PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

ewunia1027
11-01-2009, 23:49
jesli ze slaska to tylko IrPlast polecam!!!!!!!!!!!!!!! :D

Charlie
12-01-2009, 00:04
[quote="w.m."]Witam Was
Rozmawiałem z przedstawicielem Oknoplastu z Krakowa, który twierdzi, że ich ciepła ramka ze stali nierdzewnej jest bez porównania lepsza niż ma Oknoplus i inni http://www.oknoplus.com.pl/ z PCV Swisspacer ( one by jej wogóle nie brał pod uwagę). Podobno się odkształca i takie tam i producent ich min. Press Glas odchodzi od niej.

NIE PRAWDA - firma Press Glas nigdy nie produkowała swoich wyrobów z ramką typu SWISSPACER !!! Ten produkt jest nie osiągalny dla Press Glasu !!!
Jest to na dzień dzisiejszy najlepszy produkt na rynku w Europie - nic nie ma takiego U liniowego jak ciepła ramka SSP czyli SWISSPACER.
Ramka ze stali ocynkowanej jakiej uzywa Press Glas wogóle nie jest klasyfikowana jako tzw ciepła ramka - to gadżet marketingowy. Stal ocynkowana to nie jest stal szlachetna !!!

jareko
12-01-2009, 00:45
...NIE PRAWDA - firma Press Glas nigdy nie produkowała swoich wyrobów z ramką typu SWISSPACER !!! Ten produkt jest nie osiągalny dla Press Glasu !!!
Jest to na dzień dzisiejszy najlepszy produkt na rynku w Europie - nic nie ma takiego U liniowego jak ciepła ramka SSP czyli SWISSPACER.
Ramka ze stali ocynkowanej jakiej uzywa Press Glas wogóle nie jest klasyfikowana jako tzw ciepła ramka - to gadżet marketingowy. Stal ocynkowana to nie jest stal szlachetna !!!
i dobrze ze zabrałeś głos Charlie bo jakos to do ludu nie dociera ze jedno to marketing - zwłaszcza w wykonaniu dealerów Oknoplastu Kraków a drugie to prawda z jaka nagminnie się oni rozmijają

finlandia
12-01-2009, 11:36
Ależ już było wiele razy poruszane, że Swiccpacer ma najlepsze współczynniki przenikania. Ale to najlepsze wg mnie jest czysto teoretyczne, bo różnice między nimi są na tyle niewielkie, że mało istotne z punktu widzenia całego okna.

Termoramka Oknoplastu ma gorsze wyniki, ale jak widać nie przeszkadza to niektórym sprzedawcom wprowadzać w błąd - może oni sami jako handlowcy też są w błędzie. Dlatego nie jest aż tak istotne której firmy to salon - sprzedają w nim tylko ludzie.

jareko
12-01-2009, 13:11
to jest podstawa - hanlowiec wprowadzajacy w blad staje sie niewiarygodny - ale kto na to zwraca uwage?
Już widzę ze ten rok będzie straszny dla klientów i współczuje im ogromnie.

bwojtek
12-01-2009, 16:35
ja za namową (i po analizie głównie strat ciepła) mam juz przygotowane nadproża, Okna zapłacone (Elita Jeziera z 3 szybkami) i teraz zostały roletki - z ofert zostały Krispol i Portos ze sterowanien Nice
I teraz zagwostka - co wybrać
Portos to wg mnie niższa półka. Osobiście też polecał bym Anwis.

TomL
12-01-2009, 21:31
Jareko- naczytałem się trochę Twoich naprawdę wg. mnie super porad lecz jak sam piszesz trudno coś wybrac i współczujesz nam-(tym którzy muszą kupić a nie są specjalistami jak ty) ale jak byś ustawił w kolejności n/w produkty:
Gealan S 8000 IQ, Jocz 4010; Oknoplast Kraków Platinum jak byś ustawił.
Dla mnie
1. Jocz (jedyny który mi zaoferował okno szer. 2700 x 1900 z podziałem na pół RU+R) oraz ma doświadczenie z drzwiami przesuwnymi (bo znajomi mają) 2700 x 2350 (otwór dzielone na pół- przesuwne + fix) w systemie HKS (tak chyba piasałeś Jareko) znajomi chwalą bardzo
2. Oknoplast Platinum Przemawiają za moją żoną- kształt i tyle bo cena wyższa o ok. 10% od Jocz-a
3. Gealan- znajomi mają i są zadowoleni
no jeszcze Rehau Brillant?!

jareko
12-01-2009, 21:52
..1. Jocz (jedyny który mi zaoferował okno szer. 2700 x 1900 z podziałem na pół RU+R) ...
2. Oknoplast Platinum Przemawiają za moją żoną- kształt i tyle bo cena wyższa o ok. 10% od Jocz-a
3. Gealan- znajomi mają i są zadowoleni
no jeszcze Rehau Brillant?!i właśnie dlatego ze dealer Jocza zgodził się na wykonanie takiego okna to bym jzu go skreślił
Poza tym nie znam okuciowcow dających jakakolwiek gwarancje na okna o wysoksoci ponad 2520mm stad obawiam sie ze sprawa wygląda tak
dealer przyjmuje zamówienie z pełną świadomością tego ca dalej sie wydarzy - wysyła do fabryki - tam słyszy - "zrobimy ale bez gwarancji" i później wszystko jest OK póki dealer działa a jak zamknie interes? To co wtedy poczniesz? Ani Jocz ani Oknoplast ani żaden inny producent nie uzna reklamacji w czasie trwania "gwarancji"
ALe może sie mylę - nie mam patentu na racje jak to niektórym sie wydaje ;) - poczekaj az inni "szpenie" sie tez wypowiedzą
Swoja droga architektów za takie "cus" wieszałbym na suchej gałęzi

TomL
12-01-2009, 21:59
Jarku- otwór szerokości 2700 i wysokości 1900 podzielone na pół więc okno RU + R
Okucia- Jocz - Maco

jareko
12-01-2009, 22:05
Jarku- otwór szerokości 2700 i wysokości 1900 podzielone na pół więc okno RU + R
Okucia- Jocz - Maco
no to co innego :)))))

TomL
12-01-2009, 22:09
uff- nastraszyłeś mnie trochę. Wiem że nie są to pewnie jakieś przodujące firmy lecz jak podkreślam 4-osoby znajome mają Jocz-a no i jako jedyni podzieli omawiane okno na pół a inni przedyawicieli na 3 części (tak maja w katalogach) ale maja zapytać sie w fabryce hehe a zależy mi na podziale na pół gdyż w tym samym pomieszczenie i z tej samej strony domu są drzwi balkonowe przesuwne i fix też o szerokości 2700

jareko
12-01-2009, 22:39
spokojnie - zle odebralem wymiary :(
co do reszty - to najwazniejsze ze zadowoleni a poza tym Jocz to dobra firma - zbiera punkty in plus :)
Nad czym sie zastanawiac? :)

TomL
12-01-2009, 22:57
uwierzę Tobie- trochę profil mnie wkurza- sorki ale wrzuciłem Tobie wycenę na twojej stronce- zaraz dopiszę dla uczciwości jakie mam ceny

Dzieki za nocną korespondencję!
Pozdrawiam

finlandia
13-01-2009, 10:22
Ależ Jocz w swoim regionie jest ceniony od lat. Co prawda z okolic Mrągowa słyszałem złe opinie, ale i w Krakowie znajdzie się ktoś, kogo Oknoplast musiał zwolnić z pracy.

Jocz od lat budował swoją pozycję gruntownie wyszkolonymi doradcami dla których okna były pasją a nie wyłącznie biznesem - pozdrowienia dla prowadzących salon w Augustowie :wink: - bo to oni jedną rozmową sprawili że przyjaźnie patrzę na ta firmę.

Ale też w joczu liczył się produkt - zawsze bazowali na dobrych profilach. Kiedys był to Knipping który razem z Komerlingiem stawiany był na równi z Schueco. Hmm, a teraz nawet nie podają kto produkuje profile, ale to aż takiego znaczenia nie ma.

stary
13-01-2009, 14:06
Ale też w joczu liczył się produkt - zawsze bazowali na dobrych profilach. Kiedys był to Knipping który razem z Komerlingiem stawiany był na równi z Schueco. Hmm, a teraz nawet nie podają kto produkuje profile, ale to aż takiego znaczenia nie ma.
Teraz klepią na Trocalu :wink:

finlandia
13-01-2009, 15:06
Ale też w joczu liczył się produkt - zawsze bazowali na dobrych profilach. Kiedys był to Knipping który razem z Komerlingiem stawiany był na równi z Schueco. Hmm, a teraz nawet nie podają kto produkuje profile, ale to aż takiego znaczenia nie ma.
Teraz klepią na Trocalu :wink:
To dlatego nie wymieniają jego nazwy? :wink:

jareko
13-01-2009, 15:19
chyba tak :)

TomL
13-01-2009, 21:43
Witam. Tak mają profile Trocal InnoNova_70

tofek
13-01-2009, 22:01
Odradzam Jocza z profilem Trocal uszczelka szara potrafi sie skurczac odksztalcac profil tez daje wiele do zyczenia.Kiedys jak produkowali na knipingu to byly dobre okna ale teraz bym sobie odpuscil szkoda pieniedzy

Tyson
14-01-2009, 14:44
Zamowilismy okna w firmie Vetrex.
Drugi raz juz bym tego nie zrobila.

Zamowilismy okna do calego domu.
Jedno przyszlo uszkodzone wiec jest nie zamontowane, drugie uszkodzono przy montazu:) wiec nie moge przez to zamknac domu i wpuscic dalszej ekipy.
Dodatkowo wszystkie okna sa felerne. Na listwach posiadaja jasne paski, wyglada to jakby okleina byla zle zabarwiona.
Nie wiem, czy maja tam jakas kontrole jakosci ale ja bym wstydzila sie wydac takie cos klientowi.

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg (http://s372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/?action=view&current=DSC01635.jpg)

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg (http://s372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/?action=view&current=DSC01635.jpg)

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg (http://s372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/?action=view&current=DSC01635.jpg)

finlandia
14-01-2009, 14:54
Odradzam Jocza z profilem Trocal uszczelka szara potrafi sie skurczac odksztalcac profil tez daje wiele do zyczenia.Kiedys jak produkowali na knipingu to byly dobre okna ale teraz bym sobie odpuscil szkoda pieniedzy
Praktycznie każda szara uszczelka zachowuje się tak w niskich tempraturach. W końcu by uszczelka była elastyczna to robi się ją z "gumopochodnych" materiałów (o przepraszam - te lepsze to "termoplastyczne elastomery na bazie... ") . By byla szara ma domieszkę białego tworzywa, które sprawia, ze nie jest już tak bardzo elastyczna.

Hugo26
14-01-2009, 14:55
Zamowilismy okna w firmie Vetrex.
Drugi raz juz bym tego nie zrobila.

Zamowilismy okna do calego domu.
Jedno przyszlo uszkodzone wiec jest nie zamontowane, drugie uszkodzono przy montazu:) wiec nie moge przez to zamknac domu i wpuscic dalszej ekipy.
Dodatkowo wszystkie okna sa felerne. Na listwach posiadaja jasne paski, wyglada to jakby okleina byla zle zabarwiona.
Nie wiem, czy maja tam jakas kontrole jakosci ale ja bym wstydzila sie wydac takie cos klientowi.


profile Veka?

finlandia
14-01-2009, 15:02
Zamowilismy okna w firmie Vetrex.
Drugi raz juz bym tego nie zrobila.

Zamowilismy okna do calego domu.
Jedno przyszlo uszkodzone wiec jest nie zamontowane, drugie uszkodzono przy montazu:) wiec nie moge przez to zamknac domu i wpuscic dalszej ekipy.
Dodatkowo wszystkie okna sa felerne. Na listwach posiadaja jasne paski, wyglada to jakby okleina byla zle zabarwiona.
Nie wiem, czy maja tam jakas kontrole jakosci ale ja bym wstydzila sie wydac takie cos klientowi.

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg (http://s372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/?action=view&current=DSC01635.jpg)

Coś mi się wydaje ze niesłusznie osądzasz Vetrex. Ta okleina to "sprawka" producenta profili,czyli Veki, a ta powie, że zawinił Renolit dostarczając taką okleinę, która mogła trafić do każdego innego producenta profili. A na poważnie - okleina jest sztuczna, więc raczej się nie wybarwia, a to co masz na listwach przyszybowych..hmmm.. pewnie oglądając bliżej wszystkie Twoje okna znajdziesz coś podobnego także w innych miejscach - zerwij folie i sprawdz.
A uszkodzenia?Zdarzają się wszędzie i często to nie Producent jest im winien. Liczy się jak potraktują sprawy uszkodzeń.
A gdyby już te "paski" powodowały stały ból głowy to zawsze te listwy można wymienić.. tylko kto pokryje koszty?
Oczywiście teoretycznie nie można wykluczyć, że faktycznie ktoś obał czymś listwy :wink:

Hugo26
14-01-2009, 15:06
Zamowilismy okna w firmie Vetrex.
Drugi raz juz bym tego nie zrobila.

Zamowilismy okna do calego domu.
Jedno przyszlo uszkodzone wiec jest nie zamontowane, drugie uszkodzono przy montazu:) wiec nie moge przez to zamknac domu i wpuscic dalszej ekipy.
Dodatkowo wszystkie okna sa felerne. Na listwach posiadaja jasne paski, wyglada to jakby okleina byla zle zabarwiona.
Nie wiem, czy maja tam jakas kontrole jakosci ale ja bym wstydzila sie wydac takie cos klientowi.

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg (http://s372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/?action=view&current=DSC01635.jpg)

Coś mi się wydaje ze niesłusznie osądzasz Vetrex. Ta okleina to "sprawka" producenta profili,czyli Veki, a ta powie, że zawinił Renolit dostarczając taką okleinę, która mogła trafić do każdego innego producenta profili. A na poważnie - okleina jest sztuczna, więc raczej się nie wybarwia, a to co masz na listwach przyszybowych..hmmm.. pewnie oglądając bliżej wszystkie Twoje okna znajdziesz coś podobnego także w innych miejscach - zerwij folie i sprawdz.
A uszkodzenia?Zdarzają się wszędzie i często to nie Producent jest im winien. Liczy się jak potraktują sprawy uszkodzeń.
A gdyby już te "paski" powodowały stały ból głowy to zawsze te listwy można wymienić.. tylko kto pokryje koszty?
Oczywiście teoretycznie nie można wykluczyć, że faktycznie ktoś obał czymś listwy :wink:
w każdej firmie powinna byc dokonywana kontrola jakości towaru zanim trafi do klienta, zwalanie na dostawców np profili nie przystoi profesjonalnej firmie..... Moze Vetrex myslał ze klient jest niewymagajacy?!

pozdrawiam

Tyson
14-01-2009, 15:32
Masz racje, ze wine mozna zwalic na Veke lub Renolit ale Vetrexie dostajac taka folie w ogole nie powinni okejac nia okien...
Mnie jako klienta nie obchodzi kto zawinil, ja kupuje okna od Vetrexu a nie od Veki wiec w ich rekach jest wyprodukowanie i sprzedanie pelnowartosciowego towaru. I place za okna w kolorze orzech a nie zebrano ;)

Hugo26
14-01-2009, 15:52
Masz racje, ze wine mozna zwalic na Veke lub Renolit ale Vetrexie dostajac taka folie w ogole nie powinni okejac nia okien...
Mnie jako klienta nie obchodzi kto zawinil, ja kupuje okna od Vetrexu a nie od Veki wiec w ich rekach jest wyprodukowanie i sprzedanie pelnowartosciowego towaru. I place za okna w kolorze orzech a nie zebrano ;)

BINGO!

jareko
14-01-2009, 16:00
zaraz zaraz
właściwie o co chodzi? Patrze na te zdjęcia i dostrzec nie mogę :(

Tyson - nie do końca masz racje choć jako klienta jestem w stanie ciebie zrozumieć, Profile fabrycznie oklinowane od razu maja zakładana folie ochronna - to co pod nią jest czasem zaskakuje, ale tylko czasem. Nikt dla ciebie nie będzie zrywał taśmy ochronnej z całego okna by sprawdzić czy nie ma uszkodzeń, a tym bardziej nikt nie będzie ryzykował powstania tych uszkodzeń w trakcie produkcji gdyby zdjąć taśmę ochronna od razu na sztandze

Tak czasem słucham tych Waszych wypowiedzi i włos mi sie jeży :lol: - znęcacie się nad jednym z materiałów budowlanych w stopniu wartym lepszej sprawy. Nowy samochód tez Wam wymienia tylko dlatego ze po zdjęciu foli z siedzeń dopatrzycie się jakiejś plamki na tapicerce?
<tekst czysto prowokujący :) >

finlandia
14-01-2009, 16:34
Masz racje, ze wine mozna zwalic na Veke lub Renolit ale Vetrexie dostajac taka folie w ogole nie powinni okejac nia okien...
Mnie jako klienta nie obchodzi kto zawinil, ja kupuje okna od Vetrexu a nie od Veki wiec w ich rekach jest wyprodukowanie i sprzedanie pelnowartosciowego towaru. I place za okna w kolorze orzech a nie zebrano ;)
Fakt, że w tym konkretnym miejscu wygląda jak "zebrano" ale dla mnie jako zakochanego w drewnie to typowa imitacja słojów wystepujących w drewnie dębowym. Ale chciałem powiedzieć, że to może być normalną serią okleiny. A jak już komuś nie przypada do gustu wzór sztucznej okleiny to pozostają okna białe.. lub malowane. Jak ze zdjęć to czysty zbieg okoliczności, który np. na ramie stworzyłby całość rysunku drewna. Ale oczywiście - złóż reklamację - może to wada? Od narzekania na forum nic się nie zmieni, bo Vetrex to duża firma działająca w ramach formalnych - i na pewno rozpatrują reklamacje które wpływają do firmy, ale nie te na forum..

Helios
14-01-2009, 17:37
Matkobuska! Co się przymierzę do jakichś okien, to zaraz mi kubeł zimnej wody ktoś leje na łeb :evil:
Dostałam wycenę od Jocza ... już był w ogródku, już witał się z gąską... a tu ... trocal i uśmieszki :wink: :wink: :wink:
Co to do ch...ry ten trocal? do niczego, czy jak, wycofany z produkcji?
Mieszkam jeszcze w regionie gdzie powstawał i budował swoją pozycję "Jocz". Nadal utrzymuje się dobra opinia o tej firmie, choć po tragicznej śmierci właściciela, to chyba nie jest już to samo :(
I widzę już następne uśmieszki, ale zapytam:
Co to znaczy profil "półzlicowany" i profil "zlicowany". Na czym polega różnica i jakie to ma znaczenie (oprócz ceny)? :x :x :x

Tyson
14-01-2009, 18:35
Nikt dla ciebie nie będzie zrywał taśmy ochronnej z całego okna by sprawdzić czy nie ma uszkodzeń, a tym bardziej nikt nie będzie ryzykował powstania tych uszkodzeń w trakcie produkcji gdyby zdjąć taśmę ochronna od razu na sztandze

Tak czasem słucham tych Waszych wypowiedzi i włos mi sie jeży :lol: - znęcacie się nad jednym z materiałów budowlanych w stopniu wartym lepszej sprawy. Nowy samochód tez Wam wymienia tylko dlatego ze po zdjęciu foli z siedzeń dopatrzycie się jakiejś plamki na tapicerce?
<tekst czysto prowokujący :) >

Przeczytaj dobrze co jest uszkodzone zanim wydasz opinie. Wyraznie jest zaznaczone ze sa odbarwione listwy a nie rama okna czy tez skrzydlo, ktore sa zabezpieczone tasma. I nie trzeba sciagac tasmy aby zobaczyc ze cos jest nie tak bo listwy nie sa nia zabezpieczone.



Fakt, że w tym konkretnym miejscu wygląda jak "zebrano" ale dla mnie jako zakochanego w drewnie to typowa imitacja słojów wystepujących w drewnie dębowym. Ale chciałem powiedzieć, że to może być normalną serią okleiny. A jak już komuś nie przypada do gustu wzór sztucznej okleiny to pozostają okna białe.. lub malowane. Jak ze zdjęć to czysty zbieg okoliczności, który np. na ramie stworzyłby całość rysunku drewna. Ale oczywiście - złóż reklamację - może to wada? Od narzekania na forum nic się nie zmieni, bo Vetrex to duża firma działająca w ramach formalnych - i na pewno rozpatrują reklamacje które wpływają do firmy, ale nie te na forum..

Reklamacja przyjeta, okna sa z wada,
i zakochany w drewnie - tak na marginesie - to nie sa słoje ;) a do gustu przypada bo inaczej nikt by nie zamawial tego wzoru.

Tyson
14-01-2009, 18:46
Nowy samochód tez Wam wymienia tylko dlatego ze po zdjęciu foli z siedzeń dopatrzycie się jakiejś plamki na tapicerce?


nie ale jak otrzymasz z blotnikiem w innym kolorze niz reszta auta to raczej tak ;)

jareko
14-01-2009, 20:31
Nowy samochód tez Wam wymienia tylko dlatego ze po zdjęciu foli z siedzeń dopatrzycie się jakiejś plamki na tapicerce?


nie ale jak otrzymasz z blotnikiem w innym kolorze niz reszta auta to raczej tak ;)no tak :) to fakt :)

jareko
14-01-2009, 20:35
Przeczytaj dobrze co jest uszkodzone zanim wydasz opinie. Wyraznie jest zaznaczone ze sa odbarwione listwy a nie rama okna czy tez skrzydlo, ktore sa zabezpieczone tasma. I nie trzeba sciagac tasmy aby zobaczyc ze cos jest nie tak bo listwy nie sa nia zabezpieczone..
nie tylko czytałem ale tez zdjęciu się przyglądałem - i odebrałem to co ujrzałem na zdjęciu tak jak finlandia jako dobrze wyglądająca imitacje słojów :) Nie mogąc pomacać ;) bazowałem na zdjęciu
Z błotnikami jednak łatwiej - nawet na zdjęciu widać coś nie tak ;)

Charlie
14-01-2009, 23:17
przegrzana okleina w procesie nakładania na profil 8)

Charlie
14-01-2009, 23:28
finlandia - orzech to liściaste drzewo :wink:

Helios
15-01-2009, 07:48
Tak się zacietrzewili o tą okleinę, że nie chcą już powiedzieć co to półzlicowane a co zlicowane i które lepsze :( :( :(

dorman
15-01-2009, 07:53
prosze o pomoc. Kupuje okna do całego domu i zastanawiam sie nad:
1. Avante 5-komorowe-cena 15000 zł
2. okna firmy Pawlik z Morawicy-bazuja na aluplascie Ideal 7000 Round Line-cena 12600 zł
Prosze o pomoc bo nie wiem co robic czy róznica w cenie jest warta avante.

Helios
15-01-2009, 07:54
Już wiem na czym polega różnica (znalazłam w necie), ale które lepsze tego nie napisali... :(

jareko
15-01-2009, 07:54
ktore lepsze? Zalezy od zdolnosci marketingowych sprzedawcy :lol: - udowodni ci niejeden ze zlicowane jest lepsze - ale to tylko teoria :)
To ktore ci sie bardziej podoba
Zlicowane - plaszczyzna zewnetrzna skrzydla jest w plaszczyznie zewnetrznej oscieznicy
polzlicowane - plaszczyzna zewnetrzna skrzydla jest cofnieta wzgledem plaszczyzny zewnetrznej oscieznicy
tzw normalne - cala plaszczyzna skrzydla jest plaska - w powyzszych ma wystajaca czesc profila
satysfakcjonujaca odpowiedz ? :)

dorman
15-01-2009, 09:00
jareko prosze doradz mi w sprawie moich okien

finlandia
15-01-2009, 10:25
Zamowilismy okna w firmie Vetrex.
Drugi raz juz bym tego nie zrobila.


