PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

mack
23-11-2005, 16:04
idkam - kup tego Gealana w Firmie Goran - najlepiej 5-komorowego czyli system GEALAN IQ 8000 - to dobry system - wbrew pozorom czy 3 czy 5 komor to jest to pewna róznica ponadto te systemy 5 i wiecej komorowe [bo sa i 6- i 7-komorowe juz] a nawet 8-komor] to sa ine szersze.
5-komorowe maja szerokosc 70 mm. Ponadto maja nowoczesniejsze ksztalty - do tych gealanow niech ci wstawia system wietrzenia GECCO.
Brugmann 5-komorowy to taki sobie system - jak pozostale 5-komorowe z tych przecietnych. natomiast Dobropast ma swoje wlasne profile tez 5-komorowe.
Właśnie się zastanawiam nad Gealanem IQ 8000 kolor w firmie OknoPlast Rąbień (koło Łodzi). Złoty Dąb jest tu profilem 6 komorowym a np jasny dąb, Oregon 4 komorowym - ogladając te profile wydaje mi sie że w 6 komorowym stal jest cieńsza niż w 4 komorowym ale może mi sie wydaje?

Gerion
23-11-2005, 16:12
jareko to by CI raczej sprzedał i wykonał (zresztą doskonale sądząc po komentarzach forumowiczów).
Ja na razie z długiej listy producentów wybrałem M&S na profilach Brugmanna (ale nie te tytanowe) i z okuciami Siegenii. Rozgladam się jeszcze za producentem okien w okuciach Roto (zdecydowanie lepsze noty zyskało na forum) i na profilach Salamander (prawda jareko? ;-)) , ale coś mi trudno w Poznaniu znaleźć, wszędzie tylko Aluplasty, Thysseny. Deceunicki no i Veka. A mało Kummerlinga, czy właśnie Salamandra.

pozdrawiam
Gerion

jareko
23-11-2005, 17:50
Prawda Gerion :) :) :)
Ja u siebie w dumu jednym i hmmm...drugim u PO Tesciow mam :
- KBE 15 lat
- Schuco 15 lat
- Rehau 6 lat
- i znow KBE 5 lat
- Salamander 6 lat
dzialaja bez zarzutu ale to dzieki Producentom przez duze P

gregmena
23-11-2005, 20:38
mi tam nie przeszkadza, jareko może mi sprzedac i założyc okna!!!!!!!!! ale czy będzie mu się chciało do SANDOMIERZA?????
może i będzie, ale pewnie policzy mi za dojazd tyle o za okno...

na razie oknoplast w kolorze mi powiedział 10800
jezierski 13 tys białe
anpol 10 000
zetów oczywiście

no to chyba oknoplast, chyba że jeszcze MS zawołam

jareko
23-11-2005, 21:16
Echhh....Sandomierz. Raz tylko tam bylem w latach szkolnych i chetnie bym go jeszcze raz ujrzal :)))) Ladnym miastem wtedy go odbieralem to teraz zapewne jeszcze ladniejszy
ALe badz realista - pomijam juz kwestie kasy i dojazdu - w razie jakby co serwis. Im blizej masz producenta czy handlowca tym szybsza powinna byc jego reakcja. Choc nie ukrywam ze mam klientow daleko od Wawy ale wiem czym handluje i nie ma potrzeby odwiedzac chyba ze na grila przy piwku :)))
Dawaj wykaz stolarki na mail :)

Ślimak Maciek
24-11-2005, 00:27
...A moze jest tak, ze warunek 1 (ze drewniane) z 2 i 3 sie jakos wykluczaja? RATUNKU!!!!!
Nie musi - chocby tutaj http://www.drewax.pl/

Rany, Jareko poleca drewniaki :o :lol: :lol: Że myśmy tego nie doczekali (i zamówiliśmy gdzie indziej) :wink:

Pozdrawiam,

Maciek

mundzia
24-11-2005, 08:00
pchelek, no niech że Cię uściskam!!!!!!!! :P :D :P :D
Dziękuję Ci bardzo!!!!! Nawet nie wiesz, jak mi pomogłeś... Właśnie sie tego obawiałam, i aż mi głupio za swój laicyzm, no ale tak jak mowilam, jestem zupelnie "zielona" w tym temacie...
zatem, oni po prostu piszą o sprawach oczywistych i normalnych w sposób wyjątkowy zeby złapać takich jak ja, co powiedza "wow, ale bajer" :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
no ale teraz juz sie nie dam nabrac... 8) :P i zarzadam od nich te certyfikaty 8) :lol: :lol: :lol:
No to szukam okien dalej, bo cena wcale nie byla taka "rewelacyjna" jak oni podaja, że te okna są :wink: :wink: :wink:

A jeśli ktos miałby do polecenia jakąs firme, (jestem z wielkopolski) która jest warta polecnia, to będę wdzięczna :)

Pchelek, jeszcze raz wielkie dzięki!!

pozdrawiam wszystkich!!

mundzia

pchelek
24-11-2005, 09:09
okolice Poznania z której strony - moze wpadne na te usciski :) - oby nie za mocne :oops: producent okien drewnianych w tamtych stronach - obojetne jaki z Polski co ma tam przedstawiciela - jak Urzędowski, M&S ze Słupska, ADPOL z Torunia, Strolbud Gniezno - ale oni chyba padli

mundzia
24-11-2005, 09:34
Od strony "na Gniezno" , no i w takim razie powysylam do wyceny do tych firm co piszesz, zobaczymy czy dam rade finansowo :D

pozdrawiam :)

gregmena
24-11-2005, 11:43
ok z wieczora

irtad
24-11-2005, 11:50
Jareko. Czy Thyssen Prestige 2x złotydąb to dobry wybór? Czy wiesz coś może o firmie Variant z Poznania? I co sądzisz o szprosie wiedeńskim do tego profilu?

zuczek
24-11-2005, 11:51
Tutaj, gdzie mieszkamy obecnie mamy okna aluplast i tras. I jedno co mogę powiedzieć na pewno to to, że tras są rewelacyjne jeśli chodzi o akustykę. Do aluplast też na razie raczej nie można się doczepić, ale użytkowane dopiero od miesiąca.
:)

kze
24-11-2005, 12:38
Jareko. Czy Thyssen Prestige 2x złotydąb to dobry wybór? Czy wiesz coś może o firmie Variant z Poznania? I co sądzisz o szprosie wiedeńskim do tego profilu?
No własnie!!
Jareko co sądzisz o Tyssen? Przyłaczam się do pytania. Moze dlatego, ze jedna firma twierdzi, ze jest promocja u Thyssena do końca listopada i namawia mnie na zakup...

tomek123
24-11-2005, 12:59
Co lepsze nie odpowiem. Moje doswiadczenie to okna Aluplast Ideal 4000 złoty dąb jednostrony, zamontowane 2 lata temu i zero problemów.
Pozdrawiam tomek123

szymoszkowa
24-11-2005, 19:40
Skromne pytanie:okno r ru 1780x1135,sysemstandard s3000,kolor 22 dwustronny ,szkło P4/15/4 u=1,1, 3 kom.,3 skrzydła rozwierno-uchylne,klucz,wk2,-przepisałam jak papuga-2260,oo zł-cena brutto bez montażu-mogę utargować circa 20%-czy to jest ok?A,profil Gealan. :o

irtad
24-11-2005, 20:34
Jareko jesteś tam?

jareko
24-11-2005, 21:10
cierpliwosci
Nie moge siedziec caly czas na forum - praca i zycie rodzinne ma swoje prawa :)
Ale jestem na chwilke gdyz syn chory i on najwazniejszy jest - sorki

Swoja opinie o Thysenie kiedys wypowiadalem jak i o innych profilach. Czesto podnosi sie tutaj krzyk - co lepsze? A pozniej okazuje sie ze w przeslanych wymiarach okien to i z papieru wykonac je mozna ;)
Kochani - roznice miedzy profilami wychodza dopiero w sytuacjach ekstremalnych. Np. balkony o wysokosci 2520 gdzie na placu boju pozostaje raptem kilka profili. Wiekszosc z Was balkony mam maks 2300 i tu naprawde mozna z wyborem profili poszalec. Poza tym Pchelek, Stary i inni szpenie od okien juz nie raz napisali i staraja sie to powtarzac w nieskonczonosc - w dzisiejszych czasach liczy sie juz nie sam profili tylko PRODUCENT i MONTAZ okien. Na tym nalezy sie skupic i na tym co sie nam podoba i czy dany system pozwala to "cos" wykonac.
I jeszcze jedna rzecz. Prawie kazdy z Was przy wyborze stolarki robi konkurs ofert. Czasem w tym samym systemie otrzymuje oferte o 20, 30 czy nawet 50% nizsza. Zamiast sie zastanowic - bierze ja gdyz sadzi ze zlapal wyjatkowa okazje. Hmmmm.....pozniej wychodzi szydlo z worka. To tak jakby kupujac samochod tej samej marki jedem ial silnik jak trzeba zas w drugim od motopompy ;) (chocby nasza poczciwa Syrena 101). I jeden i drugi pojedzie - a jakze ale hmmm....moze to jednak zle porownanie
Ale i tak kazdy z Was zrobi po swojemu czego przyklady mialem juz nie raz.
Po prostu szukac dobrych Producentow, rzetelnych i uczciwych handlowcow, dobrej (najlepiej z polecenia) ekipy montazowe i najwyzszy czas przesac wierzyc w rabaty po 50%, niesamowite promocje itp. bajery marketingowe
Reasume ;)
Thysen jest dobrym profilem jesli producent wykona go prawidlowo, zastosuje prawidlowe wzmocnienie, dobrze zgrzeje naroza, dobrze okucia zamontuje bez oszczednosci na nich, dobrze wyszkli a pozniej znajdzie sie facio co dobrze to zamontuje :)

jareko
24-11-2005, 22:02
cena jak cena :) w normie
Jak to opisuja stan naszych rzek?
Miesci sie w gornej strefie stanow srednich ;)

irtad
25-11-2005, 08:21
No właśnie. A skąd wiedzieć czy naprzykład taki producent Variant jest oki? Mam jedno okno z łukiem 3260 na 2430 wysokości. i Thyssen chce mi to zrobić w jednej ramie a naprzykład Veka mówi że nie i dzielą mi to okno na 3 cześci. I tu mi się zapala lampka ostrzegawcza. Veka (Brokat) niby taka wspaniała i wogóle a okna nie zrobią z gwarancją, a Thyssen (Variant) nie ma problemu. To gdzie jest myk ? Jareko co możesz powiedzieć o tym Variancie? Bo rozumiem jeżeli producent jest oki no to chyba ekipa montażowa też będzie od nich oki.

jareko
25-11-2005, 11:42
widzisz - to jest tak
producent moze byc Ok a ekipa do d... Naprawde nie ma regoly. Poza tym nawet najlepszym czasem zdarzaja sie wpadki - jak chocby opisywane tu przypadki Oknoplastu, Natury, noze kiedys o mnie tez napisza w podobny sposob inni forumowicze. Nie myli sie tylko ten kto na d... siedzi i nic nie robi :) W poces od pomiaru do montazu zaangazowanych jest tyle osob ze o blad nie trudno a to sa tylko ludzie
Przychylalbym sie do opinii czlowieka z Veki. Takie okno w jednej ramie i zapewne jeszcze w jednej szybie to hmmm...szalenstwo. Zrobic teoretycznie mozna wczystko ale.....wniesc to na gore pozniej wniesc taka szybe ktora bedzie ciezka jak cholera bo zapewne od zewnatrz narzuca P-4 a od srodka co najmniej 6mm. Pozniej, jak nie daj cos peknie to przechlapane bo koszt takiej szyby jest ponad 3000 zeta o ile nie wiecej w tym wymiarze
Jesli Variant mowi ze zrobi hmmm...zastanowilbym sie mimo wszystko czy innych nie poszukac
Poczekaj - moze wypowie sie tu najwiekszy spec - Pchelek :) lub chociaz ;) stary

tomeczek
25-11-2005, 12:05
No właśnie. A skąd wiedzieć czy naprzykład taki producent Variant jest oki? Mam jedno okno z łukiem 3260 na 2430 wysokości. i Thyssen chce mi to zrobić w jednej ramie a naprzykład Veka mówi że nie i dzielą mi to okno na 3 cześci. I tu mi się zapala lampka ostrzegawcza. Veka (Brokat) niby taka wspaniała i wogóle a okna nie zrobią z gwarancją, a Thyssen (Variant) nie ma problemu. To gdzie jest myk ? Jareko co możesz powiedzieć o tym Variancie? Bo rozumiem jeżeli producent jest oki no to chyba ekipa montażowa też będzie od nich oki.

Po pierwsze czy to jest na pewno Varian czy Varioplast. Po drugie to z jakich profili oferują ci to okienko bo jeśli z 3 komorowego to Thyssen ma ogromną przewagę w stosunku do odchudzonej Veki. Czy można to zrobić w jedenj ramie, myślę że tak aczkolwiekto nie jest 100% odpowiedź. Rozwiązania należy szukać w aprobacie technicznej i katalogach systemowych. Jedno jest pewne jednej szyby nie polecam jeżeli już to skłoniłbym się do podziału tego okna co najmniej na 3 części dzielone słupkiem.
Inną sprawą jest to co już kiedyś pisałem okna łukowe - jest to wyższa szkoła jazdy w produkcji. Nawet prawidłowo wykonane okno łukowe może być zepsute przez montażystę, który nie ma pojęcia np. o tym że w łukach zazwyczaj nie ma wzmocnienia.
Pozdrawiam

irtad
25-11-2005, 12:07
To okno wygląda tak. Ze słupkami ale jako jedna rama. Okno jest Fix szyba P4 http://www.softlan.poznan.pl/Okno.jpg .
I Veka dzieli to na 3 oddzielne elementy, a Thyssen mówi że nie ma problemu. Ponawiam pytanie o producenta czyli Variant Poznań. Jak pisałem Prestige 5 komorowy 2 x złoty dąb ze szprosem wiedeńskim

tomeczek
25-11-2005, 12:16
To okno wygląda tak. Ze słupkami ale jako jedna rama. Okno jest Fix szyba P4 http://www.softlan.poznan.pl/Okno.jpg .
I Veka dzieli to na 3 oddzielne elementy, a Thyssen mówi że nie ma problemu. Ponawiam pytanie o producenta czyli Variant Poznań. Jak pisałem Prestige 5 komorowy 2 x złoty dąb ze szprosem wiedeńskim


Jak dla mnie THYSSEN PRESTIGE bez problemu, oddzielnie bym zrobił tylko górne naświetle łukowe ponieważ jest bezpieczniej ze względu na proces produkcji i późniejszego montażu.

jareko
25-11-2005, 12:31
to insza inszosc - cos takiego :)
zrozumialem ze to ma byc taki przyklapniety luk. Jeszcze na dodatek fix to juz bajka choc hmmm.....ale i tak w dwu elementach - tzn. oddzielnie dol oddzielnie naswietle
Tylko faktycznie producent musi sie wykazac a opracowujacy w szczegolnosci by zgraly ci sie w linni pionowe belki dolu i naswietla

irtad
25-11-2005, 12:36
Widzę że wzyscy omijają temat Variant ;). A Jareko co sądzisz o trwałości szprosu wiedeńskiego? Czy ta taśma na którą to jest przyklejane to rzeczywiście jest wystarczające?

jareko
25-11-2005, 13:15
juz kiedys mowilem - ladnie wyglada i tak samo ladnie odpada - mowimy oczywiscie o PVC gdzie tylko naklejany jest na szybe. W drewnie to co innego :)

irtad
25-11-2005, 13:32
No właśnie też się tego obawiam.

adaman
25-11-2005, 20:49
Witam, pytanie do Jareko, Pchełka, Dziadka: "Okno z Krakowa" - 5k, biało-kolor Veka , okucia MACO, czy FERNO 5k? IDEAL 4000euro, okucia ROTO?+ montaż. Cena taka sama. W grę wchodzi jeszcze M&S droższy, okucia ? profil Brugmann do tego w standardzie okucia antywyważeniowe, uszczelka z 4 komorami powietrznymi, niezamarzająca listwa, powłoka antystatyczna ...... CZasu zostało 2 tygodnie. Będę wdzięczna za opinie tych, którzy znają sie na rzeczy i potrafią rozróżnić kto "wciska", kto walczy o klienta.

Charlie
26-11-2005, 15:03
Witam, pytanie do Jareko, Pchełka, Dziadka: "Okno z Krakowa" - 5k, biało-kolor Veka , okucia MACO, czy FERNO 5k? IDEAL 4000euro, okucia ROTO?+ montaż. Cena taka sama. W grę wchodzi jeszcze M&S droższy, okucia ? profil Brugmann do tego w standardzie okucia antywyważeniowe, uszczelka z 4 komorami powietrznymi, niezamarzająca listwa, powłoka antystatyczna ...... CZasu zostało 2 tygodnie. Będę wdzięczna za opinie tych, którzy znają sie na rzeczy i potrafią rozróżnić kto "wciska", kto walczy o klienta.


JEZIERSKI Lekomin k. Kielc - profil Schuco typ CT 70 + szyba 1,0 typ ULTRA !!!

jj
27-11-2005, 18:30
Chcę zamontować rolety zewnętrzne w systemie Beclever - nakładane na okno. Jak rozwiązać kwestię montażu - obawiam się czy jedna ekipa potrafi zamontować rolety i okna. Czy zamontowanie rolet na oknach nie osłabi montażu okien - podobno rolet nie montuje się do nadproża (no chyba, że handlowcy nagadali mi głupot).
Będę wdzięczna za odpowiedź
Pozdrawiam :D
jj

jareko
27-11-2005, 20:57
skrzynka rolety NIE JEST montowana do niczego, ani do okna ani do naproza. Jest posadowiona na prowadnicach ktore to mocowane sa do okna i z nimi powinna byc na nity zwiazana trwale.
Handlowcy mowili prawde :)))) I sa tacy montazysci co i jedno i drugie potrafia :)))

gregmena
28-11-2005, 08:30
jareko
wysłałem wykaz stolarki na meil a odpowiedzi nie ma???

lola
28-11-2005, 08:35
Moi drodzy. Proszę powiedzcie mi (zagubionej w nawale prac budowlanych kobiecie) jak powinnam zabezpieczyc okna na zime. Mam wstawione nowe okienka (śliczne) ale ocieplenie budynku planuje dopiero na wiosne. montaz przeprowadzono na kotwy i pianke. W jaki sposób zabezpieczyć te piankę..... Czy wystarczy na zewnatrz otynkować? A potem wiosna zrobić zakład ze styropianu? Dzieki....

jareko
28-11-2005, 08:37
Gregus - poczekj. Doppiero co do pracy dotarlem. Odpowiedz bedziesz mial dzisiaj pod koniec dnia. Zaraz w teren uciekac musze. Cierpliwosci prosze :)

jareko
28-11-2005, 08:39
tak wystarczy lub najprostsze rozwiazanie z mozliwych - pomaluj pianke farba emulsyjna - biala
Tylko jej nie obcinaj
Oczywiscie mowimy o pianie od zewnatrz - wewnatrz mozesz spokojnie pozostawic

lola
28-11-2005, 11:15
Dziekuję Jareko. Musze się pochwalić, że generalnie okna mam super i montaż też ( tak mi sie wydaje po lekturze tego wątku). Jedyne co mnie martwi to porysowana rama jednego okna od wewnatrz, ale obiecali przyjechać i zeszlifować. Życzę wszystkim takich ekip.

lola
28-11-2005, 11:23
Acha, a co zrobic jezeli piany jest nadmiar? Chyba muszę jednak poobcinać..... Jakie będa tego skutki?

Tomik_B
28-11-2005, 11:33
Acha, a co zrobic jezeli piany jest nadmiar? Chyba muszę jednak poobcinać..... Jakie będa tego skutki?

