PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126

ireneuszwol
26-02-2016, 11:19
:spam:

bwojtek
26-02-2016, 11:22
Ja do swojego domu kupowałem okna o***t. W zależności czego potrzebujesz, ja użyłem okna energooszczędne. Można zaoszczędzić, a w skali roku powstaje z tego niezła kwota, także polecam - ****

Taka firma zatrudnia takich prymitywnych amatorów???

dwiecegly
26-02-2016, 12:59
Moderator mógłby poczyścić kilkadziesiąt ostatnich postów bo robi sie tu niezły spam...

jacekpawelski
26-02-2016, 19:57
dzięki za odpowiedzi, nie spodziewałam się takiej dyskusji ale mniejsza o to, a co z parapetami jest tu jakiś wątek na ten temat ?

stepien12
27-02-2016, 14:10
Trochę mnie dziwi ta dyskusja. Jeżeli komuś zależy na dobrej jakości oknach, to dobierze sobie odpowiedni model według projektu, ewentualnie mu sprzedawca podpowie. kwestia drewno czy PCV to w zasadzie kwestia jak BMW czy Audi. Każde ma swoje plusy i minusy. Jednak nie sądzę, aby normalnie ktoś szedł do sklepu i wybierał spośród wymienionych firm. Raczej wybór pójdzie pomiędzy Veluxa i Fakro, może Roto. A jak ktoś bęzie chciał przyoszczędzić to jakiegoś Drutexa weżmie.

dropsec
28-02-2016, 22:48
dropsec
Moich odpowiedzi nie traktuj w kategorii ataku personalnego na Twoją osobę, nie miałem takich zamiarów.
Owszem, było dużo ironii w moich odpowiedziach, ale tylko w celu zwróceniu uwagi na bzdety, którymi jesteście nafaszerowani po wyjściu od takiego sprzedawcy - dużo gadania, mało konkretów.
Sam widzisz- jako człowiek techniczny- że dosyć łatwo było Cie podejść i naopowiadać bajek o dziwnych, lepszych właściwościach, których być może nie ma lub są zbędne.
A co ma zrobić bibliotekarz, lekarz czy kominiarz?
ps. W oknach nie interesuje mnie tylko magiczny współczynnik Uw...

Spokojnie, nie uraziłem się, bo wiele prawdy mi oboje napisaliście. Musiałem chwile uspokoić emocje i nie wkrecać się nadmiernie w szczegóły by wybrać okna, zostawiłem sobie tydzień czasu na przemyślenia poza forum i wybrałem... dla jeszcze zainteresowanych nadmienię że są to profile Schueco Si82 producenta Awilux z montażem na foliach z zewnątrz i wewnątrz a pomiędzy... pianka owszem, wszystko w licu / świetle muru który obłożony jest 3 cm xps-em.
Montaż dyblami nie kotwami, a w miejscach dyblowania oczywiście jak instrukcja nakazuje klocki podporowe.
Wiem, dla niektórych tym xps-em pewnie dolałem oliwy do ognia. Ale ze względu że w większości okien ościeża mam wylane betonem B25, chciałem uniknąć nadmiernego wychładzania ramy.

nikt ważny
29-02-2016, 00:13
Hmmm....jaka instrukcja nakazuje pod dyblem klocki dystansowe ?

pchelek
02-03-2016, 19:28
"a w miejscach dyblowania oczywiście jak instrukcja nakazuje klocki podporowe" - Instrukcje znam jak paciez i niemal na pamiec - ale zeby tam bylo cos o klockach pod dyblami ???

MMichal
02-03-2016, 21:54
Witam

Też takowej nie znam :/
Ale to pewnie kwestia "interpretacji" tego co nie do końca jest zrozumiałe.

Pozdrawiam

lukasz.kasprzak
03-03-2016, 14:31
Proszę o wskazówki jakie okna spełnią wymagania.
Pierwsze wymaganie to rozmiar, mam dużego HS 550x250 najlepiej żeby był z dwóch części.
Kształt i wygląd najbardziej kanciaste i proste w kolorze antracytu.

Na razie na pierwszej pozycji jest Pozbud z drewno aluminium, widziałem tez Sokółkę jednak wycena jest wyższa.
Oglądałem również PCV Vetrex V90+ no ale jakoś mnie nie przekonały.

Czy możecie polecić firmy, modele z montażem w okolicy Krakowa którymi warto się zainteresować

forscher
03-03-2016, 14:38
Proszę o wskazówki jakie okna spełnią wymagania.
Pierwsze wymaganie to rozmiar, mam dużego HS 550x250 najlepiej żeby był z dwóch części.
Kształt i wygląd najbardziej kanciaste i proste w kolorze antracytu.

Na razie na pierwszej pozycji jest Pozbud z drewno aluminium, widziałem tez Sokółkę jednak wycena jest wyższa.
Oglądałem również PCV Vetrex V90+ no ale jakoś mnie nie przekonały.

Czy możecie polecić firmy, modele z montażem w okolicy Krakowa którymi warto się zainteresować

Fudmen

oknoplast

ms

oknoplus

dako




PS u mnie będzie Vetrex Slide 82

sosnicki
03-03-2016, 19:52
Ja zdecydowwanie optowałbym za pcv. Komfort użytkowania jest najlepszy w przypadku tworzywa. Jeżeli natomiast chodzi o producenta, to polecam tego, od którego zaczęły się w Polsce okna dachowe i które przez lata 90. utożsamiano z marką.

Piotr_Mr
08-03-2016, 12:12
Proszę o wskazówki jakie okna spełnią wymagania.
Pierwsze wymaganie to rozmiar, mam dużego HS 550x250 najlepiej żeby był z dwóch części.
Kształt i wygląd najbardziej kanciaste i proste w kolorze antracytu.

Na razie na pierwszej pozycji jest Pozbud z drewno aluminium, widziałem tez Sokółkę jednak wycena jest wyższa.
Oglądałem również PCV Vetrex V90+ no ale jakoś mnie nie przekonały.

Czy możecie polecić firmy, modele z montażem w okolicy Krakowa którymi warto się zainteresować

A widziałeś takiego HSa?

http://www.schueco.com/web/ass_77_pd_en/start

pozdrawiam

tomekn
08-03-2016, 14:40
Jeżeli mogę coś odradzić, to firmę URZĘDOWSKI. Kupiłem okna, parametry świetne, cena atrakcyjna i co z tego. Na papierze wszytko wyglądało pięknie a w rzeczywistości okna nie trzymają szczelności ( prawdopodobnie są źle okute ) - był serwisant, rozłożył ręce a firma mnie "olała". Wiatr śmiga pomiędzy oknem a ramą - pozdrawiam firmę #urzędowski#.
Tyle na temat.

finlandia
08-03-2016, 19:37
Już pomyślałem że czegoś nie wiem (odnośnie istnienia serwisu), ale doczytałem się, że mówisz o starej sprawie, sprzed 4 lat która dotyczyła okien PCW.
Tak, pamiętam te okna - były tańsze od podobnych konkurencyjnych o 10-15%. I tu jest chyba pies pogrzebany. Pozostaje Ci poszukać dobrego fachowca który zajmuje się serwisem okien plastikowych i zrobi Ci odpowiednie regulacje oraz prawdopodobnie przeszli skrzydła.

bwojtek
08-03-2016, 20:17
Może to niektórym przemówi do rozsądku przy wyborze okien (chociaż wątpię...):

Moje okna to profil Brugmann/Salamander BluEvolution, sześciokomorowe, trzyszybowe o grubości 92mm + dzrzwi tarasowe przesuwane z okuciami GU. Koszt 16tys. Okna kupione z firmy Urzędowski, były to najtańsze tego typu okna jakie znalazłem, podobne sprzedaje firma Vetrex, kilka tys. drożej a następnie Oknoplast, który jest jeszcze droższy. Okna przyjechały z małymi wadami, ale po jakimś czasie doczekałem się serwisu, który usterki usunął..

lukasz.kasprzak
08-03-2016, 20:26
A widziałeś takiego HSa?

http://www.schueco.com/web/ass_77_pd_en/start

pozdrawiam

Ten jest świetny! ale pewnie cena jeszcze lepsza stawiam że poniżej 50 000 pln schodzą

Oglądałem normalnego Hs na profilu schueco bodajże z Awilux'u dosyć ciekawie wyglądał, czekam teraz na wycenę.

Piotr_Mr
08-03-2016, 21:26
"Standardowo" jest z elektryką, więc to też ma wpływ na jego wartość, aczkolwiek otrzymujesz przesuwną, zdalnie sterowaną ścianę szkła.
Rama ma 15cm ale zabudowujesz ją w całości, widoczny jest jedynie środkowy słupek, który ma 3cm szerokości :)

NorbertPieściuk
09-03-2016, 15:19
Jeżeli mogę coś odradzić, to firmę URZĘDOWSKI. Kupiłem okna, parametry świetne, cena atrakcyjna i co z tego. Na papierze wszytko wyglądało pięknie a w rzeczywistości okna nie trzymają szczelności ( prawdopodobnie są źle okute ) - był serwisant, rozłożył ręce a firma mnie "olała". Wiatr śmiga pomiędzy oknem a ramą - pozdrawiam firmę #urzędowski#.
Tyle na temat.

Cóż skąd ja znam ten temat, ale jeśli tłumaczy się klientowi podczas wyceny okien, że wszystko ma wpływ na szczelność, okucie , wzmocnienie itd. i cudów nie ma na czymś trzeba zaoszczędzić żeby było taniej, to co? Konkurencja ma 300 zł taniej na całym mieszkaniu , dlaczego ma taniej? Za darmo robią czy dokładają?

Serwisant rozłożył ręce? Stwierdził przyczynę nieszczelności czy nie? Mogę pomóc w tej sprawie tylko potrzebuję więcej danych...

finlandia
09-03-2016, 15:59
Cóż Ci potrzeba? Winkhaus, okuty w normie, problemem może być przesunięte okucie (z tym by sobie serwis poradził). Często wypadają podkładki pod szybą (prawdopodobnie nie były stabilizowane silikonem i powypadały przy noszeniu ciężkich skrzydeł, czyli ogólnie - poprawienie szklenia ). Spotkałem się raz z potrzebą wyczyszczenia zgrzewu pod uszczelką.

bwojtek
09-03-2016, 21:31
Cóż Ci potrzeba? Winkhaus, okuty w normie, problemem może być przesunięte okucie (z tym by sobie serwis poradził). Często wypadają podkładki pod szybą (prawdopodobnie nie były stabilizowane silikonem i powypadały przy noszeniu ciężkich skrzydeł, czyli ogólnie - poprawienie szklenia ). Spotkałem się raz z potrzebą wyczyszczenia zgrzewu pod uszczelką.
Nie wiem na czym polega problem w tym konkretnym przypadku bo nie miałem możliwości obejrzeć tych okien na żywo. W poprzednim poście chciałem tylko zwrócić uwagę, że odbiegająca zauważalnie ceną od innych oferta (tańsza) oznacza prawie na pewno kłopoty.
Jak mnie pamięć nie myli to Urzędowski robił okna niezgodnie z zaleceniami Salamadra (przewymiarowane dla danego rodzaju skrzydła/wzmocnienia) a ostatnie posty pokazują konsekwencje takiego działania :( Niska cena za "ten sam produkt" zawsze "wróży" jakieś kłopoty.

NorbertPieściuk
10-03-2016, 09:18
Cóż Ci potrzeba? Winkhaus, okuty w normie, problemem może być przesunięte okucie (z tym by sobie serwis poradził). Często wypadają podkładki pod szybą (prawdopodobnie nie były stabilizowane silikonem i powypadały przy noszeniu ciężkich skrzydeł, czyli ogólnie - poprawienie szklenia ). Spotkałem się raz z potrzebą wyczyszczenia zgrzewu pod uszczelką.

Serwisantów widziałem różnych :) niestety często kluczyk do regulacji i przeszklenie to całe ich umiejętności.

Jakie wymiary mają okna bo może w danych przedziałach dobrało za małą ilość grzybków np. na zasuwnicy?

Czy fabryka posiada tzw. temperówkę i podcina uszczelkę na zgrzewie? Nie bez przyczyny na badania okien fabryki wkładają uszczelkę ręcznie...

Czy zaczepy nie są za bardzo opuszczone i okna się zamyka ładnie, ale nie dociska dobrze?

Czy skrzydła nie są wypaczone patrz "wzmocnienie papierowe"? Przyjechał serwisant zobaczył, że grzybki są już odpuszczone na "lato" i jak przestawi to klient nie zamknie okna?

Producent profila wysłał już do producenta okien profil nie w wymiarze dodatkowo skrzydła wyszły w minusie bo zgrzewarka przestawiona i nie zachodzą dobrze na ościeżnicę.

Mógłbym wymieniać bez końca ile może być różnych przyczyn, a przekonałem się, że winny może być każdy od producenta okuć, profili, okien czy montażystę...

jasmin121
10-03-2016, 13:10
Spam

Busters
10-03-2016, 19:59
Fudmen

oknoplast

ms

oknoplus

dako




PS u mnie będzie Vetrex Slide 82

a masz może do polecenia jakiegoś konkretnego montażyste z okolic Krakowa?

Thomas007
13-03-2016, 19:44
Witam, proszę o opinię o oknach:

Producent: Lubartowska Fabryka Okien i Drzwi (Dobry producent czy niekoniecznie?)
Profil Veka Softline 82 MD
Pakiet szklenia: 48mm 4/18Ar/4/18Ar/4 U=0,5
Ciepła ramka
okucia: Winkhaus ActivPilot wyposażone w: ośmiokątne grzybkowe rolki ryglujące 1 za czep antywyważeniowy
ościeżnica: 7-komorowa, głębokość zabudowy 82mm, wysokość 73mm (w opcji również 83mm)
skrzydło:6-komorowe, niezlicowane, wysokość 84mm

największe okno to suwanka 140x230 FIX + 140x230 przesuwka czy profile wytrzymają?

Dom postawiony z pustaków 24cm

Montażyści: PHU PANORAMA Biała Podlaska - może ktoś korzystał z ich usług?

NorbertPieściuk
14-03-2016, 11:23
Witam, proszę o opinię o oknach:

Producent: Lubartowska Fabryka Okien i Drzwi (Dobry producent czy niekoniecznie?)
Profil Veka Softline 82 MD
Pakiet szklenia: 48mm 4/18Ar/4/18Ar/4 U=0,5
Ciepła ramka
okucia: Winkhaus ActivPilot wyposażone w: ośmiokątne grzybkowe rolki ryglujące 1 za czep antywyważeniowy
ościeżnica: 7-komorowa, głębokość zabudowy 82mm, wysokość 73mm (w opcji również 83mm)
skrzydło:6-komorowe, niezlicowane, wysokość 84mm

największe okno to suwanka 140x230 FIX + 140x230 przesuwka czy profile wytrzymają?

Dom postawiony z pustaków 24cm

Montażyści: PHU PANORAMA Biała Podlaska - może ktoś korzystał z ich usług?

Profil Veka Softline 82 MD
fajny profil, oprócz środkowej uszczelki która się odkształca , nie wspomnę w narożach, ale jak to powiedział technik "wystarczy podgrzać suszarką i pięknie się układa ;) "

Fabryki nie znam , jakie wzmocnienia, jakie grubości, na jaką długość docięte? Co ile wkręty ? Co w okuciu w standardzie? Co ile zaczepy? Jakie dociski dowrębowe czy od zewnątrz?

Jak będzie szklone ?
Zgrzewarki cztero czy dwugłowicowe ?
Pracownicy stali czy co chwila się ekipa zmienia?

Najlepiej jeśli wypowie się ktoś kto tam zamawia okna...

Thomas007
15-03-2016, 18:19
Co do wzmocnień:
ościeżnica: wzmocnienia zamknięte grubość 1,5mm
skrzydło - okna białe: wzmocnienia otwarte grubość 1,5mm
skrzydło - okna kolorowe: wzmocnienia otwarte grubość 1,75mm
długości nie znam.
co do wkrętów, to kwestia montażu? czy coś w samym oknie? (sorry jak pytanie banalne...)
odnośnie okuć mam tylko tyle informacji spróbuje się jeszcze czegoś dowiedzieć, ale może podpowiecie co powinno być w standardzie?
zaczepy i dociski to też kwestie montażowe czy coś w oknach?

Odnośnie szklenia i zgrzewarek masz na myśli producenta czy montażystę?
Co do pracowników nie mam pojęcia i raczej trudno o rzetelną informację na ten temat od samej firmy, a od klientów jeszcze trudniej - w końcu widuje się tych ludzi z reguły bardzo rzadko - raz na kilkanaście lat...

Może jesteście w stanie polecić jakąś inną firmę z okolic Białej Podlaskiej?

Dzięki za odpowiedz.

Mocu
16-03-2016, 02:11
Masz w swojej miejscowości firmę Trapez, która ma w ofercie nawet moje okno.

NorbertPieściuk
16-03-2016, 11:38
Co do wzmocnień:
ościeżnica: wzmocnienia zamknięte grubość 1,5mm

ościeżnica okna kolorowe wskazane 1,75 mm

skrzydło - okna białe: wzmocnienia otwarte grubość 1,5mm
skrzydło - okna kolorowe: wzmocnienia otwarte grubość 1,75mm

proszę zapytać czy w skrzydle występuje o numerze 113.294.2 ?

długości nie znam.
co do wkrętów, to kwestia montażu? czy coś w samym oknie? (sorry jak pytanie banalne...)

proszę zapytać jakie są odległości pomiędzy wkrętami trzymającymi wzmocnienia w ościeżnicy i skrzydle w oknach w kolorze

odnośnie okuć mam tylko tyle informacji spróbuje się jeszcze czegoś dowiedzieć, ale może podpowiecie co powinno być w standardzie?
zaczepy i dociski to też kwestie montażowe czy coś w oknach?

Czy okucie posiada blokadę UR, mikrowentylację lub stopniowany uchył, czy posiada przynajmniej dwa zaczepy antywłamaniowe na ościeżnicy oraz jaka jest ilość grzybków na zasuwnicy przy oknie o wysokości np. 1450 ? Jak okute są okna balkonowe z słupkiem ruchomym na tzw. plecach? Czy dociski są dowrębowe czy zewnętrzne?

Odnośnie szklenia i zgrzewarek masz na myśli producenta czy montażystę?

Producenta , ale trudno będzie te informacje wydobyć...

Co do pracowników nie mam pojęcia i raczej trudno o rzetelną informację na ten temat od samej firmy, a od klientów jeszcze trudniej - w końcu widuje się tych ludzi z reguły bardzo rzadko - raz na kilkanaście lat...

Może jesteście w stanie polecić jakąś inną firmę z okolic Białej Podlaskiej?

Dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam,
Norbert Pieściuk

Kipro
16-03-2016, 14:44
Przetrzebiłem rynek okien, bo też jestem na etapie zakupu.
I jednego jestem pewien: że wybór profili nie gwarantuje jakości. Np. System Veka Softline, dobry produkt, ale na tych profilach tez można zrobić dziadostwo i okna będą się wypatrzały na słońcu, A dlaczego ? bo zależy która fabryka weźmie profil veki w swoje ręce i czy zrobi z nich Trwałe okna.
Okno składa się na wiele podzespołów , Okucia, ważne żeby były kompletne. Profile stalowe są chuba w oknie najważniejsze, to one zapewniają sztywność, a z tego co wiem zdecydowana większość producentów nabija nas w butelkę i aplikuje do profili Pcv stalowe wkładki grubości parapetu zewętrznego.
Wtedy wiadomo dlaczego u jednego producenta veka Softline jest tańsza, bo macie pół okna w oknie.
Moim zdaniem warto skupić się na takich producentach jak AdamS Vetrex Oknoplast Kraków oni pewno wykonują okna kompletne i trwałe. Skłaniam się ku fabryce AdamS, bo jestem z Bielska i mam pod nosem firmę Okna Kozioł która ma w ofercie okna z Adamsa, mają naprawdę wyszkolonych przedstawicieli , Widać że wiedzą co mówią i mają dobre opinie odnośnie montaży i załatwiania spraw gwarancyjnych
Czasami warto dopłacić te kilkaset zł i mieć pewność że kupiło się Trwałe okna

Mobe
16-03-2016, 14:58
Może Okna Kozioł są dobre, a może nie, ale marketing na pewno mają kiepski.

forscher
16-03-2016, 15:06
jak to jest??

jeśli chodzi o kolejnośc montażu ...
najpierw okna a pozniej rolety czy na odwrót ?

nikt ważny
16-03-2016, 16:20
najpierw ściany :)
później okna chyba że :
- nadproże jest od razu skrzynka na rolety więc najpierw nadproże
- roleta jest nadstawna to razem okno z roletą wstawia się razem
później rolety

Thomas007
16-03-2016, 22:32
Przetrzebiłem rynek okien, bo też jestem na etapie zakupu.
I jednego jestem pewien: że wybór profili nie gwarantuje jakości. Np. System Veka Softline, dobry produkt, ale na tych profilach tez można zrobić dziadostwo i okna będą się wypatrzały na słońcu, A dlaczego ? bo zależy która fabryka weźmie profil veki w swoje ręce i czy zrobi z nich Trwałe okna.
Okno składa się na wiele podzespołów , Okucia, ważne żeby były kompletne. Profile stalowe są chuba w oknie najważniejsze, to one zapewniają sztywność, a z tego co wiem zdecydowana większość producentów nabija nas w butelkę i aplikuje do profili Pcv stalowe wkładki grubości parapetu zewętrznego.
Wtedy wiadomo dlaczego u jednego producenta veka Softline jest tańsza, bo macie pół okna w oknie.
Moim zdaniem warto skupić się na takich producentach jak AdamS Vetrex Oknoplast Kraków oni pewno wykonują okna kompletne i trwałe. Skłaniam się ku fabryce AdamS, bo jestem z Bielska i mam pod nosem firmę Okna Kozioł która ma w ofercie okna z Adamsa, mają naprawdę wyszkolonych przedstawicieli , Widać że wiedzą co mówią i mają dobre opinie odnośnie montaży i załatwiania spraw gwarancyjnych
Czasami warto dopłacić te kilkaset zł i mieć pewność że kupiło się Trwałe okna

Tzn. że profil Veka jest sprzedawany bez stalowych wzmocnień w środku? i to producent okna umieszcza dopiero wzmocnienie w profilu?

NorbertPieściuk
17-03-2016, 09:15
Tzn. że profil Veka jest sprzedawany bez stalowych wzmocnień w środku? i to producent okna umieszcza dopiero wzmocnienie w profilu?

Tak Veka sprzedaje sam profil bez wzmocnień, a wpis od góry trąci reklamą...

arztin
17-03-2016, 10:06
Tak Veka sprzedaje sam profil bez wzmocnień, a wpis od góry trąci reklamą...


takim producentem ktory umieszcza stalowe wzmocnieniea w profulach VEKA jest na przykład firma, której nie trzeba reklamować czyli Vetrex z ich flagowym produktem czyli V90+


3m się

lisu10
20-03-2016, 13:23
Trochę dziwi mnie dysproporcja w głosach, bo drewniane są naprawdę o wiele trwalsze. Co do producentów, to tutaj akrat pojadę standardem - Velux, Dakea. To najlepsi poroducenci. Ewentualnie Roto.

NorbertPieściuk
21-03-2016, 10:05
takim producentem ktory umieszcza stalowe wzmocnieniea w profulach VEKA jest na przykład firma, której nie trzeba reklamować czyli Vetrex z ich flagowym produktem czyli V90+


3m się

To taki sam mądry wpis jak Ci co samochody sprowadzają i dopisują "samochód przyjechał sam na kołach z Niemiec" to istny wyczyn że pokonał 800 km czy 1000 , a klient chyba planuje zrobić nim np. 50 tys. km ? Vetrex daje wzmocnienia, a który producent nie daje? Janusz w szopie koło Wichury Dolnej?

miikew
21-03-2016, 11:27
mam do zamówienia w okolice krakowa takie okna, gdzie byście się udali wiedząc że wymiary są dośc duże i montaż naprawde musi być porządny ?
wyceny wahają się od 45 do 80kkpln z montażem ciepłym, veka, brugmann jeden czort
• 2x (295x250) fix parter
• 2x (150x250) fix parter
• 1x (100x200) szkło matowe, uchylne
• 1x (60x250) fix parter
• 1x (295x250) HS parter salon
• 2x (100x60) garaż
• 2x (141x250) fix piętro
• 2x (75x250) fix pietro
• 1x (295x250) HS piętro przesuwne nieHS
• 8x (78x118 ) okna połaciowe
• 3x (141x240) poddasze, trapezowe

Mocu
21-03-2016, 14:48
Vetrex daje wzmocnienia, a który producent nie daje? Janusz w szopie koło Wichury Dolnej?

350731

IVO333
21-03-2016, 17:27
Geneo. I co wynika z tych zdjęć? Widzieliście tabelę określającą stosowanie wzmocnień i klejenie szyby w Geneo w zależności od wymiarów i koloru skrzydła?
Znacie zadowolonego użytkownika? Gdybyście porozmawiali z tymi których ja znam szybko łapka by się odwróciła :no:

Thomas007
21-03-2016, 18:48
Witam, ponownie uzyskałem wycenę z vertexu na veka 82, koszt 18.5, a tej firmy z Lubartowa wycenili mi na 17tys, niby różnica tylko i aż 1,5 tyś, do tego z firmy trapez na 20,5tyś tu już różnica do Lubartowa to 3,5 tyś jak dla mnie dużo, ale jeśli NAPRAWDĘ warto tyle dołożyć to dam radę tylko czy warto?

co do okien z trapezu otrzymałem takie dane:
szyba: Superclima 0,5 | 4t/18cb/4/18cb/4t;
okucia: ROTO NT MULTI
uszczelka środkowa w standardzie.

Zna ktoś ten profil? jest lepszy od veki 82?

Ktoś może montował vekę 82 Modern desing? jak to się sprawuje? jak z wytrzymałością? zastanawiam się czy jest to profil lepszy od standardowej veki?

Wolałbym kupić na rynku lokalnym, bo do firmy która sprzedaje Vertexa jest spory kawałek, ponad 100km..., ale jeśli nie ma poleceń...

Montaż będzie napewno z ciepłym parapetem i w zasadzie na tym wschodzie nie ma firmy która by tak montowała (sic!), niemal każdy bierze zwykły montaż..., a o ciepłym montażu każdy tu mówi że niewarto... sam się zastanawiam, czy jak praktycznie nie montują na ciepły montaż to jest sens go brać bo niewielkie szanse że się im uda porządnie wykonać.

Dodatkowo czy stosując ciepły parapet z xps, można bezpiecznie wysunąć okno o 2cm czy też jest to już za duże ryzyko że coś może być mało stabilnie?

Ogólnie jak wiadomo chciałbym kupić coś w rozsądnej cenie, żeby nie przepłacać i nie nie kupić byle czego. Pomóżcie bo już głupieje z tymi oknami.

Mocu
21-03-2016, 19:01
Geneo. I co wynika z tych zdjęć? Widzieliście tabelę określającą stosowanie wzmocnień i klejenie szyby w Geneo w zależności od wymiarów i koloru skrzydła?
Znacie zadowolonego użytkownika? Gdybyście porozmawiali z tymi których ja znam szybko łapka by się odwróciła :no:

A kogo ty znasz ? Gdzie te opinie ?

NorbertPieściuk
22-03-2016, 09:49
350731

Rozmawiamy o Vece , a ty wyskakujesz z Rehau, Aluplast też ma Energeto bez wzmocnień i co z tego wynika?

NorbertPieściuk
22-03-2016, 10:10
Geneo. I co wynika z tych zdjęć? Widzieliście tabelę określającą stosowanie wzmocnień i klejenie szyby w Geneo w zależności od wymiarów i koloru skrzydła?
Znacie zadowolonego użytkownika? Gdybyście porozmawiali z tymi których ja znam szybko łapka by się odwróciła :no:

i tu się zgodzę w 100% takie same tabele posiada Energeto z Aluplasta, proszę też zrobić mi suwankę na tym profilu bez wzmocnienia :)

T12345T
22-03-2016, 10:57
Darujcie Panowie, ale gadacie jak sprzedawcy nie tylko gorszego, ale wręcz trzeciego sortu:-). Systemy GENEO i ENERGETO w odmianach "bez wzmocnień" powstały wiele lat temu, jako odpowiedź branży okiennej na zapotrzebowanie na okna do budynków pasywnych. Pierwotnie przewidywano stosowanie w takich obiektach oszkleń stałych lub niewielkich okien jednodzielnych. Dla obu zastosowań kształtowniki obu systemów nadają się idealnie i do tej pory biją na głowę konkurencję. W tamtym czasie nikt z konstruktorów nie mógł przewidzieć, że trendy w budownictwie, także pasywnym, pójdą w kierunku zwiększania wymiarów powierzchni przeszklonych, czyli w kierunku odwrotnym do pierwotnego założenia. Zmieniły się trendy, zmieniła się także idea obu systemów. Teraz już można stosować w nich wzmocnienia stalowe, pozostając jednocześnie przy wklejaniu szyb, co efektywnie zwiększa pola powierzchni konstrukcji okiennych i zakres ich stosowania. Myślę sobie, że wypowiadając się publicznie i oceniając systemy kształtowników należy zachować minimum obiektywizmu. To co czynicie swymi wypowiedziami i to, jak to czynicie jest z gruntu nieprofesjonalne i osobom aspirującym do "doradztwa" zwyczajnie nie przystoi.

nikt ważny
22-03-2016, 11:29
W sam punkt kolego T12345T.
Geneo, Si82+,Passiv Line Adamsa na bazie ID8000 itd...itp tak jak napisałeś były stworzone dla pasywnych i przypomnijmy sobie jak pierwsze pasywniaki wyglądały jak bunkry z otworami strzelniczymi. Male okienka jak w kiblu. Szkaradztwa jak pierwsze elektryczne auta.
I dobrze, że trend się zmienił a, że wielu nie patrząc na ograniczenia systemu chce tworzyć nowe na bazie starych możliwości....cóż....mądrzy posłuchają o ograniczeniach gabarytowych inni później tu będą płakać bo nikt (?) Ich nie ostrzegł

NorbertPieściuk
22-03-2016, 15:19
Darujcie Panowie, ale gadacie jak sprzedawcy nie tylko gorszego, ale wręcz trzeciego sortu:-). Systemy GENEO i ENERGETO w odmianach "bez wzmocnień" powstały wiele lat temu, jako odpowiedź branży okiennej na zapotrzebowanie na okna do budynków pasywnych. Pierwotnie przewidywano stosowanie w takich obiektach oszkleń stałych lub niewielkich okien jednodzielnych. Dla obu zastosowań kształtowniki obu systemów nadają się idealnie i do tej pory biją na głowę konkurencję. W tamtym czasie nikt z konstruktorów nie mógł przewidzieć, że trendy w budownictwie, także pasywnym, pójdą w kierunku zwiększania wymiarów powierzchni przeszklonych, czyli w kierunku odwrotnym do pierwotnego założenia. Zmieniły się trendy, zmieniła się także idea obu systemów. Teraz już można stosować w nich wzmocnienia stalowe, pozostając jednocześnie przy wklejaniu szyb, co efektywnie zwiększa pola powierzchni konstrukcji okiennych i zakres ich stosowania. Myślę sobie, że wypowiadając się publicznie i oceniając systemy kształtowników należy zachować minimum obiektywizmu. To co czynicie swymi wypowiedziami i to, jak to czynicie jest z gruntu nieprofesjonalne i osobom aspirującym do "doradztwa" zwyczajnie nie przystoi.

Dorzucę jeszcze, że od początku wprowadzenia przez firmę Aluplast profilu Energeto były tam przewidziane w określonych przypadkach wzmocnienia.

Czy biły na głowę? Energeto 8000 w współczynnikach przenikalności dla całego okna podaje wartości zbliżone do zwykłego Ideal 8000 które posiada wzmocnienie.

Jednym z celów wprowadzenia tych systemów było ograniczenie ilości wykonywanej pracy przy produkcji okien oraz marketingowa gadka pod domy pasywne.
W Niemczech Energeto produkuje wiele fabryk z prostej przyczyny wysokie koszty pracy, a Energeto likwiduje nam kilka stanowisk i można produkować fajny produkt taniej niż konkurencja, a o lepszych parametrach.

brxiii
26-03-2016, 20:03
Witam! Jak forum pomogliście już nie raz, teraz pora na okna, czytałem ostatnie Wasze posty, ale dla mnie magia to jest. Potrzebuje okna do domu, dostałem ofertę na okna Drutexa IGLO5, okucia MACO, część z okien z pakietem trzech szyb ( od strony ulicy ), całość wyceniona na ok 4,6 tyś brutto wraz z montażem ( okna 2x 180x150[trzy szyby, zewnętrzna 6mm], 3x 150x150 1x 90x90, dopłata do jednostronnego koloru ok 600zł ), jest to warte rozważań ? Pozdrawiam, jeśli za mało szczegółów napisałem to przepraszam ale więcej nie znam.

NorbertPieściuk
31-03-2016, 10:19
Witam! Jak forum pomogliście już nie raz, teraz pora na okna, czytałem ostatnie Wasze posty, ale dla mnie magia to jest. Potrzebuje okna do domu, dostałem ofertę na okna Drutexa IGLO5, okucia MACO, część z okien z pakietem trzech szyb ( od strony ulicy ), całość wyceniona na ok 4,6 tyś brutto wraz z montażem ( okna 2x 180x150[trzy szyby, zewnętrzna 6mm], 3x 150x150 1x 90x90, dopłata do jednostronnego koloru ok 600zł ), jest to warte rozważań ? Pozdrawiam, jeśli za mało szczegółów napisałem to przepraszam ale więcej nie znam.

Cześć, w tej samej cenie dostaniesz Aluplast Ideal 4000 na Winkhaus Activpilot. Zwróć uwagę, żeby było wzmocnienie zamknięte w ramie i jaki jest standard okucia. Poszukaj dobrego lokalnego producenta na tym profilu i okuciach, montaż na śruby nie na kotwy i będziesz miał okna na lata. Drutex produkował kiedyś okna na Aluplaście, porównaj sobie z Iglo 5 :)

nikt ważny
31-03-2016, 11:06
..... Zwróć uwagę, żeby było wzmocnienie zamknięte w ramie...Cały czas powtarzana głupota
Podobnie jak klasa A jako podstawa kryterium wyboru profila
Już komemntować nie ma sensu po raz setny
Nie ma znaczenia dla okna czy wzmocnienie zamknięte czy nie

TwojPan
31-03-2016, 20:04
Już pomyślałem że czegoś nie wiem (odnośnie istnienia serwisu), ale doczytałem się, że mówisz o starej sprawie, sprzed 4 lat która dotyczyła okien PCW.
.
Hej.
Chciałem Ci bardzo podziękować,za informacje o firmie Internorm.
Wybrałem właśnie te okna,początkowo cena mnie powaliła-ale długie negocjacje doprowadziły do akceptowalnej ceny (nawiasem mówiąc,tylko 25% więcej) od zestawu Schuco+Aliplast)
Mam tylko pytanie do fachowca ;) Czy wybór okien aluminiowo-drewnianych jest dobrym wyborem,czy jednak PCV z nakładkami alu-byłby lepszym.
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam

nikt ważny
31-03-2016, 22:11
Przy całym szacunku do firmy bierz drewno z nakładką, o PVC hmmm.....

TwojPan
31-03-2016, 22:21
Przy całym szacunku do firmy bierz drewno z nakładką, o PVC hmmm.....
Ok,wszyscy mówią to samo.Drewno z alu w 'ich" wydaniu-to majstersztyk :)
Dzięki za pomoc.

MMichal
31-03-2016, 22:46
Witam


Ok,wszyscy mówią to samo.Drewno z alu w 'ich" wydaniu-to majstersztyk :)
Dzięki za pomoc.

Okna są ładne ale jakoś nie mieści mi się w głowie, że drewno z nakładką jest o 25 % droższe niż pcv.


Pozdrawiam

TwojPan
31-03-2016, 22:50
Witam
Okna są ładne ale jakoś nie mieści mi się w głowie, że drewno z nakładką jest o 25 % droższe niż pcv.
Pozdrawiam
Źle zrozumiałeś.Okna alu-drewno są u nich w podobnej cenie co PCV-alu.
Te 25% więcej,to różnica w cenie w porównaniu do zestawu jaki miałem zamiar nabyć,czyli okna alu z Aliplast i Schuco PCV z nakładka alu.

Mocu
01-04-2016, 01:57
Tak jakby nie było innych firm i okien. 21 wiek, litości.

finlandia
01-04-2016, 06:44
Mocu, pewnie są.. ale nie zapracowały sobie na to by być znane. Wszystko przed nimi. Tylko nie myśl że to kwestia zapłacenia komuś.

Twój Pan,
Myślę że najlepiej z nas produkty Internormu zna Test (T12345T) i on mógłby coś powiedzieć, ale coś mi się wydaje że bez rozmowy telefonicznej dużo od niego nie wyciągniesz.
A ja mogę tylko powiedzieć, że jestem za drewnem w każdej postaci. Mam większe zaufanie do trwałości konstrukcyjnej, ale to jest zdanie oparte na przesłankach sercowych.

TwojPan
01-04-2016, 09:19
Tak jakby nie było innych firm i okien. 21 wiek, litości.
Ale ty jesteś uparty-forscher,arztin itd.

TwojPan
01-04-2016, 09:21
Twój Pan,
Myślę że najlepiej z nas produkty Internormu zna Test (T12345T) i on mógłby coś powiedzieć, ale coś mi się wydaje że bez rozmowy telefonicznej dużo od niego nie wyciągniesz.
A ja mogę tylko powiedzieć, że jestem za drewnem w każdej postaci. Mam większe zaufanie do trwałości konstrukcyjnej, ale to jest zdanie oparte na przesłankach sercowych.
Raz jeszcze dziękuję.
Pozdrawiam.

justo
01-04-2016, 09:31
A jakie doświadczenia z oknami oknoplast kraków, warto?

