PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

gzeho
07-07-2010, 10:09
Cześć wszystkim. Podepnę sie pod temat bo .... ja też szukam dobrych okien. Okna będą wymieniane w przedwojennej kamienicy i mają byc drewniane (jedno jest dwuskrzydłowe balkonowe). Ze względu na inne okna, muszą mieć szprosy. Mieszkanie jest w dośc głośnej okolicy, więc szukamy czegoś naprawdę cichego. Nie jest tych okien dużo, więc przede wszystkim bardzo zależy nam na wysokiej jakości, parametrach akustycznych i termicznych. Poradzicie dobrego producenta?
Pozdrawiam

dorota78
07-07-2010, 11:24
więc jeszcze inaczej, czy ma sens kupowanie okien z 2 szybami U=1,0 i do tego dokupienie termoramek? Czy to ograniczy ucieczkę ciepła przez te okna? Niestety jak podokładali mi do tych okien z 3 szybami termoramki to sporo mi cena za te okna skoczyła. Albo czy kupić okna z 3 szybami bez termoramek, czy jednak jak już planować oszczędność energii to brać komplet razem z ramkami?

zielarka
07-07-2010, 11:32
zielarka

To Ty może zamiast mieszkania w bloku powinnaś kupić sobie domek składający się z samych okien....Będzie cieplej .....To taki żart....
Czego byśmy nie robili to i tak okna będą najzimniejszą częścią ściany.
Mieszkanie w bloku. Blok albo jest już ocieplony albo będzie - tylko zgaduję... Zainwestuj w okna z 3 szybami o jak najmniejszym współczynniku U.
Teraz troszkę reklamy .......Tutaj masz kalkulator energetyczny http://www.uvalue.ms.pl/ wejdż na - Oblicz oszczędności na ogrzewaniu i porównaj okna z 2 szybami i z 3 szybami - wypełnij tabelkę , wybierz źródło ogrzewania . Ważne jest to, że nie uwzględniono wzrostu cen, jak pisał jareko na pewno się opłaca.
Znajdź takiego producenta i dealera który będzie wiedział o czy mówi, bo stwierdzenie - że w takim bloku to przez mury będzie "uciekało" więcej ciepła niż przez najprostsze okna - jest bzdurą.
Powodzenia

Wielkie dzięki kadargo:)
Chciałabym zamieszkać w szklarni bo lubię jak jest jasno w mieszkaniu;) ale nie mam takiej możliwości (przynajmniej na razie):)
Dzięki za wyjaśnienie sprawy. Tak swoją drogą jakie okna mógłbyś polecić? A możne znasz dobrą firmę z Jaworzna (woj. śląskie). Będę baaaardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

selenka
07-07-2010, 11:46
Witam wszystkich forumowiczów :)

Ja zakupiłam okna w firmie Abatex, którą stanowczo wszystkim odradzam i mam do was pytanie,ponieważ na oknach się nie znam. Okna zamontowane miałam już pod koniec zeszłego roku i Panowie z firmy Abatex dosyć często przyjeżdżają regulować te okna ( oczywiście po wezwaniach) i twierdzą, że normalne jest takie regulowanie okien i to, że one się opuszczają nie domykają itp. Chciałam się zapytać czy to jest faktycznie możliwe czy poprostu zrobili coś źle. Ja nigdy osobiście się nie spotkałam z taką sytuacją żeby okna przez cały okres ich użytkowania trzeba było regulować. Jeżeli ktoś z was zna się trochę w tym temacie to bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam

kadargo
07-07-2010, 12:18
zielarka

Tak jak pisałem wcześniej znam okna firm JEZIERSKI , AVANTE, OKNOPLAST KRAKÓW , Bracia Bertrandt , M&S i są ok.
Więcej może podpowie jareko , on jest bardziej obeznany.

jareko ,

Szczelny montaż daje nam też Ciepły montaż ponieważ nie dostaje się do środka zimne powietrze, przynajmniej ja tak to widzę.
Ja w Swoim domu mam na szczytach folię wiatroizolacyjną i się sprawdza. To myślę, że w przypadku okien działa tak samo.
Czy koszty są duże. Ja taką taśmę sprzedaję klientom po kosztach za ok. 6 zł mb. Zawsze to jest szczelniej...

dorota78

Moja rada....znajdź innego sprzedawcę......

kadargo
07-07-2010, 12:23
selenka

Prawdopodobnie trzeba przedystansować wkład szybowy - czyli odpowiednio ułożyć w skrzydle. Wyciąga się wtedy listwy przyszybowe i koryguje położenie wkładu. Jeżeli jest to źle zrobione skrzydło będzie cały czas opadało...

jareko
07-07-2010, 12:45
dorota78 - cofnij się kilka stron wstecz - są tam podane przeze mnie wyliczenia różnic w Uw całego okna dla pakietu jedno i dwukomorowego, dla ramek ze stali aluminium czy tworzywa i podejmij decyzję. Powiem szczerze, nie chce mi się tego co kiedyś już publikowałem szukać czy jeszcze raz tego obliczać by komuś udowodnić, że ideałem jest połączenie pakietów dwukomorowych z ciepłą ramką
Od dawna na tych stronach promuje się rozwiązania energooszczędne i zawsze słyszy się w odpowiedzi - koszta, koszta koszta. Budujesz chałupę dla siebie czy na wynajem? Jeśli dla siebie to nie patrz krótkowzrocznie ściubiąc każdą złotówkę w tym momencie bo czkawka ci się odbije w kosztach ogrzewania. KAŻDE rozwiązanie energooszczędne w oknach ma krótkoterminowy czas zwrotu - nawet w wersji z nawiewnikami czy przy wentylacji grawitacyjnej odpowiednio skompensowanej (jest tu cudowny watek o niej - warto poczytać)
Dla mnie - powiem brutalnie i wprost - głupotą jest w dzisiejszych czasach kupować sobie do własnego domu pakiety jednokomorowe z zimną bądź ciepła ramką. To nic nie daje poza chwilową radością, że kupiliśmy taniej niż u konkurencji która np. w standardzie ma ciepłą ramkę czy tez pakiety o k=0,5 w atrakcyjnych dopłatach. Ale to nie ja będę później płacił za Was rachunki za ogrzewanie.

Kadaro - nie neguję zastosowania taśm ale nie będę wciskał klientom kitu, że jest to "ciepły montaż" czy też że ejst to jedynie słuszny sposób montażu - tak jak to wielokrotnie jest czynione. Szczelność gwarantuje ci także prawidłowo wykonany montaż tradycyjny, bez taśm czy folii, prawidłowo później otynkowany. Natomiast większość podnosi przy porównanich sytuacje tak jakby ludzi glifów nie tynkowali i permanentnie lali wodę na połączenie ściany z ościeżnica - wtedy faktycznie - masz racje, tylko i wyłącznie folia Cie przed zawilgoceniem zabezpieczy. W normalnie eksploatowanej chałupie, przy prawidłowym wykonaniu tynków (listwa dylatacyjna czy akrylowanie styku tynku z oknami) oba rozwiązania gwarantują szczelność przez dziesięciolecia.

znalazłem coś takiego :)
http://www.oknonet.pl/okna/uslugi/montaz_okien/news,8116.html
http://www.oknonet.pl/okna/uslugi/montaz_okien/news,4468.html
echhh....kiedyś miało się wenę do pisania ;)

jareko
07-07-2010, 12:52
znalazłem i nie było to trudne hi hi hi - strona 371
poczytaj, przemyśl, podejmij decyzję

Charlie - dla wymiaru 1230 / 1480 masz następujące wyliczenia Uw

Profil Schuco CT 70 z szyba 1,0 => Uw=1,23
Profil Schuco CT70 z szyba 0,5=> Uw=0,89
Profil Schuco Si82 Premium Ultra z szybą 0,5=> Uw=0,80
Profil Schuco Si82 Exclusive z szybą 0,5=> Uw=0,81

pracownia - specjalnie dla ciebie dla okna o tych samych wymiarach
CT70 z szybą k=0,7=> Uw=1,03
CT70 z szyba k=0,5=> Uw=0,89
Różnica niewielka ale nie wciskaj ludziom kitu,że jest to pic na wodę.

i jeszcze dalej zabawy ciąg dalszy - zamiana cieplej ramki Swispacer (tworzywowej) na ramkę ze stali
CT70 z szybą k=1,0=> Uw=1,26
CT70 z szybą k=0,7=> Uw=1,05
CT70 z szybą k=0,5=> Uw=0,92

jareko
07-07-2010, 13:07
ostatnio potencjalny klient (wątpię by stał się ostatecznie klientem), z którym prowadzę ożywioną dyskusje na temat jego okien, zdziwiony został ogromnie, jak usłyszał że profile aluminiowe, nawet te najcieplejsze, są o wiele zimniejsze od drewna czy PVC. Żył w błogiej nieświadomości że różnice nie są aż tak powalające.
Żaden handlowiec mu tego nie uzmysłowił. A cała dyskusja zaczęła się oczywiście od kosztów ;) Na tym skupiał się cały czas.
I powiem szczerze - też jedno mnie zaskoczyło. Ktoś przedstawił mu ofertę na wszystkie okna w ciepłym aluminium tańsze od okien w PVC.
Pomijam już kwestię tego, że znalazło się wielu oferentów, którzy bez mrugnięcia okien chcą przyjąć do realizacji w PVC wielką konstrukcje 330/580 z dolną częścią z drzwiami balkonowymi z ruchomym słupkiem i normalnymi szybami. Ciekawe jak się poczuje ten na którego takie pęknięte szkło spadnie z 5 metrów - przeżyje czy nie? Bo tak jak ma napisane w stopce Charlie - szkło to świetny biznes - bo się tłucze :)
A mnie w tym momencie zawsze staje przed oczami klient z Michałowic pod Warszawą. Zamówił sobie w latach 90-tych podobną konstrukcję, zrobili mu ją, a co :) mieliby nie zarobić. Następnego dnia po montażu już nie mógł otwierać drzwi, całość pod naporem wiatru uginała się tak, że bał się do tego "czegoś" zbliżyć, wygrał sprawę sądową, znów wybrał najtańszą ofertę w PVC i znów sprawa trafiła do sądu. Powiecie zapewne, że ciągle ma nowe okna hi hi hi - guzik ma a nie okna, ma "coś" z czego nie korzysta i ciągle strach czy wiatr mu tego do środka nie wepchnie.

Pchełek - znasz dalsze losy tego klienta? Wygrał sprawę z kolejną firmą czy dalej się sądzi?

T12345T
07-07-2010, 13:12
Czyżbś także uległ marketingowi zapominając o własnych przemyśleniach i doświadczeniu???
"Ciepły montaż" - świetny chwyt marketingowy ale totalnie kłamliwy - gdyby nazwali go "szczelnym montażem" to bym się nie burzył a tak to robią ludziom wodę z mózgu.

Jareko, ten montaż to nie powinien nazywać się ani "ciepłym", ani "szczelnym", a tak jak chcą tego producenci materiałów do tego typu montażu - czyli "montażem warstwowym". Nazwa "ciepły montaż" , ten jak to powiadasz chwyt marketingowy pochodzi wyłącznie od sprzedawców i montażystów okien, więc jeśli ktoś komuś coś, to właśnie oni :-). (Co wcale nie oznacza, że nie masz racji protestując. Też jestem zdania, że taśmy lub folie nie poprawią wartości współczynnika przenikania ciepła w obrębie szczeliny dylatacyjnej, choć pomogą go utrzymać w dłuższym okresie czasu, a lepsza szczelność zarówno w zakresie infiltracji powietrza jak i wilgoci będzie na pewno.) Reasumując mówmy o "montażu warstwowym", który można prawidłowo wykonać przynajmniej na kilka różnych sposobów.

Pozdrawiam

jareko
07-07-2010, 13:18
i który jest nagminnie chrzaniony przez większość ekip - w szczególności gdy mamy do czynienia z montażem w warstwie ocieplenia bo.... bo wysadzają okna poza mur, nawet jeśli stosują sprawdzone elementy podpierające dają tylko folię i.... pozostawiają klienta z bólem - co i jak dalej robić. Swoją drogą szaleńcy, bo jakość połączenia zostawiają ekipie od dociepleń a ona może ale nie musi wykonać to dalej prawidłowo
I teraz wyobraźmy sobie sytuację końcową. Klient ma już gotową chałupę, już mieszka, wzywa z ciekawości faceta z kamerą termowizyjną i co widzi? Mróz na styku okno - ocielenie. I co robi? Reklamuje montaż okien i tak naprawdę ma prawo i prawo jest po jego stronie gdyż montaż został wykonany tylko połowicznie
Echhhh.... kiedy jakość usług się u nas poprawi? Kiedy nie będę słuchał w komentarzach do wymiany poglądów w mailach że "czyżby tylko Pan znał się na oknach i montażu?"

zielarka
07-07-2010, 14:43
kadargo

Jeszcze raz wielkie dzięki:)

jareko
mam pytanie: czy możesz polecić mi dobry salon ze sprawdzoną ekipą montującą okna w Jaworznie (woj. śląskie)? Ewentualnie jak wygląda montaż okien z Jezierskiego w Sosnowcu?

Pozdrawiam

ketiw86
07-07-2010, 14:57
takie sa uroki nadmiaru "tanich" firm i ich montazystów na wszystkim przycinac i robic aby było.ale co sie dziwic z własnego doswiadczenia powiem ,jestem u zony w pracy i obok jest firma z oknami ,nazwijmy ja X. podjezdza auto ,naklejka "montujemy dla firmyX" ok wszystko ładnie pieknie .wychodza 3 osoby i co szok,chłopaki albo wrócili albo jada nad wode ,spodeneczki w palemki koszuleczki co jeden to ładniejsza i klapeczki ,masakra jak by do mnie przyjechali na montaz to nie wiem czy wpuszczac ich na budowe czy leciec po lezaki i piwo.ok rozumiem wygoda ale reprezentowac tez sie jakos trzeba. .pozadna ekipa montujaca na dobrym sprzecie to chyba podstawa. za 2tygodnie bedzie firma mi wstawiac to napisze jak wygladali:) pozdra\wiam

jareko
07-07-2010, 15:19
wygląd czasem bywa złudny - nie jedna piękna okazywała się .... ;)
Ale z jednym masz racje - znów nastały czasy walki o klienta nie wyrobem tylko ceną
Powracają początki XXI wieku a z tych lat już wiele okien wyrwaliśmy

T12345T
07-07-2010, 15:31
i który jest nagminnie chrzaniony przez większość ekip - w szczególności gdy mamy do czynienia z montażem w warstwie ocieplenia


amen! :-).

ketiw86
07-07-2010, 15:38
pozadnie i ładnie wygladali by w jakis kompletnych ubraniach itednycznych a przynajmniej podobnych,jak nawiazałes do dziewczyny to pomyslałem o takiej ładnej co jak idzie w twoja strone to ma 10 w skali wyglad a jak przechodzi obok i słyszysz jej mowe gdzie kur i ja pier ale wczoraj dałam w palnik i jeszcze tuz przed toba sobie ładnie splunie hahah to skala pada w oczach :) co jak co ale ja bede oceniał ekipe (i to pewnie twoi znajomi bo to jezierski z zielonej) pod wzgledem wyglad znajomosc tematu zachowanie a co najwaznieejsze czy nie beda pili podczas montowania bo jak widze robotników z browarami i szpadel do podparcia by nie padł a tu jeszcze 4 godz do 15 musi sie meczyc to padam:) juz dawno chyba mineły czasy ze szef ekipy musi miec conajmniej 50lat wasa i palic .a moze sie myle:)

zielarka
07-07-2010, 16:06
A mnie wszystko jedno czy ekipa będzie ładnie ubrana czy tylko w slipkach:) Mają by trzeźwi i muszą znać się na montażu tak, żeby okien które kupię nie zniszczyli! Po co mam wydawać górę pieniędzy na okna jak zostaną zamontowane niepoprawnie i wszystkie parametry okna szlag trafi...

kadargo
07-07-2010, 16:18
W normalnie eksploatowanej chałupie, przy prawidłowym wykonaniu tynków (listwa dylatacyjna czy akrylowanie styku tynku z oknami) oba rozwiązania gwarantują szczelność przez dziesięciolecia.

znalazłem coś takiego :)
http://www.oknonet.pl/okna/uslugi/montaz_okien/news,8116.html
http://www.oknonet.pl/okna/uslugi/montaz_okien/news,4468.html
echhh....kiedyś miało się wenę do pisania ;)


Jeżeli elewacja nie jest zrobiona jak należy to może być wtedy problem ..... Ostatnio miałem taki przypadek.Klient zgłosił mi, że przy oknie na zewnątrz pęka mu elewacja.I to niby wina okien jest.. Ręce opadają....
Chciałem zaznaczyć, że nie wciskam klientom tych taśm jak leci bo to taka rewelacyjna rzecz i zaoszczędzi Pan na ogrzewaniu.
Wcale o nich nie mówię. Jak pada pytanie czy możliwy jest montaż przy pomocy taśm to pada odpowiedź, że jest taka możliwość.

Nie musisz być taki skromny. Myślę, że wena Ci pozostała......

jareko
07-07-2010, 18:35
....juz dawno chyba mineły czasy ze szef ekipy musi miec conajmniej 50lat wasa i palic .a moze sie myle:)cholerka, mam 52 lata, wąsy i brodę (co prawda 1-3 mm ale zawsze) i palę jak smok
wstyd Panie Jarek(o), wstyd, ale Pana tu podsumowano ;)

tribalrs
08-07-2010, 08:15
Czyżbś także uległ marketingowi zapominając o własnych przemyśleniach i doświadczeniu???
"Ciepły montaż" - świetny chwyt marketingowy ale totalnie kłamliwy - gdyby nazwali go "szczelnym montażem" to bym się nie burzył a tak to robią ludziom wodę z mózgu.
Całe szczęście klienci lepiej potrafią liczyć i dla niech szyb k=0,5 ma ekonomiczne uzasadnienie. Twoja teoria przypomina mi czasy wprowadzania szyb z powłokami nisko emisyjnymi - konkurencja nie mająca takiego asortymentu, zmieniającego k=2,9 na k=1,6 tez twierdziła że nie ma to sensu.

Ależ, alez ;)
Nie czepiajmy się stwierdzeń ciepły montaz, cieplejszy, mega ciepły;)
Podzieliłem się swoją opinią, że potrójny wkład szybowy jest znacznie większym obciążeniem dla okna i okucia ulegną szybszej utracie właściwości - to fakt niezaprzeczalny. I tego sie nieco obawiam.

bwojtek
08-07-2010, 09:24
Podzieliłem się swoją opinią, że potrójny wkład szybowy jest znacznie większym obciążeniem dla okna i okucia ulegną szybszej utracie właściwości - to fakt niezaprzeczalny.
Pozwolę się nie zgodzić. Po pierwsze okucia są przeznaczone do skrzydeł o wadze do 90, 120, lub nawet 150kg a nawet duże skrzydło balkonowe nie waży z wkładem 3-szybowym więcej niż około 70kg więc mamy duży zapas "nośności". Po drugie od dawien dawna stosuje się szyby P2 lub P4, które mają tyle samo "szyby w szybie" na metr kwadratowy co wkład 3-szybowy na szkle 4mm. A po trzecie są też wkłady 3-szybowe na szkle 3mm i wtedy waga wkładu jest większa zaledwie 2,5kg/m2 od zwykłego szklenia.

ketiw86
08-07-2010, 11:16
zielarka -wiem ze moja zona tez by chciała aby chłopaki zamontowali nam okna w stringach bo juz z biura od nich to nie chciała wychodzic i juz roletki wybiera itd to jak by wpadlio w strinach to pewnie by sie kierowniczka budowy mianowała haha i krok w krok za nimi. ja bym raczej takeigo widoku nie wytrzymał haha.jak byłem zamawiac to był ich montazysta i był dobrze ubrany jak przyjada tak wszyscy to maja juz plusa na wstepie.a co do picia to równiez zero na budowie .na koniec nie ma problemu dostana cos bo to zawsze wypada jesli sie spisza cos dac.
jareco twoja broda i wąsy(opisuje zdj. z twojej strony) to nie taki wąs o jakim myślałem hahah ty to masz taki 3 dniowy na jaki najłatwiej wyrywac panienki hahah
zacytuje króla juliana z madagaskaru "ty to pies na baby jestes" hahaha
dobra bo sie forum w czata zmienia:P
pozdrawiam i miłego dnia w pracy wszystkim którzy proacuja zycze

Andrewhoopoe
08-07-2010, 11:48
Chciałam cie prosić o opinię . W firmie OKNOPLUS jest możliwość dokupienia pełnej wersji antywłamaniowej dla okuć cytuję z ich strony:

"Poziom zabezpieczenia przeciwwyważeniowego określa ilość zastosowanych „grzybków”. W ofercie OKNOPLUS stosuje się min. 2 „grzybki” na skrzydło, a w pełnej wersji antywłamaniowej wszystkie zaczepy występujące w danej kwaterze są zaczepami bezpiecznymi (rozmieszczone wg normy PN-ENV 1627:2006). Pełny komfort zabezpieczenia przed włamaniem zapewnia dobór szyby o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa."
Myślę o zastosowaniu szyby P4. Oczywiście klamka z kluczykiem

Pytanie czy tak opisany system zabezpieczeń odpowiada poziomowi zabezpieczeń WK-2?
Tu jest link do certyfikatów jakimi się chwalą http://www.oknoplus.com.pl/39/certyfikaty/
Niestety nigdzie nie widzę stwierdzenia wprost która to klasa ochrony. Ale może to wynika z tych opisów tylko ja o tym nie wiem . Pozdrawiam

Szukałam w certyfikatach a znalazłam w materiałach do pobrania dwustronicową ulotkę opisującą system okuć AktivPilot Winkhaus i niby wszystko jest napisane o klasach zabezpieczeń ale chcę się upewnić że to co firma proponuje jako "pełną wersję antywłamaniową " taką jest. :)
http://www.oknoplus.com.pl/uploads/activPilot_ulotka dla uzytkownikow okien.pdf

Jezier
08-07-2010, 15:20
A po trzecie są też wkłady 3-szybowe na szkle 3mm i wtedy waga wkładu jest większa zaledwie 2,5kg/m2 od zwykłego szklenia.

Do jakich wymiarów robią wkłady trzyszybowe na szkle 3mm?

JurekM
08-07-2010, 15:26
Witajcie!
Tylko nie krzyczcie na mnie, bo się uczę.
Mam ofertę na okna m.in na tarasowe.
wymiar 400x240
Sevenline HP183 105mm 1s kolor (biały/złoty dąb)
okucie PSK200Z
rama HP102 68mm
szara uszczelka
słupek 90mm statyczny
3x4T/14Ar/4/14/Ar/4T
u=0,6
poszerzenie od dołu w skrzydle
klamka biała PATIO
cena netto 6580 pln netto
Kiedyś pytałem orientacyjnie na forum ile może kosztować takie okno i otrzymałem info, że min. 10 tys.
Skąd w takim razie taka cena?
Czy okno jest kiepskie, czy coś z kompletacją nie tak.
Powie mi kotś o co w tym chodzi ???
Czekam na inne oferty, ale takie pytanko na szybko.
Dziękuję za odpowiedź

bwojtek
08-07-2010, 17:56
Kiedyś pytałem orientacyjnie na forum ile może kosztować takie okno i otrzymałem info, że min. 10 tys.
A pytałeś o HS czy HKS? Bo PSK200Z to okucie Siegeni do HKSa.
http://www.siegenia-aubi.pl/imperia/md/content/poland/katalogi/psk_folder_pl.pdf

bwojtek
08-07-2010, 18:00
Do jakich wymiarów robią wkłady trzyszybowe na szkle 3mm?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-szukam-dobrych-okien&p=3985176&viewfull=1#post3985176

jareko
08-07-2010, 20:25
6 tys za HS-a? Żarty ktoś zobie z ciebie robi. A pomnóż, przy tych wymiarach, przez 2,5 i dopiero myśl o dostawcy. Bo albo z pełna premedytacja ktoś się walnął w ofercie by wyjść najtaniej (nagminnie stosowana praktyka) i wyliczył ci HKS-a albo ten HS będzie tak chodził jak kosztuje i rozsypie się jeszcze szybciej ;)

Andrewhoopoe - lepiej nie mówmy o tej firmie - OK? Dostałem od klienta, z którym dyskutuję, już chyba trzeci miesiąc o jego oknach, ich ofertę na cieple aluminium - ofertę tańszą od taniego PVC . Zaczynam mieć dziwne odczucia w stosunku do tej firmy - mam nadzieję, że mylne
Przypomnę tylko zasady jakimi powinny kierować sie firmy stosując WK
WK-1 - zabezpiecza tylko wszystkie naroża
WK-2 - zabezpieczenie takie jak w WK-1 plus dodatkowe zaczepy antywyważeniowe w takiej ilości by odległość między nimi nie była większa niż 60 cm
Jeśli ktoś chwali się tylko dwoma punktami to wybacz - do WK-1 takim okuciom daleko.

Poza tym przestrzegam wszystkich którzy idą w WK. Ostatnimi czasy - chyba dealerzy a nie Firmy - stosują taki myk, kasują klienta za WK-2, zamawiają WK-1 i wciskają później kit iż dostarczają WK-2 - większość Inwestorów nie ma w ogóle zielonego pojęcia o oknach i na tym żerują nieuczciwi handlowcy.

Kolejna przestroga - montaż w warstwie ocieplenia. SFC ma coraz więcej klientów (i dobrze bo sprzedaje wyrób dopracowany pod każdym względem i o wyjątkowej jakości) ale i tak nie jest to taki procent co montaże z zastosowaniem tej technologi. Pojawiły sie już podróbki tego rozwiązania, z pewnymi zmianami uniemożliwiającymi ewentualne późniejsze skorygowanie ram, wykonane tandetnie, z powłoką galwaniczną na która nikt nie daje gwarancji, podstawową zaletą jest cena. I ceną zdobędą rynek a że takie kotwy wam skorodują za dziesięć lat i okno opadnie w wełnę bądź styropian. Pomijam już domorosłych "montażystów" stosujących dziwne, własne rozwiązania. Taki montaż MUSI być wykonany z głową, z zastosowaniem sprawdzonych technologii i niestety dla Was - o wiele droższy od standardowego, nawet wersji I3

I następna - obserwacja na podstawie lektury maili jakie otrzymuję. Maili opisujących perturbacje z oknami i ich montażem. Ludzie, opamiętajcie się, sami sobie wyrządzacie krzywdę . CCC dobra jest przy kupowaniu skarpetek - zawsze można po jednorazowym użyciu walnąć je do kosza. Kupujecie towar który ma Wam służyć przez co najmniej 50 lat !!! Jeśli otrzymujecie w konkursie ofert 2-3 gdzie różnica w cenie jest 10-15% to kolejne 20, tańszych o 50-80% wyrzucajcie od razu do kosza. Myślcie a jak nie wiecie - zapytajcie się tutaj - tu jest ogrom nawiedzonych (by nie powiedzieć walniętych doradców ;) )którzy Wam doradzą i wątpliwości wyjaśnią. Podejście jakie ostatnio usłyszałem, że jeśli coś będzie nie tak z oknami i fasadą to będę się procesował prowadzi do nikąd. Bo Klient teraz przytnie z 10-20 % a dostanie towar z którego w ogóle nie będzie korzystał i na dodatek niebezpieczny - szczegółów wyjawić nie mogę ale osoba do której po części adresowany jest ten tekst jest czytelnikiem FM.

PS
Przepraszam wszystkich którzy czekają na moje odpowiedzi - zwalliło mi sie na głowę od cholery różnych spraw i nie zawsze mam siłę i czas by odpisywać szybko

bwojtek
08-07-2010, 21:25
6 tys za HS-a? Żarty ktoś zobie z ciebie robi.
Przeczytaj post jeszcze raz i mój komentarz o okuciu! Oferta jest wyraźnie na HKSa!

Pomijam już domorosłych "montażystów" stosujących dziwne, własne rozwiązania.
Sam zacząłeś od krytyki innych więc...
Ponieważ sam "jedziesz" po wszystkich montażystach to spytam jak skomentujesz swoje własne zdjęcia (w sąsiednim wątku) gdzie zamiast kompletnego systemu JB-D stosujesz oszczędnościowo zwykłe kotwy pomiędzy systemowymi? Czy ta "domorosła" metoda jest akceptowana przez SFS INTEC? Dają gwarancję na taką kombinację
16134

jareko
08-07-2010, 21:35
spostrzegawczy Waćpan :) i powiem szczerze, czekałem, aż ktoś na to zwróci uwagę :)
A zwróciłeś uwagę na to że jest to fix? A sprawdziłeś odległości miedzy kotwami? A dodałem pomiędzy JB-D dla pewności jeszcze normalne kotwy - wolę przesadzić niż... :)
Poszukam jeszcze jednego zdjęcia z tego montażu, tam też jest misz masz :) kotwy JB-D (boczne) co 60-70 cm i miedzy nimi dodana jeszcze jedna zwykła (choć nie do końca zwykła gdyż przedłużona) kotwa a na dole zagęszczenie kotew mimo, iż można było dać mnie - powiem szczerze, bałem się ciężaru 560 kilo i wolałem przesadzić z kotwieniem :)
znalazłem :) ale to jeszcze nie to :(
http://images40.fotosik.pl/309/4f58c2edc2d61154m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4f58c2edc2d61154)
jedyne jakie mam :(
http://images38.fotosik.pl/309/f25b9af14bbc894bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f25b9af14bbc894b)
niezbyt dobrze to widać ale może dojrzysz ile kotew jest na górze - bo po bokach niestety już zasłonięte opaska ze styropianu

bwojtek
08-07-2010, 22:16
A zwróciłeś uwagę na to że jest to fix? A sprawdziłeś odległości miedzy kotwami?
Jak niby mam sprawdzić odległość między kotwami? Co ma fix do rzeczy?

jareko
08-07-2010, 22:19
no nie możesz :(
a tu widok jeszcze przed ostatecznym montażem, widać rozmieszczenie kotew gdzie później dodałem jeszcze zwykłe pomiędzy JB-D
http://images45.fotosik.pl/309/dc2482c55ae59d97m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dc2482c55ae59d97)

bwojtek
08-07-2010, 22:31
Na "moim" zdjęciu jest inne okno. Ale przestając zagłębiać się w analizę zdjęć i zakładając, że rozstaw kotew JB-D masz prawidłowy to po co "poprawiasz fabrykę"? Podobno nadgorliwość jest gorsza od... Tym samym tropem można dyblować okna nie 15cm od naroża ale 5cm bo będzie lepiej. Czy oby na pewno?

jareko
08-07-2010, 22:36
szczerze mówiąc bałem się powierzchni i ciężaru.
Bwojtku, obaj zdobywamy doświadczenie w naszej pracy, i czasem modyfikujemy zalecenia systemodawców - czyż nie? Od pewnego czasy zacząłem dawać dwie dodatkowe kotwy przy balkonach - w połowie wysokości dwie kotwy oddalone od siebie niewiele - 10-20 cm - dodatkowo usztywniają mocowanie ościeżnicy. Może to przerost formy nad treścią ale dając długą gwarancje na montaż wolę dać za dużo niż by zbrakło

ketiw86
09-07-2010, 10:34
uuu az wrze...
teraz zwykli zjadacze chleba juz całkiem nie wiedza kogo słuchac heheh
dobrze ze mozna sobie sciagnąc ze stron producentów profili przekrój i sposób kotwienia wiec mamy jakis odnosnik

jareko
09-07-2010, 10:52
spokojnie, pokrywka podniesiona więc tylko paruje ;)

dorota78
09-07-2010, 12:22
mam pytanie odnośnie montażu. Pan spytał mnie czy wole montaż na kotwach czy na śrubach? Chociaż on zachwala śruby, bo mocniej i lepiej trzymają, a kotwy słabiej. Tylko ze mam wątpliwści co do motażu na śrubach, bo trzeba przewiercać rame okna. Obawiam się czy to nie uszkodz ramy, czy przez te otwory na śruby nie będzie przedostawać sie wilgoć?

Chciałabym jeszcze spytać znawców przemysłu opkkiennego od ilu lat na rynku są okna 5-komorowe i czy zgodzicie się z i opinią że co 10 lat zmienia sie technologia okien i wchodzi kolejna nowa genercja okien.

Pozdrawiam
Dorota

jareko
09-07-2010, 12:44
są pewne granice :)
Jak dojdziemy do 100 komorówki i głębokości 50 cm chyba nastanie już kres ;)
A co do montażu - oba sposoby są prawidłowe a wilgoć w ramie i tak się pojawia w pewnych zależnościach temperatury, czy jest ona przewiercona czy nie.

blokno
10-07-2010, 06:42
Chciałabym jeszcze spytać znawców przemysłu opkkiennego od ilu lat na rynku są okna 5-komorowe i czy zgodzicie się z i opinią że co 10 lat zmienia sie technologia okien i wchodzi kolejna nowa genercja okien.

To chyba trafne spostrzeżenie. Przejrzałem sobie oferty z lat 90-tych i 2-tysięcznych i rzeczywiście widać skokowe zmiany technologii, zwązane głównie z postępem technki szklenia. Te zmiany dotyczą zarówno okien drewnianych, tworzywowych, jak i aluminium. W latach 80-tych szczytem technki były drewniane okna zespolone (skręcane) z dwoma szybami i okuciem z "wajchą" w narożniku. W pcw pojawiły się profile 3-komorowe z najprostszą szybą zespoloną (U>1,6). W latach 90-tych zaczęto produkować okna drewniane jednoramowe (grubość ramy 68 mm), wyposażone w tą prostą szybę zespoloną i okucia obwiedniowe. Pod koniec lat 90-tych wprowadzono szybę z termofloatem (U<1,6), a w profiach pcw zaczęło przybywać komór. Lata 2-tysięczne to szyba termoizolacyjna o wsp.U=1,1 i "cieplejsze" ramy o szerokości powyżej 70 mm.
Kolejne 10-lecie należeć będzie zapewne do okien o szerokości ramy zblizonej do 90 mm, wyposażonych w kryte okucia obwiedniowe i 3-szybowy pakiet o wsp.U<0,7. Po roku 2012 standardem będą okna o wsp. Uw<0,9 (!dla całego okna).

hal_w
10-07-2010, 09:03
Panowie ponownie proszę o pomoc:

okna o wielkości 190x230 dwuskrzydłowe bez poprzeczki słupek ruchomy
Zależy mi na termoizolacji oraz antywłamaniowości stąd poszukowanie okien trójszybowych z szybą P4 i termoramkami.

W odpowiedzi na zapytanie ofertowe dostałam różne informacje od producentów o możliwości realizacji i jej braku:

- Oknoplast i MS nie widzą możliwości twierdząc, że nie są w stanie dać gwarancji na wytrzymałość profilu i okuć oraz na stabilność pakietu szybowego w ramie i proponuje pakiet trójszybowy bez opcji antywłamaniowej albo antywłamaniowość z pakietem dwuszybowym

- Oknoplus nie widzi problemu i proponuje realizację:
szerokość pakietu szybowego 44 m; szyba Climatop one U0,6, 4x12xP4x14x4

I pytanie - czy faktycznie wykonanie okna o tej wielkości w standardowym pakiecie trójszybowym z szybą P4 jest niemożliwe???
Z góry dzięki za pomoc
Hal

jareko
10-07-2010, 09:21
hal_w
Szyba w skrzydle będzie miała mniej więcej 760/209 co da wagę w przypadku szklenia dwukomorowego ok 52 kilo, zamiana jednej szyby na P-4 zmieni ciężar szyby w skrzydle na ok 69kg. W profilu pośrednim znajdzie się producent który takie okno wykona z gwarancja i na wzmocnionych zawiasach ale na profilu okiennym , nawet jak powie że sie da - nie wierz w jego słowa i udaj się do następnego punktu

kadargo
10-07-2010, 10:39
hal_w
Szyba w skrzydle będzie miała mniej więcej 760/209 co da wagę w przypadku szklenia dwukomorowego ok 52 kilo, zamiana jednej szyby na P-4 zmieni ciężar szyby w skrzydle na ok 69kg. W profilu pośrednim znajdzie się producent który takie okno wykona z gwarancja i na wzmocnionych zawiasach ale na profilu okiennym , nawet jak powie że sie da - nie wierz w jego słowa i udaj się do następnego punktu

Poprę jareko na profilu pośrednim jest to do wykonania bez problemu.....a jak widać sprzedawcy Cię źle poinformowali.

finlandia
10-07-2010, 10:43
A ja nie widzę problemu. Nie było pytania o materiał, więc powiem, że w drewnie jest to całkiem proste okno ;-)

bwojtek
10-07-2010, 13:29
Z dobrze poinformowanych źródeł słyszałem, że MS robi już okna na BluEvolution. Zapytał bym o okna na tym profilu bo w nim na się zapiąć pakiet U=0,5 z antywłamem! Pakiet zaproponowany przez Oknoplus chyba nie będzie miał U=0,6... Raczej bliżej 0,7.

JurekM
11-07-2010, 13:06
Cześć!
Mam już ofertę z Oknoplast Kraków i mam zagwostkę.
Mam ofertę na profilu Thermic 90
Okno tarasowe (3-dzielne z dwoma fixami) 3960x2350 w sytemie PSKZ (czyli HKS)
poprosiłem o wycenę w systemie HS (w Oknoplaście HST) i otrzymałem informację, że w takim wymiarze i z takim podziałem nie dostanę.
Podobno gdybym miał podział na 4 lub 2 to może coś by wymyślili.
Czy rzeczywiście jest to jakiś problem?
I drugie pytanie:
Podobno w trójszybowym pakiecie (U=0,5) nie opłaca się już brać ciepłej ramki?
I trzecie pytanie:
Jareko ostatnio pisał o podwyższeniach progów. Otrzymałem ofertę na podwyższenie 100mm na całe okno za jedyne 210 pln przed rabatami. Czy to jest to o czym pisałeś??
Montaż oczywiście wszędzie "ciepły".
Czekam teraz na ofertę od Jezierskiego.
Dzięki za odpowiedź.

finlandia
12-07-2010, 10:47
Od pewnego czasy zacząłem dawać dwie dodatkowe kotwy przy balkonach - w połowie wysokości dwie kotwy oddalone od siebie niewiele - 10-20 cm - dodatkowo usztywniają mocowanie ościeżnicy. Może to przerost formy nad treścią ale dając długą gwarancje na montaż wolę dać za dużo niż by zbrakło
Zerknij sobie Jarku na fotki balkonów u mnie. Ostatnio znów liczyłem kotwy - wyszło mi ok 15 sztuk na balkon 176x230 - w drewnie moi chłopcy potrafią dołożyć jeszcze więcej.

finlandia
12-07-2010, 11:00
Cześć!
Mam już ofertę z Oknoplast Kraków i mam zagwostkę.
Mam ofertę na profilu Thermic 90
Okno tarasowe (3-dzielne z dwoma fixami) 3960x2350 w sytemie PSKZ (czyli HKS)
poprosiłem o wycenę w systemie HS (w Oknoplaście HST) i otrzymałem informację, że w takim wymiarze i z takim podziałem nie dostanę.
Podobno gdybym miał podział na 4 lub 2 to może coś by wymyślili.
Czy rzeczywiście jest to jakiś problem?.
Prawdopodobnie nie są w stanie wykonać HS`a w schemacie G (trzy części, środkowa suwana), bo to wymaga dodatkowych profili lub kombinacji - przyznaję, że nie wiem jak to wygląda "w papierach", więc może nie potrzebnie się wtrącam..
Za to w drewnie problemu nie ma (ale pewnie też nie u każdego producenta).

I drugie pytanie:
Podobno w trójszybowym pakiecie (U=0,5) nie opłaca się już brać ciepłej ramki?

Nie opłaca się????? Skąd takie stwierdzenie? przez jakiś czas żyłem w nieświadomości i sprzedawałem okna trzyszybowe bez ciepłej ramki. I teraz drżę (nie ze strachu a ze wstydu) przy największych mrozach, czy nie dostanę telefonu od Klienta że pojawiła się rosa.. Bo niby szyba ma U 0,5 - nie ważne czy z ciepłą ramką czy bez. Ale do obliczenia U całego okna jest ważny także współczynnik Psi - wpływa na ostateczny wynik nawet ok 10%.
Może się nie opłaca się, jeśli jest za niego słona dopłata - ramka nie powinna kosztować więcej niż 10-15 zł za m2 szyby.

mmp_13
13-07-2010, 20:08
Witam wszystkich. Po przeczytaniu kilkunastu stron tego forum (wszystkie zajęło by trochę) jak i innych, przeanalizowaniu kilkunastu ofert pozostał mi taki oto mały problem. Wybrałem dwie oferty i proszę o pomoc w wyborze pomiędzy nimi. Białe okna 1.Okno dom Salamander 3D z wkładem szybowym climatop 0,6 oraz 2. avante Prestige z wkładem szybowym supetclima 0,5. Obydwa mają okucia roto nt. Cenowo obydwie oferty wyglądają podobnie. Chciałem uzyskać od sprzedających bardziej szczegółowe informacji odnośnie okien (klasa odporności na obciążenia, wodoszczelność, przepuszczalność światła, współczynnik g) żeby na jakiejś podstawie wybrać ale żaden nie był w stanie mi ich udzielić. Oknami interesuję się dopiero od tygodnia dlatego nie bardzo wiem jak dokonać dobrego wyboru. Nie interesują mnie żadne systemy antywłamaniowe, w domu nic cennego po budowie długo nie będę miał a przy włamaniu im lepsze zabezpieczenia tym więcej szkody pozostanie :). Proszę o pomoc w wyborze i napisanie jakiś za i przeciw.

Oknosalon
14-07-2010, 07:53
Witam wszystkich. Po przeczytaniu kilkunastu stron tego forum (wszystkie zajęło by trochę) jak i innych, przeanalizowaniu kilkunastu ofert pozostał mi taki oto mały problem. Wybrałem dwie oferty i proszę o pomoc w wyborze pomiędzy nimi. Białe okna 1.Okno dom Salamander 3D z wkładem szybowym climatop 0,6 oraz 2. avante Prestige z wkładem szybowym supetclima 0,5. Obydwa mają okucia roto nt. Cenowo obydwie oferty wyglądają podobnie. Chciałem uzyskać od sprzedających bardziej szczegółowe informacji odnośnie okien (klasa odporności na obciążenia, wodoszczelność, przepuszczalność światła, współczynnik g) żeby na jakiejś podstawie wybrać ale żaden nie był w stanie mi ich udzielić. Oknami interesuję się dopiero od tygodnia dlatego nie bardzo wiem jak dokonać dobrego wyboru. Nie interesują mnie żadne systemy antywłamaniowe, w domu nic cennego po budowie długo nie będę miał a przy włamaniu im lepsze zabezpieczenia tym więcej szkody pozostanie :). Proszę o pomoc w wyborze i napisanie jakiś za i przeciw.

Na fajnych sprzedawców trafiłeś ;)

APROBATA TECHNICZNA ITB AT-15-5490/2006

Salamander 3D, wodoszczelność klasy 9A, zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 (dP = 600 Pa)

Co do Avante się nie wypowiadam, bo nimi nie handluję ;)

mmp_13
14-07-2010, 08:19
Sprzedawcy tłumaczyli się że nikt o to nie pyta, to i nie posiadają takiej wiedzy. Ale jak widzę na tym forum są i sprzedawcy którzy wiedzą co sprzedają. Dziękuję za odpowiedź

T12345T
14-07-2010, 10:08
Na fajnych sprzedawców trafiłeś ;)

APROBATA TECHNICZNA ITB AT-15-5490/2006

Salamander 3D, wodoszczelność klasy 9A, zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 (dP = 600 Pa)

Co do Avante się nie wypowiadam, bo nimi nie handluję ;)

Oknosalon, jak widzę Ty lepszy nie jesteś, a może nawet... . Była kiedyś taka piosenka, w której żołnierz nie kłamał dziewczynie, ale też nie wszystko jej mówił. Idź Ty Okonosalon w kamasze, a potem rób wodę z mózgu klientom.

Podana przez Ciebie klasa wodoszczelności 9A dla okien Salamander dotyczy wyłącznie okien n i e o t w i e r a n y c h.

Dla okien otwieranych Salamander klasa wodoszczelności zawiera się w przedziale od 150 Pa (4A) do 250 Pa (6A) w zależności od sposobu rozszczelnienia.

I to właśnie można wyczytać w pkt. 3.5.7 przywołanej przez Ciebie aprobaty technicznej ITB więc albo nie czytałeś, albo czytałeś i... ech...:-( . Szkoda gadać...

jareko
14-07-2010, 10:40
kolego Test :) dobrze wiesz, że dobry handlowiec powie prawdę nie do końca prawdziwą ;) . Klient i tak nie sprawdzi - czyż nie?

PS
Swoją drogą nie mogłbyś powrócić do swojego pierwotnego nicku? :)

bwojtek
14-07-2010, 11:01
Oknosalon nie po raz pierwszy rzuca liczbami, które nie do końca są prawdziwe. Ja cały czas czekam czy podejmie dalszą dyskusję w wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162665-3-szyby-a-rolety-zewn%C4%99trzne.

jareko
14-07-2010, 11:07
wątek umarł śmiercią naturalną gdy zaczęliśmy od Oknosalonu wymagać merytorycznej dyskusji a nie słuchać dalej jego bełkotu marketingowego :)

PS
Kolego Test, ostatnimi czasy spotykam się z nagminnym wyliczaniem Uw na zasadzie, weźmy jak największy gabaryt z oferty klienta, wyliczmy Uw dla fixa szklonego w ościeżnicy i podajmy że wszystkie okna mają takie Uw jak w tym wypadku :)

imported_Kiciuś
14-07-2010, 12:25
Witam wszystkich Forumowiczów!

Szukam producentów drewnianych okien w wojeództwie opolskim. Najlepiej okien z pakietem 3-szybowym. Czy ktoś z Was mógłby polecić dobrą firme?
Ktoś z Was korzystał z usług firm: NIEŚWIEC, SITAK, GEBAUER?

Pozdrawiam

T12345T
14-07-2010, 12:40
kolego Test :) dobrze wiesz, że dobry handlowiec powie prawdę nie do końca prawdziwą ;) . Klient i tak nie sprawdzi - czyż nie?

Nie sprawdzi. Fakt.


Swoją drogą nie mogłbyś powrócić do swojego pierwotnego nicku? :)

Ja mógłbym, tylko co na to administracja? Zbanowali "oknotest" (bo to reklama), zbanowali "TEST", bo sam nie wiem dlaczego (pół reklamy?), wrócę do TEST i zbanują kolejny raz. Na co mnie to. No i trzeba by ponownie się rejestrować czy co tam. Za stary już jestem na to, a T12345T, to też piękne imię:-).

Pozdrawiam

bwojtek
14-07-2010, 14:29
Dziwnie selektywne to banowanie na uważacie? Mam na myśli nicka kolegi, który rzuca na prawo i lewo liczbami:rolleyes:

jareko
14-07-2010, 14:33
bo liczbami rzuca a kto lubi liczby ? ;)
Czy nie odnosicie wrażenia iż nastał sezon ogórkowy ?

mp_krk
14-07-2010, 15:53
Specjaliści od okien...

Co radzilibyście wybrać z poniższych opcji:

1/ Profil Brugmann, TytanoweTermo, pakiet trzyszybowy - producent M&S -> Uf=1.1, Ug=0.5/0.6

2/ Profil Brugmann, Art Plus, pakiet trzyszybowy - producent Oknoplus Kraków -> Uf=1.3 (jak podaje na stronie Brugmann) lub co gorsze Uf=1.58 jak oznajmiła mi Pani w salonie?! choć może miała na myśli 1.28 ze wzgl. na ichniejszy styropian w profilu , Ug=0.6

3/ Profil Brugmann BluEvolution, pakiet trzyszybowy -> Uf=1.0, Ug=0.5

Cenowo najtaniej wychodzi Oknoplus, Pagen i MS powiedzmy porównywalnie...

T12345T
14-07-2010, 17:17
bo liczbami rzuca a kto lubi liczby ? ;)

W starym śpiewniku z Bazuny był kiedyś taki tekst:

"U Kwasiborskiego Frania, gwizdnął palto ktoś z mieszkania. Tu się taki morał składa, w domu gwizdać nie wypada"

Więc może to nie liczby, a czynność? Może tu nie wypada "rzucać" i to dlatego. W sumie niby racja. Lepiej mieć branie, niż rzucanie.:-)



Czy nie odnosicie wrażenia iż nastał sezon ogórkowy ?

Odnoszę :-)

Matylda26
14-07-2010, 22:20
Witam!
Czy ktoś posiada informacje jaka firma wykonała okna w Hotelu Eris SPA Wzgórza Dylewskie???
Marzą mi się okna w podobnym stylu ale nie mogę znaleźć info. jakie to okna i kto je wykonał.
Może ktoś zna odpowiedź?

finlandia
15-07-2010, 12:07
Matylda, taka wiedza z założenia nie leży w zasobach forum. Może jednak przypadkiem ktoś wie, ale nie zdziw się jak przez rok nikt więcej się w Twoim temacie nie odezwie.
Zależy Ci na oknach w takim stylu jaki tam widziałaś? Może wklej fotkę, to powiemy, kto może zrobić podobne okna, bo mam wrażenie, że chodzi o styl a nie konkretne detale okna. I pewnie może to powtórzyć wiele firm.
A jak chcesz poznać konkretnego producenta to zwróć się do dyr. technicznego obiektu - będzie szybko, bez spekulacji itp :)

mp_krk
15-07-2010, 12:54
Matylda, taka wiedza z założenia nie leży w zasobach forum. Może jednak przypadkiem ktoś wie, ale nie zdziw się jak przez rok nikt więcej się w Twoim temacie nie odezwie.
Zależy Ci na oknach w takim stylu jaki tam widziałaś? Może wklej fotkę, to powiemy, kto może zrobić podobne okna, bo mam wrażenie, że chodzi o styl a nie konkretne detale okna. I pewnie może to powtórzyć wiele firm.
A jak chcesz poznać konkretnego producenta to zwróć się do dyr. technicznego obiektu - będzie szybko, bez spekulacji itp :)

Zerknałem na stronę hotelu -okna generalnie ze szprosami więc nie będzie problemu z wykonaniem...wszędzie powinnaś takie dostać:) Materiał zapewne drewno biorąc pod uwagę charakter zewnątrznej elewacji, ale tutaj to nigdy nie wiadomo

finlandia
15-07-2010, 13:14
A ja mam wolny komputer i mój wirtualny spacer po Hotelu trochę trwał. Okna drewniane, wcale nie wyglądają na jakąś super klasę - chociaż z takich zdjęć nie powinienem pisać oceny. Szprosy to ramki nakładane. Wg. tabliczki na obieckie wybudowała go firma MAROGOBUD - ich można pytać o podwykonawcę okien.
O całości decydują duże przeszklenia, z naświetlami, plus podział szprosami. Duże powierzchnie, ładny efekt.
Te okna zadoptowane do normalnego typowego projektu nie dzadzą takiego wyglądu. To tylko potwierdza tezę, ze dobry projekt to podstawa sukcesu.
Najpiękniejsza biżuteria nie zmienia od razu w królewnę - potrzeba popracować nad ogółem :)

mp_krk
15-07-2010, 13:56
Specjaliści od okien...

Co radzilibyście wybrać z poniższych opcji:

1/ Profil Brugmann, TytanoweTermo, pakiet trzyszybowy - producent M&S -> Uf=1.1, Ug=0.5/0.6

2/ Profil Brugmann, Art Plus, pakiet trzyszybowy - producent Oknoplus Kraków -> Uf=1.3 (jak podaje na stronie Brugmann) lub co gorsze Uf=1.58 jak oznajmiła mi Pani w salonie?! choć może miała na myśli 1.28 ze wzgl. na ichniejszy styropian w profilu , Ug=0.6

3/ Profil Brugmann BluEvolution, pakiet trzyszybowy -> Uf=1.0, Ug=0.5

Cenowo najtaniej wychodzi Oknoplus, Pagen i MS powiedzmy porównywalnie...

Koledzy, ponawiam prośbe o poradę...szczególnie do jareko, bwojtek, finlandia, T12345T....:)

T12345T
15-07-2010, 15:08
Wywołany do tablicy, odpowiadam: Z Twojej listy w mojej kolejności; bluEvolution (jeśli nie boisz się nowinek), Tytanowe:-) Termo (jeśli wolisz średniej klasy, ale sprawdzone rozwiązania), ArtPlus (jeśli uważasz, że styropian, to "lek na całe (okienne) zło".

Pozdrawiam

finlandia
15-07-2010, 15:11
MP, gdyby na Twoje pytanie byla prosta odpowiedź to byś ją już przeczytał...
Ja jestem zwolennikiem dużych firm (lubie iść na łatwiznę;) więc z porzedstawionych wybrałbym MS, ale to nie znaczy że pozostałe są gorsze.
Nie wiem jak to możliwe, by dla okna o takich samych wymiarach profil Brugman miał tak różne wyniki (a może to tylko moja niewiedza i nieprzykładanie uwagi do wyników konkurencji) - chyba się kłania sposób liczenia i przedstawiania wyników przez branżę :(

Jak rozumiem PAGEN to BlueEvolution? To musisz wiedzieć, że to najnowszy profil tego koncernu - i bynajmniej nie stworzony pod kątem ceny, a dla najlepszych wyników. Co też wcale nie znaczy, że sześciokomorowe profile konkurencji muszą być gorsze :). Za to z założenia ma być lepszy niż "zwykły" Brugman. Tylko że wg naszych kompromisowych ustaleń, nie tyle profil jest najważniejszy, co dobry wykonawca finalnego okna i montazu:) nie zapomnij!:)

I żeby już dołożyć trochę reklamy - w bluEvo wszedł Urzędowski. Na okuciach Winkhaus Activpilot (ktoś mnie o to tu pytał jakiś czas temu;)

Qter
15-07-2010, 15:24
Witam.

A ja mam pytanie do speców od okien jak ma się produkt VEKA Perfectline pakiet 2 szybowy 4-16-4 (http://www.veka.pl/content/perfectline1.php) ze szkłem o U=0,7 w stosunku do innych producentów ? Np. biorąc pod uwagę "typowe" okno.(na stronie veki piszą o: (Obliczenia przeprowadzone zgodnie z normą DIN-EN 10077, wartości "U" odnoszą się do okien o wym. 1230 x 1480 mm, czyli o powierzchni 1,82 m2). Wiem, że połowa sukcesy to montaż - ale same okno jednak też ważne.

PZDR

Qter

bwojtek
15-07-2010, 15:58
produkt VEKA Perfectline pakiet 2 szybowy 4-16-4 (http://www.veka.pl/content/perfectline1.php) ze szkłem o U=0,7
To w końcu jaki tam jest pakiet szybowy???

bwojtek
15-07-2010, 16:15
Z Twojej listy w mojej kolejności; bluEvolution (jeśli nie boisz się nowinek), Tytanowe:-) Termo (jeśli wolisz średniej klasy, ale sprawdzone rozwiązania), ArtPlus (jeśli uważasz, że styropian, to "lek na całe (okienne) zło".
Ogólnie zgadzam się z TESTem. Przy tym od razu mówię, że styropian nie jest lekiem na całe zło i właściwie g...o daje. Wg aprobaty technicznej brugmann AD ma ze wzmocnieniem stalowym Uf=1,5-1,6. I tak to będzie raczej u Oknoplusa. Jeżeli Oknoplus ma jakieś wyniki badań na to wzmocnienie z wkładką ze styropianu to niech je zaprezentują.
Natomiast BluEvolution ma dobre parametry cieplne ale wg mnie urodą nie grzeszy (subiektywna opinia - leży teraz przede mną i patrzę na niego). Taki trochę toporny jak dla mnie.

Oknosalon
15-07-2010, 16:45
Oknosalon, jak widzę Ty lepszy nie jesteś, a może nawet... . Była kiedyś taka piosenka, w której żołnierz nie kłamał dziewczynie, ale też nie wszystko jej mówił. Idź Ty Okonosalon w kamasze, a potem rób wodę z mózgu klientom.

Podana przez Ciebie klasa wodoszczelności 9A dla okien Salamander dotyczy wyłącznie okien n i e o t w i e r a n y c h.

Dla okien otwieranych Salamander klasa wodoszczelności zawiera się w przedziale od 150 Pa (4A) do 250 Pa (6A) w zależności od sposobu rozszczelnienia.

I to właśnie można wyczytać w pkt. 3.5.7 przywołanej przez Ciebie aprobaty technicznej ITB więc albo nie czytałeś, albo czytałeś i... ech...:-( . Szkoda gadać...

3.5.7. Wodoszczelnosc. Okna i drzwi balkonowe systemów SALAMANDER 3 D i
SALAMANDER STREAMLlNE nie powinny wykazywac przecieków wody przy zraszaniu ich
powierzchni woda w ilosci 2 II min I m2 przy róznicy cisnien:
- ~p = 600 Pa (zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 - klasa 9A) - w przypadku okien
stalych systemów SALAMANDER 3 D i SALAMANDER STREAMLlNE z ksztaltowników
bialych, bialych foliowanych i barwionych w masie foliowanych,
- ~p = 250 Pa (zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 - klasa 6A) - w przypadku okien i
drzwi balkonowych systemu SALAMANDER STREAMLlNE z ksztaltowników bialych,
bialych foliowanych i barwionych w masie foliowanych, nierozszczelnionych oraz
rozszczelnionych przez wykonanie szczelin infiltracyjnych zgodnie z p. 3.4.5,
- ~p = 200 Pa (zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 - klasa SA) - w przypadku okien i
drzwi balkonowych systemu SALAMANDER 3 D z ksztaltowników bialych,
nieroz.szczelnionych oraz rozszczelnionych przez wykonanie szczelin infiltracyjnych
zgodnie z p. 3.4.5,
- ~p = 150 Pa (zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 - klasa 4A) - w przypadku okien i
drzwi balkonowych systemu SALAMANDER 3 D z ksztaltowników bialych foliowanych i
barwionych w masie foliowanych, rozszczelnionych przez wykonanie szczelin
infiltracyjnych zgodnie z p. 3.4.5.

Dla sfrustrowanych przytaczam całość punktu o wodoszczelności SALAMADRA 3D. To tak w ramach mojego "marketingowego bełkotu" i braku konkretów ;)

Swoją drogą Panowie, zarówno w polityce, jak i w handlu dobrze jest mówić o swoich zaletach a nie krytykować wady innych. Klient nie głupek i sam oceni różnicę...

T12345T
15-07-2010, 17:24
oknosalon, najpierw napisałeś tak:


Na fajnych sprzedawców trafiłeś

APROBATA TECHNICZNA ITB AT-15-5490/2006

Salamander 3D, wodoszczelność klasy 9A, zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 (dP = 600 Pa)

Przytaczając poniżej całości punktu 3.5.7 sam widzisz, że wcześniej powiedziałeś część prawdy, więc nie masz co się rzucać, a moja uwaga była uzasadniona. Twój błąd. Chyba zgodzisz się, że okno stałe, to to samo co okno nieotwierane. Chciałbym mieć nadzieję, że "błąd" był nieświadomy i powstał z niedoczytania.


3.5.7. Wodoszczelnosc. Okna i drzwi balkonowe systemów SALAMANDER 3 D i
SALAMANDER STREAMLlNE nie powinny wykazywac przecieków wody przy zraszaniu ich
powierzchni woda w ilosci 2 II min I m2 przy róznicy cisnien:
- ~p = 600 Pa (zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 - klasa 9A) - w przypadku okien
stalych systemów SALAMANDER 3 D i SALAMANDER STREAMLlNE z ksztaltowników
bialych, bialych foliowanych i barwionych w masie foliowanych,
- ~p = 250 Pa (zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 - klasa 6A) - w przypadku okien i
drzwi balkonowych systemu SALAMANDER STREAMLlNE z ksztaltowników bialych,
bialych foliowanych i barwionych w masie foliowanych, nierozszczelnionych oraz
rozszczelnionych przez wykonanie szczelin infiltracyjnych zgodnie z p. 3.4.5,
- ~p = 200 Pa (zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 - klasa SA) - w przypadku okien i
drzwi balkonowych systemu SALAMANDER 3 D z ksztaltowników bialych,
nieroz.szczelnionych oraz rozszczelnionych przez wykonanie szczelin infiltracyjnych
zgodnie z p. 3.4.5,
- ~p = 150 Pa (zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 - klasa 4A) - w przypadku okien i
drzwi balkonowych systemu SALAMANDER 3 D z ksztaltowników bialych foliowanych i
barwionych w masie foliowanych, rozszczelnionych przez wykonanie szczelin
infiltracyjnych zgodnie z p. 3.4.5.

Dla sfrustrowanych przytaczam całość punktu o wodoszczelności SALAMADRA 3D. To tak w ramach mojego "marketingowego bełkotu" i braku konkretów ;)

Swoją drogą Panowie, zarówno w polityce, jak i w handlu dobrze jest mówić o swoich zaletach a nie krytykować wady innych. Klient nie głupek i sam oceni różnicę...


Tacy sprzedawcy jak Ty nie są powodem mojej frustracji. Raczej powodem smutku, a coraz częściej smutnej irytacji.

Oknosalon
15-07-2010, 17:30
Myślę TEST, że Twoje wnioski idą zdecydowanie zbyt daleko. Po prostu sami się niepotrzebnie nakręcacie. Niemniej, życzę przy tym miłej zabawy. Każdy ma w życiu jakąś rozrywkę ;)

Matylda26
15-07-2010, 17:47
[QUOTE=finlandia;4206640]A ja mam wolny komputer i mój wirtualny spacer po Hotelu trochę trwał. Okna drewniane, wcale nie wyglądają na jakąś super klasę - chociaż z takich zdjęć nie powinienem pisać oceny. Szprosy to ramki nakładane. Wg. tabliczki na obieckie wybudowała go firma MAROGOBUD - ich można pytać o podwykonawcę okien.
O całości decydują duże przeszklenia, z naświetlami, plus podział szprosami. Duże powierzchnie, ładny efekt.
Te okna zadoptowane do normalnego typowego projektu nie dzadzą takiego wyglądu. To tylko potwierdza tezę, ze dobry projekt to podstawa sukcesu.
Najpiękniejsza biżuteria nie zmienia od razu w królewnę - potrzeba popracować nad ogółem :)[/QUOTE

Wiem,że wiele firm prawdopodobnie wykona takie okna. Co do generalnego wykonawcy ,firmy MARGOBUD to już próbowałam, nie udzielą żadnej informacji.
Czekamy na pozwolenie przebudowy i rozbudowy stodoły i marzą się nam drewniane okna właśnie w takim stylu. Wymiary jednego okna to szer.390cm i wysok. 290 więc spora powierzchnia. Zamierzamy wysłać kilka zapytań ofertowych i już obawiam się kwoty.

Qter
15-07-2010, 18:01
To w końcu jaki tam jest pakiet szybowy???

chyba żle się wyraziłem ;) ale to nie ja jestem specem ;)

chodziło mi o to, że okno ma 2 szyby o U=0,7

Pozdrawiam

mp_krk
16-07-2010, 11:27
Wywołany do tablicy, odpowiadam: Z Twojej listy w mojej kolejności; bluEvolution (jeśli nie boisz się nowinek), Tytanowe:-) Termo (jeśli wolisz średniej klasy, ale sprawdzone rozwiązania), ArtPlus (jeśli uważasz, że styropian, to "lek na całe (okienne) zło".

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź....nowości się nie boję, podobnie jak styropian w ArtPlus traktuję z uśmiechem na ustach bo sami pracownicy Firmy przyznają że niewiele on daje...

Twoja klasyfikacja opiera się tylko na profilach, czy bierzesz też pod uwagę producentów podanych przeze mnie?

mp_krk
16-07-2010, 11:33
MP, gdyby na Twoje pytanie byla prosta odpowiedź to byś ją już przeczytał...
Ja jestem zwolennikiem dużych firm (lubie iść na łatwiznę;) więc z porzedstawionych wybrałbym MS, ale to nie znaczy że pozostałe są gorsze.
Nie wiem jak to możliwe, by dla okna o takich samych wymiarach profil Brugman miał tak różne wyniki (a może to tylko moja niewiedza i nieprzykładanie uwagi do wyników konkurencji) - chyba się kłania sposób liczenia i przedstawiania wyników przez branżę :(

Jak rozumiem PAGEN to BlueEvolution? To musisz wiedzieć, że to najnowszy profil tego koncernu - i bynajmniej nie stworzony pod kątem ceny, a dla najlepszych wyników. Co też wcale nie znaczy, że sześciokomorowe profile konkurencji muszą być gorsze :). Za to z założenia ma być lepszy niż "zwykły" Brugman. Tylko że wg naszych kompromisowych ustaleń, nie tyle profil jest najważniejszy, co dobry wykonawca finalnego okna i montazu:) nie zapomnij!:)

I żeby już dołożyć trochę reklamy - w bluEvo wszedł Urzędowski. Na okuciach Winkhaus Activpilot (ktoś mnie o to tu pytał jakiś czas temu;)

finlandia,
nie oczekuję prostej odpowiedzi lecz Waszych opini, porad...wiadomo że finalnie i tak ja wybieram i kupuję:)

Co do bluE. to wiem że nowy profil, wiem że stosunkowo ciepły i wiem że nie najtańszy;) Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że nie polecasz Pagena...mam rację?:P

Urzędowski nie produkuje tylko w drewnie? Nawet jeśli ma bluE. to cenowo pewnie przekroczę w tym przypadku pewną granicę:(

mp_krk
16-07-2010, 11:41
Ogólnie zgadzam się z TESTem. Przy tym od razu mówię, że styropian nie jest lekiem na całe zło i właściwie g...o daje. Wg aprobaty technicznej brugmann AD ma ze wzmocnieniem stalowym Uf=1,5-1,6. I tak to będzie raczej u Oknoplusa. Jeżeli Oknoplus ma jakieś wyniki badań na to wzmocnienie z wkładką ze styropianu to niech je zaprezentują.
Natomiast BluEvolution ma dobre parametry cieplne ale wg mnie urodą nie grzeszy (subiektywna opinia - leży teraz przede mną i patrzę na niego). Taki trochę toporny jak dla mnie.

No właśnie, piszesz że ma 1.5-1.6, a w ulotce producent podaje 1.3 (http://brugmann.pl/56,2-25-26=56,s.html)?! Pomijam fakt że w ulotkach można podawać prawie wszytsko i nie koniecznie z prawdą:)

bluE. ...polecasz ze wzgl. na profil czy producenta? Fakt, jest profilem sporawym ale generalnie okno jako całość wygląda w porządku...zdecydowanie jego layout poprawia zaokrąglenie profilu skrzydła od wewnątrz oraz okrągła listwa przyszybowa od wewnątrz...

Choć przyznaję, do Platinium czy TytanowegoTermo z zaokrąglonym profilem trochę mu brakuje:)

T12345T
16-07-2010, 12:19
Twoja klasyfikacja opiera się tylko na profilach, czy bierzesz też pod uwagę producentów podanych przeze mnie?

Twoje pytanie dotyczyło raczej pewnej właściwości okien (przenikalność energii) i tak została udzielona odpowiedź.

Uważam, że zaczynasz sobie stwarzać mało komfortową sytuację zakupową. Masz do wyboru trzy różne firmy, które produkują trzy różne pod względem właściwości technicznych okna. Racjonalny wybór jest trudny. Ja bym najpierw zdecydował się na określenie właściwości. W uproszczeniu powiedzmy, że wszystko np. wskazuje na bluEvolution. No to teraz szukam kliku producentów, którzy produkują na blu osiągając jednocześnie wybrany przeze mnie poziom właściwości i dopiero porównuję oferty tak pod względem technicznym jak i konsumenckim. Każde inne porównanie wymaga moim zdaniem tak daleko idących "kompromisów", że mnie by było szkoda czasu.

Pozdrawiam

mp_krk
16-07-2010, 12:27
Każde inne porównanie wymaga moim zdaniem tak daleko idących "kompromisów", że mnie by było szkoda czasu.

Pozdrawiam

Pewnie masz trochę racji...każdy profil jest inny jakby nie było....

Wynika to z tego że obrałem trochę inną ścieżkę poszukiwań tzn. mam pewną kwotę i co mogę za nią mieć. I to są jakby oferty które nie przekraczają pewnej rozsądnej granicy cenowej (zarówno w dół jak i w górę).

Owszem, bluE. można porównać, choć produkuje na nim mało firm. Standardowego Brugmanna (oknoplus) można porównać bo jest go stosunkowo pełno. TytanoweTermo ciężko porównać bo nie za bardzo ma jakis odpwiednik u konkurencji:)

T12345T
16-07-2010, 16:28
Pewnie masz trochę racji...każdy profil jest inny jakby nie było....

Owszem, bluE. można porównać, choć produkuje na nim mało firm. Standardowego Brugmanna (oknoplus) można porównać bo jest go stosunkowo pełno. TytanoweTermo ciężko porównać bo nie za bardzo ma jakis odpwiednik u konkurencji:)

Tytanowe:-) (wybacz uśmiech, ale ta nazwa mnie rozbawia od zawsze)termo, to także bardzo, ale to bardzo standardowy Bruegmann z niestandardowym wzmocnieniem. Jeśliś akurat zwolennikiem tych "krągłości" skrzydła, mówi się trudno, ja ze względów praktycznych wolę krągłości gdzie indziej :-). Jeśli zależy Tobie na podobnych wzmocnieniach jak w tych Tytanowych :-), masz w zanadrzu systemy Wintech, a tam jest ono nawet zgrzewane w narożach. Z wyborem nie ma lekko krk. Nadmiar podaży:-).

Pozdrawiam

finlandia
16-07-2010, 16:31
finlandia,
nie oczekuję prostej odpowiedzi lecz Waszych opini, porad...wiadomo że finalnie i tak ja wybieram i kupuję:)

Co do bluE. to wiem że nowy profil, wiem że stosunkowo ciepły i wiem że nie najtańszy;) Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że nie polecasz Pagena...mam rację?:P:(
Mp, tak powoli się zbieramy do takich odpowiedzi, bo.. nie zawsze znamy firmy, o które pytacie. Nawet mam wrażenie że koledzy (i ja też) chcielibysmy udać, że pytania nie widać. Czasem mamy swoją opinię której nie piszemy (zwykle jak słyszeliśmy coś złego) by nie być posądzonym o oczernianie konkurencji. A jak sprawy są znane ze słyszenia to trudno jest nadawać wiarygodności plotkom.
Z Pagenem poszedłeś za daleko w interpetacji - po prostu ich nie znam, dlatego napisałem ogólnie :-)



Urzędowski nie produkuje tylko w drewnie? Nawet jeśli ma bluE. to cenowo pewnie przekroczę w tym przypadku pewną granicę:(
jakże miło mi to skomentować: całe życie Urzędowski był "obrażony" na plastik. Ale mu przeszło :) a cena? Kurczę, fascynuje mnie źródło tego przekonania.. bo wg mnie w drewnie to tanie okna, a i w PVC tez ma tak być - nie omieszkam powiedzieć, jak dostanę do ręki oficjalny cennik :)

mp_krk
16-07-2010, 22:36
Tytanowe:-) (wybacz uśmiech, ale ta nazwa mnie rozbawia od zawsze)termo, to także bardzo, ale to bardzo standardowy Bruegmann z niestandardowym wzmocnieniem. Jeśliś akurat zwolennikiem tych "krągłości" skrzydła, mówi się trudno, ja ze względów praktycznych wolę krągłości gdzie indziej :-). Jeśli zależy Tobie na podobnych wzmocnieniach jak w tych Tytanowych :-), masz w zanadrzu systemy Wintech, a tam jest ono nawet zgrzewane w narożach. Z wyborem nie ma lekko krk. Nadmiar podaży:-).

Pozdrawiam

Test,
masz rację, z wyborem nie jest łatwo:) Co do nazwy to szczerze mówiąc mam podobne odczucia i nawet już szukałem jej genezy ale nie udało mi się jej znaleźć..ale jak łatwo można wywnioskować: pewnie chwyt marketingowy. A że to Bruegmann taki jak u innych producentow to wiem:)

Co do krągłości...nie muszę ich mieć bo okna to nie tylko wizualny efekt ale przede wszystkim ich funkcje...

mp_krk
16-07-2010, 22:40
finlandia,

jesteś w stanie mi bliżej powiedzieć kiedy będziesz miał cennik Urzędowskiego w bluE.? Chętnie wyślę Ci zestawienie do wyceny:)

Co do konkurencji, rozumiem Twoje (Wasze) wątpliwości co do komentowania innych firm...ja akurat wiem że częściowo forum służy do wymiany poglądów, opinii i przestróg...ale wiem też jak na takie komentarze reaguje konkurencja...:P

finlandia
17-07-2010, 10:27
Mp,
nie spodziewam się cennika szybko (nie zdziwi mnie jak pojawi się za tydzień, może za miesiąc, może za pół roku). Nie czekaj - szkoda tracić czas:) Poza tym ja nie jestem z tych, co zachłystują się nowościami. Może będę oferował te okna, ale muszę zobaczyć jak one "chodzą" w dystrybucji, a to u mnie potrwa przez ok pół roku ich rzecywistej produkcji. Póki co robią się okna ekspozycyjne i może jeszcze w lipcu gdzieś się pojawią. Bo w ekspozycjach fabryka wykazuje wyjątkową organizację :)

kadargo
17-07-2010, 11:29
Test,
Co do nazwy to szczerze mówiąc mam podobne odczucia i nawet już szukałem jej genezy ale nie udało mi się jej znaleźć..ale jak łatwo można wywnioskować: pewnie chwyt marketingowy. ..

Jako ciekawostkę postaram się przedstawić Wam skąd się wzięła nazwa OKNA TYTANOWE.
Dawno , dawno temu ......ok 2000 r firma MS produkowała okna z profilu VEKA. Podobno specjalnie dla MS został zaprojektowany i wdrożony do produkcji
profil półzlicowany- lekko zaokrąglony . Na bazie tego profilu powstał produkt który miał się wyróżniać jakoś na rynku. W związku z tym OKNO TYTANOWE zostało wyposażone w szare uszczelki , galwanizowane na srebrno okucia z najazdem rolkowym oraz srebrne klamki. Całość stanowiła wyróżniający się produkt na rynku. Kolor srebrny, szary był kojarzony z tytanem , a tytan jest kojarzony z trwałością.
A i jeszcze jedno we wkładach szybowych stosowane już były ciepłe ramki stalowe. W TV była reklama i zrobiło się o produkcie głośno...i o to chodziło .
Do tych rozwiązań doszusowała później konkurencja........

Co do NOWYCH OKIENTytanowych to mają krągłości ...czy się komuś to podoba to oczywiście kwestia gustu....ale te krągłości są dostępne tylko w MS.
A chyba o to chodzi aby produkt się jakoś wyróżniał na rynku. również kształtem.

bwojtek
17-07-2010, 11:53
A potwierdzasz informację, którą dostałem, że MS robi już okna na BlueEvolution? Jeżeli tak to jak się to ma cenowo do innych produktów tej firmy?

T12345T
17-07-2010, 12:20
galwanizowane na srebrno okucia...

i to jest właśnie źródło "tytanu". Po prostu okuciowcy przeszli ze "złota" na "srebro". W tym czasie rynek był od zawsze przyzwyczajony do "złota". Zastąpienie złota, srebrem... było jakieś takie... no sami wiecie. Wtedy w MS wymyślono "tytan". Co do reszty Twojej opowieści... nie mam danych, ale jakoś muszą powstawać legendy, nawet w branży okiennej:-), więc niech będzie.


Co do NOWYCH OKIENTytanowych to mają krągłości ...czy się komuś to podoba to oczywiście kwestia gustu....ale te krągłości są dostępne tylko w MS. A chyba o to chodzi aby produkt się jakoś wyróżniał na rynku. również kształtem.

Te tak. Inne wcześniejsze, a bardzo podobne są z platyny :-).

A swoją drogą mały konkurs:-):-):-).

Czy jest produkowana w Polsce odmiana kształtowników okiennych PVC z jakąkolwiek domieszką tytanu?

bwojtek
17-07-2010, 12:36
Czy jest produkowana w Polsce odmiana kształtowników okiennych PVC z jakąkolwiek domieszką tytanu?
No może nie samego tytanu ale jego związku - TiO2

jareko
17-07-2010, 12:50
KBE swego czasu wymyśliło okno Platynowe ;) gdzie nawet miligrama platyny nie było

lobo3
18-07-2010, 23:07
Witam co podpowiesz na to kupiłem okna plastikowe od pośrednika z Bytowa woj. pomorskie WIPEKS produkcji firmy BAJCAR znajdującej się w Słupsku i zareklamowałem 16kwietnia2010 termin usunięcia usterki według umowy 30dni a dzisiaj jest 18lipca 2010 i pośrednik ,ani producent nie poczuwają się do serwisu ,zawsze znajdą jakąś wymówkę toć to szok , tak klienta mieć w ...tam gdzie słońce nie dociera co robić , cierpliwości już dawno się skończyła .

jareko
19-07-2010, 09:47
a co mam ci powiedzieć? Są "firmy" i FIRMY. Są "marketingowcy" i są SPRZEDAWCY. Jakoś dziwnym trafem idzie to w parze z ceną za oferowane usługi

finlandia
19-07-2010, 11:02
Jako ciekawostkę postaram się przedstawić Wam skąd się wzięła nazwa OKNA TYTANOWE.
Dawno , dawno temu ......
To ciekawostka znana każdemu kto jest w tej branży od min 10 lat..
ale osobiście obsługiwałem bardzo porządnego Klienta (prezes niezłej lokalnej firmy) który kupił "tytanowe" jako super bezpieczne. Nie wiem czy sprzedawca mu tak namącił, czy też on źle zrozumiał przy montażu, ale.. po włamaniu do domu przez to okno ma o nich najgorsze zdanie i nawet próbowałem ich bronić, ale nie dało się. Włamanie- sliny wstrząs psychiczny i opinia zepsuta. Pewnie dotyczyłoby to każdej firmy, ale tu Klient uwierzył w TYTAN :(

T12345T
19-07-2010, 11:59
No może nie samego tytanu ale jego związku - TiO2

Biel tytanowa, to jednak coś z domieszką tytanu, czyż nie tak? No, to kto produkuje i wykorzystuje w konstrukcjach okiennych kształtowniki z domieszką tytanu?

adk1975
19-07-2010, 12:08
witam
a ja z pytaniem. szykuję się do wymiany okien w domku, który kupiliśmy. Jest tam 18 pkien (w tym 3 balkonowe). Dostałam ofertę na okna Swarzędzkiej Fabryki okien MARTOM,na okna Deceunick, Oknoplast. co poradzicie?

bwojtek
19-07-2010, 12:48
Biel tytanowa, to jednak coś z domieszką tytanu, czyż nie tak? No, to kto produkuje i wykorzystuje w konstrukcjach okiennych kształtowniki z domieszką tytanu?
Wprawdzie dokładny skład chemiczny profil jest tajemnicą każdej firmy ale zaryzykuję odpowiedź: wszyscy?

T12345T
19-07-2010, 14:07
Wojtku, jakby wszyscy, to nie byłoby powodu do kipnek MS-owych. Biel tytanowa jest stablizatorem koloru (tak sądzę:-)), więc...

bwojtek
19-07-2010, 15:53
Wojtku, jakby wszyscy, to nie byłoby powodu do kipnek MS-owych. Biel tytanowa jest stablizatorem koloru (tak sądzę:-)), więc...
Biel tytanowa to nie stabilizator ale pigment czyli po prostu substancja barwiąca. Nie wiem czy w procesie ekstruzji profili są używane inne białe barwniki (wiem jeszcze o ultramarynie ale ona jest niebieska).
Dlatego (bez pewności) uważam, że dwutlenki tytanu są dodawane do wszystkich białych profili PVC. Stosowaniem tego pigmentu chwali się VEKA ale na pewno nie tylko oni go używają.

adk1975
19-07-2010, 23:28
alergicznie reaguje na okna "bez ołowiu" :)


przepraszam..... a co to znaczy? bo mi akurat na ten "alergen" i Deceunick i Oknoplast i Swarzędzkie Okna na to zwracały uwagę!! tzn że to blef?

adk1975
19-07-2010, 23:38
coś mi się wydaje, że zostało moje pytanie "lekko" zbagateliwoane :( panie doktorze..wszyscy mnuie ingorują :( - następny proszę !!!!

Charlie
20-07-2010, 09:21
popytaj na lokalnej grupie budowlanej - w Polsce jest ok. 4000 podmiotów gospodarczych zajmujących się wytwarzaniem stolarki otworowej.

finlandia
20-07-2010, 10:18
coś mi się wydaje, że zostało moje pytanie "lekko" zbagateliwoane :( panie doktorze..wszyscy mnuie ingorują :( - następny proszę !!!!

A wczoraj sobie pomyślałem, że minie dzień i się odezewiesz z przypomnieniem. Ale tak jak i stronę wcześniej - ja odpowiedzi nie znam, więc milczałem.. Koledzy zapewe też...?

T12345T
20-07-2010, 10:47
witam
a ja z pytaniem. szykuję się do wymiany okien w domku, który kupiliśmy. Jest tam 18 pkien (w tym 3 balkonowe). Dostałam ofertę na okna Swarzędzkiej Fabryki okien MARTOM,na okna Deceunick, Oknoplast. co poradzicie?

Martom, to raczej specjalista od Aluplasta, ale geograficznie do Deceunincka mają bliżej:-). Na drugą stronę drogi:-). Fakt. Szanowny adk, Dostałeś ofertę od Martomu na Deceunincka, fajnie. W obrębie systemów Deceuninck funkcjonuje przynajmniej kilka różnych odmian kształtowników. Jak wypowiedzieć się na temat oferty jak się jej na oczy nie widziało? Jak się wypowiadać jeśli nie zna się obiektu? Warunków wbudowania? A co do tego ma Oknoplast? Dostałeś ofertę od Martomu na zakup Oknoplastu, czy jak? Ech... inwestorzy, a potem pretensje, że niby... następny proszę:-). Następny proszę!

kadargo
20-07-2010, 11:14
A potwierdzasz informację, którą dostałem, że MS robi już okna na BlueEvolution? Jeżeli tak to jak się to ma cenowo do innych produktów tej firmy?

Wróbelki ćwierkają, że okna będą dostępne w porze jesiennej.... cen na razie brak.....do tej pory były robione tylko okna próbne....

Panowie czepiacie się, przecież OKNA TYTANOWE to nazwa handlowa produktu... Podobnie jak z samochodami każdy jakoś się nazywa.

finlandia A to że klient nie porozumiał się ze sprzedawcą to już nie wina ani okien ani producenta. Klient kupił okna przeświadczony że są to
okna super zabezpieczone przed włamaniem bo TYTANOWE, a sprzedawca nie rozpoznał jakie ma klient potrzeby i nie zaproponował szyby i okuć antywłamaniowych.
I jak doszło do włamania to był kwas...... Ale nikt nie mówił, że okna TYTANOWE są antywałamaniowe w cenie.

adk1975
20-07-2010, 12:28
Ech... inwestorzy, a potem pretensje, że niby... następny proszę:-). Następny proszę![/QUOTE]

nie mam żadnych pretensji!! jestem kobietą i nie mam pojecia na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie okien. Jest to stary dom w którym robimy remont. Jest 18 okien.
a co do ofert to mam napisane tak : Aluplast, 5komorowe/ z Deucenika mam podane tylko "Deucenick" 5 kom / ze swarzędza mam podane okna typowe 5 komorowe.
powiedz mi prosze o co mam dopytać bo rozpietośc cenowa w ofertch jest blisko 3500 zł.

jareko
20-07-2010, 12:44
trzeba mieć jakiś atut w ręku by się odróżnić od konkurencji ale.... ale czy to atut? Jeśli już to wątpliwy
Długo by opowiadać dlaczego - jakby podsumowując - nie reaguj na tą część marketingowego urabiania klienta

T12345T
20-07-2010, 13:29
nie mam żadnych pretensji!! jestem kobietą i nie mam pojecia na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie okien.

Ojej, to ja bardzo przepraszam:-). Powinno być następna proszę! :-):-):-).

A tak poważniej, to po pierwsze 3.500,- na 18 oknach to niewiele. Po drugie, przy wymianie okien (a stary budynek pachnie oknami skrzynkowymi) równie dużo uwagi, jeśli nie więcej należy poświęcić zagadnieniom montażu niż samym oknom. Po trzecie cała nasza strona www.oknotest.pl jest jedną wielką odpowiedzią o co pytać. W każdym indywidualnym przypadku jest tyle różnych szczegółów, że na forum nie uda się omówić takiej sprawy w sposób..."kompleksowy" i Tobie potrzebny. Po czwarte w stopce tej strony znajdziesz adresy e-mail oraz kontaktowe numery telefonów, jakbyś po lekturze chciała dopytać, to chętnie służę. Po piąte, jakbyś otworzyła okno i głośno krzyknęła, to może bym usłyszał. Do Swarzędza mam dość blisko:-).

Pozdrawiam

mp_krk
20-07-2010, 14:01
A jak z Waszej strony wygląda kwestia montażu okien z ukrytymi zawiasami oraz okuciami w klasie WK2?

Generalnie część producentów okien mówi że tego nie wykonują, część mówi że można zastosować okucie łączące dwa powyższe warianty ale przykładowo Winkhaus nie wystawi certyfikatu jako że jest to okucie w klasie WK2 z powodu braku jeszcze odpowiednich badań i aprobat...

Jaka jest Wasza opinie w tym aspekcie? Czy warto ryzykować i brać do okuć antywyważeniowych ukryte zawiasy?

finlandia
20-07-2010, 15:52
mp,
u mojego producenta nie specjalnie miałem wybór i "dostalem" kryte zawiasy. Sam rodzaj zawiasów nie wpływa zasadniczo na resztę okucia i jeśli w oknach były /srednio/ 4 zaczepy antywlamaniowe na skrzydlo to i one nadal są. Póki co ("zyję" z tym dopiero pół roku) problemów specjalnie nie widzę. Ale faktem jest, że regulacja w krytym GU czy Winkhausie jest w mojej ocenie trudnijesza. A jak wiadomo przy okuciach antywyważeniowych wszystko musi chodzić idealnie.

ktosiek
20-07-2010, 19:03
Witam, przyszła pora i na mnie. Wybór okien, zawrót głowy. Mam kilka wycen:
1) AdamS - Aluplast 4000 RL - 11 960 - kolor jednostronny
2)AdamS Brugmann Round Line - 11 960 -kolor jednostronny
3) Vidok- VEKA perfectline - 13 550- kolor jednostronny
4)Jezierski- profil elita - 16200 -kolor obustronny
5) Oknoplast - orion plus -16 400 -kolor jednostronny
18 500 - kolor dwustronny

No i w Oknoplaście bez problemu drzwi tarasowe 1100x2200 w pozostałych sprzedawca mi odradzał.
Jak myślicie. Okna do dom w Rododendronach 8

bwojtek
20-07-2010, 19:29
A chcesz mieć kolor jednostronny czy obustronny?

jareko
20-07-2010, 19:32
o ile mnie pamieć nie myli w Schuco także ten wymiar bez problemu na skrzydle pośrednim

czmirek
20-07-2010, 20:19
Witam, przyszła pora i na mnie. Wybór okien, zawrót głowy. Mam kilka wycen:
1) AdamS - Aluplast 4000 RL - 11 960 - kolor jednostronny
2)AdamS Brugmann Round Line - 11 960 -kolor jednostronny
3) Vidok- VEKA perfectline - 13 550- kolor jednostronny
4)Jezierski- profil elita - 16200 -kolor obustronny
5) Oknoplast - orion plus -16 400 -kolor jednostronny
18 500 - kolor dwustronny

No i w Oknoplaście bez problemu drzwi tarasowe 1100x2200 w pozostałych sprzedawca mi odradzał.
Jak myślicie. Okna do dom w Rododendronach 8

gdyby decyzja nalezala do mnie ( jednak to Ty placisz ) brugmann R L bylby dobrym wyborem co do adamsa to producen jakich dziesiatki w polsce
a vidok to znam z doswiadczenia i zawsze bede ich omijal szerokim lukiem

czmirek
20-07-2010, 20:20
o ile mnie pamieć nie myli w Schuco także ten wymiar bez problemu na skrzydle pośrednim

Jareko jak zawsze dobrze doradzi

jareko
20-07-2010, 20:59
Jareko jak zawsze dobrze doradzizawstydzasz mnie ;)
podobnie jak ty skreśliłbym poz.3. A co do reszty - gdyż poruszasz się wśród naprawdę dobrych producentów - porównałbym wyposażenie jakie oferowane jest w standardzie a jeśli wszyscy już oferują to samo (stopniowanie uchyłu, blokadę błędnego położenia klamki, jaka ramka jest w szybach, jakie szyby, jaka klamka etc etc), podpytałbym się na swojej grupie budujących o wrażenia ze współpracy - gdyż kasa to jedno zaś montaż o obsługa to już zupełnie inna bajka - najczęściej wkurzająca - czego dowodem jest ogrom postów na Forum gdzie pomyje lecą na producentów a winny jest ostatni w łańcuszku - czyli montażysta
Pamietaj rzecz najważniejszą, nawet najlepsze okna, najdroższe czy wogóle z kosmosu banda niemyślących montażystów w złom ci może zamienić w try mi ga

ktosiek
20-07-2010, 21:46
Dzięki za odpowiedzi. Zastanawiam się bardzo poważnie nad tym brugmannem RL, tylko nie wiem jakie ma wyposażenie, wiem że okucia Roto NT. Ejszcze porównam z Jezierskim, ale ten drugi raczej wygra z wyposażeniem.
CO do montażystów to będzie problem z grupą, bo mała miejscowość, więc w grupie 3 osoby ;) ale popytam o namiary na okna które wstawili gdzieś i pojadę może na oględziny.
Co do koloru, to wole dwustronny, ale finansów nie przeskoczę za bardzo.
Dzięki za pomoc , czytam watek regularnie od jakiegoś czasu i wiem, że na was można liczyć.

jareko
20-07-2010, 21:53
w porównaniach weź także pod uwagę fakt że dopłata za obustronny u Jezierskiego jest identyczna jak za jednostronny - może okazać się że różnice w cenach nie są powalające
Fakt, wypas ma chyba największy no i te dopłaty do szyb ciągle utrzymywane w atrakcyjnej wysokości
No nie mów mi że w Lubelskim tylko 3 osoby wstawiały okna :)
Ja mam tam czterech klientów więc już masz więcej ;)

ktosiek
20-07-2010, 23:36
No kusi to kusi, wiem o tym kolorze w Jezierskim, ale jednak to chyba nie moja półka. Jeszcze się okaże. A co do lubelskiego, to też jest duże, a z Biłgoraja ludzi jak na lekarstwo ;)

bwojtek
21-07-2010, 06:51
Co do koloru, to wole dwustronny, ale finansów nie przeskoczę za bardzo.
To dlaczego porównujesz oferty raz w jedno a raz w dwustronnym? Jaki sens ma takie porównanie?

JurekM
21-07-2010, 08:56
Witam!
No i mam już oferty od dwóch moich liderów (na pakietach szybowych 0,5):
1. Oknoplast Kraków
18300 pln brutto na profilu Thermic90 z ciepłym montażem i podwyższeniami progów bez ciepłej ramki
2. Jezierski
21030 pln brutto na profilu 6 komorowym z ciepłym montażem i podwyższeniami progów z ciepłą ramką
No i spora różnica, a z tego co patrzę elementy oferty są takie same.

Pewnie pogadam jeszcze z przedstawicielem Jezierskiego, ale na dziś to wybrałbym oknoplast Kraków.
Zastanawiam się nad dopłaceniem do szyb P2 i Wk2, ale też wychodzi bardziej korzystnie w oknoplaście, tylko niestety straci sie na parametrze U.
Co doradzicie?

ktosiek
21-07-2010, 09:42
To dlaczego porównujesz oferty raz w jedno a raz w dwustronnym? Jaki sens ma takie porównanie?
Ponieważ Jezierski ma w takiej samej cenie te i te, dlatego tak porównywałem.

bwojtek
21-07-2010, 10:13
Ponieważ Jezierski ma w takiej samej cenie te i te, dlatego tak porównywałem.
Ale przez to oferta Jezierskiego wydaje się dużo droższa. Należało by ją porównać do ofert pozostałych producentów na kolor 2 stronny!

finlandia
21-07-2010, 11:22
...
3) Vidok- VEKA perfectline - 13 550- kolor jednostronny
...
5) Oknoplast - orion plus -16 400 -kolor jednostronny
18 500 - kolor dwustronny


A mnie zastanawia ta wysoka cena Oknoplastu. Może wyceniono Ci Platinium - bo za to zaokrąglone skrzydło słono się płaci.
Orion plus to nic innego jak Veka Perfecline ze skrzydłem Roundline, więc profilowo tak jak Vidok. Nie powiem że te 3 tys. różnicy to wyłącznie marketing, ale faktyczna wartość dodana (jednak za coś ten Oknoplast jest chwalony) to nie więcej niż połowa tej ceny.

ketiw86
21-07-2010, 12:03
jezierski i oknoplast kraków jesli wezmiesz odpowiedniki okien to cenowo jest to samo wiec nie wiem skad masz róznice bo sam wyceniałem do siebie a masz zysk min na klamkach secustik za które w krakowie jesli bys chciał to dopłacasz.
a teraz news i to potwierdzony :
oknoplast otwozył nowa linie produkcyjna zatrudnił nowych ludzi i ....
i serwis jezdzi po budowach .bo okna sa masakrycznie niezgrane .trzeba robic nowe ,czekac na nie i sie denerwowac ze budowa stoi w miejscu
to autentyk i to dobrze ze trafiło na dobrego dealera bo inny to moze by upchnoł i olał
(jak dobrze miec sąsiada)

mp_krk
21-07-2010, 12:28
mp,
u mojego producenta nie specjalnie miałem wybór i "dostalem" kryte zawiasy. Sam rodzaj zawiasów nie wpływa zasadniczo na resztę okucia i jeśli w oknach były /srednio/ 4 zaczepy antywlamaniowe na skrzydlo to i one nadal są. Póki co ("zyję" z tym dopiero pół roku) problemów specjalnie nie widzę. Ale faktem jest, że regulacja w krytym GU czy Winkhausie jest w mojej ocenie trudnijesza. A jak wiadomo przy okuciach antywyważeniowych wszystko musi chodzić idealnie.

Ale zostawiałeś te 4 zaczepy czy dodawałeś coś więcej? Generalnie te 4 odpowiadać będą klasie WK1 i na taką kombinację (ukryte+WK1) jest certyfikat Winkhaus, jak dodam do standardu WK2 (czyli co jakieś 60cm) to certyfikatu że okucia są w klasie WK2 nie dostanę:(

Czy Waszym zdaniem warto brać systemowo montowane kontaktrony czy lepiej założyć widoczne przy montażu alarmu?

jareko
21-07-2010, 12:34
pomogę podjąć ci decyzje - systemowy kontaktron z ramieniem rozwórki kosztuje ok 180,- PLN
Jak sądzę decyzje w tej chwili podjąłeś :)

JurekM
21-07-2010, 12:35
Może chodzi o rabaty.
Największa różnica jest na :
1. okno tarasowe (wymiary 4000x2400
Oknoplast Kraków Thermic 90, MD Kolor, szyby 4/16/4/16/4 TL U=0,5
PSK-Z
Poszerzenie 45mm plus klamka z kluczykiem cena po rabatach 5813 pln
Jezierski Premium, kolor, szyby Uw=0,5 trójszybowy pakiet
HKS 180 Z/E
Poszerzenie 50 mm, 7901 pln
a więc różnica 2 tys
2. Ciepły montaż
oknoplast kraków ok. 2500 pln
Jezierski przy taśmie 7 cm 3200 pln
3. Szyby P2
oknoplast 85 pln brutto za m2, czyli całość 2125 pln
Jezierski 5200 pln
To sa najwieksze różnice.
Nie wiem za bardzo czym to się różni nawet.

jareko
21-07-2010, 12:46
sprawdź jak rozwiązana jest ta konstrukcja - czy z trzech elementów (tak jak powinna być) czy w jednej ościeżnicy i na jakim profilu skrzydła - powinno być skrzydło pośrednie przy tej wysokości i w kolorze
Dziwnie niska cena za 1mkw P-2
Nie dziw się że montaż z zastosowaniem taśmy jest droższy

JurekM
21-07-2010, 12:55
Jezierski:
1. Premium_U Suwanka kolor golden oak 2178/001
- skrzydło bez okuć
2. Premium_U Suwanka, kolor golden oak 2178/001
- typ okuć HKS 180 z/E (automat) kolor okuć F4 stare złoto
3. Premium_U Suwanka kolor golden oak 2178/001
- skrzydło bez okuć
Profile łączące 2 typu 8490 PSIA Kość 3 typu 8842 POSZ 50

Oknoplast Kraków
2. Thermic 90 MD Kolor
A-C 4/16/4/16/1 TL U-05 Ar
A,C Stałe w skrzydle
B PSK-Z Lewo-Prawy
Profil Słupka 102-242
Uszczelka wypełniająca
110-058 Podparapet z uszczelką
Poszerzenie 45 mm 114-206 Thermic suw Biało/złoty
Listwy przyszybowe
Klamka z kluczem PSK-Z

i gdzie tu różnica ?

Co do P2 to takie mam podane.
Co do ciepłęgo montażu to jeśli w Oknoplaście mam 2500 pln to nie jest na taśmach ??

jareko
21-07-2010, 13:27
rozwiązanie Jezierskiego jest lepsze w tym wypadku - o ile dobrze zrozumiałem opis Oknoplastu który całość chce wykonać w jednej ościeżnicy zaś Jezierski tak jak być powinno - w trzech
Zważ że u Jezierskiego masz mechanizm wspomagania ruchu w klamce a to ok 600 więcej niż bez mechanizmu

jareko
21-07-2010, 13:41
poza tym, tak naprawdę skupianie się na etapie porównywania cen od razu na cenie montażu mija się, moim zdaniem, z celem. Podaną cenę montażu można traktować czysto teoretycznie gdyż do końca nie wiadomo jaki jest obiekt, co i jak należy zastosować by "ciepły montaż" wykonać. Jedni już przyjęli że niezbędna jest folia 7 cm a może okazać się że 5 w zupełności wystarczy itd itd.

JurekM
21-07-2010, 13:44
rozwiązanie Jezierskiego jest lepsze w tym wypadku - o ile dobrze zrozumiałem opis Oknoplastu który całość chce wykonać w jednej ościeżnicy zaś Jezierski tak jak być powinno - w trzech
Zważ że u Jezierskiego masz mechanizm wspomagania ruchu w klamce a to ok 600 więcej niż bez mechanizmu

Czy możesz przybliżyć mi co to znaczy w jednej ościeżnicy, a w trzech?

Nie wiem, czy dobrze myślę.
Jak w jednej ościeżnicy to środkowa przesuwka ma mniejszą powierzchnięokna, niż fixy?

jareko
21-07-2010, 13:56
nie, ościeżnica jest wtedy w jednym kawałku
raaaaany - wybacz - ale od czego masz tych którzy opracowali ci ofertę? Zadaj im to pytanie - niech wyjaśnią co i dlaczego zastosowali.
Ode mnie otrzymałbyś następującą odpowiedź.
Z racji powierzchni całej konstrukcji nie jest możliwe wykonanie całości w jednej ramie - muszą to być jakby trzy oddzielne okna skręcone w jeden zestaw - tak jak widział Pan nie raz w blokach zestawy drzwi balkonowych z oknami - niby całość ale składająca się z kilku elementów. Pomijając powierzchnię drugim powodem jest to, że unika się mocowania zawiasów na słupkach będących zamocowanymi tylko do ościeżnicy.

JurekM
21-07-2010, 14:01
nie, ościeżnica jest wtedy w jednym kawałku
raaaaany - wybacz - ale od czego masz tych którzy opracowali ci ofertę? Zadaj im to pytanie - niech wyjaśnią co i dlaczego zastosowali.
Ode mnie otrzymałbyś następującą odpowiedź.
Z racji powierzchni całej konstrukcji nie jest możliwe wykonanie całości w jednej ramie - muszą to być jakby trzy oddzielne okna skręcone w jeden zestaw - tak jak widział Pan nie raz w blokach zestawy drzwi balkonowych z oknami - niby całość ale składająca się z kilku elementów. Pomijając powierzchnię drugim powodem jest to, że unika się mocowania zawiasów na słupkach będących zamocowanymi tylko do ościeżnicy.

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

mp_krk
21-07-2010, 14:12
pomogę podjąć ci decyzje - systemowy kontaktron z ramieniem rozwórki kosztuje ok 180,- PLN
Jak sądzę decyzje w tej chwili podjąłeś :)

jareko,
W dalszym ciągu nie:)

W ofercie MS mam kontrakton wpuszczany Alarmtech - 46 brutto (7%) (sam kontrakton jak sprawdzałem w necie kosztuje ok 17zł), w Pagenie np. jest kontrakton systemowy Winkhaus 89 brutto (7%).

Generalnie za jakieś 10-12szt trochę wychodzi...może gaktycznie lepiej zamontować na okna, tylko czytałem na FM że niektórzy producenci nie zezwalają na wiercenie w oknie pod pretekstem utraty gwarancji...

mp_krk
21-07-2010, 15:25
mam jeszcze jedno pytanie,

jaka na okuciach Winkhaus jest różnica w cenie między okuciami WK1 i WK2...?

Czy to prawda ze jest dopłata za każdy zaczep, podczas gdy np w Roto WK1 kosztuje ok 26 zl netto a WK2 ok 52 zl netto (bez wzgledu na wymiar okien)?

jareko
21-07-2010, 15:44
różna jest polityka firm produkujących okna wiec nie ma jednoznacznej odpowiedzi
wydaje mi się ze popełniacie blad podstawowy - wchodzicie w szczegóły dopłat zamiast skupić się na tym co okno zawiera i za jaka, końcowa cenę
Czy dopytujesz się ile kosztowała felga w twoim samochodzie? Jej cena cie interesuje czy cena końcowa za auto?

ketiw86
21-07-2010, 15:52
moze "kolega " chce kupic tylko felge albo zaczep wk1 bo zawieszke na łancuszek zagubił

jareko
21-07-2010, 15:55
i tak w 99.99% wypadków nie masz na nic wpływu

IVO333
21-07-2010, 22:19
Jezierski:
1. Premium_U Suwanka kolor golden oak 2178/001
- skrzydło bez okuć
2. Premium_U Suwanka, kolor golden oak 2178/001
- typ okuć HKS 180 z/E (automat) kolor okuć F4 stare złoto
3. Premium_U Suwanka kolor golden oak 2178/001
- skrzydło bez okuć
Profile łączące 2 typu 8490 PSIA Kość 3 typu 8842 POSZ 50

Oknoplast Kraków
2. Thermic 90 MD Kolor
A-C 4/16/4/16/1 TL U-05 Ar
A,C Stałe w skrzydle
B PSK-Z Lewo-Prawy
Profil Słupka 102-242
Uszczelka wypełniająca
110-058 Podparapet z uszczelką
Poszerzenie 45 mm 114-206 Thermic suw Biało/złoty
Listwy przyszybowe
Klamka z kluczem PSK-Z

i gdzie tu różnica ?

Co do P2 to takie mam podane.
Co do ciepłęgo montażu to jeśli w Oknoplaście mam 2500 pln to nie jest na taśmach ??

Witam

Jeśli HKS Oknoplastu jest bez automatu (pewien nie jestem choć cena wskazuje na to) to zanim zamówisz sprawdź organoleptycznie działanie i obsługę takiej konstrukcji. Znajomi mają w domu takie dwie i uważam to za jakieś nieporozumienie, obsługa koszmar, choć nie są duże. Okucie z automatem przy HKS to wg mnie podstawa jeśli masz być zadowolony z takiej bądź co bądź nie najtańszej zabawki.
A co do robienia przez Oknoplast pakietów 0,5 bez ciepłej ramki to kolejne nieporozumienie, taka terenówka na szosowych oponach. A Swisspacer w szybach u Jezierskiego ma oprócz parametrów cieplnych jeszcze jedną zaletę, na kasę nieprzeliczalną. Jest w kolorze zbliżonym do oklein i (zwłaszcza przy dwustronnej okleinie) dużo lepiej wygląda niż aluminium czy stal.

Pozdrawiam

bwojtek
22-07-2010, 08:25
A co do robienia przez Oknoplast pakietów 0,5 bez ciepłej ramki to kolejne nieporozumienie
Znasz różnicę PSI w ich profilach zależnie od rodzaju ramki? O ile we wkładzie 2 szybowych ramka ma zauważalny wpływ to w 3 szybowym już mniejszy o ile wiem.

JurekM
22-07-2010, 09:00
....Jeśli HKS Oknoplastu jest bez automatu (pewien nie jestem choć cena wskazuje na to) to zanim zamówisz sprawdź organoleptycznie działanie i obsługa takiej konstrukcji. Znajomi mają w domu takie dwie i uważam to za jakieś nieporozumienie, obsługa koszmar, choć nie są duże. Okucie z automatem przy HKS to wg mnie podstawa jeśli masz być zadowolony z takiej bądź co bądź nie najtańszej zabawki.
A co do robienia przez Oknoplast pakietów 0,5 bez ciepłej ramki to kolejne nieporozumienie, taka terenówka na szosowych oponach. A Swisspacer w szybach u Jezierskiego ma oprócz parametrów cieplnych jeszcze jedną zaletę, na kasę nieprzeliczalną. Jest w kolorze zbliżonym do oklein i (zwłaszcza przy dwustronnej okleinie) dużo lepiej wygląda niż aluminium czy stal.

Pozdrawiam

Wydaje mi się, że w oknoplaście jednak jest z automatem.
Opis PSK-Z chyba o tym mówi, ale wysłałem zapytanie (niestety handlowiec z którym rozmawiałem jest do końca tygodnia na wolnym).

marmax
22-07-2010, 14:47
Wydaje mi się, że w oknoplaście jednak jest z automatem.
Opis PSK-Z chyba o tym mówi, ale wysłałem zapytanie (niestety handlowiec z którym rozmawiałem jest do końca tygodnia na wolnym).

PSK-Z to okucie automatyczne, Oknoplast w oknach thermic 90 nie stosuje innego.

marcin_80
22-07-2010, 20:11
Witam, ma 3 wyceny okien proszę o poradę którą firmę wybrać:
1) Empol Wrocław (producent) - profile Schuco CT 70 Rondo (2 str. orzech) okucia Winkhaus UR ACTIV, szklenie 4-16ar-4 cena wszystkich okien z montażem 8800,00
2) Oknotech Poznań (prod. Jezierski) - profile te same, okucia UR1+DFE+MSL OS(4grz), szklenie takie samo cena z montażem 11000,00
3) COID Poznań (prod. Vetrex) - profile Veka P-Swing, okucia Winkhaus, szklenie j.w. cena z montażem 9500,00
Czym się kierować przy wyborze bo standard okien chyba podobny... Jezierski ma dobre opinie, dwóch pozostałych nie znam...

Oknosalon
22-07-2010, 20:51
Jakie współczynniki przenikania na poszczegółnych okienkach? Jakie warunki gwarancji? Bo jeśli tan sam profil i okucie, to czymś się muszą różnić ;)

JurekM
23-07-2010, 20:57
Witajcie!
A co powiecie na temat okien na profilach Aluplast Ideal7000?
Czy warto myśleć o tym porównując do Oknoplastu Kraków Thermic90, czy do Jezierskiego 6kom ??
Czy lepiej dać sobie spokój?

T12345T
23-07-2010, 21:32
Zależy jakie i do czego te okna:-), ale jak już płacić to za Aluplasta 8000, a jeszcze lepiej Energeto 8000

Pozdrawiam

IVO333
23-07-2010, 23:08
Pytanie do Kadargo lub innych uświadomionych, tabela statyki dla Tytanowych z wzmocnieniem termo mnie interesuje. Może ktoś się podzielić???

Pozdrawiam

salon_okien
23-07-2010, 23:14
Może chodzi o rabaty.
Największa różnica jest na :
1. okno tarasowe (wymiary 4000x2400
Oknoplast Kraków Thermic 90, MD Kolor, szyby 4/16/4/16/4 TL U=0,5
PSK-Z
Poszerzenie 45mm plus klamka z kluczykiem cena po rabatach 5813 pln
Jezierski Premium, kolor, szyby Uw=0,5 trójszybowy pakiet
HKS 180 Z/E
Poszerzenie 50 mm, 7901 pln
a więc różnica 2 tys
2. Ciepły montaż
oknoplast kraków ok. 2500 pln
Jezierski przy taśmie 7 cm 3200 pln
3. Szyby P2
oknoplast 85 pln brutto za m2, czyli całość 2125 pln
Jezierski 5200 pln
To sa najwieksze różnice.
Nie wiem za bardzo czym to się różni nawet.

a czy przy takim wymiarze okna tarasowego nie myślałeś o suwance typu HS - z niskim progiem, do tego podział na 2 części a nie na 3 ?
w takim przypadku oba skrzydła mogą się przesuwać, masz 2 metrowe przejście z niskim progiem - wg. mnie rewelacja :)

pozdrawiam

tlalken
24-07-2010, 13:41
A co sadzicie o oknach Dako ? Profil VEKA okucia Winkhaus. Kolor orzech z zewnatrz. Jak jest z jakością tych okien? Jestem zainteresowany profilem Prestige Plus i kolor wlasnie orzech

Kolejne pytanie dotyczące wyceny, co powiecie na ta cene?

- 2 szt. wymiary 600*600 - okucie UR ALS FSS,
- 6 szt. wymiary 1200*1500 - okucie UR
-4 szt. wymiary 1000*2100 - okucie UR ALS FSS, Zatrzask BK BRAZ

wszystkie kolor zewnetrzny (orzech), wszystkie uchylno otwierane
Cena 7542

Prosze o ocene
Dziękuje

jareko
25-07-2010, 18:44
Znasz różnicę PSI w ich profilach zależnie od rodzaju ramki? O ile we wkładzie 2 szybowych ramka ma zauważalny wpływ to w 3 szybowym już mniejszy o ile wiem.
o ile dobrze pamiętam to od 0,01 do 0,09 w zaleznosci od okna ale liczy się coś innego - jakże często o tym się zapomina - komfort użytkowania okien z ciepłą ramką - ta woda na oknach... cieknąca ze styku szyba/profil....jakże rzadko występuje przy ciepłej ramce - ale tej naprawdę ciepłej a nie marketingowej ;)

hiob
25-07-2010, 18:46
Chciałem zwrócić się jeszcze z następującym pytaniem: czy przy oknie tarasowym możliwe połączenie jest niskiego progu i uchyłu skrzydła?

jareko
25-07-2010, 18:48
w Oknoplaście o ile dobrze pamiętam jest - choć sam niski próg w drzwiach balkonowych to kłopot - ale to inna bajka

T12345T
25-07-2010, 21:09
Znasz różnicę PSI w ich profilach zależnie od rodzaju ramki? O ile we wkładzie 2 szybowych ramka ma zauważalny wpływ to w 3 szybowym już mniejszy o ile wiem.


o ile dobrze pamiętam to od 0,01 do 0,09 w zaleznosci od okna ale liczy się coś innego - jakże często o tym się zapomina - komfort użytkowania okien z ciepłą ramką - ta woda na oknach... cieknąca ze styku szyba/profil....jakże rzadko występuje przy ciepłej ramce - ale tej naprawdę ciepłej a nie marketingowej ;)

Panowie, wyprzedzę trochę czas i już dziś zapraszam we wtorek 27.07.2010 na naszą stronę www.oknotest.pl. Opublikujemy artykuł w którym będzie o Psi, a także między innymi w oparciu o badania ift Rosenheim przedstawiamy wpływ różnych typów ramek dystansowych dostępnych na rynku, na wartość liniowego współczynnika przenikania ciepła Ψ (Psi) w zależności od rodzaju przeszklenia. Z góry mówię, że pod uwagę brano jednokomorowe szyby zespolone o Ug = 1,1 i dwukomorowe o Ug = 0,7. Jeśli zapachniało autoreklamą, to przepraszam, ale wydaje mi się, że treść artykułu dobrze wpisuje się w pewne dyskutowane na forum wątki.

Pozdrawiam

IVO333
25-07-2010, 21:48
Znasz różnicę PSI w ich profilach zależnie od rodzaju ramki? O ile we wkładzie 2 szybowych ramka ma zauważalny wpływ to w 3 szybowym już mniejszy o ile wiem.
Z podanej tu : http://www.inoutic.com/eforte/ecoplus.php tabelki wynika że chyba zyskujemy zarówno przy 2 i 3 szybowych pakietach podobnie.
Niejako przy okazji zaanonsowałem nowego zawodnika wagi ciężkiej ;-)

Pozdrawiam

Edit; oczywiście to nie Veka ale relacja Psi alu-Swisspacer nie będzie kosmicznie inna.

tlalken
25-07-2010, 22:29
Dzięki panowie!!! fajnie mnie olalaliście :welcome:

JurekM
26-07-2010, 12:06
a czy przy takim wymiarze okna tarasowego nie myślałeś o suwance typu HS - z niskim progiem, do tego podział na 2 części a nie na 3 ?
w takim przypadku oba skrzydła mogą się przesuwać, masz 2 metrowe przejście z niskim progiem - wg. mnie rewelacja :)

pozdrawiam

Myślałem, myślałem, ale cena trochę mnie powaliła .... po rabatach ok 17000 pln za 1 okno :(

T12345T
26-07-2010, 12:47
Dzięki panowie!!! fajnie mnie olalaliście :welcome:

Szanowny Panie, nie mam zwyczaju jak to Pan ładnie ujął "olewać" kogokolwiek i czegokolwiek, to po pierwsze. Po drugie, nic mi nie wiadomo, aby wśród różnych kształtowników systemów Veka znajdował się taki o nazwie "Prestige Plus". Po trzecie, wymiar okien i kolor okleiny, to za mało, by wypowiadać się o ich wartości i cenie. Po czwarte, podaje Pan ceny okien netto, czy brutto? Po piąte, z montażem czy bez? Po szóste, sądzi Pan, że ktoś z nas zna szczegółowe zasady kalkulacji firmy DAKO i jest w stanie zweryfikować ich poprawność? Po siódme, czy jest zasadnym oczekiwać weryfikacji cen okien wykonanych z kształtowników Veka od osób i firm, które nie zajmują się produkcją i dystrybucją podobnych wyrobów? Mógłbym dalej mnożyć pytania, ale po co. Przecież już "olałem".

jareko
26-07-2010, 13:49
Dzięki panowie!!! fajnie mnie olalaliście :welcome:lepiej nic nie powiedzieć niż gadać głupoty - nieprawdaż? A kolega Test dokładnie wyłuszczył dlaczego

Lea**r
26-07-2010, 19:59
Jeżeli mają być drewniane to może tutaj ?? Widziałem kilka realizacji tej firmy i wg mnie są solidni.

Okna drewniane (http://wiktorczyk.pl)

czmirek
26-07-2010, 20:54
Jeżeli mają być drewniane to może tutaj ?? Widziałem kilka realizacji tej firmy i wg mnie są solidni.

Okna drewniane (http://wiktorczyk.pl)

a ile placa Ci miesiecznie za to widzenie?

tlalken
26-07-2010, 20:55
lepiej nic nie powiedzieć niż gadać głupoty - nieprawdaż? A kolega Test dokładnie wyłuszczył dlaczego

Rozumiem Was. Dziękuje

ketiw86
04-08-2010, 10:45
ale cisza:) urlopy pobrali czy co

finlandia
04-08-2010, 19:05
Dawno nie było ciekawego tematu do dyskusji czy też sporu :) a Inwestorzy wystraszeni "olaniem" nie chcą zadawać pytań by nie narazić się gniew :)
jak mamy więcej czasu to i nastawienie łagodnieje i pojawiają się wyrzuty sumienia że się kiedyś komuś coś niemiło powiedziało:)

jareko
04-08-2010, 20:34
eeeeetam ;) powód jest prozaiczny - zepier... jak dawno nie było. Dnia już za mało, tydzień też ma tylko 7 dni :(
Gdzie ten kryzys tak wieszczony w mediach jeszcze nie tak dawno? Z roku na rok obroty się zwiększają - przynajmniej u mnie, ale takiego buuuuuumu ;) dawno nie było
Stąd nie ma czasu na pierdoły hi hi hi ale jak tylko się takowe pojawią to i nasza pomoc i rada pojawi sie także

arro77
05-08-2010, 11:36
eeeeetam ;) powód jest prozaiczny - zepier... jak dawno nie było. Dnia już za mało, tydzień też ma tylko 7 dni :(
Gdzie ten kryzys tak wieszczony w mediach jeszcze nie tak dawno? Z roku na rok obroty się zwiększają - przynajmniej u mnie, ale takiego buuuuuumu ;) dawno nie było
Stąd nie ma czasu na pierdoły hi hi hi ale jak tylko się takowe pojawią to i nasza pomoc i rada pojawi sie także

w takim razie co sądzicie o oknach z takim profilem firmy Bajcar?
http://www.bajcar.pl/profil_88.htm

szyba 0.7 rama 1.0
będe miał m.in dwa balkony 180/230,drzwi tarasowe270/230
szesciokomorowe ,profil o głębokości zabudowy 88
czy te okna nie będą zbyt ciężkawe i czy nie musi być zastosowana w budynku jakaś specjalna wentylacja ze względu na ich szczelność?
mam zamiar zamknąć w najbliższym czasie stan surowy,
proszę o radę i może inną propozycję??

jareko
05-08-2010, 11:56
wentylacje masz jaką masz na tym etapie budowy i albo nic nie będzie trzeba albo trzeba dodać nawiewniki
ciężar będzie duży i jeśli technolog to puszcza powinno być OK

XKF
05-08-2010, 19:26
Witam
Jestem nową osobą na forum. Trafiłem tu przez polecenie znajjomego.
Mam pytanie jako do osób które mają jakieś pojęcie na temat okien. Buduję swój dom i doszedłem do etapu wyboru okien. Zasięgając informacji na lokalnym rynku najbardziej przekonuje mnie oferta na profil Schuco.
Prosiłbym o konkretne opinie na temat tego profila. Często spotykam się z porównywaniem Schuco do profili Veka. Czy to ta sama "liga"? Proszę o info. Zależy mi na solidnych oknach.

