PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

Wakmen
14-10-2005, 14:20
Wszystko pięknie Jareko ale nie tak do końca. Profil też mi spie... lili. Miał być profil trocala z odwróconym wzmocnieniem Uw środku aby dodatkowo zwiększyć wytrzymałość punktów antywł. i co ... Gdy wierciłem pod kontaktrony to okazało się, że profil jest standardowy a podczas produkcji taka zmiana wymagała tylko przełożenie tego wzmocnienia dogóry nogami.
O cholera !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
O co tu wszystko chodzi???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzwoniłem do sekretarki Firmy BOSHOR (Gdyńska Fabryka Okien - już dłużej nie będę ukrywał, że jestem wściekły), że jutro o 8mej rano będę na rozmowie z szefami. Będę starał się sprawę rozwiązać polubownie ale nie w taki sposób, że oddadzą mi kasę i po problemie. Chcę mieć odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
Co z tego wyniknie - poinformuję.

pchelek
14-10-2005, 14:57
zaczepy antowłamaniowe mają po cztery wkręty zazwyczaj - dwa są ustalające a dwa wchodzą w stal - muszą wchodzić, takie jest wymaganie - do tego stal musi być odwrócona - inaczej te dwa dodatkowe wkręty nie wejdą w stal - a najlepiej jak jest to kwadratowa rura bo od góry wchodzą wkręty antywlamaniowych zaczepów a od dołu jest standardowe przykręcanie stali do profilu PVC - jak Ci zrobili odwrotnie to rekamuj bo inaczej masz okna gg.... a nie antywłamaniowe - jak chcesz rysunki to Ci wyślę faxem - jak powinno być - w każdym razie okna Ci sknocili - reklamuj je - i dodATKOWO zażądaj certyfikatu zgodności tych twoich okien z Aprobatą techniczną - inaczej niech oddają kasę - zaczepy antywłamaniowe są szersze i mają jak podałem 3 - 4 wkręty - inaczej można je paluchami wyrwać
KOTT - pod oknem musi być uszczelnienie - dobrze jest dać uszczelkę gąbkową na styku parapetu i tej listwy podokiennej
4 stopień to jest 7 zaczepów antywłamaniowych a na szybie to cię orżnęli 4.4.4. to jest szyba potrójna klejona a masz podwójną P2 - od szyby P4 to jest dwie klasy - dali Ci produkt znacznie tańszy - niezgodny z zamowieniem - a te zaczepy w plastik to Ci okna muszą wymienić - nie tylko szyby na P4

KOTT
14-10-2005, 15:03
KOTT - pod oknem musi być uszczelnienie - dobrze jest dać uszczelkę gąbkową na styku parapetu i tej listwy podokiennej

Okno będzie montowane raczej bez listwy podokiennej. Parapet ma być wsunięty w wycięcie w profilu (framudze) - czy tam należy użyć dodatkowo jakiegoś uszczelniacza. Pod parapet i pod okno (będzie stało na podpórkach) ma być tylko pianka.

pchelek
14-10-2005, 15:06
a jak Ci zamocują parapet zewnętrzny - samo wsadzienie w ten kanalik co jest w ramie nie wystarczy - bedzie Ci ten parapet latał i grzechotał - okno musi staś na klockach - jak jest dwuskrzydłowe to muszą być trzy klocki - klocki sie pozostawia - pod parapetem i pod rama okna musi byc dobrze uszczelnione - jeszcze jedno okno w progu MUSI być mocowane też
Jak Ci podsuną parapet wewnętrzny pod okno a od zewnątrz wepną parapet wewnętrzny i pod spodem bedzie pianka PU to po pewnym czasie jak okno nie bedzie mocowane w dolnej ramie to sie zrobi szczelina i bedzie ci wiało - dlatego daje sie te listwy progowe czyli podokienne - wtedy zamyka sie proste przedmuchiwanie dla powietrza - listwa stanowi przeszkode - no i można to dobrze uszczelnić a i parapet zewnętrzny jest do czego mocować - listwy progowe to bardzo wazny element okna - aha - PAMIETAJ ze jak Ci beda te okna osadzali to musza oczyścić pro muru w tym miejscu co mocujesz okno i je osadzasz z brudu i kurzu i pyłu - inaczej zostaje gruz i w tym miejscu powstają mostki termiczne - pianka musi szczeliny wypełniać całkowicie i nie może być wtryskiwana na brud, jurz czy gruz - zazwyczaj "montażyści" tak robią

KOTT
14-10-2005, 15:24
Dzięki
Czyli jak rozmumiem, parapet zewn ma byc przykręcony do listwy podokiennej, pomiędzy parapetem a tą listwą uszczelniacz budowlany (na nic innego zapewne nie mogę liczyć) i dodatkowo wpuszczony w "kanalik" we framudze?
Jeżeli będzie listwa podokienna to jak to zamocować?
Na pewno montażyści nie mają tych specjalnych kotew. Czy mozna na dybel (przewiercając przez profil i listwę podokienną). Jak to uszczelnić aby zbirająca się woda nie przeciekała w dół wzdłuż dybla?

jareko
14-10-2005, 18:25
bylem nieobecny a zapomnialem kompa wylaczyc
a wiec po koleii :)
Listwa podparapetowa jak jest to jest ideal - niestety nie u wszystkich producentow jest ona standardem i trzeba u wielu dodatkkowo za nia placic - kasa rzedu 4-6 zeta za 1 mb
Jak jej nie ma to:
po ustawieniu okna na klinach i czesciowym jego opianowaniu montujesz parapet zewnetrzny - tak jak dobrze czujesz w te pierwsza szczelinke w profilu, utwierdzasz go po bokach ale dodatkowo zabezpieczasz przed wyparciem do gory przez piane np, kawalkiem deski zaklinowanej o glif. Wtryskujesz w to wszystko od srodka tyle piany ile fabryka dala ;)
AAaaaaa..... pamietac trzeba o tym co mowil Pchelek - przy braku listwy podparapetowej okno MUSI byc kotwione od dolu i tutaj uwaga - kotwa MUSI od razu byc wygieta prostopadle do profila by parapet wewnetrzny ci pod okno wlazl. ALe wracajac do pianowania, jak juz tej piiany dasz tyle ile mozesz dopiero wtedy wkladasz parapet wewnetrzny ale wsuwasz go tylko na 10mm - wiecej nie ma potrzeby. Wazne by robic to w miare szybko by piana miala szanse wszelkie szczelinki wypelnic i tak pozostaje ci 3-4 a przy 5 komorowce prawdziwej nawet i 7 cm piany ktora idealnie termicznie zabezpiecza parapet wewnetrzny
Jest z tym piepr.... ale mozna tak to zrobic by bylo dobrze
Wbrew pozorom jak tak uczynisz parapet zewnetrzny nie bedzie ci ani latal ani bardziej halasowal niz jakby byl przykrecany do podparapetowki
PIana jak nie ma na nia wplywu swiatlo (UV) jest idealnym i trwalym klejem a parapet zewnetrzny realnie zadnych obciazen nie przenosi tak jak okno
Co jeszcze dodac? Hmmmm......kotwa na dole wystarczy jedna przy szerokosci do 900mm a pozniej jedna na slupek (ten pionowy ;) ) Nie ma koniecznosci dawania kotew w narozach na poziomie - ale jesli sie da nie zaszkodza
Mozna tez tak jak wspomniales przewiercic rame i dac dybla tylko skoro mozna dac kotwe to po co? Ale jesli juz to pamietaj by zanim dybla skrecisz dac tam uszczelniacz budowlany by zabezpieczyc sie przed penetracja wody z oscieznicy w mur
To chyba tyle

pchelek
15-10-2005, 13:31
faktycznie piana pod parapetem i ten klin dziala jak mocowanie wkretami - dodatkowo pod parapetem nie ma pustki powietrznej i deszcze nie beda tak bebnić

KOTT
15-10-2005, 14:11
Okna mam częściowo zamontowane, ale mam poważny problem.
Zostały zamotowane ze szczeliną dylatacyjną pomiędzy ścianą a framugą ok 8mm a na zewnątrz framuga jest praktycznie zlicowana z węgarkiem (no może w niektórych miejscach - krzywa ściana - jest 2-3mm). Jest to okno balkonowe szerokościach: 880mm (drzwi balkon) + 600mm + 1430mm. Wg wszelkich wytycznych szczelina wew (framuga-ściana) z obu stron powinna być ok.15mm (a jest 8 mm).
Czy jest to na tyle poważna wada (zwłaszcza to prawie zlicowanie od zewnątrz z węgarkiem) aby żądać wymiany okna (wystarczy wymienić drzwi balkonu na ok.10-15 mm mniejsze) na nowe.
Okna zostały zamontowane czasowo tylko na piankę i kilka kotew aby umozliwić ewent wymianę.
Wychodzi na to, że okno zostało źle zwymiarowane - gdyby było o te 15-20 mm węższe to byłby właściwy odstęp pomiędzy framugą a ścianą (wewnątrz) i wystawałoby z węgarka (na zewnątrz).
Czy są jakieś konkretne wytyczne ile okno (framuga) powinno wystawać z węgarka?
O ile to możliwe proszę o szybką odp - czeka mnie rozmowa z właścicielem firmy.

KOTT
17-10-2005, 13:49
Drodzy guru okienni - proszę o pomoc w temacie jw
Dzięki waszym poradom motaż był z zachowaniem wszelkich zasad tj. zastosowano listwę podokienną, w progu dano kotwy, w pozostałch elemantach dyble rozmieszczone jak należy, podpórki itp.
Niestety na wymiar okna montażyści nie mieli wpływu, mogli tylko zamocować tymczasowo (nie włożyli dybli w ramy tylko dali kotwy aby okno nie wypadło).
BARDZO PROSZĘ O PORADĘ

mamusia
17-10-2005, 14:33
Przestrzegam przed drewnianymi oknami firmy FERNO a szczególnie przed przedstawicielem w Gdańsku ul. Beniowskiego. Moją historię możecie przeczytać na farum http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=55123&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

pchelek
17-10-2005, 15:16
rama powinna wystawać zza wegarka na ok 3 cm - jak jest za niego schowana to może woda zaciekać w okna - rada jest taka - podkuć węgarki - dodatkowo na styku okien z węgarkami nakleić taśmy z gąbki - docieplenie i uszczelnienie złącza od zewnątrz - tam nie może być szczeliny - natomiast 8 mm szczelina wewnętrzna w styku okno ościeże to jest bardzo trudno uszczelnić pianką - można spróbować - ale można dać wełnę mineralną - powtykać
Ale to rozwiązanie jest oszczędne - okna pozostają.
Rozwiązanie drugie to wymiana jednego z okien
Pamiętaj że uszczelniony musi być też styk okna z drzwiami balkonowymi i z drugim oknem - nie może być to na styk - prawidłowo powinno dawać się specjalne złączniki wchodzące w te zaczepy co mają je ościeżnice - ja zrobilem prościej - wstawilem okna z pozostawieniem szczeliny 15 mm zdystansowanej klockami i dwa okna wstępnie skręciłem - n astępnie wtrysnąłem piankę PU w ten styk - potem wyjąłem te klocki i równomiernie skręcilem dwa okna zsuwajac je do siebie - pianka spuchla i styk jest szczelny - pamietaj tak zrobic koniecznie bo inaczej bedzie dmuchalo wiatrem

KOTT
17-10-2005, 15:48
Dzięki za opdpowiedź
Skuć wegąrki to duża robota - to jest płyta beton (mieszkanie w bloku) - 3 cm do skucia ???
Uszczelinić taśmą z gąbki będzie trudno - różnica w pionie na drzwiach balkonowych wynosi 3 cm - tasma Ilbruck rozpręża się co prawda chyba nawet 5-krotnie, ale wg inf Jareko szczelina powinna być maks 2 razy szersza niż zastosowana taśma. Czy nie można po prostu uszczelinić pianką tej szczeliny?
Rozumiem, że 8mm wewnątrz (pomimo zaleceń 15-20mm ze względu na szerokość całego okna ok. 3m) jest ok.
Faktycznie pomiędzy drzwiami a oknem jest założony łącznik w zaczepy w ościeżnicach - jeżeli go usunąć i zapiankować jak piszesz to jednak uzyska się chyba niewiele (5 mm ?).
Za okna nie zapłaciłem - pomiar był robiony przez pracownika firmy, niech poprawiają - chodziło mi o to czy jest to wystarczjąca podstawa do nie odebrania okien (to zlicowanie z węgarkiem)

jareko
17-10-2005, 21:47
rama powinna wystawać zza wegarka na ok 3 cm - jak jest za niego schowana to może woda zaciekać w okna - rada jest taka - podkuć węgarki - ...
Szanowny moj nauczycielu. Napisales 3 cm i teraz kazdy z miarka w reku sprawdzac bedzie i larum podniesie jak okaze sie iz zamiast 30 mm ma 25 ;) Sam zobaczysz jak takie posty tutaj zaczna sie pojawiac :lol: gdyz juz forumowiczow chyba zdazyles poznac :))) przy calym dla nich szacunku :)
Prawda jest taka - okno powinno byc tak wymierzone by tynk zakrywal oscieznice i tu tak naprawde przy prawidlowym montazu nie ma znaczenia czy tej oscieznicy bedzie wystawac 10 czy 30 czy 50 mm. Jedno jest niedopuszczalne ale bardziej ze wzgledow estetycznych niz praktycznych - by glif zewnetrzny nie dosc ze calkowicie zaktrywal oscieznice to jeszcze nachodzil na skrzydlo (nagminny blad przy wymianie okien skrzynkowych gdzie klient nie chce wydac dodatkowych pieniedzy na poszerzenia by mialo to rece i nogi i jeszcze estetyke).
W tych temperaturach luz montazowy 8 mm to jednak troszke zbyt malo - gdyby na zewnatrz bylo plus 25 to co innego - wtedy okno ma najwieksze lub prawie najwieksze wymiary i spoko - zawsze juz bedzie sie tylko kurczyc ;)
Jesli to jest plyta i to wielka plyta (rob raczej wielkie g... :( ) zamiast skuwac i robic nowe okna wystarczy okno przesunac troche do srodka - od razu szczelina zrobi ci sie wieksza gdyz w wielkiej plycie glif wewnetrzny zawsze byl rozglifiony i im dalej od zewnatrz tym dziura na okno wieksza. Ale od razu wymusza to wymiane parapetow zewnetrznych na szersze
Tasma rozprezna - Kott - tak jak napisalem - graniczne rozprezenie to 2 grubosc wyjsciowa (i to przy grubosciach "startowych" minimum 8mm). To ze tasma np. 8mm rozprezy ci sie swobodnie spoko do 40 mm nie oznacza ze w tej formie spelniac bedzie swoje zadanie. Przy duzych szczelinach zbankrutujesz na nia wiec pozostaje ci piana - jest to rozwiazanie tak samo dobre jak tasma a przy wymianie gdzie wiadomo iz odchylki od pionu sa znaczne w starych oknach (tak kiedys budowano :( ). Pamietaj tylko ze piane te trzeba ZAKRYC tynkiem - inaczej szlag ja pod wplywem swiatla trafi i gucio z tego bedzie

pchelek
18-10-2005, 08:41
może nie dość wyraźnie się wyklawiaturowalem [od klawiatury] - taśma z gąbki ma być na styku płaszczyzny okien z węgarkami - okno dociska i styk jest szczelny - tam nigdy nie ma więcej jak 5 mm nierówności
Styk wewnętrzny - pomiędzy oknem a ościeżem - Tu jareko ma rację 8 mm to ciut za mało. Chociaż dla białych okien może wystarczyć. Co do wystawania ościeżnicy zza węgarka - to jest to minimum 3 cm - tak piszą Niemcy - faktycznie jak rama chowa się całkiem za węgarkiem to jest fatalni.
Skuwanie odpada - więc zamów węższe drzwi - te łączniki zostaw - ale pamiętaj o ich uszczelnieniu

lidqa
18-10-2005, 08:49
A czy ktos z Was moze slyszal o firmie Okno Lider z Krakowa? Czy sa godni polecenia? Ceny maja przystepne. Stosuja profile Veka.
Pchelku, jareko, co Wy o nich myslicie? :-?

Nesmialo ponawiam swoje pytanie, bo pozostalo pominiete :oops:.

KOTT
18-10-2005, 09:03
rama powinna wystawać zza wegarka na ok 3 cm - jak jest za niego schowana to może woda zaciekać w okna - rada jest taka - podkuć węgarki - ...
Szanowny moj nauczycielu. Napisales 3 cm i teraz kazdy z miarka w reku sprawdzac bedzie i larum podniesie jak okaze sie iz zamiast 30 mm ma 25 ;) Sam zobaczysz jak takie posty tutaj zaczna sie pojawiac :lol: gdyz juz forumowiczow chyba zdazyles poznac :))) przy calym dla nich szacunku :)
Jareko, nie chodzi przecież o aptekarską dokładność tylko o zasadę. Pchełek napisał ok.3cm i nie wierzę, że ktoś będzie robił problem z 2 cm czy 1.5cm. U mnie okno jest jak napisałem zlicowane z węgarkiem. W artykułach Pchełka nt wad motazu okien było wyraźnie napisane, że nie może być schowane za węgarek a mi chodziło o wyjaśnienie czy zlicowanie okna z węgarkiem jest podstawą do oczekiwania wymiany okna na nowe. Z twojej odpowiedzi możnaby zrozumieć, że jest to dopuszczlne i tylko względy estetyczne są decydujące - no to chyba nie byłby wystarczający argument dla firmy.
Na całe szczęście :) ja nie musiałem używać żadnych specjalnych argumentów - przyjechał właściciel i praktycznie bez żadnych dyskusji podjął decyzję o wymianie okna (drzwi balkonowych) na mniejsze. W świetle przytaczanych na forum przypadków podejścia do klienta różnych (w tym największych firm :x ) jest to pozytywne zaskoczenie. Zwłaszcza, że okno jest wyposażone w szybę P2 i będzie musiał zamówić nową szybę. Jest to niewielka firma, ale lokalna - i tu jest pełne potwierdzenie dla przytaczanych przez Pchełka zasad wyboru firmy - wybierać lokalnego producenta.
Glif za węgarkiem faktycznie się powiększa i przesunięcie okna do środka może coś polepszyć.

KOTT
18-10-2005, 09:34
może nie dość wyraźnie się wyklawiaturowalem [od klawiatury] - taśma z gąbki ma być na styku płaszczyzny okien z węgarkami - okno dociska i styk jest szczelny - tam nigdy nie ma więcej jak 5 mm nierówności
Niestety nierówności faktycznie są mniejsze niż 5 mm, ale jak napisałem w pionie na całej wysokości drzwi jest różnica prawie 3 cm. Muszę więc dać piankę.

Styk wewnętrzny - pomiędzy oknem a ościeżem - Tu jareko ma rację 8 mm to ciut za mało. Chociaż dla białych okien może wystarczyć.
A ile minimum może być szczeliny od góry okna (wysokość 1430)? Tam też nistety jest wąsko. Obiżyc nie bardzo można - mogę tylko co nieco wsunąc do środka. Z szerokością nie ma juz problemu bo wymienią na nowe - węższe. Te 8 mm to jest od wewnątrz - ponieważ glif faktycznie się zawęża w kierunku zewnętrznym to przy węgarku będzie jeszcze mniej - ok 4mm.

Co do wystawania ościeżnicy zza węgarka - to jest to minimum 3 cm - tak piszą Niemcy - faktycznie jak rama chowa się całkiem za węgarkiem to jest fatalni. Czyli jednak 3 cm - czy na to jest też jakaś polska norma - czy u nas brak jakichkolwiek wytycznych? Rozumiem, że należy jednak dążyć do uzyskania tych 3 cm. (zmniejszamy jednak światło okna).


Skuwanie odpada - więc zamów węższe drzwi - te łączniki zostaw - ale pamiętaj o ich uszczelnieniu
Czy to znaczy, że pomiędzy te łączniki pomiędzy oknami też należy dać piankę PU? Sprawdzałem - tam jest b. mało miejsca - a one są wciśnięte w ościeżnice dosyć mocno - pomimo to mogą być nieszczelne?

jareko
18-10-2005, 10:11
hahahah wiec jednak te 3 cm ;)
Nie ma Polskich norm a to jak robia w niemczech.....pozostawie bez komentarza gdyz wszystkie tutajsze wypowiedzi co do zasad montazu okien przy ich wymianie miedzy bajki moznaby wlozyc - ale to temat na oddzielne wypracowanie
W temacie jakby :)
Laczniki nie wymagaja pianowania ani nawet stosowania tasmy rozpreznej
W wiekszosci wypadkow maja ksztalt "H" i wystarczajaca ciasno nachodza na profile by szczelnosc zachowac, niektore systemy maja laczniki wyposazone w uszczelki gdzie szczelnosc jest dzieki nim gwarantowanaa tzw. "lezki" bardzo ciasno wchodza w profil tym samym podobnie sa szczelne.
Przy wymiarowaniu okien dazy sie do tego by po pierwsze nie zabrac klientowi jeszcze wiecej swiatla gdyz sama wymiana drewna na PVC juz powoduje zmniejszenie wielkosci szyby (mowie o oknach sprzed lat 80-tych) i by odpowiedni luz montazowy zachowac - w tych temperaturach jak teraz to minimum 10mm (przy oknach bialych)
Co do wysokosci okna - podobnie jak przy jego szerokosci luz musi byc taki sam - czyli ok10mm minimum
Przy mniejszym dopuszcza sie sciecie kawalka profilu by uzyskac dodatkowe 5mm lulzu ale konieczny jest wtedy montaz na dyble a nie kotwy gdyz kotwa nie ma mozliwosci zaczepienie o odpowiednie wystepy

pchelek
18-10-2005, 12:11
3 cm okno [znaczy sie rama ościeżnicy] powinna wystawać zza węgarka - czyli patrząc od zewnątrz na wstawione okno powinniśmy widzieć około 3 cm ramy -+=/-1 cm. Natomiast szczelina pomiędzy tyłem ramy okna a ościeżem wynosząca 8 mm faktycznie ciut jest za mało. Na boki to sobie poradzisz bo zamówisz węższe drzwi - gorzej jest z wysokością - czy możesz opuścić okno [np przez usunięcie listwy progowej - chyba ją masz] - może da się wpuścić okno w starą szczelinę - ale wtedy parapet zewnętrzny trzeba czasami opuścić.
Gdybyśmy z jareko byli u Ciebie to byśmy te diagnozy na miejscu wprowadzali jak w czasie operacji - rozcinamy brzuch pacjentki by wyciąć wyrostek robaczkowy a okazuje się że ona wyrostka już nie ma - operacja opłacona no to trzeba cuś wyciąć - wycinamy ........

jareko
18-10-2005, 12:24
alez sei JUrku przyczepiles tych 3 cm +- 1 ;)
Nie ma to zadnego znaczenia poza estetycznym :)
No i jeszcze jednym - jak kiedys wpadna na pomysl by ocieplic chalupe to mniej niz 20mm uniemozliwi im oblozenie glifu zewnetrznego styropianem
Ale tych 3 cm tak bym sie nie trzymal ;)

Wakmen
18-10-2005, 14:04
Tak więc wracam do moich perypeti z firmą BOSHOR z Gdynia i oknami P4 z okuciami 4 st.:

Pojechałem w sobotę na rozmowę i na dzień dobry proszę o rozszyfrowanie dwóch napisów: na ramce okna i na naklejce. Powiedział, że nie widzi różnicy z wyjątkiem grubości ramki i wspólczynnika U. Oba są dla szyb P4. Aż się uśmiałem i spytałem kogo próbuje wprowadzić w błąd.
Tak więc zacząłem moje wyliczenia po tym jak to nikt nie chce się ze mną skontaktować w sprawie mojej reklamacji:
- nie taka szyba jaką zamówiłem (liczba foli i przenikalność cieplna),
- okucia zawierały maksymalnie 3 punkty antywłamaniowe a niekiedy nawet 2 gdzie zapłaciłem za każde 4 na skrzydło ,
- profil nie jest odpowiedni do moich okien.
Powiedziałem również, że skontaktowałem się z firmą, która wyprodukowała te szyby i może poświadczyć, że są to szyby P2 a na dokładkę zarządałem aprobatę techniczną na okien PVC o podwyższonej odporności na włamanie.:D

Gość zgłupiał moją wiedzą i zaprosił mnie na poniedziałek (wczoraj), gdzie na moją wizytę zaprosi rzeczoznawcę z firmy, która wyprodukowała szyby oraz kierownika produkcji, który jest odpowiedzialny za montaż okuć.

c.d.n.

Wakmen
18-10-2005, 14:06
Wczoraj byłem na rozmowie i ... próbowali mi tak wiele rzeczy wcisnąć, że przez ostatnie dwa miesiące tyle bzdór nie słyszałem.
NP.:
1. Zestaw szyb 4.4.4 - 16- 4 P4 ma rozmiar 30mm i jest niemożliwy do wmontowania w profil Trocal CONFORT. Bzdura. Sami napisali w jednej ulotce, że system pozwala na osadzenie szyb do 36mm grubości bez potrzeby stosowania profilu dodatkowego.
2. Co się tyczy profilu również napisali: przy oknach przeciwłamaniowych wystarczy po prostu odwrócić profil stalowy co umożliwia zamocowanie zaczepu śrubą do profilu i wzmocnienia. Nie zrobili tego podczas produkcji.
3. Pan od okuć powiedzał: a te okucia i zaczepy antywłamaniowe to wogóle są nie potrzebne bo wkręty (ocynkowane) i tak i tak bardzo szybko skorodują i będą nic nie warte.
4. A co to ma za znaczenie wspólczynnik przenikalności cieplenej czy U1,1 czy U1,5 dla szyb. Żadna to różnica......

Z godzinę z nimi walczyłem i na papierze otrzymałem to co chcę a usterki usuną w ciągu 3 tygodni bo najdłużej będą musieli czekać na listwy przyszybowe do pakietu 30mm.
Nawet nie wiem ile mnie to nerwów i zdrowia kosztowało.

Tak więc chyba będę miał to co chcę.

Dziękuję wszystkim za poradę i wyjaśnienie mi szczegółów dotyczących budowy i skrótów oraz oznaczeń stosowanych w oknach.

KOTT
18-10-2005, 15:17
Jeszcze raz dziękuję za wsparcie
Niestety nie moge znacząco obniżyć okna, tak więc spróbuję przekonać montażystów aby zastosowali pomysł Jareko tzn. aby scieli kawałki profilu od góry. Będą na pewno marudzić bo trzeba będzie wyjąć ponownie całe okno. Ale mam nadzieję, że dzięki temu i przesunięciu okna do środka o ok. 1cm uda się uzyskać te wymagane 10mm szczeliny.

