PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

jareko
27-02-2006, 15:15
surfi - oczywiscie - zgadzam sie z Toba.
Co do "super ofert" - wybacz wypowiadac sie nie bede gdyz jest tu na forum osoba co mimo przestrogi skorzystala z takiej "oferty" i teraz placze oj placze.
zapewne znow ktos mi przylozy za te slowa ale juz przestalem reagowac.
Trzeba przyjac do wiadomosci iz nie ma "super ofert"
Postaram sie zrobic fotke Urzedowskiego po 12 latach - wygladaja jakby dopiero co wyszly z fabryki. Fakt, rok rocznie jakimis specjalnymi mazidlami ;) byly przez wlasciciela konserwowane ale naprawde - pelen odlot :)))))

Charlie
27-02-2006, 21:00
Jak sadzicie - ile lat moga miec zaprezentowane okna drewniane jednego z wiodacych producentow w kraju?(...)

Aż się nie chce wierzyć :o Może wobec tego zamiast "firmy wiodące" mówmy od dziś "wytwórcy masowi" (chyba że "wiodące...na manowce" :wink: ). Wiesz, jakoś dziwnie jestem pewien, że okno kupione było w "super ofercie", mam rację ?

Przy czym nie powinniśmy forumowiczów wystawiać na zwątpienie - na rynku istnieje alternatywa dla "tanich" okien - po 2 latach okna drewniane mogą wyglądać tak zobacz (http://www.msokna.pl/fotki/okno_meranti.jpg)


...mahoń meranti :roll:

surfi
28-02-2006, 10:55
...mahoń meranti :roll:

Właściwie: Red meranti...ale być może rósł gdzieś obok mahoniu :wink:
Też nie twierdzę, że to idealny budulec na okna - nasączenie, twardość, długo by mówić, ale... Widziałem 4-letnie okna (red meranti) w latarni morskiej,klimat jak wiadomo niełaskawy dla drewna. I powiem, że nie wołały jeszcze o lakier, przy czym śladów pielegnacji trudno sie było dopatrzyć. Podobnie jak u mojego sąsiada, te mają już prawie 7 lat...
Jedno Charlie jest pewne - wyglądają zupełnie "inaczej" niż to Coś z fotek, które zaserwował nam przed wekendem jareko. I bardzo dobrze -takie "wynalazki" trzeba pokazywać. Bo inwestorzy zamiast objechać budowy i przepytać znajomych, często weryfikują wyrób przez pryzmat internetowych castingów i "okazyjnych" cen, czego skutki bywaja jak widać :cry:

iwo_72
28-02-2006, 11:21
Witam serdecznie.

Na forum jestem NOWA. Zadalam to samo pytanie na innym watku - ale chyba tu jest bardziej odpowiednie miejsce! Czytuje to forum już od jakiegoś czasu i nadal nie potrafię się zdecydować. Sprawa dotyczy okien (:-)): Kto by się domyślał :-)
Budowa rusza marcu / kwietniu i bede budowala 4 identyczne domki (a co!!!!) Oczywiście nie wiem jakiej firmy wybrać! Musze kupic dość trwałe bo to ja bede później świeciła oczami jak coś będize nie tak ale cena tez jest DOŚC ISTOTNA!!!!

Oto okna/drzwi balkonowe ktorych potrzebuje:
DRZWI BALKONOWE (157/235) szt.3
DRZWI BALKONOWE (177/245) szt.3
DRZWI BALKONOWE (87/235) szt. 1
DRZWI BALKONOWE/ KOMINEK (87/245 – 300) szt. 2
OKNO DACHOWE szt. 2
OKNO DWUSKRZYDŁOWE (100/165) szt. 1
OKNO DWUSKRZYDŁOWE (157/155) szt. 1
OKNO DWUSKRZYDŁOWE (157/165) szt. 2
OKNO JENOSKRZYDŁOWE (77/165) szt. 1
OKNO JENOSKRZYDŁOWE (87/145) szt. 1
OKNO POTRÓJNE (3*80/165) szt. 1
OKNO JEDNOSKRZYDŁOWE (57/165) szt. 1
OKNO JEDNOSKRZYDŁOWE (57/145) szt. 1

Zdecydowalam sie na okna drewniane (sosnowe).
Wyjasnię iz w zestawieniu znajdują sie drzwi balkonowe z opisem : DRZWI BALKONOWE/ KOMINEK - o wymiarach 87/245-300 - Chodzi o to ze mamy w projekcie 2 opcje: albo zamontowac drzwi balkonowe o wymiarach 87/245 lub po prostu wstawic w otwory przy kominku NIE otwieralne okna (?) o wymiarach 87/300.
Co wy na to??? Moze ktoś mnie wesprze dobrą radą!!!

Dodam iż buduję w Warszawie...

Jeszcze raz przepraszam za powtorzenie posu...

jareko
28-02-2006, 12:30
.... I bardzo dobrze -takie "wynalazki" trzeba pokazywać. Bo inwestorzy zamiast objechać budowy i przepytać znajomych, często weryfikują wyrób przez pryzmat internetowych castingów i "okazyjnych" cen, czego skutki bywaja jak widać :cry:
Dzieki surfi za ten post - bo wyglada na to ze ja pelnie tu funkcje jedynego "nawiedzonego"
Tak trudno czasem zastanowic sie zanim na lep "okazji" sie damy zlapac ?.
Nie ma okazji i kropka - chyba ze towar ale kradziony.
Jesli ma byc dobty ze sklepu musi kosztowac i basta

marko30
28-02-2006, 21:47
Witam mam problem z wyborem okien .W gre wchodza 2 firmy .Firma MS 5 komorowy Brugmann, szeroki 73 mm, skrzydło płaskie lub półlicowane MS, ozdobna listwa przyszybowa, szare uszczelki, kolor złoty dąb. Szyby niskoemisyjne U = 1,1 z ciepłą ramką. Okucia Siegenia z zaczepami antywłamaniowymi i rolkami najazdowymi, mikrowentylacja, srebrna klamka. Firma Vidok okna 5 komorowe na profilu Veka ,okucia Roto ..wyposazenie okien podobne .Zonie podobaja sie okna MS mnie natomiast cena firmy Vidok .Rożnica 2200 na korzyść firmy Vidok .Sam juz nie wiem co robić poradzcie cos .........licze na Jareko moze mi cos podpowie : -))

jareko
28-02-2006, 22:17
nie patrz na cene - patrz na zone :)
Nie chce przyczynic sie do rozwodu ;) Mam juz jeden za soba - wlasny :)

marko30
28-02-2006, 22:26
jezeli chodzi o zone to ona i tak nie odejdzie a moge miec 2000 w kieszeni ..... :D .Mnie glownie chodzi o jakosc a nie o wyglad natomiast zona kieruje sie glownie estetyka a nie zawsze zloto co sie swieci ,prawda ?

jareko
28-02-2006, 23:04
marko - 30 to Twoj wiek? ;) Choooopie :) Mlooody jestes :) Musisz sie jeszcze o kobitkach sporo nauczyc hehehe
(Nie odbierz tego zle - czasem pozartowac sobie trzeba :) z innych tez :) )
Coz mam Ci powiedziec?
Ktory wybrac?
I jedna i druga firma znanan i uznana.
I jeden i drugi profil znany i uznany (pominmy moja niechec do Veki - ona nie ma tu niz wspolnego z jakoscia - pozostalosci po przejsciach z tym profilem z konca lat 90-tych)
Tak wiec teraz pozostaje rzucic moneta - i juz wiesz ktory bedziesz mial w domu

marko30
28-02-2006, 23:19
chopie Ty se robisz jaja a ja mam problem :D Troche zartu i usmiechu na forum nie zaszkodzi :D Jareko podpowiedz jak to zorbiles ze sie baby pozbyles ..bo moja sie trzymie rakami i nogami .............:-))
My tu gadu gadu a moje okna boje sie ze jak wezme vidok a bedzie cos nie tak to beda teksty w stylu " a mowilam ci ze nie vidok : - )))))

jareko
28-02-2006, 23:35
jaja? Ja powaznie mowie - sluchaj sie kobitki :lol:
Jak nie zrobisz i tak bedzie zle :(
Jak Vidok zawiedzie - uslyszysz -"a nie mowilam? Tamten byl ladnijeszy i drozszy - znaczy lepszy"
Jak MS zawiedzie odezwie sie w te slowa "Dlaczego mnie posluchales? Facet jestes i sie na tym znasz a nie ja"
Wiec i tak i tak nie jest dobrze
Masz przechlapane :lol: :lol: :lol:
A co do pozbycia sie...... poszukaj nowszego modelu ;)

toya
01-03-2006, 16:42
Proszę o pomoc w wyborze okien bo jestem już kompletnie zdezorientowana.
Chce kupić okna pcv dwukolorowe mahoń-białe (od środka białe) okute wg wk-2,
drogą różnych eliminacji zostały mi następujące oferty, w większości dość
podobne cenowo
1. Oknoplast kraków, profil veka avans 5komór(przeczytałam że one wyginają
się od słońca - naprawdę?)
2. euro-plast Kaziemirza-Wielka, deucenik zendow 3 kom
3. plastoma Warszawa, schuco 5 kom
4. goran, gealan S8000 4kom (ten jest ponad 15% droższy - warto przepłacać?)
5. okno-plast, Rąbień, gealan S8000 6(!) komorowy
6. marbud Łomianki, schuco 5kom (trochę droższy od pozostałych z wyj,
gorana)
7. okfens (trochę tańszy od reszty)
Która firma ma lepszą renomę? Co wybrać?
Dziękuję za pomoc!

pozdrawiam!
toya

jareko
01-03-2006, 19:24
wiecej szczegolow o oknach

Dzis dostalem kwiatek nie z tej ziemi.
Balkon dwuskrzydlowy, w luku (!!!!!) , slupek ruchomy, bez poprzeczki obustronny kolor, Wk-2, szyba P-4
szerokosc 1465 wysokosc w szczycie 2330
Wycene juz ktos zrobil bez mrugniecia okiem na takie cudo. Nawet sie nie zajakal i chocby poprzeczki nei zasugerowal - nie mowie juz o postawie ze wprost nie wymogl na kliencie albo zmiany materialu albo tej poprzeczki (co i tak nic by nie zmiennilo - i tak musi byc drzewniane ;) )
A moze ja naprawde nawiedzony jestem?
Spece - do tablicy - co o tym sadzicie?

jareko
02-03-2006, 18:33
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/balkon_w_luku.gif

A teraz wizualizacja klopotu - a dokladniej moja sugestia jak to zrobic w PVC
W orginale byl to dwuskrzydlowy z ruchomym slupkiem
A juz tu kiedys napisalem apel do architektow hehehehe

Powiedzmy sobie szczerze. Do momentu gdy nie zostanie opanowana do perfekcji sztuka wklejania szyby na stale w takich sytuacjach zawsze pozostanie niepewnosc jak to dzialac bedzie. Ale wklejanie ma swoje wady i to spore - wychodza jak szyba peknie :)

joanka77
02-03-2006, 18:48
Czy zna ktoś firmę OKNOSYSTEM z Krakowa ? Czy to dobra firma ?

lucjans1
02-03-2006, 21:40
Czy zna ktoś firmę PPHU HEMAR Czy to dobra firma ?

zofia
02-03-2006, 23:09
Jareko,
Mam dwa okna łukowe 180x150 i duże łukowe okno tarasowe 300x250.
Czy to znaczy, że najlepiej ich wykonać z drewna?
Czy z PCV się nie da? Zbyt duże ryzyko?

Zosia

pchelek
03-03-2006, 08:24
jareko przecież to sie natychmiast rozpadnie!!!!!!!! - jeszcze rozwierano-uchylne!!!!!!!!!!!!!!!!! obydwie połowy [ze słupkiem ruchomym - to chyba jakiś idiota zaprojektował co nie ma kompletnego pojęcia o okuciach - Takie jak teraz tez sa niebardzo bo sa otwierane odwrotnie - lepiej dac górę stałą a na dole drzwi prostokatne - tak to bedą kłopoty bo jedna strona będzie sie bardziej wydłużać jak ta krótsza i moze sie kleszczec

pchelek
03-03-2006, 08:30
toya - w takich sytuacjach proponuje rzut kostka - ale tu jest siedem firm a kostka do gry ma czesc oczek - tak wiec zrob siedem losow - i niech ci je wylosuje jakas 'sierotka marysia"

jareko
03-03-2006, 16:09
jareko przecież to sie natychmiast rozpadnie!!!!!!!! - jeszcze rozwierano-uchylne!!!!!!!!!!!!!!!!! obydwie połowy [ze słupkiem ruchomym - to chyba jakiś idiota zaprojektował co nie ma kompletnego pojęcia o okuciach - Takie jak teraz tez sa niebardzo bo sa otwierane odwrotnie - lepiej dac górę stałą a na dole drzwi prostokatne - tak to bedą kłopoty bo jedna strona będzie sie bardziej wydłużać jak ta krótsza i moze sie kleszczec
zapomnialem wkleic pierwowzoru - to juz moje modyfikacje :)))
Pierwowzor mial zawiasy po bokach, slupek ruchomy i jedno skrzydlo R drugie RU
Pchelek - trzeba naglasniac takie "wynalazki" i dobrze ze nie tylko ja sie na ich temat ze strony praktycznej wypowiadam :))))) Bo mnie juz tutaj posadzaja o krucjate wobec wszelkich innych producentow ze niby tylko u mnei zamawiac okna. Powiem wprost - takich okien prosze mi nawet nie wysylac gdyz w PVC zrobic sie nei da i basta
Tylko drewno w takiej sytuacji, tylko drewno ktore tez mam :)

zofia - juz niejako takze w temacie Twoich okien odpowiedzi udzielil Ci. OKno jeszcze od bidy ale balkon? 3 metry? Gdzie? I jak o sobie architekt wyobraza? Pchelek

AnetaS
03-03-2006, 18:06
Co prawda jest to temat o oknach, ale może jareko i inni eksperci coś mi podpowiedzą.
Mam problem z drzwiami wejściowymi. http://www.dako.com.pl/images/drzwi/eva12szyba.jpg w kolorze złotego dębu, ale to chyba nie ma znaczenia, wykonane z PCV.
Zakupione zostały w listopadzie 2004 zamontowane przez odpowiedni serwis w maju 2005. Jesienią 2005 r. nastąpiło ich wypaczenie zrobiły się takie łukowate tzn. dół i góra od strony klamki odstawały i ciężko było je zamykać. Mają jeden zamek + drugi jako blokada. Zamek dawało się zamknąć tylko na raz a blokady wcale, zgłosiłam to. Przyjechał serwis. Dwaj młodzi panowie. Rozkręcili drzwi wstawili do środka po stronie zamka jakąś stalkę od góry do dołu. I zostawili środkowy profil taki wybrzuszony. Powiedziałam, że nie pozwolę sobie na takie kpiny i kazałam im wpisać w protokół, że wsadzili profil wykrzywiony. Byli chamscy i prosto w oczy śmiali się. "Przecież to się Pani samo wyprostuje." Pytam, kiedy a oni "no może za tydzień, miesiąc a może za dwa" a ja się pytam a może jak gwarancja się skończy?
Po około miesiącu przyjechali spowrotem i wymienili to wypełnienie i pojechali.
Wprowadziłam się do domu w grudniu zeszłego roku i jak nastały mrozy w styczniu, to w górnym i dolnym rogu od strony klamki miałam mróz na uszczelkach i oczywiście wiało. Zrobiłam zdjęcia tego. Zgłosiłam, że nadal drzwi są niesprawne. Oczywiście jak były mrozy nie przyjechali, bo za zimną. Jak przyjechali pokręcili się i na zawiasach poregulowali cosik i mówią, że jest dobrze. W protokole kazałam zaznaczyć, że żądam wymiany całych drzwi. Mieli dać znać do tygodnia czasu. Nie było żadnego odzewu. Wydzwaniam do gościa, który jest przedstawicielem i pytam czy coś wie . On twierdzi, że fabryka uważa, że moje drzwi są dobre i nie ważne czego żąda klient. Czy tak naprawdę jest? Według mnie ostatnim razem nic nie zrobili tylko pokręcili się.
Co mogę zrobić, gdzie się udać?
Proszę pomóżcie.
I przepraszam, że aż tak się rozpisałam,

jareko
03-03-2006, 19:04
Mila Pani
Reklamuj drzwi i zadaj wymiany. Cos takiego przy prawidlowym ich wykonaniu nie ma prawa miec miejsca chyba ze.....zapomnieli dac wzmocnienie lub zrobili je z blaszki ;) a nie blachy
Jak widze sa one z panelem mocowanym do stelazy z profila PVC - moze po prostu "zapomnieli" zastosowac profil drzwiowy i zrobili na okiennym? Moze przy zgrezwie nei wstawili kosci? Czort wie czego dobrze nie zrobilli ale w mojej ocenie to ewidentny bryl produkcyjny
Drewniane maja prawo sie w taki sposob wykrzywic - PVC nigdy

AnetaS
03-03-2006, 19:17
Dwa razy już reklamowała, ostatni ich przyjazd to była po prostu parodia, a fakt że nie odpowiadają to czyste olewanie mnie.
Zastanawiam się czy nie zlecić komuś zrobienia ekspertyzy drzwi i jeśli okaże się że mam rację poprosić o pomoc Inspekcję Handlową.
Ja po prostu nie wiem już co robić, ręce opadają. A oni przyjeżdżają i idiotycznie śmięją się.
Chyba mają dobrą zabawę. :evil:

zofia
03-03-2006, 20:38
Mój architekt zaprojektował okno tarasowe 300x250 łukowe rozsuwane! Nie mając pojęcia o oknach zaczęłam takie szukać. Wykonawcy się śmiali... A niby dobry architekt był...

Zosia

Charlie
03-03-2006, 23:39
Mój architekt zaprojektował okno tarasowe 300x250 łukowe rozsuwane! Nie mając pojęcia o oknach zaczęłam takie szukać. Wykonawcy się śmiali... A niby dobry architekt był...

Zosia

Cześć - sugerował bym Ci sprawdzić resztę projektu czy nie ma innych bryków. Rozumiesz - fundamenty, ściany etc..

Pozdro

parafawel
04-03-2006, 11:38
Witam wszystkich
Drodzy Forumowicze czytajcie uważnie, pytajcie i doceńcie ten kawał roboty, jaki w tym temacie wykonują Pchełek Stary i Jar-eko. Ja osobiście przyznaję się do swojego upośledzenia, jeżeli chodzi o wiedzę na temat okien, ale dzięki takim osobom jak ta cała trójka mogę spokojnie zamawiać okna, bez strachu, że ktoś wykorzysta moją niewiedzę.
Przecież gdyby nie Jar-eko to zamówiłbym te piękne okna z łukiem ( tak tak, te okna, które zamieścił Jar-eko to z mojego projektu) w PCV – Ce, bo żaden z przedstawicieli czterech producentów, zresztą szanowanych, nawet się nie zająkną robiąc mi ofertę.
Co z tego, że w plastiku wyszły o wiele taniej skoro i tak „poszłyby się kochać” po jakimś czasie a ja pewnie miałbym urwanie głowy z serwisem.
Dlatego bardzo dziękuję tym „trzem muszkieterom” a Wam Forumowiczom powiem:
PYTAJCIE, SŁUCHAJCIE UWAŻNIE ODPOWIEDZI, POMYŚLCIE NAD ROZWIĄZANIEM, JAKIE WAM ZAPROPONOWALI I ZASTOSUJCIE SIĘ DO RAD JAR-EKO LUB STAREGO ALBO PCHEŁKA.
PÓŻNIEJ BĘDZIE ZA PÓŻNO!!!!!!
Pozdrawiam

p.s.Nie posądzajcie mnie o reklamę, chciałem w ten sposób podziękować za to co ci ludzie robią tutaj i robią to zupełnie bezinteresownie

grego
04-03-2006, 22:31
Jaki profil sprawdzi się w dużym oknie 210x150 (dwa pola) oraz drzwiach tarasowych 180x235 (bez słupka) koniecznie z niskim progiem, w okleinie "złoty dąb", od strony południowej (intensywne nagrzewanie!). Podoba mi się 5-komorowy profil Roplasto (niska suma wys. ramy i skrzydła=duże przeszklenie), Aluplast RL4000, lub Rahau Brillant. Który z nich wytrzyma takie warunki? Jacy inni producenci są godni polecenia?

grego
04-03-2006, 23:14
alez jakbym smial :)
Taaaa....to prawda ze ta zima dala w kosc i zweryfikkowala przede wszystkim jakosc wykonania okien jak i ich montazu.
Gdybym tylko na podstawie tej zimy mial stworzyc swoj wlasny ranking na podstawie montowanych systemow wygladalby nastepujaco:
czolowka peletonu :) - Schuco, Salamander, KBE, Dimex, Aluplast, Kommerling i o dziwo Panorama(popelnilem kiedys kilka montazy w tym systemie) - ani jednego telefonu ze zgloszeniem czegokolwiek
peleton ;) - Rehau, Thermoplast - raptem 3 telefony gdzie w jednym wypadku wina uszczelek, a w dwu.... hmmm.....powiem w miare oglednnie - niska swiadomosc klientow co do zjawisk jakie wystepuja przy silnym zawilgoceniu mieszkania i takich temperaturach zewnetrznych
koniec peletonu :( - Veka, Bringman, Aluplast od firmy z Wroclawia (98 rok)

Fakt- nie ma w tym "rankingu" Zendowa gdyz po prostu nie montowalem go jeszcze
A gdzie w tym rankingu niski (suma wys. ramy i skrzydła 104mm) Roplasto 7001 ?

grego
04-03-2006, 23:48
Natrafiłem na wątek, gdzie jareko chwali profil Schuco CT-70, ( i porównuje, na swojej stronie, z profilem Roplasto 7001, ale tylko zdjęcia) Gdzie można zobaczyć okna z Schuco CT-70 "na żywo" na Śląsku? Kto produkuje (dobrze!), sprzedaje okna i drzwi z tego profilu na Śląsku? Będę wdzięczny za "doniesienia".

czmirek
05-03-2006, 12:31
Natrafiłem na wątek, gdzie jareko chwali profil Schuco CT-70, ( i porównuje, na swojej stronie, z profilem Roplasto 7001, ale tylko zdjęcia) Gdzie można zobaczyć okna z Schuco CT-70 "na żywo" na Śląsku? Kto produkuje (dobrze!), sprzedaje okna i drzwi z tego profilu na Śląsku? Będę wdzięczny za "doniesienia".
na dolnym slasku we wroclawiu w firmie WIMAROL ul Swojszycka mam od nich oknz na schuco od chyba 7 lat i nie ma klopotu. oczwiscie mam na profilu 3-y komorowym.

tukan559
05-03-2006, 19:34
Witam serdecznie proszę jezeli macie pojęcie o zabranie głosu na temat wybrania firmy produkujacej okna a mianowicie czy

