co? Dawno to było, ale z tego co pamiętam, to nie musiałam używać siły. Mam wrażenie, że to był jakiś szajs metal albo trafił mi się egzemplarz z jakąś wadą. Wyczuwało się tylko luzy w klamce, z czasem coraz większe. To wyglądało, jakby mechanizm się "wytarł". Pewnie powinnam zareagować, ale człowiek młody, głupi...itd ;)

finlandia
02-04-2014, 09:39
Z ciekawostek przyrdniczych: mam piłę do drewna "renomowanej" firmy. Pierwsza naprawa - na gwarancji - odplatna, bo wymiana gaźnika nie podlega bezpłatnej naprawie (oczywiście to była moja wina, bo źle jej niby używałem). Po jakimś czasie inny fachowiec znowu wymienił gaźnik (na lepszy, niefabryczny). Dziś znowu piła jest w naprawie, szacowany koszt przekroczy 80% wartości nowej piły.. i znowu winny jestem ja, bo zignorowałem pierwsze objawy usterki i pracowalem dalej..
Tak samo z oknem, autem, innym sprzętem. Mało kto się przejmuje sygnałami że coś nie tak, a jak się zepsuje - to winna jest marka..

nikt ważny
02-04-2014, 12:15
nikt lepiej by tego nie opisał Fin :)

finlandia
02-04-2014, 12:30
:)
Kejt,
ale nie bierz tego do siebie, bo to jest naturalne podejście... Tak juz jest. A to, że Tobie jedno okno się zepsuło a inne jest ok, to nie musi być to wina profila. Okno to także inne komponenty oraz Producent który może je różnie złożyć i finał będzie taki sobie... Ale Wikęd - przynajmniej w drzwiach zbiera dobre opinie.

bwojtek
02-04-2014, 18:20
A koleżanka (?) Zetka zgodnie z moimi przewidywaniami zamilkła i linków wbrew własnym deklaracjom nie skasowała :(

fotohobby
02-04-2014, 20:22
Wyluzuj, człowieku....
Pytania na temat różnic w odcieniu antracytowych oklein i prośby o zdjęcia dostałem od niej na dlugo, zanim odezwała się w tym temacie...

Charlie
03-04-2014, 23:31
nudą wieje coś ostatnio na FM !
Może sami sobie jakiś problem do rozwiązania wymyślimy :)

zetka
04-04-2014, 11:59
bwojtek
Masz rację, miałam wykasować, ale ostatnio coś mi niektóre sprawy z głowy umykają ;) Najmocniej przepraszam, już się poprawiłam :rolleyes: Poszukiwania okien trwały dłuuugo, ale praktycznie już się zdecydowaliśmy i ogólnie bardziej nam podpasował jednak Hekaplast. Co do koloru to widziałam ich antracyt na już zamontowanych oknach i nie jest źle, choć tak jak pisaliście ten kolor z różnych stron budynku w zależności od nasłonecznienia wygląda różnie - najładniej w słońcu :p Mam nadzieję że nie pożałujemy.. :) Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc/rady/wskazówki :)

nikt ważny
04-04-2014, 13:47
To tera Awilux, nazwę zmienili
Koloru nie ma co żałować, antracyt to antracyt, zanim zamieszkasz już ci tak spowszednieje, że będzie to po prostu okno w kolorze, normalny materiał budowlany jak każdy inny
A jak jeszcze, przed wprowadzeniem się, umyjesz okienka, jak zobaczysz te wszystkie rysy, zachlapania to wtedy dopiero uwierzysz w to, że okno to nie dzieło sztuki

kwasniak
05-04-2014, 17:16
Witam co możecie powiedzieć o firmie "CHWIL" http://okna.eu.pl/
Dostałem od nich taką specyfikacje oraz nie ukrywam ciekawą wycenę za 88 m obwódu oraz 32 m2 okien. Cena to 12200 zł brutto.



