PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

jowa3
04-03-2004, 11:36
VEKA to propozycja WORD ART INTERNATIONAL z Rumii,
a to drugie to POLNORD - M&M fabryka okien w Gdańsku.
Napisałam o wycenę również do M&S, czekam na odpowiedź.
Dzięki bardzo za wszelkie sugestie.

jowa3
04-03-2004, 12:13
VEKA to propozycja WORD ART INTERNATIONAL z Rumii,
a to drugie to POLNORD - M&M fabryka okien w Gdańsku.
Napisałam o wycenę również do M&S, czekam na odpowiedź.
Dzięki bardzo za wszelkie sugestie.

czmirek
04-03-2004, 13:37
VEKA to propozycja WORD ART INTERNATIONAL z Rumii,
a to drugie to POLNORD - M&M fabryka okien w Gdańsku.
Napisałam o wycenę również do M&S, czekam na odpowiedź.
Dzięki bardzo za wszelkie sugestie.
ze wskazaniem na M&M nie mam nic przeciw WAI z Rumii ale na oknonecie slyszalem jakies zastrzezenia sprawdz
powodzenia

mariof
04-03-2004, 18:42
pchelek
NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!


Dołączył: 26 Sie 2002
Posty: 574

Wysłany : 27 Lut 2004 10:12 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

HS ma to do siebie, że zamyka się jednym palcem. To są drzwi odchylno-przesuwne

HS-y to nie są okna balkonowe ODCHYLNO-PRZESUWNE tylko PRZESUWNE niskoprogowe (jedno okno zasuwane na drugie). Może ktoś robi jeszcze odchylno-przesuwne o nazwie HS, ale nic mi o tym nie wiadomo. To o czym myślisz to PSK.
Pchełku ja się nie wie czegoś na 100% to na końcu jest najlepiej napisać ...chyba..... a nie wprowadzać kogoś w błąd :oops:

Na temat tych okien tzn. HS-ów też czytałem że podobno przewiewa ale od spodu,a nie w miejscu styku okien i z tego co mi wiadomo w miejscu nasuniecia skrzydla na skrzydło nie ma żadnych szczotek tylko uszczelki, ...chyba... :)
W nastepnym tygodniu bede naocznie widzial takie rozwiazanie to napisze jak to jest naprawde.
...zamierzam kupic taki balkonik ale jak sie okaże ze przewiewa....hmm...

05-03-2004, 08:54
Jak go zwał tak go zwał 8) - polecam odchylno-przesuwne a nie tylko przesuwne - ale sorry za te literki HS
Są uszczelki SZCZOTKOWE

05-03-2004, 11:40
Witam
Oglądałem to odchylno-przesuwne, chodzi nawet nieźle, ale przy dużym skrzydle podczas rozwierania jest nieciekawy efekt, ma się wrażenie jakby cale okno miało wypaść, a co bedzie jak tam jeszcze szybę P4 wstawię przy moich wymiarach 250x130 (pojedyńcze skrzydło)..., no i ta wielka klamka...
Rozwiązanie suwane ma dodatkową zaletę można suwać obie połówki, a wady ??? proszę pisać

05-03-2004, 11:41
to ja mariof , ten u góry :)

05-03-2004, 21:43
Dostałam wycenę z M&S z Sopotu, cenowo podobnie jak VEKA (WORD ART INTERNATIONAL z Rumii), i POLNORD - (M&M fabryka okien w Gdańsku). W M&S chciałam antywyważeniowe a oni zaproponowali jeszcze szyby antywłamaniowe (nie wiem czy warto), oczywiście cena wzrasta o 100%.

I co ja mam wybrać???
Znawcy tematu doradźcie coś.
:roll:

bilbo
06-03-2004, 13:10
My też chcemy takiego przesuwnego HSa.
Problem przewiewania od spodu jest warty uwagi.
Spytamy o uszczelki w progu przy najbliższej okazji i damy znać.

"HS Portal" to nazwa okucia firmy Siegenia.
Na takich robią w Pinus i Gebauer.
W Promar we Wrocławiu (okna firmy FILA) też oferują taką przesuwankę, ale na innych okuciach. Chyba Roto.

A w sprawie Promar i FILA.
Czy ktoś może powiedzieć coś więcej z praktyki o ich oknach?
Ktoś na forum napisał, że i cena atrakcyjna i "estetyka GEbauera".
Co do pierwszego to się zgadza. Ceny pociągające. "HSa" 270x230 wycenili nam np. na ok 5tys. a nie na ponad 8tys. jak w Pinus, Gebauer czy M&S.
Jednak co do estetyki to mamy wątpliwości.
Okna na ich wystawce wyglądają na niedopracowane, krzywo wyfrezowane...
Ktoś ma naprawdę ładne okna od nich?

pozdrawiam
Robert

RB
06-03-2004, 17:56
Drogi Pchełku!

Proszę Cię o poradę w sprawie dobrego producenta, dobrych okien plastikowych, jednostronnie okleinowanych/złoty dąb/,zewnętrznie profil zaokrąglony najlepiej z okolic Stalowej Woli woj.Podkarpackie.
Dzisiaj oglądałem okna u przedstawiciela w Nisku k.Stalowej Woli Oknolandu z Krakowa-profil KBE, okucia Maco, 4 komorowy,szer.ramy 70mm, grubość wzmocnienia w ramie 2mm, w oknie 1,5mm. Nie podobało mi się zbytnio zgrzewanie ram w rogach. Co otym sądzisz?

Pozdrowienia

alice
06-03-2004, 19:48
PCHEŁKU Doradź!
Dostałam wyceny z dwóch firm na okna 3 kom.z szybą P2 okucie 3-ego st.okleina dwustronna na profilach barwionych w masie , montaż-15 okien:

1. Firma Nord z ul.Marsa W-WA profil ALUPLAST brutto 23 tys bez klamek z parapetami zew.
2 MARK-BUD profil Schuco brutto 25 tys. z klamkami bez parapetów.

Jak profile tych dwóch firm,jak sądzisz czy ceny mogą jeszcze ulec zmianie( w dół)? :roll:

Pozdrawiam

Kasia

07-03-2004, 13:35
I jak Pchelku lepiej kupić aluplasta baz klamek, z parapetami zew. za 23 tys. czy Schuco z klamkami ale za to bez parapetów za 25 tys. Pamiętaj ze jest to 15 okien w obustronnym kolorze z szyba P2 i okuciami 3-go stopnia (tak jak spotkania :o )
I czy ceny mogą jeszcze ulec zmianie czy nie.

Ludzie zastanówcie się znim o coś spytacie.

alice
07-03-2004, 18:40
Ja nie pytam się Ciebie Gościu :evil: tylko Pchełka.
Widać,że nie masz odwagi przedstawić się.
kasia

07-03-2004, 21:55
A czy ktos moze powiedziec cos o firmie ŻeMP www.zemp.pl? Produkuja okna pcv na profilu Kommerling Eurofutur, okucia maco.
Bardzo prosze o opinie, szczegolnie Ciebie, Pchelku.

Pozdrawiam
Marta

08-03-2004, 00:00
Droga Kasiu. Nie ma co się na mnie tak jeżyć. Zresztą jak obserwuję forum to w większości przypadków najlepszą obroną jest atak. A więc szukamy w osobie, która żle napisała o naszej wypowiedzi jakiegoś haka. (w naszym przypadku dobre i to: Widać,że nie masz odwagi przedstawić się.)

Chyba nie sądzisz, że ktoś o zdrowych zmysłach (nawet najlepszy fachowiec) powie Ci którą ofertę wybrać. Założę się że dostaniesz odpowiedż że obie firmy i systemy sa tak samo dobre, które nie wybierzesz dobrze zrobisz. No bo cóż innego w takiej sytuacji można sensownego napisać, chyba to że aluplast nie ma aprobaty technicznej na okna kolorowe więc nie ogą one być dopuszczone (sprzedawane) do stosowania w budownictwie. Schuko nie jestem pewien zle chyba ma)-(tak na marginesie co to za oferta na okna bez klamek??? to jak samochód bez kół).
A już na pytanie o to czy mogą ulec zmianie to nie wiem czy najlepsza wrózka by odpowiedziała.

W ogóle dziwię się, że Pchelek poleca konkretne firmy jako te u których można bezpiecznie kupować. Sam nieraz podkreśla że zakup okien to nie tylko samo okno ale może jeszcze ważniejsze - montaż. Jeżeli nawet firma produkuje dobre okna to skad ma pewność że firma która bedzie montowała okna to nie patałachy (większość producentów nie ma własnych montażystów tylko montaż zleca oddzielnym firmom). Zgodzę się, że można znać z dobrej lub złej strony te kilka tysięcy firm produkujących okna :lol: , ale nik już mi nie w mówi że również taką wiedzę można posiadać na temat kolejnych kilkudzięsieciu tysiecy firm handlujacych i montujacych okna.
Można radzić, tłumaczyć, wyjaśniać czym się kierować przy wyborze, na co zwracać uwagę, gdzie szukać pułapek nastawionych przez nieuczciwych producentów, sprzedawców i montażystów.
Dopiera na podstawie wszystkich tych wyjaśnien, rozwianiu watpliwości sam zainteresowany musi podjać decyzję o wyborze we własnym przekonaniu że jest to wybór słuszny.
Wystarczy przeczytać chćby tych 20 kilka stron szykam dobrych okien zeby wiedzieć o co jeszcze w swoim wypadku zapytać. A podobnych watków w ostatnim czasie było jeszcze kilka.

Już sukcesem jest to, że firmy bez certyfikatów nie są już polecane na tym forum!!!

8) dalej nie mam odwagi się podpisać.
Trochę też się boję że w koncu po kilku latach używania róznych nicków na forum, chacie, e-mailu, o hasłach, PINach już nie wspomnę (nie tyko forum muratora jest na świecie) mógłbym w koncu nie wiedzieć Kasia ja, czy Alice. Pchelek czy Płoński a może Plonski :wink:
Pozdrawiam wszystki wymienionych. Do następnego raza.

alice
08-03-2004, 08:58
Gościu! Sorry,że na Ciebie napadłam :wink: , ale takie stwierdzenia

Ludzie zastanówcie się znim o coś spytacie

trochę mnie denerwują.........

Ale widzę, że następiła rehabilitacja w kolejnym poście. :lol:
Jak narazie jestem laikiem w tych sprawach i słucham każdej cennej uwagi.:roll:

Kasia

08-03-2004, 09:00
:D Gościu cierpisz na niedowartościowanie. Niestety, naruszasz zasady forum. Ubliżasz innym forumowiczom a to tylko świadczy o Tobie. Jeszcze jesteś jako anonim. Jesteś tchórzem i się ukrywasz, wiadomo, że jakbyś się ujawnił to by nie można pisać takich bzdetów jak ty..
Zmień to Forum na Forum pieniaczy, to do Ciebie pasuje. Mogę poprosić operatora systemu i Ci zamknie dostęp. Adres IP jest do namierzenia - nie takie rzeczy można zrobić.
Znowu się jakiś palant przyczepił, przykre to.
RB koło Stalowej Woli w specjalnej strefie ekonomicznej masz firmę co produkuje okna w systemie FORIS. Coś nie mogę sobie przypomnieć jej nazwy.
Co do wyboru ALICE to pozostaje jedynie MARK-BUD - ma i aprobatę na okna kolorowe i certyfikat. 2 tysiące różnicy w oknach wynika z droższego systemu jakim jest SCHUCO. Klamki to groszowa sprawa.

08-03-2004, 09:50
Widzę, że Alice więcej zrozumiała z tego co napisałem niż Gość powyżej. Ogromnie jestem ciekaw w którym miejscu i komu ubliżyłem swoja wypowiedzią? i które to bzdety? Może ktoś z forumowiczów wskaże mi za co mogę mieć zablokowany IP. Można się z komś nie zgadzać, ale do tego służy min to forum i dyskusja, a nie nieuzasadniony atak.
Tak jak pisałem najlepszą obroną jest atak- to się niestety potwierdza

08-03-2004, 10:08
Proszę sobie zobaczyć wątek wiatrołap potrzbny czy nie tam to dopiero można nazwać że forumowicze sobie ubliżają. Proszę spróbować zablokować komuś IP :lol:

08-03-2004, 14:08
no kurcze

jakby wszytkie okna były takie same, to pchełek nie miałby tu nic do roboty

a że na rynku jest dużo badziewia, to vieszyć sie należy, ze są jaszcze ludzie , którzy bezinteresownie przed tym badziewiem ostrzegą

pewnie gość jest właścicelem/handlowcem/montażystą jakiejś badziweskiej firmy okiennej "i prawda go w oczy pokolała"

08-03-2004, 14:09
w oczy i portfel....

czmirek
08-03-2004, 16:35
do gosci powyzej nie macie odwagi pisac pod wlasnymi nikami, tylko jako G.

tadzel
08-03-2004, 19:02
witam all i pse o informacje. chciałbym zainstalować okna z okiennicami. Narazie znalazłem tylko oferte / bez cen / firmy Gebauer. Czy któś z panstwa może udzielić jakiś rad w tym temacie.
/-/ Tadzel

08-03-2004, 19:48
Pierwsza rzecz to zobacz co do tej pory zostało napisane na ten temat. jak juz sie naczytasz to bedziesz wiedział o co pytać.
Wybierz szukaj z menu u góry strony, wpisz okiennice w pole szukaj słów kluczowych, wybierz pokaż wyniki jako: posty i kliknij SZUKAJ.
powodzenia

09-03-2004, 01:21
W ogóle dziwię się, że Pchelek poleca konkretne firmy jako te u których można bezpiecznie kupować. Sam nieraz podkreśla że zakup okien to nie tylko samo okno ale może jeszcze ważniejsze - montaż. Jeżeli nawet firma produkuje dobre okna to skad ma pewność że firma która bedzie montowała okna to nie patałachy (większość producentów nie ma własnych montażystów tylko montaż zleca oddzielnym firmom). Zgodzę się, że można znać z dobrej lub złej strony te kilka tysięcy firm produkujących okna :lol: , ale nik już mi nie w mówi że również taką wiedzę można posiadać na temat kolejnych kilkudzięsieciu tysiecy firm handlujacych i montujacych okna.
Można radzić, tłumaczyć, wyjaśniać czym się kierować przy wyborze, na co zwracać uwagę, gdzie szukać pułapek nastawionych przez nieuczciwych producentów, sprzedawców i montażystów.
Dopiera na podstawie wszystkich tych wyjaśnien, rozwianiu watpliwości sam zainteresowany musi podjać decyzję o wyborze we własnym przekonaniu że jest to wybór słuszny.
Wystarczy przeczytać chćby tych 20 kilka stron szykam dobrych okien zeby wiedzieć o co jeszcze w swoim wypadku zapytać. A podobnych watków w ostatnim czasie było jeszcze kilka.
.

Wyglada na to, że kilku Gości nie przeczytało uważnie mojej wypowidzi. Może więc w kilku słowach ją streszczę.
Kupno okien to nie zakup tylko samego towaru ale również usługa związana z jego montażem. Śmiem twierdzić że nie sposób na BIEŻĄCO znać sytuację kilku tysięcy firm produkujacych okna nie mówiąc już o plus kilkadziesięciu tys. je sprzedajacych i montujacych. Firma która jeszcze rok, miesiąc temu mogła robić dobre okna, dziś może robić szmelc. Nawet okna kupowane od dystrubutora dobrego producenta, mogą zostać źle zamontowane, można trafić na niekompetetnego sprzedawcę (producent nie jest w stanie kontrolować do końca co się z jego oknem dzieje po wyjechaniu z fabryki). Mało to razy można przeczytać było na forum dobre i złe opinie na temat wyrobu tego samego producenta, ale kupionego, zamontowanego przez inne firmy lub w innym okresie???
Jak kupić dobre okna może nie oznacza tylko jakiego producenta (choć zmniejsza znacznie ryzyko), ale również przez kogo sprzedawane i najważniesze montowane. a o tym wydaje mi się wszyscy zapominają.

09-03-2004, 01:24
:D Gościu cierpisz na niedowartościowanie. Niestety, naruszasz zasady forum. Ubliżasz innym forumowiczom a to tylko świadczy o Tobie. Jeszcze jesteś jako anonim. Jesteś tchórzem i się ukrywasz, wiadomo, że jakbyś się ujawnił to by nie można pisać takich bzdetów jak ty..
Zmień to Forum na Forum pieniaczy, to do Ciebie pasuje. Mogę poprosić operatora systemu i Ci zamknie dostęp. Adres IP jest do namierzenia - nie takie rzeczy można zrobić.
Znowu się jakiś palant przyczepił, przykre to.


Jeżeli ja ubliżyłem innym forumowiczom (cyt: Ludzie zastanówcie się zanim o coś spytacie), to jak nazwać to co Ty napisałeś???
Poza tym to ja się ukrywam czy Ty. (ja wyjaśniłem dlaczego się nie loguję-bez tego mam już wystarczajacą ilość haseł. pinów itp do zapamiętania)

09-03-2004, 08:06
odczepcie sie od pchełka!

jak was nie interesuje temat, to nie czytać tylko wypierd...

moim zdaniem, goście naskakujący na pchełka to nikt inny, jak jakiś pracownik firmy jocz lub innej skrytykowanej przez pchełka za robienie fuszerek

09-03-2004, 08:10
z drugiej strony - gdyby np. firma jocz robiła złe okna, to już dawno by z rynku zniknęła. pewnie więc nie jest tak źle, a może nawet całkiem dobrze

moze tez byc ta, ze jakis niedouczony pracownik plecie bzdury, ludzie to potem wypisuja na forum, firma obrywa bez przyczyny, a okna robią jak należy

pchelek
09-03-2004, 08:45
:D Spoko. A Gościa przepraszam. Lepiej się loguj.
Pchła to takie zwierze co jak się uczepi to nie puści. ja z tego Forum nie zamierzam znikać ani zmieniać ksywki. Niewzadowoleni będą zawsze. Szczególnie ci partacze. Znam na tyle różne firmy, że mogę doradzić co jest lepsze a co gorsze. Taka moja praca. A jest ich dużo - tych partaczy. A wymieniam ich pod inną ksywką - tak jest dla mnie bezpieczeniej - po co mają donosić.
Pozdrawiam.
Z innej beczki. Kiedy będzie ta cholerna wiosna - może ktoś wie.

