PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

Eugeniusz_
19-08-2007, 22:00
Mam pytanie własciwe do Jareko, buduję dom w technologi ściany trójwarstwowej niestety ostatnio dopiero się dowiedziałem że mogą być problemy z mocowaniem okien, niestety powszechnie rysunki pokazują ze okno jest w lini izolacji, tylko że na rysunkach okna są szersze (grobsze) od warstwy izolacji, ale życie pokazuje ze okno ma 7-9 cm a izolacja jak u mnie 15cm wełny+3cm wentylacji, moje pytania:
- jak osadzić te okna w takiej scianie,
- słuszałem na przedłużonych kotwach, czy jednak one to okno utrzymają i czy piamkowanie nie "ucieknie do wełny"
- na specjalnych kotwach i na nich się opiera okno i też kwestia pianki
- i od podobno doświadczonego montera, najlepiej zamontowac ramy z drewna dookoła otworu okiennego, wtedy okno jest stabilne itd ??
:-? :-?

:-? :-? :-? Proszę o odpowiedz :-?

lekomin
19-08-2007, 22:15
bazgrus,
i k ramy nie wystarczy, i k skrzydła nie wystarczy, i k słupka nie wystarczy. Każde okno ma inny współczynnik przenikania ciepła. Gdybym miał szacować, to w porównaniu z Premium z szybą k=1,0 przez okno Exclusive z szybą k=0,7 będzie "uciekało" od 35 do 40% mniej energii. Wszystko zależy jednak od wielkości okna. Uprzedzając pytanie, nie da się wstawić potrójnej szyby z k=0,7 do Premium. Da się do Elity. W Exclusivie masz też trzecią uszczelkę, co jest naprawdę ważne w naszym klimacie (ostre zimy).

jareko
20-08-2007, 08:53
Mam pytanie własciwe do Jareko, ....
:-? :-? :-? Proszę o odpowiedz :-?
dopiero wrocilem z urlopu i historii zamieszczanych tu postów nie śledziłem gdyż nie tylko Forum człowiek żyje :)
Dokładniej opisałem to na swojej stronie - masz tam zdjęcia jak i opis montażu w ścianie 3W
Czy będzie stabilne? JEST stabilne i o to chodzi :)
polecam tylko przy tynkowaniu zastosowanie listew dylatacyjnych - było o nich an forum nie raz - drogie ale bardzo dobre
Zapobiegną Ci pękaniu tynków na styku okno-mur
Okno w ścianie 3W bardziej pracuje i te spękania występują dość czesto

Eugeniusz_
20-08-2007, 09:38
Mam pytanie własciwe do Jareko, ....
:-? :-? :-? Proszę o odpowiedz :-?
dopiero wrocilem z urlopu i historii zamieszczanych tu postów nie śledziłem gdyż nie tylko Forum człowiek żyje :)
Dokładniej opisałem to na swojej stronie - masz tam zdjęcia jak i opis montażu w ścianie 3W
Czy będzie stabilne? JEST stabilne i o to chodzi :)
polecam tylko przy tynkowaniu zastosowanie listew dylatacyjnych - było o nich an forum nie raz - drogie ale bardzo dobre
Zapobiegną Ci pękaniu tynków na styku okno-mur
Okno w ścianie 3W bardziej pracuje i te spękania występują dość czesto

Dziękuję dziękuję, rozumię dlatego tylko się upomniałem :-? :wink: .idę studiować Twoją stronę :):):)

Oba
20-08-2007, 19:45
witm wszystkich

czy ma ktos namiary na dobre okna pcv w okolicach rzeszowa

Jola z Melisy
22-08-2007, 21:00
Poradźcie proszę który profil jest lepszy Schuco corona ct 70, czy Kommerling eurofutur 5k. Wycenę dostałam prawie identyczną.

stary
23-08-2007, 23:18
Poradźcie proszę który profil jest lepszy Schuco corona ct 70, czy Kommerling eurofutur 5k. Wycenę dostałam prawie identyczną.
Obydwa górna półka- i trudno poradzić :roll:
zdaj się na kształt i znajomych, którzy byc może zamawiali tam okna

stary
23-08-2007, 23:46
dziś miałem mieć zamontowane okna... mam, ale tylko 2/3 bo moim zdaniem coś jest nie tak... ekipa kiepska, a na dodatek skończyło się małą awanturą, pytanie tylko czy mamy rację... część okien jest zamontowana tak, że po przękręceniu klamki okno samo się otwiera... Spodziewałem się i oczekuję, że to ja sam decyduję w jakiej pozycji jest okno, tzn. czy otwieram całe, czy 10 cm, a nie, że okno czy drzwi balkonowe same lecą... Ja się upieram, że są zamontowane krzywo i maja być poprawione, monter twierdzi, że da się to wyregulować na śrubkach czy profilach. Kto ma rację i jak to teraz naprawić?

Okna mam Elita Thermo od Jezierskiego, jestem zadowolony, tylko teraz ten montaz mnie męczy i to bardzo, więc proszę wszystkich o pomoc
A mnie się wydaje, że coraz bardziej zaczynamy przesadzać !!! :-?
Praktycznie każde skrzydło otwierane ( bez zadnych dodatków w rodzaju hamulec, stopniowanie uchyłu itp) -po odblokawaniu klamką samo sie otwiera na 10-15 cm !!!! Nie otworzysz takiego skrzydła np. na 2 cm tylko otworzy się szerzej. Jest to spowodowane prężeniem zawiasów, ew. docisków i uszczelki- gdyby tego nie było to od strony zawiasowej byłyby przewiewy. W większości okien nie mozna też tego wyregulować ponieważ zawiasy na skrzydle są przykręcane w stałej odległości aby utrzymać w miare równy docisk do ramy- ściśnięcie uszczelki na 3-4 mm. Jest mozliwe manipulowanie zachodzeniem skrzydła na ramę i tym sposobem lekkie spowolnienie w odpychaniu tego skrzydła od ramy z powodów ww, lecz zwykle nie mozna tego wyeliminowac całkowicie.
Poza tym- po co otwierać okno na 2 czy 3 cm??? :roll: Nie lepiej go rozszczelnić czy uchylić??? Dalej w tym temacie, jak opisał Arkady1978

oczko nie jest idealnie, niby jest, ale te 1-3 mm jednak robia różnice, pozostaje pytanie co teraz, da sie to wyregulowac na samym oknie czy montaż od nowa nas czeka? Błędy na poziomnicy to ok. 1mm/m -, poza tym w instrukcjach montażowych dopuszczalne są odchyłki rzędu mm/m, więc chyba 1-3 mm nie jest tak tragicznie. :roll:
Gorzej , jeżeli w oknie odchyłka wynosi powyżej 3 mm....

stary
23-08-2007, 23:51
Dostałam taka samą wycenę na okna plastikowe z dwóch firm, które biorę pod uwagę kupując okna. Oknoplast Kraków i Oknodom w Lublinie. Pierwsza firma robi okna w systemie Veki, druga w Salamander. Okna z której firmy byście wybrali? Co brać pod uwagę?
Obie firmy "wypuszczają" dobre okna- Oknodom jest mniej "utytuowany" - co nie znaczy gorszy, za to Salamander, z którego produkuje ma zdecydowanie ładniejszą biel i gładkość.

Arkady1978
24-08-2007, 09:00
czy Salamander ma ładniejsza biel, wydaje mi się że jest to kwestia gustu, faktycznie ta biel jest bardziej wyrazista, ale nie wszystkim się to podoba, Za Onoplastem przemawia m.in.
jakość wykonania zgrzewu okiennego w oknach kolorowych a także wg mojej skoromnej opinii okucia maco (Oknoplast) sa lepsze od Roto (Oknodom)

bobza
24-08-2007, 09:02
Wiat m Serdecznie!
Jestem nowym użytkownikiem forum muratora, nie znam się na technikach budowlanych ani trochę dlatego proszę o poradę, chciałbym wymienić okna w mieszkaniu chodzi mi konkretnie o 5 takich okien:
http://img527.imageshack.us/img527/7747/222rj7.th.jpg (http://img527.imageshack.us/my.php?image=222rj7.jpg)
Budynek ma 13 lat, mieszkanie na czwartym, ostatnim piętrze w tym roku cały
został ocieplony. Do tego drzwi balkonowe, obejrzałem z dziesięć ofert ale nie wiem za bardzo na co zwrócić uwagę, na tą chwile skłaniam się ku ofercie:

Okna w profilu REHAU Thermo-Design 70, 5-cio komorowe z okuciami ROTO NT
okna proponuje firma BTM Sp z o. o. wymieniona na stronie REHAU jako autoryzowany dealer koszt inwestycji razem z drzwiami Gerda WX 10- 7000 zł

Ewentualnie mam oferty:

Okna firmy EMPOL w profilu KOMFORT IDEAL 5-cio komorowe z okuciami WinkHaus
koszt inwestycji razem z drzwiami Juwent- 7200 zł

Okna BAJCAR w profil THYSSEN z 5-cio komorowe z okuciami Sigenia
koszt inwestycji razem z drzwiami KTM Plus- 7650 zł

Którą z tych ofert polecacie?

Jola z Melisy
24-08-2007, 11:40
Poradźcie proszę który profil jest lepszy Schuco corona ct 70, czy Kommerling eurofutur 5k. Wycenę dostałam prawie identyczną.
Obydwa górna półka- i trudno poradzić :roll:
zdaj się na kształt i znajomych, którzy byc może zamawiali tam okna
Wielkie dzięki za podpowiedź. Drążę temat dalej i dostałam też dobrą ofertę na okna z MS, profil brugman, sevenline. Wizualnie bardzo mi sie podobają, ale jak z jakością, podpowie ktoś?

Agnieszek5
24-08-2007, 19:36
Chcę wymienić okna- zestaw balkonowy (przybliżone wymiary):
drzwi balkonowe- wys. 2300 x szer. 9400,
okno balkonowe- wys. 1530 x szer. 1760.
Wychodzą na stronę południową, brak zadaszenia.

Myślę o oknach PCV białych- profil Koemmerling 3-komorowy (Eurodur) za ok. 1880 zł, ewentualnie aluplast 3-komorowy za ok. 1500 zł lub 5-komorowy za 1640 zł, avantgarde 7000 5-komorowy za 1570 zł lub Decco 6-komorowy za 1620 zł. Która z propozycji byłaby dla ww. okna najlepsza i dlaczego? A może jeszcze inny profil?

Kolejne pytanie- byc może naiwne, ale co tam:
W przypadku ww. drzwi balkonowych lepsze byłyby drzwi szklane z poprzeczką, czy też od góry szyba, a na dole panel PCV, czy jest to jedynie kwestia gustu?
W przypadku części okiennej zestawu balkonowego zrobić okno symetryczne (880 + 880) i jedną część uchylną, czy też 1/3 i 2/3 i mniejsza część uchylna? Chodzi mi o wytrzymałość i funkcjonalność tych rozwiązań (czy też okno o szer. ok. 900 bez problemu może być uchylne?).

Bardzo proszę o odpowiedź.

klememi
29-08-2007, 10:22
Witam,
czy ktos slyszal o oknach firmy Fair Basse z Bartoszyc?
Maluja farbami firmy Sikkens, szyby Press-Glas, okucia obwiedniowe Maco.
Jest to jedyna firma ktora podjela sie wykonania moich nietypowych okien w drewnie. Cena porownywalna do innych firm raczej z gornej polki wiec nie jest to podejrzane.
Bardzo prosze o szybka odpowiedz, po najpozniej w przyszlym tyg. musze zamawiac okna.

Pozdrawiam

Arkady1978
29-08-2007, 10:39
O firmie nie słyszałem. ale jeżeli malują farbami Sikkens to dobrze o nich świadczy, sikkens wymaga dwukrotnego nakładania lakieru, dzięki temu rozwiązaniu powłoka malarska jest bardziej gładka oraz ma dłuższą żywotność. W chwili obecnej wielu producentów okien nie maluje sikkensem właśnie ze względu na konieczność drugiego nanoszenia lakieru, wiadomo czas i pieniądze. Szybki i okucia również dobrej klasy. Popytaj o aprobaty ITB, sprawdź jak nakładają silikon ( pamiętaj że powinien być zarówno po stronie wew. i zew.) Zapytaj również czy gdzieś w Twoich okolicach wstawiali okna, jeżeli tak to podjedz tam zapytaj właściciela jak się sprawują

klememi
29-08-2007, 10:45
Dzieki za odp., pocieszajaca zreszta.
Aprobaty maja. Produkuja glownie na eksport wiec musza miec.
Wlasnie poprosilam ich o referencje i w weekend bede ogladac okna "live" i pytac uzytkownikow.

Pozdrawiam

Rodowity
29-08-2007, 13:52
Witam!

Mam pytanie, czy ktoś kupował okna w firmie Fabryka Okien Kowalczyk z Przytyku k. Radomia? Stosują profile Brugmann'a.
Z góry dziękuję za opinie posiadaczy...

Pzd.

bekaert
29-08-2007, 20:06
Poradźcie proszę który profil jest lepszy Schuco corona ct 70, czy Kommerling eurofutur 5k. Wycenę dostałam prawie identyczną.
Obydwa górna półka- i trudno poradzić :roll:
zdaj się na kształt i znajomych, którzy byc może zamawiali tam okna
Wielkie dzięki za podpowiedź. Drążę temat dalej i dostałam też dobrą ofertę na okna z MS, profil brugman, sevenline. Wizualnie bardzo mi sie podobają, ale jak z jakością, podpowie ktoś?

Jeżeli chodzi o MS to osobiście polecam. Buduję dom w którym będzie pompa ciepła, a ich okna moją naprawdę dobrą izolacyjnośc termiczną w dobrej cenie. Chociaż jeżeli mógłbym sobie na to pozwolic wybrałbym profil Schuco.

Jola z Melisy
29-08-2007, 22:00
Ja dostałam identyczna wycenę na Schuco i MS, ale wizualnie te z MS (profil sevenline) bardziej mi sie podobają. Nie wiem co robić.

stary
30-08-2007, 01:45
Witam,
czy ktos slyszal o oknach firmy Fair Basse z Bartoszyc?
....Jest to jedyna firma ktora podjela sie wykonania moich nietypowych okien w drewnie. Cena porownywalna do innych firm raczej z gornej polki wiec nie jest to podejrzane.
A jak wyglądają te okna do zamówienia???// :o Coś mi tu brzydko pachnie, skoro tylko jedna firma zdobyła się na odwagę i ryzykuje..... :roll:

bekaert
30-08-2007, 08:12
Ja dostałam identyczna wycenę na Schuco i MS, ale wizualnie te z MS (profil sevenline) bardziej mi sie podobają. Nie wiem co robić.
U nas w regionie MS jest ok 10-12% tańszy i to przy profilu Tytan. Poza tym aktualnie do konca sierpnia jest promocja na kolor. Moze warto ponegocjowac jeszcze.

Jola z Melisy
30-08-2007, 08:17
Wielkie dzięki za odpowiedź. Będę jeszcze negocjować.

Ola i Krzysiek
30-08-2007, 22:42
Witam,
jesteśmy na etapie poszukiwania okien. Dostałam ofertę z firmy Ferrum, która w swojej ofercie ma okna w systemie Aluplast i okna z Pol-Plast Elbląg.

Wycena z Aluplast robiona była dla Ideal 4000 Round line i z tego co mi przedstawiciel mówił są to okna 5-cio komorowe.
Okna z Pol-Plast 7000 Premium to okna 6-cio komorowe.

Cena okien 5-cio komorowych Aluplast była wyższa od 6-cio komorowych Pol-Plast :o Dlaczego? Przecież z tego co widzę to ostatnio okna 6-cio komorowe są polecane przez sprzedawców, a 5-cio komorowe są juz 'be", bo to niby przeżytek.

Czy ktoś ma u siebie okna Pol-Plast z Elbląga? Potrzebuję opinii na ich temat.

Ola i Krzysiek
31-08-2007, 10:25
Jareko, proszę o Twoją opinię. Czekam na nią jak na zmiłowanie :oops:

klememi
31-08-2007, 12:59
Witam,
czy ktos slyszal o oknach firmy Fair Basse z Bartoszyc?
....Jest to jedyna firma ktora podjela sie wykonania moich nietypowych okien w drewnie. Cena porownywalna do innych firm raczej z gornej polki wiec nie jest to podejrzane.
A jak wyglądają te okna do zamówienia???// :o Coś mi tu brzydko pachnie, skoro tylko jedna firma zdobyła się na odwagę i ryzykuje..... :roll:

Okno ma wysokosc 5,90, szwerokosc 2,40, do tego jest narozne - wymiary na sasiedniej scianie to wys. 5,90, szer. 0,6m. Daja gwarancje 3 lata - myslisz ze jesli cos ma sie stac z tym oknem to wyjdzie to w ciagu tego okresu?
Reszta okien o wys. 2,50 - tu wiecej firm zgodzilo sie wykonac takie okna ale nie wszyscy przesuwne.

Pozdrawiam

bwojtek
01-09-2007, 08:14
Okno ma wysokosc 5,90, szwerokosc 2,40
W jaki sposób to masz dzielone? Jakie funkcje (otwieranie itp)? Te 5,90 to w jednym kawałku?

jareko
01-09-2007, 09:47
...Okno ma wysokosc 5,90, szwerokosc 2,40, do tego jest narozne - wymiary na sasiedniej scianie to wys. 5,90, szer. 0,6m. Daja gwarancje 3 lata - myslisz ze jesli cos ma sie stac z tym oknem to wyjdzie to w ciagu tego okresu? Reszta okien o wys. 2,50 - tu wiecej firm zgodzilo sie wykonac takie okna ale nie wszyscy przesuwne....
proponuje wycieczkę do Michałowic pod Warszawa
Podobna konstrukcja tyle tylko ze nie narożna
Po dwu latach sprawa trafiła do sadu
po trzech wyrok
po czterech - poszukiwanie nowego wykonawcy i dostawcy i wybór kolejnego jelenia który coś takiego zrobił nie dając slupów statycznych i odpowiednio modyfikując wymysły architekta
po pięciu latach - kolejna wizyta w sadzie
ciągu dalszego nie znam - powiedziałem wprost klientowi, jak mnie po raz kolejny wezwał by przedstawić kolejna propozycje wykonania takiego "cus", co i nim myślę :lol: :evil:
jeśli większość firm odmawia Ci wykonania takich okien to zamiast szukać takiego co Ci to wykona zacznij zastanawiać sie co w takim oknie jest nie tak !!!

Oba
02-09-2007, 14:27
witam

Czy ma ktos okna pcv ideal (jakikolwiek model )z sokolki,

Chodzi mi o jakosc tych okien

Pozdrawiam

bwojtek
02-09-2007, 14:51
Nie mam. Ale powiem szczerze, że nie jest to szczyt jakości. Zresztą to nie Sokółka produkuje te okna tak poza tym.

Oba
02-09-2007, 14:55
w takim razie jezeli jakosc jest taka sobie to ceny sa zabijajace

sprawdzalem w internecie i ceny maja wieksze niz jezierski

Oba
02-09-2007, 15:10
masz racje sokolka to tylko dystrybutor

jareko
02-09-2007, 15:38
masz racje sokolka to tylko dystrybutor
jednym słowem chce Cie skroić ;)

Oba
02-09-2007, 15:44
jak mysliceie kiedy jest najlepszy okres na kupowanie okien - slyszalem ze zima lub jesien

dostalem wycene od jezierskiego i oknoplast krakow ceny podobne
mam 30 okien za standardowe (nie antywlamaniowe, biale )krzykneli 30 000zl
co o tym sadzice
czy mozna z mini negocjowac jesli w chodzi o taka sume (a moze to standardowa cena?)

rrmi
02-09-2007, 15:45
jeśli większość firm odmawia Ci wykonania takich okien to zamiast szukać takiego co Ci to wykona zacznij zastanawiać sie co w takim oknie jest nie tak !!!To zupelnie jak w relacji inwestor -wykonawca.
Czasem czyta sie , ze juz trzeci odszedl bez slowa.
Mysle , ze wtedy jednak nalezy zastanowic sie nad swoim zachowaniem i sposobem traktowania wykonawcy , a nie narzekac , ze rzucaja prace.

Przepraszam za off topic , ale tak jakos mi sie wzielo i pomyslalo.

Charlie
02-09-2007, 20:39
jeśli większość firm odmawia Ci wykonania takich okien to zamiast szukać takiego co Ci to wykona zacznij zastanawiać sie co w takim oknie jest nie tak !!!To zupelnie jak w relacji inwestor -wykonawca.
Czasem czyta sie , ze juz trzeci odszedl bez slowa.
Mysle , ze wtedy jednak nalezy zastanowic sie nad swoim zachowaniem i sposobem traktowania wykonawcy , a nie narzekac , ze rzucaja prace.

Przepraszam za off topic , ale tak jakos mi sie wzielo i pomyslalo.

...teraz jest czas PRACOBIORCÓW a nie pracodawców. Wielu się wręcz mści za ostatni czas kiedy z pochyloną głową musieli znosić wręcz głodowe pensje. Większość polskich biznesmenów dorabiała się i dorabia krzywdząc i wyzyskując innych ludzi.
Z ludźmi do pracy lepiej nie będzie a myslę, że gorzej. W przyszłym roku za usługi budowlane będą o 20 - 30% wyższe stawki !!!

jareko
02-09-2007, 20:51
...teraz jest czas PRACOBIORCÓW a nie pracodawców. Wielu się wręcz mści za ostatni czas kiedy z pochyloną głową musieli znosić wręcz głodowe pensje. Większość polskich biznesmenów dorabiała się i dorabia krzywdząc i wyzyskując innych ludzi.
Z ludźmi do pracy lepiej nie będzie a myslę, że gorzej. W przyszłym roku za usługi budowlane będą o 20 - 30% wyższe stawki !!!
hmmm...dość ostre słowa Charlie
Ale nie do końca prawdziwe. Dodaj do pensji ZUSy Srusy i inne obciążenia i uwzględnij do tego ogólny spadek stawek za wykonywana prace z powodu dołka inwestycyjnego jaki przez ostatnie 5-7 lat mial miejsce
Zgadzam sie z jednym - wzrost cen za usługi już ma miejsce i będzie postepowal jeszcze przez jakiś czas. Powodów jest wiele
Czy osiągnie stan 20-30% ? Wątpię. Sadze ze będzie jeszcze wyższy
Na dodatek 2008 teoretycznie ma uporządkować sprawę VAT-u tj, jednolita 22% stawka za materiał i robocizne

klememi
03-09-2007, 08:46
...Okno ma wysokosc 5,90, szwerokosc 2,40, do tego jest narozne - wymiary na sasiedniej scianie to wys. 5,90, szer. 0,6m. Daja gwarancje 3 lata - myslisz ze jesli cos ma sie stac z tym oknem to wyjdzie to w ciagu tego okresu? Reszta okien o wys. 2,50 - tu wiecej firm zgodzilo sie wykonac takie okna ale nie wszyscy przesuwne....
proponuje wycieczkę do Michałowic pod Warszawa
Podobna konstrukcja tyle tylko ze nie narożna
Po dwu latach sprawa trafiła do sadu
po trzech wyrok
po czterech - poszukiwanie nowego wykonawcy i dostawcy i wybór kolejnego jelenia który coś takiego zrobił nie dając slupów statycznych i odpowiednio modyfikując wymysły architekta
po pięciu latach - kolejna wizyta w sadzie
ciągu dalszego nie znam - powiedziałem wprost klientowi, jak mnie po raz kolejny wezwał by przedstawić kolejna propozycje wykonania takiego "cus", co i nim myślę :lol: :evil:
jeśli większość firm odmawia Ci wykonania takich okien to zamiast szukać takiego co Ci to wykona zacznij zastanawiać sie co w takim oknie jest nie tak !!!

