PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

jareko
24-03-2010, 10:53
nie znam tej ekipy - no bo jak znac wszystkich dzialajacych na rynku ale powiem ci - moze troche przewrotnie. Nie wierzylbym az tak w narzekania na ekipy tutaj. Jedna wpadka jakiegos wykonawcy urasta tu do kleski zywiolowej i uogólniana jest na caloksztalt jej dzialania. Jeszcze gorzej maja sie tu producenci gdzie jeden niezadowolony forumowicz (nie zawsze zreszta slusznie obwiniajacy producenta za swoje "krzywdy") stanowi raptem 1/100000 klientow w roku.
Podpytaj wsrod znajomych, zasiegnij jezyka - bedzie to o wiele bardziej miarodajne niz FM

finlandia
24-03-2010, 12:12
Ech, trudno się nie zgodzić z tą opinią.
Cenię sobie to forum, ale gdyby tak rysować fachowców wg opisów forumowiczów to wypadałoby się pod ziemię zapaść.
Więcej optymizmu :D

GoblinII2g
24-03-2010, 12:41
Rozumiem..
Opinie innych..Właśnie o to chodzi, że polegać na opinii ludzi, którzy budowali 15 lat temu lub tych którzy będą dopiero budować jest trochę ciężko.. Częściej to oni do mnie przychodzą. A w salonie- wiadomo- jak to w salonie, jak już wspomniało się o najlepszych to już ciężko pytać o inne, bo zawsze porównanie: Wie pani, ale najlepsze są tamte co ja będę dużo gadał.. Tylko w jednym salonie zaproponowali, że jak cena będzie zabójcza to pomogą zrobić tak żeby było taniej..Ale nie wiem czy to taniej nie wyjdzie mnie drożej i gorzej po czasie..

ryz
24-03-2010, 12:53
Witam wybrałem juz produceta okien tylko zastanawiam się nad jednym?

Czy wybrać okna 5 komorowe z szyba k=1,0 i do tego drzwi wejściowe równiez 5 komorowe z PCV,

czy może

okna 6 komorowe z potrójną szybą k=0,7 i równiez dzrzwi z PCV 5 komorowe.

czy może

okna okna 6 komorowe z potrójną szybą k=0,7 i drzwi z PCV 3 komorowe

Powiem, że jest to różnica miedzy 1, 2 i 3 zestawem około 2tyś. Oczywiście w każdym przypadku będą rolenty zew.
Proszę o opinie.
Pozdrawiam

jareko
24-03-2010, 13:15
opcja druga

jareko
24-03-2010, 13:18
Rozumiem..
Opinie innych...ale tak naprawdę to jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda
Jeśli nie wśród sąsiadów - odwiedź grupę budującą na FM i tam zadaj pytanie - oni prędzej podpowiedzą gdyż większość szuka dostawcy na swoim terenie.

T12345T
24-03-2010, 14:07
Proszę o opinie.

Widzę, że nie masz określonych oczekiwań co do właściwości okien, więc wariant dowolny byle bez drzwi wejściowych z PVC. Niby się je produkuje, ale osobiście odradzam. PVC to nie jest dobry materiał na drzwi wejściowe, szczególnie w kolorach i zamontowany na południowej lub zachodniej elewacji.

Pozdrawiam

IVO333
24-03-2010, 20:39
Proszę o opinie.

Widzę, że nie masz określonych oczekiwań co do właściwości okien, więc wariant dowolny byle bez drzwi wejściowych z PVC. Niby się je produkuje, ale osobiście odradzam. PVC to nie jest dobry materiał na drzwi wejściowe, szczególnie w kolorach i zamontowany na południowej lub zachodniej elewacji.

Pozdrawiam

Popieram. Miałyby te drzwi lepszą opinię gdyby nie brali się za ich produkcję ci którzy lubią zaoszczędzić na wzmocnieniu. I gdyby użytkownicy nie zapominali że dobrze jest zamykać je zawsze w taki sposób żeby wszystkie rygle się zamykały a nie tylko język zamka.

pozdrawiam

jareko
24-03-2010, 21:14
...byle bez drzwi wejściowych z PVC. Niby się je produkuje, ale osobiście odradzam. PVC to nie jest dobry materiał na drzwi wejściowe, szczególnie w kolorach i zamontowany na południowej lub zachodniej elewacji.
Cóż.. jeśli wybierze sie najtańszą ofertę to g... a nie drzwi się dostanie. Nie ma realnie żadnych przeciwskazań by wykonać drzwi wejsciowe z PVC - podstawa to uczciwy producent. Kolejna sprawa jest to co napisal IVO i dotyczy wlasciwie drzwi z PVC i drewna - zawsze trzeba pamietac o tym ze zamykajac takie drzwi tylko na język czyli jednopunktowo, klilent na wlasne zyczenie zaprasza je do wypaczania sie, drzwi powinny byc zamkniete co najmniej na dwa skoble

wojgoc
24-03-2010, 23:40
czy ktoś ma okna drewniane firmy Hohensee?

ryz
25-03-2010, 07:51
Chciałem dodać, że te drzwi wejściowe z PCV o standardowych wymiarach tzn szerokość 100 cm będą mnie kosztować prawie 3,8 tyś zł

jareko
25-03-2010, 08:43
to i tak tanio :)

T12345T
25-03-2010, 10:16
Nie ma realnie żadnych przeciwskazań by wykonać drzwi wejsciowe z PVC - podstawa to uczciwy producent.

Jarku, wiele firm oferuje klientom drzwi PVC, bo profile do ich produkcji są w ofercie każdego systemodawcy. Normalne zwykłe poszerzenie asortymentu sprzedaży bardziej marketingowe niż dochodowe, bo wykonywane relatywnie rzadko. Nie znam firmy okiennej, która żyłaby z drzwi PVC. Mówię tylko, że ja bym nie robił dla siebie drzwi z PVC i nie polecam innym takiego rozwiązania ze względów funkcjonalnych, które radykalnie obniżają się w czasie użytkowania, a uczciwość producenta na niewiele się tu zda. Nie ten wyrób, nie ten materiał, nie ta szczelność, w ogóle nie to.
No i sprawa druga co do tej uczciwości producenta. Jak bym miał ją sprawdzić, to pierwsze o co bym spytał to czy jakiekolwiek drzwi tej wybranej firmy X zostały przebadane do normy 14351-1;2006 i w jakim laboratorium. Jak nie, to co to za uczciwość?


Chciałem dodać, że te drzwi wejściowe z PCV o standardowych wymiarach tzn szerokość 100 cm będą mnie kosztować prawie 3,8 tyś zł

Standardowe wymiary skrzydeł drzwi to występują raczej w drewnie i stali. Drzwi z PVC i aluminium to całkiem inna drzwiowa historia. A cena? Teoretycznie cena, to wypadkowa wartości wyrobu. Nie znam wyrobu, nic mi do ceny, ale mógłbym wyobrazić sobie wyższą cenę drzwi PVC. Bez problemu :D

jareko
25-03-2010, 10:29
hmmm... i znów wywołałeś burzę, że sie oburzę ;)
CO innego drzwi z PVC do lokali użytkowych gdzie ten co wchodzi traktuje jako "obce" i wręcz wroga co mu staje na drodze a co innego dobrze wykonane drzwi wejściowe do domu na ramie drzwiowej z PVC
I jeśli ktoś się słucha to wyposaży je w zawiasy DrHanna, zasuwnicę hakową, da może wypełnienie np. Adeco i będzie miał drzwi nie tylko ładne ale i trwałe pod warunkiem uczciwego ich wykonania i prawidłowego montażu (zwłaszcza progu).
Jeśli ktoś szuka tylko ceny - ma Castoramę, OBI i inne markety gdzie do 800 stów wejściówki będzie miał a że rozsypią się w ciągu maksimum 5 lat to inna sprawa

http://images47.fotosik.pl/276/0cf0ea06accfa909m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0cf0ea06accfa909)

T12345T
25-03-2010, 12:42
hmmm... i znów wywołałeś burzę, że sie oburzę ;)
CO innego drzwi z PVC do lokali użytkowych gdzie ten co wchodzi traktuje jako "obce" i wręcz wroga co mu staje na drodze a co innego dobrze wykonane drzwi wejściowe do domu na ramie drzwiowej z PVC
I jeśli ktoś się słucha to wyposaży je w zawiasy DrHanna, zasuwnicę hakową, da może wypełnienie np. Adeco i będzie miał drzwi nie tylko ładne ale i trwałe pod warunkiem uczciwego ich wykonania i prawidłowego montażu (zwłaszcza progu).
Jeśli ktoś szuka tylko ceny - ma Castoramę, OBI i inne markety gdzie do 800 stów wejściówki będzie miał a że rozsypią się w ciągu maksimum 5 lat to inna sprawa

Że kto? Że co? Że niby ja? Burzę?! No coś Ty!!! :D :D :D

Pewnie, że masz rację. Można od plecków założyć nawet i 4 Hahny takie +100. Ja problemu upatruję raczej z drugiej strony. Jak sam wiesz od strony klamki na skutek zwykłego użytkowania następuje zjawisko wyciągania profilu skrzydła w stronę ościeżnicy. Mimo tego, że skrzydło drzwi jest mocarne i dodatkowo wzmocnione prędzej czy później delikatnie ustąpi i ugnie się w pałąk. Z reguły tego nie widać, ale czuje się, że okucia zaczynają trzeć lub nawet klinować. Jak do tego dodać: Zwykłą rozszerzalność termiczną, nasłonecznioną elewację, drzwi w kolorze z pięknym wypełnieniem, ale bez poprzeczki poziomej, zwyczajowe "tolerancje" okuwania, fakt, że przez większą cześć żywota jedynym punktem zaczepienia skrzydła i ościeżnicy od strony klamki jest jęzor zamka, działalność przeciągów i naszych milusińskich :D to kłopot gotowy. Może okazać się, że trzeba wychodzić z domu o świcie i wracać nocą, bo w innych godzinach drzwi ni huhu, a się nie otworzą i nic tu nie pomoże najwyższa staranność w produkcji. Te plastikowe zarazy tak mają i już. No, a ogólnie kiepsko rozwiązane zachodzenie przylg skrzydła na "zimne progi" to już tylko taki sobie dodateczek, który w tej całej burzy jest jedynie mżaweczką delikatną.
Oczywiście to co napisałem w niczym nie zmienia faktu, że drzwi z PVC są wykonalne technicznie, są produkowane i sprzedawane. Ja je uważam za mocno wątpliwe rozwiązanie "wejściowe" do domów, bo w sklepach czy urzędach to po prostu pomyłka, a com wiedział i pomyślał tom napisał. I co to za burza? E tam... :D

Pozdrawiam

jareko
25-03-2010, 13:53
a ja odpowiem ci tak :)
Mimo wszystko wole drzwi z PVC niz drzwi drewniane :) bo mniej z nimi kłopotów. Opisujesz straszne wizje które jakoś nie mają potwierdzenia wśród użytkowników markowych (że pozwolę sobie tak je nazwać) wyrobów. Widzisz.... czytasz FM i zapewne masz podobną obserwację jak ja - rzadko odzywają się tu inwestorzy chcący kupić towar dobry, markowy, dobrze zamontowany, dobrej jakości - przeważają ci co na każdym kroku szukają "oszczędności". Inni nie tracą czasu na utarczki słowne jakich jest tu za wiele tylko po prostu budują i zarabiają na swoją budowę czy kredyt. Stąd wiele tu postów "pomocy", "ratunku" "poradźcie" itd itd bądź "jaką najtańszą lutownice do użytku domowego kupić?" a to wydatek rzędu 30-40 zeta, gdzie jeżdżenie po sklepach pochłonie o wiele więcej kasy na paliwo bądź bilety niż "zysk" z "oszczędności". Tu mi się przypomina sytuacja sprzed lat, kiedy to mama namówiła mnie by pojechać przez całe miasto by kupić taniej olej rzepakowy - zaoszczędziła, a jakże, w sumie 8 zł ale samo paliwo kosztowało 24 zeta.
Widać tu zdjęcia spieprzonych okien, schrzanionego montażu, drzwi nadających się do kominka, balkonów wiszących w powietrzu beż żadnego zamocowania i wyginających się w chińskie dziewięć (a gdzie rozum?), więźb po których jakby żmija się przespacerowała to kręgosłup albo by się jej wyprostował albo złamał.
Zaczynam dochodzić do wniosku, że w przerażającej większości bywają tu ci, których realnie nie stać na inny sposób myślenia jak "oby jak najtaniej" I to jest przerażające.
Jest tu skarbnica wiedzy - to prawda. Sam z niej korzystam myśląc o własnej budowie i wyborze rozwiązań. Ale reszta to porażka, po prostu porażka
Los zetknał mnie wiele razy z obserwatorami FM. Jakże inny gatunek ludzi i mających podobną ocenę jak ja.

tak na marginesie - ukazane drzwi maja cztery lata i wiele przeszły w trakcie budowy gdyż zostały zamontowane za wcześnie :(

wojgoc
25-03-2010, 14:24
pozwole sobie nie zgodzic z Toba Jareko.
myslę, ze 80-85% uzytkowników FM wlasnie jest takie jak to opisaleś - szukajacych oszczędności.
Ale jest tez 15-20% szukajacych tu informacji jak cos ma byc zrobione, aby wydane pieniadze na dobry, markowy produkt spelnial oczekiwania i zadowolenie z użytkowania. I zazwyczaj jest tak, ze jak Inwestor rozmawia z potencjalnym Wykonawca i wykazuje sie wiedza ciut wieksza od przecietnej to prawie kazdy Wykonawca od razu stwierdza - naczytal sie Pan Muratora lub FM a to przecież teoria a ja tu mówie o praktycznych rozwiązaniach. Po czym, jak mówi mi moje doświadczenie koniec jest taki, ze ta praktyka to spierd...na robota - krzywe sciany, fale dunaju na chudziaku, zły montaz okien, plywające dachy, popękane wieńce, itp, itd.
i ie ma to nic wspólnego z innym sposobem myślenia jak "oby jak najtaniej"
A przerażające jest to, że Wykonawca ma rozpoczetych kilka robót, bierze kolejna i olewa resztę jak tylko dostanie 5zł więcej na 1m2, nie chce sie przyznac do popełnionych blędów zwalając na ekipy robiace przed nim, choc wczesniej twierdzil, że wszystko jest super zrobione i przygotowane i to jest jakies 80-85% wykonawców.
Rzecz jasna mozna spotkac tych "innych" -i oni stanowią te 15-20%.
jak we wszystkim tak i tutaj sprawdza się reguła Pareto - 80% zleceń generuje 20% przychodu a 20% zleceń generuje 80% przychodu ale z zadnej części nie mozna zrezygnować.

Charlie
25-03-2010, 18:30
czy ktoś ma okna drewniane firmy Hohensee?

okien ich nie mam ale znam firmę z powodów zawodowych.

Wysoka klasa.
Pozdrawiam

Kathi
26-03-2010, 21:55
czytam i czytam i czarna magia, mam mętlik w głowie...
niech mi ktos pomoze wybrac okna :oops:
ja-kobieta-laik, nie znam się na tym, a każdy sprzedawca swoje chwali. :wink:
Mam sporo wycen, ale sporo odmow, bo sa to duze przeszklenia.i roznice cenowe nawet od 10 000 do 40 000zl. Nie chce oszczedzac , ale zabijac sie dla tego domu tez nie zamierzam :roll: tzlko przy takich przeszkleniach musze uwazac :roll:
okna
2310x2970 trojkat
2320x2970 znajduje sie pod trojkatem, wiec podzial musi byc taki sam
600x2280
600x2680
2420x 3586 tarasowe, rozsuwane
580x1180 3szt.
960x570
2240x580
2320x1500
2230x1500
2240x1170 2szt.

Ciekawa cena wyzszla z profilem Veka, avante...
zastanawiam sie czy okna duzego z tarasowym nie zrobic w aluminium )poludniowa strona i duze wiatry.
moze cos doradzicie...

jareko
26-03-2010, 22:06
2310x2970 trojkat
zakładając ze pierwszy wymiar to szerokość zaś drugi wysokość....
masakra, realnie niewykonalne przy tej wysokości - chyba ze jako fix

2320x2970 znajduje sie pod trojkatem, wiec podzial musi byc taki sam tylko jako fix i to tez nie wiem czy wyda - zależy jaki będzie podział

600x2280spoko

600x2680i znów masakra - tylko z nadświetlem

2420x 3586 tarasowe, rozsuwane ??? a może jednak szerokość jest druga? Jakby wbrew ogólnie przyjętym zasadom, bo wysokości 3586 to chyba nawet najwiekszy desperat nie wykona

580x1180 3szt.spoko

960x570spoko

2240x580jesli jakoś ma się to otwierać trzeba to podzielić co najmniej na dwa

2320x1500 w podziale na pół - spoko

2230x1500w podziale na pół - spoko

2240x1170 2szt.w podziale na pół - spoko


Ciekawa cena wyzszla z profilem Veka, avante...
zastanawiam sie czy okna duzego z tarasowym nie zrobic w aluminium )poludniowa strona i duze wiatry.
moze cos doradzicie...zostaw na razie cenę - ona nie ma póki co znaczenia

T12345T
26-03-2010, 23:27
[quote=Kathi]
2310x2970 trojkat
zakładając ze pierwszy wymiar to szerokość zaś drugi wysokość....
masakra, realnie niewykonalne przy tej wysokości - chyba ze jako fix

2320x2970 znajduje sie pod trojkatem, wiec podzial musi byc taki sam

Jak znam życie to trójkąt łączy się w cudowny sposób z tym co pod trójkątem tworząc jakże oryginalne przeszklenie parteru i antresoli :D . Jak pomyślę, że to ma być zrobione w głębokościach zabudowy 90mm, to życzę powodzenia.

Kathi
27-03-2010, 06:46
Juz piszę wiecej: :wink:
2310x2970 trojkat-stałe okno (fix to sie nazywa?)
pierwsze podaję wysokosc, widze, ze nie fachowo :oops:
podzielone raz lub dwa razy, ale musi byc tak samo jak nastepne okno
2320x2970 znajduje sie pod trojkatem, wiec podzial musi byc taki sami tak samo-jako stałe okno- fix, podział na raz lub dwa
600x2680-tez podział na srodku (wszedzie pierwszy wymiar to wysokosc) :oops: , jedno okno bedzie stałe, drugie uchylne
2420x 3586 tarasowe, rozsuwane-podział albo na trzy albo na cztery (gdzie dwa rodkowe rozsuwają sie)
2240x580 fix (okno przy schodach
2320x1500 -okno balkonowe, otwierane
2230x1500tak samo
2240x1170 2szt.-otwierane w jedną strone, bez podzialów

Jak na razie tylko dobroplast (trzyszybowe), firma slaska robiaca na profilu veki, oraz Schueko daja mi gwarancję na te okna, jeszcze mam wycene firmy robiacej na profilu Salamander. (przy trzech oknach w aluminium)...
podjął by sie ktos?co robic....

Kathi
27-03-2010, 06:49
[quote=Kathi]
2310x2970 trojkat
zakładając ze pierwszy wymiar to szerokość zaś drugi wysokość....
masakra, realnie niewykonalne przy tej wysokości - chyba ze jako fix

2320x2970 znajduje sie pod trojkatem, wiec podzial musi byc taki sam

Jak znam życie to trójkąt łączy się w cudowny sposób z tym co pod trójkątem tworząc jakże oryginalne przeszklenie parteru i antresoli :D . Jak pomyślę, że to ma być zrobione w głębokościach zabudowy 90mm, to życzę powodzenia. Pomiedzy trójkatem a oknem pod nim jest sklepienie betonowe, zbrojone, na około 30cm.

jareko
27-03-2010, 10:08
no to teraz wygląda to zupełnie inaczej i jest wykonalne
jeszcze jedno pytanie - ten trójkąt jest równoramienny czy prostokątny? - podstawa 2970 i wysokość w połowie czy po jednym boku?

miejski
27-03-2010, 14:23
jareko a ile mogą kosztować fixy:

- 2350x2700,
- 2350x2400,
- 2350x1000.

2350 to wysokość. Wiem, że być może to zbyt ogólne pytanie, ale załóżmy że z PVC z Jezierskiego (o ile takie się da wykonać). Co byś polecił?

Fraggy
27-03-2010, 14:26
Szanowni Forumowicze,
Jest pytanie: pewna firma handlująco - montująca oferuje ciepły montaż w korzystnej cenie (w stosunku do zwykłego). Ponieważ jestem w tej kwestii ignorantem byłbym wdzięczny za ocenę tego, co zrobione na zdjęciach...

finlandia
27-03-2010, 15:12
Z montażu trójwarstwowego na tych fotkach widac tylko taśmę rozprężną i wygląda ona ładnie. Może w narożniku na drugim zdjęciu wygląda na jakieś niedokładne łączenie, ale nie można tego przesądzić z tej fotki ani tym bardziej zarzucić że jest źle.
Nie widać części wewnętrznej okna: i tu może się okazac że ten tani montaz trójwarstwowy jest złożony tylko z dwóch części - piany i taśmy zewnętrznej. A co jest w środku?

Ale bardziej zastanawia mnie co innego: w którym miejscu ściany jest zamontowane okno? Wygląda że tak jakby.. na nośnym murze ściany trójwarstwowej - ale tego też nie można przesądzić po tych fotkach..

jareko
27-03-2010, 15:48
ładne zdjęcia :) ale.... mur trójwarstwowy i z tego "ciepłego" montażu jedna wielka kicha - źle spozycjonowane okno w konstrukcji ściany.
Szkoda ze nie widać co od wewnątrz bo tak naprawdę to miejsce jest o wiele ważniejsze od tego ukazanego na zdjęciu

ooliwka
27-03-2010, 15:56
Głupie pytanie

czy wszedzie lepsze będą okna trójwarstwowe ?
kiedysą konieczne?

jareko
27-03-2010, 16:01
Głupie pytanie
czy wszedzie lepsze będą okna trójwarstwowe ?
kiedysą konieczne?jakie tam głupie ooliwko - pytanie standard :)
Oczywiście masz na myśli szyby dwukomorowe (trzyszybowe)? Jeśli dopłata jest "promocyjna" to sądzę, że nie ma się co zastanawiać i brać. Nawet w sytuacji wentylacji grawitacyjnej :)

GT
27-03-2010, 16:44
Bardzo proszę o fachową ocenę poniższego profila „Nordic line 3A” firmy Jocz z Rynu.

