PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

finlandia
22-07-2015, 22:41
Widzisz - Prolux reklamowany jako " jasne" okno ma pocienione profile - w sensie - mniej ram - więcej szyb. Jak widać przekłada się to na słabsze wyniki ogólnie pojętej sztywności. Klasę C2 spotykam, ale w oknach tańszych niż ogólnie pojęta klasa premium. Dobrym standardem jest wg mnie C3 (taki dobry wynik - oznacza okno sztywne, być może nawet z naddatkiem.

nikt ważny
23-07-2015, 01:28
Według przyjętych norm klasa A jest gorsza od C. C2 oznacza odkształcenie profilu pod naporem wiatru o ciśnieniu 800 Pa, co oznacza wiatr o sile 130 km/h. Znalazłem zapis: "Stolarka do 5 kondygnacji w strefie I, II (Poznań to strefa I), zalecane C3, maks. prędkość wiatru 158 km/h, dopuszczalne ugięcie 7 mm". Wiem, że teoria sobie, a życie sobie, jednak faktycznie dane nie powalają. Iść w ten Oknoplast?

No i widzisz, wartość dopuszczalnego ugięcia uzależniona jest od wielkości okna i przy podanej wartości 7mm mamy doczynienia z oknem wysokości 210 cm (wysokość okna / 300 - w przypadku grupy C) Dla okna o wysokości 240 cm już będzie to dla C2 ugięcie 8 mm czyli już nie spełniające założeń i takiego okna nie powinieneś montować

I zastanówmy się, porównajmy C2 do A3, okno wysokości 150 cm, najczęściej spotykane
dla C2
ciśnienie - 800Pa, prędkość wiatru - 130 km/h, siła działająca na profil ok 81 kg
ugięcie dopuszczalne - 1500/300 - 5 mm

dla A3
ciśnienie - 1200 Pa, prędkość wiatru - 160 km/h, siła działająca na profil - 123 kg
ugięcie dopuszczalne 1500/150 - 10 mm

I teraz zastanowić się trzeba czy zmniejszenie o ok 35% siły działającej na profil (w kg i tym samym prędkości wiatru, czy tez różnicy ciśnień) w przypadku A3 nie spowoduje podobnego ugięcia ramy jak w przypadku C2 ?

A co będzie jak spotkasz się z wynikami badań A4 ? Idąc twym tokiem rozumowania będzie z założenia gorsza od C2 - ale czy aby na pewno ?
No chyba, że o tej porze już nie myślę ;)

A czy brać? Brać, jak często z taką siłą wieje u Ciebie wiatr ?

Tom84
23-07-2015, 13:40
Dziękuję za odpowiedź, to już chyba wolałbym schuco w klasie profilu B, ale za to C5, wodoszczelność E900, bo jak plastik ma mi jeszcze świszczeć przy wietrze to....

Kierzykowski
23-07-2015, 22:26
MODEROWANO pytanie o firmę jakiej jakości robi okna? Żona się uparła na wymianę okien na piętrze bo nie wiem czemu parują (u góry były z innej firmy niż na dole) sporo pozytywnych opinii o :spam: przeczytałem przejrzałem stronę i jestem bliski zakupu, ale chętnie bym poczytał opinie kogoś kto ma okna od nich.

swiezy
23-07-2015, 22:40
:Spam:pytanie o firmę jakiej jakości robi okna? Żona się uparła na wymianę okien na piętrze bo nie wiem czemu parują (u góry były z innej firmy niż na dole) sporo pozytywnych opinii o :spam: przeczytałem przejrzałem stronę i jestem bliski zakupu, ale chętnie bym poczytał opinie kogoś kto ma okna od nich.

Może z wentylacją jest coś nie tak - dlatego mogą parować... radziłbym zweryfikować sprawność wentylacji... chyba nie chciałbyś żeby żona miała do Ciebie pretensje, że kupiłeś nową stolarkę, a okna dalej parują...

finlandia
24-07-2015, 06:55
Budvar - największy spamer w ostatnim czasie. Nie polecam. Nie lubię firm które kreują sobie rynek mało etycznymi działaniami, takimi jak "certyfikat okna bezoołowiowego" "najlepszy na świecie, przestarzały zgrzewany słupek" itp

Tomaszs131
24-07-2015, 09:25
Budvar Centrum pytanie o firmę jakiej jakości robi okna? Żona się uparła na wymianę okien na piętrze bo nie wiem czemu parują (u góry były z innej firmy niż na dole) sporo pozytywnych opinii o budvarze przeczytałem przejrzałem stronę i jestem bliski zakupu, ale chętnie bym poczytał opinie kogoś kto ma okna od nich.

Parowanie może być związane z rozszczelnieniem się podwójnego lub potrójnego szklenia. Wtedy szyby parują wewnątrz pakietu.
W takim przypadku wystarczy wymienić pakiet na nowy.

pawlik_pawlik
25-07-2015, 23:58
325477
Witam , zerknijcie proszè czy te ceny są normalne, bo jak dla mnie to wydają się być co najmniej wysokie, zwłaszcza ten montaż. Obwòd okien 115m, powierzchnia 43m2, kolor obustronny.montaż parter w warstwie ocieplenia ( parter ściana trójwarstwowa), góra w murze, 2 cm wyscmięcie , warstwowy na taśmach.
Bardzo mi odpowiadają te okna na profilu Alphaline , tylko ta cena...nie wiem czy nie szukać taniej
Pozdrawiam

pawlik_pawlik
26-07-2015, 00:25
Zdjęcie325479
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/287/2929270_Screenshot_2015-07-25-23-50-11.png

nikt ważny
26-07-2015, 01:02
tanio, wbrew pozorom tanio policzyli Ci ten montaż, poniżej 100 za mb w ociepleniu na JB-D ? Masz o dwie dychy taniej z metra od ceny obowiązującej na rynku

finlandia
26-07-2015, 08:56
A dlaczego chcesz wlasnie v90 a nie np v82?

pawlik_pawlik
26-07-2015, 09:32
Dziękuję za odzew.
Po prostu V90 jakoś bardziej do mnie przemawiają : sprawiają wrażenie solidnych, dobre uszczelki , itd.Być może trochę ulegam marketingowi.Wiem , że V82 są dobrymi oknami, sporo osób uważa , że nie warto dopłacać do Alphaline.
Odnośnie montażu- cała kwota robi wrażenie, zwłaszcza , źe wcześniej wstępna wycena montażu była niemal identyczna , a całość okien miała być w ociepleniu.Mimo wszystko zdaję sobie sprawę, iż przed pomiarami trudno było wszystko uwzględnić.Cuwzględnić.Chciałem się jedynie Was poradzić czy te ceny są realne.Prealne.Pozdrawiam.

finlandia
26-07-2015, 09:57
Cena montażu jest podana uczciwie. Bez ukrywania wartości pracy w narzutach na towar. Plus dla nich. Znajdziesz wyceny tańsze, ale wg mnie to byłoby obarczone dużym ryzykiem niekompetencji wykonawczych, czyli proszenie się o kłopoty z jakimi wpadają tu później Inwestorzy.

MMichal
26-07-2015, 11:21
Witam


Dziękuję za odzew...Pozdrawiam.

Witam

Ja bym się delikatnie przyczepił do konkretnych rozwiązań jeżeli chodzi o konsole - konsola o długości 150 mm do profilu 90 mm to za mało nawet jeżeli mówimy o minimalny wysunięciu, ja bym dał 200 mm i spał spokojnie.

Ceny robocizny bardzo uczciwe, rzekł bym nawet, że okazyjne.


Pozdrawiam

nikt ważny
26-07-2015, 12:24
...konsola o długości 150 mm do profilu 90 mm to za mało nawet jeżeli mówimy o minimalny wysunięciu, ja bym dał 200 mm i spał spokojnie.

Ceny robocizny bardzo uczciwe, rzekł bym nawet, że okazyjne.
Wszystko zależy na ile ma być wysunięte okno i w co mocowane konsole. Jeśli tylko na 9 cm to spokojnie 15 wystarczy bo realne wysunięcie podparcia będzie ok 4 cm - takie jest moje zdanie :)

A co do ceny, też uważam że jest naprawdę bardzo atrakcyjna, o czym już wspomniałem. To upierdliwa robota, pracochłonna, wymaga szerszych taśm wewnętrznych, by została wykonana prawidłowo w ścianie 2W dochodzi albo rozbicie jej na dwa etapy (najpierw montaż, później po ociepleniu klejenie folii zewnętrznych) bądź wykonania opasek wokół okna. Pomijam już dość znaczny koszt samych materiałów do montażu

MMichal
26-07-2015, 14:40
Witam


Wszystko zależy na ile ma być wysunięte okno i w co mocowane konsole. Jeśli tylko na 9 cm to spokojnie 15 wystarczy bo realne wysunięcie podparcia będzie ok 4 cm - takie jest moje zdanie :)

Twoje może i tak ale sam producent systemu ma jednak pewne zalecenia + zalecenia producentów materiałów budowlanych.
Prosta matematyka - w konsoli o dł. 150mm trzpień jest oddalony o końca ok 10mm - zostaje 140mm - przy profilu 90mm punkt podparcia (tak jak piszesz) będzie ok 40mm - zostaje 100mm - bezpieczna odległość od krawędzi muru zalecana przez SFS 60mm - od końca konsoli do miejsca gdzie można zamocować śrubę ok 10mm - zostaje 30mm w których mamy zamocować dwa elementy łączne do muru - za mało przynajmniej o te 50mm.

Pozdrawiam

nikt ważny
26-07-2015, 16:00
???? zawsze powtarzasz by stosować się do zaleceń systemodawcy :) A więć.....
odległość Ar (od zewnętrznej krawędzi muru do pierwszego mocowania - minimum 30 mm
odległość a - minimalna wymagana przez SFS - 25 mm, nawet przy porotermie, gdy zastosujemy sposób łączenia konsoli stosowany w Kneselu (z dodatkową listwą i na śruby) odległość wystarczająca do mocnego zamocowania
czyli 150 w zupełności wystarczy
oś podparcia od krawędzi 10mm + wysunięcie 45 mm (przy listwie podparapetowej jeszcze mniej) +30 mm od brzegu ściany + 25 minimalna odległość między śrubami + 15 mm otwór od krawędzi konsoli = 125 mm - minimalna długość konsoli a tu masz 150 czyli możesz to swoje a mieć 50 mm
325528

nikt ważny
26-07-2015, 16:07
i w uzupełnieniu. Najważniejszą śrubą mocująca jest ta, najbliżej krawędzi, w otworze a nie w fasolce. Wbrew pozorom tej w fasolce nawet może nie być, ułatwia ona pozycjonowanie konsol względem siebie a ciężar (siłe działająca na wyrwanie mocowania) przenosi właśnie śruba w otworze
I tu policzmy jeszcze inaczej
od podparcia do krawędzi muru ok 45 mm
od krawędzi muru do śruby mocującej w otworze ok 85 mm.
Siła działająca na wyrwanie tej śruby będzie dwa razy mniejsza od nacisku jaki wywołuje okno

MMichal
26-07-2015, 17:48
Witam


???? zawsze powtarzasz by stosować się do zaleceń systemodawcy :) A więć.....
odległość Ar (od zewnętrznej krawędzi muru do pierwszego mocowania - minimum 30 mm
odległość a - minimalna wymagana przez SFS - 25 mm ... 325528

To teraz zapytaj SFS jak się to ma do minimalnej odległości od krawędzi jaką zalecają w JBDL`u, wszak to to samo mocowanie czyż nie ?
Chyba, że te 60 mm zalecanych dla JBDL`a to chwyt marketingowy ?
325547

Jeżeli brać pod uwagę zalecenia producentów zamocowań to te odległości w zależności od materiału budowlanego są jeszcze większe, niestety nie ma - a może ja jeszcze nie dotarłem - do pisemnych zaleceń samych producentów materiałów budowlanych, niestety ani Wienerberger ani Xella takowych nie podają na piśmie.

pozdrawiam

nikt ważny
26-07-2015, 18:16
MM - to jest plik graficzny z instrukcji montażu kotew jaki ma SFS a nie moje widzi mi się. Całość dotyczy kotwy JBD-DK i jest zaczerpnięta z ich instrukcji montażu
Jak nie wierzysz to teraz cała pierwsza strona instrukci
Sprawdź najpierw zanim podważysz to co zostało podane.
Nie wiem skąd wziąłeś to zalecenie 6 cm od krawędzi muru bo to by oznaczało że montaż w licu ściany na śruby do montażu ościeżnic jest niewykonalny, ba ! wręcz zakazany.
325548

MMichal
26-07-2015, 19:39
Witam


MM - to jest plik graficzny z instrukcji montażu kotew jaki ma SFS a nie moje widzi mi się. Całość dotyczy kotwy JBD-DK i jest zaczerpnięta z ich instrukcji montażu
Jak nie wierzysz to teraz cała pierwsza strona instrukci
Sprawdź najpierw zanim podważysz to co zostało podane.
Nie wiem skąd wziąłeś to zalecenie 6 cm od krawędzi muru bo to by oznaczało że montaż w licu ściany na śruby do montażu ościeżnic jest niewykonalny, ba ! wręcz zakazany.
325548

Ale wierzę i wiem skąd są zaczerpnięte - plik który wkleiłem również pochodzi z materiałów SFS`u - więc to nie JA podważam cokolwiek tylko sam SFS ma totalne niezgodności we własnych materiałach.

Pozdrawiam

nikt ważny
26-07-2015, 20:29
Nie do końca. Ideą powstania JBDL była możliwość lekkiego wysunięcia okna poza lico ściany kiedy to juz nie ma jak mechanicznie zamocować okna stosując montaż na taśmy rozprężne tak wszechobecny w Niemczech.
A że podają różne odległości, zależne od JBDL czy JKD-D czy DK, cóż sam tego nie rozumiem
Mogę tylko stwierdzić ze 25 mm w każdym materiale spokojnie trzyma i się nie rozwala

MMichal
26-07-2015, 21:08
Witam


Nie do końca. Ideą powstania JBDL była możliwość lekkiego wysunięcia okna poza lico ściany kiedy to juz nie ma jak mechanicznie zamocować okna stosując montaż na taśmy rozprężne tak wszechobecny w Niemczech.
A że podają różne odległości, zależne od JBDL czy JKD-D czy DK, cóż sam tego nie rozumiem
Mogę tylko stwierdzić ze 25 mm w każdym materiale spokojnie trzyma i się nie rozwala

Dlatego właśnie sugerowałem aby zapytać SFS wszak to oni są twórcą obu zaleceń sprzecznych ze sobą i tyle.

z tym wytłuszczonym się nie zgodzę jak i zdecydowana większość producentów zamocować, którzy sprawdzają i testują swojej rozwiązania to po pierwsze, po drugie odległość ta zależy zarówno od materiału ściany jak i rodzaju zamocowania więc nie można tego generalizować.

Pozdrawiam

nikt ważny
26-07-2015, 21:41
MM sam generalizujesz 6 cm od krawędzi w w oparciu tylko o jedno opracowanie. Nigdzie, ale to nigdzie poza tą dokumentacją SFS nie spotkałem się z takim zastrzeżeniem. Zastrzeżeniem wykluczającym jeden z podstawowych sposobów montażu u nas mało popularnym
Teoretycznie krawędź otworu powinna być w odległości minimalnej równej podwójnej jego średnicy (wiercisz 10 mm odległość min od krawędzi 20 mm + 1/2 średnicy = 25mm).
Oczywistym jest że nas, dostępny w Polsce poroterm może tego nie wytrzymać, nie wiem jak to się dzieje, że dostępny w Niemczech zachowuje sie mechanicznie zgoła inaczej - ale to zupełnie inny temat.

Odległość otworu zależy także od zastosowanego sposobu zamocowania. Kołek rozporowy wymaga większej, dybel podobnie - gdyż w trakcie mocowania występują siły klinujące w podłożu czyli dążące do rozsadzenia materiału, Śruby do montażu ościeżnic już nie gdyż w otworze o prawidłowej średnicy wkręcają się na materiał narzynając jego strukturę

Iinformacje na podstawie materiałów firmy Koelner - cytuję:
Kotwa typu O (popularnie nazywane - dybel)
Wykonana jest ze stali węglowej i pokryta elektrolitycznie warstwą cynkową. Jest przeznaczona do mechanicznego mocowania ościeżnic drewnianych, aluminiowych i z PCW w betonie klasy min. C20/25 (zbrojonym bądź niezbrojonym), a także cegle ceramicznej pełnej klasy min. 7,5
Efektywna głębokość zakotwienia takiego łącznika zależy od podłoża. W betonie zwykłym jest to 40 mm, natomiast w cegle pełnej jest to 60 mm. Głębokość wierconego otworu Ø10 powinna wynosić: 50 mm (w betonie) oraz 70 mm (w cegle pełnej). Minimalne odległości między łącznikami oraz minimalna odległość łącznika od krawędzi wynoszą: 20 mm przy montażu w betonie i 30 mm w cegle pełnej.

Tworzywowo-metalowe łączniki rozporowe typu KKS i KKD
Efektywna głębokość zakotwienia takiego łącznika zależy od podłoża. W betonie zwykłym jest to 40 mm, natomiast w cegle pełnej jest to 60 mm. Natomiast głębokość wierconego otworu zgodnie z regułą powinna być o ok. 10 mm większa i wynosić: 50 mm (beton) oraz 70 mm (cegła pełna).
Minimalne odległości między łącznikami oraz łącznika od krawędzi wynoszą: 25 mm (przy montażu w betonie) i 35 mm (w cegle pełnej).

Łączniki typu WHO i WHS - śruby do montażu ościeżnic wykonane są ze stali węglowej, poddane obróbce cieplnej i pokryte warstwą cynkową.
Efektywna głębokość zakotwienia wkrętów WHO i WHS zależy od podłoża. W betonie zwykłym to 30 mm, natomiast w cegle pełnej i betonie
komórkowym – 60 mm.
Głębokość wierconego otworu powinna być o ok. 10 mm większa i wynosić: 40 mm (w betonie) oraz 70 mm (w cegle pełnej i betonie komórkowym).
Minimalne odległości między łącznikami oraz łącznika od krawędzi wynoszą: 15 mm (montaż w betonie) i 30 mm (cegła pełna i beton komórkowy).

pawlik_pawlik
26-07-2015, 22:07
Dziękuję, czyli wiem , że odnośnie ceny nie mam się czego czepiać.Wydaje mi się również, że mają pojęcie o takim montażu.Już jakiś czas śledzę wątki tego dotyczące ( za taką możliwość szczgólnie wam jestem wdzięczny) i wiem o co mam pytaç.Tyle teoria, jak będzie w praktyce zobaczymy.
Gwoli uściślenia- okna będą wysunięte na 20 cm w ocieplenie (zewnętrzna powierzchnia) - okna v90, 20 cm styro i 1 cm luzu między oknem a klinkierem na taśmę rozpręźną, natomiast okna v70 będą w garażu i tam jest 15 cm styropianu, ściana również 3w.
Mam jeszcze jedno pytanie jak przy takim układzie obtobić szpalety- płyta kartongips? Bo jak rozumiem nie tynkiem?
Pozdrawiam

pawlik_pawlik
26-07-2015, 22:16
Ściany nośne z silikatów.
Pozdrawiam

nikt ważny
26-07-2015, 22:53
prawidłowo powinno być tak
w ścianie 3W styropian w obrębie otworu okiennego (jeśli ociepleniem jest wełna)
tynk wewnętrzny zastąpiony płytą GK
Przy takich wymiarach może okazać się, że folie paroszczelne jakie sa dostępne na rynku będą za wąskie więc raczej fartuch z EPDM

MMichal
26-07-2015, 23:50
Witam


MM sam generalizujesz .......

Jak się spotkamy podaruje Ci opracowanie mówiące odrobinę więcej o np. cegłach ceramicznych komorowych i betonie komórkowym (w różnych klasach) - 2 najpopularniejsze materiały budowlane w naszym kraju :)


Dziękuję, czyli wiem , że odnośnie ceny nie mam się czego czepiać.Wydaje mi się również, że mają pojęcie o takim montażu.Już jakiś czas śledzę wątki tego dotyczące ( za taką możliwość szczgólnie wam jestem wdzięczny) i wiem o co mam pytaç.Tyle teoria, jak będzie w praktyce zobaczymy.
Gwoli uściślenia- okna będą wysunięte na 20 cm w ocieplenie (zewnętrzna powierzchnia) - okna v90, 20 cm styro i 1 cm luzu między oknem a klinkierem na taśmę rozpręźną, natomiast okna v70 będą w garażu i tam jest 15 cm styropianu, ściana również 3w.
Mam jeszcze jedno pytanie jak przy takim układzie obtobić szpalety- płyta kartongips? Bo jak rozumiem nie tynkiem?
Pozdrawiam

Więc absolutnie konsole MUSZĄ być dłuższe niż te w zestawieniu.


prawidłowo powinno być tak
w ścianie 3W styropian w obrębie otworu okiennego (jeśli ociepleniem jest wełna)
tynk wewnętrzny zastąpiony płytą GK
Przy takich wymiarach może okazać się, że folie paroszczelne jakie sa dostępne na rynku będą za wąskie więc raczej fartuch z EPDM

Są dostępne o szerokościach 200,250 itd. więc spokojnie co nie zmienia faktu, że i EPDM jest dobrym rozwiązaniem.