I w tej sytuacji, kedy przyjęto reklamację i stwierdzono wadę.. nie rozmumiem.. dlaczego uważasz że to zły wybór? Błędy zdarzają się wszędzie, gdzie są ludzie. Ta listwa to szczegół, i szczerze to byłbym zdziwiony gdyby kontrola jakości ją wychwyciła, bo ona bardzo przypomina rzeczywisty wzór okleiny. A gdyby tak firmy miały niezawodną kontrolę jakości to w ogóle nie byłoby potrzeby zatrudniania serwisanta :wink:
Tyson, tylko się cieszć że masz z kim rozmawiać na temat reklamacji.
Na zdjęcia można się patrzeć godzine i mało kiedy widać wadę a na żywo wystarczy czasem jedno spojrzenie.
Nie dziw się że bronimy tu Producentów, bo ktoś przecież musi. Gdyby tak wszyscy wpadli w narzekania to należałoby zmienić nazwę tego wątku na "Same wady okien".

finlandia
15-01-2009, 10:33
ktore lepsze? Zalezy od zdolnosci marketingowych sprzedawcy :lol: - udowodni ci niejeden ze zlicowane jest lepsze - ale to tylko teoria :)
To ktore ci sie bardziej podoba

Owszem, teoria. A w teorii jest tak, że profile zlicowane są technicznie bardziej zaawansowane:
Po pierwsze - więcej tworzywa, szersza komora zewnętrzna... więc cieplej i sztywniej.
Po drugie - ten zlicowany "okap" chroni uszczelkę przed bezpośrednim naporem nadmiaru wody i w razie zbiegu okolicznośc : ulewa+zniszczona uszczelka+ jeszcze parę praw fizyki do mieszkania wleje się mniej wody niż przy profilach płaskich.
Po trzecie - zlicowanie utrudnia włamanie. Często już nie wystarczy większy, prosty wkrętak, bo ten okap bywa tak wygięty że trudniej włożyć takie narzędzie, ale przed najprostszą, wyprofilowaną łapką już nie ochroni.

jareko
15-01-2009, 10:50
i tu właśnie mówimy o teori :lol:
Włam - salamander - połączenie skrzydła z 3D i ościeżnicy z 2D - pełne zlicowanie - nie oparło sie wkrętakowi :(
Woda - wszystko zależy od jakości uszczelek i docisku skrzydła
cieplej? to fakt - grubsze skrzydło ale czy tak radykalnie zwiększa współczynnik k? Prędzej poszerza je na tyle ze bez kłopotów można włożyć grubsze szyby i ciągle mieć dobra izotermę :)

teresab
15-01-2009, 11:37
pROSZĘ MI POWIEDZIEĆ KTÓRE OKNA LEPSZE:
- Z PROFILEM TROCAL I Z OKUCIAMI RHOTO - 5-CIO KOMOROWE
- PROFIL GELAN OKUCIA RHOTO - 6 CIO KOMOROWE
- PROFIL VEKA OKUCIA RHOTO 5-CIO KOMOROWE

CZY MA KTOŚ OKNA KOLORU MAHOŃ? JAK ONE SIE PREZENTUJĄ, CZY NIE SĄ ZA CIEMNE?

Helios
15-01-2009, 13:08
Dzięki Jareko, zrozumiano, satysfakcja pełna :lol: :lol: :lol:

jareko
15-01-2009, 14:01
jareko prosze doradz mi w sprawie moich okienprzypomnę jeszcze raz
nie doradzam w wyborze - a po co później - jak coś pójdzie nie tak ma mi ktoś gębę obić?

dorman
15-01-2009, 14:07
nie chcę żebyś za mnie wybrał tylko mi doradził. O avante jest duzo na różnych forach, natomiast podobno z aluplastu to nowy profil ten Ideal 7000 co o nim sądzisz?

finlandia
15-01-2009, 18:00
Jak Jereko nie mówi że coś może polecić.. to pewnie dlatego że nie poleca :wink: tak się domyslam jak go "obserwuje" od jakiegos czasu
A swoja drogą.. co tu mozna polecać, jak ideal 7000 jest rzeczą nową na rynku i niewielu miało z nią doczynienia na ocznie, nie mówiąc już o zrobienu nietypowo skrajnych okien i jeszcze sprawdzeniu w funkcjonowaniu ich przez parę lat. To pytanie raczej do wróżki :wink:
A na powaznie: wielu producentów miało problemy z oknami na Aluplast Ideal 6000 - głównie się wyginały. Nie sądzę by był to problem systemu, a raczej skutek oszczędnościowej polityki u Producentów i ich dostawców.

jareko
15-01-2009, 19:43
dobrym obserwatorem jesteś :)
a na serio - firm w kraju jest ponad 5.000
PIEC TYSIECY !!!
Juz prędzej na temat ich kondycji, produktów mogą wypowiedzieć sie ci co z racji swych obowiązków maja z nimi do czynienia
Tu - jak zapewne zdążyłeś zauważyć - możemy doradzać co do jakiś konkretnych rozwiązań, polecić to i owo, wypowiedzieć sie na temat tych firm z którymi los nas zetknął - ale przecież nie sposób brać okna od 5000 dostawców :) - och... chciałbym mieć tylu klientów by 5000 fabryk zatrudnić na swoje potrzeby :lol:
Bylo nie raz na temat lokalnych dostawców - podpytaj czy na swojej grupie budującej czy wśród sąsiadów - oni więcej powiedzą niż my
A co do ID7000 - jak juz powiedział finlandia - trudno oceniać nowy produkt pojawiający sie na rynku i w jakim stopniu opanował go producent
Powiem ci tak jeszcze - w dobie teraźniejszego podejścia do produkcji wszelakiej każdy nowy produkt jest... jest przeważnie do d... :lol: Dlaczego? Nie można tworzyć wyrobów wiecznych bo kto później będzie kupował towar? Dąży się do jak najmniejszego zużycia materiału do i w trakcie produkcji. Stad też pewne profile ciągle są najdroższe i nie dlatego ze producent chce z nas zedrzeć skore. Stad tak jakoś się dziwnie składa ze nowe profile maja coraz cieńsze ścianki, realnie coraz większe ograniczenia co do tego co z nich i w jakich gabarytach można wykonać
I zwróć jeszcze uwagę na jeden aspekt - potępienie czegoś w czambuł może być przez producenta potraktowane jak nieuczciwa konkurencja - wszak każdy wie ze Jareko to już Jareko Jezierski hi hi hi a ja mam rodzinę i nie mam aż tyle kasy i czasu by być po sadach za to ciągany

monikach
16-01-2009, 10:58
Też mam avante 8) :D
Firma sprzedająca te okna wykazała się najbardziej profesjonalną obsługą, ze wszystkich salonów jakie wtedy odwiedziliśmy :roll:
Poza tym mieliśmy swój typ, który mocno ograniczał wybór okien PCV - podział okna - ściągnięty z okien drewnianych...wszędzie robili wielkie oczy, wzdychali, krzywili się echhhhh... szkoda gadać :-? W avante wysłuchali, pomyśleli i zaproponowali, że ściągną coś podobnego specjalnie, żeby ocenić czy o to mi chodzi. Facet zadzwonił przy mnie, żeby wrzucili na auto TO okno, bo klientka chce pomacać :o :lol: i przyjechało z drugiego końca Polski.
Okno które przyjechało było białe z pięknymi witrażami -cudne 8) ...no więc zobaczyłam, pomacałam, wybrałam kolor, ustaliliśmy wszystkie parametry i zamówiłam.

Okna przyjechały w ustalonym terminie, montaż bezproblemowy... jest ok. 8)

amigo1974
17-01-2009, 00:19
Witam wszystkich na forum!Jareko mam pytanie odnośnie rolet zewnętrznych anwis czytalem wcześniej że masz z nimi styczność,chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt m2 takiej rolety ciepłej ze skrzynką na zewnątrz lub gdzie mogę się dowiedzieć więcej na ich temat?u nas na rynku tylko rolety heroal i nie mam z czym porównać ofert.I jeszcze jedna sprawa dotycząca okien do bardzo ciepłego domu co możecie zaproponować dobrego napiszcie z jakich ewentualnie firm okna są warte rozważania?Co sądzicie o oknach firmy MS ze Słupska i ich oknach tytanowych z szybą Super termo PCV i ich wzmocnieniach z wkładki termicznej zamiast jak u większości producentów stalowej.Czy będą dość sztywne?Pozdrawiam wszystkich

jareko
18-01-2009, 13:59
sztywne to one nie będą ale cieplejsze na pewno

amigo1974
18-01-2009, 21:25
A co sądzisz wogóle o profilu z jakiego MS wykonuje te okna?Pozdrawiam

IVO333
19-01-2009, 10:32
Jak Jereko nie mówi że coś może polecić.. to pewnie dlatego że nie poleca :wink: tak się domyslam jak go "obserwuje" od jakiegos czasu
A swoja drogą.. co tu mozna polecać, jak ideal 7000 jest rzeczą nową na rynku i niewielu miało z nią doczynienia na ocznie, nie mówiąc już o zrobienu nietypowo skrajnych okien i jeszcze sprawdzeniu w funkcjonowaniu ich przez parę lat. To pytanie raczej do wróżki :wink:
A na powaznie: wielu producentów miało problemy z oknami na Aluplast Ideal 6000 - głównie się wyginały. Nie sądzę by był to problem systemu, a raczej skutek oszczędnościowej polityki u Producentów i ich dostawców.

Hmm, niekoniecznie to skutek oszczędności producentów, Aluplast chyba zawierzył za bardzo masywnej budowie profili i opracował zbyt delikatne wzmocnienie, z 2-str koloru mimo zalecanego 2mm wzmocnienia faworki się robiły w balkonach niższych niż 2100, zresztą wystarczy porównać wzmocnienie z ideal 2000 i 6000 i coś chyba nie gra...
Ale zgadzam się, jeśli ktoś jeszcze przyoszczędził na stali to szkoda tylko klienta który kupił solidne (wizualnie tylko ) okna.
Pozdrawiam

jaro850
19-01-2009, 23:07
Witam Wszystkich serdecznie od kilku tygodni poszukujemy okien(PCV) 14sz(typowe nic nadzwyczajnego najwiekszeto 176,5X113,5) +wejscie na taras(226x176 symetryczne z poprzeczką) do domku i zebralismy już kilka ofert postaram sie je przedstawic i prosze kogos o opinie co o nich sądzi:
Dobroplast- Avantgarde 7000
Deceunick- Arcade(dawny Thyssen)
Deceunick- Zendow 5k
KBE 5k
OKnoplast Kraków- Orion+
Oknoplast Kraków- Platinium
Oknoplast Aluplast Ideal 4000
Violin-Triumph
domek powstaje na wsi w woj.podkarpackim nie nastawiamy sie na kolorowe okleiny itp wzor profili tez jest bez znaczenia zalezy nam zeby okna byly trwale, solidne, cieple, łatwe w utrzymaniu, itp jest tego bardzo duzoooooooo :o
Prosze o pomoc kogos na "neutralnej stopie" bo handlowcy taki kit wciskaja ze tragedia po przeczytaniu kilku stron na tym forum to czasami smiac mi sie dchce jak gadam z "handlowcem".
Dzieki za zainteresownie pozdrawiam

stefula
20-01-2009, 08:32
czy warto kupić przesuwkę z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce?
(podobno około 1 tys. droższe) czy nie ma jakiejś ogromnej róznicy,
bardzo ułatwia to użytkowanie? nie zacina się?
czy użytkownicy takich okien tarasowych mopgą się wypowiedzieć? ;)

Grzegorz i Ola
20-01-2009, 09:54
Wczoraj miałem na budowie podwykonawcę na pomiarach okien. Jest to firma AMEX-Bączek z Susza. Okna będą na profilu Veki, pięciokomorowe, dwustronnie oklejane. Czy macie jakieś informacje nt. tej firmy, na co zwrócić uwagę? Co sądzicie, o oknach kuchennych w których na górze jest jakiś system wentylowania. Takie mam mieć w kuchni i kotłowni ?
Pozdrawiam forumowiczów i z góry dzięki za fachowe rady :)

finlandia
20-01-2009, 10:39
czy warto kupić przesuwkę z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce?
(podobno około 1 tys. droższe) czy nie ma jakiejś ogromnej róznicy,
bardzo ułatwia to użytkowanie? nie zacina się?
czy użytkownicy takich okien tarasowych mopgą się wypowiedzieć? ;)
Jesli drzwi balkonowe mają pow. 2m szerokości lub mają zamontoany cieżki pakiet szybowy to warto. Jeśli mają powyżej 2,5m to już wręcz konieczność.
Jeśli masz teraz w domu zwykły balkon z funkcją uchylania to popatrz jak się go zamyka z uchyłu. Czasem ciężko, mimo iż to skrzydło ma niecałe 90cm szerokości..
Wspomaganie to nie jest zbędny gadżet, chociaż uważam że mogłoby być tańsze, chociaż to zależy głównie od producentów okuć..

finlandia
20-01-2009, 10:44
Witam Wszystkich serdecznie od kilku tygodni poszukujemy okien(PCV) 14sz(typowe nic nadzwyczajnego najwiekszeto 176,5X113,5) +wejscie na taras(226x176 symetryczne z poprzeczką) do domku i zebralismy już kilka ofert postaram sie je przedstawic i prosze kogos o opinie co o nich sądzi:
Dobroplast- Avantgarde 7000
Deceunick- Arcade(dawny Thyssen)
Deceunick- Zendow 5k
KBE 5k
OKnoplast Kraków- Orion+
Oknoplast Kraków- Platinium
Oknoplast Aluplast Ideal 4000
Violin-Triumph
domek powstaje na wsi w woj.podkarpackim nie nastawiamy sie na kolorowe okleiny itp wzor profili tez jest bez znaczenia zalezy nam zeby okna byly trwale, solidne, cieple, łatwe w utrzymaniu, itp jest tego bardzo duzoooooooo :o
Prosze o pomoc kogos na "neutralnej stopie" bo handlowcy taki kit wciskaja ze tragedia po przeczytaniu kilku stron na tym forum to czasami smiac mi sie dchce jak gadam z "handlowcem".
Dzieki za zainteresownie pozdrawiam
Zestawiając ze sobą takie okna wielu producentów obrażasz. Chociaż Ty producentów nie wymieniasz, a to często ważniejsze niż profil okna.
Dla pierwszego punktu: myślisz o Dobroplaście? To poczytaj i dowiedz się ile wysiłku kosztują najtańsze okna:
http://forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=9354
Oknoplast Aluplast? Dostałeś ta ofertę u jednego dealera "okien z Krakowa"?Zadzwoń do Krakowa, na pewno będą chcieli walczyć z nieczciwą konkurencją w obronie swojego dobrego imienia.

stefula
20-01-2009, 10:44
czy warto kupić przesuwkę z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce?
(podobno około 1 tys. droższe) czy nie ma jakiejś ogromnej róznicy,
bardzo ułatwia to użytkowanie? nie zacina się?
czy użytkownicy takich okien tarasowych mopgą się wypowiedzieć? ;)
Jesli drzwi balkonowe mają pow. 2m szerokości lub mają zamontoany cieżki pakiet szybowy to warto. Jeśli mają powyżej 2,5m to już wręcz konieczność.
Jeśli masz teraz w domu zwykły balkon z funkcją uchylania to popatrz jak się go zamyka z uchyłu. Czasem ciężko, mimo iż to skrzydło ma niecałe 90cm szerokości..
Wspomaganie to nie jest zbędny gadżet, chociaż uważam że mogłoby być tańsze, chociaż to zależy głównie od producentów okuć..


drzwi mają 2,20 metra, czyli skrzydło przesuwne będzie 1,1
swoją drogą zastanawiam się czy to nie za wąskie jak na przesuwkę.
no a na mechanizm chyba się skuszę, niestety nie miałam okazji nigdzie takich drzwi przetestować i dlatego mam wątpliwości

finlandia
20-01-2009, 10:55
drzwi mają 2,20 metra, czyli skrzydło przesuwne będzie 1,1
swoją drogą zastanawiam się czy to nie za wąskie jak na przesuwkę.
no a na mechanizm chyba się skuszę, niestety nie miałam okazji nigdzie takich drzwi przetestować i dlatego mam wątpliwości
A wysokość?
Jareoko na pewno bardzo często montuje przesuwki z automatem (bo niedocenia HS`ow - :) ) więc będzie mógł się lepiej wypowiedzieć.
Hmm.. trudniej tu spotkać użytkowników (ale może jakiś będzie) bo na ogół ludzie trafiają tu przed wyborem okien, a kiedy już je mają, użytkują to mija kilka lat i zapominają o tym wątku... a mogli by tak wejść i pochwalić dokonane przez siebie wybory :D

stefula
20-01-2009, 11:01
drzwi mają 2,20 metra, czyli skrzydło przesuwne będzie 1,1
swoją drogą zastanawiam się czy to nie za wąskie jak na przesuwkę.
no a na mechanizm chyba się skuszę, niestety nie miałam okazji nigdzie takich drzwi przetestować i dlatego mam wątpliwości
A wysokość?
Jareoko na pewno bardzo często montuje przesuwki z automatem (bo niedocenia HS`ow - :) ) więc będzie mógł się lepiej wypowiedzieć.
Hmm.. trudniej tu spotkać użytkowników (ale może jakiś będzie) bo na ogół ludzie trafiają tu przed wyborem okien, a kiedy już je mają, użytkują to mija kilka lat i zapominają o tym wątku... a mogli by tak wejść i pochwalić dokonane przez siebie wybory :D

wyskokość 2,25
no właśnie, szkoda że użytkownicy sie tak mało wypowiadają ;(

jaro850
20-01-2009, 11:55
Witam Wszystkich serdecznie od kilku tygodni poszukujemy okien(PCV) 14sz(typowe nic nadzwyczajnego najwiekszeto 176,5X113,5) +wejscie na taras(226x176 symetryczne z poprzeczką) do domku i zebralismy już kilka ofert postaram sie je przedstawic i prosze kogos o opinie co o nich sądzi:
Dobroplast- Avantgarde 7000
Deceunick- Arcade(dawny Thyssen)
Deceunick- Zendow 5k
KBE 5k
OKnoplast Kraków- Orion+
Oknoplast Kraków- Platinium
Oknoplast Aluplast Ideal 4000
Violin-Triumph
domek powstaje na wsi w woj.podkarpackim nie nastawiamy sie na kolorowe okleiny itp wzor profili tez jest bez znaczenia zalezy nam zeby okna byly trwale, solidne, cieple, łatwe w utrzymaniu, itp jest tego bardzo duzoooooooo :o
Prosze o pomoc kogos na "neutralnej stopie" bo handlowcy taki kit wciskaja ze tragedia po przeczytaniu kilku stron na tym forum to czasami smiac mi sie chce jak gadam z "handlowcem".
Dzieki za zainteresownie pozdrawiam
Zestawiając ze sobą takie okna wielu producentów obrażasz. Chociaż Ty producentów nie wymieniasz, a to często ważniejsze niż profil okna.
Dla pierwszego punktu: myślisz o Dobroplaście? To poczytaj i dowiedz się ile wysiłku kosztują najtańsze okna:
http://forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=9354
Oknoplast Aluplast? Dostałeś ta ofertę u jednego dealera "okien z Krakowa"?Zadzwoń do Krakowa, na pewno będą chcieli walczyć z nieczciwą konkurencją w obronie swojego dobrego imienia.

Hmmm napewno nie posiadam takiej wiedzy jak ty o oknach i pewnie dlatego tu napisalem swoja prosbe o pomoc duzo nie rozumiem z tego co napisales (nikogo nie zamierzalem obrazac, w punktach handlowych mowia, ze to ich jest dobre lepsze itp) licze ze ktos otwozy nam oczy i wytlumaczy ....
Za jedno wielkie dzieki wykluczylismy punkty z profilami z dobro...
Tu masz link do oknoplast : http://www.oknoplast.pl/ ;
Jak juz pewnie zauwazyles sa 2wie firmy o podobnej nazwie ja dowidzialem sie niedawno...
Zestawilem jak mi sie wydaje producentow profili oraz nazwe profila nie chcialem pisac od kogo kupic bo to nie o to mi chodzi

Jeszcze raz prosze o pomoc

barteks31
20-01-2009, 12:26
Jak myślicie warto teraz zamówić okna, skoro dom jest jeszcze nie przykryty. A dokładnie pisząc to nie ma ścian poddasza i dachu. Myślę że na czerwiec będzie to gotowe. Dostałem bardzo konkurencyjną oferte na okna Jezierskiego jednak mam dwa dylematy:
1. Czy okna w maju będą droższe niż to jest dzisiaj ( sprzedawca mówi że teraz mają ofertę zimowa i jest taniej)
2. Na poddaszu będą dwa okna balkonowe z łukami, zamawiając stolarkę teraz skazuje się na to że otwory będą musiały być wykonane idealnie pod okno, o szerokość się nie obawiam, ale co do wysokości otworu mam obawy że może wyjść coś nie tak.
Sprzedawca oczywiście pzretrzyma mi te okna do czerwca.

finlandia
20-01-2009, 13:26
No właśnie.. nie ma ścian, więc jak tu prawidłowo zwymiarować okna?Poczekaj przynajmniej do czasu wymurowania ścian. Oferta zimowa?
Owszem, w niektórych segmentach rynku okiennego nie ma ruchu (np. najtańsze duże firmy nie mają teraz zamówień i dają większe rabaty niż latem, a sprzedawcy podobnie - nie mają pracy więc łapią wszystko, czasem po kosztach.
O ile wiem, to promocja Jezierskiego jest do końca marca i ten pośpiech wynika wyłącznie z obawy, że znajdziesz inną, konkurencyjną "super"ofertę. Znam Pana - producenta który zawsze straszy kilkunastoprocentowymi podwyżkami szyb, profili, okuć itp.
Nieuczciwe.

Poczekaj na te ściany.

finlandia
20-01-2009, 13:45
Zestawilem jak mi sie wydaje producentow profili oraz nazwe profila nie chcialem pisac od kogo kupic bo to nie o to mi chodzi

Jeszcze raz prosze o pomoc

Nie ma na forum stalych,"dyżurnych" doradców. Każdy zabiera głos w wolnej chwili (przecież musimy zarabiać na siebie;-)
Warto się cofnąć parę stron i przeczytać ich chociaż ostatnie 10, bo sprawy często się powtarzają.
I tak jak wymieniłeś pewne nazwy Jaro - okno to nie tylko profil.
To przede wszystkim Producent, profil, okucie, montazysta.

W salonie Oknoplastu na pewno Ci zwrócono uwagę na pewne techniczno-estetyczne aspekty okien. Idź tym tropem i porównaj innych, dowiesz się czegoś więcej. Na tym forum wypisz parę nazw producentów i sprawdz ich przedstawicieli. Często drogą e-mailową można dokonać pierwszej selekcji.
I poszukaj lokalnej grupy budującej, np.
http://forum.muratordom.pl/grupa-krakow-i-okolice-zaczynamy-2008,t124052.htm
http://forum.muratordom.pl/grupa-podkarpacka,t961.htm
i tam będzie wiele osób które właśnie kupiły okna u kogoś z Twojej okolicy.

Gdybym był ograniczony do nazw które wymieniłeś wybrałbym Oknoplast Kraków. Reszta mówi niewiele.
A warto sprawdzić jeszcze m.in:
Avante,
Jezierskiego,
MS,
Plastico i na pewno wielu innych (sorry, to mi tylko przyszło do głowy i wymieniłech ich alfabetycznie)

jaro850
20-01-2009, 14:06
Dzieki wielkie za zaiteresowanie postaram czegos wiecej sie dowiedziec
Dzieki i pozdrawiam

Grzegorz i Ola
20-01-2009, 18:42
Amex-Bączek z Susza, profil Veka - słyszał ktoś o tym? Takie mam mieć :)

Qgiel
21-01-2009, 02:52
Powiem ci tak jeszcze - w dobie teraźniejszego podejścia do produkcji wszelakiej każdy nowy produkt jest... jest przeważnie do d... Dlaczego? Nie można tworzyć wyrobów wiecznych bo kto później będzie kupował towar? Dąży się do jak najmniejszego zużycia materiału do i w trakcie produkcji. Stad też pewne profile ciągle są najdroższe i nie dlatego ze producent chce z nas zedrzeć skore. Stad tak jakoś się dziwnie składa ze nowe profile maja coraz cieńsze ścianki, realnie coraz większe ograniczenia co do tego co z nich i w jakich gabarytach można wykonać

Witam.
Nie sądziłem, że to sie stanie, ale wyglada na to, że będziemy w tym roku ocieplać nasze blokowisko. Tym samym powstaje u mnie konieczność wymiany okien przynajmniej w dwóch pokojach( ze wzgledu na zrobiona wcześniej zabudowę, nie dało się ich wymienić i siedzą na swoim miejscu od 26 lat), a znając żonę to w całym mieszkaniu ;-).
O oknach niewiele wiem, bo sie nimi zupełnie nie interesowałem. Dlatego chciałbym poprosić o wskazówki, na co zwrócic uwagę przy kupnie ? O co i jak pytać sprzedawcę ?
To dla mnie bardzo ważne. Okna będą wymienione raz na zawsze, bo z zewnątrz będzie całkiem nowa elewacja, a wewnatrz bedę zmuszony zlikwidowac zabudowy i już więcej wolałbym nie rujnowac tego, co potem bedzie zrobione wokół nich.
Interesuje mnie przede wszystkim trwałość, szczelność i brak odkształceń w długim ( 20 lat przyjmijmy ) okresie czasu. Czy takie założenie jest realne ? A jeśli nie, czy istnieją sposoby renowacji poprzez np. wymianę uszczelek, czy jakieś regulacje ? A może nie PCV tylko drewno ?
Pytania kieruję głównie do jareko, jako uznanego tutaj eksperta. Z należytą uwagą i wdzięcznością przyjmę oczywiście informacje od każdego z forumowiczów, który chciałby się podzielić swoim doświadczeniem w tym temacie.
Z góry dziękuję !

finlandia
21-01-2009, 11:02
Amex-Bączek z Susza, profil Veka - słyszał ktoś o tym? Takie mam mieć :)
Swego czasu jeden znajomy polecał mi współpracę z tą firmą. Wybrałem inną, z podobnym produktem (nawiasem mówiąc taką, z której on zrezygnował).
Na pewno jeszcze 3 lata temu to była dobrze postrzegana firma, szczególnie w swoim regionie, czyli na Warmii.
Mam nadzieje ze nadal tak jest.