"System profili pcv: Veka ® Alphaline 90+
Ilość komór: 6
Szerokość profila: 90mm

Klasa profilu: A , z dodatkową uszczelką środkową, oraz wkładką termoizolacyjną w ramie. Profile okienne klasy A wyróżniają się grubością ścianek zewnętrznych wynoszącą min. 3 mm, co gwarantuje ich dużą stabilność, odporność na uszkodzenia i zmiany temperatur oraz doskonałe parametry izolacji akustycznej. Nośność okuć dla profili klasy A jest większa o ponad 30% niż dla profili klasy B.

Kolory: Biały, Imitacja drewna oraz kolory specjane

Pełna paleta barw RAL (Profil barwiony w masie)
Szkoło float: szyba dwukomorowa, pakiet 3 szybowy- 48mm U=0,5 (energooszczędna z monomolekularną powłoką srebra)

ciepła ramka w kolorach międzyszybowa Master therm, która obniża ryzyko skraplania się pary wodnej na szybie wewnątrz pomieszczenia,zwiększa o 6% izolacyjność cieplną całego okna. Bardzo duża izolacja cieplna zbliżona do izolacyjności muru.
Okucie: ROTO NT w kolorze srebrnym- niezwykle mocne okucia

-standardowo mikrouchył w RU(mikrowentylacja)

-mechanizm 4-stopnowego uchyłu lub rozwarcia w skrzydłach RU

- blokada błędnego położenia klamki w RU i podnośnik skrzydła w skrzydłach

-stabilizator uchyłu w RU

Zabezpieczenia: Standardowo 2 zaczepy antywyważeniowe na skrzydło, 13mm oś wrębu okuciowego zabezpiecza przed rozwierceniem (dodatkowo możliwa szyba P4 oraz okucie WK1 lub 2)
Klamka: wysokiej klasy klamki Swing Secustik, w których po raz pierwszy zastosowano mechanizm blokujący obrót klamki
Wzmocnienie: Pełne zamknięte, Stal termoizolacyjna o grubości ponad 1,5mm oraz 1,8 mm z sześciokrotnym zagięciem w skrzydle. Dzięki temu Profil osiąga najwyższe parametry w zakresie statyki oraz bezpieczeństwa.

Uszczelka: z EPDM czarna, szara lub karmelowa ,uszczelki nie pękają, są odporne na działanie ozonu, charakteryzują się znakomitą wytrzymałością na rozciąganie, zrywanie i ściskanie.

Listwa podparapetowa z uszczelką, która zapewnia optymalne połączenie okna

Przenikalność ciepła dla całego okna U= 0,9 !!



CIEPŁY energooszczędny MONTAŻ w cenie – 2750 zł brutto"

Taki sam opis profilu okna jest na stronie

http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v90.html

Tylko że cena nie ta sama , dostałem od firmy polecanej przez producenta wycenę na 16800 brutto.


Ps jak usunąć zdjęcie :mad:

nikt ważny
05-04-2014, 20:00
sprawdź dokładnie co zawiera "ciepły montaż" bo stawka za mb jest moim zdaniem zaniżona

kwasniak
05-04-2014, 20:05
Dobra już doczytałem oni nie produkują tylko są dystrybutorami. Sory za zamieszanie ale tak to jest jak się czyta oferty w telefonie.

finlandia
05-04-2014, 20:29
W tym cytacie nie ma żadnej konkretnej specyfikacji,to tylko tekst marketingowy i podobny może przysłać Ci każdy producent robiący na Vece.

bwojtek
05-04-2014, 20:45
W tym cytacie nie ma żadnej konkretnej specyfikacji,to tylko tekst marketingowy i podobny może przysłać Ci każdy producent robiący na Vece.
Nie wysilaj się Fin. "kwasiank" to prawdopodobnie pracownik agencji reklamowej/PRowej :( Przejrzyj jego posty i sam oceń.

fotohobby
05-04-2014, 20:50
Nie wysilaj się Fin. "kwasiank" to prawdopodobnie pracownik agencji reklamowej/PRowej :( Przejrzyj jego posty i sam oceń.

Ty masz jakąś schizę...

kwasniak
05-04-2014, 21:39
Nie wysilaj się Fin. "kwasiank" to prawdopodobnie pracownik agencji reklamowej/PRowej :( Przejrzyj jego posty i sam oceń.

