PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

jk69
14-02-2007, 09:29
Rozumiem, że ten 2 gat. to ma być drewno na miniwczepy? Nie ładuj się w to. Prędzej czy później "wyłazi to spod farby" i nieciekawie wygląda.

Dzięki za info.
Ale rozumiem, że rama powinna mieć porównywalne z I gat. właściwości konstrukcyjne? To tak na wypadek, gdyby jednak "nieciekawie wygląda" :( zeszło na drugi plan, choć - przyznaje - nie brzmi zachęcająco... niestety...

Pozdrawiam,

bwojtek
14-02-2007, 11:31
Prawidłowo wykonane miniwczepy będą nawet mocniejsze od litego drewna.

jk69
14-02-2007, 13:45
Prawidłowo wykonane miniwczepy będą nawet mocniejsze od litego drewna.

oj nie dobrze, tzn dobrze, ale nie dobrze bo źle wygląda. :D
W każdym razie - dziękuję za odpowiedź.

Producent to Stollar z dalekiego Olecka.
Czy można zaufać? Jareko bodajże pisze kilka stron temu, że kiedyś tak, a teraz po zmianie właściciela to nie wiadomo. A może ktoś ma i wie? Z góry - mersi buku.

jareko
14-02-2007, 15:20
.... Jareko bodajże pisze kilka stron temu, że kiedyś tak, a teraz po zmianie właściciela to nie wiadomo. ...
niestety nastapila pomylka - nie wypowiadam sie na temat producentow ktorych nie znam a jest ich ponad 99.99 % :lol:
Ktos inny opinie swa wyrazil
to tak dla porzadku gdyz zasypywany jestem mailami wlasnie o ocene producentow

Jezierski skrzywdził mnie
14-02-2007, 17:00
Ciekawe, co dziś odpowie Lekomin, obrońca producenta bubli (i ciekawe, czy sprawdził swoją pomyłkę w dostarczonych szybach, a jak sprawdził, czy będzie miał odwagę się przyznać-bo ja mam wykonane fotki - na szybach są takie metki - nie ma wątpliwości, co przywieziono). Otóż dziś podczas pracy rolety wypadła "uszczelka" - zwracam uwagę na cudzysłów - wydadła włochata taśma z prowadnicy rolety. Ciekawe, czy i dziś usłyszymy, że to przez złe podłączenie silnika i że już od 6 miesięcy pracują nad tym, dlaczego z prowadnic wypadają włochate taśmy.
Ciekawe, co mnie jeszcze spotka.
I jeszcze jedno - czy nie uważacie - bo taka myśl za mną chodzi:
że powinienem zgłosić do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa?
No bo: psują się części jedna po drugiej - no, z wyjątkiem tego, co było popsute od początku, być może zaraz urwie się jakiś element i np. dziecko przygniecie, koszt całego zlecenia to są setki tysięcy złotych - suma niebanalna - a nie dostałem za to towaru zgodnego z zamówieniem, nie ilościowo, ale JAKOŚCIOWO, wykonawcy unikają rozwiązania problemu - co z resztą można powyżej przeczytać.
I teraz proszę o poradę:
Wykonawca - nie jest już tajemnicą, że to Jareko - dwoi się i troi, aby sprawę załatwić, ale producenci mają go w nosie - pracownicy Jezierskiego w ciągu 5 miesięcy byli 3-krotnie i wykonali tylko 90% napraw (mam wykonane fotki jako dowody), Alutechnika od rolet dwukrotnie zatelefonowała, nie przyjechała ani razu, raz złożyła propozycję przyjazdu po ciemku... (może chcieli mnie zamordować?)
No więc na kogo mam naskarżyć w prokuraturze:
1) Jareko - z nim mam umowę, ale facet się stara
2) Jezierski i Alutechnika leją na to, ale z nimi nie mam żadnej umowy
Nie chcę zrobić uczciwemu krzywdy - co mi radzicie?
A tak na marginesie - to przypomina to trochę wątek Mieczotrinixa z przed lat, kiedy to mu pewna znana firma od blachy zrobiła na dachu blachę falistą zamiast gładkiej :-) też mówili, coś w rodzaju, że silnik jest źle podłączony - odsyłam do lektury - wątek na tym Forum

Drodzy Forumowicze: NA KOGO NASKARŻYĆ: tego z umowy co się stara, czy tego co zrobił źle, ale nie mam z nim nic na piśmie?

jareko
14-02-2007, 17:17
niestety ja ide na pierwszy strzal gdyz ze mna masz podpisana umowe i w sporze to ja - nikt inny - jestem dla Ciebie strona. Pozniej ja bede skarzyl Jezierskiego jesli oczywiscie nie dojdziemy do porozumienia. Nie moge Alutechniki gdyz sa dla mnie nikim. Dopiero Jezierski od nich moze domagac sie roszczen - taki fajny lancuszek
Oficjalnie - przed Forumowiczami bo osobiscie juz nie raz - pragne Cie przeprosic za stres, za jakosc "towaru", za wszystkie klopoty jakie JA Ci zgotowalem
Przepraszam

Jezierski skrzywdził mnie
14-02-2007, 17:30
Przeprosiny przyjęte, choć nawet to nie jest potrzebne - zobacz w moim nicku - nie ma napisu Jareko mnie skrzywdził - więc, wierz mi, doceniam Twoje starania. Natomiast wydaje mi się, że zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa mogę w prokuraturze złożyć na każdego od Prezydenta po Kloszarda. Powiem więcej, jeżeli wiem o przestępstwie, a tego nie zgłoszę, to i mnie można zgłosić. A tu robi się coraz niebezpieczniej - kwota duża, coraz więcej elementów się rozpada - NO BO TA DZISIEJSZA LISTWA CO ODPADŁA (wiem, bo silnik jest żle podłączony - dlatego prowddnice się rozpadają) TO JUŻ PRZELAŁA MIARĘ.

A teraz oświadczenie dla wszystkich: JAREKO STARA SIĘ ROZWIĄZAĆ PROBLEM I NIE OCENIAJCIE GO ŹLE myślę , że znalazł się w złym miuejscu o złym czasie - czego nie mogę powiedzieć o całej reszcie, której to przedstawiciel (Lekomin) zarzuca mi tu,na tym Forum, że kłamię. No bo on wie lepiej , jakie szyby mi przysłał, i jak naprawił uszczelki, i dlaczego rolety się rozpadają

weni
14-02-2007, 17:30
Stollarowi można zaufać :D
handluje z nimi od dwóch lat i stwierdzam że jakość bardzo dobra
reklamacji brak
pozdrawiam

pchelek
14-02-2007, 18:42
tamlin - subaru impreza kombi 2,0 - fakt te nasze drogi skandaliczne sa - ale ja szybko smigam i nad dziurami przelatuje w mig ":
tak na marginesie [chociaz to temat glowny - jesli lekomin chrzani robote to ja wymiekam - komu zaufac - ostatnie bastiony solidnej roboty padaja - nie dziwie sie - no bo przy takiej dzikiej konkurencji cenowej dobrzy wypadaja lub obnizaja jakosc - no ale lekomin ??????????????????????????//
jareko widzialem twoich ludzi pracujacych na WSC - w sobote !!!!!!!!!!!!!!!! o 6 wieczorem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i smieci wynosili !!!!!!!!!!!!!!!!!!! - skad ty masz takie solidne ekipy - przeca do Anglii wszyscy wyjechali
Pozdrawiam

pchelek
14-02-2007, 18:44
aha - drugi gatunek sosny przy kryjacych farbach to praktycznie to samo co I - i tak wycinane sa seki i wady drewna i sklejane jest to miniwczepami - wazne by drewno bylo suche - a stollar potwierdzam - jest ok !!!!!!!!!!!!!!!

pchelek
14-02-2007, 18:47
trza zlozyc "donos" do Nadzoru Budowlanego i do Urzedu Skarbowego ze A....a produkuje i sprzedaje wyroby bez wymaganego Prawem Budowlanym dopuszczenia do stosowania - to dziala jak kopniak pradem

Charlie
14-02-2007, 18:54
Rozumiem, że ten 2 gat. to ma być drewno na miniwczepy? Nie ładuj się w to. Prędzej czy później "wyłazi to spod farby" i nieciekawie wygląda.

...mikrowczepy - reszta się zgadza. Wyjdą łączenia na farbie.

Pozrdro

P.S. ...szary kolor na drewno - może być ciekawie 8)

Charlie
14-02-2007, 19:14
Przeprosiny przyjęte, choć nawet to nie jest potrzebne - zobacz w moim nicku - nie ma napisu Jareko mnie skrzywdził - więc, wierz mi, doceniam Twoje starania. Natomiast wydaje mi się, że zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa mogę w prokuraturze złożyć na każdego od Prezydenta po Kloszarda. Powiem więcej, jeżeli wiem o przestępstwie, a tego nie zgłoszę, to i mnie można zgłosić. A tu robi się coraz niebezpieczniej - kwota duża, coraz więcej elementów się rozpada - NO BO TA DZISIEJSZA LISTWA CO ODPADŁA (wiem, bo silnik jest żle podłączony - dlatego prowddnice się rozpadają) TO JUŻ PRZELAŁA MIARĘ.

A teraz oświadczenie dla wszystkich: JAREKO STARA SIĘ ROZWIĄZAĆ PROBLEM I NIE OCENIAJCIE GO ŹLE myślę , że znalazł się w złym miuejscu o złym czasie - czego nie mogę powiedzieć o całej reszcie, której to przedstawiciel (Lekomin) zarzuca mi tu,na tym Forum, że kłamię. No bo on wie lepiej , jakie szyby mi przysłał, i jak naprawił uszczelki, i dlaczego rolety się rozpadają


Prowadnice się rozchodzą bowiem pancerz nie jest nawijany czy rozwijany symetrycznie - kto robił MONTAZ tej konstrukcji ? Co ma do rozjeżdżania się prowadnic silnik liniowy (mam nadzieję, że f-my SOMFY bo najlepszy) - wałek krzywy to jeszcze bym zrozumiał.
Jak to prowadnice odpadają - tzn, że co - przyklejone do muru? Powinny tak mocno trzymać aż pancerz się zablokuje i ani w górę ani w dól.

Ktoś coś ściemnia - Inwestor popatrz na to z boku a najlepiej wezwij na rozmowę kogoś nie zaangażowanego w sytuację a znającego się na rzeczy !!!

Narra

Jezierski skrzywdził mnie
14-02-2007, 20:30
Charlie, przeczytaj dokładnie, co napisałem, że odpadło. Z tekstu, nie z wyobraźni. Piszę, że taka niby uszczelka-szczotka-taśma z włoskami czy diabli wiedzą co, po czym chodzi roleta. W szafie suwanej to się nazywa szczotka przeciwkurzowa. To odpadło od prowadnicy.
Związek z silnikiem - to był żart - bo skoro producent wszystko podciąga pod zły montaż silnika, to może i to :-)
Charlie, czy Ty jesteś z ALUTECHNIKI? Oj...

Jezierski skrzywdził mnie
14-02-2007, 20:33
Konstrukcja przyjechała kompletnie zmontowana od Jezierskiego, Jareko to tylko wmontował - na swoje i moje nieszczęście. Rolety razem z oknami.

Jezierski skrzywdził mnie
14-02-2007, 20:34
I dlatego chciałem, czy raczej sądziłem, że tak się powinno - oczekiwałem zainteresowania ze strony obu producentów - i tak czekam bodaj od października.

jareko
14-02-2007, 20:59
jareko widzialem twoich ludzi pracujacych na WSC - w sobote !!!!!!!!!!!!!!!! o 6 wieczorem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i smieci wynosili !!!!!!!!!!!!!!!!!!! - skad ty masz takie solidne ekipy - przeca do Anglii wszyscy wyjechali
Pozdrawiam
trzeba bylo przyjechac w niedziele o 18 - tez robili i robia tak od listopada gdy na WCS wszedlem na swoje nieszczescie, gdyz niedowlad decyzyjny jest tam ogromny i na podpis pod jakas duperela trzeba czekac tygodniami
jedynie poniedzialki mamy wolne tj. moi ludzie gdyz ja nie przypominam sobie bym mial 5 czy 6 dniowy tydzien pracy - ale cos za cos - nie sadzisz? Inaczej jyz by cegly po rusztowaniach u Angoli nosili - swoja droga jeden juz w Belgii pietruszke zbiera

jareko
14-02-2007, 21:10
...Jak to prowadnice odpadają - tzn, że co - przyklejone do muru? Powinny tak mocno trzymać aż pancerz się zablokuje i ani w górę ani w dól.

to system BeClewer - tu prowadnica jest nasuwana na takie hmmm....grzybki mocowane do profila i stanowi wraz z profilem i skrzynka jedna calosc wkladana pozniej w otwor w trakcie montazu okna
Charlie - mow co chcesz - montaz okien jak i pozniejsza regulacja rolet jest OK
Moze calosci winna jest jakas wadliwa partia silnikow z krancowkami co pozycji nie trzymaja - bo doslownie takie wrazenie odnosze - ze wyregulowana roleta rozregulowuje sie? Albo faktycznie silniki nie wiadomo skad i od kogo? Nie wiem, naprawde nie wiem

pchelek
14-02-2007, 21:30
czy to gatunek I czy II to mikrowczepy w warstwach zewnętrznych półfabrykatu klejonego warstwowo sa zawsze jak okna maja byc malowane farba kryjaca - i wychodza wtedy jak drewno jest niedosuszone - mikrowczepow w warstwach zewnetrznych nie ma przy oknach malowanych farbami transparentnymi

Charlie
14-02-2007, 23:04
...Jak to prowadnice odpadają - tzn, że co - przyklejone do muru? Powinny tak mocno trzymać aż pancerz się zablokuje i ani w górę ani w dól.

to system BeClewer - tu prowadnica jest nasuwana na takie hmmm....grzybki mocowane do profila i stanowi wraz z profilem i skrzynka jedna calosc wkladana pozniej w otwor w trakcie montazu okna
Charlie - mow co chcesz - montaz okien jak i pozniejsza regulacja rolet jest OK
Moze calosci winna jest jakas wadliwa partia silnikow z krancowkami co pozycji nie trzymaja - bo doslownie takie wrazenie odnosze - ze wyregulowana roleta rozregulowuje sie? Albo faktycznie silniki nie wiadomo skad i od kogo? Nie wiem, naprawde nie wiem

Poprzednie posty nie zawierały żadnych precyzyjnych info.. Dlatego pozwoliłem sobie na małą prowokację. Nie mozna pisać, że ktoś lub coś jest "be" nie podając powodów. Teraz mamy jasność horyzontu.
No dobrze i co na to firma JEZIERSKI + ich podwykonawca ALUTECHNIKA. Rozumiem, że przyjeżdżali jacyś experci coś tam naprawiali i do końca nie pracuje konstrukcja tak jak powinna. Bo co - nie wiedzą co jest przyczyną ?
Jeśli tak to niech wykonają jedną nową roletę i wprawią sami w okno - najlepiej ekipa z ALUTECHNIKA + JEZIERSKIEGO ale też niech sami rozmontują "starą" konstrukcje - to może spowodować wykrycie USTERKI
Myślę, że jak tego nie zrobią to mają tzw wtopę bo im Inwestor nie zapłaci i sprawa skończy się w sądzie i Klient wygra ją tak jak minister Wasserman wygrał ze swoimi wykonawcami. :P

Narażka

Jezierski skrzywdził mnie
14-02-2007, 23:44
O kurna, to chyba będę ministrem - dzięki Charlie.

A teraz jeszcze raz - chronologia

Dla zaokrąglenia:
Lato 2006 - zamówienie
Jesień 2006 - dostarczenie okien razem z roletami od Jezierskiego montaż i natychmiast usterki: a) nie te szyby co w zamówieniu, b) zarysowanie okleiny (ale zaraz zarzucą mi, że to ja-więc zapominamy), c) zaciągnięcia środkowych części uszczelek do wewnątrz - amplituda 4 mm) d) rozsypanie się 3-ch rolet

Reklamacja - od razu.

18.10.2006-wizyta serwisu Jezierskiego - protokół

grudzień 2006 - wizyta tego samego zespołu - założenie podkładek w 2/3 szyb (2/3 bo zabrakło im podkładek, relacja w firmie - klient się spieszył i dłużej już nie mogliśmy pracować)

grudzień 2006 - telefonicznie Alu.... że chcą obejrzeć rolety, przyjadą o 18.00 - !!!!! do budynku bez oświetlenia o 18.00 oglądać rolety !!!!! Ja odmówiłem - w firmie : nie można było oglądać, bo na budowie nie ma prądu)

styczeń 2007 - wizyta zespołu Jezierskiego - naprawiono (porządnie!!!!) 90% !!!!! okien - dlaczego nie 100% - odpowiedź zespołu (telefoniczna, bo nie poczekali na mój przyjazd na budowę - zrobili i odjechali) odpowiedź - dalej się nie da, niech się Schucco zastanawia jak to zrobić (to dlaczego 90 % się dało?)
Wymiana szyb niezgodnych z zamówieniem.

styczeń 2007 - telefon z Alluuu......, że chcą obejrzeć - powiedziałem, że teraz niech się skontaktują z monterem/dilerem - bo ja z nimi po tylu miesiącach rozmawiać nie będę - szczególnie, że nakazałem dilerowi przywiezienie rolet z innej firmy. Odp. z Allute..... A KTO JEST PANA DILEREM????? Ten co od 4-ch miesięcy składa u was reklamacje - powiedziałem.

luty 2007 postanowiłem pod aktualnym nickiem przedstawić sprawę na Forum - Stąd nick : Jezierski mnie skrzywdził

Nikt inny ze strony producentów ze mn a się nie kontaktował, mimo, że Jareko próbował dokonać spotkania wielokrotnie - bo rozmawiam z Jareko ostatnio częściej niż z własną żoną

Charlie - teraz byłem precyzyjny w wypowiedzi :-)

Jezierski skrzywdził mnie
14-02-2007, 23:47
Zapomniałem, że kolejne 3 rolety rozsypywały się co mniej-więcej 1 miesiąc, ostatnia w ostatnią niedzielę. Dziś wyleciało to coś włochatego z prowadnicy, coś o długości 2 metrów i przypominające szczotki w drzwiach przesuwanych :-) żeby nie było, że całe prowadnice się rozsypały....

jk69
15-02-2007, 10:37
W rwącej rzece Jezierskigate, pozwolę sobie popychać mój strumyczek ....



.... Jareko bodajże pisze kilka stron temu, że kiedyś tak, a teraz po zmianie właściciela to nie wiadomo. ...
niestety nastapila pomylka - nie wypowiadam sie na temat producentow ktorych nie znam a jest ich ponad 99.99 % :lol:
Ktos inny opinie swa wyrazil
to tak dla porzadku gdyz zasypywany jestem mailami wlasnie o ocene producentow

a to pardą buku, pamięć zawiedła mnie na manowce.


Za odpowiedzi dzięki Weni,Charlie,Pchełek!

Reasumując :
- Stollar ok.
- spod farby wyjdą łączenia jeśli drewno będzie mokre więc koniecznie suche - ło Matko, ale jak ja mam to sprawdzić???
- mikrowczepy są i w I i w II gatunku drewna (przy farbie kryjącej)
- konstrukcyjnie I i II gat. ma te same właściwości
- FINALNIE W OKNIE - po pokryciu go farbą kryjącą szarą I i II gat. drewna nie powinien się niczym różnić, chyba, że coś wylezie spod farby ale to z powodów j.w.

No to teraz myśl misiu, myśl ...

Charlie

P.S. ...szary kolor na drewno - może być ciekawie

Ja również wyrażam taką nadzieję ... 8)

Charlie
15-02-2007, 12:56
Zapomniałem, że kolejne 3 rolety rozsypywały się co mniej-więcej 1 miesiąc, ostatnia w ostatnią niedzielę. Dziś wyleciało to coś włochatego z prowadnicy, coś o długości 2 metrów i przypominające szczotki w drzwiach przesuwanych :-) żeby nie było, że całe prowadnice się rozsypały....

