PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

jareko
25-02-2009, 13:16
Poczekaj aż ci przyślę zestawienie okien :wink:przysłał i dostał odpowiednia odpowiedz :lol:

czmirek
25-02-2009, 18:34
Poczekaj aż ci przyślę zestawienie okien :wink:przysłał i dostał odpowiednia odpowiedz :lol:

przestancie sobie slodzic bo robi mi sie mdlo a jezier moze wyjasni wszystkim kim jest i czym sie zajmuje zeby obraz byl jasny dla wszystkich

Jezier
25-02-2009, 18:42
Domek sobie buduję. A co nie mogę :wink: Jak się zbiorę to wyślę zapytanie ofertowe o okna do otworów 2x 4m szerokie 2,6 wysokie i jeszcze dwa o połowę węższe.

jareko
25-02-2009, 19:36
przestancie sobie slodzic bo robi mi sie mdlo a jezier moze wyjasni wszystkim kim jest i czym sie zajmuje zeby obraz byl jasny dla wszystkich
podać miskę? :lol:
Widać ze kolega nie czytuje Forum - Jezier to najbardziej tu znana postac szanowny Czmirku

Ash5
26-02-2009, 16:07
Czy może ktoś zna okna ze stolarni Homoncik w Starym Sączu? Zastanawiam nad zamówieniem, ale chciałbym wcześniej zebrać opinie o ich jakości.

jareko
26-02-2009, 16:29
a może szybciej taka informacje uzyskasz w swojej grupie budujących? Nie zawsze tu zaglądają ci co juz temat okien maja za sobą a nie przed - tak jak Ty

finlandia
26-02-2009, 16:34
przestancie sobie slodzic bo robi mi sie mdlo a jezier moze wyjasni wszystkim kim jest i czym sie zajmuje zeby obraz byl jasny dla wszystkich
podać miskę? :lol:
Widać ze kolega nie czytuje Forum - Jezier to najbardziej tu znana postac szanowny Czmirku\
Tak tak.. Jezier musi zmienić nicka :wink: . Niektórzy sądzą, że ktoś specjalnie przybrał taką nazwę i pojawia się wszędzie jako reklama, byle by tylko wpychać konkurencji belkę w oko.

Ludzieee!, przestańcie wszędzie szukać zła. Ja wiem... dobra passa innych przyprawia zwykle o mdłości. Sam to widzę po sobie, na swoim podwórku..

A swoją drogą...Jezier, jesteś na tym forum już 7 lat i jeszcze na swojej budowie nie doszedłeś do tematu okien? :wink:

jareko
26-02-2009, 16:38
Fin - Jezier już ma okna wiec po co ma tracić energie na rozmowy o nich?
Wyjaśnię może, Jezier to nie Jezierski z PPHU Jezierski
P.Jezierski wystepuje tu jako Lekomin Czmirku

finlandia
26-02-2009, 16:42
Ty to wszędzie Jareoko tą reklamę wciśniesz! :wink:

jareko
26-02-2009, 16:46
Ty to wszędzie Jareoko tą reklamę wciśniesz! :wink:
a niech to, masz racje, chyba będę musiał skasować ten post :P

Jezier
26-02-2009, 17:19
A swoją drogą...Jezier, jesteś na tym forum już 7 lat i jeszcze na swojej budowie nie doszedłeś do tematu okien? :wink:
Jestem chyba dłużej na forum niż Jezierski produkuje na Schuco. A po tylu latach to już okna wymienić by się przydało na jakieś bardziej trendy. Rachunek za ogrzewanie by się zmniejszył. No i mam też budowę na której fizycznie sobie odpoczywam w wolnych chwilach. Otwory okienne już wymurowałem, jutro przyjeżdża strop. Potem szybko dach i trzeba będzie domykać ten stan.

Jezier
26-02-2009, 17:20
Wyjaśnię może, Jezier to nie Jezierski z PPHU Jezierski
P.Jezierski wystepuje tu jako Lekomin Czmirku
Lekomin się trochę spóźnił i nick był już zajęty :lol:

jareko
26-02-2009, 17:45
Wyjaśnię może, Jezier to nie Jezierski z PPHU Jezierski
P.Jezierski wystepuje tu jako Lekomin Czmirku
Lekomin się trochę spóźnił i nick był już zajęty :lol:A jak widac Czmirek czyta nieuważnie :lol:

taszana
26-02-2009, 20:40
WITAM.Pewnie jest gdzieś wątek w którym przedstawione są za i przeciw PCV i drewna,my sami postawiliśmy na szlachetniejszy materiał :wink: ,czyt. drewno,poza tym że co parę lat trzeba odświezyć kolor to innych wad nie znam :wink: i mam nadzieję że nie poznam,myślę że warto zainwestować w lepszy gatunek drewna,nam udało się załapać na promocję (w firmie Adpol-mają swoje przedstawilcielstwo także w Poznaniu ) polegającą na zastosowaniu lepszego, twardszego drewna eukaliptus i szyb o współczynniku przenikania 0,7 w cenie "zwykłych "okien,poza tym mają chyba wszystkie możliwe systemy otwierania ,suwania itd i przemiłą obsługę,co do samych okien przekonamy się dopiero za parę miesięcy.Dodam że też mamy sporo przeszkleń(choć nie aż tyle :o ) coś około 40 m2,a jak to wygląda u Was?

Pozdrawiam

Lenart
26-02-2009, 21:27
jedne wspaniałe - zwłaszcza te mikroszczepy no i te drugie - Alphaline
ładnie brzmi
wybór trudny :roll:

finlandia
27-02-2009, 09:14
Jesteście złośliwi.

brachol
27-02-2009, 09:29
a jakiej firmy te drewniane? i czy mikrowczepy sa na wszyskich warstwach czy tylko na srodkowej?
PS
ja wybralem drewniane ze wzgeldu na to ze mi sie bardziej podobaja

jareko
27-02-2009, 09:36
Jesteście złośliwi.jasne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

szulce
27-02-2009, 12:53
WITAM.Pewnie jest gdzieś wątek w którym przedstawione są za i przeciw PCV i drewna,my sami postawiliśmy na szlachetniejszy materiał :wink: ,czyt. drewno,poza tym że co parę lat trzeba odświezyć kolor to innych wad nie znam :wink: i mam nadzieję że nie poznam,myślę że warto zainwestować w lepszy gatunek drewna,nam udało się załapać na promocję (w firmie Adpol-mają swoje przedstawilcielstwo także w Poznaniu ) polegającą na zastosowaniu lepszego, twardszego drewna eukaliptus i szyb o współczynniku przenikania 0,7 w cenie "zwykłych "okien,poza tym mają chyba wszystkie możliwe systemy otwierania ,suwania itd i przemiłą obsługę,co do samych okien przekonamy się dopiero za parę miesięcy.Dodam że też mamy sporo przeszkleń(choć nie aż tyle :o ) coś około 40 m2,a jak to wygląda u Was?

Pozdrawiam


U nas mamy 60 m2 przeszkleń, większość dużych. dziękuję za sugestię poproszę jeszcze o wycenę w eukalipstusie.
pozdrawiam

szulce
27-02-2009, 13:05
a jakiej firmy te drewniane? i czy mikrowczepy sa na wszyskich warstwach czy tylko na srodkowej?
PS
ja wybralem drewniane ze wzgeldu na to ze mi sie bardziej podobaja

Firma mała z Pniew produkująca od 1992 roku, ale nie ma jej na stronach.
Mikroszczep na wszystkich, ponieważ maluję je na szaro, trzykrotnie ral 7012, oczywiście jest dużo gorsze U szyby, bo podwójna z argonem a nie jak w plastiku potrójna z kryptonem U=0,5.
Powiem tak, drewno do mnie, pomimo gorszych paramaetrów, też jakoś bardziej przemawia, jednak głównie chyba tym matowym kolorem, gdyż wygląd ramiaku okna nie jest aż tak bardzo odbiegający od plastiku, też bardzo prosty ......
pozdrawiam

Ash5
27-02-2009, 19:22
a może szybciej taka informacje uzyskasz w swojej grupie budujących? Nie zawsze tu zaglądają ci co juz temat okien maja za sobą a nie przed - tak jak Ty
rozumiem. zmylił mnie topic. cóż, nie przeszkadzam panom więcej.

Wirecki
27-02-2009, 19:47
faktycznie, tyle tu spamu, że szkoda czasu.
Wniosek do admina o zmianę Topic`u....

finlandia
28-02-2009, 13:11
a może szybciej taka informacje uzyskasz w swojej grupie budujących? Nie zawsze tu zaglądają ci co juz temat okien maja za sobą a nie przed - tak jak Ty
rozumiem. zmylił mnie topic. cóż, nie przeszkadzam panom więcej.
Ash,
zupełnie niepotrzebnie się irytujesz.
Uzyskałeś odpowiedź- w skali kraju firma o którą pytasz jest szerzej nieznana - wśród ludzi z branży też. Trudno jest więc wyrokować czy to sądobre okna. Może ktoś czytających miał z tą firmą doczynienia - wówczas może się wypowie. Tylko od przypadku zależy że uzyskasz satysfakcjonującą odpowiedź w ciągu tygodnia czy w ciągu miesiąca lub roku.. stąd sugestia by szukać bliżej siebie - szybciej uzyskasz odpowiedź i może do tego bardziej kompletną.
Bo przecież istotą szukania jest szybkie znalezienie wyniku?

jareko
28-02-2009, 14:24
faktem jest ze topik zaczyna być mylący - właściwie powinno sie go zmienić na
okna - pytania, rozwiązywanie problemów, technologie
czy jakoś podobnie

Edybre
01-03-2009, 12:18
No ja właśnie apropo rozwiązywania problemów. Czy jest ok, że w oknie tarasowym mam ok 1,5 cm przerwę w uszczelce wokół pakietu szybowego we wszystkich narożnikach? W pozostałych oknach uszczelki są ciągłe a w tym jednym nie. Czy to podlega reklamacji? No i czy jest szkodliwe?

jareko
01-03-2009, 15:08
jest źle - do reklamacji
uszczelka przyszybowa MUSI mieć ciągłość po całym obwodzie

pchelek
01-03-2009, 19:38
Jareko ja bym sprawdzil czy to nie jest aby uszczelka przylgowa wsadzona zamiast przyszybowej. One te uszczelki sa ciensze a zarazem tansze. To taki wynalazek naszych genialnych producentow - oszczedzaczy. jak sa dziury w kazdym rogu to pewno sie uszczelka skurczyla. Ale kto przecina uszczelki w narozu. Chyba ze jest to ten "wynalazek" uszczelek koekstrudowanych - kolejny badziew technologiczny. Niech edybre fotki zrobi i niech sprawdzi czy aby ta uszelka nie jest schowana.

pchelek
01-03-2009, 19:41
Homoncik - w zyciu nie slyszalem To pewno jakas stolarnia co okna rzemieslniczo produkuje.

MARCWAWA
01-03-2009, 20:29
Witam.Jestem na etapie zamykania stanu surowego i staje teraz przed wyborem okien pcv jakie polecacie?

Co sądzicei o firmie CHWIL na profilu Veka okucia Segenia
Proszę o porady

Pozdrawiam

kasztanka
02-03-2009, 10:35
zapraszam do zapoznania się z naszą oferta
w razie pytan służę pomocą

pozdrawiam

kajdor
02-03-2009, 11:07
Witam wszystkich. Panowie mam pytanko. Wstawiono mi okna w nowo wybudowanym domu. Są to okna dobrej Firmy tak myślę ale nie oto chodzi. W oknach mam 3 szybowy pakiet ze szprosami 26 mm w kolorze okien tj orzech ale jest jeszcze coś w tych szybach a mianowicie opiłki prawdopodobnie z obcinanych szprosów. Te opiłki są koloru brudnobiałego i na brązowej listwie międzyszybowej średnio wyglądają. Prosze wypowiedzcie się czy reklamować czy dać sobie spokuj. Dziękuje i pozdrawiam.

kasztanka
02-03-2009, 11:21
Witam wszystkich. Panowie mam pytanko. Wstawiono mi okna w nowo wybudowanym domu. Są to okna dobrej Firmy tak myślę ale nie oto chodzi. W oknach mam 3 szybowy pakiet ze szprosami 26 mm w kolorze okien tj orzech ale jest jeszcze coś w tych szybach a mianowicie opiłki prawdopodobnie z obcinanych szprosów. Te opiłki są koloru brudnobiałego i na brązowej listwie międzyszybowej średnio wyglądają. Prosze wypowiedzcie się czy reklamować czy dać sobie spokuj. Dziękuje i pozdrawiam.

reklamowac :)

bwojtek
02-03-2009, 11:21
Witam wszystkich. Panowie mam pytanko. Wstawiono mi okna w nowo wybudowanym domu. Są to okna dobrej Firmy tak myślę ale nie oto chodzi. W oknach mam 3 szybowy pakiet ze szprosami 26 mm w kolorze okien tj orzech ale jest jeszcze coś w tych szybach a mianowicie opiłki prawdopodobnie z obcinanych szprosów. Te opiłki są koloru brudnobiałego i na brązowej listwie międzyszybowej średnio wyglądają. Prosze wypowiedzcie się czy reklamować czy dać sobie spokuj. Dziękuje i pozdrawiam.
Jak rozumiem masz te opiłki wewnątrz wkładu i leżą sobie na ramce dystansowej, która jest koloru brązowego? Jeżeli to na prawdę widać (a nie np. jedna mała kropeczka na metr bieżący) to bym reklamował i żądał wymiany na nowe wkłady. Bo jeżeli zadowoli cię rabat ...to oznacza, że wcale ci to nie przeszkadza tylko chcesz skorzystać z okazji i wyciągnąć kasę od producenta.

T12345T
02-03-2009, 13:26
zapraszam do zapoznania się z naszą oferta
w razie pytan służę pomocą

pozdrawiam

My avec plaisir leer la oferta Elwiz.pl kasztanka, but before prosim Was o kleine ubersetzen Wasza saite. Mi vagyunk a lengyelországi. :D

też pozdrawiam

kajdor
02-03-2009, 14:54
Kilka zdjęć
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23a26801ebbac550.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f04766edbacefa07.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfd53c63712f64b1.html

Co wy na to .Troszeczke wiosenne słoneczko przeszkadzało w robieniu zdjęć ale myśle że widać te opiłki na listwach między szybowych. Czy takie coś nadaje się do reklamacji. Mam prośbę do Jareko co ty na to .

kasztanka
02-03-2009, 15:17
zapraszam do zapoznania się z naszą oferta
w razie pytan służę pomocą

pozdrawiam

My avec plaisir leer la oferta Elwiz.pl kasztanka, but before prosim Was o kleine ubersetzen Wasza saite. Mi vagyunk a lengyelországi. :D

też pozdrawiam

witam bedzie niedlugo tlumaczenie :)
ale jesli sa jakies pytania, watpliwosci sluze pomoca :)

jareko
02-03-2009, 15:38
...Czy takie coś nadaje się do reklamacji. Mam prośbę do Jareko co ty na to .Co ja na to?
Brutalnie powiem, kup jeszcze mikroskop, będą te opiłki jeszcze bardziej widoczne
:lol: :lol: :lol:
Możesz mnie za to znienawidzić ale ja szczery chłopak jestem i mowie co myślę :lol:
Próbować możesz, a jakze, ale powiem ci tak, zapewne nie tak jak oczekiwałeś ale brutalnie prawdziwie
Gdybym byl producentem uśmiałbym się, wykonał nawet kolejna szybę dla ciebie gdybyś się mocno upierał, zaprosił na produkcje byś sobie dokładnie ja obejrzał i podpisał protokół ze szyba jesy OK i jakbyś ponownie zgłosił na to samo reklamacje - pogonił.
Te "opiłki" mogą być w środku szprosu i w wyniku wstrząsów przy transporcie mogą się wydostać na zewnątrz mimo wrażenia, że szpros jest dokładnie zamknięty, mogą być przyklejone do szprosu w trakcie ciecia i po oczyszczeniu ponownie się do niego przykleić elektrostatycznie, mogą to mogą tamto
Takie jest moje zdanie a co o tym powie reszta Speców?
tylko bez marketingu (w stylu Sławas77 :lol:) - tylko rzetelnie i zgodnie z prawda

bwojtek
02-03-2009, 15:39
Kilka zdjęć
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23a26801ebbac550.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f04766edbacefa07.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfd53c63712f64b1.html

Co wy na to .Troszeczke wiosenne słoneczko przeszkadzało w robieniu zdjęć ale myśle że widać te opiłki na listwach między szybowych. Czy takie coś nadaje się do reklamacji. Mam prośbę do Jareko co ty na to .
Wygląda to bardzo nieestetycznie. Ja bym reklamował. Do tego na zdjęciach widać jakby były zupełnie inne kolory ramek dystansowych w 2 komorach szyb :o

T12345T
02-03-2009, 15:42
Witam.Jestem na etapie zamykania stanu surowego i staje teraz przed wyborem okien pcv jakie polecacie?

Co sądzicei o firmie CHWIL na profilu Veka okucia Segenia
Proszę o porade

"UWAGA! Producenci często wykorzystują niewiedzę zamawiających okazują im certyfikaty pochodzące od dostawcy profilu itp. Przestrzegamy aby dokładnie sprawdzić czy owy certyfikat został przydzielony firmie wykonującej okna czy komuś zupełnie innemu."
To cytat z pewnej strony internetowej, na której na 17 pokazanych certyfikatów chyba tylko 2 należą do firmy, która preparuje takie ostrzeżenie (chyba bo mało czytelne), w tym jeden z LTB jest deczko nieświeży.
Jak Cię widzą tak Cię piszą.


witam bedzie niedlugo tlumaczenie
ale jesli sa jakies pytania, watpliwosci sluze pomoca

Dzięki kasztanka, jak będą pytania na pewno zapytamy :D albo nawet szybciej.

Pozdrawiam

kajdor
02-03-2009, 15:58
Bwojtek Właśnie o tą estetykę chodzi zdjęcia tego nie oddają jak jest w rzeczywistości . A co do kolorów listw dystansowych to jest OK to właśnie to słoneczko. Jareko czyżbyś poznał producenta tych okien bo ja myślę jeżeli się płaci 3o tys. za kilka okien to i trzeba coś wymagać. A nie jakieś dodatkowe gratisy w postaci opiłków.

jareko
02-03-2009, 16:02
nie, nie znam producenta ale wiem jak jest z szybami i co może sie wydarzyć
Byl tu kiedyś mój własny watek o Wiglawie - klęska totalna producenta szyb

kajdor
02-03-2009, 16:13
Powiem Ci szczerze że ja napoczątku też nie zwruciłem uwagi na to ale kiedy znajomy zapytał mnie co to to aż nie wiedziałem co mu powiedzieć żeby taki porządny producent okien takie coś wypuszczał. A teraz co wejdę do domu to widze to i powiem że nie trzeba mikroskopu zdjęcia tego nie oddają jak jest w rzeczywistości. A co do producenta szyb to "efector".

jareko
02-03-2009, 16:19
nie wiem, może Efector jest bardziej do klienta jak Wiglaw - spróbuj, ale przez producenta okien - swoja droga możesz chyba podać jego nazwę

kajdor
02-03-2009, 16:32
Jest to PPHU Jezierski co do firmy to wszystko OK Ale te pakiety szybowe. Wcześniej miałem reklamacje bo w pakiecie szpros poziomy był o 5 cm niżej niż szpros w sąsiednim oknie a teraz jeszcze ta niespodzianka. A kolego kupił okna od tzw garażowiczów za dużą mniejszą kasę i się śmieje i mówi żę jest wszystko ok.

jareko
02-03-2009, 16:38
to zgłaszaj reklamacje - ale powiem ci szczerze - jestem sam zaskoczony gdyż miałem kilkunastu klientów ze szprosami i troszkę inaczej one wyglądały

Edybre
02-03-2009, 16:57
Jareko ja bym sprawdzil czy to nie jest aby uszczelka przylgowa wsadzona zamiast przyszybowej. One te uszczelki sa ciensze a zarazem tansze. To taki wynalazek naszych genialnych producentow - oszczedzaczy. jak sa dziury w kazdym rogu to pewno sie uszczelka skurczyla. Ale kto przecina uszczelki w narozu. Chyba ze jest to ten "wynalazek" uszczelek koekstrudowanych - kolejny badziew technologiczny. Niech edybre fotki zrobi i niech sprawdzi czy aby ta uszelka nie jest schowana.