09-03-2004, 09:02
Pchelku, ponawiam swoje zapytanie (poprzednie zniknelo w gaszczu burzliwej wymiany zdan)
czy mozesz powiedziec cos o firmie ŻeMP www.zemp.pl? Produkuja okna pcv na profilu Kommerling Eurofutur, okucia maco. Firma jest z malopolski, ja z okolic W-wy, ale gdyby byli baardzo solidni i tani, to bym sie zastanowila.

Aha, i jeszcze jedno, czy system wietrzenia Gecco 3 (Gealan Clima control - oferowany w Goranie) jest godny polecenia, czy jak juz inwestowac to w nawiewniki Ventair lub Aereco?

Pozdrawiam
Marta

tola
09-03-2004, 11:42
Powiem tak: mimo ostrej krytyki firmy JOCZ z jaką sie tu spotkałam,
zaryzykuję i zamówię u nich okna, bo:
nowy pieciokomorowy profil Knippinga bardzo mi się podoba,
- mam duże przeszklenia, wiec musza mieć wzmocnienia w profilu!
- wycena jest korzystniejsza niz w innych firmach,
- dostałam namiary na ludzi, którzy uzytkują ich okna,
- sa zadowoleni i z montazu i z uzytkowania.
Muszę w końcu komuś zaufać.
Okna wstawiam pod koniec kwietnia, na pewno podzielę się z Wami uwagami.
POZDRAWIAM - trzymajcie za mnie kciuki. :D

09-03-2004, 11:48
Wg przedstawianej teorii Jocza okna małe nie muszą mieć wzmocnienia w ogóle, a duże tylko takie sobie.
Do odważnych świat należy.

tola
09-03-2004, 11:58
Myślę, że nie ryzykuje aż tak bardzo jak sugerujesz!
Gdyby to była jedna wielka fuszerka, to JOCZ zamiast sprzedawać okna,
nie wyłaziłby z sądu, a przed ich siedzibą trwałaby nieustajaca pikieta
niezadowolonych i sfrustrowanych! Niczego takiego nie zauwazyłam!
:D :D

09-03-2004, 12:23
http://www.okno-knipping.scom.pl/koneser.gif

- Zobacz komora w ramie wąska, a co za tym idzie możliwość wstawienia wzmocnienia o małych gabarytach, podobnie komora na wzmocnienia w skrzydle.
- Żeby nie wiem jak kombinować to zaczepy w ramie mocowane tylko do ścianki pcv.
- Zawias do ościeżnicy mocowany tylko do pcv, jeżeli damy długą śrubę aż do stali (jeżeli bedzie) to ze wzgledu na duże ramię działania siły od skrzydła efekt mocowania też nie najlepszy. Najlepiej by było by zawias od stali dzieliła co najwyżej jedna nie za szeroka (5mm) komora usztywniona dodatkowo poziomą ścianką z pcv w miejscu mocowania zawiasu. Szczególnie przy dużych skrzydłach.
- Jocz zachwala swoje okna, że zgrzewy na narożasz są czyszczone bez rowka po nożu. Na wystawie to wyglada zachęcająco, natomiast w praktyce często się zdarza że nóż krzywo pojedzie (a wystarczy część milimetra by było to widoczne), zwróć na to uwagę przy odbiorze.
- I ostatnia uwaga szczególnie ważna dla kobiet. System z uszczelnieniem środkowym ma tego typu wadę że we wrębie zewnętrznym zbiera się cały brud który spływa po szybie. Doczyszczenie tego wymaga dużej cierpliwości.
- O tym żeby sprawdzić czy dany system posiada aktualną aprobatę techniczną, a producent certfikat zgodności z tą aprobatą nie muszę chyba przypominać.

Trzymam za słowo, że podzielisz sie uwagami.

tola
09-03-2004, 12:31
PROSZE wytłumacz jak babie, czym to grozi , chodzi mi o te mocowania!

magi
09-03-2004, 12:32
ja nie wiem to jakie okna są dobre?
im więcej czytam tym jestem głupsza
tak mi się wydaje

09-03-2004, 13:32
system uszczelnienia środkowego jest akurat zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż system uszczelnienia zewnętrznego. wiele na ten temat można przeczytac w literaturze. ponadto większość okien pcv na zachodzie europy oparta jest o ten system, zaś systemy tanie (ekonomiczne) sa własnie tego systemu pozbawione. utrudnienie przy konserwacji (myciu) niewielkie, wyolbrzymiane za to przez producentów okien na profilach bez tego uszczelnienia

stosowany jest np. w zachwalanych tu oknach drewnianych, ze szczególnym uwzględnieniem zastosowanego w nich okapnika aluminiowego (na dole ramy okna)

profil knippinga jest ciekawy i jest b. popularny np. w niemczech. w polsce mniej 9ze względu na wysoką cene). na śląsku jest znany porducet okien (firma 'okna' katowice) na tym profilu. ich okna cieszą się bardzo dobrą opinią.
sztywnośc okna zapewniona jest przez profil metalowy i nawiet gdy nie jest on wielki rozmiarowo, okno może byc sztywne że hoho. zależy bowiem to od kształtu i GRUBOŚCI wzmocnienia.

przyznaję, ze brak możliwości przykręcenia elementów okuc do wzmocnienia jest problemem. ale to głównie przy stosowaniu okuć antywyważeniowych (antywłamaniowych), przy czym (nie oszukujmy się) ta całą antywłamaniowość okien to pic na wode. podobnie jest z drziwami. np. klasa C powinna zatrzymać złodzieja przez 6 minut i tyle. by go zatrzymać dłużej trzeba kupić drzwi pancerne, albo od razu wchodzić przez komin a z okien i drzwi zrezygnować
ale jak wówczas zabezpieczyć komin przed włamaniem? :-)

09-03-2004, 14:37
I jak Pchelku lepiej kupić aluplasta baz klamek, z parapetami zew. za 23 tys. czy Schuco z klamkami ale za to bez parapetów za 25 tys. Pamiętaj ze jest to 15 okien w obustronnym kolorze z szyba P2 i okuciami 3-go stopnia (tak jak spotkania :o )
I czy ceny mogą jeszcze ulec zmianie czy nie.

Ludzie zastanówcie się znim o coś spytacie.



Gościu cierpisz na niedowartościowanie. Niestety, naruszasz zasady forum. Ubliżasz innym forumowiczom a to tylko świadczy o Tobie. Jeszcze jesteś jako anonim. Jesteś tchórzem i się ukrywasz, wiadomo, że jakbyś się ujawnił to by nie można pisać takich bzdetów jak ty..
Zmień to Forum na Forum pieniaczy, to do Ciebie pasuje. Mogę poprosić operatora systemu i Ci zamknie dostęp. Adres IP jest do namierzenia - nie takie rzeczy można zrobić.
Znowu się jakiś palant przyczepił, przykre to.


Czy to nie kuriozalna sytuacja jeden gość pisze sobie zwykłą odpowiedź- można się z nią zgadzać lub nie, a drugi za to, rzucając w niego obelgami straszy, że go wyrzuci z forum za ubliżanie.
Widać są równi i równiejsi.

Sales
09-03-2004, 15:17
Hej,
Na początku pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów! :lol:
Mam pytanie do wszystkich tzn : Pchelka, Gościa i innych ekspertów którzy mogliby mi pomóc. Szukam dobrych okien PCV z jednostronną okleiną.
Mieszkam w oklicach Łodzi i nie wiem którą firmę wybrać :oops: :
TRAS - Okno, - profil VEKA 5-kom.
Magnus - Sieradz, oddział Pabianice - profil PLUSTEC
OknoPlast - Rąbień - PROFIL GAELAN 4-kom.
MRÓZ - Łódź - profil SCHUCO CT 70
Grzegorz Mielczarek - profil SCHUCO CT 70

Proszę o wszelkie pozytywne i negatywne opinie na temat w/w firm oraz profilii lub polecenie innych.
Serecznie pozdawiam :wink: i z niecierpliwością czekam na komentarze.
SALES

09-03-2004, 16:00
:D To ja pchelek - pozdrawiam i jutro odpowiem.
W tym o tych mocowaniach zawiasów - ciekawa z tym jest sprawa.

09-03-2004, 17:27
Jak w najlepszym programie rozrywkowym, w którym prowadzący przerywa w najciekawszym momencie oznajmiając: zostańcie państwo z nami. Wszystkiego dowiecie się zaraz po przerwie. :lol:

pchelek
10-03-2004, 09:00
:D Gościu - przerywanie nie jest wskazane tylko w seksie - prowadzi do nerwicy.
Sales - TRAS nie robi na systemie VEKA - ma swój system TRAS ECO 9001. Co do pozostałych to GEALAN 4-komorowy i SCHUCO CORONA CT 70 [a także PLUSTEC - 5-komorowy] są podobne jakościowo i kieruj się ceną. Znam tylko Rąbienia - wiem, że jest dobry. GECCO to bardzo dobry system wietrzenia - praktycznie zastępuje nawiewniki.
Z tym, że w kolorach najbardziej doświadczony jest GEALAN - od samego początku istnienia - to on zaczął z kolorami. GEALAN + GECCO = :P - wybór jest jasny, raczej
Firmy zemp żemp? nie znam w ogóle - nie mam jej nawet w swoim spisie - to ktoś nowy.
Co do mocowania okuć to tak już jest, że w KAŻDYM systemie zawias [część] mocowany do skrzydła mocowany jest na wkręty wchodzące tylko w tworzywo. Natomiast druga część zawiasu [mocowana do ramy] jest mocowana na wkręty wchodzące w stal usztywnienia. Przy zwykłych okuciach zaczepy też są mocowane na wkręty wchodzące tylko w tworzywo. Inaczej jest z okuciami antywłamaniowymi - tu są inne zaczepy - mają 3 albo 4 wkręty i dwa z nich [co najmniej] wchodzą w usztywnienie. Niestety jak w ramach nie ma usztywnień to nawet 100 wkrętów nie pomoże. Tak jest w oknach z PVC. Nie masz się czego przejmować, technologii nie zmienisz. To że pokazany profil ma wąską komorę na usztywnienie [tak naprawdę nie jest wąska - wystarczy] i wkręt ma długą drogę do stali to nic nie znaczy. Wkręt jest długi i wchodzi w stal. To nie jest wada tego systemu, znaczy się Knippinga.
Pozdrawiam
A teraz czekamy na odzywkę Gościa - pewno przebiera nogami [palcami], ręce mu biegają jak głodne myszy w spichrzu i czeka by odpowiedzieć :evil: :( :x :o . Czekamy.

js
10-03-2004, 09:10
Drogi Pchełku podobają mi sie okna na profilu ROPLASTO. Chyba jako jedyny ten profil nie ma trudnych do czyszczenia zakamarków futryna jest praktycznie gładka. Cena jest atrakcyjna okucia przyzwoitej firmy Wink Haus. Wiem że nie jest to profil najnowszy. Czy warto je kupić ?
HELP

SALES
10-03-2004, 09:54
Pchelku dzięki za odpowiedź.
Proszę napisz jeszcze czy wiesz coś o jakości okien TRAS.
Nie za bardzo zrozumiałem :-? z tym GECCO. Czy ten system jest standardowo zastosowany w GEALANIE czy jest to coś dodatkowego ?
Proszę o wyjaśnienie.
Firma zem żemp - o co chodzi , o którą z wymienionych przeze mnie firm ?
Co do mocowań zaczepów do stali to TRAS się chwali że u nich jest to robione. Nie wiem czy nie robią ludzi w bola ?
Pozdrawiam :)
SALES

martus
10-03-2004, 10:06
Sales,
Pchelek odpowiada na kilka postow na raz, te info o GECCO i firmie żemp to odpowiedz na moje zapytanie

Pchelku, bardzo dziekuje za informacje,
pozdrawiam[/quote]

martus
10-03-2004, 10:33
Sales,
Pchelek odpowiada na kilka postow na raz, te info o GECCO i firmie żemp to odpowiedz na moje zapytanie

Pchelku, bardzo dziekuje za informacje,
pozdrawiam[/quote]

pchelek
10-03-2004, 15:26
:D No to jeszcze raz.
:roll: firmy zemp nie znam wcale i nie mam nawet w spisie. Chociaż KOMMERLING to dobry system
:) GECCO jest systemowym rozwiązaniem jedynie w Gealanie i tylko w Gealanie. Jest to dobra rzecz.
:) ROPLASTO jest jak każdy inny system 3-komorowy - znaczy się standard. Te zakamarki, łatwe do czyszczenia to są też w innych systemach, rzecz w tym aby dobrze oczyścić wypływki zgrzewu w narożu - żeby nie było "farfocli" - jak Ci się podoba to bież, jak cena atrakcyjna.
:evil: TRAS - są o nim krytyczne opinie
martus - jak jesteś z okolic Warszawy to Ci podaję adres dobrego montażysty - sprawdzony - [email protected] strona www.jar-eko.home.pl
Ewentualnie Łomianki i firma MARK-BUD - system SCHUCO - też sprawdzeni - tel. 22/7519394

10-03-2004, 15:56
Pchelku, dziekuje za namiary.

i pozwole sobie jeszcze cie pomeczyc pytaniami :oops:
Poszukuje okien w kolorze brazowym, koekstrudowanych. A to dlatego ze wydaje mi sie, ze sa bardziej trwale i odporne na uszkodzenia niz te okleinowane. Jesli tak nie jest to bardzo Cie prosze o wyprowadzenie z bledu.
A jesli przypadkowo :wink: mam racje to bylabym wdzieczna gdybys mi powiedzial w ktorych systemach sa dostepne profile koekstrudowane, na razie wiem tylko ze takie profile ma Gealan.

pozdrawiam

martus
10-03-2004, 16:00
ten gosc powyzej to ja, zapomnialam sie zalogowac

pchelek
11-03-2004, 09:01
:D Takie profile ma GEALAN, TROCAL, VEKA, KOMMERLING, KBE, SCHUCO, REHAU i jeszcze ktoś ale nie pamiętam w tej chwili.
Koekstrudowane to są takie co zewnętrzna powierzchnia, grubości 1 do 1,5 mm jest z akrylu [takie "masełko - grubo położone - na kromce chleba. Smaczne to niezwykle.] Sam profil jest albo biały albo kolorowy [PVC barwione w masie]. Chodzi o to, że przy brązowej wykoekstrudowanej warstwie unika się kontrastu z podłożem profila - brąz by się gryzł z białym i dlatego profil też jest brązowy. Jak warstwa koekstrudowana jest np. granatowa czy ciemnoniebieska to profil też jest w zbliżonym kolorze. Są to bardzo trwałe profile chociaż droższe. Koekstruzja daje wyłącznie gładkie powierzchnie i jednobarwne. Jak trzeba zrobić okna w kolorze złoty dąb, mahoń lub profile o fakturze karbowanej, czy "tynk" baranek, to się z kolei nakleja folię RENOLIT. Nie da się tego zrobić metodą koekstruzji. Tu tak samo okleja się profile białe lub barwione w masie.
Trudno powiedzieć co jest lepsze :roll: - profile koekstrudowane czy foliowane. I jedna i druga technologia ma swoje zalety [wady?] i ograniczenia technologiczne. Np. okleić można każdy profil. Nie musi tego robić producent profili. Wystarczy kupować białe profile i mając oklejarkę oklejać je. Koekstruzja wymaga specjalnych wytłaczarek co nie każda firma je ma.
To na tyle.
Pozdrawiam i miłej lektury.
Wiosna idzie!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D

11-03-2004, 09:32
Wydaje mi się, że KBE Rehau jednostronną okleinę mają na profilu białym a nie koestrudowanym. Rehau 3-komorowy ma aprobatę tylko na okna białe. Chyba że ostatnio coś się zmieniło.

martus
11-03-2004, 09:50
Pchelku,

a jak ja chce okna jednostronnie brazowe ? Przepraszam, zapomnialam sprecyzowac, ze kolor brazowy ma byc tylko od zewnatrz :(

To wtedy jaka technologia jest najlepsza? Chodzi mi o trwalosc okien. Koekstruzja na profilu brazowym chyba odpada.. A wiec co wedlug Ciebie jest lepsze (znaczy trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne) : koekstruzja na bialym profilu czy foliowanie?
Czy ta folia nie ma sklonnosci do odklejania sie, czy mozna ja przeciac , zarysowac itp? Bo jesli tak, to chociaz bardzo podobaja mi sie okna z okleina drewnopodobna, to chyba wolalabym miec okna troszke mniej ladne i nie przypominajace drewna, za to bez denerwujacych zarysowan itp

pozdrawiam i bardzo Ci dziekuje za cenne porady

11-03-2004, 09:58
To moja odpowiedź nie odzywka.

http://okna4you.w.interia.pl/mocozawrama.jpg

Przykłady mocowania zawiasu do ościeżnicy. 1- zawias od stali oddziela duża komora bez zadnych usztywnień, 2- zawias od stali oddzielają dwie komory ale usztywnione dodatkowo poprzecznymi łaczeniami, 3- zawias od stali oddziela tylko jedna komora usztywniona dodatkowo dwiema poprzeczkami, 4- zawias mocowany bezpośrednio do stali. Które mocowanie jest pewniejsze?

http://okna4you.w.interia.pl/mocozawskrz.jpg

Zawias do skrzydła nie zawsze mocowany jest do pcv. Np w pierwszym przypadku mocowany jest tylko do 2 scianek pcv, w drugoim przez 3 scianki i dodatkowo w stalowym wzmocnieniu.

Jeżeli ktoś myśli że okucia, szyba czy roleta załatwią mu całkowicie problem z włamaniem to się grubo myli. Każde zabezpieczenie mechaniczne ma tylko za zadanie opóźnić lub zniechęcić włamywacza, tak by w tym czasie podjąć odpowiednie działania. Piszesz klasy C tylko 6 min ale przy użyciu jakich narzędzi. Drzwi pancerne też wytrzymają 5s na próbę włamania (zapomniałem dopisać za pomocą czołgu)

Wykrywacz metalu jest dobry tylko ma pewne wady. Nie wykryje jakiej grubości jest wzmocienie jakiego kształtu, oraz czy nie jest wstawione z kawałków. Poza tym już wszyscy wiedzą że powinno być mocowane ok 10 cm od naroża i nie żadziej niż 30 cm. Dziwię się bo często producenci oszczedzają dając po jednej dwie śrubce mniej niż należy.

pchelek
11-03-2004, 11:28
Grubość blachy można sprawdzić przez otwór na klamcę ale tylko w skrzydle. Masz rację co do grubości blachy - tu trzeba ciąć okno - wykrywacze nie wykazują grubości blachy. Co do usztywnienia przerywanego to przy pewnej wprawie można to określić. Masz ciekawe te rysunki o wkrętach - znaczy się te przekroje profili - widać jak na dłoni.
Co do profili kolorowych od zewnątrz.
Jak mają być jednobarwnie brązowe i gładkie to wybieraj te koekstrudowane - ale są droższe ale i chyba trwalsze [warstwa koloru jest grubsza]. Foliowane są tańsze, folia się nie odrywa, trudno ją też porysować, chyba że ktoś się uprze. Te koekstrudowane też jest trudno porysować.
I KBE i REHAU mają aprobaty na obydwa rodzaje kolorów profili.

