PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

Kitapl
16-11-2006, 22:15
Witam. A mi właśnie dzisiaj zamontowali oknoplasta na profilach veka, w kolorze złoty dąb. wiem, wiem, słyszałem wiele złego ale i dobrego o tych oknach. wyglądają fajnie, szczególnie te z łukami. generalnie oczywiście wolałbym schucko od Jareko ale niestety ...finanse. jeszcze raz Sorka Jareko że cię ciągałem po budowie. aha, co z tymi dodatkowymi "dziurkami" w oknach? da sie to zrobić? moze przerobimy tego oknolplasta na "maybacha" :-)
powodzenia dla wszystkich przyszłych i obecnych posiadaczy okien :)

stary
16-11-2006, 23:20
eee tam, technologia technologia ale salamander jest bielszy glownie dlatego ze ich okna sa okleinowane - tzn kolor nie pochodzi z masy tylko z wierzchniej warstwy "okleiny"

http://www.gify-animowane.pl/gify/Rozmaite/Humor/7.gif

jareko
17-11-2006, 11:16
...jeszcze raz Sorka Jareko że cię ciągałem po budowie. aha, co z tymi dodatkowymi "dziurkami" w oknach? da sie to zrobić? ...
Spoko - od tego jestem by po budowach sie szlajac a gdyby kazdy u mnie po takiej wizycie okna zamawial juz maybachem bym jezdzil ;)
Jak pojawi sie kolopot - daj znac - zrobimy troszke dziurek i bedzie OK
A Oknoplast - nie czytaj negatywnych postow - dobra firma a kazdej wpadki sie zdarzaja

Kitapl
17-11-2006, 11:45
Tylko tak w ramach dopytania jaki to może byc ew kłopot, żebym wiedział jak go zdiagnozować.

AbrahaM3K
17-11-2006, 12:35
A Oknoplast - nie czytaj negatywnych postow - dobra firma a kazdej wpadki sie zdarzaja

Krakowski Oknoplast? Owszem, dobra. Sam mam ich dwa okna (z 1997/8 roku) o dość nietypowych wymiarach (stara kamienica), czyli 8-9 letnie, na 5-komorowym profilu VEKA i złego słowa nie mogę powiedzieć o profilu/oknach. Służą bez śladu kłopotów do dziś. Z montarzem już tak różowo nie było. Pierwsza ekipa była wprostw wzorcowa, wszystko jak trzeba, włącznie z folią w charakterze izolacji.. Druga niestety chciała przy wykończeniówce (samo osadzanie w otworach OK) iść na łatwizne, trzeba było na ręce patrzeć..

jareko
17-11-2006, 13:06
Tylko tak w ramach dopytania jaki to może byc ew kłopot, żebym wiedział jak go zdiagnozować.
w przypadku braku lub za malekj ilosci otworow odpowietrzajacych zewnetrzna komore okno "puchnie", z lekka sie wykrzywiaja profile i pojawiaja sie klopoty z zamykaniem w sloneczny dzien - to pierwsze objawy

Kitapl
17-11-2006, 14:19
ojoj...widze że mogą być problemy :-(

Charlie
18-11-2006, 15:39
eee tam, technologia technologia ale salamander jest bielszy glownie dlatego ze ich okna sa okleinowane - tzn kolor nie pochodzi z masy tylko z wierzchniej warstwy "okleiny"

http://www.gify-animowane.pl/gify/Rozmaite/Humor/7.gif


...no tego to jeszcze nie grali w oknach - rodick daj namiary na ten przypadek. Wyślę osobiście dyplom !!! NAJLEPSZY BAJER ROKU 2006 !!!

:lol:

izobara
19-11-2006, 11:54
Witam,
wlasnie rozwazamy zakup okien KONCEPT Oknoplastu ale:

- Wspolczynnik przenikalnosci cieplnej dla profili VEKA podano nam jako 1,5W/m2K - co wydaje sie duze w porownaniu z liczbami podawanymi przez innych dilerow (np 1.3 w OKNOPLUSIE) - czy to jest problem, czy np sprawa roznych norm, ew. konfabulacji konkurencji ?

- Z drugiej strony w odroznieniu od opinii na tym forum firma daje gwarancje (10 lat) na okno balkonowe w otworze 90x240 bez poprzeczki - w co bysmy pewnie nie uwierzyli, gdyby nie specyfikacja producenta, w ktorej bylo to jasno na wykresach ukazane. Czy ktos ma doswiadczenia z gwarancjami na takie okna w OKNOPLASCIE ?

Pozdrawiam

AbrahaM3K
19-11-2006, 15:14
Witam,

Witaj



wlasnie rozwazamy zakup okien KONCEPT Oknoplastu ale:

- Wspolczynnik przenikalnosci cieplnej dla profili VEKA podano nam jako 1,5W/m2K - co wydaje sie duze w porownaniu z liczbami podawanymi przez innych dilerow (np 1.3 w OKNOPLUSIE) - czy to jest problem, czy np sprawa roznych norm, ew. konfabulacji konkurencji ?

Zaczne od pytania: którego oknoplastu?

I od razu przejde do rzeczy:
- współczynnik przenikalności cieplnej "U" dla 5-komorowego profilu, wynoszacy +- 1.5 jest normalną wartością dla tego typu profili.
- podobnie jak wartość +- 1.9 dla profili 3-komorowych

Praktycznie U=1.5 to jest "niepisany standard", choć powoli pojawiaja się u producentów profile które przesuwają go w okolice 1.3, tak jest np. w wypadku Rehau, który w tej chwili (z tego co ostatnio sprawdzałem, przy okazji szukania informacji o profilu Rehau Clima Desing.. dostępnym praktycznie tylko na papierze) ma TRZY profile z przenikalnością cieplną równą 1.3

- U podano Ci pewnie z dokladnością do jednego miejsca po przecinku. Nie jest wykluczone, że.. jest to 1.58 lub coś koło tego, nieomal 1.6. Nie twierdze że tak jest, ale.. z takimi sztuczkami się już spotkałem.

Nie sądze by była to kwestia konfabulacji dealerów czy producentów, lecz raczej jest to wynik nacisku ze strony "niewidzialnej ręki rynku". Osobiście podejrzewam (i tego wszystkim życze) że niedługo także stanieją "docieplane" profile z U=1.2, gdy Ci i Owi poczują oddech konkurencji z U=1.3 w standardzie. Tak jak standardem stały się szyby z U=1.1, a teraz standard ten przesuwa się w kierunku 1.0




- Z drugiej strony w odroznieniu od opinii na tym forum firma daje gwarancje (10 lat) na okno balkonowe w otworze 90x240 bez poprzeczki - w co bysmy pewnie nie uwierzyli, gdyby nie specyfikacja producenta, w ktorej bylo to jasno na wykresach ukazane. Czy ktos ma doswiadczenia z gwarancjami na takie okna w OKNOPLASCIE ?

Nie siedze aż tak głęboko w specyfikacjach poszczególnych systemów, ale pamiętam swoje poprzednie wizyty u paru dealerów, i nie ukrywam że mam wątpliwości. Dealer firmy operującej na profilu który +- takie [jeśli nie będzie zmian skutkujących podniesieniem podłog u mnie, to będzie to 90 x 245cm] drzwi zniósłby na pewno (co ustaliłem m.in. w drodze konsultacji na tym forum) .. tak - zgadłaś, zalecał poprzeczke.

Czy jesteś pewna, że na wykresach widziałaś, to co widziałaś? nie zaś graniczne wartości, przy których można (pod warunkiem poprzeczki) w ogole drzwi/okno o takich wymiarach zrobić?


Pozdrawiam

Wzajemnie..

izobara
19-11-2006, 22:37
AbrahaM3K dzieki za odpowiedz


Zaczne od pytania: którego oknoplastu?

OKNOPLAST Kraków
Przy okazji - dotarlismy z mezem do aprobaty technicznej VEKA PERFEKTLINE http://www.veka.pl/content/pdf/perfectline_s.pdf
i tam okazalo sie oczywiscie ze wspolczynnik ten zalezy od zastosowanego wariantu (typ skrzydla, oscieznicy, slupka etc) i waha od 1.3 do 1.7 tek wiec jestesmy troche spokojniejsi ze VEKA do dosc cieple profile w swej klasie. Aprobaty technicznej dla Aktiv Plus z firmy OKNO PLUS, ktorej diler deklarowal 1.3 nie udalo nam sie znalezc.


Czy jesteś pewna, że na wykresach widziałaś, to co widziałaś? nie zaś graniczne wartości, przy których można (pod warunkiem poprzeczki) w ogole drzwi/okno o takich wymiarach zrobić?

W specyfikacji raczej tak chociaz nie przeczytalismy jej od deski do deski. W dodatku w aprobacie technicznej jest napisane "Maksymalna szerokosc skrzydel drzwi balkonowych wynosi 1000 mm, a maksymalna wysokosc - 2500 mm, przy czym powierzchnia nie powinna przekraczac 2,25 m2." - ale byc moze jest domyslne zalozenie o poprzeczce...

jareko
19-11-2006, 23:00
.....W dodatku w aprobacie technicznej jest napisane "Maksymalna szerokosc skrzydel drzwi balkonowych wynosi 1000 mm, a maksymalna wysokosc - 2500 mm, przy czym powierzchnia nie powinna przekraczac 2,25 m2." - ale byc moze jest domyslne zalozenie o poprzeczce...
hmmmm.......
powiem tak :)
w tych wymiarach granicznych wykonanie balkonu bez poprzeczki to samobojstwo dla klienta :) Pomijam wogole wykonanie takiego balkonu w tych wymiarach i to w Vece. Nawet patenty znane niektorym producentom dadza tylko jeden efekt - odsuniecie w czasie (poza okres gwarancji) klopotow jakie sie beda pojawiac. Technologia wklejania szyby nie zostala u nas jeszcze opanowana w stopniu satysfakcjonujacym a jej zalety w postaci mozliwosci wykonania ponadwymiarowych okien jest watpliwa dla uzytkownika - klopot z ewentualna wymiana peknietej szyby i koszt takiej robocizny
A jesli pojawi sie choc jednostronny, jakikolwiek kolor - cale rozwazania biora w leb
a jak mozesz to wyslij mi faksem ten wykres bo cos mi sie wierzyc nie chce ze cos takiego (wymiary dopuszczalne) jest w dokumentacji
faks znajdziesz na mojej stronie

Charlie
20-11-2006, 17:51
AbrahaM3K dzieki za odpowiedz


Zaczne od pytania: którego oknoplastu?

OKNOPLAST Kraków
Przy okazji - dotarlismy z mezem do aprobaty technicznej VEKA PERFEKTLINE http://www.veka.pl/content/pdf/perfectline_s.pdf
i tam okazalo sie oczywiscie ze wspolczynnik ten zalezy od zastosowanego wariantu (typ skrzydla, oscieznicy, slupka etc) i waha od 1.3 do 1.7 tek wiec jestesmy troche spokojniejsi ze VEKA do dosc cieple profile w swej klasie. Aprobaty technicznej dla Aktiv Plus z firmy OKNO PLUS, ktorej diler deklarowal 1.3 nie udalo nam sie znalezc.


Czy jesteś pewna, że na wykresach widziałaś, to co widziałaś? nie zaś graniczne wartości, przy których można (pod warunkiem poprzeczki) w ogole drzwi/okno o takich wymiarach zrobić?

W specyfikacji raczej tak chociaz nie przeczytalismy jej od deski do deski. W dodatku w aprobacie technicznej jest napisane "Maksymalna szerokosc skrzydel drzwi balkonowych wynosi 1000 mm, a maksymalna wysokosc - 2500 mm, przy czym powierzchnia nie powinna przekraczac 2,25 m2." - ale byc moze jest domyslne zalozenie o poprzeczce...


Współczynnik U=1,3 W/m2K to wartość bez wzmocnienia stalowego, które de facto tworząc tzw. mostek cieplny" pogarsza go do wartości U=1,7 W/m2K.
Czy można nie stosować wzmocnienia ? Tak, ale w przypadku technologii wklejania szyby zespolonej i tylko w skrzydle. W ościeżnicy musi być wzmocnienie. Na dzień dzisiejszy wspomniana technologia nie ma szerokiego zastosowania z powodów min. cenowych - nawet dla Klienta z Niemiec (kolebki nowinek technologicznych w budownictwie) oraz kłopotliwego serwisu posprzedażnego (głównie chodzi o wymianę uszkodzonej szyby zespolonej) W założeniach szyby jako takiej się nie wymienia tylko całe skrzydło - okucia się przemontowywuje (roboty byś miał Jareko co nie miara :) ).
W celu odpowiedniego usztywnienia konstrukcji skrzydła zakłada się stosowanie szkła hartowanego a to są już spore koszta. Sama inwestycja producenta okien w odpowiedni stół do silikonowania/wklejania szyby przy odpowiedniej wydajności to min. 200.000 zeta. Z tego co jestem zorientowany to chyba Kommerling, Veka i Aluplast mają opracowaną tę technologię - idea pochodzi z tzw. systemu structural glazing (sporo fasad powstało w tej technologii min. w Warszawie ).
W każdym razie widok od zewnątrz jest bardzo ładny - elewacja daje świetny efekt estetyczny.

Pozdrawiam

AbrahaM3K
20-11-2006, 18:20
Współczynnik U=1,3 W/m2K to wartość bez wzmocnienia stalowego, które de facto tworząc tzw. mostek cieplny" pogarsza go do wartości U=1,7 W/m2K. [ciach sporo ciekawego tekstu]

Niewątpliwie racja, pod warunkiem że nie mamy do czynienia z profilem posiadającym jakiś rodzaj (np kompozytowy?) wzmocnienia z dodatkowym dociepleniem.

W tej sytuacji należy.. sprawdzić czy U=1.3 w konkretnym profilu jest osiągane przez rezygnacje ze wzmocnienia - wtedy muszą być spełnione warunki o których pisze(sz) Charlie, czy też w drodze użycia wzmocnienia o poprawionej charakterystyce cieplnej.

Warty odnotowania detal:
Z rozmowy z dealerem oferującym okna w profilu z tzw "docieplonym wzmocnieniem", (przy okazji dużych drzwi balkonowych tj. 90 x 245), wynikło iz posiada on zauważalnie GORSZE właściwości statyczne, i zrealizowanie w nim takiego zamówienia jest absolutnie niewykonywalne. Możliwe było (i to pod warunkiem poprzeczki i rezgynacji z uchyłu) tylko w "normalnej" odmianie tego profilu, z tradycyjnym stalowym wzmocnieniem.


Pozdrawiam

Wzajemnie

izobara
21-11-2006, 22:05
Poprowadzilismy z mezem dalsze inwestygacje z dilerem OKNOPLASTU (Aleja Pokoju 81 Kraków - skadinad rekomendowana na forum). Niestety, firma nie udostepnila charakterystyk do skserowania/sfaksowania - twierdzac, ze to dokument wewnetrzny. Jednakze przedstawiciel sprawdzil w dokumentacji, jak rowniez skontaktowal sie z dzialem technologicznym firmy i ponownie potwierdzil (rowniez mailowo), ze wykonanie okna w otworze 90x240 nie stanowi problemu technicznego i podlega pelnej 10 letniej gwarancji. Podal rowniez numer telefonu do centrali firmy (012 279 71 71), ktora polaczy z dzialem technologicznym w celu wyjasnienia ew. watpliwosci. Myslimy, ze mozliwosc wykonania wiekszych wymiarow bez poprzeczki jest zwiazana z dodatkowym wzmocnieniem stalowym - co skutkuje slabszym wspolczynnikiem izolacyjnosci - jak to juz bylo wspomniane. Co do OKNOPLUSA po pewnych trudach dotarlismy do parametrow izolacyjnych profili w aprobacie technicznej dla AktivPlus i okazaly sie porownywalne do parametrow VEKI (k = ~1.5 zalezne od typu). Tak wiec 1.3 to dla tej klasy okien to glownie chwyt marketingowy.
Pozdrawiam

jareko
22-11-2006, 00:19
....ze wykonanie okna w otworze 90x240 nie stanowi problemu technicznego i podlega pelnej 10 letniej gwarancji.....
ale poprzednio napisales ze:

....W dodatku w aprobacie technicznej jest napisane "Maksymalna szerokosc skrzydel drzwi balkonowych wynosi 1000 mm, a maksymalna wysokosc - 2500 mm, przy czym powierzchnia nie powinna przekraczac 2,25 m2."
niby niewielka roznica ;) a jednak.
tylko biale i tylko - wybacz, ale znow powtorze - dla osob wyjatkowo upartych ktore lubia ryzykowac.
Poza tym slowo "gadane" a to co pozniej otrzymasz to jakze czesto dwie rozne rzeczy
Powiem Ci cos jeszcze. Drewno jako material duzo sztywniejszy od PVC i tu czesto producenci takiego okna bez poprzeczki nie przyjma do wykonania.
Z czystej ciekawosci, jak znajde chwile, zadzwonie pod podany numer by watpliwosci rozwiac. I jesli takie informacje potwierdza oficjalnie na pismie "odszczekam" to co napisalem

AbrahaM3K
22-11-2006, 00:38
....ze wykonanie okna w otworze 90x240 nie stanowi problemu technicznego i podlega pelnej 10 letniej gwarancji.....
ale poprzednio napisales ze:

....W dodatku w aprobacie technicznej jest napisane "Maksymalna szerokosc skrzydel drzwi balkonowych wynosi 1000 mm, a maksymalna wysokosc - 2500 mm, przy czym powierzchnia nie powinna przekraczac 2,25 m2."
niby niewielka roznica ;) a jednak.

Masz na myśli że "prawie robi różnice" ? i przyznam Ci racje.. to zamówienie jest po 10 cm od wartości granicznych dla wymiarów pionowych i poziomych oraz 9 cm2 poniżej granicznej wartości powierzchni. Też uważam że to jest "igranie z ogniem"



[ciach sporo tekstu]
Z czystej ciekawosci, jak znajde chwile, zadzwonie pod podany numer by watpliwosci rozwiac. I jesli takie informacje potwierdza oficjalnie na pismie "odszczekam" to co napisalem

Daj znać, bo sprawa jest nadzwyczaj interesująca..

Pozdrawiam,

PS. Przypominam się ze swym pytaniem dotyczącym niuansów systemowych w Schucco

jareko
22-11-2006, 01:13
to fragment mojego postu w dyskusji jaka kieds tutaj miala miejsce:

... chcesz zobaczyc jak takie okno funkcjonuje po 8 latach - przejdz sie do Ministerstaw Budownictwa na Wspolna 2/4 - masz tam okna 1150/2490 biale bez poprzeczki i dzialaja do dzis i klopotow z nimi nie ma

przekroj profila Schco Corona AS60
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/Schuco_Corona/Corona_profil.gif

tutaj wzmocnienia III IV i V grupa
To ..... powinno najbardziej zainteresowac :)

http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/Schuco_Corona/Corona_wzmocnienia.gif
a tu tabela wymiarow granicznych
1) pojedyncze okno
2) okno ze sztulpem tj ruchomym slupkiem

http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/Schuco_Corona/Corona_wymiary.gif
....ze Schuco As taka tabele mial jeszcze ciekawsza - gabaryty dopuszczale takie ze ho ho ho a nie tylko 2500
Inna sprawa jest sam producent czy do tych zalecen sie stosuje - ale to inna bajka............


i jakby terazniejszy do tego komentarz. To co widac w tabeli to teoria. Teoria ktorej w praktyce powinni sie trzymac wszyscy producenci w danym systemie -w tym wypadku w Schuco. Ale sie eksperymentuje bo rynek wymusza a raczej niefrasobliwosc archtektow. Pomijam juz kwestie korzystania np. z okien o wysokosci ponad 1600 gdzie skrzydlo jest juz na tyle ciezkie ze dziecko ma czasem klopot z uchylu je zamknac czy tez sens drzwi tarasowych o wysokosci ponad 2500. To zupelnie inna bajka.
Wymuszaja klienci naciaganie systemu do ich wymagan. Jak cos sie uda to super ale jak nie? Powstaje klopot.
Statyka jaka tutaj jest podana dotyczy jedynego znanego mi systemu w ktorym takie wartosci uzyskac mozna stad tez moja niewiara w slowa dealera Oknoplusa.

tatko
22-11-2006, 09:10
[quote=izobara]....ze wykonanie okna w otworze 90x240 nie stanowi problemu technicznego i podlega pelnej 10 letniej gwarancji.....

Spotkałem się z tym iż producenci w systemie Veka robią tak duże okna. Klient któremu odmówiłem wykonania okien 1660 x 2500 RU+R z ruchomym słupkiem poszedł do Veki.Ponieważ otrzymał informacje że zrobią takie okna z 10 letnią gwarancją zamówił je. Dodam że okna są w dwustronnym kolorze.
Pozdrawiam

jareko
22-11-2006, 09:41
tatko - szkoda gadac. Niech sobie wykonuja i pozniej je uzytkuja wbrew wszystkiemu,calej naszej wiedzy, doswiadczeniom innych klientow ktorzy dali sie namowic na takie cuda i teraz maja klopot
w koncu czy to moj czy Twoj klopot ?
na dodatek w kolorze hi hi hi i jeszcze 10 lat gwarancji? nio nio nio ;)
a udowodnic slownie ze w sloneczny i upalny dzien "zniknie" luz miedzy skrzydlem a oscieznica i drzwi bez szarpania nie da sie otworzyc sie nie da - to trzeba przezyc namacalnie :)

AGNIECHA
22-11-2006, 12:51
Witam

MAm pytanku czy w końcu SALAMANDER 3D posiada aprobatę na kolor???

jareko
22-11-2006, 13:47
nie
tak jak nie ma ich ponad 70% dostepnych na naszym rynku profili

AGNIECHA
22-11-2006, 13:53
Witam

To w takim razie zapytam czy SCHUCO ma na kolor zdecydowałam się na firmę Mielczarka ze Zduńskiej Woli ,ale biorę też pod uwagę Salamander.


O i ciekawe :dzwoniłam i pytamłam o Salamander ponoc mają aprobatę pani ma mi przesłać.

grazia111
22-11-2006, 20:27
Proszę o pomoc! Zupełnie nie wiem, co wybrać..... Strasznie się zakręciłam. Czytam Wasze porady, ale...... już sama nie wiem :roll:

Okna antywłamaniowe pcv:

18 528 Ferno design
24 600 MS Okna
27 000 (około - wycena mało czytelna) Jezierski
21 500 Oknoplast

Drewniane antywłamaniowe:

22 900 Ferno design
30 000 około MS Okna
30 000 około KRC
40 000 niecałe Gebauer

Czy za markę dużo trzeba dopłacić?

pchelek
22-11-2006, 20:37
odpusc Ferno - cena jest razaco za niska wobec pozostalych

pchelek
22-11-2006, 20:38
i SCHUCO i SALAMANDER maja aprobaty - spoko

tatko
22-11-2006, 20:48
Proszę o pomoc! Zupełnie nie wiem, co wybrać..... Strasznie się zakręciłam. Czytam Wasze porady, ale...... już sama nie wiem :roll:

Okna antywłamaniowe pcv:

18 528 Ferno design
24 600 MS Okna
27 000 (około - wycena mało czytelna) Jezierski
21 500 Oknoplast

Drewniane antywłamaniowe:

22 900 Ferno design
30 000 około MS Okna
30 000 około KRC
40 000 niecałe Gebauer

Czy za markę dużo trzeba dopłacić?

Grazia111 ja nie ujmowałbym w ten sposób wysokości ofert. Każdy producent ma swoja politykę cenową związaną m.in z aktualną ilością zamówień i dbałością o jakość. Każda z tych firm to znani producenci na rynku okiennym.
Pozdrawiam

AGNIECHA
22-11-2006, 21:39
Witam i serdecznie dziekuje.

Mam w takim jeszce jedno pytanie co lepsze SCHUCO czy SALAMANDER?
Skoro Salamander juz ma aprobate to moze lepiej sie skłonić na niego ,szczerze mówiąc jest ładniejsze.

A i z czego wynikają niejasności bo jareko twierdzi że ich nie ma.

jareko
22-11-2006, 21:56
jareko najmocniej przeprasza - nie jest jak widac na biezaco :(
zaganiany od dluzszego czasu a od miesiaca walczacy z ostrym zapaleniem gornych drog oddechowych gada juz od rzeczy
przepraszam jeszcze raz

AGNIECHA
22-11-2006, 22:07
Ok wybaczam oczywiście.

To może opinia na temat okien Salamander a Schuco oczywiście chodzi mi o kolor? Sama nie wiem tak mnie przekonali o jakości okien Schuco że zwariwałam zupełnie.Jednak kuszą mnie tez Salamandra sa takie ładne.

jareko
22-11-2006, 22:26
w kolorze nie ma rozncy - przynajmniej dla mnie - miedzy salamander 3D a Schuco rondo
ale jesli chodzi o rzecz najwazniejsza tj. statyke - jednak Schuco ma ciut ciut ;) lepsza

AGNIECHA
23-11-2006, 13:33
Ok w takim razie proszę o radę byłam i chyba zdecydowaliśmy się na Schuco gdyż przekonali nas że zrobią takie okna:
1) 240cm x 225cm -dzielone na pół i słupek ruchomy UR
2) 240cm x 140cm -dzielone nie symetrycznie i słupek ruchomy UR
3) 210cm x 210cm- dzielone na pół słupek stały
4)210cm x 100cm fix
5)240cm x 100cm UR

Mam wiec takie pytania:
1)czy da sie bez problemu takie okna wykonac bo Salamandre mówił że nie
2)czy da się zrobić P4 i pełny antywłam
3)czy przy P4 nadal jest mozliwosc zrobienia mikrowentylacji(schucco ma takie rozwiązanie)i czy nadal mozna zachować stopniowanie uchyłu?



Bardzo proszę mądych ludzi w tej dziedzinie o odpowiedzenie mi i powiedzenie o czym jeszce powinnam wiedziec ????

AGNIECHA
23-11-2006, 13:45
dodam ze sa to okna CT70 RONDO

jareko
23-11-2006, 14:07
1) 240cm x 225cm -dzielone na pół i słupek ruchomy UR
skoro sa takimi kozakami niech robia - biale czy kolor? poprzeczka jest czy nie? 2400 to wysokosc oczywiscie?

2) 240cm x 140cm -dzielone nie symetrycznie i słupek ruchomy URnie widze klopotu, oczywiscie z poprzeczka

3) 210cm x 210cm- dzielone na pół słupek stałybez problemu

4)210cm x 100cm fixtym bardziej :)

5)240cm x 100cm URtakze klopotu nie widze ale z poprzeczka


1)czy da sie bez problemu takie okna wykonac bo Salamandre mówił że nie W Salamandrze na pewno nie a w Schuco jednak klopot widze w poz.1

2)czy da się zrobić P4 i pełny antywłamnie powinno miec znaczenia - to tylko bardziej obciaza zawiasy, nic ponad to

3)czy przy P4 nadal jest mozliwosc zrobienia mikrowentylacji(schucco ma takie rozwiązanie)i czy nadal mozna zachować stopniowanie uchyłu?zrobic mozna choc jesli takie okna otrzymuje to i tak demontuje rozszczelnienie

AGNIECHA
23-11-2006, 14:13
Witam

Serdeczne dzięki
I tak w żadych oknach nie ma poziomej poprzeczki, więc zapytam gdzie powinna być ? I co zrobić z tym dużym oknem?
Tak 240cm to wysokosć?

Napisał jareko:zrobic mozna choc jesli takie okna otrzymuje to i tak demontuje rozszczelnienie --
tzn jak mam to rozumiec mozna prosciej?

AGNIECHA
23-11-2006, 14:14
Aha i wszystkie okna to kolor.

jareko
23-11-2006, 14:24
jesli kolor to samobojca jest dealer i Ty - gabaryty przekroczone i to na maksa i nie znam profilu w ktorym mozna cos takiego zrobic

demontuje sie teki jeden element z oscieznicy uniemozliwiajac pozostawienie okna w pozycji "rozszczelnione" dla wlasnego bezpieczenstwa- w tej pozycji okno nie jest antywlamaniowe - wyjatek stanowia nowe okucia Winkhausa ktore przy rozszczelnieniu spelniaja wymagania klasy WK-1

AGNIECHA
23-11-2006, 14:31
Ja nie jestem samobojca bo kompletnie sie na tym nie znam wiec szukam porad tu.Oni powiedzieli ze wykonaja i dadza gwarancję.
Jedank proszę Cie abys mi doradził co z tym duzym oknem zrobić?
Oni stosują okucia Winkhausa.
Zależy mi w tym oknie zebym mogła wyjsc na taras i miec spory otwor jakie mozna tu zrobic rozwiazanie?
Dodam ze ani słowem mi nie wspomnęli że się czegos tu nie da, dopiero zaczełam sie zastanawiac jak mi powiedzieli u Salamandra?
Czy w tych oknach tez cos jest potrzebe :240x140,240x100;skoro pytałes o poprzeczkę?Też inaczej sie ich nie rozwiaże?

jareko
23-11-2006, 14:39
dlugo by odpowiadac a ja juz musze odejsc od kompa
powiem moze przewrotni
idz do Salamandra - tam wyglada na to ze uczciwy przedstawiciel pracuje i doradzi dobrze. Ten....wybacz, ale w mojej ocenie jest do d...
Schuco bedac systemem o wyjatkowej sztywnosci i mozliwosciach nie dopuszcza takich wymiarow i basta. Wyzej masz podane maksymalne wysokosci i szerokosci w tabelce jaka powtorzylem
niech wypowiedza sie tez inni spece od okien
sorki - musze odejsc

AGNIECHA
23-11-2006, 14:42
Dziękuję Ci bardzo jestes kochany:)

Czekam na inne opinie a sama pomyślę co zrobić.Jednak jak Jareko bedziesz miał chwilkę czasu to proszę napisz mi co z tym oknem zrobić.
Z góry serdecznie Ci dziękuję.

bwojtek
23-11-2006, 16:49
Czekam na inne opinie
A co to ma oznaczać? Masz nadzieję, że ktoś jednak przyklaśnie temu samobójcy-wykonawcy? Nikt kto siedzi w tym biznesie jakiś czas tego nie zrobi. Rozmiar 225x240 w kolorze chora wizja projektanta. W większości systemów bezpieczna i rozsądne rozmiary balkonu ze słupkiem ruchomym to 180x220 i to z przewiązką. Zwiększenie wysokości do 230 jest do przyjęcia. Jednak z szerokością byłbym ostrożny...

AGNIECHA
23-11-2006, 16:55
Witam

Proszę nie czepiać się słówek.

Czekam na inne opinie chodziło mi jak rozwiazać ten problem -wykonac takie okno uzywajac innych rozwiązań.Mam takie duże okna i zalezy mi na duzym wejsciu i szukam rad?Ja sie na tym nie znam a jareko niestety musiał mykac,dlatego tak napisałam nic nie mowiac ani słowem ze zrobie takie okno.

grazia111
23-11-2006, 16:55
Dziękuję za opinie pchelek i tatko

bwojtek
23-11-2006, 16:59
Proszę nie czepiać się słówek
Ok. Może źle to odebrałem...
Rozmiar 225x240 można wykonać jako patio (przesówka) chociaż funkcjonalność tego rozwiązania przy tej szerokości jest dyskusyjna. Za to z technicznej strony bez zastrzeżeń. Można też podzielić na 3 części.

magazyn
23-11-2006, 17:17
witam wszystkich
szukam okien- więc czytam i czytam wszystkie posty i w zasadzie już zdecydowałam się na okna SCHUCO CT 70 - znalazłam w naszym rejonie producenta robi je P.Molitor Stanisława z Gorzyc.
Czy ktoś ma te okna i mógłby się o nich wypowiedzieć?!!!

jareko
23-11-2006, 17:33
....Mam takie duże okna i zalezy mi na duzym wejsciu i szukam rad?Ja sie na tym nie znam ...
i odpowiem Ci Aguniu tak
Tym bardziej, nie znajac sie, nie daj sobie wmowic ze takie "cus" bedzie dobrze funkcjonowac i ze gwarancje bedziesz miec. Gwarancja to papier, nic nie znaczacy wbrew pozorom papier a okno bedziesz miala w domu caly czas. Pchelek juz do kilku takich klientow mnie wyslal i zobaczylem cuda ale tez totalny brak wyobrazni Inwestorow i przeswiadczenie ze gwarancja to juz oznacza ze "cus" bedzie pozniej funkcjonowac. Firmy jak meteory - jednego dnia sa drugiego nie ma i gwarancja nadaje sie do powieszenia na gwozdziu w slawojce. Brutalne - ale prawdziwe

Co zrobic?
niewiele masz mozliowosci bo dla balkonu dwuskrzydlowego szerokosc za duza (o wysokosci nie wspomne) a dla innych rozwiazan by dobrze funkcjonowaly za mala
I tu masz Aguniu klopot - niestety
Jedyne wyjscie - podzielic na trzy i dac z boku fiksa (stale szklenie) a reszte jako balkon dwuskrzydlowy z ruchomym slupkiem. Przy tej wysokosci (choc to mimo wszystko szalenstwo) szerokosc maksymalna dwuskrzydlowki to 1200 no mze 1300 - musialby sie temu dokladnie przyjrzec technolog
A swoja droga - podaj namiary na PRODUCENTA ktory na takie cus chce Ci dac gwarancje i to 10 letnia - na stos z takim ;) na stos ktory sam podpale ;)

AGNIECHA
23-11-2006, 17:46
Witaj JAreko

Sięgam tu wszelkiej wiedzy bo tylko juz to mi zostało.
Dodam do tego że choć nie należy do ludzi bogatych nie oszczedzam na budowie domu gdyż bogatych na to stać.Nie szukam tanich rozwiązań tylko dobrych.

Pisałam wcześniej że okna miały pochodzić z fabryki ze Zduńskiej Woli od Mielczarka-mają swój punkt tez w Łodzi.
A może Ty się podejmniesz tego wyzwania?Czy za daleko do Łodzi?

Dziękuję Ci bardzo za wszystko ,rozważam dzielone za trzy.A powiedz mi te pozostałe to muszą tez mieć poprzeczkę?I do jakiej max wysokości i szerokości można robic.


Jeszce raz serdecznie dziękuję:)

jareko
23-11-2006, 17:50
o raaaany
ta cholerna poprzeczka ;)
W balkonie i to w kolorze realnie od 2000
Ja sie nei podejme - wiesz dlaczego? W mojej ocenie szukasz kogos kto zrobi Ci tak jak Ty chcesz (mowie o oknach oczywiscie :) )
Lodz nie jest daleko tak jak nie byl daleko Poznan czy Belchatow ale ja szalencem nie jestem i takich okien Ci nie zrobie
A firma o ktorej wspominasz juz ma u mnie kreche i to ogromna. Cale szczescie dla Ciebie ze z Salamandra gosc Ci zasial watpliwosc bo tak to jzu mialabys cos co do pierwszych slonecznych i cieplych dni moze by i funkcjonowalo a pozniej klelabys w zywy kamien

AGNIECHA
23-11-2006, 17:56
Nie nie , wcale nie che tak okien jak ja chce.Jednak nie mogę znalść w Łodzi kogoś rozsądnego kto chocby ze mna pogadał coś podpowiedział---jednym słowem tragedia!!!A jestem taka skłonna do ustepstw i innych rozwiązań???

A moze mi powiedziec o tych wys i szer jakie dopuszca schucco??
A moze jednak bys cos pomyslał.Patrzac teraz na otwory na zdjeciach myslę że okno wyszło by troche niższe o jakies 10cm.
I w końcu ma byc czy nie ta poprzeczka?Przepraszam ale jestem osoba dociekliwa i szukam rozsądnego rozwiązania.

jareko
23-11-2006, 18:00
a co Ci przeszkadza ta poprzeczka?
przyzwyczaj sie do niej - innego wyjscia nie masz
mozesz zaufac nam lub komus kto chce Ci okna sprzedac
Ja tez sprzedaje - to fakt - ale nie na sile
wole nie miec klienta niz mic z nim pozniej klopot i zatargi
kasa - owszem ale nie za wszelka cene
bym czkawke mial do konca zycia jak tylko mnie wspomnisz?
Naprawde - poprzeczka w kolorze w balkonie dwuskrzydlowym na sztulpie (ruchomym slupku) powinna sie pojawic juz od 2000 wysokosci - oczywiscie eksperymentuje sie z nia i 2100 spokojnie tez wyda

AGNIECHA
23-11-2006, 18:05
Ok dziękuję serdecznie oj tak szkoda ,że nie chcesz.............
Poprzeczka mi nie przeszkadza tylko jak do tej pory nikt mi o niej nie wspomniał......jak pewnie o wielu rzeczach.

No coś TY nie jestem taka okrona, może i bym Cię wspominałą ale z dobrej strony a nie ze złej....no coś TY......oczywiście nic na siłę.....
Jeszce raz dzięki..i czy na pewno nie chcesz?

jareko
23-11-2006, 18:09
chce chce chce ....ale co mialas na mysli ? ;)
w tym roku nie przyjmuje juz zamowien - nie ma szansy na ich zrealizowanie przed 31 grudnia
a co bedzie w przyszlym? Ktoz to wie :) wyslij wykaz stolarki - pomysle

jareko
23-11-2006, 18:11
Poprzeczka mi nie przeszkadza tylko jak do tej pory nikt mi o niej nie wspomniał......jak pewnie o wielu rzeczach.
nie zartuj - mieli Ci "to" zrobic bez poprzeczki? Naprawde niektorzy juz oszaleli w zdobyciu klienta

AGNIECHA
23-11-2006, 18:20
Witaj jeszce raz?


Wyślę Ci na meila wykaz.
Mieli bez poprzeczki bo nikt mi o niej nie powiedział że powyżej jakiegoś rozmiaru musi być.Juz ich wykluczyłam-nie nawidzę kłamstwa i obłudy!!
Realizacja obejmuje gdzieś marzec nie zalezy mi już.
Dodam ,że tu wypisałm część okien te najbardziej podejrzane?
I oczywiście wchodzą w grę rolety zewnętrzne -mam tez na to zostawione miejsce wiec pracy jest sporo.

Szkoda że się na gadu nie odzywasz............:)

malmuc
24-11-2006, 10:29
O porade prosze
1)okno fix do otworu o wymiarach 240x225 (ze słupkiem w środku)
2)okno RU do otworu o wymiarach 100x225

okan PVC, rolety zew.
Jaką tu szybe dac ? P2 czy P4?

Charlie
25-11-2006, 17:38
PCHEłEK, JAREKO - pytanie. Czy istnieją wielkościowe ograniczenia w profilach pvc przy tzw. fix-ach ? Na chłopski rozum to nie powinno być ale wolałbym się upewnić. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Pozdrawiam

pchelek
25-11-2006, 17:42
Niemcy podaja ze powierzchnia fixow nie moze byc wieksza niz 9 m kw. z drugiej strony najdluzszy element moze miec ok 250 cm - tak ze do konca to ja nie wiem

AGNIECHA
25-11-2006, 18:48
Witam

Jeszcze raz za wszystko GORĄCO DZIĘKUJĘ JAREKO!!!!!!!!!!
Oby więcej takich ludzi WIELKA BUŹKA :oops:
Dziekuję też za Twoją cierpliwość co pewnie masz juz dość tentencyjnych dla Ciebie pytań.

WIELKIE DZIĘKI

jareko
25-11-2006, 19:10
PCHEłEK, JAREKO - pytanie. Czy istnieją wielkościowe ograniczenia w profilach pvc przy tzw. fix-ach ? Na chłopski rozum to nie powinno być ale wolałbym się upewnić. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Pozdrawiam
praktycznie ograniczeniem jest tylko wielkosc szyby
Sam profil - odpowiednio zamontowany - nie powoduje ograniczen
Jest tylko jedno niebezpieczenstwo. Duza szyba, o duzym ciezarze moze mimo prawidlowego zamontowania sama pekac pod wlasnym ciezarem. Nawet dodanie dodatkowych podkladek przy szkleniu takiego ogromnego fixa niewiele zmieni. No i sprawa jakby pierwszoplanowa - dokladnosc zespolenia. Przy takich gabarytach jakiekolwiek muszelki czy przesuniecia wzgledem siebie tafli wewnetrznej i zewnetrznej sa niedopuszczalne - inaczej na bank taka szyba pod wlasnym ciezarem peknie - tylko kwestia czy nastapi to od razu czy po miesiacu czy po 3 latach
3-4 mkw sa bezpieczne, pozniej podnosi sie ryzyko - jest to obserwacja praktyczna :) a nie teoretyczne mozliwosci wykonania

Charlie
25-11-2006, 21:55
Pchełek, Jareko - duże dzięki za szybkie info - wysoka klasa.

Jutro muszę się określić (niedziela :evil: ) najpóźniej. Z wytrzymałością szkła to nie ma w zasadzie problemu bowiem zastosowane będzie szkło hartowane a ono napewno wytrzyma. Rozmiar 4200 x 1850 - niezła panorama :P
Ku pamięci - pracują już w Polsce 2 linie do produkcji szyb zespolonych o max. rozmiarze 2500 x 5000.

Pozdrawiam

P.S. ...ale forsy ludzie mają w tej Warszawce

jareko
25-11-2006, 23:13
...ale forsy ludzie mają w tej Warszawce
Gdzie? Gdzie oni sa? Zabraklo ich.......w moim portfelu ;)
Nie tylko tutaj kasa jest :)

Klaus
25-11-2006, 23:32
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica między Brugmannem a Salamandrem?
Na stronie http://www.bruegmann.pl/ prezentowany jest także choć jakoś dziwnie również Salamander.

jareko
25-11-2006, 23:47
bo to ta sama grupa kapitalowa a roznice sa i to znaczne - w samej konstrukcji profili jak i ich bieli

ratkovitz
28-11-2006, 09:34
Cześć,

Mam zamiar zamówić okna firmy OKFENS (teraz w grupie Saint Gobain),
profile 3-komorowe; U szyby = 1,0; okucia ROTO NT

Ma ktoś może, są OK??

pozdrawiam

Charlie
28-11-2006, 10:43
...daruj sobie !!!

marynarka
28-11-2006, 14:27
:) Pchelek, Jareko skierował mnie do ciebie po odpowiedz:Kto robi drewniane profile do okien pasywnych?Czy mozliwe jest zrobienie przesuwnych drzwi tarasowych w tym standarcie?Wiem, że koszt okien spory, ale pocieszam sie, że i tak większosć to będa fixy!
Pozdrawiam

Charlie
28-11-2006, 17:00
:) Pchelek, Jareko skierował mnie do ciebie po odpowiedz:Kto robi drewniane profile do okien pasywnych?Czy mozliwe jest zrobienie przesuwnych drzwi tarasowych w tym standarcie?Wiem, że koszt okien spory, ale pocieszam sie, że i tak większosć to będa fixy!
Pozdrawiam

Firma URZęDOWSKI robi okna na kantówce grubości 88 mm - marak GALUX (nie jestem pewien do końca nazwy brandu ale mniej więcej tak się nazywa). Standardowa grubość wg. normy DJ 68 to 68 mm. Wydaje mi się, że w Polsce nikt nie pracuje na grubszych kantówkach.
Natomiast w Europie a konkretnie w Niemczech są produkowane okna drewniane do tzw "passiv haus" ze specjalnej kantówki z wkładem temicznym (pianka) o łącznej grubości 120 mm !!! Na targach w Norymberdze w 2004 roku cena takiego okna w rozmiarze 1500 x 1500 wynosiła ok. 2000 EURO/1szt co nawet dla inwestora zachodniego było ceną stosunkowo wysoką aczkolwiek nie dokońca odstraszającą (sprzedawało im się tego trochę). Współczynnik "U" takiego okienka to ) to 0,8 W/m2K i były na to papiery z Rosenheim. Konstrukcja kantówki była opatentowana co byłoby kolejną przeszkodą do przeniesieni jej na Polskę.

Pozdrawiam 8)

Jezier
28-11-2006, 17:54
Sokółka ma w ofercie takie ciepłe ramy:
http://www.sokolkasa.pl/uploads/products/2_7_big.jpg

marynarka
28-11-2006, 18:32
Wielkie dzięki, sama znalazłam tylko Gebauera i o cenie nie wiem nic, ale pewnie szokujaca. Skontaktuję się z Sokółka i napiszę, ile takie coś kosztuje. Chyba jest na forum troche zainteresowanych pasywnymi rozwiazaniami.
Ktoś jeszcze to robi?To znaczy takie okna w drewnie?A może ktoś juz użytkuje?

Jezier
28-11-2006, 18:36
Na forum Szaruś tak pisał o swoich ciepłych oknach:

Ja zrobiłem tak.

a) kupiłem w firmie polskiej szklenie Ug=0,6 z szybą P4 (305 PLN + VAT + 10 EUR transport na Węgry) i ciepłą ramką Termix

b) kupiłem w firmie niemieckiej "kantówkę kanapkową" (http://www.puren.com/bauelemente/datenblatt/pssandwich.htm) o współczynniku Ur=0,76 W/m2K (koszt brutto 17 EUR/mb + 2 EUR/mb transport na Węgry)

c) dałem to stolarzowi, który dorzucił okucia Roto NT WK2, uszczelki, itp. i zrobił z tego okna (okna są super, jestem bardzo zadowolony).

Koszt wyniósł mnie około 20-30% więcej, niż za zwykłe (bez P4) okno drewniane (Ug=1,1) dobrej jakości w firmie okniarskiej.

A szyby heat mirror nie za bardzo nadają sie do domów pasywnych.

marynarka
28-11-2006, 19:09
:-? E...why not?
Bo nie ma zysków od słonca, tak?
Ja bym chciała te szyby tylko do przesuwnych drzwi tarasowych, bo taras wychodzi mi na połudn. zachód- kierunki mam , niestety,letko po skosie. A poza tym, ja się absolutnie przy takiej szybie nie upieram, za mało o niej wiem.(a jeszcze mniej o cenie, być może tylko zastękam, jak się o niej dowiem) Tylko tak sobie pomyslałam, że w miejscu najwiekszego przeszklenia, w wysokim pomieszczeniu, jakim bedzie salon, przydałaby się szyba , która wiecej ciepła "zatrzyma", własnie po to, żeby wyrównac "niedostatek" jakim jest ukierunkowanie działki.
Oczywiscie, tak naprawde to nie mam pojęcia, czy jest jakiś sens w tym, zeby w jedno okno ładować taki heat mirror, a pozostałe robić inne.Mnie w sumie wychodzi ze tak, ale z liczeniem to u mnie nie jest najlepiej. :oops:

pchelek
28-11-2006, 20:06
roznica miedzy Brugmannem a Salamandrem jest taka sama jak miedzy fiatem a mercedesem

izi7
28-11-2006, 21:40
mam pytanko do fachowców - czy zdecydować się na nawiewniki w oknach? Jeśli tak, to w których? Sprzedawca w salonie okiennym twierdził, że nawiewniki powinny być tylko w pomieszczeniach gdzie jest duża wilgoć, czyli w łazienkach/pralniach itp. A w muratorze wyczytałam, że nawiewniki należy robić wszędzie tylko nie w łazienkach. Tak więc dwie zupełnie odwrotne opinie. Jak to wygląda?
Możecie mi polecić jakiegoś dobrego dostawcę okien z Gdańska i okolic?

Charlie
28-11-2006, 21:56
Na forum Szaruś tak pisał o swoich ciepłych oknach:

Ja zrobiłem tak.

a) kupiłem w firmie polskiej szklenie Ug=0,6 z szybą P4 (305 PLN + VAT + 10 EUR transport na Węgry) i ciepłą ramką Termix

b) kupiłem w firmie niemieckiej "kantówkę kanapkową" (http://www.puren.com/bauelemente/datenblatt/pssandwich.htm) o współczynniku Ur=0,76 W/m2K (koszt brutto 17 EUR/mb + 2 EUR/mb transport na Węgry)

c) dałem to stolarzowi, który dorzucił okucia Roto NT WK2, uszczelki, itp. i zrobił z tego okna (okna są super, jestem bardzo zadowolony).

Koszt wyniósł mnie około 20-30% więcej, niż za zwykłe (bez P4) okno drewniane (Ug=1,1) dobrej jakości w firmie okniarskiej.

A szyby heat mirror nie za bardzo nadają sie do domów pasywnych.


17 EUR/1mb - wysoko

magdac.
29-11-2006, 11:09
Witam,
a co myślicie o oknach firmy Oktim??
Bardzo ważne to dla mnie

zender
29-11-2006, 15:16
Witam

Mam pytanie do naszego goru jakiej firmy wybrac szyby i okucia do okien kotre wykona sotlarza. Mam namysli marki.
Ze wzgledu na fakt ze okna wykonane przez producenta kosztuja okolo 70tys zl . Podjelismy decyzje ze wujkiem ( ma wlasny zaklad stolarski) ze wykona owe okna. On tam ma juz swoich stalych dostawocw od szkla i okuci, ale Ja chciaelm sie upewniec czy nie mozna aby kupic czegos lepszego nowoczesniejszego

Dzieki za ewe. odp

zender

pchelek
29-11-2006, 19:22
stolarz nie ma takich urzadzen zeby ci wukonac okna jednoramowe [DJ-68] - do tego sa potrzebne specjalne frezy - lakierowanie tez nie jest proste - co pedzlem ci to pomaluje - slady beda - okna maluje sie natryskowo - gdzie ten stolarz kupi - lub jak zrobi krawedziaki do tych okien - ty sobie najpierw poogladaj okna jego produkcji - a potem okna z profesjonalnej fabryki - wyjdzie ci to drozej - bo okuc to nie kupisz na sztuki - podobnie szyby zamowione indywidualnie beda kosztowaly dwa razy wiecej - a skad farby i lakiery - odpusc sobie

pchelek
29-11-2006, 19:24
a ten oktim to w jakim systemie okna produkuje - sprawdz i podaj na forum

izi7
30-11-2006, 07:00
witam ponownie :-)
Pchełek / jareko - jak to jest z tymi nawiewnikami i oknami w Gdańsku?

jareko
30-11-2006, 11:51
witam ponownie :-)
Pchełek / jareko - jak to jest z tymi nawiewnikami i oknami w Gdańsku?
???? nie panimaju ;)

magdac.
30-11-2006, 12:15
Pchelek, Oktim produkuje okna 5 komorowe, okucia Roto, szyby Press Glasu, U=1.0, chyba ci o to chodziło...

A co do firmy OknoPlast Kraków, polecacie, bo mam dobrą ofertę, no i tak sie zastanawiam. Te dwie firmy przedstawiły mi oferte cenowa na tym samym poziomie, dlatego tez nie wiem ktora wybrac, obstaje za Oknoplastem ale doradzcie, proszę!!!!

Dzięki za odpowiedz

bwojtek
30-11-2006, 12:19
Nie znam firmy oktim ale powiem tak: jak masz do wyboru w tej samej cenie telewizor SONY i KAWASCHITOWAKI to jaki kupisz?

izi7
30-11-2006, 17:37
witam ponownie :-)
Pchełek / jareko - jak to jest z tymi nawiewnikami i oknami w Gdańsku?
???? nie panimaju ;)

kilka maili wyżej zadałam pytania w sprawie nawiewników i dobrych punktów sprzedaży w Gdańsku, ale pozostały bez odpowiedzi, więc chciałam się przypomnieć :D i liczyłam na odpowiedzi. Na wszelki wypadek przeklejam:

mam pytanko do fachowców - czy zdecydować się na nawiewniki w oknach? Jeśli tak, to w których? Sprzedawca w salonie okiennym twierdził, że nawiewniki powinny być tylko w pomieszczeniach gdzie jest duża wilgoć, czyli w łazienkach/pralniach itp. A w muratorze wyczytałam, że nawiewniki należy robić wszędzie tylko nie w łazienkach. Tak więc dwie zupełnie odwrotne opinie. Jak to wygląda?
Możecie mi polecić jakiegoś dobrego dostawcę okien z Gdańska i okolic?

jareko
30-11-2006, 17:49
nie znam punktow handlowych w Gdansku ale mozesz przeciez zamowic u producenta np. Aereco (maja swoja strone)
przy wentylacji grawitacyjnej i przy pewnych upodobaniach uzytkownikow (nie lubia swiezego powietrza i nie wietrza) nawiewniki powinny byc w kazdym pomieszczeniu z uwaga na toze w kuchni zamiast higrosterowalnych lepsze sa mechaniczne.
Ile ich potrzeba? pal szesc obliczenia krotnosci wymiany - praktyka nowych osiedli gdzie w kazdym oknie jest nawietrzak dowodzi ze wystarczy jeden na pomieszczenie a nie na okno. Ludzie i tak zamykaja je w wiekszosci
Pamietaj o jednym - wentylacja grawitacyjna dziala tylko wtedy gdy w miejsce wychodzacego powietrza dostarczasz nowe - niby truizm a jednka nie kazdy o tym wie

Charlie
30-11-2006, 22:41
witam ponownie :-)
Pchełek / jareko - jak to jest z tymi nawiewnikami i oknami w Gdańsku?
???? nie panimaju ;)

kilka maili wyżej zadałam pytania w sprawie nawiewników i dobrych punktów sprzedaży w Gdańsku, ale pozostały bez odpowiedzi, więc chciałam się przypomnieć :D i liczyłam na odpowiedzi. Na wszelki wypadek przeklejam:

mam pytanko do fachowców - czy zdecydować się na nawiewniki w oknach? Jeśli tak, to w których? Sprzedawca w salonie okiennym twierdził, że nawiewniki powinny być tylko w pomieszczeniach gdzie jest duża wilgoć, czyli w łazienkach/pralniach itp. A w muratorze wyczytałam, że nawiewniki należy robić wszędzie tylko nie w łazienkach. Tak więc dwie zupełnie odwrotne opinie. Jak to wygląda?
Możecie mi polecić jakiegoś dobrego dostawcę okien z Gdańska i okolic?

1-BRACIA BERTRAND
2-TECHNIKA OKIENNA

Na pewno jest jeszcze kilku rzetelnych producentów ale niestety na północy jestem tylko raz w roku w wakacje. Za tych co podałem to gwarantuje bo mój kolega utrzymuje z nimi kontakty .

Pozdrawiam

Szarbia
01-12-2006, 15:21
Wielkie dzięki, sama znalazłam tylko Gebauera i o cenie nie wiem nic, ale pewnie szokujaca. Skontaktuję się z Sokółka i napiszę, ile takie coś kosztuje. Chyba jest na forum troche zainteresowanych pasywnymi rozwiazaniami.
Ktoś jeszcze to robi?To znaczy takie okna w drewnie?A może ktoś juz użytkuje?

Internorm robi drewniano aluminiowe okolo 0,70.

http://www.internorm.com.pl/

http://www.internorm.at/images/img_250_235/11_edition.jpg

mawo.gdy
02-12-2006, 16:12
Czy ktoś ma okna z tych firm,co sądzicie o wykonaniu ,może jakieś inne firmy?
Bo muszę już zamawiac ale nie wiem co wziącś?

mawo.gdy
02-12-2006, 16:23
Kto ma/zamawiał okna tych firm (lub innych)i jest zadowolony?Bo muszę coś zamówic?

delor
02-12-2006, 16:37
Do doradcow-- był dziś facet na pomiarze okien i doradził nam, aby w związku z kolorowymi profilami zamontować okna na DYBLE. Powiedział, że slońce może im zaszkodzić.
Są to okna tarasowe- typowe dość wymiary.
Coś mi się te dyble żle kojarzą :( :-?
Poradżcie- czy nie wystarczą kotwy?

walus1
02-12-2006, 20:06
Czy ktoś ma okna z tych firm,co sądzicie o wykonaniu ,może jakieś inne firmy?
Bo muszę już zamawiac ale nie wiem co wziącś?

A może M&S

wozniaczek
02-12-2006, 22:49
Co sądzicie o oknach Brumann Arte 5 komorowych z okuciami Roto NT firmy Abakus czy lepiej Oknoplast Awans z klamkami Hoppe. Które lepiej okna wybrać cena jest podobna a jam dylemat. Proszę o pomoc

Xena z Xsary
03-12-2006, 09:21
a co sądzicie o oknach galux urzędowskiego?czy one faktycznie są U=0,5?
(pakiet trojszybowy)
grube toto jest ale czy cieple to wlasnie nie wiem

i czy mogę podpytac jaki system otwierania okna tarasowego przesuwnego jest lepszy? przekopuje się przez miliardy postów na ten temat ale gdyby ktos był uprzejmy mi przypomniec bylabym superwdzięczna

Jezier
03-12-2006, 14:35
Xena. Sama szyba ma 0,5 (w rzeczywistosci 0,6), inne elementy są zwyczajne. Troszeczkę grubsza rama ale to niewiele daje.
Na pewno nie jest to okno, które miałoby szansę na certyfikat do domów pasywnych.

bwojtek
03-12-2006, 15:11
Swoją drogą nie widziałem nigdzie obliczeń (a tym bardziej potwierdzonych przez jakiś liczący się ośrodek badawczy) dla Galux-ów. Szkoda - bo to dość innowacyjny produkt jak na drewno. Niestety zamówienie go z realizacją w jakimś rozsądnym (i realnym) terminie jest z tego co mi wodanowo niemożliwe :-?

bwojtek
03-12-2006, 15:16
Porównujesz 2 zupełnie inne firmy. Vetrex klepie okna "na ilość". Jocz zawsze słynął z jakości okupionej niestety ceną. No ale okna nie kupuje się na rok więc jeżeli różnica w cenie jest "do przełknięcia" to resztę dopowiedz sobie sam.

jareko
03-12-2006, 16:50
.... Jocz zawsze słynął z jakości okupionej niestety ceną. ...
zaczynajac od klamek a na nie oszczedzaniu na okuciach i wzmocnieniu konczac
dobra firma znana od lat
a cena? bez przesady - az tak nie powala na kolana ale do najtanszch im daaaaaleko
I DOBRZE - JAKOSC MUSI KOSZTOWAC

Charlie
03-12-2006, 17:27
Im grubsze drewno tym wyraźnie cieplejsze - to nie podlega dyskusji. W przeciwieństwie do pvc gdzie polepszenie współczynnika U jest minimalne
rzędu 0,15 W/m2K porównując profil 3 komorowy do 5 komorowego.

firma Urzędowski mogłaby pokusić o przebadanie marki galux pod kądem Uf. Myślę, że z szybą 0,7 całe okno miałoby ok. 1,0.

Pozdrawiam

Xena z Xsary
03-12-2006, 19:04
slyszlaam o terminach 4miesiace, ale wlasnie przekopalam sie przez forum i widze ze to predzej oscyluje kolo 6-8 miesiecy

czyli de facto całe okno ma U=1?
a jakie mamy najcieplejsze okna na rynku? (bez podzialu czy plastiki czy drewno)

Jezier
03-12-2006, 19:40
U=0,8, może odrobinkę mniej U=0,77.

jareko
03-12-2006, 19:42
nie wiem czy najciplejsze ale Aluplast Ideal 6000 z szyba 0,6 ma papiery na k=0.8
tylkopytanie jakie to okno bylo badane - jakiej wielkosci i jedno czy dwuskrzydlowe

Xena z Xsary
03-12-2006, 19:50
U=0,8, może odrobinkę ,mniej U=0,77.
A mogę prosić o nazwę?
W Galuxie podoba mi się grubośc okna.Wizualnie mi sie podoba, bo oczywiście papier przyjmie wszystko

Jezier
03-12-2006, 20:01
Jeśli chodzi o okna drewniane to Sokółka ma takie 0,8.
Jeśli chodzi o plastiki to trzeba szukać profili bardzo ciepłych jak te Ideal 6000. Schuco i Rehau też chwalą się profilami do okien pasywnych. Do tego zestawy trzyszybowe o współczynniku 0,5-0,6 i tzw. ciepłe ramki. Wtedy okno wychodzi ok. U=0,8.
Ale rzeczywiście zależy też od wielkości itp.
Schuco ma fajny program do obliczania U okien opartych na ich profilach. Do ściągnięcia z ich strony.

pchelek
03-12-2006, 20:24
jak wam tak zalezy na tym U to poczekajcie na szyby próżniowe z U= 0,3 - juz jada do Polski

Xena z Xsary
03-12-2006, 20:28
jak wam tak zalezy na tym U to poczekajcie na szyby próżniowe z U= 0,3 - juz jada do Polski
ich cena zapewne powali mnie z nóg....
poza tym jechac a przyjechać to może być różnica czasoprzestrzenna nie do przyjęcia

Jezier
03-12-2006, 22:22
pchelek a co to za szyby? Daj linka.

wozniaczek
04-12-2006, 09:08
Czy ktoś może mi pomóc w podjęciu decyzji co do okien o których pisałem? Czy są to dobre okna? Czy ewentualnie może polecacie jakąś dobrą i oczywiście niedrągą firmę?

NOTO
04-12-2006, 09:58
omsknąl się klawisz ...
jak usunąć pusty post ?

Jakub Wilkoński
04-12-2006, 09:58
a ja mam do Was pytanie trochę z innej beczki - chodzi mi o racjonalny dobór okuć

jaka wygląda statystyka miejsc przez które wchodzi złodziej do domu ??

w moim przypadku, ograniczając się do okien na parterze jako najbardziej narażonych na włamanie, mam następujące okna:
3 okna o wymiarze 150/120
1 okno 90/90 kotłownia
1 fix 180/230
i obok 1 tarasowe 180/230

we wszystkie okna chcę wstawić szybę P2 ale okucia ???
w oknie tarasowym z ruchomym słupkiem [profil schuecko Jezierskiego] mogą mi wstawić WK1 - okucia Winkhausa autoPilot - przedstawiciel twierdzi, że na to jest atest
czy w związku z tym jest sens w pozostałych oknach dawać okucia WK2 ??
czy nie wystąpi tu efekt słabego ogniwa w łańcuchu ???

uprzedzając odnośnie WK1 w oknie tarasowym - w przypadku innego okna balkonowego o wymiarach 180/200, czyli norma, też dano takie zalecenie

Qba

jareko
04-12-2006, 10:58
statystycznie ponad 90% wlamaan nastepuje poprzez wywazenie skrzydla
tu inwestycja w WK-2 zwroci sie spokojem i poczuciem bezpieczenstwa
Wybicie szyby to rzadkosc ale ma miejsce i tu niezbedne minimum to O-2 a najlepiej zaczac od P-2

jezierski moze okuc jako WK-2 ale na slupku z racji samych okuc Winkhausa nie bedzie zaczepow antywlamaniowych tym samym nawet okute jako WK-2 spenia wymagania WK-1
a czy jest sens? hmmmmm......zlodziej na 99% zacznie od jakiegokolwiek okna z ruchomym slupkiem - jest to zawsze najslabsze ogniwo

Jakub Wilkoński
04-12-2006, 11:52
a czy jest sens? hmmmmm......zlodziej na 99% zacznie od jakiegokolwiek okna z ruchomym slupkiem - jest to zawsze najslabsze ogniwo
ok to ile mniej więcej zajmie pokonanie WK1 w tym oknie tarasowym ???
będzie to kilka minut czy naście sekund ???
czy jest jakiś inny sposób poza okuciami i alarmem [mechaniczny !!!!] zabezpieczenia dodatkowo tego okna tarasowego
rolety odpadają !!!

planowałem zrobienie dużych przesuwnych okiennic, które miały mieć raczej charakter ozdobny i chronić przed nasłonecznieniem ale może by je jakoś wzmocnić i zrobić porządny rygiel zamykany od wewnątrz !!

Qba

jareko
04-12-2006, 11:58
WK-1 - kilka minut, majac porzadny wkretak w reku
WK-2 - wkretakiem nie ma szans - musi byc juz lom i to sporawy i czas wydluza sie jeszcz bardziej
konkretnej odpowiedzi ile minut to zajmie nie sposob udzielic - im wiekszy lom i osilek tym czas krotszy
i tu uwaga - okna PVC sa o wiele bardziej odrpone na wlamanie niz drewniane, dodatkowe kilka minut, do calkowietego ich sforsowania
dla porownania okno z okuciami standard - maksimum 20 sekund

Kryspin
04-12-2006, 12:22
Słuchajcie mam takie pytanko.

Muszę zakupić okna i drzwi z salonu na taras z PVC i właśnie te drzwi z salonu na taras to mój problem. Otwór jest szerokości 360 cm wyokosc standard.

Chciałbym podzielić 360cm na trzy równe części po ok 120 cm i środkową zrobić rozsuwaną a dwie po bokach jako fix-y.

Doradzcie na jakiego producenta okien zwrócić uwagę bo jak narazie w dwóch punktach, w których okazję być miałem nikt się nie chce tego podjąć - jak twierdzą sprzedawcy drogo i rolki nie wytrzymują zbyt długo.

PS. Co sądzicie o HYDROPOLU i jego ofercie pod kątem stolarki okiennej

jareko
04-12-2006, 12:31
Chciałbym podzielić 360cm na trzy równe części po ok 120 cm i środkową zrobić rozsuwaną a dwie po bokach jako fix-y.

Doradzcie na jakiego producenta okien zwrócić uwagę bo jak narazie w dwóch punktach, w których okazję być miałem nikt się nie chce tego podjąć - jak twierdzą sprzedawcy drogo i rolki nie wytrzymują zbyt długo.

i dobrze glowkujesz :)
A oni gadaja od rzeczy, wlasnie taka szerokosc skrzydla gwarantuje dobra jego prace choc faktycznie przesuwanie bedzie wymagalo lekkiej sily a nie klopotow z rolkami

Jakub Wilkoński
04-12-2006, 12:31
WK-1 - kilka minut, majac porzadny wkretak w reku
WK-2 - wkretakiem nie ma szans - musi byc juz lom i to sporawy i czas wydluza sie jeszcz bardziej

echhhhh
to jeszcze czy dołożenie dodatkowych okuć do okna z ruchomym słupkiem ponad WK1 będzie miało jakiś dodatni efekt ale nie atestowany ???

czy okucia innego producenta mają lepsze rozwiązania ???
przecież takich okien balkonowych i tarasowych z ruchomym słupkiem to jest chyba większość - czyli co alarm, pies i modlitwa ???

i jeszcze do statystyk - jak to jest złodziej słysząc alarm częściej ucieka czy pruje dalej licząc, że zdąży przed przyjazdem ochrony ????


Qba

AbrahaM3K
04-12-2006, 16:43
przy wentylacji grawitacyjnej i przy pewnych upodobaniach uzytkownikow (nie lubia swiezego powietrza i nie wietrza) nawiewniki powinny byc w kazdym pomieszczeniu z uwaga na toze w kuchni zamiast higrosterowalnych lepsze sa mechaniczne.

Jedna bardzo istotna uwaga do powyższego. W kuchni "z gazem" NIE WOLNO stosować nawietrzników higrosterowalnych. Bez większego problemu moge podać Ci przykłady kiedy zachodzi proces spalania lecz równocześnie NIE towarzyszy temu wzrost wilgotności w stopniu zauważalnym. W takiej sytuacji higrosterowalny nie "dopusci" potrzebnego powietrza, przez co mogą być poważne kłopoty.

jareko
04-12-2006, 21:01
Abrahma - faktycznie zapomnialem dodac ze w takiej sytuacji konieczny jest nawietrzak staly a nie higrosterwalny ale tez w dobie polaczenia jadalni z kuchnia i jakze czesto z salonem moze okazac sie ze nawietrzak wogole nie jest niezbedny w kucni. Mamy od groma metrow szesciennych i duza powierzchnie z ktorej bedzie zasysane powietrze i okno daleko od kuchni wyposazone w nawietrzak moze (nie musi) selni swoje zadanie
A wogole najwazniejsza kwestia jest chyba to ze mozna je montowac w dowolnej chwili, nawet z zamontowane i uzytkowane okna

Jakub - coz, pod wzgledem okuc na ruchomym slupku Roto jest lepsze, ma okucia do slupka przystosowane. Oczywiscie ze wykonanie takiego okna w WK-2 bedzie lepsze niz w samym WK-1 - poszperaj w necie - nie raz dawalem link do strony ROTO - taaa poznasz szczegoly i roznice i o wlamaniach dowiesz sie jeszcze wiecej choc dane dotycza Niemiec a nie Polski - tu jest z lekka inaczej tzn. inne proporcje zdarzen
A jak sie zlodziej zachowa - a cholera go wie ;) to zachowanie nieorzewidywalne

AbrahaM3K
04-12-2006, 22:50
Abrahma - faktycznie zapomnialem dodac ze w takiej sytuacji konieczny jest nawietrzak staly a nie higrosterwalny ale tez w dobie polaczenia jadalni z kuchnia i jakze czesto z salonem moze okazac sie ze nawietrzak wogole nie jest niezbedny w kucni.

Pod tym się podpisuje, kiedy "w porywach" mamy gustowny murek między salonem i kuchnią to..



Mamy od groma metrow szesciennych i duza powierzchnie z ktorej bedzie zasysane powietrze i okno daleko od kuchni wyposazone w nawietrzak moze (nie musi) spelni swoje zadanie.

.. z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać że spełni, choć (jak sam zauważyłeś) nie musi.

Jednak w sytuacji kiedy kuchnia jest osobnym, pomieszczeniem wydzielonym wyraźnie, to "nie ma mocnych", ministerialne rozporządzenia i polska norma nakłada obowiązek zapewnienia odpowiedniego napływu świeżego powietrza. A same drzwi, układ pomieszczeń może być albo niewystarczający albo.. skutkować wadliwą cyrkulacją i rozwlekaniem zapachów po całym lokalu.

Temat reguluje łącznie 9 norm
PN-89/B-01410 Wentylacja i klimatyzacja. Rysunek techniczny. Zasady wykonywania i oznaczenia
PN-83/B-03430 Wentylacja w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Wymagania
PN-67/B-03410 Wentylacja. Wymiary poprzeczne przewodów wentylacyjnych.
PN-73/B-03431 Wentylacja mechaniczna w budownictwie. Wymagania
PN-89/B-10425 Przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne murowane z cegły. Wymagania techniczne i badania przy odbiorze

PN-68/B-01411 Wentylacja. Urządzenia i elementy urządzeń wentylacyjnych. Podział, nazwy i określenia
PN-76/B-03420 Wentylacja i klimatyzacja. Parametry obliczeniowe powietrza zewnętrznego
PN-78/B-03421 Wentylacja i klimatyzacja. Parametry obliczeniowe powietrza wewnętrznego w pomieszczeniach przeznaczonych do stałego przebywania ludzi
PN-87/B-03433 Wentylacja. Instalacje wentylacji mechanicznej wywiewnej w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Wymagania

..i jedno rozporządzenie:
Ministra Infrastruktury z dnia 12 Kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” . (Dz. U. nr 75 poz. 609 z 2002r)

Podaje, na wypadek jakby ktoś chciał samodzielnie temat podrążyć :) Konkretnego przepisu regulującego kwestię zakazu higrosterowalnych nawietrzników w kuchniach nie chce mi się wykopywać. W wolnej chwili, jak na niego przez przypadek wpadne, zrobie edycje tej wiadomości i podam go tutaj.



A wogole najwazniejsza kwestia jest chyba to ze mozna je montowac w dowolnej chwili, nawet z zamontowane i uzytkowane okna

To prawda. Choć ich konieczność można dość latwo przewidzieć w niektórych modernizowanych obiektach. W "DOBREJ" stolarce z lat 70 zeszłego wieku można zaboserwować że okno ma dwie główne połacie plus.. minaturowe uchylane okienko na górze, projektowane właśnie pod kątem "ręcznego" nawietrzania przez lokatorów. Już wtedy myślano o prawidłowej wentylacji grawitacyjnej. Jakby co, nawet zdjęcia takiego okna moge gdzieś wrzucić.

mack
05-12-2006, 09:32
Do doradcow-- był dziś facet na pomiarze okien i doradził nam, aby w związku z kolorowymi profilami zamontować okna na DYBLE. Powiedział, że slońce może im zaszkodzić.
Są to okna tarasowe- typowe dość wymiary.
Coś mi się te dyble żle kojarzą :( :-?
Poradżcie- czy nie wystarczą kotwy?
co prawda nie jestem doradcą ale mam okna kolorowe z pcv zamontowane na dyble - co mocno sugerowała ekipa monterska producenta - obecnie jestem po wymianie 7 skrzydeł - po wizycie przedstawicieli producenta profili Gealan z Polski i z z Niemiec i stwierdzili że okna zostały dobrze zamontowane a w razie reklamacji to pierwsze czego szukają producenci profili to zły montaż. Ponadto powiedziano mi że mocny montaż ramy na dyble uchronił ramę przed wypaczeniem, a wypaczyły się skrzydła które zostały wymienione. Tak więc montaż ramy na dyble być może uchronił mnie przed koniecznością wymiany ram i związanej z tym dewastacji

pchelek
05-12-2006, 17:58
W kuchni "z gazem" NIE WOLNO stosować nawietrzników higrosterowalnych.
Ale o tym ich producent "zapomina informować"

pchelek
05-12-2006, 17:59
dyble - i jak sa to szerokie drzwi to mocowac na dole i na gorze !!!!!

jareko
05-12-2006, 18:24
nie bede sie spieral :) ale nie musza byc dyble - wystarczy dodac po jednej lub dwu kotwach by taka sama role spelnily co dybel i oscieznica ani drgnela (rozstaw do 50 cm miedzy nimi)

Marzena82
05-12-2006, 20:02
jeśli chodzi o dobre okna to odradzam firmę MIROLET........... z Bydgoszczy. bardzo niesolidna, niesłowna i w dodatku droga firma.. nie uznają reklamacji, spóźniają się, nie mają stałych pracowników... wszystko c o najgorsze to Mirolet

Maki85
06-12-2006, 15:56
Frma nazywa się Siwak
Karczew k/ Otwocka (30km od Wawy)

Bardzo sympatyczna obsługa, pomogą dobrać okna do wystroju całego domu!!!
Przedstawią kilka propozycji, ilu komorowe, jaki kolor na zewnątrz jaki wewnatrz itd.

NAPRAWDĘ WARTO
Firma Siwak
Karczew ul. Wiślana 20
tel. 0 600 366 515

dodatkowe pytania proszę ma maila
[email protected]

daxima
07-12-2006, 22:22
Pozwolę sobie trochę pomarudzić w temacie. Mam nadzieję że trochę mi podpowiecie bo jak czytam i zasypiam przy tym watku to nazajutrz wszystko mi się miesza.
Jareko licze na twoje wypowiedzi ;) Wyceny się nie doczekałam więc zmuszona jestem wziąść się do roboty :lol: :wink:

1. Co myślicie o takim zestawieniu profil 5 komorowy i pakiet trójszybowy.Czy to ma rację bytu.
2 Mam duże przeszklenia 3m i 2,5 m na 2,1 dwa wyjścia koniecznie przesuwki.
Specjalnie nic nie sugerowałam co do rozwiązań.
Propozycje są takie 125fix na 125 i
150 na 150 fix
zastanawiam się czy ta 150 przesuwka nie bedzie za cięzka czy nie lepiej zrobic 130 a większy fix chociaz wyjdzie mi trochę niesymetrycznie dodam ze zalezy mi na szerokim przejsciu
Na co mam zwrócić uwagę przy takich oknach pod wzgledem technicznym czy w takim przypadku nalezy dodać mocnijesze okucia lub zaznaczyć że ma być coś tam wwzmocnione przy montażu takie praktyczne podejście?
3 Nie będe miec na pewno szyb p4 więc się zastanawiam czy są jakieś laminaty by np zabezpieczyć przed odpukać wejściem w taką ściane szkła mego szalonego dziecia :(
4 co myślicie o takim profilu zamiast wzmocnienia stalowego pianka jak w ms skłaniam sie ku nim lub okienkom jezierskiego, jak te dwie firmy mają się do siebie
to może tyle na pierwszy rzut
pozdrawiam

jareko
08-12-2006, 00:24
przepraszam ale nie dosc ze bylem zawalony prosbami o wycene a pozniej co chwila do przeslanych byly wprowadzane zmiany itp to na dodatek pojawily sie klopoty ze sprzetem - mam na mysli komputery ;) oczywiscie
jesli wyslesz jeszcze raz obiecuje ze w ciagu 48 godzin otrzymasz
ale do rzeczy
1. Co myślicie o takim zestawieniu profil 5 komorowy i pakiet trójszybowy.Czy to ma rację bytu.

W mojej ocenie (tu znow mnei zakrzycza) na dzisiejsze czasy rozwiazanie za drogie nie dajace zbyt wiele w zamian. Zyskujesz maksimum 0,2 na wspolczynniku k

2 Mam duże przeszklenia 3m i 2,5 m na 2,1 dwa wyjścia koniecznie przesuwki.
Specjalnie nic nie sugerowałam co do rozwiązań.
Propozycje są takie 125fix na 125 i 150 na 150 fix
zastanawiam się czy ta 150 przesuwka nie bedzie za cięzka czy nie lepiej zrobic 130 a większy fix chociaz wyjdzie mi trochę niesymetrycznie dodam ze zalezy mi na szerokim przejsciu
Na co mam zwrócić uwagę przy takich oknach pod wzgledem technicznym czy w takim przypadku nalezy dodać mocnijesze okucia lub zaznaczyć że ma być coś tam wwzmocnione przy montażu takie praktyczne podejście?

nie bedzie klopotu ale musisz wiedziec ze dziecko moze juz nie miec sily by samodzielnie taki balkon obsluzyc
a na reszte odpowiedzi nie udziele :) a co :) wiedza kosztuje ;)
(zartuje -- padam na pysk imoge glupoty teraz napisac)

3 Nie będe miec na pewno szyb p4 więc się zastanawiam czy są jakieś laminaty by np zabezpieczyć przed odpukać wejściem w taką ściane szkła mego szalonego dziecia

nareszcie ktos mysli :) a nie tylko o jak najwiekszych oszczednosciach. Szyba bezpieczna od wewnatrz - nie jest az tak droga

4 co myślicie o takim profilu zamiast wzmocnienia stalowego pianka jak w ms skłaniam sie ku nim lub okienkom jezierskiego, jak te dwie firmy mają się do siebie

sporo szumu wobec tego wzmocnienia ale powiem szczerze - stalowe ciagle sztywnoscia wygrywa tym samym gabaryty wieksze mozna robic - zwlaszcza w Schuco i u Jezierskiego gdyz on uczciwie stosuje sie do wytycznych systemowych i wykorzystuje wszystki grupy wzmocnien w zaleznosci od wielkosci okna

daxima
08-12-2006, 23:06
Jareko wiem wiem zajęty jesteś . A i mi wykluła się po drodze bardzo dobra wiadomość że do rodziny mej wchodzi cenny nabytek w postaci właściciela salonu okiennego z dośc dużym stażem na rynku. Więc uskuteczniam bliższe znajomości ;) Zobaczymy tę wycenkę po kosztach ;)
Dalej dumam
Wychodzi mi różnica 1400 zł dopłaty w sumie za te szyby więc aż tak zawrotnie nie jest. Niby 0,6 ma być cokolwiek to znaczy.
Ale czytam te aprobaty techniczne i nic tam nie mogę doczytać a dociekliwa jestem skoro tak się ktoś reklamuje że 1,2 czy 1 czy 0,7 Rzucaja liczbami nic w sumie mi nie mówiącymi . Pobudzając jedynie ciekawośc i wyobraźnie. Może ty masz gdzieś dane dla ciekawości ile taki profil elity się reklamuje jeżeli chodzi o współczynnik.
Czyli jak dobrze rozumiem numer jeden jezierski dwa ms ?
Możesz coś więcej napisać o tej szybie bezpiecznej od wewnątrz co się pytać jak to nazwać po imieniu co to takiego foliowanie?
O te balkonówki to mi chodzi głównie o to by czegoś niby oczywistego nie dopatrzeć. Np czy przy tak ciężkich oknach nie powinno być jakieś wk2 czy innych cudów. No właśnie co się kryje pod tym określniem ,,u Jezierskiego gdyz on uczciwie stosuje sie do wytycznych systemowych i wykorzystuje wszystki grupy wzmocnien w zaleznosci od wielkosci okna,,
przy moich suwankach mam tylko takie dane
elita suwanka 8596/8621 słupki pionowe 1)8584
typ okuć AP HKS15OS(ER1) suwanka
okucia obwiedniowe winkhaus
Tobie pewnie coś to mówi czy to jest ok?
Mam pytanie też do rolet jak się sprawują rolety na całej szerokości 3m okna (oczywiście będzie silniczek) pod względem technicznym. Robiłeś coś takiego ?
Dzielone z napędem wychodzą podwójnie cenowo :(
Nie wiem już w co mam wnikać
węszę podstępy i szukam co przede mną ukryto w wycenie ale chyba kiepsko mi idze

daxima
08-12-2006, 23:35
A co tam Jareko pozwolę sobie jednak przesłać ci na maila :wink: gotową wycenkę. Może Cię jeszcze podręczę tą wizją wycieczki na warmię ;)

bwojtek
09-12-2006, 07:38
Ale czytam te aprobaty techniczne i nic tam nie mogę doczytać a dociekliwa jestem skoro tak się ktoś reklamuje że 1,2 czy 1 czy 0,7
No to poproś sprzedawcę o wyniki badań współczynnika U. Jak ich nie ma to można te liczby między bajki włożyć...

budulec
09-12-2006, 09:46
Poszukuję profili okiennych PCV (oczywiście nie dla siebie :D ) w kolorze grafitowym (lub podobnym) za pomocą których mógłbym uzyskać izolacyjność akustyczną Rw>=40dB dla okna.
pzdr

jareko
09-12-2006, 11:20
Poszukuję profili okiennych PCV (oczywiście nie dla siebie :D ) w kolorze grafitowym (lub podobnym) za pomocą których mógłbym uzyskać izolacyjność akustyczną Rw>=40dB dla okna.
pzdr
na pewno profil 5 komorowy i szyba o R>45 dB
kazdy producent szkla ma (lub powinien miec) w swojej ofercie takie szyby
nie bywam u siebie w awilonie a tam mam notatki jaka szyba by Twe wymagania spelnila - na pewno w srodku musi byc gaz SF6 (dodatkowo tlumiacy drgania szyb)
i nie moze byc nawietrzakow - nawet te akustyczne zmniejszaja wartosc dB dla calego okna
i pamietaj o jednym - wystarczy okno rozszczelnic by cala inwestycja w izolacyjnosc akustyczna wziela w leb i jeszcze o tym ze wartosc ta podawana jest dla przedzialu czestotliwosci 1-4 kHz . dla czestotliwosci niskich jest mala (choc wieksza od szyb jakie mamy w starych oknach) i inwestycja w szybe np. 40dB (roznica 7 dB wzgledem zwyklej szyby zespolonej) zaowocuje Ci zwiekszeniem izolacyjnosci w przedziale 20-500 Hz raptem o 1-2 dB

jareko
09-12-2006, 11:28
.....Możesz coś więcej napisać o tej szybie bezpiecznej od wewnątrz co się pytać jak to nazwać po imieniu co to takiego foliowanie?
.....czy przy tak ciężkich oknach nie powinno być jakieś wk2 czy innych cudów. No właśnie co się kryje pod tym określniem ,,u Jezierskiego gdyz on uczciwie stosuje sie do wytycznych systemowych i wykorzystuje wszystki grupy wzmocnien w zaleznosci od wielkosci okna,,....Mam pytanie też do rolet jak się sprawują rolety na całej szerokości 3m okna (oczywiście będzie silniczek) pod względem technicznym. Robiłeś coś takiego ?....
zaczne od tego ze skoro wchodziw rodzine ktos z branzy - daj mu zarobic a on teoretycznie da Ci najlepsza cene :)
szyba bezpieczna to 33.1 ten symbol w calym ciagu opisujacym konstrukcje szyby oznacza ze masz 3mm szkla sklejona z 1 fila i jeszcze jedna szyba 3mm - cala szyba ma niewiele ponac 6mm grubosci - dzial tak jak przednia szyba w samochodzie z tym tylko ze w nim masz 22.1
ciezar skrzydla nie wplywa na zastosowane okucia.WK to klasa odpornosci tylko na wlamanie
Coz....porownywalem ciezar okien Jezierskiego z kilkoma innymi producentami okien i sa najcezsze przy tych samych gabarytach - oznacza to ze jest w nim wzmocnienie i to odpowiednie. Wzmocnienie rzutuje na ciezar okna (oczywiscie przy szybach standardowych)
W przeslanej ofercie jedno jzu rzucilo mi sie w oczy - szyby masz wycenione na zwyklej ramce aluminiowej a nie tzw."cieplej" tym samym z zalozenia juz jest nizsza od jakichkolwiek innych wycen tej firmy

jareko
09-12-2006, 14:45
ciag dalszy niespodzianek po poprzednich montazystach na terenie realizowanej teraz inwestycji
zalamac sie idzie ale po koleii

ja rozumiem ze konstrukcja sciany plata czasem figle ale by tak pozostawic pustke w nadroozu? Tam nic a nic nie bylo i nic dziwnego ze po wymianie 375 okien okazalo sie tej zimy ze zamiast zaoszczedzic na ogrzewaniu zaplacono TRZY razy wiecej. Horror !!!!

http://www.jar-eko.home.pl/WCS/16_08_2006021.jpg

a oto przyklad jak nie nalezy montwac okien :evil:

http://www.jar-eko.home.pl/WCS/16_08_2006023.jpg

kolejne zdjecie

http://www.jar-eko.home.pl/WCS/16_08_2006024.jpg

i kolejne

http://www.jar-eko.home.pl/WCS/16_08_2006025.jpg

noz sam w kieszeni sie otwiera. A firma ktora to robila ciagle wygrywa przetargi w Wawie. No moze jak sprawa sadowa sie zakonczy pojda z torbami i juz nie beda partaniny odwalac. Zastanawia mnie tylko gdzie byl kierownik robot i Inspektor nadzoru w tym czasie :evil: :evil:

daxima
09-12-2006, 14:56
="jareko
- szyby masz wycenione na zwyklej ramce aluminiowej a nie tzw."cieplej" tym samym z zalozenia juz jest nizsza od jakichkolwiek innych wycen tej firmy
no i właśnie o to mi chodziło taki triki mnie wk..... skoro chce elita termo a czytam że ciepła ramka w standardzie to jak tam można robić kogoś w ...
a jak to wyczytałeś skoro piszą na początku ciepła ramka swiss pacer a mówisz że wciskają co innego??
wielkie dzięki za opis bezpiecznej szybki konkretny i profesjonalny jak jareko :)Na razie z ta rodzinką to tak nieśmiało wycenkę robi mi i tak pan tzw techniczny ale na okna ms a ja się uparłam jak ta koza na tego jezierskiego :(
I poza tym jestem w kropce.[/quote]

Charlie
09-12-2006, 21:45
Pewna firma okniarska przebadała okno O 34 na profilu 6 komorowym i szybie Rw=44dB w ITB i całe okno ma współczynnik Rw=42dB !!!

Szyby dźwiękochłonne Rw = 42 dB i U = 1,1 W/m2K mają budowę VSG 44.1-Silance / 16 Argon / P.F.Neutral 6 mm gr.pakietu 30 mm

Szyby dźwiękochłonne Rw = 44 dB i U = 1,1 W/m2K mają budowę
VSG 44.1-Silance / 16 Argon / VSG 44.1 - Silance - Low Emition gr.pakietu 32m
lub
Float 10 mm / 16 Argon / VSG 44.1 - Silance - Low Emition gr.pakietu 32 mm

Gazu SF6 (sześciofluorek siarki) nie używa się ze względu na degradujący wpływ na warstwę ozonu w atmosferze ( gaz freon z tego samego powodu jest zabroniony). Poza tym SF6 obniża współczynnik przenikalności cieplnej (jest b.dobrym radiatorem) i nie stosowało się go solo tylko na kombi z argonem ale rzeczywiście stwarza świetne warunki dźwiękochłonne dla szyb zespolonych.
Dla zastępstwa gazu SF6, opracowano nowy typ folii PVB (polivinylobutyralowej), która posiada własności dźwiękochronne (w jaki sposób to jest to tajemnica producenta, firmy Du Pont). Reasumując to folia typu SILANCE spełnia warunki bezpieczeństwa (klasy oporu typu "P") i dźwiękochronności (klasyfikacja Rw) dla szkła budowlanego.
Przykład: pojedyncza formatka szkła typu VSG 44.1-Silance to Rw = 38 dB ; klasa oporu P1

Pozdrawiam

Charlie
09-12-2006, 22:47
Sprawa tzw. "ciepłej ramki" dystansowe dla szyb zespolonych. Produkt ten powstał po to aby wyrównać współczynnik przenikalności cieplnej "U" na całej powierzchni szyby zespolonej szczególnie w przedziale temperatur +5 do -8 stopni C na zewnątrz pomieszczenia przy temperaturze wewnątrz pomieszczenia w przedziale 20-22 stopni C. Chodzi o przesunięcie/polepszenie tzw. punkru rosy dla szyby w stosunku do ramki aluminiowej - poprzez likwidację mostka termicznego we wspomnianym przedziale temperatur. Aluminium to lepszy radiator niż stal.
Teraz na skróty: efektem negatywnym dla użytkowników szyb niskoemisyjnych z ramką aluminiową jest kondensowanie się pary wodnej w strefie listwy przyszybowej okna z każdego materiału (pvc-drewno) w momencie spadku temp. zewnętrznej poniżej +5 stopni C przy temp wew. pomieszczenia +20-22 stopnie C. Niestety ale nawet ciepła ramka o najlepszych parametrach spełnia tę zasadę do -8 stopni C - dalej jak spadnie temp. to się para znowu zaczyna kondensować.
Te świetne parametry posiada produkt firmy SAINT GOBAIN o nazwie marketingowej SWISSPACER w skrócie SSP - w nazwie jest Szwajcaria bo w tym państwie jest produkowana. Jedynymi producentami szyb zespolonych z tą ciepła ramką - SSP są firmy: EFFECTOR, GLASPOL i LUMAC.
Na rynku istnieje ok. 12t ypów ciepłych ramek dystansowych np. angielski TIS Thermo Isolution Spacer czy TGI etc..

W zachodnich laboratriach bogatych firm z branży szklarskiej i profili pvc do produkcji okien cały czas praca wre w celu poprawienia wszystkich parametrów energetycznych dla okna w celu obniżenia kosztów dla potencjalnych Klientów. W Niemczech to można nawet mówić o pewnej obsesji na punkcie tzw. passiv haus. Miejscem gdzie ujawniane są wszelkie nowe technologie i produkty są targi budowlane w miejsowości Norymberga i targi szklarskie w DUSSELDORFIE.
Od ubiegłego roku HITEM staje się okno z tzw skrzydłem bezramowym. Nie do końca to sformułowanie oddaje clou produktu. Patrząc z zewnątrz na wspomniane okno rzeczywiście widzimy tylko ościeżnicę okna z pvc czy drewna i szybę. Jednak patrząc od wewnątrz widzimy też ramę skrzydła - szyba jest przyklejona do szkrzydła i stanowi jego usztywnienie !!!. Polepsza to znacząco U całego okna z pvc czy drewna prawie do poziomu U szyby !!!. W "dzisiejszych" oknach znaczącymi problemami dla obniżenia U całego okna są: materiał czyli PLASTIK (ma swoją przewodność czy będzie grubszy to nie zmienia zasadniczo jego własności energetycznych co przerzuca się na skończoną ilość tzw komór powietrznych izolujących przed utratą ciepła) oraz wzmocnienie stalowe, które w znaczący sposób pogarsza współczynnik "U" okna. Osobnym ale znaczącym elemntem jest tzw. MONTAZ - czego fatalne skutki obrazują ostatnie fotki JAREKO.
Pierwszą polską firmą, która planuje produkcję okien w nowej technologii tzw. bezramowej jest OKNOPLAST Kraków ale kiedy co i jak to na razie nie wiadomo.

Reasumując: osobiście jestem zwolennikiem technologii passiv haus bo są tego wymierne skutki w kosztach użytkowania + ochrona środowiska. Niestety, ale materiały budowlane jakie trzeba użyć by spełnić jej warunki są droższe od tzw standardowych. Pocieszającym faktem jest, że wszelkie nowinki po jakimś czasie stają się standardem a ich cena spada do poziomu finansowych możliwości tzw szarego obywatela.

Pozdrawiam

Charlie
09-12-2006, 23:05
...wspomniana ciepła ramka jest droższa od ramki aluminiowej przez co są stosowane tzw dopłaty do niej. Jednak w momencie kiedy jest ona w tzw standardzie producenta tzn, że dla ułatwień produkcyjnych i sprzedażowych oraz jej zalet fabryka okien skalkulowała ją odpowiednio aby całe okno miało tzw dobrą cenę. SSP ma ok. 4 % udziału wartościowego w cenie okna.

Charlie
09-12-2006, 23:22
Ale czytam te aprobaty techniczne i nic tam nie mogę doczytać a dociekliwa jestem skoro tak się ktoś reklamuje że 1,2 czy 1 czy 0,7
No to poproś sprzedawcę o wyniki badań współczynnika U. Jak ich nie ma to można te liczby między bajki włożyć...

Współczynnik przenikalności całego okna nie musi mieć certyfikatów - każdy sam sobie go może wyliczyć na podstawie danych o współczynniku U - profila (bez wmocnienia i ze wzmocniem) oraz U - szyby zespolonej. Te półprodukty muszą mieć atesty/certyfikaty na wartości U i jako takie są wykonywane w ITB Warszawa i ISiC Kraków.
Acha ...trzeba mieć jeszcze odpowiedni wzór, który też jest dostępny w dokumentacji danych profili z jakich się wykonuje okna - aluplast, veka, schuco, bruggman, kbe i wielu innych.
...no trochę wiedzy matematycznej też trzeba mieć ale w dobie internetu i google to prawie każdy sobie da radę.

Narra

P.S. ...kiedyś trafiłem na stronę gdzie po podstawieniu odpowiednich wartości do algorytmu można było sobie zrobić bilans energetyczny obiektu. :D

daxima
09-12-2006, 23:42
Charlie wywód mistrzowski :wink:
U mnie okazało się że chyba jest ok ciepłej ramki w wycenie okien zarakło bo była to oferta do pakietu trójszybowego.

jareko
10-12-2006, 00:10
bo Charlie to szpeniu nad szpenie od szyb wsrod nas :)

bwojtek
10-12-2006, 07:38
Współczynnik przenikalności całego okna nie musi mieć certyfikatów - każdy sam sobie go może wyliczyć na podstawie danych o współczynniku U - profila (bez wmocnienia i ze wzmocniem) oraz U - szyby zespolonej.
Miałem na myśli właśnie badania U dla setu i wkładu szybowego.
Zresztą coś mi się zdaje, że jest także obowiązek podawania U dla okna na etykiecie produktu. Tutaj zdaje się pchelek powinien lepiej wiedzieć...

daxima
10-12-2006, 10:19
Dzień dobry
Chciałabym na łamach forum podziękować Jareko za wczorajszą dyskusję i prostowanie dróg zamotanej kobiecie.
Muszę zrobić ogromny ukłon bo jest to człowiek o ogromnej cierpliwości i życzliwosci do ludzi. Bo przecież o fachowowości nie muszę wam pisać ;)
Bardzo mi wczoraj pomogłeś
dziękuję

ksetvipb
10-12-2006, 11:26
zajrzyjcie na moje tematy w sondażach, proszę

Jezier
10-12-2006, 14:22
Współczynnik przenikalności całego okna nie musi mieć certyfikatów - każdy sam sobie go może wyliczyć na podstawie danych o współczynniku U - profila (bez wmocnienia i ze wzmocniem) oraz U - szyby zespolonej. Te półprodukty muszą mieć atesty/certyfikaty na wartości U i jako takie są wykonywane w ITB Warszawa i ISiC Kraków.
Acha ...trzeba mieć jeszcze odpowiedni wzór, który też jest dostępny w dokumentacji danych profili z jakich się wykonuje okna - aluplast, veka, schuco, bruggman, kbe i wielu innych.
...no trochę wiedzy matematycznej też trzeba mieć ale w dobie internetu i google to prawie każdy sobie da radę.

Można sobie obliczyć wg. wzorów, ale tylko w uproszczony sposób. Niestety niezbyt dokładny.

Dobrze liczą programy, w których podaje się dokładny kształt i wymiary okna, konkretny profil, zestaw szybowy, ramkę dystansową. Niestety nie ma takich programów, które miałyby w bazie profile wielu producentów. Niektórzy producenci profili majaprogramy operujące na ich produktach.

zender
10-12-2006, 15:08
ciag dalszy niespodzianek po poprzednich montazystach na terenie realizowanej teraz inwestycji
zalamac sie idzie ale po koleii

witam to Ja aby sie nie zlamac podczas montazu okien mam takie pytanko , zatem:

budowa domu z porothermu 30P+W wiadomo pioro - wpust. Majester twierdzi ze nie trzeba pustkow 1/2 (kotre to maja jedna stone plaska bez "W" i bez "P" do wykonczenia wnek pod montaz okien. On zawsze wykancza normalnym pustakiem.

Czyli jak przyjdzie do montazu okien to zamiast plakiej storny powierzchni bedzie falka od piora i wpustu.

Wiadomo ze mozna kupic 1/2 no to sobie szybko przeliczylem i juz ale jak skonyczlme liczyc to zrozumialem ze przeciez i tak jedne pustak 1/2 bedzie gladki ale pozniej wejdzie na niego pelny pustak z piorem lub wspustem.

Pytanie zmierza do tego, czy faktycznie jest sens stosowania 1/2 pustaka aby ustrzec sie problemwo z okanimi ?

pozdr. zender

jareko
10-12-2006, 15:25
wogole nie wiem o jakim problemie mowisz ;)
moze pozostac pioro i wpust na wierzchu - nie przeszkadza to w montazu a pozniej i tak tynk to przykryje (te piiora i wpusty)

zender
10-12-2006, 20:08
wogole nie wiem o jakim problemie mowisz ;)
moze pozostac pioro i wpust na wierzchu - nie przeszkadza to w montazu a pozniej i tak tynk to przykryje (te piiora i wpusty)

no to git :) dzieki za odpowiedz
pozdr. zender

wojciaszek
11-12-2006, 22:17
zamierzam kupić okna.Pierwsza oferta to; 3D salamander firmyOKNO DOM z Garbowa koło Lublina ,czy warto je kupić tj stosunek jakośći do ceny.cena katalogowa to 21000 netto, po rabacie z montażem zaproponowano 20000 brutto.Powierzchnia calkowita okien to ok 35m2.
Mam pytanie czy jest to dobra oferta?
pozdrawiam

bwojtek
12-12-2006, 10:27
Przeliczanie ceny na metry kwadratowe okien to jak kupowanie samochodu na kilogramy...

wojciaszek
12-12-2006, 11:02
podanie powierzchni okien odnosi się do montażu ponieważ cena montażu w tym przypadku zależy od powierzchni zakupionych okien

jareko
12-12-2006, 11:44
podanie powierzchni okien odnosi się do montażu ponieważ cena montażu w tym przypadku zależy od powierzchni zakupionych okien
juz powiedzial bwojtek ze nie sposob odpowiedziec na tak postawione pytanie
Kto ma wiedziec jakie to okna - ile ich jest?, co maja? a poza tym pierwsze slysze by ktos montaz liczyl z mkw ;) ale moze inni tak maja? :lol:

wojciaszek
12-12-2006, 13:20
Okna salamander 3D profil 5-komorowy,głębokość zabudowy 76mm,okucia roto zestaw okien pozwolę sobie przedstawić póżniej po powrocie z pracy

malmuc
12-12-2006, 18:28
Jareko wysłałam na priv zapytanie, a raczej prosbe o porade, pamietasz :)

wojciaszek
13-12-2006, 14:46
Moje pytanie do fachowców i tych którzy kupili brzmi;kupować okna teraz? czy poczekać na ewentualną lepszą ofertę,wydaje się, że styczeń,luty to martwy sezon,i wtedy powinno być taniej? ale jakt to jest?proszę o opinie :D

bwojtek
13-12-2006, 14:49
Na obniżkę cen raczej bym nie liczył. Już wiadomo, że na początku roku pójdzie w górę szkło, stal i profile więc w konsekwencji prawdopodobnie także okna...

zender
13-12-2006, 16:01
Na obniżkę cen raczej bym nie liczył. Już wiadomo, że na początku roku pójdzie w górę szkło, stal i profile więc w konsekwencji prawdopodobnie także okna...

od poczatku roku wszystko idzie do gory nie tylko stal ! i szklo , ale jedno jest pewne ze wynagordznie napewno nie idzie hahahahha

jareko
13-12-2006, 16:29
nie ma reguly. Dawniej faktycznie w "martwym" sezonie ceny byly lepsze ale tez ruch cen w ciagu roku byl mniejszy i od razu przekladajacy sie na wzrost cen.
Rynek jest tak rozregulowany ze wyrokowanie co bedzie w styczni-lutym to wrozenie z fusow.
Od poczatku 2006 bylo juz kilka o ile nie kilkanascie podwyzek ktore w znikomym stopniu przyczynily sie do realnej podwyzki wyrobu finalnego. Wiekszosc z nas rezygnowala z czesci swego zysku byleby miec robote ale stawki osiagnely juz taki poziom ze tylko wariat ;) nie podniesie cen - zarowno za montaz jak i za okna. W ciagu calego roku zabrano mi z dealerki do 10% (zalezy tez od dostawcy - u dobrych ruch cen byl znaczacy, utrzymujac jakosc wyrobu nie sposob nie podniesc ceny). Coraz mniej z nas bazuje li tylko na zwrocie roznicy VAT i trzeba pamietac ze to ostatni rok(2007) obowiazywania VAT 7% na uslugi - to po czesci takze powinno wymusic wzrost ceny przed kolejna przewidywalna zapascia w branzy.

a jak bedzie - zobaczysz w styczniu :)

pchelek
13-12-2006, 18:56
wojciaszek - OKNO-DOM z Lublina to jedna z najlepszych firm w Polsce - a i system jest niczego sobie - pamietaj ze za dobry wyrob placi sie lepiej - ja przykladowo moge sobie kupic nowa skode - nowa toyote - czy nowe subaru - i sie sklaniam raczej ku subaru - cena wysoka - ale i samochodu sie nie kupuje co roku - podobnie telewizor LCD kupilem ostatnio 42 cale z full HD i innymi bajerami [znaczy sie najnowszy model] kosztowal krocie - ale za luksus sie placi - pamietaj o tym - salamander 5-komorowy 3 D to taki subaru - jak nie wierzysz to obejrzyj sobie powierzchnie tych profili a nastepnie powierzchnie pupci mlodej 18-latki - zapewniam cie ze ten profil bedzie gladszy

Charlie
13-12-2006, 21:22
wojciaszek - OKNO-DOM z Lublina to jedna z najlepszych firm w Polsce - a i system jest niczego sobie - pamietaj ze za dobry wyrob placi sie lepiej - ja przykladowo moge sobie kupic nowa skode - nowa toyote - czy nowe subaru - i sie sklaniam raczej ku subaru - cena wysoka - ale i samochodu sie nie kupuje co roku - podobnie telewizor LCD kupilem ostatnio 42 cale z full HD i innymi bajerami [znaczy sie najnowszy model] kosztowal krocie - ale za luksus sie placi - pamietaj o tym - salamander 5-komorowy 3 D to taki subaru - jak nie wierzysz to obejrzyj sobie powierzchnie tych profili a nastepnie powierzchnie pupci mlodej 18-latki - zapewniam cie ze ten profil bedzie gladszy

Mam nadzieję, że to LCD to SHARP AQUOS - bo inne są gorsze ( nie ta generacja)

Pozdrawiam

wojciaszek
13-12-2006, 21:48
dzięki za odpowiedż raczej zdecyduję się na salamander 3D
za 20 tys będę miał super okna.wprawdzie innych firm są tańsze o ok 3 tys,to w porównaniu z kosztami całego domu są to oszczędności znikome :lol:

jareko
13-12-2006, 21:54
....będę miał super okna.wprawdzie innych firm są tańsze o ok 3 tys,to w porównaniu z kosztami całego domu są to oszczędności znikome :lol:
Nareszcie ktos rozsadny :) Okna kupujesz na dziesiat lat i nie jest je tak latwo zmienic jak gacie czy samochod ;)

Charlie
13-12-2006, 23:36
dzięki za odpowiedż raczej zdecyduję się na salamander 3D
za 20 tys będę miał super okna.wprawdzie innych firm są tańsze o ok 3 tys,to w porównaniu z kosztami całego domu są to oszczędności znikome :lol:

...zafunduj sobie szybę 0,7 i będziesz miał fulla.

sebczyk
14-12-2006, 00:00
Witam

Wy tu gadu gadu o plastikach, a ja z drewniakow i mam pytanie odnosnie firmy produkujace takie drewniakowe okan - HUMDREX. Bylbym wdzieczny za jakies info odnosnie tej firmy i jej wyrobow - okna drewniane

Dzieki

magpie101
14-12-2006, 00:08
Podobaja mi sie okna piecio komorowe z firmy ekookna. Czy ma ktos moze z forumowiczow okna tego producenta? Jesli tak to prosze o opinie. Podaje link do producenta http://www.ekookna.pl/pl/

pchelek
14-12-2006, 19:44
Charlie - scharp aquos full HD - chodzi rewelacyjnie
HUMDREX :P :P :P - nie zastanawiaj sie

Charlie
14-12-2006, 20:52
n tv sobie załatw a będziesz w niebowzięty. Poprostu REWELA :D

malmuc
16-12-2006, 19:06
Czy w systemie SKS skrzynka jest na stałe połączona z rama okna?
Czym SKS rózni sie od systemu Beclever?

jareko
16-12-2006, 19:50
skrzynka to jedno rama okienna to drugie i ni czorta do siebie nie pasuja i nie maja polaczenia - zreszta juz na priv odpowiadalem na to pytanie - chyba ze nie wierzysz ;)
a BeeClewer - systemowo powiazany z oknem i sztywny
nie rozumiem co widzicie w SKSach czy RKSach ? Dlamnei same wady ani jednej zalety a pozniej montaz okien to w 99% wypadkow partzantka i rzemioslo

malmuc
16-12-2006, 20:26
nie widziałam osobiście sks-ów, ale gdzies przeczytałam opinię na ich temat bardzo pozytywną (ze rks be a sks cacy :wink: ) stąd moje pytanie czy to cos podobnego do beclevera.Troche mi to zamieszało w łepetynie.
Dzięki

jareko
16-12-2006, 23:02
malmuc - od czego masz Google? Chyba juz tam na wyszukiwarke narzekac nie ma powodu? ;)

malmuc
18-12-2006, 13:26
malmuc - od czego masz Google? Chyba juz tam na wyszukiwarke narzekac nie ma powodu? ;)
ano mam i szukam
cholera mnie bierze bo jak juz znajde okna
a znalazłam właśnie w swoim regionie Schuco to oni mają rolety ale SKS :evil:
a w opisach pisza ze te skrzynki są montowane na okno przy pomocy jakiejs tasmy (rysunki marne) i potem wstawiane w otwór, to chyba tak jak w becleverach (tzn tu sie pisze o jakis adapterach).
Ale ale coś chyba jest nie tak bo Pan sie skrzywił jak usłyszał o montowaniu ich w scianie 3w w warstwie ocieplenia, ze to wisi na kotwach, a jeszcze ta skrzynka wisi na tym oknie i ze to cięzkie tra la la tra la la. No i namawia mojego meza na montaz w scianie 3w tak jak sie to robi prawidłowo w scianie 2w. :evil:
A tak poza tym to dostalam do domu 3 kawałki profili w kolorze zł. dąb. canadian, indiana ten indiana jest naprawde super, faktycznie w porównaniu do innych profili schuco są bardzo sztywne. Dla mnie bomba! tylko te cholerne rolety :x

pchelek
18-12-2006, 20:36
malmus - poszukam w katalogu schuco jak to sie robi - moze znajde - jak znajde to ci faxne :)

daxima
18-12-2006, 21:20
malmus - poszukam w katalogu schuco jak to sie robi - moze znajde - jak znajde to ci faxne :)
pchełku czy ja dobrze zrozumiałam że mówisz o rys dotyczących rolet
A możesz to wrzucić na forum ?

malmuc
19-12-2006, 08:23
malmus - poszukam w katalogu schuco jak to sie robi - moze znajde - jak znajde to ci faxne :)

Dzięki pchełek czekam z niecierpliwoscia

ula@
19-12-2006, 20:41
Ale macie dobrze...znacie się na oknach...a ja się nie znam...a sprzedawca już rączki zaciera...jutro odbieram wycenę... :-?

bwojtek
19-12-2006, 22:33
No to podziel się jutro z nami swoimi obawami/radościami po wycenie. Napisz jaki profil, jaki producent itp. Na pewno ktoś coś doradzi.

jareko
19-12-2006, 22:58
to jam do Ciebie bwojtek sprawe :) do innych z branzy takze :)
co powiesz na cos takiego
list jednego z Forumowiczow:

....balkon 900x2440 RU bez poprzeczki. Dla uspokojenia skołatanych nerwów po przeczytaniu ostatniej informacji dodam, że te balkony sa wolnostojące montowane w filarki z cegły o szer. 40 cm. Nie sa nigdzie łączone z innymi oknami.
Okna w okleinie złoty dąb od zew.....

na moja odpowiedz ze ja tego nie zrobie uslyszalem ze:

....eeee...okna od północy, nie łączone....można dać wzmacniane słupki...

a ja ciagle swoje odsylajac do konkurencji, uslyszalem znow ze:

jestem po rozmowach z kumplem...6 lat w DGG. Główny technolog (teraz nie robi już w oknach). Bazowalismy na profilu Veka, bo tak i sprzedawaliśmy. Kręcił nosem, ale jak usłyszał okna od północy, stoją osobno przy ceglanych filarkach to można zrobić....zreszta taką odpowiedź dostałam też w Vece w Skierniewicach..

to i odeslalem do Skierniewic skoro takie tam orly i sokoly pracuja - na dodatek chca to zrobic na Vece ;)
i teraz pytanie - czy ja taki pogibany jestem czy potencjalny klient chce sobie sznur na szyje ukrecic?

MISZYN
19-12-2006, 23:39
[i]....balkon 900x2440 RU bez poprzeczki. ....................
........czy potencjalny klient chce sobie sznur na szyje ukrecic?


będzie się wyginać.............lepiej niż plastelina
........droga plastelina :D

bwojtek
20-12-2006, 09:39
jareko
Jak widać technolog w DGG był jak i cała firma, której koniec jest znany :lol: Ciekawe tylko czy VEKA w Skierniewicach da pisemną gwarancję na takie cudo?

czy ja taki pogibany jestem czy potencjalny klient chce sobie sznur na szyje ukrecic?
Powiem tylko tak: każdy musi sam sparzyć sobie łapy, żeby kolejny raz się zastanowić. Ja już swoje frycowe zapłaciłem i popłynąłem na niezłą kasę dając się namówić na zrobienie czegoś przewymiarowanego.

Podoba mi się też wiedza fachowa klient, który chce cię przekonać:

....można dać wzmacniane słupki...
Ciekawe gdzie te słupki chce dać w balkonie 900x2440 :roll: :lol: :o

jareko
20-12-2006, 09:46
czekam na nastepne komentarze

Wspolczuje ze frycowe zaplaciles - ja od samego poczatku na takie "gadki" klientow jestem uodporniony i odsylam do "lepszej" konkurencji. A tekst o wzmocnieniu takze rozbawil mnei ogromnie - wieeeeedza technologa jak widac jest ogrooooomna ;) tylko My sie na tym nei znamy :lol:

A o DGG nie wspominajmy - jest jeszcze sporo firm (niestety) ktoretak jak i ta powinny zakonczyc swoj zywot
Kolejna powinna byc ta po ktorej montaz poprawiam (o jakosci wykonania okien nei wspominam - tez do d....) - zdjecia juz tutaj zamiescilem

ula@
20-12-2006, 11:57
Dziś otrzymałam wycenę okien:
Okna Rehau PCV,dolny zaczep antywyważeniowy,blokada pochyłu,stopniowanie uchyłu lub mikrowentylacja firmy ROTO w kolorze srebrnym oraz szybę o współczynniku k=1,0, 5-cio komorowe (jednostronnie złoty dąb)
Okna :
- 1450x1450 - 3 szt.
- 1150x1150 - 1 szt.
- 650x 950 - 2 szt.
- 900x 650 - 2 szt.
- 950x1450- 2 szt.
- 1450x 2300 - 1 szt.
- 850x2060 - 2 szt.

Cena z montażem = 7716 zł

Okna dachowe Fakro obrotowe 5 szt. 780x1400 = 4538zł + 1220zł (kołnierze) , całość = 5758zł (bez montażu)
Takie mam parametry okien i cena ostateczna. Co Wy na to?
U.

Charlie
23-12-2006, 21:36
Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dla Wszystkich

Pozdrawiam

jaca_jp
27-12-2006, 22:25
cześć
właśnie dołączyłem do rodziny i jak to zapewnie każdy nowy zadaje dziwne pytania.
Naczytałem sie tu it am o oknach PCV i mam mętlik w głowie.
Poszukuję namiarów na producenta okien we wrocławiu lub okolicach produkującego na profilach: Schuco, Thyssen, Deceuninck lub podobnej klasy.
Chciałbym zainstalować średnią półkę (taki Passat) więc koszt jest istotny, ale nie pierwszoplanowy.

jaca_jp
28-12-2006, 22:14
do dzisiaj myślałem iz chcę PCV,ale jak żona zobaczyła drewno ...
mam pytanie o Urzędowskiego - proponuja mi
1. profil soft line DJ 88 z szyba 0,5 (potrójna)
2. soft line DJ 68 z szyba 1,1
Dom mam z porothermu 30 plus docieplenie 10, wentylacja grawitacyjna.
Różnica w cenie do zaakceptowania.
Nie rozumiem tylko dlaczego zaproponowali mi stałe okno 2000x2300 z profilem 88 na szybie 1,1?
mam tez dylemat z żaluzjami.Myślałem, iż nie chcę wodotrysków więc normalne podoszenie. Wciskaja mi iz na moje dzrwi tarasowe (1400x2200) i stałe okno będzie zbyt trudno podnieśc roletę (kobiecie). Czy ktoś wie od jakiej powierzchni rolet warto pójść w napęd elektryczny. ( a może tylko korba) Czy ma ktoś dświadczenie w tym zakresie?
mam tez alternatywę (Wójcik-Wrocław) -20% poniżej Urzędowskiego ale nie znalazłem wiele informacji nt tej firmy

popi
29-12-2006, 14:32
Polecam okna Urzędowskiego, mam dębowe soft line 88, szyba podwójna 1.0. Są piękne.Wykonanie i serwis super!!!. Czas oczekiwania pięć miesiięcy, wypłacone odsetki za nie dotzymanie terminu, ale warto było czekać.

Charlie
29-12-2006, 20:40
...21 stycznia kolejne podwyżki cen okien - w 2007 ceny materiałów budowlanych będą się wspinać baaardzo wysoko.

Aieksandra
29-12-2006, 22:46
Witam.
Własnie zaliczyłam wycieczkę po okolicznych producentach okien.
Mam metlik w głowie :roll: , rozbiezność w cenie i doradztwie ogromna.
Coż mam robić? sprobujcie podpowiedzieć, co warte sa teprofile i okucia.

okna PCV
profil Gealan 4 komorowy z okuciem Roto (firma Fasada ze Słupska)
profil Futura 5 komorowy z okuciem Roto- (trochę droższy , też firma Fasada)
profil Thyssen 5 komorowy z okuciem Siegenia (firma Bajcar ze Słupska)
czy m&S MSline (promocja) niestety nie wiem jakie okucia
oraz Firma Vetrex PCV Softline 5 komorowy okucie Siegienia (najtansza oferta)

Doradżcie, proszę!
Aha, pani odradzała dodatkowe wzmocnienia antywyważeniowe (grzybki) w oknach, które mają ruchome słupki, ponieważ nie spełnią swojej roli?
Czy to prawda?
Ile powinno być grzybków np w oknie balkonowym szer.176 wys. 210
dwu skrzydlowe z ruchomym słupkiem, by były WK 2 ?

jareko
29-12-2006, 23:43
....Aha, pani odradzała dodatkowe wzmocnienia antywyważeniowe (grzybki) w oknach, które mają ruchome słupki, ponieważ nie spełnią swojej roli? ....
prawda i nie
okno z ruchomym slupkiem wyposazone w okucia WK-2 spelnia wymagania odpornosciowe klasy WK-1 - po prostu ruchomy slupek stanowi wyjatkowe oslabienie okuc i tego sie nie przeskoczy
ale okno bez WK-2 czyli ze standardowymi okuciami nie spelnia zadnych wymagan ;) i latwiej je sforsowac jak jakieklolwiek inne okno ze slupkiem saly takze z okuciami standard
to jakby zaproszenie zlodzieja do domu
w mej ocenie ta Pani powinna pietruszke sprzedawac skkoro podstawowej wiedzy nie posiada :lol:

jareko
30-12-2006, 01:53
...21 stycznia kolejne podwyżki cen okien - w 2007 ceny materiałów budowlanych będą się wspinać baaardzo wysoko.
zwlaszcza ze to ostatni rok 7% VAT-u
obawiam sie juz tego co bedzie sie dzialo z terminami pod koniec roku
znow przyjdzie w Sylwestra faktury wystawiac :lol:

bwojtek
30-12-2006, 08:55
okno z ruchomym slupkiem wyposazone w okucia WK-2 spelnia wymagania odpornosciowe klasy WK-1
Zdaje się, że niektóre systemy okuć mają okucia spełniające WK2 także na słupku ruchomym. Że jest to słabsze niż takie sam balkon ze słupkiem stałym to się zgodzę. Jednak nie można mówić w tym przypadku, że spełnia tylko wymagania dla WK1.

jareko
30-12-2006, 13:02
okno z ruchomym slupkiem wyposazone w okucia WK-2 spelnia wymagania odpornosciowe klasy WK-1
Zdaje się, że niektóre systemy okuć mają okucia spełniające WK2 także na słupku ruchomym. Że jest to słabsze niż takie sam balkon ze słupkiem stałym to się zgodzę. Jednak nie można mówić w tym przypadku, że spełnia tylko wymagania dla WK1.
by pokonac WK-2 juz potrzebny jest łom - sam duzy wkretak i sila nie wystarczaj tak jak w przypadku WK-1 czy standarcie
Owszem - sa okucia majace zaczepy takze na slupku (chocby ROTO) ale przy wlamaniu zachowuja sie identycznie jak te ktore ich nie maja np. Winkhaus) Wynika to z samej konstrukcji ruchomego slupka
Poza tym okno z ruchomym slupkiem nei wymaga specjalnych narzedzi by je sforsowac - ale nei tu miejsce by tego typu porad udzielac - to nie poradnik wlamywacza
Stad tez namawiam zawsze tam gdzie to mozliwe na przesuwke - ona okuta standardowo juz loma do pokonania wymaga - prawie spelnia tym samym zalozenia WK-2

Aieksandra
30-12-2006, 15:22
Dzięki za informacje, będę miała grzybki :lol:

Ile powinno być grzybków np w oknie balkonowym szer.176 wys. 210
dwu skrzydlowe z ruchomym słupkiem, by były WK 2 ?
A do okna jedno skrzydłowego (120/170), ile musi być grzybków, by były WK 2?
_________________

Podnoszę pytanie, nie znalazłam wcześniej takiej odpowiedzi :cry:

jareko
31-12-2006, 01:13
nie wiem ;) nie chce mi sie liczyc ;) odleglosc miedzy sasiadujacymi grzybkami nie powinna byc wieksza jak 50-60 cm - zalezy od producenta okuc
Najlepszego w Nowym Roku dla Wszystkich bywalcow tych stron

jareko
31-12-2006, 01:23
wracajac do odpornosci oknana wlamanie
Na tyle okno spelnia wymagania na ile jego najslabszy element daje odpor ingerencji wlamywacza
Zapomina sie czesto o pewnej roznicy miedzy odpornoscia okien PVC i drewnianych wyposazonych w takie same okucia
W PVC zaczepy przykrecane sa do wzmocnienia lub poprzez odpowiednio dlugie sruby i odpowiednia ich ilosc do samego profila i takie okno ZAWSZE da wieksze opoznienie od okna drewnianego gdzie zaczepy wytrzymaja ale drewno niestety nie

ula@
31-12-2006, 18:48
O nie! żaden z Panów fachowców nie odpowiedział na moje pytanko, jest na poprzedniej stronie na samym dole...proszę :oops: .

gosiak1
01-01-2007, 19:28
Zamierzamy kupić okna do domu, który jest teraz w stanie surowym otwartym. Myślimy o plastikach i znajomi polecili nam firmę, która montuje okna z Anpolu ze Staszowa. Czy warto je zakładać? Z tego co wiemy to jest profil Veka pięciokomorowy, okucia Winhausa, ale nie wiemy nic o szybach. Murarz odradza nam je bo według niego nie ma w nich listwy podokiennej, która trzyma oba parapety wewnętrzny i zewnętrzny. Czy ta listwa jest niezbędna? Co ona daje? Proszę o namiary do dobrych producentów lub dystrybutorów okien z terenu Tarnowa i okolic. Chodzi mi też o montaż. Na co mam zwracać uwagę przy wyborze okien plastikowych?

aneta_krk
02-01-2007, 00:06
Sprawdź ofertę Oknoplusa - naprawdę solidna firma. Mają siedzibę w Krakowie, ale na ich stronie www.oknoplus.com.pl znajdziesz na pewno dystrybutora na Śląsku.

Powodzenia :)

Aneta

jaca_jp
02-01-2007, 20:24
Czy ktoś ma doświadczenia z firma Wójcik Wrocław (okna derwniane)?

jareko
02-01-2007, 21:32
...21 stycznia kolejne podwyżki cen okien - w 2007 ceny materiałów budowlanych będą się wspinać baaardzo wysoko.
cos w tym musi byc - juz mam info by waznosc ofert przesylanych klientom ograniczyc do 20 stycznia. Skala podwyzki nie jest jeszcze znana ale juz przebakuje sie o nastepnej podwyzce pod koniec lutego
Strasza powoli tym, ze do lata okna zdrozenia o cirka 30%
Charlie - co zamierzasz robic pod koniec roku? W jaka branze uciekniesz? Bo zapowiada sie wesolo

smiejus
03-01-2007, 09:13
witajcie,

jeszcze nie przekopałam się przez cały wontek okienny :oops: więc może odpowiedź juz była.

w firmie Polokno polecili mi jakieś profile na T..... (no właśnie wiem że zaczynały się na T ale nie wiem co dalej)

chciałam zapytać czy to dobre profile i czy może ktoś zna tę firmę (Ratowice pod Wrocławiem)

pozdr. Dorota

Aieksandra
03-01-2007, 09:29
Stad tez namawiam zawsze tam gdzie to mozliwe na przesuwke
jareko
O co chodzi? Co to jest?:o
Ta przesuwka jest na słupku ruchomym? :-?
czy ...... :roll: na kazdym skrzydle powinna być?

bwojtek
03-01-2007, 10:21
Chodzi o tzw. "patio". Dotyczy to w zasadzie wyłącznie balkonów minimum 2-skrzydłowych. Jedna część jest uchylna i nasuwana na część nieotwieraną. Sens praktyczny dopiero przy szerokości około 200cm.
Przykładowy link:
http://www.oknazdrewna.pl/oferta_drzwi_balkonowe_patio.php

aśkaszymon2003
03-01-2007, 13:32
Witam czy ktoś spotkał się z opiniami na temat tej firmy /Firma Miro z Kołbieli k. Mińska Mazowieckiego/ chcemy tam kupić okna ?? :o

Mamy tez na oku taka firmę Eko Plast Hutki/ k Częstochowy??

Może jakies iinne propozycje innych firm " od okien" Dzieki za info.

smiejus
03-01-2007, 19:03
w firmie Polokno polecili mi jakieś profile na T..... (no właśnie wiem że zaczynały się na T ale nie wiem co dalej)

heh już wiem co to za profile TROCAL :D

ktoś coś słyszał, ktoś coś wie...

jareko, powiedz prosze jaka jest różnica między okuciami Winkhaus i Roto

plis, plis, plis ....

Dorota

agniesia81
03-01-2007, 20:37
A co sądzicie o firmie OKNOPLAST z Krakowa?

jareko
03-01-2007, 21:54
jareko, powiedz prosze jaka jest różnica między okuciami Winkhaus i Roto
przestancei az tak wchodzic w szczegoly ;) Jesli wybierasz producenta to od razu wybierasz okucia na ktorych On robi nie majac na jego wybor wplywu
Czym sie roznia? Sa roznice w rozwiazaniach technicznych i konstrukcji szczegolow ale dla Ciebie jako uzytkownika NICZYM
Musisz konserwowac i jedne i drugie i jeslito bedziesz robic oba jak i wiele innych typow wytrzyma wiele wiele lat ku Twojemu zadowoleniu

smiejus
03-01-2007, 22:20
dzięki jareko,

odpowiedź "niczym" to bardzo dobra odpowiedź bo uwalnie mnie od jednego wyboru więcej :) a to jest super! A o konserwacji będę pamiętać

i dziękuje też za twoje uwagi na temat wielkości okien bez poprzeczki - już wiem że poprzeczke będziemy mieć żeby nie miec problemów :)

więc jeszcze raz dzięki :)

jareko
04-01-2007, 14:42
...21 stycznia kolejne podwyżki cen okien - w 2007 ceny materiałów budowlanych będą się wspinać baaardzo wysoko.
cos w tym musi byc - juz mam info by waznosc ofert przesylanych klientom ograniczyc do 20 stycznia. Skala podwyzki nie jest jeszcze znana ......
miestety jest juz znana : 8% od wartosci netto - winna jest radykalna podwyzka cen szkla :(

beano2
04-01-2007, 16:16
Witam doświadczonych.
Mam prośbę:spośród kilkunastu możliwych dostawców okien w okolicy wybrałam dwóch:
1.profil Brugmann 5 komorowy 73mm, okucia sigenia,najazd roll-royce,szyba 1,0
2.profil Alsecco 5 komorowy 68 mm,okucia roto,szyba 1,0
którą ofertę wybrać?

jareko
04-01-2007, 17:28
...okucia sigenia,najazd roll-royce....
a moze Jaguar? :lol: = czego to spece od marketingu nie wymysla byleby sie odroznic od konkurencji
Wazniejszy niz profil jest producent - o jego sie pytaj wsrod tych co juz takie okna maja i to zamontowane nie tylko teraz ale rok czy wiecej wstecz

pchelek
04-01-2007, 17:50
Miro jest OK !!! - powiedzcie ze Was do nich zarekomendowal Jurek Płoński z ITB [Instytut Techniki Budowlanej] - moze dadzaj jakis upuscik

pchelek
04-01-2007, 17:51
Miro jest OK !!! - powiedzcie ze Was do nich zarekomendowal Jurek Płoński z ITB [Instytut Techniki Budowlanej] - moze dadzaj jakis upuscik

Charlie
04-01-2007, 22:47
...21 stycznia kolejne podwyżki cen okien - w 2007 ceny materiałów budowlanych będą się wspinać baaardzo wysoko.
cos w tym musi byc - juz mam info by waznosc ofert przesylanych klientom ograniczyc do 20 stycznia. Skala podwyzki nie jest jeszcze znana ......
miestety jest juz znana : 8% od wartosci netto - winna jest radykalna podwyzka cen szkla :(

...niestety, ale ceny materiałów budowlanych w 2007 wzrosną o 30% - i to jest optymistyczna prognoza.
Powód: gwałtowny wzrost popytu nie proporcjonalny do podaży bo budownictwo rusza (Lafarge sprzedało o 30% więcej cementu w 2006 w stosunku do 2005) oraz jest to ostatni rok 7% VAT-u na usługi budowlane ( zostaje stawka preferencyjna dla tzw. budownictwa społecznego).
Będzie się działo Jareko - przygotuj się, wydepiluj etc.. :lol:

Pozdro

jareko
04-01-2007, 23:14
Charlie - to powod z jednej strony do zacierania rak - zbiory w tym roku powinny byc obfite :lol: ale z drugiej lekkie przerazenie - co sie bedzie dzialo na rynku okiennym
Sam bardzo dobrze wiesz ilu zostalo jeszcze hmmm....."uczciwych inaczej" producentow ktorych magiczna reka rynku jeszcze nie pogrzebala, dobrze wiesz jaka jest roznica w cenie szyby P-4 na ramce 10 i to samo P-4 ale na 16 i "teoretycznie" oba maja k=1,1. Dobrez wiesz jak powinno wygladac WK-2 a jak jakze czesto wyglada zamontowane u klienta itd.
2006 nie nauczyl klientow niczego - ciagle super atrakcyje ofery, wysokie rabaty itp. sa glownym kryterium wyboru - i w sumie dobrze ;) - za rok- dwa okniarze beda mieli kupe roboty naprawiajac okna i krojac wtedy klientow niemilosiernie. Juz tego typu uslugi osiagaja u mnie 10% obrotu.
Mecze sie teraz na WCS z montazem i oknami wykonanymi przez ELTEX z Tarnobrzega - zalamka - zdjecia juz tu pokazalem - takich kwiatkow bedzie coraz wiecej.
Coraz wiecej klientow takze z Forum zwraca sie z prosba o ekspertyzy i naprawe okien kupionych ostatnimi czasy a sprzedawcow juz od dawna nie ma - nawet Ci co nie oszczedzali dali sie wpuscic w maliny nie majac choc minimalnej wiedzy w temacie
Forum jak widze niewiele uczy :(
Spojrz na dyskusje na temat balkonu gdzie technolog DGG (firmy ktorej juz na szczescie nie ma) wypowiedzial sie ze wspomniane okno wykonac mozna. Ilu z szacownych Forumowiczow nie sluchajac tutejszych porad i przestrog szuka takiego dostawcy ktory powie - "alez oczywiscie, ze wykonam takie okno"
1800/2500 w kolorze bez porzeczki - ostatnio uslyszalem od klienta ktoremu powiedzialem ze takiego mu nie wykonam ze wykona mu konkurencja mieszczaca sie 30 metrow obok. Specjalnie sie do mnie wrocil by mi to powiedziec jak i to ze nie znam sie na oknach ;)
Walka o klienta posunieta juz do granicy absurdu osiagnie karykaturalne rozmiary - wiem juz ze kilka firm nastawia sie w tym roku na skok na kase by pozniej zniknac z rynku, bo w opini wielu specjalistow od rynku w 2008 znow nastapi zalamanie w branzy na rok a moze i dwa
i tym "optymistycznym" akcentem kocze swe wypociny :)

agniesia81
05-01-2007, 09:22
Halo,halo czy ktoś ma okna z OKNOPLASTU z Krakowa?Czekam na opinie.

jareko
05-01-2007, 09:47
agnesia - wbrew temu co przeczytasz na forum ciagle dobra firma produkujaca dobre okna - choc czasem wpadki im sie zdarzaja - jak kazdemu kto cos robi w zyciu

Beithe
05-01-2007, 12:12
Probowałam przebić się przez te niemal 200 stron o oknach, ale nie zdzierżyłam... :( Tym bardziej, że mam nietypową rzecz do wykonania. Chcę zrobić ściankę oddzielającą klatkę schodową od mieszkania (mam trochę nietypowy układ, wchodzę osobnymi schodami na swoje poddasze). Ścianka ma składać się z czterech części (na dole stała + drzwi, na górze 2 stałe). Chcę żeby była przeszklona, na konstrukcji drewnianej. W tym wypadku drewno nie będzie narażone na czynniki atmosferyczne, nie będzie też dużych różnic temperatury, ale będzie to przegroda między klatką z temperaturą minimalną ok. 12-15 stopni, a mieszkaniem.
Szukam po pierwsze rozwiązań, gdzie nie dopłacę zbyt dużo za parametry, które nie są mi potrzebne, a po drugie - nie zostanę skasowana jakoś dramatycznie za to, że nietypowo. Na razie dostałam ofertę na prawie 7 tys. od przedstawiciela firmy Domex. Wydaje mi się, że to dużo jak na wymiary całości 200x270 i trzy stałe skrzydła...?
Poradźcie!

Charlie
05-01-2007, 13:08
...sporo - targuj się - najlepiej wejdź w google, wpisz "okna drewniane" i wyślij drogą elektroniczną zapytanie ofertowe do kilku firm w tym do Domeksu ale tak żeby się nie zorientowali "who is who".
Powinnaś dostać odpowiedzi w ciągu 3 - 4 dni.
Następnie porównaj oferty - wybierz niższe od Domex-u i udaj się na negocjacje. Bądź bezwzględna ale kulturalna, bojowa ale też urzekająca - gorzej jak trafisz na kobietę, mozecie się nie dogadać.
Ale zrób próbę - uda są zawsze dwa !!!

Narra

Charlie
05-01-2007, 13:23
Charlie - to powod z jednej strony do zacierania rak - zbiory w tym roku powinny byc obfite :lol: ale z drugiej lekkie przerazenie - co sie bedzie dzialo na rynku okiennym
Sam bardzo dobrze wiesz ilu zostalo jeszcze hmmm....."uczciwych inaczej" producentow ktorych magiczna reka rynku jeszcze nie pogrzebala, dobrze wiesz jaka jest roznica w cenie szyby P-4 na ramce 10 i to samo P-4 ale na 16 i "teoretycznie" oba maja k=1,1. Dobrez wiesz jak powinno wygladac WK-2 a jak jakze czesto wyglada zamontowane u klienta itd.
2006 nie nauczyl klientow niczego - ciagle super atrakcyje ofery, wysokie rabaty itp. sa glownym kryterium wyboru - i w sumie dobrze ;) - za rok- dwa okniarze beda mieli kupe roboty naprawiajac okna i krojac wtedy klientow niemilosiernie. Juz tego typu uslugi osiagaja u mnie 10% obrotu.
Mecze sie teraz na WCS z montazem i oknami wykonanymi przez ELTEX z Tarnobrzega - zalamka - zdjecia juz tu pokazalem - takich kwiatkow bedzie coraz wiecej.
Coraz wiecej klientow takze z Forum zwraca sie z prosba o ekspertyzy i naprawe okien kupionych ostatnimi czasy a sprzedawcow juz od dawna nie ma - nawet Ci co nie oszczedzali dali sie wpuscic w maliny nie majac choc minimalnej wiedzy w temacie
Forum jak widze niewiele uczy :(
Spojrz na dyskusje na temat balkonu gdzie technolog DGG (firmy ktorej juz na szczescie nie ma) wypowiedzial sie ze wspomniane okno wykonac mozna. Ilu z szacownych Forumowiczow nie sluchajac tutejszych porad i przestrog szuka takiego dostawcy ktory powie - "alez oczywiscie, ze wykonam takie okno"
1800/2500 w kolorze bez porzeczki - ostatnio uslyszalem od klienta ktoremu powiedzialem ze takiego mu nie wykonam ze wykona mu konkurencja mieszczaca sie 30 metrow obok. Specjalnie sie do mnie wrocil by mi to powiedziec jak i to ze nie znam sie na oknach ;)
Walka o klienta posunieta juz do granicy absurdu osiagnie karykaturalne rozmiary - wiem juz ze kilka firm nastawia sie w tym roku na skok na kase by pozniej zniknac z rynku, bo w opini wielu specjalistow od rynku w 2008 znow nastapi zalamanie w branzy na rok a moze i dwa
i tym "optymistycznym" akcentem kocze swe wypociny :)

...nie pękaj na robocie - Jareko.

Ludzie są tacy jacy są a sprzedaje się to co Klient chce kupić - dlatego Dacia Logan też ma swoich fanów a VW swoich.

Bardzo dobrze, że uczciwie podchodzisz do tego co robisz - budujesz sobie markę. Takie firmy owoce będą zbierały z czasem.
Niestety, ale okna-drzwi są produktami tzw jednorazowymi - nie rotują wielokrotnie u jednego Klienta. Wielu sprzedawców zdaje sobie z tego sprawę i "strzyże baranów". Jak sam mówisz naprawiasz później ten badziew i dobrze bo na serwisie też się zarabia.

Najlepszego w 2007

P.S. ...tanio budujesz 2 x remontujesz !!!

Termo-Plast
05-01-2007, 14:48
Szukam po pierwsze rozwiązań, gdzie nie dopłacę zbyt dużo Tak to tylko w Erze. :D
Musisz się liczyć jednak z tym że nietypowość kosztuje.
Skoro uwazasz jednak , że to dużo kup kilka kantówek i zrób sobie z tego konstrukcję. Potem policz sobie czas , materiały i zobaczysz że jednak warto było zamówić w specjalistycznej firmie.

darekdz
05-01-2007, 15:36
dobrze wiesz jaka jest roznica w cenie szyby P-4 na ramce 10 i to samo P-4 ale na 16 i "teoretycznie" oba maja k=1,1. Dobrez wiesz jak powinno wygladac WK-2 a jak jakze czesto wyglada zamontowane u klienta itd.

Wlasnie zebralem kilka ofert na okna drewniane z szyba P4 oraz WK2 i to co mnie zaskakuje to szalona roznica pomiedzy doplata za P4, WK2 oraz klamki na kluczyk u takich producentow jak Urzedowski, M&S, KRC a Gebauer... o ile u tych pierwszych doplata do standardu to kwota ok 7-8 tys brutto (7%) to w Gebauer doplata ta wynosi 16 tys brutto (7%) - czy to jest uzasadnione jakoscia czy tez nie ma zadnych podstaw poza polityka firmy? jesli jest faktyczna roznica pomiedzy szybami P4 oraz okuciami prosze Was fachowcy o podpowiedz na co zwracac uwage i o co pytac aby samemu ocenic ktore okna sa warte danej doplaty...

mozliwe, ze zadaje pytanie na ktore padla juz odpowiedz na tym forum jednak przesledzenie 110 stron postow budujac dom i pracujac jednoczesnie jest poprostu nierealne... prosze wiec o wyrozumialosc i udzielenie porady...

Pozdrawiam
Darek

Beithe
05-01-2007, 15:40
Charlie, dzięki za kompleksową poradę z elementami psychologii :D

Termo-Plast


Tak to tylko w Erze.
Musisz się liczyć jednak z tym że nietypowość kosztuje.

Hmm... Brak czytania ze zrozumieniem?

nie dopłacę zbyt dużo za parametry, które nie są mi potrzebne

nie zostanę skasowana jakoś dramatycznie za to, że nietypowo

Wiem, że nietypowo najczęściej znaczy drożej. Byle nie 2 razy.
Nie porywam się na chałupnicze wytwarzanie rzeczy, na których się nie znam.
Szukałam porady na zasadzie "skoro nie zalezy ci na odporności na czynniki atmosferycznie a i różnice temperatur nie są za duże, to wystarczy ci takie a takie drewno, tak a tak zabezpieczone, z takim zestawem szybowym, możesz zrezygnowac z jakiśtam uszczelek, darować sobie to czy tamto, itp." Wiadomo, że producenci najczęściej chcą wcisnąć ile się da a ja nie wiem czy to wszystko mi potrzebne. Nie zależy mi na super zabezpieczeniach powierzchni na deszcz, wilgoć, czynniki chemiczne, ale chciałabym mieć dobrej jakości drewno. Liczyłam na to, że może ktoś ma tego typu doświadczenia. Po co od razu ten sarkazm?

jareko
05-01-2007, 19:27
darekdz
okucia
- okucia antywlamaniowe to nie tylko zasuwnica z grzybkami lecz takze zaczepy - materal do Twych rozwazan:
sa dwa rodzaje zaczepow - z kompozytu i stalowe. pryzjmujac ze 1 szt zaczepu z kompozytu kosztuje 1 zlotowke to taki sam w wygladu zaczep ale wykonany ze stali kosztuje 10-11 zlotych
szyby
- niby P-4 na ramce 10 mm i P-4 na ramce 16mm to to samo. G... prawda. Merc i maluch tez sa samochodami :lol: a jednak sie roznia nie tylko cena
P-4 na ramce 10mm to k=1,3-1,5 mimo ze wciskaja Ci kit ze niby 1,1 a niektorzy jeszcze lepiej mowiac ze 1,0
P-4 na ramce 16mm faktycznie osiaga k=1,0 - 1,1
cena jednych i drugich tez jest rozna - srednio 30% wiecej placisz za ta na ramce 16mm
i do @#$%^ jak sie czasami Was slucha to naprawde rece opadaja. Mowisz ze przebrnac przez 100 stron jest klopotliwe - zwaz ze w jednym miejscu, co prawda na 100 stronach, masz naprawde WSZYTSKO o oknach. Zadales pytanie w jednym nurtujacym Cie temacie a na jelenia wyjdziesz w innym nie majac choc odrobiny wiedzy
Za friko mozesz sie czegos dowiedziec, nauczyc by nie zostac nabitym w butelke i pozniej pisac posty w stylu "POMOCY !!!"
chyba ze tak jak wiekszosc traktujesz zakup okien jako czynosc niezbedna i nie majaca znaczenia dla dalszej eksploatacji chalupy

Beithe - a jak sadzisz, jaka winna byc odpowiedz? Chcesz miec prowizorke - znajdz stolarza ktory zrobi Ci to najtaniej. Parapety Ci nie potrzebne,cos jeszcze jest zbedne.... tu juz wychodzi podejscie do tematu. To ze za nietypowe zaplacisz drozej to jedno ale jeszcze nietypowe zrobione byle jak na odp.... lub zrobione tak by choc czas 5 letniej gwarancji wytrzymalo to zupelnie co innego
Tak jak chcesz - niestety tylko w Erze ;)

malmuc
05-01-2007, 19:43
Jaki jest koszt szyby bezpiecznej?
Jaka byłaby różnica pomiędzy oknem 1000x2250 szyba 4/16/4 a
oknem 1000x2250 szyba bezpieczna od wewnątrz czyli jak sie nie myle 33.1/16/4.
Czy możliwe ze to kwota rzędu 1000 zł.

Beithe
05-01-2007, 20:11
Chcesz miec prowizorke - znajdz stolarza ktory zrobi Ci to najtaniej. Parapety Ci nie potrzebne,cos jeszcze jest zbedne.... tu juz wychodzi podejscie do tematu. To ze za nietypowe zaplacisz drozej to jedno ale jeszcze nietypowe zrobione byle jak na odp.... lub zrobione tak by choc czas 5 letniej gwarancji wytrzymalo to zupelnie co innego

jareko - nie rozumiem skąd wniosek, że chcę prowizorkę??? :o
Oczywiście, że chcę mieć wszystko dobrej jakości. I wcale nie chcę najtaniej. Chcę tylko móc zrezygnować z takich elementów, które nie są potrzebne WEWNĄTRZ budynku! Nie chcę GORZEJ - chcę dopasować produkt do potrzeb i nie płacić za to, co mi zupełnie nie potrzebne. Po co mi szyby z argonem, jak mam ogrzewaną klatkę schodową? Po co parapet jak nic tam nie pada?? Po co próg jak to będą drzwi wejściowe z klatki do domu? Po prostu szukam firmy, która nie nastawia się wyłącznie na seryjną produkcję i można z nią porozmawiać o czymś indywidualnym. Przecież po to właśnie pytam, żeby nie zamawiać u stolarza byle czego - bo teoretycznie mogę zbić to z listew i oszklić jedną szybą - przecież ani mi zimno nie będzie ani deszcz nie napada :-?

Termo-Plast
05-01-2007, 20:36
Beithe w dobrych firmach są standardy z których nie zrezygnuje nikt.
Ty chcesz taniej to zrozumiałe ale ja nie sprzedałbym konstrukcji drewnianej np. jednokrotnie lakierowanej i nie zaimpregnowanej. Każdy klient mówi , że interesuje go tylko cena ale jak zaczynają się kłopty to zapomina się o tym , że przy zamówieniu podpisywali się rezygnację z gwarancji i wymagają napraw bezpłatnych a najlepiej wymiany towaru na nowy.
Działam już dość długo w branży okiennej i teraz wolę zrezygnować z zamówienia niż później mieć wroga w kliencie.
Pozdrawiam :D

Beithe
05-01-2007, 20:55
Ok, to rozumiem. Przyda mi się przy rozmowach (znaczy: nie straszyć wykonawców ;)). A czy brak progu w drzwiach to jakieś wydumane rozwiązanie? I czy naprawdę uważasz, że 7 tys. za to, co zamawiam, to uczciwa cena?

Termo-Plast
05-01-2007, 21:10
Nic nie piszesz o drewnie z jakiego ma być wykonana ta konstrukcja.
Czy podana cena jest z drzwiami , jeśli tak to jakie okucia i wypełnienie . Co z montazem?

Charlie
05-01-2007, 23:09
Jaki jest koszt szyby bezpiecznej?
Jaka byłaby różnica pomiędzy oknem 1000x2250 szyba 4/16/4 a
oknem 1000x2250 szyba bezpieczna od wewnątrz czyli jak sie nie myle 33.1/16/4.
Czy możliwe ze to kwota rzędu 1000 zł.

...3 stówy możesz ugrać :roll:

daxima
05-01-2007, 23:20
Czy możecie mi cos powiedzieć o systemie rolet nadstawnych exte
tak to wygląda
http://www.exte.de/fkszb/10_49.php
dostałam na nie wycenę i w porównaniu do beclever różnica jest porażająca oczywiście na korzyść ;) tych pierwszych
Czy ja czegoś nie widzę okiem laika ?
Może się z nimi spotkaliście w praktyce
acha do tego miałyby iść siłowniki plastfor

marynarka
06-01-2007, 12:03
.Wracam, jak odbita piłka. Okien pasywnych z drewna mieć chyba raczej nie będę- Sokółka odpowiedziec nie raczyła, więc dzwoniłam i przesuwnych profili nie robią. Wyceny tez nie zrobią, mam sie zwrócić do firmy, która ma takowe montować. Troichę dziwne, nie?
Więc rozpoznaję temat plastikowych pasywnych- czy ktoryś z miłościwie objasniających juz takie cos montował?Czy to są dobre okna?Nie chodzi o termoizolację, ale generalnie o okna- czy bezpieczne?
Pytanie dwa- czy ktoś montował?Przy tak rygorystycznych wymogach(brak mostków termicznych) czy sens jest myśleć o okiennicach?(do rolet serca jakos nie mam)- Jak to wszystko montować,i to do prefabrykowanej ściany, żeby nie dziurawić i pod izolację nie wprowadzać elementów stalowych?Przecież, cholera, to się musi jakoś trzymać!Te okna są chyba ciężkie .
Problem niby nie mój, w koncu montują to na stołach montażowych w fabryce ale...Człowiek powinien być poinformowany, żeby nie wywalić pieniędzy w błoto.Czy to się jakoś specjalnie montuje?

jareko
06-01-2007, 16:50
....Człowiek powinien być poinformowany, żeby nie wywalić pieniędzy w błoto.Czy to się jakoś specjalnie montuje?
owszem - powinien byc powinformowany ale - wybaxcz - wiekszosc z was to co uslyszy zrorumie moze w 10 % ? W Twoich slowach widac ze.... ale do rzeczy
To co jest w srodku okna PVC nie powinno ciebie interesowac - jest stal bo MUSI byc i basta. Intersuje Cie ostateczny wspolczynnik przenikania ciepla dl CALEGO okna (tj. szyby i oscieznicy ze skrzydlem) Do domow pasywnych producenci okien PVC maja profile 6 i wiecej komorowe, o odpowiedniej grubosci (przewaznie ponad 80mm) z pakietami szybowymi o k ponizej 0,8 i wtedy uzyskujesz okno o k=ponizej 0,8 (np. Aluplast Ideal 6000. Schuco Elegance .....) To ze trakcie montazu takie okno montujesz na kotwy nie ma znaczenia dla histerycznie pojmowanej izolacyjnosci termicznej.

malmuc - mozliwa jest roznica dochodzaca do 1000 zeta

Beithe - niestety - wydumane.
Teraz za szybe o k=2,8 jest DOPLATA !!! jako za szybe ktora na specjalne wydzimisie klienta wykonac trzeba. Dawniej bylo odwrotnie za 1,1 placilo sie jak za zborze.
Brak progu w drzwiach jakie chcesz tez u wielu producentow jest rozwiazaniem niestandardowy powodujacym wieksza pracochlonnosc przy produkcji a tym samym wieksza cene.
Moze w koncu zrozumiesz ze zaklady wyposazone sa w linie produkcyjne gdzie wprowadzenie czegos wyjatkowo niestandardowego podraza lawinowo koszt produkcji i zamawiajacy musi za to zaplacic - stad moja sugestia by poszukac stolarza nie jest bez sensu - on robi rzeczy jednostkowe i liczy tylko za material i swoj czas a nie straty zwiazane z wprowadzeniem do produkcji Twoich wynalazkow - w tym czasie mogac wykonac wiele innych elementow za ktore odpowiednia kase zaliczy
Chyba juz jasno wytlumaczylem - czy moze cos jeszcze niedopowiedziane?

Charlie
06-01-2007, 17:51
Kochani dla odprężenia ZAGADKA :

1/ gdzie na świecie jest najdroższy m2 ziemii lub mieszkania (w tym akurat miejscu jest taka sama za wszystko ) ?

Pozdrawiam

Termo-Plast
06-01-2007, 20:07
Kochani dla odprężenia ZAGADKA :

1/ gdzie na świecie jest najdroższy m2 ziemii lub mieszkania (w tym akurat miejscu jest taka sama za wszystko ) ?

PozdrawiamWarszawa Al.Szucha?

pchelek
06-01-2007, 20:56
Powązki - mieszkanie M-1 - na cale zycie pozadoczesne

cooler
06-01-2007, 23:03
wiem, wiem... to już było, przeszukałem trochę starych tematów i wiem, że to będzie trudne... ale co tam, warto zapytać :D

mam duży otwór na przeszklenie tarasowe, choć i tak zmieniłem, bo w projekcie był cały narożnik budynku przeszklony :D i pytanie takie czy w mojej sytuacji takie rozwiązanie będzie dopuszczalne? Zrezygnowałem z drzwi w pełnej wysokości ale czy to coś poprawi?
założenia:
szer: 3500, wys. 2480
kolor: złoty dąb
profil: salamander 3D lub decuenick zendow 5k
przeszklenie od północy, w dodatku "wciągnięte" pod płytę stropową (wnęka) i dach z szerokim okapem ok. 1m, czyli przeszklenie jest wciągnięte prawie 2,5 m w stosunku do okapu.

http://images12.fotosik.pl/8/3686cb13730f80eb.jpg (www.fotosik.pl)

jareko
06-01-2007, 23:33
brzydko to wyglada :(
Zdecyduja sie na Schuco CT-70 - nie bedziesz musial dawac naswietla nad drzwiami - ten system dopuszcza takie gabaryty tj. 1735/2480 na ruchomym slupku z poprzeczka w kolorze na dodatek z gwarancja producenta jak i bezawaryjna ekspolatacja przez lata - sprawdzone

tatko
06-01-2007, 23:37
mam duży otwór na przeszklenie tarasowe, choć i tak zmieniłem, bo w projekcie był cały narożnik budynku przeszklony :D i pytanie takie czy w mojej sytuacji takie rozwiązanie będzie dopuszczalne? Zrezygnowałem z drzwi w pełnej wysokości ale czy to coś poprawi?
założenia:
szer: 3500, wys. 2480
kolor: złoty dąb
profil: salamander 3D lub decuenick zendow 5k
przeszklenie od północy, w dodatku "wciągnięte" pod płytę stropową (wnęka) i dach z szerokim okapem ok. 1m, czyli przeszklenie jest wciągnięte prawie 2,5 m w stosunku do okapu.


Rozwiązanie jak najbardziej dopuszczalne zarówno w systemie Salamander jak i Deceunick. Przy takim rozwiązaniu bez znaczenia czy od strony północnej czy południowej. Proponuję zwiększyć szerokość skrzydła drzwi tak aby przeszklenie skrzydłach i fix była tej samej szerokości.
Pozdrawiam

bwojtek
07-01-2007, 11:36
To co jest w srodku okna PVC nie powinno ciebie interesowac - jest stal bo MUSI byc i basta.
Gwoli ścisłości nie musi być to stal. Jedna z polskich firm ma inne własne rozwiązanie. Aluplast natomiast proponuje rodzaj kompozytu - stal z przekładką termiczną. Tak więc co jest w środku też jest jednak ważne. Szczególnie ważne jest czy właśnie w aluplaście passivhouse będzie faktycznie to wzmocnienie, które ma być. Chyba warto nawet się pokusić o "próbny odwiert" przed zapłatą za okna bo znając nasz kochany rynek producent może pokusić się o oszczędność...

Edybre
07-01-2007, 12:18
Odważę się nieśmiało zapytać jaka jest maksymalna dopuszczalna wysokość i szerokość drzwi balkonowych bez poprzeczki? Taka średnia, wiem, że zależy też wiele od profilu. Wys. 200 czy 210 szer. 90 czy 100? A może jeszcze inaczej? Pliiiis

AbrahaM3K
07-01-2007, 12:31
Gwoli ścisłości nie musi być to stal. Jedna z polskich firm ma inne własne rozwiązanie. Aluplast natomiast proponuje rodzaj kompozytu - stal z przekładką termiczną. Tak więc co jest w środku też jest jednak ważne. Szczególnie ważne jest czy właśnie w aluplaście passivhouse będzie faktycznie to wzmocnienie, które ma być. Chyba warto nawet się pokusić o "próbny odwiert" przed zapłatą za okna bo znając nasz kochany rynek producent może pokusić się o oszczędność...

Zaś M&S stosuje stalowy(?) profil z wypełnieniem pustki jakąś pianką czy coś w tym stylu. U nich poprawia to U profilu z standardowego 1.5 do 1.2. Jednak odbywa się to .. kosztem statyki. Sam gdy kompletowalem wyceny pod swe okna to przerabialem: "te drzwi balkonowe prosze Pana, to mozemy tylko w standardowym profilu"

Niestety w związku z powyższym dziwnie się obawiam że rozwiązanie Aluplasta czy M&S jeśli chodzi o łączną kombinacje statyki ORAZ właściwości izolacyjnych będzie sporo z tyłu za takim np. Schucco SI-82 czy (niestosowanym? w PL) SI-82+. A i nie wiem czy nie "za" CT-70..

bwojtek
07-01-2007, 15:25
M&S stosuje stalowy(?) profil z wypełnieniem pustki jakąś pianką czy coś w tym stylu.
No właśnie nie stalowy. To jakieś tworzywo - zdaje się, że epoksyd wzmacniany włóknami.

obawiam że rozwiązanie Aluplasta czy M&S jeśli chodzi o łączną kombinacje statyki ORAZ właściwości izolacyjnych będzie sporo z tyłu za takim np. Schucco SI-82
Na pewno jeżeli chodzi o statykę to będzie gorzej. Natomiast izolacyjność dla aluplasta to zdaje się 0,8W/m2K ale nie wiem czy dla okna czy dla setu czy może dla samej ramy...

jareko
07-01-2007, 17:15
Odważę się nieśmiało zapytać jaka jest maksymalna dopuszczalna wysokość i szerokość drzwi balkonowych bez poprzeczki? Taka średnia, wiem, że zależy też wiele od profilu. Wys. 200 czy 210 szer. 90 czy 100? A może jeszcze inaczej? Pliiiis
a ja juz lekko poirytowany ponownie pojawiajacym sie tym pytaniem odpowiem tak - przeczytaj ostatnie trzy strony tego watku - poznasz odpowiedz
Co Wam tak ta poprzeczka przeszkadza? Wszyscy sie uparli a pozniej beda ryczec jak bobry
Jaka wysokosc?
Taka na ktora PRODUCENT a nie dealer udzieli Ci gwarancji :lol:
Przewaznie
biale h=2300
kolor h=2100
i tym wartosciom powinnno sprostac 90% profili

marynarka
07-01-2007, 18:49
Ech, Jareko, Jareko...
Może cie śmiesza albo denerwują moje pytania, ale ja juz zetknęłam się z tym, że architekt, (z którego zrezygnowałam), tłumaczył mi, że musza byc kominy grawitacyjne w pasywnym, albo zeby dac lepsza szybę i będzie ok, po co tyle pieniedzy...I to czytając Twoje wątki(m.inn) okazało sie że szyba szybą, a rama to co innego...Mozolnie zdobywam wiedze, a moje wykształcenie i brak zamiłowania do fizyczno- matematycznych problemów pewnie niestety stawia mnie na forum w pozycji idiotki. Cóż.Grunt, że się dowiem, czego chcę.Moim celem jest zbudowac dom który jest super szczelny a nie udaje, że taki jest. Pytam o montaż, bo nie mogę mieć mostków termicznych. O rodzaj mocowań, bo to jest ważne, co się wprowadza w ścianę, metal- który przewodzi, czy też coś innego(np.co?). Pytam o to, czy pasywne okno jest oknem bezpiecznym, czy też może zacznie się wyginać. Ja się nawet dowiem, jakiego materiału należy używać ,aby po zamocowaniu uszczelnić te okna, i spytam tych, którzy je będa montowali, żeby sprawdzić, czy i oni też to wiedzą, a nie zbęda mnie "pianka starczy"(bo może i starczy, tego jeszcze nie wiem). bwojtkowi i forumowiczowi z Krakowa(sorry, nick mi umknął, zaraz sprawdzę,)dzięki za uwagi- z pewnością się do nich zastosuję.
A ciebie pewnie jeszcze popytam, licząc, że odpowiesz, nawet jeśli ja temoizolacyjność pojmuję histerycznie.

Beithe
07-01-2007, 19:52
jareko:


Teraz za szybe o k=2,8 jest DOPLATA !!! jako za szybe ktora na specjalne wydzimisie klienta wykonac trzeba. Dawniej bylo odwrotnie za 1,1 placilo sie jak za zborze.
Brak progu w drzwiach jakie chcesz tez u wielu producentow jest rozwiazaniem niestandardowy powodujacym wieksza pracochlonnosc przy produkcji a tym samym wieksza cene.
Moze w koncu zrozumiesz ze zaklady wyposazone sa w linie produkcyjne gdzie wprowadzenie czegos wyjatkowo niestandardowego podraza lawinowo koszt produkcji i zamawiajacy musi za to zaplacic - stad moja sugestia by poszukac stolarza nie jest bez sensu - on robi rzeczy jednostkowe i liczy tylko za material i swoj czas a nie straty zwiazane z wprowadzeniem do produkcji Twoich wynalazkow - w tym czasie mogac wykonac wiele innych elementow za ktore odpowiednia kase zaliczy
Chyba juz jasno wytlumaczylem - czy moze cos jeszcze niedopowiedziane?

Jasno - można było tak od razu. Tyle, że ja nie upierałam się, żeby z czegoś rezygnować, tylko pytałam czy warto. Odpowiedziałeś że nie - i o to mi chodziało, dzięki.
Ale co więcej - jestem po rozmowie z białostockim Domexem, który odjął mi z pierwotnej wyceny kwotę za próg (proponując szczotkę pod skrzydłem drzwiowym) oraz zrezygnował z dodatkowej uszczelki, która nie jest mi potrzebna - też odliczając ją od wyceny. Czyli jednak się da. Wycenili to wszystko na 4900 zł (uwaga: dealer chciał 7000), po czym stwierdzili, że... nie przyjadą nawet jak zapłacę montażystom za przejazd i mam gadać z dealerem. Super :-?

Termo-Plast:

Nic nie piszesz o drewnie z jakiego ma być wykonana ta konstrukcja.
Czy podana cena jest z drzwiami , jeśli tak to jakie okucia i wypełnienie . Co z montazem?

Cena jest z montażem i z drzwiami. Drewno: meranti lub sosna (w tej samej cenie). Okucia - nie podany typ. Szyba 1,1, bezpieczna. Jak widzisz powyżej producent podał mi znacznie niższą ofertę. Tylko co z tego...

jareko
07-01-2007, 21:43
....Moim celem jest zbudowac dom który jest super szczelny ....
hmmm.....moze wogole w worku foliowym zamieszkac?
Nie taka jest idea domu pasywnego ale co mi tam
Mozesz sobie zamontowac te okna na dyble - nie wprowdzisz zadnej blachy w postaci kotwy - warunek - nie moze byc to sciana 3W bo kotwa jakos ani w welnie ani w styropianie trzymac nie che

wojciaszek
07-01-2007, 21:47
profil VEKA Perfecline co jest z nim nie tak?.w poprzednich postach było napisane hmm.....(Jareko).Pytam się bo jestem przed wyborem okien

jareko
07-01-2007, 22:04
jestem uprzedzony do Veki - niech taka odpowiedz pozostanie
podobnie uprzedzony jestem do wszelakich softline, basic
Moze neich dokladnie wypowiedza sie w tym temacie Ci ktorzy juz te cuda maja u siebie i ktorych zaczynam powoli coraz czesciej odwiedzac i niech tez ostrzega przed producentami z ktorymi mieli doczynienia a swego czasu tak szczesliwe posty tutaj pisali
wiecej masz na priv

wojciaszek
07-01-2007, 22:27
dzięki za odpowiedź :lol:

Charlie
07-01-2007, 22:43
Ech, Jareko, Jareko...
Może cie śmiesza albo denerwują moje pytania, ale ja juz zetknęłam się z tym, że architekt, (z którego zrezygnowałam), tłumaczył mi, że musza byc kominy grawitacyjne w pasywnym, albo zeby dac lepsza szybę i będzie ok, po co tyle pieniedzy...I to czytając Twoje wątki(m.inn) okazało sie że szyba szybą, a rama to co innego...Mozolnie zdobywam wiedze, a moje wykształcenie i brak zamiłowania do fizyczno- matematycznych problemów pewnie niestety stawia mnie na forum w pozycji idiotki. Cóż.Grunt, że się dowiem, czego chcę.Moim celem jest zbudowac dom który jest super szczelny a nie udaje, że taki jest. Pytam o montaż, bo nie mogę mieć mostków termicznych. O rodzaj mocowań, bo to jest ważne, co się wprowadza w ścianę, metal- który przewodzi, czy też coś innego(np.co?). Pytam o to, czy pasywne okno jest oknem bezpiecznym, czy też może zacznie się wyginać. Ja się nawet dowiem, jakiego materiału należy używać ,aby po zamocowaniu uszczelnić te okna, i spytam tych, którzy je będa montowali, żeby sprawdzić, czy i oni też to wiedzą, a nie zbęda mnie "pianka starczy"(bo może i starczy, tego jeszcze nie wiem). bwojtkowi i forumowiczowi z Krakowa(sorry, nick mi umknął, zaraz sprawdzę,)dzięki za uwagi- z pewnością się do nich zastosuję.
A ciebie pewnie jeszcze popytam, licząc, że odpowiesz, nawet jeśli ja temoizolacyjność pojmuję histerycznie.


...w Knurowie jest bardzo dobra firma okniarska Energotechnika - ET-OKNA. Polecam Ci kontakt z nimi - sporo exportują na Zachód do "passiv haus". Z pewnością udzielą Ci kompetentnych i szczegółowych info..

Pozdrawiam

Charlie
07-01-2007, 22:53
Kochani dla odprężenia ZAGADKA :

1/ gdzie na świecie jest najdroższy m2 ziemii lub mieszkania (w tym akurat miejscu jest taka sama za wszystko ) ?

PozdrawiamWarszawa Al.Szucha?


...5.000.000,00 USD/1m2 - ciekawe czy czy ktoś zgadnie ?!