W tym oknie szyby były przekładane do nowych ram i może stąd różnica z pozostałymi, gdzie uszczelki są ciągłe. Mam wrażenie, że na początku uszczelki w tym oknie też były ciągłe albo nie zauważyłam tego wcześniej (mieszkam już ponad rok) - może faktycznie się skurczyły. Kurcze i jakoś tak wieje mi teraz bardziej ....

finlandia
02-03-2009, 17:20
Jak znam życie i zasady "wzrokowej oceny szyb" to producent pakietów szybowych może się takich "ciał obcych" wyprzeć jako niewidocznych a już bardziej nieistotnych.
Faktem jest, że na zdjęciach widać to wyraźnie...
I by było jasne..... producent szyb - nie okien, i może.. nie musi..
Takie mamy standardy ..

jareko
02-03-2009, 17:24
...Takie mamy standardy ..niestety, gogole nie ma wzmianki w "Sposobie oceny szyb zespolonych" o szprosach. Walczyłem kilka miesięcy o wymianę szyb bo jakiś "racjonalizator" doszedł do wniosku ze bumpery nie sa potrzebne a przy zamykaniu szpros obijał sie o szybę tak ze ja sam bym tego nie zniósł a co dopiero klient ale spróbować możesz - właśnie dlatego ze to ten a nie inny producent, wysłał nawet serwis do Uwe_cz choć to tak naprawdę nie on produkował dla niego okna
spróbuj

amigo1974
02-03-2009, 18:36
Jareko!U Ciebie są chyba troche wyższe standarty i jakaś kontrola jakości!Mam nadzieje że taki bubel zdarza się raz na 5000?No bo nie wygląda to za dobrze,chociaż może się przecież zdarzyć najlepszemu!Grunt to odpowiedzialność za swój produkt! Moje naszczęście będą bez szprosów :roll:Ta firma która zrobila te okna i wypóściła z fabryki to przecież nie są jacyś "garażowicze" Czekam na ten nowy cennik rolet!

pchelek
02-03-2009, 18:42
Bumpery nie sa potrzebne - a potem sie producenci dziwia ze szyby im pekaja.

pchelek
02-03-2009, 18:48
Dziwne te opilki - zapewne z tych szrosow - ktos je przycinal opilkow nie usunal - zostaly w szybie. jedyna rada - piolubic - chyba nirma tego nie ujmuje.

niiko
03-03-2009, 10:38
Oczywiście że reklamować jako towar niezgodny z zamówieniem.Do sprzedawcy okien,a ten do producenta.Zabrudzona przestrzeń międzyszybowa wkładu.Każda normalna firma,a do takich z pewnością zalicza sie producent Twoich okien wymieni wkład szybowy.I naprawdę mikroskop nie ma tu nic do rzeczy,tylko pewna staranność przy produkcji.Innym pytaniem jest raczej celowość wprowadzania szprosu do wkładu trzyszybowego/energooszczędnego/.

Charlie
03-03-2009, 18:39
zapraszam do zapoznania się z naszą oferta
w razie pytan służę pomocą

pozdrawiam
ELWIZ to znana i porządna firma prowadzona przez Kobietę co się niezmiernie rzadko zdaża w budowlance :oops:

Charlie
03-03-2009, 18:41
Witam wszystkich. Panowie mam pytanko. Wstawiono mi okna w nowo wybudowanym domu. Są to okna dobrej Firmy tak myślę ale nie oto chodzi. W oknach mam 3 szybowy pakiet ze szprosami 26 mm w kolorze okien tj orzech ale jest jeszcze coś w tych szybach a mianowicie opiłki prawdopodobnie z obcinanych szprosów. Te opiłki są koloru brudnobiałego i na brązowej listwie międzyszybowej średnio wyglądają. Prosze wypowiedzcie się czy reklamować czy dać sobie spokuj. Dziękuje i pozdrawiam.
podlega reklamacji pakiet szybowy - pracownik na hali nie dmuchnął sprężonym powietrzem po szprosach. Zapomniało mu się albo mial kiepski dzień :roll:

Charlie
03-03-2009, 18:44
Kilka zdjęć
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23a26801ebbac550.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f04766edbacefa07.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfd53c63712f64b1.html

Co wy na to .Troszeczke wiosenne słoneczko przeszkadzało w robieniu zdjęć ale myśle że widać te opiłki na listwach między szybowych. Czy takie coś nadaje się do reklamacji. Mam prośbę do Jareko co ty na to .
opiłki od frezarki szprosów - nie powinno ich tam być.

Gratuluję wyboru ciepłej ramki typu SSP - najlepsza

Charlie
03-03-2009, 18:51
Jak znam życie i zasady "wzrokowej oceny szyb" to producent pakietów szybowych może się takich "ciał obcych" wyprzeć jako niewidocznych a już bardziej nieistotnych.
Faktem jest, że na zdjęciach widać to wyraźnie...
I by było jasne..... producent szyb - nie okien, i może.. nie musi..
Takie mamy standardy ..
w komorze szyby zespolonej nie powinny znajdować się tzw obce ciala - muchy, opiłki, silikonowe przekladki zwane kolokwialnie bamperami :lol:, włosy etc..

To tak jakby w porannej herbacie pływał wlos :evil:

P.S. bezwzglednie podlega wymianie na nowy pakiet szybowy.

bwojtek
03-03-2009, 20:22
Zadziwiające, że dwóch przedstawicieli "najlepszej firmy okiennej na świecie" oraz "niezależny pracownik ITB" czyli pchelek wzięli w obronę niechlujne wykonanie wkładów szybowych... Czyżby w firmie Jezierski był to standard?
Mam przekonanie graniczące z pewnością, że po zdjęciach poznaliście, że to "jedynie słuszne okna" i stąd takie podejście.
Sorry ale kolejny raz pokazujecie, że cały ten wątek tu promocja jednej firmy. Przykro to czytać...
Na oknonecie wywleka się niestarannie wyfrezowane odwodnienia dobropaszu, które i tak zakrywa zaślepka a tutaj broni badziewnych szyb sprzedawanych jako produkt z najwyższej półki.
Błagam panowie o mniej reklamy a więcej obiektywnego spojrzenia.

PS.
Czy dobrze kojarzę, że Charlie dostarcza wkłady dla Jezierskiego?

amigo1974
03-03-2009, 20:24
Witam!Co to za ciepła ramka SSP Charlie ?Czy mógłbyś bliżej ją opisać i dlaczego jest lepsza od innych?Pozdrawiam(':roll:')

bwojtek
03-03-2009, 20:42
Witam!Co to za ciepła ramka SSP Charlie ?Czy mógłbyś bliżej ją opisać i dlaczego jest lepsza od innych?Pozdrawiam(':roll:')
http://grono.net/pub/gallery/photo/43857350/full/?p=4

jareko
03-03-2009, 20:56
...panowie o mniej reklamy a więcej obiektywnego spojrzenia....ja piórkuje, kompleksy gorszej firmy masz czy co? Jezierski stoi ci koscia w gardle? Opanuj emocje bwojtek :lol:
O jakich dwu przedstawicielach mówisz? Bo o ile wiem tylko ja nim jestem wśród osób zabierających glos. Plus jest taki ze nawet jeśli Efector reklamacji nie uzna jest szansa ze firma uzna i później te szyby wrzuci w koszta
Reklamacja szyb to zawsze droga przez mękę
Nie wiedziałem pisząc swój pierwszy post czyja są to okna. Wiem z racji współpracy z rożnymi producentami ze reklamacja szyb to najgorsza sprawa.
Opis warunków jakimi maja sprostać jest tak nieprecyzyjny ze prawie zawsze reklamacje są odrzucane.
Poczytaj sobie moje przygody z Wiglawem a on nie dostarcza szyb do Jezierskiego - prawie miesiąc trwała moja walka o uznanie reklamacji na brak bumperow na szprosach - to ze klientowi szprosy obijały sie o hałasowały nie miało znaczenia - jakiś technolog doszedł do wniosku ze nie maja prawa się obijać i się nie obijają. Tak było do czasu aż w końcu ruszył dupę i przyjechał na budowę i kopara mu opadła. Poszukaj tego wątku na forum - jest pouczający
Masz tam tez sporo ciekawych zdjęć przy których te to pestka

bwojtek
03-03-2009, 21:18
...panowie o mniej reklamy a więcej obiektywnego spojrzenia....ja piórkuje, kompleksy gorszej firmy masz czy co? Jezierski stoi ci koscia w gardle? Opanuj emocje bwojtek :lol:
O jakich dwu przedstawicielach mówisz? Bo o ile wiem tylko ja nim jestem wśród osób zabierających glos. Plus jest taki ze nawet jeśli Efector reklamacji nie uzna jest szansa ze firma uzna i później te szyby wrzuci w koszta
Reklamacja szyb to zawsze droga przez mękę
Nie wiedziałem pisząc swój pierwszy post czyja są to okna. Wiem z racji współpracy z rożnymi producentami ze reklamacja szyb to najgorsza sprawa.
Opis warunków jakimi maja sprostać jest tak nieprecyzyjny ze prawie zawsze reklamacje są odrzucane.
Poczytaj sobie moje przygody z Wiglawem a on nie dostarcza szyb do Jezierskiego - prawie miesiąc trwała moja walka o uznanie reklamacji na brak bumperow na szprosach - to ze klientowi szprosy obijały sie o hałasowały nie miało znaczenia - jakiś technolog doszedł do wniosku ze nie maja prawa się obijać i się nie obijają. Tak było do czasu aż w końcu ruszył dupę i przyjechał na budowę i kopara mu opadła. Poszukaj tego wątku na forum - jest pouczający
Masz tam tez sporo ciekawych zdjęć przy których te to pestka
A finlandia nie sprzedaje czasem też Jezierskiego :o
Dziwi mnie wasze podejście do sprawy bo "syfy" w szybie są ewidentnie widoczne a wy zachowujecie się jak lobby producentów wkładów szybowych. Przecież to właśnie w interesie sprzedawców okien leży podnoszenie standardów jakości okien.

PS.
Kompleksów nie mam drogi Jareko i za długo tu jestem "w branży" byś mnie takimi tekstami próbował dyskredytować.

jareko
03-03-2009, 21:56
wiec przeczytaj uważnie co napisałem na samym poczatku. Przeczytaj z uwaga mój wątek o Wiglawie. http://forum.muratordom.pl/wiglaw-no-coz-klopot-na-budowie-budowach,t31312.htm?highlight=wiglaw
Sami producenci wyrobów gotowych maja ze szklarzami kłopoty. To co tam widać w dużym zbliżeniu dla przedstawiciela producenta szyb może nie byc powodem do reklamacji
zresztą poczytaj sobie jakim stalownictwem jest to napisane
http://jareko.pl/images/swiadectwa_certyfkaty/Salamander/ocena_jakosci_szyby.gif
http://jareko.pl/images/swiadectwa_certyfkaty/Salamander/ocena_jakosci_szyby_1.gif

bwojtek
04-03-2009, 06:55
wiec przeczytaj uważnie co napisałem na samym poczatku. Przeczytaj z uwaga mój wątek o Wiglawie. http://forum.muratordom.pl/wiglaw-no-coz-klopot-na-budowie-budowach,t31312.htm?highlight=wiglaw
Sami producenci wyrobów gotowych maja ze szklarzami kłopoty.
Z całego wątku najistotniejsza wg mnie jest wypowiedź na końcu:

Z drugiej strony co to za producent okien przyjmuje takie badziewie i współpracuje z takim dostawcą szyb?
Gdybym był klientem końcowym to g...no by mnie interesowało kto wykonał te szyby. Przecież ja z nim umowy nie zawieram! Tak samo to nie ty powinieneś się z nimi bujać. Ty odpowiadasz przed klientem a producent okien przed tobą.

jareko
04-03-2009, 09:41
masz racje.
Dlatego tez z producentem z którym wtedy współpracowałem zaprzestałem jakichkolwiek kontaktów.
Póki co nie mam powodów do narzekania na teraźniejszego. Wpadki niby każdemu się zdarzają ale ważna też jest ilość tych wpadek i sposób reagowania na nie.
Ale generalnie masz racje bwojtku :)

finlandia
04-03-2009, 09:51
Cóż, mnie Jezierski nie raz pozytywnie zaskoczył podejściem do serwisu, chociaż widzę to tylko czytając forum. W rzeczywistości nie miałem okazji do "kontaktu".
Dwie inne firmy które sprzedaję na 90% wyparły by się takich "wad" jako nieistotnych i niewidocznych z zakładanej odległości wzrokowej oceny jakości szyb. Jak zauważasz ubolewam nad naszymi normami.

A to że Effector chce to uznać? Cóż, chwała im za to. Też mam nadzieję że nie jest to działanie na pokaz i inni wezmę to sobie za przykład. Będzie mi lżej na sercu przy polecaniu Producenta.

jareko
04-03-2009, 10:37
.. na 90% wyparły by się takich "wad" jako nieistotnych i niewidocznych z zakładanej odległości wzrokowej oceny jakości szyb. Jak zauważasz ubolewam nad naszymi normami.....Właśnie na to chciałem zwrócić uwagę. Te opiłki wogóle będą niewidoczne już z odległości metra a dalej schowają sie zasłonięte uszczelka przyszybowa

juz to bardziej rzuca się w oczy
http://www.jar-eko.home.pl/images/zdjecia_i_filmy/Zabia_Wola/Grabbed_Frame6.jpg

lub cos takiego - po zamontowaniu wystające spod uszczelki i bardzo widoczne
http://www.jar-eko.home.pl/images/zdjecia_i_filmy/Zabia_Wola/Grabbed_Frame8.jpg

zapska
04-03-2009, 11:16
Witam. Aja zdecydowałam się na zakup okien drewnianych w skromniutkim mało znanym warsztacie- miło i cena calkiem całkiem i czas wykonania też ma być super i gwarancję też dają oczywiście- mam nadzieję, że się nie przejadę. Jednak o pomoc proszę w decyzji co do tego czy okno powinno być z sosny selekcjonowanej czy na wczepy. W tym warsztacie cena za jeden i za drugi model jest taka sama. Producent przekonuje mnie do tych na wczepy bo ponoć tak dla okien lepiej mniej będzie drzewo pracować.Jeśli idzie o stronę estetyczną to z zewnątrz okno ma być kryte b. ciemnym brązowym lazurem a wewnętrzną stronę życzymy sobie surową bo nie mamy jeszcze decyzji czym i jak chcemy pokryć.

Marik
04-03-2009, 12:51
Witam
Jezu, od 3 dni czytam prawie wszystko w tym wątku i im więcej czytam, tym mniej wiem, więc proszę o ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu.
Mam zamiar zamówić drzwi tarasowe MS kolor dwustronny o wymiarach 2700 (szer) * 2750, z tym, że są to 2 szkrzydła z ruchomym słupkiem i jedno nieruchome (fix), każde po około 890mm. Dodatkowo na górze mam nieruchome naświetle 630mm. To naświetle zawiera się w wymiarze 2750. Wysokość otweranych skrzydeł wynosi 2070. Nie będę miał żadnych poprzeczek tylko naklejane poziome szprosy szerokości 45 mm. Jednak nie są to szprosy konstrukcyjne.
Nie wiem jak wstawić rysunek.

Proszę o opinię czy to dobre rozwiązanie.

:oops: [/img]

bwojtek
04-03-2009, 13:17
Witam
Jezu, od 3 dni czytam prawie wszystko w tym wątku i im więcej czytam, tym mniej wiem, więc proszę o ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu.
Mam zamiar zamówić drzwi tarasowe MS kolor dwustronny o wymiarach 2700 (szer) * 2750, z tym, że są to 2 szkrzydła z ruchomym słupkiem i jedno nieruchome (fix), każde po około 890mm. Dodatkowo na górze mam nieruchome naświetle 630mm. To naświetle zawiera się w wymiarze 2750. Wysokość otweranych skrzydeł wynosi 2070. Nie będę miał żadnych poprzeczek tylko naklejane poziome szprosy szerokości 45 mm. Jednak nie są to szprosy konstrukcyjne.
Nie wiem jak wstawić rysunek.

Proszę o opinię czy to dobre rozwiązanie.

:oops: [/img]
Podział na kwatery 89x207 brzmi bardzo rozsądnie. Nie powinno być z tym problemów.

Marik
04-03-2009, 13:53
dzięki Wojtku za błyskawiczną odpowiedź. Wy, Fachowcy Okienni trzymacie wysoki standard. Jeszcze jak potwierdziłeś moją wersję - to rewelacja!

jareko
04-03-2009, 15:02
i dorzuciłbym jeszcze by naświetle miało słupki pionowe będące przedłużeniem podziału drzwi
sa tacy co upierają się przy jednej tafli - wiec proponuje się nie upierać :)

listek
04-03-2009, 16:52
Mam do Was pytanie.
Mam mozliwośc zamontowania okien w tzw. "ciepłym" montażu. Cena jest x2 zwyły montaż.
Czy jest sens dopłacić w ścianie 2W (węgarek na okno, czy jak to sie zwie)?
W 1W i 3W bym miał mniej wątpliwości
Okna 3 szybowe.
Dzieki za odp

bwojtek
04-03-2009, 17:46
Mam do Was pytanie.
Mam mozliwośc zamontowania okien w tzw. "ciepłym" montażu. Cena jest x2 zwyły montaż.
Czy jest sens dopłacić w ścianie 2W (węgarek na okno, czy jak to sie zwie)?
W 1W i 3W bym miał mniej wątpliwości
Okna 3 szybowe.
Dzieki za odp
Od strony wewnętrznej śmiało jako warstwa paroszczelna może posłużyć fuga silikonowa, która wyjdzie cenowo pewnie 20% ceny taśmy. Tylko ktoś ją musi wykonać...
Natomiast od zewnątrz, jeżeli ocieplenie przykryje dużą cześć ramy a "putz" będzie wykonany prawidłowo to warstwę paroprzepuszczalną można pominąć jeżeli chcesz zaoszczędzić.
To moje prywatne zdanie, z którym nie zgadza się firma Illbruck i wielu "uczonych" w dziedzinie montażu
:lol:

jareko
04-03-2009, 17:55
...To moje prywatne zdanie, z którym nie zgadza się firma Illbruck i wielu "uczonych" w dziedzinie montażu
:lol:nie tylko Twoje - wielu specjalistów nie związanych z Illbruckiem mówi podobnie. Zresztą podawałem tu linki do artykułów na ten temat. Sa sytuacje kiedy inwestowanie w montaz I3 jest totalnym nieporozumieniem, zarówno w przypadku ściany 1W czy 2W czy nawet 3W. Wspomniane przez bwojtka silikonowanie też tak naprawdę nie jest niezbędnie konieczne (wyjątek wełna). Natomiast prawie zawsze powinien być stosowany kiedy ociepleniem jest wełna - tu każda niedoróbka może za sobą pociągnąć przykre konsekwencji

Bwojtek, i tak na nas za chwile naskoczą :lol:
nie jesteśmy "po linii" ogólnym trendom :lol:

listek
04-03-2009, 18:04
Zresztą podawałem tu linki do artykułów na ten temat.
Dzięki za odp

Przejrzałem kilka stron do tyłu i nie znalazłem :oops:
Możesz wkleic jeszcze raz?

