PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

stary
07-04-2006, 17:30
Witaj Pchelek nie znam tej firmy AMMA a skoro o niej nie słyszałem pewnie nie jest najlepsza.... Jest to firma OMEGA GRUOP która już ma swoją markę wyrobiona na rynku .....
O, jakaż znajomość rynku....i przenikliwa analiza. :o Ja o firmie Omega Group słyszałem tylko od Ciebie i niejakiego Jarka Kota parę postów wyżej, więc w sumie też niewiele..... :roll: Jeden "zachenca" drugi sprzedaje "niemiedzkie" okna, a może to ten sam?? :-? Proponuję dział :
Ogłoszenia drobne (http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=48&sid=4b086903406a983afd13680d9cebcd53)
Opowiedziałem szczerze. :lol:

tatko
07-04-2006, 20:23
Zaraz zaraz tutaj pchelek pisze okno 2700x2100 trzykwaterowe jest w porzo, jak to ma sie do tych słów
CYTAT "Skoro dokladnie tak - zglos sie do tatko - zrobi bez mrugniecia okiem w najlepszym i jedynym slusznym profilu na swiecie
Wiem, ze trudno rozszyfrowac siatki GOSCia ale powiem tak.....pomijam wymiary bo juz szerokosc klopoty w uzytkowaniu sprawi. Jedno ze skrzydel bedzie mocowane na slupku przykrecanym do oscieznicy (to ta pierwsza pionowa czesc od lewej na rysunku jaki zamiescilem) i tu lezy najwieksze niebezpieczenstwo funkcjonowania calosci dwuskrzydlowego balkonu. Reszta juz przy tym to pikus ".
W którym miejscu jest miejsce na prawdę!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam
_________________

mack
09-04-2006, 14:27
co fachowcy okienni sądzą o takim ociepleniu przy oknach:

znowu mnie zaskoczył wykonawca. Proponuje on aby odciąć styropian na poziomie piany montażowej a nastepnie dokleić cofniety pasek styropianu który bedzie wegarkiem i zamknie szczelinę spowodowaną warstwą kleju do styropianu - ale czy tu nie powstaje liniowy mostek termiczny na poziomie piany montażowej?

anndy
09-04-2006, 23:23
Witam wszytkich,
potrzebuję pomocy znawców poprawnych okien. Wczoraj wstawiono mi okno jak na rysynku. Martwi mnie to że w jednym ze skrzydeł nie ma na całej długości okuć . Zaznaczyłm czerwoną kreska obszar w kórym jest okucie, w pozostałej częsci brak -czy tak moze być? czy to okno będzie szczelne???
http://anndy75.republika.pl/okno.jpg.

stary
10-04-2006, 09:39
Wczoraj wstawiono mi okno jak na rysynku. Martwi mnie to że w jednym ze skrzydeł nie ma na całej długości okuć .
Na całej długości być nie musi :lol: :lol: , ale zalecania producentów profili i okuć mówią aby między dociskami nie było więcej jak 800 m we wrębie okuciowym.
W lewym skrzydle jest za mało :roll: Sprawdź odległość miedzy zaczepem na górze a górnym wierzchołkiem okna od wewnatrz- jeśli jest więcej niż 800 mm to niech założą przedłużkę na okucie + 1 zaczep na ramie- tam najczęściej przewiewa.

anndy
10-04-2006, 10:18
Wczoraj wstawiono mi okno jak na rysynku. Martwi mnie to że w jednym ze skrzydeł nie ma na całej długości okuć .
Na całej długości być nie musi :lol: :lol: , ale zalecania producentów profili i okuć mówią aby między dociskami nie było więcej jak 800 m we wrębie okuciowym.
W lewym skrzydle jest za mało :roll: Sprawdź odległość miedzy zaczepem na górze a górnym wierzchołkiem okna od wewnatrz- jeśli jest więcej niż 800 mm to niech założą przedłużkę na okucie + 1 zaczep na ramie- tam najczęściej przewiewa.

A co z okuciami na pionowym słupku? To lewo skrzydło nie ma przy tym słupku nic oprócz zawiasów.

stary
10-04-2006, 10:36
A co z okuciami na pionowym słupku? To lewo skrzydło nie ma przy tym słupku nic oprócz zawiasów.
Sorki :oops: uważałem za naturalne, że jest okute jak normalne skrzydło rozwierne :( między zawiasami powinien być stały docisk na ramie i skrzydle lub ewentualnie zawias dowrębowy (podobno do górnego) - odległośc jest chyba większa jak 800 mm między zawiasami.

Jarek30
10-04-2006, 10:38
Witam. Slyszal lub widzial ktos okna PCV z Chin?? Ja takowe ostatnio widzialem w jednym z hoteli.Bylem sluzbowo w nowobudowanym hotelu w okolicach Szczecina i zainteresowalem sie oknami - dopiero co wstawione. Sam jestem po zakupie okien z M&Sa. Panowie tragedia - zastanawiam sie czy w profilach sa jakiez wzmocnienia.Np drzwi dwuskrzydlowe ze slupkiem wys ok 2.2 a kazde skrzydlo ok 0,7. Gdy chcialem je otworzyc to pomyslalem ze nie sa zamocowane bo strasznie lata cala futryna wraz ze slupkiem. Okazalo sie ze drzwi sa zamocowane a lata sam slupek ze skrzydlami i odchyla sie na ok 3 cm w karzda strone- jakby mocniej pociagdnal lub pchnal mozna by je wylamac. Okna- szyby zespolone zaparowane od srodka, uszczelke miedzy szybami a profilem mozna spokojnie palcem wcisnac lub wyciagnac. PCV barwione w masie na brazowo - na sam rzut oka jakosc mizerna, barwa nie jest jednolita i widac jasniejsze zacieki.Duzo mozna jeszcze opowiadac ale ten slupek na drzwiach to mnie zadziwil - wiemy ze sa slupki stale i ruchome, tutaj mamy nowy standard - polruchomy :lol:
ciekawe jak te brazowe PCV beda wygladaly po wakacjach?

anndy
10-04-2006, 11:09
A co z okuciami na pionowym słupku? To lewo skrzydło nie ma przy tym słupku nic oprócz zawiasów.
Sorki :oops: uważałem za naturalne, że jest okute jak normalne skrzydło rozwierne :( między zawiasami powinien być stały docisk na ramie i skrzydle lub ewentualnie zawias dowrębowy (podobno do górnego) - odległośc jest chyba większa jak 800 mm między zawiasami.

Ten zawias dowrębowy to takie dwa połączone płaskowniki wyskości ok. 2 cm niewidoczne przy zamkniętym oknie? Bo cos takiego chyba tam jest tak w połowie wysokości tego słupka (ma wyskość 130cm)między zawiasami zewnętrznymi.
Wielkie dzięki za pomoc

anndy
10-04-2006, 11:19
Witam. Slyszal lub widzial ktos okna PCV z Chin?? Ja takowe ostatnio widzialem w jednym z hoteli.Bylem sluzbowo w nowobudowanym hotelu w okolicach Szczecina i zainteresowalem sie oknami - dopiero co wstawione. Sam jestem po zakupie okien z M&Sa. Panowie tragedia - zastanawiam sie czy w profilach sa jakiez wzmocnienia.Np drzwi dwuskrzydlowe ze slupkiem wys ok 2.2 a kazde skrzydlo ok 0,7. Gdy chcialem je otworzyc to pomyslalem ze nie sa zamocowane bo strasznie lata cala futryna wraz ze slupkiem. Okazalo sie ze drzwi sa zamocowane a lata sam slupek ze skrzydlami i odchyla sie na ok 3 cm w karzda strone- jakby mocniej pociagdnal lub pchnal mozna by je wylamac. Okna- szyby zespolone zaparowane od srodka, uszczelke miedzy szybami a profilem mozna spokojnie palcem wcisnac lub wyciagnac. PCV barwione w masie na brazowo - na sam rzut oka jakosc mizerna, barwa nie jest jednolita i widac jasniejsze zacieki.Duzo mozna jeszcze opowiadac ale ten slupek na drzwiach to mnie zadziwil - wiemy ze sa slupki stale i ruchome, tutaj mamy nowy standard - polruchomy :lol:
ciekawe jak te brazowe PCV beda wygladaly po wakacjach?
Jak byłem w Pekinie to widziałem jak robili okna na.... chodniku - oknomistrz przywoził ze sobą profile na rowerze, rozkładał sobie to przy ulicy, przycinał, łączył czymś na wzór ścisków. Wyglądało to bardzo egzotycznie. Kolo robił sobie okna na chodniku a wokól niego tłum ludzi, niektórzy z rozpędu wchodzili my nawet w te profile. Niekoniecznie wszystkie chińskie okna muszą być produkowane w takich warunkach, ale to co opisałem zrobiło na mnie "wrażenie"

anndy
10-04-2006, 11:52
A co z okuciami na pionowym słupku? To lewo skrzydło nie ma przy tym słupku nic oprócz zawiasów.
Sorki :oops: uważałem za naturalne, że jest okute jak normalne skrzydło rozwierne :( między zawiasami powinien być stały docisk na ramie i skrzydle lub ewentualnie zawias dowrębowy (podobno do górnego) - odległośc jest chyba większa jak 800 mm między zawiasami.

Ten zawias dowrębowy to takie dwa połączone płaskowniki wyskości ok. 2 cm niewidoczne przy zamkniętym oknie? Bo cos takiego chyba tam jest tak w połowie wysokości tego słupka (ma wyskość 130cm)między zawiasami zewnętrznymi.
Wielkie dzięki za pomoc
Znalazłem stronę z opisem ukuć i to coś co jest u mnie między zawiasami- nazywa się na tej stronie dociskiem miedzyzawiasowym ukrytym. Czy to wystarczy (jest takie jedno na całej długości tegoi słupka 130cm)?

pchelek
10-04-2006, 17:39
tatko - "chodzi o to by język giętki powiedział to co pomyśli głowa" - to chyba z Mickiewicza. Apropo - są różne rzeczy giętkie - ale na pewno nie jest to VEKA.
Co do tych okien z hotelu w Szczecinie to ja nie znam czegos takiego i do tego w kolorze. Myślę że jest to cos innego - krajowego pomalowanego farbą na brązowo i fatalnie wbudowanego. Nawet Chińczycy nie produkują takich knotów. A okna z PVC na ulicy nie da się zrobić bo jak je zgrzać.
Znam chiński system DECCO - mialem o nim negatywne zdanie i jednak zmieniłem na pozytywne.
Co do okna 2700x2100 to będą w nim trzy skrdzydła o szerokości 90 cm i wysokości 210 cm - trzeba tylko dać odpowiednie wzmocnienie w słupek stały i w skrzydła i w słupek ruchomy tych skrzydeł.

tatko
10-04-2006, 18:03
pchelku ja też twierdzę że takie okno można zrobić i nie będzie z nim problemu. Innego zdania jest kto inny, z pewnoącią nie jestem to ja.
Pozdrawiam

jareko
10-04-2006, 21:43
milej wymiany pogladow miedzy Panami zycze
dwuskrzydlowka bez poprzeczek szerokosci 1800 wysokosci 2100 na dodatek z jednej strony zawiasy na slupku przykrecanym do ramy - powodzenia :lol:
Mam na mysli nie rok - tylko kilka lat
I powiem szczerze - Pchelek, jestem zaskoczony Twoimi ostatnimi wypowiedziami - albo dajesz sie wpuszczac w maliny albo to o czym nie raz rozmawiallismy o ograniczeniach, o producentach, o hadnlowcach z Bozej Laski miedzy bajki wlozyc mozna.
Dodaj jeszcze do tego balkonu obustronny kolor i P-4
I powiedz ze mozna :) - spokojnie uwierza a pozniej bedziesz z ekspertyzami jezdzil po kraju.
Powodzenia i gumowych drzew

anndy
10-04-2006, 22:09
Wczoraj wstawiono mi okno jak na rysynku. Martwi mnie to że w jednym ze skrzydeł nie ma na całej długości okuć sa tak jak ta czerwona linia. http://anndy75.republika.pl/okno.jpg.

Na całej długości być nie musi , ale zalecania producentów profili i okuć mówią aby między dociskami nie było więcej jak 800 m we wrębie okuciowym.
W lewym skrzydle jest za mało Sprawdź odległość miedzy zaczepem na górze a górnym wierzchołkiem okna od wewnatrz- jeśli jest więcej niż 800 mm to niech założą przedłużkę na okucie + 1 zaczep na ramie- tam najczęściej przewiewa
A co z okuciami na pionowym słupku? To lewo skrzydło nie ma przy tym słupku nic oprócz zawiasów.
Sorki :oops: uważałem za naturalne, że jest okute jak normalne skrzydło rozwierne :( między zawiasami powinien być stały docisk na ramie i skrzydle lub ewentualnie zawias dowrębowy (podobno do górnego) - odległośc jest chyba większa jak 800 mm między zawiasami.
[/quote]
Zmierzyłem odległość miedzy zaczepem na górze a górnym wierzchołkiem okna od wewnatrz -ijest jak w mordę 80cm, na pionowym słupku jest 70cm od góry okna do tego czegoś na środku słupka tylko cały czas mam dylemat czy to jest zawias dowrębowy (bo do górnego nie jest podobny...) Ma ktoś zdjecie czegoś takiego? Jak to ma wyglądać żeby nie było z tym później problemu

stary
11-04-2006, 00:16
Zmierzyłem odległość miedzy zaczepem na górze a górnym wierzchołkiem okna od wewnatrz -ijest jak w mordę 80cm, na pionowym słupku jest 70cm od góry okna do tego czegoś na środku słupka tylko cały czas mam dylemat czy to jest zawias dowrębowy (bo do górnego nie jest podobny...) Ma ktoś zdjecie czegoś takiego? Jak to ma wyglądać żeby nie było z tym później problemu
No cóż??? Z opisu wynika , że jednak chłopaki trzymali się jakichś zasad :wink: Jeśli dobrze spasowano skrzydło z ramą to nie powinno być problemów. Naturalnym jest ciężej chodząca klamka w takich wynalazkach jak łuki, trapezy itp. cuda zwłaszcza w skrzydłach RU.
Te "płaskowniki" to dociski ukryte -jak sam napisałes wcześniej- oczywiście dopuszczone do użycia. Trudno opublikować zdjęcia nie znając producenta okuć, ale na twoim miejscu chwilowo przestałbym sie przejmować tym oknem- chyba że zacznie przez nie wiać :roll:

anndy
11-04-2006, 00:53
Zmierzyłem odległość miedzy zaczepem na górze a górnym wierzchołkiem okna od wewnatrz -ijest jak w mordę 80cm, na pionowym słupku jest 70cm od góry okna do tego czegoś na środku słupka tylko cały czas mam dylemat czy to jest zawias dowrębowy (bo do górnego nie jest podobny...) Ma ktoś zdjecie czegoś takiego? Jak to ma wyglądać żeby nie było z tym później problemu
No cóż??? Z opisu wynika , że jednak chłopaki trzymali się jakichś zasad :wink: Jeśli dobrze spasowano skrzydło z ramą to nie powinno być problemów. Naturalnym jest ciężej chodząca klamka w takich wynalazkach jak łuki, trapezy itp. cuda zwłaszcza w skrzydłach RU.
Te "płaskowniki" to dociski ukryte -jak sam napisałes wcześniej- oczywiście dopuszczone do użycia. Trudno opublikować zdjęcia nie znając producenta okuć, ale na twoim miejscu chwilowo przestałbym sie przejmować tym oknem- chyba że zacznie przez nie wiać :roll:
Dzięki Stary,
już jestem spokojny. Te okucia to Winkhuas a okna z Thermoplastu.

Andrzej Motycki
11-04-2006, 11:26
Witaj Pchelek nie znam tej firmy AMMA a skoro o niej nie słyszałem pewnie nie jest najlepsza.... Jest to firma OMEGA GRUOP która już ma swoją markę wyrobiona na rynku .....
O, jakaż znajomość rynku....i przenikliwa analiza. :o Ja o firmie Omega Group słyszałem tylko od Ciebie i niejakiego Jarka Kota parę postów wyżej, więc w sumie też niewiele..... :roll: Jeden "zachenca" drugi sprzedaje "niemiedzkie" okna, a może to ten sam?? :-? Proponuję dział :
Ogłoszenia drobne (http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=48&sid=4b086903406a983afd13680d9cebcd53)
Opowiedziałem szczerze. :lol:
Witaj ja również odpowiadam szczerze moja znajomoś na rynku uważam ze jest bardzo dobra poniewaz znam technologie profili veka i wiem ze nie jest to najlepszy profil ponieważ jest bardzo giętki a jeśli uważasz innaczej to może Ty tu nie grasz fer zreszta to forum jest dla osób które oczekuja jakieś porady w sprawie okien,profili,firm a także do rozmów włączają sie osoby z pewnym doświadczeniem takie jak Ty,ja oraz wiele innych osób uważam, że Twoje insynuacje są bezpodstawne bo jak już wspomniałem na tym forum wypowiadaja sie osoby które miały lub chcą mieć wymienione okna a to ze ja czy Jarek mielismy wstawiane okna przez tą samą firmę swiadczy o tym ze jest to jedna z lepszych firm gdyż maja najlepszy profil to jest oczywiście moje zdanie bo napewno nie tylko my skorzystaliśmy z usług firmy Omega Gruop będe obstawiał za tą firma ponieważ jest słowna wywiązuje sie z umowy i ma bardzo dobrych montarzystów co również jest istotne bo jak zapewne wiesz że tylko dobrze osadzone okna maja możliwość przetrwania nawet pokolenia Więć jeśli ktoś miał wymieniane okna przez firme Omega Gruop która znajduje sie w Wilanowie w Warszawie to prosze piszcie o niej i nie bujcie sie ze ktoś oskarży was o to samo co mnie Pozdrawiam

Jarek30
11-04-2006, 12:14
Zapomniales podac nr telefonu i dokladny adres z mapka jak dojechac.