1. DRUTEX system IDEAL 2000 IGLO za całość 13000zł okucia MACO
2. JEZIERSKI profil RONDO za całość 16000zł z Kielc okucia WINK HAUS + klamka SECUSTIK

Ceny podane sa za takie same okna. Co sadzicie o w/w oknach a może macie lepsze propozycje. Jestem z woj Lubelskiego Puławy
wiadomość prosze na miala [email protected]
Z góry dziekuję

pchelek
05-03-2006, 20:00
jak już to jezierski - ale po co szukasz tak daleko - w Puławach za mostem po prawej [od Puław] masz firmę okienną

pchelek
05-03-2006, 20:02
greg - roplasto w kolorze to zapomnij

pchelek
05-03-2006, 20:07
tarasowe łukowe rozsuwane - znaczy sie dwie połowy z półłukami rozsuwane na boki - jedna w lewo i druga w prawo - są takie okucia ale czy jest w Polsce taki producent - wątpię.
Można spróbować jeden półłuk stały a drugi w skrzydle odchylno przesuwnym - ale to też wymaga specjalnych okuć

pchelek
05-03-2006, 20:11
AnetaS - panel sie wygiął i nic go nie wyprostuje - nawet wiagra :)
Reklamuj i żądaj certyfikatu po prostu

AnetaS
05-03-2006, 23:10
AnetaS - panel sie wygiął i nic go nie wyprostuje - nawet wiagra :)
Reklamuj i żądaj certyfikatu po prostu
:D :D :D :P
Jutro ma do mnie dzwonić kierownik serwisu. Zobaczymy co powie.

grego
06-03-2006, 08:38
greg - roplasto w kolorze to zapomnij
Pchełku - zapomnieć zapomnę, ale co dać w to miejsce?
Pozdrawiam i czekam na radę.

grego
06-03-2006, 08:45
alez jakbym smial :)
Taaaa....to prawda ze ta zima dala w kosc i zweryfikkowala przede wszystkim jakosc wykonania okien jak i ich montazu.
Gdybym tylko na podstawie tej zimy mial stworzyc swoj wlasny ranking na podstawie montowanych systemow wygladalby nastepujaco:
czolowka peletonu :) - Schuco, Salamander, KBE, Dimex, Aluplast, Kommerling i o dziwo Panorama(popelnilem kiedys kilka montazy w tym systemie) - ani jednego telefonu ze zgloszeniem czegokolwiek
peleton ;) - Rehau, Thermoplast - raptem 3 telefony gdzie w jednym wypadku wina uszczelek, a w dwu.... hmmm.....powiem w miare oglednnie - niska swiadomosc klientow co do zjawisk jakie wystepuja przy silnym zawilgoceniu mieszkania i takich temperaturach zewnetrznych
koniec peletonu :( - Veka, Bringman, Aluplast od firmy z Wroclawia (98 rok)

Fakt- nie ma w tym "rankingu" Zendowa gdyz po prostu nie montowalem go jeszcze
A gdzie w tym rankingu niski (suma wys. ramy i skrzydła 104mm) Roplasto 7001 ?
Jareko - z twojej strony internetowej wynika, że montujesz też stolarkę z Roplasto, więć masz w tym zakresie doświadczenia i opinię o tym profilu i jego możliwościach. Niestety pominąłeś go w ww rankingu. To jak to jest z tym Roplasto?

grego
06-03-2006, 08:58
Natrafiłem na wątek, gdzie jareko chwali profil Schuco CT-70, ( i porównuje, na swojej stronie, z profilem Roplasto 7001, ale tylko zdjęcia) Gdzie można zobaczyć okna z Schuco CT-70 "na żywo" na Śląsku? Kto produkuje (dobrze!), sprzedaje okna i drzwi z tego profilu na Śląsku (Górnym!)? Będę wdzięczny za "doniesienia".
Jareko - skoro Schuco CT-70 ustawiasz na czele peletonu profili, czy możesz, mając rozległą wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, odpowiedzieć czy da sie z niego zrobić (i czy będzie dobrze służyć przez lata) okno 210x150 (dwuskrzydłowe) i drzwi tarasowe 180x235 (z ruchomym słupkiem) kolorowe, złoty dąb, od południowej strony, przy tarasie. A jeśli nie ww profile, to co by się sprawdziło w ww warunkach? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

jareko
06-03-2006, 14:55
....skoro Schuco CT-70 ustawiasz na czele peletonu profili, czy możesz, mając rozległą wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, odpowiedzieć czy da sie z niego zrobić (i czy będzie dobrze służyć przez lata) okno 210x150 (dwuskrzydłowe) i drzwi tarasowe 180x235 (z ruchomym słupkiem) kolorowe, złoty dąb, od południowej strony, przy tarasie. A jeśli nie ww profile, to co by się sprawdziło w ww warunkach? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Ale tez zapewne zuwazyles iz czesc profili na mojej stronie jest "na specjalne zyczenia" ;) Producenci sie zaczeli niesprawdzac :(

Ale do rzeczy
CT-70 jak kazdy z Schuco :lol: uwazam za czolowke peletonu ale.... mozna zaryzykowac wykonanie takich drzwi tylko gdy beda zorientowane na polnoc czy wschod. Tak by cale byly w cieniu juz od 11:00 lub zastanow sie czy nie zamienic na przesuwke wtedy masz gwarancje ze dzialac beda a i producent Ci gwarancji udzieli i na pewno musza miec poprzeczke pozioma. O niskim progu w nich zapomnij.
A z oknem nie ma klopotu ale przy stalym slupku - z ruchomym bedzie porazka
Roplasto....coz.... pominmy milczeniem przy tych gabarytach i w kolorze tak jak i wiekszosc profili.

Co do peletonu jako takiego.
To jest moj prywatny ranking na bazie profili i producentow z jakimi mialem doczynienia i prosze nie brac go pod uwage w ocenie wszystkiego co w kraju sie produkuje. Widzialem Thysena z jednej fabryki i mialem porownanie z innej - profil ten sam ale okna jako wyrob finalny - niebo a ziemia.
Prosze
Wykorzystujcie moja wiedze praktyczna i teoreyczna w zakresie konstrukcji, montazu etc ale nie zadawajcie juz pytan w stylu "co lepsze"
Prosze :)
Blagam :) :lol:

jareko
06-03-2006, 16:46
....chciałem w ten sposób podziękować za to co ci ludzie robią tutaj i robią to zupełnie bezinteresownie
Dzieki za mile slowa uznania :) :) :)

pchelek
06-03-2006, 19:46
GREG - Kommerling, [Deceuninck, Schuco, Gealan]

fripp
07-03-2006, 10:15
Jareko, Stary, Pchełku, wrzucam, po naszej rozmowie zdjštka, link tutaj, bo temat spadł już gdzieœ daleko :cry: :cry: :cry:
pozdrawiam.
dzięki za rady :wink: (ja też :wink: )
Do następnego....
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=65801&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

mlk
07-03-2006, 10:39
mam pytanko nt. okuć Maco: czy "wystarczy" model AHS (ponoć przeszedł niedawno jakieś badania na zgodność z WK2), czy też wskazane jest wybrać model DIN?

AHS jest tańszy ale chce mieć pełne WK2

Tom_Poznan
07-03-2006, 10:46
jareko

Wysłałem wiadomość na priv


Pozdrawiam

iwo_72
07-03-2006, 14:25
Naczytałam sie jak licho o oknach.......jestm blizka decycji preferuję firmę GEBAUER (Soft Line DJ68).

Bede wdzięczna za opinie użytkowników i oczywiście naszych kochanych :D ekspertów, o tych oknach.

tomek_c
07-03-2006, 15:03
Witam Wszystkich

Czy miał ktoś doświadczenia z firmą Głuchowscy z Wesołej k. Warszawy.
Jeśli tak to proszę o podzielenie się opiniami.
Z góry dziękuję.

Teńka
08-03-2006, 11:02
A co z firmą z Czeladzi - OKFENS - cenowo dla mojego zamówienia najkorzystniejsza (9 okien) ale o cene tak do końca nie chodzi - wiadomo dla tych co maja urwanie głowy z serwisentami itp. Niby juz jestem zdecydowana - w gre wchodzi jeszcze oknoplast z Krakowa i MS Słupsk przedstawiecielstwa w moim regionie - Radomsko. Co na to nasi eksperci (3 muszkieterowie).

Teńka
08-03-2006, 11:03
czy ocieplenie profilu styropianem to chwyt marketingowy czy cos mądrego ??

czmirek
08-03-2006, 12:37
czy ocieplenie profilu styropianem to chwyt marketingowy czy cos mądrego ??
kazda firma w dobie tak duzej konkurencji szuka jakis nowosci napewno nie jest to glupi pomysl, ale musi to byc faktycznie styropian w profilu a nie tylko obiecanki z doswiadczenia w niemczech wiem ze coraz wiecej firm stosuje takie rozwiazanie w swojch oknach i ludzie pytaja sie o to czy jest to profil "ocieplony". pozdrawiam

parafawel
08-03-2006, 13:51
Czmirek chciałem CIę bardzo przeprosić , że zapomniałem i Tobie podziękować za rady jakich tu udzielasz razem z "Trzema muszkieterami" dlatego czynię to teraz "d`Artagnan" :D .
Pozdrawiam z szacunkiem i dziękuję.

czmirek
08-03-2006, 14:11
Czmirek chciałem CIę bardzo przeprosić , że zapomniałem i Tobie podziękować za rady jakich tu udzielasz razem z "Trzema muszkieterami" dlatego czynię to teraz "d`Artagnan" :D .
Pozdrawiam z szacunkiem i dziękuję.
to milo, dzieki jak moge to pomoge . pozdrawiam

pasco
08-03-2006, 15:16
iga9 Miałem trochę czasu, i wczytałem się w temat okien :) . Wiem, że okna masz prawie takie same jak ja (dom W Daliach), więc dla porównania: oferta z MS-a - okna białe - wyszła u mnie 10 tys. z montażem, ale bez rolet. Podobna oferta z Malwowej 111 - Technika Okienna (okna Avante z Elbląga). Z tym że u mnie wykusz będzie wyglądał trochę inaczej: jedne drzwi z ruchomym słupkiem - 2 skrzydła o szerokości ok. 80 cm (szersze to samobójstwo), z boku trzecie skrzydło otwierane osobno. Po radach przedstawiciela MS-a i Jareko doszedłem do wniosku, że trzeba nieco obniżyć nadproże żeby zejść z wysokością drzwi tarasowych do 210 cm (230 to stanowczo za dużo) i będę usilnie próbował namawiać moją drugą połowę na przewiązkę. I na koniec - DZIĘKI JAREKO ZA PORADĘ.

Zastanawiam się jeszcze, czy profile Termo PCV z MS-a są sztywniejsze niż stalowe - może lepiej będzie dopłacić za te profile, żeby mieć pewniejszy wykusz? Czy nasi wspaniali spece mają jakąś opinię o tej bądź co bądź nowości?

Teńka
08-03-2006, 15:21
Mój dom - będą okna - staram się przynajmniej
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-27,25,61,opis.html
No raczej trudne do sprawdzenia - ale tak jak wiele chwytów chyba wiedza co mówią - W załaczeniu link do "mojego" projektu - sa przeróbki . Kto tyle trudu włoży i doradzi jakie rozwiązanie zastosować i zrobic te przekszklenia w jadalni - otwory na okna: 230wysokość - 180szerokie. Moja propozycja to 1 okno tarasowe z ruchomym słupkiem bez poprzeczki a drugie okno R. Coś zmienić i czy OKFENS sie nada??

jareko
08-03-2006, 18:07
Tak o to wyglada wizualizacja przesuwki
Macie problem wysokosci i szerokosci z glowy a i odpornosc na wlam nieporownywalnie wieksza niz jakiegokolwiek balkonu z ruchomym slupkiem

http://www.jar-eko.home.pl/rozne/przesuwka.gif

3241mirek
08-03-2006, 19:47
Witam.
Czy ktoś słyszał o firmie Abakus siedziba Choroszcz. Produkują z profili Aluplastu.
Za kazdą info dziękuje.

pchelek
08-03-2006, 22:15
powiem więcej - ta przesuwka może mieć nawet szerokość 4 metry z hakiem - i nic sie nie stanie - no kto ma taaaaaaaaaaaaaaaaakie drzwi w salonie

pchelek
08-03-2006, 22:18
sztywniejsze nie sa - sa ciut cieplejsze ot co - zamow profile 5-komorowe są szersze niż 3-komorowe - one sa sztywniejsze [nawet przy takich samych usztywnienich] - można więcej poszaleć w wysokości

G0ŚĆ
09-03-2006, 00:38
powiem więcej - ta przesuwka może mieć nawet szerokość 4 metry z hakiem - i nic sie nie stanie - no kto ma taaaaaaaaaaaaaaaaakie drzwi w salonie

Teoretycznie ale praktycznie na pewno nie w PVC, trochę się zagolooooopowałeś z tym wymiraem :lol:

jareko
09-03-2006, 08:39
3241mirek - zdania sa podzielone. Raz od nich wzialem Salamandra (jak go produkowali) o jeden raz za duzo. Jesli podobnie robia Aluplasta.....
GOSC - Pchelek ma racje :) W PVC spoko zrobisz pod warunkiem ze nie przekroczysz nosnosci sanek. Inna kwetsia jest zamukanie takiego ciezkiego i duzego skrzydla.

monka
09-03-2006, 09:33
powiem więcej - ta przesuwka może mieć nawet szerokość 4 metry z hakiem - i nic sie nie stanie - no kto ma taaaaaaaaaaaaaaaaakie drzwi w salonie

czyli że 2000/ 2400 mogę spokojnie robić wyjście jest od strony południa. Większość okien mam zorientowanych na zachod/ południe, wymiary standardowe oprócz wspomnianej przesuwki tarasowej. Z tego co wyczytałam w tym wątku to kolor raczej odpada czy można spróbować? jaka jest wasz opinia??
Planuję zakup okien Schuco Corona Ct 70, okucia GU. Na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę?

pasco
09-03-2006, 11:06
Ostatnio szukam ofert na okna. W rozmowie z jednym z dealerów Aluplasta dostałem informację, że Ideal 2000 jest profilem 5-komorowym (na stronie Aluplasta jest jak byk napisane, że to profil 3-komorowy). Co wy na to? Takiego dealera to chyba należy omijać z daleka!!!

andrzejka
09-03-2006, 11:47
czy ktoś ma okna pcv robione w Sokółce Aluexpress :roll: :roll:

I dlaczego przy oknach pięciokomorowych ideal 4000 ościeżnica ma 65mm a skrzydło 77 mm :roll: :roll: czy to chodzi o te nieszczęsne profile B i C :roll: :roll:

stary
09-03-2006, 11:52
Ostatnio szukam ofert na okna. W rozmowie z jednym z dealerów Aluplasta dostałem informację, że Ideal 2000 jest profilem 5-komorowym (na stronie Aluplasta jest jak byk napisane, że to profil 3-komorowy). Co wy na to? Takiego dealera to chyba należy omijać z daleka!!!
Najpopularniejszy (najczęściej kupowany z powodu ceny) wyrób Aluplastu -Ideal Intertec 2000 występuje w wersji trzykomorowej, dostepne są jeszcze:
-dwukomorowe skrzydło,3 k -rama- drzwi wejściowe lub jedna z wersji balkonowych
-czterokomorowe- od 1-1,5 roku- tylko do okien.
Nie ma opcji pięciokomorowej w Idealu 2000 !!
Takowe są w Idealu 4000 i 5000 (juz wycofywany z rynku).
Spytaj sprzydawcy jak on liczy te komory :lol: ...a może nie wie co sprzedaje

andrzejka
09-03-2006, 12:17
Doczytałam trochę o słupkach ruchomych w drzwiach balkonowych :-? :-? czy przy wymiarach 1460 na 2130 słupek ruchomy jest złym rozwiązaniem :-? :-? :roll: :roll:

Kurcze mąż twierdzi, ze zaczynam już bredzić od tych informacji z forum a ja po prostu chcem wiedzieć co wybieram :-? :-? :-?
Wcześniej wyczytałam tez że okna z Sokółki są nie bardzo, ale czy plastki też są złe czy tylko drewno :roll: :-? :-?
I co to za profile IDEA :-? :roll: :roll: :roll:

pasco
09-03-2006, 12:23
Ostatnio szukam ofert na okna. W rozmowie z jednym z dealerów Aluplasta dostałem informację, że Ideal 2000 jest profilem 5-komorowym (na stronie Aluplasta jest jak byk napisane, że to profil 3-komorowy). Co wy na to? Takiego dealera to chyba należy omijać z daleka!!!
Najpopularniejszy (najczęściej kupowany z powodu ceny) wyrób Aluplastu -Ideal Intertec 2000 występuje w wersji trzykomorowej, dostepne są jeszcze:
-dwukomorowe skrzydło,3 k -rama- drzwi wejściowe lub jedna z wersji balkonowych
-czterokomorowe- od 1-1,5 roku- tylko do okien.
Nie ma opcji pięciokomorowej w Idealu 2000 !!
Takowe są w Idealu 4000 i 5000 (juz wycofywany z rynku).
Spytaj sprzydawcy jak on liczy te komory :lol: ...a może nie wie co sprzedaje

Sądzę, że po prostu nie chcą stracić klienta, bo ceny za ten 3-komorowy są jak za inne 5-komorowe. Tylko dlaczego wciskają kity - w ten sposób na bank stracisz klienta, który choćby trochę się interesuje.

stary
09-03-2006, 13:32
I dlaczego przy oknach pięciokomorowych ideal 4000 ościeżnica ma 65mm a skrzydło 77 mm :roll: :roll: czy to chodzi o te nieszczęsne profile B i C :roll:
:roll: Dlaczego to nie wiem :roll: Ramy sa do wyboru- zależy oczywiście od ceny, skrzydło 77mm wystepuje tylko w wersji Round Line i być może to jest powodem, :roll: być może ilość zabieranego przez plastik światła.Klasa C profili nie jest nieszczęsna :wink: - posiada najgrubsze ścianki. Faktem jest, że rama 70 mm i skrzydło 82 mm mają grubsze scianki niż w/w ale nie tak tragicznie cienkie...

Doczytałam trochę o słupkach ruchomych w drzwiach balkonowych czy przy wymiarach 1460 na 2130 słupek ruchomy jest złym rozwiązaniem Okno o tych wymiarach spokojnie mozna wykonać z ruchomym słupkiem

I co to za profile IDEA
IDEAL INTERTEC.... taka nazwę poczatkową mają wszystkie profile Aluplastu- ważniejszy jest drugi człon np.2000 Standard lub Euro, 4000 itd. informujący już o konkretnym wyrobie

stary
09-03-2006, 13:38
Sądzę, że po prostu nie chcą stracić klienta, bo ceny za ten 3-komorowy są jak za inne 5-komorowe. Tylko dlaczego wciskają kity - w ten sposób na bank stracisz klienta, który choćby trochę się interesuje.
:roll: Nie wiem dlaczego- może świadomie a może po prostu niedouczenie- połowa osób w biurach tak naprawdę nie wie czym handluje :-? - pokwasi trochę o komorach , o okuciu, parę marketingowych bzdetów a konkretów niewiele przy bardziej wnikliwych pytaniach...

stary
09-03-2006, 13:49
powiem więcej - ta przesuwka może mieć nawet szerokość 4 metry z hakiem - i nic sie nie stanie - no kto ma taaaaaaaaaaaaaaaaakie drzwi w salonie

Teoretycznie ale praktycznie na pewno nie w PVC, trochę się zagolooooopowałeś z tym wymiraem :lol:
Przy szerokości skrzydła 2000 mm jest troche "przegięcie" wymiarów dla pvc, ale z doświadczenia wiem, że to "chodzi" :P - Roto Patio 4180Z lub Patio Life i GU MZ 200

andrzejka
09-03-2006, 14:16
I dlaczego przy oknach pięciokomorowych ideal 4000 ościeżnica ma 65mm a skrzydło 77 mm :roll: :roll: czy to chodzi o te nieszczęsne profile B i C :roll:
:roll: Dlaczego to nie wiem :roll: Ramy sa do wyboru- zależy oczywiście od ceny, skrzydło 77mm wystepuje tylko w wersji Round Line i być może to jest powodem, :roll: być może ilość zabieranego przez plastik światła.Klasa C profili nie jest nieszczęsna :wink: - posiada najgrubsze ścianki. Faktem jest, że rama 70 mm i skrzydło 82 mm mają grubsze scianki niż w/w ale nie tak tragicznie cienkie...