O`k - idź do adwokata (dobrze by było aby miał wprawę już w tym typie spraw) niech napisze Ci odpowiednie pismo adresowane do wszystkich zainteresowanych stron. Wydaje mi się, że clou pisma powinno zawierać informację, że do dnia tego a tego żądasz naprawy rolet a jeśli nie to niech zabierają złom.
Za każdy dzień opóźnienia po terminie żądaj 1000 PLN zadośćuczynienia !!!

Takie pismo przyspieszy ruchy wszystkim odpowiedzialnym za problem. Pamiętaj, że nie płacąc za fakturę naliczają Ci się odsetki. A sprawa tak czy siak trafi na wokandę jak nie ma woli porozumienia.

Np. we Francji Inwestor w takim przypadku to obdziera ze skóry delikwenta !!!

Narra

P.S. ...śmiem twierdzić, że po takim piśmie nastąpi wola porozumienia

jareko
15-02-2007, 13:12
...że clou pisma powinno zawierać informację, że do dnia tego a tego żądasz naprawy rolet a jeśli nie to niech zabierają złom....
Widzisz Charlie - takie pismo zostalo juz przeze mnie wystosowane w polowie listopada z podaniem ostatecznego terminu usuniecia usterek do dnia 15 grudnia 2006. Tak wiec byl czas, byly naciski i..... mamy luty
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to ja najbardziej po d.... dostaje. Faktura dla mnie wystawiona, robota nie odebrana tym samym nie zafakturowana i nie zaplacona, mnie prokurator nad glowa wisiec moze a nie producentowi wadliwych rolet.
O stratach jakie juz sie pojawiaja a sa efektem ujawnienia nazw firm nie wspomne.
Dostaje po d.... jak sie patrzy. Za utrate dobrego imienia nikt mi nie zwroci tak samo jak za wycofujacych sie z negocjajci klientow
Dobrze wiesz, ze im wieksza wartosc zamowienia tym na nizszej marzy Towar sie przedaje i kazda taka wpadka nie dosc, ze zabiera zysk to dodatkowo powoduje dokkladanie do interesu
Prawo jest calkowicie do d... Wszak dla dostawcy ja takze klientem jestem ale... ale nie mam w reku zadnych srodkow by zmusic go do czegokolwiek.
A dla swojeo klienta staje sie niewiarygodny. Na to niestety pozwala nasze prawo.

majka5
15-02-2007, 16:01
Tylko nie drewnianne Sokółki

robertas
15-02-2007, 16:48
Tylko nie drewnianne Sokółki

jakieś powody negatywnej rekomendacji ???
:roll:

jk69
15-02-2007, 17:00
Tylko nie drewnianne Sokółki

jakieś powody negatywnej rekomendacji ???
:roll:

tu znajdziesz odpowiedź:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1644301&highlight=#1644301

Charlie
15-02-2007, 18:17
...że clou pisma powinno zawierać informację, że do dnia tego a tego żądasz naprawy rolet a jeśli nie to niech zabierają złom....
Widzisz Charlie - takie pismo zostalo juz przeze mnie wystosowane w polowie listopada z podaniem ostatecznego terminu usuniecia usterek do dnia 15 grudnia 2006. Tak wiec byl czas, byly naciski i..... mamy luty
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to ja najbardziej po d.... dostaje. Faktura dla mnie wystawiona, robota nie odebrana tym samym nie zafakturowana i nie zaplacona, mnie prokurator nad glowa wisiec moze a nie producentowi wadliwych rolet.
O stratach jakie juz sie pojawiaja a sa efektem ujawnienia nazw firm nie wspomne.
Dostaje po d.... jak sie patrzy. Za utrate dobrego imienia nikt mi nie zwroci tak samo jak za wycofujacych sie z negocjajci klientow
Dobrze wiesz, ze im wieksza wartosc zamowienia tym na nizszej marzy Towar sie przedaje i kazda taka wpadka nie dosc, ze zabiera zysk to dodatkowo powoduje dokkladanie do interesu
Prawo jest calkowicie do d... Wszak dla dostawcy ja takze klientem jestem ale... ale nie mam w reku zadnych srodkow by zmusic go do czegokolwiek.
A dla swojeo klienta staje sie niewiarygodny. Na to niestety pozwala nasze prawo.

Jareko - pismo od prawnika. Ciebie to już dawno wysłali poddostawcy na drzewo (za przeproszeniem). Dziwie się tylko Jezierskiemu, że "olał" temat. Nigdy tego nie robił.

Narra

Charlie
15-02-2007, 18:26
Tylko nie drewnianne Sokółki

jakieś powody negatywnej rekomendacji ???
:roll:

tu znajdziesz odpowiedź:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1644301&highlight=#1644301

Nie umieli, nie umieją i nie będą umieć robić okien - ciąg dalszy socjalizmu.

Ja nie wierzę w reaktywację przedsiębiorstw, które korzeniami sięgają minionych epok t.j.: Stolbud Warszawa, Stolbud Włoszczowa, Sokółka, Służba Zdrowia, Policja, Wojsko Polskie, SLD, Demokraci, PSL, PKP i kilka innych.

Narra

prymasek
16-02-2007, 17:31
Ten wątek przestaje być powoli użyteczny :evil:
nie da sie przeczytać 118 stron :-(

jednak odnoszę wrażenie że ważniejsze od tego jakiej marki są profile jakie szyby i okucia ważniejszy jest producent i montażysta.

i w związku z tym proszę o podanie producentów/montażystów którzy są sprawdzeni i godni polecenia z Poznania i okolic

z góry dziękuje

jareko
16-02-2007, 17:54
...jednak odnoszę wrażenie że ważniejsze od tego jakiej marki są profile jakie szyby i okucia ważniejszy jest producent i montażysta....
mowimy o tym od zarania dziejow - to podstawa dopiero pozniej profil gdyz wiekszosc okien nie jest w duzych gabarytach gdzie ujawniaja sie roznice miedzy nimi

lekomin
16-02-2007, 18:51
Jareko - pismo od prawnika. Ciebie to już dawno wysłali poddostawcy na drzewo (za przeproszeniem). Dziwie się tylko Jezierskiemu, że "olał" temat. Nigdy tego nie robił.

Olał? Proszę, nie żartuj, bo akurat w tym konkretnym przypadku nie mam ochoty na żarty :-?

Tamlin
16-02-2007, 19:02
Jareko,
a jakie to duże gabaryty? przy jakich oknach nie nie ma znaczenia czy zastosuje się profil schuco czy ten z końca rankingu? - do obu zatrudniamy tego samego montarzystę

Pozdrawiam

Tamlin
16-02-2007, 19:11
lekomin,
a wiesz ile czasu trzeba czekać na ofertę od Twoich dilerów na mazowszu? (Jareko serwis pierwsza klasa, taką obsługę ciężko znaleść nawet w salonach najdroższych marek aut )

prymasek
16-02-2007, 22:03
...jednak odnoszę wrażenie że ważniejsze od tego jakiej marki są profile jakie szyby i okucia ważniejszy jest producent i montażysta....
mowimy o tym od zarania dziejow - to podstawa dopiero pozniej profil gdyz wiekszosc okien nie jest w duzych gabarytach gdzie ujawniaja sie roznice miedzy nimi

no własnie doszedłem do tego wniosku czytając wątek od zarania dziejów hehe

i stąd moje pytanie o sprawdzone firmy w Poznaniu lub okolicach

prymasek
16-02-2007, 22:04
Jareko,
a jakie to duże gabaryty? przy jakich oknach nie nie ma znaczenia czy zastosuje się profil schuco czy ten z końca rankingu? - do obu zatrudniamy tego samego montarzystę

Pozdrawiam


a gdzie jest ten ranking 8)

jareko
17-02-2007, 00:57
hmmm...nie ma takiego rankingu bo nikt go nie stworzyl. Wszystko zalezy od uczciwosci dealera ktory opracowuje oferte. I prawda jest to co kiedys uslyszalem od producenta - Panie Jarku, zrobic mozna wszystko co sobie klient zamarzy ale jak to pozniej wszystko bedzie chodzic po latach....
Ale jest cos takiego jak siatka statyki ktora kazdy dealer powinien znac
i np. znam tylko jeden profil gdzie mozna wykonac balkon jednoskrzydlowy z poprzeczka o wysokosci 1000/2500 reszta wysiada przy 2450, 2400 najslabsze nawet 2100 nie wytrzymaja

robertas
17-02-2007, 10:29
Ten wątek przestaje być powoli użyteczny :evil:
nie da sie przeczytać 118 stron :-(

jednak odnoszę wrażenie że ważniejsze od tego jakiej marki są profile jakie szyby i okucia ważniejszy jest producent i montażysta.

i w związku z tym proszę o podanie producentów/montażystów którzy są sprawdzeni i godni polecenia z Poznania i okolic

z góry dziękuje

wejdź na Grupę Poznańską , tam się dowiesz :wink:

filipek
17-02-2007, 11:44
Cześć

Z tym wyborem to nie jest takie proste. Też szukam teraz okien, mam wyceny dla tych samych profili i okuć i szyb różniące się o 30%. Okna od dealerów polecanych na forum od zadowolonych użytkowników.
Jak mam je porównać? Czytam na forum "okucia to duże pole do oszczędności", ale to ogólnik nic z niego nie wynika. Czy ten droższy nalicza większą marżę, czy tani nie wzmacnia profili (może droższy też) nie jestem wstanie tego sprawdzić. Mogę się dowiedzieć ile grzybków na skrzydło, itp., ale czy miejsce/sposób zamocowania tych grzybków ma znaczenie, pewnie ma, ale jako laik nie jestem w stanie tego ocenić.
Tanie okno - zaraz odezwą się głosy za tą cenę nie może być dobrego okna, ale co w nim jest złego. Przecież wybierając droższe też nie mam pewności, że to nie jest to samo. Jeśli faktycznie cena niższa niż wynika z sumy cen elementów składowych to musi być przekręt, ale jeśli wyższa sprawa nie jest tak oczywista.
Nie widząc różnic, co wybiorę – tańsze, a może droższe dla uspokojenia sumienia.
To takie rozterki szukającego. Przejrzałem setki wiadomości, ogólne pojęcie mam i więcej wątpliwości. Jak pokazały ostatnie przykłady i renomowany producent nie daje gwarancji jakości. To dealer powinien mnie przekonać, że jego okna są lepsze, ale oferty zawierają tylko podstawowe informacje. Chyba jest za duży popyt.

pozdrawiam
filipek

jareko
17-02-2007, 12:36
....Tanie okno - zaraz odezwą się głosy za tą cenę nie może być dobrego okna, ale co w nim jest złego. Przecież wybierając droższe też nie mam pewności, że to nie jest to samo. ...
jasne ze sie odezwa - patrz - odzywaja sie :lol:
Glos mowi ze w przypadku taniego przy posiadanej przez Ciebie juz wiedzy wiesz czego mozesz sie spodziewac. Tu jakby z zalozenia zakladasz ze kupujesz towar z ktortyms cos jest nie tak. Pewnosci nigdy nie masz - nawet kupujac Merca nie wiesz czy za rok cz dwa nie wezwa Cie do warsztaty by polowe samochodu Ci wymienic gdyz cos tam zle na produkcji zamontowali czy wmontowali. Wspomniana przez Ciebie wpadka dotyczy przede wszystkim rolet a nie okien. Spojrz na posty o Oknoplascie Krakow - wszyscy chwala i sa zadowoleni a jednak raz u jednego z Was okna w kolorze spie....
Nawet przy prawie pelnm zautomatyzowaniu procesu produkcji sa tam ludzie a oni sa czasem omylni
Nie myli sie tylko ten co nic nie robi - to prawda stara jak swiat
Jesli masz wyceny od tego samego producenta ale z kilku zrodel, jesli w opisie wszystko jest podobnie wyszczegolnione i nie daje pola manewru (np. nie sam symbol szyb P-4 ale tez jej opis ze to 44.4/16/4 a nie P-4 gdzie moga Ci wcisnac 44.4/12/4 i zamiast k=1,0 masz k=1,4 a moze i nawet 1,6) to roznice nei powinny wynoscic 30% ale jesli tak jest to po prostu jeden dealer ma wyzsze koszty utrzymania od drugiego i tylko opinia o ekipie montujacej okna moze przewazyc szale w strone tego drozszego
Tak sadze

bwojtek
17-02-2007, 12:58
(np. nie sam symbol szyb P-4 ale tez jej opis ze to 44.4/16/4 a nie P-4 gdzie moga Ci wcisnac 44.4/12/4 i zamiast k=1,0 masz k=1,4 a moze i nawet 1,6)
Nie przesadzaj... Wyjdzie 1,2 max 1,3. Oczywiście jeżeli się tego klientowi nie powie tylko twierdzi, że ma 1,0 to już inna bajka...

mam wyceny dla tych samych profili i okuć i szyb różniące się o 30%
Najpewniej nie są takie same. W innym przypadku masz doczynienia z przegięciem w jedną ze stron. W zawyżanie ceny wątpię w obecnych realiach więc wchodzi w grę wyłącznie jakiś desperat starający się wyrwać zlecenie każdym sposobem. Pytanie czy dotrwa do jego realizacji :wink:

robertas
17-02-2007, 13:01
Cześć

Z tym wyborem to nie jest takie proste. ..................
Jak mam je porównać? ...................
Jak pokazały ostatnie przykłady i renomowany producent nie daje gwarancji jakości. .........
Chyba jest za duży popyt
filipek

wybór okien nie jest prosty bo to dość złożony produkt,
okna mogą być ładne , tanie ,solidne ,ciepłe ,białe ,kolorowe ,antywłamaniowe ,
porównać można konkretne produkty,
przykład z Jezierskim pokazuje ,że liczy się solidny dealer (montażysta) ,
a z tym popytem to lekka przesada (chyba że chodzi o drewno) ,

:D

tatko
17-02-2007, 13:11
Cześć

Z tym wyborem to nie jest takie proste. Też szukam teraz okien, mam wyceny dla tych samych profili i okuć i szyb różniące się o 30%. Okna od dealerów polecanych na forum od zadowolonych użytkowników.
Jak mam je porównać? Czytam na forum "okucia to duże pole do oszczędności", ale to ogólnik nic z niego nie wynika. Czy ten droższy nalicza większą marżę, czy tani nie wzmacnia profili (może droższy też) nie jestem wstanie tego sprawdzić. Mogę się dowiedzieć ile grzybków na skrzydło, itp., ale czy miejsce/sposób zamocowania tych grzybków ma znaczenie, pewnie ma, ale jako laik nie jestem w stanie tego ocenić.
Tanie okno - zaraz odezwą się głosy za tą cenę nie może być dobrego okna, ale co w nim jest złego. Przecież wybierając droższe też nie mam pewności, że to nie jest to samo. Jeśli faktycznie cena niższa niż wynika z sumy cen elementów składowych to musi być przekręt, ale jeśli wyższa sprawa nie jest tak oczywista.
Nie widząc różnic, co wybiorę – tańsze, a może droższe dla uspokojenia sumienia.
To takie rozterki szukającego. Przejrzałem setki wiadomości, ogólne pojęcie mam i więcej wątpliwości. Jak pokazały ostatnie przykłady i renomowany producent nie daje gwarancji jakości. To dealer powinien mnie przekonać, że jego okna są lepsze, ale oferty zawierają tylko podstawowe informacje. Chyba jest za duży popyt.

pozdrawiam
filipek

Filipek nie ma w tym nic dziwnego iż różnice sięgaja 30%. Wynika to z przyjętych przez firmę działań handlowych. Każdy z nas sprzedającyh okna działa w określonych rabatach. Istnieją firmy które dla zasady nie udzielają żadnych rabatów, mówiąc że nie handlują rabatami oraz takie gdzie taki rabat jest możliwy. Znam firmy u których rabat faktycznie sięga 30%. Kupowanie w takich firmach jest dość ryzykowne. Z reguły są to firmy działające krótko i bez większego doświadczenia. Wyznacznikiem wysokości oferty jest również wartość montażu okien. Bywa że ma ona decydujący wpływ na wtsokość oferty zresztą niczym nie uzasadniona.
Na stronach roto czy winkhausa znajdziesz pełne informacje dotyczące okuć, co i ile powinny one zawierać. Informacje te w pewnym stopniu chronią Twoje interesy.
Największe "przekręty" to oczywiście wzmocnienia. Tutaj duże pole do popisu. Możesz zabezpieczyć się dodając do umowy punkt pozwalający na zniszczenie dowolnie wybranego okna aby to sprawdzić. Działa znakomicie.
Masz racje co dealera. Duża rola w pomocy doboru okien. Takie informacje jak od kiedy w branży, od kiedy współpracuje z producentem, jak często zmienia dostawców to wiedza niezbędna dla Ciebie.
Pozdrawiam

robertas
17-02-2007, 13:32
..........
Masz racje co dealera. Duża rola w pomocy doboru okien. Takie informacje jak od kiedy w branży, od kiedy współpracuje z producentem, jak często zmienia dostawców to wiedza niezbędna dla Ciebie..............


to jest bardzo ważne ,
czy sprzedawca zna dobrze produkt danego producenta,
:roll:
brak znajomości produktu prowadzi do kłopotów ,
:wink:

jareko
17-02-2007, 19:17
mam wyceny dla tych samych profili i okuć i szyb różniące się o 30%
Najpewniej nie są takie same. W innym przypadku masz doczynienia z przegięciem w jedną ze stron. W zawyżanie ceny wątpię w obecnych realiach więc wchodzi w grę wyłącznie jakiś desperat starający się wyrwać zlecenie każdym sposobem. Pytanie czy dotrwa do jego realizacji :wink:
Ufffjak to dobrze, ze te slowa nie padly z mych ust - dopiero bym sie nasluchal na swoj temat :lol:. Nikt realnie nie bierze wlasnie tego aspektu pod uwage. Dealerzy - zapewne czesc z Was, nie ma kontaktu z dealerem u ktorego kupil okna, gdyz.... wykrzaczyl sie. Padl jak mucha, myslac, ze jadac tylko na zwrocie VAT-u daleko zajedzie. Znalem takich co nawet z VAT-u klientom udzielali rabatow. Wiekszosc firm nie udziela gwarancji producenckich i w takiej sytuacji byla gwarancja na 100 lat a zostala na jeden dzien, ale jesli taka gwarancje daja to i tak najczesciej, gdy dealera, ktory sprzedal okna, juz nie ma, spychotechnika jest nagminna metoda unikniecia roszczen. Jakze czesto u takich "dealerow" montaz pozostawia tez wiele do zyczenia i tym samym, w odpowiedzi na reklamacje uslyszycie piekna formulke:
"Reklamacja nie moze zostac uwzgledniona z powodu trwalych uszkodzen okien bedacych wynikiem nieprawuidlowego montazu" - koniec cytatu z pamieci, odpowiedzi Firmy jednemu z jej klientow, ktory mnie poprosil o naprawe okien.

jareko
18-02-2007, 01:47
nastepny przyklad hmmm.....nazwijmy sprawe po imieniu - glupoty dealerow
wyobrazcie sobie cos takiego:
Profil Zendov (czesto tu sie pojawiajacy - tatko jest jego oredownikiem ale mam nadzieje ze to nie on jest tworca oferty dla klienta)
szerokosc - 1980
wysokosc - 2400
balkon z ruchomym slupkiem
od gory luk - 400mm
to wszystko bez poprzeczki i bez slowa uwagi ze takie okno, w tych wymiarach jest niewykonalne z gwarancja i ze tak naprawde nie bedzie dzialac - moze nawet juz tego samego dnia, w dniu montazu
Dealer przedstawil oferte majac na celu li tylko pozyskanie klienta a nie jedo zadowolenie. Nawet nie wspomnial w uwagach o klopocie z glifem wewnetrznym (otwierajace sie skrzydlo nie otworzy sie calkowicie gdyz najpierw oprze sie o glif) Alew jakze piekny wstep do ofery - czysty belkot marketingowy, woda z mozgu stworzona przez bezmozgowca
Horror

I o czym my tutaj wogole dyskutujemy?
Profile, wpadki producentow. okucia, szybki takie siakie i owakie, gwarancje, wspolczynniki k i tym podobne bzdety majace sie nijak do wiedzy osob opracowujacych oferte dla nieswiadomych klientow
Sorki ale powoli szlag mnie na to wszystko trafia !!!! Zwlaszcza jak pozniej slysze ze konkurencja cos takiego zrobi i tym podobne banialuki
A nich robi w cholere i pozniej po sadach z klientem sie wloczy
ide spac bo kogos dzis opier....

filipek
18-02-2007, 17:31
Najpewniej nie są takie same.

