PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

kordo
18-02-2005, 14:33
Scisle mowiac, to rozwiazanie z dwukolorowym szprosem było nawet ciut drozsze niz podwojna okleina na całe okna ( + szprosy oczywiscie) - a to lajdaki. :evil:
Mam jeszcze pytanie - czy roznorodnośc szprosów, o ktoórej piszesz zalezy od profilu czy raczej od producenta okien?
I jak takie dwukolorowe okna z dwukolorowymi szprosami wygladają w rzeczywistosci? Może macie jakies zdjecia. Kolor okleiny to dab bagienny lub mahon - tu jest roznica pogladow ze wspołinwestorem.

I jak narazie njlepsze warunki ( finansowe i dotyczace tych wszystkich kolorowych zachciwajek) dostałam od firmy sprzedajacej okna robione z Brugmanna- ktory , jak wyczytałam w tym watku - nie nadaje sie do kolorów. Czlowiek im mniej wie, tym jest szczesliwszy :wink:
pozdrawiam.

stary
18-02-2005, 17:29
w wycenie mam iż ta pierwsza wersja (zlicowana) nazwana jest 5K PREMIUM, czyli i ta pierwsza jest odchodzona ?
Jeszcze raz wałkuję ten temat: nie wiem co producent okien nazywa sobie Premium ,ale wiem ,że górny schemat przedstawia profil o normalnych (nieodchudzonych) ściankach. Moim zdaniem warto dopłacic te 1830 zetów.


chyba czas przejść na drewienko i dziadostwa się nie czepiać (jak mówi mój teścio). Tylko że ja nie chcę okien malować.
Jaką masz pewność ,że w drewnie nie trafisz na dziadostwo, które jeszcze bardziej przeklniesz jak plastik??? :D

mdzalewscy
18-02-2005, 17:44
Moim zdaniem warto dopłacic te 1830 zetów.
o takie lubię odpowiedzi, do mnie wtedy to dociera. :D Wielkie THX.

D.J.
18-02-2005, 17:56
polecam firmę Vidok - kupiłem już okna dwa razy (do domu remontowanego i nowego) - moje są drewniane i jestem bardzo zadowolony, robią też z PCV, kiedy wybieraliśmy okna udało się nam wynegocjować największy rabat; przynajmniej we Wrocławiu mają także wzorowy serwis

pozdrawiam

DJ

pchelek
18-02-2005, 19:42
Charlie - gdybyś był kobietą to bym Ci powiedział "ajlawju" "je tem" albo "ja lubliu tebia". :oops: :P :oops:
mdzalewscy - mam aktualnie kontakt z firmą DOMEL - może potrzebujesz pomocy jakiejś - zgłaszają się do badań w systemie SPECTUS 70 mm. To dobry system - tłusty.
Niestety nie sprzedaję okien ani nie mam agencji.
Badam je, wydaję opinie, certyfikaty - ostatnio piszę często opinie do PARP [państwowa agencja rozwoju przedsiębiorczości] dla producentów starających się o dofinasowanie z UNII [unia daje kasę na rozwój firm]
Tak na marginesieCzy ktoś wie ci się dzieje z oknami MEETH -[czy ktoś je jeszcze sprzedaje] były takie kiedyś w Polsce i w geesie w Łomży zalegały magazyn - METHH padł i ma nawet problemy z urzędem celnym, z ochroną środowiska. Ma nawet sprawę w sądzie - w jakimś osiedlu w Łodzi rozpada się ok. 1000 tych okien.
To takie okna ze śmieci co z nimi osobiście "darłem koty".
Niestety część tego badziewia sprzedano w Polsce

mdzalewscy
18-02-2005, 20:33
zgłaszają się do badań w systemie SPECTUS 70 mm. To dobry system - tłusty.
podejrzewam iż to ten sam profil co zaczął sprzedawać Okno Rex z Zambrowa, Spectus Elite 70, bardzo się spodobał mojej żonie, ale brak informacji w necie o nim :( . Ma do mnie przyjechać we wtorek Pan Tarka z Domelu i mnie trochę oświecić, wiec wyptam się o tem nowy (przyszły) Spectus.

Czy to prawda iż profil (dotyczyło Elite 70) w kolorze musi się jakoś wyleżyć przynajmniej 2 miesiące za nim można z niego łuki giąć ? - informacja od dyrektora d/s techniczych firmy okno rex.

jareko
18-02-2005, 22:53
pierwsze slysze - moze w tym systemie jest takie zalecenie ?
Pchelek - coz za publiczne wyznanie do Charliego :lol:

Teraz ja mam klopot i wszystkich bywalcow znajacych sie w tym co napisze o pomoc prosze
Wyglada na to ze niebawem wejde w blizsze uklady ;) ze spoldzielnia pod nadzorem konserwatora zabytkow - juz jednego jestem pewien - musze rozszerzyc swoja oferte o cos do czego wewnetrznego przekonania nie mam choc montowac umiem - chodzi o okna drewniane. Poszukuje namiarow na dobra firme z warszawy lub najblizszych jej okilic (max 30km do palacu ;)). Sprawdzona co najmniej piec lat i nie musi byc z najwyzszej polki - towar o dobrze wywazonym stosunku ceny do jakosci
Ktos pomoze? Urzedowski z racji ceny odpada choc wiem ze akurat z nim nie mialbym klopotu w czasie gwarancji jakiej ja bede udzielal na okna
Pomozecie? ze zapytam jak taki jeden w 70 roku

pchelek
19-02-2005, 15:01
Każdy profil po wytłoczeniu musi się wysezonować conajmniej jeden miesiąc. Muszą odparować jakieś tam substancje i PVC musi "coś tam" usieciować się do końca.
W gięciu ram widocznie ten okres sezonowania musi być dłuższy. Prawdopodobnie dlatego, że do gięcia profil się podgrzewa do uplastycznienia. jakby to zrobiono za szybko to by prawdopodobnie profil mógł się zgeformować.

rafalg
19-02-2005, 22:34
Witam,
Pytanie z serii jakie okna. Nie znalazłem niestety tego porównania, więc proszę was o opinie.

Chcę zamówi okna:
VEKA Perfectline, 5-komorowe z kolorem jednostronnym (mahoń), wiekszośc okien jednoskrzydłowych (oprócz drzwi tarasowych), bez szprosów, klamki z kluczykiem , Okucia antywlamaniowe WinkII Autopilot okna P4/P2

Gealan 7000 IQ (5-komorowe), reszta jak wyżej oprócz okuć --> MACO

Zamówione zestawy mają tdokładnie te same parametry i co najdziwniejsze - dokładnie takie same ceny. W poniedziałek muszę podjąć decyzję, proszę o wady i zalety, wasze sugestie
Dzięks

jareko
19-02-2005, 22:58
jak znam Pchelka - bedzie optowal za Gealanem - dobry aczkowiek nie doceniany profil
Veka - no coz - stara niemiecka robota - teraz tylko mysl niemiecka pozostala

rafalg
20-02-2005, 09:38
Dzięki za sugestie. Czekam dalej na Wasze opinie.

stary
20-02-2005, 12:14
Jak napisałeś wczesniej rafalg -profile porównywalne. W mojej prywatnej ocenie szala przechyla sie na Gealana 7000:
-szerszy 74 mm (veka Perfektline 70mm)
-3 uszczelki (nie wiem tylko czy potrzebne) :D
-ładniejsze kształty
-półzlicowane skrzydło (veka też ma ale chyba droższe i czterokomorowe)
-większe zaufanie do profili kolorowychGealana (ocena jak najbardziej subiektywna ):wink:

Okucia równiez porównywalne.

dzordz
20-02-2005, 14:39
Tak na marginesieCzy ktoś wie ci się dzieje z oknami MEETH -[czy ktoś je jeszcze sprzedaje] były takie kiedyś w Polsce i w geesie w Łomży zalegały magazyn - METHH padł i ma nawet problemy z urzędem celnym, z ochroną środowiska. Ma nawet sprawę w sądzie - w jakimś osiedlu w Łodzi rozpada się ok. 1000 tych okien.
To takie okna ze śmieci co z nimi osobiście "darłem koty".
Niestety część tego badziewia sprzedano w Polsce

Witam.
Co sie dzieje z oknami MEETHa ? Ano, wciaz funkcjonuja - zakupilem takowe do domu, i jestem zadowolony. Zapytacie dlaczego to"badziwie"? Poniewaz, znam ten profil. Kiedys pracowalem przy wytwarzaniu tych okien wiec wowczas zjdlem na nich zeby. Dlatego stojac z zona przed dylematem wyboru okien nie zawahalem sie ani przez moment. Porownujac ceny okien na rynku warszawskim okazalo sie, ze cena jest bardzo dobra (co bylo dodatkowym argumentem). Poza tym, to jest tak z tymi oknami - je trzeba potrafic wykonac. Sam slyszalem, ze gdzies w wawie jest jakies osiedle z trefnymi skrzydlami Meetha. Tamten problem wzial sie stad, ze wszystkie wykonal jakis zaklad, ktory dorwal sie do nowego wowczas profilu i nastawiony na szybki zysk, wykonal spora partie, bez specjalnego przykladania sie do jakosci wykonania, po czym jak odbiorcy powiedzieli: dosc, producent (ewidentnie nieuczciwy :evil: ) skonczyl z tym profilem (kto, wie - byc moze w ogole z oknami). Mozecie mi wierzyc, gdy to okno jest wlasciwie zgrzane, skrecone w odpowiednich wysokosciach w przekroju ramy i skrzydla tam nie ma prawa nic strzelic. A idac dalej tosujac chociazby ciepla ramke, odpowiednio osadzajac okna w murze, moga one sluzyc latami. A tak swoja droga, kazdy chyba wie, ze kazde najlepsze okna tez mozna spieprzyc popelniajc podstawowe bledy w ich budowie (i na nic 5 i wiecej komor). Poza tym, z tego co wiem, sam methhowski profill ulegl dosyc duzym zmianom, oczywiscie na korzysc. Jezeli kogos interesuja informacje z pierwszej reki, moge sie dokladnie dowiedziec...
Pozdrawiam
Mariusz

mdzalewscy
20-02-2005, 16:10
A idac dalej tosujac chociazby ciepla ramke, odpowiednio osadzajac okna w murze, moga one sluzyc latami.
a co ma wspólnego ciepła ramka z trwałością okna (służeniem latami) ?

czmirek
20-02-2005, 16:23
Charlie - gdybyś był kobietą to bym Ci powiedział "ajlawju" "je tem" albo "ja lubliu tebia". :oops: :P :oops:
mdzalewscy - mam aktualnie kontakt z firmą DOMEL - może potrzebujesz pomocy jakiejś - zgłaszają się do badań w systemie SPECTUS 70 mm. To dobry system - tłusty.
Niestety nie sprzedaję okien ani nie mam agencji.
Badam je, wydaję opinie, certyfikaty - ostatnio piszę często opinie do PARP [państwowa agencja rozwoju przedsiębiorczości] dla producentów starających się o dofinasowanie z UNII [unia daje kasę na rozwój firm]
Tak na marginesieCzy ktoś wie ci się dzieje z oknami MEETH -[czy ktoś je jeszcze sprzedaje] były takie kiedyś w Polsce i w geesie w Łomży zalegały magazyn - METHH padł i ma nawet problemy z urzędem celnym, z ochroną środowiska. Ma nawet sprawę w sądzie - w jakimś osiedlu w Łodzi rozpada się ok. 1000 tych okien.
To takie okna ze śmieci co z nimi osobiście "darłem koty".
Niestety część tego badziewia sprzedano w Polsce

co do metha czy jak to sie pisze, w niemczech jeszcze nie padli i nawed handluja tym badziewiem w praktikerach w obi i tym podobnych sklepach budowlanych ceny sa o ok. 20 % mniejsze jak plastikow

dzordz
20-02-2005, 17:16
A idac dalej tosujac chociazby ciepla ramke, odpowiednio osadzajac okna w murze, moga one sluzyc latami.
a co ma wspólnego ciepła ramka z trwałością okna (służeniem latami) ?

mialem na mysli dobre "skrecenie" okna, dobre okucia, ciepla ramka i cala reszta, ktora "umila" zycia = cieszymy sie z okna w latach, czyz nie?

rafalg
20-02-2005, 19:04
Czy jeszcze ktoś ma coś ciekawego do poiedzenia w pozyższym temacie ?

mdzalewscy
20-02-2005, 19:11
z tego co wiem profil Awans Oknoplastu Kraków to jest Veka perfectline, a wiec tam cała ścianka zewnętrzna jest barwiona w masie. Dla mnie to plus

http://www.oknoplast.com.pl/IMGB/874_Awans_d.jpg

jareko
20-02-2005, 19:13
Czy jeszcze ktoś ma coś ciekawego do poiedzenia w pozyższym temacie ?
cierpliwosci - łykend ;) jest - poczekaj az do pracy co poniektorzy wroca ;)

invx
20-02-2005, 19:24
chlopie :wink: drewno se daj :D :D :D

rafalg
20-02-2005, 19:39
Czy jeszcze ktoś ma coś ciekawego do poiedzenia w pozyższym temacie ?
cierpliwosci - łykend ;) jest - poczekaj az do pracy co poniektorzy wroca ;)

Tak, ale jutro z rańca muszę podjąć decyzj.

rafalg
20-02-2005, 19:42
chlopie :wink: drewno se daj :D :D :D

Niestety za drogo w takiej konfiguracji :(

pchelek
20-02-2005, 20:11
dzord - problem jest taki że okien MEETH się nie zgrzewa. Uniemożliwia to aluminiowa przyklejana blacha. One są tylko skręcane. A ponadto rama jest lita [prasowana z odpadów przemysłowych] ze współczynnikiem U ok. 1,8. Jak Ci te okna dobrze funkcjonują to masz dużo szczęścia.
Sprawa jest bardzo poważna bo te okna po pięciu latach zaczynają się sypać. Jest sprawa w sądzie - nie w Polsce o wielomilionowe oddszkodowanie za te rozsypujące się okna. Być może to te z pierwszej dostawy. A jak wiesz to jest to jedna rama z której robi się i ościeżnice i skrzydła.
Sprawdź jednak czy Ci się nie sieciuje [nie pęka] ta tworzywowa biała polewa co osłania rdzeń profili i czy nie źółknie. To piewsze objawy uszkodzeń. Sprawdź też czy się na blasze nie robią purchle - to objaw odklejania blachy.
Chyba, że Ty masz okna MEETH z PVC - bo on i takie robi - w dużej badzo ilości.

jareko
20-02-2005, 20:42
Tak, ale jutro z rańca muszę podjąć decyzj.
rzuc moneta - realnie porownywalne to jest
chyba ze jakies wynalazki masz - to wtedy trzeba by spojrzec i porownac jakie oba profile maja ograniczenia - a jesli nie - 5 zeta do reki - orzel - Gealan reszka - Veka i w goooooore
Juz wiesz co wybrac? :)
Powiedz co wypadlo?

jawrob
20-02-2005, 21:57
Mdzalewscy- ja sie chyba zdecydowalem na REHAUa brillant design 5 komor cena-tansze od Plusteca przy okuciach Romb na Plustecu a Roto na REhau... :) porownywalem scianki profili i wierz mi ze Pl.....c do REhaua ma daleko a i z kolorem jest cos nie tak w wykonaniu PL....ca.
Ot to by bylo na tyle choc czekam jeszcze na wyceny z 3 zrodel :)
Jawrob

rafalg
20-02-2005, 21:58
Z tego co widzę, to rzeczywiście rzut monetą będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jak widzę, profile sa porównywalne.
Wynalazków nie mam:
W piwnicy: P4 oraz WinkII
Na parterze - jak wyżej
Na poddaszu - P2 oraz Wink1 (czy też "bezpieczne")

Do tego:
Ze strony dostawcy Gealana
- gratis dostaję 10 wywietrzników systemowych Gecco (podobno gwiżdżą)
Ze strony dostawczy VEKI:
- gratis dostaję 12 wywietrzników zewnętrznych mechanicznych, nie hygroskopijnych) oraz 14 dniowe wczasy w dowolne miejsce w Polsce (nie, nie żartuje)

Tyle ze szczegółów. Jakieś sugestie?

mdzalewscy
20-02-2005, 22:04
oraz 14 dniowe wczasy w dowolne miejsce w Polsce (nie, nie żartuje)
:o :o :o gdzie tak dają !!!, sam muszę do końca lutego wybrać okna, ale znając sztuczki handlowe to i tak masz wszystko wliczone w cene, czyli bez tej wycieczki to taniej te okna kupisz

dzordz
20-02-2005, 22:10
dzord - problem jest taki że okien MEETH się nie zgrzewa. Uniemożliwia to aluminiowa przyklejana blacha. One są tylko skręcane. A ponadto rama jest lita [prasowana z odpadów przemysłowych] ze współczynnikiem U ok. 1,8. Jak Ci te okna dobrze funkcjonują to masz dużo szczęścia..

Drogi Pchelku! wiem, ze jestes tu fachowcem od okien na tym forum, ale w sprawie Meetha nie masz w 100% racji. Otoz te okna sie skreca, a jakze, ale rowniez i zgrzewa (narozniki). Byc moze to (podobnie jak w miare dobry (czyt. nie dziurawy profil) to klucz do sukcesu. Co do samego zgrzewu to powiem tyle, ze czasem (w zaleznosci prawdopodobnie od gestosci masy profilu) sam zgrzew powodowal, ze mozna bylo machac oknem/rama i trzymala sie bez srub calkiem przyzwoicie. Oczywiscie skrecenie to wymog konieczny, niemniej jednak, sam zgrzew zdarza sie, ze potrafi trzymac w ten sposob, ze walac narozem okna o podloge trzeba sie nietego mawalic, zeby ten puscil. Z tym, ze oczywiscie paramertry zgrzewania (czas, temparatura)musza byc optymalnie dobrane (a, jeszcze czysta grzalka). Blacha z powierzchni profila nie przeszkadza w zgrzewie, zupelnie.


Sprawa jest bardzo poważna bo te okna po pięciu latach zaczynają się sypać. Jest sprawa w sądzie - nie w Polsce o wielomilionowe oddszkodowanie za te rozsypujące się okna. Być może to te z pierwszej dostawy. A jak wiesz to jest to jedna rama z której robi się i ościeżnice i skrzydła.

Wiesz co? To by sie moglo zgadzac, poniewaz pierwsze profile, z ktorych te okna byly wykonywane - delikatnie mowiac - byly niespecjalne :wink: Zamiast jednolitej masy, bylo to cos co przypominalo szwajcarski ser: mnostwo dziur, rozne kolory (zamiast jednolitej czerni)... te dziury byly o tyle beznadziejne, ze trzymanie sie sruby w masle, na dodatek z pustka powietrzna wiadomo, ze graniczy z cudem. Z tym, ze podkreslam - to byly pierwsze profile (MEETH tez sie uczyl na bledach). Kazde kolejne dostawy byly coraz lepsze. Bylo to pare ladnych lat temu. I gdy zobaczylem profil, ktory teraz ie stosuje bylem naprawde mile zaskoczony. Idealnie pelny, twardy, mocny, zgrabna linia wyprofilowania... Szkoda tylko, ze teraz pokutuja te okna, za lata prob i bledow niemieckich inzynierow i polskich domoroslych producentow okien bez przeszkolenia, puszczajacych knoty na rynek. Acha - a rama i skrzydlo maja oczywiscie rozne profile...


Sprawdź jednak czy Ci się nie sieciuje [nie pęka] ta tworzywowa biała polewa co osłania rdzeń profili i czy nie źółknie. To piewsze objawy uszkodzeń. Sprawdź też czy się na blasze nie robią purchle - to objaw odklejania blachy.
Chyba, że Ty masz okna MEETH z PVC - bo on i takie robi - w dużej badzo ilości.

Nie, moje okna to jak najbardziej tak znienawidzone przez Was Meethy z rdzeniowym, pelnym profilem osciznicy i skrzydla :D Czy nie sieciuja, tego nie jestem w stanie sprawdzic, gdyz dom ma konczone kladzenie dachowek (generalnie koncowka stanu surowego otwartego), w zwiazku z czym jeszcze troche wody minie zanim je zobacze w swoim murze. Ale slyszalem o tym sieciowaniu - znajomy, mowil, ze sie trafialo, co ponoc juz fachowcy od Meetha zniwelowali, obecne profile juz tego nie maja. Bialy plaszcz plastikowy tez nie zolknie. A odklejanie sie blachy - no coz - to ryzyko tyczy sie wszystkich historii, gdzie w gre wchodzi klejenie aluminium do innych materaialow. Swoja droga - taki profil, z widocznych purchlem - to podstawa dla reklamacji samego producenta, jesli ktos robi z czegos takiego okno i daje je klientowi widaomo, ze jest totalnie nierzetelnym producentem i takiego najlepiej szerokim kregiem omijac, niewazne czy to Meetha robi, Veke, Urzedowskiego czy tez ze zlota w platynowe kropki...
pozdrawiam!

rafalg
20-02-2005, 22:10
oraz 14 dniowe wczasy w dowolne miejsce w Polsce (nie, nie żartuje)
:o :o :o gdzie tak dają !!!, sam muszę do końca lutego wybrać okna, ale znając sztuczki handlowe to i tak masz wszystko wliczone w cene, czyli bez tej wycieczki to taniej te okna kupisz

Właśnie dostałem "poprawiona" ofertę od Pana od wycieczki. Otrzymałem:
- 600 zł miej (to nie wiele przy kwocie którą biorę a biorę 23 szt okien)
- 10 szt nawiewników gratis
- karnet na wycieczkę na 14 dni dla dwóch osób w dowolnym miejscu, hotelu, pensjonacie z katalogu, kóry mi dostarczy sprzedawca (60 miejsc w Polsce).
Jest taniej a konkurencyjna oferta już nie chce zejść z ceny. Co wybrać? Patrzę bardziej z punktu widzenia jakości okien...

mdzalewscy
20-02-2005, 22:17
ja sie chyba zdecydowalem na REHAUa brillant design 5 komor cena-tansze od Plusteca
no i dobrze, że tak wybrałeś, ja niestety nie mam Rehau w tańszych cenach, u mnie Plustek jest najtańszy, bo mogę go kupić po cenach producenta, w podobnych cenach mogę kupić Brugmanna 4K.

jareko
20-02-2005, 22:21
rafalg - ja bym sprawczil te wycieczke - jak znam zycie to i tak za wszystko zaplacic bedziesz musial
ale zostawmy to - wazne jest to co Ciebie interesuje i czas zarazem goni
jesli juz masz jakas oferte nizsza - to ja wybierz bo wynalzkow nie widze - wiec pozostaje ci 5zeta w gore
chyba ze wynalazkami sa same wymiary i inne bajery w stylu lukow - tu narzuty sa duze i jest ogromna w nich rozbieznosc - efekty koncowe moga byc rozne i w wiekszosci wypadkow im wiekszy narzut tym lepszy luk

rafalg
20-02-2005, 22:31
Co do wycieczki, to dostaję akomodację, za jezenie płacę. Co do okien - nie mam rzeczywiście żadnych bajerów. Martwi mnie tylko to rzucanie 5 zł.

jareko
20-02-2005, 23:31
spoko - odrobina hazardu nie zaszkodzi
zawsze jeszcze mozesz zmienic decyzja - jak do jednorekiego bandyty kase wrzucisz juz odwrotu nie ma

Charlie
21-02-2005, 09:47
SCHUCCO CT 70 jest najlepsze !