W oknie nic nie jest "nie tak". Po prostu, projekt przewiduje okna aluminiowe. KAŻDY producent okien alu wykona cos takiego ale chcac zaoszczedzic troche grosza zaczelam szukac dostawcy tego cudenka w drewnie. W pt dostalam info, ze wykonania podejmie sie tez Ferno, a to juz raczej znana firma ktora nie chcialaby sie znalezc w sadzie...

Aha, okno to nie 1 tafla, sklada sie z 3 czesci: 224, 100, 230 i 4 ramy o szer. 8 cm. Wiem, ze kazda z tych wiekszych szyb ma wazyc ok. 500kg !!!

jareko
03-09-2007, 09:24
hmmm....500 kilo powiadasz?
No to powodzenia zycze ;)
Nie wiem czy wiesz ale bardzo czesto szyby wazace ponad 200 kilo pekaja - same pekaja :( i nic na to sie nie poradzi :(
Poza tym przy takim ciezarze niestety ani PVC ani drewno sie nei nadaje - tylko alu lub stal

klememi
03-09-2007, 10:34
Wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi. Dalo mi to juz obraz sytuacji...

Pozdrawiam

gabik9
04-09-2007, 11:32
Witam!

Mam dwie ciekawe oferty jedna na profilach Veka druga na Ryven. Mam dylemat bowiem wszyscy mówią iż wybrac Veka bo są znanym producentem prifili. Jednak profil profilem ale firma która już składa te okna nie bardzo zbudza moje zaufanie, w kwestii fachowosci. Czy nie wazniejsze od ttego jaki jest profil to jaka firma bedzie wykonywala okna??

Czy ktoś z was ma jakies opinie na temat tych profili??

VEKA http://www.veka.pl/

RYVEN http://www.ryven.pl/

firmy ktore to wykonuja to

PLASTIMET na profilach RYVEN http://www.plastimet.com.pl/
IMPULS na profilach VEKA

Proszę o rade....

prystelka
06-09-2007, 15:00
Witam, muszę podjąć decyzje czy kupić okna o profilu Rehau 6-komorowe z okuciami Roto czy okna o profilu Alluplast 5-komorowe z okuciami Maco. :roll: Jak uważacie - które są lepsze i czy warto zapłacić 2.5 tys. więcej za Rehau??

Jola z Melisy
06-09-2007, 17:18
Słyszałam, że rehau są super.

prystelka
06-09-2007, 19:18
Jola z Melisy napisał:

Słyszałam, że rehau są super.
:D :D :D Dzięki Jola, fajnie to napisałaś. Chyba zdecyduję się jednak na Rehau, ale wkurza mnie, że jest na nie jakaś promocja, parapety dają gratis i coś tam jeszcze.Generalnie na hasło PROMOCJA dostaję mdłości i gęsiej skórki bo obawiam się że jest w tym jakiś haczyk. Już taka jestem nieufna :-? Ale chyba jednak zaryzykuję. :wink:

bwojtek
07-09-2007, 10:52
To jeszcze ktoś się nabiera na "promocję" i "coś gratis":o Już tyle razu to było pisane a pytanie w błędnej formie powraca. Marka profilu ma drugorzędne znaczenie!!! Ważniejszy jest producent okien i prawidłowy montaż! Pamiętajcie, że Mercedes czy BMW powstało z pewnej ilości stali, aluminium i plastiku - tak samo jak poczciwy maluszek...

jareko
07-09-2007, 11:05
bwojtek - daj sobie spokój
szkoda slow

pchelek
07-09-2007, 13:02
tak wielkie przeszklenia to tylko w aluminium - w PVC to swietny interes ale dla adwokatow w wiecznie ciagnietych sprawach sadowych

prystelka
07-09-2007, 18:42
Rozumiem że mi odradzacie? :-? Co z promocji to podejrzane...

bwojtek
07-09-2007, 18:54
Rozumiem, że nie rozumiesz :(

prystelka
07-09-2007, 19:50
:wink: Rozumiem, rozumiem...Sprawdzić najpierw producenta okien a nie kierować się tylko profilami. :roll:

Herba
07-09-2007, 19:58
Witam,

Niestety, musze sie poddac. Zamierzalam przeczytac wszystkie strony tego tematu ale ich ilosc - 132 mnie przerosla. Dlatego, przepraszam, jesli juz ktos odpowiadal na zadane przeze mnie pytanie ale mam noz na gardle, a dokladniej musze w miare szybko wymienic okna.

Chodzi o to, iz poszukuje sprawdzonego producenta z dobrym montazem, lub nawet posrednika co sprowadza towar od dobrego producenta w okolicach Warszawy nastepujacych profili:
- Veka Perfect Line,
- Brugmann Arte.

Oba 5-komorowe.

Nie zalezy mi za bardzo na wygladzie zewnetrznym. zalezy mi na oknach o jak najlepszej dzwiekoszczelnosci i o malym przenikaniu ciepla. A moze macie jakis innych faworytow z PCV co by spelniali te wymagania?

I jeszcze jedno? Robic nawiewniki czy sobie darowac? Slyszalam, ze po roku sie zapychaja (kurz itp). Ale znowu ciagle wietrzyc mieszkanie....? Tez niezbyt ciekawa prespektywa.

Bardzo prosze o pomoc.

Herba

stary
07-09-2007, 23:33
...Okno ma wysokosc 5,90, szwerokosc 2,40, do tego jest narozne - wymiary na sasiedniej scianie to wys. 5,90, szer. 0,6m. Daja gwarancje 3 lata - myslisz ze jesli cos ma sie stac z tym oknem to wyjdzie to w ciagu tego okresu? Reszta okien o wys. 2,50 - tu wiecej firm zgodzilo sie wykonac takie okna ale nie wszyscy przesuwne....
proponuje wycieczkę do Michałowic pod Warszawa
Podobna konstrukcja tyle tylko ze nie narożna
Po dwu latach sprawa trafiła do sadu
po trzech wyrok
po czterech - poszukiwanie nowego wykonawcy i dostawcy i wybór kolejnego jelenia który coś takiego zrobił nie dając slupów statycznych i odpowiednio modyfikując wymysły architekta
po pięciu latach - kolejna wizyta w sadzie
ciągu dalszego nie znam - powiedziałem wprost klientowi, jak mnie po raz kolejny wezwał by przedstawić kolejna propozycje wykonania takiego "cus", co i nim myślę :lol: :evil:
jeśli większość firm odmawia Ci wykonania takich okien to zamiast szukać takiego co Ci to wykona zacznij zastanawiać sie co w takim oknie jest nie tak !!!

W oknie nic nie jest "nie tak". Po prostu, projekt przewiduje okna aluminiowe. KAŻDY producent okien alu wykona cos takiego ale chcac zaoszczedzic troche grosza zaczelam szukac dostawcy tego cudenka w drewnie. W pt dostalam info, ze wykonania podejmie sie tez Ferno, a to juz raczej znana firma ktora nie chcialaby sie znalezc w sadzie...

Aha, okno to nie 1 tafla, sklada sie z 3 czesci: 224, 100, 230 i 4 ramy o szer. 8 cm. Wiem, ze kazda z tych wiekszych szyb ma wazyc ok. 500kg !!!
A ja jeszcze wrócę do tego tematu 8)
Przyjmuje się, że szyba o pow. 1 m2 i grubości 1 mm waży ok. 2,5 kg, czyli standardowy pakiet 4/16a/4 waży ok. 20kg/m2.
U Ciebie wieksze szyby mają nie więcej niż 5,5 m2- pomijam grubości ram. Jakie więc musi byc szkło , które waży 90 kg/m2 aby cała szyba ważyła 500 kg ???? :roll: Wychodzi mi, że łączna grubośc szyb zespolonych to ok. 36 mm- nie licząc ramki dystansowej ..... :roll: Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że musi byc grubsze od standardowego, ale żeby o tyle.....???

bwojtek
08-09-2007, 07:50
Wiem, ze kazda z tych wiekszych szyb ma wazyc ok. 500kg !!!

Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że musi byc grubsze od standardowego, ale żeby o tyle.....???
Podejrzewam, że świadczy to o fachowości osoby przyjmującej to zlecenie. "Na oko" ocenia ciężar wkładu szybowego - pewnie tak samo jak "na oko" ocenia, że konstrukcja wytrzyma...

bwojtek
08-09-2007, 07:51
Chodzi o to, iz poszukuje sprawdzonego producenta z dobrym montazem, lub nawet posrednika co sprowadza towar od dobrego producenta w okolicach Warszawy nastepujacych profili:
- Veka Perfect Line,
- Brugmann Arte.
Chcesz dobrze (ale nie tanio)? Na VECE masz OKNOPLAST KRAKÓW a na Brugmanie MS ze Słupska. Oba mają kilku przedstawicieli w stolicy.

dominoz
08-09-2007, 09:24
Witam, przebijam się przez ten wątek ale zajmie mi to jeszcze trochę czasu :( Wstępnie zastanawiam się nad oknami Veka Perfectline albo Salamander 2D+ - które wybrać?

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z Gdańską Fabryką Okien lub firmą Mejer z Nowego Dworu Gdańskiego? Czy ewentualnie możecie polecić jakąś sprawdzoną firmę z Trójmiasta i okolic?

Herba
08-09-2007, 11:29
bwojtek dzieki. Tak wlasnie myslalam o M&S. A co powiecie o TECHMAPROJEKT z warszawy, w przypadku VEKI?

Szczerze mowiac zalezaloby mi - jak chyba kazdemu - na zarowno dobrym producencie jak i przystepnej cenie ale watpie zeby takie zestawienie bylo mozliwe.. :(. Wole jednak wydac troche wiecej pieniedzy i miec wiekszy komfort mieszkania, niz potem pluc sobie w brode. Przeciez te okna z zalozenia maja byc na wiele lat...

Pozdrawiam
Herba

Charlie
10-09-2007, 22:03
Witam,
czy ktos slyszal o oknach firmy Fair Basse z Bartoszyc?
Maluja farbami firmy Sikkens, szyby Press-Glas, okucia obwiedniowe Maco.
Jest to jedyna firma ktora podjela sie wykonania moich nietypowych okien w drewnie. Cena porownywalna do innych firm raczej z gornej polki wiec nie jest to podejrzane.
Bardzo prosze o szybka odpowiedz, po najpozniej w przyszlym tyg. musze zamawiac okna.

Pozdrawiam

Osobiście uważam, że lakiery firmy REMMERS są najlepsze do stolarki drewnianej.

net_ka
11-09-2007, 13:16
Kiedyś zaczęłam czytać ten wątek, ale przebicie się przez niego w krótkim czasie graniczy z cudem :D . Po lekturze na forum zdecydowałam się na okna drewniane (Wiktorczyk) i mam problem. Jakie drewno jest lepsze: sosnowe czy mahoniowe????? Do wczoraj byłam zdecydowana na sosnę, ale pani mnie poinformowała, że po jakimś czasie z sosny może wyciekać żywice a z mahonime nic takiego się nie dzieje. Czy faktycznie tak może być czy pani przesadziła? :roll:
Będę wdzięczna za odpowiedź.

bwojtek
11-09-2007, 13:38
po jakimś czasie z sosny może wyciekać żywice
Skoro w ich oknach wycieka żywica to trzymaj się od takiego producenta z daleka :lol:

net_ka
11-09-2007, 14:14
No toś mnie pocieszył :( ,bo słyszałam i czytałam dobre opinie na temat Wiktorczyka. Jezu, nie przeżyję jeszcze raz szukania nowef firmy :(

Arkady1978
11-09-2007, 15:50
Wyciek żywicy mże się zdarzyc jednak jest to powodowane niedbalstwem producenta (nie usuniciem gniazd żywicznych na etapie produkcji) a nie dlatego , iz jest to sosna generalnie jest to bardo mało prawdopodobne. Co do meranti to mimo tego, iz jest to drzwo liściaste rózniez zdarzaja się historie z wyciekiem sybstancji żywicopodobnych. Okna z meranti u nas produkowane dopiero od kilkunastu lat wiec nikt tak naprawde jeszcze nie wie co się z tym drzewem dzieje po kilkudziesięciu latach. Generalnie meranti jest ładniejszym drzewm ze względu na usłojenie, chociaz oczywiście jest to rzecz gustu.

klememi
13-09-2007, 12:28
Mnie wszyscy producenci okien drew ktorych odwiedzialam informowali, ze sosna bardziej reaguje na zmiany temp niz meranti. Czyli ze np okno balkonowe sosnowe ze wzgledu na swoje rozmiary moze sie trudniej domykac. Poza tym podobno meranti sa odporniejsze na warunki atmosferyczne.
Ja ostatecznie chyba zdecyduje sie na okna aluminiowe, nic sie nie rozpreza, nie trzeba malowac itp. Bardzo namawia nas do tego architekt, do naszej bryly budynku faktycznie takie okna chyba beda najlepiej pasowac. Poza tym nasze cudne okno o wysokosci 5,90 (czytaj wyzej).
Nie znalazlam na tym forum zbyt wielu informacji o oknach alu. Jakie sa ich wady? Podobno sa zimne, ale to mozna obejsc zamawiajac okna z tzw cieplym profilem U=1,3 (standardowo w oknach alu U ponad 2).
Moze jest na tym forum uzytkownik okien alu? Lub jakis ekspert w tej dziedzinie? Wstepnie rozmawialam z firma Alumex. Okna powinny byc juz dawno zamowione, a ja nadal nie potrafie podjac decyzji :-?

Pozdrawiam,

jareko
13-09-2007, 13:20
...Jakie sa ich wady? Podobno sa zimne, ale to mozna obejsc zamawiajac okna z tzw cieplym profilem U=1,3 (standardowo w oknach alu U ponad 2). ...,
Ciekawa informacja :lol: 1,3? Ciekawe w jakim profilu? Bo ja o profilach poniżej k=1,5 nie słyszałem (oczywiście mówimy o "cieplym" alu tj. z wkładka z tworzywa).
co prawda na tej stronie nie podają współczynników k ale może warto poczytać?
http://www.ponzio.pl/oferta.php

klememi
13-09-2007, 13:55
Ciekawa informacja :lol: 1,3? Ciekawe w jakim profilu? Bo ja o profilach poniżej k=1,5 nie słyszałem (oczywiście mówimy o "cieplym" alu tj. z wkładka z tworzywa).

Tak mnie wczoraj poinformowano w przedstawicielstwie Alumexu. Mowisz, ze to ściema marketingowa?
A generalnie polecasz do domu okna alu czynie? Jak jest tak naprawde z ich odpornoscia na zarysowania? Bo wiesz, mam w domu 2 kocury, ktore okna drewniane dosc szybko "ozdobily" :-?

jareko
13-09-2007, 14:07
powłoka lakierowana proszkowo - a taka winna być - jest dość odporna na zarysowania ale mając koty nic nie wytrzyma ich pazurów - wytresuj je by ostrzyły je sobie na czymś innym a nie na oknach :)
Poza ta dziwaczna konstrukcja ;) która winna byc wykonana w aluminium i to w profilu fasadowym inne okna ja bym wykonał albo z PVC albo z drewna
Alu wygląda zimno i biurewsko :lol:

klememi
13-09-2007, 14:27
Maja byc malowane proszkowo wiec ok. A koty pazury ostrza na drapaku, a okna drapia niejako niechcacy kiedy chca zeby je wpuscic do domu z tarasu, w przyszlosci z ogrodu.
Tylko jak dopasowac kolor drewna do ral ? Przeciez na oknie drewnianym sa sloje.

bwojtek
13-09-2007, 14:47
Jak szaleć to na całego! Zamów aluminium okleinowane.

klememi
13-09-2007, 14:56
Jak szaleć to na całego! Zamów aluminium okleinowane.

??? Pierwszy raz slysze o czyms takim. To by bylo cos! Kto robi takie okna alu?

bwojtek
13-09-2007, 15:17
A to ktoś nie robi tego??

klememi
13-09-2007, 18:55
A to ktoś nie robi tego??

No wiesz, mi nie przyszlo to do glowy, a nikt mi tego nie zaproponowal. Trudno przewidziec co producent ma w rekawie. A wszyscy wiedzieli ze zastanawiam sie nad opcja mieszana - wiekszosc okien drewnianych, jedno alu. Ale doskonale rozumiem takie postepowanie - chcieli, zebym wszystkie okna zamowila aluminiowe a nie tylko jedno :evil:
No coz, nie ma to jak informacje z forum :lol:

stary
13-09-2007, 22:48
Alu malowane na jednolity RAL i montowane w domku bardziej przypomina jakiś biurowiec- chyba że takie sa założenia.... :roll:
A jak pieknie wygląda takie alu malowane na słoje drewniane.
Jest w W-wie firma zajmująca się malowaniem profili alu- lakiernie maja gdzieś koło Borzęcina- niestety sami konstrukcji nie wykonują.
Mam gdzieś ich wzornik- jak znajde to wkleję pare fotek....miodzio :lol:
Dosyc droga inwestycja, ale do fasady o takich wymiarach najbardziej odpowiednia, reszta okien w drewnie .Różnić to sie troche będzie, ale można poeksperymentować i dobrać zblizone kolory.

klememi
14-09-2007, 08:57
Bede wdzieczna za te fotki. I poszukam lakierni.

Pozdrawiam,

Jola z Melisy
14-09-2007, 21:36
Help!!! Potrzebuję pilnie zamówić okna pcv. Co sądzicie o firmie Termoplast. Czy ktoś ma ich okna u siebie. Chodzi mi o profil Royal.

Idziu5
15-09-2007, 22:22
Mam pytanie zasadnicze dosyć dla mnie nie znającego tematu

Buduję dom Virgo II
http://www.dobredomy.pl/?id_project=63&infopage=1&lustro=1
zdecywowałem na ściany z bloczków fortis z firmy sukiennik z łodzi
Podobno wsp. przenikania ściany powinien wynosic 0.21 (Zobaczymy ile wyjdzie :D ). I tu zaczyna się problem
Jakie okna wybrać ?
skoro decydowałem na "cieplejsze" ściany to chyba warto zainwestować w cieplejsze okna - może nie :(
Jeżeli już mam szukać okien to o jakim wspólczynniku czytałem już o 0,6 czy 0,5 może 0,7
Proszę o rade
Jeżeli możecie polecić jakiegoś producenta stolarki okiennej
i odwieczny problem drewniane czy PCV (chyba ze względu na koszt PCV)

Pozdrawiam
i oczekuje na odpowiedzi

bekaert
17-09-2007, 07:24
Mam pytanie zasadnicze dosyć dla mnie nie znającego tematu

Buduję dom Virgo II
http://www.dobredomy.pl/?id_project=63&infopage=1&lustro=1
zdecywowałem na ściany z bloczków fortis z firmy sukiennik z łodzi
Podobno wsp. przenikania ściany powinien wynosic 0.21 (Zobaczymy ile wyjdzie :D ). I tu zaczyna się problem
Jakie okna wybrać ?
skoro decydowałem na "cieplejsze" ściany to chyba warto zainwestować w cieplejsze okna - może nie :(
Jeżeli już mam szukać okien to o jakim wspólczynniku czytałem już o 0,6 czy 0,5 może 0,7
Proszę o rade
Jeżeli możecie polecić jakiegoś producenta stolarki okiennej
i odwieczny problem drewniane czy PCV (chyba ze względu na koszt PCV)

Pozdrawiam
i oczekuje na odpowiedzi

Witam
Również realizuję podobną koncepcję cieplejszego domu. Wybierając pomiędzy kosztami a przenikalnością cieplną wybrałem okna z wkładką termiczną firmy MS - www.ms.pl są ze Słupska i mają wiele przedstawicielstw w Polsce. Mają wiele rozwiązań w tym kierunku. Dodatkowo można zamówić różne rodzaje szyb również o niskim K, ale moim prywatnym zdaniem oszczędności przyszłe długo musiałyby pracować na podwyższony koszt.
Poza tym są okna na profilach 8-komorowych np. Schuco itd. Wybór należy do ciebie.
P.S. Jeżeli już zmierzasz w kierunku ciepłego domu może warto pomyśleć o pompach ciepła? Taka jest moja koncepcja i tak realizuję.
Pozdrawiam

klememi
17-09-2007, 09:34
Mam pytanie zasadnicze dosyć dla mnie nie znającego tematu

Buduję dom Virgo II
http://www.dobredomy.pl/?id_project=63&infopage=1&lustro=1
zdecywowałem na ściany z bloczków fortis z firmy sukiennik z łodzi
Podobno wsp. przenikania ściany powinien wynosic 0.21 (Zobaczymy ile wyjdzie :D ). I tu zaczyna się problem
Jakie okna wybrać ?
skoro decydowałem na "cieplejsze" ściany to chyba warto zainwestować w cieplejsze okna - może nie :(
Jeżeli już mam szukać okien to o jakim wspólczynniku czytałem już o 0,6 czy 0,5 może 0,7
Proszę o rade
Jeżeli możecie polecić jakiegoś producenta stolarki okiennej
i odwieczny problem drewniane czy PCV (chyba ze względu na koszt PCV)

Pozdrawiam
i oczekuje na odpowiedzi

Przy tak niewielkiej powierzchni przeszklen na pewno nie oplaci sie inwestycja w okna o U 0,5-0,7. Kiedys w Muratorze bylo dokladne wyliczenie na temat dlugosci zwrotu inwestycji i jest to okres na pewno powyzej 10 lat.
Jezeli dodatkowo bedziesz miec rolety zew z pianka to juz w ogole nie musisz doplacac do cieplejszych okien. U mnie wszystkie okna z wyjatkiem trzech sa balkonowe o wys 2,50m, szer od 1,80 do 4,20. Jedno okno ma wymiary 2,40x5,90 i architekt robil mi obliczenia. Gra nie warta zachodu. Na pewno warto zainwestowac w wentylacje mechaniczna z GWC lub pompe ciepla i porzadnie ocieplic sciany, obecnie zaleca sie 20cm styropianu lub wełny, nawet 40cm pod podłoge parteru (!) I nie jest to jeszcze dom pasywny...

Pozdrawiam,

Idziu5
17-09-2007, 21:29
Mam pytanie zasadnicze dosyć dla mnie nie znającego tematu

Buduję dom Virgo II
http://www.dobredomy.pl/?id_project=63&infopage=1&lustro=1
zdecywowałem na ściany z bloczków fortis z firmy sukiennik z łodzi
Podobno wsp. przenikania ściany powinien wynosic 0.21 (Zobaczymy ile wyjdzie :D ). I tu zaczyna się problem
Jakie okna wybrać ?
skoro decydowałem na "cieplejsze" ściany to chyba warto zainwestować w cieplejsze okna - może nie :(
Jeżeli już mam szukać okien to o jakim wspólczynniku czytałem już o 0,6 czy 0,5 może 0,7
Proszę o rade
Jeżeli możecie polecić jakiegoś producenta stolarki okiennej
i odwieczny problem drewniane czy PCV (chyba ze względu na koszt PCV)

Pozdrawiam
i oczekuje na odpowiedzi

Przy tak niewielkiej powierzchni przeszklen na pewno nie oplaci sie inwestycja w okna o U 0,5-0,7. Kiedys w Muratorze bylo dokladne wyliczenie na temat dlugosci zwrotu inwestycji i jest to okres na pewno powyzej 10 lat.
Jezeli dodatkowo bedziesz miec rolety zew z pianka to juz w ogole nie musisz doplacac do cieplejszych okien. U mnie wszystkie okna z wyjatkiem trzech sa balkonowe o wys 2,50m, szer od 1,80 do 4,20. Jedno okno ma wymiary 2,40x5,90 i architekt robil mi obliczenia. Gra nie warta zachodu. Na pewno warto zainwestowac w wentylacje mechaniczna z GWC lub pompe ciepla i porzadnie ocieplic sciany, obecnie zaleca sie 20cm styropianu lub wełny, nawet 40cm pod podłoge parteru (!) I nie jest to jeszcze dom pasywny...

