PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

jareko
21-01-2007, 09:59
słyszałam jakąs może plotkę, że ciemno grafitowe okna plastikowe sie wypaczają po jakimś czasie (ze względu na ciemny kolor?) powiedzcie czy to bzdura czy prawda?
a ciemne samochody osobowe w sloncu w ciezarowki sie zamieniaja :lol:
dobrze wykonane okna maja w glebokim powazaniu slonce i temperature i nie wypaczaja sie
bzdura jaikich wiele Wam sie wciska - niestety

Xena z Xsary
21-01-2007, 11:02
słyszałam jakąs może plotkę, że ciemno grafitowe okna plastikowe sie wypaczają po jakimś czasie (ze względu na ciemny kolor?) powiedzcie czy to bzdura czy prawda?
a ciemne samochody osobowe w sloncu w ciezarowki sie zamieniaja :lol:
dobrze wykonane okna maja w glebokim powazaniu slonce i temperature i nie wypaczaja sie
bzdura jaikich wiele Wam sie wciska - niestety
senk Ju:>

lekomin
21-01-2007, 11:30
lekomin. W kwietniu dzwoniłem z zapytaniem o ceny szyb. Nie było takiej różnicy w cenie o jakiej piszesz. Za 1m2 trójszybowego zestawu z kryptonem U=0,5 wołali od 170 zł +vat.

Fajnie. Nam kilka dni temu podali 540 zł.. 170 PLN to kosztuje normalna podwójna z kryptonem.

jareko: co do wypaczania. Jak kiedyś będziesz u nas, to pokażę ci oficjalne Schucowskie stanowisko nt. drzwi zewnętrznych otwieranych na zewnątrz w pełnej okleinie drewnopodobnej. Gwarantuje, że gdybyśmy tak robili jak oni chcą, to każde, ale to każde drzwi są do prostowania...

Z "ciemnymi" oknami to jest tak, że jeśli producent zastosuje odpowiednie wzmocnienie (tabele grup wzmocnień są inne dla okien białych i kolorowych) to nie ma problemu. Warto sobie kiedyś porozmawiać z producentami wzmocnień.. Jak się bardzo uśmiechniesz do nich, podpytasz, to się nagle okaze, że prawidłowo systemowe wzmocnienia o określonej grubości tłoczone są tylko dla Ciebie.. inni robią na duuużo cieńszych. Jareko, widziałeś już okna z kawałkami wzmocnień?

Jezier
21-01-2007, 11:35
Potrójna z argonem kosztuje 110 zł/m2?

lekomin
21-01-2007, 11:45
Potrójna z argonem kosztuje 110 zł/m2?

Mogę jutro dokładnie sprawdzić w programie magazynowym, ale coś te okolice mi się kojarzą. Coś pomiędzy 110 a 140. No i pamiętaj o podwyżkach.. W przeciągu roku ceny szyb urosły z okolic 50 zł do okolic 70 zł za 1,0 bez ciepłej ramki.

Jezier
21-01-2007, 12:00
Dzięki. Rok temu widocznie powiedzieli mi cenę tych szyb z argonem. A ja nie dociekałem bo cena nie była zachęcająca.

lekomin
21-01-2007, 12:34
Dzięki. Rok temu widocznie powiedzieli mi cenę tych szyb z argonem. A ja nie dociekałem bo cena nie była zachęcająca.

Spoko.. my 0,7 sprzedajemy stosunkowo dużo jak już pisałem. W każdym razie, gdy zaczynaliśmy tym handlować to szklarze nie mieli badań przenikalności i była tylko deklaracja i obliczenia z programu komputerowego.

jareko
21-01-2007, 13:19
.... Jareko, widziałeś już okna z kawałkami wzmocnień?
to co ja wizialem i czasem to tutaj opisuje.Ale tylko czasem - po co klientow straszyc?
kawalki wzmocnien tam gdzie sa zawiasy. kawalki wzmocnien w calej dlugosci, brak wzmocnien, wzmocnienie "L" z centrostalu zamiast systemowej "C" lub zamknietego ....wiele widzialem ale o wszystkim mowic tu nie chce - i tak mam opinie "wizjonera" i "fatalisty" w temacie okien oczywiscie

jjj
21-01-2007, 21:12
Czy ktoś z Was słyszał o tzw. zmowie hut szkła i związanej z tym podwyżce
cen okien w ostatnich dniach ?

Charlie
21-01-2007, 23:00
oooo...mocne słowa - zmowa. Masz jakieś dowody ?
Bo ja słyszałem, że gaz poszedł w górę a piece w hutach szkła czy stali są "napędzane" właśnie gazem.
Generalnie to ceny prawie wszystkich materiałów budowlanych poszły w górę i jeszcze pójdą w tym roku o ok. 30% !!! Tak przynajmniej twierdzą analitycy rynkowi.

Pozdrawiam

P.S. ...ceny okien na dzień dzisiejszy w porównaniu z końcem 2007 są 20 - 30% niższe - czyli okno O34 w podstawowej wersji kosztuje np. 650,00 PLN netto to przewidywana jego cena we wrześniu 2007 będzie ok. 800,00 PLN netto

stary
21-01-2007, 23:11
słyszałam jakąs może plotkę, że ciemno grafitowe okna plastikowe sie wypaczają po jakimś czasie (ze względu na ciemny kolor?) powiedzcie czy to bzdura czy prawda?
Każdy kolor słabiej odbija promienie słoneczne i bardziej się nagrzewa od białego, ale szanujący się systemodawcy profili zalecają włożenie grubszego wzmocnienia i problem znika :roll:

Charlie
21-01-2007, 23:22
Potrójna z argonem kosztuje 110 zł/m2?


...dobry jesteś :roll:
Podstawowym problemem w cenie szyby o współczynniku U = 0,7 W/m2K czy U = 0,5 W/m2K jest cena gazu KRYPTON. Niestety, ale jest on o wiele droższy niż ARGON. Dodatkowo kryptonu nie produkuje się w Polsce tylko np. w BRD.
Przykład: tzw mała butla to koszt ok. 1.500,00 euro + transport.
Pozostała budowa szyby jest taka sama - czyli dwie komory czyli 3 szyby w tym 2 thermofloat-y i środkowy float dla "schłodzenia" pakietu.
Krypton jest lepszym izolatorem niż argon - ARGON "polepsza" U o 0,3 W/m2K a KRYPTON o 0,5 W/m2K.
Najlepszym jednak - znanym izolatorem jest gaz XSENON ale aby wyprodukować 1m3 xenonu należałoby skroplić ok. 200.000 m3 powietrza co daje horrendalne koszta. Szybka z xenonem ma U=0,3 W/m2K.
Teraz wiecie skąd się biorą ceny żarówek xenonowych :D

Co do szyb produkowanych w technologii HEAT MIRROR. Niestety, ale wspomniana folia , która jest zasadniczym elementem w uzyskaniu odpowiedniego U jest niestabilna w skali paru lat użytkowania.
Pęka po jakimś czasie z powodu degradacji promieniami UV. W związku z tym, że pakiet szybowy jest nierozbieralny a przez to nienaprawialny koszta użytkowania są bardzo wysokie.

Pozdrawiam

stary
21-01-2007, 23:34
Witam,

Ponawiam prośbę do Forumowiczów o pomoc w wyborze okien. Pomocy,
które okan wybrać ?

Oto ofery, które otrzymałem:

PCV dwustronnie okleinowane:

Okna Goran (profil Gealan IQ8000): 16017 netto
Oknoplast Kraków: 13556 netto
Okna M&S (profil BRUGMAN): 13084 netto
Nie dziw się, że nikt nie odpowiada na tak postawione pytanie, podałeś producentów a o profilach troche za mało:
- Gealan IQ 8000- cztero czy sześciokomorowy?
- Oknoplast- który profil?
- M&S - KTÓRY BRUGMANN?


Okna drewniane:
Okna Dziadek sosna lita: 16325 netto
Okna GORAN sosna lita: 15106 netto
Okna Stollar Olecko sosna lita: 15583 netto
Okna Vitra s.c. sosna lita: 15656 netto
Okna Natura Sp. j. sosna lita: 17100 netto
Okna KRC Olecko sosna lita: 15279 netto
Okna M&S sosna lita: 14956 netto
Okna GEBAUER sosna lita: 16958 netto
Wybierałbym pomiedzy Goranem, Gebauerem,potem M&S, Natura- kolejność w parach przypadkowa.
Nie wiem jak produkuje teraz Stollar po zmianie właściciela- czy wprowadzili taką politykę jak kiedyś w pcw? Byłoby niedobrze. Kiedyś był dobry.
Dziadek- kiedyś chałka niezła- dzisiaj nie wiem czy się poprawił :roll:
O wyrobach reszty z wymienionych nie mogę wiele napisać. :oops:

lekomin
22-01-2007, 00:11
Charlie:
powiedzmy tak.. w moim subiektywnym i nie popartym żadnymi dowodami odczuciu, w pewnym kraju (zupełnie innym niż Polska) jest ewidentny kartel cenowy wśród wytwórców szyb zespolonych. Gdyby ten kraj był członkiem UE (a oczywiście, ale oczywiście nie jest) i miał sprawny UOKiK to pewnie ktoś by się tym zajął. Bo wysyłanie faksów identycznej (prawie) treści o identycznych (prawie) podwyżkach, w tym samym (prawie) terminie wygląda na zamierzone i skoordynowane działanie.
Mieszkałem 4 lata w Anglii i akurat wiem, co w normalnym kraju urząd za to odpowiedzialny by z takim zagraniem zrobił... ale my mieszkamy w Polsce, i tutaj ŻADNEGO kartelu nie ma :wink:

Co do wzrostu cen: zauważ jeszcze jedną rzecz: okna jako jedyny z ważniejszych materiałów budowlanych taniały w ciągu ostatnich lat. Wzrost 20% jest całkiem realny. 30% też realne, o ile utrzymana zostanie propozycja zwiększenia VAT na usługi montażowe.

MCB
22-01-2007, 12:12
Witam!

Jaka jest wasza opinia na temat okien z fiberglasu firmy OKTEAM (www.okteam.com.pl).

Mam na myśli głównie okna typu PATIO - seria KORAL. Jaka jest ich wytrzymałośc na włamanie?

MCB

robertas
23-01-2007, 00:08
Witam!

Jaka jest wasza opinia na temat okien z fiberglasu firmy OKTEAM (www.okteam.com.pl).

Mam na myśli głównie okna typu PATIO - seria KORAL. Jaka jest ich wytrzymałośc na włamanie?

MCB

Technologia niedoceniana w polsce ,
kompozyty do przyszłość budownictwa ,

niestety wartość k=1,94 W/m2 dla ramy jak podają na stronie,
to dość kiepsko jak na taką technologię :cry:

mskrod
23-01-2007, 01:02
Proszę o opinie,
okno Edition - firma Internorm http://www.internorm.com.pl

Ogólnie ciekawe rozwiązanie: Uw (całe okno) = 0,68 w/m2k (to jest maksimum możliwości), ale za to w standardzie Uw = 1,1 W/m2k

No i jeszcze "ukryte okucia" co o tym sądzicie ?

I jeszcze pytanko o opinie model Dimension -
okno pcv-aluminium - (12 lat gwarancji) - także niezły Uw = 0,78 (maks) i ukryte okucia

Pozdrawiam

demex
23-01-2007, 01:28
To ja tez coś dodam,. Carakterystyka techniczna standardowych okien jakie mi zaproponowano w rozsądnej cenie:
Profile okienne:
farby akrylowe firmy Teknos, Sigma (produkty ekologiczne, wodorozcieńczalne, podkreślające naturalne piękno drewna w systemie 4-krotnego malowania);
dwie uszczelki (wrębowa, przylgowa) Q-LON;
szczeliwo przyszybowe - silikon firmy Wacker, Dow-Corning;
termookapnik aluminiowy z płetwą sprężystą - zabezpiecza lakier przed wycieraniem.
Okucia:
okucia obwiedniowe firmy Winkhaus AutoPilot;
okucie antywyważeniowe I-go stopnia;
mikrowentylacja w okuciu uchylno-rozwieranym.
Szyby:
pakiet szybowy 4/16/4 produkowany przez firmę Glaverbel Szkło Glav;
wypełnienie: powietrze + gaz argon;
współczynnik przenikania ciepła U=1,1 W/(m2*K);
współczynnik Rw=31 dB.
Gwarancja:
5 lat na okucia i szyby
3 lata na pozostałe elementy

Co o tym sądzić? Nie znam się kompletnie :)

MISZYN
23-01-2007, 01:37
Ogólnie ciekawe rozwiązanie: Uw (całe okno) = 0,68 w/m2k (to jest maksimum możliwości), ale za to w standardzie Uw = 1,1 W/m2k

No i jeszcze "ukryte okucia" co o tym sądzicie ?

I jeszcze pytanko o opinie model Dimension -
okno pcv-aluminium - (12 lat gwarancji) - także niezły Uw = 0,78 (maks) i ukryte okucia

Pozdrawiam

ukryte okucia fajnie wygladaja , bo ich nie widać ,
ale te współczynniki U to raczej źle interpretujesz ,

wynik 0,68 dla ramy tak , dla okna nie ,
chyba że 99% pow okna to szyba 0,6

podobnie model Dimension

:wink:

MISZYN
23-01-2007, 01:42
To ja tez coś dodam.......Co o tym sądzić? Nie znam się kompletnie :)

parametry typowe dla 90% okien drewnianych na rynku ,
no może szyba k=1,1 to już przeżytek :wink: :D
większośc robi k=1,0

kwestia ceny i upodobań

wojciaszek
23-01-2007, 12:54
niektórzy producenci okien oferują dodatkowo tzw listwy montażowe,inni dopiero na życzenie.
Pytanie warto żądać tych dodatkowych listw czy też skorzystać z tzw ich,,klocków podporowych"
Z jednej strony listwa wydaje się być lepszą podpórką?
Druga kwestia to izolacja: lepsza listwa i pianka ,czy sama pianka :roll:

jareko
23-01-2007, 13:07
niektórzy producenci okien oferują dodatkowo tzw listwy montażowe,inni dopiero na życzenie.
Pytanie warto żądać tych dodatkowych listw czy też skorzystać z tzw ich,,klocków podporowych"
Z jednej strony listwa wydaje się być lepszą podpórką?
Druga kwestia to izolacja: lepsza listwa i pianka ,czy sama pianka :roll:
lepsze jest listwa + pianka

wojciaszek
23-01-2007, 13:34
dzięki :lol:

michałg
23-01-2007, 16:01
Witam!

Jestem tu nowy, więc z góry przepraszam jeżeli swoim wpisem łamię jakieś reguły.
Mam problem, spory dylemat. DFB z dniem wczorajszym zakończyło produkcję stolarki PCV. I jestem w kropce, bo niemal dosłownie trzymam w ręku kilka zamówień dla wymagających klientów, których interesuje stolarka najwyższej jakości, cena niekoniecznie gra rolę - a nie ma mi kto tego zrobić.
I co teraz? Do kogo z tym pójść? Szukam naprędce dobrego wykonawcy - zamiennika, ale póki co bez dobrych efektów. Każdy na czymś oszczędza - albo na grubości wzmocnień, albo na okuciu, albo na jednym i drugim. Jak już stanard jest OK, to okazuje się, że fabryka leci z produkcją w takim tempie, że frezowania muszę poprawiać u siebie na magazynie a okucia dokręcać u klienta.
Poradzcie proszę - który producent stawia najpierw na jakość, później na ilość itp.? Który zrobi mi sztywniuśkie okna, z ciepłą ramką, eleganckim okuciem, na szerokim profilu, z ładnie dociętymi listwami? Czekam na poważne opinie, najlepiej obiektywne.

Z góry dziękuję za pomoc!

Charlie
23-01-2007, 18:27
Witam!

Jestem tu nowy, więc z góry przepraszam jeżeli swoim wpisem łamię jakieś reguły.
Mam problem, spory dylemat. DFB z dniem wczorajszym zakończyło produkcję stolarki PCV. I jestem w kropce, bo niemal dosłownie trzymam w ręku kilka zamówień dla wymagających klientów, których interesuje stolarka najwyższej jakości, cena niekoniecznie gra rolę - a nie ma mi kto tego zrobić.
I co teraz? Do kogo z tym pójść? Szukam naprędce dobrego wykonawcy - zamiennika, ale póki co bez dobrych efektów. Każdy na czymś oszczędza - albo na grubości wzmocnień, albo na okuciu, albo na jednym i drugim. Jak już stanard jest OK, to okazuje się, że fabryka leci z produkcją w takim tempie, że frezowania muszę poprawiać u siebie na magazynie a okucia dokręcać u klienta.
Poradzcie proszę - który producent stawia najpierw na jakość, później na ilość itp.? Który zrobi mi sztywniuśkie okna, z ciepłą ramką, eleganckim okuciem, na szerokim profilu, z ładnie dociętymi listwami? Czekam na poważne opinie, najlepiej obiektywne.

Z góry dziękuję za pomoc!

DOBROPLAST wal jak w dym !!!

pchelek
23-01-2007, 18:35
"jezusicku drogi" - tak by gazda powiedzial strapiony po przeczytaniu tyyyyyyyyyyyyyylu informacji - komu odpowiedziec komu - sam nie wiem - najpierw przeczytam - ale najpierw musze ochlonac ze smiechu od tych klamek - mostkow termicznych - przeciez klamka nie przechodzi na wylot !!!!! to gdzie tu mostek - tak samo kotew - ona dochodzi do polowy grubosci ramy i tam mostka tez nima - przecie jest docieplona - jak to maja byc mostki to tzreba okucia zlikwidowac i szyby zespolone [szyby maja metalowe ramki] - straszne mostki termiczne
Dom pasywny to fantazja tych co w takich domach nie mieszkaja - a gdzie wentylacja i naturalne wietzrenie domu ??????? - radze kazdemu takiemu nawiedzonemu pomieszkac w domu z full klimatyzacja - zdriwie gwarantowane - klimatyzacja to koszmar dla zdrowia - w szklanych trumnach sie mamy dac pozamykac ???????????????

pchelek
23-01-2007, 18:37
Charlie - ty na poważnie ????????????????/

pchelek
23-01-2007, 18:39
(12 lat gwarancji) - ale jaja - na szyby jest chyba 2
co do okuc ukrytych t dobra rzecz

Uwaga - uwaga - odpowiadam od konca postow

pchelek
23-01-2007, 18:45
mskrod

"okno Edition - firma Internorm http://www.internorm.com.pl

Ogólnie ciekawe rozwiązanie: Uw (całe okno) = 0,68 w/m2k (to jest maksimum możliwości), ale za to w standardzie Uw = 1,1 W/m2k

No i jeszcze "ukryte okucia" co o tym sądzicie ?

I jeszcze pytanko o opinie model Dimension -
okno pcv-aluminium - (12 lat gwarancji) - także niezły Uw = 0,78 (maks) i ukryte okucia

Firma internorm i jej wyroby to faktycznie dobre i prawdziwe nowosci - z tym ze w Polsce nie maja na te rzeczy aprobaty a norma europejska [zamiennik aprobaty] jeszcze nie odpowiazuje
Problem w tym ze wyrob budowlany musi miec dopuszczenia do stosowania - deklaracje zgodnosci lub certyfikat zgodnosci z aprobata - tak samo w przypadku normy europejskiej - tez musi miec producent dokument dopuszczajacy - to jak dowod rejestracyjny samochodu
Popytaj sie jakie maja dopuszczenia w Polsce - zazyjesz ich przy naszej pomocy i beda "ciemni jak tabaka w rogu"

pchelek
23-01-2007, 18:48
MCB - sa na rynku znacznie lepsze propozycje - U ramy 1,94 to przezytek i plama

pchelek
23-01-2007, 18:53
gkam - Ty chyba z Piaseczna jestes - tam jest taki producent co sie Zimny nazywa - chyba w Warce jest - on robi na Schuco - rozejrzyj sie po okolicy i sprawdz ceny. Co do okien drewnianych to wybor jest trudny ale moge ci dac namiar na dilera Natury - takie okna ktos w Głoskowie wstawial - moge odszukac jego namiar [wlasciciela] to sie skonsultujecie

pchelek
23-01-2007, 18:56
kawałki usztywnien [ekologicznie - odpadow nie ma i zasmiecania srodowiska - nagrode powinni dostac] - a po cholere usztywnienia - przecie mozna drewniane listwy wstawic lub katowniki od gips-kartonu - nasi producenci niektorzy to maja fantazje
Jareko mialbym dla ciebie klienta :D - ale ty u Pani Górniak z WCS na kolankach pewno siedzisz :evil: - nie dziwie sie - zgrabna bestia jest

Charlie
23-01-2007, 21:17
Charlie - ty na poważnie ????????????????/

No nie - to był żartz tym DOBROPLASTEM.

michałg
23-01-2007, 22:31
Prosiłem o poważne odpwiedzi. :) Dobroplastu ofertę mam, podobno (!) przymierzają się w ten czy inny sposób do produkcji DFB, ale bez żartów. Szefostwo było u Jezierskiego, ale mają mieszane uczucia. Po pierwsze: produkt nie dorównuje DFB. Po drugie: trafili na jakiegoś mruka (nie wiem, czy przedstawiciel handlowy, czy ktoś władny w firmie), ale to odstrasza.
Chyba przyjdzie zdecydować się na kupienie linii od DFB plus zainwestowanie w załogę i robienie okien po swojemu. Po pierwsze: jakość. And nothing else matters.

pchelek
23-01-2007, 23:01
Charlie - tak myslalem ze reklamujesz wyrob "czekoladopodobny" - a produkcja okien na wlasne potzreby inwestycyjne - jak masz duzo nabywcow - czemu nie - ale rynek jest [przesycony - wejdz na forum www.oknonet.pl - tam je szyćko co ma zwiazek z oknami - producenci powazni tez

jareko
23-01-2007, 23:09
Jareko mialbym dla ciebie klienta :D - ale ty u Pani Górniak z WCS na kolankach pewno siedzisz :evil: - nie dziwie sie - zgrabna bestia jest
jak masz to dawaj :) Mam powoli dosc klientow indywidualnych - same z nimi klopoty :lol: bo chca by za darmo hi hi - gdybys ty wiedzial jakie pytania ostatnio na priv dostaje a pozniej slowa oburzenia ze mieszam z blotem najtanszego w swicie producenta - szkoda gadac
Co do wspomnianej Pani - owszel zgrabna bestyja ale ostatnio klody mi pod nogi rzuca - wiesz, chlopaki zapomnieli szmata na mokro korytarz przetrzec - jakby to do nich nalezalo.
A Ty swoja droga kiepsko te okna na WCS ogladales
co powiesz na balkon ze sztulpem 1500/2650 !!! bez poprzczki w Spectusie?
i ten ich niedowlad decyzyjny

pchelek
24-01-2007, 10:25
bestyjka kłody ci pod nogi rzuca byś sie schylał i pod spódniczkę kusą jej zaglądał w "okienko" trójkątne :D
a co do klienta to ci go podesle tylko z nim kontakt zlapie
a po co usztywnienia - drzwi sa za "ciężkie"

Charlie
24-01-2007, 10:27
Prosiłem o poważne odpwiedzi. :) Dobroplastu ofertę mam, podobno (!) przymierzają się w ten czy inny sposób do produkcji DFB, ale bez żartów. Szefostwo było u Jezierskiego, ale mają mieszane uczucia. Po pierwsze: produkt nie dorównuje DFB. Po drugie: trafili na jakiegoś mruka (nie wiem, czy przedstawiciel handlowy, czy ktoś władny w firmie), ale to odstrasza.
Chyba przyjdzie zdecydować się na kupienie linii od DFB plus zainwestowanie w załogę i robienie okien po swojemu. Po pierwsze: jakość. And nothing else matters.

Dlaczego Deutche Fenster Bau zamknęło produkcję ?