Jareko zdaje sie napisał, że wziął sobie wolne - ferie :D

jareko
21-01-2009, 13:38
owszem - wziąłem sobie ferie ale... cholera, tu zamiast śniegu pada deszcz, jest plus 10, wieja popłuczyny Halnego, idę się upić
finlandia - pełnij honory :)

el_hogar
21-01-2009, 14:24
owszem - wziąłem sobie ferie ale... cholera, tu zamiast śniegu pada deszcz, jest plus 10, wieja popłuczyny Halnego, idę się upić
finlandia - pełnij honory :)

I dlatego ja od jakiegoś czasu jeżdżę na nartki trochę dalej ...
Ciekawe jak jest "ceper" po italiańsku ? :lol:

pozdrawiam,

finlandia
21-01-2009, 18:02
O oknach niewiele wiem, bo sie nimi zupełnie nie interesowałem. Dlatego chciałbym poprosić o wskazówki, na co zwrócic uwagę przy kupnie ? O co i jak pytać sprzedawcę ?
To dla mnie bardzo ważne. Okna będą wymienione raz na zawsze, bo z zewnątrz będzie całkiem nowa elewacja, a wewnatrz bedę zmuszony zlikwidowac zabudowy i już więcej wolałbym nie rujnowac tego, co potem bedzie zrobione wokół nich.
Interesuje mnie przede wszystkim trwałość, szczelność i brak odkształceń w długim ( 20 lat przyjmijmy ) okresie czasu. Czy takie założenie jest realne ? A jeśli nie, czy istnieją sposoby renowacji poprzez np. wymianę uszczelek, czy jakieś regulacje ? A może nie PCV tylko drewno ?
Pytania kieruję głównie do jareko, jako uznanego tutaj eksperta. Z należytą uwagą i wdzięcznością przyjmę oczywiście informacje od każdego z forumowiczów, który chciałby się podzielić swoim doświadczeniem w tym temacie.
Z góry dziękuję !
A miałem nadzieję ze ktoś inny sie podejmie odpowiedzi na to "zadanie". A może reszta kolegów tez na urlopach lub co gorsze... w pracy? :wink:
Jareoko, nie oddawaj mi tak pola, bo wiesz ze ja lubię drewno..
Qgiel,
Warto cofnąć się chociaż parę stron w temacie, poczytać i poszukać odpowiedzi. Niestety nawet ten temat czy całe forum to tak duża skarbnica wiedzy, że aż trzeba zadać sobie trochę trudu by znaleźć konkretnie to, co Cię interesuje. Wyczerpujące odpowiadanie na Twoje pytania będzie powtórzeniem tego co już zostało powiedziane i jeszcze bardziej "zaśmieci" forum...
Miałem zamiar podać tu namiar na stronę tematyczną która ma w zamiarze pomagać w sprawach okiennych. Wydaje mi się że to vortal niezależny od jakiegokolwiek producenta. I był tam odpowiedni dział ze wskazówkami dla potencjalnego kupującego.. ale chyba zmienili układ strony.. ale i tak warto poczytać:
www.oknotest.pl
Wybór PCW - drewno zosatwiam Twoim przekonaniom. Zakładając że szukasz białych okien drewno godne polecenia będzie droższe.

Trwałość. Jest wiele systemów które są produkowane od dawna, ale są też take, które powstały by stawić czoło wymaganiom rynku, czyli TANIEJ.
Przykład z ub. roku. Profile Veka. Ta firma wprowadziła dwie nowości. Jedną normalnej jakości, ładną dla oka (SWINGLINE) - druga o nazwie EFECTLINE niczym się nie wyróżniająca i bardzo podobna do wczesniej produkowanego profilu (PERFETLINE).
Nie wyroznia sie na pierwszy rzut oka: a faktycznie - ma slabsze wzmocnienie, ma uszczelki zespolone z profilem i tylko po czesci da sie je wymienic odcianajac stare. Ale w skrzydle sie juz nic nie da zrobic i w przypadku zniszczenia uszczelki trzeba bedzie kiedys wymienic cale skrzydlo. Dlatego nie pytaj w punktach o okna do bloku, a zapytaj o dobre okna.
Generalnie niezły produkt właściwie zamontowany powinien wytrzymac bez koniecznosci remontu te 20 -30 lat. Stare okna (nawet te z PCW) wymienia sie teraz po kilkunastu latach, ale w nich nie bylo dobrych wzmocnien ( o ile w ogole byly - ale uwaga - teraz tez czesto sie oszczedza na stali). Tamte okna nie mialy dobrych okuc (teraz tez sie na nich oszczedza), uszczelki byly slabsze no i szyby - byly po prostu "zimne" I czesto kolor profili nie wytrzymal proby czasu.
Pytając o "okna" do bloku nakierowujesz sprzedawcę na najtańszy cennik.. i często niższy standard.

Rety, tak mozna pisac i pisac a nic nie zastapi praktyki i namacalengo kontaktu z oknem.
Jak masz w swojej okolicy, to idz do salonow polecanych tu Producentow. Warto odwiedzic Oknoplast, bo na ogol sa tam dobrzy handlowcy ktorzy zgodnie z linia wytyczoną przez fabrykę zwrocą Twoją uwagę na pewne szczegoly, które mają znaczenie, szczególnie to estetyczne. Wiedzę wyniesioną u nich skonfrontuj jeszcze w kilku innych punktach i ew. poszukaj na forum na odpowiedzi na pytania które się pojawią. To decyzja na długie lata i warto ją podjąć po dobrym namyśle.

MCB
21-01-2009, 19:35
W przypadku wymiany okien w bloku trzeba uwzględnić wymagania właściciela obiektu. Na pewno dotyczy to podziałów i koloru. Czy może dotyczyć innych elementów nie wiem. Upewnij się w administracji.

MCB

Arol_62
21-01-2009, 20:25
Po sasiedzku dostalem swietna oferte na okna Trocal innova natura 70,A5
firmy Bajcar .Sasiad zajmuje sie tez montazem tych okien.
Czy sa jakies doswiadczenia w uzytkowaniu tych okien.
Prosze o opinie..

Grzegorz i Ola
21-01-2009, 21:30
Amex-Bączek z Susza, profil Veka - słyszał ktoś o tym? Takie mam mieć :)
Swego czasu jeden znajomy polecał mi współpracę z tą firmą. Wybrałem inną, z podobnym produktem (nawiasem mówiąc taką, z której on zrezygnował).
Na pewno jeszcze 3 lata temu to była dobrze postrzegana firma, szczególnie w swoim regionie, czyli na Warmii.
Mam nadzieje ze nadal tak jest.

Jareko zdaje sie napisał, że wziął sobie wolne - ferie :D
Zgadza się. Firma właśnie przekroczyła Wisłę i wchodzi na zachód. To jej pierwsza inwestycja w tym regionie. Mam nadzieję, że udana. Na pomiarach był sam jej szef - facet wydaje się rzetelny. Montaż prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu. Chyba wezmę wolne, by patrzeć czy nie oszczędzają na piance :) A tak na serio - na co zwrócić uwagę przy montażu?

Helios
22-01-2009, 07:38
Trochę cicho się zrobiło, ale spróbuję zapytać :)
1) czy przy otworze 150 cm x 233 cm (wyjście na taras) lepiej jest zrobić drzwi dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem, czy też jednoskrzydłowe o maksymalnej szerokości ????? i części stałej bocznej (fix, naświetle ???). Co jest bardziej praktyczne, ekonomiczne, trwalsze, itp. ??? Nie ma możliwości wykonania szerszego otworu.
2) wiem, że takich pytań nie znosicie :( ale zapytam: przy prawie takiej samej cenie za całość okien, rozsądny inwestor powinien wybrać okna Salamander z abatexu Łódź, czy Platinum Oknoplastu??? :x :x :x
Może... dziś pytanie, dziś odpowiedź... :D :D :D

finlandia
22-01-2009, 10:08
Zgadza się. Firma właśnie przekroczyła Wisłę i wchodzi na zachód. To jej pierwsza inwestycja w tym regionie. Mam nadzieję, że udana. Na pomiarach był sam jej szef - facet wydaje się rzetelny. Montaż prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu. Chyba wezmę wolne, by patrzeć czy nie oszczędzają na piance :) A tak na serio - na co zwrócić uwagę przy montażu?
Pierwsza?To przepraszam, jaki to region?Wydaje mi się że region toruńsko-bydgoski też powinien być w ich zasięgu..
Zaufaj im.. Spojżałem na ich druk reklamacyjny. Jest banalnie prosty, tzn. ze w razie wady nie stosują "spychologii". Znam takie druki, że hoho. Mądrzejsze od niejednej instrukcji montażu :wink:
Kilka stron temu MonikaC "montowała" okna. Wróć w przeszłość lub zapytaj ją..

finlandia
22-01-2009, 10:17
Trochę cicho się zrobiło, ale spróbuję zapytać :)
1) czy przy otworze 150 cm x 233 cm (wyjście na taras) lepiej jest zrobić drzwi dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem, czy też jednoskrzydłowe o maksymalnej szerokości ????? i części stałej bocznej (fix, naświetle ???). Co jest bardziej praktyczne, ekonomiczne, trwalsze, itp. ??? Nie ma możliwości wykonania szerszego otworu.
2) wiem, że takich pytań nie znosicie :( ale zapytam: przy prawie takiej samej cenie za całość okien, rozsądny inwestor powinien wybrać okna Salamander z abatexu Łódź, czy Platinum Oknoplastu??? :x :x :x
Może... dziś pytanie, dziś odpowiedź... :D :D :D
Ad.1 - zdecydowanie dwa skrzydła i słupek ruchomy. Po otwarciu jednego spokojnie przejdzie nawet rozmiar XXL. A jak trzeba coś wynieść to jest jeszcze drugie skrzydło. Tego na prawdę nie często się używa. Jeśli już masz obawy to zrób to skrzydło niesymetrycznie - o ile nie popsuje to wyglądu elewacji.
Fix będzie tańszy(200-300zl?). Ale niewarte to oszczędności w normalnym domu.
Obiektywnie patrząc słupek ruchomy jest zwykle mniej odporny na włamanie, ale jeśli ktoś potrafi "przejść" przez balkon dwuskrzydłowy to poradzi sobie i z jednoskrzydłowym.
Ad.2 - Twoje pytanie dotyczy znanych w całej Polsce produktów, wiec i łatwiej o wiedzę.
Platinium jest przedstawiane jako nowość, ale ukierunkowana na estetykę i odwołanie się do poczucia nobilitacji, żeby nie powiedzieć snobizmu..
Salamander jest wymieniany obok Schueco i Komerliga jako profil okienny z górnej półki. Abatex także dąży do wyższego standardu.

jareko
22-01-2009, 11:28
A teraz bardzo przykra sprawa - zamieszczam za zgoda autora korespondencji
Może (choć czasem zaczynam wątpić w zdrowy rozsadek) da co nie co do myślenia jeśli "taniej" zaślepi
Niestety dość często zdarza sie, ze dealerzy bywają nieuczciwi, tu choć uprzedził ze okna będą od konkurencji ale widziałem kilka lat temu okna niby od Jezierskiego a tak naprawdę niewiadomego poczodzenia
a teraz cytat prywatnej korespondencji - bez żadnych skrótów

Witam

Piszę do Pana ponieważ po zapoznaniu się z opiniami z tego forum, zapragnąłem zakupić do nowobudowanego domu okna z chwalonego wielokrotnie na tym forum profilu SCHÜCO w wykonaniu firmy Jezierski. Po wizytach w salonie okien zostałem namówiony przez sprzedającego na ten sam profilu, ale w wykonaniu śląskiej firmy EUROCOLOR - padły m.in. słowa "jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać". W salonie pokazano mi przykładowe okno EUROCOLORu i dałem się przekonać - sfinalizowaliśmy zamówienie. Po 4 tyg. zamontowano mi okna i ...
nie wiem co zrobić, bo mój stary 9-letni BUDVAR to przy tym mercedes. Wymienię tylko, że:
- uszczelki nie są przycięte i sklejone lecz zawinięte na rogach na półokrągło
- patrząc przez okno w profilu widać śmieci tj. resztki plastikowych wiórów
- kilka okien zostało od razu przeszklonych (po mojej interwencji) ponieważ uszczelka zewnętrzna nie była dokładnie umieszczona w wycięciu i przez to nie dotykała do pakietu szybowego (woda po zewnętrznej powierzchni wlewała się w środek profilu)
- po zamknięciu uszczelki zewnętrzne np. drzwi balkonowych zamiast układać się prosto wyginają się w esy (trwałe odkształcenie) - a to nie wygląda zbyt ładnie.

Nie muszę dodawać, że okno pokazane w salonie było idealne.

Teraz pytanie czy i ew. w jaki sposób można dojść swoich racji - chodzi mi przede wszystkim aby otrzymać szczelne, estetyczne okna tj. bez esowatych uszczelek widocznych z zewnątrz czy półokrągłych narożnikach z uszczelek ?

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc - Adrian Dębski (Uwe_czw)

P.S.
Najgorsze w tym wszystkim jest jeszcze świadomość, że byłem zdecydowany na Jezierskiego i porównywałem tylko jego ofertę, a jak doszło do podpisania umowy to dałem się przekabacić sprzedawcy ...


i nastepny:


Witam ponownie

Okna zostały zakupione w firmie EURODOOR, ul. Warszawska 257 w Częstochowie - http://www.edoor.pl/

Jeżeli chodzi o umieszczenie tego postu na forum - jestem jak najbardziej ZA - może będzie to przestrogą dla innych z ok. śląska, którzy skuszą się na SCHÜCO w wykonaniu firmy EUROCOLOR.
Część z tego co napisałem umieściłem w wątku http://forum.muratordom.pl/post3016692.htm?highlight=#3016692

Uwe_czw

I jakby komentarz ode mnie.
Czasy są jakie są. Większość z Was nie ma zielonego pojęcia o oknach, nie ma tez pojęcia jacy bywają producenci na rynku, nie ma pojęcia czym tak naprawdę mogą sie miedzy sobą różnic okna w tym samym profilu. Jakże często zaślepienie "oszczędnościami" wybieramy wśród ofert w tym samym profilu oferty najtańszej etc etc. Wielokrotnie ludzie z branży przestrzegają Was i sugerują rozsądek. Dealerzy często współpracują nie z jednym lecz z wieloma dostawcami i tak naprawdę producent nie ma możliwości zweryfikowania handlowca do czasu kiedy nie dostanie takiego sygnału jak ten. Dziękuje ci Uwe_czw gdyż dzięki tobie ten dealer już nigdy nie będzie sprzedawał okien Jezierskiego - sprawa nabrała oficjalnego biegu.

finlandia
22-01-2009, 12:16
Jareoko,
nie denerwuj się - przynajmniej na urlopie!
Sprawa jest poważna, tu wręcz bezdyskusyjna. Chociaż mogło być jeszcze gorzej, bo Klient mógł dostać okna niby "Jezierskiego". Tu chociaż świadomie (?) wybrał..
Wielu sprzedawców ma kilka różnych ofert. Często korzystają z tej, która w danej chwili jest najtańsza i tak w ciągu roku można znaleźć u takiego sprzedawcy 5-6 różnych dostawców okien w tej samej, najtańszej klasie. Kompletny brak pomysłu na rozwój tego rynku.

Helios
22-01-2009, 12:52
Dzięki finlandia :)
To wahanie ze słupkiem ruchomym jest właśnie spowodowane praktycznie tylko obawą o "stabilność" czy też trwałość takiego rozwiązania. Chociaż wszyscy domownicy są narazie poniżej L (za wyjątkiem rottweilerki Gaja) :D :D :D , to chyba skorzystam z sugestii drzwi niesymetrycznych - wychodzą na zabudowany taras.
Za dyplomację drugiej części odpowiedzi również dziękuję :) Nijak Was podejść nie mozna :( :( :( :( :(

barteks31
22-01-2009, 14:26
[quote="finlandia"]Jareoko,
nie denerwuj się - przynajmniej na urlopie!
Sprawa jest poważna, tu wręcz bezdyskusyjna. Chociaż mogło być jeszcze gorzej, bo Klient mógł dostać okna niby "Jezierskiego". quote]

No właśnie a jak sprawdzić czy okna jezierskiego są naprawdę Jezierskiego

finlandia
22-01-2009, 15:58
Dzięki finlandia :)
To wahanie ze słupkiem ruchomym jest właśnie spowodowane praktycznie tylko obawą o "stabilność" czy też trwałość takiego rozwiązania. Chociaż wszyscy domownicy są narazie poniżej L (za wyjątkiem rottweilerki Gaja) :D :D :D , to chyba skorzystam z sugestii drzwi niesymetrycznych - wychodzą na zabudowany taras.
Za dyplomację drugiej części odpowiedzi również dziękuję :) Nijak Was podejść nie mozna :( :( :( :( :(

Podział symetryczny też nie będzie kłopotliwy. Poważnie. Robiłem balkony dwuskrzydłowe o całkowitej szerokośc 116cm i też da sie nimi wychodzić.
Sprawa stabilności słupka ruchomego jest stosunkowo bez znaczenia w porównaniu do funkcjonalności przejścia.

Wirecki
25-01-2009, 19:16
(...)600 zeta za montaż to albo ja za jakiś czas będę Ci te okna wyrywał i wstawiał na nowo albo zupełnie czysty marketing - dla swego bezpieczeństwa dowiedz sie jaki ma być ten montaż i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości spisz zakres prac montażowych przy umowie


A jaki może być? Na co należy zwrócić uwagę?

Mam jeszcze jedno pytanie. Łączna powierzchnia szyb 24,3 m^2. Różnica w cenie między szybami 1,0 a 0,8 to tysiąc pln netto. Czy warto dopłacić?

orko
25-01-2009, 19:30
Witam
A co sądzicie o profilach firmy:
Deceuninck
Podobno produkują też szyby i mają promocję do końca stycznia:
okna trzy szybowe U=0.7 w cenie dwuszybowych.

finlandia
26-01-2009, 10:18
Mam jeszcze jedno pytanie. Łączna powierzchnia szyb 24,3 m^2. Różnica w cenie między szybami 1,0 a 0,8 to tysiąc pln netto. Czy warto dopłacić?
Sama powierzchnia szyb nie mowi za wiele. Mogą byc to same małe okna i wtedy ogólny zysk będzie niewielki. Może jest to 10 duzych okien i wtedy róznica w U całego okna zrobi sie korzystniejsza..
A czy warto? TO test dla Twojego sprzedawcy. Powinien potrafić Ci to obliczyć. Zwykły wzór na U. Kilka stron temu był tu nawet wytłumaczony :wink:

Wirecki
26-01-2009, 11:30
Kilka-kilkanaście stron temu.... czytałem ale nie zauważyłem.
Może dlatego, że całe strony zajmują przepychanki słowne na temat wyższości świąt na wiosnę od zimowych :) i trudno cokolwiek znaleźć....

Okna jak to okna - nie widziałem jeszcze domu w którym są "same małe", ale wracając do meritum:
Jestem laikiem... ale pytam o szyby, rama już jest wybrana i U ramy nie ma tu chyba znaczenia. (nie pytam o U okna).

A przy okazji - ma ktoś zweryfikowaną opinię na temat Eurocoloru z Pyskowic i ich okien na profilu Rehau Brillant 70mm?




Mam jeszcze jedno pytanie. Łączna powierzchnia szyb 24,3 m^2. Różnica w cenie między szybami 1,0 a 0,8 to tysiąc pln netto. Czy warto dopłacić?
Sama powierzchnia szyb nie mowi za wiele. Mogą byc to same małe okna i wtedy ogólny zysk będzie niewielki. Może jest to 10 duzych okien i wtedy róznica w U całego okna zrobi sie korzystniejsza..
A czy warto? TO test dla Twojego sprzedawcy. Powinien potrafić Ci to obliczyć. Zwykły wzór na U. Kilka stron temu był tu nawet wytłumaczony :wink:

finlandia
26-01-2009, 13:11
A czy to nie ten sam Eurocolor który pojawił się w liście cytowanym przez Jarekona tej stronie? Czy moze tylko zbieg okolicznosci?

Jak pytasz o U 0,8 (chociaz z tą szybą się jeszcze nie spotkałem) czy 1,0. Jasne że im miejszy wspolczuynnik U tym lepiej.
I te 40zł za m2 tez nie jest bardzo duzo. Ale po jakim czasie Ci się to zwróci.. To da się mniej więcej policzyć.

Qgiel
26-01-2009, 19:01
Jareko, czy firma BUDOMAR z Bełchatowa nadal jest Waszym partnerem ?
Mam zamiar się tam wybrać, jeśli tak jest.

Grzegorz i Ola
26-01-2009, 21:05
Jutro ekipa podwykonawców przyjeżdża montować okna. Jest to firma Amex-Bączek. Na co zwrócić uwagę? Słyszałem, że nawet na rodzaj pianki, letnia czy zimowa...

jareko
26-01-2009, 21:13
Jutro ekipa podwykonawców przyjeżdża montować okna. Jest to firma Amex-Bączek. Na co zwrócić uwagę? Słyszałem, że nawet na rodzaj pianki, letnia czy zimowa...najlepiej przelozyc montaz az calodobowe beda powyzej zera
Zimowa piana niewiele zmieni

jareko
26-01-2009, 21:15
Jareko, czy firma BUDOMAR z Bełchatowa nadal jest Waszym partnerem ?
Mam zamiar się tam wybrać, jeśli tak jest.
moim partenrem jest Jezierski - nie jestem producentem
moja strona niestety nieaktualizowana :(

Grzegorz i Ola
26-01-2009, 21:51
Jutro ekipa podwykonawców przyjeżdża montować okna. Jest to firma Amex-Bączek. Na co zwrócić uwagę? Słyszałem, że nawet na rodzaj pianki, letnia czy zimowa...najlepiej przelozyc montaz az calodobowe beda powyzej zera
Zimowa piana niewiele zmieni To po co są pianki zimowe? Dlaczego widać, że również zimą montują okna w blokach? Jakie mogą być tego skutki? Ciężko mi będzie przełożyć montaż, ekipa ma przyjechać jutro. Brak okien z kolei uniemożliwia prowadzenie prac wewnątrz budynku - instalacje,itd.

Moris77
26-01-2009, 22:18
Jutro ekipa podwykonawców przyjeżdża montować okna. Jest to firma Amex-Bączek. Na co zwrócić uwagę? Słyszałem, że nawet na rodzaj pianki, letnia czy zimowa...najlepiej przelozyc montaz az calodobowe beda powyzej zera
Zimowa piana niewiele zmieni To po co są pianki zimowe? Dlaczego widać, że również zimą montują okna w blokach? Jakie mogą być tego skutki? Ciężko mi będzie przełożyć montaż, ekipa ma przyjechać jutro. Brak okien z kolei uniemożliwia prowadzenie prac wewnątrz budynku - instalacje,itd.