Pozdrawiam,
Witam

dzięki za odpowiedź

1.Jest Sciana z Bloczków Fortis na zaprawie ciepłej wsp. k 0,21
2. Będzie pompa ciepła Nibe Fighter z poziomym wymiennikiem gruntowym
3. Będzie rekuperator lub Nakładka do pompy ciepła (odzysk ciepła z wywiewanego powietrza)
4. Okna termo np MS 0.6 czy zwykłe -różnica w cenie jakieś 4-5 tys.

i pytanie Czy warto ? :cry:

klememi
18-09-2007, 09:24
Twoj wybor, ale skoro juz zainwestowales w pompe ciepla, to 4-5 tys to zaden wydatek. Jest chyba taka strona cieplej.pl i mieli tam swego czasu rozne programy komputerowe do obliczania zyskow energetycznych. Sprobuj poszukac czegos dot. okien i po prostu policz czas zwrotu inwestycji.
http://cieplej.pl/prezentacje/programy/

Pozdrawiam,
emilia

hakedo
20-09-2007, 15:17
Schuco czy Bajcar-jakie profile okien polecacie bardziej??? chodzi mi okna PCV 5-komorowe bezołowiowe-tak modne ostatnio;) Zastanawiałam sie nad alu-plast, ale ponoć mają w sobie ołów.

jareko
20-09-2007, 19:34
ależ oczywiście ołów jest beeee
tylko czy zastanowiłeś sie ile w tym marketingowym bełkocie jest prawdy?
A cynk jako stabilizator - zapewne tez beeee ?
I pewnie Cie zaskoczę - wapn tez beeeee ?
Im lepszy profil, bardziej gładki, bardziej biały, bardziej stabilny tym hmmm....niestety ;) ma więcej ołowiu lub cynku
Im większe g.... tym bardziej natarczywa kampania reklamowa sugerująca ze ołów w PVC jest szkodliwy
A nie pytasz sie kupując czajnik elektryczny (a pijesz z niego wodę !!!), naczynia jednorazowe, strzykawki jednorazowe ( maja styczność z nasza krwią !!! ) i tym podobne rzeczy wykonane z PVC jakie maja stabilizatory?
Kadm (najlepszy w historii stabilizator) wycofano w trosce o środowisko a nie nasze zdrowie
Najlepsze stabilizatory do PVC na dzisiejsze czasy to mieszanina cynku i ołowiu
I.... część z reklamowanych niby profili "bezołowiowych" maja go jednak
Wybierz dobrego producenta - o ołowiu zapomnij :) i jeśli nawet jest to bierz takie okna - to ważniejsze niż marketingowe mieszanie w głowie
No chyba ze za rok czy piec chcesz tutaj napisać
RATUUUUNKU - okna mi zszarzały lub żółkły

tatko
20-09-2007, 21:10
Schuco czy Bajcar-jakie profile okien polecacie bardziej??? chodzi mi okna PCV 5-komorowe bezołowiowe-tak modne ostatnio;) Zastanawiałam sie nad alu-plast, ale ponoć mają w sobie ołów.

Początek wojny marketingowej
Coraz częściej przez niektórych producentów profili z PVC w odniesieniu do przepisów o ochronie środowiska jest podnoszony aspekt ekologicznie bezpiecznych profili i okien z PVC. Prym w tej problematyce wiodą kraje skandynawskie i Unia Europejska, która lada moment ma w tej sprawie wprowadzić stosowne dyrektywy.

W czym tkwi problem?



Otóż trzeba zacząć od początku, czyli od etapu produkcji profili okiennych. W skład mieszanki do produkcji profili okiennych wchodzi jako podstawowy pierwiastek polichlorek winylu, następnie: modyfikator udarności, stabilizator, wypełniacz/kreda/, biel tytanowa i ultramaryna. Polichlorek winylu to tworzywo sztuczne, otrzymywane w wyniku polimeryzacji monomeru chloru i etylenu. Posiada właściwości termoplastyczne, dużą wytrzymałość mechaniczną i odporność na działanie różnych rozpuszczalników. W zależności od metody produkcji, PVC dzielimy na twarde i plastyczne, a w zależności od technologii na: suspensyjne i emulsyjne. W zasadzie nie istnieje problem PVC jako tworzywa szkodliwego dla użytkowników. Problem sygnalizowany przez ekologów dotyczy substancji pomocniczych stosowanych w mieszankach przy produkcji określonych wyrobów z PVC. W przypadku profili okiennych tym pomocniczym spornym związkiem jest stabilizator ołowiowy, który niektórzy producenci systemów okiennych ”FORIS”, „PROFINE”, „PLUSTEC” zastąpili lub zastępują stabilizatorami cynkowo-wapniowymi, obojętnymi dla środowiska naturalnego w sensie braku jego szkodliwości.

Argument, jakoby okna wykonane z profili stabilizowanych ołowiowo są szkodliwe dla użytkowników, jest co najmniej nadużyciem. Trzeba pamiętać o tym, że o szkodliwości ołowiu możemy jedynie mówić na etapie procesu mieszania surowców i żelowania mieszanki do produkcji profili, ewentualnie podczas mielenia odpadów i ich ewentualnego, dalszego wykorzystania do produkcji. Ołów podczas produkcji zostaje związany w strukturze tworzywa i jest całkowicie nieszkodliwy, tak samo jak nieszkodliwe jest picie wody dostarczanej nam przez rury z PVC stabilizowane ołowiowo, czy mycie zębów szczoteczką. Przeciwnicy ekologicznych stabilizatorów cynkowo-wapniowych twierdzą, że w przeciwieństwie do wyrobów stabilizowanych ołowiowo, profile na stabilizatorach cynkowo-wapniowych są bardziej kruche, a ich powierzchnia jest bardziej narażona na starzenie i szybszą zmianę barwy.

Prawdą jest, że związki ołowiu mogą być szkodliwe dla ludzi i środowiska w specyficznych warunkach. Takimi warunkami jest ich bezpośrednie uwalnianie się w procesie żelowania mieszanki, czy recyklingu, natomiast śladowe związki ołowiu związane w strukturze tworzywa są nieszkodliwe dla ludzi i środowiska. Podczas pożaru, kiedy się okna palą (raczej topią), mogą uwalniać się szkodliwe związki chloro-wodoru oraz ołowiu, ale również w takich pomieszczeniach pali się wykładzina, telewizory, lodówki, pralki i inne wyroby - czy ktoś może mówić o ich szkodliwości? Jaki to ma w tym momencie związek z ich codziennym użytkowaniem? Poza tym, kto chciałby przebywać dłużej niż sekundę w pomieszczeniu w którym jest pożar?


Po co więc cały ten zgiełk?

Otóż w procesie sprzedaży okien z PVC specjaliści od marketingu wymyślili już profile 3,4,5,6-komorowe, w szybach przechodziliśmy etap okien o współczynniku k-2,9, potem k-1,3, k-1,1, k-1,0, wreszcie k-0,7. Okuciowcy wymyślili najpierw okucia złote, potem srebrne, mikrowentylację, stopniowanie uchyłu itd. I dobrze, bo czemuś to służyło (notabene jakość i wyposażenie okien poszły w górę, a ceny niewspółmiernie w dół). Tak więc teraz czas na..... okna ekologiczne, wykonane na stabilizatorach cynkowo-wapniowych pozbawionych ołowiu.

Tylko, czy gra jest warta świeczki i dlaczego?

Nic tak nie działa na klienta, jak wzbudzenie niepokoju czy strachu. Okna z PVC ekologiczne? Klient zacznie się zastanawiać: no to jak to jest z tymi oknami z PVC? Zacznie działać jego podświadomość. Czy aby te okna z PVC są na pewno bezpieczne, czy aby nie są szkodliwe? No bo po co wprowadza się okna ekologiczne i pisze się, że ołów jest szkodliwy? Jak fachowcy od marketingu wytłumaczą temu potencjalnemu klientowi, że wcześniej wyprodukowane przez niego okna były „cacy”, a teraz są „be”? Czy ten klient nie będzie czuł się oszukany, a i być może zażąda wymiany okien na te „zdrowe”?

Pali mnie ciekawość w jaki sposób niektórzy producenci będą oferowali okna od jednego dostawcy na profilach ekologicznych, a od drugiego na profilach ołowiowych? Czy nie byłoby jednak lepiej zostawić ten ostateczny wybór klientowi, a nie straszyć go kataklizmami?

Tutaj rodzi się pytanie: Czy w wymyślaniu nowinek i przewagi marketingowej nie dochodzimy do granic absurdu, w wyniku którego w pewnym momencie cała nasza branża może odgryźć sobie swój własny ogon? Ale cóż, zasada pierwszeństwa kusi, aby tylko nie odniosła odwrotnego skutku.

Pozdrawiam i miłej lektury

bwojtek
20-09-2007, 21:56
Mam pewne uwagi to tego wywodu jeżeli ma być rzetelny...

W skład mieszanki do produkcji profili okiennych wchodzi jako podstawowy pierwiastek polichlorek winylu
Proponuję rozróżniać pierwiastek od związku chemicznego szczególnie polimeru...

w szybach przechodziliśmy etap okien o współczynniku k-2,9, potem k-1,3, k-1,1, k-1,0, wreszcie k-0,7
Ten współczynnik nie jest współczynnikiem U dla okna co sugeruje wypowiedź!

Tyle uwag. Od siebie dodam tylko, że całe "okna ekologiczne" to zwykły pic na wodę przeplatany marketingowym bełkotem. Ciekawe tylko czy osłonki na okucia, zaślepki odwodnień, zakończenia słupków, listwy transportowe, podkładki dystansowe, uchwyty do zatrzaskiwania balkonów, itp są też bezołowiowe... Stawiam flaszkę, że nikt z tych "ekologów" się nawet nad tym nie zastanawiał i śmiało sprzedaje "okna bezołowiowe"!

bwojtek
20-09-2007, 21:59
A! Jeszcze jedno...
Jakiś czas temu producenci okien drewnianych próbowali wmówić klientom, że okna PCW są szkodliwe. A teraz już producenci okien PCW sami kopią dołki pod sobą :(
Ciekawe kiedy do sądu trafi pierwszy pozew o odszkodowanie za to, że firma "X" sprzedała mi szkodliwe okna z ołowiem a teraz nie che mi ich wymienić na produkowane przez siebie ekologiczne okna :lol: :lol: :lol:

stary
20-09-2007, 23:05
Przez tyle lat Budwar sprzedawał okna na Thyssenie o 30% sztywniejsze od pozostałych ....buhahahaha :lol: teraz rozpetał nagonkę na stabilizatory ołowiowe w oknach . Niektórzy zaczęli mu wtórować.
Nie ukrywam, że mnie jako posiadacza takowych martwi przede wszystkim prognozowany spadek potencji w najblizszym czasie :roll: :roll: :roll: Jaram nałogowo od dwudziestu lat to do raczycha juz pewnie niedaleko, ale jak przestanę pukać to tylko postronek pozostaje...
Gdybym miał od nich okna ołowiowe zakupione pare lat temu to darłbym koty do bólu, żeby wymienili na wolne od chorób :lol: .

Na temat tej i podobnych kampanii reklamowych wypowiedziało sie juz pare firm- mozna poczytać co inni sadzą na temat szkodliwości ołowiu.

Komunikat Związku Okiennego (http://www.oknonet.pl/akcesoria/news,10925.html)
Stanowisko Deceuninck (http://www.oknonet.pl/akcesoria/systemy/pvc/news,10916.html)
Stanowisko firmy Veka (http://www.oknonet.pl/akcesoria/systemy/pvc/news,10856.html)
Aluplast o takiej reklamie (http://www.oknonet.pl/akcesoria/systemy/pvc/news,10867.html)

A ja odpowiadając codziennie klientom na ten temat palę dwa razy więcej niz rok temu :evil: i komu mam się pożalić :roll:

jareko
20-09-2007, 23:33
... i komu mam się pożalić :roll:
NAM :)
papieroskiem poczestujemy bys szybciej sie na tamten swiat przeniosl
laseczke jakas zapodamy bys mezczyzna ciagle byl
a jak Ci ten olow na mozg ;) padnie to i na Viagre sie zrzucimy ;)
bedzie git - zobaczysz :lol:

pchelek
21-09-2007, 09:41
problem w tym ze te profile bezolowiowe zachowuja sie znacznie gorzej niz te z olowiem - szczegolnie w oknach kolorowych - ale nikt sie do tego nie przyznaje - a wojna wywolana przez b. - najwiekszego oszusta w Polsce - przyniesie wiecej strat niz pozytku bo rynek skolowany przez takie debilne reklamy przerzuci sie na okna drewniane

rrmi
21-09-2007, 09:51
A ja odpowiadając codziennie klientom na ten temat palę dwa razy więcej niz rok temu :evil: i komu mam się pożalić :roll:Ja sie Ciebie nie pytalam , to na sumieniu miec nie bede.
Pozal sie mi :D
Mam czyste rekawy dzisiaj , to mozesz nawet nos wytrzec :D

Rodowity
21-09-2007, 14:25
Witam!

Mam pytanie, czy ktoś kupował okna w firmie Fabryka Okien Kowalczyk z Przytyku k. Radomia? Stosują profile Brugmann'a.
Z góry dziękuję za opinie posiadaczy...

Pzd.

A może jednak ktoś miał do czynienia z oknami tego producenta....?

maciunio2
25-09-2007, 15:08
Ktoś z was narzekał że długo czeka na wycene okien...
Nie wytrzymałem jak dostałem dziś e-maila
Poniżej zamieszczam korespondencję z jednym z dilerów pewnej firmy


----- Original Message -----
From: kinmar
To: Andrzej J..
Sent: Tuesday, March 20, 2007 11:36 PM
Subject: Re:


witam.
wycena będzie wysłana w dniu 21.03.07
----- Original Message -----
From: Andrzej J...
To: [email protected]
Sent: Friday, February 16, 2007 3:45 PM
Subject: Fw:


Witam
Czy mogę liczyć na jakąkolwiek odpowiedź od Państwa?

Pozdrawiam
Andrzej J...

----- Original Message -----
From: Andrzej J...
To: [email protected]
Sent: Tuesday, February 13, 2007 10:34 PM


Szanowni Państwo
Proszę o ofertę na stolarkę okienną PVC firmy Jezierski wg zestawienia
wstepne założenia:
okna o dobrej izolacyjności cieplnej U = 1.0 lub 1,1
kolor: złoty dąb niektóre dwu niektóre jednostronnie, okucia standard , w
baklonach szyby bezpieczne O2 wewn i zewn
Wymiary podaję S x H
1. 1500 x 1500 dwudzielne, symetryczne RU+U (lub RU+RU jak nie ma
różnicy w cenie) kolor dwustronnie - 3szt
2. 900 x 900 pojedyncze R, kolor jednostronnie - 2szt
3. 1200 x 1500 dwudzielne, symetryczne RU+U (lub RU+RU jak nie ma
różnicy
w cenie) kolor dwustronnie - 1szt, kolor jednostronnie 1szt
4. okrągłe o średnicy 900 dzielone pionowo, otwierane 2 szt
5. balkonowe 2400 x 2300 przesuwane kolor dwustronnie 2 szt
6. balkon 900 x 2300 pojedyncze RU, kolor dwustronnie - 2szt
7. balkon 1500 x 2300 dwudziely, symetryczny, ruchomy słupek RU+RU
kolor
dwustronnie - 1szt
Prosze o podanie dopłat za nawiew higro(poz1 1szt, poz5 1szt) i
mechaniczny (poz1 1szt)

ciekawe jak będzie wyglądała wycena skoro jej przygotowanie zajmnie 5 tygodni może od razu mi okna przywiozą?

Pozdrawiam
Tamlin

Antyreklamy ciąg dalszy...
Dostałem od firmy Oknolux z Grodziska Mazowieckiego ofertę...

Cyt:
okna renomowanych producentów-
tylko takie okna preferujemy.

Jezierski
ELITA w/g zestawienia
koszt: 20 tys.zł
szyby O2 dopłata 3500zł
_______________________
salamander 19 600zł (okna warte każdej ceny).
szyby O2 dopłata 3500zł
___________________________

montaż z transportem 1500zł
wszystkie ceny z VAT 7%
dostawa w 15 dni
tel kontaktowy
606 368 ... Mariusz B...

Jedynym "zestawieniem" jakie było to to wysłane przeze mnie w zapytaniu.
Najciekawszym punktem jest czas dostawy - 15 dni... I ciekawe co to za "okna Salamander 3D" wg mojej wiedzy to nazwa profila...

Podrążymy temacik zobaczymy co będzie dalej...Nie żebym był złosliwy...

Pozdrawiam
Tamlin

nie wiem czy jeszcze pamietacie tego posta Tamlin'a.
ale mialem przyjemnosc ostatnio 'wspolpracy' z tym panem z grodziska.
nawet mnie przekonal. tez do okien OknoDom na profilu Salamander 3D w kolorze orzechowym. za 12 okien mialbym zaplacic z montazem w terminie 3-4 tygodni okolo 14.500zl - przyznam, ze niezla cena, ale dostalem tez wycene na okna DAKO z profilem VEKA PRESTIGE – model ELEGANT za 8.400zl z montazem. firma z sochaczewa, namiary moge podac na privie.
czlowiek z firmy grodziskiej byl bardzo przekonujacy i juz prawie kupilem te okna, ale skoro to "takie dobre okna" to pstanowilem sprawdzic je gdzie indziej. i tak np pewna znana firma z miejscowosci Latchorzew juz wycofala sie z profili Salamander i oferuje wylacznie VEKA, kilka innych , mniejszych podobnie.
uspokoilem sie i chyba kupie w sochaczewie.
pan z grodziska jest troodno osiagalny, nie odbiera emaili, i jesli ktos bardzo chce u niego kupowac to wylacznie osobiscie.
tak zupelnie przypadkiem to podczas mojej wizyty w 'siedzibie' firmy przyszedl raczej malo zadowolony klient grozacy procesem za opoznienia w realizacji.
ehhh... co kraj to obyczaj ;)

pozdr.

jareko
25-09-2007, 16:15
jedna tylko uwaga
Producenci odchodzą od Salamandra nie dlatego ze to zły profil tylko dlatego ze dystrybutorzy na terenie Polski to Panstwo w Państwie i na nich warto by Ziobrę nasłać - to tak a propos walki z korupcja

Jola z Melisy
25-09-2007, 21:13
Poradźcie proszę. Mam w projekcie okno w formie trapezu o wysokości 2700cm w najwyższym punkcie i szerokości 3600cm. Oczywiście te 3600 jest podzielone na pół. Część firm nie chce podjąć się wykonania tego okna. Dodam, ze ma to być witryna. Nie chcę okien drewnianych ze względów praktycznych. Jestem zdecydowana na pcv. Czy da się technicznie wykonać tej wielkości witrynę z pcv, tak żeby była odpowiednio sztywna? Błagam poradźcie, bo zostanie mi zabić toto dechami. :(

Xena z Xsary
25-09-2007, 22:27
ja Ci tylko Jola podpowiadam, żeby to lepiej było okno z powodu mycia!

jareko
25-09-2007, 22:51
Poradźcie proszę. Mam w projekcie okno w formie trapezu o wysokości 2700cm w najwyższym punkcie i szerokości 3600cm. Oczywiście te 3600 jest podzielone na pół. Część firm nie chce podjąć się wykonania tego okna. Dodam, ze ma to być witryna. Nie chcę okien drewnianych ze względów praktycznych. Jestem zdecydowana na pcv. Czy da się technicznie wykonać tej wielkości witrynę z pcv, tak żeby była odpowiednio sztywna? Błagam poradźcie, bo zostanie mi zabić toto dechami. :(
można ale nie w takim podziale chyba ze chcesz ponosić ryzyko związane z ciężarem szyb o grubszym szkle i duże prawdopodobieństwo pękania takich szyb

Charlie
26-09-2007, 09:49
Ktoś z was narzekał że długo czeka na wycene okien...
Nie wytrzymałem jak dostałem dziś e-maila
Poniżej zamieszczam korespondencję z jednym z dilerów pewnej firmy


----- Original Message -----
From: kinmar
To: Andrzej J..
Sent: Tuesday, March 20, 2007 11:36 PM
Subject: Re:


witam.
wycena będzie wysłana w dniu 21.03.07
----- Original Message -----
From: Andrzej J...
To: [email protected]
Sent: Friday, February 16, 2007 3:45 PM
Subject: Fw:


Witam
Czy mogę liczyć na jakąkolwiek odpowiedź od Państwa?

Pozdrawiam
Andrzej J...

----- Original Message -----
From: Andrzej J...
To: [email protected]
Sent: Tuesday, February 13, 2007 10:34 PM


Szanowni Państwo
Proszę o ofertę na stolarkę okienną PVC firmy Jezierski wg zestawienia
wstepne założenia:
okna o dobrej izolacyjności cieplnej U = 1.0 lub 1,1
kolor: złoty dąb niektóre dwu niektóre jednostronnie, okucia standard , w
baklonach szyby bezpieczne O2 wewn i zewn
Wymiary podaję S x H
1. 1500 x 1500 dwudzielne, symetryczne RU+U (lub RU+RU jak nie ma
różnicy w cenie) kolor dwustronnie - 3szt
2. 900 x 900 pojedyncze R, kolor jednostronnie - 2szt
3. 1200 x 1500 dwudzielne, symetryczne RU+U (lub RU+RU jak nie ma
różnicy
w cenie) kolor dwustronnie - 1szt, kolor jednostronnie 1szt
4. okrągłe o średnicy 900 dzielone pionowo, otwierane 2 szt
5. balkonowe 2400 x 2300 przesuwane kolor dwustronnie 2 szt
6. balkon 900 x 2300 pojedyncze RU, kolor dwustronnie - 2szt
7. balkon 1500 x 2300 dwudziely, symetryczny, ruchomy słupek RU+RU
kolor
dwustronnie - 1szt
Prosze o podanie dopłat za nawiew higro(poz1 1szt, poz5 1szt) i
mechaniczny (poz1 1szt)

ciekawe jak będzie wyglądała wycena skoro jej przygotowanie zajmnie 5 tygodni może od razu mi okna przywiozą?

Pozdrawiam
Tamlin

Antyreklamy ciąg dalszy...
Dostałem od firmy Oknolux z Grodziska Mazowieckiego ofertę...

Cyt:
okna renomowanych producentów-
tylko takie okna preferujemy.

Jezierski
ELITA w/g zestawienia
koszt: 20 tys.zł
szyby O2 dopłata 3500zł
_______________________
salamander 19 600zł (okna warte każdej ceny).
szyby O2 dopłata 3500zł
___________________________

montaż z transportem 1500zł
wszystkie ceny z VAT 7%
dostawa w 15 dni
tel kontaktowy
606 368 ... Mariusz B...