Cypek
21-02-2005, 09:51
Bierz te z wycieczką :)

Charlie
21-02-2005, 09:54
pierwsze slysze - moze w tym systemie jest takie zalecenie ?
Pchelek - coz za publiczne wyznanie do Charliego :lol:

Teraz ja mam klopot i wszystkich bywalcow znajacych sie w tym co napisze o pomoc prosze
Wyglada na to ze niebawem wejde w blizsze uklady ;) ze spoldzielnia pod nadzorem konserwatora zabytkow - juz jednego jestem pewien - musze rozszerzyc swoja oferte o cos do czego wewnetrznego przekonania nie mam choc montowac umiem - chodzi o okna drewniane. Poszukuje namiarow na dobra firme z warszawy lub najblizszych jej okilic (max 30km do palacu ;)). Sprawdzona co najmniej piec lat i nie musi byc z najwyzszej polki - towar o dobrze wywazonym stosunku ceny do jakosci
Ktos pomoze? Urzedowski z racji ceny odpada choc wiem ze akurat z nim nie mialbym klopotu w czasie gwarancji jakiej ja bede udzielal na okna
Pomozecie? ze zapytam jak taki jeden w 70 roku

Sprubuj w STYL -MEB Wiązowna:

Tel.: 022 789 99 70
0 501 050 824 Konrad


Powołaj się na mnie to potraktują Cię odpowiednio :lol:

rafalg
21-02-2005, 14:03
Dzięki z pomoc. Wybór został dokonany. Ze względu na cenę (jeszcze obniżoną przez oferenta) wygrała opcja z VEKĄ

stary
21-02-2005, 14:32
..... wygrała opcja z VEKĄ

http://www.gify.org.pl/gify/rozne/gg/111.gif

stary
21-02-2005, 15:06
Najlepszy czas na zakup okien - ceny spadają co tydzień wprost proporcjonalnie do spadku ich sprzedaży :lol: :lol: :lol:

Ciekawe STARY do ilu dojdą cyfry ?! :lol: :lol: :lol:
Ceny spadają a i tak nic sie nie dzieje,podejrzewam ,że gdyby powiesić reklamę OKNA ZA DARMO :wink: to równiez kolejka za długa by nie była. Wiesz sam -ilu producentów już się wyłożyło od jesieni.Myślę jednak ,że nasze firmy -rozsądnie zarządzane- uporają sie z tym problemem - za długo istniejemy na rynku, żeby tak sobie splajtować. :lol: :lol:

MarcinU
21-02-2005, 15:53
RafałG - chętnie poznam więcej szczegółów. Rozpatruje obecnie Gealan (czyli BB) oraz MS (nie wiem kto robi profil). VECA rozumiem z GFO?

pattaya
21-02-2005, 16:34
To będzie najdroższe jedzenie w Twoim życiu.Uważaj na takie wycieczki.
A co do okien ,to u mnie drewno wyszło raptem 2tys drożej (mahoń urzędowski) od Salamandra czy Jezierskiego.

mdzalewscy
21-02-2005, 18:55
Najlepszy czas na zakup okien - ceny spadają co tydzień wprost proporcjonalnie do spadku ich sprzedaży :lol: :lol: :lol:

Ciekawe STARY do ilu dojdą cyfry ?! :lol: :lol: :lol:
eee tam spadają, wyceny dostaję po tyle samo, albo nawet drożej, może od producenta wychodzą taniej, a po drodzę znacznie drożeją :-?

mdzalewscy
21-02-2005, 18:59
To będzie najdroższe jedzenie w Twoim życiu.
też tak sobie pomyślałem

rafalg
21-02-2005, 19:01
RafałG - chętnie poznam więcej szczegółów. Rozpatruje obecnie Gealan (czyli BB) oraz MS (nie wiem kto robi profil). VECA rozumiem z GFO?

Przeslij mi na priva, jakie informacje chcesz ode mnie, to ci podeśle.

rafalg
21-02-2005, 19:03
To będzie najdroższe jedzenie w Twoim życiu.Uważaj na takie wycieczki.
A co do okien ,to u mnie drewno wyszło raptem 2tys drożej (mahoń urzędowski) od Salamandra czy Jezierskiego.

Oferta nie została wybrana ze względu na wycieczke :-? . Dostałem jeszcze dodatkowy rabat na te okna. Stąd ten wybór.
Jezlei chodzi o te wycieczki to wiem jak to wygląda, ale dzięki za ostrzeżenia :wink:
Ja porównywałem oferty okien drewnanych (wolałbym je), ale generalnie wychodziły kilka tyś drożej a na to już nie mogłem sobie pozwolić. Niestety.

Chagata
21-02-2005, 19:34
Przeczytałem cały wątek "Szukam dobrych okien" i inne dotyczące stolarki PCV ale gdy przychodzi pora na wybór to trudno się zdecydować stąd prośba o Waszą podpowiedź.
Mam następujący wybór:
- OKNOPLUS - profil Brugmann AD ActivPlus 4komorowy z okuciami Winkhaus
- OKNOPLAST - profil VEKA Koncept 5 komorowy z okuciami MACO
- DRUTEX - profil Aluplast IDEAL 4000 Intertec 4000 5 komorowy z okuciami MACO

Please doradźcie co wybrać ponieważ w cenach są niewielkie różnice.

Daniel (+Agata)

Chagata
21-02-2005, 19:53
Przeczytałem cały wątek "Szukam dobrych okien" i inne dotyczące stolarki PCV ale gdy przychodzi pora na wybór to trudno się zdecydować stąd prośba o Waszą podpowiedź.
Mam następujący wybór:
- OKNOPLUS - profil Brugmann AD ActivPlus 4komorowy z okuciami Winkhaus
- OKNOPLAST - profil VEKA Koncept 5 komorowy z okuciami MACO
- DRUTEX - profil Aluplast IDEAL 4000 Intertec 4000 5 komorowy z okuciami MACO

Please doradźcie co wybrać ponieważ w cenach są niewielkie różnice.

Daniel (+Agata)

Wojtek_doktorek
21-02-2005, 20:06
Marcin U mam Gealan 7000 (BB) jak masz jakies pytanie to moze pomoge.

W Gealanie wywietrzniki faktycznie gwizdza przy sztormach (podmuchy) ale za to nie musze myslec o wietrzeniu bo zawsze czuje "komfort oddechowy"

MarcinU
22-02-2005, 09:37
Marcin U mam Gealan 7000 (BB) jak masz jakies pytanie to moze pomoge.

W Gealanie wywietrzniki faktycznie gwizdza przy sztormach (podmuchy) ale za to nie musze myslec o wietrzeniu bo zawsze czuje "komfort oddechowy"

Napisz o ogólnych wrażeniach. czytałem dość niepochlebne opinie o okuciach MACO w odniesieniu do niezbyt dokładnie wykonanych przez BB okien (zacinanie się klamki). Na czym polega to gwizdanie nawiewników - wyraźnie zauważalne i głośne? Da się przy tym spać? Profil 7000 to jest ten 4-ro czy 5-cio komorowy?

lakis1
22-02-2005, 10:00
Osobiście posiadam 7000 od BB. Jest to profil 5 komorowy półlicowany bardzo ładny w zestawieniu z kolorem w moim przypadku złoty dąb.
Zwróć uwagę na ofertę drzwi aluminiowych zewnętrznych od BB (kosztowały mnie 6.000zł wraz z witryną szklaną i witrażem o łącznej szerokości 1,5mb) ale warte były tej sumy. Wracając do okien okucia faktyczne zacięły się w 2 oknach balkonowych po montażu, jednakże po jednym telefonie reklamacyjnym za dwa dni miałem nowe. Ewentualnie służę zdjęciami zewnętrznej elewacji mojego domku.
Pozdrawiam
Waldemar

Inwestorski
22-02-2005, 10:05
Witajcie,
właśnie kończę wybór okien drewnianych.
Dzięki dla wszystkich, którzy tu się wypowiadali wcześniej - sporo skorzystałem.
Z moich ocen wynika, że chyba zdecyduję się na Gorana. Mieści się w najniższych kwotach, okna wyglądają na solidnie zrobione, z dbałością o szczegóły.
Ładny był też Gebauer - ale cena o 20% wyższa, kilka innych firm odrzuciłem z różnych względów - jakości okien (te detale!!!) , jakości obsługi (rety, my mamy przecież 20 procentowe bezrobocie, a wiele osób pracuje nadal jak w sklepie GS), dłuuugiego oczekiwania na ofertę.
Pozdrawiam

Ślimak Maciek
22-02-2005, 10:47
(...) musze rozszerzyc swoja oferte (...) o okna drewniane. (...) towar o dobrze wywazonym stosunku ceny do jakosci


Hmm, czyżby rozwiązał mi się okienny problem? Skoro Jareko, kręcąc wprawdzie nosem, będzie sprzedawał i montował drewniane okna - a przecież taka firma bubli nie będzie miała - to już wiem, gdzie kupię?.. Ciesząc się sprawdzoną jakością, montażem - i może jakimś forumowym rabatem :D
Swoją drogą - to się nazywa doświadczony sprzedawca. Kiedy prosiłem swego czasu o wycenę plastików do naszego projektu, Jareko widać wyczuł, że klient tak naprawdę chce drewna - więc co mu tam głowę PCV zawracać :wink:

Pozdrawiam,

Maciek

rafalg
22-02-2005, 11:26
Marcin U mam Gealan 7000 (BB) jak masz jakies pytanie to moze pomoge.

W Gealanie wywietrzniki faktycznie gwizdza przy sztormach (podmuchy) ale za to nie musze myslec o wietrzeniu bo zawsze czuje "komfort oddechowy"

Napisz o ogólnych wrażeniach. czytałem dość niepochlebne opinie o okuciach MACO w odniesieniu do niezbyt dokładnie wykonanych przez BB okien (zacinanie się klamki). Na czym polega to gwizdanie nawiewników - wyraźnie zauważalne i głośne? Da się przy tym spać? Profil 7000 to jest ten 4-ro czy 5-cio komorowy?

ROzmawiałem z BB o tym problemie z okuciami Macco. Próbowali zidentyfikowac , gdzie i kto miał taki problem, ale nie udało im się. Uważają, że prawdodpobnie nie oni robili montaz. DO pisywanych problemów z okuciami Macoo nie przyznawają się - mówią, że do tej pory nie mieli żadnej reklamacji w tym zakresie. Możesz z nimi pogadać o tym. Ja nawet zawiozłem kartkę z wydrukiem tresci z wątku do BB.

rafalg
22-02-2005, 11:28
Osobiście posiadam 7000 od BB. Jest to profil 5 komorowy półlicowany bardzo ładny w zestawieniu z kolorem w moim przypadku złoty dąb.
Zwróć uwagę na ofertę drzwi aluminiowych zewnętrznych od BB (kosztowały mnie 6.000zł wraz z witryną szklaną i witrażem o łącznej szerokości 1,5mb) ale warte były tej sumy. Wracając do okien okucia faktyczne zacięły się w 2 oknach balkonowych po montażu, jednakże po jednym telefonie reklamacyjnym za dwa dni miałem nowe. Ewentualnie służę zdjęciami zewnętrznej elewacji mojego domku.
Pozdrawiam
Waldemar

Zgadzam się z lakis 1 co do drzwi. Posiadają w ofercie rzeczywiście pieksne drzwi, które mogą powalic na kolana. Niestety średnia cena drzwi (wewnętrzne, zewnętrzne) jest sporo wyższa od przeciętnych cen.

lakis1
22-02-2005, 12:00
Rafalg z jakiej miejscowości przybywasz?
Obecnie buduję w Pucku

lakis1
22-02-2005, 12:15
A tak a pro po okuć od BB. Okna montowane były przez brygadę BB zółty busik (polecam) a przypadek taki miał miejsce w Pucku na os. Swarzewskim w lutym 2004r - to myślę, że teraz będą wiedzieć o kogo chodzi-, jednakże zaznaczam zero problemów jeśli chodzi o serwis no i czeka ich jeszcze 1 pełna regulacja okuć okien i drzwi w ramach gwarancji którą przeprowadzę w marcu po cekolowaniu ścian.

pozdrawiam

Waldemar

stary
22-02-2005, 14:07
Przeczytałem cały wątek "Szukam dobrych okien" i inne dotyczące stolarki PCV ale gdy przychodzi pora na wybór to trudno się zdecydować stąd prośba o Waszą podpowiedź.
Mam następujący wybór:
- OKNOPLUS - profil Brugmann AD ActivPlus 4komorowy z okuciami Winkhaus
- OKNOPLAST - profil VEKA Koncept 5 komorowy z okuciami MACO
- DRUTEX - profil Aluplast IDEAL 4000 Intertec 4000 5 komorowy z okuciami MACO
Please doradźcie co wybrać ponieważ w cenach są niewielkie różnice.
Daniel (+Agata)
Poruszacie się między trzema sprawdzonymi, rzetelnymi firmami z długoletnia praktyką. Profile wybrane również są bardzo porównywalne, pozostaje Wam wygląd zewnętrzny profilu a tu już nie mogę za bardzo doradzić. :roll: :oops:
Mnie podobają się bardziej profile półzlicowane czyli w tym przypadku Drutex, mający dwa rodzaje Ideal-a 4000 -obydwa półzlicowane- zwykły i Round Line z zaokrąglonym skrzydłem- nie wiem czy w tej samej cenie.Round Line ma niestety troche cieńsze ścianki i niższe skrzydło, być może i ramę 65 mm(nie wiem na jakiej produkuje).Generalnie prezentują sie nieżle.
Weżcie też pod uwagę Awans z Oknoplastu zamiast Konceptu (Veka Perfectline)-również półzlicowany, w Brugmanie profil jest niezlicowany ,za to ładna jest listwa przyszybowa.
Jeśli nie bierzecie pod uwagę wyglądu zewnętrznego okien to pozostaje rzut monetą- okucia porównywalne.
:wink:

stary
22-02-2005, 14:23
........ dłuuugiego oczekiwania na ofertę.
Pozdrawiam
Moi mili - zważcie sami w ilu biurach zostawiacie do wyceny swoje okna -zamówicie wszak tylko w jednym.Zdaję sobie sprawę ,że nikt nie chce być frajerem i zamawiać u pierwszego z brzegu, ale wycen jest 5-10 razy więcej niz zamówień i biura czy producenci nie moga się wyrobić, nie mogą też zatrudnić całej sfory ludzi tylko do wycen,gdyż ktoś (czyli Wy :wink: )musieliby za nich zapłacić- co podejrzewam nie uśmiecha sie nikomu.
Tak to kółko zostaje zamkniete :klient chce,żeby poświęcono mu pół dnia na 10 opcji wyceny,nie lekceważyć go w trakcie rozmowy odbierając telefony, kupić najtaniej,przyjeżdżać do niego na każde zawołanie- producent z kolei chce zarobić nie zatrudniając dodatkowych ludzi, już zatrudnionym godziwie płacić i mysleć jak sprzedać taniej dobry towar i nie mieć reklamacji , nie tłumacząc równiez dlaczego u niego okno jest droższe.Ciekawe życie ... :D

Inwestorski
22-02-2005, 14:59
Stary - naturalnie, że wycen jest więcej niż zamówień, taka jest istota rynku. Rozumiem, że wielu klientów potrafi być uciążliwych ponad miarę i to oni zajmują handlowcom wiele czasu.
Ja pisząc o "dłuuuugim okresie oczekiwania" miałem na myśli czas znacznie dłuższy, niż sami handlowcy określili, tłumacząc się później np. awarią systemu itp. Dlatego wolę wybrać sprawnych, kompetentnych (na ile sam jestem w stanie to ocenić) , solidnych, bo to lepiej rokuje na montaż, serwis i ewentualne reklamacje.
Ale i wtej kwestii nie ma reguł.
Pozdrawiam

Lukrecja
22-02-2005, 15:34
gealan, mam i jestem zakochana

pchelek
22-02-2005, 15:46
GEALAN IQ 8000 + nawiewniki GECCO.
Gealan był pierwszy co robił okna kolorowe.
A te wczasy za darmo to są połączone z montażem okien - darmowym u klientów Gealana 8)

rafalg
22-02-2005, 16:18
Rafalg z jakiej miejscowości przybywasz?
Obecnie buduję w Pucku

Obecnie przybywam z małego miasteczka Sopot pomiedzy Gdańskiem a Gdynią. Mam nadzieję, że docelowo bedzie to Tuchom koło Chwaszczyna, gdy się wybuduje.

rafalg
22-02-2005, 16:19
GEALAN IQ 8000 + nawiewniki GECCO.
Gealan był pierwszy co robił okna kolorowe.
A te wczasy za darmo to są połączone z montażem okien - darmowym u klientów Gealana 8)

Niestety Bracia Bertrand nie robią montażu za darmo, choć na okuciach Gealana 8)

jareko
22-02-2005, 17:40
Ślimak Maciek :)
Co prawda nie kojarze ani Ciebie ani wyceny ktora Ci wyslalem - wybacz
Okna drewniane - hmmm... to nie to ze krece nosem - po prostu mam taki a nie inny do nich stosunek i bynajmniej nie jestem tym faktem iz w drewno wejsc musze zachwycony. Mnie sie po prostu te okna nie podobaja juz wole obustronny kolor - ale to MOJA opinia i nie zamierzam wzbudzac na nowo dyskusji - co lepsze - drewniane czy PVC. Moj poglad juz chyba wszyscy znaja gdyz kilka razy w roznych watkach o podobnej tresci byl podany
Co do oczekiwania na oferty
Widzisz - odpowiem ci na przykladzie jednego z klientow
Wyslal mi mailem zapytanie o okna w trzech oferowanych przeze mnie systemach. Realia sa takie ze teraz handluje sie na marzy mak 5-10% by wogole utrzymac sie na rynku wiec wyslalem to zapytanie bezposrednio do producenta, Czekalem krotko jak na dealera przystalo - maks 3 godz a tu w miedzyczasie kolejny mail - zmiana 50% wymiarow okien.
Dobra - dostalw koncu oferte w ciagy 24 godzin co jeste wynikiem realnie dosc dobrym i kolejny mail
teraz wycena tego samego w kolejnej wersji
tak wozil sie ze mna ponad tydziec co chwila jakies zmiany wnoszac do pierwotnego zapytania
oj .....dlugo by opowiadac jak to czasem bywa. Realnie na rzetelna wycene niestety trzeba poczekac (jak sadze maks do 3 dni).
Kazdy z dealerow chce byc pierwszy ze swoja oferta wiec jesli sa opoznienia to nie tylko oni sa winni. A cenniki jakie mamy od producentow tez maja pewne niescislosci i wycena zrobiona na biezaco potrafi byc wzgledem cennika tansza nawet o 5% - a to naprawde duzo

Artur69
22-02-2005, 19:15
GEALAN IQ 8000 + nawiewniki GECCO.
Gealan był pierwszy co robił okna kolorowe.
[...]
Mam dokładnie taki zestaw (akrycolor RAL7015) i jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Inwestorski
23-02-2005, 09:01
Podpowiedzcie - czy szybę wzmocnioną P2 dawać od zewnątrz czy od wewnątrz?

stary
23-02-2005, 09:21
Podpowiedzcie - czy szybę wzmocnioną P2 dawać od zewnątrz czy od wewnątrz?
Lepiej od zewnątrz - oprychowi od razu utrudniasz start a parametry cieplne szyby pozostaną nie zmienione.Pomyśl o wzmocnionych okuciach, mało który złodziej zaczyna od wybijania szyby.
Montaż P2 od wewnątrz najczęściej jest stosowany w salach gimnastycznych i halach sportowych, gdzie istnieje ryzyko wybicia szyby (najczęciej piłką) od środka.