11-03-2004, 13:58
ja kupiłem okna w Trasie i jestem bardzo zadowolony

bart_us
11-03-2004, 16:39
Czy ktoś ma okna drewniane Goran lub Ortis? Jaka jest ich jakość czy są warte zainteresowania? Mi się dosyc podobają i mają niezłą cenę, ale co z resztą.

Marzek
11-03-2004, 16:43
My mamy Goran. Trochę juz o nich pisałem. Ogólnie jest OK. Jesteśmy zadowoleni.

bart_us
11-03-2004, 17:51
ORTIS ma okucia GU, a Goran Roto NT, a reszta to niewielkie różnice widoczne na oko, a co siedzi w środku?

bart_us
11-03-2004, 17:55
Marzek pisałeś w tym wątku?

martus
11-03-2004, 21:30
Pchełku, dzięki za odpowiedź.

Mam też pytanie do osób, które zdążyły juz się zorientować w cenach. Dziś dostałam pierwszą ofertę z wyceną okien, od firmy Goran (swoją drogą spodobało mi się że po jednym dniu dostałam kompletną wycenę). Za montaż okien pvc w pusty otwór liczą sobie 20 pln netto/mb. Czy to jest dużo?

pozdrawiam

bimer
12-03-2004, 07:36
to zależy od rozmiaru okna za same wstawienie bez obróbek w moim rejonie płaci sie srednio 70zł nie zależnie od wielkości okna typowego

12-03-2004, 07:57
pytanko do pchełka:

czy znasz firmę HEDOX z Wieszowy k. Gliwic, jakie masz na ich temat opinie? podobno na rynku są już od ponad 10 lat. robą okna na profilach SELECTA i od niedawna DECEUNINCK?

pchelek
12-03-2004, 09:21
Jak najdalej od SELECTA. Okna z PVC nie mają żadnej aprobaty :evil:
A okna z drewna nadają się wyłącznie do Afryki - :evil: suchy klimat.A pozatym są to okna z "usprawnieniami" Tak jak czekolada bez czekolady [była taka za komuny]
Jak ten HEDOX robi okna na niesprawdzonych profilach to też jak najdalej.
Nie dotyczy profili DECEUNINCK - te mają aprobatę - to tak gwoli wyjaśnienia. Nawiasem mówiąc dziwię się, że robią okna z czegoś co nie ma dopuszczenia - taka firma z tradycjami.

alice
12-03-2004, 09:33
Pchełku

Możesz podać ,które firmy mają aprobaty na profile barwione w masie.
Kasia

12-03-2004, 10:17
Jak najdalej od SELECTA. Okna z PVC nie mają żadnej aprobaty :evil:
A okna z drewna nadają się wyłącznie do Afryki - :evil: suchy klimat.A pozatym są to okna z "usprawnieniami" Tak jak czekolada bez czekolady [była taka za komuny]
Jak ten HEDOX robi okna na niesprawdzonych profilach to też jak najdalej.
Nie dotyczy profili DECEUNINCK - te mają aprobatę - to tak gwoli wyjaśnienia. Nawiasem mówiąc dziwię się, że robią okna z czegoś co nie ma dopuszczenia - taka firma z tradycjami.

dzięki pchełku!

a zachwalali że ho ho. pooglądałem na osiedlu te selecty sprzed kilku lat. uszczelki zewnętrzne na ramie widoczne są z zewnątrz, okna zamiast białe to kremowe

poszukam wiec innego producenta, szczeg. na tym drugim profilu (Deceuninck). ma aprobate jak napisales, wiec musi byc o.k.

pozwole sie spytac jeszcze o dwoch producentów własnie na deceunincku:
partners w rybniku (drogi)
energtechnika w knurowie (tańsza)

czy znasz tych producentów. jakie sa opinie na ich temat?

12-03-2004, 10:19
miało byc energotechnika

zżarło "o". sorki...

podwyżka VAT goni, a w pośpiechu można popełnić błąd...

12-03-2004, 10:25
A okna z drewna nadają się wyłącznie do Afryki - :evil: suchy klimat..
Za to te z PVC robią wilgotny klimat w domu :evil:

12-03-2004, 11:35
Taaaaaaaaaak, bo drewno przepuszcza powietrze, a pcv NIE :lol:

12-03-2004, 11:37
TAAAAAAAAAAAAAK!

przepuszcza go wiele. ale pod waruniem, ze korniki w tym pomogą... bez korników ani rusz.

12-03-2004, 12:48
A ma ktoś Urzędowskiego??????

12-03-2004, 12:53
Nikt nie ma URZEDOWSKIEGO!

Anna Wiśniewska
12-03-2004, 13:00
Jeśli ktoś buduje na Pomorzu- wszystko tylko nie DRUTEX.
Firma ma gdzieś swoich klientów, nie uznaje reklamacji, do okien w kolorze złoty brąz dodaje czarne plastikowe okucia i szare plastikowe klamki. Wymieniać tego nawet na pisemne prośby i rządania nie chce.
Krętacze i oszuści. Tyle mogę powiedzieć o pracownikach.

Strzeżcie się DRUTEXU!!

:evil: :evil: :evil: :evil:

12-03-2004, 13:01
dziwna nazwa, drutex

ja bym juz tam nie kupil, albo wybrałbym szare okna (ale wówczas klamke miałbym pewnie w kolorze złoty dąb)

12-03-2004, 13:18
W dodatku podczas składania zamówienia, gdy mój mąż chciał sobie wybrać metalowe, złote klamki, pracownik firmy mu powiedział, zeby sobie tym głowy nie zawracał bo oni "z należytą starannością" dobierają klamki i okucia do koloru okien :evil: :evil: :evil:


Firma jest z Bytowa, w Koszalinie ma swój punkt sprzedaży.

Anna Wiśniewska
12-03-2004, 13:19
Jaki gość, to ja pisałam
:lol: :lol: :lol:

Marzek
12-03-2004, 14:15
Marzek pisałeś w tym wątku?
No nie pamiętam, ale chyba też w tym. Mogło to być również w "grupa nadarzyńsko-grodziska" lub "grupa warszawska".

czmirek
12-03-2004, 14:27
Jeśli ktoś buduje na Pomorzu- wszystko tylko nie DRUTEX.
Firma ma gdzieś swoich klientów, nie uznaje reklamacji, do okien w kolorze złoty brąz dodaje czarne plastikowe okucia i szare plastikowe klamki. Wymieniać tego nawet na pisemne prośby i rządania nie chce.
Krętacze i oszuści. Tyle mogę powiedzieć o pracownikach.

Strzeżcie się DRUTEXU!!

:evil: :evil: :evil: :evil:
po pierwsze nie zloty braz tylko zloty dab
po drugie okucia sa metalowe nie plastikowe
po trzecie klamki nie sa szare tylko ciemny braz lub biale w standarcie
wymienic nie wymienia poniewaz za klamki zlotawe, srebrne, stary mosiadz, itp. kolory klamki sa za doplata tak jak w innych firmach.
jesli podczas zamawiania nie byl zamowiony inny kolor to skad pracownik ma wiedziec jakie klamki klient sobie zyczy. wymienia jesli zaplacisz to by bylo na tyle.
sprzedaje okna drutex-u i wimarol-u nie mam zastrzezen co do okien jesli sa reklamacje to serwis firmowy zasuwa do wroclawia lub w inne miejsce w terminie 2 tygodnie bez zadnej lachy. sa od tego jak d... od s.....
nie musisz pisac do drutrutex-u tylko skladasz reklamacje w miejscu zlozenia zamowienia

12-03-2004, 14:30
a teraz czmirek cie zgnoi, bo on handluje oknami i nie lubi krytyki tego badziewia, na którym zarabia

czmirek
12-03-2004, 14:31
W dodatku podczas składania zamówienia, gdy mój mąż chciał sobie wybrać metalowe, złote klamki, pracownik firmy mu powiedział, zeby sobie tym głowy nie zawracał bo oni "z należytą starannością" dobierają klamki i okucia do koloru okien :evil: :evil: :evil:


Firma jest z Bytowa, w Koszalinie ma swój punkt sprzedaży.
to mozesz miec pretensie do sprzedawcy ze nie napisal tego w zamowieniu a nie do drutex-u, klamki zlote nie sa metalowe tylko plastikowe powlekane na zloty kolor ( sa beznadziejne w kolorze zlotym ale o gustach sie nie dyskutuje)

czmirek
12-03-2004, 14:34
a teraz czmirek cie zgnoi, bo on handluje oknami i nie lubi krytyki tego badziewia, na którym zarabia
lubie KONSTRUKTYWNA KRYTYKE jesli zamawiasz to patrz co podpisujesz nie mozesz potepiac firmy za to ze nie dogadales sie z pracownikiem firmy ktora sprzedaje okna z drutex-u

czmirek
12-03-2004, 14:36
dziwna nazwa, drutex

ja bym juz tam nie kupil, albo wybrałbym szare okna (ale wówczas klamke miałbym pewnie w kolorze złoty dąb)
nazw faktycznie smieszna ale wlasciciel produkowal druty i gwozdzie i nazwa pochodzi od tego badziewia

czmirek
12-03-2004, 14:38
pozdrawiam Anie Wisniewska z koszalina napisz czy znasz ul podgorna

12-03-2004, 14:39
moze wiec niech lepiej wróci do produkcji drutów i gwoździ, a oknami niech sie zajmą fachowcy. przyznzasz, ze to zupełnie inna bajka

czmirek
12-03-2004, 14:45
moze wiec niech lepiej wróci do produkcji drutów i gwoździ, a oknami niech sie zajmą fachowcy. przyznzasz, ze to zupełnie inna bajka
zgadza sie inna bajka, ale okna produkuja na maszynach do produkcji okien, obecnie zakupili nowa linie do produkcji okien drewnianych maja najnowsze maszyny, sami produkuja szklo.
wszelkie reklamacje mozesz kierowac do szefa p. Gierszewskiego, jestem przekonany ze odpiszena kazda reklamacje.
pozdrawiam

12-03-2004, 14:45
drutex ma podobno druty zamiast kształtowników jako wzmocnienia, mówił tak jeden z ich przedstawicieli z wrocławia

czmirek
12-03-2004, 14:46
drutex ma podobno druty zamiast kształtowników jako wzmocnienia, mówił tak jeden z ich przedstawicieli z wrocławia
dobre, usmialem sie do lez ( czemu piszesz jako gosc przeciez masz login na tym forum)

12-03-2004, 14:47
drutex ma podobno druty zamiast kształtowników jako wzmocnienia, mówił tak jeden z ich przedstawicieli z wrocławia
oczywiście to był żart :-)

12-03-2004, 14:48
drutex ma podobno druty zamiast kształtowników jako wzmocnienia, mówił tak jeden z ich przedstawicieli z wrocławia
dobre, usmialem sie do lez ( czemu piszesz jako gosc przeciez masz login na tym forum)

po co login. poczytaj "wirusy dosięgają forumowiczów"

czmirek
12-03-2004, 14:50
drutex ma podobno druty zamiast kształtowników jako wzmocnienia, mówił tak jeden z ich przedstawicieli z wrocławia
dobre, usmialem sie do lez ( czemu piszesz jako gosc przeciez masz login na tym forum)

po co login. poczytaj "wirusy dosięgają forumowiczów"
nie musze czytac znam ten bol :evil:

magi
12-03-2004, 19:07
Polećcie coś tras, drutex, m&s, thermoplast itd itp

czmirek
12-03-2004, 21:31
Polećcie coś tras, drutex, m&s, thermoplast itd itp
obojetnie co ci polece to za chwile zjawi sie oportunista co i tak zaneguje wszystko. powie ze firma X jest super , a ta o ktorej ja napisze jest be
bo ma okucia z firmy V

magi
13-03-2004, 12:50
to jak mam wybrać, które?

czmirek
13-03-2004, 13:19
to jak mam wybrać, które?
jak to jest dobre pytanie. zalezy ile masz kasy na okna czy tylko na trzykomorowe czy tez starczy ci na pieciokomorowe lub drewniane, jaki profil cieszy twoje oko veka, schuko, aluplast roplasto, silwer line, czy tez co innego. sprawdzisz jak wyglada okno na wystawce, jaksa wykonczone zgrzewy czy sa dobre wyczyszczone ( to pokazuje jaki jest park maszynowy producenta okien) popytaj producenta o adresy klientow w ostatnim czasie oraz takich co maja okna ok.3-4 lata porozmawiaj, popytaj czy sa zadowoleni jak przebiegal montaz. wazne zeby montaz byl wykonany przez brygade firmowa, a nie przez podwykonawcow ( ulatwia to zlozenie reklamacji )

13-03-2004, 22:47
Nie wiecie czy od 1 maja VAT na okna tez wzrosnie do 22 proc.?
Darek

MILeq
13-03-2004, 23:33
Witajcie!
Jestem świeżo po montażu okien z M&S. Moje odczucia:
- jeżeli chodzi o cenę, to nie są drożsi od Lindy, Peteckiego (fatalnie przereklamowany), czy np. Thermoplastu (koszmar cenowy) wręcz jakość wykonania wydaje mi się lepsza po obejrzeniu okien u różnych dealerów. Oczywiście nie porównuję cen do najtańszych składaczy, tylko do w miarę znanych firm. Ja za 13 okien, z czego 3 szt. P4 i WK2, 2 podwójne balkonowe, PCV 5-kom, bez poprzeczek i szprosów zapłaciłem ok. 9800 brutto bez montażu
- montaż: ekipa firmowa M&S, za 13 okien w tym 2 podwójne kobyły balkonowe wzięli 1500 zł brutto
- posprzątali po sobie, ekipa bardzo miła i sympatyczna
- okna zamówiłem ok. 15-go lutego, z terminem na 15-20 marzec. Były tydzień wcześniej zgodnie z zamówieniem

Jeżeli będą się sprawować tak samo dobrze za kilka lat (a na to wygląda), to polecam M&S, przynajmniej nie składają okien "na podwórku u szwagra"

Pozdrawiam
T

mariof
14-03-2004, 00:30
Gość
Wysłany : 05 Mar 2004 08:54 Temat postu :

Są uszczelki SZCZOTKOWE

widziałem HS-a i ma na styku 2 skrzydeł uszczelkę silikonowa a nie jakąś tam szczotkę jak pisał pchełek, chyba że różni producenci okien wstawiają różne uszczelki....
Nie zauwarzyłem aby przewiewało. Na jedno co zwróciłem uwagę to próg (ten 2cm), nie może byc malowany bo fatalnie wyglada powycierana od chodzenia farba. Jak bede zamawial to jakieś niemalowane aluminium...albo coś w tym stylu. Zamyka sie extra. Rodzaj balkonu już wybrałem a teraz ostateczny wybór firmy mnie czeka GEBAUER czy STOLAR z Żórawina. Kto da lepszy upust ??????????? MA ktoś STOLARA ?????????????

bilbo
14-03-2004, 18:28
Też przyjżałem się po raz kolejny HSowi z bliska.
Oczywiście nie ma tam żadnych uszczelek szczotkowych. Wszystkie są gumowe, silikonowe, czy jak je zwał. W każdym razie działaja na docisk a nie "szczotkowo".
Jeśli chodzi o przewiewanie od spodu, to okucie działa tak, że po obróceniu klamki przesuwne skrzydło unosi się minimalnie w górę, rozszczelniając się i wtedy dopiero można je przesuwać lekko, jak piórko. Gdy (w dowolnym połozeniu skrzydła) klamkę obróci się z powrotem w pozycję zamkniętą, skrzydło opuszcza się a uszczelki dociskają.

Ostatecznie, po wielu rozterkach natury (niestety) finansowej, zdecydowaliśmy się na dwa HSy :lol:
Diabelnie piękne i takowoż drogie okno.

pozdrawiam
Robert

martus
14-03-2004, 21:01
A czy ktos z szanownych forumowiczów może wypowiedziec się o INTERBUDZIE z Krakowa? Będę bardzo wdzieczna za namiary, nazwa firmy przewijala sie juz w tym watku (str 7) ale nie podano niestety kontaktu do firmy.. :(
Odleglosc od W-wy dosc znaczna, ale kusząca jest róznica w cenie rzędu 9 tys pln, zwlaszcza ze profil Kommerling i okucia Sigenia maja dobre opinie na forum.

Pozdrawiam

pchelek
15-03-2004, 13:06
Pisałem o oknach drewnianych SYSTEMU SELECTA że się nadają wyłącznie do AFRYKI. To badziewie.
Nie dotyczy to okien drewnianych DJ-68 - one się znakomicie nadają do naszego klimatu - są inne, inna konstrukcja.
Czmirek - tak trzymaj z tymi drutexami i pozdrowienia dla SZEFA. Nie daj się - to dobra firma.

malwina
15-03-2004, 13:44
Drogie ludziska!

juz wyczytalam ze okna M&S sa dobre, tylko jeszcze nic nie znalazlam na temat tych dziwnych uszczelek. Wygladaja jak zwykle gabkowe oblepione gesia skorka. Czy cos takiego jest dobre? Bo M&S chyba nie robi innych, czy sa one trwale?
I drugie pytanie: Podobaja mi sie drzwi zewnetrzne drewniane (sosna) z firmy D.G.B, ocieplane z pianka w srodku po 2700, kto ma cos takiego?
Czekam na porady.

jareko
15-03-2004, 13:51
jejku - chce sie zapisac a nie potrafie - co za tepta ze mnie :(

jareko
15-03-2004, 13:53
Udalo sie ! ! !
Poniewaz jestem po raz pierwszy to za zamieszanie przepraszam
Pozdrawiam wszystkich bywalcow i chetnie moge swoja pomoca czasem takze sluzyc
Montaz oken i poodbne klopoty jak co wybrac itp - co prawda moja wiedza daleka jest od tego co prezentuje pchelek (swoja droga Jurku - skad taki pomysl na nick;) ? - zapewne domyslasz sie kto stoi za jareko :)
Pozdrawiam i bede tu wpadal codziennie

dociak
15-03-2004, 14:15
Kochani (a szczególnie Ty pchełku :wink: )

właśnie przymierzamy sie do zamówienia okien. Mamy do kupienia 10 szt (w tym tylko 3 typowe) + 2 szt drzwi balkonowych. Zdecydowaliśmy że będą plastiki, od środka białe, na zewnątrz złoty dąb, 8 szt z szybą p2+okuciami antywłamaniowymi . Początkowo miały być ze szprosami ale w końcu będą bez. Za te pieniądze będą drzwi zewnętrzne :o
Mamy 2 opcje:
- OKNOPLAST - profil veka - 20 tys.
- BUD-OKAN - profil salamander - 19,5 tys.
- M&S - tytanowe - 25 tys.
- GABRA - profil veka - 18,3 tys

Skłaniamy się ku oknoplastowi (mają w ofercie również drzwi, które można zamówić też w złotym dębie - co prawda trochę drogie).
Pchełku czy znasz firmę Gabra?