Doczytałam trochę o słupkach ruchomych w drzwiach balkonowych czy przy wymiarach 1460 na 2130 słupek ruchomy jest złym rozwiązaniem Okno o tych wymiarach spokojnie mozna wykonać z ruchomym słupkiem

I co to za profile IDEA
IDEAL INTERTEC.... taka nazwę poczatkową mają wszystkie profile Aluplastu- ważniejszy jest drugi np.2000 Standard lub Euro, 4000 itd. informujący już o konkretnym wyrobie
Ciesze się , ze taki słupek może być :P
dziękuję pięknie za odpowiedz 8) 8) 8)

Jesli chodzi o profile to napisałam IDEA a nie IDEAL :-? :-? :-?

jareko
09-03-2006, 15:44
Sądzę, że po prostu nie chcą stracić klienta, bo ceny za ten 3-komorowy są jak za inne 5-komorowe. Tylko dlaczego wciskają kity - w ten sposób na bank stracisz klienta, który choćby trochę się interesuje.
:roll: Nie wiem dlaczego- może świadomie a może po prostu niedouczenie- połowa osób w biurach tak naprawdę nie wie czym handluje :-? - pokwasi trochę o komorach , o okuciu, parę marketingowych bzdetów a konkretów niewiele przy bardziej wnikliwych pytaniach...
tak niestety jest w 99% przypadkow
byleby ladna panienke za biurkie postawic z duzymi oczyma i juz handel kwitnie :)
Niestety stad pozniej biora sie cuda na wierzbie w stylu balkony 1800/2500 z ruchomym slupkiem i bez poprzeczki i tym podobne wynalazki
Ale tez nie dziw sie Staruszku - klient otrzymuje to co chce a nie to co mozna realnie wykonac

pasco
09-03-2006, 15:59
Sądzę, że po prostu nie chcą stracić klienta, bo ceny za ten 3-komorowy są jak za inne 5-komorowe. Tylko dlaczego wciskają kity - w ten sposób na bank stracisz klienta, który choćby trochę się interesuje.
:roll: Nie wiem dlaczego- może świadomie a może po prostu niedouczenie- połowa osób w biurach tak naprawdę nie wie czym handluje :-? - pokwasi trochę o komorach , o okuciu, parę marketingowych bzdetów a konkretów niewiele przy bardziej wnikliwych pytaniach...
tak niestety jest w 99% przypadkow
byleby ladna panienke za biurkie postawic z duzymi oczyma i juz handel kwitnie :)
Niestety stad pozniej biora sie cuda na wierzbie w stylu balkony 1800/2500 z ruchomym slupkiem i bez poprzeczki i tym podobne wynalazki
Ale tez nie dziw sie Staruszku - klient otrzymuje to co chce a nie to co mozna realnie wykonac

Masz rację, Jareko, co do tych ładnych panienek, chociaż na szczęście bywają wyjątki - moja druga połowa pracuje w branży elektrycznej, i niejeden facet jest zdziwiony jej wiadomościami, kiedy dzwoni :) .
A tak na marginesie - ja się właśnie dzięki temu forum uczę, żeby nie kupować tego, co chcę, tylko to, co można wykonać :P

jareko
09-03-2006, 16:55
Sądzę, że po prostu nie chcą stracić klienta, bo ceny za ten 3-komorowy są jak za inne 5-komorowe. Tylko dlaczego wciskają kity - w ten sposób na bank stracisz klienta, który choćby trochę się interesuje.
:roll: Nie wiem dlaczego- może świadomie a może po prostu niedouczenie- połowa osób w biurach tak naprawdę nie wie czym handluje :-? - pokwasi trochę o komorach , o okuciu, parę marketingowych bzdetów a konkretów niewiele przy bardziej wnikliwych pytaniach...
tak niestety jest w 99% przypadkow
byleby ladna panienke za biurkie postawic z duzymi oczyma i juz handel kwitnie :)
Niestety stad pozniej biora sie cuda na wierzbie w stylu balkony 1800/2500 z ruchomym slupkiem i bez poprzeczki i tym podobne wynalazki
Ale tez nie dziw sie Staruszku - klient otrzymuje to co chce a nie to co mozna realnie wykonac

Masz rację, Jareko, co do tych ładnych panienek, chociaż na szczęście bywają wyjątki - moja druga połowa pracuje w branży elektrycznej, i niejeden facet jest zdziwiony jej wiadomościami, kiedy dzwoni :) .
A tak na marginesie - ja się właśnie dzięki temu forum uczę, żeby nie kupować tego, co chcę, tylko to, co można wykonać :P
Zapewne zaraz ktos napisze ze jakis marudny jestem ale jestes jednym z nielicznych wyjatkow )))
Nagminnie czytam ze konkurencja cos zrobi bez mrugniecia okiem, ze u sasiada widzieli identyczne okno i ktos jednak je wykonal i tak dalej. Przykladow moznaby mnozyc jak chocby jednego z Was ktory uparl sie miec balkon w luku tak jak w projekcie architekt wymyslil i po dzis dzien tego okna nie ma i nigdy nie bedzie - po fakcie podpisania umowy i zamontowania wszystkich innych okien "nagle" okazalo sie ze tego sie nie da wykonac
Pamietam jak otwieralem na Bemowie w 2000 pawilon klienta, caly domek tak cirka za 80tys w PVC ale kilka balkonow od czachy. Nie podpisalem z nim umowy, powiedzialem, ze tylko w drewnie cos takiego dzialac bedzie lub w alu lub trzeba pozmieniac balkony. Nie. Zamowil okna kilkaset metrow dalej gdzie bez mrugniecia okiem powiedzieli ze zrobia. Punktu juz nie ma bo byl to typowy dla Warszawy "meteor" otwierany na wiosne zamykany jesienia. Byloby wszystko OK gdyby....po dwu latach przyszedl do mnie z pretensja, ze mu nie wybilem z glowy tego jego pomyslu. Ma klopoty z balkonami a nikt naprawy tego nie chce sie podjac a firmy niet
To juz po prostu zaczyna smieszyc
W innym watku o balkonach handlowiec banialuki zaczyna wypisywac i cale szczescie, ze sa tu takze inni znajacy sie na rzeczy ze od razu takiego "handlowca" wypunktowali bo moja z nim polemika juz mnei nie bawi. Jego wypowiedzi bardzo czesto czynia wiecej szkody niz pozytku
Ale ilu tak naprawde bierze do serca nasze slowa?
Pal szesc te przydomki przy nas, moze ich nie byc, ale nie ma co ukrywac, ze na oknach Pchelek, Stary, Gosc i inni znamy sie o wiele lepiej niz Wy i czasem wnioski odpowiednie z naszej papalaniny wyciagnac wypadaloby

pasco
09-03-2006, 17:04
Toteż staram się wyciągać jak najbardziej wnioski z tego, co mówicie. Efektem jest jak na razie rezygnacja z wysokości okna tarasowego 2,39 i obniżenie go do wysokości 2,10. Pozostanie tylko jakoś zapchać te wolne 20 cm, i na razie nie mam pojęcia czym. Druga sprawa - chyba też zrezygnuję z potrójnej szyby, bo z tego co tutaj wyczytałem przy tych gabarytach to samobójstwo. A żona do poprzeczki i tak się nie przekonała :(

pchelek
09-03-2006, 22:32
na potrójnych rolkach widzialem "w akcji" przesuwne skrzydło w systemie kommerling szerokości 3 m z szybą P6 o masie ponad 400 kg - ale to bylo w Norymberdze na targach okiennych - czyli mozna

G0ŚĆ
10-03-2006, 01:25
na potrójnych rolkach widzialem "w akcji" przesuwne skrzydło w systemie kommerling szerokości 3 m z szybą P6 o masie ponad 400 kg - ale to bylo w Norymberdze na targach okiennych - czyli mozna

.... a jak kommerling, to co inneeeeego :lol:

jareko
10-03-2006, 09:45
Sadze ze ten zalacznik rozwieje watpliwosci :lol: tatko co do najlepszego systemy hihihi
tatko - zwroc tylko uwage na IV grupe wzmocnienia i przestan juz gadac bzdury i jedynym slusznym systemie o V grupie nei wspomne
A wiedz ze w Schuco AS byla jeszcze VI grupa - ona wszystkie inne
powalala na kolana
Jak chcesz zobaczyc jak takie okno funkcjonuje po 8 latach - przejdz sie do Ministerstaw Budownictwa na Wspolna 2/4 - masz tam okna 1150/2490 biale bez poprzeczki i dzialaja do dzis i klopotow z nimi nie ma

przekroj profila Schco Corona AS60
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/Schuco_Corona/Corona_profil.gif

tutaj wzmocnienia III IV i V grupa
To Cie tatko powinno najbardziej zainteresowac :)

http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/Schuco_Corona/Corona_wzmocnienia.gif
a tu tabela wymiarow granicznych
1) pojedyncze okno
2) okno ze sztulpem tj ruchomym slupkiem

http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/Schuco_Corona/Corona_wymiary.gif

I powiedz mi tatko w jakim systemie takie cuda wykonac mozesz? I miescisz sie w siatce statyki narzuconej przez producenta?
O dodam na zakonczenie tej naszej polemiki ;) ze Schuco As taka tabele mial jeszcze ciekawsza - gabaryty dopuszczale takie ze ho ho ho a nie tylko 2500
Inna sprawa jest sam producent czy do tych zalecen sie stosuje - ale to inna bajka

monka
10-03-2006, 10:18
czy znacie firmę Marsel produkującą okna w profilu Schuco?

3241mirek
10-03-2006, 15:02
Czy ktoś może miał do czynienia z firmą Bajcar. Robi na profilach Tyssen.
Będę wdzięczny za każdą informację. :D :D :D :D :D

pchelek
10-03-2006, 18:22
Gościu - Kommerling jest w czołówce, jest liderem - ale jest za drogi na nasze polskie progi - u nas obowiązują trzy zasady Tanio, taniej, najtaniej - i zasada czwarta [coraz częściej] - supertanio

pchelek
10-03-2006, 18:24
o Bajcarze gdzieś tu było.
A Marsel może być i owszem

michal_1404
10-03-2006, 21:20
Okna.
Muszę wybrać okna, czy ktoś może mi coś doradzić w tej kwestii?
Myślę o profilu 5 komorowym i ciepłej ramce.
Mam oferty z trzech firm:
a) PasBud - sprzedaje okna firmy Drutex profil Aluplast (okucia MACO)
(profil podobno produkowany tylko dla Drutexu)
b) OKBAS, prodycent: BudVar, profil Thyssen (okucia Roto)
c) EB Widows - sprzedaje okna firm MS (profil Burgmana)
(okucia Roto)
Podałem cenowo od najtańszych do najdroższych.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i uwagi.

jareko
11-03-2006, 00:52
Okna.
Chooopie ale masz nerw - trzy razy to samo pytanie? ;)


a) PasBud - sprzedaje okna firmy Drutex profil Aluplast (okucia MACO)
(profil podobno produkowany tylko dla Drutexu) .
moim zdaniem zaaaaapomnij. I nie chodzi o profil tylko ten profil i firme


b) OKBAS, prodycent: BudVar, profil Thyssen (okucia Roto) .
roznie ostatnimi czasy mowi sie o Budvarze


c) EB Widows - sprzedaje okna firm MS (profil Burgmana)
(okucia Roto) .
Firma ciagle trzyma dobra marke

michal_1404
11-03-2006, 08:26
Dzięki jareko za odpowiedż.
Sorry, za 3 x to samo, nerwowy jestem bo muszę wydać kupę kasy,
a nie wiem co wybrać. MS, a dokładnie jego przedstawiciel (EB Windows)
ma dość olewające podejście do klienta (...). Szkoda czasu na szczegóły.
3 inne firm które mają MS nie odpowiedziały na maila.
Najlepszą obsługą (dotychczas) wykazał się OKBAS.
Przy okazji - co sądzisz o systemie montażu "i3" (przykleją jakąś filie
paroprzpuszczalną z jednej strony i paroizolacyjną z drugiej w środku pianka) - to właśnie oferuje OKBAS (montaż jest o około 40% droższy)
Zwracam uwagę na obsługe bo mam nadzieję, że jaka obsługa taki montaż, a naczytałem się że najlepsze okna można spiepszyć niewłaściwym montażem.
Pozrawiam

jareko
11-03-2006, 11:43
jesli tylko o 40% drozszy - odpusc sobie. Dadza Ci jakakolwiek tasme rozprezna wciskajac kit ze "patrz Pan jak sie dozpreza - do 4 cm nawet"
a musisz miec swiadomosci iz by zachowac walory eksploatacyjne tasma maksymalnie moze rozprezyc sie 50% od wartosci wyjsciowej czyli majac tasme np. 10/10 maksymalna szczelina moze meic 15mm a nie 40 ;)
Realnie w samym materiale (o uciazliwoscie takiego montazu nei wspomne i o jakosci otworow okiennych takze) koszt jest od 100% do 1000% (zalezy od szczeliny jaka mamy wypelnic tasma) wiekszy od montazu na sama piane

tukan559
11-03-2006, 15:55
Prosze o ustosunkowanie sie do w/w okien. Krótko mówiąć co wybrać?
1. Drutex Aluplast 5 komorowy Ideal 4000 okucia MACO + klamaka Secustik 14800zł -koło Szczecina
2. Foris 72mm 5 komorowy okucia ROTO + klamka zwykła -całość 16800zł -Łódz
3. Jezierski profil Rondo 78mm 5 komorowy okucia Wink Haus + klamka Secistik -całość 16200zł

Wszyscy dają szybe 1,00 i ciepłą ramkę
Prawdę mówiąć rozwazam Firis lub Jezierski
Co radzicie?

jareko
11-03-2006, 18:55
sorki ale nerw mi puscil :lol:
Mily Nowy Forumowiczu
Kilka centymetrow wyzej juz miales o Drutexie - jak widze czytac to Ci sie za bardzo nie chce :(
Poza tym rzucanie cyferek z cena niewiele mowi o ofercie
Rzuc moneta stawiajac na poz. 2 i 3 jesli chodzi o wybor producenta

tatko
12-03-2006, 10:58
Producent okien w systemie Deceunick Zendow przedstawił do badania okno wykonane ze skrzydła 3051 o przekroju poprzecznym 70x 80mm oraz oscieżnicy 3001 o przekroju poprzecznym 70 x 65 mm. Zarówno ościeżnica jak i skrzydło zostało wzmocnione "stalą" Ix= 3,71, Iy=1,13. Badanie dotyczyło również statyki systemu. Po otrzymaniu wyników badań wykonuje okna białe oraz kolorowe w wymiarach podanych wyżej na które udziela gwarancji. Badania wykonał Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Tyle jeśli chodzi o dokumenty.
Jeśli to jest makietning to ja jestem chińskim cesarzem.
Gościu mam przed sobą katalog profili oraz stosowanych wzmocnień systemowych. Te przedstawione wyżej są wystarczjące w 90% montowanych okien. Dla okien wymagających lepszych wzmocnień do dyspozycji pozostają inne wzmocnienia dochodzące od Ix=7,47, Iy=3,95 do Ix=12,38, Iy=12,38.
Tu gdzie żyję i pracuję okna balkonowe są o wysokości 248 cm. W starym budownictwie są okna powyżej 250 cm. Zostały one wykonane z różnych systemów i wymienione. Fukcjonują od wielu lat bez żadnych problemów. Mówię o oknach wymieniach przez indywidualnych klientach a nie oknach wymienianych w ramach przetargów.
Pozdrawiam

Wojty
12-03-2006, 20:15
Natrafiłem na wątek, gdzie jareko chwali profil Schuco CT-70, ( i porównuje, na swojej stronie, z profilem Roplasto 7001, ale tylko zdjęcia) Gdzie można zobaczyć okna z Schuco CT-70 "na żywo" na Śląsku? Kto produkuje (dobrze!), sprzedaje okna i drzwi z tego profilu na Śląsku? Będę wdzięczny za "doniesienia".
na dolnym slasku we wroclawiu w firmie WIMAROL ul Swojszycka mam od nich oknz na schuco od chyba 7 lat i nie ma klopotu. oczwiscie mam na profilu 3-y komorowym.

Hej!

No wlasnie, ja też ostanio bylam w tej firmie. Ogólnie musze przyznać, ze firma zrobila na mnie dobre wrazenie. Przede wszystkim rzucilo mi sie w oczy,ze w zależności od wielkości okna montuja odpowiedniej grubosci wzmocnienia stalowe (w innych firmach wszedzie wstawiali take same, a do tego bardzo cienkie, zaslaniajac sie odpowiednim ich wyprofilowaniem lub tym ze te wzmocnienia nie sa w ogole potrzebne, bo same profile sa wystarczajaco wytrzymale :evil: ). Do tego robia otwory rozprezajace w okna kolorowych.
Zdziwilo mnie tylko to ze sprzedawca powierdzial ze jest w stanie wykonać okno 240x270 - 3 skrzydlowe bez poprzeczki (okno od str. pod.) :o . Powiedzial ze dadza mocniejsze wzmocnienie i jeszcze czyms tam wzmocnia (nie doslyszalam czym, bo wlasnie kolezanka zadzwonila :oops: kazala mi szybko przyjezdzac ;) ).

No i teraz mam zagwozdke... Do Schuco mam troche prywatny sentyment... Z drugiej strony dostalam też wycene na Kommerlinga na 14 300zł (Schuco wyszlo 16000, Deceueninck 15 000) i niby też bez porzeczki się da... Ale o doborze wzmocnien w zaleznosci od rozmiarow okna nie bylo mowy.

Chlopaki co wy na to? Duze sa roznice w jakosci miedzy Kommerlingiem, a Schuco? Slyszeliscie o tak duzym oknie bedz przeczki - z super wzmocnieniem i z czyms tam jeszcze (przedzwonie i dowem sie o co to chodzilo ;) ) ??

jareko
12-03-2006, 20:23
jesli 2400 to wysokosc to w Schuco spokojnie wykonalne i jesli faktycznie nie oszukuja na stali to poprzeczka (ale tylko w kolorze bialym) moze byc pominieta choc powiem Ci ze kumpel ma takie okno (920/2400) bez poprzeczki i jednak slonecznym latem klopoty sa.
A ten patent to zapewne "wklejenie" szyby w konstrukcje skrzydla.

Wojty
12-03-2006, 20:37
No, wlasnie cale moje "nieszczescie" polega na tym, ze che miec okna 2-stronnie kolorowe - złoty dąb. A z tym patentem, to chyba nie chodzilo o wklejenie czegos do listwy przyszybowej - ale nie daje 100% - nie doslyszlam i nie chce czegos pomieszac.

jareko
12-03-2006, 20:50
to wybacz - poprzeczka musi byc - nawet w Schuco :(
chyba ze zrobisz sobie to wszystko w profilu drzwiowym ale tu musze Cie zmartwic - ilosc tworzywa w tych wymiarach uczyni takie okno wyjatkowo niemilym estetycznie. Przytloczy Cie proporcja PVC do szyb

gabriela
12-03-2006, 21:14
Dzieki Waszej dyskusji dowiedzialam sie wielu rzeczy. Ale wybaczcie glupie pytanie: ale cco to jest slupek ruchomy?
Jareko, prosze nie zbesztaj mnie, jak nie chcesz to nie odpowiadaj wcale.
Chcac dac zarobic miejscowym producentom chyba zdecydujemy sie na KONALA (Kömmerling), bo i blisko i firma podobno z dobra renoma. Widzialam ich okna zloty dab dwustronny, klasa!! A wiec Jareko, przy wielkosci (otwory: 3250 x2500 i 2400 na 2500) okna beda z poprzeczka. To akurat wyglada moim zdaniem niezle. Ale czy ta poprzeczka musi byc w dolnej polowie okna? Dobrze wygladalyby takie poprzeczki od gory okna. Czy tak szerokie okno, przeszlo 3 m lepiej moze sie skladac z tylko z 2 skrzydel, w tym jedno przesuwne? Czy nie bedzie ono za ciezkie?

pasco
13-03-2006, 08:54
A ja mam problem z innej paki: niestety, nie przeanalizowałem problemu okien (a właściwie tarasu) przed rozpoczęciem budowy, i teraz mam problem: strop już jest, pod stropem jest dziura wysoka na 250 cm, na dodatek wysunięta na zewnątrz (widać to mniej więcej na zdjęciu http://www.pas.cba.pl/galeria/slides/gotowy_tyl2.html). Teraz muszę w tym zamontować okno tarasowe o wysokości 210 cm. Problem tylko, jak obniżyć nadproże? Zamontować tego do ściany nijak nie można, chyba że dam stalową belkę (ale to duży minus, i boję się, że potem będzie problem ze skraplaniem i pleśnią - zrobi się mostek termiczny). Myślałem o podwieszeniu w jakiś sposób pustaków, albo nawet podlaniu betonu, ale z kolei obawiam się, że jak to wszystko zacznie pracować, to zacznie ciążyć na okna tarasowe i będą się wyginać, albo nawet szyby pękać. Czy może ktoś ma jakiś pomysł (radę) co by można z tym zrobić?
HELP!!!

KAS01
13-03-2006, 10:37
to wybacz - poprzeczka musi byc - nawet w Schuco :(
chyba ze zrobisz sobie to wszystko w profilu drzwiowym ale tu musze Cie zmartwic - ilosc tworzywa w tych wymiarach uczyni takie okno wyjatkowo niemilym estetycznie. Przytloczy Cie proporcja PVC do szyb

Mnie tam to specjalnie nie przytłacza. :wink:
Na zdjęciu są okleinowane drzwi balkonowe 1765x2340 z ruchomym słupkiem, bez poprzeczki zrobione z profilu drzwiowego (chyba 104mm) z M&S .
http://www.cosgan.de/smiliegenerator/ablage/194/344.png
http://img110.imageshack.us/img110/729/nabudowieinstel1103060165sd.th.jpg (http://img110.imageshack.us/img110/729/nabudowieinstel1103060165sd.jpg)
pozdrawiam
Konrad

monka
13-03-2006, 10:46
A Marsel może być i owszem

pchełek dziekuję :)

a czy znasz jakiegoś innego i dobrego producenta Schuco w zachodniopomorskim?

jareko
13-03-2006, 12:31
....Na zdjęciu są okleinowane drzwi balkonowe 1765x2340 z ruchomym słupkiem, bez poprzeczki zrobione z profilu drzwiowego (chyba 104mm) z M&S .....
Coz..... ladnie wygladaja :)
Mam ogromna prosbe - napisz jak Ci sie sprawuja w sloneczne lato - dobrze?
Nie chce byc zlosliwy - nie odbierz tego w ten sposob ale milo bedzie rzetelna i zgodna z prawda opinie z uzytkowania takiego okna otrzymac. Patrzac na zdjecie i proporcje faktycznie wykonane na profilu drzwiowym - i moze nie bedziesz mial z nim klopotow czego Ci zycze
Czekam :) na post w lipcu czy w sierpniu :)

KAS01
13-03-2006, 12:45
...M&S używa do drzwi tarasowych poszerzony profil (ponad 100mm). Można zamówić np. okleinowane drzwi tarasowe (865x2295) bez poprzeczki. .... Akurat w tym wątku czytałem coś dokładnie przeciwnego, więc mam mały mętlik w głowie. .... można zrobić takie drzwi bez poprzeczki (ciemna okleina, dwa skrzydzła UR 865x2295mm) czy nie można (przy tym szerokim profilu jaki oferuje M&S)?....
Hmmm...mowlismy o drzwiach w profilu okiennym - profil posredni czy tez poszerzony (drzwiowy) jak w tym wypadku zmienia calkowicie sprawe i w tym wymiarze mozna spokojnie to wykonac
Natomiast pokaz mi klienta ktory chcialby miec na jednej scianie okna o roznej szerokosci skrzydla. Tu wlasnie pojawia sie problem
Tak wiec zamawiaj te dzrwi bez poprzeczki w takim skrzydle natomiast jesli jednak podejmiesz decyzje by wykonac je w profili okiennym poprzeczka MUSI byc i basta
...

Czyżbyś jareko od 17 stycznia zmienił zdanie? :roll:
Oczywiście napisze jak się sprawują. Akurat ten diler M&Sa u którego kupiłem okna uchodzi za wyjątkowo solidnego (uwzględnia nawet reklamacje klientów, gdy Ci nie mają racji). Okna kupiło u niego już kilka osób z grupy szczecińskiej. On wie o tym, że gdyby u mnie nawalił to bym mu zrobił niezłą antyreklamę, więc po co miałby ryzykować z niepewnym rozwiązaniem? :roll:

jareko
13-03-2006, 13:19
KAS01
Nie zmienilem zdania - chodzi o cos innego. Jest tutaj wielu uparciuchow ktorzy w me slowa jak i innych nie wierza - a nie chca zdecydowac sie na profil drzwiowy - na taki jak u Was
Choci o to by ich przekonac :)
A sam tez jestem ciekawy

KAS01
13-03-2006, 13:27
Uff... :) Ale mnie przez chwile nastraszyłeś :wink:

jareko
13-03-2006, 13:31
nieprecyzyjnie napisalem - sorki :)

Klaus
13-03-2006, 13:36
Akurat ten diler M&Sa u którego kupiłem okna uchodzi za wyjątkowo solidnego (uwzględnia nawet reklamacje klientów, gdy Ci nie mają racji). Okna kupiło u niego już kilka osób z grupy szczecińskiej.