Inwestorski
23-02-2005, 09:40
Dzięki Stary
okucia mam antywłamaniowe.
I jeszcze wątpliwość co do słupków - w paru miejscach straszono mnie, że słupek ruchomu istotnie osłabia okno i przy okuciach antywłamaniowych ma mniejszy sens. Polecają stały. Ciekaw jestem opinii - bo za słupek zwykle się dopłaca i stąd moje wątpliwości - na ile jest to problem, na ile chęć większego zarobku.
Poza tym okna balkonowe zwykle mają słupek ruchomy, więc przez nie wejść jeszcze łatwiej...

stary
23-02-2005, 10:07
.....że słupek ruchomu istotnie osłabia okno i przy okuciach antywłamaniowych ma mniejszy sens. Polecają stały. Ciekaw jestem opinii....
Osłabiać -tak bardzo nie osłabia ,faktem jest natomiast, że okno ze słupkiem ruchomym jest łatwiejsze do sforsowania

- bo za słupek zwykle się dopłaca i stąd moje wątpliwości - na ile jest to problem, na ile chęć większego zarobku.
To zależy od producenta- w większości okien z pcw tańszy jest słupek stały, u drewniarzy różnie to bywa- często odwrotnie

Poza tym okna balkonowe zwykle mają słupek ruchomy, więc przez nie wejść jeszcze łatwiej...
Łatwiej jest wejść to fakt, ale nie wyobrażam sobie wyjścia na taras przez drzwi ze słupkiem stałym.Drzwi balkonowe najczęściej są atakowane więc załóż sobie dodatkowo jakąś roletę albo alarmik- i tak już tyle sałaty wydajesz :wink:

Ślimak Maciek
23-02-2005, 10:11
Jareko - ja, uchowaj Boże, urazy żadnej nie żywię. Wysłałem czas jakiś temu zapytanie na firmowy mail, ale może zeżarły je po drodze zmarznięte elektrony (ich też ktoś nie żywi?). A jestem klasycznym klientem, który pyta o cenę w dziesięciu miejscach (choć o plastiki tylko w dwóch) - za to spokojnie oczekując na odpowiedź. Bez pośpiechu - i tak chwilowo tych okien nigdzie nie upchnę. No, chyba, że trafiłaby się niesamowita okazja - tylko po lekturze forum, raczej zobaczyłbym w niej niesamowity przekręt 8)

Dlatego, niezależnie od twojego poglądu na drewniane ramki widoku z okna - chętnie kupiłbym u ciebie, jeśli będziesz takowe miał. Renomę masz w końcu taką, że z radością zdejmę sobie z głowy problem poszukiwania dobrego dostawcy okien.

Pozdrawiam,

Maciek

MarcinU
23-02-2005, 10:12
GEALAN IQ 8000 + nawiewniki GECCO.
Gealan był pierwszy co robił okna kolorowe.
[...]
Mam dokładnie taki zestaw (akrycolor RAL7015) i jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Gealan 8000 to profil 4-rokomorowy. Pozostali pisali o profilu 7000 i o tym, że nawiewniki gwiżdżą. Do profili 8000 są inne nawiewniki (zewnetrzne). Pchełek, Artur, Lukrecja - macie takie? Obserwujecie podobny efekt?

Artur69
23-02-2005, 10:31
Gealan 8000 to profil 4-rokomorowy. Pozostali pisali o profilu 7000 i o tym, że nawiewniki gwiżdżą. Do profili 8000 są inne nawiewniki (zewnetrzne). Pchełek, Artur, Lukrecja - macie takie? Obserwujecie podobny efekt?

Tak jest: Gealan IQ 8000 to szeroki profil 4 komorowy i do niego przeznaczone są nawiewniki GECCO mocowane na górnej ramie okna.
U mnie nic nie gwiżdże, a mam tych nawiewników chyba 7 szt.

Charlie
23-02-2005, 11:23
[quote="Inwestorski"]Witajcie,
właśnie kończę wybór okien drewnianych.
Z moich ocen wynika, że chyba zdecyduję się na Gorana.
Ładny był też Gebauer - ale cena o 20% wyższa,

hmm, ... 20% różnicy na cyfrach ?! Trochę dużo jak na drewno !!!

Wyobraż sobie, że stoją przed Tobą 2 identyczne samochody do sprzedania. Z pozoru niczym się nie różnią - ceny mają tylko różne i to o 20 % !!! :lol: Na pewno ten z niższą ceną będziesz chciał zobaczyć czym się różni od tego droższego - !!! :lol:

Charlie
23-02-2005, 11:30
Podpowiedzcie - czy szybę wzmocnioną P2 dawać od zewnątrz czy od wewnątrz?


Logika podpowiada, że od zewnątrz - ja sugerowałbym Ci od wewnątrz !!!
Dlaczego - od wewnątrz będzie dodatkowo chroniła mieszkańców (szczególnie dzieciaki) przed zranieniem w przypadku rozbicia.

Jak złodziej ma zamiar uderzyć w szybę to i tak ulegnie ona uszkodzeniu i tak - czy będzie od zewnątrz P2 czy od wewnątrz to bez znaczenia. I tak się stłucze i tak - do wymiany. :lol:

To, że szyba ma charakterystykę antywłamaniową to nie znaczy, że nie można przez nią "przejść" - jej zadaniem jest opóźnienie "włamu" do czasu interwencji.!!!

Inwestorski
23-02-2005, 12:50
Tak, naturalnie przy wyborze szyby P2 kierowałem się "czasem oporu". Dodatkowo trzeba się okablować, bez alarmu wzmocnienia okuć i szyb też niewiele dadzą, jeśli trafi się spec dysponujący akurat wolnym czasem.

Co do wycen - hmmmm - jako laik, wsparty Waszą wiedzą, po obejrzeniu okien Gorana i Gebauera (+ kilka innych firm dla porównania) nie widzę istotnych różnic, wartych ca 10 000 zł dopłaty. Ale jak piszę - jestem laikiem, więc może coś przegapiłem.
Oglądałem też Naturę, Stolarkę, Stolimpex i Stolar. Różnicę widzę przede wszystkim w jakości wykończenia, detalach, staranności. Skoro ktoś "nasmarkał" silikonem, to pewnie całe okno jest tyle właśnie warte.

jareko
23-02-2005, 13:28
Jareko - ja, uchowaj Boże, urazy żadnej nie żywię. Wysłałem czas jakiś temu zapytanie na firmowy mail, ale może zeżarły je po drodze zmarznięte elektrony (ich też ktoś nie żywi?).....

Nigdy bym cie uraze nei posadzal :)Mozliwe ze zostal pominiety - bynajmniej nie z mojej winy - czasem wysylane odpowiedzi do adresatow nei trafiaja - taka uroda netu stad zawsze prosze o potwierdzenie otrzymania wiadomosci by byc pewnym ze doszlo.

Charlie - tez czasem zastanawiam sie czy nie jest to leopsze rozwiazanie. Zlodziej zaczyna od wywazenia skrzydla - pozniej szyba i jakiez jego zdziwienie gdy pierwsza pada bez klopotu a druga opor stawia - to dodatkowe cenne minuty do reakcji oczywiscie wtedy gdy juz pierwsza proba wywazenia skrzydla alarm wywoluje

Charlie
23-02-2005, 15:57
Co do wycen - hmmmm - jako laik, wsparty Waszą wiedzą, po obejrzeniu okien Gorana i Gebauera (+ kilka innych firm dla porównania) nie widzę istotnych różnic, wartych ca 10 000 zł dopłaty. Ale jak piszę - jestem laikiem, więc może coś przegapiłem.
Oglądałem też Naturę, Stolarkę, Stolimpex i Stolar. Różnicę widzę przede wszystkim w jakości wykończenia, detalach, staranności. Skoro ktoś "nasmarkał" silikonem, to pewnie całe okno jest tyle właśnie warte.[/quote]

Dlaczego zdecydowałeś się na "drewno" ? :lol:

KrzysztofS4
23-02-2005, 16:26
Witam
Muszę wymienić 9 okien PCV Poltrocal z 1992 roku. Po długich poszukiwaniach ustaliłem co nastepuje
- M&S 5 komorowy Brygman tytan / siegiena titan silber/
- Fasada 5 komorowy Gealon Futura / winkhans klamki secustik /
- Nowy Dom Schoco CT 70 /Classic / winkhans autopilot /
- Thermoplast 5 komorowy Royal / winkhans chefpilot 150 / 10 lat gwrancji
Okna z wymienionych firm są w sprzdaży w Bydgoszczy lub okolicach.
Proszę fachowców i osoby znające się na oknach o pomocy w wyborze tych najelpszych :wink:
Pozdarwiam i czekam na wasze opinie :D

mdzalewscy
23-02-2005, 18:18
- Nowy Dom Schoco CT 70 /Classic / winkhans autopilot /
dobre te okucia winkhans autopilot ?

KrzysztofS4
23-02-2005, 19:30
- Nowy Dom Schoco CT 70 /Classic / winkhans autopilot /
dobre te okucia winkhans autopilot ?

Pytanie dobre ale powinno być skierowane do fachowców tej branży :wink:
Miałem nadzieję, że ktoś z ELITY FORUM pomoże mi w wyborze najlepszych okien i okuć. Ja tylko przedstawiłem oferty nadesłane do mnie z firm funkcjonujących na terenie Bydgoszczy.

Charlie
23-02-2005, 19:41
Pytanie do Pchełka - czy znany ci jest profil pod nazwą CRYSTAL ?

jareko
23-02-2005, 20:25
mdzelawski :) - nie jestes nowicjuszen na foum, nie raz o okuciach tu bylo, moja strone tez znasz a tam opinie swa wyrazilem ogolnie o okuciach a Ty ciagle swoje. Kup w koncu te okna i ulzyj nam ;) (to oczywiscie zart z mej strony)
Okucia - mozna marketingowo udowadniac iz X lepsze od Y a Z wszystko przebija. W praktyce dla uzytkownika niczym sie nie roznia. Trwalosc okuc w 99% zalezy od ich uzytkowania, konsrewacji raz na jais czas ;) ale nie zadziej niz raz do roku. Roznice sa w szczegolach dla Was realnie w uzytkowaniu nieistotnych. Jena tylko uwaga - tu faktycznie sa pewne roznice w systemach a mianowicie mozliwosc dalszej ich rozbudowy w zamontowanych oknach - np. dodanie stopniowania uchylu bo przy zamawianiu "zapomnielismy" itp
teraz dalej
KrzysztofS4 - daj zyc - elita nie eilita ale nie zawsze non stop przed kompem siedzi - zyc czasem tez trzeba ;) To ze Poltrocal wywalasz dopiero teraz to wytrwalosci ci pozazdroscic - ten badziew nigdy nie powinien byc produkowanym - ale coz - nie jeden dal sie wtedy nabic w butelke w system totalnie do d.... ktory wiele osob do PVC na cale zycie uprzedzil i spowodowal odpornosc na argumenty iz tamto a to co teraz to niebo a ziemia.
Co do Twoich okien - wszystkie sa ok - kwestia producenta - M&S oraz Thermoplast jest mi znany i moge o nich mile slowo powiedziec - reszty nie znam
reszta ;) Elity bedzie pozniej lub jutro - cierpliwosci :)

stary
23-02-2005, 20:30
Podpowiedzcie - czy szybę wzmocnioną P2 dawać od zewnątrz czy od wewnątrz?
Logika podpowiada, że od zewnątrz - ja sugerowałbym Ci od wewnątrz !!!
Dlaczego - od wewnątrz będzie dodatkowo chroniła mieszkańców (szczególnie dzieciaki) przed zranieniem w przypadku rozbicia.

Statystycznie szyba w środku mieszkania częściej pęka sama z powodu naprężeń lub złego montażu niż od przypadkowego wybicia. Rozmawiamy
o domkach, wokół których dzieci bardziej harcują niz w mieszkaniu i szybciej moga szybe wybić :lol:

Charlie - tez czasem zastanawiam sie czy nie jest to leopsze rozwiazanie. Zlodziej zaczyna od wywazenia skrzydla - pozniej szyba i jakiez jego zdziwienie gdy pierwsza pada bez klopotu a druga opor stawia - to dodatkowe cenne minuty do reakcji oczywiscie wtedy gdy juz pierwsza proba wywazenia skrzydla alarm wywoluje

A po co ma się dziwic po wybiciu pietrwszej?? :o Lepiej niech sie zdziwi na początku -przed jej wybiciem a alarm i tak zadziała :lol: he he

jareko
23-02-2005, 20:38
stary - szacuneczek :) wiesz - myslec to jedno ;) (czasem pozwalam sobie na odrobine zamyslenia ;) ) a zrobic to drugie - w domu P-4 mam jednak o zewnatrz :) :) :)

mdzalewscy
23-02-2005, 22:07
mdzelawski :) ...... Kup w koncu te okna i ulzyj nam ;)
hm....


ze okien szuka i szuka i szuka i szuka i szuka i szuka i szuka i szukac bedzie bedzie bedzie......
hm, hm....


a swoja droga chyba zaczynasz powoli gonic w pietke - wybierasz te okna juz chyba z rok - zdecyduje sie w koncu bo glowa Ci juz dymi a kazdy twoj nowy wybor coraz gorszym jak widze sie staje

hm ,hm, hm.....

szukam okien od grudnia, z przerwą 3 tygodnie w sumie bedzie ze 2 miesiące i już wybrałem, jeszcze tylko ustalam szczegóły

a teraz poczytajcie ile Pan jareko szukał okien


W dobie gospodarki rynkowej, ogromnej oferty będącej na rynku Klient staje przed dylematem, – od kogo zakupić okna? Sam wiem jak to jest (niby wie ?) - przy takiej ogromnej ofercie - PCV czy drewno a jeśli PCV to który profil wybrać by być zadowolonym i zbędnie nie wydać zbyt dużo pieniędzy. Prawie cały rok ( :o :o chyba pomyłka cały rok :o :o ) nie mogłem się zdecydować jaki wybrać (choć wtedy oferta była mniejsza i nie kuszono "promocjami" tak jak dziś),

:D :D

ps. pisałem oczywiście żartem i w 100% pokojowo, chyba mi nuie masz tego za złe :wink:

jareko
23-02-2005, 22:27
zloslliwec :) jasne ze nie mam zalu ani sie nie gniewam mdzelawski :) spoko :) faktycznie szukalem prawie ro - moze z 11 i pol miesiaca :) i chyle czolo przed pamiecia mych postow - odszukac zapewne nie bylo latwo - znaczy czytasz to forum dosc uwaznie aczkolwiek widze selektywnie gdyz o okuciach ci "ucieklo"
Poprzednie moje o szukaniu tez mam nadzieje potraktowales jako zart - szukaj sobie ile wlezie - obys pomny tego co tu wyczytales decyzje podjal satysfakcjonujaca gdyz okna masz hmmm.... wymagajace
pozdrawiam

mdzalewscy
23-02-2005, 23:45
Poprzednie moje o szukaniu tez mam nadzieje potraktowales jako zart
oczywiście :D :D


mam już jedno z ostatnich pytań, czy posiadacie, jakieś wzory (może foto)drzwi balkonowych/tarasowych dosyć ciekawe., "ładne" ?, bo mam problem z tym panelem (okazało się iż ten panel w oknoplacie jest niedocieplony), dobry pomysł dał pchełek (szyba ozdobna, witraż). Gdyby ktoś posiadał wzory takowych drzwi i zechciał mi je przesłać na priva, lub wkleić tutaj na forum, byłbym bardzo wdzięczny. Bo zostało mi już pare dni promocji na okna(do końca lutego) i musze wszystko dograć. Może macie jakieś katalogi firmowe z propozycjami drzwi balkonowych/tarasowych ?

Inwestorski
24-02-2005, 09:00
Dlaczego zdecydowałeś się na "drewno" ? :lol:

raczej względy estetyczne. Lubię drewno, nie przepadam za plastikiem, także imitującym drewno.

MarcinU
24-02-2005, 09:43
Gealan 8000 to profil 4-rokomorowy. Pozostali pisali o profilu 7000 i o tym, że nawiewniki gwiżdżą. Do profili 8000 są inne nawiewniki (zewnetrzne). Pchełek, Artur, Lukrecja - macie takie? Obserwujecie podobny efekt?

Tak jest: Gealan IQ 8000 to szeroki profil 4 komorowy i do niego przeznaczone są nawiewniki GECCO mocowane na górnej ramie okna.
U mnie nic nie gwiżdże, a mam tych nawiewników chyba 7 szt.

Genialnie! Ponieważ chcę kupic profile 4-rokomorowe byłoby OK. Proszę pozostałych o potwierdzenie, że gwiżdżące GECCO to te w profilu 5-ciokomorowym. O ile pamiętam są one umieszczane wewnątrz ramy i byc może stąd gwizdy.

budulec
24-02-2005, 12:15
Odnośnie stosowania szyb laminowanych (p2, p3, p4 itd.)
ze wzgledu na ochronę przed atakami wandalizmu i włamaniami umiejscowienie szyby (od wewnątrz, od zewnątrz) nie powinno mieć znaczenia. Co do ochrony przed zranieniem w przypadku uderzeń wszystko uzależnione jest od sposobu użytkowania pomieszczeń znajdujących się w okolicach okna (zarówno z jednej jak i z drugiej strony), umiejscowienia okien (parter, piętro, dach), ewentualne nachylenie okna (na zewnątrz, do wewnątrz), również od tego czy okno (drzwi) schodzą do podłogi, czy znajduje się pod nimi parapet i wiele innych. Ja osobiście stosuję od wewnątrz klejoną od zewnątrz hartowaną. pzdr

pchelek
24-02-2005, 12:29
Charlie - to są chińczyki trójkomorowe - dopiero się przymierzają - plany mająąąąąąąąąąąą że ho ho ho - ale do realizacji raczej daleko.
Nic specjalnego - poza ceną podobno - jakość nieznana - żadnego doświadczenia w tłoczeniu profili - na fali rozwoju gospodarczego postanowili zasypać świat profilami - na razie to tylko obietnice.

tomek_jab
24-02-2005, 13:31
Mam zamiar kupić następujące okna i dlatego bardzo proszę szanowne grono ekspertów o opinię na ich temat:
- firma PPU OKNA Katowice
- strona - www.okna-katowice.pl
- pięciokomorowy profil Awangarda

pchelek
24-02-2005, 16:45
Avangarda to prawdopodobnie KNIPPING - tak sobie go nazwali dla rozróżnienia.
OKNO - firma [jeśli to ta na ul. Roździeńskiego] to w porządku.

Charlie
24-02-2005, 19:46
Dlaczego zdecydowałeś się na "drewno" ? :lol:

raczej względy estetyczne. Lubię drewno, nie przepadam za plastikiem, także imitującym drewno.

BRAVO - jesteś cool !

Prześlij ofertę na "drewno" na fax 042 640 24 49 - tj. producent okien drewnianych (czołówka jakościowa w Polsce) i podpisz swoim "nickiem".

Porównasz sobie cyfry - dla spokoju :lol: :lol: :lol:

Charlie
24-02-2005, 19:48
Charlie - to są chińczyki trójkomorowe - dopiero się przymierzają - plany mająąąąąąąąąąąą że ho ho ho - ale do realizacji raczej daleko.
Nic specjalnego - poza ceną podobno - jakość nieznana - żadnego doświadczenia w tłoczeniu profili - na fali rozwoju gospodarczego postanowili zasypać świat profilami - na razie to tylko obietnice.

STAMIR na nich grzeje :lol:

Charlie
24-02-2005, 19:49
Mam zamiar kupić następujące okna i dlatego bardzo proszę szanowne grono ekspertów o opinię na ich temat:
- firma PPU OKNA Katowice
- strona - www.okna-katowice.pl
- pięciokomorowy profil Awangarda

KNIPING - firma produkuje też szyby zespolone ( 6 miejsce w kraju)

Wszystko z nimi o`k - jak cyfry dobre to kupuj :lol:

Inwestorski
25-02-2005, 08:41
BRAVO - jesteś cool !

Prześlij ofertę na "drewno" Porównasz sobie cyfry - dla spokoju :lol: :lol: :lol:

Dzięki Charlie za propozycję , ale decyzję już podjąłem.
I pewnie nigdy się nie dowiem, czy dobrą ;) Takie jest życie
Pozdrawiam

Ślimak Maciek
25-02-2005, 12:31
Charlie, czy ten tajemniczy fax do przodującego jakościowo producenta mogą wykorzystać inni - np. niżej podpisany?

Pozdrawiam, Maciek

pchelek
25-02-2005, 15:15
Charlie - ciekawe kiedy się przepali od tego ryżu :D
dziwię im się - zejść z dobrego systemu na coś zupełnie nieznanego.
Byli w Polsce tacy co dawali tylko profil i nic poza tym.
Nie ma ich. ostał się ino ........................

Charlie
25-02-2005, 16:14
Charlie - ciekawe kiedy się przepali od tego ryżu :D
dziwię im się - zejść z dobrego systemu na coś zupełnie nieznanego.
Byli w Polsce tacy co dawali tylko profil i nic poza tym.
Nie ma ich. ostał się ino ........................

...thyssena też grzeją.

Myślę, że chińczyki niebawem wejdą na nasz rynek - mają tu bardzo podatny grunt (wręcz chorobliwa kwestia niskich cen wśród polaków) bo w reichu im się za bardzo nie uda (przepisy + mentalność).
Nie będę nadawał cyfr w jakich to spylają bo byście pomdleli z wrażenia (szczególnie jareko)

Notabene - te pierwsze "chinczyki" to indywidualna akcja polaków (właściciele fabryk okien zrobili kontrolny zakup).
Problem jest z rowkiem okuciowym - chinczyki mają go na 8,5 mm i tylko winkhaus ma pod to okucie (wyzsza cyfra).