Obetniesz jak ruszysz z ociepleniem na wiosnę. Teraz zostaw tak jak jest. Jeżeli obetniesz piankę, to pootwierasz w niej pory i z malowaniem będzie większy kłopot.

jj
28-11-2005, 12:27
Jareko,
Dziękuję za wyjaśnienia. Mam jeszcze pytanie związane z montażem - jeżeli między oknem a nadprożem pozostawione jest ok.20 cm na skrzynkę to jest jasne, że nie można przytwierdzić okna do nadproża. Okno jest montowane do ściany z boku i z dołu. Czy to rozwiązanie nie osłabia montażu? Dodam, że mam ścianę trójwarstwową.
Pozdrawiam :D
jj

jareko
28-11-2005, 13:09
gdzies juz tutaj zdjecia czegos takiego publlikowalem - a sadze ze na mojej stronie tez te fotki sa

jj
28-11-2005, 14:37
Dziękuję - znalazłam http://www.jar-eko.home.pl/rolokasety_wawer.htm
Pozdrawiam :D
jj

bonetka
28-11-2005, 21:50
Do wszystkich Panów "Specjalistów" od okien

Pytania takie może były w tym temacie ale stron "okiennych" jest tak dużo
że nie jestem w stanie ich wszystkich przeczytać.
Bardzo, bardzo proszę o odpowiedź.

Czy istnieją nakładki aluminiowe albo jakieś inne /materiał tak samo wytrzymały/ na okna /od strony zewnętrznej/ które fakturą przypominałyby okna drewniane.?
Jeśli istnieją to jakiś namiar.
Będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

pchelek
29-11-2005, 11:28
Firma GUTMANN cos takiego robi chyba - poszukaj ich przez google - ja do nich namiaru nie mam

bonetka
29-11-2005, 11:50
Pchelku

Bardzo, bardzo Ci dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie

lukas0259
29-11-2005, 13:13
Zamierzam na wiosnę ruszyć z budową budynku mieszkalno-usługowego.

Do tej ostatniej części będę potrzebował m.in. okien nieotwieralnych, bez podziałów (być może nawet pięciu) o wymiarach szer. 180 cm, wys. 150 cm (może być kilka cm mniej na wymiary "typowe").
Czy wystarczy tylko ościeżnica "wypełniona" szybą zespoloną, czy ościeżnica z osadzoną ramą okienną?
Jaki profil wybrać?
Znajomi doradzają, żeby jak najtańszy i najprostszy, gdyz nie ma podobno zagrożeń, które występują przy oknach otwieranych.

Po lekturze tego forum zrezygnowałem już chyba z rolet zewnętrznych, ale myślę w tej chwili o wzmocnionej szybie. Jaka jest róznica cenowa między szybą P2 a P4?

Może udałoby się mi otrzymać informację na temat producentów (oczywiście po satysfakcjonujacych cenach).

adaman
29-11-2005, 18:45
Charlie napisał:
JEZIERSKI Lekomin k. Kielc - profil Schuco typ CT 70 + szyba 1,0 typ ULTRA !!!
Może i tak, ale za dużo niepozytywnych odczuć moich znajomych ,użytkowników tych okien. Chodzi o te sprzed kilku lat, może coś dzisiaj Jezierski zmienił w temacie okien, ale jakoś tak daleko mi do niego. Natomiast zastanawiam się nad tymi dwiema ofertami : FERNO i OKNA Z KRAKOWA...Poza tym tych dwóch sprzedawców nie robiło grymasów, gdy okazało się, że potrzebuję nietypowych 1200x 2300 jednokwaterowych okien tarasowych bez przetyczki. Gwarancję na nie też dostanę..Rzucić monetą? Takie badziewie, że pytanie jest pomijane milczeniem?Czas mi się kurczy - wiecie promocje, upusty itp. Proooooszę podrzućcie jakiś argument za , albo przeciw...

gabriela
29-11-2005, 18:54
Czy ktos z Was ma okna KONALU, pieciokomorowe? A jezeli ma, czy jest z nich zadowolony?

tatko
29-11-2005, 20:06
bonetka namiary na gutmana
http://www.gutmann.de
Przedstawiciel na Polskę:
Artur Balcerski
tel. 061 8722143
0502 532537
e-Mail: [email protected]
Pozdrawiam

Olena
29-11-2005, 22:25
Wiem, że pewnie podobnych tematów było juz miliony ale litości, podeślijcie chociaż linka jak nie chcecie odpowiadac :)

Mam taki babski kaprys - chcę w oknach szprosy (też drewniane). Czy lepsze są konstrukcyjne czy takie nakładane jak okiennica? I czy szprosy polepszaja czy pogarszają parametry okna?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

jareko
29-11-2005, 22:38
Hmmm.....echhh....te baby i ich kaprysy ;)
Wewnatrzszybowy zmniejsza wspolczynnik K dla calego otworu ale.....jaka latwosc mycia, sama cala tafla i po klopocie
Naklejany pomijam estetyke dopracowania szczegolow polaczenia z rama .mnie przeraza cos innego - mycie tych kwaterek
Ale sa jeszcze inne patentu - tu sie o nich dowiedzialem :) - szprosy jako taka ramka z zewnatrz - otwierasz i cala szybe myjesz
Poszperaj - byl tu watek o szprosach - na pewno byl :)

Olena
29-11-2005, 22:49
No tak, jak baba to okna służą jej tylko do mycia??? :o :evil: :lol:

No właśnie się zastanawiam czy lepsza taka ramka, czy szprosy (chyba konstrukcyjne???) takie nie tylko w srodku między szybami - okno z nimi wyglada jakby składało się z wielu okienek, są nie tylko między szybami ale wystaja od wewnątrz i na zewnątrz. (Chciałam po babsku łopatologocznie to wytłumaczyc ale chyba sama się nie rozumiem :wink: :oops: )

O naklejanych to ja słyszeć nie chcę :evil:

A co do mycia.... mam swoje sposoby :)

pchelek
30-11-2005, 09:07
1200x2300 jednokwaterowe bez przetyczki tarasowe - to TYLKO odchylno-przesuwne, rozwieranie nie wchodza w gre nawet jak daja gwarancje - to sie bedzie chrzanic w uzytkowaniu

pchelek
30-11-2005, 09:12
lukas - sama oscieznica okna stalego bedzie sie optycznie gryzla z oknem obok - rama + skrzydlo, mozna zatem zamowic szklenie stale w tak zwanym slepym skrzydle - ale to jest drozej [slepe skrzydlo - skrzydlo nieotwierane wstawione na stale w rame]. mysle jednak ze to gryzienie nie jest tak mocne

jj
30-11-2005, 14:47
Olena,
Gdzieś czytałam, że okna ze szprosami konstrukcyjnymi są mniej bezpieczne - wystarczy zbić jedną szybkę i dostać się do klamki. No i pewnie są droższe. Ja bym się przyjrzała tej nakładanej ramce.
Pozdrawiam :)
jj

petrol
30-11-2005, 17:43
Witam. Przebrnalem dopiero przez polowe watku. Dobrze widziec, ze pchelek i jareko jeszcze tu sa :) .
Czeka mnie wymiana okien na PCV i parapetow wew. w mieszkaniu w bloku.
Czy ktos moglby polecic dobrego i w miare niedrogiego dostawce z Gdyni (okna z montazem).
Macie jakas opinie o producencie okien - Euro Okna (KBE+Siegenia) z Gdyni?
Slyszeliscie o profilu Avangard 7000 5-kom. (producent okien - Euro Okno - Suwalska Fabryka Okien, lokalny dealer)? (Aluplast 5000 drozszy o 10%, Al 2000 tanszy o ok 12%)

Czy ktorys z rodzajow parapetow wew. - postforming/mdf/duromarmur/konglomerat ma jakies slabosci?

Ile miejsc zaczepienia (dyble/kotwy) i w jakich punktach powinny miec okna 90x146, 297x146 (3 skrzydla, w srodku mniej wiecej kwadratowe R i dwa wezsze po bokach RU), drzwi balkonowe 87x220 (z poprzeczka?), okno balkonowe 208x146 (2 skrzydla, od strony zew. szerokosci drzwi balkonowych RU, w "srodku" R)?

Jaka wyzszosc ma wentylacja nawiewnikiem (sterowanie reczne) nad mikrouchylem w kuchni?

lukas0259
30-11-2005, 20:11
Pchełek, dziekuję za odpowiedź n/t okien nieotwieralnych.
Okna te (przy założeniu, że będą to oszklone oscieżnice) nie powinny się "gryżć" z otwieralnymi, gdyż będą w parterze, a okna otwieralne - na poddaszu lub w innej ścianie (elewacji).
Chciałbym jeszcze wiedzieć:
1) czy wystarczy profil 3-komorowy,
2) jaka jest różnica w kosztach między szybą "zwykłą", P2 i P4 (rząd wielkości)
3) jaka może byC różnica w kosztach między oknem tylko z ościeżnicą, a oknem z rama okienną (procentowo?),
4) czy są producenci specjalizujący się w produkcji tego typu okien?

Woj I
01-12-2005, 10:00
Z własnego doświadczenia.
Fantastyczne okna drewniane z szybami antywłamaniowymi P4 i z okuciami WK 3 z drewnianymi parapetami, dostawą i montażem za 20 tys. (15 okien z naklejanymi szprosami wewnętrznymi i zewnętrznymi, w tym 4 drzwi balkonowe z łukami). Wszystko sosna lazur w ciepłym kolorze miodowym. Dodatkowo 2 drewnianych, ocieplanych drzwi zewnętrznych (z naświetlami 2,3x1,7 m; z szybami P4, 2 zamki klasy C i rygle antywłamaniowe) i 2 podobne drzwi wewnętrzne za cenę 8 tys.
Jak dla mnie REWELACJA. Polecam solidnego Górala ze Spytkowic (tel. 502853685; ZPH ZAKŁAD STOLARSKI 34-745 Spytkowice 565). Naprawdę porządna robota i ... niedrogo. Ostatnio kupiłem u tego producenta świerkową podłogę. Też jestem zadowolony. Druga w moim rankingu cenowo-jakościowym firma chciała mi w Warszawie zamontować same okna za cenę większą niż ja kupiłem okna i drzwi! A oto niektórzy „bohaterowie” posta:
http://img210.imageshack.us/img210/6361/448fm.th.jpg (http://img210.imageshack.us/my.php?image=448fm.jpg) http://img210.imageshack.us/img210/3176/338wz.th.jpg (http://img210.imageshack.us/my.php?image=338wz.jpg) http://img232.imageshack.us/img232/4261/110ah.th.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=110ah.jpg) http://img231.imageshack.us/img231/6016/222oj.jpg (http://imageshack.us)
Pozdrawiam budujących Forumowiczów!

Klaus
01-12-2005, 10:28
Czy aby na pewno P4? W tej cenie nie wydaje się to możliwe.

Woj I
01-12-2005, 11:35
Czy aby na pewno P4? W tej cenie nie wydaje się to możliwe.
Żeby była jasność. U mnie pakiet szybowy był nietypowy: szyba P4 i niskoemisyjna - co dawało większą grubość pakietu i cieńsze listwy wewnątrz. Montaż miałem w sierpniu 2005 roku, a zamówienie w marcu 2005 r. A, jeszcze jedno sprostowanie - 4 okna na poddaszu były bez P4, tylko zwykły pakiet o k = 1,1. Uwierz, że to możliwe, bo prawdziwe. Jak mi montowali okna (ok. 8 godzin), to 5 klientów przyjechało się przyjrzeć, z tego 4 dokonało zamówień. Co do transportu do Warszawy (~ 800 km w tę i z powrotem) to był też wliczony w tę cenę.
Moje rozpoznanie rynku było precyzyjne – 58 oferentów, do których wysłałem propozycję umowy ze szczegółowym załącznikiem (ok. 8 stron A4). Ten wykonawca od kolejnego różnił się ceną o ok. 20 %, co skłoniło mnie do osobistego odwiedzenia go na Podhalu. Pobyt tam nie do końca przekonał mnie do zawarcia umowy (akurat nie miał przykładów okien, jakie mnie interesowały), ale w końcu (pomimo tego, że wiele elementów wykonywał w moim zamówieniu po raz pierwszy) się zdecydowałem. W czasie „kontroli” wykonania jednego z końcowych etapów byłem powalony efektem prac. W sensie pozytywnym oczywiście. Z tę cenę 28 tyś. miałem i piękne okna i jeszcze ładniejsze drzwi (zdjęcia nie oddają całego ich uroku – są zrobione ze zbyt dużej odległości). Gratisowo otrzymałem płyn do konserwacji okien i klamki z przyciskami w kolorze osłonek na okucia. Do dziś dnia przyjeżdżają do mnie na działkę inwestorzy pytać kto wykonał mi stolarkę i po mojej informacji o cenie z niedowierzaniem kręcą głowami. Na dziś wiem, że ten wykonawca sporo robi na eksport (Francja czy Benelux), ale jak zadzwonisz pod podany numer to dowiesz się. A, i jeszcze zachował mi się adres mailowy ([email protected]), na który słałem moje propozycję. Przetestujcie. Moim zdaniem warto. Czy ceny się zmieniły – nie wiem (oczywiście ja też zbiłem trochę wstępnie zaproponowaną cenę), ale co do solidności wyrobów (okna, drzwi, podłoga) i usług (montaż tego wszystkiego) przeze mnie zakupionych to ja nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
Pozdrawiam

pchelek
01-12-2005, 14:51
wystarczy 3-komorowka, chociaz w takiej samej cenie dostaniesz 5-komorowke - poszukaj, o cenach szyb to Ci powie jareko
sama rama to jakies 40% calego okna
kazdy Ci to zrobi

lukas0259
01-12-2005, 15:32
Dziękuję Pchełek.

dred
02-12-2005, 21:22
czy ktos moze cos powiedziec o firmie pozbud z poznania

jareko
03-12-2005, 10:14
Hmmm....dlugo zastanawialem sie czy ten przypadek opisac.
Klient chodzil ponad miesiac za swoimi oknami,bedac na forum opinii zasiegal. Zbieral oferty. Majac jedno okno bardzo klopotliwe w wykonaniu, w opinni wielu specow od okien tutaj bywajacych, wymagajace wyjatkowego doswiadczenia producenta oraz zmiany w jego funkcjonowaniu by wogole mozna je bylo wykonac. W koncu latem zapadla decyzja zakupu. Hmmm..... po pol roku pojawil sie klopot. Klopot polegajacy na tym, ze producent wycofal sie z wykonania tego klopotliwego okna. Wszystkie inne sa juz dawno zamontowane a tego nie ma i nigdy nie bedzie. Nie znam szczegolow az tak dokladnie, gdyz w mailu od klienta nie zostalo to opisane, ale sadze ze dealer przyjal takie zamowienie i od poczatku wiedzial, ze w danym systemie tego okna nie sposob wykonac w formie takiej jaka byla wymagana przez klienta. Oczywiscie wybrana zostala oferta najatrakcyjniesza cenowo jak i spelniajaca wymaganie klienta wbrew zasadom systemowym. Juz doklanie nie pamietam ale roznica w cenie byla rzedu 500 czy tez 1000 zlotych przy zamowieniu opiewajacym na cos okolo 15.000.

Jaki wniosek ja wyciagam z tej sytuacji?

Ze nasze produkowanie sie dla czesci z Was jest odbierane jako wymadrzanie sie kilku idealistow. Podobne odczucia maja inni tu bywajacy. Mozna przestrzegac, mozna zwracac uwage na kruczki odrozniajace jednen system od drugiegio, mozna powtarzac w kolko o tym ze jakosc okna zalezy przede wszystkim od producenta i montazysty od ich rzetelnosci i wiedzy. A i tak zwyciezy opcja gdzie zaplacicie najmniej i spelnione zostana wasze wymagania. Bo jakos latwiej przyjac do wiadomosci ze mozna cos wykonac niz pogodzic sie z opinia kilku zapalencow iz jest to niewykonalne lub bedzie wadlliwie funkcjonowac.
Szkoda ze tej przygody nie opisal sam zainteresowany forumowicz, ale rozmumiem go.

stary
03-12-2005, 11:16
hmmmmmm... :roll: Cyżby chodziło o ten pamietny przypadek? Chyba ze słupkiem ruchomym w wersji pierwotnej.....


http://www.jar-eko.home.pl/tymcza5.jpg

jareko
03-12-2005, 11:23
Hmmm....cos w tym stylu.

pchelek
03-12-2005, 23:27
w tych oknach z łukiem jest nierówny skurcz ramy z jednej strony bo boki mają inna dlugość a ponadto góra jest nieusztywniona [chociaż znam firme co potrafi usztywniać łuki - ale jak to za cholere nie wiem] - potem sie robi szpara na slupku ruchomym i sie tam nie domyka - takie okno nie kazdy spec potrafi zrobic - kilka firm w Polsce jest do tego przygotowane Jareko czy ty śpisz kiedykolwiek - a co do tego co piszesz to tak było jest i bedzie - na tym forum Muratora to przynajmniej to sie odbywa uprzejmie [to lekceważenie naszych uwag] i bez złośliwości - wejdź na oknonet - tam to jest "kóltura" i "sawłarwiwre"- ja już tam nie wchodze - pozdrawiam

petrol
04-12-2005, 17:24
Witam. Bede wymieniac okna. Dwa z nich sa dosc duze - 297x145. Chce je podzielic na 3 skrzydla:
opcja 1 - kwadrat 145x145 w srodku i po bokach skrzydla RU szer 76cm.
Z tego co dotad wyczytalem, to taki rozwierny kwadrat z zawiasami w slupku to zle rozwiazanie konstrukcyjne. Jesli by to skrzydlo zrobic tylko uchylne (zawiasy na dole) to czy ten ogranicznik uchylu da sie rozczepic/wyhaczyc na czas mycia okien (sprowadzenie skrzydla do poziomu i podparcie go) i czy w tym przypadku klamka moze byc z boku skrzydla (jak w skrzydle R/RU)/?
opcja 2 - podzial w proporcjach 3/4/3 - 89RU/119R/89RU - czy srodkowe skrzydlo R o tej szerokosci to nadal za duzo?

Bede tez wymienial parapety wew. Podobno znakomita wiekszosc klientow wybiera MDF, czy ten material ma jakies wady?
Jakie wady maja inne rodzaje parapetow wew - postforming/duromarmur/marmur syntetyczny/konglomerat?

Jeszcze pytanie montazowe, bo juz mi sie miesza - czy okno powinno stac listwa transportowa/podparapetowa na parapecie wew - zabezpieczenie przed opadnieciem (a zabeapieczenie przed ruchem poziomym - kotwy), czy parapet wew powinien byc dosuniety z boku do listwy transp/podparap - zabezpieczenie przed ruchem poziomym (a zabezpieczenie przed obnizenien okna bierze na siebie czesc profilu spoczywajaca na parapecie wewn.?)?

Juz mi sie mozg lasuje od tych informacji, a to tylko okna, wspolczuje pod tym wzgledem budujacym dom. Mam nadzieje ze nasi guru laskawym okiem spojrza na mojego posta i cos naskrobia, tudziez wystukaja.
Pozdrawiam.

jareko
04-12-2005, 22:35
Witam. Bede wymieniac okna. Dwa z nich sa dosc duze - 297x145. Chce je podzielic na 3 skrzydla:
opcja 1 - kwadrat 145x145 w srodku i po bokach skrzydla RU szer 76cm.
Z tego co dotad wyczytalem, to taki rozwierny kwadrat z zawiasami w slupku to zle rozwiazanie konstrukcyjne. Jesli by to skrzydlo zrobic tylko uchylne (zawiasy na dole) to czy ten ogranicznik uchylu da sie rozczepic/wyhaczyc na czas mycia okien (sprowadzenie skrzydla do poziomu i podparcie go) i czy w tym przypadku klamka moze byc z boku skrzydla (jak w skrzydle R/RU)/?
I tez nie polecam tego rozwiazania. Raz ze duze skrzydlo dwa ze na slupku - beda klopoty i lepiej z niego zrezygnowac. Jesli tylko uchyl to miej swiadomosc iz okno polozone na plask wymaga osobu trzymajacej i myjacej i kiepsko to wychodzi. Trzeba uwazac bu okno nie oparlo sie o parapet gdyz wtedy skrzydlo wyrywa zawiasy z oscieznicy. Mozna nozyce uchylu odpiac w kazdym systemie :)


opcja 2 - podzial w proporcjach 3/4/3 - 89RU/119R/89RU - czy srodkowe skrzydlo R o tej szerokosci to nadal za duzo?
juz lepiej. Ciekawe dlaczego obawiasz sie podzialu 3 x 1/3?