jareko
04-03-2009, 18:13
powiem ci szczerze - nie chce mi się tego szukać :(

Charlie
04-03-2009, 18:13
Witam. Aja zdecydowałam się na zakup okien drewnianych w skromniutkim mało znanym warsztacie- miło i cena calkiem całkiem i czas wykonania też ma być super i gwarancję też dają oczywiście- mam nadzieję, że się nie przejadę. Jednak o pomoc proszę w decyzji co do tego czy okno powinno być z sosny selekcjonowanej czy na wczepy. W tym warsztacie cena za jeden i za drugi model jest taka sama. Producent przekonuje mnie do tych na wczepy bo ponoć tak dla okien lepiej mniej będzie drzewo pracować.Jeśli idzie o stronę estetyczną to z zewnątrz okno ma być kryte b. ciemnym brązowym lazurem a wewnętrzną stronę życzymy sobie surową bo nie mamy jeszcze decyzji czym i jak chcemy pokryć.
dobra rada - kantówka lita czyli po całej szerokosci czy wysokości powierzchnia z drewna bez przerw. Łączenia kantówki na mikrowczepy powstają z tzw odpadów produkcyjnych i są stosowane pod tzw w pełni kryjący lakier powierzchniowy. Kantówka łączona na mikrowczepy powinna być tańsza od litej powierzchniowo z prostej przyczyny, że za odpad z jakiego powstaje ktos już zapłacił przy poprzedniej realizacji.
Stabilność kantówki wynika przede wszystkim z jej budowy warstwowej w grubości - naprężenia się kompensują dzięki jej 3 warstwowej budowie. Obie warstwy zewnętrzne kantówki winny być lewe a środek prawy.

bwojtek
04-03-2009, 19:22
Witam. Aja zdecydowałam się na zakup okien drewnianych w skromniutkim mało znanym warsztacie- miło i cena calkiem całkiem i czas wykonania też ma być super i gwarancję też dają oczywiście- mam nadzieję, że się nie przejadę. Jednak o pomoc proszę w decyzji co do tego czy okno powinno być z sosny selekcjonowanej czy na wczepy. W tym warsztacie cena za jeden i za drugi model jest taka sama. Producent przekonuje mnie do tych na wczepy bo ponoć tak dla okien lepiej mniej będzie drzewo pracować.Jeśli idzie o stronę estetyczną to z zewnątrz okno ma być kryte b. ciemnym brązowym lazurem a wewnętrzną stronę życzymy sobie surową bo nie mamy jeszcze decyzji czym i jak chcemy pokryć.
dobra rada - kantówka lita czyli po całej szerokosci czy wysokości powierzchnia z drewna bez przerw. Łączenia kantówki na mikrowczepy powstają z tzw odpadów produkcyjnych i są stosowane pod tzw w pełni kryjący lakier powierzchniowy. Kantówka łączona na mikrowczepy powinna być tańsza od litej powierzchniowo z prostej przyczyny, że za odpad z jakiego powstaje ktos już zapłacił przy poprzedniej realizacji.
Stabilność kantówki wynika przede wszystkim z jej budowy warstwowej w grubości - naprężenia się kompensują dzięki jej 3 warstwowej budowie. Obie warstwy zewnętrzne kantówki winny być lewe a środek prawy.
Z tym odpadem to mocno przesadzasz. Jednak jest w tym jakaś część prawdy bo niewielka część tarcicy nadaje się na klejonkę litą. Większa część ma szereg wad (sęki, itp.), które trzeba usuwać i łączyć drewno na miniwczepy. Klejonka "lita" ma zresztą tylko zewnętrzne warstwy lite a środkową na miniwczepach.
Prawdą jest natomiast, że miniwczepy dodają klejonce sztywności i stabilności więc technicznie "sosna na miniwczepy" jest lepsza. Estetycznie gorsza. Cenowo tańsza. Pod lazurę bym tego nie dał a nawet pod kolorem kryjącym należy się liczyć z widocznością łączeń.

Charlie
04-03-2009, 20:22
każdy produkt dopuszczony do obrotu na terenie RP powinien mieć tzw znak B lub CE. Aby otrzymać taki znak B produkt powinien spełniać odpowiednie NORMY i podporządkować się tzw KRYTERIOM TECHNICZNYM, które jasno okreslają np jakość szyb zespolonych. Każdy producent szkła izolacyjnego winien okazać takie Kryteria Techniczne na żądanie zainteresowanych stron. A jak nie to mozna je sobie kupić tak samo jak normy.
Na gębę to sobie mozna przy pivku lub vódeczce pościemniać się :lol:

Charlie
04-03-2009, 20:25
Witam. Aja zdecydowałam się na zakup okien drewnianych w skromniutkim mało znanym warsztacie- miło i cena calkiem całkiem i czas wykonania też ma być super i gwarancję też dają oczywiście- mam nadzieję, że się nie przejadę. Jednak o pomoc proszę w decyzji co do tego czy okno powinno być z sosny selekcjonowanej czy na wczepy. W tym warsztacie cena za jeden i za drugi model jest taka sama. Producent przekonuje mnie do tych na wczepy bo ponoć tak dla okien lepiej mniej będzie drzewo pracować.Jeśli idzie o stronę estetyczną to z zewnątrz okno ma być kryte b. ciemnym brązowym lazurem a wewnętrzną stronę życzymy sobie surową bo nie mamy jeszcze decyzji czym i jak chcemy pokryć.
dobra rada - kantówka lita czyli po całej szerokosci czy wysokości powierzchnia z drewna bez przerw. Łączenia kantówki na mikrowczepy powstają z tzw odpadów produkcyjnych i są stosowane pod tzw w pełni kryjący lakier powierzchniowy. Kantówka łączona na mikrowczepy powinna być tańsza od litej powierzchniowo z prostej przyczyny, że za odpad z jakiego powstaje ktos już zapłacił przy poprzedniej realizacji.
Stabilność kantówki wynika przede wszystkim z jej budowy warstwowej w grubości - naprężenia się kompensują dzięki jej 3 warstwowej budowie. Obie warstwy zewnętrzne kantówki winny być lewe a środek prawy.
Z tym odpadem to mocno przesadzasz. Jednak jest w tym jakaś część prawdy bo niewielka część tarcicy nadaje się na klejonkę litą. Większa część ma szereg wad (sęki, itp.), które trzeba usuwać i łączyć drewno na miniwczepy. Klejonka "lita" ma zresztą tylko zewnętrzne warstwy lite a środkową na miniwczepach.
Prawdą jest natomiast, że miniwczepy dodają klejonce sztywności i stabilności więc technicznie "sosna na miniwczepy" jest lepsza. Estetycznie gorsza. Cenowo tańsza. Pod lazurę bym tego nie dał a nawet pod kolorem kryjącym należy się liczyć z widocznością łączeń.
w firmach produkujących 2-3 tysie okien miesięcznie ilosciowo odpad jest olbrzymi. Aczkolwiek rzeczywiście produkuje się specjalną kantówkę łączoną na mikrowczepy ale długosci odcinków muszą mieć minimalną wartość i w miarę symetryczne podziały - mniej więcej równe odcinki.
Pod lakiery lazurujące to się nie nadaje ale z drugiej strony gusta są różne :roll:

Charlie
04-03-2009, 20:36
JAKOŚĆ jest pojęciem względnym w stolarce otworowej z powodu czynnika ludzkiego, który ma poważny wpływ na produkt na każdym jego etapie.
Pytanie jakie kazdego Klienta powinno nurtować to czy producent jest wiarygodny w temacie reklamacji tzn czy je rozpoznaje sprawiedliwie i w określonym czasie. SPRAWIEDLIWIE czyli czy wykorzystuje niewiedzę Klienta o produkcie na swoją korzyść czy nie. Bo skąd taki Kowalski z Nowakiem mają się znać na profilach pvc, szkle budowlanym, okuciach, żarówkach xenonowych, lotach na Marsa, czy nawigacji ( wsiadając do samolotu zakładamy, że dolecimy do celu 8) )

Dla normalnego człowieka jest zrozumiałym, że ludzie mogą się mylić ale nie jest zrozumiałym, że nie potrafią się do tego przyznać :roll:

Marik
05-03-2009, 08:00
i dorzuciłbym jeszcze by naświetle miało słupki pionowe będące przedłużeniem podziału drzwi
sa tacy co upierają się przy jednej tafli - wiec proponuje się nie upierać :)

Będzie właśnie tak jak piszesz. Wodzu prowadź!!
Jareko i bwojtek - dzięki.
:D

jareko
05-03-2009, 09:40
Jareko i bwojtek - dzięki.
No problem :)

finlandia
05-03-2009, 09:55
i dorzuciłbym jeszcze by naświetle miało słupki pionowe będące przedłużeniem podziału drzwi
sa tacy co upierają się przy jednej tafli - wiec proponuje się nie upierać :)

Będzie właśnie tak jak piszesz. Wodzu prowadź!!
Jareko i bwojtek - dzięki.
:D
I ja dodam jeszcze że wybór MS`ów też jest bardzo dobry! Co nie znaczy że na pewno najlepszy, chociaż miałbym problem uzasadnić tezę, dlaczego okna np. Weletu są lepsze :D
Przy takim rozsądnym podejściu do konstrukcji i wyborze dobrego producenta jak zawsze - zostaje jeszcze wybór dobrego sprzedawcy. Tu też warto sprawdzić i ppytać o referencje.

Marik
05-03-2009, 10:38
I ja dodam jeszcze że wybór MS`ów też jest bardzo dobry! Co nie znaczy że na pewno najlepszy, chociaż miałbym problem uzasadnić tezę, dlaczego okna np. Weletu są lepsze :D
Przy takim rozsądnym podejściu do konstrukcji i wyborze dobrego producenta jak zawsze - zostaje jeszcze wybór dobrego sprzedawcy. Tu też warto sprawdzić i ppytać o referencje.

Sprzedawca - firma Pasja z BB z poleceniem od znajomego. Jako pierwsi zauważyli, że przy tak dużej wysokości muszę mieć nieruchome naświetle i od razu konsultowali to z konstruktorem. Reszta - raczej twierdziła że się nie da. Ogólnie (na razie) obsługa najlepsza ze wszystkich testowanych firm.
Raczej zdecyduję się dokupić tzw. wzmocnienia termo - 10% dopłaty czyli w moim przypadku 1400 zł. Jeszcze mogę wziąć szyby z U=0,6, za które dopłacę 2500, ale czytałem kilka niezbyt pochlebnych uwag na ten temat - że gaz ucieknie, że długi okres zwrotu, niestety nie mogę tego teraz znaleźć w morzu wiadomości o oknach.

Co o tym myślicie drodzy Fachowcy?

Dom staram się wybudować dość ciepły - max 30 +15 styro, podłoga 10 styro, poddasze 15 + 5 wełny, choć już zaczynam żałować że nie dałem więcej, dodatkowo reku.


I taka uwaga na koniec: Będę miał okleiny drewnopodobne z obu stron różne - z zewnątrz ciemne (maccore - bo lepiej pasuje do elewacji, a w środku jaśniejsze - daglezja letnia. Byłem już zdecydowany na firmę ALDO z Cieszyna (profile Trocal) bo gość który mi stawia chatę ma u nich duże rabaty i cenowo wychodziło około 4 tys taniej, ale w ostatniej chwili doczytałem że będą oklejać biały profil :evil: !!!!
Wyobrażacie sobie? Nie dość że długo z moją Szefową Która Się na Wszystkim Zna zastanawialiśmy się czy 2 różne kolory to nie za dużo szczęścia, to jeszcze między nimi biały! Okno czy drzwi tarasowe w końcu czasami będą otwarte :D
Warto przeczytać 3 razy zanim się coś podpisze.

Pozdrawiam

Marik

bwojtek
05-03-2009, 11:27
Jeszcze mogę wziąć szyby z U=0,6, za które dopłacę 2500, ale czytałem kilka niezbyt pochlebnych uwag na ten temat - że gaz ucieknie, że długi okres zwrotu, niestety nie mogę tego teraz znaleźć w morzu wiadomości o oknach.
Z tym gazem to jakieś bzdury rozpowiadane przez sprzedawców nie posiadających w ofercie takich szyb. Co do czasu zwrotu to prawda, że rozkłada się to na wiele lat. Ale skoro planujesz ciepły dom, do tego inwestujesz w reku to inwestycja w ciepłe okna jest jak najbardziej słuszna.

finlandia
05-03-2009, 11:41
haha, 3 kolory? No to jeszcze dla jakiegoś innego gustu by wystarczyło tego "szczęścia".
Polecenie znajomych? jest ok! Często dalsze szukanie powoduje tylko niepotrzebny zamęt. W razie wątpliwości zawsze możesz jeszcze zadzwonić do fabryki (do działu obsługi Klienta czy też "na kuchnię" - do serwisu) i zapytać o opinię by wykluczyć niesolidnych partnerów - tacy też niestety działają nawet pod najlepszym logo.

Oczywiście taka wysoka konstrukcja jest poza ogólnymi normami dla skrzydła, ale naświetle.. sorry, będę złośliwy - tu nie trzeba konsultacji z technologiem bo jest to sprawa oczywista że to dobre i bardzo funkcjonalne rozwiązanie :)

finlandia
05-03-2009, 12:06
Jeszcze mogę wziąć szyby z U=0,6, za które dopłacę 2500, ale czytałem kilka niezbyt pochlebnych uwag na ten temat - że gaz ucieknie, że długi okres zwrotu, niestety nie mogę tego teraz znaleźć w morzu wiadomości o oknach.
Z tym gazem to jakieś bzdury rozpowiadane przez sprzedawców nie posiadających w ofercie takich szyb. Co do czasu zwrotu to prawda, że rozkłada się to na wiele lat. Ale skoro planujesz ciepły dom, do tego inwestujesz w reku to inwestycja w ciepłe okna jest jak najbardziej słuszna.\
Kiedyś, kiedyś pewna firma miała w standardzie szyby k1,3 bez argonu i jej sprzedawcy by się "uwiarygodnić" mówili takie rzeczy że gaz ucieknie. Jak widać echa pozostały.
Więc i teraz szyby U 1,1 byłyby bezsensowne i ci sceptycy podważający sens zastosowania lepszych szyb powinni oferować nadal tamte stare pakiety bez argonu... Bo jak to? Sprzedają okna z szybami 1,1 z których gaz ucieknie?
Kolejne nieprawdziwe informacje wymyślane na poczekaniu byleby pozyskać Klienta.

jareko
05-03-2009, 12:13
...Kolejne nieprawdziwe informacje wymyślane na poczekaniu byleby pozyskać Klienta.najlepszy tekst jaki kiedykolwiek słyszałem dokładnie "tłumaczył" ci się dzieje z gazem
No bo wie Pan, szyba to piasek i miedzy tymi ziarenkami piasku gaz się przeciśnie - góra rok i po gazie w szybie
Myślałem ze się posikam ze śmiechu

Charlie
05-03-2009, 13:24
Jeszcze mogę wziąć szyby z U=0,6, za które dopłacę 2500, ale czytałem kilka niezbyt pochlebnych uwag na ten temat - że gaz ucieknie, że długi okres zwrotu, niestety nie mogę tego teraz znaleźć w morzu wiadomości o oknach.
Z tym gazem to jakieś bzdury rozpowiadane przez sprzedawców nie posiadających w ofercie takich szyb. Co do czasu zwrotu to prawda, że rozkłada się to na wiele lat. Ale skoro planujesz ciepły dom, do tego inwestujesz w reku to inwestycja w ciepłe okna jest jak najbardziej słuszna.
STOPĘ ZWROTU ogrzewania GAZEM to nalezy liczyć w jego kosztach +100% w skali 3 lat. IVAN nie będzie się patyczkował , szczególnie po wybudowaniu północnej rury :evil:

Marik
05-03-2009, 13:54
Jak mówił Pawlak (Kaźmirz): "Mądrego to i dobrze posłuchać". Dzięki za wszystkie opinie - decyzja zapadła - szybka 0,6 też będzie. W końcu żona chce: "dom nieduży , ale przestronny, energooszczędny, z dobrych materiałów ale tani w budowie". Czego się nie robi dla ukochanej :lol:

T12345T
05-03-2009, 15:31
A ja tak trochę obok wątku i z żalem, ale stało się. Pierwszą poważną ofiarą cięć kosztów w sektorze okiennym jest legenda rynku okien z PVC firma OKFENS z Czeladzi.

OKFENS do dnia 12 marca 2009 przyjmować będzie jeszcze zamówienia na okna od swoich partnerów handlowych i zamierza je zrealizować do dnia 30 marca 2009. Po tej dacie OKFENS zaprzestaje produkcji okien.

Wszystkich, którzy znają od lat branżę dopadła pewnie lekka zaduma, bo znika firma, od której właściwie wszystko się zaczęło. Jeszcze pod nazwą ERG, w 1974 firma rozpoczęła produkcję pierwszych polskich okien z PVC w nieistniejącym już systemie POLTROCAL, później przyszedł okres równie znanej i popularnej PANORAMY, a po przejęciu przez Saint-Gobain era systemów AURA.

Może właśnie urok i legenda marki sprawią, że jednak OKFENS i AURA nie znikną całkowicie z rynku, a znajdzie się odpowiedni inwestor zainteresowany przejęciem zakładu w Czeladzi i kontynuacją działalności. Oby tak było. Tego życzę dobrej marce i związanym z nią pracownikom.

Pozdrawiam

jareko
05-03-2009, 15:55
Żal :cry:

finlandia
05-03-2009, 17:27
Cóż, a ja 11 lat temu zaczynałem pracę w tym zakładzie...
Hmm... mam nadzieję ze marka i tradycja przetrwa i dalej będą jeździły okna z tym znakiem..

pchelek
05-03-2009, 20:40
Jak takie firmy padaja to sie smutno robi. coz niestety jak zabole ich kupili to ja juz wtedy cos czulem przez skore ze ich doprowadza do plajty. Teraz tanio sobie odkupia za grosze i niezle zarobia.
Z nimi zaczynalem chyba juz w roku 1991 nawet - pierwsze proby badan okien.

jareko
05-03-2009, 21:19
w tym wszystkim co innego zaczyna być smutne - znam firmy które wogóle nie powinny istnieć na rynku a maja się niestety dobrze by nie powiedzieć ze coraz lepiej - oferując wyroby oknopodobne - jak wyrób czekoladopodobny za komuny - niby czekolada gdyż wygląda tak samo, ale obok prawdziwej czekolady nawet nie leżała
Firmy dobre, z tradycja, produkujące dobre wyroby z rożnych powodów plajtują - nie zawsze winne jest złe zarządzanie.
Ale cóż... samo życie

stary
05-03-2009, 21:46
Nazwy i tradycji Okfensu- szkoda..
Ciekawe, kto uroni jedną łzę za ostatnie zagrania dyrekcji tej firmy - miesiąc temu radość dealerów była wielka a dziś????
Na początku lutego- w czasie gdy inni zaczynali podnosić ceny okien spowodowane wzrostem kursu Euro- Okfens zaczął rozdawać "bandyckie " rabaty dla dealerów. :roll: - z gwarancja ich utrzymania do końca lipca br. Już wtedy było to wielce podejrzane..
Tydzień- półtora temu dołożył dodatkowe 5% :o :o , ale tylko za jedną opcję ( i jedyną mozliwą) - za przedpłatę całej wartości przy zamówieniu. Każdy, kto ma przynajmniej jedna klepkę powinien poczuć pismo nosem. Codziennie z kolesiem- jeden z większych dealerów Okfensu- siedzieliśmy na telefonach komentując ten ewenement. Na tyle był nieufny, że trzymał u siebie kilkaset okien do zamówienia- bojąc się przedpłacić.
Dwa dni temu wyszło szydło z worka :-?
Co prawda deklarują, że za niezrealizowane zamówienia zwróca kasę, jak będzie - zobaczymy za miesiąc. :roll:

jareko
05-03-2009, 22:05
staruszku - czy nie przypomina ci to czegoś? Pamiętasz Brokat?
Tak naprawdę wygląda koniec firm ktore za wszelka cenę chcą utrzymać "atrakcyjne" ceny. Nie dziwi cie ze tak naprawdę różnica w cenie takich samych okien od różnych producentów tak naprawdę nie przekracza 20%. Przy średnim domku, bez udziwnionych konstrukcji i dodatkowego wyposażenia jest to kwota 2-4 tys złotych
Pamiętasz ostatniego klienta który obu nas testował? I co wyszło?
U mnie do wyceny P-4 i WK-2 - u Ciebie standard a różnica w cenie wyjściowej za okna miedzy nami tez zmieściła się w tych widełkach
I pamiętasz czym nas najbardziej rozśmieszył?
Sadze ze możemy sobie czasem pozwolić na wyśmiewanie się z klientów - a co :lol:
Założył sobie jakąś sumę do wydania. I znajdzie firmę która mu te okna w tej cenie wykona - nawet złośliwe już mogę polecić kilka - nawet z planowanej kasy pozostanie na dobra kilkudniowa wycieczkę na Hawaje

stary
05-03-2009, 22:15
.....Tak naprawdę wygląda koniec firm ktore za wszelka cenę chcą utrzymać "atrakcyjne" ceny...... Nazwę to inaczej : za wszelką cenę wydojenie frajerów na koniec :evil: Mam na myśli te dodatkowe 5% za przedpłatę - ich ceny już w lutym były za bardzo atrakcyjne, więc tą zagrywkę mogę interpretować tylko w jeden sposób....

stary
05-03-2009, 22:19
... I znajdzie firmę która mu te okna w tej cenie wykona - nawet złośliwe już mogę polecić kilka.....
Jakby zamówił tydzień temu w Okfensie ( i przedpłacił 100% oczywiście) to akurat by się wyrobił..... :lol:

finlandia
06-03-2009, 15:03
Myślicie że te ceny i extra przedplaty miały na celu pobranie zaliczek i nie wywiązanie się ze złożonych zamówień? Nie wierzę.
Właśnie dlatego, że ta firma zawsze przestrzegała zasad.
Wg mnie było to do końca walka o dodtkowe super zamówienia by pokazać właścicielom, że warto im dać jeszcze szansę na istnienie..
Sam mam akcje Saint-Gobien i brutalnie powiem, że spodziewam się, że po takim kroku skoczą troszkę do góry, bo wyniki ekonomiczne całego koncernu się poprawią i teoretycznie zysk z globalnego wzrostu akcji będzie większy...
To już wyższa polityka nie mająca nic wspólnego z oknami.

jareko
06-03-2009, 16:20
prawdę znają ci co taka decyzje podjęli ale zachowanie się firmy za bardzo przypomina typowe zachowanie innych tuz przed upadkiem
Weź pod uwagę fakt, że rynek producentów skurczył się w ciągu ostatnich lat - ale niestety ciągle jest ich za dużo
Nie wiem czy to dobra analogia ale sytuacja podobna jest do rynku motoryzacyjnego - jest potencjalna nadprodukcja okien
Z ta tylko różnica ze badziewie w samochodach jest niedopuszczalne - zaś w oknach.....[/b]

Tomsi
06-03-2009, 19:18
Kilka zdjęć
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23a26801ebbac550.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f04766edbacefa07.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfd53c63712f64b1.html

Co wy na to .Troszeczke wiosenne słoneczko przeszkadzało w robieniu zdjęć ale myśle że widać te opiłki na listwach między szybowych. Czy takie coś nadaje się do reklamacji. Mam prośbę do Jareko co ty na to .
Wygląda to bardzo nieestetycznie. Ja bym reklamował. Do tego na zdjęciach widać jakby były zupełnie inne kolory ramek dystansowych w 2 komorach szyb :o
Wojtku. Jak popatrzysz okiem to zauważysz, że słońce oświetla wewnętrzną ramkę - widać to zwłaszcza na cieniu od tego szprosa. Widzę jednak, że jak jareko napisał, " patrzysz przez lupę" na coś czego nie widać w świetle obowiązujących norm oceny szyb zespolonych. Masz rację Jareko opiłki potrafią zrobić psikusa i jest dokładnie tak jak piszesz. Acha bwojtek... pokaż mi swoją pracę a gwarantuję Ci, że znajdę w niej tyle bubli, że się zdziwisz. Jak to mawiają okna to nie dzieła sztuki- to materiał budowlany.

pchelek
06-03-2009, 19:44
A mnie sie widzi ze te szprosy to nie maja bumperow i dystansow na koncach - jak sie rozszerza od ciepla sloneczka to beda w szyby stukac jak dziecioly.
Ale ja fajne okna dzisiaj widzialem. Ze plesn na nich wyrosla to normalne - brak wentylacji w nowym budynku. Ale ze sie sinizna rozwija w najlepsze i brunatna zgnilizna drewna to jeszcze nie widzialem. Sinizna pod lakierem - czy ktos z was takie cus widzial ???

jareko
06-03-2009, 20:02
...że jak jareko napisał, " patrzysz przez lupę" na coś czego nie widać w świetle obowiązujących norm oceny szyb zespolonych.....Co nie oznacza Tomsi, ze Jareko wszystkie rozumy pozjadał i nic nie stoi na przeszkodzie by złożyć reklamacje.

jareko
06-03-2009, 20:09
A mnie sie widzi ze te szprosy to nie maja bumperow i dystansow na koncach....nie widze skrzyżowania szprosów wiec bumperek jest zbędny
Szprosy maja na końcu wstawkę pozycjonującą je w ramce - bez zdjęcia listwy przyszybowej tego się nie sprawdzi czy sa czy nie ale gdyby ich nie bylo to szprosik nie wyglądałby tak ładnie - równe odległości od szyby - realnie w inny sposób jest to nieosiągalne

Tomass
06-03-2009, 20:19
W sprawie okien jeśli można , też szukałem długo ,rozmawiałem, oglądałem
i zakupiłem w PINUSIE po 3 latach użytkowania ( zero problemów) dokupiłem drzwi i balkon jestem zadowolony i polecam.W Pinusie wiele robi się ręcznie
całość jest bardzo estetyczna i praktyczna co mnie cieszy po dziś dzień

Charlie
06-03-2009, 23:23
PINUS to bardzo dobra firma

finlandia
07-03-2009, 10:11
.... wiele robi się ręcznie

Ręczna praca kojarzy się z rzemiosłem (ale tym pozytywnym, tradycyjnym, mistrzowskim) i może być wielką zaletą ale i wadą. Zależy z której strony się na to patrzy.
Rzemieślnik zrobi piękne produkty jednostkowe, ale jak mu przyjdzie powtórzyć je tak samo 150 razy to każdy może być inny...

Za to na targach widziałem "pinusowskie" ogrody zimowe z drewna, przesuwne, wykonywane w półkolu.. do dziś je pamiętam, bo robiły wrażenie.

Charlie
07-03-2009, 10:15
dobry wyrób w drewnie to kompilacja kantówki, lakieru, reżimu technologicznego, maszyn (narzędzi) i to co najważniejsze w mojej ocenie FACHOWOŚCI ludzi.
nie da się wyprodukować dobrego okna drewnianego czy drzwi bez udziału STOLARZA - nie nadaje się do tego najlepszy pracownik produkujący pvc :roll:

budowlaniec-samozwaniec
07-03-2009, 10:28
Witam serdecznie, właśnie wstawiają mi okna (zewnętrzny diler/veka/ i monter firma Droma-Plast z Zielonej Góry) cosik nie wiem nic o tej firmie.....miał ktoś z nimi doświadczenia???

Charlie
07-03-2009, 14:41
nigdy nie byłem w Zielonej Gorze - przykro mi ale na prowincjach nie bywam.

czmirek
07-03-2009, 21:49
nigdy nie byłem w Zielonej Gorze - przykro mi ale na prowincjach nie bywam.

zaluj ze nie byles maja swietna knajpe w podziemiach i sliczne kelnerki ze o barmance nie wspomne

czmirek
07-03-2009, 21:51
.... wiele robi się ręcznie

Ręczna praca kojarzy się z rzemiosłem (ale tym pozytywnym, tradycyjnym, mistrzowskim) i może być wielką zaletą ale i wadą. Zależy z której strony się na to patrzy.
Rzemieślnik zrobi piękne produkty jednostkowe, ale jak mu przyjdzie powtórzyć je tak samo 150 razy to każdy może być inny...

Za to na targach widziałem "pinusowskie" ogrody zimowe z drewna, przesuwne, wykonywane w półkolu.. do dziś je pamiętam, bo robiły wrażenie.
tez je widzialem ok. 10 lat temu, a juz myslalem ze zrobili cos nowego

diesello
08-03-2009, 15:39
Przymierzam się do zakupu okien, póki co zbieram informacje i chciałbym rozwiać pewne niejasności.

W celu poprawy własciwości termicznych szyb zespolonych, stosuje się gazy takie jak Argon , Krypton i Ksenon. Gazy te jednak ulatują, czy jest więc sens inwestwować pieniądze kupując okna wypełnione nim? Istnieje możliość sprawdzenia, w domowych warunkach, czy ten gaz uleciał? Po jakim czasie proces ucieczki gazu przeciętnie następuje.

jareko
08-03-2009, 17:22
...Po jakim czasie proces ucieczki gazu przeciętnie następuje.zależy od wiary w ulatywanie - dla Ciebie gaz ucieknie w dzień po montażu :lol: wiec nie warto sobie tymi gazami wogóle głowy zawracać - wszak miedzy drobinami piasku z których składa się szkło :lol: gaz byłby głupi gdyby ciągle w zamknięciu przebywał a nie uciekł czym prędzej na wolność :lol:

finlandia
09-03-2009, 09:42
Przymierzam się do zakupu okien, póki co zbieram informacje i chciałbym rozwiać pewne niejasności.

W celu poprawy własciwości termicznych szyb zespolonych, stosuje się gazy takie jak Argon , Krypton i Ksenon. Gazy te jednak ulatują, czy jest więc sens inwestwować pieniądze kupując okna wypełnione nim? Istnieje możliość sprawdzenia, w domowych warunkach, czy ten gaz uleciał? Po jakim czasie proces ucieczki gazu przeciętnie następuje.
O ksenonie to jeszcze nie słyszałem... kurczę, a wydawało mi się że dość uważnie śledzę prasą branżową..

Właśnie ostatnio miałem taką rozmowę: Klient prowadził badania nad próżnią i twierdził że mimo wszystko szkło ma jakieś możliwości przepuszczania gazów.
Ale gdyby tak było.. to:
- na miejsce gazu dostałoby się powietrze
- wilgoć w powietrzu wyrosiła by się na szybie.
- owszem, absorbent wilgoci (granulki w ramce szybowej) wchłonie wilgoć, ale nie jej nadmiar, który pojawiłby sie przy takiej "ucieczce"
Uważam tak, bo miałem okazje widzieć szybę rozszczelnioną i wystąpiło na niej roszenie wewnątrz, mimo braku namacalnych śladów nieszczelności.

jareko
09-03-2009, 10:31
i sadze Fin ze twymi słowy można zamknąć temat :)

Charlie
09-03-2009, 20:11
nie ma szczeliwa 100% - bynajmniej nikt takowego jeszcze nie wymyślił tak samo jak perpetum mobile :oops:

bwojtek
10-03-2009, 08:52
i sadze Fin ze twymi słowy można zamknąć temat :)

nie ma szczeliwa 100% - bynajmniej nikt takowego jeszcze nie wymyślił tak samo jak perpetum mobile
No dobra. Skoro już wdajemy się w detale, to trzeba uczciwie przyznać, że gaz faktycznie dyfunduje z wkładu szybowego ale jest to dla dobrych zespoleń proces powolny (podobno szybciej "ucieka" krypton). Ale najważniejsze jest to, że we wkładzie 2 komorowym następuje to w takim samym stopniu jak w jednokomorowym więc nie jest to argument przeciw wkładom 2 komorowym.

Polecam przeczytać:
http://www.polskieszyby.pl/materialy-do-produkcji/przenikalnosc-pary-wodnej-i-gazow-dla-roznych-systemow-klejenia-szyb-zespolonych.html

finlandia
10-03-2009, 09:49
Ależ ja się zgadzam. Czysto teoretycznie może uciekać. Ale w ilościach i czasie nie mających większego znaczenia dla nabywcy.
To tak jakby rozpatrywać że rama okna drewnianego jest "cieplejsza" niż przeciętnego profila z PCW. W praktyce różnice te nie mają większego znaczenia.
Podobnie z szybami. Bo gdyby ten gaz tak uciekał to byłby bezsens uzywania argonu i zotrzymalibyśmy się na szybach U - 1,3. Pewna firma tak przez lata uważła i już za miesiąc znika z rynku.

endka
10-03-2009, 10:06
..

finlandia
10-03-2009, 10:11
Witam. Aja zdecydowałam się na zakup okien drewnianych w skromniutkim mało znanym warsztacie- miło i cena calkiem całkiem i czas wykonania też ma być super i gwarancję też dają oczywiście- mam nadzieję, że się nie przejadę. Jednak o pomoc proszę w decyzji co do tego czy okno powinno być z sosny selekcjonowanej czy na wczepy. W tym warsztacie cena za jeden i za drugi model jest taka sama. Producent przekonuje mnie do tych na wczepy bo ponoć tak dla okien lepiej mniej będzie drzewo pracować.Jeśli idzie o stronę estetyczną to z zewnątrz okno ma być kryte b. ciemnym brązowym lazurem a wewnętrzną stronę życzymy sobie surową bo nie mamy jeszcze decyzji czym i jak chcemy pokryć.
Ja jeszcze w sprawie tego wątku - bo uciekł na tle innych, bardziej głośnych.

Kantówka na mikrowczepy jest tańsza w zakupie niż ta z litych części. Litą trudniej uzyskać, więc kosztuje więcej i jest stawiana za lepszą.

Idea klejenia jest taka, by wyeliminować wewnętrzne naprężenia z drewna. teoretycznie im więcej poklejonych kawałków tym lepszy efekt i dlatego np. wewnętrzne części są zwykle klejone na mikrowczepy.
W praktyce właśnie te połączenia na mikrowczepy są mało estetyczne (pod kolorem kryjącym nie ma to takiego znaczenia) ale też "rozchodzą się" w przypadku wyschnięcia i pokazują się dziurki. Takie okna drewniane na codzień demontujemy wstawiając nowe. Co gorsza - są to produkcje sprzed 8-15 lat, a więc całkiem nowe które powinny jeszcze służyć.

Druga sprawa to lakier: warto by okna u Producenta byly chociaż zaimpregnowane. Pozostawiając surową część wewnętrzną przejmujesz na siebie odpowiedzialność za trwałość konstrukcji i powłoki..

Z drugiej strony jak patrzę na chaty w górach to drewno na nich tak pięknie się starzeje i nikomu to nie przeszkadza..

jareko
10-03-2009, 10:46
...Bardzo serdecznie dziękuje za informacje i pozdrawiam :D :DW świetle statystyk włamanie polegające na wybiciu szyby bądź jak Arsene Lupin :lol: wycięciu kolka w niej stanowi raptem do 5% przypadków - i wśród tych 5% ponad 90% to włamania do obiektów użyteczności publicznej.
Stad tez osobiście uważam ze inwestowanie w same szyby jest wyrzucaniem kasy w błoto
Reszta włamań to próba wyważenia skrzydeł - i tu wychodzi podstawowa wada stosowanych obecnie okuć obwiedniowych - czas pokonania takiego skrzydła nie przekracza 20 sekund
Co bym zrobił na Twoim miejscu?
Wydal kasę na okucia WK-2 ( w każdym punkcie handlowym powinni wiedzieć co to oznaczenie znaczy) i ewentualnie pomyślałbym nad szyba laminowana - wystarczyłaby O-2 (tez powinni wiedzieć co to takiego) lub po prostu ubezpieczył mieszkanie

Charlie
10-03-2009, 16:53
gaz "ucieka" w ilosci średnio 1% rocznie ale...współczynnik U = 1,1 W/m2xK osiagany jest już przy 85% wypełnienia argonem komory szyby zespolonej. Linie produkcyjne z automatami gazowymi ładują komorę w 100%. Przelicznik jest prosty. Dodatkowe info to argon poprawia U o 0,3 W/m2xK.

Nie ma okuć i szyb antywłamaniowych. Są kraty i zamki drzwiowe antywłamaniowe w odpowiednich klasach 8)
Są okucia antywyważeniowe w klasach np WK 1 ; WK 2 ; WK 3 czy WK 4.
Szyby o klasie P4 ( 44.4 = 9,5 mm )są szybami o podwyższonej odporności na zniszczenie.

Pojęcie antywłamaniowe precyzyjnie wskazuje na zabezpieczenie przed włamaniem a w/wym takowego nie mają - nie są ATESTOWANE jako produkty ANTYWŁAMANIOWE. Zapodaję to info w celu ODCZAROWANIA :D

Charlie
10-03-2009, 16:58
To tak jakby rozpatrywać że rama okna drewnianego jest "cieplejsza" niż przeciętnego profila z PCW. W praktyce różnice te nie mają większego znaczenia.

nie zgodzę się do końca z Kolegą - najnowocześniejsza kantówka passive - grubość 101 mm z wkładem poliuretanowym ma wysmienite osiągi. To hit w Reichu powoli zaszczepiany w RP. Widziałem atest IFT z Rosenheim. To PRAWDZIWE okno PASYWNE 8)

amigo1974
10-03-2009, 18:08
To tak jakby rozpatrywać że rama okna drewnianego jest "cieplejsza" niż przeciętnego profila z PCW. W praktyce różnice te nie mają większego znaczenia.

nie zgodzę się do końca z Kolegą - najnowocześniejsza kantówka passive - grubość 101 mm z wkładem poliuretanowym ma wysmienite osiągi. To hit w Reichu powoli zaszczepiany w RP. Widziałem atest IFT z Rosenheim. To PRAWDZIWE okno PASYWNE 8)A kto robi takie okna?I jakie są ceny za takie cuda i jaki jest wpołczynnik dla takich całych okien? :)

bwojtek
10-03-2009, 18:22
To tak jakby rozpatrywać że rama okna drewnianego jest "cieplejsza" niż przeciętnego profila z PCW. W praktyce różnice te nie mają większego znaczenia.

nie zgodzę się do końca z Kolegą - najnowocześniejsza kantówka passive - grubość 101 mm z wkładem poliuretanowym ma wysmienite osiągi. To hit w Reichu powoli zaszczepiany w RP. Widziałem atest IFT z Rosenheim. To PRAWDZIWE okno PASYWNE 8)A kto robi takie okna?I jakie są ceny za takie cuda i jaki jest wpołczynnik dla takich całych okien? :)
1. Sokółka
2. Ceny kosmiczne :(
3. Współczynnik jakiego konkretnie całego okna?

amigo1974
10-03-2009, 18:25
To tak jakby rozpatrywać że rama okna drewnianego jest "cieplejsza" niż przeciętnego profila z PCW. W praktyce różnice te nie mają większego znaczenia.

nie zgodzę się do końca z Kolegą - najnowocześniejsza kantówka passive - grubość 101 mm z wkładem poliuretanowym ma wysmienite osiągi. To hit w Reichu powoli zaszczepiany w RP. Widziałem atest IFT z Rosenheim. To PRAWDZIWE okno PASYWNE 8)A kto robi takie okna?I jakie są ceny za takie cuda i jaki jest wpołczynnik dla takich całych okien? :)
1. Sokółka
2. Ceny kosmiczne :(
3. Współczynnik jakiego konkretnie całego okna?No powiedzmy takiego 150x150 bez słupka w środku rozwierno uchylne?Masz jakieś zdjęcie z przekrojem takiego okna?

bwojtek
10-03-2009, 18:29
Nie mam danych by dokładnie obliczyć "U" okna. Pytanie zadałem by uświadomić jego bezsens czy też ogólnikowość...
Zdjęcie?
http://www.sokolkasa.pl/uploads/products/2_7_big.jpg

pchelek
10-03-2009, 19:17
dzis kosmos - jutro normalka. pamietacie "kosmiczne szyby" 1,1 - dzis to jak ziemniaki na bazarze - 5 lat temu rarytas. A profile wielkomorowe. dzis juz nik nie chce 5-komorowki -sie marzy 6 komor - a najlepiej 8 - jakw schuco.|policzyc U takiego okna - zaden problem.

pchelek
10-03-2009, 19:23
Ludzie - LITOSCI dla naszych niezorientowanych tu pytaczy. Jak GAZ moze uciekac z szyby - to jest tak kosmiczna bzdura ze az pekam ze smiechu. Wszazk szyba jest hermetycznie klejona

bwojtek
10-03-2009, 19:34
Ludzie - LITOSCI dla naszych niezorientowanych tu pytaczy. Jak GAZ moze uciekac z szyby - to jest tak kosmiczna bzdura ze az pekam ze smiechu. Wszazk szyba jest hermetycznie klejona
Czyli ty uważasz, że gaz w ogóle nie dyfunduje z wkładu?

bwojtek
10-03-2009, 19:37
policzyc U takiego okna - zaden problem.
...pod warunkiem, że masz dane wyjściowe: U profilu, U ramy oraz PSI, których ja nie posiadam. Wzór na obliczanie zna "każdy".

Jezier
10-03-2009, 19:47
Albo jak się ma Bisco :-?

jareko
10-03-2009, 19:50
bwojtek możesz miec kłopoty ze współczynnikiem liniowym jakoś niechętnie go sie podaje ale U ramy i skrzydła masz w pełnej aprobacie technicznej każdego systemu - no chyba ze coś przeoczyłem :(

amigo1974
10-03-2009, 20:47
No cóż i tak nikt mnie nie przekona do drewnianego okna wcale mi się ono nie podoba a jego współczynnik pewnie nie będzie lepszy niż U=0,8 dla okna 150x150 w jednym skrzydle.No sam powiedz Jarko czy nie mam racji?

jareko
10-03-2009, 21:17
nie wiem, trzeba by obliczyć - ale sadze ze nie będzie to jakaś powalająca różnica
Dla mnie przede wszystkim walory użytkowe przemawiają za PVC - ale po co wszczynać nowa dyskusje ?

amigo1974
10-03-2009, 21:34
nie wiem, trzeba by obliczyć - ale sadze ze nie będzie to jakaś powalająca różnica
Dla mnie przede wszystkim walory użytkowe przemawiają za PVC - ale po co wszczynać nowa dyskusje ?Może i masz racje przekonanych nie przekonasz 8)

Jezier
10-03-2009, 21:46
Z drugiej strony jeśli ktoś preferuje drewno to dobrze, że wchodzą takie rozwiązania pozwalające na zakup ciepłych okien.

amigo1974
10-03-2009, 21:58
Z drugiej strony jeśli ktoś preferuje drewno to dobrze, że wchodzą takie rozwiązania pozwalające na zakup ciepłych okien.No jasne czemu nie nich każdy ma taką możliwość kupienia ciepłego okna w jakim tam materiale preferuje :lol:

Charlie
10-03-2009, 22:32
No cóż i tak nikt mnie nie przekona do drewnianego okna wcale mi się ono nie podoba a jego współczynnik pewnie nie będzie lepszy niż U=0,8 dla okna 150x150 w jednym skrzydle.No sam powiedz Jarko czy nie mam racji?
mnie się plastyk nie podoba - jest taki zimny w dotyku 8)

amigo1974
10-03-2009, 23:06
No cóż i tak nikt mnie nie przekona do drewnianego okna wcale mi się ono nie podoba a jego współczynnik pewnie nie będzie lepszy niż U=0,8 dla okna 150x150 w jednym skrzydle.No sam powiedz Jarko czy nie mam racji?
mnie się plastyk nie podoba - jest taki zimny w dotyku 8)Charli mówimy o ciepłym profilu!!! :roll:

jareko
11-03-2009, 07:56
eeeetam Charli - okna dotykać? Są inne cieplejsze elementy ;) do dotykania :)

pchelek
11-03-2009, 08:06
Niektore od takiego dotyknia to sie czerwienia. A znam takie co rosna.
U liniowe to ma male wartosci i mozna je pominac przy obliczeniach podnoszac U szyby o 10 % w obliczeniach.
Czy gaz moze dyfundowac z zalakowanej butelki ???

bwojtek
11-03-2009, 08:40
Czy gaz moze dyfundowac z zalakowanej butelki ???
A założysz się? Podałem link do mądrego artykułu - przeczytaj go!

jareko
11-03-2009, 08:53
hmm...zgodnie z tym co podał Charli mamy przez minimum 15 lat gaz w szybie w stopniu gwarantującym utrzymanie początkowego współczynnika k
wiec.....czy przeciśnie sie przez ten piasek czy nie - jakie to ma znaczenie? Za 25 lat float będzie już tak porysowany hi hi hi ze trzeba będzie wymieniać a wtedy szyby pewnie będą miały k=0,000001 :lol:

Wirecki
11-03-2009, 09:06
Panowie eksperci - jaka musi być minimalna temperatura zewnętrzna do montażu okien?

edit:
Przy jakiej temperaturze nie pozwolilibyście na montaż we własnym domu?

jareko
11-03-2009, 09:12
montaz w stanie surowym - calodobowa powyzej zera
wymiana okien - do minus 15

finlandia
11-03-2009, 09:15
To tak jakby rozpatrywać że rama okna drewnianego jest "cieplejsza" niż przeciętnego profila z PCW. W praktyce różnice te nie mają większego znaczenia.

nie zgodzę się do końca z Kolegą - najnowocześniejsza kantówka passive - grubość 101 mm z wkładem poliuretanowym ma wysmienite osiągi. To hit w Reichu powoli zaszczepiany w RP. Widziałem atest IFT z Rosenheim. To PRAWDZIWE okno PASYWNE 8)
Charlie, ale ja znów się zgadzam.
Pisałem o przeciętnych oknach pięciokomorowych i tradycyjnych oknach drewnianych typu dj68.
O produkty wyższych klas zawsze można się pospierać.
Innowacyjność często równa się wysokiej cenie.

pchelek
11-03-2009, 12:07
sie i moze gaz przecisnie przez ten piasek - ale przez ten czarny bitum to bedzie mial problemy

bwojtek
11-03-2009, 13:05
sie i moze gaz przecisnie przez ten piasek - ale przez ten czarny bitum to bedzie mial problemy
Uparty jesteś... Specjalnie dla ciebie tabelka z nadmienianego artykułu.
http://i42.tinypic.com/105y1b4.jpg

pchelek
11-03-2009, 17:41
pozycja trzecia - Niemierzalne
pozycja czwarta - brak danych [pusta rubryka\
To co tu ucieka

amigo1974
11-03-2009, 18:23
sie i moze gaz przecisnie przez ten piasek - ale przez ten czarny bitum to bedzie mial problemy
Uparty jesteś... Specjalnie dla ciebie tabelka z nadmienianego artykułu.
http://i42.tinypic.com/105y1b4.jpgNiestety nic z tej tabeli nie rozumiem :oops: Może jeszcze jakieś tłumaczenie do tego z Polskiego na nasze :roll:

Jezier
11-03-2009, 19:09
Z całego artykułu z którego jest ta tabela wynika, że jak się zrobi dobrze to będzie dobrze a jak się wyprodukuje bubla to już tak dobrze może nie być. :wink:

bwojtek
11-03-2009, 19:33
Z całego artykółu z którego jest ta tabela wynika, że jak się zrobi dobrze to będzie dobrze a jak się wyprodukuje bubla to już tak dobrze może nie być. :wink:
Trafny wniosek :lol:
Ale przy okazji jest to "naukowe potwierdzenie", że jednak ten gaz troszkę "ucieka" i tylko o to mi chodziło.

bwojtek
11-03-2009, 19:39
pozycja trzecia - Niemierzalne
pozycja czwarta - brak danych [pusta rubryka\
To co tu ucieka
A czytałeś komentarz po tabelą? Przy silikonie jest "niemierzalne" bo jest tak samo dobry jak papier na prezerwatywę.
Co do butylu jest też przypis:

ponieważ butyl nie stanowi wyraźnej bariery dla argonu , istotne są również przepuszczalności argonu dla uszczelnienia wtórnego

amigo1974
11-03-2009, 20:27
Z całego artykółu z którego jest ta tabela wynika, że jak się zrobi dobrze to będzie dobrze a jak się wyprodukuje bubla to już tak dobrze może nie być. :wink:
Trafny wniosek :lol:
Ale przy okazji jest to "naukowe potwierdzenie", że jednak ten gaz troszkę "ucieka" i tylko o to mi chodziło.Czyli mogę być spokojny wydając pieniądze na okna z bardzo dobrymi parametrami przewodzenia ciepla i warto to zrobić ,czy te dobre parametry będą dobre tylko kilka lat(ile to może być). :)

bwojtek
12-03-2009, 06:39
Z całego artykółu z którego jest ta tabela wynika, że jak się zrobi dobrze to będzie dobrze a jak się wyprodukuje bubla to już tak dobrze może nie być. :wink:
Trafny wniosek :lol:
Ale przy okazji jest to "naukowe potwierdzenie", że jednak ten gaz troszkę "ucieka" i tylko o to mi chodziło.Czyli mogę być spokojny wydając pieniądze na okna z bardzo dobrymi parametrami przewodzenia ciepla i warto to zrobić ,czy te dobre parametry będą dobre tylko kilka lat(ile to może być). :)
Kupując okna od dobrego producenta stosującego dobre wkłady szybowe możesz być spokojny o swoją inwestycję. Utrata parametrów U wkładu jest procesem powolnym a prawidłowo napełniony gazem wkład będzie miał deklarowane U przez kilkanaście lat. Po kolejnych kilkunastu pogorszy się o 0,1 a po kolejnych i tak wymienisz okna na nowe :lol:

amigo1974
12-03-2009, 07:54
Z całego artykółu z którego jest ta tabela wynika, że jak się zrobi dobrze to będzie dobrze a jak się wyprodukuje bubla to już tak dobrze może nie być. :wink:
Trafny wniosek :lol:
Ale przy okazji jest to "naukowe potwierdzenie", że jednak ten gaz troszkę "ucieka" i tylko o to mi chodziło.Czyli mogę być spokojny wydając pieniądze na okna z bardzo dobrymi parametrami przewodzenia ciepla i warto to zrobić ,czy te dobre parametry będą dobre tylko kilka lat(ile to może być). :)
Kupując okna od dobrego producenta stosującego dobre wkłady szybowe możesz być spokojny o swoją inwestycję. Utrata parametrów U wkładu jest procesem powolnym a prawidłowo napełniony gazem wkład będzie miał deklarowane U przez kilkanaście lat. Po kolejnych kilkunastu pogorszy się o 0,1 a po kolejnych i tak wymienisz okna na nowe :lol:No to jestem spokojniejszy.Mam nadzieję że nikt inny już nie będzie wyskakiwał z jakimiś nowościami na temat ucieczki gazu z pakietów szybowych :wink:

finlandia
12-03-2009, 10:48
I trzeba było długiej dyskusji i udowadniania, że jednak nie ucieka, a raczej jak ucieka to bardziej teoretycznie niż praktycznie.
Potencjalna ucieczka gazu - parametr nie istotny przy wyborze nowego okna.

MRS.CONSTR.
12-03-2009, 13:44
Chcialam polecic Firme sprzedajaca okna.Zamowilam u nich okna do mieszkania
(dokladnie 8 sztuk).Spotkalam sie z mila obsluga dodam ,ze zamowienie robilam przez telefon.Bardzo profesjonalni i jeszcze do poczatku marca mieli promocje.Firma Budvar z Ostrowca Swietokrzyskiego.Dowoz do mieszkania mam gratis a dodam ze az do Legnicy.
Oby wiecej takich firm.

finlandia
12-03-2009, 14:43
Chcialam polecic Firme sprzedajaca okna.Zamowilam u nich okna do mieszkania
(dokladnie 8 sztuk).Spotkalam sie z mila obsluga dodam ,ze zamowienie robilam przez telefon.Bardzo profesjonalni i jeszcze do poczatku marca mieli promocje.Firma Budvar z Ostrowca Swietokrzyskiego.Dowoz do mieszkania mam gratis a dodam ze az do Legnicy.
Oby wiecej takich firm.
Z jednej strony fajnie że kogoś stać na rekomendacje - oby nie przedswczesne. Ale z drugiej strony... przepraszam, jestem w szoku. Abstrahując od firmy, bo nie chcę podważać czyjejś rzetelności. Odniosę się tylko do zasad ogólnych. I nie piszę dlatego że im zazdroszczę zamówienia, bo nie ma czego.
Widzę w tym wiele potencjalnych niebezpieczeństw:
- zamówienie przez telefon?Musiałaś im podać swoje wymiary (sorry, wymiary okien oczywiście) a to zwykle wiąże się z ryzykiem niewłaściwego zwymiarowania. Koledzy z portali tematycznych lubią pastwić się nad takim błędami. Ale załóżmy że tu jest ok.
- znów sprawa telefonu - nie masz na to żadnej umowy ani podpisu sprzedawcy, więc przy problemach wszystkiego mogą się wyprzeć, nawet cenę mogą zmienić. Załóżmy że będzie jednak ok..
- firma odległa o 300 km ... a jeśli będą się spóźniali to jak sprawdzisz jak się w ogóle mają ze swoją kondycją? Załóżmy że i tu jest ok i dojadą.
- sprawa potencjalnej reklamacji.. do kogo się udać? Zawsze do sprzedawcy. Chyba że Producent jest bardzo ok i przyjmie zgłoszenie faksem. Ale co w sytuacji gdy Producent zechce zastosować się do procedury która na pewno jest zapisana w karcie gwarancyjnej (czyli pisemne zgłoszenie w punkcie sprzedaży)? Kto i za ile pojedzie z Legnicy do Ostrowca?
Nie będę już wnikal jak tam sprawa ze stawką podatku VAT..

Totalna desperacja sprzedawców i klienta.. A może ja mam zbyt staroświeckie spojżenie na biznes?

MRS.CONSTR.
12-03-2009, 15:17
Jezeli chodzi o telefoniczne zamawianie ,to wszystko odbylo sie bezproblemowo umowa zostala przeslana faksem.Wszystko odbylo sie w ciagu 4 dni.Jezeli chodzi o wymiary -byly podane na nasza odpowiedzialnosc o czym od poczatku wiedzielismy i taki dokument rowniez otrzymalismy.Bardzo odpowiadal nam ten rodzaj transakcji ,chodzilo nam rowniez o cene.Wiele innych firm do ktorych pisalismy za takie same wspolczynniki i parametry okien zadali duzo wiecej.Ta firma miala akurat promocje,dlatego z niej skorzystalismy i jestesmy zadowoleni.Wszystko odbylo sie zgodnie z naszymi oczekiwaniami.



Chcialam polecic Firme sprzedajaca okna.Zamowilam u nich okna do mieszkania
(dokladnie 8 sztuk).Spotkalam sie z mila obsluga dodam ,ze zamowienie robilam przez telefon.Bardzo profesjonalni i jeszcze do poczatku marca mieli promocje.Firma Budvar z Ostrowca Swietokrzyskiego.Dowoz do mieszkania mam gratis a dodam ze az do Legnicy.
Oby wiecej takich firm.
Z jednej strony fajnie że kogoś stać na rekomendacje - oby nie przedswczesne. Ale z drugiej strony... przepraszam, jestem w szoku. Abstrahując od firmy, bo nie chcę podważać czyjejś rzetelności. Odniosę się tylko do zasad ogólnych. I nie piszę dlatego że im zazdroszczę zamówienia, bo nie ma czego.
Widzę w tym wiele potencjalnych niebezpieczeństw:
- zamówienie przez telefon?Musiałaś im podać swoje wymiary (sorry, wymiary okien oczywiście) a to zwykle wiąże się z ryzykiem niewłaściwego zwymiarowania. Koledzy z portali tematycznych lubią pastwić się nad takim błędami. Ale załóżmy że tu jest ok.
- znów sprawa telefonu - nie masz na to żadnej umowy ani podpisu sprzedawcy, więc przy problemach wszystkiego mogą się wyprzeć, nawet cenę mogą zmienić. Załóżmy że będzie jednak ok..
- firma odległa o 300 km ... a jeśli będą się spóźniali to jak sprawdzisz jak się w ogóle mają ze swoją kondycją? Załóżmy że i tu jest ok i dojadą.
- sprawa potencjalnej reklamacji.. do kogo się udać? Zawsze do sprzedawcy. Chyba że Producent jest bardzo ok i przyjmie zgłoszenie faksem. Ale co w sytuacji gdy Producent zechce zastosować się do procedury która na pewno jest zapisana w karcie gwarancyjnej (czyli pisemne zgłoszenie w punkcie sprzedaży)? Kto i za ile pojedzie z Legnicy do Ostrowca?
Nie będę już wnikal jak tam sprawa ze stawką podatku VAT..

Totalna desperacja sprzedawców i klienta.. A może ja mam zbyt staroświeckie spojżenie na biznes?

finlandia
12-03-2009, 16:29
Wszystko odbylo sie zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Odbędzie się. Mam nadzieję. Tego Wam życze, aczkolwiek uważam że taki sposób zakupu jest właściwy np. dla książki czy innego drobiazgu, ale nie tak poważnych spraw jak stolarka.

maren100
12-03-2009, 16:36
sluchajcie potrzebuje pomocy przy wyborze okien
a mianowicie:
1. ktory profil wybrac: Brugmann 73mm, Salamander 3D, Trocal Elegance Premium, Deceuninck czy tez Schuco ?? jak byscie sklasyfikowali te profile ??
2. szyby piecio - czy szesciokomorowe ??
3. bede miec duze szyby balkonowe 2 razy po 135x235 cm czy warto zamowic jakas bezpieczniejsza szybe - jesli tak to jaka ??
4. ktora z firm produkujacych okna robi to solidniej Glaspol, Press-Glass czy tez IGP Pilkington lub Vitroterm
5. i ogolnie napiszcie na co warto zwrocic uwage przy wyborze okien, w koncu to zakup na bardzo dlugo .......
z gory dzieki za pomoc
czekam na Wasze sugestie z niecierpliwoscia
pozdrawiam

amigo1974
12-03-2009, 16:44
sluchajcie potrzebuje pomocy przy wyborze okien
a mianowicie:
1. ktory profil wybrac: Brugmann 73mm, Salamander 3D, Trocal Elegance Premium, Deceuninck czy tez Schuco ?? jak byscie sklasyfikowali te profile ??
2. szyby piecio - czy szesciokomorowe ??
3. bede miec duze szyby balkonowe 2 razy po 135x235 cm czy warto zamowic jakas bezpieczniejsza szybe - jesli tak to jaka ??
4. i ogolnie napiszcie na co warto zwrocic uwage przy wyborze okien, w koncu to zakup na bardzo dlugo .......
z gory dzieki za pomoc
czekam na Wasze sugestie z niecierpliwoscia
pozdrawiamSzyby pięcio czy sześcio komorowe co to za szyby ?Chyba już te jareko o których pisaleś U=0,00000001 :lol:

maren100
12-03-2009, 16:52
sluchajcie potrzebuje pomocy przy wyborze okien
a mianowicie:
1. ktory profil wybrac: Brugmann 73mm, Salamander 3D, Trocal Elegance Premium, Deceuninck czy tez Schuco ?? jak byscie sklasyfikowali te profile ??
2. szyby piecio - czy szesciokomorowe ??
3. bede miec duze szyby balkonowe 2 razy po 135x235 cm czy warto zamowic jakas bezpieczniejsza szybe - jesli tak to jaka ??
4. i ogolnie napiszcie na co warto zwrocic uwage przy wyborze okien, w koncu to zakup na bardzo dlugo .......
z gory dzieki za pomoc
czekam na Wasze sugestie z niecierpliwoscia
pozdrawiamSzyby pięcio czy sześcio komorowe co to za szyby ?Chyba już te jareko o których pisaleś U=0,00000001 :lol:

mialo byc okna piecio - szesciokomorowe :lol:

amigo1974
12-03-2009, 17:15
sluchajcie potrzebuje pomocy przy wyborze okien
a mianowicie:
1. ktory profil wybrac: Brugmann 73mm, Salamander 3D, Trocal Elegance Premium, Deceuninck czy tez Schuco ?? jak byscie sklasyfikowali te profile ??
2. szyby piecio - czy szesciokomorowe ??
3. bede miec duze szyby balkonowe 2 razy po 135x235 cm czy warto zamowic jakas bezpieczniejsza szybe - jesli tak to jaka ??
4. i ogolnie napiszcie na co warto zwrocic uwage przy wyborze okien, w koncu to zakup na bardzo dlugo .......
z gory dzieki za pomoc
czekam na Wasze sugestie z niecierpliwoscia
pozdrawiamSzyby pięcio czy sześcio komorowe co to za szyby ?Chyba już te jareko o których pisaleś U=0,00000001 :lol:

mialo byc okna piecio - szesciokomorowe :lol:No tak sobie w duchu myślałem -chyba że jakaś technologia kosmiczna :lol:

Charlie
12-03-2009, 18:27
:wink:

Czyli mogę być spokojny wydając pieniądze na okna z bardzo dobrymi parametrami przewodzenia ciepla i warto to zrobić ,czy te dobre parametry będą dobre tylko kilka lat(ile to może być). :)
niestety, ale muszę Cię trochę zmartwić - technologie idą do przodu w każdej w zasadzie dziedzinie życia. To co jeszcze kilka lat temu było hitem teraz jest exponatem w muzeum techniki.
Obawiam się, że za jakiś czas Twoje okna będą przestarzałe - za "zimne".
Już w tej chwili opracowywane są konstrukcje U=0,2 Wxm2K (wartość ytonga). Pewnie jeszcze kilka lat i wejdzie to to na rynek.
Ale nie martw się - kupisz sobie nowe okno za te parę lat i będzie jak w bajce :lol:

jareko
12-03-2009, 18:51
wszystko zalezy od wysokosci doplat i realnego czasu amortyzacji?
Ja u siebie szyby 2,8 zmienilem po 6 latach na 1,0 placac niewiele, ale w tedy gdy kupowalem doplaty do 1,0 byly dwu a moze i trzykrotnie wyzsze jak teraz do 0,7

Qgiel
12-03-2009, 20:47
Jareko, mam pytanie.
Czy da się w bloku wymienić okna nie ruszając parapetów ?
Chodzi o to że w dwóch pokojach mam szerokie parapety zamontowane na poprzednich - sporo węższych. Niestety nie wiem, jak stare były zamontowane, a teraz nie da się tego podejrzeć ?
Czy ogólne zasady montażu parapetów ( drewnianych w moim przypadku ) umożliwiaja wymianę okna bez ruiny wyposażenia wewnątrz mieszkania ?

jareko
12-03-2009, 21:09
takiej 100 % gwarancji to ja ci dac nie moge ale bardzo czesto klienci wymianiali same okna bez wymiany parapetow

endka
13-03-2009, 08:06
".........Co bym zrobił na Twoim miejscu?
Wydal kasę na okucia WK-2 ( w każdym punkcie handlowym powinni wiedzieć co to oznaczenie znaczy) i ewentualnie pomyślałbym nad szyba laminowana - wystarczyłaby O-2 (tez powinni wiedzieć co to takiego) lub po prostu ubezpieczył mieszkanie.............."