A tak przy okazji - jeżeli się nie uda to czy faktycznie profile mogą się latem rozszerzyć tak mocno? (pomimo mocowania na dyble itd). Jak nie będą miały tej szczeliny to co się stanie - powypaczają się? Jeżeli tak to jest to faktycznie bardzo groźne. Tu akurat motażyści i właściciel mają bardzo luźne podejście - twierdzą że to nie ma znaczenia i nic się nie stanie.

A odnośnie tych 3cm+/-1 to chyba nie ma problemu - gdybym od początku zdawał sobie sprawę, że tak ma być to bym zaznaczył to przy pomiarze i zamówieniu i sądzę że nie byłoby problemu. Nie byłoby przynajmniej dyskusji o luzach montażowych. A jeżeli były by za duże to przecież są listwy poszerzające - przy cenie całego okna ten koszt jest znikomy a jak wiadomo okna sa na długie lata.

jareko
18-10-2005, 15:59
tu nie chodzi o to, ze ci sie okno zaklinuje w otworze jak sie powiekszy i z tego powodu trwale odksztalci. Problem tkwi w piance, Jak jej dasz za malo to juz po jednym czy dwu sezonach odspoi ci sie ona od profila i wiac tamtedy bedzie, i woda penetrowac bedzie te szczelinke przyspieszajac proces desktrukcji - jednym slowem bedzie zle. Jesli juz masz taka mala szczeline zastosuj tasme rozprezna zamiast piany - dwa paski - od zewnetrznej jak i od wewnetrznej strony oscieznicy i tak pro forma piane by izolacyjnosc termiczna tego polaczenia podniesc.
A co do listew poszerzajacych hmmmm.... nie jest to takie tanie jak Ci sie wydaje - Pawelko cos moze na ten temat powiedziec. Wyszlo mu 15 wartosci samego zammowienia w poszerzeniach

pchelek
19-10-2005, 09:09
Wakmen
rozszyfrowanie szyby
4.4.4-16-4. ramka aluminiowa 16 mm plus szyba wewnętrzna 4 mm - razem 20 mm. Zostaje 10 mm na szyby zewnętrzne - coś tu jest nie w porządku bo trzy szyby po 4 mm to jest 12 mm - może są to dwie szyby po 4 mm ale zostaje 2 mm na środek "4" co oznacza folie - folie jednak są znacznie cieńsze - cztery folie to nie więcej jak 1 mm
Najprawdopodobniej są to dwie szyby i dwie folie - oznaczenie powinno być 44.4 - tak więc ta szyba ma 28 mm najprawdopodobniej

G0ŚĆ
19-10-2005, 09:42
Najprawdopodobniej są to dwie szyby i dwie folie - oznaczenie powinno być 44.4 - tak więc ta szyba ma 28 mm najprawdopodobniej

jeżeli szyba z 4 foliami to cały zestaw ma 29,6mm (4+4+1,6+16+4)

rafal9
19-10-2005, 17:43
Czy ktoś ma doświadczenia albo słyszał coś o oknach OKNOVID?

pchelek
19-10-2005, 18:14
pojedyncza folia ma grubość 240 millsów [to takie jednostki]
1000 millsów to ok. 1 mm a nie 1,6
OKNOVID to producent okien - bodajże z Bydgoszczy lub Torunia - całkiem porządna firma.

ana_b
19-10-2005, 19:37
witam
za waszymi radami poszukałam jeszcze parę firm z okolic Radomia i zostały mi trzy które rozważam(cenowo podobne). Proszę o radę którą wybrać bo z mężem wahamy się.
Oknoplast Kraków(przez dealera), Veca Perfectline, Maco
Plast System Radom (bezpośrednio u producenta), Veca Perfectline, Winkhaus
Jezierski Lekomin(bezpośrednio u producenta), Schuco, Winkhaus

G0ŚĆ
19-10-2005, 23:16
pojedyncza folia ma grubość 240 millsów [to takie jednostki]
1000 millsów to ok. 1 mm a nie 1,6


grubość foli to jednak ~0,4 mm (dokładnie 380milisów :) ), a więc 4 warstwy foli to ~1,6mm
Cały pakiet zespolony 44.4-16-4 ma więc ~30mm (4+4+1,6+16+4)

http://www.pilkington.com/applications/products/europe/poland/polish/bybenefit/security/products/optilam/benefits.htm

pchelek
20-10-2005, 08:20
Gościu :D :D :D - człowiek uczy sie cale życie [i glupi schodzi z tego padołu]
ana_b - Jezierski

rafal9
20-10-2005, 19:05
Nie mogę znaleźć nic na forum o firmie IRSAN.
Czy ktoś o nich coś słyszał?

Sprzedają profile Veka - co o nich aktualnie można sądzić?

ana_b
20-10-2005, 20:05
dzięki pchełek - potwierdziłeś moją decyzję

lidqa
23-10-2005, 13:19
A czy ktos z Was moze slyszal o firmie Okno Lider z Krakowa? Czy sa godni polecenia? Ceny maja przystepne. Stosuja profile Veka.
Pchelku, jareko, co Wy o nich myslicie? :-?

Niesmialo ponawiam swoje pytanie, bo pozostalo pominiete :oops:.

JESZCZE RAZ PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.

pchelek
23-10-2005, 18:17
rafal9 i lidqa - VEKA jest znana z tego że pilnuje i nadzoruje swoich producentów okie i "bele komu" profili nie sprzedaje - tak więc i IRSAN i LIDER-PLAST są firmami z którymi można rozmawiać o zakupie okien
OKNO-LIDER też

lidqa
24-10-2005, 09:35
Dzieki za odpowiedz :) pchelku!

KOTT
24-10-2005, 11:13
Niestety znowu muszę prosić o pomoc
Drzwi balkonowe mają nie zgrzane poprawnie górne łączenie profli (widać wyraźnie cienką szparę - zarówno od strony zew jak i wewnętrznej). Montażyści sugrowali, że mozna to ponownie zgrzać - trzeba zabrać drzwi (zostanę z dziurą w oknie).
Mam pytanie - czy takie drzwi (profile) można ponownie połączyć bez pogorszenia ich właściwości: mechanicznych (są z szybą P2) czy chociażby estetycznych (no nie wiem np. będzie znacznie grubsze łączenie?). Czy czasem nie wypełnią jakimś klejem czy wypełniaczem?
Czy sądzicie, że powinienem żądać nowych drzwi - zwłaszcza, że jedna z szyb (drzwi z poprzeczką) jest chyba i tak do wymiany (ma jakieś czerwonawe pasy w środku - jakby od pisaka?).
Tak ogólnie to mam wrażenie, że w obecny natłoku ilości zleceń firmy wysłały pracowników kontroli jakości na urlopy (jeżeli tacy byli). Okna z wadami jw + inna szyba zarysowana, niekompletne wyposażenie okuć, parapet wewnętrzny faluje (jeszcze nie zamocowali - tylko podklinowany), profile porysowane (przyjechali nast dnia ze szlifierką i wypolerowali) ech szkoda gadać. Dodatkowo dzisiaj zauważyłem, że w miejscu gdzie był wbijany klin przy ościeżnicy profil jest na rogu pęknięty - i co - i nic - okno juz zamontowane (na dyble) i tak zostanie.
Firma traci podwójnie: klient z zadowolonego staje się nerwowy i niezadowolony (tylko czy to kogoś obchodzi) a pracownicy zamiast montować kolejne okna jadą na poprawki (no i koszty materiału).

jareko
24-10-2005, 11:26
jesli masz na mysli skrzydlo to ewidentnie do poprawki i ponownie zgrzac mozna z tym tylko ze proponowalbym ci zmierzyc dokladnie - co do milimetra skrzydlo przed oddaniem do naprawy
Jesli pekl zgrzew a na to wyglada listwy przyszybowe najprawdopodobniej zle przyciete - duzo za dlugie i agrzew nie wytrzymal :(
W szczegolky wdawac sie nie bede ale sprawdz ten wymiar przy odbiorze i powiedz czy jest roznica i o ile
Jesli to oscieznica - mozna skleic - sa specjalne kleje do utwardzonego PVC i dziwne ze montazyci ich nei mieli ze soba na wszelki wypadek. Takie klejenie niczym nie grozi

KOTT
24-10-2005, 11:33
Tak to chodzi o skrzydło.
A ile może być różnicy?
Rozumiem, że będą musieli je rozciąć, wyrównać i ponownie zgrzać i przez to może się trochę pomniejszyć.
Wolałbym to wiedzieć przed odbiorem - na razie nie zapłaciłem, a boję się że jak zapłacę to w tym natłoku prac trochę mnie "odstawią na bok".

jareko
24-10-2005, 11:39
sa dwie metody naprawy - masz o tym na priv

KOTT
24-10-2005, 11:53
Jesli to oscieznica - mozna skleic - sa specjalne kleje do utwardzonego PVC i dziwne ze montazyci ich nei mieli ze soba na wszelki wypadek. Takie klejenie niczym nie grozi
Tak to ościeżnica ale w samym rogu - to jest tylko pęknięcie - co należy zrobić żeby to skleić - chyba najpierw trzebaby to poszerzyć, potem klej a na koniec wyszlifowac - trochę się boję że jeszcze pogorszą. A może ten klej do PVC jest na tyle silny, że rozpuści brzegi pęknięcia (tylko posmarować tą rysę) i potem trochę podszlifować?

jareko
24-10-2005, 11:59
wstarczy go z tuby wcisnac w szczeline - palcem ;) wepchnac w te mala szparke i bedzie OK - ale takie rozwiazanie mozna zastosowac tylko przy oscieznicy
Swoja droga jesli jeszcze nie zaplaciles spokojnie mozesz domagac sie wymiany na nowe chyba ze skkomplikuje ci to zycie i ciag dalszy prac na budowie

KOTT
24-10-2005, 15:47
Okien (ościeżnic) nie będę juz wymieniał ba są zamontowane, otynkowane itd - gdyby to była budowa to może, ale ja wymieniam okna w mieszkaniu, firma doprowadziła mnie już do granicy wytrzymałości, za długo to trwa.
Ale co sądzicie o tych drobnych przebarwieniach w szybie P2 (442) jakby dwa pociągnięcia czerwonego pisaka jakoś tak od wewnątrz szyby. Spotkałem się z opinią że to świadczy o tym że szyba została założona odwrotnie tzn. termoflatem zamiast od wewnątrz pomieszczenia to do środka szyby zespolonej? Nie widać tego b.mocno ale nie wiem czy to jakaś reakcja chem z argonem wew szyby i czy się nie powiększy?
Jeżeli jest założona odwrotnie to będzie chyba odbijac ciepło na zewnątrz zamiast do środka - czy tak?

KOTT
24-10-2005, 15:51
Okien (ościeżnic) nie będę juz wymieniał ba są zamontowane, otynkowane itd - gdyby to była budowa to może, ale ja wymieniam okna w mieszkaniu, firma doprowadziła mnie już do granicy wytrzymałości, za długo to trwa.
Ale co sądzicie o tych drobnych przebarwieniach w szybie P2 (442) jakby dwa pociągnięcia czerwonego pisaka jakoś tak od wewnątrz szyby. Spotkałem się z opinią że to świadczy o tym że szyba została założona odwrotnie tzn. termoflatem zamiast od wewnątrz pomieszczenia to do środka szyby zespolonej? Nie widać tego b.mocno ale nie wiem czy to jakaś reakcja chem z argonem wew szyby i czy się nie powiększy?
Jeżeli jest założona odwrotnie to będzie chyba odbijac ciepło na zewnątrz zamiast do środka - czy tak?

pchelek
25-10-2005, 08:28
raczej ktos maznął szybę
:oops: :oops: co do tego termofloatu to nie ma znaczenia dla odbijania ciepła z której strony ta warstwa jest - NATOMIAST powinna być od wewnątrz bo jest zabezpieczona przed zarysowaniem i czynnikiami klimatycznymi - jak to sprawdzić [z której strony jest ta warstwa] to nie wiem - może cstary lub jareko wiedzą

jareko
25-10-2005, 09:15
jesli ktos na etapie produkcji sie pomylil i powloke masz od strony zewnetrznej szyby zamiast w srodku pakietu to na tej jednej szybie woda lac ci sie bedzie jak z wodospadu Niagara (o ile jest do wewnatrz pomieszczenia)
Jak sprawdzic?
Zapalniczka i odbicia plomienia - zawsze jeden z nich bedzie mial inna poswiate. No moze zle sie wyrazilem - nie zawsze - w przypadku jednej powloki (chyba nazywa sie clear) nie bedzie to widoczne - ale takich szyb produkuje sie niewiele. Wiekszosc ma lekka lustrzana barwe - niebieska, morska, czasem brazowawa

Wakmen
25-10-2005, 09:20
Wakmen
rozszyfrowanie szyby
4.4.4-16-4. ramka aluminiowa 16 mm plus szyba wewnętrzna 4 mm - razem 20 mm. Zostaje 10 mm na szyby zewnętrzne - coś tu jest nie w porządku bo trzy szyby po 4 mm to jest 12 mm - może są to dwie szyby po 4 mm ale zostaje 2 mm na środek "4" co oznacza folie - folie jednak są znacznie cieńsze - cztery folie to nie więcej jak 1 mm
Najprawdopodobniej są to dwie szyby i dwie folie - oznaczenie powinno być 44.4 - tak więc ta szyba ma 28 mm najprawdopodobniej
Nietety nie jest tak jak opisujesz.
3 szyby po 4 mm = 12 mm + ramka 16mm + 28mm.
Każda folia antywłamaniowa ma grubość 0,36 mm co pomnożyć przez 4 daje prawie 1,6mm.
28mm + 1,6mm = prawie 30mm

Wakmen
25-10-2005, 09:24
Niestety znowu muszę prosić o pomoc
....
Firma traci podwójnie: klient z zadowolonego staje się nerwowy i niezadowolony (tylko czy to kogoś obchodzi) a pracownicy zamiast montować kolejne okna jadą na poprawki (no i koszty materiału).
Co to za firma? Może Boschor - Gdyńska Fabryka Okien, której już nikomu nie polecę.

gregmena
25-10-2005, 10:45
może ktoś mi doradzi jakie dobre okna kupię w okolicy Sandomierza, Tarnobrzega
znam m.in. Vidok, Oknoplast, które lepsze a może jeszcze coś innego?????

jareko
25-10-2005, 10:50
sadze ze powinienes na priv do Pchelka uderzyc - on producentow zna
OKnoplast mimo kilku postow tutaj niezbyt pochlebnych (sytuacja wyjatkowa) ciagle cieszy sie uznaniem klientow - ale to rzecz wzgledna - wszystkko zalezy od dealera i nie ma co ukrywac pozniejszego montazu

pchelek
25-10-2005, 14:47
jareko i Wakmen - dzięki za informacje - moja wiedza jest coraz wieksza - ciekawe czy to sie jeszcze zmiesci - tak jak mowilem czlowiek glupi sie rodzi i jeszcze glupszy umiera - im wiecej wiedzy tym faktycznie glupszy - bo tyle jeszcze nie wiemy [a wiemy ze nie wiemy].

Oknoplast i Vidok - mozna z nimi podyskutowac i ich wybrac.

Anna K
25-10-2005, 21:10
Czy może mi ktos powiedzieć parę słów na temat okien produkowanych przez Łuków
Z góry dziekuję za odpowiedz
PS.
Jak jutro bedę wiedziała jak sie one nazywaja to napiszę jeszcze :-)

jar.strzelec
26-10-2005, 09:34
mam ciekawa oferte z firmy Waclawek Babice k.Warszawy
Co o nich sadzicie - warto?

admar
26-10-2005, 12:54
Witam
Jestem z lublina i chciałbym zasięgnąć informacji o firmach sprzedających okna pcv w tego regionu, a także jaki profil i rodzaj okuć wybrać, co polecacie?
Chciałbym kupić dobre okna na 5 komorowym profilu z dobrymi okuciami za przystępną rozsądną cenę


Czy firma OKNODOM jest godna zainteresowania ?

mafla
26-10-2005, 21:06
Jareko Mistrzu!
Mam pytanie z gatunku "banalnie banalnych" ale liczę ze mnie poratujesz swoją wiedzą :oops:
co to znaczy że okno jest typowe albo nietypowe??? Jezeli, dajmy na to, pozostawiony mam w kuchni otwór 150x150 - to czy to okno jest typowe czy nietypowe?? Wiem, ze kazdy producent ma "swoje" wymiary okien, jeden 146x148, drugi 146,5x 149 czy jakoś tak, ale czy to znaczy że moje jest w tym wypadku nietypowe?? Bo zaczynam się gubić, a jadąc za chwilę na poszukiwanie okien, chciałabym wiedzieć choć jakieś podstawy i nie być zieloną jak nie przymierzając pomidor nir dojrzały
pozdrawiam serdecznie

ivqo
26-10-2005, 22:57
Proszę o odpowiedz osoby które mają takie okna

jareko
26-10-2005, 23:05
ufffffff...mowilem o tym nie raz
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=679309&highlight=1765+mm#679309
a ponizej kopia :))) celem przypomnienia

Wymiary w mm - wpierw optymalny wymiar "dziury" w murze i odpowiadajacy mu wymiar "typowy"

szerokosci:
otoworw / okien
600 / 565
900 / 865
1200 / 1165
1500 / 1465
1800 / 1765
2100 / 2065

wysokosci:
otworow / okien
600 / 535
900 / 835
1200 / 1135
1500 / 1435
1700 / 1635

balkony:
szerokści:
jednoskrzydlowy:
900 / 865
dwuskrzydlowy:
1500 / 1465
1800 / 1765
wysokosci:
2110 / 2095
2210 / 2195
2310 / 2295

Powyzsze wymiary okien sa zewnetrznymi wymiarami oscieznicy, dodanie listwy podparapetowej tych wymiarow nie zmienia choc wysokosc okna z podparapetowka zwieksza sie o 30 mm

Balkony dwuskrzydlowe u wiellu producentow nie sa traktowane jako tzw. typowe

wymiarow typowych okien trzyskrzydlowych z pamieci nie podam - poza tym wiekszosc firm traktuje je z zalozenia jako nietypowe

Najczesciej juz wprowadzenie jednostronnego koloru okno typowe czyni nietypowym

Dosc czesto takze okno w wersji antywlamaniowej juz liczone jest jak nietypowe

Wszystko zalezy od polityki danego producenta

admar
27-10-2005, 09:06
Nieśmiało przypominam o swojej prośbie

pchelek
27-10-2005, 20:15
OKNODOM jak najbardziej - tym bardziej ze oni produkuja okna w systemie Salamander - jedz do nich i obejrzyj na wlasne oczy ich nowe biale profile - oko Ci zbieleje tak jak mi zbielalo - nie sposob tego odroznic z pewnej odleglosci czy przypadkiem nie sa to okna biale aluminiowe - taka ta biel jest biala i gladka

jareko
27-10-2005, 23:46
mam ciekawa oferte z firmy Waclawek Babice k.Warszawy
Co o nich sadzicie - warto?
Wspolpracuje kilka lat i zastrzezen nie mam - ale moze cos Pchelek dorzuci lub inni forumowicze co kontakt z ta firma mieli

admar
28-10-2005, 06:51
Pchelek serdeczne dzięki za odpowiedź na temat firmy OKNODOM,
z tekstu wynika także, że polecasz profil Salamander.
Pozostaję jeszcze sprawa okuć ?

Ale, żeby nie pytać tylko w jednej firmie to może warto zainteresować się innymi ofertami w Lublinie lub najbliższej okolicy?

Kolejna sprawa to ile (od - do) może kosztować
typowe okno (1450x1430) 5 komor z montażem?

Chodzi o to by nieprzepłacać i odrzucić podejrzanie tanie oferty :wink:

Pozdrawiam

pchelek
28-10-2005, 08:32
jareko Ci powie - on zna wszystkie ceny - a okucia - to w zasadzie nie ma znaczenia - w Lublinie jest kilka innych dobrych firm - BAS - GORAN - taka co ma siedzibę prawie w mieście [przy tej waszej przelotówce] po lewej stronie jadac od Warszawy - produkuja okna KBE - ale ja bym wybieral - GORAN lub OKNODOM lub BAS

mafla
28-10-2005, 15:41
Jareko, dzieki za informację!!! :)
Szukałam na forum, ale postów o oknach jest tak dużo, że nie sposób się przez nie przekopać w krótkim czasie. :oops:
Niestety, z tego co piszesz - mam prawie same okna nietypowe.... :-? Domyslam się ze ma tak większość budujących, choć wcale mnie to nie pociesza
pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź

jareko
28-10-2005, 20:08
jareko Ci powie - on zna wszystkie ceny ....
Pchelek - bez przesady - nie znam :(
Zwlaszcza ze w "terenie" ceny zawsze odbiegaja od wielkich skupisk miejskich i teoretycznie najwiekszego popytu i tez teoretycznie posiadanej przez klienta kasy
Okno Salamander 3D (pieciokorowe) w Warszawie kosztuje netto 1100-1300 plus VAT plus montaz. O cenach nizszych oferowanych w marketach budowlanych nie wspominam gdyz........ jednak powstrzymam sie od komentarza. Jest dostepny Salamander 2D (trzykorowka) produkowana w Szczecinie lub raczej pod Szczecinem
Co do okuc - jzu bylo nie raz ale powtorze do znudzenia.
Dla Ciebie drogi uzytkowniku to nie ma znaczenia co masz zainstalowane. Wymaga konserwacji raz do roku i dzialac bedzie dobrze przez lata. Poza tym nie masz wyboru - producenci okien w 99% sami decyduja na jakich okuciach robia okna i nie masz mozliwosci zamiany np. GU na Winkhausa
Jesli tak chcesz - to zamow oddzielnie okno, odzielnie dobierz i zamow okucia i sam skompletuj - tylko nie badz zaskoczony ze wyjdzie ci takie okno o wiele drozej a pozniej sam sie przekonasz iz zarowno te od producenta jak i te przez ciebie wybrane tak samo szlag trafi po 4 czy 5 latach jesli zapomnisz smarowac
Wszak wszyscy wiedza - kto smaruje ten jedzie :) :) :)

Klaus
28-10-2005, 20:53
....jednak powstrzymam sie od komentarza. Jest dostepny Salamander 2D (trzykorowka) produkowana w Szczecinie lub raczej pod Szczecinem

Jareko czy mógłbyś jednak skomentować ten produkt. Jestem ze Szczecina i dostałem ofertę od firmy Agat+, która robi te okna. Mi jednak proponują z GEALANa. Co o nich sądzisz jako o producencie?

admar
28-10-2005, 20:55
jareko Ci powie - on zna wszystkie ceny ....
Pchelek - bez przesady - nie znam :(
Zwlaszcza ze w "terenie" ceny zawsze odbiegaja od wielkich skupisk miejskich i teoretycznie najwiekszego popytu i tez teoretycznie posiadanej przez klienta kasy
:)

Jareko i Pchelek jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc i informacje.
Wszak wiedza kosztuje szczególnie w dzisiejszych czasach, a wy dzielicie się z nami swoimi wiadomościami bardzo obficie.

Jak już ktoś pisał na tym forum im wiecej wiadomości tym więcej wątpliwości ;)
:wink:
pozdrowiam

jareko
28-10-2005, 23:29
....jednak powstrzymam sie od komentarza. Jest dostepny Salamander 2D (trzykorowka) produkowana w Szczecinie lub raczej pod Szczecinem
Jareko czy mógłbyś jednak skomentować ten produkt. Jestem ze Szczecina i dostałem ofertę od firmy Agat+, która robi te okna. Mi jednak proponują z GEALANa. Co o nich sądzisz jako o producencie?
Sadze ze juz skomentowalem. Nie wiem jakie robia okna dla klientow indywidualnych - mialem przyjemnosc poznac towar w Leroy M i swoja uwage zawartlem w poscie. Jak na Salamandra 2D (trzykomorowke) to jakies hmmm.....ciut ciut za lekkie :lol: . Poza tym nie jestem na 100% pewny czy tak nazywa sie firma dostarczajaca okna do LM - bylo to latem a pamiec jest zawodna i nie chcialbym skrzywdzic producenta o ktorego pytasz.

tatko
29-10-2005, 07:48
Mafla nie ma co specjalnie martwić się że masz okna nietypowe. Zarówno tzw. okna typowe jak i nietypowe nie mają znaczenia. Koszty tych okien są takie same. Wynika to z warónków współpracy sprzedawca - producent. Dletego też obserwuję ostatnio rezygnację przez producentów z cennika z podziałem na okna typowe i nietypowe.
Pozdrawiam

mafla
29-10-2005, 12:53
Tatko - dzięki
to jedna z lepszych wiadomości w tym tygodniu!
pozdrawiam :)

pchelek
29-10-2005, 14:01
Salamander w Leroyu ??????????????
Mam obawy ze to coś innego.

jareko
29-10-2005, 16:26
Salamander w Leroyu ??????????????
Mam obawy ze to coś innego.
dawno to bylo - moze w Castoramie - wiem ze w jednym z Tych dwoch gdyz OBI omijam z daleka a Prakticer.....zapooooomnij malo atrakcyjny cenowo i za daleko ode mnei by nawet minimalna roznica w cenie uzasadniala tam wyjazd - paliwo wiecej wyniesie niz zysk na cenie
Na pewno nie w Platformie bo tam klient z ulicy wstepu nie ma

Klaus
29-10-2005, 21:37
To była Castorama a ptoducent Agat+
Zobaczcie oni prawie wyłącznie dla Castoramy produkują
http://www.agatplus.pl/pl/dystrybutorzy.htm
to musi być jakaś firma satelicka należąca do kogoś z managementu
w Castoramie. Stary numer, zbyt zapewniony.

Anna K
30-10-2005, 00:23
Prosze o opinie na temat okien.
Profil FORIS chyba tak się pisze okna produkowane sa przez Łuków
okucia chyba sa dobre MACO lub ROTO co możecie o tym powiedzieć.

admar
30-10-2005, 15:38
Mam pytanie do znawców.
Co można powiedzieć o oknach z firmy ABAKUS chyba z Białegostoku, mają w Lublinie przedstawicielstwo, sprzedają Aluplast i Salamander.