Bede tez wymienial parapety wew. Podobno znakomita wiekszosc klientow wybiera MDF, czy ten material ma jakies wady?
Jakie wady maja inne rodzaje parapetow wew - postforming/duromarmur/marmur syntetyczny/konglomerat?
ma - podstawowa, nie lubi zalania woda :( reszta - kwestia gustu :) Najlatwiej przywrocic do stanu pierwotnego po zarysowaniu kamien naturalny i aglomarmur (sprasowane z dodatkiem zywicy duze kawalki kamienia naturalnego)


Jeszcze pytanie montazowe, bo juz mi sie miesza - czy okno powinno stac listwa transportowa/podparapetowa na parapecie wew - zabezpieczenie przed opadnieciem (a zabeapieczenie przed ruchem poziomym - kotwy), czy parapet wew powinien byc dosuniety z boku do listwy transp/podparap - zabezpieczenie przed ruchem poziomym (a zabezpieczenie przed obnizenien okna bierze na siebie czesc profilu spoczywajaca na parapecie wewn.?)....
okno powinno stac podparapetowka na murze. Parapet powinien byc podsuniety pod okno - dotykajac podpatapetowki
Jeszcze lepiej wsuniety tylko maks 10mm a przestrzen miedzy parapetem wypelniona piana po warunkiem ze okno na dole jest takze mocowane kotwami - jesli nie parapet MUSI byc dosuniety do podparapetowki

warm
05-12-2005, 00:35
Jareko, czy robisz tez (widziales) okna z PCV na okuciach Siegienia HS Portal? Czy w Polsce nadal dostpne sa tylko teokucia dla okien drewnianych?
Co z PCV i aluminium?

Moze Pchelek cos wie?

petrol
05-12-2005, 00:54
Dzieki, jareko za info. Rozjasniles mi kwestie montazu :) Na te duze okna dac 4-5 kotew/dybli w poziomach i 3 w pionach? Rozumiem, ze parapet zew. przykreca sie do podparapetowki? Mam nadzieje ze mur/glif pod parapetem zew. pozwoli na prawidlowy jego montaz, jak nie to kuc, gdyby wychodzil za wysoko i nie mozna by go wsunac pod profil?
Co do kwestii proporcji podzialu to podoba mi sie opcja 1, za opcja 2 przemiawia analogiczny podzial w balkonie (drzwi balkonowe+szersze skrzydlo+skrzydlo szerokosci drzwi balkonowych) z jednej strony bloku, a z drugiej okno kuchenne o tej samej szerokosci co zewnetrzne skrzydla w tych duzych oknach.
Za podzialem 3x 1/3 nie przepadam, ale oczywiscie to kwestia gustu.
W oknie uchylnym klamka nie musi byc u gory?
Wpadl mi w oko konglomerat Calacatta, tylko troche drogi :( . M&S ma dosc dobry cennik parapetow typowych z konglomeratu marmurowego, gdzie indziej przeliczaja z metra kwadratowego i wychodzi sporo drozej. Czy inni dealerzy maja dostep do takich typowek?
Jeszcze raz dzieki. Ciesze sie, ze jeszcze ci sie nie znudzilo. Niech moc bedzie z toba :wink:

DMK
05-12-2005, 10:46
mam podobny problem.

w tej chwili rozwazam Veke (perfectline) i Aluplast (ideal 4000) - wybor ze wzgledu na poleconych montazystow

Dom usytuowany "poprawnie" ;) czyli wiekszosc okien na poludnie (reszta wschod, zachod).
Z zewnatrz chce ciemny braz, no i po przeczytaniu kilku watkow zaczynam sie obawiac efektu nagrzewania :(
rozmiary najwiekszych okien to 170x225, 120x150 (1-skrzydlowe) 180x135 (2-skrzydlowe)

jareko, pchelek - czy te profile sie sprawdza? jaki inne plastiki polecicie przy tych zalozeniach?

aha, jesli chodzie o Veke to fabryka Witraz z Bialegostoku, a jesli chodzi o Aluplast to albo jakis producent z Plocka albo z Mragowa (pewnie ten samego z ktorym wspolpracuje jareko)

edit: jareko znam Twoja opinie na temat Veki, ale mam pytanie czy problemy o ktorych mowisz beda dotyczyly rowniez okien o wymiarach ktore podalem? I na co ewentulanie zwrocic uwage, aby temu zapobiec (czy to mozliwe?)

pozdrawiam,

jareko
05-12-2005, 11:15
ja jestem prywatnie do Veki uprzedzony gdyz mialem z nia sporo klopotow pod koniec lat 90-tych a ze od tamtego czasu nie mialem z zalozenia z tym profilem doczynnienia wiec nie bazuj na tej opinni prosze.
Jesli balkon ma poprzeczki to oba profile sa OK (borac pod uwage dokumentacje tech)
Co do producenta Aluplasta - fakt - wspolpracuje z Adamsem z Mragowa i tylko z nim (bez komentarza)

bonetka
05-12-2005, 20:44
Do Tatka odnośnie Gutmanna

Tatku , bardzo Ci dziękuję za namiary i pomoc.
Nie zaglądałam długo na ten wątek.
Dzisiaj zajrzałam i miło mi się zrobiło, że zechciał mi Pan pomóc.
Znalazłam wtedy stronę Gutmanna przez google i przedstawiciela też.
Mają nakładki /podobno bardzo drogie/.Po 6 stycznia umówiłam się żeby zobaczyć te nakładki / dopiero wtedy przywiezie nakładki z Niemiec/ .
Pozdrawiam serdecznie.

PS.Podobają mi się okna drewniane, ale nie ich malowanie dlatego od zewnatrz chciałam nałożyć te nakładki.Nakładki aluminiowe robi teraz wiele firm ale są one "metalowe" mi chodziło o "drewniane" coś takiego jak "złoty dąb" w plastikach.Alumiunium jak aluminim, cała tajemnica tkwi podobno w technice nałożenia farby.Nawet jak tą farbę przywiozą do Polski to nasi nie potrafią jej tak położyć jak Niemcy i efekt jest "metalowy" a nie "drewniany".

Jakie firmy produkujące okna drewniane Panowie polecacie na północnym wschodzie np. Mazury ewentualnie Białystok, Olsztyn?

bonetka
05-12-2005, 20:57
Co sądzicie o firmie Domex .

Miałam napisać u góry /w poście wyżej/ ale zapomniałam nazwy.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie

petrol
07-12-2005, 18:40
Witam. Czy ktoś ma jakieś opinie o producentach:
Technika Okienna z Elbląga (Deceunick Zendow)
Euro Okna z Gdyni (KBE)
Pol-Plast z Elbląga (Roplasto)
Boshor z Gdyni (Trocal)
Pchełku, wiesz coś o nich?
A może ktoś mógłby polecić sprzedawcę z dobrym montażem w Gdyni?
Pozdrawiam

fox_fx
07-12-2005, 22:23
A jakie wziąć lepiej okna? 3 komorowe Salamander czy 5 komorowe Aluplast?

areksam
11-12-2005, 11:33
Witam. Oj ciężko jest przebrnąć przez ten temat od początku do końca. Po części się udało. Być może jakieś info do mnie nie dotarło.

Mimo wszystko chcę prosić o radę. Chcę mieć okna z PCV barwione w masie z okleiną obustroną. Mam w tej chwili oferty 4 firm:
Okno-Plast z Rąbienia profil Gaelan S-8000; Gal-Mont z Łodzi profil aluplast 4000 Round line; Zimny z Łodzi i Mielczarek ze Zduńskiej Woli profil Schuco CT70 Rondo.

Którą z tych firm można dażyć zaufaniem? Która jest najlepsza? Czy profile Gaelan i Auplast mają certyfikat na okna barwione (coś wydaje mi się, że przeczytałem, że nie mają)?

I jeszcze jedno pytanie: Czy ABM Jędraszek z Pabianic to dobra firma??

Pozdrawiam

pchelek
12-12-2005, 08:40
i Gealan i Aluplast maja aprobaty na okna kolorowe. natomiast z tych propozycji to wybralbym kolejnosc Gealan 8000, Schuco CT 70, Aluplast {ideal] 4000 {gealan dodatkowo z nawiewnikami Gecco}

Tomur
12-12-2005, 14:23
Mam maly dylemat. Mam okno tarasowe 300cm szerokie 220cm wysokie. Wybralem juz producenta - Oknoplast - Krakow. Tylko nie wiem jakie okno zrobic - czy dzielone na trzy z jednym skrzydlem stalym i dwa otwierane z ruchomym slupkiem, czy podzielic na dwa ale wtedy byloby przesuwne? Sklaniam sie raczej ku drugiej opcji ale nigdzie nie widzialem "na zywo" jak to wyglada. A moze ktos z grupowiczow ma takie zamontowane (chodzi o Oknoplast) i moglby cos na ten temat powiedziec? Jak sie sprawuja, jak sa maskowane prowadnice a moze ktos ma zdjecia?

pchelek
12-12-2005, 19:41
przesówka - popytaj jareko moze gdzies widzial - ja widzialem ale w Norymberdze - a tak naprawde to wejdz w google o odnajdź strony firmy KOMMERKING - chyba - www.koemmerling.de albo www.kommerling.de [powinni miec fotki]

szymoszkowa
12-12-2005, 21:22
Poszukaj w Projektach Marcenki-ona ma już od kilku miesięcy przesuwne więc pewnie ma jakieś zdanie na ten temat,są też fotki i może któraś pokazuje drzwi tarasowe.

jareko
12-12-2005, 21:26
tu nie ma co ogladac - trzeba brac :lol:
najlepsze rozwiazanie z wszystkich mozliwych a cenowo powinno byc niewiele drozsze jak FIX i dwuskrzydlowe z ruchomym slupkiem
Cholerka - nie mam ani zdjec ani filmu by pokazac jak to wyglada. Jesli jestes z Warszawy lub najblizszych okolic polecam wizyte w salonie wystawienniczym firmy ROTO na Wale Miedzeszynskim - po lewej stronie jadac w strone Pulaw

stary
12-12-2005, 21:32
Sklaniam sie raczej ku drugiej opcji ale nigdzie nie widzialem "na zywo" jak to wyglada. Jak sie sprawuja, jak sa maskowane prowadnice a moze ktos ma zdjecia?
Dziel to na połowę- UP +FIX, skrzydło balkonowe (pośrednie).
Parę zdjęć masz tutaj- plik ponad 1mb:
http://www.roto.home.pl/roto/files/pb_654-0_pl.pdf
Na żywo- jak napisał jareko- Wał Miedzeszyński 402

areksam
12-12-2005, 22:20
i Gealan i Aluplast maja aprobaty na okna kolorowe. natomiast z tych propozycji to wybralbym kolejnosc Gealan 8000, Schuco CT 70, Aluplast {ideal] 4000 {gealan dodatkowo z nawiewnikami Gecco}

Dzięki za radę choć po niej troszkę mam zamieszane w głowie. Cały czas myslałem, że schuco to najlepszy profil!! No cóż za radą mistrza będę drążył w ofertach Galeana.
Jeszcze raz dzięki!

pchelek
13-12-2005, 08:51
schuco jest the best!!!!!!!!!!!!
ale w przypadku okien kolorowych lepszy jest Gealan

Tomur
13-12-2005, 22:33
Dzieki wszystkim za rady. Niestety do Warszawy mam kawal drogi. Prawie sie juz zdecydowalem na przesuwne, tylko sprzedawca mowi, ze nie ma maskownic w tym kolorze co okno (wybralem orzech) wiec nie wiem jak bedzie wygladala np. w brazie. Pozdrawiem Wszystkich Forumowiczow.

DROBIN
14-12-2005, 08:27
muszę kupić okna do domku, ale już kompletnie nie wiem jakie:

oknoplast kraków (profil veka), 7 lat gwarancji -okucia maco

gealan - rąbień (okno plast) - 5 lat gwarancji, -okucia sibiegienia

gealan - stargard gdański (pentra) 5 lat - okucia roto nt
i ten sam prodycent tylko profil rehau


a jeszcze są jakieś inne z aluplastu


ktoś ma jakieś doświadczenia - HELP ME !!!!

DROBIN
14-12-2005, 08:39
muszę kupić okna do domku, ale już kompletnie nie wiem jakie:

oknoplast kraków (profil veka), 7 lat gwarancji -okucia maco

gealan - rąbień (okno plast) - 5 lat gwarancji, -okucia sibiegienia

gealan - stargard gdański (pentra) 5 lat - okucia roto nt
i ten sam prodycent tylko profil rehau


a jeszcze są jakieś inne z aluplastu


ktoś ma jakieś doświadczenia - HELP ME !!!!

DROBIN
14-12-2005, 08:57
muszę kupić okna do domku, ale już kompletnie nie wiem jakie:

oknoplast kraków (profil veka), 7 lat gwarancji -okucia maco

gealan - rąbień (okno plast) - 5 lat gwarancji, -okucia sibiegienia

gealan - stargard gdański (pentra) 5 lat - okucia roto nt
i ten sam prodycent tylko profil rehau


a jeszcze są jakieś inne z aluplastu


ktoś ma jakieś doświadczenia - HELP ME !!!!

stary
14-12-2005, 11:00
muszę kupić okna do domku, ale już kompletnie nie wiem jakie:
I po naszych odpowiedziach dalej nie będziesz wiedział ...... :wink: oprócz większego mętliku w głowie. Szukaj firm z polecenia, popytaj w swojej grupie.. Ale co mi tam:

oknoplast kraków (profil veka), 7 lat gwarancji -okucia maco - może być :lol:

gealan - rąbień (okno plast) - 5 lat gwarancji, -okucia sibiegienia - ostatnimi czasy liczy się u nich ilość .. :roll:

gealan - stargard gdański (pentra) 5 lat - okucia roto nt
i ten sam prodycent tylko profil rehau - nie znam :oops:

p.s. skąd jesteś?

jareko
14-12-2005, 11:11
stary - jaka delikatnosc w wypowiedzi co do Rabienia ;)
Dyplomata hehehehe

DROBIN
14-12-2005, 11:54
PŁOCK

DROBIN
14-12-2005, 12:01
gealan - rąbień (okno plast) - 5 lat gwarancji, -okucia sibiegienia
- ostatnimi czasy liczy się u nich ilość ..

czyli nie są złe ?

areksam
14-12-2005, 17:25
Ja też jestem oknami z Rabienia zainteresowany. Czy coś z nimi nie tak? Mówcie!
Duża ilość = gorsza jakość??

jareko
14-12-2005, 23:47
Hmmmm.......
bylo juz z ust wielu w tym watku wypowiadajacych sie cos nie cos na temat okien. Jakie musza byc, jakie ceny minimalne realnie powinny miec by byc pewnym ich jakosci, wykonania itd, Bylo tego sporo
Proponuje uwazna lekture watkow dotyczacych co poniektorych producentow na forum braci okniarskiej www.oknonet.pl
Wnioski drodzy Forumowicze wyciagnijcie sami.
Dotyczy to zarowno samych okien jak i takze ceny za ich montaz czy tez wymiane.

Tak jak powiedzial Stary, jak juz mowil nie raz Pchelek - poszukajcie wsrod znajomych, popytajcie wokolo i nie dajcie sie omamic cenie nawet o 10% nizszej - wybierzcie nawet drozsza ale sprawdzona.

areksam
15-12-2005, 00:48
Jareko nie wszystkie posty są krytyczne w stosunku do tej firmy. Jeżeli masz jakieś dodatkowe info na temat firmy z Rąbienia to mów. Brać czy nie brać? A z twojego powyższego postu niewiele wynika. Bo to co pisano w 2002 czy 2003r może być już nieaktualne.
Pozdrawiam

jareko
15-12-2005, 12:33
napisalem juz wiele - od Ciebie zalezy co wybierzesz. Chyba sam/a rozumiesz iz nie moge wprost powiedziec iz ktos jest beeee a inny cacy. Zwlaszcza ze to zmienia sie ciagle gdyz niewesolo w branzy sie dzieje. Jezeli przytaczane przyklady zalatwiania reklamacji, jakosci wyrobow, sposoby transportu jak i jego terminowosci nie daja do myslenia - trudno. Zwaz ze wypowiadaja sie tam osoby majace z firmami doczynienia niejako na codzien.

Uwaga natury ogolnej nasuwa mi sie wraz z wymiana pogladow w sprawie polecen jakis firm na forum.

1) kazdemu zdarzaja sie wpadki co nie oznacza iz firma jest do d....

2) wybierajac okna i producenta juz wiekszosc z nas i Was mowila - skorzystajcie przede wszystkim z opinii znajomych, przyjaciol - oni najwiecej wam podpowiedza i pomoga w wyborze

3) marketing - ktos kto nie jest odporny na "glupie" gadanie majace na celu zdobycie klienta najlepiej niech nic nie kupuje tam gdzie sa promocje, atrakcyjne rabaty i podobne bzdety

4) zapomnijecie o wyjatkowych okazjach i farcie - czkawka sie to odbije wczesniej czy pozniej

5) zapomnijcie takze o niskich cenach. Niestety, jakosc kosztuje - zarowno jakosc samego okna jak i obslugi (terminowosc) jak i montazu. Ja wiem - nawet Pan Jozio spod budki z piwem za stowke nam wszystkie okna wstawi bo ma zlote raczki - moze i wstawi tylko co potem? Kupujac g... i montujac w sposob g.... narazacie sie nie tylko na straty zwiazane z samymi oknami ale takze z pozniejsza ich wymiana za 2-5-8 lat a mieszkanie wykonczone na tip top. Kazde okno O-34 w cenie dla klienta ponizej 600 netto powinno budzic juz podejrzenia nie tylko co do jego jakosci ale takze i firmy je produkujacej jak i sprzedajacej. O sytuacji na rynku okiennym bylo nie raz i powtarzac tego w kolko nie ma sensu. Meteory zeruja wlasnie na takich klientach a pozniej klopot - szukaj wiatru w polu.

6) sluchajcie sie czasem tych ktorzy w bezinteresownej wierze sluza Wam tu pomoca - przyklady braku zdrowego rozsadku pomimo wyniesionej tu wiedzy mam ostatnimi czasy okazje zbyt czesto slyszec i widziec (nie chce rozwijac tego watku bo osoby zainteresowane moga poczuc sie urazone iz ich bezmyslnosc i pazernosc na forum wskazuje)

7) szukajcie raczej dostawcy ze swego terenu z wielu powodow przytaczanych tutaj nie raz. Pomijam juz kwestie ze tym samym przyczyniacie sie do rozwoju wlasnego regionu gdyz podatki zostaja u Was a nie na drugim koncu kraju (patryjotyzm lokalny jest wskazany)

8) i jeszcze kilka uwag mi sie cisnie ale te juz wystarcza.

