PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

mkochano
16-08-2014, 20:19
Już pisałem gdzieś na forum ale pozwolę sobie napisać na temat okien z oknostylu, a właściwie przestrzec przed tą firmą. Wklejam mój tekst z innego forum:

nabyłem w firmie oknostyl okna w systemie schüco (czy jak to się pisze), okna zostały zamontowane przez ich montera, budynek jest jeszcze nie użytkowany, okno nigdy nie było otwierane/myte/dotykane itd itp. Pewnego pięknego dnia zauważyliśmy pękniętą szybę. Po przesłaniu reklamacji mailem wraz z załączonymi zdjęciami, dostałem odpowiedź, że szyba pękła z powodu wysokiej temperatury (??!!) i takie uszkodzenie nie jest objęte gwarancją? Już nie wnikam w to jak to ustalili ze zdjęcia, ale nawet gdyby to znaczy że podczas procesu produkcji ktoś spaprał sprawę i dał zbyt ciasną ramę? z tego co czytam właśnie (szukam biegłego w tej sprawie) OKNOSTYL ma problemy z uznawaniem gwarancji. Miły pan na sklepie wygadał się że to prawdopodobnie z powodu zbyt dużej podkładki zamontowanej w fabryce i tym tropem teraz pójdziemy. Jeszcze raz odradzam OKNOSTYL, okna z OKNOSTYLU, dla chętnych zdjęcia na maila.

Może dzięki temu mniej osób się natnie tak jak ja...oczywiście zamierzam walczyć i nie dam się odesłać z kwitkiem w tak oczywistej sprawie ale uważam, że dzielenie się takimi opiniami z innymi jest konieczne - może kogoś "uratuję" :(

finlandia
16-08-2014, 21:35
"Zmartwie" Cie ale praktycznie wszystkie znane mi karty gwarancyjne zawieraja zapis typu :"pekniecia szyb nie podlegaja gwarancji". A Ty zapoznales/as sie wcześniej z warunkami gwarancji swojego producenta.
ps. Nie uwazam bys kompletnie byl/a w przegranej sytuacji ale forma protestu jest malo etyczna.

ok**t
17-08-2014, 11:51
Tak jak pisze finlandia samoistne pęknięcia szyb nie podlegają wymianie reklamacyjnej. Jedna uwaga - Sprzedawca powinien dokonać oględzin i na podstawie nich dopiero odpowiedzieć na zgłoszenie.

mkochano
18-08-2014, 08:10
"Zmartwie" Cie ale praktycznie wszystkie znane mi karty gwarancyjne zawieraja zapis typu :"pekniecia szyb nie podlegaja gwarancji". A Ty zapoznales/as sie wcześniej z warunkami gwarancji swojego producenta.
ps. Nie uwazam bys kompletnie byl/a w przegranej sytuacji ale forma protestu jest malo etyczna.

Jeżeli uważasz dzielenie się z innymi swoimi doświadczeniami z producentami okien w temacie do tego dedykowanym to nie rozumiem po co jest ten temat wogóle założony? Do tego aby dzielić się tylko pozytywnymi doświadczeniami? oknostyl ewidentnie liczy na to, że klient "da sobie spokój". Jako, że zostałem niejako wywołany do tablicy przytoczę cytat z dokumentu, który odesłali w odpowiedzi:
(...)Z uwagi na wysokoą jakość wytwarzania szkła float [z tym mogę się zgodzić bo szkło wytwarzają profesjonaliści a nie oknostyl], napreżenia własne szkła charekteryzują sie rownomiernością i znikomą wartością wstępną [cokolwiek]. [A teraz uwaga] Jeżeli przy przetwarzaniu w szkle występowały by nierównomierne naprężenia, to nie mogłoby być ono cięte i przetwarzane gdyż, w trakcie procesów produkcyjnych formatki ulegały by pękaniu. [czyt. jeżeli już jakimś cudem udało nam się szybę przeciąć i wsadzić w ramę to ma "być", dalej]
W związku z powyższym [czyli nie na podstawie oględzin, których nigdy nie było!] pęknięcie spowodowane jest [i tutaj uwaga na temat budowy logicznej zdania] WYŁĄCZNIE zewnętrznymi, mechanicznymi badź termicznymi czynnikami [i nareszcie możemy napisać upgragnione] dlatego nie objęte jest gwarancją.

Opinia wstępna szklarzy, z którymi rozmawiałem jest taka: ktoś kto składał to okno "dał ciała" (przypomnę jeszcze kilka razy: oknostyl), prawdopodobne przyczyny (a nie bzdury wypisane przez oknostyl w dokukmencie) to:
-uszkodzenie (wyszczerbienie) szyby przy cięciu w kilku punktach co później skutkuje "połączeniem się tych punktów pęknięciem"
-zbyt ciasno dopasowane dystanse

Jeżeli jest to któreś z powyższych to są to wady ukryte i jako klient nie mogłem o nich wiedzieć w momencie odbioru okna.
Jeżeli ktoś się orientuje jak wygląda procedura komisyjnego(?) rozebrania okna - tzn. w ten sposób bym mógł to solidnie udokumentować i wykorzystać później w sprawie to bardzo proszę o informację, jestem gotów poświęcić swój czas i pieniądze dla dobra nauki i tzw. "sprawiedliwości" ;) Tylko muszę być pewien, że jest to zrobione tak jak trzeba, żeby ewentualna ingerencja nie przekreśliła całej sprawy.

finlandia
18-08-2014, 08:37
Opisałes swoje doswiadczenia, a ja swoje. Czytam czasem karty gwarancyjne, szczególnie działy "wykluczenie odpowiedzialności". I zdecydowana większość znanych mi Producentów wysłałoby Ci podobną formułkę bo powstała ona nie w fabryce okien a w "Glaspolu".
To jeszcze raz zapytam: przeczytałeś kartę gwarancyjną?
W takich sytuacjach o "sukcesie" decyduje profesjonalnie złożona reklamacja lub dobra wola producenta, a jeszcze częściej sprzedawcy.

Salah
18-08-2014, 10:22
Sprawdź te wyceny na PVC bo rzeczywiście rozbieżności są duże, np V82 stoplast za 19 tys zł a Art okna za 25 tys zł, taka różnica nie może występować. Zobacz ilość okien, podziały i zastosowane rozwiązania.

parametry są identyczne dodatkowo STOPLAST odpowiedział mi "Dopłata za ciepły montaż 2208zł brutto"
czyli za 21 tys mam z ciepłym montażem ,a w ARTOKNA 25 tys z normalnym ! jedyna różnica to tak jak napisałem wzmocnienie 2mm stall !

więc wydaje mi się że jest to najlepsza opcja cenowa i jakościowa [ okucia v82 ] bo jak dostałem propozycję V90+ to te współczynniki praktycznie były identyczne ! a w niektórych wypadkach gorsze ! [ co mnie dziwi ]

Salah
18-08-2014, 10:29
To czym ogrzewać Twoim zdaniem? Może węgiel? A może pompa ciepła?

wedle uznania i finansów, warunków. Gaz to tragiczna ostateczność :)

aguso
18-08-2014, 11:36
Różnice w cenie mogą wynikać także z różnego wyposażenia okuć. Jedne mogą mieć uboższą wersję, drugie mogą być bardzie rozbudowane np. o większą ilość zaczepów antywyważeniowych, stopniowanie uchyłu, dodatkowe funkcje uchyłu w oknach wieloskrzydłowych itd. Niektóre funkcje są naprawdę fajne i przydatne i warto jest mieć w swoich okna. Okna powinny być nie tylko ciepłe ale także bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu.

finlandia
18-08-2014, 11:39
parametry są identyczne dodatkowo STOPLAST odpowiedział mi "Dopłata za ciepły montaż 2208zł brutto"
czyli za 21 tys mam z ciepłym montażem ,a w ARTOKNA 25 tys z normalnym ! jedyna różnica to tak jak napisałem wzmocnienie 2mm stall !

więc wydaje mi się że jest to najlepsza opcja cenowa i jakościowa [ okucia v82 ] bo jak dostałem propozycję V90+ to te współczynniki praktycznie były identyczne ! a w niektórych wypadkach gorsze ! [ co mnie dziwi ]

Nie rozumiem wycen które wcześniej przytoczyłeś. Różnice są ogromne (nawet 50%) podczas gdy "normalna" rynkowa rozbieżność to zwykle ok 10%. To by sugerowało, że masz policzone różne warianty okien - niekoniecznie to samo jest w wycenie (np. kolor, dodatki itp).
Skąd i po co tam się wzięły dopiski o stali 2mm?
Teoretycznie V90 powinno wychodzić minimalnie lepiej niż V82. Praktycznie - to żadana różnica - tylko na papierze.

Salah
18-08-2014, 12:34
aguso okna mam wszystkie nie otwierane ! i nie sądzę aby jakieś blaszki nabiły 6 tys różnicy ?
finlandia : oto wycena stoplastu [ jako mało doświadczony mogę nie widzieć różnic wy pewnie dostrzeżecie ]

http://fotozrzut.pl/zdjecia/a6a961e971.jpg

ok**t
18-08-2014, 12:48
parametry są identyczne dodatkowo STOPLAST odpowiedział mi "Dopłata za ciepły montaż 2208zł brutto"
czyli za 21 tys mam z ciepłym montażem ,a w ARTOKNA 25 tys z normalnym ! jedyna różnica to tak jak napisałem wzmocnienie 2mm stall !

więc wydaje mi się że jest to najlepsza opcja cenowa i jakościowa [ okucia v82 ] bo jak dostałem propozycję V90+ to te współczynniki praktycznie były identyczne ! a w niektórych wypadkach gorsze ! [ co mnie dziwi ]

prześlij mi na priv wyceny to sprawdzę w wolnym czasie:) taka różnica jest niemożliwa,
a pisanie o stali 2mm to marketing, grubość stali zależy od gabarytów okna oraz koloru

Salah
18-08-2014, 12:52
aguso okna mam prawie wszystkie nie otwierane ! i nie sądzę aby jakieś blaszki nabiły 6 tys [ TERAZ 8 TYS ] różnicy ?
finlandia : oto wycena stoplastu I ARTOKNA [ jako mało doświadczony mogę nie widzieć różnic wy pewnie dostrzeżecie ]

stoplast
http://fotozrzut.pl/zdjecia/a6a961e971.jpg

NA DODATEK ART OKNA NIE WYCENIŁY JEDNEGO OKNA 1550X2400 czyli ich wycena będzie się różnić jeszcze więcej !!!!! 8 tys !!

ART-OKNA - DROGO STRASZNIE !
http://fotozrzut.pl/zdjecia/a1b0e2229f.jpg

marnon
18-08-2014, 13:12
aguso okna mam wszystkie nie otwierane ! i nie sądzę aby jakieś blaszki nabiły 6 tys [ TERAZ 8 TYS ] różnicy ?
finlandia : oto wycena stoplastu I ARTOKNA [ jako mało doświadczony mogę nie widzieć różnic wy pewnie dostrzeżecie ]

stoplast
http://fotozrzut.pl/zdjecia/a6a961e971.jpg

NA DODATEK ART OKNA NIE WYCENIŁY JEDNEGO OKNA 1550X2400 czyli ich wycena będzie się różnić jeszcze więcej !!!!! 8 tys !!

ART-OKNA - DROGO STRASZNIE !
http://fotozrzut.pl/zdjecia/a1b0e2229f.jpg


nie boisz się takiego okna 2200x2400? ja chciałem FIX 2200x2250 i większość sprzedawców odradzała mi taki wariant mówiąc że będzie takie okno "pracować" a w dodatku przy nasłonecznieniu może pęknąć - oczywiście szyba 6mm przy trójszybowym pakiecie... znajomy ma takie okno i już raz wymieniał uszczelki i mówił że jak delikatnie dotknie tego okna to czuje jak cała szyba "rusza" się. ja wezmę prawdopodobnie z belką przez środek, wiem efekt takiego FIXa stracę, ale przynajmniej będę spał spokojnie...

pchelek
18-08-2014, 15:14
"grubość stali zależy od gabarytów okna oraz koloru" - tak jest w teorii i w dokumentacjach

w realu 99,99 % producentow daje stal 0,75 mm - jest na wage i jak jest ciensza to tansza

nikt ważny
18-08-2014, 15:17
....Opinia wstępna szklarzy, z którymi rozmawiałem jest taka: ktoś kto składał to okno "dał ciała" (przypomnę jeszcze kilka razy: oknostyl), prawdopodobne przyczyny (a nie bzdury wypisane przez oknostyl w dokukmencie) to:
-uszkodzenie (wyszczerbienie) szyby przy cięciu w kilku punktach co później skutkuje "połączeniem się tych punktów pęknięciem"
-zbyt ciasno dopasowane dystanse.....mało ci "szklarze" wiedzą, bo gdyby wiedzieli to wiedzieli by także, że z automatu pęknięcia szkła po zamontowaniu okien (gdzie już w kość dostały załadunkiem, transportem, wyładunkiem i montażem) są przez producentów szkła odrzucane.
Ale jeśli już to to ad.1 - winny byłby producent szkła a nie producent okien
ad.2 - za ciasno dopasowane dystanse, wybacz ale uśmiałem się gdyż one muszą być ciasno dopasowane by skrzydło Ci się nie odkształcało

pchelek
18-08-2014, 15:20
"Tak jak pisze finlandia samoistne pęknięcia szyb nie podlegają wymianie reklamacyjnej": - szyby NIGDY nie pekaja same. MUSI byc jakis impuls zewnetrzny. Wyszczerbienie, stepiony noz przy cieciu, skaleczenie przy skladaniu okna. Za szerokie i wiotkie skrzydlo,

A to jest belkot "Jeżeli przy przetwarzaniu w szkle występowały by nierównomierne naprężenia, to nie mogłoby być ono cięte i przetwarzane gdyż, w trakcie procesów produkcyjnych formatki ulegały by pękaniu." Naprezenia moga zniszczyc szybe juz pocieta, zlozona w szybe zespolona, zamontowana w oknie, uzytkowaną.

nikt ważny
18-08-2014, 15:21
nie boisz się takiego okna 2200x2400? ja chciałem FIX 2200x2250 i większość sprzedawców odradzała mi taki wariant mówiąc że będzie takie okno "pracować" a w dodatku przy nasłonecznieniu może pęknąć - oczywiście szyba 6mm przy trójszybowym pakiecie......jedyny problem z takim przeszkleniem to waga - resztę obaw mozna sobie między bajki włożyć. Szyba w takim fixie to ok 203 kilo i nie jest to rewelacja. Poprzeczka nic Ci nie da, co najwyżej przysporzy kłopotów czysto montażowych - nie każdy wie, że wtedy trzeba rozpierać szybę także góra-dól i podkładki górne w dolnej szybie muszą być w tym samym miejscu co podkładki dolne szyby górnej. A co do ciężaru to co najmniej cztery osoby do przeniesienia i zaszklenia
I pamiętaj jeszcze o jednym, takie przeszklenia powinny być wykonane z szybą bezpieczną, najlepiej hartowaną

pchelek
18-08-2014, 15:21
"gdyż one muszą być ciasno dopasowane by skrzydło Ci się nie odkształcało" - nie moze byc za ciasno - przekladki daje sie przy zawiasach i po przekatnej

nikt ważny
18-08-2014, 15:28
Pchełek, wybacz ale troszkę się mijasz z prawdą. Nie dasz ciasno podkładek to po miesiącu okno do regulacji, ekstremalnie do przeszklenia na nowo - dlaczego?
Listwa przyszybowa nie utrzyma skrzydła, elementem konstrukcyjnym okna PVC jest także szyba, ona i jej 'wyparcie' odpowiada za wymiary i przekątne skrzydła, jeśli jest 'wyparka' lekko lub z luzem, okno pod wpływem ciężaru się odkształci. Nawet przy silnym 'wyparciu' szyby często pod podkładkę dostaje się silikon i on z czasem ulega zgnieceniu - ale to nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o pękanie szyb, zwłaszcza "samoistne"

Salah
18-08-2014, 15:43
aguso okna mam prawie wszystkie nie otwierane ! i nie sądzę aby jakieś blaszki nabiły 6 tys [ TERAZ 8 TYS ] różnicy ?
finlandia : oto wycena stoplastu I ARTOKNA [ jako mało doświadczony mogę nie widzieć różnic wy pewnie dostrzeżecie ]

stoplast
http://fotozrzut.pl/zdjecia/a6a961e971.jpg

NA DODATEK ART OKNA NIE WYCENIŁY JEDNEGO OKNA 1550X2400 czyli ich wycena będzie się różnić jeszcze więcej !!!!! 8 tys !!

ART-OKNA - DROGO STRASZNIE !
http://fotozrzut.pl/zdjecia/a1b0e2229f.jpg

DROBNA ZMIANA :
firma ARTOKNA po doliczeniu brakującego fixu i udzieleniu rabatu + ciepły montaż wyceniła całość na 27 tys

finlandia
18-08-2014, 17:04
"grubość stali zależy od gabarytów okna oraz koloru" - tak jest w teorii i w dokumentacjach

w realu 99,99 % producentow daje stal 0,75 mm - jest na wage i jak jest ciensza to tansza

Mam w swoim śmietniku parę skrzydeł wymienionych z róznych powodów(włamania,uszkodzenia). Są do pocięcia (odzyskana stal na złom a reszta do kosza) Chcesz sprawdzić jaka jest w nich stal?
Bo ja jeszcze nie spotkałem takiej cienizny jak piszesz, może dlatego że staram się obracać wśród lepszych produktów.

nikt ważny
18-08-2014, 17:10
....Bo ja jeszcze nie spotkałem takiej cienizny jak piszesz, może dlatego że staram się obracać wśród lepszych produktów.I tu masz odpowiedź. Niestety taka stal o jakiej Pchełek pisze się zdarza i gdybym nie zobaczył, nie uwierzyłbym.
Z czym ma się doczynienia już się wie przy wyładunku dlatego okien D... nigdy sprzedawać nie będę, choć reklama w TV nakręciła popyt

Salah
18-08-2014, 18:10
jak tak czytam te informacje na temat stali to chyba jednak sobie podaruję te plastiki i kupie zimniejsze aluminium w tej samej cenie !! ale pewnie mocniejsze

dodatkowo otrzymałem taką informację:

Dzień dobry,
W załączniku przesyłam ofertę.
Wyceniłem Panu tylko profil VP70 ponieważ w większości posiada Pan witryny.
Profil pośredni, o którym rozmawialiśmy ma tę samą ramę co VP70, tylko skrzydło grubsze – przy szkleniu stałym nie ma Pan skrzydeł.

czy to jest prawda ?

pchelek
18-08-2014, 18:31
finie - to z realu doswiadczenia

a okna bez usztywnien widziales moze albo z usztywnieniami na samych narozach albo z usztywnieniem z drewnianych listew ???

ciasno po przekatnej ale nie z kazdego naroza

nikt ważny
18-08-2014, 18:56
... czy to jest prawda ?
prawda

nikt ważny
18-08-2014, 18:57
hitem ą wzmocnienia tylko tam gdzie są zawiasy :)

bwojtek
18-08-2014, 19:42
stoplast
http://fotozrzut.pl/zdjecia/a6a961e971.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ffotozrzut.pl%2Fzdj ecia%2Fa6a961e971.jpg)

Zastanawia mnie brak cen jednostkowych przy pozycjach 3, 4, 5... Program nie podał ceny więc pewnie są niewykonalne lub bez gwarancji... Konkurencyjna firma wyceniła balkony jako 2 skrzydłowe. Przypadek? W jednej wycenie balkon ma szerokość 1300 a w tańszej 1200...

