PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

pchelek
19-07-2005, 02:42
jestem w Calgary - to takie male dwumilionowe miasto w Kanadzie - jak wroce to odpowiem na pytania - ale na jedno musze odpowiedziec = 10 zloty za metr montazu to jakas partanina - sam piasek kosztuje wiecej a gdzie wapno i piana i kotwy do montazu - to chyba montaz na sam tynk !!!!!!!!!!!!

castorp
19-07-2005, 08:50
Będw wdzięczny za jakies namiary

Żuraw
19-07-2005, 10:22
10 zloty za metr montazu to jakas partanina - sam piasek kosztuje wiecej a gdzie wapno i piana i kotwy do montazu - to chyba montaz na sam tynk !!!!!!!!!!!!
tak właśnie mi podpowiadała kobieca intuicja

miwol
20-07-2005, 08:40
Cześć, mam standardową rozterkę kupującego, chciałbym poprosić o pomoc kolegów z branży okniarskiej.

Dostałem wycenę 10 okien PCV. 9 z nich to standardowe 150x150, 150x120 czy 120x80. Jedno to "ekstra" tarasowe: 235x270 (3 skrzydła, jedno nieruchome, dwa otwierane z ruchomym słupkiem). Prosiłem o policzenie wszędzie okuć anty-włam (grzybek co 50 cm(?)), oraz szyb P2. Całość w obustronnej okleinie "jasny dąb", bez montażu.

Po odrzuceniu ofery "dziwnych" pozostały mi dwie:

1. Profil Kommerling Eurofutur (5 kom.) z okuciami WinkHaus za 15 000 zł brutto
2. Profil Veka Perfectline (5 kom.) z okuciami Mako za 12 400 zł brutto

Co myślicie o tych cenach? Czy Kommerling jest o tyle..... cenniejszy od Veki? Co radzicie wybrać? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

miwol
20-07-2005, 10:27
Ale trafiłem :cry: :-? Akurat i PCHEŁEK i JAREKO są na wolności i nie reagują na prośby o pomoc............ MDZALEWSCY? Pozostali towarzysze okiennej niedoli? :roll: :D

pchelek
20-07-2005, 19:19
kommerling i niech Ci spuszcza z ceny

Laura_ms
21-07-2005, 10:59
Witam wszystkich
Bardzo prosze pomóżcie mi w wyborze.
Dostałam podobną wycenę na okna drewniane w firmie IGIES&IGIES i URZEDOWSKI.
Które okna wybrać?

Siema
22-07-2005, 13:56
Będąc w jednej z hurtowni widziałam okna przywiezione chyba z Pabianic. Są na nich takie nazwy: Glaverbel * WIGLAR * Thermoplus * ABM Jędraszek sp.j. Ale nie wiem, czy to nazwisko producenta czy firmy transportowej. Co to za okna? Czy rzeczywiście są dobre? Czy ktoś się z nimi spotkał? Proszę o słówko.

JAK
22-07-2005, 16:45
Witam wszystkich
Bardzo prosze pomóżcie mi w wyborze.
Dostałam podobną wycenę na okna drewniane w firmie IGIES&IGIES i URZEDOWSKI.
Które okna wybrać?

Ostatnio miałem instalowane okna Urzędowski - dluuugi czas oczekiwania, ktory jeszcze sie przedłużyl (komedia).
Okna są spodziewanej urody, ale mam zastrzeżenia co do jakości fabrycznego montażu okuć obwiedniowych. Podobno to efekt niedostatecznego podcięcia gniazda na to okucie przy klamce (taśma jest zwichrowana i nie jest zagłębiona do końca w rowku).
W dwóch oknach dwuskrzydlowych (RU+RU) skrzydła uchylają się na różną odległość (roznica okolo 3cm), podobno to standard (ale w identycznych dwóch innych jest dobrze :o).
Poza tym w jednym oknie język określający położenie klamki jest założony tył na przód (każdemu może sie zdarzyć :lol:). Na marginesie te języki bardzo często nie odbijają i niechcący można sobie uchylić otwarte okno :o Ale podobno to kwestia regulacji... czyli prawdopodobnie odgięcia wkretakiem tego języka (wg. mnie to wada konstrukcyjna mocowania tego języka: brak odpowiednich luzów, podkładek dystansowych itp). Generalnie mam wrażenie, że szybko montowali te okucia... :-? <dopisek: okucia G-U>
Z drobiazgów trzeba było też dopchnąć uszczelke, bo się fałdowała (niedokładnie została wciśnięta w fabryce).

Jestem natomiast bardzo zadowolony z montażystów. Bardzo przyzwoicie pokotwili okna i generalnie czysto, dokładnie i sympatycznie.

Krystian
23-07-2005, 03:10
No to ja się pochwalę :P
W temacie okien zdobywałem doświadczenia dwa lata wstecz, w budowanym domku już zamontowane mam okienka z profili Gelan, teraz w mieszkaniu (blokowym) wymieniałem okna, oczywiście na Gelan, z tą różnicą, że 6-komorowy (nie musiałem robić łuków... :wink: ) no i niektóre szybki dałem mocniejsze... :)
Pozdrawiam szybowców... :wink:

mdzalewscy
24-07-2005, 21:09
Jedno to "ekstra" tarasowe: 235x270 (3 skrzydła, jedno nieruchome, dwa otwierane z ruchomym słupkiem). .......

Co myślicie o tych cenach? ..........

gdybym ja miał taką szerokość drzwi tarasowych to tylko drzwi suwane.

te ceny to brutto z 22%vat - tak ? - ceny są O.K

a może weź z montażem i 7% vat, wtedy montaż Ci wyjdzie w tych cenach

pchelek
25-07-2005, 15:27
szyba zespolona z firmy VIGLAV na licencji Glaverbelt - szyba Thermoplus - okna produkcji firmy Jędraszek - wszystko w porzadku

bobo30
25-07-2005, 21:12
Pchelku, kiedy wracasz? Nie mogę się doczekać :D :D
Twojej opinii o moich oknach.
W środę maja mi wymienić 4 najbardziej wypaczone skrzydła.

Tomik_B
26-07-2005, 07:57
Mam pytanie w temacie szyb.
W jednej z szyb zespolonych mam wadę - pinowa rysa o długości ok 5 mm o kształcie soczewki. Pod paznokciem wyraźnie wyczuwalne zagłębienie. Szyby Pilkington k=1.1. Czy szyba do wymiany? Czy może mam się przyzwyczaić.
A i jeszcze jedna sprawa. Na dolnej poprzeczce okna balkonowego (biały profil REHAU Brillant) mam przebarwienia w zielonkawym odcieniu i coś jakby rysy lub odgniecenia wzdłuż profilu. Nie wiem, czy to może być wada fabryczna, czy raczej do tych uszkodzeń przyczyniła się, któraś z ekip grasujących po mojej budowie.

gosia01
26-07-2005, 09:02
Witam,

własnie dobrnęliśmy do momentu zamawiania okien. Myslimy o oknach drewnianych. Rozważamy :Urzędowski, Gebauer, Milewski. Nie potrafimy się jednak zdecydować. czy ktoś moze mógłby podzielić się jakimiś doświadczeniami o oknach z tych firm. Będziemy wdzięczni za każdą informację. Jest to dla nas o tyle istotne, że mamy 14 okien, w tym 3 balkonowe podwojne. Czy do okien tak dużych można montować ciężką szybę antywłamaniową???

pchelek
26-07-2005, 09:34
bobo - przypomnij mi co jest grane - bo ja jeszcze myslami na urlopie
ta szyba to tak drobna wada ze mozna sie przyzwyczaić
apropo tego zielonkawego zabarwienia to chyba jest to jakieś otarcie - spróbuj zmyć czymś - jak nie zejdzie to reklamuj u okniarza co te okna wstawiał

Tomik_B
26-07-2005, 10:52
... ta szyba to tak drobna wada ze mozna sie przyzwyczaić
apropo tego zielonkawego zabarwienia to chyba jest to jakieś otarcie - spróbuj zmyć czymś - jak nie zejdzie to reklamuj u okniarza co te okna wstawiał

Dzięki pchelek za szybką reakcję.
Czy, ta rysa, nie będzie jednak przyczynkiem do pęknięcia tej szyby?
Nie wiem jak zmierzyć jej głębokość, ale w moim odczuciu jest dość głęboka.

mwoznica
26-07-2005, 15:23
Błagam o pomoc!
W ostatniej chwili zmieniam dostawcę okien z PVC.
Czy ktoś z Was ma doświadczenia (dobre lub złe) z firmą Marwid-bis z Poznania, ul. Jeżycka? Jeżeli tak, proszę o podzielenie się nimi ze mną na forum. Z góry dzięki.

Marek.

pchelek
27-07-2005, 09:24
jak duża jest ta rysa, gdzie sie zaczyna i jak jest długa [tomoże być pęknięcie]

Tomik_B
27-07-2005, 11:00
jak duża jest ta rysa, gdzie sie zaczyna i jak jest długa [tomoże być pęknięcie]

Tak, jak napisałem wcześniej - pionowa rysa długości około 5, może 8 mm o kształcie soczewki. Ślad podobny do takiego, jaki zostwiłby nóż krążkowy do cięcia papieru odciśnięty np. w plastelinie. Na szybie, wyraźnie wyczuwalne paznokciem, zagłębienie. Rysa zaczyna się około 20 cm od dolnego profilu skrzydła i w połowie szerokości szyby.
Na pęknięcie, to raczej mi nie wygląda.

dennis
28-07-2005, 20:58
Mam kilka problemow:
Wyjscie na taras, szerokosc otworu 4070 wysokosc otworu 2200. Chcialbym tutaj uzyc przesowke tzn. Podzielic calosc symetrycznie na polowe. Jedna czesc, lewa przesowka, druga czesc prawa stala ( fix). Tak, aby osiagnac maximum otworu przy otwartym oknie. (Okna PVC 5 komorowe)
1. Czy jest to mozliwe ? Koszty takiego okna powinny byc zaplacalne.
2. Jakie okucia bylyby wskazane i jakiej firmy?
3. Jakich szyb powinno sie uzyc? Czy wystarcza 4/16/4 ?
4. Kto moglby mi takie okna zrobic?
Nastepny problem to:
Stwierdzilem, ze wylewka w stanie surowym tam, gdzie to okno ma wejsc jest nierowna tzn wychodzac z poziomu zero obniza sie na minus 8cm . Otwor od strony poludniowej (duzo slonca i wiatr).Koncowa wylewke chcialbym pozniej zrobic, za okolo rok czasu.
5. Czy montaz takiego okna jest mozliwy tak aby mi sie to okno do czasu koncowej wylewki nie wypatrzylo, czy uszkodzilo. Jesli tak to jak to powinno byc wykonane (przede wszystkim czesc dolna)? Czy tez moze musialbym przed montazem tego okna najpierw wstepnie poziom wylewki surowej najpierw wyrownac do stanu zero?
6. Szukam rowniez dobrego producenta okien schueco corona CT 70 na terenie Bielska-Bialej, lub w okolicy. Centrala firmy schueco nie mogla mi dalej pomoc.
Z gory bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

pchelek
29-07-2005, 12:20
ta rysa mo faktycznie moze byc od noza krojącego szyby - po prostu ślad przyłożenia - raczej wada nieistotna
apropo tego dużego okna przesuwnego to może być wykonane - [okucie np. ROTO] producenta w SCHUCO CT 70 w tamtym regionie nie znam - co do wylewek to też nie wiem - może jareko sie wypowie

tatko
29-07-2005, 13:17
Może lepiej poszukać dealera, a nie producenta. Myślę że ta droga będzie łatwiejsza. Na formu oknonetu można znaleźć firmy które mają w ofercie okna Schuco.

tatko
29-07-2005, 13:20
Znalazłem coś takiego tylko nie wiem czy aktualne
nazwa firmy: P.P.H.U. "OK-PLAST"
adres: Bielsko Biała 43-300, ul. 1-go Maja 38
województwo: śląskie
powiat: grodzki - Bielsko-Biała
telefony: 033 8160228
fax: 033 8160228
e-mail: [email protected]
internet: http://www.okplast.big.net.pl
NIP: 937-22-05-335
systemy PVC: Aluplast, KBE, Schüco
systemy aluminiowe: Thyssen, Heroal, Metalplast Bielsko, Reynaers, Yawal
systemy drewniane: DJ 68
okucia: Roto, Siegenia, Winkhaus, inny: schuco

Laura_ms
30-07-2005, 21:22
pchelek jesli mogę prosić Cię o opinię które okna drewniane wybrać.....
IGIES&IGIES, URZĘDOWSKI- ta sama cena, czy CDM dużo droższe

dennis
01-08-2005, 15:36
@ pchelek
Jesli dobrze zrozumialem to to duze okno mozna podzielic symetrycznie na 2 czesci np lewa przesowka, prawy fix? Czy dobrze zrozumialem? Takie okno jest wykonalne?

Przepraszam, ze raz jeszcze pytam, ale ja dostaje powoli zawrotow glowy z tym duzym oknem. Rozmawialem z kilkoma technologami, co technolog to ma inne zdanie czesto sprzeczne z soba. Jeden mowi okno nie wykonalne, drugi nie ma problemu, trzeci trzeba podzielic na 3 czesci nastepny na 4 czesci, inny trzeba zastosowac okucia GU MZ200, inny takie okucia nie sa najlepsze, inny znow trzeba wstawic grubsze szyba (jaka) i okucia “automatyczne” (jakie?) itd......
Pchelek ja nie chcialbym tutaj zrobic bledu dlatego zwracam sie do ciebie. Potrzebuje dokladnie 2 takie same duze okna o tych samych wymiarach i nie chcialbym miec pozniej problemow. Dziekuje i pozdrawiam
@tatko
Dziekuje. OK-PLAST chyba juz nie egzystuje.

pchelek
02-08-2005, 08:49
dwie części i jedna szyba grubsza np. 6 mm lub klejona - przy drzwiach przesuwnych część przesuwana może mieć nawet 3 m szerokości - wszystko zależy od okuć i od profili skrzydła - można to zrobić w schuco i w kommerling n.p.

gosa
03-08-2005, 00:32
Mam jeden dzień na podjęcie decyzji o zakupie okien (w przeciwnym wypadku nie zdążę ich zamontować przed ociepleniem bloku). Przeczytałam już sporo postów z których wynika, żeby rozglądnąć się za jakimś sprawdzonym producentem okien z regionu, w którym się mieszka. Wydaje mi się, że osobiście nie mam możliwości stwierdzić, czy w okolicach Tarnowa, w którym mieszkam, istnieje sprawdzona firma produkująca okna PCV, białe, z dobrego profilu i nie gorszymi okuciami. Może ktoś polecił by mi jakąś firmę.
Z góry dziękuję. :(

pchelek
03-08-2005, 08:20
W samym Tarnowie - Tarnów Mościce [filia firmy] albo od DAKO - Nowy Sącz lub VIDOK - Rzeszów - w jeden dzień to nikt Ci okien nie wyprodukuje - można je wstawić po ociepleniu budynku - to żaden problem

scania
03-08-2005, 09:08
Mam urzędowskiego od kilku lat i jestem zadowolony, cena przy zakupie również była satysfakcjonująca

Alien
03-08-2005, 18:31
Kupiłem rok temu okna Urzędowskiego Mahoń M1 i sa pozytywne

mdzalewscy
03-08-2005, 21:05
Mam jeden dzień na podjęcie decyzji o zakupie okien (w przeciwnym wypadku nie zdążę ich zamontować przed ociepleniem bloku).
czas oczekiwania na okna to około 1 miesiąca, a czasami dłużej.

gosa
03-08-2005, 21:24
Napisałam, że mam jeden dzień na podjęcie decyzji o zakupie okna. Liczę się z tym, że ich montaż musi potrwać. Najkrótszy oferowany mi do tej pory termin montażu to dwa tygodnie.
Chciałabym jeszcze, żeby ktoś mnie przekonał, że lepiej zainwestować np. w 5 komorowy profil Veka, niż 3 komorowy Brugman o "grubości"ok. 70mm. Dodaję, że mieszkam w bloku.
Interesuje mnie także, czy warto dopłacić do ciepłej ramki (mam przeczucia, że nie, ale np. w Oknoplusie ładniej ona wygląda, bo jest matowa).
Na zakończenie jeszcze prośba o informację, czy profile z których robi okna Oknoplus to jakiś rodzaj Veki?
Bardzo dziękuję za odzew ze strony uczestników forum.
Pozdrawiam. :D
[/list]

pchelek
04-08-2005, 09:29
to rodzaj systemu VEKA a w zasadzie VEKA tylko o innej nazwie - ciepła ramka to raczej reklamowy trick - ale lepiej wygląda - zapytaj się o szare uszczelki - wygląda to znacznie lepiej niż czarne - co do tego czy VEKa 5-komorowa czy ten szeroki Brugmann to ja sam nie wiem - kwestia ceny

Siema
04-08-2005, 22:05
szyba zespolona z firmy VIGLAV na licencji Glaverbelt - szyba Thermoplus - okna produkcji firmy Jędraszek - wszystko w porzadku

Dzięki! :wink:

mwoznica
05-08-2005, 01:18
Witam. Poszukuję odpowiedzi na następujacą kwestię:
czy można w oknie jednostronnie okleinowanym dać uszczelki o "niesymetrii koloru". Tzn. od strony zewnętrznej (okleinowanej) - czarną, a od strony wewnętrznej (białej) - szarą.
Sprzedawca, który szykuje mi ofertę na okna firmy Jezierski twierdzi, że uszczelki te różnią się i nie można tego zrobić, ale nie wiem czy powienienem mu w 100% ufać na słowo, więc pytam tutaj.
Z góry dzięki za pomoc.
Marek.

pchelek
05-08-2005, 08:47
można - uszczelki niezależnie od koloru mają takie same przekroje - ponadto [praktycznie] każda uszczelka z każdego systemu będzie pasować do każdego okna - może więc być uszczelka zewnętrzna szara a wewnętrzna czarna [czerwona, żółta, biała - bo i takie są produkowane]

gosa
05-08-2005, 20:08
Witam!
Stoję przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Waham się pomiędzy dwiema firmami produkującymi okna: Technika Okienna z Elbląga (profil Deceuninck 3-komorowy) i EuroCast z Mielca (profil Veka 5-komorowy). Czy obie są godne zaufania? Może któryś z profili jest lepszy?
Z góry dziękuję za pomoc.