Jest także firma WIDOK sprzedająca chyba Aluplast,
oraz Ferno które także oferuje okna PCV,

Wędrując po sklepach i prezedstawicielstwach trafiłem na sporo punktów sprzedaży bardzo lokalnych którzy oferują różne profile okien.

np. firma KONTAKT z Lublina, ale to chyba jakaś mała produkcja?

pozdrowienia

stary
31-10-2005, 22:10
1.Abakus- :-? przeszli na totalną masówę i co za ty idzie.... :roll:
Jeżeli chcesz Salamandra to polecam Oknodom na tym terenie.
2.Widok- który? ten Vidok spod Rzeszowa? Robi na vece- niezła firma, Widok z Warszawy na produkuje na Rehau-le
3.Ferno- :-?
4. Kontakt- nie znam niestety

admar
02-11-2005, 09:25
1.Abakus- :-? przeszli na totalną masówę ...
Jeżeli chcesz Salamandra to polecam Oknodom na tym terenie.
2.Widok- który? ten Vidok spod Rzeszowa
3.Ferno- :-?
4. Kontakt- nie znam niestety

Pochodziłem trochę po punktach sprzedaży i orzymałem różne oferty. O niektórych firmach profilach czy okuciach czytałem na tym forum różne opinie, ale i innych nikt nic nie pisał: Interesuje mnie profil 5 komorowy
Oknodom okno - Salamander lub Aluplast + Roto NT;
Aluplast lub Salamander z firmy ABAKUS ;
Widok Rzeszów okno - VEKA + ROTO NT;
ECO SYSTEM FERNO okno - Aluplast Ideal 2000 Round line + ROTO NT, ewentualnie Aluplast 4000, 5000, 6000;
KONTAKT z Ciecierzyna k/Lublina - okno - THYSEN V ELITE + WINKHAUS AUTO PILOT;
KOLOR ECO okna firmy Petecki - REHAU Brillant Desing + ?;
Lumen Plus P.H.U. okno profil Deceunick Idea 5 komorowy + ?;

Im więcej pytam, tym więcej obaw i niewiadomych ;)

pozdrawiam Adam

tatko
02-11-2005, 22:26
Admar zdecyduj się na deceunick zendow. Bardzo dobry system. Twój "sąsiad zza miedzy" fizyk kupił okna deceunicka i jest z nich zadowolony. 6 lat moich doświadczeń pozwala mi stwierdzić iż są to bardzo dobre okna z których użytkownicy są zadowoleni. Deceunick Polska prowdzi kontrolę firm produkujących okna na ich profilach i nie pozwala na produkcję kiepskiej jakości.
Pozdrawiam

gregmena
04-11-2005, 09:22
a jakie okna w okolicy Sandomierza i Tarnobrzega???

ARTURRO1
05-11-2005, 14:09

pchelek
05-11-2005, 17:38
bo to jest firma która sprzedaje okna a nie plotki - Urzedowski
Sandomierz i Tarnobrzeg - podaj nazwy firm to Ci odpowiem czy warto.

Sunao
05-11-2005, 17:58
KUPIŁEM OKNA FIRMY URZĘDOWSKI I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY ŻE NIEULEGŁEM KONKURENCJI KTORA MNIE BARDZO STRASZYŁA TĄ FIRMĄ CO OKAZAŁO SIĘ BAJKĄ .FIRMA TA JAKO NIELICZNA POSIADA APROBATE ITB NA OKNA Z MERANTI ORAZ PEŁNY 10MM ULTRASOFTLINE I JAKO JEDYNA NIEOPOWIADAŁA MI O KONKURENCJI TYLKO O SWOIM PRODUKCIE KTORY JEST SUPER-TAK TRZYMAĆ

http://www.murator.com.pl/forum/search.php?search_author=ARTURRO1


Pozdrawiam,

Sunao

jareko
05-11-2005, 18:32
Sunao - dociekliwy jestes i dobrze :))) Inni tez na zwrocili uwage ale ty z publikacja byles najszybszy
Ogolnie rzecz biarac kiepska to reklama tego Pana :lol:

gregmena
06-11-2005, 00:12
pchelek
w sandomierzu to np
producent OKNOBYD robią w 5 profilach do wyboru (plustec itp)
następny to pawlik robią bodajże na aluplast
następny to anpol staszów robi na veka
no i sam zastanawiam sienad oknoplast z krakowa
mamy też tu vidok
oknores
szewpol

abromba
06-11-2005, 17:51
A ja w sprawie smarowania okuć - dzięki "szukaj" z grubsza wiem, czym smarować, ale niestety nie do końca wiem - CO. Mam okna Thyssena i nie wiem, czy posmarować wszystkie widdoczne/wystające metalowe elementy, czy też np mocowac sie z plastikowymi osłonami na zawiasach ? Przepraszam za tę feerię ignorancji technicznej, ale oglądaliśmy wczoraj z mężem te nasze okna dłuzszy czas i nadal nie wiemy :oops:

Sunao
06-11-2005, 21:16
Sunao - dociekliwy jestes i dobrze :))) Inni tez na zwrocili uwage ale ty z publikacja byles najszybszy
Ogolnie rzecz biarac kiepska to reklama tego Pana :lol:


Ale ja żem tylko dwukliknął tu i tam a ten Artur_Od_Okien wzioł i wszystkie majle wykasował!

Bojoncy jakiś czy co?

;)

Pozdrawiam,

Sunao

jareko
06-11-2005, 21:21
... czy posmarować wszystkie widdoczne/wystające metalowe elementy, czy też np mocowac sie z plastikowymi osłonami na zawiasach ? ...
wszystkie elementy ruchome na skrzydle i nie musisz zadnych oslonek zdejmowac. Sa tam rolki ktore jak poruszasz klamka takze sie ruszaja i tam :))) trza lac :))))
jeszcze w skrzydle RU (rozwierno-uchylnym) masz taka blaszke biegnaca od zawiasu na oscieznicy do skrzydla - tam takze warto elementy ze soba wspolpracujace lekko trysnac np. WD-40

koles
07-11-2005, 10:08
... czy posmarować wszystkie widdoczne/wystające metalowe elementy, czy też np mocowac sie z plastikowymi osłonami na zawiasach ? ...
wszystkie elementy ruchome na skrzydle i nie musisz zadnych oslonek zdejmowac. Sa tam rolki ktore jak poruszasz klamka takze sie ruszaja i tam :))) trza lac :))))
jeszcze w skrzydle RU (rozwierno-uchylnym) masz taka blaszke biegnaca od zawiasu na oscieznicy do skrzydla - tam takze warto elementy ze soba wspolpracujace lekko trysnac np. WD-40


ISTNIEJĄ TEŻ ZESTAWY DO PILĘGNACJI OKIEN MOŻNA JE KUPIC WSZĘDZIE TAM GDZIE OKNA ZAWIERAJĄ ŚRODEK DO PIELĘGNACJI RAM USZCZELEK I OKUĆ WRAZ Z INSTRUKCJĄ

Wwiola
08-11-2005, 09:43
Przebrnełam przez cały wątek (no prawie cały, bo tak gdzieś od 30 strony :oops: :oops: :oops: ) i jestem duzo mądrzejsza niz na początku. Mogę ruszać w świat szukać okien do swojego domu. :D :D :D
Męczy mnie jednak kwestia drzwi tarasowych. Otwór ma wymiary 180x230cm i nie chcę oczywiście mieć słupka w środku. Przeczytałam tutaj o tzw. "ruchomym słupku", ale zdaję się Jareko coś pisał, że przy pewnym wymiarze ten słupek jest niezbyt komfortowym rozwiązaniem. Poradźcie jak powinny byc skonstruowane te drzwi, ?

jareko
08-11-2005, 09:48
Wwiola - przy tym wymiarze zakladajac iz bedzie to PVC i biale!!!! spokojnie mozna cus takiego wykonac ale.....z poprzeczka !!!!
Kolor chocby jednostronny juz selekcje wiekszosci profili wymusza. I nie daj sie zwiesc handlowcom ze cos takiego np. w kolorze np. w KBE czy Aluplascie Ideal 2000 czy w wiekszosci profili moga ci to wykoknac a jesli wspomna ze spoko - moze byc bez poprzeczki to od razu z takiegio punktu handlowego wyjdz :)))

Wwiola
08-11-2005, 10:12
Dzięki Jareko !
Na poprzeczkę spokojnie mogę się zgodzić. Rozumiem więc, ze jeżeli z poprzeczką to kolor może być (jednostronny od zewnątrz oczywiście) ? I następne pytanie. Czy jesli jednak uparłabym sie na drzwi bez poprzeczki to czy możliwe jest wykonanie tegoż w profilu 3 komorowym REHAU kolor jednostronnie ? Rozumeim, ze wielkość szyby a więc ciężar skrzydła ma tu znaczenie. Dodam, ze szyba chyba P2 jednak (ma to sens?)

I pytanie do Pchełka chyba :
Czy słyszałeś cos o firmach :
OMEGA z Elbląga
PAGAD Gronowo Górnek/Elbląga

Są to firmy, w których mogę liczyć na najlepsze ceny (uwarunkowania towarzysko - jakieśtam), a nie chciałabym jednak później miec kłopotów. Obie firmy "robią" w profilach REHAU

jareko
08-11-2005, 10:21
Dzięki Jareko !
Na poprzeczkę spokojnie mogę się zgodzić. Rozumiem więc, ze jeżeli z poprzeczką to kolor może być (jednostronny od zewnątrz oczywiście) ? I następne pytanie. Czy jesli jednak uparłabym sie na drzwi bez poprzeczki to czy możliwe jest wykonanie tegoż w profilu 3 komorowym REHAU kolor jednostronnie ? Rozumeim, ze wielkość szyby a więc ciężar skrzydła ma tu znaczenie. Dodam, ze szyba chyba P2 jednak (ma to sens?)
Wybacz ale samobojca jestes :lol:
POPRZECZKA MUSI BYC i musisz sie z tym pogodzic - albo przejdz na okna drewniane - choc tutaj tez wiekszosc producentow ci poprzeczke narzuci.

KUCZYŃSKI
08-11-2005, 10:24
CZY KTOŚ ZNA FIRMĘ PARTNER POD SZCZECINEM?
CZY TO PRAWDA,ŻE SAMI ZESPALAJĄC PAKIETY SZYBOWE NIEDAJĄ ARGONU???PRZEDSTAWILI MI BARDZO KONKURENCYJNĄ OFERTĘ ALE NIEMAJĄ ŻADNYCH CERTYFIKATÓW NA SWOJE PRODUKTY,CZY MOŻNA IM ZAUFAĆ????CZY JEST KTOŚ KTO MA ZAMONTOWANĄ ICH STOLARKĘ???JAK SPRAWDZIĆ CZY ARGON JEST W PAKIECIE SZYBOWYM???

PROSZĘ O INFORMACJE

Wwiola
08-11-2005, 10:25
Musi - więc będzie :D (samobójcą nie jestem - raczej kobietą niedoinformowaną :D )

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź :D

jareko
08-11-2005, 10:29
samobójcą nie jestem - raczej kobietą niedoinformowaną
echh... te kobiety :) ale niestety taka poprzeczka naprawde musi byc. W bialym moznaby zaryzykowac i w Schuco, Salamandrze, Kommerlingu i killku innych dzialac bez niej bedzie bez zarzutu jesli oczywiscie dobrze zostanie zamontowane i wykonane zgodnie z dukumentacja systemu (wzmocnienie)
ale w kolorze - to nie bedzie dzialac - wybacz

Biceps
08-11-2005, 11:25
Witam,

Przygotowuję sie do wymiany okien w starym poniemieckim domku na wsi. Jest tego 12 sztuk - wszystkie nietypowe, o zróżnicowanej wielkości. Mam dwa pytanka odnośnie wymiany:

1. Jestem zdecydowany na kupno okien w firmie THERMOPLAST, profil BARON 5-cio komorowy. Czy to dobry wybór? Czy możecie polecić jakąś alternatywę do tych okien, firmę z Wrocławia, którą warto jeszcze odwiedzić i zapoznać się z ofertą?

2. Zastanawiam się nad zamontowaniem szyb antywłamaniowych na parterze domku. Okucia wtedy będą mocowane na stalowych listwach, a szyba klejona z warstwami folii. Czy takie zabezpieczenie warte jest swojej ceny (średnio 400 zł do każdego okna- okien jest 4 na parterze)?

3. Jaka jest różnica pomiędzy oknami z ruchomymi a sztywnymi słupkami?

Będę wdzięczny za informacje. To kawałek szmalu do wydania i chciałbym to wydać rozsądnie.

Pozdrawiam,
Biceps

jareko
08-11-2005, 12:29
1. Jestem zdecydowany na kupno okien w firmie THERMOPLAST, profil BARON 5-cio komorowy. Czy to dobry wybór? Czy możecie polecić jakąś alternatywę do tych okien, firmę z Wrocławia, którą warto jeszcze odwiedzić i zapoznać się z ofertą?
Thermoplast jest firma o ugruntowanej pozycji na rynku juz od wielu wielu lat.Nie powiem na ich temat zlego slowa :) choc moze cos sie pozmienialo? Ale gdyby tak bylo to w zwyczaju forum zostaliby tu juz dawno naznaczeni chocby jedna swoja wpadka - a skkoro cisza to w dalszymciagu trzymaja poziom. Kiedys mieli super ekipy montazowe - sami ich szkolili i naprawde gorna polka


2. Zastanawiam się nad zamontowaniem szyb antywłamaniowych na parterze domku. Okucia wtedy będą mocowane na stalowych listwach, a szyba klejona z warstwami folii. Czy takie zabezpieczenie warte jest swojej ceny (średnio 400 zł do każdego okna- okien jest 4 na parterze)?
wszystko OK ale hmmm.... czy aby na pewno okucia klasy WK-2 i szyba P-4 bo cos mi przy mala doplata. Kazda inwestycja by zlodziejowi utrudnic zycie jest warta zachodu i pieniezy ale....samo okno w wersji antywlamaniowej bez alarmu i monitoringu to realnie patrzac kasa wyrzucona w bloto


3. Jaka jest różnica pomiędzy oknami z ruchomymi a sztywnymi słupkami?
zasadnicza :) Ruchomy slupek jak otworzysz oba skrzydla masz wolna cala przestrzen w oscieznicy ale pojawia sie zaleznosc - nie otworzysz dowolnie skrzydel i takie okno jest malo odporne na wlamanie - wrecz prawie nieodporne ;)
Slupek staly - po otwarciu obu skrzydel masz pionowy slupek. YUsztywnia calosc konstrukcji, czyni ja o wiele bardziej odporna na wlamanie przy okuciach antywlamaniowych i raptez zabiera nam tylko 20-25 mm swiatla wiecej przy zamknietych skrzydlach. Tu masz pelna dowolnosc otwierania skrzydel. NIe ma zjawiska przytrzymywania jednego drugim i tym samy zaleznosci o ktorej juz wspomnialem

Biceps
08-11-2005, 12:47
Pięknie dziękuję za info! Jestem teraz już ostatecznie przekonany do Thermoplastu (profil ROYAL) i okien ze słupkiem stałym. Zastanawiam się jeszcze nad zabezpieczeniem antywłamaniowym, ale jeśli okaże się, że faktycznie za cenę którą podałem dają WK-2 i P4 to się zdecyduję.

Pozdrawiam,
Biceps

pchelek
08-11-2005, 15:36
Wwiola - jesli te drzwi tarasowe to odchylno przesuwne - znaczy sie szerokie drzwi jak chcesz szerokie odchylane przy otwieraniu i nasuwane na bok na czesc stala - dwudzielne ze slupkiem ruchomym moga sprawiac klopoty a ze slupkiem stalym sa bez sensu - w tej fazie pomysl o takich drwiach odchylno=przesuwnych s- sa drozsze ale trwalsze i moga miec szerokosc nawet 2 metry!!!!!! - jedne skrzydlo - wychodzi ekstra przeszklenie - tych podanych firm to nie znam ale REHAU pilnuje swoich producentow

kristofer
08-11-2005, 19:20
CZY KTOŚ ZNA FIRMĘ PARTNER POD SZCZECINEM?
CZY TO PRAWDA,ŻE SAMI ZESPALAJĄC PAKIETY SZYBOWE NIEDAJĄ ARGONU???PRZEDSTAWILI MI BARDZO KONKURENCYJNĄ OFERTĘ ALE NIEMAJĄ ŻADNYCH CERTYFIKATÓW NA SWOJE PRODUKTY,CZY MOŻNA IM ZAUFAĆ????CZY JEST KTOŚ KTO MA ZAMONTOWANĄ ICH STOLARKĘ???JAK SPRAWDZIĆ CZY ARGON JEST W PAKIECIE SZYBOWYM???

PROSZĘ O INFORMACJE

Znam tą firmę cwaniaków .Z argonem to prawda wiem to od ich byłego pracownika serwisowego ktorego jestem sąsiadem. ARGON mają tylko dla znajomych szefa.
A aprobaty na okna niemają to prawda.Daj sobie spokój ich okna mozesz zobaczyć w hotelu PANORAMA lub w POLITECHNICE SZCZECINSKIEJ -wyglądają tragicznie.

calibra2
09-11-2005, 08:41
pchelek mam nieco inne pytanie ale na temat :o . Zastanawiam sie nad jedną rzeczą :( . Dom będzie budowany na wiosnę 2006 ale zastanawiam sie już teraz nad oknami. Porównuje ceny i czytam Twoje wypowiedzi :D . Dochodzę do wniosku że może opłacalne byłoby zamówienie okien teraz ze sporym rabatem niż w lecie kiedy wiadomo, że zamówień jest o wiele wiecej i rabaty mniejsze. Co powinnam zrobić :( ? Zdecydowac sie teraz na okna i wpłacic zaliczkę i spokojnie czekać aż dom będzie gotowy i uruchomić dostawę okien w odpowiednim czasie 8) czy zostawić wszystko do czasu jak dom będzie stał :roll: ?
Proszę o opinię także innych forumowiczów .

jareko
09-11-2005, 09:21
Oj calibra :)
odwieczny dylemat inwestorow - kiedy kupic by bylo najtaniej
niejako z autopsji handlowca powiem tak
najlepszy czas to styczen-polowa marca - zakladajac iz mamy doczynienia z normalnym rokiem
Teraz hmmm.....rabaty wbrew pozorom sa najnizsze. Dlaczego? Popyt duzy z racji likwidacji ulgi remontowej a rok byl taki do d.... ze trzeba sie odkuc by nie wyzionac ducha. Realnie w tym roku ruch w "interesie" to raptem trzy miesiace - od wrzesnia do teraz.
Czy ceny wzrosna po Nowym Roku? Jesli euro stabilnie i trwale przekroczy 4.20 - na pewno. Czy wtedy zaplacisz wiecej hmmm.....nie wiem. Zalezy tez u kogo kupowac bedziesz okna - czy wprost od producenta czy od dealera - przewaznie (99% wypadkow) dealer zejdzie Ci bardziej z ceny niz producent bo nie do pomyslenia jest by klient z ulicy u producenta dostal cene nizsza niz u dealera - wtedy stracilby dealerow
Oj dllugo by gadac a i tak jest to wrozenie z fusow.
Chyba ze posuniecia rzadu spowoduja iz Euro podskoczy ponad 4.70 zeta (w co wiekszosc analitykow rynku przewiduje na pierwszy kwartal przyszlego roku) to kupowac teraz

calibra2
09-11-2005, 09:35
jareko :D dzięki za odpowiedź :D

alik
09-11-2005, 09:39
ja zamówiłam okna drewniane Urzędowskiego na początku listopadai dostałam dużo lepszą cenę niż w kalkulacji jaką robiłam w marcu.Myśle ,że teraz mozna kupić okna najkorzystniej ponieważ producenci zbierają zamówienia aby mieć co robić w styczniu.

taka moja własna teoria :wink:

alik
09-11-2005, 09:48
muszę kupić bramę garażową przed zimą .Jaka jest wasza opinia o bramach firmy Wiśniowski???

Biceps
09-11-2005, 12:59
I mam nadzieję, że ostatnie przy piekielnym wyborze pt. Jakie okna? No więc:

THERMOPLAST profil ROYAL czy ALUPLAST IDEAL 4000 ROUND LINE

Co wybrać? Które lepsze (które droższe to wiem...)?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam,
Biceps

wbrat
09-11-2005, 13:52
przy tym wymiarze zakladajac iz bedzie to PVC i biale!!!! spokojnie mozna cus takiego wykonac ale.....z poprzeczka !!!!
Kolor chocby jednostronny juz selekcje wiekszosci profili wymusza. I nie daj sie zwiesc handlowcom ze cos takiego np. w kolorze np. w KBE czy Aluplascie Ideal 2000 czy w wiekszosci profili moga ci to wykoknac a jesli wspomna ze spoko - moze byc bez poprzeczki to od razu z takiegio punktu handlowego wyjdz

Ja wrócę jeszcze do tego ruchomego słupka. Mam u siebie otwór o wymiarze podobnym jak u Wwioli (180x230). Póki co mam dwie wyceny (przyznam się: w tym jedna od Jareko :D). W obu poprzeczka faktycznie się znajduje. I teraz moje pytanie: zona zaczyna namawiac mnie na kolor jednostronny (braz od zewnatrz) - czy przy takim oknie jest to mozliwe? (profile z wycen: Aluplast 2000 w jednej, Deceuninck Mondial w drugiej).

Druga sprawa: sprzedawca ostrzegl mnie, ze w przypadku Deceunincka (innych nie sprzedaja wiec nie wie czy w innych tez tak jest) na okno z ruchomym slupkiem nie dostane certyfikatu o jego "antywłamaniowości" (myślę nad oknami antywłamaniowymi, choć jeszcze się nie zdecydowałem - cena :o ). No i w związku z tym ubezpieczalnia nie bedzie prawdopodobnie chciala dac rabatu na okna. I moje pytanie: czy w innych profilach jest podobnie??

ps. Jareko: w wycenie, ktora od was dostalem wymiar okna tarasowego zostal zamieniony z 180x230 na 180x210 - czy to specjalnie i z "technologicznych" powodow? :o . Skontaktuje sie jeszcze w tej sprawie na maila, ale tak przy okazji tez tu pytam :wink:.

tatko
09-11-2005, 15:32
Wbrat - co deceunicka, zamiast Mondial 2000 zastanów się na Zendow. Cena taka sama jak Mondial, tylko parametry zdecydowanie lepsze.

jareko
09-11-2005, 18:29
Ja wrócę jeszcze do tego ruchomego słupka. Mam u siebie otwór o wymiarze podobnym jak u Wwioli (180x230). Póki co mam dwie wyceny (przyznam się: w tym jedna od Jareko :D). W obu poprzeczka faktycznie się znajduje. I teraz moje pytanie: zona zaczyna namawiac mnie na kolor jednostronny (braz od zewnatrz) - czy przy takim oknie jest to mozliwe? (profile z wycen: Aluplast 2000 w jednej, Deceuninck Mondial w drugiej).
nie wazne czy bedziesz mial kolor jedno czy obustronny - jesli od zewnatrz bedzie kolor inny niz bialy profil nagrzewac sie bedzie do wyzszej temperatury tym samym jego rozszerzalnosc bedzie wieksza tym samym slonecznego dnia balkon otworzysz lecz nie zamkniesz bo skrzydla beda ocierac o siebie i jeszcze kilka innych powodow dla ktorych poprzeczka MUSI byc. Ja twa zone rozumiem, moja tez sie keidys uparla i ma bol po dzis dzien ale to juz tylko jej klopot - nie moj

.... nie dostane certyfikatu o jego "antywłamaniowości" (myślę nad oknami antywłamaniowymi, choć jeszcze się nie zdecydowałem - cena :o ). No i w związku z tym ubezpieczalnia nie bedzie prawdopodobnie chciala dac rabatu na okna. I moje pytanie: czy w innych profilach jest podobnie??
Hmmm....certyfikat antywlamaniowosci? Ciekawe skad i przez kogo wydany, Chyba ze ten handlowiec ma na mysli op;inie instytuty mechaniki precyzyjnej ale ona nie jest certyfikatem antywlamaniowosci - cos mi sie wydaje ze nabija w butelke. Mozna dobrac okucia tak by spelnialy rozmieszczeniem zaczepow wymagania klasy WK-2 ale przy wlamie bedzie to odpowiednik WK-1
Dlugo by mowic.... a mimo wszystko ludzie nie chca stosowac przesuwek - niewiele drozsze a odpornosc na wlam niewyobrazalnie wyzsza
Malo tego -ale to info podam ci na priv

ps. Jareko: w wycenie, ktora od was dostalem wymiar okna tarasowego zostal zamieniony z 180x230 na 180x210 - czy to specjalnie i z "technologicznych" powodow? :o . Skontaktuje sie jeszcze w tej sprawie na maila, ale tak przy okazji tez tu pytam :wink:.
blad i tyle - powinno byc tak jak w podanych przez ciebie wymiarach

Biceps
09-11-2005, 21:09
Ponawiam zapytanko odnośnie okien. Bardzo zależy mi na odpowiedzi forumowiczów, zwłaszcza tych siedzących głęboko w temaci.

Jakie okna wybrać:

THERMOPLAST profil ROYAL czy ALUPLAST IDEAL 4000 ROUND LINE!

Które lepsze? Czy warto dopłacić do okien Thermoplast?

W sobotę muszę sfinalizować transakcję (wymieniam 12 okien) i cały czas mam wątpliwości... Proszę o radę.

Pozdrawiam,
Biceps

jareko
09-11-2005, 21:36
...THERMOPLAST profil ROYAL czy ALUPLAST IDEAL 4000 ROUND LINE!....
rzuc moneta ;)
a na serio- i jeden i drugi jest dobry
teraz tylko montaz i ciesz sie oknami :)

Biceps
10-11-2005, 07:56
Mam jeszcze pytanko odnośnie podatku VAT. Słyszałem, że w przypaku kupna okien z montażem płacę tylko podatek za usługę - 7%. Czyli do ceny netto okien i robocizny doliczam 7% - dobrze rozumiem czy może jestem w błędzie? Pytam, bo na wycenach wstępnych z dwóch firm mam doliczony do okien VAT w wysokości 22%, a w polu montaż doliczone jest 7%. Jak to jest?

Pozdrawiam,
Biceps

wbrat
10-11-2005, 09:15
Mam jeszcze pytanko odnośnie podatku VAT. Słyszałem, że w przypaku kupna okien z montażem płacę tylko podatek za usługę - 7%. Czyli do ceny netto okien i robocizny doliczam 7% - dobrze rozumiem czy może jestem w błędzie? Pytam, bo na wycenach wstępnych z dwóch firm mam doliczony do okien VAT w wysokości 22%, a w polu montaż doliczone jest 7%. Jak to jest?

Jeśli zamawiasz razem okna i montaz, to za całość powinieneś zapłacić 7% vat. Formalnie w takiej sytuacji ty nie kupujesz okien, tylko zamawiasz usługę ich wstawienia. Tym, że ktoś je musi kupić już się nie martwisz (tak teoretycznie :wink: ).