Pozdrawiam

jareko
05-08-2010, 20:36
nie zabiorę głosu w dyskusji gdyż sprzedaję Schuco - niech koledzy się wypowiedzą

czmirek
05-08-2010, 21:29
nie zabiorę głosu w dyskusji gdyż sprzedaję Schuco - niech koledzy się wypowiedzą

jareko nie poznaje Cie zbiesiles sie czy co?

Sławas7
05-08-2010, 21:48
Jareko chciałby mieć przynajmniej jeden dzień w tygodniu wolny.....dla rodziny

chrisowaty
06-08-2010, 07:34
Witam
Jestem nową osobą na forum. Trafiłem tu przez polecenie znajjomego.
Mam pytanie jako do osób które mają jakieś pojęcie na temat okien. Buduję swój dom i doszedłem do etapu wyboru okien. Zasięgając informacji na lokalnym rynku najbardziej przekonuje mnie oferta na profil Schuco.
Prosiłbym o konkretne opinie na temat tego profila. Często spotykam się z porównywaniem Schuco do profili Veka. Czy to ta sama "liga"? Proszę o info. Zależy mi na solidnych oknach.

Pozdrawiam

Każdy z producentów ma w swojej ofercie po kilka rodzajów profili, więc nie za bardzo wiadomo o który profil pytasz (Classic\Rondo\Cava), które można podzielić dodatkowo na CT 70/CT70 Euro, oraz profil Si82/Si82+. W czasach internetu producenci starają się nie puszczać baboli na rynek. Oczywiście są wyjątki promowane przez małe lokalne firmy.
Od wielu lat okna na profilach Schuco odstawały od konkurencji szczególnie cenowo, aczkolwiek można znaleźć okna droższe.

Ze swojego doświadczenia napiszę tak. W 2001r wymieniłem jedno stare drewniane okno na okno z PCW i wybrałem profil Schuco AS60 (trzy komorowy). Była to najdroższa oferta. Trzy lata później moi rodzice wymienili pozostałe okna, ale innego producenta i na profil Deucenick'a. Sam profil nie jest zły, ale został spaprany przez producenta i następne swoje błędy dorzucili montażyści. W efekcie po trzech latach, 3 okna się wypaczyły, w tym jedno się nie zamyka. I wystarczy iż kilku internautów trafi na taką firmę i już idzie w świat jaki to Deucenick jest kiepski. A w moim Schuco wszystko pracuje płynnie od samego początku, ale w głównej mierze jest to zasługa producenta okna i montażystów.

W tym roku też trafiło mnie się wymieniać okna już we własnym M. I wybrałem zdominowaną na forum firmę na literkę "J". Okna są niezłe, ale za montażystami musiałem chodzić, bo np jeden z panów nie nawilżał powierzchni przed pianowaniem, bo nigdy tego nie robi, więc biegałem za Nim ze spryskiwaczem. Parę błędów jeszcze im się przytrafiło, a to przecież autoryzowany przedstawiciel.

Możesz kupić najdroższe okno, ale jak Ci się trafi monter z przypadku, czy własnymi zasadami, to najdroższe okno stanie się medialną igłą w oku producenta.

XKF
06-08-2010, 09:20
Każdy z producentów ma w swojej ofercie po kilka rodzajów profili, więc nie za bardzo wiadomo o który profil pytasz (Classic\Rondo\Cava), które można podzielić dodatkowo na CT 70/CT70 Euro, oraz profil Si82/Si82+. W czasach internetu producenci starają się nie puszczać baboli na rynek. Oczywiście są wyjątki promowane przez małe lokalne firmy.
Od wielu lat okna na profilach Schuco odstawały od konkurencji szczególnie cenowo, aczkolwiek można znaleźć okna droższe.

Ze swojego doświadczenia napiszę tak. W 2001r wymieniłem jedno stare drewniane okno na okno z PCW i wybrałem profil Schuco AS60 (trzy komorowy). Była to najdroższa oferta. Trzy lata później moi rodzice wymienili pozostałe okna, ale innego producenta i na profil Deucenick'a. Sam profil nie jest zły, ale został spaprany przez producenta i następne swoje błędy dorzucili montażyści. W efekcie po trzech latach, 3 okna się wypaczyły, w tym jedno się nie zamyka. I wystarczy iż kilku internautów trafi na taką firmę i już idzie w świat jaki to Deucenick jest kiepski. A w moim Schuco wszystko pracuje płynnie od samego początku, ale w głównej mierze jest to zasługa producenta okna i montażystów.

W tym roku też trafiło mnie się wymieniać okna już we własnym M. I wybrałem zdominowaną na forum firmę na literkę "J". Okna są niezłe, ale za montażystami musiałem chodzić, bo np jeden z panów nie nawilżał powierzchni przed pianowaniem, bo nigdy tego nie robi, więc biegałem za Nim ze spryskiwaczem. Parę błędów jeszcze im się przytrafiło, a to przecież autoryzowany przedstawiciel.

Możesz kupić najdroższe okno, ale jak Ci się trafi monter z przypadku, czy własnymi zasadami, to najdroższe okno stanie się medialną igłą w oku producenta.

W takim razie jak rozpoznać takiego montera? Na rynku Bydgoskim z tego co się zorientowłem są dwie firmy które sprzedają Schuco. Jedna firma to całkiem nowa jak twirdzi właściciel opierajaca na doświadczeniach z poprzednich lat kariery samego założyciela, druga natomiast jest już kilka dobrych lat na rynku choć opinie ma skrajnie różne.
Może są jakieś pytania które pozwolą mi rozpoznać fachowość montera?

jareko
06-08-2010, 10:40
jareko nie poznaje Cie zbiesiles sie czy co?nie, tylko jak cokolwiek dobrego o Schuco powiem to reakcja jest natychmiastowa ;)
Subiektywnie uważam Schuco jako najlepiej opracowany system profili zarówno w PVC jak i w aluminium. Fakt - jest to profil drogi ale moim zdaniem wart swej ceny.
Ale.... ale najważniejsze jest to o czym napisał Chrisowaty - nawet najlepszy profil spieprzyć można beznadziejnym montażem. Bynajmniej zraszanie wodą nie jest aż takim błędem w porównaniu z innymi, nagminnymi błędami montażu

picek123
11-08-2010, 08:27
szklenie: 3\18 Ar\3 PLTH UN; Ug=(EN673)
szklenie: 4\16\4 k=1.1
Kture z tych szklen jest lepsze

finlandia
11-08-2010, 10:44
Czegoś nie dopisałeś w pierwszym symbolu - właśnie wartości współczynnika U. Albo ja jestem niedouczony w normach (a jestem ;) -ale tu na pewno nam pomoże Test :)
Druga z nich to najzwyklejsza, ciepła szyba jaką stosuje się od lat. Ciągle dominuje w sprzedaży w polskich oknach.
W pierwszej szkło jest cieńsze, o 1mm. Niby nie dużo, ale takie szyby są mniej odporne na zbicie. Przypuszczam że w tym wypadku miał to być pakiet trzyszybowy... dlatego myślę że czegoś nie dopisałeś...

Buff79PL
11-08-2010, 11:10
Albo ktoś produkuje pakiety dwuszybowe na 3 mm szybach z 18 mm ramką. Może wtedy U szyby jest 0,9 ? zamiast 1,0 ? :) 3 mm szyby mają sens do pewnej powierzchni tafli.

Biedronka
12-08-2010, 13:32
w Oknoplaście o ile dobrze pamiętam jest - choć sam niski próg w drzwiach balkonowych to kłopot - ale to inna bajka

Czy mogę zapytać dlaczego niski próg w drzwiach to kłopot? Możecie mnie uświadomić? Myślałam o czymś takim jako wyjściu na taras...

Pozdrawiam

lolek30
12-08-2010, 15:01
..bo próg jest z aluminium i nie ma własnej uszczelki , więc to rozwiazanie jest mniej szczelne i ma gorsze parametry cieplne niż tradycyjny próg...

Charlie
12-08-2010, 20:56
nieprawda - niski próg wysokości 25 mm ma tzw przekładkę termiczną, która kwalifikuje go jako przegrodę ciepłą.
Odpowiednio zamontowany spełnia swoje zadanie wyśmienicie.
Produkty opracowane przez niemieckich inzynierów są na najwyższym poziomie.

Są dwa problemy z niskim progiem w polskich warunkach:
1/ brak umiejętność jego prawidłowego montażu - nie tylko jego zresztą o czym świadczy wiele postów na tym forum
2/ niski próg wymaga specjalnego, systemowego profilu stabilizującego od spodu, którego prawie nikt nie stosuje z prozaicznego powodu jakim jest cięcie ceny - to tzw budowanie na skróty staje się powoli polską specjalnością :)

Wszyscy się chwalą jak tanio budują tylko za parę lat dwa razy remontują :))

Charlie
12-08-2010, 20:58
szklenie: 3\18 Ar\3 PLTH UN; Ug=(EN673)
szklenie: 4\16\4 k=1.1
Kture z tych szklen jest lepsze

nie kupuj okien z szybami grubości 3mm - będą pękać podczas silnych mrozów szczególnie w profilach PVC. Zresztą szkło 4 mm też pęka ale fakt, że w mniejszych ilościach.

Biedronka
12-08-2010, 23:47
Charlie
dziękuję :)

jacekh
13-08-2010, 08:35
Witam wszystkich,

jestem nowy na tym wątku i chciałbym poprosić o radę - trafiłem dopiero na ten wątek i jeśli już ten temat był klepany to sory , dla laika 250 stron przeczytać ze zrozumieniem nie jest łatwe. Zanim to ogarnę to mi reszta włosów wypadnie z głowy.

Okno tarasowe dwuskrzydłowe w otworze 3900 / 2350 - jakiego szukać ?
Chciałbym mieć możliwość otwarcia jak największej przestrzeni i zależy mi na płaskim progu. Jest coś co spełnia te wymagania a jednocześnie będzie należycie sztywne i bezpieczne ? No i jak ze szczelnością takich HST np ?
HST to jedyne co udało mi się w Lublinie znaleźć jak na razie. Wszystkie firmy są nastawione na "zwykłe" okna i takie dziwadło mi raczej odradzają, a to że wieje, a to że ciężkie, a to że nie są wystarczająco sztywne i stabilne. Już nie wiem co o tym myśleć. Okno uchylno-przesuwne odpada ze względu na próg i maksymalną szerokość jaką można wykonać.
Ma ktoś z Was podobne przeszklenie ? Sądzicie że w 10 tys się zmieszczę ?

lolek30
13-08-2010, 10:43
nieprawda - niski próg wysokości 25 mm ma tzw przekładkę termiczną, która kwalifikuje go jako przegrodę ciepłą.
Odpowiednio zamontowany spełnia swoje zadanie wyśmienicie.

..zatem chcesz powiedzieć, że z racji przekładki termicznej która ma raptem ze 2 cm próg jest tak ciepły jak tradycyjny ? ..ja jednak myśle, że jego parametry termoizolacyjne znacznie odbiegają od reszty futryny, nie jestem przeciwnikiem tego rozwiazania ale ktoś kto się na to decyduje powinien mieć świadomość jak to sie zachowuje przy -20stopniach i silnym wietrze (brak jednej uszczelki w tym miejscu) ...


co do profili (poszerzeń ramy) pod progiem niskim, to chyba jest raczej norma, że się je stosuje aby usztywnić próg i uzyskać prawidłowe podparcie drzwi.. to, że pewnie garażowcy tego nie stosuja bo drogie to już inny temat , tu mówimy o samym rozwiazaniu...

finlandia
13-08-2010, 11:42
Okno tarasowe dwuskrzydłowe w otworze 3900 / 2350 - jakiego szukać ?
Chciałbym mieć możliwość otwarcia jak największej przestrzeni i zależy mi na płaskim progu. Jest coś co spełnia te wymagania a jednocześnie będzie należycie sztywne i bezpieczne ? No i jak ze szczelnością takich HST np ?
Ma ktoś z Was podobne przeszklenie ? Sądzicie że w 10 tys się zmieszczę ?
Może temat i był, ale wraca w wycenach non stop.
Przy szerkości 4 metrów możesz myśleć tylko o przesuwnych HS`ach. Tradycyjne balkony to 4 skrzydła i poza drewnem obowiązkowe wykonanie z fixami bocznymi łączonymi na budowie.
A jak Ci zależy na jak największym świetle.. to czy HS czy też taki balkon 4-cześciowy będą miały podobne.
Z tym że balkon będzie kosztował do 5 tys (w drewnie) a HS ok 10 tys.
W dwudzielnym balkonie pewnie będą konieczne gdubsze szyby.

jacekh
13-08-2010, 23:52
Dzięki za odpowiedź, nieco doczytałem o HS/HST i zapał nieco mi opadł. Jutro oglądnę sobie okno u znajomego który ma HS 3 sezony zimowe i zobaczymy co powie. Zamawiał w Częstochowie ( do Lublina ) i jak twierdzi wszytko jest lux.
Nie gniewajcie się że walnąłem zapytanie bez czytania całego wątku ale czas jest tym czego mi brakuje najbardziej... Obiecuję poprawę i nadrobię zaległości. Może w weekend.

Acha - co powiecie na temat HS w alu ? Ma ktoś takowe ?

własciciel mondeo
14-08-2010, 17:45
okna avante ? dobre warte ceny troche wysokiej jak na moj gust?

IVO333
15-08-2010, 22:29
okna avante ? dobre warte ceny troche wysokiej jak na moj gust?

A który profil bierzesz pod uwagę bo ofertę mają bardzo szeroką ?

Pozdrawiam

finlandia
16-08-2010, 10:56
Nie gniewajcie się że walnąłem zapytanie bez czytania całego wątku ale czas jest tym czego mi brakuje najbardziej... Obiecuję poprawę i nadrobię zaległości. Może w weekend.

Jacku, kiedyś mnie złościło pytanie, na które odpowiedź byłą stronę wcześniej. Niedawno sam czegoś szukałem i wiem, że to wymaga poświęcenia, więc już mi "zeszło powietrze z tego zaworu". :) Poza tym mamy nieustannie nowe doświadczenia i rzeczy o których pisano rok wcześniej mogą mieć dziś inny wydźwięk.

iprk
16-08-2010, 12:12
Co powiecie o profilach Brugmanna? Zależy mi na termoizolacyjnej technologii, pakiet trzyszybowyi ciepły profil + ramka. Czego z Brugmanna szukać? Jak wypada porównanie np. z Oknoplastem profil bodajże termic90 lub z cepłym profilem Jezierskiego?? Proszę o kilka słów porady. Z góry dzięki!

lolek30
16-08-2010, 12:33
Wygląda na to, że Oknoplus (oni robią na Brugmanie) wprowadził jakieś ciepłe wzmocnienie, które sprawia, że parametry cieplne profilu są lepsze w stosunku do standartu o 30% .. więc z szybą U=0,5 i ciepłą ramką może być to jedno z lepszych okien o bardzo dobrej statyce i parametrach no chyba, że wzmocnienie dali jakieś z włókna szklanego to wtedy z tą statyka może nie być już najweselej.. . A jeśli chodzi o porównania miedzy innymi firmami, jesli zależy Ci na parametrach cieplnych to trzeba patrzeć na cetrtyfikaty te dotyczace przenikalności cieplnej całego okna , jakiegoś przykładowego i wtedy będziesz widział które jest cieplejsze. Brugman ma tez jakiś taki szeroki profil Blucośtam ale podejrzewam, że cena zabija.

bwojtek
16-08-2010, 12:40
Wygląda na to, że Oknoplus (oni robią na Brugmanie) wprowadził jakieś ciepłe wzmocnienie, które sprawia, że parametry cieplne profilu są lepsze w stosunku do standartu o 30%
Skąd te informacje?

Brugman ma tez jakiś taki szeroki profil Blucośtam ale podejrzewam, że cena zabija.
BluEvolution.
http://www.bruegmann.pl/files/gfx/sys_bluevolution_plansza01.jpg
Cena nie powinna odbiegać od innych okien o zbliżonych parametrach.

lolek30
16-08-2010, 13:04
Skąd te informacje?



..gdzieś mi się jakaś reklama rzuciła w oczy , na ich stronie pewnie coś o tym będzie

Charlie
16-08-2010, 21:48
ten Blue Evolution to zwykły profil 6K - design prosty jak "germańska uroda" - nie rozumiem skąd taka fascynacja w stylu "och i ach" ?

finlandia
17-08-2010, 10:58
Charlie, bo BlueS na stronie firmowej ma faktycznie germański krój, ale faktyczne produkcje w Polsce będą na wersji zlicowanej, zaokrąglonej.
A ochy i achy zawsze będą przy najwyższej półce. Jak Mercedes puszcza nowe auto to każdy patrzy szukając zachwytu, jak TATA Motors zapowiada premierę, to szukamy w nim tylko wad... Tak działa marketing :)

iprk
17-08-2010, 21:42
Charlie, bo BlueS na stronie firmowej ma faktycznie germański krój, ale faktyczne produkcje w Polsce będą na wersji zlicowanej, zaokrąglonej.
A ochy i achy zawsze będą przy najwyższej półce. Jak Mercedes puszcza nowe auto to każdy patrzy szukając zachwytu, jak TATA Motors zapowiada premierę, to szukamy w nim tylko wad... Tak działa marketing :)

Czyli polecasz tego producenta? Warto zainteresować się tym profilem?

Charlie
17-08-2010, 22:58
TATA Motors jako producent okien ? :))))))))))))))))))))

bwojtek
18-08-2010, 07:32
Czyli polecasz tego producenta? Warto zainteresować się tym profilem?
Czyli którego? Bo Oknoplus ZTCW na BluEvo nie robi.

lolek30
18-08-2010, 10:43
Czyli którego? Bo Oknoplus ZTCW na BluEvo nie robi.