Czekam na wasze opinie. Dzisiaj musimy podjąć decyzję

pchelek
15-03-2004, 15:50
jareko - dobrze, że jesteś - tu się roi od pytań.
A pchelek to była moja ukochana świnka morska. Niestety dożyła 6 lat i chyba już był czas by się przeniosła do Krainy Wiecznych Łowów. Podobno tyle żyją. Ale z wiosną zawita jakiś zwierzak. To nie to co kobita w domu. Zawsze taka świnka czeka w wejściu i luka co jej przyniosłeś smacznego. A jakie futerko!
dociak - Gabra - nie znam to chyba ktoś nowy.
Pozostaje wylosować między OKNO-PLAST [i VEKA] i BUD-OKAN - Salamander - z lekkim wskazaniem na ten drugi :D :D
Dlaczego ten Gabra jest tańszy to nie wiem :evil: .
M&S też - ale jest najdroższy. Chyba za tę nazwę "tytanowe".
mal 8) wina - te uszczelki są w porządku.

dociak
15-03-2004, 15:54
gabra jest z Węgrowa


Pozostaje wylosować między OKNO-PLAST [i VEKA] i BUD-OKAN - Salamander - z lekkim wskazaniem na ten drugi


ale podobno salamander nie ma atestu na kolor :o

bart_us
15-03-2004, 16:39
Wiecie coś o firmie Ortis i ich drewnianych oknach?

Gość-mww
15-03-2004, 16:41
Pchełku, jakbyś kobiecie za każdym razem coś dobrego przynosił, to też by stała i lukała na dzień dobry!!!

jareko
15-03-2004, 20:59
gabra jest z Węgrowa


Pozostaje wylosować między OKNO-PLAST [i VEKA] i BUD-OKAN - Salamander - z lekkim wskazaniem na ten drugi


ale podobno salamander nie ma atestu na kolor :o
O ile wiem Salamander takie atesty juz ma - potwierdzi to jak sadze Pchelek

mariof
15-03-2004, 22:46
bilbo
ELITA FORUM (min. 1000)

Witam
Zamawiasz HS-y jedno stałe a drugie przesuwne czy oba przesuwne?
Zapytałem jedna firmę o oba przesuwne wycena ok. 10 000zł 2700x2500 a druga za to samo 16 000. Chyba ktoś się pomylił.....
Piękne te SZCZOTKOWE :) HS-y (2-gi minus panie pchełek... :) chociaż przyznam ze z niektórych pana rad skorzystałem) ciekawe czy można wybrać próg aluminiowy nie malowany, bo ten czarny powycierany po 2 latach nieciekawie wyglądał...

16-03-2004, 02:49
plonskij, strona http://www.oknanet.com.pl nie działa. Sprawdź proszę czy się nie pomyliłeś.
A tak przy okazji...
Wybrałam już okna Topline Veka, a teraz ciągle szukam firmy która je dostarczy i zamontuje. Muszę Wam powiedzieć, że już mi się w głowie kręci, bo każdy handlowiec mówi mi co innego nie wspomnę już o wymiarach jakie zdejmują z wymiarów okiennych.
W wykonaniu niektórych fachowców ( a było ich już u mnie 5) można prawidłowo zmierzyć okno w powietrzu i często po skosie. Patrze na to z przrażeniem, bo tak mierząc dodaje się ok 2-3 cm na otworze, a potem okno nie bedzie chciało "wejść" na miejsce ...
Podziele się z Wami jeszcze jedną wiadomościa. Otóż ceny od firm są tak różne, że jestem zaszokowana. Potrafią wycenić to samo z prawie 100% różnicą!!!! Tj mam ofertę za 22 tys, ale i za 38 tys.
Jak się nie naciąć na oszustów? Czy chcą mnie "oskubać" czy " wcisnąć kit" ??? Chce szyby P4, jak mogę sprawdzić czy nie płace za P4 a mam P2???? A jak okucia antywłamaniowe a nie antywyważeniowe czy bezpieczne??
plonskij!! W Tobie nadzieja rozwiąnia moich problemów :smile:. Z Twoją wiedzą o oknach nikt z naszych forumowiczów nie zginie
Z góry dziękuje za pomoc w imieniu swoim i innych zagubionych w labiryncie okien
Pozdro
Bułka

Malwina
16-03-2004, 08:18
[quote="malwina"Drogie ludziska chyba zaczne krzyczec bo zawsze moje posty pozostaja bez odpowiedzi wiec powtarzam pytanie:
juz wyczytalam ze okna M&S sa dobre, tylko jeszcze nic nie znalazlam na temat tych dziwnych uszczelek. Wygladaja jak zwykle gabkowe oblepione gesia skorka. Czy cos takiego jest dobre? Bo M&S chyba nie robi innych, czy sa one trwale?
I drugie pytanie: Podobaja mi sie drzwi zewnetrzne drewniane (sosna) z firmy D.G.B, ocieplane z pianka w srodku po 2700, kto ma cos takiego?
Czekam na porady.[/quote]

jareko
16-03-2004, 09:07
sadze ze Pchelka mial na mysli adres www.oknonet.pl - wiesz - wiosna i te rzeczy hahahaha a co do wymiarowania........
siedze w branzy juz prawie 10 lat i trzeba nie lada (wbrew pozorom)doswiadczenia by prawidlowo wymerzyc okno a o przekatnej pierwszy raz slysze - ktos tutaj przesadzil
roznice szyb mozesz sprawdzic na ramce dystansowej - powinny byc tam oprocz znaku "B" informacje o producencie i szybie - saymbol P2 lub P3,P4 itd.... aoc do okuc.....taniej i bezpieczniej bedzie podpisac umowe z firma ochroniarska - ludzie - nie ma tak naprawde okuc antywlamaniowych, antywywazenowych czy czegokolwiek chroniacego przed zlodziejem - kwestia tylko przylozenia odpowedniej sily - kazde niestety ustapi
jesli juz - mojm zdaniem to szpeci cale okno - sa specjalne, dodatkowe zabezpieczenia montowane na rame, przykrecane bezposrednio do wzmocnienia firmy o ile skleroza mnie nie myli - Abus - jak sprawdze - napisze

pchelek
16-03-2004, 09:10
:D :D :D :D :D Malwinko słodka - to są uszczelki w porządku - to taka nowa generacja - są trwalsze. I chyba nazywają się "Qlon"
Co do Salamandra i ich kolorów to już załatwili sprawę koloru na pozytywnie.
jareko - jak złodziej się uprze to i ścianę wywali. Okucia antywłamaniowe spełniają swoją rolę jak i szyby P2, P3, P4. Złodziej szyb nie rozbija a jak rozbije to taka szyba się nie rozleci i o to chodzi. Tak samo antywłamaniowe okucia - trzeba się napracować.

dana15
16-03-2004, 09:29
Właśnie miałam pytać o Salamandra, bo wcześniej nic o nim nie słyszałam, a tu odpowiedź sama się wepchnęła. Dzięki :)

16-03-2004, 09:35
Jeżeli ktoś myśli że okucia, szyba czy roleta załatwią mu całkowicie problem z włamaniem to się grubo myli. Każde zabezpieczenie mechaniczne ma tylko za zadanie opóźnić lub zniechęcić włamywacza, tak by w tym czasie podjąć odpowiednie działania. Po kilku minutach po włamaniu jeżeli włamywacz dostał się do domu, firma ochroniarska nie ma czego już przyjeżdżać. Okucia typu Abus - z tym się zgodzę że szpecą okna, ale zwykłe zaczepy antywłamaniowe ?????

jareko
16-03-2004, 09:35
tak - masz racje ale z autopsji moge tylko potwierdzic to w stosunku do szyb - a okucia? hmmm..... jak sdaze obaj wiemy ze to tylko kwestia czasu - widzialem i naprawialem nie raz okna po wlamaniu - sam bylem zaskoczony jak latwo w praktyce wylamac je mozna - moze nie bede teraz pomagal zlodziejom i utwierdzal ich w przekonaniu ze.... ale czy okno ulegnie w ciagu 10 sekund czy w ciagu 40 - to dla domownika nie istotne a w polaczeniu z szyba c najmniej bezpieczna odbedzie sie to na dodatek bez halasu- moim zdaniem systemowe okucia antywlamaniowe stosowane przez SCHUCO sa jednymi z najlepszych - a i tak ulegly w ciagu 15 sekund - trzy punkty podparcia malego loma i juz byli w srodku - jak na zlosc u mnie w domu - na szczescie przechodzil sasiad i tylko stracilem na oknie

16-03-2004, 09:48
Nie znam okuć systemowych Schuco (to te czarne -plastykowe?) w czym one sa takie dobre? Z moich doświadczń z kolei nie zdarzyło się by ktoś wyłamał okucie antywłamaniowe w moim oknie. Owszem okno do wymiany ale do środka nie wszedł.

jareko
16-03-2004, 09:53
tak - te plastykowe - ale grzybki na skrzydlach i zaczepy na oscieznicy nie sa platykowe a u NIemcow maja z tego co wiem najwyzsza klase odpornosci na wlam
a co do twoich - miales szczescie lub wlamywacze byli "kiepscy" - na szczescie

mazia
16-03-2004, 11:32
Polecam firmę M&S.

16-03-2004, 11:38
A dlaczego M&S? Czy sa lepsze od innych?
...Ania

16-03-2004, 11:45
Zgadza się na fachowców żadne zabezpieczenie nie pomoże, z alarmem i ekipą interwencyjną. Jak Ci się wydaje złodziej w pierwszym rzędzie wybierze samochód z alarmem, imobilajzerem, blokadą kierownicy, skrzyni biegów itp, czy ten nie zabezpieczony. Im dłuższy czas włamu tym większe ryzyko. Poza tytm w ciągu kilku minut do czasu przyjazdu ekipy można stracić coś bezcennego, czego za żadne pieniądze już się nie odzyska. (pamiątki, dokumenty, dane itp...)
Acha we wszystkich wypadkach tych okuć antywłamaniowych (co wytrzymały próbę włamania) to zaczepy na ramie jak i na ościeżnicy były montowane do stali.

Do Pchelka co do Salamandra i ich kolorów, co to znaczy pozytywnie załatwione.

mazia
16-03-2004, 11:45
może nie lepsze ale naprawde dobre przystepna cena i solidna firma.

16-03-2004, 11:47
I jeszcze jedno w każdym okuciu można chyba uzyskać najwyższy stopień odporności na włamanie.

Andrzej - Chrząstawa
16-03-2004, 12:27
A ja chciałbym mieć dwustronny kolor i barwienie w masie - bo mam ogromne okna w salonie i będą całe lato otwarte - nie chcę oglądać białego środka pomiędzy drewnianopodobnymi okleinami. Czy możecie polecić dobry profil PCV, który byłby barwiony w masie i dwustronnie oklejany, a do tego bardzo sztywny (bo wymiary okien dwuskrzydlowych dochodzą do 175x235 i 203x228) i gdzie beda potrafili robić łuki - bo mam dużo łuków. Oczywiscie z porzadnymi okuciami grzybkowymi. Do tej pory podobał mi się najbardziej Thermoplast Royal, bo profil zlicowany jest bardzo odporny na wyważanie łomem, poza tym ciepła ramka, 5-komorowy, dobre okucia..... ALE NIE ROBIĄ BARWIENIA W MASIE! ... dodam że chodzi o duze zamowienie - tak ze 60.000...

martus
16-03-2004, 13:31
A czy ktos z szanownych forumowiczów może wypowiedziec się o INTERBUDZIE z Krakowa? Będę bardzo wdzieczna za namiary, nazwa firmy przewijala sie juz w tym watku (str 7) ale nie podano niestety kontaktu do firmy.. :(
Odleglosc od W-wy dosc znaczna, ale kusząca jest róznica w cenie rzędu 9 tys pln, zwlaszcza ze profil Kommerling i okucia Sigenia maja dobre opinie na forum.

Pozdrawiam

uprzejmie sie przypominam, moze ktos z Was moze mi pomoc...

Pchelku, czy masz w swoim spisie te firme?

pozdrawiam

pchelek
16-03-2004, 13:32
Salamander - będzie aprobata na kolor
INTERBUD jest w spisie i Kommerling też jest ok!!! jak i Siegenia - Jak trzech muszkieterów.

jareko
16-03-2004, 13:37
OK - zostawmy ten watek - kazdy z nas jak widze ma inne doswiadczenie i poglad na wlamanie - ale chcialbym tylko o jednym jeszcze wspomniec - realnie trudno jest odroznic od zewnetrz czy okno ma szybe zwykla, O2 czy tez P2,P3 itd - test na zapalniczkje nie zawsze daje rezultaty wiec zlodziej i tak nie wie czy akurat ma z doczynienia z szyba P- iles tam, a doplaty do szyb i okuc sa na tyle wysokie ze powinny dac do myslenia czy warto taki koszt ponosic - chyba ze kasa leje sie strumieniami :) - ale czesto wydatki na pelne wersje antywlamaniowa nie sa potrzebne - a co do wartosciowych rzeczy masz racje - wystarczy moment - ale u sasiada buszowali prawie trzy godziny i jednak ekipa ochroniarska tu by sie przydala - ogolocili go do zera - a mial hehehe okna w wersji antywlamaniowej z szyba P4 i okuciami Winkhausa - pozniej sprawdzilismy małym lomem (40cm)- na drugim nienaruszonym skrzydle - jak mozna je w ciagu kilkunastu SEKUND otworzyc - bez zbednego wysilku i halasu. Zgadzam sie z jednym - na zlodzieja nie ma metody - jak bedzie wiedzial po co - z Toba do domu wejdzie. Uwazam ze najrozsadniejszym rozwiazaniem jest polaczenie odpowiedniego systemu alarmowego (glosny i utajony) z wzmocnionymi oknami (dwa trzy grzybki antywlamaniowe z zaczepami w komplecie i wysarczy szyba O2) - takie jest oczywiscie moja zdanie na ten temat :)

martus
16-03-2004, 13:40
Pchelku, a czy moglabym cie poprosic o numer telefonu do nich?
Od tygodnia probuje ich znalezc w internecie, ale bez efektow.. :(

pozdrawiam i przepraszam za klopot

16-03-2004, 15:15
Musisz się przyzwyczaić że tego typu wątki będą się pojawić co jakiś czas jak bumerang.
Jednak stanęło na moim :D że ekipa ochroniarska owszem ale koniecznie z jakimś zabezpieczeniem mechanicznym opóźniającym wejście do środka. A czy okucie antywłamaniowe ustąpi po 10s czy 10 min to też od wielu rzeczy zależy.
A czy to będzie szyba o2 czy P4 , okucie Winkhaus czy Roto, WK1 czy WK3, to ho, ho, dłuższa dyskusja,

16-03-2004, 17:28
Pchelku drogi,

maz zdecydowal sie na okna Goran drewniane mahon meranti. Cene dostalismy przyzwoita, ale chcialam sie jeszcze raz upewnic, ze okna tej firmy sa w porzadku. Dziekuje

magi
16-03-2004, 17:31
Wybrałam M&S tytanowe 5 komorowe białe
możecie mi pogadać, że są do d... i tak je kupię :D

Malwina
16-03-2004, 19:12
Widze ze pchelek zna sie nie tylko na oknach ale i na slodkich kobietkach.
Moze wiesz cos o drzwiach firmy www.dgb.com.pl?

jareko
16-03-2004, 20:47
Musisz się przyzwyczaić że tego typu wątki będą się pojawić co jakiś czas jak bumerang.
Jednak stanęło na moim :D że ekipa ochroniarska owszem ale koniecznie z jakimś zabezpieczeniem mechanicznym opóźniającym wejście do środka. A czy okucie antywłamaniowe ustąpi po 10s czy 10 min to też od wielu rzeczy zależy.
A czy to będzie szyba o2 czy P4 , okucie Winkhaus czy Roto, WK1 czy WK3, to ho, ho, dłuższa dyskusja,
:) dziekie - przyznaje - stanelo na Twoim - ale nie do konca a temat drazyc chyba nie ma sensu - kazdy jakas tam wyrobiona opinie ma - tylko czasem szlag mnie trafia jak do mnie przychodza potencjalni klienci i gadaja - wybaczcie za slowo - glupoty - zaslyszane w innech punktach dealerskich - jak choicby o szybach i profilach samoczyszczacych i innych glupotach = ale zostawmy ten watek :)
Malwina - pchelek zna sie prawie na wszytskim a co do slodkosci hmmm.... kobiecej - nie ma co ukrywac ze mezczyzna jest wiec nic w tym dziwnego :) ze jak wiekszosc z nas sie na tym takze zna ;)

mieczotronix
16-03-2004, 21:01
prawie się zdecydowałem na okna drewniane Stolimpex (Wołomin).
Zna ktoś? Jakoś nic w sieci mało opinii o nich... Ale żadnej złej. Miał ktoś z nimi coś doczynienia?