Anaa_
07-08-2005, 15:01
Muszę ponowić prośbę :),Chciałabym wymienić okna ,na okna PCV kolorowe obustronne lub drewniane.Czy z okolic Krosna ,Sanoka moglibyscie mi polecić firmę a przy okazji ekipę montażową ,może Pchełek coś mi podpowie:)?

stary
08-08-2005, 01:39
Urlopowałem troche , jareko i pchełek również...
... Chciałbym tam wstawić okna możliwie zabezpieczone - rozpytuję wzmocnione okucia oraz szybę P-4. Docelowo będzie alarm. Powiedziano mi jednak, że P-4 do zbyt dużych powierzchni się nie nadaje ze względu na ciężar. Czy przy wymiarach okna 150 x 150 (jednoskrzydłowe) ta waga P-4 to już jest problem?
Myślałem o PCV, profilu 5-komorowym VEKA...
Przy zwykłym okuciu jeszcze P4 by przeszła -ale przy okuciu Wk II będą problemy z regulacją, dochodzi dodatkowo ok. 8 zaczepów i czesto coś tam, gdzieś pociera... może zamów lżejszą szybę skoro masz mieć WK II i alarm- oprych za szybe bierze się na końcu.

jareko
08-08-2005, 10:41
miwol - powiem Ci tak :) Jednoskrzydlowka o takch wymiarach nawet przy zastosowaniu szyby standard w 90% sprawia klopot, zwlaszcza gdy zorientowana jest na poludnie czy poludnowy-zachod. Z praktyki tego co teraz schodzi z produkcji w wiekszosci fabryk hmmm.... dla mnie to samobojstwo ;) tu juz musisz wyselekcjonowac dokladnie producenta jak i wybrac profil naprawde wytrzymaly. Dodanie szyby P-4 klopoty tylko nasili
Pomijam kwestie uzytecznosci takiego rozwiazania gdy prawie poltora metra wmaszerowuje ci do pokoju jak zechcesz sobie takie okno otworzyc - to juz kwestia gustu
I proponowalbym doplacic i zastosowac podnosnik skrzydla

Franek Dolas
08-08-2005, 13:04
Jar-eco, Pchelek
Czy znana jest wam firma Europlast z Raszyna produkujaca okna w systemie Schuco? Maja podejrzanie niskie ceny. Nie wiem czy warto sobie tym zawracac glowe?

Z gory dziekuje za podpowiedz.

bobo30
08-08-2005, 21:42
Piszę ku przestrodze dla innych forumowiczów o moich oknach (drewnianych).
Zamówiłam je w salonie firmowym Gebauera w Warszawie - w firmie Oculux. Obsługa była bez zarzutu, okna przyszły takie jak trzeba, na czas. Zamontowała je ekipa z Oculuxa, mająca autoryzację Gebauera. Przy odbiorze montazu okazało się, że 4 dwuskrzydłowe okna balkonowe nie sa w ogóle kotwionew nadprożach, bo ekipa miała za krótkie kotwy. Zgłosilismy zastrzeżenia. Oculux uznał ich zasadność, po 2 dniach ta sama ekipa przyjechała na poprawkę montazu. Załozyli po 1 kotwie w kazdym nadprożu.
W tym czasie zaczęły sie też problemy z różnymi oknami. Nie otwierały się, nie zamykaly, nie uchylały, albo ciężko chodziły, cos tarło, itd. Ekipa Oculuxa nie potrafiła ich wyregulowac. Oculux zgłosił formalna reklamację. Przyjechali ludzie z Gebauera. Wyregulowali część okien, okazało sie, że 4 skrzydła się wypaczyły. Gebauer uznał reklamację. Na własny koszt wymienił te okna. Przysłali też doskonałego fachowca od okuć, który nareszcie wyregulował jak trzeba wszystkie okna. Przestały sprawiać kłopoty.
Cdn.

bobo30
08-08-2005, 22:01
Ciąg dalszy.
Wydawało się, że nasze problemy z oknami nareszcie sie skończyły. Po prawie 3 miesiącach. Prace budowlane były w tym czasie wstrzymane.
Ale ja zirytowana sugestią Gebauera, ze może okna się wypaczyły, bo tynki i wylewki były mokre (tynki schły 5 tygodni, a półsuche wylewki z Mixokreta prawie 4) postanowiłam wziąć rzeczoznawcę , aby obejrzał nasze okna. Tak na wszelki wypadek zanim wstawimy parapety i tynkarz obrobi glify okienne.
No i tu sie zaczyna . Zdębielismy, gdy okazało się, ze nasza szanowna ekipa montazowa tych 4 oknien balkonowych, których kotwienie mieli poprawic wcale nie zakotwiła. Wyobraźcie sobie, że kotwy na 2 wkręty zamocowali w nadprożach, ale NIE PRZYMOCOWALI ICH DO OKIEN. Wsadzili je tylko w piane montazowa, aby udawały, że są zamontowane. A 2 wkręty dali po to abysmy się nie zorientowali, że sa niepołączone z oknami. Zanim zadzwoniłam do Gebauera sprawdzałam 4 razy czy tych kotew tam na pewno nie ma. Własnym oczom nie wierzyłam. Pan Gebauer chyba przeżył szok. To wstyd dla takiej firmy. Zadziałał bardzo stanowczo. Oculux został natychmiast odsunięty od całej sprawy, a w 2 dni robocze, czyli dzis przyjechała do nas z Tarnowa Opolskiego, chyba najlepsza ekipa montazowa Gebauera. Wyjęli i zamontowali od nowa te 4 okna. Wczesniejszy montaz był fatalny. A oszustwo, którego dopuściła sie poprzednia ekipa po prostu nie z tej ziemi.
cdn.

bobo30
08-08-2005, 22:23
Ekipa Gebauera montaz tych 4 okien balkonowych poddała miażdżącej krytyce. Miała tez wiele krytycznych uwag do montazu pozostałych okien, ale uznali, że od biedy może zostać tak jak jest, ale oni NIGDY by tak okien nie zamontowali, bo to wstyd. Chodzi o to, ze:
1. okna były za płytko kotwione (3-4cm od brzegu pustaka) - powinno byc 2 razy wiecej
2. Okna były kotwione w pustaku ceramicznym, zamiast w: cegle pełnej, elementach lanych z betonu lub w spoinach między pustakami
3. Generalnie jest za mało kotew w nadprożach - oni daja 3 lub 4, a nie 1
4. Okna nie były dokładnie zapianowane od zewnątrz - to poprawili i dopianowali okna.
5. Okna były nieodpowiednio podparte, tzn. były postawione na deskach znalezionych u mnie na budowie, lub na cegłach. Ekipa Gebauera stwierdziła, że oni zawsze przywożą ze soba specjalne kliny i podstawki, które wstawiaja pod okno i juz się ich nie wyjmuje, zostaja opianowane.

Wspomne jeszcze, że w czasie minionych 3 miesięcy zastrzeżenia do montazu miały różne osoby, m.in. jareko i niektórzy fachowcy z Gebauera, aczkolwiek Kierownik działu jakosci z fabryki Gebauer powiedział, że wszystko jest dobrze zrobione. Okazuje się, że nie było. A firma Oculux cały czas broniła swoich pracowników i twierdziła wręcz, ze się czepiam. Montaz był zaledwie dostateczny, a powinien byc bardzo dobry, oczywiście nie licząc tych 4 okien balkonowych, które uragaja wszystkim zasadom przyzwoitości.
Chciałabym podziękować tu panu Gebauerowi za szybka reakcję i zajęcie sie sprawą. Dzięki temu jutro tynkarz zacznie swoja pracę, a był już odwoływany niezliczona ilość razy, aż nam wstyd.
Nie wiem co dalej z firma Oculux oraz z tymi montazystami - partaczami- oszustami. Jeśli ktoś chciałby zamówić okna Gebauera to polecam zamawianie bezpośrednio w fabryce - znakomity montaz gwarantowany - dojada na kazdą budowę.

stary
08-08-2005, 22:31
Witam.
Mam pytanko do fachowców tego wątku między innymi :), czy profil Gealan s 3000 półzlicowany w kolorze to będzie dobry czy nienajlepszy wydatek?
Pytam, ponieważ wycena okien np. w Brillant design-rehau-18kzł, intertec 4000 roundline-aluplast-18kzł, s 3000-gealan-13kzł???
Co o tym myślicie?
Wszyscy tutaj gealanowcy(funkcja szukaj) mają, lub chcą mieć s 7000 lub 8000 gealana, a mnie ktoś chce sprzedać (i ja w sumie chcę kupić) s 3000. Co jest grane i czy w ogóle coś jest, czy po prostu jest to profil stosunkowo tani , czy stosunkowo słaby? Dodam, że nie zależy mi bardzo na wsp.K. oraz na ilosci komór.
pzdrw
Gealan 3000 jest profilem trzykomorowym i prawdopodobnie wersja ze wstawkami szarymi ( z recyclingu) na niewidocznych ściankach po zamontowaniu co nie wszystkim przypada do gustu. Jest zatem tańszy od w/w profili pięciokomorowych i chyba ładniejszych :roll: kształtem. Zastanawiająca jest jednak tak duża róznica cenowa- najczęściej wynosi ok. 20 %- tutaj jest znacznie wyższa.
Jest to profil stosunkowo tani na rynku, chociaż ja osobiście wiele mu nie zarzucam. Co do recyclingu - uważam, że za kilka lat więcej producentów wprowadzi to do oferty :roll: .
Jeżeli producent czy dealer jest z polecenia to warto przemyśleć jego zakup- a może zapomnieli czegoś policzyć????

bobo30
08-08-2005, 22:33
Dodam jeszcze, że rzeczoznawca pozytywnie ocenił same okna, nic sie już z nimi nie powinno dziać. Oby. Ale jesli nawet, to wiem, ze Gebauer sie tym zajmie jak nalezy. Dobrą firme poznaje sie po tym jak załatwia reklamacje.

stary
08-08-2005, 22:33
Cześć, mam standardową rozterkę kupującego, chciałbym poprosić o pomoc kolegów z branży okniarskiej.
Po odrzuceniu ofery "dziwnych" pozostały mi dwie:
1. Profil Kommerling Eurofutur (5 kom.) z okuciami WinkHaus za 15 000 zł brutto
2. Profil Veka Perfectline (5 kom.) z okuciami Mako za 12 400 zł brutto
Co myślicie o tych cenach? Czy Kommerling jest o tyle..... cenniejszy od Veki? Co radzicie wybrać? Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Stawiam na Kommerlinga!!! :lol: Ładniejszy w kształcie, solidne wzmocnienia. Co to za producenci?? Zwróć jeszcze uwage na montaż ....:roll:

stary
08-08-2005, 22:35
Witam wszystkich
Bardzo prosze pomóżcie mi w wyborze.
Dostałam podobną wycenę na okna drewniane w firmie IGIES&IGIES i URZEDOWSKI.
Które okna wybrać?
Obie firmy dobre i znane, u Urzędowskiego ostatnio krucho z terminami nawet powyżej ośmiu tygodni -nie wiem jak u Igies-ów.
Do okuć G-U również nie mam za dużo zaufania...ale okucia do przesuwek mają bardzo dobre :lol:

stary
08-08-2005, 23:42
[quote="dennis"]Mam kilka problemow:
Wyjscie na taras, szerokosc otworu 4070 wysokosc otworu 2200. Chcialbym tutaj uzyc przesowke tzn. Podzielic calosc symetrycznie na polowe. Jedna czesc, lewa przesowka, druga czesc prawa stala ( fix). Tak, aby osiagnac maximum otworu przy otwartym oknie. (Okna PVC 5 komorowe)
1. Czy jest to mozliwe ? Koszty takiego okna powinny byc zaplacalne.
Możliwe jest to, gorzej z kosztami-myślę że ok. 7-8 patyków przy białych oknach. Koniecznie skrzydło grubsze- tzw. balkonowe lub pośrednie

2. Jakie okucia bylyby wskazane i jakiej firmy?

Proponuję G-U MZ 200 lub Roto Patio 4180 Z (trzeba trochę przesunąc słupek)

3. Jakich szyb powinno sie uzyc? Czy wystarcza 4/16/4 ?
Zwykłe czwórki nie wystarczą- raczej 6/16/4 lub lepiej 6/16/6

4. Kto moglby mi takie okna zrobic?
:roll: :roll:

Nastepny problem to:
Stwierdzilem, ze wylewka w stanie surowym tam, gdzie to okno ma wejsc jest nierowna tzn wychodzac z poziomu zero obniza sie na minus 8cm . Otwor od strony poludniowej (duzo slonca i wiatr).Koncowa wylewke chcialbym pozniej zrobic, za okolo rok czasu.
5. Czy montaz takiego okna jest mozliwy tak aby mi sie to okno do czasu koncowej wylewki nie wypatrzylo, czy uszkodzilo. Jesli tak to jak to powinno byc wykonane (przede wszystkim czesc dolna)? Czy tez moze musialbym przed montazem tego okna najpierw wstepnie poziom wylewki surowej najpierw wyrownac do stanu zero?
Na co chcesz czekać tyle czasu??? Jeśli już to powinno być na dole dobrze zakotwione i podparte gęsto do czasu wylania reszty poziomu.
Lepiej to zrobić jak najszybciej!!!!!!!


Przepraszam, ze raz jeszcze pytam, ale ja dostaje powoli zawrotow glowy z tym duzym oknem. Rozmawialem z kilkoma technologami, co technolog to ma inne zdanie czesto sprzeczne z soba. Jeden mowi okno nie wykonalne, drugi nie ma problemu, trzeci trzeba podzielic na 3 czesci nastepny na 4 czesci, inny trzeba zastosowac okucia GU MZ200, inny takie okucia nie sa najlepsze, inny znow trzeba wstawic grubsze szyba (jaka) i okucia “automatyczne” (jakie?) itd......
Akurat to okucie jest dobre- i z "półautomatem" jak również w/w Roto Patio 4180 Z

jareko
09-08-2005, 12:04
uffffff...........Stary - jak dobrze ze jestes :) pisania zaoszczedziles ze ho ho ho :)
bobo30 juz od dawna wiadomo ze dobrego majstra poznaje sie nie po tym jak zaczal ale jak skonczyl ;)
A na sero - ciesze sie ze Twe klopoty zblizaja sie ku koncowi a jutro....jestesmy o 8-9 rano

Laura_ms
09-08-2005, 19:57
dzięki stary za odpowiedz :lol:
Bardziej sie jednak przymierzam do Igies-ow. Co do Urzedowskiego to poczytalam na forum duzo opinii krytycznych. A zreszta oferte od Urzedowskiego mialam na najzwyklejsze okna, a wydaje mi sie ze dopiero Geluxy(juz drozsze) odpowiadaja standardom Igies-ow.

trzepaq
10-08-2005, 10:13
Witam!
Przez jakis czas na Forum szukalem bezskutecznie info nt okien z Techno-domu. Nie znalazlem wiele wiec rozgladam sie za alternatywa.
Okna 3 komorowe, EURODUR 3K, profil Kommerling produkowane przez ESTO Ostroleka, proponuje mi Stolimpex.
Czy ktos z Szanownych ma jakies doswiadczenia z ww?

BTW Wzmocnienie wewnatrz profilu to C-ownik, myslicie ze wystarczy czy raczej szukac zamknietej ramki?

G0ŚĆ
10-08-2005, 19:07
Po pierwsze:
jak już nieraz pisałem na sztywność profilu ma wpływ nie tylko czy jest on zamknięty, czy otwarty ale również grubość blachy z jakiej jest zrobiony (im blacha grubsza przy tych samych wymiarach tym profil sztywniejszy), jego gabaryt (im wieksza szerokość i wysokość profila przy tej samej gr. blachy tym profil sztywniejszy), oraz ewentualne dodatkowe przetłoczenia.
Czasami może się okazać, że profil otwarty (ceownik) zastosowany jako wzmocnienie (większa grubość oraz gabaryt (szer x wys)), może być sztywniejszy niż profil zamknięty.

Po drugie:
decydujący wpływ na wytrzymałość okna ma sztywność wzmocnienia zastosowanego w skrzydle, a nie oscieżnicy (ościeżnica jest mocowana do ściany i nie jest brana pod uwagę przy projektowaniu okien). W skrzydle w każdym systemie jest ono otwarte, a więc na sztywność ma wpływ tylko jego grubość i gabaryt. I te wielkości można porównywać w różnych systemach. Myślę, że trudno byłoby znaleźć system okien pvc który miałby stystemowe wzmocnienie o większych wielkościach niż akurat kommerling.
Tak więc o to bym się nie martwił.

Ewentualną zaletą profilu zamkniętego (zastosowanego w ościeżnicy) może być to, że zaczepy obwiedniowe (szczególnie antywłamaniowe) są mocowane do stali. a nie tak jak w przypadku wzmocnienia ceownika tylko do scianki pvc.
Ale i tu w wypadku kommerlinga nie ma problemu ponieważ wzmocnienie jest tak skonstruowane, że ścianka metalowa wzmocnienia jest na "górze" i przez to zaczepy mocowane są do stali.

G0ŚĆ
10-08-2005, 19:45
fragment arykułu dotyczący sztywności wzmocnienia:


http://okna4you.w.interia.pl/forum/wzmocnienie_zmiana_wymiaru.jpg

trzepaq
10-08-2005, 22:00
Serdeczne dzieki za odpowiedz!
Zastanawiam sie nad EURODUR 3K ale dla porownania sprawdzilem sobie tez przekroj przez profil 5 komorowy Kommerlinga (nie przytocze nazwy) rowniez wzmacniany ceownikami ale o tzw wzbogaconym ksztalcie: odginane koncowki, zaprasowane krawedzie - robi dobre wrazenie.
Zwykle porownuje oferty w kilku miejscach. Z kim jeszcze moglbym porozmawiac w wawie na temat ww okien?

tatko
10-08-2005, 22:50
Zadzwoń pogadamy 605-689-772

evevet
11-08-2005, 09:21
Myslalam ze taki koszmar mozna obejrzec tylko na filmach a jednak.
Pisze to aby nikt inny nie popelnil tego samego bledu co my.
W lutym zamowilismy okna M&S (Pomorska Fabryka Okien) u przedstawiciela w LUBLINIE firma DORAL. Poniewaz szefem firmy byl znajomy rodzicow i dawal nam dobry rabat przy wplacie 100% tak tez zrobilismy i umowilismy sie na montaz okien na 10 kwietnia 2005. Pozniej poniewaz wiosna nie byla laskawa przesunelismy termin na koniec maja i tu zaczal sie dramat. Okien nie mamy do tej pory. Szef firmy Henryk Błaszczuk nie odbiera juz od nas telefonow. Nie ma go w firmie. Pracownicy niewiele moga powiedziec bo nasza sparawa zajmowal sie szef. Dzwonilam juz chyba wszedzie do fabryki do przedtsawiciela regionalnego i w tysiace innych miejsc. Teraz zostalo mi zamowic okna w innej firmie i zlozyc doniesienie o wyludzeniu.
Istny koszmar.