Który to?
Jak oceniasz współpracę z nim?

KAS01
13-03-2006, 14:01
Akurat ten diler M&Sa u którego kupiłem okna uchodzi za wyjątkowo solidnego (uwzględnia nawet reklamacje klientów, gdy Ci nie mają racji). Okna kupiło u niego już kilka osób z grupy szczecińskiej.

Który to?
Jak oceniasz współpracę z nim?
Ten z Gdańskiej.
Okna do wyceny wysłałem wieczorem mailem. Rano miałem telefon w celu dogadania szczegółow i upewnieniu się czy wszystko jest dla mnie zrozumiałe (np. czy wiem czym się różnią okucia, szyby, itp).
Warunki i rabaty jakie mi zaproponowali były bardzo atrakcyjne. Te same okna u dilera M&S w Stargardzie kosztowały 30% więcej.
Umówiłem się na budowie w celu pomiarów. Diler (równoczesnie właściciel) był u mnie na umówioną godzinę. Dokonał pomiarów i zaproponował, aby na poddaszu podkuć sciany o 5cm, przez co wejde w typówke i dzięki temu bede miał większe okno za niższą cenę (uwzgledniając dopłatę do montażu za kucie).
Pojechaliśmy razem do biura po drodze rozmawiając o róznych budowlanych duperelach (chłopak jest w moim wieku i na takim samym etapie budowy domu co ja). Przez przypadek dowiedziałem się historii reklamacji okien jednego z jego klientów (po pewnym czasie skojarzyłem, ze znam ta historię z forum, miałem więc okazje posłuchać co ma do powiedzenia druga strona- oczywiście nie przyznałem się do tego, że wiem o co i o kogo chodzi; utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu że diler bardzo dba o klienta, nawet długo po zamontowaniu okien)
Kiedy okna już były gotowe w fabryce, dostałem telefon kiedy bedą w Szczecinie. Akurat był ciepły tydzień, więc się umówiłem na montaż na na drugi dzień po przyjeździe okien do Szczecina.
W przeddzień postudiowałem o wadach montażu (mam już w tym pewne doświadczenie, bo w moim mieszkaniu montazyści Framexu popełnili chyba wszystkie mozliwe błedy). Gdy przyjechali montazyści (jeden to myslałem, ze sie urwal z lekcji w podstawówce :lol: , drugi ciut starszy), to się ich wypytałem jak beda montować. "Wywiad" wypadł pozytywnie. :wink: Przygładałem się jak robia i nie miałem się czego przyczepić.
Gdzieś tylko wsiąkła faktura, którą wysłali mi pocztą (nie doszła). Będe się wiec musiał do nich pofatygować jeszcze raz.

Klaus
13-03-2006, 14:12
Ten z Gdańskiej.


No to super, na mnie też zrobił bardzo pozytywne wrażenie.
Może się skuszę na te M&Sy.

andrzejka
13-03-2006, 15:52
Może wątek nie jest odpowiedni, może wymyślam ale nie daje mi to spokoju a tylko specjaliści od okien roziwja moje wątpliwości :-?
Mąż mój sznowny dziś zamówił okna, podpisał ofertę z wymienienim okien, rozmiarami itd.wpłacił 2 tys zaliczki i tak :-? brakuje mi tam terminu realizacji, ustny tylko został przedstawiony :-? :o :evil: całą opłatę mam uiścić przed montażem :o - chyba nie powinno tak być :-? nie ma warunków gwarancji żadnych :roll:
Gdybym była sama to bym po prostu takiej oferty nie podpisała :-? a mąż podpisał bez żadnych pytań :-? I teraz pytanie czy to jest standardowy sposób składania zamówień i nie potrzebnie panikuję czy też coś tu jest nie tak :roll: :roll: :roll: :roll:

jareko
13-03-2006, 16:41
nie ma standardow ;) jak widac ale.... na umowie jednak powinien byc choc zaznaczony przyblizony termin wywiazana sie z zamowienie przez zleceniobiorce
O potwierdzeniu wplaty 2tys nie wspomne :)
Co do rozliczen
Najczescuiej spotykana forma jest rozliczenie do wartosci okien w trakcie ich dowozu na teren montazu. Co prawda ja majac jednak zaufanie do klienta z tej opcji nie korzystam ale wiedz ze tak jest i nie wzbudza to zdziwienia. Za montaz placi sie zawsze po jego zakonczeniu - i to tez nie podlega dyskusji :)

KAS01
13-03-2006, 16:48
Ja zapłaciłem 100% za okna w dniu złozenia zamówienia. Dostałem za to 4% dodatkowego rabatu. Zaryzykowałem tylko dla tego dilera.
PS. Przed chwilą do mnie dzwonił, ze znalazła się moja faktura (było za mało znaczków na kopercie i poczta ja wróciła :lol: ). Czyżby czytał ten wątek? :roll: :wink:

jareko
13-03-2006, 17:21
hahaha mozliwe :) na nasluchu :lol: jest tutaj sporo handlowcow
To nie ryzyko - jak sadze :) Wiekszosc firm daje dodatkkowy rabat za przedplate i przewaznie waha sie miedzy 2 a 5 %
Pod koniec roku gdy ruch o wiele wiekszy przewaznie tego typu promocje sa cofane

andrzejka
13-03-2006, 17:23
nie ma standardow ;) jak widac ale.... na umowie jednak powinien byc choc zaznaczony przyblizony termin wywiazana sie z zamowienie przez zleceniobiorce
O potwierdzeniu wplaty 2tys nie wspomne :)
Co do rozliczen
Najczescuiej spotykana forma jest rozliczenie do wartosci okien w trakcie ich dowozu na teren montazu. Co prawda ja majac jednak zaufanie do klienta z tej opcji nie korzystam ale wiedz ze tak jest i nie wzbudza to zdziwienia. Za montaz placi sie zawsze po jego zakonczeniu - i to tez nie podlega dyskusji :)
dzięki 8)

inż. Mamoń
13-03-2006, 17:51
nie ma standardow ;) jak widac ale.... na umowie jednak powinien byc choc zaznaczony przyblizony termin wywiazana sie z zamowienie przez zleceniobiorce
O potwierdzeniu wplaty 2tys nie wspomne :)
Co do rozliczen
Najczescuiej spotykana forma jest rozliczenie do wartosci okien w trakcie ich dowozu na teren montazu. Co prawda ja majac jednak zaufanie do klienta z tej opcji nie korzystam ale wiedz ze tak jest i nie wzbudza to zdziwienia. Za montaz placi sie zawsze po jego zakonczeniu - i to tez nie podlega dyskusji :)
dzięki 8)

Andrzejka - ja zapłąciłęm 100% na dzień przed montażem drzwi wewnętrznych Porta, ale przynajmniej mogłem je obejrzeć w magazynie z czego zresztą nie skorzystałem. Ale ten diler wzbudzał zaufanie - to spora firma i się nie sparzyłem. Było to (zamówienie i umowa) dzień przed podwyżką cen więc musiałem się szybko decydować...

andrzejka
13-03-2006, 17:58
Ja chyba na coś takiego bym się nie odważyła :-? :-? A może mężczyżni inaczej mysłą i oceniają wszystkich lepiej nie tak podejżliwie :roll: :roll:

tukan559
13-03-2006, 22:56
Prosze o oponię profilu Rondo firma Jezierski.
Chodzi mi o grubość profilu 5 komorowego 78mm czy przypadkiem stosunek wzmocnienia do iliśći PCV nie jest za mały? chce zakupić okna w obustronnym kolorze a wymiary największych otworów to
2680x1755 dzielone na 3 O/R/O
1780x2105-drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem
1480x1455- podwójne
Czy przypadkiem nie beda się bardzo odkształcały?

jareko
14-03-2006, 00:07
Ja chyba na coś takiego bym się nie odważyła :-? :-? A może mężczyżni inaczej mysłą i oceniają wszystkich lepiej nie tak podejżliwie :roll: :roll:
moze inaczej
Myslimy bardziej racjonalnie.
Gdzie dadza Ci oprocentowanie lokaty maksimum miesiecznej na poziomie 4%? To 48% w skali rocznej. Kalkulacja tylko kalkulacja a zakladanie, ze firma istniejaca od lat na rynku w ciagu kilku dni padnie jest zgola czarnowidztwem.
Ale coz....kobiety odmiennie postrzegaja otaczajacy nas Swiat - my inaczej. Ktora ocena jest sluszna? Nie mnie oceniac ;)

jareko
14-03-2006, 00:11
....Chodzi mi o grubość profilu 5 komorowego 78mm czy przypadkiem stosunek wzmocnienia do iliśći PCV nie jest za mały? ....
Mam propozycje :)
Zamiast zaglebiac sie az tak w proporcje moze lepiej zaufac fachowcom opracowujacym Twoja oferte - oni biora na siebie odpowiedzialnosc za prawidlowe funkcjonowanie okna i udzielaja na to gwarancji. I tak na Swe watpliwosci nie masz wplywu :(
Jesli masz obawy - zamow okna w aluminium lub drewnie ale przy tych wymiarach nie widze obaw co do wykonania takich okien w PVC

Jarek30
14-03-2006, 08:19
Ja zapłaciłem 100% za okna w dniu złozenia zamówienia. Dostałem za to 4% dodatkowego rabatu. Zaryzykowałem tylko dla tego dilera.
PS. Przed chwilą do mnie dzwonił, ze znalazła się moja faktura (było za mało znaczków na kopercie i poczta ja wróciła :lol: ). Czyżby czytał ten wątek? :roll: :wink:

Witam.
Mi 2 tygodnie temu tez ta dwuosobowa ekipa od M&S z Gdańskiej zakladala 13 okien i z obrobka zajelo im to 3 dni - chlopaki sa sprawne. Okna w jednostronnym kolorze - orzech. Sprawe zalatwialem podobnie jak KASO i okna juz sa. Teraz tylko trzeba je przetestowac w lato i nastepna zime.

maksiu
14-03-2006, 13:56
KAS01
Nie zmienilem zdania - chodzi o cos innego. Jest tutaj wielu uparciuchow ktorzy w me slowa jak i innych nie wierza - a nie chca zdecydowac sie na profil drzwiowy - na taki jak u Was
Choci o to by ich przekonac :)
A sam tez jestem ciekawy

Jareko, a powiedz mi.. bardzo bedzie widoczna różnica miedzy tym profilem drzwiowym, a okiennym, w sytuacji gdy na jednej scianie mam zarowno drzwi balkonowe, jak i okno. Miedzy drzwiami a oknem okolo 4 metrów ściany.
pozdrawiam
m.

jareko
14-03-2006, 15:42
Tak beda wygladalu okna o tych samych wymiarach w proflu okiennym i drzwiowym widziane od wewnatrz

http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/porownanie_profili.gif

KAS01
14-03-2006, 16:47
Tu masz Maksiu oba typy profili na jednej ścianie (ale w dwóch pomieszczeniach), ale nie za dużo widac. Dokładniej zobaczysz na żywo :wink:
http://www.cosgan.de/smiliegenerator/ablage/194/344.png
http://img48.imageshack.us/img48/9742/nabudowieinstel1103060158zg.th.jpg (http://img48.imageshack.us/img48/9742/nabudowieinstel1103060158zg.jpg)

maksiu
14-03-2006, 17:29
Tu masz Maksiu oba typy profili na jednej ścianie (ale w dwóch pomieszczeniach), ale nie za dużo widac. Dokładniej zobaczysz na żywo :wink:
http://www.cosgan.de/smiliegenerator/ablage/194/344.png
http://img48.imageshack.us/img48/9742/nabudowieinstel1103060158zg.th.jpg (http://img48.imageshack.us/img48/9742/nabudowieinstel1103060158zg.jpg)

rozumiem, że jutro 9 aktualna?
pozdrawiam
m.

KAS01
14-03-2006, 17:30
aktualna

maksiu
14-03-2006, 17:35
Tak beda wygladalu okna o tych samych wymiarach w proflu okiennym i drzwiowym widziane od wewnatrz

http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/porownanie_profili.gif

Dzieki Jareko, chodzilo mi co prawda bardziej o to co pokazał KAS01, czyli drzwi i okna od zewnątrz. Na zdjęciu nie wyglada tak strasznie, wiec chyba jednak dostanie żona drzwi balkonowe bez poprzeczki :D
pozdrawiam
maksiu

Klaus
14-03-2006, 17:51
Wytłumaczcie mi dlaczego tak wielu ludziom ta poprzeczka przeszkadza.

... i czy faktycznie takich drzwi jak na zdjęciu nie da się zrobić na profilu okiennym i bez poprzeczek?

pchelek
14-03-2006, 18:47
tukan - czy jest to profil 5-komorowy, czy 7-mio [bo i takie sa] czy "tylko" 3-komorowy to usztywnienia w nich będą IDENTYCZNE [bo inne nie moga byc gdyz komora w profilu PVc przeznaczona na wsuwanie usztywnien jest i tu i tu identyczna wymiarowo].
tak więc bez obaw.
Co więcej okno w profilach szerokich 70-78 mm 5-komorowych bedzie sztywniejsze o ok 60 70 % [przy takich samych usztywnieniach] niż to 3-komorowe szerokosci 60 mm.

jareko
14-03-2006, 18:59
i mimo wszystko Jurku tu sie z Toba nie zgodze porownujac wykresy statyki 3 i 5 komorowek w tym samym sytemie - sa identyczne. Moze odpornosc zgrzewow na zniszczenie jest wieksza (to co kazdy producent sam powinien testowac) ale tez zachowanie zgrzewu pod wplywem temperatury i obciazenie bedzie znow podobna. POmijam juz kwestie grubosci scianek ktora w 5 komorowce jakos zawsze jest mniejsza. A sam dobrze o tym wiesz ze na odksztalcenia poziomych czy pionowych czesci okna wplyw ma realnie nie profil tylko wzmocnienie a to jak sam powiedziales jest identyczne z racji identycznej komory na nie przewidzianej.
Czyzbys ulegal powoli marketingowemu praniu mozgow? ;)
jedyna zaleta - mniejszy wspolczynnik K caleo okna ale.....czy 0,1-0,2 to jest wartosc warta zachodu przy wiekszym koszcie samych okien? Juz bylo o tym kiedys tutaj

By do konca przekonac mnie o wyzszosci 5 nad 3 komorami napisz nam w ktorym miejscu jest to widoczne? Na jaka prace okna ma to wplyw? Sadze ze nie bedacy w temacie tez chcieliby o tym wiedziec
Aaaaa.....i jeszcze jedno - powiedz tak z reka na sercu cos o testach owych patentow M & S ktorymi marketingowo zdobywaja rynek :)

michal_1404
14-03-2006, 19:07
Proszę jeszcz o zdanie Sznownego forum na temat:

Czy jest sens kupować cieplejszą szybę?
k = 0,6 (trzy tafle)
Jaka cena jest realna?
Przedstawiciel MS zaproponował dołatę okoł 80 zł za m2
Przedstawiciel BudVaru 400 zł za m2.
Który próbuje mnie nabić w butelkę? a moze zniechęcić.

Nie muszę mieć wszystkich okien z "ciepłymi" szybami,
bałbym sie np: mieć okno balkonowe (2290x180)(wys x szer),
ale po bokach ma jeszcze 2 x 90 (szer) x 150 (wys) i może te dwa
co by po kościach nie ciągło tak bardzo?

jareko
14-03-2006, 19:17
jest wiekszy sens niz kupowac okna 5 komorowe - biorac pod uwage tylko wspolczynni przenikania ciepla calego otworu
to naprawde ma sens
i jesli juz to wszedzie a nie tylko wybiorczo :)

michal_1404
14-03-2006, 20:22
Dzięki Jareko.

Czy da się jakoś poznać, że to jest szyba 0,6?
Wiem że najczęściej jest np: wytłoczenie lub napis na ramce między szybami, ale czy można wierzyć w to co piszą :P
Czy takie szyby też tak oznaczają, (nigdy nie widziałem na żywo 0,6).
Na stronie jednego z producentów (chcącego chyba zniechęcić klienta
do szyb 3 taflowych) , pisali że 3 tafle "zwykłej szyby (nie pokrytej związkami metalu i bez argonu)" mają współczynnik 1,8 i że okucia wysiadają ze względu na wagę skrzydeł.
Jest szansa że moje dzwi balkonowe z szybą 0,6 któregoś dnie mnie nie
przygniotą?

jareko
15-03-2006, 15:07
sorki ale pieprzy glupoty. Szyba dwukomorowa przewaznie wyglada tak - 4mm-dystans-3 lub 4mm lub folia - dystans-4mm. Jej ciezar zblizony jest do szyby O-2 - tzw. bezpiecznej i nie obawiaj sie ze Cie przycisnie zbyt mocno swoim ciezarem gdyz zawiasy takie cudo spokonie wytrzymaja - obcizaenie wiekszosci jest ponad 70 kilo a uwierz mi tak ciezkie skrzydla zdrarzaja sie wyjatkowo rzadko. POnad to jest w srodku argon jak i warstawa niskoemisyjna - stad 0.6 czy nawet 0.4 jest realnie osiagane.
A w slowo pisane czasem wierzyc trzeba :)

michal_1404
15-03-2006, 18:28
Słowa krytyki przyjmuje.

Jareko
Czy okucia Siegenia są godne polecenia?
Są porównywalne z Roto czy może lepsze?

pchelek
15-03-2006, 20:55
jareko - to nie statyka i obliczenia ugiec - a tylko badania na stanowisku badawczym wykazuja niezbicie ze okna z tych szerszych okien sa znacznie sztywniejsze - obliczenia statyczne tego w swoim wzorze nie obejmuja - zreszta sa bardzo przyblizone - i tak wedlug obliczen okno jest odporne na obciązenia ok 600 pa a w badaniach to okno ma odporność 1600 Pa [trójkomorowe] w pięciokomorowych jest znacznie więcej - nawet trzykrotnie - robie sam badania i sam jestem tym zdziwiony - ale nawet siła ustawienia okuć na maksa powoduje ze okno staje sie sztywniejsze - zapraszam na badania

G0ŚĆ
15-03-2006, 22:41
jareko - rozumiesz coś z tego :lol: - jak tak to przetłumacz :lol:

jareko
16-03-2006, 11:14
tak mniej wiecej ;)
Powiem tak - Pchelku - odpornosc i zachowanie szczelnosci na parcie wiatru nie do konca zwiazane jest ze sztywnoscia profila jako takiego - ale coz..... mimo wszystko uwazam ze caly Twoj wywod ma sie nijak do realiow
Sorki ze podwazam Twoje zdanie. Poza tym az trzy razy ???? To powiedz mi jaka jest odlegosc miedzy zaczepami? Lub moze porownywales okna np. 865/1435 gdzie w jednyem (gorszym) byla tylko zasuwnica bez naroznikow (realnie 2 zaczepy plus zawiasy po drugiej stronie) z oknam w wresji WK-3 ;) ;)

jareko
16-03-2006, 14:55
a teraz ku pokrzepieniu serc - bo zapomnialem o tym Wam powiedziec

Szklo idzie w gore - u czesci firm poszlo juz w poniedzialek srednio o 10%

Okuciowcy tez wiosne czuja i juz przebakuja o podwyzce cen na okucia - jakby sie zmowili - tez o 10%

Czekamy teraz na profilowcow i producentow ;) :(

Co to przyniesie? Sredni wzrost cen o 12-15% :(

Tomsi
16-03-2006, 15:06
Proszę jeszcz o zdanie Sznownego forum na temat:

Czy jest sens kupować cieplejszą szybę?
k = 0,6 (trzy tafle)
Jaka cena jest realna?
Przedstawiciel MS zaproponował dołatę okoł 80 zł za m2
Przedstawiciel BudVaru 400 zł za m2.
Który próbuje mnie nabić w butelkę? a moze zniechęcić.

Nie muszę mieć wszystkich okien z "ciepłymi" szybami,
bałbym sie np: mieć okno balkonowe (2290x180)(wys x szer),
ale po bokach ma jeszcze 2 x 90 (szer) x 150 (wys) i może te dwa
co by po kościach nie ciągło tak bardzo?
Przy kosztach jkomorowej ok 60zł/m2 jest to w przypadku przedstawiciela MS przesada.
W przypadku BudVaru można się zgodzić na 40 bo 400 to już jest padaczka. (chyba Ci się palec omsknął)
Ze wzgledu na wartości energetyczne to warto- przy rosnących cenach ogrzewania.

michal_1404
16-03-2006, 20:27
Budvar -> Cena szyby
Palec mi się nie omckną, nie nie, jak pierwszy raz spytałem to
myślałem że mi na słuch padło i zapytałem jeszcze e-mailem
i okazało się że słuch jeszcze mam dobry :0).

