PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

bwojtek
01-03-2010, 20:25
Bylem w 2 uznanych w miescie firmach, i powiedziano mi ze:
1a) nie ma mozliwosci zrobienia tych okien uchylnych,
prawda - nie wdając sie bardziej w szczegóły [ciach]

Coś się pogubiłeś Jareko:o Odpowiadasz na niezadane pytania ale tylko zacytowane. I poza tym już na te pytania odpowiadałeś! Cofnij się do poprzedniej strony.

jareko
01-03-2010, 20:29
..Coś się pogubiłeś Jareko:o Odpowiadasz na niezadane pytania ale tylko zacytowane. I poza tym już na te pytania odpowiadałeś! Cofnij się do poprzedniej strony.sorki, zmęczony już jestem, niewyspany :( a to dopiero początek sezonu

czmirek
01-03-2010, 21:37
..Coś się pogubiłeś Jareko:o Odpowiadasz na niezadane pytania ale tylko zacytowane. I poza tym już na te pytania odpowiadałeś! Cofnij się do poprzedniej strony.sorki, zmęczony już jestem, niewyspany :( a to dopiero początek sezonu

wiec zrezygnuj z jednego etatu bedziesz bardziej wypoczety i wyspany

finlandia
02-03-2010, 12:27
Witam

Chcialem zapytac ekspertow na tym forum odnosnie okna naroznego ktore mam w kuchni. Czy jest to dobre i typowe rozwiazanie. Rozmawialem z autorem projektu i zapewnial mnie ze jest to typowe rozwiazanie i ze z takimi oknami nie ma problemu, natomiast architekt adaptujacy moj projekt ma odmienne zdanie, a mianowicie powiedzial mi ze moga byc problemy w momencie kiedy dom bedzie osiadal i ze proponuje rozwiazac ten problem slupkiem betonowym, oraz przy tego typu rowiazaniach musi byc perfekcyjnie wykonany strop oraz ze tego typu okna sa dosc drogie w porownaniu do ,,normalnych". Prosze Was o pomoc i wyjasnienie jak dla laika w dziedzinie okien. Mam zamiar zakupic okna drewniane. Z gory dziekuje za pomoc.Pozdrawiam. Ponizej rysunek okna.

[/img]
A ja dodam:
w oknach drewnianych nagminne jest łączenie wykuszy bez słupka. Rama drewniana jest z reguły sztywniejsza niż przeciętnego tworzywa i z tego założenia wychodzą wykonawcy -po skręceniu dwóch ram całość jest w miarę stabilna. Z tym że, jest inny problem - styk jest uszczelniany tylko pianą i w najlepszym wypadku przykryty listwą osłonową.
A są w drewnie i powinny być zastosowane bardzo stabilne, masywne słupki wykuszowe. Taki na kąt 90st nie powinien być problemem dla żadnego wykonawcy.

pchelek
02-03-2010, 19:19
Nie bylo mnie dwa dni - a tu milion postow.
czy mozecie troche wolniej zapin.....ac.
daleki jestem od krytyki.
Teoria mija sie praktyka, praktyka z teoria, Instrukcja ITB podaje zasady ogolne.
Kazdy z Was montazystow na tym forum zagina instrukcje - kazda - w kozi rog.
Mam chyba z 10 ekspertyz - kazda mnie zaskakuje.
Albo pozytywnie - jak okna z Ziębic.
Albo negatywnie - jak ona z .............
Zbieram materialy do nietypowego montazu.
Jareko obiecal pomoc.
Moze by i pozostali.
Jakby skrocic ten nasz watek to bysmy mieli najlepszy w Europie poradnik montazysty.
Moze to srobie -skroce co nieco - dorzucimy rysunki - wydamy - bedziemy spac na workach pieniedzy. :))))

pchelek
02-03-2010, 19:21
Z tym że, jest inny problem - styk jest uszczelniany tylko pianą i w najlepszym wypadku przykryty listwą osłonową.
Jest to dramat - a wystarczyloby dac slupki narozne na obce piora - niezwykle proste rozwiazanie.

JarekKos
02-03-2010, 23:30
Ja do Jareko :D ... moje ma 3,60x60
i kaza mi to dzielić na dwie tafle :-?
3600 wysokie?
oczywiście dzielić
maksymalna wysokość okien - 2500

2500 = maksymalna wysokość okna normalnej "odpowiedzialności" producenta.

JarekKos
02-03-2010, 23:38
w oknach drewnianych nagminne jest łączenie wykuszy bez słupka. Rama drewniana jest z reguły sztywniejsza niż przeciętnego tworzywa i z tego założenia wychodzą wykonawcy -po skręceniu dwóch ram całość jest w miarę stabilna. Z tym że, jest inny problem - styk jest uszczelniany tylko pianą i w najlepszym wypadku przykryty listwą osłonową.
A są w drewnie i powinny być zastosowane bardzo stabilne, masywne słupki wykuszowe. Taki na kąt 90st nie powinien być problemem dla żadnego wykonawcy.

Poza problemami opisanymi przez Finlandie jest wg mnie jeszcze parę.

Między innymi:

- Brak możliwości otwarcia skrzydła pod kątem 90 stopni
- Brak dylatacji
- paskudna estetyka

AgaMaro
03-03-2010, 00:31
Prośba o opinie.
Proszę o pomoc i wyrażnie opinii na temat profili jak i producentów. Mam trzy wyceny okien do budowanego domu i niezłą kołomyjkę co wybrać - pomóżcie

1.Firma Dako - profil veka 5kom., okucie winkHaus autopilot,klamka secustic, jedna komora szyby- 15000PLN

2. Firma Eurokolor - profil Rehau Brylant 70mm, okucie Roto, klamka secustic, jedna komora szyby lub dwie komory szyby w cenie (trzyszybowe) , 5 kom. - 14700

3. Firma Eurokolor - profil Rehau Brylant 80, okucie Roto, klamka secustic, jedna komora szyby lub dwie komory szyby w cenie (trzyszybowe), 6 kom. - 15000
Co wogóle sądzice na temat okien z 3 szybami - czy warto wpychać się w tak ciężkie okna ?

Jeszcze jedno - pewnie jako doświadczeni goście mieliście do czynienia z producentami i firmami parającymi się prod. rolet zew. Mam przygotowane nadproża pod rolety zew. podtynkowe (integra) - co sądzicie o produktach firm Vertex czy Portos.?
Dzięki za pomoc

Najtmara
03-03-2010, 12:25
W jednym z punktów dealerskich, na moje pytanie: jak proponują poprawnie zamontować okno balkonowe, jeżeli na podłodze brak styropianu i wylewki (podłoga w tej chwili o 22 cm niżej niż poziom docelowy) zaproponowano, abyśmy podmurowali otwór np. bloczkami betonu komórkowego do poziomu listwy podparapetowej tzn. kilka cm niżej niż podłoga na gotowo. Twierdzą, że okno zamontują na listwie parapetowej postawionej na tych bloczkach komórkowych.
Okno balkonowe (tarasowe) 180x230 dwuskrzydłowe, z ruchomym słupkiem. Ściany 2W.
Co o tym sądzicie? Czy zaproponowany montaż będzie prawidłowy?
Czy może upierać się przy dodatkowym profilu od dołu okna?

jareko
03-03-2010, 13:01
to i tak super ze nie zaproponowali ci pozostawienie okien na cegłach :)
To juz twoja decyzja - tylko od razu pomyśl jak zabezpieczyć termicznie to miejsce przy podmurowaniu
gdzieś w wymianie doświadczeń szlajają się zdjęcia termowizyjne z obu rozwiązań
kwestia ostatniego tygodnia

Najtmara
03-03-2010, 14:25
Dzięki, Jareko, za odpowiedź.
Od zewnątrz muru (poroton) mamy 10 cm styroduru, który leci od fundamentów przez cokół, oddylatowuje (ale słowo!) dom od tarasu, który już mamy wylany na fundamentach.
Czy ten styrodur wystarczy?
Podmurowanie to pomysł z salonu J. Dodatkowy profil 400 zeta, ale może warto.
A tych zdjęć termo.. poszukam, dzięki.

gryf66
05-03-2010, 16:32
Witam i pozdrawiam wszystkich na forum.
Ostatnio staram się przeczytać ten post (niestety jest ogromny),interesuje mnie informacja na temat dobrych okien jakie są sprzedawane w mojej okolicy.
O ofertę dowiadywałem się w firmach które zajmują się montażami już kilka lat .
Otrzymałem następujące propozycje.

Wielkość okien jest taka sama ,z podobnymi podziałami ,różnią się tylko współczynnikami U dla szyb i profili,okuciami i najważniejsze profilami.
Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytania w poprzednich odpowiedziach ,i będę bardzo wdzięczny jeżeli otrzymam od kogoś jakieś bliższe informacje na temat okien.
Ceny są dosyć zbliżone ,różnice w wysokości ok 100-150 zł za okno z montażem.

Podaję propozycje jakie otrzymałem
- okna MS tytanowe z wkładką termiczną 5 komorowe ,okucia Maco Multi-Matic z powłoką ,szyba pakiet trzyszybowy Supertermo 0,5W/m ,klamka Secustic
Cena ok 1000 zł za szt.
- Okna Vetrex profil Veka Roundline,szyba pakiet 3 szybowy 0,7 W/m,okucia Roto NT ,klamka Sekustic
Cena ok 1000 zł
- okna Majewski Nysa ,profil Thyssen ,szyba pakiet 3 szybowy 0,6 W/m,okucia Maco Multi-Trend
Cena ok 900 zł
-okna Aluplast IDEAL 4000 niestety nie posiadam informacji ( na razie) o okuciach ,kupowałem wcześniej te okna ale są zamontowane w domu gdzie bywam 2 razy do roku i niestety nie potrafię powiedzieć nic o użytkowaniu (klamki standard tani plastik), szyba pakiet 3 szybowy 0,7 W/m .
Cena ok 1000 zł

Wszystkie okna białe ,z montażem bez obróbki.
Proszę jeżeli można o opinie które z tych okien ma najlepsze parametry ( choć czytałem w postach ,że większość okien jest podobna a ważny jest również montaż).
Z zasięgniętych informacji o działaniu firm montujących są to podobne firmy o podobnym doświadczeniu.

Dziękuję za wszelkie informacje.

bwojtek
05-03-2010, 17:02
Proszę jeżeli można o opinie które z tych okien ma najlepsze parametry
O jakie parametry pytasz? Jeżeli o termiczne to już sobie sam odpowiedziałeś przytaczając współczynniki.
Poza tym co to za porównanie cen jednego okna? Masz wszystkie okna jednego typu w całym domu?

gryf66
05-03-2010, 17:29
Jeśli chodzi o ścisłość interesuje mnie nie tylko przewodność szyby,chodzi też o okucia i profile ,wg parametrów ciepła najlepszy jest MS ale niestety nie wiem jak jest z okuciami i profilami(sztywność wytrzymałość ,co prawda okna nie są duże szerokość 180 cm na 120 cm wysokości dzielone na dwa aby pasowały podziały do okien na parterze ).
Muszę przebudować całe poddasze i wystawić lukarny ,oraz powiększyć troszeczkę powierzchnię zabudowy.
Jak pisałem parter mam z Aluplasta 4000 ( na wygląd wydaje mi się że np.MS jest lepszy-ale ja się na tym nie znam) ,pakiet 2 szyby i roleta zewnętrzna, ale piętro chcę mieć z szybą potrójną i chodzi o to które z wymienionych okien jest najlepsze pod pakiet 3 szyby(wytrzymałość i inne parametry mechaniczne).
Ceny są bardzo podobne , a jak koledzy pisali okna wybiera się na 20 lat.

Pozdrawiam

JarekKos
05-03-2010, 18:55
Poza tym, że według mnie listwa przyszybowa pod pakiet 0,5 (o grubości 44mm) w MS wygląda brzydko i wolałbym zastosować pakiet 0,6 (o grubości 40mm),

to dla mnie istnieje jeszcze inny problem.
Sam współczynnik przenikania ciepła szyby nie mówi za dużo o współczynniku przenikania ciepła dla całego okna.

Bo z tego co tutaj opisujesz to wygląda na to że MS robi najtańsze okna :)

Pozdrawiam

Charlie
05-03-2010, 22:11
najcieplejsze okna to są z drewna z wkładem termicznym - grubość kantówki 101mm. Sztywne są i nie ma problem ze statyką.
Plastiki są dla biednych :D

jareko
05-03-2010, 23:00
najcieplejsze okna to są z drewna z wkładem termicznym - grubość kantówki 101mm. Sztywne są i nie ma problem ze statyką.
Plastiki są dla biednych :D
oj Charlie Charlie wiec drewniaki sa dla nuworyszów? :lol:

jareko
06-03-2010, 00:05
po poscie Charliego juz wiesz - musza to byc okna z tworzywa :lol: .
Ale na druga czesc pytania nie wiem jak odpowiedziec :(

gryf66
06-03-2010, 12:31
Nie jestem pewien czy najtańsze ,po przeczytaniu CZĘŚCI tego postu byłem w firmie sprzedającej MS ,pakiet do mojego okna jest 3-14-3-14-3 co prawda po postach dowiadywałem się czy nie mogę otrzymać pakietów z szybą 4mm ,sprzedawca zapewniał mnie że przy moich wymiarach okien i szyb trójka jest wystarczająca ,ale mówiąc prawdę wolę jak się uda dostać 4 mm(może jestem przewrażliwiony :) ,ale jak pamiętam grubsza szyba nie jest jakimś błędem ,poza ciężarem).
Niestety wszystkie pakiety są z argonem,ale pocieszam się ,że mój dom jest zwykły a nie pasywny ,chociaż mam zamiar go dobrze ocieplić i wstawić rekuperację.
Prawdę mówiąc wolę inwestować w kilka różnych sposobów oszczędzania energii ,a nie tylko w szyby bo jak większość kolegów pisze że nawet okno z perfekcyjnymi szybami można zepsuć przez złe lub źle wyregulowane okucia lub błędy przy montażu całego okna .
Ceny nie podałem dokładnie co do złotówki ,jak pisałem ceny są zbliżone ważniejsza jest ocena całego okna,a ja niestety nie mam takiej możliwości .
Mam nadzieję ,że koledzy potrafią mnie nakierować które okno ich zdaniem jest troszeczkę lepsze od pozostałych (pod jednym lub drugim względem).
Na MSa mogę dostać troszeczkę większy upust ponieważ mogę w tej samej firmie kupić też okna dachowe które też mam w projekcie a także cena jaką podaję jest tylko do 10 marca - promocja na pakiet szyby 0,5 dopłata 1 zł.
W innych firmach dopłata jest dużo wyższa.

Pozdrawiam
Przepraszam ale niestety mam problemy z wstawianiem odpowiedzi na forum ,stale obserwuję ten wątek ,ale nie mogę odpowiedzieć.

finlandia
06-03-2010, 12:55
Dopłata za lepszą szybę na poziomie 1 zł to kwestia marketingu a nie rzeczywistego prezentu. Zwykle to dopłata do droższych okien i poniekąd rekompensuje wyższą cenę najbardziej wyśrubowanych technicznie okien.
Zastanawiają mnie te grubości szyby 3mm - to prawda? Nie sądziełem że da się na nich osiągnąć dobre współczynniki.. ale jak widać człowiek się uczy przez całe życie.

gryf66
06-03-2010, 15:00
Co do szyb to prawda ,chcieli mi nawet wydrukować certyfikat ale mają mi w razie czego załatwiać pakiet z 4 mm.
Mam nadzieję ,że w poniedziałek dowiem się cenę interesujących mnie okien u przedstawiciela Jezierskiego (niestety jak wygląda w soboty nie pracują - starałem sie złapać jakiegoś telefonicznie)
Będę miał wtedy jeszcze Jezierskiego i Oknoplast z Krakowa ( dzisiaj też zamknięty).
Ale proszę o informację na temat ofert które otrzymałem, w tym poście doczytałem się ,że MS jest jedną z wiodących firm ,pytanie tylko co jest w tej promocji ,jakość całego okna.
Thyssen miał kiedyś słabsze noty(nie wiem jak teraz ) ostatnio nic nie pisano o tych oknach, chociaż w internecie znalazłem niezbyt przyjazne oceny dla fabryki w Nysie ( nie było tego zbyt dużo) .
Veka - znalazłem niezbyt wiele chociaż na forum wyczytałem (w tym poście kilkanaście stron wcześniej ),że MS ma silniejszy profil niż Veka ( może dotyczyło to tylko najtańszych okien).
Parametry U wyglądają najlepiej u MS ,wygląd i wykonanie też niezłe (nie widziałem jeszcze Jezierskiego i nie znam jego ceny :( ).
Proszę tych którzy mieli do czynienia lub słyszeli o oknach które mam do wyboru by podesłali swój typy okien które warto kupić.

Pozdrawiam

alladyd
06-03-2010, 16:03
Pierwszy raz słyszę aby szyby zespolone były robione na "trójkach".Po pierwsze nie ma szyby niskoemisyjnej gr. 3 mm.A nawet gdyby była to jak można zrobić zestaw szybowy na szybie 3mm do okna plastikowego jak sztywność skrzydła zależy od dobrego wyklinowania szyby.Tak że finnlandia nie daj się nabierać.

gryf66
06-03-2010, 16:17
Z tego co wiem to finlandia ma firmę montującą okna kilku różnych firm (odwiedziłem nawet stronę z linku w tym poście) a zaskoczenie co do szyby 3 milimetry w pakiecie dotyczyło tego co podałem z informacji od MS (ale podobno mają na to certyfikat).
Ale dziwnym trafem nikt nie ma zamiaru przeprowadzić oceny okien z moich ofert w skali dobre do odpuść sobie .
:(

Pozdrawiam

bwojtek
06-03-2010, 17:28
byłem w firmie sprzedającej MS ,pakiet do mojego okna jest 3-14-3-14-3
Idź do innego sprzedawcy - ten najwyraźniej nie wie co sprzedaje :lol: (patrz obrazek niżej).

Pierwszy raz słyszę aby szyby zespolone były robione na "trójkach".Po pierwsze nie ma szyby niskoemisyjnej gr. 3 mm.A nawet gdyby była to jak można zrobić zestaw szybowy na szybie 3mm do okna plastikowego jak sztywność skrzydła zależy od dobrego wyklinowania szyby.Tak że finnlandia nie daj się nabierać.
Zanim się coś napisze warto trochę pogooglać. Przede wszystkim przy odpowiedniej skali zamówienia można dostać dowolne szkło (w granicach możliwości technologicznych).
No i ja nie widzę problemu w dystansowaniu wkładu szybowego. Podejrzewam jednak, że taki wkład na "trójkach" ma mocno ograniczone maksymalne rozmiary względem "czwórek".
http://www.ms.pl/var/ms/storage/images/media/images/certyfikaty/pozostale_certyfikaty/swiadectwo_badan_nr_bw_1364_08/49798-3-pol-PL/swiadectwo_badan_nr_bw_1364_08.jpg
Domyślam się nawet na czym polega cały "bajer"! Większość producentów szkła stosuje szyby 4mm i w pakiecie 40mm z argonem osiąga w najlepszym razie U=0,6 a MS przez pomysł zastosowania szkła 3mm uzyskał U=0,5W/m2K. A przy tym zyskujemy ogromnie na ciężarze wkładu zespolonego przez co potencjalnie trwałość okuć będzie większa. Zauważcie, że 3x3=9 czyli prawie tyle co 2x4mm. Jest to stanowczo mniej niż 3x4mm. Dla mnie pomysł godny naśladowania (już wiem o czym muszę pogadać w poniedziałek z moim dostawcą szkła...).

gryf66
06-03-2010, 19:34
Standardowe szkło do mojej wielkości okna jest robione na 3mm i sprzedawca zapewnia o wystarczającej wytrzymałości mechanicznej pakietu.
Czy według Ciebie bwojtek to co napisałeś
"Dla mnie pomysł godny naśladowania (już wiem o czym muszę pogadać w poniedziałek z moim dostawcą szkła...)." jest rzeczywiście dobrym pomysłem na odciążenie okuć przy jednoczesnym dobrym współczynnikiem U.
Jeżeli tak to jest to plus dla okna.
Niestety nie wiem jak wygląda sprawa jakości okuć z MS ,wszyscy chwalą Roto NT i Winkhausa ale ciężko poza informacjami reklamowymi znaleźć rzetelne oceny innych okuć,na pewno Ci którzy zajmują się montażem i serwisowanie okien wiedzą prawie wszystko o plusach i minusach ,jak i wytrzymałości okuć przy różnych wymiarach i ciężarach okien.
No i niestety nadal czekam na takie opinie. :(
Pozdrawiam

Wygląda ,że to forum ma troszeczkę problemów z serwerami ,dzisiaj wieczorem są znów problemy z zamieszczeniem odpowiedzi ( albo to mój dostawca)

bwojtek
07-03-2010, 11:35
Szkło 3mm stosowano już dawno przy produkcji wkładów zespolonych - jeszcze zanim wymyślono szyby termo i nikt nie narzekał na jego wytrzymałość. Nie wiem tylko jaką powierzchnię wkładu można na tym bezpiecznie wykonać (strzelam, że duuużo mniej niż 2m2 - inaczej może wystąpić "wklęśnięcie" szkła).
Co do obciążania okuć to zastosowanie szkła 3mm daje oczywiste korzyści. 1m2 szkła o grubości waży około 2,5kg czyli wkład 1x1m o budowie 4x14x4x14x4 waży 30kg a przy szkle 3mm tylko 22,5kg!
Jeżeli chodzi o okucia MACO to stosuje je nie tylko MS ale także Oknoplast Kraków więc nie może to być tandeta.

jareko
07-03-2010, 12:03
Ostatnio byl u mnie potencjalny klient MS-a. Mial dosc duze okna a chcial by byly jak najcieplejsze. Co sie okazalo - HKS-a nie zrobia mu na wzmocnieniu termo - trzeba zastosowac stal i okno bedzie mialo zupelnie inny wyglad, wysokie balkony takze wymagaly zastosowania stali a nie włókien - podobnie koniecznosc zastosowania jakiegos innego profila i inny wyglad okna, okna jednoskrzydlowe 150/150 - zupelnie inne szyby, juz nie 3 tylko 4 i k inne niz sie spodziewal.

bwojtek
07-03-2010, 12:17
trzeba zastosowac stal i okno bedzie mialo zupelnie inny wyglad
Pisz proszę rzetelnie Jareko a nie by wywołać odpowiedni dla siebie efekt! Przecież to czy do profilu będzie włożona stal czy coś innego nie zmienia jego wyglądu! Najprawdopodobniej chodzi o to, że duże okna wykonują na profilu pośrednim (tak samo zresztą jak Jezierski) i stąd inny wygląd (szersze skrzydła).

bwojtek
07-03-2010, 12:30
Znalazłem dopuszczalne wymiary dla szkła 3mm i to na stronie Effectora (czyli też mają takie szyby w ofercie).

Max powierzchnia [m2] 1,50
Max długość boku [mm] 1500
Maksymalny stosunek boków 1 : 6
Odstęp pomiędzy szybami [mm] 9-16
Czyli na takie szklenie łapie się praktycznie cała typówka. Odpadają balkony (długość boków).

jareko
07-03-2010, 13:14
trzeba zastosowac stal i okno bedzie mialo zupelnie inny wyglad
Pisz proszę rzetelnie Jareko a nie by wywołać odpowiedni dla siebie efekt! Przecież to czy do profilu będzie włożona stal czy coś innego nie zmienia jego wyglądu! Najprawdopodobniej chodzi o to, że duże okna wykonują na profilu pośrednim (tak samo zresztą jak Jezierski) i stąd inny wygląd (szersze skrzydła).Wybacz bwojtku - opieram sie na slowach klienta i jego tu cytuje i nie chodzilo tu tylko o skrzydlo pośrednie

bwojtek
07-03-2010, 13:24
trzeba zastosowac stal i okno bedzie mialo zupelnie inny wyglad
Pisz proszę rzetelnie Jareko a nie by wywołać odpowiedni dla siebie efekt! Przecież to czy do profilu będzie włożona stal czy coś innego nie zmienia jego wyglądu! Najprawdopodobniej chodzi o to, że duże okna wykonują na profilu pośrednim (tak samo zresztą jak Jezierski) i stąd inny wygląd (szersze skrzydła).Wybacz bwojtku - opieram sie na slowach klienta i jego tu cytuje i nie chodzilo tu tylko o skrzydlo pośrednie
No to o co chodzi? Skoro wiesz, że nie o skrzydło pośrednie to nam proszę wyjaśnij.

czmirek
07-03-2010, 14:55
Jeżeli chodzi o okucia MACO to stosuje je nie tylko MS ale także Oknoplast Kraków więc nie może to być tandeta

tandeta moze nie, ale sa konkurencyjne cenowo siegenia nigdy nie bedzie taka tania jak maco

bwojtek
07-03-2010, 17:28
Jeżeli chodzi o okucia MACO to stosuje je nie tylko MS ale także Oknoplast Kraków więc nie może to być tandeta

tandeta moze nie, ale sa konkurencyjne cenowo siegenia nigdy nie bedzie taka tania jak maco
Nie żartuj... Pewnie dobroplast stosuje Siegenię z uwagi na wysoką cenę :lol: :lol: :lol:

jareko
07-03-2010, 18:41
...No to o co chodzi? Skoro wiesz, że nie o skrzydło pośrednie to nam proszę wyjaśnij.Wiem ze nie chodzilo o skrzydlo posrednie bo mu pokazalem jak to wyglada w Schuco ale szczegolow nie znam, jak wspomnialem oparlem swoja wypowiedz na wypowiedzi klienta ktoremu sie takie rozwiazanie sie nie podobalo i tyle a ty doszukujesz sie czort wie czego. Jako, ze nie jest to Forumowicz to watpie by sie tu wypowiedzial, co mu pokazali i dlaczego mu sie to nie podobalo.

miejski
07-03-2010, 18:56
Mam w projekcie 2 b. duże okna:
- 2,70 x 2,35m,
- 3,40 x 2,35m.

Jakie polecacie? Od jakich się trzymać z daleka?

czmirek
07-03-2010, 19:35
Jeżeli chodzi o okucia MACO to stosuje je nie tylko MS ale także Oknoplast Kraków więc nie może to być tandeta

tandeta moze nie, ale sa konkurencyjne cenowo siegenia nigdy nie bedzie taka tania jak maco
Nie żartuj... Pewnie dobroplast stosuje Siegenię z uwagi na wysoką cenę :lol: :lol: :lol:

nie zartuj ... pewnie mowisz o aubi

jareko
07-03-2010, 19:37
bynajmniej czmirku :)

JarekKos
07-03-2010, 19:39
...No to o co chodzi? Skoro wiesz, że nie o skrzydło pośrednie to nam proszę wyjaśnij.Wiem ze nie chodzilo o skrzydlo posrednie bo mu pokazalem jak to wyglada w Schuco ale szczegolow nie znam, jak wspomnialem oparlem swoja wypowiedz na wypowiedzi klienta ktoremu sie takie rozwiazanie sie nie podobalo i tyle a ty doszukujesz sie czort wie czego. Jako, ze nie jest to Forumowicz to watpie by sie tu wypowiedzial, co mu pokazali i dlaczego mu sie to nie podobalo.

Jareko,

a właśnie że chodzi o skrzydło pośrednie i ewentualnie skrzydło drzwiowe.

A jest to spowodowane tym samym powodem, dla którego ogólnie na rynku nie ma innych wzmocnień ogólnie dostępnych poza typowymi. Koszt ich produkcji przewyższa zysk. Z tego też prostego powodu MS ma w swojej ofercie wzmocnienie termo do standardowego skrzydła i ramy.

JarekKos
07-03-2010, 19:44
Jeżeli chodzi o okucia MACO to stosuje je nie tylko MS ale także Oknoplast Kraków więc nie może to być tandeta

tandeta moze nie, ale sa konkurencyjne cenowo siegenia nigdy nie bedzie taka tania jak maco
Nie żartuj... Pewnie dobroplast stosuje Siegenię z uwagi na wysoką cenę :lol: :lol: :lol:

nie zartuj ... pewnie mowisz o aubi

Ale koledzy,

jak mówicie A to powiedzcie też B

Dobroplast sosuje okucia Siegenia , ale tylko w przymusowym zakresie. Elementy typu zaślepki, zaczepy, zawiasy R używa z firmy Medos. I na tym polega ten cały myk.
Ale akurat w tym to Dobroplast nie jest odosobniony, bo PH Siegeni taką ofertę składa każdemu producentowi. żeby było taniej - dla tych co nie chcą gwarancji. :wink: :lol:

JarekKos
07-03-2010, 19:57
Niestety nie wiem jak wygląda sprawa jakości okuć z MS ,wszyscy chwalą Roto NT i Winkhausa ale ciężko poza informacjami reklamowymi znaleźć rzetelne oceny innych okuć,na pewno Ci którzy zajmują się montażem i serwisowanie okien wiedzą prawie wszystko o plusach i minusach ,jak i wytrzymałości okuć przy różnych wymiarach i ciężarach okien.
No i niestety nadal czekam na takie opinie. :(
Pozdrawiam


Co do okuć, to powiem Ci tak: Każda firma okuciowa ma swoje zalety i wady. Czy będziesz miał założone w swoich oknach MACO, ROTO, WINKHAUS, SIEGENIA, czy GU, nie powinno być dla ciebie żadnej różnicy w użytkowaniu. Ważne jest aby nie było tam elementów od różnych producentów okuć w jednym oknie.
Powiem Ci na moim przykładzie. Okna i drzwi balkonowe produkujemy na okuciach ROTO NT, ale HKS i HS okuwamy na GU, bo według nas jest to okucie bardziej niezawodne i posiada lepsze rozwiązania.

Co do firm które tutaj opisałeś.

Moja kolejność wyglądała by następująco:

1 i 2 : MS i JEZIERSKI
3: OKNOPLAST Kraków
4: VETREX
5: MAJEWSKI
Niestety nie podałeś producenta na profilu ALUPLAST, tak że nie bardzo mogę go sklasyfikować.

Jest to moja subiektywna ocena tych firm, przy założeniu że masz oferty podobne do siebie pod kątem parametrów technicznych.

gryf66
07-03-2010, 21:23
Dziękuję bardzo ,
jutro postaram się o ofertę od Jezierskiego wraz z parametrami i od Oknoplastu ,jeżeli cena nie będzie drastycznie różna od MS a parametry takie same to zdecyduję między 3 pierwszymi w zależności od jakości wykonania i parametru U całego okna.
Dziękuję za porady i napiszę tu o swoim wyborze i o tym co przeważyło.

Pozdrawiam

gryf66
08-03-2010, 20:28
Niestety Oknoplast nie ma profili 5 komorowych z pakietami 3 szybowymi,ofertę od Jezierskiego dostałem niestety przy 3 oknach jest różnica 500 zł w stosunku do MS.
Jest tylko pytanie czy różnica jest warta 500 zł , Jezierski daje okucia Winkhausa Activpilot i tylko jedno skrzydło uchylno-rozwierne.
MS ma 2 uchylno-rozwierne ale dadzą mi pakiet z szybą 4mm no i będą w sumie tańsze o 500 zł (ale gwarancja i serwis Jezierski 7lat a MS Słupsk 5lat)
No i dylemat co wybrać.

Pozdrawiam

bwojtek
08-03-2010, 22:01
Jeżeli na 3 niedużych oknach masz 500zł różnicy między MS a Jezierskim to pewnie wynika to z jakiejś promocji bo zazwyczaj ceny są zbliżone. Korzystaj więc puki zima za oknami :lol:
Na szyby 4mm to ja bym się nie upierał. Po co brać szkło o gorszym "U" skoro wkłady malutkie (okno 180x120 z podziałem 1/2 będzie miało szyby mniej więcej 70x100 czyli daleko im do 1,5m2).

PS.
Wykonałem dzisiaj testową rozmowę z dostawcą szkła ale cenę na trzyszybówkę na "trójkach" podali wyższą niż na "czwórkach" co zdaje się być nielogiczne biorąc pod uwagę 25% oszczędności szkła :evil:

jareko
08-03-2010, 22:04
...Jest tylko pytanie czy różnica jest warta 500 zł , Jezierski daje okucia Winkhausa Activpilot i tylko jedno skrzydło uchylno-rozwierne.... porównaj to co masz w okuciach w standardzie

gryf66
08-03-2010, 22:23
Ale pakiet na szybach 4 mm ma taki sam współczynnik 5W/m a dom w którym mają być zainstalowane okna jest blisko drogi i kolei ,wydawało mi się ,że grubsze szyby bardziej tłumią dźwięk i będą cichsze okna.
Drugie czy różnica w jakości okuć 3 okien jest warta 500 zł ?.

jareko
08-03-2010, 23:02
ty kupujesz, ty oceniasz, ty decydujesz co dla ciebie jest ważne
Skoro masz blisko drogę to pal sześć te 5 stów, zamów okna gdzie jedna szyba będzie innej grubości od pozostałych np. 6mm. Okien nie kupujesz na rok czy dwa i patrzenie tylko przez pryzmat kasiory odbije ci się czkawka. Zainwestowałbym przede wszystkim w pakiet trzyszybowy (cieplej) z inna, grubsza (ale tylko jedna) szyba - ciszej

gryf66
09-03-2010, 08:27
Mam pytanie ,nie wiem czy będą chcieli zrobić mi pakiety szyb na zamówienie.
Czy pakiet z 3 szyb 4mm ma lepsze parametry tłumienia dźwięku niż na szybach 3mm (dom jest o 30 m od drogi przelotowej przez moją miejscowość -chociaż w następnym roku powinna być oddana obwodnica i ok 150 m od głównej magistrali kolejowej między śląskiem a pomorzem zachodnim - dużo pociągów towarowych).
Parametr U będzie taki sam 5W/m przy szybie 3 lub 4 mm ,to jakie okna wezmę zależne będzie od moich rozmów z przedstawicielem Jezierskiego i cen jakie dostanę na okna dachowe + wynegocjowana cena za okna do lukarn.

Pozdrawiam i dziękuję.

bwojtek
09-03-2010, 09:45
Parametr U będzie taki sam 5W/m przy szybie 3 lub 4 mm
Strasznie kiepskie te szyby :wink: Są już dostępne 10x cieplejsze :lol:
Co do izolacji akustycznej to poproś przed zakupem o wyniki badań pod kątem Rw.

T12345T
09-03-2010, 10:24
Mam pytanie ,nie wiem czy będą chcieli zrobić mi pakiety szyb na zamówienie.

Gryfie drogi, jak większość klientów, wchodzisz i dajesz się wciągać w całkiem niepotrzebne dywagacje "z czego buduje się okno".

Wybrałeś już jakichś tam producentów, no i dobrze. Teraz wystarczy, że im powiesz co następuje: Drogie moje misie, mieszkam niedaleko ruchliwej drogi i buduję (remontuję) dom, który w moich założeniach ma spełniać dwa główne warunki, ma być w nim odpowiednio ciepło i cicho. W związku z tym proszę o przygotowanie oferty na okna, które będą posiadały współczynnik przenikania ciepła Uw nie większy niż 1,2 W/(m2*K) i izolacyjność akustyczną właściwą RA2 nie mniejszą niż 35 dB oraz zostaną odpowiednio zamontowane. Dostajesz oferty. Porównujesz oferty. Wybierasz tę, która Ci odpowiada. Zapisujesz w umowie, że masz otrzymać okna o takich a nie innych wartościach obu właściwości i... już. Jak coś będzie nie teges, to miałeś zapis umowie i masz podstawę do dochodzenia roszczeń.

Gryfie, tak naprawdę, sam sobie komplikujesz życie wchodząc w buty technologów produkcji i próbując samodzielnie składać okna, o których konstrukcji niewiele wiesz, więc po co? Jak potrzebujesz tort na urodziny, to mówisz cukiernikowi jak ma go zrobić i z czego? Z oknami podobnie. Mają mieć właściwości (smak tortu) jakie Ty chcesz, a z czego je firma zmajstruje, to jej broszka. Jeśli chcesz się dowiedzieć co nieco o izolacyjności akustycznej stolarki okiennej na początek zapoznaj się może z tymi dwoma artykułami "Zabij hałas oknem" (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/zabij_halas_oknem.php) oraz "Izolacyjność akustyczna okien - podstawy" (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/izolacyjnosc-akustyczna-okien.php).

stary
09-03-2010, 10:27
.....
Wykonałem dzisiaj testową rozmowę z dostawcą szkła ale cenę na trzyszybówkę na "trójkach" podali wyższą niż na "czwórkach" co zdaje się być nielogiczne biorąc pod uwagę 25% oszczędności szkła :evil:
Również mamy dużo wyższe ceny na pakiet 3/16a/3/16a/3 , U=0,5 niz na 4/14a/4/14a/4, U=0,6. Tłumaczą to specjalną powłoką na "trójkach", która jest podobno bardzo droga.... :roll:

JarekKos
09-03-2010, 15:32
.....
Wykonałem dzisiaj testową rozmowę z dostawcą szkła ale cenę na trzyszybówkę na "trójkach" podali wyższą niż na "czwórkach" co zdaje się być nielogiczne biorąc pod uwagę 25% oszczędności szkła :evil:
Również mamy dużo wyższe ceny na pakiet 3/16a/3/16a/3 , U=0,5 niz na 4/14a/4/14a/4, U=0,6. Tłumaczą to specjalną powłoką na "trójkach", która jest podobno bardzo droga.... :roll:

A mi dostawca powiedział, że nie mają standardowo 3mm z powłoką w ofercie i będzie z tego powodu droższe niż 4mm.

bwojtek
09-03-2010, 20:25
No dobra. Mamy 3 jednakowe opinie, że wkład na "trójkach" jest droższy od tego na "czwórkach". Zastanawia mnie w takim razie dlaczego MS pcha to za 1zł?
Pewnie zima minie i zaczną kasować jak za zboże!

Moris77
09-03-2010, 20:43
No dobra. Mamy 3 jednakowe opinie, że wkład na "trójkach" jest droższy od tego na "czwórkach". Zastanawia mnie w takim razie dlaczego MS pcha to za 1zł?
Pewnie zima minie i zaczną kasować jak za zboże!
Pchać mogą i z 1 grosza nie dajmy się zwariować, każda promocja to tylko chwyt marketingowy (wyjątkiem są markety jak sprzedają słodycze gdzie okres przydatności do spożycia kończy się za dwa dni )
Wszystko jest skalkulowane przez producenta i ukryte w cenie końcowej gotowego wyrobu, za wszystko i tak zapłaci klient.

gryf66
09-03-2010, 21:05
Niestety sprzedawcy są zawsze w lepszej sytuacji od kupujących, jako kupujący wiem że nie zadałem co najmniej 10 lub więcej ważnych pytań na tematy o których sprzedawca nie poinformuje kupującego (nie wszyscy sprzedawcy tak robią ale wszyscy są tak szkoleni - sam wiem coś o tym bo byłem też tak szkolony kiedyś).
Różnica cen zaczyna być już bardzo mała ,niestety każdy ze sprzedawców udaje ,że nie zna okien drugiego wytwórcy i nic nich nie wie lub stwierdza ,że jego firma robiła kiedyś na takich okuciach ale przeszła na lepsze (to stwierdził przedstawiciel MS).
Niestety nie wyjaśnia czy lepsze (może tańsze) dla sprzedającego czy lepsze bo lepsza jakość przy tej samej cenie dla kupującego.
Pytanie czy szyba od Jezierskiego ma ciepłą ramkę (nie metalową)- jeżeli dobrze znalazłem w internecie Swisspacer jest z tworzywa sztucznego i czy rzeczywiście ma U 0,5W/m a nie 0,6 W/m przy pakiecie z szyby 4 mm w MS.
Po drugie czy okucia w Rondo Jezierskiego mają bolce przeciwwłamaniowe równoważne z zabezpieczeniem przeciwwyważeniowym w MS.

Muszę jutro podjąć decyzję z tego powodu potrzebuję do jutra jakieś dokładniejsze informacje :-? .
Wiem ,czytałem ,że wszystkie dobre firmy robią dobre okna,ale chcę kupić "najlepsze" przy wyborze od dwóch producentów o podobnej cenie.

Pozdrawiam

bwojtek
09-03-2010, 21:16
Po drugie czy okucia w Rondo Jezierskiego mają bolce przeciwwłamaniowe równoważne z zabezpieczeniem przeciwwyważeniowym w MS.
Jak dla mnie twoje pytania przestają się trzymać kupy... Jakie znaczenie mają okucia antywyważeniowe na piętrze w lukarnach? Pewnie na parterze masz WK3 i P6?

jareko
09-03-2010, 21:26
dziwne ze przedstawiciel Jezierskiego nie poinformował cie o tak podstawowych sprawach jak :
- ciepła ramka SwisSpacer - ramka z tworzywa i tak naprawdę jedyna prawdziwa ciepła ramka - możesz to sprawdzić na stronie każdego producenta szkła
- w skrzydle R w standardzie masz trzy zestawienia grzybków z zaczepami antywłamaniowymi
- w skrzydle Ru w standardzie masz cztery zestawienia grzybków z zaczepami antywyważeniowymi
- w zasuwnicach występuję tylko grzybki tym samym w każdym momencie możesz rozbudować okucia o zaczepy antywyważeniowe - tylko po co? Można od razu podjąć decyzję okuć WK1 czy WK2 - wyjdzie taniej :)
- stopniowanie uchyłu w standardzie
- blokada błędnego położenia klamki w standardzie
- dla mnie zaleta ogromna - brak szyb 3mm grubości w tym miejscu pakiet 4/16/4/16/4 o k=0,5 - czy nie jest to lepsze rozwiązanie

Jak wspomniałem - ostateczna decyzja należy do Ciebie

Charlie
09-03-2010, 21:50
dźwięki o niskiej częstotliwości, charakterystyczne dla ruchu drogowego i trakcji kolejowej wytłumiane są skutecznie przegrodą >40 dB.
Dodatkowa informacja to taka, że Rw szyby a Rw okna to dwie całkiem inne wartości (podobnie jak przy U szyby i U okna).
Generalnie aby osiagnąć Rw okna powinno sie Rw szyby podwyższyć o 2 ; 3 punkty.
Do precyzyjnego wyliczenia poziomu dźwięku dochodzącego do obiektu należy badać otoczenie urządzeniem o nazwie sonometr przez 24 godziny.
Dzień i noc dla dźwięku to dwa różne obszary do grasowania .
Dodatkowa informacja - przy poknach o podwyższonej dźwiękochłonnosci Klient musi zrezygnować ze szprosów międzyszybowych. Ich zastosowanie grodzi efektem rezonansu.

P.S. sprzedawca nie powinien sam ustalać Klientowi wysokości Rw jako ochrony przed dźwiękiem. Murowana reklamacja na zasadzie "Panie miało byc cicho a ja dalej słyszę te pociagi turkoczące o 24 ej - zrób Pan coś z tym bo nie zapłacę". Winno się przeprowadzić badania w celu delegowania odpowiedzialności. Zabawy z dźwiękiem należą do najtrudniejszych w budownictwie i najlepiej poruszać się projektami, wyliczeniami a nie na gębę.

gryf66
09-03-2010, 21:54
Nie chodzi o to czy okna na piętrze czy nie , chodzi o jakość okuć ,żona chce Jezierskiego z powodu blokady błędnego położenia klamki ( okna będą w pokojach dzieci ,w tym jedno w pokoju pierwszoklasisty - dla żony bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne ) ,oraz regulowanego stopniowego otwarcia(chociaż profil z MS bardziej odpowiada oknom na parterze).
Jutro muszę doprecyzować interesujące mnie kwestie ,ale prawdopodobnie z przyczyn domowych będę zmuszony kupić Jezierskiego :-? .
Jeżeli Jezierski ma pakiet o U 0,5 W co potwierdza jareko (a on to powinien wiedzieć najlepiej) :) ,a z tego co przypuszczam szyba 4 mm lepiej tłumi dźwięk niż 3 to jest to jeszcze jeden plus dla tych okien.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Charlie
09-03-2010, 22:12
Szyba P4 /16/4 ma Rw = 39dB
Szyba 4/16/4 ma Rw = 32dB

pozdrawiam

jareko
09-03-2010, 22:19
gryf - wybacz ale czy ty czytasz dokładnie to co piszemy? Sorki ale czasem czuje się tak jakbym trafiał kula w plot hi hi hi. Zaproponowałem ci dla zwiększenia tłumienia hałasu zastosowanie jednej szyby o innej grubości. I znów kłaniają się podstawy fizyki hmm... bardziej akustyki ale to tez przerabiane było na lekcjach fizyki :lol:
By zwiększyć tłumienie wystarczy spowodować by dźwięk przechodził przez przegrody o różnej grubości by zminimalizować drgania obu (czy tez trzech) szyb przy tych samych częstotliwościach. O ile mnie pamięć nie myli konstrukcja takiej szyby będzie 6/16/4/16/4 i k także wyjdzie również 0,5.
Jeśli dzieci będą szaleć na piętrze to proponowałbym dla ich bezpieczeństwa wyposażyć okna w jeden z dwu gadżetów dostępnych za dopłatą:
- klamka z kluczykiem - umożliwia zamknięcie okna i uniemożliwienie jego otwarcia i także.... uchylenie okna i także zablokowanie klamka okna w tej pozycji
- blokadę rozwarcia okna

Charlie - masz piękny wpis pod kreską "szkło to super biznes bo się tłucze"
Może wypowiedziałbyś się w wątku o pęknięciu szyby? Mnie już ręce opadają :(
Dla ułatwienia szukania zapodam Ci link
http://forum.muratordom.pl/gwarancja-na-okna-tylko-na-papierze,t181803.htm

Hugo26
09-03-2010, 23:07
Niestety sprzedawcy są zawsze w lepszej sytuacji od kupujących, jako kupujący wiem że nie zadałem co najmniej 10 lub więcej ważnych pytań na tematy o których sprzedawca nie poinformuje kupującego (nie wszyscy sprzedawcy tak robią ale wszyscy są tak szkoleni - sam wiem coś o tym bo byłem też tak szkolony kiedyś).
Różnica cen zaczyna być już bardzo mała ,niestety każdy ze sprzedawców udaje ,że nie zna okien drugiego wytwórcy i nic nich nie wie lub stwierdza ,że jego firma robiła kiedyś na takich okuciach ale przeszła na lepsze (to stwierdził przedstawiciel MS).
Niestety nie wyjaśnia czy lepsze (może tańsze) dla sprzedającego czy lepsze bo lepsza jakość przy tej samej cenie dla kupującego.
Pytanie czy szyba od Jezierskiego ma ciepłą ramkę (nie metalową)- jeżeli dobrze znalazłem w internecie Swisspacer jest z tworzywa sztucznego i czy rzeczywiście ma U 0,5W/m a nie 0,6 W/m przy pakiecie z szyby 4 mm w MS.
Po drugie czy okucia w Rondo Jezierskiego mają bolce przeciwwłamaniowe równoważne z zabezpieczeniem przeciwwyważeniowym w MS.

Muszę jutro podjąć decyzję z tego powodu potrzebuję do jutra jakieś dokładniejsze informacje :-? .
Wiem ,czytałem ,że wszystkie dobre firmy robią dobre okna,ale chcę kupić "najlepsze" przy wyborze od dwóch producentów o podobnej cenie.

Pozdrawiam
sprawdż jeszcze ofertę Avante. Niedawno zakupiłem okna tej firmy w promocji z pakietem 3 szybowym, ciepla ramka SwisSpacer, bogato wyposazone okucia Roto NT Multi, gwarancja 7 lat itd. Cenowo wyszły troszeczkę taniej niż MS z pakietem 3 szybowym.
http://www.gawo.com.pl/linie_pl.php

pozdro

Buff79PL
10-03-2010, 08:05
Na wstępie chciałbym się przywitać z wyjadaczami tego tematu na forum :) Specjalnie nie piszę starymi ;) Bo wiek to tylko cyferki - a po energii jaką wkładacie w temat okien widać że młodzi jesteście duchem ;)

Odnośnie okien MS z którymi mam największy kontakt od wielu lat. Każde okno o wys. większej niż 800 mm, w modelu do którego producent dokłada pakiet 3 szybowy U=0,5 posiada w standardzie blokadę niewłaściwej obsługi / położenia klamki

Druga rzecz to zaczepy i grzybki antywyważeniowe - tutaj również model promowany przez sieć MS ma w standardzie 3 zaczepy, które małym kosztem można wzbogacić do klasy WK1 (dodatkowy 1 zaczep do standardu) lub do WK2 zależnie od potrzeb. Każdy z pakietów ma w zestawie klamkę z kluczykiem - więc jest i ochrona dla małych szkrabów.

