PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

matima
26-05-2010, 19:07
jeszcze tak mi się przypomniał zwracam się do kadargo jako przedstawiciel ms dlaczego w oknach tytano termo białych jest 5k a w tych samych oknach tylko kolor jest 4k i nikt o tym nie wspomina przy zakupie dopiero na końcu można coś takiego się dowiedzieć i to nie zawsze?

bwojtek
26-05-2010, 20:35
Pewnie kadargo wyjaśni ten konkretny przypadek ale ja napiszę tylko, że nie jest tak tylko w firmie MS ale u wielu producentów na różnych systemach. I można to traktować raczej jako zaletę niż wadę! Właściwie nie wpływa to na termikę okna za to powoduje znacznie lepszą cyrkulację powietrza w zewnętrznej komorze i odprowadzanie nadmiaru ciepła bezpośrednio do wzmocnienia co zapobiega odkształceniom termicznym w nasłonecznionych miejscach.

IVO333
27-05-2010, 10:31
A nieraz jeszcze rezygnacja z piątej komory pozwala powiększyć komorę wzmocnienia i zastosować szersze w płaszczyźnie poprzecznej do osi okna co źle na statykę nie wpływa.

Pozdrawiam

kadargo
27-05-2010, 10:55
Pewnie kadargo wyjaśni ten konkretny przypadek ale ja napiszę tylko, że nie jest tak tylko w firmie MS ale u wielu producentów na różnych systemach. I można to traktować raczej jako zaletę niż wadę! Właściwie nie wpływa to na termikę okna za to powoduje znacznie lepszą cyrkulację powietrza w zewnętrznej komorze i odprowadzanie nadmiaru ciepła bezpośrednio do wzmocnienia co zapobiega odkształceniom termicznym w nasłonecznionych miejscach.

100% racji... Co do handlowców to mają obawy że jak klient usłyszy,że okna sa 4 komorowe to pomysli sobie co to ma być....ale jak hadlowiec wytłumaczy o co chodzi to jest ok. Wszystko zależy o sprzedawcy/doradcy. Dodam tylko że stosowane sa również otwory rozprężne w ramie i skrzydle w celu poprawienia wspomnianej przez
bwojtek cyrkulacji. A także są stosowane folie okienne typu CoolColours, aby profile w mniejszym stopniu absorbowały promienie słoneczne, a co za tym idzie aby się tak nie nagrzewały i nie odkształcały...

kk50250
27-05-2010, 15:53
mam takie pytanie do szanownych kolegów czy słyszeliście moze żeby jakaś firma robiła moskitiery do okien łukowych? Jeżeli tak to proszę o informację.
Pozdrawiam

kadargo
28-05-2010, 09:31
kk50250 ...Hmmm...bedą mówić że reklama....ale w MS możesz cos takiego zamówić.. Najlepiej jak to będzie okno łukowe + moskitiera jeżeli nie to bardzo dokładny szablon łuku....co do kosztów to Ci niestety nie powiem sprawa indywidualna.....

finlandia
28-05-2010, 11:52
Kadargo, w swoim poście /mówiąc o reklamie/ nie miałem na myśli Ciebie. Nie prostowałem od razu, by az tak nie zaśmiecać wątku.
Twoje wypowiedzi się wyważone - nie piszesz "tylko u nas" "nasze jest najlepsze" itp jak to sie czasem pojawia.
Za to zaskoczyłeś mnie możliwością wykonania moskitiery łukowej.. Poważnie?? Nono..

Charlie
28-05-2010, 17:24
słyszeliście, że VAT od przyszłego roku idzie na 24% + likwidacja 7% na tzw usługę budowlaną wraz z materiałem !
Tak wieszczą ekonomiści - dziura budżetowa musi sięgać dna !!

bwojtek
28-05-2010, 18:59
Zdradzisz źródła tych rewelacji?

Charlie
28-05-2010, 19:34
Warszawa, ul. Świętokrzyska 12

bwojtek
28-05-2010, 19:40
Prywatny przeciek z MF czy jakaś oficjalna publikacja? Bo o to właściwie pytałem.

wojgoc
28-05-2010, 23:00
na taką zmianę podatku VAT zgodę musi wyrazić KE

yrfog
30-05-2010, 19:45
witam, dopiero zalozylem konto na forum.

mam pytanie i potrzebuje szybkiej odpowiedzi. musze kupic 3 okna (w tym jedno lazienkowe). zlecilem wstepna wycene z montazem firmie VEKA i firmie Framex. roznica jest masakryczna. Veka - 2900zl, Framex 2000zl. jednak Veka to znana i chyba dobra marka, a o Framex nie mam pojecia. zna ktos ta firme? mozna im zaufac? niby 2900 to nie tak duzo, ale z kolei roznica 30% to masakra.

bede bardzo wdzieczny za szybka odpowiedz.

jareko
30-05-2010, 19:51
ciakwe, bardzo ciekawe gdyz nie ma na rynku producenta okien Veka - masz do czynienia z jakaś firma co na tym profilu produkuje zaś Framex - tez niewiele mówiąca informacja - jakiś producent co robi na??? Papierze??? Struga z drewna??? Czy z gliny lepi te okna? Za mało info by cokolwiek ci powiedzieć
30% różnicy w cenie to niewiele - różnice w wadze takich samych okien dochodzą do 50% - zorientowani wiedza co mam na myśli :)
Jak skupisz się na tych 30% które dla Ciebie są masakrą - to olej cokolwiek co ci tu powiemy.
CCC (cena czyni cuda) zawsze działa wiec już wiesz co powinieneś wybrać - Framex i nic więcej ;)

yrfog
30-05-2010, 20:15
hmm odpowiedz bardzo szybka. dzieki.
wiec po pierwsze jestem laikiem jesli chodzi o temat. po drugie stac mnie na drozsze okna ale chcialbym wiedziec ze to dobrze wydane pieniadze bo na tyle majetny zeby wyrzucac pieniadze w bloto nie jestem.
okna maja byc plastikowe, zwykle biale. jedyny kruczek jest w oknie lazienkowym - jest "czescia" prysznica i caly czas (podczas kapieli) leje sie na nie woda.
jak to nie ma firmy Veka??!! przeciez co chwila widze ich reklamy...maja swoje profile etc. o firmie Framex niewiele wiem. tez widzialem reklame i poprosilem o wycene. wiem jedynie ze maja okna 6-komorowe.
gdyby cena byla dla mnie najwazniejsza to nie logowalbym sie na tym forum. bardzo potrzebuje Waszej porady. szukam dobrych okien z dobrym serwisem. dlatego spytalem co sadzicie o tych firmach z ktorych mam wycene.

yrfog
30-05-2010, 20:19
ewentualnie jakas firma (najlepiej z siedziba w szczecinie) ktora mozecie polecic

jareko
30-05-2010, 20:23
Veka - to profil
Okno - wykonuje producent i z racji zastrzeżenia nazwy Veka nie ma możliwości by firma produkująca okna nazywala sie Veka - to tylko celem wyjaśnienia
Wejdz na Grupe szczecińska - tam szybciej wskażą ci dostawce z ktorym mieli doczynienia i powuiedza czy warto wejsc we wspolprace czy nie

matima
30-05-2010, 23:15
zrobiłam wycenę w oknoplast kraków i cena zwaliła mnie z nóg drożej wyszło niż najlepszy pakiet w avante na jednym oknie niby nie duża różnica ale na całym doku jednak znacząca, chociaż fajne okienka mają, ale postanowiłam jeszcze sobie pochodzić po różnych przedstawicielach i znalazłam NSB i EKOOKNA MOŻE KTOŚ COŚ POWIEDZIEĆ NA TEMAT TYCH FIRM i oczywiście ich okien????????????

tomaszokna
31-05-2010, 12:04
zrobiłam wycenę w oknoplast kraków i cena zwaliła mnie z nóg drożej wyszło niż najlepszy pakiet w avante na jednym oknie niby nie duża różnica ale na całym doku jednak znacząca, chociaż fajne okienka mają, ale postanowiłam jeszcze sobie pochodzić po różnych przedstawicielach i znalazłam nsb i ekookna może ktoś coś powiedzieć na temat tych firm i oczywiście ich okien????????????

nsb nie znam natomiast jeżeli chodzi o ekookna to profil gelan (najlepiej wybrać 6-komorówkę s-8000) szyby press-glas okucia maco multi trend. Ogólnie okna poprawnie wykonane ale do perfekcji trochę brakuje no i oczywiście najważniejszy montaż.pozdro tomasz

tomaszokna
31-05-2010, 13:39
Jeszcze w temacie ekookien mają również w ofercie profil brugmann oraz salamander reszta jak wyżej.pozdro tomasz

desmear
31-05-2010, 16:05
parę dni temu byłem na budowie u znajomego, akurat był "pomiar okien"
Przedstawiciel pewnej firmy której nazwa gości także na forum.
Z ciekawości jak "wioskowy głupek" zapytałem się o parę kwestii które poruszacie i tak....

- proszę pana, jak będziecie montować te okna to ten MAX przecież dziurawy jest. Trzeba to zaszpachlować ?

- Odp: nie ma potrzeby, pianka da radę

- Fajne to okno balkonowe będzie, przy dwóch metrach szerokości (ruchomy słupek) to ładny widok bedzie.
Na czym położycie na wylewce?

- Odp: nie kładziemy na styropianie


- Jak na styropianie ?

- Odp: wycinamy taki gruby pas ze styroduru i na tym opieramy okno

- acha, kumpel mówił, że są takie systemowe poszerzenia, może takie coś ?

- odp: ale po co , drogie to jest a takie samo dobre.


ja tam się nie lubię mądrować zwłaszcza że wiedzę mam tylko teoretyczną.


:)

pozdrawiam

jareko
31-05-2010, 16:18
zalamac sie idzie

matima
31-05-2010, 18:21
NSB-OKNA Sp. z o.o. powstała w 1995r. Jest jedną z najstarszych firm w branży. Początkowo jako niewielka firma rodzinna produkowała wyłącznie okna PVC pod marką Euro-Okno. to o nich a co do ekookien to podobały mi się te nowe na brugmanie ale jak piszesz poprawnie wykonane to zapala się ostrzegawcza lampka, a wiesz może coś o montażu w tej firmie?

matima
31-05-2010, 18:30
Kadargo dziękuję za odpowiedź.

tomaszokna
31-05-2010, 21:34
nsb-okna sp. Z o.o. Powstała w 1995r. Jest jedną z najstarszych firm w branży. Początkowo jako niewielka firma rodzinna produkowała wyłącznie okna pvc pod marką euro-okno. To o nich a co do ekookien to podobały mi się te nowe na brugmanie ale jak piszesz poprawnie wykonane to zapala się ostrzegawcza lampka, a wiesz może coś o montażu w tej firmie?
na temat montażu się nie wypowiem ponieważ niewiem kto to będzie montował. Znam ich ofertę dość szczegółowo gdyż sam się zajmuję sprzedażą oraz montażem stolarki budowlanej -ale ekookien nie sprzedaje .napisz skąd jesteś to może coś ci polecę a jeżeli podoba ci się brugmann to może ms ze słupska lub adams z mrągowa.pozdro tomasz

matima
31-05-2010, 22:15
ja jestem z drugiego końca Polski Podkarpacie, ekookien nie znam ale jak wcześniej napisałeś że trochę im brakuje to może lepiej zainwestować w inne okna, o avante dużo dobrego słyszałam i o oknoplaście kraków, a firmy nsb nie znasz? ostatnio spotkałam się z ich ofertą w punkcie sprzedaży okien avante

tomaszokna
31-05-2010, 22:49
Avante niestety nie znam choć dużo dobrego o nich słyszałem na tym forum oraz na oknonecie. Nie chce cię namawiać na siłę ale może wyceń u jednego z dilerów ms-ów.ostatnio porównywalismy z klientem ceny ms z krakowem i ms wychodzi sporo taniej .jeszcze jutro sprawdze i najwyżej napisze. Sprzedaje ms-y ale tak jak powiedziałem wczesniej nie namawiam na siłe i ich nie reklamuje.poprostu są to dobre okna i obsługa ze strony producenta jest naprawdę ok.poza tym przemawiają za nimi pewne fakty choć niewiem jakie okna od krakusów wyceniałaś czy platinium czy thermica.może coś wiecej napisz pozdro

chrisone
01-06-2010, 17:01
Witam forumowiczów zarówno użytkowników okien jak również specjalistów w tej dziedzinie.

Przed decyzją o wyborze okien szukam odpowiedzi na kilka pytań, dodam, że jestem zdecydowany na okna drewniane o współczynniku dla okna poniżej 1 W/m2:

1. czy bardzo ważny jest okapnik na skrzydle (okna które mam na oku nie posiadają takowego)
2. czy trzecia uszczelka ma duży wpływ na szczelność czy termikę okien?
3. co sądzicie o uszczelkach ceratowo piankowych jak alternatywie dla gumowych
4. profil Gold-Plus okna pasywne może ktoś użytkuje i może podzielić się wrażeniami.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

finlandia
01-06-2010, 20:43
Witam forumowiczów zarówno użytkowników okien jak również specjalistów w tej dziedzinie.

Przed decyzją o wyborze okien szukam odpowiedzi na kilka pytań, dodam, że jestem zdecydowany na okna drewniane o współczynniku dla okna poniżej 1 W/m2:

1. czy bardzo ważny jest okapnik na skrzydle (okna które mam na oku nie posiadają takowego)
2. czy trzecia uszczelka ma duży wpływ na szczelność czy termikę okien?
3. co sądzicie o uszczelkach ceratowo piankowych jak alternatywie dla gumowych
4. profil Gold-Plus okna pasywne może ktoś użytkuje i może podzielić się wrażeniami.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź
Pierwsze 3 pytania niewiele mają wspólnego z założeniem okna o U mniejszym niż 1,0.
1. Okapnik na skrzydle - nie jest konieczny - nie wpływa na konstrukcję, ale licz się że za 3 do 5 lat poodchodzi w tym miejscu lakier - dół skrzydła, pod szybą jest najbardziej narażonym miejscem na zniszczenie lakieru. To tak jak zderzaki w aucie.
2. Trzecia uszczelka? Marketing. Klasyczne okna dj68 mają zwykle 1 uszczelkę, a dobrze zrobione okna mają najwyższe klasy szczelności. Druga uszczelka już jest marketingiem, ale niech będzie na wypadek gdyby z pierwszą coś się działo. No i w zależności od budowy druga uszczelka może jeszcze chronić okucia przed wilgocią.
3. Uszczelka ceratowa jest przyjemniejsza w dotyku. Więcej zalet przewyższających tradycyjną uszczelkę nie zauważyłem. Gdyby faktycznie była rewelacją to zostałaby też przeniesiona na okna PCW. A nie jest.

Charlie
01-06-2010, 21:29
- listwa okapnikowa na skrzydle nie jest potrzebna w momencie kiedy producent używa lakieru z najwyższej półki - takim jest też Remmers.
Użytkuję okna drewniane już 10 lat i nie ma problemów z powłoką lakierniczą (lazur) na całym oknie, nie tylko w dolnej szerokości skrzydeł.
- gorąco namawiam do technologii pasywnej - kantówka drewniana 101 mm z wkładem termicznym + szyba U = 0,4 W/m2xK = najlepsze Uf ze wszystkich konstrukcji. Dotyczy też drzwi wejściowych. Niestety, ale cena produktów pasywnych jest jeszcze na tak wysokim poziomie, że w Polsce stać tylko ludzi zamożnych na nią. Ale myslę, że z biegiem czasu technologie pasywne potanieją na tyle, że i klasę średnią będzie na nie stać - przydałoby się wsparcie Państwa.

Arkady1978
02-06-2010, 11:02
Remmers, Sikkens, Gori, Tecnos. To czołowi producenci lakierów do okien drewnianych. Minusem okien z drewna jest to ze trzeba ze systematycznie konserwować/ malować, niezależnie od tego jakim są lakierem pomalowane. Okapnik na skrzydle zabezpiecza dolny ramiak skrzydła od strony zew. ( miejsce najbardziej newralgiczne ) przed czynnikami zewnętrznymi, na pewno znaczenie wydłuża żywotność okna

Qter
02-06-2010, 11:50
Witam,

Proszę o kontrole moich obliczeń.

Więc mamy taki wzór:

(różnica U okien A i B )* 20st * powierzchnia okien * 24h *180dni/1000 = ilość kilowatow watów straconych/zaoszczędzonych w sezonie grzewczym

więc dla okien które mają A o Ua= 1,2 i okien B o Ub = 0,9 mamay różnicę U= 03

przy powierzchi okien np. 50m2 dostajemy ilość kilo watów potrzebną do utrzymania temperatury 20C przez 24h otrzymujemy 1296kWh

licząć średnio 1kWh po 50gr (ogrzewanie prądem - najmniej ekonomiczne) mamy oszczędnośc stratę wysokości około 650 PLN na rok (sezon grzewczy to 180 dni we wzorze czyli 6 miesięcy)

Pytanie dodatkowe do guru forum: ile wynosi różnica w cenie okien A i B (zakładając tą samą ramkę a patrząc tylko na U szyb) ?

Czy dobrze kombinuje z tym wzorem?

PZDR

Qter

jareko
02-06-2010, 12:03
W przypadku Schuco CT70 zamiana szyby z k=1,0 na k=0,5 przy tej powierzchni to koszt 1450 zl (przed jakimikolwiek upustami)
W przypadku Schuco Si82 Premium Ultra to koszt takiej zamiany 50 zl.
Si82 jest średnio o 15% droższe od CT70, czyli teoretyzując z cenami (bo nie da się dokładnie wyliczyć tylko z mkw)
Jesli komplet okien CT70 w wersji z szyba 1,0 kosztowałby 25 tys + dopłata do szyb - dałoby to sumę ok. 26.500
Zamiana CT70 na Si82 z dopłata do szyby 0,5 dała by sumę końcową około 28.800
Zwróć tylko na jedno uwagę, zastosowanie Si82 zbija Uw całego okna o dodatkowe 0,1-0,15
Miałbym tylko uwage co do różnicy temperatur - sądzę, że 20 stopni to troszkę przy mało, tym samym ewentualne wyliczenia czasu zwrotu beda jeszcze bardziej atrakcyjne :)

Wiec.... ?
Opłaca się inwestowanie w ciepłe okna czy nie?
Jakie wyciągniesz wnioski?

Qter
02-06-2010, 12:45
Dzieki za info.

Czyli wzór jest z grubsza słuszny ?

(temperatura 20C to temperatura wewnątrz pomieszczenia - tyle dodatkowych kWh zyskamy bądź stracimy na utrzymanie w pomieszczeniu temp. 20C przez 24h i przez 180 dni)

zakładając średnio różnice w cenie 4k PLN mamy zwrot z inwestycji po 6-ciu latach (zgrubsza) - ja jestem ZA juz od dawna (tak planuje aby opłaty nie zżarły mojej emerytury - o ile dożyje ;) )

Jeszcze "głupie' pytania techniczne:
- czy okna należy montować na profilach poszerzających (załóżmy że są już wylewki),?
- czy okna lepiej montować przed czy po tynkach (i dlaczego) ?

PZDR

Qter

jareko
02-06-2010, 12:55
zakładając że już są wylewki to realnie za późno na prawidłowy, ciepły montaż drzwi tarasowych, balkonowych - jak zwał tak zwał ;)
Robiąc wylewki trzeba przed oknami trzeba zawczasu pomyśleć jak to później wykonać. Najlepiej pozostawić nie wylane na przyszłe drzwi
PVC - pełna dowolność choć z racji tego co tynkarze potrafią zrobić z oknami najlepiej po :)
Drewniane po - i lepiej nie czytaj wątków mówiących ze tez obojętne - to TWOJE okna i opinie osób co maja je zamontowane przed tynkami i cieszą się nimi raptem rok czy dwa nie są miarodajne, a dyskusje o wyższości lakierów i tym podobnych bzdetów puść mimo uszu. Jeśli chcesz mieć dobrze to PO TYNKACH

matima
02-06-2010, 16:17
DZIĘKUJĘ za pomoc i dobre rady bardzo się przydały i pozwoliły na podjęcie decyzji jakie okna kupić i nie dać się zwariować wszystkim mądrościom jakie nam wciskają różni przedstawiciele:yes:
teraz czekamy tylko na realizację zamówienia:D
pozdrawiam

Charlie
02-06-2010, 20:55
Dzieki za info.

Czyli wzór jest z grubsza słuszny ?

(temperatura 20C to temperatura wewnątrz pomieszczenia - tyle dodatkowych kWh zyskamy bądź stracimy na utrzymanie w pomieszczeniu temp. 20C przez 24h i przez 180 dni)

zakładając średnio różnice w cenie 4k PLN mamy zwrot z inwestycji po 6-ciu latach (zgrubsza) - ja jestem ZA juz od dawna (tak planuje aby opłaty nie zżarły mojej emerytury - o ile dożyje ;) )

Jeszcze "głupie' pytania techniczne:
- czy okna należy montować na profilach poszerzających (załóżmy że są już wylewki),?
- czy okna lepiej montować przed czy po tynkach (i dlaczego) ?

PZDR

Qter

u mnie musi być 24 stopnie Celsjusza . Po tylu latach małżeństwa nie udało mi się zmniejszyć temperatury. To moja największa porażka życiowa !!!

