PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

Klodziki
30-04-2010, 14:25
Dzięki Jareko i inni, miłego długiego weekendu :)

jareko
30-04-2010, 14:48
Jareko... czy to prawda, że Jezierski lada dzień podnosi ceny??? Czy chcą mnie pospieszyć w podpisaniu umowy? ;)
dostałem maila z fabryki
PRAWDA
stare ceny obiowazuja do 16 maja - od 17 maja podwyżka

wojgoc
30-04-2010, 14:53
jareko,
czy opisywana przez Ciebie sytuacja z roletami naokiennymi o szer. pow. 150cm ma takie samo znaczenie dla okien drewnianych?

Klodziki
30-04-2010, 14:54
Dzięki, właśnie mój pan od okien mnie poinformował o tej podwyżce, że dostał oficjalne info. pozdrawiam

jareko
30-04-2010, 15:39
wojgoc - okna drewniane sa sztywniejsze ale nie zmienia to faktu ze gorna ich czesc bedzie wisiala w powietrzu a tym samym beda narazone na odksztalcenia. Wbrew pozorom nie tylko PVC sie odksztalca
Ja bym nie ryzykowal
Dla mnie wazniejsze jest okno a nie dodatek jakim jest roleta - ono ma mi sluzyc przez najblizesze minimum 4o lat - w moim wypadku az do mojej smierci bo stary zgred juz jestem ;)

Sławas7
30-04-2010, 23:05
Jareko.......mogę tylko pogratulowac....jesteśmy w podobnym wieku a planujesz 40 lat.......ja nie wiem czy jutro bede żyl...a swoją drogą trochę dziwnym jest to że najlepsi doradcy na tym forum nie wiedzą że można miec rolety zewnętrzne i mocowanie okna z czterech stron....( i nie mowię teraz o integro )

wojgoc
01-05-2010, 00:46
Sławas&,
możesz przybliżyć temat mocowania okien z 4 stron wraz z roletą?
z góry dzięki

Sławas7
01-05-2010, 09:14
Jest kilka sposobów....ale nie bedziemy powielać tu dyskusji jaka miała miejsce na innych wątkach...np ...http://forum.muratordom.pl/showthread.php?16657-jakie-rolety-zewn%C4%99trzne/page3

maghreb
04-05-2010, 00:53
Witam,
planuję wymianę okien - mieszkanie w bloku - okno balkonowe, okno 2skrzydlowe + okno w kuchni - myslę ooknach Mazowieckiej Fabryki Okien i Drzwi (punkt przy broniewskiego), a konkretnie o Veka Perfectline - białe. czy znacie jakieś opinię o ich oknach? czy może warto dorzucić parę groszy i kupić jakieś droższe. generlanie moim kryterium nie jest cena, a przynajmniej nie jedynym. chciałbym kupić okna średniej klasy i nie wiem czy te siędo takowej zaliczają.

wojgoc
04-05-2010, 12:05
pytanie do znawców:
jaka jest róznica na dzisiaj w cenie 1m2 szyby standardowej a P2?

Ekspert FAKRO
04-05-2010, 14:09
Witam,

Proponuję porównać cenę katalogową okien np w rozmiarze 78x118:
- FTP-V U3 ze standardowym pakietem szybowym/ 1 119,00PLN + VAT
- FTP-V P2 z pakietem P2/ 1 231,00PLN + VAT

Nie jest to jednoznaczna odpowiedź na zadane pytanie ale daje pogląd na koszt pakietu P2 w przypadku okien firmy FAKRO

Z poważaniem
Konsultant FAKRO
www.fakro.pl

wojgoc
04-05-2010, 14:13
chodzi mi o tradycyjne okno drewniane w pakiecie dwuszybowym.

jareko
04-05-2010, 14:17
....dziwnym jest to że najlepsi doradcy na tym forum nie wiedzą że można miec rolety zewnętrzne i mocowanie okna z czterech stron....( i nie mowię teraz o integro )Wiedzą, wiedzą i trzymają rękę na pulsie oglądając Twoje nadproża. Ale.... to, że wiedzą nie oznacza, że uważają iż jest to najlepsze rozwiązanie dla okna :)

finlandia
06-05-2010, 10:36
pytanie do znawców:
jaka jest róznica na dzisiaj w cenie 1m2 szyby standardowej a P2?

Szyba P2 to ok 200zł netto/m2 dopłaty do zwykłego, rynkowego pakietu U 1,0 (który kosztuje ok 100zł/m2). Myślę że da się znaleźć taniej (ale raczej nie wiele) i dużo drożej - wiele będzie zależało od ceny wyjściowej. W drogich oknach dodatki mogą być dawane tanio, w tanich oknach to często okazja by "skroić" klienta i zrekompensować sobie niską cenę.

Większe znaczenie będzie miał sposób wyliczenia dopłaty za szybę: do metra kwadratowego okna czy szyby? Dla przykładu okno dwuskrzydłowe 146x144 - powierzchnia 2,1m2 x 200 - 420zł. Przy dopłacie do szyb to nie więcej niż 1,4 m2 - 280zl.

wojgoc
06-05-2010, 11:33
dzieki finlandia,
wychodzi na to, ze mój wykonawca liczy do okna a nie do szyby - muszę negocjować w takim razie.

jareko
06-05-2010, 18:16
zapomniałeś jeszcze o jednym. Cena nie zawsze musi do końca odzwierciedlać podane tu informacje - nie liczymy transportu, wymiany, ryzyka (wszak to szkło a nie blacha - może się stłuc) Wiec jednak nie bazuj za bardzo na cenach przez nas podawanych gdyż dotyczą one sytuacji jakby netto :)

wojgoc
06-05-2010, 19:05
jareko,
oczywiście, ze tak robię. Informacje podawane przez Was traktuje jako punkt wyjscia w rozmowach uwzględniajac kwestie np. ryzyka zwiazanego z wymiana szyby.
ale nie mozna tez klienta robic w bambuko licząc mu cene z kosmosu - łyknie albo nie
finlandia, jareko,
orientujecie sie ile wynosi dopłata do wycinania luków szklanych?

jareko
06-05-2010, 19:58
oj tu już poszedłeś po bandzie ;) Tego nikt ci nie powie gdyż.... dopłaty wynoszą od 50 do 150 %
i masz teraz zagwozdkę

wojgoc
06-05-2010, 20:14
jareko,
dzieki za info - pokrywa sie to z moja informacją czyli ok.100%
musze zrwócic honor mojemu wykonawcy - podaje swoje ceny bez naciagania

jareko
06-05-2010, 20:17
no wiesz !!! Ja bym sie obraził za posadzenie o niehonorowe postępowanie ;)
Bądźmy szczerzy - sytuacja na rynku jest taka ze jakikolwiek fałsz od razu wychodzi i psuje to markę bądź wogole zrywa współpracę

Charlie
07-05-2010, 10:24
no wiesz !!! Ja bym sie obraził za posadzenie o niehonorowe postępowanie ;)
Bądźmy szczerzy - sytuacja na rynku jest taka ze jakikolwiek fałsz od razu wychodzi i psuje to markę bądź wogole zrywa współpracę

nie byłbym takim idealistą

wojgoc
07-05-2010, 10:48
popieram Charliego,
wg mnie to wciąż sa wyjątki potwierdzające regułę.

finlandia
07-05-2010, 10:53
Ideały ideałami. Dopłaty dopłatami.. Ja wpisałem ceny szyb P2 z katalogu który mam pod ręką. Gdybbym sięgnął do innych to znalazł bym dopłaty nba poziomie 300zł liczone do powierzchni okna i też nie mógłbym protestować.

A Twoje łuki Wojgoc nie są typowe - jak pamiętam to widziałem coś wielopromieniowego, wole oka... ? (nie mam jak sprawdzić bo miałem format kompa i przepadła mi cała poczta). Za wole oka można znaleźć dopłaty nawet +200%.
Proste łuki liczone +50% to raczej niska dopłata.

wojgoc
07-05-2010, 11:15
potwierdzam finlandia,
moje fasolki doplata za wycięcie wynosi 135% plus dopłata za P2 co razem daje ok.200% - ale takie wartosci podal i wykonawca wiec gra fair.
ale dalej uwazam, ze ludzi fair w biznesie jest o niebo mniej od caaaaaaaaaaałej reszty. To samo sie tyczy klientów - nie jest problemem trafic na niechcacego placic, szukajacego dziureczki w całym bylr tylko sie przyczepić.
a jak zawsze kij ma dwa konce.

Sylwia2005
07-05-2010, 12:14
Ja NIE POLECAM firmy EKO-PLAST Jacka Badory z Częstochowy ul. Krótka. Mieli opóźnienie 2 tygodniowe w dostawie( ale to jeszcze zrozumiem). Przy dostawie okien ( było ich 16 na cały dom i to nie jakies najtańsze...) nie przywieźli kotw do mocowania ( bo montaż był własny). Najgorsze jednak przeszliśmy gdy urwały się okucia od 3 okien a szanowny właściciel jak juz wkońcu raczył przyjechać, uznał że to z naszej winy (chyba powinien udzielić kursu otwierania okien). I jeszcze się odgrażał że wystawi fakture za przybycie . Po prostu NIEPOROZUMIENIE. A my zostawilismy u niego nie małe pieniądze. Teraz musze szukać kogoś kto mi przymocuje te okucia bo z nimi to napewno nie dojdziemy do porozumienia. Także przestrzegam przed tą firmą.

bwojtek
07-05-2010, 12:21
Ja NIE POLECAM firmy EKO-PLAST Jacka Badory z Częstochowy ul. Krótka. Mieli opóźnienie 2 tygodniowe w dostawie( ale to jeszcze zrozumiem). Przy dostawie okien ( było ich 16 na cały dom i to nie jakies najtańsze...) nie przywieźli kotw do mocowania ( bo montaż był własny). Najgorsze jednak przeszliśmy gdy urwały się okucia od 3 okien a szanowny właściciel jak juz wkońcu raczył przyjechać, uznał że to z naszej winy (chyba powinien udzielić kursu otwierania okien). I jeszcze się odgrażał że wystawi fakture za przybycie . Po prostu NIEPOROZUMIENIE. A my zostawilismy u niego nie małe pieniądze. Teraz musze szukać kogoś kto mi przymocuje te okucia bo z nimi to napewno nie dojdziemy do porozumienia. Także przestrzegam przed tą firmą.
Nie znam firmy ale chciałbym się dowiedzieć gdzie leży prawda...
1. Czy w mowie była mowa, że dostawa obejmuje także kotwy?
2. Co za okucia się urwały i w jakich okolicznościach (może jakieś fotki)?

Sylwia2005
07-05-2010, 12:33
W umowie nie było mowy o kotwach, ale kupilismy okno do garażu od innej firmy i tam były kotwy. A jesli chodzi o te okucia to nie wiem jak one się nazywają ale sa przymocowane do ramy ( nie do skrzydła) na wysokości klamki ( małe trójkątne), urwały sie przy otwieraniu okien ( kilka dni po montazu)

Sylwia2005
07-05-2010, 12:41
Małe sprostowanie! Podobno te okucia to zaciski i urwały się nie przy klamce tylko na dole przy zawiasach

bwojtek
07-05-2010, 12:59
Czyli jeżeli chodzi o kotwy to nie można mieć pretensji do sprzedawcy bo one nie są obowiązkowym wyposażeniem okna i skoro w umowie ich nie było to wszystko jest jak najbardziej OK. Argument "że gdzieś tam kupiliśmy i były" o niczym nie świadczy.
Nie mam pojęcia co to są "zaciski" przy zawiasie. Może jednak fotka?

wojgoc
07-05-2010, 13:03
skoro nie było w umowie to nie masz podstaw czepiania się, ze firma nie dała Wam kotew.
czemu ten co montował Wam okna nie poinstruował Was jak sie obchodzić z oknami?
nie bardzo widze powodu czepiania sie firmy, której koronnym argumentem pewnie jest Wasz samodzielny montaż.
trzeba bylo sie najpierw zapytać na forum o te zaciski - co i jak i po otrzymaniu odpowiedzi rzucać ostrzeżeniami przed firmąX.
czy jak się okaże, ze jednak Pan ma rację, to przeprosisz Go? zaplacisz mu za nieuzasadniony dojazd?

Sylwia2005
07-05-2010, 17:55
Osoba, która montowała mi okna robiła to niejednokrotnie i nigdy nie było problemów, więc nie rozumiem jak mogą odpaść metalowe części od okna, przy jego otwieraniu, skoro mają mi słuzyć lata... A kotwy faktycznie , tu mogę przyznać rację.

bwojtek
07-05-2010, 18:23
Osoba, która montowała mi okna robiła to niejednokrotnie i nigdy nie było problemów, więc nie rozumiem jak mogą odpaść metalowe części od okna, przy jego otwieraniu, skoro mają mi słuzyć lata... A kotwy faktycznie , tu mogę przyznać rację.
Pokaż wreszcie co tam odpadło to będziemy mogli być może stwierdzić czy to wina producenta czy montażysty.

finlandia
07-05-2010, 19:07
Kotwy to dyskusyjny temat:
- kiedyś dokładanie ich do okien było oczywiste.
- później w ramach oszczędności kotwy taniały (były z cieńszej bachy), dawano ich mniej aż w końcu wyginęły.
- teraz kotwy dają firmy które mają "gest".
A to dlatego, że kotwa nie zawsze jest potrzebna. Niektórzy wolą montować na dyble (śruby w ramach), czasem wręcz nie da się inaczej a jeszcze inni wręcz zalecają wyłącznie śruby. Co instrukcja to inne metoda.
Kotwy dawane "w prezencie" mogą trafiać na złom - "chwalił" mi się tym jakiś montażysta. Nic dziwnego, że co bardziej zapobiegliwe firmy nie są rozrzutne i nie dają..
Z drugiej strony.. jeśli kogoś stać na dołożenie do okien wartych kilka - kilkanaście tysięcy złotych wystarczającej ilości kotew o wartości niecałych 100zł.. to jest to jedna z oznak, że firmie bardziej zależy na swoich oknach.

jareko
08-05-2010, 22:20
Montowaliśmy ostatnio okna "gdzieś w Polsce"
Wraz z nami pracowała ekipa montująca alarm i od razu kontaktrony w oknach.
Jakie było ich zdziwienie, gdy wiercać ościeżnice natrafili na wzmocnienie.
Późniejsza rozmowa z "alarmiarzami" była dla mnie nie mniej szokująca. Działają na rynku już kilka lat i.... sporadycznie spotykają się z taką sytuacją.
A ja zachodzę w głowę - jak to możliwe? Jak możliwym jest albo nie dać wogóle wzmocnienia albo dać je tylko dla samego faktu żeby jakaś blacha w środku była i nie dawać jego prawie do samego zgrzewu
Dziwny jest ten świat

Klodziki
09-05-2010, 17:52
Jareko czy możesz mi zdradzić o ile % Jezierski od 17 maja podnosi ceny okien???
Ja jestem zdecydowana, tyle, że nie mam jeszcze otworów okiennych wymurowanych. Oczywiście mogę zamówić okna taki wymiar jaki mam w projekcie, ale boję się, bo przecież chyba powinno się mierzyć z natury i teraz nie wiem co robić, czy zamawiać przed 17 maja czy nie :( Budowlańcy mówią, że jak im powiem jaki wymiary okien będą to zrobią odpowiednie otwory, ale wiesz jak to jest.... Wolałabym teraz zamówić, bo potem znów czekać 8 tyg :(

jareko
09-05-2010, 18:44
średnio o 5% - takie są przecieki z fabryki :)

Klodziki
09-05-2010, 18:50
Dzięki wielkie:)

jareko
09-05-2010, 19:08
teraz tylko nie wiem jak zareagują wszyscy dostawcy na szaleństwo jakie się dzieje z Euro - może okazać się ze będzie to więcej niż 5%
Natomiast pewnym jest ze 16 maja to ostatni dzień "starych" cen

Klodziki
09-05-2010, 19:32
No właśnie, ja muszę do 14 maja się zdecydować, bo sprzedawca musi do jezierskiego wysłać zamówienie wtedy najpóźniej. I sami nie wiemy co robić, czy zamawiać okienka według projektu, bez pomiaru z natury, ryzyko, a z drugiej strony może być i 2 tys zaoszczędzone.

IVO333
09-05-2010, 22:06
No właśnie, ja muszę do 14 maja się zdecydować, bo sprzedawca musi do jezierskiego wysłać zamówienie wtedy najpóźniej. I sami nie wiemy co robić, czy zamawiać okienka według projektu, bez pomiaru z natury, ryzyko, a z drugiej strony może być i 2 tys zaoszczędzone.

To ryzyko nie takie aż straszne, uświadom majstrów że zamawiasz okna i wymiary otworów z projektu mają zachować. Najważniejsze (i najtrudniejsze do skorygowania) jest zachowanie wysokości otworów drzwi tarasowych i balkonowych (wymiar od nadproża do docelowej wylewki) i tu widzę jedyne ryzyko. Uczul majstrów na to.

Pozdrawiam

kobylka85
10-05-2010, 16:03
Witam mam pytanie co sadzicie o oknach DECENIC z okuciami MAKO ???
Jedno okno mam szerokie 3 m przesuwne bez progowe.

Prosze o rade

bwojtek
10-05-2010, 16:30
Witam mam pytanie co sadzicie o oknach DECENIC z okuciami MAKO ???
Jedno okno mam szerokie 3 m przesuwne bez progowe.
Są mniej więcej tak dobre jak samochód kombi na oponach Michelin polakierowany lakierami Sikkensa:D

kobylka85
10-05-2010, 16:57
one sa w okleinie
czyli poleca pan tak???
a moze sa jakies lepsze?

bwojtek
10-05-2010, 20:04
one sa w okleinie
czyli poleca pan tak???
a moze sa jakies lepsze?
Czy z mojej wypowiedzi wynika, że polecam takie okna? Czy na podstawie ogumienia i marki lakieru można stwierdzić, że dany samochód jest dobry?
Może dla wykluczenia nadinterpretacji napiszę wprost: nie można ocenić okien na podstawie profilu i okuć. Ważny jest producent i jeszcze ważniejszy montaż.

jareko
10-05-2010, 20:45
by ocenić czy to dobra oferta czy nie istotny jest kolor ;)
Jaki on?
bwojtek - jak widzę ciebie czasem także ponosi :( choć twoja odpowiedz bardzo mi sie spodobała
tak jak odpowiedz - w innym wątku - finlandii

Szanowni Forumowicze - chcecie porady ? To bądźcie bardziej konkretni, bo kolor sukienki sprzedawczyni ma sie nijak do wyrobu o jaki pytacie

kobylka85
10-05-2010, 21:27
przepraszam ale w ogole nie mam pojecia o oknach wiec nie wiem co jest potrzebne do stwierdzenia czy warto czy tez nie.
a wiec kolor bedzie od zewnatrz antracyt w okleinie a od wewnatrz biale 5cio komorowe

kobylka85
10-05-2010, 21:31
a producent to stabox :)

bwojtek
11-05-2010, 07:17
O firmie pierwszy raz słyszę. Jednak wizyta na stronie, jej zawartość i zamieszczone tam zdjęcie dwugłowicowego ELUMATECa zapala u mnie lampkę ostrzegawczą (ale to tylko subiektywne wrażenie). Popytaj o opinię na temat firmy wśród znajomych. Jak nikt ich nie zna albo mają negatywne opinie to lepiej sobie odpuść.

Oknosalon
11-05-2010, 21:54
Przy wyborze okien warto zwrócić uwagę na producenta, właściwe wykonanie. Niemniej materiały też są ważne. Tureckie okucie i chiński profil mogą skutkować dobrą ceną, ale niekoniecznie wysoką jakością.

Ważne są też parametry okna, takie jak termoizolacyjność (składająca się z przenikalności szyby oraz profilu), estetyka (drewno / alu / a może okleina PVC / schowane zawiasy itp). Stopień bezpieczeństwa - zależy on głównie od szyby i okuć / klamki.