Pianki zimowe mają tak opracowany swój skład chemiczny że wykonując prace w okresie kiedy temperatura jest poniżej 0 stopni nie pogarszać właściwości piany.
I tak czas krzepnięcia , czas pełnego utwardzenia, chłonność wody, kurczliwość , wytrzymałość na ściskanie i rozciąganie oraz współczynnik przewodzenia ciepła
jest optymalny i zgodny z atestami i aprobatami technicznymi również zimą.
Jareko ja wiem że przez okres wiosenno -jesienny jesteś w stanie tyle sprzedać, zamontować i zarobić że przez zimę nie musisz już montować okien,
a wolny czas poświęcasz na montaż roletek materiałowych i coraz bardziej odważną reklamę okien Jezierskiego.
Jeśli się mylę to przestań wprowadzać zamęt i niepewność u inwestorów bo nie długo Wszyscy będą czekać z montażem do wiosny bo tak mistrz okienny zalecił.

jareko
26-01-2009, 23:07
zupełnie niepotrzebny jad bije z Twych ust - doradzam gdyż wiedzę mam w tym temacie bardzo dobra montując wielokrotnie okna na budowach w temperaturach ujemnych - zawsze mając papier Inwestora ze on mi zleci
Wiesz co się dzieje? Piana zimowa gwarantuje ci tylko jedno - nie ulegnie krystalizacji na mrozie - nie zagwarantuje ci takiego samego przylegania do muru który wilgotny pokrywa się niewidoczna warstwa lodu której nie roztopi podgrzana piana
Mistrz okienny - jak to pięknie ująłeś hi hi hi - dzieli się doświadczeniem
Co się później z takim oknem dziać może ? Podkreślę może - nie koniecznie musi
Piana wiosna odklei się od muru. Jeśli zauważysz to przed tynkami - super, jeśli zaś nie to później będziesz sie zastanawiał dlaczego grzyb i lód pojawia się na glifie. Dobry przykład to budowa na Bema 87 w Warszawie czy tez Wlodarzewska II gdzie kazano nam montować okna przy minus 5-10 stopni zaś na wiosnę prawie wszystkie okna były do ponownego dopianowania, na nic zdało sie podgrzewanie piany do +20 stopni - było to za mało by wysuszyć mur na tyle by związanie z nim piany bylo takie jak w temperaturach dodatnich
Wymiana okien w temperaturach ujemnych to zupełnie inna sprawa - tu mur jest suchy, ciepły, w czasie od wyrwania do zamontowania nowego okna nie zmrozi się i nie zlodowacieje - stad wymiana okien z zastosowaniem pian zimowych jest ze wszech miar uzasadniona. Przykład - montaż okien w dawnym Ministerstwie Budownictwa na Wspólnej 2/4 gdzie prace wykonywaliśmy do temperatury minus 15 stopni
Kolejna kwestia - przy temperaturach ujemnych trzeba cholernie uważać na okna PVC - chwila nieuwagi, omskniecie młotka czy innego narzędzia i PVC pęka gdyż kruche jest jak nie wiem co

Resztę twych złośliwości pominę milczeniem - po co mam się denerwować na urlopie
Polecam Jezierskiego a raczej Schuco na ktorym produkuje, polecam Adamsa i Aluplasta wykonywanego przez te fabrykę, polecam Wacławka z jego Rehau, Oknoplast Kraków Tom & Mar z jego produkcja na Salamandrze i Aluplascie oraz w alu na Reynersie, wypełnienia Adeco i jeszcze kilku producentów z którymi los mnie zetknął i nie oszukują. To, że zdecydowałem zacieśnić współpracę tylko z Jezierskim chyba nie jest grzechem ? ;)

orko
27-01-2009, 07:30
Nikt nie zna profili firmy Deceuninck?
NP. profile zendow?

Grzegorz i Ola
27-01-2009, 07:47
Ekipa ma być ok. 10-11ej. Temperatura ok. 0 stopni... Jak przyjadą będzie dodatnia.

pam
27-01-2009, 09:17
Nikt nie zna profili firmy Deceuninck?
NP. profile zendow?

Ja znam - mam je u siebie w domu od maja. Ale się nie znam na oknach to się nie wypowiadam. :)

finlandia
27-01-2009, 10:28
Ekipa ma być ok. 10-11ej. Temperatura ok. 0 stopni... Jak przyjadą będzie dodatnia.
Nie powinno być źle. Jareoko opisał skrajne przypadki, co nie znaczy ze one nie mogą się zdarzyć.
Od kilku dni jest przyzwoita temperatura, ale w otworze okiennym po ktorym zacieka woda zwróć uwagę na to czy nie jest coś zmrożone..
Do jakiejkolwiek montażu podstawową zasadą jest by powierzchnia była czysta..

Anuleek
27-01-2009, 14:22
W mieszkaniu mam okna z oknoplastu i jestem zadowolona, więc w moim domku też będą takie same http://www.oknoplast.com.pl/

finlandia
27-01-2009, 15:35
(...)600 zeta za montaż to albo ja za jakiś czas będę Ci te okna wyrywał i wstawiał na nowo albo zupełnie czysty marketing - dla swego bezpieczeństwa dowiedz sie jaki ma być ten montaż i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości spisz zakres prac montażowych przy umowie


A jaki może być? Na co należy zwrócić uwagę?

Mam jeszcze jedno pytanie. Łączna powierzchnia szyb 24,3 m^2. Różnica w cenie między szybami 1,0 a 0,8 to tysiąc pln netto. Czy warto dopłacić?
uff..udało mi sie dotrzec do tametgo starego postu TEST`a
http://forum.muratordom.pl/szukam-dobrych-okien,t2695-9300.htm
to łopatologicznie wyłożony sposób obliczenia potencjalnych oszczędności energii.

Wirecki
27-01-2009, 16:37
Sądziłem, że 15 stron wstecz wystarczy, myliłem sie...
Dzięki, przeczytam.



[ uff..udało mi sie dotrzec do tametgo starego postu TEST`a
http://forum.muratordom.pl/szukam-dobrych-okien,t2695-9300.htm
to łopatologicznie wyłożony sposób obliczenia potencjalnych oszczędności energii.

T12345T
27-01-2009, 18:39
Nikt nie zna profili firmy Deceuninck?
NP. profile zendow?

No i co też byś chciał o tym Zendowie wiedzieć? Tylko nie pisz, że wszystko, dobrze?

Według mnie to co o nim powinieneś wiedzieć jest w AT-15-6143/2006, a gdzie ją znaleźć to już wiesz :D . U mnie :D

Jak chcesz się dowiedzieć jak okna z Zendowa sprawują się w naturze, to pytaj tych co je użytkują, choć odpowiedź jest przewidywalna. Jak dobrze zrobione i zamontowane to się sprawują dobrze, a jak źle, to źle. I już.

Jakie Ty będziesz miał okna, to się dowiesz jak je już będziesz miał. Reszta to wróżenie z fusów. Takie co by było gdyby... .

Pozdrawiam

Grzegorz i Ola
27-01-2009, 21:32
http://i145.photobucket.com/albums/r201/mycha26/DSCF9744-1.jpg co jest nie tak?

bwojtek
28-01-2009, 09:18
Nie bardzo rozumiem o co chodzi?

finlandia
28-01-2009, 10:31
No ze zdjęcia nie widać co jest nie tak..
Ładnie osłonięte skrzydła przed zachlapaniem tynkiem...

jareko
28-01-2009, 10:45
zapewne napisy na folii ochronnej do góry nogami :P
Nareszcie pada snieg :)

pchelek
28-01-2009, 21:06
Oslonki nie ma odwodnienia.
I pod oknem jest niedopianowane.
Ponadto brak listwy podokiennej.
Brak klocka pod slupkiem [klocka podporowego - musi byc - inaczej okno opadnie do dolu].

Wirecki
28-01-2009, 21:33
Pytanie do sprzedawców, montażystów:
Ile kosztuje (albo raczej ile warto zapłacić) za montaż okien (za mb) przy użyciu taśm i folii illbruck? Mam łącznie 95 mb i propozycję 40zł netto za metr bieżący.
Standardowy (?) montaż z pianowaniem w ofercie - 22 zł netto/mb.

Czy w Waszej ocenie ceny są ok? Czy droższe rozwiazanie warte jest swojej ceny?

siemka
28-01-2009, 21:36
Czy ktos z Szanownych Forumowiczów ma jakieś "przecieki" :D dt. promocji u Jezierskiego w najbliższym okresie czasu.......jestem przyparty do muru.....muszę zamawiac okna.......a tu " bida z nedzą " :(

Moris77
28-01-2009, 22:01
Czy ktos z Szanownych Forumowiczów ma jakieś "przecieki" :D dt. promocji u Jezierskiego w najbliższym okresie czasu.......jestem przyparty do muru.....muszę zamawiac okna.......a tu " bida z nedzą " :(
Jeśli Euro w najbliższym czasie nie potanieje a kurs będzie cały czas wzrastał, to raczej nie powinieneś się spodziewać żadnych konkretnych promocji.
Większość półproduktów do produkcji okien, profile, okucia są rozliczane przez dostawców w euro a te niestety coraz droższe. Chcąc nie zmieniać cen na produkt końcowy, producenci muszą zacząć liczyć koszta i przestać rozdawać gratisy.

siemka
28-01-2009, 22:09
Czy ktos z Szanownych Forumowiczów ma jakieś "przecieki" :D dt. promocji u Jezierskiego w najbliższym okresie czasu.......jestem przyparty do muru.....muszę zamawiac okna.......a tu " bida z nedzą " :(
Jeśli Euro w najbliższym czasie nie potanieje a kurs będzie cały czas wzrastał, to raczej nie powinieneś się spodziewać żadnych konkretnych promocji.
Większość półproduktów do produkcji okien, profile, okucia są rozliczane przez dostawców w euro a te niestety coraz droższe. Chcąc nie zmieniać cen na produkt końcowy, producenci muszą zacząć liczyć koszta i przestać rozdawać gratisy.

Zgadzam sie z Toba, ale myślę, że to Najświetsza Panienka czuwała nad nami-inwestorami i teraz "ręcami" kryzysu" przypie.....y w producentów aby sie nieco opamietali z forowaniem cen....i "spasowali" z powszechnie wiadomymi wygórowanymi cenami, bo raczej mi nie wmówisz, ze to co sie dzialo w ciągu ostatnich 2 lat to było "normalne" ?
pozdrówka

Moris77
28-01-2009, 22:30
Czy ktos z Szanownych Forumowiczów ma jakieś "przecieki" :D dt. promocji u Jezierskiego w najbliższym okresie czasu.......jestem przyparty do muru.....muszę zamawiac okna.......a tu " bida z nedzą " :(
Jeśli Euro w najbliższym czasie nie potanieje a kurs będzie cały czas wzrastał, to raczej nie powinieneś się spodziewać żadnych konkretnych promocji.
Większość półproduktów do produkcji okien, profile, okucia są rozliczane przez dostawców w euro a te niestety coraz droższe. Chcąc nie zmieniać cen na produkt końcowy, producenci muszą zacząć liczyć koszta i przestać rozdawać gratisy.

Zgadzam sie z Toba, ale myślę, że to Najświetsza Panienka czuwała nad nami-inwestorami i teraz "ręcami" kryzysu" przypie.....y w producentów aby sie nieco opamietali z forowaniem cen....i "spasowali" z powszechnie wiadomymi wygórowanymi cenami, bo raczej mi nie wmówisz, ze to co sie dzialo w ciągu ostatnich 2 lat to było "normalne" ?
pozdrówka
Niestety ale nie masz do końca racji. Ceny owszem przez ostatnie dwa lata wariowały np na pustaki, cement, stal itp oraz wartość końcowa metra mieszkania przez chęć większego zarobku dewelopera była sztucznie zawyżona. Ale branża okienna nie odnotowała żadnych większych podwyżek końcowego produktu pomimo wzrostu cen surowców. Jeden producent, patrzy na drugiego i jeśli jest uczciwy to liczy koszta i mądrze gospodaruje, ale są i tacy którzy szukają oszczędności w inny sposób i przycinają na wszystkim na czym się da. Dla wielu klientów okno to tylko kolejny materiał budowlany i często kierują się tylko ceną końcową a nie jakością czy marką i renomą producenta.

bwojtek
29-01-2009, 08:06
Oslonki nie ma odwodnienia.
I pod oknem jest niedopianowane.
Ponadto brak listwy podokiennej.
Brak klocka pod slupkiem [klocka podporowego - musi byc - inaczej okno opadnie do dolu].
Ty chyba patrzysz na inne zdjęcie... Poza brakiem osłonki odwodnienia, której na tym etapie i tak nie powinno się montować reszta to czysta spekulacja. Przecież nie widać miejsca podparcia słupka więc może klocek tam jest a ten "glut pianki" może być właśnie na listwie podokiennej...
Jasnowidz z ciebie pchelek jaki czy co?

pchelek
29-01-2009, 08:31
O krzynke piwa sie zakladam ze klocka ni ma ni ma tez listwy, kapka powinna byc bo okna JUZ zamontowano. A niedopianowanie to nawet z mojego biurka widac - nie trzeba tam byc.

bwojtek
29-01-2009, 10:16
Może by tak Grzegorz i Ola jakieś dodatkowe zdjęcia zamieścili by rozwiać wątpliwości?

finlandia
29-01-2009, 10:49
O krzynke piwa sie zakladam ze klocka ni ma ni ma tez listwy, kapka powinna byc bo okna JUZ zamontowano. A niedopianowanie to nawet z mojego biurka widac - nie trzeba tam byc.
Pchełek, zza swojego biurka to ja widzę przyszłość :wink: a w niej:
- klocek pod słupkiem.. oj bardzo rzadko się zdarza na budowie. Tak jak kotwowanie od dołu. Więc możesz się zakładać. Na 90% wygrasz.
- za chwilę (miesiąc - dwa) pojawi się ocieplenie z zewnątrz i parapety.
- przy styropianie okna się brudzą, więc malo kto zrywa od ręki folie zewnętrzne.
- założona osłonka na odwodnieniu spadnie przy zrywaniu folli.
- niedopianowanie - przy zakładaniu parapetu zewnętrznego to dopianowanie będzie trzeba wygrzebać by wsunąć parapet.
Powiedzmy, że poza klockiem pod słupkiem (o ile go nie ma) to reszta "wad" jest dyskusyjna i większość z nich w praktyce lepiej wykonać przy późniejszych pracach.

pchelek
29-01-2009, 11:48
Klocka ni ma i okna wisza na pianie, rama dolna lata w te i we w te i sie styk rozszczelnia. Okno osiada do dolu sie deformuje. Okna sa kolorowe - ramiak sie powygina we wszystkie strony - w beczki i esy floresy. Tym bardziej ze nie ma mocowania od dolu. Potem sie ludzie dziwia ze okna przemarzaja, ze sa nieszczelne, ze uszczelki nie trzymaja. A ten parapet zewnętrzny z blachy jak pojdzie pod rame okna to sie do piany przykreci i bedzie git!!!!. Listwa progowa jest do tego by mocowac do niej parapety. A oslonki to juz nikt nie zalozy jak jej teraz nie ma. Bo oslonek to pewno nabywca okien nie otrzymal.
Ale co to mnie obchodzi - powinienem byc zadowolony - ekspertyz mam jednoczesnie chyba 10 - i wszystkie prawie to spier.....ny montaz.
Robote mam do emerytury - oby tak dalej.
Jeszcze ide o zaklad ze w tych oknach nie ma otworow odprezajacych - jk to sie nagrzeje latem od slonca to bedzie bardzo wesolo.

pchelek
29-01-2009, 11:54
A to odwodnienie to chyba nafrezowane jest na wysokosci poziomego wewnetrznego zeberka rozdzielajacego zewnetrzną komorę ramy - dolna i gorna. Od zewnatrz w tym profilu sa dwie komory zewnetrzne przedzielone pozioma scianka. Woda bedzie sie wlewac do dolnej komory i bedzie tam stac i stac zawsze. Zima woda zamarznie i rozsadzi pionowa scianke wewnetrza. za jakis czas porozsadzane beda wszystkie scianki i woda dojdzie do usztywnienia. usztywnienie skoroduje - to pryszcz. Ale rama przemarznie i na ramach bedzie od wewnatrz lod. Podam stronke gdzie takie lodowe okna sa pokazane. Nie raz takie lodowe okna widzialem.

Grzegorz i Ola
29-01-2009, 12:08
A to odwodnienie to chyba nafrezowane jest na wysokosci poziomego wewnetrznego zeberka rozdzielajacego zewnetrzną komorę ramy - dolna i gorna. Od zewnatrz w tym profilu sa dwie komory zewnetrzne przedzielone pozioma scianka. Woda bedzie sie wlewac do dolnej komory i bedzie tam stac i stac zawsze. Zima woda zamarznie i rozsadzi pionowa scianke wewnetrza. za jakis czas porozsadzane beda wszystkie scianki i woda dojdzie do usztywnienia. usztywnienie skoroduje - to pryszcz. Ale rama przemarznie i na ramach bedzie od wewnatrz lod. Podam stronke gdzie takie lodowe okna sa pokazane. Nie raz takie lodowe okna widzialem. .... a nagromadzony w oknie lód zacznie rosnąć i rosnąć, nagle wystrzeli w przestrzeń powietrzną i wypełni atmosferę kuli ziemskiej. Zamiast zapowiadanego ocieplenia nastąpi gwałtowne zlodowacenie, zamiast lodowych okien, po horyzont rozciągać się będą śniegowe zaspy. Wszystko wyginie, nawet pchelki i karaluchy.
P.S. Dzisiaj umieszczę większe kadry, tak by zakończyć budowlane fantazje co niektórych. Przy okazji gratuluję paranormalnych zdolności, umiejętności prześwietlania i poszerzania kadru i widzenia tego co nie widoczne. To nie jest już znajomość stolarki okiennej, to już wyższa sfera zdolności ponadplanetarnych! :) Dzięki za apokaliptyczne wizje wyczytane przez jasnowidzów budowlano-oknowych z fragmentu mojego okna. Ten fragment miał rozwiać moje wątpliwości nt. "rama dolna lata w te i we w te i sie styk rozszczelnia". Właśnie o tą szczelinę mi chodzi. W każdym oknie jest taka minimalna nieszczelność. Na tym zdjęciu widać to najbardziej.

Sławas7
29-01-2009, 12:11
Tam można ,, podziwiać '' takie okna
http://oknotest.pl/1/news/artykuly/okna_zimne_jak_lod.php

pchelek
29-01-2009, 12:36
To jest wlasnie woda w ramach oscieznic [najprawdopodobniej] i pod szybami [z pewnoscia]. Do tego tu jest chyba koncertowo skopany montaz - mostek termiczny pod oknem i przy ramach na osciezach - brak pianki. To samo bedzie w tych oknach brazowych. Znaczy sie "moze byc".
Ale ja mam robote do starosci i nawet dalej. Ja juz te objawy to na odleglosc widze - sa tak typowe ze az nudn do cytowania.

a nagromadzony w oknie lód zacznie rosnąć i rosnąć, nagle wystrzeli w przestrzeń powietrzną i wypełni atmosferę kuli ziemskiej
Zycze powodzenia - przynajmniej jak sie nie znasz to sie nie wcinaj z takimi tekstami.
Podajemy przyklady skopanego montazu - w tych brazowych oknach montaz jest skopany. ale to wasz problem wasze okna.

Grzegorz i Ola
29-01-2009, 12:53
Zycze powodzenia - przynajmniej jak sie nie znasz to sie nie wcinaj z takimi tekstami.
Podajemy przyklady skopanego montazu - w tych brazowych oknach montaz jest skopany. ale to wasz problem wasze okna.
Nie podważam tego, że znasz się na montażu okien i przyznaje też, że ja się nie znam. Jednak tak szczegółowa analiza domniemanych wad montażu po jednym zdjęciu, na którym jest widoczny jest tylko fragment okna to już spore przegięcie... Piszesz o braku elementów, których na fotce zupełnie nie widać, bo nie są ujęte kadrem. Może widzisz tam też krzywy komin i źle położoną dachówkę! Wyluzuj i stań na wysokości zadania i odnieś się rzetelnie do zdjęć, które wieczorem umieszczę. (Wątpię, że teraz, aby nie zaprzeczyć swoim tezom powiesz coś pozytywnego, nawet, jak na pełnym kadrze, będzie widać, że wszystko cacy). Jeśli zimą 2009-2010 będę miał lodowe okna to napiszę, prześlę fotę i przeproszę. Czy każda "fachowa" porada musi być zdominowana brakiem rzetelności zdominowanym chęcią obsmarowania konkurencji?

orko
29-01-2009, 13:28
Tam można ,, podziwiać '' takie okna
http://oknotest.pl/1/news/artykuly/okna_zimne_jak_lod.php
Jakimś dziwnym trafem informacje podane na tej stronie umożliwiają identyfikację firmy montującej lodowe okna:
"Innowacyjne rozwiązania technologiczne wszystkich produktów firmy "XXXXXXX " gwarantują wysoką jakość wykonania, dzięki czemu produkty spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów."
czyli:
http://www.plastal.com.pl/oferta.html

XXXXXXX zmieniamy na PLASTAL i już wiemy czego unikać

finlandia
29-01-2009, 15:16
Oj, zaraz unikać. I wcale nie ma 100% pewności ze to ta firma...
To tylko przykład złej roboty a nie znaczy że wszystkie takie są. Plastal jest starą firmą która zrobiła tysiące okien. Jak zauważył autor tamtego artykułu to tzw. "deweloperka". Czyli wymagania najniższej ceny: okien i montażu. Tym się kończy dołowanie ceny.
Idę o zakład że okna z tej firmy zamontowane przez dobrego dealera będą długo cieszyły nabywcę. Jak ktoś chce to mogę podać dwóch dobrych dealerów z Bialegostoku.
I dodam że Plastal całe zycie był la mie konkurencją.

finlandia
29-01-2009, 15:24
To jest wlasnie woda w ramach oscieznic [najprawdopodobniej] i pod szybami [z pewnoscia]. Do tego tu jest chyba koncertowo skopany montaz - mostek termiczny pod oknem i przy ramach na osciezach - brak pianki. To samo bedzie w tych oknach brazowych. Znaczy sie "moze byc".
Ale ja mam robote do starosci i nawet dalej. Ja juz te objawy to na odleglosc widze - sa tak typowe ze az nudn do cytowania.

a nagromadzony w oknie lód zacznie rosnąć i rosnąć, nagle wystrzeli w przestrzeń powietrzną i wypełni atmosferę kuli ziemskiej
Zycze powodzenia - przynajmniej jak sie nie znasz to sie nie wcinaj z takimi tekstami.
Podajemy przyklady skopanego montazu - w tych brazowych oknach montaz jest skopany. ale to wasz problem wasze okna.
E tam. Może ja jestem zbyt obojętny dla nieswojej roboty, ale Twoje wizje Pchełek są czarne. Co nie znaczy że się nie muszą ziszczać. Ale też nie można zakładać że wszystko jest tylko złe.
Grzegorz i Ola - moze Was zmartwie - dla Pchełka każdy producent, sprzedawca czy montazysta jest potencjalnym dostarczycielem pracy. To zawodowy, niezależny ekspert ds stolarki. I on na codzień "papra się" w brudach tej branży, a poza tym zauważ - nikt niezasłużony nie dostaje od forumowiczów tytułu "najlepszy ekspert".

I też idę o zakład z Pchełkiem, ze okna AMEX`u mają otwory odprężające..Po prostu w nich wierzę - chociaz po raz kolejny powiem - to też całe zycie byla i jest moja konkurencja.
Pchełek, to gdzie/na jakiej wysokości wg Ciebie w Vece powinny być wiercone otwory odwadniające? Spojrzałem na przekrój Veki i nie widzę tam "dobrego"miejsca..

finlandia
29-01-2009, 15:32
Pytanie do sprzedawców, montażystów:
Ile kosztuje (albo raczej ile warto zapłacić) za montaż okien (za mb) przy użyciu taśm i folii illbruck? Mam łącznie 95 mb i propozycję 40zł netto za metr bieżący.
Standardowy (?) montaż z pianowaniem w ofercie - 22 zł netto/mb.

Czy w Waszej ocenie ceny są ok? Czy droższe rozwiazanie warte jest swojej ceny?
Rozumiem że 40zł dotyczy komplentego montazu a nie tylko dopłaty? Jak tak, to jest to realna, niska cena za trójwarstwowy montaż. Dopłata 18zł pokrywa praktycznie tylko materiały, a montazysci mają przy tym sporo dodatkowej pracy i trudnien.
Ale wg najnowszych wytycznych kompletny, zalecany montaż powinien zawierać system trójwastwowy.. Usłyszałem to po raz kolejny jesienią na oficjalnym szkoleniu z ust człowieka-branżysty, zdaje się był z Polskiego Związku Producentów Okien.

pchelek
29-01-2009, 19:01
Otwory - powyzej tego miejsca - powyzej poziomej scianki - albo od spodu ramy. Nie wiem jak tu na forum zamiescic rysunek - jak mi podasz na prova mailowy adres to Ci wysle rysunek gdzie tu jest popelniany blad. To w kazdym profili sie zdarza co ma zewnetrzne komory dzielone poziomo.
Jesli chodzi o otwory odprezajace to zazwyczaj odpreza sie komory zewnetrzne przez odwodnienia i przez dodatkowe otworki. Jednak bardzo czesto zapomina sie o tej komorze co przylega do szyby. Komora zewnętrzna najwyzsza - ona tez jest oddzielona pozioma scianka. A ta wlasnie komora jest najwieksza zazwyczaj. Tez moge zalaczyc rysunek.
Najbardziej nagrzewaja sie zewnetrzne komory. jak dodatkowo wewnetrzne scianki sa powyginane - a sa czesto - to pomimo wykonania otworow odprezajacych ustaje cyrkulacja powietrza i z odprezania nici.

bwojtek
29-01-2009, 19:43
Wiesz co pchelek? Po osobie zajmującej się robieniem ekspertyzi na temat stolarki okiennej zawodowo spodziewał bym się większego dystansu i mniejszego "wróżenia z fusów"... Zobaczyłeś małą fotkę okna i dorobiłeś do tego historię "1000-ca i jednej nocy" zachowując się przy tym jak napalony nastolatek a nie jak zawodowiec :evil:

A to odwodnienie to chyba nafrezowane jest na wysokosci poziomego wewnetrznego zeberka rozdzielajacego zewnetrzną komorę ramy - dolna i gorna.
Ja sądzę, że raczej nie... Zerknij na przekrój veki. Pozioma półka jest umieszczona u nich zazwyczaj w połowie wysokości komory wzmocnienia czyli mniej-więcej 2/3 od górnej krawędzi profilu ramy. Nie odważę się jednak stwierdzać tego faktu nie sprawdzając tego podczas oględzin.