Andrzej Motycki
11-04-2006, 17:10
Zapomniales podac nr telefonu i dokladny adres z mapka jak dojechac.
witaj niewiem czy próbujesz być dowcipny bo jeżeli tak to jakoś to Ci nie wychodzi a jeżeli pytasz poważnie o adres to jest to ulica Resorowa 4 Wilanów nazwa firmy jaka mam na faktórze to Omega Gruop Agnieszka Lewandowska tel (022)858 98 71 lub kom 509 570 886 Pozdrawiam

KAS01
11-04-2006, 19:20
Witaj Pchelek nie znam tej firmy AMMA a skoro o niej nie słyszałem pewnie nie jest najlepsza.... Jest to firma OMEGA GRUOP która już ma swoją markę wyrobiona na rynku .....
O, jakaż znajomość rynku....i przenikliwa analiza. :o Ja o firmie Omega Group słyszałem tylko od Ciebie i niejakiego Jarka Kota parę postów wyżej, więc w sumie też niewiele..... :roll: Jeden "zachenca" drugi sprzedaje "niemiedzkie" okna, a może to ten sam?? :-? Proponuję dział :
Ogłoszenia drobne (http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=48&sid=4b086903406a983afd13680d9cebcd53)
Opowiedziałem szczerze. :lol:
Witaj ja również odpowiadam szczerze moja znajomoś na rynku uważam ze jest bardzo dobra poniewaz znam technologie profili veka i wiem ze nie jest to najlepszy profil ponieważ jest bardzo giętki a jeśli uważasz innaczej to może Ty tu nie grasz fer zreszta to forum jest dla osób które oczekuja jakieś porady w sprawie okien,profili,firm a także do rozmów włączają sie osoby z pewnym doświadczeniem takie jak Ty,ja oraz wiele innych osób uważam, że Twoje insynuacje są bezpodstawne bo jak już wspomniałem na tym forum wypowiadaja sie osoby które miały lub chcą mieć wymienione okna a to ze ja czy Jarek mielismy wstawiane okna przez tą samą firmę swiadczy o tym ze jest to jedna z lepszych firm gdyż maja najlepszy profil to jest oczywiście moje zdanie bo napewno nie tylko my skorzystaliśmy z usług firmy Omega Gruop będe obstawiał za tą firma ponieważ jest słowna wywiązuje sie z umowy i ma bardzo dobrych montarzystów co również jest istotne bo jak zapewne wiesz że tylko dobrze osadzone okna maja możliwość przetrwania nawet pokolenia Więć jeśli ktoś miał wymieniane okna przez firme Omega Gruop która znajduje sie w Wilanowie w Warszawie to prosze piszcie o niej i nie bujcie sie ze ktoś oskarży was o to samo co mnie Pozdrawiam

Litości! :evil: Może jakaś interpunkcja? :roll: :-?
PS. Tak samo jak Pchełek, uważam że z tym postem to do działu "Ogłoszenia drobne"

pchelek
11-04-2006, 20:19
jareko - to z opisu jest trzyskrzydłowka a nie dwuskrzydłowka - stąd moje potwierdzenie. W dwuskrzydłowce faktycznie tego sie nie da zrobić.
Co do giętkiej VEKI to uważam to za absurd. Wszystkie systemy są takie same praktycznie i różnią się jedynie nazwą. A co do Firmy Omega Grup to nie ma ona certyfikatu więc na rynku nie powinna istnieć

Ta Omega to krzak co stale zmienia nazwy i systemy

pchelek
11-04-2006, 20:27
A największy wic i dowcip jest w tym, że ta AMMA alias Omega Group z Wilanowa - sprzedaje i produkuje okna w tym "giętkim i słabym" ale "niemieckim" systemie VEKA. Ha ha ha ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aqep
11-04-2006, 21:22
A największy wic i dowcip jest w tym, że ta AMMA alias Omega Group z Wilanowa - sprzedaje i produkuje okna w tym "giętkim i słabym" ale "niemieckim" systemie VEKA. Ha ha ha ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
..a czy wiesz gdzie jest siedziba firmy amma???...bo zamiast rzeczowej i fachowej odpwiedzi otrzymuje nic....czy ktos potrafi nie chwalic sie swoja "wiedza" a faktycznie wypowiedziec sie o ich profilach??

jareko
12-04-2006, 02:50
Pchelku - wiem ze trzyskrzydlowka
Narysuj sobie:
szerokosc 2700
wysokosc 2100
trzy skrzydla gdzie jedno pracuje samoistnie a dwa drugie tworza balkon dwuskrzydlowy z ruchomym slupkiem (szerokosci 1800 !!!)
bez poprzeczek (!!!)
w kolorze (!!!)
z szyba P-4 (!!!)
wykonane w jednej ramie (!!!) gdzie zawiasy jednego ze skrzydel mocowane sa na slupku mocowanym na przykrecane laczniki stalowe.

Juz dalej rozpisywac sie nie bede. Zrobic mozna - oczywiscie ze mozna. Nie raz widziales co mozna zrobic i widziales takze jak to wyglada i dziala po kilku latach. Ja naprawde nie chce wszczynac bezsensownej polemiki. Chce tylko uzmyslowic naszym Forumowiczom z jakimi konsekwencjami musza sie liczyc po kilku latach eksploatacji takich wynalazkow.
Zrobienie tego balkonu w dwu ramach diametralnie zmienia sytuacje - w jednej - dla mnie to samobojstwo i tyle.
I jesli TY sie pod wykonaniem tego w jednej ramie podpisujesz to powiem szczerze jestem zaskoczony niemile.
Nie przekonasz mnie ze w tym momencie masz racje.

Andrzej Motycki
12-04-2006, 13:38
jareko - to z opisu jest trzyskrzydłowka a nie dwuskrzydłowka - stąd moje potwierdzenie. W dwuskrzydłowce faktycznie tego sie nie da zrobić.
Co do giętkiej VEKI to uważam to za absurd. Wszystkie systemy są takie same praktycznie i różnią się jedynie nazwą. A co do Firmy Omega Grup to nie ma ona certyfikatu więc na rynku nie powinna istnieć

Ta Omega to krzak co stale zmienia nazwy i systemy
pozwulcie że wtrące się do waszej interesujacej rozmowy ABSURDEM JEST TO ŻE PRUBUJESZ WMÓWIĆ LUDZIOM IŻ VEKA NIE JEST GIĘTKIM PROFILEM proponuje zadzwonić do firm które nie sprzedają tego profilu o zwykłą porade myśle że nie bedzie problemu z odpowiedzią niestety wiekszości firm sprzedaje te profile bo są tanie ale równierz BARDZO GIETKIE jesli chodzi o firme Omega Gruop to posiada certyfikaty wiem bo gdy byłem u nich w biurze to były i przypuszczam że nadal są powieszone w widocznym miejscu z tego co wiem to od paru lat firma ta istnieje i od początku pod ta sama nazwą

pchelek
12-04-2006, 18:06
jareko - ja dalej swoje jak upaty ......- wstawiasz w slupek staly dwukomorowy usztywnienie Jx10 cm a w skrzydla profile z blachy 3 mm - jx po 3-4 cm i w slupek ruchomy usztywnienie tez wstawiasz, co do poprzeczek to fakt powinny byc, a kolor ????????????????? najlepiej bialy.
Panie Motycki ale bajki pan wypisujesz - jaki certyfikat i na jakiej scianie - certyfikat to musi byc w ksiedze jakosci - na scianie to muchy moga byc i obrazki z babami golymi. A oni certyfikatu nie maja na bank bo im nie wydawalem. Veka jest gietka dla kazdego co tego profilu nie sprzedaje - kazda nieuczciwa konkurencja tak bedzie bredzic. Co do Omega group to oni PRODUKUJA okna w tym wlasnie systemie VEKA. panie - jak Pan piszesz cus to nie pan najpierw poczyta sobie co Pan napisal dwa wiersze powyzej bo inaczej to wychodzi kumedia. A na Omega Group to nasle Instektora Nadzoru Budowlanego Sprawdzi ich co oini wyrabiaja z tym gietkim profilem

grehor
13-04-2006, 14:36
Witam

Stoję przed dylematem zakupu okien. Zastanawiam się nad oknami thyssena (nie wiem czy dobrze napisałem) oraz oknami firmy drutex. Czy możecie mi doradzić, które z nich są lepsze i na które się decydować?
Nie pamiętam w tej chwili rodzajów tych okien wiem że drutex to 4-ro komorowe IGLO a thyssen 5-cio komorowe.

Z góry dzięki za info
pzdr
Grzesiek

pchelek
13-04-2006, 19:36
IGLO z Drutexu to chyba Aluplast 4000 - tak sobie nazawali - sprawdź dokladnie co to jest. Tego thyssena 5-komorowego tez sprawdź bo to chyba jest Thyssen Elite - ale niech Ci powiedzą

G0ŚĆ
13-04-2006, 23:08
Iglo z Drutexu to nie aluplast 4000, a 2000roundline tylko z przedzieloną jedna komorą na pół. Praktycznie profil "3komorowy" gr. 60mm.

piotras
13-04-2006, 23:17
Witam! Ja ma ten sam problem IGLO czy Elite. szala przechyla się na THyssena. Ładne okienka i profil inny niz wszystkie i cena atrakcyjna za 5 komorówke.

grehor
14-04-2006, 08:42
Mam przed sobą właśnie informację:
Thyssen LORD szyby zespolone U=1,1, okucia ROTO NT
natomiast co do DRUTEXU to wyczytałem na ich stronie:
profil Aluplast Ideal 2000 IGLO ( cztreokomorowe, "zaokrąglone"), okucia MACO, szyby zespolone U=1,0

Czy na podstawie tych danych jesteście w stanie powiedzieć coś więcej ???
Ewentualnie na co mam zwrócić uwagę i o co dopytać.

pzdr
Grzesiek

piotras
14-04-2006, 09:16
Ja juz sie zdecusowałem na Thysseny Elite z listwą ozdobną. Widziałem takie okienko za żywca jest ładne, profil nie ma takich "smug" jest gładki i biały. No i oczywiście okucia Roto NT i dodatkowo w cenie klameczki Secustic i szara uszczelka. Pozdrawiam.
Widziałem również okno IGLO też jest ładne i dobrze zrobione ale przypatrz sie domą które maja okna zlicowane(oczywiście białe) to zobaczysz ciemna smuge zaraz pod licem. Woda z brudem tam ścieka i pozostaje na oknie pod okapem.

pchelek
14-04-2006, 11:03
THYSSEN

grehor
14-04-2006, 11:44
Dzięki wielkie za info...kupujemy thyssena.
Pchelek z tego co czytam na forum to jesteś tu specjalistą. Możesz mi powiedzieć w takim razie jaka jest różnica między tymi dwoma oknami ?

pzdr
Grzesiek

krzysztof12
14-04-2006, 19:31
Witam mam problem co do wyboru okien do mojego domu. Mam oferty z fabryki BROS w Buku kolo Poznania (profil Salamander), Termoplast, Oknoplast z Krakowa (profil VEKA). Prosze o wyrazenie waszej opinii na temat tych okien. Z gory dziekuje.
Krzysztof

pchelek
14-04-2006, 19:58
mysle ze salamander bedzie najlepszy - ma najgladsze powierzchnie - ale to trzeba naocznie zobaczyc

grehor - podaj mi na priva e-mail to Ci cos wusle o oknach PVc - poczytasz sobie

krzysztof13
14-04-2006, 20:38
a co sadzisz o thermoplascie

pchelek
16-04-2006, 18:10
thermoplast tez jest w porzadku - to firma z tradycjami - jedna z najstarszych - juz jej chyba stuknelo z 17 lat

chopinetka
19-04-2006, 15:14
To ja też bardzo proszę o poradę. Czy ktoś z was zna okna, a raczej profile Plustec?A firma od której chcę kupić te okna to Budel z Sochaczewa. Czy to dobry wybór?Plisssss podpowiedzcie.

sensei2
19-04-2006, 19:51
mam pytanie czy okna Ryven są dobre i czy lepiej wybrać 3 czy 5 komorowe bo tyle się naczytałem że już sam niewiem . Z góry dziękuję. :roll: Mariusz

sensei2
19-04-2006, 19:59
mam pytanie który profil jest lepszy ryven czy veka . Dzieki za odpowiedzi. Mariusz :roll:

Charlie
19-04-2006, 22:11
[quote="chopinetka"]To ja też bardzo proszę o poradę. Czy ktoś z was zna okna, a raczej profile Plustec?A firma od której chcę kupić te okna to Budel z Sochaczewa. Czy to dobry wybór?Plisssss podpowiedzcie.[/quote

Cześć,
w Sochaczewie jest porządny producent - firma OKNO-BUD Białobrzeski. produkują na profilu VEKA a mieszczą się przy ulicy Trojanowskiej 17.

stary
20-04-2006, 23:47
To ja też bardzo proszę o poradę. Czy ktoś z was zna okna, a raczej profile Plustec?A firma od której chcę kupić te okna to Budel z Sochaczewa. Czy to dobry wybór?Plisssss podpowiedzcie.
Nie znam tego Budela, :oops: chyba sprzedawca nie producent.. jeśli solidny i z polecenia to nie widzę różnicy w dzisiejszych czasach.
Wystrzegaj się Plusteca lighta- odchudzona wersja 3 komorówki- przy oknach o duzych gabarytach zwłaszcza i kolorze.
Pozostałe (3 k i 5 k) mogą być , profil dosyć sztywny, dla ekologów- bezołowiowy.. :roll: .
Mankamentem wszystkich Plusteców jest kolor- taki zabrudzony biały, szarawy- jesli masz mozliwośc to porównaj z innymi profilami- nawet narożniki

jareko
21-04-2006, 00:13
staruszku - jakze deliktany ostatnimi czasy sie zrobiles
Popatrz na tatko - bierz z niego przyklad - bedziesz mial klinentow bez liku ;)

pchelek
21-04-2006, 09:45
stary - dobrze gadasz :)))))))
anorektyczne profile to kleska

kpam
21-04-2006, 13:37
Moje marzenie to zamontować w przyszłym domu ścianę z okien o wymiarach 5,6m x 2,5m (w podziałach np: 4x1,4x2,5) wszystkie typu fix nieotwieralne. Szyby w oknach zespolone o U<0,8. Czy da sie to zbudować z PCV czy tylko z AL lub drewna? Zależy mi na możliwie ciepłych okanch.
Mam prośbę do autorytetów na tym forum, czy mogli by mi doradzić jakie okan/profile wchodzą w grę?
Z góry dziękuję... :D

jareko
21-04-2006, 14:13
moze byc z PVC ale jako cztery odzielne elementy skrecane w zestaw i centralnie dodatkowo slupek statyczny bo obaiwam sie ze bez niego pod naporem wiatru moga Ci szyby pekac
podobnie zreszta jak w Alu czy drewnie

niu
22-04-2006, 17:08
No dobra. Czym więcej czytam tym mniej wiem! :-?
Jak większość z Was szukam okien do domu. Do montażu pozostały dwa miesiące, a więc do podjęcia ostatecznej decyzji tak naprawdę miesiąc. Jednakże czym, więcej czytam tym więcej mam wątpliwości! Wiem tylko jedno, że okna powinny być w kolorze złoty dąb. Jak na początek to tyle, bo do niedawna chciałam kolor tylko na zewnątrz a teraz ... już sama nie wiem!!! Nie wiem czy wybrać okna 5-komorowe czy 6-komorowe. Nie wiem nawet czym różnią się okna Alluplast od okien M&S. Będąc w sklepie zapytałam o to (wątpliwie) miłego sprzedawcę, a on spojrzał na mnie jak na blondynkę i rzecze te słowa "Ale to już sama nazwa mówi za siebie" Może mówi JEMU ale nie MNIE! :evil: :cry: :-?
Słuchajcie, napiszcie coś MĄDREGO. Czym różnią się te okna? Które są lepsze i dlaczego?
I proszę, nie odsyłajcie mnie ze złośliwym kwitkiem typu" Poczytaj sobie wcześniejsze wątki" bo już je czytałam ...
Ups, to zdanie samo w sobie było już złośliwe! :oops:

A może ktoś poleci mi dobre okna z Bydgoszczy???

Pozdrawiam cierpliwych i wyrozumiałych!

budulec
22-04-2006, 19:12
Moje marzenie to zamontować w przyszłym domu ścianę z okien o wymiarach 5,6m x 2,5m (w podziałach np: 4x1,4x2,5) wszystkie typu fix nieotwieralne. Szyby w oknach zespolone o U<0,8. Czy da sie to zbudować z PCV czy tylko z AL lub drewna? Zależy mi na możliwie ciepłych okanch.
Mam prośbę do autorytetów na tym forum, czy mogli by mi doradzić jakie okan/profile wchodzą w grę?
Z góry dziękuję... :D
W drewnie nie ma problemu. W aluminium tym bardziej. W PCV nie mam pojęcia.
Ja mam otwór HxB = 2,5 x 5,0. Podzielony na cztery elementy po 1,25. Z czego dwa środkowe otwierają (przesuwają) na boki. Jako opcja był podział na dwie części ( obydwie 2,5 x 2,5), w tym jedna otwierana
pzdr

SZYMEK T.
23-04-2006, 21:32
NIE POLECAM DREWNIANYCH . JA TEŻ SIĘ NASTAWIAŁEM NA TAKIE ALE PO DŁUGICH ROZWAŻANIACH KUPIŁEM PLASTIK. POLECAM OKNOPLAST KRAKÓW Z DWÓCH STRON OKLEINA

KiZ
24-04-2006, 09:21
Czesc,
ja tez zapytam o opinię nt. okien, do których się przymierzam. Sa to drewniane okna z firmy Okna Beskid z Rybarzowic k/Zywca. Rama z mahoniu. Czy ktoś zechciałby się wypowiedziec o ich produktach?

pchelek
24-04-2006, 11:29
niu - puśc mi adres mailowy na priva -
M&S to firma produkująca okna
Aluplast to sytem okien.
5-komorowe maja szerokośc ram 70 mm
6-komorowe to ramy o szeroko
ści 80 mm i jest to jedyny tak szeroki system.
Może być

madd
24-04-2006, 14:17
PRZ-rty z Krakowa. Swietne okna. Mnie za 13 ( duze) ? w tym balkonowe wyjdzie jakies 9 tysiecy.? drewniane, z jednej strony zielone, z drugiej biale

HVPS
24-04-2006, 19:03
czy sa jakiekolwiek przeciwskazania aby montowac okna bez parapetu wewnetrznego? Moja zona i ja mamy taka wizje aby wykonczyc to miejsce gdzie normalnie jest zainstalowany parapet tak jak reszete sciany na nastepnie ulokowac tam precyzyjnie przycieta szybe tak by bylo latwo utrzymac to miejsce w czystosci.

mam jeszcze jedno pytanie a mianowice: jako ze nie jestesmy bardzo majetnymi osobami a wlasnie zabieramy sie za wymiane okien w naszym mieszkanku chcialbym Was prosic o pomoc w doborze dobrej przystepnej cenowo firmy na ternie woj. slaskiego (aglomeracja katowicka) Moze nie firme z najnizszej pulki ale taka solidna srednia. Tyle sie mowi o oknach slabej jakosci i spartolonym montazu a ja chcialbym bardzo uniknac tych klopotow. Moze firma AP Zory uzywaja profilu KBE w lini Optima lub moze ET-Okna? (w Katowiceach jest punkt sprzedazy tych okien niestety bez montazu) Okfens? a moze zupelnie inne propozycje. Za pomoc bedziemy bardzo wdzieczni

HVPS
24-04-2006, 19:07
moze podam maila gdyby na forum byl problem ze wskazaniem firmy w miejscu publicnym :wink: [email protected]

jareko
24-04-2006, 19:09
nie ma przeciwskazan by zamontowac okno bez parapety wewnetrznego. Malo tego - kolejnosc montazu jest taka ze montuje sie najpierw okna a parapet wewnetrzny montuje sie pozniej. Przy wymianie okien czesto tego samego dnia zas na Inwestycjach wtedy kiedy sie pojawia na budowie
Tak wiec spokojnie mozesz miec zamontowane okna a parapet kiedy tylko sobie zapragniesz zalozysz
Co do szyby jako patrapetu hmmm....wybacz ale nie polecam. Nawet dobrze podparta moze peknac a poza tym jest o wiele bardziej podatna na zarysowania niz jakikolwiek inny parapet.