Pewnie nie. Inny producent, chociaż profil, typ okuć ten sam. Jak poznać czym się różnią?
Czy jeśli okucia są tego samego producenta i tej samej klasy np. WK2 to mogą być jakieś różnice? Czy producent powinien dołączyć jakiś rysunek jak porozmieszczał elementy okucia?


Największe "przekręty" to oczywiście wzmocnienia. Tutaj duże pole do popisu. Możesz zabezpieczyć się dodając do umowy punkt pozwalający na zniszczenie dowolnie wybranego okna, aby to sprawdzić. Działa znakomicie.
To ciekawy pomysł :).

Nagminnie zdarza się (na co zwrócł uwagę Jareko), że ramka ma 12mm, a U=1, ale może to prawda? W którymś wątku była tabelka z takimi danymi.

Czego, żądać od sprzedawcy/producenta? Czy każde okno powinno posiadać kartę wyrobu z podanymi wszystkimi parametrami (U szyby, ramy, klasę akustyczną, itp.)?

pozdr
filipek

tatko
18-02-2007, 18:20
Profil Zendov (czesto tu sie pojawiajacy - tatko jest jego oredownikiem ale mam nadzieje ze to nie on jest tworca oferty dla klienta)

:):):) ???

bwojtek
18-02-2007, 18:29
Czy jeśli okucia są tego samego producenta i tej samej klasy np. WK2 to mogą być jakieś różnice?
Nawet bardzo zasadnicze. Podstawowe pytanie jakie trzeba zadać to ile będzie zaczepów "grzybkowych" w okuciu WK2. Jeżeli odpowiedzią będzie konkretna liczba to albo ktoś nie ma pojęcia co mówi albo producent oszukuje klientów.
Dla wyjaśnienia: w okuciu WK2 ilość "grzybków" zależy od gabarytów okna w przeciwieństwie to okucia klasy WK1.

filipek
18-02-2007, 21:43
Czy jeśli okucia są tego samego producenta i tej samej klasy np. WK2 to mogą być jakieś różnice?
Nawet bardzo zasadnicze. Podstawowe pytanie jakie trzeba zadać to ile będzie zaczepów "grzybkowych" w okuciu WK2. Jeżeli odpowiedzią będzie konkretna liczba to albo ktoś nie ma pojęcia co mówi albo producent oszukuje klientów.
Dla wyjaśnienia: w okuciu WK2 ilość "grzybków" zależy od gabarytów okna w przeciwieństwie to okucia klasy WK1.

Do licha, myślałem, że WK2 określa jakaś norma/standard :o. Wiadomo, że rozmiar gra rolę, ale nie przypuszczałem, że dla okien o takich samych rozmiarach każdy producent inaczej rozumie co to jest WK2. Przecież dla jednego mogą to być 2, dla innego 10, a naprwdę wystarczyło by 6 grzybków na skrzydło. Przecież nie mogę się na wszystkim znać i żądać specyfikacji każdej śrubki w oknie.

filipek

jareko
19-02-2007, 00:13
i by Ci jeszcze bardziej namacic w glowie - liczba grzybkow zalezy tez od typu okuc
Inaczej w Siegenie, inaczej w Roto (tu no. okno ze sztulpem to mejstersztyk okuciowy) inaczej w Winkhausie itd
Ogolna zasada powinna byc takze ze odleglosc miedzy nimi nei powinna byc wieksza niz 60 cm
Gorzej z ruchomym sluokiem - sa okucia gdzie nea ma ani jednego grzybka na takim slupku wiec.....reasume :lol: musisz szukac uczciwego dealera i tyle - pytaj znajomych - ale nie o jego oczy - czy ladne :lol: tylko czy z roboty i okien sa zadowoleni. I jesli nawet okaze sie najdrozszy nie zastanawiaj sie tylko bierz
Bo coz jest warte te 30% oszczednosci u innych wobec pozniejszej jakkosci towaru i pewnosci otrzymania go takim, jakim byc powinien?

tatko
19-02-2007, 18:28
Czy jeśli okucia są tego samego producenta i tej samej klasy np. WK2 to mogą być jakieś różnice?
Nawet bardzo zasadnicze. Podstawowe pytanie jakie trzeba zadać to ile będzie zaczepów "grzybkowych" w okuciu WK2. Jeżeli odpowiedzią będzie konkretna liczba to albo ktoś nie ma pojęcia co mówi albo producent oszukuje klientów.
Dla wyjaśnienia: w okuciu WK2 ilość "grzybków" zależy od gabarytów okna w przeciwieństwie to okucia klasy WK1.

bwojtek mocno presadziłeś. Nie ma pojęcia ten kto oszukuje lub nie mówi o ilości elememtów antywyważeniowych. Przygotowując ofertę dla konkretnych wymiarów okien trzeba ująć odpowiednią ich ilość dla tego okna (ROTO NT). Każde okno posiada stałą rodzjową ilość elementów. Bez znaczenia dla wymiaru okna zawsze jest zasuwnica antywyważeniowa, narożniki antywyważeniowe, prowadnica rozwórki, zamknięcie środkowe (nie zawsze), klamka z kluczykiem oraz zabezpieczenie przed rozwierceniem. Zmienna ilość to zaczepy antyważeniowe. Ich ilość uzależniona od wielkości okna waha się od 3 szt. do 12 szt. Czy to dealer czy producent musi wiedzieć ile dla konkretenego okna. Założenie 60cm do montowania daje prawidłowe zabezpieczenie okna przed wyważeniem a interesy kupującego są zabezpieczone.
Pozdrawiam

tatko
19-02-2007, 18:42
nastepny przyklad hmmm.....nazwijmy sprawe po imieniu - glupoty dealerow
wyobrazcie sobie cos takiego:
Profil Zendov (czesto tu sie pojawiajacy - tatko jest jego oredownikiem ale mam nadzieje ze to nie on jest tworca oferty dla klienta)
szerokosc - 1980
wysokosc - 2400
balkon z ruchomym slupkiem
od gory luk - 400mm
to wszystko bez poprzeczki i bez slowa uwagi ze takie okno, w tych wymiarach jest niewykonalne z gwarancja i ze tak naprawde nie bedzie dzialac - moze nawet juz tego samego dnia, w dniu montazu
Dealer przedstawil oferte majac na celu li tylko pozyskanie klienta a nie jedo zadowolenie. Nawet nie wspomnial w uwagach o klopocie z glifem wewnetrznym (otwierajace sie skrzydlo nie otworzy sie calkowicie gdyz najpierw oprze sie o glif) Alew jakze piekny wstep do ofery - czysty belkot marketingowy, woda z mozgu stworzona przez bezmozgowca
Horror

I o czym my tutaj wogole dyskutujemy?
Profile, wpadki producentow. okucia, szybki takie siakie i owakie, gwarancje, wspolczynniki k i tym podobne bzdety majace sie nijak do wiedzy osob opracowujacych oferte dla nieswiadomych klientow
Sorki ale powoli szlag mnie na to wszystko trafia !!!! Zwlaszcza jak pozniej slysze ze konkurencja cos takiego zrobi i tym podobne banialuki
A nich robi w cholere i pozniej po sadach z klientem sie wloczy
ide spac bo kogos dzis opier....

Miło mi że martwisz się o moje interesy. Uspokoję cie, to nie moja oferta.
Masz racje to nie może dobrze pracować. Na krótką metę poprzeczka byłaby niezbędna. Nie obawiałbym się kłopotów z glifem wewnetrznym zwłaszcza w ścianie 3w. Klasyczny pełny łuk to problem, ten nie powinie być problemem. Kiedyś miałem podobny problem do rozwiązania. Klient nie zgodził się na profil drzwiowy ze względu na koszty, przystał na prpozycje aby wykonać taką konstrukcje z naświetlem.
Zamieszanie związane z profilami, szybami okuciami itd. jest nie do opanowania. Ilość systemów na rynku, ilość producentów o dealerach nie wspomnę, a każdy chwali swoje.
Pozdrawiam

bwojtek
19-02-2007, 19:25
bwojtek mocno presadziłeś.
Niby z czym? Jak odpowiesz na pytanie: "ile zaczepów ma okucie WK2"?

jareko
19-02-2007, 22:12
bwojtek mocno presadziłeś.
Niby z czym? Jak odpowiesz na pytanie: "ile zaczepów ma okucie WK2"?
na tak postwione pytanie nie ma odpowiedzi i tyle
nie jest to przesada w zadna strone tak odpowiedziec - to poprostu szczere wyznanie
yak samo jak nie do konca prawdziwe jest stwierzdenie iz maks 12 grzybkow gdyz moze byc ich i wiecej
Wracamy do punktu wyjscia - zamiast marketingowej papalniny jaka karmieni sa klienci - rzetelna informacja oraz znajomosc choc podstawowa zagadnienia by takie "kwaitki" jak powyzej opisalem z tym lukiem nie mialy nigdy miejsca
Tatko - nawet poprzeczka w tym wymiarze i ksztalcie nei pomoze a to co napisales o glifie - kiedys po prostu wkleje zdjecie gdzie promien luku byl jeszcze wiekszy a okno otwieralo sie tylko do 75 stopni i zwalic trzeba bylo krawedz glifu

Michał Z
19-02-2007, 22:48
Czy ktoś ma okna z tej firmy [url]www.natura.pl
Proszę o opinie.

tatko
19-02-2007, 23:00
[/quote]na tak postwione pytanie nie ma odpowiedzi i tyle
nie jest to przesada w zadna strone tak odpowiedziec - to poprostu szczere wyznanie yak samo jak nie do konca prawdziwe jest stwierzdenie iz maks 12 grzybkow gdyz moze byc ich i wiecej[/quote]

Według waszych słów obawy i niepokoje filipka są jak najbardziej uzasadnione. Skąd on ma wiedzieć jeśli wy nie jesteście w stanie udzielic wyczerpującej odpowiedzi.
Skąd max 12 grzybków. Okucie WK2 ROTO NT przeznacznie jest do max wielkości skrzydła we wrębie 1400 x 2400. Zaczepy antywyważeniowe znajdują się w narożnikach (każde okno 4szt), 3 szt na zasuwnicy, 1 szt na prowadnicy ramienia rozwórki , 3 szt zamknięcie od strony zawiasów, 1 szt zamknięcie w dolnej części skrzydła.
Filipkowi który zwróci się z takim pytaniem odpowiem że w oknie 030 (865x1435) będzie zamontowane 7 zaczepów antywyważniowych.
Pozdrawiam

stary
20-02-2007, 01:24
Do licha, myślałem, że WK2 określa jakaś norma/standard :o. Wiadomo, że rozmiar gra rolę, ale nie przypuszczałem, że dla okien o takich samych rozmiarach każdy producent inaczej rozumie co to jest WK2. Przecież dla jednego mogą to być 2, dla innego 10, a naprwdę wystarczyło by 6 grzybków na skrzydło. Przecież nie mogę się na wszystkim znać i żądać specyfikacji każdej śrubki w oknie.
filipek
"Antywłamaniowość" okien a właściwie podwyższoną odpornośc na włamanie regulują zwłaszcza normy DIN V ENV 1627-30, do których okuciowcy sie odnoszą. Jest tam wyszczególnione w zależności od klasy - po jakim czasie i przy uzyciu jakich narzedzi oprych spojrzy nam w oczy :o .
Najważniejszą jednak rzeczą, o której się zapomina jest to, że klasy zabezpieczeń WK1, WK2 dotyczą całego okna a nie tylko wyposażonych w nie okuć!!!!!. Odnosi się to zatem do innych elementów, np.szyby (np.odpowiedni pakiet wzmocniony czy przykręcanie listew wkretami), montażu itp- całe okno ma stanowić zabezpieczenie w danej klasie odporności.
Problemem jest jednak to, że praktycznie każdy model okna musiałby byc przebadany,tak jak np. drzwi antywłamaniowe :-? a kosztuje to słono, więc najczęściej sprzedawane są okucia wzmocnione- zalecane do którejś klasy odporności, potem w miarę zasobności sakiewki inwestora dodawana odpowiednia szyba.

Jeśli już jesteśmy przy Roto NT, to głównym źródłem oszczędności są zaczepy- nie kształt a materiał z którego je wykonano:-
-do klasy WK1- wystarczą kompozytowe
-do klasy WK2 ROTO zaleca z płytką stalową- i tu zaczyna się pole do popisu: zaczep stalowy w zależności od systemu kosztuje ok. 10 x wiecej od tego ze ZnAl-u, róznica na średnim skrzydle przekracza 100 zł !!!!

..Filipkowi który zwróci się z takim pytaniem odpowiem że w oknie 030 (865x1435) będzie zamontowane 7 zaczepów antywyważniowych.
:lol: U mnie dostanie w takim oknie 8 szt- :lol: na Roto Nt: 2 na zasuwnicy, 1 na górnym narozniku, 3 na "plecach"( naroznik i przedłuzki), 2 na dole- (naroznik i przedłużka).
Jak znajdę chwile to kiedy napiszę o tych narzedziach do włamu i czasie potrzebnym na wejście w zalezności od klasy zabezpieczenia.

filipek
20-02-2007, 10:19
Dzięki tatko i stary, to wreszcie są konkretne informacje.
Troche mnie zmartwiła, ta informacja, że grzybek może mieć różny skład pierwiastkowy :lol:.



-do klasy WK2 ROTO zaleca z płytką stalową- i tu zaczyna się pole do popisu: zaczep stalowy w zależności od systemu kosztuje ok. 10 x wiecej od tego ze ZnAl-u, róznica na średnim skrzydle przekracza 100 zł !!!!

Co to znaczy zaleca? Czy to,że WK2 nie określa z jakiego materialu są zaczepy i muszę się dopytywać i wzasadzie żądać na piśmie?



:lol: U mnie dostanie w takim oknie 8 szt- :lol: na Roto Nt: 2 na zasuwnicy, 1 na górnym narozniku, 3 na "plecach"( naroznik i przedłuzki), 2 na dole- (naroznik i przedłużka).

A czy dostanie też jakiś papier do tego okna z opisem z jakiego materiału grzybki i czy spełnia jakąś normę?

Obawiam się, że usłyszę o dealera. Panie takich papierów to my nie dostajemy od producenta. Czy przy kupnie samochodu, żąda pan wyniku crash testu?

pozdr
filipek

jareko
20-02-2007, 11:33
filipek - sa papiery na to z zakladu mechaniki precyzyjnej czy jakos to sie tam zwie - mowiace o podwyzszonej odpornosci natomiast nie ma ze dane okno spelnia wymagania oknom WK-2 gdyz to narzuca system okuwania okna narzucany z kolei przez producenta okuc - niby maslo maslane ale....nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie dla roznych wymiarow okien dawal kazdego do badania by konkretnie jakie spapier dostac np. z Policji. Masz strone ROTO a na niej rysunki - dostajesz okna - sprawdzasz gdyz ogolne zasady juz znasz i jesli nie jest tak jak tam - nie odbierasz okien i dostace wyrzucacsz za drzwi. Podobnie z Winkhausem i cala reszta okuc - jesli nie masz dostepnych takich danych w necie zadasz od dealera ajesli on nie ma to sciaga dla Ciebie od producenta.
zaczepy to oddzielna bajka - faktyczne w Roto sa zaczepy stalowe wygladajae prawie identycznie jak z kompozytu i tu wlasciwie poza metoda niszczaca nie dowiesz sie co masz ale......ale tez mozesz na to spojrzec inaczej - jesli dealer zada doplaty za WK-2 na poziomie 100-200 (przed jego rabatem) zeta od jednego skrzydla to juz powinno Ci sie zapalic czerwone swiatelko informujac ze cos jest nie tak.
Wlasciwie podstawowa zasada - tam gdzie cena za dodatki antywlamaniowe wsrod przeslanych wam ofert jest radykalnie zanizon juz trzeba sie nad tym zastanowic

Charlie
21-02-2007, 16:10
jestem dobrej myśli na ten rok

MCB
21-02-2007, 16:12
Witam!

Jaka jest wasza opinia na temat okien z fiberglasu firmy OKTEAM (www.okteam.com.pl).

Mam na myśli głównie okna typu PATIO - seria KORAL. Jaka jest ich wytrzymałośc na włamanie?

MCB

Technologia niedoceniana w polsce ,
kompozyty do przyszłość budownictwa ,

niestety wartość k=1,94 W/m2 dla ramy jak podają na stronie,
to dość kiepsko jak na taką technologię :cry:

No właśnie.
Jakie parametry ma konkurencja?
Szukałem trochę i znalazłem REHAU Brillant-design profil 4 komorowy Uf 1,9W/m2K.

Wspomniane okna z fiberglassu mają parametry:

Rama 1,94 W/m2
Szkło 1,1 W/m2
Szczelność na wodę opadową Dp=300 Pa
Infiltracja powietrza 0,5 - 1,0 m3/hm/daPa2/3

Czy konkurencja ma dużo lepiej? Jak dobre są 2 ostatnie parametry?

MCB

Charlie
21-02-2007, 16:21
Fiberglas - technologia z USA.
Wszystko z nią jest o`k tylko ma fatalne współczynniki U ramy.
To nie jest problem w USA bo prąd jest bardzo tani dzięki elektrowniom atomowym.

Składnikiem tego materiału jest min włókno szklane.

MCB
21-02-2007, 16:43
Fiberglas - technologia z USA.
Wszystko z nią jest o`k tylko ma fatalne współczynniki U ramy.
To nie jest problem w USA bo prąd jest bardzo tani dzięki elektrowniom atomowym.

Składnikiem tego materiału jest min włókno szklane.

Wiem co to jest.
Natomiast nie wiem jak się ma wsp. K ramy okna przesuwnego -PATIO (1.94 rama, 1,1 szkło) zależny chyba nie tylko od materiału samej ramy, ale też rodzaju całego mechanizmu-systemu (?) do parametrów podobnych okien z PCV lub drewna.
Wsp. K dla całego okna zależy też między innymi do stosunku wielkości ramy do całego okna. Dla fiberglassu ten stosunek przy wąskich ramach jest chyba korzystniejszy niż np. PCV.

Przy okazji: dla okna uchylno rozwieralnego wsp. K = 1.62 rama i 1,1 szkło.
Czy to fatalne współczynniki? Ile może byc dla całego okna?

MCB

chudy67
21-02-2007, 20:10
Mam balkon(bez poprzeczki) w mieszkaniu o wymiarach 1000x2300 zamontowany w 2002roku i od tego czasu ani razu nie był regulowany.
Druga sprawa przesuwka zamontowana w domku -ma w części stałej skrzydło i jeszcze żeby było fajniej to jest RU i nic nie pociera o to skrzydło(przesuwka).
I co ty na to Jareko?

stary
21-02-2007, 22:55
Mam balkon(bez poprzeczki) w mieszkaniu o wymiarach 1000x2300 zamontowany w 2002roku i od tego czasu ani razu nie był regulowany.
Druga sprawa przesuwka zamontowana w domku -ma w części stałej skrzydło i jeszcze żeby było fajniej to jest RU i nic nie pociera o to skrzydło(przesuwka).
I co ty na to Jareko?
I tylko po to się zarejestrowałeś, żeby w dwóch postach to udowadniać ??? :o :roll: :-? :evil: :evil: :evil:

Tamlin
21-02-2007, 23:06
Chudy67 nie dopisał, że nie regulował bo nie może otworzyć, a Ty stary sie denerwujesz... :D
Zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy niż ustawa przewiduje

Charlie
21-02-2007, 23:40
Mam balkon(bez poprzeczki) w mieszkaniu o wymiarach 1000x2300 zamontowany w 2002roku i od tego czasu ani razu nie był regulowany.
Druga sprawa przesuwka zamontowana w domku -ma w części stałej skrzydło i jeszcze żeby było fajniej to jest RU i nic nie pociera o to skrzydło(przesuwka).
I co ty na to Jareko?