Klocka ni ma i okna wisza na pianie, rama dolna lata w te i we w te i sie styk rozszczelnia
Byłeś tam i widziałeś czy też zazwyczaj ekspertyzę opierasz na przypuszczeniach?

Jeszcze ide o zaklad ze w tych oknach nie ma otworow odprezajacych
A jak się okaże, że są (bo na milion procent tego nie widać na fotce) to przeprosisz publicznie w TV producenta okien za pomówienia?

Grzegorz i Ola
29-01-2009, 20:25
http://i145.photobucket.com/albums/r201/mycha26/DSCF9725.jpg
http://i145.photobucket.com/albums/r201/mycha26/DSCF9726.jpg
http://i145.photobucket.com/albums/r201/mycha26/DSCF9729.jpg
http://i145.photobucket.com/albums/r201/mycha26/DSCF9741.jpg
no to zgodnie z obietnicą wrzucam fotki. Tylko proszę o pozbawione zawodowych schizm ocenę. Z góry zaznaczam, że pod niektórymi oknami będzie wykonana podmurówka po założeniu parapetów, wylaniu posadzek no i piankowanie...

bwojtek
29-01-2009, 20:38
http://i145.photobucket.com/albums/r201/mycha26/DSCF9725.jpg
http://i145.photobucket.com/albums/r201/mycha26/DSCF9726.jpg
http://i145.photobucket.com/albums/r201/mycha26/DSCF9729.jpg
http://i145.photobucket.com/albums/r201/mycha26/DSCF9741.jpg
no to zgodnie z obietnicą wrzucam fotki. Tylko proszę o pozbawione zawodowych schizm ocenę. Z góry zaznaczam, że pod niektórymi oknami będzie wykonana podmurówka po założeniu parapetów, wylaniu posadzek no i piankowanie...
No to spytam brutalnie: czy pchelek odszczeka swoje oszczerstwa?

bwojtek
29-01-2009, 20:48
O krzynke piwa sie zakladam ze klocka ni ma ni ma tez listwy, kapka powinna byc bo okna JUZ zamontowano. A niedopianowanie to nawet z mojego biurka widac - nie trzeba tam byc.
Oficjalnie proszę by Grzegorz i Ola poinformowali o otrzymaniu (lub skonsumowaniu po wytrzeźwieniu) owej krzynki piwa!

jareko
29-01-2009, 21:00
....Dziękuje ci Uwe_czw gdyż dzięki tobie ten dealer już nigdy nie będzie sprzedawał okien Jezierskiego - sprawa nabrała oficjalnego biegu.
Uwe_czw skontaktuj sie bezposrednio z PHU Jezierski - z tego co wiem serwis Jezierskiego ma sie zajac Twymi oknami - mimmo iz nie sa ich produkcj
(0-41) 364 00 00 to numer centrali - pros albo samego Piotra Jezierskiego albo Piotra Mrowczynskiego

Grzegorz i Ola
29-01-2009, 21:04
O krzynke piwa sie zakladam ze klocka ni ma ni ma tez listwy, kapka powinna byc bo okna JUZ zamontowano. A niedopianowanie to nawet z mojego biurka widac - nie trzeba tam byc.
Oficjalnie proszę by Grzegorz i Ola poinformowali o otrzymaniu (lub skonsumowaniu po wytrzeźwieniu) owej krzynki piwa!

Pchełek! Czekam na kratę "lodowych" leszków :) Nie wierzę, za chwilę pojawią się głosy krytyczne...

czmirek
29-01-2009, 21:28
....Dziękuje ci Uwe_czw gdyż dzięki tobie ten dealer już nigdy nie będzie sprzedawał okien Jezierskiego - sprawa nabrała oficjalnego biegu.
Uwe_czw skontaktuj sie bezposrednio z PHU Jezierski - z tego co wiem serwis Jezierskiego ma sie zajac Twymi oknami - mimmo iz nie sa ich produkcj
(0-41) 364 00 00 to numer centrali - pros albo samego Piotra Jezierskiego albo Piotra Mrowczynskiego

to pan Piotr J. zajmuje sie reklamacjami ? i na dodatek beda poprawiac okna ktore nie sa ich produkcji ? no, no to juz do tego doszlo ze Jezierski poprawia czyjes okna.
a moze to taki nowy chwyt reklamowy ?

Moris77
29-01-2009, 21:38
O krzynke piwa sie zakladam ze klocka ni ma ni ma tez listwy, kapka powinna byc bo okna JUZ zamontowano. A niedopianowanie to nawet z mojego biurka widac - nie trzeba tam byc.
Oficjalnie proszę by Grzegorz i Ola poinformowali o otrzymaniu (lub skonsumowaniu po wytrzeźwieniu) owej krzynki piwa!

Pchełek! Czekam na kratę "lodowych" leszków :) Nie wierzę, za chwilę pojawią się głosy krytyczne...

Wytłumaczcie mi o co wam chodzi ?
zamieszczacie zdjęcie okna z prowokującym podpisem i wszyscy zaczynają bić piane.

Moris77
29-01-2009, 21:47
....Dziękuje ci Uwe_czw gdyż dzięki tobie ten dealer już nigdy nie będzie sprzedawał okien Jezierskiego - sprawa nabrała oficjalnego biegu.
Uwe_czw skontaktuj sie bezposrednio z PHU Jezierski - z tego co wiem serwis Jezierskiego ma sie zajac Twymi oknami - mimmo iz nie sa ich produkcj
(0-41) 364 00 00 to numer centrali - pros albo samego Piotra Jezierskiego albo Piotra Mrowczynskiego

to pan Piotr J. zajmuje sie reklamacjami ? i na dodatek beda poprawiac okna ktore nie sa ich produkcji ? no, no to juz do tego doszlo ze Jezierski poprawia czyjes okna.
a moze to taki nowy chwyt reklamowy ?

Jareko się nakręca coraz bardziej, odrobił lekcję z marketingu, przeczytał nową książkę o manipulacjach i socjotechnikach sprzedaży i wdraża je w życie,
dowodząc że tylko firma Jezierski jest najlepsza na rynku. :lol:

pchelek
29-01-2009, 22:39
Uwagi - krytyczne. Wedle zyczenia.
Te dwudzielne okna nie maja mocowania na gorze w srodku szerokosci przy slupku. Powinno byc. Piany pod oknem jest ciut za grubo - chyba ze przyjdzie parapet - ale trza tam podmurowac.
Odprezen nie widze - nie ma ich po prostu. Czy ktos wie jak wygladaja odprezenia ???? Veka wie - ale producenci gorzej.
Klocki sa - odszczekuje uwage - z tym ze te klocki beda wyjete przy wstawianiu parapetow. A co w zamian ???
Mocowanie jest na kotwy z blachy. Tak ???
Wiec nie ma mocowania ramy dolnej - na pewno nie ma bo i byc nie moze [z tego wzgledu ze jest wpieta listwa progowa [a zeby wpiac kotew trzeba wyciac odcinek listwy progowej lub ja naciac na wstawienie zaczepow kotwy w zaczepy ramy] i grubosc piany jest znaczna [kotwa gdyby byla to bylaby mocno wygieta i tak bylaby za krotka. Do mocowan progowych sa specjalne kotwy].
I te warkocze piany przy oknach jednodzielnych na dole na pionach - schowki jakies to beda ???

pchelek
29-01-2009, 22:51
tiaaaaaaaaa
Doobejrzalem fotki.
Szczekam bardzo glosno.
Kotew NIE ma na dole.
Widac ze ich NIE MA na fotce pierwszej i drugiej - to sa fotki okien dwudzielnych od srodka pomieszczenia.
Nie ma kotew. Niestety nie ma. nawet nie ma mozliwosci ich wstawienia. Listwa progowa siedzi, pianka jest wtrysnieta. Kotew NI MA !!!!
Przykro mi.
A na fotce tej pierwszej kotew w boku okna wkrecona jest w spoine zaprawy. tak sie nie robi. W kazdym razie VEKA tego nie pozwala robic. No chyba ze zmienili ostatnio technologie montazu.

pchelek
29-01-2009, 22:56
Naucz sie montazu.

jareko
30-01-2009, 00:17
...Jareko się nakręca coraz bardziej, odrobił lekcję z marketingu, przeczytał nową książkę o manipulacjach i socjotechnikach sprzedaży i wdraża je w życie, dowodząc że tylko firma Jezierski jest najlepsza na rynku. :lol:Jeli takie wnioski wyciągasz z mej tu obecności to wyrazy współczucia dla kondycji szarych komórek :lol:
Dobrą firmę poznaje sie także po sposobie podejścia do zaistniałej sytuacji zawinionej przez dotychczas współpracującego z nia dealera - ale dla ciebie istotne jest nabijanie się ze mnie - ale mam to gdzieś


to pan Piotr J. zajmuje sie reklamacjami ? i na dodatek beda poprawiać okna ktore nie sa ich produkcji ? no, no to juz do tego doszlo ze Jezierski poprawia czyjes okna.a moze to taki nowy chwyt reklamowy ?
Raczej nie chwyt marketingowy, sam bylem z lekka zaskoczony taka postawa ale... spójrz na to z innej strony. Prowadzisz firmę dość znana na rynku - nie ważne - Jezierski czy Abdul, masz swoja siec handlowa, przychodzi klient nastawiony na kupno twego produktu a tu Twój nieuczciwy partner handlowy namawia cie na wyrób konkurencji i nie ma znaczenia ze tańszy ważne ze nie spełniający oczekiwań klienta pod wieloma względami. Ty do tej pory firmowałeś ten punkt i co? Chowasz głowę w piasek i smród jaki powstał pozostawiasz bez reakcji? W świat poszła informacja ze za plecami jakiś cwaniak sprzedaje inne okna. Jaki jest odbiór? Ze w może kolejnym punkcie jakiś dowcipniś pod szyldem Twej firmy będzie sprzedawał okna które nocami trzepie w garażu. No pomyśl chwileczkę - jak TY byś sie zachował w takiej sytuacji?
Zresztą z tego co wiem jest szykowana totalna reorganizacja punktów i zasad dobierania partnerów do współpracy by podobnych zdarzeń już nigdy nie było, tak samo jak eliminowani będą z rynku także ci partnerzy sprzedający po zawyżonych bądź zaniżonych cenach - i w mej ocenie dobra to droga.

Podobnie mogę reklamować firme Jedraszek z która nie współpracuje a poprawiałem okna ze spie... montażem w Myslenicach i chwalić ja za podejście do klienta który realnie nie jest dla Firmy strona i podszedł do sprawy elastycznie

Podobnie od razu wieszacie psy na Pchelku a to co powyżej napisał widać na tych zdjęciach - niestety prawda jest taka ze przerażająca większość montaży jest pierdzielona przez "fachowców" z Bożej laski i nawet nie widząc dokładnie zdjęć całych okien można wytkać z 80% prawdopodobieństwem popełniane błędy

Dorzuciłbym - bo tego jakoś nie dopatrzyłem sie na zdjęciach - czy aby w połowie wysokości okna jest kotwa? Bo coś mi się wydaje ze zamiast trzech widzę tylko dwie. Podobnie można założyć ze te drewniane kliny (hmm...czy to aby kliny a nie klocki drewniane? - jeśli klocki proponowałbym sprawdzić poziom - ot tak, na wszelki wypadek) zostaną wyjęte i tylko ślad po nich zapianowany - Grzegorz i Ola - czy montażyści cokolwiek o losie ww klinów Wam mówili? Co należy z nimi zrobić?
Kotwy na gorze ramiaka oddalone za bardzo od naroży i brak kotwy na słupku środkowym
Kolejna ciekawostka jest dla mnie podparcie balkonu - ale może tak to zostało uzgodnione z inwestorem?

Wirecki
30-01-2009, 00:28
A ile taki montaż kosztuje? standard / taśmy illbruck? Za mb.?


Naucz sie montazu.

pchelek
30-01-2009, 08:23
Nie chce sie pastwic - ale dorzuce.
VEKA zaleca nawet wymaga by montaz okien kolorowych byl jedynie na dyble.
Kotwy z blachy sa za slabe.
I jeszcze drobny szczegolik - w dokumentacji VEKA jest jak byk - kotew z blachy mocowac na DWA wkrety.
W polowie wysokosci kotew nie ma.
W balkonach sa trzy [powinny byc cztery].
Wirecki - dobry montaz potrafi ci opisac Jareko - zajmuje sie tym.

Grzegorz i Ola
30-01-2009, 10:17
Pchelek, proponuje byś spisał wszystko co masz i w jednym poście wrzucił...

jareko
30-01-2009, 10:18
...VEKA zaleca nawet wymaga by montaz okien kolorowych był jedynie na dyble.Kotwy z blachy są za slabe...Z praktyki podpowiem iz można ten wymóg ominąć bez uszczerbku dla trwałości i poprawności montażu - kotwy ale prawdziwe Vekowskie z blachy 1 a nie 0,7 mm co 30-40 cm. Pomijam juz kwestie prawidłowego z wymiarowania okna do otworu i umiejętności prawidłowego mocowania kotew by w trakcie tej czynności nie powykrzywiać czy wybeczkowac ościeżnicy

amigo1974
30-01-2009, 10:33
No widze Grześiu i Olu że jednak wymiękliście co do oceny montażu przez pchełka!No i bardzo dobrze bo mądrego miło posłuchać ,choć rozumiem że Wam to bardzo nie w smak bo to Wasze okna.Ja również bym chętnie się dowiedział w końcu jak powiniem wyglądać prawidłowy montaż okien może by Jareko i pchelek dali na forum wykład na temat prawidłowego montarzu okien nie tylko Jezierskiego czy Veki ale chyba jest technologia montażu okien pcv jakaś obowiązująca wszystkie profile.Zależało by mi na opisie montażu okien z zastosowaniem taśm czyli tego trójwarstwowego ciepłego montażu.Pozdrawiam

jareko
30-01-2009, 10:46
jest tego od groma w sieci
prawie na każdej ze stron producentów danego profilu jest instrukcja montażu. Czy masz to u Jezierskiego czy Adamsa czy Oknoplastu czy innych producentów stolarki jak i na oryginalnych stronach producentów profili sa nawet pelne dokumantacje techniczne (np. Schuco.de)
Ogólne zasady są niezmienne i niezależne do profila, diabel tkwi w szczegółach i im (zaraz mnie zakrzyczą) słabszy profil tym więcej takich kruczków do prawidłowego ich zamontowania jest
google i tyle
poza tym u mnie na stronie masz poradnik ogólny co i jak przy oknach, parapetach etc.

pchelek
30-01-2009, 11:24
Grzesia i Ole przepraszam za moze zbyt ostre sformulowania.
Ale swietnie Was rozumiem. Macie swoje wymarzone "dziecko' - dom ktory budujecie. Chcieliscie sie nim pochwalic i slusznie - bo jest sie czym chwalic. A tu bomba ze okna coskolwiek zle zamontowane. Tak bywa - takich okien widzialem przez te 20 lat tysiace. Ten Wasz montaz to jeszcze nie jest tak zly. Przynajmniej szczeliny sa wypelnione piana. A reszta jest do poprawki - brakujace kotwy. Trzeba je zamocowac w progu. Kotwy boczne odkrecic sruby i przekrecic kotwy tak by otwory wywieric w litych ceglach [to chyba gazobeton] lub Ytong]. Dolozyc kotew tak jak pisze Jareko. Podlozyc klocki pod okna, podmurowac. I bedzie ok.
My z Jareko nad takimi oknami wolimy sie "pastwic" teraz a nie za pol roku jak sie powyginaja w esy floresy.
Amigo - na priva moge wyslac cos co "popelnilem" na temat wad wykonania i montazu okien, o oknach kolorowych i o zbytniej szczelosci okien - z opisem, rysunkami, fotkami. Ciekawa lektura.

jareko
30-01-2009, 11:27
wiem ze ci oficjalnie nie wolno - ale dobrze byłoby byś link do tego co stworzyłeś tu podał Jurku

finlandia
30-01-2009, 11:36
No, no ładnie.
Dawno nie było "pyskówki" to trzeba bylo to nadrobić :wink:
Fakt że pierwsza ocena Pchełka była troche na wyrost (np. z tym brakującym klockiem) ale ludzie z branzy wiedzą, że (przynajmniej w moim regionie) 9 na 10 montazy odbywa sie bez dolnej podpory, bo nikt nie czuje takiej potrzeby.

I też każdy z nas rezprezentuje stanowiska ze swojego punktu widzenia. Fachowcy z ITB są w stanie zdyskwalifikować 90% wykonanych montaży, bo zawsze się znajdzie coś nie tak. Klient (prawie) zawsze będzie się dzielił informacją o odrzuconej reklamacji bez podania pełnej argumentacji serwisu. Sprzedawca ciepło się wypowie o producencie który oferuje, bo na ogół każdy z nas jest do czegoś przekonany..

Tak więc czytając wymianę doświadczeń na forum wszystko trzeba poddać własnej analizie :D

Grzegorz i Ola
30-01-2009, 11:43
Co zrobić listę spraw do załatwienia i przedstawić wykonawcy? Nie podpisałem jeszcze żadnego protokołu odbioru...
Wyjaśniając teraz cały mój zamiar. Ktoś napisał, że wstawiłem zdjęcie dla prowokacji. Otóż nie! Wstawiłem, bo tak jak najwięksi sceptycy z tego forum, różniący się ode mnie tym, że mają wiedzę praktyczno-techniczną, ja też nie ufam do końca żadnej ekipie na budowie, bo całkowite naiwne zaufanie do niczego dobrego nie prowadzi. Zaraz bo montażu wrzuciłem resztę fot, by w razie ewidentnych błędów móc jeszcze coś zrobić. Z tego wniosek, muszę tylko zawalczyć o wymianę śrub na kotwy, no no przecież podmurówki itd, to była rzecz oczywista ustalona przed montażem, że będzie robiona później.
A i jeszcze uwaga odnośnie "zmięknięcia". Przecież pchelek sam wycofał 90% z wad, które stwierdził na początku... Została kwestia dyskusyjna - mocowanie. Osiem długich śrub wwierconych w 99,9% w lity gazobeton, w spoinę (0,1%), dobrze wykonane piankowanie i później prawidłowe załatwienie kwestii parapetów dają mi sporą pewność, że jest i będzie ok.

bwojtek
30-01-2009, 13:35
Co zrobić listę spraw do załatwienia i przedstawić wykonawcy? Nie podpisałem jeszcze żadnego protokołu odbioru...
Jeżeli wykonawca będzie chciał podpisać protokół to koniecznie go podpisz ale z uwagami. Odmowa podpisania protokołu przez zamawiającego wbrew pozorom działa na jego niekorzyść! Zakwestionować należy poprawność montażu. Zarzut brzmi: "zbyt mała ilość i niewłaściwe rozmieszczenie kotew montażowych". Najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu okien zredagowaną przez ich producenta (zakładam, że istnieje taka instrukcja w tym przypadku) i wtedy będzie czarno na białym jasne co jest nie tak. Co do "mocowania w spoinę" to akurat przy gazobetonie sama spoina jest mocniejsze niż bloczki więc jest to zwykłe "czepianie się" moim zdaniem.

MeggLuz
30-01-2009, 15:04
Jesteśmy na etapie wyboru producenta okien drewnianych, w tej chwili w grę wchodzą wymienieni w temaci wykonawcy. Proszę o opinię osoby, które posiadają ich okna lub mają informacje na temat jakości itd. od posiadaczy wyrobów powyższych firm.
Dziękuję za opinie i pozdrawiam,

Magda

Charlie
30-01-2009, 19:15
PINUS - bez zastrzeżeń. Reszty nie znam

MeggLuz
30-01-2009, 19:25
Osobiście jestem za PINUS'em, ponieważ jako jedyny wykona mi okna takie jak są w projekcie, ale niestety jest najdroższy. Poza tym znam ich realizacje i po 8 latach okna są świetne. Pozostałe firmy chcą 20% mniej, do tego Pozbud daje potrójne szyby i robi niby z lepszego drewna. Z kolei Thermo oprócz tańszych okien również drzwi ma połowę tańsze. Dlatego pytam głównie o jakość, w końcu okna chciałabym kupić "raz na zawsze" dobre. :P


PINUS - bez zastrzeżeń. Reszty nie znam

bwojtek
30-01-2009, 20:55
Osobiście jestem za PINUS'em, ponieważ jako jedyny wykona mi okna takie jak są w projekcie, ale niestety jest najdroższy. Poza tym znam ich realizacje i po 8 latach okna są świetne.
Ja ich nie znam ale będąc na twoim miejscu już bym podjął decyzję. Nauczyłem się przez lata, że cena powinna być tylko malutką częścią argumentów decydujących o wyborze danej firmy. Oczywiście niektórzy uważają, że CCC ale to tylko kwestia czasu by zmienili poglądy.

MeggLuz
30-01-2009, 21:26
Osobiście jestem za PINUS'em, ponieważ jako jedyny wykona mi okna takie jak są w projekcie, ale niestety jest najdroższy. Poza tym znam ich realizacje i po 8 latach okna są świetne.
Ja ich nie znam ale będąc na twoim miejscu już bym podjął decyzję. Nauczyłem się przez lata, że cena powinna być tylko malutką częścią argumentów decydujących o wyborze danej firmy. Oczywiście niektórzy uważają, że CCC ale to tylko kwestia czasu by zmienili poglądy.

Problem w tym, że u nas to jest różnica ok. 9 tys. na samych oknach plus 4-5 tys. na drzwiach. Moją drugą połowę to już męczy.

pchelek
30-01-2009, 21:33
Nigdzie nie wycofalem sie 90 % wad.
Moze sie czepiam ale jak dokumentacja systemowa Firmy VEKA [akurat sa to okna systemu VEKA - napisy na folii] Wymaga by okna mocowac z KAZDEJ strony z tym ze rozstaw mocowan nie moze byc wiekszy niz 70 cm, z tym ze odleglosc od narozy jest scisle okreslona z tym ze TRZEBA mocowac okna w progach [to nie jest fanaberia - wiem ze 99% montazystow tego nie robi - bo jest to trudny montaz, ze nalezy okna ustawiac na listwach progowych ze pod listwami musza byc klocki podporowe, ze w okol musi byc piana, ze parapet zewnetrzny musi isc pod rame - TO nie sa fanaberie. To sa wymagania montazowe opracowane nie po to by je niefrasobliwie lamac. szczegolnie w oknach kolorowych wielokomorowych gdzie roznica temperatur na powierzchniach zewnetrzych i wewnetrznych okna dochodzi latem do 50 stopni. Jaki to sie tworzy bimetal. Trudno sie potem dziwic ze okna sie gna w banany. W banany ktore potem sie nie odginaja do ram prostych - odksztalcenia przechodza w odkasztalcenia trwale. producenci w pogoni za klientem stworzyli profile szesciokomowe, bardzo szerokie [70 mm] do tego odchudzili scianki zewnetrzne z 3 mm do 2, 5 mm[ oszczednosc surowca], do tego wprowadzili wapienno-cynkowe stabilizatory [zamiast stosowania olowiowych], co sie msci okrutnie bo stabilnosc profili na tych "ekologicznych" stabilizatorach jest do dupy, .........do tego zastosowali material z recyklingu to otrzymali profile i okna jak wyroby "czekoladopodobne". Cofneli sie w rozwoju o jakies 40-ci lat.
To taka dygresja byla.
Wracajac do tych okien z fotek Na zakonczenie - kotwy musza byc mocowane DWOMA wkretami by sie nie obracaly. Te okna na fotkach zjada do dolu i bedzie zomno. Wymaga to wwszystko poprawek. Dodatkowe kotwy mocowane na dwa krety. Kotwy na dole pod oknem. Klocki pod listwami. OKNO MUSI stac na trwalych podporach. Dopiero wtedy okna te mozna odebrac. Przed odbiorem zazadac od producenta Cerrtyfikatu zgodnosci okien z norma wyrobu lub z aprobata ITB. Do tego niech pokaza instrukcje montazu okien opracowana przez firme VEKA. Inaczej nie odbierac.
Jeszcze napisze.