Okna, poprzez swoją wielkość, formę, kolor, i podział wpływają decydująco na wygląd elewacji oraz atmosferę wnętrz. Stąd właściwy ich dobór jest bardzo ważny i w ogóle nie dziwię się nowym nabywcom, że nie potrafią w tym gąszczu często znaleźć czegoś dla siebie... Zbyt duży jest chaos informacyjny.

czmirek
12-05-2010, 20:58
czy procz tego belkotu mozesz wyrazac sie jasniej o co chodzi?
jakies konktrtne dane na temat okien ktore oferujesz ?
napisz jaki profil jest dobry jaki jest do du.. jakie szyby polecasz jakie nie, itd. itp.

Oknosalon
12-05-2010, 21:39
Jak z wieloma zagadnieniami, nie ma rozwiązania dobrego dla wszystkich.

Technicznie najlepsze są profile PVC, są też najtańsze. Ze względów estetycznych i prestiżowych ludzie jednak chętnie kupują drewno. Dobrą mieszanką jest impregnowane drewno, obłożone od zewnątrz aluminium. Niemniej takie okna są bardzo drogie.

Z profili PVC polecić mogę Rehau Geneo, Schüco, Salamander. 6 - komorowe, gdyż różnica w cenie nie jest aż tak wielka.

Jeśli chodzi o okna, jakie oferuję, to mam wielu producentów i każdemu mogę "dogodzić" - może oprócz tych, co szukają megaokazji na okna, które za rok będą znów wymieniać :D

Polecić mogę Eurocolor, Abatex, Extherm II, Mirox, Venessę z polskich okien lub Kneer z niemieckich.

Szyby: pakiecik 3-szybowy bezpieczny powinien zadowolić nawet wygórowane gusta. Można już dostać takie pakiety z U=0,5. Niemniej znowu, wszystko jest kwestią ceny. Dobry profil i pakiecik 3-szybowy nie podbije porównywarek cen dla okien typowych, ale spowoduje, że użytkownik będzie zadowolony, zapomni o swoich oknach a ciepło w domu będzie się rozkładało równomiernie.

Na parter i domki jednorodzinne polecam wzbogacenie okien o standard WK1 / WK2 i klamki antywłamaniowe Secustik z kluczykiem. Oczywiście za dopłatą. Generalnie jednak: bezpieczeństwo się opłąca...

bwojtek
12-05-2010, 23:02
Tere fere...
Reprezentujesz/reklamujesz nową stronę www promującą okna "jakieś". Piszesz o jakości, parametrach, itp. a przy tym reklamujesz niejakiego "K&M" oferującego "Decco" z hasłem "Nie dla Chińszczyzny".
To może się zdecyduj w którym kierunku idziesz?

Oknosalon
12-05-2010, 23:25
bwojtek:

Jeśli chciałbyś się jakoś merytorycznie ustosunkować do moich ocen, to chętnie podejmę polemikę. Jeśli natomiast, chcesz dyskutować o K&M, to tematu nie będę podejmował. Nie odpowiadam za to, co on na swojej stronie umieszcza.

jareko
12-05-2010, 23:37
polecić mogę od A do Z
Jednym słowem każdy kto do mnie przyjdzie musi podpisać umowę -jak nie w najdroższej to w najtańszej wersji - czy tak mam ciebie rozumieć?

Oknosalon
12-05-2010, 23:51
jareko:

Nie bardzo rozumiem, co chciałeś przekazać przez ten post. Czy to cos złego, że ktoś ma szeroką ofertę? Mam się ograniczać tylko do szyb dźwiękoszczelnych a jak ktoś będzie potrzebował antywłama to go odeślę z kwitkiem? Nie uważałbym tego za sensowne. Jedno co napisałem: odrzucam chłam, więc może niekoniecznie od A do Z.
Poza tym szeroki wybór i fachowe doradztwo. No, ale nie oczekuję, że konkurencja mnie za to polubi ;)

wojgoc
12-05-2010, 23:58
jareko,
to kawy u Ciebie nie mozna się napić? tylko umowę podpisać?
coś ostatnio masz ciężki okres...

Charlie
13-05-2010, 08:55
w ramach optymalizacji kosztów - 1 krok; nasz Kolega Jareko funduje prąd, wodę, cukier, szklankę, łyżeczkę. Wsad do szklanki organizuje Klient :)

finlandia
13-05-2010, 10:18
Jareko odniósł się sarkastycznie do oferty nowego kolegi który się tu pojawił - tempiąc fakt, że ktoś nie może się zdecydować na jednego dostawcę a miesza u siebie kilka firm. Szczerze mówiąc to nawet przy trzech róznych producentach można się pogubić (ja np. mam z tym problem - jak to przedstawic by nie zatracić wiarygodności).
Wojtku - mam takie same skojarzenia jak Ty dotyczące promocji pewnej firmy - ale widzę postęp ;)

T12345T
13-05-2010, 10:56
Dobry profil i pakiecik 3-szybowy nie podbije porównywarek cen dla okien typowych, ale spowoduje, że użytkownik będzie zadowolony, zapomni o swoich oknach a ciepło w domu będzie się rozkładało równomiernie.

Na parter i domki jednorodzinne polecam wzbogacenie okien o standard WK1 / WK2 i klamki antywłamaniowe Secustik z kluczykiem. Oczywiście za dopłatą. Generalnie jednak: bezpieczeństwo się opłąca...


ale widzę postęp

Ja nie widzę żadnego, no może oprócz tego, że ta okienna "wiedza" to taka bardziej z ulotek, a jak tak, to należy pochwalić rosnące umiejętności czytania:-). Ulotek. Tak nawiasem mówiąc żadna z wymienionych firm produkujących okna nie posiada "kwitu" z badań jej okien na odporność na włamanie, więc te bajki o WK to można sobie w ... wsadzić.

jareko
13-05-2010, 11:15
mam komunie to gorsze od okresu ;)

bwojtek
13-05-2010, 11:52
nawiasem mówiąc żadna z wymienionych firm produkujących okna nie posiada "kwitu" z badań jej okien na odporność na włamanie, więc te bajki o WK to można sobie w ... wsadzić.
A jakaś firma w ogóle takie badania ma zrobione?

T12345T
13-05-2010, 16:28
A jakaś firma w ogóle takie badania ma zrobione?

Kiedyś znałem jedną z Częstochowy, która miała. Badania wykonywał Instytut Mechaniki Precyzyjnej, a było to jeszcze w czasach przed wprowadzeniem PN-EN 14351-1:2006. Norma badawcza dla odporności na włamanie pochodzi z 1999 r więc właściwie tamte wyniki można honorować i dzisiaj o ile firma jeszcze istnieje:-). Inne dużo mówią, ale kwitów nie pokazują, więc pewnie nie mają, albo takie skromne są:-). Np. ta co szyby w Krakowie tłukła dla pokazu:-)
Poza tym, każdy szanujący się systemodawca robi dla swoich okien takie badania. Ci najbardziej znani na pewno. Z tych ciekawszych dysponuję badaniami na WK 2 dla HS z Aluplasta wraz z montażem. Ciekawa rzecz.

Pozdrawiam

Sylwia2005
13-05-2010, 17:55
Pokaż wreszcie co tam odpadło to będziemy mogli być może stwierdzić czy to wina producenta czy montażysty.

Po mojej wypowiedzi na forum odezwała się do mnie firma Oknotest i po kilku przeprowadzonych rozmowach, wysłanych przezemnie zdjęciach oraz umowy i faktury okazało się że firma Ekoplast wykiwała nas bardziej niż mysleliśmy. Naprawa tych urwanych okuc to chwila bo musimy kupić większe wkręty i dokręcić, ale liczy się fakt, ze to na bank nie była wina montażu. Tymbardziej że nie dostaliśmy instrukcji montazu ani nawet karty gwarancyjnej a z umowy to nic nie wynika. Brak słów, ale już nie tylko do tej firmy ale tez do nas bo człowiek się nie zna i kupuje "kota w worku". Ale teraz bynajmniej już mogę podpowiedzieć innym jak uniknąć takich sytuacji. Tak więc za kotwy mogę mu podziekować ale za resztę nie! Zgłosiłam już sprawę do UOKiK. I dziękuję Panu Andrzejowi za pomoc:-)). I Wam oczywiście też za wypowiedzi w tej kwestii.

krycho84
13-05-2010, 19:48
witam potrzebuje kupić okna do całego domu co sadzicie o oknach 6cio komorowych decenig i 6cio komorowych salamander , czekam na wasze opinie kto ma i czy poleca?

bwojtek
13-05-2010, 21:13
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-szukam-dobrych-okien&p=4109137&viewfull=1#post4109137

stary
13-05-2010, 23:03
Po mojej wypowiedzi na forum odezwała się do mnie firma Oknotest i po kilku przeprowadzonych rozmowach, wysłanych przezemnie zdjęciach oraz umowy i faktury okazało się że firma Ekoplast wykiwała nas bardziej niż mysleliśmy. Naprawa tych urwanych okuc to chwila bo musimy kupić większe wkręty i dokręcić, ale liczy się fakt, ze to na bank nie była wina montażu. Tymbardziej że nie dostaliśmy instrukcji montazu ani nawet karty gwarancyjnej a z umowy to nic nie wynika. Brak słów, ale już nie tylko do tej firmy ale tez do nas bo człowiek się nie zna i kupuje "kota w worku". Ale teraz bynajmniej już mogę podpowiedzieć innym jak uniknąć takich sytuacji. Tak więc za kotwy mogę mu podziekować ale za resztę nie! Zgłosiłam już sprawę do UOKiK. I dziękuję Panu Andrzejowi za pomoc:-)). I Wam oczywiście też za wypowiedzi w tej kwestii.

Ciekawym jest, czy wszystkie wyglądają jak na tym zdjęciu. Są urwane wkręty od zaczepów i przyczyn może być kilka, począwszy od złego materiału tychże wkrętów, nieustawionego sprzęgła we wkrętarce, itp. Ale to wychodzi zwykle na produkcji- urywają się łby. Tutaj łeb nie jest urwany lecz wkręt pękł na środku i śmiem twierdzić, że nie sam. Sprawdź, ile jest otworów w miejscu ich mocowania, być może był kilkakrotnie odkręcany i przestawiany zaczep bo wadził, nie wiem.
Zastanawia mnie jak na podstawie takiego zdjęcia ( kilku) można wydać " na bank " opinię, że nie jest to wina montażu??????
Teraz o wykiwaniu:
1. Kto powiedział, że musi być gwarancja- jest ona dobrowolna przecież. Chyba, że określono w umowie, że ona będzie.
2. Instrukcja montażu - fakt, powinien dać. Ale na zdrowy rozum to ten fachowiec już parę okien zamontował w życiu, więc dla niego to zwykła formalność i dodatkowy papier. Tak naprawdę zasady montażu okien niewiele się różnią.
3. Za kotwy ( chyba darmowe) mu podziękowałaś, a za brak instrukcji montażu podajesz do ochrony konsumenta? Niewiele z tego do mnie dociera, na czym tak Was niemiłosiernie wykiwali? Jakie są rozbieżności pomiędzy umową a dostawą?

kk50250
14-05-2010, 15:22
co do gwarancji to wg prawa unijnego na wszystko jest gwarancja min 2 lata, nawet jak nie ma żadnego papierka. takie jest prawo

ewablac
14-05-2010, 17:08
mam do wyboru 3 rodzaje profili i 4 okucia. będę wdzięczna za fachową poradę, które z okien wybrać.
1. Rehau na okuciach Maco
2. Schuco na okuciach GU lub ROTO NT
3. Veka na Winkhousie

Sylwia2005
14-05-2010, 18:01
Za co go podaję? Między innymi za jego chamstwo i nie odpowiednie zachowanie. Nie będzie mi groził wystawieniem faktury za to ze przyjechał bo ja mam prawo wzywać serwis tyle razy ile jest to potrzebne. Tym bardziej, że skoro coś mi się urywa to chyba logiczne. Powinien podejść do sprawy w inny sposób i próbowac to jakoś rozwiązać a nie zrzucać winy na nas i grozić.
Umowa jest źle sformułowana-przesłałam ją do analizy specjaliście i naprawdę wielu rzeczy można się doczepić. Tak naprawde nic niej nie wynika
Jesli chodzi o te urwane zaczepy obwodowe od ramy ościeżnicy- sami to naprawimy, bo niewarto się denerwować.
Jesli stwierdza, że to wina złego montażu to powinien w takim razie dać instrukcję montażu i przeprowadzić szkolenie otwierania. Po prostu nie ma racji.
Oprócz odpowiedzialności z tytułu udzielonej gwarancji jakości odpowiada również jako sprzedawca okien z tytułu tak zwanej niezgodności wyrobu konsumpcyjnego z umową. Okno z urwanymi zaczepami obwodowymi znajdującymi się w części pomiędzy górnym i dolnym zawiasem okna z pewnością nie jest wyrobem pełnowartościowym, co zweryfikowałyby pierwsze podmuchy silniejszego wiatru. Ja zapłaciłam za te okna niemałe pieniądze i kupowałam okna dobrej jakości a nie bubel.
JESLI KTOŚ SZUKA OKIEN TO POECAM ODWIEDZIĆ STRONĘ OKNOTEST.PL tam obiektywnie doradzą. Dziękuję Panu Andrzejowi za pomoc.
Każdy ma swoje zdanie a ja tej firmy nie polecam i to jest moje.Kończę już ten temat i zyczę wszystkim dobrych wyborów !

finlandia
14-05-2010, 18:26
Ależ ja też polecam tą stronę szukającym wiedzy o oknach. Z tym że, przeciętny człowiek może wyjść stamtąd jeszcze większym mętlikiem w głowie niż miało się na początku. TO zalezy od zdolności przyswajania wiedzy (ja np. jestem na o/d/porny na teorię;)
Urwane zaczepy? Patrzę na nie podobnie jak Stary. To nie wygląda na za krótki wkręt, a na urwany wkręt.. Możliwe jest coś takiego w sytuacji, kiedy np. okno "walnęło o glebę" - tzn nic mu się nie stało pozornie, ale wkręty popękały., bo skrzydło naparło swoją zwielokrotnioną wagą na zaczepy. Widziałem coś takiego - duża przesuwka była stawiana dzwigiem. Została postawiona zbyt mocno i szlag trafił wkręty. Wszystkie popękały.
Nie twierdzę że tu się coś takiego stało, ale tej teorii też nie można wykluczyć.

Za to na podstawie "braków formalnych" można by zakwestionować wg mnie 75% sprzedawanych w Polsce okien.

KK - 2 lata jest, ale nie z tytułu gwarancji.

jareko
14-05-2010, 18:52
Za co go podaję? .... Nie będzie mi groził wystawieniem faktury za to ze przyjechał bo ja mam prawo wzywać serwis tyle razy ile jest to potrzebne....Ciekawe, mimo wszystko ciekawe podejście. Zastanawia mnie tylko czy podobnie radykalne kroki szanowni klienci podejmują w sytuacji konieczności zapłaty za nieuzasadnione wezwanie Pogotowia Ratunkowego, Policji czy Straży.
Tzw niezgodność towaru z umową - słowo wytrych, nadużywane nagminnie ale gdy przychodzi co do czego okazuje się, że to tylko wyobrażenia klienta za podpowiedzią wszelkiej maści "doradców". Proponuje najpierw dokładnie wczytać się w ustawę :)

Powodów wyrwania zaczepów może być tyle, że teraz to wróżenie z fusów. Miejsce pęknięcia śruby nie wskazuje jednoznacznie na błąd produkcyjny - bardziej na błąd użytkowy - ale to naprawdę teraz są dywagacje nie mające znaczenia
Tak naprawdę nie znamy szczegółów ale jedno jest pewne - klient został przez sprzedawce wkurzony niemiłosiernie. Przykre to ze niektórzy handlowcy nie pojmują jeszcze ze wpadki, jak się zdarza to podstawa jest umiejętność wyjścia z takiej sytuacji. Jeden wściekły klient rozgłosi to całemu światu - czy ma racje czy nie - ale uczyni wszystko by nagłośnić sprawę i przedstawi ja tak jak uważa. Dobry handlowiec uczyni wszystko by naprawić swoje bądź producenta błędy i wyjść z twarzą z sytuacji bo wie ze to wcześniej czy później zaprocentuje kolejnymi poleceniami

T12345T
14-05-2010, 19:36
Pani Sylwia ma rację, Stary ma rację, Fin ma rację, Jareko ma rację i pewnie ja też ją mam. Widoczny na zdjęciu wkręt jest ścięty. Pewnie tak jak to zwykle bywa nastąpił splot różnych okoliczności, w wyniku których stało się to, co się stało. Sprzedawca dziwnie podszedł do tematu, bo jak już był na budowie, to przykręcenie zaczepu (obojętnie winny czy nie winny) toż to pikuś. Jeśli nie był, nie powinien z góry odrzucać roszczeń gwarancyjnych, bo sam nie wie dlaczego to to dziadostwo odpadło od ramy. Jeśli był i stwierdził, że to wina nabywców, to powinien chyba na piśmie im wyklarować co, jak i dlaczego, i to mogłoby stanowić próbę podjęcia przez niego rozmów o odmowie wykonania naprawy gwarancyjnej. Dlaczego tylko próbę? Bo jeśli udzielona gwarancja wynika z klauzuli w umowie (a wynika), a nie wydano karty gwarancyjnej (a nie wydano), z której wynikałoby, że tego typu uszkodzenie następujące z zawinionego działania nabywcy lub osób działających w jego imieniu jest wyłączone z ochrony gwarancyjnej, to ochronie podlega każde uszkodzenie okna, które pogarsza jego właściwości eksploatacyjne lub czyni je niezdatnym do użytku. Można powiedzieć nawet, że niezależnie od przyczyny powstania tego uszkodzenia.
Sprzedawca mógłby wtedy pójść drogą dowodzenia, że gwarancja w umowie bez karty gwarancyjnej nie jest gwarancją, ale to pogorszyłoby sprawę, bo wtedy ewidentnie dochodzi do stosowania przez sprzedawcę praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów (kara do 10% przychodu z poprzedniego roku). Itd itp. Po prostu pan sprzedawca nie wiele wie o oknach, a jeszcze mniej o sprzedaży konsumenckiej. A śrubka mogła też "penknonć" sama z siebie pod przemożnym wpływem rolki zasuwnicy, bo miała "skośne oczy" i była tania:-). To się chyba nazywa zmęczenie materiału.

Pozdrawiam

jareko
14-05-2010, 19:49
jedno jest pewne - handlowiec okazał się du..a a nie handlowcem

Jani_63
14-05-2010, 21:25
Mam pytanie do specjalistów.
Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
10676
Ma to sens, czy może ktoś już przedobrzył?
Współczynnik przenikania ciepła Uw wynosi 0.81 W/m2K.
To chyba nieźle, ale przypuszczam że cena będzie również niezła. ;)

jareko
14-05-2010, 21:33
cena będzie jaka będzie
Istotne w tym co napisałeś jest co innego
NIE MA OKIEN O STAŁEJ WARTOŚCI Uw !!!
Uw zależy od wielkości okna
Wiec 0,81 W/m2K możesz włożyć miedzy bajki marketingowe

finlandia
15-05-2010, 00:33
Jareko,
Uw jest tu podane dla pewnej wartości okien( zwykle okna jednoskrzydłowego o wymiarach około 116x144). Jak widzę po logo to tak jakby Włoszczowa? Chociaż po "pomyśle" podobne jest to do Sokółki?
takie okno ma współczynnik U lepszy o ,01 - 0,2 od "zwykłej" trójszybówki. Nie znam dopłaty, ale wróżę że oszczędność zwróci się po jakiej dekadzie? może dwóch?