...a ja mam żonę 10 lat młodszą od siebie :P

jareko
21-02-2007, 23:53
Mam balkon(bez poprzeczki) w mieszkaniu o wymiarach 1000x2300 zamontowany w 2002roku i od tego czasu ani razu nie był regulowany.
Druga sprawa przesuwka zamontowana w domku -ma w części stałej skrzydło i jeszcze żeby było fajniej to jest RU i nic nie pociera o to skrzydło(przesuwka).
I co ty na to Jareko?

...a ja mam żonę 10 lat młodszą od siebie :P
eeeeeeeeeeee................kiepsko, moja mlodsza o lat 17 i co? Zawsze zona bez wzgledu na wiek zona pozostaje :lol:
Chudy - ja na Twoje pytanie odpowiem tak.....hmmmm.....ciesz sie a ja w bajki nie wierze - za stary juz na to jestem .. Zwlaszcza przesuwka nie ociera sie gdy skrzydlo obok jest w pozycji uchylonej :lol: :lol: :lol:
stary - spokojnie - obaj wiemy jak to z oknami jest i z Forumowiczami co 2-3 posty napisali w jednym tylko temacie :lol:

Sail
22-02-2007, 09:26
Panowie nie zabijcie mnie, bo wiem, że pewnie gdzieś było, ale trochę od natłoku informacji wszelkich (w końcu muszę wiedzieć więcej o budowaniu niż moja ekipa ;) ) mam mątlik w głowie i chciałbym sie upewnić.... :oops:
Okno tarasowe - jeśli przekonam Żonę to będzie 2400mm (szerokie) x 2300mm (wysokie). Chciałbym podzielić na pół i jedna część stała, druga przesuwna. Z PCV. Nie obejdzie się bez poprzeczki, tak czy nie? Pewnie nie :cry: , a co w przypadku zastosowania profilu drzwiowego? :roll:

Przy okazji - macie jakieś doświadczenia z firmą VIDOK?

jareko
22-02-2007, 10:14
... jeśli przekonam Żonę to będzie 2400mm (szerokie) x 2300mm (wysokie). Chciałbym podzielić na pół i jedna część stała, druga przesuwna. Z PCV. Nie obejdzie się bez poprzeczki, tak czy nie? ...
moze byc bez poprzeczki - wiec Zonka usatysfakcjonowana winna byc :lol:

andrea73
22-02-2007, 10:18
Cześć. Dowiadywałem się o takie okno (Patio) w M&S
wymiary podobne 2400x2250 kolor biały i profil był grubszy bo 105mm.
Przedstawiciel firmy powiedział że przy szerokości powyżej 2300 w standardzie jest profil 105, a i przewiązki nie musi być.

Charlie
22-02-2007, 10:24
Panowie nie zabijcie mnie, bo wiem, że pewnie gdzieś było, ale trochę od natłoku informacji wszelkich (w końcu muszę wiedzieć więcej o budowaniu niż moja ekipa ;) ) mam mątlik w głowie i chciałbym sie upewnić.... :oops:
Okno tarasowe - jeśli przekonam Żonę to będzie 2400mm (szerokie) x 2300mm (wysokie). Chciałbym podzielić na pół i jedna część stała, druga przesuwna. Z PCV. Nie obejdzie się bez poprzeczki, tak czy nie? Pewnie nie :cry: , a co w przypadku zastosowania profilu drzwiowego? :roll:

Przy okazji - macie jakieś doświadczenia z firmą VIDOK?

...nie musisz się sumitować - forum jest dla wszystkich. To nie problem, że temat już był. To nie jest powód do tego żeby nie zadawać pytań.

Co do Twojego pytania - w drewnie poprzeczek nie potrzeba.
PVC jest pod kątem wytrzymałościowym i przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!! Poza tym w przypadku przesuwek ceny pvc i drewna są mocno zbliżone.

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Sail
22-02-2007, 11:00
moze byc bez poprzeczki - wiec Zonka usatysfakcjonowana winna byc :lol:
Dzięki!! Super!! Ja będę usatysfakcjonowany, Żonę muszę jeszcze troszke przekonać ;)

Cześć. Dowiadywałem się o takie okno (Patio) w M&S
wymiary podobne 2400x2250 kolor biały i profil był grubszy bo 105mm.
Przedstawiciel firmy powiedział że przy szerokości powyżej 2300 w standardzie jest profil 105, a i przewiązki nie musi być.
I super :wink:


Co do Twojego pytania - w drewnie poprzeczek nie potrzeba.
PVC jest pod kątem wytrzymałościowym i przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!! Poza tym w przypadku przesuwek ceny pvc i drewna są mocno zbliżone.
Pozdrawiam
Dzieki wszystkim za rozwianie moich wątpliwości ;)
Co do drewna i PCV i ich cen - wszystkie okna będą PCV więc kupowanie tylko wyjścia na taras w drewnie chyba mija się z celem :roll:

chudy67
22-02-2007, 11:23
Mistrzowie!!
Nikt wam nie każe wierzyć.To normalne po tylu postach z waszej strony na ten temat. Wy wiecie swoje ,a ja swoje.
A to tylko woli ścisłości -balkon jest na profilu thyssena + okucie winkhaus z firmy Stamir.
natomiast przesuwka aluplast 5-kom,tez z winkhausem z firmy sokółka sa.
Mi natomiast chodziło żeby wam pokazać że coś takiego jest sprawne nic więcej.

Tamlin
22-02-2007, 12:11
Cześć. Dowiadywałem się o takie okno (Patio) w M&S
wymiary podobne 2400x2250 kolor biały i profil był grubszy bo 105mm.
Przedstawiciel firmy powiedział że przy szerokości powyżej 2300 w standardzie jest profil 105, a i przewiązki nie musi być.
I super :wink:


Co do Twojego pytania - w drewnie poprzeczek nie potrzeba.
PVC jest pod kątem wytrzymałościowym i przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!! Poza tym w przypadku przesuwek ceny pvc i drewna są mocno zbliżone.
Pozdrawiam
Dzieki wszystkim za rozwianie moich wątpliwości ;)
Co do drewna i PCV i ich cen - wszystkie okna będą PCV więc kupowanie tylko wyjścia na taras w drewnie chyba mija się z celem :roll:

Mi w M&S na okno 2300x2400 zarówno na patio jak i "normalnie" otwierane (dzielone na 3) zaproponowali z przewązką, a jak chcę bez to i owszem zrobią ale nie dadzą gwarancji.
Pozdrawiam

chudy67
22-02-2007, 12:51
Nie przeistaczaj nie jest w pozycji uchyłu, tylko że wogóle tam jest!!!

jareko
22-02-2007, 13:57
z uwagi na sam sposob pracy jak i szklenia w patio poprzeczka nie jest potrzebna i nie ma znaczenia czy wykonane jest z drewna czy z PVC. W drewnie sa mniejsze ograniczenia gabarytowe dlatego ze ono pracuje inaczej - PVC zwlaszcza w kolorze mocno sie powieksza i moga byc klopoty z zamykaniem ale nie przy takich szerokosciach o jakich tu mowimy - 2700 na pol to naprawde niewiele jak na szerokosc skrzydla

jareko
22-02-2007, 13:58
Mistrzowie!!
Nikt wam nie każe wierzyć.To normalne po tylu postach z waszej strony na ten temat. Wy wiecie swoje ,a ja swoje.
A to tylko woli ścisłości -balkon jest na profilu thyssena + okucie winkhaus z firmy Stamir.
natomiast przesuwka aluplast 5-kom,tez z winkhausem z firmy sokółka sa.
Mi natomiast chodziło żeby wam pokazać że coś takiego jest sprawne nic więcej.
ok - przyjelismy do wiadomosci ;)

bwojtek
22-02-2007, 14:55
Mi w M&S na okno 2300x2400 zarówno na patio jak i "normalnie" otwierane (dzielone na 3) zaproponowali z przewązką, a jak chcę bez to i owszem zrobią ale nie dadzą gwarancji.
O ile przy otwieranym się nie dziwię to przy patio chyba lekka przesada. Dopytaj dokładnie.

bwojtek
22-02-2007, 14:57
Mam balkon(bez poprzeczki) w mieszkaniu o wymiarach 1000x2300 zamontowany w 2002roku i od tego czasu ani razu nie był regulowany.
Druga sprawa przesuwka zamontowana w domku -ma w części stałej skrzydło i jeszcze żeby było fajniej to jest RU i nic nie pociera o to skrzydło(przesuwka).
I co ty na to Jareko?
Taki jeden całe życie jeździ samochodem po pijaku i ani go policja nie zwinęła ani nikogo nie zabił. Wnioski każdy może wyciągnąć jakie chce :lol:

HERMES
23-02-2007, 16:21
Potwierdzam: PROFILOPLAST - Wilkowice. TYlko drewnianych nie montuj w czasie zimy, zwłaszcza mrozów...

MISZYN
23-02-2007, 23:15
.............. PVC jest pod kątem wytrzymałościowym i przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!!...........


sztywność lepsza w drewnie ,

ale termoizolacja ??? - raczej porównywalnie :D

:D

Jezierski skrzywdził mnie
24-02-2007, 00:01
Zamknęliście mój temat i mi usta, ale... byłbym niesprawiedliwym, gdybym się nie odezwał. UWAGA:
Odbyły się dwie wizyty:
1) Zespołu Alutechniki
2) Zespołu Jezierskiego

Kto nie ciekawy wyniku - zapraszam do następnej odpowiedzi.
Kto ciekaw - piszę.

Alutechnika: CYTAT: "Rolety wspaniałe, winni:
1) inwestor: ponieważ: UŻYWAŁ ROLETY PRZY MROZIE!!!! WODA SIĘ SKRAPLA, ROLETA GRUBSZA, SZYBCIEJ NAWIJA, WCIĄGA DO PUSZKI. NIE NALEŻY UŻYWAĆ ROLETY GDY JEST MRÓZ" koniec cytatu pracownika Alutechniki.
2) "montaż (tu nie wymienie montażysty :-) chce niech się przedstawi :-))) znowu cytat: ŹLE ZAMOCOWANE ROLETY - PUSZKI WYGIĘTE - BO PRZY MONTAŻU OKIEN ZA DUŻO PIANKI UŻYTE" koniec cytatu alutechniki

Tak więc widzicie - dla Altechniki winien jestem ja - że przy mrozie rolety używam i wykonawca - bo się montować nie nauczył. I piankę stosuje...

Na szczęście był też przedstawiciel kierownictwa Jezierskiego. Ten powiedział krótko: cytat: " POPRAWIAMY WSZYSTKO, I USZCZELKI I ROLETY" koniec cytatu.

To na razie tylko słowa. Poczekamy na czyny. Ale jeśli słowa zmienią się w czyn, wtedy będę musiał przerobić swój nick - mam nadzieję , że to jest możliwe (admin???) bo PRZEDSTAWICIEL KIEROWNICTWA FIRMY JEZIERSKI STANĄŁ PO STRONIE INWESTORA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powtórzyć komuś? Jezierskistanął po stronie inwestora!!!!!!!!!!
Na razie tylko słowa. Oczynach zamelduję.

TERMOS
24-02-2007, 00:29
............................................... CYTAT: "Rolety wspaniałe, winni:
1) inwestor: ponieważ: UŻYWAŁ ROLETY PRZY MROZIE!!!! WODA SIĘ SKRAPLA, ROLETA GRUBSZA, SZYBCIEJ NAWIJA, WCIĄGA DO PUSZKI. NIE NALEŻY UŻYWAĆ ROLETY GDY JEST MRÓZ" koniec cytatu pracownika Alutechniki.
2) "montaż (tu nie wymienie montażysty :-) chce niech się przedstawi :-))) znowu cytat: ŹLE ZAMOCOWANE ROLETY - PUSZKI WYGIĘTE - BO PRZY MONTAŻU OKIEN ZA DUŻO PIANKI UŻYTE" koniec cytatu alutechniki
.................................................. ...........Na szczęście był też przedstawiciel kierownictwa Jezierskiego. Ten powiedział krótko: cytat: " POPRAWIAMY WSZYSTKO, I USZCZELKI I ROLETY" koniec cytatu.
...............

z tymi roletami zaczeło się pół roku temu (jeśli dobrze kojażę),
wtedy mrozów nie było , :roll:

a Jezierskiemu się nie dziwię , że chce poprawić ,
bo się smród zrobił na forum i lepiej to zakończyć , :wink:

Jezierski skrzywdził mnie
24-02-2007, 01:08
Z punktu widzenia inwestora - mniej istotne dlaczego to zrobił - ALE ZROBIŁ - STANĄŁ PO STRONIE INWESTORA - I NIE MA WAŻNIEJSZEJ RZECZY

Jezierski skrzywdził mnie
24-02-2007, 01:12
Dla inwestora ma to znaczenie!!!!

stary
24-02-2007, 23:56
....... Poczekamy na czyny. Ale jeśli słowa zmienią się w czyn, wtedy będę musiał przerobić swój nick - mam nadzieję , że to jest możliwe (admin???) ...
Z tego co wiem to nie mozna już zmienić nicka :roll:
Ale zawsze możesz zarejestrować się ponownie :P

Jezierski skrzywdził mnie
25-02-2007, 01:02
No tak, ale jeżeli Jezierski dotrzyma słowa, to ten nick będzie dla niego bardzo krzywdzący...
Tu się ewentualnie zrobi problem...
No oczywiście mogę się stać: Jezierski mi pomógł :-)

bwojtek
25-02-2007, 09:25
Dla mnie rewelacją jest stwierdzenie, że winę ponosi inwestor bo używał rolety przy mrozie! Ciekawe czy producent w instrukcji użytkowania napisał, że rolety nie nadają się do użytku zimą :lol:

jareko
25-02-2007, 10:07
oj rewelacji bylo wiecej - choc ta jako najbardziej kuriozalna zapisala sie dokladnie w pamieci
Ogolnie rzecz ujmujac wizyta "specjalistow" sprowadza sie do tego ze......nie uzywac, nie dotykac a wogole po cholere Pan kupil rolety? :lol:
Poszukiwanie winy po stronie zlego montazu, zlego uzytkowania z konkluzja "wlasciwie nie wiemy dlaczego tak sie dzieje"
Gdybanie od poczatku do konca
Na wszelki wypadek - gdyby mialo dojsc do eskalacji wzajemnych oskarzen - kilka rolet pozostawionych bez ingerencji "serwisu" by rzeczoznawca mogl zabrac glos

Patras
25-02-2007, 11:31
Witam,
Mam pytanie czy ktoś z Was kupował okna z firmy P.B.H Masbud na ul. Kłobuckiej w Warszawie ??

Pozdrawiam

pchelek
25-02-2007, 18:30
PVC jest pod kątem przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!!........... ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????

bwojtek
25-02-2007, 19:39
Pchelek
Wiedzę o oknach to ty masz - temu nikt nie zaprzecza. Ale nad pisaniem postów na forum to proszę popracuj...
To na czerwono to stwierdzenie (jeżeli tak to fałszywe) czy wątpliwość (te znaki zapytania...). Jeżeli się odnosisz do jakiejś wypowiedzi to możesz ją zacytować?

Charlie
26-02-2007, 00:15
PVC jest pod kątem przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!!........... ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????
????????????????????????????????????????????????

...chodzi mi o to, że kantówka drewniana używana do produkcji stolarki otworowej ma lepsze "U" niż okienny profil pvc ze wzmocnieniem stalowym.
Wydaje mi się, że mam rację.
Rozumiem Pchełku, że nie jesteś zadowolony z tego stwierdzenia o czym świadczy ilość pytajników w Twoim poście.

robertas
26-02-2007, 00:57
PVC jest pod kątem przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!!........... ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????
????????????????????????????????????????????????

...chodzi mi o to, że kantówka drewniana używana do produkcji stolarki otworowej ma lepsze "U" niż okienny profil pvc ze wzmocnieniem stalowym.
Wydaje mi się, że mam rację.
Rozumiem Pchełku, że nie jesteś zadowolony z tego stwierdzenia o czym świadczy ilość pytajników w Twoim poście.

drewno DJ68 sosna U=1,5 , meranti U=1,4 (takie profile to 90% rynku)

profile PCV na tym poziomie U to raczej norma (poza 3 komorami)
że nie wspomnę o profilach z ciepłym wzmocnieniem ,

8)

Charlie
26-02-2007, 20:24
PVC jest pod kątem przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!!........... ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????
????????????????????????????????????????????????