1. Profile PIĘCIOKOMOROWE
2. Skrzydło grubość 88 mm, rama 70 mm
3. Zespół termoizolacyjny P-4/12Ar/4/12Ar/4U = 0.7 W/m2K
4. Zamek z mechanizmem EKONOMICZNEGO wietrzenia
5. Listwa przyszybowa PROSTOKĄTNA
6. Unikalny system trzech szarych uszczelek
7. Systemowy profil podparapetowy
8. Okna z materiałów niezapalnych o wsp. „iśr”= 0 i „cśr”= 0,13
9. Współczynnik tłumienia hałasu nie mniejszy niż 36 dB.
10. Klamka SECUSTIK
11. Współczynnik infiltracji powietrza 0,5<a<1,0
12. Okucia MACO MULTI-MATIC
13. Okucie antywyważeniowe klasy WK 2
14. Blokada błędnego położenia klamki
15. Garby spawalnicze odcięte na gładko
16. Uszczelki na bazie kauczuku z EPDM

Zastanawia mnie też to, że firma chce abym wpłacić całość przy podpisywaniu umowy. Doradźcie proszę co o tym sądzicie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Fraggy
27-03-2010, 17:22
Finlandio, Jareko, dziękuję za pochylenie się nad zdjęciami. Wnętrza niestety nie mam.

Kathi
27-03-2010, 19:44
no to teraz wygląda to zupełnie inaczej i jest wykonalne
jeszcze jedno pytanie - ten trójkąt jest równoramienny czy prostokątny? - podstawa 2970 i wysokość w połowie czy po jednym boku? trójkąt prostokątny, podstawa 2970 , a bok 2310, trójkat dzielony jest mniej wiecej na srodku, zresztą sam zobaczysz w meilu :wink:

T12345T
27-03-2010, 19:48
Szanowni Forumowicze,
Jest pytanie: pewna firma handlująco - montująca oferuje ciepły montaż w korzystnej cenie (w stosunku do zwykłego). Ponieważ jestem w tej kwestii ignorantem byłbym wdzięczny za ocenę tego, co zrobione na zdjęciach...


Pierwszego babola złapał jareko, ewidentnie źle wypozycjonowane.
Nie wiem co to za taśmy rozprężne, ale jeśli ilmmod trio, to z pewnością nie można ich stosować w progowej części ościeżnicy. Zresztą innych taśm też się tam nie zastosuje, to babol nr 2
Gdzie są klocki lub kotwy podporowe? babol nr 3
Łączenie taśm rozprężnych na jednym prostym odcinku ramy ościeżnicy powinno być wykonywane poprzez zacinanie ich pod kątem 45*, w narożach taśmy powinny łączyć się pod kątem 90*. Zaginanie taśm na narożach jest błędem! Nie widać sposoby łączenia taśmy w narożu, ale na prostej wydaje się być wykonane źle i długo szczelne nie będzie to babol nr 4
Aby użyć taśm rozprężnych w warstwie docieplenia, najpierw trzeba to docieplenie "przykryć" i "wyprostować" to babol nr 5.
Tak na oko to chłopaki wiedzą, że gdzieś dzwoniło, tylko kościół im się deczko pomylił.

Kiedyś na podwórku 3 korki to była elwa, a 5 baboli w montażu to...?

Więcej większych zdjęć Fraggy!!! I koniecznie co to za taśmy rozprężne?


Pozdrawiam

jareko
27-03-2010, 20:21
...Pierwszego babola złapał jareko, ewidentnie źle wypozycjonowane. ...:) dziękuję za uznanie :)
szkoda, że nie ma zdjęć od wewnątrz - tu podejrzewam baboli jest więcej
Test - jakieś podparcie zapewne jest i przy tak ustawionej taśmie nie będzie widoczne
Jeśli nie ma - to o kant d... potłuc cały montaż i montażystów wysłać w kosmos
Sorki Fraggy - nie ma pojęcia
... pewna firma handlująco - montująca oferuje ciepły montaż w korzystnej cenie (w stosunku do zwykłego). Ponieważ jestem w tej kwestii ignorantem byłbym wdzięczny za ocenę tego, co zrobione na zdjęciach... korzystnej ceny. Korzystna cena daje później "korzystny" montaż

Fraggy
27-03-2010, 21:24
Wnętrza niestety niet.

jareko
27-03-2010, 21:57
Ocenę montażu już otrzymałeś .
Zostawmy błędy popełnione przy układaniu taśmy.
okien w ścianie trójwarstwowej NIE POZYCJONUJE SIĘ tak jak na zdjęciu. To jest podstawowy błąd i na nic tu taśmy, folie i cały wysiłek montażystów by ładnie to wyglądało
już kiedyś podawałem wykres izoterm w ścianie 2w z montażem w licu muru jak i w warstwie ocieplenia.
przypomnę
ściana 2W
http://jareko.pl/termika_w_warstwie_ocieplenia.pdf
http://jareko.pl/termika_w_licu_muru.pdf
ściana 3W
http://jareko.pl/sciana_3W_izotermy.pdf

Moris77
27-03-2010, 22:59
Kurde ten kamień mi się podoba a ja kliny plastykowe stosuję bo drewniane gniją i butwieją. A tu można kamieniem i po sprawie. Załamka a klienci się dziwią dla czego ja nie mam montażu za 10zł za mb Proponuję zdjęcie zapisać i wówczas otworzyć,to zobaczycie że tam jest pod drugim bokiem okna również kamień, jeśli mogę coś doradzić to powinni również dać z jednego polnego kamienia również pod słupek, wprawdzie ruchomy ale nie zaszkodzi.

jareko
27-03-2010, 23:50
Oj Moris - czepiasz się :lol: nie widzisz że dali dybla przy słupku?
Znaczy wiedzą że dzwonią tylko kościoła jeszcze nie namierzyli ;)
A montaż po 10 zeta, wszak idealna stawka, pokryje koszty piany? Takiej stawki już na Inwestycjach nie ma, dobrych kilka lat temu magiczne 10 zeta zostało przekroczone za montaż w surówce - ale Inwestycja to 1000 i więcej mb obwodu.

GT
28-03-2010, 09:44
Witam,

Proszę o poradę na temat profila „Nordic line 3A” firmy Jocz z Rynu.
Pytam, bo muszą się szybko zdecydować. Sprzedawca twierdzi, że mają promocje na ten profil tylko do końca marca.

Przejrzałem wiele postów, ale na temat firmy Jocz znalazłem tylko kilka zdawkowych informacji. Ponadto zastanawia mnie w ogóle co to jest za profil, ponieważ nie jest to żadna znana marka.

Ponadto ramka między szybami ciepła, ale tylko 12 mm.

No i nie znalazłem też dotąd wypowiedzi na temat okuć MACO MULTI-MATIC i klamek Hope SECUSTIK.

Proszę o poradę.

GT

jareko
28-03-2010, 11:33
HOPPE - potentat w produkcji klamek, wyrób naprawdę dobry by nie powiedzieć najlepszy :).
Secoustic - to rozwiązanie przekazania napędu z klamki na bolec i sprawdza się w latach eksploatacji
JOCZ - firma znana choć nie potentat rynku i w sumie nie słyszałem jakiś większych pod ich adresem zastrzeżeń
Okucia - dla ciebie tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia, zwłaszcza że wątpię byś miał wybór :) Konserwowane dobre tak samo jak każde inne
Pakiet z ramka 12mm? Możesz dokładniej? Trzyszybowy? P-iles tam?
Profil - powiem szczerze - nie wiem

GT
28-03-2010, 16:46
Dziękuję za powyższe wyjaśnienia.

Układ szyb jest: P-4/12Ar/4/12Ar/4 Podają, że U = 0.7 W/m2K

Czy masz jakieś wyrobione zdanie na temat profilu Veka Alpfhaline i okien robionych przez Mazowiecką Fabrykę Okien i drzwi? Oni robią na okuciach Vinkehausa.
Ten profil jest nowością więc się zastanawiam co o tym sądzić?

jareko
28-03-2010, 20:35
wolę się nie wypowiadać, niech inni zabiorą w tym temacie głos.

Pakiet takiej konstrukcji faktycznie będzie miał k=0,7

MISZYN
28-03-2010, 23:45
Dziękuję za powyższe wyjaśnienia.

Układ szyb jest: P-4/12Ar/4/12Ar/4 Podają, że U = 0.7 W/m2K

Czy masz jakieś wyrobione zdanie na temat profilu Veka Alpfhaline i okien robionych przez Mazowiecką Fabrykę Okien i drzwi? Oni robią na okuciach Vinkehausa.
Ten profil jest nowością więc się zastanawiam co o tym sądzić?

ten system umożliwia zapięcie takiego pakietu szyb na ramkach 16mm co poprawi współczynnik "U" , więc czemu nie ma być U=0,5 , wbrew pozorom to wymierne korzyści w "pln" na ogrzewaniu ,zapytaj sprzedawcę co da się zrobić

system jest "nowością" jak większość ciepłych rozwiązań na rynku , mają zaledwie po kilka lat, ale bez nich nie byłoby postępu , wg mnie system wiarygodny , reszta to kwestia ceny , policz kiedy to się zwróci , 8)

Charlie
29-03-2010, 08:28
ten polny kamień mnie urzekł.
Wiochą mi zajechało - może gwoźdźami ościeżnicę przybili do ościeża ?

Kto to wie ?
:D

finlandia
29-03-2010, 11:45
[quote="Fraggy"]Szanowni Forumowicze,
Jest pytanie: pewna firma handlująco - montująca oferuje ciepły montaż w korzystnej cenie (w stosunku do zwykłego). Ponieważ jestem w tej kwestii ignorantem byłbym wdzięczny za ocenę tego, co zrobione na zdjęciach...


A ja sie nie odważyłem powiedzieć że coś jest źle bez możliwości zobaczenia pełnego obrazu montażu.
Łatwo jest krytykować, ale skąd wiecie że ocieplenie nie ma w tym przypadku 25cm ?(i wówczas okno jest osadzone w środku?)
Nie myślę bronić tego montażu, nie wiem kto go wykonał ani czyje to okna.
Jedynie PROSZĘ o więcej obiektywizmu i ugryzienie się w język, kiedy nie wiadomo wszystkiego.

jareko
29-03-2010, 12:06
ok Fin, gryzę się w język, aż krew leci - wybaczysz?
Ale kamienia nie popuszczę :lol:

jareko
29-03-2010, 12:34
http://img260.imageshack.us/img260/6255/88294019.jpg choć jak patrze na to zdjęcie, na położenie styropianu względem ościeżnicy na 99% wygląda to tak ze montaż jest w ścianie nośnej a nie w warstwie ocieplenia

finlandia
29-03-2010, 12:53
OK, wpatrując się głębiej widać żę styropian nachodzi na taśmę, więc tak jakby okno było zamontowane w ścianie nośnej, bez wysunięcia... ale może to tylko druga warstwa ocieplenia?

A ja .. przestanę zachowywać się jak prawnik szukający każdej okazji do oddalenia złych osądów. Nie mniej jednak - wstrzęmięźliwość jest wskazana, bo może się tu znaleźć zdjęcie montażu dobrej firmy, którą niesłusznie zmieszamy z błotem...
Jeden przykład o niczym jeszcze nie świadczy.

Aha - to nie kamień, to cegła...co prawda bardzo zużyta, ale cegła..

Kotinka
30-03-2010, 10:31
arkady,
zgrzew 0,2mm z definicji ma niższą wytrzymałość niż normalny.. powierzchnia łączenia jest po prostu mniejsza. Nie znaczy to bynajmniej, że 0,2mm nie spełnia jakichś norm.. spełnia je jak najbardziej, i bynajmniej nie podejmowałbym decyzji o zakupie tych czy innych okien na podstawie infomacji, że ten czy tamten producent "używa" 0,2mm.
pzdr

Nie zgadzam się z Tobą!
Przemieszczenie materiału względem siebie jest identyczne przy wypływce 0,2mm co przy 2 mm. Tyle samo materiału się zgrzewa - mówiąc prościej. Takie same naddatki na zgrzew robi się przy obu wypływkach. Oba zgrzewy są równie "mocne". To jest wyłącznie kwestia kosmetyki. Oczywiście duże firmy przekonują swoich klientów tak jak Ty, bo łatwiej zaczyścić zgrzew 2 mm niż 0,2 mm. Też robimy Schuco i nam się to udaje na Cavie (a głównie robimy Cavę).

Kotinka
30-03-2010, 10:38
A co sadzicie oprofilu salamender?
Zastanawiam sie czy go wląsnie nie brac.
I warto stosowac dodatkowa uszczelke w rame okna?

Uszczelka środkowa ramy ma bardzo duże znaczenie dla dżwiękoszczelności. Poza tym oddziela tzw. strefę suchą od mokrej. Okucia nie są narazone na działanie wilgoci przy takim rozwiązaniu. Nie znam Salamandra, ale ma dobrą opinię. Ze znanych mi profili z uszczelką środkową warte polecenia są Trocal Innonova M5 i Trocal 88 oraz Schuco SI82

finlandia
30-03-2010, 11:01
arkady,
zgrzew 0,2mm z definicji ma niższą wytrzymałość niż normalny.. powierzchnia łączenia jest po prostu mniejsza. Nie znaczy to bynajmniej, że 0,2mm nie spełnia jakichś norm.. spełnia je jak najbardziej, i bynajmniej nie podejmowałbym decyzji o zakupie tych czy innych okien na podstawie infomacji, że ten czy tamten producent "używa" 0,2mm.
pzdr

Nie zgadzam się z Tobą!
Przemieszczenie materiału względem siebie jest identyczne przy wypływce 0,2mm co przy 2 mm. Tyle samo materiału się zgrzewa - mówiąc prościej. Takie same naddatki na zgrzew robi się przy obu wypływkach. Oba zgrzewy są równie "mocne". To jest wyłącznie kwestia kosmetyki. Oczywiście duże firmy przekonują swoich klientów tak jak Ty, bo łatwiej zaczyścić zgrzew 2 mm niż 0,2 mm. Też robimy Schuco i nam się to udaje na Cavie (a głównie robimy Cavę).
Kotinka, fajnie że wczytujesz się w temat..
ale post który zacytowałaś (eś?) jest bardzo stary - ma pewnie ok 2 lat, bo już dawno nie widziałem tu Lekomina, chociaż myślę że czyta to Forum(o ile ma na to czas).
Czy cienki zgrzew jest istotny? Nie jest nawet nowością i wyjątkiem jak to niektórzy promują (chyba już kiedyś pisałem że moja żona dopatrzyła się go dopiero niedawno w swoich oknach produkcji sprzed blisko 10 lat)

A poza tym lekomin też już robi zgrzewy "nitkowe" - uległ modzie..

Kotinka
30-03-2010, 11:04
...byle bez drzwi wejściowych z PVC. Niby się je produkuje, ale osobiście odradzam. PVC to nie jest dobry materiał na drzwi wejściowe, szczególnie w kolorach i zamontowany na południowej lub zachodniej elewacji.
Cóż.. jeśli wybierze sie najtańszą ofertę to g... a nie drzwi się dostanie. Nie ma realnie żadnych przeciwskazań by wykonać drzwi wejsciowe z PVC - podstawa to uczciwy producent. Kolejna sprawa jest to co napisal IVO i dotyczy wlasciwie drzwi z PVC i drewna - zawsze trzeba pamietac o tym ze zamykajac takie drzwi tylko na język czyli jednopunktowo, klilent na wlasne zyczenie zaprasza je do wypaczania sie, drzwi powinny byc zamkniete co najmniej na dwa skoble

A jeszcze lepiej kupić drzwi PCV z zasuwnicą wielopunktową automat. Samo zamknięcie na klamkę gwarantuje ryglowanie na trzech językach.
Poza tym stanowczo odradzam kupno drzwi zewnętrznych z wypełnieniem z tzw. wytłoczki. Świetnie spisują się panele typu sandwich z GFK lub HPL oraz aluminium. Drzwi z profili PCV trzy, cztero lub pięciokomorowych ze wzmocnieniem skrzydła o przekroju zamkniętym łączonym w narożach kostkami zgrzewalnymi są stabilne, wytrzymałe i ciepłe. Mają tę przewagę nad drewnianymi, że nie wymagają konserwacji, nie niszczeją pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a dobrze zrobione na pewno się nie wypaczają. Od stalowych są o wiele cieplejsze. Od aluminiowych cieplejsze i tańsze (nie wiele, ale jednak).

jareko
30-03-2010, 11:05
...A poza tym lekomin też już robi zgrzewy "nitkowe" - uległ modzie..Niestety :(
Moda jest dobra na wybiegu a nie po to by w czymś tam ukazanym na ulicy się pokazać ;) Kobieta musiałaby mieć 80% niedowagi :lol: by większość ubrań z wybiegu nosić
Dlaczego - niestety? Bo wbrew pozorom to brzydko wygląda - zwłaszcza na powierzchni zaokrąglonej.

Kotinka
30-03-2010, 11:11
arkady,
zgrzew 0,2mm z definicji ma niższą wytrzymałość niż normalny.. powierzchnia łączenia jest po prostu mniejsza. Nie znaczy to bynajmniej, że 0,2mm nie spełnia jakichś norm.. spełnia je jak najbardziej, i bynajmniej nie podejmowałbym decyzji o zakupie tych czy innych okien na podstawie infomacji, że ten czy tamten producent "używa" 0,2mm.
pzdr

Nie zgadzam się z Tobą!
Przemieszczenie materiału względem siebie jest identyczne przy wypływce 0,2mm co przy 2 mm. Tyle samo materiału się zgrzewa - mówiąc prościej. Takie same naddatki na zgrzew robi się przy obu wypływkach. Oba zgrzewy są równie "mocne". To jest wyłącznie kwestia kosmetyki. Oczywiście duże firmy przekonują swoich klientów tak jak Ty, bo łatwiej zaczyścić zgrzew 2 mm niż 0,2 mm. Też robimy Schuco i nam się to udaje na Cavie (a głównie robimy Cavę).
Kotinka, fajnie że wczytujesz się w temat..
ale post który zacytowałaś (eś?) jest bardzo stary - ma pewnie ok 2 lat, bo już dawno nie widziałem tu Lekomina, chociaż myślę że czyta to Forum(o ile ma na to czas).
Czy cienki zgrzew jest istotny? Nie jest nawet nowością i wyjątkiem jak to niektórzy promują (chyba już kiedyś pisałem że moja żona dopatrzyła się go dopiero niedawno w swoich oknach produkcji sprzed blisko 10 lat))


Cześć. Sorry! rzeczywiście po raz kolejny wyszła ze mnie blondynka, choć od urodzenia szczycę sie bujną czupryną w kolorze hebanu.
Bynajmniej nie chodzi mi o promowanie zgrzewu 0,2. Czegoś tam szukałam na forum i przypadkowo natrafiłam na dyskusje o wypływce. Trochę się we mnie zagotowalo, aż się zarejestrowałam.

jareko
30-03-2010, 11:37
od razu blondynka ;)
Jak poczytasz FM zobaczysz ze wielu tu blondasów ;)
Nie wdając się w polemiką zbyt dogłębną - zgrzew 0,2 jest słabszy o dwójki ale i tak mocniejszy od wymaganej odporności

finlandia
30-03-2010, 12:28
Czegoś tam szukałam na forum i przypadkowo natrafiłam na dyskusje o wypływce. Trochę się we mnie zagotowalo, aż się zarejestrowałam.

hehe, wiele osób z branzy tak właśnie zaczyna i jest to dość naturalne dla wrażliwych.
Grunt to mieć przekonania, a czy są one słuszne? To pokaże dyskusja :D

bwojtek
30-03-2010, 13:07
Nie wdając się w polemiką zbyt dogłębną - zgrzew 0,2 jest słabszy o dwójki ale i tak mocniejszy od wymaganej odporności
Zawsze mnie ten temat drażni :evil: Prosiłem już Ciebie i Lekomina byście przytoczyli wyniki testów nośności zgrzewów i zawsze nabieraliście wody w usta. Może tym razem podasz namacalne dowody?

T12345T
30-03-2010, 13:21
A jeszcze lepiej kupić drzwi PCV z zasuwnicą wielopunktową automat. Samo zamknięcie na klamkę gwarantuje ryglowanie na trzech językach.

Nie jestem wielkim specjalistą od okuć, więc wierzę na słowo, choć i rozsądek podpowiada, że im więcej mechanicznych "stałych" połączeń skrzydła z ramą tym lepiej dla każdego okienno-drzwiowego wyrobu z PVC poddawanego obciążeniom pochodzącym od zewnętrznych czynników atmosferycznych jaki i ciężaru własnego.


Drzwi z profili PCV trzy, cztero lub pięciokomorowych ze wzmocnieniem skrzydła o przekroju zamkniętym łączonym w narożach kostkami zgrzewalnymi są stabilne, wytrzymałe i ciepłe.

To niestety nic nie znaczące marketingowe ogólniki, choć na pewno każde drzwi z PVC są w jakimś tam stopniu "stabilne, wytrzymałe i ciepłe". Pytanie właśnie o ten stopień i jego odpowiedniość dla mojej inwestycji.


Mają tę przewagę nad drewnianymi, że nie wymagają konserwacji, nie niszczeją pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a dobrze zrobione na pewno się nie wypaczają.

Każde okno i każde drzwi wymagają konserwacji, te z PVC również. Każde okno i każde drzwi z PVC "niszczeje", a poprawniej ulega procesowi starzenia pod wpływem prominiowania UV, co szczególnie widoczne w przypadku okien białych eksponowanych na nasłonecznionych elewacjach. Tak samo szkodliwe dla tego typu okien jest działanie drobin piasku niesionego wraz z wiatrem.
Oba te czynniki nakładające się na siebie dają właśnie efekt "zółknięcia", któremu nie można zapobiec w ogóle, ale można je zdecydowanie opóźnić właśnie dzięki odpowiedniej konserwacji. Co do "wypaczania" dla mnie ten termin zarezerwowany jest dla okien drewnianych, ponieważ wprost odnosi się do zmian wilgotności drewna. Okna PVC wdzięcznie się "odkształcają" i pół biedy jeśli wracają potem do pierwotnego kształtu i wymiaru, gorzej jak im ten wdzięk zostaje na zawsze.