A wracając do przypadku Sylwii - co zmieniłoby dostarczenie instrukcji? Przecież "fachowiec" który to montował "znał się na rzeczy "i byłoby mu niegodne zaglądać do jakiś papierków. A nawet jeśli by to zrobił.. to on i tak "wiedziałby lpiej" wszak "robił to nie raz".
Test - zgadzam się z Twoją ostatnią wypowiedzią w 100%. Myślałem o tym wkręcie i tak uznałem - był może o grosz tańszy od dobrego markowego.. ale ten jednen grosz to dla Producenta nierzadko kilkaset złotych (a może kilka tysięcy zł?) w skali roku ;-)

jareko
15-05-2010, 01:07
....A wracając do przypadku Sylwii - co zmieniłoby dostarczenie instrukcji? Przecież "fachowiec" który to montował "znał się na rzeczy "i byłoby mu niegodne zaglądać do jakiś papierków. A nawet jeśli by to zrobił.. to on i tak "wiedziałby lpiej" wszak "robił to nie raz".....
Test - zgadzam się z Twoją ostatnią wypowiedzią w 100%. Myślałem o tym wkręcie i tak uznałem - był może o grosz tańszy od dobrego markowego.. ale ten jednen grosz to dla Producenta nierzadko kilkaset złotych (a może kilka tysięcy zł?) w skali roku ;-)
Znam taka jedna firmę co kupuje śrubki nie w Wurth czy inne markowe. Fin - nawet nie wiesz jaka to oszczędność w skali roku. Mało tego - wiesz jak ta oszczędność wzrasta kiedy zamiast co 20-30 cm mocować wzmocnienie wkręca się tylko jedna śrubę na cały profil? A wiesz jakie dodatkowe oszczędności dają klamki a 1,20 PLN zamiast firmowych? To już idzie naprawdę w tysiące i to przy dużej produkcji "okien" w całkiem niezłe tysiące.

A co do montażu. Mimo wszystko instrukcja powinna być - nawet jeśli "fachowiec" zna się na stawianiu ścian czy robieniu więźby - wszak ekipy budujące są od wszystkiego i swoje sposoby maja - nagminnie montując na piane bez kotew lub z jedna kotwa na jedną stronę czy podpierając ciężkie okna na styropianie czy tylko pianując - i bynajmniej nie jest to żart - widziałem to na budowach nie raz.
Niestety, tu winny jest tak naprawdę tylko i wyłącznie Inwestor mając takie podejście od "oszczędzania". Pomijam już to, że okna w takim wypadku powinny być z 22% VAT-em - ciekawe czy są i czy w ogóle jest jakakolwiek faktura. Co nie zmienia faktu, że "handlowiec" powinien zachować się inaczej a nie tak jak Sylwia opisuje

Jani_63
15-05-2010, 02:03
Tak wiem że Uw zależy od wielości okna, ale wartość jaką podają prawdopodobnie tak jak napisał finlandia dotyczy jakiegoś standardowego rozmiaru.
Producentem jest rzeczywiście Sokółka, i na swojej stronie podają że sam pakiet trój szybowy ma U 0,6 W/m2K.
Jeśli Uw dotyczyłoby rzeczywiście okna takiego jak w przykładzie, to znaczyłby to chyba że rama jest bardzo ciepła.
W przypadku zwrotu dodatkowych kosztów po dekadzie to jak dla mnie ma to jeszcze sens.
Na czekanie przez dwie dekady na amortyzacje tego rozwiązania to już chyba za stary jestem.:D
Mogę nie dotrwać.;)

jareko
15-05-2010, 10:07
wybacz, ale jeśli nie jest podany wymiar okna dla którego podano Uw nie masz pewności czy porównujesz parametry podobnych gabarytowo okien
W dzisiejszych czasach żonglerka wartością Uw - w swietle nieznajomości tematu przez większość klientów - staje sie podstawowym argumentem w walce o klienta.
Pisałem juz kilka razy o celowym pomijaniu współczynnika liniowego na styku szyba - profil w przesyłanych ofertach
Marketing, jeszcze raz marketing - podają Uw dla kilku wymiarów

cysterniarz
15-05-2010, 19:40
witam
Proszę o pomoc. Stoję przed wymianą pakietów szybowych 24mm na P4.
I teraz przy zamawianiu pakietu P4 z ramką dystansową 16mm -pakiet wychodzi ok 30mm i należy wymienić listwy przyszybowe. Aby tego uniknąć jest możliwość zamówienia z ramką 10mm i pakiet P4 będzie miał 24mm.
Problem polega na stracie U z 1,1 na 1,3 jeżeli wybiorę ramkę dystansową 10mm.

Czy warto się tym przejmować i wymieniać jednak listwy, biorąc pakiet 30mm z U=1,1 ? Czy to duże straty? Czytałem że po kilku latach i tak argon ucieka i ten współczynnik rośnie ale nie wiem czy to bajki czy prawda.

Zapewne podobne pytanie już było ale nie jestem w stanie przerobić całego tego wątku (po kilkunastu stronach padłem). Proszę o wyrozumiałość.
Dzięki
pozdr.

T12345T
15-05-2010, 20:05
... okna w takim wypadku powinny być z 22% VAT-em - ciekawe czy są i czy w ogóle jest jakakolwiek faktura. Co nie zmienia faktu, że "handlowiec" powinien zachować się inaczej a nie tak jak Sylwia opisuje

Jarku, no to zaspokoję Twoją "skarbową" ciekawość. Jest faktura z 22% vat! Widziałem! Naocznie:-):-):-). A co do "niezmienionego faktu" pełna zgoda. Powinien zachować się inaczej.

Pozdrawiam

jareko
15-05-2010, 22:22
kolego Test - różne rzeczy w swej karierze zawodowej widziałem - stąd moje pytanie. Nie żebym od razy dyskredytował uczciwość Sylwi - jeśli tak to odebrałaś to najmocniej przepraszam.

cysterniarz - jeśli już wymieniasz szyby to czyń to całościowo a nie po łebkach. Wymieniaj szkło i listwy i o argon sie nie martw - wiele idiotycznych teorii krąży na temat jego znikania. Kiedyś usłyszałem, że przeciska się pomiędzy ziarenkami piasku - wszak szyba to piasek tyle że kwarcowy. Więcej kretynizmów cytować mi się nie chce - ten chyba był największy ;) 0,2 na współczynniku k to już naprawdę dużo - przełoży sie cirka na 0,1 - 0,15 mniej na Uw całego okna

Teofilos
16-05-2010, 02:21
Witam!

Jestem tu nowy, ale już pracowicie przeczytałem hekto-strony forum, bo jak przeczuwałem, okna to nie taka tam 'bułka z masłem' :). I rzeczywiście, tony wiedzy - szacunek dla ekspertów na tym forum!

I z prośbą w postaci pytań:
Mam do zamontowania okna (z parapetami zew. i wew.) w starym bloczku, ocieplonym i wybrałem bez szaleństwa: produkcji Vetrex (Veka Perfectline i Effectline w standardowym oszkleniu).
Natomiast montuje Nowal (www.nowal.com.pl) - ktoś coś słyszał o tej firmie?

Mam też taśmę rozprężną illmod 20/10 - chętnie ją wykorzystam, skoro już jest, ale mam pytanie, czy warto i czy się nadaje? Czy tylko w parze z folią paroszczelną, czy sama też ma sens? Czy lepiej poprzestać na pianie, bo np. jest większa gwarancja, że ekipa zrobi to dobrze?

Co do piany spotkałem się ze zdecydowanymi opiniami, że zalecana jest wyłącznie niskoprężna. I że na ościeżnicy powinny być dystanse/ślizgacze ustawiające do pianowania.
Natomiast wcześniej, po demontażu starych okien powinno się wyczyścić otwór z pyłu i ew. tłuszczu, bo inaczej piana może słabo chwycić. I jeszcze, że po pianowaniu najlepiej było by poczekać z wykończeniem do następnego dnia, bo tyle trwa pełne utwardzenie piany.
Czy eksperci forumowi to potwierdzają?

Nie wiem także, czy okna powinny być max. wysunięte/zlicowane z murem, a raczej w moim przypadku dociśnięte do zewn. warstwy ocieplenia?
I czy walczyć o listwę podparapetową (podobno przy wymianie czasem się nie da)?

Oj, zebrało się tych pytań, ale widzę, że na tym forum można liczyć na rzetelne odpowiedzi, więc spisałem dręczące mnie kwestie.

T12345T
16-05-2010, 13:05
Mam też taśmę rozprężną illmod 20/10 - chętnie ją wykorzystam, skoro już jest, ale mam pytanie, czy warto i czy się nadaje? Czy tylko w parze z folią paroszczelną, czy sama też ma sens?

Teofilosie, spojrzyj na te zdjęcia (http://www.oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/prawidlowe-uszczelnienie-od-strony-wegarka.php) i zobacz do czego i jak wykorzystuje się taśmę rozprężną przy wymianie okien.

jareko
16-05-2010, 21:39
Mam do zamontowania okna (z parapetami zew. i wew.) w starym bloczku, ocieplonym i wybrałem bez szaleństwa: produkcji Vetrex (Veka Perfectline i Effectline w standardowym oszkleniu). Natomiast montuje Nowal (www.nowal.com.pl) - ktoś coś słyszał o tej firmie? niestety nie


Mam też taśmę rozprężną illmod 20/10 - chętnie ją wykorzystam, skoro już jest, ale mam pytanie, czy warto i czy się nadaje? Czy tylko w parze z folią paroszczelną, czy sama też ma sens? Czy lepiej poprzestać na pianie, bo np. jest większa gwarancja, że ekipa zrobi to dobrze?
http://jareko.pl/page12.php
tak naprawdę szanse na prawidłowy montaż na taśmy rozprężne można ocenić po wyrwaniu okna
Czy jest sens? Dla mnie przerost formy nad treścią


Co do piany spotkałem się ze zdecydowanymi opiniami, że zalecana jest wyłącznie niskoprężna. I że na ościeżnicy powinny być dystanse/ślizgacze ustawiające do pianowania.
Natomiast wcześniej, po demontażu starych okien powinno się wyczyścić otwór z pyłu i ew. tłuszczu, bo inaczej piana może słabo chwycić. I jeszcze, że po pianowaniu najlepiej było by poczekać z wykończeniem do następnego dnia, bo tyle trwa pełne utwardzenie piany.
odkurzyć miotełką, zwilżyć (choć wbrew pozorom nie zawsze), opianować (nie ma znaczenia jaka piana), obciąć piane, zatynkować, mieszkać i zapomnieć o oknach :)


Nie wiem także, czy okna powinny być max. wysunięte/zlicowane z murem, a raczej w moim przypadku dociśnięte do zewn. warstwy ocieplenia?
I czy walczyć o listwę podparapetową (podobno przy wymianie czasem się nie da)?Podobno - jest prawdą. Jeśli zaraz po wstawieniu okien planujesz docieplenie minimum 10 cm styropianu okno powinno licować z zewnętrzna płaszczyzną ściany nośnej

Charlie
17-05-2010, 09:36
witam
Proszę o pomoc. Stoję przed wymianą pakietów szybowych 24mm na P4.
I teraz przy zamawianiu pakietu P4 z ramką dystansową 16mm -pakiet wychodzi ok 30mm i należy wymienić listwy przyszybowe. Aby tego uniknąć jest możliwość zamówienia z ramką 10mm i pakiet P4 będzie miał 24mm.
Problem polega na stracie U z 1,1 na 1,3 jeżeli wybiorę ramkę dystansową 10mm.

Czy warto się tym przejmować i wymieniać jednak listwy, biorąc pakiet 30mm z U=1,1 ? Czy to duże straty? Czytałem że po kilku latach i tak argon ucieka i ten współczynnik rośnie ale nie wiem czy to bajki czy prawda.

Zapewne podobne pytanie już było ale nie jestem w stanie przerobić całego tego wątku (po kilkunastu stronach padłem). Proszę o wyrozumiałość.
Dzięki
pozdr.
Wymieniasz szyby na pakiet z P4 czyli szkłem utrudniającym włamanie. Ale co z okuciami i klamką odpowiednimi dla opcji utrudniającej włamanie ?
Sprawa współczynnika przenikalności cieplnej. Rzeczywiście szerokość ramki dystansowej między szybami determinuje "U"szyby w granicach 0,3. Różnice są odczuwalne finansowo przy dużej powierzchni szkła w obiekcie - od 30 m2 w górę. Prrzy standardowym M4 w blokach są to akademickie różnice w skali roku ( wartość kilku piwek).
Gaz Argon oczywiście, że "ucieka" z komory szyby z tej prostej przyczyny, że nie wymyślono jeszcze szczeliwa w 100% aktywnego przez cały swój okres aktywności. "Ucieczka" odbywa się w ilości ok.1% rocznie. Ale...wartość współczynnika U = 1,1 W/m2K jest już osiągana przy 85% wypełnienia komory szybki. Współczesne linie technologiczne wypełniają w 100% komorę. W związku z tym przez 15 lat od wyprodukowania szyba bryluje na współczynniku U = 1,1 W/m2K. Po tym okresie następuje jego spadek do wartości 1,4 W/m2K z 1,1 W/m2K.
Ta prosta zależność pokazuje konieczność wymiany pakietu na nowy do czego gorąco każdeg namawiam !

Charlie
17-05-2010, 09:51
Mam pytanie do specjalistów.
Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
10676
Ma to sens, czy może ktoś już przedobrzył?
Współczynnik przenikania ciepła Uw wynosi 0.81 W/m2K.
To chyba nieźle, ale przypuszczam że cena będzie również niezła. ;)
Konstrukcja tę wymysliła firma INTERNORM . Polska ją zassała.
Konstrukcja jest cieplejsza i dodatkowo zewnetrzna strefa ram okna jest uodporniona na agresywne środowisko. Aluminiowe profile do okien drewnianych stosuje się pasie przybrzeżnym i centrech miast szczególnie przy arteriach komunikacyjnych oraz w strefach przemysłowych. Minusem tej konstrukcji jest walor estetyczny spowodowany wyglądem aluminium.
Inna konstrukcja kantówki pozwala uzyskać jeszcze lepszy współczynnik U dla całego okna <0,8 W/m2K - jest to kantówka drewniania z wkładem termicznym o łącznej grubości 101 mm z pakietem 3 szybowym. Kilka "stolarni" w Polsce ma w propgramie produkcji taką konstrukcję kwalifikowaną jako okno do budynków pasywnych. Niestety, ale cena m2 jest mocno wysoka ale i tak niższa od niemieckich realiów gdzie te konstrukcje mają powodzenie.
Uwaga: w liczeniu zwrotu kosztów inwestycji w zaawansowane technologie passive popełnia się podstawowy bład - robi się je w cenach nośników energii współczesnych. Tak naprawdę powinno je się robić w cenach 3 a nawet 5 krotnie wyższych od dzisiejszych. Ten sam błąd popełniają inwestorzy przy docieplaniu budynków odnośnie grubości styro bądź wełny - jeszcze niedawno standardem była grubość 10 cm - 12 cm a dzisiaj już 20 cm to mało. Ale zawsze można okno wymienić na cieplejsze a do ściany dokleić kolejną warstwę.

Jezier
17-05-2010, 09:54
Czy można wymienić pakiet szybowy 1,1 (4/14/4) w zwykłych oknach drewnianych (68 mm) na trzyszybowy (4/10/4/10/4) albo nawet szerszy?

wojgoc
17-05-2010, 10:03
charlie,
nie wypisuj głupot o 20cm styro na elewacji jako standardzie, bo to nie jest tak, ze im więcej to cieplej, lepiej.

Charlie
17-05-2010, 10:18
charlie,
nie wypisuj głupot o 20cm styro na elewacji jako standardzie, bo to nie jest tak, ze im więcej to cieplej, lepiej.

bez takich impertynencji - miałem na myśli odpowiednią technologię ściany nośnej gdzie jej przenikalność nie ma znaczenia dla wsp. U całej konstrukcji ściany zewnętrznej.

Charlie
17-05-2010, 10:26
Czy można wymienić pakiet szybowy 1,1 (4/14/4) w zwykłych oknach drewnianych (68 mm) na trzyszybowy (4/10/4/10/4) albo nawet szerszy?

można pod warunkiem zastosowania odpowiedniej listwy przyszybowej - tzw. fajkowej. Jej kształt przypominając cybuch fajki powoduje, że obrys zewnętrzny wychodzi poza obrys profila skrzydła kantówki drewnianej 68 mm. Nie jest to mocowanie do końca pewne i w zasadzie nie stosowane. Kantówka 68 mm nie nadaje się na pakiety szybowe, energooszczędne z wypełnieniem gazem Argon.
Nadaje się do szyb z wypełnieniem gazem Krypton, który mając lepszą ciepłochronność niż Argon detereminuje grubość pakietu na 28 mm - 4LE/8 Krypton/4 Float/8Krypton/4LE co daje też U=0,7 W/m2xK.
Niestety ale cena jest co najmniej x2 niż szyby na Argonie. W sumie jest to bardziej opłacalne niż wymiana okien na nowe 78mm czy grubsze.

wojgoc
17-05-2010, 10:39
charlie,
bez żadnej impertynencji - to co myślisz nie zawsze pokrywa się z tym co piszesz.

finlandia
17-05-2010, 13:47
Czy można wymienić pakiet szybowy 1,1 (4/14/4) w zwykłych oknach drewnianych (68 mm) na trzyszybowy (4/10/4/10/4) albo nawet szerszy?

Jezier,
w praktyce może się to okazać bardzo trudne. Po pierwsze musi sie zmieścić w oknie o grubości 68mm. Zależy od konstrukcji skrzydła - niektórzy w Polsce to robią.
Ale nowy pakiet powinien mieć bardzo zbliżoną grubość (stary masz 24mm a nowy chcesz 32mm). Za szeroka będzie listwa. Teoretycznie można drążyć temat u Producenta i pytać o możliwość wykonania nowych, cieńszych listew przyszybowych.

Buff79PL
17-05-2010, 14:02
Z tego co wiem to w MS robią okna drewniane na DJ68 z 3 szybami z listwą fajkową, ale taką nie wychodzącą poza profil skrzydła :) Wygląda to ok, ale niestety pakiet ma 32 mm i jego U=0,8 W/m2K

Arkady1978
17-05-2010, 14:51
Czy można wymienić pakiet szybowy 1,1 (4/14/4) w zwykłych oknach drewnianych (68 mm) na trzyszybowy (4/10/4/10/4) albo nawet szerszy?

Mozna to zrobić i to jak najbardziej w warunkach domowych, kwestia znaleziania profesjonalnej ekipy serwisowej (moge Ci taka polecić), listwa fajkowa lub zwykla nie ma tu żadnego znaczenia.

Teofilos
17-05-2010, 17:40
Bardzo dziękuję za fachowe głosy :).

Zastanowiło mnie jedynie, co napisał Jareko, że nie ma znaczenia jaka piana. W sumie z fizyki wychodzi, że mocno prężna piana jest przecież rzadsza i w pewnym momencie może być już tak ażurowa, że słabo chwyta się materiału, słabiej ją 'ogarnia' tynk i może łatwiej się na niej kruszyć. Czy takie zjawiska są niemożliwe?

Co do taśmy rozprężnej, to myślałem też o tym, żeby dać ją pod nowe parapety zewnętrzne, jako właściwszą np. od silikonu. Niby tam woda łatwo nie wpływa (?), ale jak patrzę po deszczu na mokre plamy na tynku tak właśnie pod kawałkiem parapetu, to podejrzewam, że winny jest nie tylko balkon z piętra wyżej.