16-03-2004, 21:35
:) dziekie - przyznaje - stanelo na Twoim - ale nie do konca a temat drazyc chyba nie ma sensu - kazdy jakas tam wyrobiona opinie ma - tylko czasem szlag mnie trafia jak do mnie przychodza potencjalni klienci i gadaja - wybaczcie za slowo - glupoty - zaslyszane w innech punktach dealerskich - jak choicby o szybach i profilach samoczyszczacych i innych glupotach = ale zostawmy ten watek :)


Wątek dobry jak każdy inny o oknach. Tylko dzięki tej dyskusji i wymiany doświadczeń, każdy kogo temat interesuje może wyrobić swój własny pogląd na daną sprawę, inaczej nie wchodziłby na to forum (inne potrzeby ma ktoś mieszkajacy na odludziu, inne w środku miasta itp.).
Myślę, że trzeba jak najwięcej pisać i drążyć każdy temat, min po to, żeby te głupoty wyplenić. Nieukrywam, że i samemu można wiele się jeszcze nauczyć, dowiedzieć.

ps. myślałem że okna masz kbe a nie schuco???

jareko
16-03-2004, 21:49
prawie się zdecydowałem na okna drewniane Stolimpex (Wołomin).
Zna ktoś? Jakoś nic w sieci mało opinii o nich... Ale żadnej złej. Miał ktoś z nimi coś doczynienia?
WItaj - wybacz jesli to co uslyszysz zaskoczy cie i moze ..... - w 2002 bylem u nich na szkoleniu ws montazu ich okien - przyznali sie ze w ciagu dwu lat gwarancji jaka udzielaja na okna (mowimy o drewnie klejonym - w przypadku innych machneli reka ) maja ok 30% reklamacji na rozklejajaca sie stolarke - w dodatku ceny ich okien juz nie sa tak atrakcyjne jak kiedys - hmmm.... jesli juz moznaby cos doradzic - pomysl o Urzedowskim (w sosnie i tylko sosnie) i o Welet (stargard szczecinski - mahon i tylko mahon) I jak sadze wazna uwaga - zamow okna w kolorze naturalnym lub tylko bejcowane - nigdy biale !!! Jak lubisz co kilka lat malowac okna...hmmm..... ja jednak jestem zwolennikiem PCV - zwlasza ze u mnie sprawdza sie juz ponad 15 lat i mam porownanie z drewnem sasiada, hmmm... trudno czasem takie uwagi zamieszczac - ale rynek okienny stał sie wrecz bandycki ze kazda info daje do myslenia. Zapewne od razu odezwie sie wiele osob co maja Wolomin i tak dalej.... ale i tak ostateczny wybor nalezy do ciebie

aishan
16-03-2004, 21:54
Jakoś nikt nie porusza tematu rolet - jako zabezpieczenia przed włamaniem - wtedy nie trzeba szyb bezpiecznych, itd., chociaż z drugiej strony to zawsze im więcej przeszkód na drodze złodzieja tym lepiej.
Aishan

jareko
16-03-2004, 21:58
:) dziekie - przyznaje - stanelo na Twoim - ale nie do konca a temat drazyc chyba nie ma sensu - kazdy jakas tam wyrobiona opinie ma - tylko czasem szlag mnie trafia jak do mnie przychodza potencjalni klienci i gadaja - wybaczcie za slowo - glupoty - zaslyszane w innech punktach dealerskich - jak choicby o szybach i profilach samoczyszczacych i innych glupotach = ale zostawmy ten watek :)


Wątek dobry jak każdy inny o oknach. Tylko dzięki tej dyskusji i wymiany doświadczeń, każdy kogo temat interesuje może wyrobić swój własny pogląd na daną sprawę, inaczej nie wchodziłby na to forum (inne potrzeby ma ktoś mieszkajacy na odludziu, inne w środku miasta itp.).
Myślę, że trzeba jak najwięcej pisać i drążyć każdy temat, min po to, żeby te głupoty wyplenić. Nieukrywam, że i samemu można wiele się jeszcze nauczyć, dowiedzieć.

ps. myślałem że okna masz kbe a nie schuco???
Widzisz - KBE mam z firmy TRAS - jeszcze oryginalne z 1990 roku - po pierwszym wlamianiu (1997) pojawilo sie SCHUCO - po drugim (1999) - monitoring i odpowiedni system alarmowy a teraz zostawilem to wszystko w cholere-zmienilem zona na mlodsza (i lepsza :)) i miejsce zamieszkania - teraz nawet domu na klucz nie zamykam :)

jareko
16-03-2004, 22:07
Jakoś nikt nie porusza tematu rolet - jako zabezpieczenia przed włamaniem - wtedy nie trzeba szyb bezpiecznych, itd., chociaż z drugiej strony to zawsze im więcej przeszkód na drodze złodzieja tym lepiej.
Aishan
rolet antywlamaniowych???? a na serio- czy slyszal ktos o takich? ja tak - ale 1 mkw ponad 1000 ,- netto odstarszyc moze a i tak niewiele daje - Pchelka - moze ty cos wiesz na ten temat?????bo cala reszta hmmm... atywlamaniowych - tylko wzmocnionymi jest, na wypadek chyba tylko silniejszych wiatrow ;)
Pchelka - co ty wiesz na ten temat? a moze lepiej Policji zapytac? ;) o ile wiem, do tej pory atestu nikt nie otrzymal od naszych przyjaciol w mundurkach, jakby czarnych, dawniej Niebiesko-Czarni ;)
WIOSNA :) i VAT :( coraz blizej

16-03-2004, 22:18
Rolety "antywłamaniowe" chronią mieszkanie w znacznym stopniu, ale przed zimnem i wiatrem :lol:
Pierwsza żona nusiała być bardzo atrakcyjna skoro tak się włamywali :lol:

mieczotronix
16-03-2004, 22:52
Stolimpex ?
w 2002 bylem u nich na szkoleniu ws montazu ich okien - przyznali sie ze w ciagu dwu lat gwarancji jaka udzielaja na okna maja ok 30% reklamacji na rozklejajaca sie stolarke

U mnie w ofercie napisali "Gwarancja 10 lat w tym 3 lata na powłoki lakiernicze". Chodzi o okna drewniane w wersji OXFORD. Mają jeszcze WINDSOR i na te dają 3 lata gwarancji.

Jeśli tak jest, jak mówisz to znaczy, że przez te 10 lat wymienią mi chyba wszystkie okna na nowe?

17-03-2004, 06:50
a teraz zostawilem to wszystko w cholere-zmienilem zona na mlodsza (i lepsza :)) i miejsce zamieszkania - teraz nawet domu na klucz nie zamykam :)

jak nie bedziesz zamykał drzwi, to ci ją jeszcze ukradną
no i pozostanie wrócić do pierwszej :-(

a okna też zmieniasz często, tak jak żony. a ja chciałbym mieć takie okna (z żoną to co innego :)) które mi będą dobrze słuzyły latami bez konieczności zmiany. zatem - co wybrać?

tak swoją drogą - możesz wymienić zalety nowej młodszej zony - poza tymi oczywistymi - oczywiście :)

Andrzejus_
17-03-2004, 08:39
tylko czasem szlag mnie trafia jak do mnie przychodza potencjalni klienci i gadaja - wybaczcie za slowo - glupoty - zaslyszane w innech punktach dealerskich - jak choicby o szybach i profilach samoczyszczacych i innych glupotach = ale zostawmy ten watek :)

Można wiedzieć jakie głupoty gadają? Bo jeśli chodzi o szyby samoczyszczące, to wiadomo że są. Może przereklamowane?

Jestem za tym, aby ciągnąć ten wątek, chociażby z tego powodu, żeby przynajmniej Forumowicze nie chodzili po punktach i gadali głupot.
Na pewno sporo osób chciałoby wiedzieć co jest głupotą, a co nie.

Strasznie jestem ciekaw, co to za głupoty :o

pchelek
17-03-2004, 08:54
:D Goran jak najbardziej. :D :D :D :D :D
A głupoty jakie ludziska rozprawiają o stolarce - szkoda czasu, miejsca, i zamieszanie byłoby ogromne. Skupmy się na istocie problemu - jakie okna kupić.

qbrakus
17-03-2004, 09:32
Pchelku!!! Co robić?
Mój majster nakłania mnie do wstawienia okien przed tynkami (wapienno piaskowe). Obawiam się, że pod wpływem wilgoci mogą się wypaczyć. Majster twierdzi, że meranti nie jest wrażliwe na zawilgocenia i upiera się przy swoim.

mieczotronix
17-03-2004, 09:44
Mr Pchełek
czy nic ci nie wiadomo o stolimpexach ?

jareko
17-03-2004, 10:18
a teraz zostawilem to wszystko w cholere-zmienilem zona na mlodsza (i lepsza :)) i miejsce zamieszkania - teraz nawet domu na klucz nie zamykam :)

jak nie bedziesz zamykał drzwi, to ci ją jeszcze ukradną
no i pozostanie wrócić do pierwszej :-(

a okna też zmieniasz często, tak jak żony. a ja chciałbym mieć takie okna (z żoną to co innego :)) które mi będą dobrze słuzyły latami bez konieczności zmiany. zatem - co wybrać?

tak swoją drogą - możesz wymienić zalety nowej młodszej zony - poza tymi oczywistymi - oczywiście :)
o zaletach nowej zony rozprawiac tu nie bede ;) - swoja ma - inaczej zostalbym z poprzednia
Pchelek - powiedz cos o tych samoczyszczacych sie oknach - moze cos wymyslili o czym jeszcze nie wiem?dla mnie to wciaz sciema - wiekszy deszcz i powloka ulega zmyciu - jak w przypadku preparatow zabezpieczajacych przed roszeniem szyb w samochodzie - dzialaja ale do czasu
Gosc - okna zmienilem tylko raz - na parterze po wlamaniu - a co do okien hmmm..... wszystkie sa dobre - pod jednym warunkiem - ze producent jest uczciwy i zastosuje faktycznie wzmocnienia (i to odpowiednie) i pelne okucia oraz odpowiednio je zgrzeje (widzialem jzu takie kuriozum ze byly klejone) - w pogoni za klientem wiekszosc z nich zaczyna oszczedzac na wszystkim kosztem jakosci i trwalosci wyrobu gotowego. Mowie tu oczywiscie PVCktorego jestem zwolennikiem - na temat drewnianych wole sie niewypowiadac - natury drewna nie da sie przeskoczyc a poza tym nie lubie zapachy farby czy lakieru przy ich renowacji
u mnie w domu KBE jest juz prawie 15 lat i poki co nawet uszczelek wymieniac nie musze, Schuco AS sprawdza sie 7 rok i tez jest OK - mimo ze jest ze starym typem okuc - one byly bardzo awaryjne (rozpadajace sie narozniki)
ale wiedzac o tym co teraz o oknach wiem wybralbym ..... moim zdaniem najlepsze - Salamander lub Gealan z okuciami Maco

17-03-2004, 11:14
Co w nich jest najlepszego (co wyróżnia od innych). Mógłbyś po krótce.

jareko
17-03-2004, 12:00
Co w nich jest najlepszego (co wyróżnia od innych). Mógłbyś po krótce.
hmmm.... moze zaczne od producenta mimo, że nie jest ogromna firma wrecz idealnie je wykonuje, a reszta? Salamander - zalety biel biel i jeszcze raz biel, stabilnosc i odpoornosc zgrzewów na odksztalcenia - chyba jedyny profil w ktorym mozna wykonac najwieksze gabarytowo i ciezarowo skrzydło - pod tym wzgledem pobil juz dawnego lidera - Schuco no i sam ksztalt profila - mnie sie podoba - ale drogi
Gealan - wizualnie tez mi sie podoba - slabszy od Salamandra ale tam gdzie wymiary nie sa krytyczne warty zastosowania - choc reszta dostepnych profili takze jest OK
Jeszcze raz powiem - najwazniejszy jest PRODUCENT ! ! ! i pozniej prawidlowy montaz
a co do okuc MACO hmmm..... o ile mi wiadomo jedyne gdzie niemcy daja 10 lat gwarancji bez pisemnego potwierdzenia ich konserwacji - poza tym mikrowentylacja jest realizowana poprzez delikatne uchylenie okna a nie zamkniete-niedomkniete - inaczej powietrze rozchodzi sie po wnetrzu - jedna tylko wada - nie dopuszcza stosowania stopniowania uchylu

Leszcom
17-03-2004, 12:21
Witam wszystkich,

Od pewnego czasu przysłuchuję się dyskusji nt okien. Do tej pory jedynie z ciekawości lecz teraz stanąłem przed dylematem wyboru okien. W związku z tym postanowiłem napisać i przyłączyć się do dyskusji. Mam taką propozycje, szczególnie do Pchelka, czy możliwe byłoby zrobienie rankingu profili z podziałem na barwione, antywłamoaniowe itp.
Pewnie zapytacie a po co? Ano przede wszystkim dlatego aby podsumować te prawie 1400 postów, no i ułatwić niezdecydowanym podjęcie decyzji. Napiszcie co wy na to.

Pozdrawiam
Leszcom

dociak
17-03-2004, 12:24
Salamander - zalety biel biel i jeszcze raz biel, stabilnosc i odpoornosc zgrzewów na odksztalcenia - chyba jedyny profil w ktorym mozna wykonac najwieksze gabarytowo i ciezarowo skrzydło

Jareko a co powiesz na temat jakości ich okien w okleinie???

jareko
17-03-2004, 12:36
a tak ogolnie o rynku okiennym - ale tylko w kwestii okien z PVC - o drewnie mam wyrobiona opinie (niestety poza Urzedowskim i Welet - negatywna - ale to moje zdanie oczywiscie)
nawet tutaj czytam o jak najtanszych ofertach - ale trzeba pamietac o jednym - okno to inwestycja na dziesieciolecia w zwiazku z tym oszczednosci nawet kilku zlotych przy braku pewnosci co do wyrobu koncowego to chyba nieporozumienie. W oknach nie sposob tak naprawde sprawdzic czy zastosowano odpowiednie wzmocnienie w srodku i czy jest ono w jednym kawalku czy jak ostatnio staje sie czesto tylko tam gdzie jest naprawde konieczne. Trzeba tez pamietac ze wzmocnienie nie jest montowane w naroznikach okna - tu pracuje tylko sam profil - stad istotna jest jakosc zgrzewu naroza jak i nie przekraczanie maksymalnych ciezarow i gabarytow skrzydel i ram.Czasem klient ma takie wymagania ze lepiej niech kupi gdzie indziej niz naginac system pod jego widzi mi sie - ostatnio klient zyczyl sobie okno szer 1500 wys 900 by bylo RU i nie bylem w stanie mu wytlumaczyc ze zawiasy i profil otwarcia takiego okna nie wytrzyma - zamowil u konkurencji gdzie nie patrzyli na to co bedzie za rok czy dwa byleby tylko sprzedac. Mam tez swoje spostrzezenia co do tzw. termoramki - szyba jest elementem konstrukcyjnym okna (wbrew pozorom) i ramka metalowa czyni szybe zespolona sztywniejsza w swej plaszczyznie - duze drzwi balkonowe beda lepiej pracowac z ramka metalowa niz plastykowa a zjawisko skraplania sie pary wodnej przy termoramce takze wystepuje.Moze tutaj wypowiedzialby sie Pchelka?
A o prawidlowym montazu moznaby cala ksiazke napisac - tutaj to co widze wola o pomste do nieba - a wszystko w pogoni w zaoszczedzeniu kilku zlotych. Montaz zamiast na dyble to na kolki do szybkiego montazu, zbyt malo miejsc zamocowania okien, montaz na sama piane (!!!) brak odpowiedniego luzu pomiedzy oknem a murem lub jego nadmiar i wiele innych bledow
cale szczescie sa wyjatki powodujace ze rynek okienny jeszcze funkcjonuje i sa takze zadowoleni klienci
moze zbyt ekstremalnie opisuje swoje obsrwacje i doswiadczenia w branzy - ale chyba o takich sytuacjach warto pisac ku przestrodze innym
ojjjj dlugo moznaby tu opisywac - lepiej odpowiadac na konkretne pytania

jareko
17-03-2004, 12:40
Salamander - zalety biel biel i jeszcze raz biel, stabilnosc i odpoornosc zgrzewów na odksztalcenia - chyba jedyny profil w ktorym mozna wykonac najwieksze gabarytowo i ciezarowo skrzydło

Jareko a co powiesz na temat jakości ich okien w okleinie???
hmmm...... moze powiem tylko ze producenci profili w niemczech zaopatruja sie u tego samego producenta - wiec sadze ze nie ma roznicy w ich jakosci i trwalosci

17-03-2004, 12:47
jareko!
a thermoplast?

jareko
17-03-2004, 12:49
jareko!
a thermoplast?
oj oj oj ale pytanie zadales - nie wiem :( :( :( :( moze Pchelek ?

jareko
17-03-2004, 12:51
jareko!
a thermoplast?
swego czasu najlepszy producent okien na rynku warszawskim - a teraz ..... roznie sie slyszy

magdowka
17-03-2004, 13:19
witajcie jestem tu nowa, ale z przyjemnoscia czytam wasze wypowiedzi. prosze mi powiedziec, czy ktos z was jest urzytkownikiem okien drewnianych firmy "sokółka". ceny konkurencyjne i nie wiem czy decydowac sie na "urzedowskiego" czy raczej na ta tansza "sokółke"

pchelek
17-03-2004, 13:42
:D Te profile i szyby samoczyszczące to pomysł, jak zawsze podpatrzony w przyrodzie - liście po deszczu są czyste - bez ludwika.
Otóż powierzchnia szyb i profili napylana jest jakimś tlenkiem tytanu.
Działa to jak katalizator. Przy deszczu i pod wpływem promieniowania świetlnego warstwa ta uaktywnia się i doprowadza do rozłożenia związków wielkocząsteczkowych [tłuszcze, sadze, brud, kurz]. Tak rozdrobnione związki spływają po szybie i po profilu. Okno jest w miarę czyste. Oczywiście nie zastępuje to kobity ze szmatą [najlepsza blondynka z dużymi oczkami] i z płynem "błysk" w łapce. Tak nie ma niestety - kobita jest niezbędna do dokładnego umycia okien.
Może kiedyś wymyślą takie okna co kobitek nie będzie potrzeba - ale to straszna perspektywa.
P.S. Warstwa nie jest supertrwała - ściera się powoli i nie można tego szorować.[/list]

MAM DOBRE ZDANIE o wyrobach STOLIMPEXU
Thermoplast produkuje WSZYSTKIE okna w jednej, jedynej fabryce - tak więc ta jego produkcja jest ok!!!.

jareko
17-03-2004, 14:16
No wlasnie - warstwa nie jest trwala a przy watpliwym samooczyszczeniu sie szybko znika pod wplywem dzialan kobity z duzymi, pieknymi oczkami ;) Pchelek - co z artykolem? czekam na mail :)

dociak
17-03-2004, 14:21
Oczywiście nie zastępuje to kobity ze szmatą [najlepsza blondynka z dużymi oczkami] i z płynem "błysk" w łapce

Oj, Pchełku ja uważam, że zdecydowanie najlepszy w tym jest mój mąż :) :wink:

17-03-2004, 14:27
Co w nich jest najlepszego (co wyróżnia od innych). Mógłbyś po krótce.
hmmm.... moze zaczne od producenta mimo, że nie jest .........