Grzegorz i Ola
31-01-2009, 12:49
za to już dziękuję i czekam na więcej.

dorothy
31-01-2009, 15:21
Witam,ostatnio przegladałam stronę int.okien VEKA,spotkałam się z terminem mikrorozszczelnienie (mechanizm ER2).Może ktoś mi wytłumaczy co to dokładnie znaczy,jakie inne mechanizmy można spotkać przy wyborze okien.Wiem jaka jest różnica między mikrowentylacją a rozszczelnieniem(czytałam na forum :) )ale mikrorozszczelnienie i jakis mechanizm???
pozdrawiam

lukas_lbn
31-01-2009, 17:42
mikroroszczelnienie to inaczej mikrowentylacja ale znaczy to samo tylko jedna osoba mówi tak a druga tak. Dokładniej jest to funkcja minimalnego uchylenia (czytaj: nie funkcji uchyłu) w celu wentylacji pomieszczenia.

dorothy
31-01-2009, 19:30
dzięki,teraz to jasne :)

T12345T
31-01-2009, 23:21
Przed odbiorem zazadac od producenta Cerrtyfikatu zgodnosci okien z norma wyrobu lub z aprobata ITB. Do tego niech pokaza instrukcje montazu okien opracowana przez firme VEKA. Inaczej nie odbierac.
Jeszcze napisze.

Chętnie czytam co kolega pisze bo to ciekawe, i zawsze mi coś tam nowej wiedzy skapnie, ale teraz deczko się chyba przegięło.

Oba żądania po zawarciu umowy będą bez wartości i na wyrost. Takie rzeczy uzgadnia się na etapie kontraktowania. Żądanie stosowania się po wykonaniu usługi do nieuzgodnionej przed zawarciem umowy i nieobowiązkowej dokumentacji jest po prostu nie uprawnione. Obaj zaś wiemy, że nie ma obowiązku posiadania "certyfikatu zgodności" tak jak i nie ma obowiązku posługiwania się systemową instrukcją montażu. Obaj też wiemy, że AT i
PN-EN 14351 odwołują się do instrukcji montażu producenta.
Chyba po raz pierwszy piszę coś w obronie ucieśnionych producentów i montażystów :D. Strrrrrraszne!!!

Tak na boku i szeptem Jareko, zamieszczona na stronie Jezierskiego instrukcja montażu, wobec wytycznych montażu SCHUCO i pewnych wymagań ustawy o sprzedaży konsumenckiej to... aż się boję wymówić, ale o tym jeszcze będzie, ale nie tu, bo na tym forum firma Jezierski to wzrór do tworzenia wzorów. Marketingowych :).

Mnie tam wkurza takie podpieranie balkonów cegłami, to do Grzegorza i Oli. Jakbym miał wybór, to uzgodniłbym wykonaie balkonu z poszerzeniami, dołem montaż na kotwach progowych SFS (regulowana wysokość podparcia) po wcześniejszym wyznaczeniu zera posadzki, ale co ja tam wiem o montażu :)

Pozdrawiam wszystkich

T12345T
31-01-2009, 23:32
No i jeszcze jedno, bo zapomniałem. Powiedzcie Grzegorzowi i Oli ile na wartości straci ich nieosłonięta niczym warstwa izolacji termicznej zanim zniknie pod dociepleniem, bo do tego etapu jeszcze hoho jak sądzę.

Aha, no i jak ma być tak poprawnie to jeszcze jak uszczelnić poprawnie styk warstwy docieplenia z licem profilu ramy ościeżnicy zanim to zniknie pod tynkiem. Widziałem to kiedyś na budowie prowadzonej przez Jezierskiego :D , ale to wynikało z projektu, a nie z ich instrukcji montażu. Niestety.

Pozdrowienia raz jeszcze :D

jareko
01-02-2009, 00:39
..Mnie tam wkurza takie podpieranie balkonów cegłami, to do Grzegorza i Oli. Jakbym miał wybór, to uzgodniłbym wykonaie balkonu z poszerzeniami, dołem montaż na kotwach progowych SFS (regulowana wysokość podparcia) po wcześniejszym wyznaczeniu zera posadzki, ale co ja tam wiem o montażu :)....No właśnie - cóż ja o tym wiem ;) Dzwonią ale chyba nie tam gdzie trzeba :( Czytaliśmy, przyglądaliśmy się - czyż nie Szanowny kolego? Nawet zadaliśmy sobie trud by importera systemu JB-D znaleźć tylko akurat tu to ma się jak pięść do oka :( i nie do końca tego dotyczą Pana uwagi. Kwestię ceny pomijam - to oddzielny temat
A co balkonów - spójrz jak reagują ludzie z branży na cos co wykorzystuje
http://images31.fotosik.pl/432/f26ccbf9dac7a6f0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f26ccbf9dac7a6f0)
tu widac kilka balkonow (na samochodzie) przygotowanych odpowiednio pod luzy jakie sa w wyniku braku posadzki
http://images31.fotosik.pl/449/15ead0871b22afb9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=15ead0871b22afb9)
a tu reakcja - http://forum.muratordom.pl/post2981554.htm?highlight=#2981554 i łączę z poszerzeniami by te dziurę załatać w stopniu satysfakcjonującym
Ba!!! Dalem to jednemu z klientów (faktycznie go o tym nie uprzedzając - ale cholera o czym uprzedzać skora JA odpowiadam za montaż i jego prawidłowe wykonanie?) i KierBuda na mnie nasłał ze montaż spier...
No i tak naprawdę o czym my mówimy? O jakim prawidłowym montażu?
Żeby było jeszcze ciekawiej - tu dygresja w stronę Pchelka. Spójrz Jurku na wzmocnienie w tych profilach Schuco 8477 i 8478, spokojnie można je dawać zamiast listwy podparapetowej i jednocześnie unikać dyblowania bądź kotwienia dolnej części ramiaka - co o tym sadzisz?
I jeszcze jedno - wspomniałeś o wykończeniu przy ościeżnicy
Jest cos takiego jak listwa dylatacyjna, czy tez tynkarska (nazw jest kilka) ale powiedz mi - jak zmusić Inwestora by wyasygnował dodatkowe 5 zeta za 1mb obwodu okna przy dylatacji zewnętrznej? A jeśli już to taka listwa winna być stosowana także przy tynkach - czyli 10 zeta z 1mb.
Spójrz, do tej pory kredytowano budowy nawet do 110% wartości, teraz "kryzys" i każdą złotówkę Inwestorzy liczą - wiesz jaki jest tego efekt? Wszystko po jak najniższych kosztach wiec takie wynalazki jak tu opisane są traktowane jak jakieś fanaberie nawiedzonych doradców Muratora
http://images32.fotosik.pl/448/935616a4c8438380m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=935616a4c8438380)

manieq82
01-02-2009, 13:26
Witam,
Apropos montażu drzwi balkonowych w związku ze zbliżającym sie montażem u mnie
Mam wylany chudziak, poziom podłóg będzie 19 cm wyżej. Podczas pomiarów zaproponowałem iż podmuruję w świetle montowanego okna pełną cegiełką na wysokość poziomu wylewek na co odpowiedzieli że będzie OK.
Pytanie czy będzie?
Drugie pytanie - Pod oknem balkonowym nie daje się żadnej listwy tylko jakieś kotwy i styka w tym przypadku? Zabezpieczam się coby wiedzieć więcej przed montażem

@jareko - o co chodzi z ta listwą - do czego ona niby służy?

T12345T
01-02-2009, 16:05
... A co balkonów - spójrz jak reagują ludzie z branży na cos co wykorzystuje

No cóż, tak bywa, że branża sobie, a rozwiązania techniczne i poprawność wykonania sobie. Staram się nie wypowiadać za branżę, piszę za siebie. Mnie się to "zdjęciowe" rozwiązanie progu balkonu podoba, ale nie wiem czy ja jeszcze jestem "branża". Dobrze, że to pokazujesz. Gdyby nie dziwna polityka marketingowa systemodawców to o takich właśnie rozwiązaniach i przyczynach ich stosowania powinny pisać branżowe media i firmy na swoich stronach, ale jakby branża lubiła i robiła wszystko co poprawne to pchełek nie miałby co pisać w swoich ekspertyzach.

A co do cen montażu i materiałów montażowych. To zasadą branży jest ustalanie cen montażu dla klienta przy biurku i zza biurka. Przychodzi klient do biura i pyta: "Montujecie", a Biurowa na to: "Montujemy". Klient: "Za ile?", Biurowa: "Tyle to kosztuje za mb czy m2". I już.
Bez oglądania placu budowy i zapoznania się z jego specyfiką. Osobiście jestem zdania, że świadomy różnych możliwych rozwiązań inwestor powinien ustalić cenę montażu po obejrzeniu placu budowy z montażstą, a nie po wypiciu kawy z Panią Biurową w salonie.

Pozdrawiam :D

jareko
01-02-2009, 19:47
...@jareko - o co chodzi z ta listwą - do czego ona niby służy?jak to do czego? Nie pęka ci tynk wewnętrzny, nie pęka ci tynk zewnętrzny gdyż taśmą obustronna mocującą listwę do profil służy jako element elastyczny dylatujący profile od tynku, profil sobie pracuje i sily jego pracy nie powodują pękania tynku. Na dodatek, dzięki dodatkowej taśmie na kawałku który się po wykonaniu prac odrywa masz do czego przykleić folie zabezpieczającą cale okno

finlandia
02-02-2009, 13:46
Jareko, znajomy montażysta tą właśnie listwę "porzucił"3 lata temu...
Nie dlatego że się nie sprawdzała, bo miała same zallety. Chciał tylko dobrze dla Klientów, sprzedawał ją bez narzutów a i tak potencjalny Klient uważał, że skoro to przydatne w montażu, to się mu należy i propozycja kilku złotych za metr urastała do rangi naciągania na dodatkowe koszty.
A szkoda..

jareko
02-02-2009, 19:05
fin - a wiesz jaka afere ja mialem za ten cholerny profil 8477? oparło się o Kierbuda z którym kiedyś boje toczyłem na inwestycji "Oliwska" Sam czasem zastanawiam sie jakie trzeba mieć plecy by zostać Kierbudem bo choć odrobiny wiedzy to on takowej nie miał za grosz w temacie okiennym a wymądrzał sie tak, ze ho ho ho
O klientach co "im się należy" a za co złotówki dać nie chcą szkoda gadać
Ale widzisz.... jak montaż masz po 5 zeta ;P to co się dziwisz?
Ostatnio zamiast być lepiej ws montaży jest coraz gorzej - tu widać kryzys, ludzie na wszystkim oszczędzają a tak naprawdę okna i ich montaż to prawie jak fundament - ale co tam - oni wiedza lepiej ;)

pchelek
02-02-2009, 20:24
Obaj zaś wiemy, że nie ma obowiązku posiadania "certyfikatu zgodności" tak jak i nie ma obowiązku posługiwania się systemową instrukcją montażu. Obaj też wiemy, że AT i PN-EN 14351 odwołują się do instrukcji montażu producenta.

Gdyby przestrzegac zasad instrukcji montazu producenta [czyli katalogowych, czyli systemowych] to zadne ale to zadne okno w Polsce nie spelni takich wymagan. No chyba ze to z wystawki na targach.

Co do dokumentow to producent wedle Aprobat winien legitymowac sie deklaracja lub certyfikatem zgodnosci. jest taki zapis na koncu aprobaty.
A Prawo Budowlane mowi o obowiazkowym deklarowaniu z norma wyrobu.

Inwestor moze zamowic okna a nastepnie PRZY ich odbiorze zażadac tej deklaracji zgodnosci [wystawionej zgodnie z Dziennkiem ustaw]. A jesli producent mu jej nie przedstawi to moze nie placic.
Mam wiele takich spraw gdzie na duzych inwestycjach inspektorzy nadzoru wstrzymuja platnosci za stolarke. "Panie a gdzie deklaracja zgodnosci ????" :D :D

Schuco zawszebylo The Best - dlatego Ja mam w domu Schuco.
A pod balkonem Twoja listwe progowa.

Charlie
02-02-2009, 23:55
KRYZYS = bida = taniocha górą 8)

jareko
03-02-2009, 00:28
KRYZYS = bida = taniocha górą 8) :) krotko i na temat - temat ogólnobudowlany :) nie tylko okienny
Ostatnio rozbawił mnie pewien mail w odpowiedzi na ofertę:
"Myślałem ze w dobie kryzysu mogę liczyć na rabat na poziomie 40-50%"
bez komentarza

jareko
03-02-2009, 00:32
..Schuco zawszebylo The Best - dlatego Ja mam w domu Schuco.
A pod balkonem Twoja listwe progowa.Ale Ty to TY, znasz temat, wiesz co i jak, klient, niestety dla niego, laikiem jest
Tobie kitu z montażem jak i z samym oknem nikt nie wciśnie

Żmija
03-02-2009, 08:58
Pchelku drogi ja znowu przypominam sie o instrukcje i "jakies" panstwowe (jesli istnieja) normy montazu okien z okleina drewnopodobna 8)

pchelek
03-02-2009, 10:01
Zmija - jareko swiadkiem ze Ci to wysle wieczorem - zreszta na stronie Jareko to jest - te wady i jak powinno byc dobrze.
jareko - w ramach promocji i kryzysu trza bylo gosciowi zaoferowac okna bez szyb - jak kryzys to kryzys - kazdemu po rowno.

Żmija
03-02-2009, 10:29
Pchelku drogi ja wiem ze ty zarobiony jestes :D Wiem tez ze znajde to na stronie Jareko (niewiem tylko czy tam znajde artykul o oknach w okleinie drewnopodobnej -jake potrafia byc wredne) TLko jesli dostane je od Ciebie To oaza mojego spokoju(maz) :wink: przestanie twierdzic ze wymyslam (bo dostalam je od kogos kto sie na tym zna 8) )

Pchelku ,Jareko czy dobrze zrozumialam Veka ma instrukcje montazu okien na swoim profilu i kazdy szanujacy sie sprzedawca okien na ich profilu powinien sie do niej stosowac ?

maysee
03-02-2009, 12:31
Witam serdecznie. Tak sie zastanawiam jak to jest z tymi wymiarami okien. Pytania, ktore mi sie nasunely (oczywiscie z gory przepraszam jesli kogos obrazi poziom i infantylnosc moich zapytan):

1) W projekcie mam wymiary przy oknach 150/135 ale czy to sa wymiary okien z ramami czy dziury w murze i okna wyjda troche mniejsze?

2) Jak obliczyc wielkosc okna dla zadanego pomieszczenia? Chodzi mi o gotwa formule, ze np tyle m2 okna na tyle m2 podlogi

3) Jakie sa standardowe wymiary okienne? Rozumiem, ze nie mozna sobie wymurowac okien jak dusza zapragnie (tzn. mozna ale bedzie siarczyscie drogo!). Chodzi mi o to czy to idzie np. co 30cm w obu wymiarach? np. 120cm na dlugosc, 150, 180? A co z szerokoscia?

Dzieki za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam.

zbigmor
03-02-2009, 12:36
Witam serdecznie. Tak sie zastanawiam jak to jest z tymi wymiarami okien. Pytania, ktore mi sie nasunely (oczywiscie z gory przepraszam jesli kogos obrazi poziom i infantylnosc moich zapytan):

1) W projekcie mam wymiary przy oknach 150/135 ale czy to sa wymiary okien z ramami czy dziury w murze i okna wyjda troche mniejsze?

2) Jak obliczyc wielkosc okna dla zadanego pomieszczenia? Chodzi mi o gotwa formule, ze np tyle m2 okna na tyle m2 podlogi


Gdzieś czytałem, że ten stosunek musi być 1/8.




3) Jakie sa standardowe wymiary okienne? Rozumiem, ze nie mozna sobie wymurowac okien jak dusza zapragnie (tzn. mozna ale bedzie siarczyscie drogo!). Chodzi mi o to czy to idzie np. co 30cm w obu wymiarach? np. 120cm na dlugosc, 150, 180? A co z szerokoscia?


Już raczej nie ma standardowych wymiarów. Są tylko maksymalne dla danego systemu i typowych kosztów.
Dzieki za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam.

edde
03-02-2009, 12:38
1) wymiar otworu w murze

2) a po co? masz projekt a w nim okna, jeśli coś nie pasi to zmień wg własnego widzimisię

3) czasy standardu praktycznie już dawno minęły, zamawiasz okna do otworu który będzie wymurowany, nikt nie bawi sie chyba teraz w modułowość co 30 cm... okna zrobią ci z w wymiarze z dokładnością do mm :wink:

4) poczytaj na forum tematy okienne, multum tego jest, i nawet niektóre całkiem sensowne...

czmirek
03-02-2009, 18:45
..Schuco zawszebylo The Best - dlatego Ja mam w domu Schuco.
A pod balkonem Twoja listwe progowa.Ale Ty to TY, znasz temat, wiesz co i jak, klient, niestety dla niego, laikiem jest
Tobie kitu z montażem jak i z samym oknem nikt nie wciśnie

chwalicie austrio-niemiecki produkt. a polskie takie dobre np. panorama juz nie pamietacie?
a tak na powaznie dobre bo nie robione profile w polsce ( no chyba ze mam stare wiadomosci, nie siedze w oknach kilka lat)

jareko
03-02-2009, 19:29
czmirek - jaja sobie robisz? :lol:
Wszak Panorama tyz austriacka byla z tym tylko ze do budynków gospodarczych zaprojektowana - ale u nas poszło to dalej - efekty? Juz chyba wszystkie panoramy na wysypisku śmieci wylądowały
No chyba ze masz na myśli Poltrocal - wspomnienie naszej myśli technicznej tez legło na wysypiskach

pchelek
03-02-2009, 20:13
Panorama z Tarnowa [obecnie TACT] to chyba zamiera - ponadto miala byc kupiona bez OBCY wrogi Polsce kapita. panorama - obecnie Aura z Czeladzi - najstrsza polska firma produkujaca profile i okna z PVc juz dawno jest pod obcą wrogą banderą kapitalistow z Francji.

T12345T
03-02-2009, 20:25
Gdyby przestrzegac zasad instrukcji montazu producenta [czyli katalogowych, czyli systemowych] to zadne ale to zadne okno w Polsce nie spelni takich wymagan. No chyba ze to z wystawki na targach.

Aprobaty i Norma mówią o montażu zgodnym z instrukcją producenta okien. A według większości mi znanych, każde okno można zamontować i zawsze będzie ok. No może OKFENSOWA instrukcja jest lepsza i według niej już tak łatwo nie pójdzie.


Co do dokumentow to producent wedle Aprobat winien legitymowac sie deklaracja lub certyfikatem zgodnosci. jest taki zapis na koncu aprobaty.
A Prawo Budowlane mowi o obowiazkowym deklarowaniu z norma wyrobu.

W AT mówi się, że producent może wprowadzać wyroby do obrotu po wydaniu deklaracji zgodności. Nic na temat legitymowania.
Producent jest zobowiązany do przechowywania deklaracji i okazywania jej uprawnionym do kontroli rynku budowlanego organom. Nikomu więcej nie musi jej pokazywać.


Inwestor moze zamowic okna a nastepnie PRZY ich odbiorze zażadac tej deklaracji zgodnosci [wystawionej zgodnie z Dziennkiem ustaw]. A jesli producent mu jej nie przedstawi to moze nie placic.
Mam wiele takich spraw gdzie na duzych inwestycjach inspektorzy nadzoru wstrzymuja platnosci za stolarke. "Panie a gdzie deklaracja zgodnosci ????" :D :D

Może zamówić i może się umówić (zapisać w umowie) obowiązek przedstawienia kopii deklaracji przy odbiorze. W innym przypadku producent może wysłać Pana Inspektora na drzewo, jeśli się nie obawia o zapłatę, bo tu jest pies pogrzebany. GUNB jednoznacznie stwierdził, że nie trzeba się okazywać deklaracją żadnemu inwestorowi, kierownikowi czy innemu jakiemuś, jak się na takie okazywanie nie umówiło "cywilnoprawnie". Wymuszanie (żądanie) okazywania deklaracji, "po robocie" jeśli się tego wcześniej nie uzgodniło i to pod groźbą odmowy zapłaty oczywiście zadziała na małowiedzących i głodnych kasy, ale legalne nie jest.


Schuco zawszebylo The Best - dlatego Ja mam w domu Schuco.
A pod balkonem Twoja listwe progowa.

Co do SCHUECO, de gustibus ... .

Pozdrawiam

pchelek
03-02-2009, 23:25
Okazywac nie trzeba - ale trzeba posiadac - drobna roznica slowna.
GUNB sie myli bo Prawo Budowlane inaczej stwierdza.

pchelek
03-02-2009, 23:28
Aprobaty i Norma mówią o montażu zgodnym z instrukcją producenta okien
NIE ma Instrukcji producenta okien
. SA instrukcje systemowe - VEKA, KBE, DECEUNINCK. Producenci nie maja instrukcji wlasnych autorskich.
Instrukcje sa jednolite dla wszystkich systemow okien. W Niemczech jest to tzw. RAL.
I w Polsce nie ma normy na montaz okien. Tak samo w Niemczech czy gdzie indziej.

T12345T
04-02-2009, 16:54
Aprobaty i Norma mówią o montażu zgodnym z instrukcją producenta okien
NIE ma Instrukcji producenta okien
. SA instrukcje systemowe - VEKA, KBE, DECEUNINCK. Producenci nie maja instrukcji wlasnych autorskich.
Instrukcje sa jednolite dla wszystkich systemow okien. W Niemczech jest to tzw. RAL.
I w Polsce nie ma normy na montaz okien. Tak samo w Niemczech czy gdzie indziej.

A teraz mnie zaintrygowałeś!!! :) Czyli zapis stosowany przez ITB w każdej AT w pkt.2 o treści "Wbudowywanie okien i drzwi balkonowych systemu XXXXXX powinno być wykonywane zgodnie z instrukcją Producenta, która powinna być dołączana do każdej partii wyrobów przekazywanych odbiorcy" oznacza według Ciebie, że powinna być dołączana do okien instrukcja systemodawcy (producenta profila)? RAL? ITB? To oficjalna wykładnia tego zapisu? Jeśli jest tak jak napisałeś to czarne dni dla Producentów okien nadchodzą :)

W Polsce "Normy Montażowej" nie ma, bo ITB w czerwcu 2008 r sprzeciwiło się jej powstaniu głosując "przeciw" w głosowaniu w Komitecie Technicznym Nr 169 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (jako jedna z 7 przeciwnych instytucji na 20 głosujących). Gdyby na "nie" było 6 głosów norma by powstała.

Pisanie, że nigdzie nie ma normy montażowej to przesada. Jest np. w Wielkiej Brytanii nosi oznaczenie BS 8213-4:2007 i tytuł 'Windows, doors and rooflights. Part4 Code of practice for the survey and installation of windows and external dorrsets".

GUNB ma rację choćby ze względu na treść par 4 ust.1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 11 sierpnia 2004 r w sprawie spsobów deklarowania zgodności wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym, cytuję: "Producent wyrobu budowlanego przez wystawienie krajowej deklaracji zgodności, oświadcza na swoją wyłączną odpowiedzialność, że wyrób jest zgodny ze specyfikacją techniczną. Krajową deklarację zgodności producent przechowuje i przedkłada właściwiym organom kontroli na żądanie".
Żaden Inspektor, nabywca, konsument nie mieści się w kategorii "właściwy organ kontroli" i jego nieuzgodnione wcześniej umownie żądanie okazywania mu deklaracji "po robocie: jest bezprawne i nieuprawnione, nawet jeśli tak jest zapisane (błędnie!!!) w pewnej instrukcji o nr 421/2006. Ma być podobno nowa więc można to zmienić. Można to potraktować jako mój wniosek do piszącego, czy słuszny, radzę zapytać własnych radców prawnych.

Pozdrawiam

finlandia
04-02-2009, 17:14
To ja dla odwrócenia uwagi trochę z innej beczki..
Dla tych którzy twierdzą że idzie kryzys i trzeba spredawać z rabatami po 50%.. :
od stycznia dostaję informacje o podwyżkach - do tej pory na produkty ktore mnie nie specjalnie interesowaly (jeda firma z segmentu taniego PCW podniosla się dwa razy w ciągu 3 tygodni). Ale w tym tygodniu w związku z wysokim kursem Euro...
nie mam dnia bez zapowiedzianej podwyżki na stolarkę..

bwojtek
04-02-2009, 17:43
Jak "się kurs euro nie opamięta" to okna pójdą mocno w górę! Wszyscy znani mi systemodawcy swoje ceny profili wyrażają w EUR a profil to około 50% ceny materiałów okna pcv! Brak drastycznych podwyżek okien na obecną chwilę można tłumaczyć wyłącznie panującą dookoła zimą i strachem przed tzw. kryzysem. W każdym razie uczciwie radzę inwestorom budującym swoje wymarzone domy zamawiać już teraz - tym bardziej, że gdzieniegdzie są promocje zimowe. Jak się na wiosnę ruszy to producenci przystąpią do odrabiania strat zimowych = podwyżka cen.

finlandia
04-02-2009, 18:02
Wojtek - nie wytrzymają. Ceny stoją, bo rynek po częsci stoi, więc teoretycznie kto nie ma zamówień to nie dokłada do biznesu, bo i tak nic nie sprzedaje.