Okna sa na dziesieciolecia i o tym powinniscie wszyscy pamietac. Kupujac szajs realnie wyrzucacie kase w bloto. Stary, Ja i jeszce kilka innych osob wypowiedzialo juz na forum o swoich obserwacjach. Glazura, wykonczenie czy inne bajery w wiekszosci z najwyzszej polki za cene mocno wygorowana zas okna - oby jak najtansze (w wiekszosci wypadkow) lub tez na sile naciaganie systemu by wymagania estetyczne spelnic. Slynny juz wymog poprzeczki w drzwiach balkonowych przy wysokosci powyzej 2300. I na nic tu przestrogi skoro slyszy sie "...a na ulicy takie widzialem bez poprzeczki i co? Nie da sie?" . Moznaby przykladow podawac do woli - ale po co?

Jest to moja ostatnia wypowiedz w temacie polecen i porad dotyczacych firm produkujacych okna. Widze po prostu bezsens tych wypowiedzi. Na konkretne zapytania dotyczace montazu itp. - bede chetnie odpowiadal reszte pytan, wybaczcie, pozostawie bez odpowiedzi

DROBIN
15-12-2005, 13:11
WIELKIE DZIĘKI - W TAKIM RAZIE NA CO SZCZEGÓLNIE ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY MONTAŻU - A MI POLECALI OKNA 2,3 M BEZ POPRZECZKI

jareko
15-12-2005, 13:29
http://www.jar-eko.home.pl/poradnik_montazysty.htm
milej lektury

MonikaF
15-12-2005, 15:18
Szanowni Forumowicze,
uprzejmie informuję, iż w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 10 (Wrzeszcz)
otwarty został Salon Firmowy firmy Urzędowski. Wszyscy Państwo, którzy mieli jakiekolwiek kłopoty z firmą DORAN proszeni są o kontakt z nami. Dołożymy wszelkich starń aby kłopoty te zostały wyjaśnione i załatwione w satysfakcjonujący dla nas wszystkich sposób. W imieniu firmy: Stolarstwo Janusz Urzędowski przepraszamy wszystkie osoby, które miały jakiekolwiek przykrości związene z kontaktami z fimą Doran. (firma ta nie istnieje a jej właściciele opuścili nasze państwo). Pozdrawiam serdecznie wszystkich Państwa. Monika Franczuk
www.urzedowski.gda.pl
_________________
Salon Firmowy Urzędowski Gdańsk

pchelek
16-12-2005, 09:24
mam nadzieję że wyjechali na Białoruś :D :D :D - tam ich miejsce.
Pozdrawiam klan Urzędowskich

pandora
16-12-2005, 14:46
Ja mogę polecić z całą stanowczością jedną firmę: PAMO - PLAST. Okna są solidne i konkurencyjne cenowo. co prawda mieli obsuwę miesięczną w stosunku do umowy ale ostatecznie jesteśmy bardzo zadowoleni i spokojnie polecamy tą firmę.

MonikaF
16-12-2005, 16:04
mam nadzieję że wyjechali na Białoruś :D :D :D - tam ich miejsce.
Pozdrawiam klan Urzędowskich
Dzięki za pozdrowienia. W razie pytań służymy pomocą.
pzdr

71kkk
20-12-2005, 13:15
polecam okna na profilu Veka - wykonnawca SIB z Lowicza,przyjechali w terminie co do godziny, ze wszyscy bardzo bylismy zaskoczeni, ba takich cudakow to jeszcze na budowie nie widzielismy- w sezonie i w terminie? Okan ok, zamocowane porzednie, za 26 okien/ 3 luki, w tym jeden 2x3m, 4 balkony/ zaplacilem 19 tysi.

janzar
21-12-2005, 21:13
W SPRAWIE OKIEN ZAPYTAĆ WARTO TU
www.oknonet.pl
na pewno coś doradzą
pozdrawiam janzar

sb12
23-12-2005, 10:31
witam Was,

a jak zatem postrzegacie firmę oknoplus z Krakowa?
w chwili obecnej 38% rabatu do końca roku
warto - ktoś z nimi się związał?
dzięki
sb

jareko
23-12-2005, 12:10
firma wbrew kilu postom na tym forum w sumie OK
produkt hmmm...okno jak okno ;)
rabat - bajer nie z tej ziemi
poszukaj punktu ktory da Ci 100% upustu ;) :lol:
dopiero porownanie kilku wycen daje porownanie a nie % - one dobre sa w C2H5(OH)

jareko
24-12-2005, 12:44
Z okazji Swiat zycze wszystkim Forumowiczom by zdrowie im dopisywalo, by nerwy nie puszczaly, by dom pial sie do gory jak w piosenkach z lat 50-tych :) by zadowolenie nie opuszczalo ich nigdy i by obecnosc tutaj dodatkowych stresow nie wywolywala
Trzymajcie sie mocno ludki moje mile :)))))

T-rex
24-12-2005, 20:39
przeszukalem caly watek a o firmie Okno-res z Rzeszowa nic ...

co o niej sądzicie ?? o ich produktach ?


mój znajomy kupił tam okna drewniane i zadowolony nie był ... :-?

fripp
26-12-2005, 14:29
Pchełku, przeslałem privem pytanie, jeśli mógłbyś ze dwa słowa?
Dzięki i pozdrawiam

JACKIE P
26-12-2005, 21:31
a ja jestem ciekawy kiedy otrzymam od firmy U. słowa przeprosin za ponad 1,5 miesięczną zwłokę w realizacji zamówienia na drzwi zewnętrzne? Bo jakoś do dziś nikt się nie pokwapił. /1.5 miesięczna zwłoka od 4 miesięcznego terminu realizacji/

czmirek
27-12-2005, 20:20
a ja jestem ciekawy kiedy otrzymam od firmy U. słowa przeprosin za ponad 1,5 miesięczną zwłokę w realizacji zamówienia na drzwi zewnętrzne? Bo jakoś do dziś nikt się nie pokwapił. /1.5 miesięczna zwłoka od 4 miesięcznego terminu realizacji/
NIGDY

karolinka
27-12-2005, 21:51
Nie wiem co wybrać: Czy okna na profilu Salamander, czy okna z Oknoplast czy okna z Budwaru Centrum Thyssen??? Błagam o pomoc, boję się złych decyzji

pchelek
28-12-2005, 08:45
okna Salamander - a firmę BUDVAR omijaj z daleka

Charlie
28-12-2005, 22:42
a ja jestem ciekawy kiedy otrzymam od firmy U. słowa przeprosin za ponad 1,5 miesięczną zwłokę w realizacji zamówienia na drzwi zewnętrzne? Bo jakoś do dziś nikt się nie pokwapił. /1.5 miesięczna zwłoka od 4 miesięcznego terminu realizacji/
NIGDY


:lol:

stary
29-12-2005, 00:07
Mimo niezbyt pochlebnych opinii ostatnio-Budvar uważam za jednego z solidniejszych producentów okien- takiego który wypracował sobie jakąś uznaną markę na tym chorym rynku okiennym, prowadzącym własną politykę .
Owszem czasami trafia się niezweryfikowany :roll: dostatecznie dealer- ale są to raczej jednostkowe przypadki.

pchelek
29-12-2005, 08:46
nieuczciwa reklama BUDVARU jest też powszechnie znana [najsztywniejsze okna]

jareko
29-12-2005, 09:36
hahahah ja tez musze cokolwiek napisac i bedzie trzech najlepszych po sobie :)
powiem tak - sa lepsi :)))))
a i od Thysena co ponoc najsztywniejszy (znam sztywniejsze) sa lepsze profile, i ladniejsze :) ale to kwestia gustu
a reklama.....coz......goopoty trzeba pisac by czlek z ulicy zainteresowal sie oferta. Marketing Panie Dziejaszku, Marketing jest dzignia ;) handlu

stary
29-12-2005, 13:22
Nie powiedziałem, że są naj... :roll: , też znam lepszych, nawet nie posiadających potrzebnych papierów do produkcji tzw. garażowców. Jednak biorąc pod uwagę wielkośc firmy, szacunkową ilość reklamacji(dokładnej przecie nie znam :oops: ) i opinie branżowców moge stwierdzić, że średnia wychodzi im niezła.
Reklamacje czy przeciągnięcia terminowe zwłaszcza w takim sezonie jak ten zdarzają się i są przykre dla obu stron- klienta i producenta, każdemu zależy aby ich było jak najmniej ,ale opisane tutaj (Budvar, Oknoplast, Urzędowski, Gebauer) są tylko ułamkiem procenta całej produkcji. Znam jednak takich , którzy mają tego multum (10- 30% produkcji, we zalezności od sezonu) i wcale się nie oprzejmuja taką błahostką jak reklamacja .
Co do najsztywniejszych okien- cóż ... :roll: znam takich, którzy tytan sprzedają .....takich co pytaja lustereczka, które okna sa najlepsze na świecie (a reklamacji od groma, nie mówiąc o terminach) ..takich co daja 25 lat gwarancji na okna i 15 na montaż...

T-rex
29-12-2005, 20:19
ponawiam moje pytanie o firme Okno-res :)

pchelek
30-12-2005, 10:11
T-rex [byl taki zespol rockowy - bardzo dobry zreszta] Okno-res jest w porzadeczku, okieneczka robi dobrutkie, porzadniacko je montuje i cenki ma przystepniutke

mlk
30-12-2005, 10:47
Cześć!

czy ktoś zna firmę Plastorama (www.plastorama.com.pl)?
Mieszczą się blisko mnie i dostałem całkiem interesującą ofertę.

Jareko - czy w pod koniec przyszłego tygodnia będziesz dostępny u Siebie na Powstańców? jestem zainteresowany ofertą na Aluplasta

Tomik_B
30-12-2005, 11:23
Okno-res jest w porzadeczku, okieneczka robi dobrutkie, porzadniacko je montuje i cenki ma przystepniutke

Reklam się naoglądał, czy co? :wink: :lol:

jareko
30-12-2005, 15:59
T-rex [byl taki zespol rockowy - bardzo dobry zreszta] Okno-res jest w porzadeczku, okieneczka robi dobrutkie, porzadniacko je montuje i cenki ma przystepniutke
Pchelku - juz swietujesz Nowy Rok czy Heya na Ciebei tak wpynelo? ;))))
mlk - zawsze do uslug :) jak zadzwonisz (komore znajdziesz na mojej stronie) zjawie sie o kazdej porze dnia i nocy.
Hmmm....co ja gadam - daj mi sie wyspac, prosze - wiec do 22 :)

slaweksie
30-12-2005, 22:14
ja mam okna z MS plastik w kolorze dąb złoty, okna są świetne, pieknie sie prezentują i są funkcjonalne. Dwa z nich sa dość duże wymiar 3,65x2,50 takie które wychodza na taras, zdecydowałem sie tez odrazu na rolety, skrzynki mam w murze schowane tak więc nic nie wystaje ani z jednej ani z drugiej strony ściany.Polecam MS przynajmniej w Bydgoszczy

Charlie
03-01-2006, 11:19
Cześć!

czy ktoś zna firmę Plastorama (www.plastorama.com.pl)?
Mieszczą się blisko mnie i dostałem całkiem interesującą ofertę.

Jareko - czy w pod koniec przyszłego tygodnia będziesz dostępny u Siebie na Powstańców? jestem zainteresowany ofertą na Aluplasta

PLASTORAMA ul .Lucerny 17 ??? Jeśli tak - to są o`k. Nie duża firma ale bardzo porządna - jakość + doświadczenie na Rehau ok. 10 lat.

mlk
03-01-2006, 13:03
Cześć!

czy ktoś zna firmę Plastorama (www.plastorama.com.pl)?
Mieszczą się blisko mnie i dostałem całkiem interesującą ofertę.

Jareko - czy w pod koniec przyszłego tygodnia będziesz dostępny u Siebie na Powstańców? jestem zainteresowany ofertą na Aluplasta

PLASTORAMA ul .Lucerny 17 ??? Jeśli tak - to są o`k. Nie duża firma ale bardzo porządna - jakość + doświadczenie na Rehau ok. 10 lat.

tak, Plastorama z ul. Lucerny (Warszawa Anin)
skąd ich znasz? masz od nich okna?

trobe
06-01-2006, 12:29
Charlie, zerknij na priv.

trobe
06-01-2006, 12:48
Jeszcze raz proszę o poradę. Okna w salonie, PVC, jednostronny kolor ecru (kość słoniowa, jak kto woli): 6mx2,3, w tym przesuwka wysokoprogowa, od strony południowej, dzielone na 4 części po 1,5m oraz od strony zachodniej 1,5mx2,3 (poza przesuwką wszystkie fixy). Połać dachu przedłużona nad taras na 2m i 3m , więc nieznacznie osłaniająca od słońca. Szyby raczej 6/16/6 (?) (Charlie radził Stopsol ale trochę obawaiam się, że poza okresami dobrego nasłonecznienia może być zbyt ciemno, więc się waham). Rozważam: Technika Okienna Elbląg, Deceunninck Zendow 5-komorowy; MS, okna MS Line; Schuco (zniknęła mi z poczty oferta, więc teraz nie podam nazwy). Co ewentualnie ma sens?

jareko
06-01-2006, 13:52
Przy takim okapie dachu nie dawalbym stopsolu, stracilbys niesamowita zalete takiej konstrukcji a mianowicie dogrzania wnetrza zima gdy okap slonca zaslaniac nie bedzie a majac kamienna podloge nawet zatrzymasz te energie na wieczor
Co do profili i wymiarow.
Skoro wszystkie poza przesuwaka to fixy rzuc tylko moneta i wybierz.

trobe
06-01-2006, 18:44
Jareko, super. Trochę martwiłam się, że u mojego faworyta znajdziesz jakieś przeciwwskazania. Dziękuję bardzo.

trobe
06-01-2006, 18:48
Aha, jeszcze jedno. Czy wybrac szklenie w skrzydle? Nie bardzo umiem wyobrazic sobie, jak naprawdę wygląda wersja przeciwna (to znaczy, czy różnica szerokości profilu będzie do zaakceptowania). Pewnie widziałeś nie raz i jedno, i drugie rozwiązanie. Może podzielisz się swoim wrażeniem.
A jeśli jednak w skrzydle, to czy utrzymac to samo w innych oknach (także nieotwieranych, bo będzie wentylacja mechaniczna), również na innych ścianach?

jareko
06-01-2006, 21:27
najszybciej wyobrazisz to sobie tak
Masz zapewne w domu w ktorym mieszkasz jakies okno co ma dwa skrzydla
Otworz jedno :)
I tak patrzac wyobraz sobie ze wielkosc szyby bedzie tam gdzie jest zamkniete skrzydlo w przyblizeniu podobna do takiej jaka bedzie w nowym oknie w skrzydle
Tam gdzie skrzydlo otwarte patrzac na swiat ujrzysz wizje fixa szklonego w oscieznicy (mam nadzieje ;) )
Realnie szyba w fixach szklonych w oscieznicy jest wieksza po okolo 30-50mm na krawedz tj. sumarycznie z wysokosci i szerokosci cirka 60-80mm

Przewaznie by zachowac jaka taka estetyke ;) fixy szkone w oscieznicy ladnie wygladaja np. w wykuszach, na calej elewacji.
Szczytem szkaradztwa sa okna dwu lub wiecej skrzydlowe gdzie pojawiaja sie fixy w oscieznicy. Roznica w wielkosci szyb jest irytujaca ale jak wszystko jest to kwestia gustu

Jak masz miec wentylacje mechaniczna spokojnie mozesz sobie pozwolic na posiadanie samych fixow (choc z racji chocby bezpieczenstwa jest to rozwiazanie hmmmm....co najmniej watpliwe) bez mikrowentylacji - bo po czorta? Tylko zakloci prace mechaniki ;)

Takie rozwiazania jak fix szklony w skrzydle w oknach z okuciami antywlamaniowymi minimalizuje koszty - odchodza przeciez z takiego okna okucia a to ksozt niemaly (min 200 zeta netto od skrzydla)

trobe
07-01-2006, 08:45
O dziwo różnica w cenie w interesującej mnie ofercie jest w zasadzie nie warta zauważenia (ciekawe dlaczego?). Dlaczego sądzisz, że zastosowanie samych fixów jest niebezpieczne? Czy chodzi o brak drogi ewakuacji?
A jeśli tak, to gdzie warto jednak zrezygnowac z fixów- w sypialniach?
Sorry za ,byc może, naiwne pytania ale czasem mam wrażenie, że to, co oczywiste w innych sytuacjach przy własnych wyborach staje się baaaaaardzo skomplikowane. :wink:

jareko
07-01-2006, 16:23
po pierwsze droga ewakucji - nie przewidzisz sytuacji jakie los plata
a po drugie w razie awarii wentylacji warto jednak jakos wietrzyc.
Sadze ze jedno skrzydlo na pomieszczenie otwierane i uchylane to minimum - ale to moja opinia

MarzannaPG
07-01-2006, 20:45
Witam! Wreszcie i ja jestem na etapie okien! Niestety, po lekturze tego wątku (3 dni czytania!) plus różne, czasem sprzeczne, info od różnych firm "okniarskich', pojawiły się pytania i mam nadzieję, że będący w tym wątku eksperci pomogą na nie odpowiedzieć:
1. W jednej z firm (Ferno) stwierdzono, że tzw. ciepła ramka to pic i fotomontaż, w dodatku nowość i bajer za który trzeba płacić. Jej zadanie to tylko wizualne odczucie ciepła :o Oczywiście ramkę w ofercie posiadają i jak się upieramy to ją dostaniemy... Upierać się?
2. W kolejnej firmie stwierdzono, że po co nam cholernie droga szyba P4 jak może być dużo tańsza P2, ponoć różnica czasu na włam to 5 minut (tylko?aż?). Jeżeli tak jest, to dałoby się też zejść z profila do 3-komorowego (polecanego tutaj jako wystarczający), ponieważ większość firm P4 woli wstawiać w 5-komorowy tzn. innej opcji nie ma, bo nie dostaniemy gwarancji. Upierać się przy P4?
3. Jednak w tej samej firmie stwierdzono też, że po co nam drogie okucia WK2, że lepiej standardowe zaczepy, z czym się już nie możemy zgodzić, więc nie wiemy, czy uwierzyć w pkt 2?
4. Analizujemy też okna PCV z kolorem jednostronnym. Oknoplast twierdzi, ze ich profil barwiony w masie jest the best. Natomiast Thermoplast robi tylko okleinowane na białym profilu - zrezygnowali z barwionego bo było wiele reklamacji takich okien- odkształcały się pod wpływem ciepła słonecznego.Kto ma rację?
5. Z odwiedzonych firm tylko Oknoplast zakłada kontraktony w fazie produkcji, w innej mają 'zaprzyjaźnioną' firmę. W Thermoplaście i Ferno o czymś takim nie słyszeli, przy czym z Ferno chyba damy sobie spokój po lekturze wątku o tej firmie... Lepiej żeby kontraktony robili 'okniarze' czy spece od alarmu?

jareko
08-01-2006, 01:00
1. W jednej z firm (Ferno) stwierdzono, że tzw. ciepła ramka to pic i fotomontaż, w dodatku nowość i bajer za który trzeba płacić. Jej zadanie to tylko wizualne odczucie ciepła :o Oczywiście ramkę w ofercie posiadają i jak się upieramy to ją dostaniemy... Upierać się?
Realnie pic na wode fotomontaz za dodatkowe w wiekszosci wypadkow 5% doplaty. Dla technicznych proponuje przyjrzec sie przekrojowi okna i drodze zimna przez uszczelki - cala "teoria" o cieplej ramce i jej wplywowi, radykalnemu wplywowi na wieksza izolacyjnosc takiego okan bierze w leb


2. W kolejnej firmie stwierdzono, że po co nam cholernie droga szyba P4 jak może być dużo tańsza P2, ponoć różnica czasu na włam to 5 minut (tylko?aż?). Jeżeli tak jest, to dałoby się też zejść z profila do 3-komorowego (polecanego tutaj jako wystarczający), ponieważ większość firm P4 woli wstawiać w 5-komorowy tzn. innej opcji nie ma, bo nie dostaniemy gwarancji. Upierać się przy P4?
Ciekawe jak oni dokladnie licza ten czas ;) i jakiego ciezaru mlotka uzywaja a moze bejzbola? Prawda jest ze na P-4 zlodziej bedzie potrzebowal wiecej czasu. Pamietalbym tylko ze 99% wlaman prze okna nastepuje w wyniku wywazenia skrzydel a nie wywalaniem szyby


3. Jednak w tej samej firmie stwierdzono też, że po co nam drogie okucia WK2, że lepiej standardowe zaczepy, z czym się już nie możemy zgodzić, więc nie wiemy, czy uwierzyć w pkt 2?
I tu gadaja glupoty - 15 sekund i wkretak dlugosci maks 20 cm i kazde okno w okuciach standardowych jest otwarte !!! Juz lepiej zainwestowac w okucia i z braku kasy wylozyc ja na szybe chocby bezpieczne (33.1 tzn dawne O-2 - tym symbolem w dalszym ciagu okniarze sie posluguja)


4. Analizujemy też okna PCV z kolorem jednostronnym. Oknoplast twierdzi, ze ich profil barwiony w masie jest the best. Natomiast Thermoplast robi tylko okleinowane na białym profilu - zrezygnowali z barwionego bo było wiele reklamacji takich okien- odkształcały się pod wpływem ciepła słonecznego.Kto ma rację?
I tu Thermoplast jednak ma racje. Ale wychodzi to przy duzych gabarytach okien jak i ich bardzo duzym naslonecznieniu


5. Z odwiedzonych firm tylko Oknoplast zakłada kontraktony w fazie produkcji, w innej mają 'zaprzyjaźnioną' firmę. W Thermoplaście i Ferno o czymś takim nie słyszeli, przy czym z Ferno chyba damy sobie spokój po lekturze wątku o tej firmie... Lepiej żeby kontraktony robili 'okniarze' czy spece od alarmu?
Hmmm.....ja oddalbym to w rece Zbycha :)
Jednym slowem nie ma znaczenia czy na etapie produkcji czy spec od alarmow kontaktrony bedzie montowal, ale w przypadku okien drewnianych jednak ladniej zrobi to producent.