HVPS
24-04-2006, 20:36
jareko dziekuje za pomoc i twoja opinie. mam nadzieje ze jeszcze pchelek wypowie sie w temacie firmy na slasku. jareko jeszcze raz dziekuje

chopinetka
24-04-2006, 22:58
Witam
Charlie, Stary dzięki za podpowiedź. To już tylko mam 2 profile do wyboru Plustec i Rywen. Ja za tym pierwszym mąż za tym drugim. Ciekawe co z tego wyniknie... :roll:

pozdrawiam

pchelek
26-04-2006, 13:59
Pluwen [chłopiec] lub Rystec [też chlopiec] - dziewczynka to bylaby Veka :D :D :D

chopinetka
26-04-2006, 18:49
Heja
Pchelek ty się lepiej nie wyśmiewaj ze mnie, bo ja zanim wybuduję mój nieduży domek to oszaleję albo rozwiodę sie z mężem. Plustek odpadł ale do Ryvena doszła dziewczynka :lol: Veka z firmy zresztą polecanej przez Muratora Vetrex. Obiecałam sobie, że nigdzie już nie dzwonię i nie chodzę oglądać okien- Basta!. Powiedz Pchelku coś rozsądnego na temat mojego dylematu. To już ostateczny dylemat!!!!!!!!

pozdrawiam

HVPS
26-04-2006, 21:12
to moze i ja poprosze Pchelka o rade i jeszcze raz podsune pytanie w formie cytatu (wlasnego) :)

mam jeszcze jedno pytanie a mianowice: jako ze nie jestesmy bardzo majetnymi osobami a wlasnie zabieramy sie za wymiane okien w naszym mieszkanku chcialbym Was prosic o pomoc w doborze dobrej przystepnej cenowo firmy na ternie woj. slaskiego (aglomeracja katowicka) Moze nie firme z najnizszej pulki ale taka solidna srednia. Tyle sie mowi o oknach slabej jakosci i spartolonym montazu a ja chcialbym bardzo uniknac tych klopotow. Moze firma AP Zory uzywaja profilu KBE w lini Optima lub moze ET-Okna? (w Katowiceach jest punkt sprzedazy tych okien niestety bez montazu) Okfens? a moze zupelnie inne propozycje. Za pomoc bedziemy bardzo wdzieczni[/quote]

areksam
27-04-2006, 21:33
Przez te okna to mozna zwariować.
Czy Oknovid to solidna firma??
Gealan S 8000 IQ 6 komorowe, barwione w masie, okleina dwustronna.
Co na powyższe specjaliści?

Ile kosztował by wasz nadzór nad montażem takich okien?

Toro
28-04-2006, 15:36
Polecam REHAU BRILLANT 5-kom niemiecki profil ładne zaokrąglenia wew i zew zewnętrzna grubość ścianki wg niemieckiej normy 3,1 mm ,firma solidna produkuje oprócz profili również wszelkiego rodzaju przewody od wielkich do całkiem małych rurek do kroplówek i dializ,produkują także wszelkie plastyki do BMW m.in konsole boczki, podłokietniki itp.Jesli chodzi o okucie to polecam ROTO NT ,bogate wypasione okucie,ze stopniowanym uchyłem wszystkie elementy zaczepowe odlewane z jednej bryły metalu,żadnych zgrzewanych blaszek żadnych ostrych krawędzi .
Oczywiście jest to moje zdanie w tej sprawie. Pozdrawiam

niu
29-04-2006, 15:56
Przez te okna to mozna zwariować.
Czy Oknovid to solidna firma??
Gealan S 8000 IQ 6 komorowe, barwione w masie, okleina dwustronna.
Co na powyższe specjaliści?

Ile kosztował by wasz nadzór nad montażem takich okien?


To do Łodzi docieraja okna z Oknovidu??? :o
Sama jestem (byłam?) zainteresowana ich oknami. Poczytałam trochę na forum na ich temat i - niestety - opinie są bardzo podzielone! :-?
Jeszcze na nic się nie zdecydowałam, a czas ucieka.
Powodzenia!

magdac.
02-05-2006, 12:42
czesc
polecicie mi jakąś solidną firmę z Częstochowy lub ogólnie z województwa ślaskiego. Konkretnie chodzi mi o dobre okna z pcv

Pozdrawiam

piotrbh
03-05-2006, 09:31
witam serdecznie

chopinetka
03-05-2006, 23:21
Witam

Wszyscy specjaliści od okien chyba wyjechali na majówkę 8) może jutro coś nam podpowiedzą!
pozdrawiam

kropi
04-05-2006, 00:14
Przelatuję ten temat na tyle, na ile da się przelecieć w krótkim czasie prawie 100 stron :lol: i jak na razie co do jednego jestem na 100% przekonany - od okien można zwariować :P a jako że pracuję w branży od wariowania, to nie chciałbym znaleźć się w pracy jako klient i dlatego bardzo proszę o poradę - na co zwracać uwagę przy wyborze dowolnego profilu z dowolnym okuciem - dodam, że nie proszę o wskazanie firmy, tylko o ogólne założenia. Moje wymagania są +/- takie:

1. Profil PCV z okleiną
2. Okucie solidne, umożliwiające płynną regulację uchylenia
3. Chciałbym jakiś sensowny poziom antywłamalności z zachowaniem rozsądku cenowego - to się tyczy zarówno okuć, jak i szyb. Wiem tyle, że klameczka powinna być co najmniej z guziczkiem a najchętniej na kluczyk.
4. Nie interesuje mnie izolacja akustyczna
5. Jakie okna do piwnicy? Może zwykła kratka jako zabezpieczenie wystarczy?
6. Zastanawiam się nad roletami zew ze schowaną pod tynkiem skrzynką i możliwością dołożenia w przyszłości sterowania elektrycznego.
7. Bardzo wskazana możliwość montażu kontaktronów w ramie przez producenta, słyszałem że jak się to robi samemu to lubią się awanturować w temacie gwarancji
8. Ktoś słyszał o okuciach SIEGENIA?

jareko
04-05-2006, 09:07
]1. Profil PCV z okleiną
ojjj...tego jest od groma :)

2. Okucie solidne, umożliwiające płynną regulację uchylenia
plynna?hmmm....stopniowa to tak - przynajmniej nie jest awaryjna ale nie stosuje sie przy okuciach antywlamaniowych

3. Chciałbym jakiś sensowny poziom antywłamalności z zachowaniem rozsądku cenowego - to się tyczy zarówno okuć, jak i szyb. Wiem tyle, że klameczka powinna być co najmniej z guziczkiem a najchętniej na kluczyk.
tu niestety cus za cus ;) albo antywlam albo namiastka

4. Nie interesuje mnie izolacja akustyczna
nareszcie glos rozsadny :) oby wiecej takich - standardowa szyba dla 1kHz ma tlumienie -34dB w zupelnosci wystarczajace

5. Jakie okna do piwnicy? Może zwykła kratka jako zabezpieczenie wystarczy?
jesli prety fi=>12mm to odpowiada to WK-2 i P-4

6. Zastanawiam się nad roletami zew ze schowaną pod tynkiem skrzynką i możliwością dołożenia w przyszłości sterowania elektrycznego.
musisz podjac decyzje o sterowaniu juz na tym etapie - pozniej wlozenie silnika w wielu wypadkach nie warte zachodu

7. Bardzo wskazana możliwość montażu kontaktronów w ramie przez producenta, słyszałem że jak się to robi samemu to lubią się awanturować w temacie gwarancji
tu sa dwie szkoly Grodziska i Otwocka ;) jednak dobry montazysta alarmow zrobi to idealnie - vide ZBYCH

8. Ktoś słyszał o okuciach SIEGENIA?
jedne z wielu - kazde dobre pod warunkiem konserwacji - wszyscy chyba wiemy ze kto smaruje ten jedzie :)

jareko
04-05-2006, 09:09
witam serdecznie .
tez witamy serdecznie od razu prosbe mame
ZMNIEJSZ ta piekna chalupe bo za wiele miejsca zajmuje i przeszkadza

pchelek
04-05-2006, 10:43
piotr - Foris 501 i to w kolorze to sobie odpuść - nie ma aprobaty - nie jest sprawdzony - nie polecam - jak już to SCHUCO, DECEUNINCK, KBR, REHAU, THYSSEN, Gealan

monikabojano
04-05-2006, 22:48
Witam szanownych forumznawców
Wybudowałam dom na wybrzeżu pomorskim i jak do tej pory wszystko było w miarę proste. Do czasu kiedy musiałam podjąc decyzję o stolarce otworowej. Po zebraniu i przeanalizowaniu ofert (nie kieruję się tylko ceną ale przedewszystkim jakością i funkcjonalnością okna ) pozostały mi dwie firmy do wyboru. Pierwsza to Avante reprezentowana przez Megabud z Rumi, a druga to Vetrex z Tczewa. Oferty są cenowo zbliżone róznica jest bardzo mała, ale okna Avante mają lepsze bajery w standardzie. Proszę niech mi ktoś pomoże podjąc decyzję, napiście jeśli korzystaliście z jednej bądz drugiej firmy.

monikabojano
04-05-2006, 22:50
Witam szanownych forumznawców
Wybudowałam dom na wybrzeżu pomorskim i jak do tej pory wszystko było w miarę proste. Do czasu kiedy musiałam podjąc decyzję o stolarce otworowej. Po zebraniu i przeanalizowaniu ofert (nie kieruję się tylko ceną ale przedewszystkim jakością i funkcjonalnością okna ) pozostały mi dwie firmy do wyboru. Pierwsza to Avante reprezentowana przez Megabud z Rumi, a druga to Vetrex z Tczewa. Oferty są cenowo zbliżone róznica jest bardzo mała, ale okna Avante mają lepsze bajery w standardzie. Proszę niech mi ktoś pomoże podjąc decyzję, napiście jeśli korzystaliście z jednej bądz drugiej firmy.

chopinetka
04-05-2006, 23:38
Moniko witam cię. Widzę, że mamy podobny problem. Ja również mam ofertę z firmy Vertex i jest to firma, którą poleca Murator w ostatnim numerze. Chyba zdecyduję się kupić u nich okna. Nie wiem do końca czy to dobry wybór, ale w pełni rozumię twój dylemat bo mam podobny :-?

pozdrawiam

Rafał Storm
04-05-2006, 23:57
Z tego co kojarzę to Vetrex robi na profilu Veki. W ubiegłym roku zamontowałem "troszkę ich okien" i muszę przyznać że ich wyroby są w porządku.

Rezi
05-05-2006, 00:52
Jareko zerknij na to
ciekawi mnie skad to sie wzieło

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=70403

pirat
05-05-2006, 11:27
Okna mam od 2003 minęło już trochę czasu.
mam zewnętrznie okleinę złoty dąb od środka białe. Dodatkowo profil barwiony jest w masie – to mi się przydało bo robotnicy wiadrem pukli w drzwi balkonowe i mam małą rysę – zdrapana na długości około 3 cm okleina ale pod spodem był profil w kolorze brązowym więc w ogóle tego nie widać (trzeba się przypatrzeć).
Co do użytkowania okien nie mam z nimi problemu.

stasiupomorze
05-05-2006, 11:32
Ja mam okienka drewniane Firmy "Dziadek" kupione u wspomnianego przedstawiciela z Rumi, znajomemu go poleciłem i zakupił u nich okna Avante oraz drzwi wejściowe Gerda i brame garażową. Wynegocjonowaliśmy całkiem niezły rabacik na całość. Montaż odbył się w jeden dzien. Okienek trochę zazdroszczę znajomemu ale moje są też ok.

Lolekg12
06-05-2006, 13:29
W zeszłym roku zamówiłem okna drewniane wraz z roletami w firmie z Lubszy (koło Brzegu, opolskie). Rewelacyjne wykonanie, dobre materiały (okucia roto) a przede wszystkim terminowo dostarczone i fachowo założone. Polecam. w tym roku założyła sobie okna moja znajoma i też sobie chwali. strona internetowa www.sitak.com.pl

wbrat
06-05-2006, 20:37
Witam,

Mam pytanie odnosnie okna balkonowego. Jestem na etapie układania papy na chudziaku. Dojechałem rolką w okolice otworu pod oknem balkonowym i zgłupiałem... jak daleko powinienem ją pociągnąć? Powinna wychodzić za okno (pod nim), czy raczej zakończyć ją przed? A może powinienem zagiąć ją w górę w stronę ramy okna? Obrazowo widzę takie opcje:

http://www.republika.pl/wbrat/Pianella/papa2.gif

http://www.republika.pl/wbrat/Pianella/papa3.gif

http://www.republika.pl/wbrat/Pianella/papa4.gif

Druga jakoś mi nie pasuje. Jak nie będzie spadku, to kałuże w domu będą...
Najlepsza to chyba opcja 3, ale jak tam rozwiązać problem z podparciem okna - chciałem podeprzeć je jastrychem jak na załączonym obrazku (zapozyczony ze wcześniejszej dyskusji):

http://www.republika.pl/mdzalewscy/otwory3.JPG

jareko
06-05-2006, 21:15
opcja numer dwa ktora zanegowales
Pozniej robiac izloacje tarasu opcja tak jak w pozycji trzeciej

wbrat
08-05-2006, 09:29
opcja numer dwa ktora zanegowales
Pozniej robiac izloacje tarasu opcja tak jak w pozycji trzeciej

O, tego bym nie zgadł... a jeżeli tarasu nie planuje wykończać w tym roku? :-?

pasco
08-05-2006, 09:47
Jestem już (albo dopiero) na etapie dopinania sprawy okien. No i w związku z tym pytanie do naszych wspaniałych speców od okien:
jak powinno wyglądać zamontowanie okna w jego dolnej części. Z tego co wiem, okna PCV mają od spodu jakieś dodatkowe listwy, na których może się oprzeć - wydaje mi się, że pozostawienie tej listwy będzie najlepszym rozwiązaniem, bo będzie stanowiła dodatkową barierę dla zimna w miejscu zamontowania parapetu (podobno ta listwa ma za zadanie właśnie ułatwienie montażu parapetu). Czy dobrze myślę?

gabriela
08-05-2006, 09:50
Najlepsi doradcy na forum, prosze tylko o odpowiedz. Zamierzamy kupic okna pieciokomorowe PCV zloty dab, barwione w masie firmy Konal. Czy to dobry wybor?

jareko
08-05-2006, 11:46
wspolpracowalem z ta firma i nei mialem zastrzezen ale bylo to kilka lat temu - wiec aktualnie wypowiedziec sie w 100% nie moge

Lucky Mike
09-05-2006, 10:20
Witam,

Stoję przed wyborem okien drewnianych do nowo budowanego domu, sosna selekcjonowana/lita, szyby zwykłe lub U=1,0, okucia zwykłe, parapety wew. dreniane i zew. aluminiowe.

Zebrałem kosztorysy od firm Drewax, Adpol, Gebauer (Occlux), Natura i Dziadek i zaskoczyło mnie, że ceny (po wstępnych rabatach) są dość porównywalne 27 000 - 30 000 zł. Czekam jeszcze na wycenę Ferno.

Czy forumowi eksperci mogą mi doradzić:

Czy są jakieś istotne różnice nmiędzy ww. (sposób montażu, U 1,0 > 1,1, okucia Roto vs. Maco, lakiery, serwis, terminowość, jakość, itp), na które powinienem zwrócić uwagę.

Ile można jeszcze wynegocjować? Rabaty ofertowe wahały się od 5 do 20%

Czy złe opnie nt. firmy Natura na forum to zwykły "wypadek", czy lepiej to sobie ją odpuścić? (wstępnie byli atrakcyjni cenowo, standard U 1,0, ale wystawka w punkcie sprzedaży była bez klamek i niewyregulowana)

Obsługa w Dziadku na Modlińskiej była fatalna a okucia wyjątkowo brzydkie, czy to ma ich zdyskwalifikować?

Pozdrawiam,

stasiupomorze
09-05-2006, 10:53
".....Obsługa w Dziadku na Modlińskiej była fatalna a okucia wyjątkowo brzydkie, czy to ma ich zdyskwalifikować?......" napisał Lucky Mike

Ja mam w swoim domku okna Dziadka ale zakupione u ich przedstawiciela z Rumi. Firma Megabud, obsługa profesjonalna, wytłumaczyli mi wszystkie nurtujące mnie problemy związane z wyborem okien. Oprócz standartowej gwarancji producenta zapewniają przez pierwsze trzy lata coroczny darmowy przegląd i konserwację okien specjalnym srodkiem czystości i mleczkiem pielęgnacyjnym , smarowanie okuć itp. Z tego co się orientuję to działają nie tylko w trójmieście, namiary znajdziesz na pewno w internecie.
pozdrawiam Stasiu

dawidow
09-05-2006, 11:06
GELAN
Witam może ktoś powie coś więcej na temat tego profilu. Zaoferowano mi 6 komorowe dwstronnie w okleinie okna do mojego domku, z ciepłą ramka ale coś podejrzanie tanio wyszła im karkulacja. Może ktoś ma takie okna lub zna tą firmę. Cena kusi ale czy warto??

monikabojano
09-05-2006, 17:42
Witam
Podjełam już decyzję. Podpisałam umowę na okna pcv AVANTE w kolorze Macore z jednej strony. Rewelacyjny kolor zbliżony do jasnego mahoniu.
Zdecydowałam się na firmę z Rumi bowiem zapewnili mi kompleksowo całą stolarkę, oprócz drzwi również brame segmentową i dwie sztuki drzwi Gerda wejściowych. Na całości sporo zyskałam kasa się przyda na następne zakupy. Okna AVANTE są naprawde wypasione mają w standardzie wszystko co powinny mieć. Za trzy tygodnie mam montaż jak mi się dekarze uporają to opowiem wam o moich wrażeniach.

monikabojano
09-05-2006, 17:43
Witam
Podjełam już decyzję. Podpisałam umowę na okna pcv AVANTE w kolorze Macore z jednej strony. Rewelacyjny kolor zbliżony do jasnego mahoniu.
Zdecydowałam się na firmę z Rumi bowiem zapewnili mi kompleksowo całą stolarkę, oprócz drzwi również brame segmentową i dwie sztuki drzwi Gerda wejściowych. Na całości sporo zyskałam kasa się przyda na następne zakupy. Okna AVANTE są naprawde wypasione mają w standardzie wszystko co powinny mieć. Za trzy tygodnie mam montaż jak mi się dekarze uporają to opowiem wam o moich wrażeniach.