Dlugo by mowic.... a mimo wszystko ludzie nie chca stosowac przesuwek - niewiele drozsze a odpornosc na wlam niewyobrazalnie wyzsza

Rozumiem, ze chodzi Ci o okna przesuwane a nie otwierane . Problem w tym, ze przy otworze o szerokosci 180cm czesc przesuwana bedzie wynosila mniej niz 90cm, czyli niewiele. Przy ruchomym slupku otwor moze byc znacznie wiekszy. Wiem, ze ochrona antywlamaniowa jest w tym drugim przypadku mniejsza, ale cos za cos - przeciez nie mozna z domu robic twierdzy, bo na tej zasadzie to trzeba by w ogole okien nie robic :-?. Niestety (albo "stety") u nas przewazyly w tym wzgledzie walory funkcjonalne - dzieki temu czasem bedzie mozna "zaprosic" ogrod do domu... (oby nie zlodzieja 8) )

tatko
10-11-2005, 10:23
Biceps - kupując okna wraz z montażem zdecydowanie vat 7%. Prawdą jest że kupujesz usługę budowlaną a nie produkt ale nie zmienia to twojej sytuacji prawnej i faktycznej wynikającej z zawartej umowy. Część firm nie chce bawić się urzedami skarbowymi ze zwrotami vatu i przerzuca to na kupujących. Konstrukcja oferty w postaci 7% i 22% musi skutkować podwyższeniem wzrtości oferty i koniecznością ubiegania się o zwrot vatu przez kupującego.

Wbrat - można wykonać okno w wymiarach 1800 x 2300 bez poprzeczki i bez obawy że będzie ono źle funkcjonowało. Bez znaczenia jest tutaj kolor jednostronny czy dwustronny. Zastosowanie poprzeczki nie wpływa na jego rozszerzalność cieplną. Musisz wiedzieć że ta rozszerzalność jest różna dla różnych systemów okiennych. Temperatury graniczne wahają się od 50 - 70 st.C. Problemem jest uzyskanie zabezpieczenia przed włamaniem, nie można tutaj zastosować okuć antyważeniowych zwłaszcza do skrzydła "nie aktywnego". Można jednak zastosować elementy okuć które w znacznym stopniu utrudnią włamanie.
Pozdrawiam

Biceps
10-11-2005, 10:44
[quote="tatko"]Biceps - kupując okna wraz z montażem zdecydowanie vat 7%. Prawdą jest że kupujesz usługę budowlaną a nie produkt ale nie zmienia to twojej sytuacji prawnej i faktycznej wynikającej z zawartej umowy. Część firm nie chce bawić się urzedami skarbowymi ze zwrotami vatu i przerzuca to na kupujących. Konstrukcja oferty w postaci 7% i 22% musi skutkować podwyższeniem wzrtości oferty i koniecznością ubiegania się o zwrot vatu przez kupującego.

A jak to jest z odliczaniem. Jeśli firma doliczy mi 7% VATu do ceny netto za okna i robociznę, to o jaki zwrot mogę się ubiegać. Dodam, że chcę wykorzystać do końca roku ulgę budowlaną, a to pozwala mi bodajże odliczyć 19% od wydanej kwoty brutto. Gubię się... pomocy!

pchelek
10-11-2005, 11:42
płacisz za usługę + 7% VAT - a odliczasz w Pi[t]cie 19% wydatkowanej kwoty - to Twój "zysk"

pchelek
10-11-2005, 11:50
jareko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Euro nie skoczy na 4,70 bo ja mam wszystkie pieniążki w akcjach i bym po prostu stracił. A kto mi odda straty!!!!!!!!!!!!!
Co do zakupu okien teraz to można to srobić chociażby z tego powodu że można to sobie odliczyć z podatku - ostatnia szansa.
Nie ma certyfikatów antywłamaniowości. Dwudzielne drzwi balkonowe ze słupkiem ruchomym z PVC w ciemnym kolorze mocno sie rozszerzają i bardzo często zaczepy okuć antywłamaniowych sie nie zazębiają bo mają bardzo małe możliwości tolerancji. Znaczy sie muszą być praktycznie niezmiennie ustawione. Dlatego tak polecam drzwi odchylno przesuwne. Jeszcze jest opcja drzwi harmonijkowych. sa bardziej odporne na włamania niż te ze słupkiem ruchomym.

jareko
10-11-2005, 12:13
tatko nie wdajac sie w polemike z Toba zacytuje tylko fragment wypowiedzi Pchelka a uwierz mi - on zna sie na tym wszystkim o wiele lepiej

....Dwudzielne drzwi balkonowe ze słupkiem ruchomym z PVC w ciemnym kolorze mocno sie rozszerzają i bardzo często zaczepy okuć antywłamaniowych sie nie zazębiają bo mają bardzo małe możliwości tolerancji. Znaczy sie muszą być praktycznie niezmiennie ustawione. .....
Poprzeczka hmmm..... jesli znasz dokumentacje systemowa (a jako handlowiec powinienes znac ja na wylot) wiesz dobrze ze 2300 bez poprzeczki to dla wybranych (tych lepszych) profili jest wartoscia graniczna. W innych poprzeczke nalezy (wrecz trzeba) poprzexczke zastosowac juz po przekroczeniu 2100. I mowimy tu o oknach w kolorze bialym - z kolorem jest to jeszcze badziej skomplikowane

Wwiola
10-11-2005, 12:37
Pchełku dziękuję za rady, ale wytłumacz mi (jak blondynce :wink: 8) :wink: ) jak wyglądają drzwi odchylno przesuwne. Domyslam się, że przesuwne skrzydło przy otwarciu przesuwa się na ścianę obok. Tak? Jesli jest tak jak myslę to niestety nie mam na nie miejsca :( :( :( , bo z jednej strony mam tylko ok 60cm do ściany.

I jeszcze jedna kwestia. Czy ma znaczenie fakt, ze moje drzwi wychodzą na zadaszony taras i w związku z tym niemal przez cały dzień będą ocienione. Tylko rankiem nie. Czy to poprawia kwestię "rozszerzalności" i tym samaym poprawia komfort użytkowania?

Wwiola
10-11-2005, 12:46
A tak wygląda ten otwór na drzwi i taras
http://img478.imageshack.us/img478/6660/img01495cq.jpg (http://imageshack.us)

tatko
10-11-2005, 12:58
Nie kwestionując wiedzy pchełka, twierdzę że okna nawet w kolorze bez poprzeczki funkcjonują bez problemów. Wiedzę opieram na dokumentacji technicznej i wykonanych oknach. Prawdą jest że są systemy okienny dla których wartość 2100 jest nie do przeskoczenia. W przypadku dobrych systemów okiennych 2300 jest normalnym wymiarem. Jak wczesniej zaznaczyłem różne systemy zaczynają "pływać" przy różnych temperaturach. Dla systemów gdzie ta temperatura wynosi 50st.C (okna po nasłonecznionej stronie) wykonanie okna o dużych gabarytach jest niemożliwe. Dla systemów gdzie temperatura wynosi 70 st.C nie jest problemem takie okno a zaczepy antywyważeniowe nie sprawiają kłopotów. Jakie to dobre systemy niech pchełek się wypowie. Myślę że tylko on ma najlepsze rozeznanie w tym temacie.
Pozdrawiam

darek63
11-11-2005, 20:58
Witam,

Jestem z Białegostoku.
Chciałbym zasięgnąć informacji o firmach sprzedających i montujących okna PCV i Alu z tego regionu, a także jaki profil i rodzaj okuć wybrać, co polecicie?
Chciałbym kupić dobre okna, na dobrym (np. 5-kom ?) profilu, z dobrymi okuciami, za przystępną rozsądną cenę.
Dom „klocek” z lat 1990, wymagania raczej średnie, niewygórowane.
Co lepiej PCV a może Alu ?

jareko
11-11-2005, 23:42
Nie kwestionując wiedzy pchełka, twierdzę że okna nawet w kolorze bez poprzeczki funkcjonują bez problemów.
Hmmm.....ciag dalszy Twej wypowiedzi wlasnie wiedze Pchelka kwestionuje - sorki ale na ten post dla dobra innych stojacych przed wyborem okien musialem zareagowac gdyz jest on typowa wypowiedzia handlowca ktory zrobi wszystko co sobie klient zamarzy byleby go zdobyc

Wiedzę opieram na dokumentacji technicznej ....
Jesli Twe slowa sa prawdziwe - opublikuj statyke lub odnosnik do miejsca gdzie jest potwierdzenie Twych slow.

Prawdą jest że są systemy okienny dla których wartość 2100 jest nie do przeskoczenia. W przypadku dobrych systemów okiennych 2300 jest normalnym wymiarem.
zapewne Zendow ;) Echhh...tatko :)

Jak wczesniej zaznaczyłem różne systemy zaczynają "pływać" przy różnych temperaturach. Dla systemów gdzie ta temperatura wynosi 50st.C (okna po nasłonecznionej stronie) wykonanie okna o dużych gabarytach jest niemożliwe. Dla systemów gdzie temperatura wynosi 70 st.C nie jest problemem takie okno a zaczepy antywyważeniowe nie sprawiają kłopotów.
Hmmmm.......znow zaprzeczasz temu ktorego uwazasz za znajacego sie nalepiej na rzeczy. Poza tym hmmm.....te podane przez Ciebie temperatury jak i cala reszta wypowiedzi jakby bliska prawdy ale nie do konca . Dzwonia tylko hmmm.....w ktorym kosciele?

Jakie to dobre systemy niech pchełek się wypowie. Myślę że tylko on ma najlepsze rozeznanie w tym temacie.

bono9
12-11-2005, 00:54
Znalazlem drzwi zewnetrzne drewniane firmy CAL Sówałki wygladają solidnie technologicznie i mają fajne wzornictwo ,ale nic o niej wczesniej nie słyszałem czy ktoś zna te drzwi albo ma je zamontowane?

prosze o opinie

wiolkau
12-11-2005, 01:04
Mam dwie podobne wyceny okien mahoniowych braci Kowalskiech i firmy Milewski czy ma je zamontowane ,jakie wybrac?

jareko
12-11-2005, 01:04
...jak wyglądają drzwi odchylno przesuwne....
wyglada to tak jakbys ten swoi otwor podzielila na dwie czesci z ktorych jedna nachodzi po otwarciu na druga.
Mozna je tak zwymiarowac ze swiatlo przejscia jest rowne polowie szerokosci otwory minus 6-10 cm (zalezy od systemu zastosowanych okien)

stary
12-11-2005, 10:09
Poprzeczka w balkonach jest przede wszystkim po to aby skrzydło nie "rozchodziło" się na boki i było sztywniejsze. Dokumentacje systemowe zazwyczaj podają max wymiary skrzydeł we wrębie dla okien jedno lub dwuskrzydłowych bez poprzeczki.

Nie kwestionując wiedzy pchełka, twierdzę że okna nawet w kolorze bez poprzeczki funkcjonują bez problemów.
Dobrze wykonane i wzmocnione- owszem, mimo że często są przekraczane dopuszczalne wymiary katalogowe :wink: :wink: :wink:

Wiedzę opieram na dokumentacji technicznej i wykonanych oknach. Prawdą jest że są systemy okienny dla których wartość 2100 jest nie do przeskoczenia. W przypadku dobrych systemów okiennych 2300 jest normalnym wymiarem.
Proszę o podanie przynajmniej dwóch "dobrych" systemów, dla których okno kolorowe ze słupkiem ruchomym 1800 x 2300 wykonane dla grupy obciążeniowej A (0-8 m) jest normalnym wymiarem-czyli nie granicznym. . :roll: :roll: Dla ułatwienia skrzydło we wrębie w granicach 820 x 2170 . Oczywiście rad bym był to ujrzeć w katalogu "dobrego" systemu. Ewentualną przegraną kratkę browaru podrzucę w przyszłym tygodniu ......:D :D :D

jareko
13-11-2005, 22:27
staruszku - spoko - te kratke chyba wypijemy wspolnie :) :) :)
Ale poczekajmy na skany :) moze niedouczeni jestesmy?

Swoja droga chyba najwyzszy czas Tobie takze przyznac Tytul Najlepszego :))) bos czlek mily i uczynny :) a i wiedze masz ze ho ho ho
Sam wiele sie od Ciebie ucze :)


tylko nie mow mi zem lizus ;)

KOTT
14-11-2005, 09:03
Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jak powinna wyglądać deklaracja zgodności z Aprobatą Techniczną wystawiana przez producenata?
Czy po prostu wystarczy, że producent napisze, ze wykonuje okna zgodnie z AT nr... i to wszystko? Czy nie powinno być np odwołania do przeprowadzonych badań (chociażby przez producenta profili?)? :o

stary
14-11-2005, 09:31
DEKLARACJA ZGODNOŚCI NR.......
1. Producent wyrobu....................(nazwa zakładu)
2. Nazwa wyrobu .......................(typ, gatunek, klasa, nazwa handlowa)
3. Klasyfikacja wyrobu...............( SWW lub PKWiU)
4. Przeznaczenie i zakres stosowania.......(zgodnie z dokumentem odniesienia)
5. Dokument odniesienia............( aprobata, PN, nr i data wydania oraz nazwa jednostki certyfikującej)
6. Partia wyrobu objeta deklaracją...........( dane niezbędne do identyfikacji partii określonej w programie badań)
Deklaruję z pełną odpowiedzialnościa, że wyroby z partii określonej w pkt. 6 są zgodne z dokumentami odniesienia w pkt. 5

.........(data i miejsce wystawienia) .................( podpis osoby wystawiającej)

Powinny być porobione podstawowe badania...... ale jak ktoś pisze z "pełną odpowiedzialnością" to chyba wie co pisze :roll: :roll: :roll:

tatko
14-11-2005, 10:49
CYTAT




Można przyjąć, że maksymalna wysokość skrzydła okna z PVC nie powinna przekraczać 220 – 230 cm, dla niektórych „mocniejszych” systemów wymiar wysokości może wynosić do 250 cm. Maksymalna szerokość skrzydła nie powinna przekraczać 130 – 150 cm, jeśli ktoś zapragnie mieć okna o tak dużej szerokości to niech to już będzie skrzydło uchylne.

Niektórzy z producentów nie przestrzegają wymagań, wykonują bardzo duże okna bez dodatkowych usztywnień, lub stosują w wysokich skrzydłach usztywnienia o bardzo małych przekrojach – z cienkiej blachy - i potem takie okna źle funkcjonują ulegając trwałym odkształceniom.

jareko
14-11-2005, 11:33
tatko - czyj to cytat?
Pchelka?
On szlaja sie po Norymbergach i widzi faktycznie cuda wykonywane tam ale tez musisz pamitac iz naszym producentom daleko do taktycz rozwiazan - jak chocby wklejanie szyby w PVC powodujace iz okno faktycznie takie gabaryty miec moze
Ale nie zmienia to faktu iz kolor to z siatki statyki zdjecie 10% wymiarow maksymalnych dopuszczalnych i tu wzmocnienie niewiele pozmow - nawet jakby mialo grubosc i 5mm :(

castorp
14-11-2005, 13:34
Dostałem od wykonawcy głęboko porysowane okna (długie rysy w kilku miejscach). Wykonawca twierdzi, iż te wady można usunąć bez pozostawienia śladu poprzez wypolerowanie. Proszę o informację, czy szlifowanie / polerowanie okien PCV jest w ogóle dopuszczalne - a jeśli tak, to w jakich przypadkach i w jakim zakresie.
Jaki ma to wpływ na jakość okien, jakie są efekty późniejsze takiego polerowania – szybsze starzenie się plastyku, szybsze przebarwianie się profili?

jareko
14-11-2005, 13:44
bez skutkow ubocznych - co innego szpachlowanie - tu czasem barwa zmienic sie moze

marysia_rochowicz
14-11-2005, 16:15
Jareko, sprawdz dokladnie tego linka, ktorego podajesz do listy okien... kliknęłam na tego linka i momentalnie zostalam zaatakowana przez trojany i adware'y.. W rezultacie dwa dni walczylam z wyskakujacymi reklamami, nie wspominam juz o zamulonym systemie.. To chyba wina pierwszego linka na stronie toplista okien..

wbrat
14-11-2005, 20:48
He he, a pierwszy link to jar-eko.. ale potwierdzam, ze po kliknieciu firewall zaczyna walke - tak wiec warto sprawdzic co sie dzieje...

jareko
14-11-2005, 20:58
raaaaany
jaki link takie smieci ma przyczepione?
szybko powiedzcie gdyz ktos mi chyba siurplize zrobil

wbrat - nie moja wina ze tylu sie do mnie garnie - zlicza pozycje po ilosci wejsc wiec hmmm.....nie zalezy to ode mnie. Czasem bywam ostatni - po resecie toplisty hehehehehe

wbrat
14-11-2005, 21:27
raaaaany
jaki link takie smieci ma przyczepione?
szybko powiedzcie gdyz ktos mi chyba siurplize zrobil

No wlasnie w tym rzecz ze twoj link... tzn. po kliknieciu w link "jar-eko" automatycznie firewall informuje, ze odrzucil ze dwa lub trzy programy, ktore chcialy sie zainstalowac... niestety nie pamietam dokladnie jak ten komunikat wygladal (jakie programy), bo klikalem na kompie w pracy, a w domu sie nie odwaze - mam za slabo chroniony sprzet ;). Moze jutro sprobuje w pracy raz jeszcze, to dam znac na priva (mam nadzieje, ze moi pracodawcy nie czytaja tego forum, bo inaczej mam przerabane :lol: )


wbrat - nie moja wina ze tylu sie do mnie garnie - zlicza pozycje po ilosci wejsc wiec hmmm.....nie zalezy to ode mnie. Czasem bywam ostatni - po resecie toplisty hehehehehe

Alez ja nie mam pretensji - wrecz przeciwnie - zycze pierwszego miejsca rowniez po resecie toplisty! :wink: .

Biceps
15-11-2005, 08:49
Czy ktoś z forumowiczów zna może firmę NORTA z Wrocławia (ul. Gajowicka). Sprzedają m.in. okna ALUPLAST. Jeśli ktoś miał z nimi do czynienia, to prosze o informacje: solidni, uczciwi czy raczej omijać ich z daleka.

Pozdrawiam
Biceps

pchelek
15-11-2005, 08:51
stary - jestes wielki - za ten wzor deklaracji zgodnosci

castorp
15-11-2005, 11:24
Czy mocując okno za pomocą kotw, kotwy powinny być przykręcone (poza oczywiście mocowaniem do ościeżnicy) do płaszczyzny otworu okiennego od strony zewnętrznej (od podwórza) czy też od strony wewnętrznej (w pomieszczeniu). Inaczej mówiąc, jeżeli montujemy ościeżnicę kotwami (profile poziome, bo pionowe mocujemy dyblami), to czy kotwa powinna wychodzić przy mocowaniu ramy dolnej od strony parapetu wewnętrznego czy też zewnętrznego.

jareko
15-11-2005, 11:29
....profile poziome, bo pionowe mocujemy dyblami .....
Hmmm.....a kto tak powiedzial?

albercikk
15-11-2005, 11:58
Drogi Pchelku i inni znawcy :D

Ponieważ teraz można jeszcze co nieco odliczyć (apropo to jak to dokładnie wygląda?) to chciałbym na dniach póki jeszcze nie ma wielkich mrozów zamówić dwa okna PCV do mieszkania w bloku, 3 piętro więc bajerów antywłamaniowych chyba nie trzeba ?, nie chciałbym zbankrutować na te okna gdyż nie wiem czy w przyszłym roku nie będę zmieniał lokalu, ale też boje się że wcisną mi chłam, z okazji ze teraz ludziska chętnie zakładają okna to pełno jest na klatkach, słupach i gdzie popadnie super ofert z wielkimi promocjami i obniżkami, ulotki te nie wyglądają od strony technicznej na dzieło firm godnych zaufania tylko raczej na działania co by hurtowo bo jest ku temu okazja nałapać kasy na niedoświadczonych klientach (może się myle)
Boje się że przy takim tempie jak u mnie na osiedlu (blokowiska) te różne firmy "z słupów" montują okna to ten montaż może delikatnie mówiąc nie być najlepszej jakości a co do samych okien to też mam wąpliwości ale nie moge ich zweryfikować bo nie mam niestety wystarczajacej wiedzy na ten temat.
Czytałem trochę ten wątek ale wiedza i ilość stron przerosły mnie(doczytałem jak na razie do 23 strony i będę czytał dalej ale pytam już teraz bo czas nagli)
1. Jaką firmę wybrać (może być na priv jesli wolicie)
2. z jakimi profilami.
3. jaka wentylacja.
4. jakie klamki.
5. jakie inne przydatne bajery.
6. Te balkonowe to można w różnej konfiguracji ale nie wiem co wybrać.
7. uchylanie na różne sposoby? nie wie jak to wygląda.
8. czytałem że 3 profile do bloku wystarczą, czy tak jest ?
...ech gubię się w tym poproszę o pomoc w wyborze bo skołowany jestem.
P.S. acha zdecydowałem się na białe, wieć jeden problem odpada ;)

Poniżej wymiary:
okno Balkonowe w pokoju wymiary około wysokość 2,60 szerokość 2,30
okno kuchenne wysokość 160 szerokość 150.
Warszawa

castorp
15-11-2005, 12:48
Jareko, może się mylę, alele wydaje mi się, że gdzieś na tym forum czytałem o takim właśnie sposobie montażu, tj. generalnie przy montowaniu ram ościeżnic poziomych stosuje się kotwy (chyba że okna jest bardzo długie, to można dać dybel lub dyble), a przy ramach pionowych dyble i dodatkowo kotwami (lub same kotwy przy małym oknie).
Jeżeli tak nie jest, to sprostuj mnie, jeżeli mogę Cię prosić.
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że wszystko zależy od wielkości i kształtu okna. Ale przy oknie - w miarę standardowym prostokącie (np. o wymiarach: pion 1460 x poziom 1800) chyba tak może być?
No i jak jest z tymi kotwami, w którym kierunku mają iść, do wewnątrz pomieszczeń czy na zewnątrz.

jareko
15-11-2005, 13:01
castrop
dokladnie jak montowac jest i u mnie jak i w tajnikach montazu na www.oknonet.pl (swoja droga moj artykol hehehehe)
zasada jest jedna ktorej wypada sie trzymac
jesli z roznych wzgledow montujemy na dyble to dyble powinny byc wszedzie i na pionach i na poziomach. Jesli zas kotwy to po kiego czorta dawac dyble?
Montaz na dyble na pionach kojarzy mi sie z sytuacja gdy montazysta nie pozostawia klinow pod oknem i obawiajac sie (i slusznie) ze okno mu osiadac bedzie nie podparte parapetem (gdyz klient wewnetrznego nie wymienia) w ten sposob sie zabezpiecza. Okno wtedy na tych dyblach sobie dynda ;) i.......praktycznie w wiekszosci wypadkow nic sie nei dzieje :) ale majac juz okna wysokie i ciezkie powstaja naprezenia i czasem cos sie skrzywic moze
Pchelek zapewne (jesli umie ;) ) wklei tu jakies zdjecie ze swego bogatego archiwum takich wlasnie bledow

albercikk
15-11-2005, 13:25
jareko a co ty byś mi polecił (jaki system i jaka firma?)bo jak widać z mojego postu trochę wyżej (Wysłany : Wto, 15 Listopad 2005 11:58 ) to jestem skołowany i nie wiem co wybrać, jesteś z Wa-wy i montujesz także jesteś w temacie.
Chce się zorientować w ofertach i cenach ale firm i montażystów, które nie odwala mi kichy, oczywiście ciebie też biorę pod uwagę bo wiedze po postach że można ci zaufać i wiedze masz zacną :D
Na razie jednak muszę wiedzieć czego konkretnie chce i tu liczę na ciebie co byś mi trochę w głowie poukładał z tymi oknami bo czytam post po poście i czuje ze czym więcej czytam tym się staje bardziej zagubiony w gąszczu info ;)

Pozdrawiam

castorp
15-11-2005, 13:42
Sorry Jareko, ale nie jestem jeszcze taki oblatany na tym forum. Gdzie u Ciebie lub gdzie na stronie www.oknonet są te tajniki montażu (dałem na wyszukiwarkę i nic). Możesz wkleić linka, bo szukam, a nie znajduję. Dzięki
A... i co z tymi kotwami, w jakim kierunku mają być mocowane?

castorp
15-11-2005, 13:46
Jareko, chodzi o sytuację, gdzie montowanie okien ma być przeprowadzone w budynku w stanie surowym. Montowane mają być wyłącznie parapety zewnętrzne (bez wewnętrznych). Z powodu braku parapetów wewnętrznych nie będa one podtrzymywać okna. To nie wymiana starych okien na nowe.

jareko
15-11-2005, 13:49
Chcesz odpowiedzi - masz :)))))


1. Jaką firmę wybrać (może być na priv jesli wolicie)chyba najtrudniejsze pytanie jakie zadales gdyz nie wiadomo skad jestes a poza tym hmmm....wlasciwie czlek teraz juz glupieje, firmy sie wykrzaczaja, dealerzy przekrety robia - trudno polecic kogos bo moze pozniej limo mi podbjesz? ;)

2. z jakimi profilami.dobrymi :) a na serio - wyznacznikiem wyboru powinien byc twoj gust i wymiary (wysokkosc) najwiekszych okien jakie posiadasz

3. jaka wentylacja.w 99.9% nie jest potrzebna zadna dodatkowa

4. jakie klamki.wystarcza standardowe - wiedz ze w 99.9% wypadkow nie masz wyboru - producent dostarcza okna z klamkami jakie uwaza i hurtem kupuje. Zawsze mozesz wymienic - otwor i rozstaw jak i srednica srob sa znormalizowane

5. jakie inne przydatne bajery.stopniowanie uchylu, ogranicznik rozwarcia, hamulec sterowany klammka, blokada blednego polozenia klamki - niektore sie wzajemnie wykluczaja

6. Te balkonowe to można w różnej konfiguracji ale nie wiem co wybrać. hmmm....przy tych wymiarach to faktycznie klopot. Czyzby stara Ochota????

7. uchylanie na różne sposoby? nie wie jak to wygląda. nie zrozumialem :(

8. czytałem że 3 profile do bloku wystarczą, czy tak jest ?tak jest rzeczywiscie ale skkoro podoba ci sie 5 komorowka i masz na nia kase to czemu nie? :)

Masz klopot :) dzwon :) skoro z Warszawy jestes :)

jareko
15-11-2005, 13:54
Jareko, chodzi o sytuację, gdzie montowanie okien ma być przeprowadzone w budynku w stanie surowym. Montowane mają być wyłącznie parapety zewnętrzne (bez wewnętrznych). Z powodu braku parapetów wewnętrznych nie będa one podtrzymywać okna. To nie wymiana starych okien na nowe.
tym bardziej rozwiazanie z dyblami bez sensu jakby gdyz okno MISU pozostac na klinach. To idealna sytuacja do montazu :)
linki - zaraz poszukam................jest:)
http://oknonet.pl/art/idx/jareko_idx.html
o kotwach i dyblach miedzy innymi
http://oknonet.pl/art/idx/jareko_001_idx.htm
o tasmach rozpreznych
http://www.jar-eko.home.pl/poradnik_montazysty.htm
o wszystkim i o niczym ;)

albercikk
15-11-2005, 14:07
Chcesz odpowiedzi - masz :))))) ...................