Pozdrawiam

nikt ważny
27-07-2015, 00:10
.... okna będą wysunięte na 20 cm w ocieplenie (zewnętrzna powierzchnia) - okna v90, 20 cm styro i 1 cm luzu między oknem a klinkierem na taśmę rozpręźną, .... i tu konsola musi być 350 a nie 150
Jednym słowem cenę ze montaż masz moim zdaniem zaniżoną

Jozecki
29-07-2015, 15:23
Witam, czy może ktos wyjasnic pojecie okien niskoemisjnych? znalazłem jedna wypowiedź na muratorze od gościa z glasssolutions ale kompletnie tego nie rozumiem
"utrata ciepła jest zredukowana aż o 75% w porównaniu do okien jednoszybowych i co najmniej o 40% w porównaniu z tradycyjnymi oknami dwuszybowymi."

dalej nie bardzo łapię tą emisję, chodzi o kwestię uciekania ciepła z wnętrza?

finlandia
29-07-2015, 16:21
Witam, czy może ktos wyjasnic pojecie okien niskoemisjnych? znalazłem jedna wypowiedź na muratorze od gościa z glasssolutions ale kompletnie tego nie rozumiem
"utrata ciepła jest zredukowana aż o 75% w porównaniu do okien jednoszybowych i co najmniej o 40% w porównaniu z tradycyjnymi oknami dwuszybowymi."

dalej nie bardzo łapię tą emisję, chodzi o kwestię uciekania ciepła z wnętrza?
Tzn że gość bredzi coś o standardzie okien który występował 30 czy 20 lat temu. Dziś standardem jest okno z szybą niskoemisyjną(czyli energooszczędną) o wsp. Ug 1,1 a nawet U 0,5. Typowy marketing. Przecież nie będzie się chwalił, że dają szybę taką jak niemal wszyscy a "przywoływane" oszczędności wyglądały bardzo słabo.

plusfoto
29-07-2015, 16:44
fin z szybą czy pakietem?;)

mierzvoj
29-07-2015, 17:10
Koleżanki i Koledzy
czy za 4000 netto da się zrobić porządny ciepły montaż (na taśmach i piance rozprężnej) dla 123 mb obwodu? pozdrawiam

nikt ważny
29-07-2015, 17:20
nie

mierzvoj
29-07-2015, 17:33
a może pojechali tanio z montażem, a okna są drogie: VEKA Softline, okleina zewnętrzna, 7 komór, okucia Winkhaus, pakiet 3 szybowy za 17 200 PLN netto (37 m2, 98 mb) oraz dwie konstrukcje MB77 HS i MB 86, 19,2 m2 25 mb za 24500 netto?

nikt ważny
29-07-2015, 18:10
podstawowy błąd jaki popełnia większość z Was. Zamawiasz okna z usługą to niech Cię interesuje cena całości a nie częściowa. Mogli zrobić jak chcieli, albo zawyżyć cenę montażu, albo okien, nie martw się. Jak są rozsądni na pewno uwzględnili zysk, jak idioci, to robią po kosztach i długo nie pociągną
Wbrew pozorom czasem po kosztach się robi by wygryźć konkurencję po drugiej stronie ulicy ale na dłuższą metę pracuje się by zarabiać na te 9-10 miesięcy pracy w roku

Eurostyl Polska
30-07-2015, 09:50
Ciężko za 32 zł/mb zrobić ciepły montaż. Natomiast w tej kwocie możesz liczyć na dobry standardowy, piankowy montaż :)

anulkao
31-07-2015, 11:26
Witam , prośba o namiar na dobrą sprawdzoną firmę zakup i montaż okien. Okolice Halinowa, Mińska Mazowieckiego. Pozdrawiam

Tom84
03-08-2015, 21:33
Wybrałem ostatecznie okna Koncept z Oknoplastu. Przekonało mnie doświadczenie pośrednika, opinie o montażu, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Poza tym to też Veka Perfectline. Vetrex odrzuciłem ze względu na to, że kilkukrotnie złapałem sprzedawców na opowiadaniu bajek. Później nie umieli wybrnąć. A kompleks na punkcie Oknoplastu mają tak duży, że szkoda gadać.. W Oknoplaście termin realizacji - połowa września, bardzo długo :o

mierzvoj
06-08-2015, 11:05
Koleżanki i Koledzy proszę o informację czy polecalibyście HS z Aliplastu (ultraglide) czy Aluprofu (77)?

Jadran
06-08-2015, 12:32
Cześć forumowicze, powoli kończę pewien etap budowy i szukam firmy godnej polecenia odnośnie okien PCV w opolskim - tutaj mieszkam. Interesuje mnie zakup + montaż. Przeglądałem strony niektórych firm, ale większość nie zajmuje się tylko oknami (1001 drobiazgów), obawiam się co będzie później gdy będę musiał coś reklamować etc. Będę wdzięczny za informacje zwrotną. Miłego dnia

Agniechaaaa
12-08-2015, 10:09
Witam jestem na etapie rozpoznawania ofert okiennych dla mojego domu wstępnie wybraliśmy z mężem okna Adams na profilu Ideal 8000 , czy ktoś może zaopatrywał się w takie okna na terenie Krakowa i okolic. Chodzi mi konkretnie o ekipę montażową, bo okna podobno dobre ale trzeba by je jeszcze dobrze zamontować.

bwojtek
12-08-2015, 11:03
Cześć forumowicze, powoli kończę pewien etap budowy i szukam firmy godnej polecenia odnośnie okien PCV w opolskim - tutaj mieszkam. Interesuje mnie zakup + montaż. Przeglądałem strony niektórych firm, ale większość nie zajmuje się tylko oknami (1001 drobiazgów), obawiam się co będzie później gdy będę musiał coś reklamować etc. Będę wdzięczny za informacje zwrotną. Miłego dnia

Spróbuj w firmie Eltor.

nikt ważny
15-08-2015, 17:38
Panowie z branży
Wytłumaczcie mi, laikowi, jak to w końcu jest.
Obowiązuje do 2017 roku prawo nakazujące by w pomieszczeniach dla stałego przebywania ludzi okno miało Uw<1,3 (uwzględniając matematyczne zaokrąglanie <1,34)
Obowiązuje czy nie ? Bo chyba obowiązuje
To dlaczego z pełną premedytacja sprzedawcy proponują klientom okna nie spełniające wymaganych prawem parametrów ?
Dostałem dla porównania kilka wycen i wszędzie są wyceniane okna przekraczające ten parametr.
i to nie o 0,1 tylko o wiele więcej
Ja już nie kumam.
W pogoni za cena ? Przecież podkładają się już na samym początku. Bo kumający bazę klient po zamontowaniu może nie tylko nie zapłacić za usługę ale zażądać zwrotu wpłaconej zaliczki (na mój chłopski rozum)
Może ktoś mnie oświeci
Czy oni są głupi czy może z kupującymi coś jest nie tak ?

Brass
16-08-2015, 19:04
Bo ten przepis jest idiotycznie sformułowany. Jak byłoby tak jak w Niemczech, gdzie nie określa się Uw tylko Uf, Ug i Psi ramki międzyszybowej, to nie trzeba by kombinować.

nikt ważny
16-08-2015, 20:36
??? wybacz, jak to żle sformułowany ?
Własnie podane Uw jako parametr najważniejszy bo w przepisach możesz zmieścić się np. na dwu szybach ale z ciepła ramką swispacer lub w trzech na zwykłej.
Mnie interesuje co innego.
Sprzedawca sprzedając okna nie spełniające wymagań wprowadza w obrót towar z założenia nie nadający się do sprzedaży - co mu grozi ?
Jaka jest świadomość klientów porównujących oferty skupiających sie, nie bójmy się tego powiedzieć, na najniższej cenie.
Sprawdza ilości, wymiary, funkcje i bierze . . . . tam gdzie taniej i niezgodnie z prawem

T12345T
16-08-2015, 21:06
A który z producentów lub sprzedawców okien wśród powodzi przechwałek na stronie www lub w ofercie informuje nabywców o aktualnych wymaganiach? Który próbuje konkurować "na techniczne fakty", a nie tylko na "komponentowe przechwałki"? Poziom świadomości nabywców wynika z ilości i jakości docierającej do nich informacji.

nikt ważny
16-08-2015, 21:19
T123435T ja to wiem i n\proponuję okna spełniające wymagania od 2017 czy nawet 2021 ale bardziej mnie interesuje fakt, że inni mają to w d... i jak z takimi walczyć. Świadomie sprzedającymi towar nie spełniający obowiązujących norm
I kolejne pytanie - czym to grozi nabywcy przy ewentualnym odbiorze domu ?
Ty wiesz to najlepiej, paragrafy masz w jednym palcu ;)

Ostatnio dostałem ofertę konkurencji, wszystkie okna o Uw >1,34 i to mnie przeraziło. Przeraziło, że z pełną premedytacją i świadomością (jak mniemam) ktoś taki towar chce sprzedać i nie ma na niego bata we wsi
A klient oczy otworzył (jak mniemam) gdy przekazałem mu informację o obowiązujących prawem wymaganiach wobec okien. A niby oczytany bo rzucał mi o odporności na wiatr, wodoszczelności i da się nabić w butelkę bo wybrał właśnie tamtego dostawcę bo tańszy.
Mógł wybrać innego ale z zgodnie z wymaganiami na dziś.
Wygrała jak zawsze cena, bo on sobie założył budżet którego nie może przekroczyć bo żona go powiesi ;)

pawlik_pawlik
22-08-2015, 07:47
Witam raz jeszcze.Z góry przepraszam , że odbiegam trochę od tematu wątku, ale odpowiedni wątek jest "martwy".Serdecznie proszę szacownych forumowiczów o pomoc w wyborze (dosyć pilne). Waham się pomiędzy bramą Wisniowskiego Unitherm a Normstahl Superior +42, cenowo wypadają podobnie.Firma w której zamawiam okna i chcę w komplecie zamówić bramy usilnie namawia mnie na Wiśniowskiego, wręcz odnoszę wrażenie , że specjalnie próbują mnie zniechęcić do normstahla (początkowo dostałem wycenę na najtańszego wiśniowskiego- Unipro w zestawieniu z najdroższym Normstahl-superior+42, dlatego kazałem porównać Uniterm z normstahlem). Argumentowali to przede wszystkim solidniejszym wykonaniem wisniowskiego- np.metalowe a nie plastikowe rolki jak w normstahlu.Z postów w necie natomiast wynika , że jakościowo lepiej wypada normstahl. Co wy na to?

pawel2905
22-08-2015, 14:54
Witam raz jeszcze.Z góry przepraszam , że odbiegam trochę od tematu wątku, ale odpowiedni wątek jest "martwy".Serdecznie proszę szacownych forumowiczów o pomoc w wyborze (dosyć pilne). Waham się pomiędzy bramą Wisniowskiego Unitherm a Normstahl Superior +42, cenowo wypadają podobnie.Firma w której zamawiam okna i chcę w komplecie zamówić bramy usilnie namawia mnie na Wiśniowskiego, wręcz odnoszę wrażenie , że specjalnie próbują mnie zniechęcić do normstahla (początkowo dostałem wycenę na najtańszego wiśniowskiego- Unipro w zestawieniu z najdroższym Normstahl-superior+42, dlatego kazałem porównać Uniterm z normstahlem). Argumentowali to przede wszystkim solidniejszym wykonaniem wisniowskiego- np.metalowe a nie plastikowe rolki jak w normstahlu.Z postów w necie natomiast wynika , że jakościowo lepiej wypada normstahl. Co wy na to?

powiem ci tak brama uni therm jest dobrze zrobiona kilka wstawiłem i jak na razie nie ma problemu i klienci nic nie zgłaszają
niestety nie mam porównania jak to ma się do bram firmy normstahla

slaku
23-08-2015, 20:25
A czy to nie jest tak, że dostawca informuje odbiorcę jakie okna mają parametry i to klient decyduje o wyborze, jeśli został poinformowany (oferta z podanymi parametrami Uw) to moim zdaniem dostawca nie ponosi odpowiedzialności za taki produkt, ponieważ klient miał informację o współczynniku Uw i podjął decyzję o zakupie takich okien a nie innych.






Panowie z branży
Wytłumaczcie mi, laikowi, jak to w końcu jest.
Obowiązuje do 2017 roku prawo nakazujące by w pomieszczeniach dla stałego przebywania ludzi okno miało Uw<1,3 (uwzględniając matematyczne zaokrąglanie <1,34)
Obowiązuje czy nie ? Bo chyba obowiązuje
To dlaczego z pełną premedytacja sprzedawcy proponują klientom okna nie spełniające wymaganych prawem parametrów ?
Dostałem dla porównania kilka wycen i wszędzie są wyceniane okna przekraczające ten parametr.
i to nie o 0,1 tylko o wiele więcej
Ja już nie kumam.
W pogoni za cena ? Przecież podkładają się już na samym początku. Bo kumający bazę klient po zamontowaniu może nie tylko nie zapłacić za usługę ale zażądać zwrotu wpłaconej zaliczki (na mój chłopski rozum)
Może ktoś mnie oświeci
Czy oni są głupi czy może z kupującymi coś jest nie tak ?

mar_mroz
23-08-2015, 20:27
My od ok. miesiąca jesteśmy posiadaczami właśnie Normstahl Superior +42 i jeszcze udało się zamówić w mahoniu (teraz już jest wycofany w naszym wzorze kasetonowym) wymiar 3,5 x 2,25 m napęd Magic 600+ zamówiliśmy drzwi boczne Normstahl na wzór bramy. Naprawdę wykonanie jest bardzo fajne, napęd pracuje płynnie i cichutko. Jeśli chodzi o drzwi boczne.... niby jak brama, dobrze wykończone, tylko pytanie czy są warte tych 2 500 zł? Teraz byśmy wzięli za podobne pieniądze zwykłe stalówki z szybką i przynajmniej byśmy mieli normalne wykończenie i od zewnątrz i od środka :) Montażyści też mieli problem z ich wyregulowaniem. Polecali też bardzo Wiśniowskiego i przyznali, że lepiej im się go montuje, Dodam, że nasz Normstahl od środka jest ładniej wykończony niż ten sam model u brata, ale sprzed ok. 3 lat. Ja bym bramę wybrał jeszcze raz właśnie Normstahla i w tym samym gładkim wykończeniu. Tym bardziej, że nie wyszedł wcale wiele drożej od Wiśniowskiego.

nikt ważny
23-08-2015, 20:51
Przepisy informują Cię że możesz mieć 0,2 promila alkoholu we krwi. Masz tego świadomość ale wypijesz więcej i co ci po świadomości?
Złamałeś obowiązujące prawo
Czort wie jak będą reagować przy odbiorze budynku gdy wszystko wykończone i każą ci zmienić okna i jeszcze karę zapłacisz

pawlik_pawlik
30-08-2015, 13:43
My od ok. miesiąca jesteśmy posiadaczami właśnie Normstahl Superior +42 i jeszcze udało się zamówić w mahoniu (teraz już jest wycofany w naszym wzorze kasetonowym) wymiar 3,5 x 2,25 m napęd Magic 600+ zamówiliśmy drzwi boczne Normstahl na wzór bramy. Naprawdę wykonanie jest bardzo fajne, napęd pracuje płynnie i cichutko. Jeśli chodzi o drzwi boczne.... niby jak brama, dobrze wykończone, tylko pytanie czy są warte tych 2 500 zł? Teraz byśmy wzięli za podobne pieniądze zwykłe stalówki z szybką i przynajmniej byśmy mieli normalne wykończenie i od zewnątrz i od środka :) Montażyści też mieli problem z ich wyregulowaniem. Polecali też bardzo Wiśniowskiego i przyznali, że lepiej im się go montuje, Dodam, że nasz Normstahl od środka jest ładniej wykończony niż ten sam model u brata, ale sprzed ok. 3 lat. Ja bym bramę wybrał jeszcze raz właśnie Normstahla i w tym samym gładkim wykończeniu. Tym bardziej, że nie wyszedł wcale wiele drożej od Wiśniowskiego.

Dziękuję za opinie. Z tego wniosek , że obie powinny być ok, z małym wskazaniem s kierunku normstahla.
Może ktoś jeszcze się wypowie?

pawlik_pawlik
30-08-2015, 13:51
Mam jeszcze jedno pytanie, uprzejmie proszę o pomoc.
Mam ścianę trójwarstwową z elewacją z klinkieru.Jestem na etapie zamawiania okien.Chcę jednoczasowo zamontować parapety aluminiowe, jak wykonać to poprawnie- chodzi mi o wykończenie styku parapetu z klinkierem na bokach.Czy w tej sytuacji parapet również powinien być wpuszczony w klinkier?Jak, czym i na jakim etapie to ładnie naciąć? Czym uszczelnić? A może jakieś alternatywny sposób-montażysta proponuje dosunąć boczki do klinkieru i styk uszczczelnić silikonem.Nie bardzo wierzę w trwałość takiego wykonania.Lwykonania.Liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam

JarekKos
01-09-2015, 00:04
Bo ten przepis jest idiotycznie sformułowany. Jak byłoby tak jak w Niemczech, gdzie nie określa się Uw tylko Uf, Ug i Psi ramki międzyszybowej, to nie trzeba by kombinować.

Brass,

określenie Uf, Ug i Psi w Niemczech ma bardzo często zastosowanie w projektach od architektów. W skrócie: Są bardzo dobrze za to opłacani przez dostawców komponentów.
Wymagany prawem - zgodnie z ENEV - jest współczynnik Uw.

Pozdrawiam

JarekKos
01-09-2015, 00:16
??? wybacz, jak to żle sformułowany ?
Własnie podane Uw jako parametr najważniejszy bo w przepisach możesz zmieścić się np. na dwu szybach ale z ciepła ramką swispacer lub w trzech na zwykłej.
Mnie interesuje co innego.
Sprzedawca sprzedając okna nie spełniające wymagań wprowadza w obrót towar z założenia nie nadający się do sprzedaży - co mu grozi ?
Jaka jest świadomość klientów porównujących oferty skupiających sie, nie bójmy się tego powiedzieć, na najniższej cenie.
Sprawdza ilości, wymiary, funkcje i bierze . . . . tam gdzie taniej i niezgodnie z prawem

NW,

może nie zabrzmi to dla ciebie fajnie, ale:
Jesteś pracownikiem producenta X. Tobie jako producentowi wolno takie okno sprzedać bez montażu, ponieważ "nie wiesz" (lub nie chcesz wiedzieć) gdzie i do kogo jest ono sprzedawane/zamontowane. I teraz zapytaj się, jaki odsetek produkcji u twojego pracodawcy nie spełnia kryterium Uw wymaganego w Polsce.
Jest to przepis, który na "inwestycjach" ma jak najbardziej zastosowanie. Ale niestety bardzo mały (znikomy) odsetek klientów końcowych ma tego świadomość.

PS: Mówisz o Uw, a jestem pewny, że 99% okien sprzedanych przez ciebie (przeze mnie i chyba wszystkich producentów również) nie spełnia innego parametru okien wymaganego prawem.

Pozdrawiam

nikt ważny
01-09-2015, 02:05
nooo pudło :) To ja jestem końcową stroną w umowie i ja sprzedaje towar wiedząc komu i gdzie
Bardzo uważam by spełniać wymagania naszego prawa i biorąc pod uwagę oferowane klientom okna wybiegam może za bardzo w przyszłość ale już te spełniają norny na 2017 i jakże często 2021. Dzięki temu wiem, że przegrywam często w "konkurencją"
A jako że sprzedaję okna z montażem to tym bardziej dbam o własne 4 litery by nie mieć później, przy rozliczeniu, kłopotów z zapłatą
Uwierz mi, coraz więcej klientów łapie sprzedawców na ten haczyk i albo wogóle nie płaci albo, mając argument w ręku, negocjuje czyniąc cała robotę nieopłacalną
Po co się podkładać za friko ?
A dostawców mam takich że nie martwię się o Uw czy inne parametry zawarte w DWU

JarekKos
01-09-2015, 07:05
A dostawców mam takich że nie martwię się o Uw czy inne parametry zawarte w DWU

A jaki współczynnik "g" mają te okna które sprzedajesz ? A jaki jest wymagany prawem ?

MMichal
01-09-2015, 08:12
Witam


A jaki współczynnik "g" mają te okna które sprzedajesz ? A jaki jest wymagany prawem ?

Oj Panowie spieracie się o pierdoły, jakieś tam współczynniki, 0,1 więcej czy też mniej - oczywiście wymagania w Warunkach Technicznych są i muszą (powinny) być spełniane przez wszystkich producentów.

Tak na marginesie tylko chciałem dodać, że są również zapisy mówiące o innych kwestiach jakie budynek powinien/musi spełniać, które są podnoszone bardzo niechętnie i sporadycznie a mówiące np. o jego szczelności - ładnie opisane przez kolegę Testa ostatnio i co ? ktokolwiek to sprawdza ? a mają zdecydowanie większy wpływ na końcową inwestycję jak "jakieś tam " Uw czy g.