Ślimak Maciek
11-08-2005, 11:09
evevet, a może tak doniesienie o przestępstwie (wyłudzenie) i wizyta z policją w firmie?

evevet
11-08-2005, 11:21
Podobno mniej skuteczne od sadu ale dzis musze sie zdecydowac na jedna z drog: sad lub doniesienie o wyludzieniu.
Szczerze to sama nie wiem co mam robic :(

blondyna
11-08-2005, 13:51
dzień dobry
mam pytanie,czy ktoś posiada okna z firmy HALUPCZOK spod Opola,bardzo spodobały mi się drzwi tarasowe-harmonijkowe,tzn.3/4 się sklada a 1/4 jest UR+R także po otworzeniu i złożeniu mam pełna panorame na ogrod całe 260,ale nie wiem czy to wyda na lata użytkowania tzn.czy jest to np.awaryjne?nie spotkałam się nigdzie z takim rozwiązaniem,moze ktoś dać opinie o firmie?
i jeszcze jedno pytanko,pan robiacy obmiary nie spotkał sie z takim rozwiazaniem jakie jest u mnie dotyczace rolet zew.Integro,czy montaż okien i rolet musi być w tym samym czasie?rolety mocowane sa do ram okna?dzieki za wszelkie info

pchelek
12-08-2005, 10:57
evevet - najlepszy jest Urząd Skarbowy - trzeba napisać do nich pismo i opisać sprawę - gość jest skończony [to metoda bardzo brutalna, ale jedyna skuteczna] - zrobią mu kipisz w firmie

jareko
12-08-2005, 11:34
Niestety coraz czesciej tak bywa - dealerow wykrusza sie najwiecej i hmmm..... nieuczciwych az ciagnie by takie przekrety robic
A tak ogolnie chyba zapowiada sie rowolucja w branzy okiennej - doszly mnie sluchy ze maja sie w koncu wziac i to solidnie za nierzetelnych producentow jak i zrobic porzadek z wymienionymi juz oknami w budynkach gdzie klient samowolnie zmienil wyglad elewacji
Oj moze byc ciekawie jesli okaze sie to prawda

evevet
12-08-2005, 19:15
Niestety. Dzis musialam zamowic nowe okna. Padlo na Oknoplast Krakow 5 komorowy. Profil Avans, profile VEKA, okucia MACO. Obiecuja szybki termin realizacji, to w sumie zadecydowalo. Wiem ze na forum sporo o nich zlego pisali i tez sie boje ze bedzie to szybki i kiepski wybor.

Mam nadzieje ze pieniadze odzyskam we wtorek. Jesli nie to napewno nie cofne sie przed niczym.
A po odzyskaniu pieniedzy pojde do US??

jarekp
13-08-2005, 22:28
Coś M&S nie ma szczęścia do przedstawicieli. Ten z którym rozmawiałem zrobił mi wycenę nie na podstawie obmiaru który dostarczyłem,ale wrzucił typówkę. Niestety nie zauważyłem tego, zdecydowałem się złożyć zamówienie i zaprosiłem go na pomiar. Przyjechał z "fachowcami", którzy zadali mi pytanie "No to jak mamy te okna mierzyć". Po pomiarze, kiedy już odjeżdżali zapytałem nieśmiało czy nie jest istotne, które okno jest prawa, a które lewe. Po zastanowieniu stwierdzili,że chyba tak. Wycenę dostałem z dwoma błędami (inny typ okna niż uzgodniony)a kwota był znacznie wyższa od pierwszej wyceny zrobionej dla typówki (ich obmiar nie różnił się znacząco od tego ,który dostarczyłem na początku). Poprosiłem o poprawienie błedów i dostałem poprawkę,ale okazało się,że zmieniły się wymiary pozostałych okien. Po tym fakcie siły mnie opuściły i zmieniłem firmę. A same okna wyglądały super.

jarekp
13-08-2005, 22:33
Coś M&S nie ma szczęścia do przedstawicieli. Ten z którym rozmawiałem zrobił mi wycenę nie na podstawie obmiaru który dostarczyłem,ale wrzucił typówkę. Niestety nie zauważyłem tego, zdecydowałem się złożyć zamówienie i zaprosiłem go na pomiar. Przyjechał z "fachowcami", którzy zadali mi pytanie "No to jak mamy te okna mierzyć". Po pomiarze, kiedy już odjeżdżali zapytałem nieśmiało czy nie jest istotne, które okno jest prawa, a które lewe. Po zastanowieniu stwierdzili,że chyba tak. Wycenę dostałem z dwoma błędami (inny typ okna niż uzgodniony)a kwota był znacznie wyższa od pierwszej wyceny zrobionej dla typówki (ich obmiar nie różnił się znacząco od tego ,który dostarczyłem na początku). Poprosiłem o poprawienie błedów i dostałem poprawkę,ale okazało się,że zmieniły się wymiary pozostałych okien. Po tym fakcie siły mnie opuściły i zmieniłem firmę. A same okna wyglądały super.

jareko
13-08-2005, 23:06
jakze czesta sytuacja. Ilez to razy do wyceny dostaje okna o faktycznych wymiarach gdzie inni podciagajac to pod typowke sa teoretycznie tansi a pozniej hmmm.... nie kazdy jak Ty wycofuje sie z podjetych juz rozmow by chocby prawdziwe porownanie cen miec.

jarekp
13-08-2005, 23:18
Dziwne w sumie,że tak dobra firma niezbyt właściwie dobiera partnerów. Faktem jest,że jak zawsze w życiu wszystko trzeba dokładnie czytać i analizować zanim wyda się ciężkie pieniądze.

jarekp
13-08-2005, 23:21
Dziwne w sumie,że tak dobra firma niezbyt właściwie dobiera partnerów. Faktem jest,że jak zawsze w życiu wszystko trzeba dokładnie czytać i analizować zanim wyda się ciężkie pieniądze.

jareko
13-08-2005, 23:27
jarekp - to nie do konca tak. Duze firmy bardzo czesto nie maja szansy nadzorowac wszystkich swoich przedstawicieli a rynek..... no coz, nie zawsze ma szanse ich zweryfikowac. I jesli zauwazysz ze pojawily sie dwa razy twoje posty - mozesz od razu jeden z nich skasowac :)

jarekp
14-08-2005, 00:05
Przepraszam za bałagan ale po pierwsze nie wiem czemu każdy post wysyła mi 2 razy a jak chcę go wyrzucić to pojawia się tylko możliwość zmainy

jarekp
14-08-2005, 00:07
Ok już złapałem za późo wziąłem się za usuwanie

jarekp
14-08-2005, 00:12
Wracając do tematy to masz rację że rynek zweryfikuje,ale ile osób może mieć problemy zanim ta weryfikacja nastąpi.

amj2
14-08-2005, 00:20
A ja jestem baaardzo zadowolony z przedstawiciela M&S w bydgoszczy :D . Drugi raz u nich zamawiałem okna i jak zawsze pełne zawodowstwo. okna wyceniali wg projektu i owszem zmianki na ich typówki były ale wszystko w uzgodnieniu ze mną. Większość okien mam minimalnie wieksze niż w projekcie :-? , ale mimo to taniej, bo typówki. Wszyscy - gość od wyceny, ekipa montażowa bez najmniejszego zarzutu.

Wojtek

simplesolution
14-08-2005, 15:07
Coz dobre okna drewniane musza kosztowac, a oszczedzanie ma oknach nie poplaca. Polecam firme EXCELLENT z Krakowa
www.stolarka.excellent.pl
W miare dobre sa z Włoszczowej
Pozdrawiam
Przemo

jareko
15-08-2005, 23:49
simplesolution - z czystej ciekawosci chcialem zobaczyc co ma konkurencja ale cos ten link nie dziala :(

adass
16-08-2005, 01:40
http://www.excellent.com.pl/dzialy.php

Świerk
21-08-2005, 11:30
wiem ze najlepsze okna na poddasze to velux, moj dobry znajomy pracuje w tej branzy od 7 lat

jareko
22-08-2005, 09:11
wiem ze najlepsze okna na poddasze to velux, moj dobry znajomy pracuje w tej branzy od 7 lat
tak????
Hmmmm.....polemizowalbym ale skoro on od 7 lat w tym siedzi a Ty zapewne prowizje masz ;) od kazdego przypropwadzonego klienta :)

agnieszka czaczkowska
22-08-2005, 14:33
W sobotę zamontowali mi okna, zamawiałam w Gorzowie, mieli być o 8.00, okazało się że przyjechali o 12.00 spod Poznania, bo tam były składane okna na profilach Aluplasta z Poznania, a składa firma Martom Swarzędz. Montażyści z Gorzowa. No i co wy na to, nie dość, że z opóźnieniem to jeszcze bez zamawianych klamek do okien. Szyby P2- okna tarasowe duże i tylko 2 ludzi je rozładowywało i montowało. Pracowali 7 godzin, stałe (fix) montowali na kotwy, a ruchome na śruby. Ale to nic, w niedzielę się przeszłam i w świetle dnia obejrzałam moje cudne okna i 7 jest zarysowanych!!!!! Są to małe rysy w profilu zewnętrznym, mahoniowym, ale są, a ja wybuliłam mnóstwo forsy za te okna.
Pani przedstawicielka z Gorzowa, stwierdziła, ze klamki dowiozą we wtorek, a za spóźnienie nie wiadomo kogo obwinić? Na temat uszkodzeń będzie rozmawiała jutro i oddzwoni co z tą sprawą da się zrobić!!!!!

jareko
22-08-2005, 14:41
ja to co? Nic :lol:
Zamontowali okna - zamontowali :lol:
Dwu rozladowywalo? - ale rozladowalo :lol: (wiekszosc brygad to ekipy dwuosobowe)
A ryski hmmmm.......... no coz - oby tynkarze ich wiecej nie narobli :lol:
A klamki? - po co komu klamki :lol:

agnieszka czaczkowska
22-08-2005, 15:04
Można i w ten sposób podejść do sprawy, czemu nie w końcu wywiązali się z zamówienia, no nie?
Mam nadzieję, że ironizujesz!!!! W przeciwnym razie stracę cały szacunek dla ciebie jako najlepszego doradcy na tym forum.

jareko
22-08-2005, 15:13
a te :lol: pojawiajace sie co chwila swiadcza o wypowedzi serio? Kurcze - to cos juz ze mna nie tak - bede w takim razie dodawal na koniec ze ironizuje - tak bedzie lepiej? :)

agnieszka czaczkowska
22-08-2005, 15:30
To nie tak, rozumien te uśmieszki, ale chciałam się upewnić i trochę uspokoić nerwy! Ja nie umiem wlepiać uśmieszków bo wlepiłabym diabełka. Czy możesz mi doradzić, te zadrapania nie będą się powiększać lub rdzewieć? czy można je reklamować, co powinnam zrobić, już zapłaciłąm ,ale czekam jeszcze na drugą część zamówienia z tej firmy, czyli ogród zimowy.

wacława
22-08-2005, 15:35
czy ktoś z Forumowiczów może mi doradzić firmę produkującą solidne drewniane okna (meranti, brąz) w okolicach Łodzi.
Z góry dziękuję za pomoc

amj2
22-08-2005, 15:40
No u nas było coś koło cztery luda do montażu (M&S). Okienka co prawda P4 Ciężkie raczej, montaż - co +/- 30cm kątowniki później zamurowane, oprócz tego tradycyjnie(?) śruby przez profil w ścianę (dłuuuugie były :D ). Wszystkie okienka w jeden dzień. Budowlańcy na drugi dzień rano podnieśli larum, że na jednym jest rysa (szyba) i żebym o tym wiedział, ze to nie oni. Kurcze! do dzisiaj patrzę jak szpak w gnat :o i nie mogę jej znaleźć (może mało spostrzegawczy jestem...) i ponarzekali że piękne klamki satynowe od razu pozakładane i się poniszczą, więc pieczołowicie sami okleili wszystkie taśmą papierową. Oczywiście wszystko na czas, na miejsce, na pewno. Skąd ja znam to hasło?? :wink:
Pozdrawiam
Wojtek (mąż AMJ2) :lol:

jareko
22-08-2005, 21:13
....Czy możesz mi doradzić, te zadrapania nie będą się powiększać lub rdzewieć? .....
rdzewiec to raczej PVC nie rdzewieje hahahaha. Reklamowac mozesz tylko efekty reklamacji beda zerowe - typowa przepychanka - kto winien? Zaklad produkcyjny? KIerowca bo mu sie spieszylo i dobrze nie zamocowal przez co sie ruszaly na kazdym wyboju, montazysta bo cos tam..... I sprawa sie rozmydli- badz realistka - pozostaje tylko cos z tym zrobic a tu jedyne rozsadne wyjscie to dogadac sie z montazysta niech ci to zamaluje i po prostu zaplacic mu za to. Wszak koszt takiego mazaka przy wartosci samych okien jest sladowy. Sorki ale takie sa realia :(

pchelek
23-08-2005, 09:15
jedyne wyjście to "polubić" te rysy - chyba że są głębokie do białego podłoża - jak nie to za miesiąc nie będziesz ich widziała - opatrzą się i spowsednieją - na funkcjonowanie okien nie ma to wpływu - jedynie żal że tyyyyyyyle kasy wydałaś i ktoś coś spieprzył - pozdrwaiam

tatko
23-08-2005, 09:45
Nie mogę i nie chcę zgodzić się z jareko i pchelkiem. Agnieszka zamówiła i zapłaciła za okna pełnowartościowe. Podpisała umowę na dostawę i montaż z konkretną firmą oczekując okien które odpowidają przedmiotowi zamówienia. Ta firma odpowiada za wykonanie zamówienia zgodnie z umową. Ze słów Agnieszki wynika żęe umowa nie została zrealizowana. Ma roszczenie wobec firmy o wykonanie zgodnie z zamówieniem. Tylko i wyłącznie jej dobra wola jaką formę przyjmie aby zadośćuczynić jej roszczeniom.
Często bywa że kupno okien to duży wydatek. Jestem bardzo ciekawy czy jareko i pchełek wzięliby nowy samochód z porysowanym lakierem, czy czekaliby aż im rysy sią opatrzą i przywykną do ich istnienia.
Pozdrawiam.

agnieszka czaczkowska
23-08-2005, 09:48
No właśnie problem w tym , że są to zadrapania do białego podłoża, niektóre to małe białe plamki ( tak jakby dłutem zachaczyć), ale w dwóch są to białe nacięcia na 3,5 cm.

jareko
23-08-2005, 17:04
tatko - przedstawlem tylko procedure i jakie beda jej efekty
Moze bedzie miala szczescie ze ktos wymieni jej okna na nowe - choc w to watpie
A jak dogadywac sie bedzie z producentem i co uzyska - to jej zdolnosc przekonywania choc watpe czy cokolwiek wskora
I swoja droga jak cytujesz to cytuj dokladnie
[/b]

tatko
23-08-2005, 20:12
Nikogo nie cytowałem.
Powielanie trybu dochodzenia swoich praw, drogi jareko, prowadzi do istnienia na rynku firm psujących dobre imię innych. Do czego doprowadziło istnienie pseudo fachowców sam wiesz najlepiej. Agnieszka ma trzy drogi dochodzenia swoich praw wynikających z zawartej umowy:
1. dobrowolna ugoda
2. pomoc ze strony Urzędu Ochrony Konsumentów ...............
3. postępowanie przed sądami powszechnymi.
Doskonale widać że wina leży po stronie wykonawcy. Jakby na to nie patrzył. Kodeks Cywilny jasno określa prawa i obwowiązki stron umowy. Partactwa nie można w żaden sposób tolerować.
Pozdrawiam

jareko
23-08-2005, 20:47
tatko -nie chce sie z toba spierac ale......by dochodzic swych praw trzeba jasno okreslic winowajce a tu - konkretnie w tej sytuacji - bedzie to trudne. Mogl to zrobic nawet kot sasiada na nocne lowy wyruszajacy wpierw ostrzacy sobie pazury na ww oknie. Jesli nie zgloszono reklamacji PRZED montazem okien trudno bedzie obarczyc wina producenta gdyz on zwali ja na montazyste. Jesli klient nie zareklamowal tego samego dnia po montazu - winny moze byc kot
Nie wiemy z kim podpisana ostatecznie byla umowa czy byly dwie odrebne - na okna i na montaz.
I faktycznie dobrze wiem jak inne firmy psuja rynek i jak pseudofachowcy go dobijaja. Ale tez z drugiej strony

Moze to nie doslownie cytat ale o przyzwyczajeniu do rys wspomnial Pchelek - nie ja :)

katrin
25-08-2005, 16:51
Słuchajcie, poradźcie mi - okucia Schuring są dobre? Firma cenowo mi odpowiada, okna Veka Perfectline i w ogóle, ale nie jest to Winghaus. Doradźcie! Pilne! :roll:

Szaruś
25-08-2005, 19:07
Tu są kotwy:

http://www.4g.oknonet.pl/kotwy1.jpg

Ja szukam takich jak nr 6 (ewentualnie 5), ale długich na około 20-22 cm. No i chyba przy takiej długości, to z blachy co najmniej 2 mm. Najdłuższe co znalazłem to 178 mm.

Czy ktoś wie, gdzie takie zdobyć?

P.S.
Doszukałem się też kotew długich na 250 mm, ale z blachy 1,5 mm. Czy to aby nie za wiotkie przy takiej długości?

tatko
25-08-2005, 20:10
Katrin
Osobiście polecam zestaw Veka Perfectline + okucia Winkhaus. Sprzedaje je od wielu lat i nie mam z tym zestawem problemów. Co ważniejsze użytkownicy są zadowoleni. Z okuciami o których piszesz spotkałem się dwa razy. Pierwszy raz na innym forum, drugi raz TY o nim piszesz.
Polecam zestaw z okuciami Winkhaus.
Pozdrawiam.

Stabill
25-08-2005, 20:41
Zamykamy stan surowy domu. Poszukujemy obecnie okien. Najlepiej drewnianych w kolorze brazu, może może jasny brąz, orzech. Firm jest tak dużo, ze trudno wybrac. Może ktos poleci mi dobrą i sprawdzoną firme , najlepiej w okolicach Śląska.
krystyna

jest sporo firm ale moje doświadczenie (zamykałem budowę na wiosnę)prowadzi tylko do jednej -ADPOL
eksta okna,dobra cena,fachowe doradztwo,maja biuro w katowicach okna produkują w Toruniu.Widziałem różne urzędowski,gebauer,exelent są oki ale Adpol jest w moim odczuciu o krok przed nimi. polecam bo warto.

jareko
25-08-2005, 23:52
hahahah jak widze reklama pelna geba :) Ciekawe w czym ten Adpol jest o krok przed innymi? ;)

wiec dorzuce swoje trzy grosze ;)
dzis zakonczylem montaz okien i drzwi wejsciowych u jednego z Was i powiem tak.....
Do tej pory uwazalem za wiodacego producenta okien w drewnie firme Urzedowskiego, pozniej Welet, jeszcze pozniej Gebauera (choc o nim zmienilem zdanie po ujrzeniu kilku okien) a teraz hmmm.....jestem zachwycowny!!!!! Firma chyba ogolowi nie znana ale wykonanie.....klekajcie norody. Nic sie nie umywa w szczegolach. Ciekawe jak dlugo taka jakosc utrzymaja ale jest OK
DREWAX z okolicy Siedlec. I chyba zaczne nimi handlowac bo warto. Piewrszy producent ktory moje nastawienie do drewna chyba odmieni

tatko - wybacz ale twoje zapatrzenie w Veke i Kommerlinga jest juz z lekka nudne - moze takie info przesylaj na priv zainteresowanym.

katrin - dla Ciebie jako urzytkownika Schuring nie bedzie sie roznil niczym od Winkhausa tak przez tatko zachwalanego. Zwykle, proste, dobre okucia metalowe. Ani wodotrysk ani badziew. Po prostu okucie jak wiele innych.