3. jaka wentylacja.

w 99.9% nie jest potrzebna żadna dodatkowa
a jakia jest standardowa bo sie nie orientuje ?
powinien być jeden rodzaj wentylacji / rozszczelniania czy więcej ?


5. jakie inne przydatne bajery.

stopniowanie uchylu, ogranicznik rozwarcia, hamulec sterowany klammka, blokada blednego polozenia klamki - niektore sie wzajemnie wykluczaja

hehe i tak mi to nic nie mówi, jeśli masz chwile to poprosze o streszczenie tych systemów i jak cenowo te bajery sie kształtują oraz co według ciebie jest godne uwagi


6. Te balkonowe to można w różnej konfiguracji, ale nie wiem co wybrać.

hmmm....przy tych wymiarach to faktycznie kłopot. Czyżby stara Ochota????

Stara Wola :D
słyszałem ze z wysokimi oknami w PCV są problemy ale chyba da się coś zrobić żeby mi te okna się nie rozpadły za 5lat czy takich wysokich nie wstawiać z PCV ?


7. uchylanie na różne sposoby? nie wie jak to wygląda.

nie zrozumialem :(

Chodzi mi o to że okna można różnie otwierać i uchylać na różne strony jak się klamką rusza na różne strony (nie wiem ja to się nazywa i nie wiem jak to opisać)


8. czytałem że 3 profile do bloku wystarczą, czy tak jest ?

tak jest rzeczywiście ale skoro podoba ci sie 5 komorowka i masz na nia kase to czemu nie? :)

nie widziałem ani 3 komorowych ani 5cio różnią się znacząco wyglądem ?, bo szczerze mówiąc zależy mi także na kosztach ale oczywiście w granicach rozsądku inaczej wziąłbym tych speców z " ogłoszenia z słupa"

A jeszcze jedno: Rodzina mnie naciska żebym zdecydował się dziś na ekipę "z słupa" bo zaraz przyjdą mrozy i śniegi a ekipy nie będą chciały tego zrobić jak bedzie mróz, czy to prawda że jak śnieg spadnie to już po rybkach, chce podając decyzje jutro lub pojutrze ale boje się ze może się okazać ze za dwa dni chwyci mróz i okien nie wymienie :(

ufffff :wink:
Pozdrawiam

jareko
15-11-2005, 14:51
a jakia jest standardowa bo sie nie orientuje ?
powinien być jeden rodzaj wentylacji/rozszczelniania czy więcej ?
standardowo w kazdym skrzydle RU (rozwierno-uchylnym) masz funkcje rozszczelnienia i ona w zupelnosci wystarcza


hehe i tak mi to nic nie mówi, jeśli masz chwile to poprosze o streszczenie tych systemów i jak cenowo te bajery sie kształtują oraz co według ciebie jest godne uwagi
- stopniowanie uchylu - sama nazwa wskazyje - zamiast okno uchylic sie maksymalnie od razu masz dodatkowe trzy polozenia stopnia uchylena okna.
- ogranicznik rozwarcia - ogranicza ci otwarcie okna powyzej 93 stopni - warto zastosowac gdy ze oknem stoi jakis mebel a nie chcialbys by skrzydlo o niego uderzalo
- hamulec sterowany klamka - po otwarciu skrzydla blokujesz je hamulcem ktoy uruchamia klamka. Element dosc zawodny, wymaga kultury obslugi
- blokada blednego polozenia klamki - zapobiega przed rownoczesnym otwarciem i uchyleniem okna


słyszałem ze z wysokimi oknami w PCV są problemy ale chyba da się coś zrobić żeby mi te okna się nie rozpadły za 5lat czy takich wysokich nie wstawiać z PCV ?da sie cos zrobic tylko nie daj sie nabrac ze ktos ci to bez mrugnniecia okiem zrobi w tym wymiarze - jakis oszolom ;) to bedzie


Chodzi mi o to że okna można różnie otwierać i uchylać na różne strony jak się klamką rusza na różne strony (nie wiem ja to się nazywa i nie wiem jak to opisać)
w zalzenosci od polozenia klamki mozesz okno zamknac, otworzyc, uchylic - nie jak kiedys ze trzeba bylo taka wajche przestawic by klamka umozliwiala ci np. uchyl okna


.... Rodzina mnie naciska żebym zdecydował się dziś na ekipę "z słupa" bo zaraz przyjdą mrozy i śniegi a ekipy nie będą chciały tego zrobić jak bedzie mróz, czy to prawda że jak śnieg spadnie to już po rybkach, chce podając decyzje jutro lub pojutrze ale boje się ze może się okazać ze za dwa dni chwyci mróz i okien nie wymienie :( Z rodzina lepiej zyc w zgodzie :) snieg nei jest przeszkoda - wymiana okien to zupelnie cos innego jak ich montaz w nowym budynku

jareko
15-11-2005, 14:55
a i tak realne terminy oczeiwania to 3-4 tygodnie - a jesli ktos podda ci do podpisania umowe z krotszym to popatrz dokladnie co jest malym druczkiem napisane - tak robia w balona najczesciej. NIby termin realizacji tydzien ale w umowie ostateczny termin montazu za miesiac
3 i 5 komorowka rozni sie wygladem - 5 komorowka jest grubsza i wygada masywniej choc masywniejsza od 3 nie jest

albercikk
15-11-2005, 15:15
uff jesli zimno nie jest przeszkodą to się wstrzymam z braniem ekipy dziś i decyzje podejme w ciągu najbliższych kilku dni :D muszę to wszystko przetrawić i coś wybrać.
W związku z tym uprzedzam że będę was męczył troszkę a w szczególności ciebie Jareko :D z góry przepraszam :oops:

Niepokoje się tymi moimi wysokim oknem balkonowym troszkę :(


odezwe się wieczorem i / lub jutro rano w celach meczenia grupowiczów pytaniami:wink:

Pozdrawiam

tatko
15-11-2005, 20:10
Jareko - jako że nie wymyślam nic samodzielnie a korzystam z wiedzy innych , masz rację ten cytat ten to słowa pchełka. Jeszcze jedna uwaga. Mój dostawca ma aprobatę na okna kolorowe - jako producent na gotowy wyrób. Tam czarno na białym stoi i robi okna o wymiarach podanych wyżej. To co najważniejsze, zrobione w róznych konfiguracjach i funkcjonują bez trudności. Tylko że Tobie system w którym robią się nie podoba.
albercikk - okno o wymiarach 2600 x 2300 można wykonać bez obaw że będziesz miał z nim problemy. Bez większych nakładów finansowych można je wyposażyć w dodatkowe elementy (mikrowentylacja - standard, stopniowany uchył 8-10 zł, hamulec - 60 zł).
Pozdrawiam

albercikk
15-11-2005, 22:24
albercikk - okno o wymiarach 2600 x 2300 można wykonać bez obaw że będziesz miał z nim problemy. Bez większych nakładów finansowych można je wyposażyć w dodatkowe elementy (mikrowentylacja - standard, stopniowany uchył 8-10 zł, hamulec - 60 zł).
Pozdrawiam

uff no to mnie uspokoiłeś z tym moim balkonowym kolosem, czyli można, dzięki :D
ha widzę że te dodatki nie są takie drogie, to miło, pytam o nie bo wyszedłem z założenia że jak już wydawać pieniądze to warto popytać o takie różne dodatki niż potem ma mi tego brakować.
Wielka prośba do tych co mają u siebie zamontowane różne bajery co by się wypowiedzieli na temat czy fajne to jest, dobre to jest :)
P.S. i oczywiście ile dany bajer kosztuje
Pozdrawiam

jareko
15-11-2005, 23:02
.... Tylko że Tobie system w którym robią się nie podoba....to nie tak jak napisales ze mi sie niepodoba ale tez nie uwazam go za siudmy cud swiata ze mozna w nim wszystko

albercikk - okno o wymiarach 2600 x 2300 można wykonać bez obaw że będziesz miał z nim problemy. Bez większych nakładów finansowych można je wyposażyć w dodatkowe elementy (mikrowentylacja - standard, stopniowany uchył 8-10 zł, hamulec - 60 zł).
PozdrawiamPowiem tak, albercik, poddaje sie. W swietle tej informacji niech tatko zrobi ci takie okno ale......pozniej zanim mu placic bedziesz podpowiem Ci jak mozesz miec to co zamowisz tylko za zaliczke lub wrecz za friko a on nieprzyjemnosci.Nawet jesli wykona Ci to w skrzydle drzwowym a nie okiennym
EOT jakiejkolwiek polemiki z tatko

albercikk
15-11-2005, 23:13
Jareko czyli wychodzi na to że zostaje przy starych wypaczonych oknach pamietających socialistyczne czasy, gdyż rozumiem że takie kolosy z PCV się rozsypią a na drewno mnie nie stać :(
Pozdrawiam

jareko
15-11-2005, 23:31
Albercikk - wychodzi na to ze albo powinienes pomyslec jak to zmieniac albo zamowoc okna u tatko. Rozejzyj sie po sasiadach - jak oni wybrneli z klopotu i przeczytaj za chwile priva - ok?

albercikk
15-11-2005, 23:50
u sąsiadów teraz nie sprawdzę bo ciemno i późno, a na priva czekam.
pozdrawiam

tatko
16-11-2005, 00:02
jareko - wyobraź sobie że montuja u mnie ci których chwaliłeś kilka postów wyżej. Masz rację montażyści z Thermoplastu sa naprawdę dobrzy.
Świat już jest tak skonstruowany że możesz trafić na równego lub lepszego od siebie, a ja jestem tylko malutkim człowieczkiem który próbuje żyć nie robiąc krzywdy innym. Kiedyś poświęcę więcej czasu i z tego forum przedstawię pewną analizę.
Deceunick jest najlepszym systemem okiennym. Dokładając do tego dobrego producenta i żadne ale to żadne inne systemy się nie umywają. Jedno jest faktem nie znam producenta na decunicku który wciska kit dla klienta w przeciwieństwie do innych.

jareko
16-11-2005, 00:51
.... Kiedyś poświęcę więcej czasu i z tego forum przedstawię pewną analizę.....
juz kiedys to obiecywales ale jakos nie wyszlo ;)
tylko prosba - nie jakies tam ulotkowe ble ble ble tylko rzeczowe argumenty z wykresami statyki i idealem byloby gdybys dorzucil jeszcze klasy wzmocnien stosowanych w tym profilu
Ale bys hmmm..... ;) proponowalbym, zanim te analize zaczniesz, przewertowac dokumentacje systemowa Schuco AS-60 (3 komorowy) lub nawet CT-70(5 komorowy)
a gdybys na koniec dorzucil odpowiedz na pytanie - jaki to system okuc pozwala okuc okno o wysokosci 2600 i jest aprobowany przez ich producenta ktory na to jeszcze daje gwarancje byloby super :) Bo obaj dobrze wiemy (mam taka nadzieje :)) iz mozna za pomoca przedluzek nawet i 3000 i wiecej okuc ale bez gwarancji okuciowcow
Po co wogole ta polemika :lol: - nie neguje Zendowa ale....sam wiesz :)

G0ŚĆ
16-11-2005, 01:27
Cóż to za cudo ten decunick że można w nim zrobić balkon szer=2300 i wys=2600? (mam nadzieję, że nie w dodatku kolor :o )
Proszę o blizsze info!

stary
16-11-2005, 11:45
Jareko - jako że nie wymyślam nic samodzielnie a korzystam z wiedzy innych , masz rację ten cytat ten to słowa pchełka. Jeszcze jedna uwaga. Mój dostawca ma aprobatę na okna kolorowe - jako producent na gotowy wyrób. Tam czarno na białym stoi i robi okna o wymiarach podanych wyżej. To co najważniejsze, zrobione w róznych konfiguracjach i funkcjonują bez trudności. Tylko że Tobie system w którym robią się nie podoba. albercikk - okno o wymiarach 2600 x 2300 można wykonać bez obaw że będziesz miał z nim problemy. Bez większych nakładów finansowych można je wyposażyć w dodatkowe elementy (mikrowentylacja - standard, stopniowany uchył 8-10 zł, hamulec - 60 zł).
Pozdrawiam :D :D :D :D
Chyba biało na białym, bo jakoś nie wszyscy to widzą :( hehehehehe
tatko nie rób człowieka w bambuko :-? nie mam nic do Zendowa- nawet jego wygląd mi sie podoba, ale ŻADEN system okien z pcw nie dopuszcza skrzydła do okna o wymiarze 2600 mm!!!!! Nawet pojedynczego balkonu, nie mówiąc o słupku ruchomym z jakąś dostawką z boku !!! Chyba, że w dokumentacji Zendowa wyczytałeś jeszcze także dopuszczalną szerokość 2300 mm dla okien dwuskrzydłowych :o :o :o Wtedy mozna zrobic bez dostawki , :D hehehehe
Nie jest mi znany również producent oferujący okucie powyżej 2400 we wrębie !!!!
Nie przeczę, że ono będzie dobrze funkcjonować ale takie cudo można wykonać tylko z naświetlem u góry lub na własną odpowiedzialność- nie znajdziesz takich gabarytów okien dwuskrzydłowych w żadnym katalogu systemowym profilu!!!!

Cóż to za cudo ten decunick że można w nim zrobić balkon szer=2300 i wys=2600? (mam nadzieję, że nie w dodatku kolor :o )
Proszę o blizsze info!
:lol: :lol: :lol: Również proszę o jakiś wykres statyki. I dorzucam następną kratkę browaru... :wink:

jareko
16-11-2005, 12:03
hmmm...... jak widze nie tylko ja niedoszkolony jestem w temacie - takze Gosciu, Stary i zapewne Pchelek - nie znamy sie nic a nic :lol: ale poczekajmy na kwity - moze sa? :lol: :lol: :lol:

tatko - sa pewne granice naginania systemow okiennych ale jak widze przeginasz by tylko zdobyc klienta.
Uczciwosc, tak niemodna, dzisiaj jednak jest w cenie.
Mam propozycje - zeskanuj statyke tego cuda (ktore jest mi naprawde obojetne), maksymakne dopuszczalne gabaryty okuc (bo pewnie one takze jakims cudenkiem sa) i zamiesc tutaj lub.....po prostu przyznaj sie do bledu i cytujac ciebie .... nie wymyślam nic samodzielnie a korzystam z wiedzy innych ....zmien nauczycieli :lol:
Tak bedzie uczciwie.
Ja dorzucam takze krzynke - tak wiec czekaja juz na ciebie trzy :)

albercikk
16-11-2005, 12:29
Na dniach chce zakupić okna a narazie jeszcze nawet nie wiem co bym chciał więc pytam co by się coś mi zaczeło klarować ;)

Wiem już napewno jedno dzięki Jareko że przy wymiarze okna balkonowego musze miec "nadswietle" czyli mam jeden pewnik :)

Teraz czas na to aby się reszta spraw dotycząca okien jak najszybciej wyklarowała, więc :
Ponawiam pytanie odnośnie różnych bajerów które można w oknie zamontować np: stopniowany uchył, hamulec, ogranicznik rozwarcia , blokada błędnego położenia klamki i wszelakie inne które istnieją.
Proszę o wypowiedz użytkowników i monterów / sprzedawców co te systemy są warte i które polecacie co jest przydatne i naprawdę się sprawdza w użytkowaniu i i oczywiście cena takiego gadżetu.

Jak to przerobie to będe miał drugi pewnik, potem zostanie już tylko (chyba bo może coś przegapiłem) wybór profili no i firmy / montażysty która mi to zrobi w Wawie.

Pozdrawiam

eko-dom serwis
16-11-2005, 15:15
Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na 14 Targi Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz WSZYSTKO DLA DOMU, które odbędą się w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy ulicy Struga 6-8 w dniach 18-20 listopada 2005 roku.
Miło nam poinformować Państwa, iż Nasza Firma EKO-DOM weźmie w tym roku udział w prezentacji (KOWALSKI WYKAŃCZA, REMONTUJE, URZĄDZA). Prezentacja obejmować będzie budowę, wykończenie oraz wyposażenie łazienki. Przedsięwzięcie trwać będzie trzy dni, a całość dostępna będzie dla publiczności.
Konstrukcja zbudowana zostanie na środku hali wystawienniczej. Wokół wydzielone zostanie miejsce dla publiczności. Budowa pomieszczenia zaczynać sie będzie od "stanu surowego", a kończyć na oddaniu łazienki (pod klucz), łacznie z wyposazeniem wnętrza. Firma EKO-DOM dostarczy do budowanej łazienki okna Firmy URZĘDOWSKI w najnowszym systemie JU- 88 GALUX.

Nasze doświadczenie oddajemy do Państwa dyspozycji. Udzielimy wszelkich informacji i służyć będziemy poradą.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEGO STOISKA, GDZIE MOŻNA BĘDZIE DOKONAĆ KALKULACJI CENOWEJ STOLARKI OTWOROWEJ. PROSIMY O ZABRANIE Z SOBĄ WYMIARÓW OKIEN, DRZWI ORAZ BRAM GARAŻOWYCH I POSESYJNYCH.



SPOTKAJMY SIĘ NA TARGACH!
www.eko-dom.szczecin.pl

pchelek
16-11-2005, 15:33
okno 160x150 trzeba wykonać jako dwuskrzydłowe - jednoskrzydłowe to UTOPIA
drzwi balkonowe wysokość 260 - to też utopia, chyba że będą białe i tylko, tylko rozwierane do tego SCHUCO i do tego jednoskrzydłowe i do tego wykonane przez dobrą firmę, dobrze obsadzone, ale, ale lepiej dać nad takimi drzwiami naświetle co do szerokości tych drzwi 230 to trzeba je podzielić na trzy skrzydła
Okno dwuskrzydłowe może być tak szerokie ale nie może być za wysokie.
No i na koniec wysokie drzwi balkonowe to tylko SCHUCO.
DECEUNINCK kończy sie na 230 [wysokość] tak jak wszystkie pozostałe systemy opró

z SCHUCO - on ma specjalne okucia sztangowe, samosmarne

rafal9
16-11-2005, 15:54
A co powiecie na profile Plustek?
Warte są wogóle zainteresowania w porównaniu do veki czy aluplasta?

tatko
16-11-2005, 19:01
Pchelek - podzielam twoje zdanie co do rozmiarów okien jednoskrzydłowych 1600 x 1500. Prawdą jest że coś takiego można żrobić tylko nie można tego nazwać dobrze funkcjonującym oknem. Drzwi balkonowe o wysokości 2600 też nikt nie zrobi, które będą ok. Jedynym wyjściem jest naświetle nawet do wysokości 2150- 2200. Wyższe skrzydła są zbędne a co z tym się wiąże koniecznośc dzielenia na trzy. Zbędny jest również ruchomy słupek, wszak nie jest to wyjście na taras a tylko na balkon. Kamikadze to ja nie jestem.
Dla Jareko, Starego, zresztą jak zwykle, to co chcę powiedzieć jest tylko bleblaniem czy czymś tam. Powiem szczerze że chciałem napisać w pierwszym poście o naświetlu, tylko coraz bardziej mi się podobają ich reakcje.
Mam negatywne podejście do systemu Schuco. Powien szczerze że jak słyszę tą nazwę to włos na karku staje dęba, ale to juz opowieść na inną chwilę.
Proszę odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanie: w świetle tego co piszesz okna balkonowe o wymiarach 880 x 2480 nie powinny być wykonywane, a te które zostały wykonane są niezgodne z prawem, nie mogą dobrze funkcjonować, prawda czy fałsz?

Jareko, Stary niestety nie zeskanuję żadnych dokumentów. Nie mam takiego urządzenia i potrafię go obsługiwać. Zresztą sami dobrze wiecie jak daleko od badań, opinni, wykresów do rzeczywistości.
Stary co aprobaty na okna kolorowe to nietsety (dla niektórych) prawda, zrobili i mają. Chwała im.
Pozdrawiam

jareko
16-11-2005, 19:17
To twoj pierwszy post

albercikk - okno o wymiarach 2600 x 2300 można wykonać bez obaw że będziesz miał z nim problemy. ....

Drzwi balkonowe o wysokości 2600 też nikt nie zrobi, które będą ok. Jedynym wyjściem jest naświetle nawet do wysokości 2150- 2200
zacytuje Twe slowa i porownaj sam siebie co napisales.
Dla mnie efektem tego porowanie jest tylko to iz nie masz zielonego pojecia o oknach - moze i handlowcem jestes dobrym (czego Ci zycze) ale raczej nie wypowiadaj sie autorytatywnie w temacie co totalnie nieznanym



Mam negatywne podejście do systemu Schuco. Powien szczerze że jak słyszę tą nazwę to włos na karku staje dęba, ale to juz opowieść na inną chwilę.
chetnie te opowiesc poznamy bo tu tez jakby wychodzila twoja znajomosc porownawcza systemow :lol:

tatko
16-11-2005, 23:10
Pytanie albercikk o okno, czy mozna je żrobić? - nie mówił nic jak ono ma być podzielone.
Poniżej wymiary:
"okno Balkonowe w pokoju wymiary około wysokość 2,60 szerokość 2,30
okno kuchenne wysokość 160 szerokość 150".
Moja odpowiedź
"albercikk - okno o wymiarach 2300 x 2600 można wykonać bez obaw że będziesz miał z nim problemy".
Każdy nawet początkujący w branży okiennej wie że można wykonać okna o większych gabarytach (np.3200x3200) bez uszczerbku dla jego jakości. Problem tylko dotyczy jak podzielić takie okno aby było ok. To samo dotyczy albercikk. Pytał czy okno 2600x2300 można wykonać. Zarówno ja jak i tysiące innych dostarczy okno o takich wymiarach.
"Opowieść" dotyczącą Schuco i firmach produkujących na tym systemie już opowaidaliśmy razem z Tomsim na innym forum, mozna poczytać.
Pozdrawiam
P.S. Spróbuj czasami zastanowić się nad tym co piszesz i czy aby do końca masz rację.

jareko
17-11-2005, 00:00
wiesz co tatko. Nie mam nic personalnie do Ciebie. Ale twoje odpowiedzi i wypowiedzi przypominaja z innego watku jednego forumowicza - trolem nazwany zostal :)
Ciebie o to nie posadzam i sadze ze czasem moglbys nie manipulowac wlasnymi slowy. Raz ten balkon bez klopotu o tej wysokosci wykonac mozna w najlepszym z systemow okiennych, pozniej ze mozna ale z nadswietlem.
Przeczytaj swoje posty jak i odpowiedzi Pchelka, Goscia, Starego - ludzi od ktorych zarowno Ty jak i ja mozemy sie jeszcze sporo nauczyc.
A co do Schuco - mylisz profil z producentem ktory cos z niego robi.
W swietle tego co mowia dokumentacje a one sa podstawa tego co mozna a czego nie mozna robic balkon 900/2520 z poprzeczka w kolorze bialym mozna zrobic zaledwie w kilku proflach. To ze robi sie inaczej to zupelnie inna bajka - ale dzieki temu ze tak sie robi Pchelek ma prace i dodatkowe zrodlo dochodu jako rzeczoznawca.
Profil to wynik jakiegos tam czasu pracy konstruktorow, testow, badan by stworzyc cos co bedzie funkcjonowac nie przez rok, dwa, piec ale czas idacy w dziesieciolecia.
Do kazdego profila jest dokumentacja w ktorej wszelkie szczogoly wykonania okna jak i wykresy statyki, ksztalty i grubosci wzmocnien, sposob montazu, ograniczenia stosowania itd itp. Dokumentacja to niejako Biblia kazdego producenta ale powinna byc takze dla kazdego handlowca. Ona gwarantuje ze okno wykonane zgodnie z nia wytrzyma 40-50-60 czy wiecej lat bez klopotow. I nie ma znaczenia iz producent stosujac rozne patenty wykona je prawidlowo. Czesc z tych patentow znam i powiem Ci ze to taka hmmm.....prowizorka ktora przez jakis czas sluzyc bedzie - a jakze, tylko przez jaki?
Byl tu kiedys watek okna lukowego gdzie pytajacej o nie na forum osobie w ani jednym punkcie handlowym nie powiedziano ze to nie bedzie dzialac poprawnie. Byly inne watki bedace potwierdzenie faktu naginania dokumentacji systemowej do granic nieprzyzwoitosci. W przyszlym tygodniu wymieniam klientowi balkon dwuskrzydlowy s-1765 h-2400 w kolorze z poprzeczka ktory ma raptem trzy lata i nadaje sie do smieci a dealera ktory taki szmelc mu wcisnal juz nie ma. I tak sie dzieje coraz czesciej - o czy sam dobrze wiesz. Nie sztuka jest wykonac to co klient sobie wymarzy - sztuka jest uswiadomic mu ryzyko i.....odmowic podpisania z nim umowy jesli argumenty do niego nie docieraja :(
To ze wielu dokumentacje ma ja w d... nie oznacza ze tak ma byc. Bo liczy sie to co po kilku latach z takim oknem stac sie moze.
Niech inni ocenia nasze postawy
Dla mnie to juz EOT w temacie deceuninck i tatko

stary
17-11-2005, 00:11
Każdy nawet początkujący w branży okiennej wie że można wykonać okna o większych gabarytach (np.3200x3200) bez uszczerbku dla jego jakości.
:roll: :roll: :roll: Czwarta kratka już się mrozi... :wink: prośba jak poprzednie, mogę podać nr faxu zamiast skanera :lol: :lol: :lol:

tatko
17-11-2005, 09:35
Jareko przykro mi że odbierasz moje słowa jako manipulacje. Pokazałem kilku osobom posty i nie odbierają tego jako manipulacje słowami. Doskonałym przykładem manipulacji jest post wyżej. Zdanie wyrwane z całości które faktycznie świadczy o nieznajomości tematu.
Pozdrawiam

jareko
17-11-2005, 09:56
Mial byc EOT ale ostatnie zdanie w temacie.
Nie tylko ja Twe posty mowiace o tym odebralem tak jak odebralem. Juz masz cztery skrzynki piwa - trzy od Starego jedna ode mnie sadze ze zaraz Gosc i Pchelek po jednej dorzuci gdyz glupoty wypisujesz i brnisz dalej czepiajac sie personalnie tych ktorzy Ci te bledy (dla Twego dobra) wytykaja.
Gnoisz Schuco realnie jedyny system w ktorym CUDA wykonac mozna a gdybys jezcze znal poprzednika terazniejszych profili (Schuco AS) to dopiero bys zrozumial co oznacza profil z najwyzszej polki, Wywyzszasz Zendowa choc jest dobrym profilem nie mozna go na samym szczycie ustawic (ale Ty nim handlujesz - wiec po czesci Cie rozumiem) i raczej do jednego wora z Rehau, KBE, Knippink, Kommerling itd wrzucic mozna.
Juz Ci raz napisalem - nie sztuka jest popelnic blad :) sztuk przyznac sie do niego
Ostateczny EOT w temacie bo nie o polemike miedzy nami tu chodzi tylko o reala, poparta wiedza wlasna i doswiadczeniem pomoc bywalcom forum.A ze przy okazji bedziesz mial wsrod nich klienta - cieszyc sie bede wraz z Toba. Mam nadzieje ze z wzajemnoscia jak mi sie trafi takze ;)

albercikk
17-11-2005, 10:25
uff miałem urwanie głowy więc nie udało mi się zobaczyć jak to naświetle wygląda, ale doszedłem do wniosku iż jeśli wysokie (2600) okno i tak je mieć powinno to odpuszczam sobie uganianie się za tym aby to zobaczyć bo czasu na takie zabawy ostatnio nie mam, jak ma być niech będzie i tyle.
Czas leci a ja nadal nie wiem co mam kupić, jak by się komuś chciało pomęczyć nad moimi pytaniami które są w postach powyżej to będę wdzięczny.
Pozdrawiam

jareko
17-11-2005, 10:39
albercikk - chyba juz na wszystkie pytania odpowiedzi padly albo mi umknelo - moze lepiej zapros do siebie do domu jakiegos handlowca i wymecz go - bedzie szybciej a i jak czegos nie hmmm....zrozumiesz od razu to ci na miejscu wytlimaczy. Zapewne co skrzyzowanie masz wokol siebie punkty okienne - wiec klopot z szukaniem z glowy. Masz tez tutaj tatko :) mnie :) moze i stary tez by sie zalapal :)
Moze tedy droga?

albercikk
17-11-2005, 11:17
albercikk - chyba juz na wszystkie pytania odpowiedzi padly albo mi umknelo - moze lepiej zapros do siebie do domu jakiegos handlowca i wymecz go - bedzie szybciej a i jak czegos nie hmmm....zrozumiesz od razu to ci na miejscu wytlimaczy. Zapewne co skrzyzowanie masz wokol siebie punkty okienne - wiec klopot z szukaniem z glowy. Masz tez tutaj tatko :) mnie :) moze i stary tez by sie zalapal :)
Moze tedy droga?