Biznesevent
17-05-2010, 17:52
Witam zajmuję się zawodowo tematem stolarki otworowej w tym okien .
Czytając na tym forum różne opinie dochodzę do wniosku .
Co opinia to inna, biedny inwestor , po takim forum ma jeszcze większy dylemat z oknami jak przed.
Prawda o oknach jest następująca ,
Jeżeli codzi o okna to ważne jest aby to był w miarę znany i dobry producent okien ponieważ okna dziś mają długie okresy
gwarancji, ważne są okucia zwłaszcz przy oknach z dużymi łukami ponieważ zawiasy będą tam obniżone , jeżeli dodamy tu spory wymiar okna i słabsze okucia będzie problem . Następną rzeczą okna tarasowe dziś modne duże okna /drzwi na taras beż słupka beż przewiązek poprostu czysta tafla szyby coraż częściej trójszybowych pakietach bo ma być ciepło. Nikt tu nie wspomina o firmie która te okna zamontuje i w swej usłudze zawiera gwarancje producenta na ich montaż , w przeciwnym razie
okno nie zamontowane przez wyspecjalizowana jednostkę takiej gwarancji nas pozbawia , co więcej kupując okna bez montażu płacimy VAT 22 % a nie 7 % .
Dodam na koniec sam widziałem drogie rewelacyjne okna z zawiasami chowanymi w ramę gdzie regulacja ograniczona jest do niecałego pół centymetra, jak na montażu ktoś da ciała to całe dywagacje na tewmat takie czy inne okna jest bez sensu.
Proponuję poszukać firmy montującej okna co do których ta właśnie firma musi lub inna nas przekonać pokazać nam zalety okuć i całegfo okna , potwierdzić nam w umowie gwrancję zarówno na okna jak i ich montaż , zapewnić nas że regulacje okien są bezpłatne w czasie eksploatacji lub po jakim okresie trzeba za taką usługę zapłacić i ile.
pozdrawiam wszystkich inwestorów rozmowiajcie to nic nie kosztuje , a zyskaćmożna naprwdę sporo. Zapraszam także na naszą stronę www.moj-dom.webnode.com

Biznesevent
17-05-2010, 18:13
witam
Proszę o pomoc. Stoję przed wymianą pakietów szybowych 24mm na P4.
I teraz przy zamawianiu pakietu P4 z ramką dystansową 16mm -pakiet wychodzi ok 30mm i należy wymienić listwy przyszybowe. Aby tego uniknąć jest możliwość zamówienia z ramką 10mm i pakiet P4 będzie miał 24mm.
Problem polega na stracie U z 1,1 na 1,3 jeżeli wybiorę ramkę dystansową 10mm.

Czy warto się tym przejmować i wymieniać jednak listwy, biorąc pakiet 30mm z U=1,1 ? Czy to duże straty? Czytałem że po kilku latach i tak argon ucieka i ten współczynnik rośnie ale nie wiem czy to bajki czy prawda.

Zapewne podobne pytanie już było ale nie jestem w stanie przerobić całego tego wątku (po kilkunastu stronach padłem). Proszę o wyrozumiałość.
Dzięki
pozdr.


Witam

Bardzo się dziwię , jednak nikt nie napisał ,że wartości te są liczone dla pakietu szybowego, a nie dla całego okna .
Załóżmy twoje okna posiadały także wysoki współczynnik U= 1.1 jednak w dalszym ciągu jest jeszcze element montażu okna na którym można stracić i współczynnik ten będzie wynosił np. U=1.8 dodatkowo straty wynikające z niewłaściwego wykonania elewacji zwałaszcze w otworach okiennych może ten współczynnik znacznie zmienić , a ty zastanawiasz się nad U=1.1 czy U=1.3 strata ciepłoty mierzona dla całego okna i tak będzie inna .
Proponowałbym zastanowić się lepiej czy po wymianie pakietów szybowych nasze okno uzyska serwis i gwarancję na całe okno zwłaszcza okucia ,
bo może się okazać że po roku wstawionych super ciepłych pakietów szybowych nasze okno się wypaczy i trzeba je będzie wyminić w całości, bo gwarancji na całe okno nikt przy tej wymianie nie dał pozdrawiam

Jezier
17-05-2010, 20:49
Ja gdybym się decydował na wymianę pakietów szybowych to w oknach które mają już ponad 7 lat. Reklamacja już i tak dawno się skończyła. Wymiana pakietów szybowych na cieplejsze wydaje się nie różnić od wymiany pękniętego pakietu (chodzi o wpływ na resztę okna).

bwojtek
17-05-2010, 21:18
Jeżeli to ma być zmiana z U=1.0 na U=0,8 to może to być wątpliwy interes bo to nie dopłata do okna (około 50-100zł/m2) ale nowe pakiety szybowe + koszty wymiany i pewnie wyjdzie 200-300zł/m2 :(

Jezier
17-05-2010, 22:08
To wg mnie kwota do zaakceptowania. Szyba 0,7 zamiast trochę wiekowego 1,1 plus do tego ciepła ramka zamiast aluminiowej. Zastanowię się poważnie nad tą wymianą. Dzięki za wszystkie odpowiedzi na moje pytanie.

Pomierzyłem u siebie wszystko dokładnie. Listwa przyszybowa ma 22 mm (+4 mm kitu). Pakiet szyb ma 4/16/4 czyli 24 mm. Zastanawiam się nad szybami 4/8/4/8/4 a więc tylko 4 mm grubsze od tych zamontowanych. Współczynnik przenikania ciepła przy 100% wypełnieniu kryptonem to 0,6, przy 90% wypełnieniu 0,7. Aby współczynnik przenikania takiej szyby spadł do 0,8 to kryptonu musiałoby być mniej niż 80%

Charlie
18-05-2010, 09:10
to nie kit - to silikon :)

Stolarnia musi wyfrezować nowe listwy przyszybowe na pakiet 28 mm i pomalować na taki kolor na jaki jest polakierowany ramiak. Z tym będzie największy problem. Najlepiej zgłosić się do producenta okien z tym tematem podając dane z faktury. A jeśli jej brak to mozna dojść po napisie na ramce dystansowej szyby - powinna być nazwa producenta i numer index-u - po nim dojdzie się dla kogo była realizowane zlecenie.

Arkady1978
18-05-2010, 10:47
Wcale nie musi zgłaszac sie do stolarni. Wymiana szyby, tj wyjecie i frezowanie listew, pomalowanie ich oraz położenie silikonu mozna wykonac na miejscu. Dobrej ekipie serwisowej nie powinno to sprawić wiele problemu.


A tak z innej beczki: Wy tu gadu gadu a ludzie naprawdę mają problem
http://picasaweb.google.pl/102899946234709983968/OknaMontaz?feat=directlink#5472306070478713346

finlandia
18-05-2010, 11:14
Dokładnie tak jest Charlie. Wymina szyb / a raczej przeróbka listew w warunkach domowych równa się arcytrudnej pracy. Nie wystarczy zwęzić listwek na pile czy strugu. Tam jest jeszcze nafrezowanie pod większą dawkę silikonu. Wykonywalne, ale wg mnie nie opłacalne. Taniej wg mnie zamówić nowe listwy.

jareko
18-05-2010, 11:18
...A tak z innej beczki: Wy tu gadu gadu a ludzie naprawdę mają problem
http://picasaweb.google.pl/102899946234709983968/OknaMontaz?feat=directlink#5472306070478713346a wystarczyło dobrze wymierzyć, zastosować poszerzenia do nowych okien w miejsce wyrwanej skrzynki - faktycznie fotki wyglądają odpychająco

Biznesevent
18-05-2010, 13:15
plonskij, strona http://www.oknanet.com.pl nie działa. Sprawdź proszę czy się nie pomyliłeś.
A tak przy okazji...
Wybrałam już okna Topline Veka, a teraz ciągle szukam firmy która je dostarczy i zamontuje. Muszę Wam powiedzieć, że już mi się w głowie kręci, bo każdy handlowiec mówi mi co innego nie wspomnę już o wymiarach jakie zdejmują z wymiarów okiennych.
W wykonaniu niektórych fachowców ( a było ich już u mnie 5) można prawidłowo zmierzyć okno w powietrzu i często po skosie. Patrze na to z przrażeniem, bo tak mierząc dodaje się ok 2-3 cm na otworze, a potem okno nie bedzie chciało "wejść" na miejsce ...
Podziele się z Wami jeszcze jedną wiadomościa. Otóż ceny od firm są tak różne, że jestem zaszokowana. Potrafią wycenić to samo z prawie 100% różnicą!!!! Tj mam ofertę za 22 tys, ale i za 38 tys.
Jak się nie naciąć na oszustów? Czy chcą mnie "oskubać" czy " wcisnąć kit" ??? Chce szyby P4, jak mogę sprawdzić czy nie płace za P4 a mam P2???? A jak okucia antywłamaniowe a nie antywyważeniowe czy bezpieczne??
plonskij!! W Tobie nadzieja rozwiąnia moich problemów :smile:. Z Twoją wiedzą o oknach nikt z naszych forumowiczów nie zginie
Z góry dziękuje za pomoc w imieniu swoim i innych zagubionych w labiryncie okien
Pozdro
Bułka

Witam

Wreszcie pojawiają się bardzo rzeczowe tematy, firma montująca okna w naszym rejonie jest kluczowa , jeżeli mamy wątpliwości co do fachowości takiej firmy to są dwa wyjścia sprawdzić jej referencje i certyfikaty na ich stronie www. lub drugie wyjście odwiedzić firmę w ich siedzibie zapoznając się z ich certyfikatami panującym w firmie porządkiem . Druga sprawa tu poruszona pomiar pomiar jest bardzo istotny z kilku względów okno musi być wykonane pod wymiar naszych otworów uwzględniając parapety okna dziś zaczynają być wyposażane w chowane zawiasy a regulacja takich zawiasów jest bardzo precyzyjna dlatego pomiar jak i sam montaż jest bardzo istotny, Dobre zamontowanie okna to również bardzo wysoki współczynnik U przenikalność cieplna nie dla pakietu szybowego ramy okiennej , a dla całego otworu okiennego . trzecia sprawa to czy okna będą wyposażone w pakiety szybowe P4 na profilu Veka produkuje także Vetrex ten , a podejrzewam każdy dobry producent do takich okien dołącza tabliczkę znamionową okna na której jest to uwidocznione lub przy montażu okien otrzymuje się specjalny certyfikat mówiący o właściwościach przeciwwłamaniowych okna,
potrzebny ten certyfikat może być nam przy ubezpieczaniu mieszkania

pozdrawiam Andrzej www.moj-dom.webnode.com

bwojtek
18-05-2010, 14:48
Dobre zamontowanie okna to również bardzo wysoki współczynnik U przenikalność cieplna nie dla pakietu szybowego ramy okiennej , a dla całego otworu okiennego
Prowadzisz portal, który ma doradzać klientom i robisz takie byki? Aż się boję co jeszcze doradzisz:eek:

T12345T
18-05-2010, 15:45
Hm...bwojtku jaki "portal doradczy", wszak sami o sobie piszą tak:

"Nie jesteśmy tylko portalem na którym możemy podpatrzeć gotowe rozwiązania . Głównie jesteśmy firmą realizującą inwestycje i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jakie błędy popełniają inwestorzy...".

Nie powinienem napisać tego co napiszę, ale jeśli te inwestycje realizowane są w takim stylu, jak stylistyka postów Biznesevent na tym forum, to ja ... dziękuję, zbuduję systemem gospodarczym.

Pozdrawiam

Buff79PL
18-05-2010, 15:58
Heh, też odwiedziłem tę stronę, bo portalem to jej nie można nazwać... :) Ale każdy ma prawo do nazywania swojej firmy i swojej strony czym tam chce. Nie mniej sporo zdań, ale przecież każdy z branżystów wie (lub powinien wiedzieć), że szyba klasy P4 niestety nie jest super termoizolacyjna. Ba wie też i umie doradzić swoim klientom, że włamanie przez wybicie szyby są bardzo rzadkie i że lepiej już zainwestować mniejsze pieniądze w okucia WK1 lub WK2 i opcjonalnie wtedy w szyby P2 czy też P4 (jak już się bardzo boimy włamania). A zniżki u ubezpieczyciela to są takie marne, że inwestycja w szyby P4 nigdy się pod tym kątem nie zwróci :) Nie mniej mogę się zgodzić tylko z tym stwierdzeniem:


Dobre zamontowanie okna to również bardzo wysoki współczynnik U przenikalność cieplna nie dla pakietu szybowego ramy okiennej , a dla całego otworu okiennego

Dobry pomiar to już jest tak oczywista sprawa, że nie ma co o niej dyskutować :)

Charlie
18-05-2010, 16:40
bardzo wysoki współczynnik U to może mieć igloo :)

wojgoc
18-05-2010, 17:12
charlie,
moze przybliżysz dane wspólczynnika U dla igloo. jakies szczególy co do zalezności wielkości igloo a zmiany U?
jaki wpływ na U igloo ma zmienna temperatura zewnetrzna?

jareko
18-05-2010, 17:28
:) uśmiałem się
Zastanawiające są te cytaty z wypowiedzi nowicjusza.
Zastanawiające są jego teorie.
Zastanawiający jest jego "portal"
I w tym zastanawianiu się najsmutniejsze jest to, ze znów pojawia się osoba która wie, że dzwoni ale w którym kościele wskazać nie potrafi.
Od czasu słynnego tekstu na oknonecie, pojawiło sie tu wiele nowych osób niby "z branży" a walą takie teksty, że można się załamać. Nie zawłaszczam sobie Forum jako miejsce głoszenia moich i tylko moich prawd ale już jawne przekłamania, błędne interpretacje czy w ogóle mylenie pojęć powinno być przez nas od razu prostowane. Zasmucający to widok naszej całej branży okiennej. Smutne to. Nie dziwota, że potencjalni klienci głupieją od nadmiaru prawdziwych i fałszywych informacji :(

finlandia
18-05-2010, 17:46
Zacznij głosić nieprawdziwe teorie a ku uciesze wielu zostaniesz szybko "sprostowany" :)
wszak zawiść to nasza cecha narodowa.

jareko
18-05-2010, 17:58
Fin, wiem, że trzymasz rękę na pulsie :)

wojgoc
18-05-2010, 18:15
jareko,
juz po czy dalej przed komunią?

jareko
18-05-2010, 19:21
nareszcie po :)

bwojtek
18-05-2010, 20:02
:) uśmiałem się
Zastanawiające są te cytaty z wypowiedzi nowicjusza.
Zastanawiające są jego teorie.
Zastanawiający jest jego "portal"
Co jakiś czas pojawiają się tu na forum nowe osoby, które chcą zaistnieć i po napisaniu kilku postów zaczynają reklamować swoje "cudowne produkty" albo strony www. Nie da się tego uniknąć :( Pozostaje z nimi merytorycznie polemizować i prostować ewidentne błędy.

jareko
18-05-2010, 20:56
bwojtek - bym został dobrze zrozumiany.
Nie mam nic przeciwko nowym osobom na Forum rzetelnie udzielającym się, dzielącym obserwacjami i doświadczeniem ale....
ale lekko wkurzający są ci co walną jakieś ogólniki, walną jakieś teksty z sufitu i wbrew zasadom, pobawią się kosztem tych których wiedza dla niego jest nieosiągalną... bądź lata świetlne upłyną zanim pojmie w czym rzecz - fakt, to wkurza bo wymusza ciągła czujność by jakimiś głupotami się nie podzielili a których prostowanie zajmie wiele dni. A najsmutniejsze w tym wszystkim są później zarzuty pod naszym adresem że zawłaszczyliśmy sobie FM :(

Oknosalon
19-05-2010, 00:18
Łuki generalnie bardzo podrażają temat.

jareko
19-05-2010, 07:04
Łuki generalnie bardzo podrażają temat.
generalnie dałeś bardzo wyczerpująca odpowiedź ;) Czy pytałes o taki sam zestaw okien w pvc?

Charlie
19-05-2010, 09:31
charlie,
moze przybliżysz dane wspólczynnika U dla igloo. jakies szczególy co do zalezności wielkości igloo a zmiany U?
jaki wpływ na U igloo ma zmienna temperatura zewnetrzna?

z Eskimosami trzeba by pogadać - nie mam pojęcia jaką mają powierzchnię mieszkalną , grubość ścian bloków lodowych, temperaturą wewnątrz igloo. Najmniejszy problem jest z temp. zewnętrzną - od -20 do -40 :)

finlandia
19-05-2010, 10:40
Witam was..
Mam pytanie ..
Czy brał ktoś z was okna ( stolarke z DREWDAR Wołomin)
Dostaliśmy propozycje OKNA DREWNIANE SOFT LINE o ...

Tak mi się wydawało że słyszałem już tą nazwę, bo i region jest już mi bliższy i chyba widziałem ich w Mińsku Maz. Ale od razu skojarzyłem z dystrybucją a nie produkcją. Więc wracając na naszego ulubionego porównania do samochodów zapamiętałaś mniej więcej tak: "chcę kupić auto, w komisie zaproponowano mi ładny, zaokrąglony model, ma silnik disla, drzwi się pięknie zamykają, aha, i jest to kombi ;)
To tak trochę żartem.
Martwi mnie, że dystrybutor u którego byłaś nie powiedział Ci czyjej produkcji są to okna (czy jest to "Fiat, Opel, czy Volvo") - czyżby się wstydzili swojego Producenta? Tu powinna się zapalić lampka kontrolna - sprawa do sprawdzenia.
Rozumiem, że chciałbyś od Forum "przytaknięcia", że to dobra oferta i mieć już z głowy wybór okien. Ale przy kwocie 40 tys. i 12 oknach... sprawdzilbym jeszcze 2-3 inne firmy.
Nowy fakt:
właśnie prześledziłem posty pytającego: jak na firmę budowlaną /w tym zajmującą się montażem stolarki/ pytanie o te okna jest jak dla mnie niezrozumiałe.

T12345T
19-05-2010, 10:50
... nie mam pojęcia jaką mają powierzchnię mieszkalną , grubość ścian bloków lodowych, temperaturą wewnątrz igloo. Najmniejszy problem jest z temp. zewnętrzną - od -20 do -40 :)

Chrlie taki brak zainteresowania warunkami mieszkaniowymi eskimosów pachnie znieczulicą:-).

Żeby jednak tej "naukowej" dyskusji nadać choć edukacyjne pozory (bo co sobie o doradcach pomyślą nie-doradcy) warto wspomnieć, że obliczeniowa wartość współczynnika przewodzenia ciepła wynosi*:

Dla lodu w temperaturze - 10ºC λ – 2,30 W/(m2· ºK)
Dla lodu w temperaturze - 0ºC λ – 2,20 W/(m2· ºK)
Dla śniegu miękkiego (30 – 70 mm) λ – 0,12 W/(m2· ºK)
Dla śniegu ubitego (200 mm) λ – 0,60 W/(m2· ºK)

* dane wg PN-EN 12 524:2003

Pozdrawiam eskimoskim aloha

Charlie
19-05-2010, 12:53
Chrlie taki brak zainteresowania warunkami mieszkaniowymi eskimosów pachnie znieczulicą:-).

Żeby jednak tej "naukowej" dyskusji nadać choć edukacyjne pozory (bo co sobie o doradcach pomyślą nie-doradcy) warto wspomnieć, że obliczeniowa wartość współczynnika przewodzenia ciepła wynosi*:

Dla lodu w temperaturze - 10ºC λ – 2,30 W/(m2· ºK)
Dla lodu w temperaturze - 0ºC λ – 2,20 W/(m2· ºK)
Dla śniegu miękkiego (30 – 70 mm) λ – 0,12 W/(m2· ºK)
Dla śniegu ubitego (200 mm) λ – 0,60 W/(m2· ºK)

* dane wg PN-EN 12 524:2003

Pozdrawiam eskimoskim aloha
wow :)

jareko
19-05-2010, 13:15
Charlie - to nie wiedziałeś że kolega Test ma wszystko w małym palcu ? ;)

finlandia
19-05-2010, 14:08
Ma pendriva w palcu? hmmm... A swoją drogą - wyniki dla świeżego śniegu są ekstra - tylko jak go utrwalić by posłużył jako budulec okna?

wojgoc
19-05-2010, 14:27
domkiem z ubitego sniegu tez bym nie pogardził.
A gdyby tak jeszcze przerzucic inne zwyczaje grenlndzkich Eskimosów.... to byłoby ciepło i przyjemnie.

Jani_63
19-05-2010, 17:18
Tylko ta 22 strefa klimatyczna. :)
No i zapach.
Focze skóry niestety zbyt przyjemnie nie pachną i wszystko przechodzi tym zapachem. Dziewczyny też. :D

Charlie
19-05-2010, 20:59
[ Wyjaśniam.[. z racji tego ze taki wymaganie ma klient..
Niestety firma o której pisałem troszkę zrobiła nas w konia a do tego tak jak napisałeś nie podali producenta!!!!!!!!!!! mówł własciciel że jest to ręczna robota na najwyższym poziomie.
ale do tematu.
Potrzebuje okna drewniane i potrzebuje namiary do firm takich które produkuja okan i drzwi dla wymagajacych klientów czyli w klasie tak jak by Mercedesa no lub Audi.
Nie wiem który z producentów jest godny polecenia..
Sory ale nie maiłem jeszcze klienta który miał by takie wysokie wymagania do drzwi i okien.
Kolor biały sosna 1 bez żadnych mikrowczepów.!!! System zamykania okien musi byc obsługiwany z lekkością.
To tyle ..
Po prostu prosze o namiary do konkretnych firm w sprawie konkretnej stolarki.
Dziekuje z góry i ciesze sie że istnieja takie osoby które potrafią doradzić.

ręcznie to sobie można rzeźbę zrobić a nie okna czy drzwi.
Maszyny + narzędzia z najwyższej półki i mamy mercedesa.

bwojtek
19-05-2010, 21:19
Trochę poboczny temat:
Zauważyliście wzmożoną aktywność marketingową producentów profili? Ja wyłapałem reklamy TV i radiowe VEKA i PROFINE. Jest tak dobrze u nich czy tak źle:D

bwojtek
19-05-2010, 21:25
ręcznie to sobie można rzeźbę zrobić a nie okna czy drzwi.
Maszyny + narzędzia z najwyższej półki i mamy mercedesa.
No właśnie. Produkcja okien drewnianych na rozsądną skalę (gwarantującą jakość i przyzwoitą cenę) to wielomilionowa inwestycja. Tutaj "ręczna robota" i "stolarz z pradziada" raczej powinno zapalać światełko ostrzegawcze.
PRZYKŁAD:
Widziałem wprawdzie kiedyś, że można okna łukowe profilować ręczną frezarką. Ale nie uważacie, że maszyna CNC zrobi to dokładniej?

jareko
19-05-2010, 21:31
.... Jest tak dobrze u nich czy tak źle:D
Ciekawe pytanie :)
A są producenci profili prawie wogóle sie nie reklamujący - u nich tak dobrze czy tak źle? ;)

T12345T
19-05-2010, 22:07
Trochę poboczny temat:
Zauważyliście wzmożoną aktywność marketingową producentów profili? Ja wyłapałem reklamy TV i radiowe VEKA i PROFINE. Jest tak dobrze u nich czy tak źle:D

"Patrz!… z zaułków w zaułki
Kaukaskie się konie rwą –
Jak przed burzą jaskółki,
Wyśmigając przed pułki:
Po sto – po sto
– Gmach – zajął się ogniem, przygasł znów,
Zapłonął znów i oto pod ścianę
Widzę czoła ożałobionych wdów
Kolbami pchane
I znów widzę, acz dymem oślepian,
Jak przez ganków kolumny
Sprzęt podobny do trumny
Wydźwigają… runął… runął – T w ó j f o r t e p i a n!

Lecz Ty? – lecz ja? – uderzmy w sądne pienie,
Nawołując: „Ciesz się późny wnuku!…
Jękły głuche kamienie
Ideał sięgnął bruku”

A kreatywna agencja marketingowa wzięła kasę:-). Ja się chyba wezmę za reklamę u okniarzy. Lubię takie słowogry:-). Zupełnie jak perfekcję mierzoną w milimetrach. Po takim czymś, chyba źle jest u nich. Może nie z kasą, a z myśleniem.

Pozdrawiam kreatywnie i jakże poetycko

wojgoc
19-05-2010, 22:55
pag-ciemne,
taki wymagajacy klient a okna w kolorze bialym?
jaka róznica czy to będzie sosna lita czy na mikrowczepy, skoro i tak struktury drewna nie bedzie widać?
i co to znaczy lekko sie maja domykać? zastosuj elektryczne domykanie i bedziesz mial lekko i wygodnie.
nie chciałbym byc Twoim klientem jak masz takie rozeznanie rynku - wpisz w google ekskluzywne okna drewniane i wyskoczy Ci 15 firm.

Charlie
20-05-2010, 09:36
No właśnie. Produkcja okien drewnianych na rozsądną skalę (gwarantującą jakość i przyzwoitą cenę) to wielomilionowa inwestycja. Tutaj "ręczna robota" i "stolarz z pradziada" raczej powinno zapalać światełko ostrzegawcze.
PRZYKŁAD:
Widziałem wprawdzie kiedyś, że można okna łukowe profilować ręczną frezarką. Ale nie uważacie, że maszyna CNC zrobi to dokładniej?
podstawowa różnica między technologią PVC a drewnem jest taka, że Ty kupujesz gotowy profil plastikowy a tu trzeba go sobie samemu zrobić. Ma to swoje plusy bowiem różnorodność kształtów może być nieskończona. Obróbka kantówki jest uzależniona wtedy od zasobności portfela właściciela - do każdego profila inne narzędzia a jeden komplet to wydatek od 40-50 tysięcy w górę u np. Golda (w mojej opinii najlepsza narzędziownia w Europie).
Dobrej jakości pistolet malarski to wydatek 2-3 tysiące PLN + agregat 30 tysięcy do metody hudrodynamicznej (metoda pędzla nie istnieje).
Powierzchnia ramiaka w oknie drewnianym musi być tak wyprowadzona żeby laikowi przy pierwszym kontakcie kojarzyła się z powierzchnią ramiaka PVC :)

Charlie
20-05-2010, 09:43
pag-ciemne,
?
jaka róznica czy to będzie sosna lita czy na mikrowczepy, skoro i tak struktury drewna nie bedzie widać?
i co to znaczy lekko sie maja domykać? zastosuj elektryczne domykanie i bedziesz mial lekko i wygodnie.
..

po paru latach użytkowania, szczególnie na elewacjach południowych i zachodnich lakier położony na kantówce łączonej na mikrowczepy zapada się w strefach łączeń wzdłużnych - mikrowczepy. Zapadanie się uzewnętrznia zarys mikrowczepu - widać to z odległości do 1m. Kantówkę taką produkuje się z odpadu produkcyjnego jeśli ma się odpowiednią maszynę. Takie okno kosztuje niżej niż wykonane z kantówki pełnej.
W dobrze zorganizownej stolarni odpadem jest tylko wiór a w najlepiej zorganizowanej stolarni nie ma odpadu jeśli ma się brykieciarkę, która z wiórów robi brykiet opałowy :) Także ekologiczny obieg zamknięty w procesie technologicznym drewna można zbilansować na zero.
Kupujcie okna i drzwi z drewna oznaczonego logiem FSC - to materiał kontrolowany pod względem legalnosci pozyskania; z lasów gdzie wycinka jest równoważona nasadzeniami.

wojgoc
20-05-2010, 09:48
charlie,
a ja znam firmę produkującą okna drewniane na mikrowczepy, której 90% produkcji idzie do Anglii i Norwegii - uważasz, ze tam chcą tego typu produkt kupować, który po kilku latach ma tak wyglądac jak piszesz?
chyba, ze nie maja pojęcia o tym.

Buff79PL
20-05-2010, 11:30
wojgoc. Naszczęscie ty nie jestes moim klientem.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!! A pytanie było konkretne..
miałem ci napisac o tych mikro wczepach to co napisał kolega wyżej..
Domykanie elektryczne to zrób sobie w kiblu na muszli klozetowej.
Jeszcze jedno to forum jest do rad a nie do tego by wypisywac o moim rozeznaniu rynku okiennego..
Jak byś nie wiedział to okna jest to zawsze indywidualna sprawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chłopie pomysl zanim cos napiszesz..
A białe dlaczego????????????? dlatego że klient ma kaprys i chce miec białe w klasie mercedesa... Cos jeszcze??????????? Nie badz taki do przodu bo ja bardzo ładnie zapytałem i dostałem nijaką odpowiedz z twojej strony nie wnoszaca nic w ten temat..
A propos jak bys był takim znawca okien drewnianych to bys wiedział ze spokojnie na białym wychodzi struktura drewna..
Nie jest ona tak widoczna ale jest..
Klient ma kaprys i tyle.
Zamykanie okna ma byc tak proste by mogło je zamknac 5 letnie dziecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! coś jeszcze???? Masz jakieś nijakie pytania i sugestje?????????

Proszę o konkretne firmy.. To że niemam doswiadczenia w oknach z klasy mercedesa to nie moja wina sorry tak mi sie trafiało że 80% klientów wybiera najtańsze opcje a nie najdroższe.. Dziekuje i czekam na konkretne odpowiedzi.


O rzesz :) Pękła żyłka ? Pewnie zaraz pęknie. Spokojnie - forum jest do wymiany poglądów i opinii a nie mega ilości znaków typu wykrzyknik czy też znak zapytania :)

Kolor BIAŁY to kolor BIAŁY - rzecz gustu, klient chce taki - taki dostanie. Sosna lita lepsza niż mini wczepy ? Lepsza. Oki - ale tak poza tym to podałeś za mało szczegółów czego szuka twój nabywca Mercedesa. Jakie szklenie, jakie okucia czy z WK1, WK2 ? Suche szklenie, 1 -2 uszczelki ? Okapniki białe, a może jednak anodowane czy chrom (w końcu to ma być S klasse ;) ) itd. Poza tym każdy samochód nawet Mercedes za 600 tyś. wymaga wizyt serwisowych i regulacje tego czy tamtego. Podobnie jest z oknami nikt nie da gwarancji, że nie będą one wymagały regulacji i oczekiwanie, że będzie wszystko śmigać lekko jest zbyt wygórowane. Takich okien nie ma... :)

Podaj więcej szczegółów to pewnie ktoś poda producentów jakich szukasz.

wojgoc
20-05-2010, 12:34
pag-ciemne,
jaki login taki czlowiek - zwlaszcza druga cześć loginu.
ubliżasz mi, bijesz pianę i g...no z tego wynika.
wpisz w google tak jak Ci podalem i wyskoczy Ci kilkanascie firm z takim produktem. A jak nie umiesz obslugiwac google to Ci podam pare firm:
Pinus, Vanessa, Okna Swiebodzin, Hohensee, Urzedowski, Halupczok, westwood, Milewski, Węgiel, Excelent.
taki problem - zaden.
a czy na bialym widac strukture? - to zalezy jakich lakierów uzywa dany producent
ja bynajmniej swojej stoalrki Tobie bym nie zlecił do realizacji.
a Tu sobie poczytaj, ze Mecedes to tez bubel czasami:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7908282,Mercedes_przed_sadem_za_tandetny_ samochod__Sprawa.html

matima
20-05-2010, 16:13
3lata temu wymienialiśmy okna zamówiliśmy je w firmie oknoplast (podobno świetna firma) porażka, obsługa niemiła, a firma która montowała całkowite dno okna przemarzają, zrobiły się dziury pod parapetami i między parapetem a oknem są szczeliny, wypalili dziurę papierosem w oknie, dwa okna wypadają z zawiasów bardzo trzeba uważać jak się je otwiera i zamyka, okna są białe na słońcu pożółkły a na uszczelkach zaczyna się robić czarny nalot coś jak pleśń lub grzyb, reklamacja to był koszmar po długich perypetiach udało się wymienić okno z dziurą po papierosie ale już wypadające okna nie było mowy o jakiejkolwiek wymianie przyjechali sprawdzili że tak się dzieje więc wyregulowali i pojechali i tak przez rok czasu a potem stwierdzili że to moja wina i że się czepiam i nic na to nie mogą poradzić, gdy chciałam aby naprawili błędy swoich montażystów i zrobili porządek ze szparami zostałam wyśmiana i dowiedziałam się że jak mi się nie podoba to mogę sobie sama naprawić. FIRMY NIE POLECAM OBSŁUGA DALEJ NIEPROFESJONALNA I WIELKIE KŁOPOTY Z REKLAMACJĄ A CENY TEŻ MAJA ZAWYŻONE!
teraz też wymieniam okna w innym domu i nawet tej firmy nie biorę pod uwagę zastanawiam się nad Avanti superclima 0,6 profil maxima ciepła ramka trzyszybowy 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm ale jest jeszcze tyle innych firm że nie wiem czy nie szukać innych np widok, ms, nsb jak myślicie??

Charlie
20-05-2010, 17:10
charlie,
a ja znam firmę produkującą okna drewniane na mikrowczepy, której 90% produkcji idzie do Anglii i Norwegii - uważasz, ze tam chcą tego typu produkt kupować, który po kilku latach ma tak wyglądac jak piszesz?
chyba, ze nie maja pojęcia o tym.
niech kupują - koło fortuny musi sie toczyć dla nas :)
Nasi nie chcą mikrowczepów, chyba, że na przetargach.

matima
20-05-2010, 19:48
czy może mi ktoś pomóc i wypowiedzieć się na ten temat zastanawiam się nad kupieniem 0kien Avanti superclima 0,6 profil maxima ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm ale jest jeszcze tyle innych firm że nie wiem czy nie szukać innych np widok, ms, nsb, czy jest sens kupować okna i drzwi tarasowe trzyszybowe??:bash:

bwojtek
20-05-2010, 20:17
niech kupują - koło fortuny musi sie toczyć dla nas :)
Nasi nie chcą mikrowczepów, chyba, że na przetargach.
Wg mnie kantówka na miniwczepy jest technicznie lepsza (mniej naprężeń wewnętrznych). Ma natomiast gorsze walory estetyczne. Tyle, że wymienione rynki nie patrzą tak bardzo na estetykę. Okno ma być białe i szczelne. To nie antyczny mebel...

bwojtek
20-05-2010, 20:19
czy może mi ktoś pomóc i wypowiedzieć się na ten temat zastanawiam się nad kupieniem 0kien Avanti superclima 0,6 profil maxima ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm ale jest jeszcze tyle innych firm że nie wiem czy nie szukać innych np widok, ms, nsb, czy jest sens kupować okna i drzwi tarasowe trzyszybowe??:bash:
Avanti? Nie znam :(
Okna trzyszybowe - jak najbardziej.

jareko
20-05-2010, 20:21
Okno ma ..... To nie antyczny mebel...Wielka buźka - tylko jak to wytłumaczyć innym?

bwojtek
20-05-2010, 20:50
Wielka buźka - tylko jak to wytłumaczyć innym?
Naszym rodzimym klientom? Nidyrydy ;)

wojgoc
20-05-2010, 21:00
poza tym, ze okno to nie antyczny mebel, róznia sie one jeszcze innym sposobem otwierania i zamykania co dla naszych rodzimych klientow moze byc trudniejsze do zrozumienia.

matima
20-05-2010, 22:56
Avanti? Nie znam :(
Okna trzyszybowe - jak najbardziej.

a ma ktoś okna trzyszybowe jak w nich jest ze szczelnością?

jareko
20-05-2010, 22:58
a jak ma być? wszak maja tylko o jedna szybę więcej. Jest OK zaś termika nieporównywalnie lepsza i ciężar też ;)

bwojtek
20-05-2010, 22:59
a ma ktoś okna trzyszybowe jak w nich jest ze szczelnością?
Zdefiniuj proszę twoje rozumienie wytłuszczonego pojęcia.

Oknosalon
20-05-2010, 23:15
a ma ktoś okna trzyszybowe jak w nich jest ze szczelnością?

Zależy jaki pakiet zastosujesz. Generalnie będzie lepsze termoizolacyjność. Podczas, gdy szklenie 2-szybowe ma najczęściej współczynnik U = 1,1 to przy 3-szybowym wartość ta wynosi 0,7 nawet do 0,5 - przy zastosowaniu kryptonu.

matima
20-05-2010, 23:22
szukając okien i oczywiście chodząc do różnych przedstawicieli firm okiennych pewien sprzedawca powiedział że to największy błąd jaki mogę popełnić wybierając okna trzyszybowe gdyż są nieszczelne i mogę mieć z nimi różne kłopoty mówił również że są ciężkie i jak będą źle wstawione to mogą się wyginać i odchylać, niestety dla sprzedawcy nie wzięłam sobie tego do serca a nie jestem pierwszą naiwną jak konkretnie tego nie sprawdzę i nie dostane takiej opinii ale ze sprawdzonego źródła to nie uwierzą

Oknosalon
20-05-2010, 23:30
szukając okien i oczywiście chodząc do różnych przedstawicieli firm okiennych pewien sprzedawca powiedział że to największy błąd jaki mogę popełnić wybierając okna trzyszybowe gdyż są nieszczelne i mogę mieć z nimi różne kłopoty mówił również że są ciężkie i jak będą źle wstawione to mogą się wyginać i odchylać, niestety dla sprzedawcy nie wzięłam sobie tego do serca a nie jestem pierwszą naiwną jak konkretnie tego nie sprawdzę i nie dostane takiej opinii ale ze sprawdzonego źródła to nie uwierzą

Hmmm, to dosyć ciekawe opinie. Wszystko zależy od producenta i montażysty. Z doświadczenai wiem, że nie wszyscy producenci przepadają za pakietem 3-szybowym. Wymagają one szerszych profili.

Co do ich "szczelności" - domyślam się, że chodzi o termoizolacyjność - to jest oczywiście wyższa. W Rosji, w zimnym klimacie są one stosowane bardzo często. Wadą jest oczywiście wyższa waga i koszt - coś za coś.

Charlie
20-05-2010, 23:36
szukając okien i oczywiście chodząc do różnych przedstawicieli firm okiennych pewien sprzedawca powiedział że to największy błąd jaki mogę popełnić wybierając okna trzyszybowe gdyż są nieszczelne i mogę mieć z nimi różne kłopoty mówił również że są ciężkie i jak będą źle wstawione to mogą się wyginać i odchylać, niestety dla sprzedawcy nie wzięłam sobie tego do serca a nie jestem pierwszą naiwną jak konkretnie tego nie sprawdzę i nie dostane takiej opinii ale ze sprawdzonego źródła to nie uwierzą
słuchaj:
1/ 1m2 pakietu 2 szybowego waży 25 kg
2/ 1m2 pakietu 3 szybowego waży 37 kg

Wytrzymałość standardowych okuć okiennych to 120 kg na skrzydło. Rama skrzydła okna PVC wraz ze wzmocnieniem to około 15 kg przy obwodzie 4 mb.
A więc odejmując od wytrzymałości okucia wagę ramy skrzydła czyli 120kg-15 kg= 105 kg zostaje na szkło. Dzielimy teraz 105 kg :37 kg= 2,87 m2 i otrzymujemy powierzchnię szyby akceptowanej przez wytrzymałość okucia. 2,87 m2 powierzchni pakietu 3 szybowego to sporo jak na jedno skrzydło - nie wolno stosować w jednym skrzydle typu ROZWIER/UCHYŁ tak duzych szyb bowiem PROFIL PVC nie wytrzyma.
To bzdura co Ci powiedział ten sprzedawca. Pakiet 3 szybowy nie ma tu nic do rzeczy. Ograniczenia statyczne pod kątem rozmiarów maksymalnych narzuca profil PVC.
Tzw., przegabarytowanie skrzydeł okienno-balkonowych jest podstawową przyczyną nieszczelności i innych problemów. STATYKA się kłania.

matima
21-05-2010, 00:04
dzięki jestem Wam bardzo wdzięczna za te informacje, świetnie wytłumaczone szkoda że takiego podejścia nie mają przedstawiciele no i oczywiście takiej wiedzy!

finlandia
21-05-2010, 12:18
Rety, jakie bzdury można usłyszeć w niby-salonach.
Teza o złej wytrzymałości to polityka obronna firm, które mają za słabe profile na trzyszybówkę - czyli generalnie tak się broni tania liga.

Charlie, miałem skomentować kilka Twoich uwag dot. kantówki.. ale.. jakoś inne rzeczy bardziej przykuły moją uwagę.
Co do mirkowczepów: zawsze były - nawet w "markowych" firmach. Np. w dużych konstrukcjach - kiedyś wiedziałem że było to 2,5metra - powyżej tej długości były zawsze mikrozłącza - teraz jest już lepiej i tak często ich nie widuję.

IVO333
21-05-2010, 14:23
dzięki jestem Wam bardzo wdzięczna za te informacje, świetnie wytłumaczone szkoda że takiego podejścia nie mają przedstawiciele no i oczywiście takiej wiedzy!
Maxima to specyficzny profil, niska a szeroka ościeżnica (holenderska) daje fajny efekt wizualny od zewnątrz, najniższy próg w drzwiach balkonowych (pomijam HS-y). Nie jest lubiana przez tynkarzy-gipsiarzy gdyż zawiasy są blisko krawędzi okna i trudno to obrobić. Dużo lepszym w tym przypadku jest okucie ze schowanymi zawiasami, zapytaj o to sprzedawcę. Słupek ruchomy różni się znacznie od stałego i nie łączyłbym obu w konstrukcji 3-skrzydłowej, dość często robionej jako wyjście na taras.
Na koniec kiepska raczej wiadomość, nie wiem z kiedy masz wycenę ale Avante tydzień temu skończyło promocję na szkło 0,6 i teraz dopłata jest już większa :-(

Pozdrawiam

matima
21-05-2010, 15:03
byłam dzisiaj jeszcze w firmie ms i tam zaproponowali mi okna tytanowe termo 3szybowe supertermo u-0,5, kolor dwustronny, okucia maco multi matic, 5komorowe skrzydło 80mm rama 68mm a do tego ciepła ramka ms termoms CHYBA podobna do aluminiowej metalowa czy coś takiego i w środku jeszcze wzmocnienia termiczne z kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych pianką poliuretanową, okna Avanti superclima u- 0,6 profil maxima ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm okucia roto nt multi
jakbyście mieli taki wybór bo ceny podobne to które okna wybraliście??:eek:

IVO333
21-05-2010, 19:18
byłam dzisiaj jeszcze w firmie ms i tam zaproponowali mi okna tytanowe termo 3szybowe supertermo u-0,5, kolor dwustronny, okucia maco multi matic, 5komorowe skrzydło 80mm rama 68mm a do tego ciepła ramka ms termoms CHYBA podobna do aluminiowej metalowa czy coś takiego i w środku jeszcze wzmocnienia termiczne z kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych pianką poliuretanową, okna Avanti superclima u- 0,6 profil maxima ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm okucia roto nt multi
jakbyście mieli taki wybór bo ceny podobne to które okna wybraliście??:eek:

Ciepła ramka MS to stal szlachetna, trochę jej daleko do parametrów Swisspacera z Avante. Tym niemniej parametry dużo lepsze niż standardowa aluminiowa. Swisspacer według mnie wizualnie dużo lepiej wygląda w oknie zwłaszcza przy 2-stronnym kolorze.
A co do wyboru MS czy Avante to o ile dobrze pamiętam na podobne pytanie swego czasu padła odpowiedź ; rzuć monetą. Ewentualnie wybierz te które wizualnie bardziej Ci pasują, zwłaszcza że Tytanowe i Maxima bardzo się różnią i trudne to nie powinno być.

Pozdrawiam

matima
21-05-2010, 20:22
dzięki za podpowiedz, szukałam takiego porównania i nie znalazłam. Co do rzucania monetą odpada wolę realne porównania i rady, wygląd nie jest najważniejszy oba mi się podobają mnie interesuje porównanie parametrów bo w salonach powiedzą wszystko co chcę usłyszeć bylebym kupiła... dlatego zwracam się do ludzi którzy na tym się znają i mieli już z różnymi parametrami do czynienia do forumowiczów którzy też szukają okien i wybierają chodzi mi o doświadczenie użytkowe tych parametrów, będę wdzięczna za każdą odpowiedz poradę i pomoc:yes:
pozdrawiam:yes:

bwojtek
21-05-2010, 20:45
Ale jakie parametry są dla ciebie najbardziej istotne?

matima
21-05-2010, 22:06
okucia maco multi matic podobno porównywalne do roto, 5komorowe skrzydło 80mm rama 68mm a do tego ciepła ramka ms termoms CHYBA podobna do aluminiowej metalowa czy coś takiego i w środku jeszcze wzmocnienia termiczne z kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych pianką poliuretanową, to okno ms
a avante ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm okucia roto nt multi

Ciepła ramka MS to stal szlachetna, trochę jej daleko do parametrów Swisspacera z Avante.czy na-pewno bo już słyszałam tyle opinii o tych ciepłych ramkach że najlepsze ze stali szlachetnej bo w dłuższym czasie eksploatacji okna lepsze parametry mają

matima
21-05-2010, 22:10
parametry szyby, ramka ciepła, wzmocnienia, i oczywiście wymiary ramy i skrzydła które są lepsze to jest dla mnie najważniejsze nie wiem jakie avante zaproponuje szyby ale ms proponuje 3/16/3/16/3

IVO333
21-05-2010, 23:24
parametry szyby, ramka ciepła, wzmocnienia, i oczywiście wymiary ramy i skrzydła które są lepsze to jest dla mnie najważniejsze nie wiem jakie avante zaproponuje szyby ale ms proponuje 3/16/3/16/3
Szyba 3/16/3/16/3 ma U=0,5 a w Avante masz 4/14/4/14/4 U=0,6.
O ciepłych ramkach poczytaj sobie http://www.cieplaramka.com/sgg-swisspacer.php tu masz porównanie aluminium, stali szlachetnej i Swisspacera.
A na Twoje pytanie o parametry odpowiem przewrotnie; najważniejszym z nich jest zadowolenie użytkownika. A na nie wpływ ma wiele czynników, zaś wyniki badań wybranych okien w Rosenheim na pewno nie są na początku ich listy.

Pozdrawiam

wojgoc
21-05-2010, 23:34
pag-ciemne,
cytujesz drugi raz moje słowa a nie zauwazyłas, ze później napisałem Ci nazwy firm robiących porzadne okna drewniane. Podałem Ci firmy, które sam sprawdziłem w mini przetargu - wsród nich jest ta, która wykonuje moje okna
Zapewniam Cię, że jesli mierzysz eksluzywnośc okien wysokoscia kwoty to moje okna sa jak Maybach przy Twoim zleceniu - nie wierzysz to zapytaj sie np. finlandii.

Charlie
21-05-2010, 23:47
Info. dla wielbicieli nowinek technicznych.
Istnieje szyba ze współczynnikiem Ug= 0,4 W/m2xK o budowie:
Planitherm One 4mm/16 Krypton/Float 4mm/16Krypton/Planitherm One 4mm
Grubość pakietu 44 mm ; Rw 35 dB ; ciężar 37 kg/m2
Kombinacja na P4 z przodu nie problem - grubość pakietu wynosi wtedy 49 mm a Rw 41 dB ; ciężar 47 kg/m2.
Dacie radę z listwami przyszybowymi :)

wojgoc
21-05-2010, 23:48
pag-ciemne,
mało wazne że pytasz o firmy z mazowieckiego - to, ze zamówisz u handlowca np. na Bartyckiej nie oznacza produkcji w mazowieckim.
Vanessa ma biuro handlowe w Warszawie a fabryke pod Olsztynem. Najwazniejsze, aby poza jakością wykonania firma miała własną ekipę montażystów i serwis szybko reagujacy na reklamację i mającą tzw. magiczną walizeczkę.
Wybrana przeze mnie firma ma swoją siedzibę 200km ode mnie i nie jest problem - zarówno z pomiarem jak i mam nadzieje z montazem, który mam w przyszłym tygodniu.
jesli chcesz więcej informacji zapraszam na priva.
a za nicka przepraszam.

Charlie
21-05-2010, 23:53
Rety, jakie bzdury można usłyszeć w niby-salonach.
Teza o złej wytrzymałości to polityka obronna firm, które mają za słabe profile na trzyszybówkę - czyli generalnie tak się broni tania liga.

Charlie, miałem skomentować kilka Twoich uwag dot. kantówki.. ale.. jakoś inne rzeczy bardziej przykuły moją uwagę.
Co do mirkowczepów: zawsze były - nawet w "markowych" firmach. Np. w dużych konstrukcjach - kiedyś wiedziałem że było to 2,5metra - powyżej tej długości były zawsze mikrozłącza - teraz jest już lepiej i tak często ich nie widuję.
neguję TYLKO estetykę mikrowczepów - mnie się to nie podoba. Ale prawdą jest, że poprzeczka w Polsce jest wysoko postawiona przez Klienta. W mojej opinii jest to spowodowane relacją cen do dochodów obywateli RP.

Charlie
21-05-2010, 23:59
[QUOTE=wojgoc;4125551]pag-ciemne,



Dziekuje..
Tylko pytałem jak mi s ie wydaje o firmy z mazoowieckiego.
No nic.. Dzieki wszystkim za pomoc nawet i tym co tak docinają na forum..
Na pewno wielu z was jest super znawcami ale nie wielu - nie potrafi zrozumieć tego że wydatek 40 tys zł na same okna to taki niby standard.. No tak w końcu każdy Polak wkłada okna za taką kase..
Sorry jesli uraziłem kolege z forum,tylko jedno dodam ja nie podważam twoich kompetencji a co ważniejsze twojego nicka (nie nabijam sie). powinienem napisac do moderatora by ocenił twojwgo mało przyjem,nego posta w moim kierunku. Moje pytanie było konkretne..
Ja nie jestem znawca od okien i to ze prowadzimy wiele budynków nie znaczy że mam znać sie na oknach..
Napisałem wcześniej że to są indywidualne sprawy,
Kolega wyżej napisał KLIENT CHCE KLIENT DOSTANIE.
Dzieki za pomoc i powodzenia wam życze ,obyście podawali jak najwięcej trafnych odp.i takich docelowych..
Pozdrawiam

w okolicy Warszawy nie ma producentów okien drewnianych o renomowanej legendzie za wyjatkiem firmy CIS Milanówek ale nawet nie wiem czy jeszcze żyją. Stolarka w Wołominie już nie istnieje - przenieśli się do Lęborka ale nigdy nie należeli do najwyższej półki wyrobów drewnianych. Warszawa to miasto handlowe dla drewna - koszta wyprodukowania czegokolwiek są astronomiczne w porównaniu z warmińsko mazurskim czy podkarpackim.

wojgoc
22-05-2010, 00:20
jak na moja wiedzę to Opolszczyzna to takie male zagłębie stolarki drewnianej

finlandia
22-05-2010, 01:48
pag-ciemne,
cytujesz drugi raz moje słowa a nie zauwazyłas, ze później napisałem Ci nazwy firm robiących porzadne okna drewniane. Podałem Ci firmy, które sam sprawdziłem w mini przetargu - wsród nich jest ta, która wykonuje moje okna
Zapewniam Cię, że jesli mierzysz eksluzywnośc okien wysokoscia kwoty to moje okna sa jak Maybach przy Twoim zleceniu - nie wierzysz to zapytaj sie np. finlandii.
Ale ani ja nie wykonujęTwoich okien / ani producent któego proponuję / ;)
.

bwojtek
22-05-2010, 07:29
Na pewno wielu z was jest super znawcami ale nie wielu - nie potrafi zrozumieć tego że wydatek 40 tys zł na same okna to taki niby standard.. No tak w końcu każdy Polak wkłada okna za taką kase..
No sorry ale kto cię zmusza? Ktoś nakazał budować dom? Nakazał zastosować okna łukowe? Montować w domu okna drewniane?
Miałem kiedyś klienta, który stwierdził, że muszę mu dać duży rabat bo on wczoraj przegrał 100tys. w kasynie. Dobry argument, prawda?

bwojtek
22-05-2010, 07:30
Istnieje szyba ze współczynnikiem Ug= 0,4 W/m2xK o budowie:
Planitherm One 4mm/16 Krypton/Float 4mm/16Krypton/Planitherm One 4mm
Jaka różnica w cenie w stosunku do takiej samej szyby z argonem?

wojgoc
22-05-2010, 09:39
Ale ani ja nie wykonujęTwoich okien / ani producent któego proponuję / ;)
.
cóż finie,
nie chcialo Ci się ruszyć swoich 4 liter do mnie..... hihihi

Charlie
22-05-2010, 10:23
Jaka różnica w cenie w stosunku do takiej samej szyby z argonem?
:) masz inne kanały informacyjne - jako producent powieneś byc ich świadom

Charlie
22-05-2010, 10:25
No sorry ale kto cię zmusza? Ktoś nakazał budować dom? Nakazał zastosować okna łukowe? Montować w domu okna drewniane?
Miałem kiedyś klienta, który stwierdził, że muszę mu dać duży rabat bo on wczoraj przegrał 100tys. w kasynie. Dobry argument, prawda?
ja akurat miałem mocno podobny z obszaru B2B - nie mogę teraz regulować płatności bo wziąłem leasing na Jeepa Cheerokie i mam ratę 8 tysi miesięcznie.

kadargo
22-05-2010, 12:55
Witam wszystkich..poczytuję nieraz różne Wasze rozterki dotyczące okien i produktów pochodnych...Chylę czoła przed jareko że ma czas i cierpliwość co do niektórych , aby odpowiadać i podpowiadać...Naprawdę jareko jesteś wielki...Nie będę ukrywał, sprzedaję okna MS , stara się firma bardzo aby jej produkty były jak najlepsze., za rozsądną cenę.Jak zawsze kwestia negocjacji ze sprzedawcami. Jeżeli macie jakieś pytania co do wyrobów MS to pytajcie, postaram się rozwiać Wasze wątpliwości.. Co do współczynnika U dla całego okna to jest taka strona http://www.uvalue.ms.pl/ gdzie ten współczynnik można sobie obliczyć dla różnych wariantów okien. Mało tego jest tam również kalkulator dzięki któremu można policzyć czy warto zastosować ciepłe rozwiązania w oknach czy też nie. W zależności od źródła ogrzewania.

Pozdrawiam

Zygmunt

grabnianin
24-05-2010, 10:52
Witam musze wtracic swoje piec groszy aby byc ok.Kupowalem okna u "kadargo"to jest mlody,fachowy,konkretny czlowiek ktory mi pomogl rowniez z ekipa do wstawienia tych porzadnych okien.(M&S tytanowe 3-szyby ze szprosami ale biale-bo moj budzet na tyle pozwolil).Ekipa ktora dedykowana byla przez wykonawce okien tez ok.bardzo szybka,mloda,konkretna obsluga ktora bede mial okazje znow goscic u mnie podczas regulacji okien po tynkach itd...Szukajac okien do mojego domu przeszperalem rozne fora wzdluz i wszerz i w koncu pobudzilem rozsadek do wysilku i wyszlo mi ze najlepiej bedzie kupic okna w fabryce "za plotem"tym bardziej ze nie znalazlem opisow negatywnych a biorac pod uwage ze to nie jest firma garazowa i widzac ile ich okien wyjezdza na kraj i europe wybor byl juz bardzo latwy.Ja osobiscie jestem bardzo zadowolony i bede polecal te konkretne okna kazdemu a nie kazdy musi isc moimi sladami.Pozdrawiam

PS.jesli ktos uzna ze to tanie narajanie klienteli prosze na priva to dolacze zdjecia z montazu u mnie.

junan
24-05-2010, 12:39
ja kupowałem okna w firmie octavus z Pozanania dlatego że sprzedają okna na wielu profilach i w zależności od zasobności portfela każdy znajdzie coś dla siebie, ja np potrzebowałem do swojego domu lepsze, i jakieś tańsze do mieszkania które mam zamiar wynająć obecnie o potem sprzedać

finlandia
24-05-2010, 14:39
I znowu się zaczyna..
To jak to jest - dom kiedyś zbudujesz ale okna już kupiłeś?
Posiadanie profili i lepszych i tańszych nie jest jakiś szczególnym wyróżnikiem.

bwojtek
24-05-2010, 15:10
Posiadanie profili i lepszych i tańszych nie jest jakiś szczególnym wyróżnikiem.
A dla mnie to jest rodzaj wyróżnika - oznacza, że sprzedawca nie ma przekonania do żadnego z produktów i "wszystkie sroki za ogon łapie";)

mp_krk
24-05-2010, 15:19
Witajcie,
śledząc watek widzę że mam do czynienia z doświadczonymi praktykami:) więc zapytam tu. Co sądzicie o nowym profilu Brugmanna bluEvolution? Mieliście z nim styczność, ktoś kupował, jakieś opinie?

Jako że rozważam zakup tego profilu - jego termiczność wygląda ok - będę wdzięczny za każdą informację.

Z drugiej strony jestem ciekaw opini inwestrów i konkurencji ;) na temat wyrobów firmy Pagen, która na razie jako jednyna zaoferowała mi okna na tym profilu.

jareko, bwojtek,
jakbyście porównali Veke Alphaline 90 vs Brugmann bluEvolution?

junan
24-05-2010, 16:19
Wymieniasz szyby na pakiet z P4 czyli szkłem utrudniającym włamanie. Ale co z okuciami i klamką odpowiednimi dla opcji utrudniającej włamanie ?
Sprawa współczynnika przenikalności cieplnej. Rzeczywiście szerokość ramki dystansowej między szybami determinuje "U"szyby w granicach 0,3. Różnice są odczuwalne finansowo przy dużej powierzchni szkła w obiekcie - od 30 m2 w górę. Prrzy standardowym M4 w blokach są to akademickie różnice w skali roku ( wartość kilku piwek).
Gaz Argon oczywiście, że "ucieka" z komory szyby z tej prostej przyczyny, że nie wymyślono jeszcze szczeliwa w 100% aktywnego przez cały swój okres aktywności. "Ucieczka" odbywa się w ilości ok.1% rocznie. Ale...wartość współczynnika U = 1,1 W/m2K jest już osiągana przy 85% wypełnienia komory szybki. Współczesne linie technologiczne wypełniają w 100% komorę. W związku z tym przez 15 lat od wyprodukowania szyba bryluje na współczynniku U = 1,1 W/m2K. Po tym okresie następuje jego spadek do wartości 1,4 W/m2K z 1,1 W/m2K.
Ta prosta zależność pokazuje konieczność wymiany pakietu na nowy do czego gorąco każdeg namawiam !


może wymienia na P4 bo szyby są narażone na zbicie :bash: i wtedy nie musi mieć okuć antyw. utrudniających włam pozdrawiam:jawdrop:

kadargo
24-05-2010, 16:29
mp_krk ....

Co prawda nie pytasz mnie bezpośrednio , ale pośrednio owszem, ponieważ okna z profilu Brugmann bluEvolution będą produkowane przez MS.
Masz rację termika profilu jest ok. Pewnie też statyka jest lepsza. Kwestia oczywiście kosztów. Co do termiki to okna wykonane z tego profilu mają porównywalne parametry jak okno TYTANOWEtermo wraz z szyba SUPERtermo...tutaj do poczytania http://www.ms.pl/index.php/produkty/okna_pvc/okna_tytanowetermo_pvc/budowa_i_parametry . Współczynnik U możesz sprawdzić na stronie która podałem wyżej , ale przypomnę http://www.uvalue.ms.pl/ .
Pewnie zaraz będą głosy, że jakąś reklamę uskuteczniam... no może troszkę...ale pamiętajcie, że wybór należy zawsze do klienta....a on niestety nie zawsze orientuje się w temacie....szczególnie jak ma natłok informacji.....Dlatego jak czegoś chcecie się dowiedzieć to pytajcie....

Pozdrawiam

Zygmunt

mp_krk
24-05-2010, 16:58
kadargo,
akurat wymieniłem jareko i bwojtek jako że wpadli mi oko po szybkim przeglądnięciu watku.

Dzięki za odpowiedź, faktycznie czytałem że sprzedajesz MS ale tą firmę też poważnie rozważam. Wiesz kiedy mają zamiar zacząć produkcję na nowym profilu i jak będzie się to kształtowało mniej więcej cenowo?

Co do wsp. profilu to różnica faktycznie niewielka ale zauważalna: 1,1 dla Tytan i 1,0 dla bluEvolution (pomijaj opcję wzmocnienia termicznego bo nie wiem czy kwestia opłacalna z zejściem do 0,9 oraz nie znalazłem na chwilę obecna informacji nt. samego wzmocnienia termicznego).

Cenowo...oferta Pagen na bluEvolution ok 27 200 (z montażem, ciepła ramka, WK1, szyba 0.5), MS na tytanoweTermo 29 300 (z montażem, ciepła ramka, WK2, szyba 0.5/0.6). Oczywiście muszę zmodyfikować ofertę Pagen o WK2; w MS pewnie dołożę jeszcze ukryte kontraktony...

Na najbliższy okres przymierzam się do "procedur" negocjacyjnych, obadania sprawy serwisu, stosowanych okuć etc.

bwojtek
24-05-2010, 20:02
jareko, bwojtek,
jakbyście porównali Veke Alphaline 90 vs Brugmann bluEvolution?
Vekę Alphaline widziałem już dawno ale jakoś furory na budowach nie zrobiła (zgaduję, że z uwagi na cenę). BleEvo na razie widziałem na targach w Norymberdze i na przedprodukcyjnych próbkach producentów. Zachęcająca ma być cena.
Parametry termiczne profili są porównywalne chociaż patrząc na opis ze strony VEKA:

Współczynnik przenikania ciepła Uw osiągający nawet do 0,9 W/m2K przy zastosowaniu potrójnego oszklenia i klina docieplającego wypełniającego komorę.widzę tu albo błąd albo coś jest nie tak w tym profilu (fatalne psi czy coś)? Wg mnie kombinacja profili alphaline + wkłady szybowe U=0,5 powinna dać znacznie lepszy wynik.
Brugmann jest troszkę grubszy (2mm), prawdopodobnie sztywniejszy (do sprawdzenia) i deklaruje lepsze parametry.
Generalnie chyba systemy porównywalne a decydującym kryterium powinien być producent okien i cena.

mp_krk
24-05-2010, 21:17
Cenowo wydaje mi się podobnie...podane ceny były dla blu bez wzmocnienia termicznego (Pagen), dla Veki chyba z klinem docieplajacym (pakiet Thermic 90 w Oknoplascie).

Czy jeśli Brugmann podaje wsp. Uf=1 to dotyczy on wsp. dla profilu czy dla całego pakietu okiennego?

Skoro cena wyszłaby podobnie (Pagen i MS jak wyzej, Oknplast ok 30-32 tys z montazem) to co byście powiedzieli o producentach: MS, Oknplast, Oknoplus, Pagen (to w szczególności bo mam najmniej opini)?

Mam jeszcze dobre cenowo oferty z firm SQL, Wik-Plast (dystrybutor Termo Profil), Kowalczyk&Kowalczyk - znacie te podmioty gospodarcze i ich jakość?

kadargo
25-05-2010, 08:13
Czy jeśli Brugmann podaje wsp. Uf=1 to dotyczy on wsp. dla profilu czy dla całego pakietu okiennego?

Skoro cena wyszłaby podobnie (Pagen i MS jak wyzej, Oknplast ok 30-32 tys z montazem) to co byście powiedzieli o producentach: MS, Oknplast, Oknoplus, Pagen (to w szczególności bo mam najmniej opini)?

Mam jeszcze dobre cenowo oferty z firm SQL, Wik-Plast (dystrybutor Termo Profil), Kowalczyk&Kowalczyk - znacie te podmioty gospodarcze i ich jakość?

Uf =1.0 - jest podany dla profilu...dla całego okna jest mniejszy..powinno być ok. U= 0,8

O producentach bym powiedział że....Ci nie pomogę ze względów oczywistych....może inni zabiorą głos....

Wracając do Twoich wcześniejszych pytań to :


Wiesz kiedy mają zamiar zacząć produkcję na nowym profilu i jak będzie się to kształtowało mniej więcej cenowo?

Plany są takie, że produkcja ma być uruchomiona na jesieni....może troszkę szybciej....ale nie ja o tym decyduję....Co do cen to również nie wiem jakie będą....


Co do wsp. profilu to różnica faktycznie niewielka ale zauważalna: 1,1 dla Tytan i 1,0 dla bluEvolution (pomijaj opcję wzmocnienia termicznego bo nie wiem czy kwestia opłacalna z zejściem do 0,9 oraz nie znalazłem na chwilę obecna informacji nt. samego wzmocnienia termicznego).

Tutaj troszkę namieszałeś...U=1.1 jest dla TYTANtermo czyli profile już ze wzmocnieniem TERMOMS . Wzmocnienie to produkuje firma już 5 -6 lat. Jest to patent MS,
nie ma go żadna firma na rynku polskim. A co ja tu będę....proszę ... http://www.ms.pl/index.php/poradnik/wzmocnienia_termiczne_ms_rewolucja_czy_nowy_standa rd


Oczywiście muszę zmodyfikować ofertę Pagen o WK2; w MS pewnie dołożę jeszcze ukryte kontraktony...

Co do WK2.....to pamiętaj aby firma mogła wystawić dla okien Deklarację Zgodności CE w danej klasie odporności, w tym przypadku WK2 ..

I już na koniec cena kontraktronu za szt 43 PLN/NETTO....cena cennikowa......o ewentualne rabaty walcz....

Przypomniało mi się....pamiętaj nie kupujesz ceny......


Pozdrawiam

Zygmunt

mp_krk
25-05-2010, 10:24
Odnosnie MS caly czas mowie o TytanoweTermo:)
Rozumiem ze MS daje taka Deklaracje Zgodnosci?

Ze nie kupuja ceny to wiem ale...okien mam stosunkowo duuuzo i powiedzmy ze te 30tys to tyle ile moge na nie max przeznaczyc. Oczywiscie moglbym znalezc okna za 10tys o wsp. U szyby 1,0 i kupic najtansze u lokalnego producenta; szukam juz jednak czegos lepszego...mialem opcje okna z szyba 1,0 + rolety, okna z szyba 1+P4 no ale jednak poszlo w kierunku cieplochronnosci okien a nie ich zabezpieczeniu. Czy slusznie, zobaczymy...:)

kadargo,
mozesz napisac swoje opinie na priv:)

desmear
25-05-2010, 12:25
Odnosnie MS caly czas mowie o TytanoweTermo:)



Wątpię. Przyjrzyj się dokładnie w oferty. Okna Tytanowe Termo w standardzie nie mają wzmocnień termicznych a współczynnik ramy jest na poziomie U=1,5
Współczynnik ten schodzi do 1,1 po zastosowaniu kompozytowych wzmocnień za które musisz ekstra dopłacić.

jareko
25-05-2010, 12:40
tak z innej beczki ale ciągle w temacie okiennym, z mojego ogródka tym razem
Profil Schuco Si82 Premium Ultra - czy jak kto woli jego oryginalną niemiecką nazwę - Flächenversetzt (nie dziwię się że Jezierski wprowadził swoją nazwę :) ) ze wzmocnieniem stalowym ma współczynnik 1,13. Ostatnio wyliczane Uw dla okna 180/150, dwuskrzydłowego z szyba k=0,5 wyniosło 0,84. Hmmmm.........

kadargo
25-05-2010, 12:49
desmear

mp_krk ma na myśli okna TYTANOWEtermo ....napisał, że U=1.1 i tak jest....

mp_krk

No okien to Ty masz ..nie powiem ..... dobrze kombinujesz idź w okna ciepłe..tylko zważ czy warto walczyć o U mniejsze o 0,1 czy 0, 2. Wszystko zależy od tego czym będziesz ogrzewał dom. Pochyl się nad kalkulatorem energetycznym podstawiając odpowiednie wartości otrzymasz odpowiedź. Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa stawiaj na dobre alarmy....temat już poruszany przez jareko . Na priv nie będę Ci pisał..Zwracaj uwagę czy na wszystkie okna dostaniesz gwarancję..... Możesz pomyśleć również o ciepłym montażu. Co do deklaracji na WK1 i WK2 ta takową MS posiada....

Pozdrawiam

Zygmunt

mp_krk
25-05-2010, 13:08
Wątpię. Przyjrzyj się dokładnie w oferty. Okna Tytanowe Termo w standardzie nie mają wzmocnień termicznych a współczynnik ramy jest na poziomie U=1,5
Współczynnik ten schodzi do 1,1 po zastosowaniu kompozytowych wzmocnień za które musisz ekstra dopłacić.

ok, napisze tak: w wycenie mam Tytanowe z systemem Termos a wiec ze wzocnieniem termicznym i U ramy 1.1

mp_krk
25-05-2010, 13:14
desmear

mp_krk ma na myśli okna TYTANOWEtermo ....napisał, że U=1.1 i tak jest....

mp_krk

No okien to Ty masz ..nie powiem ..... dobrze kombinujesz idź w okna ciepłe..tylko zważ czy warto walczyć o U mniejsze o 0,1 czy 0, 2. Wszystko zależy od tego czym będziesz ogrzewał dom. Pochyl się nad kalkulatorem energetycznym podstawiając odpowiednie wartości otrzymasz odpowiedź. Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa stawiaj na dobre alarmy....temat już poruszany przez jareko . Na priv nie będę Ci pisał..Zwracaj uwagę czy na wszystkie okna dostaniesz gwarancję..... Możesz pomyśleć również o ciepłym montażu. Co do deklaracji na WK1 i WK2 ta takową MS posiada....

Pozdrawiam

Zygmunt

dzięki za porady; o 0.1 czy 0.2 nie walczę za wszelką cenę, po prostu wychodzi że to zejście z U miałbym nawet za niższą cenę. Dom z kotłem na eko groszek więc nadpłacac zbytnio nie ma sensu.

Co do ciepłego montażu...to koszt ok 6-8tys więc nie wiem czy budżet pozwoli:(

kadargo,
dlaczego MS inaczej niż inne firmy daje mniejsze okna w szybach "3" a większe dopiero w "4"? I czy prawidłowe jest to że pakiet 3T-16Ar-3-16Ar-3T ma U 0.5 a pakiet 4T-16Ar-4-16Ar-4T U=0.6?

jareko
25-05-2010, 13:16
kadaro - jeśli mówiąc o 0,1 czy 0,2 masz na myśli Uw całego okna to mimo wszystko jest to inwestycja zawsze warta poniesionych kosztów. Większość oblicza potencjalny czas zwrotu poniesionych nakładów w oparciu o dzisiejsze ceny nośników energii, wystarczy wzrost cen na poziomie 5% rocznie i dosłownie każda inwestycja w cieplejsze okna ma ekonomiczne uzasadnienie. Zdziwisz się, nawet w przypadku dobrze zaprojektowanej i wykonanej wentylacji grawitacyjnej. A im większa jest sumaryczna powierzchnia okien zysk ten jest odczuwalny przy opłacaniu rachunków.
Podam ci przykład wyliczeń na podstawie Schuco PlanSoft 3.0 przy założeniu "
- cena gazu 0,5 Euro
- sprawność instalacji 75%
- powierzchnia okien 25 mkw

I przykład
- Uw wyjściowe okien równe 1,3 ( okna z szyba k=1,0)
- Uw końcowe 1,05 (okna z szyba k=0,5)
Rocznie zaoszczędzasz 85,386 m3 gazu daje to ok. 42,69 Euro

II przykład
- Uw wyjściowe okien 1,1 (czyli naprawde juz dobre okienka)
- Uw końcowe okien 0,9 (np. Si82 Premium ultra z pakietem o k=0,5)
Rocznie zaoszczedzasz 56,92 m3 gazu daje to ok. 28,46 Euro

I na podstawie tak pobieznych danych niech każdy sobie przeliczy czy warto inwestować w cieple okna
milej zabawy z kalkulatorem
(PS - ceny gazu z 2009 roku w Niemczech)

jareko
25-05-2010, 13:46
wiec idźmy sobie dalej
Mamy jakieś okienko z szyba o k=1,0 i wystarczy ze dopłacimy za pakiet o k=0,5 to już w skali roku zaoszczędzamy 42,69 E co na złotówki 178 PLN/rok. Biorąc pod uwagę wysokości dopłat do tych 25 mkw na poziomie 700 zeta wychodzi że inwestycja ta zwróci ci się w ciągu niecałych czterech lat, po tym czasie kasa zaczyna zostawać w kieszeni
no dobrze a teraz zamiast kupować okienka najbardziej popularne na rynku czyli pieciokomorowki z szyba 1,0 rzucamy sie na okna np.szesciokomorowe z szyba 0,5 i co nam wychodzi?
Z wyliczenia 122.38 m3gazu/rok, 61,19 E co w złotówkach daje nam kwotę 255 pln/rocznie. Jako że najlepiej znam ceny Schuco od Jezierskiego to na nich będę dalej bazował. Okna o powierzchni 25 mkw kosztują w wersji pieciokomorowej z szyba 1,0 załóżmy ostatnią moją ofertę 19.900 (bez rabatów i montażu)
Zamieniamy takie okienka na szesciokomorówke Si82 Premium z szyba 0,5 - cena zwiększa się do 22.700. Rożnica w cenie na oknach to 2.800. I te 2.800 zwróci nam się po prawie 11 latach.
Zakładając, że ceny nie ulegną zmianie, każda podwyżka skraca nam czas oczekiwania na zwrot poniesionych teraz większych nakładów

Buff79PL
25-05-2010, 13:57
dlaczego MS inaczej niż inne firmy daje mniejsze okna w szybach "3" a większe dopiero w "4"? I czy prawidłowe jest to że pakiet 3T-16Ar-3-16Ar-3T ma U 0.5 a pakiet 4T-16Ar-4-16Ar-4T U=0.6?

Jest inaczej: U=0,5 o budowie: 3T-16Ar-3-16Ar-3T i U=0,60 o budowie: 4T-14Ar-4-14Ar-4T. Jak widać we wkładzie z szybami o gr. 3 mm masz ramkę 16 mm a więc więcej Argonu - stąd lepszy współczynnik dla wkładu :) Szyby 3 mm są mniej wytrzymałe w pewnym zakresie niż 4 mm, dlatego w MS jest ograniczenie co do powierzchni takiego wkładu. Stąd na wycenie są 2 rodzaje szklenia - zawsze dobieranego jako te o stosownej wytrzymałości przy jak najlepszych parametrach termoizolacyjnych.

mp_krk
25-05-2010, 14:15
Jest inaczej: U=0,5 o budowie: 3T-16Ar-3-16Ar-3T i U=0,60 o budowie: 4T-14Ar-4-14Ar-4T.

Fakt, przeoczyłem ze ramka jest 14 a nie 16 mm - teraz jest ok:)

mp_krk
25-05-2010, 14:28
wiec idźmy sobie dalej
Mamy jakieś okienko z szyba o k=1,0 i wystarczy ze dopłacimy za pakiet o k=0,5 to już w skali roku zaoszczędzamy 42,69 E co na złotówki 178 PLN/rok. Biorąc pod uwagę wysokości dopłat do tych 25 mkw na poziomie 700 zeta wychodzi że inwestycja ta zwróci ci się w ciągu niecałych czterech lat, po tym czasie kasa zaczyna zostawać w kieszeni
no dobrze a teraz zamiast kupować okienka najbardziej popularne na rynku czyli pieciokomorowki z szyba 1,0 rzucamy sie na okna np.szesciokomorowe z szyba 0,5 i co nam wychodzi?
Z wyliczenia 122.38 m3gazu/rok, 61,19 E co w złotówkach daje nam kwotę 255 pln/rocznie. Jako że najlepiej znam ceny Schuco od Jezierskiego to na nich będę dalej bazował. Okna o powierzchni 25 mkw kosztują w wersji pieciokomorowej z szyba 1,0 załóżmy ostatnią moją ofertę 19.900 (bez rabatów i montażu)
Zamieniamy takie okienka na szesciokomorówke Si82 Premium z szyba 0,5 - cena zwiększa się do 22.700. Rożnica w cenie na oknach to 2.800. I te 2.800 zwróci nam się po prawie 11 latach.
Zakładając, że ceny nie ulegną zmianie, każda podwyżka skraca nam czas oczekiwania na zwrot poniesionych teraz większych nakładów

Generalnie widać więc że przy gazie (i zakładanych cenach dopłat za pakiet trzyszybowy oraz lepszy profil) się opłaca; można wnioskować iż przy ogrzewaniu olejem, energią elektryczną oszczędności wyjdą podobne lub pewnie większe. Przy ogrzewaniu ekogroszkiem niekoniecznie...choć przy 48m2 jak u mnie może to wyglądać zgoła inaczej...

kadargo
25-05-2010, 14:35
mp_krk

Wkłady szybowe do 1,5 m2 mają budowę 3T-16Ar-3-16Ar-3T czyli na ramkach 16 mm ... a powyżej 1,5 m2 mają budowę 4T-14Ar-4-14Ar-4T czyli na ramkach 14 i właśnie to robi różnicę 0,1 ...

jareko

Mistrzu....wielkie ukłony.
Oczywiście masz rację....nie mówię, że się nie opłaca, ale wszystko zależy od źródła ogrzewania i od tego jak na to patrzy klient.
Są tacy klienci dla których oszczędność która nastąpi po 11 latach się nie kalkuluje. Każdy musi sam zadecydować czy warto. My jesteśmy od tego aby
klienta poinformować i ewentualnie doradzić. Dlatego osobiście wszystkim polecam wkłady 3 szybowe..natomiast jeżeli chodzi o Wzmocnienie TERMOMS
to jest to kwestia źródła ogrzewania. Jeżeli jest to pompa ciepła , piec na olej albo gaz ciekły to może klient o tym pomyśleć i będzie mu się to opłacało. Jeżeli węgiel , drewno , gaz z rury to zwrot poniesionych kosztów może być niezadowalający. A i jeszcze jedno, tak jak napisałeś duże znaczenie ma również powierzchnia okien.

A tak Cię podpytam z czystej ciekawości, odczuwasz u Siebie spadek czy wzrost sprzedaży.?

Pozdrawiam

Zygmunt

jareko
25-05-2010, 14:35
oszczędności wyjdą o wiele większe tym samym czas zwrotu krótszy. No cóż, ekogroszek tańszy jest :) więc nie będzie tak szybko ze zwrotem poniesionych nakładów ale.... ale czy jego ceny nie ulegają zmianom?

Charlie
25-05-2010, 15:56
oszczędności wyjdą o wiele większe tym samym czas zwrotu krótszy. No cóż, ekogroszek tańszy jest :) więc nie będzie tak szybko ze zwrotem poniesionych nakładów ale.... ale czy jego ceny nie ulegają zmianom?
to za 5 lat ile będzie ten ekogroszek kosztować?
a gaz albo olej opałowy ?

Może taniej niż dzisiaj ?!
(nadzieja matką głupich) :)

jareko
25-05-2010, 16:03
dlatego czasem nie mogę zrozumieć Inwestorów że nie idą w stronę jak najcieplejszej stolarki okiennej. Po prostu nie pojmuję by dziś zaoszczędzić 500-1000 zeta a po kilku latach załamywać ręce i bulić.... bulić.... bulić frycowe ;)

wojgoc
25-05-2010, 17:37
jareko,
czasem decyduje banał jak co sie komu podoba - nie zawsze co energooszczędne jest produkowane przez kazdego .
pomijam względy estetyczne.

jareko
25-05-2010, 18:31
fakt - masz rację
Przytoczyłem te wyliczenia tylko po to, by tym co się zastanawiają, czy ewentualnie wydać kilkaset złotych więcej za nowoczesne i ciepłe szyby, dać do myślenia

wojgoc
25-05-2010, 19:01
wiem jak to jest w przypadku plastików, ale w drewnianych oknach chyba nie ma takiej róznorodności, by móc wybierac okna bardziej lub mniej nergooszczędne.
ale moze jestem w błędzie.

bwojtek
25-05-2010, 20:27
wiem jak to jest w przypadku plastików, ale w drewnianych oknach chyba nie ma takiej róznorodności, by móc wybierac okna bardziej lub mniej nergooszczędne.
ale moze jestem w błędzie.
Mówiąc krótko i na temat: jesteś w błędzie. Oprócz wszechobecnego systemu DJ68 od dłuższego czasu są dostępne systemy 88mm, 92mm a nawet ponad 100mm z przekładką termiczną.

wojgoc
25-05-2010, 20:30
bwojtek,
o 88mm i 92mm slyszałem, ale o 100mm z przekładką termiczna to nie.
w przypadku moich okien róznica miedzy profilem 88mm a 68mm wynosila 60%, więc zwrot inwestycji nie nastapiłby wczesniej jak 10-12lat.
a wtedy to wymienie na inne.

bwojtek
25-05-2010, 20:52
http://sokolkasa.pl/offer-det,pl,2,7

60% drożej za okna 88mm w stosunku do 68mm u tego samego dostawcy? Wg mnie niemożliwe (chociaż może lepiej opierając się na słynnym cytacie z Woody Allena powiedzieć "nie pożądane") ;)

zwrot inwestycji nie nastapiłby wczesniej jak 10-12lat. a wtedy to wymienie na inne.
Coś ty kupił, że zakładasz wymianę za 10-12 lat???

jareko
25-05-2010, 21:01
niestety, duża część inwestorów zakłada że i tak okna wymienią za kilka lat. Też zastanawiam się skąd się bierze takie podejście.

z innej beczki - przed chwila przeżyłem lekki szok. Dziś zajrzano na moja stronę 5.330 razy. Największym powodzeniem cieszy się zakładka - poradnik montażysty a w nim o montażu okien i parapetach. Dawno nie oglądałem statystyk i jestem w lekkim szoku :) miłym szoku :) Chyba najbardziej zaskoczyło mnie słowo kluczowe, najczęściej wywoływane - "jareko" hmmm... ciekawe.. ciekawe... i mała ilość wejść ze strony muratora, królują jednak google

Charlie
25-05-2010, 21:41
okna i drzwi trza wymieniać co parę lat. Moda się zmienia i trza być na czasie :)

jareko
25-05-2010, 21:44
hmmm.... to chyba trzeba poszukać jakiegoś garażowca w cenie 100 zeta za 10o kilo okna ;) ale będą żniwa ;)

Sławas7
25-05-2010, 21:45
Jareko......5330 razy w ciągu jednego dnia?....pogratulować ....

jareko
25-05-2010, 21:49
sam jestem w szoku. No dobra, czas pa lulu. Dobranoc wszem i wobec :)

wojgoc
25-05-2010, 21:51
bwojtek,
oczywiście u różnych producentów.
w drewnianych oknach jak producent robi profil to jeden a nie kilka.

atom_28
25-05-2010, 22:26
Witam wszystkich
Sorry ze ponawiam temat ale mam dylemat bo muszę wybrać okna i nie jestem pewien jakie okna wybrac. Potrzebuje duze okna bedą one głównie w miejscu bardzo nasłonecznionym ( od strony południowej i zachodniej). jestem bardziej za drewnem ale męczy mnie to ze trzeba je co pare lat malowac a co za tym idzie pewnie bedzie widac ze sa odnawiane, z drugiej strony plastiki na słoncu mają tendencje do wypatrzenia. Chyba że się mylę. Moze ktos opisac swoje doswiadczenia z duzymi oknami. Również w kwesti finansowej.
ps są to okna
1.5x1.5H
1.5 x 2.3H
2.5x2.3H
ORAZ DRZWI BALKONOWE
0.9X2,3H

czmirek
25-05-2010, 22:39
Witam wszystkich
Sorry ze ponawiam temat ale mam dylemat bo muszę wybrać okna i nie jestem pewien jakie okna wybrac. Potrzebuje duze okna bedą one głównie w miejscu bardzo nasłonecznionym ( od strony południowej i zachodniej). jestem bardziej za drewnem ale męczy mnie to ze trzeba je co pare lat malowac a co za tym idzie pewnie bedzie widac ze sa odnawiane, z drugiej strony plastiki na słoncu mają tendencje do wypatrzenia. Chyba że się mylę. Moze ktos opisac swoje doswiadczenia z duzymi oknami. Również w kwesti finansowej.
ps są to okna
1.5x1.5H
1.5 x 2.3H
2.5x2.3H
ORAZ DRZWI BALKONOWE
0.9X2,3H

przepraszam a gdzie sa te DUZE okna?

bwojtek
26-05-2010, 06:51
bwojtek,
oczywiście u różnych producentów.
w drewnianych oknach jak producent robi profil to jeden a nie kilka.
No patrz jaka ciekawostka... Też zauważyłem, że czarne samochody są 4x droższe od tych srebrnych. No bo przecież nie chodziło chyba o to, że czarny miał na masce gwiazdę a srebrny coś takiego:
11620
:D:D:D

wojgoc
26-05-2010, 07:16
bwojtek,
humor Ci dopisuje z samego rana jak widać i przeczytać można.
poaj mi producenta stolarki drewnianej, który ma 2-3 profile w swojej produkcji. nie chodzi mi o handlowców sprzedających róznych producentów tylko bezpośrednio wykonujących.
z tymi co ja rozmawiałem to alo jeden profil albo drugi. a chałupnictwo w tej dzidzinie nie intersował mnie.

bwojtek
26-05-2010, 07:19
bwojtek,
humor Ci dopisuje z samego rana jak widać i przeczytać można.
poaj mi producenta stolarki drewnianej, który ma 2-3 profile w swojej produkcji. nie chodzi mi o handlowców sprzedających róznych producentów tylko bezpośrednio wykonujących.
z tymi co ja rozmawiałem to alo jeden profil albo drugi. a chałupnictwo w tej dzidzinie nie intersował mnie.
- Urzędowski
- Sokółka
- Adpol
- Pozbud
To tak na szybko pierwsze skojarzenia.

wojgoc
26-05-2010, 07:56
Urzedowski od roku robi wylącznie profil 88mm.
sokolka nie przedstawila mi oferty na moje okna.
Pozostałych firm nie znam w ogole.
Adpol to nie mój rynek.
pozbud - nie słyszałem o nich.

wojgoc
26-05-2010, 07:59
bwojtek,
rozumiem, ze masz w swojej ofercie okna m.in w /w producentów i nie tylko w różnych profilach?
bo to, że cos jest na stronie www, nie znaczy, ze produkują takie okna.

bwojtek
26-05-2010, 08:15
bo to, że cos jest na stronie www, nie znaczy, ze produkują takie okna.
Kolejna teoria spiskowa? Nie przesadzaj. Jak masz wątpliwości to zadzwoń do punktów sprzedaży albo do producentów i spytaj o aktualność oferty.
W dodatku nie jest to kompletna lista takich producentów, która jest znacznie dłuższa.

wojgoc
26-05-2010, 08:25
ja nie mam wątpliwości i dzwonic nie bedę - etap wyboru okien mam juz za sobą.

kadargo
26-05-2010, 08:35
wojgoc

Co do okien drewnianych to informuję że również MS ma w swojej ofercie okna 68mm , 80mm , 90mm ..... to tak ku pamięci....

wojgoc
26-05-2010, 08:39
ale ja nie szukam stolarki - w pia tek mam montaż.
kolega pag-ciemny jest na etapie szukania producenta.

kadargo
26-05-2010, 08:43
Ja wiem że już nie potrzebujesz...ale podałem tak informacyjnie....dla Ciebie i dla ogółu....

A tak z ciekawości....jakie okna zakupiłeś...?

fenster
26-05-2010, 08:43
Żeby się pobawić w takie symulacje, o których pisze jareko można również skorzystać z kalkulatora, który jest dostępny na stronie http://www.aluplast.com.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=131&kategoria=1;2;3
Jest to marketingowy gadżet, ale pozwala na wstępne rozpoznanie i ocenę zasadności dokonanego wyboru. Warto przy tym pamiętać, że conajmniej połowa sukcesu to prawidłowy montaż tych superciepłych okien, bo w więlu przypadkach tracą one swoje własciwości zaraz po montażu.


kadaro - jeśli mówiąc o 0,1 czy 0,2 masz na myśli Uw całego okna to mimo wszystko jest to inwestycja zawsze warta poniesionych kosztów. Większość oblicza potencjalny czas zwrotu poniesionych nakładów w oparciu o dzisiejsze ceny nośników energii, wystarczy wzrost cen na poziomie 5% rocznie i dosłownie każda inwestycja w cieplejsze okna ma ekonomiczne uzasadnienie. Zdziwisz się, nawet w przypadku dobrze zaprojektowanej i wykonanej wentylacji grawitacyjnej. A im większa jest sumaryczna powierzchnia okien zysk ten jest odczuwalny przy opłacaniu rachunków.
Podam ci przykład wyliczeń na podstawie Schuco PlanSoft 3.0 przy założeniu "
- cena gazu 0,5 Euro
- sprawność instalacji 75%
- powierzchnia okien 25 mkw

I przykład
- Uw wyjściowe okien równe 1,3 ( okna z szyba k=1,0)
- Uw końcowe 1,05 (okna z szyba k=0,5)
Rocznie zaoszczędzasz 85,386 m3 gazu daje to ok. 42,69 Euro

II przykład
- Uw wyjściowe okien 1,1 (czyli naprawde juz dobre okienka)
- Uw końcowe okien 0,9 (np. Si82 Premium ultra z pakietem o k=0,5)
Rocznie zaoszczedzasz 56,92 m3 gazu daje to ok. 28,46 Euro

I na podstawie tak pobieznych danych niech każdy sobie przeliczy czy warto inwestować w cieple okna
milej zabawy z kalkulatorem
(PS - ceny gazu z 2009 roku w Niemczech)

bwojtek
26-05-2010, 09:35
ja nie mam wątpliwości i dzwonic nie bedę - etap wyboru okien mam juz za sobą.
W takim razie po co podajesz niesprawdzone informacje i mieszasz potencjalnym klientom w głowie? Podajesz jakieś abstrakcyjne różnice w cenach produktów i do tego twierdz, że nikt nie produkuje okien w różnych systemach a to nieprawda.

wojgoc
26-05-2010, 09:46
bwojtek,
czytaj dokladnie co kto pisze nim sie drugi raz zaczniesz miotac jak Żyd po pustym sklepie.
pisalem o swoich oknach,
nie twierdzilem, ze jest tylko jeden system.
jakbyś zapomnial jest to forum dyskusyjne a nie internetowe pozyskiwanie klientów

kadargo
26-05-2010, 09:51
Ale może jak był w trakcie wybierania to się dowiedział jak to jest....i podzielił się informacjami....

bwojtek
26-05-2010, 09:52
bwojtek,
czytaj dokladnie co kto pisze nim sie drugi raz zaczniesz miotac jak Żyd po pustym sklepie.
pisalem o swoich oknach,
nie twierdzilem, ze jest tylko jeden system.
jakbyś zapomnial jest to forum dyskusyjne a nie internetowe pozyskiwanie klientów
Szkoda, że pod wpływem emocjo kończy się kultura twoich wypowiedzi. Przeczytaj co sam napisałeś. Twierdziłeś, że okna 88mm są droższe o 60% od systemu 68mm. Następnie napisałeś, że nie ma producentów oferujący oba (albo więcej) systemy. Na podane przeze mnie przykłady stwierdziłeś, że te firmy tylko pokazują to na stronach internetowych ale nie mają okien w ofercie. Czy gdzieś mijam się z prawdą?
A co do pozyskiwania klientów to nigdzie nie podaję namiaru na siebie a na nadchodzące zapytania przez PW odpowiadam, że nie obsługuję klientów przez forum więc zarzut jest totalnie chybiony.

wojgoc
26-05-2010, 09:58
bwojtek,
o 88mm i 92mm slyszałem, ale o 100mm z przekładką termiczna to nie.
w przypadku moich okien róznica miedzy profilem 88mm a 68mm wynosila 60%, więc zwrot inwestycji nie nastapiłby wczesniej jak 10-12lat.
a wtedy to wymienie na inne.
czy ja napisałem ogólnie czy wskazuje konkretnie? to kto z nas nie umie czytać?

bwojtek
26-05-2010, 10:04
Nie chcę ciągnąć dyskusji bo nie wnosi nic dla czytających. "Z twoich palców" padło stwierdzenie:

w drewnianych oknach jak producent robi profil to jeden a nie kilka.
które nie jest prawdziwe więc proszę przestań mnie obrażać prymitywnymi docinkami.
Z mojej strony EOT.

kadargo
26-05-2010, 11:20
Panowie......dajcie spokój...mało w życiu jest problemów.....podajcie sobie ręce i będzie ok.....

Oknosalon
26-05-2010, 12:07
Witam wszystkich
Sorry ze ponawiam temat ale mam dylemat bo muszę wybrać okna i nie jestem pewien jakie okna wybrac. Potrzebuje duze okna bedą one głównie w miejscu bardzo nasłonecznionym ( od strony południowej i zachodniej). jestem bardziej za drewnem ale męczy mnie to ze trzeba je co pare lat malowac a co za tym idzie pewnie bedzie widac ze sa odnawiane, z drugiej strony plastiki na słoncu mają tendencje do wypatrzenia. Chyba że się mylę. Moze ktos opisac swoje doswiadczenia z duzymi oknami. Również w kwesti finansowej.
ps są to okna
1.5x1.5H
1.5 x 2.3H
2.5x2.3H
ORAZ DRZWI BALKONOWE
0.9X2,3H

Hej hej. Jeśli okna drewniane mają być od strony południowej, to dobrze, aby były zabezpieczone warstwą ochronną przed UV. Takie okna ma w ofercie Kneer. Strona informacyjna na temat okien drewnianych: http://kneer.pl/oknadrewno.html

bwojtek
26-05-2010, 12:28
Znasz lakiery do stolarki okiennej, które nie chronią przed UV???:jawdrop:

finlandia
26-05-2010, 13:05
Ciekawa dyskusja z rana.. i coraz więcej nierzetelnej reklamy.
Nie mam nic przeciw marketingowi, ale dotychczas to forum cieszyło się popularnością ze względu na /w miarę / obiektywny kierunek patrzenia na okna.
A zaczyna się szerzyć oknonet. Smutne.

kk50250
26-05-2010, 13:14
tak na marginesie to na ostatniej akademii glaspolu było wyliczenie strat ciepła między jednokomorówką a dwukomorówką i tak:
oszczędność na ogrzewaniu prądem:
przy jednokomorówce U=1,1 strata ciepła w sezonie grzewczym = 112420 kWh tj ok 56zł
przy dwukomorówce U=0,5 strata ciepła 51100 kWh tj ok 26zł
Różnica w kosztach ogrzewania dla 1m2 szyby w sezonie grzewczym ok 30zł między jedno a dwukomorówką
Zysk w kosztach ogrzewania dla domu o oszkleniu 25m2 tj 750zł
(przyjęto sezon grzewczy 7 miesięcy)

jeżeli chodzi o ogrzewanie ekogroszkiem to 3/4 tej ceny można zaoszczędzić a przy gazie połowę

Więc jednak warto pomyśleć...

kadargo
26-05-2010, 13:22
Ciekawa dyskusja z rana.. i coraz więcej nierzetelnej reklamy.
Nie mam nic przeciw marketingowi, ale dotychczas to forum cieszyło się popularnością ze względu na /w miarę / obiektywny kierunek patrzenia na okna.
A zaczyna się szerzyć oknonet. Smutne.

Uważasz.....że moje informacje są marketingiem.. jeżeli tak to źle mnie oceniasz..jeżeli nie to ok... Chociaż pojawiająca się nazwa firmy może to sugerować, ale przecież tutaj wszyscy podają konkretne nazwy firm.
Pomyślałem sobie tylko, że jak klient wychodzi z ofertą i informacjami z salonu , to bardzo dużo rzeczy zapomina albo sprzedawca nie wszystko mu powiedział i mógłbym w jakiś sposób pomóc. Ale tylko informacyjnie..Nie zamierzam nikogo namawiać i przekonywać do okien MS.. Wystarczy, że to robię w pracy.... Ot dobry uczynek....

kadargo
26-05-2010, 13:25
tak na marginesie to na ostatniej akademii glaspolu było wyliczenie strat ciepła między jednokomorówką a dwukomorówką i tak:
oszczędność na ogrzewaniu prądem:
przy jednokomorówce U=1,1 strata ciepła w sezonie grzewczym = 112420 kWh tj ok 56zł
przy dwukomorówce U=0,5 strata ciepła 51100 kWh tj ok 26zł
Różnica w kosztach ogrzewania dla 1m2 szyby w sezonie grzewczym ok 30zł między jedno a dwukomorówką
Zysk w kosztach ogrzewania dla domu o oszkleniu 25m2 tj 750zł
(przyjęto sezon grzewczy 7 miesięcy)

jeżeli chodzi o ogrzewanie ekogroszkiem to 3/4 tej ceny można zaoszczędzić a przy gazie połowę

Więc jednak warto pomyśleć...

Pewnie że warto .... jareko mnie przekonał swoimi obliczeniami....mój błąd polegał na tym że nie wziąłem pod uwagę wzrostu cen nośników energii.
Jeżeli to weźmiemy pod uwagę to się zawsze opłaci...

jareko
26-05-2010, 14:32
nie ma co ukrywać że PlanSoft 3.0 jest chyba najbardziej dokładnym programem dającym tyle możliwości, że wszystkich jeszcze nie odkryłem :( gdyż niemiecki nie jest moją najlepszą stroną :( I co chyba najważniejsze - można każdą, dosłownie każdą konstrukcje sprawdzić pod względem statyki i ukazać potencjalnemu klientowi że chce cuda na patyku a nie okna ;)

Oknosalon
26-05-2010, 14:38
Znasz lakiery do stolarki okiennej, które nie chronią przed UV???:jawdrop:

Znam okna drewniane, które po 3 latach od strony południowej są nie do poznania. Przed chwilą miałem rozmowę z klientem na ten temat.

Charlie
26-05-2010, 14:47
Znam okna drewniane, które po 3 latach od strony południowej są nie do poznania. Przed chwilą miałem rozmowę z klientem na ten temat.
jak chcesz to Ci mogę pokazać okna PVC po 10 latach - VEKA 3 komorowa. Od południowej strony już Ci nie pokażę bo tak sie wykrzywiły skrzydła, że wymieniłem na drewniane.

Oknosalon
26-05-2010, 14:54
jak chcesz to Ci mogę pokazać okna PVC po 10 latach - VEKA 3 komorowa. Od południowej strony już Ci nie pokażę bo tak sie wykrzywiły skrzydła, że wymieniłem na drewniane.

Wierzę, wierzę, i tak bywa. "Tylko klasa A" ;)

jareko
26-05-2010, 14:56
licytacja? Charlie - zapraszam wiec do mnie, okna KBE, 19 lat, zero kłopotów - no poza jednym usuniętym gdy na oknach zacząłem się znać - sprzedawca bez zmrużenia okiem sprzedał mi drzwi balkonowe poza granicami dopuszczalnymi przez system ale znalazłem na to sposób jak sobie z tym poradzić

wojgoc
26-05-2010, 15:02
jareko,
to Ty masz chyba wszystkie okna schowane przed warunkai atmosferycznymi...

jareko
26-05-2010, 15:14
jasne - zamontowane w ciemnej piwnicy ;P a dom jest bez okien i drzwi ;)

wojgoc
26-05-2010, 15:29
tak myslałem - widać Twoje okna to produkt z dawnych, "dobrych czasów"

matima
26-05-2010, 19:03
witam
a zna może ktoś firmę NSB przedtem była inna nazwa bo facet sprzedający okna avante na mawiał mnie na te okna bo ten sam profil i 6k a a nie 5k jak w avante