Pozdrawiam

pawlik_pawlik
01-09-2015, 11:24
Mam jeszcze jedno pytanie, uprzejmie proszę o pomoc.
Mam ścianę trójwarstwową z elewacją z klinkieru.Jestem na etapie zamawiania okien.Chcę jednoczasowo zamontować parapety aluminiowe, jak wykonać to poprawnie- chodzi mi o wykończenie styku parapetu z klinkierem na bokach.Czy w tej sytuacji parapet również powinien być wpuszczony w klinkier?Jak, czym i na jakim etapie to ładnie naciąć? Czym uszczelnić? A może jakieś alternatywny sposób-montażysta proponuje dosunąć boczki do klinkieru i styk uszczczelnić silikonem.Nie bardzo wierzę w trwałość takiego wykonania.Lwykonania.Liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam

Ponawiam pytanie.Przepraszam za natarczywość , ale czas nagli

nikt ważny
01-09-2015, 11:46
parapet metalowy sie rozszerza i kurczy, dosc znacznie dlatego nie moze byc przyciety na sztywno we wnece okiennej. Pomijamfakt ze bedzie to moim zdaniem brzydko wygladac ale to moje poczucie estetyki. Uszczelniacz powinien byc trwale plastyczny i w tym miejscu silikon sie nie sprawdzi. Przed zamontowaniem parapetu powinna byc wykonana prawidlowo izolacja przeciwwodna np. Folia EPDM

pawlik_pawlik
01-09-2015, 12:44
parapet metalowy sie rozszerza i kurczy, dosc znacznie dlatego nie moze byc przyciety na sztywno we wnece okiennej. Pomijamfakt ze bedzie to moim zdaniem brzydko wygladac ale to moje poczucie estetyki. Uszczelniacz powinien byc trwale plastyczny i w tym miejscu silikon sie nie sprawdzi. Przed zamontowaniem parapetu powinna byc wykonana prawidlowo izolacja przeciwwodna np. Folia EPDM

Dzięki za odzew.
Czyli jeśli dobrze zrozumiałem parapet bez wcinania (wpuszczenia boczków) w klinkier?, boczek parapetu dostawiony do klinkieru z pozostawieniem odpowiedniego luzu (szczeliny), i ta szczelina wypełniona uszczelniaczem trwale plastycznym??

JarekKos
01-09-2015, 14:02
Witam



Oj Panowie spieracie się o pierdoły, jakieś tam współczynniki, 0,1 więcej czy też mniej - oczywiście wymagania w Warunkach Technicznych są i muszą (powinny) być spełniane przez wszystkich producentów.

Tak na marginesie tylko chciałem dodać, że są również zapisy mówiące o innych kwestiach jakie budynek powinien/musi spełniać, które są podnoszone bardzo niechętnie i sporadycznie a mówiące np. o jego szczelności - ładnie opisane przez kolegę Testa ostatnio i co ? ktokolwiek to sprawdza ? a mają zdecydowanie większy wpływ na końcową inwestycję jak "jakieś tam " Uw czy g.

Pozdrawiam

Michał,

zgadza się jak najbardziej.

pikvic
09-09-2015, 12:00
Nie wiem czy piszę w dobrym temacie
Mam na oku kilka profili które mi sie podobają
Vetrex V82 Modern Design ,VR90 Synergy
Rehau Geneo
Aluplast Ideal 8000
Schuco Classic i SI82
Veka Alphaline 90+
Czy we wszystkich tych profilach moge zazyczyć sobie pakiet 3-szybowy?
Doradzicie mi co mam wybrać czy potrzebuje aż takich a może zupełnie coś innego?
Okna są od strony ulicy więc chętnie jak by troche wyciszały,sztuk 4 wym. ok. 105szerx143 wys.
Dom stary przedwojenny ,ściany cegła-pustka-cegła.Czysto orientacyjnie ile moze kosztować montaż w takim domku,obecnie okna drewniane,ościeżnica montowana do pierwszej tej przedwojennej wpuszczanej w mur.Napewno montaż przyjemny nie jest a ja chciałabym przygotować sie materialnie i psychicznie ;)

Cadtata
09-09-2015, 13:39
Witam,

Mały dom drewniany całoroczny północne Mazowsze. Bal świerkowy 10x16, od wewnątrz łaty drewniane 15cm. Kilka okien 120x140, jedno dwuskrzydłowe 160x220 cm. Skoro dom drewniany - okna też powinny być drewniane - przynajmniej tak myślę . Wdzieczny byłbym za podanie solidnych i niedrogich producentów a takze za polecenie okreslonych profili. Dom stoi na wsi więc izolacja od hałasu niekoniecznie wzorowa. Fajnie byłoby jakby producent oferował parapety, okiennice i listwy zewnętrzne maskujące. Mam też pytanie jak takie okna winny być osadzone. Na równi ze ścianą zewnętrzną, czy troche głębiej?
Rozpatrywałem Sokółkę ale to kosmos cenowy jak dla mnie.

Z góry dziekuje za ewentualne odpowiedzi

finlandia
12-09-2015, 12:42
..Mam też pytanie jak takie okna winny być osadzone. Na równi ze ścianą zewnętrzną, czy troche głębiej?
...
A co mówi na temat montażu okien wykonawca Twojego domu? On zna swoją technologię budowy i ma największe doświadczenie. Ja nawet dobrze nie rozumiem Twojego opisu..

Sokółka po zmianie właściciela ma ceny zachodnie. Z ogólnopolskich firm zostało jeszcze parę typowo drewnianych: Pozbud, Włoszczowa, Urzedowski plus wiele mniej znanych. Często są też lokalne/regionalne firmy godne uwagi.
Na początek określ, czy chcesz okna z górnej półki (w sensie - grube, trzyszybowe z najdroższego drewna) czy może wystarczy starsza konstrukcja typu dj68 z pakietem dwuszybowym ? (chociaż prawdopodobnie wg przepisów nie spełni dzisiejszych wymagań dot. izolacyjności cieplnej - ale czy Twoja ściana je spełni?)

karas83
14-09-2015, 10:58
opinie o oknach z firmy AM Okna? ktos ma ? moze cos powiedziec?

anulkao
14-09-2015, 14:42
firma DOBRE OKNA z WĘGROWA dostałam wycenę na profilach VEKI, może odezwie się Ktoś, chciałabym prosić o opinię. montaż oknoplast Siedle. Pozdrawiam

jkowals1
21-09-2015, 13:03
Witajcie,

po dłuższej lekturze forum, rozmowach, przeglądaniu i zmianie ofert mam 3 opcje do wyboru ;)
Uprzejmie Was proszę o poradę, opinię, pomoc w wybraniu.

1) okna, Salamander bluEVOLUTION 82 MD, pakiet 3 szyby 0,5, okucia siegenia titan, klamki hope secustic, cena ok. 21 tys. zł + ok 2 tys. za "ciepły montaż"
2) okna MS Line+, Salamander bluEVOLUTION 82 AD, pakiet 3 szyby 0,5, ramki chromatec ultra, - cena ok. 21 tys. zł + ok 2 tys. za "ciepły montaż"
3) okna, veka softline 82, pakiet 3 szyb 0,6. okucia wiki haus - cena 19,5 tys. zł (uwaga w cenie już "ciepły montaż")

Patrząc na wyliczone Uw jest tak, że najlepsze jest dla opcji 1), potem jakies +0,2 dla opcji 2 (profil AD a nie MD robi różnicę?) i +0,7 dla opcji 3).

Czy opcja 3) będzie zdecydowanie gorsza od pozostałych (średnio 0,5-0,7 gorsze Uw na oknach) i uzasadnia to 3,5 tys. zł różnicy w cenie?
Czy pakiet 3 szyb 0,6 (zamiast 0,5) ma taki wpływ?

Dzięki za każde słowo,

pozdrawiam,

Cadtata
21-09-2015, 13:26
Dzięki za odpowiedź.

A co mówi na temat montażu okien wykonawca Twojego domu? On zna swoją technologię budowy i ma największe doświadczenie.

Mówił by montować na równo ze ścianą zewnętrzną a ja chciałem po prostu sprawdzić opinie o różnych opcjach montażu ( argumenty za i przeciw różnym wersjom)


Ja nawet dobrze nie rozumiem Twojego opisu.. ............ ale czy Twoja ściana je spełni?) ..

Być może mało precyzyjnie sie wyraziłem. Konstrukcja ściany w kolejności od zewnątrz - bal 16x10cm, wełna mineralna 15cm, folia, licówka > 2cm. Więc spełni.

Znasz może firmę Sęk ze Skarżyska Kamiennej?

Przemek1982
21-09-2015, 20:58
Witam,gdzie mozna kupić za rozsądną cene okna veki z montażem ?

finlandia
21-09-2015, 21:00
Dzięki za odpowiedź.
Mówił by montować na równo ze ścianą zewnętrzną a ja chciałem po prostu sprawdzić opinie o różnych opcjach montażu ( argumenty za i przeciw różnym wersjom)
...Znasz może firmę Sęk ze Skarżyska Kamiennej?
O wielu dobrych firmach nawet forum nie słyszało. Ciężko jest o prawdziwe, szczere i zasłużone polecenia.
Tu nie ma co sprawdzać co myślą inni - to poważna sprawa która powinna być określona w projekcia (a wcześniej przeliczona przez kompetentne osoby). Ja sobie mogę gdybać, mówić jak widziałem, ale okniarze mają się znać na oknach, a nie projektowaniu. Przesunięcie okna dla mojej wygody może zachwiać równowagą w ścianie.
Domy drewniane mają na forum cały dział:
http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?76-Domy-drewniane
i to tam jest najwięcej wymiany doświadczeń.


Witam,gdzie mozna kupić za rozsądną cene okna veki z montażem ?
Trzeba Przemku doczytać. Veka nie robi okien(już nawet się tak nie reklamuje). To tylko profile do produkcji, a za to jakie dostaniesz okno odpowiada jego Wytwórca i liczba skrótów jakie zastosuje w swojej "ulepszonej" technologii - by tylko dać tą rozsądną cenę..

NorbertPieściuk
22-09-2015, 16:02
Witajcie,

po dłuższej lekturze forum, rozmowach, przeglądaniu i zmianie ofert mam 3 opcje do wyboru ;)
Uprzejmie Was proszę o poradę, opinię, pomoc w wybraniu.

1) okna, Salamander bluEVOLUTION 82 MD, pakiet 3 szyby 0,5, okucia siegenia titan, klamki hope secustic, cena ok. 21 tys. zł + ok 2 tys. za "ciepły montaż"
2) okna MS Line+, Salamander bluEVOLUTION 82 AD, pakiet 3 szyby 0,5, ramki chromatec ultra, - cena ok. 21 tys. zł + ok 2 tys. za "ciepły montaż"
3) okna, veka softline 82, pakiet 3 szyb 0,6. okucia wiki haus - cena 19,5 tys. zł (uwaga w cenie już "ciepły montaż")

Patrząc na wyliczone Uw jest tak, że najlepsze jest dla opcji 1), potem jakies +0,2 dla opcji 2 (profil AD a nie MD robi różnicę?) i +0,7 dla opcji 3).

Czy opcja 3) będzie zdecydowanie gorsza od pozostałych (średnio 0,5-0,7 gorsze Uw na oknach) i uzasadnia to 3,5 tys. zł różnicy w cenie?
Czy pakiet 3 szyb 0,6 (zamiast 0,5) ma taki wpływ?

Dzięki za każde słowo,

pozdrawiam,

Witam,

dodam od siebie, że nie skupiałbym się tak bardzo na współczynnikach przenikalności, tylko dowiedział się jak wygląda z żywotnością tych okien długofalowo. Zaraz się okaże, że okna wykonane na uszczelce zgrzewanej bez podfrezowania w narożach w żaden sposób nie spełniają parametrów podawanych przez Producenta. Miałem okazję badać osobiście okna tak w Rosenheim jak i w LTB i widziałem co w praktyce się tam dzieje z oknami, albo jak badane są okna innych firm na zasadzie afery teraz z firmą VW. Podrasowuje się okno, aby uzyskać lepsze parametry, a w praktyce okno produkuje się zupełnie inaczej.

Pozdrawiam!

Jakub33
22-09-2015, 18:25
Jeśli chodzi o okna to jest coraz szerszy wybór firm się tym specjalizujących. Generalnie uważam, że fajnie wybrać te dobra jakość. Ja polecam ona drewniane z nawiewnikami. Nam służą i nie narzekamy. Ważne aby monterzy dobrze umocowali okno. Wtedy jest ok.

T12345T
22-09-2015, 20:16
Miałem okazję badać osobiście okna tak w Rosenheim jak i w LTB i widziałem co w praktyce się tam dzieje z oknami, albo jak badane są okna innych firm na zasadzie afery teraz z firmą VW. Podrasowuje się okno, aby uzyskać lepsze parametry, a w praktyce okno produkuje się zupełnie inaczej.

Jak czytam podobne bzdury to aż wyć się chce. Nie znam laboratorium notyfikowanego, które zezwoli osobie trzeciej wziąć udział w badaniu zleconym przez innego zleceniodawcę bez zgody tego zleceniodawcy.

MMichal
22-09-2015, 20:56
Witam


Jak czytam podobne bzdury to aż wyć się chce. Nie znam laboratorium notyfikowanego, które zezwoli osobie trzeciej wziąć udział w badaniu zleconym przez innego zleceniodawcę bez zgody tego zleceniodawcy.

Święte słowa, laboratoria kręcą nosem jak sam zleceniodawca chce się "pokręcić" po terenie a co dopiero ktoś obcy ?!?


Pozdrawiam

jkowals1
22-09-2015, 21:04
nie skupiałbym się tak bardzo na współczynnikach przenikalności, tylko dowiedział się jak wygląda z żywotnością tych okien


Dzieki za opinie. Mysle, ze to są raczej lepsze profile (veka, salamander) i wybrani producenci na podstawie opinii z forum i od dotychczasowych klientów. Porównuje więc mierzalne parametry. Zastanawiam się między tymi opcjami i proszę o Waszą poradę: veka softline 82, salamander bluEVOLUTION... teraz dostalem jeszcze ofertę na veka winergetic premium (tylko kolejne 2 tys. drożej....).

Pytanie o montaz - czy w ten tzw "cieply montaz" na foliach/tasmach izolacyjnych warto inwestowac?
Tak w ogole to dom pietrowy, z porothermu, wentylacja grawitacyjna, orzegowanie gazowe.

MMichal
22-09-2015, 21:19
Witam



Pytanie o montaz - czy w ten tzw "cieply montaz" na foliach/tasmach izolacyjnych warto inwestowac?

Na "ciepły" to musisz do kolejnego lata poczekać :)
Poczytaj jaki montaż jest PRAWIDŁOWY i taki zleć wykonawcy.

Pozdrawiam

nikt ważny
22-09-2015, 22:11
....Pytanie o montaz - czy w ten tzw "cieply montaz" na foliach/tasmach izolacyjnych warto inwestowac?
Tak w ogole to dom pietrowy, z porothermu, wentylacja grawitacyjna, orzegowanie gazowe.Ja dodam tylko byś sobie poczytał oknotest.pl i jeśli tam nie przemówią Ci badania naszego kolegi T12345T do wyobraźni i portfela.... cóż, Twoja decyzja

wodanm
23-09-2015, 14:48
A co powiecie o tych oknach: [MODEROWANO
W sensie o tej technologii ciepłej piany. Czy ktoś je może montował u siebie? Jak się spisują?

Zastanawiam się też ewentualnie nad oknami drewnianymi, które też są trochę droższe, ale drewno to drewno - lepiej "oddycha".

jkowals1
23-09-2015, 22:02
Ja dodam tylko byś sobie poczytał oknotest.pl i jeśli tam nie przemówią Ci badania naszego kolegi T12345T do wyobraźni i portfela.... cóż, Twoja decyzja

Badania ciekawe, wniosek (jezeli dobrze rozumiem) - "ciepły montaż" (taśmy/folie izolacyjne) zwiększa szczelność, przy pewnych założeniach, uśrednieniach w perspektywie 10 lat można liczyć na oszczędności rzędu 2 tys. zł...... a tyle właśnie życzą sobie firmy dodatkowo (czy te taśmy/folie tyle kosztują?).

pozdrawiam,

nikt ważny
23-09-2015, 22:28
Badania ciekawe, wniosek (jezeli dobrze rozumiem) - "ciepły montaż" (taśmy/folie izolacyjne) zwiększa szczelność, przy pewnych założeniach, uśrednieniach w perspektywie 10 lat można liczyć na oszczędności rzędu 2 tys. zł...... a tyle właśnie życzą sobie firmy dodatkowo (czy te taśmy/folie tyle kosztują?).....,Okien nie kupujesz na 10 lat, tak na marginesie
Materiał może w metrach nie jest aż tak drogi ale dochodzą do tego dodatkowe materiału jak choćby Primer (niestety drogi) i robocizna wydłużająca pracę co najmniej o 50 %\
Tak naprawdę stawki za taki montaż poleciały w dół w porównaniu z poprzednimi latami co nie oznacza, że każda ekipa taki montaż potrafi wykonać prawidłowo, mimo, że ma go w swojej ofercie

Ale co tam, 2 tyś piechotą nie chodzi, zaoszczędź ;) toż to wydatek 54 groszy dziennie
BA!!! 200 zł rocznie !!! Kuuuuupa kasy z przewagą kupy

MMichal
23-09-2015, 22:39
Witam


Badania ciekawe, wniosek (jezeli dobrze rozumiem) - "ciepły montaż" (taśmy/folie izolacyjne) zwiększa szczelność, przy pewnych założeniach, uśrednieniach w perspektywie 10 lat można liczyć na oszczędności rzędu 2 tys. zł...... a tyle właśnie życzą sobie firmy dodatkowo (czy te taśmy/folie tyle kosztują?).
pozdrawiam,

Niby rozumujesz dobrze ale czy aż tak ciężko przyjąć do wiadomości, że praktycznie każdy, począwszy od profilodawcy a na producencie stolarki kończąc tak właśnie nakazują montować ? Montaż bez wykonanego uszczelnienia wewnętrznego i zewnętrznego jest nieprawidłowy. Oczywiście można go wykonać stosując inne komponenty montażowe jak np. taśmy rozprężne wielofunkcyjne.

Pozdrawiam

nikt ważny
23-09-2015, 23:05
...Niby rozumujesz dobrze ale czy aż tak ciężko przyjąć do wiadomości, że praktycznie każdy, począwszy od profilodawcyi przepisów ustawodawcy
..a na producencie stolarki kończąc tak właśnie nakazują montować ? Montaż bez wykonanego uszczelnienia wewnętrznego i zewnętrznego jest nieprawidłowy. Oczywiście można go wykonać stosując inne komponenty montażowe jak np. taśmy rozprężne wielofunkcyjne....
Ale MMichał, to przecież aż 2.000,- zł !!! i zapewne podświadoma myśl - ale na mnie zarobią. Jeleniem nie jestem, nie dam im się aż tak skroić ;)

jkowals1
24-09-2015, 12:12
Dzięki za opinię na temat ciepłego, prawidłowego, szczelnego montazu.
Czy ktoś mógłby podjąć próbę porównania wskazanych wcześniej opcji (bluEVOLUTION 82, veka softline, ....) ?

PS
Jak łatwo niektórzy użytkownicy forum wyciągają wnioski na temat inwestorów, czym się kierują, co myślą, czego szukają.....

nikt ważny
24-09-2015, 20:41
...PS
Jak łatwo niektórzy użytkownicy forum wyciągają wnioski na temat inwestorów, czym się kierują, co myślą, czego szukają.....Tak, to prawda, łatwo i to Wy, nikt inny tylko Inwestorzy nauczyli nas tego by tak podsumowywać tego rodzaju pytania
Poczułeś się urażony ?
Słusznie, taki cel miał mój wpis

Przykład sprzed mniej więcej dwu tygodni
Dom budowany systemem gospodarczym, czyli . . . ekipa murarzy z łapanki.
Nie ma pionów, nie ma poziomów. Kurde, nic nie ma trak jak być powinno.
Pytam - dlaczego akurat ta ekipa?
- bo wie Pan, przedstawili najatrakcyjniejszą cenowo ofertę - pada odpowiedź Inwestora
Wpada ktoś, chyba powiązany z właścicielem
Panie !!! krzywo okna Pan wstaiłeś !!! zobacz Pan jaka szpara na górze z lewej a jaka z prawej.
- nadproże źle wykonane - mówię
- NIE !!! Pan spier... robotę - i biegnie po poziomicę, przykłada, mierzy
A ja na to:
A gdzie Pan był z tą poziomicą jak Panu chałupę stawiali ?
Nic nie powiedział, odwrócił się na pięcie i poszedł

bwojtek
24-09-2015, 21:30
Przyznam, że też nie mogę się nadziwić, że montaż okien jest sprawdzany z aptekarską dokładnością i przy użyciu lupy a stan surowy, który stanowi przecież podstawę całego budynku jest "olewany" przez inwestorów.
Ile to razy wstawiony do pionu balkon górą był "na lico" a dołem wystawał/chował się 3cm? I wtedy jeszcze trzeba udowodnić, że "nie jest się wielbłądem" by dostać kasę za okna :(

nikt ważny
24-09-2015, 21:54
Kumpel pokazywał mi zdjęcia jakie otrzymał od Inwestora jako powód do domagania się dodatkowego 50% !!!! rabatu za okna. Sprawa wyląduje chyba w Dostał się jakiś paproch miedzy okleinę a profil bazowy średnicy około 1 mm i jest widoczne wybrzuszenie okleiny. Na zdjęciu wyglądało to strasznie bo wypełniała cały kadr. Po czym oceniam że około 1 mm ? W złotym dębie zagłębienia imitujące strukturę drewna mniej więcej maja określoną długość i szerokość. Kolejne zdjęcie przedstawiało lekkie zarysowanie profila, właściwie nie zarysowanie tylko wgłębienie okleiny, ok 1 cm i jeszcze kilkanaście zdjęć wykonywanych metodą makro.

finlandia
25-09-2015, 05:05
Dzięki za opinię na temat ciepłego, prawidłowego, szczelnego montazu.
Czy ktoś mógłby podjąć próbę porównania wskazanych wcześniej opcji (bluEVOLUTION 82, veka softline, ....) ?

PS
Jak łatwo niektórzy użytkownicy forum wyciągają wnioski na temat inwestorów, czym się kierują, co myślą, czego szukają.....