Baumeister
01-04-2016, 10:27
Hej.
Chciałem Ci bardzo podziękować,za informacje o firmie Internorm.
Wybrałem właśnie te okna,początkowo cena mnie powaliła-ale długie negocjacje doprowadziły do akceptowalnej ceny (nawiasem mówiąc,tylko 25% więcej) od zestawu Schuco+Aliplast)
Mam tylko pytanie do fachowca ;) Czy wybór okien aluminiowo-drewnianych jest dobrym wyborem,czy jednak PCV z nakładkami alu-byłby lepszym.
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam



Jakie okna wybrałeś? HF 310 ?


Pozdr.

TwojPan
01-04-2016, 10:36
Jakie okna wybrałeś? HF 310 ?


Pozdr.
Największe przeszklenia (ze względu na możliwości podziału) Panorama HX300-ukryta rama w elewacji.
Pozostałe HF310.Profil z żaluzją HV 350,był poza moim zasięgiem finansowym-ale był moim faworytem :)

Mocu
01-04-2016, 15:49
Ale ty jesteś uparty-forscher,arztin itd.

Po co się w życiu ograniczać, ale kto co lubi.

TwojPan
02-04-2016, 01:52
Po co się w życiu ograniczać, ale kto co lubi.
Ograniczeniem w nowoczesnej stylistyce okien,jest przede wszystkim ...zatrudnienie paru głupców,którzy wciskają w każdą wnękę forumową profil Veka,najlepiej firmy -jako najlepszej na literę tego profilu.
Tylko idiota,nie pomyśli ,ze takich baranów jak ty,jest tutaj sporo pod różnymi ksywkami.
Podziękowałem koledze finlandii,nie za wiedzę w "doborze okien",ale za wiedzę w "rynku okien".Mało kto takową posiada.
Ty zawsze możesz pozostać na vekach,mnie niestety kojarzą się z ...ogórkami ,a nie z oknami.
Więc idź precz,czerwony baronie..(o ile znasz tę bajkę) ;)
Moje okna RULES!

finlandia
02-04-2016, 06:22
Wybacz - nie cierpię się wywyższać, ale uważam że w temacie reklam na forum, zwłaszcza tych szeptanych mam większe doświadczenie. A dodatkowo zaufanie ze strony Redakcji zaowocowało propozycją zostania moderatorem. I nie mogę potwierdzić Twoich uwag. Inna sprawa, że mam ten "przywilej" widzieć dziesiątki postów które są usuwane - wtedy byś widział kto komu płaci za marketing szeptany.
Faktem jest że przez ostatnie parę lat często pojawia się nazwa producenta okien zbieżna z nazwą profili i może stąd to złudzenie. Za to wczoraj na budowie Klient powiedział że odwiedził go sprzedawca z biura które ma czeloność nazywać siebie "galerią okien" i powiedział że to słabe profile. Czy on był bardziej wiarygodny, bo wpisywał się w potwierdzenie Twoich obserwacji?

TwojPan
02-04-2016, 09:36
Wybacz - nie cierpię się wywyższać, ale uważam że w temacie reklam na forum, zwłaszcza tych szeptanych mam większe doświadczenie.
Finlandia,rozumiem,że nie jesteś w stanie dostrzec wszystkiego,ale chyba nie trzeba być bystrzakiem,aby dostrzec ,że 'kolega" który napisał -po co sie ograniczać-to kolejne wcielenie tego samego usera.Usera który jako jedyny i słuszny wybór widzi okna firmy X i profili V.
Ja rozumiem wszystko,zasób portfela-większe i mniejsze potrzeby.Przesłałem podziękowania w Twoim kierunku,ze względu na znajomość rynku okien.Nie dla tego,że zasugerowałeś mi wybór.Nawet gdybym nie wybrał Internormu,to miałem dzięki Tobie szansę zobaczyć okna,na miarę dzieła sztuki.Mogłem dzięki temu,porównać inne profile i produkty.Moje poszukiwania i wymagania -poszły w dobrym kierunku.Sprawdziłem Schuco,Salamandra i wiele innych.
I o to własnie chodzi.Napisałem,że moja stolarka w Internormie kosztuje 25% więcej, a niżeli w pierwszej najdroższej chyba konfiguracji na rodzimym rynku-choć Schuco nie jest polskim profilem,jedynie Aliplast.
Czy 25% dopłaty to dużo czy mało-każdy odpowie sobie sam.Ja odpuściłem sobie kilka wydatków związanych z wystrojem wnętrz i wysupłałem kwotę dopłaty za okna.Dobre okna,mam nadzieję.Bo okna,to jeden z najważniejszych elementów budynku.Szczególnie jeżeli okna to 45% elewacji budynku.
I to wszystko.

finlandia
02-04-2016, 10:41
Eee.. no chyba się mylisz w pierwszej części.
Nie zauważyłem by była to ta sama osoba, ale po Twojej wczorajszej sugestii od razu sprawdziłem - dostępne mi narzędzia tego nie potwierdzają. A robię to w miarę możliwości dogłębnie, tym bardziej że z Forscherem miałem spięcie, bo zaczął od mocnej reklamy.. ale Schueco i do tego zbiegło się to w czasie z kilkoma innymi nickami promującymi tą firmę. To może potwierdzić kilku często bywających tu użytkowników. Po prostu niektórzy tak mają, że mocno wyrażają przekonania co do słuszności własnych wyborów, a my odbieramy to jako nachalną reklamę.

Co do rynku - wybrałeś, ok. Twoja sprawa, moje antypatie (nie cierpię płatnej szeptanej reklamy na forum a mieli taki incydent) nie mają wpływu na ocenę produktów.
W ten weekend przypomniałem sobie o jeszcze jednej europejskiej sile - Unilux. Ze względów na montaże nie miałem okazji w tym roku oglądać ich w Normberdze, ale kiedyś byli obecni z dystrybucją w Polsce.
Schueco - ma duże możliwości - tylko znowu - w kraju nie znam firm, które by stawiały na coś więcej niż tylko popularne profile do masowej produkcji. Może AWilux ma najbliżej by iść w tym kierunku - jak trafisz na bardziej rozwinięty salon to może podejmie wyzwanie:)

T12345T
02-04-2016, 22:18
A mnie przychodzi do głowy, że całkiem bez powodu większość sporów na FM kończy się w sposób niebywale przykry. Nie pamiętam dokładnie wątku, ale przypominam sobie, że początkowo spór miał raczej charakter językoznawczy niż okienny. Chodziło w nim o poprawność stosowania, a właściwie zapisania marki Schüco jeżeli nie zastosujemy niemieckich znaków zmieniających brzmienie samogłoski, tzw. umlaut, to wszystko. Dziwiłem się, że nikomu nie chciało się tego sprawdzić, bo to zagadnienie występujące bardzo często w adresach url. Jak prawidłowo zapisywać nazwę marki bez umlaut, ano tak jak to robią sami właściciele, np: Schüco – Schueco; Brügmann - Bruegmann. Tylko tyle było na początku w tym sporze o ile dobrze pamiętam.

TwojPan
03-04-2016, 22:01
Masz prawo do swojej oceny. Zdanie dotyczace okreslen typu okna sziko,veko czy im podobnych podtrzymuje.
Fin...&Bau jak dla mnie szkoda czasu na wasze kłótnie.Podziękowałem,bo rozjaśniłeś mi drogę do "okien".Napisałem w cudzysłowiu,bo okno to nie tylko szyba w domu.Jestem nieufny,jak wszyscy na forum wybierają Vetrex-wietrzę podstęp-choć dla mnie wystarczyło info,że ich okna są na Vece (dobra odmiana nazwy? ;) ) -i nawet nie chciałem ich widzieć.Lichy to profil,lata świetności ma za sobą.Powinieneś to wiedzieć.I dlatego,nie rozumiem,że zamiast -jako znawca tematu-oświecać wątek,kierujesz go w odległe,zamierzchłe czasy.Dopiero wtedy,jak ktoś taki jak ja,mocno drąży temat-i wiesz,że veki nie przejdą-opowiadasz o targach w Niemczech i o firmach,które były prekursorami stolarki alumioniowo-drewnianej w Europie (Internorm),Unilux itd.
Szkoda,tylko że o takich oknach tutaj się nie dyskutuje...

Mocu
04-04-2016, 02:15
Zapewne jesteś użytkownikiem okien HV 350, KV 440, mógłbyś nam co nieco o nich opowiedzieć, jak się sprawują itp,itd. :rolleyes:
A jak nie, to napisz jakiej masz okna w domu i dlaczego właśnie ten model wybrałeś.

finlandia
04-04-2016, 13:04
Ja się nie czuję kompetentny by mówić który profil jest zamierzchły, a który nie. Mówię co widzę. Wracając do targów - Veka tam też miała niezłe stoisko i pokazywała wiele rzeczy, w tym inne jak na polskie standardy - model Artline (coś co by można było porównać do nowoczesnych trendów w stylistyce).
O takich rzeczach się tu nie będzie dyskutować i nie dlatego że ktoś komuś zabroni - ale dlatego że popularne forum to miejsce które odwiedzają zwykli zjadacze chleba szukający najczęściej sposobów by coś kupić taniej (75%) a nie lepiej (25% odwiedzających). Niestety mam takie obserwacje.

A wracają do określenia "okna Nazwa Profila" - nieważne jak pisane, ale nie jest precyzyjne i może wprowadzać w błąd i tego dotyczy moje czepianie się. W tym przypadku jest to zwyczajne hasło reklamowe nijak nie decydujące o jakości.
W tym dziale występuję jako zwykły użytkownik. Funkcji mod bym do tego nie mieszał. Ja się nie prosiłem o nią argumentując właśnie swoimi sympatiami - a wręcz wskazywałem moim zdaniem lepszych kandydatów. O spięciach z osobami z innych działów mogą się wypowiedzieć ich użytkownicy.

I jeszcze jedno - użytkownik Baumaister został zbanowany nie za wypowiedź, a za kolejne złamanie regulaminu w pkt 5.2.3 (być może z powodu niezasłużonego bana za spam założył kolejne konto, ale już w tej powyższej wypowiedzi opisując sytuację, wskazując linki do swoich wypowiedzi pod innym nickiem i odnosząc się do sprawy stwarza wrażenie istnienia szerszego frontu myślących podobnie).

nikt ważny
05-04-2016, 11:30
Pomyliłem sie w wymiarach. Zdarza sie.
Do sprzedania :
Okno dwuskrzydłowe Schuco CT70 CAVA
kolor zewnętrzny : mahoń
Kolor wewnętrzny : bialy
Pakiet trzyszybowy z szybą P4 (Ug=0,6)
Okucia WK2
Klamki z kluczykiem biale
Szerokosc 1660 mm
Wysokość 1780 mm
Cena wywoławcza 1000.- zł
Odbior własny z Warszawy ewentualnie dowóz w promieniu 50 km

nikt ważny
05-04-2016, 11:41
Ach zapomniałem dodac.
W lewym skrzydle wyfrezowane otwory pod nawiewnik Aereco

nikt ważny
05-04-2016, 23:52
Czego to architekci nie wymyślą
Jednoskrzydlowy balkon szerokości 1100 i wysokosci tylko 2610
Śmiać sie czy płakać ?

NorbertPieściuk
06-04-2016, 09:18
Czego to architekci nie wymyślą
Jednoskrzydlowy balkon szerokości 1100 i wysokosci tylko 2610
Śmiać sie czy płakać ?

Dwuskrzydłowy z fixem u góry proponuję... "ale proszę Pana ja już byłem u konkurencji i mi zrobią taki powiedzieli bez problemu i z gwarancją, a ja nie chcę nic dzielić bo mi się takie podziały nie podobają"

nikt ważny
06-04-2016, 11:59
Dwuskrzydłowy z fixem u góry proponuję... "ale proszę Pana ja już byłem u konkurencji i mi zrobią taki powiedzieli bez problemu i z gwarancją, a ja nie chcę nic dzielić bo mi się takie podziały nie podobają"
Nooo a skad wiesz ? ;)

SoA
14-04-2016, 15:07
Porównując okna o podobnych parametrach (profile, pakiety szybowe, okucia) dwóch producentów OKNO+ i PAGEN , które Waszym zdaniem wypadają lepiej ? Kilka lat temu odpowiedź byłaby jasna - OKNO+, jednak aktualnie PAGEN posiada nową linię produkcyjną przez co wydaje się i dokładniejszą (?)...okna obu tych producentów tworzone są z elementów tych samych dostawców (Brugmann, WinkHaus). Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach (ilość uszczelek, łączenia), ale zastanawia mnie Wasza opinia.

NorbertPieściuk
15-04-2016, 10:32
Porównując okna o podobnych parametrach (profile, pakiety szybowe, okucia) dwóch producentów OKNO+ i PAGEN , które Waszym zdaniem wypadają lepiej ? Kilka lat temu odpowiedź byłaby jasna - OKNO+, jednak aktualnie PAGEN posiada nową linię produkcyjną przez co wydaje się i dokładniejszą (?)...okna obu tych producentów tworzone są z elementów tych samych dostawców (Brugmann, WinkHaus). Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach (ilość uszczelek, łączenia), ale zastanawia mnie Wasza opinia.

Na to pytanie mogą odpowiedzieć szefowie produkcji tych firm, zakładając , że zamienili się na miesiąc zakładami pracy i w tym czasie dowiedzieli się czy:

Pracownicy się często zmieniają
Czy właściciel kupił nowe maszyny, ale nie oszczędza na serwisie i zmianie frezów itd.
Jakie komponenty używają , wzmocnienia, wkręty , jak okuwają bo Winkhaus choćby ten sam typ można okuć różnie
Jak szklą ?
Jak działa kontrola jakości ?
Wymieniać można dużo...

mj2007
18-04-2016, 09:08
witam!
może pytanie nie do końca pasuje do tego wątku, ale tu są najświeższe odpowiedzi i paru znawców tematu zapewne też się znajdzie.
pytanie jest następujące - parę dni temu zamontowano mi okna z potrójnymi szybami. wszystko ładnie, ale na jednym z okien (dosyć dużym) znalazłem naklejkę z napisem 'dół' i strzałką... sęk w tym, że strzałka jest skierowana w bok! czy źle mi zamontowali szybę? czym to może skutkować? będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

finlandia
18-04-2016, 11:27
Chyba musisz zapytać producenta swoich okien co miał na myśli.Szyba jest zwykle prostokątna i pasuje tylko tak jak pasuje (lub do góry nogami;) ale zwykle to nie ma znaczenia dla szklenia. Montaż strzałką w bok oznaczałby że masz kwadratową szybę?

stary
18-04-2016, 15:31
witam!
może pytanie nie do końca pasuje do tego wątku, ale tu są najświeższe odpowiedzi i paru znawców tematu zapewne też się znajdzie.
pytanie jest następujące - parę dni temu zamontowano mi okna z potrójnymi szybami. wszystko ładnie, ale na jednym z okien (dosyć dużym) znalazłem naklejkę z napisem 'dół' i strzałką... sęk w tym, że strzałka jest skierowana w bok! czy źle mi zamontowali szybę? czym to może skutkować? będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Sądzę, że ktoś pomylił pralkę z oknem- może stały obok siebie w jakimś wspólnym magazynie...:D

NorbertPieściuk
19-04-2016, 10:02
Sądzę, że ktoś pomylił pralkę z oknem- może stały obok siebie w jakimś wspólnym magazynie...:D

Nie zdarzyło się wam usłyszeć od klienta dlaczego napisy z wymiarami na ramce w szybie w różnych oknach są raz na dole raz u góry? Ktoś z producentów okien wyprzedził rynek i strzałka wskazuje gdzie umieścić napisy ;)

mj2007
20-04-2016, 09:08
nie no, śmiechy śmiechami, ale po perypetiach z moimi 'okniarzami' teraz mogę spodziewać się wszystkiego.
co do okna to jest niemal kwadratowe - 210x225. a zakładając, że dół szyby ma jakieś znaczenie to wystarczy przestawić te dwa wymiary i okno zostanie zrobione nie tak jak trzeba. a parę takich pomyłek ta firma już miała. jak nie otwieranie okna w drugą stronę niż potrzeba, to znowu stałe słupki w podwójnych drzwiach balkonowych zamiast słupków ruchomych.

Lidwina
21-04-2016, 01:48
Ja miałam podobne doświadczenia i bardzo się zdziwiłam, gdy trafiłam do biura handlowego B**var. W B**var wybrali dla mnie okna i po montażu wszystko się zgadzało. Do tego świetny okazał się w moim domu profil: T- P***AD/MD. To pierwszy na rynku system zapewniający 27 % więcej światła w Twoim domu, dzięki zwiększonej powierzchni szklenia.
Dzięki nowemu, niższemu skrzydłu, zwiększyliśmy powierzchnię szklenia.
Więcej światła w Twoim domu, to mniejsze zużycie energii cieplnej.

finlandia
21-04-2016, 05:22
Ja miałam podobne doświadczenia i bardzo się zdziwiłam, gdy trafiłam do biura handlowego B***r. W B***r wybrali dla mnie okna i po montażu wszystko się zgadzało. Do tego świetny okazał się w moim domu profil: T***D. To pierwszy na rynku system zapewniający 27 % więcej światła w Twoim domu, dzięki zwiększonej powierzchni szklenia.
Dzięki nowemu, niższemu skrzydłu, zwiększyliśmy powierzchnię szklenia.
Więcej światła w Twoim domu, to mniejsze zużycie energii cieplnej.
Sam nie wiem co robić z takimi postami. Nie stać ich na oryginalność i chyba wklejają wypociny marnego marketingowca. Większą karą jest chyba ich pozostawienie - niech się wstydzą.

mj2007
21-04-2016, 08:50
a mnie zastanawia czy takiemu marketingowcowi nie przyjdzie do głowy, że jego post będzie miał odwrotny skutek niż zamierzony? przecież z daleka widać, że to krypciocha. więc jeśli speców od okien mają takich samych jak od marketingu to ja uprzejmie dziękuję ;)

IVO333
21-04-2016, 09:49
A mnie zastanawia poziom intelektualny tego pisacza. Miesza osoby, najpierw przedstawia się jako klient który kupił, w ostatnim zdaniu pisze jak pracownik firmy. Gimnazjalista chyba coś lepszego by wypocił. Dno i kupa mułu.

T12345T
21-04-2016, 11:47
Więcej światła w Twoim domu, to mniejsze zużycie energii cieplnej.

Brak kompetencji marketingowych i technicznych wchodzą na szczyt. Od tej większej ilości światła to dywany mogą jedynie szybciej wyblaknąć i tyle. Jakie to żałosne w wymowie, gdy rok po premierze pewnego okna z Ochmanowa, nieudolni i mało kreatywni naśladowcy z Bytowa i Zduńskiej Woli próbują iść tym samym śladem.