Wychodzę z założenia, że jak będzie chciał wejść to wejdzie i nic go nie powstrzyma :evil: :evil:


Byłam wczoraj w LIderTecu Pan zaproponował Nam 2 typy okien:

1. ALUPLAST 4000 OKUCIA WK2, Współczynnik przenikania ciepła 1,0, 5komorowe
2. Avantgarde 7000, okucia wk2, współczynnik 1,1 też 5komorowe,
ale to chyba już teraz norma;)

wiem, że na pewno różnią się profilami, ale za bardzo nie wiedziałam co ten Pan do Nas mówi;)czy te profile są bardzo ważne?
chyba norma;)

co lepsze???

w jakiej cenie jest szyba laminowana?
Pozdrawiam baaaaaaaaaardzo dziękuje za odp.

PRODUCENT OKIEN: Grobud

Charlie
13-03-2009, 17:54
wszystkie zabezpieczenia przed złodziejem (okucia, szyby ) służą przede wszystkim do tego aby OPÓŹNIĆ PROCES WŁAMANIA.
Opóźnienie jest potrzebne po to aby zdążyła zareagować na alarm grupa interwencyjna firmy ochroniarskiej pod którą podłączony jest obiekt bądź sąsiedzi zawiadomią policję w momencie kiedy zobaczą migającego koguta na dachu domu + sygnał dźwiękowy - ewentualnie po to aby właściciel obiektu będąc w środku zdążył przygotować się na odparcie ataku znajdując i repetując broń palną lub inne narzędzie walki ( ja mam dzidę na ścianie :)) ).

dorothy
13-03-2009, 18:38
Witam,wiem,że o oknach było już mnóstwo wątków. Potrzebuję,waszej sprawdzonej opini i porady.Mam wycenę od 3 firm:
-oknoplast
-veka
-violin
Różnica w cenie jest do ok. 5tyś.Wszystkie 5kom.,z zewnetrzną okleiną, standardowe, szyba4,o b.dobrych profilach.Jastem skłonna zapłacić więcej aby tylko okna były tego warte.Bardzo proszę pomóżcie :roll:

jareko
13-03-2009, 23:28
Charlie - ale chyba wszyscy rozsądni zdają sobie z tego sprawę. Realnie dobór okuć i szyb daje tylko opóźnienie wejścia do domu - nie ma 100% zabezpieczeń poza jednym - budować samemu dom od środka - bez okien i drzwi - ale tego chyba nikt nie czyni :lol:
I może nie opóźnić proces włamania ile opóźnić moment sforsowania bariery jaka są okna czy drzwi :)

Charlie
14-03-2009, 09:27
Charlie - ale chyba wszyscy rozsądni zdają sobie z tego sprawę.

obawiam się, że różnie z tym rozsądkiem bywa :oops:

jareko
14-03-2009, 10:13
Charlie - ale chyba wszyscy rozsądni zdają sobie z tego sprawę.
obawiam się, że różnie z tym rozsądkiem bywa :oops:
hmmm....wiec uściślając
Okna o podwyższonej odporności na włamanie - tak powinno być poprawnie :)
hmmm...i tak o tym mowie klientom :)
O jeszcze coś, okno najlepiej zabezpieczone, po skutecznej bądź długiej próbie włamania nadaje się do wymiany - trzeba mieć tego świadomość

Charlie
14-03-2009, 22:14
bardzo dobrze Jareko ale pisząc nie mam Ciebie na mysli tylko w łaśnie potencjalnych Klientów. Trzeba podwyższać kulturę techniczną w społeczeństwie :D

jareko
14-03-2009, 22:28
bardzo dobrze Jareko ale pisząc nie mam Ciebie na mysli tylko w łaśnie potencjalnych Klientów. Trzeba podwyższać kulturę techniczną w społeczeństwie :D
Praca od podstaw ? Kurde, czyje to dzieło?

Aga-Białystok
15-03-2009, 14:28
Czy ktoś z Was zna firmę JanDag z Łysek i mógłby się wypowiedzieć na jej temat? Słyszałam bardzo dobre opnie, ale nie od reprezentatywnej grupy ;) Wybaczcie, że się wstrzelam w dyskusję :oops:

Wirecki
15-03-2009, 17:15
Pytanie nieco poboczne, ale z racji na popularności watku pozwole sobie właśnie tu: Czy rodzaj planowanego parapetu zewnętrznego ma wpływ na sposób montażu okien? Czy ekipie montażowej należy powiedzieć jakie będę chiał parapety, czy to zupełnie oddzielne tematy?

les111
15-03-2009, 17:58
Ja wybrałem profil veka i jestem zadowolony,grubość scianki 3mm,barwiony pod kolor okleiny,szyba 1,0 przenikliwości cieplnej

jareko
15-03-2009, 18:23
ja tam sie pytam o wszystko co klient bedzie chcial - choc akurat to pytanie nie ma wplywu na montaz okna

mayekmc
15-03-2009, 18:42
Witam

czy ktos z Panstwa moze wypowiedziec sie na temat firmy ADPOL, nosimy sie z zamiarem zakupu u nich okien, okna drogie ale z posrod wszystkich wycen ktore otrzymalismy ta przypadla nam do gustu, generalnie mam pytanie jak okna z tejze firmy zachowuja sie po kilku latach, czytamy, przegladamy fora ale ciezko cokolwiek znalezc na temat tej firmy (chodzi o opinie), pozdrawiamy

Charlie
15-03-2009, 19:05
ADPOL z Torunia - producent stolarki drewnianej zaliczany do czołowych w Polsce. Bardzo dobra firma
Pozdrawiam

Wirecki
15-03-2009, 20:14
...To moje prywatne zdanie, z którym nie zgadza się firma Illbruck i wielu "uczonych" w dziedzinie montażu
:lol:nie tylko Twoje - wielu specjalistów nie związanych z Illbruckiem mówi podobnie. Zresztą podawałem tu linki do artykułów na ten temat. Sa sytuacje kiedy inwestowanie w montaz I3 jest totalnym nieporozumieniem, Możesz przypomnieć te linki?

jareko
15-03-2009, 20:51
oj będzie to trudne - kiedyś w tym wątku ale chyba z rok - dwa temu
Za często zmieniałem komputery by zapamiętać stronę do ktorej byly linki :(
Sorki

Qgiel
15-03-2009, 23:15
Jeszcze jedna prosba o wyjaśnienie wątpliwości do Ciebie Jareko ?
Mam w mieszkaniu 2 okna 3-skrzydłowe drewniane sprzed ok 15 lat. Ich szerokość z widoczną częścią futryn to ok 209 cm + coś co schowane jest za panelami ozdobnymi. W tej chwili nie mam jak się tam dostać i sprawdzić ile to cm.
Poniewaz typowe wymiary takiego okna to obecnie 2065 mm, chciałem sie upewnić, czy da się obecne okno wmontowac w miejsce starego ? A jeśli wymiary otworu byłyby zbyt duże, to co mozna zrobić ?
Dodam że otwory okienne powstały przez montaż ekranów w płyt paździerzowych wewnątrz i prawdopodobnie azbestowych z zewnątrz.
Jak wymieniano mi część okien, to widziałem tam w środku klocki drewniane i okna mocowane były do nich sporymi gwoździami.
Budynek ma 25 lat.
Chciałbym wiedzieć co nieco na ten temat, żeby mi jakiegoś kitu nie wcisnęli.

jareko
16-03-2009, 04:42
luz miedzy murem a oscieznica powinien sie zawierac miedzy 15 a 30 mm
tak zaleca ITB
A czy dobrze zwymiarowali - nie wiem - okaze sie w trakcie prac u Ciebie

endka
16-03-2009, 06:48
Wychodzę z założenia, że jak będzie chciał wejść to wejdzie i nic go nie powstrzyma :evil: :evil:
Byłam wczoraj w LIderTecu Pan zaproponował Nam 2 typy okien:

1. ALUPLAST 4000 OKUCIA WK2, Współczynnik przenikania ciepła 1,0, 5komorowe
2. Avantgarde 7000, okucia wk2, współczynnik 1,1 też 5komorowe,
ale to chyba już teraz norma;)

PRODUCENT OKIEN: Grobud

ale ja doskonale zdaję sobie sprawę, że takie okucia mogą nie zrazić potencjalnego złodzieja!
Pozdrawiam

bwojtek
16-03-2009, 07:03
Wychodzę z założenia, że jak będzie chciał wejść to wejdzie i nic go nie powstrzyma :evil: :evil:
Byłam wczoraj w LIderTecu Pan zaproponował Nam 2 typy okien:

1. ALUPLAST 4000 OKUCIA WK2, Współczynnik przenikania ciepła 1,0, 5komorowe
2. Avantgarde 7000, okucia wk2, współczynnik 1,1 też 5komorowe,
ale to chyba już teraz norma;)

PRODUCENT OKIEN: Grobud

ale ja doskonale zdaję sobie sprawę, że takie okucia mogą nie zrazić potencjalnego złodzieja! ba zresztą nawet o to nie pytałam!?!
pytałam o okna jakie mi zaproponowane, a nie o tłumaczenie mi czym są okucia.
jest tu ktoś bardziej rzeczowy????????bo mam wrażenie, że niektórzy odpowiadają na pytania tylko po to żeby coś napisać ehh... :roll:
Pozdrawiam
Avantgarde to najtańszy profil na rynku i to na nim wykonywane są najtańsze okna. Jakość proporcjonalna do ceny...
Aluplast to także nie szczyt finezji ale można na nim produkować solidne okna.
O Grobudzie słyszałem pozytywne opinie chociaż z dodatkiem, że mają "tanie okna a przy tym niezłe".
I jeszcze jedno... Czy te okna na profilu Avantgarde to na pewno ich produkcji?

mercik
16-03-2009, 08:38
Czy drzwi balkonowe (z pakietem dwukomorowym) da się dobrze zamontować w strefie ocieplenia? Pod drzwiami ze strony zewnętrznej nie będzie dobrego oparcia, tylko styropian. Czy kotwy, którymi się zamontuje takie drzwi utrzymają dodatkowo ciężar człowieka, który stanie na dolnej ościeżnicy?
Nie chcę sobie narobić później kłopotu, że drzwi mi opadną....

bwojtek
16-03-2009, 08:56
Czy drzwi balkonowe (z pakietem dwukomorowym) da się dobrze zamontować w strefie ocieplenia? Pod drzwiami ze strony zewnętrznej nie będzie dobrego oparcia, tylko styropian. Czy kotwy, którymi się zamontuje takie drzwi utrzymają dodatkowo ciężar człowieka, który stanie na dolnej ościeżnicy?
Nie chcę sobie narobić później kłopotu, że drzwi mi opadną....
Najlepiej zastosować kotwy SFS odpowiednio rozmieszczone. Na dole czasem trzeba przygotować specjalne rozwiązanie - konstrukcję np. z kątowników pospawaną przez ślusarza.

Qgiel
16-03-2009, 09:41
luz miedzy murem a oscieznica powinien sie zawierac miedzy 15 a 30 mm
tak zaleca ITB
A czy dobrze zwymiarowali - nie wiem - okaze sie w trakcie prac u Ciebie
No tak, ale gdyby sie okazało, że dziura po oknie jest większa i luzu jest więcej, to czy są sposoby, aby pewnie zamontowac współczesne okno ?
Chciałbym zwrócic uwagę że u mnie nie ma otworów okiennych w ścianach, tylko są ekrany o grubości równej szerokości futryn, czyli 7 cm.

jareko
16-03-2009, 10:14
Qgiel - naprawdę nie wiem, nie bylem u Ciebie, nie zdejmowałem wymiarów - na tak postawione pytanie tylko tak moglem odpowiedzieć - sorki ale nie potrafię udzielić ci dokładniejszej informacji

mercik - jasne ze można, właśnie wrocilem z Krakowa gdzie montowaliśmy zaje.... witryny, 5mb/2,5mb, oraz okna lukowe 3,5/1.6 i inne w warstwie ocieplenia w oparciu o system mocowania JB-D
Jedna kotwa kosztuje 50 zeta i ja bym na tym nie oszczędzał

DorciaIQ
16-03-2009, 12:30
Cze chłopaki :P
Zostałam zasypana sprzecznościami i nowymi wątpliwościami:

Czy to prawda, że pakowanie potrójnej szyby z jedną bezpieczną albo P2 do skrzydła które ma 180 albo 200 cm wysokości i jakieś 90 szerokości będzie zbyt wielkim obciążeniem dla okuć i że zaraz po zakończeniu gwarancji ;) skrzydła opadną tak, że już nie będzie miejsca na ich regulację i nie będę mogła okien otwierać? A inni sprzedawcy twierdzą że nie ma problemu, bo chcą mi wcisnąć droższy pakiet, a co ich obchodzi co mi się stanie za 10 lat?

Mówię o drewnianych w razie co...

finlandia
16-03-2009, 13:30
Teoretycznie nie ma problemu, bo okucia przeciętnie wytrzymują obciążenie 100-130kg, a w Twoim przypadku będzie to około połowa tej wartości..
Chociaż gdy jeden zawias nosi 40 kg a drugi 60 to zapewne ten pierwszy popracuje dłużej. Tylko o ile? Ja jestem za młody by to potwierdzić.
Pakietów dwukomorowych też się specjalnie długo nie sprzedaje by móc powiedzieć to na podstawie doświadczeń a nie przypuszczeń.
Prawda - były kiedyś (lata 90) trzyszybowe okna np. z Sokółki, ale to było 3 x 3mm szkła (teraz jest 2x4mm).
Ale też prawdą jest, że każda szyba antywłamaniowa miała taką samą wagę jak dzisiejsze trójszybówki i takie okna sprzedawało się od dawna...

Odwrócę troszkę sytuację "twoich" sprzedawców. Ten który nie ma dobrej oferty na trójszybówkę mówi tak, by nie stracić Klienta. Więc co powiedzą Twoi sceptyczni sprzedawcy jak zechcesz u nich kupić okna z szybą antywłamaniową? Przyznają że ich okna wytrzymają tylko okres gwarancji? :wink:

Qgiel
16-03-2009, 15:11
Qgiel - naprawdę nie wiem, nie bylem u Ciebie, nie zdejmowałem wymiarów - na tak postawione pytanie tylko tak moglem odpowiedzieć - sorki ale nie potrafię udzielić ci dokładniejszej informacji
Żle to napisałem. Interesuje mnie, co montażyści mogą zrobić ( i robią), jesli otwór okienny jest większy, niż zalecane tolerancje dla danego wymiaru , nie na tyle jednak, aby konieczne było robienie okna na wymiar ?
Czy praktykuje się wstawianie wkładek między okno,a brzeg otworu lub może stosuje jakieś inne uchwyty montażowe ?
Dzisiaj pojechałem do firmy, która oferuje okna Jezierski. Różnica w wygladzie jest widoczna na pierwszy rzut oka w stosunku do okien drugiej firmy, które tez mają w ofercie. Są bardzo ładne i od razu stwarzają wrażenie solidności i profesjonalizmu. Niestety cena też solidna :-))). Ok 45 % droższe od drugiej oferty i średnio 30 % od ofert innych firm z Bełchatowa.
Ale to sprawy wcale nie przesądza.
Pani pokazała nam rozwiązanie żaluzji wewnatrz szyby zespolonej, sterowane magnesem. Jak długo to rozwiązanie funkcjonuje na rynku i czy można uważać je za niezawodne ?

DorciaIQ
16-03-2009, 18:11
Teoretycznie nie ma problemu, bo okucia przeciętnie wytrzymują obciążenie 100-130kg, a w Twoim przypadku będzie to około połowa tej wartości..
Chociaż gdy jeden zawias nosi 40 kg a drugi 60 to zapewne ten pierwszy popracuje dłużej. Tylko o ile? Ja jestem za młody by to potwierdzić.
Pakietów dwukomorowych też się specjalnie długo nie sprzedaje by móc powiedzieć to na podstawie doświadczeń a nie przypuszczeń.
Prawda - były kiedyś (lata 90) trzyszybowe okna np. z Sokółki, ale to było 3 x 3mm szkła (teraz jest 2x4mm).
Ale też prawdą jest, że każda szyba antywłamaniowa miała taką samą wagę jak dzisiejsze trójszybówki i takie okna sprzedawało się od dawna...

Odwrócę troszkę sytuację "twoich" sprzedawców. Ten który nie ma dobrej oferty na trójszybówkę mówi tak, by nie stracić Klienta. Więc co powiedzą Twoi sceptyczni sprzedawcy jak zechcesz u nich kupić okna z szybą antywłamaniową? Przyznają że ich okna wytrzymają tylko okres gwarancji? :wink:
Dzięki. Akurat mówił mi tak sprzedawca w firmie na U ;) negując to co powiedział wcześniej inny sprzedawca w tej firmie... :roll:
I dlatego tak się zastanawiam, bo interesu w tym żadnego nie miał, a wręcz przeciwnie...

Ale skoro mówisz że 130 kg, to se po prostu policzę :P

grzesiekmirek
16-03-2009, 19:42
ja mam okno plast i jest ok ok /polecam

dorothy
16-03-2009, 20:33
Bardzo dziekuję za opinie :wink: chociaż ich niewiele :( Przeczytałam prawie wszystkie wątki o oknach-trochę ich było.Zestawiłam sobie nazwy firm okiennych najczęściej wybieranych przez forumowiczów (dotyczące okien PVC) i to te 3,które wymieniłam. Poczytałam strony firm okiennych i zrobiłam większe rozeznanie. :) Mój dylemat polega na tym,że Okna VILOIN miały najwięcej pozytywnej opinii na forum ,a w wycenie okazały się najtańsze. Póżniej OKNOPLAST.Jeśli to co najlepsze jest zawsze droższe to...już sama niewiem.Proszę doradzcie :roll:

finlandia
17-03-2009, 08:13
Dorcia, ale Ty chyba u mnie nie byłaś? :wink:
Policz. Ale to dane katalogowe mogą być czasami złudne. Nie mam tu na myśli żadnej konkretnej firmy, ale: załóżmy że zawias wytrzyma więcej niż podaje katalog, ale jeśli mocowanie wkrętami będzie słabe, to obluzują się one i na 50kg. Słabe jakościowo wkręty skorodują lub wręcz się pourywają. I wtedy nici z zawiasu wytrzymującego 130kg.
To jest jak z zakupem okna - będzie tak dobre jak jego najsłabsze ogniwo : profil i inne komponenty, producent, sprzedawca, montazysta.. i użytkownik ?..

A Ci sprzedawcy... hmm.. każdy mówi to co myśli (mam nadzieję) i któremuś trzeba zaufac bądź sprawdzić u trzeciego..

finlandia
17-03-2009, 08:22
Qgiel - naprawdę nie wiem, nie bylem u Ciebie, nie zdejmowałem wymiarów - na tak postawione pytanie tylko tak moglem odpowiedzieć - sorki ale nie potrafię udzielić ci dokładniejszej informacji
Żle to napisałem. Interesuje mnie, co montażyści mogą zrobić ( i robią), jesli otwór okienny jest większy, niż zalecane tolerancje dla danego wymiaru , nie na tyle jednak, aby konieczne było robienie okna na wymiar ?
Czy praktykuje się wstawianie wkładek między okno,a brzeg otworu lub może stosuje jakieś inne uchwyty montażowe ?

Qgiel. To jest tak, że wielu montazystów luzów 3-4 cm niczym specjalnym nie wypełnia - co najwyzej styropianem by zuzyć mniej pianki..
Ale wówczas przychodzi 2-3 rok uzytkowania i połączenie okna ze ścianą zaczyna się degradować, luzowć, pękać, zamakać itp. W każdej takiej sytuacji niezależny ekspert oceni " błąd montażu: nieprawidłowe zwymiarowanie okna". I tyle...

Można zamówić dodatkowe poszerzenia do ramy. Ale one kosztują często nie mniej niż dopłata do nietypowego okna a nie są wcale ładnym rozwiązaniem.

Za to duża część firm nie stosuje żadnych dopłat do okien nietypowych, albo ma tolerancję (zwykle +/- 2-3 cm do typowych wymiarów) bez zmiany ceny.

alladyd
17-03-2009, 12:01
Dzisiaj pojechałem do firmy, która oferuje okna Jezierski. Różnica w wygladzie jest widoczna na pierwszy rzut oka w stosunku do okien drugiej firmy, które tez mają w ofercie. Są bardzo ładne i od razu stwarzają wrażenie solidności i profesjonalizmu. Niestety cena też solidna :-))). Ok 45 % droższe od drugiej oferty i średnio 30 % od ofert innych firm z Bełchatowa.
Ale to sprawy wcale nie przesądza.
Pani pokazała nam rozwiązanie żaluzji wewnatrz szyby zespolonej, sterowane magnesem. Jak długo to rozwiązanie funkcjonuje na rynku i czy można uważać je za niezawodne ?

Nie będę cytował opinii tych sprzedawców okien,którzy nie mają w ofercie okien z żaluzją międzyszybową.Ich zdanie jest jedno jest to złe rozwiązanie,ciągle się psują ,zacinają itp.Kiedy pytam ,proszę podać przykład komu z imienia i nazwiska się zepsuły-grobowa cisza.Ja sprzedaję i montuję okna z żaluzją na magnes już 10 lat i tylko raz była awaria i to nie samej żaluzji tylko szyby,po prostu się rozhermetyzowała.Gdyby to było złe rozwiązanie to bym zaniechał ich sprzedaży.Osobiście mam 2 okna u siebie zamontowane z żaluzją międzyszybową i jestem z tego rozwiązania zadowolony(przecież w stopy bym sobie nie strzelał).

spodek76
17-03-2009, 12:26
link http://oknotest.pl/1/news/artykuly/brawo_pst.php nie wiem czy ktos to czytał

spodek76
17-03-2009, 12:40
Nie będę cytował opinii tych sprzedawców okien,którzy nie mają w ofercie okien z żaluzją międzyszybową.Ich zdanie jest jedno jest to złe rozwiązanie,ciągle się psują ,zacinają itp.Kiedy pytam ,proszę podać przykład komu z imienia i nazwiska się zepsuły-grobowa cisza

Podobno zmiejszaja wspołczynnik U szyby (tak jak wzglednie duzo szprosów) ...

Widzialem na Targach rozwiazanie - co prawda drozsze - roletki materiałowej miedzyszybowej sterowanej za pomoca silniczka wmontowanego w profil skrzydla i dwoch zrodel zasilania (bateria słoneczna na ramce dyst i akumulatorki)
Mozna ja zatrzymywac w dowolnym momencie

CIEKAWE :)

jareko
17-03-2009, 14:01
...Pani pokazała nam rozwiązanie żaluzji wewnatrz szyby zespolonej, sterowane magnesem. Jak długo to rozwiązanie funkcjonuje na rynku i czy można uważać je za niezawodne ?rozwiazanie trwale i praktyczne choc musisz miec swiadomosc ze:
- nie mozesz podniesc zaluzji
- masz troszke zmniejszona powierzchnie szyby (mechanizm magnetyczny i mechanizm zmiany kata pochylenia lameli
To wlasciwie dwie "wady" zglaszane przez potencjalnie zainteresowanych klientow
Mozna uznac za niezawodne i warte polecenia jesli powyzsze uwagi ci nie przeszkadzaja.

a te 20-40% to ile to? 2-4 tys? Jak to sie ma do kosztu calego domu? Wszak okna sa dla trwalosci domu tak samo wazne jak fundament, sciany czy więźba

Charlie
17-03-2009, 14:17
...Pani pokazała nam rozwiązanie żaluzji wewnatrz szyby zespolonej, sterowane magnesem. Jak długo to rozwiązanie funkcjonuje na rynku i czy można uważać je za niezawodne ?rozwiazanie trwale i praktyczne choc musisz miec swiadomosc ze:
- nie mozesz podniesc zaluzji
- masz troszke zmniejszona powierzchnie szyby (mechanizm magnetyczny i mechanizm zmiany kata pochylenia lameli
To wlasciwie dwie "wady" zglaszane przez potencjalnie zainteresowanych klientow
Mozna uznac za niezawodne i warte polecenia jesli powyzsze uwagi ci nie przeszkadzaja.

a te 20-40% to ile to? 2-4 tys? Jak to sie ma do kosztu calego domu? Wszak okna sa dla trwalosci domu tak samo wazne jak fundament, sciany czy więźba

Jareko - są już rozwiązania pozwalające na podnoszenie i regulację horyzontalną lamelek. Izraelska firma HOLIS jest wiodącym producentem żaluzji międzyszybowych.
nawet jest system elektrycznego sterowania wspomnianych żaluzji.

Pozdrawiam

Qgiel
17-03-2009, 15:45
a te 20-40% to ile to? 2-4 tys? Jak to sie ma do kosztu calego domu? Wszak okna sa dla trwalosci domu tak samo wazne jak fundament, sciany czy więźba
Gdyby to był dom, to ani minuty bym się nie zastanawiał i brał Jezierskiego.
Czy z żaluzjami, to nie wiem, bo chociaz całe życie mam żaluzje w mieszkaniu, to te międzyszybowe są inne - dużo drobniejsze( z natury rzeczy). Muszę zobaczyć jak wygladają w dużym oknie, bo widziałem z wersji mikro - okno miało jakieś 60 x 80 cm.
W mieszkaniu trochę to inaczej wygląda. Mieszkam na 7 piętrze i nie będzie komu się zachwycać ładnym oknem. A jeśli żaluzji nie bedzie, to muszą być rolety i cały szyk okna zniknie, bo zostanie zasłonięta kluczowa część dekoracyjna. Pozostanie świadomość posiadania super okna - tylko czy to może być decydujący argument ?
Mam niezłego zgryza........

finlandia
17-03-2009, 15:54
Nie używam w domu żaluzji, nie sprzedaję roletek, chociaż na swoim doscduzym oknie ekspozycyjnym mam taką żaluzję. I fakt - tam gdzie jest ona zwykle opszczona (łazienka) to dobre rozwiązanie.
Wadą jest jeszcze kolor mechanizmu - zdaje się że zwykle biały, więc przy oknach w okleinie nie wygląda ładnie.

Największa zaleta to fakt, że taka żaluzja się nie brudzi i nie ma kłopotliwego czyszczenia piór z kurzu czy zachlapań wody.

Charlie, pewnie że są żaluzje podnoszone wewnątrz pakietu. Tylko że ich koszt to często 2 x więcej niż niedrogie okno (jak dobrze pamiętam "przypadek" widziany na targach sprzed dwóch lat - cena ok 700zł m2).

T12345T
17-03-2009, 16:41
Witam wszystkich forumowiczów, ja w sprawie żaluzji w szybach, choć nie śledziłem dokładnie wątku i może powtórzę coś co już było mówione. Jeśli tak to przepraszam.

Żaluzja w szybie zespolonej to pomysł nie nowy. Nie wiem jak to teraz wygląda, bo to dość rzadko spotykane rozwiązania, ale z dawnych czasów pamiętam, że "wrednością" było to, że pióra rolety w pozycji poziomej (otwartej) potrafiły się zaklinować z powodu ugięcia szyb pod wpływem różnicy ciśnień. Sądzę, że w niewielkich oknach i przy niewielkiej powierzchni szyb problem pewnie nie wystąpi, ale przy takich wielkoformatowych, to głowy bym nie dał, nawet jeśli szerokość piórek już zdecydowanie mniejsza niż kiedyś. Ciśnienie z szybami robi różne cuda o czym już na forum było.

W każdym razie na tę okoliczność warto przesłuchać sprzedawców.

Pozdrawiam

Charlie
18-03-2009, 11:11
nic sie nie zmieniło - przy menisku wkłęsłym dalej plączą się lamelki przy duzych formatkach >1,5 m2 :roll:

Qgiel
18-03-2009, 11:39
Dzisiaj namierzyłem jeszcze jednego producenta, tj. firmę Prymat z Łodzi.
Robią okna z profila Aluplast. Daja 10 lat gwarancji na profil i 5 na okucia Wink haus. Spodobało mi się to, ze w standarcie dają ładną klamkę klikającą.
Czytałem że różnie jest z tym Aluplastem....tzn. profil dobry, ale przez wykonawców bardzo często traktowany "oszczędnie", ze stratą dla klientów.
Chetnie przeczytałbym bym rzeczowe uwagi osób, które miały do czynienia z tą firmą.

T12345T
18-03-2009, 12:26
Qgiel, Ty ich może zapytaj ile gwarancji dają na okno :D , a potem się wykaż i powiedz, że za takie określenie gwarancji na wyrób można zapłacić małe co nieco UOKiK-owi. Albo sam się zastanów po co Ci po 6 latach profile bez okuć? Albo po trzech profile z okuciami bez szyb? Albo... , o to się często zdarza, że nie masz gwarancji jak nie zapłacisz za faktury :D Albo... . Szkoda słów.

Pozdrawiam

sielus
18-03-2009, 13:49
Witam wszystkich
Prosiłbym o jakąś opinię na temat firmy "okienniczej" Nov-gaz z Sosnowca.
Czy ktokolwiek miał z nią kontakt, e/w zna/słyszał opinie na temat usług świadczonych przez powyższą firmę ?

E/w może ktoś poleci jakąś inną firmę z tego rejonu ?

Qgiel
18-03-2009, 16:13
Pierwsze zdanie Twojej odpowiedzi całkiem mądre było TEST, dlatego poszedłem tym śladem i z niejakim zdziwieniem dowiedziałem się, że na okna Jezierskiego jest 5 lat gwarancji, tak samo jak na każdy inny wyrób z mojego lokalnego rynku, podczas gdy na Okno-Plast Kraków 7 lat, a jesli zamówi się ciepłą ramkę do szyby zespolonej, to na tę szybę gwarancja wydłużona jest do 10 lat. Nie wiem, co o tym fachowcy sądzą, ale dla klienta jest to konkretny atut.
Co do reszty, to................niech będzie że to żart........................;-).

T12345T
18-03-2009, 19:10
... dlatego poszedłem tym śladem i z niejakim zdziwieniem dowiedziałem się, że na okna Jezierskiego jest 5 lat gwarancji, tak samo jak na każdy inny wyrób z mojego lokalnego rynku, podczas gdy na Okno-Plast Kraków 7 lat, a jesli zamówi się ciepłą ramkę do szyby zespolonej, to na tę szybę gwarancja wydłużona jest do 10 lat. Nie wiem, co o tym fachowcy sądzą, ale dla klienta jest to konkretny atut.
Co do reszty, to................niech będzie że to żart........................;-).

Qgiel, to taki śmiech przez łzy :cry: Po mojemu wpadasz w prostą marketingową pułapkę. Popełniasz klasyczny błąd konsumenta. "Długość" jest bardzo ważna w nieco innej branży. Dla nabywców czegokolwiek, w tym okien, najważniejsze są warunki gwarancji. Na wyrób!!! Nie na jego komponenty.

Któraś z wymienionych firm dała Ci poczytać tak sama z siebie warunki gwarancji przed zakupem? A może ma je na stronie internetowej? Zapoznali Cię z nimi? Możesz je porównać?

Jeśli Twoja odpowiedź będzie brzmiała "nie", to zastanów się dlaczego tak się dzieje i do czego niektórym firmom służy "długość okresu gwarancji na pewne elementy konstrukcji okna", bo przecież nie na całe, no nie?

Pozdrawiam z uśmiechem :D

jareko
18-03-2009, 20:30
...Qgiel, to taki śmiech przez łzy :cry: Po mojemu wpadasz w prostą marketingową pułapkę. Popełniasz klasyczny błąd konsumenta. "Długość" jest bardzo ważna w nieco innej branży. Dla nabywców czegokolwiek, w tym okien, najważniejsze są warunki gwarancji. Na wyrób!!! Nie na jego komponenty....
Jeśli Twoja odpowiedź będzie brzmiała "nie", to zastanów się dlaczego tak się dzieje i do czego niektórym firmom służy "długość okresu gwarancji na pewne elementy konstrukcji okna", bo przecież nie na całe, no nie?...
Jakie mile zaskoczenie TEST :) Jestem pod wrazeniem :)
Obalić chwyty marketingowe Oknoplastu to naprawdę jest sztuka :)
Producenci komponentów dla wyrobu finalnego udzielają na:
Szyby - maksimum 5 lat
Okucia - maksimum 5 lat
Profile - tu bywa różnie ale tez przeważnie 5 lat
Stad jakby wszechobecna jest gwarancja 5 letnia
Mówimy o gwarancji producenckiej
Co innego to ryzyko współpracującego dealera - np. ja dodaje od siebie na Jezierskiego dodatkowe 5 lat i co z tego? Obwarowane standardowo - szyby tylko na rozszczelnienie pakietu, okucia pod warunkiem udowodnionej konserwacji a profil..... profil przeżyje nas wszystkich :lol:

Qgiel
19-03-2009, 00:04
...Qgiel, to taki śmiech przez łzy :cry: Po mojemu wpadasz w prostą marketingową pułapkę. Popełniasz klasyczny błąd konsumenta. "Długość" jest bardzo ważna w nieco innej branży. Dla nabywców czegokolwiek, w tym okien, najważniejsze są warunki gwarancji. Na wyrób!!! Nie na jego komponenty....
Jeśli Twoja odpowiedź będzie brzmiała "nie", to zastanów się dlaczego tak się dzieje i do czego niektórym firmom służy "długość okresu gwarancji na pewne elementy konstrukcji okna", bo przecież nie na całe, no nie?...
Jakie mile zaskoczenie TEST :) Jestem pod wrazeniem :)
Obalić chwyty marketingowe Oknoplastu to naprawdę jest sztuka :)
Producenci komponentów dla wyrobu finalnego udzielają na:
Szyby - maksimum 5 lat
Okucia - maksimum 5 lat
Profile - tu bywa różnie ale tez przeważnie 5 lat
Stad jakby wszechobecna jest gwarancja 5 letnia
Mówimy o gwarancji producenckiej
Co innego to ryzyko współpracującego dealera - np. ja dodaje od siebie na Jezierskiego dodatkowe 5 lat i co z tego? Obwarowane standardowo - szyby tylko na rozszczelnienie pakietu, okucia pod warunkiem udowodnionej konserwacji a profil..... profil przeżyje nas wszystkich :lol:

Masz TEST dziwną manierę odpowiadania pytaniami na wątpliwości respondenta. Oczekiwałem raczej odpowiedzi wprost, a nie zagadek z niuansów techniczno-prawnych aspektów obrotu oknami PVC.

Któraś z wymienionych firm dała Ci poczytać tak sama z siebie warunki gwarancji przed zakupem? A może ma je na stronie internetowej? Zapoznali Cię z nimi? Możesz je porównać?



http://betelgeze.w.interii.pl/Gwarancja.jpg

Oto kawałek pkt.4 gwarancji Okno-Plast Kraków, który moim zdaniem prezyzyjnie określa długość okresu gwarancyjnego producenta okna, a nie komponentów tego okna. Cała karta gwarancyjna dostępna jest na stronie :
http://www.oknoplast.com.pl/pl/6:Poradnik_klienta , pod ikonką Oknoplastu.
A co do warunków gwarancji, to - zostawiając na boku okres gwarancji - raczej sie nie pomylę, jeśli stwierdzę, że są bardzo podobne, o ile nie identyczne w każdej z fabryk. Zatem cudów nie należy się spodziewać od nikogo. Jednak 7 lat, to nie 5, tym bardziej ze nie każdy dealer to jareko( zapewne mało który).
Z tego, co napisaliście i tak wyciągnąłem dla siebie trochę wiedzy na użytek przyszłych zakupów, ale - przyznam się - bardzo nie lubię takiej megalomanii i fanfaronady.

salmon969
19-03-2009, 08:58
Vetrex i drutex którą firmę okienna wybrać ?znacie te firmy ?

salmon969
19-03-2009, 09:34
Co wybrać Vetrex czy Drutex?

zizi1978
19-03-2009, 10:19
Mam dylemat i prosze o pomoc związaną z wyborem okien :roll:
1. Oknoplast Kraków, typ Platinium, 5 komorowe, profil Veka, okucia Maco
2. Bertrand, typ Comfort, profil Gealan S 7000, Liczba komór: 5
Głębokość: 74mm
3. Bertrand, typ Trend XL, profil Gealan S 8000, Liczba komór: 6
Głębokość: 83 mm (rama); 74 mm (skrzydło)
Ponieważ wszystkie są w zblizonej cenie serdecznie prosze o pomoc w wyborze.

Charlie
19-03-2009, 11:09
Do Qgiel - tak z ciekawości, czego dotyczy GWARANCJA ?

jareko
19-03-2009, 11:31
Do Qgiel - tak z ciekawości, czego dotyczy GWARANCJA ?dobrej woli producenta :)

finlandia
19-03-2009, 11:31
Z tego, co napisaliście i tak wyciągnąłem dla siebie trochę wiedzy na użytek przyszłych zakupów, ale - przyznam się - bardzo nie lubię takiej megalomanii i fanfaronady.

Qgiel,
To publiczne forum i napisanie wprost, że dana firma nam nie przypada do gustu, bo stosuje jakieś zapisy ociera się o stosownie nieuczciwej konkurencji. Dlatego częściej usłyszysz o ogólnych schematach i zjawiskach niż o konkretnych przykładach - zwłaszcza jeśli nie można ich wprost udowodnić albo się tylko o nich słyszało. Wówczas to są tylko plotki.
Każdy z nas (z branży) dokonał swoich wyborów i wierzę że są oparte na własnym przekonaniu - nie tylko od strony biznesowej ale i tej pozostałej. Stąd trudno jest krytykować konkurencję bo szybko będzie się posądzonym o brak obiektywizmu.

Cieszę się że Oknoplast publikuje swoją kartę gwarancyjną na stronie internetowej. Dociekliwi mogą się z nią zapoznać. To dobry przykład dla wielu innych firm, gdzie brak jawnych warunków gwarancji jest nie tyle przeoczeniem lubi niedocenieniem tego aspektu, a próbą ich ukrycia przed dokonaniem wyboru przez Klienta.