Po pierwsze kwasniak po drugie jakie posty ma przejrzeć ?

Jak nie widzisz i nie wiesz co znaczy cudzysłów to wyjaśniam jest to cytat z korespondencji jaką dostałem od firmy wyceniającej stolarkę w moim projekcie.

Pozdrawiam Pana al'a Macierewicza.

kwasniak
05-04-2014, 22:15
W tym cytacie nie ma żadnej konkretnej specyfikacji,to tylko tekst marketingowy i podobny może przysłać Ci każdy producent robiący na Vece.

A to coś wyjaśnia, czy to mogą być okna Vetrexu ?

253180

pawel2905
06-04-2014, 06:35
A to coś wyjaśnia, czy to mogą być okna Vetrexu ?

253180
kolego powiem ci tak wydruk jest z programu roto creator nie wiem jak maja skonfigurowany program vetrex ale na pewno z firmy petecki będzie tak wyglądał wydruk
także uważaj bo na forum już było ze ludzie niby kupowali vetrex a dostawali od innych firm

MMichal
06-04-2014, 10:54
Witam


A to coś wyjaśnia, czy to mogą być okna Vetrexu ?

253180

sporo wycen V przechodzi przez moje ręce i na każdej widzę na górze nazwę V i ikonki otrzymanych przez firmę nagród.
Poniżej zawsze jest nazwa sprzedawcy i namiar klienta końcowego.

Pozdrawiam

finlandia
06-04-2014, 11:01
Jeśli juz tak walkujemy ten temat, to owszem-Vetrex używa własnego programu, w którym z automatu drukują się podstawowe parametry okien/ nie tylko specyfikacja techniczna/, ale nie można tak zupełnie wykluczać ze diler używa własnego programu / daje na to 0,01% szans ;)

Ps.wojtek,myslaalem ze to ja mam jakaś schize nt spamerów:)

Anabol18
09-04-2014, 17:44
Panowie od 4 dni wertuje temat od 1 posta do ostatniego, trochę się ich tu nazbierało, aby uniknąć głupiego pytania które i tak zadam bo dalej nie znam odpowiedzi .....jak już wiem to zaraz 20 postów przeciwko ...... a ,że jak do tej pory wybudowałem dom z Wielką pomocą FORUM tak i okna chciałbym wybrać i kupić z pomocą osób które nie mają za plecami xxx okien których nikt nie chce więc wcisnę je laikowi.......

Szukam Okien do mojego nowo wybudowanego domu . Nie chcę okien najwyższej klasy bo mnie na nich nie stać ale też nie chcę pakować się w najtańsze gdyż nie chcę podwajać kosztów za kilka lat ..... Dlatego chciałbym dowiedzieć się jakie okna <jakiej firmy i model> polecacie dla typowego P.kowalskiego który chce mieć rozsądnej jakości okna w rozsądnej cenie tak aby nie żałował wydanych pieniędzy ....
kolor grafit lub antracyt.
Proszę o pomoc.

Brass
09-04-2014, 18:53
Zadajesz złe pytanie. Jest bardzo dużo dobrych (i nie drogich) producentów, którzy używając różnych komponentów dostarczą ci wysokiej jakości produkt (okna). I o ile znam to forum to nikt ci tu konkretnych nazw nie poda. Natomiast każde, nawet najlepsze okna można spieprzyć złym montażem. Jeśli nie chcesz zrobić błędu przy wyborze okien, zadaj sobie trochę trudu i poczytaj o zasadach prawidłowego montażu okien. Pewnie pomyślisz: "przecież nie muszę tego wiedzieć, wybiorę ofertę fachowca a on wie wszystko...". I tu jest pies pogrzebany. Każdy fachowiec lub "fachowiec" zapewni cię, że sprzedaje najlepsze okna, a jego sposób montażu jest jak najbardziej profesjonalny. Jeśli uwierzysz na słowo: twoje pieniądze - twoja sprawa jak je marnujesz. Zadaj sobie trud i sprawdź jak montuje firma na którą się zdecydujesz. Poproś o adres ostatniego montażu w "surówce". Później jedź i zobacz na własne oczy. Zdjęciom nie wierz. Ale, żeby ocenić jakość montażu musisz coś wiedzieć. Tak więc: "nauka to potęgi klucz" :-)