Jedynym "zestawieniem" jakie było to to wysłane przeze mnie w zapytaniu.
Najciekawszym punktem jest czas dostawy - 15 dni... I ciekawe co to za "okna Salamander 3D" wg mojej wiedzy to nazwa profila...

Podrążymy temacik zobaczymy co będzie dalej...Nie żebym był złosliwy...

Pozdrawiam
Tamlin

nie wiem czy jeszcze pamietacie tego posta Tamlin'a.
ale mialem przyjemnosc ostatnio 'wspolpracy' z tym panem z grodziska.
nawet mnie przekonal. tez do okien OknoDom na profilu Salamander 3D w kolorze orzechowym. za 12 okien mialbym zaplacic z montazem w terminie 3-4 tygodni okolo 14.500zl - przyznam, ze niezla cena, ale dostalem tez wycene na okna DAKO z profilem VEKA PRESTIGE – model ELEGANT za 8.400zl z montazem. firma z sochaczewa, namiary moge podac na privie.
czlowiek z firmy grodziskiej byl bardzo przekonujacy i juz prawie kupilem te okna, ale skoro to "takie dobre okna" to pstanowilem sprawdzic je gdzie indziej. i tak np pewna znana firma z miejscowosci Latchorzew juz wycofala sie z profili Salamander i oferuje wylacznie VEKA, kilka innych , mniejszych podobnie.
uspokoilem sie i chyba kupie w sochaczewie.
pan z grodziska jest troodno osiagalny, nie odbiera emaili, i jesli ktos bardzo chce u niego kupowac to wylacznie osobiscie.
tak zupelnie przypadkiem to podczas mojej wizyty w 'siedzibie' firmy przyszedl raczej malo zadowolony klient grozacy procesem za opoznienia w realizacji.
ehhh... co kraj to obyczaj ;)

pozdr.

Ta firma z Sochaczewa to OKNO-BUD. Bardzo dobra firma także budowlana !!!

Pozdrawiam

Mice
26-09-2007, 12:38
Może ktoś pomoże porównać, bo tych symboli w ofertach nie qmam :
1. Typ. PERF. 101.208/103.233 NIELIC
Typ okuć : UR4 (Wodzik T + ER1)+ALS FSS
szklenie 4-16-4

2. Typ: OVAL okn 67/80 półzlic,
Typ okuć: RU AP 96 mikro
szklenie 4-16-4

Obie firmy robią raczej na profilach VEKA Perfectline, w przypadku 1 znalazłem info o profilu w dokumentacji Veka, w drugim oznaczeń nie ma.
O okuciach nic nie znalazłem. I o co biega ze szkleniem FLOAT bo to chyba jakaś papka marketingowa ...
Jakoś to można porównać ? Coś to warte ? Help nedeed :wink:

Oba
28-09-2007, 22:48
Witam

prosze o opinie na temat okien Jezierskiego szukalem na forum ale zbyt duzo opini nie znalazlem

pozdrawiam

jareko
29-09-2007, 00:59
prosze o opinie na temat okien Jezierskiego szukalem na forum ale zbyt duzo opini nie znalazlem
wybacz - kiepsko szukałeś - było i to nie raz, i to w dobrym tonie

Charlie
01-10-2007, 22:55
Witam

prosze o opinie na temat okien Jezierskiego szukalem na forum ale zbyt duzo opini nie znalazlem

pozdrawiam

JEZIERSKI - jedna z najlepszych firm producenckich w Polsce.
Schuco to czołówka profili w Europie - szczególnie typ CAVA CT 7. Świetny design i statyka !!!

Pozdrawiam

jareko
02-10-2007, 11:16
...Świetny design i statyka !!!

pal sześć design :lol:
STATYKA !!! To jest co co czyni Schuco od wielu wielu lat niedoścignionym wzorem dla innych

Jola z Melisy
02-10-2007, 11:29
Czy dotyczy to wszystkich profili schucco?

jareko
02-10-2007, 12:06
Czy dotyczy to wszystkich profili schucco?
tak - zarówno AS-60 jak CT-70 czy tez Si-82 czyli trzy pięcio i siedmiokomorowe
a czy to Rondo (niemiecka nazwa - Rondo) czy Elite ( z niemiecka Cava) czy też Premium (Clasic) - to tylko kształt i wygląd zewnętrzny - zawsze to ten sam CT-70 czyli pieciokomorowka

gela
02-10-2007, 16:01
Mam pytanie do Pana Wojtka, który buduje dom Virgo II ja też zaczynam budowę i bardzo potrzebuje kilka rad ale przez meila. Proszę sie odezwać- mój adres to [email protected] :D

Charlie
04-10-2007, 09:13
Designe czegokolwiek jest ważnym aspektem. W profilach okiennych z pvc CAVA CT 70 przoduje - w.g mnie to najładniejsze okna PVC są na tym profilu. Nadają nowoczesny i orginalny wygląd elewacji i są niepowtarzalne.

Pozdrawiam

P.S. ...jak bym miał kupić sobie okna z pvc to tylko CAVA CT 70. Ale nie kupię sobie bo kocham drewno - najzdrowszy - najcieplejszy materiał budowlany !!!

Jola z Melisy
04-10-2007, 13:53
Mnie najbardziej podoba się rondo, ale o gustach sie nie dyskutuje. Dziś zamawiam. Jeszcze raz dziękuję jareko za rady i wycenę. Pozdrawiam.

Idziu5
04-10-2007, 22:23
Witam
Czy ktos rozszyfruje i najlepiej porówna
1. profil Brugmann
okucia AVBI,zaczep antywyważeniowy,
szyba U=0,6
prod. MS okna ze Słupska
2.profil VEKA perfectline - KONCEPT
okucia MACO Multi Matic , zaczep antywyważeniowy safety plus, niewidoczne dociski, blokada błędnego położenia klamki, podnośnik skrzydła
szyba U=0,7
prod. Oknoplast Kraków

:o
i co to za zwierz??

stary
04-10-2007, 23:06
Witam
Czy ktos rozszyfruje i najlepiej porówna
1. profil Brugmann
okucia AVBI,zaczep antywyważeniowy,
szyba U=0,6
prod. MS okna ze Słupska
2.profil VEKA perfectline - KONCEPT
okucia MACO Multi Matic , zaczep antywyważeniowy safety plus, niewidoczne dociski, blokada błędnego położenia klamki, podnośnik skrzydła
szyba U=0,7
prod. Oknoplast Kraków

:o
i co to za zwierz??
Zwierz widocznie taki jak zapodałeś do wyceny: :lol:
- profile pięciokomorowe (nie wiadomo tylko, który rodzaj tego Brugmana)
- chyba białe :roll:
- okucie zwykłe - bez szczególnego antywłamu
- szkło bardzo ciepłe- pewnie róznica 0,1 wynika z posługiwania się innymi normami dla tego samego zespolenia... a może faktycznie ta od MS-ów jest cieplejsza- napewno jest tam gdzieś podana budowa jednej i drugiej.

....i co tu porównywać jeszcze ????? firmy???? o nich juz tu dużo było- obie "stare" prawie jak ja :roll: :wink:

bwojtek
05-10-2007, 07:55
Z podanych parametrów to nie wynika ale MS myć może ma też wzmocnienie termiczne a wtedy parametry termiczne całego okna są na pewno lepsze od Oknoplastu. Najważniejszym kryterium wyboru pomiędzy tymi dwoma firmami będzie subiektywna ocena designu no i cena...

Charlie
05-10-2007, 21:05
Oztatnio modny jest temat ołowiu w pvc - w stolarce otworowej karierę robię okna wykonane z profili bezołowiowych !!!

To ważne z punktu widzenia przyszłości - jesteśmy to winni naszym dzieciom.
Ołów jest kancerogenny - coś okropnego

bwojtek
06-10-2007, 06:49
Charlie!
Oszczędźmy sobie na tym forum papki propagandowo-marketingowej na temat ołowiu, dobra?
A już hasła "jesteśmy to winni naszym dzieciom" są na poziomie propagandy przedwyborczej w najgorszym wydaniu :evil:

jareko
06-10-2007, 13:49
Charlie
wybacz ale do tej pory uważałem Cie za dość rozsądnego bywalca i doradce - choć nie do końca gdyz masz okna drewniane :lol: - który opiera sie na faktach a nie marketingowym belkocie
To co napisałeś jest totalna głupotą oparta na całej akcji propagandowej tych co już nie wiedza jak przekonać do swych - pożal sie Boże - wyrobów
I tak jak powiedzial bwojtek - bardziej winni jesteśmy swoim dzieciom ich prawidłowe wychowanie a nie bzdety o ołowiu w PVC

Charlie
06-10-2007, 21:27
...tak was chciałem sprawdzić czy jesteście ELEKTRYCZNI - pozdrawiam

scooby
06-10-2007, 23:16
witam wszystkich inteligentnych fachowcow od okien :p
Powiedzcie która firma jest najlepsza? najlepiej jakas skala od najlepszej do gorszej tak 3firmy chociaz...
Poki co mysle o pcv z okleina z obu stron. A jak sie ma ciepło z oknach drewnianych a jak w pcv?

vilemo
07-10-2007, 17:00
witam wszytskich,

mam pytanie o okna Oknoplastu ale DREWNIANE - czy, kto ma moze sie wypowiedziec?

Bylismy ostatnio po wycene okien PCV, okazalo sie ze nasze okna sa dosc niestandardowe i albo zmienimy ich rozmiary, albo zdecydujemy sie jednak na drewniane (zobaczymy jak dostaniemy wycene)

czytalam duzo pozytywnych opinii o oknach PCV Oknoplastu, ale nic nie znalazlam o drewnianych.

z gory dzieki :)

tatko
07-10-2007, 18:09
witam wszytskich,

mam pytanie o okna Oknoplastu ale DREWNIANE - czy, kto ma moze sie wypowiedziec?

Bylismy ostatnio po wycene okien PCV, okazalo sie ze nasze okna sa dosc niestandardowe i albo zmienimy ich rozmiary, albo zdecydujemy sie jednak na drewniane (zobaczymy jak dostaniemy wycene)

czytalam duzo pozytywnych opinii o oknach PCV Oknoplastu, ale nic nie znalazlam o drewnianych.

z gory dzieki :)

Oknoplast i okna drewniane ? Chyba że coś zmienili w ostatnich dniach.

Nie rozumiem związku okien typowych i nietypowych z wysokością oferty.
Pozdrawiam

michal5803
08-10-2007, 23:00
Witajcie
jakie rolety zewnętrzne polecacie na dzień dzisiejszy ?
Wydaje mi się że kiedyś jareko polecał Beclever a dziś czy coś się zmieniło
czy nadal Beclever?

pchelek
09-10-2007, 12:29
Oztatnio modny jest temat ołowiu w pvc - w stolarce otworowej karierę robię okna wykonane z profili bezołowiowych !!!

To ważne z punktu widzenia przyszłości - jesteśmy to winni naszym dzieciom.
Ołów jest kancerogenny - coś okropnego
Odradzam siadania na desce sedesowej - tez jest z PVC z dodatkiem olowiu - rak wejdzie w zadek albo co gorsza w jadra i bedzie "po ptokach". takze samo odradzam uzywania klawiatury compa.

jareko
09-10-2007, 12:36
[b]....Odradzam siadania na desce sedesowej - tez jest z PVC z dodatkiem olowiu - rak wejdzie w zadek albo co gorsza w jadra i bedzie "po ptokach". takze samo odradzam uzywania klawiatury compa.i jeszcze wielu innych rzeczy bym odradził ;)

Martka
09-10-2007, 21:17
Wracam do okien Stollar.
O terminowości, słowności i świetnych pomysłach dystrybucyjnych można przeczytać w moim dzienniku.
Dziś jednak wydarzyła się następująca rzecz:

Mój pies, gdy wieszałam pranie skoczył na klamkę od drzwi balkonowych i zamknął je od wewnątrz, co spowodowało, że pozostałam w legginsach i bluzeczce, bez klucza na podwórku (dom zamknięty od środka)
Ponieważ w okolicy ani telefonu, ani ślusarza, ani uczynnego sąsiada, jedynym rozsądnym wyjściem było wybicie szyby w niewielkim oknie firmy Stollar.
Gdy szczęśliwie weszłam do domu znalazłam pana szklarza, który przyjechał, szybę wymierzył i obiecał wrócić ze sklejoną wieczorem.
I cóż. Dwie godziny trwało zanim człowiek z 17 letnim doświadczeniem w branży szklarskiej zdołał dojść do tego w jaki sposób szybę w tych utrawspaniałych oknach wymienić.
Otóż - trzeba koniecznie skrzydło wyjąć, odkręcić wszystkie okucia, pod którymi znajdują się wkręty imbusowe i rozłożyć ramę.
Sposób składania okien jest podany na stronie:

http://drewno.stollar.com.pl/drewno/2001.htm

Niestety w ten sam sposób należy okno rozłożyć, aby szybę wymienić.
Ponieważ pan cały czas pracuje, niestety nie potrafię powiedzieć czy przypadkiem nowe okno nie wyszłoby mi taniej.

scooby
09-10-2007, 23:06
Hej to polecacie oknoplast a sa jeszcze jakies inni dobrzy producenci plastikow? i gdzie w poznaniu jest jakis przedstawiciel tych okien bo przeciez z rzeszowa chyba nie bede zamawial:|

finlandia
11-10-2007, 00:15
witam wszytskich,

mam pytanie o okna Oknoplastu ale DREWNIANE - czy, kto ma moze sie wypowiedziec?

Bylismy ostatnio po wycene okien PCV, okazalo sie ze nasze okna sa dosc niestandardowe i albo zmienimy ich rozmiary, albo zdecydujemy sie jednak na drewniane (zobaczymy jak dostaniemy wycene)

czytalam duzo pozytywnych opinii o oknach PCV Oknoplastu, ale nic nie znalazlam o drewnianych.

z gory dzieki :)
Moze o czyms nie wiem, ale wydaje mi sie ze w salonie Oknoplastu nie widziales okna produkcji tej firmy.
Salony Oknoplastu to tak jak 99% wszystkich punktow okiennych - niezalezne (w jakims stopniu) punkty dealerskie i wydaje mi ze O. dopuszcza sprzedaz produktow niekonkurencyjnych (jak drzwi wewnetrzne i zewnetrzne), w tym pewnie i okien drewnianych.
Wiec tu mozesz tylko zaufac sprzedawcy, ze w swoim cieszacym sie renomą salonie nie oferuje fatalnego okna drewnianego.

Idziu5
13-10-2007, 00:32
Witam mam pytanie do guro okiennych
Oknoplast Krak. nie chce zrobic okna stałego z szyba o wsp. 0.7 3szybowe
o wymiarach 1800 x 1800 tylko chce mnie uszczęśliwić oknem dwuskrzydłowym.( lub oknem standard 1.0) Natomiat lokalny producent twierdzi że takie okno może wykonać
I komu wierzyć
- firmie oknoplast bardzo pozytywne opinie
-firmie lokalnej ( nie sa zbyt tani więc może są solidni ) widziałem profil i wygląda jak każda 5 komorówka , :o
Proszę o pomoc

jareko
13-10-2007, 11:10
Oknoplast ma racje
Nie chcesz mieć kłopotu - słuchaj sie ich
Dlaczego? Choćby z tego powodu - maksymalna powierzchnia całego okna przy takiej szybie to 3,0 mkw
Nie wdając sie w inne szczegóły konstrukcyjne samego profilu, by takie okno wykonać, każda szyba winna mieć grubość 5mm a nie 4mm

Idziu5
13-10-2007, 12:16
Oknoplast ma racje
Nie chcesz mieć kłopotu - słuchaj sie ich
Dlaczego? Choćby z tego powodu - maksymalna powierzchnia całego okna przy takiej szybie to 3,0 mkw
Nie wdając sie w inne szczegóły konstrukcyjne samego profilu, by takie okno wykonać, każda szyba winna mieć grubość 5mm a nie 4mm

Firma Bertrand kolejny producent
zaproponowała mi okno (chyba laminowana szyba)
I co o tym sądzisz ?
kolejna sieczka marketingowa czy cos nad czym warto sie zainteresować? :cry:

jareko
13-10-2007, 12:52
słuchaj
można wykonać szyby nawei 6 mkw
ale muszą mieć one specjalna konstrukcje - tj. odpowiednia grubość tafli czy tez muszą być laminowane
następna kwestia jest czy można w szybie dwukomowej z grubościami szkła innymi niż 4 mm uzyskać k=0,7, kolejna kwestia jest czy producentowi szkła taka szybę będzie sie chciało wykonać, kolejna ile ona będzie jako odbiegająca od standardu kosztować i jakby ostateczna czy w danym systemie profili pakiet grubszy niż 32 mm da sie zainstalować (listwy przyszybowe)
to nie jest tak ze coś sobie wymyslimyi i MUSI być zrobione
sa ograniczenia o ktorych Ty możesz nie wiedzieć ale wie o nich producent

Solius
14-10-2007, 12:26
witam:-) mam kilka pytań. Po pierwsze czy lepiej ( czyt.taniej) zrobić okna teraz czy wiosną przyszłego roku?! Ktoś mi powiedział, że mają wejść nowe stawki vat, ale nie wiem czy korzystne czy nie, ani czy ta osoba jest dobrze poinformowana?! I drugie - mam do wyboru dwie firmy - Norma 2000 ma promocje i sprzedaje okna 5 komorowe lider plus za 2490(ale czy ta promocja nie świadczy o przestarzałej linii technologicznej?), natomiast Oknoplast Kraków za swoje 5- komorowe chce 3130. Zależy mi na tym, żeby okna były dobre, więc nie będę się kierował ceną, ale czy profile Brugmanna są gorsze od Veki? nawet jeśli pytania nie są zbyt mądre to proszę o fachową odpowiedź, bo niestety moja wiedza na temat okien jest żenująca:( pozdrawiam

czmirek
14-10-2007, 12:57
norma 2000 ma zawsze promocje :wink:
jesli chcesz miec dobre profile i cena nie ma znaczenia to wybierz SCHUCO .

scooby
14-10-2007, 16:33
Taniej teraz bo na wiosne ceny w góre a zima promocje. a jesli myslisz ze okno sie popusuje wypatrzy czy cos w tym rodzaju to zle myslisz bo przeciez okna i tak i tak sa jedna strona zawsze na dworze!

Arkady1978
15-10-2007, 10:49
Wracam do okien Stollar.
O terminowości, słowności i świetnych pomysłach dystrybucyjnych można przeczytać w moim dzienniku.
Dziś jednak wydarzyła się następująca rzecz:

Mój pies, gdy wieszałam pranie skoczył na klamkę od drzwi balkonowych i zamknął je od wewnątrz, co spowodowało, że pozostałam w legginsach i bluzeczce, bez klucza na podwórku (dom zamknięty od środka)
Ponieważ w okolicy ani telefonu, ani ślusarza, ani uczynnego sąsiada, jedynym rozsądnym wyjściem było wybicie szyby w niewielkim oknie firmy Stollar.
Gdy szczęśliwie weszłam do domu znalazłam pana szklarza, który przyjechał, szybę wymierzył i obiecał wrócić ze sklejoną wieczorem.
I cóż. Dwie godziny trwało zanim człowiek z 17 letnim doświadczeniem w branży szklarskiej zdołał dojść do tego w jaki sposób szybę w tych utrawspaniałych oknach wymienić.
Otóż - trzeba koniecznie skrzydło wyjąć, odkręcić wszystkie okucia, pod którymi znajdują się wkręty imbusowe i rozłożyć ramę.
Sposób składania okien jest podany na stronie:

http://drewno.stollar.com.pl/drewno/2001.htm

Niestety w ten sam sposób należy okno rozłożyć, aby szybę wymienić.
Ponieważ pan cały czas pracuje, niestety nie potrafię powiedzieć czy przypadkiem nowe okno nie wyszłoby mi taniej.

Aby wymienić szybę w oknie drewnianym to wcale nie trzeba demontować okuć i zdejmować skrzydła a w żadnym wypadku nie "rozkładać okna"
Wystarczy wyciąć silikon i zdemontować listwy przyszybowe, wymienić uszkodzona szybę a następnie zamontować listwy, oraz na nowo zasilikonowac okno. Nie jest to prosta czynność na pewno nikt bez doświadczenia sobie nie poradzi natomiast dla sprawnego serwisanta czynność ta powinna zając nie dłużej jak 40 minut

finlandia
15-10-2007, 10:51
Witam mam pytanie do guro okiennych
Oknoplast Krak. nie chce zrobic okna stałego z szyba o wsp. 0.7 3szybowe
o wymiarach 1800 x 1800 tylko chce mnie uszczęśliwić oknem dwuskrzydłowym.( lub oknem standard 1.0)

Dwa lata temu Glaspol (jeden z liderów w produkcji zestawów szybowych) rozluźnił trochę wymagania dla zestawów 3 szybowych, ale i tak mam w swoim cenniku max 3,3m2 wiec albo bedziesz mial wielką taflę z niższym wspołczynnikiem, albo zredukujesz marzenia.
Jesli ta witryna podkresli dobry projekt domu zamówilbym okno 1,0 - strat ciepła na tym oknie nie odczujesz.

jareko
15-10-2007, 11:52
...Aby wymienić szybę w oknie drewnianym to wcale nie trzeba demontować okuć i zdejmować skrzydła a w żadnym wypadku nie "rozkładać okna"
Wystarczy wyciąć silikon i zdemontować listwy przyszybowe, wymienić uszkodzona szybę a następnie zamontować listwy, oraz na nowo zasilikonowac okno. Nie jest to prosta czynność na pewno nikt bez doświadczenia sobie nie poradzi natomiast dla sprawnego serwisanta czynność ta powinna zając nie dłużej jak 40 minut
nie w przypadku Stolara gdzie rama montowana jest na szybie - zanim coś tu napiszesz - upewnij sie czy przypadkiem nie gadasz glupot

Arkady1978
15-10-2007, 12:41
...Aby wymienić szybę w oknie drewnianym to wcale nie trzeba demontować okuć i zdejmować skrzydła a w żadnym wypadku nie "rozkładać okna"
Wystarczy wyciąć silikon i zdemontować listwy przyszybowe, wymienić uszkodzona szybę a następnie zamontować listwy, oraz na nowo zasilikonowac okno. Nie jest to prosta czynność na pewno nikt bez doświadczenia sobie nie poradzi natomiast dla sprawnego serwisanta czynność ta powinna zając nie dłużej jak 40 minut
nie w przypadku Stolara gdzie rama montowana jest na szybie - zanim coś tu napiszesz - upewnij sie czy przypadkiem nie gadasz glupot

No cóż Sz. P Jareko zaiste Twoja wiedza jest nieograniczona. gratuluje jej zasobu. Co do Stollara faktycznie ich technologia jest wyjątkowa jeżeli chodzi o montaż szyb (posłuchałem Twojej rady i sprawdziłem) Co do pisania głupot to wskaz w którym fragmencie mojego postu jest ta głupota

jareko
15-10-2007, 14:17
...No cóż Sz. P Jareko zaiste Twoja wiedza jest nieograniczona. gratuluje jej zasobu. Co do Stollara faktycznie ich technologia jest wyjątkowa jeżeli chodzi o montaż szyb (posłuchałem Twojej rady i sprawdziłem) Co do pisania głupot to wskaz w którym fragmencie mojego postu jest ta głupota
moze za ostre słowo zostało użyte - przepraszam
Przyczepiłem sie do opisu wymiany szyby - widzisz - konstrukcja u większości jest taka ze szybę wymienia sie tak jak opisujesz ale tu jasno - czarno na białym - wskazany był Stolar a u nich ramę skręca sie na szybie

Kiaran
15-10-2007, 14:51
Witam,

Ja mam pytanie troche z innej beczki.