EDIT:
Teraz jeszcze zauważyłem różnicę w trapezach. Pewnie dom (kąt) się przerobi pod okno?

ok**t
18-08-2014, 19:47
Już tak nie straszcie inwestorów tym brakiem wzmocnień. Jeżeli mówicie, że tak jest to kupcie okno D... i nakręćcie film z przecinania ramy i skrzydła z mierzeniem wzmocnień suwmiarką a następnie opublikujcie w sieci. Dostaniecie Oscara:)

bwojtek
18-08-2014, 19:48
jak tak czytam te informacje na temat stali to chyba jednak sobie podaruję te plastiki i kupie zimniejsze aluminium w tej samej cenie !!
Chyba z puszek po piwie :(

Salah
18-08-2014, 20:38
czyli VP70 w moim przypadku to to samo co v82 ?

ok**t
18-08-2014, 20:40
to nie to samo, V70 - 70 mm głębokości zabudowy a V82 to 82 mm zabudowy

ok**t
18-08-2014, 20:43
..... więc pewnie są niewykonalne lub bez gwarancji...

Nie ma czegoś takiego jak bez gwarancji, zawsze można wystąpić z rękojmi. Albo coś można zrobić albo nie:bash: Jak ktoś coś oferuje bez gwarancji to należy mu podziękować.

nicram_aisak
18-08-2014, 22:11
wedle uznania i finansów, warunków. Gaz to tragiczna ostateczność :)
:jawdrop: Nie ma jak poczytać dobre rady na forum.


bo jak dostałem propozycję V90+ to te współczynniki praktycznie były identyczne ! a w niektórych wypadkach gorsze ! [ co mnie dziwi ]
Też bym się dziwiła.

P.S. O oknach bez gwarancji słyszałam. Nie jeden proponował wykonanie okna PVC o wys. 255 cm na moją odpowiedzialność.

Salah
18-08-2014, 23:27
nicram_aisak wnioski z forum każdy wyciąga takie na jakie go stać. ;) Odnośnie ogrzewania mam wiedzę na temat gazu ,węgla i niedługo pompy. Gdybym tylko mógł to w firmie byśmy zmienili ogrzewanie z gazowego na każdy inny :) zresztą sąsiad też :) jak dla mnie gaz ma same wady włącznie z putinem, łupkiem itp. To jest tylko moje odczucie, wiedza i moja kieszeń. Pewnie Ty masz inną wiedze opartą życiowym doświadczeniem i głębszą kieszeń ;)

marnon
19-08-2014, 09:07
odnośnie dużych FIXów jeszcze ciekawa sprawa mnie spotkała - OknoPlus z mojej okolicy napisał mi że max szerokość FIXa dla mnie to 2100 przy otworze 2200, cena ok 2700zł po rabatach a inny sprzedawca OknoPlus z Bielska-B nie dość że policzył mi takie okno za 1300zł to jeszcze napisał że bez problemu zrobi mi takie okno do 3200 szerokości.... sprawdziłem jeszcze u innego przedstawiciela OP i to samo max 2100mm szerokości... co do szkła hartowanego zgodzę się warto.

Salah co do gazu - inny dział forum itp. wg mnie ekogroszek do nowego domu to niewypał ,tona dobrego węgla ok 850zł, pompa póki co za droga inwestycja , gaz więc nie jest tragedią, zależy kto co lubi, ja uważam że gaz ma zalety choć troszkę więcej kosztuje.

Salah
19-08-2014, 10:43
marnon uwierz mi że to nie są jakieś super mega ogromne fixy że technologia nie pozwala :) od dawna w domkach jednorodzinnych robią znacznie większe :) poprostu firma bez doświadczenia i umiejętności nie podoła :)

co do ogrzewania to właśnie pompa ciepła się najszybciej zwraca porównując do "przyjaznego" gazu :)
http://radiozw.com.pl/files/minigalerie/03042014/0304kadlub02.jpg ot malutki remont po gazie się kłania :)

finlandia
19-08-2014, 10:49
odnośnie dużych FIXów jeszcze ciekawa sprawa mnie spotkała - OknoPlus z mojej okolicy napisał mi że max szerokość FIXa dla mnie to 2100 przy otworze 2200, cena ok 2700zł po rabatach a inny sprzedawca OknoPlus z Bielska-B nie dość że policzył mi takie okno za 1300zł to jeszcze napisał że bez problemu zrobi mi takie okno do 3200 szerokości.... sprawdziłem jeszcze u innego przedstawiciela OP i to samo max 2100mm szerokości... co do szkła hartowanego zgodzę się warto....
Więc wiesz już który sprzedawca jest "świeży" w branży. Nie wiem jak OP ma skonfigurowany program, ale czasem mniej doskonałe cenniki potrafią puszczać takie kwiatki i do tego jest właśnie potrzebny doświadczony sprzedawca - by od razu nie puszczać takich absurdów. Co więcej - jakby się taki klient wraz ze sprzedawcą uparł i jakimś cudem to wyprodukował, to uważam że ucierpią na tym wszyscy - klient i producent najbardziej.

Dodane:

marnon uwierz mi że to nie są jakieś super mega ogromne fixy że technologia nie pozwala :) od dawna w domkach jednorodzinnych robią znacznie większe :) poprostu firma bez doświadczenia i umiejętności nie podoła :)


Nie zawsze jest to kwestia braku doświadczenia. Czasem wręcz przeciwnie. Ja przy takich fixach mówię wprost i głośno podkreślam że pęknięcia szyb nie są objęte gwarancją, bo taka wymiana trochę później kosztuje. Druga sprawa to kwestia ryzyka pęknięcia w trakcie montażu i ogólnie pojętej logistyki (auto, ludzie itd). To wszystko należałoby przekalkulować i uwzględnić w cenie, a Klient i tak wybierze tam, gdzie uzna to za korzystniejsze dla siebie (pytanie czy sprzedawca jest świadom tego ryzyka czy później nie będzie jazdy jak u UGI)

marnon
19-08-2014, 11:45
Nie zawsze jest to kwestia braku doświadczenia. Czasem wręcz przeciwnie. Ja przy takich fixach mówię wprost i głośno podkreślam że pęknięcia szyb nie są objęte gwarancją, bo taka wymiana trochę później kosztuje. Druga sprawa to kwestia ryzyka pęknięcia w trakcie montażu i ogólnie pojętej logistyki (auto, ludzie itd). To wszystko należałoby przekalkulować i uwzględnić w cenie, a Klient i tak wybierze tam, gdzie uzna to za korzystniejsze dla siebie (pytanie czy sprzedawca jest świadom tego ryzyka czy później nie będzie jazdy jak u UGI)

Czy zatem bezpieczniej jest zrezygnować z pełnego przeszklenia na rzecz belki przez środek? jakby ekipa przy montażu uszkodziła takie okno to weźmie za to odpowiedzialność? znajomy u siebie ma takie okno 1,5roku temu je montowali to mówił że osobno rama przyjechała osobno szyby i na miejscu na budowie to składali i potwierdził to co mówicie, że sprzedawcy mówią by dobrze przemyśleć takie szklenie ponieważ wiedzą ile to waży i jak trudno się to montuje i ktoś może "dać" ciała przy montażu i uszkodzić okno...

ok**t
19-08-2014, 18:05
Kup fixa bez podziału, ładniej wygląda, tylko wybierz dobrą ekipę do montażu i po sprawie.

finlandia
19-08-2014, 19:12
Kup fixa bez podziału, ładniej wygląda, tylko wybierz dobrą ekipę do montażu i po sprawie.
Kwestia gustu.
Mi się nie podoba:) Ładnie to może wyglądać widok za oknem (morze, góry czy jakiś inny szczególny krajobraz) a w naszych warunkach? Co najwyżej kawałek ogrodu a za nim płot sąsiada.

Bezpieczniej z pewnych względów będzie. I nie wyobrażam sobie, by firma mogła się wyprzeć uszkodzenia w trakcie pracy.

nicram_aisak
19-08-2014, 21:28
Pewnie Ty masz inną wiedze opartą życiowym doświadczeniem i głębszą kieszeń ;)
Moje doświadczenie to 5 lat studiów i 8 lat w branży. Śmieszą mnie wypowiedzi typu "ogrzewanie gazem to najgorsza opcja z możliwych" jako dobra rada na forum.

PS Mój sąsiad chciałby mieć gaz...

Samar
20-08-2014, 10:38
co do ogrzewania to właśnie pompa ciepła się najszybciej zwraca porównując do "przyjaznego" gazu :)
http://radiozw.com.pl/files/minigalerie/03042014/0304kadlub02.jpg ot malutki remont po gazie się kłania :)

Ze 2 - 3 lata temu człowiek użytkujący pompę ciepła mówił mi jak to przy większych mrozach jest zmuszony dogrzewać dom kominkiem. Od ani jednego użytkownika ogrzewania gazowego czegoś takiego nie słyszałam. Mój brat od jakiś 14 lat użytkuje ogrzewanie gazowe i nie narzeka. Porównuje czasami koszty ze znajomymi grzejącymi groszkiem czy węglem i uważa, że biorąc pod uwagę czystość w kotłowni i brak konieczności wkładania pracy ze nie musi co drugi, trzeci dzień zajmować się piecem to wychodzi na to samo.
Co do fotki, którą wstawiłeś to takie zdarzenia są rzadkością . Codziennością są natomiast wypadki samochodowe ze skutkiem śmiertelnym, albo co gorsze ( przynajmniej dla mnie) takie w wyniku których ludzie zostają kalekami lub "roślinkami", a pewnie samochodem jeździsz .

Salah
20-08-2014, 14:01
o co my tu mamy :) Gazo obrońcy , no nic i tak trzymać chłopaki i dziewczęta :)
tak tylko nie w temacie odnośnie tematu gazowników :)
Samar - " Ze 2 - 3 lata temu człow................... " bez komentarza ,aa może jeden - użyję twej logiki"samochodowej" nawet porche się popsuje o ile dobierze się do niego ciekawy majster :)

nicram_aisak to co ja mam powiedzieć skoro 5 lat gaz studiowałeś :) to już wszystko wiesz więc milczę i się nie śmieję tak jak Ty. :no:

ps proponuję usunąć posty o GAZIE bo się robi irracjonalnie :) i do niczego mądrego to nie prowadzi

nicram_aisak
20-08-2014, 20:59
Nie rozumiesz o co mi chodzi.
Nie można komuś powiedzieć : ogrzewanie gazowe jest najgorsze.
Tak samo, jak nikt Ci w tym wątku nie powie: okna X są najlepsze.
Najlepsze okna dla Ciebie to takie, które będą spełniały wszystkie Twoje oczekiwania i będą optymalne do Twojego domu.
Twoje wymagania i oczekiwania są inne, a moje inne, mimo, że oboje budujemy dom jednorodzinny.

PS. Człowiek całe życie się uczy, a głupi umiera.

Tomaszs131
20-08-2014, 21:35
Watek w sam raz dla "gazimierzy"- moze jeszcze ktos ma cos do dodania w tym temacie?

Tomaszs131
20-08-2014, 22:25
Moze jeszcze ktos ma cos do powiedzenia na temat gazu? Watek wsam raz dla "gazimierzy".

ClNEK
20-08-2014, 22:32
Przy takich dużych fixach, trzeba się liczyć z tym, że wymiana takiej szyby będzie kosztować 2 x tyle co takie okno przy zakupie. Przynajmniej ja tak uświadamiam klientów. Nikt nie podejmie ryzyka ew zbicia szyby przy wymianie i potem płacenia za kolejną z własnej kieszeni, a rozbić szybę ważącą 200 - 300 kg przy wkładaniu w ramę nie jest trudno.

finlandia
20-08-2014, 23:36
Nikt? Cinku, nie wiesz że świat jest pełen szaleńców? (sam się do nich zaliczam, bo zwyczajnie szkoda mi ludzi, a zwykle potem sam muszę cierpieć ;) ) .
Ale masz racje - znajomy juz dawno mi mówił - takie drogie szyb licz extra, podwójnie, bo w razie pomyłki (a o to nietrudno) przynajmiej bedziesz mogl kupić ją jeszcze raz.

marnon
21-08-2014, 09:28
Nikt? Cinku, nie wiesz że świat jest pełen szaleńców? (sam się do nich zaliczam, bo zwyczajnie szkoda mi ludzi, a zwykle potem sam muszę cierpieć ;) ) .
Ale masz racje - znajomy juz dawno mi mówił - takie drogie szyb licz extra, podwójnie, bo w razie pomyłki (a o to nietrudno) przynajmiej bedziesz mogl kupić ją jeszcze raz.

dzięki finlandia za cenne rady, obecnie łatwo się patrzy, ładny FIX - moja żona się zakochała w takim przeszkleniu, ale wizja ew naprawy wymiany szkła za taką kwotę jak piszesz nie napawa optymistycznie, tylko żaden sprzedawca wprost nie powie ile będzie taka ew naprawa kosztować. Tylko tak sobie myślę że jak wybiorę FIX w ramie z belką przez środek to w razie tfu tfu pęknięcia jednej szyby i tak całe okno trzeba będzie demontować? ?

Samar
21-08-2014, 09:51
dzięki Tylko tak sobie myślę że jak wybiorę FIX w ramie z belką przez środek to w razie tfu tfu pęknięcia jednej szyby i tak całe okno trzeba będzie demontować? ?

Nie trzeba będzie żadnego okna demontować. Wymienia się tylko konkretną szybę .

Samar
21-08-2014, 10:30
Trzy tygodnie temu przerabiałam z pewnym klientem temat takich dużych przeszkleń, a w zasadzie konstrukcji złożonej z dwóch dużych przeszkleń. 2,2 x 2 .2 metra, jedna nad drugą. Klient na samym początku zaznaczył, że w obu gabarytach szyby bez żadnych podziałów. Szkło laminowane to był już dla niego zbędny wydatek, łącznik statyczny tak samo. Kiedy doszło do kosztów montażu to mnie wyśmiał . Liczył na to że ktoś będzie ważącą przeszło 180 kg szybę wciągał na piętro i montował to okno w cenie 034 . No, ale tak mu policzyły firmy w których był wcześniej.

anniia
21-08-2014, 12:59
Mogę polecić firmę Pumar z Ryk.
Zamontowali mi wczoraj okna. W tym Fixa 3mx1,40 oraz HS-a 3.60x.2,30 Wszystko wykonane terminowo i profesjonalnie.

marnon
21-08-2014, 20:43
mam jeszcze jedno pytanie odnośnie montażu okien, większość okien mam typu balkonowego czyli do samej posadzki, czy używać poszerzenia z pcv pod ramę okna? jest to duży koszt? czy jakoś inaczej to rozwiązać? czytałem że jeśli wykonuje się podmurówkę to mogą wystąpić mostki termiczne.

ok**t
21-08-2014, 21:02
Najlepsze jest poszerzenie lub profil bazowy, cena zależy od systemu i marży sprzedawcy.

finlandia
22-08-2014, 09:12
mam jeszcze jedno pytanie odnośnie montażu okien, większość okien mam typu balkonowego czyli do samej posadzki, czy używać poszerzenia z pcv pod ramę okna? jest to duży koszt? czy jakoś inaczej to rozwiązać? czytałem że jeśli wykonuje się podmurówkę to mogą wystąpić mostki termiczne.

A jak popatrzysz na te nieliczne, pozostałe okna to na czym one będą stały jak nie na swego rodzaju podmurówce (murze)? Oczywiście są słabsze punkty tego rozwiązania, ale nie demonizowałbym tego mostka.
Tylko jeśli już wymyślono i rozpropagowao rozwiązania lepsze, to czemu z nich nie skorzystać. Z tym, że jeśli masz złożyć więcej niż15-20cm poszerzeń, to można to rozwiązać częściową podmurówką. Takie wysokie zestawy na poszerzeniach wcale nie są tak stabilne jak by to można było przypuszczać (Potrafi się to bujać jesli się dodatkow onie wyprze. Podobnie z podporami. Uważam, ze podniesienie wyższe niż 15 cm jest już bardziej wyraz poprawności montażowej, niż faktycznego stabilnego montażu.
iż po

nikt ważny
22-08-2014, 11:41
by się nie "bujały" stosuje się dodatkowe kątowniki, przy okazji zabezpieczają przed wypchnięciem ościeżnicy, przy wykonywaniu wylewek, na zewnątrz. POza tym stosuje się poszerzenia ze wzmocnieniem :), przyjemniej powinno się przy takich wysokościach jak mówisz

finlandia
22-08-2014, 11:45
Tak, powinno i ja stosuję. Nie idę na oszczędność stówki przy wydatku kilkuset zł. Jak robić to konkretnie. Ale i tak uważam, że takie złożenie z kilku profili jest bardziej chwiejne niż postawienie okna bezpośrednio na murze.

marnon
22-08-2014, 12:27
i to jest właśnie to o czym w życiu bym sobie nie pomyślał, że na etapie stawiania murów będę musiał być myślami daleko do przodu, wykonawca mnie pyta ile będę miał wylewki, jakie drzwi chcę, jakie schody itd itd... to samo tyczy się okien, wylewki planuję 6-7cm , 10cm styropianu + wylewka czyli z płytką 18cm, ogrzewanie podłogowe. więc tak jak piszecie albo podmurówka albo lepsze poszerzenie z pcv... wszystko zależy jak duży to koszt.

nicram_aisak
22-08-2014, 20:05
Za 10cm wzmocnione poszerzenie do V82 zapłaciliśmy 92 zł/mb (z 8% vatem).

finlandia
22-08-2014, 20:30
Za 10cm wzmocnione poszerzenie do V82 zapłaciliśmy 92 zł/mb (z 8% vatem).
Mówisz o poszerzeniu a nie "profilu bazowym"? I może do tego w kolorze, a nie białym?

Właśnie zaglądam do cennika. Pod Vekę u mojego dostawcy jest:
10cm profilu bazowego (białego) ok 65zl brutto (po standardowych rabatach) za metr bieżący
4,3mm - 35zł/mb

Schueco -
profil bazowy 8cm - ok 80zl /mb
4cm - niecałe 30zł
poszerzenie białe - 12cm - niecałe 50zł (jeśli dobrze czytam cennik).
Także - rozpiętość jest duża.

nicram_aisak
22-08-2014, 21:47
W ofercie jest napisane "poszerzenia systemowe wzmocnione, 10 cm, kolor biały".
To jest zamiast podmurówek, pod okna tarasowe.

Tomaszs131
22-08-2014, 23:19
...Schueco -
profil bazowy 8cm - ok 80zl /mb
4cm - niecałe 30zł
poszerzenie białe - 12cm - niecałe 50zł (jeśli dobrze czytam cennik).
Także - rozpiętość jest duża.