26-08-2005, 00:41
Jareko i Stary jeszcze raz olbrzymiaste podziekowania!!!!!!!!!

Okna i drzwi sa ZAJEFAJNE!!!!!!!!! Trzeba to koniecznie jakos uczcic!!!!!!!!!!!!!!!!

tatko
26-08-2005, 07:45
Jareko nigdy nie byłem nie jestem i nie będę wielbicielem Kom.....ga. Polecam innym to co jest dobre i sprawdzone z troską o tych którzy inwestują duże ciężko zarobione pieniądze. Nie zmienię swojego podejścia do okien i klientów. To oni przekonują mnie że to co robię i jak robię jest właściwe, m.in. uczestnicy tego forum. Wyobraź sobie że stać ich na mnie bo nie jestem za drogi, a uczciwość popłaca z każdej strony.
Z całym szcunkiem dla Ciebie i Twojej wiedzy, nie czepiaj się słów pisanych przez innych. Zostaw komentarze dla Siebie. To gdzie chcę wysyłać moje posty jest tylko i wyłącznie moją sprawą.

Jak ktoś powiedział:Oby działo się jak najlepiej prawdziwym okniarzom.
Pozdrawiam

katerhasser
26-08-2005, 16:13
Jareko,

a może zdradziłbyś gdzie te okna drewaxu mogę sobie obejrzeć w W-wie i okolicy (bardziej północnej...). dzwoniłem do nich i oni nie handlują w stolycy.

rato
26-08-2005, 17:39
Czesc Jareko,
widze,ze jestes tu specjalista-super.Jestem wlasne przed wymiana okien i mam okropny metlik.Chodzi mi o okna pvc(mieszkam w bloku).Czy moglbys mi polecic jakis konkretny profil i okucia i dalzcego uwazasz je za najlepsze?

Emil
29-08-2005, 10:29
Panowie specjalisci
Szukam pomocy/opinii w sprawie montazu parapetow. Dealer Urzedowskiego zamontowal mi okna, a pare miesięcy później parapety.
Parapety zostały zamontowane na piankę i dodatkowo OD ZEWNĄTRZ w dolnej ramie okna przewiercono się przez okno i wpuszczono wkety tak aby weszły w parapety.
Problem polega na tym ze zrobiono to tak, ze wszedzie rama okna popękała i przy wketach jest szczelina na nawet kilka milimetrów szerokosci i okolo 10 centymetrów długosci. Dealer twietrdzi, ze to normalne, czyms tam zawoskuje, zamaluje i będzie dobrze.
Czy rzeczywiscie bedzie dobrze- czy okno nie bedzie do wymiany za pare lat, jak tam sie dostanie woda
POMÓŻCIE dzieki
emil

jareko
29-08-2005, 11:55
?????????????????????????????????????????????????? ???????????????
jak to zrobili? Przewercili C rame okna by parapet "zlapac" To ze na piane to OK ale to .............. nie pojmuje motywacji takiego montazu
a pomijajac to to mogl wczesniej przewiercic by drewna nie rozsadzilo

Emil
29-08-2005, 12:01
I twierdzą ze montuja tak od 8-smiu lat i jest O.K. wedlug nich
!!

trzepaq
29-08-2005, 20:14
Rozwalają mi koncepcje cenami parapetów!
Ten sam konglomerat w rożnych firmach potrafi osiągać zdumiewająco odmienną cenę.
Koniec końców wygląda to tak:
1. Kommerling: okna i parapety drogo,
2. Veka: okna taniej, parapety jw.,
3. Gealan: okna (jeszcze negocjowane) parapety 50% z jw.

A. Kommerling i Gealan są na stabilizatorach wapniowo-cynkowych, czy to racjonalna przesłanka do wzrostu ceny w porównaniu do systemu Veka?
B. Jak się ma jakość Gealan w stosunku do Kommerlinga? Które powinny być tańsze?
C. Roto a Winkhaus: czy są porównywalne?

PS. Wszystkie systemy 3 komorowe.

jareko
29-08-2005, 22:34
trzepaq - przestan tymi kategoriami porownywac profile
Masz ceny koncowe i tego sie trzymaj
walcz o ewentualny rabat u dealera ale tez miej swiadomosc ze za friko ci okien nie sprzeda i jesli ma choc odrobine nie zarobic to nie dobijesz z nim targu
Przeslanka do roznicy w cenach profili jest
- polityka firmy. Czy ktokolwiek zastanawia sie dlaczego Jaguar kosztuje wielokroc wiecej od Mercedesa? Wszak i jedno i drugie to samochod
- ilosc zyzytego tworzywa do produkcji. Wielokrotnie powtarzane zachwyty nad Veka pozostawie bez komentarza
- zbyt, przy duzym popycie mozna albo cene zmniejszyc albo wrecz odwrotnie lub utrzymywac na niezmienionym poziomie od lat.
Trzepaq - marketing i ekonomia a TY jako klient masz prawo wyboru. Przeciez nie bedziesz wiskal producenta jak kalkulacje wyrobu gotowego czyni.
Roto, Winkhaus itp okucia metalowe dla Ciebie jako uzytkownika niczym sie nie roznia - masz klamke i majdtujesz ja w lewo czy prawo i to ma dzialac. Szczogoly jakimi sie roznia realnie sa bez znaczenia. Tylko jedno - jedne maja mozliwosc pozniejszej rozbudowy bez kosmicznych kosztow inne nie
Poza tym i tak wiekszosc producentow daje okucia pod konretne wymagania klienta i tak jesli nie zamowisz stopniowania uchyly w winkhausie to dostaniesz flexa jesli zas zamowisz trafi ci sie autopilot ....itd.
Jak nie wiesz co kupic - rzuc moneta :)

fizyk
31-08-2005, 10:06
Jareko - ty to jesteś gość. Podoba mi się podejście do tematu. Ostatecznie przecież większość MARKOWYCH okien mają porównywalne ceny, jakość, parametry i warunki gwarancji. Czasami trzeba poprostu rzucić monetą. Ja wybrałem Deceunincka (profil Zendow) obustronnie złotym dębem :wink: (Oknostyl z Jabłonnej k/Lublina) + okucia Roto. Podobał mi się też Salamander, ale różnica w cenie była nie do pobicia (trzy tysiące zł).

jareko
31-08-2005, 11:11
dzieki fizyk :))))))

ja budowniczy
31-08-2005, 12:10
Jareko, co sądzisz o oknach Ferno?? Często teraz o nich słyszę i nie wiem czy to efekt marketingu (wszędzie pełno reklam) czy one rzeczywiście są dobre. Rozglądam się teraz za oknami, ma byc drewno i mam mętlik w głowie. I jeszcze jedno pytanie - czy zajmujesz się wstawianiem okien??
Pozdrawiam

jareko
31-08-2005, 12:41
jejku - przede wszystkim zajmuje sie wstawianiem - wejdz na moja strone to juz prawie wszystko o mnie wiedziec bedziesz Ba!!! nawet jaka gebe mam ;)
Drewna nie lubie....choc po ostatnim odkryciu......hmmmm......zmienie co do tego jednego producenta zdanie

pchelek
31-08-2005, 15:36
emil - zamaluj tego dealera w pysk - sknocili Ci montaż i porobili dziury w oknach [w ramach] - na pianę to sie okien ani parapetow nie montuje

fizyk
31-08-2005, 15:59
emil - zamaluj tego dealera w pysk - sknocili Ci montaż i porobili dziury w oknach [w ramach] - na pianę to sie okien ani parapetow nie montuje

Pchełek - nie zgodzę się z Tobą. Z całym szacunkiem, ale duża część dealerów montuje okna na pianę .... z ust klientów :wink: . Niestety :wink:

tatko
31-08-2005, 17:20
FIZYK - Gratulacje z wyboru okien. Wybrałeś najlepsze z możliwych. Wiele lat gwarancji i spokoju. Jeśli producent jest ok możesz spać spokojnie w cieniu okien DECEUNICK ZENDOW.
Pchełek ma rację ani okien ani parapetów nie montuje się na piankę chociaż do montażu się jej używa.

fizyk
31-08-2005, 22:02
Dzięki Tatko. Firma wydaje się być solidna. Zresztą 10 lat gwarancji na profil zobowiązuje. Czytałem też twoje posty na temat tego profila. Okazały się pomocne. Jak zresztą Pchełka i Jareko. Dziękuję Wam wszystkim :D

jaclic
31-08-2005, 22:32
Czy ktoś może napisać coś pozytywnego lub negatywnego o oknach CDM? Mam szansę dostać tam duuuży rabat ale wolałbym być pewien, że okna są OK.
I pytanie do jareko: Gdzie można zobaczyć i ew. wycenić Drewex?

pchelek
01-09-2005, 08:18
ja na profil daję 500 lat gwarancji - profil nie ulega degradacji - to tworzywo sztuczne

pchelek
01-09-2005, 08:19
CDM - możesz brać

fizyk
01-09-2005, 08:34
ja na profil daję 500 lat gwarancji - profil nie ulega degradacji - to tworzywo sztuczne

Pchełku - biorę te 500 lat.
A co z miejscem zgrzewu (jak się po 250 latach rozklei)?.
I jak ja będę dochodził roszczeń gwarancyjnych za 100 lat :roll: .

Ja wychodzę z założenia, że jak wytrzyma 5 lat, to później już nic mu nie będzie. Wady wyjdą na początku. A okucia? - na okucia przecież wszytkie firmy dają jednakowe warunki gwarancyjne.
Wszystko to jeden h.... tylko w innym opakowaniu :wink:

jareko
01-09-2005, 19:39
no i nareszcie chyba temat dotrze do wszystkich
- gwarancja na szyby - 5 lat i tylko na ich szczelnosc - zapomnijecie ogwarancji na wspolczynnik k
- gwarancja na okucia - tez 5 lat - ale jesli nie bedziesz konserwowal i to bedzie przyczyna awarii - zero
- profil - wiekszosc daje 5 lat - dlaczego? By nie rozdzilac gwarancji na poszczegolne elementy a jesli zgrzew spier.... jasli wada profilu - realnie wyjdzie w ciagu roku - jednego roku :) zwlaszcza upalnym, latem i pod wplywem slonca
Reszta to bajer, marketing i bzdety - moja firemka istnieje na rynku raptem 9 lat i uczciwosc jakby nie pozwala mi dawac 25 letniej gwarancji jak czynia to co poniektorzy co raptem miesiac dzialaja. Iluz to jest producentow co dajac takie gwarancje na tyle dobrze przedzie ze daja gwarancje ze za 10 lat ich firma istniec bedzie?
Dlatego tez wazny jest w danej chwili PRODUCENT, MONTAZ - reszta to pryszcz ';)

i_ska
01-09-2005, 20:09
Sprawdźcie ofertę Braci kowalskich. Strona skromna www.kowalscy.pl ale byłam w siedzibie oferta i wyroby rzucają na kolana. Aha to okna drewniane.

slawomir potecki
01-09-2005, 21:00
znam i polecam Fa. Jamidrew kolo Leszna ( F ) kupuje od nich okna( nawet orginalne skrzynkowe ) i drzwi do Berlina juz od 14 lat . jedyny mnankament : potrzebuja duzo czasu na zrobienie oferty . Z terminami zawsze dali rade . :D

fizyk
01-09-2005, 21:44
Jareko - zgadzam się z Tobą w 100%. Jak coś ma się stać - o stanie się w ciągu roku - góra dwóch.
A takich firmek to się teraz namnożyło że cho-cho! Gdzie się nie obejrzysz- tam producent okiem. A szczególnie w nowosądeckim.
Lubię ludzi rozsądnych i konkretnych. :wink:

jareko
01-09-2005, 22:18
Fizyk - a ja uwielbiam klientow zadajacych pytania w stylu:
- co jest lepsze Roto czy winkhaus a moze Siegenia alibo GU?
- co jest lepsze schuco czy panorama czy plastmo, a okienko ma wymiary 565 x 535 i moze byc z papieru ;)
- co jest lepsze szyba z Wiglawu czy z Glaspolu a moze Pilkington?
- co jest lepsze - drewno czy plastik?
- co jest lepsze WK-I czy WK-II czy moze jeden grzybek antywywazeniowy?
- a dlaczego u pana tylko 5 lat gwarancji gdy u innych 10-20-50?

Wszystko realnie rozbija sie o kase i gust i niestety pozniejsze zabiegi konserwacyjne
A co do firemek - fakt - jest tego od cholery i przescigaja sie w walce o klienta cena, kosztem, w wiekszosci wypadkow, jakosci zastosowanych rozwiazan. Np. ostatnio nagminne staje sie stosowanie samych zasuwnic w skrzydlach tylko otwieranych (mozna, pukac w skrzydlo a somo sie otworzy) - juz nawet na naroznikach sie oszczedza.
A ci, co jeszcze klase i jakosc trzymaja, slysza, ze sa za drodzy o 2-5-10%, tak, jakby kupowalo sie papier do d.... a nie okna na dziesieciolecia

A teraz szklo podrozalo o 20-30% i nie jest to ostatnia podwyzka szkla w tym roku. I co zrobili producenci? Zdjeli nam dealerke by jakby calosc tej podwyzki na nas przerzucic.
A juz najbardziej smiesza mnie i o zgroze wolaja teksty klientow o rabatach 30-50% jakie daje konkurencja. Po takim pytaniu delikwent nie porowna ofert tylko biegnie tam gdzie te % ma a wzgledem konkurencji oferta jest mimo rabatu i tak drozsza, wrecz najdrozsza
Ostatnio na Bemowie przyszedl klient ktory wczesniej byl wlasnie w takim punkcie - tam rabat 30% i montaz gratis i parapety zewnetrzne gratis. Moja wycena bez rabatu w takim samym profilu byla o 10% tansza od tej "konkurencji" z wszytskimi zastosowanymi juz rabatami.
Smiech na sali :) :) :)
sorki- musialem sobie ulzyc :lol:

fizyk
01-09-2005, 22:37
Też pracowałem swego czasu z klientami - i znam Twój ból. W takich przypadkach jak opisałeś, trzeba chyba powiedzieć klientowi.
- Panie - źle Pan trafiłeś. Szkłem se Pan dupy nie podetrzesz. Idź Pan do papierniczego :wink:

Ale muszę Ci powiedzieć, że chciałem dostać ofertę na profil Rechau (podobno niezły, ale to nie ważne - chciałem mieć kilka ofert z cenami ostatecznymi - co by porównać). Wyobraź sobie moje zdumienie, że gdy przyszedłem do sklepu (najpierw złożyłem zapytanie, wymiary, które okna z P4, które nieotwierane itp, itd, potem zadzwoniłem z pytaniem czy oferta jest gotowa ...). Przyjeżdżam i ... człowiek daje mi kartkę formatu A4 z nagryzmolonymi cyferkami i mówi. Psze Pana, więc Pan sobie policzy. Za okleinę tyle procent więcej, za podwójną okleinę - tyle procent, za okucie AW tyle więce. Za m2 szyby P4 tyle więce .... itd. Mnie zamurowało - dosłownie. Pytam:
- I co ja mam sobie sam wyliczyć ofertę??? Przepraszam, czy to jest oferta dla mnie??
- No tak - gościu mówi - ale już niezbyt pewnym głosem. Tu jest wszystko napisane.
- Panie kochany - to jest śmieć nie oferta - odpowiada. Jak by mi mój pracownik przygotował coś takiego, to miałby ciężkie przejścia ze mną. Proszę mi na jutro przygotować ofertę z wyceną okien - tak jak sobie zażyczyłem- do godziny 12 tej.
Zależało mi na porównaniu kilku profili.
Gościu nie zadzwonił!! Więc (będąc blisko) podjechałem i pytam czemu nie mam oferty?
- Bo nie miał wycenionego jednego okna - będę miał dopiero jutro.
- Dobrze - proszę jutro do mnie zadzwonić jak pan będzie miał tę ofertę.
Nie zadzwonił do dzisiaj. Minęło 3 tygodnie.
Firma KOLOR z Lublina. Autoryzowany przedstawiciel Rechau i Aluplast.

Musiałem o tym napisać. Na koniec wybierałem spośród ofert : Deceunick, Aura, Aluplast, Veka, Goran, Salamander, i jeszcze jakieś dwa No namy. Wybrałem tego pierwszego. Niestety Rechau-a - nawet nie mogłem porównać :(

fizyk
01-09-2005, 22:38
A tak przy okazji - mam bliskoch przyjaciół w Grodzicku. Mieszkają na ulicy Teligi.

jareko
01-09-2005, 22:50
a tak przy okazji - nie znam Grodziska :lol: mimo ze w nim nocuje (a moze wlasnie dlatego nie mialem okazji poznac? ;))
Wiem tylko gdzie sa apteki co dyzury nocne pelnia :lol:
Dobrze wybrales - profil niezly, zreszta nie znajac wymiarow okien sadze ze wszystkie sprawdzilyby sie tak samo - chyba ze jakies wariactwa architekta masz ;)
A takiego faktycznie w rakiete i na ksiezyc - odstrasza klientow. Mnie tez sie zdarza przeciagnac wycene jak cos nietypowego sie pojawia i bezposrednio producentem posilkowac sie musze - a oni takich jak ja dziennie maja nastu lub sieciu i sie czeka.

fizyk
01-09-2005, 22:55
a tak przy okazji - nie znam Grodziska :lol: mimo ze w nim nocuje (a moze wlasnie dlatego nie mialem okazji poznac? ;))
Wiem tylko gdzie sa apteki co dyzury nocne pelnia :lol:
Dobrze wybrales - profil niezly, zreszta nie znajac wymiarow okien sadze ze wszystkie sprawdzilyby sie tak samo - chyba ze jakies wariactwa architekta masz ;)
A takiego faktycznie w rakiete i na ksiezyc - odstrasza klientow. Mnie tez sie zdarza przeciagnac wycene jak cos nietypowego sie pojawia i bezposrednio producentem posilkowac sie musze - a oni takich jak ja dziennie maja nastu lub sieciu i sie czeka.