...chodzi mi o to, że kantówka drewniana używana do produkcji stolarki otworowej ma lepsze "U" niż okienny profil pvc ze wzmocnieniem stalowym.
Wydaje mi się, że mam rację.
Rozumiem Pchełku, że nie jesteś zadowolony z tego stwierdzenia o czym świadczy ilość pytajników w Twoim poście.

drewno DJ68 sosna U=1,5 , meranti U=1,4 (takie profile to 90% rynku)

profile PCV na tym poziomie U to raczej norma (poza 3 komorami)
że nie wspomnę o profilach z ciepłym wzmocnieniem ,

8)

...skąd masz takie dane - robertas ?

bwojtek
26-02-2007, 20:33
To raczej nie tajemnica: z aprobaty technicznej okien (to moje przypuszczenie).

jareko
26-02-2007, 21:30
....skąd masz takie dane - robertas ?
zaskocznenie? Charlie - nie Ty pierwszy zaskoczony - marketingowo takich niedomowien czy wrecz zamierzonych przeinaczen, jesli chodzi o drewno, jest wiecej. 5 komorowki w PVC bije jedynie kantowizna Urzedowskiego do ich okien dla domow pasywnych. Reszta..... bardzo czesto nie dotrzymuje kroku trzykomorowce z PVC z ciepla szyba
ale co tam.......

jareko
26-02-2007, 21:45
Fiberglas - technologia z USA.
Wszystko z nią jest o`k tylko ma fatalne współczynniki U ramy.
To nie jest problem w USA bo prąd jest bardzo tani dzięki elektrowniom atomowym. Składnikiem tego materiału jest min włókno szklane.
zapraszam do Warszawy ul. Fabryczna, osiedle domkow szeregowych w konstrukcji szkieletowej z takimi wlasnie oknami - wymienianymi od kilku lat na potege przez walscicieli - powod? g....jakosc, lod pojawiajacy sie na profilach itp. i bynajmniej nie z win montazu. Oscieznica cienka - jesli w trzykomorowkach ma standardowo 60mm to tu 35. Skrzydlo grubosci raptem 40mm. O czym wogole mowimy? :lol:

iza2004
27-02-2007, 17:08
Witam
Proszę o pomoc i określenie najlepszego zestawu okien.
Ma na razie 3 oferty :
1.System Veka Perfectline, szkło 1,1 (1,0), okucia Siegenia Si Line
2.Producent Vetrex, Perfectline, Uni+ 1,0
3.Rehau, Brillant Design, szkło 4-16-4, K=1,1

dziękli za pomoc

MCB
27-02-2007, 20:03
zapraszam do Warszawy ul. Fabryczna, osiedle domkow szeregowych w konstrukcji szkieletowej z takimi wlasnie oknami - wymienianymi od kilku lat na potege przez walscicieli - powod? g....jakosc, lod pojawiajacy sie na profilach itp. i bynajmniej nie z win montazu. Oscieznica cienka - jesli w trzykomorowkach ma standardowo 60mm to tu 35. Skrzydlo grubosci raptem 40mm. O czym wogole mowimy? :lol:

Wg katalogu okno rozwieralno uchylne z fiberglasu, profil dwukomorowy bez wzmocnień stalowych, podwójna uszczelka przylgowa:
ościeżnica 60m/68mm
wsp. ramy 1,62W/m2
wsp. szkła 1,1W/m2

MCB

robertas
27-02-2007, 21:56
drewno DJ68 sosna U=1,5 , meranti U=1,4 (takie profile to 90% rynku)

profile PCV na tym poziomie U to raczej norma (poza 3 komorami)
że nie wspomnę o profilach z ciepłym wzmocnieniem ,

8)

...skąd masz takie dane - robertas ?

jasne że z aprobat ,
PCV to oczywiście około U=1,5 do 1,7
jakaś średnia z PCV będzie 1,6 ,
ale to nie jest drastyczna różnica w stosunku do drewna ,

oczywiście pomijając technologie "pasywne" :wink:

robertas
27-02-2007, 21:59
ale ciągle sztywność w drewnie jest nie do pobicia ,
PCV się po prostu chowa ,
:D

jareko
27-02-2007, 22:04
ale ciągle sztywność w drewnie jest nie do pobicia ,
PCV się po prostu chowa ,
:Dsorki ale znow kolejna obiegowa opinia nie poparta, w wiekszosci sytuacji, wiedza i praktyka. Jedyny rodzaj okien gdzie drewno bije na glowe PVC to wszelkiego rodzaju luki i szprosy na zewnatrz szyby
W innych wypadkach ograniczenia podobne jak w najsztywniejszych dobrze wykonanych oknach z profil PVC
za chwile zapewne zostanie wytoczony argument o ekologicznych wlasciwosciach drewna :lol:
Tak.... trzeba z uwagi na ekologie zakonczyc ich produkcji by lasow nie wycinac hi hi (oczywiscie to prowokacja ;) )

jareko
27-02-2007, 22:06
....PCV to oczywiście około U=1,5 do 1,7...
oczywiscie mowimy tu o trzykomorowych profilach - pieciokomorowki maja wspolczynniki nizsze

robertas
27-02-2007, 22:12
ale ciągle sztywność w drewnie jest nie do pobicia ,
PCV się po prostu chowa ,
:Dsorki ale znow kolejna obiegowa opinia nie poparta, w wiekszosci sytuacji, wiedza i praktyka. Jedyny rodzaj okien gdzie drewno bije na glowe PVC to wszelkiego rodzaju luki i szprosy na zewnatrz szyby
W innych wypadkach ograniczenia podobne jak w najsztywniejszych dobrze wykonanych oknach z profil PVC
za chwile zapewne zostanie wytoczony argument o ekologicznych wlasciwosciach drewna :lol:
Tak.... trzeba z uwagi na ekologie zakonczyc ich produkcji by lasow nie wycinac hi hi (oczywiscie to prowokacja ;) )

z tą ekologią to bzdura oczywiście :D
no ale sztywność w PCV to się z drewnem równać nie może :D
termoizolacja to co innego,
takie jest moje zdanie
poparte skromnym doświadczeniem :wink:

wcich
28-02-2007, 18:03
Zamierzam kupić okna plastikowe - profil "suko" barwione i okleinowane dwustronnie.
Niepokoi mnie czy moje wyjście na taras, które ma mieć 180 x 240 z ruchomym słupkiem nie będzie się odkształcać w czasie słonecznych dni, gdyż wyjście na taras jest od strony południowej. Słyszałem że w przypadku kolorowych okien może być to problem. Ponadto czy okleina z czasem nie straci na "blasku".
Okna mają być od Jezierskiego. Trafiłem na forum wątek gdzie narzeka się na jakość i obsługę gwarancyjną w tej firmie. Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie?

jareko
28-02-2007, 18:27
mimo wpadki jest to w dalszym ciagu dobry producent - by nie pwoioedziec sama czolowka krajowa (zas w Schuco ciagle najlepszy). Swoja droga uwaznie czytaj posty i wnioski sam wyciagnij kto tak naprawde jest winny calej sytuacji
co do balkonu - z pozioma poprzeczka nawet w kolorze ale w Schuco - spokojnie - nie bedzie klopotu pod jednym warunkiem - ze dobfrze zostanie zamontowane

pchelek
28-02-2007, 18:46
faktycznie to czerwono napisane to moze mylic - sek w tym ze U ram okien drewnianych i tych z PVC - wiecej niz 3-komorowych jest praktycznie takie samo 1,3 -1 4 tyle sie szacuje i tyle mozna przyjac - natomiast sztywnosc okien drewnianych jest wyzsza niz takich samych z PVc trojkomorowych na standardowych usztywnieniach [okolo 1,5 do dwa razy jest wyzsza] - zaleta PVc jest wieczna trwalosc - ekologicznie to obadwa sa jednakowo ekologiczne [a najbardziej ekologiczny jest snopek słomy wetkany w otwór po wyrzuconym oknie]

pchelek
28-02-2007, 18:47
jeszcze - fiberglasy to tragedia

iza2004
28-02-2007, 18:54
Witam
Proszę o pomoc i określenie najlepszego zestawu okien.
Ma na razie 3 oferty :
1.System Veka Perfectline, szkło 1,1 (1,0), okucia Siegenia Si Line
2.Producent Vetrex, Perfectline, Uni+ 1,0
3.Rehau, Brillant Design, szkło 4-16-4, K=1,1

dziękli za pomoc
ponawiał prośbę o wyrażenie opinii na temat tych okien
dodatkowo o
okna drewniane łączone na mikrowczepy, trójwarstwowo klejone system DJ-68
dzięki za opinie
pozdrawiam

MCB
28-02-2007, 20:32
jeszcze - fiberglasy to tragedia

Rozwiń temat, proszę.
MCB

TERMOS
28-02-2007, 23:56
....PCV to oczywiście około U=1,5 do 1,7...
oczywiscie mowimy tu o trzykomorowych profilach - pieciokomorowki maja wspolczynniki nizsze

Jareko pokaż mi PCV 3 komorowe o takim współczynniku :roll:
trochę się zapędziłeś ,

profile PCV w 3 komorach to srednio U=1,9


:wink:

Gregorius
01-03-2007, 10:16
Na dębowe z urzędowskiego czekam już 5 miesięcy. Powodzenia

jareko
01-03-2007, 10:27
Jareko pokaż mi PCV 3 komorowe o takim współczynniku :roll: trochę się zapędziłeś ,profile PCV w 3 komorach to srednio U=1,9
chocby "stare" Schuco AS - k=1,65
szperac mi sie za bardzo nie chce ale ponizej 1,9 i teraz znajdziesz profile trzykomorowe
pieciokomorowki bija drewno wlasciwie wszystkie
Jedyny mankamet PVC - zbyt wiele mozliwosci oszustw, ograniczenia gabarytow ( uwaga co do drewna - nie przesadzajmy az tak z jego sztywnoscia)

a ja dzis mam luzacki dzien - padlo wspomaganie i zamiast byc u klienta na montazu siedze sobie w warsztacie i nuuudze sie neimilosiernie :(

czlowiek
01-03-2007, 13:31
Witam ponownie.
Zastanawiam się nad kupnem okien firmy MS typu thermo (cieplejszy pofil) z szybami U=0,6W/m2K. Próbowałem policzyć czy taka inwestycja się zwróci.
Zakładając:
- zmniejszenie się U w stosunku do szyb U=1 o 40%.
- że 25%ciepła "ucieka" z domu przez onka
doszedłem do wniosku, że zaoszczędzimy maksymalnie 10% na kosztach związanych z ogrzewaniem.
Czy mój sposób rozumowania jest dobry?

Co Wy forumowicze myślicie o szybach U=0,6W/m2K ?
W firmie MS nie jest to tak duża dopłata.

lekomin
01-03-2007, 14:18
Nie wiem skąd MS ma 0,6 szyby.. potrójna z argonem ma 0,7. A potrójna z kryptonem bodaj 0,5. No chyba, że znowu są jakies cyrki z normami [tak jak kiedyś w odniesieniu do 1,1 i 1,0].

andrea73
01-03-2007, 14:29
MS ma w ofercie szyby 0,66 W/m2K

stary
01-03-2007, 15:12
Nie wiem skąd MS ma 0,6 szyby.. potrójna z argonem ma 0,7. A potrójna z kryptonem bodaj 0,5. No chyba, że znowu są jakies cyrki z normami [tak jak kiedyś w odniesieniu do 1,1 i 1,0].
Np. zespolenie 4tm/12a/4/12a/4tm- pakiet 36 mm :lol:

<<marcin_radzymin&g
01-03-2007, 16:01
witam!
stoję taraz przed wyborem okien. Firmy które wpadły mi ostatnio w oko to:
1.Milewski
2.Stollar-olecko


Opcja szukaj działa jako tako, przemęczyłem kilkaset stron na temat okien+genialny pomocnik przygotowany przez jednego z forumowiczy-niestety nie do końca znalazłem to co chciałem, więc zwracam sie z prośbą o aktualne obiektywne dane do forumowiczy.

Milewski wycena trochę pow. 20tys, renoma ponoć potwierdzona nagrodami--no cóż jakieś stowarzyszenia stolarki sobie nawzajem wydaja takie statuetki-więc nie dokońca obiektywna ocena. Ładne okna nawet "S" klasa ta bez ramki-tutaj jakoś nie jestem pewien czy ten brak ramki to dobra sprawa, czy przypadkiem po kilku latach lite drewno w tym miejscu nie pęknie(wpływ wachania temperatury).

Stollar-obsługa w rejonie Warszawy (jeden przedstwaiciel)-nie dokońca zainteresowana handlem detalicznym. Mocno bym walczył o te okna tylko na Bartyckiej jedna Pani odradzała. Dlaczego? Ponoć z firmy odeszli ostatnio (od podobno 6miesięcy) najlepsi pracownicy (technolog) i obsługa gwarancyjna-załorzyli nową firmę. Proponowała właśnię tę firmę (nawet niewiem jaka nazwa) czyli sam sobie dopowiem-"ponoć dobra podróbka"-ale za dużo tych "NAJ"-i wystawa Stollar i goran. Firma TIPTOP

Jak to z tymi firmami i ich (podobno) renomą jest? Którą wybrać?
Opcjonalnie miałem jeszcze do wyboru "DZIADKA".

Za odpowiedzi z góry dziekuję i pozdrawiam.

bwojtek
01-03-2007, 20:47
Nie wiem skąd MS ma 0,6 szyby.. potrójna z argonem ma 0,7. A potrójna z kryptonem bodaj 0,5. No chyba, że znowu są jakies cyrki z normami [tak jak kiedyś w odniesieniu do 1,1 i 1,0].
Wystarczy czytać forum
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=94697&start=19 :wink:

TERMOS
01-03-2007, 22:48
Nie wiem skąd MS ma 0,6 szyby.. potrójna z argonem ma 0,7. A potrójna z kryptonem bodaj 0,5. No chyba, że znowu są jakies cyrki z normami [tak jak kiedyś w odniesieniu do 1,1 i 1,0].

wkłady szybowe mają różną konfigurację wymiarową ,
nie trzeba kryptonu żeby było 0,6 :wink:
można to zrobić z argonem :D

TERMOS
01-03-2007, 22:53
MS ma w ofercie szyby 0,66 W/m2K

chyba jednak U=0,6
mają na to papier
:wink:

Jezier
01-03-2007, 23:14
Producenci szyb z argonem oferują w najcieplejszym wariancie 0,7 a u producentów okien ta sama szyba ma już 0,6 :lol:
Nieźli są. Bardziej jednak wierzę producentowi szyb.

robertas
02-03-2007, 00:47
Producenci szyb z argonem oferują w najcieplejszym wariancie 0,7 a u producentów okien ta sama szyba ma już 0,6 :lol:
Nieźli są. Bardziej jednak wierzę producentowi szyb.

pewnie szyba nie ta sama ,
no może prawie taka sama ,
to jak z tym piwem :wink:
" prawie czyni .........itd "

myślę , że jakby nie mieli badań to by nie pisali 0,6
a piszą :wink:

poza tym producenci wkładów szybowych , nie robią za bardzo pakietów 40mm ,
bo niby dla kogo?

i kropka :D

Jezier
02-03-2007, 01:20
Producenci szyb jak najbardziej robią pakiety 40 mm grubości. Niestety wg. normy DIN EN 673, żaden taki pakiet 2x14mm przestrzeni wypełnionej argonem nie ma 0,6 wartości U. Wszystkie mają 0,7.
MS jaki ma papier? Taki do ksero i drukarki?

czlowiek
02-03-2007, 07:18
A wracając do pytania...
Niezależnie czy jest to U=0,6W/m2K czy U=0,66W/m2K czy gra jest warta świeczki??

jareko
02-03-2007, 08:32
A wracając do pytania...
Niezależnie czy jest to U=0,6W/m2K czy U=0,66W/m2K czy gra jest warta świeczki??
0,3 roznicy to nie 0,1 jak w przypadku szyb k=1,0 wzgledem 1,1 i jesli kasy zabrac zbyt wiele nie chca to mimo wszystko warto choc.....technologia i roziwazania tak galopuja do przodu ze moze warto poczekac kilka lat i wymienic wszystkie szyby na takie co beda mialy 0.2?

bwojtek
02-03-2007, 09:08
Producenci szyb jak najbardziej robią pakiety 40 mm grubości. Niestety wg. normy DIN EN 673, żaden taki pakiet 2x14mm przestrzeni wypełnionej argonem nie ma 0,6 wartości U. Wszystkie mają 0,7.
MS jaki ma papier? Taki do ksero i drukarki?
1. MS jest przecież producentem także wkładów szybowych
2. Myślę, że mają papier do ksero, drukarki, ścierny, kolorowy, samoprzylepny a nawet toaletowy... Firma chyba do biednych nie należy. Wśród tych papierów znajduje się też świadectwo badań wg normy PN-EN 673 potwierdzające współczynnik U. Jak nie wierzysz to zadzwoń do ISIC w Krakowie.

robertas
02-03-2007, 09:56
Producenci szyb jak najbardziej robią pakiety 40 mm grubości. Niestety wg. normy DIN EN 673, żaden taki pakiet 2x14mm przestrzeni wypełnionej argonem nie ma 0,6 wartości U. Wszystkie mają 0,7...................

norma nie określa jakie "U" ma dany pakiet szybowy ,
określa normy jakie ma spełnić ,
dopiero badanie w oparciu o normę określa jakie "U" ma badany produkt !
a produkty są różne :roll: :D :wink:

Jezier
02-03-2007, 11:24
Nie wierzyłem. Sprawdziłem. Raport z badania 193.FW.05.AK z 10.01.2006 r. w Instytucie Szkła i Ceramiki w krakowie potwierdza, że szyba 4t/14Ar/4/14Ar/4T produkowana przez M&S posiada współczynnik U=0,6.

czlowiek
02-03-2007, 12:45
Nie tylko MS produkuje szyby o tym współczynniku:
http://www.sokolkasa.pl/?lang=pl&page=2&pid=7

lekomin
02-03-2007, 13:17
Ja mam oficjalną informację, że takie złożenie ma 0,7.. Ciekawe wg. jakich norm robili te badania..

Jezier
02-03-2007, 13:31
Robili wg PN-EN 674; 1999 oraz PN-EN 673; 1999

lekomin
02-03-2007, 14:23
.. czyli "normalne" normy..

bwojtek
02-03-2007, 15:07
Podejrzewam, że cała "tajemnica" to zastosowane szkło niskoemisyjne. Dlaczego u jednych zespolenie 4x16x4T ma U=1,1 a u innych 1,0? Przecież to prawie takie same szyby :wink:

MISZYN
02-03-2007, 16:38
A wracając do pytania...
Niezależnie czy jest to U=0,6W/m2K czy U=0,66W/m2K czy gra jest warta świeczki??

jest warta palety świeczek :)
jeśli tylko cena nie jest kosmiczna ,

no i jeśli reszta produktu jest OK

MISZYN
02-03-2007, 16:43
Nie tylko MS produkuje szyby o tym współczynniku:
http://www.sokolkasa.pl/?lang=pl&page=2&pid=7

myślę że ten produkt zrobi furorę ,
jeśli obniżą ceny na to drewno to pierwszy stoję w kolejce ,
pomijam opinie o sokółce , ale produkt jest debest

i niestety tyle kosztuje :cry:

alfa003
02-03-2007, 17:41
A co sadzicie o oknach GORAN??????

piter12
02-03-2007, 22:17
urzędowski okna mam te okna od 7 lat mahoniowe coś pięknego żadnej usterki lakier wygląda jak nowy wszyscy myślą ze to pcv nawet serwis jest ok zaraz po montażu jedno wymagało regulacji polecam

agwapi
02-03-2007, 23:51
Witam i bardzo prosze o pomoc. szczerze powiedziawszy to czytam czytam i nie mogę się doczytac :) co lepsze: okna PCV Z oknoplus profil Brugmann AD klasy A Akive Plus jednostronna okleina zew. Czy też Oknoplastu Veca wersja orion plus???

celtorek
04-03-2007, 11:28
Mam pytania do każdego znawcy tematu okna PCV

1.Okno w profilu veka szer1565 wys1235 oknoplast bez problemu zrobi jako jednoelementowe, a lokalna firma brokat (mieszkam w Radomiu) też profil Veka może wykonać tylko dwuskrzydłowe z uwagą -takiej szer okna możliwe do wykonania jako dwuskrzydłowe-kto ma rację??? Ja wolałabym jednoelementowe , ale nie kosztem jakiś problemów techn.

2.Okno szer2100 wys2300 dwudzielne, słupek ruchomy, ale niekoniecznie oknoplast może zrobić w stand profilu veka tzn tj grubości co pozostałe okna, a drugi producent podejmuje się wykonania tylko w grubszym profilu. Róznica w cenie to ok 250 zł, ale będę miała okna w różnych profilach?To tak się robi?? I znowu pytanie-kto ma racje??

Możecie polecić mi producenta, przedstawiciela okien PCV w Radomiu. I zalecany profil w jakim należy wykonać okno tarasowe? Jeszcze nie brałm wyceny od Jezierskiego, bo nie wiem dokładnie jaki wybrać profil.

bwojtek
04-03-2007, 12:07
1. Dziwię się bardzo i wróżę kłopoty z takim oknem.
2. Na standardowym profilu to samobójstwo.
Jesteś pewien, że to Oknoplast chce zrobić te okna? Może po prostu jakiś niedouczony dealer bez konsultacji z fabryką?

celtorek
04-03-2007, 16:25
1. Dziwię się bardzo i wróżę kłopoty z takim oknem.
2. Na standardowym profilu to samobójstwo.
Jesteś pewien, że to Oknoplast chce zrobić te okna? Może po prostu jakiś niedouczony dealer bez konsultacji z fabryką?

Dziękuję za odp.
2.Dealer Oknoplast Kraków Radom ul Waryńskiego. Pytałam dokładnie o pkt 1 i pkt 2 czy nie będzie problemu z tymi dwoma oknami -sprawdził i odp że nie.
Wycena okna tarasowego dwustr kolor kwota netto 1900 zł po 30% rabacie , więc nie jest uwzględniony grubszy profil.

W firmie Brokat cena okna w cieńszym (standardowym) profilu porównywalna ( ale nie podejmują się wykonania), a w grubszym profilu ok 2100.
W stand profilu proponują tylko suwankę, ale cena ok 4500.

Po tych wycenach i po dobrej opinii Oknoplastu na forum myślałam, że oni w jakiś dodatkowy sposób wzmacniają profile.

Jeszcze raz dziękuję za "naświetlenie" sytuacji.
[/list]

Marta i Łukasz Matłacz
04-03-2007, 22:25
Witam!!!
Nie proponuje okien drewnianych, dlatego ze chca kupic dobre okna drewniane trzeba przyszkowac worek pieniedzy.
Nastepna sprawa to to ze trzeba je odnawiac, a takie odnawianie wyglada w nastepujacy sposob ze trzeba najpierw stara farbe papierem sciernym wyskrobac do zywego, nastepnie zaimpregnowac, polozyc podklad a na sam koniec pomalowac farba wodno-rozcinczalna.