Tylko tyle?
Biel to oczywiście rzecz gustu. Dla mnie jest to zimna biel (podobnie jak deckenick), tak naprawdę jak się dobrze przyjrzeć jest to biel z przewagą szarego. Biele w pozostałych systemach sprawiają wrażenie (tak uważam) cieplejszych. Jak patrzę na blok z wymienionymi oknami (zboczenie zawodowe) to od razu widać gdzie wstawiony salamander. Po jakimś czasie ta szarość jest jeszcze bardziej widoczna (dodatkowo troszkę kurzu czy cóś).
Co do wykonania okien o dużych gabarytach to z kolei mam zupełnie inne spostrzeżenia. Profil bardzo miękki, np: okno 1165x1435 RU, zwykła szyba - robi się beczka, (nie jeden przypadek), że zaczepia skrzydło dołem po środku o ościeżnicę (a wzmocnienie jest na pewno i na całej długości).. Przy oknie 1465x1435 RU to już zupełna kicha. Latem jak się wiezie salamandra to trzeba poza tym uważać, żeby go mocno pasem nie ściskać bo listki na zwnątrz ościeżnicy (do wpinania dodatkowych profili) lubią się odkształcić.
Okno wykonane w układzie 2d+3d wygląda rzeczywiście super, ale nie ma aprobaty technicznej (chyba że została uaktualniona razem z kolorem). Efekt opisany powyżej jeszcze bardziej widoczny ze względu na zlicowanie skrzydła. Z zewnątrz widać jak cholera. Przeglądając Twoje strony zaciekawił mnie układ profili: rama trzykomorowa, skrzydło pięciokomorowe, mógłbyś pokazać jak to wygląda????
Okucie Maco ma inny system mikrowentylacji (w rozwórce), ale tak naprawdę sam efekt rozszczelnienia jest bardzo podobny. Inna sprawa, że nie uważam mikrowentylacji jako dobrego sposobu na problem szczelnych okien (ale o tym może przy innej okazji). 10 lat gwarancji daje kazdy producent profili, a warunek bez wymogu konserwacji to tylko chwyt marketingowy. Jak można sprawdzić czy okucie było konserwowane regularnie czy nie.

jareko
17-03-2004, 14:41
Co do wykonania okien o dużych gabarytach to z kolei mam zupełnie inne spostrzeżenia. Profil bardzo miękki, np: okno 1165x1435 RU, zwykła szyba - robi się beczka, (nie jeden przypadek), że zaczepia skrzydło dołem po środku o ościeżnicę (a wzmocnienie jest na pewno i na całej długości).. Przy oknie 1465x1435 RU to już zupełna kicha. . . . .

ODP:
widzisz - ja mam odmmienne spostrzezeznia - moze wzmocnienie bylo nie takie lub cos innego - a jesli to z ABAKUSA - nic wiecej powiedziec nie trzeba.....
co do knserwacji okuc - mozna - i robia tak - co roku potwierdzany wpis w gwaracji no i oplaty dodatkowe
a biel? tu poruszamy kwestie gustow a o ile pamietam o tym sie nie dyskutuje
faktem jest ze Salamander jest dosc hmmm.... miekki ale naprawde dla (!!!) mnie teraz najlepszy
a co polaczenia 3d na oscieznicy 2d - pieknie wyglada - fakt - nie mam niestety ani fotki ani nic innego - chyba ze mnie odwiedzisz w pawilonie :)

17-03-2004, 14:55
:D Goran jak najbardziej. :D :D :D :D :D .


Czyli mam rozumieć Pchelku, że Goran jest OK. Bo zastanawiam się jeszcz nad Ortisem, wiesz vcoś o tej firmie Pchelku:D

marcy
17-03-2004, 16:32
[quote="jareko"]- o drewnie mam wyrobiona opinie (niestety poza Urzedowskim i Welet - negatywna
jareko - czyli wg Ciebie okna Urzędowski są ok? bo pchełek mówi, że be.

Andrzej - Chrząstawa
17-03-2004, 16:49
Skoro Salamander jest miekki to ja ponawiam swoje pytanie:
jakiej firmy profil
_barwiony w masie_,
_4ro- lub lepiej 5ciokomorowy__
_sztywny_
polecilibyscie na duze okna,z nadprozami łukowymi.
Chce brac dwustronnie oklejane lub koekstrudowane w kolorze mahon, ale barwione w masie, zeby srodek profilu nie byl bialy po otwarciu. A, i najlepiej zeby okucia byly przykrecane do wzmocnienia nie do PCV. Istnieje taki profil?

17-03-2004, 20:16
Skoro Salamander jest miekki to ja ponawiam swoje pytanie:
jakiej firmy profil
_barwiony w masie_,
_4ro- lub lepiej 5ciokomorowy__
_sztywny_
polecilibyscie na duze okna,z nadprozami łukowymi.
Chce brac dwustronnie oklejane lub koekstrudowane w kolorze mahon, ale barwione w masie, zeby srodek profilu nie byl bialy po otwarciu. A, i najlepiej zeby okucia byly przykrecane do wzmocnienia nie do PCV. Istnieje taki profil?
Salamander jest miekki - hmmm... ale co to ma do rzeczy - jest barwiony w masie z okleinami (5 komorowy takze) i jesli nie przesadzi sie z wymiarami bedzie OK
zapraszam do lektury mojej strony i przemyslenia czy 5-cio komorowy naprawde jest konieczny (czym sie kierowac przy wyborze) i przy okazji lekture wszystkich przeprowadzonych tu rozmow
no - musze zmykac bo moja zona nad glowa siedzi i figli sie domaga zamiast klikania z wami ;)

18-03-2004, 07:18
Skoro Salamander jest miekki to ja ponawiam swoje pytanie:
jakiej firmy profil
_barwiony w masie_,
_4ro- lub lepiej 5ciokomorowy__
_sztywny_
polecilibyscie na duze okna,z nadprozami łukowymi.
Chce brac dwustronnie oklejane lub koekstrudowane w kolorze mahon, ale barwione w masie, zeby srodek profilu nie byl bialy po otwarciu. A, i najlepiej zeby okucia byly przykrecane do wzmocnienia nie do PCV. Istnieje taki profil?

THERMOPLAST ROYAL i ROYAL2 (RL2) - 5 kom
THERMOPLAST PRESTIGEPLUS i BARON - 4 kom

pchelek
18-03-2004, 09:01
Goran jest ok!!! to znaczy, że spokojnie można z jego oferty skorzystać.
Czasami miękkie zamienia się w twarde. :wink:

18-03-2004, 09:06
i tymi słowami mozna zakończyć wątek o oknach
jak wiadomo, wszytkie drogi prowadzą do ...

18-03-2004, 09:23
Oczywiście nie zastępuje to kobity ze szmatą [najlepsza blondynka z dużymi oczkami] i z płynem "błysk" w łapce

Oj, Pchełku ja uważam, że zdecydowanie najlepszy w tym jest mój mąż :) :wink:

najlepsze są blondynki z dużymi uszami mające "błysk" (żeby nie napisać kurwiki) w oczach

w sumie sprowadza się to do tego samego j.w.

18-03-2004, 09:28
http://okna4you.w.interia.pl/forum/2d+%203d.jpg

Na pewno będąc w warszawie i mając nieco czasu wpadnę na kawę. Czy to ten profil masz na myśli pisząc rama 3komorowa, skrzydło 5komorowe?
Natomiast miękkość salamandra wydaje mi się ma do rzeczy i to bardzo dużo. Po pierwsze jak to się ma: duża miekkość profilu do jak piszesz dużej wytrzymałości naroży?
Druga sprawa że przy profilach okleinowanych (szczególnie w ciemnych kolorach) trzeba pamiętać że profil nagrzewa się znacznie mocniej niż biały. Jeżeli przy normalnej temperaturze czuje się, że jest miętki to jak sie zachowuje przy 70-80 st.C Pewnie nie czytałeś, ale były wypowiedzi forumowiczów nie najlepiej wypowiadajacych się o salamandrze (również okleinowanym).
Okna akurat nie Abakusa, co w nich takiego złego; mają super niskie ceny, myślałem nawet o braniu tych okien. Jak piszą na stonie wwww są najwiekszym producentem okien w salamandrze.

czasami się zmienia, ale skutki mogą być tragiczne jak pozostanie miętki :lol:

Andrzej - Chrząstawa
18-03-2004, 09:29
Gosc: THERMOPLAST nie oferuje okien barwionych w masie! Tylko białe dwustronnie okleinowane, a mi chodzi o to, zeby po otwarciu nie bylo widac bialego srodka profilu.

Drugi Gosc: Potrzebuje sztywny a nie miekki profil, bo mam duze wymiary okien (np. skrzydlo 101x228, cale okno 406x310), beda w kolorze mahon i bedą w dolnej czesci wystawione na poludniowe slonce. Gorna czesc bedzie oslonieta okapem dachu.
Gdyby w dyskusji powyzej byla odpowiedz na moje pytanie, to bym nie pytal. Figle ok, pamietam to z mlodosci ;)

PCHELEK: czy mam temu profilowi puscic filmy porno zeby stwardnial?

18-03-2004, 09:33
THERMOPLAST jeszcze niedawno oferował okna barwione w masie - bo sam o nie pytałem
żadnej dopłaty, tylko okres oczekiwania dłuższy. chyba 8 tyg. albo i dłuzej

Andrzej - Chrząstawa
18-03-2004, 10:01
Oto odpowiedz fabryki THERMOPLAST:
nie robią okien barwionych w masie, bo w 1999 roku prowadzili próby, i nie wyszly one pozytywnie. Plastik barwiony przyjmuje cieplo i go nie wypromieniowuje, poza tm sam dodatek barwnika zmienia wlasciwosci fizykochemiczne profilu. Powoduje to, ze nie wprowadzili do oferty okien barwionych w masie, nie zamierzają wprowadzic, i nie polecaja ich kupowania gdziekolwiek indziej do celow okien zewnetrznych.

18-03-2004, 10:09
no to cóś kręcą. mi mówili że robią, ale był czas że robili (może własnie w 1999) potem zaprzestali, a teraz znów. warto by to wiec wyjasnic

jareko
18-03-2004, 13:33
Dzis niestety nie mam czasu by w polemike sie wdac co do Salamandra ....ale mow co chcesz ;) dla mnie i klientow ktorzy u mnie i wspolpracujacego producenta zamowili okna nie przrekonasz ze nie jest najlepszy :)

jareko
18-03-2004, 13:36
Na pewno będąc w warszawie i mając nieco czasu wpadnę na kawę. Czy to ten profil masz na myśli pisząc rama 3komorowa, skrzydło 5komorowe?
Natomiast miękkość salamandra wydaje mi się ma do rzeczy i to bardzo dużo. Po pierwsze jak to się ma: duża miekkość profilu do jak piszesz dużej wytrzymałości naroży?
Druga sprawa że przy profilach okleinowanych (szczególnie w ciemnych kolorach) trzeba pamiętać że profil nagrzewa się znacznie mocniej niż biały. Jeżeli przy normalnej temperaturze czuje się, że jest miętki to jak sie zachowuje przy 70-80 st.C Pewnie nie czytałeś, ale były wypowiedzi forumowiczów nie najlepiej wypowiadajacych się o salamandrze (również okleinowanym).
Okna akurat nie Abakusa, co w nich takiego złego; mają super niskie ceny, myślałem nawet o braniu tych okien. Jak piszą na stonie wwww są najwiekszym producentem okien w salamandrze.

czasami się zmienia, ale skutki mogą być tragiczne jak pozostanie miętki :lol:[/quote]
Hmmm.... fakt - skutki gdy jest zbyt miekki sa tragiczne - tu masz racje - ale czy dotyczy to okna? ;) Wypowedzi czytalem - i tu powraca kwestia producetna - to tak na marginesie tego naj naj najwiekszgo
Na kawe zapraszam - adres znasz i telefon takze - na stronie wszystko jest :) Milego dnia wszystkim zycze

18-03-2004, 15:07
Do jar-eko (i nie tylko) jedna organizacyjna uwaga, jeżeli chcesz zacytować czyjąś wypowiedź wystrczy kliknąć mały znaczek w górnym prawym rogu autora wypowiedzi.
Może jednak mógłbyś zdradzić dlaczego cieszy się w stolicy tak złą opinią.
Nie mam zamiaru przekonywać do wyższości jednego nad drugim. Też jestem zwolennikiem pvc, ale już dawno sobie odpuściłem przekonywanie zwolenników okien drewnianych (szczególnie w wypadku, gdy argumentem za oknem drewnianym jest to, że to naturalny materiał). Najważniejsze, żeby każdy w 100% był przekonany, że dokonał najlepszego wyboru.

Nie masz dziś czasu... czyżby te figielki tak się przeciągnęły... :oops:

bart_us
18-03-2004, 18:30
Co jest lepsze rolety czy szyby P2 lub P4?

Tomasz M.
18-03-2004, 18:34
Od włamania raczej szyby P4 i dobre okucia, chyba żeby rolety były specjalne, metalowe, b.drogie. Od hałasu, słońca, ucieczki ciepła i komarów :lol: lepsze są rolety

bart_us
18-03-2004, 19:14
A od wandali i kamieni :-?

18-03-2004, 20:48
Do jar-eko (i nie tylko) jedna organizacyjna uwaga, jeżeli chcesz zacytować czyjąś wypowiedź wystrczy kliknąć mały znaczek w górnym prawym rogu autora wypowiedzi.
Może jednak mógłbyś zdradzić dlaczego cieszy się w stolicy tak złą opinią.
Nie mam zamiaru przekonywać do wyższości jednego nad drugim. Też jestem zwolennikiem pvc, ale już dawno sobie odpuściłem przekonywanie zwolenników okien drewnianych (szczególnie w wypadku, gdy argumentem za oknem drewnianym jest to, że to naturalny materiał). Najważniejsze, żeby każdy w 100% był przekonany, że dokonał najlepszego wyboru.

Nie masz dziś czasu... czyżby te figielki tak się przeciągnęły... :oops:
Dzieki Gosciu ;) za uwage - ja tutaj dopiero za nowicjusza robie choc w branzy niedlugo stuknie 10 lat - a co do opinii w wawie na ich temat - montowalem kilkakrotnie ich okna i hmmm.... zastanawialem sie czy w garazu je robia czy co? np. nie wytrzymuja porownania jakosci i regulacji koncowej okna gotowego do montazu (np. z JARBETALem choc tam inny profil to jakosc wyrobu finalnego idealna)
Co do wyzszosci okna drewnianego nad PVC hahahaha ksiazke by mozna pisac - przypomina to typowa polemike nad wyzszoscia swiat Wielkiej Nocy nad swietami Bozego Narodzenia ;) a najfajniej jest islyszec ze PVC truje a jak sie zapali to zabija hehehe wiec czymu w szpitalach strzykawki nie sa z drewna i pojemniki z ktorych krew nam dozylnie daja - oj przydalaby sie co poniektorym pisarzom artykulow w gazetach popularnych - tam to dopiero glupoty pisza w stylu - PVC nie trzeba malowc gdyz pomalowane sa fabrycznie ;) (Gazeta Wyborcza - to cytata)
A co figielkow- no coz - sam wiesz jak to jest ;) coz warte by bylo zycie bez nich - bez okien mozna ale bez nich ..... ;) nie da sie :)

jareko
18-03-2004, 20:52
mowilem ze nowicjuszem jestem - powyzszy Gosc to jareko :)
Dobranoc wszystkim - do jutra
Moze czas znajde by dluzej pobyc z Wami - po figielkach zmeczony jestem dosc ;)

EiP
18-03-2004, 22:36
Pchełku,
Czy znasz i możesz coś powiedzieć o tych producentach:
*MFOiD (Mazowiecka Fabryka Okien i Drzwi) z Antoninowa k.Piaseczna - veka
*Rafplast z Wesołej - veka
*Defena Warszawa - Kommerling
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Ela

pchelek
19-03-2004, 09:21
:D Zadnej z nich nie znam - badań do certyfikatu ani do deklaracji zgodności raczej nie robili. Systemy VEKA i KOMMERLING są pokrewne.
Może jareko lub gość je zna [z poziomu i jakości produkcji].
Teraz to jest tak, że jedne duże firmy padają a drugie się tworzą nowe.
Ale te wymienione to są raczej "stare".
Nic nie potrafię doradzić :( .

jareko
19-03-2004, 09:27
Pchełku,
Czy znasz i możesz coś powiedzieć o tych producentach:
*MFOiD (Mazowiecka Fabryka Okien i Drzwi) z Antoninowa k.Piaseczna - veka
*Rafplast z Wesołej - veka
*Defena Warszawa - Kommerling
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Ela
witaj - zanim Pchelek cos powie o nich dorzucilbym kilku od siebie - sprawdzonych i dobrych
Jarbetal z Pruszkowa - KBE
Waclawek z Babic Starych - REHAU
TAGA - Ozarow - Salamaned i Gealan
u mnie kupisz troszke taniej ;)
Jarek

pchelek
19-03-2004, 09:27
:D Apropo szkodliwości PVC i tworzyw. Proponuję drewniane strzykawki produkować, impregnowane xylamitem [był taki] efekt podwójny. Zastrzyk lekarstwa i używki z xylenu. Klejone klejem - tak jak te okna drewniane com je ostatnio oglądał - 400 okien rozkleiło się jak ........
Słów brak. A najbardziej szkoda inwestora - budowa skończona, okna są i do wymiany Ale to nie dotyczy okien drewnianych jako całości. Po prostu w omawianym przypadku producent zapomniał dać klej w złącza. Okna z PVC nie potrzebują kleju.

jareko
19-03-2004, 09:32
Pchełku,
Czy znasz i możesz coś powiedzieć o tych producentach:
*MFOiD (Mazowiecka Fabryka Okien i Drzwi) z Antoninowa k.Piaseczna - veka
*Rafplast z Wesołej - veka
*Defena Warszawa - Kommerling
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Ela
witaj - zanim Pchelek cos powie o nich dorzucilbym kilku od siebie - sprawdzonych i dobrych
Jarbetal z Pruszkowa - KBE
Waclawek z Babic Starych - REHAU
TAGA - Ozarow - Salamaned i Gealan
u mnie kupisz troszke taniej ;)
Jarek
Dodalbym jeszcze - jesli chodzi o Kommerlinga - KONAL z Kobylki - sprawdziony i dobry a podobnie jak Pchelek tamci mi nie znani sa praktycznie - bo nazwy firm obily mi sie o uszy
Te firmy o ktorych wspomnialem znam dokladnie - mam z ich wyrobami doczynienia i moge stwierdzic cos co zabrzmi dziwnie - sa uczciwymi producentami - nie szukaja oszczednosci kosztow w jakosci wyrobu finalnego lecz u siebie w zakladach

EiP
19-03-2004, 10:25
:D Zadnej z nich nie znam - badań do certyfikatu ani do deklaracji zgodności raczej nie robili. Systemy VEKA i KOMMERLING są pokrewne.
Może jareko lub gość je zna [z poziomu i jakości produkcji].
Teraz to jest tak, że jedne duże firmy padają a drugie się tworzą nowe.
Ale te wymienione to są raczej "stare".
Nic nie potrafię doradzić :( .