Każdemu się zdarza - ale od tego jest telefon. Można przecież zadzwonić i wyjaśnić, że np coś tam...
Żadnych ekstrawagancji nie mam. Jak chcesz to rzuć okiem ponieżej link do projektu. Jedyne nietypowe okienko to trójkąt:
http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&sid=m3f0179f917544&all=1&intra=3b7e4ba24bbce928ed537eb3f4dcf80d&crc=d4b9a9eeeaa38fb401c80b9a33c9729d&lang=pl
Idę wskoczyć do wyrka. 3maj się.

jareko
01-09-2005, 22:58
:lol: :lol: :lol: dobranoc :)

JackD
02-09-2005, 11:32
mam zamontowane okna z włoszczowej/oczywiście drewniane/ 5 lat temu w kolorze białym... i nie wiem czy to dobry wynik czytez nie, ale od połuidniowej strony lakier pęka.... muszę malowac na gwałt....
a może jednak to dobry wynik.... jesli chodzi o wytrzymałość?/

jareko
04-09-2005, 22:55
Hmmmm......to chyba jednak dobry wynik :)))))

Wlasnie wrocilem ze szkolenia na jakie mialem przyjemnosc byc proszonym przez z jednego z producentow z ktorym mam przyjemnosc wspolpracowac.
Jestem zszokowany. Pozytywnie zszokowany.
Hala produkcyjne ogromna. Linie prawie w pelni zautomatyzowane wrecz bez mozliwosci popelnienia bledu, przy zgrzewaniu i dalszej obrobce okna. Zgrzewarki 4 glowicowe sterowane numerycznie, zgarniarki i obrobka zgrzewow takze sterowana numerycznie w jednym ciagu technologicznym z zgrzewarka. Pelna automatyka i wyjatkowa dokladnosc jak i powtarzalnosc produkcji. Szok :) :) :) :)
Echhhh..... szczerze mowiac szlajalem sie po kilku zakladach ale ten zaskoczyl mnie niesamowicie i powalil na nogi. Zaczyna sie chyba nowa epoka w produkcji okien i to moim zdaniem jedyny kierunek rozwoju.

pchelek
05-09-2005, 08:27
gdzieś był, [coś pił] - to nie jest uszczypliwość - są takie firmy

jareko
05-09-2005, 09:23
AdamS Pchelku...AdamS
Szok - po prostu szok :)))))))
Nic dziwnego ze ponad 10 tys miesiecznie na jednej zmianie moga

Joasia
06-09-2005, 19:34
Jareko, Pchelku - bardzo Was proszę o radę:
co Waszym zdaniem lepsze (abstrahując od ceny):
- okna drewniane Natura (wersja Elegancja, czyli soft-line, lakier Glasurit) czy
- Milewski (wersja S-klasse, czyli łączone pod kątem 45 stopni, lakier Sikkens)?
Tu i tu dają ciepłą ramkę (tyleże Milewski w kolorze drewna), okucia Roto NT, klamki Hoppe Seccustic czy jakoś tak, aluminiowe termookapniki, uszczelki poliuretanowe. Jedne i drugie okna ładne. Natura daje jeszcze okapnik aluminiowy na skrzydle, a Milewski nie (tzn. daje go w wersji soft-line, a w S-klasse nie, bo twierdzi, że tam niepotrzebny ze względu na wyprofilowanie ramy w skrzydle). Aha, Natura oferuje w cenie montaż w systemie Illbruck-3i (tzw. ciepły montaż) - ale nie wiem, czy to nie bajer bez istotnego znaczenia.

P wielu ofertach i oglądaniach okien - zostały właściwie te dwie możliwości. Powinnam się zdecydować jutro, najpóźniej w czwartek.

Baaardzo proszę, napiszcie coś, co pomoże podjąć decyzję.

Ślicznie dziękuję.

Joasia.

jareko
07-09-2005, 00:12
Joasiu - tylko Pchelek lub inni forumowicze
ja niestety wypowiedziec sie nie moge :((((

Joasia
07-09-2005, 12:39
Pchelku, pomóż!

Jareko, a na priva?

Joasia.

pchelek
08-09-2005, 14:19
okapniki na skrzydle powinny być, montaż Illbruck jest wskazany, lakiery to są takie same, co do tych złącz pod kątem 45 stopni to zależy jakie to jest złącze - na śruby szwedzkie, na wkręty czy na wkładki plastikowe - popytaj się soft-line czy ten drugi to rzecz gustu, Natura czy Milewski - tu nie wiem [rzuć kostką]

pchelek
08-09-2005, 14:21
jareko - oni zawsze byli z przodu

jareko
08-09-2005, 16:16
Pchelku - wiem i teraz wiem dlaczego byli w przodzie
AdamS - the besciak :))))))
Tylko az zal d.... sciska ze inni psuja marke samemu Aluplastowi a klientom czasem nie sposob tego wytlulmaczyc gdyz zaslepieni montazem za friko czy rabatami rzedu 30-50%
ale spoko - moze zdaze straty z polrocza odrobic i odlozyc cos na mrozy ;)

mariof
08-09-2005, 21:22
myślę ze to dobre miejsce na tego linka (poniżej)

Joasia
08-09-2005, 22:58
Pchelek, dziękuję 8) .

Joasia.

Chambo
09-09-2005, 14:48
Witajcie.

Zwracam się z konkretnym pytaniem dotyczącym firmy Tom&Mar z Ożarowa Mazowieckiego. Czy macie jakieś doświadczenie z tą firmą dotyczącą jakości produkowanych przez nich okien (na profilach Salamander 3D, ewentualnie 2D)? A jak z jakością montażu wykonywanego przez ich ekipy serwisowe, czy robią to zgodnie z przytaczanymi tu na forum nieraz zasadami poprawnego montażu? Można im zaufać czy trzeba się dopominać żeby np. dali kotwy również na górze i dole itp? Ja mam do wymiany 4 okna o wielkościach zbliżonych do typowych O34/35 (czyli ok. 140x145cm). Bardzo Was proszę podzielenie się doświadczeniami z tą firmą. Dzięki. :)

katerhasser
10-09-2005, 00:58
mam pytanie do guru od okien drewnianych, czyli do pchełka:
mam parę wycen: Drewax, Stolar Olecko, Igies&Igies, Okland, Bas, Pamoplast, Ferno, Pinus (sam nie wiem skąd, chyba żona skądś to wytrzasnęła). Cena końcowa z oferty po rabatach 0d 5 do 20%, jest zbliżona - różnice mieszczą się w ca. 10%.
Nieśmiało proszę o wskazania wg jakości wyrobu i poziomu podejścia do klienta (terminy, ewentualne postępowania gwarancyjne itp.), na podstawie doświadczenia oczywiście, w drugiej kolejności plotek z branży (te też nie do pominęcia).
z góry dzięki

andrzejka
11-09-2005, 09:15
A ja mam pytanko czy żadna firma nie ma w swojej ofercie jako standardu małuch okienek zaokrąglonych u góry łukiem :roll: :roll:
To chyba nie straszny wynalazek :roll: :roll: A na tym etapie budowy mogłabym dostosowac otwory do okien i może byłoby taniej :-? :-?

jareko
12-09-2005, 23:18
A ja mam pytanko czy żadna firma nie ma w swojej ofercie jako standardu małuch okienek zaokrąglonych u góry łukiem :roll: :roll:
To chyba nie straszny wynalazek :roll: :roll: A na tym etapie budowy mogłabym dostosowac otwory do okien i może byłoby taniej :-? :-?
sorki - nie znam takiej :((((
W takim wypadku okna do otworow sie dostosowuje :)

aanusza
14-09-2005, 09:48
Witam,
zamierzam niedługo wymienić okna prawie się zdecydowałam na Vekę, ale firma która jest polecana na stronach producenta i jesl najbliżej mojego miejsca zamieszkania(Poznań) montuje okucia MAICO, sumiennie przeczytałam niemal wszystko o oknach, ale nic nie znalazłam na temat tych okuć - czy znawcy tematu wiedzą coś na ich temat??????
a może ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną firmę z Poznania albo okolic???? wiem, że od jakiegoś czasu niechętnie wypowiadacie się na forum na takie tematy, więc podaję maila [email protected]
plissss
z góry dzięki za odpowiedź

KrzysiekS
14-09-2005, 09:54
Moja sąsiadka kilka lat temu kupiła okna drewniane nowego typu.

Niestety "fachowcy" zamontowali jej przy dwoch oknach parapety w ten sposob, że woda przez te kilka lat lała sie pod okno, parapet i na sciane, stale zawilgacając okno. Po kilku latach, te dwa okna w dolnej czesci jednego słupka są zmurszałe na długosci kilku cm.

Czy ktos z Was zna adres firmy zajmującej sie renowacją i naprawą okien drewnianych we Wrocławiu?

Dodam jeszcze, że pozostałe okna, ktore były poprawnie zamontowane mimo upływu kilku lat i braku jakiejkolwiek konserwacji wyglądają jak nowe.

castorp
14-09-2005, 10:52
Dzień dobry,
chciałbym prosić o informację nt. firmy Aldom-Bud z Somonina (blisko Kartuz). Dostałem od nich w miarę atrakcyjną ofertę na montaż 15 okien Aluplast IDEAL Roundline 6000 (6-komorowe, dobry współczynnik U=1,1). Jednak nie wiem, czy są oni dobrą i solidną firma i najważniejsze, czy montaż wykonują w sposób profesjonalny?
Otrzymałem też od nich inna alternatywna ofertę na okna 5-komorowe Aluplast IDEAL Roundline 6000 (U=1,3), która jest tańsza o blisko 2 tys. zł. Czy warto dla zyskania mniejszej przenikalności cieplnej o U=0,2 dopłacać 2 tys. zł.?
Czy ktoś z Państwa korzystał może z usług firm: Alicja Chwil z Luzina i Unico z Pruszcza Gd. Mam tez od nich w miarę atrakcyjne oferty. Alicja Chwil zaproponowała okna w systemie VEKA Perfectline i podała w ofercie, ze ich przenikalność jest K=1,1. Jednak w Muratorze przeczytałem, iż okna w tym systemie mają przenikalność K=1,4? Czy jest to więc kit ze strony tej firmy? Będę wdzięczny za informacje. Pozdrowienia z Gdańska.

jareko
14-09-2005, 11:20
castrop - http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=441866&highlight=roznica+miedzy+3+5#441866 - sadze ze po przeczytaniu poznasz odpowiedz co zrobic z tymi 2000 :) ale i tak decyzja nalezy do Ciebie :) I tylko uwaga - tam wyliczenia dotycza roznicy miedzy 3 a 5 komorowka. Miedzy 5 a 6 roznica ta bedzie jeszcze mniejsza tym samym realna oszczednosc w kosztach jeszcze nizsza.

KrzysiekS -sadze ze dobry rozwiazaniem byloby poszukac w pracowni konserwacji zabytkow - i bynajmniej nie robie sobie z Ciebie jaj. Oni maja namiary na solidnych stolarzy a wydaje mi sie ze tylko taki tu jest potrzebny

aanusza
14-09-2005, 11:41
plisss niech ktoś napisze co wiadomo na ich temat, bo nic sensownego nie mogę znaleźć

jareko
14-09-2005, 13:39
o okuciach juz bylo nie raz :)))) Dobre jak kazde inne :)))) i tak trzeba raz do roku konserwowac. Mialem z MAKO doczynienia i nie powiem zlego slowa - sa OK

aanusza
14-09-2005, 13:45
no tak już wszystko jasne, cały czas szukałam Maico, a nie Mako, niby droba różnica a tak istotna :wink:
dzięki

jareko
14-09-2005, 13:46
niewielka :lol: a juz wyszukiwarka glupieje :lol:

aanusza
14-09-2005, 16:57
niewielka :lol: a juz wyszukiwarka glupieje :lol:
ano właśnie :lol:
dzięki i raportuję, że chyba się zdecyduję na profil Aluplasta i Roto, mam nadzieję, że będę zadowolona

stary
14-09-2005, 22:18
Witajcie.

Zwracam się z konkretnym pytaniem dotyczącym firmy Tom&Mar z Ożarowa Mazowieckiego. Czy macie jakieś doświadczenie z tą firmą dotyczącą jakości produkowanych przez nich okien (na profilach Salamander 3D, ewentualnie 2D)? A jak z jakością montażu wykonywanego przez ich ekipy serwisowe, czy robią to zgodnie z przytaczanymi tu na forum nieraz zasadami poprawnego montażu? Można im zaufać czy trzeba się dopominać żeby np. dali kotwy również na górze i dole itp? Ja mam do wymiany 4 okna o wielkościach zbliżonych do typowych O34/35 (czyli ok. 140x145cm). Bardzo Was proszę podzielenie się doświadczeniami z tą firmą. Dzięki. :)
Firma mała , ale od dwunastu lat na rynku lokalnym z bardzo dobrym wykonaniem okien . Jeden z montażystów pracuje tam prawie od początku- nieraz można przypomnieć o jakichs dodatkowych kotwach :roll: , ale generalnie montaż bezproblemowy.

jareko
15-09-2005, 08:41
....Zwracam się z konkretnym pytaniem dotyczącym firmy Tom&Mar z Ożarowa Mazowieckiego. ...
Firma mała , ale od dwunastu lat na rynku lokalnym z bardzo dobrym wykonaniem okien . Jeden z montażystów pracuje tam prawie od początku- nieraz można przypomnieć o jakichs dodatkowych kotwach :roll: , ale generalnie montaż bezproblemowy.
Potwierdze teraz na ogolnym gdyz odpowiedz na priva Chambo od razu przeslalem.
Firma mala ale godna polecenia. Mala nie oznacza jakiegos tam garazowca tylko solidnego rzemieslnika - jesli ktokolwiek z Was to slowo jeszcze pamieta.

jareko
15-09-2005, 08:57
a teraz z innej beczki
Bylem wczoraj u jednego z Was co mial watpliwa przyjemnosc zetknac sie z zlodziejami ktorzy wlamali sie do jego chalupy kasujac go na kilka tys zlotych.
Pomijam kwestie iz zlodzieje jacys dziwni. Probowali dostac sie przez balkon zamiast od razu przez sasiednie uchylone okienko.
Obserwacja ktora ewntualnie niezdecydowanym czy inwestowac w okucia antywlamaniowe czy nie da moze cos do myslenia

Narzedzie - lom (sa po nim slady) dlugosc loma nie znana (tego nie widac a nie ja sie wlamywalem :))

podeszli wpierw do fiksa szklonego w skrzydle przy drzwiach balkonowych. Oscieznica zdewastowana, w kilku miejscach wrecz wylamane fragmenty profila (okna PVC), szyba P-2 (o ile pamietam) nietknieta, sruby skrecajace takie skrzydlo z oscieznica powykrzywiane ale nie puscily. Sadzac po ilosci sladow pastwili sie nad tym oknem dobrych kilka minut - wytrzymalo

Teraz o oknie pozostawionym uchylonym przez wlasciciela - tedy do chalupy weszli. Na oknie nie ma sladu, nawet zarysowania ze ktos je wywazyl. Szyba podobnie bez jakiegokolwiek sladu ingerencji obcych. Jak dziecko grzybek antywlamaniowy na skrzydle (jedyny jaki w takiej pozycji okna pracuje) wyszedl z zaczepu. Nawet ryski nie widac.

Na podsumowanie uwaga - majac okna antywlamaniowe nalezy zawsze pamietac o tym by nie zostawiac okien uchylonych czy tez rozszczelnionych - wtedy otworzyc je nawet sama reka mozna

fizyk
15-09-2005, 18:09
Mam okna!!!!!!!!!!! We firmie się pomylili i dostałem drzwi balkonowe z szybami P4 (zamawiałem zwykłe). Powiedziałem mojemu sprzedawcy, że trudno się mówi. NIech stracę - wezmę takie jakie są!! :wink: :wink:

Szaruś
15-09-2005, 18:18
A to cię nabili w butelkę. I co ty teraz poczniesz z tymi szybami P4 :D :o

pchelek
16-09-2005, 09:28
jareko - ja uchylone czy niedomknięte dzrwi antywłamaniowe otwieram bez narzedzi - zrobiłem takie próby

KOTT
16-09-2005, 18:53
witam wszystkich,
po przeczytanu dużej części tematu oraz poradnika JAREKO zdecydowałem się przy wymianie okien dopłacić do montażu i mieć zastosowany motaż ILLBRUCK. Niestety okazuje się, że ekpia (ekipa producenta) nie stosuje z zasady foli paroszczelnej od strony parapetu wewnętrznego (co nie jest zgodne z zaleceniami podawanymi przez ILLBRUCK na stronie internetowej). Twierdzą, że przy wymianie okien, gdy nie daje się listwy podokiennej nie ma do czego przymocowac tej folii od środka.
1.Czy jest to duża i istotna wada?
2.Dodatkowo za montaż ILLBRUCK liczą sobie po 85 zł od okna O34 - czy do dużo?

jareko
16-09-2005, 19:06
1) w moim odczuciu jednak pomijalny szczegol jesli wypeniono dokkladnie przestrzen miedzy oknem-murem a parapetem
2) tanio

KOTT
16-09-2005, 19:14
Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź,
ale jak poznać, czy stosują właściwe materiały:
1. czy na foli paroprzepuszczalnej są jakieś oznaczenia?
2. czy taśma rozprężna jest jakoś opisana (czy są tasmy rozprężne innych firm niż illbruck a jeżeli to czy ma to znaczenie?)
3. jak długo "rozpręża" się taka taśma - po jakim czasie monteży mogą przystąpić do obróbki tynkiem?

jareko
16-09-2005, 19:19
1) nie musi byc zadnych oznaczen - istotne sa oznaczenia na opakowaniu
2) podobna sytuacja
3) zalezy od temperatury. W takich jak teraz wstepne rozprezenie (przy zastosowaniu odpowiedniej tasmy) osiaga sie po mniej wiecej 1-3 godzinach (zalezy tez od wielkosci szpary jaka ma tasma rozprezyc)

poza tym producentow zarowno tasm jak i folli jest wielu i realnie nie ma znaczenia czy Ilbruck czy ktokolwiek inny

KOTT
16-09-2005, 19:24
OK na opakowaniu.
ale jak będą montować to przyjadą z rozpakowaną
skąd wiadomo że folia jest paroprzepuszczalna a nie paroszczelna na przykład? Byc może dla fachowca rożnica jest oczywista.

jareko
17-09-2005, 08:57
wiesz - najlepiej bedzie jak oni do ciebie przyjada niech pokaza ci jakie folie maja i tasmy - po prostu sprawdz to wszystko zanim montaz rozpoczna. Bedziesz pozniej spal spokojnie
Uspokoje Cie
Nawet jesli pozamieniaja folie niczym to Ci nie grozi. Bedzie OK.
Dla mnie przy wymianie okien ten sposob montazu jest przerostem formy nad trescia, taka sztuka da sztuki - ale to moja opinia