Charlie
24-01-2007, 10:30
michałg - napisz na priv do lekomina. To syn właściciela firmy JEZIERSKI. Na pewno udrożni kanały informacyjne między Wami :P

Narra

michałg
24-01-2007, 10:37
Dresdner Fensterbau - gwoli ścisłości. Dlaczego zamknęło? To chyba bardzo złożona sprawa, na pewno nie znam szczegółów. Myślę, że wynikała po części z przykorkowania rynku niemieckiego, gdzie kiedyś wozili okna w dużej ilości, teraz musieli się ograniczać, bo do Niemiec wozi każdy. Po drugie: olali kiedyś właśnie na rzecz rynku niemieckiego nasz rodzimy i skończyło się na tym, że zostało dosłownie kilku dilerów z listy chyba ponad 80. Coś próbowano z tym robić w ciągu ostatniego roku, ale nie jest łatwo znaleźć szybko ludzi, którzy będą chcieli i potrafili sprzedawać drogie okna. Niestety, nie dostrzega się niemałego rynku wymagających i chcących płacić spore pieniądze klientów. Ale to już temat na odrębną dyskusję. [/img]

Edybre
24-01-2007, 17:55
W mojej okolicy mogę dostać jedynie okna Drutexu (czyli aluplast) lub Okna z Krakowa (veka perfectline). Zależy mi na dwustronnym kolorze, okucia wk1 i rolety. Który z tych 2 producentów jest lepszy?

jareko
24-01-2007, 18:04
kazdy poza pierwszym ;)

Edybre
24-01-2007, 21:11
No czyli veka ale właśnie poczytałam, również Twoje jareko niezbyt pochlebne opinie o Krakowie. Czy mam szukać okien daleko od miejsca zamieszkania? Troche mi to nie pasuje, bo wiadomo jak to potem z serwisem, regulacja itp.
A może ktoś zna innych producentów w pobliżu Leszna lub Rawicza?

pchelek
24-01-2007, 21:35
w Wilkowicach jest firma co na vece robi - to jest kolo Leszna [jak znam mape Polski jeszcze]

pchelek
24-01-2007, 21:40
ten Fensterbau to dobra firma byla - za dobra na polskie zapotrzxebowanie - chaltury nie robili - a wiadomo - ze tanie to chaltura czesto jest - jak chcesz wyrob prima sort to sie kieruj do Lublina - firma [ze lba :evil: mi wypadla nazwa] - wiem ze sa to trzy literki - o cu..va na koncu jezyka mam - a robi w systemie Salamander - chyba SIP - jutro sprawdze

gkam
24-01-2007, 21:57
Witam,

Ponawiam prośbę do Forumowiczów o pomoc w wyborze okien. Pomocy,
które okan wybrać ?

Oto ofery, które otrzymałem:

PCV dwustronnie okleinowane:

Okna Goran (profil Gealan IQ8000): 16017 netto
Oknoplast Kraków: 13556 netto
Okna M&S (profil BRUGMAN): 13084 netto
Nie dziw się, że nikt nie odpowiada na tak postawione pytanie, podałeś producentów a o profilach troche za mało:
- Gealan IQ 8000- cztero czy sześciokomorowy?
- Oknoplast- który profil?
- M&S - KTÓRY BRUGMANN?


Okna drewniane:
Okna Dziadek sosna lita: 16325 netto
Okna GORAN sosna lita: 15106 netto
Okna Stollar Olecko sosna lita: 15583 netto
Okna Vitra s.c. sosna lita: 15656 netto
Okna Natura Sp. j. sosna lita: 17100 netto
Okna KRC Olecko sosna lita: 15279 netto
Okna M&S sosna lita: 14956 netto
Okna GEBAUER sosna lita: 16958 netto
Wybierałbym pomiedzy Goranem, Gebauerem,potem M&S, Natura- kolejność w parach przypadkowa.
Nie wiem jak produkuje teraz Stollar po zmianie właściciela- czy wprowadzili taką politykę jak kiedyś w pcw? Byłoby niedobrze. Kiedyś był dobry.
Dziadek- kiedyś chałka niezła- dzisiaj nie wiem czy się poprawił :roll:
O wyrobach reszty z wymienionych nie mogę wiele napisać. :oops:

Stary

Gealan IQ 8000- czterokomorowy
- M&S - BRUGMANN Tytanowy (tak mam w ofercie)

Moja żona próbuje nakłonić mnie do zakupu okien drewnianych.
Pytanie czy lepiej PCV kolor dwustronny czy drewno ? Miałem nadzieję że problem się rozwiąże sam i PCV będzie dużo tańsze niż drewno ale róznica nie jest tak duża. Wiec jakie są plusy i minusy jednych i drugich ?

Żona namawia mnie do wyboru z poniższych (które lepsze?):

Okna Natura Sp. j. sosna lita: 17100 netto
Okna KRC Olecko sosna lita: 15279 netto
Okna M&S sosna lita: 14956 netto
Okna GEBAUER sosna lita: 16958 netto

Czy Gebauer jest nadal najlepszy bo takie opinie się pojawiały w tym wątku. Trudno było ale cały przeczytałem.

golanski
24-01-2007, 23:27
Velux, polecam, sam oglądam sie za kupnem w niedługim czasie i z inf. jakie już do mnie dotarły wybierasm Velux, jedne onka na życie, a mam dobrą i sprawdzona firme, pozdr.

malmuc
25-01-2007, 14:36
Panowie od okien czy macie jakies zdjecia okien w ramach w kolorze popielu ? moze z roletami ?
Jesli tak to podzielcie sie nimi ze mną :D

michałg
25-01-2007, 14:53
Gdybyś zamieszkiwał lub przebywał w Krakowie, to powiedziałbym Ci gdzie takie są zamontowane. Można oglądnąć z bliska, pootwierac i pozamykać - to "obiekt użyteczności publicznej".

AbrahaM3K
25-01-2007, 23:51
O Boziu.. na grupe usenetowej kobieta pytala się co nalezy sadzic o pomysle PODSUNIĘTYM przez ARCHITEKTA zamiany "normalnego" okna o szerokosci 250 cm i bliżej nie określonej wysokości (ale przypuszczalnie cywilizowanej) na dwa pionowe, o szerokości 100 cm i wysokości od podłogi do sufitu, czyli prawdopodobnie przekraczającej sporo 200 cm.. Podałem odnośnik do forum. Swoją drogą, kto mu dał uprawnienia zawodowe?

jareko
26-01-2007, 09:29
O Boziu.. na grupe usenetowej kobieta pytala się co nalezy sadzic o pomysle PODSUNIĘTYM przez ARCHITEKTA zamiany "normalnego" okna o szerokosci 250 cm i bliżej nie określonej wysokości (ale przypuszczalnie cywilizowanej) na dwa pionowe, o szerokości 100 cm i wysokości od podłogi do sufitu, czyli prawdopodobnie przekraczającej sporo 200 cm.. Podałem odnośnik do forum. Swoją drogą, kto mu dał uprawnienia zawodowe?
on ma wizje, od tego jest a takie okno mozna wykonac z tym tylko ze dzielone poziomo - skrzydlo nad skrzydlem czy tez fiz nad skrzydlem

MCB
26-01-2007, 10:23
W projekcie mam okno typu PATIO o wysokości 2450.
Szerokość skrzydeł przesuwanych 884, stałych 916.
Czy bez poprzeczek to zadziała?

Projekt:
http://www.stylowydom.com.pl/projekty/bdd2/bdd2.htm#

Pozdrawiam,
MCB

Charlie
26-01-2007, 10:41
W projekcie mam okno typu PATIO o wysokości 2450.
Szerokość skrzydeł przesuwanych 884, stałych 916.
Czy bez poprzeczek to zadziała?

Projekt:
http://www.stylowydom.com.pl/projekty/bdd2/bdd2.htm#

Pozdrawiam,
MCB

W drewnie ta wysokość nie ma problem .

Pvc - to do Jareko

Ładny domek - okna ze szprosami w stylu angielskim a domek typu dworek polski. Hmm --- zrób sobie symulację z innym podziałem szprosów lub bez nich.

jareko
26-01-2007, 12:31
W projekcie mam okno typu PATIO o wysokości 2450.
Szerokość skrzydeł przesuwanych 884, stałych 916.
Czy bez poprzeczek to zadziała?
PATIO to zupelnie inna bajka - coz zupelnie odmiennego od balkonu - moze byc bez porzeczki nawet przy wiekszym wymiarze

AmberWind
26-01-2007, 21:42
Czy ktos z Forumowiczow ma zamontowane okna Jezierski Elita Thermo. Szukam opinii o tych oknach w szczegolnosci o ich walorach energooszczednosci i czy to nie przereklamowany atut ...

Dziekuje i pozdrawiam,

Beata

lkpk
27-01-2007, 12:34
Który system okien PCV jest lepszy i dlaczego ???

leo2805
27-01-2007, 13:29
Witam
Jestem przed dokonaniem zakupów okien Elita Thermo:
firma - Jezierski
profile - Schuco 5 komorowe
okucia - WinkHaus
kolor - dąb bagienny (nr 2052.089) dwustronny
Przejrzałem chyba całe forum i nie nigdzie nic nie znalazłem na temat "wyglądu okien od wewnątrz jeżeli okna są w kolorze ciemny brąz".
Bardzo proszę o jakieś komentarze na temat ciemnego koloru okien od strony wewnętrznej jak opinie na temat w/w okien.

weni
27-01-2007, 14:06
wygląd elity i od środka i na zewnątrz niesamowity jest
ale to kwestia gustu i kieszeni

tomaszek81
27-01-2007, 15:07
Z góry proszę o wybaczenie, jeżeli temat już był ale przyznaję się że nie przeczytałem wszystkich z tych 115 stron.
A mianowicie, czy istnieją okna w których rolety są między szybami?
Znajomy mówił mi że widział takie, ale ja wszędzie szukam i nie mogę takiego cuda znaleźć...
Jeżeli ktoś wie że są (gdzie je znaleźć) lub wie że takich nie ma to proszę o informację.
Z góry dziękuję.

weni
27-01-2007, 15:43
zajrzyj na strone Jezierskiego tam są żaluzje międzyszybowe

AbrahaM3K
27-01-2007, 16:16
zajrzyj na strone Jezierskiego tam są żaluzje międzyszybowe

Owszem, są. Tyle że ZTCP właśnie z lektury tego forum, wynika że są one wykonane dzięki.. "suwaniu" magnesu (by zachować szczelność wkładu), i że z czasem ten cały mechanizm traci na precyzji. Dlatego realnie nie są one zbyt dobrze oceniane.

Pozdrawiam,

tomaszek81
27-01-2007, 16:44
zajrzyj na strone Jezierskiego tam są żaluzje międzyszybowe

Owszem, są. Tyle że ZTCP właśnie z lektury tego forum, wynika że są one wykonane dzięki.. "suwaniu" magnesu (by zachować szczelność wkładu), i że z czasem ten cały mechanizm traci na precyzji. Dlatego realnie nie są one zbyt dobrze oceniane.

Pozdrawiam,

Czyli odradzacie?
Czy może są systemy sprawdzone z wewnętrznymi roletami?
Ja znalazłem takie:
http://www.plastsystem.com.pl/ zakładka "żaluzje"
Z Plast -Systemu, cena okna dla mnie (180x145) to 420 euro, czyli prawie dwu krotność standardowego...
Co o tym sądzicie?

rafald
27-01-2007, 19:18
Mam pytanie, JarkekO i Pchełku pomóżcie. Próbowałem od kilku dni przeczytać wszystkie wątki w temacie okien i wybrać okna dla siebie ale po pierwsze nie dałem rady (ze 115 stron przeczytałem chyba 30 i muszę sobie kupić krople do oczu :o ), a po drugie nie jestem pewien czy te sprzed kilku lat co do producentów są jeszcze aktualne :( .
Pomocy!!!
Chcemy z żoną kupić do naszego domku okna PCV z okleiną dwustronną drewnopodobną. Bardzo nam się spodobał np. Salamander (typu njiak nie pomnę-taki zaokrąglony, niby drogi). Nasz dom stoi w Gdańsku, i w związku z tym najlepiej abyśmy wybrali producenta z pobliża (a przynajmniej woj. pomorskiego),ale najważniejszy dla nas jest dobry produkt. No i teraz pytanie do Was-na jakich producentach możemy polegać? Wiemy że mamy w pobliżu: DRUTEX, M&S, ALUPLAST, Bracia BERTRAND, ... Mamy też przedstawicielstwa, np. ten wspomniany Salamander.
Nie chcemy wydać masy pieniędzy na udziwnienia, ale też nie będziemy skąpili na wydatki które się nam zwrócą w trakcie eksploatacji, czyli chcielibyśmy okna 4/5-komorowe, o niskich współczynnikach cieplnych, z dobrymi okuciami, antywłamaniowe, itp.
Nie dam rady przeczytać wszystkich wątków więc poradźcie nam albo przekierujcie do wątku (może taki był i przeoczyliśmy). Napiszcie na którym z producentów na naszym miejscu byście się oparli i może które produkty są godne polecenia? Ale prosimy tak od serca-jak dla siebie :D
Z góry dziękujemy za pomoc!!!!

leo2805
27-01-2007, 20:30
Jeszcze raz ponowie post:

firma - Jezierski
profile - Schuco 5 komorowe
okucia - WinkHaus
kolor - dąb bagienny (nr 2052.089) dwustronny
Przejrzałem chyba całe forum i nie nigdzie nic nie znalazłem na temat "wyglądu okien od wewnątrz jeżeli okna są w kolorze ciemny brąz".
Bardzo proszę o jakieś komentarze na temat ciemnego koloru okien od strony wewnętrznej jak opinie na temat w/w okien.

lekomin
27-01-2007, 20:41
1. Co do koloru dąb bagienny: rzecz gustu, ale okna są naprawdę bardzo ciemne. Ja osobiście wolę jasne okleiny.. ale z klientami z zasady nie dyskutuję. Może zastanów się nad orzechem?
2. Co do żaluzji międzyszybowych: sprzedaje się je głównie do budynków użyteczności publicznej (szpitali, sądów, biur itpitd). Generalnie nie polecam do domków jednrodzinnych. Mechanizm, jak każdy, po pewnym czasie się wyrabia, ale jakoś nie cierpimy na nadmiar reklamacji tego produktu ;)
pzdr

jareko
27-01-2007, 23:00
... "wyglądu okien od wewnątrz jeżeli okna są w kolorze ciemny brąz".....
rdzen okna jest brazowy - chyba o to Ci w tym pytaniu chodzilo?
A reszta ....coz....firma jak firma :) dobra firma
A kolor? kwestia gustu i o nim sie nie dyskutuje - Tobie sie podoba to jest OK

prosciu
28-01-2007, 18:47
mam pytanko rózne firmy podają rózne wysokości okien PCV
mam otwór 160 cm wiec robiłem przymiarki pod 1450
ale czy nie lepiej zrobić 1665 - taką opcję podał mi oknoplast
powiększenie otworu to u mnie żaden problem bo murarz sie troche machnoł i domurowywał warstwę z cegieł na koniec więc wystarczyłoby ją zdjąc
wiem że większe były by droższe ale może lepsze ?

gryfik
28-01-2007, 23:37
dzisiaj zamówiłem okna na okuciach Veka i szczerze mówiąc dąb bagienny akurat nie przypadł mi do gustu . najbardziej podoba mi się orzech i dąb złocisty . orzech jest dość nowym kolorem i dobrze się sprzedaje ,dąb złocisty jest najbardziej popularnym bo już trochę jest na rynku. dąb bagienny sprzedaje się kiepsko, ale jak ja to mówie- to kwestia gustu

stary
29-01-2007, 08:05
dzisiaj zamówiłem okna na okuciach Veka.....
:roll: chyba na profilach Veka.... :roll:

supernova
29-01-2007, 14:26
Witam!
jestem nowa (nawet supernova;) i pod wrażeniem ogromu informacji i wiedzy. chapeau-bas wszyscy (no, prawie :wink: )

Mam prośbę do jareko o pomoc/sugestie.

Będę szukała okien bardzo nowoczesnych, najchętniej z profilu aluminiowego, dużych, nietypowych, chętnie w kolorze srebrnym (szarym) - do bardzo nowoczesnego domu. Powinny wyglądać a la fabryka/loft.
Mam pytanie: czy znasz jakieś firmy, które takie okna robią/sprzedają i nie puszczą mnie z torbami :wink: ? plus do tego rolety... (czy są na rynku jakieś rolety p/włamaniowe inne od tych typowych?)
jak się nauczę wklejac zdjęcia, to wkleję okna, o jakie mi chodzi.
a na razie pozdrawiam słonecznie!

bwojtek
29-01-2007, 18:40
najchętniej z profilu aluminiowego
Przy obecnych cenach energii? Okna aluminiowe to chyba "najzimniejsze" rozwiązanie...

chętnie w kolorze srebrnym (szarym)
Można zamówić PCV w odpowiedniej okleinie albo pomalowane drewno.

czy są na rynku jakieś rolety p/włamaniowe
Rolety stalowe. Ale w naszych warunkach raczej niedostępne a jeżeli to baaaardzo drogie.

lkpk
29-01-2007, 18:44
Zastanawiam się nad tymi dwoma firmami produkującymi okna,któe byście polecili i dlaczego??? z góry dziękuje

bwojtek
29-01-2007, 18:47
To znaczy nad jakimi firmami??? Bo podałeś tylko nazwy profili a to ma drugoplanowe znaczenie...

jareko
29-01-2007, 20:26
....supernova;)....
bwojtek juz wszystko powiedzial :)
najzimniejsze rozwiazanie z mozliwych i najdrozsze z mozliwych
prawdziwe rolety antywlamannowe puszcza Cie z torbami - Banki czesto z nich rezygnuja na rzecz okien w wersji z szyba minimum P-4 = per saldo wychodzi o wiele taniej niz z roleta

wariat
29-01-2007, 23:05
THYSSEN JEST NAPEWNO SZTYWNIEJSZY OD VEKI NO I JEST TŁOCZONY W NIEMCZECH.VEKA TEŻ KIEDYŚ BYŁA LEPSZA,ALE W OKNACH WSZYSTKO JEST CORAZ TAŃSZE I GORSZE.JA BYM BYŁ ZA THYSSENEM MAM OKNA NA TYM PROFILU JUZ 12 LAT I SPRAWUJĘ SIĘ BEZAWARYJNIE

Bogumiła
29-01-2007, 23:40
Ja mam inne zdanie. Interesowałam się tym tematem rok temu i usłyszałam kilkakrotnie, Ze thyssen był najlepszy, ale to już przeszłość. Teraz jednak Veka. :wink:

wariat
30-01-2007, 00:58
ja interesuję się tym tematem od 8 lat i mając doświadczenia z dwoma profilami jestem raczej za thyssenem,ale każdy profil mozna zepsuć przez zły montaż lub samo wykonanie stolarki.pozdrawiam

Charlie
30-01-2007, 18:29
Witam!
jestem nowa (nawet supernova;) i pod wrażeniem ogromu informacji i wiedzy. chapeau-bas wszyscy (no, prawie :wink: )

Mam prośbę do jareko o pomoc/sugestie.

Będę szukała okien bardzo nowoczesnych, najchętniej z profilu aluminiowego, dużych, nietypowych, chętnie w kolorze srebrnym (szarym) - do bardzo nowoczesnego domu. Powinny wyglądać a la fabryka/loft.
Mam pytanie: czy znasz jakieś firmy, które takie okna robią/sprzedają i nie puszczą mnie z torbami :wink: ? plus do tego rolety... (czy są na rynku jakieś rolety p/włamaniowe inne od tych typowych?)
jak się nauczę wklejac zdjęcia, to wkleję okna, o jakie mi chodzi.
a na razie pozdrawiam słonecznie!

Cześć,

Jest takie rozwiązanie od 3 lat na rynku a mianowicie połączenie drewna z aluminium za w miarę przystępną cenę. Od zewnątrz okno jest z profilu aluminiowego i rodzaj koloru RAL np. 7040 czy 9007 może nadać charakter "industrialny" elewacji obiektu. Od wewnątrz pomieszczenia jest drewno np. mahoń meranti, które można polakierować na jakiś cieplejszy kolor np teak aby nadać wnętrzu charakter "ogniska domowego".
Producentem takich okien jest np firma Goran, która na terenie Warszawy wykonała sporo obiektów w tym systemie notabene jest to technologia polskiej firmy Aluron - producenta odpowiednich profili aluminiowych, które następnie łączy się z kantówką drewnianą.

Masz bardzo interesującą ideę - ciekaw jestem wizualizacji Twojej "fabryczki"

Pozdrawiam :roll:

sikorka123
30-01-2007, 19:01
wiem, wiem, wiem - 115 stron o oknach, profilach, firmach etc. i mnóstwo odpowiedzi, i czasem bardzo sprzecznych opinii
a jednak zadam pytanko do fachur - KTÓRE WYBRAĆ????
1. DRUTEX - 4komory, okucia: Maco - profil Aluplast
2. ALUPLAST - ideal 4000, szer.70mm, 5komór
3. firma lokalna z Włocławka - profil: Brugmann, 70mm, 5 komór, okucia: Aubi
4. firma z Wielkopolski - profil:Wymar, 5komór, okucia: Maco
dodam, że chodzi mi o PVC białe
z góry dziękuję

Charlie
30-01-2007, 19:34
...a tak się nie powinno robić okien

http://www.pamax.fenster.online.ms/

wojciaszek
30-01-2007, 21:13
dragedia :evil: kryminał

Asia_w
30-01-2007, 21:50
Witam,

Otrzymaliśmy ofertę Jocza na okna Nordic Line, które mają być bardzo ciepłe. Skład: profil 5-komorowy (z 3 uszczelkami), szkło: ClimaGuard Premium firmy Guardian oraz ciepła ramka, szyby: P4/12kr/4/12kr/4 u=0,5

Czy wiecie może coś o tych oknach? Co sądzicie o takim zestawieniu? Czy rzeczywiście ma szansę mieć u=0,5?

Asia_w

jareko
30-01-2007, 22:19
tragedia :evil: kryminał

niestety - nie kryminal - ale fajny widok :)
Charlie - wiecej takich :)

stary
30-01-2007, 22:21
Witam,

Otrzymaliśmy ofertę Jocza na okna Nordic Line, które mają być bardzo ciepłe. Skład: profil 5-komorowy (z 3 uszczelkami), szkło: ClimaGuard Premium firmy Guardian oraz ciepła ramka, szyby: P4/12kr/4/12kr/4 u=0,5

Czy wiecie może coś o tych oknach?
Asia_w
Nordic Line to wewnetrzne nazewnictwo Jocza dla systemu 5k Trocal Innowa 70, M5 elegance......długie co? :wink:
Jocz od dawna należy do lepszych producentów okien,i mimo że ostatnie tendencje do odchudzania profili dotarły i do Trocala to Jocz potrafi jeszcze coś konkretnego wydłubać :lol: :lol: :lol:


Co sądzicie o takim zestawieniu? Czy rzeczywiście ma szansę mieć u=0,5?
Zależy za jaką kasę, :roll: zestawienie niezłe, niezłe; antywłam+ dwie czwórki z kryptonem w środku, ale U=0,5 to ma tylko szyba !!!!!! Nie całe okno . Ramy ( jak wszystkie standardowe) są o wiele zimniejsze.

Charlie
30-01-2007, 22:54
szyba jest o`k - droga, bardzo droga ale najwyższa klasa !!!

tom17
31-01-2007, 09:32
A czy ktoś wie jaką szybę montuje Urzędowski w oknach Galux oro? - czy to jest ta szyba z kryptonem i rzeczywiscie ma to podawane U=0,5.
I drugie pytanie dotyczy całego okna Galux oro jakie ma U.
:roll: Dzięki.

inzynier.mamon
31-01-2007, 13:14
Umyśliłem sobie okna jednoskrzydłowe z szybą P4 do moich "standardowych" otworów 150x150cm a tu zagwozdka: M&S (który był na czele mojej listy) twierdzi, że będą za ciężkie i muszą być dwuskrzydłowe. Bertrand twierdzi, że 150x150 to max rozmiar dla jednoskrzydłowego P4 ale może być. Innych producentów jeszcze nie odpytywałem. No i kto ma rację? Czy jak zdecyduję się na jednoskrzydłowe to mogę się spodziewać kłopotów? Doradźcie doradcy :wink: .