Ślimak Maciek
08-01-2006, 02:14
Jednym slowem nie ma znaczenia czy na etapie produkcji czy spec od alarmow kontaktrony bedzie montowal, ale w przypadku okien drewnianych jednak ladniej zrobi to producent.

Tu się wtrącę świeżo po obserwacji pracy wyżej wymienionego - nie wiem, czy stolarz schowałby kontaktrony lepiej, niż _ZBYCH_. Jeśli inni alarmiarze są równie dobrzy, nie ma sensu, by montaż elementów alarmu powierzać producentom stolarki - po co informacja o umieszczeniu elementów systemu ma docierać do tylu osób?

jareko
08-01-2006, 12:24
Zbych jest wyjatkowy :) i takich jak on jest niewielu :(
Widzialem innych i ich efekty ich dzialan - stad ta moja uwaga.
Widzialem takze fabryczny montaz kontaktronow przez MS i Gebauera - slicznie.
Wszystko zalezy jaki jest szpenio od alarmow :)

MarzannaPG
08-01-2006, 13:37
Wielkie dzięki za pomoc. Z ciepłej ramki rezygnujemy :D Co do dwukolorowych to ciągle się wahamy - chodzi raczej o wygląd elewacji (kremowa, drewniane słupy), jakoś nie wpadam w zachwyt nad często wspominanym tu kolorem 'złoty dąb' a tylko taki jako najjaśniejszy z oklein w masie wchodziłby w rachubę przy czym wykusz niestety to duże okna i od południa, ale z drugiej strony to fixy, więc co mi się ma wypaczyć? I tak ich nie będę otwierać... :o Cena nie gra zbytniej roli, bo różnica między białe a kolorowe to 1300zł w Oknoplaście..
Przy szybie to mam już dylemat: po co mi wszędzie P4 skoro mam 3 okna dachowe, gdzie nie robią nawet szyby bezpiecznej (pytaliśmy w Roto i Fakro). Z drugiej strony wiadomo, że więcej czasu złodziej potrzbuje na P4. To też do zastanowienia: może zejdziemy z ceny (w sumie nie wiem nawet jaka jest różnica cenowa między P2 i P4 - dowiem się jutro)
Do jareko: A propos wytrzymałości szyb bezpiecznych znalazłam w Muratorze (nr 10/2004) taką tabelkę porówanwczą - otóż P4 wytrzymuje 3 uderzenia kulą stalową o masie 4 kg rzuconą z wys. 9m podczas gdy P3 3 uderzenia tą samą kulą z wysokości 3 m. Czyli nie badają bejzbolem... :D
Dalsze uwagi mile widziane, gdyż chętnie podjęłabym tak szybką decyzję jak w przypadku ciepłej ramki! :D

MarzannaPG
08-01-2006, 13:40
Pominęłam jedną kwestię: kontraktony. Akurat Oknoplast montuje bez problemu, nie wiem tylko za ile, bo się jeszcze nie odezwali. A słyszałam, że różnice cenowe pomiędzy producentem a alarmiarzami są znaczne na niekorzyść tych pierwszych. Czy dobrze je robią - też nie wiem. Chętnie powierzyłabym ich montaż ZBYCHOWI, ale jemu do Wrocławia to chyba za daleko...

maksiu
08-01-2006, 14:47
Ja trochę z innym pytaniem, czy mogłby ktos napisać (albo odesłać linkiem) o nawiewnikach, rodzajach, zakresach cenowych?
pozdrawiam
m.

stary
08-01-2006, 19:40
2. W kolejnej firmie stwierdzono, że po co nam cholernie droga szyba P4 jak może być dużo tańsza P2, ponoć różnica czasu na włam to 5 minut (tylko?aż?).
Nie wiem skąd te 5 minut :roll: wszystko zależy od wyposażenia oprycha... Rzeczywiście- do badań używana jest stalowa kula zrzucana z kilku metrów na szybę...! Trzeba było coś przyjąć za odnośnik. Przecież laboratoria nie wezmą za oficjalny przymiar do prób np. "średniej wielkości chłopa z siekierką " :wink: :wink: :wink:

Jeżeli tak jest, to dałoby się też zejść z profila do 3-komorowego (polecanego tutaj jako wystarczający), ponieważ większość firm P4 woli wstawiać w 5-komorowy tzn. innej opcji nie ma, bo nie dostaniemy gwarancji. Upierać się przy P4?
Na temat wyższości "piątki" nad "trójką" było trochę na forum- zależy ile masz kasy przeznaczonej na okna ? Jeżeli róznica nie wynosi więcej niż 4-5% to możesz kupić dla lepszego samopoczucia. :wink: Za ciepłą ramkę byłbym skłonny dopłacić nie więcej niż 1-2 % wartości okien białych, zwykłych.
Nijak niestety nie pojmuję "zabierania gwarancji" za wybór trzykomorówki z szybą P4 :o Jak to "woli wstawiać w 5-komorowy" ???? Boją się, że nie wytrzyma ??heheehe. Nie mają takiego prawa ! Chyba, że brak odpowiednich listew przyszybowych. Wstawia się tak samo- poszukaj innych producentów.

3. Jednak w tej samej firmie stwierdzono też, że po co nam drogie okucia WK2, że lepiej standardowe zaczepy, z czym się już nie możemy zgodzić, więc nie wiemy, czy uwierzyć w pkt 2?
Przez zwykłe okucia włam trwa kilkanaście sekund i w ciągu 3-5minut od włączenia alarmu do przyjazdu ekipy naprawdę dużo można wynieśc z domu. Przy wzmocnionym- nim oprych wejdzie do chałupy- powienien już zadziałać alarm i wyjadą mu na spotkanie :lol: pod oknem jeszcze być może.

4. Analizujemy też okna PCV z kolorem jednostronnym. Oknoplast twierdzi, ze ich profil barwiony w masie jest the best. Natomiast Thermoplast robi tylko okleinowane na białym profilu - zrezygnowali z barwionego bo było wiele reklamacji takich okien- odkształcały się pod wpływem ciepła słonecznego.Kto ma rację? Osobiście wolę białe z okleiną.... z powodów opisanych wyżej. Jedynym , często powtarzanym argumentem za oklejaniem profilu z zabarwioną ścianka jest kolor pod okleiną w przypadku głębokiego zarysowania okna. Ale kto komu każe czy pozwala okna drapać gwożdziem ???? Zresztą widoczne "białe" można zamalować mazakiem takim jak naroża po zgrzewach!

5.....Lepiej żeby kontraktony robili 'okniarze' czy spece od alarmu?[/b]
:roll: Chyba taniej i lepiej Cię wyniesie, jeśli alarm od A do Z zrobi jeden człowiek...

Podsumowanko moich wypocin- subiektywna kolejność doboru zabezpieczeń okien w miarę posiadanej kasy:
- alarm
- okucie WK1
- szkło bezpieczne (33.1/16A/4 TM)
- okucie WK2
- szkło P2 (44.2/16A/4 TM)
- szkło P4 (44.4/16A/4 TM)
Nie umieszczam już takich "cudów" jak szkło P5 czy okucie WK3, zasadności zabezpieczeń na piętrze jak również momentu kupna psa obronnego :wink: .

stary
08-01-2006, 19:59
Ja trochę z innym pytaniem, czy mogłby ktos napisać (albo odesłać linkiem) o nawiewnikach, rodzajach, zakresach cenowych?
pozdrawiam
m.
Trochę znajdziesz tutaj (http://www.oknonet.pl/portal.php?n=5709)

G0ŚĆ
08-01-2006, 22:33
4. Analizujemy też okna PCV z kolorem jednostronnym. Oknoplast twierdzi, ze ich profil barwiony w masie jest the best. Natomiast Thermoplast robi tylko okleinowane na białym profilu - zrezygnowali z barwionego bo było wiele reklamacji takich okien- odkształcały się pod wpływem ciepła słonecznego.Kto ma rację? Osobiście wolę białe z okleiną.... z powodów opisanych wyżej. Jedynym , często powtarzanym argumentem za oklejaniem profilu z zabarwioną ścianka jest kolor pod okleiną w przypadku głębokiego zarysowania okna. Ale kto komu każe czy pozwala okna drapać gwożdziem ???? Zresztą widoczne "białe" można zamalować mazakiem takim jak naroża po zgrzewach!


Profil okleinowany nagrzewa się mocniej niż profil biały dlatego, że kolory ciemne nie odbijają promieniowania tak jak kolory jasne. Kolor profila pod okleiną dla nagrzewania sie profila nie ma znaczenia. Czy będzie to biały czy brązowy nagrzeje się tak samo. Jakoś klientowi trzeba wytłumaczyć dlaczego...
Z tego co pamietam termoplast nigdy nie robił okleinowanych jednostronnie profili na profilach kolorowych, co najwyżej okleinowane dwustronne na kolorowym profilu (i to nie na pewno).
pytanie do starego jak długo wytrzymuje farbka na zamalowanych narożach?

G0ŚĆ
08-01-2006, 22:40
Podsumowanko moich wypocin- subiektywna kolejność doboru zabezpieczeń okien w miarę posiadanej kasy:
- alarm
- okucie WK1
- szkło bezpieczne (33.1/16A/4 TM)
- okucie WK2
- szkło P2 (44.2/16A/4 TM)
- szkło P4 (44.4/16A/4 TM)
Nie umieszczam już takich "cudów" jak szkło P5 czy okucie WK3, zasadności zabezpieczeń na piętrze jak również momentu kupna psa obronnego :wink: .

Wprowadziłbym małą modyfikację
alarm +
okucie WK1
okucie WK2
WK1/WK2+ szkło P2 (44.2/16A/4 TM)
WK1/WK2+ szkło P4 (44.4/16A/4 TM)

alarm musi zadziałać przy próbie włamania, a nie dopiero po włamaniu.

jareko
08-01-2006, 22:43
pewna obserwacje poczynilem podobnie Pchelek
Hmmm....kilka razy spotkanie dziwne zachowanie okien mocno naslonecznionych i jakos dziwnym trafem dotyczylo to tylko profili z czescia wierzchnia barwiona w masie.
Hmmm.....zastanawiam sie czy przypadkiem nie dziala to jak bimetal i stad wieksze klopoty niz ze zwykla okleina. I nie jest to ble ble Gosciu by klientowi kit wcisnac. Sa lepsze tematy do nawijania makaronu na uszy :)
A farbka - moja najstarsza juz 13 lat i ciagle jest :).

Zas Twoja modyfikacje wypowiedzi Starego popieram
Najwiekszym bledem jakze czesto popelnianym sa okucia standard i szyba P-4.

MarzannaPG
08-01-2006, 22:44
Kolor profila pod okleiną dla nagrzewania sie profila nie ma znaczenia.
Ano właśnie, mój mąż twierdzi coś dokładnie tak samo i na logikę tak powinno być. Jak okleina jest ciemna to nagrzeje się też to co pod nią.
Chyba się zdecyduję na białe. Takie mialy być pierwotnie, ale jak człowiek jeździ po różnych firmach, okien się kolorowych naogląda to głupieje :D
A zatem prawdopodobnie będzie tak:
- żadnej "ciepłej ramki"
- szyba P2
- okucia WK2 (ew. WK1)
- okna białe, trzykomorowe chyba że cena 5 - kom. będzie taka sama albo niewielka różnica
- alarm na kontraktony montowane przez speców od alarmu (chyba że okniarze nie zawołają za dużo kasy i pokażą próbkę robocizny! No i spece od alarmu się nie obrażą że kto inny montuje :D )

stary
08-01-2006, 23:31
Witaj GOŚĆ-iu
Wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem... :lol: :lol: :lol:


Profil okleinowany nagrzewa się mocniej niż profil biały dlatego, że kolory ciemne nie odbijają promieniowania tak jak kolory jasne.
To nie podlega dyskusji.

Kolor profila pod okleiną dla nagrzewania sie profila nie ma znaczenia. Czy będzie to biały czy brązowy nagrzeje się tak samo. Jakoś klientowi trzeba wytłumaczyć dlaczego...
Wybacz, ale w swojej karierze zauważyłem, że profile z dwukolorową ścianką zewnętrzną paczą sie szybciej niż profile z zewnetrzną okleiną na profilu białym- być może jest to zjawisko "bimetalu" jak nazywa jareko. Miałem również "szczęście" trafiać głównie na okna jednego z bardziej renomowanych producentów profili (jego zdaniem :roll: ) i stąd moja opinia- bynajmniej nie tego ,który nam obu przypadł do gustu :wink:

Z tego co pamietam termoplast nigdy nie robił okleinowanych jednostronnie profili na profilach kolorowych, co najwyżej okleinowane dwustronne na kolorowym profilu (i to nie na pewno).
Widzę, że w branży siedzisz już parę wiosen... :lol: . Wcześniej nie oklejał tylko ekstrudował bezpośrednio na jakis kolor

pytanie do starego jak długo wytrzymuje farbka na zamalowanych narożach?
Nie miałem jeszcze przypadku , abym musiał jechać do klienta zamalowywać zużytą, spłukaną lub wybielałą farbę po zamazaniu "Kantenfixem". Jeśli już to zamalowaną niedokładnie na produkcji poprawiali montarzyści.. A w branży pare lat juz siedzę....

Wprowadziłbym małą modyfikację
alarm +
okucie WK1
okucie WK2
WK1/WK2+ szkło P2 (44.2/16A/4 TM)
WK1/WK2+ szkło P4 (44.4/16A/4 TM)
:-? Niech będzie i tak, ale pamietajmy różnicę w cenie między 33.1 a P2- nie każdego na nią stać...Chociaż bezpieczna też kosztuje.. Za parę dni wkleję fotki z włamu do mojego mieszkania- WK2 i P4... korzystając z uprzejmości jareko- jakoś fotki na onecie giną po paru dniach- być może dlatego , że nie mam poczty na ich serwerze

alarm musi zadziałać przy próbie włamania, a nie dopiero po włamaniu.
Oczywiście, czyli czujki na otwarcie i uderzenie (kontaktron i inercyjna czy jakoś tak- z tym do Zbycha proszę

p.s. Dlaczego tak rzadko się udzielasz ze swoją wiedzą???
będziesz na Budmie???- może byśmy coś.. :wink:

G0ŚĆ
08-01-2006, 23:49
pewna obserwacje poczynilem podobnie Pchelek
Hmmm....kilka razy spotkanie dziwne zachowanie okien mocno naslonecznionych i jakos dziwnym trafem dotyczylo to tylko profili z czescia wierzchnia barwiona w masie.
Hmmm.....zastanawiam sie czy przypadkiem nie dziala to jak bimetal i stad wieksze klopoty niz ze zwykla okleina. I nie jest to ble ble Gosciu by klientowi kit wcisnac. Sa lepsze tematy do nawijania makaronu na uszy :)
A farbka - moja najstarsza juz 13 lat i ciagle jest :).

Zas Twoja modyfikacje wypowiedzi Starego popieram
Najwiekszym bledem jakze czesto popelnianym sa okucia standard i szyba P-4.

W wypadku termoplastu to tłumaczenie dlaczego robią okna dwustronnie okleinowane na białym profilu.
Co znaczy to dziwne zachowanie okien???
Myślę, że takie zachowanie może mieć miejsce w systemie w którym zewnętrzna ścianka jest w połowie barwiona, a w połowie biała. Jeżeli by się okazało że masa baiła ma inną rozszeżalność niż brązowa to wówczas mozna byłoby mówić o "bimetalu"
W systemie który dobrze znam gdzie cała zewnętrzna ścianka jest barwiona w kolorze okleiny z niczym takim się nie spotkałem.

jareko
08-01-2006, 23:55
wlasnie o taka sytuacje mialem na mysli
Jednostronny, zewnetrzny kolor na profilu barwionym w masie tak na 3-5mm od zewnatrz a od wewnatrz bialym (vide VEKA)
I hmmm.... tak jak wspomnial Stary - gnie sie to w esy-floresy jak cholera :(

G0ŚĆ
08-01-2006, 23:59
p.s. Dlaczego tak rzadko się udzielasz ze swoją wiedzą???
będziesz na Budmie???- może byśmy coś.. :wink:
A wszystkiego, wszystkiego....
Na temat okien już (chyba) wszystko (po kilka razy) zostało powiedziane (wystarczy poszukać), a co nie, to zaraz jareko uzupełni. A poza tym udzielanie się jest niezwykle czasochłonne i trzeba mieć anielską cierpliwość (jak jareko), któryś raz z kolei pisać o tym samym.

Budma to teraz strata czasu (raczej).

jareko
09-01-2006, 00:02
GOSCiu - dzieki za uznanie dla mej cierpliwosci :lol: Niestety juz jej coraz mniej, jej zasoby wyczerpuje moj syn ;) Stad wnosze iz niebawem tak jak TY stane sie tu sporadycznym gosciem :)

A wiesz....jestem tu tak czesto gdyz jak jeden Forumowicz mi wytknal ;) wyrywam klientow z Forum hehehe a ja w pelni hetero jestem ha ha i tu sie pomylil biedaczek ;)

G0ŚĆ
09-01-2006, 00:03
wlasnie o taka sytuacje mialem na mysli
Jednostronny, zewnetrzny kolor na profilu barwionym w masie tak na 3-5mm od zewnatrz a od wewnatrz bialym (vide VEKA)
I hmmm.... tak jak wspomnial Stary - gnie sie to w esy-floresy jak cholera :(

:lol: :lol: :lol: zewnętrzna ścianka profila nie ma więcej niż 3 mm. warstwa barwiona ma tylko ok. 1mm grubości.

jareko
09-01-2006, 00:11
moze teraz :) ale wspominajac moje poczatki to cala zewnetrzna scianka byla barwiona i wchodzilo to jeszcze jakby do srodka - ale fakt - suwmiarka nie mierzylem ;)
Hmmm...... w grudniu jeden taki balkon wlasnie wyrywalismy co w chinskie 9 ;) sie wypaczyl - a stary byl ze ho ho ho - mial niecale trzy lata
A dealer co to cudo sprzedal juz dawno miejsce dzialania albo zmienil albo uciekl w inne branze

pchelek
09-01-2006, 08:44
kolor w masie sie szybciej nagrzewa i szybciej rozszerza na calym kolorowym przekroju niz kolor w okleinie gdzie podklad jest bialy - ale jest to tylko jeden z czynnikow - jest ich wiecej [np. profile na stabilizatorach olowiowych sa bardziej odporne niz te na cynkowo-wapniowych]
A pozatym to temat jak rzeka Amazonka z doplywami.

MarzannaPG
09-01-2006, 18:30
Jeżeli z okleinowanymi barwionymi w masie oknami jest tak sporo przypadków wypaczeń, dlaczego firmy typu Oknoplast-Kraków (jakąś tam renomę ma) nie rezygnują z niego, podobnie jak Thermoplast? Przecież to nie firma-krzak a skoro tak jest źle to chyba liczą się ze sporą ilością reklamacji od klientów? :o

jareko
09-01-2006, 21:58
by bylo jasne - mowimy o sytuacji jednostronneko koloru na bazie profila albo calkowicie bialego albo barwionego w swej zewnetrznej powloce
Thermolast w dalszym ciagu jednostronke robi na profilu calkowicie bialym (o ile dobrze pamietam :) ) z okleina

MarzannaPG
09-01-2006, 22:10
Dokładnie. Chodzi o jednostronny kolor. A Oknoplast też okleina drewnopodobna ale na bazie profila barwionego w masie. No i skoro to taki problem (wypaczenia) to dlaczego to robią? Lubią się bawić w reklamacje?

jareko
09-01-2006, 22:22
jak wspomnial Pchelek - cytata: "....A pozatym to temat jak rzeka Amazonka z doplywami. ...."
Zdecydowana wiekszosc profili w jednostronnym kolorze jest na bazie rdzenia calkowicie bialego.
Opisane tu sytuacje sa obserwacja praktyczna :) i nie dotycza wyrobow Oknplastu (z nimi nie mialem doczynienia)

MarzannaPG
09-01-2006, 22:28
Czyli lepiej białe obustronnie .. :D Lepiej na zimne dmuchać...

jareko
09-01-2006, 22:37
powiem tak
jesli biale - to calkowiecie biale ;)
jesli jednostronny kolor to w mej ocenie rdzen calkowicie bialy
jesli obustronny kolor to rdzen calkowicie barwiony w masie (ladniej wyglada po otwarciu skrzydla) lub calkowicie bialy
Tak ja bym wybieral a czy dobrze hmmm....sa tu lepsi znawcy ode mnie - niech sie wypowiedza takze

grazocha
10-01-2006, 00:06
Witam! Jestem po raz pierwszy na tym forum . Zmusiła mnie do tego okolicznośc, która spędz mi sen z powiek. Dała się nabrac na rzetelnośc i uczciwośc firmy montażowej. Przyszłi, zmierzyli okna sami, bo nasze wymiary im nie pasowały i ...... zamontowali i ... nie spełnili naszych oczekiwań. Rama okna jest 3 cm powyżej starego parapetu, który miał byc wyłożony płytkami ceramicznymi; w szybach zespolonych brakuje 'ciepłej ramki' dystansowej/ czy jest na to jakaś norma/, zamocowano okna na śruby, które wystają i szpecą ramy; parapet zewnętrzny przyklejono pianką do ramy. Przedstwiciel firmy mówi, że wszystko jest zgodne ze sztuką budowlaną. Jak to wszystko sprawdzic? Czy oni mają rację, czy ja? Wiem, że dużo napisano na ten temat na tym forum, ale cztając to wszystko, strasznie się pogubiłam. Jeżeli to możliwe to proszę o pomoc! Pozdrawiam!!!

jareko
10-01-2006, 00:17
grazocha - duuuuzo by pisac
jak powinno byc znajdziesz u mnie http://www.jar-eko.home.pl/poradnik_montazysty.htm i mozna przyjac iz jest to wykladnia montazu, wymiarowania itd.
W razie klopotow mas zawsze mozliwosc ukazania im opinni rzeczoznawcy - sa na pewno na Twoim terenie. Gadaja realnie bzdury.

grazocha
10-01-2006, 00:42
Dziękuję Jareko! Sciagnęłam sobie z podanej strony twoje rady, bedę miała co studiowac w nocy!!! a co z 'ciepłą ramką dystansową'? Czy znane jest Tobie takie okreslenie? Jeśli tak, to gdzie mogę miec na nia namiary fachowe? Pozdrawiam!!!

G0ŚĆ
10-01-2006, 01:20
rzeczoznawcy - sa na pewno na Twoim terenie. Gadaja realnie bzdury.

Dlaczego piszesz od razu, że gadają bzdury. Z opisu grazocha nic nie wynika.
- rama jest 3cm powyżej starego parapetu - jak zwymiarujesz okna jeżeli parapet zew. jest wysoko i bedzie zakrywał otwory odpływowe (chociaż nie wiemy czy to pvc)
- miał być wyłożony płytkami ceramicznymi - nie powiedziane, że to mieli zrobić montażyści (płytki też mieli kupić?)
- w szybach brakuje ciepłej ramki - jezeli nie było w umowie to być nie musi,
- zamocowano na śrubu, które wystają i szpecą ramy - praktycznie tylko w ścianie warstwowej montuję na blachy a tak wszędzie na śruby husy, które wystaja i szpecą ale jak dotąd nikt na to uwagi nie zwrócił. Nawet przestałem zakładać zaślepki na te śruby. I tak na ramie zamocowane są zaczepy, na słupku przykręcone wzmocnienie. Jeżeli równo wkręcone to nikomu nie powinno przeszkadzać,
- parapet zewnetrzny przyklejono pianką do ramy - ręki nie dam uciąć ale podejrzewam że autorka mówiąc "pianką" miała na myśli cóś w rodzju silikonu lub akrylu,

Wszystkie oczekiwania trzeba spisać zawsze na piśmie, by nie było później żadnych niedomówien "a ja myślałem ..." Obie strony wiedzą wówczas czego mogą oczekiwać.

_ZBYCH_
10-01-2006, 01:58
...Najwiekszym bledem jakze czesto popelnianym sa okucia standard i szyba P-4.

Oczywiście! To częsty błąd! Złodzieje rzadko biją szybę! Przeważnie wyważają skrzydło lub wiercą otwór w ramie okna i przez ten otwór otwierają klamkę (to bardzo proste!). Dla tego bardzo istotne z punktu zabezpieczenia antywłamaniowego jest stosowanie okuć min. WK1 i klamek z przyciskiem. Najlepiej do tego dodać szyby P2 lub P4, a w oknach dwuskrzydłowych dodatkowo w jednym skrzydle klamkę z zamkiem!
Do tego oczywiście polecam system alarmowy obwodowy (czujniki kontaktronowe + czujki inercyjne) :)

mlk
10-01-2006, 09:08
Do tego oczywiście polecam system alarmowy obwodowy (czujniki kontaktronowe + czujki inercyjne) :)
a ile taki kosztuje? będę miał ok 14 okien i 2 drzwi i drzwi garażowe

stary
10-01-2006, 09:18
Poprę GOŚĆ-ia - zbyt dużo jest tu niejasności aby coś jednoznacznie odpowiedzieć, nie widząć nawet zdjęć montażu
Rama okna jest 3 cm powyżej starego parapetu, który miał byc wyłożony płytkami ceramicznymi;
Jeżeli ta szpara 3-centymetrowa jest równej szerokości to (w celu wyrównania różnicy między parapetami) mogli zaproponować poszerzenie od dołu. Chyba, że parapety są na jednakowej wysokości- wtedy poszerzenie jest zbyteczne a okno za niskie... :roll:

w szybach zespolonych brakuje 'ciepłej ramki' dystansowej/ czy jest na to jakaś norma/
Nie ma żadnej normy mówiącej o konieczności zastosowania "ciepłej ramki"- normą jest umowa między wami :wink: - jeśli była zamówiona to ma być, jeśli nie to nie ma nikt obowiązku jest stosowania

zamocowano okna na śruby, które wystają i szpecą ramy
Parę tygodni temu w wątku Kotwy czy dyble (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=948389&highlight=#948389) napisałem:

Dziwi mnie bardzo, dlaczego przeciwnikom dybli nie przeszkadzają masywne ( dł. 5-10 cm) zaczepy na ramie- po 4-5 szt. średnio na skrzydle, w antywłamie 8-12 szt., wkręty od wzmocnień (jeśli jest ) na słupku- chociaż mniejsze , dziury odpowietrzające , frezy po ścięciu zgrzewu..... a tak bardzo Was razi widok 10-12 mm łebków od dybli, które na dodatek można zamaskować ?!?!?!?!
p.s. tylko nie odpisujcie o osłabieniach konstrukcji... :-? ....i dalej nie pojmuję takiego podejścia do dybli :roll:

parapet zewnętrzny przyklejono pianką do ramy.
:o Nie ma nic między zawinięciem parapetu a ramą??? :o Może piana jest tylko pod spodem a w miejscu połączenia jest jakiś sylikon lub taśma?
Kołnierz parapetu jest włożony pod ramę czy do niej przykręcony od strony zewnętrznej??

jareko
10-01-2006, 13:50
Postaram sie odpowiedziec choc moze faktycznie zbyt ostro zareagowalem a wiec po koleii:

...Rama okna jest 3 cm powyżej starego parapetu, który miał byc wyłożony płytkami ceramicznymi...
Jak zrozumialem chodzi o parapet wewnetrzny i tu moim zdaniem popelniono blad pomiarowy. Bo jesli nawet taka wysokosc okna narzucal wyzszy poziom parapetu zewnetrznego by otwory odwodnieniowe nie zostaly przykryte to w takiej sytuacji przy az takiej roznicy poziomow powinno byc dodane poszerzenie. LUb tez jest to ewidentny brak rozmowy z klientem jak chce by bylo to wykonane na etapie robienia pomiarow


w szybach zespolonych brakuje 'ciepłej ramki' dystansowej/ czy jest na to jakaś norma/...
Norma jest to co zapisane w umowie - jesli klienta ma watpliwosci oznacza to w mojej ocenie ze albo w folderze reklamowym mowiacym o oknach mowilo sie o cieplej ramce. albo za te ciepla ramke doplacila. A widzac ze nie jest zorientowana w temacie hmmm......nie chce zbyt daleko idacych wnioskow wyciagac


zamocowano okna na śruby, które wystają i szpecą ramy...
Jasne ze mozna mocowac na sroby czy dyble itp. ale powinno sie o sposobie montazu klienta uprzedzic i zastosowac zaslepki. Kiedys mialem ogromna afere z klientem (na poczatku kariery) wlasnie o to iz myslal ze zamontuje mu na ktowy (tak jak u sasiada inna ekipa) a nie na dyble. Skonczylo sie niestety dla mnie wymiana oscieznic. Ale tez takie podejscie do klienta zaowocowalo jego poleceniami gdzie koszt oscieznic zwrocil sie z nawiazka


parapet zewnętrzny przyklejono pianką do ramy. ...
Wybacz Stary i Gosciu - mozna byc laikiem ale chyba piane od "kitu" mozna odroznic. Jest to faktycznie czasem spotykany sposob "uszczelnienia" tego polaczenia. KARYGODNY ale jednak niektorzy tak robia. I to uwazam za blad juz calkowicie zwiazany z montazem

stary
10-01-2006, 14:28
...Rama okna jest 3 cm powyżej starego parapetu, który miał byc wyłożony płytkami ceramicznymi...
Zapomniałem jeszcze o jednym: być może stary ( :roll: )parapet wewnetrzny jest tak krzywo zamontowany wczesniej, że okno z jednej strony jest na nim prawie oparte a z drugiej podniesione o 3 cm w celu wyrównania poziomu okna? Mało kto wtedy bierze na siebie odpowiedzialnośc i przemontowuje takie cudo- po pierwsze : może pęknąć i trzeba bęknąć za nowy, po drugie klient nie dopłaci za robotę! :roll: O poszerzeniu napisałem wyżej..... :wink:

Jasne ze mozna mocowac na sroby czy dyble itp. ale powinno sie o sposobie montazu klienta uprzedzic i zastosowac zaslepki. Kiedyś mialem ogromna afere z klientem (na poczatku kariery) wlasnie o to iz myslal ze zamontuje mu na ktowy (tak jak u sasiada inna ekipa) a nie na dyble. Skonczylo sie niestety dla mnie wymiana oscieznic. . Obydwa sposoby montażu są dopuszczalne, nie zawsze można przewidzieć na pomiarze sposób mocowania :roll: ( pomijam oczywiście "surówkę" ) Pytam po raz n-ty: dlaczego klientowi nie przeszkadza tyle innego żelastwa na ramie po otwarciu skrzydła a wystające łebki śrubek przyprawiają o zawał prawie? :o ? :o Niektórzy naprawdę nie mają zmartwień... :-?
Z jakiej to niby racji mam wyrywać zamontowane okna na dyble i płacic za nowe ramy???
A może inny montaż nie był mozliwy?? Można też po wyrwaniu (gdy juz wszystko widać) spytać klienta jak sobie życzy!
Chyba, że co innego było ustalane! :-?
Niekiedy klient żąda wszelkich atestów na wyrób, aby przeciągnąć moment rozstania z kasą :wink: Ja też chciałbym zobaczyć papiery niedopuszczające używania dybli (śrub, torxów, sparksów czy jak to zwał) jeszcze). :wink:

Wybacz Stary i Gosciu - mozna byc laikiem ale chyba piane od "kitu" mozna odroznic. :-? To nie jest takie oczywiste, wnioskuje o zdjęcia.... Medale maja dwie strony...

jareko
10-01-2006, 14:40
Hmmm....moze faktycznie nie jest oczywiste - zapomnialem juz jak moja mowi mi ze mam skrecic w lewo a reka wskazuje prawa strone ;))
To moze i kit piana sie okazac jak i piana kitem ;)

A z jakiej racji? No coz Staruszku - by kase swooja odzyskac polubownie a nie po sadach sie wloczyc by dostac ja po latach nic nie warta. Sam dobrze wiesz jacy potrafia byc klienci upier.....liwi mimo iz oba sposoby montazu sa dopuszczalne w kazdej dokumentacji jaka widzialem na oczy

MarzannaPG
10-01-2006, 19:26
A jakie powinno być najbezpieczniejsze (i prawidłowe ) mocowanie okna PCV do ściany z pustaków ceramicznych Poromur (podobne do Porothermu)?

stary
10-01-2006, 22:52
:roll: A to już zalezy od fachowca :wink:
Ja polecam to:
http://www.marcopol.com.pl/pl/products/150/150-821b.gif
albo to
http://www.oknonet.pl/news/380/artykul1_pliki/ra_p_s26s.jpg


Każdemu z rodzajów zamocowania można coś zarzucić, nie ma takiego określenia jak "najbezpieczniejsze". Te mocowania moim zdaniem są sztywne, jareko zaraz tu zajrzy, stwierdzi, że za sztywne i poleci swoje patenty ... :wink: pewnie jakieś kotewki :roll: :lol: :lol: :lol:

jareko
10-01-2006, 23:30
a przestan TY sie mnie czepiac Staruszku :lol:
Juz mowilem nie raz (po raz pierwszy, chyba w artykole z 98, na oknonecie), ze jak kto woli gdyz i jedna i dyga metoda jest tak samo dobra. Choc..... hmmm.... osobiscie bylem i chyba jeszcze jestem :lol: zwolennikiem dybli przy wymianie okien bez wymiany parapetow wewnetrznych. W kazdym innym wypadku jestem zwolennikiem kotew. I tylko uwaga co do dybli - za sztywno bedzie jak dostosujemy sie z ich rozmieszczeniem takim jaki zaleca sie w przypadku kotew.

jareko
10-01-2006, 23:36
lub cos takiego - sprawdzone. Dziala i ma kilka zalet wzgledem tradycyjnego dybla. Firma EJOT - mozna znalesc w necie
http://www.ejot.com/ejot_internet_en.nsf/vw_icons/Hlsenanker-hoch/$file/Hlsenanker-hoch.jpg

Alis31
10-01-2006, 23:54
wt4t4t4
:D

jareko
10-01-2006, 23:56
a coz to za symbolika?

grazocha
11-01-2006, 00:37
Chciałam podziękowac wszystkim: Jareko, Gosci, Staremu za zainteresowanie moim tematem. Wszystkie informacje napewno wykorzystam w rozmowie z "fachowcami" podczas oględzin mających na celu ustalenie, czy został wykonano prawidłowo montażu okna . Jeżeli mozna to chciałabym uzyskac pewną informację: mieszkam w bloku wielorodzinnym, a okna są typowe dla tego rodzaju budownictwa /lata85/; parapet ma swoje miejsce, a stere okno drewniane spoczywało na 'wsporniku' częsci wystajacej do której był dosunietyi zamontowany parapet wewnętrzny tak, że okno spoczywało na parapecie i tym wsporniku/ nie wiem czy to się tak nazywa, ale nie znam innego okreslenia/. Parapet zwenętrzny /blacha ocynk/ opiera sie na piance montażowej /nie akryl/ grubosci 3 cm i jest przymocowany do ramy okna/ jak wspominałam/. Czy okno PCV powinno spoczywac na tym 'wsporniku' na którym było opatre stare okno i parapecie czy w innym miejscu? Pozdrawiam wszystkich pomagaczy!!!!

jareko
11-01-2006, 23:00
sorki - ale czytam i czytam i nie kapuje o co chodzi
Czy o te katowniki ktore podtrzymuja parapet wewnetrzny? One nie sluzyly do montazu okna, dodawano je pozniej by podtrzymac ciezkie lastrikowe parapety wsuwajac takie estetyczne cudo pod okno i obrzucajac to wszystko zaprawa.
Jesli pozostawili te katowniki to moim zdaniem zrobili zle. Dlaczego? Bo wypadaja one w miejscach gdzie okien nie powinno sie podpierac. Okna powinny byc podprate na wysokosci pionowych czesci oscieznic i pod slupkami (jesli sa) a te katowniki sa spozycjonowane wzgledem szerokosci parapetu - a to ni cholery zgrac sie nie chce :(

Stary - a widzisz? Jednak ludzie (w przeciwienstwie do Ciebie ;) hehehehe) odrozniaja piane od "kitu" (silikonu, akrylu, uszczelniacza budowlanego itepe)
Oczywiscie - bys mi sie tu od razu nie obrazil ma mnie - zartuje sobie z Ciebie :)

Agnieszka1
12-01-2006, 09:38
Zamowilismy okna pcv obustronnie orzech - VEKA 5-cio komorowe, okucia WINKHAUS
wsie mowia ze VEKI sa najlepsze :P okucia tez :P
przyjada za 3 tyg :P aby zima sobie poszla zeby mogli montowac 8)

Sebastiano
14-01-2006, 21:47
czy ktoś brał może okienka od tej firmy ?

http://www.domex.com.pl/

jareko
15-01-2006, 22:24
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/szyba_O-2.jpg

tak wyglada szyba O-2 po silnym uderzeniu. Zwykla po takiej przygodzie jest juz cala w kawalkach

MarzannaPG
16-01-2006, 00:17
Mam parę wycen okien, w tym 'gołą' wycenę samych okien i dopłaty za szyby, okucia itp. Różnica między P2 i P4 wynosi circa 1000zł (P3 jest wszędzie w cenie P4). Czy to dużo/mało każdy oceni sam po wsobności portfela :D
A ktoś słyszał o oknach firmy FILA z opolszczyzny? (Chyba dobrze napisałam nazwę) Mamy dosyć atrakcyjną ofertę. Profil Veka, Prefectline, 5-komorowy. We Wroclawiu reprezentuje ich Promar z Karmelkowej. Czytałam na forum dość dramatyczny post o tej firmie (Promar), ale o Oknoplaście też było- w sumie jednostkowe przypadki, ale człowiek, wiadomo, już się nieco jeży...

Charlie
16-01-2006, 22:05
Mam parę wycen okien, w tym 'gołą' wycenę samych okien i dopłaty za szyby, okucia itp. Różnica między P2 i P4 wynosi circa 1000zł (P3 jest wszędzie w cenie P4). Czy to dużo/mało każdy oceni sam po wsobności portfela :D
A ktoś słyszał o oknach firmy FILA z opolszczyzny? (Chyba dobrze napisałam nazwę) Mamy dosyć atrakcyjną ofertę. Profil Veka, Prefectline, 5-komorowy. We Wroclawiu reprezentuje ich Promar z Karmelkowej. Czytałam na forum dość dramatyczny post o tej firmie (Promar), ale o Oknoplaście też było- w sumie jednostkowe przypadki, ale człowiek, wiadomo, już się nieco jeży...


...za duża różnica między P2 a P4 - targuj się !!!

MarzannaPG
17-01-2006, 00:18
Charlie, no co ty? Nie żartujesz? :o Wydawało mi się, że to nie tak dużo, choć mój portfel chudziutki :D , ponieważ tutaj większość podkreślało sporą różnicę w cenach tych szyb, radząc wziąć P2 bo nie taka zła i tańsza. Sądziłam, ze P4 jest conajmniej dwa razy droższa od P2.
A potargować i tak się mogę. A co! :D

jareko
17-01-2006, 00:30
przewaznie P-2 to koszt cirka 200,- netto zas P-4 dobija juz 300.- takze netto
Ocen czy to duza czy mala roznica - mu nie wiemy ile mkw Twe okna maja

Jarek30
17-01-2006, 09:19
witam.
znacie moze jakiegos dobrego i solidnego wykonawce okien PCV z zachodniopomorskiego? Czy moze lepiej isc do przedstawiciela regionalnego jakiegos duzgo producenta nap M&S czy DAKO .....?
Pozdrawiam

KAS01
17-01-2006, 09:41
witam.
znacie moze jakiegos dobrego i solidnego wykonawce okien PCV z zachodniopomorskiego? Czy moze lepiej isc do przedstawiciela regionalnego jakiegos duzgo producenta nap M&S czy DAKO .....?
Pozdrawiam
Ja właśnie wybieram okna tylko między tymi dwoma producentami (robie konkurs ofert między dilerami). Na razie najlepszą ofertę przedstawił jeden z dilerów M&S.
PS. Jako ciekawostke podam, że dla tych samych okien (profil, szyby, okucia, kolor), tego samego producenta róznica między dwoma dilerami wyniosła 20% (tylko za same okna). Natomiast różnica w kosztach montażu wyszła 100%, tzn tam gdzie były tańsze okna montaż był w normalnej cenie (jakieś 20zł za mb), a u tego z drogimi oknami montaż był po ok 10zł za mb :o :roll: :D

sosenka
17-01-2006, 11:20
miałam podobny dylemat ale mimo wyższej ceny wybrałam DAKO i jestem zadowolona.obok mnie jest dom w oknach M&S i mają problem z otwieraniem drzwi tarasowych podobno jest to spowodowane zbyt delikatną konstrukcją profili jakich używa ms.Zresztą widać to na forum ,żę m&s bardzo stroni od dużych wymiarów okien to taka moja własna teoria.może Jareko coś by wyjaśnił jako fachowiec? :)

Jarek30
17-01-2006, 12:15
czyli DAKOO warte polecenia??

KAS01
17-01-2006, 12:57
...obok mnie jest dom w oknach M&S i mają problem z otwieraniem drzwi tarasowych podobno jest to spowodowane zbyt delikatną konstrukcją profili jakich używa ms...

M&S używa do drzwi tarasowych poszerzony profil (ponad 100mm). Można zamówić np. okleinowane drzwi tarasowe (865x2295) bez poprzeczki. Diler powiedział, ze mają na to atest i gwarantuje poprawne działanie okna. Akurat w tym wątku czytałem coś dokładnie przeciwnego, więc mam mały mętlik w głowie. Więc panowie Fachowcy Od Okien :wink: , można zrobić takie drzwi bez poprzeczki (ciemna okleina, dwa skrzydzła UR 865x2295mm) czy nie można (przy tym szerokim profilu jaki oferuje M&S)?
pozdrawiam
Konrad

jareko
17-01-2006, 13:34
... korzystając z uprzejmości jareko- jakoś fotki na onecie giną po paru dniach.. :wink:
obiecanki cacanki a nam wszystkim radosc ;)
i gdzie te foty!!!! Jutro wyjezdzam i nie wiem czy tu ;) wroce wiec......dawaj je natychmiast

MarzannaPG
17-01-2006, 15:43
Ponawiam pytanie: ktoœ może zarekomendować (lub nie) okna fabryki Fila z opolszczyzny? Robiš w profilu Veka, Perfecline, 5- komorowe w doœć atrakcyjnej cenie. We Wrocławiu reprezentuje ich firma Promar z ul. Karmelkowej.

jareko
17-01-2006, 20:25
...M&S używa do drzwi tarasowych poszerzony profil (ponad 100mm). Można zamówić np. okleinowane drzwi tarasowe (865x2295) bez poprzeczki. .... Akurat w tym wątku czytałem coś dokładnie przeciwnego, więc mam mały mętlik w głowie. .... można zrobić takie drzwi bez poprzeczki (ciemna okleina, dwa skrzydzła UR 865x2295mm) czy nie można (przy tym szerokim profilu jaki oferuje M&S)?....
Hmmm...mowlismy o drzwiach w profilu okiennym - profil posredni czy tez poszerzony (drzwiowy) jak w tym wypadku zmienia calkowicie sprawe i w tym wymiarze mozna spokojnie to wykonac
Natomiast pokaz mi klienta ktory chcialby miec na jednej scianie okna o roznej szerokosci skrzydla. Tu wlasnie pojawia sie problem
Tak wiec zamawiaj te dzrwi bez poprzeczki w takim skrzydle natomiast jesli jednak podejmiesz decyzje by wykonac je w profili okiennym poprzeczka MUSI byc i basta
Narzanna - skoro brak reakcji to chyba jednak z bywajacych tutaj nikt z ta firma nie mial doczynienia. Sam profil......wszyscy juz wiedza ze nie lubie Veki i wypowiadac sie w zwiazku z tym nie bede ;) gdyz bede stronniczy i nieobiektywny

KAS01
17-01-2006, 21:34
Dzięki jareko za odpowiedź. To, ze profil drzwi bedzie inny niż profil okien nie stanowi dla mnie problemu. Akurat w salonie na tej ścianie gdzie są drzwi balkonowe nie ma innych okien, więc nie powinno się to rzucać w oczy.

Jarek30
18-01-2006, 20:50
Hej KASO1 i jak poszukiwania. Ja dzisiaj dzonilem do dealera M&S i DAKO w Stargardzie. M& dal mi wycena- jak mi przyslal cene to zbaranialem - jutro dzwonie zapytac sie czy sie nie pomylil bo za: -145x141 x 6szt
- 207x141 x 4szt
- 52x115 x 1 szt
- 70x115 x 2 sz
chce 5700 w bialych lub 7000 w barwionych od zewnatrz.
Z DAKO bede mial pozniej.

I wlasnie - ODWIECZNE PYTANIE:
1) DAKO - z VEKA PERFEKTLINE, zewn kolor

czy

2) M&S - z BRUNGMAN 4 KOM, zewn kolor.czy Brugnam ma jakiec certyfikaty na kolor??


Z tego co czytalem do dochodze do wniosku ze w tym wypadku wypada kierowac sie tylko cena - kto tańszy. Czy moze jednak warto za cena doplaty wybrac konkretny system i producenta.
Ufffff POMOZECIE???

KAS01
19-01-2006, 00:08
M&S w Staragrdzie nie jest już dla mnie partnerem do dalszych rozmów. Diler nie przedstawił mi wyceny, tylko podał koszt samych okien (zawyżony o 20%) oraz koszt montażu (zanizony o 100% - 10zł za mb :roll: :D ). Powiedział, że wycene poszczególnych okien bede miał przy podpisywaniu umowy :lol: :lol: :lol: . Mam też duże wątpliwości co do fachowości sprzedawcy (to wnioski z rozmowy: miałem wrażenie że wiem wiecej o produktach które sprzedaje).
Bardzo dobra oferte przedstawił mi diler M&S z Gdańskiej (szybka i bardzo dokładna wycena poprzez mail). Po wysłaniu zapytania otrzymałem telefon w celu potwierdzenia i upewnienia się, ze wszystko jest dla mnie zrozumiałe. Po otrzymaniu wyceny diler odpowiedział szczegółowo na moje pytania.
Wysłałem też oferte na okna Dako do Eko-Domu. Tu również był telefon i szybka wycena (niestety nie tak dokładna jak ta z M&Sa). U nich okna wyszły o 10% droższe (montaż w obu firmach w podobnej cenie - ok 20zł za mb).
Czekam jeszcze na wycene dilera Dako ze Stargardu (niestety już 10dzień :-? )
Prawdopodobnie wybiore M&S, ale ostateczną decyzje podejme po wizycie w obu firmach.
pozdrawiam
Konrad

jareko
19-01-2006, 00:26
.... M& dal mi wycena- jak mi przyslal cene to zbaranialem - jutro dzwonie zapytac sie czy sie nie pomylil bo za:
- 145x141 x 6szt
- 207x141 x 4szt
- 52x115 x 1 szt
- 70x115 x 2 sz
chce 5700 w bialych lub 7000 w barwionych od zewnatrz....

Hmmm.....tez zbaranialem ;) tylko oby nie okazalo sie jak przyjdzie do ostatecznej wyceny ze wyjdzie ci o wiele wiecej. Uzyskales 217 zl za mkw brutto z montazem - sprawdz bo cos mie sie wydaje iz robi Cie hmmm.... lekko na szaro
a przy tych wymiarach faktycznie mozesz skupic sie przede wszystkim na cenie choc......mimo wszystko bym uwazal.

Jarek30
19-01-2006, 08:17
Bardzo dobra oferte przedstawił mi diler M&S z Gdańskiej Konrad

Dzieki za info. Ja codziennie pracuje do 16-17 i nie mam jak wybraqc sie do stargardu czy szczec zeby oczy w oczy porozmawiac i siedze tylko na telefonie. Chce ich odwiedzic po telefonicznej selekcji - twoje opinie sa dla mnie cenne i mam nadzieje ze podzielisz sie jeszcze efektem twoich poszukiwań.
A M&S z Gdanskiej to w szczecinie?

W porzedniej wiad. podalem wycene z M&S Stargard - jak zauwazyl Jareko, nieco podejzana i dla mnie samego.

Pzdrawiam

KAS01
19-01-2006, 08:50
A M&S z Gdanskiej to w szczecinie?

Tak, w Szczecinie. Diler polecany ma Grupie Szczecińskiej.
Eko-Dom też w Szczecinie.

MarzannaPG
19-01-2006, 12:22
W jednym z numerów Muratora napisali, że można sobie zamówić okna dachowe z szybą bezpieczną (nie pamiętam jakiej klasy). A jak pytam w punktach sprzedaży to patrzą na mnie jakbym się z choinki urwała i twierdzą, ze takich rzeczy się nie robi :o

Charlie
19-01-2006, 16:06
W jednym z numerów Muratora napisali, że można sobie zamówić okna dachowe z szybą bezpieczną (nie pamiętam jakiej klasy). A jak pytam w punktach sprzedaży to patrzą na mnie jakbym się z choinki urwała i twierdzą, ze takich rzeczy się nie robi :o

Hmm - okna połaciowe powinny być standardowo wyposażone w szkło bezpieczne. Szyba zewnętrzna powinna być HARTOWANA a wewnętrzna LAMINOWANA folią PVB.
Jestem zaskoczony informacją sprzedawcy okien - zadzwoń do FAKRO lub VELUXA czy innego producenta takich okien !!!!
Pozdro

dachowiec
19-01-2006, 17:29
Promar i Fila
Post Marzanny i jej poszukiwania częściowo sprowokowały mnie do napisania mojego postu.
Sugeruję dokładną lekturę wątka
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54603&sid=13487cc50004d13e1d85f426a1b59692

mam również pytanie do kolegi
pchelka
czy mogę liczyć na pomoc w mojej sprawie, której szczegóły wysyłałem Ci już kilkakrotnie. Czekam na materiały od Ciebie lub jeśli to byłoby prostsze na wskazanie ich źródła

pozdrawiam

MarzannaPG
19-01-2006, 19:01
Post dachowca na grupie wrocławskiej oraz lektura wątku dorkasza skutecznie zniechęciła mnie do firmy Promar. Ponieważ sprawy zaszły daleko (wizyty, telefony), chyba niezręcznie będzie mi milczeć a zamiast tego chyba powiem tej skąd inąd rzeczywiście miłej obsłudze, że ich firma nie ma dobrej marki na forum ludzi budujących. Ja to chyba starej daty jestem, głupio mi teraz, kiedy oni się tak starali... :oops:
Co do okien dachowych znalazłam na stronie Fakro cennik i jest tam pod adnotacją: okna nietypowe ( :o ) okna z szybą laminowaną 33.1T, klasy P1 (wersja Lux). O innych szybach nie piszą, przynajmniej nic mi te ich znaczki nie mówią.

habibi77
19-01-2006, 20:18
Witam, jako, że latem będę potrzebować okien, mam prośbę o polecenie jakiejś solidnej firmy, co robi dobre okna i cenowo nie zabija. :lol: Interesują mnie okna drewniane, z szyba bezpieczną P4, wzmocnione okucia, itp. Szpros wewnatrzszybowy w kolorze stolarki.
Specyfikacja moich okien:
szerokość: 200
wysokość: 140
ilość szt 2 (otwierane i uchylne)

szerokość: 200
wysokość: 230
ilość szt 1 ( otwierane i uchylne)

szerokość: 100
wysokość: 230
ilość szt 1 (nieotwierane)

szerokość: 300
wysokość: 230
ilość szt 1 ( suwane - 1 część, druga stała), ewentualnie otwierane
i uchylne.
okno łazienkowe koło fi 60 szt 1 ( uchylne)

Mam pytanie, ponieważ okno tarasowe jest olbrzymie, jakie zastosować rozwiązanie, żeby nie przysparzało kłopotów z otwieraniem i zamykaniem? Jestem laikiem w kwestiach budowlanych, a i na oknach tez się nie znam.
Liczę na dobre rady i polecenie sprawdzonego producenta.
Z góry dzięki za wyrozumiałość.

Jarek30
20-01-2006, 15:52
„Do produkcji modelu MS LIne wykorzystujemy profile okienne niemieckiej firmy Brugmann Profile te SA wykonane w podziale 5 komorowym dla okiem bialych i 4 komorowym dla okien z okleina drewnopodobna. Brak jednej komory spowodowany jest tym iż od strony zewnętrznej okno narazone jest na nagrzewanie się promieniami słonecznymi i potrzebna jest wieksza przestrzen miedzy komorami wewnątrz profili PCV. Nie mniej taki system odchudzonego profilu jest stosowany u każdego producenta okien i profili PCV i jest to standard. Grubosc profili w oknach MS LINE wynosi 73 mm.”

Czyli jest ok?

tatko
20-01-2006, 17:06
Nie mniej taki system odchudzonego profilu jest stosowany u każdego producenta okien i profili PCV i jest to standard.

Jarek30 - coś z tym standardem nie jest tak. System okienny który ja preferuję produkowany jest w wersji 3 i 5 komorowej. Zarówno jeden jak i drugi można wykonać w wersji kolorowej. Nie ma tutaj ograniczeń w przypadku okien kolorowych dotyczących systemu 3 i 5 komorowego. Grubość profili jest bardzo zbliżona - 70 mm.

G0ŚĆ
20-01-2006, 17:39
„Do produkcji modelu MS LIne wykorzystujemy profile okienne niemieckiej firmy Brugmann Profile te SA wykonane w podziale 5 komorowym dla okiem bialych i 4 komorowym dla okien z okleina drewnopodobna. Brak jednej komory spowodowany jest tym iż od strony zewnętrznej okno narazone jest na nagrzewanie się promieniami słonecznymi i potrzebna jest wieksza przestrzen miedzy komorami wewnątrz profili PCV. Nie mniej taki system odchudzonego profilu jest stosowany u każdego producenta okien i profili PCV i jest to standard. Grubosc profili w oknach MS LINE wynosi 73 mm.”

Czyli jest ok?

Bardzo dobre rozwiązanie dla tych okien kolorowych. Niestety nie jest to standardowe rozwiązanie we wszystkich systemach. A już na pewno nie mozna tego nazwać "odchudzaniem profila"

Jarek30
20-01-2006, 20:42
Takie okna zaproponowal mi M&S 5 komor w bialym i 4 w zewn kol. profil 73mm, natomiast Dako w Vece 5 komor w bialym i kolorze a profil 70mm.

bieniaa
22-01-2006, 12:55
Mam pytanie o firme z oknami pcv"jednostrony dąb"okolice Rybnika
co sądzicie o firmie termoprofil moze pchelek ty cos doradzisz?

pchelek
23-01-2006, 15:40
na nagrzewanie się promieniami słonecznymi i potrzebna jest wieksza przestrzen miedzy komorami wewnątrz profili PCV. Nie mniej taki system odchudzonego profilu jest stosowany u każdego producenta okien i profili PCV i jest to standard. :o :o :o :o :roll: :evil: :o :-? :x :o :o :o :o :o :o :o :o

mlk
23-01-2006, 16:33
na nagrzewanie się promieniami słonecznymi i potrzebna jest wieksza przestrzen miedzy komorami wewnątrz profili PCV. Nie mniej taki system odchudzonego profilu jest stosowany u każdego producenta okien i profili PCV i jest to standard. :o :o :o :o :roll: :evil: :o :-? :x :o :o :o :o :o :o :o :o
czy to oznacza że profil 3komorowy jest najlepszy na kolorowe okna?

MarzannaPG
23-01-2006, 19:27
Mam propozycję zastosowania w oknach klamki SECUSTIK HOPPE zamiast z kluczem. Ma ona opatentowany mechanizm blokujący uniemożliwiający manipulację przy klamce od zewnątrz. Nie ukrywam, że ta klamka jest ładniejsza, wygodniejsza w użyciu i nieco tańsza. Ale nie wiem, czy spełnia rzeczywiście swoją rolę czy tylko 'psychologicznie'.
I co może oznaczać zwrot "szklenie Meritum +P4' ? :o

pchelek
24-01-2006, 09:02
czy to oznacza że profil 3komorowy jest najlepszy na kolorowe okna?
8) 8) 8) 8) - jest bardziej jednak odporny na odkształcanie, ma mniej komór do ewentualnego nagrzewania

mlk
24-01-2006, 09:26
czy to oznacza że profil 3komorowy jest najlepszy na kolorowe okna?
8) 8) 8) 8) - jest bardziej jednak odporny na odkształcanie, ma mniej komór do ewentualnego nagrzewania
będę drążył dalej:
3k jest bardziej odporny na odkształcanie niż 4k i 5k, czyli (na mój "chłopski" rozum) jest NAJBARDZIEJ ODPORNY NA ODKSZTAŁCANIE - tak????????

habibi77
24-01-2006, 10:26
Panie Pchelek, może Pan doradzic cos w kwestii okien, dostałam kilka ofert cenowych, przedstawię tę najbardziej interesującą:
System NT Mahoń Meranti lazur
okucie obwiedniowe ROTO typ E5
Szyba antywłamaniowa 9.5/16/4 kl P4
Klejonka mahoniowa lita,silikon neutralny w kolorze brązowym lub bezbarwny
okapnik: aluminiowy w kolorze brąz
okucie antywłamaniowe III stopnia
Gwarancja na całe okno 5 lat.