Osobiscie polecam OKNA Z KRAKOWA. Mam te okna zalozone u siebie i jestem bardzo zadowolony. Sa najlepsze!!! :D

www.oknoplast.com.pl

bwojtek
05-03-2007, 09:21
Łubu dubu, łubu dubu...
:lol: :wink: :lol: :)

jareko
05-03-2007, 10:11
kto tak wali? lubu dubu lubu dubu jestem prezesem naszego klubi ;) czy jakos tak to szlo :)
Echhhhh...."Mis" to byl film - ciekawe czy "Rys" mu dorowna :)

kropkq
05-03-2007, 18:30
Witam! na oknach sie szczególnie nie znam ale chciałabym mieć dobre i ciepłe :lol:
Firma Abatex zaproponowała mi okna PCV
profil SALAMANDER 3D
okucia ROTO NT
szyby U 0,6


czy to dobre okna????

:roll: :wink:

TERMOS
05-03-2007, 23:11
Witam! na oknach sie szczególnie nie znam ale chciałabym mieć dobre i ciepłe :lol:
Firma Abatex zaproponowała mi okna PCV
profil SALAMANDER 3D
okucia ROTO NT
szyby U 0,6


czy to dobre okna????

:roll: :wink:
salamander - ok
roto nt -ok
szyby 0,6 - ok

zapytaj o papiery na 0,6 ?
zapytaj jakie U będą miały okna (całe) , skoro ciepłe ?
bo producent to raczej bardzo lokalny,
nie znaczy zły ,
:wink:

kropkq
06-03-2007, 13:55
zapytaj jakie U będą miały okna (całe) , skoro ciepłe
zapytałam :
pani odpowiedziała mi, że jest to wzór na obliczanie takich wyników ...ale to głównie zależy od tego jaką dużą powierzchnie okna stanowią szyby a jaką profile (ramy) :roll:
profil D3 ma U 1,3 szyba 0,6
ja mam jedno okno (na którym najbardziej mi zależało żeby było ciepłe) o wymiarach 360 x 235 z tego jedna część otwierana będzie (90 -siątka ) reszta 270 podzielona na pół (czyli po 135) bez otwierania .
I w tym przypadku powierzchnia ram będzie niewielka to myślę, że współczynnik U ...wyjdzie chyba korzystny :lol:
Tak mi sie wydaje :roll: :wink:

Tamcik
06-03-2007, 14:23
pytanie do jareko
witam proszę o radę w trakcie poszukiwań okien natrafiłam na firmę brugmann kilku przedstawicieli polecało mi je jako okna lepsze od aluplastu, dodam że interesują mnie okna pcv obustronny kolor, podobno te mają lepsze uszczelnienia. mógłby się pan wypowiedzieć na ten temat

bwojtek
06-03-2007, 15:19
profil D3 ma U 1,3
To chyba parametr podany dla profilu bez wzmocnienia... A takich okien byś chyba nie chciała :lol:

tom17
06-03-2007, 16:21
5 komorowki w PVC bije jedynie kantowizna Urzedowskiego do ich okien dla domow pasywnych.
piszesz o oknach galux oro o profilu 88mm grubości?

celtorek
06-03-2007, 20:40
jestem prezesem naszego klubi ;) czy jakos tak

:D
No to możesz polecić sprzedawcę okien PCV w Radomiu?? , ale tak serio

kropkq
06-03-2007, 20:57
To chyba parametr podany dla profilu bez wzmocnienia... A takich okien byś chyba nie chciała

możesz coś więcej napisać :roll:
jakie wzmocnienia????? o co mam pytać????
jaki parametr powinny mieć ten profil żeby był ok..... :wink:

jareko
06-03-2007, 21:11
5 komorowki w PVC bije jedynie kantowizna Urzedowskiego do ich okien dla domow pasywnych.
piszesz o oknach galux oro o profilu 88mm grubości?
oczywiscie :)

MISZYN
06-03-2007, 21:12
To chyba parametr podany dla profilu bez wzmocnienia... A takich okien byś chyba nie chciała

możesz coś więcej napisać :roll:
jakie wzmocnienia????? o co mam pytać????
jaki parametr powinny mieć ten profil żeby był ok..... :wink:

współczynnik "U" (wcześniej- k) to parametr którym można wycierać se buzię
na wszystkie strony , dopóki nie sprecyzujemy czego on dotyczy dokładnie,
:wink:
jeśli podano 1,3 dla "profilu"(cytat) , to dla jakiego profilu lub kompletu profili ?

bwojtek ma rację - nie jest to wiarygodna informacja,
chyba że dla samej ościeżnicy- bez skrzydła , bo komplet będzie miał gorsze U
:wink:

Charlie
06-03-2007, 21:15
Profil 5 -6 komorowy ze wzmocnieniem stalowym ma U nie więcej jak 1,5 W/m2k

Pozdrawiam

P.S....w skrzydle musi być stal grubości 1,5 mm.

pchelek
06-03-2007, 21:38
bwojtek
Dlaczego u jednych zespolenie 4x16x4T ma U=1,1 a u innych 1,0? Przecież to prawie takie same szyby - jeden podaje dla calej szyby a drugi dla szyby w uzwglednieniem ramki -ot roznica prawie zadna - ale szyby 0,6 - cieeeeeeeeeeeeeekawe :evil: :evil: :evil: :evil:

pchelek
06-03-2007, 21:44
apropo - szyby próżniowe maja ponoc - 0,1 - alem ich naocznie nie widzial - tylko czytal - przestrzen miedzyszybowa ma ok 1 mm - takie cuś wymyślili na zgniłym zachodzie

stary
06-03-2007, 22:23
....profil D3 ma U=1,3
Zgodnie z wartościami podanymi w aprobacie systemowej- zespolenie ramy i skrzydła ma U=1,39.

Starłem już trochę zębów na oknach, ale do dzisiaj nie mogę znaleźć źródła ani wzoru do sprawdzenia zgodności takich danych z rzeczywistością.
Podam parę przykładów:
- wspomniany wyżej salamander 3 D: głębokośc zabudowy ramy i skrzydła 76 mm,rama 5k, skrzydło 4k, trzy uszczelki U=1,39.
- salamander streamline: rama i skrzyło-76 mm, obydwa 5k, dwie uszczelki U=1,40 :roll:
- aluplast 6000: rama 80 mm, skrzydło 79 mm, obydwa 6-komorowe,3 uszczelki, wartość z aprobaty U=1,44 :o :o :o
Wszystkie profile z gr. materiałowej A.

stary
06-03-2007, 22:34
....ale szyby 0,6 - cieeeeeeeeeeeeeekawe :evil: :evil: :evil: :evil:
:lol: mam papier na szkło o takim współczynniku- zespolenie 4tm/12a/4/12a/4tm :lol: :lol: . Wartość U=0,6- metodą badawczą i U=0,7 - metodą obliczeniową :wink:

szczepek
06-03-2007, 22:50
sprawdźcie tego producenta okien drewnianych:
Z makowa podhalańskiego.
Byle nie zapeszyć tfu tfu.. zobaczymy jak się sprawować będą.

www.mazurokna.pl

Może nie super tani, ale cena przynajmniej nie zabija.
3 górali w kilka godzin zamontowało 13 okien.

własnie mi wstawił, a powiem szczerze ze szukałem długo i wytrwale.
jak dla mnie - okna sa ok.

bwojtek
07-03-2007, 07:25
bwojtek
Dlaczego u jednych zespolenie 4x16x4T ma U=1,1 a u innych 1,0? Przecież to prawie takie same szyby - jeden podaje dla calej szyby a drugi dla szyby w uzwglednieniem ramki -ot roznica prawie zadna - ale szyby 0,6 - cieeeeeeeeeeeeeekawe :evil: :evil: :evil: :evil:
Możesz napisać coś więcej? Widawało mi się, że norma DIN EN 673 precyzuje czego dotyczy U...

Tamcik
07-03-2007, 08:55
pytanie do jareko
witam proszę o radę w trakcie poszukiwań okien natrafiłam na firmę brugmann kilku przedstawicieli polecało mi je jako okna lepsze od aluplastu, dodam że interesują mnie okna pcv obustronny kolor, podobno te mają lepsze uszczelnienia. mógłby się pan wypowiedzieć na ten temat

jareko
07-03-2007, 11:30
a co mam odpowiedziec?
Czy inni mowia prawde ze lepszy? ja tam roznicy nie widze i do jednego worka chcby z Aluplastem bym wrzucil
lepsze uszczelnnienia? hmmm...ciekawe czego? :lol:
jasne ze musza byc lepsze :lol: skoro ktos tylko nimi handluje lub ma na nich wiekszy zysk :)
ostatnio mialem fajna rozmowe - klient naczytal sie w necie roznych opowiastek i wymyslil sobie jakie chcialby miec okna, od jakiego producenta, z jakimi okuciami, z jakimi szybami.....z tym tylko ze tego nikt mu nie zrobi - chyba ze w Erze ;)
kazdy producent wspolpracuje z jakims tam dostawca szkla, z jakims dostawca okuc i nie ma mozliwosci narzucic mu innego dostawcy szkla, innegoi okuciowca itp. Hmmm...trudno mu bylo to wytlumaczyc :( a jemu zrozumiec :(
Po prostu
nie dajmy sie zwariowac i postarajmy sie odroznic prawde od wciskanego nam kitu by ktos byl lepszy od konkurencji

kropkq
07-03-2007, 11:47
moi kochani doradcy
jak pisałam na oknach sie nie znam ---jestem laikiem :-?
ale po waszych wypowiedziach,zwłaszcza doradców z Łodzi pogubiłam sie zupełnie i nadal nie kumam czy proponowane okna z Abatexu są ok.....
ewentualnie o co mam sie pytać i zwracać uwagę przy zakupie okien

czy rama i ościeżnica powinny i mają takie same parametry U
czy wskaźnik "U" szyby nie jest najważniejszy?????

pytając sie w innych firmach o okna każdy sprzedawca mówił tylko o współczynniku szyby(tylko U1,1) profilu i systemie 5 lub 3 komorowym

czy cała ta reszta to jakaś tajemnica :roll:

zwracam sie szczególnie do doradców z Łodzi : skoro znacie się na oknach, to myślę że zetknęliście się też z firmą Abatex .....co myślicie o ich propozycji ????

tylko proszę o wyjaśnienia na tzw. "chłopski rozum" bo
zespolenie 4tm/12a/4/12a/4tm takie wyjaśnienia do mnie nie trafiają, :oops: :oops: :oops:

jareko
07-03-2007, 13:14
tylko proszę o wyjaśnienia na tzw. "chłopski rozum" bo
zespolenie 4tm/12a/4/12a/4tm takie wyjaśnienia do mnie nie trafiają, :oops: :oops: :oops:
4mm szkla z powloka niskoemisyjna/ 12mm ramki dystansowej gdzie przestrzen miedzy szybami wypelnina jest Argonem / 4mm normanego szkla / 12 mm ramki dystansowej wypelninej tak jak poprzednio Argonem / 4 mm szkla z powloka niskoemisyjna
Lopatologicznie zrozumiale ? ;)

kropkq
07-03-2007, 15:11
jareko
czy denerwujesz się na "opornego ucznia" :lol: :lol: :lol: :wink:
teraz już rozumie :wink: i dziękuję :D :D :D

jareko
07-03-2007, 15:39
spoko
w miare spokojny ze mnie facet w srednim wieku ;)
dobije Cie jescze :lol:
k=
- jedni podaja 0,6
- drudzy 0,7
Jaka jest prawda?
Nikt nie wie ;)
0,65 - tak bedzie najlepiej :)

pchelek
07-03-2007, 17:37
bwojtek - owszem ze precyzuje - ale ale ale 1,0 ZAWSZE wyglada LEPIEJ niz 1,1 - przeca dla klienta z ulicy to czarna magia

pchelek
07-03-2007, 17:40
stary to ok - ale szukaj szyb :D :P :lol: lepszych bo cie konkurencja wyscignie - tera 1,0 to standard - 0,6 to sukces - ale jutro te 0,6 to bedzie standard - badz zawsze z przodu - "ostatnich gryza psy" - pozdrawiam

Charlie
07-03-2007, 18:48
spoko
w miare spokojny ze mnie facet w srednim wieku ;)
dobije Cie jescze :lol:
k=
- jedni podaja 0,6
- drudzy 0,7
Jaka jest prawda?
Nikt nie wie ;)
0,65 - tak bedzie najlepiej :)

0,66 - powinno się zaokrąglać do 0,7 jeśli setne są >niż 5

W 8 klasie powszechniaka uczą już tej zasady matematycznej.

Ale marketing jej nie zna - oni mają swoje zasady matematyczne. W marketingu i księgowości 2+2= tyle ile musi być Panie Prezesie :roll:

Pozdrawiam

Charlie
07-03-2007, 18:50
...ale,ale Panie i Panowie to są tzw akademickie cyfry - nie mają żadnego przełożenia na oszczędności ekonomiczne w ogrzewaniu.

Pozdro

Charlie
07-03-2007, 18:53
....ale szyby 0,6 - cieeeeeeeeeeeeeekawe :evil: :evil: :evil: :evil:
:lol: mam papier na szkło o takim współczynniku- zespolenie 4tm/12a/4/12a/4tm :lol: :lol: . Wartość U=0,6- metodą badawczą i U=0,7 - metodą obliczeniową :wink:

Metoda obliczeniowa jest w tej chwili zgodna z protokołami CE !!!

MISZYN
07-03-2007, 19:19
....ale szyby 0,6 - cieeeeeeeeeeeeeekawe :evil: :evil: :evil: :evil:
:lol: mam papier na szkło o takim współczynniku- zespolenie 4tm/12a/4/12a/4tm :lol: :lol: . Wartość U=0,6- metodą badawczą i U=0,7 - metodą obliczeniową :wink:

Metoda obliczeniowa jest w tej chwili zgodna z protokołami CE !!!

są pakiety , które w obu metodach badawczych mają 0,6

sęk w tym by można było kupić szybę 0,6 - 0,7 w ludzkich cenach :D
różnice można pominąć ,choć istnieją

MISZYN
07-03-2007, 19:31
moi kochani doradcy
jak pisałam na oknach sie nie znam ---jestem laikiem :-?
ale po waszych wypowiedziach,zwłaszcza doradców z Łodzi pogubiłam sie zupełnie i nadal nie kumam czy proponowane okna z Abatexu są ok.....
ewentualnie o co mam sie pytać i zwracać uwagę przy zakupie okien

czy rama i ościeżnica powinny i mają takie same parametry U
czy wskaźnik "U" szyby nie jest najważniejszy?????

pytając sie w innych firmach o okna każdy sprzedawca mówił tylko o współczynniku szyby(tylko U1,1) profilu i systemie 5 lub 3 komorowym

czy cała ta reszta to jakaś tajemnica :roll:

zwracam sie szczególnie do doradców z Łodzi : skoro znacie się na oknach, to myślę że zetknęliście się też z firmą Abatex .....co myślicie o ich propozycji ????



Kropa , nie irytuj się :wink:
niewiele jest głosów bo to mała firma ,
nie zweryfikowana przez szerszą publikę,

o jakości dowiesz się jak kupisz :D
głosy na grupie łódzkiej są różne ,
szczere opinie i tak dostaniesz tylko na priva ,

jeśli chodzi o Salamandra to jest drugi producent w Łodzi ,
moim skromnym zdaniem - lepszy , też na "S" jak profil ,
:D

kropkq
07-03-2007, 19:44
MISZYN

jeśli chodzi o Salamandra to jest drugi producent w Łodzi ,
moim skromnym zdaniem - lepszy , też na "S" jak profil ,
no to przyślij mi te informacje na priv :lol: :wink:

MISZYN
07-03-2007, 20:20
miałem na mysli uzytkowników okien z tej firmy :wink: :D
pytałaś na grupie łódzkiej , co pisali ?

bwojtek
07-03-2007, 20:54
bwojtek - owszem ze precyzuje - ale ale ale 1,0 ZAWSZE wyglada LEPIEJ niz 1,1 - przeca dla klienta z ulicy to czarna magia
Nadal nie rozumiem co chcesz napisać. Skoro ktoś ma wynik badań wg normy DIN EN 673, że jego szyba ma U=1,0 o ma szybę 1,0 a nie 1,1 i koniec. Obecnie "szyba termo" to nie jest jeden produkt jednej firmy i wg mnie konkretny rodzaj powłoki ma wpływ na współczynniki "U".

jareko
07-03-2007, 20:58
Panoooooooooowie
Paaaaaaanooooooooooooowie
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
po co te akademickie spory
1,1 czy 1,0 - jedno licho ;) tak naprawde
Jak wspomnial Charlie - nie majace realnei zadnego przelozenia na koszty ogrzewania - bo czy zaplacimy o 50 groszy mniej czy 50 groszy wiecej za caly sezon grzewczy :lol: - przelew wiecej kosztuje :lol:

MISZYN
07-03-2007, 22:49
............1,1 czy 1,0 - jedno licho ;) tak naprawde .............


Jareko masz rację ,
ale .........
gdyby nie skoki o "0,1" to gdzie byśmy byli ??? :o
na poziomie 2,5 może 1,6 :wink:

z tego punktu widzenia 0,6 jest lepsze od 0,7
:D :D :D

jareko
07-03-2007, 23:09
............1,1 czy 1,0 - jedno licho ;) tak naprawde .............

Jareko masz rację ,
ale .........
gdyby nie skoki o "0,1" to gdzie byśmy byli ??? :o
na poziomie 2,5 może 1,6 :wink:
z tego punktu widzenia 0,6 jest lepsze od 0,7
:D :D :D
bez przesady - wtedy byl wiekszy skok
z 2,8 na 1,6 lub 1,3
skok radykalny :) i warty doplaty jaka wtedy byla dosc wysoka

MISZYN
07-03-2007, 23:21
i znowu masz rację :wink:

jareko
07-03-2007, 23:25
i znowu masz rację :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Charlie
08-03-2007, 09:36
W związku z wprowadzeniem przez Brukselę zintegrowanej normy na wyroby min stolarki otworowej stworzono nową normę obliczeniową dla wyznaczania współczynników energetycznych dla materiałów budowlanych. DIN EN 410 JEST TERAZ uberalles a nie 673

Dotychczasowa konstrukcja szyby 1,1 nie utrzymała w.g nowych parametrów współczynnika U - wyszło 1,2. W związku z tym laboratoria doświadczalne hut opracowały nowe szkło niskoemisyjne zwane potocznie thermofloatem aby dotrzymać współczynnika 1,1.
Oczywiście udało się.
Jednak w naszym pięknym kraju odpowiedzialne za badania instytuty wycisnęły z nowej szyby 1,1 współczynnik 1,0.
Zawsze wierzyłem w naszych chłopców po polibudzie !!!

Pozdrawiam

Charlie
08-03-2007, 09:42
moi kochani doradcy
jak pisałam na oknach sie nie znam ---jestem laikiem :-?
ale po waszych wypowiedziach,zwłaszcza doradców z Łodzi pogubiłam sie zupełnie i nadal nie kumam czy proponowane okna z Abatexu są ok.....
ewentualnie o co mam sie pytać i zwracać uwagę przy zakupie okien

czy rama i ościeżnica powinny i mają takie same parametry U
czy wskaźnik "U" szyby nie jest najważniejszy?????

pytając sie w innych firmach o okna każdy sprzedawca mówił tylko o współczynniku szyby(tylko U1,1) profilu i systemie 5 lub 3 komorowym

czy cała ta reszta to jakaś tajemnica :roll:

zwracam sie szczególnie do doradców z Łodzi : skoro znacie się na oknach, to myślę że zetknęliście się też z firmą Abatex .....co myślicie o ich propozycji ????