Okey a więc tak zrobię, znaczne od was chłopaki :D
Rozumiem że wszyscy obsługujecie Wawe ?
Pozdrawiam

ppp.j
17-11-2005, 12:36
Jareko i inni.
Uff dobrnąłem do etapu zamawiania okien, rozpoczęła się myślówka co do systemu, profilu, wykonawcy, montażu itp. Okna i drzwi będą osadzane wiosną w ścianach BK 36/500 chwilowo bez ocieplenia (ewentualnie styropian planuje dawać po okresie próbnym tzn. po sezonie mieszkania) a teraz przygotowuję się do podjęcia decyzji i złożenia wstępnego zamówienia. Powoli zaczynam się skłaniać do okien Dobroplastu profil Brugmann’a 5 komorowy. Na ewentualne pytania, dlaczego to, nie jestem w stanie logicznie odpowiedzieć, może skusili mnie pięcioma komorami w cenie trzech. W związku z tym proszę o ocenę mego wyboru i dodatkowo informacje:
ˇ Jak najlepiej jest mocować "otwory" w BK (kotwy czy dyble i jeśli tak to jak długie)?
ˇ Czy dobry jest pomysł by w oknach gdzie jest dostęp od zewnątrz na przykład okna balkonowe przy drzwiach, stosować okna fix czyli nie otwierane a drzwi dawać rozwierno-uchylne? Jak je prawidłowo mocować?
ˇ O ile wiem profil Brugmann nie ma aprobaty na kolor. Czy mimo to można wchodzić w okna barwione czy jednak lepiej pozostać przy białych?
ˇ Jeśli nie to, co wybrałem, to ewentualnie jaki zamiennik w zbliżonej jakości? bo cena zależy od moich zdolności negocjacyjnych
ˇ Kiedy najkorzystniej jest składać zamówienie na przyszły rok?

jareko
17-11-2005, 12:56
ˇ Jak najlepiej jest mocować "otwory" w BK (kotwy czy dyble i jeśli tak to jak długie)?na kotwy i zwykle kolki do szybkiego montazu - takie mocowanie w BK wystarcza. Czasem jesli jest hmmm...malo spoisty wystarczy same sruby wkrecic - lepiej sie trzyma niz w koszulce z tworzywa


ˇ Czy dobry jest pomysł by w oknach gdzie jest dostęp od zewnątrz na przykład okna balkonowe przy drzwiach, stosować okna fix czyli nie otwierane a drzwi dawać rozwierno-uchylne? Jak je prawidłowo mocować?jak widze lektura forum przynosi efekty :) Ta metoda prawie twierdze z domu uczynisz ale...pamietaj o tym by zapewnic odpowiednia wentylacje. Jesli masz rekuperator lub mechaniczna to OK jesli bazujesz na grawitacyjnej MUSISZ zastosowac nawietrzaki


ˇ O ile wiem profil Brugmann nie ma aprobaty na kolor. Czy mimo to można wchodzić w okna barwione czy jednak lepiej pozostać przy białych?Wiekszosc profili nie ma aprobaty na kolor i tym bym sie nie przejmowal gdyz prawie wszystkie podobnego renolitu do produkcji uzywaja. To ne klopot :) Poza tym sa opinie ze okleina jest lepsza od samych nialych - nie wiem czy tak jest :( - ale moje (tzn. sprzedane klientom) najstarsze kolory maja juz 13 lat i jest OK by nie powiedziec iz bardzij niz OK :)


ˇ Jeśli nie to, co wybrałem, to ewentualnie jaki zamiennik w zbliżonej jakości? bo cena zależy od moich zdolności negocjacyjnychej...Ty...:) negocjator :)...hahahah jest ich ponad 60 wiec jest w czym wybierac ale tez i przy okazji niejako zglupiec ;) Sam Bringman jest OK ale tez zalezy jakiej wielkosci masz miec okna. Producent hmmmm......poczekaj na Starego i Pchelka. Na innym forum nie cieszy sie dobra opinia - szczegolow nie znam ;) :(


ˇ Kiedy najkorzystniej jest składać zamówienie na przyszły rok?wrozenie z fusow. Jedni mowia ze teraz inni ze w styczniu badz lutym. Ale skoro dobrze negocjujesz :) to pora dowolna :)

ppp.j
17-11-2005, 14:16
ˇ Czy dobry jest pomysł by w oknach gdzie jest dostęp od zewnątrz na przykład okna balkonowe przy drzwiach, stosować okna fix czyli nie otwierane a drzwi dawać rozwierno-uchylne? Jak je prawidłowo mocować?jak widze lektura forum przynosi efekty :) Ta metoda prawie twierdze z domu uczynisz ale...

Jako że buduję w lesie ideą jaka przyświecała temu pomysłowi było powiększenie części przeźroczystej okna. Wszystkie czynności konserwacyjne od strony zewnętrznej można robić z balkonu a wietrzyć drzwiami.

tatko
17-11-2005, 23:13
Jareko, jak zawsze sprytnie odwracasz przysłowiowego "kota ogonem", wiem, że miał być już koniec ( jak Ty to "światowo" ujmujesz EOT ), ale nie mogę się powstrzymać przed jeszcze jednym komentarzem. Manipulacja, o którą mnie oskarżyłeś, to Twoja interpetacja. Przyznaję, że moja pierwsza wypowiedź mogła sugerować, iż okno albercikk można wykonać bez żadnych ograniczeń, ale była to odpowiedź wprost na pytanie "można czy nie można", kolejna była już uściśleniem pierwszej. Ty jednak ( nie po raz pierwszy na tym forum ), postanowiłeś zrobić z siebie GURU, a ze mnie totalnego abnegata. I jeżeli sprawia Ci to satysfację to niech tak będzie! Mam zwyczaj ponosić pełną odpowiedzialność za swoje słowa i czyny, nie potrzebuję cenzorów czy kontrolerów! O mojej wiedzy świadczy moja praca, zaangażowanie i zadowolenie klientów, którzy jednak ( czy tego chcesz czy nie ), korzystają z moich usług. Dodam tylko, że Deceunick to faktycznie profil, który cenię sobie najwyżej ( tak jak Ty Schuco ), ale nie jedyny jaki sprzedaję. W swoich postach zawsze staram się, najobiektywniej jak potrafię, dzielić się swoją wiedzą na temat okien, a nie negować tego co mówią inni, np TY. Jak widać Ty traktujesz to niezwykle osobiście i rozpoczynasz kolejną polemikę ze mną - nie zawsze grzeczną i wyłącznie fachową, o obiektywiźmie mowy być nie może.
P.s. Przy okazji dziękuję za życzenia sukcesów w sprzedaży i życzę tego samego. Ponadto życzę nam obu mniej emocji w wypowiedziach, na przyszłość, a więcej merytorycznej wiedzy.
Pozdrawiam

G0ŚĆ
18-11-2005, 01:41
Deceunick jest najlepszym systemem okiennym. Dokładając do tego dobrego producenta i żadne ale to żadne inne systemy się nie umywają. Jedno jest faktem nie znam producenta na decunicku który wciska kit dla klienta w przeciwieństwie do innych.

czekałem że moze tatko poprze swą wypowiedź jakimiś konkretami, ale sie nie doczekałem.

A obiektywnie rzecz biorąc:
Kupując zendowa nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy są to profile w klasie A (grube ścianki) czy w klasie B (cieńsze ścianki).

http://okna4you.w.interia.pl/forum/zendowprofil.jpg


Systemowe wzmocnienie gr. 1,5 mm o parametrach Ix=1,78 i Iy=0,86 to 50% tego co oferuje np. Eurofutur (mój ulubiony :lol: )

http://okna4you.w.interia.pl/forum/zendow5k.jpg

Gdzie więc jego przewaga na innymi systemami - oczywiście obiektywnie i fachowo.

jareko
18-11-2005, 08:58
Gosciu - jestes WIELKI :)
Szkoda ze nie mam zeskanowanych wykresow statyki dla Schuco lub innych jakie mam w swojej ofercie - dopiero wtedy zamiast marketingu zaczelaby sie rzeczowa dyskusja

A swoja droga - podobnie zaczyna byc z innymi profilami. Np. Roplasto - poki nie przetniesz go nie dowiesz sie czy faktycznie masz profil 5 komorowy czy aby przypadkiem nie dostales placac za niego okna trzykomorowego
Ale tu liczy sie uczciwosc dealera i producenta.Podobnie w Rehau Basic polzlicowany i Rehau thermo - nie odroznisz a cena rozna.
Stad czesto odpowiedz na pytanie "Dlaczego u Pana to samo okno jest drozsze niz u konkurencji" zamienia sie w wyklad :)

pchelek
18-11-2005, 14:25
identyfikacja klast profili
- weż suwmiarke i zmierz
- grubość ścianek zewnętrznych widocznych - czyli tych co sa plaszczyznami okna - - w klasie wyższej [C wg RAL i A wg normy europejskiej] powinna wynosić nie mniej niż 2,8 mm a w klasie niższej [B wg RAL i B wg normy] nie mniej niż 2,5 mm.
- grubość ścianek zewnętrznych niewidocznych - czyli tych od strony wrębów - - w klasie wyższej nie mniej niż 2,5 mm i w klasie niższej nie mniej niż 2,0 mm.
Jest jeszcze klasa trzecia najniższa - niedopuszczona w Polsce do okien i drzwi gdzie nie ma wymagań - ścianki mogą mieć nawet 0000000,1 mm i niestety takie profile do produkcji okien sie pojawiły.
Znaczy sie mają wiecej niż te 000000000,1 mm a mianowicie ok. 2.3 i 1,8.
To chłam nie okna
Co do okien kolorowych to wszystkie sa foliowane tą samą folią ale z uwagi na nieco różniący sie sklad chemiczny mieszanki do tloczenia profili sa istotne roznice w trawalosci i odpornosci okien na dzialanie nagrzewania slonefcznego - osobiscie nie bralbym okien kolorowych Brugmann bo nie sa sprawdzone. sa inne systemy. Jak sie tego nie przestrzega [i przy okazji innych zalecen dotyczacych okien kolorowych - zalecenia sa nieznacznie inne niz dla okien bialych] to moga byc potem problemy - np. okna sie kreca jak makaron
jareko mam wykresy schuco
tatko ma racje ze nie tylko schuco jest jednym z najlepszych systemow - to samo mozna powiedziec o deceuninck, salamander, veka, kbe, thyssen

rafal9
18-11-2005, 16:07
Co wybrać?
Okna na profilach Veka PerfectLine czy Aluplast Ideal 4000.
Mają być kolorowane jednostronnie, i ewentualnie kilka sztuk dwustronnie z tym, że zewn. kolor inny od wewn.

Na razie cenowo lepiej wypada veka.
Czy kierować się tylko ceną, czy są jakieś wiarygodne i potwierdzone przewagi jednej z technologii?

jareko
18-11-2005, 21:33
to dawaj mi na priv - opublikuje :) i pogadamy dalej merytorycznie. A jak masz jeszcze o ich wzmocnieniach-byloby super :)
Jednak nie zgodzilbym sie z wrzuceniem do jednego worka Schuco z KBE Thysen i kilku innych. Ale te szczegoly wazne sa tak naprawde jak ktos chce wykonac jakies cudenka na granicy siatki statyki. I w tym Pchelku mego zdania nie zmienisz :) Jak sam dobrze wiesz poznalem od podszewki Schuco AS (masz takie w pracy :) przy Polibudzie :) - tam sie poznalismy wieki temu - pamietasz? :)) i poznalem tez na wskros KBE, Gealana, Roplasto, Veke i kilka innych. Jednak to Jaguar wsrod Peugeotow ;)

Cos mi sie wydaje ze mimo wszystko sezon zbliza sie ku koncowi :( oj jakis krotki byl...wyjatkowo krotki :(

tomjot
19-11-2005, 00:42
W zeszłym roku pojawiło się pytanie o tą firmę, ale pozostało bez odpowiedzi. Mają w ofercie stolarkę drewnianą i pcv (Rehau). Czy ktoś może coś powiedzieć na temat firmy Pozbud z Lubonia (k. Poznania) - może ktoś ma ich okna?

tomjot

jareko
19-11-2005, 09:14
skoro firma przetrwala do dzis, ten caly rok, to chyba jest OK :lol:
Skoro tutaj nikt przez rok nic o niej nie powiedzial to chyba wypadaloby wsrod znajomych w Twojej okolicy podpytac?

Wwiola
19-11-2005, 10:21
Oj będę Was zamęczać jak w swoim czasie Mdzalewscy :lol: :lol: :lol: . Bo juz zaczełam wybierac okna a montowac je będę na wiosnę :) . Do rzeczy jednak.
Dostałem narazie dwie oferty. Na dceunicka i rehau. Są niemal identyczne cenowo, choć deceunick ma droższe okno a tańszy montaż niz rehau. I teraz pytanie. Deceunik to profil 5 komorowy (absolutnie nie zależało mi na 5-komorówce, ale maja teraz jakąś promocję i jest ona tylko symbolicznie droższa od 3 komorowego - na wszystkich oknach 300zł), dodatkowo szyba antyakustyczna . Rehau 3 komorowy. Lepiej brzmi w tym wszystkim deceunick, ale na rehaua moge miec większy upsut (uwarunkowania towarzysko jakiestam) a tym samym róznica w cenie będzie pewnie z 1000zł co najmniej. Co radzicie ?

Wiem wiem, ze nie lubicie takich pytań, ale jeśli odpowiedź sprowadza sie do "bierz co ci sie bardziej podoba lub jest tańsze, bo oba profile sa jednakowo dobre" to też chcę to usłyszec :D .

Tylko nie bijcie ... :)

tatko
19-11-2005, 16:11
45 letni okres istnienia firmy Deceunick jako producenta profili z PCV zaowocował powstaniem produktu o wyjątkowych cechach. Począwszy od produkcji granulatu a skończywszy na wytworzeniu okna proces ten ściśle kontrolowany. Profil produkowany jest w Jasinie koło Swarzędza z granulatu sprowadzonego z Belgii. Jego specyficzny skład chemiczny pozwolił na wykonanie profilu o nazwie Mondial charakteryzujący się bielą niespotykaną w żadnych innych systemach oraz lśniącą powierzchnią o wysokiej gładkości. W przypadku zarysowania powierzchni niemożliwe jest usunięcie rysy poprzez stosowanie materiałów ścierających powierzchnię. następnie Zendow. Niewielkie zarysowania można spróbować usunąć specjalnym mleczkiem. Jako że PCV jest materiałem przyciągającym kurz do dyspozycji użytkowników oddany został specjalny płyn czyszczący o właściwościach anty elektrostatycznych. Okna stanowią jeden z najważniejszych elementów budynku. Prawidłowo zaprojektowane, wykonane i zamontowane okna zapewniają nie tylko optymalne warunki przebywania w pomieszczeniu, ale też nadają mu odpowiedni „klimat” - często decydując o niepowtarzalnym charakterze i estetyce całego budynku. Systemy okienne i drzwiowe Deceuninck, wraz z całą paletą profili uzupełniających i wykończeniowych, dają niemal nieograniczona swobodę w projektowaniu. Od prostych okien do najbardziej złożonych, od drzwi do systemów przesuwnych, w wielu stylach i kolorach. Deceuninck nie ogranicza wyobraźni. Dalszym etapem rozwoju było stworzenie sytemu o nazwie Zendow. Unikalna symetria profilu sprawia, że okna wyglądają pięknie zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz. Łagodne zaokrąglenia profilu doskonale dopasowują się do każdego stylu architektonicznego.
Wraz z systemem zendow Deceuninck wprowadza nowy odcień bieli zgodny z kolorem RAL 9016. Jest on delikatny i doskonale podkreśla subtelne kształty profilu. Projektantom systemu udało się zwiększyć sztywność i wytrzymałość okna, równocześnie minimalizując powierzchnię PCW w oknie, zwiększenie powierzchni szyby, a co za tym idzie - zwiększenie ilości światła dostającego się do wnętrza. Dzięki 70 mm wysokości profilu umożliwiającej stosowanie pakietów szybowych o grubości do 41 mm oraz uszczelce TPE tworzącej idealną powierzchnię styku ze skrzydłem i ościeżnicą, okna zendow tworzą wyjątkową barierę dźwiękową. Każdy system posiada specyficzne dla siebie cechy. Kupujący ma pewność że otrzyma to co zamówił.
Okna trzykomorowe w systemie Zendow produkowane są z profilu o symbolu 3051 – skrzydła, 3001 – ościeżnice oraz systemowego wzmocnienia gr. 1,5 mm o parametrach Ix=3,71 i Iy=1,23. Profile te są z grupy A co oznacza iż ścianki są o grubości 2,8 mm. Przyznam że nie znam profilu z innej grupy. Okucia obwiedniowe których użyto do okucia okien to ROTO NT lub Winkhaus. Zastosowanie okuć ROTO lub Winkhaus daje możliwość, w przeciwieństwie do innych rodzajów okuć, rozbudowania o dodatkowe elementy takie jak stopniowany uchył, hamulec w klamce, mechanizm błędnego położenia klamki itp. PCV charakteryzuje się stosunkowo dużym współczynnikiem rozszerzalności cieplnej. Nie będę tutaj przedstawiał wzorów do obliczania tego współczynnika. Dodam tylko iż przy rozpiętości temperatur 65 stopni C rozszerzalność ta wyniesie do 1,55 mm, przy założeniu że wzmocnienie zamocowane zostanie co 30 cm. Z przeprowadzonych badań, przy projektowaniu okien, wynika konieczność stosowania bardzo ważnych zasad:
- nigdy nie należy przekraczać maksymalnych dopuszczalnych wymiarów,
- zawsze uwzględniać dylatacje (długość pojedynczego elementu nie powinna przekraczać 3000 mm dla białych i 2500 dla kolorowych),
- zawsze dostosować profile główne , wzmocnienia, łączniki , okucia, rodzaje szklenia w zależności od ich wielkości i ich lokalizacji.
Dzięki bogatej gamie elementów wszystkie te zasady są zachowane.
System Zendow pomimo krótkiej historii został laureatem IX Edycji Medalu Europejskiego dla Wyrobów. Został nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich na Targch Budma 2005.
Dla zainteresowanych materiały prześlę faxem. Proszę o podanie na priv. Nr.
Pozdrawiam
Ps. Dalsza część wkrótce (aprobaty, atesty, certyfikaty, wyniki badań, kolorystyka okie)

pchelek
19-11-2005, 16:47
to Jaguar z doladowaniem turbo.
Apropo wykresow statycznych to zrobie Ci ksero tych najbardziej popularnych systemow bo jest tego ok 100 stron w sumie
Apropo systemu DECEUNINCK [tatko] to mozna to napisac i o innych systemach - chociaz fakt ze biel ma i gladkosc jak salamander - niepowtarzalna - niestety salamander wpadl w lapy brugmanna i chyba zle to sie dla niego skonczy - na pewno pogorszy sie jakosc bo jak wiadomo salamander nie szedl na latwizne i w niskie ceny - a niestety brugmann to robi - nie tylko zreszta on

dachowiec
19-11-2005, 17:44
pchełku.... obiecałeś?

jareko
19-11-2005, 20:41
to Jaguar z doladowaniem turbo.
Apropo wykresow statycznych to zrobie Ci ksero tych najbardziej popularnych systemow bo jest tego ok 100 stron w sumie
dzieki Pchelku - a ten Jaguar z turbo to.....? by uscislic :)

Apropo systemu DECEUNINCK [tatko] to mozna to napisac i o innych systemach - chociaz fakt ze biel ma i gladkosc jak salamander - niepowtarzalna - niestety salamander wpadl w lapy brugmanna i chyba zle to sie dla niego skonczy - na pewno pogorszy sie jakosc bo jak wiadomo salamander nie szedl na latwizne i w niskie ceny - a niestety brugmann to robi - nie tylko zreszta on
Powiem tak, takie marketingowe bzdety w kazdej ulotce wyczytac mozna, nawet Panorama tak pisala swego czasu a to g... nie profil. Tatko - kKonkrety a nie slowna sieczka. Tak jak Gosc ktory juz Twojego ulubienca tutaj ukazal i hmmmm...... ocenil prawdziwe. Juz cztery skrzynki piwa czekaja na Ciebie wiec.....smialo.....tylko nie cytuj po raz kolejny tekstow z ulotek ;)
Zas Salamander mimo przejecia przez Brunmanna ciagle jakosc niezmienna, jak sadze to byla tylko fuzja kapitalowa tak jak inne grupy ktore mimo zrzeszenia sie pod jedna nazwa wyroby swe ciagle produkuja i trzymaja jakosc.

tatko
19-11-2005, 21:37
GOŚĆ napisał
Systemowe wzmocnienie gr. 1,5 mm o parametrach Ix=1,78 i Iy=0,86 to 50% tego co oferuje np. Eurofutur (mój ulubiony ).
W przedstawionych schematach profili nie występuje ten o którym piszę poniżej
Stan faktyczny.
Okna trzykomorowe w systemie Zendow produkowane są z profilu o symbolu 3051 – skrzydła, 3001 – ościeżnice oraz systemowego wzmocnienia gr. 1,5 mm o parametrach Ix=3,71 i Iy=1,23.
Bez komentarza
Pozdrawiam
Dla każdego zainteresowanego prześlę faxem profile 3051 oraz 3001 wraz ze wzocnieniami systemowymi.

slawomir potecki
19-11-2005, 23:07
45 letni okres istnienia firmy Deceunick jako producenta profili z PCV zaowocował powstaniem produktu o wyjątkowych cechach. Począwszy od produkcji granulatu a skończywszy na wytworzeniu okna proces ten ściśle kontrolowany. Profil produkowany jest w Jasinie koło Swarzędza z granulatu sprowadzonego z Belgii. Jego specyficzny skład chemiczny pozwolił na wykonanie profilu o nazwie Mondial charakteryzujący się bielą niespotykaną w żadnych innych systemach oraz lśniącą powierzchnią o wysokiej gładkości. W przypadku zarysowania powierzchni niemożliwe jest usunięcie rysy poprzez stosowanie materiałów ścierających powierzchnię. następnie Zendow. Niewielkie zarysowania można spróbować usunąć specjalnym mleczkiem. Jako że PCV jest materiałem przyciągającym kurz do dyspozycji użytkowników oddany został specjalny płyn czyszczący o właściwościach anty elektrostatycznych. Okna stanowią jeden z najważniejszych elementów budynku. Prawidłowo zaprojektowane, wykonane i zamontowane okna zapewniają nie tylko optymalne warunki przebywania w pomieszczeniu, ale też nadają mu odpowiedni „klimat” - często decydując o niepowtarzalnym charakterze i estetyce całego budynku. Systemy okienne i drzwiowe Deceuninck, wraz z całą paletą profili uzupełniających i wykończeniowych, dają niemal nieograniczona swobodę w projektowaniu. Od prostych okien do najbardziej złożonych, od drzwi do systemów przesuwnych, w wielu stylach i kolorach. Deceuninck nie ogranicza wyobraźni. Dalszym etapem rozwoju było stworzenie sytemu o nazwie Zendow. Unikalna symetria profilu sprawia, że okna wyglądają pięknie zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz. Łagodne zaokrąglenia profilu doskonale dopasowują się do każdego stylu architektonicznego.
Wraz z systemem zendow Deceuninck wprowadza nowy odcień bieli zgodny z kolorem RAL 9016. Jest on delikatny i doskonale podkreśla subtelne kształty profilu. Projektantom systemu udało się zwiększyć sztywność i wytrzymałość okna, równocześnie minimalizując powierzchnię PCW w oknie, zwiększenie powierzchni szyby, a co za tym idzie - zwiększenie ilości światła dostającego się do wnętrza. Dzięki 70 mm wysokości profilu umożliwiającej stosowanie pakietów szybowych o grubości do 41 mm oraz uszczelce TPE tworzącej idealną powierzchnię styku ze skrzydłem i ościeżnicą, okna zendow tworzą wyjątkową barierę dźwiękową. Każdy system posiada specyficzne dla siebie cechy. Kupujący ma pewność że otrzyma to co zamówił.
Okna trzykomorowe w systemie Zendow produkowane są z profilu o symbolu 3051 – skrzydła, 3001 – ościeżnice oraz systemowego wzmocnienia gr. 1,5 mm o parametrach Ix=3,71 i Iy=1,23. Profile te są z grupy A co oznacza iż ścianki są o grubości 2,8 mm. Przyznam że nie znam profilu z innej grupy. Okucia obwiedniowe których użyto do okucia okien to ROTO NT lub Winkhaus. Zastosowanie okuć ROTO lub Winkhaus daje możliwość, w przeciwieństwie do innych rodzajów okuć, rozbudowania o dodatkowe elementy takie jak stopniowany uchył, hamulec w klamce, mechanizm błędnego położenia klamki itp. PCV charakteryzuje się stosunkowo dużym współczynnikiem rozszerzalności cieplnej. Nie będę tutaj przedstawiał wzorów do obliczania tego współczynnika. Dodam tylko iż przy rozpiętości temperatur 65 stopni C rozszerzalność ta wyniesie do 1,55 mm, przy założeniu że wzmocnienie zamocowane zostanie co 30 cm. Z przeprowadzonych badań, przy projektowaniu okien, wynika konieczność stosowania bardzo ważnych zasad:
- nigdy nie należy przekraczać maksymalnych dopuszczalnych wymiarów,
- zawsze uwzględniać dylatacje (długość pojedynczego elementu nie powinna przekraczać 3000 mm dla białych i 2500 dla kolorowych),
- zawsze dostosować profile główne , wzmocnienia, łączniki , okucia, rodzaje szklenia w zależności od ich wielkości i ich lokalizacji.
Dzięki bogatej gamie elementów wszystkie te zasady są zachowane.
System Zendow pomimo krótkiej historii został laureatem IX Edycji Medalu Europejskiego dla Wyrobów. Został nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich na Targch Budma 2005.
Dla zainteresowanych materiały prześlę faxem. Proszę o podanie na priv. Nr.
Pozdrawiam
Ps. Dalsza część wkrótce (aprobaty, atesty, certyfikaty, wyniki badań, kolorystyka okie)

chłopie ty chyba jesteś porąbany .
:-? :-? :( :( . co to wszystko interesuje klienta końcowego . po co mu te wszystkie certyfikaty i aprobaty.
:oops: :oops: dla nich ważny jest montaz , funkcjonaloność no i oczywiście gwarancja . przecierz dzisiaj wszyscy producenci profili pcv są na jednym poziomie :o :o . a komu te 65 stopni :roll: :roll:
a tym forum są tylko ci co budują domy , lub domki jednorodzinne . nikt nie chce z nas oszklić pałacu kultury . i zapomnij te 2,5 czy 3,0 m. bo nas 1,55 mm nie interesuje .
podobno na wiosnę będą targi poznańskie - może tam będziesz miał publikę :cry: :cry:
a sam wiesz , że TPS ma już ponad 10-letnią historię . a Ty myślisz , że np :
' tomek " wie co to " winkhaus czy roto "
a może dołożysz :
" wilka " , " abus " , " bks " , "simonswerk " , "hewi " a moż e jeszcze "anuba " , czy , też " kfv " .
nasz klient żąda rzetelnej pracy , pracy ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, której za 5 i wiecej lat nie będziemy się wstydzić .
bo przecierz nasze domy mają stać na pokolenia . a może powrócimy do dawnych czasów i zaczniemy produkować po staremu ??