Proszę o poradę w tej kwestii.

G0ŚĆ
24-01-2006, 11:13
czy to oznacza że profil 3komorowy jest najlepszy na kolorowe okna?
8) 8) 8) 8) - jest bardziej jednak odporny na odkształcanie, ma mniej komór do ewentualnego nagrzewania
będę drążył dalej:
3k jest bardziej odporny na odkształcanie niż 4k i 5k, czyli (na mój "chłopski" rozum) jest NAJBARDZIEJ ODPORNY NA ODKSZTAŁCANIE - tak????????

3komorowy przy szer. profila 70mm - tak, przy szer. 60 mm będzie tak samo "odporny" jak profil 5komorowy szer. 70 mm.
Rezygnując w profilu 70mm z jednej komory (zewnętrznej) dostajemy komorę np 2x szerszą co powoduje lepszą wymianę nagrzanego w niej powietrza i mniejsze nagrzewanie się samego profilu.

Jarek30
24-01-2006, 13:29
Okna 4 kom z zewn kol. profil 73mm Brungman, lub Veca 5 komor z zew kol a profil 70mm. Obydwa okleina+barwiony w masie.


Reasumując - oprocz ceny cos powinno przemawiac za konkretnym systemem? Ostatni raz was mecze bo i tak tym tygodniu podejmuje decyzje :oops: :lol: :D
Pozdrawiam goraco w te mrozne dni.


Wiem , wiem - rzut moneta. hehe :wink:

Śliwiok
25-01-2006, 09:55
Gealanowcy kochani,

a ile lat gwarancji dają Bracia Bertrand na swoje okna ?

Mi się coś wydaje, że 10 lat.

Wygrzebałem ten stary wątek, dlatego nie jest on w przyklejonym wątku o oknach.

Pozdrawiam,

Roobertt
25-01-2006, 12:21
Pytanie czy teraz jest dobry okres na zamówienie okien czy poczekać.
Co sądzicie o oknach pcv firmy M&S

jarek .K
25-01-2006, 16:59
2 tygodnie temu zamontowali mi okna Gealana. Jest to profil 6 komorowy.Złoty dąb . Pieknie wygladają. Profil bardzo masywny do tego ładne imitujace stare złoto klamki.Prześledziłem ceny firm konkurencyjnych i Gealan wyszedł najtaniej.Odnośnie zaś tego profilu 6 komorowego to słyszałem rózne opinie. Jedni twierdzą że warto zainwestować w ten profil inni zaś mówią że w Polsce ten profil się nie sprawdza z uwagi na wysokie zimą temperatury. Teraz myśle przy że przy 22stopniach mrozu ten profil sie sprawdzi.
Pozdrawiam

MarzannaPG
25-01-2006, 17:39
Bardzo proszę o pomoc w kwestii okuć. Wszędzie do wyceny podaję antywłamaniowe WK2 aż raz ostatnio gościu pyta,czy to ma być z 4 punktami podparcia czy z 7. Odparłam,że z 7 kierując się zasadą, że im więcej tym lepiej. :D W odpowiedzi usłyszałam, że różnica w cenie jest znaczna, co było dla mnie zrozumiałe, bo pomiędzy antywyważeniowymi a antywłamaniowymi też jest różnica :D . No i przyszła wycena a tam podają, że dopłata za WK2 z 7 punktami podparcia to 5000zł (natomiast do szyby P4 'tylko' 3500). :o
W innych wycenach za WK2 nie żądają więcej jak ok. 2000. Czy to znaczy, że te 4 punkty podparcia to standard i są wystarczające?

stary
25-01-2006, 20:56
Istotnie różnica w cenie między WK1 a WK2 jest znaczna. Do wzmocnienia ze zwykłego na WK1 wystarczy dołożyć zaczepy + ewentualnie przedłużki i ostrogi + klamkę, narożniki z reguły juz są przystosowane, przy WK2 całe okucie jest zmienione.
4 zaczepy wzmocnione w okolicach narozników to okucie WK 1. :-?
Okucie WK2 posiada takich zaczepów dużo więcej- nie mozna określić dokładnie że 7 szt. Tyle może być na jakimś mniejszym skrzydle, na balkonie 10-11 szt + oczywiście klamka z kluczem lub przyciskiem.
Coś tam kiedys pisałem na ten temat (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=480261&highlight=din#480261). Jeśli koniecznie chcesz WK2 to niech człowiek w biurze pokaże w katalogu jak ono wygląda- żeby nie było niedomówień.
Należy jeszcze pamietać, że w zależności od producenta okuć klamki w okuciu WK2 mogą być albo na środku albo obniżone- tego nie przeskoczy.
Jakiego producenta okuc masz na oku??? :roll:

agniecha12
25-01-2006, 21:25
Nikomu nie polecam okien firmy URZĘDOWSKI.11sierpnia2005 zaliczkowałam okna.Miałam czekać na montaż 9 tygodni,założono je w styczniu 2006.Jedno z okien miało mieć mleczną szybę,niestety nie ma takiej.Dwa pozostałe okna to okna ze szprosami i łukiem.W dwóch oknach między szybami jest kurz.Już w dwóch oknach złamał sie cały system zamykania okna.Na dworze było w tym czasie -8 stopni,okno uchylone,serwisant przyjechał szybko ,bo za 3 dni.Pech czy złe wykonanie?Firma URZĘDOWSKI wymieni całe skrzydła ,ale prawdopodobnie nie opracowali dobrego systemu zamykania przy oknach łukowych.Zaproponowano zamianę na okna tylko uchylne.Szczęście,że to parter.Gdy napisałam do firmy URZĘDOWSKI skargę na dystrybutora z Gdyni ul.Morska ,opisałam ile czekam na okna, min. o tym że usłyszałam ,że zrobiono mi grzeczność przyjmując zamówienie na 3 okna. Odpisano iż cieszą sie że wybrałam ich okna ,ale mam dogadać sie ze sprzedawcą.[/i][/url]

MarzannaPG
25-01-2006, 22:36
Istotnie różnica w cenie między WK1 a WK2 jest znaczna. Do wzmocnienia ze zwykłego na WK1 wystarczy dołożyć zaczepy + ewentualnie przedłużki i ostrogi + klamkę, narożniki z reguły juz są przystosowane, przy WK2 całe okucie jest zmienione.
4 zaczepy wzmocnione w okolicach narozników to okucie WK 1. :-?
Okucie WK2 posiada takich zaczepów dużo więcej- nie mozna określić dokładnie że 7 szt. Tyle może być na jakimś mniejszym skrzydle, na balkonie 10-11 szt + oczywiście klamka z kluczem lub przyciskiem.
Coś tam kiedys pisałem na ten temat (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=480261&highlight=din#480261). Jeśli koniecznie chcesz WK2 to niech człowiek w biurze pokaże w katalogu jak ono wygląda- żeby nie było niedomówień.
Należy jeszcze pamietać, że w zależności od producenta okuć klamki w okuciu WK2 mogą być albo na środku albo obniżone- tego nie przeskoczy.
Jakiego producenta okuc masz na oku??? :roll:
A czy ja je rozróżnię? :( :oops:
Propozycje są różne w zależności od firmy np. posługują się po prostu nomenklaturą "okucie antywyważeniowe WK2 pełne wraz z klamką z kluczykiem" . Inny napisał w ofercie:"okucia antywłamaniowe odpowiadające zabezpieczeniu WK-2 ( chodzi o ilość elementów z "grzybkiem" - do rozmiarów skrzydeł )". W innych ofertach takie skróty UNI JET Silber, GU JET, 1RUP :o

Rezi
25-01-2006, 23:21
Gealanowcy kochani,

a ile lat gwarancji dają Bracia Bertrand na swoje okna ?

Mi się coś wydaje, że 10 lat.

Wygrzebałem ten stary wątek, dlatego nie jest on w przyklejonym wątku o oknach.

Pozdrawiam,

mam od nich okna na profilu 7000 kolor złoty dąb
gwarancja 10 lat

stary
25-01-2006, 23:23
A czy ja je rozróżnię? :( :oops:
Propozycje są różne w zależności od firmy np. posługują się po prostu nomenklaturą "okucie antywyważeniowe WK2 pełne wraz z klamką z kluczykiem" .
Rozróżnisz :wink: Powiedz, że ma być jak najwięcej :lol: zasuwnica z grzybkami i zamknięcie środkowe również (między zawiasami z tyłu)- resztę powinni włożyć z obowiązku. :roll:
"okucie antywyważeniowe WK2 pełne wraz z klamką z kluczykiem" .- dopisek: zgodnie z katalogiem firmy np. ROTO czy Winkhaus.

MarzannaPG
25-01-2006, 23:48
Dzięki, chyba rzeczywiście muszę je sobie obejrzeć, by wiedzieć choćby co te 'grzybki' znaczą :wink:

Śliwiok
27-01-2006, 12:37
Rezi,

Też tak myślałem. Przejrzałem umowę. I nic tam nie ma o długości gwarancji. Pamiętam natomiast, że przy podpisywaniu umowy padło hasło o 10 latach gwarancji.
Zadzwoniłem do nich i usłyszałem że nie 10 a 5 lat ,że tego w umowie nie podają, że na jakimś osobnym druku jest napisane :o
Czyli jak to jest ?

Pozdrawiam,

krzymi
27-01-2006, 18:43
Pytanie dla zorientowanych prosze o garsc informacji na temat okien z firmy DECEUNINCK profile ZENDOW 4 komorowe biale.

pchelek
27-01-2006, 20:07
spokojnie mozna brac - jeden z lepszych systemow o dobrej gladkiej bieli - nic wiecej nie trzeba - a jaka firma oferuje te okna

G0ŚĆ
27-01-2006, 23:16
Pytanie dla zorientowanych prosze o garsc informacji na temat okien z firmy DECEUNINCK profile ZENDOW 4 komorowe biale.

Profile Zendow są 3- albo 5- komorowe. 4komorowych nie ma (tak mi się przynajmniej wydaje).
Białym kolorem Zendow nie różni się już od pozostałych profili.
Trzeba też pamiętać że obok profili w klasie A, są tak samo wygladające z zewnątrz, profole w klasie B.

tatko
28-01-2006, 00:30
Krzymi prawda jest że Deceunick Zendow to system trzy lub piecio komorowy. Tak jak Mondial tak i Zendow różni się bielą od innych. NIc mi nie wiadomo aby Deceunick produkował profile w klasie B. Staram się wiedzieć jak najwięcej o tym systemie okiennym i myślę że mam informacje aktualne.
Pozdrawiam

Jarek30
28-01-2006, 12:39
Witam. Slyszal ktos o firmie ABM-JĘDRASZEK?,- robia PVC w profilu veki.
Pozdrawiam

mack
28-01-2006, 16:06
właśnie zamówiłem gealan 8000 w Okno Plast Rąbień - dają do niego nieco lepszą szybę Glaspol (izolacyjność 1,0 a nie 1,1 jak dawali miesiąc temu)

kolia
28-01-2006, 23:13
Czy słyszeliście coś o oknach Avante firmy Technika Okienna z Elbląga

erciu
28-01-2006, 23:27
sorry

ryby
28-01-2006, 23:54
Izolacyjność 1.0 to ponoć standard dla szyby od 01.02.2006r. w związku ze zmiana norm. Tak mi przekazano wczoraj.
Obecnie szukam okiem.

jareko
29-01-2006, 02:27
Dzięki, chyba rzeczywiście muszę je sobie obejrzeć, by wiedzieć choćby co te 'grzybki' znaczą :wink:
przeczytaj dokladnie a nawet wydrukuj z tej strony o WK-1 WK-2 i WK-3 by nikt Cie nie nabil w butelke - ostatnio na tym naciagaja klientow jak sie patrzy
Mimo ze to strona ROTO zasady obowiazuja wszedzie takie same
http://www.roto.home.pl/roto/ab_security.php?group=roto_advices&subject=security
Nie ma czegos takiego jak WK-2 z 7 grzybkami - ich ilosc uzalzeniona jest od wielkosci skrzydla i moze ich byc duzo wiecej jak i mniej, a jak ktos Ci takie cuda opowiada - uwazaj szczegolnie

Rezi
29-01-2006, 17:25
Rezi,

Też tak myślałem. Przejrzałem umowę. I nic tam nie ma o długości gwarancji. Pamiętam natomiast, że przy podpisywaniu umowy padło hasło o 10 latach gwarancji.
Zadzwoniłem do nich i usłyszałem że nie 10 a 5 lat ,że tego w umowie nie podają, że na jakimś osobnym druku jest napisane :o
Czyli jak to jest ?

Pozdrawiam,

:oops: sprawdziłem ...faktycznie w umowie jest 5 lat gwarancji , ale wydaje mi się ze na montaz
szukam kartu gwarancyjnej , jak znajdę odezwę się

kolia
29-01-2006, 20:41
Jareko czy dostałeś mojego maila z prośba o wycenę okien?

Darcys
29-01-2006, 21:48
Witam!

Dwóch różnych Sprzedawców (choć tej samej marki okien drewnianych) przedstawia odmienne podejście do tematu okien łukowych z okuciem WK2.

Według jednego nie ma najmniejszego problemu i dolicza w wycenie za WK2 - drugi widzi problem związany z kwestią zaczepów na krzywiźnie i liczy jak za WK1 (a na innym oknie nawet tego nie liczy! :-) )

Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie? W końcu łuk łukiem ale pozostają jeszcze 3 pozostałe krawędzie okna do zabezpieczenia.....

pozdrawiam

Darcyś

Śliwiok
30-01-2006, 09:27
Karty gwarancyjnej ?
Miałeś takową ?
Odezwij się koniecznie.

Pozdrawiam,

Rezi
30-01-2006, 11:58
Karty gwarancyjnej ?
Miałeś takową ?
Odezwij się koniecznie.

Pozdrawiam,
tak
tak mi sie przynajmniej wydaje
dokument wraz z aprobatą i deklaracją zgodności producenta

Rezi
30-01-2006, 18:26
kurka wodna

5 lat

Śliwiok
30-01-2006, 23:00
Rezi, czegoś się dowiedzieliśmy. Lepiej późno niż wcale.
Nurtuje mnie jedno pytanie.
Dlaczego w mojej i Twojej świadomości było te 10 lat ?
Zapytam jeszcze kumpla. On też kupował od nich okna.
Ale coś mi tu nie gra ! :evil:
Kupowaliśmy zapewne w tym samym miejscu ( oddział w Przeźmierowie)
Pozdrawiam,

zukowiec
30-01-2006, 23:20
a może thyssen

stary
31-01-2006, 00:02
Znalazłem pare minut więc -korzystając z gościnności jareko-wrzucam fotki z kilku niezapowiedzianych wizyt do prawie mojego mieszkania (po spłaceniu spadkobierców :-? ) .
Pisałem kiedyś, że w moich obserwacjach (i nie tylko) najwięcej włamów zauważałem w okresie grudzień/styczeń. Do rzeczy:
Mieszkanie po dziadkach- wynajmowane-na I pietrze, na parterze sąsiad okratowany- wejście lepsze niż po drabinie.

Wizyta pierwsza- 25 listopada- okucie + szyby zwykłe- klamka w oknie pozostawiona w pozycji jak na rysunku- widoczna dla stojącego pod nim na ulicy
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/po_wlamie/fot13.jpg
- wystarczyło wspiąć się po kratach i pchnąć skrzydło- żadnych oznak podważania- zero zwrotu z ubezpieczenia najczęściej. Ku przestrodze- niewiele trudniej jest sforsować okno uchylone czy rozszczelnione- nawet przy WK ileś tam!!!
Bałagan, szkody niewielkie, wypłoszeni powrotem najemcy.....
Panny wynajmujące uparcie twierdziły, że wszystkie okna były zamknięte- nie wierzyłem:zero śladów po za tym gdyby tak było to oprych chciałby wejść przez balkon- zdecydowanie wygodniej dla niego i niewidoczny z dołu. Dopiero po powrocie trzeciej pani wszystko się wyjaśniło.
Dokonawszy małych pomiarów - zakupiłem okucie WK1 do tego okna i WK2 do balkonu- moim zdaniem zdecydowanie bardziej narażonego i wszędzie zaaplikowałem klamki z przyciskiem. Mała uwaga- pełne WK2 nie zawsze można zamontować do okna już wykonanego- może być różna wysokość otworów pod klamkę !!!! Szyby pozostawiłem zwykłe- 4/16a/4.

II wizyta- 6 grudnia. Po wielkich trudach i daremnych próbach sforsowania okucia WK2 - w balkonie ( :roll: mizerne narzędzia lub kwalifikacje)
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/po_wlamie/fot5.jpg
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/po_wlamie/fot8.jpg
łajza mnie odwiedzająca wybiła szybę- zwykłą i otworzyła klamkę od środka- tu już po wymianie, okucie nie uszkodzone prawie... http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/po_wlamie/fot9.jpg
Znów prawie nic nie zginęło- wcześniejszy powrót....
Uzbierałem parę groszy i wymieniłem obie dolne szyby na P4, przykręcając dodatkowo listwy na wkręty, w okuciu nie grzebałem zanadto...
Szkoda zgłoszona, faktura na naprawę wystawiona dla PZU, zamówiłem nową ramę i skrzydło (bez okuć i szyb, przecież sobie przełożę- kaska niemała). Myśląc o opilstwie świąteczno-noworocznym czekam na nową ramę z produkcji oraz zelżenie mrozów jako takich na montaż .....a tu suprajs :o :o :o Nieszczęścia chodzą conajmniej trójkami.. :evil: :evil: :evil:

III wizyta- chyba 7 stycznia 2006. Znów balkon. Rama zmasakrowana, okucie- po dwóch próbach- mimo wszystko działa nadal, chcieli wleźć przez szybę jak poprzednio ... i znów skucha... P4... ale ją zbili nie dziurawiąc folii. Do środka mimo wszystko nie weszli :roll:
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/po_wlamie/fot3.jpg
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/po_wlamie/fot6.jpg
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/po_wlamie/fot10.jpg
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/po_wlamie/fot11.jpg
Teraz okno wygląda tak- na balkonie leży jedna szyba zwykła pobita w drugiej próbie, w skrzydle siedzi jeszcze pobita P4 przy trzecich odwiedzinach.. :evil: :evil: :evil:
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/po_wlamie/fot12.jpg

Nowe zamontuję po wymianie krat dopiero...szkoda mi już nowych okien i mojej roboty.
Zapraszam do dyskusji.........

jareko
31-01-2006, 00:13
Hmmmm...a o czym mamy Staruszku dyskutowac. Najwazniejsze ze nie weszli - szkoda tylko, ze dopiero po dwu udanych wizytach ;)

A teraz wyobraz sobie, ze masz w srodku wyplate dla 8 pracownikow (znow pojawia sie zima - grudzien 98 roku. Juz wiem co zlodzieii zima przyciaga - cieplo wewnatrz ;) ), odlozona kase na futro (dla w tamtym czasie jeszcze zony) i jeszcze troszke sprzetu - skasowali mnie na ponad 100 tysiecy a okno na parterze w wersji z WK-2 i P-4 kosztowaloby mnie raptem 7 tysiecy wiecej od kwoty i tak za okna zaplaconej.

Material do przemyslenia.... ale i tak znajdzie sie tu niejeden, ktory na oknach oszczedzac bedzie za wsezlka cene o cudownie tanich ofertach na okucia Wk-2 nie wspomne.
Ostatnio wlasnie z Kraju dostalem takiego maila - co sadze o okuciach WK-2 ktore maja dwa !!!! grzybki antywlamaniowe. Usmialem sie po pachy i odeslalem na strone Roto.