Joanna i Janusz
09-05-2006, 17:52
Witam
Podjełam już decyzję. Podpisałam umowę na okna pcv AVANTE w kolorze Macore z jednej strony. Rewelacyjny kolor zbliżony do jasnego mahoniu.
Zdecydowałam się na firmę z Rumi bowiem zapewnili mi kompleksowo całą stolarkę, oprócz drzwi również brame segmentową i dwie sztuki drzwi Gerda wejściowych. Na całości sporo zyskałam kasa się przyda na następne zakupy. Okna AVANTE są naprawde wypasione mają w standardzie wszystko co powinny mieć. Za trzy tygodnie mam montaż jak mi się dekarze uporają to opowiem wam o moich wrażeniach.

to będę czekać na te informacje. Mam co prawda zakupy okien jeszcze przed sobą, ale poważnie rozważam avante

tatko
09-05-2006, 20:11
Z pwenością będziecie zadowoleni z okien. Pierwsze dobry producent (Technika Okienna z Elbląga), drugie Avante dobry system okienny (Deceunick Zendow). Taki zestaw daje pewność dobrych okien. Macore świetny kolor.
Pozdrawiam

pchelek
09-05-2006, 21:38
Gealan jest w czołowce systemow - a ze wycena niska - teraz to wyceny szaleja i niewiadomo dlaczego

famix
11-05-2006, 13:17
Swietny wybór

Jarek30
14-05-2006, 18:59
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem okien pcv z M&S Slupsk. NIedawno zauwazylem ze naparu oknach skrzydla nie calkowicie (nie szczelnie) przylegaja do uszczelki umieszczonej na ramie i jak pada deszcz to woda troszke przedostaje miedzy rame a skrzydlo do srodka ramy. Sa tam kanaliki odwadniajace , ale czy to normalne, czy podstawa do reklamacji.
Okna pcv wew biale , zew kolor 145x145 i 200x145

Jarek30
18-05-2006, 15:29
I co? i nic? no ok.

jareko
19-05-2006, 08:30
a co mamy Ci powiedziec?
zglosc sprzedawcy
Otwory odwodnieniowe sa po to by wode odprowadzic by nie lala sie do srodka ale takie zjawisko jak opisujesz nie powinno miec miejsca

pchelek
19-05-2006, 13:33
jarek - a zmierz [suwmiarką] ile rama odstaje od skrzydla - zmierz od zewnątrz i od wewnątrz - powinno byc ok. 3 mm z jednej i zdrugiej strony - jak jest wiecej to jest podstawa reklamacji

Rezi
19-05-2006, 15:11
Panowie i Panie :D
potrzebuje pomocy dot parapetów naroznych
wątek główny http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=71533

stary
20-05-2006, 11:33
NIedawno zauwazylem ze naparu oknach skrzydla nie calkowicie (nie szczelnie) przylegaja do uszczelki umieszczonej na ramie i jak pada deszcz to woda troszke przedostaje miedzy rame a skrzydlo do srodka ramy....
Zalezy ile jest tego "troszkę" ?? :roll: Może gdzieś jest podwinieta uszczelka? Można tez zwiększyc docisk na zaczepach... Generalnie nie jest to tragedia jeśli jest "troszkę". W sumie po to są odwodnienia , żeby odprowadzać wodę :lol: .. Aprobata mówi co prawda o zraszaniu w ilości 120 l/h/m2 i róznicy ciśnień 20daPa, że nie powinno byc przecieków :roll:

jareko
23-05-2006, 23:46
wiecie co?
Znow tylko czlowieka szlag trafia
kolejny klopot z oknem lukowym
PVC, 1900 szerokie, 2300 wysokie, dwuskrzydlowe w kolorze z ruchomym slupkiem i klient jest zdziwiony iz wykonac tego nie chce bez poprzeczki i ze wogole nose krece na taki cus skoro architekt to wymyslil i wykonac mozna
Nawet nie wiem czy w drewnie szanujacy sie producent to zrobi ale klient chce PVC i co?
Ja juz nie mam sily ciagle tego tlumaczyc
Jareko poddaje sie i juz nie tlumaczy
Po prostu zaczynam odsylac do konkurencji - niech inni maja zgryz jesli uczciwi a jesli nie to niech zarabiaja na nierefolmowalnych

Elza1971
24-05-2006, 17:49
Mam do wyboru okna do domku jednorodzinnego: REHAU, RóżańskiALUPLAST, Veka. Doradźcie mi, jaki model okien wybrać. A może znacie jakieś lepsze rozwiązania, może lepiej wybrać drewniane. Proszę o radę. :roll:

Jezier
24-05-2006, 17:56
Jareko a gdyby tak zastosować klejenie szyb do profilu - technologię Rehau. Podobno zwiększa to znacznie możliwości w wielkosci okien a profile są z plastiku.
http://www.rehau.pl/6272447F1166EAD1C12570BA0053459B.shtml

jareko
24-05-2006, 18:43
jasne ze mozna z tym tylko ze pokaz mi producenta u nas w kraju ktory potrafi to dobrze zrobic - to po pierwsze. Po drugie - jest to stary jak okna PVC patent na ratowanie sie dealerow czy montazystow w takiej wlasnie sytuacji - wkleja sie szybe na silikon - ale.... ale to tylko na kilka lat pomoze :( oby tylko przetrwac gwarancje a pozniej klient niech sam sie martwi i na koniec, jest to technologia na tyle nowa, ze nie sposob realnie przewidziec zachowania takiego okna za 10-20-30 czy wiecej lat a wymiana szyby tak wklejonej jest hmmm...powiedzmy klopotliwa (o kosztach nie wspominam) choc mozliwa
Poza tym luk to juz wyjatkowa konstrukcja pod wieloma wzgledami:lol: i tutaj eksperymenty owszem sa wskazane ale niepewne.

Okno PVC to wbrew pozorom bardzo zlozona konstrukcja
Okucia, szyba, wzmocnienie, ramka dystansowa w szybie zespolonej itd - te wszystkie elementy maja wplyw na trwalosc, sztywnosc i zadowolenie z eksploatacji.
Luk nie ma wzmocnienia w obszarze wygiecia i tu wiekszy wplyw na sztywnosc okna z zalozenia ma szyba ale tez nie moze ona sama przejac na siebie odpowiedzialnosci za odksztalcenia a takie w profilu pozbawionym wzmocnienia, narazonym na wieksze obciazenia jak i odksztalcenia pod wplywem temperatury (w oknach kolorowych ten wplyw jest wielokrotnie wiekszy) sa o wiele wieksze niz w oknie tylko prostokatnym ze wzmocnieniem na kazdej z krawedzi. Stad tez dopuszczalne gabaryty takich okien sa jeszcze mniejsze

Sprzedac i wykonac mozna wszystko co sobie klient zamarzy ale..... ale to ma dzialac a nie byc tylko ozdobka

pchelek
25-05-2006, 21:00
pocmokac musze na to wklejanie szyb - bo po pierwsze to juz 3 lata temu takie cus miala firma kommerling i nastepnie KBE - teraz ma Rehau i Aluplast - ale mi to bardziej wyglada na szukanie nowego klienta i nowy nietypowy wyrob - tam nie ma usztywniej i to jest ten minus

pchelek
25-05-2006, 21:04
sluchaj jareko - architekt z kielc ma wizje by do budynku ZUS wstawic okna jednoskrzydlowe z PVc 180 cm szerokie i 190 wysokie - i nic do tego jego tepej glowy nie dociera - ma byc i koniec - zdesperowany producent nawet da takie okno do zbadania by mu udowodnic ze to sie zrobic da - ale funkcjonowac to nie b3edzie

jareko
25-05-2006, 22:43
Pchelek - jeden taki nawiedzony zaprojektowal klientowi okno okragle ktore ma sie otwierac i uchylac
bez komentarza
Widzisz, chyab do czorta po to tu jestesmy, a wlasciwie dzieki Tobie i Twoim namowom jestem tutaj, by kaganek oswiaty niesc a ze sa ludzie niereformowalni - niech kupuja okna jakie sobie wymarza gdzies indziej - u mnie takich "wynalazkow" nie kupia ani nie bede tego montowal
Taka jest moja polityka - wole nie miec klienta niz miec odwieczny z nim klopot lub epilog w sadzie jak nie raz juz bywalo u innych - sam dobzre pamietasz klienta z Michalowic

atula
25-05-2006, 22:47
Tak sobie czytam o oknach i sama juz nie wiem jakie powinnam zamowic. W projekcie mam bardzo duzo okien, niektore sa niestandardowe. Szukam solidnej firmy, mysle o oknach drewnianych. Czy ADPOL jest dobrze przez Was oceniany, a moze jakis inny producent
pozdrawiam
atula :D

mack
27-05-2006, 10:03
czy należy uszczelniać piankę pod listwą podparapetową np silikonem sanitarnym, dysperbitem

i drugie pytanie czy po zamontowaniu okien na dyble i piankę i po wyjhęciu klinów drewnianych (bałem się że mogą gnić) należy jednak dać kliny plastikowe pod listwę podparapetową - ale gdzie znaleźć takie kliny - takie do układania glazury są za małe

stary
28-05-2006, 23:31
wiecie co?
Znow tylko czlowieka szlag trafia
kolejny klopot z oknem lukowym
PVC, 1900 szerokie, 2300 wysokie, dwuskrzydlowe w kolorze z ruchomym slupkiem i klient jest zdziwiony iz wykonac tego nie chce bez poprzeczki i ze wogole nose krece na taki cus skoro architekt to wymyslil i wykonac mozna
Nawet nie wiem czy w drewnie szanujacy sie producent to zrobi ale klient chce PVC i co?
Podane wymiary przekraczają dopuszczalne dla okien prostokątnych - w kolorze i słupku ruchomym- nie mówiąc o łuku.!!!!
Jedynym jako takim rozwiązaniem jest słupek stały i zawiasy na nim- klamki po bokach na "motyla", mimo wszystko jest to przekroczenie granic zdrowego rozsądku. :-?
Było niedawno i o wielkości okien kolorowych i o łukach- zwłaszcza jednym kilka razy tu powtarzanym. :roll:

stary
28-05-2006, 23:41
sluchaj jareko - architekt z kielc ma wizje by do budynku ZUS wstawic okna jednoskrzydlowe z PVc 180 cm szerokie i 190 wysokie - i nic do tego jego tepej glowy nie dociera - ma byc i koniec - zdesperowany producent nawet da takie okno do zbadania by mu udowodnic ze to sie zrobic da - ale funkcjonowac to nie b3edzie
Dlaczego ten producent jest zdesperowany? :o Nie widział wczesniej projektu?
Przy wzmocnionych zawiasach, dobrym wyparciu i zasylikowaniu szkła- jednostkowe dopuszczenie może by i przeszło :roll: - ale kto sie pod tym podpisze z instytutu???? Nie chciałbym być w skórze tego producenta ani badacza jeżeli wyrwie sie zawias i kogoś skrzydło poddusi.... :-?

HomeLess
30-05-2006, 09:01
Czytam ten wątek, ale albo tu wiedzy za dużo albo u mnie za mało :-? , bo jakoś nie potrafię znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Pozwolę więc sobie jakoś je tutaj wyartykułować, a może jakaś życzliwa dusza odpowie:

1. (czyli po pierwsze primo :D ) - czy są jakieś wymagania odnośnie szerokości zgrzewu profili (ramy i skrzydła). Jestem zainteresowany oknami PVC w kolorze złoty dąb i u jednych sprzedawaczy zgrzew jest praktycznie niewidoczny, a u innych ma np dobre 3-5mm (tzn z pod okleiny widać profil nośny że tak powiem). Ci ostatni twierdzą, że jak ma być dobrze zgrzane, to musi być widać, a jak nie widać, to lipa panie.

2. rozumiem, ze w narożach brak wzmocnienia. W związku z tym w jakiej bezpiecznej odległości od naroża dyblować?

3. w artykule o wadach montażu błędem kardynalnym jest brak klocków-podpórek oraz brak dyblowania do progu. W związku z powyższym jak prawidłowo zamontować okno tarasowe (balkonowe), gdy brak jeszcze wylewki (czy to w ogóle możliwe)?

4. mam wymiary otworów na balkon i taras o wysokości 240cm. Wymyśliłem sobie, że dam rolety zintegrowane, więc skrzynka ok 21cm i zostaje na drzwi ok 218cm. Będą miały szerokość 90cm i 180cm (ruchomy słupek) i przewiązki. Czy tak będzie dobrze i ze statyką i z dynamiką :wink: ? I czy prawidłowy montaż wymaga zdyblowania skrzynki do nadproża?

Z góry dzięki za wszelkie uwagi (te o szukaju też :wink: ) i stosowne linki.

jareko
30-05-2006, 13:49
ad 1) i jedno i drugie jest tak samo wytrzymale i nie jest to lipa Panie ;)
ad 2) dobrze rozumujesz :) nie ma wzmocnienia w narozach bo skad by sie tam znalazlo? ;) 20-30 cm od krawdzi zewnetrznej - dokladnie co i jak znajdziesz u mne na stronie
ad 3) podobie - poszperaj na mojej stronie
ad 4) najlepiej z dynamika ;) ale szerokosc dwuskrzydlowego jakby ciut przy duza - powinno byc wykonane w dwu ramach - oddzielnie fix oddzielnie balkon i ja dalbym pozioma poprzeczke :) a co inni - nie wiem ;) :(

a z funkcji szukaj warto nauczyc sie korzystac - mniej czytania zbednych informacji - jak chocby moja ;)

HomeLess
30-05-2006, 15:31
Dzięki za odpowiedź. Ale jeszcze jednak zapytam: jak "zdyblować" wspomnianą skrzynkę rolety zintegrowanej do nadproża? I gdzie można te fajne "blaszki" do podparcia drzwi tarasowych dopaść (jakby montażysta nie miał)?

jareko
30-05-2006, 16:00
jesli wybierzesz odpowiedni system rolet mocowanie nei ebdzie potrzebne - polecam BeeClever firmy Anwis
a blaszki w kazdy GS-ie i kiosku ruchu ;) sa to blaszki od mocowan wiezby

Smoczycho
30-05-2006, 18:14
Szanowni Forumowicze!
Pragnę wyjaśnić kilka nieporozumień, które pojawiły się w dyskusji na temat naszego systemu Zendow.

1. Odnosicie się Panowie do referatu ze strony www Jareko pt. "Referat dla Deceuninck". Chciałbym wyraźnie zaznaczyć (mam wrażenie, że obaj oponenci nie zwrócili na to uwagi!), że NIE ODNOSI się on do wad montażu okien Deceuninck wykonanego przez jakiegoś dilera (albo dealera), ale JEST TO REFERAT NAPISANY PRZEZ PANA JERZEGO PŁOŃSKIEGO (alias Pchełek) ZAMÓWIONY PRZEZ FIRMĘ DECEUNINCK NA SZKOLENIE DLA SWOICH PRODUCENTÓW!

2. Nieporozumienia odnośnie klasy profili.
Klasy profili są 3:
A - grubość ścianek zewnętrznych min. 2,8mm,
B - j.w. ale min. 2,5mm,
C - bez wymagań
W Polsce, podobnie jak w ogromnej większości krajów europejskich, wymagana jest klasa B. W tej klasie (nominalnie 2,7mm) mieszczą się podstawowe profile sprzedawane przez Deceuninck w Polsce (a także w Czechach, Belgii, Francji itp.). Deceuninck jednak, jako światowy lider w produkcji profili okiennych z PCV, ma w swojej ofercie także profile w klasie A. W ŻADNYM WYPADKU NIE MOŻNA POWIEDZIEĆ, ŻE PROFILE KLASY B TO PROFILE ODCHUDZONE (lub ekonomiczne - jak chcą inni)!!!
DECEUNINCK NIE PRODUKUJE PROFILI W KLASIE C!!!

3. O max wymiarach skrzydeł/okien.
Jako, że zapisy w Aprobatach Technicznych mówią jedynie o maksymalnej szerokości skrzydeł, Deceuninck udostępnia swoim Klientom następujące narzędzia do prawidłowego projektowania okien:
- Program komputerowy do kalkulacji statyki okien (a także wszelkiego typu konstrukcji witryn i fasad);
- dokumentację techniczną z wykresami okraślającymi maksymalne wymiary okien (zależne od strefy wiatrowej, zastosowanych profili (szerokość profilu skrzydła, czy profil biały czy kolor) i wzmocnień oraz ciężaru oszklenia);
- doradztwo techniczne - każdy Klient w razie wątpliwości, jako że zagadnienie jest bardziej złożone i nie ogranicza się jedynie do sztywności profili/wzmocnień, może zwrócić się do swojego doradcy technicznego po pomoc w zaprojektowaniu okien.

4. O montażu okien.
Każdy z naszych Klientów wraz z dokumentacją techniczną otrzymał też szczegółową instrukcję montażu okien. Regularnie też organizujemy szkolenia dla montażystów (czego dowodem jest właśnie ów "Referat dla Deceuninck"). Od 3 lat, wspólnie z Soudal Polska, organizujemy cykl szkoleń nie tylko nt. montażu mechanicznego, ale też prawidłowego uszczelnienia styku okna z murem z zastosowaniem nowoczesnych materiałów. Z wykorzystaniem tej wiedzy bywa różnie, ale idzie jednak ku poprawie.
Na marginesie (do Jareko): koszt zestawu taśm Soudal- zewnętrznej wodoszczelnej i paroprzepuszczalnej oraz wewnętrznej wodo- i paroszczelnej, dla standardowych dylatacji, nie przekracza 10 PLN!

5. A na koniec.
Okno 1800x2350, zgodnie z tabelami w naszej dokumentacji technicznej, przekracza dopuszczalne wymiary, zarówno na profilach okiennych, jak i na profilu balkonowym (zwanym też pośrednim). Jedyna możliwość wykonania takiego okna to zastosowanie skrzydeł drzwiowych.

Pozdrawiam.

jareko
30-05-2006, 20:52
Okno 1800x2350, zgodnie z tabelami w naszej dokumentacji technicznej, przekracza dopuszczalne wymiary, zarówno na profilach okiennych, jak i na profilu balkonowym (zwanym też pośrednim). Jedyna możliwość wykonania takiego okna to zastosowanie skrzydeł drzwiowych.
i wlasnie o to toczyla sie moja i nie tylko moja walka z Waszym dealerem ktory, wybaczy Pan, uczynil tu o wiele wiecej zlego niz dobrego wizerunkowi Waszej firmy (ktorej tak na marginesie nie dyskredytuje jak moznaby odczytac z Pana wypowiedzi)

Co do tasm rozpreznych. Cena 10zl/mb zostaje przekroczone i to znacznie. I nie jest to wina samych tasm ale realiow naszego budowania gdzie nie sposob uzyskac piony i poziomy oraz dokladnosci narzuconych wymiarow. Stad bierze sie koniecznosc stosownaia tasm np. 20/20 gdy wystarczylaby tansza np. 15/8

Co do cytowanego refaratu - komentowac tego juz nie zamierzam gdyz jesli ktos umie czytac to wie ze jest to referat Jerzego Plonskiego a nie Jareko

Coz.... Wasz przedstawiciel zagalopowal sie w wypowiedziach pod adresem wielu osob w oknach siedzacych od dziesiecioleci i majacych wiecej od niego do powiedzenia

Na koniec powtorze to co juz kilkakrotnie na forum mowilem - DECEUNINCK jest dobrym profilem pod warunkiem takim samym jak w przypadko innych - trzymania sie zalecen systemu i niech to zdanie bedzie podsumowaniem naszej dyskusji

EZS
30-05-2006, 23:39
Witam
Czytam, czytam, trochę od przodu, trochę opd tyłu :D ale na razie urodziło mi się pytanie po spotkaniu z dilerem. Najpierw polecał mi Veko, ale po pytaniach szczegółowych poszedł w kierunku Budvaru i ich nowinki
www.budvar.pl/pics/produkty/trocal_opisy.jpg
I teraz pytanie do specjalistów:
Opis w necie jest skromny. Ze słów dilera wynikało, że te okna sš cięższe (większa gęstoœć), bardziej sztywne i coœ tam jeszcze. Oczywiœcie droższe.
1.Czy faktycznie sš warte swojej ceny (jeszcze nie wiem jakiej, czekam na wycenę :D) ?
Nie wiem też jakie okucia stosujš. Podobno w tysenach "Standardowo okna wyposażone sš w niemieckie wielopunktowe okucia obwiedniowe ROTO NT z zabezpieczeniem antywłamaniowym i mikrowentylacjš."
2. Czy to oznacza WK1 czy jakieœ inne WK...
Pomóżcie, muszę sie przygotować na następnš rundę negocjacji, bo ja narazie każdy kit dam sobie wcisnšć :(

pchelek
31-05-2006, 08:55
kompletna bzdura z tą reklamą -= sztywność okien jest zależna od stalowych usztywnien a nie od plastra miodu - tak samo rodzaj stosowanego stabilizatora nie ma najmniejszego wplywu na trwalość - wprost przeciwnie to stabilizatory olowiowe sa lepsze - nachalna i bezczelna reklama skierowana do ludzi z rynku

pchelek
31-05-2006, 09:02
smoczycho - masz racje z jedynym wyjatkiem - nie ma wymagan ze okna maja byc w klasie profili B - obydwie klasy sa dopuszczone i jednakowo [moim zdaniem ] dobre - klasa B i klasa A [wedlug normy] a klasa C [wg DIN] - w klasie tej najnizszej produkuje w polsce profile wylacznie jeden producent - jest to osceznica [systemu nie podaje] - sa jeszcze odchudzacze profili w klasie B - maja oficjalnie scianki powyzej 2,5 mm a tak naprawde 2,4 a nawet 2,3 mm - ale tu wynika z technologii wykonywania ustnikow - po pewnym czasie ustniki sie wycieraja i grubosc scianki wzrasta o te 0,1 0,2 mm - na koniec dodam ze Deceuninck jest w czolowce jesli chodzi o kolor bieli - wedlug mnie jest na drugim miejscu tuz za Salamandrem

pchelek
31-05-2006, 09:05
stary - ten architekt wizjoner odpuscil sobie te wielkie okna i je pozwolil laskawie podzielic

pchelek
31-05-2006, 09:07
jareko - tak dla rozrywki - co to jest - Pierze, sprzata, gotuje, robi zakupy, daje ..... i jest okrągłe ????????????

jareko
31-05-2006, 09:10
hahaha ja odpowiedz mam ale inna niz sadzisz - moja tesciowa ;)

EZS
31-05-2006, 09:18
W takim razie: czy jest sens kupować droższy Trocal czy taniej VEKA. Co to jest ten Trocal???? Lepsza firma???