:wink: :wink:

jareko
19-11-2005, 23:46
Slawku - szkoda slow :) Zwlaszcza, ze w zacytowanym fragmencie sporo jest niescisloci jak i jawnych przeklaman.

tatko
20-11-2005, 00:27
slawomir potecki masz świętą rację, podzielam twoje zdanie w 1000% procent. Klienta końcowego obchodzi zupełnie co innego, i nie do niego jest skierowany ten i następny potok słów. Klienta obchodzi tylko i wyłącznie produkt, montaż, gwarancja i podejście do niego. Słowa te skierowane są do ludzi którzy najchętniej nie widzieliby mnie na tym forum. Jareko, Stary, Gość w mniejszym stopniu pchelek to do nich piszę i niech sobie mówią i myślą co chcą. Negują wszystko co tutaj napiszę. Nawet ten potok jest negowany przez Jareko mimo że ta część istotnych z technicznego punktu informacji poparta jest wynikami badań. Poczytaj wcześniejsze posty a zrozumiesz dlaczego to piszę i bedę pisał.
Nikomu z moich klientów nie opowiadam takich historii. Oni mają być zadowoleni z tego co robię a nie co opowiadam.
Pozdrawiam

G0ŚĆ
20-11-2005, 00:33
GOŚĆ napisał
Systemowe wzmocnienie gr. 1,5 mm o parametrach Ix=1,78 i Iy=0,86 to 50% tego co oferuje np. Eurofutur (mój ulubiony ).
W przedstawionych schematach profili nie występuje ten o którym piszę poniżej
Stan faktyczny.
Okna trzykomorowe w systemie Zendow produkowane są z profilu o symbolu 3051 – skrzydła, 3001 – ościeżnice oraz systemowego wzmocnienia gr. 1,5 mm o parametrach Ix=3,71 i Iy=1,23.
Bez komentarza
Pozdrawiam
Dla każdego zainteresowanego prześlę faxem profile 3051 oraz 3001 wraz ze wzocnieniami systemowymi.

Trudno pisać na raz o wszystkich.
W omawianym systemie profile 5-komorowe nie różnią się na zewnątrz niczym od profili 3-komorowych, profile w klasie A od profili w klasie B. Tylko od uczciwości producenta (dilera) zależy czy rzeczywiście dostaje się to za co zapłaciło. Nie pierwszy to system który wprowadził takie rozwiązanie.

Proszę profil 3-komorowy - i przyzwoite wzmocnienie (ale nie powiesz że wszyscy stosują te najbogatsze o którym piszesz).

http://okna4you.w.interia.pl/forum/zendow_3k.jpg

Dalej nie ma nic co by upoważniało do wyznania, że jest to najlepszy profil. To co tak mozolnie napisałeś to niestety marketingowe bzdety dobre na zielonego klienta.
Czekam na coś czego nie mają inne profile.
Chociażby skrzydło w wymiarazh 1500x1600 lub 1000x2300, czy coś innego niespotykanego :o

http://okna4you.w.interia.pl/forum/stat_futur.gif

tatko
20-11-2005, 00:43
Gość
Wyjaśnienie: System Zendow 3 komorowy: charkterystyczny dla tego rodzju profilu wręb na skrzydle okna. W 5 komorowym tego nie ma. Nie daję gwarancji czy wszyscy stosują tego rodzaju wzmocnienia. Pisze tylko o tym co powinno być i co jest w przypadku mojego dostawcy.

Mały
20-11-2005, 00:57
Wal prosto do Jareko!

slawomir potecki
20-11-2005, 03:23
slawomir potecki masz świętą rację, podzielam twoje zdanie w 1000% procent. Klienta końcowego obchodzi zupełnie co innego, i nie do niego jest skierowany ten i następny potok słów. Klienta obchodzi tylko i wyłącznie produkt, montaż, gwarancja i podejście do niego. Słowa te skierowane są do ludzi którzy najchętniej nie widzieliby mnie na tym forum. Jareko, Stary, Gość w mniejszym stopniu pchelek to do nich piszę i niech sobie mówią i myślą co chcą. Negują wszystko co tutaj napiszę. Nawet ten potok jest negowany przez Jareko mimo że ta część istotnych z technicznego punktu informacji poparta jest wynikami badań. Poczytaj wcześniejsze posty a zrozumiesz dlaczego to piszę i bedę pisał.
Nikomu z moich klientów nie opowiadam takich historii. Oni mają być zadowoleni z tego co robię a nie co opowiadam.
Pozdrawiam

nie musisz pisać . :-? :-? dla nas jest najważniejszy klient , ten który ma kasę . a dla niego ważny jest produkt i gwarancja . gwarancja , która dobrze oceniona , daje nam następnych klientów ---- itd . :wink: :wink:

idkam
20-11-2005, 09:04
Witam Serdecznie,

mam pytanko... gorąca prośba o opinię.

Podobają nam się okna (profil) PCV Goran Standard + S3000
Chcemy zamówić okna ze szprosami zewnętrznymi (naklejane)....

Proszę Pana o opinię na temat:
- czy firma Goran to zaufana firma?
- czy profil 3 komorowy to dobry wybór?
- czy szpros zewnętrzny nalejany to dobre i trwałe rozwiązanie?

Czy Ferno robi dobre okna ???


Z góry dziękuję
Marta

tomeczek
20-11-2005, 11:25
Jeżeli kolor to wybierz ALUPLAST 4000 RoundLine. Ktoś powie wybierz Vekę bo ma kolor wtapiany - wbrew pozorom to jest ich wada. Poprostu gorzej reagują na ciepło słoneczne. Różne kolory profilu w Przypadku VEKI (3 mm warstwa profili w kolorze brążowych ) różnie rozprężają się po nagrzaniu co często powoduje deformację profili. W przypadku Aluplasta i wielu innych profili jest to tylko okleina która nie ma takiego wpływu na cały profil. Zwróć jeszcze uwagę na to kto jest producentem okien - to jest chyba najważniejsza sprawa.
Pozdrawiam.

jareko
20-11-2005, 11:54
posluchaj tomeczka - ten profil dziala jak bimetal - wygina sie niestety pod naslonecznieniem
Nikt tego wprost nie powie ale praktyka to potwierdza - niestety gdyz profil jest OK

jareko
20-11-2005, 12:06
nie musisz pisać . :-? :-? dla nas jest najważniejszy klient , ten który ma kasę . a dla niego ważny jest produkt i gwarancja . gwarancja , która dobrze oceniona , daje nam następnych klientów ---- itd . :wink: :wink:
i tej prawdy nikt tutaj nie neguje :lol:. Ale tez forumowicze sa tutaj takze po to by rzetelnej wiedzy laknac i nie dac sie nabic w butelke przez marketingowy belkot - i stad czesc wypowiedzi jest "techniczna" a jesli nie zrozumiala powtarzana w sposob bardziej "przyswajalny'
Ale tez bywaja tu ludzie "z branzy" i ich polemika tez jest ksztalcaca - jak sadze

slawomir potecki
20-11-2005, 13:08
nie musisz pisać . :-? :-? dla nas jest najważniejszy klient , ten który ma kasę . a dla niego ważny jest produkt i gwarancja . gwarancja , która dobrze oceniona , daje nam następnych klientów ---- itd . :wink: :wink:
i tej prawdy nikt tutaj nie neguje :lol:. Ale tez forumowicze sa tutaj takze po to by rzetelnej wiedzy laknac i nie dac sie nabic w butelke przez marketingowy belkot - i stad czesc wypowiedzi jest "techniczna" a jesli nie zrozumiala powtarzana w sposob bardziej "przyswajalny'
Ale tez bywaja tu ludzie "z branzy" i ich polemika tez jest ksztalcaca - jak sadze

masz rację :D :D tylko " ten " ostatni " chce mieć ciepło " :wink: :wink: i zapomina , że trzeba wietrzyć , ale " jemu " jest obojętne ile komór . ważne żeby sie sprawdziło . a mówię to z 30 letniej praktyki :wink: :wink:

:o :o ktoś rozwalił :( :( posty

ppp.j
20-11-2005, 13:47
Panowie SPECJALIŚCI od okien. Przed dalszym rozwinięciem polemiki spojrzyjcie proszę na temat umieszczony na górze. Zaręczam Was że 99% zaglądających tu nic nie interesuje sposób wygięcia profilu i tym podobne niuanse techniczne. Nas interesuje by okno było ładne, trwałe, tanie i funkcjonalne, jak się montuje otwory w różnych systemach, jakie zamknięcia daja najlepsze zabezpieczenia i tego typu informacji od Was oczekujemy. Jeżeli chcecie podyskutować o „wyższości różnych świąt” to załóżcie sobie taki temat i tam omawiajcie swoje problemy. Ja obecnie właśnie „poszukuję dobrych okien” i zadałem na pewno według Was lamerskie pytanie ale taki jest aktualnie poziom mojej wiedzy. Jedynie jareko zstąpił z OLIMPU i odpowiedział reszta fascynowała się skomplikowanymi problemami profili. Gdy kupię okna opuszczę ten temat ale na moje miejsce przybędą nowi lamerzy z podobnymi problemami i proszę nie zanudzajcie ich problemami z „górnej półki” tylko poradźcie co jest obecnie najlepszego na rynku.

stary
20-11-2005, 15:04
.....Powoli zaczynam się skłaniać do okien Dobroplastu profil Brugmann’a 5 komorowy. Na ewentualne pytania, dlaczego to, nie jestem w stanie logicznie odpowiedzieć, może skusili mnie pięcioma komorami w cenie trzech. W związku z tym proszę o ocenę mego wyboru i dodatkowo informacje
Dodatkowe informacje o w/w firmie znajdziesz klikając
http://forum.muratordom.pl/search.php?mode=results i wpisując - dobroplast.

Zaręczam Was że 99% zaglądających tu nic nie interesuje sposób wygięcia profilu i tym podobne niuanse techniczne. Nas interesuje by okno było ładne, trwałe, tanie i funkcjonalne, jak się montuje otwory w różnych systemach, jakie zamknięcia daja najlepsze zabezpieczenia i tego typu informacji od Was oczekujemy. Jeżeli chcecie podyskutować o „wyższości różnych świąt” to załóżcie sobie taki temat i tam omawiajcie swoje problemy. Ja obecnie właśnie „poszukuję dobrych okien” i zadałem na pewno według Was lamerskie pytanie ale taki jest aktualnie poziom mojej wiedzy.
Jareko już odpowiedział i podsunął trop do poszukiwań, a co reszta ma dodać :-? jeżeli nie interesuje Cię nasza polemika? Może również puścisz mimochodem info o tym, żę Brugmann 3- i 5- komorowy wygląda tak samo :roll: . Równie dobrze możesz zapłacić za 3 k i otrzymać 3 k :D . Jak w szeroko omawianym wyżej Zendowie.
Może też nie bardzo Cię interesuje waga wybranego (prawie) profilu 5k - podobna do uczciwych 3 komorowych. Wzmocnienie też tam jest bardzo mizerniutkie.....właśnie z takiej polemiki można wychwycić różnice w produktach i producentach... zresztą co ja będę gadał...
Poczytaj tutaj:
http://www.forum.oknonet.pl/forum/viewtopic.php?t=5368&highlight=dobroplast
http://www.forum.oknonet.pl/forum/viewtopic.php?p=19556&highlight=dobroplast#19556
http://www.forum.oknonet.pl/forum/viewtopic.php?p=19213&highlight=dobroplast#19213
http://www.forum.oknonet.pl/forum/viewtopic.php?p=15015&highlight=dobroplast#15015
http://www.forum.oknonet.pl/forum/viewtopic.php?p=14388&highlight=dobroplast#14388
http://www.forum.oknonet.pl/forum/viewtopic.php?t=3182&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=dobroplast
http://www.forum.oknonet.pl/forum/viewtopic.php?p=13262&highlight=dobroplast#13262
Zauważ, mało kto juz poleca jakieś "dobre okna" czy firmy bo zawsze znajdzie sie ktoś niezadowolony z otrzymanego produktu czy obsługi i po co pożniej bawić się w wyjaśnianie, że jest to ułamek procenta wyrobów danego producenta ???
:roll: :roll: :wink:

stary
20-11-2005, 15:37
Mimo wczesniejszych zahamowań.. odpiszę


Proszę Pana o opinię na temat:
- czy firma Goran to zaufana firma?
to jeden z solidniejszych producentów okien w Polsce

- czy profil 3 komorowy to dobry wybór?
wystarczający, zwłaszcza wersja półzlicowana S 3000- o wyższości profili 5 czy 6k juz było sporo na forum i dalej jest to wybór kontrowersyjny :roll:

czy szpros zewnętrzny nalejany to dobre i trwałe rozwiązanie? niezbyt dobre- szpros ten jest naklejany na taśmę dwustronną i niestety często jest to nietrwałe rozwiązanie. Pomijając trudności w jego spasowaniu -szpros ucięty dokładnie na wymiar szyby wygląda estetycznie, ale przy niejednakowej rozszerzalnoaści skrzydła i tego szprosa często sie odkleja. Zdecywanie lepiej wychodzi w drewnie- tam jest klejony na sylikon

Czy Ferno robi dobre okna ???
rozumiem, że pytasz o pcw :wink: -Ferno jest małym producentem pcw na Aluplaście, w większości pośredniczy w sprzedaży jako dealer kupując od większych producentów

szymoszkowa
20-11-2005, 15:54
Witam,ja też mam pytanie-czy w oknach też jest sezonowość cen-opłaca się teraz czy na wiosnę/kupowac/?Czy okno z szybą P4 i wyposażeniem antywyważeniowym może skutecznie zastąpić kraty,alarm ,inne?Czy są dużo droższe od zwykłych?Jeżeli macie wiedzę na ten temat to proszę o podzielenie się ze mną :P

pchelek
20-11-2005, 16:22
idkam - kup tego Gealana w Firmie Goran - najlepiej 5-komorowego czyli system GEALAN IQ 8000 - to dobry system - wbrew pozorom czy 3 czy 5 komor to jest to pewna róznica ponadto te systemy 5 i wiecej komorowe [bo sa i 6- i 7-komorowe juz] a nawet 8-komor] to sa ine szersze.
5-komorowe maja szerokosc 70 mm. Ponadto maja nowoczesniejsze ksztalty - do tych gealanow niech ci wstawia system wietrzenia GECCO.
Brugmann 5-komorowy to taki sobie system - jak pozostale 5-komorowe z tych przecietnych. natomiast Dobropast ma swoje wlasne profile tez 5-komorowe.

ppp.j
20-11-2005, 16:40
Dzięki stary i byłbym skończonym niewdzięcznikiem gdybym tego nie uczynił. Tylko widzisz linki jakie załączyłeś to dyskusja sprzedawców współpracujących z Dobroplastem. Problemy jakie oni maja z wytwórcą są ich problemami i mnie mniej to obchodzi. W moim konkretnym przypadku interesuje mnie czy okna wykonane z profilu Brugmann’a lub avantgarde będą ładne, trwałe i niedrogie a odpukać w razie problemów jak będą one rozwiązywane. To czy sprzedawca musi dokonywać jakichś regulacji podczas montażu to jego problem jeśli decyduje się na współpracę z tą firmą to jakoś sobie to kalkuluje. W rekomendowanych przez Ciebie postach było i takie coś „Jednym z moich dostawców jest Dobroplast. Zawsze podają terminy 14 dni, tyle tylko że ja wiem że to będzie 4 - 6 tygodni. Jeżeli moj klient chce tyle czekac i miec niedrogiego i jednoczesnie niezłego brugmanna to ok, jeżeli nie chce czekac to w podobnej cenie oferuję inny profil.” Ja mam zamiar wstawiać okna w kwietniu, maju ale już teraz zbieram informacje i istotne jest dla mnie nie to jakie problemy z firmą ma sprzedawca u którego ja kupuję okna tylko czy i jakie problemy z tymi oknami będę miał ja szary otwieracz tych okien jeśli je nabędę.

jareko
20-11-2005, 20:01
ppp.j - widzisz, Stary podal Ci linki z ktorych nie tylko to powinienes odczytac. Nie chce Cie zniechecac, ale lektura tamtych postow jak i innych watkow na forum w 100% okniarskim powinna dac Ci do myslenia w temacie Dobroplastu ale i tak Ty podejmiesz decyzje. Sorki - ale nie przerzucaj jej na nas. My mozemy Ci tylko cos nie cos podpowiedziec.
idkam - Stary wyjasnil juz wszystko - nic dodac nic ujac tym odpowiedziom zwlaszcza w temacie szprosow naklejanych - w PVC realnie to nieporozumienie.
Pchelek - te nowoczesnme ksztalty to pozostawmy ocenie klientom a nie jako argument nad wyzszoscia 5,6,7 czy 8K nad 3K. Sorki ze tak napisalem, ale jest czesc klientow przyzwyczajona do kantow w posiadanych juz oknach i tego samego poszukujaca. Np. mnie nowe BMW sie nie podoba i wole modele z lat 70-80 :lol:
szymoszkowa -teraz czy na wiosne hmmm.....wrozenie z fusow. Skurecznie nic nie jest w stanie ochronic mieszkania przed wlamem - tylko opoznic wejscie intruza. Kilkakrotnie i ja i Zbych mowimy tu o tym ze dopiero polaczenie zabezpieczonych okien z dobrym systemem alarmowym jak i monitoringiem wyzsze poczucie bezpieczenstwa gwarantuje ale nie daje 100% pewnosci iz Cie nie oblupia. Zlodziej jak bedzie wiedzial co moze zwinac ze srodka to nawet z Toba do domu wejdzie - malo tego sama mu dzrwi otworzysz i na salony zaprosisz. Taki swiat wokolo - niestety

warm
20-11-2005, 21:27
A ja mam pytanie na ktore w archiwach forum trudno jest znalezc jakakolwiek odpowiedz, a ze tu dyskusja o dobrych oknach wiec...

Chodzi mianowicie o "Balkonowe" okno przesuwne, ale.. typu "patio". Trudno mi powiedziec czy to stosowna nomenklatura, ale ma to byc szerokie okno/wyjscie na taras, z jedna czescia stała a druga własnie przesuwna, mozliwei bezprogowe. Szerokosc calosci 2.20-2.50.
Widzialem kiedys podobna konstrukcje (ale drewniana) na targach w Katowicach. Piekne przesuwne okno z piekna dluga klamka ;)

Zastanawialem sie jednak nad aluminium (ew. PCV).
Znalazlem takie oto cos:
http://www.aliplast.pl/podstrona.php?i=96&d=5&ds=5

Czy to jest dobry trop do poszukiwan? Prosze o konstruktywne rady...

PZDR!

jareko
20-11-2005, 21:54
Witam "Nowego" na forum :)
Oczywiscie zaczne od tego iz jest to moja subiektywna ocena :) i do rzeczy
Patio wykonane w drewnie wymaga podstawowej sprawy - zabezpieczenia przed zaciekajacym deszczem, sniegiem itd. Po prostu sam material nie lubi wilgoci i hmmm....dosc czesto pojawiaja sie z tym klopoty
PVC - nie jest zle i wlasciwie niczym eksploatacyjnie nie rozni sie od aluminium - oczywiscie biorac pod uwage dziesieciolecia a nie lata eksploatacji :)
Aluminium - hmmm....material wyjatkowo niedoceniany w domkach ale sadze ze jest to efektem gustow klientow. Jakie by nie bylo wyglada "zimno" i mnie przynajmnije "biurowo" sie kojarzy. Ale tez z racji swoich zalet mozna w nim wykonywac gabaryty o jakich ani drewno ani PVC nawet pomarzyc nie moze

Patio - jako rozwiazanie. Jest to opcja najdrozsza z mozliwych do wyboru. Czasem pojawiaja sie klopoty ze szczelnoscia na styku ramy przy stalym szkleniu a skrzydlem ruchomym. Tu istotny jest montaz i producent takiego okna - musi naprawde znac sie na rzeczy a nie na Tobie sie dopiero tego uczyc. Co do dopornosci na wlam - jak to zwykle bywa - zdania sa podzielone - od pelnej negacji po pianie z zachwytu
I ostatnia sprawa - wbrew pozorom naistotniejsza o ktorej nikt lub prawie nikt nie wspomina - czystosc. Samo rozwiazanie techniczne powoduje iz nalezy unikac zanieczyszczenia elementow jezdnych gdyz radykalnie skraca sie ich zywotnosc. Stad tez - o czym malo kto wie - zarowno przed jak i za szyna jezdna wypada na stale przewidziec dywan, szmate ;), wycieraczke czy inne rozwiazanie by brud z obuwia na niej pozostal. Istotne jest to juz na etapie montazu jak i dalszych prac na budowie.

warm
20-11-2005, 22:34
> Witam "Nowego" na forum

To milo, dziekuje! :)

> Aluminium - hmmm....material wyjatkowo niedoceniany w domkach
> ale sadze ze jest to efektem gustow klientow. Jakie by nie bylo wyglada
> "zimno" i mnie przynajmnije "biurowo" sie kojarzy. Ale tez z racji
> swoich zalet mozna w nim wykonywac gabaryty o jakich ani drewno
> ani PVC nawet pomarzyc nie moze

A no wlasnie, bywajac za granica kraju jakos nie widzialem zbytniej niecheci do stosowania okien aluminiowych. Zdarzaja sie bardzo czesto w domkach jednorodzinnych, szczegolnie w tych, ktore maja jakies bardziej wyszukane konstrukcje okienne.

> Patio - jako rozwiazanie. Jest to opcja najdrozsza z mozliwych
> do wyboru. [...]
> Czasem pojawiaja sie klopoty ze szczelnoscia na styku ramy przy
> stalym szkleniu a skrzydlem ruchomym. Tu istotny jest montaz i
> producent takiego okna - musi naprawde znac sie na rzeczy a nie
> na Tobie sie dopiero tego uczyc.

No wiec wlasnie. Okna w moim salono-jadalnio-kuchi maja byc w wiekszosci "stale" (nie otwierane), jedynie wyjscia na ogrod chcialbym zrobic wlasnie typu "patio" (jakze sie to fachowo nazywa? podnosno-przesuwne?). I zakladam ze raczej caly ten zestaw bedzie wykonany z jednego materialu, pcv albo aluminium (drewna nie biore pod uwage).

Stad naistotniejsze pytania. Szczegolnie w sprawie aluminium.
1. Kto potrafi dobrze (ma doswiadczenie) zrobic takie okna przesuwne?
2. Jak wyglada sprawa ze wspołczynnikami siepłochronnosci dla tego typu profili (szyby beda przeciez takie same jak w innych ramach)?
3. Jaki producent takich profili w kraju robi dobre profile aluminiowe z przekładka termiczna?
4. Jaki typ okuc?

Te same praktycznie pytania moglbym zadac w sprawie wykonania takich okien w profilu PCV, bo jestem narazie zdecydowany na obydwa rozwiazania 50/50. Oczywiscie zakladam ze dodatkowe okna stałe beda wyskonane w tej samej technologii niejako przy okazji...

