PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

bwojtek
14-04-2014, 08:09
Dla mnie istotny jest fakt czy firma pobiera zaliczki czy nie. Ta która nie pobiera praktycznie musi dopieszczać klienta maksymalnie bo jest pod większą presją.
Jak firma nie pobiera zaliczek to świadczy to raczej o skrajnej nieodpowiedzialności lub desperacji :rolleyes:

finlandia
14-04-2014, 08:25
Nie sądzę żeby aż taką siłę miał internet. To nie USA :)
Forum Muratora może jest najbardziej fachowym w stolarce otworowej w stosunku do innych działów tematycznych ale ilu Inwestorów indywidualnych w Polsce je odwiedza ? W.g mnie to nawet nie 1%.
Murator nie reklamuje się w mediach, właściwie nigdzie nie widzę jakiś akcji medialnych.
Pewnie nie mają kasy :)
Tez jestem ciekaw, ile % budujących odwiedza forum. Udziela się faktycznie 1%, ale na jednego piszącego przypada kilku czytających. Każdy z nich ma kilku znajomych dość zapracowanych by tu nie zaglądać i już mamy te kilkanaście % :)


... ale z tym Vetrexem to bez przesady ma tyle samo opinii pozytywnych co i negatywnych ...
Absolutnie się z Tobą nie zgadzam, bo pozytywnych głosów widzę wystarczająco dużo. Może nie często tu zaglądasz? Z drugiej strony rozumiem - jak kogoś nie lubię, to też patrzę tylko na chwile, kiedy się potyka..
Zapewniem Cię (a raczej potencjalnych klientów) ze serwis jest i działa i bardzo sporadycznie mam okazję go wzywać.
A to że Klienci czasem /nie/świadomie wykorzystują forum do załatwienia swoich spraw to już inna kwestia i dotyczy większości firm.


Jak firma nie pobiera zaliczek to świadczy to raczej o skrajnej nieodpowiedzialności lub desperacji :rolleyes:
W 100% się zgadzam. Widzę jeszcze trzecią możliwość - firma jest bardzo bogata (czyli drogo sprzedaje) i może sobie pozwolić, że zostanie jej nieodebranych całkiem dużo okien.

Charlie
14-04-2014, 09:04
Jak firma nie pobiera zaliczek to świadczy to raczej o skrajnej nieodpowiedzialności lub desperacji :rolleyes:

Dokładnie - zaliczka to gwarancja, że Klient nie wycofa się w trakcie już realizacji.
Zagrywka Klienta - Panie, ale ja mam ofertę o 10% niższą od Pana a okna w trakcie montażu.
Oferta niższa ma szybę o gorszych parametrach albo zubożone okucia albo kilka innych cfaniackich skrótów nieuczciwej konkurencji.

W Belgii jest fajnie - nikt się nie targuje. Jak się podoba cena to Klient kupuje a jak nie to nie kupuje.
Konkurencja jest olbrzymia - Polacy pacyfikują rynek na 20% aż huczy.
W Irlandii są tylko Polscy montażyści stolarki otworowej - rodzime firmy zbankrutowały :)
Norwegia jako tako trzyma się bo pewnie daleko a i sezon krótki.

Charlie
14-04-2014, 09:11
Co do Heki i Vetrexu - na Forum jest kilku ich Sprzedawców i stąd pewnie bierze się atencja do tych producentów :)
Natomiast nikt tu nie mówi, że TYLKO TYCH FIRM okna są dobre.
Sądzę, że większość Polskich producentów ma przyzwoitą jakość, serwis gwarancyjny, pogwarancyjny, doradztwo techniczne ( z tym najtrudniej bo i w Heka i Vetrex zdarzają się kwiatki ).
Dlaczego nie udzielają się FM ?
Sądząc po ilości postów nowych Inwestorów w tym roku to słabą oglądalność ma Forum Muratora w dziale okien a to jest w mojej opinii wina braku reklamy tego nośnika.

nikt ważny
14-04-2014, 09:24
Dlaczego nie udzielają się FM ?
Sądząc po ilości postów nowych Inwestorów w tym roku to słabą oglądalność ma Forum Muratora w dziale okien a to jest w mojej opinii wina braku reklamy tego nośnika.
Chyba nie masz racji. FM istnieje już tyle lat, ze każdy budujący wrzucając jakiekolwiek pytanie w Googlarke ma link to Muratora i Forum.
Dlaczego ich nie ma?
Inaczej.
Dlaczego ich sprzedawcy nie udzielają się na FM? Prowokacyjnie powiem, bo nie mają nic do powiedzenia.
Mają za małą wiedzę ogólną o oknach, montażu, wentylacji itd. Po prostu nie są pasjonatami i szybko punktowani, za głupoty jakie wypisują, znikają stąd, by się do końca nie ośmieszyć i tym samym zamiast zyskać - nie stracić wizerunku
Poza tym weź pod uwagę inny powód.
Budownictwo leży i leżeć będzie coraz bardziej.
To już nie kryzys.
To zapaść totalna.
I to zasługa rządzących i brak rozwiązań systemowych na własne lokum czy budowanie. Nic dziwnego że młodzi rozmnażają się poza granicami Polski a tu tylko uprawiają bezpieczny seks ;)
Gdyby nie eksport to firmy bankrutowałyby jedna po drugiej.

adi1973
14-04-2014, 09:58
zapaść budownictwa? Gdzie. Szukam wykonawców budowy i ekipę do murarki dopiero na lipiec sierpień (zacząłem poszukiwania w styczniu tego roku). Mówią że jeszcze tyle ofert nigdy nie robili. Potrzebuję zrobić meble do mieszkania stolarz dopiero we wrześniu. Żadnej zapaści to nie widać. Od wielu firm budowlanych słyszę że coś się ruszyło i idzie ku lepszemu. Trochę optymizmu

witek86
14-04-2014, 12:03
nie wiem jak jest na innych forach (fin pewnie wie) ale murator jeszcze się broni przed typowymi spam-owcami jednopostowcami itp
może to też zasługa kilku osób które to siedzą bo lubią a nie bo muszą i zgłaszają takie sytuacje do moderacji
więc nie ma w co drugim poście że kupiłam okna firmy x jestem super zadowolona ochy achy nr tel i adres www
jest sporo dobrych firm jedna ma to druga siamto . same okna to 50% dobry sprzedawca i montażysta to pewnie sporo więcej więc
nikt tu nie powie klientowi który wybrał dobre okna do swojego domu aby ich nie brał bo .....

co do popularności forum to jest spora bo przecież jak wpiszesz w google opinia o ...... i nie ma szans że nie wyskoczy jakiś link do forum muratora

jeśli chodzi o te 50% klientów to uważam że aż tyle to chyba nie ma :)

właśnie zastanawiałem się nad tym że dawno nie brałem do ręki papierowego muratora bo troszeczkę mi "zbrzydł" ,ale nic idę zobaczę jak to wygląda teraz to będę mógł się wypowiedzieć

Charlie
14-04-2014, 18:41
zapaść budownictwa? Gdzie. Szukam wykonawców budowy i ekipę do murarki dopiero na lipiec sierpień (zacząłem poszukiwania w styczniu tego roku). Mówią że jeszcze tyle ofert nigdy nie robili. Potrzebuję zrobić meble do mieszkania stolarz dopiero we wrześniu. Żadnej zapaści to nie widać. Od wielu firm budowlanych słyszę że coś się ruszyło i idzie ku lepszemu. Trochę optymizmu

Dzwoń do Bawarii tam 80% fachowców z Opolszczyzny arbeituje :)
Tylko cena może Ci nie odpowiadać za robotę.

nikt ważny
14-04-2014, 19:47
zapaść budownictwa? Gdzie. Szukam wykonawców budowy i ekipę do murarki dopiero na lipiec sierpień ...Co nie oznacza, że ilość inwestycji z roku na rok spada. Dostępność kredytów jest ograniczona, pojawia się wtórny rynek tych, co oszaleli ilością kasy jaką dostali i wybudowali domy na które ich nie stać. Jeszcze jako tako ciągną developerzy, zwłaszcza Ci co budują szeregowce i coraz większej ilości.
Zmienia się powoli rynek budowania w Polsce i . . . dobrze

przemek1185
14-04-2014, 19:49
Tez jestem ciekaw, ile % budujących odwiedza forum. Udziela się faktycznie 1%, ale na jednego piszącego przypada kilku czytających. Każdy z nich ma kilku znajomych dość zapracowanych by tu nie zaglądać i już mamy te kilkanaście % :)


Absolutnie się z Tobą nie zgadzam, bo pozytywnych głosów widzę wystarczająco dużo. Może nie często tu zaglądasz? Z drugiej strony rozumiem - jak kogoś nie lubię, to też patrzę tylko na chwile, kiedy się potyka..
Zapewniem Cię (a raczej potencjalnych klientów) ze serwis jest i działa i bardzo sporadycznie mam okazję go wzywać.
A to że Klienci czasem /nie/świadomie wykorzystują forum do załatwienia swoich spraw to już inna kwestia i dotyczy większości firm.

Pozytywne widzę i ja , tylko widzę i negatywne. I to wcale nie trzeba daleko szukać. Myślę, że klienci bardziej na forach wołają o pomoc a nie świadomie do czegoś je wykorzystują. I to bardzo dobrze widać po firmie Vetrex która po opisie na forach działa błyskawicznie. Ciekawe co z tymi co nie piszą na forach. Czy ją lubię czy nie to na pewno podziwiam za marketing jaki zrobiła w internecie, a kupno rankingu to już powinien być model biznesowy dla reszty. Niestety trochę kiepsko z jakością jak za cenę którą sobie liczy no i z serwisem. Coś o tym wiem ale to może mój przypadek.



W 100% się zgadzam. Widzę jeszcze trzecią możliwość - firma jest bardzo bogata (czyli drogo sprzedaje) i może sobie pozwolić, że zostanie jej nieodebranych całkiem dużo okien.

Nie rozumiem za bardzo poruszenia. Mało tu osób zostało poszkodowanych przez wykonawców i też daleko nie trzeba szukać. Pisanie o desperacji firmy w jakim sensie ?, to że nie bierze zaliczki to jest zdesperowana ? a może ta firma ma takie uczciwe podejście do klienta. Wystarczy spisać umowę, w końcu w Państwie prawa żyjemy. Nie ma co Panie i Panowie się oszukiwać, firma która jest w dobrej kondycji finansowej ( może być i bogata to tylko lepiej) zawsze jest pewniejsza od firm ledwo wiążących koniec z końcem żądającej 70 % a nieraz 90 % zaliczki. Piszecie, że klient zrezygnuje z okien a jak wykonawca weźmie zaliczkę i upadnie lub wyjedzie co teraz jest też w modzie. W końcu to wykonawca żyje z klienta a nie klient z wykonawcy.

T12345T
14-04-2014, 20:23
a kupno rankingu to już powinien być model biznesowy dla reszty.

Czy zechciałby Pan wypowiedzieć się jaśniej na temat tego "kupna rankingu"? To bardzo interesujące. Za ile kupili?

bwojtek
14-04-2014, 21:30
Wystarczy spisać umowę, w końcu w Państwie prawa żyjemy.
To się uśmiałem :rotfl:
Nasze prawo kończy się w najlepszym razie uzyskaniem prawomocnego wyroku. Niestety nie jest to środek płatniczy :( Dalej zaczyna się wolna amerykanka. Gość jeździ S-klasą ale oficjalnie nie ma nic i jest na zasiłku. Znasz takie przypadki?

Charlie
14-04-2014, 21:47
Idzie wojna Ivana z resztą świata, spadną bomby i wypadną wszystkie szyby.
Urobek nie do przerobienia. Żeby tylko piachu starczyło.

Sugerujta Klientom szyby antydetonacyjne - klasy ER 3 najlepiej.

przemek1185
14-04-2014, 23:16
To się uśmiałem :rotfl:
Nasze prawo kończy się w najlepszym razie uzyskaniem prawomocnego wyroku. Niestety nie jest to środek płatniczy :( Dalej zaczyna się wolna amerykanka. Gość jeździ S-klasą ale oficjalnie nie ma nic i jest na zasiłku. Znasz takie przypadki?

Coś tam nieraz słyszę. Ale tak jak pisałem wcześniej też działa to odwrotnie, że Klient albo ładniej Inwestor mieszka w kawalerce bo sprzedał mieszkanie wcześniej a np. okna się opóźniły o rok bo musiał zamówić gdzieś indziej itd itp. Działa to w dwie strony tak samo są cwaniaki po stronie Inwestorów tak samą po stronie Wykonawców. Ja tylko napisałem, że dla mnie ważnym kryterium wyboru jest brak zaliczki ( aby np. nie korzystać z naszego prawa) i są takie firmy które tak pracują i całkiem nieźle się mają.

przemek1185
14-04-2014, 23:42
Czy zechciałby Pan wypowiedzieć się jaśniej na temat tego "kupna rankingu"? To bardzo interesujące. Za ile kupili?

Raczej drogo nie dali patrząc na ten ranking od strony rzetelności. Np. firma Chwil nie jest producentem, a ma 4 punkty za ISO 9001,a jeden z większych producentów w Polsce Eko-okna nie ma ISO ciekawe jak w ogóle istnieją. Aby porównywać i nie wprowadzać nikogo w błąd to niestety trzeba mieć troszkę wiedzy i czasu aby to ogarnąć. Zresztą co to za ranking w którym są nie prawdziwe informację. Następny producent Oknoteka wystarczy wejść na ich stronę i ładnie opisują kim są. Dlaczego MS mają za stronę 3 punkty a Vetrex 5. Wystarczy wejść na te strony i zobaczyć ile można się dowiedzieć z MS ( np. Kalkulatory) a ile z Vetrexu. Gdzie jest największy gracz na Vece Oknoplast. Fabryka Martom od dwóch lat nie istnieje w rankingu istnieje. Itd.............

Jeżeli robi się coś co ma pomagać klientowi to wypadałoby to zrobić dobrze i szczególnie rzetelnie.

bwojtek
15-04-2014, 07:10
są takie firmy które tak pracują i całkiem nieźle się mają.
Byłem przekonany, że do tego zmierzasz i pewnie "pod naciskiem dyskutantów" prędzej czy później nie omieszkasz wymienić nazwy firmy i adresu www ;)

finlandia
15-04-2014, 07:47
Raczej drogo nie dali patrząc na ten ranking od strony rzetelności. ....
Jeżeli robi się coś co ma pomagać klientowi to wypadałoby to zrobić dobrze i szczególnie rzetelnie.

Zrozumiałbym krytykę, bo jak coś nie pasuje własnej polityce, to najłatwiej iść drogą dyskredytacji.
Ale zarzut "kupowania" to już zwykłe pomówienie i w mojej ocenie to zdanie podchodzi to pod paragrafy (narażasz twórców na utratę zaufania które jest potrzebne w wykonywaniu ich pracy) i wg mnie czym prędzej powinieneś przeprosić za te nieostrożne słowa.

Co do zaliczek - zdania nie zmieniam. Nie można wykluczać, że są firmy tak działające i mają się dobrze (o dziwo mi na magazynie został tylko towar- - nie licząc pomyłek - który zamówiłem właśnie bez zaliczek, bo tematy były drobne, a klienci wcześniej znajomi). Dlatego uważam, że w zdecydowanej większości nie pobieranie zaliczek źle wróży firmie. Ale zgadzam się - dla klientów to wygodne tylko że bezpieczeństwo skończy się w chwili, kiedy taka firma popłynie zamawiając np. ładne okienka dla podstawionego przez konkurencję słupa..

Samar
15-04-2014, 08:43
[QUOTE=finlandia;6450336

Co do zaliczek - zdania nie zmieniam. Nie można wykluczać, że są firmy tak działające i mają się dobrze (o dziwo mi na magazynie został tylko towar- - nie licząc pomyłek - który zamówiłem właśnie bez zaliczek, bo tematy były drobne, a klienci wcześniej znajomi). Dlatego uważam, że w zdecydowanej większości nie pobieranie zaliczek źle wróży firmie. Ale zgadzam się - dla klientów to wygodne tylko że bezpieczeństwo skończy się w chwili, kiedy taka firma popłynie zamawiając np. ładne okienka dla podstawionego przez konkurencję słupa..[/QUOTE]

To dokładnie jak u mnie. Również mam parę drobiazgów po klientach , którzy nagle zmienili zdanie. Dlatego też od jakiegoś czasu na towary nie przekraczające wartością 450 zł biorę 100% z góry przy zamówieniu, a na te oscylujące od 450 do 1000 pobieram 50% zaliczki. Na wszystkie pozostałe 40%, a bardzo nietypowe - 65%.
Znany jest mi przypadek kiedy mały producent stolarki z aluminium przyjął 10 % zaliczki na zamówienie warte ponad 50 tysiaków. Była umowa, był pomiar. Kiedy doszło do realizacji to się okazało,że zamówienie złożył słup, a właściciel budynku przebywa od kilku miesięcy za granicą i żadnej stolarki nie zamawiał.
Firma straciła płynność finansową, a najbardziej ucieszył się z tego jej konkurent, któremu od jakiegoś czasu krzyżowali szyki . Oczywiście były domysły,ale nie było dowodów.

ok**t
15-04-2014, 10:30
....Wystarczy spisać umowę, w końcu w Państwie prawa żyjemy.

się uśmiałem :) W Państwie prawa? Wyegzekwowanie pieniędzy od Klienta, który nie chce zapłacić to kilka lat zmagań sądowych, a na końcu bezradność komornika:( Coś o tym wiem.

Według mnie przy tak nietypowych zamówieniach jak okna zaliczka jest konieczna. Przed montażem natomiast odbiór jakościowy stolarki przez Klienta i następnie zapłata za tą stolarkę. Potem montaż i zapłata. Tak to powinno wyglądać. Jeżeli ktoś robi inaczej to jego problem, który wcześniej czy później się pojawi.

ok**t
15-04-2014, 10:39
Raczej drogo nie dali patrząc na ten ranking od strony rzetelności. Np. firma Chwil nie jest producentem, a ma 4 punkty za ISO 9001,a jeden z większych producentów w Polsce Eko-okna nie ma ISO ciekawe jak w ogóle istnieją. Aby porównywać i nie wprowadzać nikogo w błąd to niestety trzeba mieć troszkę wiedzy i czasu aby to ogarnąć. Zresztą co to za ranking w którym są nie prawdziwe informację. Następny producent Oknoteka wystarczy wejść na ich stronę i ładnie opisują kim są. Dlaczego MS mają za stronę 3 punkty a Vetrex 5. Wystarczy wejść na te strony i zobaczyć ile można się dowiedzieć z MS ( np. Kalkulatory) a ile z Vetrexu. Gdzie jest największy gracz na Vece Oknoplast. Fabryka Martom od dwóch lat nie istnieje w rankingu istnieje. Itd.............