witek86
10-04-2014, 11:06
Panowie od 4 dni wertuje temat od 1 posta do ostatniego, trochę się ich tu nazbierało, aby uniknąć głupiego pytania które i tak zadam bo dalej nie znam odpowiedzi .....jak już wiem to zaraz 20 postów przeciwko ...... a ,że jak do tej pory wybudowałem dom z Wielką pomocą FORUM tak i okna chciałbym wybrać i kupić z pomocą osób które nie mają za plecami xxx okien których nikt nie chce więc wcisnę je laikowi.......

Szukam Okien do mojego nowo wybudowanego domu . Nie chcę okien najwyższej klasy bo mnie na nich nie stać ale też nie chcę pakować się w najtańsze gdyż nie chcę podwajać kosztów za kilka lat ..... Dlatego chciałbym dowiedzieć się jakie okna <jakiej firmy i model> polecacie dla typowego P.kowalskiego który chce mieć rozsądnej jakości okna w rozsądnej cenie tak aby nie żałował wydanych pieniędzy ....
kolor grafit lub antracyt.
Proszę o pomoc.

myślę że na ostatnich 5-10 stronach na pewno było tak zadane pytanie i odpowiednia do niego odpowiedź
wiec albo czytasz bez zrozumienia albo idziesz na łatwiznę
drogie okna ? tanie okna? są okna które warto polecić i takie których nie warto
budujesz na pustyni czy są jakieś domki obok podpytaj co mają ,czy zadowoleni itd i już coś będziesz wiedział
zawsze mówię że warto wybrać z 3 firmy udać się do nich osobiście porozmawiać wtedy już coś wiesz już masz jakieś odniesienie
jeśli któryś ci z nich nie pasuje odrzucasz jak mówi że oni są naj a inni to shit to też bym odrzucił
bo przedstawić swój produkt tak aby ci w nim pokazać to co ciebie zainteresuje i polecić ci to co dla ciebie będzie odpowiednie to sztuka .
mamy ty taką lokalna firmę która uważa się za "naj"
i ok niech sobie mówią o sobie co chcą ale jak słyszę od klienta że "mówili że wasza firma źle zrobiła ..." coś tam itd

haha mina przedstawiciela który to powiedział a później dostał tel od klienta którego niby słowa powtarzał bezcenna
ale ok bo już prywata się wdała :)

jak już będziesz miał coś wybrane wtedy możesz się podzielić na forum a my na pewno ci powiemy czy dobrze kombinujesz;P

Charlie
10-04-2014, 21:33
Na Forum Muratora są popierane takie firmy jak HEKA PLAST i VETREX w obszarze okien PVC.
Trzeba przyznać, że nie ma złego odzewu Klientów forumowych.
A to znaczy, że produkt jest jakościowo poprawny i jego montaż też.

Forumowicze, którzy szukają alternatywnych producentów okien raczej powinni udać się na fora regionalne gdzie szybciej dotrą do informacji o lokalnych producentach okien.
Pozdrawiam

nikt ważny
10-04-2014, 21:43
jesteś lekko niesprawiedliwy gdyż jest też proponowany Oknoplast, Adams, MS, niedoceniany Oknoplus żyjący w cieniu Oknoplastu . . . i jeszcze kilku których zapomniałem.
A Heka . . . nie istniałaby gdyby nie jeden pasjonat na FM i kłopoty Jezierskiego

_FIX_
10-04-2014, 22:00
..........A Heka . . . nie istniałaby gdyby nie jeden pasjonat na FM i kłopoty Jezierskiego
hahahha padłem, jaki Ty jesteś skromny :)

Istnieli dużo wcześniej - tylko dzięki Tobie mieli darmową reklamę.

MMichal
10-04-2014, 22:54
Witam


hahahha padłem, jaki Ty jesteś skromny :)

Istnieli dużo wcześniej - tylko dzięki Tobie mieli darmową reklamę.