Narra Pchełek
:lol:

Charlie
25-02-2005, 16:16
Charlie, czy ten tajemniczy fax do przodującego jakościowo producenta mogą wykorzystać inni - np. niżej podpisany?

Pozdrawiam, Maciek

...napieraj my Friend :lol:

stary
25-02-2005, 16:34
..
Myślę, że chińczyki niebawem wejdą na nasz rynek - mają tu bardzo podatny grunt (wręcz chorobliwa kwestia niskich cen wśród polaków) bo w reichu im się za bardzo nie uda (przepisy + mentalność).
Nie będę nadawał cyfr w jakich to spylają bo byście pomdleli z wrażenia (szczególnie jareko0
Myślę, że Polacy juz co nieco przekonali sie do chińskiej jakości, nawet biorąc pod uwagę jakośc zabawek dla dzieci.Po za tym my tez mamy jakieś przepisy do przestrzegania, z mentalnościa niestety gorzej. :(

Problem jest z rowkiem okuciowym - chinczyki mają go na 8,5 mm i tylko winkhaus ma pod to okucie (wyzsza cyfra)...
Zaden z producentów chcących produkowac na tym wynalazku nie będzie sie tym przejmował. Wszyscy maja okucie do osi 9 mm i te brakujące 0,5 mm można wyregulować na ramieniu rozwórki, niestety. :-?

jareko
25-02-2005, 17:43
Charlie - spoko, powoli juz chyba nic mnei nie zdziwi w tej branzy. My mozemy sobie pogadac bo znamy sie na rzeczy i cos nie cos wiemy, klient - wybaczcie te slowa potencjalni klienci - to ludzie w wiekszosci malo techniczni, przyjmujacy za pewnik to co piekna panienka im naopowiada, szukajacy oszczednosci za wszelka cene i w wiekszosci wbrew zdrowemu rozsadkowi, klient nasz Pan - on dyktuje niby warunki ale ja juz reki do jak najtanszych okien przykladac nei zamierzam. Dziwi mnei ze inwestycja chyba jedna z wazniejszych w calej bydowie, nie mniej wazna jak fundamenty i tu chore oszczednosci sa robione. Dzieki temu garazowcy wciaz ciesza sie dobrym zdrowiem i produkuja szmelc. Stad takie kwiatki jak juz tu opisywane profile nieznane. eksperymentalne co do zywotnosci ich nikt wypowiedziec sie nei moze gdyz podstawowych testow w ITB nie zostaly poddane. Gwarancje 30 letnie gdzie firma istnieje tylko rok i za rok zmienia miejsce produzkcji i nazwe. Oj OJ OJ dlugo by gadac - juz kilka razy mowilismy o tym co sie w branzy dzieje i jak sie ludzi w bambuko nabija.
Stary - niestety jeszcze sie nei przekonali - dla nich ciagle to oszczednosc kasy a ze szlag taka zabawke trafia na drugi dzien - kto o tym mysli kupujac? Toz to okazja jak cholera ;) Wczoraj moj pierworodny mial imieniny, bylismy w hurtowni, widzialem chinska imitacje LEGO - badziew straszny ale za 10% oryginalu =- stad nabywcow znajduje. Kiedys tesciowie kupilu mu chinska zabaweczke - taki pistolet na baterie - az 7 zeta kosztowal - wystarczyl na godzine zabawy - GODZINE!!! Szlag trafil cos w srodku i juz nie strzelal nie siwecil nie krecilo sie takie cus dla ozdoby. Mam mierne zdanie o ich wyrobach a skoro wchodza w okna - bedziemy wszyscy mieli pozniej zajecie przy ich naprawie lub wymianie na prawdziwe okna

Boowa
25-02-2005, 17:49
jareko a co uważasz o oknach GIDANEX-u?

właśnie się do nich przymierzam.. tzn jestem umówiony na spotkanie z przedstawicielem w celu wymierzenia, dobrania koloru i wyceny..

pchelek
25-02-2005, 19:43
Charlie i jareko - widzicie tych Chińczyków w czarnej barwie.
A ja ich olewam bo nie takie tuzy próbowały w Polsce rynek opanować.
Profil to nie wszystko - to tylko część okna. Wypadł z rynku MEETH - ten to chciał 30% opanować. Turki cienko przędą.
Z tego co wiem to w Niemczech - tym od ryżu - kompletnie nie wypaliło a byli tam już od kilku lat i to z badrzo niską ceną. jakość nie ta i nie ten marketing - prawdopodobnie.
Co z tego, że mają ponoć 900 ekstruderów. Przesadzili - profil to nie marchew co w polu rośnie na setkach ha. Trzeba go wytłoczyć, zbadać, zapakować na kontenery i posłać w świat. A świat się dławi od nadmiaru PVC - możliwa produkcja przerasta popyt o jakieś dwa/trzy razy. W Polsce i w Rosji były pegeery i sowchozy na 10 tys ha i 20 tys krów w jednej oborze. I co i padli.
Tak samo będzie z nimi. na początek może i bardzo niska cena - ale co dalej - gdzie obsługa techniczna, dostawa z Chin - koszmarnie daleko, reklamacje - towar jest z tego co wiem marny. Bo niska cena. Cenę mieszanki do wytłaczania profili wyznacza cena ropy. Teraz są tani - ale nie mogą być tańsi więcej niż o 10% - chyba, że duch Mao im dopłaci do interesu. Jak na razie to się szczypią z kasą na badania tak jak Szkoci wypędzeni ze Szkocji za swoje skąpstwo. Ci co w Polsce wejdą w ten profil to moim zdaniem sznur sobie szykują i szukają drzewka [coby zaczepić]. Obawiam się że będzie tak samo jak w Niemczech.
Chińska - za przeproszeniem - tandeta jest koszmarnie tania ale i koszmarnie tandetna. Jareko wyrzucił jednorazowy pistolet, pepegi za 10 zł można ciepnąć do kosza, bateria posłuży dwa dni. Ale okna nikt nie ciepnie do śmietnika - nie ten gabaryt.
Bierz GIDANEX w ciemno - są solidni

mdzalewscy
25-02-2005, 20:05
Z tego co wiem to w Niemczech - tym od ryżu - kompletnie nie wypaliło ......... Obawiam się że będzie tak samo jak w Niemczech.......................
Niemcy to zły i niewiarygodny przykład, u nich licza sie tylko głównie niemieckie produkty i jaki by nie był ten chiński produkt to i tak nie ma szans, wystarczy zobaczyć jak oni testują i porównują miedzy sobą produkty niemieckie kontra produkty z innych krajów, tam zawsze wygrywa ich rodzimy. :-? . u nich jak coś jest brzydkie to nazywają to ergonomiczne, itd...

jareko
25-02-2005, 22:51
mdzelawski - masz racje - Niemcy to zly przyklad. Jednak nie zmienia to faktu iz wyroby tych co na codzien ryz jedza i skosne oczy maja w wiekszosci wypadkow przy super niskiej cenie tandeta sa ogromna
Ale moze u nich twoje okienka pobija rekord niskich cen i zmiescisz sie w stowie? a nie w tysiacach ;) (oczywiscie posmich.... z ciebie sobie robie - bez urazy :) )
Pchelek - ja sie ich nie obawiam i nie widze w czarnej barwie wszak kolor ich zolty a nie czarny :lol: A powoli wiekszosc z nas poznaje sie na tej atrakcyjnosci tanich towarow z okilic muru ktory z ksiezyca widac.

Bardziej obawiam sie naszych, rodzimych kombinatorow i "specow od okien" potrafiacych cuda by zaoszczedzic jak najwiecej.
Ponowie pytanie o sprawdzonego dostawce okien drewnianych - niby w branzy kiepsko a rekomendowana przez jednego z Was firma olala potencjalnego sprzedawce ich produktow - dzwonia do mnie juz z tydzien i jakos dodzwonic sie nie moga.
Pchelek - na priv co do ciebie

stary
25-02-2005, 23:04
Ale moze u nich twoje okienka pobija rekord niskich cen i zmiescisz sie w stowie? a nie w tysiacach ;) (oczywiscie posmich.... z ciebie sobie robie - bez urazy :) )
:lol: :lol: :lol: Mdzalewski to swój chłop, ma poczucie humoru :wink:

Bardziej obawiam sie naszych, rodzimych kombinatorow i "specow od okien" potrafiacych cuda by zaoszczedzic jak najwiecej.
Racja Jareko- Żaden z nich nie powie do klienta ,że wciska chińszczyznę, będa trzymac jakiś drugi profil z naklejkami do pokazywania a sprzedawać od żółtych :evil:


Ponowie pytanie o sprawdzonego dostawce okien drewnianych - niby w branzy kiepsko a rekomendowana przez jednego z Was firma olala potencjalnego sprzedawce ich produktow - dzwonia do mnie juz z tydzien i jakos dodzwonic sie nie moga.
Jareko - :oops: :oops: :oops: podjadę do Ciebie na początku tygodnia i coś Ci pokażę- może ten wypali, tamtym już podziękuj.

bobo30
25-02-2005, 23:10
Wybraliśmy okna, dziękuje , szczególnie Pchelkowi i Jareko, za wsparcie.
Ostatecznie okazało się,że Goran z Milanówka nie policzył 1 duzego okna(sami zadzwonili, aby o tym powiedzieć) i oferta była porównywalna z Okland z Warszawy. Obydwie firmy zrobiły dobre wrażenie, ale nie sprawdziłam w końcu, czy są autoryzowanymi przedstawicielami, ale wydaje mi się ,ze tak. Niestety nie mają okien z wiśniowym połyskiem. Zwróciłam się do innego przedstawiciela Gebauera no i dostalam bardzo duzy rabat na ich okna. I takie będą, piękne, z wiśniowym połyskiem, sosna z Gebauera. Przedstawiciel powiedział, że to "odwazny" kolor. :lol: Wycenę robił mi Oculux z Warszawy. Macie jakieś uwagi na ich temat? W poniedziałek podpisuje umowe.
Jareko, nie zmieniłeś zdania?
pozdrawiam okniarzy
bobo30
P.S. Jak myslicie, że macie mnie już z głowy... :lol: :lol: :lol: .. nic z tego, jeszcze pewnie zadam pytanko lub dwa 8)

jareko
26-02-2005, 09:21
...Jareko, nie zmieniłeś zdania?....
a coz to - ja kobieta by mowic tak a myslec nie i na odwrot? :lol:
zdania nie zmienilem......a jakie to zdanie? :lol:

mdzalewscy
26-02-2005, 18:13
mam pytanie dotyczące montażu:

Czy wylewka w pomieszczeniach może sięgać do połowy wysokości ramy drzwi (od wewnątrz), bo od zewnątrz sprawa jasna nie można zakryć otworów odwadniających w ramię.

ww777
26-02-2005, 19:01
Witam
teoretycznie moze, wazne aby po ułożeniu podłogi pozostał luz na otwarcie skrzydła około 1 cm to takie wg. mnie minimum

ww777
26-02-2005, 19:06
Witam
teoretycznie moze, wazne aby po ułożeniu podłogi pozostał luz na otwarcie skrzydła około 1 cm to takie wg. mnie minimum

jareko
26-02-2005, 19:35
mdzelawskii - kurcze - lubie jak pytanka zadajesz w tym temacie :) Dzien bez choc jednego jakby straconym dla mnie jest ;)
Widzisz - jesli dokladnie dokonasz pomiaru, dokladnie wykonaja ci pozniej wylewke zgodnie z Twoimi zalozeniami to mozesz sobie to regulowac jak ci sie podoba - mozesz nawet i 5mm luzu sobie pozostawic ponad warstwe ostateczna posadzki ale..... realia sa jakie sa a poza tym teraz jeszcze nie wiesz czy nie dasz tuz pod balkonem dywanika by buty oczyscic tak wiec uwazam ze niezbedny luz to minimum 10mm od ostatecznego wykonczenia
O zewnetrznym poziomie jak widze juz wiesz :)

mdzalewscy
26-02-2005, 20:37
zostało mi już do wyboru kształt drzwi tarasowych co myślicie o fotkach poniżej, od góry standard, wygląda bardziej jak drzwi balkonowe niż tarasowe, poniżej wymysł oknoplastu, jeszcze niżej zamiast panela wstawiłem szybę ornamentową (pomysł pchełka).

http://mdzalewscy.webpark.pl/drzwiczki.jpg


Co wam się podoba ?, Ja wiem iż to dla mnie ma się podobać ale taki mini sondaż, a może inspiracja dla przyszłych kupców, że można trochę powybierać, a nie kupować utarte standardy

Patos
26-02-2005, 20:43
Standart - więcej światła i delikatniej wyglądają.

Patos
26-02-2005, 20:46
Przy 2 i 3 można łatwiej zrobić wejście dla kota lub psa :P

mdzalewscy
26-02-2005, 23:20
Przy 2 i 3 można łatwiej zrobić wejście dla kota lub psa :Ptrochę uśmiechu po wyczynach TYGRYSA :(

stary
26-02-2005, 23:26
....Co wam się podoba ?...

:roll: Proponuję opcje pierwszą- więcej światła
Opcja druga -ładnie wygląda, ale zależy z czego ten panel, jakiś tłoczony taki - możesz go kiedyś zagnieść np. kopnięciemi i póżniej mieć problemy z dokupieniem identycznego
Opcja trzecia - też niezła, ale ornament zwykle jest kruchszy od szkła, co akurat w tej części drzwi dosyć często używanych jest istotne.
I to by było na tyle........
p.s. No niestety ,Tygrys trafił na lepszego, ale i tak go podziwiam- tyle lat na tronie :D :D

jareko
26-02-2005, 23:27
mdzelawski - zlituj sie Wacpan :lol:
Wszak ty swymmi oczy bedziesz patrzyl na taras - nie my
ale teraz skoro sondaz to sondaz - moj glos oddam (a moze ankiete stworzysz?)
Pierwsza propozycja - geometrycznie ladniejsza, szyby w oknach i drzwiach identycznej wysokosci - ladne dla oka (moja ocena)
Druga i trzecia - skoro to wyjscie na taras to wieksza perspektywa widziana z salonu nie zaklocona po przeczka (tez moj osad)
Panel - hmmm... nikt ci tego ladnie w PVC nie zrobi
Ornament - musisz tylko wybrac odpowiedni bo oferta jest duza wbrew pozorom
Co lepsze? postaralbym sie dobrac ornament w kolorze ramy (jesli sie uda) lub matowy
Ale tu efekt koncowy dopiero po wykonaniu ocenisz. Probka nie da takiej mozliwosci

ww777
27-02-2005, 02:21
skoro ankieta to i ja coś zamieszam :)

1. klasycznie - wszyscy prawie tak mają
2. obniżony panel - ładnie, ale tu muszę przyznać racje Jareko nie w PCV :(
3. ornamęt - te czasy chyba juz mineły :)

a może bez poprzeczmi,
ale najważniejsze zeby to grało z całością domku

ww777
27-02-2005, 02:25
skoro ankieta to i ja coś zamieszam :)

1. klasycznie - wszyscy prawie tak mają
2. obniżony panel - ładnie, ale tu muszę przyznać racje Jareko nie w PCV :(
3. ornamęt - te czasy chyba juz mineły :)

a może bez poprzeczmi,
ale najważniejsze zeby to grało z całością domku

jareko
27-02-2005, 09:56
....3. ornamęt - te czasy chyba juz mineły :) ...
jak to minely????
A moze witrazyk roznokolorowy?
mdzelawski - to jest pomysl - wutrazyk !!!! :lol: :lol: :lol:
Przy twoich wymiarach i kolorze - zapomnij o braku poprzeczki

bobo30
27-02-2005, 11:45
...Jareko, nie zmieniłeś zdania?....
a coz to - ja kobieta by mowic tak a myslec nie i na odwrot? :lol:
zdania nie zmienilem......a jakie to zdanie? :lol:

drań :)

jareko
27-02-2005, 12:20
bobo30 - a jasne ze dran :lol: - na taka opinie trzeba sobie zapracowac - mnie sie udalo :) i dobrze mi z tym :) gdy wokolo same swietoszki ;)
Ale moze przypomnisz mi coz obiecalem?
Skleroza wieksza niz myslalem ;) :(

mdzalewscy
27-02-2005, 19:10
dzięki wszystkim za mini ankiete jakby ktoś chciał jeszcze wyrazić ocenę to zapraszam

Do Panów specjalistów mam pytanie. Jareko zwracał uwagę na małe znaczenie okuć (w porównaniu do siebie oczywiście). Przy drzwiach tych balkonowych/tarasowych (okucia Wink Haus) mam taki opis: Dodatkowy zawias pośredni, wzmocnione zawiasy dolny i górny. Jak zauważyłem w cenniku jest to pozycja dodatkowo płatna, czy warto się pokusić ?, bo 2x zawias pośredni = 46zł + zwiasy wzmocnione = 94zł = około 150zł. Czy ma to duże znaczenie na trwałość.

Pozdrawiam

ps. coś mnie Jareko ostanio piętnuje :(

pchelek
27-02-2005, 20:20
mdzalewscy - pozycja pierwsza klasyczna - ja zawsze lubię pozycje :oops: klasyczne - ektrawagancje są dobre na raz lub dwa
W drzwiach zawsze jest zawias pośredni więc zapytaj dlaczego jest on jako dodatkowy. Rozstaw zawiasów nie może przekraczać 70 cm.
A te zawiasy wzmocnione to o większej nośności zapewne do 130 kg - też ich zapytaj na czym to polega - mnie to wygląda na podciąganie zaniżonej ceny wyjściowej - czy za klamki też dopłacasz i za biały kolor połysk :D

KrzysiekSw
28-02-2005, 07:06
Cześć!

Czy można znaleźć gdzieś wzór umowy dotyczącej zakupu okien?
Prawdopodobnie w tym tygodniu będę podpisywał, nie chciałbym nadziać sie na jakiś haczyk....

czmirek
28-02-2005, 09:24
Cześć!

Czy można znaleźć gdzieś wzór umowy dotyczącej zakupu okien?
Prawdopodobnie w tym tygodniu będę podpisywał, nie chciałbym nadziać sie na jakiś haczyk....
kazda firma ma wlasna umowe i i nie mozna mowic o jakis wzorcowych umowach i w kazdej umowie jest jakis hak
np. odsetki za zwloke z reguly sa symboliczne dla producenta ale dla odbiorcy za magazynowanie iuz ida w procentach za np 1 dzien opoznienia w odbiorze okien
producent z reguly zastrzega sobie mozliwosc opoznieni dostawy z powodu awarii maszyn czy tez innego kataklizmu.
umowe z firmy w ktorej chcesz kupic okna zanies do prawnika i zobaczysz ile obowiazkow ma klient a ile producent czasami jest to ciekawa lektura zycze powodzenia przy probie dodatkowych zapisow majacych za zadanie ochrone praw klienta

KrzysiekSw
28-02-2005, 10:34
Cześć!

Czy można znaleźć gdzieś wzór umowy dotyczącej zakupu okien?
Prawdopodobnie w tym tygodniu będę podpisywał, nie chciałbym nadziać sie na jakiś haczyk....
kazda firma ma wlasna umowe i i nie mozna mowic o jakis wzorcowych umowach i w kazdej umowie jest jakis hak
np. odsetki za zwloke z reguly sa symboliczne dla producenta ale dla odbiorcy za magazynowanie iuz ida w procentach za np 1 dzien opoznienia w odbiorze okien
producent z reguly zastrzega sobie mozliwosc opoznieni dostawy z powodu awarii maszyn czy tez innego kataklizmu.
umowe z firmy w ktorej chcesz kupic okna zanies do prawnika i zobaczysz ile obowiazkow ma klient a ile producent czasami jest to ciekawa lektura zycze powodzenia przy probie dodatkowych zapisow majacych za zadanie ochrone praw klienta

:D Masz rację, jednak mnie chodziło o inne kruczki, typu:
- gwarancję wystawia się na producenta, punkt sprzedaży, czy ekipę monterską (7% VAT), wydaje mi się, że na producenta?
- jak korzystniej, ma być na całe okno (tak chyba lepiej), czy na poszczególne części składowe?
itd, itp........
Słyszałem już różne śmieszne historie, może sie okazać, że handlowiec miły, cena atrakcyjna, a jak dostanę umowę, to po przejrzeniu trzeba będzie uciekać z biura....

Generalnie chodzi mi o to, na co zwrócić szczególną uwagę?

smartcat
28-02-2005, 17:46
Wycenę robił mi Oculux z Warszawy. Macie jakieś uwagi na ich temat? W poniedziałek podpisuje umowe.


Mozna powiedzieć że bez zastrzezeń! Nie wiem jak to jest z serwisem w innych firmach ale serwisanci z Gebauera ( przez Okuluxa) chyba dwa lub trzy razy przyjeżdzali żeby wyregulować okucia bo miałem zastrzezenia.
Nie było poślizgów z terminami.

kosciel
01-03-2005, 16:55
Czy ktoś miał do czynienia z firmą CAMA - producentem Schuco z Woli Rębkowskiej pod Garwolinem? Cenowo chyba dość korzystnie - ale nie wiem jak z jakością?

bobo30
01-03-2005, 21:51
Dzieki smartcat, faktycznie smart cats :D

Charlie
02-03-2005, 10:17
Czy ktoś miał do czynienia z firmą CAMA - producentem Schuco z Woli Rębkowskiej pod Garwolinem? Cenowo chyba dość korzystnie - ale nie wiem jak z jakością?

robią na schuco - nie słyszałem żeby mieli jakieś problemy z jakością ale licho nie śpi :lol:

katja
02-03-2005, 10:43
Jeżeli w oknach skrzynkowych jedno ze skrzydeł chcemy wyposażyć w szybę zespoloną, to powinno to być skrzydło zewnętrzne czy wewnętrzne?

jareko
02-03-2005, 13:58
zewnetrzne :) nie bedzie ci sie rosic w przypadku jakichkolwiek lekkich nieszczelnosci skrzynki

Charlie
02-03-2005, 22:10
KATJA - kto Ci robi okna skrzynkowe serdeczna prośba o odpowiedź ?!

jareko
02-03-2005, 22:16
Charlie :) realnie kazde okna mozesz jako skrzynke zamontowac odpowiednio je wymirujac a w pvc wykorzystujac elemnty dodatkowe mozesz to uczynic z latwoscia. Ale to dosc drogie rozwiazanie :(
Ciekawe jaki wtedy wspolczynnik k mozna uzyskac jak dwa okna o 1,3 jedno za drugim w odleglosci 10cm zespolone zostanie - czy ktos potrafi to obliczyc?