Od stalowych są o wiele cieplejsze. Od aluminiowych cieplejsze i tańsze (nie wiele, ale jednak).
Jeśli mówimy o współczynniku przenikania ciepła, to co do stali zgoda, co do aluminium już nie. Kształtowniki aluminiowe też ewoluują i jest system ramowy okienno-drzwiowy o współczynniku Uf 1,0 W/(m2*K). A co do cen? Każdy je ustala indywidualnie, więc szkoda strzępić jęzorka, co, kto, po ile i dlaczego tak drogo :D

A wszystko to i tak nie zmienia mojego zdania w temacie drzwi wejściowe do domu.

Pozdrawiam

Kotinka
30-03-2010, 13:33
Nie wdając się w polemiką zbyt dogłębną - zgrzew 0,2 jest słabszy o dwójki ale i tak mocniejszy od wymaganej odporności
Zawsze mnie ten temat drażni :evil: Prosiłem już Ciebie i Lekomina byście przytoczyli wyniki testów nośności zgrzewów i zawsze nabieraliście wody w usta. Może tym razem podasz namacalne dowody?

O właśnie, właśnie, ja też chcę liczb i dowodów, choć czasem "czucie i wiara silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko" :D

T12345T
30-03-2010, 13:35
Nie wdając się w polemiką zbyt dogłębną - zgrzew 0,2 jest słabszy o dwójki ale i tak mocniejszy od wymaganej odporności
Zawsze mnie ten temat drażni :evil: Prosiłem już Ciebie i Lekomina byście przytoczyli wyniki testów nośności zgrzewów i zawsze nabieraliście wody w usta. Może tym razem podasz namacalne dowody?

A mnie się trochę wydaje, że ta dyskusja jest bezprzedmiotowa, ponieważ zgodnie z odpowiednią normą "łamane" są próbki naroży zgrzanych lecz nieoczyszczonych. Gdyby któraś z firm chciała zrobić na własny użytek badania dla naroży oczyszczonych na oba te sposoby, to po pierwsze musiałaby dysponować odpowiednim sprzętem, a po drugie nie sądzę by w ogóle zechciała się dzielić publicznie taką "nienormową" wiedzą, bo i tą normową dzieli się zazwyczaj bardzo niechętnie. Generalnie "łamanie naroży" dla swoich producentów wykonują systemodawcy i tam trzeba szukać ewentualnej odpowiedzi w tym dość akademickim sporze.

Pozdrawiam

bwojtek
30-03-2010, 13:42
Nie wdając się w polemiką zbyt dogłębną - zgrzew 0,2 jest słabszy o dwójki ale i tak mocniejszy od wymaganej odporności
Zawsze mnie ten temat drażni :evil: Prosiłem już Ciebie i Lekomina byście przytoczyli wyniki testów nośności zgrzewów i zawsze nabieraliście wody w usta. Może tym razem podasz namacalne dowody?

A mnie się trochę wydaje, że ta dyskusja jest bezprzedmiotowa, ponieważ zgodnie z odpowiednią normą "łamane" są próbki naroży zgrzanych lecz nieoczyszczonych. Gdyby któraś z firm chciała zrobić na własny użytek badania dla naroży oczyszczonych na oba te sposoby, to po pierwsze musiałaby dysponować odpowiednim sprzętem, a po drugie nie sądzę by w ogóle zechciała się dzielić publicznie taką "nienormową" wiedzą, bo i tą normową dzieli się zazwyczaj bardzo niechętnie. Generalnie "łamanie naroży" dla swoich producentów wykonują systemodawcy i tam trzeba szukać ewentualnej odpowiedzi w tym dość akademickim sporze.

Pozdrawiam
Niektóre firmy posiadają własny sprzęt do "łamania" i taki test robią w ramach zakładowej kontroli jakości.

Kotinka
30-03-2010, 13:43
T12345T- oczywiście użyłam paru skrótów myślowych, ale mam wrażenie, że Twoja opinia o drzwiach PCV wzięła się z doswiadczenia użytkowania beznadziejnie wykonanych drzwi z PCV. Zapewniam Cię, że można zrobić dobre drzwi z PCV i bardzo złe drzwi z aluminium. Mówiąc o starzeniu się drzwi z PCV myślałam o profilach okleinowanych renolitem. Białe w Polsce ciągle niezbyt modne.
Nie zetknęłam się jeszcze z profilami drzwiowymi alu o U=1,0, ale poszperam i może wezmę do produkcji.

Charlie
30-03-2010, 15:02
dla mnie drzwi plastykowe w domu to totalne bezguście.
Tak jak złote szprosy/druty 8 mm w białych oknach.
Wiocha pełną gębą :evil:

P.S. w sklepach, obiektach przemysłowych to jeszcze jak Cie mogę aczkolwiek ze względów wytrzymałościowych to aluminium jest najlepsze.

jareko
30-03-2010, 15:37
...Prosiłem już Ciebie i Lekomina byście przytoczyli wyniki testów nośności zgrzewów i zawsze nabieraliście wody w usta....zapraszam w takim razie do ITB - tam dokładne dane uzyskasz :)

jareko
30-03-2010, 15:39
....Wiocha pełną gębą :evil:
P.S. w sklepach, obiektach przemysłowych to jeszcze jak Cie mogę aczkolwiek ze względów wytrzymałościowych to aluminium jest najlepsze.
http://images47.fotosik.pl/276/0cf0ea06accfa909m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0cf0ea06accfa909)
aż taka wiocha?
i żeby było ciekawiej dostępne także na rdzeniu z aluminium :)

czmirek
30-03-2010, 15:40
dla mnie drzwi plastykowe w domu to totalne bezguście.
Tak jak złote szprosy/druty 8 mm w białych oknach.
Wiocha pełną gębą :evil:

P.S. w sklepach, obiektach przemysłowych to jeszcze jak Cie mogę aczkolwiek ze względów wytrzymałościowych to aluminium jest najlepsze.

charlie czyli dla Ciebie kilka klikanascie kilkaset tysiecy ludzi ktorzy maja drzwi z pcv w kolorze bialym sa pozbawieni gustu?
napatrzylem sie na drzwi biale w pcv i sa rownie dobre jak alu lub drewno kolor lub jego brak

T12345T
30-03-2010, 15:51
T12345T- oczywiście użyłam paru skrótów myślowych, ale mam wrażenie, że Twoja opinia o drzwiach PCV wzięła się z doswiadczenia użytkowania beznadziejnie wykonanych drzwi z PCV. Zapewniam Cię, że można zrobić dobre drzwi z PCV i bardzo złe drzwi z aluminium. Mówiąc o starzeniu się drzwi z PCV myślałam o profilach okleinowanych renolitem. Białe w Polsce ciągle niezbyt modne.
Nie zetknęłam się jeszcze z profilami drzwiowymi alu o U=1,0, ale poszperam i może wezmę do produkcji.

Co masz szperać. Spróbuj tu (http://www.pural-profile.de/start.htm)

A te drzwi? No parę sztuk w życiu widziałem, a kilka kiedyś nawet popełniłem. Brr.

jareko
30-03-2010, 15:51
..charlie czyli dla Ciebie kilka klikanascie kilkaset tysiecy ludzi ktorzy maja drzwi z pcv w kolorze bialym sa pozbawieni gustu?...Na to wygląda ;)
O wiele ładniej wyglądają drzwi drewniane pomalowane na biało hi hi :lol:
Miałem okazję pooglądać sobie sporo drzwi drewnianych po raptem kilku latach użytkowania - nigdy w swoim domu takich nie zamontuję. Pomijam już walory estetyczne, bo jakoś tak dziwnie się składa, że okna i drzwi okleinowane w PVC coraz częściej wyglądają bardziej "drewniano" jak samo drewno. Tylko to co się z nimi dzieje.
Ale czmirku - Charlie od dawna jest orędownikiem drewna i tylko drewna

Charlie
30-03-2010, 21:27
już widzę w rezydencjach drzwi i okna z PVC 8)

jareko
30-03-2010, 21:32
już widzę w rezydencjach drzwi i okna z PVC 8) zależy co rozumiesz pod pojęciem "rezydencja"
Wygląd domu czy zawartość portfela właściciela?
Oj Charlie, zdziwiłbyś się, ogromnie byś się zdziwił widząc w obu wypadkach okna PVC w pełnym wypasie.

IVO333
30-03-2010, 23:27
już widzę w rezydencjach drzwi i okna z PVC 8) zależy co rozumiesz pod pojęciem "rezydencja"
Wygląd domu czy zawartość portfela właściciela?
Oj Charlie, zdziwiłbyś się, ogromnie byś się zdziwił widząc w obu wypadkach okna PVC w pełnym wypasie.

A ja na moją chałupę czasem mówię 'rezydencja" 8) I sama tam PCV-ka....

A na poważnie, różnie rozumiane "rezydencje" to drobny odsetek rynku i nie ekscytujmy się nimi, tzw. mainstream dzieli swoje sympatie i ciągoty między drewno i PCV niekoniecznie równo i niekoniecznie na korzyść drewna. Ale nie wywołujmy tu wojny.

Pozdrawiam

Charlie
31-03-2010, 08:41
dla mnie drzwi plastykowe w domu to totalne bezguście.
Tak jak złote szprosy/druty 8 mm w białych oknach.
Wiocha pełną gębą :evil:

P.S. w sklepach, obiektach przemysłowych to jeszcze jak Cie mogę aczkolwiek ze względów wytrzymałościowych to aluminium jest najlepsze.

charlie czyli dla Ciebie kilka klikanascie kilkaset tysiecy ludzi ktorzy maja drzwi z pcv w kolorze bialym sa pozbawieni gustu?
napatrzylem sie na drzwi biale w pcv i sa rownie dobre jak alu lub drewno kolor lub jego brak

dobre może i są ale wybacz, do Wilanowa czy centrów dużych miast plastyku żaden architekt miasta nie wpuści. Owszem - blokowiska, koszmarki jednorodzinne w stylu pseudodworków na działce 1200 m2 gdzie cena Panie czyni cuda to masa tego idzie. Ale tam gdzie liczy się prestige i luksus tam króluje drewno.
PVC jest dla biednych i tak jest na calym świecie :D

czmirek
31-03-2010, 08:47
PVC jest dla biednych i tak jest na calym świecie

masz u mnie nagrode za dowcip roku na FM po nagrode zglos sie na majorke
nagroda jest kubel zimnej wody na otrzezwienie

ps. jesli handluje sie drewnem trudno o trzezwy punkt widzenia na alu. i pcv

Kotinka
31-03-2010, 09:23
Ale tam gdzie liczy się prestige i luksus tam króluje drewno.[/quote]



No to jest dopiero marketingowy frazes.
Ale Panowie nie kłóćmy się: De gustibus non disputandum.


Sprzedaż stolarki drewnianej jest na pewno bardzo oplacalna, zwłaszcza dla tych firm, które mają możliwość świadczenia obsługi serwisowej.

31-03-2010, 10:24
Czy ktoś z Was ma może opinię nt okuć okien Siegenia? Warto?czy lepsze są jednak roto?
Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze okien?

bwojtek
31-03-2010, 10:50
Czy ktoś z Was ma może opinię nt okuć okien Siegenia? Warto?czy lepsze są jednak roto?
Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze okien?
Siegenia to bardzo dobra firma. Napisz jednak o jakie konkretnie modele okuć chodzi!

31-03-2010, 11:02
Przedstawiciel zaproponował mi okucia Siegenia RU profil Awantgarde 7000.

Co o nich myślisz?

bwojtek
31-03-2010, 11:13
Czyli chodzi o okna z firmy na "D" okuwane najtańszym okuciem Siegenia i nieoryginalnymi zaczepami, itp. Jeżeli to okna do domu to odpuść sobie.

Kotinka
31-03-2010, 14:36
Czy ktoś z Was ma może opinię nt okuć okien Siegenia? Warto?czy lepsze są jednak roto?
Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze okien?

Okucia nie najważniejsze. Ale skoro już... Warto się dopytać - jakie mają funkcje, czy są grzybki antywyważeniowe (ile?), czy jest stopniowanie uchyłu, a w Siegenii może być zaczep zima - lato. Zapytaj z jakiego materiału klamki (dobre są secoustic z Hoppe). Sprawdź różnicę w cenie między skrzydłami RU a R - zawsze lepiej kupić RU, bo od razu masz mikrowentylację. Siegenia dobra i Maco, Winkhaus Auto-pilot również, Roto nie znam, GU do ciężkich skrzydeł nie polecam.

Przy wyborze okien dobrze jest znać firmę, która Ci te okna sprzeda i zamontuje.

IVO333
31-03-2010, 14:52
Czy ktoś z Was ma może opinię nt okuć okien Siegenia? Warto?czy lepsze są jednak roto?
Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze okien?

Okucia nie najważniejsze. Ale skoro już... Warto się dopytać - jakie mają funkcje, czy są grzybki antywyważeniowe (ile?), czy jest stopniowanie uchyłu, a w Siegenii może być zaczep zima - lato. Zapytaj z jakiego materiału klamki (dobre są secoustic z Hoppe). Sprawdź różnicę w cenie między skrzydłami RU a R - zawsze lepiej kupić RU, bo od razu masz mikrowentylację. Siegenia dobra i Maco, Winkhaus Auto-pilot również, Roto nie znam, GU do ciężkich skrzydeł nie polecam.

Przy wyborze okien dobrze jest znać firmę, która Ci te okna sprzeda i zamontuje.

Litości, nie generalizować proszę. Okucia to dłuższy temat ale nie jest prawdą to co nieraz jest tu pisane że każde są dobre aby tylko były prawidłowo zamontowane i konserwowane.
Najtańsza linia Siegenii na której okuwana jest Avantgarde to szajs straszny. Stwierdzić to można już po kilku miesiącach użytkowania. Siegenia Favorit to taka przyzwoita średnia, Titan natomiast to już dobre okucie bardzo zbliżone w budowie i rozwiązaniach do Aubi.

Pozdrawiam

bwojtek
31-03-2010, 15:04
W formie ciekawostki powiem, że na FENSTERBAU FRONTALE Siegenia pokazała nowe okucie (nie pamiętam nazwy), które łączy najlepsze cechy Favorta i IP.

tracer1
31-03-2010, 19:38
Witam
Szukałem na forum ale nic nie znalazłem odnośnie tych dwóch profili okiennych. Czy ktoś je stosuje u siebie w domu i czy po okresie gwarancji wystąpiły problemy??? Dostaliśmy dobrą cenę za Ave i nie mogę się zdecydować. Macie inne dobre lecz nie drogie okna(profile) i firmy sprzedające i zakładające okna?
POZNAŃ pozdrawiam

bwojtek
01-04-2010, 07:26
Problemy z oknami na profilach "A" występują jeszcze przed gwarancją i w jej trakcie :lol:

Barthelemy
01-04-2010, 09:31
Mam w domu cala gore w Avandgarde i i strasznie zaluje, ze je kupilem. Problemy pojawily sie juz przy wstawianiu i trwaja, az do dzis.
Natomiast na dole wstawilem okna z Castoramy 6-cio komorowe (cena podobna do avandgarde) i jestem z nich bardzo zadowolony.

jareko
01-04-2010, 09:32
Problemy z oknami na profilach "A" występują jeszcze przed gwarancją i w jej trakcie :lol:a później już nie? :P

ZbynioR
02-04-2010, 22:11
witam!
Mam do Was pytanie o okna a mianowicie o Veke.
Zakupiłem okna w 2007 roku, a teraz okazuje się że praktycznie wszystkie pękły na zgrzewach..
Czy mi się wydaje czy to nie jest normalna sytuacja i powinienem to reklamować?
Pomóżcie jak sie do tego zabrać i jak rozmawiać z firmą w której kupowaliśmy okna i która dokonywała montażu, aby nas nie przekręcili.

Popękanie zgrzewów to nie jest normalna rzecz, prawda??

Teraz firma zmieniła produkcję profili Veka na profile Brügmann.
Nie wiem kompletnie co to jest Brügmann..... Co w przypadku jeśli by chcieli na nie wymieniać te okna? Chyba zresztą one są tańsze niż veka i nie wiem czy lepsze, choć jak widać nasza veka popękała na zgrzewach ale to złe wykonanie.

Tragedia wymieniać okna w wykończonym już domu. Z zewnątrz nie ma jednak koloru położonego (tynku) a jedynie ocieplenie...

jareko
02-04-2010, 22:24
pekanie zgrzewów nie jest normalne i nie ma co dalej wdawać się w szczegóły - okna do wymiany, każde które ma choć jeden zgrzew pęknięty
Inna sprawa, czy producent, który tak spier... jedne okna nie sper.. kolejnych - bez względu w jakim profilu je wykona

wypowiem teraz swoją prywatną ocenę - Brungman dla mnie jest profilem o wiele lepszym od przereklamowanej Veki

bwojtek
02-04-2010, 22:49
witam!
Mam do Was pytanie o okna a mianowicie o Veke.
Zakupiłem okna w 2007 roku, a teraz okazuje się że praktycznie wszystkie pękły na zgrzewach..
Czy mi się wydaje czy to nie jest normalna sytuacja i powinienem to reklamować?
Pomóżcie jak sie do tego zabrać i jak rozmawiać z firmą w której kupowaliśmy okna i która dokonywała montażu, aby nas nie przekręcili.

Popękanie zgrzewów to nie jest normalna rzecz, prawda??

Teraz firma zmieniła produkcję profili Veka na profile Brügmann.
Nie wiem kompletnie co to jest Brügmann..... Co w przypadku jeśli by chcieli na nie wymieniać te okna? Chyba zresztą one są tańsze niż veka i nie wiem czy lepsze, choć jak widać nasza veka popękała na zgrzewach ale to złe wykonanie.

Tragedia wymieniać okna w wykończonym już domu. Z zewnątrz nie ma jednak koloru położonego (tynku) a jedynie ocieplenie...

Walcz z gwarantem (bo już nie ze sprzedawcą po tym czasie) o pokrycie kosztów naprawy szkód (elewacji). Ale najpierw warto poznać przyczynę pęknięć zgrzewów.

bwojtek
03-04-2010, 15:40
Właśnie obejrzałem na TVNTURBO program o produkcji okien drewnianych w MS. Ciekawy materiał - polecam każdemu kto interesuje się tematem okien. Przy okazji dowiedziałem się też nowości, że MS ma własny tartak! A myślałem, że oni tylko w PCV są mocni.

ZbynioR
06-04-2010, 12:35
Walcz z gwarantem (bo już nie ze sprzedawcą po tym czasie) o pokrycie kosztów naprawy szkód (elewacji). Ale najpierw warto poznać przyczynę pęknięć zgrzewów.

co oznacza że nie ze sprzedawcą po tym czasie?
Ten Anpol ze Staszowa był producentem tych okien, bo miał ten profil Veka, a w gwarancji jest napisane że jest 5 lat na ramy, okucia, szyby itp..
To już do Veki powinieniem się zgłosić??

Właśnie dzwonię do sprzedawcy okien, ciekawe co mi powie :(
Na szczęście jeszcze koloru nie mam zaciągniętego na zewnątrz a siatka i klej ale to i tak będzie brud-syf i bałagan z wymiana.. A zanimdo wymiany dojdzie to zapewne walka mnie czeka :(
A kolejna sprawa, to jeśli źle wykonali te okna to czy kolejne zrobią dobrze??
skóra mi cierpnie :(

bwojtek
06-04-2010, 15:04
Chodziło mi o to, że przez 2 lata masz odpowiedzialność sprzedawcy niezależnie od gwarancji. Później pozostają wyłącznie prawa wynikające z gwarancji, która jest dobrowolna i jej zakres też może być ograniczony. Jeżeli sprzedawca jest jednocześnie producentem okien i wystawcą karty gwarancyjnej to oczywiście wtedy odpowiedzialna jest cały czas ten sam podmiot. Natomiast inaczej wygląda to kiedy kupujemy okna od firmy handlowej/montażowej (a tak jest zazwyczaj).

ZbynioR
06-04-2010, 23:32
dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. :)
Niestety dziś się nie dodzwoniłem do tej firmy ale będę próbował aż do skutku, w miedzyczasie wysyłając pisemną reklamacje.
tymczasem pozdrawiam.

tburza72
08-04-2010, 13:10
witam szukam producentów z woj. pomorskiego prosze o pomoc na emaila [email protected] POZDRAWIAM!!!

finlandia
10-04-2010, 14:07
Właśnie obejrzałem na TVNTURBO program o produkcji okien drewnianych w MS. Ciekawy materiał - polecam każdemu kto interesuje się tematem okien. Przy okazji dowiedziałem się też nowości, że MS ma własny tartak! A myślałem, że oni tylko w PCV są mocni.
Jest! do obejżenia na vod.onet.pl (bo na powtórki nie mogłem trafić)
Film profesjonalny / w dobrym tego słowa znaczeniu/ - dobrze pokazuje produkcję okien z drewna. Firma też ok, chociaż niczym szczególnym mnie na tym filmie nie zaskoczyli. Słusznie jest zaliczana do krajowej czołówki.

miro_k
12-04-2010, 12:44
Witam, piszę po raz pierwszy na tym forum , jestem na etapie wyboru okien do montażu w stanie surowym i chciałbym się dowiedzieć czy jest Wam znana firma Pumar Ryki, poniewaz otrzymałem od nich ofertę na profilu Schuco Corona CT70 AS Rondo kolor jednostronny dąb i jest interesująca, okucie UR/DK pierwsza część to uchylno rozwierne ale to DK co oznacza.
Okna Avantgarde pomijam, mam jeszcze ofertę na profilu Veka z okuciami Winkhaus.
Prosiłbym także o kontakt lub nazwę firmy sprawdzonych producentów z okolic Warki,Kozienic, ewentualnie Góra Kalwaria, Grójec.
Z góry dziękuję.
Mirek

huraganowy
13-04-2010, 23:39
Wypośrodkowanie może być na aluplast okuciach winkhaus

Charlie
15-04-2010, 08:16
Witam, piszę po raz pierwszy na tym forum , jestem na etapie wyboru okien do montażu w stanie surowym i chciałbym się dowiedzieć czy jest Wam znana firma Pumar Ryki, poniewaz otrzymałem od nich ofertę na profilu Schuco Corona CT70 AS Rondo kolor jednostronny dąb i jest interesująca, okucie UR/DK pierwsza część to uchylno rozwierne ale to DK co oznacza.
Okna Avantgarde pomijam, mam jeszcze ofertę na profilu Veka z okuciami Winkhaus.
Prosiłbym także o kontakt lub nazwę firmy sprawdzonych producentów z okolic Warki,Kozienic, ewentualnie Góra Kalwaria, Grójec.
Z góry dziękuję.
Mirek

Pumar z RYK to dosyć znana firma na lokalnym rynku jednak w mojej ocenie o ambiwalentnej opinii .