Jak zdarta płyta jeszcze raz spytam:
CZy może ktoś ma jakieś doświadczenia z okuciami Sigenia?

pchelek
16-03-2006, 20:37
jareko przyjdz na badania - Twoje oczy same to zobacza i sobie spokojnie podyskutujemy - zapraszam

Tomsi
16-03-2006, 21:50
Jak zdarta płyta jeszcze raz spytam:
CZy może ktoś ma jakieś doświadczenia z okuciami Sigenia?
Same dobre.

jareko
17-03-2006, 10:09
jareko przyjdz na badania - Twoje oczy same to zobacza i sobie spokojnie podyskutujemy - zapraszam
jak bedziesz robil - daj znac, komorke do mnie znasz :) . Chetnie przyjade i jak sadze Stary takze bo poki co nie wierze :)

bieniaa
17-03-2006, 17:33
Mam pytanie do mądrych tego forum:co sądzicie o oknach pcv
firmy "Termoprofil"profil Aluplast firma z okolic Rybnika
może ktos miał doswiadczenia z tymi oknami,czy sa godne polecenia?
Z góry dziękuję

jareko
17-03-2006, 17:53
sam profil jako taki jest OK :) a producenta nie znam :(

pchelek
17-03-2006, 19:55
Siegenia jest ok.
Jareko - a czy Stary to ma badania zrobione!!!!!!!!!!!!!

jareko
17-03-2006, 21:39
a jakie? ogolne czy u specjalisty? ;)

pchelek
18-03-2006, 12:24
u specjalisty - badam kompleksowo :D

Jerzy z Bydgoszczy
18-03-2006, 21:43
Urzędowski i jego salon z Bydgoszczy nas zawiódł.Radzę unikać producenta stolarki okiennej i drzwiowej Urzędowski oraz współpracującego z nimi Salonu Okien i Drzwi na ul. Fordońskiej 23 w Bydgoszczy w imieniu którego współpracował z nami Pan Frańczuk. Uważaliśmy, że skorzystamy z obsługi renomowanej firmy a okazało się to jedną wielką pomyłką. Dlaczego?
- ponad 2 miesięczne opóźnienia w realizacji
- zrealizowano nam stolarkę w innym kolorze niż uzgadnialiśmy
- okna przyszły 5 cm za niskie niż wskazywał na to pomiar "na gotowo" (musimy teraz podnieść elewację klinkierową)
- główne drzwi zewnętrzne po ponad 5 miesięcznym oczekiwaniu (2 miesiące dłużej niż maksymalny termin z umowy) przyszły niezgodne z zamówieniem
- silkon był ostro wiśniowy, inny niż w salonowej witrynie
- drzwi balkonowe i główne zostały zrealizowane na różnych wysokościach od posadzki
- itd
W efekcie powyższych rażących zaniedbań ze strony firmy Urzędowski oraz Salonu Okien i Drzwi przy ulicy Fordońskiej z Bydgoszczy mamy ogromne opóźnienie w pracach budowlanych, mnóstwo nieprzyjemnych rozmów, nieprzewidzianych zabiegów i dodatkowych kosztów.
Pozdrawiam i życzę Wam byście takich problemów nie mieli.

jareko
18-03-2006, 22:37
wybacz ale nie wierze
Wiesz dlaczego?
Pojawiles sie tutaj wczoraj, ani jednego postu poza trzema w kilku watkach, okeslonego dealera dyskredytujace.
Bylo juz tutaj nie raz ze konkurencja za winkla nagonki robila
Uwiarygodnij swoja wypowiedz zdjeciami czy tez scanem protokolu reklamacyjnego
poki co kazde Twe slowo, przynajmniej ja uwazam za nieprawdziwe

tatko
18-03-2006, 23:33
Jareko chłopie weź urlop i jedź na grzyby. Człowieku odpuść sobie. Czy musisz negować wszystko co inni napiszą. Chłop władował kupę kasy, ma tysiąc problemów, a ty doszukujesz się w tym sam bóg wie czego, żądasz dowodów. Może on nie będzie mógł przedstawić dowodów których żadasz. Znam wielu ludzi którzy korzystają z forum muratora od wielu miesięcy czerpiąc z niego wiedzę. Nie loguja sie ponieważ nie widzą takiej potrzeby.
Pozdrawiam

jareko
19-03-2006, 00:16
Jareko chłopie weź urlop i jedź na grzyby
jasne tylko powiedz mi gdzie je o tej porze roku zbierac bede?

Człowieku odpuść sobie. Czy musisz negować wszystko co inni napiszą. Chłop władował kupę kasy, ma tysiąc problemów, a ty doszukujesz się w tym sam bóg wie czego, żądasz dowodów. Może on nie będzie mógł przedstawić dowodów których żadasz.
Neguje tylko to co uwazam za zle. Tak jak chocby czesc Twoich wypowiedzi i jak wiem inni tez to robia. Ja nie na kazdy Twoj post promujacy Zendowa (gdyz nim handlujesz) reaguje.To dobry profil co przyznaje ale jak juz Cie ponosi w wypisywaniu bzdur na jego temat nie popartych jakimkolwiek dokumentem to mnie szlag trafia i nie tylko mnie
Widzisz, Jerzy pojawia sie tu tylko i wylacznie po to by kogos z imienia i nazwiska jak i adresu podkablowac. Bylo na forum juz nie raz na ten temat. Spojrz jak zachowali sie inni forumowicze - chocby sprawa firmy GroMar czy innych. Dla mnie to co zostalo napisane bez poparcia jakimkolwiek dokumentem to pomowienie i tyle.
Zwlaszcza Ty powinienes byc na takie postepowanie uczulony. Jak bys zareagowal gdyby jakis inny handlowiec zza winkla Ciebie zmieszal z blotem ot tak sobie by tylko Cie zniszczyc i wywalic z rynku? By zepsuc komus opinie wystarczy jednem post w tym stylu. I na dodatek jak cokolwiek powiesz na swoja obrone nikt Ci nie uwierzy. Tak to juz jest.
Poczytaj ciekawe pomowienia o upadajacych firmach, zlych dealerach i tym podobne nagonki na oknonecie. Tez jestes tam stalym bywalcem. Sadzisz ze takie dzialanie sa uczciwe. I jakos dziwnie sie sklada ze zawsze pisza to nowe nicki, zalogowane dzien czy dwa wczesniej i jest to ich pierwszy i jedyny jak sie pozniej okazuje post.

Znam wielu ludzi którzy korzystają z forum muratora od wielu miesięcy czerpiąc z niego wiedzę. Nie loguja sie ponieważ nie widzą takiej potrzeby.
Ja podobnie ale co to ma do rzeczy? Nic.

artkicz
19-03-2006, 00:23
cos tam poczytalem o oknach, ale ogolnie to jestem zielony. dowiedzialem sie ze jedne z najlepszych (albo najlepsze) sa schuco lub salamander.
Pytanie; czy ktos moze polecic producenta okien w tych profilach (albo przedstawiciela) z dolnego slaska (wroclaw i okolice). chcialbym tez okleine drewnopodobna i cieplejsza szybe, jaka proponujecie?
wymiary okien to:
1900 x 2300 (szklana tafla),
1470 x 2300,
1780 x 1430,
870 x 1180,
1180 x 1180,
580 x 1180,
1470 x 1430,
580 x 870,
1340 x 2200,
870 x 1670,
1760 x 2300
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

jareko
19-03-2006, 00:33
artkicz - napisz maila do centrali i jednego i drugiego producenta - podadza Ci namiary :) To wbrew pozorom dobra i skueczna metoda gdyz opiekunowie danego regiony dobrze wiedza ktory dealer czy producent jest OK

artkicz
19-03-2006, 14:52
jareko-dzieki, ze tez o tym nie pomyslalem :oops: gdybys podrzucil linka bylbym wdzieczny (tylko nie pisz: znajdz sobie w google ;))
pozdrawiam

jareko
19-03-2006, 14:57
jareko-dzieki, ze tez o tym nie pomyslalem :oops: gdybys podrzucil linka bylbym wdzieczny (tylko nie pisz: znajdz sobie w google ;))
pozdrawiam
kurde, a myslisz ze ja wszystkie linki mam w pamieci? :lol:
Sam korzystam z google :)
Ty tez mozesz :)

jareko
19-03-2006, 14:59
http://www.salamander.pl/index.cgi?LANG=PL&NAV=PL&LAND=PL&action=frontpage::startseite
http://www.schueco.pl/ns_cda/index/1,14113,3034382d313337312d312d312d38303531392d302d 535444,00.html

artkicz
19-03-2006, 16:36
jareko, jestes wielki :D

artkicz
19-03-2006, 16:39
ale co do salamander i linku, to jareko, ja nie chce kupic butow ;)

tatko
19-03-2006, 21:39
Z pełną odpowiedzialnością chciałbym powiedzieć że każde moje słowo na temat Zendowa poparte jest odpowiednimi badaniami oraz doświaczeniem z autopsji . Nie przykładam żadnej wagi do negatywnej opinii na temat mojej działalności ze strony konkurencji. Dla mnie ważne jest zadowolenie uzytkownika okien. Nie wypowiadam się na temat firm z branzy okniarskiej i jak wcześniej napisałem nie interesuje mnie ich opinia na mój temat. Z pewnością obronię się. Zaczołem w zdecydowanie trudniejszych warunkach i jakoś istnieję.
Od Ciebie jako znakomitego znawcy tematu oczekuję obiektywizmu w ocenie ludzi i zdarzeń. Przykro że coraz częściej tego obietywizmu brak. Oto kilka przykładów z ostanich dni.
1. Jerzy skarzy sie na firmę. Ty żadasz dowodów. Na tym forum istnieje temat założony przez Ciebie na temat "złych" firm. Słowa które tam padają nie są poparte dowodami które żądasz od Jerzego.
2. W innym watku trwa dyskusja Jecierski v Oknoplast Rąbień. Jeden z forumowiczów poddaje pod watpliwość trwałość okien z recyklingu. Ty każesz mu douczyć się. Prawda jest taka że Oknoplast Rabień oferuje tylko i wyłącznie okna z recyklingu.
3. Na pytanie o system okienny odpowiadasz że obecnie wszyskie okna sa takie same. Gdzie indziej piszesz "zapomnij o Roplasto".
4. Tekst na Twojej stronie www. "Referat dla Deceuncicka........." dotyczący prawidłowego montażu. Co ma Deceunick, Veka czy inny systemodawca do montażu okien.
5. Ktoś pyta o montaż z taśmami rozpręznymi, gdzie montaż jest droższy o 40%. Spotyka się to z Twoją negacją. Skąd wiesz ile kosztuje montaż zaoferowany.
6. Ktoś prosi o radę dotyczącą okna o wymiarach 2700 x 2100 z podziałem 900x900x900. Znowu Twoja negacja. Każdy nawet początkujący wie że okno o takich wymiarach można wykonać nawet w kiepskim systemie okiennym i będzie funkcjonować.
Pozdrawiam

Dotychczas miałem obojetny (bliżej negatywnego) stosunek do okien drewnianych. Zmieniam zdanie. To co zobaczyłem w piatek spowodowało zmianę mojego podejścia. Jestem pod wrażeniem. Jak zbuduję dom będę miał takie okna.
Pozdrawiam

jareko
20-03-2006, 12:53
Z pełną odpowiedzialnością chciałbym powiedzieć że każde moje słowo na temat Zendowa poparte jest odpowiednimi badaniami oraz doświaczeniem z autopsji .
Oczekuja wlasnie na mail zwrotny z Deceuncicka o wynikach badan tego balkonu o ktorym wspominales - wyslalem do nich mail z zapytaniem po lektorze Twej wypowiedzi. Wlasnie z autopsji wiem jakie okna sa oddawane do przebadania. Wlasnie z autopsji wiem ze nierealne jest wykonanie pokazywanych tu nie raz okien. To ze jakias firma lub w wiekszosci dealer przyjmuje je do realizacji a pozniej ucieka od tematu to zupelnie inna para kaloszy. Wlasnie z autopsji wiem wiele rzeczy i o nich tutaj wspominam nie raz.

1. Jerzy skarzy sie na firmę. Ty żadasz dowodów. Na tym forum istnieje temat założony przez Ciebie na temat "złych" firm. Słowa które tam padają nie są poparte dowodami które żądasz od Jerzego.
I tu sie mylisz. Znam cala sprawe zupelnie przez przypadek z drugiej strony i nie wyglada ona do konca tak jak zostala na forum przedstawiona - ale TY o tym wiedziec nie musisz.

2. W innym watku trwa dyskusja Jecierski v Oknoplast Rąbień. Jeden z forumowiczów poddaje pod watpliwość trwałość okien z recyklingu. Ty każesz mu douczyć się. Prawda jest taka że Oknoplast Rabień oferuje tylko i wyłącznie okna z recyklingu.
Tu Cie i innych przeprosze - musialo sie zmienic o czym nie wiedzialem. OK - masz racje - sorki

3. Na pytanie o system okienny odpowiadasz że obecnie wszyskie okna sa takie same. Gdzie indziej piszesz "zapomnij o Roplasto".
przeczytaj sobie jeszcze raz ten post. Jest tam wytlumaczone dlaczego. Nie tylko Roplasto daje wyjatkowa mozliwosc "przekretow" miedzy 5 a 3 kommorowka.

4. Tekst na Twojej stronie www. "Referat dla Deceuncicka........." dotyczący prawidłowego montażu. Co ma Deceunick, Veka czy inny systemodawca do montażu okien.
Milo mi ze wiedze tez z mojej strony czerpiesz ;) ale czytasz nieuwaznie - to artykol Pchelka. Moze okularki? :lol:

5. Ktoś pyta o montaż z taśmami rozpręznymi, gdzie montaż jest droższy o 40%. Spotyka się to z Twoją negacją. Skąd wiesz ile kosztuje montaż zaoferowany.
Bo znam ceny materialow - jak widze TY nie. Przypomne Ci tylko ze zeby tasma spelnila swoja role to rozprezyc moze tylko o 50% wartosci wyjsciowej. I rolka takiej tasmy (tu cena Illbruka)
tasma:15/7-12 ilosc na rolce:4,30mb cena 1mb (w Euro)2,23
Sama matematyka udowadnia iz 1mb samej tasmy wynosi 2,23 Euro czyli ok 9 zlotych. I jest to rodzaj tasmy rzadko uzywanej gdyz jakosc wykonania otworow okiennych wymagalaby tasmy innej - np.30/13-24 na rolce:5,20mb koszt w Euro 1 mb:8,41 czyli 1mb juz wynioslby ponad 34,- zlote !!!!. I gdzie tu masz te 40% przy obowiazujacej stawce na poziomie 20-25 za metr biezacy?


6. Ktoś prosi o radę dotyczącą okna o wymiarach 2700 x 2100 z podziałem 900x900x900. Znowu Twoja negacja. Każdy nawet początkujący wie że okno o takich wymiarach można wykonać nawet w kiepskim systemie okiennym i będzie funkcjonować.
Zycze sukcesow zwlaszcza przy zalozeniu ze jedno to fix a dwa pozostale to dwuskrzydlowe bez slupka i poprzeczki. I niech kazdy przedszkolak to robi - nawet z papieru :lol: tylko nie on a klient bedzie go otwieral i klal w zywy kamien ze dal sie zrobic na szaro


Dotychczas miałem obojetny (bliżej negatywnego) stosunek do okien drewnianych. Zmieniam zdanie. To co zobaczyłem w piatek spowodowało zmianę mojego podejścia. Jestem pod wrażeniem. ...
Ja tez po ostatnich wizytach na budowach. Jesli drewno to tylko wtedy gdy nie chcemy zrezygnowac z czegos tam w oknach a w PVC wykonac sie nie da. W dalszym ciagu dla mnei PVC is the best :)

tatko
20-03-2006, 18:23
1. Nie Deceunick przedstawił okno do badania i nie Deceunick posiada wyniki tych badań.
2. Oczywiście że nie muszę wiedzieć, powiem szczerze że mnie specjalnie nie interesują. Chodzi mi tylko o zasadę jednakowej obiektywnej oceny. Zarówno Ty jak inni mówili na temat złych firm nie przedstawjając dowodów w postaci o których Ty piszesz.
3. Bez znaczenia czyj to tekst na temat związany z Deceunickiem. Jest na Twojej stronie i Ty go w ten sposób autoryzujesz biorąc odpowiedzialność za jego treśc. Tutaj również chodzi mi o zasadę prawdy obiektywnej. Taki sam tekst można napisać nawiązując do każej innej firmy. Deceunick jak każda inna firma jest mi tak samo odległy. Mój kontakt z Decunick polega na kontakcie z profilem tej firmy, a okna robi zupełnie kto inny. Tak samo "bliska" jest mi Veka, Salamander i inni.
4. Przy założeniu 34 mb taśmy przy montażu, być może cena mb. montazu wynosiła 80 zł. Skąd wiesz że nie? (Masz rację taka cena jest nie realna w obecnej rzeczywistości, ale moga zdażyć się "fantaści").
5. Okno 2700 x 2100 nie będę komentował, podtrzymam to co napisałem. Dodam tylko że można ale nie we wszystkich systemach okiennych. I niech tak pozostanie.
Pozdrawiam

pchelek
20-03-2006, 20:02
jareko - to o moim podkablowywaniu to pewno chodzi o oknonet - juz tam nie wchodze - za duzo stresow - za duzo prostactwa - nie to co forum muratora - tu jest kulturalnie i bez ublizania.
Apropo okien drewnianych to mam taka ekspertyze ze musze sie wypowiedzec czy okna zostaly prawidlowo zwymiarowane i czy kolor jest odpowiedni [a wiadomo ze meranti jest w roznych odcieniach] i nie ma normy na kolor drewna w oknach]. Zwymiarowane sa prawidlowo a sprawa sie ciagnie juz 4 lata - po prostu klient nie chce placic za okna [a zamontowal juz inne o identycznych wymiarach] - jak chcesz to ci wysle to co napisalem - noz sie w kieszeni otwiera na taka bezczelnosc.
Inna sprawa z oknami drewnianymi to tez klient nie chce placic i dla reklamacji powybijal 15 szyb [widac ze sa wybite a nie popekane - jak on to twierdzi] - bo szyba peknieta a rozbita to jak niebo i ziemia - to jest widoczne.
Wiem jedno że firma U nie nawala.
A te badania 10 okien to można o k.... d.... p.....c
Czy recykling czy surowiec pierwotny to jest to ten sam PVC.
Polichlorek winylu - czyli polimeryzowany chlorek winylu - można go w nieskończoność wytłaczać i mielić ponownie na granulat i znowu wytłaczać
ROPLASTO 6002 - jak najdalej !!!!!!!!!!!! od tego podsystemu. Pozostałe ROPLASTO są w porządku

jareko
20-03-2006, 21:18
milo mi ze autorytet wiekszy ode mnie sie wypowiedzial w sprawie Roplasto :)
A co do badan - jzu mnei nazwal Robert idiota za to ze poddalem w watpliwosc taki sposob rekomendacji dobrych firm

stary
20-03-2006, 22:56
...Z pełną odpowiedzialnością chciałbym powiedzieć że każde moje słowo na temat Zendowa poparte jest odpowiednimi badaniami oraz doświaczeniem z autopsji .......
Mogłeś napisać: badaniami lub doświadczeniem z autopsji.!!! A to zupełnie co innego! :lol: :lol: Chodzi też o aprobatę

Producent okien w systemie Deceunick Zendow przedstawił do badania okno wykonane ze skrzydła 3051 o przekroju poprzecznym 70x 80mm oraz oscieżnicy 3001 o przekroju poprzecznym 70 x 65 mm. Zarówno ościeżnica jak i skrzydło zostało wzmocnione "stalą" Ix= 3,71, Iy=1,13. Badanie dotyczyło również statyki systemu. Po otrzymaniu wyników badań wykonuje okna białe oraz kolorowe w wymiarach podanych wyżej na które udziela gwarancji. Badania wykonał Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Tyle jeśli chodzi o dokumenty.Chetnie zobacze te badania, mniemam, że niczym nie różnią się od "normalnych" badan na Certyfikat Zgodności.
Nie wierzę aby producent na zendowie oddał do badań okno białe o wymiarach 1800 x 2400 i kolorowe 1800 x 2350 - ze słupkiem ruchomym obydwa na skrzydle okiennym. Badał znacznie mniejsze. A to, że daje na takie gabaryty gwarancję to tylko jego wola i ryzyko? Co na to Deceuenick ?? Dlaczego pozostali producenci czy systemodawcy nawet na skrzydle balkonowym (lx,ly ponad 4cm4) nie oferują tak absurdalnych gabarytów- zwłaszcza w kolorze???? :o :o :o Kwestia samego plastiku może, który jest tak sztywny??? :roll:

Dla okien wymagających lepszych wzmocnień do dyspozycji pozostają inne wzmocnienia dochodzące od Ix=7,47, Iy=3,95 do Ix=12,38, Iy=12,38. może to jednak chodzi o profil drzwiowy nie okienny??

Poza tym- od ilu lat produkują tego zendowa, aby tak pochlebne opinie wypisywać?
Wygląd ma ładny, zwłaszczy wersja retro -to fakt ...ale mając kilka profili w ofercie ja nie kapiszi twoich peanów tylko na jego cześć. :roll:

p.s. tamto piwo juz wypiłem niestety.. ale zawsze można coś dokupić :wink: chyba jednak musimy się napić... :wink:

jareko
20-03-2006, 23:04
.... Dlaczego pozostali producenci czy systemodawcy nawet na skrzydle balkonowym (lx,ly ponad 4cm4) nie oferują tak absurdalnych gabarytów- zwłaszcza w kolorze????...
Bo w 99.9% nie daja na nie gwarancji gdyz wiedza czym to pachnie i samobojcami nie sa - bierze ja na siebie dealer a ten wykonac moze nawet i balkon 2000/3000 z ruchomym slupkiem lub cudo o ktorym Pchelek tu tez sie wypowiedziec moze - balkon niewieki tylko 1900 na 2300 oczywiscie z ruchomym slupkiem i bez poprzeczki na dodatek w konstrukcji 5000/7000. Az dziwne ze nikt sie nie zabil - ale dealer wszystko potrafi i wszystko zrobi - prawda Dealerze tatko? :lol: Pan to wszytsko zrobi jak widze byleby sprzedac :) Myle sie?
I jeszcze sobie z Panem Dealerem po polemizuje - za chwile tylko piwka sie napije by jezyk wyostrzyc ;)

G0ŚĆ
20-03-2006, 23:08
[color=blue]Czy recykling czy surowiec pierwotny to jest to ten sam PVC.
Polichlorek winylu - czyli polimeryzowany chlorek winylu - można go w nieskończoność wytłaczać i mielić ponownie na granulat i znowu wytłaczać
Wytłaczać można w nieskończoność, ale czy na pewno będzie to to samo pvc. Każda firma (poważna) produkująca profile ma swoją własną (pilnie strzeżoną), recepturę na masę do tłoczenia profili z komputerowym :o dozowaniem składników. Dlatego jedne profile są białe, inne niebieskawe, inne szarawe, inne bardziej sztywne :lol: inne mniej, jedne bardziej odporne na starzenie, zarysowanie itd... Dodajmy, że granulat z recyclingu jest dodatkowo zanieczyszczony innymi materiałami (np. uszczelki, folia, pianka itp).

jareko
20-03-2006, 23:20
1. Nie Deceunick przedstawił okno do badania i nie Deceunick posiada wyniki tych badań.
a szkoda ze poza paplanina nie powiesz nic konkretnego. Bo widzisz, prodcent profila odpowiada takze za to co inni z niego robia. I to wlasnie producent profila opracowuje dokumentacje techniczna ktora dla wykonawcow okien z jego materialu powinna byc Biblia a nie switkiem papieru zawieszonym na gwozdziu.