G0ŚĆ
03-03-2005, 09:05
zobacz program do liczenia współczynnika U dla szyb zespolonych (http://www.pilkington.com/europe/poland/polish/building+products/pilkington+spectrum/default.htm)

Charlie
03-03-2005, 10:48
Z tego co jest mi wiadomo to okno drewniane skrzynkowe - grubość ramiaków 45 mm) z szybą zespoloną U=0,7 W/m2K w przodzie a pojedynczym szkleniem Float 4 mm w tyle ) ma U=0,9 W/m2K. Info. przekazał mi producent okien drewnianych, który wyczytał to w internecie - może Rosenheim przebadało KUSTE FENSTER pod kątem "U" ?!
Hmm ... na logikę to myślę, że jest to możliwe - drewno jest bardzo "ciepłe" + "skrzynka" tworzy dodatkową komorę, w której powietrze ogrzane ciepłem z wew. pomieszczenia tworzy dodatkową izolację !!!

Osobną sprawą jest cena takiej konstrukcji - sama szyba to koszta + - 400 zetów za m2 + okucia (są bardzo drogie) + drewno ( 3 x więcej niż potrzeba do "euro 68").

Producenci sprzedają te wyroby w zasadzie tylko na "zachód" a w szczególności do Niemiec czy państw Benelux-u - Klienci mają tam swoistego hopla na punkcie tzw. passiv haus".
Za parę lat jak ceny energii cieplnej w Polsce wzrosną do poziomu np. Niemiec + pojebana polityka naszych pojebanych polityków ( Putin obudzi się skacowany pewnego dnia i zrobi nam podwyżkę gazu a my oczywiście będziemy musieli to klepnąć bo ruskie mają monopol) z pewnością będziemy musieli bardziej technicznie robić zakupy a nie tylko cenowo ( jak najtaniej i aż do zwycięstwa).

Pchełek - czy ITB jest w stanie przebadać całe okno na "U" ?

katja
03-03-2005, 14:40
KATJA - kto Ci robi okna skrzynkowe serdeczna prośba o odpowiedź ?!

Do mazurskiej chałupy z bali zamierzam zrobić okna skrzynkowe polskie. A pytam na wszelki wypadek, jakby mnie co naszło 8),
Stolarz będzie je robił.

Szaruś
03-03-2005, 18:00
Z tego co jest mi wiadomo to okno drewniane skrzynkowe - grubość ramiaków 45 mm) z szybą zespoloną U=0,7 W/m2K w przodzie a pojedynczym szkleniem Float 4 mm w tyle ) ma U=0,9 W/m2K. Info. przekazał mi producent okien drewnianych, który wyczytał to w internecie - może Rosenheim przebadało KUSTE FENSTER pod kątem "U" ?!
(..)
Osobną sprawą jest cena takiej konstrukcji - sama szyba to koszta + - 400 zetów za m2 + okucia (są bardzo drogie) + drewno ( 3 x więcej niż potrzeba do "euro 68").
(...)

Szklenie U=0,6 W/m2K (dwie szyby z powłoką niskoemisyjną, jedna float, podwójna komora 2x16 mm wypełniona Argonem, ciepła ramka) kosztuje około 250-300 PLN/m2, a w wersji a P4 około 270-330 PLN/m2. Właśnie niedawno dostałem oferty od kilku producentów szklenia (nie okien) na takie szyby, więc ceny są aktualne.

mdzalewscy
03-03-2005, 18:16
Szklenie U=0,6 W/m2K (dwie szyby z powłoką niskoemisyjną, jedna float, podwójna komora 2x16 mm wypełniona Argonem, ciepła ramka) kosztuje około 250-300 PLN/m2, a w wersji a P4 około 270-330 PLN/m2. Właśnie niedawno dostałem oferty od kilku producentów szklenia (nie okien) na takie szyby, więc ceny są aktualne.
tyle kosztuje czy taka dopłata do tych szyb

Szaruś
03-03-2005, 20:08
Tyle kosztuje u producenta szklenia (nie producenta okien). Klika dni temu wysłałem zapytanie ofertowe do trzech różnych producentów (z południowej Polski) szyb zespolonych (u których się zaopatrują producenci okien, bo producenci okien sami szyb zazwyczaj nie robią) i takie dostałem oferty.

Dokładniej, to ja się pytałem tylko o wersję z P4, więc nie wiem po ile sprzedają z szybą nie antywłamaniową. Ale skoro z P4 to około 300 PLN/m2 (+VAT), to z normalną mogą być tylko tańsze (nie wiem o ile).

wilu1
03-03-2005, 22:57
A ja chyba kupie okna z Pustkowa. Jedynie tam mają kolor który mi odpowiada.

Okna wyglądają na solidne. Ale czy takie są ? Moze ktos jeszcze mi poradzi?

jareko
03-03-2005, 23:11
Szaruś - nauczony lekko doswiadczeniem wlasnym zwroc uwage przy ewentulanym odbiorze szyb z podwojna ramka na idealne polozenie jednej wzgledem drugiej. Tu ewentualne przesuniecia szpecic beda pozniej cale okno a pozniejsze reklamowanie szyb znajac sklonnosci do uznawania reklamacji producnetow szkla (czocny moje przeboje z Wiglawem) moze ukazac sie bardzo trudne lub wrecz niemozliwe.
Mdzelawski - jak sadze jest to koszt szyby a nie doplata i zaskakuje mnei z lekka ta cena - cosik niska jest ;) ale skoro sprawdzona - to calkiem neizle zaczyna byc :) Tylko jeszcze jedno Ci powiem co moze nie byc bez znaczenia jak zamawiac bedziesz okno a zazyczysz sobie szybe od innego producenta niz ten z ktorym wykonawca okien ma podpisana umowe o wspolpracy. Na pewno koszt ten Ci sie zwiekszy - o ile nie wiem gdyz nie znam narzutow (no moze znam ale mowic nie wypada ;) )

bart_us
04-03-2005, 00:46
Proszę o podanie namiarów na dobre firm z Radomia mogą być okna z drewna lub pcv, coś sobie wybiorę jak już pozbęde się mętliku z głowy, bo już sam nie wiem co wybrać, bo jak mówią: im więcej człowiek wie tym mniej wie.
Z gory dziękuje.

Szaruś
04-03-2005, 17:34
A dzisiaj dostałem jeszcze jedną ofertę (ta jest najdroższa):

W odpowiedzi na zapytanie przedstawima ofertę na wykonanie szyb zespolonych wg podanych wymiarów i o budowie kl. P4 9,5mm/16thermix/4Lowe /16 thermix/4Lowe przestrzeń międzyszybowa wypełniona argonem, szkło niskoemisyjne Clima Guard Premium. Cena 1m2 wynosi 335,00zł. netto

jareko, dzięki za wskazówki. Jak już będę zamawiał, to wyszczególnię w zamówieniu maksymalny odchył między jedną ramką, a drugą. Jaki może być, aby nie szpecił?

jareko
04-03-2005, 18:25
no coz - szarus - by cie szlag pozniej patrzac na to nie trafial to 0.1 mm - wieksze wkurzaja i to nie wiesz jak. Mnie takie cudo wykonala nie istniejaca juz Huta Szkla "KARA" z Piotrkowa Trybunalskiego w 90 roku - ni zaplacilem ani grosza - wszystko zareklamowalem gdyz przesuniecia byly jeszcze wieksze - nawet i 2 mm - nie szlo na to patrzec

jareko
04-03-2005, 18:35
a teraz z innej beczki
Wczoraj bylem w Tworkach (nie dlatego ze jzu do konca na mozg mi padlo - musialem cos tam zalatwic innego) na terenie szpitala i popatrzylem sobie na wymieniane tam w zeszlym i poprzednim roku okna. Domy sa stare, wszedzie byly okna skrzynkowe, dopasowane do pieknie wykonanych nadprozy lukowych i wlos mi sie zjerzyl na mojej lysiejacej lepetynie
Teraz moje uwagi:
- okna docisniete w wiekszosci wypadkow na styk do ceglanych wegarkow
- brak uszczelnienia ww polaczenia lub
- przy wiekszych odchylkach od pionu wtrysnieta piana, nawet nei obcieta tylko wyszarpana, narazona na bezposrednie dzialanie swiatla - juz cienmobrunatna
- brak zalozonych oslonek odwodnien
- brak uszczelnienia pomiedzy oknem a parapetem zewnetrznym mocowanym na styk do powierzchni okna
- w kilku wypadkach nadswietla dolaczone do drzwi wstawione "do gory nogami" - otwory odwodnienniowe na gorze zamiast na dole

I tak sie zastanawiam, jak odebral to inspektor nadzoru? Jaka ekipa to robila by przed nia wszystkich w Polsce przestrzec. Profil dobry - Decuninck ale po kilku latach wszystko bedzie do rwania i poprawy. Tak wogole wypadaloby poslac tam jakas inspekcje gdyz szkoda zabytkowych i slicznych murow ktore nie jedno przezyly i widzialy a tak penetrujaca miedzy oknem a murem woda zniszczy je w kilka lat (juz kilka takich miejsc widzialem)
Jejku - jednak miec hopla na punkcie swej pracy to przesada - inny nie zwrocilby na to uwagi

jareko
04-03-2005, 18:42
i kolejny kwiatek - Grodzisk Maz - tam gdzie mieszkam. Profil ten sam. Tuz przy stacji kolejki WKD Piaskowa oddano do uzytku w zeszlym roku chalupe z nowiutkimmi oknami i co widze?
- skrzydla okienne poobsuwane tak ze w gornym ich narozniku od strony klamki widac cala uszczelke - teoretycznie do regulacji ale okna juz sa zamontowane od dwu lat
- niejako standardowo brak oslonek odwodnien
- niechlujny montaz parapetow zewnetrznych - nie ma sily - przy silnych opadach i wietrze w strone okna beda przeciekac
- tu tez fiks wstawili ciekawie - do gory nogami - to chyba ostatnio jakas moda ;)

Jednego zaluje - ze w poprzednim opisanym wypadku nie mialem kamery by to uwiecznic - tu kiedys to uczynie
A jeszcze jedno - vis a vis szpitala w Tworkach jest samotna, stara chalupa - jejku - jak tam powymieniano okna - kazde inne i psuje pelna charmonie starej pieknej ceglanej chalupy - w moim odczuciu powinna byc pod nadzorem Konserwatora Zabytkow - jesli tak to gdzie on jest? skoro na cos takiego pozwala
Co innego samowola w blokowisku - choc to tez wyglada strasznie ale tutaj? powinni jednak za to sie wziac bby wiecej takich "kwaitkow" nie bylo - szpeca pozniej okrutnie

yasioo
04-03-2005, 18:47
Proszę o wyrażenie opinii i wskazanie faworyta.
Zamierzam wstawić 17 szt. okien. Bez ekstrawagancji, szyby zwykłe. Okucia standardowe. Dwustronny kolor.

Opcja 1:
Gealan 4-komorowy 74 mm, prod. Oknoplast Rąbień: 13 700,- PLN.

Opcja 2:
Schuco CT70 5-komorowy 70 mm: 16 400,- PLN.

O schuco na forum same dobre rzeczy. Gealan natomiast imponuje mi szerokością profilu i masywnym zamkniętym wzmocnieniem, … no i te 3 tyś taniej. Podpowiedzcie coś
yasioo

jareko
04-03-2005, 18:52
yasioo - sentyment i nie tylko wskazywalby jednak CT-70
jeszcze tylko Pchelek i reszta specow - tylko kto je robi? Bo to wazniejsze nawet niz sam profil

yasioo
04-03-2005, 18:53
oferta z f-my Mróz Łódź. Kto je robi ... ???

pchelek
04-03-2005, 20:15
MARK-BUD z Łomianek robi CT 70 - pojadą zmierza, potem pojadą zamontują. jeżdzili do Krakowa a do Łodzi mają bliżej.

jareko
04-03-2005, 20:42
Taaak Pchelek - udzielasz sie jednak - a juz myslalem ze znow na Tunezyjki zes wyjechal - co sie stalo z Twoja komorka ?
Co do Lomianek - faktycznie poprawili sie ostatnio

G0ŚĆ
05-03-2005, 00:27
no coz - szarus - by cie szlag pozniej patrzac na to nie trafial to 0.1 mm - wieksze wkurzaja i to nie wiesz jak. Mnie takie cudo wykonala nie istniejaca juz Huta Szkla "KARA" z Piotrkowa Trybunalskiego w 90 roku - ni zaplacilem ani grosza - wszystko zareklamowalem gdyz przesuniecia byly jeszcze wieksze - nawet i 2 mm - nie szlo na to patrzec

Odchyłką 0,1 mm bym się raczej nie przejmował :lol:
Przy szybach dwukomorowych dokładność wykonania jest istotnia przede wszystkim nie ze względów estetycznych, a wytrzymałosciowych. Jezeli 3 szyby nie bedą równio zespolone to istnieje niebezpieczenstwo, że cały cieżar szyby rozłoży sie tylko na jedną z nich, a wtedy nie wytrzyma ona obciazenia.

G0ŚĆ
05-03-2005, 00:45
O schuco na forum same dobre rzeczy. Gealan natomiast imponuje mi szerokością profilu i masywnym zamkniętym wzmocnieniem, … no i te 3 tyś taniej. Podpowiedzcie coś
yasioo

Trzeba pamietać, że wzmocnienie w ościeżnicy nie jest tak istotne jak w skrzydle. Zastosowane wzmocnienie w skrzydle decyduje o wytrzymałosci okna, a w skrzydle jest zawsze otwarte. O jego większej lub mniejszej sztywności decyduje gabaryt, gr, ścianki i dodatkowe przegięcia.
Poza tym sprawdź czy ten Gelan to nie jest przypadkiem profil z recyklingu. Środek profila zrobiony jest z odpadów pvc a tylko zewnętrzna milimetrowa warstwa z nowego tworzywa.

G0ŚĆ
05-03-2005, 00:48
zobacz program do liczenia współczynnika U dla szyb zespolonych (http://www.pilkington.com/europe/poland/polish/building+products/pilkington+spectrum/default.htm)
Jareko
I jak program dziaaaała?

jareko
05-03-2005, 06:42
ostatnio najczesciej klikam z domu a tu wiele obowiazkow - niestety nie mialej jeszcze okazji sprawdzic
Co do zamknietego wzmocnienia - jak widze dealerzy maja dar wciskania ludziom kitu ;) i moze stad pokutuje ten poglad o wyzszosci zamknietego nad otwartym. Martwcie sie aby wogole jakiekolwiek bylo ;) yasioo nie zwracaj uwagi na pranie mozgow - skup sie na jakosci wyrobu i jego montazu. Jak chcesz wiedziec wiecej o wzmocnieniach - cofnij sie kilka stron wstecz lub z szukaj skorzystaj.

05-03-2005, 19:44
Jareko, Stary i Pchelek baaaardzo dziekujemy za wszystkie informacje i rady na spotkaniu.

DZIEKI!!!!!!!
:P :P :P

stary
05-03-2005, 21:12
Pozostaję do usług :wink:
p.s. Czy te rady nie były zbyt pokręcone i zagmatwane? :o

jareko
05-03-2005, 21:19
Monis jak i wszystkim innym dziekuje za mile zaskoczenie jakie mnie dzis na spotkaniu spotkalo - nie zasluguje na miano Najlepszego gdyz alfa i omega nie jestem ;) i sa tu lepsi ode mnie - ale skoro tak uwazacie :) slicznie dziekuje za wyroznienie
Mam prosbe do obecnych na spotkaniu - udostepnijcie fotki ktore tam robiliscie - mila bedzie to pamiatka - moj mail firmowy przyjmie wszystkie :)
Jeszcze raz dziekuje za wyroznienie :) :) :) :)

pchelek
05-03-2005, 21:49
jareko - ty nałogu komputerowy - na odwyk!!!!!!!!!!
Ale fajnie było. To fakt - ta nasza forumowa brać jest ekstra.

rafal_30
05-03-2005, 21:54
Mam ofertę na okna Knipping 5 komorowe, 16 okien w tym 3 balkonowe, kolor biały za cenę 11 300 zł. Czy jest to oferta korzystna, z tych co mam jest najlepsza, tzn Deckeunick, Aluplast, TiS. Czy słyszeliście jakieś niegatywne opinie na ten tamat.

Czy mogę naszych ekspertów prosić o krótkie kompendium porad na co zwrócić szczególną uwagę przy montażu okien. Wątek ten jest dość rozległy i trzeba mieć dość dużo czasu (i kasy mam łącze modemowe) żeby to przeczytać
Z góry dziękuję za pomoc

stary
05-03-2005, 22:11
Mam ofertę na okna Knipping 5 komorowe, 16 okien w tym 3 balkonowe, kolor biały za cenę 11 300 zł. Czy jest to oferta korzystna....
Nikt poważny nie poda Ci nawet przybliżonej ceny nie znając Twoich wymagań dotyczących okien:wymiary, kolor, szyby,okucia, dodatki itp.-
podaj więcej szczegółów.

z tych co mam jest najlepsza, tzn Deckeunick, Aluplast, TiS...
Który Deceunick i Aluplast, co to jest "TiS"?? Producentów na Knippingu jest niewielu, dlatego starają sie trzymać jakąś rozsądna cenę swoich wyrobów. Podejrzewam, że gdzieś powstało przekłamanie ...

MarzannaPG
05-03-2005, 22:15
Witam! Obecnie jestem na 16 stronie tego wątku i już padłam, przeskoczyłam na koniec z zapytaniem:
Co to jest system: Mondial? Dostaliśmy wycenę okien i tak tu jest napisane.
Na podstawie mojej wyceny i owych 16 stron tego wątku zrozumiałam tyle na swój użytek plus wątpliwości, które proszę 'wyprostować' w miarę możności:
- okna PCV białe (bo nie trzeba konserwować, są bardziej długowieczne od drewna)
- komory wystarczą 3, wiecej to już sprawa marginalna
- szyba P4 jest droższa, ale niewiele od rolet, u mnie przy 16 oknach różnica jest dosłownie 1500zł! czyli żadna
- okucia antywłamaniowe są najistotniejsze. Nam zaproponowano WK1- chyba nie najgorsze. Mocowanie na kotwy i śruby (dyble?) przechodzące przez profil i mocowane do metalowego wzmocnienia profilu z jednej a do muru z drugiej. Jest jakiś problem z PCV, bo miekkie i murem, bo Poromur ceramika (pustki powietrzne) - tu nie wiem co zrobić, by ten słaby punkt pod względem włamania zminimalizować :(
- okno balkonowe dwuskrzydłowe chcemy bez słupka i bez poziomych usztywnień w połowie skrzydła, najlepiej bez progu lub jak najniższy- podobno niedobrze, bo łatwo je sforsować. Najlepsze przesuwne, ale wtedy tylko jedno skrzydło się przesuwa, drugie nie i nie jest wygodnie wynieść na taras np. większy stolik. Czy tu się da coś ulepszyć?
- klamka na kluczyk (nie ma sensu szyba P4 i okucia, gdy zwykła klamka)
lub klamka z przyciskiem - czy dużo gorsze rozwiązanie?
Czy coś przeoczyłam? Głównie chodzi mi o zabezpieczenie przed włamaniem?
Acha, czy stosuje się szybę P4 w oknach dachowych?

jareko
05-03-2005, 22:32
jareko - ty nałogu komputerowy - na odwyk!!!!!!!!!!
Ale fajnie było. To fakt - ta nasza forumowa brać jest ekstra.
A Ty to co - lepszy jestes? ledwo dotarles i tez kompa wlaczyles i forum odwiedziles ;)
Masz racje - mila i fajna grupka dzis byla
A jakie sliczne forumowiczki :)
a utajnione forumowiczki jeszcze piekniejsze :) :) :)

rafal_30
05-03-2005, 23:00
do stary:
Przekłamanie gdzie w cenie???
Nie chce mi się tu teraz wpisywać wymiarów do 16 okien. Są w wymiarach standardowych dla większości producentów. Pytam tylko czy jest to w miarę rozsądna cena

jareko
05-03-2005, 23:25
..... prosić o krótkie kompendium porad na co zwrócić szczególną uwagę przy montażu okien.....
http://www.jar-eko.home.pl/poradnik_montazysty.htm#Inwestycje%20(montaż%20w% 20nowych%20budynkach)

http://www.jar-eko.home.pl/wymiana_okien.htm

milej lektury i sadze ze to powinno Ci wystarczyc - w razie pytan - pisz na mail firmowy
I nie obruszaj sie az tak - stary pyta w dobrej wierze gdyz 11 tys za 16 okien w tym 3 balkony jest hm.... zastanawiajace

pchelek
05-03-2005, 23:49
jareko - to fakt jestem uzależnuiony od forum muratora.
A co do forumowiczek - to ta złotowłosa piękność co czytała ten fajny wiersz to jest jak, jak, jak - profil SCHUCO CT 70. Piękny kształt, duże obłe listwy, wysmukłe ramy, a te przeszklenie!!!!!!!!!!!
Rafał - montaż okien mogę ci wysłać instrukcję - podaj adres na priva.
Już kilka razy wysyłałem.
TiS - to pewno TRAS.
Knipping za 11 tys. te okna - coś mi tu pachnie zaniżoną ceną.
Może to bez montażu - chyba że Knipping schodzi z rynku i wyprzedaje zapasy. Na tym systemie robi z pięć firm w Polsce - ale firm bardzo dobrych.