Fakt, wydawało mi sie ze ceny się w tym roku utrzymają, ale chyba się myliłem..

bwojtek
04-02-2009, 18:22
kto nie ma zamówień to nie dokłada do biznesu, bo i tak nic nie sprzedaje.
Ciekawa teoria... Tylko zapomniałeś o kosztach stałych, które w każdej z czołowych fabryk okien na pewno przekraczają 1mln PLN...

jareko
04-02-2009, 20:05
Panowie, o czym wy mówicie. Posłuchajcie wypowiedzi Forumowiczów - oni maja swoja wizje kalkulacji cen i ich wysokości
Szkoda slow.
To ze okna drożeją wiemy my bo jesteśmy zasypywani ofertami ewentualnej współpracy itp
Kowalski będący tu patrzy, patrzył i patrzeć będzie na cenę końcową i swój rozum ma - czeka wiec... niech czeka - jego sprawa
On wierzy w to, że my pracujemy na marzy 50 albo i większej i mamy z czego schodzić, On wie ze nie mając zamówień (ciekawe skąd o tym wie - nie wiem jak u Was ale u mnie zamówienia jakoś cholera ciągle są) zejdziemy z cen. Nawet przez myśl im nie przyjdzie ze możemy powiedzieć basta i zająć się dłubaniem w nosie zamiast sprzedażą i montażem okien
Zresztą, powoli mam dość udowadniania co poniektórym jak to jest we własnym biznesie, prostowania przekłamań jakie często tu się wypisuje.
Szykuje się dość ciekawy kontrakt na po raz kolejny poprawę montażu po innych - tych tańszych :)
I jakoś zawsze tak było, ze dobrzy, nawet drożsi, zawsze mieli co robić :)

pchelek
04-02-2009, 22:40
TEST - taka jest prawda z Aprobatami.
natomias dzieki za szczegolowe wyluszczenie zapisow Praawa budowlanego
W sumie jest ono pokretne i niejasne.
Ze .... maczalo paluchy w tym zgloszeniu veto - tom nie wiedzial.
Co do cen okien to niestety wzrosna - a budownictwo pada powoli [na razie powoli] juz to odczuwamy w zleceniach na badania.

T12345T
05-02-2009, 13:48
TEST - taka jest prawda z Aprobatami.

Ja Cie kręcę, aleś mi klina zabił z tą Twoją interpretacją "instrukcji montażu producenta" !!!

Pozdrawiam

pchelek
05-02-2009, 15:45
Tam jest wiecej rodzynek

nogard
05-02-2009, 20:51
Proszę o opinię.

W poszukiwaniu okien trafiłem na lokalną firmę WEKO.
Robią okna (producent) z profili Brugmanna, okucia Maco Multi-trend,
szyba Vitroszlif 1,1 (1,0) z ciepłą ramką, klamka Secustic. Czy, któryś z forumowiczów spotkał się z jakimiś opiniami o firmie i jej produkcie?

adamek007
05-02-2009, 22:37
Witam

Chciałbym wszystkich przestrzec przed oknami z firmy OKFENS, marna jakość wykonania (nieestetyczne zgrzewy ramy na narożnikach, krzywe ramy "powypychane" poprzeczkami), przyjmują do realizacji zamówienie którego nie są w stanie zrealizować, produkują okno niezgodne z zamówieniem przywożą do montażu i próbują wcisną że nie ma możliwości technologicznej zrobić zgodnie z zamówieniem (tylko dlaczego informują klienta dopiero przy montażu??)
Generalnie odradzam, okna już przy montażu wymagały reklamacji, serwis poniżej krytyki, nie będę opisywał wszystkich szczegółów bo dużo tego, jeśli kogoś by interesowało proszę o priva.

Pozdrawiam
Adam

finlandia
06-02-2009, 10:24
Witam

Chciałbym wszystkich przestrzec przed oknami z firmy OKFENS, marna jakość wykonania (nieestetyczne zgrzewy ramy na narożnikach, krzywe ramy "powypychane" poprzeczkami), przyjmują do realizacji zamówienie którego nie są w stanie zrealizować, produkują okno niezgodne z zamówieniem przywożą do montażu i próbują wcisną że nie ma możliwości technologicznej zrobić zgodnie z zamówieniem (tylko dlaczego informują klienta dopiero przy montażu??)
Generalnie odradzam, okna już przy montażu wymagały reklamacji, serwis poniżej krytyki, nie będę opisywał wszystkich szczegółów bo dużo tego, jeśli kogoś by interesowało proszę o priva.

Pozdrawiam
Adam

Kurczę, i znów muszę stanć w obronie Producenta, znów ktoś mnie nawyzywa od ... mającego w tym swój interes :wink: a ja tylko domagam się konkretów i obiektywnego przedstawienia sprawy.

Adam, piszesz publicznie oskarżenia, ale argumentacji już nie chcesz przedstawić. Dlaczego? Bądź konsekwentny.

To co piszesz jest niepodobne do Okfensu, ale zaznaczam, że zdanie swoje opieram na znajomości starego "Okfensu" i nie mam w tym interesu by zachować dla siebie swoje spostrzeżenia:
O braku technologicznej możliwości wykonania na pewno jeszcze przed uruchomieniem produkcji był informowany dealer. Może tego Tobie nie przekazał?
Druga sprawa - nieestetycznie obrobione naroża? To sprawa gustu, może pokaż je dla oceny innych, bo to co Tobie wydaje się nieładne ludzie z branży potwierdzą za standard do ktorego nie trzeba przywiązywać większej wagi.
A wczym potknął się serwis?
Oczekuję że rozwiniesz swoją wypowiedź. Publicznie.

jareko
06-02-2009, 10:36
Pomijam juz kwestie iz jest to pierwszy post - on zawsze budzi mieszane uczucia
Okfens od dawna byl uwazany za dobrego producenta i tu nie raz mile slowa pod jego adresem padaly - tym wieksze zdziwienie
DO tego co napisal fin

...O braku technologicznej możliwości wykonania na pewno jeszcze przed uruchomieniem produkcji był informowany dealer. Może tego Tobie nie przekazał?....dodam tylko, że jest to nagminnie spotykane zjawisko. Nie kazdy dealer ma wiedzę, nie każdy dealer widząc namacalny swój zysk ma odwagę i uczciwość powiedzie - Kliencie, przykro mi ale ja takiego zamówienia nie przyjmę do realizacji (duza cześć wysyłających do mnie zapytania ofertowe właśnie taka odpowiedz zna - hi hi hi przykładem jest choćby HS gdzie taki klient od razu dostaje odpowiedz, że nie u mnie)

pchelek
06-02-2009, 12:43
klient chcial okna na trzy metry wysokie i piec szerokie to mu OKFENS nie zrobil - naroza niiestetyczne - konkrety prosze - cysci sie maszynowo i nic tam nie moze byc zlego.
Przylaczam sie do obrony tej firmy.

finlandia
06-02-2009, 12:52
Ja nie myślę o bronieniu tylko tej konkretnej firmy. Chociaż są i takie których bronić bym nie chciał.
Zawsze mnie boli jak ktoś startuje ze swoją sprawą jednostronnie..

Lenart
06-02-2009, 19:58
czy ktos słyszał o profilach Deka i co mógłby o nich powiedzieć?

T12345T
06-02-2009, 21:03
Wielu słyszało, niewielu zna, bo to młode jeszcze, a już ze zszarganą opinią przez chińskie tłoczenie. Mistrzostwo świata to to nie jest, wice też chyba nie, a fabryka na Twoje maile i tak nie odpowie. Może się chińskiego uczyli, a teraz szefy każą wracać do niełatwej polskiej ortografii i czasu brak, a może tak już mają, nie wiem. Mnie się znudziło pytać.

Pozdrawiam

Lenart
06-02-2009, 21:36
Dzieki za odpowiedź, chociaż niezawiele mi to powiedziało ale
dało do myslenia.
szukałem w googlach i nic nie ma
ten profil zaprezentowała mi sprzedawczyni i juz zastanawiałem sie czy
coś nie przekreciła.
Może jeszcze ktoś ma jakieś informacje ?

T12345T
06-02-2009, 22:31
Może to nie Google, ale tam sobie poczytasz o systemie DECCO

http://systemy_okienne.oknotest.pl/
http://oknotest.pl/1/aprobaty_techniczne/aprobaty_techniczne_itb.php

bo system nazywa się DECCO, więc jak Pani powiedziała, że sprzedaje okna Deka to może jej o wagę chodziło? Że niby lekkie takie?

Pozdrawiam :)

jareko
06-02-2009, 22:38
...bo system nazywa się DECCO, więc jak Pani powiedziała, że sprzedaje okna Deka to może jej o wagę chodziło? Że niby lekkie takie?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: no to, to sie Panu udało :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lenart
06-02-2009, 22:47
test
wielkie dzieki - teraz, no jestem troche madrzejszy
i moge sie zastanowic
a z paniami ze sklepu tak bywa (przekonywała mnie do swoich
priorytetów np kolorów) ale ładna :oops:

jareko
06-02-2009, 23:07
Lenart :) i to podstawa... duże niebieskie oczy... oddech jak miech :P .... wiedza... cóż... nie na niej się człowiek skupia :lol:
Mam pod koniec marca otworzyć salon firmowy i mam dylemat.... duże niebieskie oczy czy jakiś facet :(

maql
07-02-2009, 00:13
Moi Drodzy Forumowicze,

szukam uzytkownikow okien zrobionych przez warszawska firme Techmaprojekt (biuro na ul Polnej).
Zalezy mi na opinii o ekipie (czy solidni i profesjonalni) a takze o samych oknach - jak sie sprawuja?

Robia z Veki, Perfectline, cieplejsze Alphaline. Wg ich oferty (program Winkhausa), okna maja bardzo obiecujace paramety cieplne. z profili Perfectline maja U=1,2 (srednio). Z Alphaline z 3-szybowym pakietem U=0,82
To troche mnie zastanawia, bo np podobny program liczacy i robiacy oferte w Oknoplascie podaje U rzedu 1,6 a nawet gorsze (profile Platinium, )

Jak to mozliwe, skoro Oknoplast tez korzysta z Veki?

pozdrawiam

maql

finlandia
07-02-2009, 10:20
Może to nie Google, ale tam sobie poczytasz o systemie DECCO

http://systemy_okienne.oknotest.pl/
http://oknotest.pl/1/aprobaty_techniczne/aprobaty_techniczne_itb.php

bo system nazywa się DECCO, więc jak Pani powiedziała, że sprzedaje okna Deka to może jej o wagę chodziło? Że niby lekkie takie?

Pozdrawiam :)
Decco z racji swojej niskiej ceny jest eksploatowane przez Producentów robiących najtańśze okna. A gdzie priorytetem jest słowo "cena" tam często i mnóstwo innych oszczędności i zła opinia ciągnąca się za oknem - czasami niesłusznie.
Tak było kiedyś z Panoramą, potem z Aluplastem, teraz z Avangardą i Decco.
Ale nie zawsze muszą z tego wyjść złe okna, bo zgodnie z wypracowanym przez nas tu kompromisem okno to nie tylko profil, ale i PRODUCENT oraz MONTAŻ i nawet dobry profil w złych rękach może zaowocować złym oknem.

finlandia
07-02-2009, 10:27
Moi Drodzy Forumowicze,

szukam uzytkownikow okien zrobionych przez warszawska firme Techmaprojekt (biuro na ul Polnej).
Zalezy mi na opinii o ekipie (czy solidni i profesjonalni) a takze o samych oknach - jak sie sprawuja?

Robia z Veki, Perfectline, cieplejsze Alphaline. Wg ich oferty (program Winkhausa), okna maja bardzo obiecujace paramety cieplne. z profili Perfectline maja U=1,2 (srednio). Z Alphaline z 3-szybowym pakietem U=0,82
To troche mnie zastanawia, bo np podobny program liczacy i robiacy oferte w Oknoplascie podaje U rzedu 1,6 a nawet gorsze (profile Platinium, )

Jak to mozliwe, skoro Oknoplast tez korzysta z Veki?

pozdrawiam

maql
Sam Techmaprojekt jest raczej uważany za firmę wartą uwagi. Nie sprzedaję więc przedstawię swoje odczucia "rynkowe" - w moich stronach dealerzy tej firmy śmiało wymieniają markę tego Producenta w swoich reklamach (może im za to płacą? :wink: ) a to by znaczyło, że ma ona wśród nich uznanie. A ono nie bierze sie z niczego.

Za to ten współcznynnik.. faktycznie jest jakiś dziwnie podejżany. Może błąd w obliczeniach? Bo w tym wypadku masz rację - Veka "stąd czy stamtąd" nie powinna wykazywać większych różnic.
Jak liczę sobie wspólczynnik okna na profilach Shueco w kalkulatorku to wystarczy że do okna nie wrzucę skrzydeł i już mam lepszy wynik :wink: a nie od razu się tego dopatrzyłem.

michalek77
07-02-2009, 13:22
Lenart :) i to podstawa... duże niebieskie oczy... oddech jak miech :P .... wiedza... cóż... nie na niej się człowiek skupia :lol:
Mam pod koniec marca otworzyć salon firmowy i mam dylemat.... duże niebieskie oczy czy jakiś facet :(

Myślę, że duże niebieskie oczy będą bardziej przyciągały klientów :wink:

T12345T
07-02-2009, 13:42
Jak to mozliwe, skoro Oknoplast tez korzysta z Veki?

Cieszę się, że o to pytasz, bo to świadczy o zmianie podejścia do zakupów wśród nabywców okien.

Moja odpowiedź brzmi: "To jest możliwe, bo to jest element marketingu firm".

Nie tylko te firmy wiedzą, że Ty nie wiesz i na tym koniku od lat jeżdżą bez umiaru, traktując ostatecznego nabywcę jak mało świadomą portmonetkę. Dobrze, że spytałeś o to "U" :)
Sam sprawdź, że na stronach internetowych jednej i drugiej firmy nie ma właściwie żadnej istotnej informacji o oknach jakie produkują, za to mnóstwo o profilach, szybach, okuciach itp. itd.
Firmy traktują nabywców jakby Ci chcieli kupować luzem i odrębnie właśnie poszczególne materiały do produkcji, a nie gotowe okna.
Na domiar złego, niektóre pokazują przy tym całkowity brak inwencji, bo taki Techmaprojekt po prostu rżnie opisy wprost ze strony VEKI, dla mnie to już coś mówi o firmie, po co się męczyć jak można skopiować. Lekko, łatwo i za darmo. Jakbym przełożył ich podejście "na skróty" do własnej promocji i marketingu na podejście do produkcji to...? No właśnie... . To się chyba nazywa dbałość o wizerunek czy jakoś tak :)
W Oknoplaście o tyle lepiej, że wymyślając własne nazwy handlowe dla kształtowników VEKI, musiał się znaleźć ktoś kto słowa VEKI przełoży na Oknoplast, bo nie wypadało już ściągać. Znalazł się :D

Na Twoim miejscu powiedziałbym obu firmom sprawdzam! Wystarczy jedno pytanie i cała wiedza o Uw będzie Twoja, a jak nie będzie, to sam będziesz wiedział co o tym myśleć.

Pozdrawiam

maql
07-02-2009, 15:52
Marketing (a czasem raczej jego brak lub totalna amatorka) to problem chyba wszystich branzy.
Co do Oknoplastu - tu jest przerost w drugą stronę. Na www tej firmy jest dużo o niczym, ładna animacja 3D, która robi wrażenie na laikach. Okna Platinium są przemyślane marketingowo, ale dealerzy zupełnie nie mają pojęcia jak to sprzedawać. U niektórych nie ma nawet takiego okna do obejrzenia.
Inna sprawa to te nieszczęsne parametry U i inne ciekawe historie w ofertach. Spotkałem się w kilku przypadkach ze stwierdzeniem że "skoro program przepuścił (jakis tam) wymiar okna to DA SIE" (imho - da sie, ale bez gwarancji). W ten sposób potraktowano moj przypadek w dwoch oddziałach Oknoplastu. Podawane U czasem są chyba wpisywane ręcznie javascript:emoticon(':D')
Co do Techmaprojektu, mam wrażenie że ich program (lub fachowiec) koloryzuje oferty. W oknach na profilu Perfectline to było widac, ale mielem lepszy przypadek. Pierwszą wycene na Alphaline dostalem z parametrami typu U=0,32 (bu ha ha). W odpowiedzi na moje zdziwienie wyjasniono mi ze to nowy produkt i "program sie pomylil".

I tu tkwi problem o którym Piszesz:


Na Twoim miejscu powiedziałbym obu firmom sprawdzam! Wystarczy jedno pytanie i cała wiedza o Uw będzie Twoja, a jak nie będzie, to sam będziesz wiedział co o tym myśleć.


Na moje pytania powstają jakies (poparte niby programem lub danymi producenta) ciekawe odpowiedzi. Nie moge ich sprawdzic, bo nie mam w domu instytutu badań nad przenikalnością cieplną. Poza tym - niestety - trudno jest wydobyć od sprzedawców obiektywne info o parametrach profili.
Brak ich nawet! na stronach Veka, oprocz samego certyfikatu wskazującego jak "powinno się wykonywac owe profile".
Zresztą dla Alphaline brakuje takowych dokumentow.

Końcowe moje pytanie do powyższego brzmi: wierzyć "Techmie" i profilom Veka, czy nie zawracać sobie tym głowy i postawić na okna "tanie i ładne".

maql
[/quote]

maql
07-02-2009, 16:02
Jeszcze dygresja z "innej beczki", może komuś się przyda w decyzji.

Policzyłem sobie róznice strat w energii pomiędzy okanmi U=0,82, U=1,2 i U=1,6.
Założyłem, że "zwykłe" okna większości producentów z pakietem standardowym U=1,0 miałyby taką wartość (1,6).
Dla mojego domu - około 59 m2 otworów okiennych - różnica cen pomiędzy "zwykłym" pięciokomorowym a "ciepłym" (Alphaline, 3szybowy pakiet) róznica cen to około 10-12 tys zł (ca. 30 tys standardowe oferty na okna bez "wodotrysków"; około 42 tys za "ciepłe").
Przy porównaniu ilości traconej energii (założenie sezon 212 dni, róznica temp zewn -10 C / wewn 21 C) kupując ciepłe rocznie oszczędzam ca: 7000 kWh.
Przy cenie dla obszaru Wawa, cena gazu ziemnego dla odbiorcy W-3 (standardowe "domki jednorodzinne") = 0,21 zl za 1kWh ogrzania gazem daje:

1526 zl / sezon

czyli zwrot inwestycji w ciepłe okna po 6,5 roku.

Analogicznie dla okien z U=1,2 --> oszczędnośc w stosunku do zwykłych okien to 783 zł / sezon
co daje 12,8 lat zwrotu.

Oczywiscie stosowałem troche uproszczeń i zaokrągleń :)

maql

jareko
07-02-2009, 17:13
zacytuje jak traktują podawane współczynniki klienci
W odpowiedzi na moj mail (cytuje)
"....nie ma ogólnego współczynnika k dla całego okna, zależy on od jego wielkości, od % udzialu szyby w całości etc etc Sa firmy które "cuś" takiego podają dla wszystkich swych okien ale niestety to fałsz i marketing..."
I odpowiedz klienta
"....Myślałem że przy pakiecie 3 szyb i o profilu CT- 70 Elita jest jakiś
ogólny współczynnik k. W takim razie proszę wyliczyć k dla okna
1170x1930 ..."
Ogólny współczynnik k :lol: i właśnie tu kłania sie marketing i lanie wody. Daje się do testów okno o najlepszej proporcji profil do szyby i wynik później podaje się jako dane dotyczące KAŻDEGO okna w tym profilu - a jest to KŁAMSTWO i OSZUSTWO, odrzucam niewiedze czy po prostu kretynizm sprzedawców
Dal podanego okna gdzie od góry mamy fix szklony w ościeżnicy zaś od dołu skrzydło RU wyszło - znów zacytuje swoja odpowiedz
"...wyliczone: okno 1170x1930
profil CT-70 (5 komorowy)
szyba k=1,0 => U całego okna 1,19
szyba k=0,7 => U całego okna 0,99
profil Si-82 (7 komorowy)
szyba k=1,0 => U całego okna 1,00
szyba k=0,7 => U całego okna 0,85..."
Efekt? klient wogóle zamilkł :) Pewnie teraz pisze do wszystkich których męczył wcześniej o wyceny by mu to k wyliczyli da danego okna :lol:
Kolejnym chwytem jest podawanie K dla skrzydła czy ościeżnicę bez uwzględniania zawartego w nich wzmocnienia - prawie nagminna praktyka

Wirecki
07-02-2009, 19:57
... bo zgodnie z wypracowanym przez nas tu kompromisem okno to nie tylko profil, ale i PRODUCENT oraz MONTAŻ...

No Panowie... i Panie.... gdyby nie TEN wątek...... :)

pchelek
07-02-2009, 20:23
PRODUCENT - wlasnie.
Ostatni patent genialnych naszych producentow.
uszczelka przylgowa do uszczelniania oszklenia [zamiast przyszybowej].
Ciensza wiec tansza.
A ze woda pod szyby wcieka.
Kogo to obchodzi.
A wlasciciel systemu z pretensjami zem to glosil na jednym z portali.
To oszustwo zem oglosil - to ma pretensje do mnie - nie do swojego producenta.

orko
07-02-2009, 21:29
Witam
Jak tak czytam ceny za okna jakie podajecie to nie mogę wyjść ze zdumienia, że ja dostałem ofertę na 15m^2 okien z pakietem trzyszybowym (profil zendow 5k półlico) w cenie 6000 zł firmy NSB-OKNA z montażem.
Czy coś jest z moją ofertą nie tak jak myślicie?

jareko
07-02-2009, 22:17
jeśli to są same fixy - przepłacisz
jeśli co innego - nie wiem - może dobra może zła?
zacznij nie od pieniędzy - tyle razy się Tu Wam powtarza a ciągle trafia to próżnię - czy naprawdę tak trudno posłuchać rad?
Zacznij od sprawdzenia producenta - czy w grupie budującej czy u siebie na terenie
Porównaj kilka - ale KILKA a nie tak jak to ostatnio nagminnie wysyłanie po 30-60 zapytań bo to nic Ci nie da tak naprawdę poza jeszcze większym zamętem i szumem informacyjnym
Zresztą na ten temat stary może coś więcej powiedzieć - ostatnio miał właśnie taka przygodę. Ja, gdy robi się spęd na budowę ludzi od okien, ściskam dłoń Inwestorowi i odwracam się na pięcie.
Doświadczenie przetargów i późniejszych efektów, gdzie jedynym kryterium wyboru jest cena, jakoś tez nie uczy - ale co tam
Następnie popytaj sąsiadów, znajomych i dopiero zacznij porównywać

maql
07-02-2009, 23:02
uszczelka przylgowa do uszczelniania oszklenia [zamiast przyszybowej].
Ciensza wiec tansza.
A wlasciciel systemu z pretensjami zem to glosil na jednym z portali.
To oszustwo zem oglosil - to ma pretensje do mnie - nie do swojego producenta.

Panie Pchelek, moze Pan podac linka do wypowiedzi, do której producent z cieniutką uszczelką mial zastrzezenia? To ciekawa przestroga, a nie śmiem prosic o powtorzenie nazwy tej firmy :)

maql

maql
07-02-2009, 23:07
Zacznij od sprawdzenia producenta - czy w grupie budującej czy u siebie na terenie
Porównaj kilka - ale KILKA a nie tak jak to ostatnio nagminnie wysyłanie po 30-60 zapytań bo to nic Ci nie da tak naprawdę poza jeszcze większym zamętem i szumem informacyjnym
Następnie popytaj sąsiadów, znajomych i dopiero zacznij porównywać

... i tu sie pojawią schody o ile to nie jest duzy producent, którego produkcja idzie w tysiace okien. Przyklad - moje pytanie o Techmaprojekt. Firma istniejąca od lat, kilka oddziałów etc - a na forum - jedno wspomnienie (i to w sensie "chciałem kupić to, ale wziąłem tamto"). Oczywiście jest też oknonet, ale tam, Panie Dziejku, to już chyba nie ma co zaglądać.