I co z tym ROTO NT - antywłamaniowe? Faktycznie są w standarcie???

jareko
31-05-2006, 09:34
ROTO to system okuc a w standarcie masz zapewne jeden tylko zaczep - i bynajmniej pelni on funkcje punktu obrotu przy skrzydle RU a nie antywalmu - o WK poczytaj sobie na stronie roto w zakladce o bezpieczenstwie i juz bedziesz wiedzial co to jest WK i na papke marketingowea bedziesz doporny :)
Reszta twych pytan hmmm.... nie ma zlych profili jest tylko producent do d... i montazysta od siedmiu bolesci

pchelek
31-05-2006, 10:42
jareko - ja mam odpowiedz na zagadke w szerszym zakresie - Koło Gospodyń Wiejskich 8)

EZS
31-05-2006, 13:43
.... nie ma zlych profili jest tylko producent do d... i montazysta od siedmiu bolesci


Moje pytanie odnośnie firm nie było zupełnie bezpodstawne. Może napiszę skąd wynikło: rozmawiałam o oknach i doszliśmy do omawiania balkonu. Dodam, że rozmowa dotyczyła pierwotnie profili veka dwukolorowych w okleinie. Balkon jest 180/230 (mmoże zmaleć do 150..), dwuskrzydłowy i w projekcie bez poprzeczki (przewiązki?). Sprzedawca rzekł, że w okleinie nie może być bez przewiązki bo producent nie da gwarancji. OK. Więc zapytałam istnieje jakiś inny producent? I wtedy wyszła sprawa Budvaru i systemu trocal elegance. Że ponieważ ich profile są sztywniejsze (zresztą tylko białe), to od nich taki balkon można wziąć. Ponieważ kupowałam już okna w tej firmie do bloku (Tysen) i byłam zadowolona, więć przyjęłam, że wiedzą, co mówią.
Z drugiej strony było trochę narzekań na Budvar, na swojej stronie piszą głównie o tym Tysenie, system trocal , który wprowadzają jest potraktowany zlekka...
Piszecie, że nie ma nic do rzeczy gęstość pcv, to może mają jakieś lepsze wzmocnienia? Mogę wziąć ten balkon?
A moze ta wyższa cena, to tylko za nazwę BUDVAR?
Poradźcie coś, nie chcę kupować byle czego, nie chcę przepłacać za reklamę....

jareko
31-05-2006, 15:17
jejku az do znudzenia powtarzac? ;)
juz bylo nie raz
przy tej szerokosci wogole wykonaie balkonu w kolorze nawet z poprzeczka to juz samobojstwo dla dealera i producenta i nie ma znaczenia czy uwierzysz w paplanine o najlepszym pod sloncem systemie co sztywniejszy jest od palu Azji ;) czy nie
Zmien PVC na drewno lub aluminium jesli poprzeczka Ci tak przeszkadza

Smoczycho
31-05-2006, 17:10
Do Jareko:
Wcale nie odebrałem Twojej polemiki, jako próby dyskredytacji naszego systemu - nazbierało się trochę nieporozumień i chciałem je sprostować. Zwłaszcza chodziło mi o ów referat, który, jak odniosłem wrażenie, został odebrany jako uwagi na temat partaniny przy montażu okien Deceuninck. Szkoda, że sam Autor nie wyjaśnił wątpliwości, ale dzięki temu zostałem forumowiczem!
Do Pchełka:
Zgadzam się z Tobą całkowicie - wydało mi się to oczywiste, że jeśli wymagania spełnia klasa B, to spełnia je i klasa A. Choć może powinienem napisać wymagana CO NAJMNIEJ klasa B.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam!

Smoczycho
31-05-2006, 17:24
A! Bo zapomniałem dodać, że taśmy, o których pisałem, nie są rozprężne! Mają szerokość 50mm (zdaje się), a więc z powodzeniem wystarczą w większości sytuacji.
pozdrawiam

jareko
01-06-2006, 10:36
Hmmm....szanowny Panie
Ale info poszlo w swiat :( i pozniej ktos, powolujac sie ma Muratora, bedzie twierdzil iz np. montaz Ilbruck3 nie powinien byc drozszy niz 10 zeta na metrze i jak to odkrecic?
Murator ma uznanie wsrod budujacych i to co tu powiedziane, zwlaszcza przez ludzi z branzy, traktowane jest jak pewnik
Kazde przejezyczenie, kazda nie do konca sprawdzona informacja czyni wiecej szkody niz pozytku
Tak jak chocby wypowiedzi tatko w temacie mozliwosci systemu Zendow
Juz lepiej przemilczec, niz za duzo powiedziec

Jezier
01-06-2006, 12:19
Macie jakąś wiedzę na temat programów komputerowych liczących Uw dla konkretnych systemów okiennych? Bez różnicy jest język w jakim obsługuje się program. Ja mam niemiecki program dla systemów produkowanych przez Schuco - Uw cal, ale chętnie zdobyłbym jakieś inne np. deceuninck, veca, rehau itp.

laparia
01-06-2006, 21:35
Proszę o pomoc w wyborze okien PVC do nowo pobudowanego domu.

Jestem z okolic Łodzi, znacie jakieś solidne firmy.

Proszę o odpowiedź.

pozdrawiam

kropi
01-06-2006, 21:42
laparia zachęcam do przeglądnięcia postów GRUPY ŁÓDZKIEJ, jest tam parę namiarów na firmy okniarskie, u mnie montowali w mieszkanku z firmy Rydzewski (http://www.rydzewski-okna.big.net.pl/) i byłem zadowolony, zarówno z ceny jak i wykonania (po 5 latach zero uwag).

Magda Stochaj
03-06-2006, 08:43
Drodzy eksperci,wiem że ten wątek był poruszany wielokrotnie,do znudzenia :D Jednak ja proszę jeszcze raz o podanie wytycznych które muszą spełnić okna/drzwi tarasowe by spełniały swoją funkcję przez długie lata.Wymiary moich to1800x2350,dwuskrzydłowe ,maja być zastosowane profile Rehau z okuciami Roto.Jakie kryteria musza spełnić by można je użytkować bez przeszkód?wiem że muszą posiadać przewiązke w obu skrzydłach ,ja myślałam o szprosach dzielących skrzydło na 8 pól i zastanawiam się jak to razem bedzie wygladać(?)co do szprosów w reszcie okien to już się zdecydowałam że będą.A może w oknach tarasowych szprosów się nie stosuje?

Magda Stochaj
03-06-2006, 08:48
Zapomniałam nadmienić że to okna obustronnie okleinowane i pięciokomorowe.Z góry dziękuje za wyrozumiałość :wink:

Charlie
04-06-2006, 14:06
Proszę o pomoc w wyborze okien PVC do nowo pobudowanego domu.

Jestem z okolic Łodzi, znacie jakieś solidne firmy.

Proszę o odpowiedź.

pozdrawiam

Cześć,
interesuje Cię pcv czy drewno ?

alekplus
05-06-2006, 11:09
Witam,
Być może temat już był poruszany jednak nie moge znaleźć odpowiedzi w następującej kwestii:
Stan obecny: stan surowy, zamontowane okna PCV na kotwach, piance i roboczych klinach. Pianka ma grubość około 2cm z kazdej strony okna i lekko "wypływa do środka" (jest nieco szersza niż szerokość profilu ramy okna). Czyli chyba standard.
Ekipa będzie tynkowała wnętrza gipsowo z agregatu razem ze szpaletami (glifami).
I tu mój dylemat:
Planuję wyciągnąc kliny i odciąć nadmiar pianki od środka aby się zlicowała z ramą okna. Następnie tynkarzy poproszę by szpaletę zrobili na tyle szeroką aby tynk przykrył całą grubość pianki i jeszcze najechał 1-1.5 cm na ramę okna. Po takiej operacji okno będzie mogło "pracować" sciskając piankę schowaną za tynkiem. Tynk będzie przysłaniał piankę i jej ewentualne nieszczelności.
Czy to ma sens? Czy też należy tynkować tylko na grubość pianki w kończąc równo z rama okna?
Proszę eksperów o rady dotyczące tego szczegółu.

Pozdrawiam,
Olek.

jareko
05-06-2006, 11:45
pozostaw tylko kliny POD OKNEM
reszta toku Twego rozumowania jest OK

pchelek
05-06-2006, 12:44
kliny sa bardzo wazne i potrzebne - a szczegolnie te z rana :lol: :D :P
zostaw je

witekk
05-06-2006, 14:38
Drodzy forumowicze proszę o pomoc jak mam zamontować okna w ścianie dwuwarstwowej. Nośna 24 cm + docieplenie 20 cm. Chcę zamówić okna Halupczoka z miejscowości Węgry (Opolskie) z okiennicami. Jest problem ponieważ producent stwierdził, że okna muszą być zamontowane max 10 cm od elewacji zewn. aby okiennice mogły się otwierać. Pozostaje jeszcze 10 cm styropianu i dopiero ściana. Jakie są metody - poradźcie i czy znacie firmę HALUPCZOK www.halupczok.com.pl ?
Pozdrawiam
Witek

monmel
06-06-2006, 11:28
witajcie

czy ktoś z was ma okna lub słyszał o oknach firmy BAS SP ZOO Z Lublina

na Batyckiej 26 mają swojego przedstawiciela

okna drewniane pięne kolory i trochę drogo

pozdrawiam

Smoczycho
06-06-2006, 15:58
Drogi Panie!
1. Wyraźnie napisałem, że piszę o materiałach firmy Soudal! Czy aby Pan się trochę jednak nie czepia? Czy ze zdania, że można kupić Toyotę za 50 tys. wynika, że za takie pieniądze można kupić Bentleya? :o
2. Przy okazji: w Polskich warunkach budowlanych (każdy chyba wie, co mam na myśli) taśmy rozprężne mają ograniczone zastosowanie. Znacznie bardziej uniwersalne (i tańsze!) są taśmy nierozprężne.

jareko
06-06-2006, 17:19
nie czepiam sie

Wyraznie napisal Pan o kosztach tasmy poddajac w watpliwosc podane przeze mnie ceny tylko zapomnial Pan jakby wspomniec iz nie dotyczy to tasm rozpreznych i po co teraz wywracanie kota ogonem? I nie ma tu nic do rzeczy czy to Soudal czy Ilbruck czy jakakolwiek inna firma

W naszych realiach budowania - o czy moze nei powinienem glosno pisac - nic nie zastapi dokladnie wykonanego montazu z wykorzystaniem piany poliuretanowej (tzw. montazowej) a wszelkiego rodzaju tasmy (i wybaczy Pan ake tasma rozprezna na glowe bije zwykla) maja dopiero sens gdy Inwestor nie patrzy na dno portfela doszukujac sie oszczednosci

A czy to ma sens - to juz zupelnie inna kwestia - kiedys podawalem tu link do strony gdzie specjalisci dokladnie porownuja oba sposoby uszczelnien i w konluzji padlo stwierdzenie iz obie metody sa tak samo dobre i tak samo trwale

Humorystycznie rzecz ujmujac - masz kase i chcesz byc na topie - montuj na tasmy ;)
Tylko Inwestorze znajdz ekipe ktora to naprawde potrafi i dobierze Ci tasme odpowiednia do posiadanych otworow :)

jareko
06-06-2006, 17:27
....jak mam zamontować okna w ścianie dwuwarstwowej. Nośna 24 cm + docieplenie 20 cm. .... Jest problem ponieważ producent stwierdził, że okna muszą być zamontowane max 10 cm od elewacji zewn. aby okiennice mogły się otwierać. Pozostaje jeszcze 10 cm styropianu i dopiero ściana. J
Nie widze klopotu
Wystawiasz okno na wspornikach z blachy stalowej ocynkowanej tak by te centymetry Ci sie zgadzaly i po wszystkim
Tak jak montuje sie okna przy okladzinach kamiennych - prawie w kazdym nowo powstajacym biurowcu, gdzie prawaza elewacja kamienna lub szklana mozesz szczegoly zamocowania zobaczyc. Nie zapomnij tylko o specjalnej tasmie butylizowanej ktora mocujesz do okna i do muru nosnego by paroizolacje stworzyc

Duży Chomik
06-06-2006, 17:33
Proszę o opinie urzytkowników tych systemów,okna o szerokości od 1,4m
do 2m + drzwi balkonowe

Smoczycho
06-06-2006, 19:06
Do Jareko:
Szanowny Panie!
Jeśli Pan pozwoli - nie będę komentował "odwracania kota ogonem". Napisałem, że można wykonać prawidłowy montaż, a więc z zastosowaniem taśm uszczelniających firmy Soudal w cenie ok. 10 PLN/mb (na wszelki wypadek: to cena TYLKO za taśmy). I to jest prawda! Nie napisałem, ze to taśmy rozprężne? No nie napisałem! Ale żeby mi zarzucać wprowadzanie w błąd forumowiczów?
Drogi Jareko! Czy Pan prowadzi delikatesy, w których sprzedaje Pan taśmy rozprężne Illbruck3? Czy też sprzedaje Pan klientom prawidłowy montaż? Sądziłem do tej pory, że to drugie! No więc dlaczego Pan wmawia wszystkim, że prawidłowe uszczelnienie musi kosztować strasznie drogo, skoro wcale nie musi?
Nie wiem na jakiej podstawie twierdzi Pan, że taśma rozprężna jest lepsza od nierozprężnej. Mam właśnie przed sobą materiały obu firm (Illbruck i Soudal): nic takiego z nich nie wynika! Oba rodzaje taśm pełnią taką samą rolę i mają podobne parametry, tyle że rozprężna ma więcej ograniczeń w stosowaniu - jeżeli dopuści się do jej zbyt dużego rozprężenia(co przy warunkach na naszych budowach trafia się często) przestanie pełnić swoją rolę!
Co do alternatywy, którą Pan proponuje - włos mi się jeży na głowie! CZY PAN SUGERUJE, ŻE TAŚMA ROZPRĘŻNA ZASTĘPUJE PIANĘ???!!!!!! O ZGROZO!!!!
A więc, w trosce o jakość podawanych tu informacji:
PRAWIDŁOWY MONTAŻ TO TAKI, I TYLKO TAKI, W KTÓRYM ZASTOSOWANO PIANĘ MONTAŻOWĄ (IZOLACJA TERMICZNA I AKUSTYCZNA) WRAZ Z TAŚMAMI USZCZELNIAJĄCYMI (ZABEZPIECZENIE PRZED PRZENIKANIEM WODY): OD ZEWNĄTRZ -WODOSZCZELNEJ I PAROPRZEPUSZCZALNEJ, A OD WEWNĄTRZ - WODO- I PAROSZCZELNEJ!

A z ostatniej chwili: właśnie rozmawiałem z technikiem firmy Soudal - koszt taśm rozprężnych waha się, w zależności od rozmiaru, od 2 PLN/mb do 5 PLN/mb (taśma 20/40). A więc tak czy siak - wychodzi na moje!

Parafrazując Pana powiedzonko:
CHCESZ MIEĆ DOBRZE ZAMONTOWANE OKNA - STOSUJ TAŚMY (rozprężne albo i nie)!!! I NIE PRZEPŁACAJ!!!
Pozdrawiam wszystkich!

Smoczycho
06-06-2006, 20:06
Swoją drogą to zabawne: o taśmach napisałem na zasadzie porady, jak kolega po fachu koledze! Skarżył się Pan we wcześniejszych postach na kłopot z doborem taśmy z powodu nierównych dylatacji, braku pionów, wysokich kosztów itp. - pomyślałem więc, że podsunę Panu pomysł na rozwiązanie tego problemu: oto mając jednej szerokości taśmę, w dodatku znacznie tańszą, może Pan załatwić większość montaży.
Tymczasem Pan potraktował to jako atak na swój AUTORYTET eksperta na tym forum. I zaczął walić na oślep...
Ja, w przeciwieństwie do Pana, nie uważam się za megafachowca i chętnie uczę się od innych. Pracuję w tej branży na tyle długo, że wiem do kogo, w razie wątpliwości, zadzwonić po radę.

A na koniec, bo nie mogę się powstrzymać po tym, co Pan ostatnio nawypisywał, cytat z Pana.
Tako rzecze AUTORYTET:
"Murator ma uznanie wśród budujących i to, co tu powiedziane, zwłaszcza przez ludzi z branży, traktowane jest jak pewnik. Każde przejęzyczenie, każda nie do końca sprawdzona informacja, czyni więcej szkody niż pożytku.... Już lepiej przemilczeć niż za dużo powiedzieć."