Ciekaw jestem czy Schuco stosuje wzmocnienia w swoich poszerzeniach?

finlandia
23-08-2014, 08:47
W moim cenniku jest od razi ze wzmocniniem aleze stal kosztuje to nie mam wątpliwości że niejeden jej zapomnie, nie tylko w poszerzeniu..

pawel2905
23-08-2014, 12:55
Ciekaw jestem czy Schuco stosuje wzmocnienia w swoich poszerzeniach?
ja u swojego dostawcy mam to w ceniku rozgraniczone sa poszerzenia bez stali i ze stala jak kto woli
choć zawsze stosuje tylko ze stalą innej opcji u mnie nie ma

Tomaszs131
23-08-2014, 13:50
W mojej sytuacji okna balkonowe na poszerzenia mam juz zamontowane od dawna. Nikt mnie przed zakupem nie poinformowal o takiej opcji.
Dlatego zachodze teraz w glowe jakie u mnie sa zamontowane? Sa dosyc wysokie i troche sie obawiam co z nimi w przyszlosc moze sie stac?

finlandia
24-08-2014, 19:35
Mogę polecić firmę Pumar z Ryk.
Zamontowali mi wczoraj okna. W tym Fixa 3mx1,40 oraz HS-a 3.60x.2,30 Wszystko wykonane terminowo i profesjonalnie.

Wrzuć fotki to zobaczymy jak bardzo profesjonalnie:)

nikt ważny
24-08-2014, 20:38
Schueco -
profil bazowy 8cm - ok 80zl /mb
4cm - niecałe 30zł
poszerzenie białe - 12cm - niecałe 50zł (jeśli dobrze czytam cennik).
Także - rozpiętość jest duża.
ad.1 - ze wzmocnieniem, występuje tylko białe
ad.2 - bez wzmocnienia, występuje tylko białe
ad.3 - bez wzmocnienia cena białego plus ewentualne dopłaty za kolor 20-40%

temen
25-08-2014, 02:21
przeglądam ostatnie strony, przeglądam i nie mogę nic pasującego do mojej sytuacji znaleźć.
Chcę wymienić 2 okna 1300x1600 + balkonowe 600x2270
mieszkanie w kamienicy 80letniej nie ocieplonej.

Chce coś*taniego (nie najtańszego), co wytrzyma te 8-10 lat. Patrzyłem na Veka Perfectline (5 komór), wychodzi wtedy 2200 za okna (z vatem 8%), a 2850 za okna z montażem.
Trochę tańsze są Ovlo classic - które mają 6 komór i szerszy profil, gwarancja niby tak samo na 5 lat - 1250 okna (vat 8%), z montażem 2100.

O Ovlo jest trochę*opinii, że zalezy jak się*trafi, z jakiej fabryki wyszły.

są jakieś inne na które mogę zwrócić*uwagę, które są dobre i w przyzwoitej cenie?
Nie chcę przepłacać za super energooszczędność skoro budynek nieocieplony + nie chce inwestować w to mieszkanie niewiadomo ile kasy, ale tez nie chcę kupić czegoś*co za 3 lata będzie mieć problem z domykaniem czy coś takiego.

marnon
27-08-2014, 23:03
czy warto wydać 2 tysiące więcej na montaż warstwowy tzw" ciepły ? dom standardowy, ogrzewany gazem, okna vetrex V82 HST schucko termo slide całość wyceniona na 20 000zł z hakiem

nikt ważny
27-08-2014, 23:52
przeczytaj http://oknotest.pl/montaz-okien/co-daje-cieply-montaz-okien-pvc
i sam sobie odpowiedz czy warto

Salah
29-08-2014, 21:55
powracam do tematy okien dachowych :/

rozmawiałem z jedną osobą i powiedziała że okna dachowe drewniane są dużo gorsze od plastikowych - czy to jest prawda ?

jeśli tak to jakie WYBRAĆ odpowiedniki :

ROTO Okno WDF R75 H WD 134/140
ROTO Okno WDF R75 K WD z PCV 134/140
ROTO Kołnierz EDR Rx WD 1x1 ZIE 134/140
vs
FAKRO Okno obrotowe FTP-V U3 134x140
FAKRO Kołnierz uszczelniający EZV-P 134x14
FAKRO Izolacja XDK 134x140
FAKRO Okno obrotowe FTU-V U3 134x140

DZIĘKI OGROMNE ZA PORADĘ !!

DamianQ
03-09-2014, 11:57
:spam:

finlandia
03-09-2014, 12:22
Zanim napisze ten komentarz do reklamy poprzedzajacej moj post to ta juz pewnie zniknie. Ktos firmujacy sie na spamokracje postaral sie napisac poradnik jak kupowac okna. Zapoznalem sie i ocena jest jedna:stek bzdur opartych na starym
, malo rzetelnym badaniu. Poswiecenie godziny na dowolny temst z forum da wiecej korzysci.

marnon
03-09-2014, 15:39
mam jeszcze pytanie : OKNA SCHÜCO SI82 CLASSIC generalnie jak się mają do vetrexu V82 ? znacie jakichś godnych polecenia sprzedawców na śląsku poza artokna? mowa o oknach SCHÜCO .

ok**t
03-09-2014, 20:06
A kto jest producentem tych SI 82? I kto to montuje? Ja bym wybrał Schucco mimo gorszych parametrów termicznych na papierze:)

marnon
03-09-2014, 20:15
A kto jest producentem tych SI 82? I kto to montuje? Ja bym wybrał Schucco mimo gorszych parametrów termicznych na papierze:)

Awilux dawniej hekaplast od ArtOkna Bielsko-Biała ale czekam też na wycenę firmy Grzomba z Rybnika. Schucko jest tańsze/droższe od Vetrexu ? w sumie miałem już wybrane Vetrex V82 ale po ostatnich wyliczeniach szukam jakiejś tańszej alternatywy...

ok**t
03-09-2014, 20:39
raczej wyjdzie drożej, to profil z wyższej półki. Jeżeli myślisz o Schucco to popytaj jeszcze o Adamsa w okolicy, będzie tańszy niż Awilux.

marnon
03-09-2014, 20:56
raczej wyjdzie drożej, to profil z wyższej półki. Jeżeli myślisz o Schucco to popytaj jeszcze o Adamsa w okolicy, będzie tańszy niż Awilux.


dzięki za pomoc! mam już niezły mętlik ... ArtOkna mają jeszcze Salamander FEN 76 5R od Krispolu

finlandia
03-09-2014, 21:06
Veka Softline 82 i Schueco SI 82 to na oko dwa bardzo podobne produkty. Mam mozliwość wyceny obu i zwykle zbliżona konfiguracja (kolor, podziały, dodatki) wychodzi podobnie - różnica +/- 5%.

karolek75
04-09-2014, 10:24
A kto jest producentem tych SI 82? I kto to montuje? Ja bym wybrał Schucco mimo gorszych parametrów termicznych na papierze:)

Mozesz to jakos umotywowac? Rowniez wybralbys SI82 w konkurencji z Vetrex-owymi V90+?
Jak wygladaja inne niz Uw paramtery okien Awilux/Schucco ? Strona Awilux-a pozostawia wiele do zyczenia.

ok**t
04-09-2014, 20:21
Jeżeli mówimy konkretnie o V90+ Vetrex-a (a nie V82) to pewnie wybrałbym V90+ ze względu na okucia ukryte w standardzie. Co do strony Awiluxa masz całkowitą rację, brak jest tam jakichkolwiek konkretnych informacji - ale to już sprawa ich marketingu;)

nikt ważny
04-09-2014, 20:54
unikałbym za szerokiego profili. 90 mm i więcej, przy takim samym wzmocnieniu to jest problem, może nie od razy ale będzie. Pod wpływem słońca gnie się to jak nie wiem co.

marnon
04-09-2014, 20:58
w moim przypadku porównanie wycen pomiędzy V82 a SI82 = schuco 200zł tańsze .

karolek75
04-09-2014, 21:13
unikałbym za szerokiego profili. 90 mm i więcej, przy takim samym wzmocnieniu to jest problem, może nie od razy ale będzie. Pod wpływem słońca gnie się to jak nie wiem co.

A to chyba pierwszy glos o tym... nie przypominam sobie by ktos o tym pisal. I duzo takich pogietych V90+ widziales ?

Tomaszs131
04-09-2014, 21:44
A to chyba pierwszy glos o tym... nie przypominam sobie by ktos o tym pisal. I duzo takich pogietych V90+ widziales ?

Nie prawda, swego czasu napalilem sie na ten profil, ale jareko skutecznie wybil mi ten pomysl z glowy.

nikt ważny
04-09-2014, 21:55
A to chyba pierwszy glos o tym... Bo o tym się nie mówi. Są producenci profili wycofujący się tego wymiaru bo w kolorze dzieją się cuda. Zapytaj Pchełka, z racji swojej pracy potwierdzi to stwierdzenie.

karolek75
05-09-2014, 07:07
A macie jakies fotki ?
A z innej strony, pisales "przy takim samym wzmocnieniu". Czy mozna uzyc innego, czytaj b.odpowiedniego ?

ok**t
05-09-2014, 07:38
Co do wygięć profili, to również profile 82mm mają takie sytuacje. Jeżeli oszczędza się na stali to takie są skutki.

karolek75
05-09-2014, 07:52
Co do wygięć profili, to również profile 82mm mają takie sytuacje. Jeżeli oszczędza się na stali to takie są skutki.

Ale jak rozumiem oszczedzanie dotyczy konkretnych producentow? Jak pytalem wczesniej - do okien na "slonecznej stronie" dobrze tej stali dołożyć czy po prostu wybrac producenta ktory w standardzie odpowiednio dba o to ?

nikt ważny
05-09-2014, 08:29
Bicie piany, powiedziałem czym grozi zastosowanie profila ponad 90 mm i nie ma znaczenia stal która jest tej samej wielkości jak w 80 mm i 70 mm i nawet jak ma lx wysokie dzieją się cuda
Nie piszę tego by dyskredytować jakieś tam producenta karolek uwaga raczej natury ogólnej

karolek75
05-09-2014, 09:41
Bicie piany, powiedziałem czym grozi zastosowanie profila ponad 90 mm i nie ma znaczenia stal która jest tej samej wielkości jak w 80 mm i 70 mm i nawet jak ma lx wysokie dzieją się cuda
Nie piszę tego by dyskredytować jakieś tam producenta karolek uwaga raczej natury ogólnej

Bicie piany moze i tak, ale do tej pory moim faworytem byl V90+.

MMichal
05-09-2014, 09:54
Witam

Powód takiej sytuacji to, moim zdaniem, poszerzanie profilu na bazie wcześniejszych konstrukcji bez przesunięcia wzmocnienia stalowego. Wzmocnienie stalowe jest za daleko od zewnętrznych komór, które przy kiepskiej wentylacji nagrzewają się nadmiernie i ...

Pozdrawiam

bwojtek
05-09-2014, 10:08
Powód takiej sytuacji to, moim zdaniem, poszerzanie profilu na bazie wcześniejszych konstrukcji bez przesunięcia wzmocnienia stalowego. Wzmocnienie stalowe jest za daleko od zewnętrznych komór, które przy kiepskiej wentylacji nagrzewają się nadmiernie i ...
Powód "takiej sytuacji" (czyli ewentualne wyginanie się profili) to niestosowanie się producentów okien do wytycznych systemodawców! Jeżeli producent profili podaje, że maksymalna wysokość balkonu z skrzydłem standardowym w kolorze to 2200 to tak ma być. A tymczasem (głównie podrzędne firmy) nie widzą żadnego problemu z wykonaniem takiego balkonu na 2500. A później "to wina systemu" ;)

MMichal
05-09-2014, 10:47
Witam

bwojtku wybacz ale chyba nikt tutaj nie mówi o takich przypadkach gdzie stolarka została wykona z pogwałceniem wytycznych systemodawców ?

Jak inaczej wytłumaczysz wygięcie dolnej ramy ościeżnicy o dł 700mm i to tylko w części zewnętrznej ? wewnętrzna krawędź ramy jest prosta.

Pozdrawiam

bwojtek
05-09-2014, 14:13
Jak inaczej wytłumaczysz wygięcie dolnej ramy ościeżnicy o dł 700mm i to tylko w części zewnętrznej ? wewnętrzna krawędź ramy jest prosta.

Możliwe opcje to np:
- niewłaściwa stal
- niewłaściwe przykręcanie stali
- brak otworów odprężających
- niewłaściwe szklenie
Pewnie można znaleźć jeszcze inne powody.

MMichal
05-09-2014, 14:53
Witam


Możliwe opcje to np:
- niewłaściwa stal
- niewłaściwe przykręcanie stali
- brak otworów odprężających
- niewłaściwe szklenie
Pewnie można znaleźć jeszcze inne powody.

bwojtku chyba się nie rozumiemy, nie jestem osobą, która nie ma pojęcia o oknach, coś tam jednak wiem i pierwsze 3 - mogły by mieć wpływ na ramę i owszem - ekspertyza wykazała, że wszystko jest jak być powinno - potwierdzona pisemkiem. Zresztą wszystkie te "niedociągnięcia" cz tyż niepoprawny montaż, który również był brany pod uwagę, powodowałyby wygięcie całej ramy a nie tylko jej zewnętrznej części - tak myślę, no chyba, że jestem w błędzie i ktoś poda racjonalne inne wytłumaczenie.

Co do niewłaściwego szklenie to nie wiem jak by miało to wpłynąć na ramę okna ? okno jest "normalne" otwierane, nie jest to stałoszklenie w ramie.

A rama nadal wygięta i co z tym fantem ?

Pozdrawiam

bwojtek
05-09-2014, 16:19
Co do niewłaściwego szklenie to nie wiem jak by miało to wpłynąć na ramę okna ? okno jest "normalne" otwierane, nie jest to stałoszklenie w ramie.
Nie podałeś wcześniej jaki to typ okna.
Może przynajmniej napisz, w którą stronę jest to wygięcie? Bo skoro wewnątrz jest prosto to trudno mi to sobie wyobrazić :(

karolek75
05-09-2014, 16:23
zdjecia zdjecia gdzie sa zdjecia. Nie wierze zeby takim kwiatkom nie trzasnac foty komorka.

marnon
07-09-2014, 15:46
szybkie pytanie : na parterze mam jeden otwór pod okno o wymiarach 1200x2250 - czy jest szansa że wsadzę tam jakieś okno pcv uchylno-otwierane bez belki w poprzek? czy lepiej przymurować do typowego okna balkonowego 1000x2250 ?

marekwl
07-09-2014, 21:42
Witam
Proszę o opinie na temat dwóch producentów:
Dako i Amberline.
Bardzo mało jest opinii na temat tych dwóch( nie małych przecież) firm czy ktoś może miał jakieś nie miłe historie z nimi związane?
W obu przypadkach robią okna na Vece softline i okuciach Winkhausa dają podobną cenę i szklenie.
Pytanie co wybrać ?

finlandia
07-09-2014, 22:47
Wybierz tych, którzy lepiej montują. Ale z tego co podałeś trudno coś więcej wywnioskować. Rzut monetą?

Marnon,
to bardzo duże okno i pewnie większość firm tego nie wykona, a jak ktoś się podejmie, to ja i tak bym się bał o funkcjonowanie takiego balkonu. Jeśli możesz zmniejszyć, to sie nawet nie zastanawiaj i zrob to. Okno dłuzej pozyje.

Tomaszs131
07-09-2014, 23:15
Witam
Proszę o opinie na temat dwóch producentów:
Dako i Amberline.
Bardzo mało jest opinii na temat tych dwóch( nie małych przecież) firm czy ktoś może miał jakieś nie miłe historie z nimi związane?
W obu przypadkach robią okna na Vece softline i okuciach Winkhausa dają podobną cenę i szklenie.
Pytanie co wybrać ?

Nic o firmie Dako nie wiem, nie znam ich okien, moze gdzies przewinela sie jakas reklama w TV. Jeden z inwestorow z FM zamontowal owe okna i sie na nich poznal.
http://forum.muratordom.pl/entry.php?128604-Okna-Dako-NIE-POLECAM

nikt ważny
09-09-2014, 18:39
dostałem do wyceny okna. Niby żadna rewelacja ale . . . ale przesłano mi wycenę od pewnego producenta i włos mi się zjeżył na mojej łysej łepetynie.
Fix 300/200 w jednej szybie i mówią że wystarczy szyba 4mm
Zgroza

ok**t
09-09-2014, 19:14
Podaj jego nazwę i wklej wycenę. Partactwo trzeba napiętnować.

nikt ważny
09-09-2014, 20:14
Bez przesady, to nie miejsce na takie walki a na Oknonecie od dawna nie bywam i nie zamierzam tam wracać.

ok**t
10-09-2014, 10:19
A dlaczego nie? Jeżeli ktoś coś proponuje niezgodnie z technologią to należy ostrzec o tym potencjalnych Klientów.

finlandia
10-09-2014, 10:26
Wchodzimy w śliski temat. Takie postępowanie firm (złapać zlecenie za wszelką cenę) szkodzi całej branży i należałoby je piętnować. Sam bym się chętnie dowiedział kto tak lekceważąco podchodzi do norm i bezpieczeństwa Klientów. Ale jak bym ja miał taką wiedzę to dzieląc się ją będę :
1. Niedyskretny wobec klienta.
2. Paplą i donosicielem a na to nie ma przyzwolenia społecznego
3. Narażę się na "zemstę" tej piętnowanej firmy.
Także - rozumiem NW i nie oczekuję że się tu podzieli tą wiedzą.
Co innego jakby Klient zapytał "czy takie okno 300x200 w jednej tafli zaproponowane przez firmę X to dobra propozycja... ;)

ok**t
10-09-2014, 10:30
czyli znowu zasłona milczenia;)

karolek75
10-09-2014, 11:58
Wchodzimy w śliski temat. Takie postępowanie firm (złapać zlecenie za wszelką cenę) szkodzi całej branży i należałoby je piętnować. Sam bym się chętnie dowiedział kto tak lekceważąco podchodzi do norm i bezpieczeństwa Klientów. Ale jak bym ja miał taką wiedzę to dzieląc się ją będę :
1. Niedyskretny wobec klienta.
2. Paplą i donosicielem a na to nie ma przyzwolenia społecznego
3. Narażę się na "zemstę" tej piętnowanej firmy.
Także - rozumiem NW i nie oczekuję że się tu podzieli tą wiedzą.
Co innego jakby Klient zapytał "czy takie okno 300x200 w jednej tafli zaproponowane przez firmę X to dobra propozycja... ;)

Zgadzam sie z pkt 1 i 3. Ale 2 to nasza narodowa przywara ktora powstala epoce komunizmu , a z ktora obecnie nalezy walczyc za wszelka cena. Ten sam argument powoduje akceptacje dla pijanych kierowcow na drogach.

Ja chce poznac nazwe tej firmy - poprosze na priv.

grzeniu666
10-09-2014, 12:15
...Ale 2 to nasza narodowa przywara ktora powstala epoce komunizmu , a z ktora obecnie nalezy walczyc za wszelka cena. Ten sam argument powoduje akceptacje dla pijanych kierowcow na drogach.