Czy brak ogrzewania w domu na zime zaszkodzi wstawionym już oknom drewnianym ?
Zastanawiam sie, czy moge tak zostawić, czy jednak zaopatrzyć się w grzejniki elektryczne i działać - gaz jak dobrze pójdzie za 8 m-cy :(.

Pozdrawiam

finlandia
16-10-2007, 11:57
Witam,

Ja mam pytanie troche z innej beczki.

Czy brak ogrzewania w domu na zime zaszkodzi wstawionym już oknom drewnianym ?
Zastanawiam sie, czy moge tak zostawić, czy jednak zaopatrzyć się w grzejniki elektryczne i działać - gaz jak dobrze pójdzie za 8 m-cy :(.

Pozdrawiam

Kiaran,
raczej nie jest zdrowo dla stolarki drewnianej by stała w nieopgrzewanym pomieszczeniu, ale mozesz to odczuć tylko gdy będziesz jej chciał używać.
Nieogrzewane pomieszczenie to stała, większa wlgotność a więc i rama która delikatnie spęcznieje (raczej nie wiecej niz 2-3mm) ale to wystarczy by np. balkon ze słupkiem ruchomym zaczął "obcierać" okuciami. Regulacja w tym wypadku byłaby niezasadna, bo bedzie tylko dorazna i moze byc konieczna poprawka kiedy juz okna postają w suchym pomieszczeniu. Najlepiej byłoby w tym czasie nie otwierac okien.

Dlatego uważam, że drewniane okna powinno się montować jak najpóźniej(zdecydowanie po tynkach) i najlepiej w roku kiedy pojawi sie ogrzewanie. Po co mają się nowe, piękne okna starzeć? Niestety, widzialem budowy prowadzone przez wiele lat i okna wstawione od razu - do tego stopnia że zanim się wprowadza lakier moze wymagac renowacji.

scooby
16-10-2007, 21:19
Jesli chodzi o plastiki to najlepiej wstawic je przedtynkami przynajmniej beda juz ladnie otynkowane boki okien, jesli chodzi o parapety to chyba tez najlepiej przed tynkami, tylko grubo owinac okna i parapety folia, tak slyszałem ale jeszcze nie praktykowalem tego.
a co powiecie o oknach plastikowych drutexu? oknoplast lepsze? czy moze ejszcze cos innego polecacie?

madziunia85
16-10-2007, 22:16
witajcie...
jeśli chodzi o wstawianie okien to plastiki najlepiej zamontować przed tynkami, sa wtedy ładnie i całościowo juz zatynkowane...
Parapetów niestety nie wstawiliśmy i trochę teraz żałuję bo mogą być nieładne plamy z tynku od zacierania tylko takiego miejscowego.. No ale cóż jak to mówią teraz to juz po ptokach:(

A poza tym jakie parapety zakladacie??drewniane czy marmurowe czy plastikowe może coś Ala lastryko??


A jeśli ktoś szuka dobrego sprzedawcy VEKI okien to z czystym sumieniem mogę polecić w okolicach warszawy firmę Anpol ze Staszowa z oddziałem w Ożarowie Mazowieckim.
Po prostu świetna współpraca  Bez problemowa wycena a i można było poradzić się we wszelkich sprawach odnośne okien, a do tego z cen byłam zadowolona. A dostałam wiele wycen cenowych i najróżniejszej jakości okien.
W razie czego słuze pomocą na priv.
Ale jak na razie to jedyny kontrahent który sprawdził się bez żadnych zastrzeżeń wiec dlatego z czystym sumieniem polecam.

Namiary na firme to
Anpol ze Staszowa
oddział Ożarów Mazowiecki
[email protected]
Pan Andrzej Zwoliński
509 770 882

jareko
16-10-2007, 23:22
Jesli chodzi o plastiki to najlepiej wstawic je przedtynkami przynajmniej beda juz ladnie otynkowane boki okien, jesli chodzi o parapety to chyba tez najlepiej przed tynkami, tylko grubo owinac okna i parapety folia, tak slyszałem ale jeszcze nie praktykowalem tego.
a co powiecie o oknach plastikowych drutexu? oknoplast lepsze? czy moze ejszcze cos innego polecacie?
sorki ale złe słyszałeś
Nie owijaj folia !!! jeśli juz popełniłeś ten błąd i wstawiłeś okna przed pracami mokrymi to zostaw je takimi jakie są
zakrywaj tylko na czas tynkowania
po tynkach zdejmij czym prędzej folie i wietrz wietrz wietrz cały czas

madziunia85
17-10-2007, 09:31
a z jakiego powodu nie wolno owijac parapetów folią?? oraz okien??
Ja owijałam okna aby się nie zachlapały tynkiem ale potem do obrabiania wszystko było zdejmowan.
Czy to źle??

jareko
17-10-2007, 09:39
co innego zabezpieczyc okna drewniane na czas prac folia a co innego zawinac je by przezimowaly - a tak doradzono jak zrozumialem

madziunia85
17-10-2007, 09:48
a ja zrozumiałam w drugą stronę :) ze tylko na czas tynkowania :)

Ale masz rację, nakładać folię na zimę aby tak przezimowały okna to bez sensu, to musi oddychać anie pod folią...

bwojtek
17-10-2007, 19:31
A jeśli ktoś szuka dobrego sprzedawcy VEKI okien to z czystym sumieniem mogę polecić
Okna już zamontowane czy na razie popadasz w zachwyty nad obsługą (nic nie sugeruję - nie znam tej firmy - przestrzegam tylko przed przedwczesnymi "poleceniami")?

madziunia85
17-10-2007, 21:33
A jeśli ktoś szuka dobrego sprzedawcy VEKI okien to z czystym sumieniem mogę polecić
Okna już zamontowane czy na razie popadasz w zachwyty nad obsługą (nic nie sugeruję - nie znam tej firmy - przestrzegam tylko przed przedwczesnymi "poleceniami")?


okna mamy zamontowane od czerwca wiec nie jestem że tak powiem"na świeżo" 8)

Poza tym tak jak mi ktoś kiedyś pomógł na forum tak jak mogę pomóc komuś, chyba przyznasz ze łatwo spotkać nieudolnych sprzedawców wciskajacych kity??

madziunia85
17-10-2007, 21:39
wiem ze to nie wątek o parapetach ale moze ktos jednak odpowie jakie zakłada??

Charlie
17-10-2007, 23:49
Witam,

Ja mam pytanie troche z innej beczki.

Czy brak ogrzewania w domu na zime zaszkodzi wstawionym już oknom drewnianym ?
Zastanawiam sie, czy moge tak zostawić, czy jednak zaopatrzyć się w grzejniki elektryczne i działać - gaz jak dobrze pójdzie za 8 m-cy :(.

Pozdrawiam

Kiaran,
raczej nie jest zdrowo dla stolarki drewnianej by stała w nieopgrzewanym pomieszczeniu, ale mozesz to odczuć tylko gdy będziesz jej chciał używać.
Nieogrzewane pomieszczenie to stała, większa wlgotność a więc i rama która delikatnie spęcznieje (raczej nie wiecej niz 2-3mm) ale to wystarczy by np. balkon ze słupkiem ruchomym zaczął "obcierać" okuciami. Regulacja w tym wypadku byłaby niezasadna, bo bedzie tylko dorazna i moze byc konieczna poprawka kiedy juz okna postają w suchym pomieszczeniu. Najlepiej byłoby w tym czasie nie otwierac okien.

Dlatego uważam, że drewniane okna powinno się montować jak najpóźniej(zdecydowanie po tynkach) i najlepiej w roku kiedy pojawi sie ogrzewanie. Po co mają się nowe, piękne okna starzeć? Niestety, widzialem budowy prowadzone przez wiele lat i okna wstawione od razu - do tego stopnia że zanim się wprowadza lakier moze wymagac renowacji.

popieram diagnozę Finlandii

Pozdrawiam

maciejc
18-10-2007, 12:13
Mam pytanko do fachowców :) : jakbyście mieli porównać okucia Winkhausa Autopilot i Maco Multimatic, to które z nich są lepsze? Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że mają być w klasie WK2? Od handlowca produkującego okna na profilu Veka i okuciach Winkhausa usłyszałem, że w Winkhausie, WK2 będzie bardzo ciężko "chodzić" ze względu na dużą ilość "punktów oporu" - czopów zamykających okno i okuć antywyważeniowych. Z kolei podobno w okuciach Maco Multimatic jest tak ze zamiast okuć standardowych są monowane okucia antywyważeniowe i ilość "punktów oporu" jest mniejsza... Możecie potwierdzić lub zaprzeczyć ??

jareko
18-10-2007, 12:31
... Możecie potwierdzić lub zaprzeczyć ??
albo masz WK-2 albo nie
Im więcej punktów tym chodzi ciężej - każde czy Maco czy Winkhaus czy Roto czy....... będzie chodziło ciężej od standardowych
jeśli punktów jest mniej to nie masz WK-2
facet gada głupoty

maciejc
18-10-2007, 12:40
albo masz WK-2 albo nie
Im więcej punktów tym chodzi ciężej - każde czy Maco czy Winkhaus czy Roto czy....... będzie chodziło ciężej od standardowych
jeśli punktów jest mniej to nie masz WK-2
facet gada głupoty
Zgodnie ze standardem WK2 czopy antywyważeniowe powinny być rozmieszczone co 500mm czy na przykład na oknie 1165x1435 będzie 10 czopów (i pełnią one funkcję i antywyważeniową i zamykania/otwierania okna). I w okuciu Maco (proponowanym przez Oknoplast Kraków) taka ilość (zgodna z WK2) jest zapewniona. Z kolei w drugiej firmie OPRÓCZ czopów odpowiedzialnych za zamykanie i otwieranie okien bedzie DOŁOŻONE 8 grzybków antywyważeniowych (mowa tutaj o okuciach Winkhaus Autopilot). Ale gościu od okien na Winkhausie powiedział, że nie może zrobić mi WK2, ponieważ są problemy z obsługą okna i trzeba je co chwila regulować...

jareko
18-10-2007, 12:45
??????????????????
o czym Ty mówisz?
jakie dodatkowe 8 "czopów"
czegoś tu nie kumam

jareko
18-10-2007, 12:47
konstrukcja zaczepu jaki grzybka w obu wypadkach jest identyczna w wersji oczywiscie WK
Chyb ze standardowe "czopy" w Maco przedstawia Ci jako antywlamy

maciejc
18-10-2007, 12:56
konstrukcja zaczepu jaki grzybka w obu wypadkach jest identyczna w wersji oczywiscie WK
Chyb ze standardowe "czopy" w Maco przedstawia Ci jako antywlamy
Cytat z oferty: "Jeżeli chodzi o okucia klasy WK2 to wygląda to w ten sposób, że przede wszystkim jest inna ilość zaczepów w stosunku do okuć standardowych oraz na ramie zastosowane są zaczepy antywyważeniowe zamiast standardowych. Wszystkie grzybki odpowiadają za zamykanie oraz dodatkowo pełnią funkcję antywyważeniową własnie w połączeniu z zastosowanymi zaczepami montowanymi na ościeżnicy."
To Oknoplast Kraków i Maco Multimatic.
A inna firma (nie chcę teraz wymieniać nazwy) i Winkhaus Autpilot: do okuć odpowiadających za zamykanie/otwieranie okna (takie "wałeczki") DOKŁADAMY 8 (bo wiecej na w/w okno sie nie da) grzybków antywyważeniowych...


PS. Aha, Jareko mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie jako fachowca: czy okno 180x220 (czyli 1765x2195) dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem bez żadnych poprzeczek to jakieś przestępstwo czy mieści się w normach? Profil Veka Perfectline 5 komorowy jednostronnie barwiony...

jareko
18-10-2007, 13:09
....Jareko mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie jako fachowca: czy okno 180x220 (czyli 1765x2195) dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem bez żadnych poprzeczek to jakieś przestępstwo czy mieści się w normach? Profil Veka Perfectline 5 komorowy jednostronnie barwiony...
dla mnie drzwi balkonowe bez poprzeczki to zawsze przestępstwo :lol: nawet jesli system dopuszcza takie gabaryty
Estetyka to jedno (mnie sie poprzeczka podoba) zaś dla mnie ważniejsza jest późniejsza eksploatacja. Dawno temu byl Sylwester u znajomych - mieli balkon be poprzeczki - jedno skrzydło otwarte zas drugie zamknięte - jeden z balangowiczów nie zauważył - wylądował w pogotowiu niezłe pokiereszowany pobita szyba
dowiedz sie dokładniej o jakich głupotach tez dealer co Winkhausa ma w swej ofercie gada - bo ja dalej jego nie rozumiem
Ilość zaczepów będzie identyczna jak w Mako wiec o czym on chrzani?

maciejc
18-10-2007, 13:32
dla mnie drzwi balkonowe bez poprzeczki to zawsze przestępstwo :lol: nawet jesli system dopuszcza takie gabaryty
Estetyka to jedno (mnie sie poprzeczka podoba) zaś dla mnie ważniejsza jest późniejsza eksploatacja. Dawno temu byl Sylwester u znajomych - mieli balkon be poprzeczki - jedno skrzydło otwarte zas drugie zamknięte - jeden z balangowiczów nie zauważył - wylądował w pogotowiu niezłe pokiereszowany pobita szyba
aha, to niewesoło, w taki razie zastanowię się jeszcze - dziękuję za radę...


dowiedz sie dokładniej o jakich głupotach tez dealer co Winkhausa ma w swej ofercie gada - bo ja dalej jego nie rozumiem
Ilość zaczepów będzie identyczna jak w Mako wiec o czym on chrzani?
Z rozmów z handlowcem z Oknoplastu wynikało, że okucia antywyważeniowe będą także jednocześnie odpowiedzialne za zamykanie i otwieranie okna - czyli sumaryczna liczba "okuć" to 10 (bierzmy po uwagę cały czas w/w przykładowe okno).
Z rozmów z innym handlowcem wynikało, że oprócz okuć standardowych odpowiedzialnych za zamykanie i otwieranie okna, dokłada dodatkowe grzybki antywyważeniowe w ilości co najmniej 8 sztuk aby osiągnąć standard Wk2. Czyli sumaryczna ilość "okuć" to 8 + 6(?chyba tyle jest potrzebne aby obsłużyć zamykanie/otwieranie okien?)

jareko
18-10-2007, 13:37
powiem tak - jeśli jego wiedza ogólna o oknach jest taka sama jak o WK-2 w Winkhauzie to uciekaj od niego gdzie pieprz rośnie - choćby nie wiem jak był atrakcyjny cenowo.
Później Ci przyśle monterów którzy podobna wiedzę o montażu okien maja jak on o okuciach i jesteś 100% kolejnym autorem postu w stylu
Poooooomocy, spe...li mi okna

maciejc
18-10-2007, 13:47
(..) i jesteś 100% kolejnym autorem postu w stylu

Poooooomocy, spe...li mi okna

Właśnie tego chciałem uniknąć i stąd moje pytanie. Bo nienormalne jest to, że handlowiec mówi, że nie może mi zrobić do końca okuć WK2 bo to będzie cieżko chodzić i trzeba bedzie często regulować...
Żeby nie było to cenowo ofertę miał zbliżoną do Oknoplastu. W sumie miałem oferty na identyczne okna z 3 firm różniące się od siebie o +/- 500 PLN i dlatego chciałem dobrze wybrać.
Dziękuje bardzo za pomoc i poradę!!
Pozdrawiam

bwojtek
18-10-2007, 14:47
Z tego co się orientuję to Maco zapewnia znacznie większą "kulturę obsługi" okna w wersji WKx niż Winkhause ponieważ mają łożyskowane rygle. Do tego jest mniej kłopotów z regulacją dzięki "teleskopowej" ich budowie. Niestety znam to tylko z teorii i opowieści ich przedstawiciela handlowego...

Charlie
18-10-2007, 21:46
Ja mam Winkhausa od 7 lat i niestety, ale nie jestem zadowolony z ich funkcjonalności na dzień dzisiejszy.

Pozdrawiam

jareko
18-10-2007, 23:13
Ja mam Winkhausa od 7 lat i niestety, ale nie jestem zadowolony z ich funkcjonalności na dzień dzisiejszy.

Pozdrawiam
a choć raz smarowałeś ?
Bo wiesz....kto smaruje ten dalej zajedzie ;)
17 rok sie zaczyna moim oknom i kłopotów jakoś nie mam a tez Winkhaus oraz 12 lat Roto - oba smarowane co rok działają bez zarzutu

stary
19-10-2007, 00:17
.....A inna firma (nie chcę teraz wymieniać nazwy) i Winkhaus Autpilot: do okuć odpowiadających za zamykanie/otwieranie okna (takie "wałeczki") DOKŁADAMY 8 (bo wiecej na w/w okno sie nie da) grzybków antywyważeniowych....
Zapytaj gościa ile razy oglądał okno okute na antywłamie????? :lol: Do 14 zaczepów to trzeba by gazrurke zakładać na klamkę chyba :roll: spytaj go jeszcze ile zaczepów będzie w balkonie 90 x 240 przy WK2? Pewnie ze trzydzieści :wink:
Popatrz tutaj http://www.winkhaus.pl/Okienna/Katalogi/autoPilot_K.pdf na str. 40,41 itd.- 10-11 "grzybków" na takie okno i styka- bez dodatkowych zaczepów.
Kiedyś tak było, że w niektórych okuciach zaczepy były na przemian; raz zwykły, raz z grzybkiem.

..Z tego co się orientuję to Maco zapewnia znacznie większą "kulturę obsługi" okna w wersji WKx niż Winkhause ponieważ mają łożyskowane rygle. Do tego jest mniej kłopotów z regulacją dzięki "teleskopowej" ich budowie. Niestety znam to tylko z teorii i opowieści ich przedstawiciela handlowego..
Potwierdzam, Maco lżej pracuje,:lol: W Winkhausie za bardzo coś "grzechocze", co nie znaczy, że trzeba cały czas regulować jak tamten magik twierdził......

stary
19-10-2007, 00:19
powiem tak - jeśli jego wiedza ogólna o oknach jest taka sama jak o WK-2 w Winkhauzie to uciekaj od niego gdzie pieprz rośnie - choćby nie wiem jak był atrakcyjny cenowo.
Później Ci przyśle monterów którzy podobna wiedzę o montażu okien maja jak on o okuciach i jesteś 100% kolejnym autorem postu w stylu
Poooooomocy, spe...li mi okna
:lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:

jareko
19-10-2007, 00:33
powiem tak - jeśli jego wiedza ogólna o oknach jest taka sama jak o WK-2 w Winkhauzie to uciekaj od niego gdzie pieprz rośnie - choćby nie wiem jak był atrakcyjny cenowo.
Później Ci przyśle monterów którzy podobna wiedzę o montażu okien maja jak on o okuciach i jesteś 100% kolejnym autorem postu w stylu
Poooooomocy, spe...li mi okna
:lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:
dziękuje za uznanie dla mych zdolności :)
staralem sie jak moglem w sposób jak najbardziej przejrzysty uswiadomic z kim maciejc ma do czynienia :)

finlandia
19-10-2007, 14:52
Mając do wyboru "błądzącego" handlowca z okuciem WINKAHUS poprosiłbym o pomoc jego szefa, albo wybrałbym Oknoplast. Zawsze to nie jest kot w worku. Ale najlepiej poszukać jeszcze innej firmy z dobrą opinią i zostawić sobie szansę na dokonanie prawdziwego wyboru a nie działać tylko na zasadzie wykluczenia jednego z graczy.
Skoro sok nieladnie pachnie, to nie muszę wybierać zaraz kawy. Może dobra herbata wystarczy?

Charlie
19-10-2007, 21:41
Ja mam Winkhausa od 7 lat i niestety, ale nie jestem zadowolony z ich funkcjonalności na dzień dzisiejszy.

Pozdrawiam
a choć raz smarowałeś ?
Bo wiesz....kto smaruje ten dalej zajedzie ;)
17 rok sie zaczyna moim oknom i kłopotów jakoś nie mam a tez Winkhaus oraz 12 lat Roto - oba smarowane co rok działają bez zarzutu

Powiem szczerze, że co 2 lata. Natomiast są rozklekotane w skrzydłach , które są często uzywane. Nie bedę ukrywał, że na jakość działania mają wpływ opiekunki moich dzieci - starsze Panie, które ni w ząb nie mogą pojąć jak fachowo obsługiwać r + ru.
Myslę, że nie jest tak zle z tym okuciem jeszcze ale za nie bawem wymienię je na nowe.
Pozdrawiam

jareko
19-10-2007, 22:05
Charlie - sprawdź stan klamki - może ona sie już rozsypuje. Sa klamki które nawet roku normalnej eksploatacji nie wytrzymują - jakość użytych klamek także rzutuje na cenę końcowa oferty - to taka dygresja dla innych co porównują oferty
Otwórz skrzydło
Obserwuj rygle
poruszaj klamka
jeśli klamka sie rusza a rygle stoją (wystarczy i 5 stopni swobodnego obrotu klamki) okucia sprawiają wrażenie jakby sie blokowały - bo faktycznie sie blokują nie osiągając odpowiedniego polzenia
Okucia powinno sie smarować minimum raz w roku - to tak na marginesie :lol:

scooby
20-10-2007, 19:15
Mam wyceny roznych okien i firm doradzie co dobre a co nie
Drutex iglo 5classic
"lazur"
dwustrona okleina
okucie maco cena 9,813
rolety 5412 (reczne)
razem 16 604

Sapmont
Typ :PERF 101.208/103.234PÓłZli (kompletnie nie wiem co to znaczy i czy to jest profil okna:| )
dwustrone okleina
okucie UR4 +ALS FSS rozumiem z U i r ale producent ?
RAzem14 226 z roletamirecznymi

Oknamaj
System trocal nature 11 511
System Rehau Brilant 12 292
System Aluplast 400 10 683
plus rolety automatyczne 9 000
Okucie Maco
Klamka secustic


Sam nie wiem co mam wybrac :|
w pon jeszcze wycena od AP oni maja okna na oknoplascie.

maciejc
20-10-2007, 19:41
Z tego co się orientuję to Maco zapewnia znacznie większą "kulturę obsługi" okna w wersji WKx niż Winkhause ponieważ mają łożyskowane rygle. Do tego jest mniej kłopotów z regulacją dzięki "teleskopowej" ich budowie. Niestety znam to tylko z teorii i opowieści ich przedstawiciela handlowego...


Ja mam Winkhausa od 7 lat i niestety, ale nie jestem zadowolony z ich funkcjonalności na dzień dzisiejszy.

Pozdrawiam


Potwierdzam, Maco lżej pracuje,:lol: W Winkhausie za bardzo coś "grzechocze", co nie znaczy, że trzeba cały czas regulować jak tamten magik twierdził......


Bwojtek, Charlie, stary dziękuje za opinię na temat okuć...