Qter
02-06-2010, 23:07
zakładając że już są wylewki to realnie za późno na prawidłowy, ciepły montaż drzwi tarasowych, balkonowych - jak zwał tak zwał ;)
Robiąc wylewki trzeba przed oknami trzeba zawczasu pomyśleć jak to później wykonać. Najlepiej pozostawić nie wylane na przyszłe drzwi


Jareko - dzieki za info/rady - fajnie że o tym wspomniałeś - sam bym nie wpadł na to że okno balkonowe może osiadać pod własnym ciężarem...

teraz mam jako takie pojęcie co robić po kolei ;)



u mnie musi być 24 stopnie Celsjusza . Po tylu latach małżeństwa nie udało mi się zmniejszyć temperatury. To moja największa porażka życiowa !!!

a może warto "przeskalować" termometr ? (takie placebo) ;)

PZDR

Qter

jareko
03-06-2010, 13:45
już nie pamiętam u którego monarchy termometry wskazywały zawsze taką samą temperaturę :) Może to jest metoda na ciepłolubna małżonkę ;)

Charlie
03-06-2010, 18:35
http://www.youtube.com/watch?v=DbbPtxVdEOY

rewelka :)

Charlie
03-06-2010, 18:42
szyba P4 kontra siekiera - film z kamery minitoringu - rewelacja !


http://www.youtube.com/watch?v=FzyDG2qnbxU&feature=related

gorąco polecam wszystkim niezdecydowanym

Charlie
03-06-2010, 18:45
i kolejny film tym razem z USA obrazujący wytrzymałość szyby - to P4 o zmodyfikowanej budowie.

http://www.youtube.com/watch?v=0eHAJLyUedA&feature=related

jareko
03-06-2010, 19:29
Charlie
Sam dobrze wiesz że szyba niestety przegrywa.....z .... chęcia posiadania zabezpieczenia i ... cena jaka chce sie na to przeznaczyć

jareko
06-06-2010, 10:15
ciekawostka
Dostałem wczoraj do oceny oferte
Obwód okien - 102,5 mb
cena montażu - 767,- brutto
Cena okien po koszcie zakupu u producenta przez Dealera

Oknosalon
06-06-2010, 10:32
szyba P4 kontra siekiera - film z kamery minitoringu - rewelacja !


http://www.youtube.com/watch?v=FzyDG2qnbxU&feature=related

gorąco polecam wszystkim niezdecydowanym

Dobre, chyba wykorzystam do reklamy :D

jareko
06-06-2010, 10:45
lepszych jest tych dwóch z cegłówką :) :) :)
Prawdą jest, głupich nie sieją, sami się rodzą ;)
oba filmy znane od kilku lat

Oknosalon
06-06-2010, 15:14
lepszych jest tych dwóch z cegłówką :) :) :)
Prawdą jest, głupich nie sieją, sami się rodzą ;)
oba filmy znane od kilku lat

Ten drugi też już kiedyś widziałem, ale wyglda mi trochę na wyreżyserowany.

mp_krk
09-06-2010, 23:07
Moje poszukiwania okien trwają nadal...generalnie wiem "parametrowo" co wybiorę, pozostaje kwestia produceta.

Brakuje mi opini nt. Pagena...mało info w necie, czy to dobrze czy źle? Może ktoś coś napisze o swoich doświadczeniach (może być na pw)

Jaki byście stworzyli ranking następujących produktów: Pagen - bluEvolution, Oknoplast - Thermic, Oknoplus - TermoPlus, MS - TytanoweTermo? Tak pomijając ceny...

piogron
10-06-2010, 18:51
Mam pytanie do forumowego Guru od Okien Jareko chodzi o duże okna w tym projekcie http://forum.muratordom.pl/showthread.php?134602-Na-miar%C4%99-2-z-pracowni-Domy-z-Wizj%C4%85.
Czy można znaleźć duże okno PVC o wymiarach 240x235 bez podziałów. I przesuwkę o wymiarach 360x235?

jareko
10-06-2010, 20:14
HS-a (podnoszono-przesuwane) bez żadnego kłopotu wykonasz ale z zastrzeżeniami jakie nie raz tu wypowiadałem - do takiej konstrukcji MUSI być dobry, doświadczony producent, dobry system profili i MONTAŻYSTA !!!
HKS-a - maksymalna szerokość skrzydła 150 cm wiec całość trzeba by podzielić na trzy części - dwa fixy i jedno skrzydło uchylno-przesuwne, koniecznie z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce by każdy mieszkaniec miał szansę tak ciężkie skrzydło obsługiwać
o oknie 240/235 jako otwierane badz uchylane - zapomnij. Jako fix szklony w skrzydle wykonalne ale osiłków wielu potrzeba gdyż pakiet dwuszybowyszyba będzie ważyć coś około 182 kg ale już w wersji trzyszybowej o k=0,7 coś tak z 275 kilo, każda szyba w pakiecie minimum 6 mm grubości
I sprawa dość istotna, niektórzy producenci ograniczają maksymalny ciężar szyby do 250 kilo

Charlie
10-06-2010, 21:53
drogi Jareko - ograniczenia do 250 kg są spowodowane przepisami BHP. Rozumiem, że Twoja firma zna je :)
Przepisy BHP ominąć może tylko odpowiednia maszyna czyli specjalny podnosnik ze ssawkami do przenoszenia ciężkich szyb. Przy rozładunku tez korzystamy z wózka widłowego a przy szkleniu w fabryce okien też ze specjalnego podnosnika z przyssawkami do szkła powyzej 250 kg :):)

jareko
10-06-2010, 22:00
ależ Charlie, znasz mnie nie od dziś i obaj dobrze wiemy jak można się z taką szybą obsłużyć tylko wytłumacz to klientowi? Że musi dodać niemałe koszty, za które inny może mieć połowę swoich okien ;) , za HDS-a z przyssawkami a i tak, nie zawsze jest możliwość jego wykorzystania. Dla klienta to pikuś. Naoglądał sie amerykańskich tasiemców gdzie na Florydzie królują czyby 6-10 mkw z tym tylko, że.... że to pojedyńcza, hartowana szyba i jakoś nikt tego pojąć nie może, że w naszym klimacie tak jakoś ona nie pasuje hi hi hi

Qter
11-06-2010, 10:45
Hej,

Ja też mam pytanko o wymiary okien/drzwi/ Więc pytam czy można wykonać się okno/drzwi PCV o następujących wymiarach:

wys. 2230 szer. 3360 dzielone na drzwi balkonowe szer. 1200 uchylno roztwierane i FIX-a o na pozostałej szerokości tj 2160 ?

Czy trzeba to robić z dwóch osobnych profili typu drzwi balkonowe 2230x1200 + dostawiony do niego FIX 2230x2160 ?

Co radzicie? Może są jakieś ZA/PRZECIW ?

PZDR

Qter

finlandia
11-06-2010, 10:55
Panowie stronę temu wspomnieli o lakierach do drewna : Remmers, Gori, Sikkens, Teknos. To tylko przykłady. Z tych najbardziej znanych zabrakło jeszcze marki Sigma.
Ale to nie o o nazwę lakieru chodzi. To tylko komponenty. Tak jak profile z PCW. Zastosowanie najbardziej uznanej marki nie oznacza, że okno będzie na pewno najwyższej klasy - wszystko zależy od Producenta i sporo montażysty.
Tak samo jest z lakierami: wszystko zależy od technologii ich położenia. I tyle.

A ten minus.. z regularną konserwacją? Regularnie kojarzy się z odstępami nie dłuższymi niż rok- dwa. A tak nie jest. Poza tym to "regularne" malowanie nie jest bardziej uciążliwe niż malowanie stalowych przęseł - codziennie po kilka razy widzę takie prace wykonywane na ogrodzeniach.

jareko
11-06-2010, 13:33
polecam odrobine matematyki

ciezar szyby = grubość szkła (w metrach) * szerokośc szyby (w metrach) * wysokosc szyby (w metrach) * 2700

I zanim zadacie ptanie czy wielkie szyby zrobic mozna obliczcie sobie ile beda wazyly i uruchomcie wyobrażnię.
Nie jesteście Inwestorami co ewentualnę pęknięcie wrzucicie sobie w koszty - wybulicie całość a przypomnę, pęknięcie szyby nie jest objete gwarancją. Koniec kropka w temacie dużych szyb. Wasza sprawa co z tą wiedzą zrobicie dalej

Arkady1978
11-06-2010, 14:32
Panowie stronę temu wspomnieli o lakierach do drewna : Remmers, Gori, Sikkens, Teknos. To tylko przykłady. Z tych najbardziej znanych zabrakło jeszcze marki Sigma.
Ale to nie o o nazwę lakieru chodzi. To tylko komponenty. Tak jak profile z PCW. Zastosowanie najbardziej uznanej marki nie oznacza, że okno będzie na pewno najwyższej klasy - wszystko zależy od Producenta i sporo montażysty.
Tak samo jest z lakierami: wszystko zależy od technologii ich położenia. I tyle.

A ten minus.. z regularną konserwacją? Regularnie kojarzy się z odstępami nie dłuższymi niż rok- dwa. A tak nie jest. Poza tym to "regularne" malowanie nie jest bardziej uciążliwe niż malowanie stalowych przęseł - codziennie po kilka razy widzę takie prace wykonywane na ogrodzeniach.
Malowanie okien drewnianych, to nie to samo co regularna konserwacja, a już na pewno nie to samo, co malowanie metalowych przęseł. Zakładając nawet, że na dobrze polakierowanym oknie, lakier wytrzyma 15 lat(realnie ok 10 ) to i tak zmuszeni jesteśmy to okna wcześniej czy później pomalować. A tu nie wystarczy kupić farbę, pędzelek i popacykować bo efekt wizualny będzie opłakany a i tak farba po 2 latach zacznie schodzić.
W przypadku okien drewnianych, najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża, często wiąże się to z usunięciem starego lakieru i silikonu a już na pewno z jego odpowiednim zmatowieniem. Gori np posiada odpowiednia farby do nakładania pędzlem lub wałkiem tak, że nie ma później efektu tzw „baranka” lub śladów pędzla.
Jestem przekonany tez że na pewno nie zrobi tego osoba bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.

bwojtek
11-06-2010, 16:06
często wiąże się to z usunięciem starego lakieru i silikonu a już na pewno z jego odpowiednim zmatowieniem. Gori np posiada odpowiednia farby do nakładania pędzlem lub wałkiem tak, że nie ma później efektu tzw „baranka” lub śladów pędzla.
Jestem przekonany tez że na pewno nie zrobi tego osoba bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.
I to jest zasadnicza wada drewna. Wygląda świetnie z fabryczną powłoką lakierniczą. Jej późniejsze odtworzenie to nie lada wyzwanie nawet dla fachowców.

jareko
11-06-2010, 16:40
ale daje prestiż ;) czyż nie?
Nie dość, że za dobre okna drewniane wywalasz o wiele większą kasę niż za najdroższe PVC to jeszcze później latasz z pędzelkiem i malujesz szybki ;) bo ręka drży z wiekiem bardziej
No dobra - wszyscy wiedzą, że jestem przeciwnikiem drewna z wrodzonego lenistwa :)

finlandia
11-06-2010, 17:10
W przypadku okien drewnianych, najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża, często wiąże się to z usunięciem starego lakieru i silikonu a już na pewno z jego odpowiednim zmatowieniem. Gori np posiada odpowiednia farby do nakładania pędzlem lub wałkiem tak, że nie ma później efektu tzw „baranka” lub śladów pędzla.
Jestem przekonany tez że na pewno nie zrobi tego osoba bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.
"Baranek" czy też pomarańcza ma inną przyczynę powstawania niż nieodpowieni lakier. Pewnie jakieś lakiery temu się przeciwstawiają, ale to nie w tym tkwi sekret.

Kiedy z okna trzeba usuwac stary lakier to już jest przechlapane, bo to jest trudna praca. Dlatego trzeba te okna pomalować w porę (czyli ok 10 lat) , a nie czekać aż stan będzie opłakany. Wówczas to tylko zmatowienie powierzchni i pomalowanie wałkiem i zwykłym lakierem (ok 50zł / puszka - potrzebne jest dobry 1 litr na domek.). To wnioski z mojej własnej PRAKTYKI. . Z tejże samej praktyki wiem, że metalowe przęsła też trzeba przygotować. I zapuszczonych nie da się tak łatwo odmalować (przynajmniej tak by efekt był zadowalający i trwały). Kolejne przykłady? Parkiety. Glazury. Deski na elewacjach. Tarasy. Ściany - fasady. Ja na swoim lokalu odmalowałem po 5 latach, bo markowa farba nie wytrzymała. Zastosowałem jeszcze lepszą farbę.
Pamiętajcie jeszcze, że w przeciętnym domu po ok 15 latach robi się zwykle remont, i to często nie tylko decydujący o estetyce.

Jani_63
11-06-2010, 19:02
polecam odrobine matematyki

ciezar szyby = grubość szkła (w metrach) * szerokośc szyby (w metrach) * wysokosc szyby (w metrach) * 2700

I zanim zadacie ptanie czy wielkie szyby zrobic mozna obliczcie sobie ile beda wazyly i uruchomcie wyobrażnię.

Z czystej mojej ciekawości, bo niestety podobają mi się duże przeszklenia :), można prosić fachową siłę ;)o ustosunkowanie się do ciężaru tego okna,
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129-Karii&p=4142947&viewfull=1#post4142947
jak i podpatrzonego sprytnego sposobu jego podparcia.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129-Karii&p=4131236&viewfull=1#post4131236

jareko
11-06-2010, 19:33
czy ja mówię, że nie można?
Można wszystko tylko jak się ma w kieszeni odpowiednią odległość do jej dna ;)
Robi się wtedy szyby na nietypowe zamówienie, transportuje, montuje z wykorzystaniem sprzętu.... ale to nie oznacza, że inne niebezpieczeństwa znikają
Jest tu, może jeszcze jest, mój wątek o Wiglawie i walki jaką kilka lat temu z nimi toczyłem z innych powodów ale jest tam też jedna szybka.Szyba w pełnym łuku. Nawet nie była ciężka, tylko 210 kilo. Poradziliśmy sobie z nią w pięciu. Klientowi odradzałem cały czas ale się uparł. Po dwu latach pękła. Rzeczoznawcy wezwani przez klienta nie stwierdzili błędów zamontowania i co? Pstro, 11.900,- lekką ręką za małe pęknięcie szyby klient wysupłać musiał.
Ja też nauczkę z tego wyciągnąłem po rozmowach ze szklarzami (jak to ich nazywam) Producent szyb zrzeka się już odpowiedzialności w momencie ich zdjęcia ze stojaka. Ja zrzekam się w momencie odbioru wykonanych prac. A niech w ich trakcie, chwila nieuwagi i trzaaaaaask?
Wy decydujecie co chcecie mieć - nie ja.
Ale musicie mieć świadomość kosztów jakie wypada ponieść.
Czytując niektóre wypowiedzi jawi się taki obraz.
Totalna ignorancja w planowaniu wydatków jakie ponieść trzeba decydując się na jakiś projekt a później ból i żal do samego siebie ze porwaliśmy się z motyka na słońce bądź... o wiele gorsze podejście, szukanie takiego co wykona nam to i to za g... pieniądze. A później lamet i płacz.
Chcesz - masz, no problem, tylko płać a nie płacz ;)

jareko
12-06-2010, 20:09
kolejny, jakże często powracający temat
Gabaryty
Architekt wymyślił sobie dziurę szerokości 2200 wysokości 2450 i wymyślił sobie to jako balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem
Koledzy co o tym WY myślicie. Ja mówię, że jest to niewykonalne a Wy?
Zaproponowałem naświetle by zmniejszyć wysokość do 210 i umożliwić wykonanie tego na skrzydle pośrednim
Nie podoba się
Kolejna propozycja - HKS - nie podoba się z powodu kasy
Kolejna propozycja - podział na trzy - nie podoba się

IVO333
12-06-2010, 23:14
kolejny, jakże często powracający temat
Gabaryty
Architekt wymyślił sobie dziurę szerokości 2200 wysokości 2450 i wymyślił sobie to jako balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem
Koledzy co o tym WY myślicie. Ja mówię, że jest to niewykonalne a Wy?
Zaproponowałem naświetle by zmniejszyć wysokość do 210 i umożliwić wykonanie tego na skrzydle pośrednim
Nie podoba się
Kolejna propozycja - HKS - nie podoba się z powodu kasy
Kolejna propozycja - podział na trzy - nie podoba się

Witam
Teoria mówi niewykonalne, nawet w pośrednim skrzydle.
Gdybym ufantazjował takie coś dla siebie to; skrzydło pośrednie, tylko rozwierne, przewiązki koniecznie, strona zawiasowa nie na dociskach tylko na zawiasach pośrednich, podparcie dołu nie przez listwę podparapetową bo ugnie się pod bokami, przynajmniej po 1 dyblu przy górnych zawiasach (a najlepiej całość na dyble choć tego nie lubię). Od strony południowej mogą być drobne problemy, realnie bez większego wpływu na działanie. Od północy czy wschodu nie powinno być. Po 2-3 miesiącach ugniotą się podkładki i może trzeba będzie dołożyć po1-2 mm na skrzydło. Potem już siadać nie powinno. To wszystko na podstawie własnych doświadczeń z takimi czy podobnymi pomysłami.
Gdybym miał takie coś sprzedać to bałbym się że mimo wszystko że coś może (choć nie musi) pójść nie tak i problem będzie.

Pozdrawiam

jareko
13-06-2010, 11:58
gdybym to ja wykonywał takie okno wiedziałbym co i jak można zrobić by zminimalizować późniejsze kłopoty - zminimalizować co nie oznacza usunąć. Jestem jednak zwolennikiem sztywnego stosowania się do zaleceń systemodawcy i kropka. Nie da się i już.
Sprawdzałem dokładnie. Żadne skrzydło pośrednie nie mieści się w statyce takich gabarytów. Nawet skrzydła drzwiowe, w wielu systemach, nie mieszczą się w siatce
Przewiązka niewiele, wbrew pozorom, pomoże, często wręcz zaszkodzi

A swoja drogą, nie wiem czy wiesz, ale u mnie podparcie balkonów ZAWSZE jest na profilach bazowych i pośrednich
http://images45.fotosik.pl/189/757c890a5267d1cam.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/757c890a5267d1ca.html)
http://images31.fotosik.pl/449/15ead0871b22afb9m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15ead0871b22afb9.html)
i nie obchodzi mnie, tak naprawdę, jak klient mówi mi że montaż u mnie jest droższy, zawsze może skorzystać z usług innego dostawcy ;)
http://images50.fotosik.pl/304/5dfb77c36f21cf31m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5dfb77c36f21cf31.html)
http://images39.fotosik.pl/299/bd401ca9fef899c1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bd401ca9fef899c1)

IVO333
13-06-2010, 14:55
gdybym to ja wykonywał takie okno wiedziałbym co i jak można zrobić by zminimalizować późniejsze kłopoty - zminimalizować co nie oznacza usunąć. Jestem jednak zwolennikiem sztywnego stosowania się do zaleceń systemodawcy i kropka. Nie da się i już.
Sprawdzałem dokładnie. Żadne skrzydło pośrednie nie mieści się w statyce takich gabarytów. Nawet skrzydła drzwiowe, w wielu systemach, nie mieszczą się w siatce
Przewiązka niewiele, wbrew pozorom, pomoże, często wręcz zaszkodzi

A swoja drogą, nie wiem czy wiesz, ale u mnie podparcie balkonów ZAWSZE jest na profilach bazowych i pośrednich


Wiem. Ale chyba to co widzę pod nimi na obu fotkach to podparapetówka która przy ciężkich skrzydłach potrafi się uginać w miejscach klinowania. Usunąłbym ją i klinował bezpośrednio pod poszerzenia.
Poza tym zgadzam się w pełni (no może poza przewiązką). Dla siebie owszem, ale sprzedać bym się obawiał. A że przewymiarowane nawet w tarasówce to oczywiste.

Pozdrawiam

finlandia
14-06-2010, 15:24
Gabaryty
Architekt wymyślił sobie dziurę szerokości 2200 wysokości 2450 i wymyślił sobie to jako balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem
Koledzy co o tym WY myślicie. Ja mówię, że jest to niewykonalne a Wy?

A ja znów patrzę w swój podręczny cennik i mam przy balkonach dwuskrzydłowych zakres cenowy 2490 x 2490. Bez pytania. Ale to statyka drewna.
Inna sprawa że nie wykonałbym tego dla ludzi, chociaż jak się ostatnio okazało robiłem 220x245 w łuku. I nie ma problemów, bo klient przyszedł z polecenia z identycznycm projektem.
Ale by było śmiesznie.. architekt (a raczej jego pracodawca) wpisał do projektu zalecenie: " stolarka PCV firmy O.. "
Piękny mają marketing, tylko ciekawe co mówią klientom którzy z tym przyjdą? "Mojemu" zaproponowali zwężenie otworów poprzez podmurowanie.

jareko
14-06-2010, 15:31
a innemu wykonali bez mrugnięcia okiem w podobnych gabarytach i ma teraz mały kłopot
Fin, jak wytłumaczyć klientowi, co chce ciąć koszty i szuka alternatywy w PVC gdy z założenia projekt jest pod stolarkę drewnianą?
Za każdym razem robić wykład którego i tak nie zrozumie bo w sąsiednim punkcie przyjęli założenia bez zastrzeżeń?
Dość często w projektach spotykam się z takimi wskazaniem producenta stolarki

Mroweczka
15-06-2010, 06:05
Jeszcze raz.... niekonczace sie pytanie o wyborze okien...

Witam wszystkich!

Mam pytanie glownie do Jareko ale opinie innych zainteresowanych beda mile widziane.

Po niedlugim ale intensywnym poszukiwaniu okien mysle o wyborze Salamander 3 D (biale). Czytalam poprzednie opinie i chce zapytac:

1/. Czy nadal uwazasz, ze Salamander 3D to dobre okno w 2010 i warte swojej ceny? (interesuja mnie okna PCV biale)
2/. Jaka jest ( jezeli jest) roznica miedzy Salamander Awangarda 3D vs Exclusive 3D?
3/. Jak znaczna jest roznica miedzy oknem/zespoleniem podwojnym (okno jednokomorowe) vs. potrojnym (dwukomorowe) i czy ta roznica jest warta inwestycji?
4/. Mieszkam w okolicach Krakowa i firma z ktora rozmawialam to Oknosystem sp.z.o.o./salon sprzedazy Fabryki Stolarki Okiennej PCV i Aluminium Oknosystem sp
zoo , Krakow-Michalowice.
Czy cos slyszszales/slyszeliscie o tej firmie? Nic nie znalazlam na internecie.
Z tego co mi sie udalo dowiedziec-> uzywaja do ich Salamandra okuc Siegienia Favorit i szklo z Glaspol.
Czy ktos cos wie o jakosci ich produktu/servisu/montazu/wiarygodnosci?
Jezeli nie Oknosystem to czy ktos moze polecic jakas inna dobra firme(y) w okolicach Krakowa?
5/. Planujemy za jakis czas ocieplic i tynkowac dom (to dom z lat 60-tych). Czy wymiana okien teraz (obecne to drewniane z lat 60-tych) i ocieplenie/tynkowanie pozniej to
problem?
6/. Wiekszosc pomieszczen gdzie chcemy wymienic okna ma boazerie na scianach? Czy to jest problem?
Jezeli tak to jak sie przygotowac do wymiany okien z punktu widzenia zabezpeczenia boazerii?

Z gory WIELKIE DZIEKI!

Charlie
15-06-2010, 08:28
jeśli jest to budynek z lat `60 + boazeria drewniana to w oknach przydadzą sie tzw nawietrzaki. Pomogą w wymuszeniu cyrkulacji powietrza. W ogóle te elementy powinny stać się standardem w oknach. Salamander jako profil to wyzsza półka cenowa do tego szyba 2 komorowa o wsp. U=0,7 W/m2xK i mamy okno energooszczędne. Firmy wykonawczej nie znam osobiście.

Mroweczka
15-06-2010, 12:11
Dziekuje Bardzo, Charlie!
A co inni na to?
Czy ktos cos wie o firmie?

T12345T
15-06-2010, 12:51
Firmy nie znam, ale jeśli robią zgodnie z tym co mają na stronie www, to doradzam daleko idącą ostrożność i bardzo dokładne sformułowanie umowy. Znam za to Salamandra 3D (i to z bliska). Mój jest od lat "jak nowy".

jareko
15-06-2010, 12:53
sorki, trudno znać wszystkie firmy z autopsji
Od czasu kiedy wziąłem ślub ;) z Jezierskim mam ograniczone możliwości testowania innych producentów i ich wyrobów
Salamander od dawien dawna, od chwili gdy się pojawił na rynku, od razu wskoczył na wyższą półkę pod wieloma względami. Tak więc wybór profila OK, tylko sprawdzenie producenta i opinii o nim, zasięgnięcie języka o montażystach i zamawiać :)

ketiw86
15-06-2010, 15:04
a jak wyglada partner handlowy jezierskiego z zielonej góry bo widze ze jest tam nowo otwarte bodajze w tym miesiacu a moze nawet tygodniu biuro własnie tej marki.poleciłby pan?

T12345T
15-06-2010, 15:08
Ech... żeby jakiś przystojny :-).

jareko
15-06-2010, 15:31
a skąd ja mogę znać handlowca z Zielonej? Sorki ale nie znam - kolega Test dobrze odpowiedział ;)

Mroweczka
15-06-2010, 15:52
Ogromne DZIEKI dla wszystkich!
Bardzo pomocne opinie!
No wlasnie. Mimo, ze mam teraz spokoj ducha co do wyboru okna to nadal pozostaje kwestia tej firmy. Podzielam opinie T12345T ze strona www. Oknosystem pozostawia duzo do zyczenia. Dzieki za otwartosc i trud sprawdzania ich strony T12345T! Bede probowala wypytywac o nich w okolicy.

Jezeli ktos cos kiedys uslyszy o Oknosystem sp zoo albo zna jakas dobra firme w okolicach Krakowa ktora zajmuje sie Salamndrem 3D to BARDZO PROSZE dajcie znac!

Milego dnia z blyszczacym oknem dla wszystkich!

M.

olgusieniunieczka
16-06-2010, 16:14
Witam,
mam nadzieję, ze to moje ostatnie okienn pytanie :)

Co sądzicie o firmie KNS- okna(o)? Dokładnie mam na myśli ich okna 6 komorowe z 3 szybowym pakietem. Po wycenie wychodzi cenowo podobnie jak 5-komorowy Jezierski?
Które okna lepsze?
Cholera, mam kompletny mentik w głowie,a postanowiliśmy z mężem (moralny, wew. przymus ;) ), że do końca tyg. podejmiemy ostatecznie ostateczną decyzję :/

ketiw86
16-06-2010, 16:21
ja bym tam wybrał jezierskiego

Charlie
16-06-2010, 17:27
ja bym wziął KNS - VEKA ALPHALINE to hit XXI wieku. Poza tym znam jednego ze współwłaścicieli - wysokiej klasy fachowiec.

jareko
16-06-2010, 18:03
ale właściciel, Charlie, nie stoi przy maszynie i okien nie wykonuje
Wybacz, ale to nie jest rekomendacja
A teraz o tym hicie XXI wieku - wyjaśnij poza sloganem czysto marketingowym. W czym to jest taki hit? Bo widzisz.... ja się nie znam ;) a hiciory lubię ;)
A tekst z ich strony:
Alphaline 90 to najnowszy i najnowocześniejszy system profili VEKA oferowany na rynku polskim. Jest skierowany do odbiorców stawiających najwyższe wymagania, w tym do budowniczych domów energooszczędnych (pasywnych). Jego najbardziej wyróżniającą cechą jest zwiększona w stosunku do standardu o 20 mm głębokość zabudowy, co pozwala uzyskać szerokość ościeżnicy wynoszącą 90 mm. To pierwszy na rynku seryjnie produkowany profil o takiej głębokości zabudowy. Alphaline posiada ponadto 6-komorową konstrukcję o wyrafinowanym kształcie i odpowiednio grubych ściankach wewnętrznych i zewnętrznych oraz potrójny układ uszczelek. W opcji dostępny jest dodatkowy klin docieplający wypełniający największą komorę profila ramy okiennej. W rezultacie – przy zastosowaniu zespolenia trójszybowego – okno w systemie Alphaline legitymuje się wspaniale niskim współczynnikiem przenikania ciepła Uw = 0,9 W/m2K, czyli lepszym, niż wiele systemów o jeszcze wyższej liczbie komór, a obliczonych na ogół przede wszystkim na efekt marketingowy. Jednocześnie Alphaline posiada wszystkie podstawowe zalety najpopularniejszego systemu VEKA Perfectline: wzmocnienie stalowe (zgodnie z wytycznymi VEKA) zapewniające doskonałą stabilność statyczną i długookresową funkcjonalność, grubości ścianek zewnętrznych spełniające standardy RAL – „Klasa A” (PN-EN 12608), klasyczne wzornictwo pasujące do każdej fasady, szeroką gamę kolorów i wykończeń
nic poza typowym marketingowym bełkotem nie mówi. Pomijam już przekłamanie co do Uw gdyż zakładając iż podany jest dla typowych wymiarów dawanych do badań to Si82 Premium Ultra z pakietem 0,5 jest lepszy, podobnie Aluplast Id6000 i znalazłoby sie wiele profili bijących te parametry o co najmniej 0,1
Więc Charlie.... gdzie mamy ten XXI wiek? Ja widzę ostatnia dekade XX wieku ;)
Żadna rewelacja

jareko
16-06-2010, 21:26
a teraz z innej beczki
Było już tutaj nie raz na temat okien jak najcieplejszych, nawet w sytuacji kiedy mamy do czynienia z wentylacja grawitacyjną. Wiele razy mówiliśmy tez o podejściu klientów do ciecia kosztów np. rezygnacji z profili bazowych i poszerzeń by prawidłowo podeprzeć balkony
Oferta opiewa na 22.000. W tym koszt szyb o k=0,5 wynosi 600,- PLN.
I co klient wymyślił?
Rezygnuje z tych szyb - zaoszczędzi 600 zeta w tym momencie ale nie myśli o zwiększonych kosztach ogrzewania.
Wyliczone Uw=0,85 zwiększy się do 1,05 - to dla tych co lubią liczyć.
I jak mu wytłumaczyć, że popełnia błąd w rozumowaniu? Że za 3-4 lata już będzie musiał dopłacać do ogrzewania zamiast zarabiać na wydaniu teraz kasy na cieplejsze okna

Jak mi jeszcze ktoś powie, że klient jest nieuświadomiony, ze nie wiedział i tym podobne teksty rzuci to nie wiem co zrobię ;)

ve**rd**
16-06-2010, 21:58
Ja jestem za, raz wydaliśmy na lepsze okna i po 3 latach z grubsza licząc już jesteśmy do przodu.
Nie wspominając o tym, że dom się buduje na lata.
Co innego developerka- tam się liczy najbardziej elewacja i bajery.

Charlie
16-06-2010, 22:38
Jareko- różnica na na Uw pomiędzy Veka i Schuco wynosi 0,05 w.g danych zapodanych przez Ciebie a nie 0,5. Jaki rodzaj i rozmiar okna w Schuco podajesz w kontekście Uw ?.
Po drugie - mam pytanie: jaką metodą liczysz Klientom Uw ?
Po trzecie - rozumiem, że Jezierski zgrzewa sam okna :)
Jareko - Schuco nie ma odpowiednika dla Alphaline.

pracownia
17-06-2010, 09:50
Między 0,5 a 0,7 róznica oszczędności energii jest tak smieszna że traci sens dopłata do 0,5
To już szyba dźwiękochłonna jest bardziej "energooszczędna"
Nie mogę znaleźć, dwuletnich badań ale jak je znajdę to je tu umieszczę. ( i nie piszę tu o badaniach na zlecenie firm je produkujących bo to nie ma sensu - tak jak wydawane certyfikaty <-- chyba wszyscy wiemy jak się to odbywa... )
A gdy już słyszę o oszczędności energii na profilach 6 czy 7 komorowych to nie mogę śmiechu powstrzymać. Ile niby tej energii na kilku czy kilkunastu minimetrach zaoszczędzimy ?????? :jawdrop::jawdrop:
( "pic na wodę fotomontaż" )

jareko
17-06-2010, 12:45
Charlie - dla wymiaru 1230 / 1480 masz następujące wyliczenia Uw

Profil Schuco CT 70 z szyba 1,0 => Uw=1,23
Profil Schuco CT70 z szyba 0,5=> Uw=0,89
Profil Schuco Si82 Premium Ultra z szybą 0,5=> Uw=0,80
Profil Schuco Si82 Exclusive z szybą 0,5=> Uw=0,81

pracownia - specjalnie dla ciebie dla okna o tych samych wymiarach
CT70 z szybą k=0,7=> Uw=1,03
CT70 z szyba k=0,5=> Uw=0,89
Różnica niewielka ale nie wciskaj ludziom kitu,że jest to pic na wodę.

i jeszcze dalej zabawy ciąg dalszy - zamiana cieplej ramki Swispacer (tworzywowej) na ramkę ze stali
CT70 z szybą k=1,0=> Uw=1,26
CT70 z szybą k=0,7=> Uw=1,05
CT70 z szybą k=0,5=> Uw=0,92

ketiw86
17-06-2010, 13:15
teraz to juz napewno biore jezierskiego.takie własnie rzeczy sie licza,pozdrawiam

jareko
21-06-2010, 17:22
byłem dziś u klienta. Kupił dom w zeszłym roku. Okna były montowane trzy lata temu. Wszystkie, dosłownie wszystkie do wyrzucenia na śmietnik. Zimą lód na drzwiach tarasowych, koszty ogrzewania takie, że włos się jeży. Coraz więcej takich zleceń. Wywalamy kilkuletnie okna kupowane w marketach bądź zgodnie z zasadą CCC. I więcej takich :)
Koledzy, zmienia się powoli rynek - przynajmniej w świetle moich ostatnich umów. Już nie nowe budynki tylko wymiana badziewia kupowanego za jak najmniejsze pieniądze i montowane przez "złote rączki" w budynkach z lat 2000-2007

papuch
21-06-2010, 21:12
Jakie okna wybrać??? Veka 5-komorowe mam wycenę za 23 tyś
a na wycenę z ms (profil brugmann-chyba) czekam ale zaproponowali 3-szybowe (bo niby jakaś promocja-nie wierze w promocje) z tym że w tych 3 szybowych dają szybę o grubości 3mil (trochę cienka-mam wspomnienia z szybką 3milimetra- dość łatwo pęka)
Czy to duża różnica w cieple ? myślę o 2-3 szybowych? pytam tych co mają albo montują i wiedzą lepiej ;-)

Charlie
22-06-2010, 00:08
nowy boom idzie - plastik wytrzymuje kilka lat kupujcie drewno :)

bwojtek
22-06-2010, 06:38
Na pewno warto inwestować w okna 3-szybowe! Dopłaty na poziomie 50zł/m2 zwracają się w kilka lat a później dają realne oszczędności. Wkład taki jest nawet 2x cieplejszy (U=1,0W/m2K) niż standardowe szklenie.
Szkło 3mm jest jak najbardziej dopuszczalne ale tylko do pewnych rozmiarów (dyskusja już była na forum).

bwojtek
22-06-2010, 06:41
nowy boom idzieJak by nie patrzeć znacznie więcej wymienia się okien drewnianych na plastiki niż odwrotnie więc wniosek mało trafiony.

Sławas7
22-06-2010, 09:08
w naszym kraju...pewnie tak....u naszych zachodnich sąsiadów jest akurat odwrotnie...

jareko
22-06-2010, 09:32
Ha ha ha Sławas - a na jakiej podstawie ta obserwacja? Statystyka czy wizyta przejazdem przez jakąś mieścinę gdzie wywalali okna? ;)
Rynek niemiecki jest podobnie podzielony jak nasz 50/50 nowego to PVC i drewno bądź drewno z alu. Nie uwzględnione budownictwo biurowe, przemysłowe - tak króluje aluminium. Uwielbiam powtarzanie tego kitu jaki zaczęto nam wciskać kilka lat temu przez "drewniaków"

Charlie - sam dobrze wiesz co jest powodem takich wymian. Pójdź do jakiegokolwiek marketu, weź sobie na wagę okno 034 - poznasz dopowiedz. Jeździsz i znasz wielu producentów - ilu z nich odstrzeliłbyś by rynku nie psuli? 50% ? 80% ?

bwojtek
22-06-2010, 09:32
w naszym kraju...pewnie tak....u naszych zachodnich sąsiadów jest akurat odwrotnie...
Posiadasz jakieś dane na ten temat (inne niż ja) czy po prostu powtarzasz zasłyszane slogany?

papuch
22-06-2010, 10:23
Dzięki bwojtek
ja mam problem z wyszukaniem czegokolwiek na tym nowym forum ;-((( dlatego może moje pytania były już przewałkowane z góry przepraszam.

ketiw86
22-06-2010, 10:40
[tak bardzo koledze podobaja sie niemcy ze pewnie im pomagał na wojnie i teraz szalik tez niemiecki przed tv na mundialu trzyma :P
smieszne rzeczy opowiadasz . co to nie miec jest jakis góru? nasladowac ich trzeba czy co? niemcy plastiki wymieniaja na drewno bo pomontowali jakies gufniane,polacy tez wymianiaja swoje niby super plastiki na drewno bo kupuja u osób co robia je w garazu a juz nie wspomne co z czego i za ile ,i stad ta cena która jak wspomniał przedmowca czyni cuda :P
JEZIERSKI-polecam
wiem bo (juz) mam:)))

jareko
22-06-2010, 10:50
nie taki miałem cel opisując tu swoje wrażenia z kolejnego przypadku kierowania się tylko CCC, nieznanym i niezweryfikowanym w żaden sposób producentem jak i montażystą.
Chciałem tylko zwrócić uwagę tym, którzy stoją przed wyborem dostawcy okien czy jakiegokolwiek innego materiału budowlanego, znaczącego dla całości powstającej inwestycji na niebezpieczeństwa jakie na nich czekają, gdy zamiast faktycznie porównać ofertę danego dostawcy czy inne czynniki zawarte w ofercie, skupiają się tylko i wyłącznie na cenie.
Co jakiś czas takie przykłady będę tu opisywał, co jakiś czas będę także zamieszczał zdjęcia

Dziś z archiwum - opisywany już nie raz WCS
http://images47.fotosik.pl/196/28ff4d5531105862m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=28ff4d5531105862)
i zaskoczenie przy demontażu okien PVC u jednego z klientów, którzy cieszyli się swoim zakupem raptem dwa lata
http://images45.fotosik.pl/307/1460866776a4adc8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1460866776a4adc8)

T12345T
22-06-2010, 14:18
...ja mam problem z wyszukaniem czegokolwiek na tym nowym forum ;-((( dlatego może moje pytania były już przewałkowane z góry przepraszam.

Nie przepraszaj, ja też mam:-). Nie wiem czy to Ci w czymś pomoże, ale może przeczytaj to: "Okna energooszczędne, czy to się opłaca?" (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/okna-energooszczedne-czy-to-sie-oplaca.php)

papuch
22-06-2010, 15:19
Dzięki Dzięki już zabieram się za lekturkę ;-)

kadargo
22-06-2010, 16:10
CCC - jest nieśmiertelne......zawsze się znajdzie klient na kupno ceny, a nie okien....Też stale się z tym spotykam...I słyszę coś takiego.
Bo wie Pan w Drutexie to mam tanio.
A te zdjęcia są super ....... ręce opadają, jak firma istnieje i klienci mają fakturę to mogą zrobić raban.
Ale jest też coraz więcej klientów którzy szukają okien - ciepłych okien. Zwracają na to dużą uwagę. Oby było ich jak najwięcej.

kadargo
22-06-2010, 16:24
Co do Twoich objekcji co do promocji, to informuję Cię, że dopłata do wkładów szybowych w oknach TYTANOWYCH wynosi 1zł za m2.
Insza inoszść, że same okna są troszkę droższe niż model MSLine, ale w dość oryginalnym kształcie. Kwestia gustu.
Jeżeli porównać okna TYTANOWE oraz okna MSLine z wkładami 3 szybowymi ich koszt jest zbliżony.
Możesz pomysleć również o wzmocnieniu TERMOMS- bo warto. I walcz o rabaty.....

jareko
22-06-2010, 19:23
producent istnieje ale nie on jest strona tylko sprzedawca a ten zniknął jakoś z rynku bądź... co najbardziej prawdopodobne - zmienił punkt handlowy, wymienił komórkę na nowszą i od innego operatora jednym słowem -szukaj wiatru w polu
Standardowa procedura tych co sprzedają w myśl zasady CCC

Charlie
22-06-2010, 20:22
Charlie - sam dobrze wiesz co jest powodem takich wymian. Pójdź do jakiegokolwiek marketu, weź sobie na wagę okno 034 - poznasz dopowiedz. Jeździsz i znasz wielu producentów - ilu z nich odstrzeliłbyś by rynku nie psuli? 50% ? 80% ?

a nie wiesz kto zostanie mistrzem świata w piłce nożnej - chcę się założyć o flaszkę z sąsiadem !

Charlie
22-06-2010, 20:23
Panowie co by nie gadać - to co tanie to jest lipa. Tak było jest i będzie - kto nie jest w stanie tej maxymy zassać to jest frajer.

papuch
22-06-2010, 20:25
Dostaliśmy już wycenę z ms... oj troszkę pojechali po kwocie... Wiadomo że chciałoby się najlepiej itd ale jeżeli róznica sięga 10 tysięcy ...
veka 2-szybowe dali nam wycenę 22 tyś włącznie z roletami zew a w ms dali nam na tytanowe w sumie 32 tyś!
te o których mówisz Termos : 27 tyś + 9 za rolety...br.... przerazająca cena!

hal_w
22-06-2010, 22:23
witam wszystkich i proszę o pomoc - wybór okien okazał się być sprawą trudniejszą niż wydawało się to na pierwszy rzut oka.

Czego poszukuję?
Ciepłych okien, z możliwą opcją antywłamaniową, trwałych i estetycznych, w jasnym kolorze drewna, możliwych do wykonania przy dużych przeszkleniach. Po wstępnym rozejrzeniu się w możliwościach pojawiło mi się kilka pytań:

1. drewno a pcv
ze względu na drewniane wykończenia elewacji boję się jak obok nich będzie wyglądać plastikowe okno :/, ale:

- kiedy oglądam drewniane okna to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że na pierwszy rzut oka niewiele różnią się z wyglądu od plastikowych (albo plastikowe tak dobrze imitują...). Miałam pecha do kiepskich producentów drewna czy faktycznie tak jest?
- czy mam słuszne wrażenie, że mam w przypadku drewna vs pcv w cenie dobrych trójszybowych okien PCV dostanę średnie (jeśli chodzi o parametry cieplne) okna drewniane???
- sztywność profili - które są lepsze? pcv czy drewniane? Większość naszych okien to typ tarasowe/portfenetr i w tym przypadku jest to chyba ważne

2. ciepło, antywłam. i wielkość okien

- mamy zaplanowane duże przeszklenia, stąd decyzja o wyborze raczej okien trójszybowych. Dealer okien uprzedził nas, ze wprowadzenie opcji antywłamaniowości (szyba P4) zmniejszy parametry cieplne okna. Czy to prawda? A jeśli tak to czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego tak jest?
- ciężar okna - obawiam się, że 3 szyby + opcja P4 spowoduje, że okna będą bardzo ciężkie a przez to niewygodne w użytkowaniu (wielkość standardowego okna 190x230). Słusznie się obawiam?
- mamy 2 okna bez podziału w rozmiarze 188x155. W ofertach, które otrzymałam został wprowadzony podział - dealerzy tłumaczą, że okno jest za duże, aby mogło się obejść bez podziału. Faktycznie tak jest?
- jesteśmy w trakcie decyzji o dorabianiu wentylacji mechanicznej. gdybyśmy jednak nie zdecydowali się na nią a okna okazałyby się szczelne, to czy nawiewniki można dorobić w już zamontowanych oknach?