Dodatkowo można dołożyć stopniowanie uchyłu, czy też ogranicznik kąta rozwarcia skrzydła - ale o tym wszystkim powinien poinformować diler producenta.

Zgodzę się też z tym, że każda promocja to nie oddawanie za darmo, ale jest jeszcze jedna opcja (jak nie więcej), o której nie wspomnieliście: koszty promocji bierze na siebie także diler co skutkuje niższą marżą. A to klienta raczej nie obchodzi bo i niby czemu miało by obchodzić ? Więc lepiej patrzeć na cenę końcową, parametry nie tylko szyby o jakiej się tutaj często pisze, ale też profili PVC i jakość montażu. I nie wnikać kto na tym ile zarabia i gdzie jest haczyk. Duży producent może pozwolić sobie na agresywny marketing, szczególnie w trudniejszych czasach kiedy zima daje nam wszystkim w kość :)
Pozdrawiam i życzę zadowolenia z wyboru dobrych okien.

gryf66
10-03-2010, 12:55
No cóż ja czytam dokładnie tylko szyba 6/16/4/16/4 jako niestandardowa jest za dodatkową dopłatą oprócz dopłaty do 3 szyb w pakiecie i współczynniku 0,5 w .
Niestety to też podnosi cenę okna .
Możliwe ,że inny dostawca Jezierskiego może dać lepsze warunki płatności ,ale Jezierski niestety nie ma tak gęsto przedstawicieli i gdybym szukał innego musiał bym dopłacić za dowóz okien i czas pracowników( coś za coś :-? )
Co prawda montaż byłby dopiero na koniec lipca lub wrzesień ,(ale to tylko 3 okna do lukarn i trzy dachowe) możliwe ,że przy 10 oknach i balkonie rozmowa byłaby inna .

Pozdrawiam

T12345T
10-03-2010, 13:49
Szyba P4 /16/4 ma Rw = 39dB
Szyba 4/16/4 ma Rw = 32dB

Charlie jako fachowiec od szyb powinieneś jednak do podanych wartości Rw podać wartości widmowych wskaźników adaptacyjnych C i Ctr. Bez nich Twoja informacja jest ... mniej warta. Tak samo jak podawanie wartości Rw okna bez wartości wskaźników adaptacyjnych.
Sam wiesz, że Ctr odpowiedzialny za "ruch drogowy" przyjmuje czasem wartość -5 dB,( a nawet większą), a to już bardzo mnóstwo sporo jeśli idzie o ostateczną wartość izolacyjności akustycznej właściwej RA2 tak szyby, jak i okna oraz każdej innej przegrody zewnętrznej. Podawanie samego Rw jest zwykłym wprowadzaniem w błąd nabywców i tyle. Tym bardziej, że jakby się zdarzył jaki dociekliwy, to próbując ustalić (obliczyć) izolacyjność akustyczną okna na podstawie parametrów izolacyjności akustycznej szyby (co jest możliwe, acz niedokładne), to bez wiedzy na temat wartości wskaźników widmowych nie będzie tego w stanie zrobić.

Pozdrawiam

gryf66
10-03-2010, 15:52
No cóż ,wynika że decyzja podjęta na 95% Jezierski ,jedynie jeżeli coś będzie nie tak w umowie to jej nie podpiszę .
Zakładany limit płatności za okna został troszeczkę przekroczony
,ale jezierski ma wiele opcji w standarcie.
Jak sprawdzałem za funkcje okuć które mam tych oknach w standardzie u innych firm muszę dopłacać (regulacja otwarcia w oknach uchylnych - dopłata,zabezpieczenie przed niewłaściwym ustawieniem klamki i wypadnięciem okna - jest ale dopiero od skrzydła o szerokości powyżej 800 mm - ja muszę dopłacić)
Pozostałe pakiet szyby 6/16/4/16/4 też dopłata w obu firmach ale MS ma współczynnik 0,7W a u Jezierskiego 0,5W .
po policzeniu okna o tych samych parametrach ( nie patrząc na producenta okuć - bo nikt nie ma zamiaru napisać które są lepsze ) a także współczynnik U szyby jest lepszy u Jezierskiego cena okna u Jezierskiego jest niższa .

Dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam

finlandia
10-03-2010, 17:18
nie patrząc na producenta okuć - bo nikt nie ma zamiaru napisać które są lepsze )
Dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam
Gryf, gdyby ktoś znał jednoznaczną odpowiedź na to pytanie to byś ją przeczytał. A tak zobacz - milczy w tym przypadku co najmniej 10 osób mocno tkwiących w branży...

Ważniejsze od nazwy okuć jest ich wyposażenie - o ile będziesz potrafił korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw (bo 50% użytkowników nie potrafi korzystać nawet z mikrowentylacji :( )
I juz zupełnie najważniejsze jest w okuciach nie nazwa, a fakt by okno było dobrze okute (a nie była to wersja odchudzona - tak jak napisał ciut wyżej Jarek Kos ) - tzn. by zaczepów i elementów było tyle, ile mówią podręczniki.

JarekKos
10-03-2010, 17:55
nie patrząc na producenta okuć - bo nikt nie ma zamiaru napisać które są lepsze )
Dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam
Gryf, gdyby ktoś znał jednoznaczną odpowiedź na to pytanie to byś ją przeczytał. A tak zobacz - milczy w tym przypadku co najmniej 10 osób mocno tkwiących w branży...

Ważniejsze od nazwy okuć jest ich wyposażenie - o ile będziesz potrafił korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw (bo 50% użytkowników nie potrafi korzystać nawet z mikrowentylacji :( )
I juz zupełnie najważniejsze jest w okuciach nie nazwa, a fakt by okno było dobrze okute (a nie była to wersja odchudzona - tak jak napisał ciut wyżej Jarek Kos ) - tzn. by zaczepów i elementów było tyle, ile mówią podręczniki.

Finladnia,

ale nie wiem dlaczego mam takie wrażenie, że ostatnio coraz więcej klientów nie chce uzyskać odpowiedzi na pytanie, tylko pyta tak długo aż mu ktoś przytaknie pisząc jakieś ....

Co z tego że pisałem klientowi, że nie ważna jest marka okuć, jak on chce uzyskać na to pytanie odpowiedź.

Pozdrawiam

finlandia
10-03-2010, 18:00
Spieszymy się..
nie mamy czasu na szukanie. Sam się na tym łapię kiedy zaczynam drążyć temat na który nie znam odpowiedzi (np. problem z kompem czy autem ) - wpadam na forum, już chcę zadać pytanie i....

bwojtek
10-03-2010, 20:13
Co z tego że pisałem klientowi, że nie ważna jest marka okuć, jak on chce uzyskać na to pytanie odpowiedź.
Bo z nas to du...y a nie fachowcy i nie potrafimy odpowiedzieć na tak proste pytanie! A tymczasem każdy "pan Franek" w kiosku z oknami bez zawahania powie, że najlepsze są okucia, które akurat on ma zamontowane w sprzedawanych przez siebie oknach ;)

pepe2009
10-03-2010, 20:53
A jak ma się współczynnik Rw dla pakietu 2 i 3 szybowego.Jeden producent bez dopłaty poleca mi okna dźwiękoszczelne w pakiecie 2-szybowym <Rw38>,drugi za niewielką dopłatą oferuje pakiet 3-szybowy(szyby zwykłe) ale nie podaje Rw.Na chłopski rozum pakiet 3-szybowy(szyby tej samej grubości) powinien chyba lepiej tłumić dźwięki niż taki 2..pomijając fakt,że takie okna są poprostu "cieplejsze".. :-?

bwojtek
10-03-2010, 21:01
Na chłopski rozum pakiet 3-szybowy(szyby tej samej grubości) powinien chyba lepiej tłumić dźwięki niż taki 2.
W tym przypadku "chłopski rozum" to za mało i nawet z flaszką tematu akustyki okna tak łatwo nie rozgryziesz :lol: [/quote]

gryf66
10-03-2010, 21:02
Czytam bardzo dokładnie ,i szukałem stale odpowiedzi na moje pytania.
Nawet na forum w tym wątku było o tym ,że większość okuć jeżeli jest dobrze i właściwie zamontowana jest dobra (jak dobrze pamiętam to było około 150 strony tego wątku i w pamięci utkwiła mi odpowiedź jareko na podobne pytanie).
Niestety ja nie siedzę w oknach ,a co można pomyśleć jak już pisałem jak sprzedający mówi( i bwojtek nie był to sprzedawca z kiosku sprzedającego okna ) ,że firma kiedyś np. miała Winkhausa ale nie były dobre i przeszli na Maco (dla dobra klientów czy firmy ????) .
A niestety kilka postów wcześniej była wypowiedź o ile dobrze pamiętam,że firmy stosują ( nie wiem czy we wszystkich fabrykach )różne okucia.
Po porównaniu okien z dwóch firm ,funkcji jakie spełniają okucia ,doliczając dopłaty do podobnych parametrów wybrałem Jezierskiego .
Porównując ceny, parametry i otrzymane upusty na dzień dzisiejszy lepszy był Jezierski.
Muszę ufać sprzedawcom ,że podają prawdziwe parametry, chociaż w Polsce jest nadal problem z odpowiedzialnością firm za swoje produkty i ich parametry, potrafię to ocenić bo ostatnie kilka lat mieszkam po połowie w Polsce i Niemczech i mam pewne możliwości porównania.
Ani na forum ,ani w internecie nie znalazłem uzasadnionych negatywnych opinii o Jezierskim i MS ,i z tego powodu wybierałem okna z tych firm a nie tańsze okna od miejscowych producentów (pomimo ,że są tańsze).
Mam nadzieję ,że wybór sprawdzonej firmy,firmowej ekipy montażowej i właściwej umowy z wszystkimi ważnymi punktami - oszczędzi mi to problemów z oknami na najbliższe co najmniej 15 lat :) .

Dziękuję za wszelkie porady i odpowiedzi na moje posty ,jak i za wszystkie odpowiedzi na pytania kupców okien w tym jak i pobocznych wątkach( gdybym nie szanował WASZEGO doświadczenia nie pisałbym na tym forum).

Pozdrawiam

bwojtek
10-03-2010, 21:09
Po porównaniu okien z dwóch firm ,funkcji jakie spełniają okucia ,doliczając dopłaty do podobnych parametrów wybrałem Jezierskiego .
Porównując ceny, parametry i otrzymane upusty na dzień dzisiejszy lepszy był Jezierski.
Twoje porównanie może być bardzo ciekawe i pouczające dla innych kupujących. Przedstawisz je nam? Podaj ceny/parametry/dopłaty.

firma kiedyś np. miała Winkhausa ale nie były dobre i przeszli na Maco
Z czystej ciekawości jaka to firma?

gryf66
10-03-2010, 21:49
Dokładne sumy niestety nie mogę podać bo na niektórych kartkach mam wyceny szczątkowe a na innych końcową z ceną po doliczeniu cen na wyposażenie dodatkowe które jest u Jezierskiego w standardzie a w MS z powodu wielkości skrzydeł za dopłatą,dlatego dobrze koledzy pisali ,ze trzeba porównać podobne warunki oferty.
Cena za okna z MS byłoby inna gdybym miał skrzydła o szerokości ponad 800 mm i nie musiał dopłacać ekstra za zabezpieczenie okna przed niewłaściwym ustawieniem klamki (najprościej mówiąc przed nieoczekiwanym demontażem skrzydła-co raz mi się zdarzyło a co było bardzo ważne dla mojej żony ,ponieważ kupowane okna są do pokojów dzieci).
Regulacja szerokości otwarcia klamki w nowych cennikach MS jest dodatkowo płatna .
Jezierski dla pakietu na zamówienie 6/16/4/16/4 ma ramkę ciepłą (tworzywo sztuczne) i współczynnik 0,5 W/m a MS przy takich samych szybach 0,7 W/m co jeżeli dobrze się doczytałem skutkuje oszczędnościami na ogrzewaniu.
Takie pakiety wybrałem z powodu konieczności lepszego wytłumienia hałasu (wg porad z forum).
Dodatkowo doszła cena za okna dachowe które otrzymałem minimalnie taniej u Jezierskiego (takie same okna Fakro jak w MS).
Do tego różnice w upustach od płatności z zaliczką i 100% gotówką.
Po podliczeniu wszystkiego tańsze okna wyszły u Jezierskiego ,ale tylko przy moich potrzebach ,jak pisano wiele razy na forum wszystko zależy od POTRZEB kupującego i zakresu promocji różnych firm - WSZYSTKO JEST WLICZONE W CENĘ nawet jak na ulotce pisze coś innego np.za 1 zł.
Jeżeli promocja spełnia WSZYSTKIE wymagania to w danym momencie może być jedną z najlepszych ofert,lub mamy bardzo ograniczone środki finansowe które nam pozwalają na zakup dobrego okna tylko w promocji.

Dlatego dziękuję wszystkim doradzającym ponieważ często zwracają uwagę na punkty o których my klienci nie mamy najmniejszego pojęcia, i niestety nie wiemy o co się pytać.
Poza tym przeczytanie części tych postów i dyskusji uświadamia nam co jest DLA NAS OSOBIŚCIE ważne ,i co musimy sami policzyć.

Pozdrawiam

gryf66
10-03-2010, 21:51
Wrzuciło mi dwa razy ten sam post i jeden muszę wykasować.

jareko
10-03-2010, 21:54
gryf - powtorze z dosiwadczenia, odrzucajac caly marketing i wciskanie kitu klientowi. Tak naprawde nie ma zlych czy dobrych okuc pod dwoma warunkami:
- sa prawidlowo dobrane do skrzydla a nie w wersji "oszczednej"
- sa systematycznie konserwowane
A czy rolka sie obraca czy nie, czy zaczep ma taki ksztalt a nie inny nie ma dla CIEBIE zadnego znaczenia. Konserwowane beda sluzyc lata, nie konserwowane stana deba wczesniej czy pozniej. Wczesniej te niby gorsze, pozniej te niby lepsze a juz pieprz... ze przeszli na Maco bo lepsze czy przeszli z Roto na Winkhausa bo lepsze - włożyc można do ksiegi radosnej twórczości dealerów by klienta przekonac do siebie
Okucia roznia sie szczegolami nie majacymi dla ciebie znaczenia. i tyle

jareko
10-03-2010, 22:00
gryf - jakze nam milo ze moglismy pomoc ci w wyborze. Tym bardziej mile ze wiekszosc tu bywajacych "klientow" jedyna na co zwraca uwage to cena koncowa - a ze w porownywanych ofertach maja zupelnie inne okna nie ma dla nich znaczenia. Zauwazylem ze nawet nie czytaja tego co maja w standardzie, jak maja miec zamontowane okna i jak podparte balkony - wychodzi to pozniej w trakcie zadawanych pytan. I to mnie powoli lekko wkurza - czlowiek sie nameczy a tu takie olewanie :lol:

bwojtek - uprzedze pytanie - gryf nie jest moim klientem :) a ze wybral takie a nie inne okna - wytlumaczyl dlaczego

bwojtek
10-03-2010, 22:03
Dokładne sumy niestety nie mogę podać bo na niektórych kartkach mam wyceny szczątkowe a na innych końcową z ceną po doliczeniu cen na wyposażenie dodatkowe które jest u Jezierskiego w standardzie a w MS z powodu wielkości skrzydeł za dopłatą,dlatego dobrze koledzy pisali ,ze trzeba porównać podobne warunki oferty.
Cena za okna z MS byłoby inna gdybym miał skrzydła o szerokości ponad 800 mm i nie musiał dopłacać ekstra za (najprościej mówiąc przed nieoczekiwanym demontażem skrzydła-co raz mi się zdarzyło a co było bardzo ważne dla mojej żony ,ponieważ kupowane okna są do pokojów dzieci).
Regulacja szerokości otwarcia klamki w nowych cennikach MS jest dodatkowo płatna .
Jezierski dla pakietu na zamówienie 6/16/4/16/4 ma ramkę ciepłą (tworzywo sztuczne) i współczynnik 0,5 W/m a MS przy takich samych szybach 0,7 W/m co jeżeli dobrze się doczytałem skutkuje oszczędnościami na ogrzewaniu.
Takie pakiety wybrałem z powodu konieczności lepszego wytłumienia hałasu (wg porad z forum).
Dodatkowo doszła cena za okna dachowe które otrzymałem minimalnie taniej u Jezierskiego (takie same okna Fakro jak w MS).
Do tego różnice w upustach od płatności z zaliczką i 100% gotówką.
Po podliczeniu wszystkiego tańsze okna wyszły u Jezierskiego ,ale tylko przy moich potrzebach ,jak pisano wiele razy na forum wszystko zależy od POTRZEB kupującego i zakresu promocji różnych firm - WSZYSTKO JEST WLICZONE W CENĘ nawet jak na ulotce pisze coś innego np.za 1 zł.
Jeżeli promocja spełnia WSZYSTKIE wymagania to w danym momencie może być jedną z najlepszych ofert,lub mamy bardzo ograniczone środki finansowe które nam pozwalają na zakup dobrego okna tylko w promocji.

Dlatego dziękuję wszystkim doradzającym ponieważ często zwracają uwagę na punkty o których my klienci nie mamy najmniejszego pojęcia, i niestety nie wiemy o co się pytać.
Poza tym przeczytanie części tych postów i dyskusji uświadamia nam co jest DLA NAS OSOBIŚCIE ważne ,i co musimy sami policzyć.

Pozdrawiam
Szkoda, że nie chcesz nam podać cen. Poza tym pierwsze słyszę by Jezierski i MS sprzedawali okna połaciowe :o
Nie wiem też co ma demontaż skrzydła do "zabezpieczenia okna przed niewłaściwym ustawieniem klamki" :o
No i na koniec to ciekawe czy porównałeś parametry Uw czy tylko Ug?

JarekKos
10-03-2010, 22:05
bwojtek - uprzedze pytanie - gryf nie jest moim klientem :) a ze wybral takie a nie inne okna - wytlumaczyl dlaczego

Jareko,

a skąd wiesz jakie pytanie zada bwojtek ??

Prorok czy co ?? :roll: :wink:

bwojtek
10-03-2010, 22:09
bwojtek - uprzedze pytanie - gryf nie jest moim klientem :) a ze wybral takie a nie inne okna - wytlumaczyl dlaczego

Jareko,

a skąd wiesz jakie pytanie zada bwojtek ??

Prorok czy co ?? :roll: :wink:
Dość ciekawe te prorocze wizje Jareko ale nie bardzo rozumiem dlaczego i w jakie miałbym zadać pytanie?

JarekKos
10-03-2010, 22:11
Jezierski dla pakietu na zamówienie 6/16/4/16/4 ma ramkę ciepłą (tworzywo sztuczne) i współczynnik 0,5 W/m a MS przy takich samych szybach 0,7 W/m co jeżeli dobrze się doczytałem skutkuje oszczędnościami na ogrzewaniu.
Takie pakiety wybrałem z powodu konieczności lepszego wytłumienia hałasu (wg porad z forum).
Pozdrawiam

Gryf,

w MSie musieli ci podać trochę inny zestaw, bo maksymalną grubość jaką mogą zaszklić to 40mm.
U Jiezierskiego o ile dobrze pamiętam to w skrzydło CAVA można włożyć pakiet o grubości 51 mm.

Z tego powodu wynikła ta różnica w współczynniku przenikania ciepła.

T12345T
10-03-2010, 22:22
A jak ma się współczynnik Rw dla pakietu 2 i 3 szybowego.Jeden producent bez dopłaty poleca mi okna dźwiękoszczelne w pakiecie 2-szybowym <Rw38>,drugi za niewielką dopłatą oferuje pakiet 3-szybowy(szyby zwykłe) ale nie podaje Rw.Na chłopski rozum pakiet 3-szybowy(szyby tej samej grubości) powinien chyba lepiej tłumić dźwięki niż taki 2..pomijając fakt,że takie okna są poprostu "cieplejsze".. :-?

pepe, niestety nie można prawidłowo odpowiedzieć na tak zadane pytanie, bowiem jak już wiele razy tu pisano czym innym jest izolacyjność akustyczna szyby, a czym innym izolacyjność akustyczna okna, to po pierwsze.
Po drugie, ilość szyb, 2 lub 3, jeśli nie będą różnić się zasadniczo grubością (przynajmniej 50%) ma znikome znaczenie dla ostatecznej wartości współczynnika izolacyjności akustycznej pakietu.
Po trzecie, producent okien, który mówi Tobie, że sprzedaje okna "dźwiękoszczelne" o Rw 38 dB jest: ignorantem* lub kłamcą* (*niewłaściwe skreślić).
Po czwarte realny parametr izolacyjności akustycznej właściwej RA2 dla okna, o którym Twój sprzedawca mówi, że ma Rw 38 dB wynosi gdzieś w okolicach 34 dB - 33 dB. Więc tak jakby chce Cię wziąć na lewe sanki o parę złotych i decybeli :D
Po piąte jak znam życie i branżę to wprowadza Cię w błąd nieświadomie, więc radzę kup sobie od niego okna czyniąc w umowie zapis, że zadaniem okien jest wytłumienie hałasu o 38 dB. Pod żadnym pozorem nie gódź się na zapis , że kupujesz okna o Rw 38 dB tylko właśnie, że kupujesz okna, których zadaniem jest wytłumienie hałasu o 38 dB. Jak masz dużo tych okien, to za rabat pojedziesz na zasłużone wakacje do Egiptu :D (a jak okienek więcej niż dużo, to nawet z osobą towarzyszącą 8))

Pozdrawiam

bwojtek
10-03-2010, 22:30
Po piąte jak znam życie i branżę to wprowadza Cię w błąd nieświadomie, więc radzę kup sobie od niego okna czyniąc w umowie zapis, że zadaniem okien jest wytłumienie hałasu o 38 dB. Pod żadnym pozorem nie gódź się na zapis , że kupujesz okna o Rw 38 dB tylko właśnie, że kupujesz okna, których zadaniem jest wytłumienie hałasu o 38 dB. Jak masz dużo tych okien, to za rabat pojedziesz na zasłużone wakacje do Egiptu :D (a jak okienek więcej niż dużo, to nawet z osobą towarzyszącą 8))
Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza" :evil:

jareko
10-03-2010, 22:30
...a skąd wiesz jakie pytanie zada bwojtek ??
Prorok czy co ?? :roll: :wink:A bo klient wybral producenta . . . a zreszta :lol: mam dzis dobr humor i tyle :)
Luty okazal sie wyjatkowy a marzec zapowiada sie jeszcze lepiej i to mnie cieszy ogromnie :)

gryf66
10-03-2010, 22:32
Obydwie firmy w których pytałem mogły mi sprzedać też okna Fakro i dlatego też pytałem się jaką cenę muszę u nich zapłacić za te okna , cena za połaciowe była zależna od tego,że kupię u nich normalne okna (połaciowe bez montażu ponieważ gwarancję za właściwe osadzenie daje mi dekarz ,a obydwie firmy nie maja dekarzy którzy mi mogą dać gwarancję na osadzenie okna).
Co do demontażu skrzydła to udało mi się kiedyś NIECHCĄCY jak dobrze pamiętam przy otwartym oknie obróciłem klamkę do uchylenia okna i puściłem skrzydło .
Szczęściem zdążyłem złapać je przed wylądowaniem na podłodze ponieważ trzymało się tylko na dolnym bolcu zawiasu i postanowiło wpaść do kuchni
:) .
Jako dorosły facet mogłem to zrobić ,ale mniejsza kobieta lub dziewczyna lub dziecko prawdopodobnie nie dało by rady, a zabezpieczenie przed takim wypadkiem jest zawsze tańsze niż zakup przy dużym szczęściu tylko pakietu szybowego i zapłacenie za wymianę - lub zamówienie nowego skrzydła.
I prawdę mówiąc wcale się takiego przypadku nie spodziewałem :( i rzeczywiści miałem dużo szczęścia.
Co do porównywania współczynników to otrzymałem obliczenia dla całych okien wcześniej z pakietami 0,5 W/m od obydwu firm ( była malutka przewaga okna MS) ,ale już nie prosiłem o ponowne wyliczenie od MS po zmianie na szybę 0,7 W/m bo musiała być gorszy przyjmując proporcjonalnie wielkość szyby do ramy.
Co do dokładnych cen ,prowadziłem negocjacje przez okres prawie tygodnia i otrzymywałem ceny i na e-mail jak i pisane odręcznie na kartkach z różnymi opcjami i niestety część kartek nie mogę zlokalizować(naprawdę ostatni tydzień od otrzymania pozwolenia na przebudowę mam całkowicie zakręcony)
Ale muszę przyznać ,że negocjowałem na maxa , i ze względu na to nie chcę wpisywać wszystkiego co do złotówki.
Po pierwsze byłbym wściekły na siebie gdyby ktoś napisał ,że przepłaciłem, po drugie nie znam dokładnie polityki firm dotyczącej upustów i jeżeli dostałem dobre upusty nie chcę sprawiać problemów przedstawicielowi.
Niestety nie mogłem kupić u jareko ani z nim negocjować ponieważ mieszkam troszeczkę za daleko od miejscowości gdzie znajduje się jego firma (ja mieszkam prawie przy granicy z Niemcami) a niestety czas jazdy i ilość okien jaka mnie interesowała wykluczał sens finansowy takiej jazdy

Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz :lol:

jareko
10-03-2010, 22:33
Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza" :evil: :( nie znam :(
I co to jest?

bwojtek
10-03-2010, 22:33
Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza" :evil: :( nie znam :(
I co to jest?
Dobry początek :lol:

bwojtek
10-03-2010, 22:36
Szczęściem zdążyłem złapać je przed wylądowaniem na podłodze ponieważ trzymało się tylko na dolnym bolcu zawiasu i postanowiło wpaść do kuchni
:) .
Bzdura!

jareko
10-03-2010, 22:45
Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza" :evil: :( nie znam :(
I co to jest?
Dobry początek :lol:świetne :) :) :)

Gryf - nie jest mozliwe, nawet jesli bolec zastapiono gwożdziem :lol: (widzialem takie cudo) by skrzydlo pozostalo na jednym zawiasie - rozworka przytrzyma. Wrazenie owszem jest takie jakby ci na glowe polecialo ale to tylko wrazenie

gryf66
10-03-2010, 22:48
Niestety nie jest to bzdura , jest to kilkuletnie okno w mieszkaniu w Niemczech ,niestety nie wiem ile ma lat ,ale okute jest z możliwością otwierania i przestawiania funkcji jedną klamką( widziałem też stare okucia na dwie klamki i dlatego sądzę ,że jest to jakieś nowocześniejsze okucie) nie będę się spierał czy to jest możliwe w najnowszych okuciach ,niestety okien w których mam takie na razie nie używam z powodu montażu tych okien w domu który jest w przebudowie.
Uznałem ,czytając opisy z ulotek "blokada błędnego położenia klamki" ,że dotyczy to mojego przypadku.
Jeżeli chodzi o coś innego to proszę bardzo o wyjaśnienie- jedną z moich cech jest to ,że lubię się dowiadywać i uczyć nowe rzeczy - czasami to się przydaje jak wiemy o czym ludzie rozmawiają.

Pozdrawiam

jareko
10-03-2010, 22:51
blokada polozenia klamki uniemozliwia radykalna zmiane jej polozenia jak tylko skrzydlo sie lekko otworzy. Ale i tak mozesz byc spokojny - okucia obwiedniowe nigdy do takiej sytuacji jak opisywana nie dopuszcza - najwyzej bedziesz miaj na raz skrzydlo otwarte i uchylone - "wisi" wtedy na rozworce - hmmm... gornej czesci zawiasu by bylo bardziej "laicko" ;)

gryf66
10-03-2010, 22:52
Jareko ,może to było tylko wrażenie że mi wyleci z tego dolnego bolca - ALE sprawiło OGROMNE WRAŻENIE.
I prawdę mówiąc nie wpadłem na pomysł sprawdzenia czy wyląduje na podłodze czy nie :oops: :lol: .
To czemu funkcja takiej blokady jest za dodatkową opłatą ,jeżeli nie jest potrzebna ???

Pozdrawiam

bwojtek
10-03-2010, 23:12
To czemu funkcja takiej blokady jest za dodatkową opłatą ,jeżeli nie jest potrzebna ???
Kupowałeś kiedyś nowy samochód? Widziałeś listę możliwych dodatków?

gryf66
10-03-2010, 23:33
To cieszę się ,ze w Jezierskim nie musiałem do tego bajeru dopłacać ,było w cenie :D .
Ale i to odliczając od ceny w MS zakup okien jezierskiego jest lepszy( u mnie ) cenowo.

Pozdrawiam

bwojtek
11-03-2010, 07:23
To teraz trochę z innej bajki. W temacie okien "pionowych" wykazałeś się ogromną wnikliwością i dbałością o detale. Ważny był każdy dB i W/m2K. A co w takim razie z połaciówkami? Czyżby tam sprawa była prosta i oczywista?

T12345T
11-03-2010, 10:19
Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza" :evil:

A wiesz, że mnie też :D :D :D , choć o mnie można powiedzieć, wierzący, ale nie praktykujący.

A co do meritum i powodów Twego niezadowolenia, to wielokrotnie ferujecie tu wyroki, ten to jest dobry, a ten jest be. Dla mnie sprzedawca posługujący się w rozmowie z klientem wyłącznie wartością Rw 38 dB jest całkowicie be, a może nawet do de.
Odwołując się do ulubionych choć głupich porównań okienno-samochodowych, podanie klientowi izolacyjności akustycznej okna w takiej postaci "Rw 38 dB" można porównać do podania prędkości maksymalnej auta. Szefie pojedzie 250 km/h, a w praktyce okaże się, że fabryka odcięła dopływ paliwa na 180 km.

Tym samym chyba się nie pogniewasz jeśli zaproponuję następujące zwekslowanie Twojego dowcipu: "Co to jest 1000 okniarzy na sali sądowej? - Dobry początek" :D

A jak ceny okien by wzrosły!!! A jak poziom usług i wiedzy technicznej!!! Ho,ho,ho!!!

Pozdrawiam

JarekKos
11-03-2010, 10:43
A jak ceny okien by wzrosły!!! A jak poziom usług i wiedzy technicznej!!! Ho,ho,ho!!!

Pozdrawiam

Ceny żeby wzrosły ?? Nie ma takiej opcji. Zobacz ilu nowych producentów powstaje.

Poziom usług?? Jaki był, taki jest.

Wiedza techniczna ?? A co to jest??:) A to potrzebne wogóle do czegoś ?? :lol: :wink: :roll:

JarekKos
11-03-2010, 10:49
To teraz trochę z innej bajki. W temacie okien "pionowych" wykazałeś się ogromną wnikliwością i dbałością o detale. Ważny był każdy dB i W/m2K. A co w takim razie z połaciówkami? Czyżby tam sprawa była prosta i oczywista?

Bwojtek,

tam jest sprawa o tyle prosta, że na rynku jest 3 głównych graczy z podobnymi towarami. Więc klient de facto nie ma takiej rozbieżności i możliwości wyboru jak w oknach "pionowych".

Oczywiście zaczyna na tym polu także pojawiać się konkurencja, chociażby w naszej Pani K., ale nie jest ona na tyle mocna na chwile obecną żeby aż tak bardzo rozdrobnić ten rynek jak to ma miejsce w "pionowych" oknach.

jareko
11-03-2010, 14:23
...Wiedza techniczna ?? A co to jest??:) A to potrzebne wogóle do czegoś ?? :lol: :wink: :roll::lol: jak widze humor Waćpanowi dopisuje :) ale jakże wnikliwie i raptem w kilku słowach podsuwałeś branże - co najważniejsze - trafnie :)
A ceny... ceny wbrew pozorom rosną
Poziom usług - ja nie narzekam, mam coraz więcej pracy po innych
Ogólnie nie jest źle :) z roku na rok poprawek po innych i wyrzucanie chłamu wciśniętego klientom szukającym ceny jest coraz więcej.
A już myślałem o wcześniejszej emeryturze bo oknami powoli rzy....m ;)

Sylwia_LBN
11-03-2010, 18:52
A już myślałem o wcześniejszej emeryturze bo oknami powoli rzy....m ;)
Jarek - ja Ci zabraniam odejścia na emeryturę, Ty mi masz najpierw okna sprzedac i zamontować ;)

JarekKos
11-03-2010, 21:20
A ceny... ceny wbrew pozorom rosną

Jareko, nie chodzi mi o kwotę lub surową cenę. Chodzi mi o realną cenę za dany wyrób. O ile w usługach ceny regularnie rosną, o tyle produkty(czytaj okna) cały czas realnie tanieją. Zobacz sobie ile płaciłeś za okno 10 lat temu i jaki standard wyposażenia ono miało, a ile płacisz teraz i jaki standard wyposażenia jest teraz. :)


A już myślałem o wcześniejszej emeryturze bo oknami powoli rzy....m ;)

Jaka wcześniejsza emerytura ?? Jak będziesz miał 77 lat to dalej będziesz na forum siedział. Taka choroba. Nazywa się : Zboczenie zawodowe :) :lol: :wink: :roll:

Pozdrawiam

JarekKos
11-03-2010, 21:21
A już myślałem o wcześniejszej emeryturze bo oknami powoli rzy....m ;)
Jarek - ja Ci zabraniam odejścia na emeryturę, Ty mi masz najpierw okna sprzedac i zamontować ;)

Sylwia,

jak juz pisałem przed chwilą.

Nie przejmuj się. Jareko sprzeda i tobie i twoim dzieciom a może i wnukom okna. :lol:

jareko
12-03-2010, 13:22
juz nie pamietam gdzie ale ktoś prosił o zdjęcie okna w kolorze Silbergrau
http://images44.fotosik.pl/271/4406496f85e349f3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4406496f85e349f3)
a tu dla odmiany widok jak POWINNO byc podparte duze okno tarasowe - w tym wypadku HS
http://images48.fotosik.pl/271/f04af5491f21a570m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f04af5491f21a570)
http://images37.fotosik.pl/266/d4f97a2bb2ec6c42m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d4f97a2bb2ec6c42)

finlandia
12-03-2010, 15:36
No i widzisz Jareko - poglądy poddajesz ewolucji - i wstawiłeś HS`a :D

jareko
12-03-2010, 15:39
No i widzisz Jareko - poglądy poddajesz ewolucji - i wstawiłeś HS`a :Dcicho sza :) ale Fin znasz się na rzeczy tak samo dobrze a nawet lepiej niż ja i wiesz czym różnią się rozwiązania Schuco od innych :)
Generalnie podtrzymuje swoje zdanie o HS :)

stary
12-03-2010, 15:57
.... wiesz czym różnią się rozwiązania Schuco od innych :)
Ja nie wiem ..... :roll:

jareko
12-03-2010, 16:11
Wiesz :) nie raz o tym rozmawialiśmy :) Zresztą nie ważne. Popełniłem kilka HSów w życiu :)

bwojtek
12-03-2010, 18:38
.... wiesz czym różnią się rozwiązania Schuco od innych :)
Ja nie wiem ..... :roll:
Ja też się chętnie dowiem. Raz już temat "tknąłem" ale Jareko w ten sam sposób zbył mnie "bo Schuco jest inne...".

jareko
12-03-2010, 18:50
Panowie :) wystarczy porównać przekroje w różnych systemach :) ale dalej będę mówił-że biorąc pod uwagę realia naszych producentów-o montażystach można by wiele powiedzieć-przesuwka w tworzywie nie znosi błędów. Poza tym wróćcię uwagę na podparcię-są to dwa komplety-tu tak naprawę później nie ma co . . . Większość przesuwki stawia po wylewkach bądź na cegłach

bwojtek
12-03-2010, 19:09
Panowie :) wystarczy porównać przekroje w różnych systemach :) ale dalej będę mówił-że biorąc pod uwagę realia naszych producentów-o montażystach można by wiele powiedzieć-przesuwka w tworzywie nie znosi błędów. Poza tym wróćcię uwagę na podparcię-są to dwa komplety-tu tak naprawę później nie ma co . . . Większość przesuwki stawia po wylewkach bądź na cegłach
I znowu brak jakichkolwiek konkretów...
Potrafisz napisać konkretnie: dlaczego HS w Jezierskiego jest OK a w np. Oknoplaście nie?

gryf66
12-03-2010, 20:47
Jak już jeden z kolegów napisał, naprawdę liczą się na rynku okien połaciowych 3 firmy.
Ja wybrałem Fakro , jedną z podstawowych wersji (niestety okno z pakietem 3 szybowym kosztuje 2 razy tyle co normalny)
Inną sprawą jest ,że jako automatyk z zawodu mam zamiar to poprawić za pomocą dodatkowych rolet z napędami które będą mogły wprowadzić dodatkowe ocieplenie .
Ale sposób i możliwości tego będę znał po rozmowach z wykonawcą dachu ,ponieważ chodzi o sposób tego wykonania(na zewnątrz czy wewnątrz choć wiem ,że przegroda wewnętrzna jest gorsza ) i o gwarancję którą dostanę na dach.

Pozdrawiam

jareko
12-03-2010, 20:52
...dlaczego HS w Jezierskiego jest OK a w np. Oknoplaście nie?nie mówię o producentach - przynajmniej ci gwarantują ich prawidłowe wykonanie. Rożnica jest w rozwiązaniu uszczelnień - nie chcę ciągnąc tematu - porównaj konstrukcje HS-a w Vece i w Schuco

bwojtek
12-03-2010, 21:36
Rożnica jest w rozwiązaniu uszczelnień - nie chcę ciągnąc tematu - porównaj konstrukcje HS-a w Vece i w Schuco
Ale ja uważam, że temat jest godny kontynuowania. Udowodnij na konkretne argumenty, że sprzedajesz lepszy produkt niż Oknoplast. Potrafisz?

JarekKos
12-03-2010, 21:39
...dlaczego HS w Jezierskiego jest OK a w np. Oknoplaście nie?nie mówię o producentach - przynajmniej ci gwarantują ich prawidłowe wykonanie. Rożnica jest w rozwiązaniu uszczelnień - nie chcę ciągnąc tematu - porównaj konstrukcje HS-a w Vece i w Schuco

Jareko,

oczywiście że są różnice w poszczególnych systemach.

Ale nie są to na tyle duże różnice, żeby szczególnie wywyższać jeden system nad drugi.

Oczywiście HSy wymagają bardzo dokładnej produkcji i montażu. I to nieważne w jakim systemie.

Mówię to od strony produkcyjnej. Nie od strony handlowej, czy montażysty.

bwojtek
12-03-2010, 21:47
...dlaczego HS w Jezierskiego jest OK a w np. Oknoplaście nie?nie mówię o producentach - przynajmniej ci gwarantują ich prawidłowe wykonanie. Rożnica jest w rozwiązaniu uszczelnień - nie chcę ciągnąc tematu - porównaj konstrukcje HS-a w Vece i w Schuco

Jareko,

oczywiście że są różnice w poszczególnych systemach.

Ale nie są to na tyle duże różnice, żeby szczególnie wywyższać jeden system nad drugi.

Oczywiście HSy wymagają bardzo dokładnej produkcji i montażu. I to nieważne w jakim systemie.

Mówię to od strony produkcyjnej. Nie od strony handlowej, czy montażysty.
Widzisz JarekKos - ja jestem celowo dociekliwy w tym temacie bo Jareko zawsze twierdził (zawsze to okres zanim Jezierski zaczął oferować HSy), że tego typu konstrukcja wykonana z PVC jest do d...y.
Zresztą podobna opinia była na temat "cienkich zgrzewów".

JarekKos
12-03-2010, 21:53
Rożnica jest w rozwiązaniu uszczelnień - nie chcę ciągnąc tematu - porównaj konstrukcje HS-a w Vece i w Schuco
Ale ja uważam, że temat jest godny kontynuowania. Udowodnij na konkretne argumenty, że sprzedajesz lepszy produkt niż Oknoplast. Potrafisz?

Bwojtek,

osobiście bym proponował tego typu dyskusje przy piwku prowadzić.

czmirek
12-03-2010, 21:56
nie wymagajcie od Jareko za duzo, przeciez sprzedaje Jezierskiego wiec musi zachwalac tego producenta
jak bedzie sprzedawal produkty od pani z kurnika to bedzie chwalil do.......

bwojtek
12-03-2010, 22:00
Rożnica jest w rozwiązaniu uszczelnień - nie chcę ciągnąc tematu - porównaj konstrukcje HS-a w Vece i w Schuco
Ale ja uważam, że temat jest godny kontynuowania. Udowodnij na konkretne argumenty, że sprzedajesz lepszy produkt niż Oknoplast. Potrafisz?

Bwojtek,

osobiście bym proponował tego typu dyskusje przy piwku prowadzić.
Przy piwku to ja mogę takie dyskusje z konkurencją na Budmie prowadzić. Ale jak ktoś publicznie doradza innym to domagam się obiektywnego podejścia do tematu a nie zasady "czego nie mam w ofercie to jest >be< a jak już mam to jest najlepsze na świecie".

jareko
12-03-2010, 22:14
Jak wspomniałem, popełniłem kilka HS-ów w swym życiu i podtrzymuje to co pisałem poprzednio. Miałem wątpliwą przyjemność poznać HS-y w wersji Rehau i Veki (oczywiście to MOJA SUBIEKTYWNA ocena :) ).
To że Jezierski HS wprowadził nie ma tu nic do rzeczy. Jedynie to, że dokładnie potrafi to sklecić do kupy ale Oknoplast też to potrafi :)
Jedyna wyższość to sposób uszczelniania dwu newralgicznym punktów Hs-a jest w Schuco rozwiązane trochę inaczej - stad zacząłem oferować bo sam się do takiego systemu uszczelnień przekonałem i już widzę że system się sprawdza, co zweryfikowała tegoroczna zima.
I tak już psy na mnie wieszacie za promowanie Schuco wiec powiedziałem Ci bwojtku - jesteś z branży, doświadczenie masz, porównaj sobie rozwiązania i daj spokój. Jeśli jesteś obiektywny - zauważysz szczegółi i albo przyznasz mi racje albo nie

Co do zgrzewów 0,2 nie zmieniłem zadania i dalej uważam ze Jezierski powinien się z nich wycofać choć i tak wyglądają lepiej niż u konkurencji choć wpadki tez się zdarzają. To ze Oknoplast wprowadził chyba jako pierwszy zgrzew 0,2 - a niech by sobie przy nim pozostał, tak jak przy swoim niskim progu w balkonach dwuskrzydłowych. (Cale szczęście to rozwiązanie nie znalazło uznania u decydujących a nawet jeśli by uznało to ja takich okien bym nie sprzedawał, bo to ja decyduje co sprzedam klientowi a nie fabryka). Dla mnie to w dalszym ciągu nieporozumienie ale cóż... ja osobiście nie mam żadnego wpływu na decyzje "Góry" wiec przestań się bwojtku mnie czepiać za każdym razem jak Schuco pochwale za jakieś rozwiązania.

Czmirek - po raz kolejny pośrednio mnie obrażasz. Miło i zgodnie z prawda wypowiadam się o tych producentach i tych profilach z którymi miałem do czynienia - stad mile słowa o Wacławku na Rehau, Adamsie na Aluplascie, Tom&Mar na Aluplascie i aluminium w Reynersie, Jędraszku. MS-ie, Oknoplascie, OKnorex-ie na Spectusie itd itd itd i listę mógłbym to ciągnąc dalej gdyż uzbierało sie tych producentów z których wyrobami maiłem do czynienia czy to ich wyrobami handlując czy je montując.

JarekKos
12-03-2010, 22:24
Może dla zakończenia tej dyskusji.

Bwojtek i Jareko,

przerabiałem temat HS-ów w takich systemach jak:

SCHUCO
SALAMANDER - BRUGMANN
VEKA
KOMMERLING
ALUPLAST

I mogę Wam powiedzieć jedno.

Jak się zrobi dobrze HS-a to będzie funkcjonował. A jak się spieprzy chociaż 5 % w jego wykonaniu to NIE będzie funkcjonował.

bwojtek
12-03-2010, 22:27
Jedyna wyższość to sposób uszczelniania dwu newralgicznym punktów Hs-a jest w Schuco rozwiązane trochę inaczej
Konkrety kolego, konkrety! Pokaż te 2 punkty i złe rozwiązania konkurencji (rysunki?) a jak będziesz miał rację to nie omieszkam jej przyznać!

A przy okazji zapraszam na trwające właśnie Targi Budownictwa w Rzeszowie!

jareko
12-03-2010, 23:12
http://www.jareko.pl/HS/HS_dol.pdf
http://www.jareko.pl/HS/HS_gora.pdf
http://www.jareko.pl/HS/HS_laczenie.pdf
zwróć uwagę na plik II i III

JarekKos
12-03-2010, 23:30
Jedyna wyższość to sposób uszczelniania dwu newralgicznym punktów Hs-a jest w Schuco rozwiązane trochę inaczej
Konkrety kolego, konkrety! Pokaż te 2 punkty i złe rozwiązania konkurencji (rysunki?) a jak będziesz miał rację to nie omieszkam jej przyznać!

A przy okazji zapraszam na trwające właśnie Targi Budownictwa w Rzeszowie!

Wystawiasz się ??

Aga i Zbyszek
12-03-2010, 23:47
Proszę o poradę i może o jakieś wyjaśnienie skąd aż taka różnica w wycenie okien dwóch firm, które produkują okna na tym samym profilu.

Mielczarek
Profil Schucco SI82, okucia Winkhaus Autopilot Plus z 2 narożnikami antywyważeniowymi, klamki Schuco z mechanizmem Secustik, zatrzaski antyprzeciągowe, szyby dwukomorowe U=0,6, ciepła ramka, mikrorozszczelnienie 26.208,18 zł

Eurokolor
Profil Schucco SI82,, okucia UR-Mikro, klamki Sec.Lux, szyby dwukomorowe U=0,7, ciepła ramka, 14.337,32 zł

Jednocześnie co sądzicie o oknach tytanowych termo firmy
MS?
Profil Brugmann, okucia Maco Multi-Matic, klamki Hoppe Secustic, dolny narożnik zabezpieczony zaczepem antywłamaniowym, zatrzaski antyprzeciągowe, szyby dwukomorowe U=0,6, mikrowentylacja, listwa parapetowa pod oknem, ciepła ramka MS, wzmocnienia z włókna szklanego 15.541,89 zł

T12345T
13-03-2010, 13:20
Proszę o poradę i może o jakieś wyjaśnienie skąd aż taka różnica w wycenie okien dwóch firm, które produkują okna na tym samym profilu. Mielczarek i Eurokolor .

Hmmm... to chyba dość oczywiste skąd:D. Z pazerności i żerowania na inwestorskiej naiwności :D

Pozdrawiam

IVO333
13-03-2010, 13:20
Proszę o poradę i może o jakieś wyjaśnienie skąd aż taka różnica w wycenie okien dwóch firm, które produkują okna na tym samym profilu.

Mielczarek
Profil Schucco SI82, okucia Winkhaus Autopilot Plus z 2 narożnikami antywyważeniowymi, klamki Schuco z mechanizmem Secustik, zatrzaski antyprzeciągowe, szyby dwukomorowe U=0,6, ciepła ramka, mikrorozszczelnienie 26.208,18 zł

Eurokolor
Profil Schucco SI82,, okucia UR-Mikro, klamki Sec.Lux, szyby dwukomorowe U=0,7, ciepła ramka, 14.337,32 zł

Jednocześnie co sądzicie o oknach tytanowych termo firmy
MS?
Profil Brugmann, okucia Maco Multi-Matic, klamki Hoppe Secustic, dolny narożnik zabezpieczony zaczepem antywłamaniowym, zatrzaski antyprzeciągowe, szyby dwukomorowe U=0,6, mikrowentylacja, listwa parapetowa pod oknem, ciepła ramka MS, wzmocnienia z włókna szklanego 15.541,89 zł

Moim zdaniem w wycenie Mielczarka jest błąd. Żadne różnice w wyposażeniu nie usprawiedliwiają takiej różnicy w stosunku do Eurocoloru, niezłej firmy zresztą.
W MS Tytanowych są 2 kontrowersyjne kwestie, wzmocnienia kompozytowe i pakiety na szkle 3mm. Zdania są podzielone i chyba tylko czas może zweryfikować czy to dobre rozwiązania czy nie.
Subiektywnie :wink: Si82 wybrałbym a nie Brugmana. Nie ujmując nic firmie MS.

Pozdrawiam

Buff79PL
13-03-2010, 19:27
IVO333

A co jest takiego kontrowersyjnego we Wzmocnieniu Termicznym firmy MS? Sprzedawane od dłuższego czasu (ok. 2 lat), oferuje bardzo dobrą izolację bez poszerzania profilu PCV (nadal 73 mm) co ma niewątpliwą zaletę estetyczną no i dość ciekawą, zaokrągloną obustronnie linię tego modelu (rzecz gustu oczywiście).

Profil Brugmanna ze Wzmocnieniem Termicznym MS ma izolację U=1,1. Ile ma Schucco SI82 ? Nie jestem pewien tego co znalazłem w necie (też U=1,1) więc poproszę o odpowiedź.

Szklenia potrójne z szybami 3 mm to bardzo dobry pomysł - taka szyba jest oczywiście mniej wytrzymała niż 4 mm, ale też producent z tego co wiem wstawia taki pakiet w ograniczonym zakresie - na pewno nie do drzwi balkonowych, które nie mają przewiązki konstrukcyjnej.

Więc to taka kontrowersja, ale dla konkurencji, a nie dla użytkownika ;)

Aga i Zbyszek

Okna TYTANtermo mają w standardzie 3 zaczepy antywyważeniowe na okuciach MACO. Z posta wynika, że diler podał informację o jednym zaczepie, a to akurat nie jest prawda :)

Aga i Zbyszek
13-03-2010, 19:45
W MS podano nam wkład 4T/14Ar/4/14Ar/4T u=0,6 nie sadze, zeby to byly szyby 3mm?

Buff79PL
13-03-2010, 19:48
Fakt, to są jak najbardziej szyby 4 mm - moje przeoczenie :) Ale to znak, że okna są dość spore (pow. szkła - pow. 1,5 m2).

czmirek
13-03-2010, 20:38
Czmirek - po raz kolejny pośrednio mnie obrażasz.

podaj choc jeden przyklad ze Cie obrazilem.
gdzie i kiedy ? nie dosyc ze jak napisales wymiotujesz oknami to jeszcze jestes przewrazliwiony. moze masz okres?

a-romanik
13-03-2010, 20:53
IVO333

A co jest takiego kontrowersyjnego we Wzmocnieniu Termicznym firmy MS? Sprzedawane od dłuższego czasu (ok. 2 lat), oferuje bardzo dobrą izolację bez poszerzania profilu PCV (nadal 73 mm) co ma niewątpliwą zaletę estetyczną no i dość ciekawą, zaokrągloną obustronnie linię tego modelu (rzecz gustu oczywiście).

Profil Brugmanna ze Wzmocnieniem Termicznym MS ma izolację U=1,1. Ile ma Schucco SI82 ? Nie jestem pewien tego co znalazłem w necie (też U=1,1) więc poproszę o odpowiedź.

Szklenia potrójne z szybami 3 mm to bardzo dobry pomysł - taka szyba jest oczywiście mniej wytrzymała niż 4 mm, ale też producent z tego co wiem wstawia taki pakiet w ograniczonym zakresie - na pewno nie do drzwi balkonowych, które nie mają przewiązki konstrukcyjnej.

Więc to taka kontrowersja, ale dla konkurencji, a nie dla użytkownika ;)

Aga i Zbyszek

Okna TYTANtermo mają w standardzie 3 zaczepy antywyważeniowe na okuciach MACO. Z posta wynika, że diler podał informację o jednym zaczepie, a to akurat nie jest prawda :)

Dziękujemy za przychylne zdanie. Pozwolę sobie dodać kilka szczegółów techniczno-historycznych :

- wzmocnienia termiczne produkujemy seryjnie od 2004 roku (to już trochę dłużej niż 2 lata), nie jest to produkt tylko pokazywany na targach, lecz rzeczywiście wykorzystywany w oknach (30% - 40% produkcji)

- dzięki zastosowaniu wkładów 3szybowych na szkle 3mm parametr U dla szyby wynosi 0.5 (produkujemy te wkłady już od roku), tego typu pakiety stosowane są wyłącznie do powierzchni zaszklenia 1.5 m2, powyżej stosowane są pakiety 3szybowe na szkle 4mm, które można wykorzystywać do pow. 3.35 m2

pozdrawiam

riczus
13-03-2010, 21:27
Co do Schuco Si82 polecam porównać wycenę do CT70
Ja miałem w planach Si82 a na samym końcu zszedłem w dół, porównywałem rózne profile ale wszystkie klasy podobnej do SI82. Aż coś mnie tkneło i zrobiłem wycenę na CT70 - ponad 4 tys zł taniej (z 22 tys zł na jakieś 18 tys zł) Róznica U ramy 0,3. Co na całym oknie daje wynik gorszy o mniej niż 0,15.

Pakiet szybowy 0,7. Przy Si82 mozna w tej samej cenie wziąc 0,5 ale to odrzucam bo czytam parametry szyb, wspólczynnik przepuszczalności światła to tylko 59% a czasem i gorzej. Pakiet dwuszybowy ma koło 80%, a trzyszybowy do U 0,6 około 70%.

W moim przypadku 40m2 okien - to 0,15 daje rocznie jakies 600kWh co przy moim przypadku ogrzewania na gazie daje wynik 150zł na rok. U mnie zwrot SI82 nierealny. Nawet z pakietem 0,5 zwrot nakładów będzie wciąż zbyt długi.

A co do wycen też miałem niektóre dziwne np
Jezierski: Si82 - koło 33 tys zł, CT70 22 tys zł

IVO333
13-03-2010, 21:28
IVO333

A co jest takiego kontrowersyjnego we Wzmocnieniu Termicznym firmy MS? Sprzedawane od dłuższego czasu (ok. 2 lat), oferuje bardzo dobrą izolację bez poszerzania profilu PCV (nadal 73 mm) co ma niewątpliwą zaletę estetyczną no i dość ciekawą, zaokrągloną obustronnie linię tego modelu (rzecz gustu oczywiście).

Profil Brugmanna ze Wzmocnieniem Termicznym MS ma izolację U=1,1. Ile ma Schucco SI82 ? Nie jestem pewien tego co znalazłem w necie (też U=1,1) więc poproszę o odpowiedź.

Szklenia potrójne z szybami 3 mm to bardzo dobry pomysł - taka szyba jest oczywiście mniej wytrzymała niż 4 mm, ale też producent z tego co wiem wstawia taki pakiet w ograniczonym zakresie - na pewno nie do drzwi balkonowych, które nie mają przewiązki konstrukcyjnej.

Więc to taka kontrowersja, ale dla konkurencji, a nie dla użytkownika ;)

Aga i Zbyszek

Okna TYTANtermo mają w standardzie 3 zaczepy antywyważeniowe na okuciach MACO. Z posta wynika, że diler podał informację o jednym zaczepie, a to akurat nie jest prawda :)

Owszem, w pewnym sensie jestem konkurencją (raczej jej pracownikiem) ale również dla produkujących na Schuco 8)
Nie napisałem że to złe rozwiązania. Czas je zweryfikuje a 2 lata to niewiele. Być może będzie to strzał w 10 i reszta systemów też przejdzie na kompozyty a nie stal.
Adams ma jeszcze ciekawszy pomysł na U w Brugmanie, pochwalisz czy zgodzisz się że z pochwałami bezpieczniej poczekać?
Współczynnik U profili to nie wszystko, tylko jeden z czynników przy ocenie. Ideal 6000 ma zbliżony a chyba nie postawisz go na jednej półce obok SI82?
A swoją drogą szanuję MS za to że potrafi z Brugmana który z pewnych powodów jest dość niewdzięczny dla producentów i montażystów zrobić dobre okna.
Bez urazy, każdy kto dłuższy czas będzie miał do czynienia z oknami na różnych profilach i okuciach wyrobi sobie swoje subiektywne :wink: zdanie o nich.

Pozdrawiam

Sławas7
13-03-2010, 21:59
A co do wycen też miałem niektóre dziwne np
Jezierski: Si82 - koło 33 tys zł, CT70 22 tys zł

Czy az tak bardzo dziwne ?........ja się nie dziwię.....najważniejsza jest skuteczna promocja :D :D :D

stary
13-03-2010, 22:09
..... że potrafi z Brugmana który z pewnych powodów jest dość niewdzięczny dla producentów i montażystów zrobić dobre okna.
Pozdrawiam
A dlaczego to jest taki niewdzięczny dla wszystkich :roll:

stary
13-03-2010, 22:29
Może dla zakończenia tej dyskusji.

Bwojtek i Jareko,

przerabiałem temat HS-ów w takich systemach jak:

SCHUCO
SALAMANDER - BRUGMANN
VEKA
KOMMERLING
ALUPLAST

I mogę Wam powiedzieć jedno.

Jak się zrobi dobrze HS-a to będzie funkcjonował. A jak się spieprzy chociaż 5 % w jego wykonaniu to NIE będzie funkcjonował.
Popieram w całości- przy HS-ach nie ma zmiłuj.
Rozwiązania podobne do pokazanych przez jareko wiekszość stosuje - zmienione są szczegóły, np odrobinę docisk na słupku pomiędzy skrzydłami. Nie mam pod ręką wszystkich katalogów, ale z pamięci strzelam że już nie stosuje się samych uszczelek na środkowym słupku tylko zazębiające się listwy z uszczelkami i szczotkami aby wyeliminować przewiewy.

jareko
13-03-2010, 22:31
A co do wycen też miałem niektóre dziwne np
Jezierski: Si82 - koło 33 tys zł, CT70 22 tys zł
Czy az tak bardzo dziwne ?........ja się nie dziwię.....najważniejsza jest skuteczna promocja :D :D :D
jeśli wyceniono ci CT-70 na poziomie 22.000,- to:
Si-82 Premium Ultra - oferta powinna oscylować w okolicy 26.000,-
zas Si-82 Exclusive w okolicy 29.000,-
I w sumie ktoś się z lekka pomylił w kalkulacji - zdarza się

Promocja nie jest aż tak skuteczna jak nadproży ceramicznych :P

Aga i Zbyszek
13-03-2010, 22:51
Jak się ma oferta:
Profil Brugmann, okucia Maco Multi-Matic, klamki Hoppe Secustic, dolny narożnik zabezpieczony zaczepem antywłamaniowym, zatrzaski antyprzeciągowe, szyby dwukomorowe U=0,6, mikrowentylacja, listwa parapetowa pod oknem, ciepła ramka MS, wzmocnienia z włókna szklanego
do:
Profil Salamander 3D, okucia ROTO NT, klamki Hoppe Secustic, 3 grzybki antywywazeniowe, szyby dwukomorowe U=0,6, ciepła ramka, 5 stopniowe uchylanie, blokada antyprzeciągowa.

Który profil lepszy?....

JarekKos
13-03-2010, 22:53
..... że potrafi z Brugmana który z pewnych powodów jest dość niewdzięczny dla producentów i montażystów zrobić dobre okna.
Pozdrawiam
A dlaczego to jest taki niewdzięczny dla wszystkich :roll:

No właśnie

Dlaczego taki niewdzięczny ??

JarekKos
13-03-2010, 22:57
Jak się ma oferta:
Profil Brugmann, okucia Maco Multi-Matic, klamki Hoppe Secustic, dolny narożnik zabezpieczony zaczepem antywłamaniowym, zatrzaski antyprzeciągowe, szyby dwukomorowe U=0,6, mikrowentylacja, listwa parapetowa pod oknem, ciepła ramka MS, wzmocnienia z włókna szklanego
do:
Profil Salamander 3D, okucia ROTO NT, klamki Hoppe Secustic, 3 grzybki antywywazeniowe, szyby dwukomorowe U=0,6, ciepła ramka, 5 stopniowe uchylanie, blokada antyprzeciągowa.

Który profil lepszy?....

Pomijając kwestie producenta to:

Biel Salamandra jest po prostu inną bielą - bielszą.

Poza tym jeśli nie ma dużej różnicy w cenie to osobiście wybrałbym Salamandra 3D

riczus
13-03-2010, 23:06
A co do wycen też miałem niektóre dziwne np
Jezierski: Si82 - koło 33 tys zł, CT70 22 tys zł
Czy az tak bardzo dziwne ?........ja się nie dziwię.....najważniejsza jest skuteczna promocja :D :D :D
jeśli wyceniono ci CT-70 na poziomie 22.000,- to:
Si-82 Premium Ultra - oferta powinna oscylować w okolicy 26.000,-
zas Si-82 Exclusive w okolicy 29.000,-
I w sumie ktoś się z lekka pomylił w kalkulacji - zdarza się

Promocja nie jest aż tak skuteczna jak nadproży ceramicznych :P

nawet pytałem sie dodatkowo czy dobrze rozumuje wszystkie pozycje bo jeszcze na koniec chawlili sie rabatem na chyba 13 tys
a co do tych SI82 Classic i Rondo - to też przegięcie jak za ten sam profil (parametry techn.) tylko z inaczej wykończoną ramą skrzydła - ot wyoblenie - kasować 3 tys zł :)

jareko
13-03-2010, 23:21
..a co do tych SI82 Classic i Rondo - to też przegięcie jak za ten sam profil (parametry techn.) tylko z inaczej wykończoną ramą skrzydła - ot wyoblenie - kasować 3 tys zł :)a dlaczego by nie? :lol:
Powiem tak, nie powinno się aż tak wnikać w politykę producenta profili jak i wyrobów gotowych.
Podoba ci się bardziej półzlicowane Si-82 Rondo (Exclusive u Jezierskiego) - no problem, dopłać.
Nie podoba - wybierz Si-82 Clasic (Premium Ultra u Jezierskiego)
swoja droga w cenie o wiele atrakcyjniejszej niż Oknoplast ze swym profilem

Pamiętam dawną politykę innego producenta. Chciał odczepić się już od przestarzałej konstrukcji profila trzykomorowego. Co zrobił? Przypakował na niego cenę czyniąc go nieatrakcyjnym jednocześnie z lekka obniżając cenę pięcio komorówki.
Zbyt wiele rzeczy chcielibyście wiedzieć :lol:

Sławas7
13-03-2010, 23:26
Promocja nie jest aż tak skuteczna jak nadproży ceramicznych :P

Tego co staram sie tu robić nie nazywam promocją,tylko próbą wyprowadzenia z błędu grupy osób, ktorzy wrzucili wszystkie RKS-y do jednego worka....... :D

riczus
13-03-2010, 23:29
Jareko: Niektórzy tak jak ja są wtajemniczeni aż za bardzo :) - ja wiem w jakich cenach jeden producent okien kupuje profile firmy [X], wiem też jakie ceny są na szkło, ehhhh :) no ale wiadomo przecież nikt z marżą 10% nie będzie produkował okien bo nigdy by nie zarobił/niezwróciłyby się koszty lini produkcyjnej

Buff79PL
13-03-2010, 23:44
JarekKos

Aga i Zbyszek nie pisali nic o kolorze okien, wiec biel nie ma tu nic do rzeczy :)

Porównując te dwie oferty na Salamandrze i Brugmannie warto patrzeć i na cenę i na paramatry profili:) szyby jak widać mają to samo U, a jakie U ma Salamander 3D ?

IVO333

Jasne, że oprócz izolacyjności profilu ważne są też inne parametry, ale poza ich dźwiękochłonnością, pozostałe jak statyka, odporność na odkształcenia pod wpływem warunków atmosferycznych itp. są mniej ważne dla potencjalnego klienta, który i tak w tej materii jest chroniony gwarancją producenta :)

Co do Wzmocnienia Termicznego to osoba lepiej zorientowana niż ja potwierdziła jego 6 letni okres istnienia na rynku :) Si82 pewnie jest na nim krócej - co nie zmienia faktu, że te 2 rozwiązania, jak i wiele innych wymagają po prostu czasu by je w pełni ocenić i docenić :) [/b]

JarekKos
14-03-2010, 00:07
JarekKos

Aga i Zbyszek nie pisali nic o kolorze okien, wiec biel nie ma tu nic do rzeczy :)

Porównując te dwie oferty na Salamandrze i Brugmannie warto patrzeć i na cenę i na paramatry profili:) szyby jak widać mają to samo U, a jakie U ma Salamander 3D ?

Buff,


nie wiem o co ci chodzi

Ale dla rozjaśnienia twoich wątpliwości powiem Ci, że osobiście produkuję okna w systemie BRUGMANN.

Tyle że wydaje mi się że patrząc na parametry profili potrafię jeszcze przyznać wyższość innego systemu niż sam mam w ofercie.
Według mnie to forum nie powinno służyć wywyższaniu własnej oferty nad ofertami innych - a w tym przypadku moim zdaniem lepszej oferty.

Pozdrawiam

PS: Specjalnie napisałem, że pomijam kwestie producenta.
PS2: Aga i Zbyszek pytali który profil jest lepszy :)

Buff79PL
14-03-2010, 09:01
Jarku,

A w którym poście napisałem, że tylko jedne okna są najlepsze a inne są BE ? Unikam takich stwierdzeń bo one nic nie znaczą, lepiej patrzeć na wskazane parametry techniczne. To ty piszesz, że coś jest lepsze od czegoś innego - ale warto zbudować rozbudowaną wypowiedź i podać argumenty bo... np... dlatego... itd :) Więc jeśli piszesz że Brugmann jest gorszy od Salamandra 3D to ja pytam dlaczego :) A ponieważ Aga i Zbyszek wybierając okna porównują wybrane przez siebie parametry i pytają się o to na tym forum to ja pozwoliłem sobie o tych parametrach pisać. Nie napisałem bierz MS bo jestem z nimi związany i są lepsze :)

Zresztą Salamander i Brugmann należą niejako do jednej grupy kapitałowej. Tym bardziej ogólnik w stylu Salamander jest lepszy to jak powiedzenie, że Peguoet jest lepszy od Renault (grupa PSA) - dopiero porównując Lagunę z 407-ką można po parametrach technicznych dojść do jakichś wniosków :)

Konkludując - patrząc na termoizolacyjność profili to o ile "U" jest lepszy Salamander 3D od Brugmanna AD ? A tym bardziej porównując czym są lub mogą być wzmocnione :) Podobnie można rozpatrzyć parametr Rw dla profilu, a znając wymiary poszczególnych okien Uw dla całego okna :)


Warto pamiętać, że dla laika kupującego okna - a takimi są w końcu w dużej większości inwestorzy - lepiej podać konkretny argument, który dla niego jest istotny. Oczywiście pamiętając również o cenie końcowej, bo nie zawsze najdroższe okno, będzie o tyle cieplejsze od tańszego, by zwrot z inwestycji w droższe okna zwrócił się w kilka, a nie kilkadziesiąt lat.

A i tak jak się spierniczy montaż to wszystko co napisałem wyżej ma mniejsze znaczenie ;)

Serdecznie pozdrawiam i naprawdę nie zamierzam walczyć o jedną swoją prawdę i rację :)

IVO333
14-03-2010, 09:49
IVO333

Jasne, że oprócz izolacyjności profilu ważne są też inne parametry, ale poza ich dźwiękochłonnością, pozostałe jak statyka, odporność na odkształcenia pod wpływem warunków atmosferycznych itp. są mniej ważne dla potencjalnego klienta, który i tak w tej materii jest chroniony gwarancją producenta :)


Pozwolę sobie stwierdzić że właśnie odporność na te odkształcenia jest dla użytkownika najważniejsza w perspektywie użytkowania przez lata kiedy gwarancja stanie się już tylko kartką papieru. Wszelkie współczynniki R czy U które każesz porównywać pójdą sobie do lasu w momencie kiedy odkształci się skrzydło. I tu pole do popisu dla producenta, który może okuć skrzydło R o szerokości 798mm we wrębie tak że poprawienie wady może kosztować 20pln a może okuć tak że będzie to koszt 100pln.
Jeśli wiesz o czym piszę to kontynuujmy, jeśli nie wiesz to oznacza że jesteś teoretykiem który 10-letniego okna nie serwisował . Po takim okresie współczynniki Rw i Uw z certyfikatów są znacznie mniej ważne od tego co napisałem.
I dlatego osobiste sympatie i antypatie do firm, profili czy okuć ludzi którzy dłużej siedzą w branży mogą nie do końca mieć oparcie w papierach produktów.

Pozdrawiam

jareko
14-03-2010, 11:32
...I dlatego osobiste sympatie i antypatie do firm, profili czy okuć ludzi którzy dłużej siedzą w branży mogą nie do końca mieć oparcie w papierach produktów...
Nie tylko sympatie. Podejscie producenta do serwisu i gwarancji to podstawa Kazdy moze meic wpadke - nawet najlepszy - tylko liczy sie naprawde ten ktory z niej wyjsc potrafi. Sa firmy z samego dna produckji. Pomijajac inne aspekty wspolpracy z nimi najwazniejszy to wlasnie obsluga posprzedazna. Wszak dealer nie tylko sam zarabia ale takze daje zarobic fabryce i jesli on jest traktowany jako zlo konieczne to co mowic o kliencie koncowym?
Skrzydlo R mozna okuc dobrze i oszczednie - prawda? Teoretycy g... wiedza na ten temat skupiajac sie na papierkach, deklaracjach itp rzeczach (moze iw aznych) a najwazniejsze jednak jest to jakiej jakosci wyrob finalny schodzi z fabryki a nie ten oddny do badan

Ponizej zdjecie slupka stalego i profila Schuco CT70 - kumplowi bylo potrzebne dwa okna jednoskrzydlowe by doswietlic garaz - ja miałem takie dwuskrzydlowe i z jednego zrobilismy dwa - tracac przy tym dwie tarcze do ciecia stali a to co w srodku.... ocencie
http://images38.fotosik.pl/190/8ef1c45c3f4e3920m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8ef1c45c3f4e3920)

JarekKos
14-03-2010, 12:46
Zresztą Salamander i Brugmann należą niejako do jednej grupy kapitałowej. Tym bardziej ogólnik w stylu Salamander jest lepszy to jak powiedzenie, że Peguoet jest lepszy od Renault (grupa PSA) - dopiero porównując Lagunę z 407-ką można po parametrach technicznych dojść do jakichś wniosków :)

Konkludując - patrząc na termoizolacyjność profili to o ile "U" jest lepszy Salamander 3D od Brugmanna AD ? A tym bardziej porównując czym są lub mogą być wzmocnione :) Podobnie można rozpatrzyć parametr Rw dla profilu, a znając wymiary poszczególnych okien Uw dla całego okna :)


Warto pamiętać, że dla laika kupującego okna - a takimi są w końcu w dużej większości inwestorzy - lepiej podać konkretny argument, który dla niego jest istotny. Oczywiście pamiętając również o cenie końcowej, bo nie zawsze najdroższe okno, będzie o tyle cieplejsze od tańszego, by zwrot z inwestycji w droższe okna zwrócił się w kilka, a nie kilkadziesiąt lat.

A i tak jak się spierniczy montaż to wszystko co napisałem wyżej ma mniejsze znaczenie ;)

Serdecznie pozdrawiam i naprawdę nie zamierzam walczyć o jedną swoją prawdę i rację :)

Buff,

więc dla Ciebie taka o to informacja

1. Zapytaj w MSie ile procent robią w BRUGMANNie MD ??, bo ja nie zrobiłem jeszcze nawet 1%.

A teraz pomyśl, dlaczego system 3 uszczelkowy może być lepszy od systemu 2 uszczelkowego.

2.Jak Ci już napisał IVO, papierek papierkiem, sucha cyferka suchą cyferką, a realia robią swoje. Współczynnik przenikania ramy i skrzydła w SALAMANDRZE jest o 0,1 lepszy. Ale co z tego jak "psi" jest gorsze ??

3. Większość forumowiczów zadaje pytanie do osób z branży, co ich zdaniem jest lepsze. Ja mam takie zdanie, ktoś inny ma inne zdanie. I większość z tych pytających nie ma ochoty słuchać i czytać wywodów naukowych, że system X jest w punkcie Y lepszy o 2% od systemu Z, ale znowu ten system Z jest w punkcie Y2 lepszy o 3% od systemu X.

Pozdrawiam

JarekKos
14-03-2010, 12:52
Ponizej zdjecie slupka stalego i profila Schuco CT70 - kumplowi bylo potrzebne dwa okna jednoskrzydlowe by doswietlic garaz - ja miałem takie dwuskrzydlowe i z jednego zrobilismy dwa - tracac przy tym dwie tarcze do ciecia stali a to co w srodku.... ocencie


Oceniam,

dobrze wykonany słupek z normalnym wzmocnieniem.

I tutaj uwaga do Ciebie.
Fajnie by było, gdybyś napisał, że jest to słupek wykonany przez Jezierskiego, a nie że jest to słupek systemu SCHUCO, ponieważ sam dobrze wiesz, że jest na rynku paru producentów w systemie SCHUCO którzy nie robią tak słupków. A twoja wypowiedź może skłaniać normalnego odbiorcę do myśli że jest to rozwiązanie systemowe i tak musi być.

Pozdrawiam

jareko
14-03-2010, 13:49
masz arcje - zapomnialem dodac iz pociete okno wyszlo z fabryki Jezierski :)
dla porownania zupelnie inne zdjecie - dostepne jako drugie na tej stronie
http://jareko.pl/5278.html jako przyklad cwaniactwa i działań innej firmy. Okna w tym domu mialy dwa lata jak sie wszystkie rozsypaly.
Niestety, nie miałem wcześniej w zwyczaju robić dokumentacji fotograficznej swych prac, nad czym ogromnie ubolewam. Zapamietany jeden z wielu "kwaitków" zdolności w "oszczedzaniu" kilku producentow z ktorymi los mnie keidys zetknal.
Po przecieciu skrzydla i oscieznicy okna wykonanego w Schuco ale przez upelnie innego producenta okazalo sie ze wzzmocnienie bylo tylko w miejscu zamocowania zawiasow
Kolejny zapamietany kwiatek, w oscieznicy kawalki wzmocnienia zamiast jednej sztangi
Kolejny - skrzydlo R szerokosci metra i wysokosci 150 cm majace tylko zawiasy i najmniejsza z mozliwych zasuwnic, raptem dwa zaczepy na slupku od strony klamki
Kolejny - klamki za 1,50 PLN ktore po niecalym roku rozsypuja sie w drobny mak
itd itd itd
Wiara w papierki czyni cuda ale nie gwarantuje prawidlowo wykonanego okna i jego trwalosci przez dziesieciolecia. Liczy sie tak naprawde producent i uczciwy handlowiec ktory byle g...na sprzedawac nie bedzie
Juz mi tu nie raz zarzucono ze swoimi wypowiedziami promuje Jezierskiego czy tez mile wspominam wspolprace z Adamsem czy tez po kilku montazach okien Oknoplastu czy MS-a takze i tych producentow uwazam za godnych polecenia i zaufania. Dostawca i montaz to jest podstawa zadowolenia, nawet jesli kasa na to wydana jest wieksza od "okazji" na rynku.

IVO333
14-03-2010, 14:23
Parę dni temu się uniosłem trochę. Chyba miałem rację.Ćwok pieprzony.

Panowie, którzy jeszcze tam nie jesteście!

- idealnie można znaleźć klientów na forum muratora !

Serio Serio Serio~!!!

ps. UWAŻAJCIE TAM NA KÓŁKO wzajemnej adoracji,/ część i tu bywa i pewnie zaraz zaczną się awanturować.../ - kasują pewne posty konkurencji a swoje eksponują, trzeba np. jak URZEDOWSKI - napisać, że jesteś szczęśliwym klientem itd. a koledzy podbijają posty itd - rzeka klientów popłynie sama.


Poważnie. Tam jest super łowisko! - Wiem coś o tym!

Zgadnijcie czyj to tekst i z którego forum.

Pozdrawiam

JarekKos
14-03-2010, 15:25
Czyj tekst to nie wiem,

ale co do forum to się domyślam :)

stary
14-03-2010, 15:27
Jet to tekst tego paranoika z Pomorza, który wylewa swoje żale na forum oknonetu.
Już mu poradzili, żeby szybko poszukał dobrego lekarza, bo mają go dosyć. :evil:
Zastanawiam się, co siedzi w głowie tego człowieka - tutaj występuje pod conajmniej czterema nickami nachalnie reklamując siebie i swoich dostawców, trolluje w każdym temacie, nie ma zielonego pojęcia o oknach a wszystkich doradców uważa za wyzyskiwaczy szukających "jeleni".
A najlepszy tekst wrzucił tam, gdzie szukają dostawców: jest wojna, więc napisz na ...... pocztę polową i podaje namiar. :roll:
Mam nadzieję, że tutaj zarobi wreszcie bana na IP i będzie po problemie.
:roll:

IVO333
14-03-2010, 16:06
"Rzeka klientów popłynie sama"
W końcu wiadomo jaka jest strategia marketingowa spółki Szewczyk&Młynarz która wkrótce wstrząśnie rynkiem stolarki w Polsce. Reichu też nie oszczędzą.
Pora emigrować na wschód.

Pozdrawiam

jareko
14-03-2010, 16:30
eeeeetam, na wschód? Chyba że daleki :)
Napływ "wyjadaczy" na FM zauważalny jest od dawna, gadają głupoty, nie doradzają tylko reklamują, właściwie nie spotkałem się ani razu z ich propozycja rozwiązania jakiegoś problemu jaki się pojawił po montażu
Echhhh... niech łowią, może się i obłowią, ale jeśli tylko tu chcą mieć klientów... super, coraz więcej jeleni zbankrutuje bo z FM wyżyć to na pewno nie wyżyją

JarekKos
14-03-2010, 17:48
eeeeetam, na wschód? Chyba że daleki :)
Napływ "wyjadaczy" na FM zauważalny jest od dawna, gadają głupoty, nie doradzają tylko reklamują, właściwie nie spotkałem się ani razu z ich propozycja rozwiązania jakiegoś problemu jaki się pojawił po montażu
Echhhh... niech łowią, może się i obłowią, ale jeśli tylko tu chcą mieć klientów... super, coraz więcej jeleni zbankrutuje bo z FM wyżyć to na pewno nie wyżyją

Jareko,

nie mów wszystkim żem wyjadacz. Zostaw to info dla siebie. Wystarczyło powiedzieć że gadam głupoty :wink: :roll:

A poza tym to mi się wędka zepsuła. :cry: I już chyba będę zmuszony kupić nową :lol:

I tym oto humorystycznym akcentem kończy się powoli kolejny tydzień :) :roll: :wink:

Pozdrawiam

Buff79PL
14-03-2010, 20:27
Pozwolę sobie stwierdzić że właśnie odporność na te odkształcenia jest dla użytkownika najważniejsza w perspektywie użytkowania przez lata kiedy gwarancja stanie się już tylko kartką papieru. Wszelkie współczynniki R czy U które każesz porównywać pójdą sobie do lasu w momencie kiedy odkształci się skrzydło. I tu pole do popisu dla producenta, który może okuć skrzydło R o szerokości 798mm we wrębie tak że poprawienie wady może kosztować 20pln a może okuć tak że będzie to koszt 100pln.
Jeśli wiesz o czym piszę to kontynuujmy, jeśli nie wiesz to oznacza że jesteś teoretykiem który 10-letniego okna nie serwisował . Po takim okresie współczynniki Rw i Uw z certyfikatów są znacznie mniej ważne od tego co napisałem.
I dlatego osobiste sympatie i antypatie do firm, profili czy okuć ludzi którzy dłużej siedzą w branży mogą nie do końca mieć oparcie w papierach produktów.

IVO333 Masz jak najbardziej rację i nie sposób się z tym zgodzić, ale w odniesieniu do produktu, o którym sobie dyskutujemy, z 6 letnią obecnością na rynku nie można powiedzieć, że to nowość, która nie wiadomo jak się zachowa. Ba jeśli wierzyć tej informacji o ilości produkcji 30-40% w stosunku do całej produkcji MS to są to dziesiątki tysięcy jak nie setki tysięcy okien rocznie :) A to już sporo jak na produkt, który miałby się nie sprawdzić i puścić z Torbami producenta :)

Z drugiej strony gdyby się trzymać tezy, że powinno się kupować okna które są na rynku od 10 lat, jako te najlepiej przetestowane, to musielibyśmy nadal oferować okna 3 komorowe, a rozwój technologiczny branży byłby o wiele wolniejszy niż jest obecnie - a zgodzisz się ze mną, że pomysłami przewyższamy niektóre kraje EU. Tak się niejako nie da - dlatego trzeba ufać współczynnikom, aprobatom, gwarancji producenta, jego renomie i swojemu zdrowemu rozsądkowi :)




Buff,

więc dla Ciebie taka o to informacja

1. Zapytaj w MSie ile procent robią w BRUGMANNie MD ??, bo ja nie zrobiłem jeszcze nawet 1%.

A teraz pomyśl, dlaczego system 3 uszczelkowy może być lepszy od systemu 2 uszczelkowego.

2.Jak Ci już napisał IVO, papierek papierkiem, sucha cyferka suchą cyferką, a realia robią swoje. Współczynnik przenikania ramy i skrzydła w SALAMANDRZE jest o 0,1 lepszy. Ale co z tego jak "psi" jest gorsze ??

3. Większość forumowiczów zadaje pytanie do osób z branży, co ich zdaniem jest lepsze. Ja mam takie zdanie, ktoś inny ma inne zdanie. I większość z tych pytających nie ma ochoty słuchać i czytać wywodów naukowych, że system X jest w punkcie Y lepszy o 2% od systemu Z, ale znowu ten system Z jest w punkcie Y2 lepszy o 3% od systemu X.

JarkuKosChętnie odpowiem :)

1. MS nie ma w standardowej ofercie okien na Brugmannie MD więc ich nie robią - odpowiedź 0% Tylko o czym to ma świadczyć - bo nie rozumiem po co to pytanie ? :)

2. IVO już odpowiedziałem powyżej - dodam tylko, że dziś widziałem tego Salamandra 3D i nie powala jakoś mocno, ale tak naprawdę to nasza rozmowa powstała po pytaniu Agi i Zbyszka


Jak się ma oferta:
Profil Brugmann, okucia Maco Multi-Matic, klamki Hoppe Secustic, dolny narożnik zabezpieczony zaczepem antywłamaniowym, zatrzaski antyprzeciągowe, szyby dwukomorowe U=0,6, mikrowentylacja, listwa parapetowa pod oknem, ciepła ramka MS, wzmocnienia z włókna szklanego
do:
Profil Salamander 3D, okucia ROTO NT, klamki Hoppe Secustic, 3 grzybki antywywazeniowe, szyby dwukomorowe U=0,6, ciepła ramka, 5 stopniowe uchylanie, blokada antyprzeciągowa.

Który profil lepszy?....

Wydaje mi się, że pytanie o profil jest jakby pytaniem o całe okno (w podanej specyfikacji 2 producentów), a wtedy należy brać pod uwagę wzmocnienie itd. Albo inaczej - odpowiedź powinna być pełniejsza: Salamander 3D ze wzmocnieniem stalowym jest lepszy niż Brugmann ze wzmocnieniem stalowym (o te 0,1 współczynnika U dla profili), ale gorszy od Brugmanna ze Wzmocnieniem Termicznym. I zgodzę się z Tobą odpowiadając od razu na 3 pytanie, że nie należy klienta zasypywać wieloma współczynnikami itd, dlatego warto skupić się na tych U dla ram, szyby, całego okna, czasem Rw (chociaż jak kilka postów wcześniej dyskutowano i tak ten parametr dźwiękochłonności nie jest realny bo na to wpływa wiele czynników, nie tylko profil i szyba), a nie wnikać w psi, grubość ścianek, skład chemiczny profilu itd. itp. Od U nie uciekniemy - każdy producent posługuje się tym parametrem od lat :)

Zamykając ten wątek jest wiele dobrych okien i wiele różnic między nimi :) Dla każdego coś dobrego. Chyba, że ma się pecha albo chce się wydać jak najmniej bo to tylko okna ;) Tyle że te "okna" są już wałkowane 236 stronę tego fajnego forum :D

Aga i Zbyszek
14-03-2010, 22:37
Dziekuję za kilka wskazówek i dyskusję na temat trzech profili które nas obecnie interesują. Mamy niemały zgryz, które okna wybrać ostatecznie.

stary
14-03-2010, 23:17
A przy okazji zapraszam na trwające właśnie Targi Budownictwa w Rzeszowie!

Wystawiasz się ??
bwojtek opija kontrakty targowe a tu kolejna wódka sie szykuje- trzeba opić nadany tytuł :lol:
Moje gratulacje :wink:

JarekKos
14-03-2010, 23:24
A przy okazji zapraszam na trwające właśnie Targi Budownictwa w Rzeszowie!

Wystawiasz się ??
bwojtek opija kontrakty targowe a tu kolejna wódka sie szykuje- trzeba opić nadany tytuł :lol:
Moje gratulacje :wink:

Stary,

oświeć mnie bo nie rozumiem ??

jareko
14-03-2010, 23:28
jak to nie rozumiesz - Najlepszym Doradca bwojtek został :)
Gratulacje :)

JarekKos
15-03-2010, 08:08
Nooo Nooo,

ale gapa :)

Oczywiście też gratuluje :lol:

finlandia
15-03-2010, 11:06
Gapy gapy, bo to zauważyłem już w piątek :D i już miałem napisane gratulacje, ale zawodowa zazdrość kazała mi milczeć :wink:

JarekKos
15-03-2010, 11:54
dlatego warto skupić się na tych U dla ram, szyby, całego okna,

U dla ramy i skrzydła SALAMANDER 3D = 1,39 , psi 0,076
U dla słupka i skrzydła SALAMANDER 3D = 1,49, psi 0,075

U dla ramy i skrzydła BRUGMANN AD = 1,6, psi 0,046
U dla słupka i skrzydła BRUGMANN AD = 1,5, psi 0,046

U szyby = 1,0


a nie wnikać w psi,


A teraz podaje Ci wynika dla całego okna 1500 x 1500 dwuskrzydłowego

SALAMANDER 3D = 1,41
BRUGMANN AD = 1,37

I teraz powiedz mi jak mam nie wnikać w "PSI". ??

To było po pierwsze.

A teraz po drugie:
Jeśli ty nie widzisz różnicy pomiędzy systemami z 2 uszczelkami, a z 3 uszczelkami , to nie wiem co ty robisz w tej branży.

Mógłbym tak ciągnąć dalej, ale nie do tego zostało chyba powołane to forum

Charlie
15-03-2010, 12:26
w takie mrozy jakie były tej zimy (-20 stopni ) to każde 0,1 wspólczynnika przenikalności cieplnej jest ważne.

odpowiedni rachunek za gaz każdego prostuje :roll:

jareko
15-03-2010, 13:10
w takie mrozy jakie były tej zimy (-20 stopni ) to każde 0,1 wspólczynnika przenikalności cieplnej jest ważne.
odpowiedni rachunek za gaz każdego prostuje :roll:Charlie - tylko kto o tym myśli na etapie zamawiania okien? No powiedz - kto? Trafia na takiego speca jak Buff79PL co głupotę im wciśnie ze PSI nie ma znaczenia to nawet nie pomyślą by zapytać sie czy będą mieć ciepła, ta prawdziwie ciepłą ramkę z tworzywa czy "ciepła" ze stali - mówią, że szlachetnej ;) czyli co ? Złoto? Platyna? A może srebro? Kit ciągle króluje - niestety i tym większy żal, że kiciarzy coraz więcej z innych forów tu się pojawia. A klient "łyknie" wszystko co zostawi mu choć złotówkę w kieszeni :lol:

Buff79PL
15-03-2010, 13:32
U dla ramy i skrzydła SALAMANDER 3D = 1,39 , psi 0,076
U dla słupka i skrzydła SALAMANDER 3D = 1,49, psi 0,075

U dla ramy i skrzydła BRUGMANN AD = 1,6, psi 0,046
U dla słupka i skrzydła BRUGMANN AD = 1,5, psi 0,046

U szyby = 1,0

A teraz podaje Ci wynika dla całego okna 1500 x 1500 dwuskrzydłowego

SALAMANDER 3D = 1,41
BRUGMANN AD = 1,37

I teraz powiedz mi jak mam nie wnikać w "PSI". ??

To było po pierwsze.

A teraz po drugie:
Jeśli ty nie widzisz różnicy pomiędzy systemami z 2 uszczelkami, a z 3 uszczelkami , to nie wiem co ty robisz w tej branży.

Mógłbym tak ciągnąć dalej, ale nie do tego zostało chyba powołane to forum

Ja nie napisałem, że nie widzę różnicy pomiędzy systemami 2 a 3 uszczelkowymi :) kurcze to jakieś katharsis z tym czytaniem informacji a ich rozumieniem w tym naszym społeczeństwie :) Ja się tylko zapytałem dlaczego o to pytasz pod kątem MS. Właściwie to sam sobie odpowiedziałeś - w MS profil ramy i skrzydła dla Brugmanna AD (dwu uszczelkowego) z ich wzmocnieniem ma U=1,1 w Salamandrze 3D mamy U=1,39 - czyli MS na tym polu jest lepszy o 21%, nie wspominając o innych systemach profili. Dlatego w MS nie stosuje się systemów trój uszczelkowych bo po co ? :)

ba - pewnie nie zaprzeczysz, że o wiele trudniejsze w utrzymaniu czystości są okna z uszczelką na środku profilu niż tylko na zewnętrznych krawędziach :) Przekonaj żonę klienta, że na pewno się je wygodniej myje :D A co żona powie to mąż dla świętego spokoju zrobi ;)

Współczynnik PSI jest ważny jeśli nie kluczowy dla obliczenia izolacyjności całego okna na danym profilu z konkretną szybą, konkretną ramką dystansową itd. Stwierdzenie że "nie ma co wnikać" związane było z zasypywaniem klienta informacjami bardziej szczegółowymi niż wałkowane przez na U... Równie dobrze musielibyśmy pisać elaboraty o klasach profili itp. Dlatego lepiej mniej, zwięźle, ale też nie ogólnie typu (lepsze, gorsze) :)

JAREKO z całym należnym Tobie szacunkiem, od wciskania kitu to są budowlańcy którzy tego kitu używają. Dla mnie ważne jest to ilu klientów jest zadowolonych z tego co im sprzedałem i jak obsłużyłem. To mój 5 post na tej grupie, którą czytam od lat - do tej pory po prostu nie miałem czasu ani ochoty się odzywać. Aż pewnego poranka mnie naszło to i piszę. Nie urwałem się z choinki więc proszę o trochę szacunku i nie nazywanie mnie kiciarzem... Równie dobrze mogę mówić, że Tobie to pewnie źle z oczu patrzy... ;) ale to nie oknonet i nie zamierzam obrażać kogokolwiek - to nie w moim stylu i nie kulturalne.

Pozdrawiam :)

jareko
15-03-2010, 14:48
...że Tobie to pewnie źle z oczu patrzy... ;) ...:lol: bo źle patrzy - ale skąd ty wiesz ? ;)
A na serio - nie bezie podobnych sytuacji jeśli będziesz drobiazgowy :) a klient... klient coraz dziwniejsze pytania zadaje ;) Trzeba znaleźć złoty środek między "mniej zwięźle" a "ogólnie" ale nie wolno pomijać PSI w dywagacjach o oknach gdy są tak naprawdę dwie grupy potencjalnych klientów. Jedni szukają ceny i znajdą - polecam firmy na D... :) tam cenę znajdą na pewno :) Inni szukają jak najmniejszego Uw okna a tu PSI ma wpływ ogromny - co przykładami już udowodnił Jarek

bwojtek
15-03-2010, 18:48
Oj zalatany jestem ostatnio tak, że nawet forum nie miałem czasu śledzić a tu taka niespodzianka. Wprawdzie nie tytuły pod NICKiem są ważne ale zawsze to miło jak ktoś doceni wkładany w odpowiadanie na forum trud.
Co do dyskusji o wyższości jednego systemu nad innym to uważam, że oczywiście nie samo Uf jest ważne ale dopiero w połączeniu z "psi" daje prawdziwy obraz sytuacji co na liczbach udowodnił JarekKos.
Przy okazji zainteresowała mnie zadziwiająco niska wycena okien na SI82 z firmy Eurocolor. Czy faktycznie tak tanio oferują ten profil czy po prostu (odwołuję się do pytania Aga i Zbyszek) przedstawione ceny nie dotyczą wycen zbliżonych okien?
Chciałbym też podać pod dyskusję wypowiedź riczus, który twierdzi, że wkłady szybowe U=0,5m mają gorszą przepuszczalność światła od tych z U=0,6... Przecież one różnią się tylko szerokością ramek dystansowych i tym samym ilością gazu szlachetnego między szybami a ten z tego co wiem nie wpływa na przepuszczalność światła :o

bwojtek
15-03-2010, 18:50
http://www.jareko.pl/HS/HS_dol.pdf
http://www.jareko.pl/HS/HS_gora.pdf
http://www.jareko.pl/HS/HS_laczenie.pdf
zwróć uwagę na plik II i III
Jakoś nic mnie nie powaliło na kolana w tych rysunkach :(

JarekKos
15-03-2010, 20:47
Chciałbym też podać pod dyskusję wypowiedź riczus, który twierdzi, że wkłady szybowe U=0,5m mają gorszą przepuszczalność światła od tych z U=0,6... Przecież one różnią się tylko szerokością ramek dystansowych i tym samym ilością gazu szlachetnego między szybami a ten z tego co wiem nie wpływa na przepuszczalność światła :o

Sprawdzałem w programie Pilkingtona

Wychodzi to samo
4 / 16 / 4 / 16 / 4 ma U=0,6, świtało 71 %, energia słoneczna 50%
4 / 18 / 4 / 18 / 4 ma U=0,5, światło 71 %, energia słoneczna 50%

Ciekawi mnie , jak to wychodzi u innych dostawców szkła ??

jareko
15-03-2010, 21:29
..Sprawdzałem w programie Pilkingtona
Wychodzi to samo
4 / 16 / 4 / 16 / 4 ma U=0,6, świtało 71 %, energia słoneczna 50%
4 / 18 / 4 / 18 / 4 ma U=0,5, światło 71 %, energia słoneczna 50%...a dlaczego miałoby wyjść inaczej? w jednym i drugim wypadku masz 12 mm szkła wiec skąd te parametry miałby się zmieniać? A może ja zbyt techniczny i logiczny jestem by myśleć inaczej?

JarekKos
15-03-2010, 21:40
..Sprawdzałem w programie Pilkingtona
Wychodzi to samo
4 / 16 / 4 / 16 / 4 ma U=0,6, świtało 71 %, energia słoneczna 50%
4 / 18 / 4 / 18 / 4 ma U=0,5, światło 71 %, energia słoneczna 50%...a dlaczego miałoby wyjść inaczej? w jednym i drugim wypadku masz 12 mm szkła wiec skąd te parametry miałby się zmieniać? A może ja zbyt techniczny i logiczny jestem by myśleć inaczej?

Bardziej mi chodziło o to , czy inni dostawcy szkła mają takie same współczynniki :)

Bo że w jednym i drugim wypadku powinien się zmienić tylko współczynnik przenikania ciepła to się domyślałem

Charlie
15-03-2010, 22:45
parametry sa mocno podobne - rozbiezności wręcz akademickie. Tak niską transparencję powoduje 2 sztuki szyb niskoemisyjnych w zestawie od U = 0,4 W/m2xK do U=0,7 W/m2xK.
W Polsce na dzień dzisiejszy występuje niska emisja takich hut jak Pilkingtona Sandomierz, Saint Gobain Dąbrowa Górnicza, Guardiana Częstochowa , EuroGlass (nowa huta powstała w kooperacji z Press Glasem k. Tomaszowa Maz.) i AGC dawny Glaverbel (huta w Czechach w miejscowości Teplice).

Zakłady prztwórcze szkła kupują szkło od tych hut i produkuja szybki do okien. Im taniej tym lepiej dla producentów okien :D
Ale teraz sa podwyżki szkła i wszyscy sa nieszczęśliwi z tego powodu.

Jezier
15-03-2010, 22:57
Chciałbym też podać pod dyskusję wypowiedź riczus, który twierdzi, że wkłady szybowe U=0,5m mają gorszą przepuszczalność światła od tych z U=0,6... Przecież one różnią się tylko szerokością ramek dystansowych i tym samym ilością gazu szlachetnego między szybami a ten z tego co wiem nie wpływa na przepuszczalność światła :o

Sprawdzałem w programie Pilkingtona

Wychodzi to samo
4 / 16 / 4 / 16 / 4 ma U=0,6, świtało 71 %, energia słoneczna 50%
4 / 18 / 4 / 18 / 4 ma U=0,5, światło 71 %, energia słoneczna 50%

Ciekawi mnie , jak to wychodzi u innych dostawców szkła ??
Ale gdyby zbijać U wkładu szybowego inną powłoką niskoemisyjną a nie większą ilością gazu to mogłyby wyjść inne współczynniki przepuszczania światła i energii słonecznej.
Poza tym te dwie wartości: U-0,6 i U-0,5 wskazują, że współczynnik przenikania zmniejszył się o 17%. Ale to wartość tylko wynikająca z zaokrąglenia. W rzeczywistości będzie to szyba cieplejsza o mniej niż 5%. Bo będzie to nie 10 setnych tylko 1-2 setne.

Hugo26
15-03-2010, 23:31
Zresztą Salamander i Brugmann należą niejako do jednej grupy kapitałowej. Tym bardziej ogólnik w stylu Salamander jest lepszy to jak powiedzenie, że Peguoet jest lepszy od Renault (grupa PSA) - dopiero porównując Lagunę z 407-ką można po parametrach technicznych dojść do jakichś wniosków :)



od kiedy Renault nalezy do grupy PSA?!

Aga i Zbyszek
15-03-2010, 23:50
Przy okazji zainteresowała mnie zadziwiająco niska wycena okien na SI82 z firmy Eurocolor. Czy faktycznie tak tanio oferują ten profil czy po prostu (odwołuję się do pytania Aga i Zbyszek) przedstawione ceny nie dotyczą wycen zbliżonych okien?


Wycenione zostaly wszedzie te same okna. Jednak profil nam sie najmniej podoba.

Buff79PL
16-03-2010, 08:06
od kiedy Renault nalezy do grupy PSA?!

Hugo26 Racja - przekręciłem nie Renault, a Citroen :) W każdym bądź razie sens wypowiedzi jest właściwy :)

Aga i Zbyszek
16-03-2010, 17:09
Mam jeszcze do Was pytanie, czy ciepła ramka "MS" to to samo co "Super Spacer"?

IVO333
17-03-2010, 09:59
Mam jeszcze do Was pytanie, czy ciepła ramka "MS" to to samo co "Super Spacer"?

Superspacer to nowość u nas i z wymienionych przez Was firm tylko Eurocolor ją stosuje. Jaka jest realna wyższość nad Swisspacerem trudno powiedzieć.
Cytowane wszędzie wyniki badań Kanadyjskiego Instytutu Zdrowia pokazujące jak to Superspacer obniża wilgotność przy oknach trochę nie przemawiają do mnie. Owszem, mając lepszą termoizolacyjność od Swisspacera (skądinąd bardzo dobrego) zmniejsza efekt kondensacji pary na brzegach szyb. Ale wilgotność w pobliżu okien?? Jeśli jestem w błędzie proszę znających temat o wypowiedzenie się tu.

Pozdrawiam

bwojtek
17-03-2010, 22:02
Przy okazji zainteresowała mnie zadziwiająco niska wycena okien na SI82 z firmy Eurocolor. Czy faktycznie tak tanio oferują ten profil czy po prostu (odwołuję się do pytania Aga i Zbyszek) przedstawione ceny nie dotyczą wycen zbliżonych okien?


Wycenione zostaly wszedzie te same okna. Jednak profil nam sie najmniej podoba.
Przecież to ten sam profil co u Mielczarka (pozdrawiam przy okazji) - SI82! A jeżeli wygląda inaczej to trzeba się przyjrzeć bliżej ofertą.
A swoją drogą to Mielczarek jako jeden z nielicznych oferuje SI82+.

Aga i Zbyszek
17-03-2010, 23:21
Przecież to ten sam profil co u Mielczarka (pozdrawiam przy okazji) - SI82! A jeżeli wygląda inaczej to trzeba się przyjrzeć bliżej ofertą.
A swoją drogą to Mielczarek jako jeden z nielicznych oferuje SI82+.

Zastanawiamy sie nad trzema profilami Schucco SI82, Brugmann i Salamander 3D. I ten SI82 najmniej nam sie podoba.

bwojtek
18-03-2010, 08:08
Przecież to ten sam profil co u Mielczarka (pozdrawiam przy okazji) - SI82! A jeżeli wygląda inaczej to trzeba się przyjrzeć bliżej ofertą.
A swoją drogą to Mielczarek jako jeden z nielicznych oferuje SI82+.

Zastanawiamy sie nad trzema profilami Schucco SI82, Brugmann i Salamander 3D. I ten SI82 najmniej nam sie podoba.
A którego Brugmanna bierzesz pod uwagę?

Charlie
18-03-2010, 08:39
Brugmman ma magazyn dystrybucyjny we Włocławku - koło Wisły. Niedawno przejeżdżałem obok.
To porządny system profili, klasy Schucco, Salamander.

alladyd
18-03-2010, 11:19
Brugmann taki porządny,że np.Jezierski swego czasu po 3 albo 4 miesiącach szybko się z tego profilu wycofał.Ja osobiście zamontowałem parę okien właśnie z tej produkcji i do tej pory nie mogę śmiało spojrzeć swoimi klientom prosto w oczy.No ale czasy się zmieniają i może teraz to całkiem niezły profil.

jareko
18-03-2010, 11:22
oj coś waćpan niestworzone rzeczy opowiada - Brungmann to naprawdę dobry profil.

jareko
18-03-2010, 12:25
po raz kolejny zaskoczony zostaje
szerokość 5750mm wysokość 2400mm
jak myślicie - co sobie wymyślił architekt?
no co?.....
Czy ludzie naprawdę choć odrobiny wyobraźni nie maja?
to ma być jedna wielka tafla szklana - FIX !!! w jednym kawałku !!! . 13,8 mkw !!!!
A w uwagach jest tylko sugestia - proponuje wykonać w wersji z szyba bezpieczną. PROPONUJE ?! Kretyn po prostu KRETYN !!!
A ja mu proponuje by się udał do lekarza - choć obawiam się, że i tak jest już za późno

Sylwia_LBN
18-03-2010, 12:35
jareko - czy ja się maila od Cię doczekam? ;)

jareko
18-03-2010, 15:12
doczekasz się a jakże :) O ile wiem nie ma pospiechu wiec inne pilne sprawy czynię :) Poza tym od tego jest priv :) nie sądzisz miła Pani? :)

Sylwia_LBN
18-03-2010, 15:21
doczekasz się a jakże :) O ile wiem nie ma pospiechu wiec inne pilne sprawy czynię :) Poza tym od tego jest priv :) nie sądzisz miła Pani? :)
Miły Panie, gdybym wstręty Panu czynić chciała z tego powoodu to pewnie na priv by poszło, a tu to tylko przypomnienie, że istnieję, coby Miły Pan o mej skromnej osobie nie zapomniał ;) A skoro inne sprawy pilniejsze to poczekam... Byle nie długo bardzo, bo kosztorys domq policzyć potrzebuję. A może napiszcież Miły Panie po prostu kiedy spodziewać się rzeczonego mogę (może być na priv :D)
Pozdrawiam!

Moni123
18-03-2010, 22:12
Z przyjemnością mogę doradzić, że jeśli zdecydujecie się na okna drewniane to polecam okna Milewski . Ich stronka www.milewski.com.pl
Jestem już długoletnią posiadaczką tych prześlicznych okienek, są piękne i działają bez zastrzeżeń.
Natomiast jeśli wybierzecie PCV to polecam profile Salamander - moja siostra jest ich szczęśliwą posiadaczką. Pozdrawiam :-)

bwojtek
19-03-2010, 06:56
Jak dla mnie ciekawy zbieg okoliczności: zarejestrować się na forum, napisać 6 postów, w tym 3 peany pochwalne na temat okien konkretnej firmy :o

bwojtek
19-03-2010, 07:01
po raz kolejny zaskoczony zostaje
szerokość 5750mm wysokość 2400mm
jak myślicie - co sobie wymyślił architekt?
Bo to wyedukowany architekt, który wie, że tafle Jumbo mają 3x6m więc problemu z szybą nie ma :lol:

polly_
19-03-2010, 11:54
Witam :)
Czy ktoś moze polecić sprawdzonego producenta okien PCV z Krakowa?
Zależy mi na tym aby wykonać okno jednoramowe o wymiarach 150x150-czy powinnam do tej wielkości szukać okien z jakis konkretnych profili?
Drugie pytanie-szukam okien w okleinie w kolorze bardzo jasnego drewna-coś jak dąb bielony,lub zblizony (np.jasny klon)-niestety po przejrzeniu ofert w internecie nie trafiłam na taki kolor u żadnego producenta :cry: . Czy ktoś mógłby doradzic? Z góry dziękuję :)

edit:okna będa wstaione do mieszkania w bloku, nie mamy indywidualnego rozliczania energi, wiec pod względem energooszczednosci nie mam wielkich wymagan-chodzi mi raczej o komfort uzytkowania i zeby mi sie okna nie wykrzywiły za parę lat i zeby sie nie niszczyły "wizualnie"

GoblinII2g
19-03-2010, 12:57
Witam Was wszystkich serdecznie!
Nie ukrywam, że pierwszy raz jestem na forum, ale mam nadzieję,że wszystko będzie okej. Przeczytałam już chyba z milion postów między innymi te tutaj od samego początku prawie do końca ii...nadal nie wiem nic..
Chodzi mi o okna Jezierski/Eurocolor/lub inna dobra.. Nie ukrywam,że Jezierski zaprezentował się dobrze, ale co za tym idzie za niezłą sumkę. Nie ukrywam, że jestem za biedna by tanio budować no ale to już jest samochód średniej klasy :) Ostatnio wyczytałam też,że Euro-color jest dobry i ma jakieś pierwsze miejsca w rangingu energooszczędności i jakieś tam inne wyróżnienia, a Jezierskiego nie spotkałam w tym rankingu.. Z kolei tutaj znów przeczytałam, że Euro jest daremne w montażu i wciskają gorsze okna porównując je do Jezierskiego.. Wiem, że pewnie będziecie mnie odsyłać do starszych postów itp itd ale ja już je wszystkie przeczytałam i NIC NIE WIEM... Po za tym moze są jakieś aktualne notowania co do dobrych firm w wykonaniu i montażu do których jeszcze nie dotarłam.. Pytałam o okna 6-cio komorowe z potrójnymi szybami, P2/P4 i ciepły montaż.. Podobno między innymi oczywiście :wink: Jareko jest tutaj fachowcem więc miałabym ogromną prośbę: chociaż troszkę rozwiać wątpliwości...?

T12345T
19-03-2010, 15:04
okna będa wstaione do mieszkania w bloku

Szanowna polly czyżbyś próbowała z okna dwuskrzydłowego zrobić jednoskrzydłowe?

Pozdrawiam

T12345T
19-03-2010, 15:39
Pytałam o okna 6-cio komorowe z potrójnymi szybami, P2/P4 i ciepły montaż..

GoblinII2g jeśli o takie okna pytałaś to pewnie wiesz dlaczego :D. Mnie Twoje pytania skłaniają do zainteresowania czy i jakie masz wyliczone roczne zapotrzebowanie na energię dla domu?

Pozdrawiam

GoblinII2g
19-03-2010, 17:36
Niestety takiego obliczenia nie mam, w sumie zależy mi na najlepszej jakości, może inaczej dobrej jakości w dobrej cenie, nie przepłacając oraz nie dopłacając do ogrzewania (docelowo węglowe + kominek z turbina+ solary)

bwojtek
19-03-2010, 17:55
Z kolei tutaj znów przeczytałam, że Euro jest daremne w montażu
Językiem Polskim posługuję się raczej swobodnie ale tego określenia nie kumam ni z ząb :o

bwojtek
19-03-2010, 18:00
A w temacie ciepłych okien to za kilka dni premiera "bluEvolution" koncernu Brugmann/Salamander na targach w Norymberdze! Ten profil ma szanse zamieszać na rynku jeżeli cena okaże się przystępna.
Mają ciekawą reklamę:
http://www.youtube.com/watch?v=IHvimVrv1tU&feature=player_embedded
Można zaszklić to wkładem nawet 60mm czyli np. czteroszybowym U=0,3W/m2K!

polly_
19-03-2010, 18:11
okna będa wstaione do mieszkania w bloku

Szanowna polly czyżbyś próbowała z okna dwuskrzydłowego zrobić jednoskrzydłowe?

Pozdrawiam

coś w tym stylu, a dokładniej z 5 okien "kazde inne" chcę zrobić 3 :) , a o co chodzi?

stary
19-03-2010, 19:37
A w temacie ciepłych okien to za kilka dni premiera "bluEvolution" koncernu Brugmann/Salamander na targach w Norymberdze! Ten profil ma szanse zamieszać na rynku jeżeli cena okaże się przystępna.
Mają ciekawą reklamę:
http://www.youtube.com/watch?v=IHvimVrv1tU&feature=player_embedded
Można zaszklić to wkładem nawet 60mm czyli np. czteroszybowym U=0,3W/m2K!
Zaczynam sobie powoli ostrzyć zęby na niego :lol: , chyba, że cena powali na kolana.
ps. jedzie który na te targi ??? Ja jeszcze się waham :roll:

MERLIN3112
19-03-2010, 20:26
Czy ktoś może porównać taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne Illbbruck i Soudal do montażu okien. Czy poza ceną jest jeszcze coś co może przeważyć przy decyzji zakupu?

Charlie
19-03-2010, 21:25
po raz kolejny zaskoczony zostaje
szerokość 5750mm wysokość 2400mm
jak myślicie - co sobie wymyślił architekt?
no co?.....
Czy ludzie naprawdę choć odrobiny wyobraźni nie maja?
to ma być jedna wielka tafla szklana - FIX !!! w jednym kawałku !!! . 13,8 mkw !!!!
A w uwagach jest tylko sugestia - proponuje wykonać w wersji z szyba bezpieczną. PROPONUJE ?! Kretyn po prostu KRETYN !!!
A ja mu proponuje by się udał do lekarza - choć obawiam się, że i tak jest już za późno

ale o co Ci chodzi ?

Na dzien dzisiejszy produkuje się takie szyby w Polsce i montuje przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Jareko - jak nie ogarniasz to najpierw popytaj w towarzystwie o co kaman :D

Charlie
19-03-2010, 21:26
Z przyjemnością mogę doradzić, że jeśli zdecydujecie się na okna drewniane to polecam okna Milewski . Ich stronka www.milewski.com.pl
Jestem już długoletnią posiadaczką tych prześlicznych okienek, są piękne i działają bez zastrzeżeń.
Natomiast jeśli wybierzecie PCV to polecam profile Salamander - moja siostra jest ich szczęśliwą posiadaczką. Pozdrawiam :-)
z tym Milewskim to bym tak nie przechwalał :roll:

Pele
19-03-2010, 21:31
Jak dla mnie ciekawy zbieg okoliczności: zarejestrować się na forum, napisać 6 postów, w tym 3 peany pochwalne na temat okien konkretnej firmy :o

Bardzo masz interesujący tok rozumowania. Tak bardzo Cię bolą peany nt. owej firmy? Hm... dziwny zbieg okoliczności!!!!!!!!!!!!!!!!!
A co powiesz na taki zbieg okoliczności? Zarejestrować się na forum napisać 26 postów w tym 25 negatywnych nt. jednej i tej samej firmy na zasadzie : wytnij, kopiuj, wklej ??????????????????????????????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S. W dzisiejszych czasach najważniejsza jest jakość nie ilość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Charlie
19-03-2010, 21:35
... :o



P.S. W dzisiejszych czasach najważniejsza jest jakość nie ilość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tak, słyszałem, że producent najtańszych okien enrgooszczędnych, firma DOBROPLAST mocno poprawiła jakość swoich wyrobów i ma pełne obłożenie mocy produkcyjnych.

Pele
19-03-2010, 21:46
Z przyjemnością mogę doradzić, że jeśli zdecydujecie się na okna drewniane to polecam okna Milewski . Ich stronka www.milewski.com.pl
Jestem już długoletnią posiadaczką tych prześlicznych okienek, są piękne i działają bez zastrzeżeń.
Natomiast jeśli wybierzecie PCV to polecam profile Salamander - moja siostra jest ich szczęśliwą posiadaczką. Pozdrawiam :-)

z tym Milewskim to bym tak nie przechwalał :roll:


Popieram Moni123 ja też jestem długoletnim posiadaczem okien Milewskiego i cenię tę firmę. Ich stolarkę ma wielu moich znajomych i to dzięki ich opinii wybrałem tę firmę a nie dzięki reklamie czy opiniami na forach. I tak wybiera dany produkt chyba wiele osób! Produkt i firmę trzeba poznać Charlie!Może pofatygujesz się do mnie, będzie mi bardzo miło

:lol: :lol: :lol: :lol:



[ od moderatora: Moni123 = Pele >> 2 bany ]

Charlie
19-03-2010, 22:08
a długo masz już te okna ? może tez sobie kupię

bwojtek
19-03-2010, 22:50
A w temacie ciepłych okien to za kilka dni premiera "bluEvolution" koncernu Brugmann/Salamander na targach w Norymberdze! Ten profil ma szanse zamieszać na rynku jeżeli cena okaże się przystępna.
Mają ciekawą reklamę:
http://www.youtube.com/watch?v=IHvimVrv1tU&feature=player_embedded
Można zaszklić to wkładem nawet 60mm czyli np. czteroszybowym U=0,3W/m2K!
Zaczynam sobie powoli ostrzyć zęby na niego :lol: , chyba, że cena powali na kolana.
ps. jedzie który na te targi ??? Ja jeszcze się waham :roll:
Z obietnic Brugmanna (niepopartych żadnymi liczbami) cena ma być konkurencyjna.

polly_
19-03-2010, 23:06
nikt mi nie pomoże? :cry: , waham sie pomiędzy Oknoplast i Oknoplus. W Oknoplus bardzo podobają mi sie okucia Select-czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenie? Co o nich sądzicie? Co do wielkości okna to nie wyraziłam sie precyzyjnie-własciwie to potrzebuję zestawu 3 okien, którymi wypełnię dziurę o długości 3,90-mam nadzieje ze to nie będzie problem

finlandia
20-03-2010, 01:03
[ od moderatora: Moni123 = Pele >> 2 bany ]
Moderatorze - dzięki że czuwasz nad tym forum (nie tylko w tym wąku) i wywalasz z forum fałszywe nicki.
Dla "firm" szukających taniej reklamy tłumaczę: "zbanowanie" oznacza trwałe wyrzucenie z forum osoby, która dubluje niby-różne osoby, co jest nie tylko niezgodne z reglaminem (przez to wyrzucane) ale i kłócące się z podstawowymi zasadami PRZYZWOITOŚCI!

W dziale " Uwagi o naszym FORUM" jest wątek - zakaz reklamy na forum - polecam go wszystkim, którzy chcą udawać zadowolonych klientów...

JarekKos
20-03-2010, 01:24
A w temacie ciepłych okien to za kilka dni premiera "bluEvolution" koncernu Brugmann/Salamander na targach w Norymberdze! Ten profil ma szanse zamieszać na rynku jeżeli cena okaże się przystępna.
Mają ciekawą reklamę:
http://www.youtube.com/watch?v=IHvimVrv1tU&feature=player_embedded
Można zaszklić to wkładem nawet 60mm czyli np. czteroszybowym U=0,3W/m2K!
Zaczynam sobie powoli ostrzyć zęby na niego :lol: , chyba, że cena powali na kolana.
ps. jedzie który na te targi ??? Ja jeszcze się waham :roll:
Z obietnic Brugmanna (niepopartych żadnymi liczbami) cena ma być konkurencyjna.

Jeśli końcowa oferta pokryje się z wstępna ofertą to będzie nawet ciekawie.

Ale nie mam jeszcze wszystkich danych. Paru cyferek do niektórych elementów mi brakuje :)

Z wstępnej analizy wychodzi że będzie dobrze. :)

JarekKos
20-03-2010, 01:29
[ od moderatora: Moni123 = Pele >> 2 bany ]
Moderatorze - dzięki że czuwasz nad tym forum (nie tylko w tym wąku) i wywalasz z forum fałszywe nicki.
Dla "firm" szukających taniej reklamy tłumaczę: "zbanowanie" oznacza trwałe wyrzucenie z forum osoby, która dubluje niby-różne osoby, co jest nie tylko niezgodne z reglaminem (przez to wyrzucane) ale i kłócące się z podstawowymi zasadami PRZYZWOITOŚCI!

W dziale " Uwagi o naszym FORUM" jest wątek - zakaz reklamy na forum - polecam go wszystkim, którzy chcą udawać zadowolonych klientów...

Jestem za !!! I to bardzo !!!

PS: Jestem zadowolonym klientem. Kupiłem sobie nową wędkę :) Czas na ryby :)

finlandia
20-03-2010, 10:05
Dzień wędkarza był wczoraj. Spamujesz a to też niedozwolone :D
oczywiście żartuję! :D

T12345T
20-03-2010, 14:31
z 5 okien "kazde inne" chcę zrobić 3 :) , a o co chodzi?

polly chodzi o to, że mam nieodparte wrażenie, iż może dojść do brutalnego gwałtu na architekturze. Jestem od zawsze wrogiem psucia architektury, nawet jeśli to tylko "zwykły blok". Nie wiem co na ten temat sądzą inni użytkownicy forum, ale to co widać poniżej to... kryminał, samowola i zwykły egoistyczny wandalizm. Czy to ma jakiś sens i czy to może się podobać? Wykupili mieszkania i już wszystko wolno? Zaoszczędzili na oknie 100zł?

http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan.jpg
http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan-(1).jpg
http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan-(2).jpg
http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan-(3).jpg

Powiadają "Wolnoć Tomku w swoim domku" (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/okna_pcv_gwalt_na_architekturze_czyli_wolnoc_tomku .php). Jak dla mnie, to domki dla architektonicznych gwałcicieli powinny mieć czasem kraty w oknach.

Pozdrawiam

MERLIN3112
20-03-2010, 16:12
Przepadło wczoraj moje pytanie :(
więc je ponawiam:
Czy ktoś może porównać taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne Illbbruck i Soudal do montażu okien. Czy poza ceną jest jeszcze coś co może przeważyć przy decyzji zakupu? Czym się sugerować?
Okna kupiłem z MS , kasa spora, więc może nie warto eksperymentować i zdecydować się na Illbrucka.

polly_
20-03-2010, 17:11
[quote=polly_] z 5 okien "kazde inne" chcę zrobić 3 :) , a o co chodzi?

polly chodzi o to, że mam nieodparte wrażenie, iż może dojść do brutalnego gwałtu na architekturze. Jestem od zawsze wrogiem psucia architektury, nawet jeśli to tylko "zwykły blok". Nie wiem co na ten temat sądzą inni użytkownicy forum, ale to co widać poniżej to... kryminał, samowola i zwykły egoistyczny wandalizm. Czy to ma jakiś sens i czy to może się podobać? Wykupili mieszkania i już wszystko wolno? Zaoszczędzili na oknie 100zł?
poznan-(3).jpg[/img]


zapewniam Cie ze nie zgwałce architektury :wink:
2 sąsiadów w pionie ma juz takie okna jakie ja chce zrobic i uwazam ze to dobry kierunek zmian-w tych mieszkaniach w których zachowano stary podział wygląda to fatalnie-bo ram i słupków jest więcej niz szyb, poniewaz w wiekszości wypełnienie dziury okiennej o długości 3,90 odbywa sie przy pomocy 4 słupków i wstawionych między nie okien, przy profilach 2xszerszych niz były w starych oknach efekt nie jest nawet podobny.
Ja sprzeciwiam sie budowaniu daszków nad balkonami i budowie loggi-i co z tego-kazdy wali daszek, a zabudowane loggie to juz w ogóle masakra.
Poza tym moje okno jest na 8-mym piętrze ,pod nim jest balkon, znikąd go nie widac-z oddali tez nie-bo jest zwrócone w strone parku,a park jest na górce,wiec spoza parku juz w ogóle nie widac bloku.

Dlaczego nikt nie chce w tym wątku rozmawiac na temat?

T12345T
20-03-2010, 18:01
Czy ktoś może porównać taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne Illbbruck i Soudal do montażu okien. Czy poza ceną jest jeszcze coś co może przeważyć przy decyzji zakupu? Czym się sugerować?


Czarowniku, toś Ty te okna z tytanu :D :D :D :D bez montażu kupował? No, co to się wyprawia :o :o :o

Merlinie, jeśli uważasz, że ktoś z czystej przyjaźni napisze Ci tu opinię techniczną to chyba jesteś w błędzie. Nie wymieniasz jakie taśmy masz na myśli, a wszystkich ze wszystkimi nie sposób porównać nawet w głowie. Chce Ci się, zajrzyj na jedną i drugą stronę, odszukaj karty techniczne wyrobów, porównaj istotne parametry, np. opór dyfuzyjny i już. No trochę kreatywności Państwo inwestorstwo. Jak się okna na 8 piętrze podmienia rodzajami, bo już 2 sąsiadów tak zrobiło to ok, bez zbędnych pytań, a jak trzeba naprawdę poszukać informacji, to pretensje "pytałem już dwa dni temu" :D i nic.
Dla mnie zdecydowanie większy wybór rozwiązań technicznych, sposobów połączeń taśmy z murem, rodzajów taśm, masz w illbrucku. A jak chcesz taniej, to masz jeszcze do wyboru np. AiB z Knurowa tylko czy to nie będzie mezalians? Taśmy z Knurowa okna z Tytanu? :D

Pozdrawiam

Charlie
20-03-2010, 18:59
z 5 okien "kazde inne" chcę zrobić 3 :) , a o co chodzi?

polly chodzi o to, że mam nieodparte wrażenie, iż może dojść do brutalnego gwałtu na architekturze. Jestem od zawsze wrogiem psucia architektury, nawet jeśli to tylko "zwykły blok". Nie wiem co na ten temat sądzą inni użytkownicy forum, ale to co widać poniżej to... kryminał, samowola i zwykły egoistyczny wandalizm. Czy to ma jakiś sens i czy to może się podobać? Wykupili mieszkania i już wszystko wolno? Zaoszczędzili na oknie 100zł?

http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan.jpg
http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan-(1).jpg
http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan-(2).jpg
http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/osiedle-mlodych-poznan-(3).jpg

Powiadają "Wolnoć Tomku w swoim domku" (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/okna_pcv_gwalt_na_architekturze_czyli_wolnoc_tomku .php).
Pozdrawiam

to Niemcy Zachodnie ? :D

jareko
20-03-2010, 19:01
po raz kolejny zaskoczony zostaje
szerokość 5750mm wysokość 2400mm
jak myślicie - co sobie wymyślił architekt?
no co?.....
Czy ludzie naprawdę choć odrobiny wyobraźni nie maja?
to ma być jedna wielka tafla szklana - FIX !!! w jednym kawałku !!! . 13,8 mkw !!!!
A w uwagach jest tylko sugestia - proponuje wykonać w wersji z szyba bezpieczną. PROPONUJE ?! Kretyn po prostu KRETYN !!!
A ja mu proponuje by się udał do lekarza - choć obawiam się, że i tak jest już za późno

ale o co Ci chodzi ?
Na dzien dzisiejszy produkuje się takie szyby w Polsce i montuje przy pomocy specjalistycznego sprzętu.
Jareko - jak nie ogarniasz to najpierw popytaj w towarzystwie o co kaman :D
:) :) :) Charlie, pytac nie musze :) między innymi dzieki Twej wiedzy w temacie :) Miałen myśli coś innego - radosna twórczość naszych architektów która później sprawia kłopot nie świadomego kosztów inwestora. Wyobraź sobie kolejna wycenę, podobnie duuuuuże przeszklenia, do tego fasada i wszystko ma być w aluminium. OK - klient taki projekt kupuje bo mu sie nawet podoba i..... prawie na zawał schodzi - koszt tylko 420.000. Same okna zgodnie z wymaganiami architekta. Za tą kasę to chałupę postawic można a nie tylko same okna. Projekt zapłacony, pozwolenie na budową zaklepane i tu nagle taki zonk :lol: I co sie zaczyna? A moze zamienic na drewno, może PVC, może..... a przede wszystkim szukanie kogoś kto wykona jak najtaniej.
Obaj wiemy że znajdzie sie nie jeden producent co wykona 5mkw a może nawet i 8mkw ;) w szybie 4mm - i może nawet nie pęknie a że zimą dystans między szybami np.16mm wyniesie 1mm - kogo to obchodzi :(

MERLIN3112
20-03-2010, 19:53
Czy ktoś może porównać taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne Illbbruck i Soudal do montażu okien. Czy poza ceną jest jeszcze coś co może przeważyć przy decyzji zakupu? Czym się sugerować?


Czarowniku, toś Ty te okna z tytanu :D :D :D :D bez montażu kupował? No, co to się wyprawia :o :o :o

Merlinie, jeśli uważasz, że ktoś z czystej przyjaźni napisze Ci tu opinię techniczną to chyba jesteś w błędzie. Nie wymieniasz jakie taśmy masz na myśli, a wszystkich ze wszystkimi nie sposób porównać nawet w głowie. Chce Ci się, zajrzyj na jedną i drugą stronę, odszukaj karty techniczne wyrobów, porównaj istotne parametry, np. opór dyfuzyjny i już. No trochę kreatywności Państwo inwestorstwo. Jak się okna na 8 piętrze podmienia rodzajami, bo już 2 sąsiadów tak zrobiło to ok, bez zbędnych pytań, a jak trzeba naprawdę poszukać informacji, to pretensje "pytałem już dwa dni temu" :D i nic.
Dla mnie zdecydowanie większy wybór rozwiązań technicznych, sposobów połączeń taśmy z murem, rodzajów taśm, masz w illbrucku. A jak chcesz taniej, to masz jeszcze do wyboru np. AiB z Knurowa tylko czy to nie będzie mezalians? Taśmy z Knurowa okna z Tytanu? :D

Pozdrawiam
Czasami wynikiem mezaliansu może być nieprzeciętne potomstwo, to kwestia dziedziczenia, więc gdyby to moje połączenie wzięło więcej od taty, czyli od MS to może właśnie byłby ten efekt :D

T12345T
20-03-2010, 20:56
to Niemcy Zachodnie ? :D

Charlie, no wiesz!!! Nie mam nic wspólnego z tymi rewizjonistami :D :D :D

JarekKos
21-03-2010, 12:37
to Niemcy Zachodnie ? :D

Charlie, no wiesz!!! Nie mam nic wspólnego z tymi rewizjonistami :D :D :D

Mi to wygląda na osiedle w Radomiu :)
Przynajmniej jedno zdjęcie :)

T12345T
21-03-2010, 15:18
Mi to wygląda na osiedle w Radomiu :)
Przynajmniej jedno zdjęcie :)

I tak to się okazuje, że prawda leży pośrodku. Europy. Gdzieś między Radomiem, a Aachen :D :D :D

Charlie
21-03-2010, 15:43
wszystkie osiedla tak wyglądają w RP.

Może kiedys obudzi się jakiś architekt miasta i uporządkuje ten chaos. Nakaże wymienić okna na odpowiednie podziały. I będziemy mieli kolejny boom :D

jareko
21-03-2010, 15:53
:) :) :) zwłaszcza że wygląd elewacji podciągnięty został pod prawa autorskie :) :) :) i teoretycznie każda zmiana elewacji może pociągnąć za sobą wyrok przywrócenia stanu pierwotnego

Klodziki
21-03-2010, 17:41
Witam, czy istnieje jakiś kalkulator aby policzyć ile się zaoszczędzi na ogrzewaniu przy zastosowaniu okien trzyszybowych z ciepłą ramką zamiast zwykłych dwuszybowych???
Na stronie Sokółki wyszło mi, że na rok zaoszczędzę całe..... 8 zł!!!!!! :lol:

Czy ktoś interesował się tym tematem?

Aaa i jeszcze jedno, przeczytałam też, że przy tych oknach energooszczędnych niezbędna jest wentylacja mechaniczna bo inaczej może pojawić się grzybek???

bwojtek
21-03-2010, 17:45
Wylicz oszczędności w kW. Później w zależności od źródła ciepła podstaw koszt kW energii grzewczej i masz odpowiedź. Oczywiście najbardziej spektakularne są wyniki dla ogrzewania prądem lub olejem opałowym ale i dla innych źródeł energii zwrot "ciepłych okien" to zazwyczaj mniej niż 10 lat.

Klodziki
21-03-2010, 17:54
Dzięki za odp. Co prawda blondynką nie jestem ale nie potrafię tak tego wyliczyć :oops:

Myślałam, że są może jakieś kalkulatory, bo ten z Sokółki nie zachęca do okien ciepłych ;)

T12345T
21-03-2010, 19:13
Myślałam, że są może jakieś kalkulatory, bo ten z Sokółki nie zachęca do okien ciepłych ;)

Owszem są, ale tworzą je producenci pod potrzeby własnej sprzedaży :D :D :D Lepiej pobawić się samemu.

Obliczenia są proste:

Powierzchnia okien w m2 x współczynnik przenikania ciepła okien x różnica temperatury zew i wew w trakcie sezonu grzewczego x ilość godzin sezonu grzewczego : 1000W, czyli np. (15 m2 x 1,2 x 20C x 5040h)/1000 =
1.814.400 W : 1000 = 1.814 kWh energii

Jeśli zmienisz wartość współczynnika z 1,2 na 0,9 zmieni się wynik obliczeń, czyli ilość kWh. Różnica pomiędzy obliczeniami przy różnym współczynniku będzie Twoją oszczędnością w kWh. Jeśli ilość zaoszczędzonych kWh przemnożysz przez cenę nośnika energii otrzymasz przybliżoną kwotę spodziewanych oszczędności w złotych. To wersja uproszczona obliczeń, ale tak działają wszystkie kalkulatory. Dla całkowitej poprawności można by było uwzględniać np. sprawność urządzeń grzewczych, wartość opałową paliwa, sprawność spalania itp "pierdoły".

Jak nie załapałaś, przeczytaj może to: Współczynnik przenikania ciepła w praktyce (http://www.oknotest.pl/1/okienne_abc/wspolczynnik_przenikania_ciepla_w_praktyce.php)

Klodziki
21-03-2010, 19:29
Dzięki, załapałam :lol:

polly_
21-03-2010, 19:31
:) :) :) zwłaszcza że wygląd elewacji podciągnięty został pod prawa autorskie :) :) :) i teoretycznie każda zmiana elewacji może pociągnąć za sobą wyrok przywrócenia stanu pierwotnego

teoretycznie...tak samo jak kazde postawienie lub pozbycie sie ścianki działowej wymaga pozwolenia na budowę...

bwojtek
21-03-2010, 19:34
:) :) :) zwłaszcza że wygląd elewacji podciągnięty został pod prawa autorskie :) :) :) i teoretycznie każda zmiana elewacji może pociągnąć za sobą wyrok przywrócenia stanu pierwotnego

teoretycznie...tak samo jak kazde postawienie lub pozbycie sie ścianki działowej wymaga pozwolenia na budowę...
Wątpię.

Charlie
21-03-2010, 20:10
już nie - nawet pozwolenia na budowę domku nie będzie trzeba mieć. Nie wiem tylko czy już uchwalono zmianę do ustawy Prawo Budowlane czy nie. Donald jest tajemniczy co do szczegółów sukcesów swojej ekipy rządzącej .

T12345T
21-03-2010, 22:19
teoretycznie...tak samo jak kazde postawienie lub pozbycie sie ścianki działowej wymaga pozwolenia na budowę...

polly, to żaden argument niestety. Po pierwsze ściany działowe możesz wyburzać do woli bez jakichkolwiek zezwoleń, a po drugie nawet gdyby trzeba było tego zezwolenia, to jak rozumiem w celu oszczędności mitręgi lepiej o nie występować, a to że chałupka mogła by się złożyć jak "domek z kart", to co nas to... . Przecież nie po to kupowało się od tej wrednej komuny te mieszkania, aby teraz pytać kogokolwiek o cokolwiek. Młoty w dłoń i... . Ale w razie katastrofy, to przecież jasne, że winien będzie Prezes Spółdzielni, Inspektor Nadzoru i Tusk, bo przecież powinni uprzedzić delikwenta, że jak się młot dostanie w ręce młota, to spieprzona jest robota :D

JarekKos
21-03-2010, 23:44
że jak się młot dostanie w ręce młota, to spieprzona jest robota :D

Test,

to się rymuje. A co się rymuje to z reguły się zgadza :) :roll: :lol:

pacysia
22-03-2010, 08:34
potrzebuje namiary na okna drewniane we Wrocławiu..czy ktos moze mi podac na priv

polly_
22-03-2010, 09:07
teoretycznie...tak samo jak kazde postawienie lub pozbycie sie ścianki działowej wymaga pozwolenia na budowę...

polly, to żaden argument niestety. Po pierwsze ściany działowe możesz wyburzać do woli bez jakichkolwiek zezwoleń, a po drugie nawet gdyby trzeba było tego zezwolenia, to jak rozumiem w celu oszczędności mitręgi lepiej o nie występować, a to że chałupka mogła by się złożyć jak "domek z kart", to co nas to... . Przecież nie po to kupowało się od tej wrednej komuny te mieszkania, aby teraz pytać kogokolwiek o cokolwiek. Młoty w dłoń i... . Ale w razie katastrofy, to przecież jasne, że winien będzie Prezes Spółdzielni, Inspektor Nadzoru i Tusk, bo przecież powinni uprzedzić delikwenta, że jak się młot dostanie w ręce młota, to spieprzona jest robota :D

postawienie czy wyburzenie ścianki działowej w świetle prawa wymaga pozwolenia na budowę ponieważ jest to przebudowa-chyba ze burzysz ściankę i w tym samym miejscu stawiasz nową-wtedy bedzie to remont. Remont wymaga zgłoszenia odpowiedniemu organowi administracji architektoniczno-budowlanej.

podstawa prawna: Ustawa Prawo Budowlane art 28 i 30

Tak jest w świetle prawa-a co kto robi to jego sprawa-tak samo mozesz coś ukraść i udawać ze nic sie nie stało bo nikt nie zauważył :roll:

załuję jednak ze offtopowanie cieszy sie tu większym uznaniem niz rozmowa na temat

dziwi mnie tez propagowanie na forum budowlanym oczywistej nieprawdy typu-ścianki działowe mozesz sobie wyburzać do woli

polly_
22-03-2010, 09:16
jeszcze o prawie autorskim- autorzy bloków z lat 70 juz dawno nie zyją, a ich spadkobiercy mają w dupie wygląd elewacji bloków w nowej Hucie...przestępstwa tego typu nie śa ścigane z urzędu tylko z powództwa cywilnego, wiec praktycznie nie jest mozliwe aby ktokolwiek był ścigany za zmianę podziałów okien.
Poza tym blok z wielkiej płyty raczej w ogól nie jest przedmiotem prawa autorskiego, poniewaz nie spełnia wymogów art1 ust 1 ustawy Prawo Autorskie

Inną sprawą jest to ze jeśli własciciel domu przemaluje go to tez moze byc uznane jako naruszenie praw autorskich. Jednak dodam ze zadem sąd nie przychylił by sie chyba w takim wypadku do żadan architekta i nie kazał przywrócic stanu pierwotnego.

T12345T
22-03-2010, 11:01
postawienie czy wyburzenie ścianki działowej w świetle prawa wymaga pozwolenia na budowę ponieważ jest to przebudowa-chyba ze burzysz ściankę i w tym samym miejscu stawiasz nową-wtedy bedzie to remont. Remont wymaga zgłoszenia odpowiedniemu organowi administracji architektoniczno-budowlanej.

podstawa prawna: Ustawa Prawo Budowlane art 28 i 30

Tak jest w świetle prawa-a co kto robi to jego sprawa-tak samo mozesz coś ukraść i udawać ze nic sie nie stało bo nikt nie zauważył :roll:

załuję jednak ze offtopowanie cieszy sie tu większym uznaniem niz rozmowa na temat

dziwi mnie tez propagowanie na forum budowlanym oczywistej nieprawdy typu-ścianki działowe mozesz sobie wyburzać do woli

polly może masz rację, czas skończyć tę dyskusję, bo i tak się nie przekonamy, a prezentujemy raczej odmienne podejście do architektury. Czym jest przebudowa dowiesz się z art.3 pkt 7a ustawy Prawo budowlane i moim zdaniem przestawianie ścian działowych nie mieści się w zakresie tego pojęcia, a remont polegający na wyburzaniu ścian działowych nie wymaga pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia i są to dwie całkowicie inne procedury w świetle ustawy Prawo budowlane. Nie znam osobiście przypadku, w którym Urząd skorzystałby ze swoich uprawnień po zgłoszeniu remontu mieszkania przez osobę fizyczną nawet jeśli w jego zakres wchodziło przestawianie ścian działowych tym samym można je burzyć do woli.
A co do pomocy Tobie w zrobieniu 3 okien z 5 w bloku, to przykro mi na mnie nie możesz liczyć z oczywistych przyczyn, a czy koledzy pomogą, to już pozostawiam ich uznaniu.

Pozdrawiam

polly_
22-03-2010, 12:47
postawienie czy wyburzenie ścianki działowej w świetle prawa wymaga pozwolenia na budowę ponieważ jest to przebudowa-chyba ze burzysz ściankę i w tym samym miejscu stawiasz nową-wtedy bedzie to remont. Remont wymaga zgłoszenia odpowiedniemu organowi administracji architektoniczno-budowlanej.

podstawa prawna: Ustawa Prawo Budowlane art 28 i 30

Tak jest w świetle prawa-a co kto robi to jego sprawa-tak samo mozesz coś ukraść i udawać ze nic sie nie stało bo nikt nie zauważył :roll:

załuję jednak ze offtopowanie cieszy sie tu większym uznaniem niz rozmowa na temat

dziwi mnie tez propagowanie na forum budowlanym oczywistej nieprawdy typu-ścianki działowe mozesz sobie wyburzać do woli

polly może masz rację, czas skończyć tę dyskusję, bo i tak się nie przekonamy, a prezentujemy raczej odmienne podejście do architektury. Czym jest przebudowa dowiesz się z art.3 pkt 7a ustawy Prawo budowlane i moim zdaniem przestawianie ścian działowych nie mieści się w zakresie tego pojęcia, a remont polegający na wyburzaniu ścian działowych nie wymaga pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia i są to dwie całkowicie inne procedury w świetle ustawy Prawo budowlane. Nie znam osobiście przypadku, w którym Urząd skorzystałby ze swoich uprawnień po zgłoszeniu remontu mieszkania przez osobę fizyczną nawet jeśli w jego zakres wchodziło przestawianie ścian działowych tym samym można je burzyć do woli.
A co do pomocy Tobie w zrobieniu 3 okien z 5 w bloku, to przykro mi na mnie nie możesz liczyć z oczywistych przyczyn, a czy koledzy pomogą, to już pozostawiam ich uznaniu.

Pozdrawiam

wiem dokładnie jaka jest definicja przebudowy-i postawienie scianki albo jej zburzenie zmienia parametry uzytkowe obiektu, ponieważ zmienia kształt pomieszczeń i metraż-czyli jest przebudową.
I nie pytałam jak z 5 okien zrobic 3-tylko pytałam o producenta okien PCV z Krakowa i co sądzicie o okuciach Select i firmie OknoPlus

ZACHARIASZANKA
22-03-2010, 13:34
Witam , będzie już rok w czerwcu jak firma (z okolic Kielc)wymieniała mi okna w domu . Po dramatycznych przejściach-kto chce niech przeczyta uwaga, uwaga od ZACHARIASZANKI-konca milego nie widac. Jak będe miała troszkę czasu opiszę i zamieszczę zdjecia . Tak sprytnie zamontowali okna i parapety że całą zimę miałam lód ok. 1cm grubości na oknach. I NIE MATU ZNACZENIA JAKIE TO OKNO: JA ZA KUPĘ KASY WYBRAŁAM OKNA AVANTE -MAXIMA!!Oprócz okien ważny jest tez montaż,a może i najważniejszy. Właściciel firmy po wymianie kilku okien juz sie nie kontaktuje- dostał w koncu kasę więc już olewa klienta. W poprzednich postach pisałam że dałabym mu jeszcze raz szanse -teraz to weryfikuje-NIE,NIGDY W ZYCIU.Starałam sie mu nie zaszkodzić ,ale widze że to bez sensu. Gośc chyba nie wyciagnął nauczki. JESZCZE RAZ APELUJĘ OBEJRZYJCIE NAJPIERW WYKONASTWO EWENTUALNEL EKIPY a od Okmontu-trzymajcie sie z daleka.ZACHARIASZANKA. ps. Firma Avante- nie odpowiada za błędy wykonawcy- pozostaje mi więc rzeczoznawca i sąd. pozdrawiam .

surfi
22-03-2010, 15:54
A w temacie ciepłych okien to za kilka dni premiera "bluEvolution" koncernu Brugmann/Salamander na targach w Norymberdze! Ten profil ma szanse zamieszać na rynku jeżeli cena okaże się przystępna.
Mają ciekawą reklamę:
http://www.youtube.com/watch?v=IHvimVrv1tU&feature=player_embedded
Można zaszklić to wkładem nawet 60mm czyli np. czteroszybowym U=0,3W/m2K!
Mimo mizernych wzmocnień - biorąc do ręki już sam przekrój/narożnik można śmiało zaryzykować twierdzenie - że Bruegmann powinien montażystom zasponsorować w pakiecie darmowe karnety na siłownię...

GoblinII2g
23-03-2010, 21:20
Z kolei tutaj znów przeczytałam, że Euro jest daremne w montażu
Językiem Polskim posługuję się raczej swobodnie ale tego określenia nie kumam ni z ząb :o


Pisaliście na tym forum, że montażyści okien z firmy Euro-color z pyskowic zepsuli montaż, a podobno montaż to 50% sukcesu i owszem zgadzam się z tym dlatego moje obawy są słuszne, przynajmniej odnoszę takie wrażenie, a czego nie rozumiesz to ja nie wiem naprawdę :) słowo wydaje mi się jak najbardziej znane :) jeżeli nie to, to już NI W ZĄB nie wiem co:)

polly_
24-03-2010, 00:42
Z kolei tutaj znów przeczytałam, że Euro jest daremne w montażu
Językiem Polskim posługuję się raczej swobodnie ale tego określenia nie kumam ni z ząb :o


Pisaliście na tym forum, że montażyści okien z firmy Euro-color z pyskowic zepsuli montaż, a podobno montaż to 50% sukcesu i owszem zgadzam się z tym dlatego moje obawy są słuszne, przynajmniej odnoszę takie wrażenie, a czego nie rozumiesz to ja nie wiem naprawdę :) słowo wydaje mi się jak najbardziej znane :) jeżeli nie to, to już NI W ZĄB nie wiem co:)

ale daremny tzn niepotrzebny, zbędny...nie mozna byc daremnym w montazu...obecnie młodzież uzywa w slangu słowa daremny w znaczeniu beznadziejny, załosny...pewnie o to chodzi...

GoblinII2g
24-03-2010, 08:36
Z kolei tutaj znów przeczytałam, że Euro jest daremne w montażu
Językiem Polskim posługuję się raczej swobodnie ale tego określenia nie kumam ni z ząb :o


Pisaliście na tym forum, że montażyści okien z firmy Euro-color z pyskowic zepsuli montaż, a podobno montaż to 50% sukcesu i owszem zgadzam się z tym dlatego moje obawy są słuszne, przynajmniej odnoszę takie wrażenie, a czego nie rozumiesz to ja nie wiem naprawdę :) słowo wydaje mi się jak najbardziej znane :) jeżeli nie to, to już NI W ZĄB nie wiem co:)

ale daremny tzn niepotrzebny, zbędny...nie mozna byc daremnym w montazu...obecnie młodzież uzywa w slangu słowa daremny w znaczeniu beznadziejny, załosny...pewnie o to chodzi...


synonimy:
(1.1) bezproduktywny, zbędny, niepotrzebny, bezcelowy, bezużyteczny
antonimy:
(1.1) potrzebny, niezbędny
wyrazy pokrewne:
(1.1) przysł. przysłówek daremnie; na daremno

Czy naprawdę, aż taka różnica? Okej obiecuję poprawę... A tak na marginesie chciałam porady na temat okien, a tutaj tylko poprawki stylistyczne..