W Warce jest firma Stolpol/Solplast - drewno, pvc Schuco i Aluminium.
W Grójcu jest rodzinny producent Alplast pracujący na KBE i też produkujący Aluminium o niezłej reputacji.

Charlie
15-04-2010, 08:33
co do tzw., "bezszwowej" strefy zgrzewu to moja Teściowa ma takie okna już ładnych parę lat i sa bez zastrzeżeń.
Śmiem twierdzić, że różnice wytrzymałościowe pomiędzy "szwem" i jego brakiem można zaklasyfikować do akademickiej dyskusji jajogłowych spierających sie zwykle o wyższość świąt BN nad WN w odniesieniu do praktycznej czyli użytkowej strony .

Takim kolejnym, bezpłciowym tematem są rzeczywiste czyli użytkowe różnice pomiędzy okuciami okiennymi typu "Wikhaus" czy "Roto" czy "Siegenia" , które są żadne - obie marki mają identyczne funkcje a sprawy różnic tak naprawdę dotyczą sfery produkcji okna, wydajności odcinkowej, komplementarności dostaw do producenta okien, ceny, polityki marketingowej dla B2B, wsparcia doradczego, zinformatyzowania procesu komunikacji i kilku innych jeszcze aspektów kompletnie nie mających zastosowania dla Klienta końcowego.

Rudid
15-04-2010, 17:19
Witam
Prosze o pomoc w sprawie wyboru producenta okien.
Wymieniam okna w bloku z 92r d rugie piętro w Lublinie.
I opcja Fabryka Okien SPECTRUM system KBE 5 komór okucie Maco-montaż fabryczny
II opcja Podlaska fabryka okien Witraż-przedstawiciel w Lublinie PZB BUD-TECH system efectline VEKA 5 komór okucie siegienia
Co dziwne różnica cenowa na korzyść Spectrum wynika głównie z wyceny montażu
Proszę o prostą zrozumiałą odpowiedź

adamrw
15-04-2010, 17:54
Witam,


KONSTRUKCJA___szerokosc pakietu____GRUBOŚĆ SZKŁA____WAGA 1 m2_____MAX POW_____MAX WAGA_____k=
33,2/12/4/12/4_____38_______14________35_______2,5___87,5___0,7
44,4/12/4/12/4_____40________16_______40_______2,2____88___ 0,7


czy Waszym zdaniem wstawienie takich szyb do okna balkonowego (typowego, czyli 212,5x86,5) od południowej strony (ciemna okleina) może być groźne dla profilu Si82? Mam na myśli wypaczenia oraz ewentualne opadanie drzwi (planuję niski próg)?

pozdrawiam
Adam

jareko
15-04-2010, 19:55
nie jest groźne

Charlie
15-04-2010, 22:28
Witam
Prosze o pomoc w sprawie wyboru producenta okien.
Wymieniam okna w bloku z 92r d rugie piętro w Lublinie.
I opcja Fabryka Okien SPECTRUM system KBE 5 komór okucie Maco-montaż fabryczny
II opcja Podlaska fabryka okien Witraż-przedstawiciel w Lublinie PZB BUD-TECH system efectline VEKA 5 komór okucie siegienia
Co dziwne różnica cenowa na korzyść Spectrum wynika głównie z wyceny montażu
Proszę o prostą zrozumiałą odpowiedź


osobiscie znam Spectrum z audytów - przyzwoita firma.
Witraża nie znam.

Rudid
18-04-2010, 14:53
Wielkie dzięki Charlie
Jakby ktoś miał jakieś informacje o Podlaskiej fabryce okien Witraż prosze o informację.

Klodziki
18-04-2010, 15:37
Witam.

Proszę o pomoc, spośród ofert i wycen okien z różnych firm, wybraliśmy 3 i tu mamy dylemat ;)

Avante, M&S czy wrocławski "WIMAROL - okna z Wrocławia" (robią na Schuco i okuciach WinkHaus).
Wszystkie okna w pakiecie trzyszybowym, cena prawie identyczna.
Specjaliści pewnie znają doskonale te firmy i okna, ale napiszę co mam w ofercie.

1. Avante - Superclima 0,6, Profil Idea (Decenunik zendow), okucia Roto Nt Multi, ciepła ramka itd. w cenie roczne ubezpieczenie okien.
2. MS - okna TYTANOWEtermo, szklenie 0,5, profil brugmann, okucia Maco, wzmocnienie tytanowe, ciepła ramka itd.
3. Wimarol - SCHUCO CT 70 -CAVA 70/82, okucia WinkHaus Activpilot, szyba Ug=0,5,, uszczelki EPDMw.

Proszę o podpowiedź czy poprostu brać które tańsze, bo są na tyle porównywalne, czy któreś okna górują w tym zestawieniu????
Wimarol może być tu nieznany, są zarówno producentem jak i sprzedawcą, ponoć bardzo dobra firma.

wojgoc
18-04-2010, 22:42
jeśli ceny są podobne to moze warto sie przyjrzeć montażowi - kto jakie ma doświadczenie w tej materii.

Klodziki
18-04-2010, 22:45
Zasięgnęłam też opinii w temacie montażu i też w tych 3 firmach jest ok.

miro_k
19-04-2010, 14:55
Wypośrodkowanie może być na aluplast okuciach winkhaus

Panu od Veki chyba nie zależy na sprzedaży, ponieważ zrobił pomiary i już drugi tydzień zero odzewu.

wojgoc
19-04-2010, 15:54
pokieruj sie lokalnym patriotyzmem i weź firme z wrocławskim rodowodem

finlandia
19-04-2010, 16:48
Panu od Veki chyba nie zależy na sprzedaży, ponieważ zrobił pomiary i już drugi tydzień zero odzewu.

Eee tam, zaraz niezależy.
Może po prostu ma dość pracy i nie ma zwyczaju "wydzwaniać" za klientami.
Czasem przy pierwszej wycenie proszę o numer kontaktowy i widzę jak niektórzy się obawiają go podać, bo uważają, że będę ich "dręczył"- wydzwaniał i namawiał na zakup u mnie..
Warto zadzwonić i zapytać o tą wycenę- to nie jest olewanie Klienta a sposób bycia (wiem, bo sam tak mam;-) ).

jareko
19-04-2010, 17:16
Eee tam, zaraz niezależy.
Może po prostu ma dość pracy i nie ma zwyczaju "wydzwaniać" za klientami.
Czasem przy pierwszej wycenie proszę o numer kontaktowy i widzę jak niektórzy się obawiają go podać, bo uważają, że będę ich "dręczył"- wydzwaniał i namawiał na zakup u mnie..
Warto zadzwonić i zapytać o tą wycenę- to nie jest olewanie Klienta a sposób bycia (wiem, bo sam tak mam;-) ).zawsze czuje się niezręcznie w podobnej sytuacji. Zawsze proszę o zwrotny mail potwierdzający otrzymanie oferty - tak niewiele a jednak dla wielu nie do przeskoczenia :(. Pozwalam sobie w ciągu dwu tygodni, przy braku odpowiedzi, wysłać jeszcze raz ale czuje się i tak jak intruz co się narzuca ze swoimi usługami.
Miałem już kilka razy sytuacje gdy klient po kilku dniach dzwonił ze nie otrzymał oferty mimo ze była wysyłana
Komunikacja - tak niewiele a jednak zmienia relacje miedzy dwiema stronami

JarekKos
21-04-2010, 14:37
okucie UR/DK pierwsza część to uchylno rozwierne ale to DK co oznacza.


DK to skrót od DrehKipp z niemieckiego i oznacza to samo co RU czyli RozwiernoUchylne

JarekKos
21-04-2010, 14:39
Eee tam, zaraz niezależy.
Może po prostu ma dość pracy i nie ma zwyczaju "wydzwaniać" za klientami.
Czasem przy pierwszej wycenie proszę o numer kontaktowy i widzę jak niektórzy się obawiają go podać, bo uważają, że będę ich "dręczył"- wydzwaniał i namawiał na zakup u mnie..
Warto zadzwonić i zapytać o tą wycenę- to nie jest olewanie Klienta a sposób bycia (wiem, bo sam tak mam;-) ).


No właśnie :)
Może ma dużo pracy chwilowo i po porostu sobie zapomniał o tej jednej ofercie :)

Też mnie chwilę tu nie było, co nie oznacza, że mam gdzieś to forum :)

Pozdrawiam

jareko
21-04-2010, 16:06
jaja jak berety
I co o Was, forumowicze w ogóle myśleć?
Telefon, poznaje klienta po głosie, bo dość charakterystyczny, robiłem mu kiedyś ofertę - zresztą nie ważne.
Kupił sobie okna a dziś do mnie dzwoni z zapytaniem - jak je montować?
Konstrukcja niewielka - szerokość tak z 3,7mb wysokość tez niewielka - coś około 2,5, w sumie 9,25 mkw, za moją namową (bo różne idiotyzmy mu wciskali) zastosowane słupy statyczne ale.... ale jakoś nikt nie pomyślał by te słupy w jakiś sposób zamontować do murów.
Pytam się, po jaką cholerę w takim razie w ogóle taki słup?
Rozmowa z montażystą któremu miałem wytłumaczyć jak to połączyć też dziwna - chłopak mimo dobrych chęci widać że ma mgliste pojęcie o tym co ma robić,
Zdziwienie w głosie "a jak go (ten słup) mam zamocować?" Totalna amatorszczyzna. Kolejne jego pytanie jeszcze lepsze - "jak to wszystko wstawić w otwór?"
Załamać się idzie.
A w sieci jest tyle różnych informacji co i jak robić należy. Wystarczy chcieć się doszkolić.

Klodziki
21-04-2010, 17:17
Witam.

Proszę o pomoc, spośród ofert i wycen okien z różnych firm, wybraliśmy 3 i tu mamy dylemat ;)

Avante, M&S czy wrocławski "WIMAROL - okna z Wrocławia" (robią na Schuco i okuciach WinkHaus).
Wszystkie okna w pakiecie trzyszybowym, cena prawie identyczna.
Specjaliści pewnie znają doskonale te firmy i okna, ale napiszę co mam w ofercie.

1. Avante - Superclima 0,6, Profil Idea (Decenunik zendow), okucia Roto Nt Multi, ciepła ramka itd. w cenie roczne ubezpieczenie okien.
2. MS - okna TYTANOWEtermo, szklenie 0,5, profil brugmann, okucia Maco, wzmocnienie tytanowe, ciepła ramka itd.
3. Wimarol - SCHUCO CT 70 -CAVA 70/82, okucia WinkHaus Activpilot, szyba Ug=0,5,, uszczelki EPDMw.

Proszę o podpowiedź czy po prostu brać które tańsze, bo są na tyle porównywalne, czy któreś okna górują w tym zestawieniu????




Wimarol może być tu nieznany, są zarówno producentem jak i sprzedawcą, ponoć bardzo dobra firma.

Podnoszę temat, może ktoś jednak mi odpowie;)

jareko
21-04-2010, 17:41
skoro zaległa cisza w interesującym cie temacie może po prostu mało mamy wiedzy w tym temacie by za ciebie podjąć decyzje?
A co na Twoje pytanie odpowiedziano ci w grupie budującej? Tam najprędzej trafisz na odpowiedz wśród osób z twego terenu

czmirek
21-04-2010, 19:43
Wimarol może być tu nieznany, są zarówno producentem jak i sprzedawcą, ponoć bardzo dobra firma.

Wimarol jest znany z dobrych okien ale nie jest taki znany na rynu krajowym jak inne firmy np. oknoplast czy m&s
jesli masz kupowac okna to kupuj od lokalnego producenta serwis na miejscu

bwojtek
21-04-2010, 20:47
jesli masz kupowac okna to kupuj od lokalnego producenta serwis na miejscu
Jeżeli wogóle w danej firmie istnieje coś takiego jak serwis. Akurat duże ogólnopolskie firmy nie mają się czego w tym temacie wstydzić. Trzeba pamiętać, że utrzymanie kilku serwisantów (wynagrodzenie i hotele) + samochody + koordynator to koszty większe niż zyski niektórych małych producentów. Jeżeli producent jest "za płotem" to można liczyć, że przyjdzie "Franek okuwacz" po godzinach i coś naprawi. Jak producent jest dalej a nie ma etatowych serwisantów to na realizację reklamacji można czekać miesiącami i się nie doczekać.

Julies
21-04-2010, 20:53
czy warto inwestować w szyby i okucia antywłamaniowe? Dostaliśmy wycenę oknoplastu na okna platinium oraz na okna antywłamaniowe też z oknoplastu (SZYBA P4, OKUCIA WK2, KLAMKI Z KLUCZYKAMI). Różnica w cenie to 4 600zł. Jest sens?

jareko
21-04-2010, 21:11
dziwnie postawione pytanie
Okucia i szyby to nie jest Giełda Papierów Wartościowych byś w nią inwestował ;). Inwestujesz w poczucie własnego bezpieczeństwa i różnie można oceniać taka inwestycje. Na pewno w jednym wypadku jest to inwestycja z założenia chybiona - okna o maksymalnie podwyższonej odporności na włamanie i brak przy tym odpowiednio zaprojektowanego systemu alarmowego i monitoringu. Jedno z drugim musi iść w parze jeśli ma to mieć jakikolwiek sens

wojgoc
21-04-2010, 21:16
kiedyś mi Pan U powiedział, że okucia antywłamaniowe spec otwiera 10s dłużej od normalnych - może czas zmienił na tyle technologie, ze teraz warto doposażyc okno.

ppred
21-04-2010, 21:20
witam,
chciałbym się zapytać czy okno tarasowe 335x245 (szer x wys) da się podzielić na 3 części z możliwością otwierania lub przesuwania części zewnętrznej.
Dodatkowo montaż byłby w warstwie ocieplenia (ściana 3W) + roleta, a szkło 3szybowe.
I wszystko w rozsądnych pieniądzach :)
Tzn wiem ze się pewnie da tylko czy to nie będzie to wszystko razem powodowało dużych problemów w użytkowaniu

jareko
21-04-2010, 21:26
w rozsądnych pieniądzach, biorąc pod uwagę interpretacje tego pojęcia na FM - przykro mi, nic się z twych założeń zrobić nie da

wojgoc - pan U może wiele mówić i generalizować ale w jednym ma racje - co z tego ze ma się okucia WK-2 mając okna drewniane
ale w 10 sekund ? żartuje sobie z Ciebie

Klodziki
21-04-2010, 21:28
Jeżeli wogóle w danej firmie istnieje coś takiego jak serwis. Akurat duże ogólnopolskie firmy nie mają się czego w tym temacie wstydzić. Trzeba pamiętać, że utrzymanie kilku serwisantów (wynagrodzenie i hotele) + samochody + koordynator to koszty większe niż zyski niektórych małych producentów. Jeżeli producent jest "za płotem" to można liczyć, że przyjdzie "Franek okuwacz" po godzinach i coś naprawi. Jak producent jest dalej a nie ma etatowych serwisantów to na realizację reklamacji można czekać miesiącami i się nie doczekać.

Ok, to może tak ;) Serwis, montaż we wszystkich trzech firmach jest dobry. Jareko nie chcę aby ktoś podejmował decyzję za mnie. Pytam się, bo są tu ludzie znający się znakomicie na oknach, którzy mogą coś doradzić w stylu, że np. "avante superclima są gorsze niź ms okna tytanowe termo" bądź odwrotnie, bądź też że Wimarol proponujący te okna co podałam jest najlepszy. Znacie doskonale te firmy i te okna, może poza firmą Wimarol, ale schuco i okucia winkhaus znacie. Jeśli potrzeba innych danych to ok, jakie?? pozdrawiam

ppred
21-04-2010, 21:34
w rozsądnych pieniądzach, biorąc pod uwagę interpretacje tego pojęcia na FM - przykro mi, nic się z twych założeń zrobić nie da

A za ile to da się zrobić?

Julies
21-04-2010, 21:41
dziwnie postawione pytanie
Okucia i szyby to nie jest Giełda Papierów Wartościowych byś w nią inwestował ;). Inwestujesz w poczucie własnego bezpieczeństwa i różnie można oceniać taka inwestycje. Na pewno w jednym wypadku jest to inwestycja z założenia chybiona - okna o maksymalnie podwyższonej odporności na włamanie i brak przy tym odpowiednio zaprojektowanego systemu alarmowego i monitoringu. Jedno z drugim musi iść w parze jeśli ma to mieć jakikolwiek sens

alarm będzie - mąż będzie zakładał sam więc pewnie się postara ;), monitoring - nie. Dla mnie to przyznam się szczerze jest zbędne...jakoś wychodzę z założenia, że jak się już ktoś ma włamać to i tak to zrobi. Mąż jednak suszy mi głowę dlatego też chciałabym zasięgnąć Waszej opinii czy takie okucia czy wzmocnione szyby rzeczywiście coś dają? Do klamek z kluczykami jestem przekonana więc tu nie ma problemu.

bwojtek
21-04-2010, 21:42
"avante superclima są gorsze niź ms okna tytanowe termo" bądź odwrotnie, bądź też że Wimarol proponujący te okna co podałam jest najlepszy.
Wimarol znam z nazwy ale produktu "na warsztacie" nie miałem. Wybór między dwoma pozostałymi pozostawiam opinii klienta (rzut monetą, mina sprzedawcy, opinia teściowej) bo dla mnie to jak wybór między BMW a Mercedesem. ...a może jeszcze Lexusem?

bwojtek
21-04-2010, 21:44
alarm będzie - mąż będzie zakładał sam więc pewnie się postara ;), monitoring - nie. Dla mnie to przyznam się szczerze jest zbędne...jakoś wychodzę z założenia, że jak się już ktoś ma włamać to i tak to zrobi. Mąż jednak suszy mi głowę dlatego też chciałabym zasięgnąć Waszej opinii czy takie okucia czy wzmocnione szyby rzeczywiście coś dają? Do klamek z kluczykami jestem przekonana więc tu nie ma problemu.
Montaż alarmu bez monitoringu nie ma sensu. Tak samo jak montaż szyb P4 bez okuć przynajmniej WK1 (a raczej WK2+P4+mocowanie szyb+odpowiedni montaż).

Klodziki
21-04-2010, 21:45
bwojtek dziękuje bardzo za odp.

Edyta M
22-04-2010, 01:48
Witam
Co myslicie o oknach Firmy " EXCELLENT" ( interesuja mnie drewniane ), moze ktos mial z nimi kontakt ..... korzystal z uslug tej firmy
Dzieki

Charlie
22-04-2010, 09:39
Witam
Co myslicie o oknach Firmy " EXCELLENT" ( interesuja mnie drewniane ), moze ktos mial z nimi kontakt ..... korzystal z uslug tej firmy
Dzieki
niezła firma , poziom Urzędowskiego

Charlie
22-04-2010, 09:49
czy warto inwestować w szyby i okucia antywłamaniowe? Dostaliśmy wycenę oknoplastu na okna platinium oraz na okna antywłamaniowe też z oknoplastu (SZYBA P4, OKUCIA WK2, KLAMKI Z KLUCZYKAMI). Różnica w cenie to 4 600zł. Jest sens?
te wszystkie elementy są po to potrzebne w przypadku włamania aby można było opóźnić wejście do obiektu i jego grabież do momentu przyjazdu ekipy interwencyjnej - czas reakcji nie powinien przekroczyć 15 minut. Dlatego koniecznym jest zamontowanie alarmu z tzw. powiadomieniem do lokalnego biura ochrony. Niestety taki układ generuje kolejne koszta w postaci comiesięcznej opłaty za ochronę fizyczną. Wydaje się, ze jest to najskuteczniejsza forma zabezpieczenia domu w przystępnej cenie podczas dłuższej nieobecności domowników typu urlop, choroba.

JarekKos
22-04-2010, 21:46
(a raczej WK2+P4+mocowanie szyb+odpowiedni montaż).


Mocowanie szyb :)

Wreszcie ktoś się ujął tematem okien w klasie WK2, gdzie nie wystarcza zastosować okuć WK2 i szyb P4

Pytanie tylko co z tego wyniknie :)
Skoro i tak klient kupi okna z elementami wyposażenia, które prawdopodobnie pogorszą właściwości tych okien, a nie dopilnuje pozostałych rzeczy potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania całego systemu (np.: brak monitoringu w tym przypadku)

Pozdrawiam

me-how
23-04-2010, 00:25
Znacie jakieś firmy od okien godne polecenia, które zrobią szacunkową wycenę na podstawie e-maila? Tydzień temu wysłałem e-mailem dość konkretne zapytanie do 15 firm. Odpowiedziała jedna, a z drugiej pan zadzwonił, że coś tam już odpisują i cisza.
Interesują mnie firmy z Poznania i okolic, zwłaszcza w kierunku Tarnowa Podgórnego. Wśród okien będą 2 balkonowe przesuwne z 2 przeszkleniami 240x130.

miro_k
23-04-2010, 09:08
Eee tam, zaraz niezależy.
Może po prostu ma dość pracy i nie ma zwyczaju "wydzwaniać" za klientami.
Czasem przy pierwszej wycenie proszę o numer kontaktowy i widzę jak niektórzy się obawiają go podać, bo uważają, że będę ich "dręczył"- wydzwaniał i namawiał na zakup u mnie..
Warto zadzwonić i zapytać o tą wycenę- to nie jest olewanie Klienta a sposób bycia (wiem, bo sam tak mam;-) ).