Kropa , nie irytuj się :wink:
niewiele jest głosów bo to mała firma ,
nie zweryfikowana przez szerszą publikę,

o jakości dowiesz się jak kupisz :D
głosy na grupie łódzkiej są różne ,
szczere opinie i tak dostaniesz tylko na priva ,

jeśli chodzi o Salamandra to jest drugi producent w Łodzi ,
moim skromnym zdaniem - lepszy , też na "S" jak profil ,
:D

jeśli to STAN-MAL to nawet nie myśl o zakupach u niego. On dobrze to umie robić ROLETY zewnętrzne ale okien to się nie nauczył !!!

Pozdrawiam

Charlie
08-03-2007, 09:44
właśnie się dowiedziałem, że cena cegły w tym roku ma osiągnąć cenę 6,00 - 7,00 PLN za sztukę.

SZOK

pchelek
08-03-2007, 18:49
tez mi cena :D
"Kup Pan cegle za 100 zlotych - cegla tansza od kapoty" - film "Ewa chce spac" a cegly sprzedawal bodajze Kłossowski

MISZYN
08-03-2007, 21:06
jeśli to STAN-MAL to nawet nie myśl o zakupach u niego. On dobrze to umie robić ROLETY zewnętrzne ale okien to się nie nauczył !!!
Pozdrawiam
jeden i drugi to nie moja bajka , :D
ale.......
za co go nie lubisz ?

kropkq
08-03-2007, 21:55
Tez jestem ciekawa :o bo muszę u kogoś kupiś tego Salamandra :D

Słomiana
09-03-2007, 01:15
NO DOBRA MOI NAUCZYCIELE :evil:
Dobrnęłam do końca , przeczytałam WSZYSTKO i co teraz: Jestem zakochana w drewnianych a Wy mi tutaj cały czas wyskakujecie z Schucco i Salamandrem, Oknoplastem i Jezierskim
A ja chcę drewno i szprosy :oops:
I tak wymyśliłam sobie m.in. a Wy mi powiecie o ile to możliwe si/no:
1. meranti lakier 4x Sikkens
2. dwuszybowe U=1,0
3. ale za to z ciepłą ramką dystansową
4. szprosy ruchome, nakładane w formie ramki, jak się znudzą można sobie zdjąć ( czytałam, czytałam, że w środku szyby są beeeee )
5.okucie z mikrowentylacją jakieś tam Maco Multi Trend
6.alum okapniki
7. profil soft line

Więcej grzechów nie pamiętam
Cena zabójcza bo takie właśnie wycenili na ok 31 tys. + montaż 2.300 w bliskiej memu zamieszkaniu firmie GARTFEN E. Skiba Osiny k /Żor
firma rodzinna, sprawdzona przez innych inwestorów, solidna

Dodam jeszcze, że 14 szt tego w tym dwa sporawe
1 x 270/215 ( 3 części )
1 x 270/236 ( 3 cześci - 1x uchylno przesuwna)

WIEM CO POWIECIE> Że jak się baba uprze... ale może chciaż ktoś ma takie okna u siebie. PODZIELCIE SIĘ OPINIĄ.

Jeszcz pójdę do Urzędowskiego po wycenę i dla przykładu jakieś PCV np. Oknoplastu ale tutaj z kolei pojawia się problem SZPROSÓW, nie buduję pasywnego ale energooszczędny owszem.
A i rolety zewnętrzne też będą :-? I tu znowu namieszaliście bo miały być typu RKS czy jakieś podobne a tu pi..pi...pi znowu coś nie tak
Zazwyczaj nie przeklinam ale na OKNACH TO CHYBA ZĘBY ZJEM.

tom17
09-03-2007, 12:56
Słomiana,
gratulacje, bo w tym wątku nie ulec presji pcvowców to sztuka :D
zresztą co tu gadać nawet rozsadek podpowiada
pcv ...pcv ... pcv tańsze... łatwiejsze w obsłudze... wcale nie gorsze... itd, więc jeśli wybierzesz drewniaczki to ...to musi być miłość.
Ja wybrałem Urzędowskiego i mam nadzieję że nie osiwieję jak nie bedą dorzymywać terminu.

Słomiana
09-03-2007, 22:31
Dzięki Tom17 :D U nas na realiazację Urzędowskiego czeka się bardzoooo dłuuuugoooo. Jutro jadę tam po wycenę bo na okna to mogę jeszcze czekać, gorzej u mnie z porotermem :( .

Ps. Wypowiadajcie się proszę co myślicie o moim wyborze... HĘ :-?

JOANNA M
11-03-2007, 16:42
Hej Słomiana ciekawa jestem jak Ci wycenili okienka Urzędowskiego bo ja dokonałam zakupu 27 lutego i za 19 okien w tym jedno z dużym łukiem i 3 podwójne balkonowe oraz 4 wykuszowe jak drzwi balkonowe- zapłaciłam z montażem 26.000,- plus 9000,- za rolety.
Wyceniałam okna kilku czołowych producentów i nigdzie nie uzyskałam tak dobrej ceny, wprawdzie jedna wycena była niższa ale okna w realu jak z listewek. Życzę Ci dobrych cen i czekam na informacje, a swoją drogą piękne te urzędosie nie?

tom17
11-03-2007, 17:38
Też zamówiłem 19 okien w urzędowskim i nawet cena ciut mniejsza ale ja mam same typowe wymiary i okienka z wyjatkiem trzech to jednoskrzydłowe.
18 stycznia dostałem termin dostawy na 15 czerwca :(

Lookita
11-03-2007, 19:10
Ja zamowilem 23 lutego okna Galux...do Wspaniałego wersja B ale mniejsza liczbe okien i o mniejszym wymiarze niz w projeckie....i mam polowe okien z potrojna szyba...i wszystkie z mahoniu...wtedy cena za meranti byla identyko jak z mahoniu. Z montazem za Galuxa i te potrojne szybki oraz szprosy we wsz prawie oknach wycenili mi 22 000 .Cena dobra w por z innymi drewniakami i tych parametrow i profilu nikt by mi nie zrobil.Ponadto zamowilem drzwi wejsciowe i tez zdazylem przed podwyzka. Na wszystko mam czas ale...okna minimum 18 tyg....jak nie wiecej a drzwi...5-6 miesiecy....ja mam czas.Ogladalem inne oferty i....na wystawach jakos np. okna woloiminskiej stolarki mnie bardzo zniechecily do zakupu.Trudno zobaczymy co bedzie...ale ...juz zamowilem...i zadatkowalem...-jutro 2 czesc transzy :-)))

wiktoria
12-03-2007, 11:43
Przejrzalam watek, przyznam sie, ze po lepkach - za dlugi sie zrobil ;)

Moze juz gdzies to bylo, ale moze ktos odpowie lub poda strone w watku :)

Pytanie dotyczy wlasciwosci izolacyjnych. Okna sa wypelniane argonem. Ktore lepsze 3/12/3 czy 4/10/4 ?

Pozdrawiam
Wiki

Słomiana
12-03-2007, 11:56
Sorki wielkie JoannaM, Lookita i inni miłośnicy DREWNIOCZKÓW
zaniemogłam i dopiero dziś jadę po wycenę do Urzędowskiego. Jak na razie to faktycznie "Wasze ceny" są balsamem dla mojej duszy bo tak w 25 chciałabym się zmieścić + cena rolet ( 12 okien wymiarowych + 2 panoramiczne). Na realizacje mogę czekać bo na to mam czas więc spoko. Napiszę wieczorkiem co i jak.
Urzęduś piękny bardzo... macie rację.... :D
MIŁEGO DNIA

jareko
12-03-2007, 15:26
...Pytanie dotyczy wlasciwosci izolacyjnych. Okna sa wypelniane argonem. Ktore lepsze 3/12/3 czy 4/10/4 ?....
az z antypodow do nas piszesz?
wieksza izolacyjnosc termiczna beda mialy 3/12/3
podejrzewam ze nie o rodzimych producentow pytasz gdyz szyb 3mm od dawna sie w Polsce nie stosuje

pchelek
12-03-2007, 18:57
pozdrowienia dla wiktorii z melbeurne - moje dziatki tam sa i sobie mieszkaja - ze tez tak daleko cie wygnalo - a apropo szyb to szyby zespolone w Australii to ewenement importowany chyba z Europy - oni maja szyby pojedyncze i strasznie badziewiaste okna - u nich jest cieplo i cieplo a zima jest 10 stopni najzimniej - gorzej ze oprocz badziewiastych okien to nie maja ogrzewania

wiktoria
13-03-2007, 02:21
Dzieki Jareko :) Tak pisze z Australii. Potwierdzam, co pisze Pchelek. No moze czesciowo ;) Ogrzewanie sie stosuje, choc paskudne nawiewowe. Za to izolacji prawie zero, no i te nieszczesne okna - cieniutkie aluminiowe ramki i pojedyncza szyba - pisalam o tym w dzienniku.

My jednak mamy wszystkie okna podwojne, no i wlasnie zauwazylam, ze sa rozne - niektore maja szyby 3mm inne 4mm, lacznie zawsze 18mm. Okna jak i materialy na szkielet, dach zamawiala w moim imieniu jedna firma i w sumie dokladnie nie wiedzialam, co dostane, tzn wydawalo mi sie, ze wiem - spodziewalam sie okien podwojnych, ale wypelnionych zwyklym powietrzem, a tu taka mila niespodzianka :D Argon, nawet nie wiedzialam, ze takie tu robia! Okno dachowe mam jedno - velux, wiec wiadomoze, ze "gazowe", ale reszta... :)

Pozdrawiam
Wiki

Charlie
13-03-2007, 10:29
Wiktoria - nie znam uwarunkowań klimatycznych w Australii ale na zdrowy rozsądek to wydaje mi się, że problemy to raczej będziesz miała z nagrzewaniem pomieszczenia a nie z ogrzewaniem go.
W jednym i drugim przypadku potrzebne Ci jest szkło niskoemisyjne czyli thermofloat a międzynarodowe jego oznaczenie to LE czyli LOW EMITION.
Szkło 3 mm nadal stosuje się w budownictwie ale nie będę ukrywał, że ma ono niewielkie rozmiary wymagane bezpieczeństwem użytkowania max 750mm x 1400. W związku z coraz większą modą na wielkie przeszklenia okienne stosuje się szkło grubości 4 mm w standardzie gdzie max rozmiar to 1400mm x 2400mm. Oczywiście przy jeszcze większych przeszkleniach należy stosować jeszcze grubsze szkło. Te maxymalne rozmiary jakie podałem w stosunku do grubości dają gwarancję, że szyba nie pęknie pod wpływem sił naporu np. wiatru.

Szyba zespolona tzw double glazing o współczynniku U = 1,o czy 1,1 winna być
stosowana w każdych warunkach klimatycznych bowiem nie tylko ogranicza ucieczkę ciepła na zewnątrz ale też ogranicza jego napływ z zewnątrz o czym mówi współczynnik g. Parametr "g" ma szczególne znaczenie w przypadku stosowania tzw air condition czyli sztucznej klimatyzacji bowiem ogranicza jej koszta użytkowania zwykle jest to energia elektryczna. W Polsce nie przywiązuje się do niego wagi bowiem nikt nie ma klimy w domu i zwykle otwiera się okna w lecie ( w zimie nie ma słońca w Polsce).

Pozdrawiam

P.S. ... kilku mi znanych producentów okien i drzwi drewnianych exportuje swoje wyroby do Australii ale robią to na bezpośrednie zamówienia Australijczyków polskiego pochodzenia.

Charlie
13-03-2007, 10:35
WIKTORIA - więcej o szkle w Australii możesz uzyskać na stronie

www.pilkington.com.au

Pozdrawiam

pchelek
13-03-2007, 16:42
apropo szkla grubosci 3 mm to prawdopodobnie jest ono laminowane [jak w usa i kanadzie] tak wiec wytrzymalosc jest odpowiednia - 3 mmm to o 25 % mniej niz 4 mm tak wiec oszczednosc jest surowca - argon prawdopodobnie daja dlatego by ograniczyc latem nagrzewanie - taka szyba dziala w dwie strony i latem ogranicza naplyw ciepla do domu - klimatyzowanego zreszta - dlatego dali argon - oszczednosc energii

pchelek
13-03-2007, 16:47
taaaaaaaaaa - tam na szybie jest napis "TPS" co by wskazywalo szyby laminowane i kolorek maja niebieskawozielonkawy - to pewno sa niskoemisyjne

Charlie
13-03-2007, 17:16
taaaaaaaaaa - tam na szybie jest napis "TPS" co by wskazywalo szyby laminowane i kolorek maja niebieskawozielonkawy - to pewno sa niskoemisyjne

TPS to jest rodzaj technologii w jakiej szyba została wykonana - odmiennej niż w Europie ale też dobrej :P Co do odcienia szyby to masz 100% rację !!!

Pozdrawiam

wiktoria
14-03-2007, 07:45
Wiecej wyczytaliscie z opisu i ze zdjec niz ja sama na zywo :) dzieki za zainteresowanie. W Melbourne musimy zarowno uzywac ogrzewania jak i klimatyzacji. Jednak licze, ze dzieki izolacji i moim oknom, zminimalizuje koszty (normalnie okres grzewaczy (nie calodobowy, ale jednak) jest dluzszy nim z pl... trwa ok. 8 miesiecy!)
Nie chce zasmiecac okiennego watku. Jesli kogos interesuje zapraszam do moich komentarzy.

A oknom musze sie dokladnie przyjrzec!

Wiki

costa01
14-03-2007, 09:32
Proszę pomóżcie wybrać dobrego dealera okien w Brzegu (opolskim). Na rynku jest ok. 15 dealerów, ceny wachają się +-20%. Nie jestem znawcą w tym temacie, więc niewiele powiedzą mi parametry techniczne. Chciałbym po prostu otrzymać informacje o sprawdzonego, solednego dealera okien z Brzegu lub najblizszych okolic.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

SIMON & EVE
14-03-2007, 17:43
Proszę pomóżcie wybrać dobrego dealera okien w Brzegu (opolskim). Na rynku jest ok. 15 dealerów, ceny wachają się +-20%. Nie jestem znawcą w tym temacie, więc niewiele powiedzą mi parametry techniczne. Chciałbym po prostu otrzymać informacje o sprawdzonego, solednego dealera okien z Brzegu lub najblizszych okolic.
Z góry dzięki za odpowiedzi.


Nie wiem jakie okna chcesz zamontować w swoim domu: plastiki czy drewniane. Jeśli chodzi o plastiki to niestety ale tylko Oknoplast z Krakowa spełnia wymogi jakościowe. Badania takie były przeprowadzone w II połowie 2006 r. Osobiście bardzo nie polecam okien MS ze Słupska. Od 4 miesięcy walczę o usunięcie usterek w oknach. Pomimo, iż reklamacja została przez nich przyjęta nie za bardzo spieszy się im aby tą usterkę usunąć.
Ale najważniejsze w oknach jest właściwy montaż, współczynnik u jest drugorzędny. Jak odszukam schemat to go wkleję. 99% firm źle montuje okna, do tego dochodzi brak odpowiedniej wentylacji w domu (mieszkaniu) i maz problem - zapach stęchlizny, pleśń wokół okien a nawet grzyb (nikomu nie życzę)
:D

bwojtek
14-03-2007, 18:46
Sorry SIMON & EVE ale pojęcia nie masz o czym piszesz.

Jeśli chodzi o plastiki to niestety ale tylko Oknoplast z Krakowa spełnia wymogi jakościowe.
Wiesz jakie okna ilu firm były badane i jakie były zastrzeżenia czy tylko opierasz się na reklamie O.K.?

Osobiście bardzo nie polecam okien MS ze Słupska. Od 4 miesięcy walczę o usunięcie usterek w oknach. Pomimo, iż reklamacja została przez nich przyjęta nie za bardzo spieszy się im aby tą usterkę usunąć.
Na czym polegają te usterki? Dlaczego tak zwlekają?

Ale najważniejsze w oknach jest właściwy montaż, współczynnik u jest drugorzędny.
Mylisz kompletnie dwie różne sprawy. Wrzucanie tak skrajnych spraw do jednego worka to nieporozumienie.

Jak odszukam schemat to go wkleję. 99% firm źle montuje okna, do tego dochodzi brak odpowiedniej wentylacji w domu (mieszkaniu) i maz problem - zapach stęchlizny, pleśń wokół okien a nawet grzyb (nikomu nie życzę)
Czekam niecierpliwie. Może się czegoś nowego dowiem. Ciekawi mnie skąd ten wynik 99%? PENTOR czy obserwacje własne? :lol:

lekomin
14-03-2007, 21:27
Nie wiem jakie okna chcesz zamontować w swoim domu: plastiki czy drewniane. Jeśli chodzi o plastiki to niestety ale tylko Oknoplast z Krakowa spełnia wymogi jakościowe.

Nie ma co, marketing górą ;)

To co napisał cytowany użytkownik to wierutna bzdura.

jareko
14-03-2007, 22:05
Nie wiem jakie okna chcesz zamontować w swoim domu: plastiki czy drewniane. Jeśli chodzi o plastiki to niestety ale tylko Oknoplast z Krakowa spełnia wymogi jakościowe.

Nie ma co, marketing górą ;)

To co napisał cytowany użytkownik to wierutna bzdura.
nie pierwsza i nie ostatnia napisana przez "meteory" majace 1-2 posty o podobnej tresci
Jakis niedowartosciowany dealer czy polecenie sluzbowe ? :lol:

Charlie
14-03-2007, 22:23
Proszę pomóżcie wybrać dobrego dealera okien w Brzegu (opolskim). Na rynku jest ok. 15 dealerów, ceny wachają się +-20%. Nie jestem znawcą w tym temacie, więc niewiele powiedzą mi parametry techniczne. Chciałbym po prostu otrzymać informacje o sprawdzonego, solednego dealera okien z Brzegu lub najblizszych okolic.
Z góry dzięki za odpowiedzi.


Nie wiem jakie okna chcesz zamontować w swoim domu: plastiki czy drewniane. Jeśli chodzi o plastiki to niestety ale tylko Oknoplast z Krakowa spełnia wymogi jakościowe. Badania takie były przeprowadzone w II połowie 2006 r. Osobiście bardzo nie polecam okien MS ze Słupska. Od 4 miesięcy walczę o usunięcie usterek w oknach. Pomimo, iż reklamacja została przez nich przyjęta nie za bardzo spieszy się im aby tą usterkę usunąć.
Ale najważniejsze w oknach jest właściwy montaż, współczynnik u jest drugorzędny. Jak odszukam schemat to go wkleję. 99% firm źle montuje okna, do tego dochodzi brak odpowiedniej wentylacji w domu (mieszkaniu) i maz problem - zapach stęchlizny, pleśń wokół okien a nawet grzyb (nikomu nie życzę)
:D

Oknoplast Kraków na tym forum był opisywany w ubiegłym roku jako PROBLEMOWY producent. Niestety, ale nawet najlepszych dotykają problemy jakościowe. Nie wiem czy wiesz ale profil VEKA na jakim pracuje Oknoplast jest STANDARDOWYM profilem XX wieku.
Do czołówki należy SCHUCO, SALAMANDER, MS Profil z ciepłochronny wkładem, ALUPLAST 7000.

Poza tym firma OKNOPLAST Kraków używa kiepskiej jakości ciepłej ramki w szybach zespolonych. HITEM jest SSP czyli SWISSPACER - technologia XXI wieku a nie stal ocynkowana czyli to co na dzień dzisiejszy sprzedaje za grube pieniądze OKNOPLAST Kraków.

Jestem pewien, że PRZEPLACILISCIE i to SLONO za okna z Krakowa.

Ale jak to mówią w marketingu - BARANY TRZEBA STRZYC !!!

Pozdrawiam

jareko
14-03-2007, 22:42
Ale jak to mówią w marketingu - BARANY TRZEBA STRZYC !!!
ostre slowa ale jakze prawdziwe :)

Charlie
15-03-2007, 09:17
JAREKO - załatwiłeś sprawę z JEZIERSKIM ? Chodzi o rolety - wiosna idzie i mi się przypomniało ?