Aga-Białystok
23-04-2016, 22:03
Hej Spece, co sądzicie o oknach Vitron z Grabówki k. Białegostoku (na profilach Veka)?

finlandia
05-05-2016, 11:06
Vitron - firma istnieje od lat. Nie rozwija się ekspansywnie tak jak to zrobił Abakus czy Witraż. Może mają swój rynek i określone możliwości i satysfakcję z tego co robią. A może nie mają potencjału? Trudno ocenić na odległość, bez bliższej styczności z wyrobem.
Brak informacji na ich temat przyjmij jako dobrą monetę - partacze pojawiają się tu non stop.

Aga-Białystok
10-05-2016, 20:51
Dzięki, słuszna uwaga.
Pozdrawiam :)

forscher
12-05-2016, 11:08
mam domek z porothermu. Czym waszym zdaniem najlepiej wypełnic te bruzdy we wnęce okiennej przez zamotowaniem okien Scheko?
Klejem ? zwyczajną zaprawą betonową?
a może są jakieś specjalne środki ?


Pozdrav

wg39070
12-05-2016, 11:19
mam domek z porothermu. Czym waszym zdaniem najlepiej wypełnic te bruzdy we wnęce okiennej przez zamotowaniem okien Scheko?
Klejem ? zwyczajną zaprawą betonową?
a może są jakieś specjalne środki ?


Pozdrav

A po co wypełniać. Też mam dom z porothermu. Ekipa monterów okien przyjechała, okna wstawiła, oklinowała, opiankowała i koniec.

plusfoto
12-05-2016, 11:27
A po co wypełniać..
Chociaż po to aby mieć do czego taśmę paroszczelną przykleić. Ale u Ciebie tego problemu nie było bo wziąłeś najtańszą z możliwych opcji.

forscher
12-05-2016, 11:37
Chociaż po to aby mieć do czego taśmę paroszczelną przykleić. Ale u Ciebie tego problemu nie było bo wziąłeś najtańszą z możliwych opcji.


jest dokaldnie tak jak piszesz.. i to jest powód dla którego do wspomnianego wypełeniania zostałem przez firme montująca okna Schueko do takowego - wspomnianego wyżej wypełnienia - zmuszony.

Więc czym ?

nikt ważny
12-05-2016, 11:59
Watek "czym wypełnić oscieza" powstał dziś i tam zapewne będzie ożywiona dyskusja - czym :)

forscher
12-05-2016, 12:04
Watek "czym wypełnić oscieza" powstał dziś i tam zapewne będzie ożywiona dyskusja - czym :)

dzięki - poszukam :D

link2jack
12-05-2016, 12:05
Jak dla mnie forscher napisał tu raczej po to by pochwalić się stopką i oknami na "S" :)

link2jack
12-05-2016, 12:16
Zatem przepraszam - wcześniej stopki nie widziałem. Zwracam honor.

nikt ważny
12-05-2016, 12:57
Na pierwszej stronie "szukam dobrych okien" u mnie sie pojawia :)

bwojtek
12-05-2016, 14:14
A można wiedzieć na jakiej podstawie kolega forscher "nie poleca" pewnej firmy z Siedlec? Czy korzystał z jej usług?

MMichal
12-05-2016, 22:15
Witam


A można wiedzieć na jakiej podstawie kolega forscher "nie poleca" pewnej firmy z Siedlec? Czy korzystał z jej usług?

Może po prostu jej nie lubi ? To przecież norma w sieci - "jak kogoś nie lubię obrobię mu dupę"

Pozdrawiam

finlandia
12-05-2016, 22:44
Lubi - nie lubi. Nawet jej nie zna. Poza tym to twór jego fantazji. Wziął przykład ze mnie i zrobil literówkę - po raz kolejny zaczerpnął z mojego bloga (wcześniej w jednym z wcieleń przyjął nick Pan Tadeusz - czyli człowieka, który też się poczuł urażony moją oceną i wyrażał z tego tyutułu krytyczne opinie. Ich także nie usuwałem - mimo iż na blogu mogłem to robić bez żadnych skrupułów - tylko wg własnego widzi mi się.
No cóż - każdy ma prawo do własnego zdania - nawet gdy to wygląda tak jak widać;)

grzes124
15-05-2016, 20:00
Proszę o opinię osób posiadających okna na profilach aluprof. Interesują mnie głównie profile MB-70 oraz MB-86, oraz HS MB-77.
Ceny okien na tych profilach są w granicach cen Schuco PVC, przynajmniej w moim przypadku. Stąd moje zainteresowanie.

Jakby ktoś znał dobrą firmę produkującą takie okna z południa Polski, to będę wdzięczny za info.

grzes124
22-05-2016, 11:48
Coś się tu cicho zrobiło, czyżby wszyscy już o wakacjach myślą :)

Miałem okazję wczoraj obejrzeć okno HS Aluprofa MB-77HS.
Jedno co mnie zaniepokoiło to próg, który jest tak jakby w kształcie "rynny", Obawiam się że może być problem z utrzymaniem go w czystości.
Czy moje obawy są słuszne?

W przypadku okien HS PVC czy z drewna, jakie miałem okazję oglądać, próg był wykonany inaczej, nie ma tego problemu o którym piszę wyżej.

wg39070
22-05-2016, 12:17
Coś się tu cicho zrobiło, czyżby wszyscy już o wakacjach myślą :)


Miałem okazję wczoraj obejrzeć okno HS Aluprofa MB-77HS.
Jedno co mnie zaniepokoiło to próg, który jest tak jakby w kształcie "rynny", Obawiam się że może być problem z utrzymaniem go w czystości.
Czy moje obawy są słuszne?

W przypadku okien HS PVC czy z drewna, jakie miałem okazję oglądać, próg był wykonany inaczej, nie ma tego problemu o którym piszę wyżej.

Mam HST z Oknoplastu, próg jak piszesz, z zewnątrz jest aluminiowy ze spadkiem natomiast od wewnątrz jest w kształcie stożka, po którym jeździ skrzydło. Pozdrawiam.

bwojtek
22-05-2016, 15:44
Jedno co mnie zaniepokoiło to próg, który jest tak jakby w kształcie "rynny", Obawiam się że może być problem z utrzymaniem go w czystości.
W tym systemie są dostępne 2 rodzaje progów. Ten w formie "rynny" wpuszcza się w podłogę ale jest jeszcze wersja niska - bez "rynny". Poniżej rysunki.

356570
W tym niskim może się jednak zbierać woda w zagłębieniu na środku.

nikt ważny
22-05-2016, 15:49
Bwojtku...cisze jest odzwierciedleniem ruchu na rynku :)
Co do HS wole jednak rozwiazania z prowadnica ponad plaskim progiem. Tu woda bedzie sie gromadzic chocby po myciu okna

karol1460
22-05-2016, 15:59
Moi drodzy, mam do was pytanie, może ktoś kto się zna odpowie mi na nie.
Ostatnio dostałam 2 wyceny okien do domu (ta sama firma - inny partner handlowy). Moje pytanie dotyczy podpunktu odnośnie szyb. Podam przykład jednego okna.
Wersja 1: szyba: 4x16x4x16x4 cena brutto 1169 zł Uw 0,79
Wersja 2: szyba: 4x18x4x18x4 cena brutto 788 zł. Uw 0,76
Którą wersję wybrać, co lepsze? Rozumiem że różnica jest pomiędzy odstępami pomiędzy szybami, ale nie wiem czy lepiej jest by było tego mniej czy więcej?? Poradźcie proszę

bwojtek
22-05-2016, 16:23
Wersja 1: szyba: 4x16x4x16x4 cena brutto 1169 zł Uw 0,79
Wersja 2: szyba: 4x18x4x18x4 cena brutto 788 zł. Uw 0,76

Widzę tu jakiś brak logiki. Wersja 2 jest tańsza pomimo (kosmetyczne) lepszych parametrów u tego samego producenta?

karol1460
22-05-2016, 17:01
Widzę tu jakiś brak logiki. Wersja 2 jest tańsza pomimo (kosmetyczne) lepszych parametrów u tego samego producenta?

Nie wiem jak jest z logiką, ale taką wycenę dostałam. Okna wyceniane jedne pod Warszawą drugie okolice Ostrołęki.
Jeśli chodzi o Uw to w całej wycenie (a mam 18 okien) nie jest tak że zawsze tańsze okno ma mniejsze Uw.
Nie wiem czym się kierować... :(

grzes124
22-05-2016, 20:25
Mam HST z Oknoplastu, próg jak piszesz, z zewnątrz jest aluminiowy ze spadkiem natomiast od wewnątrz jest w kształcie stożka, po którym jeździ skrzydło. Pozdrawiam.

Jak długo użytkujesz już tego HS'a? Jest problem z utrzymaniem czystości prowadnicy? Jeśli jeszcze raz wybierałbyś okna, to jeszcze raz wybrałbyś profil aluminiowy?


W tym systemie są dostępne 2 rodzaje progów. Ten w formie "rynny" wpuszcza się w podłogę ale jest jeszcze wersja niska - bez "rynny". Poniżej rysunki.

Dzięki za rysunki.

Szukałem trochę po sieci, i widzę że generalnie w profilach HS aluminiowych próg wygląda podobnie, więc może tak ma być....

Jeszcze szybkie pytanie. Czy prawdą jest, że okna PVC są szczelniejsze powietrznie od aluminiowych, i jeśli tak czy duża różnica w tej szczelności?
Np. porównując okna vetrex na profilu Veka V90+ i Aluprof MB-86HI?

wg39070
22-05-2016, 20:55
Jak długo użytkujesz już tego HS'a? Jest problem z utrzymaniem czystości prowadnicy? Jeśli jeszcze raz wybierałbyś okna, to jeszcze raz wybrałbyś profil aluminiowy?


Dzięki za rysunki.

Szukałem trochę po sieci, i widzę że generalnie w profilach HS aluminiowych próg wygląda podobnie, więc może tak ma być....

Jeszcze szybkie pytanie. Czy prawdą jest, że okna PVC są szczelniejsze powietrznie od aluminiowych, i jeśli tak czy duża różnica w tej szczelności?
Np. porównując okna vetrex na profilu Veka V90+ i Aluprof MB-86HI?

HS montowany na początku lutego, może i niedawno ale jestem na etapie wykończeniówki i co dzień chodzę w butach w te i z powrotem. Problemu nie ma. Jak zacznę mieszkać będzie tylko lepiej. Jak na razie próg aluminiowy spełnia swoje zadanie. Gdybym wybierał jeszcze raz, też był by to Oknoplast i ten typ progu. Pozdrawiam.

bwojtek
23-05-2016, 07:19
HS montowany na początku lutego
Ale ten twój HS jest wykonany z profili aluminiowych czy PVC?

NorbertPieściuk
23-05-2016, 11:04
Moi drodzy, mam do was pytanie, może ktoś kto się zna odpowie mi na nie.
Ostatnio dostałam 2 wyceny okien do domu (ta sama firma - inny partner handlowy). Moje pytanie dotyczy podpunktu odnośnie szyb. Podam przykład jednego okna.
Wersja 1: szyba: 4x16x4x16x4 cena brutto 1169 zł Uw 0,79
Wersja 2: szyba: 4x18x4x18x4 cena brutto 788 zł. Uw 0,76
Którą wersję wybrać, co lepsze? Rozumiem że różnica jest pomiędzy odstępami pomiędzy szybami, ale nie wiem czy lepiej jest by było tego mniej czy więcej?? Poradźcie proszę

Witam, wersja druga jest tańsza około 32% musi to być inny system bo różnica jest za duża, albo ktoś zapomniał dać rabat i wysłał Panu bez. Różnica w szybach wynika z zastosowanego pakietu i tu mógł sprzedający nie wiedzieć, że może zastosować szybę na ramkach 18 o przenikalności 0,5 lub profil nie pozwala na jej zastosowanie. Co lepsze na podstawie samych szyb trudno wywnioskować, każdy ma inne potrzeby, jeden boi się słońca inny włamywaczy, a jeszcze inny wysokiej ceny ;)...

karol1460
23-05-2016, 12:06
Witam, wersja druga jest tańsza około 32% musi to być inny system bo różnica jest za duża, albo ktoś zapomniał dać rabat i wysłał Panu bez. Różnica w szybach wynika z zastosowanego pakietu i tu mógł sprzedający nie wiedzieć, że może zastosować szybę na ramkach 18 o przenikalności 0,5 lub profil nie pozwala na jej zastosowanie. Co lepsze na podstawie samych szyb trudno wywnioskować, każdy ma inne potrzeby, jeden boi się słońca inny włamywaczy, a jeszcze inny wysokiej ceny ;)...

Zapomniałam dodać że są to ceny po rabatach (ale ceny przed rabatem również się różniły).
Ale nie o cenę mi chodzi bo różnica na całości jest niewielka (u jednego jedno okno jest droższe, drugie tańsze; podobnie jest z "Uw" )
Dodam że wyceniane te same okna - DAKO DPQ-82
Ale wytłumaczcie mi proszę jaka różnica jest w tych "16" a "18". Na co to wpływa?

finlandia
23-05-2016, 12:12
To ma nie aż tak wielki wpływ dla Ciebie. Najwidoczniejsza to cienka /lub bardzo cienka/ listwa przyszybowa.
Chyba dla wszystkich z nas coś bardziej nie tak jest z tymi cenami i tu widzimy pole do poważniejszych różnic..

karol1460
23-05-2016, 13:08
To ma nie aż tak wielki wpływ dla Ciebie. Najwidoczniejsza to cienka /lub bardzo cienka/ listwa przyszybowa.
Chyba dla wszystkich z nas coś bardziej nie tak jest z tymi cenami i tu widzimy pole do poważniejszych różnic..

To czyli co? Wycenić jeszcze w jednym punkcie?? Bo nie widzę rozwiązania... Chyba że odpuścić :bash: i wybrać co innego... tylko co?? :(

NorbertPieściuk
24-05-2016, 10:58
Zapomniałam dodać że są to ceny po rabatach (ale ceny przed rabatem również się różniły).
Ale nie o cenę mi chodzi bo różnica na całości jest niewielka (u jednego jedno okno jest droższe, drugie tańsze; podobnie jest z "Uw" )
Dodam że wyceniane te same okna - DAKO DPQ-82
Ale wytłumaczcie mi proszę jaka różnica jest w tych "16" a "18". Na co to wpływa?

wpływa na przenikalność cieplną szyby na 18mm ramkach szyba ma U = 0,5 W/m2K, a na 16mm U szyby = 0,6 W/m2K chyba, że damy lepszą powłokę np. climaguard i mamy też 0.5 na ramkach 16 mm, ale ta szyba jest droższa.

nikt ważny
24-05-2016, 11:36
Jest cos o czym ciągle zapominacie skupiając sie tylko na Ug.
Kurczenie sie gazu przy niskich temperaturach gdzie wtedy na Ug szyby nam najbardziej zależy bo latem to pikuś
I tak 16 bedzie centralnie 14 a nawet jeszcze mniej.
Z 14 w środku zrobi sie 12
I co wtedy powiedzą ortodoksi Ug ;)

NorbertPieściuk
30-05-2016, 15:59
Jest cos o czym ciągle zapominacie skupiając sie tylko na Ug.
Kurczenie sie gazu przy niskich temperaturach gdzie wtedy na Ug szyby nam najbardziej zależy bo latem to pikuś
I tak 16 bedzie centralnie 14 a nawet jeszcze mniej.
Z 14 w środku zrobi sie 12
I co wtedy powiedzą ortodoksi Ug ;)

Witam,

Poniżej podaję informacje dot. zapytania Pana klienta:

1. Szyby zespolone zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 1279:2004 (cz. 2 i
3) poddawane są w komorach klimatycznych cyklom klimatycznym w dwóch
etapach:

a) a) temp. od -180C do +530C

a) b) temp. +580C,

2. 2. Nie posiadam informacji, aby wartość współczynnika U
ulegała zmianie w zależności od panującego otoczenia.

Wartość współczynnika przenikania ciepła U wyznaczany
jest w sposób badawczy (PN-EN 674:2011) lub obliczeniowy (PN-EN
673:2011). Zgodnie z zaleceniami wymienionych norm w obu

przypadkach różnica temperatur między granicznymi
powierzchniami szkła wynosi 15K.

3. 3. Na podstawie naszego doświadczenia możemy stwierdzić, ze w
temperaturach których szyby są badane (jw.) żadne zmiany w zachowaniu
się Argonu nie są zauważalne.

Pozdrawiam

Anna Balon-Wróbel

Z-ca Kierownika Zakładu Technologii Szkła

nikt ważny
30-05-2016, 16:57
Chetnie poznalbym odpowiedz na pytanie - jaka bedzie odleglosc w srodku szyby dla temperatury zewnetrznej np. - 10 stopni :)
I na nastepne.
O ile zmniejszy sie odleglosc miedzy szybami wyprodukowanymi np. w Kielcach a zamontowanymi w Gdansku
Zalozmy w obu pytaniach ze pakiet ma wymiar 150 x 150 i grubosc 4 mm i ramke dystansowa 14mm
Ciekawy jestem bardzo odpowiedzi
Hmmm....jako ze niektorzy producenci takie wymiary robia na 3 mm tez poznalbym odpowiedz na powyzsze pytania.
Argon jako gaz szlacbetny nie.zmienia swych wlasciwosci ale .... grubosc warstwy izolacyjnej jaka tworzy juz tak i ma znaczenie odleglosc miedzy szybami :)

wg39070
30-05-2016, 18:31
Chetnie poznalbym odpowiedz na pytanie - jaka bedzie odleglosc w srodku szyby dla temperatury zewnetrznej np. - 10 stopni :)
I na nastepne.
O ile zmniejszy sie odleglosc miedzy szybami wyprodukowanymi np. w Kielcach a zamontowanymi w Gdansku
Zalozmy w obu pytaniach ze pakiet ma wymiar 150 x 150 i grubosc 4 mm i ramke dystansowa 14mm
Ciekawy jestem bardzo odpowiedzi
Hmmm....jako ze niektorzy producenci takie wymiary robia na 3 mm tez poznalbym odpowiedz na powyzsze pytania.
Argon jako gaz szlacbetny nie.zmienia swych wlasciwosci ale .... grubosc warstwy izolacyjnej jaka tworzy juz tak i ma znaczenie odleglosc miedzy szybami :)

Szukanie dziury w całym jest immanentną cechą wielu inwestorów.

nikt ważny
30-05-2016, 19:34
Dlatego wspomnialem o ortodoksach :) ale....
Pamietasz. Byl tu kiedyś watek z pieknym zdjeciem.
Na zrodku szyby koleczko z pary wodnej.
Jak sadzisz ?
Dlaczego?
Przeciesz przed chwila Pani technolog napisala ze nic się nie zmienia :)

.:Paco:.
30-05-2016, 20:21
Dlatego wspomnialem o ortodoksach :) ale....
Pamietasz. Byl tu kiedyś watek z pieknym zdjeciem.
Na zrodku szyby koleczko z pary wodnej.
Jak sadzisz ?
Dlaczego?
Przeciesz przed chwila Pani technolog napisala ze nic się nie zmienia :)

Panowie a czy okna narożne są o wiele droższe niż "zwykłe"? Widziałem dwa rozwiązania: ze słupkiem "na załamaniu" z profilu albo (dość rzadziej) tak jakby bez słupkowe...czy te drugie to dobre rozwiązanie?

pozdrawiam!

wg39070
30-05-2016, 20:38
Panowie a czy okna narożne są o wiele droższe niż "zwykłe"? Widziałem dwa rozwiązania: ze słupkiem "na załamaniu" z profilu albo (dość rzadziej) tak jakby bez słupk
owe...czy te drugie to dobre rozwiązanie?

pozdrawiam!