3. producenci
- Jareko - z PCV interesuję się Oknoplastem, MS, Oknoplusem. Czy jeszcze kogoś warto byłoby sprawdzić? jezierskiego sprawdzałam, ale trafiłam na takiego dealera, że tych okien raczej nie kupię :/ czy w przypadku tych producentów mogę im zaufać bez doktoryzowania się z szerokości profili i ich rodzaju wypełnienia?
- Charlie - prośba do Ciebie - kto z producentów okien drewnianych warty jest polecenia? Chodzi mi o średnią półkę cenową, ale z dobrą jakością. Mam wrażenie, że w przypadku okien drewnianych jest mniejsza ilość wyrazistych liderów w porównaniu z producentami PCV a znacznie większa liczba lokalnych producentów, rozeznanie się w ofercie których przerasta mnie. Czy słusznie? Bo z tego co widzę szereg osób decydując się na okna drewniane wybiera lokalnych małych producentów. Znam jednak przypadek przeciekających okien w czasie deszczu... :( Gęstość drewna jest do sprawdzenia dla laika praktycznie niemożliwa...Doradź proszę. A może znasz kogoś wartego polecenia w rejonie małopolski???

4. Kolor - czy faktycznie najjaśniejszy standardowy kolor to złoty dąb???? Czy jaśniejszy kolory są jakoś mniej praktyczne czy co? Skąd taki standard? Z ciekawości pytam bo w przypadku okien PCV u większości producentów muszę zapłacić haracz za niestandardowy kolor, a w przypadku drewnianych płacić za lepsze drewno...

Proszę znawców okien o pomoc i z góry za nią dziękuję
pozdrawiam
Hal.

ruda1022
22-06-2010, 22:37
no właśnie - jak się okazuje ja też potrzebuję pomocy - zrobiłam już samodzielnie niewielki remont mieszkania - ale przy oknach wymiękam - jest za duży wybór a ja nie wiem czym się kierować oprócz ceny - została mi jeszcze wymiana okien - mieszkanie w kamienicy około 50-letniej więc okien nie mam wiele bo 3 i balkon ale kasy już nie mam więc szukam czegoś rozsądnego a tu się okazuje, że oprócz wyglądu i kolory to jeszcze trzeba znać się na okuciach, klamkach, profilach ------- rany !!!!!!! - w Tarnowie rozpatruję wybór Oknoplastu-Kraków, Bogdański, Veka albo Urzędowski - czy ktoś mi pomoże w wyborze ???????

pozdrawiam
ruda102

jareko
22-06-2010, 23:04
1. drewno a pcv
ze względu na drewniane wykończenia elewacji boję się jak obok nich będzie wyglądać plastikowe okno :/, ale:

- kiedy oglądam drewniane okna to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że na pierwszy rzut oka niewiele różnią się z wyglądu od plastikowych (albo plastikowe tak dobrze imitują...). Miałam pecha do kiepskich producentów drewna czy faktycznie tak jest?
- czy mam słuszne wrażenie, że mam w przypadku drewna vs pcv w cenie dobrych trójszybowych okien PCV dostanę średnie (jeśli chodzi o parametry cieplne) okna drewniane???
- sztywność profili - które są lepsze? pcv czy drewniane? Większość naszych okien to typ tarasowe/portfenetr i w tym przypadku jest to chyba ważne
Jak do mnie wchodzi klient coraz częściej pada pytani - "Czy ma Pan okna z tworzywa" Prawda jest taka, że coraz częściej okna w okleinie wyglądają bardziej "drewniano" od drewnianych. Sztywniejsze są drewniane z racji użytego materiału ale... ale ograniczenia gabarytów są podobne. Co do tego co otrzymasz... zalezy jaka opcje będziesz porównywał - najtańsze "drewniaki" z pełnym wypasem PVC - tu okaże się że drewno będzie "tańsze"


2. ciepło, antywłam. i wielkość okien

- mamy zaplanowane duże przeszklenia, stąd decyzja o wyborze raczej okien trójszybowych. Dealer okien uprzedził nas, ze wprowadzenie opcji antywłamaniowości (szyba P4) zmniejszy parametry cieplne okna. Czy to prawda? A jeśli tak to czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego tak jest?
- ciężar okna - obawiam się, że 3 szyby + opcja P4 spowoduje, że okna będą bardzo ciężkie a przez to niewygodne w użytkowaniu (wielkość standardowego okna 190x230). Słusznie się obawiam?
- mamy 2 okna bez podziału w rozmiarze 188x155. W ofertach, które otrzymałam został wprowadzony podział - dealerzy tłumaczą, że okno jest za duże, aby mogło się obejść bez podziału. Faktycznie tak jest?
- jesteśmy w trakcie decyzji o dorabianiu wentylacji mechanicznej. gdybyśmy jednak nie zdecydowali się na nią a okna okazałyby się szczelne, to czy nawiewniki można dorobić w już zamontowanych oknach?
Zmniejszy gdyż maksymalna szerokość szyby uzależniona jest od profilu i możliwości jego wypełnienia tym samym zwiększając sumaryczna grubość szyb automatycznie zmniejsza się szerokość ramek dystansowych między szybami tym samym zmniejszenie izolacyjności szyby jako całości
Okucia minimalizują "ciężar" obsługi okien
Nawiewniki można zainstalować w każdym momencie - na etapie produkcji czy po kilku latach gdy ocenimy iż taka konieczność istnieje
Jeśli 180 to szerokość to musisz wiedzieć że maksymalna szerokość okna jednoskrzydłowego w PVC wynosi dla naprawdę dobrych systemów 150 cm więc... 180 musi zostać podzielone na dwuskrzydłowe


3. producenci
- Jareko - z PCV interesuję się Oknoplastem, MS, Oknoplusem. Czy jeszcze kogoś warto byłoby sprawdzić? jezierskiego sprawdzałam, ale trafiłam na takiego dealera, że tych okien raczej nie kupię :/ czy w przypadku tych producentów mogę im zaufać bez doktoryzowania się z szerokości profili i ich rodzaju wypełnienia?
- Charlie - prośba do Ciebie - kto z producentów okien drewnianych warty jest polecenia? Chodzi mi o średnią półkę cenową, ale z dobrą jakością. Mam wrażenie, że w przypadku okien drewnianych jest mniejsza ilość wyrazistych liderów w porównaniu z producentami PCV a znacznie większa liczba lokalnych producentów, rozeznanie się w ofercie których przerasta mnie. Czy słusznie? Bo z tego co widzę szereg osób decydując się na okna drewniane wybiera lokalnych małych producentów. Znam jednak przypadek przeciekających okien w czasie deszczu... :( Gęstość drewna jest do sprawdzenia dla laika praktycznie niemożliwa...Doradź proszę. A może znasz kogoś wartego polecenia w rejonie małopolski???
A do jakiego dealera trafiłeś? Prośba - podaj namiary na priv. NIe dziwię sie, po tej opinii, że coraz więcej mam klientów w Małopolski


4. Kolor - czy faktycznie najjaśniejszy standardowy kolor to złoty dąb???? Czy jaśniejszy kolory są jakoś mniej praktyczne czy co? Skąd taki standard? Z ciekawości pytam bo w przypadku okien PCV u większości producentów muszę zapłacić haracz za niestandardowy kolor, a w przypadku drewnianych płacić za lepsze drewno...wejdź na moją stronę www.jareko.pl i zobaczysz tam ogromną paletę dostępnych kolorów

kadargo
23-06-2010, 08:30
ok....to są pewnie ceny cennikowe ....zapytaj o rabat.....i jeszcze jedno e TYTANOWYCH masz wkłady 3 szybowe....A czy pod balkonami masz policzone poszerzenia tak aby dół ramy był stabilny....porównałeś dokładnie dwa produkty czy tylko się sugerowałeś ceną ? Sam profil w oknie to nie wszystko.....

kadargo
23-06-2010, 08:51
hal ......do postu jareko dodałbym jeszcze, że można zrobić wkłady 3 szybowe z szybą antywłamaniową termo i wtedy ...teraz nie jestem na 100% pewny ale
U= 0,8 W/m2K .
Co do kolorów to fakt...króluje złoty dąb, ponieważ był pierwszym wzorem który odwzorowywał drewno. Nieraz sobie żartuję, że złotego dębu nie sprzedajemy.
Ale w tej chwili jest bardzo duża paleta kolorów z których klient może Sobie wybrać. Np. jest fajna imitacja dębu w naturalnym kolorze która się nazywa WINCHESTER ...mam takie okno w biurze ( klient zamawiał jedno a ja zleciłem do produkcji dwa.. Hahahaha ) i udało mi się kilka razy namówić klientów na takie okna zamiast nieśmiertelnego Golden Oak.

usckia
23-06-2010, 09:09
Witam!
Mam do Was pytanie.
Czy takie obsadzenie szyb w profilu mozna nazwać poprawnym ( Okna MS TYTANOWEtermo PVC w kolorze Walnuss silber pakiet 3 szybowy ) ?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5f88c9317ba246f7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0e017d02eb24abfb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/659775f447c86862.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b93cb65330aaf540.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/338e8f6cd6adb0cb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d0f5a5480b6337f3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/86942bc1173f4c69.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7ae73561ec65191c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/858ab8a625807d5a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/255b0dc502c1e688.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/503cd597303c60b8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/af7ebdc5cc1874a5.html

Dziękuję za szybką odpowiedź

Jezier
23-06-2010, 09:17
Jeżeli w zestawach szybowych będą takiej samej szerokości przestrzenie wypełnione gazem szlachetnym oraz będą zastosowane takie same powłoki niskoemisyjne to U nie będzie się różniło dla szyby np. P2.
Szyba antywłamaniowa będzie wtedy szersza o dodatkową taflę szkła i folię (ok 5 mm więcej). Zamiast 4N/16Ar/4/16Ar/4N=44 mm będzie 4.4.2N/16Ar/4/16Ar/4N=48,76 mm, ale U=0,6 dla każdej z nich.

papuch
23-06-2010, 09:20
Oj tego nie wiem ale się dowiem

hal_w
23-06-2010, 09:48
Zmniejszy gdyż maksymalna szerokość szyby uzależniona jest od profilu i możliwości jego wypełnienia tym samym zwiększając sumaryczna grubość szyb automatycznie zmniejsza się szerokość ramek dystansowych między szybami tym samym zmniejszenie izolacyjności szyby jako całości
Okucia minimalizują "ciężar" obsługi okien

Jakie okucia możecie polecić do dużych trójszybowych okien z P4? tj. które z nich faktycznie zniwelują ciężar przy korzystaniu z nich? Wiedza o tym pomoże mi również porównać oferty

Hal.

hal_w
23-06-2010, 09:53
hal ......do postu jareko dodałbym jeszcze, że można zrobić wkłady 3 szybowe z szybą antywłamaniową termo i wtedy ...teraz nie jestem na 100% pewny ale
U= 0,8 W/m2K .

rozumiem więc, że jest to realne i wśród ofert powinnam szukać okien mających parametry jak najbardziej zbliżone do w/w i nie dawać sobie wmówić, że się nie da?:)

Co do kolorów to fakt...króluje złoty dąb, ponieważ był pierwszym wzorem który odwzorowywał drewno. Nieraz sobie żartuję, że złotego dębu nie sprzedajemy.
Ale w tej chwili jest bardzo duża paleta kolorów z których klient może Sobie wybrać. Np. jest fajna imitacja dębu w naturalnym kolorze która się nazywa WINCHESTER ...mam takie okno w biurze ( klient zamawiał jedno a ja zleciłem do produkcji dwa.. Hahahaha ) i udało mi się kilka razy namówić klientów na takie okna zamiast nieśmiertelnego Golden Oak.

o winchesterze właśnie myślę. w ms ładny jest również odcień rose birke. Nie rozumiem tylko dlaczego za niestandard muszę ekstra dopłacać :)

Jezier
23-06-2010, 11:57
U=0,8 będzie miał pakiet trzyszybowy z dwoma powłokami niskoemisyjnymi jeśli przestrzenie międzyszybowe będą miały po 10 mm każda. Szerokość takiego pakietu P2 wynosi wtedy 36,72 mm. Zwiększając przestrzenie międzyszybowe do 12 mm uzyskujemy U=0,7, a grubość całości to 40,76 mm.

finlandia
23-06-2010, 12:06
Oj rozumiesz, rozumiesz.. :-)

kadargo
23-06-2010, 14:44
usckia
A możesz podesłać zdjęcia całego okna. Bo prawdopodobnie jest ono sporawe. Jeżeli chodzi Ci o to że z jednej strony wkład jest trochę wyżej
to uzyskałem informację, że tak może być, ma to związek z "klinowaniem" wkładu szybowego w profilu. Po przekątnych skrzydła zawsze jest różnica ok. 5mm.
Jeżeli Ci się to nie podoba możesz złożyć reklamację, może można troszkę wkład "obniżyć".

Poza tym gratuluję wyboru koloru. Bardzo mi się podoba. Może jakaś fotka całości.?

hal_w Birke Rose - coś do klonu albo buka podobne...a co do ceny to sobie pomyśl tak jak producent. Okien w popularnych kolorach schodzą setki a w np. Birke Rose
tylko kilka. Rosną koszty zakupu folii, trzeba ustawiać maszynę do okleinowania profili a to nie jest 5 minut....Klient chce klient musi dopłacić .
Ale dopłata to tylko 7 % do koloru podstawowego, to chyba nie jest tak żle.... Za kolory w samochodach również trzeba dopłacać......chyba.

usckia
23-06-2010, 15:15
To są okna balkonowe u góry ( mam 3 takie okna i 2 są takie kwiatki). W tarasowych tak nie ma a też są duże. Różnica w poziomie jest 1 cm to moim zdaniem zdecydowanie za dużo.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b5ebb4f6b7b21b03.html

jareko
23-06-2010, 15:37
poczekaj cierpliwie, jak (nie wiem jakie ma obyczaje montażysta i firma) przyjdzie do ostatecznej regulacji może okazać się, że zamiast teraźniejszych 10 mm będziesz miała 5

kadargo
23-06-2010, 15:47
To są okna balkonowe u góry ( mam 3 takie okna i 2 są takie kwiatki). W tarasowych tak nie ma a też są duże. Różnica w poziomie jest 1 cm to moim zdaniem zdecydowanie za dużo.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b5ebb4f6b7b21b03.html


Spróbuj porozmawiać z wykonawcą, może coś zaradzi.
Dziękuję za zdjęcie, oczywiście nie pomyślałem, że masz dom w stanie surowym i tego koloru to widać nie będzie.
Jeszcze takie małe ale...... drzwi balkonowe łukowe u góry to się otwierają ? Znaczy wiem, że są otwierane ale czy fizycznie po zamontowaniu się
otwierają ? Nie haczy skrzydło o nadproże ? Tak tylko pytam.....

usckia
23-06-2010, 15:59
Nie mam aktualnych zdjęć a pozdejmowana już jest folia ochronna ( jutro podeślę aktualne).
Otwierają się i nie ma problemu :-)
Poza tymi dziwnymi osadzeniami szyb w profilu w jednym oknie mam wymieniane okucie. We wszystkcih oknach sa "luzy " na zawiasach ale to chyba wystarczy wyregulować. No i na dokładkę jedno ze skrzydel tarasowych w dolnej cześci nie zachodzi na słupek ruchomy ( to to juz napewno jest do wymiany bo regulacją się tyle nie zajdzie)

pauliszka
23-06-2010, 21:04
Witam, Jestem na etapie wyboru okien i zastanawiam się nad tym jak bardzo mają być antywłamaniowe.
Na parterze i w piwnicy planuję okna z okuciami WK2 i szybami P4. Na piętrze mam balkon z drzwiami balkonowymi i oknem. Czy dawać tam okucia WK2 czy WK1 czy w ogóle nie ma to sensu?

jareko
23-06-2010, 22:42
jesli zabezpieczasz parter w wersji najmocniejszej tj WK2 i P4 to piętro w miejscach gdzie ułatwiony jest dostęp powinno mieć takie samo zabezpieczenie - np. balkony czy okna nad daszkami itp elementami ułatwiającymi przyłożenie się do włamania

usckia
24-06-2010, 08:48
Tak wyglądają okna bez folii:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8834f004234bf560.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/be01c7a58968104b.html

A tu problem z brakiem zachodzenie na słupek skrzydła okna tarasowego:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d601a0baba2f6c2d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/018eb1f2e98cb220.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1ece36b82e4a2212.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/662aeb973e5322cd.html

Co do zabezpieczeń
Ja zabezpieczyłem okna na dole i na piętrze montując na zewnątrz bariery a w oknach dachowych kontraktrony i kurtyny na podczerwień.
Dodatkowo 2 kamery obrotowe w rogach działki i podpięcie pod ochronę :-)

bwojtek
24-06-2010, 08:55
A tu problem z brakiem zachodzenie na słupek skrzydła okna tarasowego:

Czy te drzwi nie mają czasem niskiego progu alu? Jeżeli tak i szczelina jest w dolnej części to prawdopodobnie skopany jest montaż. Zmierz światło ramy na górze i na dole.

usckia
24-06-2010, 09:02
Szczelina jest na dole okna. Co do progu to nie znam się ale popytam i zmierzę te szerokości

bwojtek
24-06-2010, 09:06
Jeżeli to balkon na parterze to wg mnie ze zdjęć wynika, że ma niski próg. Niski próg jest aluminiowy a standardowy wygląda dokładnie tak samo jak dolna rama w oknie.

pracownia
24-06-2010, 10:06
pracownia[/B] - specjalnie dla ciebie dla okna o tych samych wymiarach
CT70 z szybą k=0,7=> Uw=1,03
CT70 z szyba k=0,5=> Uw=0,89
Różnica niewielka ale nie wciskaj ludziom kitu,że jest to pic na wodę.

i jeszcze dalej zabawy ciąg dalszy - zamiana cieplej ramki Swispacer (tworzywowej) na ramkę ze stali
CT70 z szybą k=1,0=> Uw=1,26
CT70 z szybą k=0,7=> Uw=1,05
CT70 z szybą k=0,5=> Uw=0,92

Bo mnie krew zaleje TO SĄ TYLKO CYFERKI ! Tak na prawdę liczy się to co człowiek odczuwa, klepiesz w ta klawiaturę, siedzisz za biurkiem
wypisujesz mi tu cyferki mające się tak na prawdę nijak do rzeczywistości, a jeżeli juz to w odczuciu rzeczywistym sa to niewielkie różnice !
To tylko marketingowy chwyt !
Zajmowałem się marketingiem kilka lat - wiem jakich kruczków i tekstów się używa aby sprzedać dany produkt !
W końcu zająłem się bardziej męskim zawodem - budowlanką i stolarką. ( w praktyce nie za biurkiem ! )
Nie pisz mi bzdur o oszczędności energii itp bo łasisz się jak polityk przed wyborami, a potem wychodzi jak zwykle...
Jestem realistą i do tego praktykiem, a nie komputerowym klepaczem w klawiaturę !!!

Choć zgodzę się z Toba w temacie
( "Panowie co by nie gadać - to co tanie to jest lipa" )
Tutaj aby dany produkt był tani - potrzebna jest oszczędność na czymś - w 90% jest to oszczędność na jakości.
Przykład AVANGARDE = "jakość inaczej" lub "jakoś to będzie"

stary
24-06-2010, 11:08
Bo mnie krew zaleje TO SĄ TYLKO CYFERKI ! Tak na prawdę liczy się to co człowiek odczuwa, klepiesz w ta klawiaturę, siedzisz za biurkiem
wypisujesz mi tu cyferki mające się tak na prawdę nijak do rzeczywistości, a jeżeli juz to w odczuciu rzeczywistym sa to niewielkie różnice !
To tylko marketingowy chwyt !
Zajmowałem się marketingiem kilka lat - wiem jakich kruczków i tekstów się używa aby sprzedać dany produkt !
W końcu zająłem się bardziej męskim zawodem - budowlanką i stolarką. ( w praktyce nie za biurkiem ! )
Nie pisz mi bzdur o oszczędności energii itp bo łasisz się jak polityk przed wyborami, a potem wychodzi jak zwykle...
Jestem realistą i do tego praktykiem, a nie komputerowym klepaczem w klawiaturę !!!.......

Właśnie mnie krew zalała jak to przeczytałem. :bash:. Jeżeli twierdzisz, że zajmowałeś się marketingiem, teraz budowlanką to jak najdalej od takich doradców i sprzedawców.
Pomijam wartośc dopłat za uzyskanie takich parametrów, ale jeżeli dla Ciebie- realisty różnice w "ciepłocie" całego okna z 1,26 na 0,92 są tylko cyferkami to przerzuć się doradzanie tylko w świecie wirtualnym.... może zrobisz większą karierę, bo w realnym cienko to widzę....

T12345T
24-06-2010, 13:27
Bo mnie krew zaleje TO SĄ TYLKO CYFERKI !.... Choć zgodzę się z Toba w temacie ( "Panowie co by nie gadać - to co tanie to jest lipa" )
Tutaj aby dany produkt był tani - potrzebna jest oszczędność na czymś - w 90% jest to oszczędność na jakości.


Właśnie mnie krew zalała jak to przeczytałem.

Staruszku, ja bym się tak nie denerwował, bo i nie ma o co. Tyś jest "praktykujący", a ten tekst, to raczej do mnie by pasował niż do Ciebie, bo ja klikam w klawiaturę namiętnie, a na dodatek nieustająco zajmuję się czymś co można nazwać marketingiem:-). Moim zdaniem "pracownia" pisząc to co pisze, wystawia świadectwo własnej ignorancji i to nie tylko technicznej, ale i tej (wieloletniej) marketingowej. Dlaczego?

Ano po pierwsze dlatego, że każda 0,1 współczynnika przenikania ciepła jest przeliczalna na konkretne złotówki, a jeśli tak, to znając cenę okien bez problemu można porównywać oszczędności z tytułu ograniczenia strat ciepła pomiędzy oknami o podobnej lub różnej konstrukcji wykonanymi w różnych systemach okiennych, a tym samym różnicę w czasie zwrotu nakładów poniesionych na ich zakup. Mniej lub bardziej udaną próbę podjąłem sam "Okna energooszczędne. Czy to się opłaca?" (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/okna-energooszczedne-czy-to-sie-oplaca.php).

A po drugie jeśli ktoś pisze "Tutaj aby dany produkt był tani - potrzebna jest oszczędność na czymś - w 90% jest to oszczędność na jakości." to nie wie co pisze, albo nie wie czym jest jakość:-). Można oszczędzać na wartości produktu, na jakości nie bardzo. A jaka jest różnica pomiędzy wartością produktu, a jakością i co to jest kontekst lub mix marketingowy, to nie będę wyjaśniał na forum, bo "pracownia" wiele lat "siedzi w marketingu" i obym się mylił, że polegało to na produkcji ulotek reklamowych, roznoszonych po klatkach schodowych:-).

pauliszka
24-06-2010, 16:57
jesli zabezpieczasz parter w wersji najmocniejszej tj WK2 i P4 to piętro w miejscach gdzie ułatwiony jest dostęp powinno mieć takie samo zabezpieczenie - np. balkony czy okna nad daszkami itp elementami ułatwiającymi przyłożenie się do włamania

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak mi się wydawało, że tak powinno być, ale chciałam potwierdzić :)

kadargo
24-06-2010, 17:25
Tak wyglądają okna bez folii:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8834f004234bf560.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/be01c7a58968104b.html

A tu problem z brakiem zachodzenie na słupek skrzydła okna tarasowego:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d601a0baba2f6c2d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/018eb1f2e98cb220.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1ece36b82e4a2212.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/662aeb973e5322cd.html

Co do zabezpieczeń
Ja zabezpieczyłem okna na dole i na piętrze montując na zewnątrz bariery a w oknach dachowych kontraktrony i kurtyny na podczerwień.
Dodatkowo 2 kamery obrotowe w rogach działki i podpięcie pod ochronę :-)

No , okleina jest bardzo ładna.......widzę , że jest folia illbruc-a....fajnie....
Co do tego skrzydła.....to powiem szczerze że jeszcze się z takim problemem nie spotkałem.....może to wynikać z rzeczy.... brak pionu na ramie
jest tzw baczka i skrzydło nie zachodzi na słupek.....lub jest "beczka" wklęsła - dziwnie brzmi ale wiesz chyba o co mi chodzi - na skrzydle....
wtedy trzeba dać podkładki dystansowe pomiędzy szybą i skrzydłem ...i jeszcze jedno jest możliwość regulacji okna....musisz to zgłosić montażyście.
Jeżeli to nie pomoże to zgłoś reklamację....

jareko
24-06-2010, 18:50
staruszku, nie irytuj się, nie lzja ;)
Nie raz pojawiały się tu osoby z innej planety gadające totalne głupoty. Całe szczęście potencjalni klienci zaczęli liczyć i wiedzą co im i za jaką cenę się opłaca i kiedy wydana dziś kasa zacznie im się zwracać i zostawiać pieniążki w portfelu.

A teraz opowiem Wam inna historię.
Montujemy dziś piękne okienka pod Opolem, projekt "Doskonały" i nagle.... dzwoni do mnie klient z reklamacją. Montowaliśmy mu okna w zeszłym roku w stanie surowym i rzecze:
- Jak otwiera okno to nie może otworzyć maksymalnie i skrzydło mu "sprężynuje" . Niech Pan przyjedzie i usunie wadę okna.
Dopytuję się - czym to się objawia.
- A wie Pan, otwieram skrzydło i nie mogę go otworzyć bo dotyka ściany.
- Zonk ;) Jak to dotyka ściany?
- A normalnie, skrzydło przy zawiasach dotyka ściany i nie mogę go otworzyć, sprężynuje i samo się zamyka
- A tynkarze ile tynkiem najechali na ościeżnicę?
- a tak 2 - 3 cm zgodnie z normą
- jaką normą?
- to sprzedaje Pan okna i nie zna norm?
- sprzedaję okna i wiem, że na ościeżnicę nie najeżdża się tynkiem więcej jak 5-7mm by nie blokować możliwości otwierania skrzydła, bądź robi się rozglifienie ale też nie najeżdża się tynkiem aż tak jak w Pana wypadku
- proszę Pana, są normy i już, Niech Pan przyjeżdża i naprawi mi to zepsute okno

Ręce opadają. Jakby kto inny mi to opowiedział powiedziałbym, że jaja sobie ze mnie robi
Jakieś wrażenia ? Komentarze ?

bwojtek
24-06-2010, 18:57
- proszę Pana, są normy i już, Niech Pan przyjeżdża i naprawi mi to zepsute okno

Ręce opadają. Jakby kto inny mi to opowiedział powiedziałbym, że jaja sobie ze mnie robi
Jakieś wrażenia ? Komentarze ?
Weź młotek, przecinak, skuj gościowi glify i naprawione! Oczywiście na końcu wystaw fakturę.

jareko
24-06-2010, 19:05
tak zamierzam uczynić :) plus dodatkowo kilometrówka
Standardowa procedura w takich wypadkach :)

bwojtek
24-06-2010, 19:13
Inna rzecz, że aby dostać tą kasę to pewnie bez sprawy sądowej się nie obędzie... Ale może właśnie tak powinno się traktować debilnych (sorry dla wszystkich normalnych) inwestorów?
Niedawno jechałem 50km do klienta, który ma "popsuty zamek w drzwiach wejściowych"! Drzwi nie dają się poprawnie zamykać. Co się okazało? Język zasyfiony wszelkiej maści pyłem pobudowlanym! Jedno pryśnięcie smarem w sprayu "naprawiło" zamek. Na ile klient wycenił tą naprawę? Jak myślicie? Podpowiem... Na "dziękuję":rolleyes:

jareko
24-06-2010, 19:45
A może własnie najwyższy czas by "tych inteligentnych inaczej" trzepać po kieszeni? Może czas uczyć ich szacunku do drugiego człowieka? Pamiętasz jak Bobek Budowniczy na nas często jeździł? Pamiętasz jak wyrażał się pogardliwie o wszelkiej maści wykonawcach? Ostatnimi czasy czuję w nim jakąś odmianę (hi hi mam nadzieje że Bobek to nie Kaczorek ;) ) Kiedyś nawet opisał tu scenkę z jakiejś budowy jak to było mu wstyd za innego Inwestora - jak pastwił się nad wykonawcą

bwojtek
24-06-2010, 20:30
jeszcze się z takim problemem nie spotkałem.....może to wynikać z rzeczy.... brak pionu na ramie
Przy klasycznie zgrzanej ramie (4xprofil ramy) brak pionu po jednej stronie powoduje taki sam brak pionu po drugiej a rama tworzy romb co przy względnym wyczuciu praw rządzących geometrią wyklucza powstanie takiego efektu. Możliwą przyczyną jest wyłącznie rozszerzenie ramy dołem (bardzo realne przy ciepłym progu ALU) albo wykonanie mocno "trapezowych" skrzydeł węższych dołem co w przypadku producenta tych akurat oknie raczej wykluczam (mają prawie nowe 4-ro głowicowe zgrzewarki).

redlum
24-06-2010, 23:33
Dzisiaj się dowiedziałem, że niestety okien w profilu Corona SI 82+ nie będę miał bo podobno żadna fabryka tego nie robi - mogą mi zrobić Corona SI 82 - ile tracę ciepła przy pakiecie trzech szyb (czyli k=0,5)?

bwojtek
25-06-2010, 06:24
Dzisiaj się dowiedziałem, że niestety okien w profilu Corona SI 82+ nie będę miał bo podobno żadna fabryka tego nie robi
A tu (http://www.mielczarek.winkhaus.pl/) pytałeś?

jareko
25-06-2010, 07:44
A po co ci Si82+ ? Budujesz dom pasywny? Ile tracisz? A kto to może wiedzieć? Wszystko zależy jakie masz mieć okna
Wybierz sobie jakieś ze swego projektu, najlepiej niezbyt duże (wtedy najszybciej wychodzi różnica w termice profili) i niech ci wyliczą

bwojtek
25-06-2010, 08:09
A po co ci Si82+ ?
Jesteś mało konsekwentny Jareko! W innym miejscu piszesz jak to oszczędność 0,1W/m2K jest bardzo istotna a teraz zadajesz pytanie ma poziomie sprzedawcy dobropaszu...

jareko
25-06-2010, 10:03
bwojtku :) dziękuję za zwrócenie mi uwagi w tej materii.
Dobropaszu - niezłe :) :) :) szkoda tylko że wielu nie wie co masz na myśli ;)
Mimo wszystko, Si82+ jest słabszym profilem od Si82 - statykę ma gorszą a zysk cieplny... zostawmy szczegóły
Powiem coś innego. Są dwa rodzaje Si82 - Rondo i nazwa jakiej powtórzyć nie sposób. Używając nazewnictwa Jezierskiego - Premium Ultra i Exclusive
Różnią sie ilością komór w skrzydle. Premium ma tylko 6 zaś Exclusive 7
A różnica w termice.... jak sądzisz? Jest ? Pewnie zaskoczony będziesz tak samo jak ja byłem. Nie ma żadnej !!! Szok przeżyłem jak okazało się że w niektórych wymiarach i rozwiązaniach Ex jest o 0,01-0,02 na Uw gorszy od Premium

bwojtek
25-06-2010, 11:50
Wcale mnie nie dziwi brak różnicy w parametrach pomiędzy oknem 6-cio a 7-mio komorowym przy tej samej grubości profili. Natomiast zastosowanie SI82+ na pewno da zauważalną poprawę termiki bo eliminuje się najzimniejszy element okna czyli stalowe wzmocnienie.
Żeby nie być gołosłownym: SI82 ma Uf=1,1W/m2K a SI82+ ma 0,9! (lub 1.0 i 0,8 wg innych źródeł).

Niestety SI82+ ma duże ograniczenia wymiarowe :(

jareko
25-06-2010, 12:44
niestety stąd w mej ocenie profil ten należy traktować jako studium koncepcyjne rozwiązań a nie profil do zastosowania w szeroko rozumianej budowlance bądź... robić z niego tylko małe okna zaś duże dalej na Si82. Ale jak sądzę, znajdzie się nie jeden producent, który będzie miał gdzieś te ograniczenia

bdan
25-06-2010, 13:31
Cały czas zastanawiam sie nad uniknięciem mostków cieplnych wokół okien. Moje pytania:

1.Montując okno tarasowe pod oknem zostawiamy pustkę a okno montujemy :
a) na kotwach specjalnych i wypełniamy styropianem
b) na poszerzeniach (czyli jest to dodatkowa rama okienna(? ) do której od środka i z zewnątrz "dojeżdżamy" styropianem; czyli pomiędzy styropianem mamy rame o konkretnym współczynniku przenikania ciepła.

I teraz sorry za głupie pytanie:
a) jaka jest przewaga cieplna tej ramy nad podmurowaniem betonem komórkowym, czy ze wzgledu na to, że jest dużo cieplejsza od betonu komórkowego, czy inne powody
b) jezeli na posadzke przewiduję 20 cm ocieplenia + wylewka + wykończenie, załóżmy razem 30 cm, to jaka powinna być wysokośc tego poszerzenia i orientacyjnie o jakim koszcie takiego poszerzenia trzeba myśleć
c) pierwszą warstwę będą u mnie stanowić bloczki isomur o wsokości 11,3 cm - rozumiem, otwór tarasowy powinien być pominięty a całość 30 cm rozwiązania wg pkt. 1
d) Montując okna w warstwie ocieplenia czy jest możliwe zamontowanie rolety integro w warstwie 20 cm ocieplenia dla wymiaru okna 210/180 (szerokość/ wysokość) oraz 180/150

Pozdrawiam wszystkich cierpliwie odpowiadających - szczególnie Jareko

jareko
25-06-2010, 13:47
a dziękuę za pozdrowienia :) i odpowiadam :)
Najcieplejszym rozwiązaniem jest danie poszerzeń i późniejsza zabawa ze styropianem - najlepiej od zewnątrz. Poza tym i tak robiąc wylewki dajesz dylatację, co za problem wykonać ja z dwu warstw specjalnej gąbki czy nawet 20 mm styropianem? Żaden
Wysokość powinna być jak najbardziej zbliżona do planowanego DPP (docelowego poziomu posadzki) a jako że nie ma aż takich poszerzeń to składa sie to z kilku różnych. W schuco wyglądałoby to tak: bazowy 40mm, poszerzenie 120 mm, poszerzenie 120 - wolna przestrzeń pod wypełnia się pianą pozostawiając oczywiście kliny. KOszt metra takiego rozwiązania to ok.300 zeta
Integro w takiej sytuacji nie schowasz

bdan
25-06-2010, 13:59
a dziękuę za pozdrowienia :) i odpowiadam :)
zabawa ze styropianem - najlepiej od zewnątrz.integro w takiej sytuacji nie schowasz

Przyznam że nie rozumiem o co chodzi z tą zabawą najlepiej od zewnatrz. Mam wyobrażenie iż w pokoju dojeżdżam do okna tarasowego 20 cm styro, a od zewnątrz dochodze ociepleniem zewnętrznym aż pod drzwi tarasowe.
No i znowu dylemat z tymi roletami, czy odpuscić montaż w warstwie ocieplenia, żeby ktoś za nas mógł podejmować te decyzje. A zapytam - co Ty byś zrobił we własnym domu ?

jareko
25-06-2010, 14:06
olałbym dylemat - czy skrzynka ma być widoczna czy nie. Chałupa jest dla mnie a nie sąsiadów :) Dałbym skrzynkę elewacyjną, odpowiednio dobrał jej kolor i wkomponował w cała bryłę domu kolorystycznie. Uniknąłbym mostków, kłopotów gdy silnik rozwijając roletę i napotykając na przeszkodę rozwala mi kawal elewacji -tak wywaliłby tylko dekiel od skrzynki. Miałbym zamontowaną ją dobrze, zamontowane okno tez dobrze a tak męczyłbym się - jak to zrobic by skrzynka była niewidoczna - efektem takiego zgryzu w 99% jest zle spozycjonowanie okna i rolety

bdan
25-06-2010, 14:18
Taka skrzynkę montuje się do elewacji a nie do okna? Czy na tym styro to się utrzyma? masz może na stronce zdjęcia z taka skrzynką?

bdan
25-06-2010, 14:23
http://www.jareko.pl/page6.php

bardzo ładnie

chyba juz rozumiem, ta skrzynka jest montowana do okna tylko nie jest zakryta. W przypadku w którym opisywałam ( wymiary okien 210/180 i 180/150) to ile ona by wystawała za 20 cm ocieplenie? ile tego okna wystawia się do ocieplenia ?

maysee
25-06-2010, 14:30
Sorry za to, ze sie delikatnie wetne w temat ale jak wyglada montowanie takiej zewnetrznej skrzynki w przypadku sciany 3W? Oczywiscie okno w warstwie ocieplenia ale potem to juz ciezko to widze.

jareko
25-06-2010, 14:30
rózni producenci mają rózne wymiary w zależności od pancerza i wieszaków
Przy wysokości 180 cm i pancerzu 39 mm z wieszakami z blokadą skrzynka będzie miała 180 mm (Anwis Włocławek - firma z która współpracuję od lat) Przy braku wieszaków z blokadą a tylko z blaszkami skrzynka 165 mm. Jestem zwolennikiem wieszaków przy napedzie elektrycznym

jareko
25-06-2010, 14:33
nadproże zewnętrznej ściany osłonowej zaczyna sie wyżej o wyskość skrzynkiod nadproża ściany nośnej plus 5-10 mm na luz
Niestety, zdjęcia z takiego montażu pojawią się za jakieś dwa miesiące ale pytajcie, postaram się to w jakiejś przystępnej formie opisać

redlum
25-06-2010, 15:22
A po co ci Si82+ ? Budujesz dom pasywny? Ile tracisz? A kto to może wiedzieć? Wszystko zależy jakie masz mieć okna
Wybierz sobie jakieś ze swego projektu, najlepiej niezbyt duże (wtedy najszybciej wychodzi różnica w termice profili) i niech ci wyliczą

nie buduje domu pasywnego - ale przy ogrzewaniu podłogowym - przy bardzo mroźnej zimie - może liczyć się każde 0,1W/m2k

przyjrzalem parę folderów - jedni piszą że Si82 ma 0,9 z pakietem szyb k=0,5 a inni ze 1. Wiec strata to będzie 0,1-0,2w/m2k.

PS mam pytanko - jaka jest różnica w cenie drzwi przesuwnych profilu miedzy Corona CT 70 PASK, a Corona CT 70 HS (np przy wymiarze 240x235?
PS2 znalazłem na ich stronie tak zwany 'próg bez barier" (wysokość 20mm) - czy przy drzwiach balkonowych jest on w standardzie? Jak nie to jaka jest do niego dopłata? Jak on ma się do rozwiązań standardowych pod względem straty ciepła?

jareko
25-06-2010, 15:43
jesli pod pojeciem PASK rozumiesz HKS (uchylno-przesuwne) to HS (podnoszono-przesuwany) jest cirka dwa razy drozszy
Niski próg w drzwiach duskrzydłowych to zawsze kłopot - montażowy, termiczny i wogóle powinni tego zabronić ;)

redlum
25-06-2010, 16:56
dzięki za odpowiedz - tak też myślałem - ale zawsze miałem nadzieje że wymyślili jakiś nowy rodzaj progu który jest jakimś przełomem

jareko
25-06-2010, 17:01
jedynie taki próg występuje w HS-ach, szeroki, z szeroką wstawką z tworzywa, stabilny z racji występującego zawsze (przynajmniej u dobrych producentów) poszerzeń pod progiem wręcz wymuszających rozsądne podejście do montażu (dla tych co myślą) Tu każdy błąd w montażu niszczy nawet dobrze wykonane okno

retoryk
25-06-2010, 20:22
Dokładnie, 50% sukcesu dobrych okien to dobry montaż, jak monterzy kiedyś zamocowali mojemu znajomemu okna, to po roku okno nie chciało się zamykać, ponieważ wyregulowało się- a to przez to że było na początku źle wyregulowane i co najśmieszniejsze, nie było zamocowane w idealnym pionie!!

gguzik
25-06-2010, 23:12
Witam!
Mam problem z wykonaniem okien balkonowych 250cm wysokości . Chciałem wykonać okna w kolorze białym z pakietem trójszybowym ,P4 ,WK2 ,ruchomymi słupkami.
Myślałem o Schuco Si82 od Jezierskiego lub Eurocolorze schuco lub rehau .Okazuje się ,że nie jest to mozliwe do zrobienia z szybą w pojedynczej tafli /tylko do 230cm/.
Macie jakiś pomysł jaki profil zastosować. Z góry dziękuję za pomoc.

pracownia
25-06-2010, 23:55
stary - nie bolą Cie palce od tej klawiatury ???
A gdzie Twoja praktyka ???!!! Wyliczanki przed komputerem ??? :jawdrop:
Czy pytałes kiedyś klientów ( jeżeli takich masz ) o to jak odczuwają zmianę temperatury w mieszkaniu lub hałasu po zamontowaniu tych wszystkich rewelacji ???
Czy naczytałeś się cyferek i stąd wiesz że powinno grac ???
Pokaż mi większą różnicę NIE w CYFERKACH, a w rzeczywistym odczuciu np ciepłoty czy też oszczędności ! Różnice większą widać tylko w cenie danego "wynalazku" !!!

salon_okien
26-06-2010, 00:03
Witam!
Mam problem z wykonaniem okien balkonowych 250cm wysokości . Chciałem wykonać okna w kolorze białym z pakietem trójszybowym ,P4 ,WK2 ,ruchomymi słupkami.
[ciach] Okazuje się ,że nie jest to mozliwe do zrobienia z szybą w pojedynczej tafli /tylko do 230cm/.
Macie jakiś pomysł jaki profil zastosować. Z góry dziękuję za pomoc.

jaka szerokość ?

gguzik
26-06-2010, 07:13
OKna balkonowe dwuskrzydłowe szer.180 cm , wys. 250cm.
Co do sensu robienia takich okien to na razie takie przyjalem założenia . Chciałem okna z U całkowitym ok.1,0 z P4 i WK2.

pracownia
26-06-2010, 08:54
OKna balkonowe dwuskrzydłowe szer.180 cm , wys. 250cm.
Co do sensu robienia takich okien to na razie takie przyjąłem założenia . Chciałem okna z U całkowitym ok.1,0 z P4 i WK2.

Na P4 zawiasy i nie tylko będą miały spory ciężar do udźwignięcia.
Chociaż w lipcu wysyłam i montuję w Norwegii ( na życzenie klienta ) 11szt drzwi aluminiowych 2,60x2,65cm ale bez gwarancji. Jak mnie informowano sama szyba będzie ważyła ok 430kg ale przy pozostałych 15 fix-ch
Technolog dodał od siebie że powinny spokojnie utrzymać się przez ...6-7 lat bez interwencji
( będą dodatkowo wzmocnione ) Najważniejsze będą podobno 4-5 dni po montażu przy większej eksploatacji.

bwojtek
26-06-2010, 09:57
drzwi aluminiowych 2,60x2,65cm ale bez gwarancji. Jak mnie informowano sama szyba będzie ważyła ok 430kg
A to ciekawe... Czym ma być to szklone (budowa wkładu)?

bwojtek
26-06-2010, 09:58
OKna balkonowe dwuskrzydłowe szer.180 cm , wys. 250cm.
Co do sensu robienia takich okien to na razie takie przyjalem założenia . Chciałem okna z U całkowitym ok.1,0 z P4 i WK2.
Można zrobić bez przewiązek ale z wklejaną szybą. Popytaj o tą technologię potencjalnych dostawców.

finlandia
26-06-2010, 10:21
stary
Czy pytałes kiedyś klientów ( jeżeli takich masz ) o to jak odczuwają zmianę temperatury w mieszkaniu lub hałasu po zamontowaniu tych wszystkich rewelacji ???
Czy naczytałeś się cyferek i stąd wiesz że powinno grac ???
Pokaż mi większą różnicę NIE w CYFERKACH, a w rzeczywistym odczuciu np ciepłoty czy też oszczędności ! Różnice większą widać tylko w cenie danego "wynalazku" !!!
Od dawna nie widziałem na tym forum bardziej ignoranckiej wypowiedzi.
Ja też nie widzę różnicy, że silnik kosiarki do trawy ma 4 KM lub 4,75KM, kiedy auto pali ma 6l/100 a 9/100. Ale widzę różnicę na stacji benzynowej. I będzie ją widział Klient płacąc rachunki za energię potrzebną do ogrzania domu.

T12345T
26-06-2010, 12:28
Od dawna nie widziałem na tym forum bardziej ignoranckiej wypowiedzi.

Fin, z tym Panem i jego "wiedzą" nie wygrasz, bo on wie, bo on był marketerem, a teraz stał się męskim monterem, a Ty? Ty albo masz zbyt mało praktyki, albo jesteś teoretykiem, który "praktyków" takich jak on tylko irytuje:-). Tego się dowiedziałem od tego Pana na innym forum. O sobie na szczęście, nie o Tobie, ale ... kto wie, może też zasłużysz:-).

A co do "argumentu" z "odczuwaniem ciepła" po zakupie okien, toż to jest skrajne .....* (wpisać właściwe).

Standardowe okno nie jest grzejnikiem i nie ma raczej wpływu na temperaturę w pomieszczeniu. Jeśli użytkownik mając stare okno utrzymywał zimą temperaturę w pomieszczeniu na poziomie 19 stopni, to i po zakupie nowego uczyni to samo. Zużyje na to jedynie mniej energii cieplnej i tu jest sens okien energooszczędnych. Tym samym, odczuwalna temperatura w pomieszczeniu po zakupie okien się nie zmieni i nabywcy mówią prawdę, że nie czują różnicy, ale mogą poczuć różnicę płacąc niższy rachunek za zużytą energię cieplną niezbędną do osiągnięcia tych 19 stopni. Jeśli brak "odczuć" nabywców ma być jakimś argumentem, to chyba na to, żeby wystrzegać się fałszywych proroków i doradców, dla których w "technicznym" budownictwie, większe znaczenie od matematycznie wyliczonych (obiektywnych) wartości współczynników, ma romantyczne "czucie i wiara". Wtedy jest szansa, że nie odczuwając zmian temperatury, odczują realne oszczędności, przynajmniej w zakresie niepotrzebnie straconego czasu.

finlandia
26-06-2010, 12:44
No nie wygram.. w końcu to marketingowiec. Ale ja też... miałem kiedyś takie przeżycia.
I by było jasne - widzę sens wypowiedzi Pracowni. Myślę podobnie. Klient nie odczuje na ręku że okno jest cieplejsze. Ale odczuje to na rachunkach jeśli przykłada do nich wagę.
Ta retoryka znajduje często dobry grunt/ niestety/ , ale forumowicze to raczej wyższa klasa ludzi - jeśli chodzi o myślenie i tu taka opinia nie przechodzi.

wojgoc
26-06-2010, 12:52
No nie wygram.. w końcu to marketingowiec. Ale ja też... miałem kiedyś takie przeżycia.
I by było jasne - widzę sens wypowiedzi Pracowni. Myślę podobnie. Klient nie odczuje na ręku że okno jest cieplejsze. Ale odczuje to na rachunkach jeśli przykłada do nich wagę.
Ta retoryka znajduje często dobry grunt/ niestety/ , ale forumowicze to raczej wyższa klasa ludzi - jeśli chodzi o myślenie i tu taka opinia nie przechodzi.

z ta wyższością to bym nie przesadzał.

bwojtek
26-06-2010, 13:03
No nie wygram.. w końcu to marketingowiec.
Ja bym powiedział, że to człowiek orkiestra! Najlepiej zna się na marketingu, montażu okien, odczuciach klientów ...i robieniu mebli na zamówienie.
Można też przyjąć, że jako statystyczny Polak jest najwyższej klasy znawcą piłki nożnej, skoków narciarskich i formuły 1:P

PS.
Przyznaję się bez bicia, że komentarz jest złośliwy ale irytują mnie wszelkiej maści fachowcy od wszystkiego.

finlandia
26-06-2010, 13:30
To się musiało stać, że wojtek się tak zezłościł! Toż to do niego niepodobne ;)

A ja mimo wszystko uważam, że tu panuje dużo wyższa średnia IQ i kultury forumowiczów, niż na innym forum /branżowym/ na którym jestem obecny. A wyjątki są wszędzie.

gguzik
26-06-2010, 14:05
Witam!
Wróciłem z pracy i zagladam na forum.
Czyli tego pakietu trzyszybowego z P4 dla okna dwuskrzydłowego 250x180 cm nie ma sensu wg was robić, tylko jednokomorowe z P4.
Mam mieć w domu 60m2 okien dlatego myslę żeby były cieplejsze ,żeby obnizyć koszty ogrzewania.Na razie jedyna propozycja to Veka Alphaline.
Co o tym myślicie?

jareko
26-06-2010, 14:14
gguzik
Schuco Si 82 Premium Ultra, profil pośredni, Rondo 103 mm pakiet 44.4/12/4/12/4 o k=0,6, Uw takiego okna =0,96
wykonalne bez przewiązki (poziomej poprzeczki) z gwarancja producenta (hmmm... nie wiem czy wszystkich ale jednego na pewno :) )
Coś handlowcy jednak niedouczeni :(

gguzik
26-06-2010, 14:32
gguzik
Schuco Si 82 Premium Ultra, profil pośredni, Rondo 103 mm pakiet 44.4/12/4/12/4 o k=0,6, Uw takiego okna =0,96
wykonalne bez przewiązki (poziomej poprzeczki) z gwarancja producenta (hmmm... nie wiem czy wszystkich ale jednego na pewno :) )
Coś handlowcy jednak niedouczeni :(

Dzięki Jareko!
Mimo ,że mieszkam w Kielcach będę musiał jechać do Warszawy okna kupować!
Nie chcę byc niegrzeczny ale o którym producencie piszesz?

jareko
27-06-2010, 09:37
własnie wczoraj podpisałem umowę na okna w jaskini lwa ;) znaczy się w Kielcach :) a producenta masz od siebie jakieś 8-10 km :)
Klient do Wawy nie jechał, obejrzał sobie jak wyglądają w salonie, na miejscu ale wybrał mnie na dostawcę

gguzik
27-06-2010, 12:52
własnie wczoraj podpisałem umowę na okna w jaskini lwa ;) znaczy się w Kielcach :) a producenta masz od siebie jakieś 8-10 km :)
Klient do Wawy nie jechał, obejrzał sobie jak wyglądają w salonie, na miejscu ale wybrał mnie na dostawcę

Witam!
Wysłałem na firm maila.
Pzdr

pracownia
27-06-2010, 19:34
A to ciekawe... Czym ma być to szklone (budowa wkładu)?

Po montażu 18 VII pokażę Ci to na zdjęciach "Panie mądraliński zza biurka"

Tak jak każdy fachowiec - praktyk by powiedział:
naczytali się "muratorów" i już wszystko wiedzą ale gdyby sami coś mieli zrobić wtedy...
ratujmy się ucieczką !

Mają po kilka tysięcy postów, ale co z tego ??? A trzymałeś jeden z drugim kiedyś w ogóle choć wkrętak w ręce ? ( Ale co to jest wkrętak - prawda ? )
Nie ma jak to wzory matematyczne i inne.
Potem wychodzi wszystko w praniu.
4 mędrców forum z których każdy ma po kilka tysięcy postów i uważają się za "guru" Muratora, a broń Boże aby ktoś miał inne zdanie niż oni !

bwojtek - widzisz to stolarka i to stolarka.
Cóż ale Ty zapewne do wymiany żarówki wołasz elektryka...

bwojtek
27-06-2010, 20:23
Po montażu 18 VII pokażę Ci to na zdjęciach "Panie mądraliński zza biurka"

Tak jak każdy fachowiec - praktyk by powiedział:
naczytali się "muratorów" i już wszystko wiedzą ale gdyby sami coś mieli zrobić wtedy...
ratujmy się ucieczką !

Mają po kilka tysięcy postów, ale co z tego ??? A trzymałeś jeden z drugim kiedyś w ogóle choć wkrętak w ręce ? ( Ale co to jest wkrętak - prawda ? )
Nie ma jak to wzory matematyczne i inne.
Potem wychodzi wszystko w praniu.
Po za tym jeden z nich cały czas w postach przytacza - poleca, a co za tym idzie reklamuje "Sucho" i "Jezierskiego" tak jakby innych firm nie było dla porównania. No cóż ale przecież je sprzedaje i tylko sprzedaje bo zapewne montuje je już kto inny...

4 mędrców forum z których każdy ma po kilka tysięcy postów i uważają się za "guru" Muratora, a broń Boże aby ktoś miał inne zdanie niż oni !
Dziękuję za tą wypowiedź! Zapewniłeś mi ubaw na cały wieczór :D Oczywiście my tutaj na forum to okna widzieliśmy ostatni raz na targach w Norymberdze a o montażu to miemy tyle, że podobno się piankę montażową używa.:lol:
Zanim następny raz klikniesz "Zatwierdź odpowiedź" to zastanów się 3 razy i przemyśl czy się nie błaźnisz przez wszystkimi Forumowiczami:mad:

bwojtek
27-06-2010, 20:28
Po montażu 18 VII pokażę Ci to na zdjęciach "Panie mądraliński zza biurka"
Nie wiem w jaki sposób chcesz mi na zdjęciu pokazać ile waży wkład szybowy za to wiem jak sobie policzyć jego ciężar jeżeli tylko podasz mi jego budowę. Zakładam, że zamawiając okno czy drzwi wiesz z jaką szybą będzie wykonane?

jareko
27-06-2010, 20:46
ale jaja :)
Pracownia - błagam, pisz, pisz jak najwięcej, śmiechu będzie co niemiara. Udowadniać Ci, że wiem co oznacza wkrętak, szlaufwaga, glif, krajzega, mesel itp nie zamierzam. Pisz... proszę pisz jak najczęściej, zamieszczaj zdjęcia z "własnoręcznie" wykonanych montaży, udzielaj się chłopie - będzie ubaw po pachy
bwojtku - mylisz się, ja też się mylę - wszak du... posadziliśmy przed biurkiem i najwyższy czas byśmy uczyli się od kolegi, wagę okna nie oblicza się, jeździ się z wagą i mierzy na budowie ;) Nie czujesz kompleksów i parcia na tytuł przez kolegę?
W jednym ma racje - podaje przykłady w oparciu o Schuco bo do tego profilu, który sprzedaję i z tym faktem się nie kryłem i nie kryję, mam wszelkie dane szczegółowe jak i oprogramowanie by wyliczyć to i owo - od statyki po Uw okna.
Nie kryję się także z tym że handluję Schuco od Jezierskiego, 200 km ode mnie mimo iż w promieniu 50 km mamy minimum czterech producentów na tym profilu - boli? To nie mój problem - tylko Twój.
Kolejna prawdą jest także to, że już od dawna osobiście nie montuje okien gdyż od tego mam własnych pracowników zatrudnionych u mnie od ponad 10 lat.

A tu przykład moich prac.
Projekt "Doskonały EN" Projekt w którym nagminnie złe wykonywane jest duże, trapezowe, okno, szerokość 300 cm, wysokość 450 cm, z pakietem trzyszybowym waga tylko 545 kilo. Na zdjęciach widać, że montowane w warstwie ocieplenia czyli... w powietrzu ;) w oparciu o konsole JB-D. W pierwszym takim projekcie całość tego okna ważyła 680 kilo z racji zastosowania szyb P-4 w pakiecie trzyszybowym
http://images40.fotosik.pl/304/8792e29ce0e61e9bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8792e29ce0e61e9b)
http://images45.fotosik.pl/309/dc2482c55ae59d97m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dc2482c55ae59d97)
Dla pracowni montaż w warstwie ocieplenia to przerost formy nad treścią, to tylko cyferki nic nie znaczące, dla świadomego klienta, znającego minimum z zakresu matematyki szkoły podstawowej to konkretne wyliczenia i oszczędności amortyzujące się w ciągu poniżej 10 lat przy założeniu identycznych cen nośników energii przez te lata.

pracownia
27-06-2010, 21:07
jareko"Dla pracowni montaż w warstwie ocieplenia to przerost formy nad treścią, to tylko cyferki nic nie znaczące, dla świadomego klienta, znającego minimum z zakresu matematyki szkoły podstawowej to konkretne wyliczenia i oszczędności amortyzujące się w ciągu poniżej 10 lat przy założeniu identycznych cen nośników energii przez te lata."
- a te dane skąd masz ??
- montaż rozumiem wykonali pracownicy
w każdym razie gratulacje z matematykę i rewelacyjne wyliczenia zestawu.:wave:

Uderz w stół, a znawcy się odezwą.
"mam swoich pracowników" hahah ??? Ja też mam 6 i co z tego ? Ale sam nie boję się pracy fizycznej, klepanie w klawiaturę całymi dniami pozostawiam kobietom.
Wbijasz w głowy ludziom że tylko jedne okna "Jezierskiego" są SUPER. Ale czy to "fer" ???
Oooo... ktoś ma inne zdanie niż wy !
- Przecież to niemożliwe ! No przecież to my ( jareko, bwojtek, finlandia, T12345T mamy po kilka tysięcy postów ! To my ściągamy wiedzę z internetu ! To my trzęsiemy tym forum !
Jak ktoś może nasze opinie i "fachowość" podważać ???!!!
Przecież to my żyć bez klepania w klawiaturę nie możemy i to my się na tym znamy !!!
No co za bezczelny typ ten "pracownia" ! :jawdrop::bash:

jareko
27-06-2010, 21:17
może nie bezczelny tylko .... ;) - nie napiszę gdyż znów moderator mi post usunie jak powiem wprost co o Tobie myślę
Pisz... pisz dalej, będzie jeszcze lepszy ubaw :)

jareko
27-06-2010, 21:25
jest taki program OZC się nazywa, są jeszcze inne programy do wyliczania zapotrzebowania na energie, niektóre bardzo rozbudowane, itd itd .
Są projektanci specjalizujący się w wyliczeniach itd itd
Ale co Ty tu robisz?
Wszak do klawiatury twa kobieta się dotyka a nie ty ;)
pisz, pisz dalej - naprawdę robi się ciekawie, ośmieszasz się coraz bardziej, pisz... pisz - proszę, nie żałuj słów ;)

bwojtek
27-06-2010, 21:30
Oooo... ktoś ma inne zdanie niż wy !
- Przecież to niemożliwe ! No przecież to my ( jareko, bwojtek, finlandia, T12345T mamy po kilka tysięcy postów ! To my ściągamy wiedzę z internetu ! To my trzęsiemy tym forum !
Jak ktoś może nasze opinie i "fachowość" podważać ???!!!
Przecież to my żyć bez klepania w klawiaturę nie możemy i to my się na tym znamy !!!
Chyba za dużo pracujesz albo co? Może warto zrobić sobie jakieś wakacje? A jak nie pomoże to już tylko lekarz...

Jani_63
27-06-2010, 21:31
Mają po kilka tysięcy postów, ale co z tego ??? A trzymałeś jeden z drugim kiedyś w ogóle choć wkrętak w ręce ? ( Ale co to jest wkrętak - prawda ? )...

Ten przytyk nie jest skierowany do mnie, ale delikatnie mówiąc przegiąłeś z tym dyletanctwem.
I to nie tylko Doradców ale i czytających.
Fakt że goszczą tu też "nietechniczni", ale nie jest to tak skomplikowane narzędzie jak routefeile ;), żeby zakładać że nikt (ktoś) nie wie co to jest i czym się to je.

pracownia
27-06-2010, 21:32
Robię to tylko w wolnym czasie, a nie 24h tak ja Ty.
Jak znam życie pomiarów tez nie wykonujesz... bo przecież masz pracowników

jareko
27-06-2010, 21:33
bwojtku - daj spokój bo kolega przyjedzie i prosto, twarzą w twarz z Tobą porozmawia ;)
Jedno już wiemy, w sierpniu będzie montował alu w Norwegii - on światowiec ;) my tylko ściągamy wiedzę z internetu ;) i okupantami jesteśmy ;) wszak okupujemy to Forum.
Hi hi ale jaja ale już zmilczę gdyż zbliżamy się niebezpiecznie do atmosfery znanej nam z oknonetu

T12345T
27-06-2010, 23:28
No przecież to my ( [B]jareko, bwojtek, finlandia, T12345T mamy po kilka tysięcy postów ! To my ściągamy wiedzę z internetu ! To my trzęsiemy tym forum !

Pozwolę sobie skromnie zauważyć, że do tysiąca postów, to mi jeszcze deczko brakuje, ale miło znaleźć się w tak zacnym gronie:-). Co do ściągania wiedzy z internetu, to tak sobie myślę, że po to między innymi internet powstał, aby umożliwić szerokiej rzeszy odbiorców szybki i w miarę bezpłatny dostęp do tej wiedzy, vide Wikipedia, Translatory, Słowniki, Mapy itp. itd. Nie kryję, korzystam z tej wiedzy, bo musiałbym być osłem i musiałbym chcieć nim pozostać, żeby z niej nie korzystać. Jednak zawsze staram się robić to z poszanowaniem praw autorskich, bo sam pisząc i publikując domagam się takiego poszanowania od korzystających z mojej wiedzy. (A jak kolega "pracownia" pamięta, na innym forum polecał mi dokształcić się z poradnika, który sam napisałem:-)). Co do "potrząsania forum", to daleki jestem od tego, choć nie ukrywam, że niektóre pytania i posty sprawiają, że jestem wstrząśnięty, ale ciągle nie zmieszany:-).

Moose
27-06-2010, 23:50
... klepanie w klawiaturę całymi dniami pozostawiam kobietom...
:
Chwilami mam wrażenie, że mężczyźni sami sobie strzelają w kolano. :rolleyes:

wojgoc
28-06-2010, 00:43
pracownia,
skąd w Tobie tyle zaciętości???
wiedzy masz niewiele, postów trochę więcej a szarogęsisz się i wymądrzasz jak nie wiem co.
dodam jeszcze z własnego doświadczenia, że ani jareko ani finlandia nie traktują tego forum jako sklep internetowy

olgusieniunieczka
28-06-2010, 09:37
Tematm okien zakończony :) Zamówiłam Jezierskiego, budżet nieco przekroczony, ale mam nadzieję, nie żałować. Bedzie Tytan :) Dzięki za pomoc w rozwiewaniu wątpliwości.
Szkoda tylko, że 9 tyg czekać trza, to przez HS podobno...

jareko
28-06-2010, 12:03
...Szkoda tylko, że 9 tyg czekać trza, to przez HS podobno...taka jest prawda ale pośpiech w wykonaniu HS-a nie jest wskazany

Charlie
28-06-2010, 13:16
OKna balkonowe dwuskrzydłowe szer.180 cm , wys. 250cm.
Co do sensu robienia takich okien to na razie takie przyjalem założenia . Chciałem okna z U całkowitym ok.1,0 z P4 i WK2.
Cześć,

Nie słuchaj BZDUR ludzi, którzy nawet nie wiedzą ile szkło waży.

Szyba zespolona o budowie: VSG 44.4 / 16 Argon / 4 LE o klasie oporu P4A (podwyższona odporność na włamanie) Rw = 39 dB waży 35 kg/m2 i U=1,1 W/m2xK.
Twoje jedno skrzydło ma maxymalny rozmiar 900 mm x 2500 mm. Zakładając, że jest to rozmiar szyby jej powierzchnia wynosi 2.25 m2, którą mnożymy przez 35 kg i otrzymujemy wagę szyby zepsolonej równą 78,75 kg !!!