Senser
31-01-2007, 13:26
*Defena Warszawa - Kommerling

Ja coś mogę powiedzieć...
Facet chodzi krótko, jeśli ma interes...
Broń Boże 100% wpłaty przed odbiorem!!
Broń Boże 100% tuż po montażu!!

Ktoś z użytkwoników tego forum może coś o tym też powiedzieć...
Ekipy montażowe potrafią spiepszyć...produkcja również.
Po swych doświadczeniach nie polecam...
No chyba, że masz w większości małe okna...

inzynier.mamon
31-01-2007, 13:46
Na co najlepiej zamontować okno w ścianie trójwarstwowej: U-220+ 12 cm wełny, 2 cm pustki + cegła klinierowa..? :-?

Jezier wkleił wyżej idealne rozwiązanie (http://www.republika.pl/jezier/montazokna.jpg)
Co prawda nie wszyscy chcą za to dopłacać i wtedy zaczyna się łatanka.... :roll: Można też na kotwy, z tym, że większość standartowych jest za krótka i trzeba je przedłużać.

Czy takie wsporniki są gdzieś do kupienia czy to tylko teoretyczne rozwiązanie? Mam ten sam problem. Wstępnie zakładałem, że do ściany nośnej przykręcę od zewnątrz kawłki kątownika 15x15cm o szerokości 8cm (na 15 cm wełny + 3 cm pustki). Nawet już kupiłem stosowny kątownik (niestety przy takim rozmiarze grubość = 12mm!) i dałem do pocięcia. W czasie ostatnich kilkudniowych mrozów miałem to żelaztwo w bagażniku - ręce przymarzały przy dotknięciu. Skłaniam się do oddania tego na złom bo będą z tego wielkie :o mostki cieplne (nie wspomne, ile kasy to kosztowało :evil: , ale z własną głupotę trzeba płacić). Moja aktualna koncepcja to krawędziak (14x7cm) z drewna impregnowanego ciśnieniowo przykręcona do ściany pod oknem (na takich krótkich kątownikach 7.5 cm - łącznikach do betonu z domaxu). Co o tym sądzicie?

bwojtek
31-01-2007, 13:48
Umyśliłem sobie okna jednoskrzydłowe z szybą P4 do moich "standardowych" otworów 150x150cm a tu zagwozdka: M&S (który był na czele mojej listy) twierdzi, że będą za ciężkie i muszą być dwuskrzydłowe. Bertrand twierdzi, że 150x150 to max rozmiar dla jednoskrzydłowego P4 ale może być. Innych producentów jeszcze nie odpytywałem. No i kto ma rację? Czy jak zdecyduję się na jednoskrzydłowe to mogę się spodziewać kłopotów? Doradźcie doradcy .
Zasadnicze pytanie to czy to białe okna czy kolor? Jeżeli kolor to przy tym rozmiarze jednoskrzydłówka to proszenie się o kłopoty. I tu MS pewnie woli się asekurować niż później wmawiać klientowi, że wygięty w banan dolny profil skrzydła to norma... Poproś firmę Bertrand o jakiś referencyjny obiekt z takimi oknami wstawionymi przynajmniej jeden sezon temu i sam zobacz przykładając łatę do kołu skrzydła...

inzynier.mamon
31-01-2007, 13:52
Umyśliłem sobie okna jednoskrzydłowe z szybą P4 do moich "standardowych" otworów 150x150cm a tu zagwozdka: M&S (który był na czele mojej listy) twierdzi, że będą za ciężkie i muszą być dwuskrzydłowe. Bertrand twierdzi, że 150x150 to max rozmiar dla jednoskrzydłowego P4 ale może być. Innych producentów jeszcze nie odpytywałem. No i kto ma rację? Czy jak zdecyduję się na jednoskrzydłowe to mogę się spodziewać kłopotów? Doradźcie doradcy .
Zasadnicze pytanie to czy to białe okna czy kolor? Jeżeli kolor to przy tym rozmiarze jednoskrzydłówka to proszenie się o kłopoty. I tu MS pewnie woli się asekurować niż później wmawiać klientowi, że wygięty w banan dolny profil skrzydła to norma... Poproś firmę Bertrand o jakiś referencyjny obiekt z takimi oknami wstawionymi przynajmniej jeden sezon temu i sam zobacz przykładając łatę do kołu skrzydła...
Myślałem o białych - czy dla takich będzie OK, czy też lepiej nie ryzykować?

bwojtek
31-01-2007, 13:58
Skoro firma odradza to pewnie wie co mówi... Przy tak szerokim skrzydle zawsze będzie lekki banan na dole - zastanów się czy nie będzie to tobie przeszkadzało.

Asia_w
31-01-2007, 15:07
Witam,

Ja mam podobne pytanie. Mam w projekcie okno fix o wymiarach: 2100 szerokość x 1500 wysokość.
Oknoplast w wycenie przy P2 zaproponował 44.4/14/6 (słabsze U) a w całej reszcie domu 44.4/16/4. Jocz natomiast w tym miejscu zaproponował przekrój taki sam jak w innych oknach.
Czy wymiar fixa 2100x1500 jest rzeczywiście na tyle duży, że wymaga wzmocnienia grubszą szybą? Profil w kolorze obustronnym.

I jeszcze pytanie o Nordic Line - to są okna 3 szybowe z P4. Czyli wychodzą 4 tafle szkła - czyli bardzo ciężkie okno. Jak sądzicie - czy okucia Maco Multitrend (WK1) są w stanie to utrzymać? Jocz niestety daje tylko 3-letnią gwarancję... :roll:

pozdrawiam,
Asia_w

bwojtek
31-01-2007, 15:23
2100x1500 jest do zrobienia na zwykłym zespoleniu z szybami 4mm. Wg mnie nie jest wymagana szyba 6mm.
Nie znam tego nordic line ale przy większych oknach wróżę kłopoty spowodowane ciężarem wkładu.

malmuc
31-01-2007, 15:31
no właśnie juz zaczełam sie martwic, ze zle zrobiłam bo ja w wiekszym przeszkleniu dalam od wew. tylko szybe bezpieczna., zadnych P2 czy P4

Charlie
31-01-2007, 16:30
Umyśliłem sobie okna jednoskrzydłowe z szybą P4 do moich "standardowych" otworów 150x150cm a tu zagwozdka: M&S (który był na czele mojej listy) twierdzi, że będą za ciężkie i muszą być dwuskrzydłowe. Bertrand twierdzi, że 150x150 to max rozmiar dla jednoskrzydłowego P4 ale może być. Innych producentów jeszcze nie odpytywałem. No i kto ma rację? Czy jak zdecyduję się na jednoskrzydłowe to mogę się spodziewać kłopotów? Doradźcie doradcy :wink: .

To dziwne - okucia nadają wytrzymałość skrzydła na ciężar/obciążenie a to nic innego jak 130 kg na skrzydło w rozmiarze tzw bezpiecznym dla danego systemu. Szyba zespolona P4/4 mm waży 35 kg/m2. Skrzydło ma powierzchnię całkowitą 2,25 m2 x 35 kg = 79 kg. Czyli zostaje ok 50 kg swoistego zapasu.

Pozdrawiam

Charlie
31-01-2007, 16:35
Witam,

Ja mam podobne pytanie. Mam w projekcie okno fix o wymiarach: 2100 szerokość x 1500 wysokość.
Oknoplast w wycenie przy P2 zaproponował 44.4/14/6 (słabsze U) a w całej reszcie domu 44.4/16/4. Jocz natomiast w tym miejscu zaproponował przekrój taki sam jak w innych oknach.
Czy wymiar fixa 2100x1500 jest rzeczywiście na tyle duży, że wymaga wzmocnienia grubszą szybą? Profil w kolorze obustronnym.

I jeszcze pytanie o Nordic Line - to są okna 3 szybowe z P4. Czyli wychodzą 4 tafle szkła - czyli bardzo ciężkie okno. Jak sądzicie - czy okucia Maco Multitrend (WK1) są w stanie to utrzymać? Jocz niestety daje tylko 3-letnią gwarancję... :roll:

pozdrawiam,
Asia_w

...maxymalny rozmiar szyby zespolonej o grubości 4 mm to 1410 x 2400 mm. Jeśli którykolwiek z rozmiarów zostaje przekroczony należy zastosować szkło grubsze - 5 lub 6 mm. Ale rozmiar okna nie jest rozmiarem szkła !!! Do szybkiej kalkulacji przyjmuje się, że szkło zajmuje 80% powierzchni okna.

Pa

Charlie
31-01-2007, 16:36
*Defena Warszawa - Kommerling

Ja coś mogę powiedzieć...
Facet chodzi krótko, jeśli ma interes...
Broń Boże 100% wpłaty przed odbiorem!!
Broń Boże 100% tuż po montażu!!

Ktoś z użytkwoników tego forum może coś o tym też powiedzieć...
Ekipy montażowe potrafią spiepszyć...produkcja również.
Po swych doświadczeniach nie polecam...
No chyba, że masz w większości małe okna...

DEFENA to oni jeszcze żyją ?!

jareko
31-01-2007, 18:44
niestety zyja - Senser sie wlasnie na ich oknach z lekka przejechal -widzialem i probowalem pomoc ale neiwiele sie dalo :(
Co do szyb - maks powierzchnia stadardowego szklenia to 3,0 mkw i dla WASZEGO bezpieczenstwa warto przy wiekszych gabarytach wziac szybe grubsza -Was wybor
Co do wytrzymalosci okuc w zaleznosci od gabarytow okna - bwojtek ma racje - co z tego ze okucia Charli wytrzymaja skoro sam profil nie wytrzyma i bedzie wylukowane? Pozniej jest klopt -jaki? Dolna czesc skrzydla wygina sie i zawadza o zaczepy, podnoszenie skrzydla zawiasami juz nie pomoze. Poza tym sam profil - tylko niewiele z nich ma statyke zawadzajaca o ten gabaryt - i pal szesc doswiadczenie producenta - poki jest OK to jest OK ale pozniej zaczynaja sie schody i fabrykabardzo niechetnie uznaje taka reklamacje - zwlaszcza - ze po raz koliejny przypomne
Podpisujecie umowe nie bezposrednio z fabryka lecz z wspolpracujacym z nia dealerem, ktory nazwe firmy moze uzytkowac. W razie klopotow firma produkujaca okna nie jest strona w konflikcie tylko dealer
Pamietajcie o tym

Asia_w
31-01-2007, 22:09
Jareko,

A co Ty sądzisz o oknach Jocza Nordic Line o parametrach P4/12kr/4/12kr/4 (u=0,5) w okuciach ponoć Maco Multimatic (WK1)? Byliśmy dziś w salonie Jocza - widzieliśmy to - od groma ciężkie! Czy takie okna mogą być trwałe? Czy okucia mogą to wytrzymać? :roll:

pozdrawiam,
Asia_w

jareko
31-01-2007, 22:35
Jocz to jak slyszalem od innych dobry producent, ja z nim nie mialem doczynienia tak jak z wiekszoscia bedacych na rynku nie mam - stad na temat producentow sie nie wypowiadam
Ciezar okucia wytrzymac powinny - rzadko zdarza sie by skrzydlo przekraczalo 100 kilo a wzmacniane okucia wytrzymaja i 130 i wiecej (zalezy od systemu okuc)
Jak sie podobaja to sadze ze nie ma co sie zastanawiac i brac :)

SyMa
31-01-2007, 22:50
Proszę o opinię nt. okien z firmy Stolbud Warszawa (profil Veka, okucia Winkhaus).
Niestyty nie udało mi się znależć na forum zbyt wielu komentarzy na temat tej firmy, bo oczywiście kwestia wyboru profilu to inny temat.

SyMa :-?

Charlie
01-02-2007, 00:28
niestety zyja - Senser sie wlasnie na ich oknach z lekka przejechal -widzialem i probowalem pomoc ale neiwiele sie dalo :(
Co do szyb - maks powierzchnia stadardowego szklenia to 3,0 mkw i dla WASZEGO bezpieczenstwa warto przy wiekszych gabarytach wziac szybe grubsza -Was wybor
Co do wytrzymalosci okuc w zaleznosci od gabarytow okna - bwojtek ma racje - co z tego ze okucia Charli wytrzymaja skoro sam profil nie wytrzyma i bedzie wylukowane? Pozniej jest klopt -jaki? Dolna czesc skrzydla wygina sie i zawadza o zaczepy, podnoszenie skrzydla zawiasami juz nie pomoze. Poza tym sam profil - tylko niewiele z nich ma statyke zawadzajaca o ten gabaryt - i pal szesc doswiadczenie producenta - poki jest OK to jest OK ale pozniej zaczynaja sie schody i fabrykabardzo niechetnie uznaje taka reklamacje - zwlaszcza - ze po raz koliejny przypomne
Podpisujecie umowe nie bezposrednio z fabryka lecz z wspolpracujacym z nia dealerem, ktory nazwe firmy moze uzytkowac. W razie klopotow firma produkujaca okna nie jest strona w konflikcie tylko dealer
Pamietajcie o tym

Jareko - w Niemczech pełno jest okien jednoskrzydłowych w podobnych rozmiarach. Mnie to się wydaje, że należy po prostu dać wzmocnienie 2 mm i nie będzie banana - nie wylukuje. Dobrze myślę ?

Pozdro

jareko
01-02-2007, 01:04
....Jareko - w Niemczech pełno jest okien jednoskrzydłowych w podobnych rozmiarach. Mnie to się wydaje, że należy po prostu dać wzmocnienie 2 mm i nie będzie banana - nie wylukuje. Dobrze myślę ?
dobrze choc nie do konca. Wzmocnienie tez sie wygina i same 2mm to nie wszystko. Poza tym wypadaloby z lekka inaczej wyprzec szybe, dac wzmocnienie prawie do zgrzewu a nie jak czasem sie zdarza za krotkie itp itd
Poza tym weacamy do dyskusji z 200 roku :lol: - zgrzew i jego odpornosc na odksztalcenia pod wplywem temperatury
Poza tym w Niemczech powoli staje sie nagminne wklejanie pakietu w rame a to juz inna bajka - mozna robic duuuuuze skrzydla :)

Asia_w
01-02-2007, 08:09
Hej,

Mówiąc o rozwiązaniach okiennych z innych krajów, kiedyś zasłyszałam, że w Szwecji z racji zimnego klimatu powszechne są okna 3-szybowe. Czy ktoś wie może jak oni to wykonują? Technologia taka jak u nas, czy mają jakieś swoje patenty?

I jeszcze: czy powłoka magnetronowa na szybie obniża "widoczność" przez okno?

pozdrawiam,
Asia_w

weni
01-02-2007, 13:06
ja bym polecił;aluplasta i schuco :D

Charlie
01-02-2007, 21:45
....Jareko - w Niemczech pełno jest okien jednoskrzydłowych w podobnych rozmiarach. Mnie to się wydaje, że należy po prostu dać wzmocnienie 2 mm i nie będzie banana - nie wylukuje. Dobrze myślę ?
dobrze choc nie do konca. Wzmocnienie tez sie wygina i same 2mm to nie wszystko. Poza tym wypadaloby z lekka inaczej wyprzec szybe, dac wzmocnienie prawie do zgrzewu a nie jak czasem sie zdarza za krotkie itp itd
Poza tym weacamy do dyskusji z 200 roku :lol: - zgrzew i jego odpornosc na odksztalcenia pod wplywem temperatury
Poza tym w Niemczech powoli staje sie nagminne wklejanie pakietu w rame a to juz inna bajka - mozna robic duuuuuze skrzydla :)

Wklejanie szyby w skrzydło to przyszłość w stolarce otworowej - U szyby = U okna. Ideał jeśli chodzi o budownictwo i ciepłochronność !!!

Charlie
01-02-2007, 21:55
Hej,

Mówiąc o rozwiązaniach okiennych z innych krajów, kiedyś zasłyszałam, że w Szwecji z racji zimnego klimatu powszechne są okna 3-szybowe. Czy ktoś wie może jak oni to wykonują? Technologia taka jak u nas, czy mają jakieś swoje patenty?

I jeszcze: czy powłoka magnetronowa na szybie obniża "widoczność" przez okno?

pozdrawiam,
Asia_w

Powłoka magnetronowa - łau. To jest very specjalistyczne wyrażenie - BRAVO.

Tak - transparencja jest gorsza niż w szybie bez LE o 5%.
Szyba z powłoką 77%.

Pa

merit
01-02-2007, 22:20
Witam .

A ja tak przy okazji rozmów o oknach ,pożalę się ,że w Krakowie jest jeden jedyny przedstawiciel firmy Jezierski i za samą ekspozycję należy mu się nagana .
Tak naprawdę gdyby nie to forum ,nie zwróciłabym uwagi na zachwalane tu profile schueco-stoją sobie biedaki ,oparte byle jak o ścianę, w tym pseudo salonie .
A może kolega lekomin poleci przedstawiciela firmy, z prawdziwego zdarzenia ?

lekomin
01-02-2007, 22:25
Wklejanie szyby w skrzydło to przyszłość w stolarce otworowej - U szyby = U okna. Ideał jeśli chodzi o budownictwo i ciepłochronność !!!

Wcale nie taki ideał. W aluminium takie rozwiązania stosowane są od wielu lat, ale jakoś nie zdobyły większej popularności. W PVC jest gotowy do kupowania profil Aluplasta (było o tym głośno w 2005 r.) ale sprzedaż, o ile mi wiadomo wynosi minus 1. Problem podstawowy, to praktycznie tylko teoretyczna możliwość "odklejenia" szczątkowego skrzydła od szyby.. zbita szyba wymaga wymiany także skrzydła.. no i rodzą się pytania o powtarzalność wymiarów, starzenie się kolorów, dokładność ponownego montażu na budynku.

Jak narazie wygląda to na ślepą uliczkę. I nie jest to tylko moje stwierdzenie, ale i bardzo wielu ludzi, z którymi rozmawiam... a rozmawiam, bo wszyscy wiemy co rzeźbi Oknoplast ;)

Charlie
01-02-2007, 23:52
Wklejanie szyby w skrzydło to przyszłość w stolarce otworowej - U szyby = U okna. Ideał jeśli chodzi o budownictwo i ciepłochronność !!!

Wcale nie taki ideał. W aluminium takie rozwiązania stosowane są od wielu lat, ale jakoś nie zdobyły większej popularności. W PVC jest gotowy do kupowania profil Aluplasta (było o tym głośno w 2005 r.) ale sprzedaż, o ile mi wiadomo wynosi minus 1. Problem podstawowy, to praktycznie tylko teoretyczna możliwość "odklejenia" szczątkowego skrzydła od szyby.. zbita szyba wymaga wymiany także skrzydła.. no i rodzą się pytania o powtarzalność wymiarów, starzenie się kolorów, dokładność ponownego montażu na budynku.

Jak narazie wygląda to na ślepą uliczkę. I nie jest to tylko moje stwierdzenie, ale i bardzo wielu ludzi, z którymi rozmawiam... a rozmawiam, bo wszyscy wiemy co rzeźbi Oknoplast ;)

Aluplast nie jest tu dobrym przykładem. Kommerling ma świetne rozwiązanie. Co do klejenia szyby do ramy to i owszem w alu jest to technologia znana pod kodem szklenie strukturalne gdzie używa się głównie szkła wysoce selektywnego a przez to drogiego.
Może w pvc na wyrost określiłem jako technologię przyszłościową ale myślę, że w skali 2 lat rynek niemiecki zweryfikuje temat. Pożyjemy zobaczymy - idea ma dobry kierunek w.g mnie.

Narra

AbrahaM3K
02-02-2007, 00:38
Witam .

A ja tak przy okazji rozmów o oknach ,pożalę się ,że w Krakowie jest jeden jedyny przedstawiciel firmy Jezierski i za samą ekspozycję należy mu się nagana .
Tak naprawdę gdyby nie to forum ,nie zwróciłabym uwagi na zachwalane tu profile schueco-stoją sobie biedaki ,oparte byle jak o ścianę, w tym pseudo salonie .
A może kolega lekomin poleci przedstawiciela firmy, z prawdziwego zdarzenia ?

Byłem tamże. Sposobu ekspozycji nie kwestionuje, to faktycznie słaby punkt, ale u konkurencji bywa podobnie, a nawet gorzej. Więc nie popadajmy w skrajności. Zresztą w tych warunkach lokalowych..

Natomiast muszę stwierdzić że tenże jedyny przedstawiciel JEST kompetentny i zachowuje się jak na porządnego handlowca przystało. Nie usiłuje motać, zna ograniczenia systemowe. Do tego, w momencie gdy zacząłem rozważać (i tak zdecydowałem) inny profil na parter (Schucco CT-70) z racji lepszych właściwości antywłamaniowych), a inny na piętro do pomieszczeń mieszkalnych (Schucco SI-82, izolacyjność), to bez potrzeby jakiegokolwiek proszenia z mojej strony został zaproponowana (i błyskawicznie zrobiona) alternatywna wycena. Plus wszystkie dodatkowe informacje o które prosiłem, np. dopłaty do szyby P4, czy U=0,7, akcesoria itp..

Pełen profesjonalizm. Chciałbym by dealerzy innych firm byli tak wyszkoleni. Nie zaś, by (przypadek autentyczny, sam tego doświadczyłem) dowiadywali się .. od klienta że ich firma/centrala ma w ofercie określony typ profilu.

lekomin
02-02-2007, 09:57
Aluplast nie jest tu dobrym przykładem. Kommerling ma świetne rozwiązanie. Co do klejenia szyby do ramy to i owszem w alu jest to technologia znana pod kodem szklenie strukturalne gdzie używa się głównie szkła wysoce selektywnego a przez to drogiego.
Może w pvc na wyrost określiłem jako technologię przyszłościową ale myślę, że w skali 2 lat rynek niemiecki zweryfikuje temat. Pożyjemy zobaczymy - idea ma dobry kierunek w.g mnie.

Ok, zgadzamy się, że "ideą" jest maksymalne obniżanie przenikalności cieplnej. Robienie tego "szybą" jest jednym ze sposobów.

Struktura albo półstruktura w aluminium to trochę inna zabawa, niż "okna bezramowe". Przede wszystkim struktura i półstruktura odnosi się tylko i wyłącznie do systemów fasadowych, a nie okienno drzwiowych.

Moim zdaniem rozwój pójdzie w kierunku wstrzykiwania do komór jakichś pianek nierozprężnych przy pozostawieniu wzmocnienia stalowego.

wojciaszek
02-02-2007, 11:17
odnośnie okien Jezierski.Podobnie z przedstawicielem jest w Lublinie -tragedia ,szyld na ziemi,wystawka taka sobie :roll: co spowodowało ,ze zrezygnowałem z zakupu okien

lekomin
02-02-2007, 11:24
I dlatego idziemy w sieć salonów firmowych, których będziemy właścicielami. Lublin - nomen omen - idzie na pierwszy ogień. Zapraszam do Gali od 1 maja ;)

pchelek
02-02-2007, 19:19
lekomin - pytanie mam - jak sie "wlewa" argon w szybe ze nie widac tych cyckow-zaslepek dziurek do wlewania gazu - czy jest jakas inna metoda przy szybach ze szprosami w srodku czy tez te szyby sa bez argonu

joasiasz
02-02-2007, 19:38
Witam, to mój pierwszy post na forum muratora. Jak większość tu obecnych buduję swój wymarzony domek...
:D :D
Zdecydowałam się na napisanie, gdyż tak jak w poprzednich postach już była mowa: jestem zdegustowana przedstawicielstwem firmy Jezierski w moim mieście. Facet wogóle nie potrafi sprzedać dobrego produktu, nie wspominając o wystawce okien, czy podstawywych informacjach: np ile kosztują szprosy...
Jestem BARDZO rozczarowana i napewno nie skorztstam z usług tego sprzedwcy. Dziwię się tylko, że centrala decyduje się na współpracę z takimi ofiarami :-? :-? :evil:

joasiasz
02-02-2007, 19:39
SORRYYYY
Oczywiście chodziło o firmę Urzędowski :oops:

joasiasz
02-02-2007, 19:40
Dla firmy Jezierski ukłony z Rybnika :D

lekomin
02-02-2007, 23:09
pchełek: argon jest jak najbardziej, dowiem się w poniedziałek u źródła to napiszę.

joasiasz: witamy witamy i dziękujemy za pozdrowienia :P

Grzesiekp
03-02-2007, 00:09
Witam, poszukuje informacji na temat firmy Jarpol z Łomianek (biuro handlowe na Bartyckiej w W-wie) oraz na temat firmy EKO-OKNA, która produkuje okna z profili Gealan S8000 IQ z 6 komorami. Przymierzam się do kupna tych okien z firmy Jarpol. Proszę o opinię.
Jako konkurencję rozważam OKNOPLAST Kraków z VEKA PerfectLine i ich przedstawicielstwo o nazwie DTF na Bartyckiej w W-wie - może opinie o nich,
pozdrawiam

bwojtek
03-02-2007, 07:42
lekomin - pytanie mam - jak sie "wlewa" argon w szybe ze nie widac tych cyckow-zaslepek dziurek do wlewania gazu
"Wlewanie przez dziurki" to przestarzała i mało dokładna metoda. Teraz lepsi producenci mają komory do napełniania gazem. Działa to tak, że maszyna pobiera jedną szybę z ramką, później drugą. Zamyka się hermetycznie komora, napełnia od dołu argonem do wymaganego poziomu (90%), następuje zachermetyzowanie wkładu (dociśnięcie szyb do ramki prasą) i zespolony już wkład napełniony gazem wyjeżdża na butylarkę czy też "poliuretaniarkę".
Podaję linka do przykładowego rozwiązania firmy Licec:
http://www.lisec.com/en/maschinen/gasfuellen/index.htm

Charlie
03-02-2007, 10:34
lekomin - pytanie mam - jak sie "wlewa" argon w szybe ze nie widac tych cyckow-zaslepek dziurek do wlewania gazu
"Wlewanie przez dziurki" to przestarzała i mało dokładna metoda. Teraz lepsi producenci mają komory do napełniania gazem. Działa to tak, że maszyna pobiera jedną szybę z ramką, później drugą. Zamyka się hermetycznie komora, napełnia od dołu argonem do wymaganego poziomu (90%), następuje zachermetyzowanie wkładu (dociśnięcie szyb do ramki prasą) i zespolony już wkład napełniony gazem wyjeżdża na butylarkę czy też "poliuretaniarkę".
Podaję linka do przykładowego rozwiązania firmy Licec:
http://www.lisec.com/en/maschinen/gasfuellen/index.htm

...zgadza się !!!

pchelek
03-02-2007, 21:44
dzieki za info - - ale w tej metodzie to sa zatem straty argonu chyba - po otwarciu tej komory

Charlie
03-02-2007, 22:56
dzieki za info - - ale w tej metodzie to sa zatem straty argonu chyba - po otwarciu tej komory

Nie - na linii technologicznej do produkcji szyb zespolonych argon ładuje się do komory szyby zespolonej na węźle prasy, której zadaniem jest sprasowanie/dociśnięcie 2 szyb na ramce, na której jest nałożony pasek butylu czyli szczeliwa pierwotnego (szczeliwo wtórne czyli np. thiokol nakładane jest na samym końcu.
W prasie jest opóźnienie najazdu szyb na siebie i fotokomórki namierzają odpowiedni rozmiar szyby i na ich komendę otwierają się otworki na płycie zewnętrznej prasy przez które tłoczy się pod ciśnieniem argon z butli w odpowiednim odcinku czasowym.
Wypiera się powietrze poprzez stworzenie otuliny argonowej na rozmiarze szyby w prasie.
Stara wersja to nic innego jak pracownik, który wsadzał dwa wentyle w otworki w ramce naciskał przycisk - robiło się psss - wyjmował wentyle, korkował nitami plastikowymi co zajmowało jakiś czas i potrafiło sporo argonu w tym momencie uciec z komory. Faza ta odbywała się przed wejściem szyby do prasy. Nowa metoda pozwoliła na wiarygodne wypełniane komory gazami (kryptonem też) ale dodatkowo obniżenie kosztów produkcji poprzez wyeliminowanie 1 pracownika oraz zwiększenie wydajności ilościowej na zmianę.

Dlaczego tak szczegółowo interesujesz się tym procesem - jakiś problem ?

Pozdrawiam

Charlie
03-02-2007, 23:02
...kolejnym elementem poprawiającym szczelność wkładu szybowego jest gięta ramka dystansowa. Jeszcze do niedawna ramkę się cięło ale producenci giętarek obniżyli ich ceny oraz udoskonalili technologię co spowodowało ich popularność u producentów szyb.
Oczywiście małe firmy szklarskie o słabej kondycji finansowej do dnia dzisiejszego stosują ramki cięte, ręczną metodę ładowania argonu poprzez wiercenie otworów w ramce czy poprzez stosowanie odpowiedniego narożnika plastikowego w szybie.

Pozdrawiam

agniesia81
04-02-2007, 11:52
Witam, poszukuje informacji na temat firmy Jarpol z Łomianek (biuro handlowe na Bartyckiej w W-wie) oraz na temat firmy EKO-OKNA, która produkuje okna z profili Gealan S8000 IQ z 6 komorami. Przymierzam się do kupna tych okien z firmy Jarpol. Proszę o opinię.
Jako konkurencję rozważam OKNOPLAST Kraków z VEKA PerfectLine i ich przedstawicielstwo o nazwie DTF na Bartyckiej w W-wie - może opinie o nich,
pozdrawiam Jutro przyjeżdżają z OKNOPLASTU montować nam okna-jaki będzie efekt napiszę. :roll:

ksieciu
04-02-2007, 13:29
Przyszla kolej na mnie.
Na tym etapie zostaly juz tylko 2 firmy:
- oknoplast krakow - profil Veka AG 5-komorowy, okucia Maco, szyba termoizolacyjna U=1,0 W/m2, rodzimy dystrybutor
- deceuninck zendow - 5-komorowy, okucia Maco z mikrowentylacja sterowana klamka, szyba termoizolacyjna U=1,0 W/m2 (4-16-4TSP) z f-my rodzimej Grubek. 5 lat gwarancji, przed uplywem roku bezplatny przeglad i regulacja

okna maja byc jednostronny kolor (zewnatrz) zloty dab.

Cena koncowa bardzo podobna, okna kupujemy wraz z roletami zewnetrznymi.
I teraz pytanie co wybrac. Musimy sie zdecydowac w tym tygodniu bo czas realizacji to 4 tygodnie a w pierwszej polowie marca chcielibysmy montowac (jesli pogoda i temperatury pozwola).

Prosze o pomoc i opinie. Z gory dziekuje.

Charlie
04-02-2007, 22:20
Decuenick bez 2 zdań - system profili w.g mnie lepszy.

Pozdrawiam

P.S. ...bardzo ładny podpis ...

weni
04-02-2007, 23:13
też polece decenicka :D

lekomin
05-02-2007, 09:28
Ja bym wziął Oknoplast. Nie wiemy o jakim profilu Vekowskim mówimy i też nie wiemy o jakim Zendowie.. a są różne ;) Jakość wykonania strzelam, że będzie wyższa w OK, nie ma możliwości przekrętu na okuciach czy wzmocnieniach.. Jeśli masz wybór TYLKO pomiędzy tymi dwoma producentami, weź OK.

jareko
05-02-2007, 09:46
....nie ma możliwości przekrętu na okuciach czy wzmocnieniach.. ....
i wlasnie o to chodzi - w dzisiejszych czasach i sytuacji jaka jest na rynku system profili przestaje sie powoli liczyc - najwazniejszy jest producent, producent i jeszcze raz producent oraz montaz.
Co prawda sa tez male i srednie firmy dajace gwarancje dobrego wyrobu (sa to jednak wyjatki) ale..... ale od "okazji" zazwyczaj drozsze o kilkanascie procent.
Prawdziwy producent nie zrobi Ci okna bez wzmocnienia lub z oszukanym wzmocnieniem, z okrojonymi okuciami, okna przekraczajacego dopuszczalne w danym systemie gabaryty itp.

ksieciu
05-02-2007, 09:53
Dziękuję za wypowiedzi.
Czyli mam wnioskować że lepiej znany producent niz mala lokalna firma produkcyjna?
Ten nasz miejscowy Grubek (www.grubek.pl) juz troche istnieje, mają dosyć spory folder realizacji.

Wiem że ty Jareko poleciłbyś inny profil, mam ofertę od ciebie, ale koszt w porównaniu z tymi firmami jest o 20% wyższy a ja musze liczyć każdą złotówkę :(

jareko
05-02-2007, 10:19
...Wiem że ty Jareko poleciłbyś inny profil, mam ofertę od ciebie, ale koszt w porównaniu z tymi firmami jest o 20% wyższy a ja musze liczyć każdą złotówkę :(
oj bez przesady - wybrales najlepszy profil z obecnych w Europie i od dobrego producenta wiec nie dziw sie ze wychodzi drozej od innych. Jakosc kosztuje i o tym bylo tutaj nie raz. Poza tym nie wiem do czego porownujesz moja oferte jak i co zawiera oferta konkurencji. 20% realnie nic nie mowi poza wrazeniem - oooooooooo jaki Jareko jest drogi :lol: Wystarczy ze u mnie szyby maja w standarcie ciepla ramke - juz masz kilka procent wiecej od innych, wystarczy ze masz przesuwke - ja zawsze wyceniam z mechanizmem wspomagania a to juz 800 zeta wiecej niz wycena konkurencji itd.
Nie kojarze Twojej wyceny ale to nie ma znaczenia.
Po kosztach jak i od badziewiastych producentow okien nie sprzedaje i sprzedawac nigdy nie bede.
Nie bede tez dazyl do tego by opracowac najnizsza oferte a pozniej wysluchiwac (post factum) ze szkoda iz nie ma cieplej ramki, ze nie ma klamek Secoustic, ze nie ma czegos tam czy czegos tam
"Moi" producenci daja MI gwarancje, ze nie bede sie musial po kilku latach martwic co zrobic z oknami u swoich klientow
Przyklad?
Warszawa, firma Łuk Serwis, profil Rehau, osiedle Lazurowa - tanie okna, ladne okna.... przez rok - wlasnie mam sie zajac wyrzuceniem tych "okien" na zlom.
Moze Forumowicz, ktory sie w tej sprawie do mnie zwrocil cos tutaj dopisze ?
Prawda jest, ze monotowalem raz ich okna na Popularnej i moze tylko dzieki temu nie ma z nimi jeszcze klopotu
Bo jak wspomnialem zyje przede wszystkim z Inwestycji :)

Masz na mysli tego co kiedys okna na Panoramie i parapety robil?

stary
06-02-2007, 11:13
Przyszla kolej na mnie.
Na tym etapie zostaly juz tylko 2 firmy:
- oknoplast krakow - profil Veka AG 5-komorowy, okucia Maco, szyba termoizolacyjna U=1,0 W/m2, rodzimy dystrybutor
- deceuninck zendow - 5-komorowy, okucia Maco z mikrowentylacja sterowana klamka, szyba termoizolacyjna U=1,0 W/m2 (4-16-4TSP) z f-my rodzimej Grubek. 5 lat gwarancji, przed uplywem roku bezplatny przeglad i regulacja

okna maja byc jednostronny kolor (zewnatrz) zloty dab.

Cena koncowa bardzo podobna, okna kupujemy wraz z roletami zewnetrznymi.
I teraz pytanie co wybrac. Musimy sie zdecydowac w tym tygodniu bo czas realizacji to 4 tygodnie a w pierwszej polowie marca chcielibysmy montowac (jesli pogoda i temperatury pozwola).

Prosze o pomoc i opinie. Z gory dziekuje.
Zagwozdka niemała.... :roll:
W moim subiektywnym odczuciu ładniejszy z kształtu jest Zendow- jest z nim taki kłopot , że profile z grupy A i B nie różnią się kształtem a jeno grubościa ścianek i tak naprawdę nie wiesz co ci ożenią.... :roll:
Nie wiem skąd okna bierze Grubeki i powiem tak: jeśli Zendow to w najlepszym "wypasie" jest z Techniki Okiennej zwany Avante, jeśli od innego producenta to trzeba się zastanowić... więcej argumentów przemawia z a Oknoplastem..

Charlie
06-02-2007, 16:42
Dziękuję za wypowiedzi.
Czyli mam wnioskować że lepiej znany producent niz mala lokalna firma produkcyjna?
Ten nasz miejscowy Grubek (www.grubek.pl) juz troche istnieje, mają dosyć spory folder realizacji.

Wiem że ty Jareko poleciłbyś inny profil, mam ofertę od ciebie, ale koszt w porównaniu z tymi firmami jest o 20% wyższy a ja musze liczyć każdą złotówkę :(

Na Twoim miejscu skłaniał bym się w kierunku firmy GRUBEK. Jest to producent z Twojego miasta o reputacji kilkuletniej i sporym portfelu realizacji i doświadczeń. Oknoplast Kraków też jest niezłą firmą ale kupujesz wyrób od ich dealera/przestawiciela , który dzisiaj jest a jutro może Go nie być. Lokalny producent + nazwa firmowana nazwiskiem właściciela daje gwarancję jakości i ODPOWIEDZIALNOśCI właścicielskiej. Nie ma problem aby Grubek za 3 lata przyjechał do Ciebie i wyregulował okucia czy coś innego zmajstrował.

Pozdrawiam

agathon
06-02-2007, 23:14
Czy jest szansa , że okna w kolorze M1 (ciemny orzech) Urzędowskiego rozjaśnią się pod wpływem słońca, czy raczej kolor jest stabilny. :(
( okna wyszły trochę za ciemne i chciałbym je rozjaśnić -jakaś alternatywa, jak to zrobić) :roll:

janusz_21
07-02-2007, 13:18
Witam! Po co Ci ten platik?, weź ofertę w sosnie lub meranti np Urzędowskiego i prównaj. Ja mam za sobą ten dylemat i po drobym targowaniu zapłaciłem za meranti 2000zł więcej niż za plastik (16szt okien +drzwi) w drewnopodobnej okleinie. Nigdy nie kupiłbym pcv.Za dobre PCV zapłacisz niewiele mniej niż za drewno!

agniesia81
07-02-2007, 16:22
Wczoraj miałam zamontowane okna z OKNOPLASTU i jestem bardzo zadowolona zarówno z okien jak i z firmy montującej.Zrobili to bardzo dokładnie i nie pozostawili po sobie bałaganu.Miałam wcześniej już do czynienia z inną firmą i wydaje mi się,że OKNOPLAST wychodzi na prowadzenie.Zobaczymy tylko jak to będzie wyglądało w trakcie uzytkowania okienek :D

Charlie
07-02-2007, 23:03
Niestety, 2 połowa marca kolejne podwyżki materiałów budowlanych w tym stolarki otworowej o min 10%.

Pozdrawiam

Asia_w
08-02-2007, 22:37
Witam,

Otrzymałam oferty od dwóch różnych salonów sprzedaży (Warszawa i małe miasto) tego samego dużego producenta okien. Rabaty obie oferty miały identyczne. Natomiast ceny wyjściowe okien różne... :o Pytaliśmy o dokładnie te same okna, dokładnie te same kolorystyki, profile, WK1, P2 itd. Czy ta różnica cen to tylko różne marże salonów, czy możliwe jest, że ci tańsi na czymś chcą nam "oszczędzić"? O co powinnam ich pytać?

pozdrawiam,
Asia_w

jareko
08-02-2007, 23:02
Niestety, 2 połowa marca kolejne podwyżki materiałów budowlanych w tym stolarki otworowej o min 10%
Pozdrawiam
Charlie - prosze - nie zalamuj skala oczekiwanej i zapowiadanej podwyzki :((((
O ile dobrze pamietam kolejna planowana na maj czy czerwiec?

jareko
08-02-2007, 23:28
Otrzymałam oferty od dwóch różnych salonów sprzedaży (Warszawa i małe miasto) tego samego dużego producenta okien. Rabaty obie oferty miały identyczne. Natomiast ceny wyjściowe okien różne... :o Pytaliśmy o dokładnie te same okna, dokładnie te same kolorystyki, profile, WK1, P2 itd. Czy ta różnica cen to tylko różne marże salonów, czy możliwe jest, że ci tańsi na czymś chcą nam "oszczędzić"? O co powinnam ich pytać?
jesli obie oferty przygotowane sa w oparciu o oprogramowanie producenta to koniecznie sprawdz symbole przy szybach i okuciach - tu moze byc roznica - jesli zas jej nie ma - jeden dealer moze z roznych wzgledow miec mniejsze narzuty

marynarka
09-02-2007, 08:35
:evil: Pomocy!!!!!
Chciałoby się rzucać grubymi słowami. Wycene swoich pasywnych okien Rehau zamówiłam miesiąc temu. Eurokolor grzebie sie z tym haniebnie. Wycena" ma być"gdzies tak za tydzień, (podobno centrala to wycenia????), bo oni nie mogli sobie z tym poradzić. To może z montażem też sobie nie poradzą?Bracia Bertrand również nabrali wody w usta. To jak to jest, w końcu?Z tymi wycenami?Piszę, proszę, dzwonię, a oni rybka.
Jedyny realny koszt mam na podstawie wyceny pasywnych internormu, która podesłał mi pomocny forumowicz.Ale ona dotyczy jednak innych okien, wielkosci, ilości etc.
Pomózcie Panowie, czy wy jesteście w stanie wycenić to szybciej?
Te okna kosztują po byku, ja po prostu bez ujęcia ich w koszcie nie jestem w stanie oszacować, na co starczy mi środków.Nie mówiąc o tym, że teraz to nie wiem, czy nie bać sie co poniektórych montujących....

jareko
09-02-2007, 09:42
marynarka - nie wiem jak to jest u innych ale sam czesc wycen takze odsylam do producenta a tam czasem poczekac trzeba. Nie jestem jedynym dealerem ktory o wyceny prosi a producent i tak ma sporo na glowie. A generalizowanie ze od razu na montazu znac sie tez nie moga jest lekko zaciagane. Nie zapomne jednego z klientow - wyslal mi prosbe o wycene o 8 rano i tego samego dnia o 17 otrzymalem fajny mail. Ze traktuje go niepowaznie, ze olewam klientow itp itd w bardzo ostrym stylu. Cierpliwosc jest wskazana zwlaszcza ze nie zamawiasz typowego rozwiazania - bo nie ukrywajmy - okna do domow pasywnych nie sa jeszcze na tyle popularne by byly w cennikach czy programach do wyceny okien
Pozdrawiam i pozostaje tylko czekac

marynarka
09-02-2007, 10:18
Jezu, Jareko....Toż i ja człowiek jestem, i że czekać mam, rozumiem. Ale wiesz...Jak się słyszy- "skontaktujemy się z panią ZA 2 DNI I D A M Y ZNAĆ, KIEDY MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ WYCENY" to wypadałoby to zrobić. Wystarczyło powiedzieć- to potrwa dość długo. człowiek z innym nastawieniem czeka. Jednak głupi telefon albo mail do klienta naprawdę duzo może zmienić w stosunkach klient/firma.

fenster
09-02-2007, 11:00
:evil: Pomocy!!!!!
Chciałoby się rzucać grubymi słowami. Wycene swoich pasywnych okien Rehau zamówiłam miesiąc temu. Eurokolor grzebie sie z tym haniebnie. Wycena" ma być"gdzies tak za tydzień, (podobno centrala to wycenia????), bo oni nie mogli sobie z tym poradzić. To może z montażem też sobie nie poradzą?Bracia Bertrand również nabrali wody w usta. To jak to jest, w końcu?Z tymi wycenami?Piszę, proszę, dzwonię, a oni rybka.
Jedyny realny koszt mam na podstawie wyceny pasywnych internormu, która podesłał mi pomocny forumowicz.Ale ona dotyczy jednak innych okien, wielkosci, ilości etc.
Pomózcie Panowie, czy wy jesteście w stanie wycenić to szybciej?
Te okna kosztują po byku, ja po prostu bez ujęcia ich w koszcie nie jestem w stanie oszacować, na co starczy mi środków.Nie mówiąc o tym, że teraz to nie wiem, czy nie bać sie co poniektórych montujących....

Witam, proponuję spróbować zwrócić się z takim zapytaniem do firmy PRO-SYSTEM, która już wykonywała takie okna. (http://www.aluplast.com.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=44&kategoria=2). Z tego co wiem powinni się z tym uporać bez specjalnego przeciągania w czasie

grzegorz10
09-02-2007, 12:42
Jareko

Pytanie z innego forum.
Podciągne temat przewymiarowanych okien.
Jako ze pracuje w branży (w stopce) to mi trochę :oops: że nie posiadałem tych informacji.
Otóż okna (foto w stopce) na piętrze w łuku KBE- niemogłem sobie takich odmówić front 1500 x 2200 RU nat tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy
Problem za chiny nie mogę wyregulować .Jak ustawię funkcję otwierania to w uchyle okucie ociera o ramę i na odwrót. Czy z twojego doświadczenia to norma czy ??.
A może bywasz na mojej wsi to byśmy jakąś kawkę spili i wytłumaczyłbyś mi w czym leży błąd. Wiem że bez poprzeczki :cry: ale widok :lol:
Pozdrawiam.

grzegorz10
09-02-2007, 12:57
Do Jareko

Poruszę jeszcze temat montażu rolet zewnętrznych.
Dla osób które mają zamiar założyć rolety zewnętrzne.
Jako że jednym ze sposobów montażu rolet jest montaż we wnęce otworu okiennego co wiąże się z przewierceniem otworu na linkę 10mm przez ramę okna. Może zajmiesz stanowisko w tym temacie uświadamiając klientów - czy to ponosi w/g ciebie jakieś konsekwencje i czy klient traci gwarancje na okno.

TERMOS
09-02-2007, 13:25
z tą gwarancją to każdy producent ma inaczej,
większość raczej nie odbiera gwarancji z byle powodu ,

w przypadku usterki której powodem jest taki otwór , mogą odmówić naprawy itd.

innym rozwiązaniem jest mocowanie rolety nad oknem, na scianie
:D

TERMOS
09-02-2007, 13:48
:evil: Pomocy!!!!!
Chciałoby się rzucać grubymi słowami. Wycene swoich pasywnych okien Rehau zamówiłam miesiąc temu. Eurokolor grzebie sie z tym haniebnie. Wycena" ma być"gdzies tak za tydzień, (podobno centrala to wycenia????), bo oni nie mogli sobie z tym poradzić. To może z montażem też sobie nie poradzą?Bracia Bertrand również nabrali wody w usta. To jak to jest, w końcu?Z tymi wycenami?Piszę, proszę, dzwonię, a oni rybka.
Jedyny realny koszt mam na podstawie wyceny pasywnych internormu, która podesłał mi pomocny forumowicz.Ale ona dotyczy jednak innych okien, wielkosci, ilości etc.
Pomózcie Panowie, czy wy jesteście w stanie wycenić to szybciej?
Te okna kosztują po byku, ja po prostu bez ujęcia ich w koszcie nie jestem w stanie oszacować, na co starczy mi środków.Nie mówiąc o tym, że teraz to nie wiem, czy nie bać sie co poniektórych montujących....

w polsce nikt nie wykona REHAU -pasywnego,
stąd może problem ,
no chyba że chodzi o inny profil rehau ,

a już na pewno nie zrobią w kolorze :roll:
koszty zrobią zaporowe :wink:

Patras
09-02-2007, 14:16
Witam Wszystkich,
Mam pytanie co sądzićie o oknach firmiy M&S Pomorska Fabryka Okien?

Pozdrawiam,
Patras

Renatka&Petronek
09-02-2007, 14:31
Witam serdecznie. Mam prośbę o opnię o firmie Simed-plast ( http://simed.com.pl ). Produkują okna w profilu Veka. Jeżeli chodzi o profil to jesteśmy zdecydowani na model Perfectline. Chodzi nam o samą firmę. Czy są rzetelni w wykonaniu. Człowiek, z którym rozmawiałem sprawia wrażenie pozytywne-wygląda na to, że zna się na rzeczy. Dwie osoby z forum znalazłem i mieli dobre opinie, ale ja jestem ciekaw ludzi z branży czy coś słyszeli i wiedzą o tej firmie.

robertas
09-02-2007, 14:36
Witam, proponuję spróbować zwrócić się z takim zapytaniem do firmy PRO-SYSTEM, która już wykonywała takie okna. (http://www.aluplast.com.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=44&kategoria=2). Z tego co wiem powinni się z tym uporać bez specjalnego przeciągania w czasie

link prowdzi do okien Passiv-Haus ,
a takich okien aluplast w polsce nie oferuje,
:D

robertas
09-02-2007, 14:42
Witam Wszystkich,
Mam pytanie co sądzićie o oknach firmiy M&S Pomorska Fabryka Okien?

Pozdrawiam,
Patras

dużo się ostatnio mówi o oknach typu Passiv Haus ,
http://www.ms.pl/index.php/pl/produkty_okna_pcv_termopcv_parametry/
:wink:

Patras
09-02-2007, 14:59
Dzięki z tego co widze są to okna warte zakupu, i ceny mają też dobre.

bmarcin
09-02-2007, 16:09
Odradzam okna GORAN!!

Niestety zdecydowałem się na ten krok i żałuję.

Abstrahując od wysokiej ceny - najgorsza jest nieuczciwość oraz niesolidność tej firmy. Żądają wpłaty 100% całości przy odniorze okien, ale (UWAGA!!!!) przed zamontowaniem!!!!!!!!

Na szczęście nie dałem się na to nabrać - stanęło na ostrzu noża, ale nie wpłaciłem całości. Jak czas pokazał - bardzo dobrze zrobiłem. Czemu?

1. Drzwi zewnętrzne miały mnóstwo niedoróbek w skutek czego popękały już po 3 tygodniach i nabrały wody!!!!!!! Oddałem je więc. Ponieważ na szczęście nie zapłacięm wcześniej całości nie muszę teraz walczyć o zwrot pieniędzy.
2. Okna zostały przywiezione bez niektórych części. Minęło już 2,5 miesiąca i wciąż czegoś brak
3. Niektóre elementy okien zostały wadliwie zamontowane wskutek czego pojawiły się kolejne uszkodzenia
4. Okna miały sporo wad. Teoretycznie do usunięcia, ale jednak... Za te pieniądze nie powinno tak być
5. Ekipy, które przyjężdzają do montażu są ok, czego nie można powiedzieć o osobach z tzw 'biura'. Nie dotrzymują słowa, kombinują ....

Mam nadzieję, że dzieki mojemu opisowi unikniecie błędnej decyzji.

Pozdrawiam,

robertas
09-02-2007, 16:35
Odradzam okna GORAN!!

...............

drewno czy pcv ?
no i czy dostałeś na pewno okna produkcji GORAN ? :o

bmarcin
09-02-2007, 16:38
drewno + aluminium

a jak mam sprawdzić czy okna są na pewno produkcji GORAN?

robertas
09-02-2007, 17:52
drewno + aluminium

a jak mam sprawdzić czy okna są na pewno produkcji GORAN?

drewno w okładzinie aluminiowej ?

to raczej będzie oryginał,

w pcv spotyka się często zamiany okien na prawie takie same lecz od tańszego producenta,
oczywiście prawie czyni wielka różnicę,

ale skoro są usterki i jest dostawca to można coś z tym zrobić ,
Goran to nie jest garażowiec , nie będzie się uchylał od odpowiedzialności ,

chyba...... :wink:

jareko
09-02-2007, 19:50
....jednym ze sposobów montażu rolet jest montaż we wnęce otworu okiennego co wiąże się z przewierceniem otworu na linkę 10mm przez ramę okna. Może zajmiesz stanowisko w tym temacie uświadamiając klientów - czy to ponosi w/g ciebie jakieś konsekwencje i czy klient traci gwarancje na okno.
zalezy odproducenta okien. Szczerze mowiac zachowuja sie oni jakze czesto irracjonalnie szukajac jakby powodu by olac gwarancje ale to taka moja ocena ich postepowania.
O jednym trzeba pamietac i to jest swiete !!!!
NIE WOLNO PRZEWIERCAC ZGRZEWOW !!!!

jareko
09-02-2007, 19:56
....Otóż okna (foto w stopce) na piętrze w łuku KBE- niemogłem sobie takich odmówić front 1500 x 2200 RU nat tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy
Problem za chiny nie mogę wyregulować .Jak ustawię funkcję otwierania to w uchyle okucie ociera o ramę i na odwrót. Czy z twojego doświadczenia to norma czy ??.....
coz....ciesz sie ze w ogole mozesz wyregulowac cokolwiek i uzyskac choc otwieranie i na tym poprzestan (zapomnij o uchyle). Mozesz probowac - ale inaczej, nie regulacja tylko wymontowaniem i ponownym montazem okna z naciaganiem oscieznicy tak by w obu funkcjach bylo OK - co i tak nie da gwarancji ze po roku czy kilku nie bedzie tak samo
Niestety - pieknie wyglada i zawsze bedzie do d....
zapewne w kolorze i bez poprzeczekpoziomych? Sorki - ale w Zakopanem tak dlugo sie sciaga cokolwiek z netu za pomoca blueconnecta ze nei mialem cierpliwosci czekac az Twa chalupe ujrze
CO do kawki - nie ma sprawy - zadzwon po czwartku :)

MISZYN
09-02-2007, 23:56
....Otóż okna (foto w stopce) na piętrze w łuku KBE- niemogłem sobie takich odmówić front 1500 x 2200 RU nat tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy
Problem za chiny nie mogę wyregulować .Jak ustawię funkcję otwierania to w uchyle okucie ociera o ramę i na odwrót. Czy z twojego doświadczenia to norma czy ??.....
coz....ciesz sie ze w ogole mozesz wyregulowac cokolwiek i uzyskac choc otwieranie i na tym poprzestan (zapomnij o uchyle). Mozesz probowac - ale inaczej, nie regulacja tylko wymontowaniem i ponownym montazem okna z naciaganiem oscieznicy tak by w obu funkcjach bylo OK - co i tak nie da gwarancji ze po roku czy kilku nie bedzie tak samo
Niestety - pieknie wyglada i zawsze bedzie do d....
zapewne w kolorze i bez poprzeczekpoziomych? ..........

jeśli przy uchyle ociera a rozwier bez problemu to można spróbować podciągnąć dyblem , bo wygląda że trochę wystarczy , :D

co do reszty popieram Jareko ,
za przyjemności (pozorne) trzeba "płacić" :D

jareko
10-02-2007, 00:26
..... nad tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy.....
zobaczyłem i jakbym "jasnowidzem" byl :lol:
Sorki Grzes ale Ty samobojca byles ;) a tego kto pozwolil Ci takie okna wykonac to na suchej galezi.... :evil: :evil: :evil:
Ale nie przejmuj się, Ty nie wiedziałeś ale tu jest wielu takich co wyedukowaniu w temacie wiedzieli ale chcieli inaczej i dotad szukali az znalezli takiego co zyczeniom ulegl

-kurczak-
10-02-2007, 00:30
odradzam urzedowskiego

kiedys robili dobry material

ake strasznie sie zepsuli !

stary
10-02-2007, 00:35
.....Podciągne temat przewymiarowanych okien.
Jako ze pracuje w branży (w stopce) to mi trochę :oops: że nie posiadałem tych informacji.
Otóż okna (foto w stopce) na piętrze w łuku KBE- niemogłem sobie takich odmówić front 1500 x 2200 RU nat tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy
Problem za chiny nie mogę wyregulować .Jak ustawię funkcję otwierania to w uchyle okucie ociera o ramę i na odwrót. Czy z twojego doświadczenia to norma czy ??.
A może bywasz na mojej wsi to byśmy jakąś kawkę spili i wytłumaczyłbyś mi w czym leży błąd. Wiem że bez poprzeczki :cry: ale widok :lol:
Pozdrawiam.
Normą jest łapanie klienta za wszelką cenę :-? - gabaryty, łuki w kolorze, brak poprzeczki, zawiasy "normalnie". Co z tego , że widok...... :roll:
Norma też jest , że takich drzwi- zwłaszcza tych większych nie wyregulujesz na dłużej niż kilka miesięcy- albo będzie wiało w zimie albo tarło w lecie albo nie zamykało wcale. ZAWSZE !!!! Bedziesz przeklinał te okna, siebie i tego kto to wykonał na każdym kroku. Idę o dobrą wódkę :wink:
Jestem za tym aby - nawet po przemontowaniu- zablokować uchył lub przekuć na samo rozwierne !!!!! Wietrzyć można niekoniecznie poprzez uchylanie- jakiś hamulec, grzebień etc.

Grazia-Ol
10-02-2007, 06:33
Śledze ten atek dosyć uważnie.... :-? Nie zauważyłam wnim ani jednej opinii o oknach firmy JOCZ :www.jocz.pl/ - Czy ktos ma takie okna? Prosze o opinie i ceny. Okna okleinowane złotym dębem właśnie tam zamawiam

jareko
10-02-2007, 08:26
....Normą jest łapanie klienta za wszelką cenę :-? - gabaryty, łuki w kolorze, brak poprzeczki, zawiasy "normalnie". Co z tego , że widok...... :roll:
Norma też jest , że takich drzwi- zwłaszcza tych większych nie wyregulujesz na dłużej niż kilka miesięcy- albo będzie wiało w zimie albo tarło w lecie albo nie zamykało wcale. ZAWSZE !!!! Bedziesz przeklinał te okna, siebie i tego kto to wykonał na każdym kroku. Idę o dobrą wódkę :wink:....
ja dorzucam do tej wodki kolejna skrzynke :lol:

grzegorz10
10-02-2007, 09:14
Sorki Grzes ale Ty samobojca byles ;) a tego kto pozwolil Ci takie okna wykonac to na suchej galezi.... :evil: :evil: :evil:

JARBRTAL Pruszków :evil:

grzegorz10
10-02-2007, 09:34
Dlaczego miałbym nie ufać ??.
Cytat ze strony www o firmie.

Firma Jarbetal ma przyjemność przedstawić Państwu swoją ofertę handlową. Jesteśmy wieloletnim
producentem okien i drzwi z PCV (od 1995r), z najwyższej jakości materiałów producentów
polskich i zagranicznych. (Roto, Winkhaus, Würth, Tytan, Adeco). Zatrudniamy 27 osób, które
dzięki swojemu doświadczeniu i wykształceniu są w stanie wykonać każde powierzone im zadanie

TERMOS
10-02-2007, 12:28
Dlaczego miałbym nie ufać ??.
Cytat ze strony www o firmie.

Firma Jarbetal ma przyjemność przedstawić Państwu swoją ofertę handlową. Jesteśmy wieloletnim
producentem okien i drzwi z PCV (od 1995r), z najwyższej jakości materiałów producentów
polskich i zagranicznych. (Roto, Winkhaus, Würth, Tytan, Adeco). Zatrudniamy 27 osób, które
dzięki swojemu doświadczeniu i wykształceniu są w stanie wykonać każde powierzone im zadanie

no i wykonali zadanie ,
dlaczego nie wezwiesz ich do regulacji ?
może naprawdę wystarczy fachowa regulacja , przedystansowanie itd. 8)

no chyba że wziołeś okna bez montażu i bez fakturki :D
wówczas trzeba się samemu gimnastykować

ale okna pewnie masz ładne więc daj spokój szczegółom :wink:

bwojtek
10-02-2007, 13:47
Dlaczego miałbym nie ufać ??.
a choćby dlatego:

Zatrudniamy 27 osób
To jest chyba większy garaż a nie fabryka... Kiedy ludzie zaczną doceniać wreszcie produkty markowe, produkowane profesjonalnie i na skalę przemysłową? Tylko proszę bez przykładów, że najlepsze samochody robi się w małych firmach praktycznie ręcznie... W takim porównaniu trzeba jeszcze uwzględnić cenę! Owszem - można produkować okna PCV nawet mając jednego pracownika ale nie da się tego zrobić dobrze i jednocześnie tanio!

bwojtek
10-02-2007, 13:50
Jeszcze jedno... Wszedłem na stronę firmy i przeczytałem, że dają 10 lat gwarancji :o Więc czym się martwisz? Czym prędzej składaj reklamację!

mack
10-02-2007, 13:54
cd na temat profili Gealan na który dobre zdanie ma guru Pchełek
firma Okno Plast Rąbień wycofała się z Gealana na rzecz Aluplasta - pracownik firmy powiedział mi nieoficjalnie że po olbrzymiej reklamacji z Czech, Gealan dawał za słabe wzmocnienia)

a ja reklamuje przedmuchy kolejny raz (za pierwszym razem wyzmiana 7 skrzydeł)

bwojtek
10-02-2007, 14:01
1. Zmiana dostawcy profili prawie zawsze oznacza albo wstrzymanie dostaw przez poprzedniego dostawcę (płatności...) albo lepsze warunki finansowe od nowego dostawcy. To co ty słyszałeś to tylko to, co ktoś chciał, żebyś usłyszał :wink:
2. Od kiedy to producent profili montuje wzmocnienia w oknach :o Skoro były za słabe wzmocnienia to zawalił producent okien (lub wzmocnień) bo wątpię, żeby chodziło o błędne wyliczenia statyki w dokumentacji technicznej profili.

Mohag
10-02-2007, 15:27
Mam pytanie dotyczace rolet .... jaki jest rozmiar standardowy otworu w silniku elektrycznym do rolet tz jaki ma rozmiar ta rurka na ktora sie naklada ten silnik ? 60-siatka czy 40-stka ?

Podlasianka
10-02-2007, 19:45
Witam wszustkich forumowiczów.
Od niedawna jestem posiadaczką bardzo starego, drewnianego domu, w którym oczywiście trzeba wymienić okna. Prosze o poradę - jakie okna nadaja się do domów z drewna , chodzi mi głównie o to czy muszą posiadać coś specjalnego , czy mogą być takie jak do domów murowanych?

grzegorz10
10-02-2007, 19:59
Mam pytanie dotyczace rolet .... jaki jest rozmiar standardowy otworu w silniku elektrycznym do rolet tz jaki ma rozmiar ta rurka na ktora sie naklada ten silnik ? 60-siatka czy 40-stka ?

Siłowniki na rurę 40 podnoszą od 10 do 32 kg na wysokość 2,5m
a siłowniki na rurę 60 od 12 do 96 kg na wysokość 2,5m na 1,5m 112 kg.
Srednio pancerz waży 3,5 - 4 kg/m2 chyba że masz ekstrudowany lub safe(wzmocnione) około 9kg/m2

Mohag
10-02-2007, 21:11
grzegorz10, dzieki 8)

czyli jezeli mam okna 2.40 szerokosci i 1.40 wysokosci, to wystarcza mi silowniki na 40-stke rurke czy jednak dac 60-siatke przy takiej duzej szerokosci okna ?

ogolnie to sie jeszcze zastanawiam, czy czasem nie dac dwoch rolet w jednej tz 2 x 120... wiem ze koszt wyzszy bo silownikow trzeba dwa razy tyle, ale troche sie boje czy tak szeroka roleta bedzie dobrze chodzic :roll:

grzegorz10
10-02-2007, 22:04
grzegorz10, dzieki 8)

czyli jezeli mam okna 2.40 szerokosci i 1.40 wysokosci, to wystarcza mi silowniki na 40-stke rurke czy jednak dac 60-siatke przy takiej duzej szerokosci okna ?

ogolnie to sie jeszcze zastanawiam, czy czasem nie dac dwoch rolet w jednej tz 2 x 120... wiem ze koszt wyzszy bo silownikow trzeba dwa razy tyle, ale troche sie boje czy tak szeroka roleta bedzie dobrze chodzic :roll:

Przy takiej szerokości powinna być zastosowana 60-tka ze względu na ugięcie rury.
Można to przy zastosowaniu odpowiednich elementów wykonać na jednym siłowniku.
W razie czego pytaj - pracuję w tej branży.

Mohag
10-02-2007, 22:24
grzegorz, wlasnie takiej konkretnej odpowiedzi bylo mi trzeba 8) jeszcze raz dzieki, teraz juz wszystko wiem.

pytalam tak szczegolowo bo mam mozliwosc kupienia silownikow taniej niz na rynku, ale nie wiedzialam jakie zamowic...

jareko
10-02-2007, 23:42
...Cytat ze strony www o firmie.....dzięki swojemu doświadczeniu i wykształceniu są w stanie wykonać każde powierzone im zadanie
Moze i owszem ale.... pomijam juz kwestie marketingowej paplaniny ( Budvar jest jeszcze lepszy w tych swoich wynurzeniach na temat szkodliwosci olowiu etc) ale zapominasz o jednym. Nie z Jarbetalem podpisales umowe lecz z jakims dealerem. No chyba, ze bezposednio w Pruszkowie zamawiales okna - reklamuj, reklamuj co chwila az do znudzenia. Ale jesli u dealera to masz juz gorzej - Fabryka wykonala to co on przyjal od Ciebie i nie dala na to gwarancji (jak sadze) W takiej sytuacji pelna odpowiedzialnosc ponosi dealer ale tu w ostatecznosci po swojej stronie masz federacje konsumentow
bwojtek - nie mozna generalizowac z wielkoscia firmy. Pamietasz Brokat? Tez duza firma i co? Pamietasz ich okna? Mali nie oznaczaja ze robia do d.... Wspolpracowalem (takze jako montazysta) z malymi firmami i poza jedna (Ł... S...) inne wykonywaly okna tak, ze mucha nie siada. Kazdy szczegol dopracowany bo zdaja sobie sprawe ze tylko jakoscia moga wygrac z molochami gdyz tansi od duzej fabryki nigdy nie beda.

bwojtek
11-02-2007, 08:12
Oczywiście nie jest tożsame "duży"="dobry". Ale sam napisałeś:

gdyz tansi od duzej fabryki nigdy nie beda
a tymczasem większość klientów kupuje w małych firmach bo jest tanio!

Big_Mac
11-02-2007, 09:06
Witam
Czy ktos z Was polecilby mi dobra f-me z Warszawy i okolic wstawiajaca okna z pcv Oknoplast Krakow lub tez Ms z Koszalina.Moze macie jakies doswiadczenia z solidnymi firmami z tego regionu ?
Pozdrawiam
Mac

grzegorz10
11-02-2007, 11:08
Nie z Jarbetalem podpisales umowe lecz z jakims dealerem. No chyba, ze bezposednio w Pruszkowie zamawiales okna - reklamuj, reklamuj co chwila az do znudzenia. Ale jesli u dealera to masz juz gorzej - Fabryka wykonala to co on przyjal od Ciebie i nie dala na to gwarancji (jak sadze) W takiej sytuacji pelna odpowiedzialnosc ponosi dealer ale tu w ostatecznosci po swojej stronie masz federacje konsumentow


I tu masz rację.
A dilera już nima :evil: i rachunku również nima :evil:
Kończąc opowiastkę W zakładzie w którym pracuje robimy również nietypowe rzeczy na które nie zawsze dajemy gwarancje (przekroczone normy o czym klient jest poinformowany) lecz założenie jest takie że to ma sprawnie działać.
Inaczej nie działa = nie ma kasy :cry:

jareko
11-02-2007, 17:52
Oczywiście nie jest tożsame "duży"="dobry". Ale sam napisałeś:

gdyz tansi od duzej fabryki nigdy nie beda
a tymczasem większość klientów kupuje w małych firmach bo jest tanio!
to zupelnie inna bajka - jesli tansi to na czyms MUSZA oszczedzic - a na czym - Ty i Ja i jeszcze kilka osob z branzy na tym forum dokladnie wiedza a klienci..... klienci maja gdzies nasze slowa i licza na cud - ze im sie uda i trafia Merca w cenie malucha :lol:

rrmi
11-02-2007, 17:57
Nie trzeba byc z branzy , zeby wiedziec to o czym piszesz Jareko.
:D :D

jareko
11-02-2007, 18:03
I tu masz rację.
A dilera już nima :evil: i rachunku również nima :evil:
Kończąc opowiastkę W zakładzie w którym pracuje robimy również nietypowe rzeczy na które nie zawsze dajemy gwarancje (przekroczone normy o czym klient jest poinformowany) lecz założenie jest takie że to ma sprawnie działać.
Inaczej nie działa = nie ma kasy :cry:ha ha ha takich jak Wy jest niewielu - zalozenie firm jest inne - wyprodukowac to co sobie klient zamarzy, pozostawic dealera z klopotem a pozniej cisnac go o kase nawet w sytuacji gdy jawnie szmelc mu sie wciska - to jest podstawa biznesu okiennnego w dzisiejszych czasach
Ostatnio tez mam klopot wlasnie z tym ze cisna mnie o kase gdzie zalaczone do okien rolety sa gowno warte. Na 24 sztuki od razu trzy byly wadliwe a po tygodniu uzytkowania nastepna, po dwu miesiacach kolejna a kilka dni temu nastepna - w sumie 6 sztuk na zlom. Zamowilem juz u innego producenta wszystko poza skrzynkami i prowadnicami i zapowiedzialem ze za rolety jak i koszta zwiazane z ich naprawa nie zaplace oraz za opoznienie w realizacji zamowienia i dodatkowe koszty jakimi mnie obciaza Inwestor za prawie cztery miesiace opoznienia takze je sobie na dostawcy odbije. I co? Ciiiiiiiiiiisza. Nabrali wody w usta i czekaja nie wiadomo na co. Wszystko zalatwiane pisemnie, nawet termin usuniecia wady podany realny ale.... nie dotrzymany
Ciekawe jak sie teraz producent zachowa. Bo klient jest wsciekly - na kogo? Oczywiscie na mnie i mnie po sadach wloczyc bedzie za szkody i opoznienia w realizacji inwestycji.
Podobna sytuacja ma miejsce gdy nie z mojej winy zaklad opoznil sie z realizacja zamowienia niewiele - tylko poltora miesiaca - ale nawet dzien juz rozwalal caly harmonogram prac na budowie - i teraz tylko ja mam ponosic koszty opoznien i kar z niedotrzymanie terminu? Nie doczekanie - tyle ile mi klient uszczknie z ostatecznej zaplaty tyle ja nie zaplace za towar.
Do cholery - nie moze byc tak ze tylko my ponosimy odpowiedzialnosc za czyjas niefrasobliwosc i opoznienia.
Tak naprawde dobrego producenta poznaje sie nie tylko po jakosci jego wyrobow ale takze po tym jak w takiej sytuacji sie zachowa. Ten niestety mnie niemile zaskakuje.

lekomin
11-02-2007, 19:11
jareko: siedzimy na nocniku, bo my producentowi rolet już zapłaciliśmy dawno, ty nam nie zapłaciłeś.. serwis producenta rolet nie ma wstępu do Klienta, Ty zamówiłeś nie wiadomo na podstawie czego u innego producenta produkt.. efekt jest taki, że jesteśmy zupełnie nie z naszej winy jakieś 30k do tyłu.. przypominam, że nasz serwis próbował reagować, ale nie został wpuszczony. Producent rolet przesłał nam oficjalne stanowisko, "stwierdzające" przyczynę awarii (ta przyczyna jest tobie znana). Ponawiając pytanie: co mamy zrobić?

Co do podwyżek: my w marcu nie robimy podwyżki. Zrobiliśmy ją w styczniu, właśnie o 10%. Inne firmy wytrzymały kilka tygodni dłużej, zobaczyły, że to co się dzieje z cenami materiałów i robocizny to nie przelewki i idą grzeczenie w tym samym kierunku co my. Mimo, że w "fachowej" prasie zostaliśmy wyśmiani, za podwyżki w styczniu.. Jeśli spełnią się zapowiedzi co do cen plastiku i kolejnych podwyżek szyb (jedyna nadzieja w Putinie, że zablokuje import szkła do Rosji!!) to kolejne podwyżki w maju. Chciałbym też zaznaczyć, że okna są jedynym materiałem budowlanym, którego cena w ciągu ostatnich 5 lat obniżyła się.. wszystko inne poszło do góry, a cena okien jest niższa niż w 2002 r. Mój ojciec opowiadał mi, że kiedyś sprzedawał o34 na Perfectline za (w przeliczeniu ze starych złotówej) 1300 zł. Dziś takie okno z lepszą szybą można kupić za około 400 złotych.

martyn
11-02-2007, 21:48
Cześć.Jestem pierwszy raz na forum.Potrzebuję pomocy w wyborze okien drewnianych.Poszukuję dobrej firmy ze Śląska.Czy ktoś miał może do czynienia z firmą PPU Stoldrew Jan Purymski z Gliwic.Proszę o opinię.

fotograf
11-02-2007, 23:26
Chciałbym też zaznaczyć, że okna są jedynym materiałem budowlanym, którego cena w ciągu ostatnich 5 lat obniżyła się.

e tam - cała masa materiałów potaniała: armatura, ceramika, kominki itp
płytki to nawet potaniały kilkukrotnie....

Pozdrawiam

jareko
11-02-2007, 23:30
jareko: siedzimy na nocniku, bo my producentowi rolet już zapłaciliśmy dawno, ty nam nie zapłaciłeś.. serwis producenta rolet nie ma wstępu do Klienta, Ty zamówiłeś nie wiadomo na podstawie czego u innego producenta produkt.. efekt jest taki, że jesteśmy zupełnie nie z naszej winy jakieś 30k do tyłu.. przypominam, że nasz serwis próbował reagować, ale nie został wpuszczony. Producent rolet przesłał nam oficjalne stanowisko, "stwierdzające" przyczynę awarii (ta przyczyna jest tobie znana). Ponawiając pytanie: co mamy zrobić?......
hmmm....nie podawalem nazwy firmy specjalnie by nie psuc zadnej ze stron opini ale wywolany do tablicy pokrotce przypomne fakty. Wspomne tylko ze zamowienie opiewa na kwote ponad 60 tys zlotych a jest tylko zaliczkowane - wiec kasy mam tam zamrozonej troszke wiecej i obawiam sie ze zamiast zarobku doloze do interesu dosc duze pieniadze. Juz sam zapis w umowie moiwacy o karnych odsetkach za opoznienie, w wysokosci 0,2% za 1 dzien (120 zl dziennie) daje nam kwote 19,200 PLN !!!!. Do dnia dzisiejszego nie zostala wystawiona klientowi faktura jak i nie zostal spisany protokol odbioru a licznik dzien w dzien bije !!!
- sierpien - montaz u klienta - tego samego dnia zgloszona reklamacja trzech rolet
- pazdziernik - (po dwóch miesiacach !!!!) odpowiedz Alutechniki zarzucjajaca mi blad w montazu - ze niby nie wyregulowanie wylacznikow krancowych bylo powodem urywajacych lub wyczepiajacych sie blaszek. Na moje pismo skierowane bezposrednio do nich do dnia dzisiejszego nie otrzymalem odpowiedzi. Cala sprawa reklamacji zalatwiana pisemnie za posrednictwem maila gdzie wielokrotnie prosilem o Wasza pisemna odpowiedz na nia - otrzymalem ja dopiero 13 stycznia tego roku !!!
- pazdziernik - kolejna roleta ma identyczne uszkodzenie Inwestor i zarazem jai zazadalem wymiany wszystkich rolet na nowe - pozbawione wad - brak odpowiedzi
- listopad - narzucony przez Inwestora ostateczny termn usuniecia usterek na 15 grudnia 2006
- 15 grudnia - proba kontaktu serwisu Alutechniki z klientem - zadzwonili do niego tego dnia o godz 18 zadajac przyjazdu na teren budowy. Sposobu potraktowania klienta jak pogotowia ratunkowego pomine. Serwis do listew przyszybowych takze nie przyjechal
- 9 stycznia - zwymiarowanie i zamowienie nowych silnikow, pancerzy jak i wieszakow w innej firmie - dlaczego? Bo Inwestor poczul sie "olewany" przez prodecenta a wadliwego towaru nie chce. Tego samego dnia kontakt Alutechniki w sprawie ewentualnego podkresle - ewentualnego ich przyjazdu celem ogledzin. Po pieciu miesiacach od momentu zgloszenia reklamacji !!!
- luty - kolejna roleta ulega uszkodzeniu - nie zadzialal wylacznik krancowy w silniku - pancerz nawiniety na walek i wciagniety do skrzynki

Przez ten caly czas wstrzymane prace na budowie z powodu niemoznosci prowadzenia prac tynkarskich w obrebie glifow i wykonczenia skrzynk tak jak klient sobie zazyczyl a nie mogl ich prowadzic gdyz zamontowane zaluzje sa co najmniej niepewne. Przez te ponad 5 miesiecy (!!!!) Alutechnika kontaktowala sie z klientem DWA (!!!!) razy. Serwis firmy sprzedajacej okna (tez mam sporo negatywnych uwag pod adresem pracownikow) ani razu nie zainteresowal sie roletami gdyz to nie ich "dzialka". Do dnia dzisiejszego zgloszone wadu w kilku uszczelkach przyszybowych nie zostaly usuniete. Klient wsciekly - i nie dziwie sie mu gdyz zabawa trwa juz 6 miesiac !!!
I co ja mam w takiej sytuacji zrobic? Majac przed soba wizje sprawy przed federacja konsumentow o odszkodowanie za opoznienia w zamieszakniu w wymarzonym domu przez Inwestora?
Czy w takiej sytuacji gdy dodatkowo ponosze koszty naprawy, nowych silnikow, nowych pancerzy (wyskakujace slizagacze nakierowujace pancerz w prowadnice spowodowalu zarysowanie lameli od srodka i wygladaja jak psu z gardla wyjete) gdzy nie wiem dokladnie jakimi kosztami zostane obciazony gdyz w swietle prawa "Reklamacja powinna być złożona sprzedawcy, gdyż to on, a nie producent lub importer ponosi odpowiedzialność za niezgodny towar z umową.(cytat z praw konsumenta)" ja mam ponosic wszystki koszty zwiazane z niesolidnym dostawca? Bo jest jeszcze jeden zapis we wspomnianej ustawie : "Obniżenie ceny z powodu niezgodności towaru z umową (dawniej wad towaru)."
Lekomin - obaj usiedlismy na ten nocnik i obaj nie wiemy czym to nasze "posiedzenie" sie zakonczy. Sprawa a ile wiem jest w toku. To klient ma wszystkie atuty w reku a nie my.
Tak na marginesie - moja propozycja wyslana Wam mailem zakonczenia sprawy i zadoscuczynienia i chyba satysfakcjonujaca klienta takze pozostala bez odpowiedzi.
Sorki - ale w swietle faktow niezbyt ladnie procedura jak i szybkosc zalatwienia tej sprawy jawi sie niezbyt wesolo - nie sadzisz?

robertas
12-02-2007, 01:51
jareko: siedzimy na nocniku, bo my producentowi rolet już zapłaciliśmy dawno, ty nam nie zapłaciłeś.. serwis producenta rolet nie ma wstępu do Klienta, Ty zamówiłeś nie wiadomo na podstawie czego u innego producenta produkt.. efekt jest taki, że jesteśmy zupełnie nie z naszej winy jakieś 30k do tyłu.. przypominam, że nasz serwis próbował reagować, ale nie został wpuszczony. Producent rolet przesłał nam oficjalne stanowisko, "stwierdzające" przyczynę awarii (ta przyczyna jest tobie znana). Ponawiając pytanie: co mamy zrobić?......
hmmm....nie podawalem nazwy firmy specjalnie by nie psuc zadnej ze stron opini ale wywolany do tablicy pokrotce przypomne fakty. Wspomne tylko ze zamowienie opiewa na kwote ponad 60 tys zlotych a jest tylko zaliczkowane - wiec kasy mam tam zamrozonej troszke wiecej i obawiam sie ze zamiast zarobku doloze do interesu dosc duze pieniadze......................................... .............
Serwis firmy sprzedajacej okna (tez mam sporo negatywnych uwag pod adresem pracownikow) ani razu nie zainteresowal sie roletami gdyz to nie ich "dzialka". ..................................
Klient wsciekly - ..................
zabawa trwa juz 6 miesiac !!!.....................................
Sorki - ale w swietle faktow niezbyt ladnie procedura jak i szybkosc zalatwienia tej sprawy jawi sie niezbyt wesolo - nie sadzisz?

no właśnie tak wygląda sprawność producenta w załatwianiu reklamacji ,
większość serwisów fabrycznych działa podobnie ,
14 dni na rozpatrzenie reklamacji to bajka ,

Jareko popieram , 8)
w takiej sytuacji trzeba samodzielnie rozwiązywać problem z klientem ,
nie czekając aż producent się namyśli ,
bo to TY ryzykujesz swoją reputację ,
producent przekłada papiery a ty czekasz ,
klient się piekli , ale producent ma procedury ,

a są przecież producenci którzy w ogóle nie reagują na reklamacje ,
przeważnie mają najtańsze okna , :D

jareko
12-02-2007, 08:53
...a są przecież producenci którzy w ogóle nie reagują na reklamacje ,przeważnie mają najtańsze okna , :D
owszem tacy tez sa. A wpadki kazdemu producentowi sie zdarzaja. Wszak pracuja tam ludzie i oni czasem omylni sa. Nie mam zalu o zaistniala sytuacje ale jakos z niej wybrnac trzeba. I tak naprawde w takich sytuacjach poznaje sie z jakim producentem ma sie doczynienia. Bo nie jest filozofia wypchnac cos za brame fabryki tylko pozniej umiec wybrnac z klopotliwej sytuacji by zadna ze stron nie zostala pokrzywdzona. Trzeba tylko zawsze pamietac ze w tej calej zabawie najwazniejszy jest klient

WMM
12-02-2007, 10:37
Pięknie !!!
Teraz jestem na was zirytowany. Postów to mam niewiele nabitych ale pewnie jako jeden z nielicznych przeczytałem ze zrozumieniem na ile potrafię te 117 stron. Następnie do projektu domu ciepłego (może troszkę więcej) kazałem wstawić typowe okna jezierskiego (piszę o wymiarach nie szybach) profilu Schuco CT - 70 z roletami elektrycznymi (mostki termiczne) co zresztą opisywał jareko kilkakrotnie i zapłacić za to górką bo zdaję sobie sprawę z kosztów. Dzisiaj siadłem poczytać co nowego jest na forum i jak świetnego wyboru dokonałem i ZONK !!. Jareko płacze, lekomin coś tam się broni cuda !!!!. Wychodzi na to że w końcu skończę z drewnianymi z sokółki bo niedosyć że blisko to wszyscy znajomi co u nich kupili pisali serwis świetny, usterki usuwane od ręki itd., ale z drugiej strony forum te 117 stron postów w końcu wypowiadają się tutaj rzeczoznawcy, dealerzy, montażyści przemawia na korzyść PCV. Obiecałem sobie że żadnych zmian grubszych w projekcie nie będzie nie po to tyle czasu spędzam nad nim żeby potem jak idota zmienić coś co przyniesie jakiś dziwny łańcuszek przeróbek. Mam pytanie i co ja mam zrobić ?.

Kryspin
12-02-2007, 10:38
Mam dylemat a mianowicie nie wiem co wybrać.
Planuję zakup okien profil 5 komorowy, jednostronny kolor, szyba 1,1 lub 1,0. Mam ofertę od kilku producentów i sam nie wiem co wybrać każdy spełnia powyższe warunki.
Poradźcie coś proszę.

opcje

1) Producent PETECKI profil REHAU, szyba PILKINGTON, okucia ROTO (kolor - okleina) 9060 pln

2) Producent BROKAT profil VEKA (kolor w masie) 8700 PLN

3) Producent HAL-WER lokalny Płocku producent profil KBE okucia ROTO 11000 PLN

4) Producent WITRAŻ profil VEKA, szyba PILKINGTON , poniżej 9000PLN czekam na ofertę szczegułową. (kolor w masie)
http://zeus.net.pl/witraz/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=28

bwojtek
12-02-2007, 10:53
Skąd masz ofertę na okna Brokat? Przecież ta firma zbankrutowała jakiś czas temu :o

Kryspin
12-02-2007, 11:07
Skąd masz ofertę na okna Brokat? Przecież ta firma zbankrutowała jakiś czas temu :o

Hmm byłem w firmie która kiedyś dawno sprzedawała okna Brokatu, wiem że nadal mają VEKĘ i stąd pomyślałem że nadal pracują z BROKATEM ;D ;D
O jaka niespodzianka - dzwoniłem właśnie do punktu sprzedaży i w podpunkcie 2) będzie producent POSTĘP z Biskupca czyli:

co wybrać z:

1) Producent PETECKI profil REHAU, szyba PILKINGTON, okucia ROTO (kolor - okleina) 9060 pln

2) Producent POSTĘP Biskupiec profil VEKA (kolor w masie) 8700 PLN

3) Producent HAL-WER lokalny Płocku producent profil KBE okucia ROTO 11000 PLN

4) Producent WITRAŻ profil VEKA, szyba PILKINGTON , poniżej 9000PLN czekam na ofertę szczegułową. (kolor w masie)
http://zeus.net.pl/witraz/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=28

jareko
12-02-2007, 11:53
....profilu Schuco CT - 70 z roletami elektrycznymi (mostki termiczne) co zresztą opisywał jareko kilkakrotnie i zapłacić za to górką bo zdaję sobie sprawę z kosztów. Dzisiaj siadłem poczytać co nowego jest na forum i jak świetnego wyboru dokonałem i ZONK !!. Jareko płacze, lekomin coś tam się broni cuda !!!!. Wychodzi na to że w końcu skończę z drewnianymi z sokółki bo niedosyć że blisko to wszyscy znajomi co u nich kupili pisali serwis świetny, usterki usuwane od ręki itd., ale z drugiej strony forum te 117 stron postów w końcu wypowiadają się tutaj rzeczoznawcy, dealerzy, montażyści przemawia na korzyść PCV. Obiecałem sobie że żadnych zmian grubszych w projekcie nie będzie nie po to tyle czasu spędzam nad nim żeby potem jak idota zmienić coś co przyniesie jakiś dziwny łańcuszek przeróbek. Mam pytanie i co ja mam zrobić ?.
nie czytac Forum :lol:
A na serio - osoba ktora zajmowala sie reklamacjami i czynila to w mojej ocenie niezbyt przykladajac sie do swojej pracy juz nie pracuje. Wpadki zdarzaja sie kazdemu - popatrz na liczbe postow dotyczacych Urzedowskiego a tu tylko jeden taki przypadek - widac ja niefartowny dla Firmy jestem :lol:. Alutechnika tez juz nie wspolpracuje z Jezierskim (o ile wiem) a winna temu wszystkiemu jest wlasnie ona a nie sam Jezierski. Niestety wsadzili rolety ktore okazalo sie ze sa do bani ale nie wolno za to winic producenta okien. A jak sadze podobna droge przez meke z nimi przechodzili jak ja.
Bierz Schuco bo to naprawde dobry wybor

lekomin
12-02-2007, 13:14
1. Osoba, która zajmowała się u nas reklamacjami już u nas nie pracuje.
2. Nie kupujemy już rolet w Alutechnice, jedną z przyczyn jest cała "afera" z zamówieniem Jareko.

Zająłem się tą sprawą osobiście, starałem się coś wymyśleć satysfakcjonującego obydwie strony.. w tej chwili jest tak, że siedzimy pomiędzy młotem i kowadłem, z jednej strony jest Klient (i Jareko) a z drugiej Alutechnika. Alutechnika podała oficjalną wg. nich przyczynę awarii i umyła ręce. Ja sobie dałem czas do końca lutego, żeby coś ruszyć, i idę do sądu. Niech wysoki sąd powoła "biegłych" i ustali, po czyjej stronie jest wina. i wtedy będę dochodził swoich praw albo u Alutechniki, albo u Jareko (a ten z kolei u Inwestora). Nic innego nie jestem w stanie wymyśleć lepszego..
EOT.
pzdr

jareko
12-02-2007, 13:21
....Alutechnika podała oficjalną wg. nich przyczynę awarii i umyła ręce. Ja sobie dałem czas do końca lutego, żeby coś ruszyć, i idę do sądu. Niech wysoki sąd powoła "biegłych" i ustali, po czyjej stronie jest wina. i wtedy będę dochodził swoich praw albo u Alutechniki, albo u Jareko (a ten z kolei u Inwestora). Nic innego nie jestem w stanie wymyśleć lepszego..
EOT.
pzdr
Chcialby oficjalnie Ci podziekowac za zajecie sie ta sprawa osobiscie. Stanowisko klienta poznales w mailach i tutaj na privie.
A ze Alutechnika umyla rence wiemy o tym obaj. Przez ponad dwa miesiace nie zainteresowali sie i nie przyslali kogos by faktyczna przyczyne ustalil. Ciekawe jak wytlumacza kolejne awarie swoich rolet po miesiacu czy ostatniej po 5 miesiacach uzytkowania przez Inwestora. Tez blad montazu? :lol:
Swoja droga polecam Ci dobrego dostawce - Anwis Wloclawek - nie mialem ani razu z nimi klopotu i co ciekawsze okazali sie w porownajiu z Alutechnika tansi lub...... kroisz klientow na roletach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bwojtek
12-02-2007, 13:22
Z cekawości...
Jaka jest przyczyna wg producenta rolet? Jakie firmy są silniki?

jareko
12-02-2007, 13:36
Z cekawości...
Jaka jest przyczyna wg producenta rolet? Jakie firmy są silniki?
podana przyczyna jest smieszna. Nie wyregulowanie wylacznikow krancowych w silniku. Silniki nie wiem jakie sa :( Zastanawiajace jest to ze w jednej z uszkodzonych rolet wieszaki wogole nie ulegly wyrwaniu, tylko wypiely sie z walka ale pierwsza lamela jest wykrzywiona. W innych blaszka po protu ma wylamane zaczepy. Rolety sa lekkie - szerokosc ok 1000 przy wysokkosci 1500
Poza tym jest to system BeClewer i nie wiedziec dlaczego wypadlo juz kilka najazdow (nie wiem czy dobrze element nazwalem) kierujacych pancerz w prowadnice. Ostatnia uszkodzona roleta po prostu nawinela sie na walek i kreci sie....kreci....kreci...w kolko. Nie zadzialal wylacznik krancowy co dla mnie dyskredytuje wszystkie zastosowane w nich silniki - towar musi byc sprawny a nie klient ma ciagle miec stres - popsuje sie czy nie?

bwojtek
12-02-2007, 13:43
Pytam o silniki bo od pewnego czasu można kupić chińszczyznę po około 100zł... Wyłamanie wieszaków może być faktycznie spowodowane niewłaściwym ustawieniem krańcówek - jeżeli silnik wyłącza się zbyt późno przy opuszczaniu rolety to element wieszaka wchodzący w wał jest przy podnoszeniu-opuszczaniu przeginany raz w jedną raz w drugą stronę. W końcu musi się złamać... Ale skoro w silnikach "padają" krańcówki to inna inszość. Chyba, że krańcówki padają z powodu wadliwego podłączenia (np. dwa silniki pod jeden włącznik).
A ślizgi (najazdy) pewnie wypadają jak roleta podejdzie za wysoko i listwa krańcowa wepchnie je do skrzynki.

rrmi
12-02-2007, 13:45
Jareko o ile moge wtracic swoje 3 grosze :D Wydaje mi sie , ze sprawa w sadzie jak pisze Twoj dostawca rolet czy cokolwiek innego nie zmieni faktu , ze ogledziny na miejscu monatzu rolet nie odbyly sie w ustawowym czasie co jednoznacznie nakazuje przyjmujacemu reklamacje pokryc wszelkie koszty , zabrac te swoje nieszczesne rolety na swoj koszt .
Bo mysle , ze o ile mozna reklamacje przyjac i odalic z powodu jakiego tam (nawet smiesznego) to nie mozna nie zareagowac w ogole , a juz na pewno nie moze sie taka sprawa ciagnac miesiacami :o
Takie jest moje pierwsze spostrzezenie

jareko
12-02-2007, 14:01
Pytam o silniki bo od pewnego czasu można kupić chińszczyznę po około 100zł... Wyłamanie wieszaków może być faktycznie spowodowane niewłaściwym ustawieniem krańcówek - jeżeli silnik wyłącza się zbyt późno przy opuszczaniu rolety to element wieszaka wchodzący w wał jest przy podnoszeniu-opuszczaniu przeginany raz w jedną raz w drugą stronę. W końcu musi się złamać... Ale skoro w silnikach "padają" krańcówki to inna inszość. Chyba, że krańcówki padają z powodu wadliwego podłączenia (np. dwa silniki pod jeden włącznik).
A ślizgi (najazdy) pewnie wypadają jak roleta podejdzie za wysoko i listwa krańcowa wepchnie je do skrzynki.
wszystko ladnie pieknie bwojtek jest jedno ale....krancowki byly regulowane, ulamaniu ilega nie blaszka jako calosc tylko jeden z dwu jej "zabkow". a slizgi wypadaly takze w jeszcze sprawnych roletach, nawet gdy podlaczone sa dwie rolrty pod jeden silnik krancowka nie ma prawa sie uszkodzic (swoja droga tu takiej sytuacji nie ma)

daxima
12-02-2007, 15:21
o matko zestresowałam się :-? :(
To jak to było z tymi roletami. One przyszły razem z oknami od Jezierskiego ?
Chol... ja też mam zamówione siłowniki firmy coś Alu.. nie pamiętam dokładnie
I właściwie to już nie wiem skąd te rolety przyjdą.
Wpadam w panikę.

bwojtek
12-02-2007, 16:26
Jareko
Po pierwsze to jestem po twojej stronie bo mi ta firma alucóśtam ani brat ani swat a z tobą czuję się trochę związany przez to forum
Ja nie twierdzę, że nie regulowałeś krańcówek tylko piszę, że faktycznie ich złe ustawienie powoduje takie problemy. A to, że pewni wina leży po stronie samych tendetnych silników to już inna sprawa, którą ty musisz niestety. udowodnić. :wink:
Co do spalenia krańcówek to jak byłem na szkoleniach w Somfy to przestrzegali przed dwoma rzeczami: podłączania 2 silników pod jeden włącznik i podłączania "na krótko" silnika pod zasilanie z pominięciem włącznika. Podobno indukuje się wtedy jakiś prąd wsteczny czy cóśtam i palą się często krańcówki. Nie rozumiem tego ale przyjąłem do wiadomości i trzymam się tych zasad!

Jezierski skrzywdził mnie
12-02-2007, 16:50
A może chcecie posłuchać, co ja mam do powiedzenia?

Jezierski skrzywdził mnie
12-02-2007, 17:24
To mnie Jezierski, Aluplastyka przez swojego dilera próbują wcisnąć towar na poziomie piwnicy, czy śmietnika. Wydaje mi się, że minęły czasy kiedy wystarczyło, aby okna nie przeciekały :-) To prawda. Okna i rolety dostałem, nawet szyby nie są pobite :-) kolor zgodny z zamówieniem :-) itd. Przypominam: JESTEŚMY W EUROPIE W 21 WIEKU i proponuję przez ten pryzmat patrzeć na problem.Fakty widziane przeze mnie (będzie skrótowo, aby nie powielać tego, co napisane powyżej):
1) W 8 oknach o wymiarach 150x180 szyby były o niższej wartości niż zamówiłem (miały być "bezpieczne" a były zwykłe)
2) 3 rolety rozsypały się przy pierwszym ururchomieniu
3) W kilku miejscach rozbita okładzina (musiały komuś okna wypaść z ręki) :-)
4) uszczelki przyszybowe w części centralnej wwinięte przy szybie do wewnątrz, do szyby - po bokach normalnie. To wizualnie wygląda tak: polewej uszczelka 3 mm nad listwą, potem spada, spada, po środku uszczelka poniżej listwy, od prawej znowu wychodzi - słowem mam falę o "amplitudzie" 4 mm. Serwis zgłosił się aby to naprawić - były 3 wizyty: 1) oględziny, 2)założenie jakichś podkładek - efekt dobry lub bardzo dobry, ale ... starczyło podkładek tylko na 2/3 okien (niby :-)))) i to dobre) .Po moim proteście - usłyszałem z SZANOWNIEJ FABRYKI JEZIERSKI że podkładki mieli, tylko klient chciał już wyjść bo mu się spieszyło (bezczelność Jezierskiego) , wizyta 3 - dokończenie wymiany podkładek - ekipa tak się spieszyła, że aż bała się ze mną spotkać - odjechali zanim ja przybyłem. Niestety, w 5 szybach (z 50 poprawianych) poprawili źle - PO PROSTU OLEWACTWO, NIECHLUJSTWO - albo tak się spieszyli, aby mnie nie spotkać - że zapomnieli o tych 5 szybach, albo po prostu o nich zapomnieli. No bo, ludzie, jak 45 sztuk się da poprawić, dlaczego pozostałych 5-ciu nie ? Bo z tych poprawionych jestem zadowolony.
5) I UWAGA: w kolejnych miesiącach rozpadały się kolejne rolety. A rekordem świata była awaria ostatniej niedzieli, kiedy to roleta otwierana i zamykana pewnie już setkę razy (więc trudno mówić tu o błędzie regulacji) NIE ZATRZYMAŁA SIĘ wciągnęło ją do środka i ... nie mam kolejnej rolety. Mam jeszcze 19 rolet :-) i powinienem się cieszyć, bo straciłem tylko 6, na co producent, wykonawca - nie zareagowali (raz zadzwonił Pan od rolet, tu mogę podać nr telefonu, jak ktoś chce go unikać 0-604 542 ... i zaproponował spotkanie o 18.00, czyli po ciemku. Jak go.... to w firmie powiedział, że "nie mógł obejrzeć, bo nie ma prądu na budowie" - prąd oczywiście jest, tylko lampę trzeba było ze sobą przywieźć, ale na to grupy Jezierski-Aluplastyka-diler już nie stać - podobnie zresztą jak poprawiający szyby prosili mnie o coś do wycierania zaparowanych okien - dobrze,że nowych uszczelek ode mnie nie chcieli).
Reasumując - mam okna i rolety - okna - których w nawet najbiedniejszych budynkach "publicznych" tak s......nych nie widziałem, rolety, które rozpadają się w tempie 1 na miesiąc. Zaproponowałem zabranie sobie tego cudu - ale jakoś grupa Jezierski-Aluplastyka-Diler do tego się nie palą.
Co do podłączenia - bo ktoś o tym pisał - podłączenie przez przekażniki, nic się nie wypala. Rozpadają się rolety, w których jeden silnik jest podłączony do jednej rolety i do jednego wyłącznika. I ostatnia też nie zatrzymała się gdy otwierałem ją z wyłącznika przy oknie. W wielu domach widziałem rolety otwierane i zamykane jednym przyciskiem - i nic się nie działo. Te są pewnie, te tanie, Chińskie - jak ktoś powyżej napisał. Ale co mnie to obchodzi !!!!! Mogą być nawet z Atlantydy lub Księżyca. Nie obchodzi mnie, że Jezierski kupuje tanio chińskie buble. Ode mnie żąda się pieniędzy nie księżycowych - tylko polskich złotych, mają nie być fałszywe, podarte.
I ja żądam takich okien i rolet szanowna spółko Jezierski-Aluplastyka-Diler
i JESZCZE JEDNO - SZANOWNY MURATOR POZWALA SIĘ REKLAMOWAĆ TEJ FIRMIE NA SWOICH STRONACH!!!!
CZY TO JEST TEN STANDART MURATORA? Wiele miesięcy niezałatwionej reklamacji, zniszczenia i rozpadające się rolety. Muratorowi też gratuluję odpowiedniego poparcia tej firmy (wiem, że za kasę) ale ponoć Murator miał być po stronie klienta :-)

Jezierski skrzywdził mnie
12-02-2007, 17:37
Ciekawe, czy ktoś z Muratora przyjedzie do mnie zrobić reportaż o oknach i roletach firmy, którą reklamuje :-)
Może zrobimy ankietę :-) Przyjedzie? Nie przyjedzie?
Ja mogę dać głos pierwszy... :-)

jareko
12-02-2007, 17:41
.... przez swojego dilera próbują wcisnąć towar na poziomie piwnicy, czy śmietnika.....
domyslam sie kto jest autorem tego postu :) ale hmmm...czy pod pojeciem diler masz konkretnie mnie na mysli? Hmmmm.....bo tak to zabrzmialo
A wydaje mi sie ze tak jak ja walcze ....... a nie wciskam - przynajmniej tych speir.... przez Alutechnike rolet

Jezierski skrzywdził mnie
12-02-2007, 17:58
To, że mam pewną pomoc od Dilera - to fakt - i to decyduje, że głownie biję w Jezierskiego i Aluplastykę. Ale nie zmienia to faktu, że robotę robi mi zespół: Jezierski-Aluplastyka-Diler. Być może, że Diler jest najmniej winny, ale to ja mam s....ne okna i rolety, a nie Diler. Aczkolwiek Dilera przepraszam, jeśli go potraktowałem na równi z producentami bubli. Dla wyrównania rachunków oświadczam: okna zostały zamontowane terminowo, szybko, czysto, dokładnie. A to, że nie spełniają mojego wyobrażenia o oknach i roletach w Europie - to już nie wina Dilera - za co DILERA PRZEPRASZAM
No, może jedyną winą dilera jest to, że z takiej fabryki bierze. Ale może lepszych w Polsce już nie ma.... :-(

jareko
12-02-2007, 18:16
... to już nie wina Dilera - za co DILERA PRZEPRASZAM
No, może jedyną winą dilera jest to, że z takiej fabryki bierze. Ale może lepszych w Polsce już nie ma.... :-(
uffff..... przeprosiny przyjete :lol:
ale jedno musze dodac. Niestety lepszych w Schuco nie ma - mozesz mi wierzyc lub nie - a wspolpracowalem z kilkoma. Najlepsza fabryka - Maege Polska - ktora na Schuco robila niestety nie istnieje od lat. Pomijajac wpadke u Ciebie to naprawde dobry producent i dobrze ze sam szef sie tym zajal i nieodpowienich ludzi zwolnil - ale co ja go bede bronil - w sumie masz calkowita racje - 6 miesiecy na usuwanie zgloszonej reklamacji to nawet w mojej ocenie za dlugo - Twoja jest inna gdyz uwzglednia czas jaki Ci zabrano i straty jakie poniosles z powodu opoznien - i tylko ze strachem wyczekuje ostatecznego rachunku za to wszystko

bwojtek
12-02-2007, 18:48
W całej sprawie dziwi mnie, że tak znana (i szanowana przeze mnie osobiście) firma jak Jezierski korzysta z dziwnych poddostawców a przy tym zasłania się nimi przy reklamacji. Wstyd! Dla dobrego imienia wypadało wziąć koszty na siebie i później przepychać się z podwykonawcą...
Tobie Jareko też jako "staremu wyjadaczowi" dziwię się trochę, że kupujesz rolety razem z oknami od Jezierskiego jeżeli wiesz, że to nie ich produkt i nie oni są gwarantem. Przecież cena też na pewni nie jest wcale atrakcyjna po uwzględnieniu marży "J"!

daxima
12-02-2007, 19:07
Nic tylko znowu przyszło mi czytać ten wątek i żyć w trwodze
Co To będzie u mnie :evil:
A myślała baba że ma problem z głowy :x

jareko
12-02-2007, 19:17
...Tobie Jareko też jako "staremu wyjadaczowi" dziwię się trochę, że kupujesz rolety razem z oknami od Jezierskiego jeżeli wiesz, że to nie ich produkt i nie oni są gwarantem. Przecież cena też na pewni nie jest wcale atrakcyjna po uwzględnieniu marży "J"!
wiesz....tez sam sie sobie dziwie ze lenistwo wzielo gore.Poza tym wlasnie z powodow o jakich wspomniales nie przypuszczalem ze moge miec takie problemy. Znam Firme od wielu lat i tez szanowalem i w dlaszym ciagu szanuje choc pewnego rodzaju zgrzyt miedzy nami powstal. Gdybym zostal poinformowany iz pelna odpowiedzialnosc za rolety ponosi zupelnie inna firma inaczej bym postapil.
Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to ze gore wzielo moje lenistwo. Anwis te same rolety (mam ich wycene) chcial mi sprzedac za 70% tego co za nie mam zaplacic - ale gore wzial fakt ze prowadnice, skrzynki i cala reszte zamontuja mi na produkcji i zaoszczedze czasu przy montazu. Pamietam ile czasu stracilem przy montazu raptem 11 rolet w Poznaniu u jednego z Was.
Widzisz bwojtek - czlowiek caly czas uczy sie na bledach - niestety wlasnych

weni
12-02-2007, 21:19
droższe okna niż Jezierskiego robi OKF Mikołów
na schuco oczywiście.
Jakość 1 klasa cena około 10% więcej
pozdrawiam

grzegorz10
12-02-2007, 21:24
Jareko widzę że i ty masz promblemy - troszeczkę innej natury.
Jeżeli mogę dorzucić pięć groszy od siebie co do opisanego tematu rolet.

1. Jeszcze nie spotkałem się aby pancerz przy podnoszeniu wyciągnoł ślizgacz(element worowadzający pancerz do prowadnicy) -Jest to prawie nie możliwe
2 Elementy ,które opisałeś że wypadają z pancerza to aretacje - zabezpieczają one przed przesuwaniem się względem siebie listw pancerza -Prawdopodobny powód źle przybite zszywkami.
3 Dwie rolety mogą pracować na jednym przełaczniku - trzeba zastosować odpowiedni element elektryczy ,który w Somfy nazywa się TR W innym przypadku uszkodzeniu ulegną wył. krańcowe.
4 Przez te parę lat co pracuję w branży używaliśmy silników różnych firm i różne kwiatki wychodziły. Skończyło się na SOMFY i już od kilku lat nie ma problemów.
Przestawianie się wył. krańcowych może być spowodowane między innymi złym podłączeniem, uszkodzeniem (nadpaleniem podczas podłaczania) wył. krańcowych lub silnik marki no name.
5 Na zdjęciach zauważyłem iż Alutechnika produkuje na profilach wiodącej firmy Heroal.
Co do wieszaków przesłałem Ci na priw.

lekomin
12-02-2007, 21:27
To mnie Jezierski, Aluplastyka przez swojego dilera próbują wcisnąć towar na poziomie piwnicy, czy śmietnika. Wydaje mi się, że minęły czasy kiedy wystarczyło, aby okna nie przeciekały :-) To prawda. Okna i rolety dostałem, nawet szyby nie są pobite :-) kolor zgodny z zamówieniem :-) itd. Przypominam: JESTEŚMY W EUROPIE W 21 WIEKU i proponuję przez ten pryzmat patrzeć na problem.Fakty widziane przeze mnie (będzie skrótowo, aby nie powielać tego, co napisane powyżej):
1) W 8 oknach o wymiarach 150x180 szyby były o niższej wartości niż zamówiłem (miały być "bezpieczne" a były zwykłe)

Chwila moment.. szyby u nas zamawia komputer, tzn. on z zamówienia generuje listę zbiorczą. Jutro mnie nie ma w firmie.. sprawdzę w środę, jakie szyby były na zamówieniu.



2) 3 rolety rozsypały się przy pierwszym ururchomieniu

Gdybyśmy wcześniej mieli z Alutechniką problemy, to byśmy reagowali. Jedyne co mogłem im zarzucić, to mała elastyczność. Ja mam ich opinię na piśmie, wyraźnie podającą prawdopodobną przyczynę awarii.


3) W kilku miejscach rozbita okładzina (musiały komuś okna wypaść z ręki) :-)

W kilku miejscach tzn. gdzie? Okna nie wypadają z rąk, bo ich się nie podnosi (sporo ważą). Prze uszkodzeniami dołu okna chroni listwa przyszybowa.


4) uszczelki przyszybowe w części centralnej wwinięte przy szybie do wewnątrz, do szyby - po bokach normalnie. To wizualnie wygląda tak: polewej uszczelka 3 mm nad listwą, potem spada, spada, po środku uszczelka poniżej listwy, od prawej znowu wychodzi - słowem mam falę o "amplitudzie" 4 mm. Serwis zgłosił się aby to naprawić - były 3 wizyty: 1) oględziny, 2)założenie jakichś podkładek - efekt dobry lub bardzo dobry, ale ... starczyło podkładek tylko na 2/3 okien (niby :-)))) i to dobre) .Po moim proteście - usłyszałem z SZANOWNIEJ FABRYKI JEZIERSKI że podkładki mieli, tylko klient chciał już wyjść bo mu się spieszyło (bezczelność Jezierskiego) , wizyta 3 - dokończenie wymiany podkładek - ekipa tak się spieszyła, że aż bała się ze mną spotkać - odjechali zanim ja przybyłem. Niestety, w 5 szybach (z 50 poprawianych) poprawili źle - PO PROSTU OLEWACTWO, NIECHLUJSTWO - albo tak się spieszyli, aby mnie nie spotkać - że zapomnieli o tych 5 szybach, albo po prostu o nich zapomnieli. No bo, ludzie, jak 45 sztuk się da poprawić, dlaczego pozostałych 5-ciu nie ? Bo z tych poprawionych jestem zadowolony.
5)

Znany, stary przypadek uciekających uszczelek. Schuco pracuje nad nim już 6 miesięcy.. Niestety, nie mogę samemu otworzyć ekstruzji listwy przyszybowej. Te "podkładki" to wynalazek Schuco normalnie w produkcji nie stosowany. Mogło ich zabraknąć, bo wykupiliśmy ich cały polski zapas (podkreślam, nie jest to produkt typowy, używany w produkcji). Ciekawy jest zarzut, że serwis pracował za szybko..


I UWAGA: w kolejnych miesiącach rozpadały się kolejne rolety. A rekordem świata była awaria ostatniej niedzieli, kiedy to roleta otwierana i zamykana pewnie już setkę razy (więc trudno mówić tu o błędzie regulacji) NIE ZATRZYMAŁA SIĘ wciągnęło ją do środka i ... nie mam kolejnej rolety. Mam jeszcze 19 rolet :-) i powinienem się cieszyć, bo straciłem tylko 6, na co producent, wykonawca - nie zareagowali (raz zadzwonił Pan od rolet, tu mogę podać nr telefonu, jak ktoś chce go unikać 0-604 542 ... i zaproponował spotkanie o 18.00, czyli po ciemku. Jak go.... to w firmie powiedział, że "nie mógł obejrzeć, bo nie ma prądu na budowie" - prąd oczywiście jest, tylko lampę trzeba było ze sobą przywieźć, ale na to grupy Jezierski-Aluplastyka-diler już nie stać - podobnie zresztą jak poprawiający szyby prosili mnie o coś do wycierania zaparowanych okien - dobrze,że nowych uszczelek ode mnie nie chcieli).

Jestem przekonany, że Pan lampę ze sobą wszędzie wozi :) Zresztą, z tego co wiem, to już nie są rolety Alutechniki..


Reasumując - mam okna i rolety - okna - których w nawet najbiedniejszych budynkach "publicznych" tak s......nych nie widziałem,

A co jest z nimi nie tak, jeśli można spytać?



rolety, które rozpadają się w tempie 1 na miesiąc. Zaproponowałem zabranie sobie tego cudu - ale jakoś grupa Jezierski-Aluplastyka-Diler do tego się nie palą.
Co do podłączenia - bo ktoś o tym pisał - podłączenie przez przekażniki, nic się nie wypala. Rozpadają się rolety, w których jeden silnik jest podłączony do jednej rolety i do jednego wyłącznika. I ostatnia też nie zatrzymała się gdy otwierałem ją z wyłącznika przy oknie. W wielu domach widziałem rolety otwierane i zamykane jednym przyciskiem - i nic się nie działo. Te są pewnie, te tanie, Chińskie - jak ktoś powyżej napisał. Ale co mnie to obchodzi !!!!! Mogą być nawet z Atlantydy lub Księżyca. Nie obchodzi mnie, że Jezierski kupuje tanio chińskie buble.

Że co jest chińskie?


Ode mnie żąda się pieniędzy nie księżycowych - tylko polskich złotych, mają nie być fałszywe, podarte.
I ja żądam takich okien i rolet szanowna spółko Jezierski-Aluplastyka-Diler

Czyli reasumując:
Co do Jezierskiego są następujące zarzuty:
1) "niezgodne z zamówieniem szyby" - problem nigdy do nas nie zgłaszany. Nie za bardzo wierzę, że mogliśmy szyby pomylić. Muszę sprawdzić, co było na zamówieniu
2) "listwa przyszybowa" - chyba już 3 czy 4 krotna wizyta serwisu, "naprawa" polegająca na wyjęciu listew, włożeniu "podkładek" i ponownym zabiciu listew.
3) "coś z okleiną" - znowu nie zgłoszone w charakterze reklamacji. Reklamację na okleinę przyjmujemy do momentu odbioru okien przez dilera.

Co do rolet:
1) mam opinię Alutechniki, która na piśmie stwierdziła przyczynę usterek, i oczywiście nie jest tzw. wada fabryczna. Jedynym sposobem, jakim mogę udowodnić, że coś jest nie tak, jest pozwanie Alutechniki do sądu, co w naszych warunkach trwa kilka lat. Napomknę, że za rolety Alutechnice już dawno zapłaciliśmy.
2) nasz serwis próbował zająć się tematem rolet, ale nie został dopuszczony przez Klienta, który stwierdził (zresztą całkiem słusznie), że jest to sprawa Alutechniki.. ale Alutechnika (patrz pkt.1) już wydała opinię na piśmię, stwierdzającą wady w montażu (nie odnoszę się do merytoryczności pisma.. za mało wiem o roletach, żeby o tym mówić).
3) Klient ma (podobno) zamontowane rolety od innego wykonawcy, a my mamy niezapłaconą fakturę na jakieś 30k złotych. Z rolet Alutechniki miały zostać tylko prowadnice i kasty.

Reasumując: co w naszych oknach było "nie tak" już dawno naprawione, przy pomocy bodaj 3 czy 4 wizyt serwisu, Klient nie zapłacił 30k złotych, Jareko wstawił mu rolety od kogoś innego, my Alutechnice dawno zapłaciliśmy. Zostaliśmy z przede wszystkim zszarganą opinią, "awanturującym" się Klientem i jakieś 30-40k w plecy. Generalnie udana transakcja, nie ma co. Ciekawi mnie tylko, czy Klient zapłacił Jareko za te nowe rolety, i czy są one niezawodne..

jareko
12-02-2007, 21:40
1. Jeszcze nie spotkałem się aby pancerz przy podnoszeniu wyciągnoł ślizgacz(element worowadzający pancerz do prowadnicy) -Jest to prawie nie możliwe
prawie robi wielka roznice :lol: . Alutechnika tez powiedziala ze to niemozliwe to skad w moim posiadaniu sa te elementy skoro powinny byc zatrzasniete w skrzynce BeClewera a tam ich nie ma?

2 Elementy ,które opisałeś że wypadają z pancerza to aretacje - zabezpieczają one przed przesuwaniem się względem siebie listw pancerza -Prawdopodobny powód źle przybite zszywkami.
chyba zle sie wyrazilem - zszywki trzymaja sie mocno i tu akurat nie ma sie do czego przyczepic

3 Dwie rolety mogą pracować na jednym przełaczniku - trzeba zastosować odpowiedni element elektryczy ,który w Somfy nazywa się TR W innym przypadku uszkodzeniu ulegną wył. krańcowe.
sterowniki sa zastosowane - Bistyp - sprawdzone u innych i naprawde OK

4 Przez te parę lat co pracuję w branży używaliśmy silników różnych firm i różne kwiatki wychodziły. Skończyło się na SOMFY i już od kilku lat nie ma problemów.
Przestawianie się wył. krańcowych może być spowodowane między innymi złym podłączeniem, uszkodzeniem (nadpaleniem podczas podłaczania) wył. krańcowych lub silnik marki no name.
nie wiem, sekscji zwlok :lol: silnika nie robilem ale wykluczamblad w montazu i polaczeniach

5 Na zdjęciach zauważyłem iż Alutechnika produkuje na profilach wiodącej firmy Heroal.
oczywiscie, do profili nie mam zastrzezen.
Zreszta do diaska - ja wogole nie mialbym zastrezezen do nikogo gdyby od samego poczatku potraktowano mnie i klienta po ludzku a nie zastosowano przez Alutechnike spychotechnike. Oni sa OK i nawet d... ruszyc nie chcieli by swoje rolety zobaczyc i ewentualnie nauczyc tego co na robocie sie nie zna jak to robc nalezy. Na dodatek mijali sie z prawda piszac iz kilkakrotnie probowali kontaktowac sie z klientem i nie tylko w tej sprawie rozmijalisie z prawda. Tylko postawa tej formy zaowocowala tym ze Inwestro ma kilkumiesieczne opoznienie a wszyscy wiemy jaka mielismy (mamy) zime i ile w tym czasie moznaby zrobic wokol i w domu i spowodowala eskalacje problemu a wystarczylo wsadzic d... w samochod i przyjechac
Tylko o to mi idzie. A klienta ma wszystkie atuty w reku - nie ja, nie Alutechnika czy ktokowiek inny. Klient ma za soba przepisy Federacji Konsumentow i odpowiednie ustawy. Klient niezadowolony z towaru malo brakowalo wywallilby mnie na zbity pysk i mialby podstawe do tego by kazac mi zabrac wadliwy towar i na dodatek zadac zwrotu wplaconej kasy. Niestety albo i stety bo kazdy z nas takze bywa klientem roznych firm takie mamy prawo. A jak widac Alutechnika zyje na innej planecie i ma w glebokim powazaniu Firme z ktora przez lata wspolpracowala narazajac ja na utrate dobrego imienia (spojrz na pojawiajace sie juz postyt na temat nie prodcenta rolet lecz frmy Jezierski). Narazila takze mnie na straty nie tylko dobrej opinii (jak sadze) ale takze te namacalne - czysto finansowe.
Tu lezy przyslowiowwy pies pogrzebany

lekomin
12-02-2007, 21:49
Jareko,
ja już nic nie rozumiem.. Mam na piśmie z Alutechniki, że "wielokrotnie" kontaktowali się z klientem. Jeśli kłamią, to zrobię im z d*** jesień średniowiecza. Jeśli przemontujesz te rolety, to potrzeba mi elementów, które się popsuły, są wadliwe, itpitd. Jutro jestem w Wawce, ale w środę dzwonię do prawników, nie będę czekał do końca lutego.

Gdzie jest ta budowa? Z chęcią bym te rolety zobaczył na własne oczy.. oczywiście jeśli się Klient zgodzi.

pzdr

jareko
12-02-2007, 22:13
Jareko,
ja już nic nie rozumiem.. Mam na piśmie z Alutechniki, że "wielokrotnie" kontaktowali się z klientem. Jeśli kłamią, to zrobię im z d*** jesień średniowiecza....
to fajnie :lol:, mam w domu sporo zabaek mego syna - mlotki, miecze itp by te sredniowiecze im zafundowac - reszte masz na priv

Big_Mac
12-02-2007, 22:21
Czytam opinie niektorych o jakosci okine Schüco.Kiedys mialem przyjemnosc wstawiac okna tej f-my.Dodam,ze robilem to nie w Polsce ,a w niemczech.Okna byly wyprodukowane w sloweni i wiekszego szrotu jeszcze nie widzialem !!! Serio !!! Bylo mnostwo reklamacji.Nastepnie,f-ma w ktorej pracowalem zamawiala okna tylko w Weru.Byly one produkowane we francji.Jakosc 1-wszej klasy !!! Dlatego tez jak czytam lub slysze Schüco to az zygac mie sie chce.Dodam,ze bylo to ok.5 lat temu.
Pozdrowka
Mac

michalz
12-02-2007, 22:50
Po przeczytaniu całej opowieści zostałem skutecznie wyleczony z chęci posiadania jakichkolwiek rolet zewnętrznych. Jestem Panom za to serdecznie wdzięczny.

Pozdrawiam.

robertas
12-02-2007, 23:07
Ciekawe, czy ktoś z Muratora przyjedzie do mnie zrobić reportaż o oknach i roletach firmy, którą reklamuje :-)
Może zrobimy ankietę :-) Przyjedzie? Nie przyjedzie?
Ja mogę dać głos pierwszy... :-)

myślę że Murator nie przyjedzie ,
bo to nie "serwis reporterów" ,
choć rację przyznaję KLIENTOWI ,

MURATOR użycza nam tego forum byśmy się mogli dzielić doświadczeniami ,
za co wielkie dzięki (chociaż to biznes) ,
tak naprawdę przy "budowie" to forum jest nieocenione ,

Widzę że klient jest z tych "normalnych" ,a nie UUU ,
chodzi o to że wpadki się zdażają , a JAREKO zachował się chyba dobrze ,
szkoda że jako jedyny ,
producent chyba nie stanął na wysokości zadania ,
(nie wymieniam nazwy producenta, choć ten niefrasobliwie się wychylił) :wink:

tatko
12-02-2007, 23:26
[quote="lekomin"]Znany, stary przypadek uciekających uszczelek. Schuco pracuje nad nim już 6 miesięcy.. Niestety, nie mogę samemu otworzyć ekstruzji listwy przyszybowej. Te "podkładki" to wynalazek Schuco normalnie w produkcji nie stosowany. Mogło ich zabraknąć, bo wykupiliśmy ich cały polski zapas (podkreślam, nie jest to produkt typowy, używany w produkcji). [quote]
Dlatego między innymi wolę okna Deceunick Zendow niż Schuco. Jareko zastanów się i zmień system i dostawców. Wszak do Deceunicka nie masz aż tak daleko.
Pozdrawiam

Charlie
12-02-2007, 23:58
Cześć.Jestem pierwszy raz na forum.Potrzebuję pomocy w wyborze okien drewnianych.Poszukuję dobrej firmy ze Śląska.Czy ktoś miał może do czynienia z firmą PPU Stoldrew Jan Purymski z Gliwic.Proszę o opinię.

...WIKTORCZYK Pszczyna - wal w ciemno. Wysoka klasa !!!

jareko
13-02-2007, 00:03
... Jareko zastanów się i zmień system i dostawców. Wszak do Deceunicka nie masz aż tak daleko....
widzisz tatko znam Schuco od lat hmm....niech policze...pierwsze okno Schuco jakie montowalem wlasnorecznie to byl rok 96 od chyba najlepszego jaki byl na owe czasy (i dzis bylby takze) producenta.I wierz lub nie - ciagle uwazam ten system za najlepszy wsrod PVC. To ze mam w swojej ofercie Aluplasta od Adamsa to wymog klientow - troszke tanszy a producent tez The Besciak. Nie zmieniam dostawcow jak rekawiczki po pierwszej (w mojej ocenie) wpadce. Poza tym zanim trafilem do Jezierskiego mialem w swoich rekach Schuco produkowane przez blizszych mi (z racji odleglosci i nie tylko) dostawcow i wierz lub nie - moga buty Jezierskiemu czyscic. Natomiast odchodzilem w momencie gdy pozostawiany zostawalem sam z problemem np. takim jak powyzej i caly ciezar finansowy przerzucano na mnie. W takiej wlasnie sytuacji poznajesz z jakim producentem masz doczynienia - badziewiarz ktoremu zalezy tylko na wypchnieciu za brame fabryki towaru czy szanujacego partnera w biznesie producenta
Przez te lata przeszedlem przez wiele profili i kilkunastu dostawcow i dla mnie nie liczy sie cena - to klient decyduje czy kupi ode mnie czy od kogos innego - liczy sie jakosc finalna produktu. Nie lubie sytuacji jak powyzsza. Kosztuje sporo nerwow i kasy.
Wspomnianych uszczelek nie zauwazylem gdyz jest to detal nie majacy wplywu na jakosc uzytkowa okna a tylko na estetyke dla wiekszosci nawet nie zauwazalna. A reszta ze wspomnianych tu klopotow realnie nie dotyczy Jezierskiego tylko producenta feralnych rolet - Alutechniki

poza tym pozwol ze zacytuje Charliego:
okna i drzwi nie są dziełem sztuki - to po prostu materiał budowlany

Charlie
13-02-2007, 00:09
cd na temat profili Gealan na który dobre zdanie ma guru Pchełek
firma Okno Plast Rąbień wycofała się z Gealana na rzecz Aluplasta - pracownik firmy powiedział mi nieoficjalnie że po olbrzymiej reklamacji z Czech, Gealan dawał za słabe wzmocnienia)

a ja reklamuje przedmuchy kolejny raz (za pierwszym razem wyzmiana 7 skrzydeł)

...tanio było ?!

Charlie
13-02-2007, 00:16
Jestem zaskoczony tym ambarasem na linii JAREKO - JEZIERSKI - ALUTECHNIKA. Wydaje mi się, że trzeba rozmawiać - konsultować się na spokojnie. Ja mam wiele problemów z Klientami w B2B i nie będę ukrywał, że długo zastanawiam się nad rozwiązaniem ostatecznym czyli wokandą.
To nie jest dobre wyjście - lepiej rozdzielić koszta naprawy solidarnie i jak najszybciej przejść do następnych tematów.

Pozdro

TERMOS
13-02-2007, 00:17
..........Gdybym zostal poinformowany iz pelna odpowiedzialnosc za rolety ponosi zupelnie inna firma inaczej bym postapil.......................
.....................ale gore wzial fakt ze prowadnice, skrzynki i cala reszte zamontuja mi na produkcji i zaoszczedze czasu przy montazu......................

no ale gwarantem dla Ciebie Jareko jest zawsze sprzedawca , a nie "pod" sprzedawca , więc to chyba naciąganie faktów ,że Alutechnika odpowiada przed tobą i klientem ,
8)

jareko
13-02-2007, 00:19
cd na temat profili Gealan na który dobre zdanie ma guru Pchełek...... Gealan dawał za słabe wzmocnienia)
a ja reklamuje przedmuchy kolejny raz (za pierwszym razem wyzmiana 7 skrzydeł)

...tanio było ?!
a jakze :lol:
I wzmocnienia nie daje profil :lol: tylko producent i nie ma tu nic do rzeczy Aluplast, Gealan, czy jakikolwiek inny profil
Wszystkiemu winny producent - zreszta juz ktos Ci mack o tym powiedzial a Ty ciagle jedziesz na Gealanie zamiast na producencie sie przejechac

TERMOS
13-02-2007, 00:22
Jestem zaskoczony tym ambarasem na linii JAREKO - JEZIERSKI - ALUTECHNIKA. Wydaje mi się, że trzeba rozmawiać - konsultować się na spokojnie. Ja mam wiele problemów z Klientami w B2B i nie będę ukrywał, że długo zastanawiam się nad rozwiązaniem ostatecznym czyli wokandą.
To nie jest dobre wyjście - lepiej rozdzielić koszta naprawy solidarnie i jak najszybciej przejść do następnych tematów.

Pozdro

chyba faktycznie trzeba uciąć temat ,
bo firmy są z nazwy wymieniane w sytuacji nie do końca jasnej ,
czego chyba nie chcą
:wink:

jareko
13-02-2007, 00:31
I tu masz rację.
A dilera już nima :evil: i rachunku również nima :evil:
Kończąc opowiastkę W zakładzie w którym pracuje robimy również nietypowe rzeczy na które nie zawsze dajemy gwarancje (przekroczone normy o czym klient jest poinformowany) lecz założenie jest takie że to ma sprawnie działać.
Inaczej nie działa = nie ma kasy :cry:ha ha ha takich jak Wy jest niewielu - zalozenie firm jest inne - wyprodukowac to co sobie klient zamarzy, pozostawic dealera z klopotem a pozniej cisnac go o kase nawet w sytuacji gdy jawnie szmelc mu sie wciska - to jest podstawa biznesu okiennnego w dzisiejszych czasach
Ostatnio tez mam klopot wlasnie z tym ze cisna mnie o kase gdzie zalaczone do okien rolety sa gowno warte. Na 24 sztuki od razu trzy byly wadliwe a po tygodniu uzytkowania nastepna, po dwu miesiacach kolejna a kilka dni temu nastepna - w sumie 6 sztuk na zlom. Zamowilem juz u innego producenta wszystko poza skrzynkami i prowadnicami i zapowiedzialem ze za rolety jak i koszta zwiazane z ich naprawa nie zaplace oraz za opoznienie w realizacji zamowienia i dodatkowe koszty jakimi mnie obciaza Inwestor za prawie cztery miesiace opoznienia takze je sobie na dostawcy odbije. I co? Ciiiiiiiiiiisza. Nabrali wody w usta i czekaja nie wiadomo na co. Wszystko zalatwiane pisemnie, nawet termin usuniecia wady podany realny ale.... nie dotrzymany
Ciekawe jak sie teraz producent zachowa. Bo klient jest wsciekly - na kogo? Oczywiscie na mnie i mnie po sadach wloczyc bedzie za szkody i opoznienia w realizacji inwestycji.
Podobna sytuacja ma miejsce gdy nie z mojej winy zaklad opoznil sie z realizacja zamowienia niewiele - tylko poltora miesiaca - ale nawet dzien juz rozwalal caly harmonogram prac na budowie - i teraz tylko ja mam ponosic koszty opoznien i kar z niedotrzymanie terminu? Nie doczekanie - tyle ile mi klient uszczknie z ostatecznej zaplaty tyle ja nie zaplace za towar.
Do cholery - nie moze byc tak ze tylko my ponosimy odpowiedzialnosc za czyjas niefrasobliwosc i opoznienia.
Tak naprawde dobrego producenta poznaje sie nie tylko po jakosci jego wyrobow ale takze po tym jak w takiej sytuacji sie zachowa. Ten niestety mnie niemile zaskakuje.

to moja pierwsza wypowiedz w temacie - zasygnalizowanie zjawiska jakie niestety sie zdarza - bez nazw bo po co prac brudy na Forum? :lol: jak w dobrej rodzinie ;)

robertas
13-02-2007, 01:16
Jestem zaskoczony tym ambarasem na linii JAREKO - JEZIERSKI - ALUTECHNIKA. Wydaje mi się, że trzeba rozmawiać - konsultować się na spokojnie. Ja mam wiele problemów z Klientami w B2B i nie będę ukrywał, że długo zastanawiam się nad rozwiązaniem ostatecznym czyli wokandą.
To nie jest dobre wyjście - lepiej rozdzielić koszta naprawy solidarnie i jak najszybciej przejść do następnych tematów.

Pozdro

chyba faktycznie trzeba uciąć temat ,
bo firmy są z nazwy wymieniane w sytuacji nie do końca jasnej ,
czego chyba nie chcą
:wink:

no to ciach , trach i po sprawie ,
Chłopaki sie pewnie na priva dogadają :D

tatko
13-02-2007, 09:00
Przez te lata przeszedlem przez wiele profili i kilkunastu dostawcow i dla mnie nie liczy sie cena - to klient decyduje czy kupi ode mnie czy od kogos innego - liczy sie jakosc finalna produktu. Nie lubie sytuacji jak powyzsza. Kosztuje sporo nerwow i kasy.
Wspomnianych uszczelek nie zauwazylem gdyz jest to detal nie majacy wplywu na jakosc uzytkowa okna a tylko na estetyke dla wiekszosci nawet nie zauwazalna. A reszta ze wspomnianych tu klopotow realnie nie dotyczy Jezierskiego tylko producenta feralnych rolet - Alutechniki

poza tym pozwol ze zacytuje Charliego:
okna i drzwi nie są dziełem sztuki - to po prostu materiał budowlany

A ja jestem "stały w uczuciach". Od siedmiu lat ten sam.
Jak się okazuje problem uszczelek występuje w wielu przypadkach. Lekomin wykupił cały zapas specjalnych podkładek, chyba nie po to zeby kolekcjonować. Ty nie zuważyłeś inni też nie inie zauważą. Zresztą wiele braków mających wpływ na estetyke nie jest zauważanych,
To prawda że okna nie są dziełem sztuki ale to nie jest zwykły materiał budowlany. Mają one , nie jedyny, ale decydujący wpływ na wygląd budynku i na zadowolenie mieszkających w nim. Chyba nie ma takiego drugiego elemantu budynku na temat którego trwa tak wiele dyskusji.
Pozdrawiam

Charlie
13-02-2007, 17:42
cd na temat profili Gealan na który dobre zdanie ma guru Pchełek...... Gealan dawał za słabe wzmocnienia)
a ja reklamuje przedmuchy kolejny raz (za pierwszym razem wyzmiana 7 skrzydeł)

...tanio było ?!
a jakze :lol:
I wzmocnienia nie daje profil :lol: tylko producent i nie ma tu nic do rzeczy Aluplast, Gealan, czy jakikolwiek inny profil
Wszystkiemu winny producent - zreszta juz ktos Ci mack o tym powiedzial a Ty ciagle jedziesz na Gealanie zamiast na producencie sie przejechac

Słuchaj mack - ta firma od której kupiłeś okna "rozkłada się" przed dealerem po 340 zeta netto za okno O34. Jestem pewien i potwierdzą to co poniektórzy na tym forum, że aby przy tej cenie jeszcze zarobić i zbilansować koszta biznesu ( 300 pracowników, leasingi 30 "tir-ów + 8 linii automatycznych fimteca etc) to trzeba uszczknąć technologii kosztów. Jednym z elementów jest wzmocnienie stalowe - stal jest droga bo jakiś hindus wykupił prawie wszystkie huty w Europie śrdk-wsch i dyktuje ceny. Wzmocnienie zgodne z tym co gealan czy inny system profili przewiduje w odpowiedniej klasie powinno mieć swoją grubość np. 1,5 mm. Nie wierzę aby przy Twoim problemie zastosowano odpowiednią grubość stali. Kolejnym elementem są okucia - systemy okuć są dobre i złe i ceny są adekwatne do ich poziomu a także i tu można sobie pohulać kosztami po technologii.

Reasumując - kupiłeś DACIE LOGAN. Niby nowe ale w serwisie stoi raz w miesiącu czego powodem tego jest niska jakość pracy i materiałów użytych do wyprodukowania bo projekt jest o`k. Mam nadzieję, że ten co Ci wystawił fakturę dotrzyma warunków gwarancji.

Mam nadzieję, że zapamiętasz kolejną lekcję życiową - tanie to nie jest dobre.
Tanio kupujesz 2 x remontujesz.
Takich domów jest masa w Polsce gdzie do ich budowy używa się tanich materiałów budowlanych - za 20 lat nikt tego szrotu nie kupi w normalnej cenie. Zresztą obiekty z lat 70 czy 80 kosztują niewiele i niewielu jest na nie amatorów.

Pzdr

jareko
13-02-2007, 19:15
Charlie - chyba dwa lata temu ktos zadal sobie trud i dokladnie wyliczyl ze zejscie w zakupie za O-34 ponizej 480 zeta netto (z zastosowaniem najtanszych materialow !!!) musi i jest zwiazane z oszustwem na wzmocnieniach przede wszystkim a pozniej na okuciach
Nie nauczysz i szkoda slow
ciagle liczy sie "dobre" bo tanie

Charlie
13-02-2007, 19:46
cd na temat profili Gealan na który dobre zdanie ma guru Pchełek...... Gealan dawał za słabe wzmocnienia)
a ja reklamuje przedmuchy kolejny raz (za pierwszym razem wyzmiana 7 skrzydeł)

...tanio było ?!
a jakze :lol:
I wzmocnienia nie daje profil :lol: tylko producent i nie ma tu nic do rzeczy Aluplast, Gealan, czy jakikolwiek inny profil
Wszystkiemu winny producent - zreszta juz ktos Ci mack o tym powiedzial a Ty ciagle jedziesz na Gealanie zamiast na producencie sie przejechac

Słuchaj mack - ta firma od której kupiłeś okna "rozkłada się" przed dealerem po 340 zeta netto za okno O34. Jestem pewien i potwierdzą to co poniektórzy na tym forum, że aby przy tej cenie jeszcze zarobić i zbilansować koszta biznesu ( 300 pracowników, leasingi 30 "tir-ów + 8 linii automatycznych fimteca etc) to trzeba uszczknąć technologii kosztów. Jednym z elementów jest wzmocnienie stalowe - stal jest droga bo jakiś hindus wykupił prawie wszystkie huty w Europie śrdk-wsch i dyktuje ceny. Wzmocnienie zgodne z tym co gealan czy inny system profili przewiduje w odpowiedniej klasie powinno mieć swoją grubość np. 1,5 mm. Nie wierzę aby przy Twoim problemie zastosowano odpowiednią grubość stali. Kolejnym elementem są okucia - systemy okuć są dobre i złe i ceny są adekwatne do ich poziomu a także i tu można sobie pohulać kosztami po technologii.

Reasumując - kupiłeś DACIE LOGAN. Niby nowe ale w serwisie stoi raz w miesiącu czego powodem tego jest niska jakość pracy i materiałów użytych do wyprodukowania bo projekt jest o`k. Mam nadzieję, że ten co Ci wystawił fakturę dotrzyma warunków gwarancji.

Mam nadzieję, że zapamiętasz kolejną lekcję życiową - tanie to nie jest dobre.
Tanio kupujesz 2 x remontujesz.
Takich domów jest masa w Polsce gdzie do ich budowy używa się tanich materiałów budowlanych - za 20 lat nikt tego szrotu nie kupi w normalnej cenie. Zresztą obiekty z lat 70 czy 80 kosztują niewiele i niewielu jest na nie amatorów.

Pzdr

...mack - ale i tak drogo kupiłeś. W okolicy Zambrowa znajduje się najtańsza firma w Polsce - po 320 zeta liczą sobie za O 34. Szczycą się tym, że ich wyroby są najlżejsze ze wszystkich. Montażyści je bardzo lubią :lol:

Narra

Tamlin
13-02-2007, 21:26
Czy O34 oznacza 1465x1435 RU pojedyncze?

Pozdrawiam

pchelek
13-02-2007, 21:34
320 zeta to kosztuje szajs - niestety walkowany ten temat od trzech lat prawie niewiele daje - jak tak dalej pojdzie to okna beda po 200 zeta tak jak i beda chetni na DACIE Logan - juz sil nie mam tlumaczyc
Ja kupilem subaru - nie stac mnie na szajs w postaci Dacii - i za biedny jestem na okna po 200 zeta - mam okna po 1000 zeta od sztuki

Tamlin
13-02-2007, 21:51
pchełek
A jakie to subaru? :lol:
Zależy do czego Ci to subaru potrzebne :)
jak wozisz ziemniaki co sobote na bazarek to lepszy stary dobry Żuczek :)
Od Imprezy WRC to sie można na naszych drogach bólu kręgosłupa nabawić

Pozdrawiam

Aquila
13-02-2007, 23:08
Stoję przed trudnym wyborem - który z profili Gealana jest lepszy (i dlaczego) S 7000 (starszy 5 komorowy) czy S 8000 (nowszy 4 komorowy). Okna dwustronny złoty buk
pozdrowienia
Szymon

Jezierski skrzywdził mnie
13-02-2007, 23:25
Domyślam się, że Lekomin jest kimś związanym z producentem Jezierski. NO TO WSZYSCY UŻYTKOWNICY FORUM I WSZYSCY BUDUJĄCY: mieliście okazję przekonać się na własne oczy jak bezczelnie fabryka potrafi potraktować klienta. Słowa współczucia, słowa zainteresowania problemerm klienta - nie zauważyłem. Typowe:klient nie chciał, klient nie to, nie tamto. Tylko liczę się ja FABRYKA i moja kasa. A co klienta to obchodzi? Ma mieć normalne okna - i co obchodzi klienta, że producent nad problemem 6 miesięcy pracuje. A dlaczego klient ma płacić za brak fachowości producenta, który przez pół roku nie wie, dlaczego coś źle robi? CZY NIE MACIE WRAŻENIA DRODZY CZYTAJĄCY, że komuś części ciała się pomieszały? :-) Bo ja po mału do takiego wniosku dochodzę. Zapraszam każdego z Forumowiczów, aby obejrzał to cudo wykonane przez Jezierskiego - ja się nie boję - może inni unikną problemu z oknami - bo ja z tym CUDEM TECHNIKI mam już 6-ty miesiąc problem.

Charlie
13-02-2007, 23:42
Czy O34 oznacza 1465x1435 RU pojedyncze?

Pozdrawiam

RU+R

Charlie
13-02-2007, 23:45
Domyślam się, że Lekomin jest kimś związanym z producentem Jezierski. NO TO WSZYSCY UŻYTKOWNICY FORUM I WSZYSCY BUDUJĄCY: mieliście okazję przekonać się na własne oczy jak bezczelnie fabryka potrafi potraktować klienta. Słowa współczucia, słowa zainteresowania problemerm klienta - nie zauważyłem. Typowe:klient nie chciał, klient nie to, nie tamto. Tylko liczę się ja FABRYKA i moja kasa. A co klienta to obchodzi? Ma mieć normalne okna - i co obchodzi klienta, że producent nad problemem 6 miesięcy pracuje. A dlaczego klient ma płacić za brak fachowości producenta, który przez pół roku nie wie, dlaczego coś źle robi? CZY NIE MACIE WRAŻENIA DRODZY CZYTAJĄCY, że komuś części ciała się pomieszały? :-) Bo ja po mału do takiego wniosku dochodzę. Zapraszam każdego z Forumowiczów, aby obejrzał to cudo wykonane przez Jezierskiego - ja się nie boję - może inni unikną problemu z oknami - bo ja z tym CUDEM TECHNIKI mam już 6-ty miesiąc problem.


...dziecko Ci zrobił - Jeeeezu jak się stary Jezierski dowie to mu nogi naprostuje

:lol:

Jezierski skrzywdził mnie
14-02-2007, 00:03
Stary, jak by mi dziecko zrobił, to bym się ucieszył. To co on zrobił to jest jakiś potworniak :-)
A tak na poważnie, to co zrobił, to... cóż, ja też czasami zawalam. No, ale jak można tak bezczelnie uchylać się od odpowiedzialności? No bo jak mogli naprawić 45 okien, to dlaczego ostatnich pięciu się nie udało? Bo mają to w .... I tyle.

jk69
14-02-2007, 00:09
Czy okna drewniane sosna z II gat mają taką samą "wartość konstrukcyjną" jak ona I gat? Czy ich jedyną "winą" są różnice w barwie i widoczne łączenia poszczególnych kawałków drewna?

Chcę okna drewniane pokryć farbą kryjącą szarą - producent sugeruje, że II gat. będzie taniej przy tych samych właściwościach, a kryjąca farba ukryje w/w mankamenty.

Prawda to czy fałsz? :wink:

bwojtek
14-02-2007, 07:01
Rozumiem, że ten 2 gat. to ma być drewno na miniwczepy? Nie ładuj się w to. Prędzej czy później "wyłazi to spod farby" i nieciekawie wygląda.