2. Oczywiście że nie muszę wiedzieć, powiem szczerze że mnie specjalnie nie interesują. Chodzi mi tylko o zasadę jednakowej obiektywnej oceny. Zarówno Ty jak inni mówili na temat złych firm nie przedstawjając dowodów w postaci o których Ty piszesz.
I szkoda ze Cie nie interesuja za bardzo gdyz to TY przed klientem odpowiadasz za to ci Producent na TWOJE zamowienie wykona. TY nikt inny i to wlasnie TY powienienes miec w jednym palcu zalecenia systemu ktorym handlujesz gdyz to TOBIE klient bedzie mial podstawe nie zaplacic jesli nagniesz system pod jego widzi mi sie a bedzie z tych co naprawde znaja sie na rzeczy


3. Bez znaczenia czyj to tekst na temat związany z Deceunickiem. Jest na Twojej stronie i Ty go w ten sposób autoryzujesz biorąc odpowiedzialność za jego treśc. Tutaj również chodzi mi o zasadę prawdy obiektywnej. Taki sam tekst można napisać nawiązując do każej innej firmy. Deceunick jak każda inna firma jest mi tak samo odległy. Mój kontakt z Decunick polega na kontakcie z profilem tej firmy, a okna robi zupełnie kto inny. Tak samo "bliska" jest mi Veka, Salamander i inni.
jak widze musze jednak Ci okulary zafundowac. To ze jest na mojej stronie artykol Pchelka nie oznacza ze ja go autoryzuje. Autoryzuje go Pchelek swoim wlasnym podpisem. Ja dla dobra ogolu tylko go rozpowszechniam. A ze handlujesz innymi profilami to wiemy - czasem promujesz je tutaj wraz ze swoja skromna osoba - i dobrze - kazda forma autoreklamy jest dobra - taka jak Twoja takze tylko czasem zachowaj umiar w ocenie tego co mozna a czego nie mozna zrobic bo sie kiedys na takich balkonach wylozysz


4. Przy założeniu 34 mb taśmy przy montażu, być może cena mb. montazu wynosiła 80 zł. Skąd wiesz że nie? (Masz rację taka cena jest nie realna w obecnej rzeczywistości, ale moga zdażyć się "fantaści").
teoretyzujesz tylko po to by cokolwiek mi dokopac ze mowie od rzeczy. Sa tasmy nie spelniajace swojej roli w stopniu takim jak Ilbrucka za 30-50% ich ceny i stosowane wbrew wszelkim zaleceniom dla tasm rozpreznych - efekty beda widoczne za maks 5 lat - ale kto o tym teraz mysli? Trzeba zejsc z cena montazu i tyle. Bo pokaz mi klienta ktory zaplaci 70-100 zeta za metr biezacy PRAWIDLOWEGO montazu?


5. Okno 2700 x 2100 nie będę komentował, podtrzymam to co napisałem. Dodam tylko że można ale nie we wszystkich systemach okiennych. I niech tak pozostanie.
zdecyduj sie w koncu - poprzednio bylo ze w kazdym :lol: Wiec ktory to system cos takiego pozwala wykonac? I pokaz mi producenta ktory na to udzieli gwarancji - chetnie te dane przekaze dalej by go pod lupe wzieli. A wlasnie ostatnimi czasy za takich Zwiazek sie wzial - najwyzszy czas oszolomow z torbami puscic i poprawic nie tylko wizerunek ale takze cala branze uzdrowic

mlk
20-03-2006, 23:33
dla zmiany tematu na mniej (mam nadzieję) wojenny:
taka oto tabelka - zasługuje zdaniem Panów specjalistów na miano WK2 czy też nie? dodam że chodzi o nowe okucia Maco Multi-matic
http://img463.imageshack.us/img463/658/tabelawk27sy.th.jpg (http://img463.imageshack.us/my.php?image=tabelawk27sy.jpg)

jareko
20-03-2006, 23:46
zasluguje - mlk - WK-1 to tylko grzybki w naozach a tu masz ich o wiele wiecej. Co prawda nie chce mi sie teraz z kalkulatorem obliczac ale wychodzi cos ponizej 50cm miedzy dwoma zaczepami a tak wlasnie byc powinno
Z innej beczki - juz sadzilem ze okna masz zamontowane :)
A jaka wojne masz na mysli? Ja dzis tylko troszke sobie piwka wypilem :)

stary
20-03-2006, 23:49
Zasługuje- mam nadzieje, że "elementy" to zaczepy antywłamaniowe a nie zwykłe :roll:

jareko
20-03-2006, 23:56
staruszku - dzieki ze uzupelniles moja wypowiedz :)

mlk
21-03-2006, 00:08
dziękuję za odpowiedź,
a okna - niestety:( długi okres realizacji w Oknoplaście Kraków

Jarek30
21-03-2006, 09:13
wybaczcie ze sie wtrace miedzy wodke a zakaske. Wypowiem sie ze strony laika, ktory czyfa forum bo szuka okien i chce wybrac jak najlepiej- czyli opinia ogos z boku. Wiec:

[quote="tatko"]. Nie przykładam żadnej wagi do negatywnej opinii na temat mojej działalności ze strony konkurencji.
Ale ludzie czytaja forum i biora go na serio - jak ja w czasie wyboru okien. Jak laik przeczyta zla opinie od razu skresla firme czy system z listy potencjalnego wyboru. Wiec mysle ze powinno cie interesowac co pisza o tobie czy twoim systemie inni.Ty piszesz pozytywy zeby zachecic i nni negatywy zeby zniechcecic.A z doswiadczenia swojego wiem ze jeden pozadny negatyw ma wieksza sile oddzialywanianiz kilka pozytywow.

Od Ciebie jako znakomitego znawcy tematu oczekuję obiektywizmu w ocenie ludzi i zdarzeń. Przykro że coraz częściej tego obietywizmu brak. Oto kilka przykładów z ostanich dni.
No tak.Ale czy obiektywizm powinien opierac sie na kilku wersach posta? przeciez jareko mowil o zdjeciach lub jakims innym dokumencie. Pozycja jareko jest jaknajbardziej obiektywna - nie jest pochopny w ocenie, chce dowodow.

tatko
21-03-2006, 10:04
Jarek30 przy tak dużej konkurencji i niewybrednych środkach walki nalezy pominąć ten problem. Natomiast należy zwracać szczególną uwagę na opinię Was, tych którzy kupują okna. Dla mnie Wasze zdanie jest ważniejsze niż zdanie konkurencji.
Podzielam Twoje zdanie iż negatywna ocena powinna być poparta dowodami. Tylko jest jedno ale. W jednym przypadku pisze się o dowodach a w innych nie. (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=29261). Tutaj mowa jest o złych firmach bez przedstawiania dowodów. Czy w świetle tego co piszesz tak powinno być? Mnie chodzi tylko o obiektywizm i traktowanie tematu w równym stopniu tak samo.
Pozdrawiam

jareko
21-03-2006, 15:07
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=29261
tatko- nie baw sie w wareczke z innego watku i jesli juz jakis odnosnik podajesz - przeczytaj. Dodam tylko ze w lutym 2004 za kazdym razem na mail dostawalem nie tylko slowa ale takze czesto dokumentacje przygod Forumowiczow z wykonawcami. Strona jaka kiedys swtorzylem z racji zbyt malego (wbrew pozorom) zainteresowania umarla smiercia naturalna.
Kazdy swoj negatywny post o jakims producencie (a wierz mi - bylo ich raptem kilka) na zyczenie zainteresowanych poprzec dokumentacja moge - szkoda ze Ty swoich "rewelacji" dotyczacych dopuszczalnych zastosowan Zendowa jakos bisz sie upublicznic. NIe bede tego komentowal i juz wdawal sie w dalsza polemike
napisales ze: Jarek30 przy tak dużej konkurencji i niewybrednych środkach walki nalezy pominąć ten problem. Widzisz, tym sie roznimy ze bedac Tu Ty traktujesz forum jako element walki o klienta (jakkos ani jednego realnego postu porady nie doszukalem sie zas prawie w kazdym wspominasz o jedynym slusznym systemie ktorym handlujesz) - ja by pomoca sluszyc a jesli przy okazji ktos sie na moje uslugi zdecyduje - milo mi bedzie.
Na zakonczenie powiem iz temat ktory burze wywolal tak jak sadzilem zostal przez Jerzego przedstawiony tendencyjnie i w wielli miejscach rozmijal sie ze stanem faktycznym (jak chocby te okna niby o 5 cm za niskie). Pomne juz kwestie ze pelne zadoscuczynienie finansowe Jerzy otrzymal i przy takiej formie dojsca do porozumienia realnie nie powiniec nic pisac. A uwierz mi byla to kwota niemala w stosunku do wartosci zlozonego zamowienia.
Jaki stad wniosek w mojej ocenie powinien wyplywac?
Pierwszy post na Forum tylko i wylacznie szkalujacy kogos - czy Firme czy Forumowicza czy kogokolwiek powinien byc postrzegany z duzym przymrozeniem oka

tatko
21-03-2006, 19:35
Właśnie to Ty masz dokumentację skarg forumowiczów. Dopiero teraz mozna się dowiedzieć że coś takiego istnieje. Z tamtego forum nie wynika iż takie fakty maja miejsce.
Masz rację co do Jerzego z Bydgoszczy. Dostał zadośćuczynienie. Właśnie teraz można nawtykać ile wlezie, a nie w dniu kiedy napisał swój post.
Jakoś dziwnie się składa że nie czerpię zysków od uczestników tego forum. Na temat okien zostało powiedziane i napisane już wszystko lub prawie wszystko. To zdecydowanie Twoja zasługa i nie mam zamiaru jej negować. Zgadzam się z tym co piszesz więc nie powtarzam raz powiedzianych słów, nie widzę w tym żadnego sensu.
Twoja obsesja Zendow. Powtórzę ostatni raz. Producent przedstawił okno do badania. Między innymi została wykonana statyka. Na podstawie tych badań wykonują okna najpierw na Mondialu teraz na Zendowie od 1992r. Na wykonane okna dają gwarancje. Wymiary o których pisałem wcześniej wynikają z tych badań. Przykro mi że nie mogę zamieścić ich tutaj. Nie mam możliwości w postaci braku urządzeń. Jeśli tak bardzo pragniesz mieć te badania podaj mi swój adres a ja wyślę lub przywiozę wersję xero. Mogę podać telefon do producenta i tam możesz sobie potwierdzić lub nie moje słowa.
Pozdrawiam

jareko
21-03-2006, 22:27
i nareszcie pojawiaja sie konkrety o ktore Ja Gosciu i inni "z branzy" tak sie dopominaja. Adres moj znajdziesz na mojej stronie w podstronie "kontakt". Czekam na przesylke bo jak widze centrala Firmy nie kwapi sie z odpowiedzia na moj mail - co poddaje tez z lekka w watpliwosc tutaj wyrazane opinie
Co do Jerzego - wybacz - ale w 99.9% przypadkow pierwszy post i taki tekst tak wlasnie wyglada.Stad tez taka w sumie wywazona z mej strony wypowiedz. Moglbym o wiele ostrzej zareagowac co teraz czynie znajac sprawe takze z ust drugiej strony - bo jakos fajnie sie sklada ze powazanie mam nie tylko wsrod Forumowiczow :) Poza tym nie pierwszy to wypadek gdy miesza sie z blotem jakas firme zapominajac jakby ze dolozyla ona wszelkich staran by klient byl ostatecznie zadowolonym a jedyna gratyfikacja w takiej sytuacji jest tylko kasa. I powiem wiecej - duza naprawde duza kasa. Nawet mafia udziela kredytu w skali tylko 10% miesiecznie zas w podobnych sytuacjach upusty za klopoty i tylko miesieczne opoznienia dochodza do 25% wartosci zamowienia. Fakt - w wielu wypadkach jest to tez swiadome dzialanie klientow - ale to oddzielna bajka

pchelek
22-03-2006, 11:59
1800x2350 ze slupkiem ruchomym - tego sie nie da zrobic bez usztywnienia z Jx = co najmniej 6 [w kazdym skrzydle i dodatkowo usztywnienie do slupka] - latwo policzyc
takich okien sie nie bada do certyfikatu - bo to sa drzwi i to bardzo duze

jareko
22-03-2006, 15:12
a tak wygladaja okienka po 6 miesiacach. Okna drewniane
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/OKno_drew_naroze.JPG
czy widac jak pieknie juz rozlaza sie klejenia na wczepie?

http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/OKno_drew_szpros.JPG
a tak niestety odlazi silikonowanie szprosa wiedenskiego

I nie chodzi mi o tendencyjna nagonke na okna drewniane tylko......jakosc wykonania a ta niestety zalezy od ceny - zwlaszcza w oknach drewnianych. NIe na darmo MS czy Gebauer sa najdrozsi (w wiekszosci wypadkow) na rynku

mack
22-03-2006, 17:01
zaniepokoiliście mnie tym recyclingiem okno plastu Rąbień, gdybym wiedział o tym wcześniej byc może inaczej bym wybrał, na ale cóż klamka zapadła

tatko
22-03-2006, 23:11
mack z tym recyklingiem nie wpadaj w panikę. Owszem okna Gealan to przetworzone pcv, ale w przypadku okien z okleiną drewnopodobną dwustronną okna barwione są w masie. To barwienie według mojej oceny to bardzo duży plus. Ten recykling ma wpływ na okna białe, gdzie ta biel nie jest taka jaka powinna być. Ale to też subiektywna ocena. Jest pewna grupa zwolenników takiej skali bieli. Z gustami się nie dyskutuje.
Pozdrawiam

tatko
22-03-2006, 23:27
Pchelku wyjaśnij mi kilka problemów:
1. Aprobata techniczna systemu okiennego w części dotyczącej wymiarów okien zawiera tylko jeden wymiar dotyczący największej szerokości skrzydła.
2. Do ustalenia wysokości skrzydeł odsyła do badań statycznych.
3. Oprócz aprobaty istnieją inne dokumenty dopuszczające okna do obrotu handlowego: min. deklaracja zgodności oraz certyfikat zgodności.
4. Zarówno deklaracja jak i certyfikat wystawiany jest na jakiejś tam podstawie. Załóżmy na podstawie badań.
5. W świetle Twoich słów aby takie dokumenty móc legalnie wystawić producent musi przedstawić okno do badania.
6. Cytat: 1800x2350 ze slupkiem ruchomym - tego sie nie da zrobic .............. takich okien sie nie bada do certyfikatu - bo to sa drzwi i to bardzo duze. Rozumiem z tego że okno 1800x2100 z ruchomym słupkiem też nie jest badane, a co za tym idzie nie może ono być , w sensie prawnym, przedmiotem obrotu handlowego ponieważ zarówno deklaracji jak i certyfikatu nigdy nie uzyska.
Pozdrawiam

izagrab
23-03-2006, 00:40
Czytam i czytam juz od kilku godzin wasze opinie i nie moge nic znalezc na temat okien PCV firmy Vetrex o profilu Veko.
ponizej link z opisem okien tej firmy
http://www.vetrex.pl/

brzmi dosc ciekawie i daja bardzo dobra cene

PROSZE O OPINIE NA TEMAT TYCH OKIEN bo czas mnie nagli.

Moze mozecie polecic mi jakis dobrych i dosc tanich producentow okien pcv z okolic w-wy?

G0ŚĆ
23-03-2006, 01:29
Pchelku wyjaśnij mi kilka problemów:
1. Aprobata techniczna systemu okiennego w części dotyczącej wymiarów okien zawiera tylko jeden wymiar dotyczący największej szerokości skrzydła.
2. Do ustalenia wysokości skrzydeł odsyła do badań statycznych.
3. Oprócz aprobaty istnieją inne dokumenty dopuszczające okna do obrotu handlowego: min. deklaracja zgodności oraz certyfikat zgodności.
4. Zarówno deklaracja jak i certyfikat wystawiany jest na jakiejś tam podstawie. Załóżmy na podstawie badań.
5. W świetle Twoich słów aby takie dokumenty móc legalnie wystawić producent musi przedstawić okno do badania.
6. Cytat: 1800x2350 ze slupkiem ruchomym - tego sie nie da zrobic .............. takich okien sie nie bada do certyfikatu - bo to sa drzwi i to bardzo duze. Rozumiem z tego że okno 1800x2100 z ruchomym słupkiem też nie jest badane, a co za tym idzie nie może ono być , w sensie prawnym, przedmiotem obrotu handlowego ponieważ zarówno deklaracji jak i certyfikatu nigdy nie uzyska.
Pozdrawiam

Zanim Pchelek coś napisze ja co nieco odpowiem od siebie.
1. wymiary skrzydeł, słupków należy ustalać na podstawie obliczeń statycznych z uwzglednieniem obciażeń wiatrem wg PN-77/B-02011, charakterystyki wytzrymałościowej stalowych kształtowników wzmacniajacych oraz dopuszczalnych ugięć elementów okien i drzwi balkonowych.
3. co to za pojęcie inne dokumenty poza aprobatą dopuszczające do obrotu. Żeby sprawa była wszystkim jasna.
Każdy producent okien musi je robić zgodnie z aprobatą techniczną wydaną dla danego systemu. Potwierdzeniem zgodności jest certyfikat zgodności z AT wydany przez firmę badajacą okna, lub deklaracja zgodności z AT wydana przez producenta na podstawie przeprowadzonych wg aprobaty badań.
4. Powinien być wystawiany na podstawie m.in badań, choć czytałem o takim wypadku, że deklaracja była wystawiana mimo, ze nie było dla tego systemu aprobaty technicznej.
5. z tego co się orientuje producent przedstawia do badania jakieś reprezentatywne okna, i na tej podstawie wystawiana jest zgodność na wszystkie okna jakie aprobata zawiera w p.Asortyment.
6. Każda aprobata na początku (asprtyment) określa jakie okna w danym systemie można robić. Zwróć uwagę czy okno balkonowe (dwudzielne) z ruchomym słupkiem masz w aprobacie wpisane. Zobacz czy jakiekolwiek okna możesz zgodnie z twoją aprobatą robić z ruchomym słupkiem. (nie wnikając jakiego są wymiaru)

tyle ja....

jareko
23-03-2006, 08:50
a ja dodam tylko ze kazdy systemodawca prowadzi swoja badania, przeprowadza swoje obliczenia na podstawie ktorych powstaje wykres (siatka) statyki. I pomimo oddawania do badan okien o okreslonych wymiarach by uzyskac AT ten wykres jest (raczej - powinien byc) wykladnia maksymalnie dopuszczalnych gabarytow. Na takim wykresie tatko masz okreslone maksymalne wysokosci jak i szerokosci i zaleznosc jednego od drugiego. To jest (powinno byc) wykladnia dopuszczalnych gabarytow. Jak chocby przykladem tego jest zamieszczona tu tabelka Schuco.
A praktyka wyglada zupelnie inaczej.
Niestety, producenci by miec zbyt coraz czesciej odchodza od takich wytycznych NARZUCONYCH przez system. Sami biora na siebie odpowiedzialnosc udzielajac gwarancji. Sami realnie pod soba dolki kopia gdyz w przypadku jakichkolwiek klopotow i klienta majacego czas i zapal kazda sprawe sadowa przegraja gdyz w pewnym momencie pojawia sie w niej systemodawca a wraz z nim wykres statyki - i klops.
To ze ktos taki balkon jak tutaj poddany ocenie wykona i da na to gwarancje nie gwarantuje jego prawidlowego funkcjonowania przez lata.
Pogon za klientem powoli doprowadza do tego ze systemy naginane sa do granic nieprzyzwoitosci - jak ktos jest z Warszawy proponuje obejrzec sobie inwestycje na ul.Popularnej gdzie w systemie Rehau wykonano okna ponadnormatywne i to nie o 2 czy 5 cm ale idzie to w dziesiatki cm ponad statyke. Pierwsze klopoty juz sie pojawiaja a okna maja raptem rok, tak tatko JEDEN rok. To dopiero poczatek eksploatacji a co bedzie za rok czy dwa?..... wspolczuje pozniej firmie ktora te okna wykonala jak zaczna sie powazniejsze klopoty.
Stad tez nie dziwie sie ze po dzis dzien Deceunick na moj mail nie odpowiedzial - bo o czym ma pisac? Ze znalazl sie producent ktory ryzykuje i na wlasna odpowiedzialnosc nagina system? O tym wszyscy wiedza ze taki proceder ma miejsce. I stad tez czasem dziwie sie Twoim wypowiedziom jako ze jestes z branzy i dobrze wiesz jak sprawy sie maja i tez wiesz dobrze (przynajmniej powinienes) jakie sa ograniczenie gabarytowe jak i tez cos o czym sie nie wspomina ograniczenie wymiarow okuc na ktore producenci udzielaja wogole gwarancji. Ale to znow oddzielny temat. Nagiac mozna wszystko ale w rozsadnych granicach - chocby by wlasny tylek chronic przed sytuacja np. taka:
Juz kiedys tu opisywalem sytuacje firmy ktora wykonala okno a wlasciwie cala konstrukcjie 5000/7000 z balkonek dwuskrzydlowym z ruchomym slupkiem po srodku. Wygrali bez klopotu sprawe sadowa z firma ktora takie cudow wykonala nie korzystajac wogole z zalecen systemodawcy. Inna sprawa ze nie pomni juz raz przezytych stresow druga sprawe z inna firma ktora wymieniala te okna tez wygrali gdyz mimo podpowiedzi Rzeczoznawcy jak to powinno byc wykonane znow kierowali sie w wyborze najtanszym oferentem. Ale to zupelnie inna bajka

angi
23-03-2006, 11:09
Witam wszystkich, muszę przyznać, że prześledziłam prawie wszystko
co tu piszecie o oknach, a wczoraj to siedziałam do 2 w nocy, tak mnie
to wciągneło, podobają mi się bardzo wypowiedzi JAREKO.
Chcę się was poradzić na temat właśnie okien, wybrałam PCV czy PVC
jak kto woli niewiem, firmy GEALAN 5komorowe, oni mi zaproponowali
6 komorowe, bo są w tej samej cenie obecnie. Mam okna bardzo nietypowe, niewszystkie. Czy dobrze zrobiłam, napiszcie coś, proszę.

jareko
23-03-2006, 11:18
calkiem ladnie prezentujacy sie profil, o bieli doruwnujacej Salamandrowi :)
reszta - coz okno jak okno ;) kwestia gustu
PVC z angielska PCV z polska ;)

angi
23-03-2006, 11:31
Dzięki jareko, że napisałeś, zapomniałam dodać wcześniej, że będą te okna nie białe tylko w kolorze, i też mam problem bo nie wiem czy zrobić
kolor też od środka czy po prostu białe (a kolor będzie bardzo ciemny
dąb bagienny)wiec moje obawy czy niezbyt ciemne od środka, mój mąż
stwierdził że się nie wypowiada na ten temat.

jareko
23-03-2006, 11:38
dostalem opeer za te biel. POwiem szczerze jak na spowiedzi - nie "macalem" jeszcze Gealana z recyklingu. Mialem przyjemnosc z 3000 i 7000 i byly naprawde bardzo biale :) Bielsze od Rehau, Veki itepe
Ale skoro w kolorze - to nie istotna kwestia :)

angi
23-03-2006, 11:46
Zapytam jeszcze, czy przy tych oknach wziąść mam dodatkowo wentylację, powiedział mi przedstawiciel, że zawsze można zamontować,
czy to prawda.

jareko
23-03-2006, 11:53
prawda
ja jestem przeciwnikiem wywalania od razu kasy ktora moze okazac sie przydatna na cos innego zwlaszcza ze w kazdym momencie mozna zainstalowac nawietrzaki czy tez wyciac kawalek uszczelki
Zwlaszcza ze w wielu sytuacjach jest to naprawde zbedne

angi
23-03-2006, 12:13
Przed chwilką czytałam o wstawianiu okien w ścianie 3 warst., też taką mam, chcę się zapytać o te kotwy czy one muszą być przy oknach
czy to jest niezbędne, mieszkam obecnie w bloku i gdy mi wymieniali
okna to bez kotew, teraz mnie to zastanawia.

jareko
23-03-2006, 12:25
hahahahaha sorki, usmialem sie do lez.
Ale montazystow mamy - zalamac sie mozna. A okienka nie wypadly czasem? ;)
Kotwy mila Pani musza byc
Kotwy lub dyble
Przepraszam za smiech ale to nie z Pani tylko z montazystow i realiow naszej pozal sie Boze budowlanki

A najgorsze w tym wszystkim jest to co z klientami sie teraz wyprawia i co sie dla nich wykonuje gdyz tak sobie architekt lub klient zamarzyl. To dobija i ukazuje niejako bezsens jakichkolwiek porad. Sorki - znow mam zly dzien :( ale i tak Was nie opuszcze :)

angi
23-03-2006, 12:38
Dziś sie będę z nimi widziała i sama się zastanawiam, co mi odpowiedzą
jak im zadam takie właśnie pytanie dotyczące wstawiania okien z kotwami
i tymi dyblami. Dzięki jareko za poświęcenie mi czasu.

jareko
23-03-2006, 12:43
kotwami lub dyblami :)
po to tu jestem by czas (jak mam) go Wam poswiecac :)

angi
23-03-2006, 15:01
Właśnie widziałam się z moimi monterami, jestem spokojna, okna
będą wstawione z kotwami, byli zdziwieni jak im powiedziłam czy mogli
by mi wstawić bez kotew, w takim razie ci co wstawili mi okno w bloku,
mogłabym im teraz powiedzieć parę słów.