Amen

jareko
06-06-2006, 20:42
poprosze o namiary na przedstawiciela Soudala co tasme rozprezna 20/40 ma w cenie 5 zeta za metr biezacy
Dziekuje :)

jareko
07-06-2006, 09:17
Tutaj prawie pelna oferta firmy Illbruck z aktualnymi cenami
W EURO I BEZ VAT-u!!!
http://www.jar-eko.home.pl/oferta_cenowa_illbruck.htm

To co nas interesuje:
illbruck illmod 600 - taśma rozprężna do uszczelniania złączy i dylatacji
rodzaj tasmy_____EUR/100m
15/3-7___________128,38
15/5-10__________182,63
15/7-12__________223,48
20/8-15__________378,45
20/10-18_________469,36
25/10-18_________576,02
25/13-24_________701,49
30/13-24_________841,73
35/17-32________1222,19
40/28-40________2223,81

Jakos nie chce wyjsc 5 zlotych za metr ;)
chyba ze przy tasmie ktora polecam uzywac do uszczelniania polaczenia parapet zewnetrzny - okno :)
Przy naprawde idealnych otworach (jeszcze takich nei widzialem :( ) trzebaby zaczac od tasmy 20/10 czylil 469,36 Euro za 100 mb

Policzmy wiec ile kosztuje 1 metr :)
4,70 Euro x 3,96 (dzis) = 18,61 plus 22% VAT ===>>22,70 za 1 metr biezacy

Sadze ze powyzsze zamyka dyskusje na temat cen materialow do tego typu montazu.

jareko
07-06-2006, 09:25
...Tymczasem Pan potraktował to jako atak na swój AUTORYTET eksperta na tym forum. I zaczął walić na oślep...
Ja, w przeciwieństwie do Pana, nie uważam się za megafachowca i chętnie uczę się od innych....
Zamiast osobistych wycieczek :lol: powyzej ma Pan czarno na bialym koszty tasm rozpreznych.
Lubie merytoryczna wymiane pogladow - wtedy jest szansa faktycznie sie czegos od innych nauczyc mily Panie :) a za autorytety w sprawach okien i ich montazu uwazam tu inne osoby udzielajace porad i siedzace w branzy o wiele dluzej niz ja
To ze z racji minimalizacji kosztow do tego typu montazu stosowane sa inne tasmy, takze tasmy rozprezne ale o troszke innych wlasciwosciach to zupelnie inna kwestia.
Soudala ceny sa porownywalne z podanymi. Moze Pan sprawdzic

I najwazniejsze !!!!
Tasma, by spelniala swoje zadanie moze rozprezyc sie maksimum 50% wartosci wyjsciowej !!!!
Inaczej to sztuka dla sztuki - mozna w to miejsce zastosowac zwykla gabke np. do uszczelniania starych okien

Smoczycho
08-06-2006, 13:07
Drogi Jareko!
Widzę, że Pan ciągle swoje! Więc przypominam: ANI SŁOWA NIE NAPISAŁEM NA TEMAT CEN TAŚM ILLBRUCK!!! Z czym Pan więc polemizuje?! Widzę, że do dyskusji Pan nie potrzebuje partnera - doskonale radzi Pan sobie sam!

Napisałem, że taśmy Soudal są po 5PLN i po tyle są (na Boga! Soudal - nie Illbruck! Co zrobić, żeby Pan zrozumiał, że nigdzie nie napisałem, że Illbruck jest po piątaku? Może Pan, po prostu, przeczyta dokładnie moje posty?)! Illbruck jest po 20? No i cacy!

Pisze Pan: "Soudala ceny są porównywalne z podanymi. Może Pan sprawdzić." No właśnie! Sprawdziłem! Pan wybaczy, ale na moim miejscu komu, by Pan uwierzył: przedstawicielowi Soudal Polska, czy Jareko?

Człowiek z branży i nie zna namiarów na Soudala?! Proszę mi przesłać swój numer telefonu - pomogę Panu!

Pisze Pan, ze taśmy rozprężne nie mogą się rozprężyć. więcej niż.. itd. A niech no Pan przeczyta mój post! Pytam więc ponownie: z czym Pan polemizuje?! Cóż to za odkrycie?!
Na marginesie - dlatego właśnie uważam, że taśmy nierozprężne są bardziej uniwersalne, a wiec lepsze (o czym też już zresztą pisałem)!

Bardzo Pana proszę! Chętnie będę wymieniał się z Panem doświadczeniami - myślę, że wielu forumowiczów na tym zyska. Ale nie mam ani czasu, ani chęci ciągle tłumaczyć Panu, że tego, co mi Pan zarzuca nigdy nie napisałem! Na szczęście cała nasza polemika znajduje się na tym forum i każdy zainteresowany może sobie sam wyrobić zdanie o postawie każdego z nas.
Do czego zresztą namawiam.

I na tym proponuję zakończyć już naszą dyskusję. A jeśli nie wystarczyło Panu powtórzenie 3 razy tego samego - prawdopodobnie czwarty raz też będzie mało...

A dla wszystkich zainteresowanych link:
http://www.soudal.pl/index.php?menu=produkty&id=110&grupa=9&podgrupa=0&lp=3

Pozdrawiam.

jareko
08-06-2006, 13:32
i o czym my mowimy?
ja o zupie....itd
ja o tasma rozprezna (http://www.soudal.pl/index.php?menu=produkty&id=108&grupa=9&podgrupa=0&lp=1/)
a Pan o folia paroprzepuszczalna (http://www.soudal.pl/index.php?menu=produkty&id=110&grupa=9&podgrupa=0&lp=3/)
choc z kontekstu wypowiedzi wywnioskowalem iz o tasmie Pan wspomina a nie folii paroprzepuszczalnej
A co do cen - proponowalbym uscislic o jaki material Pan handlowca pyta gdyz ceny tasm rozpreznych Soudala i Illbrucka niewiele sie roznia - podobnie jak ceny tasm uszczelniajacych i reszty materialow proponowanych przez obie firmy

Smoczycho
08-06-2006, 13:51
Drogi Jareko!
Prośba na przyszłość: jeżeli będzie Pan miał ochotę na dalszą polemikę, bardzo proszę o WKLEJANIE do swoich postów fragmentów moich tekstów do których się Pan odnosi. I niech to będą CAŁE akapity, a nie wyrwane z kontekstu fragmenty.
Mam bowiem wrażenie, że pisząc do mnie, polemizuje Pan z kimś zupełnie innym.
Z poważaniem

Smoczycho
08-06-2006, 14:04
Litości Jareko!
Odpowiedź na swoje pytanie znajdzie Pan w moich postach!
Co tu uściślać?! Proponuję przeczytać jeszcze raz mój post z 6 czerwca (ten wysłany o 19:06)! Czy tam jest coś, co można zrozumieć inaczej?
Skończ Waść, wstydu sobie oszczędź!

jareko
08-06-2006, 20:01
4. O montażu okien.
Każdy z naszych Klientów wraz z dokumentacją techniczną otrzymał też szczegółową instrukcję montażu okien. Regularnie też organizujemy szkolenia dla montażystów (czego dowodem jest właśnie ów "Referat dla Deceuninck"). Od 3 lat, wspólnie z Soudal Polska, organizujemy cykl szkoleń nie tylko nt. montażu mechanicznego, ale też prawidłowego uszczelnienia styku okna z murem z zastosowaniem nowoczesnych materiałów. Z wykorzystaniem tej wiedzy bywa różnie, ale idzie jednak ku poprawie.
Na marginesie (do Jareko): koszt zestawu taśm Soudal- zewnętrznej wodoszczelnej i paroprzepuszczalnej oraz wewnętrznej wodo- i paroszczelnej, dla standardowych dylatacji, nie przekracza 10 PLN!

ten fragment wypowiedzi w zestawieniu z jakze czesto pojawiajcym sie tematem nontazu Illbruck3 odebralem ze ma Pan na mysli tasmy rozprezne
OK - pomylilem sie w interpretacji zas Panskie slowa pod moim adresem - wybaczy Pan - nie sa zbyt mile ani kulturalne
OK - koncze by Panu i sobie wstydu zaoszczedzic ta idiotyczna polemika

pchelek
10-06-2006, 23:22
Taśmy rozprężne typu Illbruck [nasycane specjalnymi substancjami] i taśmy paroszczelne [stosowane od wewnątrz] oraz paroprzepuszczalne a jednocześnie wodoszczelne [stosowane od zewnatrz] to dwa odrębne zgadnienia. Tasma w postaci nasycanej gabki a zwyczajne tasmy lub folie to co innego.
taśmy rozprężne to nie to samo to taśmy [a w zasadzie folie] paro- lub wodoszczelne.
taśmy Illbruck sa droższe niż taśmy-folie paro- lub wodoszczelne. A pozatym maja inne przeznaczenie
Taśmy typu illbruck są chronione patentem [ze tak powiem utajniona technologia produkcji] bo sztuka w nich jest nasycic tak gabke specjalnymi substancjami by spelniala swoje funkcje. jest to sekret firmy. Bylem tam u nich i nawet mnie nie chcieli wszystkiego pokazac.
Dlatego illbruck jest drogi - bo nikt nie potrafi go podrobic czy nasladowac [ewentualne nasladowanie jest mizerne].
Taśmy nierozprężne to po prostu zwyczajne sznury z gabki - w cenie po 50 gr za metr - do kupienia w OBI

jarello
14-06-2006, 11:56
Tylko Wołomin typ Hermetic. Drewniane koloru jakiego sie chce i super jakość, ale kosztują.......ale warto. Cała Austria jest wypełniona takimi typami oken tylko jeszce u nas sa 3-4 razy tańsze. Polecam !!!!!!

ashen
16-06-2006, 15:08
Czy godnym polecenia profilem jest Roplasto 5 komorowy?
Bardzo zależy mi na sztywności okna.

tatko
16-06-2006, 22:38
:: illbruck illmod
rodzaj EURO/100m
10\2 29,38
15\2 42,71
10\3 48,02
15\3 55,03
10\4 40,10
15\4 58,08
15\6 80,24
20\6 103,24
15\8 106,52
20\8 137,06
20\10 177,51

Pozdrawiam

AGNIECHA
17-06-2006, 07:19
Witam

Kiedyś przewiał się temat okien salamander 3d, jednak nie wiem jak sprawa wygląda teraz.
Czy te okna nadal nie maja aprobaty ITB?Czy coś się zmieniło?
Warto te okna czy jest nadal tyle przeciwnikow ,że lepiejj je sobie darować.
Myslałam tez o oknach ze Zduńskiej Woli Milczarka, może od razu je warto wziąsc i darować sobie okna Salamander 3D.

Z gór dziękuje za odpowiedź.

jareko
17-06-2006, 10:25
o ile wiem na kolor niestety nie maja - bialy maja :
Salamander 2D - Aprobata Techniczna ITB nr 5220/2001-AT-15-ITB
Salamander 3D - Aprobata Techniczna ITB nr 5490/2002-AT-15-ITB
Czy warto? Dla wielu jeden z najladniejszych profili o niespotykanej bieli i dobrej hmmm.....bardzo dobrej statyce

AGNIECHA
17-06-2006, 10:35
Dzięki jareko .
Wiesz co nie interesuje mnie wygląd choć nie powiem że ma tez jakiś wpływ,jednak patrzę bardziej na jakość.Jak ma się do tych ze Zduńskiej Woli?Czy z tamtymi jest mniej problemów?Interesują mnie białe więc koloru nie biore pod uwagę.
Czy można je porównać czy któreś biorą górę?

robo55
18-06-2006, 17:44
Muszę dosyć szybko zdecydować się na okna do domu - wymiana.
Jeżeli chodzi o estetykę - żona mówi brąz wię niech będzie brąz. Oczywiście okna plastiki pcv.

mam do wyboru 3 firmy - okna thyssena (sprzedawca mowi że wystarczą 4 komorowe) ja upieram się na pięciu tylko nie wiem co prestige czy elite (pchelek mowil swojego czasu że kolorowe thyssena nie mają aprobaty....). Firma ta która oferuje thyssena najlepiej mi pasuje bo zrobi mi też drzwi w całym domu i bramę garażową.
Druga opcja to dealer w rudzie sląskiej oknoplastu - ide tam w poniedzialek
trzecia opcja to okna od jezierskiego - okolo 15-20 % drożej od thyssena no i trochę niepewny dealer(mala firemka) chce 100 % wpłaty. Zaleta to standard w tych oknach grzybki i okucia antywłamaniowe - mowie za sprzedawcą.

Bardzo prosilbym o szybką radę bo do wtorku coś musze postanowić.

mack
18-06-2006, 17:48
kliny sa bardzo wazne i potrzebne - a szczegolnie te z rana :lol: :D :P
zostaw je

uparłem się i powyciągałem kliny drewniane spod okien balkonowych i zastąpiłe je plastikowymi, jednak już w zwykłych oknach zamierzam powyciągać kliny drewniane - obawiam sie ich gnicia, pleśni itp nie są zaompregnowane. Przy montażu na kotwy i piankę mówiono mi że spokojnie kliny można powyciągać,

pchelek
19-06-2006, 21:00
raczej kliny MUSZA byc - jak sie obawiasz to powyciagaj te drewniane i powstawiaj np odcinki rury plastikowej lub jakies plastikowe klocki

pchelek
19-06-2006, 21:03
robo - trudna decyzja - thyssen kolor jest juz przebadany i jest ok - czy 4 czxy 5 komor to juz mniejszy problem - jak Ci ma robic i drzwi i bramy to raczej bez jego - jeden producent - a cos zawsze ukrecisz z ceny - no bo sa to trzy wyroby rozne - np te grzybki antywlamaniowe niech co dodadza

pchelek
19-06-2006, 21:05
biel salamandra i jego gladkosc [a ma to znaczenie dla utrzymania czystosci - na gladkim brud sie slabiej trzyma - a plastik jest elektrostatyczny i brud lubi przyciagac jak dzieci w piaskownicy] jest niedoscignione

pchelek
19-06-2006, 21:07
roplasto 5-komorowy - to jeszcze zalezy jakie dadza usztywnienia - ale z natury te szerokie profile 5 i wiecej komorowe daja okna sztywniejsze

marzena25
20-06-2006, 15:12
www.jpdudek.pl[/img]

marzena25
20-06-2006, 15:14
www.jpdudek.pl

twojan
21-06-2006, 08:57
Witam.
Mam problem z wyborem oferty. Dostałem dwie z różnych fabryk, na różnych porfilach - Kamerling i Brugmann. Raczej mało znalazłem opinii na tenat tych profili. Ze dwa lata wstecz mówiono że brugmann nie ma aprobaty na kolor. Czy coś się zmieniło?
Czy ktoś ma doświadczenie z firmą z okolic Białegostoku - Abakus.
Właśnie z tej firmy mam ofertę z profilem Brugmann i jest ona ok. 2 tys tańsza niż konkurencji na Kamerlingu.
Co proponujecie wybrać?

pchelek
21-06-2006, 18:35
jak masz abakusa za rogiem to go wez

jareko
21-06-2006, 19:19
jak masz abakusa za rogiem to go wez
Hmmm....... jesli Brimgmana robi tak jak kiedys Salamandra.......
Kommerling od dawna cieszy sie dobra opinia zarowno wsrod okniarzy jak i klientow ale zawsze byl to profil dosc drogi
A ze nie znany..... no coz.... nie musi agresynie sie reklamowac by miec zbyt - co dobrze swiadczy o produkcie - nie sadzisz?
Widziales reklame Rols Roys'a? Co nie oznacza ze uwazam go za najwyzszy szczyt osiagniec ale naprawde uwierz - dobry, bardzo dobry profil

pchelek
22-06-2006, 15:46
jareko zadzwon to me [jest robotka ewentualnie - poprawa fuchy na ok 300 oknach - montaz zjechany - w warszawce - z tym kommerlingiem to masz racje - ale czy ktos go jeszcze produkuje

jareko
22-06-2006, 16:19
sa jeszcze tacy co w Kommerlingu robia - nie poszli na latwizne i jak najnizsze koszty
Fakt - coraz mniej ich
Czy zauwazyles ze w piewrszej kolejnosci padaja srednie i malebardzo dobre firmy co jakosc trzymaly wyjatkowa?
Szefowie wiedzaze albo utrzymaja jakosc i beda mieli kientow albo po prostu zwijaja interes by ludzi w balona nie robic
Jak chocby te 300 okien o ktorych przed chwila rozmawialismy - dzieki za namiary :) moze wezme te robotke choc po innych poprawiac nie lubie ;)

mack
23-06-2006, 20:19
raczej kliny MUSZA byc - jak sie obawiasz to powyciagaj te drewniane i powstawiaj np odcinki rury plastikowej lub jakies plastikowe klocki
a czy jeśli okna mają listwę podparapetową i wsunie się parapet to czy opieranie sie okna na parapecie zastąpi kliny?

jareko
23-06-2006, 21:01
mack - przeczytaj sobie chocby w moim poradniku - tam masz wyluszczone co i jak w temacie parapetow

acca5
24-06-2006, 16:35
A ja szukam dobrej firmy od okien Aluplastu na terenie lubuskiego, konkretnej, uczciwej. Gdzie ona jest? jareko moze pomożesz/

Adriano Komputero
25-06-2006, 11:25
Witam, :D
czy któryś z SZANOWNYCH EKSPERTÓW mógłby mi odpowiedzieć na pytanie :
czym okna drewniane o profilu DJ 88 z dębu przewyższają okna DJ 88 meranti ? jakie są różnice ?

Zamówiłam okna w tym profilu u Urzędowskiego, ale w kolorze, który mi teraz nie pasuje (zamawiałam dużo wcześniej bo chciałam skorzystać z promocji : okna w dębie w tej samej cenie co meranti). Chciałam ten kolor zmienić, ale obecnie firma zmieniła kolornik i żaden kolor mi nieodpowiada. Natomiast w meranti taki kolor jest.
Czy jest sens trzymać się kurczowo tego dębu ? Wolałabym mieć okna w takim kolorze co są w meranti, ale czy warto zmienić dąb na meranti ? :roll:

Pozdrawiam !

pchelek
26-06-2006, 12:29
co dab to dab - ja bym kopii nie kruszyl - do koloru sie mozna przyzwyczaic - a i okna debowe nie kazdy ma

jareko
26-06-2006, 12:45
czekam na namiary na te 300 okien od poprawy Pchelku :)

Adriano Komputero
26-06-2006, 14:18
co dab to dab - ja bym kopii nie kruszyl - do koloru sie mozna przyzwyczaic - a i okna debowe nie kazdy ma
DZIĘKI pchelek !
Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź ? Uzasadnić "wyższość" dębu nad innymi (wiem, że dąb jest twardy , ale co jeszcze :roll: ) ???

karolinka
27-06-2006, 09:03
Czy jeœli parapety wewnętrzne sš wstawiane póŸniej, po zamontowaniu okna - to jest to straszny blšd?, czy takie sytuacje sš dopuszczalne?. Czytam właœnie o montowaniu okien, niedługo mam mieć ich wymianę, ale zamówiłam wykonanie wymiany okien bez montażu parapetów wewnętrznych. Proszę pilnie o pomocnš odpowiedŸ.

karolinka
27-06-2006, 09:36
Czy zamontowanie okna może być w płaszczyŸnie œciany zewnętrznej (budynek w przyszłoœci ma być ocieplony).
Ps. Montaż u mnie jest doœć kłopotliwy i tak zaproponowała firma montujšca. Nie posiadajšc wiedzy w zakresie montażu okien denerwuję się :(

jareko
27-06-2006, 09:41
karolinka - nie denerwuj sie :)
parapety mozesz sobei montowac kiedy chcesz i jak chcesz ;)
Przy dociepleniu chalupy okna mozna zlicowac (przy wymianie) i nawet powinno sie tak uczynic z licem sciany

karolinka
27-06-2006, 11:35
Wielkie dzięki, uspokoiłam się, bo jutro wymiana okien a ja nie wiedziałam czy biec i prosić o jakieœ (jakiekolwiek) wewnętrzne parapety (byleby były), czy na spokojnie już po montażu wybrać jakieœ porzšdne. Zastanawiam się jeszcze , czy temperatura montażu okien (upalny dzień 35 st - przy maksymalnej rozszerzalnoœci wszystkich tworzyw) też może mieć jakieœ niekorzystne znaczenie. Ale już chyba przewrażliwiona jestem............
Pozdrowienia dla Jareko!!!

jareko
27-06-2006, 13:28
przewrazliwiona ;) fakt ;)
temperatura tylko przyspieszy proces ostatecznego utwardzenia piany pod warunkiem jej spryskania woda - swoja droga dobrze by bylo by w taki upal mur tez zrosili

albi
30-06-2006, 16:18
>DZIĘKI pchelek !
>Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź ? Uzasadnić "wyższość" dębu >nad innymi (wiem, że dąb jest twardy , ale co jeszcze ) ???