Mając do wyboru "błądzącego" handlowca z okuciem WINKAHUS poprosiłbym o pomoc jego szefa, albo wybrałbym Oknoplast. Zawsze to nie jest kot w worku. Ale najlepiej poszukać jeszcze innej firmy z dobrą opinią i zostawić sobie szansę na dokonanie prawdziwego wyboru a nie działać tylko na zasadzie wykluczenia jednego z graczy.
Skoro sok nieladnie pachnie, to nie muszę wybierać zaraz kawy. Może dobra herbata wystarczy?

Cała historia wyboru okien wyglądała następująco: Zdecydowaliśmy o profilu Veka pięciokomorowy, wysłaliśmy razem z wymiarami okien i pytaniami co i jak do 8 firm. Dzwoniliśmy czy dostali, dostali, obiecali że wycenią i odeślą. Wycenę przysłało 6 firm. Trzem podziękowaliśmy ze względu na cenę znacząco odbiegającą od pozostałych 3 firm (zrobiliśmy dokładne porównanie i za te same elementy kasowali więcej). Do 3 przygotowaliśmy DOKŁADNĄ ofertę, wymiar okna, kolor, rolety, kolory i typy klamek, rodzaje szyb, okuć itp - wszystko opisane co do szczegółu. Pojawiły się ostateczne wyceny. Uzgodniliśmy szczegóły i pojawiły się ostatnie wątpliwości (między innymi po lekturze wątków okiennych na forum), które niniejszym wyjaśniliśmy. W związku z tym podjęliśmy decyzję o wyborze najlepszej naszym zdaniem oferty Oknoplastu Kraków (BTW tańszej o 300 i 1400 od pozostałych dwóch). Tak więc nie porównywałbym tutaj soku, kawy i herbaty, tylko raczej te same rodzaje herbaty (preferuję herbatę niż kawę :) ) od różnych producentów. :)



.....A inna firma (nie chcę teraz wymieniać nazwy) i Winkhaus Autpilot: do okuć odpowiadających za zamykanie/otwieranie okna (takie "wałeczki") DOKŁADAMY 8 (bo wiecej na w/w okno sie nie da) grzybków antywyważeniowych....
Zapytaj gościa ile razy oglądał okno okute na antywłamie????? :lol: Do 14 zaczepów to trzeba by gazrurke zakładać na klamkę chyba :roll: spytaj go jeszcze ile zaczepów będzie w balkonie 90 x 240 przy WK2? Pewnie ze trzydzieści :wink:
Popatrz tutaj http://www.winkhaus.pl/Okienna/Katalogi/autoPilot_K.pdf na str. 40,41 itd.- 10-11 "grzybków" na takie okno i styka- bez dodatkowych zaczepów.
Kiedyś tak było, że w niektórych okuciach zaczepy były na przemian; raz zwykły, raz z grzybkiem.



Moja żona miała także mieszane odczucia co do tłumaczeń handlowca, więc dlatego nam to podpadło. Generalnie decyzja zapadła i chyba będziemy zadowoleni.
Dziękuje wszystkim, szczególnie jareko za pomoc i opinię :)
Pozdrawiam

scooby
20-10-2007, 22:37
ok co do jakosci to wavin i kaczmarek góra no ok.
a co do okien? mam 3 wyceny
"lazur"drutex na iglo 5clasic plus rolety i montaz 16 600zł
"sapmont"VEKA PERFECTLINE PÓŁLICO rolety plus montaz 19.612,31zł
"oknamaj" Trocal nature 11 511zł
Rehau 12 292zł
Aluplast400 10 683zł
plus klamkisecustic
okucie maco
plus dokazdych profili firmy oknamaj rolety 5 713zł

wszytskie okna zloty dąb obustronie.
co myslicie o tych cenach i profilach? czekam jeszcze za wycena oknoplastu....

Charlie
23-10-2007, 22:27
plastik najlepszy robi SCHUCO - mam 3 komorową VEKĘ od 7 lat i powypaczała mi się w balkonie. Zimno w zimie jak zawieje.

Drewno jest najlepsze - w.g mnie.

Pozdrawiam

Jola z Melisy
23-10-2007, 23:14
W końcu też zamówiłam okna profil schuco cava. Są pikne!

e-Mandzia
24-10-2007, 12:35
Ja zdecyduję się chyba na okna M&S Meranti Comfort, z okuciami Siegenia. Piszę chyba, bo Urzędowski też nie daje mi spokoju, ale cenowo jest droższy. Dla porównania podam (może się komuś przyda)
- Urzędowski: 37 127 zł.
- M&S: 32 400 zł.
Jeden i drugi producent wyceniał okna z mahoniu, z nakładanymi szprosami i z montażem.
Myślę, :roll: że wyższa cena Urzędowskiego spowodowana jest tym, że słupki ruchome u nich są za dopłatą, a w M&S w standardzie.

Co myślicie ? - nie będę żałować ?

Arkady1978
24-10-2007, 13:29
Zdecydowanie polecam M&S. Urzędowski ma jedna znaczącą wadę w swoich oknach, a mianowicie tzw suche szklenie (uszczelka zamiast silkonu od strony wew. okna)

e-Mandzia
24-10-2007, 13:36
Zdecydowanie polecam M&S. Urzędowski ma jedna znaczącą wadę w swoich oknach, a mianowicie tzw suche szklenie (uszczelka zamiast silkonu od strony wew. okna)

Wielkie dzieki za radę - nie wiedziałam o tym :roll:
Tym bardziej cieszę się, bo Urzędowski droższy.

finlandia
24-10-2007, 16:34
Zdecydowanie polecam M&S. Urzędowski ma jedna znaczącą wadę w swoich oknach, a mianowicie tzw suche szklenie (uszczelka zamiast silkonu od strony wew. okna)
Arkady, nie mogę się z Tobą zgodzić: dlaczego uważasz że suche szklenie jest znaczącą wadą?Co prawda ten tat był już "ałkowany"na forum, ale powtarza się tu kłamstwo (?).

finlandia
24-10-2007, 16:42
Ja zdecyduję się chyba na okna M&S Meranti Comfort, z okuciami Siegenia. Piszę chyba, bo Urzędowski też nie daje mi spokoju, ale cenowo jest droższy. Dla porównania podam (może się komuś przyda)
- Urzędowski: 37 127 zł.
- M&S: 32 400 zł.
Jeden i drugi producent wyceniał okna z mahoniu, z nakładanymi szprosami i z montażem.
Myślę, :roll: że wyższa cena Urzędowskiego spowodowana jest tym, że słupki ruchome u nich są za dopłatą, a w M&S w standardzie.

Co myślicie ? - nie będę żałować ?
Madzia - będę bronił Urzedowskiego, bo ktoś musi być adwokatem "z urzędu"
Faktycznie jeśli masz okna typowe ze słupkami ruchomymi to w Urzedowskim jest to nietypowość. Poza tym sprawdz, czy ktoś Ci nie podał ceny za mahoń afrykański (to co innego niż meranti) albo nawet dostałaś cenę GALUXA (okno szersze).
Poza tym - plusy słupka stałego:
- sztywniejsza konstrukcja,
- w Urzedowskim dwa skrzydła uchylno rozwierne
- większa odporność na włamanie.

Plusy słupka ruchomego:
- większy prześwit szyb
- szeroki widok po otwarciu (można wnieć coś szerszego do domu - jak nie ma balkonu którym się to zazwyczaj odbywa)

e-Mandzia
24-10-2007, 16:57
Ja zdecyduję się chyba na okna M&S Meranti Comfort, z okuciami Siegenia. Piszę chyba, bo Urzędowski też nie daje mi spokoju, ale cenowo jest droższy. Dla porównania podam (może się komuś przyda)
- Urzędowski: 37 127 zł.
- M&S: 32 400 zł.
Jeden i drugi producent wyceniał okna z mahoniu, z nakładanymi szprosami i z montażem.
Myślę, :roll: że wyższa cena Urzędowskiego spowodowana jest tym, że słupki ruchome u nich są za dopłatą, a w M&S w standardzie.

Co myślicie ? - nie będę żałować ?
Madzia - będę bronił Urzedowskiego, bo ktoś musi być adwokatem "z urzędu"
Faktycznie jeśli masz okna typowe ze słupkami ruchomymi to w Urzedowskim jest to nietypowość. Poza tym sprawdz, czy ktoś Ci nie podał ceny za mahoń afrykański (to co innego niż meranti) albo nawet dostałaś cenę GALUXA (okno szersze).
Poza tym - plusy słupka stałego:
- sztywniejsza konstrukcja,
- w Urzedowskim dwa skrzydła uchylno rozwierne
- większa odporność na włamanie.

Plusy słupka ruchomego:
- większy prześwit szyb
- szeroki widok po otwarciu (można wnieć coś szerszego do domu - jak nie ma balkonu którym się to zazwyczaj odbywa)

Dzięki za czujność - sprawdziłam, u Urzędowskiego skalkulowali faktycznie Mahoń afrykański (Mahoń-M1), jednak nie Galux-y, a DJ68. Dowiedziałam się również, że mahoń czyli M11, są jaśniejsze (te mi się nie podobały :-? , ale gdybym wybrała właśnie te byłyby tańsze o 10%.
Dodatkowo, powiedziano mi, że zawsze np. dąb by drozszy od mahoniu M11 lub sosny o 40%, teraz natomiast, Urzędowski wybudował tartak (za granicą na wschodzie :-? ) i ma promocję - dąb w tej samej cenie.

Wniosek nasuwa się jeden - dokładniej przeanalizuję oferty :oops:
dzięki

Charlie
24-10-2007, 21:28
W końcu też zamówiłam okna profil schuco cava. Są pikne!

BRAVO - jesteś estetką i do tego wiesz co najlepsze.

Apel do wszystkich - nigdy tanie nie jest dobre a już na pewno w budownictwie.
Tanio kupujesz 2x remonrujesz. Moje okna z pcv z profilu 3 komorowego VEKA po 7 latach nadają się do wymiany. Na pewno skrzydła najczęściej otwierane - niestety.

Zoller
24-10-2007, 22:35
Witam
Jestem tutaj świerzy proszę o radę.
mam ofertę z Oknoplastu (ta firma jest ogólnie znana) oraz z firmy Onosystem
http://www.oknosystem.com.pl/ Prosze o pomoc w wyborze. Dadam że Onoplast jest dał ofertę na 16500 PLN natomiast Oknosystem na 13500 PLN kolor obustronny.
Jakby fachowcy np. Jareko lub inni mogli mi pomóc w wyborze byłbym :D

Dzięki i czekam na opinie

Zoller
24-10-2007, 22:40
wklejam link do strony Oknosystem http://www.oknosystem.com.pl/porownanie.php[/url]

Arkady1978
25-10-2007, 09:24
Zdecydowanie polecam M&S. Urzędowski ma jedna znaczącą wadę w swoich oknach, a mianowicie tzw suche szklenie (uszczelka zamiast silkonu od strony wew. okna)
Arkady, nie mogę się z Tobą zgodzić: dlaczego uważasz że suche szklenie jest znaczącą wadą?Co prawda ten tat był już "ałkowany"na forum, ale powtarza się tu kłamstwo (?).

Dlaczego uważam, iz system suchego szklenia jest gorszy ?
Uszczelka stosowana przez Urzędowskiego nie zabezpieczy w 100 % drewna przed rosą, która może zbierać sie na szybach oraz wilgocia w pomieszczeniu. A jak wiadomo drewno i wilgoC nie za bardzo za soba przepadają. Poza tym stosowanie uszczelki zamiast silikonu jest niezgodne z aprobata techniczną.

Arkady1978
25-10-2007, 09:29
Witam
Jestem tutaj świerzy proszę o radę.
mam ofertę z Oknoplastu (ta firma jest ogólnie znana) oraz z firmy Onosystem
http://www.oknosystem.com.pl/ Prosze o pomoc w wyborze. Dadam że Onoplast jest dał ofertę na 16500 PLN natomiast Oknosystem na 13500 PLN kolor obustronny.
Jakby fachowcy np. Jareko lub inni mogli mi pomóc w wyborze byłbym :D

Dzięki i czekam na opinie

3 tys. różnicy:
Zważywszy ze wybór okien to decyzja wiążąca na kilkadziesiąt lat to chyba warto zainwestować w tzw. Święty spokój

stary
25-10-2007, 17:47
Witam
Jestem tutaj świerzy proszę o radę.
mam ofertę z Oknoplastu (ta firma jest ogólnie znana) oraz z firmy Onosystem
http://www.oknosystem.com.pl/ Prosze o pomoc w wyborze. Dadam że Onoplast jest dał ofertę na 16500 PLN natomiast Oknosystem na 13500 PLN kolor obustronny.
Jakby fachowcy np. Jareko lub inni mogli mi pomóc w wyborze byłbym :D

Dzięki i czekam na opinie
Nikt nie odpowie mądrze na takie pytanie; jakie systemy porówujemy od tych producentów???? Oknoplast klepie na Vece, ale której dotyczy oferta???? Oknosystem robi na paru systemach: Salamander, Aluplast, Avantgarde- którego dotyczy ta wycena?
I to co radze zwykle: popytaj znajomych z Twojego terenu, producent to nie wszystko.... :roll:

finlandia
26-10-2007, 11:52
Zdecydowanie polecam M&S. Urzędowski ma jedna znaczącą wadę w swoich oknach, a mianowicie tzw suche szklenie (uszczelka zamiast silkonu od strony wew. okna)
Arkady, nie mogę się z Tobą zgodzić: dlaczego uważasz że suche szklenie jest znaczącą wadą?Co prawda ten tat był już "ałkowany"na forum, ale powtarza się tu kłamstwo (?).

Dlaczego uważam, iz system suchego szklenia jest gorszy ?
Uszczelka stosowana przez Urzędowskiego nie zabezpieczy w 100 % drewna przed rosą, która może zbierać sie na szybach oraz wilgocia w pomieszczeniu. A jak wiadomo drewno i wilgoC nie za bardzo za soba przepadają. Poza tym stosowanie uszczelki zamiast silikonu jest niezgodne z aprobata techniczną.
Szczerze to czekałem na zarzut o aproabtę. Chyba nie myslisz o ogólnej aprobacie na dj68 sprzed "wieków"? Bo w nowej aprobacie (wydanej konkretnie dla Urzedowskiego) zawarte są wszelkie stosowane nowinki.
Twój zarzut o wilgoć ma sens, ale w założeniu ogólnym.
Tak samo jak wigoć która się dostaje przez potencjalne szczeliny to może się i stamtąd wydostać.
Druga sprawa - sposób malowania: okno pod szybą jest zabezpieczone w identyczny sposób jak na zewnątrz, niejako pomaga temu poziom techniczny lakierni (to nie jest pan z pistoletem który maluje widoczne gołym okiem cześci a reszta jest co najwyżej "opryskana" a tym samo narażona na wpływ wilgoci. A jak juz to Ciebie nie przekonuje to jak najbardziej - bez dopłaty dostaniesz okna z silikonem od wewnątrz.
Nie piszę tego jako sprzedawca (tego że niem jestem nigdy nie ukrywałem)- po prostu rażą mnie niesłuszne zarzuty tak łatwo rzucane na forum.

Charlie
27-10-2007, 00:01
W.g mnie to wyroby firmy Urzędowski są tzw średniej jakości - widziałem je kilkakrotnie i nie będę ukrywał, że mam kilka zastrzeżeń technologicznych. To jest średnia półka jakościowa i cenowa.

Ale spełniają swoją rolę jako przegrody.

Okna firmy Dobroplast czy Okna Rąbień też :roll:

Pozdrawiam

Charlie
27-10-2007, 00:04
Natomiast z tego co się orientuję to Pan FINLANDIA jest specjalistą od montaży i rozwiązań konstrukcyjnych .

KITKaLO
27-10-2007, 00:06
:D [/list]

finlandia
27-10-2007, 00:16
W.g mnie to wyroby firmy Urzędowski są tzw średniej jakości - widziałem je kilkakrotnie i nie będę ukrywał, że mam kilka zastrzeżeń technologicznych. To jest średnia półka jakościowa i cenowa.

Ale spełniają swoją rolę jako przegrody.

Okna firmy Dobroplast czy Okna Rąbień też :roll:

Pozdrawiam
Charlie, ten następny wpis mam traktowac jako kpinę lub dowcip? Specjalistę to znajdziesz wśród inzynierów po politechnice i z 10 letnim stażem w zawodzie technicznym. Ja patrzę na to (z takim właśnie stażem) od strony czysto ludzkiej i praktycznej.

Kto mówi ze U. to szczyt możliwości? Duże firmy mają swoje plusy ale i minusy, ale jak wiesz dobra (lub zła) firma wcale nie oznacza że produkt finalny jest do d.
Sam też znam firmy stawiające się wyżej na rynku (szczególnie celowo), ale niewiele z nich na to zasługuje.
Zapraszam na forum oknonetu - tam można podystkutować bardziej technicznie bez obawy, że potencjalny czytelnik nie będzie tego czytał jak chińszczyznę.
Chętnie poznam Twoje uwagi.

KITKaLO
27-10-2007, 00:26
Witam :D
Pchelek - mam prośbę czy mogłabym prosić o przesłanie instrukcji montażu okien przydatnej przy odbiorze prac? (33 strony tekstu z rysunkami) - jeśli to jeszcze aktualne? znalazłam info o niej czytając to forum ;-)

Czy może ktoś się orientuje ile kosztuje 1 m2 szyby P4?
Dostałam ofertę z 3 firm - pierwsza chce za P4 - 130zł, druga 198zł trzecia natomiast aż 260zł za 1 m2. Czemu, aż taka różnica?

Jeszcze jedno pytanko: czy firma ABATEX z Łodzi jest godna polecenia?

pozdrawiam
KITKaLO

jareko
27-10-2007, 00:36
....Dostałam ofertę z 3 firm - pierwsza chce za P4 - 130zł, druga 198zł trzecia natomiast aż 260zł za 1 m2. Czemu, aż taka różnica?...to ciesz sie tak tanio - a dlaczego? porównaj najpierw czy masz taka sama konstrukcje szyby tj. szerokość ramki dystansowej
Dlaczego Red Bull kosztuje od 4,50 do 8 zl w sklepach?
Tez sie zastanawiam :lol: gdyż jestem od niego zalezniony
Swoja droga czy przypadkiem nie dopada Was już pewne szaleństwo?
Instrukcje, poradniki - po co?
Bierzesz ekipie spod budki z piwem by samemu prac dopilnować?
A wejdź sobie choćby na moja stronę tam sobie w poradniku poczytasz co i jak

finlandia
27-10-2007, 00:38
Te ceny P4 to chyba promkocja jak na ten rok.. W ub.r. mialem najniższą dopłatę 134zł, w tym jest to blisko 250zl za m2... i trzeba dodac, ze jest to dopłata za szybę przy zamianie ze zwykłego zestawu..

a instrukcja montażu? Nie patrz na nie az tak szczególowo, bo dokumenty papierkowe pochodzą często z ub. wieku i nie zawsze uwzględniają najnowsze trendy w montazach, np. w większości przeczytasz o stosowaniu "blaszanych" kotew, a teraz częsciej mozna spotkac kotwy w postaci śrub przewiercanych przez ramę.

KITKaLO
27-10-2007, 12:46
[/quote]....Dostałam ofertę z 3 firm - pierwsza chce za P4 - 130zł, druga 198zł trzecia natomiast aż 260zł za 1 m2. Czemu, aż taka różnica?...
Jareko...to ciesz sie tak tanio - a dlaczego? porównaj najpierw czy masz taka sama konstrukcje szyby tj. szerokość ramki dystansowej


Finlandia...Te ceny P4 to chyba promkocja jak na ten rok.. W ub.r. mialem najniższą dopłatę 134zł, w tym jest to blisko 250zl za m2... i trzeba dodac, ze jest to dopłata za szybę przy zamianie ze zwykłego zestawu..


hmm...to znaczy, że nie są to wygórowane ceny (260 zł)
oczywiście w tym przypadku to też jest dopłata za szybę przy zamianie ze zwykłego zestawu..

Jareko...a dlaczego? porównaj najpierw czy masz taka sama konstrukcje szyby tj. szerokość ramki dystansowej


Czy można prosić o więcej info na temat konstrukcji - jaka powinna być szerokość tej ramki i jaka konstrukcja jest lepsza i dlatego droższa?

P.S. Bardzo dziękuję za podjęcie tematu ;-)

KITKaLO
27-10-2007, 12:49
oj coś mi z tymi cytatami nie wyszło :oops: ale mam nadzieję, że wszystko jest czytelne

finlandia
27-10-2007, 13:48
Standardowy pakiet szybowy ma grubosc 24 mm (czyli 4 mm szyby,16mm ramka i 4 mm szyby).
Pakiet z P4 to inne grubosci szyb. Solidny zestaw ma 28,8mm i składa z sie z 8,8mm szyba klejona-16mm ramka i 4 mm szyba.

W systemach PCW do grubosci pakietów 24mm masz dopasowane prawie wszystkie listy przyszybowe, wiec przy pakiecie 28,8mm listwa powinna być węższa. Tu zaczynają sie małe schody dla producenta: dobry profil przewiduje takie możliwości i dobry producent bedzie mial takie wąskie listwy.
Ale najczęsciej będzie tak, że spotkasz pakiet z P4 o grubości 24,4mm i do tego zwykłe listwy. Wówczas w zestawie P4 jest ramka węższa - ok 12 mm co powoduje ze taka szyba ma gorsze współczynniki izolacyjności cieplnej U.

Uff.. skomplikowane to.

KITKaLO
27-10-2007, 15:27
Bardzo dziękuję - już mi trochę jaśniej :)

...ale nasuneły się kolejne pytania :-? o dobry profil - czy takie możliwości przewidują następujące profile Salamander, Brugmann lub KBE jeśli nie te to które?
Jestem umówiona z dwoma firmami, które akurat takie profile mają w swojej ofercie stąd pytanie o w/w ;-)

Jaki jest wpółczynnik izolacyjności cieplnej U szyby P4 o grubości 24,4mm a solidnej P4 o grubości 28,8mm - czy ta różnica jest aż tak duża i znacząca?

Jeszcze raz dzięki za rozjaśnienia :)

ertevu
27-10-2007, 19:34
Przepraszam , ale mam pytanie na gwałt , bo w poniedziałek muszę już to wiedzieć. Otóż przyjdzie tynkarz do ocieplenia styropianem i otynkowania z zewnątrz lukarny (dom stan surowy otwarty bez dachówki) . ( chodzi o to , aby nie plamić później tynkiem dachówki, oprócz tego tynkował będzie jeszcze kominy ). Tynkarz ten zasugerował ,że najlepiej abym już miał zamontowane okienko w tej lukarnie. Ale ja planuję wstawienie okien drewnianych i to na jesieni ale w przyszłym roku.Jak zatem powinien wykończyć tynkiem ( akrylowym ) wnękę okienną. Myślę nawet o tym ,aby ucinając styropian zmniejszył o około 4 cm , od góry i z boków tę wnękę a następnie osiatkował go i otynkował pozostawiając tylko nieotynkowany styropian od środka.Później do tego styropianu dotykało by osadzane okno( być może należało by tam wstawić jeszcze jakąś taśmę rozprężną.Ale czy ta taśma będzie dobrze współgrała z miękkim styropianem ?. Jak powinno sie to zrobić . Nie zmniejszać otworu i uciąć styropian równo z wnęką ?.A czym później zasłonić piankę montażową ?.Z góry dziękuję za odpowiedź.

jareko
27-10-2007, 22:18
ertevu - dobrze myślisz i przy tak zalozonym harmonogramie prac przy oknach tak właśnie należy to zrobić. By to później ładnie wyglądało przypilnuj pionowi poziomów. I oczywiście taśma rozprężna jako uszczelnienie styku okno - węgarek jaki powstanie ze styropianu - tak jak sie to robi przy montażu okien w ścianie 3W z węgarkami u klientów którzy myślą a nie liczą każdą złotówkę po sto razy :lol: gdyż taśma niestety kosztuje

Charlie
28-10-2007, 22:40
Szyba o klasie oporu P4 ma grubość 9,5 mm - budowa 44.4 czyli 2 szyby 4 mm sklejone 4 foliami po 0,38 mm każda.

Szyba o grubości 8,8 mm to szyba o klasie oporu P2 - budowa 44.2 czyli 2 szyby 4 mm sklejone 2 foliami po 0,38 mm każda.

Współczynnik przenikalności cieplnej szyby U=1,0 W/m2K kreowany jest przez odpowienie szkło niskoemisyjne (thermofloat), gaz argon i odpowiednią odległość pomiędzy 2 szybami (minimum 16 mm max 24 mm ). Tę odległość wyznacza tzw ramka dystansowa.

Prawidłowa budowa to P4 / 16 Argon / 4 thermofloat czyli grubość całego pakietu wynosi 29,5 mm !!! Dodatkowo taka szyba ma sporą dźwiękochłonność Rw = 39 dB !!!

Rzeczywiście zmniejszenie grubości pakietu szybowego przez zastosowanie ramki dystansowej 12 mm pogarsza współczynnik U do 1,3 W/m2K. Niestety, ale sporo producentów w ten sposób sprzedaje.

Pozdrawiam

finlandia
29-10-2007, 09:49
Szyba o klasie oporu P4 ma grubość 9,5 mm - budowa 44.4 czyli 2 szyby 4 mm sklejone 4 foliami po 0,38 mm każda.

Szyba o grubości 8,8 mm to szyba o klasie oporu P2 - budowa 44.2 czyli 2 szyby 4 mm sklejone 2 foliami po 0,38 mm każda.

Współczynnik przenikalności cieplnej szyby U=1,0 W/m2K kreowany jest przez odpowienie szkło niskoemisyjne (thermofloat), gaz argon i odpowiednią odległość pomiędzy 2 szybami (minimum 16 mm max 24 mm ). Tę odległość wyznacza tzw ramka dystansowa.

Prawidłowa budowa to P4 / 16 Argon / 4 thermofloat czyli grubość całego pakietu wynosi 29,5 mm !!! Dodatkowo taka szyba ma sporą dźwiękochłonność Rw = 39 dB !!!

Rzeczywiście zmniejszenie grubości pakietu szybowego przez zastosowanie ramki dystansowej 12 mm pogarsza współczynnik U do 1,3 W/m2K. Niestety, ale sporo producentów w ten sposób sprzedaje.

Pozdrawiam

Charlie, jak najbardziej masz rację. W sobotę o 14 powiniem iśc do domu zamiast w pośpiechu pisać błędne wypowiedzi. Grubość 28,8mm to faktycznie P2. Krzywo spojrzałem w swój podręczny katalog, a zanim coś napiszę na forum staram się sięgnąć do źródła.
Zestaw P4 ma faktycznie 29,5 mm.
Przepraszam za wprowadzanie w błąd.
Sens wypowiedzi chyba jednak był jasny..
W swoich notatkach sprzed 5 lat mam dokładnie rozpisane jakie współczynniki mają szyby laminowane przy określonych szerokościach ramek. Pamiętam że Okfens pisał kiedyś na ramkach k 1,6 - 1,4. I na pewno wypełnienie argonem bardzo poprawiało wynik.

pchelek
30-10-2007, 15:27
jareko - plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzz
na portalu oknonet jest taki fajny temat "troche humoru" w "wymianie doswiadczen".
Wrzuc tam "swoje" okno ze slupkiem co sobie na boku lezy w murze okiennym.
Rewelka bedzie.

vanka99
30-10-2007, 23:17
Witam
czy mogę prosić o opinię na "TAK" lub na "NIE" na temat okien - profil VEKA ?? Jestem na etapie poszukiwań a na VEKę dostałam dobrą cenę.
Z góry dziekuję i pozdrawiam

Irma
31-10-2007, 08:31
Poradzcie cos, prosze, mam w projekcie okno ok.340cmx167. Nie wiem jak je podzielić. Chciałabym waska np. 90cm czesc rozwieralno uchylną i reszte jako fix i najlepiej niepodzielony. Czy to się wogole da zrobic?
Wstepnie rozmawiałam z firma, ktora pracuje na profilu veka i u nich się nie dało, za duza tafla szkła. Moze gdzie indziej się da:)

czmirek
31-10-2007, 21:18
Nie da sie i juz

czmirek
31-10-2007, 21:20
Witam
czy mogę prosić o opinię na "TAK" lub na "NIE" na temat okien - profil VEKA ?? Jestem na etapie poszukiwań a na VEKę dostałam dobrą cenę.
Z góry dziekuję i pozdrawiam
NIE taka jest moja opinia, co do dobrej ceny to cena odzwierciedla wartosc profilu. w tym wypadku tylko cena bedzie dobra

czmirek
31-10-2007, 21:22
jareko - plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzz
na portalu oknonet jest taki fajny temat "troche humoru" w "wymianie doswiadczen".
Wrzuc tam "swoje" okno ze slupkiem co sobie na boku lezy w murze okiennym.
Rewelka bedzie.
te okno bylo wczesniej na oknonecie czyli murator zmalpowal

Irma
31-10-2007, 21:25
Nie da sie i juz
No tyle to juz mi powiedziała miła Pani w sklepie, dla mnie to nie jest odpowiedź.

czmirek
31-10-2007, 22:10
Nie da sie i juz
No tyle to juz mi powiedziała miła Pani w sklepie, dla mnie to nie jest odpowiedź.
a co chcesz uslyszec ?????? ze sie da! to idz do cudotworcy nie do okniarzy

Irma
01-11-2007, 07:53
Nie da sie i juz
No tyle to juz mi powiedziała miła Pani w sklepie, dla mnie to nie jest odpowiedź.
a co chcesz uslyszec ?????? ze sie da! to idz do cudotworcy nie do okniarzy
a skad mam wiedziec, ze jestes okniarzem?
Wiem, ze profile roznych firm maja rózne mozliwosci, dlatego pytam. Mialam tez nadzieje, ze jesli ktos da mi autorytatywna odpowiedz na "nie" podpowie mi jakies inne rozwiazanie. albo przynajmniej napisze co mi grozi.

jareko
01-11-2007, 14:22
mówiłem o tym już nie raz
kłopot nie w profilu - wszak ma to być fix
problem w powierzchni szyby
trzeba zastosować szyby grubsze a to wiąże sie z kosztami (niemałymi) jak i często ze zmniejszeniem k w szybach jak i musisz zamiatacz o jeszcze jednym - pękniecie szyby juz zamontowanej w otworze wyjęte jest z gwarancji jaka udziela producent - a szyby o dużej powierzchni często maja taka dziwna tendencje do samoistnego pękania - nie chce rozwijać tego tematu
wiec - można takie okno zrobić - to wbrew pozorom nie problem
problem - dalsze jego uzytkowanie

Irma
01-11-2007, 15:00
Dzięki wielkie. Pani w sklepie nie wzbudziła mojego zaufania stąd pytanie... a jakiej maksymalnej wielkości mogłaby być ta szyba, zeby bylo bezpiecznie i wygodnie toto uzytkowac?

vanka99
01-11-2007, 21:45
Witam
czy mogę prosić o opinię na "TAK" lub na "NIE" na temat okien - profil VEKA ?? Jestem na etapie poszukiwań a na VEKę dostałam dobrą cenę.
Z góry dziekuję i pozdrawiam
NIE taka jest moja opinia, co do dobrej ceny to cena odzwierciedla wartosc profilu. w tym wypadku tylko cena bedzie dobra

Dlaczego profil VEKA na NIE?? A jesli nie VEKA to jaki??
Pozdrawiam

Irma
01-11-2007, 22:38
Dzięki wielkie. Pani w sklepie nie wzbudziła mojego zaufania stąd pytanie... a jakiej maksymalnej wielkości mogłaby być ta szyba, zeby bylo bezpiecznie i wygodnie toto uzytkowac?
sama sobie odpowiem
poczytałam troche watek i znalazłamtakie cos, ze szyba nie powinna miec wiecej niz ok.3m2. to jest mniej wiecej w wypadku wysokosci mojego okna 1,67x1,8. Mam nadzieje, ze nie ma w tym zadnego kruczka:) bo wtedy podzieliłabym okno tak: 80/180/80 w tym jedna 80 otwierana. Jesli cos glupio wymyslam to prosze o korekte.

bwojtek
02-11-2007, 07:23
Ten podział jest rozsądny i będzie ładnie wyglądał.

czmirek
02-11-2007, 09:09
vanka99 mam wyrobiony poglad na profil veka jest to moja opinia i nie kazdy musi miec takie samo zdanie o tym profilu.
ja polecam profil schuco oraz roplasto. niestety nie bedzie tanio.

Arkady1978
02-11-2007, 09:32
vanka99 mam wyrobiony poglad na profil veka jest to moja opinia i nie kazdy musi miec takie samo zdanie o tym profilu.
ja polecam profil schuco oraz roplasto. niestety nie bedzie tanio.

A co ta za gadka: profil veka nie-bo jest Be, a może jakieś konkrety uzasadnij swoją tezę. Powiedz dlaczego Roplasto jest niby lespsze od Veki. Poza tym od kiedy to sam profil decyduje o wartości całego okna. Wg mojej opinii o wiele ważniejsze jest kto to okna zrobił

czmirek
02-11-2007, 10:45
vanka99 mam wyrobiony poglad na profil veka jest to moja opinia i nie kazdy musi miec takie samo zdanie o tym profilu.
ja polecam profil schuco oraz roplasto. niestety nie bedzie tanio.

A co ta za gadka: profil veka nie-bo jest Be, a może jakieś konkrety uzasadnij swoją tezę. Powiedz dlaczego Roplasto jest niby lespsze od Veki. Poza tym od kiedy to sam profil decyduje o wartości całego okna. Wg mojej opinii o wiele ważniejsze jest kto to okna zrobił
a gdzie ja napisalem ze sam profil decyduje o jakosci okna ????????
dlaczego roplasto jest lepsze od veki ? to pytnie dla producentow profil i polskich specow od odchudzania profilu veka. napisalem ze jest to moje osobiste zdanie,
i nie oczekuje ze kazdy sie ze mna zgodzi
ps. w sprawie danych technicznych profili polecam Pchelka.

bwojtek
02-11-2007, 17:30
vanka99 mam wyrobiony poglad na profil veka jest to moja opinia i nie kazdy musi miec takie samo zdanie o tym profilu.
ja polecam profil schuco oraz roplasto. niestety nie bedzie tanio.

A co ta za gadka: profil veka nie-bo jest Be, a może jakieś konkrety uzasadnij swoją tezę. Powiedz dlaczego Roplasto jest niby lespsze od Veki. Poza tym od kiedy to sam profil decyduje o wartości całego okna. Wg mojej opinii o wiele ważniejsze jest kto to okna zrobił
a gdzie ja napisalem ze sam profil decyduje o jakosci okna ????????
dlaczego roplasto jest lepsze od veki ? to pytnie dla producentow profil i polskich specow od odchudzania profilu veka. napisalem ze jest to moje osobiste zdanie,
i nie oczekuje ze kazdy sie ze mna zgodzi
ps. w sprawie danych technicznych profili polecam Pchelka.
Czekaj... Powiedz cokolwiek konkretnego bo jak na razie dla mnie to są to wypowiedzi osoby, która wstała rano lewą nogą i postanowiła głosić poglądy "antyVEKowe"...

piter007i
03-11-2007, 22:55
Czy może mi ktoś powiedzieć coś na temat okien z firmy Bruno Plus. (http://www.brunoplus.pl/) Firma znajduje się w Porąbce Iwkowskiej (małopolska)
[/url]

Charlie
04-11-2007, 12:56
vanka99 mam wyrobiony poglad na profil veka jest to moja opinia i nie kazdy musi miec takie samo zdanie o tym profilu.
ja polecam profil schuco oraz roplasto. niestety nie bedzie tanio.

A co ta za gadka: profil veka nie-bo jest Be, a może jakieś konkrety uzasadnij swoją tezę. Powiedz dlaczego Roplasto jest niby lespsze od Veki. Poza tym od kiedy to sam profil decyduje o wartości całego okna. Wg mojej opinii o wiele ważniejsze jest kto to okna zrobił
a gdzie ja napisalem ze sam profil decyduje o jakosci okna ????????
dlaczego roplasto jest lepsze od veki ? to pytnie dla producentow profil i polskich specow od odchudzania profilu veka. napisalem ze jest to moje osobiste zdanie,
i nie oczekuje ze kazdy sie ze mna zgodzi
ps. w sprawie danych technicznych profili polecam Pchelka.
Czekaj... Powiedz cokolwiek konkretnego bo jak na razie dla mnie to są to wypowiedzi osoby, która wstała rano lewą nogą i postanowiła głosić poglądy "antyVEKowe"...

Osobiście uważam, że system profili VEKA jest przestażały - nie dorównuje na dzień dzisiejszy takim systemom jaka GEALAN, SCHUCO czy nawet KBE :)
Argumenty:
brak odpowiedniego designe - nie ma tzw "okrąglaka"
brak 6 komór
brak recykladu
brak bezoołowiowego profilu
jest drogi bo taka jest strategia Skierniewic i jej szefa Pana G...ki

Plusy:
sprawdzony w swojej klasie
ma wyrobioną tzw MARKĘ
świetna logistyka - dostępność natychmiastowa

Jeśli miał bym sobie kupić okna z pvc to w środku listy byłaby VEKA ale są gorsze profile.

Osobną sprawą jest tzw producent/wykonawca okien czyli Fabryka Okien. Ten jeśli nie jest rzetelny to spieprzy wszystko nawet najlepszy system profili !!!

Pozdrawiam

kirmikolow
04-11-2007, 16:08
OKNA JEZIERSKI MAM POLECAM

bwojtek
04-11-2007, 16:17
Osobiście uważam, że system profili VEKA jest przestażały - nie dorównuje na dzień dzisiejszy takim systemom jaka GEALAN, SCHUCO czy nawet KBE
Argumenty:
brak odpowiedniego designe - nie ma tzw "okrąglaka"
brak 6 komór
brak recykladu
brak bezoołowiowego profilu
Charlie! Ja pytałem tego znawcy co tak definitywnie VEKĘ "do piachu" kazał dawać... Sam mam co do VEKI "mieszane uczucia" ale pozwolę sobie na małą polemikę:
>brak odpowiedniego designe - nie ma tzw "okrąglaka"
Nie dam głowy ale chyba perfectline jest "okrąglakowate"?
>brak 6 komór
Jeżeli jesteś specem od marketingu to faktycznie poważny argument :lol:
>brak recykladu
Niektórzy jego obecność wskazują jako dużą wadę profilu :lol: :wink:
>brak bezoołowiowego profilu
Z mojej wiedzy wynika, że na życzenie (i opłatę) VEKA robi profile bez Pb. Inna sprawa to sens tego akurat rozwiązania ale to temat rzeka!

PS.
Zgadzam się co prawda, że VEKA nie nadąża za obecną technologią przez co jak plotki branżowe głoszą kilka lat temu straciła największego swojego odbiorcę!

KITKaLO
04-11-2007, 17:29
Szyba o klasie oporu P4 ma grubość 9,5 mm - budowa 44.4 czyli 2 szyby 4 mm sklejone 4 foliami po 0,38 mm każda.

Szyba o grubości 8,8 mm to szyba o klasie oporu P2 - budowa 44.2 czyli 2 szyby 4 mm sklejone 2 foliami po 0,38 mm każda.

Współczynnik przenikalności cieplnej szyby U=1,0 W/m2K kreowany jest przez odpowienie szkło niskoemisyjne (thermofloat), gaz argon i odpowiednią odległość pomiędzy 2 szybami (minimum 16 mm max 24 mm ). Tę odległość wyznacza tzw ramka dystansowa.

Prawidłowa budowa to P4 / 16 Argon / 4 thermofloat czyli grubość całego pakietu wynosi 29,5 mm !!! Dodatkowo taka szyba ma sporą dźwiękochłonność Rw = 39 dB !!!

Rzeczywiście zmniejszenie grubości pakietu szybowego przez zastosowanie ramki dystansowej 12 mm pogarsza współczynnik U do 1,3 W/m2K. Niestety, ale sporo producentów w ten sposób sprzedaje.

Pozdrawiam



Jeszcze raz dziękuję :)

Którego zatem producenta możecie polecić z okolic Żyrardowa?
Chodzi mi o profile PCW, w których będzie możliwe zamontowanie szyby P4 o prawidłowej budowie i będą one na tyle sztywne by nie można było ich wyłamać (okuć)?

...a macie może jakieś informacje dotyczące firmy ABATEX z Łodzi?http://www.abatex.pl

lub JARBETAL z Pruszkowa?
http://www.jarbetal.pl

Pozdrawiam

vanka99
04-11-2007, 17:42
vanka99 mam wyrobiony poglad na profil veka jest to moja opinia i nie kazdy musi miec takie samo zdanie o tym profilu.
ja polecam profil schuco oraz roplasto. niestety nie bedzie tanio.

A co ta za gadka: profil veka nie-bo jest Be, a może jakieś konkrety uzasadnij swoją tezę. Powiedz dlaczego Roplasto jest niby lespsze od Veki. Poza tym od kiedy to sam profil decyduje o wartości całego okna. Wg mojej opinii o wiele ważniejsze jest kto to okna zrobił
a gdzie ja napisalem ze sam profil decyduje o jakosci okna ????????
dlaczego roplasto jest lepsze od veki ? to pytnie dla producentow profil i polskich specow od odchudzania profilu veka. napisalem ze jest to moje osobiste zdanie,
i nie oczekuje ze kazdy sie ze mna zgodzi
ps. w sprawie danych technicznych profili polecam Pchelka.
Czekaj... Powiedz cokolwiek konkretnego bo jak na razie dla mnie to są to wypowiedzi osoby, która wstała rano lewą nogą i postanowiła głosić poglądy "antyVEKowe"...

Osobiście uważam, że system profili VEKA jest przestażały - nie dorównuje na dzień dzisiejszy takim systemom jaka GEALAN, SCHUCO czy nawet KBE :)
Argumenty:
brak odpowiedniego designe - nie ma tzw "okrąglaka"
brak 6 komór
brak recykladu
brak bezoołowiowego profilu
jest drogi bo taka jest strategia Skierniewic i jej szefa Pana G...ki

Plusy:
sprawdzony w swojej klasie
ma wyrobioną tzw MARKĘ
świetna logistyka - dostępność natychmiastowa

Jeśli miał bym sobie kupić okna z pvc to w środku listy byłaby VEKA ale są gorsze profile.

Osobną sprawą jest tzw producent/wykonawca okien czyli Fabryka Okien. Ten jeśli nie jest rzetelny to spieprzy wszystko nawet najlepszy system profili !!!

Pozdrawiam

DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA OPINIE

Charlie producentem profilu VEKA na ktory dostałam wycene jest VETREX z Tczewa.

Mam jeszcze pytanie - co sądzicie o profilach AWANS i DECEUNINCK ??
Ze względów finansowych szukam okien ze średniej półki.
Dziekuje za wszelkie uwagi.
Pozdrawiam

Charlie
05-11-2007, 00:07
JARBETAL Pruszków - o`k
ABATEX Łódź - brak danych
BM ŚLADEWSKA - PRODUCENT z Żyrardowa ul. Dittricha (dawne zakłady przemysłu lniarskiego - matecznik Leszka Mullera :D ) profil Trocall - jakość wysoka, firma nie duża ale porządna dbająca o Klienta z rynku lokalnego.

Pozdrawiam

Charlie
05-11-2007, 00:14
Osobiście uważam, że system profili VEKA jest przestażały - nie dorównuje na dzień dzisiejszy takim systemom jaka GEALAN, SCHUCO czy nawet KBE
Argumenty:
brak odpowiedniego designe - nie ma tzw "okrąglaka"
brak 6 komór
brak recykladu
brak bezoołowiowego profilu
Charlie! Ja pytałem tego znawcy co tak definitywnie VEKĘ "do piachu" kazał dawać... Sam mam co do VEKI "mieszane uczucia" ale pozwolę sobie na małą polemikę:
>brak odpowiedniego designe - nie ma tzw "okrąglaka"
Nie dam głowy ale chyba perfectline jest "okrąglakowate"?
>brak 6 komór
Jeżeli jesteś specem od marketingu to faktycznie poważny argument :lol:
>brak recykladu
Niektórzy jego obecność wskazują jako dużą wadę profilu :lol: :wink:
>brak bezoołowiowego profilu
Z mojej wiedzy wynika, że na życzenie (i opłatę) VEKA robi profile bez Pb. Inna sprawa to sens tego akurat rozwiązania ale to temat rzeka!

PS.
Zgadzam się co prawda, że VEKA nie nadąża za obecną technologią przez co jak plotki branżowe głoszą kilka lat temu straciła największego swojego odbiorcę!

Bwojtek - VEKA to na dzień dzisiejszy pod kątem innowacyjności KLASA ŚREDNIA - nie obrażaj się ale taka jest prawda. Co do profili 6K to wiadomo jak jest z tymi komorami i współczynnikiem "U" ale pierwsza zasada handlu brzmi - nie sprzedaje się to co podoba się sprzedawcy tylko to co Klientowi. Przykład: szyba 1,0 a 1,1 i no comment :roll:

Zastanów się ilu Klientów straciłeś bo nie masz 6k ( dokoptuj sobie Gealana 6 K - jest naprawdę ładny - ADAMS tak zrobił - Aluplast się zgodził i już )

Co do "Pb" to trzeba się przygotować do przejścia na cynk i wapń - Ty wiesz, że jak wejdą te przpisy ile trzeba będzie okien w budżetówce wymienić ? (Senator Trzciński już to załatwi ten od Budvaru :D ).

Pozdrawiam

bwojtek
05-11-2007, 06:19
Bwojtek - VEKA to na dzień dzisiejszy pod kątem innowacyjności KLASA ŚREDNIA - nie obrażaj się ale taka jest prawda.
A co ja się mam niby obrażać? Ani nie jestem pracownikiem VEKA ani nią nie handluję. Przyznaję się do "romansu" z nimi (i z Oknoplastem) - stąd moja wiedza o tym profilu ale to dawne czasy :lol:

finlandia
05-11-2007, 11:14
Jeszcze raz dziękuję :)

Którego zatem producenta możecie polecić z okolic Żyrardowa?
Chodzi mi o profile PCW, w których będzie możliwe zamontowanie szyby P4 o prawidłowej budowie i będą one na tyle sztywne by nie można było ich wyłamać (okuć)?

...a macie może jakieś informacje dotyczące firmy ABATEX z Łodzi?http://www.abatex.pl

lub JARBETAL z Pruszkowa?
http://www.jarbetal.pl

Pozdrawiam
JARBETAL - znam z opowieści (i dobrego sprzętu), produkują od lat i chyba nigdy im "nie obbiło" by wyrywać się na szeroki podbój rynku i produkcję masówki. Trzeba ich szanować za konsekwencje w działaniu (odkąd znam to zawsze profile KBE). Myślę że są warci większej uwagi.

finlandia
05-11-2007, 11:22
Plusy:
sprawdzony w swojej klasie
ma wyrobioną tzw MARKĘ
świetna logistyka - dostępność natychmiastowa

Osobną sprawą jest tzw producent/wykonawca okien czyli Fabryka Okien. Ten jeśli nie jest rzetelny to spieprzy wszystko nawet najlepszy system profili !!!

Pozdrawiam
Charlie, podzielam Twoje zdanie. I myślę ze przyjemniej się akcentuje plusy niż minusy. Vekę (z Vetrexu) sprzedałem swoim sąsiadom, rodzoinie, znajomym (chodziło o coś przyzwoitego w dobrej cenie) nie boję sie że zyskam tym wrogów.
Ale tez nigdy nie pomijam faktu, że Veka w systemie Perfectline czesto uzywa profili skrzydła czterokomorowego. Mimo wszystko uwazam ze to niezły profil, ale ze sredniej polki.

Kam_domek
05-11-2007, 13:15
Witam,

Chciałam siepodzielić swoimi wątliwościami na temat okien firmy GEBAUER.
Okna kupiliśmy w lipcu wygladaja pieknie gdyby nie moje małe i duże wątpliwości:

1. mam kilka niedopasowanych szprosów (czy milimetr lub dwa przerwy pomiedzy rama a szprosem jest do przyjęcia i nie powinnam narzekać, jak to jest w innych oknach.?
2. Silikon czasem jest obszarpany a nie równiutko połozony
(nie jest tego duzo, ale jest i denerwuje)

3. Na jednym oknie zrobił ie wielki bąbel po farbą - teraz zniknał ale obawiam sie w koncu odpadnie razem z farbą

4. No i silikon- robota szalonego silikoniarza ;) nie mam szyby ktora nie jest uciaprana z silikonu - nie umiem tego zmyć, czy to jest normalne w innych oknach?

Generalnie polecam okna tej firmy są bardzo dobre, ale niestety przy odbiorze jakościowym trzeba być bardzo skrupulatnym, a pewnie i tak sie nie znajdzie się wszsytkich mankamentów od razu.

pozdrawiam
Kam,

Charlie
05-11-2007, 18:05
Witam,

Chciałam siepodzielić swoimi wątliwościami na temat okien firmy GEBAUER.
Okna kupiliśmy w lipcu wygladaja pieknie gdyby nie moje małe i duże wątpliwości:

1. mam kilka niedopasowanych szprosów (czy milimetr lub dwa przerwy pomiedzy rama a szprosem jest do przyjęcia i nie powinnam narzekać, jak to jest w innych oknach.?
2. Silikon czasem jest obszarpany a nie równiutko połozony
(nie jest tego duzo, ale jest i denerwuje)

3. Na jednym oknie zrobił ie wielki bąbel po farbą - teraz zniknał ale obawiam sie w koncu odpadnie razem z farbą

4. No i silikon- robota szalonego silikoniarza ;) nie mam szyby ktora nie jest uciaprana z silikonu - nie umiem tego zmyć, czy to jest normalne w innych oknach?

Generalnie polecam okna tej firmy są bardzo dobre, ale niestety przy odbiorze jakościowym trzeba być bardzo skrupulatnym, a pewnie i tak sie nie znajdzie się wszsytkich mankamentów od razu.

pozdrawiam
Kam,

Jestem zaskoczony - to była najlepsza firma w Polsce. Myślę, że mają problem z fachowcami - pewnie dotychczasowi pracują w IRA lub GB a nowi się jeszcze nie nauczyli.

Pozdrawiam

finlandia
05-11-2007, 18:11
Witam,
Chciałam siepodzielić swoimi wątliwościami na temat okien firmy GEBAUER.
Okna kupiliśmy w lipcu wygladaja pieknie gdyby nie moje małe i duże wątpliwości:,
Powinien się cieszyć z wpadki konkurencji, ale to chyba nie byłoby uczciwe, tym bardziej ze moze wcale nie zrobili nic zle..


1. mam kilka niedopasowanych szprosów (czy milimetr lub dwa przerwy pomiedzy rama a szprosem jest do przyjęcia i nie powinnam narzekać, jak to jest w innych oknach.?

Myślę ze piszesz o szprosach naklejanych lub konstrukcyjnych? Jesli tak ,to zwróc uwage, ze drewno to materiał naturalny i pracuje w zaleznosci od poziomu wilgotnosci.
1. Inna sprawa ze w gotowym produkcje powinien byc wysuszony tak (do ok.13%), by w naturalnych warunkach juz sie nie kurczył i nie ukazywał szczelin.
2. Przy większej "kratownicy" (czyli minimum 3 pola w jednej linii) szprosy naklejane bardzo trudno spasować. Delikatne przesunięcie jednego powoduje błąd przy następnym. To tak jak z dokładnością poziomicy czy taśm mierniczych: tolerancja milimetr na metrze, ale na kilometrze to będzie już cały METR.
3. Ostatnia sprawa: jesli juz są szczeliny( bo tak się stało) i bardzo irytują to można je ukryć wypełniając je silikonem..
Sprawa nie jest wyjątkowa - w oknach (innej,tańszej ale znanej firmy)które montowałem mam podobny problem.


2. Silikon czasem jest obszarpany a nie równiutko połozony
(nie jest tego duzo, ale jest i denerwuje)
4. No i silikon- robota szalonego silikoniarza ;) nie mam szyby ktora nie jest uciaprana z silikonu - nie umiem tego zmyć, czy to jest normalne w innych oknach?,
Ech silikon... tylko ten który sam go nie kładzie może narzekać. Wielu jest tu mądrych którzy krytykują, bo widzieli lepsze wykończenie. Prawda jest taka, że rzemieślnik (w tym także duży producent stolarki drewnianej) może zrobić dzieło sztuki, ale przy większej produkcji trudno jest o idealną powtarzalność.
Myślę że znaczna część włosków z silikonu "wytrze się" przy kolejnym myciu okien. Ale jak jest az tak uciążliwe, to może warto zapytać sprzedawcy - może faktycznie ktoś był tego dnia w niedyspozycji i da się coś poprawić.


3. Na jednym oknie zrobił ie wielki bąbel po farbą - teraz zniknał ale obawiam sie w koncu odpadnie razem z farbą

Bąbel? A może biała plama? Na świeżym lakierze w zetknięciu z warunkami atmosferycznymi czasem zdarza się takie zjawisko ale znika i jest to naturalne.. Ale nie wiem czy Twój bąbel też się pod to kwalifikuje.

Generalnie polecam okna tej firmy są bardzo dobre, ale niestety przy odbiorze jakościowym trzeba być bardzo skrupulatnym, a pewnie i tak sie nie znajdzie się wszsytkich mankamentów od razu.


Odbiór jakościowy.. uważajmy, by nie okazało się że przy tej skrupulatności nie odwróciło się to przeciwko, bo sprzedawca czy producent wyciągnie np.warunki gwarancji podpisane przez Klienta, gdzie może być zapisane: " oględzin należy dokonywać z odległości nie mniejszej niż np. 2m ... " a przy okazji znajdzie jeszcze inne punkty (np. jakiekolwiek prace mokre) które wykluczą lub ograniczą jego odpowiedzialność.
Kij ma zawsze dwa końce..

finlandia
05-11-2007, 18:14
Jestem zaskoczony - to była najlepsza firma w Polsce. Myślę, że mają problem z fachowcami - pewnie dotychczasowi pracują w IRA lub GB a nowi się jeszcze nie nauczyli.

Pozdrawiam

Charlie, nie przesadzajmy. Jedna"wpadka" nie świadczy o firmie. Z dużych stolarni zjeżdza od kilkadziesięciu do kilkuset okien i nie każde trafia prześwietlone rentgenem na to forum, wiec nie osądzajmy po jednym surowym zdaniu Klienta.
Ale sprawa fachowców to jak najbardziej największa bolączka branży, nie tylko okiennej.

Charlie
06-11-2007, 22:34
Jestem zaskoczony - to była najlepsza firma w Polsce. Myślę, że mają problem z fachowcami - pewnie dotychczasowi pracują w IRA lub GB a nowi się jeszcze nie nauczyli.

Pozdrawiam

Charlie, nie przesadzajmy. Jedna"wpadka" nie świadczy o firmie. Z dużych stolarni zjeżdza od kilkadziesięciu do kilkuset okien i nie każde trafia prześwietlone rentgenem na to forum, wiec nie osądzajmy po jednym surowym zdaniu Klienta.
Ale sprawa fachowców to jak najbardziej największa bolączka branży, nie tylko okiennej.

W sumie masz rację - w zasadzie rzadko się czyta czy słyszy o problemach z drewnem nie to co pvc.

Pozdrawiam

P.S. ...1 mm to jest żaz - tarcza piły

piter007i
07-11-2007, 21:07
U nas 16 okien+ 1 z blachą w środku:

150x150 3szt
180x150 2szt
90x150 2szt
60x120 1szt
90x120 1szt
100x100 1szt
150x60 1szt
60x60 1szt
90x60 3szt
90x230 1szt
180x230 1szt
150x90 1szt
80x60 1szt


Oknoplast (http://www.oknoplast.com.pl/)
Kolor: Złoty brąz (z dwóch stron)
Model: Awans Kolor 5 Komór
W każdym oknie system antywłamaniowy oraz klamka z kluczykiem
Cena: 15500zł wraz z montażem

Bruno Plus (http://www.brunoplus.pl/)
Okna również w kolorze jasnego brązu obustronnie kolor, 5 Komór
Cena: ok 15000

co o tym sądzicie ? drogo tanio? które wybrać ? ewentualnie jakie jeszcze z małopolski ?

piter007i
07-11-2007, 21:08
16 okien+ 1 z blachą w środku:

150x150 3szt
180x150 2szt
90x150 2szt
60x120 1szt
90x120 1szt
100x100 1szt
150x60 1szt
60x60 1szt
90x60 3szt
90x230 1szt
180x230 1szt
150x90 1szt
80x60 1szt


Oknoplast (http://www.oknoplast.com.pl/)
Kolor: Złoty brąz (z dwóch stron)
Model: Awans Kolor 5 Komór
W każdym oknie system antywłamaniowy oraz klamka z kluczykiem
Cena: 15500zł wraz z montażem

Bruno Plus (http://www.brunoplus.pl/)
Okna również w kolorze jasnego brązu obustronnie kolor, 5 Komór
Cena: ok 15000 z montażem

co o tym sądzicie ? drogo tanio? którą firmę wybrać ? ewentualnie jaka firma z małopolski ?

vanka99
07-11-2007, 22:33
Mam prośbę - podpowiedzcie - co sądzicie o profilach AWANS i DECEUNINCK ??
Ze względów finansowych szukam okien ze średniej półki, ale wiadomo,że nie jest to warunek najwazniejszy.
Dziekuje za wszelkie uwagi.
Pozdrawiam[/quote]

stary
08-11-2007, 09:16
Zbyt mało precyzyjne te dane :-?

16 okien+ 1 z blachą w środku:
Z jaką blachą w środku? W środku czego? profilu, szyby, okuć???? :-?

Oknoplast (http://www.oknoplast.com.pl/)
Kolor: Złoty brąz (z dwóch stron)
Model: Awans Kolor 5 Komór
W każdym oknie system antywłamaniowy oraz klamka z kluczykiem
Cena: 15500zł wraz z montażem
Jaki system antywłamaniowy? Jakie okucia i szyby??

Bruno Plus (http://www.brunoplus.pl/)
Okna również w kolorze jasnego brązu obustronnie kolor, 5 Komór
Cena: ok 15000 z montażem
Jaki profil? Z podanej strony dowiedziałem sie tylko, że produkuje aluminium... :roll: A jeśli pcw to co z tym systemem antywłamaniowym? Też był kalkulowany w tej cenie czy nie?

stary
08-11-2007, 09:21
Mam prośbę - podpowiedzcie - co sądzicie o profilach AWANS i DECEUNINCK ??
Awans - rozumiem, że z Krakowa? Może być
A który model Deceunincka i kto produkuje?

Kam_domek
08-11-2007, 11:02
Witam,
Chciałam siepodzielić swoimi wątliwościami na temat okien firmy GEBAUER.
Okna kupiliśmy w lipcu wygladaja pieknie gdyby nie moje małe i duże wątpliwości:,
Powinien się cieszyć z wpadki konkurencji, ale to chyba nie byłoby uczciwe, tym bardziej ze moze wcale nie zrobili nic zle..


1. mam kilka niedopasowanych szprosów (czy milimetr lub dwa przerwy pomiedzy rama a szprosem jest do przyjęcia i nie powinnam narzekać, jak to jest w innych oknach.?

Myślę ze piszesz o szprosach naklejanych lub konstrukcyjnych? Jesli tak ,to zwróc uwage, ze drewno to materiał naturalny i pracuje w zaleznosci od poziomu wilgotnosci.
1. Inna sprawa ze w gotowym produkcje powinien byc wysuszony tak (do ok.13%), by w naturalnych warunkach juz sie nie kurczył i nie ukazywał szczelin.
2. Przy większej "kratownicy" (czyli minimum 3 pola w jednej linii) szprosy naklejane bardzo trudno spasować. Delikatne przesunięcie jednego powoduje błąd przy następnym. To tak jak z dokładnością poziomicy czy taśm mierniczych: tolerancja milimetr na metrze, ale na kilometrze to będzie już cały METR.
3. Ostatnia sprawa: jesli juz są szczeliny( bo tak się stało) i bardzo irytują to można je ukryć wypełniając je silikonem..
Sprawa nie jest wyjątkowa - w oknach (innej,tańszej ale znanej firmy)które montowałem mam podobny problem.


2. Silikon czasem jest obszarpany a nie równiutko połozony
(nie jest tego duzo, ale jest i denerwuje)
4. No i silikon- robota szalonego silikoniarza ;) nie mam szyby ktora nie jest uciaprana z silikonu - nie umiem tego zmyć, czy to jest normalne w innych oknach?,
Ech silikon... tylko ten który sam go nie kładzie może narzekać. Wielu jest tu mądrych którzy krytykują, bo widzieli lepsze wykończenie. Prawda jest taka, że rzemieślnik (w tym także duży producent stolarki drewnianej) może zrobić dzieło sztuki, ale przy większej produkcji trudno jest o idealną powtarzalność.
Myślę że znaczna część włosków z silikonu "wytrze się" przy kolejnym myciu okien. Ale jak jest az tak uciążliwe, to może warto zapytać sprzedawcy - może faktycznie ktoś był tego dnia w niedyspozycji i da się coś poprawić.


3. Na jednym oknie zrobił ie wielki bąbel po farbą - teraz zniknał ale obawiam sie w koncu odpadnie razem z farbą

Bąbel? A może biała plama? Na świeżym lakierze w zetknięciu z warunkami atmosferycznymi czasem zdarza się takie zjawisko ale znika i jest to naturalne.. Ale nie wiem czy Twój bąbel też się pod to kwalifikuje.

Generalnie polecam okna tej firmy są bardzo dobre, ale niestety przy odbiorze jakościowym trzeba być bardzo skrupulatnym, a pewnie i tak sie nie znajdzie się wszsytkich mankamentów od razu.


Odbiór jakościowy.. uważajmy, by nie okazało się że przy tej skrupulatności nie odwróciło się to przeciwko, bo sprzedawca czy producent wyciągnie np.warunki gwarancji podpisane przez Klienta, gdzie może być zapisane: " oględzin należy dokonywać z odległości nie mniejszej niż np. 2m ... " a przy okazji znajdzie jeszcze inne punkty (np. jakiekolwiek prace mokre) które wykluczą lub ograniczą jego odpowiedzialność.
Kij ma zawsze dwa końce..

Dziękuję za Wasze opinie, w sumie da sie wytrzymać i szprosy i silikon, nie robiłam więc z tego afery, ale BĄBEL mnie martwi ;) Nie był biały ale prawdziwy bąbel, nie ogladałam okna od kilku tygodni - obejrze teraz w weekend i zobacze bąbla co sie z nim dzieje i będę pewnie wiedzieć, czy ma wpływ na całość farby.

Kam

piter007i
08-11-2007, 16:35
No więc tak to jedno okno z "blachą" to okno które będzie z garażu do piwnicy (80x60) to zamiast szyby płyta PCV 24mm Złoty Dąb
W Oknoplaście:
Odnośnie okuć: (tak jak napisane)
RUP WK1
RUL WK1

W drzwiach na taras:
RSP Stulp2 WK1
RUL2 Stulp1 WK1

W oknie z płytą PCV ;)
U WK1

Szyby:
Top-Glas Ultra U=1,0

Powiedzcie mi co to jest "podparapet" z jakąś uszczelką

Acha i we wszystkich oknach są jeszcze listwy ozdobne :P
Możliwe jeszcze że jeśli uda się to weźmiemy nie profil AWANS ale ten najnowszy (ma wejść w grudniu) taki zaokrąglany od wewnątrz i zewnątrz

mam nadzieję że wszystko dobrze napisałem o oknach bruno wiem tylko ogólnie czyli cena, kolor, i ilosc komór-5

finlandia
08-11-2007, 16:37
Kam,
myślę że Gebauer to na tyle dobra firma, że reklamację potraktuje poważnie. To żaden wstyd popełnić błąd, sztuką jest z niego wyjśc z twarzą.
Pozdrawiam

bekaert
08-11-2007, 16:41
Szanowni Użytkownicy i Użytkowniczki Forum.
Dziś w nocy 8.11.2007 z mojej budowy w Wałdowie Królewskim gm. Dąbrowa Chełmińska skradziono 4 okna firmy M&S (profil Brugmann 5 komorowy półzlicowany tytanowe ze zbrojeniem termicznym MS; kolor orzech obustronnie, klamki Hoppe stare złoto).
3 z nich miały ornament matowy (podobny do żaluzji)
1. O26 - 565x1435mm - 1szt
2. O30 - 865x1435mm - 1szt
3. 980x500mm - 2szt
3 z nich miały ornament matowy (podobny do żaluzji) pozycja 1 i 3 w tym z pozycji 3 jeden ornamet pionowy (pomyłka na produkcji)

Za pomoc w ujęciu sprawców czeka nagroda.

bwojtek
08-11-2007, 16:48
Jak były mocowane te okna do muru? Na kotwy czy na dyble/wkręty? MS chyba opisuje swoje szyby na ramce dystansowej unikatowym numerem zlecenia i datą produkcji. To ważna wskazówka pozwalająca na jednoznaczne zidentyfikowanie okien!

bwojtek
08-11-2007, 16:50
Tu są wszystkie dane:
http://www.ms.pl/index.php/poradnik/jak_zidentyfikowac_nasze_produkty

finlandia
08-11-2007, 17:16
Jak były mocowane te okna do muru? Na kotwy czy na dyble/wkręty? MS chyba opisuje swoje szyby na ramce dystansowej unikatowym numerem zlecenia i datą produkcji. To ważna wskazówka pozwalająca na jednoznaczne zidentyfikowanie okien!
A ja myslę że były to okna jeszcze nie zamontowane, bo nie wyobrażam sobie kradziezy okien tak nietypowych.. To są rzeczy niesprzedawalne - nocą złodzieje biorą co mają pod ręką.
A swoją drogą.. nie wierzę w przypadkowe kradzieże prawidłowo zamontowanych okien..

vanka99
08-11-2007, 19:27
Mam prośbę - podpowiedzcie - co sądzicie o profilach AWANS i DECEUNINCK ??
Awans - rozumiem, że z Krakowa? Może być
A który model Deceunincka i kto produkuje?

1. AVANS - okna z Krakowa

2. DECEUNINCK ( profil Zendow ) - producent WAFAM ze Świętochłowic
okucia- MACO

3. VEKA ( profil Perfectline ) - producent VETREX z Tczewa
okucia ROTO NT

Najlepszą cenę dostałam na okna VEKA ale nie wiem co wybrac??
Mam jeszcze pytanie techniczne do znawców - jak powinny być montowane okna , na kotwy czy na wkręty?

Pozdrawiam i z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi.

bekaert
08-11-2007, 19:31
Jak były mocowane te okna do muru? Na kotwy czy na dyble/wkręty? MS chyba opisuje swoje szyby na ramce dystansowej unikatowym numerem zlecenia i datą produkcji. To ważna wskazówka pozwalająca na jednoznaczne zidentyfikowanie okien!
A ja myslę że były to okna jeszcze nie zamontowane, bo nie wyobrażam sobie kradziezy okien tak nietypowych.. To są rzeczy niesprzedawalne - nocą złodzieje biorą co mają pod ręką.
A swoją drogą.. nie wierzę w przypadkowe kradzieże prawidłowo zamontowanych okien..

Okna były prawidłowo zamontowane na kotwy. Dokładnie okna są znaczone indywidualnym numerem, który podałem policji. Najbardziej prawdopodobne są dwie rzeczy: albo zlecenie, albo głupota złodziei, którzy nie będą mogli ich upłynnic.

Charlie
08-11-2007, 23:10
hmm ... współczuję straty.
Tak sobie myślę, że może powinieneś pomonitorować samemu elektroniczne transakcje handlowe - allegro, e-bay etc.

Bo wiesz - myślę, że policja już zapomniała o Twoim problemie a za 3 m-ce dostaniesz pismo, że sprawę umorzono z powodu niewykrycia sprawców- obym się mylił co sobie i Tobie życzę.
Pozdrawiam

maciejc
09-11-2007, 09:33
bekaert, a w jaki sposób wyciągnęli? Wycięli od zewnątrz? Bo ja mam mieć montowane okna w przyszłym tygodniu i mam obawy, w jaki sposób je dobrze zabezpieczyć przed kradzieżą...

finlandia
09-11-2007, 11:54
Niestety podzielam zdanie Charlie (po raz kolejny!) że Policja nie potraktuje sprawy poważnie.Może przypadkiem przy likwidacji jakiejś dziupli znjadą łup..
Też szukałbym na aukcjach, bo takie wyposażenie okien czyni je kompletne niesprzedawalnymi na czarnym rynku.
A swoją drogą po wykluczeniu przypadkowych złodziei którzy wzięli poza tym jakieś inne łupy to zacząłbym sprawdzać zaczynając od montażystów (wiem, że "niedobry to ptak co wlasne gniazdo kala") ale tu nie prblem sprawdzić czy okna byly zamontowane faktycznie czy tylko prowizorycznie (z przygotowaniem pod wyjęcie).

Charlie
09-11-2007, 23:07
Nie bawem wchodzi na rynek promocja na szybę o współczynniku U = 0,7 W/m2K !!!

Warto się tym zainteresować :roll:

Pozdrawiam

MCB
10-11-2007, 11:18
Czy firma Andersen nadal działa w Polsce?
MCB

ZBYSZEK_SK
11-11-2007, 10:28
Nie piszę tego jako sprzedawca (tego że niem jestem nigdy nie ukrywałem)- po prostu rażą mnie niesłuszne zarzuty tak łatwo rzucane na forum.
Finlandia jesli jesteś sprzedawcą okien Urzędowskiego to może wyceniłbyś mi okna do mojego domku ? Wymiary i wymagania wyślę ci na priva.

maciejc
11-11-2007, 14:22
Słuchajcie, a jak najlepiej zabezpieczyć okna przed kradzieżą? NIe jest to chyba jakaś tajemnica, czy poza kotwami i pianką trzeba je jakoś zaczepić ?? Szwagier będzie od razu po zamontowaniu obrabiał zewnątrz i wewnątrz wnęki okienne (tynk + płyta gk)...