Nie dziw się. Forum to może kilka % budujących. Na codzień dominują takie właśnie sytuacje jak opisują koledzy i zwyczajnie "ręce nam opadają" :(

Co do Twojego pytania: nazwy profili które zostały wymienione są dla zwykłych użytkowników równorzędne. Okna już nie muszą, bo podkreślamy to za każdym razem, że ważniejsze jest to co zrobi z nich Producent i jak /dokładnie i prawidłowo/ zostaną zamontowane.

bwojtek
25-09-2015, 10:14
Mogę polecić Okna Konieczny, tu podaję link do strony http://www.***.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.oknowro.pl%2F) , okna wymieniałem w tamtym roku w jednym pokoju i kuchni, jak na razie jestem zadowolony. bardzo fachowa i miła obsługa w ciągu 3 dni wymienili okna bez większych problemów. Teraz zamierzam wymienić w reszcie pomieszczeń.

Spam w najczystszej postaci. A do tego pisany przez kogoś, kto nie ma bladego pojęcia o wymianie okien. Trzy dni na wymianę okna w kuchni i jednym pokoju?
Misiu pluszowy! Zanim napisze kolejny spamerski post na czyjeś zamówienie spróbuj chociaż zapoznać się z tematyką, o której piszesz.

jkowals1
28-09-2015, 08:55
Nie dziw się. Forum to może kilka % budujących. Na codzień dominują takie właśnie sytuacje jak opisują koledzy i zwyczajnie "ręce nam opadają" :(

Co do Twojego pytania: nazwy profili które zostały wymienione są dla zwykłych użytkowników równorzędne. Okna już nie muszą, bo podkreślamy to za każdym razem, że ważniejsze jest to co zrobi z nich Producent i jak /dokładnie i prawidłowo/ zostaną zamontowane.

Dzięki, forum to niestety również zaledwie kilka % wykonawców i sprzedawców.... a nie tylko ręce opadają jak się słyszy czy widzi większość robót i materiałów dowożonych na budowę. Ale to już jest offtopic.

Pozdrawiam,

Pimpor
28-09-2015, 18:27
Witam Wszystkich!

Chciałbym wymienić okna w mieszkaniu w bloku, ale im więcej o tym wszystkim czytam, tym bardziej nie wiem co zrobić. Obecnie mam okna PCV, ale były one zakładane kilkanaście lat temu, gdy był w Polsce wielki boom na takie okna. Były one zakupione bez żadnego rozeznania, przez osobę która w żaden sposób nie ogarniała tematu, u sprzedawcy który niedługo potem się zwinął... Okna są powypaczane i nieszczelne. Zimą zaczyna się prawdziwy horror, dmucha z każdej strony jak przy starych oknach drewnianych, a woda z parujących szyb leje się strumieniami, tak że trzeba podkładać ręczniki.

Chciałbym żeby ktoś zorientowany w temacie poradził na co konkretnie zwracać uwagę. W każdym salonie mi mówią że do bloku wystarczy zwykłe okno dwuszybowe, ale jak słyszę "zwykłe okno" to mam przed oczami obecnie zamontowany złom :) a teraz konkrety

1. Proszę o poradę jakie obecnie firmy są na topie, które oferują solidny produkt i montaż. Byłem w salonie Oknoplastu i Drutexu, ale czytam że są to firmy produkujące typową masówkę i nie zawsze dbają o indywidualnego klienta.
2. Na co konkretnie zwracać uwagę jeśli chodzi o okna do bloku (podobno nie muszą być energooszczędne, bo niedużych strat i tak się nie odczuwa). Z czego można zrezygnować, a za co warto dopłacić?
3. Czy mocno parujące szyby zimą to wina nieszczelnych, pozbawionych gazu okien, czy dużej wilgotności w mieszkaniu? Dodam że balkon mam zabudowany, dzięki czemu temperatura na nim jest znośna nawet zimą i okna od tej strony prawie w ogóle nie parują, natomiast od strony kuchni, gdzie okna są wystawione bezpośrednio na działanie mrozu (duża różnica temperatur między mieszkaniem a dworem) okna parują w stopniu ciężkim do opisania ;) dlatego skłaniałbym się raczej w stronę teorii że to wina okien, a nie wilgotności... ale czekam na opinie ludzi bardziej ogarniających temat :)

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

nikt ważny
28-09-2015, 19:12
....
3. Czy mocno parujące szyby zimą to wina nieszczelnych, pozbawionych gazu okien, czy dużej wilgotności w mieszkaniu? Dodam że balkon mam zabudowany, dzięki czemu temperatura na nim jest znośna nawet zimą i okna od tej strony prawie w ogóle nie parują, natomiast od strony kuchni, gdzie okna są wystawione bezpośrednio na działanie mrozu (duża różnica temperatur między mieszkaniem a dworem) okna parują w stopniu ciężkim do opisania ;) dlatego skłaniałbym się raczej w stronę teorii że to wina okien, a nie wilgotności... ale czekam na opinie ludzi bardziej ogarniających temat :) ...A na jakiej podstawie taki wniosek wysnuwasz?
Na tym oknie nie masz takiej różnicy temperatur tym samym różnica w temperaturze wewnętrznej szyby jest na niekorzyść okna nieosłoniętego, jest niższa i tym samym na niej szybciej wykropli się para wodna niż tam gdzie szyba jest cieplejsza.
Wykraplanie się pary wodnej to niestety wina braku wentylacji
I o ironio, im bardziej masz nieszczelne okna tym zjawisko rzadziej występuje bo działa wtedy wentylacja

Pimpor
28-09-2015, 19:38
Wysnuwam takie wnioski na podstawie obserwacji. Jak te okna były nowe, to przez pare lat spełniały swoje funkcje. Było szczelnie, ciepło i nic nie parowało. Teraz natomiast jest dramat pomimo że wentylacja jest ta sama. Gdzieś czytałem że to wina ubytku gazu który musi być między szybami, tak aby zapewniał odpowiednią izolację termiczną między ciepłą szybą wewnętrzną, a zimną zewnetrzną. Ale podkreślam że moja wiedza jest słaba, więc nie chciałbym się wykłócać. Wpadłem tu prosić o poradę potrzebną do zakupu nowych okien ;)

finlandia
28-09-2015, 20:03
Ubytki gazu (jeśli on tam był??) nie wpływają istotnie na pogorszenie właściwości okien. Dużo ważniejsze jest ich poprawne wykonanie i zamontowanie.
Ja też mówię, że do bloku wystarczą "normalne dwuszybowe okna" ale jak źle trafisz to może się okazać że kupisz to samo co wcześniej tylko że nowsze. Dobrze byłoby zacząć od zlokalizowania przyczyny: czy to faktycznie powyginane ramy, czy może zła regulacja, słabe uszczelki, a może zły montaż - za mało piany która się utleniła lub odpadła obróbka. Wtedy będzie wiadomo na co szczególnie zwrócić uwagę.

snipes
28-09-2015, 20:41
Dzień dobry,

Krótkie pytanie do zorientowanych:

Mam w domu kilka par okien narożnych, łączone słupkiem. Dom wykończony i zamieszkany. Okna Vetrex Alphaline - gruby profil veki.
Kiedy temperatura na zewnątrz spada na wewnętrznej części słupka - w narożniku skrapla się para, spływa na parapet. Generalnie słabo to wygląda.

Zgłosiłem reklamację, przyjechała ekipa z fabryki Vetreksu. Orzeczenie - okna wadliwie zmontowane. Był robiony test kartki, w większości okien na łączeniu słupka z oknem można wsunąć kartkę papieru. Tędy ucieka ciepłe powietrze i stąd skropliny.

Naprawić się tego nie da, bo rozbieranie okien wymagałoby zniszczenia elewacji i samych okien pewnie też.
Vetrex proponuje .... zasylikonowanie słupka od wewnątrz i od zewnątrz....

Co generalnie oznacza, ze okna są trwale niesprawne, z wypowiedzi pana z Vetreksu wynika, ze słupek został zbyt słabo połączony z ramą okna.

Nie chcę się awanturować, ale zgodzić się na to sylikonowanie zakrawałoby na frajerstwo. Ktoś ma jakieś pomysły?

nikt ważny
28-09-2015, 21:09
nie chcesz mieć trwale niesprawnego musisz wymontować i na nowo zamontować
trzeba rozebrać cała konstrukcję i miedzy słupek a okno położyć taśmę rozprężną bądź dokładnie wypełnić pianą.
Można też wyrwać parapety zewnętrzne i długim wężykiem wtrysnąc pianę między okno a słupek
albo albo

Rafal.
29-09-2015, 18:05
Panowie, mam pytanie odnośnie poszerzeń pod okna balkonowe. Jeden ze sprzedawców zaproponował zamiast poszerzenia systemowego , XPS w kształcie belki podobnej do ciepłego parapetu. Pytam o to ponieważ zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie.
Druga sprawa ile powinien kosztować dobrze wykonany montaż warstwowy na foliach illbruck, chodzi mi o cenę za 1mb

dudek6311
01-10-2015, 11:35
Witam,
Mam pytanie do Kolegów zajmujących się montażem okien. Czy montaż pakietów trzyszybowych w profilach 70 – 73 mm jest prawidłowy (producenci oferują takie rozwiązania). Czy takie okna będą wystarczająco sztywne (wymiar okna ok 1500 x 1500 mm ze słupkiem stałym). I jeszcze pytanie o skrzydła balkonowe – planowany wymiar skrzydła 900 x 2300 mm, słupek ruchomy. Czy można je wykonać w profilu 70 mm.
Z góry dziękuję za odpowiedź

T12345T
01-10-2015, 18:02
Witam,
Mam pytanie do Kolegów zajmujących się montażem okien. Czy montaż pakietów trzyszybowych w profilach 70 – 73 mm jest prawidłowy (producenci oferują takie rozwiązania). Czy takie okna będą wystarczająco sztywne (wymiar okna ok 1500 x 1500 mm ze słupkiem stałym). I jeszcze pytanie o skrzydła balkonowe – planowany wymiar skrzydła 900 x 2300 mm, słupek ruchomy. Czy można je wykonać w profilu 70 mm.
Z góry dziękuję za odpowiedź

ad 1 - będą
ad 2 - można

finlandia
02-10-2015, 19:21
Czy ktoś wie do jakiej akcji odwołuje się ten materiał wypuszczony przez Oknoplast?
Do tego by ich reklamować, co niniejszym uczyniłeś. Na wszystkich możliwych forach... ?

Rafal.
04-10-2015, 20:31
Nikt nie odpowie odnośnie postu #28869.
test , fin, nikt ważny nic nie podpowiecie na temat poszerzenia z XPS ? Pytam bo dostałem ofertę na stolarkę z takimi poszerzeniami i nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

finlandia
04-10-2015, 20:50
Ja też nie wiem, nie testowałem na swoich klientach. Niby wygląda całkiem dobrze, ale dlaczego zmieniać poszerzenia które są dobre i raczej nie droższe?

nikt ważny
04-10-2015, 21:22
Rafał, było na FM nie raz o XPSie jako podparciu pod okna czy balkony. Ja nie jestem ich zwolennikiem gdyż przeważnie poszerzenia mają co najmniej 5 cm i często pojawia się problem prawidłowego zakotwienia dołu okna/balkonu do podłoża tak by pofil nie tylko się nie uginał ale nie przemieszczał do przodu czy tyłu
cenowo może i XPS wyjdzie taniej ale moje stanowisko poznałeś przed chwilą

Rafal.
04-10-2015, 22:25
Dzięki za szybkie odpowiedzi. Chciałem ofertę na okna na poszerzeniach systemowych a dostałem na XPS , stąd moje pytanie. Fakt podobno XPS tańszy, tylko że ja chcę mieć zrobione dobrze co nie zawsze oznacza tanio.
Mam jeszcze jedno pytanie, którego z autoryzowanych przedstawicieli Adams we Wrocławiu moglibyście polecić, chodzi mi o prawidłowy profesjonalny montaż warstwowy z użyciem folii. Wiadomo sprzedać każdy może a zamontować już nie.

MMichal
04-10-2015, 22:41
Witam


Dzięki za szybkie odpowiedzi. Chciałem ofertę na okna na poszerzeniach systemowych a dostałem na XPS , stąd moje pytanie. Fakt podobno XPS tańszy, tylko że ja chcę mieć zrobione dobrze co nie zawsze oznacza tanio.
Mam jeszcze jedno pytanie, którego z autoryzowanych przedstawicieli Adams we Wrocławiu moglibyście polecić, chodzi mi o prawidłowy profesjonalny montaż warstwowy z użyciem folii. Wiadomo sprzedać każdy może a zamontować już nie.

Na moje mylisz pojęcia odnośnie "poszerzenia" a bloki z XPS`u - to po pierwsze - wnioskuje z Twojego "chciejstwa okien na poszerzeniach", w jakim niby celu okno na poszerzeniu ?

Po drugie pytanie o konkretnego sprzedawcę/montażystę zadaj wybranemu już przez Ciebie producentowi - Adams`owi będzie szybciej i pewniej.

Pozdrawiam

nikt ważny
04-10-2015, 23:34
na stronie masz mapkę z danymi przedstwicieli

Rafal.
05-10-2015, 10:50
Na moje mylisz pojęcia odnośnie "poszerzenia" a bloki z XPS`u - to po pierwsze - wnioskuje z Twojego "chciejstwa okien na poszerzeniach", w jakim niby celu okno na poszerzeniu ?

Źle się wyraziłem, chodzi mi oczywiście o drzwi balkonowe a nie o okna. W jakim celu zapewne wszyscy wiedzą. Bloki XPS zostały mi zaproponowane właśnie jako poszerzenia pod drzwi. Zostały zaproponowane nie przez przedstawiciela Adams tylko inna znaną firmę, polecaną tu na forum.


Po drugie pytanie o konkretnego sprzedawcę/montażystę zadaj wybranemu już przez Ciebie producentowi - Adams`owi będzie szybciej i pewniej. ?

Pytałem obydwu przedstawicieli firmy Adams o montaż, niby wszystkiego się dowiedziałem, ale nie wiem jak to się ma do rzeczywistości i jak faktycznie okna zostaną zamontowane. Zapytałem was kogo moglibyście polecić, podejrzewam że wy ludzie z branży możecie wiedzieć, kto i jak montuje w danym regionie.

MMichal
05-10-2015, 15:20
Witam


Źle się wyraziłem, chodzi mi oczywiście o drzwi balkonowe a nie o okna. W jakim celu zapewne wszyscy wiedzą. Bloki XPS zostały mi zaproponowane właśnie jako poszerzenia pod drzwi. Zostały zaproponowane nie przez przedstawiciela Adams tylko inna znaną firmę, polecaną tu na forum.
Pytałem obydwu przedstawicieli firmy Adams o montaż, niby wszystkiego się dowiedziałem, ale nie wiem jak to się ma do rzeczywistości i jak faktycznie okna zostaną zamontowane. Zapytałem was kogo moglibyście polecić, podejrzewam że wy ludzie z branży możecie wiedzieć, kto i jak montuje w danym regionie.

No to już jasne :)

Chyba przeceniasz forum, z całym szacunkiem dla FM, ale opinia producenta o jego sprzedawcach/montażystach będzie dużo bardziej wartościowa - wszak żaden szanujący się producent - a za takiego uważam Adamsa - nie polecić Ci ekipy, która spapra temat.


Pozdrawiam

Rafal.
06-10-2015, 23:24
Dzięki za odpowiedzi.

Panowie mógłby mi ktoś podrzucić zdjęcie cienkiego zgrzewu w oknie Vetrex V82 w obustronnej okleinie (orzech). Byłem w salonie Vetrexu, ale akurat nie mieli w tym modelu takiego zgrzewu. Chcę zobaczyć jak to wygląda, ponieważ sprzedawca mówił, że z tym różnie bywa ponieważ nie da się tego zgrzać idealnie i podobno wszyscy producenci maja z tym problem, chociaż w oknach Adamsa widziałem i dla mnie idealne.

Z tego co się orientuje to finlandia i cinek sprzedają Vetrex, panowie moglibyście wkleić jakieś zdjęcie lub powiedzieć jak to z tym jest?

finlandia
07-10-2015, 05:36
Dla mnie jest ok/taka forma idealu;)/ jak wrócę wczesniej to poszukam fotek.
333430
333431
333432
Zdjęcia z tego tygodnia. Na okleinie winchester, na której fabryka nie chciała robić cienkich zgrzewów, bo to trudniejsze technologiczne.
To zdjęcia bez mała makro - zawsze można coś dostrzec, ale nikt normalny tak okien nie ogląda.

Michal_tomi
09-10-2015, 12:38
Witam!!
Planuję wymianę okien PCV w moim domu w okolicach Płocka. Szukam opinii, gdzie się udać, aby było solidnie, dobrze i tanio. W najbliższym czasie zamierzam również wymienić okna w aluminium (hala magazynowa). Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Michał

Rafal.
12-10-2015, 21:07
Dla mnie jest ok/taka forma idealu;)/ jak wrócę wczesniej to poszukam fotek.
333430
333431
333432
Zdjęcia z tego tygodnia. Na okleinie winchester, na której fabryka nie chciała robić cienkich zgrzewów, bo to trudniejsze technologiczne.
To zdjęcia bez mała makro - zawsze można coś dostrzec, ale nikt normalny tak okien nie ogląda.

Finlandia dzięki za zdjęcia.
Dla mnie te zgrzewy jak najbardziej akceptowalne. Mogliby trochę poprawić narożniki, ale w takim przybliżeniu nie ma się co dziwić że tak to wygląda. Jeszcze kolor w którym ciężko zrobić taki zgrzew. Dla mnie OK.

lucas34
14-10-2015, 01:17
Witam,
Proszę o informacje na temat producenta OKNOSTYL z Jabłonnej. Znajduję tylko tematy sprzed 3-4 lat... czy ma ktoś informacje jak obecnie układa się współpraca z tym producentem? Mam wycenę na profilu Schuco Si 82 właśnie od Nich.
Cenowo na poziomie MS na profilu Salamander 82. Wykonanie MS dla klienta widziałem - piękna sprawa.... dodatkowo okna od Kowalczyka - podobne wykonanie.

Andrzej3321
17-10-2015, 18:15
:spam:

dudek6311
28-10-2015, 09:45
Witam,
mam pytanie do osób montujących okna. Jak powinien być wyposażony pracownik dokonujący pomiaru otworów okiennych (chodzi mi o montaż okien w nowym budynku) i na co ma zwrócić uwagę tak zwany inwestor podczas pomiaru.

nikt ważny
28-10-2015, 10:13
jak wyposażony ? ;)
W wiedzę przede wszystkim i jakiś przyrząd pomiarowy nie koniecznie dalmierz laserowy, może być miarka
Jakby do tego miał niwelator laserowy byłoby super bo nie na każdej budowie (niestety) są naniesione reppery :(

plusfoto
28-10-2015, 10:45
Ciekawy jestem czy takie samo pytanie było względem n.p ekipy budowlanej?:rotfl:A na poważnie to wystarczy mu wsserwaga i centymetr.
Ja w swojej pracy miałem kilka razy podobnie. Z reguły odpowiadałem też pytaniem. Czy jesteście zadowoleni z efektów. Jeśli dalej drążyli temat odpowiadałem że smieną 8M. Czemu do ludzi nie może dotrzeć że ważniejsze jest jak a nie czym.

gb987t
29-10-2015, 07:27
Czemu do ludzi nie może dotrzeć że ważniejsze jest jak a nie czym.
Bo "czym" można łatwo zweryfikować, a "jak" nie bardzo (nie szybko).

finlandia
29-10-2015, 07:33
Dobra miarka (tzn taka, która ma całą potrzebną skalę) Notes, coś do pisania. Dalmierza używam bardzo sporadycznie - by zweryfikować największe otwory.
Ale laser samopoziomujący i umiejętność odczytywania tego co pokazuje to już wyższa technika i świadczy, że firma jest świadoma niedoskonałości wcześniejszych wykonawców na budowie.
Dobry pomiarowiec też dużo pyta i słucha.

plusfoto
29-10-2015, 10:03
Bo "czym" można łatwo zweryfikować, a "jak" nie bardzo (nie szybko).To że się ma super ful wypas sprzęt wcale nie znaczy że będzie dobrze. Fin masz rację zapomniałem o ołówku i kajeciku;)

Marcin34_Śl
02-11-2015, 10:32
Witam,

da się zrobić okno 2,2 m na 1 m uchylne?

Przy oknach FIX 2 m na 2,3 m muszą być grubsze szyby?

finlandia
02-11-2015, 11:04
Witam,

da się zrobić okno 2,2 m na 1 m uchylne?

Przy oknach FIX 2 m na 2,3 m muszą być grubsze szyby?
Zapewne się da, chociaż w cenniku który mam pod ręką (sprawdziłem dwa różne) zakres okna uchylnego kończy się na 1,9-2m, ale jak dobrze pamiętam, fabryka mi robiła takie na indywidualną wycenę. Cennik okien drewnianych zawiera już taką pozycję z adnotacją "klamka z boku" co oznacza, że będzie miało w takim przypadku 4 lub nawet 5 widocznych "zawiasów " (czytaj cenę adekwatną do ilości włożonych części).

Poz. 2 - szyba w okolicach 3,8m2 przekracza zalecenia dla grubości szkła 4mm, więc nie warto ryzykować.

Marcin34_Śl
02-11-2015, 11:35
Czyli okno 2 na 2,3 M muszą być szyby 6mm?

finlandia
02-11-2015, 11:46
W uproszczeniu powiem: zdecydowanie powinny. Ja przynajmniej bym takich nie sprzedał (i pewnie podobnie większość obecnych na forum ludzi z branży)

MMichal
02-11-2015, 12:03
Witam


Czyli okno 2 na 2,3 M muszą być szyby 6mm?


W uproszczeniu powiem: zdecydowanie powinny. Ja przynajmniej bym takich nie sprzedał (i pewnie podobnie większość obecnych na forum ludzi z branży)

Jeżeli ktoś chce Ci to zrobić na 4mm to z miejsca go skreśl.
W całej rozciągłości popieram finlandie.

Pozdrawiam

Marcin34_Śl
02-11-2015, 12:54
Ja nie chce 4 mm,

tylko rozumiem, że z szybą 6mm ważą więcej i więcej kosztują,a le nie ma problemu technologicznie, żeby to wykonać i normalnie jest gwarancja?

MMichal
02-11-2015, 13:34
Witam


Ja nie chce 4 mm,

tylko rozumiem, że z szybą 6mm ważą więcej i więcej kosztują,a le nie ma problemu technologicznie, żeby to wykonać i normalnie jest gwarancja?

Na 6mm bez problemu - jeżeli chodzi o szkło, jak czytałeś to finlandia pisał, że również od strony okuć można więc na moje całość do wykonania.

pozdrawiam

finlandia
02-11-2015, 16:02
Ja nie chce 4 mm,

tylko rozumiem, że z szybą 6mm ważą więcej i więcej kosztują,a le nie ma problemu technologicznie, żeby to wykonać i normalnie jest gwarancja?

W ub. tygodniu kończyłem montaż okien, w tym 5 szt. nieotwieranych 2x2,5m. Każde ważyło niecałe 250 kg. żeby to ręcznie przenieść to trzeba minimum trzech bardzo silnych ludzi. Nie wspomnę co będzie jak pęknie szyba - koszt wymiany będzie chory, dlatego ja, dla siebie bym takie okno podzielił by zmieścić się w szkle 4mm.

malux20
02-11-2015, 16:07
podziwiam krzepę tych 3 facetów
w pażdzierniku miałem okazję montować 600 kg witrynę [zadzwon do mariusza to może powie jakie czary były w hucie przy zamawianiu szkła]

Janice
02-11-2015, 21:18
Witam!
Proszę o podpowiedź, które z trzech wybranych przeze mnie okien będą lepsze i nie chodzi nawet o parametry, bo te znam ale o solidność, o to które dłużej posłużą? O to jak się mają obietnice do rzeczywistości. Czytałam oknotest.pl, ale nie ma tam nic o oknach ms.
Ms Evolution
Vetrex VR90+
Adams Passive line.
Bardzo dziękuję. I jeszcze jakby ktoś mi polecił salon z solidnym montażem w woj. śląskim, to już będę szczęśliwa.
Ja wiem, że nie chce Wam się odpowiadać po raz setny pewnie na te same pytania, ale ten wątek ma 1446 stron, na każdej stronie kilkanaście postów, przeczytałam ponad 10 stron i nadal nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania. Serio nie da rady przebrnąć przez tą masę postów. Może by tak zrobić jakieś okienne FAQ?
Pozdrawiam.

letniowoc
03-11-2015, 10:07
Witam
Mam konkretne pytanie: czy to prawda, że tworzywowa 'ciepła ramka' jest lepsza od stalowej?

nikt ważny
03-11-2015, 11:45
prawda

MMichal
03-11-2015, 16:01
Witam


Witam
Mam konkretne pytanie: czy to prawda, że tworzywowa 'ciepła ramka' jest lepsza od stalowej?

Zdecydowanie !!! - to ktoś jeszcze produkuje na stalowych ramkach ??

Pozdrawiam

przemek1185
10-11-2015, 17:37
Witam,
Proszę o informacje na temat producenta OKNOSTYL z Jabłonnej. Znajduję tylko tematy sprzed 3-4 lat... czy ma ktoś informacje jak obecnie układa się współpraca z tym producentem? Mam wycenę na profilu Schuco Si 82 właśnie od Nich.
Cenowo na poziomie MS na profilu Salamander 82. Wykonanie MS dla klienta widziałem - piękna sprawa.... dodatkowo okna od Kowalczyka - podobne wykonanie.

tu masz trochę o Oknostylu

http://oknaopinia.pl/forum/firmy-produkuju0105ce-okna-pcv/oknostyl-konkurent-firmy-vetrex/

Ja mogę polecić bardzo dobry producent. Do tego cenę ma na normalnym poziomie no i gwarancję chyba jedną z lepszych na rynku. Na ich stronie wszystko znajdziesz.

Pawel983
10-11-2015, 20:15
Witam wszystkich i proszę o radę
Buduje dom energooszczędny z rekuperacją.
Odwiedziłem salon MSLINE i dostałem ofertę na okna MS evolution 82.

Chciałbym żebyście mi pomogli w wyborze

Wymiar łączony 2400x1500 Okno dwuskrzydłowe
Uszczelka : Czarna/ MSLINE
Szkło 2x4T/16Ar/4/16Ar/4T u=0.5 dla całego okna 0,73
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Wymiar łączony 1200x1500 Okno jednoskrzydłowe
1x4T/16Ar/4/16Ar/4T u=0.5 dla całego okna 0.73
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Wymiar łączony 3100x1500 fix szkolony w ościeżnicy i tutaj mam też pytanie

czy musi być słupek w salonie Vetrex sprzedawca twierdzi, że wystarczy

zwiększyć średnicę wew. wzmocnień profilu w MSLINE, że słupek należy dać.
Szkło 1x6T/12Ar/6/14Ar/6T U=0.7 dla całego okna 0,79
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Wymiar łączony 1500x1300 Okno dwuskrzydłowe
Szkło 2x4T/16Ar/4/16Ar/4T u=0.5 dla całego okna 0.81
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Wymiar łączony 900x1300 Okno jednoskrzydłowe
1x4T/16Ar/4/16Ar/4T u=0.5 dla całego okna 0.78
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Wymiar łączony 1500x1500 Okno jednoskrzydłowe
1x4T/16Ar/4/16Ar/4T u=0.5 dla całego okna 0,71
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Wymiar łączony 2000x2100 Okno balkonowe, jeśli mam położoną jedną warstwę

bloczków z silki przy ogrzewaniu podłogowym, czy mogę mieć na niej

zamontowane okno, czy należy ją zlikwidować i montować drzwi balkonowe na

poszerzeniu. Silka ma wysokość 24cm przewidziana wysokość podłogi 20cm.
Szkło 2x4T/16Ar/4/16Ar/4T u=0.5 dla całego okna 0.73
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Cena z ciepłym montażem i ciepłymi parapetami 13,780



VEKA V90+
Zestawienie fiksa

Kolor profila (wew.; rdzeń; zew.):
Orzech; Brązowy; Orzech
Profile:
Rama V90+ 101 236 2178.007 8077 2178.007
Listwa Prosta V107 208 + 109 592 2178.007 100
Szyby:
6-16-6-16-6 U=0.6 EN673
Pakiet: 6-16-6-16-6
Współczynnik przenikania energii (gn) 51%
Współczynnik przenikania światła (Lt) 72%
Ramka międzyszybowa: Master Therm Brązowa
Uszczelki:
EPDM Czarna

Cena z ciepłym montażem i parpetami wynosi 15.100

VEKA V82
Kolor profila (wew.; rdzeń; zew.):
Orzech; Brązowy; Orzech
Profile:
Rama V82 101 290 2178.007 8077 2178.007 100
Listwa Prosta S107 261 R 2178.007 100
Szyby:
6-16-6-16-6 U=0.6 EN673
Pakiet: 6-16-6-16-6
Współczynnik przenikania energii (gn) 51%
Współczynnik przenikania światła (Lt) 72%
Ramka międzyszybowa: Master Therm Brązowa
Uszczelki:
PVC-P Czarna

Cena z ciepłym montażem i parapetami 14.210

Które okna wybrać ?

piotrwalicki
10-11-2015, 21:05
tu masz trochę o Oknostylu

http://oknaopinia.pl/forum/firmy-produkuju0105ce-okna-pcv/oknostyl-konkurent-firmy-vetrex/

Ja mogę polecić bardzo dobry producent. Do tego cenę ma na normalnym poziomie no i gwarancję chyba jedną z lepszych na rynku. Na ich stronie wszystko znajdziesz.

Najlepiej jest zamówić okna z montażem w jednej firmie. Mam znajomego, co zamówił okna w jednej, a montaż w drugiej - jaki jest efekt, wiadomo. U moich rodziców są MODEROWANO Szukali okien w dobrej cenie, takie dostali. Fakt, że montaż był prawidłowo przeprowadzony, okna po dwóch sezonach bardzo dobrze się sprawują. Tak więc zwracajmy uwagę na wszystko, od parametrów, przez cenę, a na montażu skończywszy.

przemek1185
12-11-2015, 13:44
Witam wszystkich i proszę o radę
Buduje dom energooszczędny z rekuperacją.
Odwiedziłem salon MSLINE i dostałem ofertę na okna MS evolution 82.

Chciałbym żebyście mi pomogli w wyborze

Wymiar łączony 2400x1500 Okno dwuskrzydłowe
Uszczelka : Czarna/ MSLINE
Szkło 2x4T/16Ar/4/16Ar/4T u=0.5 dla całego okna 0,73
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Wymiar łączony 1200x1500 Okno jednoskrzydłowe
1x4T/16Ar/4/16Ar/4T u=0.5 dla całego okna 0.73
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Wymiar łączony 3100x1500 fix szkolony w ościeżnicy i tutaj mam też pytanie

czy musi być słupek w salonie Vetrex sprzedawca twierdzi, że wystarczy

zwiększyć średnicę wew. wzmocnień profilu w MSLINE, że słupek należy dać.
Szkło 1x6T/12Ar/6/14Ar/6T U=0.7 dla całego okna 0,79
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Wymiar łączony 1500x1300 Okno dwuskrzydłowe
Szkło 2x4T/16Ar/4/16Ar/4T u=0.5 dla całego okna 0.81
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Wymiar łączony 900x1300 Okno jednoskrzydłowe
1x4T/16Ar/4/16Ar/4T u=0.5 dla całego okna 0.78
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Wymiar łączony 1500x1500 Okno jednoskrzydłowe
1x4T/16Ar/4/16Ar/4T u=0.5 dla całego okna 0,71
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Wymiar łączony 2000x2100 Okno balkonowe, jeśli mam położoną jedną warstwę

bloczków z silki przy ogrzewaniu podłogowym, czy mogę mieć na niej

zamontowane okno, czy należy ją zlikwidować i montować drzwi balkonowe na

poszerzeniu. Silka ma wysokość 24cm przewidziana wysokość podłogi 20cm.
Szkło 2x4T/16Ar/4/16Ar/4T u=0.5 dla całego okna 0.73
CHROMATECH U CZARNY
Okucia MACO

Cena z ciepłym montażem i ciepłymi parapetami 13,780



VEKA V90+
Zestawienie fiksa

Kolor profila (wew.; rdzeń; zew.):
Orzech; Brązowy; Orzech
Profile:
Rama V90+ 101 236 2178.007 8077 2178.007
Listwa Prosta V107 208 + 109 592 2178.007 100
Szyby:
6-16-6-16-6 U=0.6 EN673
Pakiet: 6-16-6-16-6
Współczynnik przenikania energii (gn) 51%
Współczynnik przenikania światła (Lt) 72%
Ramka międzyszybowa: Master Therm Brązowa
Uszczelki:
EPDM Czarna

Cena z ciepłym montażem i parpetami wynosi 15.100

VEKA V82
Kolor profila (wew.; rdzeń; zew.):
Orzech; Brązowy; Orzech
Profile:
Rama V82 101 290 2178.007 8077 2178.007 100
Listwa Prosta S107 261 R 2178.007 100
Szyby:
6-16-6-16-6 U=0.6 EN673
Pakiet: 6-16-6-16-6
Współczynnik przenikania energii (gn) 51%
Współczynnik przenikania światła (Lt) 72%
Ramka międzyszybowa: Master Therm Brązowa
Uszczelki:
PVC-P Czarna

Cena z ciepłym montażem i parapetami 14.210

Które okna wybrać ?

Sprawdź sobie jaki ten ciepły montaż albo inaczej na jakich materiałach zrobiony. Taśmy okienne możesz mieć firmy krzak w zakupie po 2 zl za mb, a możesz mieć firmy Illbruck czy Soudal w zakupie 6 zł mb. Ceny podaje dla przykładu. To samo ciepły parapet. W internecie pełno tego od 50 zł za 1,2mb w Illbrucku dwa razy droższy. A postawienie takiego fixa na parapecie pochodzenia niewiadomego to może w przyszłości zaboleć. Obowiązkowo jeszcze powinni go za dyblować przez ciepły parapet do muru.

Pawel983
12-11-2015, 15:28
Cały ciepły montaż taśmy i kleje Soudal, co do parapetów nie sprawdzałem, przy kolejnej rozmowie dopytam się. Rozmawiając z przedstawicielami tych okien zaznaczyłem, że montaż chciałbym na śrubach. Zobaczę jeszcze ekipę MSLINE w akcji, dla wyrobienia sobie opinii, bo nie mam znajomych którzy budują się i mogliby mi kogoś polecić. Dom powstaje niedaleko Lublina.

forscher
18-11-2015, 11:43
Czy[moderowano część niemerytoryczną] ktos z Was jest mi w stanie łopatolgicznie wyjaśnić jakie sa róznice pomiędzy profilami okien Schuko a Salamander?

(uwaga pytanie od człowika mającego nikłe pojecie o oknach)
Które profile sa lepsze?

nikt ważny
18-11-2015, 12:47
Łopatologicznie starano Ci się tu uzmysłowić że sam profil czyli kawałek tworzywa ma się tak do wyprodukowanego okna jak pięść do oka
Jedyna dostrzegalna różnica to kolor bieli, Salamander zawsze słynął z bieli nigdzie indziej nie spotykanej, bielsza biel niż w innych profilach
Skup sie raczej, jeśli można cokolwiek zasugerować, na parametrach jakie deklaruje producent na swój produkt finalny. Dowiesz się wtedy o wiele więcej o tym co kupisz

forscher
18-11-2015, 16:16
nikt ważny
dzieki za odpowiedź.
Na tym też się skupiam porównując parametry produktów (miedzy innymi współczynnik U całego okna o danych rozmiarach , a nie tylko szyby) oferowanych przez róznych producentów z tego samego profilu.
Po nocach zaczyna mi sie śnic okreslenie "raport energetyczny"
Raz jeszcze dzięki za odp.





[moderowano]

Pozdrav[/I][/B]

plusfoto
18-11-2015, 16:18
Spokojnie panowie. Człowiek po prostu nie rozumie że z jakiegoś materiału można zarówno zrobić g...o jak i miód.

nikt ważny
18-11-2015, 19:58
Od dawien dawna jest Schuco z "u" umlaut (dla niewtajemniczonych to takie dwie kropki na przedłużeniu ramion literki "u") i charakterystyczną koroną
To że klawiatura używana przez cały świat nie pozwala na napisanie "u" umlaut wymusiło na Niemcach zmianę nazwy na Schueco - co nie zmienia postaci rzeczy że wszelkiego rodzaju folie ochronne, klamki firmowe itp itd dalej mają SCHUCO
Reasumująć - poprawną formą jest SCHUCO z dwoma kropeczkami nad u :)
I tyle w temacie

karol1460
20-11-2015, 09:57
Aż strach zadać pytanie ale raz się żyje...
Nadszedł czas na wybór okien i byłabym wdzięczna za jakąś pomoc/poradę w kwestii wyboru okien. Na co patrzeć, zwracać uwagę. Jest tyle różnych firm, profili, itd.
Rozumiem że najważniejszy i tak jest montaż, ale i tak nie pomaga mi to w podjęciu jakiejkolwiek decyzji.
Jak na razie mam kilka wycen z różnych firm (MS, DAKO, OKNOPLAST, PETECKI, DRUTEX, inne) ale jak się nie wie na co trzeba patrzeć to się nie zobaczy.
Będę wdzięczna jeśli ktoś by zechciał doradzić, pomóc w dokonaniu wyboru
Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie

entdecker
20-11-2015, 10:17
Aż strach zadać pytanie ale raz się żyje...
Nadszedł czas na wybór okien i byłabym wdzięczna za jakąś pomoc/poradę w kwestii wyboru okien. Na co patrzeć, zwracać uwagę. Jest tyle różnych firm, profili, itd.
Rozumiem że najważniejszy i tak jest montaż, ale i tak nie pomaga mi to w podjęciu jakiejkolwiek decyzji.
Jak na razie mam kilka wycen z różnych firm (MS, DAKO, OKNOPLAST, PETECKI, DRUTEX, inne) ale jak się nie wie na co trzeba patrzeć to się nie zobaczy.
Będę wdzięczna jeśli ktoś by zechciał doradzić, pomóc w dokonaniu wyboru
Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie


Witaj

także jestem na etapie wyboru okien. Wysłalem kilka zapytań do firmy oferujących rozmaite okna choc w zapytaniu głowny nacisk połozyłem na energooszczedność
jako że w temacie okien - w przeciwieństwie do pewnego moderatora - jestem kompletnie zielony (a moze raczej byłem i z czasem nabieram coraz wiekszego pojecia o stolarce okiennej, cohc jeszcze długa droga przede mną) to juz wiem iz istotnym jest wspolczynnik U dla całego okna.... a nie tak jak to podaje wiele firm tylko dla szyby.

Mało tego wazny jest wspolczynnik U (przenikanie ciepła) dla okna o wuymiarach ktore ty chcesz zamówic, a nie dla tak zwanego okna referencyjnego, ktorym to wspolczynnikiem chwali sie wiele firmy - w tym jedna z mojego wczesneijszego postu.

Okno ma tez inne wspolczynniki - izolacji dżwiękowej, przenikania energi słonecznej, przenikania światła.. itp jednak to Ty musisz okreslic jakie kwestie sa dla Ciebiie istotne Czy to by zatrzymywały ciepło? Czy to bys nie slyszała przelatujacego na Twoim domem F16? Czy oba cze czynniki jednoczesnie. Czy wazne sa zabezpieczenia antywłamaniowe? Czy kolorystyka i wygląð czyli ze tak to nazwe - profil

Jak na razie dosalem odpowiedzi od producentów okien Dako (seria DPQ-82), MS (okna MS Line +), Kapica (okna Schueco) i Oknoplast (Winergetic Premium)

Własnie tworze tabelke by miec porównanie tych okien zarówno cenowe jak i pod wzgledem opisanego wyzej wspolczynnika przenikalnosci ciepłej dla danego okna.

Dam znac jak cos sie zacznie klarować...\

Aha razem z zapytaniem o okna wysłalem zapyanie o rolety... ale to jz zupełnie inna wątkowo bajka.


Pozdrav

finlandia
20-11-2015, 12:41
Aż strach zadać pytanie ale raz się żyje...
Nadszedł czas na wybór okien i byłabym wdzięczna za jakąś pomoc/poradę w kwestii wyboru okien. Na co patrzeć, zwracać uwagę. Jest tyle różnych firm, profili, itd.
Rozumiem że najważniejszy i tak jest montaż, ale i tak nie pomaga mi to w podjęciu jakiejkolwiek decyzji.
Jak na razie mam kilka wycen z różnych firm (MS, DAKO, OKNOPLAST, PETECKI, DRUTEX, inne) ale jak się nie wie na co trzeba patrzeć to się nie zobaczy.
Będę wdzięczna jeśli ktoś by zechciał doradzić, pomóc w dokonaniu wyboru
Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Czego się boisz? No chyba że masz coś do ukrycia?
Tak jak napisałem w temacie o Dako - załóż jakiś współczynnik Uw (chociaż on nie zawsze mówi całą prawdę, to ten najłatwiej uzyskać w ofertach).
Wtedy będziesz mogła określić, czy przedstawione Tobie oferty są z grubsza porównywalne (z samych nazw producentów niewiele wiemy - jedna firma może proponować Ci opcję najtańszą - druga najdroższą).
To będzie najgrubsze sito. Potem określisz na co Cię może być stać i zaczniesz stosować coraz ciaśniejsze kryteria wyboru.


Ps. Proszę o powrót do tematów okiennych.

finlandia
21-11-2015, 11:52
tu masz trochę o Oknostylu

http://oknaopinia.pl/forum/firmy-produkuju0105ce-okna-pcv/oknostyl-konkurent-firmy-vetrex/

Ja mogę polecić bardzo dobry producent. Do tego cenę ma na normalnym poziomie no i gwarancję chyba jedną z lepszych na rynku. Na ich stronie wszystko znajdziesz.
Ja nie mogę polecić. Porządkowałem właśnie korespondencję na PW. Trafiłem na wiadomość od użytkownika który prosił o poradę - już sam po lekturze forum odrzucił tego producenta, bo w ofercie na duże okna, gdzie niezbędne było grubsze szkło 6mm oni bez mrugnięcia okiem "puścili" pakiety na szybach 4mm.
To jest właśnie różnica między firmami i dlatego uważam, że określenie okna profilX jest szkodliwe dla wybierających okna.
Nie wyobrażam sobie, by takie kwiatki produkował Awilux czy Adams (w tym drugim przypadku spotkałem się ze znacznie bardziej rygorystycznym podejściem niż w Vetrexie).

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
21-11-2015, 12:09
... przy okazji poszukiwań dobrych okien, polecam zestawienie TOP TEN Okna 2015
http://www.topten.info.pl/index.php?page=konkurs_topten_okna_2015
okna pionowe PCV / okna pionowe drewniane / okna pionowe metalowe / okna połaciowe / drzwi zewnętrzne
w których były brane pod uwagę takie parametry stolarki jak :
1. Bilans energetyczny stolarki.
2. Parametry ekonomiczne stolarki.
3. Współczynnik przepuszczalności światła LT.
4. Wskaźnik oddawania barw szyby – Ra.
5. Klasa odporności na obciążenie wiatrem ( ciśnienie próbne, ugięcie ramy).
6. Wodoszczelność.
7. Izolacyjność akustyczne okna RW (C;Ctr).
8. Estetyka i funkcjonalność rozwiązań.
... i laureaci TOPTEN 2015 :
http://www.office.fewe.pl/aktualnosci/top-ten-2015-_20-maja-2015_wyniki

karol1460
21-11-2015, 19:07
Czy waszym zdaniem warto dopłacać/zamawiać okna tzw. pasywne? Kosztują dużo drożej, ale czy faktycznie jest sens wydawać tyle kasy. Czy są dużo lepsze czy to tylko nazwa za którą się dopłaca??

bwojtek
21-11-2015, 19:10
Czy waszym zdaniem warto dopłacać/zamawiać okna tzw. pasywne? Kosztują dużo drożej, ale czy faktycznie jest sens wydawać tyle kasy. Czy są dużo lepsze czy to tylko nazwa za którą się dopłaca??