Też jestem ciekaw co powie pchelek.
Ja moge powiedziec co Urzedowski powiedział swoim sprzedawcom.

Meranti wystepuję w wielu (kilkudziesięciu) odmianach, które w różnym stopniu nadają się do produkcji okien. Dobrym wyznacznikiem jakości meranti jest jego gęstość (cięzar właściwy) liczony w kg/m3.
Drewno poniżej 400 a nawet 450 nie powinno być stosowane w oknach.
Około 450 ma parametry podobne do drewna sosnowego.
Extra jakość to 550-600 i więcej. Dopiero powyżej 600 meranti ma parametry techniczne zbliżone do dębu.
klient ma małe możliwości stwierdzenie z jakiego meranti sa wykonane jego okna, dlatego niektórzy producenci kupują tanie meranti.
A dąb ? Dąb to dąb - zawsze jest extra :)

Czy ktoś może potwierdzić tą opinię ?

jareko
30-06-2006, 16:21
albi - to jest prawda stara jak swiat :) ale o tym sie nie mowi glosno
stad tez wsrod producentow najlepszym byl Welet (niestety sie wykrzaczyl) gdyz nei uzywal badziewia i w jego okna nie dalo rady wcisnac paznokcia bo bylo twarde
ale co ja gadam - w pogoni za cena..... itd.

forrest
01-07-2006, 00:02
>DZIĘKI pchelek !
>Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź ? Uzasadnić "wyższość" dębu >nad innymi (wiem, że dąb jest twardy , ale co jeszcze ) ???

Też jestem ciekaw co powie pchelek.
Ja moge powiedziec co Urzedowski powiedział swoim sprzedawcom.

Meranti wystepuję w wielu (kilkudziesięciu) odmianach, które w różnym stopniu nadają się do produkcji okien. Dobrym wyznacznikiem jakości meranti jest jego gęstość (cięzar właściwy) liczony w kg/m3.
Drewno poniżej 400 a nawet 450 nie powinno być stosowane w oknach.
Około 450 ma parametry podobne do drewna sosnowego.
Extra jakość to 550-600 i więcej. Dopiero powyżej 600 meranti ma parametry techniczne zbliżone do dębu.
klient ma małe możliwości stwierdzenie z jakiego meranti sa wykonane jego okna, dlatego niektórzy producenci kupują tanie meranti.
A dąb ? Dąb to dąb - zawsze jest extra :)

Czy ktoś może potwierdzić tą opinię ?

Potwierdzam że jestes wyjątkową osobą która z potencjalnego klienta przerodziła się w sprzedawcę okien urzędowskiego.
Jestem użytkownikiem forum od dość dawna i zastanawia mnie twoja niesamowita przygoda z oknami firmy urzedowski. Przeglądając twoje posty zauważyłem że w 2004 roku poszukiwałeś okien drewnianych do swojego domku, a w 2005 roku stałeś się przedstawicielem i sprzedawcą ich okien. Wszystkie twoje posty dotyczą tylko urzedowskiego i zawsze jego wychwalają. Forum jest oczywiście ogólnodostępne ale jeśli zamieszczasz artykuły reklamowe wychwalające przeciętnego producenta(znam kilku mniejszych od których moglibyście się uczyc robić dobre okna) to określ się bardzo jasno jako osoba reprezentująca fabrykę urzedowskiego. Zapraszam ciebie na forum oknonetu bedziesz miał tam pole do popisu przytaczając tak fachowe sformułowania dotyczące gęstości drewna. Dlaczego np Jareko lub Pchełek nie chwalą tylko swoich produktów bierz z nich przykład a nie będę się wtedy ciebie czepiał

jareko
01-07-2006, 02:46
hmmm...podany Pchelek nie sprzedaje - on wyszukuje buble i producentow gnebi z racji swojej pracy - to tak celem uscislenia :))))

budulec
02-07-2006, 17:07
albi - to jest prawda stara jak swiat :) ale o tym sie nie mowi glosno
stad tez wsrod producentow najlepszym byl Welet (niestety sie wykrzaczyl) gdyz nei uzywal badziewia i w jego okna nie dalo rady wcisnac paznokcia bo bylo twarde
ale co ja gadam - w pogoni za cena..... itd.
Welet ciągle istnieje i już nawet niem w nazwie "w upadłości". Został przejęty przez BPL Polska
pzdr

jareko
02-07-2006, 19:29
wiesz dobrze co oznacza "zostal przejety"
Mam nadzieje ze wciaz utrzymuja wysoka jakosc wyrobow

benyś
02-07-2006, 21:36
Witam. Polecam drewniane okna firmy Pruszyński mają bardzo dobrą cenę w porównaniu do pcv oraz świetne uszczelki i pozostałe parametry.

pchelek
03-07-2006, 09:17
WELET - to se nie vrati - powspominac mozna [to nie kryptoreklama] - co do okien debowych to masz racje - apropo meranti - to oprocz gestosci - czasami gestosci gąbczastej [jak gąbka do mycia] to sie zdarza drewno porazone przez owady i to jest kleska - dodatkowo meranti ma rozne odcienie mocno sie rozniace - i tu jest kleska podwojna - pozdrawiam

Raffaello
03-07-2006, 09:23
Wpis usunięty

Duży Boban
03-07-2006, 10:01
Czy otwór 200/235 pod podwójne drzwi tarasowe (oczywiście bez słupka) nie jest czasami za szeroki? Planuję zrobić drzwi tarasowe z plastiku z jakiegoś lepszego profilu ale szerokość 2m robi jak na mnie wrażenie. Może zmniejszyć szerokość otworu dla zapewnienia większej sztywności?

elmer
04-07-2006, 21:33
Jesteśmy na etapie poszukiwania okien z pcv. Czy ktoś z was słyszał o producencie Podlaska Fabryka Okien Witraż z Białegostoku (profil Veka)? Zaproponowano nam rodzaj tego pofilu o nazwie Elegance, jednak nie mogę nigdzie znaleźć informacji na jego temat. W punkcie handlowym powiedziano, że jest to coś pomiędzy Perfectline a Softline, że okna te różnią się zlicowaniem oraz że są one 5 komorowe. Ponadto, że ten rodzaj profilu nie jest produkowany przez wszystkich (ale dlaczego to nie wiem) i tylko 3 firmy w Polsce je produkują. Na stronie producenta Witraż nie znalazłam żadnej informacji na ten temat. Trochę dużo niewiadomych odnośnie tych okien, dlatego proszę Was o jakieś informacje.

Śliwka
05-07-2006, 14:25
Z racji, że wątek ma pokaźne rozmiary, pozwolę sobie zadać pytanie do Jareko :D Pewnie któreś tam z kolei takie same.
Jesli okna drewniane to jakie? I czy dopłacać za nakładki aluminiowe na zewnątrz?
Jeśli plasiki to jakie?
Czy ktoś produkuje drewno wewnatrz i alu na zewn. i czy warto w takie inwestować?
Pozdrawiam

jareko
05-07-2006, 21:14
....Jesli okna drewniane to jakie? I czy dopłacać za nakładki aluminiowe na zewnątrz?
Jeśli plasiki to jakie?
Czy ktoś produkuje drewno wewnatrz i alu na zewn. i czy warto w takie inwestować?
Przykro mi ale nie odpowiadam wprost na takie pytania
to tak jakbys zadal pytanie jaki samochod mam Ci kupic nie znajac zawartosci twego portfela i pogladow na cala reszte

tak - sa producenci robiacy najdrozsze okna na naszym rynku - alu od zewnatrz drewno od srodka
Nie widze realnie zadnego sensu takich wydatkow wlasnie dlatego ze mamy doczynienia z drewnem

Jesli juz to zainwestuj w okna calkowicie aluminiowe - tylko czy gabaryty Twych okien wymuszaja ich stosowanie i wydawanie kasy - chyba ze masz jej w nadmiarze

Stac Cie na Jaguara - kupuj alu/drewno
Stac Cie na Merca - kupuj alu
stac cie na porzadny samochod a nie zewnetrzny objaw luksusu - kup dobre od sprawdzonego producenta okno drewniane czy PVC

Tak ja to widze

A w konkluzji - i tak kupisz to co uznasz za ekonomicznie uzasadnione. Choc moze nie zaliczasz sie do czesci Forumowiczow kierujacych sie najwiekszymi oszczednosciami wlasnie na oknach

Śliwka
05-07-2006, 22:05
Jareko nie bądź taki i podpowiedz KOBIECIE. Jest takie zatrzęsienie producentów, że ciężko wybrać. Użytkownicy zazwyczaj piszą na zasadzie "każda pliszka swój ogonek chwali". Ja skłaniam się raczej ku drewnianym.
Nie chcę oszczędać, ale nie chcę też szaleć.
Jeśli mógłbyś to poproszę o taki tyci ranking na priva.
Pozdrawiam

jareko
05-07-2006, 23:57
...
Jeśli mógłbyś to poproszę o taki tyci ranking na priva.....
Ale ja naprawde nie prowadze takiego rakingu
Fakt dostawcow jest zatrzesienie i trudno sie zdecydowac
Ja po latach w branzy trzymalem sie tego ktory gwarantowal jakosc produktu jak zaczal isc na latwizne szukalem innego az znalazlem dobrego
Cale szczescie przewazaja jeszcze Ci dobrzy
Ot chocby OKnoplast Krakow - spojrz ile tu negatywnych opinii na forum a jednak ma opinie dobrego producenta i nie jest to opinia falszywa
Moge polecic Ci tych z ktorymi wspolpracuej bo wiem co i jak robia - innych po prostu nie znam - nie mam czasu hehehee by wywiadowca sie stac i kazdego sprawdzac - od tego powinien byc rynek i klienci - oni sami sobie sa winni ze beznadziejni ciagle sie trzymaja mocno
Ale to temat na inne opowiadanie ;)

jareko
06-07-2006, 13:10
...jest robotka ewentualnie - poprawa fuchy na ok 300 oknach - montaz zjechany - w warszawce.....
bylem...
widzialem....
poplakalem sie ;)
Montaz od A do Z zepsuty - to lekko powiedziane :lol:
Oczywiscie przetag
Oczywiscie glowne kryterium wyboru wykonawcy to cena
Nie zaplacono mu ani za okna, ani za montaz - ani jednej zlotowki nie dostal
Jest to firma z Tarnobrzegu ktora ostatnimi czasy na terenie wawy we wszystkich przetargach publicznych staje i wszystkie po koleii wygrywa - w imie zasady - a moze gdzies przymkna oko

moje uwagi do montazu Pchełku:
- zle spozycjonowane okno wzgledem muru - stare bylo skrzynkowym jeszcze sprzed II wojny i nowe okna zamiast w osi, by przemarzania nie bylo, docisniete zostaly do wegarka
- za mala liczba kotew na profilach pionowych - brak na poziomych na gorze i biorac pod uwage sposob montazu parapetow brak takze na dole
- brak profili poszerzajacych by luz miedzy oknem byl odpowiedni - szpara przekracza 6 cm i kotwy sa tak wygiete ze wogole nie spelniaja swojej funkcji - silny powiew wiatru i okno wypnie sie z kotwienia i wmaszeruje do srodka chalupy
- piana dana symbolicznie lub wrecz wcale. Nawet tam gdzie jest nie uszczelnia polaczenia z murem i wieje wieje wieje jak cholera
- obrobka plytami GK wrecz spada ludziom na glowe - za malo kleju do jej zamocowania
- brak podparcia okna na dole - okno kolebie sie na wszystkie strony, w kilku juz od tego popekaly szyby, klopoty z otwieraniem, zamykaniem - klopoty ze wszystkim po prostu
to tak na chybcika info z wizji lokalnej

Dlaczego tu ?

By inni Forumowicze tez sie czegos przy okazji nauczyli i wyciagneli wnioski - a jakie ? Ja juz podpowiadac nie bede

By moze w końcu do decydentów dotarło jak są robieni w konia takie kryterium wyboru wykonawcy narzucajac.
W tej chwili przetargi to jakas farsa i kpina a tam wyrzuca sie w bloto nasze - kazdego z nas - pieniadze

stary
06-07-2006, 13:36
Jest to firma z Tarnobrzegu ktora ostatnimi czasy na terenie wawy we wszystkich przetargach publicznych staje i wszystkie po koleii wygrywa - w imie zasady - a moze gdzies przymkna oko
Wczoraj w W-wie wygrali następny- ceną deklasując wszystkich pozostałych oferentów- :evil: i jeżeli ich nie odrzucą z jakichś powodów formalnych to będą robić. :-?

elmer
06-07-2006, 20:58
Jesteśmy na etapie poszukiwania okien z pcv. Czy ktoś z was słyszał o producencie Podlaska Fabryka Okien Witraż z Białegostoku (profil Veka)? Zaproponowano nam rodzaj tego pofilu o nazwie Elegance, jednak nie mogę nigdzie znaleźć informacji na jego temat. W punkcie handlowym powiedziano, że jest to coś pomiędzy Perfectline a Softline, że okna te różnią się zlicowaniem oraz że są one 5 komorowe. Ponadto, że ten rodzaj profilu nie jest produkowany przez wszystkich (ale dlaczego to nie wiem) i tylko 3 firmy w Polsce je produkują. Na stronie producenta Witraż nie znalazłam żadnej informacji na ten temat. Trochę dużo niewiadomych odnośnie tych okien, dlatego proszę Was o jakieś informacje.

Nikt nie słyszał o Veka Elegance?? :( To chyba dam sobie spokój z tymi oknami. Wysłałam zapytanie do Veki i do firmy Witraż - cisza (chyba ze względu na okres urlopowy).

ISOMY
07-07-2006, 12:11
Witam - mam pytanie do Jareko - najlepszego doradcy na tym świecie :wink: Mieszkam i buduję się w Szczecinie. Przede mną decyzja o zakupie okien do domu. Myślimy z mężem o plasitkach. Proszę o podpowiedź w sprawie wyboru Firmy. Stawiam na solidność :) Pozdrowienia

jareko
07-07-2006, 12:44
Witam - mam pytanie do Jareko - najlepszego doradcy na tym świecie :wink: Mieszkam i buduję się w Szczecinie. Przede mną decyzja o zakupie okien do domu. Myślimy z mężem o plasitkach.....
Blagam ;)
Nie zadawajcie mi juz takich pytan - odpowiadalem nie raz ze nie udzielam takich informacji - moge mile slowo powiedziec o firmach z ktorymi wspolpracuje - a to raptem trzy a producentow jest ponad 5000
Nie wskaze Ci palcem odstawcy
Popytaj znajomych, wejdz do grupy szczecinskiej i tam podobne pytanie zadaj - nie sposob znac sie na wszystkim :(

ISOMY
07-07-2006, 20:45
Szkoda:( Jestem tutj nowicjuszką i nawet nie wiem gdzie szukać grupy szczecińskiej. Myślałam , że tutaj uzyskam cenne wskazówki. Dzięki za kubełek zimnej wody :) W taki upał się przydał :) Pozdrawiam

jareko
07-07-2006, 22:06
jejku - nie chcialem Cie urazic
Po prostu nie wiem :(
Nie wiem kogo Ci polecic poza soba ;)
Ale Szczecin niestety za daleko :(
Pozdrawiam serdecznie i jak bedziesz miala watpliwosci - podpowiem
Ale producenta Ci nie wskaze - nie znam w tamtym rejonie :(
Moze MS ze Slupska - ma dobra pnie - nie testowalem :(

KAS01
07-07-2006, 23:03
Witam - mam pytanie do Jareko - najlepszego doradcy na tym świecie :wink: Mieszkam i buduję się w Szczecinie. Przede mną decyzja o zakupie okien do domu. Myślimy z mężem o plasitkach. Proszę o podpowiedź w sprawie wyboru Firmy. Stawiam na solidność :) Pozdrowienia
Witam
Wprawdzie pytanie do Jareko, ale może ja odpowiem 8)
Zdecydowana większość inwestorów z Grupy Szczecińskiej, jesli decydują się na plastiki to kupują w M&S (bardzo dobry diler na Gdańskiej - sam mam od niego) lub w Eko Domu - okna Dako (np na Struga)
pozdrawiam
Konrad

ISOMY
10-07-2006, 12:21
Witam KASO1. Dzięki za podpowiedź. Siedzę i czytam po kolei wszystkie te posty na temat okien. Przebrnęłam przez dwie strony z 97. Koszmar. O oczach również nie wspomnę. Na co zwracałeś uwagę? Pozdrowienia

ISOMY
10-07-2006, 12:24
Witam KASO1. Dzięki za podpowiedź. Siedzę i czytam po kolei wszystkie te posty na temat okien. Przebrnęłam przez dwie strony z 97. Koszmar. O oczach również nie wspomnę. Na co zwracałeś uwagę? Pozdrowienia

stary
11-07-2006, 00:49
Zaproponowano nam rodzaj tego pofilu o nazwie Elegance, jednak nie mogę nigdzie znaleźć informacji na jego temat. W punkcie handlowym powiedziano, że jest to coś pomiędzy Perfectline a Softline, że okna te różnią się zlicowaniem oraz że są one 5 komorowe.
Coś pomiędzy Softline (3k) a Perfectline(5k) to jest Topline(4k)- z tym, że Topline ma tez od niedawna wersje pięciokomorową- widoczne róznice polegaja na skosie zewnetrznej krawędzi ramy i skrzydła- w Toplinie jest jakby podwójnie załamana. Nazwa Elegance została nadana przez producenta okien.
Wejdź na strone Veki (http://www.veka.pl) i znajdziesz to cudo :lol:

elmer
11-07-2006, 08:33
Coś pomiędzy Softline (3k) a Perfectline(5k) to jest Topline(4k)- z tym, że Topline ma tez od niedawna wersje pięciokomorową- widoczne róznice polegaja na skosie zewnetrznej krawędzi ramy i skrzydła ...

Stary dzięki za odpowiedź. Jest to profil 5 komorowy, dodatkowo producent przesłał mi przekrój (nie mogę w tej chwili zeskanować i wkleić). Elegance ma krawędź ozdobną z zewnątrz z jednym załamaniem i tym się różni na pierwszy rzut oka od pozostalych. Nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę i o co wypytać żeby mieć pewność, że okna są ok. Proszę o podpowiedź.
Szukałam informacji o firmie Witraż z Białegostoku Podlaska Fabryka Okien (producent tych okien) ale nie znalazłam żadnych opinii. Z ulotek i ze strony interetowej wynika, że nie jest to malutka firemka, która produkuje okna w garażu.