KOTT
19-09-2005, 10:52
OK dzięki :)
1. Tak naprawdę prawdopodobnie zdecyduję się na montaż z zastosowaniem taśm rozprężnych aby zabezpieczyc się przed ewentualnymi błedami montażu (np. motaż na styk z węgarkiem). Po lekturze forum rozumiem, że jeżeli nie ma taśmy rozprężnej to pomiędzy węgarkiem a oknem musi być piana montażowa - czy tak?
2. Po lekturze setek (tysięcy?) :o uwag z forum znalezienie firmy czy producenta gwarantującego chociaż minimum profesjonalizmu graniczy z cudem (przynajmniej w rejonie Gdyni). I nie jest to bynajmniej kwestia pieniędzy. Żadnen z potencjalnych montażystów nie wiedział (lub udawał? :-? ) o czym mówię pytając się np. o klocki podporowe pod oknem (drzwi balkonowe nie mają - i nie będą miały - naturalnego podparcia jak np. okna parapetem, a będą prawdopodbnie z szybą P2 lub O2, czyli dosyć ciężkie) - odpowiedź 9 na 10 to cytuję "a po co - przecież są zamocowane po bokach na kotwach" - rozumiem jeszcze dyble, ale przecież kotwy mogą spowodować obsunięcie się całej ramy. Ostatecznie chyba sam je będę musiał kupić i kazać je zastosować.
3. Gdzie się takie "cudo" kupuje (nikt o nim nie słyszał?)? Może jakiś adres w rejonie Gdyni??
4. Firma (ta prawdopodobnie ostatecznie wybrana) chce mocować okna na dyble (twierdzą, że mocowanie na kotwy jest mniej stabline ??) zaznaczając, że jest to bardziej pracochłonny sposób montażu - OK niech im będzie - nigdzie nie znalazłem opinii, że motaż na dyble jest lepszy lub gorszy - jakie jest wasze zdanie?
Część okien mam od strony zachodniej, gdzie występują b.silne wiatry - rozumiem, że montaż na dyble jest jednak solidniejszy (okno mniej podatne na wiatr ?)
5. W poradniku JAREKO pisze, że przy dyblach należy inaczej je rozmieszczać niż kotwy w przypadku mocowania górnej i dolnej części ościeznicy - proszę o poradę - jak powinny być rozmieszczone dyble w:
- oknie O35 (dzielone asymetrycznie) - czy dobrze rozumiem, że wystarczy tylko jeden w połowie okna ?! (te silne wiatry)
- oknie balkonowym: drzwi RU 2180x880 + okno RU 1435x600 + okno RU 1435x1465 (wys x szer) - całość to jedno okno balkonowe.

jareko
19-09-2005, 12:53
wyczerpujaco odpowiem ci wieczorem - dzis zaganiany jestem ogromnie
ale juz jedno jest pewne - nie ma znaczenia czy dyble czy kotwy dla odpornosci okna na wiatr - rozwine te odpowiedz wieczorem gdyz szykuje ci sie calkiem ciekawy montaz heheheha montazystow jak widze dopiero uczyc bedziesz
na razie

jareko
19-09-2005, 16:12
1. Tak naprawdę prawdopodobnie zdecyduję się na montaż z zastosowaniem taśm rozprężnych aby zabezpieczyc się przed ewentualnymi błedami montażu (np. motaż na styk z węgarkiem). Po lekturze forum rozumiem, że jeżeli nie ma taśmy rozprężnej to pomiędzy węgarkiem a oknem musi być piana montażowa - czy tak?
nie tylko przed bledami ale by estetyke miec wyjatkkowa :))) Pamietaj tylko by pozostawic szczeline dylatacyjna miedzy oknem a wegarkiem. Tasma rozprezna zachowuje swoje wlasciwosci do maks podwojnego rozprezenia - rozprezenia wynikajacego z podanych jej parapetrow a nie stanu na rolce - ten zawsze jest inny ;)


2. Po lekturze setek (tysięcy?) :o uwag z forum znalezienie firmy czy producenta gwarantującego chociaż minimum profesjonalizmu graniczy z cudem (przynajmniej w rejonie Gdyni). I nie jest to bynajmniej kwestia pieniędzy. Żadnen z potencjalnych montażystów nie wiedział (lub udawał? :-? ) o czym mówię pytając się np. o klocki podporowe pod oknem (drzwi balkonowe nie mają - i nie będą miały - naturalnego podparcia jak np. okna parapetem, a będą prawdopodbnie z szybą P2 lub O2, czyli dosyć ciężkie) - odpowiedź 9 na 10 to cytuję "a po co - przecież są zamocowane po bokach na kotwach" - rozumiem jeszcze dyble, ale przecież kotwy mogą spowodować obsunięcie się całej ramy. Ostatecznie chyba sam je będę musiał kupić i kazać je zastosować.
a na dyble okno wisi na nich i tez jest niedobrze. Okno MUSI miec mozliwosc swobodnej pracy a to najpelniej gwaramtuje prawidlowe jego podparcie i albo dyble albo kotwy. Kotwy sa rozwiazaniem estetyczniejszym - nie masz zaslepek w rynience oscieznicy - zaslepek ktore z biegiem czasu i mycia potrafia spadac i widac srube


3. Gdzie się takie "cudo" kupuje (nikt o nim nie słyszał?)? Może jakiś adres w rejonie Gdyni??
jesli masz na mysli specjalne kotwy do montazu w scianie trojwarstwowej to wycieczka do niemiec i koszta rzedu 50 zeta za sztuke - a na jedno okno to 3 sztuki. Mozesz inaczej podeprzec - widac to na zdjeciach na mojej stronie



4. Firma (ta prawdopodobnie ostatecznie wybrana) chce mocować okna na dyble (twierdzą, że mocowanie na kotwy jest mniej stabline ??) zaznaczając, że jest to bardziej pracochłonny sposób montażu - OK niech im będzie - nigdzie nie znalazłem opinii, że motaż na dyble jest lepszy lub gorszy - jakie jest wasze zdanie?
Część okien mam od strony zachodniej, gdzie występują b.silne wiatry - rozumiem, że montaż na dyble jest jednak solidniejszy (okno mniej podatne na wiatr ?)
prawidlowy montaz nie zalezy od dybli czy kotew. I tak i tak ma byc dobrze i nie ma znaczenia jak wiatr bedzie wial - 2 czy 10 w skali Bouforta ;) Czy pracochlonny? Oczywiscie - trzeba najpierw przewiercic oscieznice pod dybel


5. W poradniku JAREKO pisze, że przy dyblach należy inaczej je rozmieszczać niż kotwy w przypadku mocowania górnej i dolnej części ościeznicy - proszę o poradę - jak powinny być rozmieszczone dyble w:
- oknie O35 (dzielone asymetrycznie) - czy dobrze rozumiem, że wystarczy tylko jeden w połowie okna ?! (te silne wiatry)
- oknie balkonowym: drzwi RU 2180x880 + okno RU 1435x600 + okno RU 1435x1465 (wys x szer) - całość to jedno okno balkonowe.
przestan myslec o tych wiatrach ;) Sadzisz ze np. w Warszawie na 11 pietrze wieje mniej? ;) Ale do rzeczy :)))
Mozesz dac dyble tak jak kotwy z tym tylko ze praktycznie zaobserwowane zjawisko zbyt sztywnego takiego montazu - potrafia trzaskac narozniki. Teoretycznie powinno to byc tak - maksimum 25 cm od naroza i pomiedzy narozami tak by odleglosc nie byla wieksza niz 60 cm.
W zupelnosci wystarczy przy tych oknach jakie masz dac trzy dyble na poiony i jeden na gorze i jeden na dole przy slupku - chocby nie wiem jaka wichura - nei wyrwie ci takiego okna jak i innych szkod nie zrobi

castorp
20-09-2005, 11:29
KOTT, na jaką firmę – jeśli to nie tajemnica - zdecydowałeś się? Ja jestem z Gdańska i też aktualnie pracuję nad wyborem optymalnej jakościowo i cenowo firmy do montażu okien (z okolic Trójmiasta), ale mnie – nie chodzi o ich wymianę, ale o montaż w domu w stanie surowym. Najchętniej wybrałbym Braci Bertrand, ale są horrendalnie drodzy w porównaniu do konkurencji.
Mam pytanie i prośbą: czy ktoś mógłby wysłać mi na adres [email protected] wzór przykładowej umowy z firmą montującą okna, jaką należałoby zawrzeć w celu zagwarantowania ochrony własnych praw klienta.
I jeszcze mam pytanie: czy przy umowie montażu okien należy wymagać od dostawcy zapisu, iż jakąś część należności zostanie uregulowana w terminie np. 14 dni po zakończeniu montażu w celu (po usunięciu ewentualnych wad). Czy Państwo stosowaliście taką praktykę.
Co sądzicie o okuciach Romb Two produkowanych przez Metalplast Złotów. Dostałem ofertę od jednej z firm z propozycją takich okuć w oknach o profilu Plustec. I co sądzicie o systemie Plustec 5K?
Dzięki za informacje.

KOTT
20-09-2005, 12:10
KOTT napisał:
3. Gdzie się takie "cudo" kupuje (nikt o nim nie słyszał?)? Może jakiś adres w rejonie Gdyni??

jesli masz na mysli specjalne kotwy do montazu w scianie trojwarstwowej to wycieczka do niemiec i koszta rzedu 50 zeta za sztuke - a na jedno okno to 3 sztuki. Mozesz inaczej podeprzec - widac to na zdjeciach na mojej stronie
Nie chodziło mi o kotwy progowe - wiem, że są praktycznie nieosiągalne a montażyści nie mają pojęcia o co chodzi.
Pytałem się o klocki podporowe pod oknem (te które mają zostać) - czy tak one się nazywają? Czy kupić po prostu kliny rozporowe z PVC? Czy to się kupuje na składach budowlanych? A w typowych "marketach" czyli Castorama lub Obi ?
castorp - jeszcze nie wybrałem, bracia b. są faktycznie b. drodzy, rozważam M&S, Windows 2000 (trochę zniechęca przedstawione na forum podejście firmy do reklamacji) a po za tym chcą aby im płacić za okna przed montażem (a montaż jest przez ich ekipę :-? , a co jeżeli uszkodzą podczas montażu?) oraz lokalnego producenta (Gdynia) firmę JANDEX (profil rehau lub aluplast).
pchelek wyraźnie zaznacza aby raczej wybierać producenta lokalnego

KOTT
20-09-2005, 12:26
Po namyśle nie będę zakładał nowego wątku, choć temat cgyba nietypowy.

Pytanie do guru okiennych jareko, pchelek

1. Czy jest prawdą, że należy uważac z montażem rolet wewnętrznych w zbyt ciemnych kolorach lub podgumowanych, gdyż mogą spowodawać (czywiście zamknięte) pęknięcie szyb od zbyt dużej temperatury pomiędzy roletą a szybą. Szyba z termoflatem odbija ciepło, roleta także nie przepuszcza i podobno wytważa się zbyt wysoka temperatura co może doprowadzić do pęknięcia. Nie jest to moja teoria tylko producenta (jego przedstawiciela). Przecież m.in. po to stosujemy rolety aby było ciemniej (czasami chcemy też co nieco zasłonić).

2. Tak samo podobno szyba może pękać jeżeli umyjemy okna zimą (a myjemy raczej ciepłą wodą).

W przypadkach jw nie ma podobno mowy o uznaniu reklamacji. Czy z praktyki faktycznie zdarzają sie takie wypadki, czy też szyby są źle zamocowane (zbyt sztywno) i nie mogą się rozprężac od temperatury.
A może producent szyb coś robi nie tak?

jareko
20-09-2005, 12:41
ja przynajmniej z takim zjawiskiem sie nie spotkalem
Ani w przypadku rolet gumowanych ani tkaninowaych - szyby jakos nie pekaly
Co do mycia hmmmm.....podobna jak wyzej obserwacja
chyba nikt wrzatkiem nie myje ;)))

blondyna
20-09-2005, 20:05
bardzo prosze o pomoc,czym mozna zmyć chyba silikon z profili plastikowych po łaczeniu elementow dosc nie chlujnie witryny okiennej dosc sporych rozmiarów dzieki

EBU
21-09-2005, 08:21
mam pytanie

kupiłam okna (profil Rehau) jedno z okien balkonowych ma ruchomy słupek, ku mojemu zaskoczeniu po odklejeniu taśmy ochronnej okazało się że słupek w dolnej części jest łączony, wyglada to tak jakby ktoś na produkcji żle wymierzył wysokośc słupka i trzeba było go dosztukować :evil: , czy takie łączenie jest prawidłowe i nie wpływa na użytkowania, nie wspominam już o estetyce

pchelek
21-09-2005, 08:28
kott - obydwa przypadki to nieprawda
roleta chroni szybę tak więc się ona nie przegrzewa
mycie nie może powodować pękania szyb - to jest to samo szkło co w szklance na herbatę
apropo tego słupka ruchomego - jak długie jest to dosztukowanie

EBU
21-09-2005, 08:32
Pchelek dzięki za szybką odpowiedź, jutro mają być "fachowcy" i muszę wiedzieć jak z nimi rozmawiać :evil:

cały słupek ma ok 204 cm , część dosztukowana od dołu ok 30 cm

stary
21-09-2005, 09:10
Pchelek dzięki za szybką odpowiedź, jutro mają być "fachowcy" i muszę wiedzieć jak z nimi rozmawiać :evil:
cały słupek ma ok 204 cm , część dosztukowana od dołu ok 30 cm
EBU- czy to słupek jest dosztukowany czy tylko zostały przyklejone plastikowe zakończenia (kapki) na górze i dole ? Prawie w każdym systemie pcv słupek jest tym zakończony :wink: . Co innego ,jesli naprawdę słupek jest łączony a dopiero póżniej naklejone zakończenie

EBU
21-09-2005, 09:40
słupek jest sztukowany na wysokosci ok 30 cm od dołu , jakiś "fachowiec " na produkcji źle odmierzył wysokość słupka i zbrakło mu 30 cm. Rama okna jest cała a to coś co jest obok przyklejone to chyba słupek na którym jest rączka metelalowa która opuszcza lub podnosi słupek, no chyba że coś pokreciłam, i to coś nie jest całe.
Ale się napisałam :lol:

jareko
21-09-2005, 09:59
reklamuj
wymiana tego to pestka
tak byc nie powinno no chyba ze balkon ma ponad 6 metrow wysokosci - wtedy slupek musi byc juz sztukowany hehehehe - to o czywiscie zart :))))) Nie ma takich balkonow :((((

EBU
21-09-2005, 10:02
Dzięki za odpowiedzi

jutro zrobię z tym porządek :oops:

stary
21-09-2005, 10:22
słupek jest sztukowany na wysokosci ok 30 cm od dołu , jakiś "fachowiec " na produkcji źle odmierzył wysokość słupka i zbrakło mu 30 cm. Rama okna jest cała a to coś co jest obok przyklejone to chyba słupek na którym jest rączka metelalowa która opuszcza lub podnosi słupek, no chyba że coś pokreciłam, i to coś nie jest całe.
Ale się napisałam :lol:
Dalej twierdzę, że się nie rozumiemy :roll:
Czy takie dosztukowanie jest też na górze?????? Jeśli tak to jest wszystko dobrze!! Jest to rozwiązanie systemowe. Jak pisałem wyżej: słupek ruchomy jest krótszy niż skrzydło a potem są doklejki właśnie ok. 3 cm dlatego, że tego słupka zwykle nie można tak podfrezować w przeciwieństwie do słupka stałego. Gorzej , gdy sam słupek składa sie z dwóch części a dopiero potem są jeszcze doklejki. :wink: Wtedy jest do wymiany.

Sloniacz
21-09-2005, 11:39
No to szukalem dobrych okien a znalazlem tego kto to zrobi, jakbym wszesniej wiedzial ze mieszkam moze z kilometr od pawilonu jareko to problem bylby mniejszy :)
Wiem juz o niebo wiecej o profilach okuciach i o tym jak wazny jest dobry montaz. Mam tez juz dwie wyceny firm (5 okien laczna szerokosc 11m wysokosc 1435+parapety konglomerat bialy)

Alux z rodzinnych Puław:
profil Deceuninck Zendow+okucia Winkhaus - 7558 zl brutto

Proma z Łomianek (dystrybutor Drutex)
profil Aluplast Iglo (szyba 1.0)+okucia Maco -8000 zl brutto

no i jak poczytalem na stronach jareko to opadly mnie watpliwosci - czy 5 komorowy profil Zendow nie jest przesada w starym acz ocieplonym bloku?
Czy jest jakis zysk z zastosowania szyby 1.0?. Ktore okna zapewnia mi lepsza szczelnosc akustyczna (to jest dla mnie priorytet bo z cieplem problemu chyba nie bedzie)?
A moze jednak polecany przez jareko Salamander albo Schuco?
No i jeszcze problem zabezpieczen dla malego dziecka. Mieszkanie na 10 pietrze a dla corki lada moment wdrapanie sie na parapet nie bedzie problemem! Widzialem taki patent na oknach Thermoplastu-zamek na kluczyk w dolnej czesci powoduje ze okno mozna tylko uchylic ale jak zabezpieczyc normalnie otwierane okna? Kluczyk w klamce? Co polecacie?

Pozdrawiam
Piotr z Warszawy

EBU
21-09-2005, 11:44
Fakt Stary nie możemy się zrozumieć

Doklejenie jest 30 cm od dołu i nie wygląda to na rozwiazanie systemowe. Okna są w kolorze złoty dąb i fatycznie od dołu i góry są króciutkie paski w innym kolorze ale o te paski mi nie chodzi

tatko
21-09-2005, 13:15
"Sloniacz" do budynku o którym piszesz w poście zędny jest Deceunick Zendow 5 komorowy. W zupełnosci wystarczy Zendow 3 komory. Wymiary profilu zarówno 5 komorowego jak i 3 komorowego są takie same, parametry zbliżone. Myślę że nie warto dopłacać do 5 komór nie zyskując zbyt wiele. Z dośwadczenia wiem że 3 komorowy Zendow jest wystarczającym systemem.

Kamak
21-09-2005, 13:17
Czy ktoś zamawiał okna Deceuninck profil Zendow w firmie F.H.U. JARPOL z Łomianek (buiro handlowe na Bartyckiej). Chodzi mi o jakość montażu itp. nie o same profile, choć uwagi szczególnie krytyczne mile widziane.
A jeśli chodzi o profile to bardzo mało pojawiło się na forum o profilach firmy PLUSTEC 5k. Może ktoś wybrał takie i może coś powiedzieć, ewentualnie doradzić gdzie w Warszawie znajduje sie dobra firma zajmująca sie ich sprzedażą i montażem.

Za wszelkie informację z góry dziękuję, chć pewnie stali bywalcy stwierdzą, że wystarczy przejrzeć podobne tematy na forum i wszystko jest jasne. Ja niestety nie dysponuję taką ilością czazsu, żeby przeczytać wszystko co do tej pory pojawiło się o oknach, choć jest to bardzo pasjonująca lektura. Jeśli więc znajdą się życzliwi, zeby mnie wesprzeć to wielkie dzięki.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Kamak.

pchelek
22-09-2005, 08:50
to dosztukowanie to knot nad knoty - do wymiany bezwzględnie - dokumentqacja systemowa nie dopuszcza takich "ulepszeń'
słoniacz - co do firmy to należy brać okna od sąsiada - czyli z Puław od ALUX-a to dobra firma
kamak - masz adres dobrej firmy co robi okna PLUSTEC - WERK, Bramki, ul. Łódzka 45 [przy trasie poznańskiej] tel. 22/7963268 mail [email protected] [chyba jeszcze jest ważny]

22-09-2005, 19:44
Plastiki firmy "filplast",stabilny profil i niezły wygląd

Klaus
23-09-2005, 09:46
Pchełku a może przypadkiem znasz godna polecenia firmę okniarską w Szczecinie.