Numer i e-mail podałem przy pierwszej wizycie.W końcu zadzwonił podał cenę, ale gdy zapytałem o szczegóły to nie powiedział wiele ponad to co już przy pomiarach wypytałem.Nie wspomnę o tym, że pocztą nic nie wysłał- czyli w sumie niewiele się dowiedziałem.

finlandia
23-04-2010, 10:59
wojgoc - pan U może wiele mówić i generalizować ale w jednym ma racje - co z tego ze ma się okucia WK-2 mając okna drewniane
ale w 10 sekund ? żartuje sobie z Ciebie

Jareko - masz błędny obraz okien drewnianych i ich twardości. Tzn. masz chyba obraz okien kiepskich, robionych z najtańszej klejonki egzotycznej, która potrafi być miękka jak diabli. Sam też taką widziałem i wiem, że to prawda iż istnieje..

Ale dobre okna to drewno o gęstości nie mniejszej niż 450 kg / m3. A nawet lepiej.
Mam przyjemność (?) czasem wiercić coś w drewnie (np. przykręcam kotwy jak zastępuję pomocnika montażysty) i wiem jak ciężko wchodzi nawet dobry wkręt w dobre drewno.
Dlatego myślę że jesteś w błędzie - okna pcw które poprawiasz po oinnych też pewnie nie zawsze są najlepsze.

Zaczepy w oknach drewnianych, przykręcone odpowiednimi wkrętami będę trzymały mocniej niż te przykręcone do samego plastiku. Tego jestem pewien.

wojgoc
23-04-2010, 11:11
gwoli scislosci Pan U mówił mi to jakieś 13lat temu, i jak zaznaczyłem od tamtej pory pewnie wiele sie zmieniło.

ZbynioR
23-04-2010, 14:39
pekanie zgrzewów nie jest normalne i nie ma co dalej wdawać się w szczegóły - okna do wymiany, każde które ma choć jeden zgrzew pęknięty
Inna sprawa, czy producent, który tak spier... jedne okna nie sper.. kolejnych - bez względu w jakim profilu je wykona

wypowiem teraz swoją prywatną ocenę - Brungman dla mnie jest profilem o wiele lepszym od przereklamowanej Veki

witam wszystkich ponownie,
powracam do was ponownie,
po zgloszeniu reklamacji handlowiec powiedzial ze to pierwszzy raz sie takie cos zdarzylo ... poniewaz nikt przez dwa tygodnie od momentu zgloszenia reklamacji nie odzywal sie znowu zatelefonowalem do szanownego pana handlowca i naszczescie podal mi numer tel do serwisanta.
szanowny serwisant oświadczył mi ze takie pekanie zgrzewów to normalne w przypadku kiedy z jednej strony profil jest bialy a z drugiej kolorowy. powiedział również iż veka stosuje inne wkładki które to właśnie mogą być przyczyną pękania, że przyjadą i żę niby to posklejają i zasilikonują.
czy ktoś w ogóle słyszał żeby tak było robione? bo nie wiem co robić ...

pozdrawiam zbynior

JarekKos
23-04-2010, 17:35
witam wszystkich ponownie,
powracam do was ponownie,
po zgloszeniu reklamacji handlowiec powiedzial ze to pierwszzy raz sie takie cos zdarzylo ... poniewaz nikt przez dwa tygodnie od momentu zgloszenia reklamacji nie odzywal sie znowu zatelefonowalem do szanownego pana handlowca i naszczescie podal mi numer tel do serwisanta.
szanowny serwisant oświadczył mi ze takie pekanie zgrzewów to normalne w przypadku kiedy z jednej strony profil jest bialy a z drugiej kolorowy. powiedział również iż veka stosuje inne wkładki które to właśnie mogą być przyczyną pękania, że przyjadą i żę niby to posklejają i zasilikonują.
czy ktoś w ogóle słyszał żeby tak było robione? bo nie wiem co robić ...

pozdrawiam zbynior

Zbynior,

ten szanowny serwisant powinien dostać order za zasługi dla firmy w której pracuje :) Nie wiem tylko czy byłby to order zadowolenia czy wściekłości ze strony właścicieli.:)

A teraz na poważnie.
Nie jest normalną rzeczą ażeby zgrzewy pękały w narożach. Możliwych przyczyn takiego stanu jest kilka. Nie wchodźmy teraz w szczegóły.
Ale najważniejsze w tym jest to że :

1. Nie da się naprawić pękniętych zgrzewów - czy to u klienta czy to w fabryce.
2. Elementy z pękniętymi zgrzewami należy wymienić

Pozdrawiam

jareko
23-04-2010, 21:28
??? i to mowi serwisant?
Wiesz... i w takich trudnych sytuacjach poznaje sie czy okna kupiło się w FIRMIE czy w garażu.
Zgrzew NIE MA PRAWA PĘKAĆ !!!! To co ci powiedział to lanie wody bądź dowcip prima aprilisowy
Okna z popekanymi zgrzewami SA DO WYMIANY !!! a nie jakiegos klejenia i silikonowania

bwojtek
24-04-2010, 08:30
A swoją drogą interesująca jest przyczyna pękania tych zgrzewów. Pęknięcia są na zgrzewach ram czy skrzydeł? A może w obu przypadkach?
Jeżeli pękają wyłącznie ramy to niestety przyczyną może być wadliwy montaż. Masz jakieś fotki?

ewabart
24-04-2010, 14:49
A swoją drogą interesująca jest przyczyna pękania tych zgrzewów. Pęknięcia są na zgrzewach ram czy skrzydeł? A może w obu przypadkach?
Jeżeli pękają wyłącznie ramy to niestety przyczyną może być wadliwy montaż. Masz jakieś fotki?

Witajcie
mam prośbę w sprawie sprawdzenia ofertę jaką otrzymałam

Dostałam ofertę na okna z Globart MS - MS line, z pakietem 3 szybowym, u 0,5 - 0,6 za wszytskie okna w kolorze ok 15.000 z montażem i VAT, mam ok 16 róznych okien, czy cena ok w stosunku do jakości?

Będę wdzięczna za odpowiedź lub pomoc na co zwrócić uwagę
Dzięki
Ewa

jareko
24-04-2010, 14:52
ewbart - będę z lekka złośliwy.
Mam ofertę na BMW w kolorze białym, czy XXX złotych jest to dużo czy mało? Nadmienię że auto ma cztery koła i jedno zapasowe :P

a na serio - nikt o zdrowych zmysłach nie odpowie ci na tak postawione pytanie - pojecie 16 różnych okien wymusza odpowiedź - cena może być różna, kwadratowa czy podłużna :P

ewabart
24-04-2010, 14:59
ewbart - będę z lekka złośliwy.
Mam ofertę na BMW w kolorze białym, czy XXX złotych jest to dużo czy mało? Nadmienię że auto ma cztery koła i jedno zapasowe :P

a na serio - nikt o zdrowych zmysłach nie odpowie ci na tak postawione pytanie - pojecie 16 różnych okien wymusza odpowiedź - cena może być różna, kwadratowa czy podłużna :P

Jareko
rozumiem Twoją uszczypliwość ale nie podali mi żadnej ceny za jedno okno.

W takim razie postawię inaczej pytanie czy MS line z 3 szybami są w miarę dobrymi oknami, czy poprosić o dodatkową ofertę

jareko
24-04-2010, 15:04
My też nie potrafimy ustosunkować się do ceny gdyż podałaś, podobnie jak oni, minimum informacji - 16 okien może kosztować 10 tys może też kosztować 60 tyś.
A co do MS-a - firma mająca dobrą "prasę" na tym i na innych forach budowlanych

ewabart
24-04-2010, 15:13
My też nie potrafimy ustosunkować się do ceny gdyż podałaś, podobnie jak oni, minimum informacji - 16 okien może kosztować 10 tys może też kosztować 60 tyś.
A co do MS-a - firma mająca dobrą "prasę" na tym i na innych forach budowlanych

wiesz gdbym się na tym znała nie prosiłabym o pomoc, a tak wylałeś nie potrzebnie za dużo żółci, jeszcze Ci się pewnie przyda, nie marnuj jej, a Klienci jak do Ciebie przychodzą to sami pewnie specjaliście zedcydowanie konkretnie na daną rzecz, a Ty tylko pakujesz

jareko
24-04-2010, 15:23
czy nie rozumiesz, że 16 okien to nic nie znacząca informacja?
Okna mogą mieć różne wymiary i od nich zależna jest cena, okna mogą mieć rożne wyposażenie które także na ta cenę rzutuje
Żółci nie wylewam i nie oceniaj jak traktuję klientów bo guzik na ten temat wiesz.
I nie chodzi tu o "znanie" się na oknach tylko o niezbędne minimum informacji które potrafi choć odrobinę rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytanie

ewabart
24-04-2010, 15:30
czy nie rozumiesz, że 16 okien to nic nie znacząca informacja?
Okna mogą mieć różne wymiary i od nich zależna jest cena, okna mogą mieć rożne wyposażenie które także na ta cenę rzutuje
Żółci nie wylewam i nie oceniaj jak traktuję klientów bo guzik na ten temat wiesz.
I nie chodzi tu o "znanie" się na oknach tylko o niezbędne minimum informacji które potrafi choć odrobinę rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytanie

akurat dla mnie 16 okien to znacząca informacja, poza tym mogłeś to wszystko bez takich złośliwości powiedzieć, lub zapytać o dane które pomogły by Tobie ocenić moją ofertę. A Klientów traktujesz tak jak to pokazałeś, bo ja też jestem klientem

jareko
24-04-2010, 15:55
nie, mylisz się, bardzo się mylisz, 16 sztuk okien to nic nie znacząca informacja.
Poza tym mylisz się dalej, nie traktuję ciebie jak klienta bo po pierwsze nie jestem tu po to by "łapać" klientów.
Po drugie jesteś Forumowiczką, a to zobowiązuje do myślenia bo tylko myśląc można uzyskać odpowiedzi na zadane, konkretne pytania.
Teraz dopiero jestem naprawdę złośliwy i słowa me są pełne jadu :P bo do tej pory robiłem sobie po prostu jaja :)
Ale jak widzę, to co napisałem w pierwszej odpowiedzi nie dało do myślenia a propos meritum twego pytania wiec dalsza wymiana zdań mija się z celem.
Miłego weekendu Ci życzę :)

JarekKos
24-04-2010, 16:22
akurat dla mnie 16 okien to znacząca informacja, poza tym mogłeś to wszystko bez takich złośliwości powiedzieć, lub zapytać o dane które pomogły by Tobie ocenić moją ofertę. A Klientów traktujesz tak jak to pokazałeś, bo ja też jestem klientem

ewabart,

w tym przypadku niestety dla ciebie, ale muszę się zgodzić z Jareko. Informacja że masz 16 okien, jest dla każdej osoby zbyt małą informacją, żeby cokolwiek Ci odpowiedzieć.
Popatrz na to z tej strony. Czy twój dom który budujesz jest taki sam jak dom twojego sąsiada ?? Czy twoja kuchnia, którą będziesz urządzać jest taka sama jak twojego sąsiada ??
Jeśli zaś chodzi o firmę MS , to produkują okna w dobrej jakości. Co do ceny ?? Trudno to określić, ponieważ cena okien to jedno. Cena marży dealera i cena montażu to drugie.
Nie do końca jestem też pewny co twoje pytanie ma za cel ?? Na pewno nie byłaś w jednym salonie okien. Bo mam wrażenie że jesteś zainteresowana oknami MS, ale boisz się że cię dealer oskubie :)

Pozdrawiam

PS: Z ceną różnie bywa. Dla jednego cena X będzie atrakcyjna, dla drugiego cena X będzie zdzierstwem :)
PS2: Nie dziw się reakcji Jareko. Żeby dowiedzieć się tutaj na forum coś o firmie MS wystarczyło wrzucić hasło MS w wyszukiwarkę :)

bwojtek
24-04-2010, 18:03
akurat dla mnie 16 okien to znacząca informacja, poza tym mogłeś to wszystko bez takich złośliwości powiedzieć, lub zapytać o dane które pomogły by Tobie ocenić moją ofertę. A Klientów traktujesz tak jak to pokazałeś, bo ja też jestem klientem
Muszę wziąć w obronę kolegów - to nie żadne wylewanie żółci tylko brak możliwości oceny oferty. Informacja jedynie o ilości okien bez rozmiarów, kształtów, podziałów i zastosowanych rozwiązań to za mało by ocenić czy oferta jest dobra cenowo czy nie. Same wyroby MS cieszą się dobrą opinią co już napisał Jareko. Do tego firma ta działa w oparciu o referencyjne ceny dla klienta końcowego (tak jak każdy poważny producent) a nie o ceny sprzedaży dla dealera więc cena okien w każdym punkcie sprzedaży powinna być identyczna. Różnice mogą być w cenie montażu i zaproponowanym przez sprzedawcę rabacie "od siebie".
A co do ceny za 16 okien... Jak myślisz: czy 15zł za 16szt. owoców to dużo czy mało?

ZbynioR
25-04-2010, 13:39
A swoją drogą interesująca jest przyczyna pękania tych zgrzewów. Pęknięcia są na zgrzewach ram czy skrzydeł? A może w obu przypadkach?
Jeżeli pękają wyłącznie ramy to niestety przyczyną może być wadliwy montaż. Masz jakieś fotki?


Z tego co obejrzałem to są pęknięcia w dolnych i górnych rogach ram (na górze są delikatniejsze i nie we wszystkich), praktycznie każde okno. W jednych sa mniejsze a w niektórych większe.. Na zdjęciach jedne z większych.

Tylko jak tu teraz walczyć o swoje przeciw ich (firmy) tłumaczeniom?
o jakąś niezależną ekspertyze porosić ? tylko kogo?
napewno to kosztuje ale myślę że warto.

samm
25-04-2010, 15:05
ewabart
Nie chcieli więc Tobie dosłownie nic konstruktywnego
nie poradzili. A jeszcze zaczęli udowadniać, że coś
z Tobą jest nie w porządku skoro nie wiesz jak sformułować
pytanie do nich czyli do ekspertów.
To przykre ale wątki dotyczące problemów okiennych opanowało
towarzystwo wzajemnej adoracji handlarzy oknami. Udało im
się skutecznie wypłoszyć wszystkich innych. Dlatego nie dostałaś
odpowiedzi od żadnego inwestora, który podobny do Twojego
zakup by zrobił. Moje zdanie jest takie, że dla tego forum robią
oni dużo złego.

A teraz do Twojego pytania.
16-cie okien za 15 tysięcy z montażem. Czyli po blisko 1000 zł.
za jedno. Zapewne 7 % VAT więc nic Tobie nie zwróci Urząd Skarbowy.
Szyby z takim U jak napisałaś ale zawsze jest ciekawe jakie
U ma całe okno. Jest też ciekawe jaki jest to montaż. Może to
tylko wstępna obróbka typu 15 zł za metr bieżący? Jakość
montażu dla okien o takim U jest kwestią zasadniczą. Zły montaż
może spowodować, że równie dobrze mogłabyś kupić okna
z szybami 1,0. Z tym że w kieszeni zostałoby Tobie 7,5 tyś. zł.
Ja radzę Tobie oceniać ceny okiem posługując się oknem
o standardowych wymiarach o wymiarach 1465x1435. Na
przykład tylko RU.
Wrzucasz te wymiary na gogle, alegro, dzwonisz do firm
handlujących oknami. A dla mnie się wydaję, że najlepiej od
razu do producentów bo monopol na sprzedaż okien wyłącznie
przez dystrybutorów już nie istnieje.
Jakość okien MS jest podobno dobra ale okna trzyszybowe z
takim U i lepszym oferuje dużo producentów.
Bardzo dobrym sposobem jest też zadzwonienie do przedstawiciela
technicznego lub handlowego i zadania mu pytania o dobrego
instalatora okien, które on oferuje.
Czyli jeżeli to by była cena za 16-cie okien o wymiarach 1465x1435
to można by się pokusić o znalezienie bardziej atrakcyjnej oferty.

Łączę pozdrowienia

bwojtek
25-04-2010, 17:57
ewabart
Nie chcieli więc Tobie dosłownie nic konstruktywnego
nie poradzili. A jeszcze zaczęli udowadniać, że coś
z Tobą jest nie w porządku skoro nie wiesz jak sformułować
pytanie do nich czyli do ekspertów.
To przykre ale wątki dotyczące problemów okiennych opanowało
towarzystwo wzajemnej adoracji handlarzy oknami. Udało im
się skutecznie wypłoszyć wszystkich innych. Dlatego nie dostałaś
odpowiedzi od żadnego inwestora, który podobny do Twojego
zakup by zrobił. Moje zdanie jest takie, że dla tego forum robią
oni dużo złego.

A teraz do Twojego pytania.
16-cie okien za 15 tysięcy z montażem. Czyli po blisko 1000 zł.
za jedno. Zapewne 7 % VAT więc nic Tobie nie zwróci Urząd Skarbowy.
Szyby z takim U jak napisałaś ale zawsze jest ciekawe jakie
U ma całe okno. Jest też ciekawe jaki jest to montaż. Może to
tylko wstępna obróbka typu 15 zł za metr bieżący? Jakość
montażu dla okien o takim U jest kwestią zasadniczą. Zły montaż
może spowodować, że równie dobrze mogłabyś kupić okna
z szybami 1,0. Z tym że w kieszeni zostałoby Tobie 7,5 tyś. zł.
Ja radzę Tobie oceniać ceny okiem posługując się oknem
o standardowych wymiarach o wymiarach 1465x1435. Na
przykład tylko RU.
Wrzucasz te wymiary na gogle, alegro, dzwonisz do firm
handlujących oknami. A dla mnie się wydaję, że najlepiej od
razu do producentów bo monopol na sprzedaż okien wyłącznie
przez dystrybutorów już nie istnieje.
Jakość okien MS jest podobno dobra ale okna trzyszybowe z
takim U i lepszym oferuje dużo producentów.
Bardzo dobrym sposobem jest też zadzwonienie do przedstawiciela
technicznego lub handlowego i zadania mu pytania o dobrego
instalatora okien, które on oferuje.
Czyli jeżeli to by była cena za 16-cie okien o wymiarach 1465x1435
to można by się pokusić o znalezienie bardziej atrakcyjnej oferty.

Łączę pozdrowienia
Jeżeli nie potrafisz pojąć, że 16 okien o rozmiarze 600x600 będzie kosztowało mniej niż 16 okien 1800x1500 albo 15 okien 120x150 i do tego jedno łukowe 3600x2500 to przestań proszę podważać wiarygodność i dobrą wolę doradców od okien na tym forum bo po prostu nie wiesz co piszesz.
Rada by porównać cenę jednego okna jest też niewiele warta bo wystarczy pójść do Castoramy by zobaczyć, że okno 1465x1435 jest tańsze niż 1465x1135... Tak więc porównywanie ceny szczególnie tego okna u różnych producentów nie daje inwestorowi żadnej wiedzy o poziomie cen a raczej przez zastosowane "sztuczek" (dziwnie niska cena za najpopularniejsze okno) po prostu wprowadza klienta w błąd.

jareko
25-04-2010, 20:56
bwojtku - daj spokój. NIe zauważyłeś ze od pewnego czasu pojawiły się tu osoby podważające każdą nasza wypowiedz? Jakoś pojąć nie potrafią ze gdybyśmy tu byli tylko po to by "łapać" tu klientów to na każde idiotyczne pytanie odpowiadalibyśmy tak by tylko wejść w d... każdemu potencjalnemu klientowi. To ze ktoś nie myśli zadając pytanie nie ma znaczenia - to tylko powód by nas dyskredytować przy każdej nadarzającej się okazji
Pięknie już wyjaśniłeś ze samo pytanie"czy 16 okien za 15 tys to dobra cen" z założenia jest nie tylko nieprecyzyjne ale tez nielogiczne.

ZbynioR - kiedy zamawiałeś okna i kiedy nastąpił ich montaż? Montaż na dyble czy na kotwy? To pozwoli z lekka zastanowić się co mogłoby być powodem. Jeśli nie możesz dojść do porozumienia z dostawca niestety musisz podjąć odpowiednie kroki - powołać rzeczoznawce, nie ma co ukrywać ze najbardziej wiarygodnym dla sadu jest Instytut Techniki Budowlanej - koszt nie jest zbyt duży - poniżej 1000, ale sadze ze warto od tego zacząć a później już pozostaje sąd. Bardzo często samo przedstawienie ekspertyzy powoduje oczekiwana reakcje dostawcy

ZbynioR
25-04-2010, 21:31
Okna zamawiałem 21 maj 2007 a montaż 19.06. 2007. Montaż na kotwy .
A co może się stać z oknami jeśli firma ich nie wymieni i nie wygra się sprawy w sądzie ( chodzi mi o najczarniejszą wersję aby wiedzieć),poza nieszczelnością?
Te popękania są na zewnątrz a wewnątrz na ramach nic nie pęka (wewnątrz sa białe).

Na karcie gwarancyjnej jest zapis:
Gwarancja objęte sa wady ukryte wynikające z wadliwego wykonania produktu,lub z wad użytego materiału :
a) " Profil PCV - stabilność wymiarów i kształtów, oraz wytrzymałość połączeń konstrukcyjnych profili "

Już mi skóra cierpnie na myśl o rozmowie z serwisantem. ..wrrr

jareko
25-04-2010, 21:40
Zbynio - można doszukiwać się wielu powodów pękania zgrzewów. Podkręcenie zgrzewarki by wyrobić się ze zwiększona liczbą zamówień (wtedy zgrzew nie osiąga zakładanej wytrzymałości) powodem może być też błąd montażowy - np brak luzów między oknem a murem lub przy pracach tynkarskich wyrwana a nie obcięta piana i tam gdzie ona powinna być jest zaprawa uniemożliwiająca swobodne rozszerzanie się okna ale.... ale nie słyszałem o sytuacji by tynk był silniejszy od zgrzewu
Wiec skłaniałbym się ku opinii ze powodem pękania zgrzewów jest błąd produkcyjny.
Może dobrym początkiem Twych ruchów byłoby oficjalne pismo (za potwierdzeniem odbioru) do producenta, z opisem i załączonymi zdjęciami.