Mam jeszcze problem z okuciami. Producent ten montuje Siegenia - czytałam na forum, że są ok. Chciałam zamówić do wszystkich okien WK2 + klamka z przyciskiem. W punkcie handlowym powiedziano mi, że w drzwiach balkonowych to owszem można zamontować WK2, natomiast w oknach (150x150 dwu skrzydłowe i 90x150) radzą mi WK1, ponieważ skrzydła są zbyt małe, żeby dać tyle mocowań - dodatkowe grzybki minimum co 70 cm. Można to zrobić ale prawdopodobnie nie będę zadowolona, ponieważ "okno będzie bardzo ciężko chodziło" tym bardziej, że chcę klamki z przyciskiem. Przyznam, że zgłupiałam i nie wiem jakie okucia wybrać.

G0ŚĆ
11-07-2006, 18:45
brak zupełnej logiki w argumentacji sprzedawcy,

po pierwsze jaki wpływ na lekkość"chodzenia" okucia ma klamka z przyciskiem :o Taka sama klamka jak każda inna, tylko żeby ją przekręcić trzeba wcisnąć przycisk.

po drugie rodzaj zaczepu nie ma wpływu na to czy okucie chodzi cieżko czy lekko. Na lekkość chodzenia okucia ma wpływ przede wszystkim ilość zaczepów. W oknie 90x150 będzie ich o kilka mniej niż w balkonie więc to okno a nie balkon będzie "chodził" lżej.

Natomiast przy okuciu WK2 gdzie wszystkie zaczepy są grzybkowe najmniejsza niedokładkość na produkcji potem na montażu, słabe wzmocnienie, kiepski profil powoduje to że okno nie chce się zamykać, poniewać zaczep grzybkowy ma bardzo małą tolerancję luzu. Skrzydło trochę osiądzie i już się nie zamknie - bez zaczepów grzybkowych funkcjonowało by jeszcze bez zarzutu.

Skąd to twierdzenie że okno balkonowe z WK2 bedzie lepiek chodziło niż 90x150 pojąć nie mogę. :o

ps. okucie WK2 od WK1 rózni się nie tym że ma dodatkowe zaczepy grzybkowe ale tym że zamiast zaczepów zwykłych są zaczepy grzybkowe. Chyba że ktoś proponuje stary typ okucia jak np było w Roto Centero 100 gdzie opróż zaczepów zwykłych (dosciskowych) były zaczepy antywyważeniowe. W dzisiejszym nowoczesnym okuciu jeden zaczep spełnia od razu rolę dociskająca skrzydło do ościeznicy i antywyważeniową.

jareko
11-07-2006, 19:07
.... W dzisiejszym nowoczesnym okuciu WK-2 jeden zaczep spełnia od razu rolę dociskająca skrzydło do ościeznicy i antywyważeniową.
uzupelnie tylko by bylo precyzyjniej :)

elmer
11-07-2006, 20:37
Sprzedawca wyjaśniajac mi różnice pomiędzy okuciami WK1 i WK2 mówił po prostu o zaczepach i o grzybkach. Powiedziano mi że zaczepy w WK1 są antywyważeniowe a w WK2 są takie same ale jest ich więcej no i że jest więcej grzybków. Wiem, że temat był wałkowany na forum tysiące razy ale ja jestem z tych "nietechnicznych". Więc jak mam odróżnić zaczepy zwykłe od grzybkowych (okucia Siegenia), żeby nie dać nabić się w butelkę i przy okazji podszkolić sprzedawcę? :wink:

Poniżej wklejam zdjęcie przekroju Veka Elegance, chyba jest ok.

http://foto.onet.pl/upload/6/13/_615229_n.jpg

jareko
11-07-2006, 21:17
http://www.roto.home.pl/roto/ab_security.php?group=roto_advices&subject=security
popatrz sobie i juz bedziesz wiedziec o co chodzi

elmer
11-07-2006, 22:36
Jareko dzięki za cierpliwość w udzielaniu odpowiedzi, jeżeli chodzi o okucia Roto to zrozumiałam. Znalazłam schematy Siegenii i wydaje mi się, że na rysunkach schematycznych zaczepy dla WK1 i WK2 wyglądają tak samo, tylko jest ich różna ilość. Chyba, że źle patrzę.
WK1 http://www.asc.krakow.pl/aubi/siegenia/plastik/5-tabele.pdf
WK2 http://www.asc.krakow.pl/aubi/siegenia/plastik/5-tabele.pdf

stary
11-07-2006, 23:08
Mam jeszcze problem z okuciami. Producent ten montuje Siegenia - czytałam na forum, że są ok. Chciałam zamówić do wszystkich okien WK2 + klamka z przyciskiem. W punkcie handlowym powiedziano mi, że w drzwiach balkonowych to owszem można zamontować WK2, natomiast w oknach (150x150 dwu skrzydłowe i 90x150) radzą mi WK1, ponieważ skrzydła są zbyt małe, żeby dać tyle mocowań - dodatkowe grzybki minimum co 70 cm. Można to zrobić ale prawdopodobnie nie będę zadowolona, ponieważ "okno będzie bardzo ciężko chodziło" tym bardziej, że chcę klamki z przyciskiem. Przyznam, że zgłupiałam i nie wiem jakie okucia wybrać.
Również nie jarzę, dlaczego niby połówka okna 150x150 lub 90 x 150 ma chodzic ciężej od balkonu znacznie większego??? :o :o :o
Wszystkie okucia WK2 wymagają z reguły uzycia troche wiekszej siły niz do zwykłego z powodu większej liczby zaczepów i grzybków wzajemnie się ryglujących, do montażu i regulacji równiez trzeba bardziej sie przyłozyć !!!!!Ale nie jest to powodem, dla którego takie zabezpieczenia należy klientom odradzać :-?
Co do okuc WK2... Nie ma normy stanowiącej o ilości zaryglowań i odległościach na takim okuciu- przynajmniej ja o niej nie słyszałem- wszyscy odnoszą się do normy DIN 1627, która mówi , ile czasu ma zająć sforsowanie danego zabezpieczenia przez oprycha z podstawowymi narzedziami (czyt. śrubokręt ok. 30 cm :roll: ). A jak nie ma normy to Siegenia w okuciu WK2 nie zmusza do stosowania zasuwnicy z grzybkami tylko zwykłą !!!! Mimo, że antywłamaniową posiada w ofercie i porządny producent powinien ją dorzucić do WK2- od strony zasuwnicy (klamki) najczęściej zaczynają sie włamy. Stosuje podwójnie antywłamaniowe narozniki i zamknięcie środkowe od strony zawiasów.
Dla przykładu okno 90x150- okucie WK1- 4 grzybki na rogach lub w pobliżu, okucie WK2- mozna założyc 8 szt na obwodzie.

Jareko dzięki za cierpliwość w udzielaniu odpowiedzi, jeżeli chodzi o okucia Roto to zrozumiałam. Znalazłam schematy Siegenii i wydaje mi się, że na rysunkach schematycznych zaczepy dla WK1 i WK2 wyglądają tak samo, tylko jest ich różna ilość. Chyba, że źle patrzę.
WK1 http://www.asc.krakow.pl/aubi/siegenia/plastik/5-tabele.pdf
WK2 http://www.asc.krakow.pl/aubi/siegenia/plastik/5-tabele.pdf
Dobrze patrzysz :lol: :lol: :lol: Niektórzy (np. Roto ) do okucia WK1 nie wymagają zaczepów z grzybkami stalowych- moga byc odlewane, natomiast przy WK2 muszą być stalowe!!!!

Poniżej wklejam zdjęcie przekroju Veka Elegance, chyba jest ok.
http://foto.onet.pl/upload/6/13/_615229_n.jpg

Jest to odmiana Veki Perfectline (5 komorowe) ze skrzydłem półzlicowanym

G0ŚĆ
11-07-2006, 23:18
jeżeli WK1 to cztery zaczepy grzybkowe w narożach, pozostałe zwykłe
jeżeli WK2 to wszystkie zaczepy grzybkowe,
inaczej to bez sensu i naciąganie klienta

jareko
11-07-2006, 23:34
jeżeli WK1 to cztery zaczepy grzybkowe w narożach, pozostałe zwykłe
jeżeli WK2 to wszystkie zaczepy grzybkowe,
inaczej to bez sensu i naciąganie klienta
Amen

BLANKA P
12-07-2006, 11:47
A ja mam problem przebrałam okoliczne okienka i zostały mi dwie firmy AVANTE system zendow, albo Abatex z Łodzi brugmann lub salamander.
Ja już osiwiałam chodzę i myslę potrzebuję wsparcia z zewnątrz. Cobyscie wybrali dla siebie jak byście mieli ten wybór.
Pomocy!!!!!!!

tatko
12-07-2006, 14:14
Avante kolor macore.
Pozdrawiam

BLANKA P
12-07-2006, 21:26
Avante kolor macore.
Pozdrawiam
Wielkie dzięki tatko właśnie ten kolorek mi pasuje dotego obustronny.
Pozdrawiam

vanka
16-07-2006, 08:01
Wybraliśmy okna firmy Bracia Bertrand, IQ7000 w obustronnej okleinie, okucia Maco. Czy ktoś może się podzielić uwagami na ich temat? Dodatkowo zaproponowano nam nawietrzniki.

Charlie
16-07-2006, 22:48
BB to porządna firma. To bardzo dobry wybór !!!

vanka
17-07-2006, 15:50
Serdeczne dzięki za utwierdzenie mnie we właściwym wyborze. W gąszczu firm, profili i tych wszystkich innych okuć łatwo stracić głowę...
Będę spać spokojniej, dzięki.

Gryfol
17-07-2006, 16:07
Czy otwór 200/235 pod podwójne drzwi tarasowe (oczywiście bez słupka) nie jest czasami za szeroki? Planuję zrobić drzwi tarasowe z plastiku z jakiegoś lepszego profilu ale szerokość 2m robi jak na mnie wrażenie. Może zmniejszyć szerokość otworu dla zapewnienia większej sztywności?


Witam,

Ja mam podobny problem - otwór na drzwi balkonowe mam 210x240 (szer x wys) - czy możliwe jest zrobienie okna dwuskrzydłowego z pcv z ruchomym słupkiem ?? Jeżeli nie to o ile i który wymiar zmniejszyć ?? Liczę na pomoc.

PS.
Co do firm w Szczecinie to najlepsze wrażenie rzeczywiście sprawiają MS i Ekodom.

Gryfol
17-07-2006, 16:18
I jeszcze jedno pilne pytanko:

W projekcie mam zaprojektowany otwór okienny
900x1500

Standardowe wymiary okien pcv podawane przez producentów to np.
865x1435

Jaki należy wymurować otwór aby wspomniane okno standardowe 865x1435 można było bezproblemowo obsadzić ??

kemot
17-07-2006, 18:38
witam wszystkich po dlugiej niebytnosci na tym forum. wyboru dokonalem juz dawno i teraz koncze drugi etap wymiany okien w moim klocuszku. ja wybralem okna drewniane. po jednej stronie domu wisza juz prawie rok i sa bez zarzutu. mam nadzieje ze do czwartku bede mial juz caly dom w nowych okienkach. ciemne meranti wyglada naprawde zabojczo od zewnatrz jak i od srodka. piekne mebelki.

mam nadzieje ze mi sie uda zaszczepic troche optymizmu w szukajacych nowych szyb w ramach z obojetnie czego. szukajcie a znajdziecie, czekajcie a sie doczekacie.
pozdrowka
:lol:

jareko
17-07-2006, 21:44
I jeszcze jedno pilne pytanko:

W projekcie mam zaprojektowany otwór okienny
900x1500

Standardowe wymiary okien pcv podawane przez producentów to np.
865x1435

Jaki należy wymurować otwór aby wspomniane okno standardowe 865x1435 można było bezproblemowo obsadzić ??
wlasnie taki jak w projekcie
nic nie dodawac jak to murarze maja w zwyczaju Panocku te 2 cm to na okno ;) Trzymaj sie projektu i bedzie git :)

Gryfol
17-07-2006, 22:17
I jeszcze jedno pilne pytanko:

W projekcie mam zaprojektowany otwór okienny
900x1500

Standardowe wymiary okien pcv podawane przez producentów to np.
865x1435

Jaki należy wymurować otwór aby wspomniane okno standardowe 865x1435 można było bezproblemowo obsadzić ??
wlasnie taki jak w projekcie
nic nie dodawac jak to murarze maja w zwyczaju Panocku te 2 cm to na okno ;) Trzymaj sie projektu i bedzie git :)

Dzięki za pomoc !!
Trapi mnie jeszcze okno balkonowe: 210 szerokości 240 wysokości w kolorze złoty dąb, z ruchomym słupkiem. Podobno taki wymiar i kolor powodują, że rama musi mieć 10,5 cm zamiast 8 cm. Czy jest na to jakaś rada ??

jareko
17-07-2006, 23:59
nawet jak bedzie na profilu tzw. drzwiowym bedziesz mial klopot
jedyne wyjscie zmniejszyc otwor (z szerokosci) lub zastosowac przesuwke

delor
19-07-2006, 07:41
Próbowam przeczytać te prawie 100 stron, ale NIE DA SIE TYLE :-?
Zresztą piszecie przede wszystkim o zwykłych oknach, a ja chcę zapytać o połaciowe.
Dostałam nieżłą ofertę na okna ROTO wysoko -uchylne.
Czy są OK?
Czy jednak brać Veluxy lub Fakro?
Które tak naprawdę są dobre?
Czy te, które się lepiej reklamują? :wink:

bwojtek
19-07-2006, 07:49
To raczej wštek od okien "pionowych"... Jeżeli chodzi o połaciowe to prym wiedzie w Polsce velux i fakro. Roto dopiero zdobywa rynek. Ja bym wybrał jednš z tych 2 kierujšc się raczej cenš i tym co za niš dostaję a nie markš.

jareko
19-07-2006, 09:45
Próbowam przeczytać te prawie 100 stron, ale NIE DA SIE TYLE :-?
Zresztą piszecie przede wszystkim o zwykłych oknach, a ja chcę zapytać o połaciowe.
Dostałam nieżłą ofertę na okna ROTO wysoko -uchylne.
Czy są OK?
Czy jednak brać Veluxy lub Fakro?
Które tak naprawdę są dobre?
Czy te, które się lepiej reklamują? :wink:
mam juz trzeci rok i jestem zadowolony - brak uwag

bwojtek
19-07-2006, 09:57
Trapi mnie jeszcze okno balkonowe: 210 szerokości 240 wysokości w kolorze złoty dąb, z ruchomym słupkiem.
Jest to do zrobienia na szerokim skrzydle ale do wysokości 230 chociaż raczej nie jest to najlepszy pomysł - szczególnie jeżeli okno będzie narażone na słońce. Każdy kto zgodzi się na 210x240 to samobójca :lol:

Gryfol
19-07-2006, 09:59
Dzięki za rady.
Schodzę z wymiarami do 180x230

pchelek
19-07-2006, 10:12
w kolorze i ze slupkiem ruchomym to i takie bedzie sie bujac - pomysl o przesuwce - sztywniejsze - zlodziej nie przejdzie i zamykac sie bedzie normalnie - no i szerokosc moze byc znacznie wieksza

Magośka
19-07-2006, 12:16
Witam, ja nie próbowałam brnąć przez cały wątek, ale znalazłam poradnik owybieraniu okien na stronie Jareko. Dzięki. Pozwolę sobie jednak na parę pytań, zadanych z punktu widzenia osoby totalnie niedoświadczonej i bez dostępu do netu, bo pisze w imieniu mojej koleżanki, która ma wybrać okna do swojej szeregówki ok 30 letniej. Znalazła firmę jakąś tam (ekookna bodajże) ponieważ firm jest mnóstwo i już wiemy jakie mają sztuczki- czego ma żądać bezwzględnie przy zakupie
A. Czy wystarczy sama norma ISO czy są konieczne aprobaty ITB (a może po wejściu do UNii jeszcze jakieś inne)
Okna są nietypowe - duże (ale mniejsze od balkonowych), na południowej ścianie kolor ramy dąb złoty antywłamaniowe.
Jakie w związku z tym muszą mieć certyfikaty?
O rabaty itp nie pytam, to sprawa indywidualna, ale czy warto poprosić o referencje, jak sprawdzić, że ekipa montażowa zrobi wszystko dobrye, to chyba nie bedzie ekipa producenta tylko polecona przez sprzedawce czy tez ma miec certyfikaty
Magoska
[/code][/i]

jareko
19-07-2006, 12:30
...Znalazła firmę jakąś tam (ekookna bodajże) ponieważ firm jest mnóstwo i już wiemy jakie mają sztuczki- czego ma żądać bezwzględnie przy zakupie....
jesli masz na mysli firme mieszczaca sie w Warszawie na Radiowie - zapoooomnij i omin szerokim lukiem

Renatka&Petronek
19-07-2006, 12:36
Mam pytanie do fachowców.(Jakby inni pytali niefachowców :wink: ). Chcę zrobić tak-najpierw otynkować i potem wstawiać okna. Ale żeby nie trzeba było później tynkować ościeży to wymyśliłem tak:
w miejscu gdzie będą okna montowane do ściany zainstalować ramę z kantówki o grubości tynku (albo i większej) i szeokości 1-2 cm większej niż przekrój ramy okiennej (np 2cm/8cm, 4cm/8cm). Otynkować, zdjąć ramy z kantówki i po montażu okien będzie trzeba tylko wypełnić szczelinę między tynkiem a ramą okna. Oczywiście zaznaczam, że kantówka byłaby dobrze zamontowana(mam nadzieję) a te 2 cm zapasu byłoby dla montażysty na wypoziomowanie okna w przypadku błędnego przykręcenia lub wypaczenia kantówki. Bardzo proszę o opinię czy tak się praktykuje, czy może przekombinowałem?

jareko
19-07-2006, 12:43
przestan wymyslac
otynkuj ale pozostaw nieotynkowane wneki okienne ktore otynkujesz po montazu okien
najlepiej jak nie zamontuja naroznikow - uczynia to dopiero po montazu parapetow wewnetrznych - tak jest idealnie i nic przy montazu parapetow sie nei zniszczy

bwojtek
19-07-2006, 12:45
Wg mnie to nie ma sensu. Lepiej jeżeli całe glify są tylkowane "na raz" a nie częściowo i później "sztukowane" te 2cm. Będzie się trzeba napracować, żeby nie było widać łączenia no i zawsze istnieje ryzyko pękania w tym miejscu. Lepiej zrobić tynki na wszystkich ścianach bez glifów i po wstawieniu okien całe glify. Oczywiście tylko w przypadku okien drewnianych - przy pcv lepiej zamontować okna przed tynkami.

Dopisane:
Jareko był pierwszy :)

Renatka&Petronek
19-07-2006, 12:50
Dzięki za szybką odpowiedź. No to już nie kombinuję :roll: .

Magośka
19-07-2006, 13:17
Jareko: dzięki, przekażę ostrzeżenie.
Wszyscy budujący macie wyrazy podziwu od mojej koleżanki, która "tylko" wymienia okna i zdążyła osiwieć.

Okienko
19-07-2006, 16:44
Interesuję się oknami! Jaka firma jest najlepsza w Bydgoszczy? Rarazem najlepsza, tania, solidna, mają dobre okna i montaż?
Kto najlepszy: LECH? OKNOVID? STOLMAR? JANTEX? KONSPO? ALES? czy inna?