:)

i tylko to :)

Pozdrawiam

Lapeno
11-04-2014, 08:32
jesteś lekko niesprawiedliwy gdyż jest też proponowany Oknoplast, Adams, MS, niedoceniany Oknoplus żyjący w cieniu Oknoplastu . . . i jeszcze kilku których zapomniałem.
A Heka . . . nie istniałaby gdyby nie jeden pasjonat na FM i kłopoty Jezierskiego

Apropos Oknoplusa - to że żyją sobie w cieniu Oknplastu to są sami sobie winni.
Sorry, ale jeżeli olewają klientów i nie potrafią odpwiedzieć na kontakt wysłany za pomoca ich strony - to niech nadal żyją w cieniu. Widocznie to im pasuje i już.

finlandia
11-04-2014, 13:13
hahahha padłem, jaki Ty jesteś skromny :)

Istnieli dużo wcześniej - tylko dzięki Tobie mieli darmową reklamę.

Ale sami przyznacie, ze to poparcie na forach jest wiele warte. W mojej ocenie to przynajmniej 15-25% sprzedazy. A to znacznie wiecej niz latajace banery ktorych sie praktycznie nie zauwaza.

domowy cieć
11-04-2014, 13:54
Sadze że duzo wiecej. Jak firma nieznana to wypromowanie jej na forach jest bezcenne. I gdy na dodatek produkt jest dobry to szybciej zdobywa sie pozycje na rynku

finlandia
11-04-2014, 15:50
Sadze że duzo wiecej. Jak firma nieznana to wypromowanie jej na forach jest bezcenne. I gdy na dodatek produkt jest dobry to szybciej zdobywa sie pozycje na rynku
Dlatego napisłem "przynajmniej". W szacunkach "nieostrożnych" powiedziałbym, że nawet 50%. Ale szefowie takich firm są przekonani że nie więcej niż 1-3% a reszta to ich zasługi :D
Oczywiście mówimy o pozytywnych poleceniach, tzn opartych na przekonaniu fachowców, a nie tych opłacanych po 2 zł za post. Bo tu różnica w efektach jest kolosalna.

domowy cieć
11-04-2014, 18:32
i chyba te 50% jest wartością bardziej prawdopodobną. I smutne w tym wszystkim jest to, że szefom wydaje się, że to ich zasługa. Nie potrafią docenić zasług innych. Jak każdy szef ;)

nikt ważny
11-04-2014, 18:37
co najmniej 50%
I nie chodzi tu tylko o Forum tylko pozycjonowanie się odpowiedzi na pytania u wujka Googla

Charlie
13-04-2014, 22:57
Nie sądzę żeby aż taką siłę miał internet. To nie USA :)
Forum Muratora może jest najbardziej fachowym w stolarce otworowej w stosunku do innych działów tematycznych ale ilu Inwestorów indywidualnych w Polsce je odwiedza ? W.g mnie to nawet nie 1%.
Murator nie reklamuje się w mediach, właściwie nigdzie nie widzę jakiś akcji medialnych.
Pewnie nie mają kasy :)

przemek1185
14-04-2014, 00:06
Na Forum Muratora są popierane takie firmy jak HEKA PLAST i VETREX w obszarze okien PVC.
Trzeba przyznać, że nie ma złego odzewu Klientów forumowych.
A to znaczy, że produkt jest jakościowo poprawny i jego montaż też.

Forumowicze, którzy szukają alternatywnych producentów okien raczej powinni udać się na fora regionalne gdzie szybciej dotrą do informacji o lokalnych producentach okien.
Pozdrawiam

Hekaplast jak najbardziej ale z tym Vetrexem to bez przesady ma tyle samo opinii pozytywnych co i negatywnych do tego dość wysoką cenę jak z Veke. Większość reklamacji załatwia jak ktoś na forach opisze. Poszukaj na rynkach lokalnych np. Veki popytaj "sąsiadów" i na pewno kupisz coś dobrego w normalnej cenie. Bardzo ważny jest też montaż co można łatwo wyczytać. Dla mnie istotny jest fakt czy firma pobiera zaliczki czy nie. Ta która nie pobiera praktycznie musi dopieszczać klienta maksymalnie bo jest pod większą presją.