Dzięki Pchełku za szybką reakcję. Szkoda, że ich nie znasz - dali dosyć dobre oferty, ale może są dobre bo "oszczędzone"?
Miałabym więc jeszcze jedną prośbę - mógłbyś podesłać na priva parę adresów sprawdzonych producentów veki i kommerlinga z W-wy i okolic.

pozdrawiam
Ela

damis
19-03-2004, 10:40
Poszukuje opinii na temet okien firmy IZOTERM z Pszczyny. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

jareko
19-03-2004, 11:33
:D Zadnej z nich nie znam - badań do certyfikatu ani do deklaracji zgodności raczej nie robili. Systemy VEKA i KOMMERLING są pokrewne.
Może jareko lub gość je zna [z poziomu i jakości produkcji].
Teraz to jest tak, że jedne duże firmy padają a drugie się tworzą nowe.
Ale te wymienione to są raczej "stare".
Nic nie potrafię doradzić :( .

Dzięki Pchełku za szybką reakcję. Szkoda, że ich nie znasz - dali dosyć dobre oferty, ale może są dobre bo "oszczędzone"?
Miałabym więc jeszcze jedną prośbę - mógłbyś podesłać na priva parę adresów sprawdzonych producentów veki i kommerlinga z W-wy i okolic.

pozdrawiam
Ela
Kommerling - Kobylka k/Warszawy tel.723-50-01 lub u mnie - moze okazac sie troszke taniej - z zysku swego w czesci zrezygnowac moge :) - jesli zaunteresowanie jest - wymiary okien po prosze przeslac mailem [email protected]
Pozdrawiam

19-03-2004, 11:36
pchełku, a znasz jar-eko?

on tu sobie jakąś kampanię reklamową robi jak jakiś Lepper albo Rokita!

19-03-2004, 11:38
sprytny sposób. założyć sobie konto na forum, wlepic link na stronę, wypowiedzieć się na kilka tematów a potem delikatnie zacząc ciągnąc klientów do własnej firmy. no, no... szybko temu jar-eko to poszło...

jareko
19-03-2004, 11:41
pchełku, a znasz jar-eko?

on tu sobie jakąś kampanię reklamową robi jak jakiś Lepper albo Rokita!
No kurcze - tylko nie obrazac prosze :) sadze ze zna - z reszta niech sie sam wypowei - PCHELEK - znasz mnie???? :)

jareko
19-03-2004, 11:48
sprytny sposób. założyć sobie konto na forum, wlepic link na stronę, wypowiedzieć się na kilka tematów a potem delikatnie zacząc ciągnąc klientów do własnej firmy. no, no... szybko temu jar-eko to poszło...
Nie to jest moim celem by tutaj klientow sciagac do siebie - jesli kogos urazilem - PRZEPRASZAM - poprawie sie. Namiar podany do KONAL-a jest prawdziwy a firma sprawdzona wielokrotnie przeze mnie (jeszcze jednen do nich telefon - 723-50-01)
jeszcze raz sorki :)

19-03-2004, 11:59
widzę ze jar-eko jest uczciwy. na podobnym linku ARBUD z gliwic wyzwał forumowiczów od jakich-tam, bo mu zwrócili uwagę ze forum "wymiana dośiwdczeń" to nie miejsce na tego typu działaność marketingową

jar-eko ! zwracam honor!

jareko
19-03-2004, 12:12
widzę ze jar-eko jest uczciwy. na podobnym linku ARBUD z gliwic wyzwał forumowiczów od jakich-tam, bo mu zwrócili uwagę ze forum "wymiana dośiwdczeń" to nie miejsce na tego typu działaność marketingową

jar-eko ! zwracam honor!
Dzieki za mile slowo :)
Faktem jest ze jestem dealerem kilku firm i jak sadze dobrym montazysta (tu Pchelek moze cos nie cos powiedziec) ale nie zamierzam forum wykorzytsywac do zdobywania klientow - jak zechca - sami mnie znajda - a czasem mozna u dealera dostac cene lepsza jak bezposrednio z fabryki - stad ten moj poprzedni tekst za ktory jeszcze raz przepraszam Goscia i wszystkich

pchelek
19-03-2004, 13:12
:D Znam jareko - NIE JEST producentem a tylko zajmuje się montażem i to od wielu lat. Jego doświadczenie jest tu bardzo przydatne :P :P . Dobrze że reklamuje dobre i gani złe firmy. Ja przecież też reklamuję różne firmy i polecam lub odradzam i w zasadzie nikt nie ma pretensji. A że jareko jest firmą montażową - to macie bliżej, na skróty :P . Nie trzeba z niego usług korzystać. jest wiele inych ofert. A zresztą on jest tylko z Warszawy. I montuje tylko tutaj. A cała Polska jest dla innych. jareko "przewalił" tysiące okien więc lepiej wie ode mnie co jest dobre i zna wiele firm w CAŁEJ Polsce. Jak się będzie za bardzo "nachalnie" reklamował :evil: to go operator systemu zdejmie z Forum.
Ale nie poleca się zbyt publicznie z usługami. Podał producenta z Kobyłki [a jest to dobry producent] i wcale nie ma na tę firmę monopolu. Można kupić okna w Kobyłce i skorzystać z ich ekip.
To tak do wyjaśnienia. To ja go tu ściągnąłem - bo temat jest już jak rzeka. A ponadto są tu inni [nawet producenci] i montażyści - temat pilnie obserwują. Wiem bo dochodzą do mnie komentarze, że to dobry link i przydatny. Nawet domyślam się kto to jest. 8)
Link jest bardzo popularny i ściaąga wielu zainteresowanych - niedługo będzie to odrębny temat.
damis - IZOTERM to firma w porządku

jareko
19-03-2004, 13:18
Dzieki Pchelek za mile slowa pod moim adresem :) reklamowac sie nie bede - spoko :) chce tutaj Wam potowarzyszyc dlugo - wiec Admin nie bedzie mial powodu by mnie zdjac :) twoja poczta juz dziala? bo nic do mnie nie dotarlo jeszcze :(

20-03-2004, 14:18
czy mozna montowac okna tylko na piane? Wygonilem wczoraj ekipe i nie zaplacilem - slyszalem ze piana montazowa do montazu nie sluzy - kto pomoze?

kwadrat
20-03-2004, 14:28
salamandry profil niemiecki produkowany w niemczech okna składane w białymstoku firma abakus

mieczotronix
20-03-2004, 17:02
czy mozna montowac okna tylko na piane? Wygonilem wczoraj ekipe i nie zaplacilem - slyszalem ze piana montazowa do montazu nie sluzy - kto pomoze?
O rany! Pewnie, że nie można, bo po jakimś czasie zjadą wdół pod wpływem własnego ciężaru. Jak w poniedziałek zajrzą na to forum specjaliści, to się dopiero nasłuchasz...
Podaj nazwę firmy-ekipy, to przynajmniej inni będą trzymali się od nich zdalega.
tu jest: artykuł (http://www.oknonet.pl/art/jareko.html) na ten temat

damis
20-03-2004, 20:39
do pchelka:
Dziękuję za info o firmie, rozumiem że mi ich polecasz, chcę kupić okna brązowe (dwustronnie) z szybami P2 lub P4 (doradź czy warto dopłacać do P4) z okuciami antywłamaniowymi.

kIF
20-03-2004, 20:43
zapraszam na stronę:

http://www.okna.net.pl/

20-03-2004, 21:35
Tylko tego brakowało, żeby zaczeły tu się reklamować firmy z całej Polski.

bonifacy
20-03-2004, 22:13
Do Pchełka.
Jestem na etapie wyboru okien PCV, mieszkam na Śląsku
Szyba P2, dwustronny kolor dąb.
Najlepsze oferty:
1. OKFENS
2. ALUPLAST
3. AP Żory

Proszę o kilka słów porady.

jareko
20-03-2004, 23:58
miecztronix- jak widze jestes obeznanym nie tylko z tutejszym formu (link do mego artykulu sprzed lat) - dzieki - teraz nikt mi chyba nie zarzuci ze reklamuje sam siebie:) A co twej uwagi - nie tylko obsunie sie pod wlasnym ciezarem ale poprzestawia sie totalnie - okno PVC pracuje jak zadne inne - wystarczy nierownomierna grubosc piany by sie obsunelo nierowno, nie majac podparcia np. w parapecie lub pozostawionych klinachi na dodatek przechyli sie na boki
Kwadrat - hmm... kilkakrotnie montowalem ich okna i szczerze mowiac cos z nimi nie tak - producent niby najwiekszy i najtanszy w Salamandrze ale......jak chcesz poznac szczegoly - napisz do mnie
Pchelek - jeszcze raz dzieki za mile slowo - ale tutaj male sprostowanie - nie tylko sama Warszawa ale tez i okolice do 50 km od Palacu Stalina ;) ale reszta to prawda - choc sa zapewnie lepsi ode mnie :)
Gosc z 20 marca - raaaaany - ale trafiles - wspolczuje - piana tak zwana montazowa to za malo by zamontowac dobrze okno - musi ono byc zakotwione w murze albo poprzez stalowe kotwy albo dyble (stalowe kolki do montazu oscieznic) lub takze - co coraz czesciej sie zdarza przy pomocy specjalnych srub. Piana pelni tylko funkcje uszczelnienia i termoizolacji polaczenia mur-okno!!! Ilosc punktow zaczepienia zalezna jest od wielkosci okna i sa pewne zasady ich umieszczania - chcesz wiedziec wiecej - napisz - za duzo miejsca opis by tu pochlonal a inni tez maja cos do powiedzenia - nie moge zajac calej strony ;) A swoja droga poszukiwales chyba najtanszego montazysty - i masz za swoje - na serio - nie da sie zaoszczedzic na materiale - poprawny montaz MUSI kosztowac !!!

Aleksandryta
21-03-2004, 20:43
Kochani - w kwietniowym Muratorze znalazlam takie namiary: www.norwood.com.pl. Hm :-? Co o tych oknach myslicie. Jedno wiem na pewno sa drogie :lol: . No i drzwi oferuja.l

aishan
21-03-2004, 23:13
Kochani!
Pół dnia zajęło mi przegryzienie się przez CAŁY wątek. Trochę mi to przypomina [jak pisał ktoś przede mną] czat z Pchelkiem [jest wielki, oczywiście nie umniejszając innych radzących Forumowiczów]. W sobotę byliśmy z żonką w salonie firmowym M&S - wstępna kalkulacja tytanowych ok. 26000zł - ale facet zaproponował drewniane za ok.10-15% więcej. Trochę boimy się konserwacji drewnianych okien - napiszcie jak to się robi, jakie farby, co jaki okres czasu, czy wymaga skrobania, jaki jest koszt takiej renowacji powiedzmy okna np. 1435x1435? Zastanawiam się po prostu co praktyczniejsze i bardziej ekonomiczne w dłuższej perspektywie. Aha - mnie też martwi co już było poruszane, że przy szybach P2, lub P4 jest 10mm przestrzeni pom. szybami i współczynnik 1,3. [chyba, że dowiem się jeszcze bezpośrednio u producenta - jak Pchelek pozwoli :lol: ] Bedę myslał jeszcze o Oknoplaście [pcv] - zobaczymy jaki oni przygotują kosztorys.
Pozdrawiam

22-03-2004, 09:09
Czy 1,3 czy 1,1 to jest to tyle co kot napłakał. Nie zwracaj na to uwagi. W ciągu roku jest to taczka węgla więcej [no 3 taczki]
Pozdrawiam

22-03-2004, 09:16
:D Sorry ten gość [tutaj i powyżej] to ja pchelek.
Owszem można montować okna na pianę ale potem z takim oknem można polecieć w przestrzeń. Co do takich ekip to trzeba je niemiłosiernie tępić. To nie partacze to knociarze. Apropo drewnianych okien M&S to są niezwykle śliczne i atrakcyjne.
Na resztę odpowiedział jareko - dzięki [mogę wypić spokojnie kawę].
Wybrałbym APŻory - z uwagi na jakość firmy i wieloletnie doświadczenie na rynku. Pan dyr. Kowalczyk - szef - "zjadł" na oknach kilka kompletów zębów.[/code]

Andrzej - Chrząstawa
22-03-2004, 09:45
Dołącam sie do pytania o prawde na temat konserwacji okien drewnianych: ile lat po zakupie trzeba je bedzie odnawiac i co to oznacza?

ozzie
22-03-2004, 10:05
Pchelku,

mam jeszcze jedno do ciebie pytanie... Co myslisz o oknas firmy PINUS? My mamy tych okien 38 sztuk, w tym kilka nietypowych, duzych, tzn 180x260. Czy okucia uzywane przez Pinusa (chyba to sa Siegenia, czy cos takiego) wytrzymaja na tach duze, uchylne okna?
Bylismy juz zdecydowani na Gorana, ale Pinus zrobil nam konkurencyjna wycene i teraz zastanawiamy sie nad ich oknami. POMOZ prosze!!
Dzieki :o

22-03-2004, 10:16
:D Sorry ten gość [tutaj i powyżej] to ja pchelek.
Owszem można montować okna na pianę ale potem z takim oknem można polecieć w przestrzeń. Co do takich ekip to trzeba je niemiłosiernie tępić. To nie partacze to knociarze. Apropo drewnianych okien M&S to są niezwykle śliczne i atrakcyjne.
Na resztę odpowiedział jareko - dzięki [mogę wypić spokojnie kawę].
Wybrałbym APŻory - z uwagi na jakość firmy i wieloletnie doświadczenie na rynku. Pan dyr. Kowalczyk - szef - "zjadł" na oknach kilka kompletów zębów.[/code]
Pchelek - ukrywasz sie czy co ;)
Wlasnie dostalem mail od czlowieka co zamontowali mu okna tylko na piane jesienia zeszlego roku w Slupsku - w sobote w nocy wmaszerowalomu do mieszkania - najadl sie starchu co niemiara
zastanawiam sie wciaz w jaki sposob takich partaczy wyeliminowac z ryknu? odstrzelic?

22-03-2004, 10:57
Czy 1,3 czy 1,1 to jest to tyle co kot napłakał. Nie zwracaj na to uwagi. W ciągu roku jest to taczka węgla więcej [no 3 taczki]
Pozdrawiam

Ja nie przeliczałbym tego na taczki, bardziej chyba istotnie (nieważne czy szyba ma te rzeczywiście 1,1 czy nie) jest, że z węższą ramką będzie miała mniejszą izolacyjność niż z ramką 16 mm, a to wiąże się np z większym ryzykiem tak nie lubianego zjawiska jak wykraplanie się pary na szybie.

22-03-2004, 11:02
Czy 1,3 czy 1,1 to jest to tyle co kot napłakał. Nie zwracaj na to uwagi. W ciągu roku jest to taczka węgla więcej [no 3 taczki]
Pozdrawiam

Ja nie przeliczałbym tego na taczki, bardziej chyba istotnie (nieważne czy szyba ma te rzeczywiście 1,1 czy nie) jest, że z węższą ramką będzie miała mniejszą izolacyjność niż z ramką 16 mm, a to wiąże się np z większym ryzykiem tak nie lubianego zjawiska jak wykraplanie się pary na szybie.
Hmmm....... chyba poruszylismy ciekawy temat - a co powiesz o szybie o k=1,1 ktora ma juz dwa-trzy lata? uwazasz ze wciaz ma 1.1?Chyba wloze kij w mrowisko gdyz mam info od produceta szyb ze tak naprawde masz zagwarantowane k=1.6 w latach eksploatacji - nie wieadomo (lub ja nie wiem) dlaczego argon znika z biegiem czasu i wtedy liczy sie tylko powloka napylona na szybe a ona tylko gwarantuje wlasnie k=1.6.
Pchelek - co ty na to?

martus
22-03-2004, 11:47
Pchelku drogi,

a ja z uporem maniaka :oops: prosze o namiary na Interbud z Krakowa.. :wink:

pozdrawiam

pchelek
22-03-2004, 12:23
:D martus - nie mogę znaleźć tego Interbuda - może podaj choć jakie okna produkuje - ssytem
ozzie - to DUŻE okna. Okucia wytrzymają, ale takie okna to raczej tylko rozwierane. Okien PINUSA też nie znam - może jareko lub gość go znają.
Byłbym ostrożny - ale GORAN i tak ma niskie ceny a jest sprawdzony. Taniej się nie da.
Tych co montują wyłącznie na pianę trzeba nagłaśniać i ujawniać - to zbrodnia na oknie tak je wstawiać.
Argon raczej nie wypłynie [nie ulotni się - szyba jest zamknięta hermetycznie] a ponadto o U decyduje głownie powłoka niskoemisyjna.
Malowanie okien drewnianych - co 5 lat około.
Roszenie na szybie przy ramce jest niezależne od tego jaka szyba jest - mostkiem jest aluminiowa ramka a nie szyba.

martus
22-03-2004, 13:00
Pchelku,

Interbud Krakow produkuje okna na profilu Kommerling, szyby zespolone Glaspol, okucia Siegenia. O firmie bylo troche na stronie 7 tego tematu.