Jarek Kot
23-03-2006, 16:27
Jeżeli szukacie dobrych okien to moge polecić wam firme z Warszawy Omega Group poneważ nedawno miałem wymieniane przez nich okna i jestem bardzo zadowolony

tatko
23-03-2006, 21:00
Jareko nie ma w tym nic dziwnego że nie otrzymujesz odpowedzi na twoje pytanie. W Norymberdze odbywają się targi i tam wymiotło wszystkich madrych. Musisz poczekać aż wrócą.
To że przekraczane są wymagania systemowe nie musisz mnie przekonywać. Jeżdżąc po Warszawie po jej starych dzielnicach widać okna balkonowe dwuskrzydłowe o wymiarach powyżej 2500mm. Siedzę właśnie na kosztorysem ofertowym gdzie inwestor chce zamówić okna balkonowe dwuskrzydłowe o wysokości 2600 i więcej. Wysłałem zapytanie do SIWZ z informacją o wymogach systemowych i braku gwarancji na okna o przekroczonych gabarytach. Mija 7 dzień a odpowiedzi brak.
Kontrargumentem na jednoroczne okna Rehau jest okno wykonane w chyba w 2000 roku lub 2001. Okno o wymiarach 3600 x 2300 (fix/ruch.słw/fix) kolorze jednostronnym zielonym. Są tam jeszcze dwa okna 1740 x 2300 z ruchomym słupkiem. Wykonane na Deceunick Mondial 2000 systemie trochę gorszym od Zendowa. Pomimo upływu tylu lat okna te funkcjonują bez zarzutu. Przyznam że to nie ja montowałem te okna, ale byłem pracownikiem w tej firmie. Zresztą duże inwestycje mają to do siebie że są tam wyroby oknopodobne. Osiedle Górce są tego doskonałym przykładem.
Pozdrawiam

jareko
23-03-2006, 21:15
tatko- o inwetstycjach z przetargow nie mowmy. To zupelnie inna bajka :) Dzieki niej obaj bedziemy mieli zagwarantowana prace na najblizsze 20 lat - biorac pod uwage ilosc wstawianych teraz okien. NIe tylko Gorce, takze Mehofera, Ursynow, Wlodarzewska itd. Cala prawie Warszawa w wyroby oknopodobne jest teraz wyposazana.
Ale z drugiej strony dziwisz sie? Przy takiej korupcji, przy takich wymaganiach co do ceny a nie jakosci.....szkoda gadac.
Co do przykladow okien o maksymalnych gabarytach
Widzisz, tym sie z lekka roznimy ze Ty tylko przytaczacz promujac caly czas Zendowa. Moge Ci podobnie dobrze dzialajace okna w KBE, Schuco, Vece itd. Ale tez musisz przyznac ze okna z lat 90tych i poczatku 2000 to zupelnie inne konstrukcje. Pojawily sie Basic, soft line, perfekt line i tym podobne wynalazki ktore wzgledem poprzednich sa jakby hmmm.... by nikogo nie urazic "odchudzone". I przy nich najmniejsze odstepstwo od grupy wzmocnienia, nawet od ilosci srub trzymajacych wzmocnienie moze zaowocowac jak i owocuje wyginaniem sie profili, ich odksztalcaniem. Czy kiedys ktokolwiek slyszal by okna kolorowe puchly i wykrzywialy sie gdy producent nie zrobil otworow odpowietrzajacych pierwsza komore? Chyba tylko w Panoramie takie cuda sie zdarzaly
Myle sie? Powiedz prosze

tatko
23-03-2006, 22:28
Jareko tym się różnimy z lekka biorąc że tak naprawdę ja nie promuję żadnego systemu okiennego. Gdyby moje dobre doświadczenia dotyczyły innego systemu okiennego pisałbym o tym systemie. Mam doświadczenia z innymi systemami jednak nie mam ochoty nadstawiać karku za pomysły producentów. Przyznam że robię wyceny dla uczestników tego forum. Robię to w systemie do którego mam pełne przekonanie. To ja odpowiadam za okno a nie producent. Rynek wymógł wprowadzenie odchudzonych systemów. Kiedyś zrobiłem doświadczenie polegające na zmierzeniu 1 kg profilu. Różnica dochodziła do 25%. Ciekawy jestem reakcji uczestników forum gdyby zobaczyli cenniki okien z lat 98 - 2001, czasy kiedy nie było odchudzonych profili. Doskonale wiesz że wtedy nikt nie pytał o rabaty, wartość z cennika była ceną oferty, a sprzedawcy jeździli na urlop na Dominikanę.
Nie widziałem, nie słyszałem, nie znam aby przez ostatnie 8 lat zostały wprowadzone systemy Basic, Softline w Deceunicku. Dotyczy to zarówno Mondiala jak i Zendowa. Okna są takie same od kiedy zetknąłem się z oknami na powaznie.
Pozdrawiam

stary
23-03-2006, 22:42
Jareko tym się różnimy z lekka biorąc że tak naprawdę ja nie promuję żadnego systemu okiennego.
:o naprawdę??? :o

Nie widziałem, nie słyszałem, nie znam aby przez ostatnie 8 lat zostały wprowadzone systemy Basic, Softline w Deceunicku. Dotyczy to zarówno Mondiala jak i Zendowa. Okna są takie same od kiedy zetknąłem się z oknami na powaznie.
Pozdrawiam
Basic- Rehau 3k, częsciej na chudej ramie 64 mm, wyjątkowo wiotkiej :-?
Softline- podstawowa Veka 3 k

G0ŚĆ
23-03-2006, 23:38
Nie widziałem, nie słyszałem, nie znam aby przez ostatnie 8 lat zostały wprowadzone systemy Basic, Softline w Deceunicku. Dotyczy to zarówno Mondiala jak i Zendowa. Okna są takie same od kiedy zetknąłem się z oknami na powaznie.
Pozdrawiam

Nie będę już któryś z kolei raz wklejał rysunku tylko odnośnik do strony na której on jest. Jakoś nie może do Ciebie dotrzeć że jednak klasa B w zendole istnieje. Może nawet nie wiesz że sprzedajesz klasę B bo w wygladzie w gotowym oknie prawie niczym się nie różni od kl.C.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1040870&highlight=#1040870

jareko
24-03-2006, 00:35
jak mi milo ze szanowni przedmowcy juz Ci tatko odpowiedzieli - bo znow bys napisal ze jakas krucjate przeciwko Tobie tutaj robie
Chodzi mi tylko o jedno - bys w swej wierze w Zendowa czasem sie opamietal. To ze Ty akurat trafiles na producenta ktory zawsze dostarcza Ci go w grupie C (czy jestes tego tak naprawde w 100% pewien? ) nie oznacza ze inni nie beda maksymalizowac zyskow wykonujac go w grupie B.
I o ile dobrze pamietam dalem Ci tutaj link w ktorym czarno na bialym masz iz Zendow w grupie B istnieje.
Nie przejmuj sie - jest wiecej takich systemow :lol:
umozliwiajacych "szachrajstwo". Klient placi za 5 komorowke a dostaje 3 i co na to powiesz? Latasz z suwmiarka i nic a nic sie od siebie nie roznia. I to jest dopiero jazda ;) Dowiedziesz ze bylo oszustwo dopiero wtedy gdy okno przekroisz
I nie zalamuj Forumowiczow mowiac ze kiedys okna to byly okna a nie badziew ;) bo widzisz takie lekkie niedomowienie zle dziala na wyobraznie. Problem jest innej materii o ktorej z kilkoma innymi z branzy staramy sie wbic do glowy wszystkim odwiedzajacym te strony.
Tak jak kiedys nagiecie systemu pod okreslone wymagania architekta czy klienta bylo jeszcze mozliwe tak teraz tylko szaleniec i samobojca w takim stopniu jak dawniej zalecenia naginac bedzie. I dobrze by bylo zebys to w koncu przyjal do swiadomosci bo po prostu Forumowiczom wode z mozgu robisz.
Noooo....chyba ze jest tylko jeden na cala Polske producent okien w Zendowie ;)

surfi
24-03-2006, 12:05
Kontrargumentem na jednoroczne okna Rehau jest okno wykonane w chyba w 2000 roku lub 2001. Okno o wymiarach 3600 x 2300 (fix/ruch.słw/fix) kolorze jednostronnym zielonym. Są tam jeszcze dwa okna 1740 x 2300 z ruchomym słupkiem. Wykonane na Deceunick Mondial 2000 systemie trochę gorszym od Zendowa. Pomimo upływu tylu lat okna te funkcjonują bez zarzutu...
Wiesz tatko, rozumiem nieswiadomego inwestora, rozgrzanego ułańską fantazją architektów, ale czlowiek niby z branży ? :-?
Na co dzień oglądamy opłakane skutki działań pseudo-producentów, którzy na pytanie inwestora o granice możliwości odpowiadają "Wyginam śmiało ciało !". Ale może rzeczy się tak mają właśnie dlatego, że potem zawsze tatko-jakiś zaśpiewa (na forum) "...dla mnie to mało, mało!!!"

tatko
24-03-2006, 18:20
surfi myślę że nie zrozumiałeś sensu tych słów. Dyskusja toczy się wokół przekraczania wymiarów wynikających z dokumentów aprobujących. Z obydwu postów wynika tyle i tylko tyle że są wyknoane takie okna z których jedne sa do wymiany a inne pomimo lat działają prawidłowo. Dalsze dokładanie jakichkolwiek domysłów mija sie z prawdą.

Dzisiaj zrobiłem test polegający na wysłaniu do firm zapytania o wycenę. Zapytanie dotyczyło okien pcv w kolorze złoty dąb jednostronny. Wśród nich były okna budzące tyle kontowersji dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem 1760x2300 oraz trzykwaterowe 2700 x 2200 fix+ruchomy słupek (obydwa z przewiązkami). Zapytanie było skierowane do firm o największym udziale na rynku: Aluplast, Veka, Rehau, Salamander, Deceunick, Gealan. Wynik jest taki iż od wszystkich otrzymałem oferty które uwzględniały wykonanie takich okien. Na moje pytanie czy mozliwe jest wykonanie takich okien i ich prawidłowe funkcjonowanie otrzymywałem odpowiedź potwierdzającą. Wyniki testu pozostawiam bez komentarza.
Pozdrawiam

jareko
25-03-2006, 00:21
wiec tatko opowiem Ci wprost
Gadaz bzdury i sciemniasz do petegi. Zal Ciebie sluchac.
I nikt o zdrowych zmyslach nie uwierzy iz Centrale ktore takiego jak TY czy Ja maja gleboko w d... odpowiedzialy Ci na tak zadane pytanie. Zapewne wyslales do dealerow - a tu uwierz lub nie nawet 2000/2500 w kolorze bez poprzeczki z ruchomym slupkiem powiedza CI ze mozna zrobic.
Robisz bardza zla robote na Forum gdyz wmawiasz Forumowiczom ze wlasciwie wszystko mozna zrobic (w podtekscie - Deceunick Zendow) co nie jest zgodne z prawda.
Skoro Syrfiemu zarzucasz iz nie rozumiem Twych slow to jak widze Ty nie rozumiesz ani moich ani Pchelka ani Goscia czy Starego.
Zwlaszcza moj ostatni post dotyczacy ewentualnych spraw w sadzie (gdyz znajdzie sie niejeden tatko co rozne cuda wykona) powinien dac Ci choc przez chwile do myslenia - jak widze Ty ciagle swoje. Zapytaj Pchelka jakei "cuda" zglaszaja mu klienci do opinie wlasnie przed sadowej. A On zna sie na tym o czym tu piszemy najlepiej.
Swoja droga masz dobre wejscia ;) skoro Deceunick odpowiedzial Ci w ciagu 24 godzin a do mnie jakos sie zebrac nie moga by odpisac mimo dwukrotnego wyslania maila z zapytaniem :lol:
Opamietaj sie chlopie :)
Nikt tutaj do Ciebie nic nie ma ale na takie bzdety ktore tu wygadujszesz reakcja musi byc - sorki

tatko
25-03-2006, 09:00
1. Trzeba być totalnym ignorantem (dotyczy ludzi którzy pracują "w oknach" żeby wysyłać zapytania do jak Ty to nazywasz "centarli". Oczywiście że wysłałem do ludzi produkujących okna. Nigdy nie twierdziłem że można zrobić wszystko byleby tylko złapać klienta. Wynika to z poprzednich postów.
2. To że zapędziłeś się w ślepy róg w krytyce mojej osoby coraz bardziej widać. Surfiemu nie zarzuciełm braku zrozumienia z Twojej strony, a tylko tyle że Surfi nie do końca zrozumiał opis tych dwóch zdarzeń. Cóż tak musi być.
3. Dla "centrali" jetem nikim więc nie zwracam się do nich z jakimkolwiek problemem. Mam "w głębokim poważaniu" wsystkich sytemodawców tak jako oni mają nas. Powtórzę: ważne jest abym z tego co robię nie miał problemów.
4. Sprawy sądowe były są i będą i wynikają one z tego że ktoś zrobił coś czego nie powinien zrobić. Dotyczy to okien zarówno o bardzo dużych gabarytach jak i całkiem normalnych.
Pozdrawiam

homerek
25-03-2006, 15:38
Może przerwę te kłótnie :D
Jako inwestor potrzebuję opinii na temat okien pamoplastu. Dostałem od nich ofertę ciekawą cenowo i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda jakość tych okien.

tatko
25-03-2006, 19:02
homerek drewno czy pcv?
Pozdrawiam

Klaus
25-03-2006, 21:16
Dostałem ciekawe oferty na okna następujących producentów:

- AVANTE (Deceuninck) z Elbląga
- DAKO (Veka) z Biczyc Dolnych
- MS (Brügmann AD) z Słupska

Pomóżcie proszę dokonać dobrego wyboru.

mack
26-03-2006, 10:02
mack z tym recyklingiem nie wpadaj w panikę. Owszem okna Gealan to przetworzone pcv, ale w przypadku okien z okleiną drewnopodobną dwustronną okna barwione są w masie. To barwienie według mojej oceny to bardzo duży plus. Ten recykling ma wpływ na okna białe, gdzie ta biel nie jest taka jaka powinna być. Ale to też subiektywna ocena. Jest pewna grupa zwolenników takiej skali bieli. Z gustami się nie dyskutuje.
Pozdrawiam

wczoraj zamontowali mi okna - jednakże montażysta mówił mi że z recyclingu są tylko białe. Barwione w masie i okleina złoty dąb nie.
Montowali na dyble. Gwoli sprawiedliwości należy stwierdzić że zapytali czy życzę sobie na kotwy czy na dyble, ponieważ nie znam się za bardzo zapytałem a jak montuje się zwykle - na co dostałem odpowiedz że 99% w ścianie 2warstwowej montuje się na dyble. Kilka lat temu była moda na kotwy ale minęła bo nie wykazała przewagi nad sposobem montażu na dyble. A co sądzą o tym eksperci.

jareko
26-03-2006, 11:06
[quote="mack..... na co dostałem odpowiedz że 99% w ścianie 2warstwowej montuje się na dyble. Kilka lat temu była moda na kotwy ale minęła bo nie wykazała przewagi nad sposobem montażu na dyble. A co sądzą o tym eksperci.[/quote]
Przywolany do tablicy - no coz za eksperta czasem sie uwazam ;) odpowiadam
Nie bylo i nie ma "mody" na jakis sposob montazu. Obie metody sa poprawne i dopuszczalne. Na kotwy wymaga pewnej hmmm.....sprawnosci i zachowania odpoeidnich metod montazu. NIe rozwijajac tego tematu powiem tylko ze w scienie 2W tez mozna montowac na dyble z wyjatkowa sotroznoscia by sciany dybel nie rozsadzil. W przypadku Ytonga czy suporeksu takiej metody mimo wszystko bym nie polecla. Otwor na dybel jest zbyt blisko sciany pustaka i jakze czesto przy skrecaniu dybla nastepuje rozlupanie pustaka w tym miejscu

tatko
26-03-2006, 11:38
mack z rycklingu czy nie najważniejsze jest to że w przypadku twoich nie ma to znaczenia. W oknach barwionych w masie wszelkich zanieczyszczeń nie widać, a okleina nie może być i nie jest z recyklingu. Montaż preferuję na kotwy przedewszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze taki sposób montażu nastęuje bez ingerencji w profile po drugie daje większe mozliwości poprawienia jeśli nastąpi nieprzewidziane zdarzenie. Dyble stosowane są tam gdzie kotew użyć nie można.
Pozdrawiam

Klaus
26-03-2006, 12:03
Jareko, zechciej proszę jeśli to możliwe zabrać głos w temacie, który poruszyłem kilka postów wyżej.
Pchełku, może Ty także mógłbyś coś doradzić?

jareko
26-03-2006, 12:07
Klaus - juz kiedys wspomnielem ze nie udzielam odpowiedzi na takie pytania i powiedzialem tez dlaczego. Nie wskazuje juz producentow gdyz sa coraz bardziej nieprzewidywalni :(
Poczekaj az zjawi sie Pchelek - moze on Ci cos podpowie a moze i stary glos zabierze?

Klaus
26-03-2006, 12:33
Jareko z jednej strony cię rozumiem a z drugiej to kto mi może pomóc jak nie Wy forumowi eksperci.
A z trzeciej oczekuję tylko niezobowiązującego wyrażenia Waszych
subiektywnych opinii. Bez jakichkolwiek pretensji co do skutków
jakie może rodzić ich zastosowanie w konkretnym przypadku.

Charlie
27-03-2006, 22:55
mack z tym recyklingiem nie wpadaj w panikę. Owszem okna Gealan to przetworzone pcv, ale w przypadku okien z okleiną drewnopodobną dwustronną okna barwione są w masie. To barwienie według mojej oceny to bardzo duży plus. Ten recykling ma wpływ na okna białe, gdzie ta biel nie jest taka jaka powinna być. Ale to też subiektywna ocena. Jest pewna grupa zwolenników takiej skali bieli. Z gustami się nie dyskutuje.
Pozdrawiam

wczoraj zamontowali mi okna - jednakże montażysta mówił mi że z recyclingu są tylko białe. Barwione w masie i okleina złoty dąb nie.
Montowali na dyble. Gwoli sprawiedliwości należy stwierdzić że zapytali czy życzę sobie na kotwy czy na dyble, ponieważ nie znam się za bardzo zapytałem a jak montuje się zwykle - na co dostałem odpowiedz że 99% w ścianie 2warstwowej montuje się na dyble. Kilka lat temu była moda na kotwy ale minęła bo nie wykazała przewagi nad sposobem montażu na dyble. A co sądzą o tym eksperci.

Okna kupiłeś w OKNO-PLAST Rąbień ?

Mariusz Biernacki
29-03-2006, 14:37
Cześć Jarku mam w planach wymiane okien wiec jak możesz to podaj mi adres oraz numer telefonu tej firmy

peilin
29-03-2006, 22:49
Witam,
Zdecydowalam sie na okna aluminiowe. Zastanawiam sie pomiedzy Ponzio NT 68 i Schuco S65. Ktory profil bedzie lepszy, czy sa porownywalne? Cena w zasadzie baardzo podobna. Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam

budulec
31-03-2006, 00:14
Witam,
Zdecydowalam sie na okna aluminiowe. Zastanawiam sie pomiedzy Ponzio NT 68 i Schuco S65. Ktory profil bedzie lepszy, czy sa porownywalne? Cena w zasadzie baardzo podobna. Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam
Bez porównania Schuco, ale polecałbym RS70 HI
pzdr

mack
31-03-2006, 19:17
7 dni po montażu okien; na dole pozostała dosyć szeroka szpara - ok 10 cm. Okna stoja na klockach. Co dalej robić.
Czy można już usunąć klocki?
Czy robić wylewkę pod okno do poziomu listwy podparapetowej zostawiając klocki, czy nie do poziomu listwy zostawić szparę 1 cm i uszczelnić ją pianką?
Czy może jak mi poradzono wstawić styropian FS20 pod okno?

jareko
31-03-2006, 19:36
klocki zostawic
wylewke zrobic 5-10 mm ponizej podparapetowki
wypielnic piana
lub (tak powinno postepowac sie przy balkonach)
klocki zostawic
pod podparapetowke podlozyc pasek styropianu tak by wylewka podeszla pod nia na 5-10mm
zrobic wyleke do listwy podparapetowej
po stwardnieniu kocki wyjac i dolac wylewke

pchelek
31-03-2006, 19:40
recykling to taki sam material jak PVc pierwotne - tylko przemielone z odpadow - recykling idzie w rdzen profili [np aluplast] albo jako warstwa spodnia scianek zewnetrznych widocznych - albo jako scianki zewnetrzne niewidoczne - albo jako profli mniej wazne [progowe].
Bez obaw recylking to to samo co oryginal.

mack
31-03-2006, 19:58
klocki zostawic
wylewke zrobic 5-10 mm ponizej podparapetowki
wypielnic piana
lub (tak powinno postepowac sie przy balkonach)
klocki zostawic
pod podparapetowke podlozyc pasek styropianu tak by wylewka podeszla pod nia na 5-10mm
zrobic wyleke do listwy podparapetowej
po stwardnieniu kocki wyjac i dolac wylewke
dzieki za szybką odp.
nie rozumiem jaka kolejność przy balkonach
czy licząc od góry: listwa podparapetowa, styropian, wylewka czy listwa, wylewka, styropian?

jareko
31-03-2006, 20:55
zalezy jak zamowiles okno i w co wyposazone i jak zostalo wykonane
O tym decyduje sie w momenci erobienia pomiarow a nie pozniej
Ja jak przychodze pobierac wymiary juz na tym etapie wiem jak wykonac okno i pozniej to info Inwestorowi przekazuje. Uzgadniamy wszystko zanim nastapi podpisanie umowy. Pozniej jest to rzezbienie

acca5
01-04-2006, 10:03
Jarek i Pchełek gdzie na terenie woj. lubuskiego poszukac dobrych przedstawicieli i montażystów firmy Salamander, może choć nazwy firm do których warto sie zwrocić z propozycją wykonania okien i montażu.

tatko
01-04-2006, 15:36
Napisałem że przekażę w formie xero wyniki badań. Nie zrobię tego ponieważ mogę już sam publikować wyniki tych badań. Jest ich zbyt dużo aby publikować i nie wszystkie są tak istotne. Kilka zdań które postaram sie poprzeć dowodami.