jareko
06-03-2005, 00:26
Hmmm.... Pchelek :) mnie w oczko inne CT-70 wpadlo :)
Nie przypuszczalem ze masz taki dar do jakze ciekawych porownan :)
A co do uzaleznienia - mniej szkodliwe jest to niz inne nalogi a ze gremium tu szacowne i mile tym latwiej sie uzaleznic - tylko obaj mamy przez to na pienku z naszymi polowkami :(

eRaf
06-03-2005, 07:21
Witam
Czy znacie producentów okien drewnianych, którzy w swojej ofercie mają podobne rozwiązania dot. wentylacji jak Gealan (GECCO - GEalan Clima COntrol) - klapka IQ ?
Pzdr

stary
06-03-2005, 10:02
do stary:
Przekłamanie gdzie w cenie???
Nie chce mi się tu teraz wpisywać wymiarów do 16 okien. Są w wymiarach standardowych dla większości producentów. Pytam tylko czy jest to w miarę rozsądna cena
Rafał-30 Wymiarów okien typowych jest ponad 30 rodzajów! Napisz przynajmniej symbole i ilości . Co masz uwzględnione w tych 11 patykach- same okna, netto ,brutto, z montażem surowym czy z obróbką ???

stary
06-03-2005, 10:31
Co to jest system: Mondial?
Mniemam, że jedna z odmian trzykomorowych systemu Deceunick, belgijski

- okna PCV białe (bo nie trzeba konserwować, są bardziej długowieczne od drewna)
:roll: :roll: :roll: poczytaj wątek w sondażach lub tu znajdziesz szybciej (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=40173&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight)

- komory wystarczą 3, wiecej to już sprawa marginalna-
Raczej tak, chyba że znajdziecie gdzieś profil o większej ilości komór w cenie trzykomorowego. Nie proponuję połaszczyć się na pięciokomorówkę na ramie o takich samych wymiarach zewnętrznych jak w trzykomorowych- będzie miała słabsze wzmocnienie

szyba P4 jest droższa, ale niewiele od rolet, u mnie przy 16 oknach różnica jest dosłownie 1500zł! czyli żadna- okucia antywłamaniowe są najistotniejsze...... Nam zaproponowano WK1- chyba nie najgorsze....
Proponuję dla bezpieczeństwa dorzucić mały alarmik
-
okno balkonowe dwuskrzydłowe chcemy bez słupka i bez poziomych usztywnień w połowie skrzydła, najlepiej bez progu lub jak najniższy- podobno niedobrze, bo łatwo je sforsować. Najlepsze przesuwne, ale wtedy tylko jedno skrzydło się przesuwa, drugie nie i nie jest wygodnie wynieść na taras np. większy stolik. Czy tu się da coś ulepszyć?
Jakie są wymiary tego otworu, może słupka ruchomego juz nie można wykonać. Najwięcej włamów niestety jest przez drzwi balkonowe i tutaj najodporniejsza jest przesuwka. Druga propozycją nieżle sie prezentującą jest np. "harmonijka" - zobacz u nurniego (http://nurniegodom.republika.pl/images/315.jpg) , w tym wątku (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=27967&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight)


klamka na kluczyk (nie ma sensu szyba P4 i okucia, gdy zwykła klamka)lub klamka z przyciskiem - czy dużo gorsze rozwiązanie?
Dużo gorszym rozwiązaniem nie jest, kluczyków będziesz cały czas szukać- przecież nie położysz ich na parapecie :wink:, klamka z przyciskiem tak samo blokuje przesunięcie okucia od strony zewnętrznej

Acha, czy stosuje się szybę P4 w oknach dachowych?
Tam są zwykle hartowanki, P4 też może być -tylko po co?
Jeszcze raz proponuję pomyśleć o alarmie z czujkami na oknach (również dachowych) i monitoringiem jako uzupełnieniem wzmocnionych okien, które dla dobrego oprycha są przeszkodą na parę minut tylko , niestety...

MarzannaPG
06-03-2005, 10:51
Stary, Dzięki! Znaczy się zrozumiałam prawidłowo! Jadę dalej z czytaniem wątku, jestem przy dwudziestej stronie.
P.S. Zadziwiające, że nie powiadomiono mnie o odpowiedzi, tylko coś mnie tknęło, żeby przeskoczyć na koniec. Po wczorajszym spotkaniu admin zapił?zaspał?zapomniał o obowiązkach? a może w niedzielę ma wolne? :D

MarzannaPG
06-03-2005, 10:57
-[quote] okno balkonowe dwuskrzydłowe chcemy bez słupka i bez poziomych usztywnień w połowie skrzydła, najlepiej bez progu lub jak najniższy- podobno niedobrze, bo łatwo je sforsować. Najlepsze przesuwne, ale wtedy tylko jedno skrzydło się przesuwa, drugie nie i nie jest wygodnie wynieść na taras np. większy stolik. Czy tu się da coś ulepszyć?
Jakie są wymiary tego otworu, może słupka ruchomego juz nie można wykonać. Najwięcej włamów niestety jest przez drzwi balkonowe i tutaj najodporniejsza jest przesuwka. Druga propozycją nieżle sie prezentującą jest np. "harmonijka" - zobacz u nurniego (http://nurniegodom.republika.pl/images/315.jpg) , w tym wątku (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=27967&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight)

...

Otwór jest typowy: dwuskrzydłówka 1780 na 2315. Sęk w tym, że nie bardzo mi się uśmiecha słupek, choć wiem, że jest on bezpieczniejszy. Pomyślę o tych przesuwnych, ta harmonijka u nurniego jest niezła, ale pewnie majątek kosztuje.
Jeszcze jest sprawa progów: da się zrobić jak najniższy przy zwykłym otwieraniu?

pchelek
06-03-2005, 13:04
Dwudzielne drzwi balkonowe to dla złodzieja żaden problem - niestety.
nawet szyba P4 nie pomoże. A jak jeszcze miałby być to kolor to fatalnie - mogą źle się zamykać. [Tak na marginesie to ci wystarczy P2].Włamania nastę[pują przez otworzenie skrzydła.
Dlatego najlepiej by było gdybyć zamówiła drzwi odchylno przesuwne - są droższe ale na włamy bardzo odporne, nie zajmują miejsca na pół pokoju i można je zrobić bardzo szerokie a ponadto z niskim progiem.
W cenie wszystkich okien ta dodatkowa wyższa cena rozpłynie się.
Apropo odpowiedzi starego - sorki stary - i trzykomorówka i pięciokomorówka mają IDENTYCZNE USZTYWNIENIA.
Pięciokomorówka jest nieznacznie droższa ale i jest nowocześniejsza w linii - np. SCHUCO CT 70 czy GEALAN IQ 8000 czy VEKA Perfectline.
Ja bym wybrał pięciokomorówkę. Jest jednak sztywniejsza.
e-raf - KBE ma coś takiego co się nazywa CLIMA-BOX.

rafal_30
06-03-2005, 14:20
Czy mozna montować okna w obecnej aurze. Chodzi mi głównie o temperaturę, czy jeżeli temp jest w okolicach -3 -2 stopnie można bez stresu montować okna??

stary
06-03-2005, 21:43
Dlatego najlepiej by było gdybyć zamówiła drzwi odchylno przesuwne - są droższe ale na włamy bardzo odporne, nie zajmują miejsca na pół pokoju i można je zrobić bardzo szerokie a ponadto z niskim progiem.
Przesuwka rzeczywiście jest odporniejsza na włam jak pisałem wcześniej, ale otwór na drzwi Marzanny jest troche za wąski- szerokość 1800/2- , gdzie przy jednej połowie nieotwieranej pozostanie przejście ok. 80 cm, co dla mnie jest trochę za mało- naprawdę lepszym wyjściem będzie harmonijka na jedną strona lub zwykły słupek ruchomy- mniej odporne ale chyba praktyczniejsze rozwiązanie.

Apropo odpowiedzi starego - sorki stary - i trzykomorówka i pięciokomorówka mają IDENTYCZNE USZTYWNIENIA.
Sorry . :oops: Trochę nieprecyzyjnie napisałem- miałem na myśli porównanie np. popularnej wersji Roplasto 3 k na ramie o wys. 71 mm i równie popularnej wersji 5 k na ramie 61 mm o znacznie słabszym wzmocnieniu tego samego producenta. Modny cenowo jest ostatnio Gealan 5k z recyklingu na ramie o głębokości 62 mm- wersja znacznie gorsza i brzydsza od IQ 7000- również 5k ale na ramie 74 mm tegoż samego Gealana


Pięciokomorówka jest nieznacznie droższa ale i jest nowocześniejsza w linii - np. SCHUCO CT 70 czy GEALAN IQ 8000 czy VEKA Perfectline.
Ja bym wybrał pięciokomorówkę. Jest jednak sztywniejsza.
Wszystko żależy od dopłaty :lol: :lol:
p.s. Gealan 8000 jest 4 k- dla mnie ładniejszy jest pięciokomorowy IQ 7000 :wink: :wink:
Co tak szybko zmyłeś się z wczorajszej imprezy?? :cry: :o

jareko
06-03-2005, 23:05
Czy mozna montować okna w obecnej aurze. Chodzi mi głównie o temperaturę, czy jeżeli temp jest w okolicach -3 -2 stopnie można bez stresu montować okna??
wymieniac okna mozesz spokojnie przy temperaturze calodobowej do minus 5 stopni z pelna obrobka tynkarska
Do minus 20 bez obrobki tynkow zewnetrznych - realnie te temparatury tylko dla desperatow lub pod presja - np. wlamanie czy pozar (sa patenty na to by piana -10 stopni wytrzymala -20)
Jedna uwaga - PVC w tej temperaturze jest kruche i nawet niewielkie uderzenie moze spowodowac pekniecie profila - szczegolnie nieodporne sa zgrzewy (naroznik okna)
Montaz w stanie surowym - jesli to nie inwestycja developera ;) tylko twoja wlasna - calodobowa powinna byc powyzej zera i na nic sie zdadza pianki do minus 10 - tu niestety problem jest w scianach a nie w piance - zle to dlugie opowiadanie. Tak wiec jesli to TWOJE okna i TWOJ dom to poczekaj az sie ocepli

MarzannaPG
06-03-2005, 23:12
Dwudzielne drzwi balkonowe to dla złodzieja żaden problem - niestety.
nawet szyba P4 nie pomoże. A jak jeszcze miałby być to kolor to fatalnie - mogą źle się zamykać. [Tak na marginesie to ci wystarczy P2].Włamania nastę[pują przez otworzenie skrzydła.
Dlatego najlepiej by było gdybyć zamówiła drzwi odchylno przesuwne - są droższe ale na włamy bardzo odporne, nie zajmują miejsca na pół pokoju i można je zrobić bardzo szerokie a ponadto z niskim progiem.
.
Co to znaczy odchylno- przesuwne? :o I jeszcze mnie naraz oświeciło w kwestii przesuwanych- one się przesuwają od wewnątrz czy od zewnątrz, bo ja mam po obu stronach zaprojektowane grzejniki i nie wiem, czy to coś przeszkadza czy nie.
Jeju tyle czytania, decyzja na szybę P4 a tu nagle, że P2 mi wystarczy? A to dlaczego skoro to nie to samo?

stary
07-03-2005, 00:00
1.Odchylno- przesuwne- wyobraż sobie swoje okno tarasowe podzielone na dwie części słupkiem stałym, z których jedna jest nieotwierana a druga przesuwa się na tą pierwszą. Szerokość wyjścia niestety będzie szerokością niecałej połowy otworu- czyli u Ciebie 80 parę centymetrów.Ładnie to wygląda- bajer, ale u Ciebie niepraktyczne - za wąskie zaprojektowano drzwi.

2, Szyba P2 - 4/16a/44.2= szyba ciepła 4mm, ramka 16 z argonem, dwie szyby po 4 mm sklejone na dwóch warstwach falii grubości . ok 0,4 mm
3, Szyba P4 - 4/16a/44.4 - budowa jak wyżej tylko są 4 warstwy folii.
Różnica w cenie między 30-60 zł/m2. Musisz przekalkulować opłacalność - P4 jest oczywiście mocniejsza i honorowana we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych do znizki - ale czy ta dopłata odzwierciedla do końca różnicę dla oprycha??? Jak ma wejść to i tak wejdzie, jeno troche póżniej...

rostaf
07-03-2005, 00:04
Witam !
Po przeczytaniu tego post myśle że wreszcie podiełem decyzje co do okienek. Jeśli możecie to dajcie namiar jakąś firme z okolic Wrocławia co z profili schoco okienka robi. [email protected]

jareko
07-03-2005, 00:14
Marianna - jest kilka pogladow na sposob zabezpieczania domu przed wlamaniami
- nic nie robic - zakladajac ze nas oszczedza i nawet drzwi nie zamykac na klucz - wejda - zobacza ze nic nie ma i wyjda sobie zabierajac pol litra specjalnie na te okazje pozostawione w widocznym miejscu (podejcie jednego z mooich kolegow - nawet dziala - stracil do tej pory tylko trzy flaszki)
- nie zabiezpieczac okien i drzwi - dac tylko alarm i monitoring - u mnie sie nie sprawdzilo - troszke dobra znim brygada przyjechala zwineli w tym komputer i magnetowid
- zabezpieczac minimalnie - by w trakcie walmu nie uszkodzili okien tak by byly do wymiany a byly slady ze ktos przy nich majstrowal (dla ubezpieczycieli wazne by wyplacic odszkodowanie) - tu wystarczy WK-I i A-1 (bezpieczna) lub P-2 (trzoszke bardziej bezpieczna) (usunalem z powodow podanych ponizej)
- zabezpieczenie prawie maksymalne - WK-II plus A-1 lub P-2 (usunalem z powodow podanych ponizej)
- zabezpieczenie - full wypas ;) czyli WK-II plus P-3, P-4(usunalem z powodow podanych ponizej)

Czasy podane sa po czesci wynikiem doswiadczen innych (ja szanuje cudza wlasnosc i sie nie wlamuje ;) )oraz rozmow przy piwku z kumplem z Policji

O jednym trzeba pamietac - nie ma 100% metody - zalezy od zlodzieja i sprzetu jaki ma ze soba. Alarm jest podstawa i tylko walczymy o czas potrzebny by dotarla ekipa co lomot zlodziejowi spusci - ale na to tez sa sposoby. Realnie - jak namierza fachowcy twoj dom - jestes przegrany - niestety takie sa realia. W ostatecznosci z Toba wejda i wymusza zgode na zmiane wlasciciela niektorych przedmiotow.

jareko
07-03-2005, 12:54
mam taka obserwacje ale juz z nnej beczki.
sadze ze zbyt otwarcie zaczynamy mowic o odpornosci okien na wla. Podajece tu swoje rozwiazania zastosowane w swoich chalupach, zdjecia domow - kurcze -to materialy jak w sam raz dla zlodzieii - zmodyfikuje swoj poprzedni post - ten kto przeczytal zyska - ten co nie zdazyl - jego strata ;) Od dzis zadnych minut - godzin - czy lat w temacie odpornosci okuc i szyb na wlam
Sadze ze chba dobrze czynie

pchelek
07-03-2005, 13:53
marzanna - pozostaje ci albo to co ci proponuje stary - tj. harmonijka albo te drzwi ze słupkiem ruchomym ALBO na tym etapie przeprojektowanie wejścia na większe. jak już jest zrobione to gorzej - ale może da się je tak zrobić by je wysuwać na ścianę. ja nie wiem czy tak można - ale może stary lub jareko wiedzą.

Charlie
07-03-2005, 14:49
oferta z f-my Mróz Łódź. Kto je robi ... ???

Schuco robi firma DANKAR ze Zgierza tel . 0 42 715 63 51a GEALANA Okno-Plast z Rabienia k. Łodzi 0 42 712 23 05

MarzannaPG
07-03-2005, 22:06
Dzięki za informację! Szczególnie dla starego za objaśnienia - mimo wszystko nastwiam się na P4 choćby ze względów 'psychologicznych" :D . Jareko, zdołowałeś mnie! A dla przyszłych panów złodziei: będzie na nich czekać (według zapewnień mojego męża) oprócz standardowego zabezpieczenia zwykła deska z baaardzo nieładnym gwoździem - jak się chcą narażać, to trudno! :D Deska w razie czego stanowi wystrój pomieszczenia! :D
Pchełek, niestety otwór wyjścia na taras już jest. Zmian nie przewidujemy: salon jest oświetlony dostatecznie no i jeszcze kwestia poprawek projektu, pytania w PINB czy to zmiana istotna i tym podobne papierkowe rzeczy! Musimy tu przemyśleć to wejście. Z tego, co napisał stary odpada to uchylno-przesuwne, faktycznie te 80 cm to stanowczo za mało.
P.S. Czy was też nie powiadamiają o odpowiedziach? W związku z tym nie doczytałam postu Jareko przed usunięciem informacji. :(

stary
07-03-2005, 23:04
........ ale może da się je tak zrobić by je wysuwać na ścianę. ja nie wiem czy tak można - ale może stary lub jareko wiedzą.
Coś takiego jest do zrobienia ale ja to określam jako jedna wielka DŁUBANINA. Wzorując sie cały czas na domu Marzanny( otwór180/230)można byłoby wykonać rame o szerokości ok. 360 cm z podziałem 90/180/90, gdzie po bokach byłyby fix-y bez szyb a w środku dwuskrzydłowa przesuwka na dwie strony.Ramę należałoby zamontować licując do glifu wewnętrznego i podkuwając w murze bruzdy na schowanie w nim bocznych ram od fix-ów- - tak by były równo ze ścianą. Na tych fix-ach zamontowano by prowadnice od przesuwnych skrzydeł, które po rozsunięciu wjeżdżały by na ścianę i przejście byłoby w granicach 170 cm.
Moim zdaniem montowanie okien w ten sposób jest niezgodne z jakąkolwiek sztuką- będą mostki termiczne , poza tym w domu Marzanny są grzejniki po obu stronach co skutecznie wyklucza przesuwanie skrzydeł na ścianę....

slaw
07-03-2005, 23:50
Musisz przekalkulować opłacalność - P4 jest oczywiście mocniejsza i honorowana we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych
Pytałem agenta PZU - za szyby (żadne) nie dają żadnych zniżek/zwyżek, zniżka 20% jest tylko za drzwi wejściowe z atestem na klasę "C".

Maluszek
08-03-2005, 08:20
To samo jest w Compensie - zniżka jest tylko za drzwi wejściowe klasy "C" i monitoring.

rafal_30
08-03-2005, 08:29
Jareko
Czy mógłbys napisać kilka słów więcej dlaczego w stanie surowym nie polecasz montowania w temp np w okolicach 0st. Mam dom z Porothermu 25 czy problem w sścianach oznacza że pianka niesbyt dokładnie będzie wypełniała szczeliny pomiędzy oknami, czy coś innego?

stary
08-03-2005, 09:34
..
Pytałem agenta PZU - za szyby (żadne) nie dają żadnych zniżek/zwyżek, zniżka 20% jest tylko za drzwi wejściowe z atestem na klasę "C".
Moi mili - przepisy i bonifkaty przy ubezpieczeniach zmieniają się co rok lub jeszcze częściej i nie można za nimi nadążyć :lol: Nie wiem czym kierują się różnej maści pośrednicy, ale zadałem sobie trud podzwonienia do kilku z nich i najczęściej powiedziano mi, że już za same szyby wzmocnione można wycyganić jakiś rabat- Warta i Generali - 5% juz za szyby P 3 ,Compensa, Hestia, PTU- nie dają ,PZU - różnie.W związku z tym ,że słyszałem różne rabaty przedstawicieli tego samego towarzystwa mniemam, iż pośrednicy odpalaja klientowi część ze swojej prowizji lub kierują się być może innymi kryteriami dla np. strzeżonego osiedla.
Może być równiez jako bonifikata zniesiony tzw. udział własny za mocniejsze szyby. Oczywiście im więcej zabezpieczeń dodatkowo (alarm, monitoring, drzwi klasy C) tym ten upust jest wyższy.

Teraz moje zdanie: same zastosowanie szyb P4 bez okuć jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto- oprych stara sie wybić szyby nie częściej niż w 1-3% włamań- łatwiej jest podważyć zwykłe okucia.