Te jakby bez słupka to łącznik systemowy. Okno narożne u mnie wymiary: front 245x120, bok 120x120 około 3500.

MMichal
30-05-2016, 21:06
Witam

Panowie a czy okna narożne są o wiele droższe niż "zwykłe"? Widziałem dwa rozwiązania: ze słupkiem "na załamaniu" z profilu albo (dość rzadziej) tak jakby bez słupkowe...czy te drugie to dobre rozwiązanie?

pozdrawiam!


Te jakby bez słupka to łącznik systemowy. Okno narożne u mnie wymiary: front 245x120, bok 120x120 około 3500.

No raczej odwrotnie - te ze "słupkiem" to łącznik systemowy 90 stopni lub na łączniki rurowym kąt dowolny.

A ta opcja "bez słupkowa" to zapewne sklejana szyba.

Opcja 1 taka sobie - wg mnie lepiej dać tam normalny słup - lepsze dla montażu, szczelności.

Opcja 2 na moje oko super sprawa - jednak to nowinka raczej mało sprawdzona w boju, ale tutaj szczelność zdecydowanie lepsza niż w opcji 1 - tutaj jednak cena może powalić.

Pozdrawiam

nikt ważny
30-05-2016, 21:16
Opcja 2 na moje oko super sprawa - jednak to nowinka raczej mało sprawdzona w boju, ale tutaj szczelność zdecydowanie lepsza niż w opcji 1 - tutaj jednak cena może powalić.
Nie tylko cena powala
Firm które to potrafią zmontować jest jeszcze mniej niż umiejących zamontować HSa czy jeszcze gorzej - wykonać prawidłowo i kompletnie montaż szczelny
Pomijam kolejną kwestię
Tego się nie robi w PVC a w aluminium

wg39070
30-05-2016, 21:34
Witam





No raczej odwrotnie - te ze "słupkiem" to łącznik systemowy 90 stopni lub na łączniki rurowym kąt dowolny.

A ta opcja "bez słupkowa" to zapewne sklejana szyba.

Opcja 1 taka sobie - wg mnie lepiej dać tam normalny słup - lepsze dla montażu, szczelności.

Opcja 2 na moje oko super sprawa - jednak to nowinka raczej mało sprawdzona w boju, ale tutaj szczelność zdecydowanie lepsza niż w opcji 1 - tutaj jednak cena może powalić.

Pozdrawiam

Racja, nie zatrybiłem. Ja mam narożne z łącznikiem systemowym. Pozdrawiam.

MMichal
30-05-2016, 22:57
Witam


Nie tylko cena powala
Firm które to potrafią zmontować jest jeszcze mniej niż umiejących zamontować HSa czy jeszcze gorzej - wykonać prawidłowo i kompletnie montaż szczelny
Pomijam kolejną kwestię
Tego się nie robi w PVC a w aluminium

Eeee nie jest już tak źle, ja tam znam z 6-7 ekip, które spokojnie zamontują jak należy :D i kolejnych z 10, które to zrobią jak im się "popatrzy na ręce" :D


Pozdrawiam

nikt ważny
30-05-2016, 23:00
.....Eeee nie jest już tak źle, ja tam znam z 6-7 ekip, które spokojnie zamontują jak należy :D i kolejnych z 10, które to zrobią jak im się "popatrzy na ręce" :D...Jak na ponad 35 milionowy kraj to zaj... wynik ;)

.:Paco:.
31-05-2016, 12:09
Te jakby bez słupka to łącznik systemowy. Okno narożne u mnie wymiary: front 245x120, bok 120x120 około 3500.

dzięki!


Witam




No raczej odwrotnie - te ze "słupkiem" to łącznik systemowy 90 stopni lub na łączniki rurowym kąt dowolny.

A ta opcja "bez słupkowa" to zapewne sklejana szyba.

Opcja 1 taka sobie - wg mnie lepiej dać tam normalny słup - lepsze dla montażu, szczelności.

Opcja 2 na moje oko super sprawa - jednak to nowinka raczej mało sprawdzona w boju, ale tutaj szczelność zdecydowanie lepsza niż w opcji 1 - tutaj jednak cena może powalić.

Pozdrawiam

dzięki!


Nie tylko cena powala
Firm które to potrafią zmontować jest jeszcze mniej niż umiejących zamontować HSa czy jeszcze gorzej - wykonać prawidłowo i kompletnie montaż szczelny
Pomijam kolejną kwestię
Tego się nie robi w PVC a w aluminium

Właśnie wyglądało mi to na aluminium ale nie byłem pewien:
357247
a jak od strony termicznej takie łamane okna się przedstawiają....czy to "pięta achillesowa"?
% dużo droższe jest takie okno niesystemowe?

grzeniu666
31-05-2016, 14:52
Szyb-kie pytanie do fachowców...

Efektem koszenia trawy jest dziura w szybie (zewnętrznej) - trzeba wymienić pakiet.

Okno MS (Brugmann AD) 145x145cm, 1 skrzydło UR, pakiet trzyszybowy 4T-14Ar-4-14Ar-4T (0.6, ramka stalowa).

Jakigo pi*oko kosztu pakietu z wymianą się spodziewać, zamawiać u dostawcy okien czy można równie dobrze (taniej?) u szklarza?

nikt ważny
31-05-2016, 17:56
Wymienia się cały pakiet a nie pojedynczą szybę Jeśli chcesz mieć dobrze to jednak nie u szklarza tylko u producenta szkła lub dilera

nikt ważny
31-05-2016, 17:58
Koszty jakieś 160 zł za metr kwadratowy jaki narzut transport wymiana Ale nie są to jakieś powalające koszt

grzeniu666
31-05-2016, 18:21
Koszty jakieś 160 zł za metr kwadratowy jaki narzut transport wymiana Ale nie są to jakieś powalające koszt

Tak, wiem że pakiet. W salonie gdzie brałem okna napisali mi z montażem 750 brutto (zastrzegłem że termin jest mi obojętny, jak będą w okolicy mieć jakąś robotę aby nie jeździć specjalnie, byle do zimy).

Producent szkła chyba w takie duperele się nie będzie bawił... może zapytam u innych dilerów (chyba nie koniecznie MS? lepiej takich co sprzedają Brugmanna?).

Trochę drogie to koszenie trawy :)

bwojtek
31-05-2016, 18:29
Pomijam kolejną kwestię
Tego się nie robi w PVC a w aluminium
No to nie pomijaj :)
357296

.:Paco:.
31-05-2016, 18:45
No to nie pomijaj :)
357296

bwojtek wyglada super - kto jest producentem? pytanie tez jak sie to sprawuje termicznie..

bwojtek
31-05-2016, 19:13
bwojtek wyglada super - kto jest producentem?
Nie będę uprawiał reklamy :)

pytanie tez jak sie to sprawuje termicznie..
Niestety to jest tragiczne termicznie rozwiązanie :( I nie chodzi mi tu o wykonanie w PVC ale ogólnie klejone w narożniku szyby.

nikt ważny
31-05-2016, 19:33
No to nie pomijaj :)
357296

jednak będę omijał szerokim łukiem :)

NorbertPieściuk
01-06-2016, 16:21
jednak będę omijał szerokim łukiem :)

Nie ma czego się obawiać, ale zabawy trochę i dość kosztowna sprawa , montowaliśmy w Niemczech kiedyś...

nikt ważny
01-06-2016, 17:03
Mialem na mysli okna z PVC z klejona szyba pod kątem
Bwojtek dobrze zauwazyl ze zimne to w porownaniu z dwoma oknami na laczniku katowym

.:Paco:.
01-06-2016, 18:36
Mialem na mysli okna z PVC z klejona szyba pod kątem
Bwojtek dobrze zauwazyl ze zimne to w porownaniu z dwoma oknami na laczniku katowym

1. a schuco tak się reklamuje z tym rozwiązaniem, tyle,że w ALU.....mają jakieś lepsze rozwiązanie??

2. czy na każdym profilu można zrobić takie łączenie kątowe?

nikt ważny
01-06-2016, 20:29
1. a schuco tak się reklamuje z tym rozwiązaniem, tyle,że w ALU.....mają jakieś lepsze rozwiązanie??

2. czy na każdym profilu można zrobić takie łączenie kątowe?

1-No wlasnie. W alu a nie pvc
2-teoretycznie w kazdym ale zalezy co ch emy laczyc. Np. Fixa z fixem w Hs nie polaczysz w Schuco.

Jak sie zdecydujesz musisz poszukac wykonawcy
No i pozniej tego kto to zrobi dobrze

.:Paco:.
01-06-2016, 21:29
1-No wlasnie. W alu a nie pvc
2-teoretycznie w kazdym ale zalezy co ch emy laczyc. Np. Fixa z fixem w Hs nie polaczysz w Schuco.

Jak sie zdecydujesz musisz poszukac wykonawcy
No i pozniej tego kto to zrobi dobrze

może głupie pytanie->no ale to w Alu jest nagle jakieś "lepsze" klejenie szyb co ma lepsze właściwości termiczne? Mówie o rozwiązaniu ze zdjęcia,które wkleiłem...(ze strony Schuco)

MMichal
01-06-2016, 21:49
Witam


Mialem na mysli okna z PVC z klejona szyba pod kątem
Bwojtek dobrze zauwazyl ze zimne to w porownaniu z dwoma oknami na laczniku katowym

Hmmm, że niby klejona szyba, która jest "najcieplejszym" kawałkiem okna jest gorsza termicznie od łącznika, który uszczelnienia praktycznie nie ma i jest najgorszym z możliwych rozwiązań ???

Coś chyba jest nie tak, albo ja już zmęczony jestem.

Pozdrawiam

nikt ważny
01-06-2016, 22:15
..... od łącznika, który uszczelnienia praktycznie nie ma....Ciekawe....jakie ty łączniki stosujesz ? ;)

MMichal
01-06-2016, 23:07
Witam


Ciekawe....jakie ty łączniki stosujesz ? ;)

a jakie to ma znaczenie ?
Łącznik kątowy wpinany na "klik" wg mnie nigdy nie będzie tak szczelny na klejona szyba, nie ważne czy tam zastosowana jest uszczelka czy dodatkowo taśma rozprężna, o łącznikach rurowych już nie wspominam.

Pozdrawiam

bwojtek
02-06-2016, 06:37
Hmmm, że niby klejona szyba, która jest "najcieplejszym" kawałkiem okna jest gorsza termicznie od łącznika, który uszczelnienia praktycznie nie ma i jest najgorszym z możliwych rozwiązań ???
Zapominasz, że to miejsce połączenia szyb nie jest 2 komorową przestrzenią wypełnioną argonem.
Proponuję też zapoznać się z artykułem: http://www.e-okna.pl/a/jak-uniknac-mostkow-termicznych-przy-montazu-okien-18015.html

MMichal
02-06-2016, 09:04
Witam


Zapominasz, że to miejsce połączenia szyb nie jest 2 komorową przestrzenią wypełnioną argonem.
Proponuję też zapoznać się z artykułem: http://www.e-okna.pl/a/jak-uniknac-mostkow-termicznych-przy-montazu-okien-18015.html


bwojtku, nie zapominam, mówię cały czas o SZCZELNOŚCI połączenia a nie o jego parametrze U.
Artykuł znam i zawarte w nim oczywiste treści również.

Może czyta naszą dyskusję jakaś osoba związana z "szybowcami", chętnie bym zobaczył JAK wygląda właśnie TERMIKA takiej szyby narożnej, bo szczelność na moje jest zdecydowanie lepsza niż łączników systemowych.

Pozdrawiam

nikt ważny
02-06-2016, 10:12
W dalszym ciagu nie zgadzam sie z teza ze systemowy lacznik katowy nie jest szczelny.

bwojtek
02-06-2016, 10:27
bwojtku, nie zapominam, mówię cały czas o SZCZELNOŚCI połączenia a nie o jego parametrze U.

W którym miejscu?

Hmmm, że niby klejona szyba, która jest "najcieplejszym" kawałkiem okna jest gorsza termicznie od łącznika
Z zacytowanej wypowiedzi wyraźnie wynika, że odnosisz się do parametrów cieplnych :o

nikt ważny
02-06-2016, 10:52
Laczenie pod katem dwu szyb wcale nie jest szczelniejsze od laczenia na systemowym laczniku katowym. No chyba ze ktos popelni takiego babola ze to polaczenie spi.... ale wtedy obawialbym sie o calosc wykonanych prac montazowych przez tego osobnika.
Polaczenie to jest zimniejsze z tego powodu .ze masz tam tylko ramki dystansowe to cieplejsze od profila nie jest.
Czy to jest ladne ? Tez bym polemizowal.
Fakt ze uzycie szyb hartowanych podwyzsza odpornosc szkla na stluczenie ale....jak sie stlucze to koszta naprawy rosna niewyobrazalnie.
Czysto uzytkowo dla mnie klejenie narozne dwu szyb to nieporozumienie. I nie chodzi tylko o koszty.

nikt ważny
02-06-2016, 11:30
....a jakie to ma znaczenie ?
Łącznik kątowy wpinany na "klik" wg mnie nigdy nie będzie tak szczelny na klejona szyba, nie ważne czy tam zastosowana jest uszczelka czy dodatkowo taśma rozprężna, o łącznikach rurowych już nie wspominam.....jednym słowem zakładasz że każde połączenie jednego okna z innym elementem jest nieszczelne. Czyli nie wolno stosować poszerzeń bo na łączeniu są nieszczelne . nie wolno łączyć zestawów balkonowych czy okna z balkonem bo połączenie jest nieszczelne. Itd itd
Sorry MM ale herezje opowiadasz
To ze niektóre systemy w łącznikach nie maja uszczelki i wymusza to stosowanie taśm rozprężnych czy przy ich braku choćby piany nie oznacza że połączenie jest nieszczelne.
Jeśli tak jest to montażystów za.....powiesić na suchej gałęzi.
357471
dodaj do tego łączniki typu "łezka" i.....szczelność udowodniona badaniem BDT (Blower Door Test)
Więc jak to końcu jest kolego MM ?
Szczelne to czy nieszczelne ? Czy może montażyści do d... i stąd taka Twa opinia ?

MMichal
02-06-2016, 19:52
Witam

Nie chce mi się już przytaczać Waszych wypowiedzi.

Aby zreasumować:
Moim zdaniem (opartym na informacjach jakie posiadam) połączenie szyby, klejenie jest szczelniejsze niż łączniki systemowe.
I nie mówię, że stosowanie poszerzeń itp. jest nieszczelne tylko, że szczelność sklejonych 2 szyb jest lepsza - więc bardzo Cię proszę niktważny o nie zmienianie sensu moich wypowiedzi - rozpatrujemy tutaj 2 rozwiązania OKNA NAROŻNEGO nic więcej.

Co do termiki - NIE WIEM - dlatego chętnie bym zobaczył porównanie takich 2 rozwiązań. Zgodzicie się, że jednak profile w oknach są najsłabszym elementem pod względem termicznym, czy też nie ?

Jeżeli macie informacje, obliczenie, które mówią, że klejenie szyb jest gorsze pod względem szczelności chętnie się z nimi zapoznam, ciekawe co będzie z fasadami i szkleniem strukturalnym ?

Pozdrawiam

nikt ważny
02-06-2016, 20:39
oba rozwiązania są tak samo szczelne
Owszem, tak napisałeś że klejenie szyb jest szczelniejsze ale odebrać to można tak, jakby łącznik kątowy był nieszczelny :)
Wiesz....możliwość interpretacji Twych słów Ciebie może zaskoczyć :)

grzes124
02-06-2016, 21:01
Szukam opinii na temat profili aluminiowych Aluron. Głównie interesuje mnie AS 75 oraz AS 178HS.
Czy ktoś może coś więcej o nich napisać? Np. jak z i jakością w porównaniu na do Aluprofa?

tommygol84
08-06-2016, 13:39
Witam,

Czy ktoś może polecić solidnego wykonawcę, który montuje stolarkę okienną w okolicach Warszawy (Konstancin-Jeziorna). Mam dwóch sprawdzonych wykonawców, którzy wykonywali montaż u moich znajomych Haspol oraz Aprel (jeżeli ktoś ma negatywne opinie proszę o informację). Będę wdzięczny za namiary. Prawdopodobnie montaż Vetrex V82 lub V90. Jeżeli wskazywanie wykonawców w tym wątku jest zabronione prośba o informację na priv. lub przekierowanie do odpowiedniego wątku.

Dziękuje

nikt ważny
08-06-2016, 17:36
Solidarnosc plemników ;) wskazywalaby na Aprel

finlandia
08-06-2016, 22:13
Solidarnosc plemników ;) wskazywalaby na Aprel

Ja to chociaż sprawdziłem co to za druga firma, bo nie miałem wcześniej okazji.. Nie tyle jest aż tak istotne jakie okna kupisz. Byleby wybierać z porównywalnych. i tka najbardziej istotne będzie jak zostaną zamontowane. I w tym temacie tak jak kolega wyżej - znam Aprel i wielkorotnie ich polecałem i będę polecał.