1. „ obecnie technologia produkcji okien powoduje że są one takie same” - skrót
Tutaj trudno będzie dowieść twierdzenia iż okna nie są takie same. Producenci strzegą tajemnicy składu chemicznego profili. W trakcie poszukiwań okien sami możemy stwierdzić ich różnorodność dotyczącą skali bieli i gładkości powierzchni. Ważnymi z punktu uzytkownika jest rozszerzalność cieplna oraz odporność na starzenie.
http://republika.pl/tatko/images/Dsc113.jpg
http://republika.pl/tatko/images/Dsc.114jpg
2. Twierdzenie iż okna jednoskrzydłowego o wymiarach 1500x1500 nie można wykonać ponieważ nie przewiduje tego żadna dokumentacja systemowa jest błędnym twierdzeniem. Oto dowód.
http://republika.pl/tatko/images/Dsc111.jpg
http://republika.pl/tatko/images/Dsc.112.jpg
3.Cytat "Każda aprobata na początku (asprtyment) określa jakie okna w danym systemie można robić. Zwróć uwagę czy okno balkonowe (dwudzielne) z ruchomym słupkiem masz w aprobacie wpisane. Zobacz czy jakiekolwiek okna możesz zgodnie z twoją aprobatą robić z ruchomym słupkiem. (nie wnikając jakiego są
wymiaru)"
Z aprobaty technicznej:
„Asortyment okien i drzwi balkonowych pod względem podziału powierzchni i sposobu otwierania skrzydeł obejmuje:
- okna ............ ze słupkiem stałym i ruchomym ................
4.Cytat "wlasnie po to jest forum by wymieniac sie pogladami - jak zapewne zauwazyles wiele osob tu ma swoje preferencje - jakies doswiadczenia - i nimi sie dzieli"
Cytat "mimo ze jestem dealerem - nikogo nie namawiam by u mnie kupowal - wyale ci co maja cos rozsadnego tu do powiedzenia wiedze swa czerpia - jak myslisz? skad? stad ze na codzien maja doczynienia z tym lub jakims innym profilem lub producentem albo juz jakis czas dzialaja w branzy - i czasem nie sposob uniknac gloryfikowania czegos co sie bardzo dobrze znapowiadam tylko swoje obserwacje - juz to kiedys wyjasnialem ".
???????????????????? Pozostawiam bez komentarza ???????????????????????????

Jeszcze jedno - statyka. W tym przypadku nie istnieje coś co się nazywa siatka statytki. Istnieje natomiast program Calcmanual do obliczania statyki każdego okna.
Pozdrawiam

editta
01-04-2006, 22:31
nie przebrnęłam przez wszystkie posty :oops: , więc teraz może być nie na temat. sorki, że wciskam się w paradę.
okna drewniane www.mazurokna.pl - ja jestem bardzo zadowolona. no to spadam

pchelek
02-04-2006, 19:07
co to znaczy że producenci chronią w tajemnicy sklad chemicny profili i od niego zalezy rozszerzalnosc cieplna i odpornosc na starzenie
Sklad chemiczny jest powszechnie znany - i za kazdym razem jest taki sam. Rozszerzalnosc cieplna jest identyczna. Odpornosc na starzenie jest praktycznie taka sama. Różnice wynikaja z technologii tloczenia, jakosci ustnikow. Wszystkie profile PVC tloczone sa praktycznie z identycznych mieszanek z niewielkimi modyfikacjami

Okno o wielkości 1550 na 1500 i wieksze mozna zrobic spokojnie i to praktycznie wkazdym systemie - z tym ze w systemie slabszym moze ono szybciej utracic swoje wlasciwosci - ale nie musi. A tak naprade wszystko jest w rekach tego co szkli i tego co wsuwa stal - do takich duzych skrzydel powinien wsuwac stal z blach 2 mm co najmniej. Z drugiej strony tak wielkie skrzydla sa niepraktyczne>
Tak na koniec i na marginesie to dokumentacje systemowe sa moim zdaniem niedopracowane i zawieraja takie cuda ze az strach - ale to moje zdanie po 15 latach siedzenia w oknach - sadze ze jak je opracowano te 15 lat temu czy 20 to od tamtej pory sa tylko przepisywane bez uwzgledniania wspolczesnych rozwazan i wspolczesnego doswiadczenia wielu producentow okien.

mack
03-04-2006, 13:15
Okna kupiłeś w OKNO-PLAST Rąbień ?
Tak
a teraz mam taki problem, chce zamontować kontaktrony wpuszczane, a nie chce starcić gwarancji - instalator alarmów mówi że montuje je w dolnej ramie gdzie i tak są otworu na skropliny. Ale w Okno Plascie Rąbien nie dali mi jeszcze odpowiedzi czy nie starce gwarancji
A jak to wygląda "na świecie" czy producenci okien dają gwarancję na okna po zamontowaniu kontaktronów

Jarek Kot
03-04-2006, 17:40
Witam Cię Mariuszu
Ta firma to Omega Group i mieści się w Warszawaie przy ul. Resorowej 4
tel.(022)858 98 71 . Zachencam do kontaktu z nimi bo mają sporą wiedzę na temat okien, a po zamontowaniu okien pewnie będziesz zaskoczony tak jak ja ich profesjonalnym montażem po którym nawet niema żadnego śladu, bo wszystko dokładnie sprzątają.
[/url][/list][/code][/quote]

stary
04-04-2006, 00:23
Chciałem już zakończyć dyskusję na ten temat a tu suprajs.....Znów Zendow na tapecie i jego badania.
i nie wszystkie są tak istotne. Kilka zdań które postaram sie poprzeć dowodami.
No cóż? :roll: Dla mnie istotne z tych badań są nr profili .... To jak tam ??? Robi Deceueniuck profile odchudzone czy nie?? Jak to kiedyś napisał chyba GOŚĆ " nawet nie wiesz, że je sprzedajesz" czy jakos tak :roll:

Tutaj trudno będzie dowieść twierdzenia iż okna nie są takie same.... Ważnymi z punktu uzytkownika jest rozszerzalność cieplna oraz odporność na starzenie.
Jakoś z tych fotek nie wyczytałem, kiedy mi okna zżółkną :roll: Jest tam tylko kilka podstawowych info o profilu- waga, temperatura mięknienia nie odbiegające od innych zbytnio...

Twierdzenie iż okna jednoskrzydłowego o wymiarach 1500x1500 nie można wykonać ponieważ nie przewiduje tego żadna dokumentacja systemowa jest błędnym twierdzeniem....
Takie okienko- zwykłe ,białe- można wykonać i mieści się to w statyce (oczywiście nie wszędzie :wink: ) gorzej jeśli dojdzie kolor+P4+WK2. Pomijam funkcjonalność takiego okna.
p.s. z tego raportu wyczytałem tylko , że okno 1500x1500 było badane.... :roll: - a gdzie stoi , że przeszło pozytywnie badania :wink: żartuję...
Mnie jednak bardziej interesuje ten słupek ruchomy 1800 x 2350 na skrzydle okiennym w kolorze co to badania zaliczył..... Tamte badania chciałbym zobaczyć!

Zwróć uwagę czy okno balkonowe (dwudzielne) z ruchomym słupkiem masz w aprobacie wpisane. Zobacz czy jakiekolwiek okna możesz zgodnie z twoją aprobatą robić z ruchomym słupkiem. (nie wnikając jakiego są wymiaru)" To prawda- bardzo dużo producentów nie ma wpisanej "przylgi" w aprobacie- teraz to uzupełniają po trosze .... ale porównaj katalog profili z aprobatą - czy wszystkie słupki (stałe i ruchome) z katalogu są w aprobacie, wszystkie skrzydła czy ramy....ile masz np. listew przyszybowych w katalogu ??? Pewnie ze dwadzieścia spokojnie!! A w aprobacie ile????? trzy, cztery??? Powod ??Kasa ! Po drugie: poszczególne akcesoria szybciej sie projektuje i tłoczy niż robi aneks do aprobaty i płaci!!

Jeszcze jedno - statyka. W tym przypadku nie istnieje coś co się nazywa siatka statytki. Istnieje natomiast program Calcmanual do obliczania statyki każdego okna.
Pozdrawiam
W jakim przypadku nie istnieje??? :o Oblicz mi na tym kalkulatorze potrzebną grubość wzmocnienia dla innego słupka ruchomego, białego -1800 x 2400- co też ma badania podobno.... dla grupy obciążeniowej C !!!

narka

jareko
04-04-2006, 10:21
Stary - daj spokoj
Nie widzisz ze masz doczynienia tylko z handlowcem? A wiedza hmmm..... widac ani Ty ani Ja ani Gosci ani Pchelek juz go nie nauczy i banialuki wciskac ludziom bedzie.
Szkoda tylko ze swoimi postami zamet w Forumowiczowych glowach wzbudza gadajac ^$%$.
Siedzimy tu juz kilka lat, staramy sie uczyc, przestrzegac przed wlasnie takimi osobami co twierdza ze nie ma siatki statyki (hehehe niech cofnie sie do postow Goscia ktory wlasnie tutaj ja opublikowal nie raz) i innych ograniczen.
Efektem braku kompetencji jest zbyt wiele schrzanionych okien, montazy i niezadowolonych klientow.
A tych wynikow badan takiego balkonu nie ujrzysz gdyz nie ma!!!
Niech promuje Zendowa - fakt to dobry profil
Ale niech w kwestiach o ktorych nie ma zielonego pojecia lepiej zamilknie - dla dobra w wiekszosci laikow odwiedzajacych ten watek i szukajacych porady a nie potwierdzenia wydumanych jakze czesto wizji architektow
Wszystko mozna? G... prawda - sa ograniczenia ktorych prawdziwy handlowiec trzymac sie powinien
I zamilkne juz w temacie tatko - chyba ze znow jakas totalna ignorancja sie tu popisze

angi
04-04-2006, 12:40
Witam, mam problem, ale nie z wyborem okien, zdecydowałam na GEALAN. Mam bardzo nietypowe okna, robili mi szablony, ale w jednym
oknie chcą mi wstawić styropian między belkę a okno, bo jakieś kąty
im się nie zgadzają, ja im na to jak takie okno będzie się trzymać, to odpowiedzieli, że będą kotwy.

jareko
04-04-2006, 12:54
No coz, takie sytuacje sie zdarzaja i trzeba sie ratowac. Jesli beda kotwy bedzie dobrze. Styropian powinni pociac na beleczki i przestrzen miedzy styropianem a murem jak i styropianem a oknem dokladnie wypelnic piana
PIana nie jest elementem mocujacym !!! wiec mozesz byc spokojny
Oczywiscie pod warunkiem iz beda kotwy

angi
04-04-2006, 13:15
Dzieki jareko za taką szebką odpowiedź, jestem spokojniejsza, juz
myślałam, że chcą mi coś wcisnąć, bo się nie znam, ale jesteś ty na tym
forum.Pozdrowionka.

tatko
04-04-2006, 14:20
Jesteście ostatnimi osobami u których mógłbym szukać wiedzy na temat okien. Dorabiacie pasującą ideologię do sytuacji. Najpierw że nie można, że nie ma tego w kwitach, że gloryfikuję, że preferuję. Cytaty to nie moje słowa a wasze. Odpowiedzi top też nie moje słowa a oficjalne dokumenty i nie pochodzą one sprzed 15 lat a 2003r.
Pozdrawiam
Program do obliczania statyki jest programem dla Deceunicka, wykorzystywany jest przez producentów przy produkcji okna, i nie zostanie wykonane okno jeśli nie spełni parametrów wykorzytywanych przy obliczaniu statyki.

maksiu
04-04-2006, 19:26
Ja mam pytanko w temacie klamek do okien, czy pod względem zabezpieczenia klamke HOPPE Secustik można traktować na równi z klamka z kluczykiem? Mam okucia wk2 i do wyboru klamke. Przyznam, że HOPPE Secustik bardziej mi się widzi, a ja Wy o tym sądzicie?
pozdrawiam
m.[/url]

pchelek
04-04-2006, 19:58
do obliczenia wymaganych usztywnień słupków czy ślemion wystarczy
a - długopis
b- skrawek papieru
c- kalkulator
d - przedszkolak lub uczeń 1 klasy
Ten dwudzielny DECEUNINCK o wymiarach 1800x2300 potrzebuje usztywnienia [dla I strefy wiatrowej w terenie otwartym] co najmniej 12 cm - tak więc przy standardowych usztywnieniach bedzie sie wyginał jak guma

budulec
04-04-2006, 21:25
do obliczenia wymaganych usztywnień słupków czy ślemion wystarczy
a - długopis
b- skrawek papieru
c- kalkulator
d - przedszkolak lub uczeń 1 klasy
Ten dwudzielny DECEUNINCK o wymiarach 1800x2300 potrzebuje usztywnienia [dla I strefy wiatrowej w terenie otwartym] co najmniej 12 cm - tak więc przy standardowych usztywnieniach bedzie sie wyginał jak guma

Jestem ciekawy jak wyszło Ci 12 cm4 ?
przyjąłeś strefę krawędziową?
jakie przyjąłeś dopuszczalne ugięcie?
Nie mając pojęcia o oknach PCV i licząc tylko na palcach wychodzi mi mniej.
pzdr

lucjans1
04-04-2006, 22:13
witam
to jest temat: Szukam dobrych okien.
A nie: cm. wiatry, przekroje,obliczenia,styropian,
statyka i kłótnie dealerów , i itp.
Proszę założyć nowy temat ,,OKNA DLA DEALERÓW"
i tam się mast----cie.

Lucjans1

jareko
05-04-2006, 08:42
Ja mam pytanko w temacie klamek do okien, czy pod względem zabezpieczenia klamke HOPPE Secustik można traktować na równi z klamka z kluczykiem? Mam okucia wk2 i do wyboru klamke. Przyznam, że HOPPE Secustik bardziej mi się widzi, a ja Wy o tym sądzicie?
pozdrawiam
m.[/url]
odpornosc na otwarcie od zewnatrz po rozwierceniu ramy jest identyczna
Klamka z kluczykiem dodatkowo ochrania Cie przed otwarciem po wycieciu kawalka szyby by reke wlozyc - jak na 007 :)
Stad tez inwestycja tylko w okucia Wk-2 przy pozostawieniu zwyklej szyby jest w mojej ocenie nieporozumieniem - to uwaga ogolna a nie do Ciebie maksiu :)

michal_mmm
05-04-2006, 08:54
Takie pytanie:
Mam fixy (część szklona w ramie, część z zamontowanym na stałe skrzydłem). Niektóre duże (1.80m). Czy podczas montażu trzeba wyciągać te skrzydła / szyby żeby zaprzeć jakimś patykiem (żeby piana nie powykrzywiała), czy samo okno to usztywni ?

maksiu
05-04-2006, 09:07
Ja mam pytanko w temacie klamek do okien, czy pod względem zabezpieczenia klamke HOPPE Secustik można traktować na równi z klamka z kluczykiem? Mam okucia wk2 i do wyboru klamke. Przyznam, że HOPPE Secustik bardziej mi się widzi, a ja Wy o tym sądzicie?
pozdrawiam
m.
odpornosc na otwarcie od zewnatrz po rozwierceniu ramy jest identyczna
Klamka z kluczykiem dodatkowo ochrania Cie przed otwarciem po wycieciu kawalka szyby by reke wlozyc - jak na 007 :)
Stad tez inwestycja tylko w okucia Wk-2 przy pozostawieniu zwyklej szyby jest w mojej ocenie nieporozumieniem - to uwaga ogolna a nie do Ciebie maksiu :)

nie dopisalem ze szyba p2 :D, tak wiec jeszcze raz okucia wk2 i szyba p2
Jarku, ciekaw jestem twojej opinii, mimo wszystko klamka z kluczykiem czy moze jednak HOPPE Secustik.
pozdrawiam
m.

jareko
05-04-2006, 09:22
Mam fixy (część szklona w ramie, część z zamontowanym na stałe skrzydłem). Niektóre duże (1.80m). Czy podczas montażu trzeba wyciągać te skrzydła / szyby żeby zaprzeć jakimś patykiem (żeby piana nie powykrzywiała), czy samo okno to usztywni ?
fiks szkolny w skrzydle niczego dodatkowego nie wymaga. Piana (jesli jest prawidlowo wykonane okno) nie wykrzywi ramy i mozna sobie pozwolic nie rozszkliwac go przy montazu na kotwy
fiks szklony w oscieznicy przy duzych gabarytach wymaga rozszklenia

jareko
05-04-2006, 09:27
Jarku, ciekaw jestem twojej opinii, mimo wszystko klamka z kluczykiem czy moze jednak HOPPE Secustik.
maksiu- w mojej prywatnej ocenie jednak klamka z kluczykiem - mimo iz w skploatacji jest bardziej upier....wa
Tu nie mozemy podawac przykladow jak mozna pewne zabezpiecznie ominac, to nie szkola zlodzieii tylko forum :) - klamka z kluczykiem zabezpiecza cie przed "fachowcem" ktory wlozy reke do srodka i za klamke lapie i otwiera. Secoustic przed tym nie zabezpiecza

maksiu
05-04-2006, 09:29
Jarku, ciekaw jestem twojej opinii, mimo wszystko klamka z kluczykiem czy moze jednak HOPPE Secustik.
maksiu- w mojej prywatnej ocenie jednak klamka z kluczykiem - mimo iz w skploatacji jest bardziej upier....wa
Tu nie mozemy podawac przykladow jak mozna pewne zabezpiecznie ominac, to nie szkola zlodzieii tylko forum :) - klamka z kluczykiem zabezpiecza cie przed "fachowcem" ktory wlozy reke do srodka i za klamke lapie i otwiera. Secoustic przed tym nie zabezpiecza

o widzisz.. i to jest odpowiedz na którą oczekiwałem, dzieki
pozdrawiam
m.

michal_mmm
05-04-2006, 09:50
Jareko: bardzo dziękuję za odpowiedź

HomeLess
05-04-2006, 12:15
Ano szukam i szukam tych dobrych okien, "szukaj" pracuje aż się zagrzał, ja zresztą też i tak mnie się w głowie zamieszało, że nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem. Więc czy dobrze rozumiem, Winkhaus ma tylko dwie klasy odporności, a Roto trzy. Czy zatem 3 klasa Roto to dużo więcej od 2 klasy Winkhausa (sorki wielkie ale z tych rysynków na ich stronach to ja za wiele nie rozumiem na razie)? I jeszcze jedno, już myślałem, że wiem, że w podwyższonej odporności na włam nie ma "uchylności" i ruchomego słupka, a tu Winkhaus a propos swojej aprobaty na klasę nr 2 (ENV 1627-1630) podaje:'Aprobata w tej klasie odporności obejmuje okucia uchylno-rozwierane, rozwierane i okucia do ruchomego słupka". Czy ktoś wie jak na te wieści reagują "fachowcy"?

pchelek
05-04-2006, 22:48
obciążenie wiatrem 660 Pa [I strefa wiatrowa, teren otwarty, budynek wysokości 10 m, wsp. beta - 2,2, strefa przykrawędzowa wsp 1,2] 25x2,2x1,2 = 660] rozpietosc obciazenia 230 cm szerokosc 45 - Jx wychodzi ok. 12. Dop. ugięcie 1/300L
Jx = 66x45x [5l qw -4bqw]qw /dzielone/ 1920x21000x10 [do 6]x 0,8x2 [bo dwie strony obciazenia

budulec
06-04-2006, 00:49
Obciążenie char. : 0,66kN/m2 (straszny wygwizdów :D )
Obciążenie na 1mb słupka 0,66 x0,9 = 0,594 kN/m

Ugięcie L/300 = 7,67 ( norma dopusza L/200 i 15 mm, ale możemy przyjąć zasady stare jak świat czyli L/300 i 8mm :D )
Ugięcie dla stali (E= 205GPa) Jx=12cm4 wyniosą 8,74mm czyli zostana nawet przekroczone.

pzdr

aqep
06-04-2006, 08:55
witam. A czy mozecie sie wypowiedziec na temat okien firmy amma(www.amma.com.pl). Troche martwi mnie to co piszecie o wymiarac 2700x2100(a takie bede miec u siebie)..fix/drzwix2/fix...jaka szerokosc drzwi pozwoli na bezawaryjna prace......wracajac do firm mam do wyboru okna gealana,drutexu,dejon/dabrowski...o nich troche poczytalem ,o ammie i ich profilach nei wiem nic. a zdania na rynku lokalnym sa bardzo podzielone(chyba wiecej zlych opini)...wiem ze sprzedaja duzo do niemiec..mi pasuja bo sa na miejscu-serwis i te sprawy jedynie poki co mnie przekonuja...

pchelek
07-04-2006, 12:47
Ta firma AMMA to te certyfikaty co sie nimi posługuje to może sobie w d..e wsadzić. To nie są ich certyfikaty a tylko producentów okuć, szyb i profili PVC. Możesz im to powiedzeć. Muszą mieć certyfikat na okna - jeśli już. A system VEKA jest w porzo. 2700x2100 w trzech kwaterach mozna spoko [w Vece]

Andrzej Motycki
07-04-2006, 16:39
Witaj Pchelek nie znam tej firmy AMMA a skoro o niej nie słyszałem pewnie nie jest najlepsza.Natomiast system VEKA jest profilem bardzo giętkim i apsolutnie nie polecałbym tego profilu ręcze za PLUSCEC jest to niemiedzki profil bezołowiowy 5 komorowy najlepszy jaki znam na naszym rynku ewentualnie ALUPLAST znam firmę, która w swojej ofercie posiada te dwa profile zachęcam do zapoznania się z ich ofertą Jest to firma OMEGA GRUOP która już ma swoją markę wyrobiona na rynku Tel do tej firmy to (022)858 98 71 lub 509 570 886