Pozdrawiam

jareko
15-03-2007, 09:27
wybacz - mam dzis lekki szum w glowie ;)
Jasia wczoraj wypilem za duzo :(
Nie - nie zalatwilem. Zamowilem wszystkie bebechy w Anwisie i wymienaim na wlasny ksozt a pozniej bede dochodzil swego
Niby sa jakies slowne ustalenia ale.....

bwojtek
15-03-2007, 09:30
Hm... "Jedyna słuszna" firma na tym forum tak traktuje swojego dealera i klienta końcowego? Od nieładnie, nieładnie... :roll:

SIMON & EVE
15-03-2007, 09:55
do jareko, bwojtek, lekomin - nie mam nic wspólnego z Oknoplastem. Pracuję w budownictwie ale zupełnie inny asortyment.
Sorry - napisałem to o czym mówi prasa tzw. fachowa
Jeżeli chodzi o MS ze Słupska to mam bardzo złe doświadczenie. Mam ich okna od lat 3. W czasie kiedy produkowali moje okna używali okuć, które montowali w oknach tylko przez 0,5 roku. Pierwsza reklamacja była po 3 miesiącach - okna pomimo zamknięcia nie dolegały i nie była to sprawa regulacji lecz braku wymaganej ilości okucia obwiedniowego. Kolejną reklamację złożyłem w XI.2006 r. Po 2 latach nastąpiły trudności z otwieraniem okien, blokowały się rozwórki i haczyło na mikrowentylacji (była to fabryczna wada tych okuć - co stwierdzono przyjmując reklamację). Od tamtego czasu mnóstwo telefonów i e-maile do MS. Po 3 miesiącach przysłali mi pismo, że usterka zostanie usunięta przez serwis, i że serwis sie ze mną skontaktuje - ................................cisza.
Okna sprzeda wam każdy i każde okna będzie zachwalane - to jest marketing - wcisnąć nawet kit i za dobrą cenę.
Dobrą markę poznaje się właśnie po obsłudze serwisowej - jeśli jest taka potrzeba.
Sorry - proszę o pomoc jak wkleić schemat zamocowania okna w ścianie, ewentualnie prześlę na e-maila.[/img][/list]

jareko
15-03-2007, 09:58
wiesz.....czasem tak bywa :)
Ale zostwmy to
Przy okazji niejako przypomnial mi sie inny producent ktory dawno, dawno temu w podobnej sytuacji zwlekal z zalatwianiem reklamacji (tam chodzilo o za male skrzydla - jakis bryl w programie czy na produkcji - nie pamietam) nagle, bez ostrzezenia wsztrzymalo kumplowi wydawanie kolejnych zlecen gdyz za te zareklamowane nie zaplacil. Poszlo na udry, sprawa trafila do sadu i...... i kumpel wygral. Nie dosc ze za wadliwy towar nie zaplacil to skosil jeszcze za nieodebrane zlecenia (za ktore nota bene zaplacil w 100%). Ale tego ze imie swe przed klientami utracil...za to juz nikt mu nie zaplacil :(

jareko
15-03-2007, 10:02
SMION - przypomnialo mi sie przy okazji jak po pierwszym wlamaniu do mego domu i rozwalzeniu drzwi tarasowych na kawalki ujrzalem wzmocnienie jakie firma TRAS wlozyla do moich okien (okna zamowione w 1990 roku). Gdzies w domu szlaja sie jeszcze jego zdjecie.
Zgadnij co moglo byc w srodku profila?
Nie zgadniesz - tego jestem pewny :lol:
Kij od szczotki !!!

pchelek
15-03-2007, 19:14
kij od szczotki - przynajmniej nie skoroduje

robertas
15-03-2007, 22:02
Nie wiem jakie okna chcesz zamontować w swoim domu: plastiki czy drewniane. Jeśli chodzi o plastiki to niestety ale tylko Oknoplast z Krakowa spełnia wymogi jakościowe.

Nie ma co, marketing górą ;)

To co napisał cytowany użytkownik to wierutna bzdura.

raczej tylko część prawdy :wink:

z tym testem to było przegięcie :roll:

jareko
15-03-2007, 22:05
...z tym testem to było przegięcie :roll:
lekkko powiedziane :lol:
ale trzeba przyznac ze Oknoplast wykorzystal marketingowa szanse idealnie

Charlie
15-03-2007, 23:01
nie podniecajcie się tak chłopcami z Krakowa - wcale tak dużo nie robią na rynek Polski - na export to chylę czoła. Łoją multo, multooo.

Narra okienni komandosi

alfa003
16-03-2007, 18:39
Pchelek, ktory profil Twoim zdaniem lepszy Schuco premium czy Salamander streamline czy moze 3D??

tatko
16-03-2007, 22:35
Pchelek, ktory profil Twoim zdaniem lepszy Schuco premium czy Salamander streamline czy moze 3D??

Od tych dwóch lepszy jest Deceuninck.
Pozdrawiam

jareko
16-03-2007, 23:39
Od tych dwóch lepszy jest Deceuninck.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: kazda pliszka swoj ogonek chwali ;)

Słomiana
17-03-2007, 18:44
C.d. mojego wątku o oknach DREWNIACZKACH nie przedstawia się zbyt różowo.

Ile czekaliście zazwyczaj na wycenę okien. Na Urzędowskiego czekam już 5, nie 6 dni :evil: :evil: :evil:. Wysłano zestawienie mojej stolarki do BIELSKA i chyba LICHO je porwało...
Pojechałam więc szukać troszkę dalej.

Wiktoryczyk Czarków całkiem niezłe okienka, najpiękniejsze szprosy na tej ziemi ale czekam 3 dzień :evil:

Skusiłam się nawet na wycenę PCV ale tylko z tej wyższej półki - OKF Mikołów - No i muszę tu przyznać rację PANOM JAREKO UKŁONY Śliczne te Schucco, Mój luby zakochał się w pięciokomorowych, obustronny niepowtarzalny kolor. Świetne okucia. Dotknęłam, zobaczyłam, uwierzyłam. Ale musiałabym zrezygnować ze szprosów bo wiadomo współczynnik U tandetny a i szprosy między szybami nie są w moim guście. ALE Tu też oczywiście nie zrobiono mi wyceny na miejscu i czekam już 3 dzień :evil:

Może to standard ale, ale, ale DLACZEGO w takim razie obiecano mi, że wycena BĘDZIE NA DRUGI DZIEŃ :evil: i to w dodatku do domku mailem?

Pozdrawiam wszystkich budujacych. Jutro niedziela - TRZA WYLUZOWAĆ! :D

malmuc
17-03-2007, 22:44
Witam
Mam do drzwi tarasowych przesuwnych klamke koloru białego z siegenia aubi, chciałam ja wymienić na klamke srebrną, sprzedawca mi mówi, że te klamki są tylko białe. Troche mnie to dziwi, czy to możliwe że nie ma srebrnych klamek z siegenia?

jareko
17-03-2007, 23:10
Witam
Mam do drzwi tarasowych przesuwnych klamke koloru białego z siegenia aubi, chciałam ja wymienić na klamke srebrną, sprzedawca mi mówi, że te klamki są tylko białe. Troche mnie to dziwi, czy to możliwe że nie ma srebrnych klamek z siegenia?
a co ma klamka do okuc? Pojedz sobeo do VBH i wybierz taka ktora ci sie podoba w dowolnej kolorystyce ale..... sprawdz tylko jakiej srednicy masz otwory w profili (suwmiarka po wyjeciu zamontowanej bialej klamki - sa czasem inne niz zwykle - rozstaw zas jest znormalizowany)
Wybierz klamki Hoppe - co prawda do przesuwki i kolorze to koszt minimum 25 Euro ale warto
to chyba tyle w temacie

Charlie
18-03-2007, 01:39
C.d. mojego wątku o oknach DREWNIACZKACH nie przedstawia się zbyt różowo.

Ile czekaliście zazwyczaj na wycenę okien. Na Urzędowskiego czekam już 5, nie 6 dni :evil: :evil: :evil:. Wysłano zestawienie mojej stolarki do BIELSKA i chyba LICHO je porwało...
Pojechałam więc szukać troszkę dalej.

Wiktoryczyk Czarków całkiem niezłe okienka, najpiękniejsze szprosy na tej ziemi ale czekam 3 dzień :evil:

Skusiłam się nawet na wycenę PCV ale tylko z tej wyższej półki - OKF Mikołów - No i muszę tu przyznać rację PANOM JAREKO UKŁONY Śliczne te Schucco, Mój luby zakochał się w pięciokomorowych, obustronny niepowtarzalny kolor. Świetne okucia. Dotknęłam, zobaczyłam, uwierzyłam. Ale musiałabym zrezygnować ze szprosów bo wiadomo współczynnik U tandetny a i szprosy między szybami nie są w moim guście. ALE Tu też oczywiście nie zrobiono mi wyceny na miejscu i czekam już 3 dzień :evil:

Może to standard ale, ale, ale DLACZEGO w takim razie obiecano mi, że wycena BĘDZIE NA DRUGI DZIEŃ :evil: i to w dodatku do domku mailem?

Pozdrawiam wszystkich budujacych. Jutro niedziela - TRZA WYLUZOWAĆ! :D

SłOMIANA - oni wszyscy tak długo myślą nad ofertami dla Ciebie bo chcą Cię oszukać.
Słuchaj - jak już dostaniesz CYFRY to od razu wal maila i pisz o 50% RABATU.

Ty jesteś waleczna babka i na pewno Ci się uda. Strzelaj i nie żałuj sobie.

Narra

malmuc
18-03-2007, 12:29
Witam
a co ma klamka do okuc? Pojedz sobeo do VBH i wybierz taka ktora ci sie podoba w dowolnej kolorystyce ale..... sprawdz tylko jakiej srednicy masz otwory w profili (suwmiarka po wyjeciu zamontowanej bialej klamki - sa czasem inne niz zwykle - rozstaw zas jest znormalizowany)
Wybierz klamki Hoppe - co prawda do przesuwki i kolorze to koszt minimum 25 Euro ale warto
to chyba tyle w temacie
Myslalam ze skoro okucia sa sigienia to klamka tez?
a tak na marginesie to ta klamka wcale nie wchodzi mi w te dwa dziurska pod i nad klamką. Jade wiec wyjasnic te sprawe i chcialam wymienic na kolor srebrny. Czy to mozliwe ze w profilu sa zle nawiercone te dziury na klamke?

piotrm12
18-03-2007, 15:32
witam, postanwoilem sie dolaczyc do waszych dyskusji :)

mozesz miec problem z doborem srebrnej klamki do okna przesuwnego :)

poza trzpieniem, ktory ma chyba 8mm w twoim przypadku zmierzylbym jednak rozstaw otworow na sruby.

piotrm12
18-03-2007, 15:36
C.d. mojego wątku o oknach DREWNIACZKACH nie przedstawia się zbyt różowo.

Ile czekaliście zazwyczaj na wycenę okien. Na Urzędowskiego czekam już 5, nie 6 dni :evil: :evil: :evil:. Wysłano zestawienie mojej stolarki do BIELSKA i chyba LICHO je porwało...
Pojechałam więc szukać troszkę dalej.

Wiktoryczyk Czarków całkiem niezłe okienka, najpiękniejsze szprosy na tej ziemi ale czekam 3 dzień :evil:

Skusiłam się nawet na wycenę PCV ale tylko z tej wyższej półki - OKF Mikołów - No i muszę tu przyznać rację PANOM JAREKO UKŁONY Śliczne te Schucco, Mój luby zakochał się w pięciokomorowych, obustronny niepowtarzalny kolor. Świetne okucia. Dotknęłam, zobaczyłam, uwierzyłam. Ale musiałabym zrezygnować ze szprosów bo wiadomo współczynnik U tandetny a i szprosy między szybami nie są w moim guście. ALE Tu też oczywiście nie zrobiono mi wyceny na miejscu i czekam już 3 dzień :evil:

Może to standard ale, ale, ale DLACZEGO w takim razie obiecano mi, że wycena BĘDZIE NA DRUGI DZIEŃ :evil: i to w dodatku do domku mailem?

Pozdrawiam wszystkich budujacych. Jutro niedziela - TRZA WYLUZOWAĆ! :D

denerujesz sie czekajac 5 dni na wycene urzedowskiego.
co bedziesz robic czekajac 4 miesiace na okna :)

co do szposów
przeciez mozesz sobie zafundowac szprosy naklejane a nie wewnatrzybowe.
zdecydowanie ladniejsze i nie podnasza U :)

mam jeszcze pytanko
jaki kolor ci sie podoba w tych oknach schueco ?

jareko
18-03-2007, 16:30
co do szposówprzeciez mozesz sobie zafundowac szprosy naklejane a nie wewnatrzybowe.zdecydowanie ladniejsze i nie podnasza U :)
i wyjatkowo nietrwale
w PVC albo wewnatrzszybowe albo wcale - chyba ze chcesz miec klopot jak zaczna Ci odpadac

Słomiana
18-03-2007, 20:09
denerujesz sie czekajac 5 dni na wycene urzedowskiego.
co bedziesz robic czekajac 4 miesiace na okna :)

co do szposów
przeciez mozesz sobie zafundowac szprosy naklejane a nie wewnatrzybowe.
zdecydowanie ladniejsze i nie podnasza U :)

mam jeszcze pytanko
jaki kolor ci sie podoba w tych oknach schueco ?[/quote]



Guru ma rację, naklejanych tygryski nie lubią.
KOLOR Canadian
Od dziś ćwiczę cierpliwość :D a i na montaż okien mam czas... poczekam.

Charlie o ile % tak realnie można powalczyć?

piotrm12
18-03-2007, 20:19
co do szposówprzeciez mozesz sobie zafundowac szprosy naklejane a nie wewnatrzybowe.zdecydowanie ladniejsze i nie podnasza U :)
i wyjatkowo nietrwale
w PVC albo wewnatrzszybowe albo wcale - chyba ze chcesz miec klopot jak zaczna Ci odpadac

raczy pan zartowac
jezeli sa odpowiednio naklejone nic nie ma prawa odpaść !

jareko
18-03-2007, 21:25
....raczy pan zartowac
jezeli sa odpowiednio naklejone nic nie ma prawa odpaść !
ha ha ha pozartowalem sobie a teraz na serio - odpadaja i to odpadaja jak chlera i te zle jak i te dobrze naklejone
Wizja lokalna? Czackiego,Chalubinskiego, Trauguta, Krakowskie Przedmiescie i jeszcz kilka adresow podrzuce jak szare komori zaczna lepiej pracowac. Adresy w Warszawie
CHcesz miec klopot ? Kup se okna ze szprosami naklejanymi - mowimy ciagle o PVC a nie oknach drewnianych gdzie konstrukcja szprosow jest inna

piotrm12
18-03-2007, 22:18
pcv pracuje przy zmianie temperatury.
szprosy odpadaja jedynie dlatego ze ktos nieumiejetnie je zamontuje
jezeli zachowany jest odpowiedni luz na łączeniach nic nie ma prawa odpaść
proponowalbym poszukac fabryki ktora ma oswiadczenie z takimi szprosami

p.s.
co to jest "szare komori" ?

jareko
19-03-2007, 00:35
...co to jest "szare komori" ?
;) szare komorki
Miej w dalszym ciagu tak dobra opinie o szprosach naklejanych w PVC
Jako praktyk nie mam szansy jej zmienic :lol:
Jako teoretyk przyznaje Ci racje :lol:

Adka_
19-03-2007, 17:28
jakie okna dachowe bedą najlepsze do łazienki?

piotrm12
19-03-2007, 21:28
jakie okna dachowe bedą najlepsze do łazienki?

duzego wyboru niema :)

prawde mowiac
to chyba jedynie kwestia gustu (sposób otwierania) i ceny
velux
roto
i chyba okpol [albo cos takiego]

ale raczej wybrałbym roto
srednia cena , jakosc ok.
mozesz sobie zrobic "mikrorozszczenienie" klamka.
pamietaj zeby powiedziec sprzedawcy ze ma byc to okno do lazienki :)

jezeli pokaza ci cennik fabryczny - targuj sie :)
rabaty w roto sa rozne w zaleznosci od tego kto ile zamawia ale...
roto daje dealerom do 25%
nie badz tez "katem" i daj sprzedawcy zarobic
tzn nie zadaj wiecej niz 10% (policz sobie ile to jest 15% od twoego zamówienia :) )
25% to jest max a mozliwe ze twoj sprzedawca ma mniejszy rabat :)
ty chcesz kupic jak najtaniej ale on ma rodzine na utrzymaniu a takich okien duzo sie nie sprzedaje :)

pozdrawiam

jareko
19-03-2007, 21:37
:) :) :) ma rodzinę na utrzymaniu :) :) :) każdy z nas ma :) :) :)
ale do rzeczy
jeśli ROTO to zrezygnuj (jeśli jest taka możliwość) z patentu - stałego, regulowanego nawietrzaka. Od rozszczelnienia masz klamkę i jej polozenia w zupełności wystarczaja :)
Dlaczego zrezygnuj? Bo jak silny wiatr po dachu hula to to ustrojstwo gwiżdże jak jakiś nawiedzony muzyk

TERMOS
19-03-2007, 22:47
co do szposówprzeciez mozesz sobie zafundowac szprosy naklejane a nie wewnatrzybowe.zdecydowanie ladniejsze i nie podnasza U :)
i wyjatkowo nietrwale
w PVC albo wewnatrzszybowe albo wcale - chyba ze chcesz miec klopot jak zaczna Ci odpadac
do piotrm12 - oczywiście że pogarszaja "U" , bo powinny miec szpros ślepy , który pgarsza parametr "U" :roll:
do Jareko z tymi naklejanymi to przesadziłeś ,skąd ty masz takie doświadczenia, dobrze zrobiony szpros naklejany nie odpadnie , :roll:

albo naklejane szprosy albo wcale - przekornie :wink:
efekt przy naklejanych jest nieporównanie lepszy ,

poza tym drewniane szprosy przyklejane są tak samo jak PCV ,
tzn taśma plus silikon, :D

dodam ,że to nie jest teoria :wink:

Słomiana
20-03-2007, 09:46
Dziękuję Panom za komentarze dotyczące szprosów w PCV :D
Zostaję przy swojej pierwotnej koncepcji, że jeśli szprosy to tylko w wysokiej jakości stolarce drewnianej i to w dodatku w formie ramki. Plus tego jest taki, że współczynnik U zostaje zachowany a i łatwo można okno odmienić zdejmując szprosy, jak już mi się znudzą 8)
a co :D KOBIETA ZMIENNĄ JEST :wink:

Ps. Jest też minus - zawrotna cena, same szprosy to koszt ok 4 tys. :roll:

Ps2. Czy znacie jakieś niekonwencjonalne metody przekonania męża co do słuszności wyboru :wink:

tom17
20-03-2007, 10:20
Ps. Jest też minus - zawrotna cena, :wink:
To prawda dlatego, my z żoną zrezygnowaliśmy wychodząc z załoenia, że jak nam się znudzi to ... domówimy szprosy :wink:

kropeczka27
20-03-2007, 11:55
Dziękuję Panom za komentarze dotyczące szprosów w PCV :D
Zostaję przy swojej pierwotnej koncepcji, że jeśli szprosy to tylko w wysokiej jakości stolarce drewnianej i to w dodatku w formie ramki. Plus tego jest taki, że współczynnik U zostaje zachowany a i łatwo można okno odmienić zdejmując szprosy, jak już mi się znudzą 8)
a co :D KOBIETA ZMIENNĄ JEST :wink:


Zgadzam się, że szprosy tylko w stolarce drewnianej. I tylko nakładane, żeby nie było problemu z myciem szyb :lol:


Ps2. Czy znacie jakieś niekonwencjonalne metody przekonania męża co do słuszności wyboru :wink:

Ja tupnęłam nogą i już :wink: