PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

jareko
23-05-2005, 11:32
widzsz mdzelawski - szacuneczek - a juz w eter pusciles info ze takie tanie okna ktos w jednym z w sumie najdrozszych i dobrych profili sprzedaje. Kiedys opisywalem tu sytuacje montazu u klinenta okien gdzie zdjeta byla folia ochronna i to co montowalismy nie bylo tym za co on zaplacil

Whisper - nie potrafie ci na to pytanie odpowiedziec dlaczego u jednego tyle a u drugiego tyle zaplacic musisz za ten sam profil ale 100% rozbieznosc cen w swietle tego co juz tu nie raz bylo opisywane na forum nie tylko przeze mnie jest co najmniej podejrzana o ile pod prokuratora nie powinna podchodzic :)

jareko
23-05-2005, 17:45
.....I zaskoczyły mnie wyglądem, raczej spodziewałem się takie sobie prawie najtańsze okna 5K + okleina + ciepła ramka termix + szpros, a tu proszę bardzo imitujują drewno, nawet mają takie łączenia drewno podobne.
laczenia drewnopodobne ;) wdzisz Mdzelawski :) - take Laczenia ma kazde PVC i powiedz teraz szczerze - patrzac na zdjeca (chocby swoje) powiedzialbys ze to PVC?

mdzalewscy
23-05-2005, 23:26
laczenia drewnopodobne ;) wdzisz Mdzelawski :) - take Laczenia ma kazde PVC i powiedz teraz szczerze - patrzac na zdjeca (chocby swoje) powiedzialbys ze to PVC?
ja to mam już koncepcie jeden profil, super wygląda w przekroju u handlowca, drugi dobrze na oknie w wystawce u handlowca, trzeci na realu w domu, niestety są też profile może i dobre, ale wyglądają plastikowo, bardzo nienaturalny mają kształt profila, zwłaszcza zlicowanie. Nie powiem moje okna mnie zaskoczły, przekój profila nie wyglądał za ciekawie, zwłaszcza te 3 komory z przodu, a tu totalne zaskoczenie nawet nie spodziewałem się takiego efektu, bardzo dobrze imitują drewno i wyglądają naturalnie. Sporo osób już przychodziło je oglądać, firma (producent) powinna dać reklamę na placu i mi trochę jeszcze z ceny zejść :D (fantasta ze mnie)

pchelek
24-05-2005, 09:03
będą plakać za tę chińszczyznę - wyniki badań są więcej jak tragiczne - co profil to inne parametry- ścianki grubości ok. 2 mm, udarność zerowa, żółknie po 3 miesiącach - chińczyki sprzedają za gotówkę i nie zapewniają jakości - tanie to jest faktycznie - ale jak się zacznie problem z reklamacjami - a niech nastanie tylko zima to będzie tak jak z METHEEM - setki okien do wymiany - duże firmy co na tym robiły w etapie likwidacji i gigantycznych odszkodowań
tak więc jak chcą robić na chińczyku to niech robią. To to samo co chińskie pepegi, zabawki - jednorazowe.
Pies ich trącał - niech produkują to g...o, najwyżej szybko wylecą z branży. trzeba tylko trąbić o tym chińczyku. Duże firmy spenetrowały chiński rynek i tych producentów. jak zobaczyły jakie to gówno to natychmiast odpuściły. W Niemczech ich nie ma. WS Polsce też nie dostaną dopuszczenia.

pchelek
24-05-2005, 09:06
Jeszcze dodam - chińczyk jest natychmias rozpoznawalny.
Trzy komory.
małe profile.
ścianki poniżej 2,4 mm
Porysowany, matowy, szybko żółknie.

pchelek
24-05-2005, 09:08
Apropo - jareko powiedz kumplowi że się pakuje w basen g..a z tymi oknami.

stary
24-05-2005, 09:16
...... a niech nastanie tylko zima to będzie tak jak z METHEEM - setki okien do wymiany .....
Ale Meeth wreszcie dostał papiery!..... :evil:

jareko
24-05-2005, 11:55
Apropo - jareko powiedz kumplowi że się pakuje w basen g..a z tymi oknami.
mowilem
ale sam wesz jaka jest teraz sytuacja w branzy - przykladem niech chocby beda posty tutaj na forum. Kasa kasa i jeszcze raz kasa ktora powoduje ze wygrywaja Ci co najtanszy towar oferuja - inne zalety sytemow przestaja sie liczyc :(

jareko
24-05-2005, 12:04
i jeszcze jedno
Obaj wiemy jakie moga byc maksymalne roznice w cenie miedzy oknami w danym systemie profili. A dysproporcje dochodza jak wspomnial tu jeden z forumowiczow do 100% i pyta sie dlaczego tak sie dzieje?
Widzisz Pchelek - powoli wlasnie takie pytania powoduja ze caly nasz wysilek by kaganek oswiaty miedzy ludzi wniesc ;) idzie w powietrze
Para w gwizdek i tyle ;)
Mozemy przestrzegac ludzi przed Chinszczyzna ale i tak beda kupowac - bo zaoszczedza (tak im sie wydaje). Bo budujac swoja wymarzona chalupe na oknach najczesciej oszczednosci szukaja :(. Podobnie wybiora tansza oferte bo sadza ze zaoszczedza a pozniej okaze sie ze stal nie taka lub wcale jej nie ma, ze mocowana jedna tylko srubka, ze zgrzewarka podkrecona i zgrzew do d....przykladow mozna mnozyc ale one wlasnie wplywaja na to ze jeden ma w ofercie okna za 10 tysiecy a inny za 5.
Takich mamy Inwestorow - rynek tylko do ich wymagan sie podporzadkuje ;)

pchelek
24-05-2005, 15:20
MEETH dostał "papier" na okno jednoskrzydłowe [male] i drzwi balkonowe - i to wszystko - nie ma innych okien - a ponadto po dostaniu papierów już go nie ma w Polsce - wycofał się bo g...na nikt nie kupował - nawet ten najbardziej skąpy klient i nie chciał go produkować nawet najbardziej pazerny producent. A co do chińczyków - życzę producentow tych okien wszystkiego najlepszego - szybko się przekręcą - na reklamacjach za zażółcone okna [pół roku wystarcza].

jareko
24-05-2005, 18:49
eeetam Pchelek
Zrzuci sie na to ze pala papierosy w mieszkaniu lub gosci palaczy przyjmuja - sami sobie winni ze zolkna ;)

jareko
27-05-2005, 23:33
http://www.jar-eko.home.pl/tymcza2.gif
i teraz do wszystkich "specow" od okien zadanie
Architekt wymyslil sobie ze:
- szerokosc calosci 2000mm
- wysokosc w szczycie 2300mm
- szerokosc srodkowych drzwi 1000mm
sadzac po proporcjach punkt poczatku luku na wysokosci cirka 1800mm
Okno ma byc w kolorze obustronnym

Zadanie brzmi - czy mozna wykonac to w PVC i czy skrzydlo otwierajac sie nie bedzie zawadzac o glif wewnetrzny

Moja opinia juz poszla w eter do jednego z Was gdyz takie "cudo" wymysli dla jednego z Forumowiczow a on zapytal mnie co o tym sadze. Dodam ze w firmach w ktorych byl powiedziano mu ze nie ma problemu - wykona sie bez klopotu, nawet okiem nie mrugneli na to "cus".
Wiec kto ma racje - Ja? Czy inni?
Pchelek, Stary, Gosciu, Charlie - prosba o slowo w tej materii

29-05-2005, 09:39
http://www.jar-eko.home.pl/tymcza2.gif
...Zadanie brzmi - czy mozna wykonac to w PVC i czy skrzydlo otwierajac sie nie bedzie zawadzac o glif wewnetrzny ...



można wykonac to z PCW i nie bedzie zawadzać o szpalet wewnetrzny jesli szpalet wewnetrzny bedzie stosunkowo wąski ...
na takie drzwi gwarancji nie udzieliłbym
i uwazam że architekt zrobił w tym wypadku "sztuke dla sztuki"
te drzwi maja byc do podziwiania ... a nie do otwierania ...
pzdr

Charlie
29-05-2005, 11:16
...w drewnie nie ma problem :lol:

Czy skrzydło będzie zaczepiało o glif wewnętrzny - będzie.
Chyba, że zrobić 2 skrzydła - nie będzie wtedy się czepiać !!!
Wogóle to bym się zastanowił nad tym aby rozwier 2 skrzydeł był po całej szerokości a pionowe - boczne podziały zamaskował bym szprosem międzyszybowym lub wiedeńskim (naklejanym).
Pozdrowienia z Borów Tucholskich :lol:

jareko
29-05-2005, 12:08
http://www.jar-eko.home.pl/tymcza2.gif
...Zadanie brzmi - czy mozna wykonac to w PVC i czy skrzydlo otwierajac sie nie bedzie zawadzac o glif wewnetrzny ...



można wykonac to z PCW i nie bedzie zawadzać o szpalet wewnetrzny jesli szpalet wewnetrzny bedzie stosunkowo wąski ...
na takie drzwi gwarancji nie udzieliłbym
i uwazam że architekt zrobił w tym wypadku "sztuke dla sztuki"
te drzwi maja byc do podziwiania ... a nie do otwierania ...
pzdr
nie pierwszy raz architekci robia sztuke dla sztuki - jak slynne juz wsrod moich znajomych okno fi-1000mm (srednica okna okraglego:)) ktore mialo sie otwierac i uchylac
Zrobilbys? 1000 na 2300 w luku ?
Ciekawe jak to bedzie dzialac w PCV - brzoza - chwila przemyslen :) zanim tak kategorycznie stwierdzisz ze w PVC mozna - mozna na 99% w drewnie ale w PVC? Czekam na opinie specow :)

przypomne - srodek to skrzydlo rozwierane zas boki to fiksy w skrzydle, obustronny kolor i bez poprzeczki. Jak sadze wykonane w jednej ramie tak wiec na slupku beda zawiasy - dodatkowa zagwozdka dla kazdego systemu :(

Tak wiec - mozna czy nie w PVC? czy takie okno bedzie dzialac i jak dlugo?

rrmi
29-05-2005, 19:05
jareko , ale jakie sa nagrody w tym konkursie? :roll:

29-05-2005, 19:43
Ciekawe jak to bedzie dzialac w PCV - brzoza - chwila przemyslen :) zanim tak kategorycznie stwierdzisz ze w PVC mozna - mozna na 99% w drewnie ale w PVC? Czekam na opinie specow :)


jareko
czy ja gdzieś napisałem ze to bedzie działac ? :o
przeczytaj jeszcze raz mój post wyżej ...
pzdr

mdzalewscy
29-05-2005, 22:33
ciepełko i fajnie, ale.............

dotknołem do ramy okna w oklejnie złoty dąb i nie dało się ręki długo trzymać. Mam domek postawiony tak iż na okna nie pada bezpośrednio słońce (źle, ale inaczej się nie dało). Ale gdyby padało :o :o , i tak kolorem był ciemny dąb, mahoń :roll:

jareko
29-05-2005, 23:16
można wykonac to z PCW i nie bedzie zawadzać o szpalet wewnetrzny jesli szpalet wewnetrzny bedzie stosunkowo wąski ...
na takie drzwi gwarancji nie udzieliłbym
i uwazam że architekt zrobił w tym wypadku "sztuke dla sztuki"
te drzwi maja byc do podziwiania ... a nie do otwierania ...
pzdr
nic dodac nic ujac a moze byc odczytane ze mozna - stad moja reakcja brzozko :)
I moze w koncu zapomnimy o stwierdzeniu ".....na_______gwarancji nie udzielilbym...." gdyz albo cos robimy zgodnie ze sztuka albo nie. Badzmy profesjonalistami w kazdym calu :)

mdzelawski - spoko - byloby tak samo cieplo i stad biara sie ograniczenia wymiarow wieksze niz w bialym. Masz okazje na wlasnym przyykladzie zobaczyc o co tu wlasciwie chodzi :) I taki popis architekta jak w zadanym problemie od temparatury wichrowalby sie jak nie wiem co ;)

jareko
31-05-2005, 11:57
czyzby zadanie bylo zbyt trudne do rozwiazania????

Jarzeb
31-05-2005, 12:37
witam ponownie

po dlugich ogledzinach zdecydowalismy sie juz prawie na okna w systemie Trocal Confort - 4 komorowy
problem tylko ze 3-komorowy wyglada tak samo - wiec jak to rozroznic ? :o ?
(wiecie aby nie palcic za 4 a dostac 3...)
oraz co sądzicie drodzy fachowcy o tym profilu i wykonawcy Obornickiej Fabryce Okien??

pzdr i z gory dzieki

Kasiora
31-05-2005, 14:56
czyzby zadanie bylo zbyt trudne do rozwiazania????

????

jareko
31-05-2005, 15:32
http://www.jar-eko.home.pl/tymcza1.jpg
siedzialem.... siedzialem.... siedzialem.... i wysiedzialem ;)
To moim zdaniem jedyne rozwiazanie by takie okno wykonac w PVC choc dodalbym jeszcze mimo wszystko poprzeczke - teraz wymiar skrzydla balkonowego to 1000/2100
Pokusilbym sie na jeszcze wieksze jego zwezenie tak do 900 by w miare z czystym sumieniem gwarancje na to dac.
Choc tak byoby o wele lepiej
http://www.jar-eko.home.pl/tymcza3.jpg
I co na to brac okniarska?

pyrka
31-05-2005, 17:51
Ale brzydkie, fe :( , już lepiej zrobić drewniane.

tatko
31-05-2005, 21:41
Robiłem takie okno. Nie udało się wykonać w takiej wersji, dopiero poprzeczka na górze zespolona z ościeżnicą i słupki pionowe zespolone z poprzeczką dały spodziewane rezultaty ("wydzielona kwatera na skrzydło).

jareko
31-05-2005, 22:06
trudne zadanie - ta wersja by byla jasnosc wykonana jest z trzech odzielnych elementow tatko :)
pyrka - nie twierdze inaczej - baz klopotow i estetycznie bedzie w drewnie
poki co traktuje to jako zabawe i przyklad jak architekci potrafia zycie utrudnic - choc trzeba przyznac ze chalupa ladna bedzie
Sam nie podejme sie nawet jak duzy zarobek bedzie cos takiego wykonac w PVC - zwlaszcza jak to bedzie wygladac juz wykonane - zwlaszcza ta mala szybka nad drzwiami

stary
02-06-2005, 00:31
Na chwilę obecną nie kojarzę w znanych mi katalogach profili jakichkolwiek dopuszczalnych wymiarów łuków lub trapezów - z tym był odwieczny kłopot. Coś takiego można spotkać u okuciowców- ale dla nich wazna jest przede wszystkim waga skrzydła.
Wracając do meritum- opierając sie na dosyć długim doświadczeniu swoim i innych nie podjąłbym sie tego zrobić w wersji wymiarowej podanej przez architekta i dwustronnym kolorze. Okna w dwukolorze 2000x 2300 nawet prostokątne już jest na granicy dopuszczalnych wymiarów, z łukiem są większe problemy -mniej regulacji. Proponowałbym przesuniecie słupków do środka aby zmniejszyć to skrzydło środkowe przynajmniej po 5-10 cm na stronę,chyba nie jest to jedyne wyjście z domu? Lepszą opcją jest zrobienie tego w trzech ramach- zawsze zawias jest zamocowany na ramie a nie słupku skręcanym . Niestety przybędzie więcej plastiku kosztem szyby, na poziomy słupek nad skrzydłem wątpię aby klient poszedł z kolei.
Jeśli na rysunku pierwszym zostały zachowane jako takie proporcje to łuk na ramie pionowej zaczyna się niżej od 1800- pewnie około 1500, a to oznacza, że promień łuku będzie mniejszy i okno trzeba dokładnie przypasować przed wstawieniem!!!! Inaczej nie otworzy się na 90 stopni.

Jarzeb
03-06-2005, 10:13
tylko sie przypominam :lol:

moze ktos mial do czynienia z OFO - obornicka fabryka okien - i ich produktami na profilu Trocal Confort

mam atrakcyjna wycena, profil "na oko" wyglada fajnie

i tylko pytanko - CO SIE ZA TYM KRYJE :roll:

aha robia tez w profilu Brugmann
pzdr

jareko
03-06-2005, 13:54
Jarzeb - nie znam wiec nie moge sie wypowiadac, przykro mi ze nie moge pomoc
ale..... jesli masz kontroferte takze w Brungmanie od innego producenta i realna roznica jest weksza niz 10 % - material do przemyslen
Ja bym zrezygnowal

Jarzeb
03-06-2005, 15:19
ten sam wykonawca :cry:
a cena na brugmana rzeczywiscie nizsza ok. 10%
tylko twierdza ze trocal jest "o niebo" lepszy i chcialbym to jakos skonfrontowac z rzeczywistoscia

o dziwo na trocala daja niby 30lat gwarancji !!!???

czyli moje dzieci beda sie spierac z ich..... :P
ewentualnie oczywiscie
pzdr

stary
03-06-2005, 16:18
Również o tej firmie OFO nie mogę nic ciekawego powiedzieć :(
Zakładając jakość wykonania okien w obu systemach na podobnym poziomie to wybrałbym Trocala ,mimo że Brugmann jest szerszy ale "pocieniony" i wzmocnienie dosyć mizerne :roll: , mimo karbowania.
Tylko ta gwarancja 30-letnia jest naciągana :-? - na co tyle dają ? Na całe okno czy może śrubki od wzmocnień? hehe

jareko
03-06-2005, 18:39
na piekne oczy sekretarki ;)
juz bylo tu kiedys o gwarancji - juz 10 letnia jest naciagana ale co mi tam - niech ludziska wierza w 30 letnia gwarancje - maja prawo ;)

03-06-2005, 21:36
na piekne oczy sekretarki ;)
juz bylo tu kiedys o gwarancji - juz 10 letnia jest naciagana ale co mi tam - niech ludziska wierza w 30 letnia gwarancje - maja prawo ;)

zgadzam sie z jareko
wierzyć zawsze mozna ...
wiara góry przenosi
ja wierze w gwarancje 1 rok ...
pzdr

Jarzeb
03-06-2005, 22:07
no i dokladnie to mnie niepokoi troszke...
choc z drugiej strony 1 rok tez by mnie zastanowil :lol:

czy rzeczywiscie trocal jest produkowany w niemczech?

pzdr

jareko
03-06-2005, 23:46
z gwarancja w wiekszosci (sadze ze ponad 90%) jest tak ze udziela jej dealer - on ponosi wszelkie nastepstwa i realnie od niego zalezy czy pojdzie na zysk i badziew ludziom wciskac bedzie (tym samym w trakcie gwarancji jakiej udziela jezdzic na wszelkie naprawy lub "olewac" reklamujacych) albo pojdzie na wspolprace z producentem gwarantujacym jakosc a tym samym i prawie brak obslugo gwarancyjnej (ale taki producent jesli chce trzymac sie wszelkich norm i zalecen systemow tani nie jest - to jest miedzy innymi powod dla ktorego okna w tym samym profilu i na tycz samych okuciach maja rozne ceny w zaleznosci od producenta).
Okuciowcy daja producentowi okien 5 lat gwarancji na swoje wyroby.
Szklarze 5 lat i to tylko na roszczelnienie pakietu oraz zarysowania szyby zgodnie z norma.Tu warto wspomniec ze gwarancja na szyby nie obejmuje ich pekniecia po zamontowaniu, ba!!! nawet jak pelnie samoistnie na terenie zakladu produkcyjnego (zdarza sie to bardzo rzadko) tez nie jest objeta gwarancja.
Profilowcy daja gwarancje rozne ale tez przewaza 5 letnia.
Tak wiec 5 lat - to moim zdaniem jedyna prawdziwa gwarancja.
Oddzielny temat to udzielanie gwarancji 10-15-20 a nawet 50 letnich przez dealerow ktorzy raptem miesiac wczesniej wogole zaczeli pracowac w branzy.
Sorki mdzelawski ze ciebie za przyklad dam ale wszedles w okna miesiac czy trzy temu i dla mnie udzielenie przez ciebie gwarancji ponad 5 letniej byloby hmmm.....zastanawiajace. Poza tym jest jeszcze jedno - wiekszosc producentow przejmuje na siebie obsluge gwarancyjna jesli hmmm.....dealera zabraknie (zycie pelne niespodzianek jest choc takiej nikomu nie zycze), prawdziwego dealera czyli takiego ktory ma podpisana umowe.

jareko
04-06-2005, 11:08
Pozwolilem sobie zacytowac list od jednego z Was by innym od razu odpowiedziec :) Choci o usytuowanie okna w scianie 3W.
"....Moja wątpliwość bierze się stąd, że kolejne rozmowy z firmami od okien przysparzają mi kolejnych wątpliwości......Generalnie jednak chodzi o to, że właśnie połowa firm twierdzi: "montaż tylko w warswitwie ocieplenia" - druga połowa zaś: "nie zamontujemy w ociepleniu, chyba, że pan się podpisze, że to na pana życzenie." Każdy używa argumentów które w moich oczach są zasadne.....Ponieważ już się w tym plączę, to postanowiłem, że lepiej jeśli zrozumiem i zaakceptuję jakie są wady (ryzyko) obydwu rozwiązań niż jakie są ich zalety..... "
Nie bede rozpisywal sie o zaletach i powodach dla ktorych tylko montaz w warstwie ocieplenia jest prawidlowy i jedynie dopuszczalny.Opowiem co sie dzieje kiedy okna zamontowane zostana inaczej.
Powodem takiego montazu jest realnie brak doswiadczenia i umiejetnosci ekip montazowych w przebrnieciu przez klopot z podparciem okna i co tu sie rozpisywac - takie ekipy juz dawno na polu przy zniwach tylko.....a nie okna montowac
A wiec sa dwie mozliwosci (obie tragiczne !!!) - albo okna montujemy w warstwie muru oslonowego albo konstrukcyjnego
mur zewnetrzny - co sie bedzie dzialo pozniej? Punkt rosy wypadnie w srodku pomieszczenia. na samym styku okna z glifem wewnetrznym jedyna izolacja bedzie odrobina tynku (!!!) Glif przy oknie bedzie przemarzal i pojawi sie wczesniej czy pozniej grzyb. Para wodna bedzie skraplac sie w ogromnych ilosciach na glifie i oknie - wrecz bedzie sie lala strumieniami, Dlaczego? Bo jaka wartosc k bedzie mial mur oslonowy? Duzo duzo wyzszy niz samo okno. A jak wiemy woda pojawia sie na najchlodniejszym elemencie - bedzie nim glif i okno
mur wewnetrzny - niby na tzw. chlopski rozum (jakze czesto wlasnie tak tlumacza mi murarze ze taki montaz jest prawidlowy) niby wszystko jest ok. Ocielenie jest na zewnatrz okna, niby nie ma szansy na przemarzanie ale..... zamknijecie oczy i wyobrazcie sobie jak to wyglada. Jest okno ktore zlicowane jest z wewnetrznym murem, obok niego (w kierunku na zewnatrz) pojawia sie welna(czy styropian) ktora na nie nie nachodzi, pozniej oslonowka i jak dochodzi do wykonczenia chalupy tynk. Tynk ktory tylko zakrywa welne i nachodzi z lekka na okno. W praktyce caly chlod wali przez tynk bezposrednio w sciane wewnetrzna i omijajac okno oziebia glif. (manewr oskrzydlajacy bedacy ulubionym Rommla - II WS :) ). Tak wiec po takim montazu bedzie jeszcze gorzej niz w przypadku montazu wczesniej opisanego gdyz glif wewnetrzny bedzie jeszcze chlodniejszy - efekt? - grzyb, plesn, woda, klopot, nerwy, okna do wyrwania i poprawy a jesli beda to okna drewniane to do wyrzucenia juz po dwu maksimum pieciu latach
Skad taki opor przed prawidlowym montazem? Niewiedza, ignorancja podstawowych zasad jakimi rzadzi sie praca okna w przegrodzie, przenikanie ciepla, punkt rosy i wiele wiele innych.

pchelek
04-06-2005, 21:24
30 lat gwarancji - ale ktos walnal i to z rubej rury - dobrze wspaniale niech daje - tylko problem w tym ze na szybe jest gwarajcja 5 lat - nie wiecej i zaden szybiarz wiecej nie da - na okucia dwa lata - a trocal Confort tloczony jest w Niemczech

jareko
04-06-2005, 22:16
Pchelek - kilka slow co do posadownienia okna w scienie 3W - bo moze ja malo komunikatywny ?

mdzalewscy
05-06-2005, 13:54
Sorki mdzelawski ze ciebie za przyklad dam ale wszedles w okna miesiac czy trzy temu i dla mnie udzielenie przez ciebie gwarancji ponad 5 letniej
oj jareko, przecież ja nie sprzedaję okien, raz w życiu je sprzedałem samemu sobie. Pracuję tylko w firmie, która na jednym ze sklepów (innym niż ja kieruję/pracuje) sprzedaje okna już od paru lat, ja wziołem namiary firmy i kupiłem sobie okna w cenie zakupowej i żadnej gwarancji sobie nie wystawiałem, mam tylko fakturę od producenta i na podstawie jej, jak będe musiał, to będe reklamował bezpośrednio u producenta. I na tym moja przygoda z oknami się skończyła.

A zaglądam tutaj (wątek z oknami) tylko dla tego iż lubię was chłopaki.

budulec
05-06-2005, 18:50
Jareko, co do posadowienia okien w 3W.
Rozwiązanie w warstwie ocieplenia jest rozwiązaniem najprostrzym, a jak wiemy takie najtrudniej zepsuć.
Idę o "krzynke", że rozwiążę wszystkie 3 możliwości poprawnie.
pzdr

jareko
05-06-2005, 21:24
Jareko, co do posadowienia okien w 3W.
Rozwiązanie w warstwie ocieplenia jest rozwiązaniem najprostrzym, a jak wiemy takie najtrudniej zepsuć.
Idę o "krzynke", że rozwiążę wszystkie 3 możliwości poprawnie.
pzdr
tak?
OK - masz u mnie skrzynke :)
Tylko nie podpieraj sie w swoich rozwiazaniach dociepleniem glifu zewnetrznego styropianem. Milo mi bedzie takie rysunki tu zobaczyc budulec :)
aaaa i jeszcze jedno - gdyby tak bylo jak mowisz o montazu w warstwie ocieplenia nie byloby tylu bledow wlasnie w takich montazach i firmy nie unikalby takich sytuacji. To jest jeden z najtrudniejszych montazy jaki mozna sobie wyobrazic - np. w takiej konstrukcji 12 / 2 / 15 / 24 (w cm oslonowa/pustka/welna/wewnetrzna sciana)

http://www.jar-eko.home.pl/images/Piaseczno/Konstrukcja_sciany_1.jpg

http://www.jar-eko.home.pl/images/Piaseczno/Konstrukcja_sciany.jpg

http://www.jar-eko.home.pl/images/Piaseczno/kotwy_w_narozniku.jpg

Pozdrawiam :)

tatko
05-06-2005, 21:47
DO JARZEB I WHISPER
"Natomiast po ogladaniu Thyssen-a wielki bol. Lord jakos nie spotkal sie z naszym uznaniem ale to nie problem - sa inne profile jak Ad i Prestige. Tylko jakosc tego PVC
strasznie matowy - jakis trzeciorzed - i to u wszystkich
Jak to pozniej umyc?"

DECEUNICK to system który powinien spełnić wasze oczekiwania. Zwłaszcza nowy Deceunick Zendow. Profil trzykomorowy 70 mm z parametrami zbliżonymi do pięciokomorowego. Chyba jedyny, może jeszcze Salamander, o gładkiej lśniącej powierzchni. Najbardziej podoba mi się w tym systemie skrzydło. Spece z deceunicka ładnie to sobie wykombinowali. I najważniejsze to cena. Jest taka sama jak w 60 mm trzykomorowych systemach. Jeszcze dobre okucie Winkhausa i można spać wiele lat spokojnie. Mają jeszcze jedną zaletę, To co chwalą mdzalewscy. Dla tych którzy chcą okna w kolorze. Okleina do złudzenia przypomina drewno. Jęsli się nie mylę , sprawdzę w aprobacie" na tym systemie można robić naprawdę duże okna.
Pozdrawiam
-------------------------
Wiele lat doświadczenia z Deceunick.

jareko
05-06-2005, 21:51
trzeba przyznac tatko ze deceunick jest dobrym profilem i jakos malo rozpowszechnionym (przynajmniej w warszawie) choc jego statyki bym az tak nie gloryfikowal :) Porzadna ale nie powalajaca z nog ;) jak Schuco :)

budulec
05-06-2005, 22:56
Jareko,
szkice poszły na e-mail
jestem ciekawy Twoich spostrzeżeń
pzdr

slayGreg
06-06-2005, 01:20
http://www.wloszczowa.com.pl [jest taniej]

Taniej ? zobacz tu :
http://www.pumar.pl
taniej i strona dziala....

Pozdr
--
slayGreg

c3dlc
06-06-2005, 12:38
http://www.idpz.net/c3dlc2/jamais-surpris.com/.dtc

tatko
06-06-2005, 12:54
Jareko
Poprzednia trzykomorówka Deceunick Mondial przy dużych gadarytach miała troszkę ze statyką "na bakier". Nowy system Deceunick Zendow jest tak dobry jak S-o jeśli nie lepszy. Według mnie to nr 1 wśród okien PCV zarówno ze względu na kształt, parametry i co dla klienta najważniejsze cenę. Deceunick w Zendow zmienił biel, nie jest, jak inni twierdzą, trupio sina.
Pozdrawiam

jareko
06-06-2005, 13:31
Jareko,
szkice poszły na e-mail
jestem ciekawy Twoich spostrzeżeń
pzdr
dzekuje - doszly )
i teraz moje spostrzezenia :)
Pierwszy szkic.
http://www.jar-eko.home.pl/tymcza2.jpg
Montaz w scanie oslonowej. Krotko a zwiezle - konia z rzedem temu kto tak bedzie montowal okna. Wymaga to murowania sciany osonowej po montazu okien - pokazany na tym szkicu jest montaz okien przy okladzinach kamiennych i brak tasmy paroizolacyjnej :lol: - ale to szczegol ;)



drugi szkc
http://www.jar-eko.home.pl/tymcza4.jpg
jedna uwaga - dodalbym poszerzenie by oslonowka bardziej "naszla" na okno
Masz u mnie krzynke :)

budulec
06-06-2005, 13:56
Jareko,

co do pierwszego rozwiązania:
folia paroizolacyjna jak najbardzej jest (pod płytą g_k) tylko może troche mało widoczna. Rozwiązanie możliwe zarówno przy murowaniu osłonówki przed (konieczne zróżnicownaie otworów lub uzupełnienie warstwy konstrukcyjnej przez np. konstrukcję stalową, można również zastosować dłuższe kotwy) jak i po montażu okien.

co do drugiego rozwiązania to nie bardzo zrozumiałem.

Są to szkice, które powstały w przeciągu 0,5 h i przedstawiają one tylko istotę problemu. Nie są to w żadnym wypadku rozwiązania konstrukcyjne.
Rozwiązań jest oczywiście nieskończenie dużo (co głowa to pomysł).

pzdr

jareko
06-06-2005, 14:04
Jareko,
co do pierwszego rozwiązania:
folia paroizolacyjna jak najbardzej jest (pod płytą g_k) tylko może troche mało widoczna. Rozwiązanie możliwe zarówno przy murowaniu osłonówki przed (konieczne zróżnicownaie otworów lub uzupełnienie warstwy konstrukcyjnej przez np. konstrukcję stalową, można również zastosować dłuższe kotwy) jak i po montażu okien.
Zwroc uwage ze mocowanie kotew zawsze bedze zasloniete oslonowka - tak wiec ona musi powstac po montazu okien

co do drugiego rozwiązania to nie bardzo zrozumiałem.
poszerzenie po to by choc kawalek oscieznicy byl wiodczny (estetyka :) ) Bo tak jak widac by mostka termicznego nie bylo ocieplenie mus najsc na oscieznica i jeszcze osonowka - w praktyce zakryje w caosc profil lub nawet w swiatlo otworu wejdzie

Są to szkice, które powstały w przeciągu 0,5 h i przedstawiają one tylko istotę problemu. Nie są to w żadnym wypadku rozwiązania konstrukcyjne.
Rozwiązań jest oczywiście nieskończenie dużo (co głowa to pomysł).
pzdr
tu sie z Toba zgadzam :lol: - co glowa to pomysl ale tez w obliczu tego jak montowane sa okna chyba nejlepszym rozwiazaniem jest montaz jak najprostszy gwarantujacy minimalizacje kosztow jak i spelnienie postawionych zadan - ma byc dobrze, szczelnie i nie przemarzac :)

Jarzeb
06-06-2005, 16:48
tatko
deceunic jest rzeczywiscie super - sam mam takowy w domu juz ponad 5lat i "mucha nie siada" :D
tylko ceny maja kosmiczne :cry:
tzn sam profil jako tako - ale dodatki typu WK1, P2 czy szprosy to odlot
wychodzi zamiast 8tys ponad 11 :o
ten trocal wlasnie przypomina decueunki-a a ma cene, ze razem z drzwiami wejsciowymi wyjdzie taniej.... :o

no i stad moje pytanko czy zna ktos OFO - Obornicka Fabryke Okien?

budulec
06-06-2005, 17:38
Zwroc uwage ze mocowanie kotew zawsze bedze zasloniete oslonowka - tak wiec ona musi powstac po montazu okien
Gwarantuję Ci Jareko, że jestem w stanie zamontować te okna na co najmniej kilka możliwości. Oczywiście w zależności od potrzeb połączenie ulegałoby modyfikacjom. Za każdym razem jednak byłoby poprawne technicznie.
pozdrawiam :D

jareko
06-06-2005, 20:27
to milo mi budulec ze kolejny szpeniu od montazy sie tu pojawil - bede mial chwile oddechu :) - udzielaj sie :) jak najczesciej

budulec
06-06-2005, 20:29
to milo mi budulec ze kolejny szpeniu od montazy sie tu pojawil - bede mial chwile oddechu :) - udzielaj sie :) jak najczesciej

Niestety Jareko Twoich praktycznych i życiowych rad nic nie zastąpi
pzdr

jareko
06-06-2005, 20:33
leniuch... leniuch... leniuch... i tyle ;) :lol:
psia kosc to tylko moje i innych fachowcow barki caly ciezar po kilknascie razy tych samych pytan zadawanych maja niesc?
Len i tyle :lol:
chociaz chyba cie rozumiem - czasem noz w kieszeni sie otwiera jak tutaj na tacy podane rozwiazania a jakis "szpenio" czy na budowie czy w punkcie handlowym powie cos od czachy i jemu wierzy sie a nam nie
Zalamka

goto
07-06-2005, 09:55
Czy ktoś zna i ma doświadczenia z produkującą okna firmą "Alfa" z miejscowości Roszczep (koło Radzymina) - profile Aluplast.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, nic na jej temat nie znalazłem. Właściwie to i tak musztarda po obiedzie, bo okna juz są zamontowane - i tak nie miałem żadnego wpływu na wybór. Poczytałem sobie w miarę dokładnie ten wątek i wydaje mi sie że zamontowane zgodnie z regułami sztuki, o jakich pisał jareko :)

Ślimak Maciek
07-06-2005, 10:00
(...) jemu wierzy sie a nam nie
Zalamka

Wierzy się Wam, wierzy, o dobroczyńcy nasi, skarbnice wiedzy o przegrodach zewnętrznych lekkich :wink:

Siedzimy, czytamy a potem zamęczamy bogu ducha winnych dilerów wrednymi pytaniami o rodzaj klejonki, ilość grzybków czy grubość ramki. I wszystko to przez Was - i dzięki wam!

Dzięki! :D :D :D

jareko
07-06-2005, 12:51
(...) jemu wierzy sie a nam nie
Zalamka....Wierzy się Wam, wierzy, o dobroczyńcy nasi, skarbnice wiedzy o przegrodach zewnętrznych lekkich :wink:
Siedzimy, czytamy a potem zamęczamy bogu ducha winnych dilerów wrednymi pytaniami o rodzaj klejonki, ilość grzybków czy grubość ramki. I wszystko to przez Was - i dzięki wam!
i Slimaczku powiem ci cos co zasmuci Cie jak sadze.
A poznej skolowani zadajecie tutaj pytania w stylu - daczego u jednego te same okna kosztuja 15 tys a u drugiego 5?
I wiesz co w tym doluje, przynajmniej mnie? Ze wygra ten co da 5 tys i nie chodzi mi o jakies makabryczne zyski tego co za 15 staral sie sprzedac tylko o "ukryte oszczednosci" tanszego producenta
Zainteresowanych ta tematyka zachecam do lektury co poniektorych watkow w forum www.oknonet.pl

trobe
07-06-2005, 16:08
Panowie Specjaliści, proszę o pomoc. Jestem na etapie projektu domu. W salonie mam mieć 2 okna (fixy) o wysokości około 2300 i szerokości 2700 na ścianie południowej i zachodniej oraz dodatkowo przesuwne drzwi tarasowe o podobnych wymiarach od strony południowej. Planuję, że będą z PCV i prawdopodobnie kolorowe.Proszę o informację, jakie są maksymalne dopuszczalne gabaryty takich okien nierozwieralnych i który profil będzie najlepszy.Każdą sugestię przyjmę z wdzięcznością, żeby uniknąć problemów w przyszłości. Może Pchelek poradzi też, wśród jakich producentów wybierać? Mieszkam w Szczecinie. Początkowo myślałam o M&S ale przeczytałam, że Brugmann nie ma aprobaty na kolorowe profile.
Beata

tatko
07-06-2005, 20:47
Myślę że największym problemem w wykonaniu okien 2300x2700 fiks może być szyba. Na pewno nie można zrobić takiego okna z szybą 4/16/4 w jednej powierzchni. Być może szyba P4 będzie odpoiednia. Doradzam podział pionowy okna fix przynajmniej symetrcznie. Jeśli chodzi o drzwi przesuwne "patio" to nie ma problemów z wykonaniem takich drzwi. Zrobiłem trochę większe (2600x2800) i funkcjonują bez problemów. Polecam system Deceunick Zendow. Jeśli chcesz podam namiary na producenta z pomorza.
Pozdrawiam.

jareko
07-06-2005, 21:56
w fixach malo istotny jest profil - najwazniejsza jest szyba - standardow moze miec maksimum 3 mkw - powyzej taz mozna wykonac z tym tylko ze koszty sa o wiele wieksze - pojawiaja sie wtedy szyby hartowane, klejone (A-1 do P-4) zarowno od zewnatrz jak i wewnatrz - zapytaj na priv Charlie-go - on Ci dokladnie podpowie - to nasz szpeniu od szyb :)

budulec
07-06-2005, 22:06
Jeśli chodzi o fix'y to wystarczy wykonać obliczenia statyczne szyb.
Jeśli Charlie ma coś do powiedzenia na ten temat to chętnie posłucham.
pzdr

jareko
07-06-2005, 23:48
a teraz kolejna opowiesc o "zadowolonym" kliencie - ma to co chcial a teraz hmmm.....ma klopot ale winny jest takze producent...ale do rzeczy
Wyobrazcie sobie otwor w scianie 5 metrow szeroki i na 2,3 metra wysoki
Piekny - naprawde piekna duza dziura ;)
W to wstawiono drzwi przesuwne wyprodukowane przez firme Dobroplast
podzielono na rowne trzy czesci i srodek stanowia drzwi przesuwne zas boki to fixy i ........ to jest bajka ;)
przykladajac sznurek do plaszczyzny calego okna na poziomie dolnej prowadnicy gdyby poscic tam zmije to kregoslup by sobie polamala - odchylki od linni do 5mm
Przykladajac sznurek do krawedzi gornej oscieznicy dolnego ramiaka wznios ponad 5mm (tam jest do czorta przykrecona prowadnica tak wiec nie jest to wina montazysty ze mu np. piana wypchnela - po prostu tak mu to krzywo skrecili na produkcji)
Saneczki drzwi przesuwnych sa nad posadzka w trakcie ruchu okolo 1mm (!!!!) po zatrzymaniu opieraja sie o posadzke (no coz - kropnal sie posadzkarz jak i ten co wymiarowal otwor)
Chodzi to wszystko na slowo honoru i calkiem do d.....
Klient juz sie nawet nie wscieka - rece mu opadly
Minie zreszta takze
Koncepcja zeszlifowania wozka o 2-3mm odpada - szyba P-4 - waga calego skrzydla ponad 135 kg - po prostu nie wytrzyma i peknie - wszak to tylko odlew
Okucia tak zapiep..... pylem z cyklinowania posadzki i wczesniejszych prac tynkarskich ze rak do tej pory domyc nie moge ;)
Mocowanie sanek do skrzydla zamiast na 2 zrobione na 4 wkrety - efekt - sruba trafila na uszczelke i zaczep ktory ktos na produkcji czujnie zdemontowal ale o sruby reke pokaleczyc sobie mozna
Profil w miejscu mocowania sanek wykrzywiony ok 3 do 5 mm tak jakby wzmocnienie zabyt krotkie wsadzono (o ile wogole tam jest)
Gorne nozyce nie blokuja sie i w trakcie przesuwania drzwi przechylaja sie na fixy ocierajac o profil tym samym rysujac go
Totalna zalamka
Porozmawialem sobie chwilke z klientem - no coz - mial kilka ofert i wybral najatrakcyjniejsza - domyslacie sie zapewne jaka - najtansza a przed domem samochod wart duze pieniadze stoi heehehhehe

pchelek
08-06-2005, 08:36
obliczenia statyczne szyb sa raczej zbedne - nie ma wymagania - wystarczy ze przy duzych przeszkleniach jedna z szyb bedzie grubsza np. 6 mm [z uwagi na to ze szyby wypelnione argonem zmieniaja mocno objetosc przy nagrzaniu i oziebieniu
a ten dobroplast to mozna mu nie zaplacic - jedyna rada - takich drzwi nie ma w aprobacie - ponadto z opisu wynika ze zaczynaja zle funkcjonowac - a co bedzie za pol roku - jareko - niech ten oszczedny klient zazada od firmy certyfikatu i na tej podstawie moze zazadac wymiany - w tych drzwiach obliczenia sttycznego wymaga slupek tych drzwi - takie drzwi nieprawidlowo usztywnione gna sie jak polamana zmija

budulec
08-06-2005, 09:43
Dziwi mnie to,że to Ty Pchelek piszesz, że nie ma wymogu obliczeń statycznych szyb.
Co oznacza stwierdzenie, że nie ma wymagania?
A gdzie jest wymaganie policzenia słupka w oknie ? W aprobacie technicznej?
A co będzie jesłi klient poprosi projektanta o zaprojektowanie okna (drzwi) nietypowych (patrz post wyżej) nie posiadających aprobaty technicznej, dopuszczonych przez prawo budowlane jako wyrób indywidualny (zastosownie jednokrotne)? Według jakich przepisów powinien je zaprojektowć?
pozdrawiam

Ślimak Maciek
08-06-2005, 11:50
A poznej skolowani zadajecie tutaj pytania w stylu - daczego u jednego te same okna kosztuja 15 tys a u drugiego 5?
I wiesz co w tym doluje, przynajmniej mnie? Ze wygra ten co da 5 tys.

Hmm, w naszym wypadku nie trafiłeś. Z najdroższych zrezygowaliśmy, i owszem - ale wybieraliśmy nie tylko portfelem. Wzięliśmy pod uwagę wasze rady (brać od producenta bezpośrednio, w miarę możliwości lokalnego, nie wierzyć w kolosalną różnicę między k=1.1 a k=1.3), pozytywną opinię Pchelka (sprzed paru miesięcy, pewnie nawet nie pamięta), obejrzeliśmy mnóstwo okien, nacięliśmy :wink: dilerów i producentów na kilkanaście wycen i wybraliśmy drewniane okna z Kobyłki:
http://kusiak.pl/index.html
Cenowo atrakcyjne, choć nie najtańsze, jakościowo co najmniej dobre, mały producent elastycznie podchodzi do naszych potrzeb i pomysłów, choć wcale nie na wszystko się zgadza. I w razie czego jest na tyle blisko, że jeśli coś zchrzani, łatwo będzie go ścigać.
Zaś wracając do waszych zasług - po kilku minutach rozmowy usłyszeliśmy: A, widzę, że państwo się znają... :D

Pozdrawiam,

Maciek

jareko
08-06-2005, 11:55
Slimak :) to nie bylo personalnie do Ciebie - jesli tak odebrales ten ogolnik - sorki
Ale z mojej obserwacji jaki sie dosc przykry obraz forumowicza - dlaczego przykry? Otoz juz napisalem i dodam do tego jeszcze jedno - w kazdym mailu prosze o osobiste a nie automatyczne potwierdzenie otzrymania wyceny jak i czytelnosci oferty i wiesz co? Raptem 20% z Was ma w sobie odrobine dobrej woli by napisac dwa slowa. I to jest pomiajajac inne kwestie zalamujace
Sorki - od kilku dni mam zle dni moze stad te posty? Pozdrawiam Slimaka i wszystkich innych zdrowo wyedukowanych na forum :)

jareko
08-06-2005, 12:03
...A co będzie jesłi klient poprosi projektanta o zaprojektowanie okna (drzwi) nietypowych (patrz post wyżej) nie posiadających aprobaty technicznej, dopuszczonych przez prawo budowlane jako wyrób indywidualny (zastosownie jednokrotne)? Według jakich przepisów powinien je zaprojektowć?
pozdrawiam
to pozniej projektant sam powinien mu wskazac gdzie takie cudo wykonac heheheheh
Opisywane powyzsze drzwi sa w granicach systemowych - gorzej z ich wykonaniem - tak spier.... przesuwki dawno nie widzialem - ale to oddzielne opowiadanie ;)

Co do tej szyby ktora zgodnie z opisem miec bedzie ponad 5,70 mkw tu juz niejako z autopsji powiem Ci Pchelku ze 6mm nie wystarczy - juz w trakcie niesienia na ssawkach moze 4mm peknac - trzeba by szklarzy sie zapytac ale sadze ze zewnetrzna to conajmniej bezpieczna A-1 a wewnetrzna 6mm choc moze nawet P-4 i A-1 od srodka. To kawal szyby - naprawde a i biorac pod uwage bezpieczenstwo uzytkowania przy takich plaszczyznach "rozsadni" klienci myslacy nie tylko zawartoscia portfela ale i glowka, od wewnatrz dadza bezpieczna coby w razie stluczenia nie dzialala jak gilotyna - pamietsz film "Omen" jak pieknie sama glowa turlala sie po taflach szklanych?

jareko
08-06-2005, 13:56
Pchelek - niezle komus nastapiels na odcisk w oknonecie ;) ze tak o Tobie napisal - cytata:

coż..., biedny, chory człowiek i tyle. Myślę że cierpi na paranoję. Pewnie nie był doceniony w poprzednim miejscu pracy, choć tak bardzo się starał. Trzeba będzie ZAMKNĄĆ, .... w odpowienim zakładzie.

i dalej

Panie pchelek z tego co Pan pisze to jest Pan inspektor jak z koziej d......y trąba.

trobe
08-06-2005, 16:05
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Proszę też o opinię na temat fiberglassu. Jaki jest orientacyjny koszt wykonania takich okien i czy to rozwiązanie ma sens? Nistety nastroie internetowej firmy OK-Team brak takich informacji.Beata

szila
09-06-2005, 01:19
Witam,
Czy "ciepła ramka" to coś bardzo potrzebnego czy też nie, co ona daje?

Czym różni się okucie Roto od Winkhaus Autopilot?

Czy 5 lat gwarancji na okna(szyba i profil) to mało czy normalnie - profil Schuco.

Być może już o tym było, nie mogę jednak tego znaleźć.

Proszę o pomoc:)

jareko
09-06-2005, 09:55
Masz taka funkcje szukaj - wpisz ciepla ramke i chocby wyskoczy ci ten adres
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=554025&highlight=ciepla+ramka#554025
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=439426&highlight=ciepla+ramka#439426
OKucia - tez znajdziesz wykorzystujac funkcie szukam
I bedzie tam nie tylko jedna odpowiedz ale i cala prawdziwa wymiana doswiadczen?

pchelek
09-06-2005, 15:24
jareko - po prostu ten klient [producent] wyprodukował i sprzedał okna - większą iliść w systemie który nie jest sprawdzony i nie jest dopuszczony i do tego okna sie pogły i popaczyły - nabywca okien je zareklamował a producent powiedział że to nie jego wina że okna sie pogły. Po moich krecich robotach nabywca zakapował go do Inspektora nadzoru Budowlanego i producent ma kuku.
Te szkło to jest dobre na tyczki do skoku o tyczce, oszczepy, ramy rowerów i skorupy jachtów - na okna to .....

pchelek
09-06-2005, 15:35
słupek tak jak najbardziej - ugięcie nie więcej niż 1/300 jego rozpiętości - szyba nie bo szyba może sie i ugiąć nawet 10 mm i więcej i nic jej nie będzie - wymaganie jest tylko dla ramki szyby wynoszące 1/300 max ale nie więcej niż 8 mm - czyli jak słupek bdzie miał 300 cm - to jego dopuszczalne ugięcie maksymalne nie będzie 10 mm [1/300 z 300 mm] ale 8 mm - właśnie z powodu szyby i jej ramki

jareko
09-06-2005, 15:43
i jeszcze mniejsze jak ramka bedzie zimna a nie ciepla ;)

budulec
09-06-2005, 16:57
słupek tak jak najbardziej - ugięcie nie więcej niż 1/300 jego rozpiętości - szyba nie bo szyba może sie i ugiąć nawet 10 mm i więcej i nic jej nie będzie - wymaganie jest tylko dla ramki szyby wynoszące 1/300 max ale nie więcej niż 8 mm - czyli jak słupek bdzie miał 300 cm - to jego dopuszczalne ugięcie maksymalne nie będzie 10 mm [1/300 z 300 mm] ale 8 mm - właśnie z powodu szyby i jej ramki

jeśli chodzi o profile to z grubsza jest ok, natomiast jeśli chodzi o szyby to nie do końca.
w szybach należy sprawdzić dwa stany graniczne :
- ugięć
-naprężeń

jeśli przyjmiemy najbardziej typowy sposób mocowania szyby (szyba pionowa, mocowana po 4 krawędziach) to stan graniczny ugięć jest rzeczywiście bez znaczenia, ale nie bez znaczenia jest stan graniczny naprężeń i to jak najbardziej należy policzyć.

jeśli mamy do czynienia z innym sposobem zamocowania szyby (po 2 lub 3 krawędziach, w poziomie) to stan graniczny ugięć też należy sprawdzić.

tak, więć stwierdzenie, że obliczenia nie są wymagane jest stwierdzeniem trochę na wyrost.

pzdr

pchelek
09-06-2005, 19:07
dzięki budulec - czlek uczy sie cale zycie a to forum to kopalnia wiedzy
[i przewaznie glupi umiera - ten wyuczony czlowiek - czyz to nie ironia losu - to tak na marginesie]

irena wrocławska
10-06-2005, 17:36
Ja również wymieniam okna w domku, zdecydowałam się na profil veko, może ktoś mi poleci producenta okien z tym profilem w Częstochowie czy też okolicach, oczywiście chodziłoby mi również o staranny montaż tych okien.
Dziękuję!! :D

bobo30
11-06-2005, 20:41
no i klops, rozchorowałam się nie pojechałm na budowę, a "fachowiec" w tym czasie robił wylewkę na balkonie, mimo zaleceń nie zasłonił okien, pociekło na nie troche mleczka cementowego, pewnie i zarawy. Dziś chora dowlokłam się na budowe i wpadłam w czarną rozpacz: na aluminiowych elementach sa ubytki w kilku miejscach, w innych widać, że pokrywa je coś jakby warstwa kamienia łazienkowego, schodzi gdy się lekko potrze, pod spodem na szczęście normalny termookaapnik. Jak to usunąć i co zrobić z tymi termookapnikami itp. Wygląda to koszmarnie. Oprócz tego fragmenty ramy zrobiły się matowe (lakier), mają zacieki i to nie chce zejść. Znika na chwilę gdy się przetrze na mokro. Okna mam drewniane Gebauera.

Poradźcie cos, bardzo proszę.

W ogóle mam z tymi oknami same problemy. Po pierwsze montaż był do kitu, mimo, że to ekipa od autoryzowanego przedstawiciela. "Zapomnieli o kotwach" w nadprożach okien balkonowych, inne kotwili okoł 5cm od brzegu pustaka ceramicznego, a w łazience jest najwyżej 3 cm. Jareko widział to okno. Ekipa przyjechał na poprawkę i stwierdziła, że montaż jest OK, wymienili tylko 2 kotwy, które się ruszały. Wcześniej oglądał to okno człowiek przysłany z samej fabryki do regulacji okuć, bo montazyści nei potrafili tych okien wyregulować. Stwierdził,że okno jest źle zamontowane i w ogóle miał wiele zastrzeżeń do montażu. Suma sumarum obecnie jedno okno jest zgłoszone do reklamacji, bo się albo nie otwiera, albo nie uchyla. Z pozostałych jedno ciężko chodzi i coś nadal strzela w okuciach mimo pięciokrotnej regulacji! Trzy kolejne wymagają doregulowania. Co robić z tym wszystkim?
Ma do nas z fabryki przyjechać jakiś superspec od okuć. Mi samej trudno ocenic, które okna sa źle zamontowane. Montażyści twierdzą,że jest dobrze, a mi się wydaje, że nie. Jareko powiedział,że okno w łazience jest spier... A co z innymi? Może pominąć przedstawiciela i interweniować u producenta?

tatko
11-06-2005, 21:40
Przez sześć lat działalności w branży okiennej nie spotkałem się z okuciem Roto z którym nie można by było sobie poradzić. Z informacji pochodzącej ze strony internetowej Gebauera wynika iż takie okucia stosuje w oknach produkowanych u siebie. Prawdą jest iż stosowany "stary" typ Roto centro 101 powoduje pewne problemy, ale nie do rozwiązania. Przyczyną złego funkcjonowania okien jest:
1. zły montaż,
2. źle zmontowane okucia.
Trzeba być "niezłym fachowcem" aby źle zamontować okna. Zachowane płaszczyzny pionowe i poziome gwarantują prawidłowe funkcjonowanieokna. Jeśli nie jest to zachowane, niestety montaż musi być poprawiony.
Spotkałem się z oknami których okucie było zmontowane na "krawędzi" możliwości regulacji. Być może i w tym przypadku tak właśnie jest. W przypadku okien PCV tę wadę w pewnym zakresie można poprawić, w oknach drewnianych niestety nie. Super spec od okuć niewiele pomoże.
Pozdrawiam

bobo30
11-06-2005, 22:06
piony i poziomy okien były sprawdzane kilka razy i raczej są zachowane, ale sprawdzę jeszcze raz
jeśli źle zmontowano okucia to ten gość z Gebauera chyba powinien pomóc, te okna muszą działać poprawnie

jareko
12-06-2005, 02:00
bobo - jak juz wspomnialas o mojej wizycie u Ciebie to powiem szczerze - sam jestem ogromnie rozczarowany tym co pozniej w trakcie montazu nawywijali Ci autoryzowani montazysci. Bylem swiadkiem montazu wykuszu i jak wiesz on akurat jest OK - ale reszta - szok a lazienka - ja wrecz bym napisal oficjalne pismo do Gebauera na jego przedstawiciela. Bo za taka kase (wszak Gebauer to nie tylko marka ale takze i o wiele wieksze ceny niz u innych) tak spie....
Co do okuc Roto
Okucia zawsze mozna naprawic, wyregulowac a w sytuacji jaka opisujesz - gdy nawet mimo prawidlowego montazu i wyregulowania okuc przy zamykaniu okna "strzela" okucie takie tez mozna "naprawic". Coz to za zjawisko - by przyblizyc i uspokoic Ciebie. Okucia antywlamaniowe (a takie posiadasz) z zalozenia pracuja o wiele ciezej niz zwykle, nawet bedac idealnie wyregulowanymi w porownaniu z okuciami standard trzeba do ich calkowitego zamkniecia uzyc o wiele wiekszej sily. Powstaja minimalne naprezenia i wygiecia listwy sterujacej by te opory pokonac i po zluzowaniu nacisku listwa powraca do pierwotnej pozycji lekko uderzajac o listwe maskujaca. I nie pomoga tu stosowane fabrycznie dociski - przy niektorych dlugosciach zasuwnic sa one za rzadko rozmieszczone - w standarcie to nie przeszkadza a przy antywlamie halasuje :(. To nie jest wina ani montazysty, ani producenta okien - po prostu czasem zdarzaja sie zasuwnice tak pracujace. I nie jest to nawet powod do reklamacji u producenta. Pociesze dalej - takie zjawiska sa nie tylko w Roto - sa w Winkhausie, Siegenii - realnie w kazdych okuciach metalowych moze taki halas sie trafic. Sa metody poprawy ale ta wiedza niech pozostanie przy mnie :lol: (z czegos czasem musze zyc ;) ).

jareko
12-06-2005, 02:06
.....Trzeba być "niezłym fachowcem" aby źle zamontować okna.....
oj tatko chyba malo widziales w swym zyciu ;) Obsuwy sie zdarzaja nawet najlepszym ale jak to zauwaza to sami od razu powinni to poprawic nie czekajac na uwagi Inwestora. To nie ujma na honorze dla montazysty. Bo np. zbyt pozno zauwazy ze poziomica mu sie lekko "omsknela" a tak czasem bywa - nawet najdrosze Stanleya moga nagle przestac wskaztwac pion i poziom. To tylko rzecz ktora moze ulec uszkodzeniu.
Ale faktem jest ze zlych montazy jest na peczki - wszak nagminnie sie slyszy ze zamontowanie okien to nie filozofia - kazdy to zrobi - a najczestsze zjawisko ze majster mowi "..po co Pan kase za montaz okien bedziesz bulil ja Panu zamontuje..." pozniej "procentuje" to wzywaniem producenta ze okna sa zle a praktycznie winny jest tylko montaz. Oj piekne kwiaki montazowe mozna sobie zobaczyc

.....Spotkałem się z oknami których okucie było zmontowane na "krawędzi" możliwości regulacji. Być może i w tym przypadku tak właśnie jest. ...
To akurat bardzo latwo mozesz sprawdzic bobo przy otwartym oknie poruszajac klamka by jakby je zamknac. Klamka bez klopotow powinna osiagnac pozycje pionowa nawet z wrazeniem ze moze dalej pojsc.

tatko
12-06-2005, 08:42
Powiem szczerze że nie widziałem i nie chcę oglądać spartaczonych montaży. Nawet jeśli zdarzy się ktoś kto ma problem z oknami zamontowanymi przez kogoś ja nie pcham się na tę robotę. Poptrostu nie chcę krytykować. Nie sprzedaję okien i usługi budowlanej, to przy okazji. Ja sprzedaję swój wizerunek, swoją markę oferując nie najniższe ceny. Jeszcze nie miałem wpadki. Jeden problem wystąpił z okuciami zmontowanymi na granicy regulacji. Dotyczy to dolnego zawiasu. Został zamontowany i wyregulowany przez producenta do zewnętrznej krawędzi. Dobrze że okno było pcv to poradziliśmy sobie. Gdyby było drewniane byłby problem i to duży. Funkcjonuję na rynku w dużej mierze z poleceneń zadowolonych klientów i nie mogę sobie pozwolić na złą robotę. Na forum www.oknonet.pl ktoś napisał "możesz czuć się specjalistą jak z "pomylonych" okien zbudujesz swój dom". Odpukać nie mam ani jednego "pomylonego" okna.
Bobo 30 niewątpliwie ma problem. Płaszczyzny sprawdzane wielokrotnie są w porządku to coś trzeba zrobić z okuciem. Jak wcześniej pisałem i Jareko potwierdza okucia antywłamaniowe działają z pewnym oporem, ale nie powinno być "trzasków" "klekotania". Roto Centro to przestarzała technologia. Nowe Roto NT działa zdecydowanie lepiej, tylko jest droższe. Nie znam cen Gebauera ale z tego co czytam są dość wysokie, mogliby pomyśleć o innych okuciach.
Pozdrawiam

bobo30
12-06-2005, 10:26
Moje okucia to RotoNT

pchelku, a co Ty radzisz?

jareko
12-06-2005, 11:09
bobo - spoko - realnie bez znaczenia jest czy okno drewniane czy PVC - okucia zawsze mozna wyregulowac, w razie jakby co ponownie poustawiac na zabkach

stary
12-06-2005, 21:19
Panowie Specjaliści, proszę o pomoc. Jestem na etapie projektu domu. W salonie mam mieć 2 okna (fixy) o wysokości około 2300 i szerokości 2700 na ścianie południowej i zachodniej oraz dodatkowo przesuwne drzwi tarasowe o podobnych wymiarach od strony południowej. Planuję, że będą z PCV i prawdopodobnie kolorowe.Proszę o informację, jakie są maksymalne dopuszczalne gabaryty takich okien nierozwieralnych i który profil będzie najlepszy.Każdą sugestię przyjmę z wdzięcznością, żeby uniknąć problemów w przyszłości.
Wymiary tego okna w większości systemów są już na granicy dopuszczalności dla okien białych, kolory są bardziej narażone na różnego rodzaju niespodzianki, ale powiedzmy ,że dla fixa można przymknąć oko :wink: ( zaraz mnie pchełek zruga). Odrzuć wszelkie wersje pocienione w profilach- rózne euro, lighty, economo itp. z powodu chudszych ścianek i wytrzymałości zwłaszcza zgrzewu. Szukaj profilu, który ma wysokość ramy conajmniej 70 mm- są takie które mają 80 mm lub jeszcze więcej. Przejdz się w wolnej chwili po okolicy i poobserwuj zgrzewy ( rogi) dużych witryn w pcw- często można zauważyć pęknięcia właśnie tam.
Szyba w tym oknie- conajmnie 6t/16a/6 (dwie szóstki), jeszcze lepiej 6t/16a/8 (szóstka z ósemką)


Początkowo myślałam o M&S ale przeczytałam, że Brugmann nie ma aprobaty na kolorowe profile.
Beata
Trudno jest polecić kogoś konkretnego na twoim terenie- przy wyborze okien kieruj się przede wszystkim poleceniem znajomych.
W przypadku Brugmanna nie chodzi o aprobatę na kolory- mało firm ją posiada-on mimo szerokości ma cienki ścianki :roll:

jareko
12-06-2005, 21:59
a mozeby tak witrynka w aluminium? :lol:

stary
12-06-2005, 22:11
.....Nowy system Deceunick Zendow jest tak dobry jak S-o jeśli nie lepszy. Według mnie to nr 1 wśród okien PCV ......
:o :o :o

piony i poziomy okien były sprawdzane kilka razy i raczej są zachowane, ale sprawdzę jeszcze raz
jeśli źle zmontowano okucia to ten gość z Gebauera chyba powinien pomóc, te okna muszą działać poprawnie
I będą działać :lol: :lol: , chyba, że są żle zaszklone na produkcji :roll: ale w to jakoś nie wierzę. Poczekajmy na fachurę, potem sie obaczy co dalej- teraz śpij spokojnie....

...Prawdą jest iż stosowany "stary" typ Roto centro 101 powoduje pewne problemy...
A jakie to niby te problemy przy prawidłowym okuciu i montażu? Głównym ich mankamentem było to, że przy antywłamach suwaki na skrzydle nie miały regulacji wysuwu rolki jak teraz w Roto NT i trzeba było staranniej montować, poza tym wszystko chodzi jak ....?? :wink:

....Sa metody poprawy ale ta wiedza niech pozostanie przy mnie (z czegos czasem musze zyc ).
Pomóż zarobić parę zetów :( - nie bądż taki..

.. Nowe Roto NT działa zdecydowanie lepiej, tylko jest droższe.
Częsciej ROTO daje lepsze ceny właśnie na NT, żeby móc szybciej wycofać Centro z produkcji, zresztą pozostali okuciowcy starają się podobnie postępować z okuciem żółtym i srebrnym

...Nie znam cen Gebauera ale z tego co czytam są dość wysokie, mogliby pomyśleć o innych okuciach.
Np. na jakie niby ? :roll: :roll: :roll:

stary
12-06-2005, 22:18
a mozeby tak witrynka w aluminium? :lol:
Zdecydowanie lepsze rozwiązanie, zwłaszcza zamiast kolorowego pcw. Też juz komuś polecałem aluminium przy dużych gabarytach, ale jakoś jeszcze klienci patrzą sceptycznie na to niekiedy jedyne słuszne wyjście. Wyobrażaja sobie alu tylko w witrynach sklepowych. Przecież laik nawet nie odróżni czy pcw czy alu :wink:- klient owszem- po cenie jaka przyjdzie zapłacić :wink:

trobe
13-06-2005, 09:02
Zdecydowanie lepsze rozwiązanie, zwłaszcza zamiast kolorowego pcw. Też juz komuś polecałem aluminium przy dużych gabarytach, ale jakoś jeszcze klienci patrzą sceptycznie na to niekiedy jedyne słuszne wyjście. Wyobrażaja sobie alu tylko w witrynach sklepowych. Przecież laik nawet nie odróżni czy pcw czy alu :wink:- klient owszem- po cenie jaka przyjdzie zapłacić :wink:[/quote]
Ponieważ nie "przegryzałam" tematu aluminium, proszę o podpowiedź na co zwracać uwagę, ewentualnie kto jest godny polecenia w okolicach Szczecina.
O ile (orientacyjnie) może być większa cena takich okien w stosunku do PCV? Jeśli ma powalić na kolana, to może lepiej zmniejszyć powierzchnię przeszklenia? Czy podział na kilka mniejszych elementów poprzecznymi szprosami jest sensowny?Beata

jareko
13-06-2005, 16:05
oj to roznie z tym cenami bywa ale tak minimum 50% wiecej wyjdze - tylko pamietaj by bylo to tzw. cieple alu

KS-dom
14-06-2005, 14:09
Pyt. do Pchelka i innych zorientowanych
Czy istnieja we Wroclawiu lub na Dolnym Slasku producenci okien PCV z profilu Gealan, ktorych moglibyscie mi polecic.
Krzysiek

czmirek
14-06-2005, 16:09
Pyt. do Pchelka i innych zorientowanych
Czy istnieja we Wroclawiu lub na Dolnym Slasku producenci okien PCV z profilu Gealan, ktorych moglibyscie mi polecic.
Krzysiek
w żórawinie pod wrocławiem robili na gealanie ale czy przetrwali tego nie wiem.

KS-dom
15-06-2005, 10:47
Czmirek, masz jakies namiary na nich?
Krzysiek

tatko
15-06-2005, 12:24
Cytat -"A jakie to niby te problemy przy prawidłowym okuciu i montażu? Głównym ich mankamentem było to, że przy antywłamach suwaki na skrzydle nie miały regulacji wysuwu rolki jak teraz w Roto NT i trzeba było staranniej montować, poza tym wszystko chodzi jak ....??

To właśnie mankament Roto Centro. Prawidłowe funkcjonowanie dokładny montaż okuć. ???????????????

Np. na jakie niby ?
ROTO NT.

czmirek
15-06-2005, 13:46
Czmirek, masz jakies namiary na nich?
Krzysiek
niestety nie , ale zaklad byl w żórawinie za przejazdem kolejowym po prawej stronie. obok jest hurtownia materialow budowlanych na pewno znajdziesz.

stary
15-06-2005, 14:52
To właśnie mankament Roto Centro. Prawidłowe funkcjonowanie dokładny montaż okuć. ???????????????
Wszyscy mający styczność z antywłamem muszą dokładniej przyłożyć się do roboty- i okuwacze i montażyści, niezależnie od producenta okuć. :wink:


Np. na jakie niby ?
ROTO NT.
:o :o :o Przecież Gebauer robi na ROTO NT :roll: :wink: Podejrzewam, że okuwacz lub szklarz niezbyt przyłożył się do roboty skoro są problemy z wyregulowaniem :cry:

tatko
15-06-2005, 17:32
To że robi na NT wiem od Ciebie. Na stronach internetowych producenta jest centro
Pozdrawiam.

jareko
15-06-2005, 18:02
taaaa....aktualizacja stron kosztuje jak samemu sie tego nei robi a zmiany w branzy nastepuja w tepie blyskawicy - kto by o to dbal? :lol:

tatko
15-06-2005, 21:09
Niewątpliwie ktoś ma problem z oknami. Przyjdzie "walec" od producenta i "wszystko wyrówna". Poczekajmy na rezultaty jego odwiedzin. Potrzebne informacje ma tylko Jareko który był na budowie. Resza wraz ze mną gdyba i "bije pianę". Sie poczeka sie zobaczy.

jareko
15-06-2005, 21:18
a Jareko milczy i bedzie milczal z ciekawosci co uczyni producent

ale teraz kolejny kwiatek architektonicznej tworczosci

http://www.jar-eko.home.pl/tymcza5.jpg

nadmienie - bo moze nieczytelne - poczatek luku zaczyna sie na 1300mm od dolu a calkowita wysokosc to 2300 a szerokosc niewielka 1980 :lol: . Oczywiscie ruchomy slupek. I dobijajace jest naprawde to ze klientce wszedzie bez mrugniecia okiem to cudo wyceniano i mowiono ...alez nie ma sprawy - zrobi sie... Naprawde mozna sie zalamac na handlowcow - za wszelka cene zdobyc klienta i basta

jareko
16-06-2005, 08:51
To zaproponowalem klientce by wykonane w pvc mialo rece i nogi
Co sadza o tym nasi doradcy? Pchelku, Stary - kilka slow do mikrofonu prosze :)

http://www.jar-eko.home.pl/tymcza6.jpg

pchelek
16-06-2005, 09:26
niech sie wypowiedza producenci okien - trudny orzech do zgrzania - mnie sie podoba

stary
16-06-2005, 10:17
Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od pierwszego, pozwolę sobie jeszcze coś dorzucić dla usprawnienia tego cuda:
1. ZALETY
- przesunąć słupki pionowe bliżej środka po 3-5 cm - o ile to wchodzi w rachubę, światło przejścia będzie miało ok. 80 cm- powinno wystarczyć
- zrezygnować z uchylności - przy uchylaniu górny zawias zostaje zwolniony i okno "opada" od strony klamki i mimo zastosowania różnych podnośników w okuciu nie zawsze łatwo wraca na rozwierność
a) będzie zdecydowanie lepiej i dłużej funkcjonować
b) będzie zdecydowanie lżej przekręcać klamką
- opuścić poprzeczkę, w tym rozwiązaniu nie jest konieczna tak wysoko, poza tym wkręcając szczebliny w fixach na wysokości zgrzewu zawsze istnieje prawdopodobieństwo jego pęknięcia, a i wizulnie wygląda to :roll:
- jest to tzw. łuk symetryczny i w przypadku zachowania wymiarów z rysunku elementy pionowe i łukowe mogą być wykonane z jednego kawałka ramiaka, czyli zgrzewy będą tylko na narożnikach - jest to droższe rozwiązanie- więcej gięcia
- zrezygnować z tylu szprosów:pionowego w skrzydle środkowym (w przypadku zaakceptowania zwężenia tego skrzydła) i przynajmniej jednego poziomego- chyba że tak przewiduje projekt w innych oknach
2. WADY
-jest to rozwiązanie droższe
-będzie mniej światła

jareko
16-06-2005, 11:19
szprosy to proba przeniesienia calkem ladnych sprosikow narysowanych przez architekta a nie uwzglednionych w poprzednim rysuku (nie potrafie rysowac lukow w szprosach w Stolkadzie :()
Co uchylnosci tez tak sadze ze lepiej byloby bez tej funkcji :) a poprzeczka to juz kwestia estetyki - do domowenia z klientem jesli taka opcje zaakceptuje bo jesli nie to po prostu nie bedzie moim klientem :(

Baru
16-06-2005, 22:09
Powiedzcie mi, czy regulacja okien po wstawieniu - po jakimś czasie oczywiście - u mnie to jest 15 miechów jest płatna?? Czy przysługuje nam jak "chłopu ziemia"??

jareko
17-06-2005, 00:50
Baru - piekny strus pedziwiatr - cale szczescie ze moj synek tu nie zaglada bo oderwac bym go od tego widoku nie mogl :)
ale do rzeczy
Widzisz - wszystko zalezy od tego co ci sprzedal okna i co masz w gwarancji o ile taka masz. Regulacja okien jesli cos sie z nimi dzieje powinna byc bezplatna przez caly czas trwania gwarancji (tak ja to traktuje). Natomiast jesli co roku, najczesciej latem, konieczne jest jej powtarzanie.....hmmm.....zastanowilbym sie czy nie wypadaloby zareklamowac okien z racji ich podlej jakosci
Jedna czynnosc w wiekszosci wypadkow jest platna nawet w czasie gwarancji - to konserwacja okuc wszak nie wymaga filozofi i nieziemskich zdonosci manualnych czy wyjatkowej wiedzy technicznej :lol: i kazdy wykonac ja raz-dwa razy w roku sam moze. Kilka kropelek oliwy maszynowej (taka jak do maszyn do szycia) czy tez (latwiejsze) jakikolwiek olej w sprayu (chocby WD-40)

Baru
17-06-2005, 08:04
Jareko!
Thermoplast mi sprzedał te okna i wcale tanie nie były :cry:
Bo gość, ktory mi je montował mówił od razu. że taka regulacja będzie potrzebna po zakończeniu budowy, bo to kurz, kawałki gruzu i takie tam...
Ale teraz się zmienił gość od montowania i każą mi płacić. Wrrrr....

moniks
17-06-2005, 12:15
nie potrafie jeszcze sprawnie poruszać sie na tym forum i namnozyłam tematów. ;-)
Chciałabym uzyskac informacje na temat okien aluminiowych. Wasze opinie, spostrzeżennia. Dokładniej, chodzi o profil Imperial firmy Aliplast.
Będę wdzięczna za wszystkie rady

Szaruś
19-06-2005, 15:13
Ile pianki wychodzi mniej więcej na opiankowanie okna 120x150 zamontowanego w ścianie jednowrstwowej (a więc na środku)? Otwór w ścianie większy od okna o jakieś 2 cm.

jareko
19-06-2005, 17:48
szarus - dla wprawnego montazysty wyposazonego w pistolet = cirka 1/4-1/3 puszki 0.75. Zalezy to takze od piany, temperatury, wigloci itp
Tzw. wezykowki = moze okazac sie ze jedna puszka na okno ;)

bugal
19-06-2005, 17:50
witram serdecznie,

przymierzam sie do wyceny staloarki okiennej w nowym domu, ktory buduje pod Bydgoszcza. firm sprzedajacych i monutjacych okna jest w naszym regionie calkiem sporo, ale zalezy mi na tym, aby wybrac dobry i sprawdzony system okien PCV (chyba zdecyduje sie na biale okna) z dobrymi okuciami i oczywiscie fachowym montazem.

czy mozecie polecic jakis system i konkretna firme z okolic Bydgoszczy?
bede wdzieczny za namiary i uwagi....

Szaruś
19-06-2005, 18:25
jareko, wielkie dzięki

jareko
19-06-2005, 20:42
szarus - zawsze do uslug :)
Jesli masz do zrobienia cos wiecej niz 3 metry biezace pianowania - zainwestuj w pistolet do piany - najtanszy to koszt rzedu 50 zeta ale zwroci ci sie juz przy 5 puszcze wezykowki :lol:

bugal
19-06-2005, 22:42
Jareko, mozesz cos doradzic? - chodzi o pytanie dwa pietra wyzej

jareko
19-06-2005, 23:43
jak juz nie raz pisalem na Forum - od "weryfikacji" firm najlepszy jest Pchelek. Ja w miare dobrze znam tylko swoj "zascianek" a i tak o wielu firmach wypowiedziec sie nie moge gdyz tego jest od cholery ;) Zawsze moge pomoc w temacie montazu :)

pchelek
20-06-2005, 18:03
ADPOL z Torunia, KOMPLEX ze Złej Wsi Wielkiej , Czarne Błota - jeszcze sobie przypomne - Hydropol z Gostynina, Helplast z Płocka [w samej Bydgoszczy to mam firmy na "końcu języka" ale cos sobie nie moge przypomnieć. najlepiej podaj nazwy firm to Ci zrobię ranking.
Okien aluminiowych nie rozeznaje - ale do domu to ekstrawagancja i znaczny koszt a ramy sa zimne takich okien - dobre do krytego basenu, ogrodu zimowego

bugal
20-06-2005, 23:22
czesc Pchelek

z okolic Bydogszczy i Torunia to znam Oknovid - dosc znany lokalny producent w systemie KBE - masz jakas opinie na temat tego producenta i systemu?

jest rowiniez Mirolet, ktory omijam szerokim lukiem...

a czy slyszales cos o Fenster-Technik z Torunia? robia w Schuco, a zdazylem juz zauwazyc ze jest to ceniony profil

czy oprocz Schuco mozesz cos polecic na zasadzie 'system to juz polowa sukcesu' czy to jednak jest tylko jeden z wielu elementow skaldowych (profil, produkcja, okucia, szyba, montaz, itp.)?

mam jeszcze taka oto kwestie: w 3 pokojach na parterze oraz w kuchni beda okna o wymiarze (wymiar otworu) 150x150 - mysle o okanch PCV bialych i zastanawiam sie czy mozna takie okno zrobic jako jedno skrzydlo uchylno-rozwieralne?

jareko
20-06-2005, 23:36
zrobic mozesz ale......mimo wszystko odradzalbym. Mam takie cztery i przeklinam ze kasa zmusila mnie do zmiany koncepcji z dwuskrzydlowych na jedno. Sa po prostu niewygodne a by dobrze chodzily przez lata to musisz miec nie tylko dobry profil ale takze producenta sprawdzonego i montaz perfect

Pieczara
21-06-2005, 10:46
Drobne pytanko.

Czy jest jakiś dyskretny i elegancki system blokowania otwartego okna? Chodzi o to, zeby oknem nie telepało, jak są jakieś małe przeciągi, że jak otworzę i zablokuję, to okno w takim stanie zostaje.

Acha: mam już okna, więc wymiana okuć na jakieś superowsze nie wchodzi w rachubę :) Po prostu chcę coś do okna dokręcić, przykleić lub przywiązać.

Pozdrawiam.
Pieczara.

jareko
21-06-2005, 11:25
Hmmm.....dyskretny powiadasz?
Nie jest to moze dyskretne ;) ale sa zatrzaski z raczka mocowane do istniejacych juz okien nei wymagajace wymiany okuc - robi to chociazby Winkhaus (w warszawie na ul Gorczewskiej za Lazurowa w strone Babic po lewej stronie)

stary
21-06-2005, 11:25
Drobne pytanko.
Czy jest jakiś dyskretny i elegancki system blokowania otwartego okna? Chodzi o to, zeby oknem nie telepało, jak są jakieś małe przeciągi, że jak otworzę i zablokuję, to okno w takim stanie zostaje.
1. Jeżeli skrzydło ma szerokośc większą niż 70 cm to proponuję hamulec ( blokadę) w klamce- jest to systemowy element okucia montowany na dole skrzydła rozwierno-chylnego lub do wyboru w skrzydle rozwiernym. Po zamknięciu okna całkowicie niewidoczny, po otwarciu widoczny tylko dla tych , którzy wiedzą co to jest :wink: . Działa w granicach otwarcia 25-90 stopni.
2. W węższych skrzydłach pozostaje jeno hamulec (ogranicznik) cierny, którego nie jestem zwolennikiem- jego działanie polega na tym, że skrzydło "ciężej" sie otwiera i słaby przeciąg go nie zamknie. Problem polega na tym, że jest to najczęściej teflon suwający się po metalu i po pewnym czasie potrafi tak niemiłosiernie skrzypieć, że skóra cierpnie na plecach a sąsiedzi w ściany pukają. Po posmarowaniu przestaje skrzypieć na kilka dni i jednocześnie spełniać swoją rolę- jak chodzi za lekko to po co on potrzebny?
Koszt pierwszego ponad 100 zł + montaż, drugiego pewnie ze 30- 40 zł- oczywiście zamawiająć to wczesniej wyniosłoby parę zetów taniej... :wink:

jareko
21-06-2005, 11:37
1. Jeżeli skrzydło ma szerokośc większą niż 70 cm to proponuję hamulec ( blokadę) w klamce- jest to systemowy element okucia montowany na dole skrzydła rozwierno-chylnego lub do wyboru w skrzydle rozwiernym. Po zamknięciu okna całkowicie niewidoczny, po otwarciu widoczny tylko dla tych , którzy wiedzą co to jest :wink: .
Staruszku - czytaj pytanie dokladne :) Wszak bez wymiany okuc wiec hamulec sterowany klamka odpada ;) Poza tym wypowie sie praktyk - moge? :) Hamulec sterowany klamka jest elementem delikatnym wymagajacym spokoju i pewnego rodzaju slamazarnosci w jego obsludze inaczej ulega zniszczeniu wraz z sasiadujacym naroznkiem. Jak ktos jest taki raptus jak ja to ODRADZAM :) :lol:


2. W węższych skrzydłach pozostaje jeno hamulec (ogranicznik) cierny, którego nie jestem zwolennikiem- jego działanie polega na tym, że skrzydło "ciężej" sie otwiera i słaby przeciąg go nie zamknie. Problem polega na tym, że jest to najczęściej teflon suwający się po metalu i po pewnym czasie potrafi tak niemiłosiernie skrzypieć, że skóra cierpnie na plecach a sąsiedzi w ściany pukają. Po posmarowaniu przestaje skrzypieć na kilka dni i jednocześnie spełniać swoją rolę- jak chodzi za lekko to po co on potrzebny?
I znow pozwol staruszku ze praktyk sie wypowie :lol: . Nie ma czegos takiego jak hamulec -ogranicznik. Jest tylko ogranicznik rozwarcia. To ze co poniektorzy handlowcy czy tez montazysci sprzedaja to jako hamuec to oddzielna sprawa. Faktycznie jest tam srubka ktora mozna podkrecc opor przesuwania se wkladki wykonanej z tworzywa ale jak sam wspomniaes przy jakmolwiek hamowaniu piszczy niemiosiernie.


Koszt pierwszego ponad 100 zł + montaż, drugiego pewnie ze 30- 40 zł- oczywiście zamawiająć to wczesniej wyniosłoby parę zetów taniej... :wink:
drugi juz drozszy - od 40 w zwyz :( i mowa tu o markowych - mozna spotkac "podrobki" nadajace sie na szmelc. mowimy oczywiscie o kwotach netto :(

stary
21-06-2005, 12:07
Staruszku - czytaj pytanie dokladne :) Wszak bez wymiany okuc wiec hamulec sterowany klamka odpada ;)
1.Jeżeli jest to skrzydło rozwierno- uchylne to wystarczy dołożyć hamulec- ewentualnie z narożnikiem - jak się zmieści :wink: .
2. W skrzydle rozwiernym tylko wszystko zależy od tego jak jest okute
a) jesli na zasuwnicy RU z naroznikami ( jak to okuwają poważne firmy :wink: ) patrz pkt. 1
b) jeśli na zasuwnicy rozwiernej( bez ząbków) - trzeba ją wymienić , dołożyc naroznik i hamulec- jakieś 15 minut roboty, jeno koszty większe

poza tym wypowie sie praktyk - moge? :)
możesz... teoretyk wysłucha :roll:

Hamulec sterowany klamka jest elementem delikatnym wymagajacym spokoju i pewnego rodzaju slamazarnosci w jego obsludze inaczej ulega zniszczeniu wraz z sasiadujacym naroznkiem. Jak ktos jest taki raptus jak ja to ODRADZAM :) :lol:
Skąd wiesz, że mości pieczara jest raptusem jak....niektórzy- przecie to człowiek stateczny :wink:

anekri
21-06-2005, 12:10
Czy mogę prosić o kilka słów rady?? :D Jestem kompletnym laikiem- dostałam kilka ofert na okna - razem 20 sztuk (białe, 3-komorowe, bez szprosów, PCV, szyba k=1,1):
Wilke&Wilke - 13 258,58 okucia KBE Winkhause
Thermoplst - 15 093,75 okucia Winkhaouse Chef
Vetrex - 10 349,00 okucia Softlaine
Maszrol - 9 662,00 okucia ROTO NT
Aster - 13 707,00 okucia Winkhause
Windows 2000 - 12 098,00 - okucia Aubi 300, profil Rehau

Na co powinnam zwrócić uwagę przy tych ofertach? (pomijam tu estetykę i cenę- bo to od razu można porównać)
Wielkie dzięki za pomoc :D

jareko
21-06-2005, 12:14
Imc Pan pieczara moze i stateczny :) ale skad wiesz jak reszta jego rodzinki i gosci? Wystarczy by skrzydlo nie przylegalo dokladnie do oscieznicy i ktos szybki ruch klamka celem jego zamkniecia wykonal i juz po ptokach ;) Tam gdzie usuwalem hamulce wlasnie goscie je niszczyli :(

menia.p
22-06-2005, 10:34
Witam,
czy moglibyście mi polecić jakieś profile okienne??? Chcę wstawić okienka plastikowe i trochę ugrzęzłam w mnogości informacji od różnych sprzedawców. :o :roll:

Charlie
22-06-2005, 19:55
Witam,
czy moglibyście mi polecić jakieś profile okienne??? Chcę wstawić okienka plastikowe i trochę ugrzęzłam w mnogości informacji od różnych sprzedawców. :o :roll:

...SCHUCCO i SALAMANDER !!!

jareko
22-06-2005, 22:11
dobrze ze nia ja to powiedzialem :lol: - Schuco to zdaniem wielu, bardzo wielu fachowcow najlepsze system w Europie, Salamander w mojej ocenie dorownuje choc game wzmocnien ma mniej rozbudowana - ale menia - po co powielac watki - masz jzu swoj osobisty - ranking okien - a tam tez kilka odpowiedzi

bugal
23-06-2005, 01:29
witam,

Pchelek, a czy kojarzysz i mozesz polecic jakies firmy z okolic Bydgoszczy/Torunia, ktore sprzedaja i dobrze monuja okna na profilu Schuco?

inne dobre firmy z dobrymi profilami i dobrym montazem tez sa mile widziane :)

menia.p
23-06-2005, 10:13
Jareko. Litości dla nowicjuszki. Pewnie jak większość w podobnej sytuacji namnożyłam tematów. :wink: :wink: :wink:

czaja_
23-06-2005, 10:36
Będzie trochę odbiegało od tematu ale nie chce tworzyć nowego wątku. Pytanie jest takie.
Wymieniam na dniach okna w starej poniemieckiej kamienicy na nowe z PCV. Jak i w jakim miejscu wykonać przejście przez ścianę (bo przecież nowego okna nie będę wiecił - to by było barabarzyństwo) żeby przepuścić 3 przewody antenowe (standardowy koncentryk). Chodzi mi o takie rozwiązanie które nie spowoduje mostka termicznego i wszelkich z tego wynikających komplikacji oraz będę mógł w zależności od potrzeb usunąć lub dołożyć nowy przewód bez większych kłopotów. Chciałbym zrobić coś takiego "na zapas" przy każdym oknie ale tak żeby nie wynikły z tego same problemy z przemarzaniem czy przeciekaniem. Ściana jest jednowarstowa ok. 50 cm grubości, cegła.

Pozdrawiam
Marek

jareko
23-06-2005, 22:45
czaja - nie przesadzajcie Wy wszyscy z tymi mostkami ? :lol: - bo jaki to bedzie mostek np. rurka o srednicy 20mm?
Zawsze miedzy oknem a murem masz miejsce na uszczelnienie - no kurcze - przynajmniej ten co mierzyl okna o tym powinien pamietac :lol:
Tak wiec to banalne - bierzesz kupujesz kawalek peszla i po wstawieniu okna ale przed jego opianowaniem wkladasz sobie tego peszla i koniec. Pamietaj tylko by od wewnatrz wylot byl zawsze wyzej niz od zewnatrz by woda sciekajaca po kablu nie lala ci sie do srodka chalupy. Pozniej jesli nie chcesz by ci tamtedy wialo (ale wicher bedzie no no no ;) znow lekkie przegiecie w szczelnosci i mostku termicznym) mozesz sobie czyms te rurke zapchac - chocby tak jak ja zrobilem - plastelina ;) A dlaczego plastelina? By moc wlasnie pozniej cos bez klopotow dolozyc lub wyjac. Raz klientowi co mial szmergla na punkcie tego ze tamtedy wiac mu bedzie piana taka rurke uszczelnilismy i kabla od TV wyciagnac nie mogl - tzn, wyciagnal w koncu w kawalkach ale chyba nie o to mu chodzilo ;)

czaja_
24-06-2005, 08:18
Jareko - dziękuje za poradę, mniej więcej tak to sobie wyobrażałem, tylko mi nie pasowało że w tak prosty sposób mam co chcę :oops: .
Pewnie dlatego że ostatnio się naczytałem opisów jak prawidłowo powinno być zamontowane okno i na ile sposobów można to spaprać.
Jeszcze raz dziękuje, pozostaje mi tylko dopilnować żeby było to zrobione tak jak opisujesz.

Pozdrawiam
Marek

jareko
24-06-2005, 12:31
wiekszosc rozwiazan jest banalnie prostych :) tylko oby nie dac sie zwariowac opiniami o mostkach, minimalnymi nieszczelnosciami itp. Tak jakby kazdy mial miec chalupe z oknami ktorych nigdy otwierac nie bedzie he he he

menia.p
24-06-2005, 14:52
Czy wiecie coś na temat firmy Brokat z Kołobrzegu??? Tudzież na temat firmy M&S. sprzedawca poleca mi okna z tej drugiej firmyy. Interesują mnie okna dwukolorowe, pięciokomorowe.
Pozdrawiam
Błagam o pilną odpowiedź!!!

pchelek
25-06-2005, 17:35
i jedna i druga firma sa bardzo dobre - zrob rzut kostka - sorki ze nie ma polskich liter ale pisze az z kanady

bobo30
26-06-2005, 13:14
A Gebauer jeszcze nie dojechał.
Jareko, parapety juz sa , ale musimy poczekac na efekty reklamacji. Z 14 okien 3 nie otwieram, a dwa zle chodza. :( :evil: Jak cos będzie wiadomo dam znac.

jareko
26-06-2005, 15:29
bobo30 - spoko - i tak najblizsze dwa - tzry tygodnie wyjete z zyciorysu nam

Charlie
26-06-2005, 23:02
Jareko - co to jest PESZEL ?

jareko
27-06-2005, 06:42
Charlie - zarty sobie robisz? :lol: :lol: :lol: Rurka Peszla - taka wiesz o roznych srednicach, w roznych kolorach, taka karbowana.....przewaznie pozniej w niej kabelki elektryczne, rurku wodne itepe sie puszcza ;)

pchelek
27-06-2005, 22:11
jareko - a Ty nie na urlopie ?????????????? - bo ja za wielka woda [brak polskich liter]

jareko
27-06-2005, 22:17
nie stac mnei Pchelku na urlop - jest taka jedna firma ktora mi ciagle kase i to niemala kase wisi i po dzis dzien nei zaplacila :(

Charlie
27-06-2005, 22:54
Charlie - zarty sobie robisz? :lol: :lol: :lol: Rurka Peszla - taka wiesz o roznych srednicach, w roznych kolorach, taka karbowana.....przewaznie pozniej w niej kabelki elektryczne, rurku wodne itepe sie puszcza ;)
...przypomniało mi się jak kliknąłem na "wyślij" - ale dzięki za szybką odpowiedź. Można na Ciebie liczyć - JAREKO :lol:

Ostatnio zawieszam się - nie wiem czu to z przepracowania czy przy 40 ce to normalne ?! :lol: :lol: :x :cry: :lol:

jareko
28-06-2005, 01:12
hahahaha Charlie - zawiesic sie przy 40-ce to zaleta :) i to calkiem mila :)
Ale spoko - ja tez chwile "zawieszenia" miewam wiec nie jestes odosobniony :)
Jakie Twoje wrazenia co do rynku - ryszylo sie czy ciagle marazm...nuda....i nierobstwo?
Od okuciowcow wiem ze bida az piszczy a u szklarzy?

kluseczka
28-06-2005, 10:20
Urzędowski!!!! ja je biorę , aktualnie oczekuję na wykonanie, a rabat dostałam teraz w czerwcu, Okna są pięknie wykonane z dobrymi okuciami, ja biorę z meranti w kolorze średniego brązu a u nich to kolor M1, drzwi zresztą też , naprawdę jest w czym wybierać, według mnie mają największy wybór, niepowtarzalne wzornictwo, no i......wcale mi za to nie zapłacili!!!!! :D , tylko nie mogę dobrać koloru bramy, chciałabym drewnopodobną

jareko
28-06-2005, 21:47
....bo ja za wielka woda [brak polskich liter] patrz - a ja od dzis chwilowo bez wody i nie wazne malej czy duzej ;) a liter polskich jakosc wystukac u siebie nie moge :( :lol:
A co tam pognalo? Przyjrzyj sie ich oknom hehehe tym ze scianka maks 1mm wykonywanych technologia laminatow epoksydowych ;) sliczne sa :lol: i wszechobecne (zwlaszcza w kanadzie)

pchelek
29-06-2005, 03:02
tu tylko plastik i plastik, "szklanych" nie ma bo zakazali z powodu toksycznej produkcji - utwardzacze - a i wlokno szklane jest zakazane [jak azbest] bo pyli i osadza sie w plucach. A producentow okien drewnianych jest kilku jedynie - warto eksportowac z Polski co tez sie robi

jareko
29-06-2005, 08:21
wiesz - hamerykanie to narod praktyczny i leniwy ;) kto by tam z pedzlem latal i okna co kilka lat malowal ;) toz to bez sensu hehehehe
Gdzie cie wymiotlo? czyzbys za chlebem? ;)

agamon
29-06-2005, 09:04
Ufff, już jestem po montazu okien :) Naczytałem się na forum, nakręciłem , a potem miłe zaskoczenie. Okna VEKA, okucia Winkhaus Autopilot- pełna opcja. Solidne wykonanie ( wąski zgrzew) i cena konkurencyjna w stosunku do Oknoplastu. Kupiłem z montazem u naszego lokalnego producenta . Firma godna polecenia.
Tak to sie można budować :)
Pozdrawiam wszystkich w trudach budowania.
agamon

jareko
29-06-2005, 09:09
pochwal ich z nazwy czy tez z nazwiska by inni na Twym terenie wiedzieli kto sie sprawdzil - tylko ta droga pomoc sobie wzajemnie mozecie jak i wyeliminowac tych "gorszych" z rynku
Biorac pod uwage to co sie dzieje w branzy okiennej jest to jedyna droga by inni nie trafili na mine sugerujac sie np. jakas wyjatkowa promocja czy podobnymi chwytami marketingowymi.
Chyba nadszedl jzu czas by w ten sposob selekcje rynku przeprowadzac bo inne metody jakos nie odnosza skutku

adam_urb
29-06-2005, 10:40
Przeczytałem prawie wszystkie wypowiedzi na forach tutejszym, oknonetu i gazety wyb. i nad nie zmądrzałem na tyle, żeby wybrać konkretne okna w rozsądnej cenie. Czy słyszeliście coś o firmie Warszawskie Okna z fabryką w Legionowie. Oprócz profili odchudzonych których na pewno nie wezmę mają też profil 5-komorowy Ideal 4000, który oferują w dobrej cenie i z 10 letnią gwarancją. Czy ktoś może słyszał o jakości ich produktów lub montażu? Czy ten Ideal 4000 mi nie zżólknie ani się nie wykrzywi (wzmocnienia jak to w aluplaście 1,5 mm)?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

agamon
29-06-2005, 13:54
Jareko
okna wziąłem z firmy VEMAT z Tomaszowa Lubelskiego
profil VEKA Perfektline 5kom. kolor jednostronny ( nussbaum) z wąską zgrzewką- chyba tak to się nazywa( tak jak oknoplast).
Dostalem w standarcie pelne wyposazenie okuć Winkhaus Autopilot,
Montaż solidny. Terminowi. Psprzatali po sobie na budowie! :o
Jestem zadowolony i mam satysfakcje z zakupu.
Tylko dlaczego nie mam szczescia do innych fachowców?
A apropo jaki jest wasz rekord wykonywania prac fachowców?
Bo u mnie to elektryk- uwga robi mi instalacje -(kończy) ponad rok!!!
Mistrz nieprawdaż?
Pozdrawiam wszystkich w trudzie budowania
agamon

jareko
29-06-2005, 15:11
agamon - i tak trzeba :) chwalic i ganic :) Tego elektryka tez napietnuj :) Rok powiadasz? Ile kilometrow kabli w takim razie masz? 1.000.000? ;)

pchelek
29-06-2005, 16:45
adam_urb - te 10 lat gwarancji to niech se w buty wsadza - producent szyb daje na nie gwarancje na 5 lat a na okucia to jest gwarancja dwuletnia - ak samo wzmocnienia 1,5 mm to sie nadaja wylacznie do okien a do drzwi balkonowych to juz nie bardzo - firma jest znana i mozna ich polecac.
jareko ja nie za chlebem - ja za przygoda - chociaz mi sie tu coraz bardziej podoba - gdybym byl mlodszy to by zostal - tutaj firm nie zarzynaja jak w polsce i badziewia za niska cene nikt nie kupi = kanadyjczycy sa bardzo pragmayczni - nie kupuja za drogo [nie przeplacaja] ale i chlamu nie kupuja

pyryman
29-06-2005, 17:11
Przeczytałem prawie wszystko... tydzień czasu ale prawie wzystko:)
No i zdecydowaliśmy się na:

- Okna drewniane ze szprosami konstrukcyjnymi
- W zależności gdzie będą okna umiejscowione to będą albo na stałe albo otwieralno uchylne albo uchylne:)
- Także w zależności od m-sca będzie inne szkło

Tutaj są wymiary naszych starych okien na podstawie których robimy wstępną wycenę.

1650 * 13330 szt 2
750 * 1330 szt 9
1650 * 1150 szt 2
1450 * 1767 szt 1
1450 * 2190 szt 2
750 * 1890 szt 2


No i czego nie wiemy i prośba do Was o pomoc:
- co zrobić z drzwiami tarasowymi. Chcę żeby można było otworzyć 2 części i żeby były bez słupka. Jak to rozwiążać bo się pogubiłem? Chodzi oczywiście o zabezpieczenie.

- Jakie w końcu okucia powinniśmy zastosować antywłamaniowe? Czy te z grzybkiem czy bez ale za to z czymś tam są tak samo wytrzymałe?

- czy klamki z tym malutkim zameczkiem są rzeczywiście zabezpieczeniem?

- Czy drewno w szprosach może pracować na 2 mm jak to nam powiedział jeden ze sprzedawców oglądając jego wystawę? Chyba po to to kleją i nasączają całym syfem żeby już nie pracowało. A tu na łączeniu ramy z listwą powstaje 2mm odskoku?

- Jakie lakiery powinny mieć okna. Tzn jakie są polecane a jakie nie.

- No i najważniejsze pytanie: kto jest godny polecenia w związku z naszymi wymaganiami. Jestem z W-wy.

Jeśli jakieś pytanie było już poruszane a na pewno było to wybaczcie. Przebrnąć przez te 70 stron nie jest łatwo i troszkę zapominałem już co było na początku. Po drugie to gdzieś co 2 strony zmieniały mi się koncepcje i zwracałem na inne rzeczy uwagę.

Błagam nie namawiajcie już na PCV ani na inne zmiany bo oszaleję:) Musimy się na coś zdecydować i chyba już tak zostanie.

Dzięki wielkie za pomoc wszystkim takim szarym myszkom jak my

adam_urb
30-06-2005, 09:58
Pchełek dzięki za odpowiedź. :D
zostaje jeszcze tylko sprawa okuć - AUBI no i uszczelek przyoknowych. Bi różnie gadają o AUBI - niby połączone z Sigenią i cenowo dość drogie a jednak nie wszyscy je lubią. :roll:
A co do uszczelek to jak wczoraj jak się zapytałem czy mogą mi zrobić z szarymi zamiast czarnych to sprzedawczyni ostrzegła mnie że zna przypadki, kiedy szare parciały znacznie szybciej niż czarne :o . Czy to mozliwe? Czy oprócz barwnika w uszczelkach producenci mają inne receptury dla czarnych i szarych?
może panowie specjaliści się wypowiecie
pozdrówka,
adam_urb

adam_urb
30-06-2005, 10:02
Oczywiście chodzi o uszczelki przyszybowe.
sorry za przejęzyczenie

stary
30-06-2005, 10:50
...różnie gadają o AUBI - niby połączone z Sigenią i cenowo dość drogie a jednak nie wszyscy je lubią. :roll:
Skoro jest drogie to dlaczego nie robią na Siegenii- jest to jeden koncern :roll: Aubi nie jest takie drogie...

A co do uszczelek to jak wczoraj jak się zapytałem czy mogą mi zrobić z szarymi zamiast czarnych to sprzedawczyni ostrzegła mnie że zna przypadki, kiedy szare parciały znacznie szybciej niż czarne :o . Czy to mozliwe? Czy oprócz barwnika w uszczelkach producenci mają inne receptury ...
Może i były takie przypadki, ja ich nie znam...w Aluplaście przylgowe może są trochę twardsze od czarnych, ale nie ma to negatywnych skutków co do szczelności czy trwałości.
Skład uszczelki producenci trzymaja w tajemnicy.
Szare uszczelki są ładniejsze dla większości , niestety trudniej tylko jest na nich utrzymać czystośc - rzecz gustu...
Myśle , żę jak wybierać szare uszczelki to nie tylko przyszybowe- przylgowe również :roll:

KS-dom
30-06-2005, 11:14
Pyt. do Pchelka lub innych
Chce kupic okna PCV dwustronnie kolorowe. Gdzie sprawdzic wykonawce , czy ma aprobaty ITB na kolor. Kiedys Pchelek pisal , ze aprobaty na kolor maja profile KBE i Rehau, czy tylko te i czy kazda firma musi osobno o nie wystepowac?.
Co powiecie nt wroclawskich firm KAZET (profil KBE) i WIMAROL (profil Schueco).
Krzysiek

jareko
30-06-2005, 11:49
.... Gdzie sprawdzic wykonawce , czy ma aprobaty ITB na kolor. ...
http://www.jar-eko.home.pl/Aprobaty_techniczne.htm
milej lektury :)

jareko
30-06-2005, 11:55
...różnie gadają o AUBI - niby połączone z Sigenią i cenowo dość drogie a jednak nie wszyscy je lubią. :roll:
Skoro jest drogie to dlaczego nie robią na Siegenii- jest to jeden koncern :roll: Aubi nie jest takie drogie...
Taaaa..... Siegenia i Aubi to niby to samo? Hmmm...... ciekawe ;)
Swoja droga adamie_urb czy to wazne jakie okucia? I jedne i kazde inne konserwowac musisz bez tego nawet i jaguar ci nie pojedzie ;)


A co do uszczelek to jak wczoraj jak się zapytałem czy mogą mi zrobić z szarymi zamiast czarnych to sprzedawczyni ostrzegła mnie że zna przypadki, kiedy szare parciały znacznie szybciej niż czarne :o . Czy to mozliwe? Czy oprócz barwnika w uszczelkach producenci mają inne receptury ...
Może i były takie przypadki, ja ich nie znam...w Aluplaście przylgowe może są trochę twardsze od czarnych, ale nie ma to negatywnych skutków co do szczelności czy trwałości.
Skład uszczelki producenci trzymaja w tajemnicy.
Szare uszczelki są ładniejsze dla większości , niestety trudniej tylko jest na nich utrzymać czystośc - rzecz gustu...
Myśle , żę jak wybierać szare uszczelki to nie tylko przyszybowe- przylgowe również :roll:
nie ma co ukrywac i powiem o tym wprost :) szare jest piekne ale.... biale byloby jeszcze piekniejsze.....ale.....taka uszczelka w dotyku jest "sucha" i "sztywna" (mowie oczywiscie o uszczelce ;)) i gadaja ze to to samo co czarne z dodatkiem barwnika a ze trzeba go wsypac az tyle by czern zlamac to i wlasciwosci po latach szybciej traci. Niestety zbyt krotko na rynku sa by stwierdzic to organoleptycznie ;)

adam_urb
30-06-2005, 11:57
Wreszcie czuję się na tyle poinformowany, że wiem co robić.
Panowie eksperci - wielkie dzięki.
A uszczelki przyszybowe to ja wybieram szare.
Skoro nie Aubi 300 to czy lepsze są polskie okucia Zelwe? - tylko te dwa są w ofercie.

stary
30-06-2005, 12:15
..Skoro nie Aubi 300 to czy lepsze są polskie okucia Zelwe? - tylko te dwa są w ofercie.
Zapomniałem o Selve, myślałem, że juz z tego wyszli :roll: Selve nie jest polskim okuciem,ale weż już lepiej Aubi. :-?
Zarobiłem kiedyś ładną sumkę :lol: :lol: :lol: naprawiając (wymieniając głównie) Selve po trzech latach używania w pewnym szpitalu w Warszawie, gdzie okna montował Tras ze Skawiny czy jakiś jego dealer.

jareko
30-06-2005, 12:54
stary - skoro tak sie chwalimy na czym kaske jakas zarobilismy :lol: to ja moze cos dorzuce? ;)
Ministerstwo Infrastruktury - okna montowane przez innych w 99 w 03 wymianilem okolo 250 okuc z Aubi na Roto - po prostu rozsypaly sie :( zwlaszcza blokady blednego polozenia klamki

KS-dom
30-06-2005, 13:25
dzieki Jareko
Krzysiek

pchelek
30-06-2005, 17:24
szare uszczelki nie moga parciec - ta pani troche nie wie o czym mowi - sa ladniejsze niz czarne i trwalsze

stary
01-07-2005, 00:59
Taaaa..... Siegenia i Aubi to niby to samo? Hmmm...... ciekawe ;) ;)
To jest jeden koncern a nie znaczy że produkty takie same- po prostu była fuzja. Okucia pozostały różne- wyżej w mojej subiektywnej ocenie stawiam Siegenię :roll:, a jeżeli Aubi jest takie drogie to niech przejdą na nią..

jareko
01-07-2005, 09:05
oj staruszku wiem o tym :) tak jak tworza sie juz od lat grupy kapitalowe w profilach Malo tego nawet material do produkcji zaczyna byc identyczny u nich choc ksztalty pozostaja inne i nazwa niezmienna

adam_urb
01-07-2005, 13:34
Ja teraz w kwestii nazewnictwa:
co to znaczy okna szwedzkie i skrzynkowe. Łopatologicznie proszę.
Bo dotąd myślałem, że skrzynkowe to są drewniane starego typu, tj. o skrzydłach zewnętrznych i wewnętrznych, skręcanych na śrubę ze sobą.
Ale po lekturze fachowego artykułu na www.bud-media.com.pl/okno/ numery/s/nr02_2000/art76/0200s076.htm zaczynam wierzyć, że to właśnie okna szwedzkie (zespolone). to jak to jest?

stary
01-07-2005, 13:50
Łopatologicznie??.. hmm
-szwedzkie- takie, które rozkręcasz do mycia, szer.( głębokość zabudowy ) ramy zblizona do 70mm,
-skrzynkowe- takie, które mają dwa skrzydła jedno za drugim, otwierane albo obydwa do środka, albo jedno do środka drugie na zewnątrz- np. okno 150x 120 dwuskrzydłowe będzie tych skrzydeł na oddzielnych zawiasach miało cztery, czyli każde jest podwójne i 2=4! :roll: . Szerokość( głębokość) ramy od 10 do 25 cm, najczęściej ok. 16-18 cm. Bardzo często ta rama ma przedłużone odcinki poziome, które wchodzą w mur na 10-20 cm!!

adam_urb
01-07-2005, 14:01
Myślałem że to widać na pierwszy rzut oka, a tymczasem żeby się dowiedzieć jakie mam okna chyba będę musiał je umyć. :lol: Z tego opisu wydaje mi się że mam w takim razie okna szwedzkie, bo jak się otwierają to nie ma oddzielnych skrzydeł. Jeszcze sprawdzę, bo w moim świeżo kupionym mieszkaniu (które kwalifikuje się tylko do generalki) byłem dotąd tylko 2 razy po parę minut.

jareko
01-07-2005, 15:15
i to zmienia postac rzeczy gdyz montaz skrzyjnek kalkuowany jest zawsze drozej gdyz materalu idzie od cholery ;)
I teraz reweacja :)
Reorganizuje swoja firme hehehehe i dodatkowe rabaty wprowadzam tak cirka jeszcze 5% do tych ktore juz wycenilem
Od polowy lipca znika jar-eko z rynku pojawia sie pod inna nazwa (tak sobie planuje a co z tego wyjdzie - pozywiom uwidzim ;) )
Tak wiec walic drzwiami i oknami do mnie ;) ;) ;) ;) poki nie przejrze na oczy ze na chleb mi brakuje ;) ;) ;) ;)

bart_us
01-07-2005, 23:24
Co lepsze okna Urzędowski Galux meranti czy Urzędowski Galux dębowe?Oczywiście mówimy o naszym klimacie, jakości, etc.

jareko
02-07-2005, 00:43
juz kiedys bylo tu o meranti
ciagle zastanawiam sie skad takie nim zainteresowanie? Estetyka - no dobrze - to jestem w stanie pojac - ale ciag dlaszy - o ile nie najwazniejszy - sam material ktory jednak za g..... jest przez wiekszosc z branzy uwazany
Moze mnie ktos oswieci bo moze inny glupoty gadaja ? ;)

ttt
02-07-2005, 09:15
juz kiedys bylo tu o meranti
ciagle zastanawiam sie skad takie nim zainteresowanie? Estetyka - no dobrze - to jestem w stanie pojac - ale ciag dlaszy - o ile nie najwazniejszy - sam material ktory jednak za g..... jest przez wiekszosc z branzy uwazany
Moze mnie ktos oswieci bo moze inny glupoty gadaja ? ;)


zgadzam się z Panem sam materiał to nić nadzwyczajnego - może mniej wad

bobo30
02-07-2005, 11:42
jareko, a drewniane zaczniesz sprzedawać? :D

jareko
02-07-2005, 16:37
jareko, a drewniane zaczniesz sprzedawać? :D
Mam juz upatrzona firme - ale beda to sytuacje sporadyczne gdyz uwazam ze drewno jest gorszym materialem i cena okien drewnianych nie odzwierciedla ich jakosci i zalet oraz pozniejszych z nimi klopotow. To oczywisce moja prywatna opinia a nie namawanie na PVC czy aluminium. Gdyby bylo wykonywane z materalu wysezonowanego, przeselekcjonowanego jak kiedys (przed wojna ;) ) moze zmienilbym zdanie a tak to dla mnie badziew za ogromna kase ktora na dodatek jeszcze bedzie wieksza gdyz ogolnoeuropejskie trendy ;) wskazuja ze niebawem bedzie to razy 2 lub nawet razy 3 pvc
Poza tym widzialem juz niejedne drewniane i powiem szczerze - ich wykonanie mi sie nie podoba i nie ma znaczenia czy to Gebauer jak u Ciebie bobo czy Urzedowski czy jakikolwek inny producent. Ostatnio montowalem w przychodni Sokolke - nawet najgorsze PVC w okleinie wyglada lepiej niz ich polakierowany na kolor wyrob

Podkreslam - TO TYLKO MOJE ZDANIE :)

mdzalewscy
03-07-2005, 21:19
jakiś czas temu pisałem o tym iż okna "chyba znowu potaniały" gdyż mój sąsiad na cały dom kupił okna za około 10kzł i to wszystko kolor obustronny + szprosy + ciepła ramka. Profil Gealan IQ 6-komorwy, Firma jakaś z Trójmiasta. Podobno w Wa-wie już paręset domów „oblecieli.”

Dzisiaj oglądałem te okna...................(dalej przywrócony post).......................niezaciekawy widok, ale może się nie znam ?

- zewnętrzna część profila skrzydła jest wyższa o 1cm od wewnętrznej części - ktoś tak jeszcze ma, bo za ciekawie to nie wygląda ?

- ramka międzyszybowa jest bardzo głęboko w skrzydle, jak by szyba ciut przy duża, widać wielkie uszczelki, dodatkowo to potęguje ta zewnętrzna część skrzydła wyższa od wewnętrznej - można tak głęboko osadzać szybę ?

- ramka międzyszybowa pofalowana, różnice około 5mm widać to wyraźnie - są jakieś dopuszczenia technologiczne w tym ?

- niby to ciepła ramka, brak oznaczeń ciepłej tylko piszę na nie U dla szyby = 1.1 - może być taka ciepła ramka ? Na moich oknach wyraźnie pisze nazwa ciepłej ramki ?

- łączenia profila fatalne, wyraźnie widać na łączeniach ten profil barwiony w masie, brak dokładnego spasowania elementów. Listwy przyszybowe tak jakby ktoś w garażu docinał z jednaj strony ideał z drugiej nierówno

- widać nie najlepsze spasowanie elementów okna

- rama skrzydła jest lekko nie równa, jak przyłożyłem coś prostego to w pewnym miejscach prześwitywało

- na drzwiach balkonowych na słupku ruchomym z góry są ponakładane jakieś plastykowe nakładki, w kolorze tylko zbliżonym do okleiny, coś podobnego jest na dole, niezaciekawy efekt

- szprosy na drzwich pod poprzeczką się nie zgrywają i z tymi nad poprzeczką, różnica 1cm

- na jednym oknie skrzydło ma inny odstęp od ramy z lewej strony niż prawy, różnica 1cm (podobno jeszcze to do regulacji)

- w pewnym miejscu jest lekki ubytek w profilu i oczywiście na tym jest okleina.

- te nowiutkie okna mają już zadrapania i rysy


nie miałem cyfrówki w weckend na budowie, ale aż głupio było by mi cykać. :-?

jareko
03-07-2005, 21:33
mdzelawski - pociesze ci - tak bedzie coraz czesciej gdyz firmy by sie utrzymac tna koszty gdyz nagminnie klienci do tematu podchodza jak Ty - tylko kasa. Stad nowi ludzie na produkcji sila od pluga.... stad oszczednosci na kazdym kroku - juz nie raz bylo tu o tym na czym zaoszczedzic mozna. Nie zycze ci tego ale sasiadowi juz wspolczuje gdyz ty zauwazyles tylko to co widac a tego co nie widac nie zauwazysz tylko pozniej "poczujesz".
Szukajcie jak najtanszych dostawcow a moze nie odbije sie wam to czkawka za rok czy piec - realnie tak podsumowalbym Twoj post o sasiedzie
Bylem ostatnio u jednego z Was (forumowiczow), kupil okna tam gdzie bylo taniej - maja raptem pol roku - czeka go droga przez meke - od spier.... montazu po hmmm.....cos te skrzydelka takie leciutkie oj leciutkie stad wnioskuje ze oscieznice jeszcze lzejsze ;) czyzby z papieru?

mdzalewscy
03-07-2005, 21:42
mdzelawski - pociesze ci - tak bedzie coraz czesciej gdyz firmy by sie utrzymac tna koszty gdyz nagminnie klienci do tematu podchodza jak Ty - tylko kasa.

Niestety za każdym razem bierzesz mnie jako przykład, to zaczyna być anormalne, czytająć ten cały dłogi post wiem iż mam okna dobre i dosyć przyzwitego producenta (według Pchełka). Wywalam opis okien sąsiada to bez sensu.


pozdrawiam i bye

jareko
03-07-2005, 21:55
oj zle mnie zrozumiales a wywalenie opisu jak okna potrafia spieprzyc to dywersja !!!!
Nie czepiam sie ciebie - ale tez z drugiej strony jestes jedyna znana mi tu na forum osoba ktora w taki sposob o sprzedawcach mowi - a juz kiedys twoj post ze komus tam uszczknales na koniec jeszcze male co nie co - pozostawilem bez odpowiedzi bo w gruncie rzeczy to twoja i ich sprawa.
Chodzi o zwrocenie uwagi na zjawisko jakie ma miejsce w branzy i tu nie czepiam sie Twoich okien - maja prwao byc dobre skoro pchelek o producencie sie cieplo wypowiedzial.
Czy rozumiesz subtelna roznice miedzy wyimaginowana naganko na ciebie a ogolnym podejciem klienteli?
I moze cie to zdziwi ale ja was rozumiem - sam przeciez nie raz klientem jestem i szukam ofert atrakcyjnych - ale to co dzieje sie w branzy okiennej to juz chore. W dzisiejszych czasach powstaja firemki na miesiac pol roku czy nawet rok i kosza naiwniakow jak zborze. Ostatnio byl w wawie przetarg. Pierwszy ktory wygral dal cene na wymiane okien w szkole na poziomie 160 tys - reszta 240-260 tys i jak sadzisz - reszta taka marze narzucila? To ten oszolom kogos na tym kontrakcie przewiezie - czy dostawce profila, czy montazyste czy tez da wyrob ktory rozsypie sie po roku. A taki przyklad jzu kiedys tu opisywalem - nieistniejaca firma z Raszyna - powstala pod jeden przetarg na Mehofera - efekty? OKna jednostronny kolor zielen/biel BEZ WZMOCNIEN!!!! klienci juz wykonczyli wnetrza, jzu mieszkaja a wszystkie okna na smietnik i do wymiany.

Czy rozumiesz teraz o czy mowie czy ciagle uwazasz ze personalnie tylko ciebie sie czepiam bo grosz szanujesz? Moze bardziej niz inni bo moze tez i cezej zarobiony
Przywroc ten skasowany post by inni wiedzieli tak naprawde o co polemika sie toczy

tatko
03-07-2005, 22:06
Witaj jareko
Zgodnie z twoją sugestją byłem na urlopie. Właśnie wróciłem pełen zapału do .................................................. .........

mdzalewscy
03-07-2005, 22:26
umieściłem post ten tylko dla przestrogi iż po Wa-wie i okolicach jeździ gość w garniturku po budowach i sprzedaje 6k Gealana w śmiesznych cenach, dużych zaliczek nie chce, proponuje zakup okien bez Vatu (bez faktury), na proźbę mega sąsiada wystawił faktura zaniżoną na 4tyś zł, tak na wszelki wypadek gdyby chciał jakieś okno zareklamować.

Aha i jeszcze mi się przypomniało, całe okna były źle zwymiarowane, odstępy pionowe między ramą a ścianą były wyraźnie za duże (dużo pianki)

niedługo fotki zarzucę tych okien (jak będę miał sposobność zrobienie), bo trochę głupio mi, sąsiad wiadomo :-?

jareko
03-07-2005, 22:29
dzieki mdzelawski - jeszcze raz przepraszam

pchelek
04-07-2005, 18:13
mdzalewski - to NIE sa okna GEALAN-a, wyglada mi to z opisu na jakiegos chinczyka - wiem ze sprzedaja takie "g....o" po niskich cenach z profili kupowanych w skladzie budowlanym w Alejach Jerozolimskich 166 [bodajze] - te opisane przez ciebie okna sa do wymiany - jak facio sprzedaje bez faktury to JEST to na pewno chinczyk jakis. GEALAN jako dostawca profili nigdy nie sprzedawalby profili takiej firmie - wiem ze jezdzi po Warszawie taki oszust co sprzedaj te podle chinskie okna jako GEALAN - zawiadomie o tym firme GEALAN - zrob tylko fotki [sorki - nie mam polskich liter]

mdzalewscy
04-07-2005, 21:12
fotki postaram się zrobić w weckend, choć sprawa delikatna i mi głupio trochę, bo to sąsiad

jareko
04-07-2005, 22:44
mdzelawski - rozumiem Twe rozterki - wiadomoz sasiadem lepiej zyc w zgodzie ale....hmmm...jemu to juz nic nie pomoze jesli Pchelka i moje watpliwosci faktem sie okaza ale innych - w imie milosci blizniego :) - przestrzec mozna
W warszawie i okolicach coraz wieksza ilosc dealerow zaczyna oferowac dacco - sadze ze trzeba przed tym ludzi przestrzec
Tak jak kiedys panorama zdobyla rynek a dealerzy realizowali wszystkie zamowienia nie patrzac na statyke i tym podobne rzeczy (czego efektem sa rozpadajace sie okna po kilku latach) tak teraz wyglada na to ze w innym profilu proces bedzie podobny
Niestety przestalem juz dawno wierzyc w uczciwosc dealerow

maz 1
05-07-2005, 02:07
Dzień dobry.
Chciałem zapytać czy ktoś słyszał coś dobrego lub złego o oknach firmy OKFENS. Jestem o krok od zamówienia okien antywłamaniowych i potrzebuję Waszej opinii.
Przy okazji - czy trzecia klasa antywłamaniowa to to samo co WK1?
Paweł.

pchelek
05-07-2005, 04:52
dacco to sa chinskie okna - znaczy sie z chinskich profili - wiekszego badziewia jeszcze w europie nie bylo - nie chodzi tylko o tragiczna grubosc scianki ale i o trwalosc - chinczycy nie daja zadnej gwarancji na jakosc - co im wyjdzie z tasmy to sprzedaja - nie maja czegos akiego jak kontrola jakosci

adam_urb
05-07-2005, 09:53
Szanowni,
A co sądzicie o montażu parapetów zewnętrznych do ramy okna.
Czy uszczelnienie tego silikonem załatwia sprawę, tzn. woda nie będzie ciekła po ścianie za parapetem i czy nie wpływa to znacząco na trwałość okna? Jaka jest trwałość takiego połączenia - czy co jakiś czas nie trzeba będzie tego uszczelniać? :cry:
pozdrawiam

jareko
05-07-2005, 10:09
perfekcyjnym rozwiazaniem jest montaz pod okno ale dopuszcza sie takze do czola z tym tylko by nie zakryc otworow odwodnieniowych
Silikon jest kiepskm rozwiazaniem - odspaja se i wyglada niechlujnie
Lepsza jest tasma rozprezna np. 10/2 ktora przyklejasz na parapet w mejscu jego styku z oknem a pozniej po przykreceniu parapetu idealnie uszczelnia na dziesiecolecia to miejsce
:lol: u mnie standard montazu parapetu zewnetrznego :) w takiej sytuacji

jareko
05-07-2005, 14:48
Łopatologicznie??.. hmm
-szwedzkie- takie, które rozkręcasz do mycia, szer.( głębokość zabudowy ) ramy zblizona do 70mm,
-skrzynkowe- takie, które mają dwa skrzydła jedno za drugim, otwierane albo obydwa do środka, albo jedno do środka drugie na zewnątrz- np. okno 150x 120 dwuskrzydłowe będzie tych skrzydeł na oddzielnych zawiasach miało cztery, czyli każde jest podwójne i 2=4! :roll: . Szerokość( głębokość) ramy od 10 do 25 cm, najczęściej ok. 16-18 cm. Bardzo często ta rama ma przedłużone odcinki poziome, które wchodzą w mur na 10-20 cm!!
tak wyglada sama oscieznica okna skrzynkowego:
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/skrzynka_1a.jpg
Tak wyglada jeszcze ze skrzydlami:
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/skrzynka__2a.jpg
a tak wyglada dziura po "wasach"
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/skrzynka__3a.jpg
Teraz chyba kazdy bedzie wiedzial jak wyglada okno skrzynkowe
Jejku - a ile ono sprawia klopotow przy wymiarowaniu jak ktos nie wprawony :lol: - chyba przy nim najwiecej popelnianych jest bledow pomiarowych

adam_urb
05-07-2005, 15:10
jareko dzięki za zdjęcia i za wypowiedź w sprawie montowania parapetów do ramy okna. :P
Ja na szczęście mam szwedy i nie wyglądają one tak źle jak okno na tych zdjęciach. :wink:

jareko
05-07-2005, 16:00
te okna maja ponad 100 lat wiec nie dziw sie ich wygladowi a i potraktowane zostaly po macoszemu - przez ostatnie 20 ani razu nie malowane w chalupie niezamieszkalej

Anaa_
06-07-2005, 00:02
Chciałabym wymienić okna ,na okna PCV .Czy z okolic Krosna moglibyscie mi polecić firmę a przy okazji ekipę montażową ,może Pchełek coś mi podpowie:)?

B.Budowniczy
06-07-2005, 13:26
Właśnie wymieniają stare okna na nowe pcv;
1. okna są tak dopasowane, że luz montażowy wynosi ok. 1 cm lub mniej,
2. pianki dają na ok. 0,5 cm, tyle że się w każdym razie nie rozpręża a juz na pewno nie na dwie strony okna,
3. okna nie mają kotew na dole, ani podkładek (ani pianki w zasadzie),
4. często są oparte bezpośrednio na dolnej krawędzi muru,
całość jest wykańczana gładzią gipsową po bokach



wiem ze to moze głupie pytania, ale;
czym może grozić taki montaż,
co zrobić z tymi montażystami i z ich montażem ?

jareko
06-07-2005, 14:42
jesli jest mniej niz 10mm to kiepsko - zbyt malo piany jeszcze gorzej a bajer o piance z marketu w d.....moga se wsadzic
Czym grozi?
Zbyt mala szczelina a tym samym warstawa piany zima odejdzie od muru - efekt mozesz sobie wyobrazic
za malo kotew - okno sie powykrzywia
za malo piany - bedzie przemarzac
I wyglada na to ze okna spasowano przy pomiarze zbyt "sztywno"

jareko
06-07-2005, 15:17
bobo30 - i jak z Twym Gebauerem?

bobo30
07-07-2005, 20:55
Przyjechał kierownik działu jakości z Gebauera. Oto co napisał w raporcie:
Uszkodzenia:
1. okno środkowe w wykuszu (170(wys)x127) RU - skrzydło jest wypaczone o około 5mm na zewnątrz, nie można uchylać, nie zgadzają się przekątne skrzydła
2. okno w salonie (249x270 całość: ma 3 części), środkowe skrzydło RU-
skrzydło jest wypaczone o około 7 mm od strony wewnetrznej
skrzydło lewe, R - jest wypaczone od strony zewnętrznej o 5 mm
3. okno dwuskrzydłowe balkonowe -208x156 - ościeżnica okna wypaczona o 3-4mm (tylko prawa strona), Skrzydło R wypaczone o 6-7mm, zasuwnica centr. nie pracuje prawidłowo, ciężko chodzi, zgrzyty
4. (w skrócie)trzy kolejne okna do regulacji, dwa inne maja wypaczenia około 1 mm
5. Brak docisku skrzydeł R przy wszystkich oknachbalkonowych
Do montazu nie miał zastrzeżeń


Co o tym sądzicie, szczególnie proszę o opinie osoby mające doświadczenia z oknami drewnianymi. . Reszta okien Ok.Pchełku radź, proszę. Czy prosić prywatnie o ekspertyzę okien przez rzeczoznawcę?
Boję się, że zaczną mi się wypaczać inne okna, mają 2 miesiące.

Dodam jeszcze wszędzie wk2 i P4

jareko
07-07-2005, 22:05
bobo - tak na pierwszy rzut oka klejonka jakiej uzyli byla zbyt wilgotna :(
Stad wykrzywienia bedace wynikiem naslonecznienia i przyspieszonego wysychania powierzchni zewnetrznej (dzialanie jak bimetalu - to chyba dobre porownanie)
Ale szpeniem jednak jest Pchelek - to sa moje domniemania ;)
Dlatego tez hmmm......nie, nie dokoncze.
bobo - trzymaj sie i walcz w mojej ocenie o wymiane
A jak oscieznice? Sa OK? Bo realnie to Cie w pracach wstrzymywac moze

izat
07-07-2005, 22:27
Gebauer po prostu mnie zdołował :cry: bo sądziłam, że lepszej firmy nie ma
i co ja mam teraz zrobić....... :-?
bobo mam nadzieję, że w szybkim czasie wybrniesz z tego obronną ręką i wszystko pozytywnie dla Ciebie się zakończy
pozdrawiam

jareko
07-07-2005, 22:36
izat - przestan tak myslec i mowic. Czy jedna wpadka dyskredytuje producenta? a nawet jesli tych wpadek bedzie i ze sto w roku jaki to odsetek calej produkcji?
Kupisz sobie RR i cos ci sie w nim zepsuje to tez powiesz ze wyrob do d..... ?
Ilu tutaj na forum jest klientow Gebauera? 5? 10? Ile zamowili okien? 20?50? Ilu niezadowolonych? Czy wsrod wszystkich klientow firmy uzbiera sie z 0.1% niezadowolonych? Wartpie.
Nie ma wpadek tylko ten co d.... do slonca lezy nic nie robiac. Zbyt wiele zaleznosci niezaleznych od producenta ;) i czasem cos zawiedzie

izat
07-07-2005, 22:57
oj jareko,
Ty to potrafisz mnie pocieszyć, to już druga próba :lol:
dzięki Ci za to 8)
ale co ja zrobię jak czarnowidzką jestem... :lol:
mam nadzieję, że wszystko będzie git

jareko
07-07-2005, 23:06
no coz - do pocieszania ja pierwszy ;)
Ale na serio - zobacz - wystarczy jeden post (i nie mam tu na mysli Gebauera tylko ogolne zjawisko na forum) by powiedziec ze cos jest beeee. O ile mnie pamiec nie myli Gebauer sam klejonki nie robi ale wlasna marka odpowiada za niesolidnego dostawce - sadze ze szybko upora sie z reklamacja bobo bo na wizerunku im powinno zalezec gdyz wizerunek to takze mmozliwosc utrzymania odpowiednije ceny a tym samym zysk na godziwym poziomie. I nie przecenialbym tutaj sily forum bo jaki z was odsetek klientow kogokolwiek? Juz kiedys powiedzialem w odpowiedzi na zarzuty iz tu naganiam sobie klientow - gdyby przyszlo mi zyc tylko z was juz dawno bylbym suchy jak wior a moje dziecie smiercia glodowa zameczone ;). Tak samo zadziwil mnie ktorys post - juz teraz go nie odnajde niestety gdzie ktos pial z zachwytu nad tym ze w okresie gwarancji ma prawo do jednorazowej damowej regulacji okien. To mnie zdziwilo ogromnie gdyz jesli jest taka potrzeba to jedzie sie za friko do klienta by okno poprawic i nawet nie przyszloby mi do glowy zwrotu np. za paliwo zadac.
Zreszta forum zadziwia mnie coraz bardziej - zartujac sobie oczywiscie (choc nie do konca) - niebawem pojawi sie post w stylu "przepalila mi sie zarowka - co mam zrobic? POMOCY!!!"

jareko
07-07-2005, 23:10
i a pro pos tej zarowki - przypomina mi sie tekst kumpla - zarowka jest dobra tylko ten drucik w srodku sie przerwal ;)

izat
07-07-2005, 23:13
:lol: :lol: :lol: :lol:
jareko,
masz duuuuużo racji
popieram i już nie ciągnę dalej dyskusji bo o nierzeczowość zostanę posądzona
a jak mi już założą te okna, to zapraszam serdecznie Ciebie jareko :)
pozdrawiam

stary
07-07-2005, 23:16
...gdyby przyszlo mi zyc tylko z was juz dawno bylbym suchy jak wior.....
:roll: Na Szwarzennegera to jednak nie wyglądasz :wink:

jareko
07-07-2005, 23:16
milo mi - dziekuje :) czuje sie zaproszony :)

moniks
07-07-2005, 23:54
opisywałam tutaj na forum moje wątpliwości co do wymiaru zamontowanych okien. Okazało sie, że pomiar był dobry natomiast pomyłka nastąpiła w warsztacie. Okna już zamontowane zostały wymienione (szt.3) Reszta bez zarzutu. Świetna jakość okien, estetycznie wykonane obróbki. Cena niższa niż okien drewnianych. Polecam firmę z czystym sumieniem.