Jeszcze o tych 10 latach.. pewna upadająca w tym roku firma przez długi czas udzielała 10 letniej gwarancji na okna, dopiero w ub.r. się z tego oficjalnie wycofali i wrócili do 5 lat. Ciekaw jestem jak przy likwidacji zechcą rozwiązać kwestie gwarancji..[/i]

arose
19-03-2009, 11:41
Chcę kupić energooszczędne okna. W związku z tym chciałabym zapytać, jakich producentów mam wziąć pod uwagę. Od razu napiszę, że zależy mi na oknach drewnianych o dobrej jakości. Co polecacie?

zenon_arch
19-03-2009, 12:05
Chcę kupić energooszczędne okna. W związku z tym chciałabym zapytać, jakich producentów mam wziąć pod uwagę. Od razu napiszę, że zależy mi na oknach drewnianych o dobrej jakości. Co polecacie?

Powiem tak. Jestem dumnym posiadaczem okien Capital producenta Stolbud Włoszczowa.

Materiał drewno meranti - Uw(czyli współczynnik izolacyjności termicznej okna) 0,6 (im mniej tym lepiej). O ile się orientuje jest to najniższy współczynnik na rynku potwierdzony atestami.

Jeśli chodzi o jakość, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Do tego bardzo pozytywny kontakt z producentem. W sumie gorąco polecam.

T12345T
19-03-2009, 12:32
Masz TEST dziwną manierę odpowiadania pytaniami na wątpliwości respondenta. Oczekiwałem raczej odpowiedzi wprost

Qgiel choć nie jestem ani producentem ani sprzedawcą okien to wiem, że najskuteczniejszym sposobem uzyskiwania informacji jest zadawanie pytań, chyba się z tym zgadzasz, czyż nie? (Klasyczna socjotechnika sprzedawców nazywana "zamknięciem próbnym" :D)

Mogę odpowiedzieć wprost jeśli chcesz. Odrobiłem lekcje, kliknąłem na link i przeczytałem kartę gwarancyjną. I co? Rzekłbym, że jak na taką firmę, o takiej renomie i takich możliwościach, to kiepsko. Ale to kiepsko oznacza, że jest jak zwykle, ( bo masz rację, że prawie u wszystkich to samo, co nie znaczy, że dobrze i dla Ciebie korzystnie).

W tej konkretnej karcie dla nabywcy najważniejsze powinny być pkt. V, VI, VII. W każdym z tych punktów znajdują się zapisy, które są dla niego niekorzystne, to po pierwsze i w każdym z nich znajdują się zapisy, które kiedyś już UOKiK uznał za wątpliwe, a niektóre Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpisał na tzw. listę klauzul niedozwolonych.

Qgiel mógłbym wskazać dokładnie, o które zapisy idzie, ale ta firma nie płaci mi za konsultacje, a Ty sam wskazałeś, że dla Ciebie liczy się długość gwarancji, a nie jej warunki, więc nie będę katował forumowiczów po próżnicy. Na pocieszenie tylko dodam, że jakby co, to pamiętaj o treści art.385.1 k.c.
Przeczytasz o czym ten artykuł mówi, prawda? :D

Podzielam Twój pogląd co do megalomanii i fanfaronady, ale jakoś tak czuję, że megalomani i fanfaroni zdarzają się równie często po obu stronach okiennych transakcji.

Pozdrawiam

Qgiel
19-03-2009, 13:18
Przeczytasz o czym ten artykuł mówi, prawda?
Myślę........a właściwie jestem pewien, że przeczytam więcej. Ale i z tego, co napisałeś wynika( chociaż nie znam jeszcze szczegółów) ze klient w razie czego, nie stoi na straconej pozycji - to pocieszające.
Co prawda nie miałem w planach samouświadamiania na temat warunków gwarancyjnych i praw klienta, ale niech tam - podszkolę sie ;-).
A jakbyś chciał coś konkretnego o wyrobach okiennych napisać do mnie, to bardzo serdecznie zapraszam na priv. Honorem ręczę, że cokolwiek napiszesz, pozostanie tylko do mojej wiadomości i w żadnej formie dalej przekazane nie zostanie.

T12345T
19-03-2009, 13:59
Co prawda nie miałem w planach samouświadamiania na temat warunków gwarancyjnych i praw klienta, ale niech tam - podszkolę sie ;-).

To może w ramach "samouświadamiania" zróbmy tak:

Kliknij na link w stopce pod moim wpisem.

Z menu, wybierz zakładkę "Zaliczka, Zadatek, Umowa", potem przeczytaj dwa artykuły, które dotyczą klauzul niedozwolonych, albo je sobie pobierz w pdf i poczytaj w wolnej chwili.

Potem zajrzyj jeszcze raz do pkt V-VII tej karty i już jesteś "samouświadomiony".

Jakby to nie wystarczyło to przy okazji dowiesz się także, jak mnie złapać by mail :D

Pozdrawiam

pchelek
19-03-2009, 17:24
Okres gwarancji w buty mozna wsadzic.
Przyklad z dzis - okna z drewna eukaliptusa - gwarancja 10 lat ALE pod warunkiem - i tu wyliczanka - ...................
A okna com je dzis ogladal juz po jednym miesiacu oblaza z lakieru - sie lakier nie trzyma drewna [dlaczego to jeszcze nie wiem]
Prawdopodobnie te lazury to sa dobre jedynie na wystawke.
Pozatym okna staly nieoszklone przez tydzien w otwartym pomieszczeniu [a wilgoc jak cholera ostatnio panuje]. Po tygodniu oszklili - pewno silikon kladli na wilgotne powierzchnie. Woda wsiaka teraz w drewno - to druga kleska. Gwarancja nie obejmuje zwilgotnienia drewna.
A gwarancja na 10 lat.
To juz moja czwarta wizyta na budowie w tym tygodniu.

pchelek
19-03-2009, 17:28
Test[cie] - Twoje fotki z portalu to rewelka. Kilka z nich wykorzystalem w artykule w Mat-Bud. [alem zaznaczyl ze z OKNOTESTU]. Mam kolejne kilkadziesiatek [wlasnych] to Ci wysle bys je wkleil. Pogadam z jednym z producentow by zezwolil na publikacje fotek okien niszczonych przez budowlancow barbarzyncow. No jak to zobaczysz to padniesz. mam tez okna cudownie spesniale i porazone sinizna i brunatnica.

T12345T
19-03-2009, 18:46
Test[cie] - Twoje fotki z portalu to rewelka. Kilka z nich wykorzystalem w artykule w Mat-Bud. [alem zaznaczyl ze z OKNOTESTU]. Mam kolejne kilkadziesiatek [wlasnych] to Ci wysle bys je wkleil.

Polecam się na przyszłość i dziękuję za rzetelność dziennikarską!!! Już czekam na przesyłkę. Jakbyś jeszcze załączył do niej krótki opis, co, jak i gdzie, to było by w ogóle ok. Pchełku drewna nie przesyłaj, bo my jesteśmy jak ta Barbie, z plastiku wyłącznie i to się prędko nie zmieni. No chyba, że "kryzys" nas do lasu zapędzi i pójdziemy w partyzanty :D

Pozdrawiam

pchelek
19-03-2009, 19:05
Najlepiej to Ci wszystkie fotki zgram na plytke - w tematach czyli kolejnych ekspertyzach. I wysle - do wykorzystania.
Druga sprawa to czy moge podac przy fotkach adres strony do Twoich fotek. Poprosze Materialy to zamieszcza. Poszedl 1 artykul w pazdizerniku bodajze o nietypowych wadach materialowych okien z drewna, teraz wyjda nietypowe wady okien [profile] z PVC, trzeci to ukryte wady wykonania i montazu, czwarty [w przygotowaniu] to wady powstajace na budowach - tu najbardziej niszczone sa okna z drewna. Piaty to wady okien za duzych i baaardzo duzych. Mam tez cztery prezentaje o oknach - z wykorzystaniem fotek moich z internetu, twoich.
Jedna - to Ci wysle do publikacji na stronie - wywola burze..
Mysle ze te artykuly to moge Ci udostepnic - czy do publikacji - to musze uzgodnic z materialami [chyba ze da sie notke ze oryginal jest na stronie Materialow Budowlanych. Na plytke tez wgram.

T12345T
20-03-2009, 08:54
pchełku, ślij ! Co będę mógł wykorzystam, no i może zmobilizuje mnie to do stworzenia galerii zdjęć montażowych z prawdziwego zdarzenia.

Przepraszam, że korzystam z okazji, ale chcę złożyć wszystkim forumowiczom następującą propozycję:

Jeśli niedawno kupiliście okna z PVC lub zamierzacie je kupić w najbliższym czasie napiszcie do mnie o wszystkim co Wam się na rynku okien spodobało i co się nie spodobało. Napiszcie o Waszych doświadczeniach, tych dobrych i tych złych. Przesyłajcie zdjęcia z montaży oraz treści dokumentów, które budzą Wasze wątpliwości lub które Wam się szczególnie spodobały.

Będziemy publikować i promować Wasze opinie w specjalnie stworzonym dziale vortalu OKNOTEST.PL, w którym producenci i sprzedawcy będą mogli zaczerpnąć wiedzy jak naprawdę są postrzegani przez klientów.

Przy odpowiedniej ilości Waszych opinii możemy pokusić się o stworzenie prawdziwie konsumenckiego rankingu firm okiennych, który byłby odpowiedzią na wiele zadawanych na tym forum pytać, a w szczególności "gdzie kupić". Nie powinniście zapominać, że Wasze rekomendacje i opinie są dla przyszłych nabywców okien ( i firm ) warte setki, tysiące, a czasem dziesiątki tysięcy złotych.

O ile ten post nie zostanie zbanowany, lub mnie nie wyrzucą na zawsze z tego forum proszę o przesyłanie korespondencji na adres [email protected]
lub kontakt telefoniczny. Aby do nas dotrzeć wystarczy kliknąć na stopkę pod tym wpisem.

Pozdrawiam

finlandia
20-03-2009, 09:25
Test,
może Twoje działanie jest po części jakąś konkurencją dla forum.. ale każde działanie mające na celu wyeliminowanie z rynku najgorszych przypadków powinno mieć błogosławieństo Muratora i innych czasopism. Tylko gdy już będzie dobrze to redaktorowie nie będą mieli o czym pisać :wink: - czego im zyczę! :D

finlandia
20-03-2009, 09:28
Chcę kupić energooszczędne okna. W związku z tym chciałabym zapytać, jakich producentów mam wziąć pod uwagę. Od razu napiszę, że zależy mi na oknach drewnianych o dobrej jakości. Co polecacie?

Powiem tak. Jestem dumnym posiadaczem okien Capital producenta Stolbud Włoszczowa.

Materiał drewno meranti - Uw(czyli współczynnik izolacyjności termicznej okna) 0,6 (im mniej tym lepiej). O ile się orientuje jest to najniższy współczynnik na rynku potwierdzony atestami.

Jeśli chodzi o jakość, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Do tego bardzo pozytywny kontakt z producentem. W sumie gorąco polecam.

Zenon - pytanie doprecyzowujące.. U 0,6 to dla szyby, nie całego okna?
jeśli tak to muszę Cię "zmartwić" bo od dawna są szyby 0,5 a ostatnio i U 0,38..

Nie ten współczynnik powinien być powodem Twojej satysfakcji, a komfort w użytkowaniu Twoich okien.

Charlie
20-03-2009, 17:51
jak się czyta to forum w temacie okien to odnosi się wrażenie, że to chyba najwrażliwszy składnik domu - non stop problem, non-stop :o :o :o :o :o

jareko
20-03-2009, 18:22
jak się czyta to forum w temacie okien to odnosi się wrażenie, że to chyba najwrażliwszy składnik domu - non stop problem, non-stop :o :o :o :o :owidzisz Charlie bo tak naprawde jest
Bo po jaka cholerę wywalać niepotrzebnie kasę na ścianę 3W z 20 cm wełny dając do tego okna o k>1,3? po co improwizować z montażem w takiej sytuacji skoro wystarczy, że jedno podparcie okna szlag trafi i okno osiada w sposób niekontrolowany, po co dla odmiany przy wentylacji grawitacyjnej inwestować w 7 komorowe z szyba k,0,7 i tak dalej
Okna są postrzegane niejako jako zło konieczne
Obserwacja moja i nie tylko moja (szanowni Forumowicze odczytajcie me słowa prawidłowo - są całkowicie pozbawione reklamy kogokolwiek) - potencjalni klienci nie świadomi tematu dają sobie wcisnąć rzeczy im totalnie niepotrzebne podwyższające tylko wartość zlecenia (jak choćby szyby o podwyższonym tłumieniu dziękować - zainteresowanym później rozwinę temat) lub tez na oknach nagminnie się oszczędza
Okna to owszem materiał budowlany jak każdy inny ale tez jeden z najważniejszych elementów z jakiego go zbudowaliśmy.

TEST - to bardzo dobra mysl. Tak jak kiedys mój pomysl o promowaniu dobrych i ganieniu zlych - nic z tego nie wyszlo, realnie prawie nie sposob zweryfikowac czy pisze do ciebie klient czy dealer siebie promuje
Ale.... Ale trzymam kciuki
może w ten prosty sposób uda ci sie wykosi cwaniaków którzy tylko cena a nie jakością pracy zdobywają klientów, może tez uda się wypromować tych którym warto może i więcej zapłacić mając świadomość jakości produktu i montażu
Jedno jest pewne - nadchodzą ciężkie czasy dla klientów. Obaj wiemy ze każdy coraz bardziej szczypie się z kasa a tym samym podatny jest na zrobienie w balona
Tylko koniecznie trzeba byc obiektywnym
Trzymam kciuki

cammeel
20-03-2009, 22:49
Witam
Małe pytanie, czy ktoś z forumowiczów spotkal się z oknami PCV tej firmy???
Poleciło mi ją kilu znajomych którzy mają te okna juz pare lat i dobrze im się sprawują a do tego są konkurencyjne cenowo.
Prosze o jakieś wypowiedzi.
Z góry dzięki:)))

finlandia
21-03-2009, 09:14
Ja się nie spotkałem z oknami firmy Bogdański. Może słowo więcej o nich i produkcie który tworzą?

jareko
21-03-2009, 16:26
do odwiedzających ten watek zwracam się z może i dziwna prośba
Zmieniam stronę i nie wiem do końca jakie informacje i porady chcielibyście tam znaleźć. Już zamieściłem tam kilka zdjęć ale tak naprawdę nie wiem co może być pomocne http://jareko.pl/testowy
Poproszę o sugestie na mail [email protected]
Z góry dziękuję
Jarosław Cichawa

Qgiel
21-03-2009, 19:34
Ja się nie spotkałem z oknami firmy Bogdański. Może słowo więcej o nich i produkcie który tworzą?
Finlandia, a M&S Pomorska Fabryka Okien ?
Dzisiaj jechałem do mamy i po drodze odwiedziłem firmę, gdzie oferują okna tej fabryki. Pani pokazała mi też okno ze wzmocnieniem z włókna szklanego wypełnonym pianką. Przenikalność cieplna ramy ma wynosić 1,21 W/m2*k.
Mógłbym się nimi zainteresować, bo teściowa bardzo dobrze zna właścicieli( są nawet "po rodzinie"), zatem można by liczyć na uczciwy montaż.
A i same okna wyglądają nieźle, zaś wycena lokuje je nieco powyżej średniej z 10 wycen, jakie mi zrobiono.

Browar
22-03-2009, 00:07
POZBUD - piękne solidne okna

pozdrawiam

Browar

Kordian
22-03-2009, 09:45
Polecam AVANTE
Jakiś czas temu mieliśmy przykre zdarzenie na naszej budowie. Włamali nam się. Złodzieje zniszczyli rolety zewnętrzne a następnie chcąc wyważyć okno z ramy ( a na ich nieszczęście albo moje) był to fix więc połamali ramę okienną. Następnie wybrali najprostszą opcję wybijając szybę. Takie uszkodzenia dotkneły nasz największe okno ( patio) szerokie na 4 m. Straty potężne. Jednak w cenie zakupu okien mieliśmy ubezpieczenie od tego typu zdarzeń. Postanowiłem z niego wówczas skorzystać. Podchodziłem do tego zagadnienia z obawami ponieważ miałem złe doświadczenia odnośnie stosunku firm ubezpieczeniowych do napraw szkód a co dopiero w przypadku ubezpieczenia okna w firmie, która je sprzedaje. Już widziałem ile zachodu z tym będzie ( specjalna komisja z fabryki, ekspertyzy, tony dokumentów). I co? Myliłem się. Poinformowałem o zdarzeniu mojego sprzedawcę, dołączyłem zdjęcia + protokół z Policji i to wszystko. Po ok. 2tygodniach( tak długi termin z uwagi, iż mam nietypowy kolor okna i musieli sprowadzać profile z zagranicy) przyjechał do mnie serwisant z Elbląga( a mieszkam praktycznie na drugim końcu Polski) i wymienił okno. Szybko, profesjonalnie i całkowicie za darmo. Wszystko w ramach ubezpieczenia. Zero problemów. Nawet nie chcę myśleć ile mnie by to kosztowało gdyby nie to ubezpiecznie. Roleta zewnętrzna( wyprodukowana przez inną firmę)nie była ubezpieczona więc musiałem zapłacić za jej naprawę. Nie wiem czy firma Oknoplast posiada taką opcję. Z własnego doświadczenia polecam jednak AVANTE ponieważ oprócz produktu wysokiej jakości dorzucają oni to ubezpieczenie, które jak widać na moim przykładzie czasami potrafi się przydać. Ponadto sposób podejścia do klienta i jakość obsługi na rewelacyjnym poziomie. Pomimo tego że żyjemy w dobie totalnej konkurencji często firmy po sprzedaniu swojego produktu olewają klienta stąd też może normalne zachowanie firmy w tym przypadku wzbudziło moje uznanie.

aniak25
22-03-2009, 15:42
finlandia dzieki za opinie w moich komentarzach (pisze tu bo nie wiem czy tam jeszcze zerkniesz), co prawda nie pomogo mi w podjeciu decyzji bo jak przeczytalam w ankietowym watku jareko cytuję "serce za drewnem a rozum za PVC" to wlasnie tak sie czuje. Zawsze chcielam duuuzo drewna w domu ale jednak ze wzgledow finansowych zostanie wstawiony drewnopodobny plastik.
A swoja drogą jako znawce tematu zapytam czy jest jeszcze godna polecenia firma robiaca okna PVC a tansza od jezierskiego? Chcialam wycenic w MS okna i VEKA ale tych pierwszych nie mogę zastac w biurze a do drugich nie jestem przekonana bo nie widzialam ich okien na zywo. Zreszta powyżej Qgiel tez pyta o MS wiec jeśli możesz to proszę o opinię.
pozdrawiam

jareko
22-03-2009, 16:47
MS jest znana i ceniona firma na naszym i nie tylko naszym rynku. Robią naprawdę dobre okna i nie ma się realnie do czego przyczepić
mała tylko uwaga - wzmocnienie z kompozytu nie w każdym przypadku jest zaleta - jeśli masz mieć duże gabaryty to lepiej zrezygnować z niego na rzecz wzmocnienia stalowego
A co do cen.... nie potrafię odpowiedzieć. Kilka razy było tak, że moi klienci wybierali Jezierskiego bo był tańszy, kilka razy wybierali Oknoplast bądź MS bo w innej konfiguracji okien okazywali się tańsi

czmirek
22-03-2009, 17:24
finlandia dzieki za opinie w moich komentarzach (pisze tu bo nie wiem czy tam jeszcze zerkniesz), co prawda nie pomogo mi w podjeciu decyzji bo jak przeczytalam w ankietowym watku jareko cytuję "serce za drewnem a rozum za PVC" to wlasnie tak sie czuje. Zawsze chcielam duuuzo drewna w domu ale jednak ze wzgledow finansowych zostanie wstawiony drewnopodobny plastik.
A swoja drogą jako znawce tematu zapytam czy jest jeszcze godna polecenia firma robiaca okna PVC a tansza od jezierskiego? Chcialam wycenic w MS okna i VEKA ale tych pierwszych nie mogę zastac w biurze a do drugich nie jestem przekonana bo nie widzialam ich okien na zywo. Zreszta powyżej Qgiel tez pyta o MS wiec jeśli możesz to proszę o opinię.
pozdrawiam

a sprawdzalas ceny w www.oknawimaro.pl ?
i co wazne w godzinach pracy sa w biurze polecam kontakt z p. Kwiatkowskim