Tytułem uzupełnienia coś, co miałem ochotę napisać od dwóch tygodni: post, za który zostałem skrytykowany:

Jak już jesteśmy przy "oknach Schueco" to mam pytanie:
- SI82, balkon 86x220 w kolorze, zamontowany w bloku (nisko, głębokie zadaszenie). Przy montażu było lekko krzywe skrzydło, ale działało. Zima pokazała większe ugięcie i przewiewy. Kilka prób regulacji i rozpychania na szybie nie dało rezultatu. Serwis wymienił skrzydło. Tej zimy problem powrócił. Z niedowierzaniem sprawdziłem poziomicą ościeżnicę - bo to może na niej coś się stało - stoi jak trzeba..
Co może być przyczyną?
Teraz to samo widziałem na oknach wykonanych z profili Veka Perfectline (oscieznice sa w miarę) z poszerzonym skrzydłem (nie znam symbolu). Balkony pogięte jak chińskie paragrafy. Przyczyną jest profil, np. wadliwa seria, producent (popelnił gdzieś błąd?) czy montażysta (też błąd?)?
Taka konkluzja - producent okien na profilach Schueco po długim czekaniu wymienił skrzydło (zrobił to PRODUCENT okien a nie firma markująca profile). Firma produkująca na Vece wszystko zrzuciła na montaż..

nikt ważny
08-06-2016, 23:33
Si82 na początku swego istnienia mialo wade. Szczegolnie wzor Rondo. Nie pamietam . . . . 2005? 2006? Grunt ze bardzo szybko wylapany spowodowal zmiane rozplanowania wewnetrznych ścianek .
I tu wychodzi przede wszystkim podejscie producenta o ktorym wspomniales.
Wspomne tez o niedostrzegalnych roznicach dla laikow skupionych na cenie
Durna niby rzecz jak wklejenie chocby punktowo szyby w skrzydle. Usztywnia calosc. Zapobiega w duzym stopniu wykrzywianu sie profila. Nie na darmo w.prpfilach pozbawionych wzmocnien wklejanie szyby to podstawa systemu.
I chocby taki duperel powoduje ze jeden producent jest lepszy od drugiego w danym profilu.
Itd...itd....
Ale przeciez pada zawszze idiotyczne pytanie - dlaczego ta oferta jest drozsza od konkurencji . Bo wie Pan. Mam identyczna oferte ale o iles tam procent tansza

NorbertPieściuk
09-06-2016, 09:30
Ale przeciez pada zawszze idiotyczne pytanie - dlaczego ta oferta jest drozsza od konkurencji . Bo wie Pan. Mam identyczna oferte ale o iles tam procent tansza

Niestety wynika to z niewiedzy kupujących, często Veka czy Aluplast to dla nich producent okien, następnie mając dwa takie same profile w ofercie uważają, że są sprytni wybierając ten tańszy, a firma która sprzedaje droższy przez 10 lat nabija pewnie klientów w butelkę. Ostatnio miałem telefon czy nie przyjechalibyśmy przemontować okna, zapytałem dlaczego nie zrobi tego firma co zamontowała, przecież jest gwarancja itd.? "Panie mam 10 lat gwarancji , ale nie chcą przyjechać, nie odbierają telefonu" a czym się pan kierował przy wyborze oferty? "byli tańsi od innych o 300zł" - No to nie mają teraz pieniędzy żeby do Pana przyjechać...

To jedna z historii jakich mamy wiele, nie ma szans na serwis w ciągu 10 lat czy poprawki jak firma zarobiła 100 zł na wszystkich oknach prosty rachunek ekonomiczny taka firma zniknie z rynku po roku czy dwóch, lub zmienia nazwę lub zmienia czy nie odbiera telefonu. Każdy klient powinien sobie odpowiedzieć, czy warto wybrać najtańszą ofertę, a później zadzwonić do serwisu i zapłacić 700 zł za koszt naprawy i efekt końcowy to cena wyższa o 400 zł i mnóstwo nerwów. Okazji nie ma powinien się już każdy nauczyć kto choć raz kupił samochód używany od dziadka z Niemiec :)

trais
09-06-2016, 21:57
Mam prośbę, jakie drewnane okna polecacie??

Ps. Piszmy konkretne pomocne uwagi a nie dogryzanie jeden drugiemu....

Aga-Białystok
10-06-2016, 09:43
nikt ważny, w takim razie jak odróżnić 'dobrego sprzedawcę' od naciągacza? Bo założenie, że najdrożej znaczy najlepiej, płacz i płać, etc. w naszych realiach jest pobożnym życzeniem. Mamy solidnego sprzedawcę, zweryfikowanego przez rynek, klientów mu nie brak, ok - godzę się na to, że się ceni, i słusznie, i w związku z powyższym dolicza te kilka procent za przyzwoitość. Ale wiesz, apetyt rośnie w miarę jedzenia i niektórzy tracą kontakt z rzeczywistością... Bo mogą.

Niezmiennie dziwi mnie, że Sprzedawców oburza, że klient kieruje się także ceną, a nie tylko zdrowym rozsądkiem.

I piszę to jako osoba, która akurat nie zamierza na oknach oszczędzać. Ale jako laik NIE WIEM czy nadpłacę za jakość czy za markę...

finlandia
10-06-2016, 11:19
Niezmiennie dziwi mnie, że Sprzedawców oburza, że klient kieruje się także ceną, a nie tylko zdrowym rozsądkiem.

I piszę to jako osoba, która akurat nie zamierza na oknach oszczędzać. Ale jako laik NIE WIEM czy nadpłacę za jakość czy za markę...
Bardzo zdrowe podejście. Tak, my się oburzamy gdy ktoś wybierze /naj/tańszą ofertę, ale z drugiej strony ja się specjalnie nie dziwię. Dlatego warto sprawdzać 2-3 firmy, a jak "kandydat na wykonawcę" jest w miarę wybrany, to wycenić taki sam zestaw okien u konkurencyjnego dilera tej samej firmy. Wtedy wiemy, jak wygląda cena i jeśli pojawią się wątpliwości co do jej wysokości, to nie jest grzechem przesłać swojemu pierwotnemu wybrańcowi tą niższą ofertę i poprosić o ustosunkowanie. Jeśli gra uczciwie - wskaże różnice. Czasem zdarza mi się oglądać takie oferty i mam do czego się odwołać. Jeśli widzę że zakres oferty jest ten sam a nie jestem w stanie sprzedać w takiej cenie (bo tak mam wyliczone koszty funkcjonowania swojej firmy) to piszę wprost: dziękuję, nie dam rady się dostosować do tej wartości..

brxiii
10-06-2016, 15:46
Witam! A co sądzicie na temat dobroplastu, wcześniej ponoć kiepsko była ale szło ku dobremu, tylko nie wiem na jakim etapie się zatrzymało. mam dwa okna 1,8x1,5m, trzy 1,5x1,5m, oraz dwa 0,9x0,9m dwa duże i jedno 1,5x1,5 z szyba - 34 db, plus kolor jednostronny za 5 tyś, opłacalny/rozsądny interes ?? Model OVLO CLASSIC

nikt ważny
10-06-2016, 18:20
Bardzo zdrowe podejście. Tak, my się oburzamy gdy ktoś wybierze /naj/tańszą ofertę, ale z drugiej strony ja się specjalnie nie dziwię. Dlatego warto sprawdzać 2-3 firmy, a jak "kandydat na wykonawcę" jest w miarę wybrany, to wycenić taki sam zestaw okien u konkurencyjnego dilera tej samej firmy. Wtedy wiemy, jak wygląda cena i jeśli pojawią się wątpliwości co do jej wysokości, to nie jest grzechem przesłać swojemu pierwotnemu wybrańcowi tą niższą ofertę i poprosić o ustosunkowanie. Jeśli gra uczciwie - wskaże różnice. Czasem zdarza mi się oglądać takie oferty i mam do czego się odwołać. Jeśli widzę że zakres oferty jest ten sam a nie jestem w stanie sprzedać w takiej cenie (bo tak mam wyliczone koszty funkcjonowania swojej firmy) to piszę wprost: dziękuję, nie dam rady się dostosować do tej wartości..

I o to chodzi.
Negocjacje zawsze sa wskazane :)
Wskazalem tylko ze nawet w tym samym profu i nawet wyposazeniu oferty moga sie roznic w zaleznosci od producenta.
Oczywiscie masz racje ze najdrozsza oferta wcale nie oznacza idealnego towaru i obslugi. Czasem dzieje sie tak z zalozenia. Czasem z innych powodow.
Jedno jest pewne.
Przy porownywaniu ofert nalezy poswiwcic chwilke czasu by sprawfzic chocby ilosc okien ;) wymiary i funkcje - bo z tym roznie bywa :) a najsmieszniej jest gdy w jednej ofercie jest np. 10 okien a w drugiej 20 :) i bynajmniej nie zatruje bo z takimk sytuacjami mialem do czynienia

trais
10-06-2016, 19:50
Czy ktos bedzie uprzejmy doradzic jakie okna drewniane warto kupic??? Poda firmy??

finlandia
10-06-2016, 21:29
Sorry, uprzejmość okazana Tobie przez dużą część odwiedzających wątek będzie odebrana jako reklama, spam, naganianie sobie klientów, marketing szeptany itp. :(
Nie napisałeś/aś nic na tema swoich oczekiwań? Tylko tyle że drewniane? Większość firm będzie miała szeroki zakres oferty: od - powiedzmy 10 tys. za komplecik, do 50 tys za tyle samo okien, ale kompletnie inaczej zrobionych.. Także - potrzeba trochę więcej dowiedzieć się o Twoich oczekiwaniach. Ew. wpisz w wyszukiwarkę; okno drewniane + miasto" i popatrz kto na swojej stronie mówi o oknach drewnianych, a kto tylko używa hasał by zwabic klietów.

trais
10-06-2016, 21:58
Finladia, buduje dom zara zaczynam stawiac sciany i za 2mth bede kupowal okna. Co to znaczy wiecej szczegolow. Nie znam sie na oknach buduje swoj pierwszy dom.
Maja byc cieple ten wskaznik U jak najmniejszy, dobrze klejone 3 szybowe czyli dwu komorowe. Szyby zwyczajne zadne antywlamaniowe czy dzwiekszoszczelne.

Z jakiego drewna hmm nie wiem czy dab jest ok czy merandi lepsze.

Aaha jedno wazne zeby byly dobrze zabezpieczone od zewnatrz warstwami lakierow. Grubosc profilu min 80mm,
Patrzylem np na urzedowskiego, stolbud mam kilka firm spisanych z tego watku. Bardziej chodzi mi o uwagi uzytkownikow czy polecaja te okna drewniane ktore maja u siebie.
Ja nikogo ani nic nie reklamuje. Potrzebuje tylko porady jakie firmy rozwazyc przy wyborze. Jestem z Piaseczna - mazowieckie.

Chcialbym wybrac okna najlepsze cena/jakosc.

Okien mam w domu 17 sztuk rozmiary rozne

bwojtek
11-06-2016, 07:09
Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie dlaczego chcesz okna drewniane i czy wiesz z jakimi konsekwencjami wiąże się ich wybór?

trais
11-06-2016, 10:33
Konsekwencje hmm w glowie mam tylko ich konserwacje pewnie w zaleznosci od producenta 3-5 lat.

Czy o czyms powinieniem wiedziec?
Drewniane bo oddychaja, i mi sie bardziej podobaja. Sa jeszcze jakies zalety???

nikt ważny
11-06-2016, 10:54
Oddychasz to Ty a nie okno drewniane ;)
Poza tym ze Tobie sie podobaja zadnych innych zalet nie maja
Dla mnie wrecz przeciwnie - same wady
Pomijam juz to ze plastikowe wygladaja bardziej jak drewniane niz same drewniane :)

finlandia
11-06-2016, 11:08
Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie dlaczego chcesz okna drewniane i czy wiesz z jakimi konsekwencjami wiąże się ich wybór?
Trochę się zagotowałem jak przeczytałem. Dla mnie to nagonka na drewno. I zaraz się przejdę na mały spacer by zrobić dwa zdjęcia okien różnych producentów.

..
Pomijam juz to ze plastikowe wygladaja bardziej jak drewniane niz same drewniane :)
To chyba nie widziałeś ładnych okien drewnianych :P


Konsekwencje hmm w glowie mam tylko ich konserwacje pewnie w zaleznosci od producenta 3-5 lat.

Czy o czyms powinieniem wiedziec?
Drewniane bo oddychaja, i mi sie bardziej podobaja. Sa jeszcze jakies zalety???

Konsekwencje - czyli zapewne bwojtek miał na myśli malowanie. Tak, gwarancje są na 3-5 lat. Jeśli są dłuższe są zwykle mocno obwarowane przeglądami.
Realnie obserwuję że 7-10 lat nie występuje konieczność malowania.

Zalety? Dużo większa statyka (czyli stabilność i opieranie się wiatrom, jak dobrze uszczelnione to także większa wodoszczelność - widziałem wyniki o których PCW może pomarzyć).
Wyglądają po prostu pięknie, są naturalne i ja np. chce je po prostu mieć.. Taka zachcianka wpływająca na moje samopoczucie.


Jeśli chodzi o rynek okien drewnianych. Poza wymienionym Urzędowskim i Stolbudzie z Włoszczowej masz jeszcze parę firm. Chyba Sokółka ma swój salon w Konstancinie. Internorm w Warszawie, Pozbud też na pewno (tylko poszukaj kogoś, kto się specjalizuje w drewnie a nie tylko ich oferuje). CDM na Bartyckiej (tu także jest wiele salonów mniejszych firm).

Ps. Miało być bez docinania sobie, ale sorry, nie potrafię;)

margolcia2908
11-06-2016, 13:04
A z lubelskiego okna godne polecenia w przyzwoitej cenie:D?

finlandia
11-06-2016, 14:07
.. czy wiesz z jakimi konsekwencjami wiąże się ich wybór?

Pewnie Wojtku mówiłeś o tym:
358197
Okno renomowanego, acz nie specjalizującego się w drewnie producenta, ma ok 7 lat (widziałem jego montaż). Zrobione z meranti - czyli drewna teoretycznie które może być bardziej odporne na starzenie niż sosna. Na szczęście (?) zniszczone są tylko dwa okna na piętrze, strona zachodnia. Parter wygląda bez zarzutu.
Dla porównania (trzy domy dalej):
358198
Oczywiście wybrałem najładniejsze zdjęcie (parter od strony południowej) - okno z meranti, przynajmniej 14 lat. Nie jest tak pięknie, bo już dalej widać:
358199
Na pierwszy rzut oka - dramat. Ale na drugi: okna są w niezłym stanie (na pewno lakier do odnowienia), obdrapane są deski zrobione w innym miejscu niż fabryka.
To wg mnie najlepiej pokazuje że technologia ma znaczenie. Nie wystarczy użyć teoretycznie takiego samego drewna czy lakieru.

A co do piękna drewna kontra PCW, to pokażcie mi coś bardziej naturalnego:
358204

trais
11-06-2016, 14:50
Dziekuje,

Bylem w sokolce profil 92mm robi wrazenie jestem zdecydowany na drewniane i tylko takie chce. Pan w sokolce wszystko wyjasnil co i jak okucia wien hause czy jakos tak niemieckie.

Wstepnie sosna mi sie najbardziej podobala wspolczynnik szyby 0,5 okna 0,9 niezle!

Musze przejechac sie jeszcze do urzedowskiego i stolbudu.

trais
11-06-2016, 14:54
Druga sprawa ja wezme oslony alumionowie w sokolce pokazywal mi podejrzewam ze kazdy producent ma taki patent. Oslonk aluminiowa chroni drewno przed warunkami atmosferyczn.

Na oknach podobno sie nie oszczedza;)!!

sochala
12-06-2016, 08:19
NIe wiem skąd ta popularność PCV. Przecież drewno jest i ładniejsze i znacznie wytrzymalsze. A ile osób wybiera okan PCV a później okelja je okleiną drewnopodobną:) Drewno to drewno, trochę droższe, ale lepsze i o wiele piękniejsze.

bwojtek
12-06-2016, 08:32
Konsekwencje - czyli zapewne bwojtek miał na myśli malowanie.

To też. Ale znacznie poważniejszym problemem jest kolejność prac na budowie. Okna drewniane powinny być montowane po wykonaniu największych prac mokrych (tynków i wylewek). Czyli także po wykonaniu instalacji elektrycznej i wod/kan/co. W takim razie konieczne jest zabezpieczenie budynku na czas tych prac by instalacje "nie poszły na spacer". A to są koszty i dodatkowy problem.

strus00
12-06-2016, 13:26
Ja polecam z kolei okna Roto. NIe mam z nimi żadnych problemów i z tego co porównywałem to cłkiem atrakcyjne cenowo jak za swoją jakość.

.:Paco:.
12-06-2016, 14:11
NIe wiem skąd ta popularność PCV. Przecież drewno jest i ładniejsze i znacznie wytrzymalsze. A ile osób wybiera okan PCV a później okelja je okleiną drewnopodobną:) Drewno to drewno, trochę droższe, ale lepsze i o wiele piękniejsze.

no z ta wytrzymałością ponad PCV to rożnie bywa, a i o drewno trzeba dbać a PCV wcale i ostatecznie cena....ja sam odrzucam drewno, mimo,że ładne bo trzeba o nie dbać a wolę czas spędzić z rodziną (i tak ze wszystkimi rzeczami - żądnych olejowanych blatów w kuchni, żadnych desek na tarasie) stąd albo PCV albo ALU

finlandia
12-06-2016, 14:34
no z ta wytrzymałością ponad PCV to rożnie bywa, a i o drewno trzeba dbać a PCV wcale i ostatecznie cena....ja sam odrzucam drewno, mimo,że ładne bo trzeba o nie dbać a wolę czas spędzić z rodziną (i tak ze wszystkimi rzeczami - żądnych olejowanych blatów w kuchni, żadnych desek na tarasie) stąd albo PCV albo ALU

Odnawiać też można rodzinnie;)))
Metal na barierkach czy plotach tez wymaga pracy/eidac to na jednym ze zdjec ktore wyzej wrzucilem:)

trais
12-06-2016, 15:23
Przeciez mozna wziasc ekipe i Ci okna odnowia.;)!!

Nie wyobrazam sobie blatu pcv w domu w kuchni. Albo kamien albo drewno...!!!!

bwojtek
12-06-2016, 16:44
Przeciez mozna wziasc ekipe i Ci okna odnowia.;)!!

Oczywiście. Ale (to jest kolejna konsekwencja wyboru) profesjonalna renowacja to około połowa wartości nowych okien.

.:Paco:.
12-06-2016, 19:43
Odnawiać też można rodzinnie;)))
Metal na barierkach czy plotach tez wymaga pracy/eidac to na jednym ze zdjec ktore wyzej wrzucilem:)

znam lepsze formy aktywności i wysiłku rodzinnego:) a swoją drogą drzwi ze zdjęcia MIÓD MALINA!!! - na indywidualne zamówienie?
można ale ja staram się ograniczyć do minimum co trzeba a co można...a skoro nie trzeba to po co;) Ja nie muszę się pokazać przed znajomymi czy sąsiadami a z 3 metrów i tak mało kto rozróżni....


Przeciez mozna wziasc ekipe i Ci okna odnowia.;)!!

Nie wyobrazam sobie blatu pcv w domu w kuchni. Albo kamien albo drewno...!!!!

można ale rożnie ekipy robią, kolejny koszt/obowiązek a porządny remont kosztuje spore pieniądze ale mało kto o tym myśli! Oczywiście jakbym budował dom z bali albo drewniany to bym myslałand drewnianymi oknami i wykonczeniem jak karczma - kamien itd;) taki domek na wsi....
pewnie chodziło CI o blaty z płyty - znów super sprawa, tza rozsądne pieniądze, nie trzeba nic z nimi robić i można w każdej chwili wymienić i zmienić wygład kuchni bez problemu dla kieszeni


Oczywiście. Ale (to jest kolejna konsekwencja wyboru) profesjonalna renowacja to około połowa wartości nowych okien.

dokładnie!!kumpel miał bardzo drogie firmowe okna i zapłacił ok 40% ceny okien za sam remont....

nikt ważny
12-06-2016, 19:57
Kochani. Dajcie spokoj. Klient chce bo chce i juz. Rożice dostrzeże pozniej. Ale skoro go na to stac to dlaczego mu bronic ?

finlandia
12-06-2016, 20:09
...kumpel miał bardzo drogie firmowe okna i zapłacił ok 40% ceny okien za sam remont....
W swoim regionie znam trzy firmy które profesjonalnie odnawiają stolarkę. Wyceny na poziomie 30% uważane są za wygórowane. Druga sprawa - renowacja zrobiona "w porę" tzn gdy widać pierwsze poważniejsze objawy starzenia się lakieru nie powinna przekraczać kilku % wartości okien.

nikt ważny
12-06-2016, 20:37
Fin. Przepraszam ale gadasz juz w oderwaniu od rzeczywistosci. Pokaz mi klienta ktory podejmie sie konserwacji w terminie narzuconym przez producenta? Zaczyna sie dopiero gdy renowacja nie ogranicza sie na konserwacji powierzchni.
I tego w sumie nie rozumiem.
Ludzie wydaja kupe kasy na okna czesto przekraczajacej koszt dobrego auta.
Z autem biegna do serwisu jak tylko orzebieg osiagna. Trzesa sie o samochod jak nie wiem co
A okna czesto warte tyle samo badz drozsze....maja w d....
Wyobraz sobie ze szkoda im 200-500 zl ROCZNIE za przeglad i konserwacje okuc a pozniej placz badz posty na forum - ratujcie

.:Paco:.
12-06-2016, 21:13
W swoim regionie znam trzy firmy które profesjonalnie odnawiają stolarkę. Wyceny na poziomie 30% uważane są za wygórowane. Druga sprawa - renowacja zrobiona "w porę" tzn gdy widać pierwsze poważniejsze objawy starzenia się lakieru nie powinna przekraczać kilku % wartości okien.

dobrze wiedzieć;) "w porę" a teraz ile ludzi w porę to zauważa, większość nie chce tego widzieć albo wydawać kasy...


Fin. Przepraszam ale gadasz juz w oderwaniu od rzeczywistosci. Pokaz mi klienta ktory podejmie sie konserwacji w terminie narzuconym przez producenta? Zaczyna sie dopiero gdy renowacja nie ogranicza sie na konserwacji powierzchni.
I tego w sumie nie rozumiem.
Ludzie wydaja kupe kasy na okna czesto przekraczajacej koszt dobrego auta.
Z autem biegna do serwisu jak tylko orzebieg osiagna. Trzesa sie o samochod jak nie wiem co
A okna czesto warte tyle samo badz drozsze....maja w d....
Wyobraz sobie ze szkoda im 200-500 zl ROCZNIE za przeglad i konserwacje okuc a pozniej placz badz posty na forum - ratujcie

dokładnie - tak było jest i pewnie długo będzie. Podobnie jest z drewnianymi elewacje - super wygląda jeśli się dba...mało kto to robi "w porę" ale oczywiście każdy może podjąć decyzję....okna drewniane mają urok ale trzeba o nie dbać.

z innej beczki czy dobre okna (czy na schuco czy jeden z Adams, MS czy Oknoplast) w sporym HSie jakby miało być podwyższenie systemowe: a) czy to dobre rozwiązanie czy lepiej mur b) czy takie podwyższenie systemowe można z zewnątrz "zasypać" robiąc taras albo kryjąc folią "zamurować"? co najlepsze aby można było dołożyć do HSa na niskim progu "na równi taras" z płyt?

trais
12-06-2016, 22:09
Masakra ale wyngadacie. Skoro kogos stac na okna drewniane za 50tys to stac go na serwis 15-20tys raz na. 5 lat to nie jest wygorowana kwota.
Na okna sie nie oszczedza, dla mnke pcv wygladaja badziewnie i czy kosztuja 15tys czy 20tys nie ma to znaczenia. Drewno to drewno i wyglada pieknie.

Auto mam sluzbowe wiec na okna bede mial.

Paco: sorry ale platy w kuchni z plyty pcv to wiocha dla mnie to dobre rozwiqzanie w
domu/mieszkaniu przejsciowym ale w domu docelowym to masakra cos gorqcego postawisz i Ci sie od paczy.Z marmurem Ci sie nic nie dzieje i pieknie wyglada zlew na 0 montujesz i gra. A z plyty pcv hmm lipa dla mnie.

Ile zaoszczedzisz na tych oknach pcv vs drewno 15tys - 20tys???? Dla mnie to kwota do zaakceptowania!!!!

nikt ważny
12-06-2016, 22:46
Kolego. Gderamy na podstawie obserwacji tych ktorych stac na okna za pknad 100 tys a nie stac na wydatek kilku by dopelnic formalnosci okresowej konserwacji i renowacji powloki.
Chcesz...spoko. dla Ciebie PVC to badziew - spoko.
Twoj wybor i kasa.
Jesli tylko nie zapomnisz o tym co sam teraz deklarujezz bedziesz.zadowony i jednym z nielicznych.
Widzisz...nasze oceny biora sie z kontaktu z klientami wielona klientami by nie powoedziec setkami :) dlatego dla Ciebie bzdury opowiadamy :) i niech tak zostanie ze gadamy od rzeczy :)

nikt ważny
12-06-2016, 22:50
z innej beczki czy dobre okna (czy na schuco czy jeden z Adams, MS czy Oknoplast) w sporym HSie jakby miało być podwyższenie systemowe: a) czy to dobre rozwiązanie czy lepiej mur b) czy takie podwyższenie systemowe można z zewnątrz "zasypać" robiąc taras albo kryjąc folią "zamurować"? co najlepsze aby można było dołożyć do HSa na niskim progu "na równi taras" z płyt? przy HSie mi.o wszystko polecam dodanie poszerzen systemowych. Samo wykonczenie na zewnatrz i wewnatrz mozna wykonac na rowno z plaszczyzna profila progu HSa. Wazne by prowadnica HS byla ponad wykonczenie by w razie jakby co byla mozliwosc zdjeci skrzydla

.:Paco:.
12-06-2016, 22:51
Masakra ale wyngadacie. Skoro kogos stac na okna drewniane za 50tys to stac go na serwis 15-20tys raz na. 5 lat to nie jest wygorowana kwota.
Na okna sie nie oszczedza, dla mnke pcv wygladaja badziewnie i czy kosztuja 15tys czy 20tys nie ma to znaczenia. Drewno to drewno i wyglada pieknie.

Auto mam sluzbowe wiec na okna bede mial.

Paco: sorry ale platy w kuchni z plyty pcv to wiocha dla mnie to dobre rozwiqzanie w
domu/mieszkaniu przejsciowym ale w domu docelowym to masakra cos gorqcego postawisz i Ci sie od paczy.Z marmurem Ci sie nic nie dzieje i pieknie wyglada zlew na 0 montujesz i gra. A z plyty pcv hmm lipa dla mnie.

Ile zaoszczedzisz na tych oknach pcv vs drewno 15tys - 20tys???? Dla mnie to kwota do zaakceptowania!!!!

haha jasne może 1 na 100000 (albo jeszcze mniej) by wydal tyle na remont okien reszta by dostała zawału...na 15-20 tys serwisu to stać tego(= taki co wyda) co kupił okna za 200tys reszta będzie sama próbowała zamalować farbą z hipermarketu

Blaty kwestia wyboru i możesz sobie wybierać, mi to nie przeszkadza a żonie pasuje bo nie musi dbać o nie. Nam nigdy nic się nie odparzyło a stawiamy często garnki prosto z kuchenki - w blatach też zlew na zero robisz spokojnie natomiast można sobie wymienić małym kosztem a kamień ludzie do usranej śmierci będą mieli...a drewniany to już przegięcie...każda plama zapach...różne są priorytetu w życiu i jeden woli pucować inny wyjść z rodziną albo poleżeć na hamaku w cieniu:)

nie ważne ile zaoszczędzę na oknach (a może będę miał część w ALU) po prostu chce jak najmniej "obsługowe" okna ( i inne elementy domu) i drewniane tego nie spełniają....moim marzeniem była kiedyś drewniana elewacja ale po tym jak zobaczyłem jak często trzeba robić serwis odpuściłem...raz się żyje więc po co marnować czas na takie rzeczy... ale ale to jest OT nie każdy robi jakie chce.

wracamy do rozwiązań okien:)

.:Paco:.
12-06-2016, 22:56
przy HSie mi.o wszystko polecam dodanie poszerzen systemowych. Samo wykonczenie na zewnatrz i wewnatrz mozna wykonac na rowno z plaszczyzna profila progu HSa. Wazne by prowadnica HS byla ponad wykonczenie by w razie jakby co byla mozliwosc zdjeci skrzydla

dziękuję dobry człowieku:)
tylko jeden problem jaki mi przyszedł do głowy to kiedyś jakby trzeba było wymienić HSa to trzeba rozpruwać cały beton bo wtedy poszerzenie systemowe też do wymiany....no ale cóż może raz na 20-30 lat;)

trais
13-06-2016, 06:51
To zapytam przewrotnie, co ile czasu trzeba okna drewniane serwisowac? Mysle o okuciach rozumiem, pcv tez tego wymagaj??

Jedyna rzecza przy drewnie jakiej sie nie robi przy pcv to malowanie co ile? 2 lata 5 lat czy 7 lat?

Ps. Czy okna z wierzchu aluminiowe pod tym drewno sie konserwuje tzn jak sie sciaga to aluminium? Ktos ma takie okna???

bwojtek
13-06-2016, 09:37
Drewno to drewno i wyglada pieknie.

Trudno się nie zgodzić! Naturalnie usłojone drewno prezentuje się wspaniale!

358363

tommygol84
13-06-2016, 11:45
Witam,

Czy ktoś korzystał z usług firmy Ventana (Warszawa) i coś więcej może o nich powiedzieć?

Dziękuje za informację.

.:Paco:.
13-06-2016, 13:43
To zapytam przewrotnie, co ile czasu trzeba okna drewniane serwisowac? Mysle o okuciach rozumiem, pcv tez tego wymagaj??

Jedyna rzecza przy drewnie jakiej sie nie robi przy pcv to malowanie co ile? 2 lata 5 lat czy 7 lat?

Ps. Czy okna z wierzchu aluminiowe pod tym drewno sie konserwuje tzn jak sie sciaga to aluminium? Ktos ma takie okna???

my glownie mowimy o malowaniu a nie ustawianiu okuc (bo to pikus). Mi kiedys facet od okien powiedzial: nie ma jednej odpowiedzi bo to zalezy z jakiego drewna sa zrobione (czy naprawde tak wysezonowane jak twierdzi producent), koloru, rodzaju lakieru, warunkow atmosferycznych (slonca, deszczu, wilgotności) itd...trzeba obserwować...poprostu cos za cos:)

Aga-Białystok
14-06-2016, 07:12
Panowie, tak mnie tknęło, na parterze oprócz HSa mam same fixy. Jak to jest, może warto zastanowić się nad tańszym rozwiązaniem dla fixów (w obrębie tego samego producenta) i hajs przerzucić na odpimpowanie HSa?

bwojtek
14-06-2016, 07:41
Panowie, tak mnie tknęło, na parterze oprócz HSa mam same fixy. Jak to jest, może warto zastanowić się nad tańszym rozwiązaniem dla fixów (w obrębie tego samego producenta) i hajs przerzucić na odpimpowanie HSa?

Nie wiem jak można zaoszczędzić na FIXach. Chyba nie przez pocienienie ramy? Pamiętaj, że jeżeli jakaś szyba przekracza powierzchnię około 3,2m2 to trzeba zastosować szkło 6mm. Dla uzyskania Ug=0,5 potrzeba więc minimum 6+16+6+16+6=50mm i taki pakiet musi się "zapiąć" w twojej ramie a to wymaga systemu min. 80mm.

Aga-Białystok
14-06-2016, 08:47
Wojtek, Ty mnie nie stresuj, teraz zachodzę w głowę dlaczego nikt mnie nie pyta o grubsze szyby! :cool: HS 3200x2300, FIX 3800x2300 ze słupkiem po środku.

Co do fixów, nie wiem jak i czy, toteż pytam :) Dzięki za wyjaśnienie :)

MMichal
14-06-2016, 08:57
Witam


Wojtek, Ty mnie nie stresuj, teraz zachodzę w głowę dlaczego nikt mnie nie pyta o grubsze szyby! :cool: HS 3200x2300, FIX 3800x2300 ze słupkiem po środku.

Co do fixów, nie wiem jak i czy, toteż pytam :) Dzięki za wyjaśnienie :)

Skoro nikt nie pyta to:
1. nie ma w Twoich oknach takiej potrzeby
2. nie mają pojęcia, że tak powinno być
3. z automatu wyliczają na 6mm

Jeżeli wybierasz odpowiedz nr 2 to lepiej zmienić potencjalnego dostawcę.


Pozdrawiam

niiko
14-06-2016, 11:13
Bardzo ładny ( i usłojony ) Wood Look :)

F*ewnian
14-06-2016, 11:32
Pamiętaj, że jeżeli jakaś szyba przekracza powierzchnię około 3,2m2 to trzeba zastosować szkło 6mm. Dla uzyskania Ug=0,5 potrzeba więc minimum 6+16+6+16+6=50mm i taki pakiet musi się "zapiąć" w twojej ramie a to wymaga systemu min. 80mm.

Można również użyć węższy pakiet 32 mm z lepszej wydajności: 6zero-20Ar-6
358449

Twoja opcja 6+16+6+16+6:
358446

Aga-Białystok
14-06-2016, 12:21
Michał :) pkt. 2 i 3 odpada.

F*ewnian, dzięki.

nikt ważny
14-06-2016, 13:01
1 tez odpada. Szyba bedzie 3.3 mkw i co najgorsze o malym stosunku bokow tym samym centralnie wygnie sie 4 dosc znacznie.
Hmmmm.....ja jednak zastosowalbym 6mm w tym HSie a w fixie bezapelacyjnie

bwojtek
14-06-2016, 16:26
Można również użyć węższy pakiet 32 mm z lepszej wydajności: 6zero-20Ar-6
358449

Twoja opcja 6+16+6+16+6:
358446
Czy ty masz pojęci o temacie, w którym się wypowiadasz? Projektujesz pakiet 3 szybowy bez powłok termo i bez argonu w komorach? I wychodzi, ze 3 szyby są "zimniejsze" niż 2.

Aga-Białystok
14-06-2016, 16:30
Aktualizacja, dziś robiłam wycenę w Vetrex, spytałam i Pan powiedział, że z góry założył 3x6mm.
Może rzeczywiście pozostali tak liczą nie wyróżniając tego w ofercie? Do sprawdzenia.

Dzięki raz jeszcze.

nikt ważny
14-06-2016, 16:43
Czy ty masz pojęci o temacie, w którym się wypowiadasz? Projektujesz pakiet 3 szybowy bez powłok termo i bez argonu w komorach? I wychodzi, ze 3 szyby są "zimniejsze" niż 2.

Ale udowodnil ze pakiet dwuszybowy bedzie lepszy i na dodatek cieplejszy ;)

F*ewnian
14-06-2016, 19:46
Czy ty masz pojęci o temacie, w którym się wypowiadasz? Projektujesz pakiet 3 szybowy bez powłok termo i bez argonu w komorach? I wychodzi, ze 3 szyby są "zimniejsze" niż 2.

Przepraszam, bwojtek
W tym pakiecie 6-16-6-16-6 nie było wskazane, że używają argon i powłok termo (ciepłe odległość). Powłok termo ma wpływ na temperaturę w obszarze brzegowym.
Tutaj obliczenie z argonem:
358483

margolcia2908
14-06-2016, 19:52
Rozglądam się za oknami i kompletnie nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę. Na chwilę obecną wiem tylko, że mają być to okna PCV, nie białe, zapewne 2 szybowe.
Poniżej wykaz z projektu. Jeśli ktoś zechciałby mnie oświecić co jest ważne jeśli chodzi o parametry będę bardzo wdzięczna. Czy to prawda, że jest duża różnica w cenie jeśli kupuje się okna w zimie?
358484

358485

irytek102
14-06-2016, 22:24
Witajcie,

Planuję remont piętra w domu i chcę zacząć od wymiany okien. Obecnie założone są drewniane okna szwedzkie (od początku istnienia domu).
Wymiana na PVC. W grę wchodzą 4 okna (2x 1480x1435, 1x 2080x1435, 1x 1150x1435, wszystkie 2 skrzydłowe, R+RU) oraz drzwi balkonowe (850 x 2250, R).
Byłem w kilku miejscach pytając o ofertę i mam wycenę na profilach salamander bluEvolution 82 (pagen) + okucia winkhaus aktivpilot i vertex V82 (markom) + roto swing secustic, szklenie: 4-18-4-18-4 w obu przypadkach.
Różnica w cenie, wliczając demontaż starych i montaż nowych okien, to ponad 3 tys. zł. Czy warto dopłacać w moim przypadku?

Druga rzecz to wentylacja. W budynku jest wentylacja pasywna (kuchnia, łazienka). Czy to oznacza że powinienem zainteresować się napowietrznikami w oknach?

Tematyka okienna jest mi raczej obca, tyle co wyczytałem tutaj na forum lub z folderów sprzedawców, więc proszę o wyrozumiałość ;)
Ew. czy może ktoś polecić dobrą ekipę w okolicach Krakowa, lub nieco bardziej na południe, którzy fachowo doradzą?

nikt ważny
14-06-2016, 22:50
wentylacja pasywna ??? A cóż to jest ? ;)
A na serio - pomijając błąd nazewnictwa
Masz dobrze i tradycyjnie rozwiązaną wentylację grawitacyjną tym samym będzie działać tylko w kuchni (jak rozszczelnisz okno) i z jakiegoś najbliższego pomieszczenia łazience też pod tym samym warunkiem. Reszta pomieszczeń z wymiany powietrza będzie wyłączona dlatego... dlatego w każdym pomieszczeniu poza tym gdzie masz kanały wentylacyjne powinieneś mieć co najmniej jeden nawiewnik

irytek102
14-06-2016, 23:32
A więc grawitacyjna, więcej już tego błędu nie popełnię ;)
Nawiewniki dodaję do listy. Dzięki NW

A jak sprawa okien? Przejrzałem jeszcze raz te oferty i jedna zasadnicza różnica to współczynnik Uw. Dla oferty tańszej wartości są z przedziału 0.97 - 1.16, a dla droższej 0.78 - 0.9
Różnica wydaje się ogromna, tylko pytanie (może głupie) czy jest sens zakładać okna o tak wysokich parametrach do domu nie mającego wiele wspólnego z energooszczędnością?

nikt ważny
15-06-2016, 06:48
Sam sobie odpowiedziales na zadane pytanie.
Nie zawsze jest sens zwlaszcza ze roznic wbrew pozorom nie jest powalajaca a w bloku zens jest warpliwy.
Malo tego
Moze niemile cie zaskoczyc zjawisko jakie nastepuje gdy masz bardzo cieple szyby - roszenie sie ich zewnetrznej powierzchni.

nikt ważny
15-06-2016, 06:53
Skleroza :)
Wymieniasz okna nie w bloku tylko w domu gdzie cala jego konstrukcja generuje straty.
Tu juz podszedlbym inaczej.
Jesli planujesz termomodernizacje i używasz drogiego medium grzewczego to wybralbym okna cieplejsze.
Do tematu wyboru okien trzeba podejsc komlleksowo a nie skupiac się tylko na oknach :)
U siebie gdybym robil taki remont mimo wszystko wydalbym więcej i kupil cieplejsze

F*ewnian
15-06-2016, 09:28
czy jest sens zakładać okna o tak wysokich parametrach do domu nie mającego wiele wspólnego z energooszczędnością?

Trzeba zacząć (energooszczędności) od czegoś.
Dlaczego nie z okien?

pchelek
16-06-2016, 15:58
sie wtrace apropo argonu w szybach - daje najwyzej 0,2 i stosowany jest glownie dlatego ze jest "suchy", nie ma w sobie wilgoci jak powietrze - poza tym juz szyb z powietzrem chyba nit nie produkuje juz

pchelek
16-06-2016, 16:00
0,79 - 0,88 - przez okna uchodzi w domu jakies 30 % ciepla, poprawa izolacyjnosci szyb o 10 % daje w porywach 3% - otwarcie okna na 10 minut i zysk ulatuje do nieba

tommygol84
16-06-2016, 17:18
Czy faktycznie okno o wysokości 2600 przekracza dopuszczalne wartości dla PCV i pozostaje tylko drewno lub aluminium? Czy jakiś producent wykonuje takie gabaryty z profili PCV? Czy ktoś może coś więcej może powiedzieć o profilu ALIPLAST STAR 90/99 ponieważ mam ofertę na okna z tego profilu a nawet przy zakupie projektu nie brałem pod uwagę okien aluminiowych na które chyba będę skazany.

Aluminium nie brałem pod uwagę ponieważ wydaje mi się zimne, oraz to że chyba parametry cieplne będą dużo niższe niż w PCV (dom ma wymagać jak najmniej ogrzewania, zastosowane będzie ogrzewanie podłogowe + wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła).

Może ktoś doradzi co można ewentualnie zrobić poza zmniejszaniem otworów na okna o 10 cm - chyba 2500 już z PCV można zrobić.

nikt ważny
16-06-2016, 18:03
Noooo i znow ktos dal d..... a klient teraz bedzie szukal takiego co mu te wyglupy wykona w PVC.
2500 to juz jest za duzo dla 99% profili pvc w kolorze bialym. Kolorowe to 2400 juz jest na granicy.
Albo zmiana wysoksci nadprozy albo aluminium i drewno
I to tez nie wiadomo co da rade bo zalezy od szerokosci i funkcji okien.

bwojtek
16-06-2016, 20:10
Czy faktycznie okno o wysokości 2600 przekracza dopuszczalne wartości dla PCV
Są systemy, które dopuszczają taką wysokość ale wyłącznie w kolorze białym i oczywiście z ograniczonym zakresie szerokości.

finlandia
17-06-2016, 11:00
Nie upieram się że ma to być zrobione z PCV, jeżeli przekracza jest to jasne dla mnie,że nie ma co ryzykować ale mam wycenę gdzie bez problemu PCV w kolorze ktoś oferuje w takich rozmiarach (profil VEKA 82) ... i nawet nie wspomniał o tym że przekracza to dopuszczalne normy.
Może zastosował jakąś inną technologię. Tylko czy wklejana szyba, czy też profil drzwiowy pozwala na robienie tak wysokich skrzydeł to nie jestem przekonany.
Zapytaj tego oferenta co takiego daje w swoim oknie, że oferuje więcej niż inni (a może na górze zastosował poszerzenie 10cm;). Jeśli odpisze bez przekonujących konkretów to ja bym takiego wykonawcę omijał.

tommygol84
17-06-2016, 12:05
Może zastosował jakąś inną technologię. Tylko czy wklejana szyba, czy też profil drzwiowy pozwala na robienie tak wysokich skrzydeł to nie jestem przekonany.
Zapytaj tego oferenta co takiego daje w swoim oknie, że oferuje więcej niż inni (a może na górze zastosował poszerzenie 10cm;). Jeśli odpisze bez przekonujących konkretów to ja bym takiego wykonawcę omijał.

Nie wygląda żeby coś było poszerzane (największe okno w mojej wycenie)
358648

IVO333
17-06-2016, 13:10
6,97 m2 to praktycznie granica wykonalności dla szkła 6 mm. U siebie nie zrobiłbym tego na zwykłym szkle tylko na hartowanym i nie 6 ale 8 mm.

F*ewnian
17-06-2016, 15:00
8 mm.

jeszcze lepiej triplex 4.4.1

finlandia
17-06-2016, 16:39
Nie wygląda żeby coś było poszerzane (największe okno w mojej wycenie)
358648
Czyli masz okno stałe. Większość z nas ograniczenia ma w domyśle ustawione pod okna z otwieranym skrzydłem.
Zapytaj swojego sprzedawcę o gwarancję na szybę. Co będzie gdy taka pęknie..

Ps. Nie wiem czyje jest ciśnienie na takie duże okno niedzielone, ale jeśli chcesz poczuć się odrobinę bezpieczniej, to weź pod uwagę rady kolegów.

tommygol84
17-06-2016, 17:07
Czyli masz okno stałe. Większość z nas ograniczenia ma w domyśle ustawione pod okna z otwieranym skrzydłem.
Zapytaj swojego sprzedawcę o gwarancję na szybę. Co będzie gdy taka pęknie..

W zasadzie mam 8 okien 2600 mm. Może ktoś doświadczony i zwiększą wiedzą zerknie na okna i doradzi jakie rozwiązanie można zastosować i co można zrobić (czy faktycznie zmniejszać otwory np.styrodurem o te 10 cm (tylko czy wtedy nie ucierpią parametry cieplne). Raczej murowanie cegły od dołu odpada bo jednak chciałbym żeby okna były równo z podłogą. Aluminium to 52k zł a PCV przy 2500 to jednak 26k zł (oczywiście bez HS).

358659358660

bwojtek
17-06-2016, 20:13
Masz tam okna RU o wysokości 2600. W kolorze w PVC nie można tego wykonać. Do tego masz zdaje się łączenia 90stopni i nie czasem z szyba klejoną w narożniku?
Czy to projekt "domy z wizją"?

nikt ważny
17-06-2016, 20:19
Czy to projekt "domy z wizją"?wizja drenażu kieszeni ;) i to glebokiego drenażu :)

forscher
17-06-2016, 21:29
niektórzy ludzie budują pałace.. płacą dziesiątki tysiecy za jak najbardziej fikuśne i ekwilibrystyczne projekty, wykoania i udziwnienia, a na starośc dochodza do wniosku że na cholerę im to było..


https://www.youtube.com/watch?v=m-UIkliA7FQ

tommygol84
17-06-2016, 22:42
Jeśli uważasz że dom 120 metrów to pałac to mamy inne pojęcie pałacu to prosty projekt tylko okna duże :).

Tak projekt "Dom z wizja" i jest w projekcie szyba klejona w narożniku ale można tam zrobić łącznik i tyle.

Trudno będzie trzeba zrobić z aluminium to się zrobi, będzie trzeba zmniejszyć otwory trudno i też się zrobi.

Byłem ciekawy czy coś można zrobić bez większych kombinacji ale wygląda na to że nie.

bwojtek
18-06-2016, 08:55
Tu masz "na żywo" jak wyglądają twoje okna w Alu:
http://images75.fotosik.pl/686/e9a20ce11bc8663cmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fz djecie%2Fe9a20ce11bc8663c)

.:Paco:.
18-06-2016, 21:07
Tu masz "na żywo" jak wyglądają twoje okna w Alu:
http://images75.fotosik.pl/686/e9a20ce11bc8663cmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fz djecie%2Fe9a20ce11bc8663c)

wojtek "to białe" pod oknami to jest systemowe poszerzenie? Jeśli tak to czy to można docinać pod żądaną wysokość czy to są "skokowe" wymiary - np co 5 cm?
wiem,ze można kontrolować rozmiar wysokością okna ale pytam

tommygol84
20-06-2016, 15:31
Zapytałem bezpośrednio producenta profili PCV, które bym chciał zrobić u siebie i zobaczymy co odpowie. Dostali wszystkie wymiary okien. Chyba oni znają się na tym najlepiej.

finlandia
20-06-2016, 16:55
Zapytałem bezpośrednio producenta profili PCV, które bym chciał zrobić u siebie i zobaczymy co odpowie. Dostali wszystkie wymiary okien. Chyba oni znają się na tym najlepiej.
Ech.. chciałbym się mylić, ale przez jakiś czas mój pracodawca poza produkcja okien kazał nam sprzedawać swoje profile. W dziale handlowym nie robiło nam różnicy kto i co produkuje. Byleby wyrabiać plany sprzedaży.. ale to było blisko ponad 15 lat temu i mam nadzieję że sporo się zmieniło - dziś chyba każdy docenia pracę - czyli jak zostało zrobione i zamontowane.
Dziś wpadłem na takie zdjęcia z tegorocznej Budmy:
358898

358899
Producenci Teamplast i Komsta pokazały ogromne okna balkonowe, także możesz zapytać ich jakie wykonanie polecają.

Busters
21-06-2016, 18:49
Mam pytanie techniczne odnosnie szyby w oknie, dzisiaj byłem u sprzedawcy po wycene i zamiastu pakietu 4/16/4/16/4 zaproponował mi szybe P2
44.2/24/4 czy taka szyba wzmocniona, ale z 1 szersza komora bedzie porownywalna izolacyjnie? Sprzedawca zapewanial mnie ze termicznie to bedzie to samo, ale czy aby na pewno? Zamiast 2 komor mamy w koncu 1?

forscher
21-06-2016, 19:30
Mam pytanie techniczne odnosnie szyby w oknie, dzisiaj byłem u sprzedawcy po wycene i zamiastu pakietu 4/16/4/16/4 zaproponował mi szybe P2
44.2/24/4 czy taka szyba wzmocniona, ale z 1 szersza komora bedzie porownywalna izolacyjnie? Sprzedawca zapewanial mnie ze termicznie to bedzie to samo, ale czy aby na pewno? Zamiast 2 komor mamy w koncu 1?


termicznie to nigdy nie będzie to samo, a różnica pomiędzy oknem z szybą P2 a bez szyby P2 zależy miedzy innymi od wielkości okna.


Po co ci szyba P2? po to by napchać dodatkowo portfel sprzedawcy?
Czy po to by wszystkim obwieszczać że masz taka szybe?


bo jeżeli na jej wybór mają wpływ względy zabezpieczenia okna szyby przed rozbiciem to ja na Twoim miejscu poszedł bym w szybę P4
tu masz porównanie wytrzymałości szyby P2 i P4 https://www.youtube.com/watch?v=qLLBRH4Kxds

Jeżeli natomiast liczą sie dla ciebie kwestie związane z przenikaniem ciepła to daj sobie spokój z szybami P2 i P4 a zaoszczędzoną przez to kasę zainwestuj w porządniejszy alarm, kontaktrony itp.

nikt ważny
21-06-2016, 19:56
Pomijam fakt ze szyba o podwyzszonej odpornosci na wlamanie bez wzmocnionych okuc to kasa wyrzucona w bloto.
Pomijam fakt ze pakiet trzyszybowy nedzie cieplejszy od dwuszybowego.
Pomijam tez fakt ze ni czorta nie moge zrozumiec o co sprzedawcy chodzi
Moze ktos mnie oswieci ?

Busters
21-06-2016, 20:00
Szyba P2 mi tylko i wylacznie po to, zeby ***ac w nia przy znajomych mlotkiem i chwalic sie jaki zajebisty mam dom.

Szyba P2 mi po nic, wlasnie dlatego o to pytam. Szyby P2 zamiast zwyklych kosztuje mnie dodatkowo 700-800zl wiec w sumie niewiele wiecej. Sprzedawca zapewnial mnie ze termicznie jest to dokladnie to samo i nie ma roznicy (mam tez 3 szyby i niby szersza komore, ale tak na moja logike 2 komory to zawsze 2 komory), ale chcialem to zweryfikowac, bo skoro izolacyjnosc termiczna bede mial taka sama to moze warto doplacic te pare zł.


Tak teoretycznie jesli szyba 4/16/4/16/4 bedzie miala U=0,7 to przy zastosowaniu szyb P2 (z szersza komora 24) jaka bedzie roznica?
Sprzedawca twierdzi, ze całe okno bedzie mialo U w granicy 0.9-1.0 (tak samo przy obu szybach)

Moze wypowie sie ktos jeszcze?


Pomijam fakt ze szyba o podwyzszonej odpornosci na wlamanie bez wzmocnionych okuc to kasa wyrzucona w bloto.
Pomijam fakt ze pakiet trzyszybowy nedzie cieplejszy od dwuszybowego.
Pomijam tez fakt ze ni czorta nie moge zrozumiec o co sprzedawcy chodzi
Moze ktos mnie oswieci ?
a kto Ci powiedzial, ze okucia nie beda antywlamaniowe? Chyba logiczne, ze to bez sensu.
Teoretycznie i tu i tu mamy 3 szyby (w P2 po prostu beda one sklejone)

Moze zamiast zlosliwosci i przesmiewania troche wiecej konkretow Panie Jareko.
Nie ja tu jestem fachowcem i chyba dobrze, ze pytam?

nikt ważny
22-06-2016, 00:19
Kolego
Nic nie napisałeś o tym że oprócz P3 będziesz miał okucia WK ileś tam
szyba 4/16/4/16/4 ma Ug=0,5 a nie 0.7
Szyba - niestety nie znalazłem P4/24/4 ale znalazłem 4/24/4 gdzie Ug nawet mnie zaskoczyło.....1,2 Wątpię by dodatkowe 4 mm szkła zmniejszyło tak radykalnie Ug
Więc sprzedawca dość znacznie rozminął się w zapewnieniach że to, to samo
Skoro jest swego pewny niech pokaże na to kwity byś miał pełną świadomość wyboru
Teoretycznie i praktycznie masz 2 lub 3 szyby. Tylko w sumarycznej grubości szkła się niby zgadza ale w ilości przegród jakie tworzą szyby już nie
Daleki jestem od złośliwości :) a jak skojarzyłeś więc wiesz że od dawna mam taki styl pisania

Busters
22-06-2016, 00:42
Pytałem stricte o szybe wiec nie pisalem nic o okuciach, mniejsza o to.
Odnosnie szyby przepraszam wkradl mi sie blad, sprzedawca mowil o 4/12/4/12/4 (stad u=0.7, ) i tez do takiej szyby byla porownywna ta P2, ale tak czy siak to co zakladalem zostalo przez was potwierdzone, ze nie ma szans na porownywalne U przy tych szybach.

stary
22-06-2016, 11:22
..edit...
Tak teoretycznie jesli szyba 4/16/4/16/4 bedzie miala U=0,7 to przy zastosowaniu szyb P2 (z szersza komora 24) jaka bedzie roznica?
Sprzedawca twierdzi, ze całe okno bedzie mialo U w granicy 0.9-1.0 (tak samo przy obu szybach)

Moze wypowie sie ktos jeszcze?


a kto Ci powiedzial, ze okucia nie beda antywlamaniowe? Chyba logiczne, ze to bez sensu.
Teoretycznie i tu i tu mamy 3 szyby (w P2 po prostu beda one sklejone)

Moze zamiast zlosliwosci i przesmiewania troche wiecej konkretow Panie Jareko.
Nie ja tu jestem fachowcem i chyba dobrze, ze pytam?
Określenie, że sprzedawca mija się z prawda jest najdelikatniejszym, jakie przychodzi mi na myśl...Gość po prostu nie wie o czym mówi.
Ramka 24 mm - wbrew pozorom - pogarsza przenikanie ciepła w stosunku do ramki 16 czy 18 mm a nie polepsza.
Przy zastosowaniu takiej samej powłoki niskoemisyjnej, np. planitherm XN współczynnik przenikania ciepła dla szyby wygląda następująco:
- pakiet 44.2/24A/4T - Ug=1,2
- pakiet 4t/16a/4/16a/4t - Ug=0,6
Skupiłem się tylko na Ug, skoro o nim mowa - pomijam inne parametry obydwu pakietów.

Busters
22-06-2016, 11:27
Dziekuje za tresciwa odpowiedz, czyli tak jak podejrzewalem lepiej zrezygnowac z P2 na rzecz cieplejszej szyby.

mario9
28-06-2016, 12:36
Witam :)

Poszukuję okien do domu z lat 70siątych. Stare okna "skrzynkowe" chciałem zastąpić plastikami lub nowymi oknami z drzewa.
Mur od wewnątrz: pustak komórkowy (23 cm) / szczelina powietrzna (5 cm) / cegła (12 cm) co daje razem 40 cm.
Od zewnątrz, po wykonaniu okien dom będzie ocieplony styropianem 15 cm grafit.

Pierwsza rzecz, wg projektu elewacji jaki dostałem od architekta okna z zewnątrz mają być w kolorze orzech. Nie wiem czy lepiej kupić drewniane okna pod kolor czy plastikowe z okleiną? Wewnątrz wszędzie standardowo białe, tylko na poddaszu od wewnątrz kolor grafit/antracyt.

Druga sprawa, okna na parterze chiałbym mieć antywłamaniowe, nie wiem czy szyba mocniejsza czy to się bierze szyba + okucia?

Większość okien w domu jest rozmiaru 150x146 (szer.xwys.) - a może wszystkie są 150x150... nie idzie tak wymierzyć przez tynk, a nie wiem jakie kiedyś były montowane. Dlatego pytam czy są jakieś standardowe, tańsze rozmiary, czy bez różnicy, okna teraz są wszystkie robione na wymiar?

Do tego potrzebuję duże drzwi balkonowe przesuwne.

Proszę o poradę, jakiej firmy okna kupić z jakimi profilami, jaką szybą ile komór itd.
Nie zależy mi na oknach z górnej półki aczkolwiek żeby spełniały bardzo dobre warunki cieplne. Raczej celował bym gdzieś pośrodku cena/jakość -> znajomi doradzają firmę Drutex.

nikt ważny
28-06-2016, 14:24
...
Nie zależy mi na oknach z górnej półki aczkolwiek żeby spełniały bardzo dobre warunki cieplne. Raczej celował bym gdzieś pośrodku cena/jakość -> znajomi doradzają firmę Drutex.
;)

mario9
28-06-2016, 21:39
W takim razie co proponujesz?

nikt ważny
28-06-2016, 22:19
Długo by opowiadać :)
Na pewno zmienić usytuowanie okna w murze skoro planujesz docieplenie.
Nie sugerowac sie remlama ani cena tylko parametrami deklarowanymi przez producenta.
Poczytać ten wątek choc 20 stron wstecz i dowiedzieć sie czegoś wiecej o oknach.
Nie wskaże Ci producenta
Nie wskaże Ci montazysty ale w duzej mierze od jego fachowości i doswiadczenia zalezy Twe zadowolenie z zamontowanych okien. Bo nawet najlepszy produkt mozna schrzanic montażem