Hmmm... jaki to profil? Cały bariony w masie (dwu kolor) czy też jednostronna okleina na białym rdzeniu z barwieniem tylko zewnętrznej warstwy?

ZbynioR
25-04-2010, 22:50
Racja powinienem to mimo wszystko wysłać pisemnie a nie tylko zgłaszać telefonicznie- jutro zasiąde i stworzę rzeczowy esej wraz ze zdjęciami.

Jesli chodzi o profil to jednostronna okleina na białym rdzeniu z barwieniem tylko zewnętrznej warstwy.

dzięki wszystkim za porady- bardzo pomocne informacje :)

ewabart
26-04-2010, 06:46
ewabart
Nie chcieli więc Tobie dosłownie nic konstruktywnego
nie poradzili. A jeszcze zaczęli udowadniać, że coś
z Tobą jest nie w porządku skoro nie wiesz jak sformułować
pytanie do nich czyli do ekspertów.
To przykre ale wątki dotyczące problemów okiennych opanowało
towarzystwo wzajemnej adoracji handlarzy oknami. Udało im
się skutecznie wypłoszyć wszystkich innych. Dlatego nie dostałaś
odpowiedzi od żadnego inwestora, który podobny do Twojego
zakup by zrobił. Moje zdanie jest takie, że dla tego forum robią
oni dużo złego.

A teraz do Twojego pytania.
16-cie okien za 15 tysięcy z montażem. Czyli po blisko 1000 zł.
za jedno. Zapewne 7 % VAT więc nic Tobie nie zwróci Urząd Skarbowy.
Szyby z takim U jak napisałaś ale zawsze jest ciekawe jakie
U ma całe okno. Jest też ciekawe jaki jest to montaż. Może to
tylko wstępna obróbka typu 15 zł za metr bieżący? Jakość
montażu dla okien o takim U jest kwestią zasadniczą. Zły montaż
może spowodować, że równie dobrze mogłabyś kupić okna
z szybami 1,0. Z tym że w kieszeni zostałoby Tobie 7,5 tyś. zł.
Ja radzę Tobie oceniać ceny okiem posługując się oknem
o standardowych wymiarach o wymiarach 1465x1435. Na
przykład tylko RU.
Wrzucasz te wymiary na gogle, alegro, dzwonisz do firm
handlujących oknami. A dla mnie się wydaję, że najlepiej od
razu do producentów bo monopol na sprzedaż okien wyłącznie
przez dystrybutorów już nie istnieje.
Jakość okien MS jest podobno dobra ale okna trzyszybowe z
takim U i lepszym oferuje dużo producentów.
Bardzo dobrym sposobem jest też zadzwonienie do przedstawiciela
technicznego lub handlowego i zadania mu pytania o dobrego
instalatora okien, które on oferuje.
Czyli jeżeli to by była cena za 16-cie okien o wymiarach 1465x1435
to można by się pokusić o znalezienie bardziej atrakcyjnej oferty.

Łączę pozdrowienia

Witam
wielkie dzięki za odpowiedż i za to że chociaż ty nie zaczynasz udowadniać, że aby zadać pytanie trzeba się bardzo dobrze na tym znać.

Wiem już, że źle zadałam pytanie, wiem, że cena może być różna. Chyba bardziej chodziło mi o jakość firmy, niż samą cenę. Chciałam wiedzieć jak następnym razem rozmawiać z handlowcami, jaki typ okna, jakie okucia, to tak naprawdę są dla mnie nadal rzeczy nie zrozumiałe i dlatego obawiam się swojego własnego wyboru i chciałam pomocy od fachowców.

Pozdrwiam,
Ewa

IVO333
26-04-2010, 08:24
Witam
wielkie dzięki za odpowiedż i za to że chociaż ty nie zaczynasz udowadniać, że aby zadać pytanie trzeba się bardzo dobrze na tym znać.

Wiem już, że źle zadałam pytanie, wiem, że cena może być różna. Chyba bardziej chodziło mi o jakość firmy, niż samą cenę. Chciałam wiedzieć jak następnym razem rozmawiać z handlowcami, jaki typ okna, jakie okucia, to tak naprawdę są dla mnie nadal rzeczy nie zrozumiałe i dlatego obawiam się swojego własnego wyboru i chciałam pomocy od fachowców.

Pozdrwiam,
Ewa

Witam
MS, jak wiele razy tu napisano, to firma dobra. Jak rozmawiać z handlowcem? Powiedzieć jakie mamy oczekiwania, poprosić o wyjaśnienie niezrozumiałych dla Ciebie kwestii i wycenę w formie wydruku z programu do wycen. Taki wydruk potem zeskanować, zamieścić tu, opisać ważniejsze ustalenia i wtedy będzie można ocenić czy oferta jest dobra ewentualnie wskazać co można w okienkach zmienić aby uniknąć kłopotów na przyszłość. Możesz się też pofatygować do któregoś z konkurentów MS (pisząc konkurentów mam na myśli firmy z równie wysokiej półki ;-) ), poprosić o to samo i przeanalizować róż nice w ofertach, podejściu handlowców i ich wiedzy.

Pozdrawiam

jareko
26-04-2010, 11:10
nic dodać nic ująć Ivo :)

jareko
26-04-2010, 11:25
Racja powinienem to mimo wszystko wysłać pisemnie a nie tylko zgłaszać telefonicznie- jutro zasiąde i stworzę rzeczowy esej wraz ze zdjęciami.
Jesli chodzi o profil to jednostronna okleina na białym rdzeniu z barwieniem tylko zewnętrznej warstwy.Hmmm.... niestety kolejny przykład skutków częściowego barwienia w masie :(
Najważniejsze jest to, że musisz reklamować nie na gębę tylko pisemnie, zbierać cala dokumentacje gdy druga strona nie będzie skora do wymiany okien na nowe i.... walczyć
Jest tu wątek z podobnym problemem, pękających zgrzewów w wyrobach firmy Butzbach, walka klienta w sądzie trwała chyba ze dwa lata ale wygrał. Miał kwity a to się liczy w takiej sytuacji najbardziej
Życzę wytrwałości i powodzenia w walce
Informuj nas o efektach :)

bwojtek
26-04-2010, 11:38
Czy na zdjęciu "Obraz 002" widać nie usunięte boczne kliny?

jareko
26-04-2010, 12:46
chyba raczej pęknięty tynk

Ballah
26-04-2010, 12:47
A ja przedstawię Wam sytuację z moimi oknami z firmy Jezierski.

Zamówiłem 17 szt okien PCV Jezierski w firmie X w Busku Zdroju. Umowę podpisaliśmy 13 marca 2010 r, termin montażu w umowie 8-12.04.2010.
Po upływie terminu kontaktowałem się z właścicielem - twierdził, że dzwoni do Jezierskiego ale coś jakoś nie mogą podać terminu realizacji. Później przez dwa tygodnie usiłowałem się dodzwonić do firmy X - telefonu nikt nie odbiera, komórka właściciela wyłączona.
Napisałem w sobotę maila do Jezierskiego, odpisali dzisiaj abym podał dane zamówionych okien, odpisałem i na tym się na razie skończyło.
Dzisiaj też o dziwo dodzwoniłem się do firmy X - odebrała Pani która nic nie potrafiła powiedzieć, dodzwoniłem się też do właściciela - też nic sensownego nie potrafił odpowiedzieć, mimo że minęło dwa tygodnie od obiecanego terminu montażu.
Uparłem się na Jezierskiego - bo znana (u nas) marka, choć konkurencja z AVANTE miała lepszą cenę, ładniejszy profil i krótszy termin realizacji - no i mam za swoje. Nigdy nic więcej u Jezierskiego nie zamówię a tym bardziej nikomu tej firmy nie polecę.
No i co radzicie dalej z tym fantem robić ?

jareko
26-04-2010, 13:25
strona dla Ciebie jest dealer - jego ścigaj
Powody opóźnień najprawdopodobniej są z jego winy a nie winy fabryki

enderek
26-04-2010, 14:09
Witam, dotychczas tylko czytałem.

Podobna sytuacja jak u Ballah'a.

Jareko jak to zrobić, jeżeli dealer unika kontaktu, zrzuca winę na fabrykę lub co gorsza obiecuje co kilka dni 'tak, oczywiście, za dwa dni na 105% będzie zrobione' ?
Zagrozić zerwaniem umowy, zerwać umowę ? Ze wszystkimi konsekwencjami związanymi z terminami realizacji nowego zamówienia u innego dealera czy innej fabryce ?

Pozdrawiam.

jareko
26-04-2010, 14:30
powiem ci szczerze ze nie wiem :(
Dealer dealerowi nie równy.
Ja nie unikam kontaktu choć od razu nie zawsze mogę odebrać telefon - ale oddzwaniam.
Nie wiem jak masz skonstruowaną umowę z dealerem, zerwanie umowy nie zawsze, per saldo, jest rozwiązaniem korzystnym
Nie wiem, doprawdy nie wiem jak ci pomóc.
Może wystosować oficjalne pismo do fabryki ze skargą na dealera?
Może jego dane upublicznić na FM by inni uważali.
Nie wiem

Klodziki
26-04-2010, 14:37
Witam, jakiś czas temu prosiłam o pomoc w wyborze okien między MS, Avante i Wimarol i z tych trzech firm wybrałam Jezierskiego :) :) :)

Ale teraz mam pytanie odnośnie rolet zewnętrznych, Sprzedawca proponuje Portosa, nadstawnego. Tyle, że to ponoć olbrzymi mostek termiczny, więc okna ciepłe, energooszczędne i taki mostek, bez sensu. Chciałabym rolety, więc jak to można inaczej zrobić, aby zmniejszyć ten mostek? I czy on naprawdę jest taki olbrzymi, czy to tylko wiąże się z utratą ciepła, czy z czymś jeszcze? Wentylację mam grawitacyjną. Czy lepiej zrobić skrzynki i schować je w ociepleniu (będą wystawać ok. 5 cm).

Jeszcze jedno, sprzedawca proponuje Elitę Termo ale szyby 0,6 (0,5 w tej samej cenie), ze względu na to, że profil wtedy ładniej wygląda. A jak to się ma do utraty ciepła, to duża różnica. Premium Ultra mam wycenione drożej o jakieś 2 tys. zł.

pozdrawiam

bwojtek
26-04-2010, 14:44
Witam, dotychczas tylko czytałem.

Podobna sytuacja jak u Ballah'a.

Jareko jak to zrobić, jeżeli dealer unika kontaktu, zrzuca winę na fabrykę lub co gorsza obiecuje co kilka dni 'tak, oczywiście, za dwa dni na 105% będzie zrobione' ?
Zagrozić zerwaniem umowy, zerwać umowę ? Ze wszystkimi konsekwencjami związanymi z terminami realizacji nowego zamówienia u innego dealera czy innej fabryce ?

Pozdrawiam.
Po pierwsze zobacz co mówi umowa na temat konsekwencji w opóźnieniu realizacji zlecenia.
Poza tym zadzwonił bym do fabryki i spytał co się dzieje z twoim zleceniem. Czy jest w ogóle takie zlecenie. "Znając życie" przypuszczam, że problem leży po stronie dealera - ma zaległości płatnicze i fabryka nie chce przyjąć zlecenia albo coś w tym stylu.
Rada dla innych - jak nie znacie dobrze wykonawcy i nie jest to firma słynąca w okolicy z rzetelności to warto wykonać telefon bezpośrednio do producenta i spytać przed podpisaniem umowy czy polecają danego pośrednika.

jareko
26-04-2010, 15:49
...Jeszcze jedno, sprzedawca proponuje Elitę Termo ale szyby 0,6 (0,5 w tej samej cenie), ze względu na to, że profil wtedy ładniej wygląda. A jak to się ma do utraty ciepła, to duża różnica. Premium Ultra mam wycenione drożej o jakieś 2 tys. zł.
poszperaj, gdzieś tu publikowałem wyliczenia dla jakiegoś przykładowego okna w Elicie z szyba 1,0 oraz 0,5 i także w Premium Ultra z szyba 0,5
nie pamiętam dokładnie ale Uw całego okna zmieniając szybę z 1,0 na 0,5 malało o coś około 0,2 zaś przejście z Elity na Premium dodawało do tego jeszcze 0,1
Czy ma to sens przy wentylacji grawitacyjnej? Zamiana szyb z 1,0 na 0,5 taki sens ma ale czy zamiana na Premium? Nie wiem tak do końca
A co do rolet
Wykonawca proponuje ci rozwiązanie najlepsze. Masz wtedy prawidłowo zamontowane okna a to jest o wiele ważniejsze od rolet. Mostek? Owszem, pod skrzynka traci sie na współczynnikach ale dając pod skrzynkę styrodur, minimum 20 mm, minimalizujesz te straty. Możesz też zrobić zupełnie inaczej, tam gdzie ma być skrzynka dajesz poszerzenia - tylko wtedy otwór pod okno musi byc wyższy, później przy obróbkach tynkarskich wnętrza w nadproże wklejasz styropian by poszerzenia zakryć, siatkę i tynk. Masz najcieplejsze rozwiązanie rolet i skrzynki z możliwych

Klodziki
26-04-2010, 15:56
Jareko dziękuje Ci bardzo za odp. Więc zostanę przy tych szybach 0,6 ElitaTermo, skoro profil ma ładniej wyglądać.

Dzięki także w sprawie rolet. pozdrawiam

enderek
26-04-2010, 16:05
Umowa skonstruowana bardzo korzystnie, zerwanie możliwe dzień po przekroczeniu terminu, z pewnym odszkodowaniem. Firma 'słynie', Jezierski szczególnie poleca.
I w tym tkwi problem. Gdyby tak nie było, już dawno skorzystałbym z zapisów umowy. Uznałem za 'wypadek przy pracy', oczywiście ogromny wpływ miał czas, od okien były mocno uzależnione terminy innych prac. Tłumaczyłem sobie, te kilka dni opóźnienia to jeszcze nie tragedia. Kilka dni trochę się 'przeciągneło'. Sprawdzenie w fabryce nie jest takie proste, Jezierski nie ma danych klientów dilerów, opiera się na numerach zamówienia, a tych klient z reguły nie zna. Po specyfikacji, w przypadku sporej ilości zamówień od autoryzowanego sprzedawcy, trochę trwa. W sumie problem okazał się prozaiczny, zbyt dużo zamówień wobec możliwości sprzedawcy. Już się 'sam' rozwiązał, ekipa montuje.
Pozostaje jednak pewien niesmak i uraz, który automatycznie ze sprzedawcy, zwłaszcza renomowanego przenosi się na producenta i opinię o nim /przede wszystkim dotyczący nadzoru i kontroli sieci autoryzowanej/. Oczywiście sam nie jestem bez winy. Mogłem zerwać umowę, odebrać odszkodowanie wraz z zaliczką, natychmiast zamówić gdzie indziej. O całej 'otoczce' towarzyszącej perypetiom nie wspominając.

Dla mnie wniosek jest jeden. Pilnuj dobrego skonstruowania umowy, niezależnie od renomy producenta i sprzedawców i używaj zapisów umowy natychmiast, gdy wystąpią jakiekolwiek od niej odstępstwa. Dużo można zaoszczędzić, nie wspominając o stronie finansowej.

Cóż, jeżeli jeszcze raz będę budował ... .

Pozdrawiam, dziękując za odpowiedzi.

samm
26-04-2010, 18:26
ewabart

Nie ma źle zadanych pytań.
Nieraz bardzo korzystnie jest zadać
jakieś pytanie nieprecyzyjnie bo po
reakcji od razu można wywnioskować
z kim się ma do czynienia.
Pamiętaj, że im gorszy fachowiec tym
więcej informacji musisz mu dostarczyć.
Czasami nie skanuj i nie umieszczaj nam
tutaj oferty jaką otrzymałaś na okna. Jest
to po prostu w stosunku do firmy, która
Tobie tą ofertę przygotowała nieeleganckie.
No chyba, że firma ta wyraziłaby na to zgodę
lub coś złego Tobie zrobiła. Nie trzeba mieć
dużo inteligencji aby odgadnąć jaką odpowiedź
na tym forum otrzymasz.

A teraz moje rady.

Aktualnie w sklepach pojawił się majowy numer
ŁADNYDOM. Jest tam fajny blisko 20-to stronicowy
artykuł o oknach. Polecam go będziesz na pewno
zadowolona. Dużo się dowiesz i już swobodnie
będziesz mogła rozmawiać o oknach.

Druga rzecz wejdź na stronę
http://www.oknonet.pl/okna/typy_okien/energooszczedne/cs,1,cc,1.html
i tam możesz znaleźć producentów okien energooszczędnych
w Twojej okolicy. Przy wyborze sprzedawcy okien kieruj się
wskazówkami z tego polecanego przeze mnie artykułu.

Trzecia sprawa. Jak uznasz, że jeszcze jakieś informację są
tobie potrzebne to dzwoń i się pytaj przedstawicieli handlowych.
Też dobrze byłoby abyś ze swoimi problemami przeniosła się na
forum
http://www.forum.oknonet.pl/
Jest to forum zawodowców w branży okien. Korzystając z ich
wyszukiwarki możesz się dużo dowiedzieć o firmach
produkujących okna.

Mnie się jeszcze podoba strona
http://www.infookno.pl/porady_dla_klienta.html

Łączę pozdrowienia

IVO333
26-04-2010, 19:53
Witam
Samm, czym się zajmujesz, w jakiej branży jesteś fachowcem? Bez urazy, proszę odpowiedz.


Pozdrawiam

T12345T
26-04-2010, 23:48
Nie ma źle zadanych pytań.

Z tym od biedy można się jeszcze zgodzić


Nieraz bardzo korzystnie jest zadać jakieś pytanie nieprecyzyjnie bo po reakcji od razu można wywnioskować z kim się ma do czynienia.

Z tym w ogóle się nie zgadzam. Po pierwsze używając argumentów podobnych do Twoich samm mógłbym rzec, że udawanie idioty jest równie nieeleganckie jak zamieszczanie ofert na forum. Po drugie i ważniejsze, uważam, że chcąc się czegoś dowiedzieć należy stawiać pytania najlepiej jak się potrafi i stawiać je tak długo aż się nie zrozumie odpowiedzi i wynikających z niej implikacji dla czynności lub zagadnienia, którego pytania dotyczyły.


Pamiętaj, że im gorszy fachowiec tym więcej informacji musisz mu dostarczyć

Uważam wręcz przeciwnie. Tylko głupiec wygłosi opinię na podstawie niepełnych danych i będzie się mniemał profesjonalistą. Zanim podpiszę się własnym nazwiskiem i doświadczeniem pod jakąkolwiek wystawianą opinią dotyczącą stolarki okiennej najpierw muszę posiąść w s z e l k i e dostępne informacje o zagadnieniu na temat którego mam się wypowiadać.


Czasami nie skanuj i nie umieszczaj nam tutaj oferty jaką otrzymałaś na okna. Jest to po prostu w stosunku do firmy, która Tobie tą ofertę przygotowała nieeleganckie.

Żadna oferta nie jest dokumentem poufnym dopóki oferent tego w niej nie zastrzeże. Nie ma nic nieeleganckiego w próbie zweryfikowania z udziałem profesjonalnego doradcy technicznego treści i merytorycznej zawartości jakiekolwiek oferty. Tym się zajmuje wiele cenionych organizacji jak np. NOT. Jaka zatem jest różnica pomiędzy opublikowaniem oferty na forum, a pokazaniem jej dorady z NOT lub innej organizacji technicznej? Każdy wybiera doradcę jakiego uważa za najlepszego i tyle. Elegancja nie ma tu nic do szukania, pragmatyzm i owszem.


No chyba, że firma ta wyraziłaby na to zgodę lub coś złego Tobie zrobiła.

Uważam, że publikowanie czegokolwiek z zemsty jest wybitnie nieeleganckie. Istnieją drogi rozwiązywania kwestii spornych i z nich należy korzystać przede wszystkim. Mógłbym uznać za stosowne opublikowanie niepochlebnej recenzji poczynań jakiejś firmy jedynie w wypadku gdy zwyczajowa i powszechna droga rozwiązywania sporu zawodzi, bo winowajca w ogóle odmawia wejścia w spór mimo racji ewidentnie leżącej po stronie jego kontrahenta. To taki reportaż interwencyjny. Niewątpliwie należy upubliczniać wszelkie formy prowadzenia działalności z naruszeniem przepisów prawa lub prowadzące do takich naruszeń.


Nie trzeba mieć dużo inteligencji aby odgadnąć jaką odpowiedź na tym forum otrzymasz.

Widać jestem mało inteligentny, bo nie wiem jaka może paść odpowiedź na nieopublikowaną jeszcze ofertę z nieznanej lub znanej firmy


Co do Pańskich dalszych rad samm, to moim skromnym zdaniem są one raczej podobne do skomentowanej przeze mnie preambuły do nich, ale Pańskie rady, Pańska sprawa.

Pozdrawiam

IVO333
27-04-2010, 00:12
A propos Oknonetu, można go lubić lub nie, każdy kto tam zagląda sam ocenia. Niedawno utworzono tam nowy dział forum "Porady ekspertów". Najlepszych. No to doradzają...http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=13&t=15929
Do Ewabart ; poczytaj tam, poczytaj tu. Wyciągnij wnioski.
Aha, i pamiętaj że tu masz do czynienia z Towarzystwem Wzajemnej Adoracji i ponosisz tego ryzyko.

Pozdrawiam

Monika.Sz-a
27-04-2010, 01:14
witam.
proszę o odpowiedz- jaka jest procentowo różnica w cenie między szybami P2 a P4..

dokształcałam się na forum... chyba wybrałam profil i okucia.. (brugman, winkhaust.), teraz przeszukuje firmy, któe pracuja na tych firmach.. (na oku mam adams i oknoplus)jednak zastanawiam się- jakie dobrać szyby.. i jak to wygląda cenowo..?

albo inaczej zadam pytanie.. wiadomo- cena będzie grała role.. ale w granicach do zaakceptowania.. to lepiej pełna opcja- okucia WK2 i szyby P4.. czy szyby P2 wystarczą i okucia w opcji Wk2..? cyz w ogóle Wk1+P2..
nie jestem pewna jeszcze na jaką konfigurację zamawiać wyceny.. bo nie chcę się wygłupić największą wersją- a po zobaczeniu ceny spuścic z tonu. okna chciałąbym mieć "zabezpieczone"- ale waham się czy aż tak maxymalnie w full opcji..oczywiście planuje tez alarm z monitoringiem.

doradzcie proszę- czy opcja Wk1+P2+alarm z monitoringiem jest przyzwoitym zabezpieczeniem- chciałoby sie i rybke i akwarum- ale portfel przemawia do rozsadku..

jareko
27-04-2010, 10:41
różnie z tymi dopłatami bywa ale średnio o 20-30% P4 jest droższe od P2
A co do sensu pewnych rozwiązań podwyższających odporność domu na włamanie
Tak naprawdę wyposażenie okien w podwyższone okucia czy szyby powoduje tylko opóźnienie wejścia intruza do środka
I podstawa nie jest zabezpieczanie okien tylko zaprojektowanie rozsądnego systemu alarmowego - to jest podstawa gdyż bez alarmu z czujkami wstrząsowymi, bez monitoringu każda złotówka wydana na zabezpieczanie okien jest wyrzucana w błoto
I teraz, jak już mamy rozsądny system alarmowy z monitoringiem myślimy na ile czasu mamy opóźnić wejście złodzieja. Biorąc pod uwagę to ze większość firm ochroniarskich zjawia się w czasie do 10 minut dla mnie niezbędnym minimum jest: okucia WK-2 i szyba co najmniej O-2. Dlaczego tylko WK-2 a nie WK-1? Bo ponad 90% włamań następuje przez wyważenie skrzydeł. Rzadkością w domkach jest wybijanie szyby zwłaszcza ze każdy rozsądny system alarmowy ma czujkę tłuczenia szyby
Kuriozalnym przykładem braku myślenia jest klient jednego z moich kolegów po fachu. Wydal ogrom kasy, wszędzie okucia WK-2 i szyby P-4 a alarm wyposażony tylko w czujki ruchu, zdewastowali mu okna, weszli do środka, coś tam zwinęli i uciekli zanim przyjechała ekipa interwencyjna. Gdyby miał czujki wstrząsowe ekipa już po pierwszej probie wsiadałaby do samochodu i zapewne zanim weszli by do środka już dotarli by bejsbolem po plerach
Zestaw WK2 i P-4 jest realnie najwyższym stopniem zabezpieczenia domu, zastosowanie okuć WK-3 (o jeden punkt zabezpieczający więcej) przy włamaniu juz nie ma realnego wpływu na jego czas. Przykręcanie listew przyszybowych (realnie niestosowane) przy prawidłowo wykonanych oknach (odpowiedni długość przyszybówek i silne ich zapięcie w rowkach) też niewiele daje - niewiele rozumiane jako realne opóźnienie sforsowania przegrody
I sprawa także istotna przy podejmowaniu decyzji - udana lub prawie udana próba włamania zawsze kończy się takimi zniszczeniami że okno nadaje sie do wymiany
I teraz trzeba sobie to wszystko przekalkulować - co i jakie rozwiązanie nam pasuje w świetle posiadanej kasy i kosztów jakie później się ponosi

a odpowiadając wprost na ostatnie twe pytanie - zamiast WK1 i P2 zastosuj WK2 i P2
Alarm moim zdaniem nie podlega dyskusji

Klodziki
27-04-2010, 11:03
Witam, mam jeszcze pytanie ;) Czy sprawdzają się moskitiery montowane razem z roletą Integro? Czy jest inny system moskitier do przesuwek. Widziałam kiedyś moskitierę też taką przesuwaną jak suwanka. Jest coś takiego czy mi się przewidziało ;) ?

jareko
27-04-2010, 11:27
nie odpowiem, nie wiem :(

jareko
27-04-2010, 11:31
A propos Oknonetu,...http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=13&t=15929 ...A portal miał takie dobre początki. Ale cóż.... to ponoć tu jest TWA a nie tam hi hi hi nie mówiąc już o merytorycznej stronie porad tam udzielanych

Klodziki
27-04-2010, 11:33
Jareko szkoda :(

Jeśli chodzi o rolety to jeśli wybór między Termoluxem a Integro to polecasz bardziej Integro tak?

Monika.Sz-a
27-04-2010, 15:47
Jareko- dzieki za odpowiedz!!

właśnie wróciłam od przedstawiciela Oknoplus.. dowiedziałąm się, że.. okucia Wk1 lub WK2, szyba P2, lub oczko niższa- cos pomiędzy zwykłą a P2.. ma jakąs folię wewnątrz..jednak nie pamietam symbolu szyby(nazywano ją "bezpieczna").. zasugerowano mi ponadto- zamiast iśc w mocne szyby(bo domyślam się że złodziej woli wyważyc okno niż tłuc szybę..), to lepiej do okuć zamontowac kontaktrony.. no i oczywiście alarm z monitoringiem..

więc zestaw sugerowany-okucia Wk1 lub WK2+szyba "bezpieczna"+kontaktrony+klamka z kluczykiem lub secustic.. brzmi całkiem rozsądnie- w połączeniu oczywisćie z monitoringiem.. nie ukrywam, że chciałąbym mieć zabezpieczony dom- jednak nie stać mnie na full opcję.. więc musze cos wybrać w miare rozsądnego, za przystepną dla mnie cenę..
wyceniam jak wspomniałam oknoplus, profil Brugmann, okucia winkhaus, klamki secustic.

co sądzisz o takim zestawie jaki mi zaproponowano.. wycena ma być dziś lub jutro.. doradz proszę kobiecie.. decyzję muszę podjać jakąs:)
pozdrawiam
Monika

jareko
27-04-2010, 16:09
WK2 szyba O2 klamka secustic z kluczykiem /to moja wizja a alarm to czujka wstrzasowa na oscieznicy i kontaktron

b&p
27-04-2010, 19:43
Witam.Jakie okna wybrać Veka Konsek czy okna Kol-Dar Vetrex.Proszę o opinię.

Charlie
27-04-2010, 21:03
WK2 szyba O2 klamka secustic z kluczykiem /to moja wizja a alarm to czujka wstrzasowa na oscieznicy i kontaktron

a jak prund wyłączą ?

bwojtek
27-04-2010, 22:19
a jak prund wyłączą ?
To alarm ma akumulator.

wojgoc
27-04-2010, 22:35
warto jeszcze miec ups-a przed akumulatorem

bwojtek
27-04-2010, 22:55
Chyba taniej wyjdzie większy AKU wstawić przy centralce.

wojgoc
27-04-2010, 23:01
zdecydowanie taniej, ale o ups-e warto pomysleć

Monika.Sz-a
27-04-2010, 23:42
WK2 szyba O2 klamka secustic z kluczykiem /to moja wizja a alarm to czujka wstrzasowa na oscieznicy i kontaktron


domyślam się, że to odpowiedz dla mnie.. :)?
to jeszcze pytanie..co to za szyba O2..? to cos innego, czy przeskok na klawiaturze i miało byc P2..?

wycenę juz mam , szyby:1. "bezpieczne", 2.ciepłę i 3.P2 =w sumie 3 wyceny.. w każdej wycenie WK1, klamka w blokadą otwarcia- secustic lub hope z kluczykiem , ciepła ramka, w dzwiach tarasowych płąski próg i zatrzask zewnętrzny, klamki ze stopniowanym uchyłem.,, profil brugmann, obustronna okleina..w cenie montarz.
ceny-odpowiednio dla szyb..

-bezpieczna- 20.300 szyba o oznaczeniu-4x16CBCx4 U 1.0
-ciepła-22.150 (0.8)
-P2- 23.700

nie mam jeszcze wyceny dla WK2 i na kontraktony-. podobno mozna je jakos połączyć z czujkami pokojowymi i sama próba wyważenia okna daje znać ekipie interwencyjnej..? to czy do tego zestawu jeszcze mają byc czujki w pokojach z minitoringiem(te pudełeczka w rogach pokoi ustawione na okna..)- bo chyba tak..? czy poprzestac na samym monitoringu i ekipy interwencyjnej z kontaktronów- nie będzie za mało..? bo reklamowane sa jako "ograniczanie kosztów alarmu"...

me-how
28-04-2010, 08:55
nie odpowiem, nie wiem :(

nieprawdopodobne. ten moment muszę zapamiętać. (doceniam szczerość.)

jareko
28-04-2010, 09:16
nieprawdopodobne. ten moment muszę zapamiętać. (doceniam szczerość.)a jednak :) zdarza się że czegoś nie wiem ;)


Monika.Sz-a coś mi tu nie gra 4/16/4 nie jest szyba bezpieczna :( to zwykła szyba o k=1,0 albo fabryka ma swoje, jakieś inne, niestandardowe oznaczenia
Szyba O-2 jest własnie szyba bezpieczna o konstrukcji 33.1/wymiar ramki w mm (np. 16)/4 co oznacza ze pierwsza szyba jest szyba laminowana tzw. klejonka składającą sie z dwu szyb 3mm sklejonych na 1 warstwie folii
P-2 powinno mieć opis 44.2 / ramka w mm / 4 - co oznacza ze szyba laminowana składa sie z dwu szyb 4mm grubości sklejonych na dwu warstwach folii
P-4 powinno mieć 44.4 / ramka w mm / 4 - .4 oznacza ze mamy już cztery warstwy folii
Okucia Winkhaus jak inne np. Roto, maja swoje systemowe rozwiązania kontaktronów ale... ale to bardzo drogi interes i o wiele taniej wyjdzie montaż kontaktronów przez ekipę montującą alarm ale... kolejne ale ;) nie każdy potrafi to zrobić estetycznie i tak perfekcyjnie jak nasz forumowy _Zbych

Monika.Sz-a
28-04-2010, 12:52
dzieki ..
wybieram sie jutro dopytac o ta szybe..bo rozmowa była o bezpiecznej a nie zwykłej..
odnosnie kontaktronów- to w oknplusie powiedzieli, że to niecałe 40zł za sztukę- idzie 1 sztuka w skrzydło..montowane fabrycnzie wewnątrz ramy.

no- jutro czeka mnie dzień wycieczkowy- miedzy przedstawicielami oknplusa- i casting. :)

musze kwestie tych szyb dogadać..

jeszcze tez jakis spec od alarmów mi sie przyda.. co z tymi kontraktonami- czy na tym poprzestac podpiętym do monitoringu, czy jeszcze czujki pokojowe- ale chyba tak.. chociaż kilka..

pozdraiwma i dziekuje za wszelkie informacje!!

aha... namawiają mnie też żeby zamiast szyb mocneijszych wziać ciepłe u=0.8/0.6.. no cos kurcze trzeba wybrać.. ciepłe z kontraktonami i okucia antywłąm, czy mocne z kontraktonami i okuciami.. podobno raczej okna się wyważa niz wybija i lepiej "iśc"w ciepłe.. to jak- jest jakaś dobra rada, czy tu każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy..

pozdraiwam i porsze o jeszcze troche cierpliwości:)

jareko
28-04-2010, 13:03
hmmm.... złośliwie mógłbym rzecz - wybierz innego producenta który da ci nie tylko szybę o k=0,6 ale i w wersji O-2, P-2 czy P-4 - jaką tylko chcesz :)

Monika.Sz-a
28-04-2010, 13:13
to u jakiego producenta tak dają :>? bo jak rozumiem opcja np O2 i ciepłe w jednym.. to jest gdzieś taka opcja poza Erą :D? bo po wstepnym przeglądzie zrozumiałąm że muszę wybrac- i na razie "osiołkowi z żłoby dano.."

pozdrawiam

jareko
28-04-2010, 13:14
a choćby Jezierski - i znów mnie zakrzyczą za reklamę :(

wojgoc
28-04-2010, 13:46
jareko,
pisz nazwy w skrócie np. J. - i tak wszyscy będą wiedzieć o jaką firmę chodzi a Ty nie będziesz posądzany o kryptoreklamę.
w drewnianych oknach tez mozna montować kontaktrony?

jareko
28-04-2010, 14:14
z tego co wiem w oknach drewnianych także montowane są kontaktrony
ale od kontaktronów i alarmów najlepszy tutaj jest _ZBYCH

finlandia
28-04-2010, 16:07
Witam.Jakie okna wybrać Veka Konsek czy okna Kol-Dar Vetrex.Proszę o opinię.
I zaraz znów się dostanie ogółowi za pominięcie tego pytania. I złośliwi rzucą oskarżenia o arogancję.

b&p - gdyby ktoś ze stale tu obecynych znał odpowiedź - to pewnie byś ją przeczytał. Rozważasz Vekę - a który profil, jakie okna (kolor, jakies duze gabaryty?)
Każdy z nas pewnie słyszał o Vetrexie, ale nie wiem czy ktoś już wie co znaczy Kol -Dar (jakiś lokalny dealer?) i jak to przełożyć na okna. Podobnie z firmą Konsek - czy ktoś ich zna? Ja nie.
A gdyby były to firmy wzbudzające powszechny zachwyt, to też usłyszałbyś pochwały. Ale takich firm jest na prawdę niewiele w kraju.

bwojtek
28-04-2010, 17:12
Nie wiem co to ten "Konsek" ale wszedłem na ich stronę internetową i nic mądrzejszy nie jestem. Wygląda, że jest to jeden z wielu niewielkich producentów na profilu VEKA. Na tym tle Vetrex to stanowczo pewniejszy strzał jeżeli chodzi o producenta. Pozostaje kwestia co reprezentuje sobą firma "Kol-dar". Proponuję popytać wśród znajomych czy mieli z nimi do czynienia i jakie mają wrażenia.

maciejsw
28-04-2010, 22:07
jeśli nie chcesz mieć problemów to omijaj szerokim łukiem tzw firmę "Okna-Rąbień"
W życiu nie miałem doczynienia z bardziej debilną i olewczą klienta firmą. Okna wręcz z dziurami na 1,5 cm pomiędzy skrzydłem a futryną. Czas reakcji na złożoną reklamację to około 6 msc.
Powodzenia w wyborze

wojgoc
28-04-2010, 22:15
maciejsw,
piszesz tak, jakby cale forum znalo te firme a to pewrnie jakis lokalny sprzedawca lub wytwórca - napisz cos więcej o firmie poza inwektywami.

jareko
28-04-2010, 22:20
znają... znają... ale wola nie mówić

wojgoc
29-04-2010, 00:28
z ciekawości wpisałem ich nazwę w google i wyskoczyła mi stronka - widać, że dość duży producent.
ja sie na plastikach nie wyznaje - znam tylko z Wrocka Rzońca, ale z nazwy i ogroooomnej posiadłości niedaleko mnie z "płotem", że czołg będzie miał problem to staranować.

finlandia
29-04-2010, 12:07
Hehe,
dość duży.. patrząc na ilość to czołówka w kraju "kopiąca się z koniem" w największym bagnie najniższych cen.
Ale tu liczy się ilość, a nie jakość, chociaż miałem nadzieję że od kiedy wykupili ich Czesi to zmienią strategię. Przynajmniej reklamy mają bardziej eleganckie.
Poza tym - chyba warto pominąć ich milczeniem i trochę żałuję że napisałem te kilka słów.

jareko
29-04-2010, 12:12
echhhh Fin, sa firmy o których nie ma sensu tu się wypowiadać. Cena czyni cuda - pamiętasz? ja bym ten slogan lekko zmodyfikował - niska cena czyni cuda ;)
Dzięki takiej polityce niektóre firmy jeszcze egzystują w sumie - to może paradoks - w sumie z pożytkiem dla nas. Ileż to będziemy mieli roboty za kilka lat, wywalać to wszystko by na nowo wstawiać. Powoli ręce zacieram :) z zadowolenia i kasę jaką na tym zarobię już liczę ;) Do tego wszystkiego dojdą dodatkowe koszty utylizacji i ponownego przerobu :) I za to wszystko kto zapłaci? Klient kochanieńki, klient :) a my w duchu będziemy sobie żarty robić ;)

wojgoc
29-04-2010, 12:58
jareko,
ale taką sytuację wymuszają sami klienci - prawie kazdy tutaj zadaje Ci pytanie, które tansze beda lepsze?
wiekszośc nie zastanawia się, że niższa cena musi byc kosztem czegoś - jakości, wykonania, materiału.
co do sloganu CCC - w tej firmie nie problemu z zalatwieniem ewentualnej reklamacji na zakupione buty.

jareko
29-04-2010, 13:05
ale CCC to nie wspomniana przez ciebie firma
Jest na rynku jeszcze inna "firma", mająca specyficzne podejście do klienta, mająca w d... jakiekolwiek reklamacje. Wychodząca z założenia ze rzadko który klient zdecyduje się na sądowe dochodzenie swoich praw i per saldo wydatki na sądy i odszkodowania są o wiele niższe jak utrzymywanie pracowników serwisu, samochodów itp
Ale cóż... klient sam wie co robi
choć dla mnie nie pojęte jest czasem jego podejście. Ostatni z przykładów. Ofert chyba z 15, 13 z nich oscyluje wokół kwoty 35 tys, plus minus 2 tysiące i jest jedna - w pojęciu klienta najlepsza, za jedyne 11 tys te same okna jak u innych, pozornie takie same. Cóż.... klient swój rozum ma - czyż nie?

wojgoc
29-04-2010, 13:15
ja z reguły odrzucam oferte najtańszą i najdroższą, chyba, ze róznice cenowe sa niewielkie.
moje okna nie należą do łatwych w wwykonaniu - finlandia cos o tym wie - ale jak dostałem wycene na 40tys to sie smialem pól dnia. po wybraniu takiej oferty za 2-3 lata wymieniałbym okna na nowe.
mam nadzieje ,że w opisanym przypadku klient ie wybrał oferty za 11tys...?

finlandia
29-04-2010, 13:59
Oceniałem ją wyżej niż 50 tys.(może nawet 100tys?), chociaż jej nawet nie liczyłem - "wymigałem się" od tej wyceny o ile dobrze pamiętam ;-)
A mówię to, bo zaraz ktoś pomyśli, że "wyławiam na forum okazy".

wojgoc
29-04-2010, 14:21
dyplomatycznie sie wymigałes finlandia - zrzuciles wycene na Swoja Szanowna Malżonkę.
ale wysyłając do Ciebie zapytanie nie liczylem na kalkulację tylko na doradztwo i to otrzymałem.
powtórzę jeszcze raz - nie przekazaleś nawet informacji do mojego lokalnego dealera aby sie zainteresował moim zapytaniem.
swoja droga - po wysłaniu zapytania do wrocławskiego dealera firmy U, dzwoniac później z pytaniem kiedy mogę dostać wycenę, Pan się mnie pytał czy ja juz mam dom w budowie czy tylko szacuje koszty... hihihi

adamrw
29-04-2010, 14:25
Podnoszę temat, może ktoś jednak mi odpowie;)
Brałem pod uwagę podobny zbiór producentów. Ostatecznie zdecydowałem się na Empol, profil Si82 (Wimarol też taki ma). W sumie dylemat miałem na koniec między Empolem i Wimarolem (podjąłem decyzję, że będzie profil Si82, pozostała kwestia wyboru producenta okien). Koniec końców przewazyła cena (nieco niższa w Empolu), a na przełomie maja i czerwca będę miał pierwsze opinie (o oknach i monterach). Na razie mam tylko kiepską opinię o prawnikach i księgowych Empolu, ale to inna bajka :)

adamrw
29-04-2010, 14:40
domyślam się, że to odpowiedz dla mnie.. :)?
to jeszcze pytanie..co to za szyba O2..? to cos innego, czy przeskok na klawiaturze i miało byc P2..?

wycenę juz mam , szyby:1. "bezpieczne", 2.ciepłę i 3.P2 =w sumie 3 wyceny.. w każdej wycenie WK1, klamka w blokadą otwarcia- secustic lub hope z kluczykiem , ciepła ramka, w dzwiach tarasowych płąski próg i zatrzask zewnętrzny, klamki ze stopniowanym uchyłem.,, profil brugmann, obustronna okleina..w cenie montarz.
ceny-odpowiednio dla szyb..

-bezpieczna- 20.300 szyba o oznaczeniu-4x16CBCx4 U 1.0
-ciepła-22.150 (0.8)
-P2- 23.700

nie mam jeszcze wyceny dla WK2 i na kontraktony-. podobno mozna je jakos połączyć z czujkami pokojowymi i sama próba wyważenia okna daje znać ekipie interwencyjnej..? to czy do tego zestawu jeszcze mają byc czujki w pokojach z minitoringiem(te pudełeczka w rogach pokoi ustawione na okna..)- bo chyba tak..? czy poprzestac na samym monitoringu i ekipy interwencyjnej z kontaktronów- nie będzie za mało..? bo reklamowane sa jako "ograniczanie kosztów alarmu"...

Nie jestem specjalistą, ale ostatnio przechodziłem przez wybór, m.in. pakietów szybowych P2/P4.
Większość firm oferowała zestawy 44.2(4)-16-4 (czyli P2/P4 jednokomorowe). Współczynniki k takich szyb (a co za tym idzie okien) były grubo ponad 1. Jako alterantywę podawano pakiety dwukomorowe 4-12(14/16)-4-12(14/16)-4 ze współczynnikami k. ok. 0,6-0,8. W sumie tylko w dwóch firmach zaproponowano mi wersję 44.2(4)-12-4-12-4, czyli szybę bezpieczną (lub jak kto woli utrudniającą włamanie, bo nie "antywłamaniową") w zespoleniu dwukomorowym. Moje okna (już z uwzględnieniem profili) mają w takim układzie (wybrałem ostatecznie P2) współczynik k ok. 1,0-1,1.