Jeżeli robi się coś co ma pomagać klientowi to wypadałoby to zrobić dobrze i szczególnie rzetelnie.

Co do tego rankingu też mam wątpliwości, właśnie co do MS-u. Nie wiem dlaczego np. okno MsEvolution ma zero pkt za przenikalność cieplną, kiedy jako jedno z nielicznych na rynku ma certyfikat pasywności z IFT Rosenhaim. Chciałbym dodać, że nie jestem sprzedawcą okien MS :)

Poza tym ranking nie jest aktualizowany, mamy rok 2014 a niektóre dane np. z roku 2009. Dlaczego?

T12345T
15-04-2014, 11:10
Raczej drogo nie dali patrząc na ten ranking od strony rzetelności.

Faktycznie drogo nie dali, bo nic nie dali:-).


Np. firma Chwil nie jest producentem, a ma 4 punkty za ISO 9001

Firma pisze o sobie, że produkuje. A za ISO kiedyś otrzymali 3 pkt. Jak rzetelność, to rzetelność. Faktem jest, że ISO nie jest wieczne, więc mogą już nie mieć ISO. To się daje sprawdzić i mam nadzieję, że Pan sprawdził. W sumie o to chodzi, żeby czytelnicy zaczęli sprawdzać:-).


a jeden z większych producentów w Polsce Eko-okna nie ma ISO ciekawe jak w ogóle istnieją.

Niestety ze strony tego producenta nie dowie się Pan czy w ogóle mają ISO i ewentualnie które. Ranking bazuje na informacjach ze stron www..


Aby porównywać i nie wprowadzać nikogo w błąd to niestety trzeba mieć troszkę wiedzy i czasu aby to ogarnąć

Rozumiem, że Pan ma jedno i drugie, ale po prostu zapomniał Pan doczytać jak ten ranking powstaje i skąd biorą się w nim dane:-).
.

Zresztą co to za ranking w którym są nie prawdziwe informację.

Szanowny Panie każda informacja jest ważna i aktualna tylko w chwili jej podawania. Wszystko się starzeje i zmienia. Może się więc zdarzyć, że w Rankingu znajdują się informacje nie tyle nieprawdziwe co zwyczajnie nieaktualne. Przy tej ilości producentów okien nie ma sposobu by ktoś na bieżąco mógł śledzić zmiany na wszystkich stronach internetowych. Jeśli producent dba o swój wizerunek internetowy powinien zasygnalizować zmiany, a z pewnością znalazłyby odzwierciedlenie w rankingu.


Następny producent Oknoteka wystarczy wejść na ich stronę i ładnie opisują kim są

Faktycznie nie są już producentem. Wylecą z rankingu. Strata to niewielka, bo 1 pkt nie robił chyba wrażenia na czytelnikach. Dziękuję za podpowiedź.


Dlaczego MS mają za stronę 3 punkty a Vetrex 5. Wystarczy wejść na te strony i zobaczyć ile można się dowiedzieć z MS ( np. Kalkulatory) a ile z Vetrexu.

No właśnie ile się można dowiedzieć? Ranking bazuje i ocenia informacje o oknach rozumiane jako opis ich właściwości użytkowych wynikających z badań produktów. Kalkulatory? Są potrzebne, jak wodotryski. Proszę więc pominąć wodotryski i sprawdzić oraz porównać czego o zbadanych właściwościach użytkowych okien dowie się Pan na stronach obu producentów i co Pan tam znajdzie na potwierdzenie tych informacji, a wtedy punktacja Pan dziwić nie będzie.


Gdzie jest największy gracz na Vece Oknoplast.

Oknoplast poprosił o chwilowe zawieszenie publikacji danych ponieważ jest w trakcie realizacji badań ITT dla produktów. Myślę, że jeszcze będzie:-).


Fabryka Martom od dwóch lat nie istnieje w rankingu istnieje

A to ciekawostka. Wydaje mi się że aktualnie na stronie tego producenta kurczak rodzaje wielkanocne promocje. Czy to oznaka nieistnienia?


Jeżeli robi się coś co ma pomagać klientowi to wypadałoby to zrobić dobrze i szczególnie rzetelnie.

Tu się zgadzamy. Jeśli uważa Pan nasze starania za niedobre i nierzetelne, trudno, będziemy musieli z tym żyć. Pan ze sobą też.

T12345T
15-04-2014, 11:27
;6450505]Co do tego rankingu też mam wątpliwości, właśnie co do MS-u. Nie wiem dlaczego np. okno MsEvolution ma zero pkt za przenikalność cieplną, kiedy jako jedno z nielicznych na rynku ma certyfikat pasywności z IFT Rosenhaim.

Pańskie wątpliwości są efektem Pańskiego zaniechania. Gdyby łaskaw Pan był zapoznać się z informacją o rankingu łatwo dowiedziałby się Pan, że właściwości użytkowe konstrukcji jednodzielnych nie są w nim uwzględniane. Od zawsze:-).


Poza tym ranking nie jest aktualizowany, mamy rok 2014 a niektóre dane np. z roku 2009. Dlaczego?

Ponieważ wiele stron www producentów również nie jest aktualizowana i zawiera ciągle te same, często nieaktualne dane i informacje. Przykre to, ale prawdziwe. Nie mniej mogą zdarzyć się przypadki, że to my nie odnotujemy zmian. Na usprawiedliwienie mamy tylko to, że nas jest raz, a ich tysiące. Przepraszamy i dziękujemy czytelnikom, bo to często oni wskazują nam potrzebę dokonania modyfikacji konkretnych danych. W sumie o to chodzi żeby czytali, analizowali, a jak jeszcze podpowiadają, to już... bajka.

bwojtek
15-04-2014, 12:20
Pańskie wątpliwości są efektem Pańskiego zaniechania. Gdyby łaskaw Pan był zapoznać się z informacją o rankingu łatwo dowiedziałby się Pan, że właściwości użytkowe konstrukcji jednodzielnych nie są w nim uwzględniane.
Na stronie Vetrexa widzę tylko parametry dla okien jednodzielnych. Słabo szukam?

T12345T
15-04-2014, 12:39
Na stronie Vetrexa widzę tylko parametry dla okien jednodzielnych. Słabo szukam?

Może i dobrze, ale ponownie musiałbym Ciebie odesłać do informacji o pozyskiwaniu danych do rankingu. Mogą pochodzić ze stron www lub sprawozdań przesyłanych bezpośrednio do nas. Co prawda deklarujemy, że będziemy je ujawniać, ale nie zawsze jest to możliwe ze względu na wymogi publikacyjne związane z ochroną praw autorskich i pokrewnych oraz tajemnice handlowe przedsiębiorstw. Przyznaję tego utrudnienia nie przewidziałem tworząc Ranking. W tabelach rankingu informujemy jakiej konstrukcji dotyczą wyniki. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy musi wierzyć, że faktycznie dysponujemy tymi wynikami, ale cóż mogę począć. Przecież nie będę publikował po forach 30 stronicowych opracowań... na dowód, zresztą z wyżej podanych powodów mogłoby to być nie możliwe. Pozostaje pokładać nadzieję w odrobinę zaufania. Niniejszym pokładam.
Inna sprawa, że w dobie CPR ranking nie powinien mieć już takiego znaczenia jak w chwili gdy powstawał. Wtedy pojęcie właściwości użytkowych brzmiało dla branży dziwnie obco. Teraz już jest zdecydowanie lepiej, więc i potrzeba mniejsza promowania umiejętności korzystania z właściwości użytkowych. Kto chciał mógł się nauczyć i wie, kto nie chciał ten pewnie już nigdy tego nie zrobi i zostanie gdzie był.

przemek1185
15-04-2014, 19:12
Zrozumiałbym krytykę, bo jak coś nie pasuje własnej polityce, to najłatwiej iść drogą dyskredytacji.
Ale zarzut "kupowania" to już zwykłe pomówienie i w mojej ocenie to zdanie podchodzi to pod paragrafy (narażasz twórców na utratę zaufania które jest potrzebne w wykonywaniu ich pracy) i wg mnie czym prędzej powinieneś przeprosić za te nieostrożne słowa.

Bądźmy poważani. Jak ja mogę twórców narażać na brak zaufania jak twórcy nie podają prawdziwych informacji wprowadzając w błąd innych.

przemek1185
15-04-2014, 19:28
Tu się zgadzamy. Jeśli uważa Pan nasze starania za niedobre i nierzetelne, trudno, będziemy musieli z tym żyć.

Nie musicie poprawcie starania i nie wprowadzajcie w błąd innych.


Pan ze sobą też.

Ciężko to zrozumieć. Ogólnie chyba nie dam rady bez siebie żyć.

T12345T
15-04-2014, 19:46
Ciężko to zrozumieć.Ogólnie chyba nie dam rady bez siebie żyć.

Może pora zmienić nick na Roch?:-).

bwojtek
15-04-2014, 19:54
Może i dobrze, ale ponownie musiałbym Ciebie odesłać do informacji o pozyskiwaniu danych do rankingu.
Trochę zastanawiające jest, że w twoim rankingu V90+ ma zadeklarowane Uw=0,8W/m2K i jak sugerujesz dotyczy to okna przynajmniej 2-skrzydłowego a tymczasem producent na własnej stronie publikuje certyfikat IFT Rosenheim dla okna jednoskrzydłowego 1230x1480, dla którego Uw wynosi 0,9! Od kiedy dodanie słupka poprawia Uw?

ClNEK
15-04-2014, 21:23
bwojtek zapewne to przez zastosowane szyby. W badaniu na stronie jest szyba U=0,7

modena
16-04-2014, 11:33
Panowie, jeśli mielibyście czas i siły :) no i chęci:)
Chodzi o zdjęcia bramy i drzwi ,
zapraszam tu :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52330-Brama-garażowa-Wiśniowski-czy-Horman-ceny&p=6451896#post6451896
i jeszcze tu :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?86424-Jakie-drzwi-zewnętrzne/page63

oliwkawawa
16-04-2014, 19:53
Piękna zima za oknem:)
a tak odnośnie tematu to napisać lub zadzwonić do firmy montującej albo do tej skąd masz fakturę
powinni przyjechać i sprawdzić jak zaszklony jest pakiet .może się okazać że ktoś nie dał podkładek itp
a z fotki wygląda jak by szło od dolnego narożnika (chyba że moje okulary przekłamują );)



Witam,

Wrócę na chwilę do sprawy mojej pękniętej szyby. Chciałam tylko napisać, że sprawa zakończyła się dla nas pozytywnie, szyba została wymieniona :) Szyba chyba jednak sama nie pękła... ;)
W tym miejscu po raz kolejny już chciałam napisać, że firma Okna Mróz (nie po raz pierwszy zresztą) stanęła na wysokości zadania. Polecam wszystkim z Łodzi i okolic - taka mała reklama ;)

Pozdrawiam :)

T12345T
16-04-2014, 19:59
Trochę zastanawiające jest, że w twoim rankingu V90+ ma zadeklarowane Uw=0,8W/m2K i jak sugerujesz dotyczy to okna przynajmniej 2-skrzydłowego a tymczasem producent na własnej stronie publikuje certyfikat IFT Rosenheim dla okna jednoskrzydłowego 1230x1480, dla którego Uw wynosi 0,9! Od kiedy dodanie słupka poprawia Uw?

Podana przeze mnie wartość pochodzi ze sprawozdania LTB 351/B-2010.

witek86
17-04-2014, 10:29
Witam,

Wrócę na chwilę do sprawy mojej pękniętej szyby. Chciałam tylko napisać, że sprawa zakończyła się dla nas pozytywnie, szyba została wymieniona :) Szyba chyba jednak sama nie pękła... ;)
W tym miejscu po raz kolejny już chciałam napisać, że firma Okna Mróz (nie po raz pierwszy zresztą) stanęła na wysokości zadania. Polecam wszystkim z Łodzi i okolic - taka mała reklama ;)

Pozdrawiam :)

mógłbym powiedzieć " a nie mówiłem " no ale po co :)
skądinąd wiem że firma jak firma ale i producent:P
p.s. nie można sprawdzić kto lubi to na FB:( :D

faneuro
17-04-2014, 11:34
Podana przeze mnie wartość pochodzi ze sprawozdania LTB 351/B-2010.

:)
Podsumujmy :
1.Mamy ranking , promowany na rzetelny
2Ale trochę historycznie nie aktualny :) to sam autor przyznaje , tylko zapomniał dać duży baner dla czytających informujący o tym :)
3.Dane troszkę rozbieżne -zależy kto i jak czyta i co chce wyczytać - ale to tajemnica układających ranking
4Dane pobierane z różnych źródeł -w zależności jaki parametr chcemy pokazać :) - patrz wyżej
5Okna jednoskrzydłowe - które są najczęściej badane - w rankingu nie istnieją :) ( są pomijane , ale nikt nie wie dlaczego )
6Wybór firm które znalazły się w rankingu - to wszyscy producenci ?:) Inni nie istnieją , a podobno jest ich setki :)
7 " Ranking wyprzedził prawo europejskie " :) . Co autor tego stwierdzenia miał na myśli -temat rozprawki w liceum :)

ps
Reklamy na stronie na pewno nie mają wpływu na rzetelność rankingu - to wszyscy wiedzą i nie jest to próba pomówienia :) lub sygnał do przemyśleń :) tylko stwierdzenie oczywistego dla każdego faktu ;)

finlandia
17-04-2014, 12:05
...
ps
Reklamy na stronie na pewno nie mają wpływu na rzetelność rankingu - to wszyscy wiedzą i nie jest to próba pomówienia :) lub sygnał do przemyśleń :) tylko stwierdzenie oczywistego dla każdego faktu ;)
Ja najczęściej widuję tam reklamę Oknoplastu, Elwizu. Chyba tez Drutexu, ale nie mam pewności :) i nie widzę przełożenia tego na pozycję w rankingu.
O temacie mam zdanie takie jak Wałęsa o demokracji - to nie jest system idealny, ale wskażcie mi lepszy.

T12345T
17-04-2014, 15:35
1.Mamy ranking , promowany na rzetelny

Ranking w ogóle nie jest promowany. A czy rzetelny? Każdy musi to sam ocenić.


2Ale trochę historycznie nie aktualny :) to sam autor przyznaje , tylko zapomniał dać duży baner dla czytających informujący o tym :)

Panie faneuro pretensje o brak aktualizacji stron internetowych, to nie do mnie:-). Wierzę, że na Pańskiej stronie ( o ile istnieje) wszystko i zawsze jest świeżuteńkie:-).


3.Dane troszkę rozbieżne -zależy kto i jak czyta i co chce wyczytać - ale to tajemnica układających ranking

Rozbieżne z czym? Z Pańską wiedzą? To możliwe i nie dziwi. Z wynikami badań? Nie sądzę.


4Dane pobierane z różnych źródeł -w zależności jaki parametr chcemy pokazać :) - patrz wyżej

To zdanie świadczy, że nie ma Pan szczypty pojęcia jak wykonuje się badania okien. Nie sposób w jednym badaniu sprawdzić kilkunastu różnych właściwości. Dlaczego? A choćby dlatego, że część badań to badania niszczące próbkę i kolejne trzeba wykonywać na innej konstrukcji.


5Okna jednoskrzydłowe - które są najczęściej badane - w rankingu nie istnieją :) ( są pomijane , ale nikt nie wie dlaczego )

Gdyby miał Pan jakieś pojęcie o oknach i badaniach okien wiedziałby Pan dlaczego. Sprawa jest banalna i związana z ewentualną możliwością przenoszenia wyników badań pomiędzy konstrukcjami. Można to robić zawsze przyjmując wyniki "konstrukcji słabszej" (wielodzielnej) i przenosząc je na "konstrukcję lepszą" (jednodzielną). Nigdy na odwrót. Ergo, najlepsze wyniki badań zawsze będą związane z oknami jednodzielnymi, a zatem nie ma ich w rankingu, bowiem zbadany poziom właściwości nijak się ma w odniesieniu do konstrukcji okiennych o większej ilości podziałów.


6Wybór firm które znalazły się w rankingu - to wszyscy producenci ?:) Inni nie istnieją , a podobno jest ich setki :)

Rzeczywiście wybór firm był przypadkowy i wyrywkowy. Jeżeli w późniejszym czasie producent zgłaszał chęć zaistnienia w rankingu i dosyłał badania, to się w nim znajdował. Jeżeli nie zgłaszał i nie zgłasza, to zwyczajnie go nie było i pewnie nie będzie, bo nie ma w Polsce takiego co znałby wszystkie firmy produkujące okna:-). Inna sprawa, że w naszej ocenie nie było sensu zamieszczać w rankingu setek firm przyznając im jednocześnie wyłącznie 1 pkt tylko z powodu posiadania strony www., bo cóż z tego za informacja o produkcie dla nabywcy?


7 " Ranking wyprzedził prawo europejskie " :) . Co autor tego stwierdzenia miał na myśli -temat rozprawki w liceum :)

Jak już Pan dotrze na ten poziom edukacji, chętnie przeczytam. A stwierdzenie o tyle jest uprawnione, że w roku 2009 o właściwościach użytkowych okien wiedzieli i mówili nieliczni, co potwierdzają wyniki firm w rankingu. W 2013 na mocy CPR powinni je deklarować wszyscy.


Reklamy na stronie na pewno nie mają wpływu na rzetelność rankingu - to wszyscy wiedzą i nie jest to próba pomówienia :) lub sygnał do przemyśleń :) tylko stwierdzenie oczywistego dla każdego faktu ;)

Bez komentarza.

T12345T
17-04-2014, 15:45
Ja najczęściej widuję tam reklamę Oknoplastu, Elwizu. Chyba tez Drutexu, ale nie mam pewności :) i nie widzę przełożenia tego na pozycję w rankingu. O temacie mam zdanie takie jak Wałęsa o demokracji - to nie jest system idealny, ale wskażcie mi lepszy.