Charlie
08-07-2005, 00:10
te okna maja ponad 100 lat wiec nie dziw sie ich wygladowi a i potraktowane zostaly po macoszemu - przez ostatnie 20 ani razu nie malowane w chalupie niezamieszkalej

...ciekawe czy PCV tyle wytrzyma ? :D :D :D :D :D :D :D :D
...ciekawe czy PCV da się odnowić np. po 20 latach ?
:D :D

jareko
08-07-2005, 00:11
to polec ja z nazwy by inni nie blakli po omacku a oni w nagrode mieli szanse utzrymac sie na rynku
stary - ja wygladam na statyste do filmu o II wojnie swiatowej i to bez charakteryzacji ;) Moge swobodnie wieznia jakiegos grac - sama skora i kosci no i cos tam jeszcze by sie znalazlo ;)

jareko
08-07-2005, 00:14
te okna maja ponad 100 lat wiec nie dziw sie ich wygladowi a i potraktowane zostaly po macoszemu - przez ostatnie 20 ani razu nie malowane w chalupie niezamieszkalej

...ciekawe czy PCV tyle wytrzyma ? :D :D :D :D :D :D :D :D
...ciekawe czy PCV da się odnowić np. po 20 latach ?
:D :D
ciekawe jak wytrwa terazniejsze drewniane i tak dalej ;)
Moje KBE ma juz 14 lat i jakos wytrzymuje a biel ma ciagle ta sama co w swietle obaw w czasach gdy je kupowalem dla mnei samego zaskoczeniem jest
Sasiad dwie ulice dalej ktorego material na krokwie zlodzieje chcili mi sprzedac juz drugi komplet wymienia i niczego realnie sie na nauczyl - znow na drewno ;)

Zapewne znane ci sa wyniki badan Kommerlinga - okien wyprodukowanych w 1963 roku i teraz zdemontowanych, rozebranych na czynniki pierwsze, pokrojonych w plasterki i poddanych ocenie. Ciekawe spostrzezenia - zwlaszcza dotyczace wzmocniej - a jak zapewne wiesz pierwsze okna pvc mialy w sobie krawedziaki drewniane zamiast stali. I jeszcze te grubosci scianek jakich juz teraz nie ma :(

zalmar
09-07-2005, 23:40
(przynajmniej tymczasem laik)

po wielu bojach powoli zblizam sie do momentu wstawienia okien...
mysle o PCV złoty dąb obustronny
Czy może mnie forum oświecić jakie są obecnie standardy dla okien, obecne parametry jakie powinny spełniać okna i ile ww. okno o wymiarach np. 146/146 cm (otwór okienny 150/150 cm) powinno kosztować.

Pozdrawiam

jareko
09-07-2005, 23:49
....Czy może mnie forum oświecić jakie są obecnie standardy dla okien, obecne parametry jakie powinny spełniać okna i ile ww. okno o wymiarach np. 146/146 cm (otwór okienny 150/150 cm) powinno kosztować.....
do takiej dziury to 1465 - szerokkosc 1435 - wysokosc
standarty zaleza od producenta
ceny podobnie
Najlepiej zbierz kilka ofert (ale calosciowych a nie tylko jednego okna) i porownaj
Uwazaj na marketing w stylu gwarancja 10 lat czy cos tam gratis - za darmo juz nawet po pysku nie chca dawac ;)

maz 1
09-07-2005, 23:57
Witam. Wiem, że jestem tu nowy, ale może ktoś z "tęgich głów" tego forum napisze mi jednak jakiś drobiazg o oknach firmy Okfens?
Pozdrawiam, Paweł.

mdzalewscy
10-07-2005, 13:01
jakiś czas temu pisałem o tym iż okna "chyba znowu potaniały" gdyż mój sąsiad na cały dom kupił okna za około 10kzł i to wszystko kolor obustronny + szprosy + ciepła ramka. Profil Gealan IQ 6-komorwy, Firma jakaś z Trójmiasta. Podobno w Wa-wie już paręset domów „oblecieli.”

Dzisiaj oglądałem te okna :-? niezaciekawy widok, ale może się nie znam ?

- zewnętrzna część profila skrzydła jest wyższa o 1cm od wewnętrznej części - ktoś tak jeszcze ma, bo za ciekawie to nie wygląda ?

- ramka międzyszybowa jest bardzo głęboko w skrzydle, jak by szyba ciut przy duża, widać wielkie uszczelki, dodatkowo to potęguje ta zewnętrzna część skrzydła wyższa od wewnętrznej - można tak głęboko osadzać szybę ?

- ramka międzyszybowa pofalowana, różnice około 5mm widać to wyraźnie - są jakieś dopuszczenia technologiczne w tym ?

- niby to ciepła ramka, brak oznaczeń ciepłej tylko piszę na nie U dla szyby = 1.1 - może być taka ciepła ramka ? Na moich oknach wyraźnie pisze nazwa ciepłej ramki ?

- łączenia profila fatalne, wyraźnie widać na łączeniach ten profil barwiony w masie, brak dokładnego spasowania elementów. Listwy przyszybowe tak jakby ktoś w garażu docinał z jednaj strony ideał z drugiej nierówno

- widać nie najlepsze spasowanie elementów okna

- rama skrzydła jest lekko nie równa, jak przyłożyłem coś prostego to w pewnym miejscach prześwitywało

- na drzwiach balkonowych na słupku ruchomym z góry są ponakładane jakieś plastykowe nakładki, w kolorze tylko zbliżonym do okleiny, coś podobnego jest na dole, niezaciekawy efekt

- szprosy na drzwich pod poprzeczką się nie zgrywają i z tymi nad poprzeczką, różnica 1cm

- na jednym oknie skrzydło ma inny odstęp od ramy z lewej strony niż prawy, różnica 1cm (podobno jeszcze to do regulacji)

- w pewnym miejscu jest lekki ubytek w profilu i oczywiście na tym jest okleina.

- te nowiutkie okna mają już zadrapania i rysy


nie miałem cyfrówki w weckend na budowie, ale aż głupio było by mi cykać. :-?


niestety fotek narazie nie udało mi się zrobić, bo zajołem się własną budową i nie zostałem na Niedzielę, ale zerwałem to z szyby

http://www.republika.pl/mdzalewscy/etykieta.jpg
jeszcze taka ciekawostka, odnośnie tych okien na drzwiach balkonowych z ruchomym słupkiem, po środku przy klamce jest taka zapadka, a na tym ruchomym słupku grzybek i jak ten grzybek nie naciśnie tej zapadki to drzwi się nie zatrzasną i stało coś się dziwnego, drzwi ustawione dobrze a ten grzybek teraz jak by się opuścił z 1,5cm nie na naciska tej zapadki, drzwi dobrze wyregulowane, a grzybek nie ma regulacji i teraz drzwi się nie zatrzaskują :-? , co mogło się stać ?

jareko
10-07-2005, 13:14
Pres Glass - dobry producent szyb zespolonych :)
co sie moglo stac? Nie widzac to wrozenie z fusow - mdzelawski - sorki - nie pomoge poki co :( a zbyt cieplo jest by klikac w klawisze jakby bez sensu ;)

mdzalewscy
10-07-2005, 13:18
Pres Glass - dobry producent szyb zespolonych :)
raczej nie !!! ta ramka międzyszybowa jest bardzo pofalowana, różnica do 1cm i widać złe łączenia ramki międzyszybowej (otwory w rogach)

jareko
10-07-2005, 15:46
raaany to oni tez sie az tak pospuli jak np. Wiglaw? Hmmm....ostatnio montowalem okna z ich szybami i bylo wszystko OK
Moze to tylko jednostkowa wpadka?
A z reszta - teraz jak widze nie ma juz nic pewnego :(

JBL
10-07-2005, 19:35
Czy ma ktoś informacje, doświadczenia z oknami firmy Tados Firek z Radomska (Łódzkie)?

popi
10-07-2005, 19:54
Kupcie okna z Huty Komorowskiej. Nie są drogie ale dobre. Mój kolega ma je już 5 lat i jeszcze nie malowal (drewno) a wygladają jak nowe.

maz 1
11-07-2005, 23:04
Do Jareko.
Witam. Czy okna firmy Okfens to produkt wart kupienia, czy nie zawracać sobie tym głowy?
Czy Wk1 to to samo co III klasa antywłamaniowa?
Paweł

jareko
11-07-2005, 23:11
wybacz - ale od pewnego czasu nie wypowiadam sie na temat producentow - dlaczego? Bo nawet najlepszym czasem wpadki sie zdarzaja a pozniej nagonka na nich tutaj jakby wszystko partaczyli
Chodza dziwne sluchy na ich temat - ale nie bedac pewnym na 100% zamilkne
Co do nazewnictwa - to taki balagan powstal ze ja sam sie jzu pogubilem ale WK-1 to na pewno nie klasa III dawnymi czasy
wejdz sobie na http://www.roto.home.pl/roto/ab_security.php?group=roto_advices&subject=security i poczytaj

bobo30
12-07-2005, 19:45
Nie było mnie kilka dni na forum. Gebauer jeszcze się nie odezwał. Jutro zadzwonię.
Pchelku, bywasz tu jeszcze? Odezwij się jak wrócisz z wakacji.

jareko
12-07-2005, 22:50
bobo - w czym klopot? Wypaczenia sie poglebiaja pod wplywem slonca?

20071958
13-07-2005, 14:28
Szukając kontaktu do Pani pozwolam sobie przesłać informację tą drogą gdyż wszytkie podane numery kontaktowe do Pani milczą od dwóch dni/ Przepraszam Panią za formę kontaktu ale temat jest ogólnodostepny na forum /
Reklamację uważmy za zasadną oprócz uszkodzeń powstałych w wyniku zabrudzenia tynkiem min. na okapnikach .

Ta drogą też chcieliśmy Panią przeprosić za zaistniałą sytuację.

Z pozdrowieniami dla szerokiego grona forumfowiczów. Anna Gebauer

bobo30
13-07-2005, 21:45
Już wszystko się wyjasniło. Nie mogli się do mnie dodzwonić w godzinach rannych. W przyszłym tygodniu okna maja być wymienione i usterki usunięte, Oprócz tego wymienione zostana uszkodzone termookapniki (uszkodzone przez moich niechlujnych robotników). No i w paru miejscach okna będą tez polakierowane - tam gdzie zaprawa zniszczyła lakier. Nie moge powiedziec - Gebauer przejął sie sytuacja, starają się wszystko naprawic.
Jareko, na razie reszta okien jest OK, aczkolwiek martwię się, czy następne okna się nie wypaczą. Liczę, że Pchelek wypowie się czy z biegiem czasu ryzyko wypaczenia maleje. Pani Anna Gebauer zapewniła mnie w rozmowie telefonicznej, że ja musze mieć dobre okna nie powodujące kłopotów w obsłudze, to nie podlega dyskusji. Zapłaciłam za porządne okna i takie muszę mieć.

jareko
13-07-2005, 22:54
.....Ta drogą też chcieliśmy Panią przeprosić za zaistniałą sytuację.
Z pozdrowieniami dla szerokiego grona forumfowiczów. Anna Gebauer
I to swiadczy o firmie
Uklony dla szanownej Pani :)
Oby inni podobnie podchodzili do sprawy jak cos im nie wyjdzie - a to powturze jeszcze raz - moze przytrafic sie kazdemu

izat
13-07-2005, 22:57
bobo,
cieszę się, że wszystko pozytywnie się potoczyło
będę teraz spokojniejsza

Charlie
14-07-2005, 10:42
Pres Glass - dobry producent szyb zespolonych :)
raczej nie !!! ta ramka międzyszybowa jest bardzo pofalowana, różnica do 1cm i widać złe łączenia ramki międzyszybowej (otwory w rogach)

REKLAMACJA na szybę do OKNOVIDU!!!

Charlie
14-07-2005, 10:47
Czy ma ktoś informacje, doświadczenia z oknami firmy Tados Firek z Radomska (Łódzkie)?

Porządna firma - nie powinieneś mieć problemów. Ceny ? targuj się jak wszędzie :lol:

Charlie
14-07-2005, 10:48
Czy ma ktoś informacje, doświadczenia z oknami firmy Tados Firek z Radomska (Łódzkie)?

Porządna firma - nie powinieneś mieć problemów. Ceny ? targuj się jak wszędzie :lol:


...zamów sobie szybę 1,1 ELITA GLAS.

Charlie
14-07-2005, 11:02
Szukając kontaktu do Pani pozwolam sobie przesłać informację tą drogą gdyż wszytkie podane numery kontaktowe do Pani milczą od dwóch dni/ Przepraszam Panią za formę kontaktu ale temat jest ogólnodostepny na forum /
Reklamację uważmy za zasadną oprócz uszkodzeń powstałych w wyniku zabrudzenia tynkiem min. na okapnikach .

Ta drogą też chcieliśmy Panią przeprosić za zaistniałą sytuację.

Z pozdrowieniami dla szerokiego grona forumfowiczów. Anna Gebauer

...TO SIĘ NAZYWA MIEĆ KLASĘ !!!

adamsa
14-07-2005, 12:20
mam propozycje na okna wykonane z profilu rehau 5 komorowy, czy to dobry profil? fabryka gdzies spod łodzi.
lub veka perfectline, o niej jest sporo wiadomości na forum
Jak ma sie rehau do veki?
adamsa

popi
14-07-2005, 14:06
URZĘDOWKI LUB HUTA KOMOROWSKA!!!!!!!!!!!!!!!!

maz 1
15-07-2005, 00:23
Dzięki Jareko. Pozdrawiam, Paweł.

stary
15-07-2005, 00:41
Czy Wk1 to to samo co III klasa antywłamaniowa?

Najbliżej WK I ma do dawnego drugiego stopnia zabezpieczenia

Żuraw
15-07-2005, 09:50
do finału moich rozważań nad oknami zakwalifikowały się okna z firm Tras, M&S i Delta
o ile o dwóch pierwszych znalazłam informacje na forum to o trzeciej nic a to jest własnie faworyt mojego męża
Czy wiecie coś na temat tej firmy? i jej przedstawicielstwa w Mińsku Mazowieckim
adres www.deltaokna.pl

Które z powyższych okien moglibyście polecić bazując na swoim doświadczeniu?
I ostatnie pytanie - czy montaż w cenie 10 złotych za metr obwodu okna to nie jest podejrzanie tanio?

stary
15-07-2005, 10:23
...I ostatnie pytanie - czy montaż w cenie 10 złotych za metr obwodu okna to nie jest podejrzanie tanio?
:roll: Podejrzanie :roll: Montaż (myślę, że surowy) po 10zł/mb obwodu jest bardzo tani nawet na inwestycje - po 300-800 okien, gdzie inaczej można wszystko skalkulować.
Dowiedz się dokładnie co oni w tej proponują.
Reszta na priv-a

radek26
17-07-2005, 11:18
Własnie jestem na etapie wyboru okien. Jestesmy z żoną zdecydowani na okna od Jezierskiego - na forum dużo dobrego piszecie na temat tej firmy.
zastanawiamy się jednak nad profilem. Na początku wybraliśmy Vekę ale tak naprawdę bardziej podoba nam sie Schuco - wychodzi trochę drożej. Czy wyższa cena idzie w parze z jakością?

Dziekuję i pozdrawiam

Kleco
17-07-2005, 12:22
To już było wałkowane 1000 razy. Poszukaj na forum. Spójrz kilka tematów wyżej, tam jest wszystko o oknach

mwoznica
17-07-2005, 21:22
...Uwazaj na marketing w stylu gwarancja 10 lat czy cos tam gratis - za darmo juz nawet po pysku nie chca dawac ;)
A dlaczego uważać na 10-letnią gwarancję - jeżeli sprzedawca podejmuje się usuwać wady przez taki okres, to chyba mnie jako klienta nie obchodzi, czy jest to poparte faktyczną super jakością towaru. Udzielił gwarancji - niech się martwi jak się wywiązać.

Marek

miwol
18-07-2005, 15:30
Cześć, poradźcie proszę. Mam 2 otwory okienne od strony lasu, niewidoczne dla gawiedzi i sąsiadów. Martwię się, czy to nie będzie miejsce idelane dla złodzieja, można tam majstrować godzinami i nikt nie zauważy nawet. Chciałbym tam wstawić okna możliwie zabezpieczone - rozpytuję wzmocnione okucia oraz szybę P-4. Docelowo będzie alarm. Powiedziano mi jednak, że P-4 do zbyt dużych powierzchni się nie nadaje ze względu na ciężar. Czy przy wymiarach okna 150 x 150 (jednoskrzydłowe) ta waga P-4 to już jest problem?

Myślałem o PCV, profilu 5-komorowym VEKA...

KS-dom
18-07-2005, 16:27
Witam
Ze strony Jareko wynika ze profil KBE System 70mm (tak samo inne profile KBE) ma aprobate tylko na biale PCV a mnie interesuje obustronny kolor (zloty dab). Sprzedawca mowi, ze posiada certyfikat, choc z niego nie wynika, ze ma aprobate na kolor. Jak i gdzie to jeszcze sprawdzic. Chodzi mi o firme KAZET z Wroclawia
KS-dom

dryblasy
18-07-2005, 16:37
Witam pytanko jak w temacie,
Tak do końca tygodnia muszę wybrać okna żeby nie wstrzymywać prac,
od wycen to już głowa boli :D , wstępna decyzja jest na dwie firmy jedna robi na thyssenie a druga na vece.
Czy mieliście jakies kłopoty, reklamacje itp.

mva
18-07-2005, 17:42
U mne w oknie VEKA pękła futryna - panowie z firmy ,która mi okna sprzedała i zamontowała przyjechali obejrzeli i powiedzieli że to moja wina :evil: . co dziwne dzrzwi balkonowe w których owa oscieżnica pekła były zamykane normalnie. Nic w nie nie przyłozylem. Może krasnoludki ( to też wykluczam bo sladów uderzenia lub włamania nie widać nigdzie). Więc zastanawiam się po co mi ta cholerna gwarancja?

Dr.opsik
18-07-2005, 20:35
Witam.
Mam pytanko do fachowców tego wątku między innymi :), czy profil Gealan s 3000 półzlicowany w kolorze to będzie dobry czy nienajlepszy wydatek?
Pytam, ponieważ wycena okien np. w Brillant design-rehau-18kzł, intertec 4000 roundline-aluplast-18kzł, s 3000-gealan-13kzł???
Co o tym myślicie?

Wszyscy tutaj gealanowcy(funkcja szukaj) mają, lub chcą mieć s 7000 lub 8000 gealana, a mnie ktoś chce sprzedać (i ja w sumie chcę kupić) s 3000. Co jest grane i czy w ogóle coś jest, czy po prostu jest to profil stosunkowo tani , czy stosunkowo słaby? Dodam, że nie zależy mi bardzo na wsp.K. oraz na ilosci komór.
pzdrw

vivaldi
18-07-2005, 22:58
Ja wybralem Thyssena, choc Veka podobala mi sie bardziej. Ale sprzedawca Thyssena dal mi lepsze rabaty. Mam okna od tygodnia. Na ok(n)o wygladaja dobrze. Natomiast nie popisal sie producent, ktory nie dostarczyl mi jeszcze dwoch okien. Montazysci musieli dwa otwory zabijac dechami. Wg umowy mogo miec 2 tygodnie zwloki. Wiec czekam jeszcze tydzien i jak nie dostane reszty... to :evil:
Pozdrawiam