Otóż to, całkowickowicie popieram!

marekwl
10-09-2014, 15:27
Jeszcze jedno pytanie drodzy eksperci :)
Na jaki silnik się zdecydować somfy ilmo czy selve? Obydwa napędy przeciążeniowe sterowane na klawisze.
A tak poza tym zrezygnowałem z oferty dako, bo dostałem całkiem ciekawą ofertę od Peteckiego i nadal rozważam Amberline tak jak ktoś już wspomniał chyba zdecyduje rzut monetą ;)
Ps.Czy dopłata do antracytu gładkiego(skórka pomarańczy) to normalna sprawa? Zwłaszcza że żądają za takie coś koło 1300 zł ?

nikt ważny
10-09-2014, 16:16
ok**t - napisałem ten tekst by uświadomić klientom czytającym Forum na jakie pułapki są narażeni szukając ceny. Kolejna sprawa w tym zapytaniu - okno jednoskrzydłowe RU w wymiarze 1500/1500 na szybach . . . .3 mm. (może to Cię nakieruje na firmę hi hi hi) Pomijam kwestię, że współczynniku Uw okna wzięte z sufitu, jakby zamiast Argony był Krypton a nie jest.
Jednym słowem, walka o klienta ceną przybrała nieoczekiwany obrót
Zaczynam współczuć tym, którzy stoją przed wyborem.
O firmie D... nie wypominam bo tylko samobójca te okna zamawia

nikt ważny
10-09-2014, 16:19
...Na jaki silnik się zdecydować somfy ilmo czy selve? .....Czy dopłata do antracytu gładkiego(skórka pomarańczy) to normalna sprawa? Zwłaszcza że żądają za takie coś koło 1300 zł ?
Ad.1 - nie ma co ukrywać, że SOMFY nie tylko ma dobrą "prasę" ale faktycznie są (subiektywnie) najlepsze i . . . niestety najdroższe. Na wszystkie rolety zamontowane od końca zeszłego wieku miałem jeden przypadek awarii silnika i to na własne życzenie - po prostu przekręciłem wyłączniki krańcowe
Ad.2 - niestety, jest to kolor nie traktowany jako standardowy stąd okna w tej okleinie wychodzą zawsze drożej, niewiele ale jednak. A ile to już kwestia profila i producenta

finlandia
10-09-2014, 16:23
Ciekawą, czyli tanią. A czy pakiety trzyszybowe w peteckim mają ciepłą ramkę? czy wpychają Ci "extra ciepłe" okna ale bez tak niewielkiego ale istotnego dodatku?

Panowie Karolek i Grzeniu - czy Wy byście w tej sytuacji bez wahania wymienili nazwę firmy? Jeśli tak, to mój szacunek. Ja jednek jestem konformistą..

nikt ważny
10-09-2014, 16:39
a teraz to co zastaliśmy przy wymianie okien. I jak ma klientowi nie wiać skoro montaż wyglądał tak jak na zdjęciu.
279077
I przy okazji jak wygląda szyba obustronnie 33.1 czyli O2 po walce ok 5 minut młotkiem ciesielskim (z kolcem)
279081
Dlaczego się tak pastwiłem ?
Trzeba było ją przedzielić na pół by weszła do windy, nawet na schodach było trudno nią manewrować

karolek75
10-09-2014, 16:45
Panowie Karolek i Grzeniu - czy Wy byście w tej sytuacji bez wahania wymienili nazwę firmy? Jeśli tak, to mój szacunek. Ja jednek jestem konformistą..
Alez fin, zglosilem tylko pretensje do pkt 2. Pozostale (niestety) uzasadniaja odmowe udzielenia info publicznie.

marnon
10-09-2014, 21:11
dostałem do wyceny okna. Niby żadna rewelacja ale . . . ale przesłano mi wycenę od pewnego producenta i włos mi się zjeżył na mojej łysej łepetynie.
Fix 300/200 w jednej szybie i mówią że wystarczy szyba 4mm
Zgroza

to chyba podobnie jak u mnie jak robiłem wycenę fixa 220/225 koszt niecałe 900zł gdzie inni cenią prawie 3tyś zł i taki zapis Szklenie: [44mm/U0.7] SZYBA SPECJALNA PAKIET 44, co najlepsze ten sam producent ale inni sprzedawcy mówili że max taki fix to 210/225 a ten gość mi pisał że nie ma problemu on może mi nawet zrobić 320/225

ok**t
10-09-2014, 21:26
Czy dopłata do antracytu gładkiego(skórka pomarańczy) to normalna sprawa? Zwłaszcza że żądają za takie coś koło 1300 zł ?

Jest droższy a do tego jeszcze stosunkowo delikatny:( Na tej okleinie dosłownie widać wszystko, lepiej wybrać standardowy antracyt struktura drewna.

Gremlinka
10-09-2014, 22:59
Witam czytających i piszących. Rama naszej pękniętej suwanki została wymieniona. Okucia i pakiety przełożyli stare. Pozdrawiamy Pana z Oknotest`u- jeszcze raz dziękujemy za pomoc w "zachęceniu" firmy do tej wymiany. A teraz chciałam pokazać co przy okazji odkryliśmy, czyli jak nie montować parapetów klinkierowych. Nie tylko można mieć problem z montażem okna ale też z jego obróbką. Martwiliśmy się, że nie zrobili węgarków, a tu taki kwiatek. Czytającym i będącym przed montażem i obróbką polecam samo-dokształcenie, bo błędy kosztują... pracy i pieniędzy. https://lh3.googleusercontent.com/-RDLVYF3Azvo/VBC2m3j_9dI/AAAAAAAAK70/JZrNaGCmeD8/s640/20140812_081303.jpgEdit. Dodam tylko, że "dziura" z boku okna w styropianie jest oryginalna, była niezapianowana- parapet do samej ściany.

marekwl
11-09-2014, 18:43
Chyba zwariuje z tymi dilerami.
Chciałem dzisiaj podpisać umowę z Amberline, a tu nagle okazało się że nie mają silników somfy tylko senso (mobillus) pani od biurka się pomyliła( przecież jedno i drugie na S :D) Ponadto kleją taśmy soudal na jakiś klej z tuby ;). Powiedzcie mi proszę czy te silniki są ok i czy lepiej zainwestować w jakieś lepsze taśmy no chyba że ten soudal jest najlepszy? (od innych przedstawicieli słyszałem co innego).
Co począć? Zaufać takiemu przedstawicielowi?

Ciekawą, czyli tanią. A czy pakiety trzyszybowe w peteckim mają ciepłą ramkę?
Była akurat w ofercie
Aha i jeszcze jedno te silniki(senso) po 400 zł(okolice poznania) dobra cena czy drogo?

ok**t
11-09-2014, 21:16
Senso (mobilus) za 400 zł bardzo drogo. To dosyć nowy silnik Mobilusa i mało sprawdzony. Wybrałbym Somfy.
Co do taśm Soudal-a to ok. Można je kleić na klej z tuby, nawet będzie lepiej trzymać.

modena
12-09-2014, 21:59
Bardzo potrzebuję Waszej pomocy :)
Pięknie proszę :)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?22396-Parapety-zewn-trzne&p=6600396#post6600396

Tomaszs131
12-09-2014, 22:02
Proponuje zajzec na strone interentowa Jar-eko.
Tam znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

modena
12-09-2014, 22:33
Tomaszs131 tak czytałam http://jareko.wix.com/strona#!monta-parapetow-zewn/c19uf ale nie znajduję tam odpowiedzi na moje pytania :(

nikt ważny
12-09-2014, 23:00
opisałem co i jak w temacie do którego podałeś link

modena
12-09-2014, 23:10
opisałem co i jak w temacie do którego podałeś link
Dziękuję serdecznie :) Już mi się rozjaśnia w mojej skołowanej blond głowie ;)

BartoszJ
19-09-2014, 10:33
Trzeba było przedzielić okno oraz przedzielic na pół by weszły do windy, nawet na schodach było trudno nią manewrować

Hmm... A nie dało się z zewnątrz ich wyciągnąć? Podnośnikiem np? A jak nie, to przecież przy odpowiednich manewrach spokojnie można przetransportować okno.

witek86
19-09-2014, 11:41
zapewne jak by się dało to by tak zrobili a co do podnośnika to trochę kosztuje wynajęcie :)

Piotr_Mr
21-09-2014, 08:45
Jeszcze jedno pytanie drodzy eksperci :)
Na jaki silnik się zdecydować somfy ilmo czy selve? Obydwa napędy przeciążeniowe sterowane na klawisze.
A tak poza tym zrezygnowałem z oferty dako, bo dostałem całkiem ciekawą ofertę od Peteckiego i nadal rozważam Amberline tak jak ktoś już wspomniał chyba zdecyduje rzut monetą ;)
Ps.Czy dopłata do antracytu gładkiego(skórka pomarańczy) to normalna sprawa? Zwłaszcza że żądają za takie coś koło 1300 zł ?
Forumowym ekspertem nie jestem ale odpisze ;)
W niektorych firmach kolor ten jest bez doplaty, wiec mozna powiedziec, ze doplata jest "nienormalna" ;) ale to kwestia producenta. Co do rolet to wybralbym Somfy z systemem Tahoma.

Pozdrawiam

moniat
22-09-2014, 09:04
Poszukuję pilnie ekipy z Gdańska, która podejmie się wstawienia 4 szt okien. Okna już zakupione przez klienta profil KBE, okucia Maco. Z różnych względów nie jestem w stanie jechać do klienta i to zrobić:)

finlandia
22-09-2014, 10:39
Poszukuję pilnie ekipy z Gdańska, która podejmie się wstawienia 4 szt okien. Okna już zakupione przez klienta profil KBE, okucia Maco. Z różnych względów nie jestem w stanie jechać do klienta i to zrobić:)
Skuteczniej będzie podzwonić po firmach lokalnych. Albo zamieścić ogloszenie na oknonecie.

marekwl
22-09-2014, 19:15
Forumowym ekspertem nie jestem ale odpisze ;)
W niektorych firmach kolor ten jest bez doplaty, wiec mozna powiedziec, ze doplata jest "nienormalna" ;) ale to kwestia producenta. Co do rolet to wybralbym Somfy z systemem Tahoma.

Pozdrawiam

Witam
Zakończyłem już maraton z oknami.Zdecydowałem się na amberline na profilu veka softline,kolor antracyt gładki i silniki somfy ilmo,ciepły montaż na foliach illbrucka (chociaż to chyba nie ma znaczenie jakie folie byle były dobrze przyklejone?).
Akurat u tego dilera ten gładki był za tzw. dopłatą ale jakoś się udało dogadać żeby ta dopłata była jak najniższa.
Pozdrawiam

toorley
22-09-2014, 21:39
Witajcie,
Proszę o pomoc w wyborze okien do mojego nowo wybudowanego domu. Dom z Porothermu 25, na to 15 cm styro. Wentylacja grawitacyjna. Po wstępnej selekcji zostały następujące oferty.

1) Producent Petecki ( dystrybutor w Tarnowie firma Wol-Bud)
Profil: Veka Perfectline, 5-cio komorowy, klasa A, grubość ścianki zew. 3mm, szerokość ramy 70mm, szerokość skrzydła 70mm
Wzomcnienia stalowe: w ramie o profilu zamkniętym i grubości 1,50 mm, w skrzydle o profilu otwartym o grubości 1,50 mm
Szyby: pakiet 2-szybowy firmy Pilkington 4/16/4 Ug = 1.0 , Uw = 1,30 dla okna referencyjnego, ciepła ramka tworzywowa.
Szyby: pakiet 3-szybowy firmy Pilkington 4/14/4/14/4 Ug = 0.6 , Uw = 0,95 dla okna referencyjnego, ciepła ramka tworzywowa.
Okucia: Roto
Wyposażenie: listwa podokienna 5-ciokomorowa z uszczelką, mikro-uchył, blokada błędnego położenia klamki w oknach uchylnych, 3 zaczepy antywyważeniowe w oknach rozwierno-uchylnych, 2 zaczepy w oknach rozwiernych
odporność na obciążenie wiatrem - klasa C3
wodoszczelność - klasa 9A
przepuszczalność powietrza - klasa 4
Kolor - Kolor Orzech obustronny .
Cena dla pakietu - 2szybowego: 10 500 zł brutto (8% VAT) z montażem
Cena dla pakietu - 3szybowego: 11 700 zł brutto (8% VAT) z montażem

Profil: Veka Alphaline 90 MD, 6-cio komorowy, klasa A, grubość ścianki zew. 3mm, szerokość profilu 90mm w ramie okna, szerokość skrzydła 85mm, dodatkowa 3 uszczelka środkowa
Wzomcnienia stalowe: w ramie o profilu zamkniętym i grubości 1,50 mm, w skrzydle o profilu otwartym o grubości 1,75 mm
Szyby: pakiet 3-szybowy firmy Pilkington 4/18/4/18/4 Ug = 0.5 , Uw = 0,76 dla okna referencyjnego, ciepła ramka tworzywowa.
Okucia: Roto
Wyposażenie: listwa podokienna 5-ciokomorowa z uszczelką, mikro-uchył, blokada błędnego położenia klamki w oknach uchylnych, 3 zaczepy antywyważeniowe w oknach rozwierno-uchylnych, 2 zaczepy w oknach rozwiernych
odporność na obciążenie wiatrem - klasa C5
wodoszczelność - klasa E900
przepuszczalność powietrza - klasa 4
Kolor - Kolor Orzech obustronny .
Cena : 13 800 zł brutto (8% VAT) z montażem

Profil: Salamander BluEvolution 82 MD, 6-cio komorowy, klasa A, dodatkowa 3 uszczelka środkowa
Szyby: pakiet 3-szybowy Ug = 0.5, ciepła ramka tworzywowa.
Okucia: Roto
Kolor - Kolor Orzech obustronny .
Cena : 12 800 zł brutto (8% VAT) z montażem

2) Producent Bruno z Iwkowej
Profil: SCHÜCO CORONA CT70 CLASSIC, 5-cio komorowy, szerokość profilu 70mm,
Szyby: pakiet 3-szybowy firmy Glaspol Ug = 0.7 , ciepła ramka Swisspacer.
Okucia: Maco Multi Trend
Wyposażenie: wielofunkcyjność rozszczelnienia skrzydła, podnośnik wraz z blokadą klamki
zastosowanie dodatkowych docisków, klamki Hoppe Secustik,
Kolor - Kolor Orzech obustronny .
Cena dla pakietu - 3szybowego: 11 645 zł brutto (8% VAT) z montażem

Profil: SCHÜCO CORONA CT70 CAVA, 5-cio komorowy, szerokość profilu 70mm,
Szyby: pakiet 3-szybowy firmy Glaspol Ug = 0.7 , ciepła ramka Swisspacer.
Okucia: Maco Multi Trend
Wyposażenie: wielofunkcyjność rozszczelnienia skrzydła, podnośnik wraz z blokadą klamki
zastosowanie dodatkowych docisków, klamki Hoppe Secustik,
Kolor - Kolor Orzech obustronny .
Cena dla pakietu - 3szybowego: 12 840 zł brutto (8% VAT) z montażem

Profil: SCHÜCO Si82, 6-cio komorowy, szerokość profilu 82mm,
Szyby: zespolona 48mm 4/16/4/16/4mm firmy Glaspol Ug = 0.5 , ciepła ramka Swisspacer.
Okucia: Maco Multi Trend
Wyposażenie: wielofunkcyjność rozszczelnienia skrzydła, podnośnik wraz z blokadą klamki
zastosowanie dodatkowych docisków, klamki Hoppe Secustik, 3-stopniowy system uszczelnienia
Kolor - Kolor Orzech obustronny .
Cena dla pakietu - 3szybowego: 13 115 zł brutto (8% VAT) z montażem.

Odrzuciłem skrajne oferty (najtańsze i najdroższe). Co byście wybrali na moim miejscu, czy warto w moim przypadku brać 3szyby i profile>80mm?

ok**t
25-09-2014, 08:21
Jeżeli pakiet trzyszybowy to tylko do szerokich profili. Stosowanie go w profilach 70mm to sztuka dla sztuki. Z podanych profili najwyżej oceniam Alphaline ze względu na uszczelkę środkową umieszczoną na skrzydle.

nikt ważny
25-09-2014, 08:23
???? bądź precyzyjny :)
Do profili skrzydła a nie ogólnie, bo masz taki wynalazek jak Schuco CT70 CAVA gdzie skrzydło ma 82 mm i pakiet 0,5 spokojnie zapniesz

Brass
25-09-2014, 08:47
A ja oceniam Alphaline coraz gorzej... :-( Ostatnio walczę z 5 balkonami (wszystkie skrzydła zasadniczo do wymiany lub prostowania).

ok**t
25-09-2014, 09:19
???? bądź precyzyjny :)
Do profili skrzydła a nie ogólnie, bo masz taki wynalazek jak Schuco CT70 CAVA gdzie skrzydło ma 82 mm i pakiet 0,5 spokojnie zapniesz

To są pozytywne wyjątki:) Tylko brak trzeciej uszczelki. Nie patrz tylko na Uw ale również na szczelność. Co Ci po ciepłym oknie jak nie jest do końca szczelne?

ok**t
25-09-2014, 09:21
A ja oceniam Alphaline coraz gorzej... :-( Ostatnio walczę z 5 balkonami (wszystkie skrzydła zasadniczo do wymiany lub prostowania).

Może przewymiarowane? lub stal niezgodna z technologią? a może brak odpowietrzeń profila? Kto je wyprodukował?

karolek75
25-09-2014, 09:21
A ja oceniam Alphaline coraz gorzej... :-( Ostatnio walczę z 5 balkonami (wszystkie skrzydła zasadniczo do wymiany lub prostowania).

Aplhaline czy danego producenta ? Ilez razy pisaliscie o tym by mowic o producencie, jak zgrzewa, ile stali daje ...

Piotr_Mr
25-09-2014, 09:37
To są pozytywne wyjątki:) Tylko brak trzeciej uszczelki. Nie patrz tylko na Uw ale również na szczelność. Co Ci po ciepłym oknie jak nie jest do końca szczelne?

Co znaczy ze nie jest do konca szczelne???
Mozesz sprecyzowac co miales na mysli?
bo tak piszac, to sugerujesz ze przez 5komorowe okna co najmniej wieje ;)

Brass
25-09-2014, 10:01
Może przewymiarowane? lub stal niezgodna z technologią? a może brak odpowietrzeń profila? Kto je wyprodukował?