Wiem ze temat jest raczej nowy (dlatego tez pewnie archiwa muratora niewiele tu pomagaja), ale sadze ze za kilka lat i w Polsce takie rozwiazania beda na topie. Polecam uwazne podroze po Holandii szczegolnie ;)

PZDR!

rafal9
20-11-2005, 23:37
Jeżeli kolor to wybierz ALUPLAST 4000 RoundLine. Ktoś powie wybierz Vekę bo ma kolor wtapiany - wbrew pozorom to jest ich wada. Poprostu gorzej reagują na ciepło słoneczne. Różne kolory profilu w Przypadku VEKI (3 mm warstwa profili w kolorze brążowych ) różnie rozprężają się po nagrzaniu co często powoduje deformację profili. W przypadku Aluplasta i wielu innych profili jest to tylko okleina która nie ma takiego wpływu na cały profil. Zwróć jeszcze uwagę na to kto jest producentem okien - to jest chyba najważniejsza sprawa.
Pozdrawiam.

Ale czy taka okleina nie jest mniej trwała od koloru wtapianego?

dachowiec
21-11-2005, 08:03
pchełku!!! przypominam się z moim pytaniem zadanym niedawno na privie!!! Chodziło o podstawy prawne wymogu posiadania odpowiednich dokumentów przez producenta stolarki okiennej drewnianej by móc je wprowadzać do sprzedaży

ppp.j
21-11-2005, 09:00
ppp.j - widzisz, Stary podal Ci linki z ktorych nie tylko to powinienes odczytac. Nie chce Cie zniechecac, ale lektura tamtych postow jak i innych watkow na forum w 100% okniarskim powinna dac Ci do myslenia w temacie Dobroplastu ale i tak Ty podejmiesz decyzje. Sorki - ale nie przerzucaj jej na nas. My mozemy Ci tylko cos nie cos podpowiedziec.

Zgadzam się z Tobą w zupełności tylko ze nigdzie nie wyczytałem ze okna z Dobroplastu są złe. Wszędzie jest tylko utyskiwanie, że współpraca się nienajlepiej układa, że dostawy nieterminowe, że montaż trzeba poprawiać. Więcej pchelek w którymś poście chwali profil brugmann’a. Zgadzam się również, że decyzję podejmę ja, ale proszę Was specjalistów o dane wyjściowe typu całkowicie negatywna: produkt finalny jest zły, bo .......np. zgrzewny się rozklejają, lub reklamacje są niewykonalne z winy producenta
lub pośrednia typu: okna mogą mieć porysowania, ale z uwagi na niska cenę można podjąć ryzyko.
I tu przyznaję trochę zwalam na Was robotę, ale jak Wy tego nie powiecie to kto? Ja sam takich informacji nie jestem w stanie zebrać.
Jeżeli Wasze opinie będą zdecydowanie negatywne to proszę choćby na priv o sugestie, od czego mam zacząć i z kim nawiązać współpracę w W-wie kierunek Radzymin. Przypominam, że okna planuję wstawiać dopiero wiosną, więc czasu na sprawdzenie i podjęcie decyzji mam dość.

KOTT
21-11-2005, 10:08
Witam ponownie niestety.
Czy są jakieś wytyczne podające jakie są minimalne luzy pomiędzy szybą a oknem (profilem)? Wymieniono mi drzwi balkonowe, ale źle zamontowano poprzeczkę (o 1 cm za wysoko względem poprzednich), w efekcie górna szyba była wstawiana praktycznie na wcisk (stoi na takich plastykowych podkładkach o grubości ok. 0,5 mm - tyle samo od góry) za to dolna ma o ten 1cm więcej luzu. Czy taki montaż szyby jest prawidłowy? Pomijam, że przez to przesunięcie poprzeczki nie jest ona na tej samej wysokości co dolny profil okna z boku drzwi (jest o ten 1 cm wyżej).
Czy są jakieś wytyczne jak powinny być poprawnie rozmieszczone te podkładki dystansowe wokół szyby?

jareko
21-11-2005, 11:05
jesli szyba weszla to jest OK, ale ta poprzczka zapewne Cie drazni - oczywiscie jest odpowiedz nie wnikajaca w szczegoly :) ale jest dobrze

jareko
21-11-2005, 11:23
nie - gdyz jednen i drugi przypadek ma naklejany renolit (warstwe wierzchnia koloru)

PrzemoBDG
21-11-2005, 11:51
Co wybrać?
Okna na profilach Veka PerfectLine czy Aluplast Ideal 4000.
Mają być kolorowane jednostronnie, i ewentualnie kilka sztuk dwustronnie z tym, że zewn. kolor inny od wewn.

Na razie cenowo lepiej wypada veka.
Czy kierować się tylko ceną, czy są jakieś wiarygodne i potwierdzone przewagi jednej z technologii?

Z przedstawionych opcji podobnie jak poprzednicy lepszy jest Aluplast.
Proponuję jeszcze przyjrzeć się ofercie M&S (dystrybucję mają chyba w całym kraju) ze zbrojeniem termicznym. W styczniu br. mieli dobra promocję (możliwe iż podobnie będzie w 2006). Stosują tą samą metodę nakładania kolorów, a możesz zyskać okno o jeszcze lepszych paramterach.

qstemp
21-11-2005, 12:51
Niestety ja dwa tygodnie temu zamontowałem Vekę perfectline i to ciemny brąz - czy można coś jeszcze zaradzić (poprawić montaż??) Pozdrawiam.

gregmena
21-11-2005, 13:21
a jak w tym porównaniu wypadają okna oknoplastu profil awans VEKA
albo jezierski elita termo
oczywiście w okleinie

albercikk
21-11-2005, 14:40
Pchełek
Jakie firmy z dobrymi montażystami mógłbyś polecić, jestem z Warszawy, wybrałem profile Aluplast ze względu na cenę, ale się nie upieram, cena jednak gra tu duża role, Okna Plastikowe.

pokojowe balkonowe około 240 wys x 220 szer
kuchenne około 150 wys X 140 szer

Pozdrawiam

edit: Narazie faworyt to "Budvar" z profilami "Thyssen", okucia Rotto NT ale czy warci sa zaufania, ceny dostałem od nich rozsądne to znaczy pośrodku w porównaniu do konkurencji (były firmy dużo droższe ale i dużo tańsze)
Obsługa miła i wydaje mi się fachowa (jak dla mnie ale jestem Lamerem w kwestii okien)
Jakie są opinie o ich montażystach no i jak te profile
Pozdrawiam

tomeczek
21-11-2005, 18:37
wszyscy producenci których tu wymieniono (M&S, Oknoplast, Jezierski) produkują na profilach z barwioną masą pod okleiną. Pocieszeniem jest to że są to renomowani producenci, którzy zazwyczaj dbają o swoją jakość. Należy jednak uważać na to co zrobi handlowiec który dla zysku zrobi wszystko - przyjmie nawet zlecenie na okna w kolorze czekolada lub innym ciemnym które później zamontuje od strony południowej - rozwiązanie nie polecane. Dzisiaj akurat widziałem VEKĘ 5 kom. w okleinie która przeżyła tegoroczne lato - profil miejscami wygląda jak "ciasto karpatka". Dla ciekawości napiszę że w tym przypadku prawdopodobnie przyczyną jest brak otworów odpowietrzających.
Pozdrawiam.

szymoszkowa
21-11-2005, 18:39
Jareko-dzięki.Dzisiaj u producenta usłyszałam,że nie ma co się bić o 5-cio i więcej komorowe,3 są zupełnie niezłe.Trochę mi niewyrażńie z powodu braku dobrych zabezpieczeń-dom buduję w zasadzie w lesie.A macie jakieś doswiadczenia z roletami antywłamaniowymi-może to jest jakaś myśl?Oczywiście też plus alarm.Ktoś chyba pytał o Gorana-ja mogę polecić,kilka lat temu tam robiłam i PCV i aluminium-bardzo solidnie. :P

gregmena
22-11-2005, 09:32
czyli od południa lepiej nie dawać z okleiną!!!

albercikk
22-11-2005, 10:01
http://www.europlast-schuco.pl/

Co o nich sądzicie ?
Jak te profile, jakościowo, wygląd, no i jak sama firma ? dobrych mają montażystów ? bo ceny mi dali zachęcające.


P.S. Pchełek where are you :cry:

Pozdrawiam

jareko
22-11-2005, 10:36
Usmialem sie do lez.....
dzis wymieniam okna wykonane z PVC, maja 3 lata, osiedle swiezo oddane do uzytku, jak znam zycie, Inwestor wybral najtansza oferte
Piekny balkon duskrzydlowy, w kolorze jednostronnym, powyginany w chinskie dziewiec. Naprawde ladny. Ale jakies lekki skrzydla a oscieznica......... hmmm....... po przecieciu szukamy wzmocnienia - nie widac :( I na dodatek hmmm....wiecie jak zamontowane? W zewnetrznej warstwie sciany oslonowej. Styropian zaczyna sie za balkonem od srodka. Nic dziwnego ze glif wewnetrzny zawsze taki jakis dziwnie zimny byl. Cos mi sie zdaje ze bede mial na tym osiedlu roboty a roboty :) :) :)

I tutaj nasunela mi sie refleksja. Wspolczuje mieszkancow czesci nowo powstalych i powstajacych osiedli. Bula kase niewyobrazalna za mieszkania gdzie takie g.... im sie wtyka
Oczywiscie nie wszedzie tak jest ale widze ze w wiekszosci wypadkow
Pozdrawiam okniarzy :)

albercikk - Schuco to chyba najlepszy profil jaki kiedykolwiek powstal. WBrew temu co wyzej tatko napisal. Tylko hmmm.....ciut ciut drogi :( a firma o ktora pytasz - zapytaj Pchelka. Ja juz przestalem wypowiadac sie na temat firm

rafal9
22-11-2005, 12:30
Czyli reasumując Aluplasty można instalować od południa nawet w kolorze ciemnym?

jareko
22-11-2005, 12:39
reasumujac ;) powiem inaczej
dobrze wykonane okno w kolorze, z otworami odpowietrzajacymi o odpowiedniej powierzchni, wykonanych zgodnie z zaleceniami systemy a zwlaszcza z nieprzekroczonymi wymiarami wedle widzi mi sie Inwestora - bedzie dzialac latami :)
I tu wchodzimy w temat uczciwosci dealerow i handlowcow chcacych zdobyc klienta za wszelka cene i z pelna swiadomoscia godzacych sie na "eksperymentowanie" na nim - a noz sie uda i bedzie OK?

m_ch_konto usunięte
22-11-2005, 13:19
reasumujac ;) powiem inaczej
dobrze wykonane okno w kolorze, z otworami odpowietrzajacymi o odpowiedniej powierzchni, wykonanych zgodnie z zaleceniami systemy a zwlaszcza z nieprzekroczonymi wymiarami wedle widzi mi sie Inwestora - bedzie dzialac latami :)
I tu wchodzimy w temat uczciwosci dealerow i handlowcow chcacych zdobyc klienta za wszelka cene i z pelna swiadomoscia godzacych sie na "eksperymentowanie" na nim - a noz sie uda i bedzie OK?

Prawda! Mój przypadek był taki. Wymyśliłem sobie, że będę miał okan w okleinie złotego dębu, bo popularne, podobają mi się i chyba są najtańsze z barwionych i okleinowanych. Wszystko fajnie, tyle że w projekcie okna mam duże. Trafiłem do jednego producenta (używa Veka) i dla niego było wszystko bezproblemowe, umowa zaliczka 40%, cena też była ok, ale pomyślałem, że warto sprawdzić konkurencję i tu zaczęły mi się schody! Usłyszałem, że wykonają mi dany wymiar okna na moją odpowiedzialność, czyli bez gwarancji. I tak zacząłem sprawdzać kolejnych producentów i kolejne profile. Odpowiedzi były różne, ale firmy o wieloretniej tradycji na rynku poznańskim pdpowiadały tak samo - nie wykonamy lub wykonamy na moje życzenie i bez gwarancji.
Odbiegłem od tematu kolorów, ale uważam, że warto było zabrać głos.
Wiarygodność firmy produkującej okna trzeba wyżej podnieść w rankingu wyborów. Same profile i kolory to raczej dalszy plan. Myślę, że i veka i aluplasty są dobre.

kze
22-11-2005, 13:27
A Tyssen jest złym producentem? U mnie w Grodzisku Maz jest firma z certyfikatami tejże firmy i wg mnie daje rozsądne ceny...

pchelek
22-11-2005, 14:16
albercikk - polecam Ci schuco i firme MARK-BUD - tel 22/7519394 - powolaj sie na "Jerzy Płoński" to ja :))))
ewentualnie skorzystaj z uslug jareko - on jest okiennikiem od trzeciego pokolenia - ale tu na forum nie moze sie reklamowac jako wykonawca [takie sa zasady forum' ale w ciemno mozesz z jego uslug skorzystac

albercikk
22-11-2005, 14:31
albercikk - polecam Ci schuco i firme MARK-BUD - tel 22/7519394 - powolaj sie na "Jerzy Płoński" to ja :))))
ewentualnie skorzystaj z uslug jareko - on jest okiennikiem od trzeciego pokolenia - ale tu na forum nie moze sie reklamowac jako wykonawca [takie sa zasady forum' ale w ciemno mozesz z jego uslug skorzystac

Rozumiem że Budvar z profilami Thyssen nie za bardzo ?
Do Mar-Bud-u właśnie dzwoniłem i za pare chwil przyślą mi meilem wstępna wycenę.
A więc zobaczymy, wiele niestety zależy od ceny, choć wolał bym takimi kryteriami się nie kierować ale niestety rzeczywistość finansowa jest inna.
Pozdrawiam i dzieki za info

Edit: Oferta firmy MARK-BUD jest więcej niz zachęcająca cenowo, rozumiem że ich montazyści trzymają poziom........ i pion hehe :)
Pozdrawiam

tomeczek
22-11-2005, 14:32
A Tyssen jest złym producentem? U mnie w Grodzisku Maz jest firma z certyfikatami tejże firmy i wg mnie daje rozsądne ceny...


Thyssen jako jedna z niewielu firm które jak do tej pory nie odchudzają profili. Hasło "profil o podwyższonej sztywności" w dużej mierze jest prawdą. Wg. aproaty technicznej w tym systemie okno o wymiarach 800 x 800 mm można zrobić bez wzmocnienia - oczywiście okno białe. Mało się o tym pisze tutaj na forum ale w Thyssenie warto zwrócić uwagę na system PRESTIGE (5komorowy) - to już jest kawał okna, aczkolwiek 3 komorówka (AD) jest dużo lepszym profilem niż Aluplast czy Veka 3 komowrowa.

kze
22-11-2005, 14:49
A Tyssen jest złym producentem? U mnie w Grodzisku Maz jest firma z certyfikatami tejże firmy i wg mnie daje rozsądne ceny...


Thyssen jako jedna z niewielu firm które jak do tej pory nie odchudzają profili. Hasło "profil o podwyższonej sztywności" w dużej mierze jest prawdą. Wg. aproaty technicznej w tym systemie okno o wymiarach 800 x 800 mm można zrobić bez wzmocnienia - oczywiście okno białe. Mało się o tym pisze tutaj na forum ale w Thyssenie warto zwrócić uwagę na system PRESTIGE (5komorowy) - to już jest kawał okna, aczkolwiek 3 komorówka (AD) jest dużo lepszym profilem niż Aluplast czy Veka 3 komowrowa.
Słyszałem, że Tyssen jest na prawdę OK i jakościowo i ostatnio też cenowo...
Mi zaproponowano 17tyś z montarzem, za 9 okien połaciowych, 5 zwykłych (148na 148), 1 duże okno balkonowe (210 na 160) i 2 mniejsze balkonowe (210 na 80), 5 cio komorowe...

rafal9
22-11-2005, 14:51
A Tyssen jest złym producentem? U mnie w Grodzisku Maz jest firma z certyfikatami tejże firmy i wg mnie daje rozsądne ceny...


Thyssen jako jedna z niewielu firm które jak do tej pory nie odchudzają profili. Hasło "profil o podwyższonej sztywności" w dużej mierze jest prawdą. Wg. aproaty technicznej w tym systemie okno o wymiarach 800 x 800 mm można zrobić bez wzmocnienia - oczywiście okno białe. Mało się o tym pisze tutaj na forum ale w Thyssenie warto zwrócić uwagę na system PRESTIGE (5komorowy) - to już jest kawał okna, aczkolwiek 3 komorówka (AD) jest dużo lepszym profilem niż Aluplast czy Veka 3 komowrowa.
Słyszałem, że Tyssen jest na prawdę OK i jakościowo i ostatnio też cenowo...
Mi zaproponowano 17tyś z montarzem, za 9 okien połaciowych, 5 zwykłych (148na 148), 1 duże okno balkonowe (210 na 160) i 2 mniejsze balkonowe (210 na 80), 5 cio komorowe...

To chyba cena niezła, bo za same połaciowe z dychę trzeba zapłacić.
Podaj jakiegoś maila lub www do nich.

kze
22-11-2005, 14:57
Sklep mieści się w Grodzisku Maz, przy stacji. Strony www nie zmam, a telefon to 7557730
Połaciowe rzeczywiście 10tyś... :-)
Trzeba by było ewentualnie jeszcze negocjować jakiś upust czy też upust i podwyżkę za okna w kolorze, bo cena (jak dobrze pamietam) jest za okna białe.

jareko
22-11-2005, 19:45
....Odpowiedzi były różne, ale firmy o wieloretniej tradycji na rynku poznańskim pdpowiadały tak samo - nie wykonamy lub wykonamy na moje życzenie i bez gwarancji.
Odbiegłem od tematu kolorów, ale uważam, że warto było zabrać głos.
Wiarygodność firmy produkującej okna trzeba wyżej podnieść w rankingu wyborów. Same profile i kolory to raczej dalszy plan. Myślę, że i veka i aluplasty są dobre.
Nic tylko zlotem Cie za te slowa obsypac - tylko kto na to zwraca uwage? Niestety dla wielu liczy sie - i nie dotyczy to tylko branzy okiennej - tylko kasa kasa i jeszcze raz kasa. A jak czesm slysze o "oszczednosciach" to wlos sie jezy na glowie - ale wystarczy. Ostatnio rozmawialem z jednm z Was na temat pianek itp. Kupil pistolet i dopiero teraz wie co to jest pianka montazowa i wbrew pozorom ile mozna na samym fakcie posiadanai pistoletu zaoszczedzic - zwraca sie bardzo szybko - juz po dwu czy trzech puszkach wezykowki.
Ale o tych "oszczednosciach" wszelakiej masci bylo na forum nie raz.

mundzia
23-11-2005, 09:05
Witam!!
No i na mnie przyszła pora... :) temat okien zaczyna mi sie juz nawet we snach pojawiac... do wiosny jeszcze trochę czasu, ale żebym ja sie w tym temacie troche "pewniej" poczuła to chyba jednak mało czasu :lol: :lol: :lol: i dlatego tu u Was jestem :wink: Dostałam juz dwie wyceny, i opisy w nich są dla mnie kompletnie nie zrozumiałe... nie wiem czy to, co wypisuje jedna z firm to faktycznie cos "wiecej" i "lepiej" niz przeciętnie, czy tylko mi sie tak wydaje (o co im pewnie chodzi), bo dla mnie wszystko jest "wow, ale super".... :o dlatego proszę o pomoc :-? :-? :-?
i tak, na przykład:
- klasyczne wzornictwo,(-to rozumiem :) )
- zaokrąglone krawędzie gwarantujące odpowiednią grubość powłoki lakierniczej w każdym miejscu profilu,(tez rozumiem)
- listwa przyszybowa montowana na styk bez nieestetycznych szczelin,
- nowej generacji termookapnik firmy GUTMAN o zwiększonej objętości i przepustowości na wody opadowe,
- wręby ościeżnicy podwyższone, dzięki czemu uszczelka wrębowa nie przylega bezpośrednio do aluminiowego okapnika lecz do drewnianego wrębu - eliminuje to mostek termiczny w tej części okna,
- łagodny kąt nachylenia dolnej krawędzi skrzydła, przez co możliwe jest szybsze odprowadzenie wody z tej części okna, a tym samym wydłuża żywotność stolarki.

i dalej:
Nowoczesne okucie ROTO NT:
- dwa punkty antywyważeniowe na skrzydło,
- mikrowentylacja dla kwater UR (klamka 135 stopni),
- blokada błędnego położenia klamki,
- klamka firmowa (stare złoto F4, biała, brąz),
- osłonki na zawiasy w kolorze klamki.

Szyby energooszczędne o współczynniku termoizolacyjności k = 1,1 w odcieniu neutralnym, osadzane na specjalnej uszczelce neoprenowej. - co to za uszczelka?? :wink:

Klejonka selekcjonowana o optymalnych właściwościach, zapewniająca długotrwałą żywotność stolarki. - co to znaczy, tak zebym zakumała??


Będę bardzo wdzięczna za przybliżenie mi, czy to faktycznie dobre okna, czy nie? bo jak zapytam firme, to juz taka jestem, ze nie bede im wierzyla tak do konca :> a tu to uwierze :D:D:D:D


Pozdrawiam i z góry bardzo dziekuje za poświęcony czas :)

mundzia

gregmena
23-11-2005, 09:31
a co byś kupil jareko... oknoplast awans czy jezierski elita thermo???

jareko
23-11-2005, 11:15
....ewentualnie skorzystaj z uslug jareko - on jest okiennikiem od trzeciego pokolenia - ale tu na forum nie moze sie reklamowac jako wykonawca [takie sa zasady forum] ale w ciemno mozesz z jego uslug skorzystac
Widzisz Jurku :) jako jeden z niewielu tutejszych bywalcow staram sie o tych zasadach pamietac ale milo mi ze tak o mnie napisales :)
Co powiesz na cos takiego . Wlasnie wrocilem od klienta ktory musi wymienic okna PVC. Wieje mu przez nie, wieje przy samej scianie i lekkie zagrzybienie jzu sie pojawia. Budynek nowy, raptem 3 lata od oddania do uzytku, w Ursusie (temat moze Ci juz znany?). Okna PVC Thysen, producent - przewija sie czasem pytanie o niego na forum, zamontowane beznadziejnie, wykonane super oszczednosciowo (tak oszczednych w cudzyslowie okuc jeszcze nie widzialem). Jak je wyrwe powiem jeszcze cos o nich. Szkoda lokatorow - wywalili kase na mieszkanie i maja szmelc w domu. Zalamac sie mozna. Kiedy w koncu przestanie liczyc sie tylko cena uslug a zacznie ich jakosc jak i jakosc wyrobu? Wszak rynek sam takie "oszustwa" wymusza. Ponizej pewnych cen juz nizej nie da sie zejsc a jesli sa nizsze to tylko klienci sa sami sobie pozniej winni. ALe na Inwestora powinien byc jakis bat - by takiego g.... ludziom nie wstawiali
I przy okazji niejakko - moze wiesz - gdzie zdemontowane okna PVC utyllizuja? Moze ktos inny mi w tym pomoze? Uzbieralo mi sie tego juz sporo

picasso
23-11-2005, 12:32
No i ja tez zaczalem szukac dobrych okien.
Ale oprocz tego, ze maja byc dobre to jeszcze spelniac 3 warunki:

1. drewniane (tu nie mam problemu - sprawdzilem, sa na rynku okna drewniane :D

2. proste - bez zadnych powyginanych krawedzi, ozdobnikow - nic, jakby sobie wyobrazic prosta deske i w niej szybe (tu zaczynaja sie problemy, bo jeszcze nie widzialem okien "prostych" bez dodatkow, kiedys takie okna produkowali - mam takie w mieszkaniu w bloku, rama od srodka jest symetryczna i rowna, nie ma zadnych przetloczen)

3. kwestia lakierowania - wszystkie, ktore widzialem sa "zalane" lakierem, czy nie ma takiego wykonczenia, zeby nie byly takie "swiecace"

Wskazcie drogie prosze, bo juz mnie k...wica bierze, jak ogladam okna i wszystkie sa zalane lakierem jak farba i obowiazkowo musza miec jakies "cos" w ramie.

A moze jest tak, ze warunek 1 (ze drewniane) z 2 i 3 sie jakos wykluczaja? RATUNKU!!!!!

jareko
23-11-2005, 12:43
...A moze jest tak, ze warunek 1 (ze drewniane) z 2 i 3 sie jakos wykluczaja? RATUNKU!!!!!
Nie musi - chocby tutaj http://www.drewax.pl/

picasso
23-11-2005, 13:11
Jareko - dzieki za namiar.
A moze wiesz gdzie mozna w Warszawie lub okolicach, takie okna obejrzec?

pchelek
23-11-2005, 15:46
mundzia - slodyczy moja
- zaokrąglone krawędzie gwarantujące odpowiednią grubość powłoki lakierniczej w każdym miejscu profilu,(ble ble bo lakierowanie jest natryskowe i krawedzie nie maja tu zadnego znaczenia)
- listwa przyszybowa montowana na styk bez nieestetycznych szczelin,
- nowej generacji termookapnik firmy GUTMAN o zwiększonej objętości i przepustowości na wody opadowe - to "pic na wode" kazdy je ma
- wręby ościeżnicy podwyższone, dzięki czemu uszczelka wrębowa nie przylega bezpośrednio do aluminiowego okapnika lecz do drewnianego wrębu - eliminuje to mostek termiczny w tej części okna -to jak oni zalozyli ten okapnik- łagodny kąt nachylenia dolnej krawędzi skrzydła, przez co możliwe jest szybsze odprowadzenie wody z tej części okna, a tym samym wydłuża żywotność stolarki [to kazdy ma].

i dalej:
Nowoczesne okucie ROTO NT:
- dwa punkty antywyważeniowe na skrzydło,
- mikrowentylacja dla kwater UR (klamka 135 stopni),
- blokada błędnego położenia klamki,
- klamka firmowa (stare złoto F4, biała, brąz),
- osłonki na zawiasy w kolorze klamki.

Szyby energooszczędne o współczynniku termoizolacyjności k = 1,1 w odcieniu neutralnym, osadzane na specjalnej uszczelce neoprenowej. - co to za uszczelka?? [zwyczajna uszczelka co MUSI być]

Klejonka selekcjonowana o optymalnych właściwościach, zapewniająca długotrwałą żywotność stolarki. - optymalnie to piwo mozna wypic albo jedno albo dwa - to taki pic - klejonka MUSI byc selekcjonowana a wlasciowosci musi miec normowe nie optymalne


To taka typowa reklama okien drewnianych - zazadaj od nich: certyfikatu na drewno klejone warstwowo, certyfikatu na klej, certyfikatu zgodności okien i drzwi balkonowych z Aprobatą Techniczną ITB, atestu na szyby zespolone, atestu na lakiery, kleje i impregnaty oraz na silikony
mysle że im szczeka opadnie do samej ziemi razem z recami, zbledną jak białko, pdną trupem z wrażenia.

mundzia