Tomur
25-09-2005, 01:01
Witam!
Poniewaz wlasnie koncze stan surowy chcialbym sie Was poradzic czy ze wzgledu na myszy mam zakleic czyms styropian w murze (budynek ma zimowac bez okien) i czy bedzie to mialo jakis wplyw na pozniejszy montaz okien?

Pozdrawiam
Tomek

jareko
25-09-2005, 12:24
bez znaczenia dla montazu a myszy hmmmm...... gdzies tez zimowac musza ;)

aleksandra roussiere
25-09-2005, 20:23
Ludzie!!! mimo iż z ogromną ostrożnością wybieram materiały na moją budowę....wpadłam!!! Okna firmy Schuco montowane przez firmę Lantier Technologies z Nadarzyna nie spełniają nie tylko standardów firmy Schuco, na które powołuje się wykonawca w umowie, lecz także jakichkolwiek norm technicznych: wygięły się po kilku dniach od wstawienia!!! - prawdopodobnie nie użyto w ogóle stali wewnątrz profili!!!!. Ponadto nie użyto istniejącego w ofercie obu firm łączenia szprosów. Okna kosztowały wraz z montażem 32 900 zł. Zadna z firm nie bierze dziś odpowiedzialności za poniesione przeze mnie straty. Oni naprawdę myślą że ja to puszczę płazem. Pragnę przestrzec budujących przed ofertą firm o wysokim standardzie, nie dbających jednak o satysfakcję indywidualnego klienta prowadząc interesy z podwykonawcami którzy, jak sie dowiedziałam w siedzibie głównej Schuco, są już znani z tego typu przestępstw!!! Dziś firma SCHUCO beztrosko odsuwa od siebie odpowiedzialność za fiasko mojej inwestycji mówiąc że nie jest stroną w umowie między mną a firmą Lantier Technologies, nie myśląc o tym jak ucierpi renoma ich firmy po opublikowaniu zdjęc ich wyrobu w ostatecznej formie. Pan wykonawca twierdzi że łączenie szprosów nie istnieje więc go nie dostanę, a wyginające się profile to zbyt absurdalne aby przyjeżdżał to sprawdzać. Co Wy o tym myślicie???!!!

gabriela
25-09-2005, 21:11
Pchelku a znasz firme KONAL? Co sadzisz o ich oknach? Podobaja mi sie plastikowe barwione w masie koloru zloty dab. Sa piekne, ale czy dobre?

jareko
25-09-2005, 22:42
Pchelku a znasz firme KONAL? Co sadzisz o ich oknach? Podobaja mi sie plastikowe barwione w masie koloru zloty dab. Sa piekne, ale czy dobre?
Konal z Kobylki - wart polecenia producent
Zaklad produkcyjny na Mazurach
Okna i stolarka aluminiowa bez zastrzezen

jareko
25-09-2005, 22:44
....Dziś firma SCHUCO beztrosko odsuwa od siebie odpowiedzialność za fiasko mojej inwestycji mówiąc że nie jest stroną w umowie między mną a firmą Lantier Technologies, nie myśląc o tym jak ucierpi renoma ich firmy po opublikowaniu zdjęc ich wyrobu w ostatecznej formie. Pan wykonawca twierdzi że łączenie szprosów nie istnieje więc go nie dostanę, a wyginające się profile to zbyt absurdalne aby przyjeżdżał to sprawdzać. Co Wy o tym myślicie???!!!
wybacz - rozumiem Twoje rozzalenie ale co ma do tego producent profila tzn Schuco??? Oni naprawde nie sa strona w tym sporze zas postepowanie firmy (o ile Twoj pierwszy post nie jest postem ich konkurencji na tej samej ulicy ;) ) z ktora podpisalas umowe jest karygodne i zycze ci udanej walki o swoje
Informuj nas :))))

gabriela
25-09-2005, 22:50
Jareko, to chyba nie ten, ja mysle o tym:

http://www.konal.pl/placowki_punkty_sprzedazy.html

jareko
25-09-2005, 22:55
adres zakladu produkcyjnego sie zgadza - ale by miec 100% pewnosc poczekaj na wypowiedz Pchelka

pchelek
26-09-2005, 09:05
aleksandra - skladaj reklamacje - zaządaj certyfikatu lub deklaracji zgodności tych okien z aprobatą techniczną - jak Ci nie dadza to zawiadamiasz powiatowego lub wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego - okna zapewne maja za slabe usztywnienia - są też nieprawidłowo zamocowane - to jest pewne na 100% choć tego nie widzialem - napisz do Instytutu Techniki Budowlanej pismo z prośbą o wykonanie opinii [niestety taka opinia kosztuje] - ale może wystarczy te okna obejrzeć i napisać krótką notatkę - jak nie mają certyfikatu [lub deklaracji] a nie mają na pewno - to ich podajesz do Urzędu Skarbowego żę sprzedają wyrób który nie ma dopuszczenia do obrotu - czyli niezgodnie z Prawem Budowlanym - najlepszy jest Urząd Skarbowy - zawiadom producenta jakie kroki podejmiesz jak nie zareaguje na Twoje reklamacje - rysunek i łączenie szprosa mogę Ci przesłać faxem - podaj tylko jaki to system okien - jakie Schuco - masz klopot - ale że to Schuco to jestem zszokowany - to jeden z lepszych systemów - SCHUCO jako centrala musi zareagować

pchelek
26-09-2005, 09:06
KONAL jest OK!!!!, adres też

dwitek
26-09-2005, 11:34
A ja mam pytanie, czy Wy - Jareko, albo Pchełku, lub ktoś inny, kto miał do czynienia z tymi oknami, może się coś więcej wypowiedzieć/polecić mi okna PCV ?
Chcę kupić do domu jeszcze w tym roku komplet okien PCV i tu dylemat - jakiej firmy? Co do parametrów, to mam na mysli profil 5-cio komorowy z ciepłą ramką, szybą k=1.1 (wskazane k=1.0), antywłamaniowymi okuciami renomowanej firmy. Wskazane jeszcze dodatki typu: mikrowentylacja, blokada błędnego położenia klamki itd. - choć nie są one konieczne.
Szukam producenta okien w moich okolicach - małopolskie. Zastanawiam się nad:
- Oknoplastem (trochę obawa w związku z problemami niektórych forumowiczów),
- DFB (okno PREMIUM na profilu KBE), www.dfb.com.pl
- OknoPlus (profil ActivPlus), www.oknoplus.com.pl
- Drutex (czyli Aluplast 4000RL),
lokalni (może nieco więksi niż garażowi producenci):
- BRUNO (profil SCHUCO - CT70 Rondo),
- PAGEN (profil Brugmann 5-cio komorowy MD), www.pagen.pl.

Mam również takie pytanie, czy nie jest korzystniej kupić okna u producenta wraz z jego montażem, czy też kupić u przedtawiciela, który ma swoją ekipę montażową, czyli jest pośrednikiem, a zarazem kolejną w firmą w ew. "rozgrywce" w przypadku reklamacji: producent profilu - producent okna - firma montująca. Kupując u procucenta i "biorąc" jego montaż mam: producent profilu - producent/monter okna. Czy ten drugi wariant nie jest w razie W, korzystniejszy?

Pozdrawiam
Darek

pchelek
27-09-2005, 12:31
dwitek - rzut kostką Ci pozostaje tylko - sami liderzy i to bardzo mocni - no może ze wskazaniem na tych lokalnych - bo blisko i kasa zostaje w gminie - a ponadto jest kogo ścigać ewentualnie niedaleko - a nie na krańcu Polski - raczej montażysta producenta a nie pośrednika - z nimi różnie bywa - ale najlepiej wybierz jareko

dwitek
27-09-2005, 12:48
dwitek - rzut kostką Ci pozostaje tylko - sami liderzy i to bardzo mocni - no może ze wskazaniem na tych lokalnych - bo blisko i kasa zostaje w gminie - a ponadto jest kogo ścigać ewentualnie niedaleko - a nie na krańcu Polski - raczej montażysta producenta a nie pośrednika - z nimi różnie bywa - ale najlepiej wybierz jareko


Dzięki za odpowiedź :D Jareko pewnie bym i wybrał, gdy nie ponad 300km odległości. Osobiście zaczynam się nieznacznie skłaniać ku DFB - profil Premium +, ale jeszcze nic nie przesądzone.

Pozdrawiam

pchelek
27-09-2005, 18:49
a co to jest 300 km - 4 godziny jazdy, dwa piwa na powitanie, montaż przez 6 godzin, po montażu grill i piwko, nocleg i do domu

mirmil99
28-09-2005, 15:08
witam

czy moze ktos cos pow, o tych producentach okien chodzi o dobre i zle opinie, bo pewnie wybiore jedna z tych firm, tylko ktora i to jest moje pytanie

ASTOL ul. Sobieszowska 8 58-560 Jelenia Góra [email protected] (75) 755-20-41

BR ul. Mickiewicza 33 58-300 Wałbrzych [email protected] (74) 666-32-92

DEKORPLAST ul. Traugutta 92 59-900 Zgorzelec [email protected] (75) 648-96-84

POWIERNIK ul. Objazdowa 12 57-300 Kłodzko [email protected] (74) 867-38-85

SEMANT ul. Kolejowa 10 55-300 Środa Śląska [email protected] (71) 317-60-89

TANPOL-OKNO ul. Klasztorna 14 58-200 Dzierżoniów [email protected] (74) 831-71-18

WROBUD ul. Szczecińska 7 54-517 Wrocław [email protected] (71) 353-57-30

pchelek
29-09-2005, 18:39
POWIERNIK i WROBUD są mi znane. Z tym, że Firma DECEUNINCK [dostawca profili dla swoich producentów okien]ich nadzoruje. tak wię co wybieżesz to będzie prawie to samo. To dobry system. Ważny jest montaż

mirmil99
30-09-2005, 08:05
to chyba dobrze, ze dece kontroluje, jednak co by nie pow swoich podwykonawcow, nie no mysle, ze jak juz wydaje kilkanascie tys, to musze sie tez zdobyc na to aby montaz zrobila mi ta dana firma, napewno robi to wrobud, jak z powiernikiem to nie wiem

Xena z Xsary
30-09-2005, 09:53
a znacie może takiego producenta okien - Nieświec? woj.opolskie
Ma ktoś może ich okna?

Kamak
03-10-2005, 09:56
Pchełku,
Dziękuję z dotychczasowe informacje. Mam jeszcze jedno pytanie. Ostatecznie wybór padł na profil Deceuninck Zendow. Problem teraz w wyborze sprawdzonej firmy z Warszawy lub okolic, gdzie można zamówić takie okna. Posiadam ofertę firmy F.H.U. JARPOL z Łomianek, biuro handlowe na ul. Bartyckiej, jest jeszcze firma "ALEX" z Izabelina. Czy możesz polecić którąś z nich, a może jeszcze inną.
Z nadzieją oczekuję na odpowiedź (możliwie szybką bo muszę juz podjąć decyzję).
Pozdrawiam,
Kamak.

KOTT
03-10-2005, 13:05
W nawiązaniu do odpowiezi Pchelka dla aleksandry mam pytanie do Pchelka:
1. Czy każdy producent musi posiadać certyfikat lub deklarację zgodności? Kto je wystawia - czy tylko ITB, czy np. firma dostarczjąca profile (tu REHAU).
2. Jeżeli nie ma to czy może sprzedawać okna? (jest na rynku już przynajmniej 4 lata). Czy znaczy to też, że jego wyroby nie mają dopuszczenia do obrotu? To jak może przystępować do np. publicznych przetargów?
Bardzo proszę o dopowiedź.

pchelek
03-10-2005, 13:09
KAŻDA firma produkująca okna MUSI mieć certyfikat lub deklarację zgodności z Aprobatą Techniczną ITB.
Certyfikaty wystawia tylko ITB i wystawiane są na podstawie badań okna pochodzącego z produkcji tego zakładu i jednocześnie do badań sprawdzana jest u producenta jego zakładowa kontrola jakości.
Deklarację zgodności może wystawić sobie producent - ale też musi mieć do tej deklaracji badania okna.
Badania do certyfikatu może zrobić tylko laboratorium akredytowane.
Do deklaracji dowolne laboratorium - np laboratorium firmy REHAU - jak ma takie laboratorium do badań okien. Ale chyba nie ma takiego laboratorium.

KOTT
03-10-2005, 15:15
Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.
Gdzie (oprócz samej firmy) można sprawdzić czy posiada certyfikat lub deklarację zgodności.
Czy podana w Aprobacie Tech. np dla systemu VEKA lista firm na wniosek których aprobata t. została wystawiona jest równoważna z posiadaniem certyfikatu?
Gdzie można obejrzeć Aprobatę Techn (jakiś link?) dla profili REHAU? (nie ma ich na stronie rehau.pl).
Np. firma WINDOWS 2000 z Rumii podaje na swojej stronie tylko Aprobaty Tech. i certyfikat wystawiony przez REHAU ale nie na zgodność z AT tylko, że firma jest autoryzowanym zakładem ... i produkuje okna wg wytycznych firmy REHAU - i to wszystko. Czyli jest to wystarczające czy nie? Podobno wysyłają okna do badań do producenta profili?

stary
03-10-2005, 23:03
Gdzie (oprócz samej firmy) można sprawdzić czy posiada certyfikat lub deklarację zgodności.
Niektóre instytucje badawcze prowadza wykazy wydanych przez siebie aprobat i certyfikatów na swoich stronach internetowych, co można sprawdzić -ITB, COBR. Deklarację zgodności dla danej partii okien wystawia ich producent - teoretycznie na podstawie jakichś uproszczonych badań wykonanych w akredytowanym laboratorium, a praktycznie wypisuja klientowi na odczepnego kawałek kwitu.


Czy podana w Aprobacie Tech. np dla systemu VEKA lista firm na wniosek których aprobata t. została wystawiona jest równoważna z posiadaniem certyfikatu?
Nie jest równoważna- okno oprócz profilu składa się z wielu innych składników(okucia, szkło, wzmocnienia) - producent musi mieć papier potwierdzający umięjętność składania tego wszystkiego w całość w zgodzie z aprobatą.

Gdzie można obejrzeć Aprobatę Techn (jakiś link?) dla profili REHAU? (nie ma ich na stronie rehau.pl).
A do czego ona potrzebna??? :roll: Można ją kupić :wink: :wink: np. w ITB :roll: , nie ma fizycznej możliwości aby każdy klient razem z oknem dostawał kilkudziesięcio stronowe aprobaty czy certyfikaty na wszystkie "podzespoły"- wystarczy jedna kartka certyfikatu wydanego na siebie i oznaczenie na oknie.

Np. firma WINDOWS 2000 z Rumii podaje na swojej stronie tylko Aprobaty Tech. i certyfikat wystawiony przez REHAU ale nie na zgodność z AT tylko, że firma jest autoryzowanym zakładem ... i produkuje okna wg wytycznych firmy REHAU - i to wszystko. Czyli jest to wystarczające czy nie? Podobno wysyłają okna do badań do producenta profili?
Również nie wiem czy Rehau posiada pełne laboratorium badawcze - być może samo łamanie narożników :roll: ... a to troche za mało

jareko
03-10-2005, 23:06
to teoria
a praktka?
No coz - tu klientela powoduje ze certyfikaty i inne nie sa potrzebne gdyz.....w 99% kryterium wyboru jest nie produkt, producent czy dealer tylko cena :(
A ona im nizsza tym dla wiekszosci klientow lepsza
Wiekszosc z nich (zwlaszcza tych co ostatnimi czasy w chinszczyzne pojdzie) plakac bedzie po fakcie
Teraz sa szczesliwi - kupili najtaniej jak tylko sie dalo hehehe

Xena z Xsary
03-10-2005, 23:19
kupić Aprobatę Techniczną?
To istnieje handel kserami Aprobat?
Ile takie "cóś" kosztuje? Jest na to jakas marża?A VAT?

;)

Ponawiam pytanie czy zna ktos okna producenta Nieświec

pchelek
05-10-2005, 09:16
Gdzie (oprócz samej firmy) można sprawdzić czy posiada certyfikat lub deklarację zgodności. - CERTYFIKAT można sprawdzić w ITB lub w COBR Metalplast Poznań na ulicy Taczaka [te dwie istytucje wystawiają certyfikaty]. Co do deklaracji zgodności wystawianej przez producenta to panuje tu pełna dowolność i jest to trudne do sprawdzenia - ale można zażądać do tego wystawionego dokumentu wyników badań z tym że niewielu wie jak takie wyniki mogą i powinny wyglądać
Czy podana w Aprobacie Tech. np dla systemu VEKA lista firm na wniosek których aprobata t. została wystawiona jest równoważna z posiadaniem certyfikatu? Nie to jest tylko lista producentów
Gdzie można obejrzeć Aprobatę Techn (jakiś link?) dla profili REHAU? (nie ma ich na stronie rehau.pl). Musiałbyś mieć aprobatę na okna nie na profile - jak chcesz to Ci mogę wysłać ksero - podaj adres i rodzaj systemu REHAU - bo jest kilka aprobat
Np. firma WINDOWS 2000 z Rumii podaje na swojej stronie tylko Aprobaty Tech. i certyfikat wystawiony przez REHAU ale nie na zgodność z AT tylko, że firma jest autoryzowanym zakładem ... i produkuje okna wg wytycznych firmy REHAU - i to wszystko. Czyli jest to wystarczające czy nie? Podobno wysyłają okna do badań do producenta profili? Nie mają certyfikatu a taki dokument nie jest wystawrczający

gaga2
06-10-2005, 10:30
witam,
moi przyjaciele własnie przymierzają się do kupna stolarki okiennej...
czy może jest Wam coś wiadomo o oknach drewnianych z mahoniu bintagor? Znalazam informację tym drewnie na stronach DLH, ale to niewiele daje....
A może wiecie też co o firmie Borek&Rduch? podobno mają oni w swej ofercie mahoń bintagor...
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
gaga2

redyeti
06-10-2005, 18:35
Akurat jeśli chodzi o WINDOWS 2000 to jestem przekonany, że wystawiają deklarację zgodności. kilka powodów:
- rehau zapewnia w swoim laboratorium zarówno badania wstępne jak i okresowe w wymaganym aprobatą zakresie
- rehau dba też o to aby firmy te badania zrobiły i pomaga przy wprowadzeniu zakładowej kontroli produkcji która teoretycznie jest niezbędna do wystawiania deklaracji zgodnościo z aprobatą
- W2000 długo istnieje na rynku i z pewnością nie może pozwolić sobie na bałagan związany z brakiem deklaracji w przypadku kontroli

Pozdrawiam

jareko
06-10-2005, 22:51
pomijajac wszystko inne - aprobaty, certyfikaty itp. papierki wymagane prawem - Rehau jak malo ktory z producentow dba o swoje wlasne imie i byle garazowiec profila nie kupi (chyba ze we wtornym obiegu)
A jak wejdziesz do zakladu i zobaczysz papiery z Rehau wystawione dla danego producenta to smialo mozesz kupowac

jareko
08-10-2005, 22:59
jejku - ale na starocie trafilem hehehehe
17 wrzesnia 2001 - jak ten czas leci :(
http://www.superokna.pl/index.php?k=art/036&p=1

KOTT
10-10-2005, 16:40
Dziękuję za odpowiedzi
Wychodzi na to, że producentów posiadających certyfikaty zgodności znaleźć jest dosyć trudno - posiadają je chyba tylko b.duże zakłady :( (niestety). Generalnie rozmowa o tych dokumentach z przedstawicielami czy pracownikami jest trochę jak ze ślepym o kolorach.
Zakładam że informacja Jareko dot solidności Rehau jest prawdziwa i kończę tą "wojnę z wiatrakami".
Odnośnie montażu Illbruck to faktycznie motażyści mają z tym pewien problem (kiedyś montowali ale było to tak dawno, że nikt nie pamięta gdzie i jak).
Odnośnie szczeliny dylatacyjnej pomiędzy węgarkiem a framugą musiałem stoczyć prawdziwy bój (cyt "zawsze montujemy na styk i nikt jeszcze się nie skarżył") :-? Dotyczy uszczelnienia pomiędzy węgarkiem a framugą - z artykułu wynika, że należy wypełnić pianką a następnie otynkować, nie ma potrzeby stosowania silikonu czy akrylu - tak mi zrobili w 2 oknach. Mam jednak wątpilwość, czy na styku okna z tynkiem nie powstaną pęknięcia przy ewentualnych ruchach np framugi.
Mam jeszcze pytanie dot uszczelnienia parapetu zewnętrznego - jak i gdzie należy zastosować uszczelniacz budowlany (omawiany w przywołanym artykule) - kolejne okno będzie prawdopodobnie montowane bez listwy progowej (tylko na podpórkach + parapet wew). Czy należy go "wcisnąć" w otwór we framudze przeznaczony do włożenia parapetu?
Acha jeszcze jedno pytanko.
Dotyczy klamek secustic. Na forum jest wiele czasami wzajemnie sprzecznych opinii. Czy w oknie balkonowym z zastosowanymi szybami P2 i okuciami antywł. można zastosować te klamki - tzn wiem że można ale czy będą stanowic przeszkodę dla ewentualnego nieproszonego gościa. Jedni piszą, że żadnej inni, że ze względu na wymaganą dużo większą siłe aby je przekręcić można je spokojnie stosować. Mam po prostu dużą niechęć do zastosowania klamek z przyciskiem (za każdym razem trzeba wcisnąć aby przekręcić) i klamek z kluczykiem (poźniej standard - gdzie kurczę jest ten kluczyk :o ). Czy można je (lub okucia) przekręcić (przesunąć okucie) jakimś sposobem (nie wiem wajhą czy przewiercając profil) i należy bezwzględnie użyć klamki z kluczem aby był jakiś sens zamontowania P2 i okuć antywł?

czmirek
10-10-2005, 18:22
witam,
moi przyjaciele własnie przymierzają się do kupna stolarki okiennej...
czy może jest Wam coś wiadomo o oknach drewnianych z mahoniu bintagor? Znalazam informację tym drewnie na stronach DLH, ale to niewiele daje....
A może wiecie też co o firmie Borek&Rduch? podobno mają oni w swej ofercie mahoń bintagor...
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
gaga2
no coz jak zawsze mahon- pytanie po ile ten mahon a moze to nie mahon tylko ...... no wlasnie niech znajomi popatrza na ten mahon dokladnie

czmirek
10-10-2005, 18:23
witam,
moi przyjaciele własnie przymierzają się do kupna stolarki okiennej...
czy może jest Wam coś wiadomo o oknach drewnianych z mahoniu bintagor? Znalazam informację tym drewnie na stronach DLH, ale to niewiele daje....
A może wiecie też co o firmie Borek&Rduch? podobno mają oni w swej ofercie mahoń bintagor...
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
gaga2
no coz jak zawsze mahon- pytanie po ile ten mahon a moze to nie mahon tylko ...... no wlasnie niech znajomi popatrza na ten mahon dokladnie

ana_b
10-10-2005, 19:24
Proszę o ragę
Zastanawiam się nad wybowem okien PCV, białe 3-komrowe
Tymex, profil roplasto, okucia roto
Widok, prof. Veka, okucia Siegenia
cenowo wychodzą podobnie, a może ktoś może mi polecić jakąś dobrą i sprawdzoną firmę z okolic Radomia
pozdrawiam

G0ŚĆ
11-10-2005, 00:14
Dotyczy klamek secustic. Na forum jest wiele czasami wzajemnie sprzecznych opinii. Czy w oknie balkonowym z zastosowanymi szybami P2 i okuciami antywł. można zastosować te klamki - tzn wiem że można ale czy będą stanowic przeszkodę dla ewentualnego nieproszonego gościa. Jedni piszą, że żadnej inni, że ze względu na wymaganą dużo większą siłe aby je przekręcić można je spokojnie stosować. Mam po prostu dużą niechęć do zastosowania klamek z przyciskiem (za każdym razem trzeba wcisnąć aby przekręcić) i klamek z kluczykiem (poźniej standard - gdzie kurczę jest ten kluczyk :o ). Czy można je (lub okucia) przekręcić (przesunąć okucie) jakimś sposobem (nie wiem wajhą czy przewiercając profil) i należy bezwzględnie użyć klamki z kluczem aby był jakiś sens zamontowania P2 i okuć antywł?

Klamka secustik zbudowana jest w taki sposób że jedynie przkręcając klamką można przesunąć zaczepy w okuciu (nie jest to związane z zadną większą siłą). Nie da się tego zrobić od drugiej strony tzn przysuwając zaczepy obrócić klamkę (klamka blokuje możliwość przesunięcia zaczepów). Podobnie zabezpiecza przesuniecie okucia klamka z guzikiem, przy czym przy klamce sekustik wystarczy przewiercić ramę i przy uzyciu odpowiedniej wajhy przekręcić klamkę, przy klamce z guzikiem jest to dużo trudniejsze, bo jednocześnie trzeba wcisnąć guzik. Klamka z kluczykiem (jeżeli zamknieta) zabezpiecza przed przesunieciem zaczepów od zewnątrz, przekręceniu klamki wajhą oraz dodatkowo przed próbą otwarcia okna przez np wybitą w szybie dziurę, tak by można było włożyć rękę.
Ciekaw teraz jestem Twojej opini na temat sensu stosowania.

pchelek
11-10-2005, 08:32
ana_b - odpuść ROPLASTO z Tymexu - co to za firma.??????
Lepsza jest VEKA Topline lub Softline z PLAST_SYSTEM [biuro mają bodajże na Żeromskiego albo ta firma co się mieści w Lekominie - nazwa mi wypadla z glowy. A jak już ROPLASTO to Stryjeks z Radomia.
Spytaj się tylko o jedno jak zamowisz okna ROPLASTO - niech Ci podadzą symbol [numer katalogowy] ościeżnicy bo oni mają w systemie jedną ościeżnicę co się nadaje do d....y - taka jest slaba [za cienkie ścianki ma]

stary
11-10-2005, 08:55
ana_b - odpuść ROPLASTO z Tymexu - co to za firma.??????
Jest to sieć punktów dealerskich w okolicach Radomia (Pionki, Koziennice) zaopatrujących sie u różnych producentów.

...albo ta firma co się mieści w Lekominie - nazwa mi wypadla z glowy.. a może to Jezierski? :wink:

A jak już ROPLASTO to Stryjeks z Radomia. :roll: :roll: :roll:

Spytaj się tylko o jedno jak zamowisz okna ROPLASTO - niech Ci podadzą symbol [numer katalogowy] ościeżnicy bo oni mają w systemie jedną ościeżnicę co się nadaje do d....y - taka jest slaba [za cienkie ścianki ma]
..niektóre skrzydła też nie są najgrubsze :wink:

pchelek
11-10-2005, 14:26
te chude ROPLASTO to takie polskie chińczyki [profile z Chin] o grubości ścianek 2,2 mm czyli poniżej wymaganego 2,5 - w klasie B.
Podobne zamiary miał KBE ale sobie odpuścił.
Stary - masz takie próbki ROPLASTO ?? te super chude

ana_b
11-10-2005, 20:13
dzięki za odpowiadzi. W takim razie jeszcze trochę poszukam okien dla siebie. Jutro odwiedzę Jezierskiego i pare innych firm.
Pozdrawiam

jar.strzelec
11-10-2005, 21:56
mam watpliwosci
Przyjechala ekipa i wstawili mi okna.
Mur 3W (12cm / 20 styropiam / 24 Ytong)
Kotwy dali bardzo dlugie tlumaczac, ze nie montuje sie ich do muru zewnetrznego - czy dobrze zrobili?
Od okna do wbicia kolka jest prawie 20 cm - czy tak moze byc?
Czy sa jakies normy czy tez wskazania na sposob mocowania kotew i ich dlugosc?

pchelek
12-10-2005, 08:48
znaczy sie ze zlicowali zewnetrzne plaszczyzny okna z zewnetrzna plaszczyzna ocieplenia - [kotwy dali do wewnatrz??? - opis jest niejasny]
Dlatego kotwa jest dluga [4 cm wchodzi na okno + 6 cm ocieplenia {w sumie ma 12 - ale 6 zakrywa okno} + 10 na wejście kotwy na mur - razem 20 cm.
Nie ma ograniczeń długości kotew. Widziałem nawet dłuższe - progowe - stosowane w mocowaniu w progach okien w murze z cegły dziurawki - miały nawet 25 - 30 cm.
Oczywiście okno stoi na klockach i nie wisi na tych długich kotwach.

castorp
12-10-2005, 13:41
:P
Witam,
zastanawiam się nad wyborem okien FORIS 500 – dostawca LONGINEX Sp. z o.o. z Kiełpina (blisko Trójmiasta).
Co sądzicie o tym profilu, czy ktoś ma już jakieś doświadczenia. Czy znana jest Wam firma LONGINEX?

jareko
12-10-2005, 14:46
Pchelku - jak sadze dali oczywiscie kliny czy tez inne stale i stabilne podporki bo jesli nie to jest do d....
Ja zawsze kotwy daje do wewnatrz pamietajac nasze dysputy na ITB kiedys tam :) i jesli kotwa dostarczona od producenta jest za krotka to ja przedluzam albo skrecaniem dwu w jedna albo spawaniem ale okno zawsze u mnie jest podparte (najczesciej wykorzystuje wzmocnienia od slupkow statycznych)
Trzeba pamietac jak sadze :lol: o tym jak okno pracuje w otworze i tutaj najwazniejsze jest jego podparcie czy na parapecie wewnetrznym czy tez na dodatkowych elementach
Pchelku- dobrze mowie? :)

pchelek
12-10-2005, 17:43
chyba w końcu musimy pójść na to piwo - Ty piwo a ja tonic 8)
FORIS 5000 nie ma aprobaty więc się nie wypowiadam - to pięciokomorówka chyba

jareko
12-10-2005, 22:39
po sezonie Pchelku...po sezonie takim wariackim jaki teraz mamy
Ludzie obudzili sie ze snu zimowego ;) dopiero we wrzesniu i burdel :lol: w branzy taki ze hej :( Terminy dochodza u dobrych do 3-4 tygodni u oszolomow ciagle 14 dni

stary
12-10-2005, 23:52
.....u oszolomow ciagle 14 dni
:roll: :roll: :roll: ............. :-?

jareko
13-10-2005, 09:44
a czemu to staruszku zdziwienie na Twym obliczu widac?
Sklecic okno to tylko kilka godzin, zrobic szybe w garazu to tez kilka godzin, okuc oszczednie to kilka minut i okno gotowe ;)
Dobrzy sa zawaleni robota gorsi troszke mniej a oszolomy ...... sam rozumiesz :)

Anna K
13-10-2005, 20:27
Prosze o oponie na temat Okien z profilem Salamander? Jak sie one maja do Drutex (Aluplast). Co arto kupić?
Z góry dziekuję

jareko
13-10-2005, 21:49
niebo a ziemia :lol:
ale pytanie - kto w Salamandrze producentem?

pchelek
14-10-2005, 08:52
SIP z Lublina, Wyszkowska Fabryka Okien, EW-POL z Wiązownej, ROYAL z Malborka - oni produkują okna PVC w Salamandrze - dobre ceny znakomity profil

jareko
14-10-2005, 09:33
Pchelku - dzieki za info ale pytanie bylo do zainteresowanej :)))))
Sam dobrze wiesz jak i ja ze 50% sukcesu to dobry producent drugie 50% to prawidlowy montaz :)

Wakmen
14-10-2005, 09:41
Sorki, że wpadam z tym pytaniem ale bardzo potrzebuję odpowiedzi co do pewnych oznaczeń stosowanych dla szyb. Czy aby na pewno są to te same rodzaje szyb.

Na ramce pomiędzy szybami jest napis:
PLUS SAFE P2 4ST/12AR/44,2 U1,3

a na szybie jest naklejka firmy, która wyprodukowała szyby ale wydrukowane dane szyby są przez firmę, która składała całe okna (szyby + ramy + okucia).
Na tej naklejce jest napisane:
444/10AR/4ST U1,5

W innym miejscu na zleceniu było napisane 44-2/16/4 Termo.

Na pierwszy rzut oka każdy zapis jest różny a bynajmniej odległości pomiędzy szybami (10AR, 12AR, 16).
Skrót AR wiem co oznacza ale czy jeżeli oba zapisy są różne to czy jest dopuszczalne umieszcxzanie błędnych informacji?

Będę bardzo wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi dotyczące powyższych opisów.

Wakmen
14-10-2005, 10:00
Nie jestem upierdliwy ale potrzebuję jasnych i konkretnych odpowiedzi.
Na poniższym rysunku są narysowane różnego rodzaju stopnie okuć antywłamaniowych:
http://www.mielczarek.winkhaus.pl/gify/okucia.gif

Czy jeżeli 4st okuć antywłamaniowych na skrzydło oznacza zielony rodzaj okuć to jeżeli w oknach takich zabezpieczeń jest 2 lub 3 na skrzydło czy w takim przypadku jest to odchyłka od umowy?

Dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedz na nurtujące mnie pytania. Specjalistą od okien nie jestem więc pytam.

jareko
14-10-2005, 12:20
...Na ramce pomiędzy szybami jest napis:
PLUS SAFE P2 4ST/12AR/44,2 U1,3
ramka 12 mm z argonem szyba od zewnatrz 4 mm od wewnatrz P-2 k=1,3


a na szybie jest naklejka firmy, która wyprodukowała szyby ale wydrukowane dane szyby są przez firmę, która składała całe okna (szyby + ramy + okucia).
Na tej naklejce jest napisane:
444/10AR/4ST U1,5
szyba od zewnatrz P-4 od wewnatrz 4 zas ramka 10 z agronem k=1,5


W innym miejscu na zleceniu było napisane 44-2/16/4 Termo.
od zewnatrz P-2, od wewnatrz 4 ramka 16 z argonem k=1,1

Wyglada na to ze szyby maja sie nijak do zlozonego przez Ciebie zamowienia
I jeszcze jedno - ale tego do konca pewny nie jestem bo to czasem ukryte jest w nazwie szyby - czy jest powloka antyrefleksyjna czy nie ale symbol ST chyba oznacza standardowe szklo - tego nie jestem pewny

jareko
14-10-2005, 12:23
Nie jestem upierdliwy ale potrzebuję jasnych i konkretnych odpowiedzi.
spoko - wszak od tego tu jestesmy wiec nie kryguj sie tylko zawsze smialo pytaj :):):)


Czy jeżeli 4st okuć antywłamaniowych na skrzydło oznacza zielony rodzaj okuć to jeżeli w oknach takich zabezpieczeń jest 2 lub 3 na skrzydło czy w takim przypadku jest to odchyłka od umowy?.....

Jezeli na umowie masz napisane okucia WK-II to powinny byc one zgodne z poz 5 czyli maks miedzy zaczepami 50cm
Jezeli zas masz WK-1 to wystarcza 3 zaczepy i bolec przy dolnym zawiasie

A jak masz na umowie?

Wakmen
14-10-2005, 12:34
Przed chwilą dzwoniłem do producenta szyb oraz rozesłełem 5 listów email z potwierdzeniem moich przypuszczeń.
Zamówiłem szyby 4.4.4 - D - 4 Termo oraz okucia 4 st antywłamaniowy na każde skrzydło.
Dostałem szyby P2 oraz 2 lub 3 st. antywłamaniowe na skrzydło.
Nie żebym robił twierdzę z domu czy miał coś bardzo wartościowego ale będę mieszkał dość daleko od większego skupiska ludzi ale choć w jakiś sposób chciałbym zapobiec włamaniom typu "rozbicie szyby i biorę co popadnie" np. przez przypadkowych grzybiarzy. Dodatkowo montuję alarm (kontaktrony, czujki vibracyjne).
Do końca nie wiem co zrobić z firmą, która sprzedała mi okna?

jareko
14-10-2005, 12:36
dochodzic swego zgodnie z zamowieniem !!!
a jesli jeszcze nie zaplaciles calosci wstrzymac sie z nia az towar dostaniesz taki jak w zamowieniu

Wakmen
14-10-2005, 12:54
dochodzic swego zgodnie z zamowieniem !!!
a jesli jeszcze nie zaplaciles calosci wstrzymac sie z nia az towar dostaniesz taki jak w zamowieniu
Zapłacić zapłaciłem przed dostarczeniem na budowę choć wszyscy mnie przestrzegali przed tym. Chyba jestem zbyt uczciwy by dopuścić takie przekręt, że trafią one na mnie.

lidqa
14-10-2005, 13:46
A czy ktos z Was moze slyszal o firmie Okno Lider z Krakowa? Czy sa godni polecenia? Ceny maja przystepne. Stosuja profile Veka.
Pchelku, jareko, co Wy o nich myslicie? :-?

jareko
14-10-2005, 13:55
rekalmuj i walcz
Moze to troszke potrwac gdyz czasem opor materii nie lezy po stronie handlowca ale w nichym jak sadze nie opoznia Ci to prac z budowa
Wszelkie wymiany beda dotyczyc skrzydla a oscieznica pozostanie w spokokju - mozes dzialac dalej robiac tynki i cala reszte
przypominaj sie i radze Ci dokonywac wszystkich ustalen na drodze pisemnej - od zlozenia reklamacji na wykonanie twoaru niezgodnego z zamowieniem po kazde nawet slowo uzgodnien i tego samego wymagaj od drugiej strony

KOTT
14-10-2005, 14:14
Widzę, że Jareko jest na forum więc mam sznsę na uzyskanie szybkiej odpowiedzi. (jutro mam montaż)
Parapet ten będzie montowany pod profil okna (w profilu chyba właśnie do tego jest przeznaczone wycięcie). Czy musi być jakoś specjalnie uszczelniony? Parapet "wchodzi " pod profil - uszczelniać to dodatkowo?