Wymiary prawidłowe, a jaka stal w środku tego nie wiem. Odpowietrzenia zrobione w ramach, natomiast nie wyciągałem szyb i nie wiem co jest w skrzydłach, są na pewno na górze i dole otwory odwodnieniowe. Nazwę producenta zachowam dla siebie aż do rozwiązania sprawy.

nikt ważny
25-09-2014, 10:22
To są pozytywne wyjątki:) Tylko brak trzeciej uszczelki. Nie patrz tylko na Uw ale również na szczelność. Co Ci po ciepłym oknie jak nie jest do końca szczelne?
W stopce masz napisane - obiektywnie o oknach
I dobrze by było byś się tego trzymał
Nie chodzi o Schuco tylko całokształt Twej wypowiedzi. Inne profile w zabudowie 82 mm nie mające trzeciej uszczelki są nieszczelne?
Herezje rozsiewasz a prosty lud to kupi - cytując klasyka hi hi hi
Tak naprawdę wystarczy jedna, dobrze przylegająca uszczelka by zagwarantować szczelność okna.
Są systemy, gdzie z racji zjawiska zasysania wody przez okno w trakcie deszczu, różnicy ciśnień i temperatura, zewnętrzna uszczelka z założenia nie jest szczelna gdyż wycina się tam jej odcinki by to zjawisko nie występowało (często klienci dziwią się, dlaczego przy zamkniętym oknie pojawia się woda na ramie - to właśnie o tym zjawisku wspominam)
Tak więc miły Panie nie zawsze jest tak obiektywnie w Pana wypowiedziach :)

Piotr_Mr
25-09-2014, 10:37
Zapewne wszystkie posty poparte sa jakas teoria lub praktyka dlatego chetnie poznam jako klient wyjasnienie na temat roznic w szczelnosci okien 5 i 6 komorowych.
Będzie wyjaśnienie, to będzie wiadomo na co zwracać uwagę, bo szczelność jest równie ważna jak Uw.
pozdrawiam

nikt ważny
25-09-2014, 10:51
sprecyzuj - chodzi Ci o systemy dwu i trzy uszczelkowe (chyba) :)

Piotr_Mr
25-09-2014, 10:57
sprecyzuj - chodzi Ci o systemy dwu i trzy uszczelkowe (chyba) :)
Tak wlasnie

ok**t
25-09-2014, 18:07
Co do uszczelek moje odczucia są takie. Badaniami nie dysponuję :) tylko logiką. Nie napisałem także, że systemy dwuuszczelkowe są nieszczelne, doczytaj. Zresztą na szczelność wpływ mają jeszcze inne czynniki jak np. odpowiednie okucie okien.
Gdyby było tak jak mówisz (nikt ważny), że jedna uszczelka zagwarantuje szczelność to po co stosować dwie lub trzy jak można byłoby obniżyć koszty i zastosować jedną?
Trzecia uszczelka powoduje także lepszą izolacyjność akustyczną okna. Pozostanę przy swoim zdaniu, a Klienci niech sami sobie decydują.

Wracając jeszcze do stosowania pakietów trzyszybowych w profilach 5 komorowych 70mm to jak masz fix-a w ramie to nie wstawisz pakietu 0.5:(.
Oprócz Cavy Schucco o której piszesz, można jeszcze pakiet 48mm wstawić do Salamandra SL.

T12345T
25-09-2014, 18:27
Będzie wyjaśnienie, to będzie wiadomo na co zwracać uwagę, bo szczelność jest równie ważna jak Uw.

A co tu wyjaśniać? Niezależnie od ilości komór, uszczelek i czego tam jeszcze uwagę zwracać należy na klasę przepuszczalności powietrza, a jeśli dla porównywanych produktów jest taka sama, to na wartość całkowitego przepływu powietrza oraz całkowitego przepływu powietrza na 1 mb linii stykowej przy danych wartościach ciśnienia.

TheEdge
26-09-2014, 02:20
Też bym się zgodził co do opinii wyżej. Miałem sam podobnie pisać nawet..

mmr
26-09-2014, 19:40
Panowie , tak jak w temacie szukam dobrych okien ,kolor grafit w pcv ,interesują mnie rozmiary okna fix jakie możliwe jest najszersze okno przy wysokości okna 2,3 oraz jakich wymiarów mają być otwory ,np dla okna 2,3wys szer. 1,8
poza tym poszukuję dobrych okien z dobrymi montażystami w warstwie ocieplenia okolice Płocka mazowieckie

RadarVR6
27-09-2014, 13:48
Witam,
Panowie która okna będą lepsze firmy forest trzyszybowe na profilu brugmann, czy ms line trzyszybowe na takim samym profilu, oba w podstawowych wersjach producenta. W ms sa okucia maco a w forest nie wiem. Pytam bo forest wychodzi ok 2kzł taniej ale czy warto doplacać do ms?
A może jakieś inne w podobnej klasie cenowej będą lepsze?
Jestem ze śląska, może kogoś możecie polecić...
Pozdrawiam

finlandia
27-09-2014, 14:25
W mojej ocenie Forest to tania liga.
Za to MS to firma z klasą.

nikt ważny
28-09-2014, 12:47
Koledzy, poszukuję dolnego kantrygla Winkhausa, niestety w śród swojego złomu nie posiadam.
281898281899281900281901281902

Tomaszs131
28-09-2014, 23:04
Wystarczy przeczytac pare wczesniejszych stron watku, a nie w pierwszym swoim watku podawac pod osad producenta okien i profilu.

finlandia
29-09-2014, 06:49
Tomasz, jestem pewien ze przygrywka pod reklame jakiejs firemki /profila takze/.
Droga Inwestorko- montaz producenta ma swoje zalety ale i WADY. A tak w ogole to nie jest zadna gwarancja.

ok**t
29-09-2014, 20:40
Finlandia - jakie wady ma montaż producenta?

finlandia
29-09-2014, 21:40
Skuche produkcji moga zechciec za wszelka cene wypchnac a diler moze to wylapac.

ok**t
29-09-2014, 22:10
To działa w dwie strony, skuchę montażu może przepuścić Producent, aby nie stracić odbiorcy. Wszędzie rozchodzi się o uczciwość wobec Klienta.

finlandia
30-09-2014, 07:48
To działa w dwie strony, skuchę montażu może przepuścić Producent, aby nie stracić odbiorcy. Wszędzie rozchodzi się o uczciwość wobec Klienta.

Tak, dlatego uuważam że takei jednostronne akcentowanie jakiejś drogi jest reklamą. Myślę że niedługo dowiemy się jakiej firmy:)

ok**t
30-09-2014, 07:54
jeszcze nie wiesz:) to P... cki, ostatnio mają dużo spamu, a przecież głównie sprzedają przez dealerów.

slaku
30-09-2014, 21:39
ja jestem zdania ze szyba 0,6 do 5-komorówki to dość dobre zestawienie dla normalnego domu. Oczywiście jeśli jest wszystko dobrze zamontowane i spełnia swoje funkcje.

okn11
01-10-2014, 08:57
ja jestem zdania ze szyba 0,6 do 5-komorówki to dość dobre zestawienie dla normalnego domu. Oczywiście jeśli jest wszystko dobrze zamontowane i spełnia swoje funkcje.

Ja też wybrałem szyby o współczynniku 0,6 okna kupiłem w Stolbud w zeszłym roku. Ze względu na moje ograniczone możliwości finansowe, doradzono mi profile o szerokości 70mm, jednak z cieplejszymi szybami (gość w salonie powiedział, że więcej ciepła z uwagi na powierzchnię traci się przez szybę a nie profile). Przed zakupem, dość mocno się wgłębiłem w temat i rzeczywiście wszyscy podkreślają znaczenie montażu w ścianie - osobiście dopilnowałem tego u siebie (na ile pozwoliła wiedza z netu :).
Okna działają bez zastrzeżeń!

Tomaszs131
01-10-2014, 10:27
Swoja "przygode" z FM zaczales od spamu- pewnie w watku juz nic wiecej nie napiszesz.:P
Jesli okna sa tak dobre jak ich marketingowiec to pogratulowac firmie;)

ok**t
01-10-2014, 10:56
Z tego co wiem to do Veki Perfectline można co najwyżej zastosować pakiet 0.7, bo szerszy nie wejdzie;)

okn11
01-10-2014, 15:06
Z tego co wiem to do Veki Perfectline można co najwyżej zastosować pakiet 0.7, bo szerszy nie wejdzie;)

wg producenta profili, można nawet 0,4!

http://www.veka.de/homepage/products/window-systems/softline70ad.html?L=1

ok**t
01-10-2014, 15:31
Piszę o normalnym pakiecie z argonem a nie z ksenonem za niebotyczną dopłatą;)

kwasniak
01-10-2014, 19:02
Okno fix 210×275 jak to jest że jeden twierdzi że nie da się bez belki (Petecki Veka) drugi (Vetrex Veka) nie widzi problemu przy zastosowaniu takiej tafli w jednym kawałku.
A jak to jest w praktyce.

nikt ważny
01-10-2014, 20:22
W praktyce jest tak, że można na szybach 6mm ale kręgosłup do wymiany ;)
Waga szyby około 238 kilo

barrel
01-10-2014, 21:04
A co tu wyjaśniać? Niezależnie od ilości komór, uszczelek i czego tam jeszcze uwagę zwracać należy na klasę przepuszczalności powietrza, a jeśli dla porównywanych produktów jest taka sama, to na wartość całkowitego przepływu powietrza oraz całkowitego przepływu powietrza na 1 mb linii stykowej przy danych wartościach ciśnienia.

Mnie okna potrzebne będą dopiero na wiosnę, ale powoli zaczynam się rozglądać w temacie. Chciałbym żeby były szczelne, ale te klasy, przepływy i linie, to jakaś czarna magia. Jak zapytałem dwóch sprzedawców z Płońska to coś tam mówili o jakichś 3 uszczelkach, jakichś płetwach albo komorach. W sumie nic konkretnego, żadnych wartości. Dużo technicznego bełkotu. Czy ktoś coś na ten temat wie?

kwasniak
01-10-2014, 21:33
W praktyce jest tak, że można na szybach 6mm ale kręgosłup do wymiany ;)
Waga szyby około 238 kilo

To już wiem czemu waga okien Vetrex 1,5 tony a Petecki 1,2 :)

nikt ważny
01-10-2014, 21:39
:) widzisz i takie duperele odróżniają jedną ofertę od drugiej :)

Likopen
01-10-2014, 23:14
Przeglądnięcie tego wątku zwróciło moją uwagę na kwestie bezpieczeństwa w przypadku rozbicia, o czym wcześniej nie myślałem. Przewiduję kilka dużych przeszkleń (np. 2,2 x 2,7m) i nie chciałbym, żeby potencjalne zderzenie szyby z jednym z moich dzieci skończyło się tragicznie.

Przeszukałem wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi na poniższe pytania, będę wdzięczny za pomoc:
- które szyby powinny być bezpieczne w przypadku np. drzwi tarasowych (wewnętrzna, wew. + zewnętrzna, wszystkie trzy)?
- który wariant jest wystarczający z punktu widzenia bezpieczeństwa? - hartowane/ klejone/ hartowane+klejone
- od jakiej wielkości warto montować bezpieczne szyby (np. czy warto okno balkonowe 0,9x2,5m)?

finlandia
02-10-2014, 05:23
Jeśli masz takie obawy to zrob wszystkie okna balkonowe. Haryowac wystarczy te tafle z ktorymi potencjalnie mozesz sie zderzyc. I wg mnie optymaljiej jest hartowac niz stosowac podwojne szklo klejone. To kwestia ceny i wagi okna.

Likopen
02-10-2014, 07:29
Jeśli masz takie obawy to zrob wszystkie okna balkonowe.

Dobre spostrzeżenie. Obawy mam, ale nie jestem w stanie stwierdzić w jakim stopniu są uzasadnione. Jeśli ryzyka nie ma, to nie chcę dopłacać. Z drugiej strony pojawił się w tym wątku post o dziecku, które mocno ucierpiało w wyniku rozbicia nie-bezpiecznej szyby.

Odnośnie wagi wstawienie szyby 33.1 lub 33.2 zamiast 6mm (o ile to technicznie wykonalne) nie powinno znacząco podnieść wagi. Pozostaje aspekt cenowy, którego jeszcze nie zbadałem.

T12345T
02-10-2014, 10:15
Mnie okna potrzebne będą dopiero na wiosnę, ale powoli zaczynam się rozglądać w temacie. Chciałbym żeby były szczelne, ale te klasy, przepływy i linie, to jakaś czarna magia. [...] Czy ktoś coś na ten temat wie?

O czarnej magii rodem z Płońska wiem niewiele. Co do oceny szczelności okien PVC, a dokładniej oceny przepuszczalności powietrza może coś więcej wyjaśnią te dwa artykuły:

Okna Passivline PLUS test jakości Pro Quality cz.2 - szczelność (http://oknotest.pl/aktualnosci-badania-pro-quality/okna-passivline-plus-test-jakosci-pro-quality-cz-2-szczelnosc)
Ocena szczelności okien PVC na podstawie badań ITT (http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/ocena-szczelnosci-okien-pcv-na-podstawie-badan-itt)

ClNEK
02-10-2014, 10:35
Odnośnie wagi wstawienie szyby 33.1 lub 33.2 zamiast 6mm (o ile to technicznie wykonalne) nie powinno znacząco podnieść wagi. Pozostaje aspekt cenowy, którego jeszcze nie zbadałem.

Szyba 33.1 lub 33.2 ma ograniczoną powierzchnie do 3,35m2
Szyba 6 to już ok 7m2
Alternatywa jest szyba 44.2 z szyba 6mm pośrodku pakietu


Szyba 44.2 / 6 / 44.2 wyjdzie minimalnie drożej jak szyba hartowana obustronnie 6 / 6 / 6

ClNEK
02-10-2014, 10:48
Okno fix 210×275 jak to jest że jeden twierdzi że nie da się bez belki (Petecki Veka) drugi (Vetrex Veka) nie widzi problemu przy zastosowaniu takiej tafli w jednym kawałku.
A jak to jest w praktyce.

Może być tak, ze dany dealer założył "z głowy" iż tak dużych okien się nie da bo nigdy takich nie robił. Okna tych gabarytów wykonuje ale z pełną gwarancja... na profil

Nani
02-10-2014, 14:10
Dobra, no to teraz przyszedł czas na mnie. Oczywiście rzecz jasna jako inwestorka nie znająca się kompletnie na oknach mam wrażenie, że jestem na okrętkę kołowana...dobra ale do szczegółów. Przeczytałam prawie 200 stron tego wątku i powiem szczerze, że nie znalazłam nic a nic na temat okien z szybami p4 i ramami wk2. Byliśmy ratpem w dwóch salonach.

Jedne okna są z drutexu, ale niestety brak jest w wycenie tak cennych informacji jaki zastosowano profil czy okucia. Za to cena bardzo fajna zaledwie 11700brutto z montażem. I już w ogóle się o nich naczytałam, że złe i w ogóle są złe, a w ogóle to nie kupujcie ich bo są złe. No fajne argumenty. Natomiast na tym właśnie forum z tym właśnie wątpiem na którejś tam stronie jakiś forumowicz pisze, że on ta jest zadowolony i nic się nie dzieje z tymi oknami.

Druga wycena to firma Oknoplast - okna z krakowa, tu cena poszybowała trochę w górę, ale za to wiemy, że okna są na profilu veki.

I nie chodzi mi to w ogóle o to, czy okno będzie ciepłe, bo te współczynniki, które podał oknoplast są jak najbardziej w normie, dla całego okna podał 1,0 (nie budujemy domu pasywnego, więc nie będziemy wymagać więcej). Chodzi mi o to czy rama okna z profilem o szer.70mm wytrzyma ciężar szyby p4? Nas najbardziej przeraża to jak ktoś do nas mówi - wiesz okna mamy 2 lata, użytkuję je od roku, a właśnie zobaczyłem/am, że rama mi się w jednym z nich wygięła (a ów użytkownik ma okna 3 szybowe, a ja chcę p4 więc to jakby nie patrzył też 3 szyby i ten sam ciężar).

W salonie babka powiedziała mi bez większej tajemnicy, że takie okna sprzedają może 2 razy w roku. Nie wiem już co o tym sądzić. Wiemy, że te p4 i wk2 tylko w pewnym stopniu "odroczą" czas wejścia, ale to zawsze jakieś "uprzykrzenie życia" dla jakiegoś gnojka, który będzie się chciał dostać do naszej chałupki, a takich w naszej okolicy nie brakuje, bo nie są to potencjalni złodzieje, tylko po prostu jakieś obszczykioski, które chcą zajrzeć z ciekawości i coś tam sobie wynieść.

pchelek
02-10-2014, 15:47
Likopen. Przy takich przeszkleniach 44.2/16/6 jednokomorowe]
Nani - a po co Ci P4 - wystarczy P2. I pamietaj ze odzielne zagadnienie to klasa szyby, oddzielne okuc i oddzielne okien z takimi szybami i okuciami. takie okna musza miec badania jako calosc.
P4 mozna uzyskac na szybach 44.4

nikt ważny
02-10-2014, 19:07
....
- które szyby powinny być bezpieczne w przypadku np. drzwi tarasowych (wewnętrzna, wew. + zewnętrzna, wszystkie trzy)?
- który wariant jest wystarczający z punktu widzenia bezpieczeństwa? - hartowane/ klejone/ hartowane+klejone
- od jakiej wielkości warto montować bezpieczne szyby (np. czy warto okno balkonowe 0,9x2,5m)?
ad.1 - wszystkie które są od podłogi, fixy także. Najlepiej obustronnie ale najniebezpieczniej jest gdy dzieci bawią się w domu i niezbędnym dla mnie minimum jest hartowana od środka
ad.2 - wystarczy hartowana, jest mocniejsza od laminatu i zanim rozsypie Ci się hart to laminat już trzaśnie
ad.3 - proporcje są takie, że sama 4 mm jest już wystarczająca ale . . . widzisz, jesteś chyba jednym z niewielu na tym Forum, myślących nie tylko o kasie ale o zdrowiu a może i życiu swych i nie tylko swych dzieci, które w zabawie bądź w złości potrafią być nieobliczalne
Jak robić to nie szczypać się na kilka stówek i brać wszystko

Nani
02-10-2014, 20:22
Jak to po co mi p4? p2 od p4 różni się ilością folii pomiędzy, prawda? No więc jeśli tak, to wydaje mi się, że to mocniejsza szyba, ale jeśli się mylę, to bardzo proszę wyprowadź mnie z błędu, jestem kompletnym laikiem w temacie.

A teraz mam dopiero swoją ofertę z oknoplastu przed oczami więc napiszę co mi ten pan tam wycenił:

Produkt KONCEPT

oszklenie: 44.4 P4/16/4TF U=1,0

numer pola: okucie
1. RUL, WK2 Atest
2. RUP, WK2, atest

Dodatki:
PPV-107-215 listwa przyszybowa standard z czarną uszczelką, słupek standard, osłonki kolor grafitowy F9, klamka okienna z kluczem WK2 kolor grafitowy

listwy klejone

Bardzo proszę żeby mi ktoś wytłumaczył co znaczą te wszystkie cyferki i literki - rozumiem zaledwie p4, U=1,0; WK2 a reszty nie bardzo. Czy te okna w ogóle są warte uwagi?

nikt ważny
02-10-2014, 20:48
44.4 - konstrukcja pierwszej szyby, 4mm szkła, 4 folie, 4 mm szkła
16 - szerokośc ramki dystansowej
4 mm - grubość drugiej szyby
TF - ThermoFloat czyli szyba z napylona warstwą metali zwiększających jej opór cieplny
RUL - skrzydło rozwierno-uchylne lewe
RUP - skrzydło rozwierno-uchylne prawe

Nani
02-10-2014, 21:03
44.4 - konstrukcja pierwszej szyby, 4mm szkła, 4 folie, 4 mm szkła
16 - szerokośc ramki dystansowej
4 mm - grubość drugiej szyby
TF - ThermoFloat czyli szyba z napylona warstwą metali zwiększających jej opór cieplny
RUL - skrzydło rozwierno-uchylne lewe
RUP - skrzydło rozwierno-uchylne prawe


czyli mam rozumieć, że te szyby TF są ok?, a czy mamy brać listwy klejone czy odpuścić je sobie? czy p2 będzie tak samo "bezpieczną szybą" jak p4?

stary
02-10-2014, 22:03
Dobra, no to teraz przyszedł czas na mnie. Oczywiście rzecz jasna jako inwestorka nie znająca się kompletnie na oknach mam wrażenie, że jestem na okrętkę kołowana...dobra ale do szczegółów. Przeczytałam prawie 200 stron tego wątku i powiem szczerze, że nie znalazłam nic a nic na temat okien z szybami p4 i ramami wk2. Byliśmy ratpem w dwóch salonach.
Zasadnicze pytanie, jakie ciśnie się na język to jakich poszukujesz okien? Wzmocnionych czy nie? I dlaczego nie porównujesz w miarę podobnego wyposażenia?

Jedne okna są z drutexu, ale niestety brak jest w wycenie tak cennych informacji jaki zastosowano profil czy okucia. Za to cena bardzo fajna zaledwie 11700brutto z montażem. I już w ogóle się o nich naczytałam, że złe i w ogóle są złe, a w ogóle to nie kupujcie ich bo są złe. No fajne argumenty. Natomiast na tym właśnie forum z tym właśnie wątpiem na którejś tam stronie jakiś forumowicz pisze, że on ta jest zadowolony i nic się nie dzieje z tymi oknami.
Jeżeli Drutex nie podaje " tak cennych informacji jaki zastosowano profil czy okucia" to trudno zakładać, że zastosowano cokolwiek wzmocnione ponad standard a już samo to tłumaczy, dlaczego "cena jest bardzo fajna". A skoro nic nie napisał, mimo przedstawionych oczekiwań z Twojej strony to ...???


Druga wycena to firma Oknoplast - okna z krakowa, tu cena poszybowała trochę w górę, ale za to wiemy, że okna są na profilu veki.
Skąd zaskoczenie, że cena poszybowała jeżeli wycenił szkło p4 + okucie wk2 (rc2) ?
Okno atestowane w klasie RC2 jest ponad dwukrotnie droższe od wykonanego ze standardowym wyposażeniem.
Ponawiam pytanie: czy takich okien poszukujesz? Jeżeli mieszkasz na parterze lub w mało ciekawej okolicy to proponuje z nich nie rezygnować.

I nie chodzi mi to w ogóle o to, czy okno będzie ciepłe, bo te współczynniki, które podał oknoplast są jak najbardziej w normie, dla całego okna podał 1,0 (nie budujemy domu pasywnego, więc nie będziemy wymagać więcej).
Jeżeli zastosował szybę 44.4 P4/16/4TF U=1,0 w profilu Koncept to jest to pakiet trzyszybowy, wzmocniony, ale jednokomorowy, więc wcale nie cieplejszy od zwykłych 2 x 4 mm i całe okno nie ma najmniejszej szansy aby osiągnąć Uw=1,0 (wsp. przenikania całego okna).
Raczej będzie to w granicach 1,2-1,5 - w zależności od wielkości tego okna.

Chodzi mi o to czy rama okna z profilem o szer.70mm wytrzyma ciężar szyby p4? Nas najbardziej przeraża to jak ktoś do nas mówi - wiesz okna mamy 2 lata, użytkuję je od roku, a właśnie zobaczyłem/am, że rama mi się w jednym z nich wygięła (a ów użytkownik ma okna 3 szybowe, a ja chcę p4 więc to jakby nie patrzył też 3 szyby i ten sam ciężar).
Wytrzyma, bez obaw, jednak nie kupuj od tych samych sprzedawców. Przecież pakiety trzyszybowe o różnej budowie były już w latach 90, na profilach 60 mm!
Nie dziwi mnie takie pytanie klienta skoro coraz częściej czytam drażniące porady niektórych Kolegów sugerujących wyginanie się profili 70 mm z powodu pakietów trzyszybowych... Różnice w profilach +80 mm polegają najczęściej na dodaniu komór z pcw a nie grubości czy przekroju wzmocnienia, które przede wszystkim jest odpowiedzialne za sztywność całej konstrukcji! W związku z tym, ze szyba częściej jest zamontowana w skrzydle niż ościeżnicy już dawno zadałem pytanie na jednym przykładzie:
1. veka Alphaline - ościeżnica 90 mm, skrzydło 84,
2. brugmann Arte, ościeżnica 73 mm, skrzydło również 84 mm
Które jest mocniejsze, zwłaszcza, że do brugmanna można włożyć wzmocnienie Ix=5,01 cm4 a do alhpy bodajże 3,7 cm4?
Co innego, gdy zaczniemy się zastanawiać na termiką takich rozwiązań a nie sztywnością.


W salonie babka powiedziała mi bez większej tajemnicy, że takie okna sprzedają może 2 razy w roku. Nie wiem już co o tym sądzić. Wiemy, że te p4 i wk2 tylko w pewnym stopniu "odroczą" czas wejścia, ale to zawsze jakieś "uprzykrzenie życia" dla jakiegoś gnojka, który będzie się chciał dostać do naszej chałupki, a takich w naszej okolicy nie brakuje, bo nie są to potencjalni złodzieje, tylko po prostu jakieś obszczykioski, które chcą zajrzeć z ciekawości i coś tam sobie wynieść.
Jestem oszołomiony, że przy takim nastawieniu udaje jej się sprzedać te dwa razy w roku. :rolleyes:
To prawda, że okno w klasie wk2 nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, jednak poprawnie wykonane i zamontowane wielokrotnie zniechęciło amatorów łatwego chleba. Przez "zwykłe" okucie byle pajac wchodzi w niecałą minutę.

stary
02-10-2014, 22:11
......a czy mamy brać listwy klejone czy odpuścić je sobie? czy p2 będzie tak samo "bezpieczną szybą" jak p4?
Okna atestowane w klasie rc2 (wk2) muszą mieć klejone szyby bądź przykręcane listwy, w przeciwnym razie szyba wpadnie do środka jak ją potraktują 50 kg wahadłem!
Jeżeli chcesz okno atestowane to szyba jest już p4, nie pamiętam przypadku, aby ktoś zastosował p2 .
Okno atestowane to przede wszystkim konstrukcja zbadana w notyfikowanym laboratorium, wykonana i zamontowana, w przeciwieństwie do innych "antywłamów", czyli okucie byle jakie, klamka zwykła, szkło nawet i p4 bez wklejania, wzmocnienie 1,0 mm, montaż na cztery kotwy, etc

Nani
02-10-2014, 22:30
Zasadnicze pytanie, jakie ciśnie się na język to jakich poszukujesz okien? Wzmocnionych czy nie? I dlaczego nie porównujesz w miarę podobnego wyposażenia?

Tak poszukujemy okien wzmacnianych


Skąd zaskoczenie, że cena poszybowała jeżeli wycenił szkło p4 + okucie wk2 (rc2) ?

Zaskoczenie to raczej to nie jest, to jest raczej stwierdzenie faktu, że te okna są po prostu lepszej jakości, przynajmniej mamy taką nadzieję.


Okno atestowane w klasie RC2 jest ponad dwukrotnie droższe od wykonanego ze standardowym wyposażeniem.

Tak to też już wiem


Ponawiam pytanie: czy takich okien poszukujesz? Jeżeli mieszkasz na parterze lub w mało ciekawej okolicy to proponuje z nich nie rezygnować.

Tak właśnie takich okien poszukujemy, a i też mieszkamy w może za dużo powiedziane niecekawej dzielnicy, ale jednak przezorny zawsze ubezpieczony


Jeżeli zastosował szybę 44.4 P4/16/4TF U=1,0 w profilu Koncept to jest to pakiet trzyszybowy, wzmocniony, ale jednokomorowy, więc wcale nie cieplejszy od zwykłych 2 x 4 mm i całe okno nie ma najmniejszej szansy aby osiągnąć Uw=1,0 (wsp. przenikania całego okna).
Raczej będzie to w granicach 1,2-1,5 - w zależności od wielkości tego okna.

No to co oznacza TF - termofloat? no to niby cieplejsza szyba, która nie pozwala ciepłu wew.domu "wyjść" na zew.


Wytrzyma, bez obaw, jednak nie kupuj od tych samych sprzedawców.

No tylko, że te okna co się "wygły" to są z VEKI i to jest najdziwniejsze w tym wszystkim


Jestem oszołomiony, że przy takim nastawieniu udaje jej się sprzedać te dwa razy w roku. :rolleyes:
To prawda, że okno w klasie wk2 nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, jednak poprawnie wykonane i zamontowane wielokrotnie zniechęciło amatorów łatwego chleba. Przez "zwykłe" okucie byle pajac wchodzi w niecałą minutę.

Pani po prostu stwierdziła, że rzadkością jest, aby klienci brali takie okna do domków jednorodzinnych, biorą raczej do domków letniskowych gdzie często nikogo niema, no ja raczej bedę spała spokojniej wiedząc, że mam "dodatkowe zabezpieczenia" w postaci p4 i wk2

Nani
02-10-2014, 22:35
Okna atestowane w klasie rc2 (wk2) muszą mieć klejone szyby bądź przykręcane listwy, w przeciwnym razie szyba wpadnie do środka jak ją potraktują 50 kg wahadłem!

50kg wahadłem? o matko, a co to takiego?


Jeżeli chcesz okno atestowane to szyba jest już p4, nie pamiętam przypadku, aby ktoś zastosował p2 .
Okno atestowane to przede wszystkim konstrukcja zbadana w notyfikowanym laboratorium, wykonana i zamontowana, w przeciwieństwie do innych "antywłamów", czyli okucie byle jakie, klamka zwykła, szkło nawet i p4 bez wklejania, wzmocnienie 1,0 mm, montaż na cztery kotwy, etc

No w tej wycenie napisał mi, że okno szyba p4 i rama wk2 wszystko atest. Czyli mam rozumieć, że jest dobrze?

stary
02-10-2014, 22:45
50kg wahadłem? o matko, a co to takiego?
Poczytaj artykuł i obejrzyj filmik
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antywlamaniowe-adams-as-4000-roundline (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Foknotest.pl%2Farty kuly-tematyczne%2Fokna-antywlamaniowe-adams-as-4000-roundline)

No w tej wycenie napisał mi, że okno szyba p4 i rama wk2 wszystko atest. Czyli mam rozumieć, że jest dobrze?
Jeżeli potrzebujesz okien wzmocnionych z jakiegoś powodu to powiedzmy, że jest dobrze, cokolwiek to znaczy.:yes:
Jeżeli jednak masz wniosek na budowę bądź rozbudowę złożony po 1 stycznia 2014 to jest wielce prawdopodobne, że Twoje mocne okna będą "za zimne" do nowych wymagań, czyli wsp. przenikania ciepła całego okna przekroczy 1,3W/m2*K !
W przypadku chęci pogodzenia antywłamaniowości i termiki powinny być zastosowane np. szyby 44.4/18a/4/18a/4 (lub na węższych ramkach), czyli tak naprawdę pakiety cztero- a nie trzyszybowe i (lub) cieplejsze profile.

stary
02-10-2014, 23:33
No to co oznacza TF - termofloat? no to niby cieplejsza szyba, która nie pozwala ciepłu wew.domu "wyjść" na zew.
TF oznacza termofloat, czyli powłokę tlenków metali na jednej z szyb, która powoduje jej "ocieplenie". Inne spotykane nazewnictwo to T, LE, LM czy TMP. Gdyby jej brakowało to przykładowy pakiet 4/16/4 będzie miał Ug około 2,8 a nie 1,3 czy 1,0 z argonem.
Jednak, w przypadku nowo budowanych domów należy pamiętać o Uw - dla całego okna zamontowanego w "części mieszkalnej" , czyli tam, gdzie temperatura nie może być niższa od 16*C!!!!
Aby osiągnąć taki współczynnik przy mniejszych oknach konieczne jest zastosowanie cieplejszych szyb dwukomorowych, gdzie powłoka niskoemisyjna (TF, TM, TMP czy jak ją zwał) powinna być na dwóch z trzech szyb np. 4T/16A/4/16A/4T lub w Twoim przypadku szyb wzmocnionych 44,4T/16A/4/16A/4T. Szerokość ramek jest uzależniona od grubości pakietu, który może pomieścić dany profil -> do jednego wejdzie 40 mm, do innego 48 mm, więc przenikalność szyb Ug będzie się wahać np. pomiędzy 0,7 a 0,5 - co ma zasadniczy wpływ na termikę całego okna.
Rada w tym temacie: przy każdym oknie żądaj podania Uw, nie daj się zbyć jednym, uśrednionym dla wszystkich.
Sprawdź na wycenie Drutexu, czy symbol TMP jest podany przy jednej czy przy dwóch szybach w pakiecie dwukomorowym.:rolleyes:


No tylko, że te okna co się "wygły" to są z VEKI i to jest najdziwniejsze w tym wszystkim
Czy dwa różne samochody mające karoserię wykonaną z blachy np. Huty Katowice muszą rdzewieć w tym samym czasie?
Veka to tylko półprodukt jeden z wielu wchodzący w skład całego okna.

Pani po prostu stwierdziła, że rzadkością jest, aby klienci brali takie okna do domków jednorodzinnych, biorą raczej do domków letniskowych gdzie często nikogo niema, no ja raczej bedę spała spokojniej wiedząc, że mam "dodatkowe zabezpieczenia" w postaci p4 i wk2
Domek letniskowy stoi pusty przez pół roku, najczęściej na zadupiu, więc oprych tłucze siekierą czy łomem bez obaw, że go ktoś usłyszy.

Piotr_Mr
03-10-2014, 08:38
Nani, mam dwa pytania ;)
1. Okno konsept bylo pierwszym i jedynym jakie zaproponowano Ci oknopaście?
2. Czy masz w domu kwiaty?

:)

pchelek
03-10-2014, 09:02
No w tej wycenie napisał mi, że okno szyba p4 i rama wk2 wszystko atest. Czyli mam rozumieć, że jest dobrze?. Zazadaj tego "atestu". Atesty na okna o podwyzszonej odpornosci na wlamanie ma w Polsce zaledwie kilku producentow.

Nani
03-10-2014, 09:37
Nani, mam dwa pytania ;)
1. Okno konsept bylo pierwszym i jedynym jakie zaproponowano Ci oknopaście?
2. Czy masz w domu kwiaty?

:)

Ad. 1. No tak, było pierwszym i jedynym - i już intuaicja mi mówi, że coś jest nie tak, więc proszę napisz

Ad. 2. Tak mam, znikomą ilość, ale jednak mam

Nani
03-10-2014, 09:38
No w tej wycenie napisał mi, że okno szyba p4 i rama wk2 wszystko atest. Czyli mam rozumieć, że jest dobrze?. Zazadaj tego "atestu". Atesty na okna o podwyzszonej odpornosci na wlamanie ma w Polsce zaledwie kilku producentow.

Ok z pewnością to zrobię, bo jestem upierdliwym klientem, ale z drugiej strony, to są cięzko zarobione pieniądze i chyba mam prawo wymagać?

Nani
03-10-2014, 09:39
Aby osiągnąć taki współczynnik przy mniejszych oknach konieczne jest zastosowanie cieplejszych szyb dwukomorowych, gdzie powłoka niskoemisyjna (TF, TM, TMP czy jak ją zwał) powinna być na dwóch z trzech szyb np. 4T/16A/4/16A/4T lub w Twoim przypadku szyb wzmocnionych 44,4T/16A/4/16A/4T. Szerokość ramek jest uzależniona od grubości pakietu, który może pomieścić dany profil -> do jednego wejdzie 40 mm, do innego 48 mm, więc przenikalność szyb Ug będzie się wahać np. pomiędzy 0,7 a 0,5 - co ma zasadniczy wpływ na termikę całego okna.
czyli mam wymagać tego oznaczenia TF na dwóch szybach z 3, które będą w oknie? czy tak?

W wycenie z drutexu mam napisane tak:
szyba nr 1 TMP 44.4 - no to ok
ramka dystansowa nr 1 16(ar)stal - mam rozumieć, że to ozn.AR to argon? i ramka stalowa?
szyba nr 2 float4 - czyli szyba 4 mm
okucie MACO - czy to godne polecenia okucie?

nic natomiast nie ma w tych dwóch fertach (oknoplast i drutex) o ilości grzybów anty - wiem, że o to mam zapytać sprzedawcę, ale jakiej min.ilości grzybków powinnam się spodziewać w takich oknach anty?


Rada w tym temacie: przy każdym oknie żądaj podania Uw, nie daj się zbyć jednym, uśrednionym dla wszystkich.

Bogatsza w wiedzę z tego forum oczywiście teraz już tak zrobię


Sprawdź na wycenie Drutexu, czy symbol TMP jest podany przy jednej czy przy dwóch szybach w pakiecie dwukomorowym.:rolleyes:

No właśnie podany jest tylko przy jednej szybie


Czy dwa różne samochody mające karoserię wykonaną z blachy np. Huty Katowice muszą rdzewieć w tym samym czasie?
Veka to tylko półprodukt jeden z wielu wchodzący w skład całego okna.

no niby półprodukt i tu właśnie mój rozum wariuje, to jak to veka w dwóch różnych firmach może mieć inną "klasę"? - tzn.chodzi mi o to, oknoplast na vece nie musi się "ugiąć", a np. już w innej firmie może? no bo nie bardzo rozumiem, niby półprodukt z tej samej fabryki a w jednym oknie się ugina w drugim nie, to coś tu nie halo


Domek letniskowy stoi pusty przez pół roku, najczęściej na zadupiu, więc oprych tłucze siekierą czy łomem bez obaw, że go ktoś usłyszy.

A u mnie są okna na tyle, gdzie też nikt nie będzie słyszał jak ktoś będzie tłukł i po to są nam one potrzebne, oczywiście alalrm też będziemy montować, ale mam nadzieję, że te szyby i ramy chociaż w niewielkim stopniu wydłużą czas wejścia.

Teraz są 3 szyby, za 2 lata wejdą 4, a później 5? Ludzie nie dajmy się zwariować. To samo było ze styropianem, jak kupowaliśmy - kiedyś ocieplało się 10cm białym i to było ok, później wszedł dalmatyńczyk więc każdy się na niego rzucił i było ok. Następnie wszedł grafit (mówią, że cieplejszy bo ma lepszą lambdę) cieplejszy więc zamówiliśmy 10cm, jak facet usłyszał na składzie, że "tylko" 10cm to mówi do nas - nie za mało? a ja mu na to - Panie był biały 10cm było ok, był dalmatyńczyk 10cm, to biały już be, a teraz jest grafit 10cm to i już dalmatyńczyk 10cm jest be, a jak wejdzie różowy to co grafit już będzie be?

Mało tego jeszcze trzeba wiedzieć jaką grubość styropianu kładzie się na materiał z jakiego ten dom się postawiło (my akurat zainwestowaliśmy w H+H biały i na niego kładzie się max.12cm, a ludzie jak budują z pustaka szarego na gruuuubą spoinę to i tez 15cm jest mało), ale tego oczywiście na składzie już Ci nikt nie powie, bo przecież najlepiej jakby wcisnąć jak najwięcej, a my znaleźliśmy przez przypadek jakiś artykuł gdzie właśnie było napisane na jaki materiał jaka grubość. To tak odstępując od tematu.

Piotr_Mr
03-10-2014, 11:19
Ad. 1. No tak, było pierwszym i jedynym - i już intuaicja mi mówi, że coś jest nie tak, więc proszę napisz

Ad. 2. Tak mam, znikomą ilość, ale jednak mam

Ad.1
Absolutnie nic nie jest nie tak ;)
Po prostu ciekaw bylem polityki sprzedazowej, bo to okno jest najtanszym ich produktem.

Ad.2
Zdaje sie, ze folia ktora jest w szybach nieco utrudnia kwiatkom kwitniecie ale moze nich wypowie sie ktos od szyb bo moze to tylko plotka ;)

Nani
03-10-2014, 11:32
Ad.1
Absolutnie nic nie jest nie tak ;)
Po prostu ciekaw bylem polityki sprzedazowej, bo to okno jest najtanszym ich produktem.



Wydaje mi się, że koncept to kształt ram, ja po prostu nie chcę zaokrąglonych ram, a inne ich wyroby są zaokrąglone. I jak pytałam o ramy "do kantu" to powiedzieli mi, że ten właśnie kształt nazywa się koncept.

Co do tych kwiatków, a mogą w ogóle nie kwitnąć, bo akurat takowych w ogóle nie posiadam.

Nani
03-10-2014, 11:33
Ad.1
bo to okno jest najtanszym ich produktem.

ja to, to jakąś lipę chcą mi wcisnąć?

Piotr_Mr
03-10-2014, 15:52
ja to, to jakąś lipę chcą mi wcisnąć?
dlaczego lipę?, po prostu najtańsze z oferty i tyle.
O lipach niech się wypowiadają znawcy oknopastu, ja nie jestem w temacie jakości bądź jej braku w tych oknach.
:)

karolek75
03-10-2014, 18:18
Czy ktoś dysponuje zdjęciami fix-ów w ramie dla aplhaline 90 i schucco SI82 Classic ?

Tomaszs131
03-10-2014, 18:26
Zapraszam do odwiedzenia mojego dziennika budowy. W wykuszu mam zamontowane trzy fixy SI 82 Classic.

IVO333
03-10-2014, 19:27
ja to, to jakąś lipę chcą mi wcisnąć?
Jeśli dobrze pamiętam to O ma właśnie Koncept przebadany na RC2 i pewnie dlatego zaproponowano produkt z papierem a wy się tu doszukujecie zjawisk natury cudacznej...... Zapytać trzeba a nie podejrzewać cholera wie co.

Nani
03-10-2014, 21:36
Jeśli dobrze pamiętam to O ma właśnie Koncept przebadany na RC2 i pewnie dlatego zaproponowano produkt z papierem a wy się tu doszukujecie zjawisk natury cudacznej...... Zapytać trzeba a nie podejrzewać cholera wie co.

No mnie też się wydaje, że tu nie ma co snuć podejrzeń, zapytali jaki kształt ramy mnie interesuje więc odpowiedziałam, że "kanciaty" i powiedzieli, że ten kształt u nich to KONCEPT

stary
03-10-2014, 21:52
czyli mam wymagać tego oznaczenia TF na dwóch szybach z 3, które będą w oknie? czy tak?

Powinno tak być, jednak w związku z tym, że producenci i sprzedawcy stosują różne "skróty myślowe" i szybko mogą Cię zakręcić to powiem inaczej:
żądaj, aby przy każdym oknie był podany współczynnik przenikania ciepła całego okna (Uw) a oni niech się martwią jak to osiągnąć.
Jeżeli budynek jest z wnioskiem tegorocznym to nie może być Uw wyższe niż 1,3 W/m2*K.


W wycenie z drutexu mam napisane tak:
szyba nr 1 TMP 44.4 - no to ok
ramka dystansowa nr 1 16(ar)stal - mam rozumieć, że to ozn.AR to argon? i ramka stalowa?
szyba nr 2 float4 - czyli szyba 4 mm
okucie MACO - czy to godne polecenia okucie?
Z opisu wynika, że szkło jest p4 z jednej strony, ramka stalowa i szyba 4mm, czyli popularne Ug=1,0-1,1.co nie pozwoli osiągnąć Uw poniżej 1,3 na mniejszych oknach!
Maco to niezłe okucie, ale zależy w jakiej wersji? Mimo, że obie firmy na nim okuwają to wcale nie oznacza, że będzie to takie same okucie. :rolleyes:Po za tym, w Drutexie z samego napisu Maco wcale nie oznacza, że kalkulowano okucia mocniejsze niż w standardzie!


nic natomiast nie ma w tych dwóch fertach (oknoplast i drutex) o ilości grzybów anty - wiem, że o to mam zapytać sprzedawcę, ale jakiej min.ilości grzybków powinnam się spodziewać w takich oknach anty?
Nie zadręczaj się takimi wartościami bo dostaniesz kręćka jak zaczną odpowiadać. Ilość grzybków jest różna a musi być nie mniejsza niż w katalogu systemowym i to wszystko. W podanym wczoraj linku było schemat okna i przykładowa ilość grzybków antywyważeniowych co wcale nie oznacza, że na każdym oknie musi być dokładnie proporcjonalnie mniej lub więcej.
Możesz oczywiście podpytać to sprawdzisz co powiedzą.
W Oknoplaście masz kalkulowane okno atestowane, więc to oznacza, że taka konstrukcja jest odpowiednio wykonana i zamontowana a wcześniej była przebadana! Dodanie do jakiegoś okna szyby P4 i okuć RC2 wcale nie oznacza, że całe okno będzie atestowane w klasie RC2!


no niby półprodukt i tu właśnie mój rozum wariuje, to jak to veka w dwóch różnych firmach może mieć inną "klasę"? - tzn.chodzi mi o to, oknoplast na vece nie musi się "ugiąć", a np. już w innej firmie może? no bo nie bardzo rozumiem, niby półprodukt z tej samej fabryki a w jednym oknie się ugina w drugim nie, to coś tu nie halo
Półproduktem była blacha do karoserii?
U jednego leżąca od roku pod ścianą, zardzewiała, pomalowana pośpiesznie pędzlem przez fachowca na kacu i pozostawiona na powietrzu.
U drugiego pod dachem, wstępnie oszlifowana, położony podkład, oszlifowana na mokro, lakier bazowy, lakier bezbarwny, wszystko wykonane w komorze... Będzie różnica w cenie i trwałości karoserii?

Teraz są 3 szyby, za 2 lata wejdą 4, a później 5? Ludzie nie dajmy się zwariować. To samo było ze styropianem, jak kupowaliśmy - kiedyś ocieplało się 10cm białym i to było ok, później wszedł dalmatyńczyk więc każdy się na niego rzucił i było ok. Następnie wszedł grafit (mówią, że cieplejszy bo ma lepszą lambdę) cieplejszy więc zamówiliśmy 10cm, jak facet usłyszał na składzie, że "tylko" 10cm to mówi do nas - nie za mało? a ja mu na to - Panie był biały 10cm było ok, był dalmatyńczyk 10cm, to biały już be, a teraz jest grafit 10cm to i już dalmatyńczyk 10cm jest be, a jak wejdzie różowy to co grafit już będzie be?
Prawo jest prawem i należy go przestrzegać a pakiety trzyszybowe są chyba najprostszym i najtańszym sposobem aby się do niego dostroić.
Nikt jednak nie nakazuje stosowania 3 czy 5 szyb ani styropianu ponad 10 cm...:cool: Dla okien wymagany Uw ma być nie wyższy od 1,3 i są różne sposoby, aby to osiągnąć, np. zastosować dwie szyby z ciepła ramką, w mniejszych oknach próżniowe albo profile z aerożelem..:yes:
Wklej otrzymane kalkulacje, aby można było więcej napisać w temacie, inaczej będzie to gadka o wszystkim i niczym...

finlandia
03-10-2014, 22:00
Bo nasi krajanie to dali sobie wmowic ze okragle jest piekne;) a co do Konceptu to podejrzewam to samo co Ivo.

IVO333
03-10-2014, 23:09
Prawo jest prawem i należy go przestrzegać .................... Dla okien wymagany Uw ma być nie wyższy od 1,3 i są różne sposoby, aby to osiągnąć
Przestrzegać trzeba a różne faktycznie są. Jedna taka poważna firma co do tej pory badała się u Germanów w tym roku przedstawiła dokument ze Zlina. No i przestrzega, poprawiło się o 0,2 dla złożenia 5-komorowego.

ok**t
04-10-2014, 09:43
.....zapytali jaki kształt ramy mnie interesuje więc odpowiedziałam, że "kanciaty" i powiedzieli, że ten kształt u nich to KONCEPT

Możesz jeszcze u nich wycenić energooszczędnego Winergetica ze skrzydłem klasycznym (Veka Softline 82). Połączysz wówczas wysoką energooszczędność z bezpieczeństwem.

ok**t
04-10-2014, 09:48
Przestrzegać trzeba a różne faktycznie są. Jedna taka poważna firma co do tej pory badała się u Germanów w tym roku przedstawiła dokument ze Zlina. No i przestrzega, poprawiło się o 0,2 dla złożenia 5-komorowego.

Sam wiesz jaka jest jakość tych badań ze Zlina ;) Płacisz i masz, a naiwny Klient w to wierzy.

Nani
04-10-2014, 22:02
Możesz jeszcze u nich wycenić energooszczędnego Winergetica ze skrzydłem klasycznym (Veka Softline 82). Połączysz wówczas wysoką energooszczędność z bezpieczeństwem.

No właśnie taką wycenę też dostaliśmy, cena różniła się niewiele. Ale to już są 4 szyby a nie 3, bo to będzie wyglądało w sposób następujący: szyba4mm+folia x4+szyba 4mm dystans szyba dystans szyba. I teraz pytanie czy ramy wytrzymają taki ciężar? Bo to już będzie spory ciężar, sami przyznacie, czy obie ramki muszą być "ciepłe"? Albo inaczej czy wtedy zaproponują 2 ciepłe ramki czy będę się musiała tego domagać? Bo uw dla całego okna w tej ofercie równe było 1,0

ok**t
04-10-2014, 22:16
I teraz pytanie czy ramy wytrzymają taki ciężar?
Jeżeli będzie wszystko zgodnie z technologią to tak, a O to dobry producent i możesz być spokojna.

Co do ramek dystansowych to obie ciepłe i zastosuj z ich oferty ramki Warmatec.

Nani
04-10-2014, 22:28
Jeżeli będzie wszystko zgodnie z technologią to tak, a O to dobry producent i możesz być spokojna.

Co do ramek dystansowych to obie ciepłe i zastosuj z ich oferty ramki Warmatec.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. w nadchodzącym tygodniu zapewne jeszcze raz nawiedzę pana z oknoplastu i zapytam co i jak.

Baszka7
04-10-2014, 23:01
Dobry wieczór
zmęczona inwestorka prosi o pomoc w wyborze okien:). Dzielnie przeczytałam ponad połowę tego wątku, jednak nie ułatwiło mi to podjęcia decyzji. Wiem już trochę, ale to ciągle za mało, a dach się kończy i muszę w końcu okna zamówić. Mam dość dużo przeszkleń. Na parterze w salonie są trzy okna tarasowe o wymiarach 1.80 x 2.40. Góra ma też trzy okna balkonowe, tyle że wysokość 2.30 przy tej samej szerokości. Okna otwierane. Wymyśliłam sobie, że może na parterze zrobię jedno stałe szklenie, jedno okno w połowie stałe i jedno otwierane w obu skrzydłach . Korci mnie stały słupek, bo już wiem, że stabilizuje konstrukcję.
Waham się pomiędzy oknem termotytanowym MS , a artthermo oknoplusa . Cenowo w zasadzie to samo. Brałam jeszcze pod uwagę okna platinium evolution, które najbardziej mi się podobały, ale mają najgorszy współczynnik u. Nie napisałam jeszcze, że w górnej części okien mają być szprosy, całość obustronnie złoty dąb. Poradzono mi, że o ile zdecyduję się na MS, to mam wziąć z szybami 4mm i ze wzmocnieniem stalowym, nie tym steel pur. Parametry okna wtedy od razu spadają, ale z kolei nie wiem, czy to aż takie istotne w przypadku mojej budowy. Dom jest z wentylacją grawitacyjną. MS nie robi mi jakichkolwiek ograniczeń z uwagi na wysokość tych dolnych okien, te 2,40. Z kolei firma krakowska mi je zrobi, ale z listwą poprzeczną. Ponieważ mają być szprosy, to ta listwa by była na poziomie 50-60 cm od góry i jest dla mnie do zaakceptowania, choć mam świadomość, że wniknie nieco mniej światła.Nie wiem, które okna będą stabilniejsze i mniej narażone na wygięcia. Możecie mi Szanowni Specjaliści pomóc? Na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę?. Może powinnam szukać oferty z szerszym profilem niż Brugmann? Brałam pod uwagę producenta lokalnego , ale u niego możliwa wysokość to 2,30, zatem odpadł. Buduję pod Tarnowskimi Górami. Z góry dziękuję za każdą sugestię :).

ok**t
05-10-2014, 11:51
Zarówno MS jak i Oknoplus to uznani producenci. Oba produkty o których piszesz są na tym samym profilu, różnica tylko w kształcie skrzydeł okiennych. To już kwestia gustu. W MS nie masz ograniczeń przy tych balkonach ponieważ wklejają szybę do skrzydła i sztywność konstrukcji rośnie.

Główną uwagę zwróć na montaż i popytaj tutaj obu sprzedawców o szczegóły jego wykonania.

Okna kupujesz z pakietem trzyszybowym?

Tomaszs131
05-10-2014, 17:00
Nani
wlasnie z tego powodu odradzalem Ci Drutex-a
282971

nikt ważny
05-10-2014, 19:10
Nani
wlasnie z tego powodu odradzalem Ci Drutex-a
282971
Woooow jakie proste skrzydło ;)
I teraz poprosimy o wypowiedzi speców od okien - co jest tego powodem ?

Moja diagnoza jest następująca: nacisk podkładek szklących na skrzydło powoduje że wykrzywia się profil. Powodem tego może być albo brak stali albo wykonana z puszek od konserw ;)

Tomaszs131
05-10-2014, 19:52
To jeszcze nic, Drutex nie chce uwzglednic reklamacji. Inwestor przepycha sie znimi juz dluzszy czas.

Baszka7
05-10-2014, 22:24
Zarówno MS jak i Oknoplus to uznani producenci. Oba produkty o których piszesz są na tym samym profilu, różnica tylko w kształcie skrzydeł okiennych. To już kwestia gustu. W MS nie masz ograniczeń przy tych balkonach ponieważ wklejają szybę do skrzydła i sztywność konstrukcji rośnie.

Główną uwagę zwróć na montaż i popytaj tutaj obu sprzedawców o szczegóły jego wykonania.

Okna kupujesz z pakietem trzyszybowym?

Tak , trzy szyby. Tak mi doradzono mimo tej grawitacyjnej
Piszesz o kształcie skrzydeł. Niestety nie pamiętam różnic. Podobają mi się profile bardziej zaokrąglone.
A co odnośnie tego wzmocnienia? Jeśli MS to ze stalowym ( gorsze parametry U ) czy stell pur?
W oknoplusie w tej samej cenie proponowali okucia kryte select. Teraz już wiem, że do wysokości 2,30. Zatem albo w części okien, albo inne. Oferują też comfort ( piszą, że można bezpiecznie wietrzyć).
MS proponuje maco multi matic.
Inna zagwozdka to nawiewniki. Jak o nie pytałam, to patrzyli na mnie jak na ufoludka, że chcę szczelne okna dziurawić.
Co do montażu obydwaj sprzedawcy mają swoje firmy montujące. Montaż zwykły kotwy, piana. Za ciepły każą dopłacić 2300.Jeszcze mi się przypomniało, że Kraków daje 7 lat gwarancji , a MS 5.

T12345T
05-10-2014, 22:36
I teraz poprosimy o wypowiedzi speców od okien - co jest tego powodem ?

Lubimy ten Drutex, czy też nie na podstawie takiego zdjęcia nie można wypowiadać się na temat ugięć kształtowników!!!. Tak na oko wygląda mi to na skrzydło czynne bez przewiązki drzwi balkonowych z ruchomym słupkiem, a wtedy wyciąganie profila na wysokości klamki to norma i nie ma na to mocnych, a zaradzić dość łatwo, wystarczy pchnąć:-). Pomoże na chwilę, bo kolejne otwarcia znowu spowodują przesunięcie stojaka skrzydła i tak do... śmierci okna lub nabywcy. Mierzenie ugięć skrzydeł okien PVC w pozycji otwartej, to... nieporozumienie. W ten sposób 9 na 10 będzie mniej lub bardziej odkształcone. Póki odkształcenie nie powoduje zmian w szczelności powietrznej lub wodoszczelności albo wartości sił operacyjnych powód do reklamacji raczej estetyczny niż techniczny.

ok**t
05-10-2014, 22:40
W tytanowym masz skrzydło bardziej wyoblone od środka coś jak w Platinum. Co do wzmocnienia to stealpur jest cieplejsze, jak jest nieduża dopłata to warto.

Okucia kryte select to dobry wybór. MS też ma kryte tyko z dopłatą.

Co do nawiewników to osobiście też jestem przeciwnikiem, ale masz wentylację grawitacyjną więc zgodnie z przepisami nie masz wyjścia;)
Takie lobby. Dobrze użytkując okna można ich uniknąć.

Poproś o namiary na ich realizacje i kontakt do Inwestorów i zweryfikuj kwestie montażowe.

Co do gwarancji Mercedes, BWM, Audi daje 2 lata a Kia 7 lat - to nie jest jak dla mnie argument

T12345T
05-10-2014, 22:42
Tak , trzy szyby. Tak mi doradzono mimo tej grawitacyjnej
Piszesz o kształcie skrzydeł. Niestety nie pamiętam różnic. Podobają mi się profile bardziej zaokrąglone.
A co odnośnie tego wzmocnienia? Jeśli MS to ze stalowym ( gorsze parametry U ) czy stell pur?
W oknoplusie w tej samej cenie proponowali okucia kryte select. Teraz już wiem, że do wysokości 2,30. Zatem albo w części okien, albo inne. Oferują też comfort ( piszą, że można bezpiecznie wietrzyć).
MS proponuje maco multi matic.
Inna zagwozdka to nawiewniki. Jak o nie pytałam, to patrzyli na mnie jak na ufoludka, że chcę szczelne okna dziurawić.
Co do montażu obydwaj sprzedawcy mają swoje firmy montujące. Montaż zwykły kotwy, piana. Za ciepły każą dopłacić 2300.Jeszcze mi się przypomniało, że Kraków daje 7 lat gwarancji , a MS 5.

Tak czytam i z podziwu wyjść nie mogę. Szanowna Pani zamierza zakupić nie wiadomo co, zamontowane byle jak i jeszcze za to płacić?

Nani
06-10-2014, 08:52
Nani
wlasnie z tego powodu odradzalem Ci Drutex-a
282971

Ja pitolę i weź tu wydaj na okna 15tysi, a tu takie kwiatki w gratisie dostajesz. Jestem tym wszystkim przerażona. Inni piszą, że może brak wzmocnień - no właśnie i jak to sprawdzić? Inni się dziwią, że ja cały czas dopytuję czy z ciężarem 3 szyb, a w moim przypadku już 4, bo pierwsza to będzie szyba p4 wytrzymają skrzydła. Tu widać, że nie trzyma pionu, a naszemu koledze zrobił się banan na dole ramy w 2 letnich oknach renomowanej firmy. Jakaś masakra producenci to by chyba chcieli montować nawet po 5 szyb, ale żeby było taniej oczywiście dla nich, to robią mam wrażenie w tych samych ramach, a może by tak pomyśleć o dodatkowym usztywnieniu tego skrzydła?