Z tego co pamiętam to standardowa wytrzymałość zawiasów okuć wynosi 120 kg. Są też dostępne okucia o ponadstandardowej wytrzymałości dochodzące do 180 kg.
Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości i innych.
Pozdrawiam

jareko
28-06-2010, 13:46
no i co z tego wynika Charlie?
wymiar szyby 725/2290 (1,66 mkw), waga tej szyby 44.4/12/4/12/4 k=0,7 wyniesie 71,7 kg i wraz z ościeżnicą nie przekroczy 120 kilo :) mało tego niewiele przekroczy 100 kilo więc...w czym jest problem?

ketiw86
28-06-2010, 15:51
jareko a ty po całej polscee montujesz okna jezierskiego?

jareko
28-06-2010, 21:29
produkt jest na tyle dobry że mogę sobie na to pozwolić a co?

ketiw86
29-06-2010, 10:26
to po co biuro w zg dzie zamawiałem jakos sie chyba to gryzie oknoplast ma wyłacznosc a wy sami sobie konkurencje robicie

jareko
29-06-2010, 11:25
??? a dokładnie co miałeś na myśli pisząc te słowa bo jakoś nie zrozumiałem :(

Jeśli miałeś na myśli to, że montuję po całym kraju, jakby konkurując z innym przedstawicielem z tego terenu to nic na to nie poradzę, że mając wielu klientów z polecenia tych, których obsługiwałem, życzy sobie bym im okna montował.
Warszawa i okolice to dziwny region ;) , stąd polecenia trafiają do całego kraju - wszak tu same "warszawiaki" mieszkają a na weekend jadą w rodzinne strony ;)

finlandia
29-06-2010, 11:35
to po co biuro w zg dzie zamawiałem jakos sie chyba to gryzie oknoplast ma wyłacznosc a wy sami sobie konkurencje robicie
Wyłączność ma zapewne na biura handlowe, a nie na obsługę klientów. A jeśli moja ciocia chciała dobre okna to pojechałem tam, gdzie normalnie nie działam. Bo Klient chciał mnie.
Mi jako sprzedawcy nie pasuje, że ktoś ze wspólnej sieci przyjeżdża na montaż na "mój" teren, ale... z drugiej strony zyskuje klient - nie tylko cenę /bo pewnie ona jest istotna/ ale zyskuje przede wszystkim lepsze starania sprzedawcy. Bo wkładam więcej wysiłku by nie stracić Klienta i dobrze go obsłużyć by nie poszedł do konkurencji.

kk50250
29-06-2010, 11:38
Finladnia byłeś może w czwartek albo w piątek na szkoleniu? Bo nie pamietam jakie mają być okucia w plastikach...kojarzysz może???

ketiw86
29-06-2010, 12:34
ciocia to moze wziasc raz no niech bedzie dwa razy ale jesli firma ma biuro w jakims miescie to chyba biuro firmy jak i montaz jest wizytówka firmy i chyba troszke sie to gryzie bo to tak jak by mówic ja ci je zamontuje i sprzedam bo oni to partacze albo ja jestem lepszy oknoplast ma zasade macie biuro nie ma konkurencji,a po to sa ludzie w firmie od sprawdzenie jakosci montazu itd itp aby ocenic czy partner montuje zgodnie z ich normami i zasadami .jesli nie to sie takim partnera dziekuje ... to chyba jest bardziej normalne niz handel i montaz obiazdowy

jareko
29-06-2010, 12:40
ale w czym masz problem?
Nie ma konkurencji ceną okien, powiem więcej, nie zdarzyło się by moja oferta była niższa od oferty jakiegoś punktu na danym terenie.
Klient dyktuje warunki - a nie Ty czy ja.
On wybiera dostawcę a jeśli jest coś nie halo - idzie wogóle do konkurencji - bo klienta tak naprawdę guzik obchodzi podział rynku w firmie.

bwojtek
29-06-2010, 12:43
oknoplast ma zasade macie biuro nie ma konkurencji,a po to sa ludzie w firmie od sprawdzenie jakosci montazu itd itp aby ocenic czy partner montuje zgodnie z ich normami i zasadami .jesli nie to sie takim partnera dziekuje ... to chyba jest bardziej normalne niz handel i montaz obiazdowy
To jest pobożne życzenie dealerów Oknoplastu a w życiu funkcjonuje to zupełnie inaczej.

wiki:)
29-06-2010, 18:07
jareko"Dla pracowni montaż w warstwie ocieplenia to przerost formy nad treścią, to tylko cyferki nic nie znaczące, dla świadomego klienta, znającego minimum z zakresu matematyki szkoły podstawowej to konkretne wyliczenia i oszczędności amortyzujące się w ciągu poniżej 10 lat przy założeniu identycznych cen nośników energii przez te lata."
- a te dane skąd masz ??
- montaż rozumiem wykonali pracownicy
w każdym razie gratulacje z matematykę i rewelacyjne wyliczenia zestawu.:wave:

Uderz w stół, a znawcy się odezwą.
"mam swoich pracowników" hahah ??? Ja też mam 6 i co z tego ? Ale sam nie boję się pracy fizycznej, klepanie w klawiaturę całymi dniami pozostawiam kobietom.
Wbijasz w głowy ludziom że tylko jedne okna "Jezierskiego" są SUPER. Ale czy to "fer" ???
Oooo... ktoś ma inne zdanie niż wy !
- Przecież to niemożliwe ! No przecież to my ( jareko, bwojtek, finlandia, T12345T mamy po kilka tysięcy postów ! To my ściągamy wiedzę z internetu ! To my trzęsiemy tym forum !
Jak ktoś może nasze opinie i "fachowość" podważać ???!!!
Przecież to my żyć bez klepania w klawiaturę nie możemy i to my się na tym znamy !!!
No co za bezczelny typ ten "pracownia" ! :jawdrop::bash:

Szanowny Panie

Dane pochodzą z programu PHPP jeżeli chodzi o oszczędności z tytułu montażu okien w strefie docieplenia. Audyt został wykonany dla całego budynku na etapie projektu, a potwierdzeniem skuteczności są zdjęcia wykonane kamerą termowizyjną w okresie ujemnych temperatur na zewnątrz budynku i dodatnich wewnątrz. Jeżeli tylko nie jesteśmy daltonistami to oczom naszym ukażą się te "wirtualne cyferki".

To czy ktoś mi wierzy, czy też śmieje się ze mnie mało mnie interesuje, bo to jego problem, nie mój.

Nie chcę ciągnąć tego tematu dalej, bo uważam, że każdy ma własny rozum, pieniądze i życie i niech robi, montuje, pracuje wg własnego uznania. Jeżeli natomiast, ktoś zaprzecza prawom matematyki i fizyki, to uważam za stosowne podjąć próbę skorygowania toku myślenia. Jeśli się uda to dobrze, kolejny dobry uczynek dla społeczeństwa, jeśli nie - też OK, przynajmniej próbowałem ...

Z pozdrowieniami,

Świadomy inwestor (nie sprzedawca, montażysta, producent, ekspert muratora, etc.)

wojgoc
29-06-2010, 23:36
Szanowny Panie

Dane pochodzą z programu PHPP jeżeli chodzi o oszczędności z tytułu montażu okien w strefie docieplenia. Audyt został wykonany dla całego budynku na etapie projektu, a potwierdzeniem skuteczności są zdjęcia wykonane kamerą termowizyjną w okresie ujemnych temperatur na zewnątrz budynku i dodatnich wewnątrz. Jeżeli tylko nie jesteśmy daltonistami to oczom naszym ukażą się te "wirtualne cyferki".
...

Z pozdrowieniami,

Świadomy inwestor (nie sprzedawca, montażysta, producent, ekspert muratora, etc.)
a co to za program PHPP???
do tej pory myslałemo sobie, że też jestem świadomym inwestorem...., jak zdecydowana większość budujących forumowiczów

wiki:)
30-06-2010, 07:24
a co to za program PHPP???
do tej pory myslałemo sobie, że też jestem świadomym inwestorem...., jak zdecydowana większość budujących forumowiczów

Witam,

Absolutnie nie uważam, że świadomy inwestor to jedynie taki, który buduje dom pasywny, niskoenergetyczny.

A program jest autorstwa poniższych instytucji:

http://www.pibp.pl

http://www.passiv.de

Przy czym zaznaczam, iż nie jest to program dla amatorów. Wykorzystują go osoby zajmujące się projektowaniem budynków pasywnych, niskoenergetycznych. Inwestor otrzymuje kompletny projekt z wyliczeniami z tego programu.

Pozdrawiam

jareko
30-06-2010, 07:59
gdzie później słyszy że to tylko nic nie znaczące cyferki i tym podobne bzdury hi hi hi jak to już na tej stronie ktoś znający się ;) na rzeczy powiedział

Charlie
30-06-2010, 08:20
historia ludzkości pokazuje, że zanegować można wszystko - nawet, że Ziemia jest okrągła a jednocześnie patrząc na kulistość Księżyca i Słońca :)

jareko
30-06-2010, 08:35
...Absolutnie nie uważam, że świadomy inwestor to jedynie taki, który buduje dom pasywny, niskoenergetyczny.....nie to miałem na myśli. Świadomy inwestor to taki, który mierzy siły na zamiary, który zdaje sobie sprawę z tego że decydując się na pewne rozwiązania taka decyzja wymusza pewne rozwiązania itd itd. np. decydując się na mechaniczna z Reku zdaje sobie sprawę ze nie powinien do takiego domu wstawić okien 3 komorowych z szyba 2,9 ;) lub w dach dać 10 cm wełny bo wydatek na wentylacje i reku za jego życia mu się nie zwróci lub wręcz nie zwróci mu się za "życia" jego chałupy
Świadomy Inwestor nie musi się znać na wszystkim ale musi mieć jakaś wizje swego domu i czego po nim oczekuje.
Świadomy Inwestor posiłkuje się wiedzą innych - albo odpłatnie wykorzystując całą rzesze doradców albo sam się dokształca czytając choćby to forum.
Świadomy Inwestor albo sam pilnuje kolejnych ekip albo wynajmuje do tego kogoś innego by mieć gwarancję prawidłowo wykonanych prac.
Świadomy Inwestor.............................

ulcia-dia
30-06-2010, 12:57
Witam, szukam opini na temat okien firmy Stolbit z pod Białegostoku. Może ktoś się może podzielić opiniami na temat jakości ich okien.

Hosaka
01-07-2010, 18:20
w ekstermalnej sytacji - TAK - peknie szyba!!! (oczywiscie - by nie bylo nie porozumien - mowimy o poprzeczce w drzwiach balkonowych) - Ale realnie rzadko sie to zdarza - po prostu skrzydlo jest wiotkie i bedziesz mial klopty z jego zamykaniem - juz nie zamkniesz trzymajac tylko klamka - bedziesz musial dociskac rekoma a poza tym haczyc ci bedzie latem w polowie wysokosci skrzydlo o oscieznice ale to jeszcze nie koniec - z biegiem czasu i dzialnia czynnika "t" (temperatury) zgrzewy ci sie odksztalca i zabraknie juz mozliwosci regulacji okuciami i trzeba bedzie wypierac skrzydlo szyba i co kilka lat tak czynic
Nie darmo ktos pewne zasady wypracowal by w imie estetyki go naginac - mnie cos takiego zrobili w KBE - po trzech latach juz regulacja sie skonczyla i teraz bawie sie co kilka lat podkladkami pod szyba by nie wymieniac calosci - ale tak tez mozna jak ktos sie uprze ( w moim wypadku - byla zona sie uparla - stad tez jest byla zona ;))

Rany zajęło mi kilkanaście godzin zanim znalazłem informację o belce poprzecznej na tym forum. ;) Nie chciałem zadawać pytania bo odrazu wiedziałem że zostanę zrugany że odpowiedź jest już na tym forum... :bash: masakra
Mości Panowie i szanowne Panie nie naskakujcie proszę na użytkowników którzy chcą sięzapytać o coś co już jest na forum. Nawet z wykorzystaniem wyszukiwarki jest to naprawdę czasochłonne i bardzo męczące. Nie dziwcie się. Jest tu ponad sto stron na każdej z nich jest kilkadziesiąt postów, przejżenie tego wszystkiego odstrasza. Szczególnie że około 60 procent postów to posty na temat, reszta to offtopic, prywatne pogaduchy o pogodzie itp. :)

Ja szukałem informacji przy jakich wymiarach drzwi balkonowych zaleca się montowanie belki poprzecznej a do jakiej wysokości można z niej zrezygnować. Zajęło mi to trochę czasu ale jeszcze nie mam pełnej odpowiedzi. Wiem tylko że przy 235 cm wyokości zaleca się belkę poprzeczną. Od jakiej wysokości? Jakiej szerokości? Przy dzisiejszej technologi i usztywnieniach. Zależy od firmy i rodzaju okna (inaczej rodzaju usztywnienia)? Napewno tak. Czy można prosić o coś więcej na ten temat?

Nadal szukam odpowiedzi na kolejne pytanie. Czy muszę wymieniać okna w bloku na takie same jakie mają pozostali mieszkańcy czy mogę zrezygnować z dwuskrzydłowego okna i zamontować jednoskrzydłowe. Zależy mi na dużym przeszlkeniu ponieważ są to okna o szerokości 140 cm, nie ma sensu wg mnie dzielić ich na dwuszkrzydłowe.
Podobno już było o tym na tym forum, więc życzcie mi powodzenia. Kolejne dwa dni z życia wyjęte. :rolleyes:
Chyba że ktoś się zlituje i podpowie co robić. Napewno już ktoś przerabiał ten temat przy swoim remoncie.

bdan
01-07-2010, 18:49
Też kiedyś czytałam chyba z tydzień, czy okno balkonowe musi mieć poprzeczkę (okno 240x240); w końcu odważyłam się zadać pytanie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?156577-okno-tarasowe-300cm.szr.-225cm.wys.&p=3998421#post3998421



Ps. Z tego co zauważyłam to Jareko :rolleyes: odpowiada na pytania choćby tysiąckrotnie zadane. Ale rzeczywiście przeczytać 250 stron o oknach to nierealne.

Hosaka
01-07-2010, 19:12
Dziękuję Ci bardzo bdan za linka.
Jestem nowy na tym forum ale już tu zostanę na zawsze. :wiggle: Bardzo dużo wiedzy do poczytania.
Szkoda że ten wątek tak się rozrósł. Pytanie było krótkie i konkretne a zrobiło się ponad sto stron. :)
Łatwiej się szuka odpowiedzi jak każdy zakłada nowy wątek z pytaniem a nie dopisuje się do czyjegoś tematu.
No cóż i tak mi się podoba.

jareko
01-07-2010, 19:26
poprzeczka
ciekawy temat, poruszany lata temu - fakt
Nie ma tak naprawdę jednej obligatoryjnej zasady jej stosowania gdyż nie ma jednoznacznie identycznych profili o takiej samej statyce, To co w jednym profilu przejdzie bez poprzeczki to w innym ja wymusza. Na pewno jest to dobre rozwiązanie w balkonach dwuskrzydłowych, trzyma wtedy za gębę oba skrzydła uniemożliwiając powstawanie "beczek" ale... ale znów wracamy do tego co napisałem wcześniej - nie we wszystkich profilach jest niezbędnie wymagana
Lekko kłoci się to z opinia kiedyś przeze mnie publikowaną. Dlaczego? Bo lepiej promować rozwiązania które sprawdzą się we wszystkich profilach niż mówić że coś jest na pewno możliwe. Jestem zwolennikiem poprzeczek :) nawet w sytuacji gdy nie są one niezbędnie konieczne

T12345T
01-07-2010, 19:47
Ja szukałem informacji przy jakich wymiarach drzwi balkonowych zaleca się montowanie belki poprzecznej a do jakiej wysokości można z niej zrezygnować. Zajęło mi to trochę czasu ale jeszcze nie mam pełnej odpowiedzi. Wiem tylko że przy 235 cm wyokości zaleca się belkę poprzeczną. Od jakiej wysokości? Jakiej szerokości? Przy dzisiejszej technologi i usztywnieniach. Zależy od firmy i rodzaju okna (inaczej rodzaju usztywnienia)? Napewno tak. Czy można prosić o coś więcej na ten temat?

Dla zdrowia (drzwi balkonowych) poprzeczka powinna być w nim zawsze, szczególnie jeśli to drzwi dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem. Katalogi systemowe pochodzące z okresu szyb niewklejanych nie przewidują odstępstw od tej zasady. Chcesz jednoskrzydłowe bez poprzeczki? Rozważyłbym opcje systemów z szybą wklejaną w skrzydło, tam Ci więcej ujdzie "na sucho".


Nadal szukam odpowiedzi na kolejne pytanie. Czy muszę wymieniać okna w bloku na takie same jakie mają pozostali mieszkańcy czy mogę zrezygnować z dwuskrzydłowego okna i zamontować jednoskrzydłowe. Zależy mi na dużym przeszlkeniu ponieważ są to okna o szerokości 140 cm, nie ma sensu wg mnie dzielić ich na dwuszkrzydłowe.

Rozumiem, to na czym Tobie zależy, ale...

1. Dlaczego chcesz psuć pewnie i tak średnio piękną architekturę budynku? Żeby była jeszcze mniej piękna?
2. Dlaczego naruszać coś tak nieistniejącego w Polsce jak prawa autorskie? (Tak, tak. Architektura budynku jest chroniona prawem autorskim)
3. Przeczytaj "Gwałt na architekturze..." (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/okna_pcv_gwalt_na_architekturze_czyli_wolnoc_tomku .php) , obejrzyj zdjęcia, a potem zrób jak uważasz

Pozdrawiam

jareko
01-07-2010, 21:40
polemizowałbym z tymi katalogami i obligatoryjnym wymogiem poprzeczki :)

salon_okien
01-07-2010, 22:15
gguzik
Schuco Si 82 Premium Ultra, profil pośredni, Rondo 103 mm pakiet 44.4/12/4/12/4 o k=0,6, Uw takiego okna =0,96
wykonalne bez przewiązki (poziomej poprzeczki) z gwarancja producenta (hmmm... nie wiem czy wszystkich ale jednego na pewno :) )
Coś handlowcy jednak niedouczeni :(

:)
Panie Jarku,
Jeżeli myślał Pan o nas to my okna 1800*2500 nie zrobimy :)

co do poprzeczki to zdania są podzielone.
jedni kategorycznie każą stosować inni twierdzą, że okno jest sztywniejsze bez poprzeczki,
jeszcze inni nieco oszczędzają na materiale i strandardowo pakiet robią na szybach 3mm - wtedy poprzeczka jest konieczna bo taki pakiet można stosować w bardzo ograniczonym zakresie.

pozdrawiam

bwojtek
01-07-2010, 22:25
:)
Panie Jarku,
Jeżeli myślał Pan o nas to my okna 1800*2500 nie zrobimy :)

:)
To mamy 2 wersje zdarzeń od jednego producenta... Szykuje się "OKNA J. prawdziwa historia" ;)

jareko
01-07-2010, 22:56
a to ciekawe :)
1900/2500 nie zrobicie to wiem :)
http://images41.fotosik.pl/306/334ec9b0ff4f241am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=334ec9b0ff4f241a)
ale 1800/2500 jest w abarytach akceptowalnych przez system
Proponowałbym zwrócić się do fabryki o plik "gabaryty nietypowe" i dopiero później wypowiadać się na FM :)
(przepraszam za jakość pliku - nie potrafię z PDF robić lepszego JPG :( )

jareko
01-07-2010, 23:12
bwojtku - nie zapowiada się żadna wojna na górze ;) ani "Okna J prawdziwa historia". Chyba zdążyłeś zauważyć, że jak już coś mówię o produktach firmy J to mówię :)
i nawet ciężar szyby P4 w wersji trzyszybowej nie przekroczy nośności nowych wzmocnionych zawiasów (zawiasy do 130 kilo - standardowe mają nośność 100 kg)

salon_okien
01-07-2010, 23:21
Dokładnie, żadna wojna się nie zapowiada.
Widzę, że ma Pan niezłe "wejścia" w fabryce, że trafiła do Pana wersja testowa :)
Człowiek uczy się z czasem i my też - dlatego w oficjalnej wersji tabel statycznych nieco inaczej to wygląda.

jareko
01-07-2010, 23:25
.....Czy muszę wymieniać okna w bloku na takie same jakie mają pozostali mieszkańcy czy mogę zrezygnować z dwuskrzydłowego okna i zamontować jednoskrzydłowe. Zależy mi na dużym przeszlkeniu ponieważ są to okna o szerokości 140 cm, nie ma sensu wg mnie dzielić ich na dwuszkrzydłowe.....
Zacznijmy od tego, że na remont w świetle prawa, powinieneś mieć zgodę administratora budynku :( (o ile wiem, tego przepisu chyba jeszcze nie zmieniono).
Już kolega Test odpowiedział - projekt architektoniczny, ze szczególnym uwzględnieniem wyglądu elewacji jest objęty prawami autorskimi. Właściwie każdy zmieniający wygląd elewacji (np, inne podziały okien) powinien najpierw uzyskać zgodę architekta danego obiektu. Praktyka jest inna co widać na lewo i prawo - jak zmiany zaczynają szpecić budynki. Majac prawo po swojej stronie architekt, administrator czy spadkobiercy architekta mogą zmusić cie do przywrócenia pierwotnego stanu elewacji.

hiob
01-07-2010, 23:36
Witam.
Z racji, że zacząłem niedawno budować dom i jestem dopiero na etapie fundamentów, chciałbym w kilku sprawach dotyczących okien poradzić się specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży okiennej.
Kwestia okien w moim wypadku, to sprawa przyszłości, ale wydaje mi się, że warto tymi sprawami zainteresować się już teraz, gdyż na tym etapie mam wpływ na wiele rzeczy.
I tak, najbardziej nurtuje mnie sprawa okna tarasowego i balkonowego, bo reszta to okna, z którymi nie powinno być problemów konstrukcyjnych (wszystkie nie przekraczają 150 cm wysokości w otworze okiennym, a najszersze ma 270 cm szerokości).
W projekcie mam okno tarasowe dwuskrzydłowe 150 x 235 cm oraz okno balkonowe dwuskrzydłowe 180 x 235 cm.
1. Czy uzasadnionym działaniem byłoby zmniejszenie wysokości obu okien do 220 cm? Nie zależy mi zupełnie na wysokości 235 cm i mógłbym zlecić ekipie budowlanej zmniejszenie wysokości do 220 cm.
2. Przy oknie tarasowym muszę wziąć pod uwagę, że z okna będzie korzystać osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. To obliguje mnie do kupna okna z niskim progiem. Zdaję sobie również sprawę z tego, że te 150 cm szerokości przy dwóch (równych?) skrzydłach, to trochę za mało, zakładam więc, że zwiększę szerokość do 160 cm (na szersze raczej nie mogę sobie pozwolić). Sprawę dodatkowo, przynajmniej wg mnie, komplikuje fakt, że jest to jedyne okno w pomieszczeniu - chodzi o możliwość uchylania bądź ograniczonego otwierania okna w jakiś bezpieczny sposób.
Czy takie okno jest w ogóle wykonalne, czy takie rzeczy to tylko w Erze :-). Jeśli tak, to w jakiej formie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

jareko
01-07-2010, 23:50
Niski próg w drzwiach dwuskrzydlowych ma w swojej ofercie Oknoplast - inna sprawą są jego walory użytkowe - niestety szczelność jest... o jest jaka jest
Spora część producentów ograniczyła się do niskiego progu tylko w drzwiach jednoskrzydłowych
Ale do rzeczy
Dla wielu profili przekroczenie wysokości 220 dla lepszych 230 powinno owocować zamianą skrzydła okiennego na skrzydło pośrednie. Inną sprawą jest czy firmy się do tego stosują. Taka zamiana powoduje wzrost ceny okna - po prostu profil jest droższy jak i wzmocnienie w nim także dlatego też chyba warto, celem obniżenia kosztów, zejść z wysokością do 220

Jani_63
02-07-2010, 01:54
(...) Czy muszę wymieniać okna w bloku na takie same jakie mają pozostali mieszkańcy czy mogę zrezygnować z dwuskrzydłowego okna i zamontować jednoskrzydłowe. Zależy mi na dużym przeszlkeniu ponieważ są to okna o szerokości 140 cm, nie ma sensu wg mnie dzielić ich na dwuszkrzydłowe.

Znajomi mieli podobny problem.
Administracja zgodziła się na wstawienie okna jednoskrzydłowego pod warunkiem że w szybach będą szprosy wizualnie odwzorowujące stare okno.
Wygląd elewacji nie został w tym układzie zakłócony.

bwojtek
02-07-2010, 07:29
Widzę, że ma Pan niezłe "wejścia" w fabryce, że trafiła do Pana wersja testowa :)
Człowiek uczy się z czasem i my też - dlatego w oficjalnej wersji tabel statycznych nieco inaczej to wygląda.
Na rysunku widnieje data 15.02.2008 więc tabela to żadna nowość. Jak rozumiem oficjalna wersja jest inna i ten rozmiar nie jest wykonywany? Czyli tylko u Jareko można taki balkon zamówić? Dziwne:rolleyes:

bdan
02-07-2010, 07:49
poprzeczka

poprzeczka -nie we wszystkich profilach jest niezbędnie wymagana


Jareko rozwiń prosze temat profili i poprzeczek. Pytajac o takie okno w salonie jak mamy byc pewni, że dane okno może byc wykonane bez przewiązki. Może jakieś zdjęcie, choć zdaje sobi sprawę, że do tego okna do srodka potem nie zajrzymy ale będziemy chociaż wiedziec o co chodzi i o co pytać

Charlie
02-07-2010, 08:46
poprzeczka jest nazywana fachowo szprosem konstrukcyjnym czyli takim, który ma wpływ na konstrukcję - kłania się statyka. W wielu przypadkach można ominąć stosowanie zastępując większą grubością szyby zespolonej.
Np. zamiast budowy 4/16/4 stosuje się 6/16/6 lub P4/16/6.

Pod względem estetyki dla wyglądu elewacji to w mojej opinii brak poprzeczki/szprosu konstrukcyjnego jest mocno korzystny.

bdan
02-07-2010, 10:21
większą grubością szyby zespolonej.
Np. zamiast budowy 4/16/4 stosuje się 6/16/6 lub P4/16/6.

Pod względem estetyki dla wyglądu elewacji to w mojej opinii brak poprzeczki/szprosu konstrukcyjnego jest mocno korzystny.


Czyli pytam jaka szyba ; 4/16/4 - to grubości szyb w mm, czy coś innego; a to P4 ? Wybacz, ale jeszcze tak daleko nie jestem w edukacji. Jestem na poziomie "0" i edukacja okienna jest przewidziana w najbliższym czasie.

jareko
02-07-2010, 10:27
....Czyli tylko u Jareko można taki balkon zamówić? Dziwne:rolleyes:jasne, bo Jareko ma chody wszędzie hi hi - oczywiście żartuję sobie. Do dziś posiadałem tylko taką tabelę i na jej podstawie przyjmowałem do realizacji zamówienia klientów. Na serio nie jestem w żaden sposób wyróżniany i obowiązują mnie takie same zasady jak innych.

IVO333
02-07-2010, 22:43
poprzeczka jest nazywana fachowo szprosem konstrukcyjnym czyli takim, który ma wpływ na konstrukcję - kłania się statyka. W wielu przypadkach można ominąć stosowanie zastępując większą grubością szyby zespolonej.
Np. zamiast budowy 4/16/4 stosuje się 6/16/6 lub P4/16/6.

Pod względem estetyki dla wyglądu elewacji to w mojej opinii brak poprzeczki/szprosu konstrukcyjnego jest mocno korzystny.

A jak grubsze szkło rekompensuje brak przewiązki? Proszę o wyjaśnienie bo nie ogarniam.

Pozdrawiam

bwojtek
04-07-2010, 15:42
A jak grubsze szkło rekompensuje brak przewiązki? Proszę o wyjaśnienie bo nie ogarniam.
Też nie bardzo rozumiem... Rolą przewiązki jest zapobieganie powstaniu "banana" w kierunku ramy. Grubsza szyba nic tu nie da. Za to jak ktoś wkleja szyby i ma to tego sprzęt to wystarczy przykleić szybę w połowie wysokości na odcinku kilkunastu cm i przewiązka staje się zbędna.

iprk
04-07-2010, 22:37
Niski próg w drzwiach dwuskrzydlowych ma w swojej ofercie Oknoplast - inna sprawą są jego walory użytkowe - niestety szczelność jest... o jest jaka jest
Spora część producentów ograniczyła się do niskiego progu tylko w drzwiach jednoskrzydłowych
Ale do rzeczy
Dla wielu profili przekroczenie wysokości 220 dla lepszych 230 powinno owocować zamianą skrzydła okiennego na skrzydło pośrednie. Inną sprawą jest czy firmy się do tego stosują. Taka zamiana powoduje wzrost ceny okna - po prostu profil jest droższy jak i wzmocnienie w nim także dlatego też chyba warto, celem obniżenia kosztów, zejść z wysokością do 220


jareko - mam podobny problem - drzwi tarasowe o wymiarach szer. 285 wys. 235, chciałbym je skomponować jako dwuelementowe bez poprzeczki, przesuwne z niskim progiem (jedna z części może być stała). Wtedy pakiet 3-szybowy jak rozumiem nie jest już takim problemem (dla części zabudowanej - nieprzesuwnej chyba bez znaczenia), dla częsci przesuwnej brak obciążenia zawiasów, które są zastąpione prowadnicami. To taka moja koncepcja - proszę o fachową poradę na co zwrócić uwagę, jaki system wybrać, czy ewentualnie ograniczyć wymiary (np. wysokość)?? Z góry dzięki za odpowiedź!

magaol
05-07-2010, 09:34
Witam wszystkich forumowiczów!!

Mieszkanie kupione i remont czas zacząć!! Chcę go rozpocząć od wymiany okien, ale kompletnie nie mam pojęcia jakie te okna mają być. Mieszkanie jest w bloku, z centralnym ogrzewaniem, bardzo ciepłe w zimie-podobno, usytuowane przy ulicy w centrum miasta.
Na co powinnam zwrócić uwagę wybierając okna??Czym sie kierować przy ich wyborze??
Sprzedawcy w salonach okiennych polecają każdy swoje, więc trudno być obiektywnym.
Bardzo proszę o pomoc!!

kadargo
05-07-2010, 13:09
magaol

Hmm..Centrum miasta....Czy jest spory hałas jak tak to pomyśl o szkleniu wyciszającym, jeżeli nie jest to potrzebne , możesz pomyśleć o wkładach 3 szybowych.
Zwróć uwagę na profil, tak aby był odpowiedniej głębokości, aby był wykonany z profili w klasie A , czyli żeby ścianki zewnętrzne miały grubość min. 3 mm , miał odpowiednie wzmocnienie, aby producent którego są okna miał wyrobioną opinie wśród lokalnych klientów. Zasięgnij opini o sprzedawcy-montażyście , tak aby nie było tak, że okna są dobre, a montażyści spod ciemnej gwiazdy.
I zwróć uwagę na to co otrzymujesz za ustaloną cenę, a nie wybieraj ceny. Co jest nagminne wśród klientów.
Co do producenta to niestety musisz wybrać sam.

zielarka
05-07-2010, 13:52
Witam wszystkich:)

Podobnie jak magaol czeka mnie wymiana okien w mieszkaniu. I jak większość forumowiczów nie wiem co wybrać. Mieszkanie w bloku, środkowe, na parterze więc generalnie "mam ciepło" ze wszystkich stron. Chciałam kupić dobre okna, bo mam zamiar korzystać z nich długo. Postanowiłam zainwestować w okna z "trzema szybami" (wybaczcie, że nie używam języka fachowego, ale w sprawach budowlanych naprawdę jestem zielona). Jednak w odwiedzanych przeze mnie salonach wszyscy sprzedawcy odradzali mi ten zakup, tłumacząc, że nie ma on sensu i do mojego mieszkanka jak jeden mąż proponowali zwykłe okna (dwie szyby). Jeden sprzedawca tłumaczył, że w takim bloku to przez mury będzie "uciekało" więcej ciepła niż przez najprostsze okna. Nie wiem co o tym myśleć. Może jakieś rady?

kadargo
05-07-2010, 14:26
zielarka

To Ty może zamiast mieszkania w bloku powinnaś kupić sobie domek składający się z samych okien....Będzie cieplej .....To taki żart....
Czego byśmy nie robili to i tak okna będą najzimniejszą częścią ściany.
Mieszkanie w bloku. Blok albo jest już ocieplony albo będzie - tylko zgaduję... Zainwestuj w okna z 3 szybami o jak najmniejszym współczynniku U.
Teraz troszkę reklamy .......Tutaj masz kalkulator energetyczny http://www.uvalue.ms.pl/ wejdż na - Oblicz oszczędności na ogrzewaniu i porównaj okna z 2 szybami i z 3 szybami - wypełnij tabelkę , wybierz źródło ogrzewania . Ważne jest to, że nie uwzględniono wzrostu cen, jak pisał jareko na pewno się opłaca.
Znajdź takiego producenta i dealera który będzie wiedział o czy mówi, bo stwierdzenie - że w takim bloku to przez mury będzie "uciekało" więcej ciepła niż przez najprostsze okna - jest bzdurą.
Powodzenia

magaol
05-07-2010, 14:28
Kadargo...dzięki wielkie.
Czarna magią są dla mnie terminy typu okna pięciokomorowe, a może trzykomorowe, profil taki a może inny...to nie do ogarnięcia:-)

kadargo
05-07-2010, 14:42
magaol

Tak czytam co Ci odpisałem i jeszcze powinienem dodać, że głębokość - grubość profilu to minimum 70 mm.
A jak to jest nie do ogarnięcia to dobre okna produkują : JEZIERSKI , AVANTE, OKNOPLAST KRAKÓW , Bracia Bertrandt , tych znam
mają dobre produkty mogę śmiało polecić. Niestety Ty musisz to ogarnąć.

Hej

PS. Przez skromność nieskromnie na samym końcu polecam M&S....

dorota78
06-07-2010, 08:31
Witam Wszystkich,

po przeczytaniu sporej ilości informacji jakie zamieściliście na tym forum, zaznaczam bezcennych informacji, mam takie małe zapytanie odnośnie okien. Zdecydowaliśmy sie na okna z 3 szybami, z Termo Profilu z Wodzisławia Śląskiego. Okna białe, szara uszczelka, 5-komorowe, profil: Brugmann, okucia: Winkhausa, szerokość ścianki: 2,8mm (klasa A), szerokość profila 72mm do tego listwa podparapetowa, eliminacja błędnego położenia klamki, ciepła ramka, klamka aluminiumcałym obwodzie ramy. Okien mamy w całym domu 22szt, więc zależy nam aby były jak najcieplejsze. Szklenie: Climatop U=0,6. Szyby 4/12/4/12/4. Czy jednak nie powinno być szyby niskoemisyjnej w tym zestawie? Zastanawiam się też nad ramą okna, czy ten plastik nie powinien być bardziej śliski, bo wydaje mi się taki satynowy w dotyku i zastanawiam sie czy nie będzie się do ramy zbytnio brud przyczepiał i przez to niezczernieją mi te okna na zewnątrz w szybkim tempie. Okna mają być montowane na śruby, montażysta stwiedził że są lepsze niż kotwy?

bwojtek
06-07-2010, 10:14
Szyby 4/12/4/12/4. Czy jednak nie powinno być szyby niskoemisyjnej w tym zestawie?
Szkło niskoemisyjne jest na pewno i to 2 szt. Jeżeli jednak budowa wkładu jest faktycznie taka (ramki 12mm) i napełnienie argonem to raczej Ug masz 0,7!

tribalrs
06-07-2010, 10:40
Witam Wszystkich,

po przeczytaniu sporej ilości informacji jakie zamieściliście na tym forum, zaznaczam bezcennych informacji, mam takie małe zapytanie odnośnie okien. Zdecydowaliśmy sie na okna z 3 szybami, z Termo Profilu z Wodzisławia Śląskiego. Okna białe, szara uszczelka, 5-komorowe, profil: Brugmann, okucia: Winkhausa, szerokość ścianki: 2,8mm (klasa A), szerokość profila 72mm do tego listwa podparapetowa, eliminacja błędnego położenia klamki, ciepła ramka, klamka aluminiumcałym obwodzie ramy. Okien mamy w całym domu 22szt, więc zależy nam aby były jak najcieplejsze. Szklenie: Climatop U=0,6. Szyby 4/12/4/12/4. Czy jednak nie powinno być szyby niskoemisyjnej w tym zestawie? Zastanawiam się też nad ramą okna, czy ten plastik nie powinien być bardziej śliski, bo wydaje mi się taki satynowy w dotyku i zastanawiam sie czy nie będzie się do ramy zbytnio brud przyczepiał i przez to niezczernieją mi te okna na zewnątrz w szybkim tempie. Okna mają być montowane na śruby, montażysta stwiedził że są lepsze niż kotwy?

Te okna mają być białe? Zostałes poinformowany o "pochodzeniu" profilu, czyli faktu że jest wykonany z koekstruzji? Który z tych systemów brugmannowskich wybierzesz? na stronie producenta jest ich kilka, różnią się chociażby zbrojeniem. Jestem niezmiernie ciekaw, czy producent faktycznie zamawia rózne rodzaje zbrojeń do różnych okien?
Potrójny wkład szybowy ma swoje plusy (energooszczędność), ale i minusy (jest zdecydowanie większym obciążeniem dla okuć).
Co do sposobu zamontowania, to wysokie balkony dobrze jest zadyblowac- to fakt. W przypadku "standadrowych" okien raczej takiej potrzeby nie widzę.
Ale to oczywiście tylko moja opinia;)
Pozdrawiam

dorota78
06-07-2010, 12:01
dzięki za odpowiedź. Czyli wynika z tego, że przedstawiciel nie do końca wie czym handluje. Poprosiłam go, aby na przekroju pokazał mi która z 3 szyb jest niskoemisyjna, a on na to że żadna z nich. No i się troche pogubiłam, czy to wogóle jest możliwe. A co do ciężaru, to stwierdził, że gdyby okno tego nie wytrzymywało to firma nie dawała by 2 lat gwarancji na szybę i 5 lat gwarancji na rame.

anatol1974
06-07-2010, 12:17
Witam Wszystkich Poszukujących.
Dorzucę jeszcze od siebie dwa słowa, gdyby ktoś był wrażliwy również na problem ekologii. Polecam okna firmy POL SKONE, ponieważ producent jako jeden z nielicznych na rynku posiada certyfikat FSC oraz została niedawno wyróżniona tytułem „Zielonej Marki” . W swojej ofercie posiada na przykład okno EC 90 - współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,77(W/m2K) dla okna 1,23 x 1,48 [m], a zastosowany pakiet trzyszybowy o współczynniku 0,5 W/m2K gwarantuje znaczną energooszczędność.
Pozdrawiam i polecam.

kadargo
06-07-2010, 16:28
dzięki za odpowiedź. Czyli wynika z tego, że przedstawiciel nie do końca wie czym handluje. Poprosiłam go, aby na przekroju pokazał mi która z 3 szyb jest niskoemisyjna, a on na to że żadna z nich. No i się troche pogubiłam, czy to wogóle jest możliwe. A co do ciężaru, to stwierdził, że gdyby okno tego nie wytrzymywało to firma nie dawała by 2 lat gwarancji na szybę i 5 lat gwarancji na rame.

Może to nowicjusz i improwizuje....dwie z tych szyb muszą być niskoemisyjne. Chyba, że to chłyt małketingowy i jak klient pyta o okna z 3 szybami to je dostaje.
Miały być 3 to są ...Hahhaa.. Co to za gwarancja 2 lat na wkłady..coś podejrzane..Hmmm..
Co do ciężaru to nie jest tak do końca jak pisze tribalrs , zawiasy mają swoją wytrzymałość i jak producent się pilnuje to nie zrobi okien ponad ich wytrzymałość.
Także nie jest tak żle...Może znajdź lepszego doradcę / sprzedawcę....

Hej

tribalrs No witam bojownika o Wolność Trójki.....A kartki wysyłałeś.....? Miejmy nadzieję, że teraz wywalą tych co się, mówiąc delikatnie, wprosili.

tribalrs
06-07-2010, 16:28
dzięki za odpowiedź. Czyli wynika z tego, że przedstawiciel nie do końca wie czym handluje. Poprosiłam go, aby na przekroju pokazał mi która z 3 szyb jest niskoemisyjna, a on na to że żadna z nich. No i się troche pogubiłam, czy to wogóle jest możliwe. A co do ciężaru, to stwierdził, że gdyby okno tego nie wytrzymywało to firma nie dawała by 2 lat gwarancji na szybę i 5 lat gwarancji na rame.

Nie chodzi o gwarancję, bo tej udziela każdy, nawet Dobroplast :D
Rama ani szyba nie stracą swoich walorów po 5 latach, ale kto wymienia okna co 5 lat?
Bzdurne tłumaczenie. Gdybym budowal dom, to zmiast potrojnych wkładów szybowych, zainwestowałbym parę zlotych więcej w montaż na taśmach. Jakoś mnie to bardziej przekonuje. I przy okazj idaje gwarancję dobrego montazu, bo byle jaki monter nie podejmie się takiego zadania.

kadargo
06-07-2010, 17:08
Nie chodzi o gwarancję, bo tej udziela każdy, nawet Dobroplast :D
Rama ani szyba nie stracą swoich walorów po 5 latach, ale kto wymienia okna co 5 lat?
Bzdurne tłumaczenie. Gdybym budowal dom, to zmiast potrojnych wkładów szybowych, zainwestowałbym parę zlotych więcej w montaż na taśmach. Jakoś mnie to bardziej przekonuje. I przy okazj idaje gwarancję dobrego montazu, bo byle jaki monter nie podejmie się takiego zadania.

Łączy na 3 ....Ale się z Tobą nie zgodzę wkłady 3 szybowe w domu w tej chwili to na pewno rzecz opłacalna....ale oczywiście każdy ma swoje przemyślenia....montaż na taśmy to dobra rzecz....w tym się zgadzamy...

jareko
06-07-2010, 18:15
....Gdybym budowal dom, to zmiast potrojnych wkładów szybowych, zainwestowałbym parę zlotych więcej w montaż na taśmach. ....Czyżbś także uległ marketingowi zapominając o własnych przemyśleniach i doświadczeniu???
"Ciepły montaż" - świetny chwyt marketingowy ale totalnie kłamliwy - gdyby nazwali go "szczelnym montażem" to bym się nie burzył a tak to robią ludziom wodę z mózgu.
Całe szczęście klienci lepiej potrafią liczyć i dla niech szyb k=0,5 ma ekonomiczne uzasadnienie. Twoja teoria przypomina mi czasy wprowadzania szyb z powłokami nisko emisyjnymi - konkurencja nie mająca takiego asortymentu, zmieniającego k=2,9 na k=1,6 tez twierdziła że nie ma to sensu.