No to masz podobne zdanie do mojego. To nie jest twór idealny o czym sami informujemy od początku istnienia rankingu. Od tego czasu prosimy też o konstruktywne uwagi i wskazywanie firm które znaleźć się tam mogą lub powinny. A malkontentom przypominamy - nie marudźcie, zróbcie coś lepszego. Pokażcie, że potraficie coś więcej niż grymasić, wybrzydzać lub insynuować.

oliwkawawa
17-04-2014, 23:03
mógłbym powiedzieć " a nie mówiłem " no ale po co :)
skądinąd wiem że firma jak firma ale i producent:P
p.s. nie można sprawdzić kto lubi to na FB:( :D

musisz lepiej przeszperać funpage ;)

przemek1185
18-04-2014, 00:35
:)
Podsumujmy :
1.Mamy ranking , promowany na rzetelny
2Ale trochę historycznie nie aktualny :) to sam autor przyznaje , tylko zapomniał dać duży baner dla czytających informujący o tym :)
3.Dane troszkę rozbieżne -zależy kto i jak czyta i co chce wyczytać - ale to tajemnica układających ranking
4Dane pobierane z różnych źródeł -w zależności jaki parametr chcemy pokazać :) - patrz wyżej
5Okna jednoskrzydłowe - które są najczęściej badane - w rankingu nie istnieją :) ( są pomijane , ale nikt nie wie dlaczego )
6Wybór firm które znalazły się w rankingu - to wszyscy producenci ?:) Inni nie istnieją , a podobno jest ich setki :)
7 " Ranking wyprzedził prawo europejskie " :) . Co autor tego stwierdzenia miał na myśli -temat rozprawki w liceum :)

ps
Reklamy na stronie na pewno nie mają wpływu na rzetelność rankingu - to wszyscy wiedzą i nie jest to próba pomówienia :) lub sygnał do przemyśleń :) tylko stwierdzenie oczywistego dla każdego faktu ;)

Popieram w 100% ranking został zrobiony w jednym celu jakim nie będę pisał bo już mnie paragrafami straszą, nawet nazwę proponują zmienić. Ludzie Putina hehe "żartuje". Autor po prostu ma czas opisywać każdy zarzut ze szczególną starannością, ale na aktualizację już czasu nie ma. A może tak uczciwie napisać przed rankingiem " Nie aktualny cześć danych z 2009 roku" i po sprawie.

finlandia
18-04-2014, 06:26
Nie Przemku. Zarzucasz komuś kłamstwo, nieuczciwe działanie a nie masz na to dowodów a jedynie przypuszczenia.
My tu w większości nie jesteśmy anonimowi i mamy przez to niemało wrogów, więc ja jestem wyczulony na takie działalnia.
Mówiąc tak swoicm klientom zwyczajnie kłamiesz.Czy to jest fair?

T12345T
18-04-2014, 10:21
Fin, dzięki za wsparcie.:-). Okazuje się jednak, że nie ma tego złego co by na dobre wyjść nie mogło. Informatyka, to nie moja domena, a forumowi malkontenci całkiem nieświadomie odkryli pewną niedoskonałość programu. Ranking pokazuje datę wprowadzenia danych, ale nie pokazuje już dat ewentualnych modyfikacji i stąd to wrażenie rzekomej "nieaktualności". Zapytam programistów, co można z tym zrobić i poproszę o zmiany. Oczywiście w żaden sposób nie wpłynie to na poziom naszej przekupności, bo przecież wiadomo, że jesteśmy opłacani przez ....................................*

* Proszę wpisać nazwę dowolnej firmy na pasku której rzekomo jesteśmy, którą niesłusznie wspieramy, kochamy, szanujemy lub odwrotnie itp. itd:-).

Wszystkim Państwu życzymy spokojnych Świąt i obyśmy zdrowi byli:-)

witek86
18-04-2014, 11:05
musisz lepiej przeszperać funpage ;)

ten portal to nie mój konik :D
kiedyś może na jakiejś imprezie firmowej powiem aby zabrali nagrania z kamer przemysłowych hahah
(of corse to jest joke aby nie było jak z tym Żoliborzem haha )
wesołych świąt

witek86
18-04-2014, 11:08
Fin, dzięki za wsparcie.:-). Okazuje się jednak, że nie ma tego złego co by na dobre wyjść nie mogło. Informatyka, to nie moja domena, a forumowi malkontenci całkiem nieświadomie odkryli pewną niedoskonałość programu. Ranking pokazuje datę wprowadzenia danych, ale nie pokazuje już dat ewentualnych modyfikacji i stąd to wrażenie rzekomej "nieaktualności". Zapytam programistów, co można z tym zrobić i poproszę o zmiany. Oczywiście w żaden sposób nie wpłynie to na poziom naszej przekupności, bo przecież wiadomo, że jesteśmy opłacani przez ....................................*

* Proszę wpisać nazwę dowolnej firmy na pasku której rzekomo jesteśmy, którą niesłusznie wspieramy, kochamy, szanujemy lub odwrotnie itp. itd:-).

Wszystkim Państwu życzymy spokojnych Świąt i obyśmy zdrowi byli:-)

myślę że kieruje ktoś tym z grupy trzymającej władzę więc zapewne jest to łódzka ośmiornica pruszków wołomin kilku polityków czyli pozostaje przemilczeć :D
od siebie życzę tylko takich problemów jak te tutaj i spokojnych i wesołych :):stirthepot: <---- żurek :)

Charlie
18-04-2014, 11:12
Przemek ma rację, Finlandia - RANKING nie jest aktualny - autor przyznaje sam, że posiłkuje się netem, który jako źródło nie jest w wielu przypadkach wiarygodny.
W mojej opinii na początku rankingu powinna być stosowna klauzula o ograniczonej wiarygodności danych na dzień ich odbioru przez zainteresowanych.
Swoją drogą nie świadczy to o odpowiedzialności publikującego tego typu zestawienia a o jego malkontenctwie bo de facto wprowadza w błąd niczego nie świadomych.
A tłumaczenie się, że z informatyką jest się na bakier to poziom piaskownicy.
Tak to się można z braku kompetencji wyłgać ze wszystkiego w stylu Panie ja się na tym nie znam.
Jak się jest czegoś autorem to ponosi się odpowiedzialność w 100% a nie jakąś odcinkową.

Charlie
18-04-2014, 11:13
HEKA-PLAST sprzedana.
Teraz to AWILUX - www.oknaniezwykle.pl

Tomaszs131
18-04-2014, 11:56
HEKA-PLAST sprzedana.
Teraz to AWILUX - www.oknaniezwykle.pl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.oknaniezwykle. pl)

Mam nadzieje, ze przejma po poprzedniku zobowiazania gwarancyjne?

MMichal
18-04-2014, 12:49
Witam


Mam nadzieje, ze przejma po poprzedniku zobowiazania gwarancyjne?

Zmienił się "szyld" więc problem chyba żaden - to tak jak TPSA przemianowano na Orange :)

Pozdrawiam

T12345T
18-04-2014, 13:17
Przemek ma rację, Finlandia - RANKING nie jest aktualny - autor przyznaje sam, że posiłkuje się netem, który jako źródło nie jest w wielu przypadkach wiarygodny.

Czyżby data była wyznacznikiem aktualności wyników badań? Rozumiem, że przeciętni użytkownicy FM mogą tego nie rozumieć, ale Ty? Chyba nie zaprzeczysz, że o aktualności wyników badań nie świadczy data ich wykonania, czy wprowadzenia do jakiejś bazy danych, a są one ważne aż do wprowadzenia istotnych zmian konstrukcyjnych produktu mogących wpływać na poziom poszczególnych właściwości. Jeśli wykażesz, że dla którejś z firm prezentowane w rankingu wyniki różnią się od uzyskanych w wyniku nowszych badań produktów wykonanych w oparciu o zmienione komponenty wtedy możesz mówić o "nieaktualności" tych prezentowanych. Uważasz, że te zasady z EN 14351 są nieaktualne, bo ustalono je w 2006 roku? A może w gronie malkontentów ustaliliście inną zasadę obowiązywania wyników badań tylko Europa jeszcze o tym nie wie?

witek86
18-04-2014, 13:42
HEKA-PLAST sprzedana.
Teraz to AWILUX - www.oknaniezwykle.pl

Bardziej kupiona :)
Nie ma co się obawiać tylko Nazwa zmieniona wszystko inne" po staremu"

finlandia
18-04-2014, 18:04
To jak to jest z tą Heką? Myślałem ze to tylko nazwa się zmieniła a nie właściciel.
Nie mniej jednak nie w tym rzecz: straszy się czasem że jak firma zmieni markę, właściciela, upadnie itp to przepadają gwarancje. Znam przynajmniej dwa takie przypadki, gdzie z perspektywny klienta nie zmienia się nic. Nowa firma powstająca w miejscu starej ma interes w tym, by przekonać do siebie swoich klientów i realizuje reklamacje bez zastrzeżeń. Pewnie w przypadku jakiś kwestii extra naciąganych argument braku ciągłości byłby wyciągnięty, ale to specyficzne przypadki.

Tomaszs131
18-04-2014, 18:20
...straszy się czasem że jak firma zmieni markę, właściciela, upadnie itp to przepadają gwarancje....

Tego wlasnie sie obawiam. W taki sposob "wycina"sie konkurencje. Miejmy nadzieje, ze w tym przypadku tak nie bedzie.

MMichal
18-04-2014, 19:42
Witam


Tego wlasnie sie obawiam. W taki sposob "wycina"sie konkurencje. Miejmy nadzieje, ze w tym przypadku tak nie bedzie.

w przypadku Heki nie ma się co obawiać - tak na moje - była firma z dwoma właścicielami teraz jest z jednym pod zmienionym szyldem i tyle, z tego co wiem zmiana nazwy była konieczna, wszak Hekaplast nadal jest firmą u naszych zachodnich sąsiadów.

Pozdrawiam

Charlie
18-04-2014, 21:29
:) pożyjemy - zobaczymy z tym AWILUXem. Oby tylko nie było jak z Rąbieniem bo gdzie Wy wszyscy pójdziecie.
W każdym razie przejęli bardzo dobrego handlowca od Jezierskiego a to znaczy, że inwestują w rozwój sieci sprzedaży.

przemek1185
19-04-2014, 11:59
Wesołych Świąt Wielkanocnych

Charlie
21-04-2014, 08:58
Czyżby data była wyznacznikiem aktualności wyników badań? Rozumiem, że przeciętni użytkownicy FM mogą tego nie rozumieć, ale Ty? Chyba nie zaprzeczysz, że o aktualności wyników badań nie świadczy data ich wykonania, czy wprowadzenia do jakiejś bazy danych, a są one ważne aż do wprowadzenia istotnych zmian konstrukcyjnych produktu mogących wpływać na poziom poszczególnych właściwości. Jeśli wykażesz, że dla którejś z firm prezentowane w rankingu wyniki różnią się od uzyskanych w wyniku nowszych badań produktów wykonanych w oparciu o zmienione komponenty wtedy możesz mówić o "nieaktualności" tych prezentowanych. Uważasz, że te zasady z EN 14351 są nieaktualne, bo ustalono je w 2006 roku? A może w gronie malkontentów ustaliliście inną zasadę obowiązywania wyników badań tylko Europa jeszcze o tym nie wie?

Chodzi mi tylko o to, żebyś umieścił na swojej www tekst mówiący o ewentualnej niezgodności jakichkolwiek danych ze stanem faktycznym jeśli chodzi o ranking.
To tylko jeszcze bardziej uwiarygodni Twoją misję.

Zdrowych Wesołych Świąt WN.

mic81
22-04-2014, 18:49
ma ktoś z was doświadczenie z oknami firmy Elwiz ? Pozytywne / negatywne ?

Charlie
22-04-2014, 23:12
ELWIZ to bardzo porządny producent okien pvc. Spokojnie możesz im zaufać.

mic81
23-04-2014, 15:32
ELWIZ to bardzo porządny producent okien pvc. Spokojnie możesz im zaufać.

no to teraz proszę Cie o poradę

wyceniłem okna w Ewlizie +/- 13000 pln profile Elwiz energio standard i Vertex profile VR90 cena +/- 15000 pln. (obie wyceny na pakiety 3 szybowe)

Z tym że Vertex mam na miejscu a Elwiz z 80 km dolotu.
I mały dylemat powstał :) które wybrać

plusfoto
23-04-2014, 15:40
mic jeśli w jednym i drugim przypadku otrzymasz dokładnie to samo, a ekipy montażowe są na podobnym poziomie to bierz tańsze. Pakiet trzyszybowy to nie wszystko.

mic81
23-04-2014, 15:48
profile Vertexu wyglądają na "papierze" ciekawiej i za nimi przemawia też to że mam ich na miejscu mogę dotknąć tego co kupuję :)
idę jutro negocjować cenę :) jak zejdą z ceny to biorę ich ofertę

plusfoto
23-04-2014, 16:00
mic - nie zrozumiałeś. Zwróć szczególną uwagę na moje stwierdzenie " Pakiet trzyszybowy to nie wszystko" Jest w oknie kilka parametrów na które warto zwrócić uwagę i porównać. Przeczytaj choć kilka ostatnich stron w tym wątku. Na pewno nikomu już tutaj nie będzie się chciało powtarzać tego co kilkanaście razy było tu opisywane.:)

alf-alf
23-04-2014, 16:09
Czy macie doświadczenia, informacje na temat okien firmy Malec z Białogardu?

mic81
23-04-2014, 16:31
mic - nie zrozumiałeś. Zwróć szczególną uwagę na moje stwierdzenie " Pakiet trzyszybowy to nie wszystko" Jest w oknie kilka parametrów na które warto zwrócić uwagę i porównać. Przeczytaj choć kilka ostatnich stron w tym wątku. Na pewno nikomu już tutaj nie będzie się chciało powtarzać tego co kilkanaście razy było tu opisywane.:)

ostatnie 3 tygodnie nic innego nie robię tylko czytam na temat okien :)

_FIX_
23-04-2014, 16:43
mic81 - V. to bardzo uznany producent na rynku. Także wybór jest bardzo dobry. I oczywiście pamiętaj o montażu., skoro czytasz od dawna to już raczej wiesz na co zwrócić uwagę. Co do ceny to możesz jeszcze dokonać kilku zmian np. w V90+ zrezygnować z okuć Designo. Poproś jeszcze o wycenę na V82 - konstrukcja moim zdaniem udana ( a cena powinna być znacznie niższa).

modena
23-04-2014, 23:04
Witam.
Co zrobić z pianką montażową na dolnej krawędzi okien tarasowych ( a dokładniej pod poszerzeniem ) ?
To znaczy chodzi mi o to czy mogę ją od wewnątrz zasilikonować ?

Ale co wtedy z ewentualną wilgocią która wleci jednak do środka , którędy ona wyparuje:rolleyes:
Od zewnątrz będę kleić coś paroprzepuszczalnego ( epdm), ale obawiam się mimo wszystko o szczelność bo jednak przy tarasie epdm może się gdzieś podziurawić :confused:.

nikt ważny
23-04-2014, 23:09
a gdzie wyczytałeś że ma być paroprzepuszczalne?
Nawet w instrukcji ITB jest napisane, że pod parapety, tarasy itp należy stosować materiały szczelne
Taras, balkon to te miejsca gdzie należy z zewnątrz wykonać dokładna izolacje wodoszczelną
Piankę możesz zasilikonować i nic się nie stanie

modena
24-04-2014, 00:39
:o Tu na forum zawsze powtarzacie że szczelnie od wewnątrz a paroprzepuszczalnie z zewnątrz.
Epdm zewnętrzny jest paroprzepuszczalny .Nie wpuści wody ale też wypuści parę jakby jaka wilgoć nalazła .

Chyba że ja już im więcej czytam tym mniej wiem

nikt ważny
24-04-2014, 09:59
Powtarzamy ale też precyzujemy pewne zapisy. W Instrukcji ITB jest jasno napisane że akurat w tym miejscu musi być szczelnie
Za podręcznikiem montażu Aluplast
256275
I mimo wszystko na tarasach trzymałbym się tego rozwiązania

MMichal
24-04-2014, 13:17
Witam


a gdzie wyczytałeś że ma być paroprzepuszczalne?
Nawet w instrukcji ITB jest napisane, że pod parapety, tarasy itp należy stosować materiały szczelne
Taras, balkon to te miejsca gdzie należy z zewnątrz wykonać dokładna izolacje wodoszczelną
Piankę możesz zasilikonować i nic się nie stanie

to ja sprecyzuje - wodoszczelność a przepuszczalność pary wodnej to nie to samo - tak samo zresztą jak przepuszczalność pary wodnej a przepuszczalność powietrza.

Ogólnie KAŻDY materiał jest paroprzepuszczalny - różny jest tylko zakres - parametr Sd i aby zaizolować połączenie zgodnie z zaleceniami należy wykonać izolację z rozgraniczeniem tego parametru dla izolacji wew i zew. Izolacja zew ma mieć Sd mniejsze niż wew.
Guma ma zasadniczo większe Sd - do zastosowań zewnętrznych na poziomie 3-5 m dla porównania folie dedykowane mają 0,05-0,07m ale materiały do izolacji wew mają Sd na poziomie 50, 80 czy nawet 1000, 1500m.

Pozdrawiam

nikt ważny
24-04-2014, 14:23
i jeszcze bardziej namieszałeś :)
Czyli.... na tarasie zastosować (tak jak ja to czynię) taśmę butylową, często dodatkowo pokrytą aluminium czy zwykłą folię paroprzepuszczalną ?
Proponowałbym stosować wypowiedzi bardziej zrozumiałe dla czytających :)

Awilux
24-04-2014, 15:22
Witam,

Ponieważ wątek HekaPlast-Awilux trochę się na forum rozkręcił, zdecydowałam doprecyzować kwestię zmiany nazwy. Faktycznie, nazwa została zmieniona, tak jak informuje część forumowiczów. Obecnie firma nazywa się Awilux sp. z o.o.Sp.k i nie skutkuje żadnymi negatywnymi zmianami dla klientów. Wszystkie świadczenia gwarancyjne zostają zachowane. Nie ma podstaw do żadnych obaw związanych z zakupem i montażem okien, zakupionych w naszej firmie.

nikt ważny
24-04-2014, 15:34
Hmmm... a któż to się wypowiedział? Jak zauważyłem przedstawiciele producentów zabierający tu głos nie zostają anonimowi - co innego my : ) my możemy :)

MMichal
24-04-2014, 16:12
Witam


i jeszcze bardziej namieszałeś :)
Czyli.... na tarasie zastosować (tak jak ja to czynię) taśmę butylową, często dodatkowo pokrytą aluminium czy zwykłą folię paroprzepuszczalną ?
Proponowałbym stosować wypowiedzi bardziej zrozumiałe dla czytających :)

namieszałem - no trudno ale takie są suche dane i fakty a jak ktoś ma problem i pytanie to zawsze odpowiadam na PW :)

a na tarasie butyl czy alu-butyl i owszem ale od środka od zewnątrz ja zalecam fartuch gumiasty :)
alu-butyl ma Sd na poziomie 1500m więc zastosowanie go od zewnątrz nie jest najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek, idąc trochę pod prąd - to akurat miejsce jest zazwyczaj głęboko pod wylewkami więc ... co innego jak widuję alu-butyl pod oknem na zewnątrz pod parapetem zewnętrznym to już może przynieść spore problemy.

pozdrawiam

MMichal
24-04-2014, 16:13
Witam


Witam,

Ponieważ wątek HekaPlast-Awilux trochę się na forum rozkręcił, zdecydowałam doprecyzować kwestię zmiany nazwy. Faktycznie, nazwa została zmieniona, tak jak informuje część forumowiczów. Obecnie firma nazywa się Awilux sp. z o.o.Sp.k i nie skutkuje żadnymi negatywnymi zmianami dla klientów. Wszystkie świadczenia gwarancyjne zostają zachowane. Nie ma podstaw do żadnych obaw związanych z zakupem i montażem okien, zakupionych w naszej firmie.

właśnie AUTOR AUTOR !!! :) i wiarygodność w górę :)

Pozdrawiam

witek86
24-04-2014, 17:37
Dobre okna w fajnej cenie i z możliwością dobicia ich fajnymi dodatkami okuciowymi Roto ma firma Lanko. Jest to polski producent ale na komponentach zagranicznych.

i jest z pabianic?

witek86
24-04-2014, 17:38
Hmmm... a któż to się wypowiedział? Jak zauważyłem przedstawiciele producentów zabierający tu głos nie zostają anonimowi - co innego my : ) my możemy :)

firma rośnie więc i ludzi nowych coraz więcej
jakiś osobnik od PR :)

przemek1185
24-04-2014, 17:52
Tak się montuje. Ciepły montaż za dużo pieniędzy znanej firmy. Ciepłe parapety przyklejone do podłoża na PIANKĘ MONTAŻOWĄ !!!!!

1. Profesjonalne łączenie ciepłych parapetów. UWAGA oczywiście pianą montażową.

http://images64.fotosik.pl/911/a96732c670114ef3gen.jpg

2. Najważniejsza jest szczelność w montażu. A może to nowej technologi nawiewak działający od spodu. PORAŻKA

http://images65.fotosik.pl/911/58413fe433f3fcb6gen.jpg

3. Szereg szkoleń uznany Producent i gigant problem. Taśmy nie podoklejane, łączenia dziurawe.

http://images61.fotosik.pl/909/bf54ef318f711af0gen.jpg

Klient zapłacił przedpłatę 90 % dostał aż 3% większy rabat. Teraz ma przez swoją głupotę gigant problem. Co lepiej montażyści inaczej ( papraki) twierdzą, że jest tak jak ich uczyli. Reklamacja poszła do producenta który twierdzi, że montowała inna firma i ma gdzieś.

Musze to w bardzo krótki czasie poprawić. I chyba zostaje mi demontaż, oczyszczenie i montaż na nowo. Jak myślicie te podkłady będą się do czegoś nadawały czy nie bardzo? Nie chce inwestora naciągać na jakieś chore koszty za swoją głupotę już zapłacił. NIESTETY

Tomaszs131
24-04-2014, 18:09
Tak się montuje. Ciepły montaż za dużo pieniędzy znanej firmy. Ciepłe parapety przyklejone do podłoża na PINKĘ MONTAŻOWĄ !!!!!

1. Profesjonalne łączenie ciepłych parapetów. UWAGA oczywiście pianą montażową.

http://images64.fotosik.pl/911/a96732c670114ef3gen.jpg

2. Najważniejsza jest szczelność w montażu. A może to nowej technologi nawiewak działający od spodu. PORAŻKA

http://images65.fotosik.pl/911/58413fe433f3fcb6gen.jpg

3. Szereg szkoleń uznany Producent i gigant problem. Taśmy nie podoklejane, łączenia dziurawe.

http://images61.fotosik.pl/909/bf54ef318f711af0gen.jpg

Klient zapłacił przedpłatę 90 % dostał aż 3% większy rabat. Teraz ma przez swoją głupotę gigant problem. Co lepiej montażyści inaczej ( papraki) twierdzą, że jest tak jak ich uczyli. Reklamacja poszła do producenta który twierdzi, że montowała inna firma i ma gdzieś.

Musze to w bardzo krótki czasie poprawić. I chyba zostaje mi demontaż, oczyszczenie i montaż na nowo. Jak myślicie te podkłady będą się do czegoś nadawały czy nie bardzo? Nie chce inwestora naciągać na jakieś chore koszty za swoją głupotę już zapłacił. NIESTETY

Tak duza przedplata, montazysta sie dobrze zabezpieczyl. Po przelaniu naleznosci nie mial czasu na pozadny montaz. Pewnie inni inwestorzy w kolejce to po co tracic czas na "glupoty". Ta firma powinna znalezc sie na czarnej liscie FM.

nikt ważny
24-04-2014, 20:06
Przemek, obetnij pianę, kilka kartonów silikony i masz dobrze, szybko i w miarę tanio

MMichal
24-04-2014, 21:18
Witam


Przemek, obetnij pianę, kilka kartonów silikony i masz dobrze, szybko i w miarę tanio

NIE NIE NIE - wzywaj tych którzy to w tak piękny sposób spier....li robotę i niech sami poprawiają, a jeżeli nie podeprą odpowiednio okien to siądą i dupa zbita będzie - no chyba, że te kliny powpychali głęboko aż pod profil i dopiero potem pianowali - ale osobiście mocno w to wątpię :)

Pozdrawiam

Charlie
24-04-2014, 22:03
i jest z pabianic?

LANKO to firma z Dobrej k. Turku ( niedaleko Konina ).
Grzeją na Inautic-u.
Generalnie to przyzwoita półka jakościowa. Koncentrują się na exporcie za Odrę i idzie im całkiem nieźle :)
Pozdrawiam

przemek1185
24-04-2014, 22:15
Witam



NIE NIE NIE - wzywaj tych którzy to w tak piękny sposób spier....li robotę i niech sami poprawiają, a jeżeli nie podeprą odpowiednio okien to siądą i dupa zbita będzie - no chyba, że te kliny powpychali głęboko aż pod profil i dopiero potem pianowali - ale osobiście mocno w to wątpię :)

Pozdrawiam

Problem jest w tym, że nie chcą bo twierdzą że tak jest dobrze. A fabryka w sumie nie jej sprawa, ale też tak nie powinno być. Generalnie od poniedziałku ma wejść ekipa od elewacji i jest trochę problem. Będę chyba demontował, równał podłoże, dam nowe parapety ciepłe tak jak powinno być. Bo kurcze nie da się inaczej, chociaż jakby na kleju to było posadowione to jeszcze jeszcze no ale na pianie to już masakra. Aż się prosi napisać czyje to dzieło, ale to już Inwestora sprawa w końcu to jego pieniądze, czas itp. Ja tylko zastanawiam się jak tak można komuś spie...... robotę i jeszcze wmawiać, że jest ok.

MMichal
24-04-2014, 23:08
Witam


Problem jest w tym, że nie chcą bo twierdzą że tak jest dobrze. A fabryka w sumie nie jej sprawa, ale też tak nie powinno być. Generalnie od poniedziałku ma wejść ekipa od elewacji i jest trochę problem. Będę chyba demontował, równał podłoże, dam nowe parapety ciepłe tak jak powinno być. Bo kurcze nie da się inaczej, chociaż jakby na kleju to było posadowione to jeszcze jeszcze no ale na pianie to już masakra. Aż się prosi napisać czyje to dzieło, ale to już Inwestora sprawa w końcu to jego pieniądze, czas itp. Ja tylko zastanawiam się jak tak można komuś spie...... robotę i jeszcze wmawiać, że jest ok.

Hmmm co do fabryki do napisz mi na PW aby nie robić kryptoreklamy - kto to ma takie podejście.

Co do ratowania tematu - wyciąć pianę pod blokiem podparapetowym dać tam podparcie kliny itp zapianować na nowo i wykleić folie - to najszybszy i chyba najtańszy sposób - oczywiście do ideału daleko ale ... zawsze jakieś podratowanie sytuacji.
256382256383

masz przykład jak to powinno wyglądać po poprawkach - od środka i od zewnątrz - oczywiście okna są już dodatkowo podparte !!!

pozdrawiam

_FIX_
25-04-2014, 08:19
MMichal - fabryka w tym przypadku nie jest stroną konfliktu. Także bez względu kto to jest nie należy tu podawać jej nazwy, bo osoby czytające zapamietają właśnie producenta a nie wykonawcę tego montażu.

P.S. Czy jak kupię u Ciebie kawałek taśmy rozprężnej to też będziesz jeździł na poprawki ?

KODAKFILM
25-04-2014, 09:55
i jest z pabianic?
firma jest z Dobrej koło Turku ale sklep firmowy ma w Pabianicach

przemek1185
25-04-2014, 11:35
MMichal - fabryka w tym przypadku nie jest stroną konfliktu. Także bez względu kto to jest nie należy tu podawać jej nazwy, bo osoby czytające zapamietają właśnie producenta a nie wykonawcę tego montażu.

P.S. Czy jak kupię u Ciebie kawałek taśmy rozprężnej to też będziesz jeździł na poprawki ?

Troszkę moim zdaniem nie masz racji. Jeżeli jest to fabryka która opiera się głównie na swojej nazwie i ładnie podaje jak to ma ekipy wyszkolone i w ogóle to odpowiada za to. Mimo, ze sprzedaje okna podmiotom. Jeżeli toleruje partactwo i pozwala swój produkt tak montować to współczuje klientom. Nazwy nie będę pisał bo to nie moje pieniądze. Jak mi by coś takiego odwalili to już bym pisał wszędzie i zapewne by podziałało natychmiast.
Dzisiaj monterzy działają od rana i tak jak Michał doradziłeś wycinają wszystko inaczej dłubią, dają takie jakby dystanse pod całość i klejem do styropianu wypełniają, plus oklejenie. Wrzucę później więcej fotek bo to co zobaczyłem na początku to kropla w morzu

MMichal
25-04-2014, 11:42
Witam


MMichal - fabryka w tym przypadku nie jest stroną konfliktu. Także bez względu kto to jest nie należy tu podawać jej nazwy, bo osoby czytające zapamietają właśnie producenta a nie wykonawcę tego montażu.

P.S. Czy jak kupię u Ciebie kawałek taśmy rozprężnej to też będziesz jeździł na poprawki ?

To nie tak, jeżeli producent sprzedaje swoje wyroby to ma jednak wpływ na to jak one są montowane, i nie mówię o tym aby fabryka wykonywała poprawki ale aby w odpowiedni sposób "wpłynęła" na sprzedawcę/montażystę, który takowy montaż popełnił. Jeżeli producent "zapomina" o swoim produkcie zaraz po opuszczeniu fabryki to ... trudno :)

Jeżeli kupisz u mnie taśmę i zamontujesz ją źle to grzecznie poproszę Cię o poprawienie ale nie powiem klientowi, że to nie moja sprawa.

Pozdrawiam

nikt ważny
25-04-2014, 11:59
...Jeżeli kupisz u mnie taśmę i zamontujesz ją źle to grzecznie poproszę Cię o poprawienie ale nie powiem klientowi, że to nie moja sprawa. ....Powiesz, tylko grzecznie.
No chyba, że dla dobrego imienia własnej firmy sprzedającej materiał zatrudnisz innego wykonawce i z własnej kieszeni zapłacisz za poprawki
Od dawien dawna odwieczny problem jak i kto jest wzywany do tablicy przy błędach w montażu
Pamiętajcie o jednym
Strona w umowie nie jest Producent tylko inny podmiot gospodarczy

MMichal
25-04-2014, 13:04
Witam



Strona w umowie nie jest Producent tylko inny podmiot gospodarczy

oczywiście, że tak ale tutaj chodzi właśnie bardziej o "dobre imię" i podejście do tego tematu tak hmmmm .... "po ludzku" :).

pozdrawiam

kalemania
25-04-2014, 18:59
pomóżcie, jestem zielona :(
mamy do wstawienia do nowo budowanego domu stałe szklenia 4200/2500; 2450/2350; 2450/2000; 2300/2500, 3300/550, dwa trójkąty, 6 drzwi balkonowych, 1 przesuwkę 2400/.2500
Nadeszły oferty
Adams passiv Line plus , szyba U-0,5/4TM/18A/4/18A/4TM, okucie Siegenia Titan AF

System veka – alphaline 90 MD, szyba 0,5kw 4/18SSZ/418SSZ/4,

Mitbau sp. Z o.o., schuco SI 82 classic, szybab 4/18/4/18/4 U-0,5, okucie Winkhaus ActivPilot Concept

Vetrex, veka V90+, szyba MASTER THERM CZARNY U=0.5 / 4-18-4-18-4, okucie Roto NT Designo

Scorpio aluminium sp. Z o.o., aluplast8000, szyba 4TM/18A/4/18A/4TM - 48mm (U=0,5), Okucie: SIEGENIA TITAN AF

kolor obustronny antracyt
Co radzicie wybrać?
a może macie inne propozycje?

bwojtek
25-04-2014, 19:07
mamy do wstawienia do nowo budowanego domu stałe szklenia
A to wszystko jakoś dzielone czy jako jedna szyba?

kalemania
25-04-2014, 20:23
A to wszystko jakoś dzielone czy jako jedna szyba?

tak, dzielone jest 4200/2500 (2x2100/2500 ), 2400/2300 i 2400/2000 przedzielone słupkami , przesuwka oczywiście w dwóch częściach.
Dwoje drzwi balkonowych 1500/2100 dzielona 900/600/2100
Dzięki za zainteresowanie.

slaku
26-04-2014, 07:23
pomóżcie, jestem zielona :(
mamy do wstawienia do nowo budowanego domu stałe szklenia 4200/2500; 2450/2350; 2450/2000; 2300/2500, 3300/550, dwa trójkąty, 6 drzwi balkonowych, 1 przesuwkę 2400/.2500
Nadeszły oferty
Adams passiv Line plus , szyba U-0,5/4TM/18A/4/18A/4TM, okucie Siegenia Titan AF

System veka – alphaline 90 MD, szyba 0,5kw 4/18SSZ/418SSZ/4,

Mitbau sp. Z o.o., schuco SI 82 classic, szybab 4/18/4/18/4 U-0,5, okucie Winkhaus ActivPilot Concept

Vetrex, veka V90+, szyba MASTER THERM CZARNY U=0.5 / 4-18-4-18-4, okucie Roto NT Designo

Scorpio aluminium sp. Z o.o., aluplast8000, szyba 4TM/18A/4/18A/4TM - 48mm (U=0,5), Okucie: SIEGENIA TITAN AF

kolor obustronny antracyt
Co radzicie wybrać?
a może macie inne propozycje?


Sam osobiście znam Adamsa i spokojnie jego produkty można polecać. Vetrex też jest ok.

A reszty nie znam, może ktoś z forum podpowie.

I że firma mało znana, to nie znaczy że grosza od jakiejś dużej firmy ;)

macek123
27-04-2014, 16:08
Witam,
Mam szybkie pytanie, okna to Alsecco z Nysy, były montowane 2 lata temu, ale dopiero teraz wykańczam budowę, więc wychodzi na to że przechodziłem obok nich przez te 2 lata i nie zauważyłem jednej rzeczy. Mianowicie na jednej z kwater okna tarasowego zauważyłem, że naklejka jak w załaczniku 1 jest od zewnętrznej strony.
Na pozostałych jest jak w załaczniku 2 od strony wewnętrznej.

Bardzo źle ?
Czy może to nie ma znaczenia ?

IVO333
27-04-2014, 17:06
Witam,
Mam szybkie pytanie, okna to Alsecco z Nysy, były montowane 2 lata temu, ale dopiero teraz wykańczam budowę, więc wychodzi na to że przechodziłem obok nich przez te 2 lata i nie zauważyłem jednej rzeczy. Mianowicie na jednej z kwater okna tarasowego zauważyłem, że naklejka jak w załaczniku 1 jest od zewnętrznej strony.
Na pozostałych jest jak w załaczniku 2 od strony wewnętrznej.

Bardzo źle ?
Czy może to nie ma znaczenia ?
Przy 3-szybowych pakietach odwrócenie nie ma znaczenia.

nikt ważny
27-04-2014, 17:31
macek - bez znaczenia

przemek1185
27-04-2014, 18:01
pomóżcie, jestem zielona :(
mamy do wstawienia do nowo budowanego domu stałe szklenia 4200/2500; 2450/2350; 2450/2000; 2300/2500, 3300/550, dwa trójkąty, 6 drzwi balkonowych, 1 przesuwkę 2400/.2500
Nadeszły oferty
Adams passiv Line plus , szyba U-0,5/4TM/18A/4/18A/4TM, okucie Siegenia Titan AF

System veka – alphaline 90 MD, szyba 0,5kw 4/18SSZ/418SSZ/4,

Mitbau sp. Z o.o., schuco SI 82 classic, szybab 4/18/4/18/4 U-0,5, okucie Winkhaus ActivPilot Concept

Vetrex, veka V90+, szyba MASTER THERM CZARNY U=0.5 / 4-18-4-18-4, okucie Roto NT Designo

Scorpio aluminium sp. Z o.o., aluplast8000, szyba 4TM/18A/4/18A/4TM - 48mm (U=0,5), Okucie: SIEGENIA TITAN AF

kolor obustronny antracyt
Co radzicie wybrać?
a może macie inne propozycje?

Trochę szklenie dziwne takie gabaryty i na szkle 4 mm. Nawet dzielone na polowe 4200 x 2500 to szkło ma kolo 5 m2. Chyba ze jest inaczej podzielne.

kalemania
27-04-2014, 19:50
Wczytałam się w oferty i faktycznie, jeśli chodzi o o dwa największe szklenia, to: Vetrex daje szyby 6/16/6/16/6, a Adams 6/14/6/16/6
Schuco na całości 4/18/4/18/4. Vetrex barwiony w masie, co chyba przy obustronnym kolorze powinno mieć znaczenie?
Mam rozumieć, że należy dać sobie spokój z schuco?

Ze względu na gabaryty mam tez oferty na aluminium:
Scorpio aluminium, sp. z o.o. (lokalna) na profilu Ponzio (PE78, Sliding 1600), szyby 4/18/4/18/4, 4/12/6/12/6, - cena 10% większa od PCV

Prodal sp. z o.o. (lokalna) na profilu Yawal (TM 74 1.0, DP 150 Tehermo, PBI 50N, pakiet szybowy k=0,7, cena nieco wyższa od w/w

Mitbau sp. z o.o. profil Aluprof MB 86 ST, MB 77HS HI, pakiet szybowy Ug=0,5 , 4/18/4/18/4 - cena zbliżona

Adams - ALIPLAST - SUPERIAL ciepłe gr.75mm, 3-komorowy, ECONOLINE zimne, gr.51mm, 1-komorowy, ULTRAGLIDE LS ciepłe gr.65mm, 3-komorowy, Szyby: 4TM/18A/4FL/18A/4TM CIEPŁA RAMKA;6FL/16A/6TPS/16A/6TPS CIEPŁA

I teraz dylemat, PCV czy aluminium? W domu jest chyba tyle samo szkleń co ścian. Jak ugryźć temat, żeby było ciepło, nowocześnie i bezpiecznie? Wiadomo, aluminium zimniejsze od PCV, ale czy ta różnica będzie faktycznie odczuwalna, przecież pakiety szybowe w obu przypadkach są zbliżone.

Przepraszam, może pletę głupoty, ale temat mnie przerósł. Mogę liczyć na rozsądne rady? Czym się kierować, na co zwrócić uwagę, gdzie w otrzymanych ofertach tkwi diabeł?

nikt ważny
27-04-2014, 20:11
Aluminium dobrze wykonane to trwałość większa hmmm... największa ze wszystkich materiałów z jakich okna się wykonuje
Ale i tak podstawą jest PRODUCENT i MONTAŻYSTA
Człowieka który przedstawił ci ofertę na szybach 4 mm skreśl od razu - nie ma zielonego pojęcia co ludziom sprzedaje
Barwienie w masie nie ma realnie żadnego znaczenia, wykorzystywanie go jako argumentu to tylko marketing

Charlie
27-04-2014, 20:32
...

Prodal sp. z o.o. (lokalna) na profilu Yawal (TM 74 1.0, DP 150 Tehermo, PBI 50N, pakiet szybowy k=0,7, cena nieco wyższa od w/w
...?


Bierz to i nie dziel szyb.

Takie wielkie gabaryty są teraz bardzo modne. Nawet sobie nie wyobrażasz jaki to komfort obcować w zimie z naturą przez takie szyby - czyste musza być :)

Jestem fanem Yawala - bardzo dobry system aluminiowy. Niech Ci wycenią w takim kolorze ( bardzo modny ): TIEFMAT 70160 albo MAT 71319 IGP -HWF SUPERIOR 57 lub IGP-HWF classic 59

Pozdrawiam

finlandia
28-04-2014, 00:25
Witam,

Ponieważ wątek HekaPlast-Awilux trochę się na forum rozkręcił, zdecydowałam doprecyzować kwestię zmiany nazwy. Faktycznie, nazwa została zmieniona, tak jak informuje część forumowiczów. Obecnie firma nazywa się Awilux sp. z o.o.Sp.k i nie skutkuje żadnymi negatywnymi zmianami dla klientów. Wszystkie świadczenia gwarancyjne zostają zachowane. Nie ma podstaw do żadnych obaw związanych z zakupem i montażem okien, zakupionych w naszej firmie.
Tak się złożyło odwiedził mnie miły pan z firmy (przypadkiem?;) i już mi wszystko wyjaśnił :) Jak dobrze to zrozumialem, to dotychczsowy właściciel części udziałow stał się jej głównym udziałowcem i tyle by tego było. No i nazwa .Awilux brzmi lepiej. Gdyby tak firma chciała się "wypiąć " na bełe gwarancje, to byłoby to największym głupstwem, bo po pierwsze nie mieści się to w naszej kulturze, a po drugie to strzał w stopę - jak okna są dobre to i kosztów za wiele nie będzie a starzy klienci są przecież najlepszymi ambasadorami marki.

MassiveR
28-04-2014, 13:37
Hmmm a gdzieś w okolicy nie ma?

witek86
28-04-2014, 14:42
Tak się złożyło odwiedził mnie miły pan z firmy (przypadkiem?;) i już mi wszystko wyjaśnił :) Jak dobrze to zrozumialem, to dotychczsowy właściciel części udziałow stał się jej głównym udziałowcem i tyle by tego było. No i nazwa .Awilux brzmi lepiej. Gdyby tak firma chciała się "wypiąć " na bełe gwarancje, to byłoby to największym głupstwem, bo po pierwsze nie mieści się to w naszej kulturze, a po drugie to strzał w stopę - jak okna są dobre to i kosztów za wiele nie będzie a starzy klienci są przecież najlepszymi ambasadorami marki.

tylko ty kochasz drewno:)

witek86
28-04-2014, 14:43
Hmmm a gdzieś w okolicy nie ma?

a o co pytasz? bo nie wiadomo o co ci chodzi ?

przemek1185
28-04-2014, 23:23
Wczytałam się w oferty i faktycznie, jeśli chodzi o o dwa największe szklenia, to: Vetrex daje szyby 6/16/6/16/6, a Adams 6/14/6/16/6
Schuco na całości 4/18/4/18/4. Vetrex barwiony w masie, co chyba przy obustronnym kolorze powinno mieć znaczenie?
Mam rozumieć, że należy dać sobie spokój z schuco?

To nie wina Schuco tylko człowieka który rysował stolarkę. Wręcz przy takich gabarytach, aż się prosi o Schuco wyróżniające się sztywnością.


Ze względu na gabaryty mam tez oferty na aluminium:
Scorpio aluminium, sp. z o.o. (lokalna) na profilu Ponzio (PE78, Sliding 1600), szyby 4/18/4/18/4, 4/12/6/12/6, - cena 10% większa od PCV

Prodal sp. z o.o. (lokalna) na profilu Yawal (TM 74 1.0, DP 150 Tehermo, PBI 50N, pakiet szybowy k=0,7, cena nieco wyższa od w/w

Mitbau sp. z o.o. profil Aluprof MB 86 ST, MB 77HS HI, pakiet szybowy Ug=0,5 , 4/18/4/18/4 - cena zbliżona

Adams - ALIPLAST - SUPERIAL ciepłe gr.75mm, 3-komorowy, ECONOLINE zimne, gr.51mm, 1-komorowy, ULTRAGLIDE LS ciepłe gr.65mm, 3-komorowy, Szyby: 4TM/18A/4FL/18A/4TM CIEPŁA RAMKA;6FL/16A/6TPS/16A/6TPS CIEPŁA

I teraz dylemat, PCV czy aluminium? W domu jest chyba tyle samo szkleń co ścian. Jak ugryźć temat, żeby było ciepło, nowocześnie i bezpiecznie? Wiadomo, aluminium zimniejsze od PCV, ale czy ta różnica będzie faktycznie odczuwalna, przecież pakiety szybowe w obu przypadkach są zbliżone.

Przepraszam, może pletę głupoty, ale temat mnie przerósł. Mogę liczyć na rozsądne rady? Czym się kierować, na co zwrócić uwagę, gdzie w otrzymanych ofertach tkwi diabeł?

Aluminium bardzo dobre na duże przeszklenia witrynowe przy szybie U-0,5 lub U-0,6 strata na ramach znikoma, zwłaszcza że połowę ramy i tak chowasz w ociepleniu. Przy oknach mniejszych gdzie mamy skrzydła to już robi się mala dziura cieplna. Może zamieszać trochę alu. trochę PCV ciepłego. Przy alu. weź pod uwagę Blyweerta z Czosnowa w fajnej cenie wychodzi jak za parametry które oferuje do tego posiada jedną z najlepszych lakierni.
http://blyweert.pl/index.php/oferta/systemy-okienno-drzwiowe/10-oferta/38-triton

Charlie
29-04-2014, 15:51
tylko ty kochasz drewno:)
jak ostatni Mohikanin ten nasz Finlandia :)

pchelek
30-04-2014, 22:03
"Trochę szklenie dziwne takie gabaryty i na szkle 4 mm. Nawet dzielone na polowe 4200 x 2500 to szkło ma kolo 5 m2." Potwierdzam - tak duze szyby to co najmniej 6 mm i srodkowa zalecana hartowana [z uwagi na przegzrewanie pakietu - ten co proponuje 4 mm to chyba nie wie co to jest szyba

nikt ważny
30-04-2014, 23:07
A co powiesz na coś takiego?
Fixy powierzchni 8,1 mkw na 6ESG/10/6ESG/10/6ESG.
Nawet "gwarancję" na takie cuda dają a na pytanie, czy nie za cienka szyba, odpowiedzieli klientce, że hartowanie to tak jakby zastosować dwa razy grubsze szkło - i klient to "łyknął"
Pomijam to jak wytrzyma ościeżnica z PVC takie cuś
Ciekawe ile będzie środkiem jak na zewnątrz będzie minus 10 i po jakim czasie takiej pracy pakiet się rozszczelni

BOLOYOO
01-05-2014, 13:48
Witam,

Stoję przed wyborem firmy u której zamówię 6-7 okien o wymiarach ok.: wys - 2200mm, szer - 1200mm. Ze swoją nikłą wiedzą w temacie postanowiłem odrzucić produkty firmy: Aluplast, Drutex oraz Budvar a "wojna" toczyć się będzie pomiędzy:
- Oknoplast - Koncept,
- Avante - Arkada (okucie Roto Designo),
- EMPOL - Komfort,

Zaznaczę, że zdecydowanie bardziej zależy mi na jakości okien niż ich minimalnych (o ile takie są) różnicach w przenikalności cieplnej. Ceny wszystkich z tych okien są dla mnie do zaakceptowania (o ile się opłaca).


Pozdrawiam.

pchelek
01-05-2014, 20:24
Fixy powierzchni 8,1 mkw na 6ESG/10/6ESG/10/6ESG. - do takich szyb tzreba polic\zyc naprezenia niszczace [zalezne od obciazenia wiatrem]


rama z PVC sie ugnie - ciekawe co dali w takim zestawie - jakie U

rozszczelnic to sie nie rozszczelni

nikt ważny
01-05-2014, 21:06
Jakie obliczenia ?. Nie znalazłem ani jednego producenta szkła dopuszczającego wykonanie szyby na 6mm przy tej powierzchni i zbliżonej do kwadratu.

Charlie
01-05-2014, 21:33
A co powiesz na coś takiego?
Fixy powierzchni 8,1 mkw na 6ESG/10/6ESG/10/6ESG.
Nawet "gwarancję" na takie cuda dają a na pytanie, czy nie za cienka szyba, odpowiedzieli klientce, że hartowanie to tak jakby zastosować dwa razy grubsze szkło - i klient to "łyknął"
Pomijam to jak wytrzyma ościeżnica z PVC takie cuś
Ciekawe ile będzie środkiem jak na zewnątrz będzie minus 10 i po jakim czasie takiej pracy pakiet się rozszczelni

trochę za cienko w przodzie i w tyle.

Ostatnie zdanie bez sensu.

Masa szyby przy tej powierzchni to ok. 571 KG dla prawidłowej budowy.

Takie przeszklenia wykonuje się z aluminiowych profili . PVC na zgrzewach popęka na bank.

nikt ważny
01-05-2014, 21:43
to ostatnie zdanie niby bez sensy - nie rozumiem. Szczelnie zamknięte powietrze przy niższych temperaturach niż będąca w trakcie zespolenia, się kurczy. A szyba wygina - czyżbym mówił nieprawdę ? Im niższa temperatura tym podciśnienie większy tym samym, szyba staję się coraz bardziej wklęsła. Grubość szyby zależy od powierzchni między innymi po to by to zjawisko nie było zagrożeniem dla Ug - mylę się Charlie ?

pchelek
02-05-2014, 20:13
"Jakie obliczenia ?. Nie znalazłem ani jednego producenta szkła dopuszczającego wykonanie szyby na 6mm przy tej powierzchni i zbliżonej do kwadratu." Moge Ci policzyc. Wiem o tym ze nikt nie liczy bo ostatnio wpadly mi w lapy wyliczenia bieglego sadowego ugiec szyby zabudowy balkonowej. Dla szyby wysokosci 3 m w I strefie wiatrowej wyliczyl wielkosc ugiecia 5x10-5 mm [piec stutysiecznych].

Szyby przy zmianach temperatur albo puchna albo sie wklesniaja. I zmiany moga byc duze. Robilem badania i obliczenia. mamy w opinii szyby zespolone hartowane ktore juz fabrycznie byly albo wklesle albo wypukle albo jedne i drugie. I jest dylemat co z tym zrobic. Bo szyby refleksyjne i wygiecia widac jak cholera [jak w krzywym zwierciadle]

pchelek
02-05-2014, 20:15
Widzialem wbudowana szybe 8ESG /16/55.2 o wymiarach - wysokosc 6 metrow, szerokosc 2,8 m.

nikt ważny
02-05-2014, 20:53
i co z tego wynika? na 8 mm prawie 17 mkw? I uważasz że tak jest dobrze ?
Ja widziałem prawie 4,5 mkw na 3mm i zapłakaną tej zimy klientkę, jak prawie półmetrowy placek wody na środku szyby miała
Albo są jakieś zalecenia których się trzymamy albo żyjemy świadomością - "widziałem" - i powtarzamy takie błedy

ok**t
03-05-2014, 18:16
Witam,

Stoję przed wyborem firmy u której zamówię 6-7 okien o wymiarach ok.: wys - 2200mm, szer - 1200mm. Ze swoją nikłą wiedzą w temacie postanowiłem odrzucić produkty firmy: Aluplast, Drutex oraz Budvar a "wojna" toczyć się będzie pomiędzy:
- Oknoplast - Koncept,
- Avante - Arkada (okucie Roto Designo),
- EMPOL - Komfort,

Zaznaczę, że zdecydowanie bardziej zależy mi na jakości okien niż ich minimalnych (o ile takie są) różnicach w przenikalności cieplnej. Ceny wszystkich z tych okien są dla mnie do zaakceptowania (o ile się opłaca).


Pozdrawiam.

Oknoplast i Avante to godni polecenia producenci, Empola nie znam (lokalny producent) chyba na Schucco (to dobrze) ale jak produkuje to nie wiem. Sprawdź może Awilux (dawniej Hekaplast) lub Adams.
Ale NAJWAŻNIEJSZE to MONTAŻ i tutaj popytaj ich o referencje.

BOLOYOO
04-05-2014, 12:19
@ok**t
Dziękuję za zainteresowanie się moim postem. Masz może jakieś wskazówki na co zwracać szczególną uwagę podczas montażu? Może zwrócić uwagę na coś jeszcze przed montażem? Chyba ostatecznie zdecyduję się na okna Avante.

witek86
04-05-2014, 12:31
@ok**t
Dziękuję za zainteresowanie się moim postem. Masz może jakieś wskazówki na co zwracać szczególną uwagę podczas montażu? Może zwrócić uwagę na coś jeszcze przed montażem? Chyba ostatecznie zdecyduję się na okna Avante.

na to aby było poprawnie .
punkty podparcia luzy montażowe itd itp

nikt ważny
04-05-2014, 13:35
....Chyba ostatecznie zdecyduję się na okna Avante.Czyżby kolejna reklama ? Tak sobie, z czystej ciekawości pytam :)
Ale jeśli nie to odpowiedz - dlaczego akurat Avante ?
A mając nikła wiedzę w temacie dlaczego wykluczyłeś Aluplasta (to nazwa profila a nie producenta jak sądzę ;) )

BOLOYOO
04-05-2014, 16:54
@nikt ważny
Wszyscy tu tacy podejrzliwi? Przede wszystkim zostałem bardzo dobrze obsłużony (zaraz potem był sklep z oknami Oknoplast), zostały mi przedstawione różnice w oknach Avante oraz Aluplast, które wydały mi się dość istotne m.in. stosowanie przetworzonego PCV - w tych drugich, zastosowany inny rodzaj gazu (w dodatku Aluplast ma raczej złą opinię wśród internautów), 2 lata dłużej gwarancji i oczywiście cena jest bardzo przystępna (pewnie jeszcze uda mi się coś utargować, gdybym zgodził się na tą właśnie firmę).

Jak już pisałem - jestem laikiem, więc może dałem się jedynie zwieść "pięknym słowom", stąd moje zapytanie na forum... Jeśli obie firmy posiadają dobre okna a Avante jest trochę tańsze to chyba wybiorę ich produkt.

Również niecodziennie wstawiam nowe okna w mieszkaniu, więc nie wiem na co zwrócić uwagę podczas montażu, żeby panowie fachowcy (mam nadzieję, że nimi będą) nie odstawili tzw. kaszany.

grzeniu666
04-05-2014, 17:09
Przede wszystkim zostałem bardzo dobrze obsłużony (zaraz potem był sklep z oknami Oknoplast),
...
zostały mi przedstawione różnice w oknach Avante oraz Aluplast, (...) stosowanie przetworzonego PCV - w tych drugich, zastosowany inny rodzaj gazu
...
(w dodatku Aluplast ma raczej złą opinię wśród internautów)

Jeśli porównywali Avante (okna) z Aluplast (profile) to nie nazwałbym tego dobrą obsługą.

Może ci internauci zostali podobnie "obsłużeni"...?

nikt ważny
04-05-2014, 17:09
Owszem, podejrzliwi jak w pierwszym lub kolejnym poście nagle wychwala się to i owo
A co do wymiany okien, poszperaj w sieci, są opisy co i jak robić należy by było OK
W Muratorze także pisali ale numerów nie pamiętam

bodzentynek
04-05-2014, 17:56
:) pożyjemy - zobaczymy z tym AWILUXem. Oby tylko nie było jak z Rąbieniem bo gdzie Wy wszyscy pójdziecie.
W każdym razie przejęli bardzo dobrego handlowca od Jezierskiego a to znaczy, że inwestują w rozwój sieci sprzedaży.

Mylisz się Charli - przejęli dwóch handlowców :)

ok**t
04-05-2014, 18:05
na to aby było poprawnie .
punkty podparcia luzy montażowe itd itp
Dodałbym jeszcze odpowiednią ilość punktów mocujących, piony, poziomy i przekątne.

ok**t
04-05-2014, 18:08
@ok**t
Dziękuję za zainteresowanie się moim postem. Masz może jakieś wskazówki na co zwracać szczególną uwagę podczas montażu? Może zwrócić uwagę na coś jeszcze przed montażem? Chyba ostatecznie zdecyduję się na okna Avante.

Spytaj dealera Avante o autoryzację od producenta i poproś o instrukcję montażu, tam powinno wszystko być napisane:)

T12345T
04-05-2014, 19:00
@[B]... zostały mi przedstawione różnice w oknach Avante oraz Aluplast, które wydały mi się dość istotne m.in. stosowanie przetworzonego PCV - w tych drugich, zastosowany inny rodzaj gazu

Materiał wtórny, czyli "przetworzone" PCV znajduje się raczej w każdym kształtowniku okiennym. Kwestią otwartą jest tylko rodzaj materiału wtórnego i proporcje udziału, a swoją drogą wyjaśnił sprzedawca czym niby różni się kształtownik z materiału pierwotnego od kształtownika z pewną zawartością materiału wtórnego? Wyjaśnił czym różni się materiał wtórny klasy ERMa i ERMb od materiału z recyclingu RMa i RMb? Pewnie nie. Albo mu tego nie napisali więc nie wie albo za dużo gazu się nałykał. Tego "innego" oczywiście:-). Sprzedawcy Oknoplastu zwyczajnie mnie zadziwiają:-)

nikt ważny
04-05-2014, 19:17
Spytaj dealera Avante o autoryzację od producenta i poproś o instrukcję montażu, tam powinno wszystko być napisane:)
albo, jako czytelnim FM masz dostęp do sieci i masz coś takiego jak wujek Google - jest ? Jest ! więc wpisz tam - Instrukcja montażu okien - i będzie miał lektury na lata. Dobry jest link do PDF instrukcji montażowej Aluplasta

Charlie
04-05-2014, 20:31
... Sprzedawcy Oknoplastu zwyczajnie mnie zadziwiają:-)

A coś o piachu w szkle gadają ? To takie ważne, z której kopalni pochodzi :)

witek86
05-05-2014, 09:58
Dodałbym jeszcze odpowiednią ilość punktów mocujących, piony, poziomy i przekątne.

ująłem to w itd itp
chyba trzeba by było mieć w notatniku porobione odpowiedzi na niektóre pytania i dawać kopiuj wklej :)

KODAKFILM
05-05-2014, 12:05
Z tego co się orientuję nieliczni nie używają materiałów wtórnych...trochę trzeba się naszukać i poczytać ale warto

pchelek
06-05-2014, 08:52
"w tych drugich, zastosowany inny rodzaj gazu" - gaz jest taki sam - argon
recykling - wiekszosc tloczni odeszla z wsadzania recyklingu w profile glowne, ci co tlocza maja problemy z jakoscia
recykling jest dobry - ale na rury kanalizacyjne

pchelek
06-05-2014, 08:52
"w tych drugich, zastosowany inny rodzaj gazu" - gaz jest taki sam - argon
recykling - wiekszosc tloczni odeszla z wsadzania recyklingu w profile glowne, ci co tlocza maja problemy z jakoscia
recykling jest dobry - ale na rury kanalizacyjne

BOLOYOO
06-05-2014, 16:45
Chłopaki, pewnie trochę poprzekręcałem i źle zrozumiałem - spędziłem tam blisko 30 min :) Jest tak jak myślałem, że jak wejdę na forum to mi tylko namieszają w głowie :) Mimo to dziękuję za zainteresowaniem się moim postem.

Przede wszystkim odrzuciłem te trzy firmy (profile, cokolwiek z tą nazwą), ponieważ wyczytałem na ich temat złe/średnie opinie. Mniejsza o to, tamte odrzuciłem i chcę wybrać któreś z tych okien, które zostały (ewentualnie podajcie jakieś swoje propozycje). Mam już wszystko wyliczone, budżet to 9000 zł (brutto), więc udałoby się kupić nawet Oknoplast. Pytanie tylko czy są to aż takie różnice, że warto dopłacić? O montażu trochę poczytałem i będę starać się bacznie przyglądać montażystom. W końcu to 7 bardzo dużych okien, które będą musieli dotargać na 4 piętro, bawić się w demontaż w starym budownictwie i jeszcze wszystko zamontować - może to ostudzić ich zapał do pracy :)

slaku
06-05-2014, 21:55
Skoro chcesz dobrych okien to klasyfikacja wg. której wybrałeś okna jest o kant dupy rozbić. Bo niby nie ma recyklingu w avante i dlatego jest ekstra super? Powodzenia. ze niby avante będzie tansze ok okien w zasadzie większości producentów w systemie aluplast 4000? no ciekawe ciekawe. Jeszcze jakieś fajne rzeczy napiszesz o "innym gazie"? które jest i tak taki sam u każdego producenta szyb zespolonych.

Albo faktycznie dałeś się zrobić w konia albo chcesz promować avante. Jedno z dwóch.

Pozdrawiam i zachęcam do lektury portalu oknotest. I nie pisz więcej że avante jest super bo nie jest!!! Okna jak okna.

Charlie
06-05-2014, 23:26
ocho, idzie nowe - PVC bez recyklingu :)
Jak na bazarze teraz będzie: Pani, kupuj tylko u mnie te łokna bo mam 100% plastyku w plastiku.
To tylko w Polsce :)

bwojtek
07-05-2014, 07:07
Jedno z dwóch.
Hm... Zaraziłeś się ode mnie paranoją ;)

Dla tych co nie wiedzą "o co kaman" polecam zajrzeć: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=marketing+szeptany&search_scope=

nikt ważny
07-05-2014, 07:33
marketing to podstawa . . .

BOLOYOO
07-05-2014, 13:59
@slaku
Wiele mógłbym Ci odpisać, ale raczej sam sobie wystawiasz świadectwo takimi wpisami... Chociaż dobrą lekturę podałeś - za to mogę podziękować.

Widzę, że tutaj nic więcej się nie dowiem bo wszyscy jacyś nadzwyczaj podejrzliwi... Zapewniam Was, że gdybym chciał cokolwiek reklamować to na pewno lepiej bym się do tego przygotował. Szkoda słów.

Pozdrawiam.

Charlie
08-05-2014, 01:07
Moim zdaniem to marketing jako wsparcie sprzedaży powstał dla Klientów z obszaru DEBIL w celu dokręcenia im pokrywki przy podejmowaniu decyzji zakupu BADZIEWIA.
Hasła typu CENA ADEKWATNA DO JAKOŚCI, CENA CZYNI CUDA, KLIENTA NASZ PAN , etc. mają zadanie oddziaływać POZYTYWNIE a wręcz OPTYMISTYCZNIE na DEBILI , którzy uważają, że TANIE JEST the Best.
Rzeczywiście JEST ale tylko CENOWO :)
Tak naprawdę to w obszarze fachowców śmieją się wszyscy z tego frajerstwa, które uważa, że dokonało zajebistego zakupu W STYLU tanio i dobrze.
Nie ma czegoś takiego jak tanio i dobrze.

P.S byłem dzisiaj w fabryce kotletów dla McDonalda - życzę smakoszom tego sheetu dużo zdrowia.

ok**t
08-05-2014, 08:30
..... I nie pisz więcej że avante jest super bo nie jest!!! Okna jak okna.

Dlaczego uważasz, że nie jest. Według mnie to jedne z lepszych okien na rynku. Podkreślam, że ich nie sprzedaję.

slaku
08-05-2014, 11:00
Tez ich nie sprzedaję, ale pewien gość z którym trenuję pewne sporty sprzedawał je przez kilka lat. Usterkowość i ilość reklamacji nie odbiegała od standardu na rynku. Choć czasami mieli takie nietypowe wtopy. Ogólnie okno to okno, jeśli nie jest przesadnie tanie i dobrze zamontowane i nie ma jakiś mega gabarytów to w większości przypadków będzie spełniać swoje funkcje.

nikt ważny
08-05-2014, 11:03
Moim zdaniem to marketing jako wsparcie sprzedaży powstał dla Klientów z obszaru DEBIL w celu dokręcenia im pokrywki przy podejmowaniu decyzji zakupu BADZIEWIA.
Hasła typu CENA ADEKWATNA DO JAKOŚCI, CENA CZYNI CUDA, KLIENTA NASZ PAN , etc. mają zadanie oddziaływać POZYTYWNIE a wręcz OPTYMISTYCZNIE na DEBILI , którzy uważają, że TANIE JEST the Best.
Rzeczywiście JEST ale tylko CENOWO :)
Tak naprawdę to w obszarze fachowców śmieją się wszyscy z tego frajerstwa, które uważa, że dokonało zajebistego zakupu W STYLU tanio i dobrze.
Nie ma czegoś takiego jak tanio i dobrze.

P.S byłem dzisiaj w fabryce kotletów dla McDonalda - życzę smakoszom tego sheetu dużo zdrowia.

Napisałeś piękne i prawdziwe podsumowanie tylko czy oni to zrozumieją ?
Dotyczy to wszystkiego, nie tylko okien
Super tekst

Liwko
08-05-2014, 11:17
Taki mój mały patyczek w mrowisko.
Wybrałem jedne z najtańszych okien na rynku, Drutex profil chyba iglo. Za to dopłaciłem do trzeciej szyby. W domu mam wentylacje mechaniczną więc okna są otwierane tylko do mycia. Wszystko jest ok po za suwanką, ta jest upierdliwie ciężka i domykać trzeba dwoma rękoma. Okna wybrałbym te same, drzwi suwanych nie.

witek86
08-05-2014, 12:57
Taki mój mały patyczek w mrowisko.
Wybrałem jedne z najtańszych okien na rynku, Drutex profil chyba iglo. Za to dopłaciłem do trzeciej szyby. W domu mam wentylacje mechaniczną więc okna są otwierane tylko do mycia. Wszystko jest ok po za suwanką, ta jest upierdliwie ciężka i domykać trzeba dwoma rękoma. Okna wybrałbym te same, drzwi suwanych nie.

wszystko ok bo okien nie otwierasz, obyś się nie zdziwił jak będziesz na święta miał je umyć i się nie otworzą :)
masz przykład na suwance że firma za bardzo się nie przykłada albo wina montażystów bo nawet dobre okno źle zamontowane itd
nikt ci nie każe jeździć mercedesem ale odpowiedz tak szczerze czy jadąc pandą nie zazdrościsz tym w mercedesach?:D

Liwko
08-05-2014, 13:05
ale odpowiedz tak szczerze czy jadąc pandą nie zazdrościsz tym w mercedesach?:D

Nie zawsze :D


http://www.youtube.com/watch?v=0AHnVMBdN4U&amp;feature=player_detailpage

nikt ważny
08-05-2014, 13:08
Liwko - celna riposta :)

MMichal
08-05-2014, 13:14
Witam

Dobre :) naprawdę dobre :)

a co do tematu - kupiłeś Drutex i jesteś zadowolony wszystko Ci się podoba i tak właśnie ma być ale nie ma się co oszukiwać,że przy bardziej wymyślnych konstrukcjach nie dałyby rady - np balkon gdzie Drutex daje poprzeczkę koniecznie (ale wymyślna konstrukcja :))

Pozdrawiam

Liwko
08-05-2014, 13:18
Balkony, brrrr...:lol:

witek86
08-05-2014, 15:03
Nie zawsze :D


http://www.youtube.com/watch?v=0AHnVMBdN4U&feature=player_detailpage

w takiej pandzie na bank musisz za to płacić a w mercedesie .... to są te ukryte zalety hahah

Liwko
08-05-2014, 15:13
No co ty! W takiej Pandzie to na bank z miłości :D
A w Mieczysławie...:)

niiko
09-05-2014, 08:58
Reasumując nawiązanie do reklamy . Czyli Drutex zrobił Ci dobrze.....a inne firmy nie chciały ?

Liwko
09-05-2014, 09:09
Reasumując nawiązanie do reklamy . Czyli Drutex zrobił Ci dobrze.....a inne firmy nie chciały ?

Inne castingu nie przeszły :)

W moim przypadku nie było co się spuszczać nad oknami (jedynie ta suwanka), wybrałem tańsze, za to trzy szyby. Żyje z nimi w zgodzie już pięć lat i pewnie jeszcze długo z nimi pożyję. Czy dzisiaj wybrałbym innej firmy? Może... Nie jestem ortodoksem :)

bwojtek
09-05-2014, 09:40
Wybrałem jedne z najtańszych okien na rynku, Drutex profil chyba iglo. Za to dopłaciłem do trzeciej szyby. W domu mam wentylacje mechaniczną więc okna są otwierane tylko do mycia. Wszystko jest ok po za suwanką, ta jest upierdliwie ciężka i domykać trzeba dwoma rękoma. Okna wybrałbym te same, drzwi suwanych nie.
Czyli używasz tylko jedno okno w domu i jest problem z jego zamykaniem. Ale jesteś zadowolony... Ciekawe podejście.

Liwko
09-05-2014, 10:05
Czyli używasz tylko jedno okno w domu i jest problem z jego zamykaniem. Ale jesteś zadowolony... Ciekawe podejście.

Nie nie używam, wyłażę przez garaż :D
Dzisiaj nie zrobiłbym takiej suwanki i tyle. Może nie byłem w pełni świadomy jej działania...? Ogólnie chyba wolałbym normalne drzwi, które nawet dziecko otworzy i zamknie za sobą.

witek86
09-05-2014, 11:12
nie ma co się rozwodzić nad tematem , nie że nie lubię tej firmy czy coś mam do nich bo to nie jest moja bajka .
drutex można sprzedawać lokal przy lokalu i im to nie przeszkadza ,ale moje zdanie jest takie że to nie są dobre okna tylko takie "sztuki"
wstawialiśmy bramę klientowi który ma drutex i jak otworzyłem okno to już nie mogłem zamknąć :)
wychodzi że nawet jak mają być tylko do mycia to lepiej nie otwierać i wyjść na zewnątrz

Liwko
09-05-2014, 11:27
Może kwestia wstawienia i regulacji ;)

witek86
09-05-2014, 12:22
bardzo możliwe:) bo montaż był adekwatny do jakości okien

ok**t
09-05-2014, 16:32
Taki mój mały patyczek w mrowisko.
... Wszystko jest ok po za suwanką, ta jest upierdliwie ciężka i domykać trzeba dwoma rękoma. ......

Spytaj ich może da się przerobić na automat i będzie chodzić lepiej

Liwko
09-05-2014, 17:30
Spytaj ich może da się przerobić na automat i będzie chodzić lepiej

A zapytam :yes:

_FIX_
09-05-2014, 17:32
w takiej pandzie na bank musisz za to płacić a w mercedesie .... to są te ukryte zalety hahah
Witek zmień podejście do tematu. Kup Pandę i jak jakaś klienta będzie chciała dodatkowy rabat na okna to jej powiesz:
- Zapraszam na jazdę próbną :D

Liwko
09-05-2014, 17:49
Witek zmień podejście do tematu. Kup Pandę i jak jakaś klienta będzie chciała dodatkowy rabat na okna to jej powiesz:
- Zapraszam na jazdę próbną :D

http://emoty.blox.pl/resource/rotflwt.gif

witek86
12-05-2014, 10:11
Witek zmień podejście do tematu. Kup Pandę i jak jakaś klienta będzie chciała dodatkowy rabat na okna to jej powiesz:
- Zapraszam na jazdę próbną :D

robię już tak z berlingo :Dhahah

CzarnyIwan
14-05-2014, 12:55
Witam,
Pytanie do oknospeców. Stoję przed wyborem okien na profilach MS Evolution , Schuco SI82 lub Rehau Geneo. Mam 9 otworów tzw balkonowych (250 wys, różne szer) w nie wejdzie ok 12 okien w tym 5 narożników. We wszystkich pakiety 3 szybowe z szybą P2 i okuciami WK2. Otrzymałem wyceny i wyszło z nich cenowo w kolejności od najdroższych Schucco, Ms, Rehau. Które z tych profili warto wybrać i dlaczego? jestem ciekaw opinii. :confused::confused::confused:

witek86
14-05-2014, 13:12
sam profil to jedno a producent to drugie
MS a reszta to tylko profile

CzarnyIwan
14-05-2014, 13:15
Schuco- 4pory roku z Chodzieży
Geneo Petecki z Gostynina

nikt ważny
14-05-2014, 14:48
$ pory na swoim terenie mają "dobrą prasę"

CzarnyIwan
14-05-2014, 15:06
$ pory na swoim terenie mają "dobrą prasę"

to rzeczywiście pomocna opinia...:bash:

nikt ważny
14-05-2014, 15:19
A co mam Ci napisać? Jeśli jest firma mająca dość dobrą opinię to co? Mam napisać że są do d..y tylko dlatego ze nie mam ich w domu?
Czego właściwie oczekujesz?
Petecki ma "złą prasę" ale dalej dobrze wykonuje okna
To tak w skrócie i w temacie - wbrew pozorom

CzarnyIwan
14-05-2014, 15:44
Oczekuje opinii kogoś kto miał do czynienia z tymi oknami a nie ograniczał sie do czytania "prasy" Masz któreś w domu od paru lat, napisz jak sie sprawują, nie masz a się znasz to napisz czy dla siebie byś kupił? Wbrew pozorom ja również umiem czytać i czytałem... Nie zajmuje sie oknami na co dzień. Papier wszytko przyjmie, ja oczekuje opinii żywego człowieka (nie kogoś kto chce mi je wcisnąć bo ich zawsze najlepsze), które dobre, które słabsze, które do d... i ew dlaczego. Wydatek to spory więc chce zaciągnąć opinii?

ok**t
14-05-2014, 15:45
Patrząc na producentów wybrałbym MS. Patrząc na profil Schucco. Najlepsze parametry termiczne ma Geneo. Firmy 4 pory nie znam i nie wiem jak produkują. MS i Petecki ok.

Liczy się jednak głównie MONTAŻ i na to zwróć uwagę. Poproś o referencje i autoryzacje producenta.

bwojtek
14-05-2014, 16:45
Patrząc na profil Schucco.
Wyjaśnij proszę w czym SI82 jest lepsze od BluEvolution 92?

nikt ważny
14-05-2014, 16:50
wewnętrznym przekonaniem ;) tak jak i wiarą w autoryzację producenta ;)

ok**t
14-05-2014, 17:34
Wyjaśnij proszę w czym SI82 jest lepsze od BluEvolution 92?

SI82 jak dla mnie jest sztywniejszy. BluEvolution 92 trochę za dużo plastiku w stosunku do wzmocnienia. Wiem, że ma lepsze parametry Uf, ale osobiście wolałbym mieć SI 82, może to takie wewnętrzne przekonanie jak pisze nikt ważny.

ok**t
14-05-2014, 17:37
.... tak jak i wiarą w autoryzację producenta ;)

Wiem, że jesteś generalnie pesymistą. Nie wiem jak udaje Ci się coś sprzedać mając takie podejście do rzeczywistości.
Co do autoryzacji - to nie moja wina, że producenci dają ją każdemu jak leci (gdzieś już o tym pisałem), zamiast weryfikować wykonywane prace. Kiedyś rynek znormalnieje, ale to muszą wymusić KLIENCI.

nikt ważny
14-05-2014, 18:33
I wymuszają.
Czy jestem pesymistą?
Realistą, niestety, za dobrze poznałem ten nasz "rynek okienny" z obu stron lady.
Wiele opinii zweryfikowało życie, zwłaszcza gdy poznałem realia sprzedaży i montażu nie tylko w dużych aglomeracjach - a to nie napawa optymizmem
Tak samo tematy jakie od początku istnienia forum ciągle są na topie - że ktoś spi... montaż i w jaki sposób to zostało spi...
Dlaczego napisałem o Twojej wierze w autoryzację?
Proza życia i wszechobecna CCC.
A co do mojej sprzedaży . . .kolego, pomińmy to :)
Podejście do branży nie ma żądnego związku ze sprzedażą, może kiedyś to zrozumiesz

ok**t
14-05-2014, 18:59
Gdyby ważne było tylko CCC to byłyby na rynku tylko firmy na D., ale to nie wątek na takie dyskusje.
Jak sprzedawca nie ma wiedzy to sprzedaje cenę. A nie ma jej bo producent nie przekazał lub do głowy nie trafiła:)

sliwka182
14-05-2014, 19:26
Witajcie mam następujące pytanie ..... Jakie okna wybrać hahaha :) ale na serio poradźcie:

VEKA V 90+ ROTO NT DESIGNO z krytą stroną zawiasową lub Veka V82 okucia ROTO NT produkowane przez Vetrex (różnica w cenie 2000 na 12 oknach)
GEALAN Energetic 83mm produkowane przez Domel (pakiet 3 szybowy) okucia Winkhaus ActivPilot Concept
Zakładając oczywiście że montaż będzie poprawny.

Planuje montaż tradycyjny pianka i kotwy (choć przy oknach Veka Pan który miałby je montować twierdzi że lepiej niż na kotwy montować poprzez "przywiercenie" ramy po bokach do porothermu ... ? ) + na górze i na dole przy większych oknach poszerzenia.

I tu następne pytanie : jak lepiej jest zamontować okna (nowy budynek) równo z końcem ściany zewnętrznej, czy "wyjść" 2-3 cm poza ścianę - czy to też jest rozwiązanie prawidłowe ?
I zakładając znów że montaż tradycyjny będzie ok to co myślicie o montażu ciepłym dużo więcej daje czy zbędny wydatek + ok. 5000 zł ?

bwojtek
14-05-2014, 20:15
SI82 jak dla mnie jest sztywniejszy
Podstawowe wzmocnienie skrzydła do Salamandra przy grubości 1,5mm (455 230) posiada Ix=1,34 oraz Iy=2,77
Tymczasem Si82 ma dla najmocniejszej "półtorówki" (20261800) 0,82 i 2,67

W standardowym skrzydle maksymalnie można zastosować wzmocnienia:
Salamader (455 231) - Ix=1,93 oraz Iy=4,55
Si82 (20261200) - 0,66 i 4,03 (stal 2,5mm)

Gdzie ta "jak dla ciebie" większa sztywność?

*Wszystkie dane na temat momentów bezwładności na podstawie dokumentacji systemowej producentów.

Brass
14-05-2014, 20:16
Witajcie mam następujące pytanie ..... Jakie okna wybrać hahaha :) ale na serio poradźcie:

VEKA V 90+ ROTO NT DESIGNO z krytą stroną zawiasową lub Veka V82 okucia ROTO NT produkowane przez Vetrex (różnica w cenie 2000 na 12 oknach)
GEALAN Energetic 83mm produkowane przez Domel (pakiet 3 szybowy) okucia Winkhaus ActivPilot Concept
Zakładając oczywiście że montaż będzie poprawny.

...

I tu następne pytanie : jak lepiej jest zamontować okna (nowy budynek) równo z końcem ściany zewnętrznej, czy "wyjść" 2-3 cm poza ścianę - czy to też jest rozwiązanie prawidłowe ?
I zakładając znów że montaż tradycyjny będzie ok to co myślicie o montażu ciepłym dużo więcej daje czy zbędny wydatek + ok. 5000 zł ?

Każde z tych okien są OK. VETREX-y różnią się zasadniczo tylko rodzajem okucia. Parametry prawie identyczne. Osobiście bardziej podoba mi się V82 - jest mniej toporny.
Co do montażu to teoretycznie lepszy jest montaż z 2 cm wysunięciem, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio dokończony przy ocieplaniu.
Jeśli przez ciepły montaż rozumiesz montaż warstwowy z użyciem odpowiednich taśm, to czy warto dołożyć 5 tys. zależy od tego jaką masz koncepcję budowania. Jeśli budujesz zgodnie, ze sztuką dom energooszczędny to zapewne planujesz wentylację mechaniczną z rekuperacją. Wtedy zleży ci na jak największej szczelności okien. Więc montaż z taśmami da dodatkową szczelność połączenia okno-mur. W przeciwnym wypadku, gdy planujesz "wentylację" grawitacyjną dodatkowy wydatek jest bez sensu. Ale w takim wypadku okna, które wymieniłeś też są bez sensu.

Brass
14-05-2014, 20:20
Si82 (20261200) - 0,66 i 4,03 (stal 2,5mm)


Dlaczego to wzmocnienie traci sztywność Ix wraz z wzrostem grubości ścianek? Inny kształt?

bwojtek
14-05-2014, 20:22
Dlaczego to wzmocnienie traci sztywność Ix wraz z wzrostem grubości ścianek? Inny kształt?
Kształt jest inny. Zerknij do dokumentacji.

sliwka182
14-05-2014, 20:27
...to czy warto dołożyć 5 tys. zależy od tego jaką masz koncepcję budowania. Jeśli budujesz zgodnie, ze sztuką dom energooszczędny to zapewne planujesz wentylację mechaniczną z rekuperacją. Wtedy zleży ci na jak największej szczelności okien. Więc montaż z taśmami da dodatkową szczelność połączenia okno-mur.
Rozumiem dzięki. A czy jeśli chodzi o tę szczelność to przy standardowym montażu do dodatkowego uszczelnienia silikon i akryl raczej odpada...?

Drugie pytanie czy twierdzenie że lepiej niż na kotwy montować poprzez "przywiercenie" ramy po bokach do porothermu ... jest prawidłowe ?

nikt ważny
14-05-2014, 20:39
...Drugie pytanie czy twierdzenie że lepiej niż na kotwy montować poprzez "przywiercenie" ramy po bokach do porothermu ... jest prawidłowe ?Dopuszczalne czy lepsze? Moim zdaniem bez znaczenia. Istotne jest by okna były i pozostały podparte

nikt ważny
14-05-2014, 20:43
...Jak sprzedawca nie ma wiedzy to sprzedaje cenę. A nie ma jej bo producent nie przekazał lub do głowy nie trafiła:)Cieszę się, że tu jesteś. Nauczę się przy Tobie i sprzedawać, i montować, i poznam zasadnicze różnicę miedzy profilami by innym móc doradzać ;) - tylko uważaj.
Jest tu grupa ludzi, która na oknach zęby straciła (w przenośni oczywiście).
Pasjonatów,którzy bezinteresownie dzielą się swoją wiedzą bo chcieliby w jakiś sposób uporządkować ten burdel w jakim branża okienna jest od lat
Póki co niewiele tu wniosłeś wiedzy a ostatnią Twoją poradę pięknie punktuje bwojtek

Niestety, wolę swój pesymizm i wiedzę, a zęby przez te cholerne okna zamieniłem na protezy ;)

nikt ważny
14-05-2014, 20:53
...Planuje montaż tradycyjny pianka i kotwy (choć przy oknach Veka Pan który miałby je montować twierdzi że lepiej niż na kotwy montować poprzez "przywiercenie" ramy po bokach do porothermu ... ? ) + na górze i na dole przy większych oknach poszerzenia. ....Czy możesz zacytować wyjaśnienia sprzedawcy - dlaczego dodał poszerzenia ???

sliwka182
14-05-2014, 20:59
Chyba (ale może źle zrozumiałam) dlatego że okna są cieżkie / duże ...

a dlaczego pytasz to źle ?

ok**t
14-05-2014, 21:00
Cieszę się, że tu jesteś. Nauczę się przy Tobie i sprzedawać, i montować, i poznam zasadnicze różnicę miedzy profilami by innym móc doradzać ;) - tylko uważaj.

Też się cieszę, że coś się ode mnie nauczysz :yes:

sliwka182
14-05-2014, 21:01
Czy pomijacie to pytanie milczeniem bo to bzdura :
" czy jeśli chodzi o tę szczelność to przy standardowym montażu do dodatkowego uszczelnienia silikon i akryl raczej odpada...?"

nikt ważny
14-05-2014, 21:05
Chyba (ale może źle zrozumiałam) dlatego że okna są cieżkie / duże ...a dlaczego pytasz to źle ?Po prostu jestem zdziwiony. Nie wiem jakie okna, jaki projekt, może są inne powody - nie ważne.

A co do akrylu i silikonu.
Upierdliwa robota, cenowo wbrew pozorom osiągnie cenę co folie czy taśma wielofunkcyjna - oczywiście by to zrobić dobrze a nie obsmarkać czymś z tubki. Nie licz na to, że dokładnie wykona Ci to monter, ale jak sama lubisz dłubać - jak w sam raz zajęcie na nudne budowlane wieczory z puszką piwa w ręce

ok**t
14-05-2014, 21:19
*Wszystkie dane na temat momentów bezwładności na podstawie dokumentacji systemowej producentów.

Prześlij mi te dane na priva, bo ich nie mogę wygooglować:) Wiadomo, że geometria przekroju wzmocnienia a nie jego grubość decyduje o Ix.
Co do sztywności oprócz cyfr jest odczucie i takie właśnie mam. Zresztą zauważ, że Brugmann/Salamander wprowadzili Evo 82 z czegoś to wynika, zresztą to samo zrobiła Veka.

Brass
14-05-2014, 21:37
Wiadomo, że geometria przekroju wzmocnienia a nie jego grubość decyduje o Ix.


W przypadku profilu jakim jest wzmocnienie o współczynniku Ix decyduje zarówno jego kształt jak i grubość ścianek. Podstawa fizyki.

bwojtek
14-05-2014, 21:38
Co do sztywności oprócz cyfr jest odczucie i takie właśnie mam.
Trudno polemizować z takim argumentem :(

Zresztą zauważ, że Brugmann/Salamander wprowadzili Evo 82 z czegoś to wynika, zresztą to samo zrobiła Veka.
Zeszli do poziomu produktów konkurencji (np. Si82) wprowadzając środkową uszczelkę "płetwową" zamiast prawdziwej trzeciej przylgi i upraszczając system (choćby łącznie słupka z ramą albo szklenia stałe w ramie) by było taniej. Z postępem to raczej wiele wspólnego nie ma.

Prześlij mi te dane na priva
Sprzedajesz Si82 i nie masz katalogu systemowego????

nikt ważny
14-05-2014, 21:40
W przypadku profilu jakim jest wzmocnienie o współczynniku Ix decyduje zarówno jego kształt jak i grubość ścianek. Podstawa fizyki.ok**t niestety kolejne punktowanie
Przepraszam, ja się nie znam i sprzedaję tylko cenę

stary
14-05-2014, 22:16
........Si82 (20261200) - 0,66 i 4,03 (stal 2,5mm)......
*Wszystkie dane na temat momentów bezwładności na podstawie dokumentacji systemowej producentów.
W katalogu rzeczywiście wartości te wynoszą Ix=4,03 oraz Iy=0,66, dla skrzydła classic i rondo, ale Schuco Plansoft podaje Iy=0,82 , czyli takie samo jak dla wzmocnienia 202618. :rolleyes: Sprawdzę w wolnej chwili (moje ulubione powiedzenie ), które jest bliższe prawdy.
Dla uzupełnienia wkleję jeszcze wzmocnienia dla skrzydła SI 82 Cava, gdzie Ix najsłabsze wynosi 4,66 a najmocniejsze 6,70 cm4...

Kaufmann
15-05-2014, 00:23
W katalogu rzeczywiście wartości te wynoszą Ix=4,03 oraz Iy=0,66, dla skrzydła classic i rondo, ale Schuco Plansoft podaje Iy=0,82 , czyli takie samo jak dla wzmocnienia 202618. :rolleyes: Sprawdzę w wolnej chwili (moje ulubione powiedzenie ), które jest bliższe prawdy.
Dla uzupełnienia wkleję jeszcze wzmocnienia dla skrzydła SI 82 Cava, gdzie Ix najsłabsze wynosi 4,66 a najmocniejsze 6,70 cm4...

Witam,

Witając się chciałbym zapytać, czy wiecie, że SI82 Cava jest jeszcze "testowym" produktem i do powszechnego obiegu nie są wprowadzone wszystkie akcesoria systemowe...
Na razie nie wskazane są w tym systemie całościowe realizacje obiektów.

pozdro

ok**t
15-05-2014, 07:09
Sprzedajesz Si82 i nie masz katalogu systemowego????

A skąd wiesz, że sprzedaję Schucco? Może sprzedaję Brugmanna>

ok**t
15-05-2014, 07:12
W przypadku profilu jakim jest wzmocnienie o współczynniku Ix decyduje zarówno jego kształt jak i grubość ścianek. Podstawa fizyki.

Nie powiedziałem, że grubość nie decyduje. Ale kształt ma na to większy wpływ.

ok**t
15-05-2014, 07:16
ok**t niestety kolejne punktowanie
Przepraszam, ja się nie znam i sprzedaję tylko cenę

Dlaczego punktowanie, to tylko dyskusja:) Jeżeli są argumenty to się z nimi zgadzam, jeśli są przekonujące. Czekam więc od bwojtka na dokumentację systemową:)

ok**t
15-05-2014, 07:49
Przepraszam, ja się nie znam i sprzedaję tylko cenę

Czy ja powiedziałem, że się nie znasz i sprzedajesz cenę?Sądzę, że wiedzę masz, ale i niestety pesymizm i arogancja bije z Twoich wypowiedzi. Spójrz na to z boku, dobrze radzę.

bwojtek
15-05-2014, 08:38
Czekam więc od bwojtka na dokumentację systemową:)
Nie zachowuj się jak K49. Kreujesz się na człowieka z branży i nie potrafisz dotrzeć do dokumentacji? Można ją znaleźć choćby w internecie.

CzarnyIwan
15-05-2014, 09:05
Patrząc na producentów wybrałbym MS. Patrząc na profil Schucco. Najlepsze parametry termiczne ma Geneo. Firmy 4 pory nie znam i nie wiem jak produkują. MS i Petecki ok.

Liczy się jednak głównie MONTAŻ i na to zwróć uwagę. Poproś o referencje i autoryzacje producenta.

Dziękuje za rozjaśnienie sytuacji. Dla MS i Schuco(4pory, ew oknostyl) mam sprawdzonych montażystów- sprawdzałem ich i wiem że robią to dobrze, są z polecenia. Geneo niestety nikt mi nie polecał ale sprzedawca już chce mnie umawiać na wizyty na swoich budowach gdzie już zakładał podobne okna. Możecie mi coś wyjaśnić. Podobno Geneo(Petecki) są najcieplejsze bo nie mają w sobie wzmocnień stalowych i są budowane z jakiegoś innego materiału niż MS i Schuco, przez co są również najsztywniejsze, troche dziwne że bez wzmocnień są najsztywniejsze. Kosmiczna technologia? Jako jedyni zaproponowali mi 2 okna których nie trzeba dzielić ze względu na rozmiar skrzydła, u innych jest to niestety konieczność. Czy ma to coś wspólnego z prawdą czy to zwykły bajer do zamydlenia oczu:confused:

ok**t
15-05-2014, 10:29
Nie zachowuj się jak K49. Kreujesz się na człowieka z branży i nie potrafisz dotrzeć do dokumentacji? Można ją znaleźć choćby w internecie.

Myślałem, że mi pomożesz, ale chyba się myliłem:( Jaki masz problem z Tym, aby mi to wysłać na maila?

ok**t
15-05-2014, 10:41
..... Podobno Geneo(Petecki) są najcieplejsze bo nie mają w sobie wzmocnień stalowych i są budowane z jakiegoś innego materiału niż MS i Schuco, przez co są również najsztywniejsze, troche dziwne że bez wzmocnień są najsztywniejsze. Kosmiczna technologia? Jako jedyni zaproponowali mi 2 okna których nie trzeba dzielić ze względu na rozmiar skrzydła, u innych jest to niestety konieczność. Czy ma to coś wspólnego z prawdą czy to zwykły bajer do zamydlenia oczu:confused:

Nie to nie bajer. Geneo jest zbudowany nie z PVC tylko z tworzywa RAU-FIPRO - patent Rehau (kompozyt) i rzeczywiście nie wymaga wzmocnień, dzięki czemu termika profilu jest lepsza.
W przypadku Geneo możesz uzyskać Uf do 0,86 W/m2K, MsEvolution ze wzmocnieniem stalowym to Uf =1.0, ze wzmocnieniem steelpur MS-a Uf= 0,93, Schucco SI 82 wypada tutaj najgorzej Uf=1.0-1.1.

Przy takich samych szybach i ramce dystansowej we wszystkich porównywanych oknach uzyskasz najlepszy współczynnik Uw w przypadku Geneo.

nikt ważny
15-05-2014, 11:15
....Jako jedyni zaproponowali mi 2 okna których nie trzeba dzielić ze względu na rozmiar skrzydła, u innych jest to niestety konieczność. ..
Technologia może być i z innej galaktyki co nie zmienia faktu że GENEO jest profilem bez wzmocnienia, wiotkim (wbrew marketingowym wpisom jakie tu się pojawiają), wymagającym wyjątkowego doświadczenia w montażu i . . . powiem Ci tak. Od innego producenta wszystkie balkony zostały wykonane z profili ze wzmocnieniem - nie wnikam, dlaczego ;)
Natomiast inną sprawą jest to że najcieplejsze nie jest wcale Geneo tylko PasivLine Ultra Adamsa, co pięknie w tabelce przedstawił kolega T12345T na swojej stronie oknotest.pl Mam nadzieję, że redakcja tego linku nie potraktuje jako reklamy tylko odnośnika do merytorycznej informacji dotyczącej poruszanego wątku.
Gdybym miał Ci polecać na podstawie tego co trzymałem w dłoni (bez świństw proszę ;) ) i tego co dajesz na do opiniowania, obstawiłbym w kolejności MS, 4 Pory Roku, Petecki.

nikt ważny
15-05-2014, 11:17
Nie zachowuj się jak K49. Kreujesz się na człowieka z branży i nie potrafisz dotrzeć do dokumentacji? Można ją znaleźć choćby w internecie.
Jak widzę mamy podobne odczucia co do ok**t
Cóż . . . z czasem może okrzepnie :)

CzarnyIwan
15-05-2014, 12:03
Natomiast inną sprawą jest to że najcieplejsze nie jest wcale Geneo tylko PasivLine Adamsa, co pięknie w tabelce przedstawił kolega T12345T na swojej stronie oknotest.pl
Gdybym miał Ci polecać na podstawie tego co trzymałem w dłoni (bez świństw proszę ;) ) i tego co dajesz na do opiniowania, obstawiłbym w kolejności MS, 4 Pory Roku, Petecki.

Nie no 4 profil to już dla mnie za wiele, uznajmy że pisał o najcieplejszym z 3 wymienionych MS, Schuco i Geneo. Podsumowując:
W kategorii producentów (fabryk) MS, Schuco powiedzmy ex aequo z Geneo.
W kategorii sztywność. Dyskusyjne zwycięstwo Geneo oparte na kosmicznym włóknie dalej schuco i MS na końcu za zbyt duży stosunek plastiku do wzmocnienia i dość szeroki profil
W kategorii właściwości termiczne wygrywa Geneo dalej MS, i schuco
W kategorii stopnia zaufania do wybranych montażystów (porównuje tylko 3, moja subiektywna opinia oparta na własnych badaniach) Schuco, MS, Geneo
W kategorii cena/CCC :p (mówimy o wycenach jakie otrzymałem przy zał tych samych pakietów 3 szybowych ramek itp) MS, Geno, Schuco


Weź tu wybierz zwycięzce...:bash:

nikt ważny
15-05-2014, 12:09
więc rzuć monetą ;) albo zdecyduje się na MS

bwojtek
15-05-2014, 12:15
Nie to nie bajer. Geneo jest zbudowany nie z PVC tylko z tworzywa RAU-FIPRO - patent Rehau (kompozyt) i rzeczywiście nie wymaga wzmocnień, dzięki czemu termika profilu jest lepsza.
Padła w pytaniu wysokość balkonów 2500. Uważasz, że Geneo bez wzmocnień "da radę"?

CzarnyIwan
15-05-2014, 12:19
Padła w pytaniu wysokość balkonów 2500. Uważasz, że Geneo bez wzmocnień "da radę"?

wys 2500x1240 szer jest to jedna strona okna narożnego, inni dzieli te okno na dwa z ruchomym słupkiem

nikt ważny
15-05-2014, 12:31
wys 2500x1240 szer jest to jedna strona okna narożnego, inni dzieli te okno na dwa z ruchomym słupkiemI to ma być otwierane ???

CzarnyIwan
15-05-2014, 12:33
I to ma być otwierane ???

Tak twierdzą albo ja ślepy...260187

ok**t
15-05-2014, 12:45
wys 2500x1240 szer jest to jedna strona okna narożnego, inni dzieli te okno na dwa z ruchomym słupkiem

Dla mnie za duże na otwierane i jednoskrzydłowe, trzeba sprawdzić w dokumentacji systemodawcy (a takiej nie posiadam ;)).
Na plus jest wklejana szyba w skrzydło.

ok**t
15-05-2014, 12:47
Jak widzę mamy podobne odczucia co do ok**t
Cóż . . . z czasem może okrzepnie :)

Nie licz na to :) Przynajmniej jest jakaś dyskusja, bo ostatnio nudno było.

ok**t
15-05-2014, 12:50
Tak twierdzą albo ja ślepy...260187

Na Geneo robi też Eurocolor, spytaj ich czy wykonają też taką konstrukcję. Jeśli tak to widocznie system pozwala. Weź pod uwagę to, że skrzydło będzie bardzo ciężkie, może spróbuj to zwęzić do 1100.

bwojtek
15-05-2014, 12:58
Dla mnie za duże na otwierane i jednoskrzydłowe
I znowu instynkt cię zawiódł :( Wg dokumentacji Geneo można to wykonać ale ze stalą 2mm (244536) oraz wklejaniem szyby. Dodatkowe ograniczenie to ciężar wkładu szybowego - nie więcej niż 100kg.
Swoją drogą czy ta szyba z wyceny to na pewno P2?

witek86
15-05-2014, 13:17
nie wiem czy nie powinno być jakiegoś łącznika pomiędzy dwiema ramami chyba że iść tropem uwagi że poszerzenie 20mm na prowadnice oznacza że to ma być suwanka:)

witek86
15-05-2014, 13:19
Chyba (ale może źle zrozumiałam) dlatego że okna są cieżkie / duże ...

a dlaczego pytasz to źle ?

możliwe że chodziło o profile bazowe dołem a góra profile pod rolety zewnętrzne , masz takie?

witek86
15-05-2014, 13:21
najcieplejsze nie jest wcale Geneo tylko PasivLine Adamsa
.

nie no chyba kolega zapomniał o Iglo Energy:)

CzarnyIwan
15-05-2014, 13:21
też mi coś tu śmierdzi...bede wyjaśniał..

nikt ważny
15-05-2014, 13:30
nie no chyba kolega zapomniał o Iglo Energy:)Noooo..... zapomniałem ale kłamstw powielać nie zamierzam

ok**t
15-05-2014, 13:32
I znowu instynkt cię zawiódł :( Wg dokumentacji Geneo można to wykonać ale ze stalą 2mm (244536) oraz wklejaniem szyby. Dodatkowe ograniczenie to ciężar wkładu szybowego - nie więcej niż 100kg.
Swoją drogą czy ta szyba z wyceny to na pewno P2?

Przecież pisałem, żeby sprawdzić dokumentację;) Mówię, że ja takiego bym nie polecał, mimo, że może technologia pozwala.
Masz dokumentacje techniczną wszystkich systemów?:) Mógłbyś mi poprzesyłać? Nie bądź żyła:)

witek86
15-05-2014, 13:47
Noooo..... zapomniałem ale kłamstw powielać nie zamierzam

Bo żyjemy w państwie gdzie mamy wolność słowa:P

ok**t
15-05-2014, 13:57
....Natomiast inną sprawą jest to że najcieplejsze nie jest wcale Geneo tylko PasivLine Adamsa .....

Ale Uf dla PasivLine Adamsa wynosi 0,9 (informacja z ich strony www), to jak jest cieplejszy od Geneo? Może myślisz o pasivline ultra? - Uf = 0,73 Tylko badanie z LTB nie przekonuje mnie;) Bardziej polegam na IFT Rosenhaim.

nikt ważny
15-05-2014, 14:04
miałem na myśli ultra
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/iglo-energy-syndrom-rodzica

bwojtek
15-05-2014, 14:20
miałem na myśli ultra
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/iglo-energy-syndrom-rodzica (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Foknotest.pl%2Farty kuly-tematyczne%2Figlo-energy-syndrom-rodzica)

Tyle, że przy wysokości 2500 w kolorze nie da się wykonać okien w tym systemie. Tak samo Geneo będzie miało przy tej wysokości Uf w najlepszym razie na poziomie 1,1.

ok**t
15-05-2014, 14:26
miałem na myśli ultra
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/iglo-energy-syndrom-rodzica

Porównanie ok, tylko kto kupuje okna z pakietem czteroszybowym? Sprzedałeś taki? Bo ja nie. Druga kwestia to wiarygodność tych badań i sposób ich przeprowadzenia czy metodą badawczą czy obliczeniową? Z tych instytutów tylko IFT Rosenhaim dla mnie jest wiarygodny, a najmniej ten czeski jaki ma D...

nikt ważny
15-05-2014, 14:35
Nawet jak klient się zgłosi, że chce okna w pakiecie czteroszybowym to wyślę go na Berdyczów.
bwojtekto wszystko to zabawa w współczynniki i walka o papierową pozycję w rankingach. Obaj dobrze wiemy, że pewnych gabarytów nie ma szansy wykonać w profilach bez wzmocnień, nawet jak wklei się szyby. Ale wrażenie jest, mam Uw takie a takie. Obaj wiemy, że coraz szersze profile przy pozostawieniu takiej samej komory na wzmocnieniem to problem a nie zaleta.

ok**t
15-05-2014, 15:05
... Obaj wiemy, że coraz szersze profile przy pozostawieniu takiej samej komory na wzmocnieniem to problem a nie zaleta.

I tu się z Tobą zgadzam;) Dlatego uważam, że profile 82mm są sztywniejsze niż 90-92mm. To moje zdanie, nie potwierdzone badaniami:)

witek86
15-05-2014, 16:01
Nie tylko wy to wiecie ale zauważyła to też veka i kilku innych.W Norymberdze to profile 82 mm wiodły prym.

pawel2905
15-05-2014, 17:07
Padła w pytaniu wysokość balkonów 2500. Uważasz, że Geneo bez wzmocnień "da radę"?
wtrącę się trosze do tego wątku bo sami przedstawiciele pewnego producenta na rehal jak ich się pytałem o wykonanie podobnych gabarytów cytuje "wsadź stal bo możesz mieć kłopoty"
oficjalnie w twarz tego nikomu nie powiedzą

bwojtek
15-05-2014, 20:27
oficjalnie w twarz tego nikomu nie powiedzą
Przecież to żadna tajemnica. Rechau dokładnie podaje jakie gabaryty można zrobić bez wzmocnienia a jakie ze stalą (i z jaką).

Charlie
15-05-2014, 20:46
No i co z tą 3 komorową szybą _ pytają Klienty ?

ok**t
15-05-2014, 21:15
No i co z tą 3 komorową szybą _ pytają Klienty ?

Na tą chwilę niezwracająca się inwestycja, nie mówiąc o większym ciężarze. A już okna ciężkie;)

nikt ważny
15-05-2014, 21:30
Na tą chwilę niezwracająca się inwestycja, nie mówiąc o większym ciężarze. A już okna ciężkie;)Ty serio czy jaja sobie robisz?

sliwka182
15-05-2014, 21:30
Witam ponownie :) Mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś się orientuje ile +/- może kosztować poszerzenie systemowe (pod okno) do profilu VEKA V 90+ lub Veka V82 (nie wiem np. mb lub m2) ?

IVO333
15-05-2014, 22:52
Ty serio czy jaja sobie robisz?
Dlaczego jaja? Cena pakietów 0,3 na kryptonie jest zbyt wysoka i tyle. Ładnie wygląda to 0,3 ale sensu ekonomicznego nie ma chyba że ktoś w kominku pali studolarówkami i tak dom ogrzewa.

nikt ważny
15-05-2014, 23:07
Przepraszam, źle odczytałem tekst stąd zła moja interpretacja
Mój tekst odnosił się do trzyszybówki

nikt ważny
16-05-2014, 15:44
http://natemat.pl/102383,jak-zbudowac-energooszczedny-dom-uwazaj-na-nowe-przepisy
Pal sześć reklamę kolejnego produktu na sciany
Ważne jest co innego - wiele razy powtarzaliśmy tu jak istotne dla ogólnych strat ciepła w domu są okna.
Zacytuje:

Jak podaje Krajowa Agencja Poszanowania Energii, w domach jednorodzinnych najwięcej ciepła ucieka przez okna zewnętrzne: nawet 36 proc. Dalej udział strat ciepła w takim budynku jest następujący: wentylacja (31,6 - 25,5 proc), ściany zewnętrzne (19,6 - 13,3), dachy (13,6 – 6 proc), podłoga na gruncie (10,3 – 4,9 proc.), strop pod nieogrzewanym poddaszem (9,4 – 0 proc.), drzwi zewnętrzne (4,2 – 1,8 proc.) oraz strop zewnętrzny (2,3 – 0 proc.). Zatem budowanie ścian docieplanych grubymi warstwami materiału termoizolacyjnego nie ma sensu, jeśli nie zainwestujemy w okna wysokiej jakości czy wentylację z odzyskiem ciepła. Zaoszczędzona energia i tak ucieknie właśnie tą drogą.
I niech to da odpowiedź wszystkim, którzy chcą zaoszczędzic na trzech szybach czy innych rozwiązaniach.

To taka mała dygresja ale warta zastanowienia

witek86
16-05-2014, 16:40
U nas gdzie mrozy sięgają - 30 stopni wstawiać 2 szyby , budowę ocieplać styropianem 10 cm ( mówię o normalnych materiałach na ściany) to zastanawia mnie po co się budujesz?-Bo mieszkasz w bloku gdzie czynsz jest 500 zł? Rachunki w nowym domu cię zjedzą

Brass
16-05-2014, 18:16
U nas gdzie mrozy sięgają - 30 stopni ...

Gdzie? Kiedy i jak długo?

plusfoto
16-05-2014, 18:32
najwięcej ciepła ucieka przez okna zewnętrzne: nawet 36 proc.
Te badania to chyba były robione na domach w ogóle bez okien albo z max 1 szybą. Ewentualnie robił je nasz forumowy kolega:lol2:

ok**t
16-05-2014, 19:38
Te badania to chyba były robione na domach w ogóle bez okien albo z max 1 szybą. Ewentualnie robił je nasz forumowy kolega:lol2:

A jakie według Ciebie są straty na oknach w domu? Według mnie w domach 15-25%, w mieszkaniach w bloku 30-40%.

nikt ważny
16-05-2014, 19:57
Niestety, poszperajcie niedowiarki i zobaczycie że przy wentylacji mechanicznej na okna przypada od 30 do 50%(!!) strat przy oknach spełniających dotychczasowe wymagania norm.
Przy wentylacji grawitacyjnej wartość ta wynosi ok 15-30%

plusfoto
16-05-2014, 20:33
Niestety, poszperajcie niedowiarki i zobaczycie że przy wentylacji mechanicznej na okna przypada od 30 do 50%(!!) strat przy oknach spełniających dotychczasowe wymagania norm.
Przy wentylacji grawitacyjnej wartość ta wynosi ok 15-30%
Mówisz masz - a dom mam niezbyt ocieplony bo 12cm i wentylacja mechaniczna z odzyskiem
260473

nikt ważny
16-05-2014, 20:41
sprawdź czy a by na pewno wykres dotyczy domu z wentylacją mechaniczną
Poza tym mieliśmy sie przenieść do wątku pasjonatów

ok**t
16-05-2014, 20:54
Niestety, poszperajcie niedowiarki i zobaczycie że przy wentylacji mechanicznej na okna przypada od 30 do 50%(!!) strat przy oknach spełniających dotychczasowe wymagania norm.
Przy wentylacji grawitacyjnej wartość ta wynosi ok 15-30%

Podawałem raczej dla grawitacyjnej. Gdzie znalazłeś dane w rozbiciu na różne systemy wentylacji?

Charlie
16-05-2014, 21:11
nikt ważny ma rację - okna i drzwi są najbardziej zimne ze wszystkich elementów elewacji.
Dlatego walczy się o każde 0,1 W/m2xK w oknach.
Najlepszy profil okienny - drewno, pvc czy alu nie ma żadnych szans z wełną czy styropianem.
Szkło napędza Uf - im większa szyba tym okno cieplejsze ale to i tak mało w stosunku do ocieplonej elewacji styropianem czy wełną nie mówiąc już o poddaszu.
Nie ma co się czarować i przepychać parametrami okien. To przez nie są największe straty ciepła w okresie zimowym i żaden święty tu nie pomoże.

plusfoto
16-05-2014, 21:18
sprawdź czy a by na pewno wykres dotyczy domu z wentylacją mechaniczną
Poza tym mieliśmy sie przenieść do wątku pasjonatów
Raczej wiem co mam:)

P.S. I jeszcze jedno - okna zamontowane z licem muru.

nikt ważny
16-05-2014, 21:21
I tu jest paradoks. Dąży się do jak największych przeszkleń i zarazem generuję one największe straty. Tych których później stać na koszty utrzymania chałupy jeszcze rozumiem ale innych> Napatrzyli się na filmy z hameryki, na dodatek z Florydy i marzą im się duże przeszklenia. Nie dość że szyby zimniejsze i to znaczeni, to płaca za to jak za zboże już na etapie zamawiania okien.
Procentowy udział przeszkleń w "nowoczesnym" budownictwie jest ogromny i realnie ich udział w kosztach ogrzewania to nie 30-40 ale i 60 %
Charlie, masz rację że szkło jest podstawowym parametrem finalnego Uw szyby ale . . . powierzchnia szkła ma swoje ograniczenie, bo w pewnym momencie, gdy trzeba zastosować szklenie grubszym szkłem Uw okna nagle malej maleje