W tym tygodniu będę miała zamiar odwiedzić naszego lokalnego producenta okien robi na profilach schuco. Natomiast moja siostra właśnie jest po wymianie okien tarasowych i zdecydowali się na salamandra na profilu brugmana, ale tego to w ogóle nie znam.

pchelek
06-10-2014, 09:23
Ktos otworzyl skrzydlo i zmierzyl ugiecie -smiechu warte.
Wklejaja skrzydlo i sztywnosc rosnie - ze smiechu mozna pęc

Ciepla ramka to chwyt reklamowy dajaca tyle co nic.

ok**t
06-10-2014, 09:35
Wklejaja skrzydlo i sztywnosc rosnie - ze smiechu mozna pęc

Ciepla ramka to chwyt reklamowy dajaca tyle co nic.

Wklejana szyba może nie zwiększa sztywności i stabilności? - herezje opowiadasz

Ciepła ramka ( tylko prawdziwa, a nie udawana) poprawia parametry termiczne całego okna oraz jego estetykę - to nie jest chwyt marketingowy.

ok**t
06-10-2014, 09:39
...a naszemu koledze zrobił się banan na dole ramy w 2 letnich oknach renomowanej firmy.

Pewnie dołem ram nie zamocowali. Najważniejszy jest montaż.

Zdun Darek B
06-10-2014, 09:59
Martwicie mnie tą opinią o Drutexie .. mam zamontowane jednoskrzydłowe 145 x 145 .

pchelek
06-10-2014, 10:03
"herezje opowiadasz" - wynik badania
ciepla ramka poprawia zysk producenta a izolacyjnosc poprawia o 0,1 % [wynik obliczen]

ok**t
06-10-2014, 11:29
"herezje opowiadasz" - wynik badania
ciepla ramka poprawia zysk producenta a izolacyjnosc poprawia o 0,1 % [wynik obliczen]

Skąd Twoje obliczenia? Ψ dla ramki aluminiowej pakiet trzyszybowy 0,077, dla ramki ciepłej np. Chromatech Ultra Ψ = 0,035.
Na podstawie tych danych Uw okna referencyjnego gdzie Uf=1.0 i Ug= 0.5 współczynnik Uw wyniesie:
- dla ramki aluminiowej - 0,851 W/m2K
- dla ramki Chromatech Ultra - 0,747 W/m2K

Różnica 13,9%. - o tyle zimniejsze jest okno z ramką aluminiową.

Nani
06-10-2014, 12:50
Pewnie dołem ram nie zamocowali. Najważniejszy jest montaż.

Co to znaczy ram dołem nie zamocowali? Proszę mi wytłumaczyć z polskiego na nasze

ok**t
06-10-2014, 14:25
Chodzi o zakotwienie dolnej ramy. W instrukcjach montażowych jest to opisane. Najczęściej ekipy mocują tylko górną i boczne części ramy co jest błędem montażowym.

IVO333
06-10-2014, 19:56
Tak czytam i z podziwu wyjść nie mogę. Szanowna Pani zamierza zakupić nie wiadomo co, zamontowane byle jak i jeszcze za to płacić?
Jako że jeśli ktoś tu pytając nie rzuci klasami, współczynnikami i innymi cyferkami (pomijając liczbę komór) od razu przylepia mu się faux pas to ja pozwolę sobie tak;
który samochód wybralibyście;
A. moc 120 KM, moment obrotowy 256 Nm, prędkość max 166 km/h, przyspieszenie do 100 16sek, spalanie cykl mieszany 8,8 l/100km
B. moc 116 KM, moment obrotowy 235 Nm, prędkość max 145 km/h, przyspieszenie do 100 16,4 sek, spalanie cykl mieszany 11,5l/100km

Oba samochody z podobnego roku produkcji, oba silnik diesla podobnej (2,8-2,9) wielkości, oba podobna waga, gabaryty i przeznaczenie.

T12345T
06-10-2014, 22:14
Jako że jeśli ktoś tu pytając nie rzuci klasami, współczynnikami i innymi cyferkami (pomijając liczbę komór) od razu przylepia mu się faux pas

Szanowny Kolego, faux pas można popełnić nigdy przykleić. Podobnie chyba z tymi klasami i współczynnikami. Można je zamieniać na samochody albo po prostu zrozumieć i stosować w praktyce. Po jednej stronie poziomy wymagane (inwestor), po drugiej te deklarowane przez samochodziarzy. Szerokiej drogi.

nikt ważny
06-10-2014, 23:17
co do tego wykrzywienia kolego T12345T, niby masz rację ale nie do końca
Praktyka dowodzi mojej teorii
nieliniowość profila badana przez klientów na otwartym oknie jest nieporozumieniem ale . . . takie wykrzywienie, w tej płaszczyźnie, nie zostanie w żaden sposób wyprostowane po zamknięciu skrzydła

Nani
07-10-2014, 12:26
Witam ponownie, przybywam z kolejną wyceną, proszę specjalistów o opinie na temat poniższych okien:

Od razu dodam, że interesują nas tylko z szybami p4, dlatego to już 3 wycena z czego 1 odrzuciliśmy od razu bo była z drutu

Okna z firmy Jarek M s.c. (Radom)

Profil schuco 5 komorowy, okucie wk2 siegenia, szyba 1 komorowa p4 k=1,1, ciepła ramka, klamki z kluczykiem.

Dodam, że okna nie są tanie, na pewno droższe od oknoplastu, o który pytałam wcześniej.

pendrak
07-10-2014, 14:35
Witam, byłabym wdzięczna za jakieś aktualne opinie drewnianych okien z rzeszowskiego Vidoku, bo widzę, że wszystkie pochodzą sprzed kilku lat, a zastanawiam się nad ich wyborem, ewentualnie urzędowskiego. Z góry dziękuję.

T12345T
07-10-2014, 14:43
proszę specjalistów o opinie na temat poniższych okien:

Widzę, że uparcie zmierza Pani do zakupu okien z klasą odporności na włamanie RC2 (WK2). Jeżeli tak jest, to pierwszym pytaniem skierowanym do Jarka M z Radomia powinno być, czy ma świadectwo badań odporności na włamanie dla okna, które przedstawia w swojej ofercie. Brak tego papieru zdecyduje o tym, że jeżeli (co nie daj Boże) ktoś do Pani domku wlezie, a domek i mienie będzie ubezpieczone, to ubezpieczyciel pokaże Pani... figę. Na razie ma Pani ofertę na zbiór komponentów, z których można zbudować konstrukcję o jakiejś odporności na włamanie, ale nie na okno o klasie odporności RC2 (WK2). Jak sama Pani pisze komponentów drogich, więc chwila zastanowienia nad sensem wydawania kasy na "niewiadomo co" być powinna - moim zdaniem.

Baszka7
07-10-2014, 15:35
Tak czytam i z podziwu wyjść nie mogę. Szanowna Pani zamierza zakupić nie wiadomo co, zamontowane byle jak i jeszcze za to płacić?
Dziękuję bardzo.Jak skonstatuję, na co się porwałam ( budowa), to też się podziwiam:).
Co do moich planów zakupowych, to się Kolega myli. Planuję kupić przyzwoite okna i dobrze je zamontować, bo jak tu wcześniej wyczytałam to montaż właśnie jest podstawą dobrego okna.
A że się nie znam, dlatego tu napisałam z prośbą o pomoc, vide pierwszy wpis.

Baszka7
07-10-2014, 15:48
W tytanowym masz skrzydło bardziej wyoblone od środka coś jak w Platinum. Co do wzmocnienia to stealpur jest cieplejsze, jak jest nieduża dopłata to warto.

Okucia kryte select to dobry wybór. MS też ma kryte tyko z dopłatą.

Co do nawiewników to osobiście też jestem przeciwnikiem, ale masz wentylację grawitacyjną więc zgodnie z przepisami nie masz wyjścia;)
Takie lobby. Dobrze użytkując okna można ich uniknąć.

Poproś o namiary na ich realizacje i kontakt do Inwestorów i zweryfikuj kwestie montażowe.

Co do gwarancji Mercedes, BWM, Audi daje 2 lata a Kia 7 lat - to nie jest jak dla mnie argument
Przemawia do mnie ten argument odnośnie gwarancji:) .
Jakie wziąć okucia jeśli się uprą ,że nie zrobią z powodu wysokości 2,40?
Może rozsądne by było okucie comfort pozwalające na bezpieczne odstawienie skrzydła? Wtedy może rzeczywiście bym zrezygnowała z nawiewników.
Czy to nie jest tak, że ten przepis odnośnie nawiewników stosuje się tylko do spółdzielni mieszkaniowych?

Baszka7
07-10-2014, 15:53
Chodzi o zakotwienie dolnej ramy. W instrukcjach montażowych jest to opisane. Najczęściej ekipy mocują tylko górną i boczne części ramy co jest błędem montażowym.
Teraz już wiem, o co pytać odnośnie właściwego montażu. Kotwienie dolnej ramy, to konkret. Czy jeszcze na coś należy zwrócić uwagę?

Baszka7
07-10-2014, 16:02
Jako że jeśli ktoś tu pytając nie rzuci klasami, współczynnikami i innymi cyferkami (pomijając liczbę komór) od razu przylepia mu się faux pas to ja pozwolę sobie tak;
który samochód wybralibyście;
A. moc 120 KM, moment obrotowy 256 Nm, prędkość max 166 km/h, przyspieszenie do 100 16sek, spalanie cykl mieszany 8,8 l/100km
B. moc 116 KM, moment obrotowy 235 Nm, prędkość max 145 km/h, przyspieszenie do 100 16,4 sek, spalanie cykl mieszany 11,5l/100km

Oba samochody z podobnego roku produkcji, oba silnik diesla podobnej (2,8-2,9) wielkości, oba podobna waga, gabaryty i przeznaczenie.
Dziękuję, dziękuję po trzykroć:). Wreszcie mnie ktoś zrozumiał. Właśnie tak się czuję, jak w wyżej wymienionym motoryzacyjnym przykładzie.
Zrobiłam ostatnio przysłowiowy "doktorat" z membran, pap, dachówek. A te okna mnie przerastają, po prostu.

finlandia
07-10-2014, 16:41
Teraz już wiem, o co pytać odnośnie właściwego montażu. Kotwienie dolnej ramy, to konkret. Czy jeszcze na coś należy zwrócić uwagę?
Jak zapytasz czy kotwią to dobry sprzedawca powie ze oczywiście tak - choćby nawet tego nie robili, to wyczuje że chcesz to usłyszeć. Bezpieczniej byłoby przebiegle zapytać, na ile kotew/dybli zamontują Twoje okno 150x150.. (zapamiętaj liczbę ktorą uslyszysz)

ok**t
07-10-2014, 17:02
.....Może rozsądne by było okucie comfort pozwalające na bezpieczne odstawienie skrzydła? Wtedy może rzeczywiście bym zrezygnowała z nawiewników.
Czy to nie jest tak, że ten przepis odnośnie nawiewników stosuje się tylko do spółdzielni mieszkaniowych?

Okucie Comfort firmy Winkhaus bardzo fajne rozwiązanie:)

Kwestie nawiewników dotyczą również nowo budowanych domów, które nie posiadają wentylacji mechanicznej.

Nani
07-10-2014, 19:36
Witam, właśnie dostałam wycenę od kolejnego lokalnego producenta - Fabryki okien Kowalczyk, zaproponowali nam następujący towar:

bluEvolution MD82
szklenie: 44.4/12/4/10/4 NE+ARG 0,7
okucia winkhaus
u dla całego okna 0,93

i teraz o co powinnam zapytać sprzedawcę słysząc winkhaus? i czy to U jest realne?

Nani
07-10-2014, 19:46
czy ma świadectwo badań odporności na włamanie dla okna,

Wystawiane przez kogo ma być to świadectwo? Sprzedawcę okien, producenta czy kogo?

Tak uparcie dążymy do tych okien, po prostu mamy za dużo przypadków prób włamania w naszej okolicy.

T12345T
07-10-2014, 20:06
Wystawiane przez kogo ma być to świadectwo? Sprzedawcę okien, producenta czy kogo?.

W przypadku okien przez notyfikowane laboratorium. Więcej na ten temat:

http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antywlamaniowe-klasy-odpornosci-na-wlamanie-rc-i-wk
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antywlamaniowe-badania-i-swiadectwa-badan
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antywlamaniowe-to-nie-wszystko
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antywlamaniowe-adams-as-4000-roundline

o i jeszcze jeden

http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antywlamaniowe-wk2-made-in-rabien

ok**t
07-10-2014, 20:47
...i teraz o co powinnam zapytać sprzedawcę słysząc winkhaus? i czy to U jest realne?

Winkhaus to tylko nazwa dostawcy okuć do okna, czyli jednego z jego składowych.

Ten współczynnik Uw jest realny.Jego wartość zależy zawsze od wymiarów danego okna i dla każdych wymiarów jest inny.

Baszka7
07-10-2014, 21:03
Jak zapytasz czy kotwią to dobry sprzedawca powie ze oczywiście tak - choćby nawet tego nie robili, to wyczuje że chcesz to usłyszeć. Bezpieczniej byłoby przebiegle zapytać, na ile kotew/dybli zamontują Twoje okno 150x150.. (zapamiętaj liczbę ktorą uslyszysz)
To już jest drugi konkret, o który zapytam w związku z montażem, dziękuję. Oczywiście zgodnie z sugestią zrobię to chytrze :).Tylko nie bardzo rozumiem,
dlaczego mam pytać o ten rozmiar okna. Mam podobny 1,20 x 1,50.
Inne pytanie. W salonie mam troje drzwi. Jedne od południa i dwoje od zachodu. Wymyśliłam, że może zrobię z tych jednych zachodnich stałe szklenie w ramie, drugie otwierane z ruchomym słupkiem ( dla wygody wnoszenia np. suszarki do prania), a te od południa to albo stałe, albo pół na pół. Czy czai się jakowaś pułapka w takim pomyśle?Przyświeca mi idea jak najmniejszych strat ciepła,bo finansowo to nie są duże różnice ( szklenie chcę w ramie dla harmonijnego wyglądu).

Nani
07-10-2014, 21:03
W przypadku okien przez notyfikowane laboratorium. Więcej na ten temat:

http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antywlamaniowe-klasy-odpornosci-na-wlamanie-rc-i-wk
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antywlamaniowe-badania-i-swiadectwa-badan
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antywlamaniowe-to-nie-wszystko
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antywlamaniowe-adams-as-4000-roundline

o i jeszcze jeden

http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antywlamaniowe-wk2-made-in-rabien

No i z tych artykułów, a przynajmniej z ich części wynika, że okien antywłamaniowych nie ma. Kolejny artykuł przedstawia fabrykę i film, na którym walą młotami w okno, wbijają kliny, no oglądając ten filmik inwestor nie marzy o żadnym innym oknie tylko właśnie z tej firmy. No przecież tu jeden artykuł zaprzecza drugiemu. Jakaś farsa, jak to napisali w jednym z artykułów na oknoteście - kupno okien anty to farsa.

To po jakiego groma sprzedają w ogóle taki produkt? W ogóle czym więcej czytam na temat tych okien. tym mam większego kręćka i w ogóle to mam już dość, wybór materiałów budowlanych to był pikuś.

Baszka7
07-10-2014, 21:18
Okucie Comfort firmy Winkhaus bardzo fajne rozwiązanie:)

Kwestie nawiewników dotyczą również nowo budowanych domów, które nie posiadają wentylacji mechanicznej.
To głupio, bo już prawie z nich zrezygnowałam. Pośrednik tych okien krakowskich mnie dziś skutecznie do nich zniechęcał,
że nie ma konieczności ich montowania skoro same okna mają dodatkowe funkcje regulacji "nawiewu" .Do tego mówił, że nieestetyczne, wręcz brzydkie, a to dla mnie jako kobiety też jest istotnym elementem. Póki co dziś zostało osadzone dachowe okno łazienkowe i ma ono nawiewnik, ale dyskretny.
Mam też dylemat związany z oknami pomieszczeń technicznych, to znaczy garażu i kotłowni, będącej jego przedłużeniem. Otwory mam zostawione, ale biję się z myślami, czy nie zamurować. A może dać jakieś matowe? Część sąsiadów ma luksfery, część stałe szklenie. Nie wiem, jak praktyczniej by było.

Tomaszs131
07-10-2014, 22:55
No i z tych artykułów, a przynajmniej z ich części wynika, że okien antywłamaniowych nie ma. Kolejny artykuł przedstawia fabrykę i film, na którym walą młotami w okno, wbijają kliny, no oglądając ten filmik inwestor nie marzy o żadnym innym oknie tylko właśnie z tej firmy. No przecież tu jeden artykuł zaprzecza drugiemu. Jakaś farsa, jak to napisali w jednym z artykułów na oknoteście - kupno okien anty to farsa.

To po jakiego groma sprzedają w ogóle taki produkt? W ogóle czym więcej czytam na temat tych okien. tym mam większego kręćka i w ogóle to mam już dość, wybór materiałów budowlanych to był pikuś.
Reklama dzwignia handlu.....

finlandia
07-10-2014, 22:58
No i z tych artykułów, a przynajmniej z ich części wynika, że okien antywłamaniowych nie ma. Kolejny artykuł przedstawia fabrykę i film, na którym walą młotami w okno, wbijają kliny, no oglądając ten filmik inwestor nie marzy o żadnym innym oknie tylko właśnie z tej firmy. No przecież tu jeden artykuł zaprzecza drugiemu. Jakaś farsa, jak to napisali w jednym z artykułów na oknoteście - kupno okien anty to farsa.

To po jakiego groma sprzedają w ogóle taki produkt? W ogóle czym więcej czytam na temat tych okien. tym mam większego kręćka i w ogóle to mam już dość, wybór materiałów budowlanych to był pikuś.
to chyba dobrze ze zanim kupisz poznasz stan antywlamaniowosci okien. Nie bedziesz zaskoczona po wlamaniu.
Pomysl ze to byly okna przebadane, sprawdzone. A jak sie zachowaja te ktore nie maja zadnych papierow?

T12345T
07-10-2014, 23:04
No i z tych artykułów, a przynajmniej z ich części wynika, że okien antywłamaniowych nie ma..

Antywłamaniowych nie ma, są tylko okna o określonej klasie odporności na włamanie:-). Pani by chciała kupić przeszklone okno z plastiku, które w każdych warunkach byłoby nie do sforsowania? Takich nie było, nie ma i pewnie nigdy nie będzie. A wybór okien wcale nie jest taki skomplikowany na jaki wygląda. Niech Pani przestanie rozważać z czego jest zrobione, a zajmie się tym jakie powinno być, aby spełnić oczekiwania. A każda pożądana przez Panią cecha powinna być udowodniona, a nie opowiedziana. Tylko tyle.

T12345T
07-10-2014, 23:18
Reklama dzwignia handlu.....

Panie Tomaszu rozumiem, że MOWO na Pańskiej budowie jest konsekwencją Pańskich własnych doświadczeń i oceny zalet wynikających z praktyki w jego stosowaniu:-).