A budujesz dom pasywny? Pozostałe elementy domu będą spełniały wymagania dla "pasywniaka"?

MMichal
21-11-2015, 19:21
Witam


Czy waszym zdaniem warto dopłacać/zamawiać okna tzw. pasywne? Kosztują dużo drożej, ale czy faktycznie jest sens wydawać tyle kasy. Czy są dużo lepsze czy to tylko nazwa za którą się dopłaca??

Tak jak napisał bwojtek - okno to tylko element całości, samo okno "PASYWNE" nic Ci nie da to tak samo jakbyś sobie w aucie zamontował sportową skrzynię biegów ... nic to nie da ale będziesz się mógł pochwalić, że ją masz :D

Pozdrawiam

T12345T
21-11-2015, 19:34
Nie istnieje coś takiego, jak okno "pasywne". Można zasadnie mówić jedynie o oknach przeznaczonych do zastosowania w budynkach pasywnych. Nie ma "budynku pasywnego", to i okno "pasywne" zbędne.

MMichal
21-11-2015, 19:48
Witam


Nie istnieje coś takiego, jak okno "pasywne". Można zasadnie mówić jedynie o oknach przeznaczonych do zastosowania w budynkach pasywnych. Nie ma "budynku pasywnego", to i okno "pasywne" zbędne.

Można wszak jeszcze to uszczegółowić i mówić o oknach, które mają certyfikat z Instytutu Darmstadt, który jest wiodącym w kwestiach pasywności.
A można stwierdzić, że okno spełnia wymagania stawiane oknom do budynków pasywnych.

pozdrawiam

karol1460
21-11-2015, 20:18
Planujemy wentylację mechaniczną, pompę ciepła, ocieplenie też dobre, ale czy wyjdzie "pasywniak" to nie wiem. No i właśnie czy do domu pasywnego to okna muszą być z dopisem pasywne/passive?? Czy te pasywne faktycznie dużo różnią się od tych nie pasywnych, czy tylko dopisek i cena w górę?? :D

firewall
21-11-2015, 20:20
Planujemy wentylację mechaniczną, pompę ciepła, ocieplenie też dobre, ale czy wyjdzie "pasywniak" to nie wiem.

To jeszcze nie masz projektu?

karol1460
21-11-2015, 20:23
To jeszcze nie masz projektu?

Projektu czego, domu?? Głupotą by było nie mając projektu pytać o okna...:bash:
Mam SSO z dachem - bez okien na razie

T12345T
21-11-2015, 21:01
czy do domu pasywnego to okna muszą być z dopisem pasywne/passive??

Nie muszą.


Czy te pasywne faktycznie dużo różnią się od tych nie pasywnych, czy tylko dopisek i cena w górę?? :D

Jeżeli są zgodne z wymaganiami PHI Darmstad to różnią się, ponieważ w naszej Polsce pięknej całej taki dopisek oznacza zazwyczaj jedynie to, że ten co pisze uważa, że jego produkt charakteryzuje się współczynnikiem przenikania ciepła Uw ≤ 0,8 W/(K*m2).

MMichal
21-11-2015, 21:03
Witam


Projektu czego, domu?? Głupotą by było nie mając projektu pytać o okna...:bash:
Mam SSO z dachem - bez okien na razie

No to może zerknij w projekt tam masz wszystko napisane, o przepraszam tam powinno to wszystko być.
Ale z tego co piszesz to ... nie absolutnie nie są potrzebne Ci okna "pasywne"

Pozdrawiam

nikt ważny
21-11-2015, 21:13
hmmmm..... mam odmienne zdanie.
Straty domu przypadaja na jego elementy skladowe.
Iles tam % na sciany, iles na wentylacje, kolejne % na dach, fundamenty i . . . okna
czy ma sens stosowanie bardzo cieplych okien gdy dom nie aspiruje do domu pasywnego?
Moim zdaniem ma
globalne zuzycie energi sie zmniejszy
Oddzielna kwestia jest czy poniesione naklady na okna super cieple beda mialy radykalny wplyw na ogolne straty domu.
I tu klania sie to o czym mowie od dawna-bilans ciepplny domu
koszt niewielki w porowaniu z czymkolwiek na budowie a poznasz odpowiedz jak ta inwestycja przeklada sie na oszczednosc energii w TWOIM konkretnym domu.
Czy tak popularny tu zwrot-czy to sie zwroci ? znajdzie konkretna odpowiedz

moniaiwojtas
21-11-2015, 21:49
Cześć,

Jestem świeżakiem na forum i to mój pierwszy post, więc zanim zaczniecie mnie "besztać" za błędy (jakiekolwiek) proszę o wyrozumiałość.
Potrzebuję konkretnej i rzetelnej pomocy w wyborze okien. Link do projektu domu gotowego: http://www.mgprojekt.com.pl/willa-anna-maria. Nastąpiło kilka zmian dla okien na etapie adaptacji projektu - poszerzenie okien do max 2400x2400 (bez pionowych profili) na FIX-ie i 2400x2400 HST lub HS (drzwi przesuwne). Firmy od których uzyskałam wyceny to:
1. Internorm PVC+alu - KF410 - w obecnej chwili do końca listopada promocja (nakładka aluminiona w cenie), 110k (w tym 2xHST) - cena po rabatach
2. Pozbud drewno+alu - IV92 conturex modern quadrat - 110k + rabaty do tego. (w tym 2xHST)
3. Vetrex - Modern Design - 58k (RU zamiast HST) - cena po rabatach
4. Dako - DDA92 sosna łączona + alu - 211 k bez rabatów. Jeśli się zdecyduję dodatkowo 30%
5. Dako - DPQ82 termo +alu - 105k bez rabatów. Jeśli się zdecyduję dodatkowo od ceny 40%. (tyle, ze okno 2400x2400 dzielą mi na 3skrzydła).

Teraz napiszę Wam na czym nam zależy. Zależy nam na niskim współczynniku przenikania ciepła w oknach (Uw) oraz prostej formie (kanciaste, nowoczesne). Od wewnątrz kolor biały / od zewnątrz biały lub inny (z palety RAL). Zależy nam aby nie stosować pionowych profili (po środku) w oknach typu FIX. Na piętrze okna są od podłogi do sufitu, na zewnątrz nie mamy balustrad (a mamy małe dziecko). Czy uważacie, żeby zastosować od wewn. szybę klejoną? A może hartowaną? Ostatnio kier-bud podsunął nam kontakt do okien aluminiowych. Co sądzicie? My od początku odrzuciliśmy Alu, ze względu na słabą izolacyjność, a rozważamy głębinową PC. Poradźcie! Błagam! Tylko bez kryptoreklamy:) Z góry wielkie dzięki. Uściski dla aktywnych forumowiczów!


2.

bwojtek
21-11-2015, 21:54
hmmmm..... mam odmienne zdanie.
Straty domu przypadaja na jego elementy skladowe.
Iles tam % na sciany, iles na wentylacje, kolejne % na dach, fundamenty i . . . okna
czy ma sens stosowanie bardzo cieplych okien gdy dom nie aspiruje do domu pasywnego?
Moim zdaniem ma
Certyfikowane do domów pasywnych okna muszą spełniać odgórnie założone parametry. Przez to są "drogie" bo wraz ze zmniejszeniem rozmiaru i/oraz wprowadzaniem podziałów na kwatery "zwykłe" okna nie spełniają warunków granicznych. Tylko czy pasywne Uw<=0,8 będą tak zauważalnie lepsze od "niepasywnych" o np. uw=0,86?

finlandia
21-11-2015, 22:04
W przepływie szczerości zapytalbym kirrbuda ile ma z tego podsuniecia. Może jestem przewrazliwiony ale to podobno powszechna praktyka. Odrzuc marketing i patrz na ceny po rabatach( nie mysl ze to jakas specjalna zasluga negocjacji a jak nie wierzysz sprawdz innego dilera tych firm. Jesli rozwazasz drewno to pomysl o lepszym standardzie niz sosna minizlacza.

MMichal
21-11-2015, 22:11
Witam


Cześć,

Jestem świeżakiem na forum i to mój pierwszy post, więc zanim zaczniecie mnie "besztać" za błędy (jakiekolwiek) proszę o wyrozumiałość.
Potrzebuję konkretnej i rzetelnej pomocy w wyborze okien. Link do projektu domu gotowego: http://www.mgprojekt.com.pl/willa-anna-maria. Nastąpiło kilka zmian dla okien na etapie adaptacji projektu - poszerzenie okien do max 2400x2400 (bez pionowych profili) na FIX-ie i 2400x2400 HST lub HS (drzwi przesuwne). Firmy od których uzyskałam wyceny to:
1. Internorm PVC+alu - KF410 - w obecnej chwili do końca listopada promocja (nakładka aluminiona w cenie), 110k (w tym 2xHST) - cena po rabatach
2. Pozbud drewno+alu - IV92 conturex modern quadrat - 110k + rabaty do tego. (w tym 2xHST)
3. Vetrex - Modern Design - 58k (RU zamiast HST) - cena po rabatach
4. Dako - DDA92 sosna łączona + alu - 211 k bez rabatów. Jeśli się zdecyduję dodatkowo 30%
5. Dako - DPQ82 termo +alu - 105k bez rabatów. Jeśli się zdecyduję dodatkowo od ceny 40%. (tyle, ze okno 2400x2400 dzielą mi na 3skrzydła).

Teraz napiszę Wam na czym nam zależy. Zależy nam na niskim współczynniku przenikania ciepła w oknach (Uw) oraz prostej formie (kanciaste, nowoczesne). Od wewnątrz kolor biały / od zewnątrz biały lub inny (z palety RAL). Zależy nam aby nie stosować pionowych profili (po środku) w oknach typu FIX. Na piętrze okna są od podłogi do sufitu, na zewnątrz nie mamy balustrad (a mamy małe dziecko). Czy uważacie, żeby zastosować od wewn. szybę klejoną? A może hartowaną? Ostatnio kier-bud podsunął nam kontakt do okien aluminiowych. Co sądzicie? My od początku odrzuciliśmy Alu, ze względu na słabą izolacyjność, a rozważamy głębinową PC. Poradźcie! Błagam! Tylko bez kryptoreklamy:) Z góry wielkie dzięki. Uściski dla aktywnych forumowiczów!


2.

Jeżeli faktycznie zależy Ci na prostocie i dużych przeszkleniach to jednak zastanów się na aluminium.
Co do szyb to bezwzględnie szkło bezpieczne od środka dla bezpieczeństwa dzieciaków.
W chwili obecnej systemy alu parametrami nie odbiegają od pvc, statyka na dużych konstrukcjach będzie na 100% lepsza a z tego co widzę budżet masz całkiem spory więc ... wyceń i sam zobaczysz :)

Pozdrawiam

MMichal
21-11-2015, 22:15
Witam


Certyfikowane do domów pasywnych okna muszą spełniać odgórnie założone parametry. Przez to są "drogie" bo wraz ze zmniejszeniem rozmiaru i/oraz wprowadzaniem podziałów na kwatery "zwykłe" okna nie spełniają warunków granicznych. Tylko czy pasywne Uw<=0,8 będą tak zauważalnie lepsze od "niepasywnych" o np. uw=0,86?

jasne, że nie :D
Moim zdaniem to ja wolę produkty 0,8x wykonywane na profilach o mniejszej szerokości ze wzmocnieniami stalowymi.
0,0x różnicy jest praktycznie niezauważalne.
Oczywiście pod warunkiem, że nie trzeba spełniać jakiś specyficznych wymogów.

Pozdrawiam

moniaiwojtas
21-11-2015, 22:22
Wow. Nie wiedziałam, że tak szybko ktoś odpowie. Budżet to max. 100k najlepiej z montażem ciepłym. Choć z małżonem jesteśmy zdania, że lepiej dopłacić te 5k czy 10k i postawić na lepsze okna. Obecnie jesteśmy na etapie - stan 0. Jeśli zima pozowoli w marcu będzie SSO. W Internormie na okna czeka się 3 m-ce w Vetrexie 1,5 m-ca. Zależy nam aby wszystko czasowo spiąć. W zasadzie to dzisiaj dopiero padł pomysł okien aluminiowych. Ale nie wiem czy budżet jaki założyliśmy - wystarczy, bo z tego co wyszperałam w necie to droższe niż drewno. Jakie zatem firmy polecacie (okna aluminowe) na terenie województwa dolnośląskiego. Na dole jest trochę przeszkleń, ale góra uboga (maksymalnie 2000x2150 RU), tyle, że dochodzą duże fixy nad pustką nad jadalnia (2400x2400). Czy łączylibyście np. dół aluminium +fixy nad pustką, a reszta okien PVC+alu lub drewo+alu???? Nie wiem czy tak w ogóle można. No i co z estetyką? Czy jest producent, który wykonałby identyczne okno w alu i na piętrze w pvc? Jeśli możecie polecić jakąś firmę, to śmiało. Jestem otwarta. Odpada tylko drutex! Dzięki!

moniaiwojtas
21-11-2015, 22:29
W przepływie szczerości zapytalbym kirrbuda ile ma z tego podsuniecia. Może jestem przewrazliwiony ale to podobno powszechna praktyka. Odrzuc marketing i patrz na ceny po rabatach( nie mysl ze to jakas specjalna zasluga negocjacji a jak nie wierzysz sprawdz innego dilera tych firm. Jesli rozwazasz drewno to pomysl o lepszym standardzie niz sosna minizlacza.

Źle się wyraziłam, kierbud nie dał kontaktu do konkretnej firmy, ale podsunął pomysł by zastosować okna aluminiowe skoro firmy z pvc czy drewna dzielą mi okno. Przynam szczerze, że do drewna podchodzę z dystansem. Oczywiście cena - to po pierwsze, a po drugie ze mnie jest straszny leniwiec i na samą myśl o konieczności renowacji, malowania czy jeszcze innych cudach - patrzę na nie sceptycznym okiem, aczkolwiek nie wykluczam.

MMichal
21-11-2015, 22:34
Witam


Wow. Nie wiedziałam, że tak szybko ktoś odpowie. Budżet to max. 100k najlepiej z montażem ciepłym. Choć z małżonem jesteśmy zdania, że lepiej dopłacić te 5k czy 10k i postawić na lepsze okna. Obecnie jesteśmy na etapie - stan 0. Jeśli zima pozowoli w marcu będzie SSO. W Internormie na okna czeka się 3 m-ce w Vetrexie 1,5 m-ca. Zależy nam aby wszystko czasowo spiąć. W zasadzie to dzisiaj dopiero padł pomysł okien aluminiowych. Ale nie wiem czy budżet jaki założyliśmy - wystarczy, bo z tego co wyszperałam w necie to droższe niż drewno. Jakie zatem firmy polecacie (okna aluminowe) na terenie województwa dolnośląskiego. Na dole jest trochę przeszkleń, ale góra uboga (maksymalnie 2000x2150 RU), tyle, że dochodzą duże fixy nad pustką nad jadalnia (2400x2400). Czy łączylibyście np. dół aluminium +fixy nad pustką, a reszta okien PVC+alu lub drewo+alu???? Nie wiem czy tak w ogóle można. No i co z estetyką? Czy jest producent, który wykonałby identyczne okno w alu i na piętrze w pvc? Jeśli możecie polecić jakąś firmę, to śmiało. Jestem otwarta. Odpada tylko drutex! Dzięki!

100k za ?? jak dotyczy nastu okien to spory budżet jak 50 to już nie :p
a tak poważnie wyślij konkretne zapytania do producentów, którzy pracują na Aluprofie, Ponzio, Schuco ... zaznacz w zapytaniu CO dla Ciebie jest istotne i ... działaj dalej :)

Pozdrawiam

moniaiwojtas
21-11-2015, 22:45
Witam



100k za ?? jak dotyczy nastu okien to spory budżet jak 50 to już nie :p
a tak poważnie wyślij konkretne zapytania do producentów, którzy pracują na Aluprofie, Ponzio, Schuco ... zaznacz w zapytaniu CO dla Ciebie jest istotne i ... działaj dalej :)

Pozdrawiam

W sumie okien trochę jest PARTER : 9 (w tym 2x2400x2400 fix, 2x2400x2400 hst, 3x1200x2400RU, 2600x1500 kuchnia i garaż 700x1400 fix) PIĘTRO 10 (w tym 2x2400x2400 fix nad pustką, 1x2000x2150 fix, 3x1200x2150 RU, 2x1600x2150 RU, 1x700x1400 RU, oraz 1000x1900 fix na klatce schodowej). Przeglądam właśnie Aluprof i powiem, że całkiem interesujące profile. A czy konkretna jakaś firma na dolnym śląsku? Przedstawiciel regionalny skupiający kilka firm z oknami? Ktoś coś?

finlandia
21-11-2015, 22:46
Miało byc bez krypto, więc reklama przejdzie?;) : wsrod znanych branzowo firm: Fix Wroclaw, Langer okna. Napisz to samo co nam a oni cos zaproponują. 2000x2150 Ru w jednym skrzydle??? Chyba nie?
Wg mni przy opcji drewno+ nakladka Alu nie musisz sie martwic o renowację. Po 20latach kazde zaniedbane okna wyglądają jak do wymiany.

Ps. Kolejna reklama: dolicz do kosztorysu ok 2- 3k za wynajęcie minizurawia/lub ok 1k za auto za auto z hds/ , bo dźwignie tych okien siłami ludzkiki przechodzi ludzkie pojecie.

moniaiwojtas
21-11-2015, 22:54
Miało byc bez krypto, więc reklama przejdzie?;) : wsrod znanych branzowo firm: Fix Wroclaw, Langer okna. Napisz to samo co nam a oni cos zaproponują. 2000x2150 Ru w jednym skrzydle??? Chyba nie?
Wg mni przy opcji drewno+ nakladka Alu nie musisz sie martwic o renowację. Po 20latach kazde zaniedbane okna wyglądają jak do wymiany.

Dzięki. Z FIX Wro mam wycenę nr 3 (Modern Design). Okno 2000x2150 - balkonowe dwuskrzydłowe, natomiast okna 1200x2400 i 1200x2150 chciałam w jednym skrzydle, a dwie z przedstawionych przez firmy wycen podzieliło mi okno na dwa skrzydła - twierdząc, że okucia nie uniosą ciężaru skrzydła. Czy uważacie, że PVC+alu nie nadają się na tak duże przeszklenia?

nikt ważny
21-11-2015, 23:04
duze przeszklenia = ciezka szyba i tu faktycznie alu bedzie bardziej wskazane badz dobre drewno
co do dzieci-nawet sie nie zastanawiaj. Szklo dziala jak gilotyna a im wieksze przeszklenie bez podzialow tym latwiej w nie, w ferworze zabawy wpasc, tak jak ja kiedys wpadlem w szybe w drzwiach calkowicie przeszklonych, slady mam po dzis dzien a i tak dobrze sie skonczylo ze reki mi nie odcielo.
Tu nie ma co ryzykowac.
Moim zdaniem hartowana bedzie lepsza od klejonej gdyz jej stluczenie wymaga wiekszej sily.
Koszt tez nie powinien b yc powalajacy

co do reszty rozwazan. Podstawa jest montaz i jeszcze raz montaz by nie bylo takich kwiatkow jak tu czy na fb pokazywanych

i temat czy cieple czy najcieplejsze. Wypowiedzialem swoje zdanie ktore realnie kazdy moze zwweryfikowac znajac dane swego domu, czyli OZC sie klania. Roznica w cenach miedzy dedykowanymi oknami do domow pasywnych a dobrymy cieplymi oknami nie jest tak powalajaca jak sie wydaje.

moniaiwojtas
21-11-2015, 23:11
duze przeszklenia = ciezka szyba i tu faktycznie alu bedzie bardziej wskazane badz dobre drewno
co do dzieci-nawet sie nie zastanawiaj. Szklo dziala jak gilotyna a im wieksze przeszklenie bez podzialow tym latwiej w nie, w ferworze zabawy wpasc, tak jak ja kiedys wpadlem w szybe w drzwiach calkowicie przeszklonych, slady mam po dzis dzien a i tak dobrze sie skonczylo ze reki mi nie odcielo.
Tu nie ma co ryzykowac.
Moim zdaniem hartowana bedzie lepsza od klejonej gdyz jej stluczenie wymaga wiekszej sily.
Koszt tez nie powinien b yc powalajacy

co do reszty rozwazan. Podstawa jest montaz i jeszcze raz montaz by nie bylo takich kwiatkow jak tu czy na fb pokazywanych

i temat czy cieple czy najcieplejsze. Wypowiedzialem swoje zdanie ktore realnie kazdy moze zwweryfikowac znajac dane swego domu, czyli OZC sie klania. Roznica w cenach miedzy dedykowanymi oknami do domow pasywnych a dobrymy cieplymi oknami nie jest tak powalajaca jak sie wydaje.

Dzięki za odpowiedź. Szyby bezpieczne wcale nie są takie tanie. Np Internorm przy oknie 1200x2400 podraża mi koszt przy szybie klejonej o 200euro, a przy fixie 2400x2400 o 400 euro. W poniedziałek podzwonię po firmach oferujących okna aluminiowe. Mam nadzieję, że porządne okna znajdę w dobrej cenie. Powiedzcie mi jeszcze tylko - dużo piszecie o montażu. Zgadzam się z tym, że kiepski montaż sprawi, że najlepsze okna będą najgorszymi. Ale większość firm od których uzyskałam wyceny ma swoich montażystów. Czy sugerujecie aby znaleźć fachową ekipę monterską, wynając transport, dźwig czy inne cuda czy raczej postawić na montaż przez firmę narzuconą przez dostawcę okien? Na co zwracać uwagę, o co pytać?

nikt ważny
22-11-2015, 02:09
niestety dla Ciebie ale montaz to temat rzeka.
Jaka droge wyboru obierzesz trudno narzucac
jedno jest pewne - w umowie musisz miec dokladnie opisany zakres i sposob montazu i pozniej tego wymagac. Zadne ogolniki tylko konkret. Za montaz placi sie po jego wykonaniu i odbiorze.

Jak liczy Internorm nie ma znaczenia. Albo Ciebie stac na ich uslugi albo nie. Natomiazt zycie i zdrowie dzieci i Qasze jest bezcenne.
Powiem brutalnie, i nie bierz tego do siebie.
Wielu inwestorow mysli niestety o jednym, by jak najmniej wydac na okna. O bezpieczenstwie wogole nie mysla. Dla mnie kretynizmem jest w duzych przeszkleniach czy oknach od samej podlogi dawac niczym nie zabezpieczone szyby od wewnatrz. Wlasnie wewnatrz pomieszczenia przebywamy w ich bliskosci. Glupia sprawa, sylwester, czy imienimy, muzyka w tle, piwo na stole, pion juz trudno utrzymac, tance, hulanki, swawole i w trakcie ktos traci rownowage, wpada w szybe . . .pogotowie badz grabarz.
A dzieci? Horror.
Ale to ty wycenisz czy warte to 200 czy 400 euro (podpowiem ze stawki w Polsce za hartowanke sa nizsze i w zlotowkach)

Szklara
22-11-2015, 17:30
Witam

Proszę o opinie na temat okien:
1. Oknoplast Winergetic premium (16,2 tyś)
2. Vetrex V82 (16 tyś) lub nieco droższe V90+ (18 tyś)
3. Eurocolor Synego. (16,1 tyś)

Oferty bardzo porównywalne i mam zagwozdkę.

Okna do domu parterowego raczej dobrze ocieplonego (20 cm grafitowego) z wentylacja mech. Zapotrzebowanie na ciepło 46kWh/m2/rok

Proszę o wskazanie wad i zalet podanych wyżej okien i .. producentów.

Dziękuję serdecznie.

MMichal
22-11-2015, 19:30
Witam


Witam

Proszę o opinie na temat okien:
1. Oknoplast Winergetic premium (16,2 tyś)
2. Vetrex V82 (16 tyś) lub nieco droższe V90+ (18 tyś)
3. Eurocolor Synego. (16,1 tyś)

Oferty bardzo porównywalne i mam zagwozdkę.

Okna do domu parterowego raczej dobrze ocieplonego (20 cm grafitowego) z wentylacja mech. Zapotrzebowanie na ciepło 46kWh/m2/rok

Proszę o wskazanie wad i zalet podanych wyżej okien i .. producentów.

Dziękuję serdecznie.

Co tu można powiedzieć ... 2 pierwsze oparte na Vece, 3 na Rehale, wszystkie firmy spore, z tradycjami, z górnej półki itd.
Ja bym się skupił w takim wypadku na usłudze, która ma być powiązana z oknem, no chyba, że zamierzasz sam montować ?


pozdrawiam

WLT
23-11-2015, 11:35
Witam

Mamy ten sam problem jak opisano wyżej. Dom parterowy, ale bez WM.
Nasz dylemat polega na tym, czy w ogóle zasadnym jest wybrać okna Winergetic Premium lub też MS Evolution jeżeli nie planujemy WM.

Jeszcze odnośnie tych dwóch firm. Co polecacie?
W Oknoplaście mamy wyceny na okna Winergetic Premium i Platinum Evolution zaś w MS Okna Tytanowe Thermo lub MS Evolution.
Różnica w cenie nie jest bardzo znacząca i stąd nasz dylemat. Proszę o poradę.. :)

przemek1185
23-11-2015, 12:18
moniaiwojtas
Zmniejszcie te okno 1200 na 1100 dając poszerzenia po bokach i będzie po problemie. Na 1100 praktycznie w PVC każdy wykona takie okno na profilach przejściowych wklejając szybę. Patrząc na projekt nie macie z tymi oknami linii zachowanych więc możecie spokojnie je zmniejszyć. Budżet na te okna macie całkiem całkiem, ale myślę że 100 k to przesadzone.

przemek1185
23-11-2015, 12:26
Witam

Mamy ten sam problem jak opisano wyżej. Dom parterowy, ale bez WM.
Nasz dylemat polega na tym, czy w ogóle zasadnym jest wybrać okna Winergetic Premium lub też MS Evolution jeżeli nie planujemy WM.

Jeszcze odnośnie tych dwóch firm. Co polecacie?
W Oknoplaście mamy wyceny na okna Winergetic Premium i Platinum Evolution zaś w MS Okna Tytanowe Thermo lub MS Evolution.
Różnica w cenie nie jest bardzo znacząca i stąd nasz dylemat. Proszę o poradę.. :)

A co tu radzić. Rada mniej więcej taka sama jak MMichał napisał post wyżej. Oknoplast Veka a MS Brugman. Dwóch dobrych producentów. Wybierz lepszych pod względem montażu. Niech pokażą co zrobili lub coś w tym stylu. Zapytaj jakich firm materiałów używają do montażu.
Oczywiście z powodu "miłości" do Schuco polecam Ci poszukać producenta który produkuje na tym systemie.:)

WLT
23-11-2015, 12:39
Dziękuje za odpowiedź :)
Dręczy mnie jeszcze druga kwestia- które okna wybrać jeżeli nie planujemy WM. Czy okna Winergetic Premium/MS Evolution będą dobrym wyborem w tym przypadku?
Większość sprzedawców odradza nam te okna tłumacząc to tym, że jeśli nie mamy WM to i tak będziemy je uchylać i nie spełnią w stu procentach swojej roli. Największym problemem jest to, że nikt ze znajomych nie brał okien w salonach z których mamy wyceny. Pozostaje nam jeździć po budowach .. :)

Szklara
23-11-2015, 12:43
Sam raczej nie, bo wyrzuciłbym pieniądze na okna w błoto:)

Jedni (V) proponują montaż z taśmami rozprężnymi, na ciepłym parapecie z XPS. Drudzy (O) montują z taśmami paro i na piance, a na mozliwość montażu na parapecie z XPS reagują "Panie przeciez okno nie będzie miało podparcia i jak je zamocują w dolnej części" i że tylko kotwy. 3 firma (E) zamontuje jak chcę.

Piana czy tasma rozprężna?, dawać ciepły parapet czy zbędny bajer (ok. 75 zł za 1mb).

Jak wykończyć dolną część pod oknem w przypadku okien tarasowych? Dom na płycie fundamentowej, w miescu gdzie będą okna murarze nie wymurowali nawet 1 warstwy. Na płytę dojdzie 15 styro + podłogówka i wyjdę do góry na min 1 warstwę pustaka. Murować to jakoś, czy stosować poszerzenia?

Poradzicie coś?

nikt ważny
23-11-2015, 12:59
....Piana czy tasma rozprężna?, dawać ciepły parapet czy zbędny bajer (ok. 75 zł za 1mb)......Dawać
Dlaczego ?
Eliminuje podstawowe błedy montażu jak i późniejszych uszkodzeń jaki czynią CI co montują parapety wewnętrzne i zewnętrzne
A problem mocowania dołu można rozwiązać i już, z założenia omijałbym tych co mówią że się tak nie robi

finlandia
23-11-2015, 13:12
Przecież sprzedawcy tej marki dostali wytyczne od swojej centrali i śpiewają tak, jak im każą.. czyli negować to, co inni docenili.

Szklara
23-11-2015, 13:28
Dlatego pytam Was. Wyjadaczy:)

Zastanawiam się właśnie nad systemem montażu okna (taśma rozprężna vs pianka +taśmy) i nie mogę znaleźć obiektywnego porównania tych metod. Dodam, że okna montowane w licu muru i trochę postoją bez ocieplenia. A o trwałości pianek, taśm, narażonych na słońce wiatr i wodę jakoś nikt nie wspomina, a jak już to strasznie nieśmiało. Okna postoją ze 3-6 miesięcy do wykonania ocieplenia.

nikt ważny
23-11-2015, 15:25
dlatego i nie tylko dlatego montaz na tasmy rozprezne wielofunkcyjne i sruby jest lepszy

Brass
23-11-2015, 15:40
dlatego i nie tylko dlatego montaz na tasmy rozprezne wielofunkcyjne i sruby jest lepszy

TAK? Ciekawe.....

tommygol84
23-11-2015, 15:45
Witam,

Proszę o opinię na temat wybranych okien:

Schuco SI82 Classic + Roto - 19 900 zł
Vetrex V82 Roto Swing Secustik Tytan - 18 900 zł
Okonplast WINERGETIC PREMIUM okucie RUP - 18 800 zł
BRUGMANN-SALAMANDER BLUEVOLUTION 82 + Roto - 18 400 zł

Wszystkie firmy, które montują zaufane i robiły realizację u moich znajomych. Wszyscy zadowoleni tylko, które wybrać do siebie. Jeżeli brakuje jakiś parametrów proszę o informację to dodam dane z oferty. Najlepsze pochwały zbierają SI82 ale to prawdziwe i realne opinie?

Dom parterowy 150m2

Dziękuje za pomoc.

finlandia
23-11-2015, 15:53
Schuco i Brugman przyjechało do Twoich znajomych montować okna które wyprodukowała jakas firma?
Uzupełnij to zapytnie o nazwy tych producentów byśmy mieli szerszy pogląd na sprawę.

Ps. Tommy, nie podałeś żadnych parametrów. Tylko tytuły. Nawet dwie Toyoty Corolla z jednego salonu mogą bardzo różnić się wyposażeniem, a co dopiero gdy szukasz porównywalnego modelu z innego koncernu..

plusfoto
23-11-2015, 15:55
dlatego i nie tylko dlatego montaz na tasmy rozprezne wielofunkcyjne i sruby jest lepszy
Niestety problemem jest przygotowanie otworów pod taki montaż. 95% się do tego nie nadaje.
Przygotowanie ich niestety kosztuje a w przypadku montażu okien to montażysta jest zdziercą i chce inwestora oskubać jak za to policzy.;)

MMichal
23-11-2015, 16:10
Witam


dlatego i nie tylko dlatego montaz na tasmy rozprezne wielofunkcyjne i sruby jest lepszy

Ojjj ... ostrożniej z takimi twierdzeniami :)

Pozdrawiam

tommygol84
23-11-2015, 16:52
Schuco i Brugman przyjechało do Twoich znajomych montować okna które wyprodukowała jakas firma?
Uzupełnij to zapytnie o nazwy tych producentów byśmy mieli szerszy pogląd na sprawę.

Ps. Tommy, nie podałeś żadnych parametrów. Tylko tytuły. Nawet dwie Toyoty Corolla z jednego salonu mogą bardzo różnić się wyposażeniem, a co dopiero gdy szukasz porównywalnego modelu z innego koncernu..

Przepraszam ale to był pierwszy post i pewnie jeszcze dużo brakuje mi informacji, czy to bardziej szczegółowy opis i wystarczy?

TERMOPLAST
Schuco SI82 Classic
Pakiet szybowy 4/16/4/16/4 z innowacyjną ciepła ramką Swisspacer Advance o współczynniku k=0,5 W/m2.
Okucia obwiedniowe Roto NT
Rama:SI82 68 mm 9192
Skrzydło SI82 83 mm Classic 9071
Listwa przyszybowa 15 mm 8524
R01.3 Tytan Mat
Klamka Schuco Akustik tytan mat


HASPOL OKNA
Vetrex V82 Roto Swing Secustik Tytan
Rama V82 101 290 7155.05 9016 7155.05 400
Skrzydło V82 103 341 7155.05 9016 7155.05 400
Listwa Prosta S107 262 S 7155.05 400
Szyby:
4-18-4-18-4 U=0.5 EN673
Pakiet: 4-18-4-18-4
Współczynnik przenikania energii (gn) 51-53%
Współczynnik przenikania światła (Lt) 72-74%
Ramka międzyszybowa: Master Therm Szara
Klamki: Roto Swing Secustik Tytan
Osłonki:R/UR Tytan
Uszczelki:PVC-P Szara


IPJ PAWEŁ JANUS
Okonplast WINERGETIC PREMIUM
4TF/18/3/16/3TF 4Xglass U=0,5
Okucie RUP
Dodatki : PPV-107-264 Listwa przyszybowa WINERGETIC z czarna uszczelka


abakus-okna
BRUGMANN-SALAMANDER BLUEVOLUTION 82 + ROTO – DESIGNO
Profil BRUGMANN-SALAMANDER BLUEVOLUTION 82
– ( BLUENERGY ) (6-komorowe) skrzydło proste,
szerokość ramy 82mm!! system
3-USZCZELKOWY
Ciepła Ramka SWISS SPACER szara lub brąz,
Klamki Roto Line R07.2 lub R05.3,
wszystkie uszczelki wciągane fabrycznie,
materiał TPE zgrzewalne!,
grubość ścianek zewnętrznych >3,0 mm ,
wzmacniany wewnętrznie profilami stalowymi cynkowanymi ogniowo gr. 1,5 mm,
okucia marki ROTO NT 2-zaczepy antywłamaniowe,
blokada anty przeciągowa w skrzydłach RU
mikrowentylacją w standardzie,
szyba TOPULTRA o izolacyjności termicznej U=0,5 ! i akustycznej 36 db !

nikt ważny
23-11-2015, 18:05
brass. Jak zaczniesz montowac zrozumiesz w czym rzecz.
Podstawowa zaleta w odpowiedzi na pytanie brzmi-tasm mozesz nie zakrywac o wiele dlizej (nawet wcale) w porownaniu do foli paroprzepuszczalnych ktore w ciagu pol roku po prostu znikaja. I nawet zima i krotszy dzien ich przed tym nie chroni, niestety
Dlatego smieje sie w duchu widzac "cieply montaz" pozostawiony bez oslony na zime bo juz nie sa warunki by wykonac ocieplenie

finlandia
23-11-2015, 19:32
Przepraszam ale to był pierwszy post i pewnie jeszcze dużo brakuje mi informacji, czy to bardziej szczegółowy opis i wystarczy?
Jak juz jesteśmy w takim nastroju to ja przepraszam, że tak mało przyjaźnie Cię powitałem :)
Tym bardziej, że ..dotarliśmy do punktu, w którym nie wiadomo czym się kierować na zwykły wybierający okna. Część z tych firm to ścisła krajowa czołówka, inne też bym zaliczył do szerszej pierwszej ligi (nie znam tylko Termoplast - to sprzedawca czy producent?)
Macie jakieś propozycje jak obiektywnie wybrać z tego najlepszego ? Bo ja jestem głupi. Jak skieruję do rankingu ProQuality to zorientowani posądzą mnie że popieram swoich. Jak do Mistrzów Montażu ZMS to też podobnie :(

T12345T
23-11-2015, 22:01
Jak skieruję do rankingu ProQuality to zorientowani posądzą mnie że popieram swoich.:(

Fin, przepraszam Cię bardzo, ale nie rozumiem na czym to popieranie w takim przypadku polega. W Rankingu jest notowanych 100 firm, a za chwilę będzie 120. Według mnie wszystkie są "swoje", Twoje i moje, nasze, bo produkują okna.

moniaiwojtas
23-11-2015, 23:24
moniaiwojtas
Zmniejszcie te okno 1200 na 1100 dając poszerzenia po bokach i będzie po problemie. Na 1100 praktycznie w PVC każdy wykona takie okno na profilach przejściowych wklejając szybę. Patrząc na projekt nie macie z tymi oknami linii zachowanych więc możecie spokojnie je zmniejszyć. Budżet na te okna macie całkiem całkiem, ale myślę że 100 k to przesadzone.

Dzięki za odpowiedź. Internorm mi gwarantuje, że okno będzie dobrze działało. W innych firmach faktycznie proponowali mi zmianę. Czy budżet 100 k to przesadzony? Powiem tak. W zakupionym do gotowego projektu kosztorysie wycena jeśli chodzi o okna wynosiła 58k lub 63k z bramą garażową. Coś koło tych cen. Uzyskałam różne wyceny. Sokółka najbardziej zbiżyła się do kosztorysu - natomiast zaproponowane rozwiązania (z podziałami okien) do mnie nie przemówiły, nie mówiąc już o parametrach Uw. Inne firmy jak Pozbud (tyle, że okna drewniane a nie pvc), MS czy okna aluminiowe w podobnej cenie bez montażu warstwowego. U mnie znacząco podnosi cenę szyba bezpieczna (klejona folia) w oknach na piętrze. To spory koszt dochodzący do 800 euro bez rabatów na jednym oknie. Jutro jadę oglądać budowę, gdzie zamontowany jest KF410 i HS-y. Może to mi pozwoli zdecydować się na cokolwiek.

finlandia
24-11-2015, 07:35
Chcesz poznać realne ceny za taki komplet stolarki normalnej - w sensie przewymiarowania skrzydeł, to poproś ofertenta Fixa o kalkulację zwykłego V82.

WYdaje mi się, że każda z firm gwarantuje działanie swoich okien, ale haczyk tkwi w regulacjach. Zapytaj w internormie jak to wygląda z regulacjami- gdy za 3 czy 4 lata zadwonisz i powiesz że te największe okna ciężko się zamykają. Większość instrukcji użytkowania okien odeśle Cię do czynności "regulacja" opisanych w tych instrukcjach i najczęściej nie będzie to objęte bezpłatną gwarancją (w najlepszym wypadku zostanie wkalkulowane w cenę montażu).
A moze się mylę i po rozmowie napiszesz tu coś innego?:)

autorus
24-11-2015, 07:47
Też miałem wyliczone w inetrnorm, no i wszystko było nawet atrakcyjne dopóki nie zauważyłem, że ceny sa w EU. Przyznam się, że pamiętam to chyba właśnie jedynie z tego powodu. Ale oczywiście każdy ma prawo kupić takie okna jakie mu się marzą.

tommygol84
24-11-2015, 09:39
Jak juz jesteśmy w takim nastroju to ja przepraszam, że tak mało przyjaźnie Cię powitałem :)
Tym bardziej, że ..dotarliśmy do punktu, w którym nie wiadomo czym się kierować na zwykły wybierający okna. Część z tych firm to ścisła krajowa czołówka, inne też bym zaliczył do szerszej pierwszej ligi (nie znam tylko Termoplast - to sprzedawca czy producent?)
Macie jakieś propozycje jak obiektywnie wybrać z tego najlepszego ? Bo ja jestem głupi. Jak skieruję do rankingu ProQuality to zorientowani posądzą mnie że popieram swoich. Jak do Mistrzów Montażu ZMS to też podobnie :(

Termoplast to sprzedawaca i nie mam wiedzy od kogo biorą okna. Motaż firma Stolplast.

Niestety nadal nie wiem co z tego zestawienia jest warte zastanowienia (w tej chwili pewnie bym wybrał Vetrex V82) . Może ktoś ma jeszcze inny model/firmę z podobnym parametrami, nad którą można się zastanowić.

Inwestycja w Konstancinie pod Warszawą.

Pawel983
24-11-2015, 11:13
Panowie chciałbym zapytać się co sądzicie o oknach firmy Krispol FEN92 porównując je do V82 MODERN DESIGN ? Przy FENie jest promocja 50% na kryte zawiasy oraz całą stolarkę, ale pomijając wszystkie te promocje, które teraz wychodzą jak grzyby po deszczu bardzo mi zależy na oknach energooszczędnych i szczelnych. Prace montażystów Vetrexu widziałem i rozmawiałem z kolegą który jest zadowolony, z Krispola nie miałem okazji zobaczyć, ale sprzedawca zapewniał mnie, że możemy w każdej chwili pojechać i wszystko obejrzeć.

MaestroCK
24-11-2015, 11:38
My mamy Urzędowski okna drewniane. Są zamontowane od ok. 12 lat. Fatalne. Nie polecam. Problem z konserwacja, bo odłazi wszędzie farba, parciejące uszczelki, generalnie okna są mało szczelne, 6 sztuk nie domyka się do końca. Po czasie stwierdzam że albo kiepski wykonawca, albo nigdy okien drewnianych. Dodam że w czasie gdy były kupowane (12 sztuk plus 2 balkonowe) kosztowały majątek.

finlandia
24-11-2015, 11:55
Wrzuc fotki tych uszczelek bo jeszcze nie widziałem takiego przypadku. 12 lat? Wg fabrycznych instrukcji powinny byc juz drugi raz malowane. A jak wyglądała Twoja konserwacja?

plusfoto
24-11-2015, 12:24
Wg fabrycznych instrukcji powinny byc juz drugi raz malowane. A jak wyglądała Twoja konserwacja?
A to po wydaniu takiej kasy trzeba jeszcze coś robić?;)

autorus
24-11-2015, 12:33
Ja mam 15-letnie plastiki terrazytu i nic jeszcze z nimi nie zrobiłem. Oprócz zwykłego czyszczenia. Ale z drewnianymi miałem już problemy, ostatnio wymieniałem właśnie po 15 latach na plastiki.

nikt ważny
24-11-2015, 13:29
Witam



Ojjj ... ostrożniej z takimi twierdzeniami :)

Pozdrawiam

Why ?

ClNEK
24-11-2015, 15:41
Why ?

Coraz częsciej słyszy sie o kiepskiej szczelności tasm przy testach Blower Door

MaestroCK
24-11-2015, 18:16
Fotki wrzucę, to nie problem. Tylko nieszczelności na nich nie pokażę bo nie ma jak. Malowane były dwukrotnie, ale to niewiele pomogło.

MaestroCK
24-11-2015, 18:18
I dlatego kupię do nowego domu okna plastikowe. Za drewno kupa kasy, trzeba konserwować, a jaka z nich korzyść?

nikt ważny
24-11-2015, 19:25
a ja powiem inaczej Cinek
coraz czesciej za taki montaz biora sie patalachy stad nie dziw sie ze ze szczelnoscia moga byc problemy.
Ten montaz wymaga tylko jednego-dokladnosci, zwlaszcza sokladnego przyciecia i polaczenia tasm w narozach i na laczeniu.
Podobnie mozna powiedziec ze montaz na folie tez kiepsko wychodzi w testach szczelnosci, zwlaszcza przy kotwach co nie oznacza ze jest zly tylko zle wykonany.

mar_mroz
24-11-2015, 19:45
Korzyść choćby taka, że patrzysz na prawdziwe słoje drewna, które przecież też "oddycha" i masz okno w jednolitym kolorze. Akurat u nas pierwsze okno drewniane to był Urzędowski, bodajże z 2004 r. i wstyd się przyznać, że jeszcze ani razu nie było malowane/lakierowane, bo w dalszym ciągu lakier wygląda bardzo ładnie - jest wstawione w niezamieszkałym budynku. Natomiast od kilku lat szukałem powodu, by wywalić niewiele starsze okno z dawnej Stolarki Wołomin, które pomimo, że malowane farba kryjącą wyglądało co najmniej źle. Więc może te źle spisujące się okna drewniane były po prostu marnego producenta, albo niewłaściwie regulowane?

bwojtek
24-11-2015, 19:50
Korzyść choćby taka, że patrzysz na prawdziwe słoje drewna, które przecież też "oddycha" i masz okno w jednolitym kolorze.
Jak drewno pod tą całą chemią "oddycha" i ma jednolity kolor to ja nigdy drewnianego okna nie widziałem :)

MaestroCK
24-11-2015, 21:19
No właśnie ten "marny producent" to Urzędowski. I regulacja wykonana była przez wskazanych montażystów. Dla mnie widok słoi drewna to żaden argument. Jednolity kolor to też raczej nie argument, bo w PCV masz też jednolity, nawet kolorystyka bogatsza (do wyboru). A co do oddychania, to przecież każde okno jest tak wykonane że bardzo niewielka wymiana powietrza się odbywa.

mar_mroz
24-11-2015, 21:22
Oj tam, chyba pomimo tej całej chemii jest jednak trochę bardziej naturalne niż plastik, prawda? Ja tam bym wolał patrzeć na sęki w drewnie niż na okleinie:)

mar_mroz
24-11-2015, 21:35
No właśnie ten "marny producent" to Urzędowski. I regulacja wykonana była przez wskazanych montażystów. Dla mnie widok słoi drewna to żaden argument. Jednolity kolor to też raczej nie argument, bo w PCV masz też jednolity, nawet kolorystyka bogatsza (do wyboru). A co do oddychania, to przecież każde okno jest tak wykonane że bardzo niewielka wymiana powietrza się odbywa.

Mi bardziej chodzi o to, że jak masz np. dwustronny orzech, to w środku i tak jest ciemny rdzeń, który akurat dla mnie średnio wygląda (oknoplast robi colorfull, ale chyba w ograniczonej ilości kolorów) Co do autoryzowanych montażystów, to u nas okno ok. 150x150 cm było zamontowane na 6 kotew (3 po bokach) i o zgrozo 207 x 143 cm też na 6 , o regulacji też zbytnio nie mogło być mowy a dealer (który już zwinął działalność) twierdził, że nie widzi sensu stosowania 3 szyby... więc wg. mnie akurat to nie musi źle świadczyć o producencie.

MaestroCK
25-11-2015, 09:00
Mi bardziej chodzi o to, że jak masz np. dwustronny orzech, to w środku i tak jest ciemny rdzeń, który akurat dla mnie średnio wygląda (oknoplast robi colorfull, ale chyba w ograniczonej ilości kolorów) Co do autoryzowanych montażystów, to u nas okno ok. 150x150 cm było zamontowane na 6 kotew (3 po bokach) i o zgrozo 207 x 143 cm też na 6 , o regulacji też zbytnio nie mogło być mowy a dealer (który już zwinął działalność) twierdził, że nie widzi sensu stosowania 3 szyby... więc wg. mnie akurat to nie musi źle świadczyć o producencie.
Ok, ale przecież korzystaliśmy z ekipy z salonu sprzedaży. Wiadomo że producent prawdopodobnie nie ma wielkiego wpływu na dobór monatżystów. I co do regulacji i sposobu montażu to zgoda, że może być różnie. Natomiast pozostałe argumenty utrzymuję, choć absolutnie nie narzucam ich innym forumowiczom.

nikt ważny
25-11-2015, 10:22
Oj tam, chyba pomimo tej całej chemii jest jednak trochę bardziej naturalne niż plastik, prawda? Ja tam bym wolał patrzeć na sęki w drewnie niż na okleinie:)
Ciekawe..ciekawe....a widziałeś w ogóle jak wyglądają okna z tworzywa w okleinie ? ;)
Jedyna zaleta to statyka choć i tu z tym bywa różnie bo wberw pozorom . . . mówi się że w oknach PVC jest sporo możliwości "oszczędzania" ale w drewnie tych możliwości jest więcej
Lodówkę też masz z drewna ? ;) Jakoś plasticzana nienaturalna jest ;)
Dom zapewne z bali bo pustak też nienaturalny w dotyku ;)

Jendy
25-11-2015, 11:53
Witam chciałbym zapytać szanowne grono o porządnego sprzedawcę i montażystów w okolicach Częstochowy, lub jest może ktoś dalej ale który byłby skłonny w te okolice okna wykonać? Na chwilę obecną jestem na etapie edukacji okiennej (poziom podstawowy) i może koledzy coś doradzicie z osobistego doświadczenia gdzie i u kogo kupować i montować bo to chyba ważniejsze niż konkretny profil czy marka. Wstępnie myślałem o przedstawicielach Vetrex-u, Oknoplastu, MS, Awilux. Pozdrawiam

Dudi1978
25-11-2015, 13:03
Witam. Mam szron na oknach od zewnętrznej strony na jednych więcej na jednych mniej. Okna balkonowe na piętrze oszronione są prawie w 100%. Okna montowane 3lata temu. Mieszkam dopiero od miesiąca, ogrzewam dom również od miesiąca. Okna trzy szybowe. Proszę o informacje jak to może być przyczyna i jak to usunąć.

nikt ważny
25-11-2015, 14:49
masz szron?
To sie ciesz.
Oznacza to ze masz cieple okna.
Zjawisko pozytywne a nie problem

NorbertPieściuk
25-11-2015, 14:50
Witam. Mam szron na oknach od zewnętrznej strony na jednych więcej na jednych mniej. Okna balkonowe na piętrze oszronione są prawie w 100%. Okna montowane 3lata temu. Mieszkam dopiero od miesiąca, ogrzewam dom również od miesiąca. Okna trzy szybowe. Proszę o informacje jak to może być przyczyna i jak to usunąć.

Witam,

proszę tutaj coś więcej może Pan poczytać na ten temat http://www.termocert.com.pl/termowizja-faq/31-szron-na-szybie.html

Pozdrawiam,
Norbert Pieściuk

mar_mroz
28-11-2015, 19:41
Ciekawe..ciekawe....a widziałeś w ogóle jak wyglądają okna z tworzywa w okleinie ? ;)
Jedyna zaleta to statyka choć i tu z tym bywa różnie bo wberw pozorom . . . mówi się że w oknach PVC jest sporo możliwości "oszczędzania" ale w drewnie tych możliwości jest więcej
Lodówkę też masz z drewna ? ;) Jakoś plasticzana nienaturalna jest ;)
Dom zapewne z bali bo pustak też nienaturalny w dotyku ;)

No wiesz, z pvc, które Ty tak wywyższasz na tym forum domu raczej też nie zbudujesz:P. A co do okien, których wg. Ciebie nie widziałem na oczy i w ogóle ich nie posiadam to dwustronny nussbaum na profilu, który pewnie jeszcze sprzedajesz (no przynajmniej jak rano wychodziłem do sklepu to coś takiego jeszcze w ścianie siedziało.) Oszczędzić akurat można na wszystkim, a dobry i co za tym idzie droższy producent to ryzyko niweluje. Gdyby te plastiki były takie blee, pewnie bym ich w ogóle nie kupował, ale w dalszym ciągu podtrzymuję, że dla mnie osobiście najlepiej nadają się jako okna piwniczne bądź strychowe, bo w mieszkaniu wolę mieć drewno, ale o gustach się nie dyskutuje bo wszystko ma wady i zalety. A wracając do konstrukcyjnego bala, to akurat wolę silikat, chociaż ma pewnie więcej wad niż ten Twój Awilux :)

finlandia
28-11-2015, 20:37
@Cinek wyczyść skrzynkę, chciałbym Ci wysłać PW.

Tak porządkowo: użytkownik do którego próbujesz wysłać PW dostaje odpowiedni komunikat - wie kto próbował wysłać wiadomość i że nie dostanie jej dopóki nie zrobi wolnego miejsca.

Dudi1978
28-11-2015, 22:57
Witam,

proszę tutaj coś więcej może Pan poczytać na ten temat http://www.termocert.com.pl/termowizja-faq/31-szron-na-szybie.html

Pozdrawiam,
Norbert Pieściuk

Dziekuje bardzo za informacje, podobne informacje co w Pana załączniku usłyszałem od osoby u której zakupiłem okna.
Pozdrawiam

finlandia
08-12-2015, 12:50
Witam chciałbym zapytać szanowne grono o porządnego sprzedawcę i montażystów w okolicach Częstochowy, lub jest może ktoś dalej ale który byłby skłonny w te okolice okna wykonać? Na chwilę obecną jestem na etapie edukacji okiennej (poziom podstawowy) i może koledzy coś doradzicie z osobistego doświadczenia gdzie i u kogo kupować i montować bo to chyba ważniejsze niż konkretny profil czy marka. Wstępnie myślałem o przedstawicielach Vetrex-u, Oknoplastu, MS, Awilux. Pozdrawiam
Wychodząc z założenia że polecamy "naszych" - czyli tych którzy pokazali się na forum z dobrej strony polecam Samar (chyba jest właśnie z Częstochowy).
Marki które wytypowałeś są jak najbardziej ok i na pewno, jeśli masz chwilę warto każdego z nich odwiedzić - każdy powie może coś innego, coś co pozwoli Ci rozszerzyć swoją wiedzę..

A korzystając z okazji chciałem Was wszystkich zaprosić do udziału w aukcji charytatywnej (bo co rok wygrywa tylko hazardzista Stary;))
Fanty: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244044-Jubileuszowa-10-Aukcja-prac-Dzieci-z-Ogniska-Marymont
Aukcja: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244046-Tu-licytujemy

nikt ważny
08-12-2015, 14:48
mam do sprzedania okno KBE fix szklony w skrzydle z demontazu w dobrej kondycji, montowalem je z 10 lat temu i zmienila sie koncepcja klientowi
glebokosc zabudowy 60mm
kolor bialy'szyba 1,0
szerokosc 1650
wysokosc 1500
cena 100 zl
odbior wlasny

Marcin34_Śl
08-12-2015, 18:36
Proszę o poradę,

będę miał na jednaj ścianie:
- parter - HST 3m + FIx 2m
- piętro - chyba z ruchomym słupkiem (otwór 2 m)

Żeby ładnie to wyglądało:
- fix dzielić czy nie dzielić (żona oczywiście nie chce dzielić, nic ją nie interesuje że to ciężkie okna, szyby 6mm :mad:?
- fix - w ościeżnicy, w skrzydle? CO będzie lepiej wyglądać obok HST?
Piętro - otwór 2m na 2,2 m.
Co najlepiej zastosować? ruchomy słubpek? FIx + drzwi?

Z góry dzięki za sugestie

bwojtek
08-12-2015, 20:07
- fix - w ościeżnicy, w skrzydle? CO będzie lepiej wyglądać obok HST?
Szklenie w skrzydle z zastosowaniem skrzydła pośredniego.

Jendy
10-12-2015, 18:15
dzięki Finlandia :) spróbuje się skontaktować z Samar, już dwie wizyty w salonach odbyłem wrażenia ciekawe, coś nowego w każdym razie.
Mam jeszcze pytania bardziej techniczne:
1.Czy okna w pakiecie 3 szybowym MSline+ i Vetrex V82 to ta sama półka czy porównuję nieporównywalne??
2.Mam do wyceny HS-a 3000x2200 szklenie szybami 4mm jest w takim oknie oki ?? czy upierać się na 6mm?
3.Pakiety szybowe 3x3mm lub pierwsza szyba 4 mm następne 3 mm (takie są w Oknoplaście) są w jakiś sposób gorsze niż 3x4mm?? a może w normalnym użytkowaniu nie ma to znaczenia?? ma to na celu zbicie ceny czy coś więcej jest na rzeczy (mniejsza waga mniejsze obciążenie skrzydła itp.?)
4.Ciekaw jestem waszej opinii o Oknoplaście Prolux- nowość więc opinii mało, ale starzy wyjadacze pewnie wiedzą o nich więcej, bo w reklamach to wiadomo co jest
pozdrawiam

szlapt
12-12-2015, 16:15
Szukam opinii na temat okien z KNS. Mógłby się ktoś podzielić opinią, doświadczeniem związanym z tym producentem?

Rafal.
14-12-2015, 11:59
Panowie, czy ma to jakieś znaczenie jakiego producenta pakietów szybowych wybiorę bo mam taką możliwość PRESS GLASS czy PILKINGTON. Szkło pewnie mają z tej samej huty, tylko który robi lepszej jakości pakiety.

nikt ważny
14-12-2015, 12:58
realnie bez znaczenia

domino34
17-12-2015, 19:29
Witam, Tak jak wielu szukam okien. Po wertowaniu forum i odwiedzeniu róznych salonów wytypowałem paru producentów m.in Vetrex. Jednak pojawiło się ziarko niepewności... Mianowicie vetrex robi na profilach Veki. W innym salonie, który odwiedzałem był Pan, który miał w ofertcie okna na róznych profilach (veka, salamander itp) stwierdził, że on poleca Salamander, bo Veka jest gorsza. W jeszcze innym salonie Pan, który sprzedawał okna na profilach Salamander stwierdził, że veka w ogóle straciła jakość, a ponadto ma fabryki na Ukrainie i nie wiadomo czy czasem profile, z których są wykonane okna nie były właśnie z tamtąd. Nie za bardzo chce mi się wierzyć w te opowieści o fabrykach na Ukrainie i chciałbym zapytać o Wasze zdanie. Czy rzeczywiście profil Salamander jest lepszy niż veka?

T12345T
17-12-2015, 19:40
Nie za bardzo chce mi się wierzyć w te opowieści o fabrykach na Ukrainie i chciałbym zapytać o Wasze zdanie.

Nie bardzo wiem co złego wynika z faktu posiadania fabryki w Ukrainie. Muszę złożyć Panu wyrazy współczucia jako klientowi, Trafił Pan na wyjątkowo głupich sprzedawców.

finlandia
17-12-2015, 22:29
E tam zaraz głupich? To po prostu zwykli handlarze, którzy za wszelką cenę chcą wepchnąć to, na czym mogą najlepiej zarobić.

T12345T
17-12-2015, 23:06
E tam zaraz głupich? To po prostu zwykli handlarze,

Fin, ja wiem, że Ty jesteś jak ten gołąbek pokoju:-). To nie są "handlarze", to zwykłe kretyńskie trolle, które coraz bardziej mnie irytują, co chyba widać po moich wpisach, za które ludzi wrażliwych przepraszam.

nikt ważny
18-12-2015, 05:33
widać widać ale nie dziwię się i najsmutniejsze że klienci się łapią na takie gadki

Jendy
19-12-2015, 17:31
Witam ponownie okiennego galimatiasu ciąg dalszy, potrzebuję Panowie szybkiej podpowiedzi bo czas już zdecydować
krótko więc:
Vetrex V82 czy MS Evolution (82) co byście wybrali wszystkie opinie mile widziane nawet lekko stronnicze ;)

kravat
28-12-2015, 17:35
Dajcie namiar na montażystów ze Śląska. Do tej pory nasłuchałem się że: folie to niepotrzebne, wnęki nie trzeba tynkować, konsole się zastosuje z okien aluminowych itp. Mam wycenę na okna i mogę załatwić swoich montażystów, więc proszę o pomoc:-)

Drożdż
01-01-2016, 21:15
Witam,

Mam poważny dylemat z wyborem okien do domu, po obejrzeniu kilku firm i sprzedawców stanęło puki co na:
- Vetrexie - v90+ lub v82 (chociaż żonę ze względu na ukryte zawiasy bardziej przekonuje ten pierwszy) - sprzedawca Świat Okien
- OknoPlast - Winergetic Premium - sprzedawca Aperto

finlandia
01-01-2016, 21:20
Mysle ze niemal we wszystkich oknach da się zastosować kryte zawiasy/ w v82 na pewno/.

Myjk
02-01-2016, 10:34
Witam, z nowym rokiem dostałem w łapy swe prezent w postaci projektu domu, gdzie w wyniku braku znajomości tematu (i braku mocy na rozpoznanie) prosiłem o propozycję stolarki. Dostałem Drutexa. Czy ktoś w związku z tym może się wypowiedzieć na temat okien Drutex Iglo 5 Classic UW 0,89. Ktoś posiada? Alternatywy? Nadmienię, że większość okien to mają być FIXy, tylko tarasowe otwierane) wszystkie z roletami zew. (nie wiem czy zostało to uwzględnione).

Drożdż
02-01-2016, 21:05
no właśnie jest możliwość tylko dodanie krytych zawiasów do v82 robi cenę zbliżoną do v90+ i dla tego nie wiem co wybrać, dodatkowo v90+ ma ten cały klin docieplający

ogólnie vetrex (v82 i v90) jest tańszy od oknoplastu ale wielkiej różnicy nie ma

kermit1609
02-01-2016, 22:24
Hej jestem tu nowy przed chwilą się zarejestrowałem ale czytam to forum od miesiąca codziennie i mam taki problem co wszyscy skończyłem stan surowy i po zimie będę wprawial okna mam wyceny z Vetrexu Oknoplastu i Drutexu ceny cenami ale najbardziej mnie trapią moje rozmiary okien mam maly Domek 100m a okna mam np takie jak:180x180salon; 90x240 balkon na piętrze czy taras na dole 210x240 RU z ruchomym slupkiem dzis przeczytałem tutaj w tyn temacie ze to samobójstwo ale czemu?mnie tez wydaje siebze są za duże jesli tak jak je zmniejszyć żeby byly ok? Z góry dzieki za odp

nikt ważny
03-01-2016, 00:29
wysokość 240 już wyklucza Drutex, nie dają gwarancji na takie wysokości, pomijam już jak ta gwarancja z ramienia producenta wygląda
O ile 90/240 przełknie prawie każdy system to 210/240 w dwu skrzydłach nie przełknie żaden
Jak zwęzić otwór ?
Podmurować albo zastosować poszerzenia po bokach

kermit1609
03-01-2016, 01:28
Jak zwęzić otwór to jakos dam rade ale do jakich rozmiarów byś zmniejszył te drzwi np.180x220 to juz bezpieczny wymiar zebym sie potem nie stresowal?a jak kolego sprawa sie ma z przesuwnymi dają radę w rozmiarze 210x240 i o ile są droższe?

nikt ważny
03-01-2016, 02:01
uchylno-przesuwne da radę bez problemu a ile droższe... zależy ale na pewno droższe

jerrry1
03-01-2016, 12:10
Witam.
Jako że nie znam się na oknach to proszę szanownych forumowiczów o jakiekolowek rady.
Mam wyceny okien z dwóch firm wszystkie w wersji 3 szybowej
1. Oknoplast Winergetic Premium okucie chyba Veka koszt ok. 16000pln (w tym 2290pln ciepły montaż w murze)
2. Krispol Fen92 okucia Salamander koszt ok.15000pln (w tym 1840pln ciepły montaż w murze)
3 Krispol Fen85 okucia Salamander koszt ok.13500pln (w tym 1840pln ciepły montaż w murze)

Xesxpox
03-01-2016, 16:31
jerrry1 a współczynnik U dla każdego okna ci podali? na jakim poziomie?

jerrry1
03-01-2016, 18:21
jerrry1 a współczynnik U dla każdego okna ci podali? na jakim poziomie?

Wszystkie na poziomie 0,8
Co ciekawe w Krispolu podają dwa miejsca po przecinku i FEN85s ma lepszy współczynnik niż FEN92 - czy to normalne?

brzozas
03-01-2016, 21:31
Witam wszystkich forumowiczów. Jak wielu z was stoję teraz przed wyborem okien do domu. Czy moglibyście polecić dobre firmy z Łodzi lub okolic gdzie można kupić okna. Chodzi mi o okna pvc. Piszac dobre mam na myśli ze sprzedają w miare dobre okna za rozsadna cene a najważniejsze to nie partacza montażu i nie ma problemu z ewentualnym serwisem. ewentualnie jakich firm okna polecacie? Kazda informacja będzie cenna. Pozdrawiam