pozdrawiam
Marta

aishan
22-03-2004, 13:45
Dla zainteresowanych podaję adres firmy Interbud : 30-392 Kraków, ul. Czerwone Maki 65, tel. centrala 012/252-53-00, dział produkcji stolarki - 012/ 252-53-51.
Co do okien - to proszę jak ktoś z Was wie o odpowiedź dotyczącą renowacji okien drewnianych - przewidywany koszt, zakres zwykłego odnowienia. Pchelku masz rację, że drewniane M&S śliczne, oj, chyba będę starał się negocjować cenę. A co do wykraplania się pary na szybach ze współczynnikiem 1,3 - tom ciekaw zdania fachowców!!!

jareko
22-03-2004, 14:05
Dla zainteresowanych podaję adres firmy Interbud : 30-392 Kraków, ul. Czerwone Maki 65, tel. centrala 012/252-53-00, dział produkcji stolarki - 012/ 252-53-51.
Co do okien - to proszę jak ktoś z Was wie o odpowiedź dotyczącą renowacji okien drewnianych - przewidywany koszt, zakres zwykłego odnowienia. Pchelku masz rację, że drewniane M&S śliczne, oj, chyba będę starał się negocjować cenę. A co do wykraplania się pary na szybach ze współczynnikiem 1,3 - tom ciekaw zdania fachowców!!!
no coz - trzeba po prostu wietrzyc - zjawisko calkiem normalne i co najciekwsze - wystepuje takze przy oknach drewnianych
Pchelek - co do Argonu - kolega pracuje w jednym z zakladow zrzeszonych w Saint-Gobain (nazwy z oczywstych wzgledow podawc nie bede - niech dalej tam pracuje) i zrobili chyba dla zabawy testy - jednak Argon w jakis sposob znika lub cos innego sie z nim dzieje, mimo ze szyba wciaz szczelna jest - ale ponizej k=1,6 nie udalo im sie zejsc - i tu faktycznie jakosc powloki niskoemisyjnej proces zmiejszania sie k powstrzymuje

jareko
22-03-2004, 14:11
Pchelku,

mam jeszcze jedno do ciebie pytanie... Co myslisz o oknas firmy PINUS? My mamy tych okien 38 sztuk, w tym kilka nietypowych, duzych, tzn 180x260. Czy okucia uzywane przez Pinusa (chyba to sa Siegenia, czy cos takiego) wytrzymaja na tach duze, uchylne okna?
Bylismy juz zdecydowani na Gorana, ale Pinus zrobil nam konkurencyjna wycene i teraz zastanawiamy sie nad ich oknami. POMOZ prosze!!
Dzieki :o
Hmmm..... tez nie znam mimo ze Pchelek mnie o zdanie prosi w tej kwestii - sorki :( ale nie pomoge

martus
22-03-2004, 14:17
Dla zainteresowanych podaję adres firmy Interbud : 30-392 Kraków, ul. Czerwone Maki 65, tel. centrala 012/252-53-00, dział produkcji stolarki - 012/ 252-53-51.
Co do okien - to proszę jak ktoś z Was wie o odpowiedź dotyczącą renowacji okien drewnianych - przewidywany koszt, zakres zwykłego odnowienia. Pchelku masz rację, że drewniane M&S śliczne, oj, chyba będę starał się negocjować cenę. A co do wykraplania się pary na szybach ze współczynnikiem 1,3 - tom ciekaw zdania fachowców!!!


Aishan,

wielkie, przeogromne dzieki :D

Pchelku, odwoluje alarm :)

serdecznie pozdrawiam

tomek123
22-03-2004, 14:46
Drogi Pchełku i Szanowni Forumnowicze dużo zostało powiedziane o oknach ja osobiscie wybrałem 5 komorowe Aluplasta w kolorze złoty dąb. Są fajne i jestem zadowolony firma Grobud z Grodziska Wielkopolskiego. Mam pytanie na co zwrócić uwagę przy zamawianiu drzwi z PCV czy jest jakiś wiodacy profil jezeli chodzi o drzwi. Czekam na informację. Pozdrawiam Tomek123

pchelek
22-03-2004, 15:30
:D czy aby ten saingoban [pies go trącał, nazwę specjalnie przekrzywiam] faktycznie ten argon daje w szyby. Czy tylko dla picu.
Firma znana z mobbingu pracowników - może szyby też mobbinguje. Żabojady. Bo jak on może znikać - przez izolację z kitu, przez szkło!!
Drzwi zewnętrzne z profili PVC to słaby pomysł - za lekkie i za delikatne - poszukaj tradycyjnych rozwiązań.

jareko
22-03-2004, 15:36
Pchelek ok ok ok tylko siem pytam ;) wiesz jak to czasem jest - sam sprawdzic nie moge a przy piwie mozna rozne goopoty naopowiadac ;) swoja droga - wciaz czekam na list lub fax - oj leniuszek leniuszek z Ciebie ;)

alamakota
22-03-2004, 16:18
Witam,
Podziwiam osobę, która przeczytała ten wątek w pół dnia. Mnie to zajęło 2 tygodnie ;-)
Do rzeczy. Po długich poszukiwania i negocjacjach ustaliłem co następuje ... (proszę fachowców o rade co wybrać):
1) M&S 5 komorowy 'tytan' /siegenia 'titan silber' -22 900
2) MARK-BUD (łomianki) 5 komoriwy Schucko 'corona CT-70'/ROTO NT -22 200
3) budvar 'LORD' (?!?) -21 900
4) oknoplast 5 komorowa VEKA 'perfectline' /MACO -23 700
5) pamo-plast 5 kom. 'Deceuninck 3000'/winhaus 'autopilot' -21 000

podane ceny zawieraja okna, szprosy i montaz.
Osobiscie skłaniam sie ku (2) bo blisko i czytalem pozytywne opinie na forum co myślicie ?

dzieki za pomoc. Pozdrawiam

jareko
22-03-2004, 16:58
Witam,
Podziwiam osobę, która przeczytała ten wątek w pół dnia. Mnie to zajęło 2 tygodnie ;-)
Do rzeczy. Po długich poszukiwania i negocjacjach ustaliłem co następuje ... (proszę fachowców o rade co wybrać):
1) M&S 5 komorowy 'tytan' /siegenia 'titan silber' -22 900
2) MARK-BUD (łomianki) 5 komoriwy Schucko 'corona CT-70'/ROTO NT -22 200
3) budvar 'LORD' (?!?) -21 900
4) oknoplast 5 komorowa VEKA 'perfectline' /MACO -23 700
5) pamo-plast 5 kom. 'Deceuninck 3000'/winhaus 'autopilot' -21 000

podane ceny zawieraja okna, szprosy i montaz.
Osobiscie skłaniam sie ku (2) bo blisko i czytalem pozytywne opinie na forum co myślicie ?

dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Hmmm..... jesli sklaniasz sie ku poz.2 to dobrze ale jesli chodzi o profil aczkolwiek to juz nie to samo SCHUCO co kiedys (zalezy jak duze masz gabarytowo okna - moze okazac sie ze inne rozwiazania mimo wszystko beda lepsze)..........ale co do firmy - wybacz - mam zastrzezenia (lecz tutaj rozpisywac sie nie bede ;))

jareko
22-03-2004, 17:05
jeszcze jedna uwaga - nie wiem jakie inni maja doswiadczenia w tej kwestii - ale podziwiam tych co zamawiaja okna od producentow bardzo oddalonych od miejsca montazu - pozniej w razie jakby co czesto serwis albo nie przyjezda wcale albo doczekac sie go nie sposob
Pomijam juz kwestie patriotyzmu lokalnego ;) jestem zwolennikiem pozostawiania podatkow w miejscu zamieszkania i tu utrzymywania zatrudnienia. Moze warto by czasem sie nad tym zastanowic?

alamakota
22-03-2004, 20:41
najwieksze to (szer x wys):
1800 x 1500 -2 szt.
1200 x 1650 -2 szt.
900 x 2300 -1 szt.
reszta, srednio 900 x ~1500

dziekuje i pozdrawiam

jareko
22-03-2004, 20:51
najwieksze to (szer x wys):
1800 x 1500 -2 szt.
1200 x 1650 -2 szt.
900 x 2300 -1 szt.
reszta, srednio 900 x ~1500

dziekuje i pozdrawiam
przy tych gabarytach to wlasciwie wszystkie dostepne prfile sie nadaja wiec teraz wszystko w Twych rekach - ktory wybierzesz - tylko sprawdz tutaj producentow - nie zawsze to co tansze lepszym sie okazuje - jutro bedzie Pchelek - jego zapytaj - moja opinie juz poznales/as

jareko
22-03-2004, 20:53
aaa sklaeroza nie choroba - oczywiscie dwuskrzydlowe ze stalym slupkiem z ruchomym hmmm.... ja bym nie ryzykowal

alamakota
22-03-2004, 20:55
biore pod uwage wylacznie okna ze stalym slupkiem.
dzieki za szybki odzew :-)

ps. jestem (ten) alamakota ;-)

jareko
22-03-2004, 21:01
spoko - jakos polubilem to forum a na dodatek w domu takze net mam - wiecje szczegolow jutro - Pchelek bedzie, Gosc i chyba ja :) dobranoc ON :)

jareko
22-03-2004, 21:27
biore pod uwage wylacznie okna ze stalym slupkiem.
dzieki za szybki odzew :-)

ps. jestem (ten) alamakota ;-)
a pro pos poz.2 zamiast niej w tym profilu proponowalbym WAN S.A. tel.676-83-00 tylko ze poki co robia CT-60, 70-tka w planach, na okuciach Siegenia
No znow zareklamowalem firme - mam nadzieje ze nie uraze co poniektorych tu bywajacych. Firma sprawdzona - wspolpracowalem z nimi to fakt - i pomiajajac kwestie jek ukladala nam sie wspolpraca na inwestycjach ...... okna robia dobre - nic dziwnego - szefem produkcji zostal tam czlowiek z najlepszej kiedys firmy na rynku warszawskim - MAGE (niestety jzu nie istnieje w oknach)

pchelek
23-03-2004, 08:59
:D alamakota - z tych 5 ofert odrzuć czwartą Ten LORD to jakiś dziwoląg a i firma nie budzi zaufania. Pozatym te pozostałe oferty są zbieżne. Mnie się podoba SCHUCO CORONA CT 70 - ma ciekawe linie - zaokrąglone.
Okno 1800 mm powinno mieć dwa skrzydła - pozostałe mogą być jednoskrzydłowe, spokojnie. Chyba że to szerokie tylko uchylne na dwu rozwórkach a nawet trzech - ale kłopot z myciem - chyba że od zewnątrz.
A nie może być to fix [stałe szklenie]. Ono chyba będzie przy balkonie?

MarcinT
23-03-2004, 09:21
Wybieram okna i wybrać nie mogę. Co sądzicie o profilach Schuco? Ilukomorowe okna wybrać - czy jest sens płacić więcej za 5 komór?

Andrzej - Chrząstawa
23-03-2004, 11:36
Czy moge proscić o rekomendacje producentów dobrych okien drewnianych z okolic Wrocławia, a tańszych niż Gebauer?

Bo Adpol i Vidok są bardzo daleko stąd.

Po 8-miu miesiącach przymierzania sie do kien PCV poddaje sie, i przechodze na drewniaki. Przy moic wymaganich (4-ro skrzydłowe, skrzydło 228x102, kolor mahon, narażone na słonce) producenci PCV lojalnie uprzedzaja, ze mogą by kłopoty.

jareko
23-03-2004, 11:41
Wybieram okna i wybrać nie mogę. Co sądzicie o profilach Schuco? Ilukomorowe okna wybrać - czy jest sens płacić więcej za 5 komór?
zapewne mnie tu zakrzycza ale sadze ze 5-kom maja naprawde sens wtedy gdy powierzchnia okien stanowi ponad 25% powierzchni scian ktorymi cieplo moze uciec - inaczej roznica tak naprawde rzedu 0.2 do 0.4 we wspolczynniku k nie jest ekonomicznie uzasadniona (roznica w cenie miedzy 3 a 5 kom po prostu nie zwroci sie tak szybko a w bloku to juz totalne nieporozumienie)
jak zwykle prosimy o zdanie arbitra :) Pchelek jaki twoj poglad?
A co do Schuco - hmmm..... jeden z najlepszych (oczywiscie moim zdaniem)

jareko
23-03-2004, 11:50
oczywiscie mowie o wspolczynniku dotyczacymi okna - bo per saldo biorac pod uwage sciany opkaze sie ze sa to wartosci rzedu promili oszczednosci. A w wiekszosci profili (o le nie we wszystkch) statyka 3 i 5 komorowki jest identyczna

alamakota
23-03-2004, 13:38
... Pozatym te pozostałe oferty są zbieżne. Mnie się podoba SCHUCO CORONA CT 70 - ma ciekawe linie - zaokrąglone.

zaokraglone? widziałem okno żywcem w firmie i wydawalo me się, że jest wręcz ascetyczne w swojej 'kwadratowości' i prostocie profila. Niestety, nie mogę dostać się na stronę producenta okien ani znaleźć odnośnika do strony 'generatora' profili coby to potwierdzić :-/



Okno 1800 mm powinno mieć dwa skrzydła - pozostałe mogą być jednoskrzydłowe, spokojnie. Chyba że to szerokie tylko uchylne na dwu rozwórkach a nawet trzech - ale kłopot z myciem - chyba że od zewnątrz.
A nie może być to fix [stałe szklenie]. Ono chyba będzie przy balkonie?
ma byc 2-skrzydlowe bez udziwnień ;-) w 'tradycji' R-RU :-D
i tak ... zgadles. bedzie przy balkonie :-) (niestety nie może być fixowane)
pozdrawiam

pchelek
23-03-2004, 14:15
Fixy bardzo bobrze wygłądają - duże, tańsze - nie ma skrzydła, bezpieczniejsze -= nie ma co wyłamać.
Ja u siebie zakładam fixa na balkonie, nawet ramy pocieniam.

busstop
23-03-2004, 14:17
pchełku! a jakiego producenta wybrałeś?

jareko
23-03-2004, 14:25
pchelek - hmmm..... ramy sobie pocieniasz powiadasz? :) a co z mailem i artykolem? czekam i czekam i sie nie doczekam hehehehe

zak
23-03-2004, 17:27
Prosze zwrocic uwage, ze okna Thermoplast nie wystepuje z okuciem antywlamaniowym. Patrzac na ich budowe nie ma mozliwosci wkrecenia elementow okuc bezposrednio do usztywnien stalowych. Po dlugim nachodzeniu filii tego producenta w sprawie okuc antywlamaniowych" przyznal, ze nie można tego w ich oknach zamontowac. (maja jako zabezpieczenie cos zastepczego, co się wkreca tylko w tworzywo – ale z plastiku takie wkrety wychodza jak z masla. Bardzo mnie to zdziwilo, w koncu bardzo znana firma. (Informacje ta zdobylem we wrzesniu zeszlego roku)
Jeżeli komus zalezy na slupkach ruchowych warto mieć na uwadze, ze roznica pomiedzy drewnianymi i plastikowymi się zmniejsza, przy drewnianych slupek ruchomy to standard, przy plastikach dodatek), jeżeli jeszcze dochodzi okleina to warto sprawe przemyslec od nowa.
W koncu kupilem M&S drewniane. Mieszkan "z nimi" od listopada, sa rzeczywiscie przepiekne (choc wykrapla się para na szybach przy aluminiowej ramce), ceny okien nietypowych wyszly takie same dla Urzedowskiego, Sokolki i M&S) wiec kierowalem się tylko estetyka i nie zaluje. (Odpowiednio bejcowane parapety z olchy idealnie pasuja kolorystycznie i strukturalnie, koszt ok. 150 zl./m2, oryginalne machoniowe M&S to koszt rzedu 600zl./m2)
Warto uparcie walczyc o rabaty!!. (przy oknach nietypowych warto sprawdzic czy cena wyjsciowa jest policzona zgodnie z cennikiem producenta, np. udajac się do innego spredawcy np. w innej miejscowosci). – Powodzenia!

GregGreg
23-03-2004, 17:44
Zamówiłem machoniowe w Ferno
Za dwa tygodnie odbieram- jak dotrzymaja terminu to napisze

jareko
23-03-2004, 20:42
Pchelek co sadzisz by tutaj napisal o najczesciej spotykanych "oszczednosciach" stosowanych przez producentow i powodujacych ze pojawiaja sie "atrakcyjne" oferty na okna? A moze cos podobnego dotyczacego montazu? I wciaz czekam na Twoj mail - czas ucieka a Tobie chyba wiosna w glowie ;) ale spoko - to akurat rozumiem - mnie tez juz wokolo wszystko kwitnie ;)

jareko
23-03-2004, 20:49
Prosze zwrocic uwage, ze okna Thermoplast ......!
Niech Pan sie tym wykraplaniem sie pary zbytnio nie przejmuje - cos jest nie tak z wentylacja lub hmmm..... w imie oszczednosci nie wietrzy Pan mieszkania albo zapomnial Pan o funkcji rozszczelnienia. Termoramka niewiele by tu pomogla a zjawisko to jest calkiem normalne przy duzej wilgotnosci we wnetrzu - wystarcza kwiaty na parapecie i przy niskich temperaturach para na oknie sie wykropli

Qura
23-03-2004, 21:54
Witam wszystkich forumowiczów.

Okna PCV całe w kolorze:

M&S Łomianki - Brugman/Siegenia - 4k - 4250zł
Oktom/OknoPlus - Brugman/Winkhaus - 4k - 5000 zł
Vidok - VEKA/Roto - 5k - 4600zł
Goran - Gealan/Roto - 4k - 5250 zł

Co o tym myślicie? Które proponujecie?

aishan
23-03-2004, 22:11
Z tym wykraplaniem do wydaje mi się, że to nie sprawa wietrzenia. Jak rozumiem [jak się mylę niech Zak mnie poprawi] Zak ma okna M&S z szybą P2 lub P4. Jak parę wątków wstecz pisałem w M&S te szyby mają współczynnik 1,3 i odstęp pomiędzy szybami 10mm. I nie chodzi tu o straty energii [niewielkie, ale są i można się z nimi pogodzić], ale o punkt pojawiania się rosy [jakoś tak to się nazywa]. Może po prostu, przy większych różnicach temperatur i odpowiedniej wilgotności takie okna będą łatwiej i szybciej parowały.
Dla przykładu - odnośnie wentylacji - teraz mieszkam w bloku, wiadomo wentylacja prawie żadna, pranie przy dzieciakach na okrągło, suszy się to w pokoju, a okna pcv szczelne [U=1,1, 4-16-4] - i jakoś nie parują szyby.
Pytanie do Zaka - czy ta para na szybach to często i czy mikrorozszczelnienie używasz?