Pozostaje czatować na klientów pod biurem sprzedaży chyba, robić ankiety, czy jak?

manieq82
07-02-2009, 23:36
Witam,
Apropos montażu drzwi balkonowych w związku ze zbliżającym sie montażem u mnie
Mam wylany chudziak, poziom podłóg będzie 18 cm wyżej. Podczas pomiarów zaproponowałem iż podmuruję w świetle montowanego okna pełną cegiełką na wysokość poziomu wylewek na co odpowiedzieli że będzie OK.
Pytanie czy będzie?
Drugie pytanie - Pod oknem balkonowym nie daje się żadnej listwy tylko jakieś kotwy i styka w tym przypadku? Zabezpieczam się coby wiedzieć więcej przed montażem


a apropos mojego zapytania - będzie git jak podmuruję cegiełką na wysokość "prawie" wylewek?

jareko
07-02-2009, 23:46
Witam,
Apropos montażu drzwi balkonowych w związku ze zbliżającym sie montażem u mnie
Mam wylany chudziak, poziom podłóg będzie 18 cm wyżej. Podczas pomiarów zaproponowałem iż podmuruję w świetle montowanego okna pełną cegiełką na wysokość poziomu wylewek na co odpowiedzieli że będzie OK.
Pytanie czy będzie?
będzie git ale zaproponowałbym tak podmurować by miedzy płaszczyzną zewnętrzną ościeżnicy a linia cegieł włożyć 2 cm styroduru by dodatkowo ocieplić to miejsce
No i dobrze byłoby czyniąc to pomyśleć nad tym jak później wykonać uszczelnienie by woda nie pchała się tam gdzie nie jest mile widziana

Drugie pytanie - Pod oknem balkonowym nie daje się żadnej listwy tylko jakieś kotwy i styka w tym przypadku? Zabezpieczam się coby wiedzieć więcej przed montażem
Widzisz, tu jest problem, u jednych producentów ta listwa jest standardem u innych trzeba za nia dodatkowo płacić - czort wie jak będzie u ciebie ale... ale trzeba to okotwic !!! i to koniecznie !!!! Zwłaszcza przy balkonach i jeszcze jedno - w połowie szerokości koniecznie muszą być kliny !!! no wogóle kliny MUSZĄ pod oknami pozostać - najczęściej popełniany błąd to wyciąganie klinów !!!!!!

manieq82
08-02-2009, 00:02
będzie git ale zaproponowałbym tak podmurować by miedzy płaszczyzną zewnętrzną ościeżnicy a linia cegieł włożyć 2 cm styroduru by dodatkowo ocieplić to miejsce
No i dobrze byłoby czyniąc to pomyśleć nad tym jak później wykonać uszczelnienie by woda nie pchała się tam gdzie nie jest mile widziana

no dobra apropos styroduru i zabezpieczenia
narysowałem szkic tego co jest i co planuję
bloczki fundamentowe są ocieplone styro, mogę go przedłużyć tak aby ocieplić tą podmurówkę do linii okna.
można też dać filę która by okrywała od okna do styro
styro oddzielone jest od piasku i tarasu folią kubełkową
http://images43.fotosik.pl/59/3a82e9cb34595a90med.jpg

stary
08-02-2009, 00:13
Witam,
Apropos montażu drzwi balkonowych w związku ze zbliżającym sie montażem u mnie
Mam wylany chudziak, poziom podłóg będzie 18 cm wyżej. Podczas pomiarów zaproponowałem iż podmuruję w świetle montowanego okna pełną cegiełką na wysokość poziomu wylewek na co odpowiedzieli że będzie OK.
Pytanie czy będzie?
Drugie pytanie - Pod oknem balkonowym nie daje się żadnej listwy tylko jakieś kotwy i styka w tym przypadku? Zabezpieczam się coby wiedzieć więcej przed montażem


a apropos mojego zapytania - będzie git jak podmuruję cegiełką na wysokość "prawie" wylewek?
Jeśli jeszcze nic nie zrobiłeś z murowaniem na tym etapie to dalej nic nie rób. :lol: :lol: Jeśli zamówiłeś już okna to domów poszerzenia.
Jeśli jeszcze nie zamówiłeś to zamów okna balkonowe z poszerzeniem dolnej ramy ok. 15 cm i będzie gites- oczywiście gratis tego nie dostaniesz.
Od wewnątrz- tak sobie symuluję po pijaku- położysz dychę tyropianu, 5-6 wylewki, 1-2 docelowej podłogi. Dojedzies z tym wszystkim do poszerzenia i je "zabudujesz" całkowicie lub nawet najedziesz na dolną ramę 1-1,5 cm. Od zewnątrz- wolna partyzantka prawie- ale żeby poszerzenie za bardzo nie było widoczne też należy podnieść poziomo tarasu i ono zniknie. Po za tym taras i tak musisz podnieść bo będzie zbyt duża róznica wysokości pomiędzy pokojem (salonem) i tarasem... i będziesz łamał nogi albo dasz schodek 8)
Szlag mnie trafia nie raz jak czytam na forum ( bardzo rzadko zresztą) straty mostków cieplnych powstałe przez kotwy a nikt ich nie liczy strat poprzez źle zaizolowane podmurówki różnego rodzaju.
Bardzo rzadko stawiam montaże niemieckie za wzór, ale w tym przypadku powielam to co u nich już jest w pojekcie : architek nie zaleca żadnych pomurówek, cegiełek , itp. pierdól lecz balkony już z poszerzeniemk ca 10 cm- problem mostków jest w tym momencie z bani... A te cegiełki też przeciez kosztują, i nie zawswze mniej niz poszerzenie.

Nefer
08-02-2009, 00:24
Nooooooootaaaaaaaaa Stary to się napić musi, żeby tu zajrzeć :) Buziaki :)

Charlie
08-02-2009, 01:03
ALPHALINE firmy Veka to w tej chwili najnowocześniejszy i najlepszy profil w Europie - grubość 90 mm sama za siebie mówi. To podstawa dla domu pasywnego jako element stolarki otworowej pasywnej. Aby uzyskać efekt pożądanego U dla całego okna należy dopasować do tego profilu szybe o współczynniku U = 0,5 W/m2K. Niestety, ale jest ona bardzo droga z powodu gazu krypton jaki używa się do wypełnienia dwóch komór w szybie - około 350 PLN/m2 netto !!!
Kolejnym zalecanym elementem są okucia zakryte - elementy zawiasów nie widoczne. Na koniec należy pamiętać o montażu takiego okna - winno ono odpowiadać technologii energooszczędnej dzięki min odpowiedniej taśmie np firmy Illbruck. Myślę, że Kolega Jareko może ten temat rozwinąć precyzyjnie.

jareko
08-02-2009, 01:29
Charlie - nie będe rozwijał.
Świadomość większości inwestorów pamięta epokę kamienia łupanego :lol:
Stary, też już mam lekko w czubie :lol:
Każdy by chciał montaż I3 ale nie każdy chce za niego płacić i rzeźbi cuda wianki
Inna sprawą jest to, że nie zawsze I3 ma sens ale już dziś strzępić języka mi się nie chce
Dziś rozmawialiśmy ze starym na temat właśnie montaży - będę musiał się zebrać i opisać tu kiedy przypadek zeszłoroczny wraz ze zdjęciami
Charlie - jak zobaczysz, włos ci się zjeży, szlag cie trafi (oby nie :) ) i kląć zaczniesz - jacy imbecyle wykonują prace na budowach
A ja już nie mam sił i powiem szczerze nawet chęci tłumaczyć co i jak i dlaczego i skąd nagle takie a nie inne ceny i tym podobne bzdury
Tak tak tak imbecyle bo inaczej togo co zrobili z prawidłowo zamontowanych okien w sianie 3W nazwać nie można
Zaczynam powoli dochodzić do wniosku ze Forum staje sie powoli jednym wielkim nieporozumieniem
hmmm...chyba za dużo wypiłem
powiem łagodniej
dochodza do wniosku ze moja tu obecnosc mija sie powoli z celem
Z indiańskim pozdrowieniem - hough

jareko
08-02-2009, 01:40
czy ja już jestem pijany? Nie wierzę.... 53 adresy???
Przecieram oczy po raz kolejny... liczę... LUDZIE jakiś wariat do mnie maila wysłał !!!
53 adresy rożnych firm sprzedających okna i ta sama treść... zaraz... jaka litania wymagań... współczynnik k dla całego okna do każdej pozycji... wersja... standard... WK-1... WK-2... szyby 0,7... szyby P-2... szyby 0,4...
jejku - czy ten człowiek myśli ,ze ten na taki mail dostanie jakakolwiek ofertę?
Świat wariuje i chyba ludzie powoli także
Ha ha ha i kwiatek najlepszy... "...w dobie kryzysu liczę na co najmniej 50% rabat..."
idę spać - to nie może być prawda, ludzie nie są aż tak......
to jakieś przewidzenia
dobranoc wszystkim

maql
08-02-2009, 13:25
czy ja już jestem pijany? Nie wierzę.... 53 adresy???
Przecieram oczy po raz kolejny... liczę... LUDZIE jakiś wariat do mnie maila wysłał !!!
idę spać - to nie może być prawda, ludzie nie są aż tak......
to jakieś przewidzenia
dobranoc wszystkim

Jareko,

odetchnij! :) dwa ostatnie maile świadczą o duzym zmeczeniu materiałem ludzkim. Mysle że (my) inwestorzy chociaż w nielicznej częsci, ale myslą jednak jak zrobic solidnie i liczą sie z większymi kosztami takiego montazu. Gdyby jeszcze nie te ceny Jezierskiego ;)
W moim wypadku zmuszony jestem wybierać z "drugiej ligi" firm, bo wydanie circa 60 tys zł na dobre okna poprostu przerasta budżet. Zmuszony więc jestem na montazystow, ktorych prace moge jedynie zbadac wypytujac (jesli sie uda) jakis klientow firmy. To co tu piszecie to uniwersytet wstawiania okien i jesli tylko ktos chce, przynajmniej moze zwrocic okazje na najbardziej razace blędy ekip, na które jest skazany. To tez jest jakis sukces i kaganek oswiaty (niesiony przez ludzi z tego forum) jest bardzo potrzebny.

to tyle (ja na trzezwo, rano jest juz) :)

manieq82
08-02-2009, 13:28
Ok to może po kolei...

Jeśli jeszcze nic nie zrobiłeś z murowaniem na tym etapie to dalej nic nie rób. :lol: :lol: Jeśli zamówiłeś już okna to domów poszerzenia.
Jeśli jeszcze nie zamówiłeś to zamów okna balkonowe z poszerzeniem dolnej ramy ok. 15 cm i będzie gites- oczywiście gratis tego nie dostaniesz.

jeszcze z murowaniem nic nie robiłem.
czy chodzi o poszerzenia które wcześniej na zdjęciach prezentował Jareko?
Czy będą warte inwestowania - cegieł mi dużo zostało stąd też pomysł.
Podmurówka będzie dobrze zaizolowana (oprócz dołu) - stąd pytanie do Jareko - pisząc o styrodurze miałeś na myśli położenie go na "płask" pod okno? tak jakby pod folię którą narysowałem na poprzednim zdjęciu?


Każdy by chciał montaż I3 ale nie każdy chce za niego płacić i rzeźbi cuda wianki
Nie o to chodzi, jeśli trzeba to się płaci i nikt nie chce nic za darmo, ale jeśłi jest tańsza alternatywa to czemu z niej nie skorzystać. Chcę mieć a - dobrze, b - najtaniej dla "a". Napisałem że sam podmuruję - cegły mam, czas jest więc będzie np. taniej - nie wymagam tego od ekipy montującej, po prostu zapytanie tylko czy będzie OK.

Wy wiecie jak jest dobrze stąd prośba moja o radę fachowców nt. pomysła :roll:

jareko
08-02-2009, 13:36
alez nic nie pisałem o Jezierskim - wiec skąd do niego nawiązanie skoro mowa tylko o montażu?
Łeb mi pęka :(
Sila przyzwyczajenia zaglądam tu i zaglądać będę - wczoraj faktycznie zmęczenie materiału dało znać o sobie i oliwy do ognia dodał ten mail o nawiedzonego klienta :) (nawiedzonego w mej ocenie)
powiec z innej beczki. Coraz wiecej z Was ma sciany trojwarstwowe z min 15 cm welny w srodku. Tam trzeba montwoac okna w warstwie oceilenia z zastosowaniem zarowno tasm rozpreznych jak i foli paroszczelnych
koszty samego materialu liczone na 1 mb okna
- folia paroszczelna 15 cm szerokosci - 28 PLN / 1mb (Ilbruck)
- tasma rozprezna minimum 15/3 - 8-12 PLN/1 mb (rozni producenci)
Juz masz 36-40 PLN sam materiał na 1 mb okna
I teraz dalej - oczywiście mozna rzezbic ale można tez zastosować gotowe rozwiązania dające 100% pewności prawidłowego zamontowania okna - elementy systemu JB-D
- wspornik dolny - koszt 49 PLN/ 1 szt, potzrebna ilosc sztuk - minimum 3 ma okno, obciążalność jednego wspornika 50 kg
- wsporniki boczne i gorne - koszt 22 PLN / sztuka - ilosc wynika z wielkosci okna - można zastąpić "normalnymi" kotwami
Ale policz
masz już 36-40 PLN materiał na 1 mb okna
masz minimum 147,- PLN na 1 sztukę okna na podstawowe podparcie
dodaj od tego czas - wydłużenie montażu minimum dwukrotne
podlicz to i pomyśl co sadzić o firmach oferujących ci taki montaż w cenie 20-30 PLN za 1mb z materiałem - czego sie możesz po takim montażu spodziewać skoro stawka realnie nie pokrywa kosztów materiału
pomyśl i napisz

Ja nie narzekam - będę za rok, dwa miał pełne ręce roboty poprawiając montaże po innych - już i tak 20% obrotu rocznie to właśnie tego typu prace

nogard
08-02-2009, 13:40
Który z tych zestawów Waszym zdaniem najlepszy i jaka fabryka(i) robi go najlepiej?

Profil - okucie

Veka Perfectline Swing - Roto NT
Veka Perfectline Swing - Winkhaus
Veka Perfectline Swing - Mako Multi matic

Brugmann AD ARTE - Mako Multi trend
Brugmann AD ARTE - Winkhaus

Aluland
08-02-2009, 15:45
...bo system nazywa się DECCO, więc jak Pani powiedziała, że sprzedaje okna Deka to może jej o wagę chodziło? Że niby lekkie takie?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: no to, to sie Panu udało :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
rewelacja....;-))))

pchelek
08-02-2009, 20:11
maql - dyskusja o uszczelce byla na innym forum - scisle oknonetu - tam jest inny przyklad podany co ja widzialem na wlasne oczy - podalem tam system i siem wstrzelil jak w tarcze bo za dwa dni bylem na budowie pod Warszawa - duza budowa - i tam byl taki sam przypadek.
Tak sobie mysle czy jest to oszczednosc producenta okien ,cz y jego niewiedza bo przeciez jak dal ciensza uszczelke to sam sobie kuku zrobil. Bardzo czesto niestety dawcy systemu [sprzedawcy profili] nie ucza swoich producentow okien w podstawowych zasadach - odpowiednie uszczelki, odwadnianie kazdej oscieznicy, kazdego skrzydla i kazdego rygla [rygle nie sa powszechnie odwadniane. Do tego dochodzi bardzo wazna zasada odprezania zewnetrznych komor w ksztaltownikach kolorowych. Nie wiem jak tu fotki zamiescic - chetnie bym zamieszczal - najbardziej tragiczne wady wykonania okien.
Systemu podac nie moge bo mi zycie jeszcze mile.
Szkoda mi tylko tej firmy co te okna sknocila - czeka ja ciezka przeprawa z mieszkancami - to 150 mieszkan - nie odpuszcza.
maql - jak jestes duzym inwestore - co domy buduje - to uwazaj na okna za kazdym razem.
W czwartek jade do Pruszkowa - tam tez przez nowe okna wieje jak cholera - nowe okna - a budowa wielka oj wielka. Montaz mozna zweryfikowac - okna same znacznie trudniej - tam jest cala masa zasadzek i pulapek [niewidocznych z zewnatrz]. A dokuczliwych jak cholera.

jareko
08-02-2009, 20:24
...stąd pytanie do Jareko - pisząc o styrodurze miałeś na myśli położenie go na "płask" pod okno? ... NIE !!!!
Chyba opisałem dokładnie
Pionowo - cofnięte cegły względem przyszłej płaszczyzny okna, cofnięte o tyle by PIONOWO dać styrodur

manieq82
08-02-2009, 23:15
...stąd pytanie do Jareko - pisząc o styrodurze miałeś na myśli położenie go na "płask" pod okno? ... NIE !!!!
Chyba opisałem dokładnie
Pionowo - cofnięte cegły względem przyszłej płaszczyzny okna, cofnięte o tyle by PIONOWO dać styrodur

a co człowiekowi nie wolno być niedyspozycyjnym :o :lol: :lol:
potrzebowałem z polskiego na nasze :D

dzieki

jareko
09-02-2009, 20:53
..a co człowiekowi nie wolno być niedyspozycyjnym :o :lol: :lol: ..Wolno a jakże
Mi też ostatnio się tak zdarzyło ale już zmieniać postów nie będę
I tak dostałem maila że z racji kryzysu popadnę w alkoholizm hi hi hi

finlandia
10-02-2009, 11:56
no dobra apropos styroduru i zabezpieczenia
narysowałem szkic tego co jest i co planuję
bloczki fundamentowe są ocieplone styro, mogę go przedłużyć tak aby ocieplić tą podmurówkę do linii okna.
można też dać filę która by okrywała od okna do styro
styro oddzielone jest od piasku i tarasu folią kubełkową
http://images43.fotosik.pl/59/3a82e9cb34595a90med.jpg
Sam nad takim rozwiązaniem myślałem wielokrotnie - bo o poszerzeniach a raczej ich kosztach inwestorzy raczej słuchać nie chcą...
Czyli jak już sie nie da inaczej to ta cegła z małym cofnięciem do środka ściany jest rozwiązaniem do zaakceptowania? Nie raz szukałem wad i póki co takich nie znalazłem, ale może koledzy po fachu mają przykłady złych doświadczeń których ja nie muszę przeżywać?

maql
10-02-2009, 13:35
takie "przy okazji poszukiwan" pytanie do Oknomistrzów z forum:

zauwazyłem, jak wiele osob wybieralo okna i pytalo na grupie dylemat: "Jezierski czy Oknoplast" (najczesciej, ale bylo pare wariacji zamiast Oknoplastu) podajac jednoczesnie ceny bardzo zblizone, lub nawet! Oknoplast byl drozszy.
Patrze na to jak na bajki o smokach.
To jak to jest z tym Jezierskim? czy ceny tego producenta skoczyly tak radykalnie, bo zmienil profil z Veki na Schucco, czy to raczej marketing wyzszej polki zadzialal?
Pytam, bo bardzo chcialbym okna dobrej jakosci (Jezierski, np. Elite Thermo) ale najzwyczajniej mnie na nie nie stac. W wycenach dla mnie sa prawie dwukrotnie! droższe od okien na profilach Veka.

bwojtek
10-02-2009, 15:05
Pytam, bo bardzo chcialbym okna dobrej jakosci (Jezierski, np. Elite Thermo) ale najzwyczajniej mnie na nie nie stac. W wycenach dla mnie sa prawie dwukrotnie! droższe od okien na profilach Veka.
Dla przeciętnego posiadacza wykonanych zgodnie ze sztuką okien nie ma większego znaczenia czy są one produkcji Oknoplastu, Jezeierskiego, Techniki Okiennej, MS czy jeszcze innej fabryki... Każdy z uznanych producentów robi dobre okna. Różnice są w detalach, które zazwyczaj mają drugorzędne znaczenie w większości budynków. Ważna jest opinia o sprzedawcy i montażystach lokalnego przedstawiciela!

Nefer
10-02-2009, 15:27
Sam nad takim rozwiązaniem myślałem wielokrotnie - bo o poszerzeniach a raczej ich kosztach inwestorzy raczej słuchać nie chcą...

Co mnie dziwi, bo koszt nie jest jakiś przytłaczający a wszystkie problemy mam z głowy...cegły, styrodury, styropiany, mostki cieplne...

manieq82
10-02-2009, 18:29
Sam nad takim rozwiązaniem myślałem wielokrotnie - bo o poszerzeniach a raczej ich kosztach inwestorzy raczej słuchać nie chcą...
Czyli jak już sie nie da inaczej to ta cegła z małym cofnięciem do środka ściany jest rozwiązaniem do zaakceptowania? Nie raz szukałem wad i póki co takich nie znalazłem, ale może koledzy po fachu mają przykłady złych doświadczeń których ja nie muszę przeżywać?

hmm, a co myślisz o tej folii?

bwojtek
10-02-2009, 18:48
Sam nad takim rozwiązaniem myślałem wielokrotnie - bo o poszerzeniach a raczej ich kosztach inwestorzy raczej słuchać nie chcą...
Czyli jak już sie nie da inaczej to ta cegła z małym cofnięciem do środka ściany jest rozwiązaniem do zaakceptowania? Nie raz szukałem wad i póki co takich nie znalazłem, ale może koledzy po fachu mają przykłady złych doświadczeń których ja nie muszę przeżywać?

hmm, a co myślisz o tej folii?
Raczej nie powinna wchodzić pod okno ale na okna od strony zewnętrznej (kształt litery "L") - najlepiej przykleić ją do listwy montażowej. Inaczej po tej folii woda może podciekać do wnętrza pomieszczenia. No i nie bardzo wyobrażam sobie 12cm styropianu od zewnątrz przykryte tylko płytką ceramiczną... A co jak ktoś 150kg żywej wagi stąpnie zaraz przy progu balkonu?

manieq82
10-02-2009, 18:58
A juz też nad tym myślałem, wszakże nie mam jeszcze :o :lol: 150 kg ale kto wie
przy samym oknie chciałem dać pasek 2 cm, całe 12 styro będzie lekko obniżone żeby dać z 2 cm wylewki na niego (wtopię jakąś siatkę czy cuś) i dopiero płytki
generalnie myślę że będzie git

bwojtek
10-02-2009, 19:08
Jeżeli chcesz to zrobić dobrze to zamiast murować wylej w szalunku beton na minimalną możliwą szerokość nie zapominając o izolacji poziomej od fundamentu. Ten beton z obu stron pionowo oklej styrodurem 2-3cm grubości do pełnej wysokości wylewek a następnie zrób izolację przeciwwodną od zewnątrz. Styrodur nakryj ostateczne od góry tylko płytką/panelem/parkietem czy czym tam chcesz...

megpeter
10-02-2009, 19:57
Mam straszny dylemat z oknami, moze ktos ma okna firmy Budvar lub Salamander 3D (potrójna uszczelka). Mam wycene od obu firm i Budvar jest o 7tys tańszy wiec nie wiem czy gdzieś jest haczyk czy jakaś super promocja.
Obaie wyceny sa na okna szary antracyt na zewnatrz i biale od srodka, szyba U=0.6. Dajcie znac czy Budvar jest dobry czy raczej szykac jeszcze gdzie indziej i jakie okna polecacie.
Bede wdzieczna za jakąkolwiek wskazówke.
Magda

jareko
10-02-2009, 20:59
na grupie dylemat: "Jezierski czy Oknoplast" (najczesciej, ale bylo pare wariacji zamiast Oknoplastu) podajac jednoczesnie ceny bardzo zblizone, lub nawet! Oknoplast byl drozszy...
I powiedz mi co my mamy ci odpowiedzieć?
Powiem ci przede wszystkim jedno - na cenę porównywalnych ofert wpływa to co te oferty zawierają
I tu powstaje najwięcej nieporozumień
Ostatnio tarzałem się ze śmiechu gdyz usłyszałem od klienta ze Jezierski jest 100% droższy od M&S w takiej samej konfiguracji - dlaczego padłem ze śmiechu? Bo by byc wiarygodnym przysłał mi ofertę M&S.
Jak &%^#*( można mówić ze ma się taka sama ofertę jak w jednej w HKS jest mechanizm wspomagania ruchy w klamce zas u MS zwykła, szyba P-4 na ramce 16 a szyba w MS na rance 12, i wiele takich szczegółów ze ręce juz opadają
Poza tym Veka... -oj przeprasza inaczej mialem zaczac
Schuco jest ciągle profilem importowanym z Niemiec - dla jednych to podstawowa jego zaleta gdyż jakoś brak wiary w profile ciągnione w kraju (sadze ze przesada jest taka interpretacja) ale tez cena profil uzależniona jest bardziej od kursów walut, mimo ze do produkcji w kraju duża cześć komponentów tez jest importowana to jednak udział importu ma mniejszy wpływ na cenę końcowa profilu
Poza tym - i tu się całkowicie zgodzę - Schuco ma swoja polityke cenowa, za dobry produkt trzeba zaplacic i basta. Nie zamierzają konkurować ze średnim segmentem rynku. Na markę pracowali latami i jest synonimem idealu jesli chodzi o Alu czy PVC, wytycza pewne kierunki które później naśladują inni
Poza tym nie każdego stać na Mercedesa proso spod igly tak samo nie każdego musi stać na Schuco - proste i logiczne. Porównywanie Veki do Schuco jest dla tego drugiego w mej ocenie obraźliwe :lol:

Jedno jest pewne - zarówno Oknoplast jak i Jezierski są dobrymi producentami - i to jest w tym wszystkim najważniejsze !!!
A zastanawiające jest to ze jak dotychczas różnice w cenie miedzy OKnoplastem a Jezierskim były niewielkie - 5-15% i w tym roku relacje sa w sumie podobne