Inna sprawa, że obok szyb warto zainwestować w okucia antywłamaniowe, min. WK1 + klamka z kluczykiem (ponoć kluczyk to standard w WK1, ale nie u wszystkich producentów).

pozdrawiam
Adam

Klodziki
29-04-2010, 17:26
Brałem pod uwagę podobny zbiór producentów. Ostatecznie zdecydowałem się na Empol, profil Si82 (Wimarol też taki ma). W sumie dylemat miałem na koniec między Empolem i Wimarolem (podjąłem decyzję, że będzie profil Si82, pozostała kwestia wyboru producenta okien). Koniec końców przewazyła cena (nieco niższa w Empolu), a na przełomie maja i czerwca będę miał pierwsze opinie (o oknach i monterach). Na razie mam tylko kiepską opinię o prawnikach i księgowych Empolu, ale to inna bajka :)


Hej, dzięki za odp. Ja Empolu, ze względu na opinie, nie brałam pod uwagę. Ale mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko w porządku i tego Ci życzę. Natomiast o Wimarolu znalazłam dobre opinie. Ja dostałam bardzo dobrą cenę na Jezierskiego, tańszą niż Wimarol i zdecydowałam się na tą firmę właśnie. Mam nadzieję, że nie będę żałować.
pozdrawiam

Klodziki
29-04-2010, 17:27
Jareko... czy to prawda, że Jezierski lada dzień podnosi ceny??? Czy chcą mnie pospieszyć w podpisaniu umowy? ;)

adamrw
29-04-2010, 19:43
Hej, dzięki za odp. Ja Empolu, ze względu na opinie, nie brałam pod uwagę. Ale mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko w porządku i tego Ci życzę. Natomiast o Wimarolu znalazłam dobre opinie.

Też czytałem negatywne opinie (m.in. na tym forum) o Empolu. Tyle tylko, że pisali je użytkownicy mający kilka (od 1 do 7) postów, więc o niskiej wiarygodności. Pytałem o te okna na grupie wrocławskiej i co prawda zgłosiła się tylko jedna osoba, ale wiarygodna i z raczej pozytywną opinią.
O Wimarolu faktycznie napisano sporo pozytywów. Ale jak się przyjrzałem, to autorami tych opinii są tylko 2 osoby, czyli również niezbyt liczba próbka :)
Koniec końców decyzję ułatwiło mi to, że Wimarol dał mi w ofercie cenę szyb P4 w promocji w cenie P2. Kiedy porównywałem P4, to Empol miał tylko nieco taniej niż Wimarol. Jednak ostatecznie wybór padł na P2 no i różnica w cenie stała się znacząca. Być może ze strony Wimarolu był to tylko chłyt marketingowy i ostatecznie mogliby zaoferować P2 taniej, ale akurat Pani z biura sprzedaży była na urlopie, a zastępujący ją (ponoć) szef był nieuchwytny.
Na minus Wimarolowi zapisałem jeszcze pewną niechęć do pomiarów bez jednoznaczej deklaracji, że się będzie kupowało ich okna (co prawda bez konsekwencji, ale jakiś taki niesmak pozostał) oraz fakt, że mają tylko 2 punkty sprzedaży i oba daleko ode mnie. Blisko miałbym do ich zakładu produkcyjnego na Swojczyckiej, ale tam mnie nie chciano obsłużyć (mimo iż 2 osoby w biurze, ponoć, sprzedaży były).
Z kolei na minus Empolowi (na razie i oby lista ta była już zamknięta) zapisałem kiepskich prawników (umowa z błędami) i księgową (która przez 2 dni nie potrafiła znaleźć mojego przelewu, dopiero po kilku mocnych słowach okazało się, że wszystko jest w porządku).


Ja dostałam bardzo dobrą cenę na Jezierskiego, tańszą niż Wimarol i zdecydowałam się na tą firmę właśnie. Mam nadzieję, że nie będę żałować.
pozdrawiam

Moja propozycja z Jezierskiego była znacząco wyższa od Empolu i Wimarolu. Mogło to jednak wynikać ze specyfiki wymagań (P2/P4/WK2).

W każdym bądź razie profil będziemy mieć taki sam :)

pozdrawiam
Adam

JarekKos
29-04-2010, 20:17
Jareko... czy to prawda, że Jezierski lada dzień podnosi ceny??? Czy chcą mnie pospieszyć w podpisaniu umowy? ;)

Klodziki,

podejrzewam że wszyscy "normalni" producenci w maju podniosą ceny ponieważ parę materiałów do produkcji okien idzie w górę.
Poza tym duża część producentów chce wreszcie coś na tych oknach w tym roku zarobić :)

Pozdrawiam

jareko
29-04-2010, 20:25
Nic nie wiem o planowanej podwyżce choć od ponad miesiąca toczą się boje z dostawca szkla by nie podniósł cen - przegrana w negocjacjach faktycznie może zaowocować podwyżka - sadze ze nie większa jak 5%.

Samo inwestowanie w szyby o podwyższonej odporności na włamanie jest totalnym nieporozumieniem, możecie wierzyć bądź nie ale wogole nie zwiększa to zabezpieczenia okien przy pozostawieniu standardowych okuć, gdzie okucia standardowe wyważa sie w ciągu maksimum 30 sekund mając w reku tylko duży wkrętak.
Tak samo nie jest prawdą, że klamka Secustic zabezpiecza okucia przed otwarciem metoda przewiercania ramy w kasecie zamkowej. Dopiero klamka z kluczykiem zwiększa realnie odporność na takie działania. Sam secustic zabezpiecza przed innym sposobem na włamanie - ale to nie miejsce by podpowiadać jak sforsować okna - czyż nie?
Tu od razu dygresja na temat poziomu dopłaty do okuć - w większości wypadków dopłata dotyczy tylko samych okuć, za klamkę trzeba dodatkowo dopłacić ale przy porównywaniu ofert niewielu z Was bierze to pod uwagę. Zawsze współpracowałem z firmami któer w momencie gdy pojawia sie WK od razu dawały klamki z kluczykiem, raz jeden firma z Babic Starych zaskoczyła mnie - u nich okucia to okucia zaś klamka to klamka - po awanturze i konieczności samodzielnego zakupienia klamek dla klienta zerwałem całkowicie współpracę. Producent który nie potrafi dojść do porozumienia z własnym dealerem to juz dla mnie nie producent

Statystycznie rzecz ujmując ceny Jezierskiego, MS-a czy Oknoplastu sa porównywalne, mówimy oczywiście o porównywaniu takich samych rozwiązań. Jak obliczyłem różnice nie przekraczają raz w jedna raz w druga stronę 5%. To daje do myślenia i zastanawiam sie co powoduje ze jedni z największych i najlepszych producentów maja podobne ceny - zmowa jakaś czy co? A może po prostu dobrze robią okna i wiedza jakie to niesie ze sobą koszty - mówiąc o kosztach mam na myśli nie tylko sama produkcje okien ale także wszystko co z obsługa klienta jest związane. Często poruszana znacząca różnica cen firmy J w oknach wersji WK bierze się przede wszystkim stad, ze klamka Hoppe Secustic z kluczykiem pojawia sie w standardzie wyposażenia WK . Koszt takiej klamki to 100 PLN - oczywiście na alllegro kupicie "Hoppe" za 20-30 zeta ;) na rok :)

A wspomniany klient wybrał ofertę najtańszą - jego prawo

Klodziki
29-04-2010, 22:12
Dzięki za odp.

A powiedzcie mi jeszcze odnośnie montażu rolet. Mój budowlaniec mówi, że jak będą rolety czy to integro czy termolux to nie potrzeba dawać nadproży, bo wieniec wówczas pełni rolę również nadproży, czy tak jest? Bo ja czytam i patrzę na rysunki montażu to wszędzie są nadproża.

jareko
29-04-2010, 22:18
o raaaany
znow klopot z nazewnictwem
przypomne
sa trzy rozwiazania techniczne
- roleta gdzie role skrzynki spelnia odpowiednio uksztaltowane nadproze - najczesciej obowiazujaca nazwa dla tego rozwiazania to RKS
- skrzynka rolety jest za pomoca specjalnego adaptora powiazana z oknem, nadproże wtedy jest normalne natomiast wysokosc otworu musi zostac powiekszona o wysokosc skrzynki rolety - najczesciej spotykana nazwa Be Clewer
- skrzynka mocowana do prowadnic ktore mocowane sa do oscieznicy, skrzynka na zewnatrz, prawidlowo zakotwione okno gdyz otwor okienny jest taki jak wymiary okna plus odpowiednie luzy montazowe - najczesciej spotykana nazwa tego rozwiazania to Integro
Tylko w przypadku RKS-ów nie ma koniecznosci wykonywania nadproży - w każdym innym nadproże musi być

Klodziki
29-04-2010, 22:30
Dzięki Jareko, tak to już jest z laikami trzeba im tłumaczyć i tłumaczyć... ;) Kurka widać, że Ci moi budowlańcy chyba się nie znają, tyle, że oni twierdzą, że nadproże się nie zmieści :(

Jeśli dobrze zrozumiałam, czyli w moim przypadku jeśli zdecydujemy się na portosa termolux czy classic to będą to rolety w systemie takim jak Integro tak? ;)

jareko
29-04-2010, 22:35
jeszcze raz powiem - nazewnictwo jest różne, nie znam wszystkich nazw jakie wymyślają producenci by siebie zachwalić i odróżnić od innych - masz opis rozwiązania technicznego - dopasuj do tego swoją nazwę bądź zapodaj link - wybacz ale nie chce mi się tego szukać w sieci

jareko
29-04-2010, 22:37
wracając do Integro - tu nadproże nie ma znaczenia gdyż skrzynka najczęściej jest poza nadprożem, po jego zewnętrznej stronie, oddzielona od niego dodatkową warstwą ocieplenia miedzy skrzynka a nadprożem
Poszukaj na FM wątków o roletach zewnętrznych, tak naprawdę powielamy teraz rozmowy jaki w nich toczyły sie od dawna i jest tam wielokrotnie dokładnie to opisane - w jednym są nawet rysunki tych trzech jedynych rozwiązań

Klodziki
29-04-2010, 22:38
nie ma sprawy
http://www.portos-rolety.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=34&Itemid=20&lang=pl

jareko
29-04-2010, 22:46
wiec masz do czynienia z systemem Be Clewer
Przy tej konstrukcji nie ma możliwości prawidłowego zamocowania okna w otworze, co zaczyna sprawiać kłopoty przy szerokościach wiekszych od 150 cm, miej śiwadomość że w tym systemie okno jest mocowane tylko po bokach, cała góra jest pozbawiona mocowania
wymaga podniesienia nadproża względem zakładanego w projekcie otworu okiennego o wysokość skrzynki
Skrzynki przeważnie maja trzy wymiary 165, 205, 245 mm

Klodziki
29-04-2010, 22:54
O rany,... dzięki bardzo. A więc byłam w błędzie. Więc chyba dopłacimy i zrobimy te integro skoro lepsze.

mayadaski
29-04-2010, 22:56
Witam, mam jeszcze pytanie ;) Czy sprawdzają się moskitiery montowane razem z roletą Integro? Czy jest inny system moskitier do przesuwek. Widziałam kiedyś moskitierę też taką przesuwaną jak suwanka. Jest coś takiego czy mi się przewidziało ;) ?

Hej - my mamy moskitiery przesuwane z suwankami. Poczatkowy zamysl byl zamontowanie z roleta schodzace na dol, ale niestety przez wielkosc okna bylo to za duze i za ciezkie. Skrzynki od rolet wychodzily ogromne...:cool:

Pozdrowienia,

Maja

Klodziki
29-04-2010, 22:58
No i jak się sprawdzają, gdzie zamawialiście, razem z oknami i jaki koszt? ;)

A jaki wymiar ma okno, że za ciężkie. Mi potrzebna moskitiera na przesuwkę 3 m szeroką, a więc na ten prześwit 1.50 m szerokości i myślę właśnie nad opuszczaną zabudowaną w rolecie. Bo ta suwankowa z tego co zdążyłam się dowiedzieć jest droga.

mayadaski
29-04-2010, 23:03
No i jak się sprawdzają, gdzie zamawialiście, razem z oknami i jaki koszt? ;)

Dzialaja pieknie. Zdecydowanie jest to lepszy uklad, niz ten co poczatkowo chcielismy, gdyz nie trzeba ich wiecznie podnosic i opuszczac przy wychodzeniu na taras tylko sie odsunie tak jak drzwi. Zamowione razem z oknami u tego samego producenta. Koszt byl wliczony w cene okien.

Klodziki
29-04-2010, 23:04
A to super.... więc wypytam jutro mojego sprzedawcę okien ;)

mayadaski
29-04-2010, 23:19
A to super.... więc wypytam jutro mojego sprzedawcę okien ;)

mysmy za jednym zamachem zamowili rolety, okna, moskitiery oraz drzwi zewnetrzne takze nie mam dokladnego rozbicia ceny na poszczegolne elementy tylko. Wiem, ile kosztowalo mnie kompleksowo jedno okno ale niestety nie wiem ile w tym byly moskitier. wiem, ze te na waskich oknach (na ramach w kuchni i lazience) byly gratisowo;)

mayadaski
29-04-2010, 23:24
No i jak się sprawdzają, gdzie zamawialiście, razem z oknami i jaki koszt? ;)

A jaki wymiar ma okno, że za ciężkie. Mi potrzebna moskitiera na przesuwkę 3 m szeroką, a więc na ten prześwit 1.50 m szerokości i myślę właśnie nad opuszczaną zabudowaną w rolecie. Bo ta suwankowa z tego co zdążyłam się dowiedzieć jest droga.

Teraz doczytalam, ze pytasz sie o rozmiar okna: 400 szerokie i prawie 240 wysokie

bwojtek
30-04-2010, 07:06
wiec masz do czynienia z systemem Be Clewer
Małe sprostowanie... Portos nie produkuje rolet na systemie Be Clever ale na własnym systemie (Thermolux), który powstał z tego co wiem na bazie starego systemu rolet nadstawnych Thyssena ale został zmodyfikowany przez wprowadzenie rewizji od dołu. System jest zbliżony w rozwiązaniach do Be Clevera ale nie posiada skrzynek 240mm! Do tego samo PVC używane do produkcji jest gorszej jakości niż przy Be Cleverze co jednak dla końcowego klienta ma drugorzędne znaczenie.

Klodziki
30-04-2010, 07:51
Bwojtek, z tego co zrozumiałam co napisał mi Jareko, Thermoluxy mają gorsze mocowanie bo do okna. Czy jednym słowem, jeśli mam wybór między Termoluxem a Integro (troszkę droższe) to brać Integro tak?

wojgoc
30-04-2010, 08:53
klodziki,
ile kosztuje Ciebie m2 rolet?

Klodziki
30-04-2010, 09:02
Termoluxy 210 za m kw. z montażem, Integro 276 zł za m kw z montażem, z tym, że przy Integro rolety tarasowe, na 2,9 szerokie i 1,9 szerokie są z moskitierami.

bwojtek
30-04-2010, 09:06
Bwojtek, z tego co zrozumiałam co napisał mi Jareko, Thermoluxy mają gorsze mocowanie bo do okna. Czy jednym słowem, jeśli mam wybór między Termoluxem a Integro (troszkę droższe) to brać Integro tak?
Nie do końca dobrze zrozumiałeś. Problem nie leży w mocowaniu rolety ale mocowaniu samego okna a dokładniej górnej części ramy. O ile rolety integro/intermo są elementem niezależnym od okna i mocowane mogą być do okna lub do muru to w przypadku rolet zintegrowanych (BeClever, Thermolux i podobne) okno mocowane jest w górnej części tylko do rolety a sama roleta nie jest zbyt sztywnym elementem. Dlatego przy dużej szerokości okien pojawia się problem "wiotkości" góry okna.

wojgoc
30-04-2010, 09:09
wyslij zapytanie do firmy , o której Ci pisalem przed Wasza wizyta w Olesnicy.
z mojego rozeznania maja najlepsza cene za 1m2

Klodziki
30-04-2010, 09:21
Wojgoc, hmmm... wiesz ile może być taniej, brałeś od nich cenę, podaj ile za metr i jaka roleta??? Bo szczerze mówiąc wolałabym aby okna i rolety montowała jedna firma :(

Bwojtek tak zrozumiałam, może źle się wyraziłam. A wiec ja mam dwa okna po 1,8 szerokości i drzwi tarasowe, suwanki, jedna 1,9 szeroka i jedna 2,9 szeroka. A więc lepiej Integro u mnie zastosować?? Dodam, że ściana 2W, silka 24 i styro 15 cm, czy to wystarczy aby schować integro?
Jeszcze jedno pytanie, mój wykonawca twierdzi, że jak dam roletę to nie potrzeba stosować u mnie nadproży, mam parterówkę, i mówi, że wieniec będzie pełnił rolę nadproży. Czy tak może być? Daje link do przekroju domu. Jareko już mi powiedział, że muszą być nadproża przy integro czy termoluxach, ale proszę spójrzcie jeszcze raz na przekrój. Wykonawca twierdzi, że nadproża nawet się nie zmieszczą. http://www.z500.pl/pliki/91/kosztorysy/Z91_rys_szczeg.pdf

P.S. Sorki, że tak męczę, czytam wątki na forum odnośnie rolet i ich montażu, ale nieraz są tak pisane, że dla laika naprawdę może to być niezrozumiałe. :(

wojgoc
30-04-2010, 09:32
klodziki,
wysłalem Ci info na PW

bwojtek
30-04-2010, 09:32
Przy roletach intermo/intego nadproże musi być dokładnie na tej samej wysokości co do okna bez rolety. Ewentualnie warto rozważyć cofnięcie go do wewnątrz (temat omawiany kilka razy). Przy RKS-ach, BeClewerach czy Thermoluxach nadproże trzeba wykonać odpowiednio wyżej (16-24cm) i w twoim przypadku faktycznie zamiast nadproża będzie od razu wieniec.
Dodam jeszcze, że można zastosować rolety nadstawne i zapewnić poprawne mocowanie ale wymaga to zastosowana między oknem a roletą odpowiedniego systemowego poszerzenia stosownie do wyliczonej wymaganej sztywności.

Klodziki
30-04-2010, 09:40
Dzięki wielkie :)

W takim razie spytam o to systemowe poszerzenie sprzedawcy okien i rolet. Bo jeśli tego nie zastosuje tego wzmocnienia to rozumiem, że lepiej wówczas integro.

jareko
30-04-2010, 12:26
oj Klodziki
zacznijmy znow od poczatku
Zorientowalem sie ze pierwszy twoj problem to nie wybor rolet tylko ich cena. Cena zalezna jest od zastosowanych silnikow - nie wyobrazam sobie domu gdzie musialbym latac od okna do okna by je zamknac badz otworzyc. Hmmm...wszycy moi klienci ktorzy wybrali taka opcje - bo niby tansza - po miesiacu od zamieszkania wymieniaja badz maja w planach wymiane sterownia z tasmy na silniki - ale wtedy to nieporownywalnie wieksza ksasa niz zamowic od razu. nawet z najdroszymi (najlepszymi) silnikami Somfy
Kolejna psrawa jest to ze chcesz poznac odpowiedz co wybrac ale tak naprawde decyzje trzeba podejmowac zanim powstana mury, musi byc przemyslana i dlatego sadze ze powinnas dotat szukac dostawcy okien az trafisz na kumatego :)
Kolejna - jak napisalem, nie ma znaczenia nazwa czy thermolux czy BeClewer czy mydlo czy powidlo - istotne jest samo rozwiazanie techniczne i Thermolux wpisuje sie w ogolnie pojeta nazwe, ktora pojaila sie na rynku jako pierwsza czyli Be Clewer. I dalej. W tym rozwiazaniu kazde przekroczenie szerokosci 150 cm powoduje juz klopoty. Nie pomoga reklamowane jakies blaszki i tym podobne "patenty" majace skutek bardziej marketingowy niz rzeczywisty. Okno, nie bedac prawidlowo zamontownane lata jak żyd po pustym sklepie (powiedzenie - jesli nim kogos urazilem - najmocniej przepraszam) A widze ze takich okien ponad 150 masz kilka. Co mozna? A mozna ponizej 150 dac Be Clewera a powyzej itegro. Mozna zrobic identyczne nadproza w obu konstrukcjach i by uniknac gorszej izolacyjnosci termicznej przy Integro w obrebie nadproza dac po prostu poszerzenia - za jakis czas pojawia sie zdjecia na mojej nowej wersji strony - zobaczysz o co mi biega. Po protu, by skrocic twe meki - szukaj kumatego okniarza i roleciarza inaczej dostaniesz oczoplasu ;)

jareko
30-04-2010, 12:29
sprawdzone doswiadczalnie - dodawanie poszerzenia na gorze okna przy Be Clewerze realnie nie zmiania sytuacji - dalej przy duzych szerokosciach gnie sie to i lata w te i we wte. to zle rozwiazanie dla okien szerszych i tyle. Mozna (tez sprawdzane i tez do d...) dac poszerzenie i wzmocnienie statyczne od wewnatrz pomieszczenia - jest lepiej ale 2 metry juz zaczyna to znowu latac. Tak zle i tak niedobrze a estetyka tego rozwiazania pozostawia wiele do zyczenia

Klodziki
30-04-2010, 12:38
Jareko hahaha najpierw się uśmiechnęłam mocno jak zobaczyłam to "oj klodziki" :))))))) Dzięki za łopatologiczne wytłumaczenie ;)

Ale nie ceną się sugeruję tak bardzo, bo różnica jest niewielka. Zastanawiam się tylko w przypadku moich okien, który system mam dać, czy integro czy te be clevery. Tyle że do tych w systemie be clewer czy tam termolux nie musze dawać nadproży. A do integro tak. A co do silników to tak. Ci znajomi moi którzy mają narzekają, że się psują, zacinają itd. JA nie mam dużego domu, okien nie jest dużo, i tylko parter więc może tragedii nie będzie z tym zaciąganiem rolet, nie wiem :) Wypytam mojego okniarza zatem zaraz o te szerokości ponad 1,50. dzięki bardzo za informacje

jareko
30-04-2010, 12:46
a kto ci powiedzial ze nie musisz dawac nadprozy? Jedyna sytuacja gdy sa one zbedne jest taka kiedy wysokosc okna z roleta dotyka plaszczyzny stropu - tylko wtedy moze byc bez nadproze badz w obrebie okien wieniec stropu moze byc obnizony

Klodziki
30-04-2010, 12:53
No właśnie u mnie jest taka sytuacja. U góry wkleiłam link do przekroju domu, bwojtek tak jak wykonawcy twierdzi, że nie trzeba. Jak masz chwilkę może zerknij.

jareko
30-04-2010, 13:16
skoro jest taka sytuacja to faktycznie nei trzeba
http://jareko.pl/page20.php