Kasiabis
08-03-2005, 09:35
Witam serdecznie Forumowiczów.
Szukam godnej polecenia firmy produkującej okna PCV z Opola lub okolic.
Ciekawą ofertę przedstawiła mi fima ADP, czy ktoś o niej słyszał i może ją polecić. Z góry dziekuję za pomoc.
Kasia

jareko
08-03-2005, 09:35
obserwacja. Jak zapewne wiecie ze slow Pchelka 99% mojej dzialalnosci to szlajanie sie po Inwestycjach gdzie montuje sie nie 10, nie 20 czy 100 okien tylko idzie w setki (choc takze klientow indywidualnych takze obsluguje :) ) i jak to na Inwestycjach bywa maja gdzies temperatury czy jest minus 2 czy minus 10. Poza tym istotna jest takze temperatura muru a nie tylko powietrza - czesto mamy nawet temperatury dodatknie gdzie mur po mrozach ma ujemna - wtedy szroni sie ogromnie i nei ma metody na usuniecie tego zjawiska. Nagrzewnice wstawiane sa do budynkow dopiero po wstawieniu okien :( .Co sie dzieje z taka piana wtysnieta miedzy mur a okno - nawet piana przystosowana do temperatur minus 10. Otoz jak mamy w okolicy zera mur jest nie dosc ze zmrozony to zaszroniony - czestoo tego szronu wogole nie widac a polozona piana mimo ze nawet podgrzana(patenty montazystow) realnie nie przylega do sciany nie klei sie do niej. Efekt - wiosna odspaja sie od muru i tworzy szczeline przez ktora wieje lub przemarza. Jesli jest to przed tynkami (sa tacy developerzy ktorzy pozawalaja klasc tynki nawet przy minus 10) mozna zauwazyc i uzupelnic - jesli po - umarl w butach
Przy nizszych temperaturach nawet piana przystosowana do minus 10 ulega krystalizacji i poznije nastepuje podobne zjawisko co juz opisane. I nic tu nie pomoze - to ze jakies okno bedzie na wiosne OK nie oznacza ze nalezy naginac technologie pod wymogi ekonomiki takich budow. Generalnie nie powinno sie pianowac a tym saym montowac okien gdy ur a temperature wlasna ponizej zera - to ideal - zycie tworzy "nowe" technologie
Inna sytuacja jest przy wymianie okien - tu mur nigdy nie ma temperatur yjemnych w obrebie zamontowanego okna, nie jest zaszroniony, piana trzyma sie OK zwlaszcza ze otwor nie zdazy sie schlodzic - dlaczego? jest narazony tylko kika inut na dzialanie mrozu - od razu wstawiane jest okno i pianowane
To chyba wyczerpujaca odpowiedz :)

MarzannaPG
08-03-2005, 17:34
Jeszcze jedno pytanie, bo już się lekko pogubiłam: piszecie, że ew. mogę mieć okno tarasowe z ruchomym słupkiem. Czy to to samo co bez słupka?
Zastanawiam się jeszcze nad podwójnym zabezpieczeniem tarasowego wyjścia: szyba P4 i roleta, ale obawiam się, że złodziej zniszczy roletę przekonany, że skoro tylko tam jest to znaczy, że szyba jest słaba i łatwo tamtędy wejść. Dowiem się jak to jest z tymi harmonijkowymi, bo przesuwne to nie dla mnie (za wąskie przejście, chowane w ścianie odpadają)

gabriela
08-03-2005, 20:17
Wiem, wiem , juz bylo, ale przejrzalam chyba dziesiec stron z 64 i nie znalazlam. Kto z forumowiczow ma okna Stolarki Wolomin? I czy jest zadowolony, czy mozna je porownac z tak wychwalonym Urzedowskim?Prosze, odezwijcie sie.

jareko
08-03-2005, 23:07
stary - przyjacielu moj :) - od samgo poczatku mojego zaistnienia na forum (Pchelek - tys mi to zrobil ;) ) na okucia zwracalem uwage - tez uwazam ze na nich skupic sie trzeba najbardziej. Musi byc WK-II, balkon jesli tylko mozliwe zrezygnowac z dwuskrzydlowego na rzecz przesuwki (jest wyjatkowo odporna na wlam), slupek zawsze staly a szyba - wystarczy jak bedzie bezpieczna - przy probie zbicia zachowuje sie podobnie jak antywlamaniowa i moze zmylic intruza. Jak milo gdy dwuch "z branzy" ma zblizone zdanie :)
Co nie oznacza ze ktos majac troszke wiecej kasiorki :) (sorki - od spotkania forumowiczow ciegle mam mile skojarzenia z jedna z Forumowiczek :) ) popelni blad inwestujac w P-4 - ale szukajac oszczednosci (wiadomo kasy niewiele pod koniec budowy) to w szybie poszukalbym w pierwszej kolejnosci. Musi byc klejonka - to na pewno

agula 212
08-03-2005, 23:19
polecam OKNOPLAST z Krakowa. Własnie takie sobie kupilismy:)

stary
08-03-2005, 23:49
..... piszecie, że ew. mogę mieć okno tarasowe z ruchomym słupkiem. Czy to to samo co bez słupka?
Słupek ruchomy to profil pionowy- zwykle troche węższy od słupka stałego- przykręcony do jednego ze skrzydeł i otwierający się razem z tym skrzydłem. Nie jest on przykręcony na stałe do ościeżnicy, służy on do uszczelnienia połączenia dwóch skrzydeł ze sobą .Przy zastosowaniu słupka ruchomego w Twoim przypadku (szer.ok.180 cm)przejście po otwarciu obu skrzydeł będzie miało ok. 165 cm.Okno ze słupkiem ruchomym zwykle ma montowaną tylko jedną klamkę -na tzw. skrzydło czynne, czyli otwierane zawsze jako pierwsze , skrzydło bierne mozna otworzyć po otwarciu czynnego za pomoca "rączki"na okuciu. Oczywiście zamontowanie okuć pozwalających założyć klamki na obu skrzydłach w wiekszości systemów nie sprawia problemu dla producenta- dla klienta często tak- parę-dziesiąt zł więcej kosztuje :wink: :lol:

...Czy to to samo co bez słupka?
Hmmmm :roll: , pytaj dokładnie co doradca ma na myśli- jeśli mówił konkretnie o tych Twoich drzwiach balkonowych to znaczy to samo- w domyśle miał zapewne "bez słupka stałego" lub 'po otwarciu nie ma słupka" -skrócił sobie odpowiedż. Takich drzwi jednoskrzydłowych nikt nie zrobi.
Jeśli natomiast o oknach mniejszych- np. 1300x 1300 ktoś mówi " bez słupka" nalezy go dokładnie spytać co chce przez to powiedzieć- czy myśli o oknie jednoskrzydłowym czy dwuskrzydłowym ze słupkiem ruchomym- po otwarciu przecież słupka nie ma...

gość nowy
09-03-2005, 06:43
Hej
Stary. Pchełek, Jareko forumowi eksperci od okien (kolejność przypadkowa!!!) - czy moglibyście coś powiedzieć o oknach Galux Urzędowskieko - nowy "rewolucyjny profil" jak piszą na stronie - szersze 88mm od profilu DJ68. Czy to tylko chwyt reklamowy - czy rzeczywiście są nowatorskie. Właśnie zastanawiam się nad zakupem cena okien Galux z szybą 1.1 jwst nieznacznie wyższa od profilu Dj68 - bo okna 0.5 Galux(trzyszybowe) już swoją ceną trochę mnie odstraszają
Co o tym sądzicie?

pchelek
09-03-2005, 09:04
Po pierwsze to te 0,5 to jest kosmiczna bzdura. Rama tego galuxa ma nie niej niż 1,2 - ramy stanowią ok. 30-40% okna. Szyba trójkomorowa może mieć ok. 0,7 - przy najkorzystniejszym ukladzie. Tak więc te 0.5 to jest kosmiczna bzdura i oszustwo.
Żeby okno miało 0,5 to szyba musialaby mieć 0,2.
Pozatym jest to dobra firma.
jak Ci oferują dla okna 0,5 to zażadaj potwierdzonego wyniku badań.

Szaruś
10-03-2005, 22:06
Czy znacie jakąś hurtownię (najlepiej wysyłkową) z akcesoriami do okien? Chodzi mi o klamki z przyciskiem.

jareko
10-03-2005, 22:18
pytanie tylko gdzie - do Budapesztu? :)
Realnia kazdy produceny okien a jest od cholery w calym kraju moze Ci za zaliczeniem pocztowym wyslac. Mozesz takze zamowic bezposrednio u okuciowcow np. Winkhaus czy Roto w Warszawie - adresy mozesz znalesc wyszukiwarka np. www.google.pl

jareko
10-03-2005, 22:28
Słupek ruchomy to profil pionowy- zwykle troche węższy od słupka stałego- przykręcony do jednego ze skrzydeł i otwierający się razem z tym skrzydłem. Nie jest on przykręcony na stałe do ościeżnicy, służy on do uszczelnienia połączenia dwóch skrzydeł ze sobą ....
Nie tylko przykrecany ale zarazem wklejany - co uniemozliwia pozniejsza zamiane kolejnosci otwierania skrzydel tak wiec przy zamawianiu to juz na wieki trzeba ustalic

.... Oczywiście zamontowanie okuć pozwalających założyć klamki na obu skrzydłach w wiekszości systemów nie sprawia problemu dla producenta- dla klienta często tak- parę-dziesiąt zł więcej kosztuje :wink: :lol:...
Tu nawet nie tylko chodzi o koszty. Czesc profili wrecz uniemozliwia takie rozwiazanie gdyz ruchomy slupek wchodzi w rowek okuciowy. Tak wiec czesto powtarzam iz okna z ruchomym slupkiem o szerokosci przekraczakacej 1200 sa juz w eksploatacji klopotliwe - klopotem podstawowym jest zachowanie szczelnosci w sytuacji gdy kantrygle blokuja okno tylko na slupku a z drugiej strony sa tylko zawiasy i dociski - brak docisku okuciami czesci pionowych powoduje czeste odksztalcenia profili (pomimo zastosowania odpowiedniego wzmocnienia) pod wplywem silnego wiatru jak i dosc czeste zjawisko powstawania na stale szczeliny w polowie szerokosci skrzydla. Pomijam kwestie odpornosci na wlamanie ;)

abromba
10-03-2005, 22:28
A ja w ramach pogotowia: dziś zauważyliśmy że pękła nam szyba wewnętrzna (okna Thyssen Prestige, szyba P2, wstawiane we wrześniu). Tak do połowy po skosie. Czy szyba może pęknąć tak sama z siebie ? Okno otwiera się normalnie i chodzi miękko. Nic nie rozumiem. I czy mam szanse próbowac to reklamować?

jareko
10-03-2005, 22:34
prubowac mozesz ale realnie oceniam skutecznosc reklamacji na zerowa jesli pekla poza miejscem ustawienia podkladek przy szkleniu
Jesli producent przyjmie reklamacje i przyjedzie ekipa by zasadnosc jej sprawdzic to zwroc uwage na:
- po zdjeciu listew przyszybowych w ktorym miejscu zaczyna sie pekniecie - jesli w obrebie podkladek - zauwazysz je bez klopotu - masz szanse na uznaie reklamacji z winy producenta okna
- po zdjeciu listew a najlepiej po wyjeciu szyby sprawdz czy na krawedzi nie ma muszelki (odprysk szkla czesto od strony uszczelnienia dosc latwy do zaobserwowania) - tez masz sznase na uznanie reklamacji tym razem z winy producenta szkla
w innych wypadkach szansy nie masz - chyba ze producent laskawie w imie dalszej owocnej wspolpracy (potencjali polecani klienci) sam za taka szybe zaplaci - bo on sam takze musi liczyc sie z tym ze producent szkla mu takiej reklamacji nie uzna

abromba
10-03-2005, 22:43
Jareko, jesteś Wielki.
Szczerze mówiąc to mi też się nie chce wierzyć, że to się da reklamować. No bo co im powiem? Pęknięcie idzie śmiesznie - od środka zewnętrzej framugi okna po skosie w dół i kończy się na środku dolnej połowy szyby. Po prostu nigdy mi sama szyba nie pękła, więc się dziwię, a jakby ktoś w nią uderzył - to chyba by pękła od framugi do framugi.
I jeszcze pytanie godne prawdziwej ignorantki okiennej - szklarza mogę wezwać byle jakiego, czy jednak ściągnąć tych od Thyssena? W końcu okna są na gwarancji, więc żeby potem nie było jaj.

Szaruś
10-03-2005, 23:01
Jareko, dzięki. Węgierskie Roto nie ma takich klamek w swojej ofercie (mają zwykłe, albo z kluczykiem). Oczywiście za "drobną" opłatą, mogą specjalnie dla mnie ściągnąć te klika klamek z zagranicy. Więc ściągnę sobie sam.

jareko
10-03-2005, 23:04
tu radze skontaktowac sie z producentem - wiesz - takie czasy ze w razie jakby cokolwiek z oknem bylo nie tak, dopatrzyliby sie ze szyba na pewno nie od nich - wtedy mogliby cofnac ci na te okno gwarancje bo ktos obcy w nim dlubal - glupota :evil: ale firmy tak postepuja, Dlaczego glupota? Po prostu nie sposob wymiana szyby okna uszkodzic - ale dzieki temu o jednego marudnego klienta mniej ;) :lol:

stary
10-03-2005, 23:22
... nie chce wierzyć, że to się da reklamować. No bo co im powiem.....Pęknięcie idzie śmiesznie - od środka zewnętrzej framugi okna po skosie w dół i kończy się na środku dolnej połowy szyby. czy jednak ściągnąć tych od Thyssena? W końcu okna są na gwarancji, więc żeby potem nie było jaj.
Wezwij serwis fabryczny- niech to zobaczy, a powiedz im najnormalniej- że pękła sama. Krzywa pęknięcia rzeczywiście troche dziwnie przebiega, ale początek na części pionowej może sugerować, że jest tam krzywo włożona podkładka( nie wiem jaką okno ma wysokość) . Powiedz im, żeby przy Tobie wyjęli listwy przyszybowe- jak napisał prezes Jareko- zobacz, czy na krawędzi nie ma uszczerbienia lub"łezkowatego" odprysku- jeśli jest tzn. ,że była lekko wadliwa od poczatku. Jeśli jednak szyba została przez kogoś uderzona to fachura może to rozpoznać i skasować Was za dojazd... :cry:
P.S. Jeżeli jest tak jak piszesz to u Was nie rozpozna :wink:

pchelek
10-03-2005, 23:34
szaruś - ile chcesz tych klamek. I czy z kluczykiem czy z przyciskiem. Jaki kolor. Plastikowe czy metalowe powlekane, gładkie czy prążkowane, proste czy profilowane.
Apropo szyby P2. Zdarza się, żeb szyba pęka od nierównego nagrzewania słonecznego. tam gdzie pada cień - jest chłodna, tam gdzie ostro przygrzewa słoneczko - jest prawie gorąca. Pęka od różnicy temperatur.
Ale też mogła pęknąć od drobnego uszkodzenia na krawędzi.
Pękła szyba zewnętrzna, czy wewnętrzna??

matth
11-03-2005, 04:18

abromba
11-03-2005, 07:28
Sorry, ja dalej o tej szybie nieszczesnej. Ale po prostu drżę na myśl, co będzie jak mi wszystkie zaczną pękać...

Pękła szyba wewnętrzna.
To, co może byc istotne, a o czym inteligentnie zapomniałam napisać - szyba pękła m.in. w miejscu, w którym taśmą klejącą był do niej przyklejony emblemat agencji ochrony. Ale emblemat jest z jakiegos plastikowo - styropianowego tworzywa, więc chyba nie powinien absorbować ciepła? A może jednak??
Ponadto byc może da się odtworzyć, kiedy ta szyba pękła - ze dwa tygodnie temu nie wiadomo dlaczego załączył się alrm. Sprawdzimy, czy to czujka z tego pokoju.Może hałas uaktywnił czujkę?
Swoją droga to szalenie mnie to frapuje...
.

pchelek
11-03-2005, 09:33
czy ta naklejka jest ciemna??? i jak jest duża????
Szyba P2 jest od zewnątrz?????
I czy naklejona jest emblematem na zewnątrz???
Przepraszam za głupawe niektóre pytania - ale sam jestem ciekaw.
A tak na marginesie to szkło jest cieczą :o [nie ciałem stałym]

Szaruś
11-03-2005, 10:06
pchelek, jareko,

ja robię okna u stolarza. Gość sprawdzony przez znajomych (mają super okna zrobione przez niego), niedrogi, pracuje na okuciach Roto (u mnie ma być Roto NT WK2). Te okucia to Roto produkuje tutaj na Węgrzech (i eksportuje do Polski). Ale klamek z przyciskiem nie mają (tylko zwykłe albo z kulczykiem).

Ze stolarzem uzgodniłem, że jak mu załatwię klamki z przyciskiem to OK, on daje gwarancje na okna.

Potrzebowałbym około 20 klamek. Jakie kształty, kolory itp. musiałaby moja żona obejrzeć i zadecydować. Dlatego się pytałem o jakąś hurtownię internetową najlepiej. Ale skontaktuje się z polskim Roto, może podeślą jakiś katalog.

katja
11-03-2005, 13:58
Skontaktuj się jeszcze z VBH na Chełmzyńskiej w Warszawie dystrybutorem Roto

http://www.vbh.pl/vbh.php?menu=2

pchelek
11-03-2005, 18:19
wejdź na - www.oknonet.pl - tam jest dużo linków do okuciowców, producentów akcesorii, itp. ja też podzwonię po dilerach okuć.
I podam Ci namiary - na razie to zamów jantańsze klamki.

abromba
11-03-2005, 18:43
Pchelek - ja co prawda humanistka jestem, ale zawsze mnie uczono, że szkło to bezpostaciowe (nie krystaliczne) ciało stałe. To ja pisałam o tej cieczy??
O szybie jeszcze raz: i wewnętrzna i zewnętrzna P2. Wymiary szyby ok. 60cm szerokości i 1,20 wysokości (jest to okno "przyklejone" do drzwi balkonowych). Emblemat agencji ochrony o wymiarach ok. formatu A5 jest żarówiastożółty z czerwoną obwódką. Jest z takiego miękkiego tworzywa jak wykładzina PCV na podłogi. Był przyczepiony plastrem do tej szyby wewnetrznej od wewnątrz pomieszczenia. Pomieszczenie ogrzewane, ale bez przesady - było tam ok. 11 -14 stopni. Pęknięcie zaczyna się w połowie wysokości przy zewnętrzej framudze okna (tej od zawiasów) I już od uszczelki to pęknięcie jest. A potem idzie lekko elipsowym skosem w dół w stronę miejsca przyczepienia emblematu, przechodzi przez ten pukt i za jakieś 10 cm łagodnie zanika. Tak więc nie ma pęknięcia od framugi do framugi. Dlatego wyglada mi to na jakieś wewnętrzne pęknięcie a nie np. w wyniku uderzenia.

jareko
13-03-2005, 00:05
http://okna.najlepsze.net/
ta zabawa juz sie kiedys zaczela - zapoczatkowal ja jakis forumowicz - ale jak widze brak chetnych przedstawicieli producentow okiennych by sie tam pojawic - wszak jest to tez jeden ze sposobow zwiekszenia popularnosci wlasnej strony :)
Moze ktos podchwyci ten watek dokonujac tam wpisow???

pchelek
13-03-2005, 12:19
szkło to ciecz o nieustalonej gęstości.
Bardzo dziwne to pęknięcie.
Nie ma związku z naklejką ani z podkladkami szklarskimi - w tych miejscach gdzie się zaczyna pęknięcie nie daje się podkladek. Zaczynam się zastanawiać czy w ramach są usztywnienia stalowe. Mogło być tak, że przy otwieraniu skrzydła nastąpiło dynamiczne ugięcie szyby od strony zawiasów i szyba pękła nieznacznie a potem pęknięcie poszło już samo dalej.
Reklamuj to u producenta.
Chyba, że tam wkitrali podkładkę szklącą - ale to nieprawidłowo.

abromba
13-03-2005, 23:07
A co to jest podkłądka szkląca?

jareko
13-03-2005, 23:26
taki element z pcv wkladany pomiedzy rame a szyba. ma za zadanie umiejscowic szybe w ramie gdyz luz miedzy nia a szyba jest okolo 5-10 mm i przy okazji powoduje ze szyba staje sie elementem konstrukcyjnym okna. Widac to prawie na kazdym przekroju profili jak np. tu http://www.jar-eko.home.pl/images/zdjecia_i_filmy/zdjecia_profili/zdjecia_profili_Rehau/Rehau_Brillant_Design_profil.gif widac szybe zespolona a pod nia podkladke i saneczki (saneczki maja za zadanie pochylenie powierzchni profila do poziomu sprowadzic by rownomiernie obciazenie szyby przejac)
Chyba zrozumiale wytlumaczenie podalem - w razie jakby co - pytaj dalej :)

budulec
14-03-2005, 14:50
... niestety szyba pozostanie nadal "tylko" wypełnieniem. pzdr :wink:

lamia
16-03-2005, 08:58
Witam
mam pytanie - czy ktoś zna firmę Brugmann (www.bruegmann.pl) - Włocławek?
Ma ofertę na profil czterokomorowy, Bruegmann profil i okucia Roto.
Piszą że ich profile są szersze niz standard, bardzij ciche, bardziej wzmocnione niż odpowiedniki konkurencji, no i cena jest OK.
czy te produkety warte są polecenia ?
profil 4 komorowy
http://www.bruegmann.pl/images/fot_2.jpg

opis
"system Brügmann(czterokomorowy).
Jest to system opracowany przez naszą firmę w oparciu o najnowsze osiągnięcia i rozwiązania w przemyśle okiennym.
Został on zaprojektowany wg najwyższych rygorów i norm RAL'owskich.

Charakteryzuje się nastęującym cechami:

Głębokość 73 mm
Konstrukcja w pełni 4-komorowa zgodna z normą RAL
Forma profilu ze skosem 250 zgrabny optycznie i prosty w obróbce na wszystkich standardowych maszynach
Wzmocnienia stalowe o dużych przekrojach gwarantują wysoką stabilność Ramy i skrzydła zbrojone jednakowym przekrojem stalowym
Wciągnięte fabrycznie zgrzewalne uszczelki
Osadzenie szyby na głebokości 25 mm daje korzystny przebieg izotermy. Można stosować szyby o grubości do 36 mm
Optymalizacja zaczepów gwarantuje szybki i bezpieczny montaż
Grubość szyby do 36 mm "


http://www.bruegmann.pl/htmlsides/system_ad.gif

Czy nasi eksperci znają te firmę i te produkty i czy lepiej wejść w bardziej renomowane (czytaj droższe) profile? (np. Veka)
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź

jareko
16-03-2005, 09:27
odebram twoj post bardziej jako kryptoreklame niz zapytanie ale niech tam :lol:
Profil dobry - reszta to belkot marketingowy zreszta ladnie napisany. Tylko ta zlota (hehehehe) uszczelka w rowku - brrrrrr szkaradztwo choc funkcjonalne :lol:

abromba
16-03-2005, 10:08
Ja znów o szybce :D Swoją drogą to przerasta mnie to intelektualnie....
No więc zgłosiłam reklamację, przyjechali, zobaczyli. I teraz uwaga. Okazało się, że P2 mam tylko zewnetrzną a nie wewnętrzną bo (cytata) " okno nie udżwignęłoby dwóch szyb P2 (sic!). Więc pytanie Nr 1 - czy to standard, czy też daliśmy się wyrolować jak para niemowląt?
Oni wstępnie twierdzą że mogło być tak, ze ktoś rzucił czymś ciężkim w szybę. Jako że zewnętrzna P2 to nie pękła, ale podobno wtedy pęka ta zwykła wewnętrzna.
Pytanie Nr 2 :czy to prawda?
Pytanie Nr 3 : jak sprawdzić czy mam tę podkładkę szklącą bez przekrojenia okna? Wiem, ze pytanie jak u idioty, ale jak na etapie osadzonych okien sprawdzić przekrój?

Charlie
16-03-2005, 11:08
Hello abromba - na ramce dystansowej pomiędzy 2 szybami powinnaś mieć opisaną min budowę szyby zespolonej.

Spisz WSZYSTKO co tam jest napisane (łącznie z z cyframi !!!) i napisz na forum. Ustosunkuję się wtedy bardziej precyzyjnie :D

Pozdrawiam

jareko
16-03-2005, 11:47
dla uzupelnienia postu naszego speca od szyb - Charlie - szacuneczek :) - sadze ze najwyzszy czas ciebie takze do grona doradcow zglosic :)
abromba - nazywanie szyby zespolonej symbolami P-2, P-4 A-1 itp nie oznacza od razu ze szyba zespolona ma taka szybe zarowno od wewnatrz jak i zewnatrz. Takie niestandadowe wymagania sa zawsze na etapie podpisywania umowy uwzgledniane, nawet wczesniej na etapie przygotowywania oferty gdyz cena takiej szyby jest inna. Ich koncepcja uderzenia w szybe zewnetrzna i tym samym uszkodzenia wewnetrznej jest grubymi nicmi szyta - sznyt zaczyna ci sie od jej krawedzi a poza tym powinien byc slad na zewnetrznej po uderzeniu - chocby male zarysowanie. Te podkladki sama zobaczyc mozesz - wez chlopa do roboty i:
- w miejscu styku profila z listwa przyszybowa przyloz np. noz kuchenny i uderz mlotkiem by zrobil lekka szczeline
- pozniej nalezy np. nozem, szpachelka spowodowc odpiecie listwy z profila. Te czynnosci zaczyna sie zawsze w polowie jej dlugosci
- wyjac przyszybowke i na spokojnie przy silnym swietle obejrzec miejsce w ktorym zaczyna sie sznyt jejku inaczej zaczyna sie pekniecie.
- jesli w tym miejscu sa podkladki to jest to ewidentny blad szklenia i mogl on nawet doprowadzic do pekniecia szyby

Tak ja to widze - nie poddawaj sie i walcz o swoje :)

jacekkkk
16-03-2005, 15:18
A czy ja też mogę poprosić o namiary? Jestem z Łodzi...
stawiam domek na drodze Łódż - Poddębice wybrałem drewniane firmy natura sprzedają je firma bracia ulińscy mają stoisko min. w hipernowej na szparagowej :wink:

abromba
16-03-2005, 15:22
Charlie: była taka nalepka z przeróznymi cyferkami na tej właśnie pękniętek szybie, ale mi ją zabrali i nakleili na reklamację a ja pozwiliłam to zrobić. Oj głupia, głupia.
Jareko: Ty chyba "mojego chłopa" przeceniasz. :D

smutna lidka
16-03-2005, 15:28
Jareko: Ty chyba "mojego chłopa" przeceniasz. :D

:lol: :lol: :lol:

Abrombo, wiesz, ja chyba uwielbiam juz całą Twoją Rodzinę

jesteście diabelnie fajni :D

pzdr. :D

stary
16-03-2005, 18:38
...Okazało się, że P2 mam tylko zewnetrzną a nie wewnętrzną bo (cytata) " okno nie udżwignęłoby dwóch szyb P2 (sic!). Więc pytanie Nr 1 - czy to standard, czy też daliśmy się wyrolować jak para niemowląt?
Jest to standard- przyjęto, że szyba P2 ma budowę 44.2/16/4T (inne okreslenie to 8.8/16A/4T) gdzie:
-44.2- (lub 8.8 ) dwie szyby gr. 4mm sklejone dwiema warstwami folii po 0,4 mm,
- 16A- ramka 16 mm z argonem w przestrzenie miedzyszybowej
- 4 T- szyba 4 mm tzw. "ciepła " (z powłoką z tlenków metali)
Niekoniecznie szyba P2 musi mieć akurat taką budowę -tak sie przyjęło- ona ma wytrzymać 3 uderzenia kuli o masie 4,11 kg spadającej swobodnie z 3 metrów.
Początkowo też się zdziwiłem przeczytawszy, że macie P2 z dwóch stron- oczywiście jest to do zrobienia, ale za szybę 44.2/16A/44.2 T(w skrócie P2/16A/P2 T ciepła u=1,1)producenci szkła (Charlie i spóła :wink: ) tak oskubią, że klientowi odechciewa się wynalazków. :lol:
Szkło obustronnie bezpieczne na razie modne jest u Niemców, może u nas niebawem również...


Oni wstępnie twierdzą że mogło być tak, ze ktoś rzucił czymś ciężkim w szybę. Jako że zewnętrzna P2 to nie pękła, ale podobno wtedy pęka ta zwykła wewnętrzna.
Pytanie Nr 2 :czy to prawda?
Teoretycznie możliwe, ale jak napisał Jareko- nie wierz w to - byłby jakiś odprysk na szybie P2 -chyba, że ktoś uderzył z jakąś amortyzacją :lol: he, he np. kamieniem owiniętym w poduszkę

Pytanie Nr 3 : jak sprawdzić czy mam tę podkładkę szklącą bez przekrojenia okna? Wiem, ze pytanie jak u idioty, ale jak na etapie osadzonych okien sprawdzić przekrój?
Poczekaj na ich opinię na piśmie- czy przyjmują czy odrzucają reklamację, sami możecie uszkodzic listwę i wtedy znajdą powód do odrzucenia. Chwila cierpliwości ...

..Ty chyba "mojego chłopa" przeceniasz.
tego kwiatu pół światu... :lol: :D :lol: :D ale mam dzisiaj humor.

abromba
16-03-2005, 18:43
Ależ Wy kochani jesteście!

stary
16-03-2005, 18:46
odebram twoj post bardziej jako kryptoreklame niz zapytanie ale niech tam :lol: ....
Mimo choroby czujny jesteś :wink:
Co do pytania o brugmana- końcowy wyrób (czyli okno) od jakiego to pochodzi producenta ?

jareko
16-03-2005, 19:44
choroba poki co na gardlo i nos mi sie rzucila a nie na ten jeden zwoj jaki pod lepetyna mi sie jeszcze ostal ;)
abromba - my o tym wiemy :) a ty dopiero nas poznajesz ;)

Charlie
17-03-2005, 19:14
Charlie: była taka nalepka z przeróznymi cyferkami na tej właśnie pękniętek szybie, ale mi ją zabrali i nakleili na reklamację a ja pozwiliłam to zrobić. Oj głupia, głupia.
Jareko: Ty chyba "mojego chłopa" przeceniasz. :D


abromba powtarzam jeszcze raz - między 2 szybami jest ramka. Powinno być COŚ tam napisane na czarno - podejdź do szyby (najlepiej w dzień ) i spisz na kartce co tam jest napisane i zacytuj na forum.

C Z Y Z R O Z U M I A Ł A Ś M N I E ? :D :D :D :D

lamia
17-03-2005, 19:57
odebram twoj post bardziej jako kryptoreklame niz zapytanie ale niech tam :lol: ....
Mimo choroby czujny jesteś :wink:
Co do pytania o brugmana- końcowy wyrób (czyli okno) od jakiego to pochodzi producenta ?

Dobroplast Zielona Góra - czy producent znany i ceniony?

Firma sprzedająca te okna zachwala profil czterokomorowy jako taki który spełnia wymagania stawiane profilom sześciokomorowym - czy to prawda że profil brugmann jest mocniejszy niż inne?
I jeszcze jedno - w projekcie mam 4 x 90 cm duże okno tarasowe (tzn 4 razy okna po 90 cm) - chcieliśmy zmienić na jakieś bajeranckie - i zaproponowano:
1. przesuwne podwójne 2 x 180 o 2 tys droższe niż standard
2. okno z trzech cześci - z boku jednego i drugiego otwierane konwencjonalnie 2 okna po 90 cm (tarasowe cały czas), w środku zaś tafla 180 cm - nieotwieralna. Dałoby to piękny efekt przeszklenia, niezakłóconego słupkami, ale kosztuje 2500 drożej

pytania:
wersja przesuwna - czy w prowadnicach nie zbiera sie wilgoć, brud kurz etc. które po kilku/nastu latach mogą powodować problemy
wersja z taflą - czy taki szeroki profil / rama nie jest niebezpieczeństwem ze względu na usytuowanie - od południa.
Okna w okleinie złoty dąb obustronnie.

Czy raczej zdecydować się na standard? Bo np. standard zapewnia lepszą sztywność ramy, stanowi podporę etc.

Z góry dziękuję za odpowiedzi - liczę na znakomitych ekspertów :D

abromba
17-03-2005, 21:21
Charlie: chyba zrozumiałam. Pojutrze jak będę w domu to zajrzę, spiszę i tu napiszę.

Charlie
17-03-2005, 21:25
Dobroplast Zielona Góra - czy producent znany i ceniony?

N I E :evil:

jareko
17-03-2005, 23:43
...Firma sprzedająca te okna zachwala profil czterokomorowy jako taki który spełnia wymagania stawiane profilom sześciokomorowym - czy to prawda że profil brugmann jest mocniejszy niż inne?
Juz po tych slowach odwrocilbym sie na piecie i wyszedl - ble ble ble takie gadanie nie majace nic wspolnego z realiami - cholerka - a moze najwyzszy czas taki balach ludziom wciskac? Lamia - on gada od czachy i bez sensu

I jeszcze jedno - w projekcie mam 4 x 90 cm duże okno tarasowe (tzn 4 razy okna po 90 cm) - chcieliśmy zmienić na jakieś bajeranckie - i zaproponowano:
1. przesuwne podwójne 2 x 180 o 2 tys droższe niż standard
2. okno z trzech cześci - z boku jednego i drugiego otwierane konwencjonalnie 2 okna po 90 cm (tarasowe cały czas), w środku zaś tafla 180 cm - nieotwieralna. Dałoby to piękny efekt przeszklenia, niezakłóconego słupkami, ale kosztuje 2500 drożej
nie popelniaj kolejnego bledu, ja rozumiem ze 2 tys piechota nie chodzi ale tez wydajesz je raz na cale zycie chalupy - tak na to zaczij patrzec i tu przesowka wygra z innymi wynalazkami swymi zaletami ze o wyjatkowej odpornosci na wlam nie wspone :). Nawet w wersji standard a w Twoim wypadku wyobraz sobie tak realnie wychodzenie na taras przez te 90cm (w swietle przejscia zapewne jeszcze mniej). Czy nie walczymy o wygode i zadowolenie z realnie najwazniejszego otworu okiennego w domu?

wersja przesuwna - czy w prowadnicach nie zbiera sie wilgoć, brud kurz etc. które po kilku/nastu latach mogą powodować problemybadz spokojna - nawet po 20 i wiecej bedzie ok - chyba ze w jakis sposob sama prowadnice uszkodzisz ale tez jest to element wymienny. Newralgiczne punkty tego okucia sa zakryte oslona i nie do zniszczenia

wersja z taflą - czy taki szeroki profil / rama nie jest niebezpieczeństwem ze względu na usytuowanie - od południa.
Okna w okleinie złoty dąb obustronnie.
i tak bedzie wyposazona ta tafla (tzw. fix) w szybe wzmocniona gdyz przekroczona zostanie dopuszczalna dla standadu powierzchnia (max. 3,0 mkw) i nie widze to zadnego zagrozenia - zastrzezenia mam co do funkcjonalnosci tego rozwiazania chyba ze bedziesz sie ze swoja brzydsza ;) polowka przez te dwoje drzwi na okolo w berka bawic ;)


Czy raczej zdecydować się na standard? Bo np. standard zapewnia lepszą sztywność ramy, stanowi podporę etc.
standad to znaczy co? bo wyjscie na taras masz z zalozenia niestandardowe ;)

lamia
18-03-2005, 07:25
O firmie D.........
mają 18 zgrzewarek. Robią 15 tys [?] okien miesięcznie.
A przymierzają się do tłoczenia profili PVC.
mają niskie ceny bo płacą marnie......
Jeśli juz wymieniłeś nazwę firmy to cos dorzucę . Ilość zgrzewarek nie jest wykładnią ,zwłaszcza że są ta zgrzewarki dwugłowicowe(wiadomość w miarę aktualna) ,żadnej czwórki . Co do ilości to potrafili produkować dwa razy więcej -pod 30 tysięcy miesięcznie .Kiedyś tak marnie nie płacili,pracownik mógł nieżle zarobić .A co do tych podatków to juz inna historia ..
Makabrą u nich jest ilość reklamacji oraz sposób i termin ich załatwiania .
Mimo wszystko z dwojga ich produktów wole Brugmanna niż Royala a metody działania naprawde maja bardzo niekonwencjonalne . Być może na tym polega dzisiejsza polityka .
PS. Wywiad z szefową w ostatnim Forum Branżowym rozweselił nieżle cała okniarską brać ...
Czy chodzi o ten wywiad w któym mówiła o tym, jakie schody im robi Aluplast? I o problemach z rfealizacją zleceń? brr - już samo to mnie odrzuciło ...
Poszukałam na temat fimy Dobroplast - powinnam to była zrobić od razu :oops:
Informacja o reklamacjach jest bardzo cenna - dziękuję, i dam sobie z Brugmanem i Dobroplastem spokój

jareko - dzięki za rady, jeśli przesuwne to zrobię podwójne, albo standard czyli 4 x 90 czyli tak jak w projekcie

Prawdopodobnie wezmę Vekę z Dako.
Mam jeszcze pytanie do speców - czy brama garażowa Dako jest coś warta czy nie?

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam
Lamia

stary
18-03-2005, 09:10
Dobroplast Zielona Góra - czy producent znany i ceniony?
Z Zielonej Góry do fabryki Dobroplastu w prostej linii jest conajmniej 500 km.Producent jest duży i znany, na drugą część pytania odpowiedział krótko Charlie

1. przesuwne podwójne 2 x 180 o 2 tys droższe niż standard
2. okno z trzech cześci - z boku jednego i drugiego otwierane konwencjonalnie 2 okna po 90 cm (tarasowe cały czas), w środku zaś tafla 180 cm - nieotwieralna. Dałoby to piękny efekt przeszklenia, niezakłóconego słupkami, ale kosztuje 2500 drożej
Może za rano wstałem, ale czegoś tu nie kumam :o - wersja ze zwykłymi balkonami po bokach i fixem w środku jest droższa o 500 zł w porównaniu z przesuwką 2 x 180 cm ?? :o :o chyba że te balkony są przesuwne na środek, ale wtedy nie byłyby otwierane konwencjonalnie :wink:
Teraz podpowiedzi:
1. podział na cztery części- po bokach fixy, w środku przesuwka ze słupkiem ruchomymw dwie strony - czyli na te fixy przesuwają się skrzydła- przy szerokości otworu 360 cm szyby będą miały szerokość po ok. 75 cm, ilość plastiku( części nieprzezroczystej) w sumie ok. 60 cm, szerość przejścia po odsunięciu obu skrzydeł - ok.165- 170 cm- zależy od podziału: równe części czy równe szyby
2. Podział na pół -jedna częśc przesuwna na fixa obok- do wykonania na skrzydle grubszym( balkonowym)- szerokość przejścia po odsunięciu ok. 165- 170 cm- również zależy od podziału, wersja tańsza od nr 1
3.Drzwi harmonijkowe- podział na 3 lub 4 części -niezły bajer i najdroższe rozwiązanie - poczytaj ten wątek
(http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=27967), obejrzyj harminijkę nurniego i wybierz sama.

Osobiście skłaniałbym się najbardziej do opcji nr 2 potem ewentualnie nr 3
Pozdrawiam

pchelek
18-03-2005, 10:35
Droga Lamio [czyżby z seksmisji???]. jeśli tak to zapraszam 8) na górę [jeśli pamiętasz film. Hi, hi, hi]
tak na marginesie - DAKO to dobra firma. Niech Ci zrobią przesuwkę jak najszerszą - czyli połowa fix i połowa skrzydło najeżdżające na tego fixa.
D....... psy wiesza na Aluplaście bo im wstrzymali dostawy profili za fałszowanie faktur. I inne tam były przekręty. Pani Dyrektor z D..... konfabuluje jak Pinokio i nos ma długi na 300 km.
Wiedzą to wszyscy w branży.

lamia
18-03-2005, 18:39
Droga Lamio [czyżby z seksmisji???]. jeśli tak to zapraszam 8) na górę [jeśli pamiętasz film. Hi, hi, hi]
tak na marginesie - DAKO to dobra firma. Niech Ci zrobią przesuwkę jak najszerszą - czyli połowa fix i połowa skrzydło najeżdżające na tego fixa.
D....... psy wiesza na Aluplaście bo im wstrzymali dostawy profili za fałszowanie faktur. I inne tam były przekręty. Pani Dyrektor z D..... konfabuluje jak Pinokio i nos ma długi na 300 km.
Wiedzą to wszyscy w branży.

W DAKO nie chcą dać gwarancji na takie rozwiązanie - podwójne przesuwne.
Wiem że DAKO jest OK, wystarczy pochodzić po paru Waszych branżowych stronach - i DAKO wszędzie wyskakuje jako lider

ale nie daje mi spokoju ten profil brugmana -
co sądzicie o tym:
http://www.oknonet.pl/news.php?k=art/139&p=139

Przekonuje mnie to że ten profil jest szeroki. Powiedziałam panu dilerowi wszystko czego się dowiedziałam od Was, to pan mi powiedział że gwarancja - zabezpieczenie roszczeń i możliwość reklamacji - będzie w umowie i pokazał polisy ubezpieczeniowe jakie ma na wypadek błędów montażowych
Pochodziłam trochę po stronach i popytałam na mieście - faktycznie Dobroplast nie cieszy się opinią wśród sprzedawców :-? wiem że robią przekręty z fakturami wiem że ceny są dumpingowe i są zagrożeniem dla konkurencji
Zastanawiam się czyby jednak nie zaryzykować zabezpieczając w umowie wszystkie szczegóły, np jak ma wyglądać montaż etc. - w końcu jest jakieś 4-5 tys taniej
W mojej sytuacji to dużo ...

jareko
18-03-2005, 20:33
lamia - zrobisz jak uwazasz, twoja kasa, twoje ryzyko, twoj ewentualny zysk
Tylko powiedz mi szczerze - po jaka cholere o porade prosisz przy takim nastawieniu? Wybacz - filmowy pierwowzor wykazal sie wiekszem rozsadkiem

lamia
18-03-2005, 21:22
jareko
proszę nie gniewaj się na mnie :)
dziś poszłam panu zakomunikować że mnie dobroplast nie interesuje to jakoś tak zakręcił (szczególnie mówiąc o tym profilu) że zaczęłam się z powrotem wahać - stąd moje pytania

Czekam na zmienioną wycenę od DAKO - zobaczę jak zejdą i czy w ogóle z ceną, bo kosmiczna jak na razie
zaproponował jeszcze vekę od fabryki Witraż spod Białegostoku - czy jest to coś warte? Ponoć veka ma teraz jakąś promocję na softline

Pozdrowienia[/b]

jareko
18-03-2005, 23:07
ja sie nie denerwuje tylko jeszcze raz zacytuje twe slowa "....Zastanawiam się czyby jednak nie zaryzykować zabezpieczając w umowie wszystkie szczegóły, np jak ma wyglądać montaż etc. - w końcu jest jakieś 4-5 tys taniej ...." i powiedz mi jak na cos takiego zareagowac? To nie personalnie do Ciebie - mialem kilku "klientow" ktorzy podobnie podeszli do sprawy jak ty - zaryzykowali mimo iz uprzedzalem ich iz ten dealer to meteor a firma nie znana lub o zlej opinii a teraz maja klopot - co z tym fantem zrobic bo firma zwinela manatki i szukaj wiatru w polu
Po prostu czlowiek ma pewna odpornosc na innych - dzis nie wytrzymalem - przeczytaj sobie dokladnie co invx ma w podpisie kazdego postu i sie zastanow - jest to cytata Einsteina - a byl to madry czlowiek :)

lamia
19-03-2005, 01:15
Einsteina

Einsteina była kobietą!!!

Ale mi dowaliłeś - ledwie się podniosłam ...

masz rację. Człowiek stary a głupi ...
Dzięki