..ale robi na ciepłych wzmocnieniach uzyskując te same parametry co w Bluevo za cene zapewne sporo niższą...

bwojtek
18-08-2010, 14:59
..ale robi na ciepłych wzmocnieniach uzyskując te same parametry co w Bluevo za cene zapewne sporo niższą...
Daj proszę źródło tych informacji bo na ich stronie nic takiego nie znalazłem.

lolek30
18-08-2010, 16:04
Jest tam na ich stronie głównej chyba coś na ten temat w aktualnościach

anyska
20-08-2010, 16:26
Witam,

Jestem już jakiś czas na forum, ale to mój pierwszy post.. - od czegoś trzeba zacząć :)

Domek już stoi, dach "się kończy" i teraz stoimy przed wyborem okien i właśnie tu moje pytanie...
Czy ktoś z Was miał do czynienia z firmą A&R ze Zgierza? Polecacie? Parę dni temu był u nas przedstawiciel i szczerze mówiąc to srednio mnie przekonał (no może poza ceną, bo tą mają rzeczywiście konkurencyjną). Profil to Decco - co o tym sądzicie? Aaa.. ten Pan jeszcze odradzał trzy szyby ze względu na ciężkość skrzydła (największe jakie mamy to 2350x1800 mm) - do tych, co mają już jakiś czas pakiet 3-szybowy - jak to naprawdę wygląda (pewnie temat wałkowany x razy, ale jeśi ktoś zechce odpowiedzieć, to będę wdzięczna)?

Pozdrawiam

finlandia
20-08-2010, 17:56
Dobrze, że pytasz.
Decco nie uchodzi za szczyt mysli technologicznej. To stosunkowo nowy na rynku profil celowany raczej w tani segment rynku.. Słusznie handlowiec się boi trzeciej szyby, bo to faktycznie większy ciężar i "nosić" go powinny tylko stabilniejsze profile - a wiele jest takich na rynku.

jareko
20-08-2010, 19:01
....szczerze mówiąc to srednio mnie przekonał (no może poza ceną, bo tą mają rzeczywiście konkurencyjną). Profil to Decco - co o tym sądzicie? Aaa.. ten Pan jeszcze odradzał trzy szyby ze względu na ciężkość skrzydła ...Fin już ci odpowiedział w kwestii trzeciej szyby i jej ciężaru - choć nazwanie segmentu w który adresowana jest oferta "tanim" jest w mej ocenie już lekkim nadużyciem
Ja odpowiem z innej beczki.
Na ile lat kupujesz okna? Na 2? 5? 10?
Jeśli już na wstępie przedstawiciel przekonuje cię ceną to nie licz na cokolwiek.
Poczytaj, doucz się, wymagaj i nie kieruj się tylko atrakcyjnością cenową oferty

anyska
20-08-2010, 20:34
Dobrze, że pytasz.
Decco nie uchodzi za szczyt mysli technologicznej. To stosunkowo nowy na rynku profil celowany raczej w tani segment rynku.. Słusznie handlowiec się boi trzeciej szyby, bo to faktycznie większy ciężar i "nosić" go powinny tylko stabilniejsze profile - a wiele jest takich na rynku.

Dziękuję. Też tak myślę i właśnie to samo mówiłam dziś mężowi, ale oczywiście chciałam zasięgnąć jeszcze Waszej opinii..

anyska
20-08-2010, 20:46
Ja odpowiem z innej beczki.
Na ile lat kupujesz okna? Na 2? 5? 10?
Jeśli już na wstępie przedstawiciel przekonuje cię ceną to nie licz na cokolwiek.
Poczytaj, doucz się, wymagaj i nie kieruj się tylko atrakcyjnością cenową oferty

Wiadomo, że nie na 2 i na 5, ani na 10 ;)

Rozważamy różne oferty. Najpierw zaglądaliśmy oczywiście do najlepszych firm, ale szczerze mówiąc to średnio nam się usmiecha wydawać 40 tyś na okna (z roletami). Dlatego "rozglądamy się" i staramy rozważać oferty różnych firm. Próbujemy jakoś odnaleźć się w tematyce okiennej, ale to naprawdę nie jest łatwe dla laika.. W chwili obecnej poważnie myślimy o oknach firmy MS (tytan thermo 3 szyby) - tylko pytanie - czy warto.. ?

bwojtek
20-08-2010, 20:55
W chwili obecnej poważnie myślimy o oknach firmy MS (tytan thermo 3 szyby) - tylko pytanie - czy warto.. ?
To raczej oferta z górnej półki cenowej ale także jakościowej. Porównywalne oferty będą z Oknoplastu czy Jezierskiego.

jareko
20-08-2010, 21:09
...ale szczerze mówiąc to średnio nam się usmiecha wydawać 40 tyś na okna (z roletami).....nie ma co ukrywać że trzeba myśleć o oknach dużo wcześniej a nie jak już chałupa stoi - wtedy trzeba i można znaleźć oszczędności.
Sorki, ale stwierdzenie "nie uśmiecha nam się wydać 40 tyś na okna" jest własnie przejawem nagminnego podejścia i w prostej linii prowadzi do wyboru ofert hmmm.... pozostawię bez komentarza.
Zastanawiające jest mimo wszystko jedno - czołówka producentów na różnych profilach ma towar w cenach podobnych, różnice są naprawdę niewielkie. Zmowa cenowa? Nie, jakość kosztuje o czym się zapomina w pogoni za "atrakcyjną" ceną

anyska
20-08-2010, 21:49
nie ma co ukrywać że trzeba myśleć o oknach dużo wcześniej a nie jak już chałupa stoi - wtedy trzeba i można znaleźć oszczędności.
Sorki, ale stwierdzenie "nie uśmiecha nam się wydać 40 tyś na okna" jest własnie przejawem nagminnego podejścia i w prostej linii prowadzi do wyboru ofert hmmm.... pozostawię bez komentarza.
Zastanawiające jest mimo wszystko jedno - czołówka producentów na różnych profilach ma towar w cenach podobnych, różnice są naprawdę niewielkie. Zmowa cenowa? Nie, jakość kosztuje o czym się zapomina w pogoni za "atrakcyjną" ceną

Uwierz mi, tematu okien nie wałkujemy od wczoraj (żałuję tylko, że dopiero teraz odezwałam się na forum).
Wiem, że cena nie jest najważniejsza (inaczej mieszkalibyśmy JUŻ i to w domku ze "słomy" ;) ), ale Ci co budowali/budują na pewno przyznają mi rację, że liczenie każdego grosza jest bardzo istotne (no chyba, że ktoś ma nieograniczony budżet - zazdroszczę ;) ). Dlatego porównujemy, a nie bierzemy najdroższą firmę, bo "pewnie będzie najlepsza".
Co do wspomnianych wcześniej trzech firm, to MS wypada najtaniej (Jezierski wycienił nas ok 30% drożej). Zastanawia mnie, co takiego ów Jezierski ma, czego MS nie może nam zaproponować (czy klasowo rzeczywiście odstają)? Czy w tym wypadku dopłaca się za markę, czy to rzeczywiście są lepsze okna...?

jareko
20-08-2010, 22:14
ostatnią część twej wypowiedzi pominę milczeniem ze względów zrozumiałych

Ciekawie mówisz, bardzo ciekawie, zwłaszcza w zestawieniu z kosztami jakie ponosicie przy wykończeniówce - podać przykłady?
Nie bierz tego do siebie - to uwaga natury ogólnej po obserwacji wielu, naprawdę wielu budów w ciągu mojej 15 letniej kariery zawodowej
Można też oszczędzić na fundamentach - tylko jakie będą tego skutki?
Można zaoszczędzić na ścianach i murarzach
Można zaoszczędzić itd itd itd
Powiem brutalnie - nie stać Cie - nie buduj.
Ale u nas wszystko jest na głowie postawione.
Nie mam kasy, oszczędzam na wszystkim czym mogę ale... ale nigdy nie zaoszczędzę na wykończeniówce bo ją widać.

Tylko jak po 5 latach okna będą nadawać się do wyrzucenia na śmietnik szlag także trafi wszystko co poszło w wykończeniówkę.
Złe wykonany fundament - pięknie wykończone ściany pękają
Źle przewiązane ściany bo murarz był z łapanki (najtańszy) - ściany pękają, chałupa nie daje wogóle gwarancji użytkowania i nawet może grozić zawaleniem
Więźba wykonana przez "fachofców" - wiaterek i nie wiadomo uciekać czy modlić się
itd itd itd
Buduje się domy ponad miarę, jakby każdy miał kasy jak lodu, dla rodziny nawet 2+2 ilość 150-200 metrów jest powierzchnia wystarczającą - ale nie - musimy budować 300, 400 i więcej metrów - a najciekawsze jest to ze większość nie za własne pieniądze tylko na kredyt który kiedyś zapłacić trzeba. Za kilka, kilkanaście lat dzieci uciekną z domu na swoje a my pozostajemy w chałupie na która nas realnie już z samego początku nie było stać.

Sorki, ale musiałem sobie ulżyć ;) słysząc "nie uśmiecha nam się"

bwojtek
20-08-2010, 22:24
Co do wspomnianych wcześniej trzech firm, to MS wypada najtaniej (Jezierski wycienił nas ok 30% drożej). Zastanawia mnie, co takiego ów Jezierski ma, czego MS nie może nam zaproponować (czy klasowo rzeczywiście odstają)? Czy w tym wypadku dopłaca się za markę, czy to rzeczywiście są lepsze okna...?
Rożnica 30% między Jezierskim i MS wydaje mi się dziwnie wysoka. Trzeba by dokładnie porównać oferty. Ważne są detale: szklenie stałe w ramie/skrzydle, banalne - kolor 1 czy 2-stronny, itp.
Dopytam tylko dla jasności: te 3 ofert to Jezierski, MS i "cośtam" robiące na DECCO? I to MS jest najtańszy?

anyska
20-08-2010, 22:34
ostatnią część twej wypowiedzi pominę milczeniem ze względów zrozumiałych

Ciekawie mówisz, bardzo ciekawie, zwłaszcza w zestawieniu z kosztami jakie ponosicie przy wykończeniówce - podać przykłady?
Nie bierz tego do siebie - to uwaga natury ogólnej po obserwacji wielu, naprawdę wielu budów w ciągu mojej 15 letniej kariery zawodowej
Można też oszczędzić na fundamentach - tylko jakie będą tego skutki?
Można zaoszczędzić na ścianach i murarzach
Można zaoszczędzić itd itd itd
Powiem brutalnie - nie stać Cie - nie buduj.
Ale u nas wszystko jest na głowie postawione.
Nie mam kasy, oszczędzam na wszystkim czym mogę ale... ale nigdy nie zaoszczędzę na wykończeniówce bo ją widać.

Tylko jak po 5 latach okna będą nadawać się do wyrzucenia na śmietnik szlag także trafi wszystko co poszło w wykończeniówkę.
Złe wykonany fundament - pięknie wykończone ściany pękają
Źle przewiązane ściany bo murarz był z łapanki (najtańszy) - ściany pękają, chałupa nie daje wogóle gwarancji użytkowania i nawet może grozić zawaleniem
Więźba wykonana przez "fachofców" - wiaterek i nie wiadomo uciekać czy modlić się
itd itd itd
Buduje się domy ponad miarę, jakby każdy miał kasy jak lodu, dla rodziny nawet 2+2 ilość 150-200 metrów jest powierzchnia wystarczającą - ale nie - musimy budować 300, 400 i więcej metrów - a najciekawsze jest to ze większość nie za własne pieniądze tylko na kredyt który kiedyś zapłacić trzeba. Za kilka, kilkanaście lat dzieci uciekną z domu na swoje a my pozostajemy w chałupie na która nas realnie już z samego początku nie było stać.

Sorki, ale musiałem sobie ulżyć ;) słysząc "nie uśmiecha nam się"

Ulżyłeś sobie - super :)

Czy ja gdzieś napisałam, że zależy nam tylko i wyłącznie na CENIE? Albo, że będziemy koncentrować się na wykończeniówce? Krzywdząca jest Twoja ocena (tak, wiem, że pisałeś ogólnie, ale jednak odnosiło się to do moich wcześniejszych wypowiedzi..
Naprawdę wiem, że za jakość się płaci, ale czy nie uważasz, iż czasami można przepłacić?

Ok, koniec w tym temacie, bo zbaczam z głównego wątku - OKIEN :)

bwojtek
20-08-2010, 22:36
Zastanawiające jest mimo wszystko jedno - czołówka producentów na różnych profilach ma towar w cenach podobnych, różnice są naprawdę niewielkie. Zmowa cenowa?
Jak się Antoni M. znany spec od wypadków lotniczy rozprawi ze "spiskiem" to weźmie się za zmowę cenową okniarzy ;)

PS.
Sorry za wieczorne OT-owe insynuacje.

anyska
20-08-2010, 22:39
Rożnica 30% między Jezierskim i MS wydaje mi się dziwnie wysoka. Trzeba by dokładnie porównać oferty. Ważne są detale: szklenie stałe w ramie/skrzydle, banalne - kolor 1 czy 2-stronny, itp.
Dopytam tylko dla jasności: te 3 ofert to Jezierski, MS i "cośtam" robiące na DECCO? I to MS jest najtańszy?

Jezierski - Elita Thermo;
Oknoplast - Platinium;
MS - Tytan Thermo (bez wzmocnienia termicznego)

W każdym przypadku kolor dwustronny i 3 szyby.
Bez szklenia stałego

IVO333
20-08-2010, 22:42
Anyska, a rolety to koniecznie muszą być?

jareko
20-08-2010, 22:43
przepłaca się wtedy, gdy pięknie wyśnione okna po kilku latach wypierniczyć na śmietnik.
Ale zmieńmy temat
Realnie różnica w cenie między trzema czołowymi producentami w tym kraju - czyli MS, Oknoplast czy Jezierski nie powinna być aż tak duża.
Porównaj szczegółowo oferty - jedni dealerzy podchodzą do sprawy rzetelnie, proponują rozwiązania za które warto zapłacić - inni robią oferty z założenia najtańsze stosując różne kruczki, bwojtek już ci powiedział gdzie można znaleźć różnice

anyska
20-08-2010, 22:45
Anyska, a rolety to koniecznie muszą być?

Muszą :)

IVO333
20-08-2010, 23:22
W Platinium nie ma możliwości zastosowania pakietu 3-szybowego. Ma rację Jareko że z porównywaniem ofert to różnie bywa ;-)

Pozdrawiam

anyska
20-08-2010, 23:38
W Platinium nie ma możliwości zastosowania pakietu 3-szybowego. Ma rację Jareko że z porównywaniem ofert to różnie bywa ;-)

Pozdrawiam

Masz rację. Mój błąd, przepraszam. Wynika z tego, że na początku mieliśmy dostać wycenę na Thermic, a później jednak poprosiliśmy o Platinium..

IVO333
21-08-2010, 00:06
Jeżeli nie ma błędu w wycenach (bo faktycznie te 30% różnicy to trochę sporo) pominąłbym Platinium (najgorsza z tego towarzystwa izolacyjność) i jeśli cena MS jest akceptowalna to zamawiać proszę.
Oczywiście (mantra tego wątku ;-) )poprawny montaż jest bardzo ważny, a Brugmann jest szczególnie wrażliwy na niektóre błędy (prawidłowe zachodzenie skrzydeł po całym obwodzie).

Pozdrawiam

anyska
21-08-2010, 07:16
Jeżeli nie ma błędu w wycenach (bo faktycznie te 30% różnicy to trochę sporo) pominąłbym Platinium (najgorsza z tego towarzystwa izolacyjność) i jeśli cena MS jest akceptowalna to zamawiać proszę.
Oczywiście (mantra tego wątku ;-) )poprawny montaż jest bardzo ważny, a Brugmann jest szczególnie wrażliwy na niektóre błędy (prawidłowe zachodzenie skrzydeł po całym obwodzie).

Pozdrawiam

A co sądzisz o termowzmocnieniu?

jacekh
21-08-2010, 08:41
Wracając na chwilę do HSów - jeśli już ktoś jest uparty i mimo rozlicznych wad tego rozwiązania chciałby takie coś kupić to jakie profile najlepiej wytrzymują w takim rozwiązaniu ? Pytam także użytkowników - na jakich profilach macie i jakie z nimi są problemy ? U mnie będzie 3900 x 2350 fix+przesuwka. Właściwie jestem zdecydowany na HS, chciałbym tylko zasięgnąć języka które brać pod uwagę. np. MS ma jakąś promocję 10 % rabatu.

kler
21-08-2010, 12:18
Co sądzicie o profilu Koncept ,okucia Maco?Dzięki z a odp.

bwojtek
21-08-2010, 16:13
To najzwyklejsza VEKA Perfectline!

IVO333
21-08-2010, 17:20
A co sądzisz o termowzmocnieniu?
Jakoś nie mogę się przekonać, nie ufam mu i tyle. Może racji nie mam, może mam. Zresztą może być ono stosowane tylko w pewnych zakresach wymiarów, podobnie jak pakiety szybowe U=0,5 na szkle 3mm. Nie wiem jaka za nie jest dopłata więc o uzasadnieniu ekonomicznym się nie wypowiem.
O oknach MS najwięcej wie na tym forum chyba Kadargo i zawsze możesz popytać go na PW o szczegóły.

Pozdrawiam

jareko
21-08-2010, 17:38
no i kolejna sprawa, rolety i ich napęd. Jedni wycenia ci chińszczyznę inni Somfy i już masz kilka tysięcy różnicy.
Najpierw rzetelnie porównaj oferty - co tak naprawdę zawierają

cassis
21-08-2010, 18:19
Proszę o informację czy okna z firmy Avante oraz MS to porównywalna półka pod względem jakości?

IVO333
21-08-2010, 19:30
Proszę o informację czy okna z firmy Avante oraz MS to porównywalna półka pod względem jakości?

Firmy bardzo różne, okna jedne i drugie z pierwszej ligi. MS jest dużo większy i bardziej znany, Avante ma szerszą i ciekawszą ofertę.

Pozdrawiam

anyska
21-08-2010, 22:42
IVO333 - możesz rozwinąć swoją myśl - dlaczego nie masz zaufania do tego termowzmocnienia?

IVO333
21-08-2010, 23:32
IVO333 - możesz rozwinąć swoją myśl - dlaczego nie masz zaufania do tego termowzmocnienia?
Ojej, nie chcę żeby moja bardzo subiektywna opinia zaważyła. MS twierdzi że ma ono odpowiednią sztywność, daje swoją gwarancję, mnie to jednak nie przekonuje. Zawsze mogę się mylić i może okazać się to dobrym rozwiązaniem, ale o tym przekonamy się za kilkanaście lat. Analogicznie obserwuję technologię wklejanej szyby przy braku wzmocnienia.
Biorąc pod uwagę to że gwarancja, czyli okres kiedy Ciebie ewentualne błędy producenta nic lub prawie nic nie kosztują to lat kilka a czas "życia" okien to około 25-30 lat .........
Są rozwiązania cieplejsze od Tytanowych i Energeto bazujące na PVC+stal i jakoś wolę się tego trzymać.
Zresztą i tak podejrzewam że nie wszystkie okna które chcesz zamówić będą mogły być na Supertermo, część może się nie zmieścić w dopuszczalnych wymiarach.
A już na pewno nie mieści się w nich wymiar na podstawie którego MS podaje w reklamach U dla Tytanowych, to taki ich mały grzeszek ;-) .
I mimo tego wywodu nadal podtrzymuję to co wcześniej napisałem, jeśli te akurat okna są w zasięgu finansowym to bierz, nie jest to zły wybór.

Pozdrawiam

cassis
22-08-2010, 09:43
IVO333 dziękuję za pomoc, pozdrawiam

bwojtek
22-08-2010, 13:15
Biorąc pod uwagę to że gwarancja, czyli okres kiedy Ciebie ewentualne błędy producenta nic lub prawie nic nie kosztują to lat kilka a czas "życia" okien to około 25-30 lat .........
Pozwolę sobie na polemikę. Wg mojego kilkunastoletniego doświadczenia ze stolarką stawiam tezę, że właśnie kilka pierwszych lat eksploatacji okien to okres, w którym ujawniają się wszelkie wady technologiczne. Kilka sezonów zima/lato i każda niedoróbka zemści się srogo. Interwencje jakie podejmujemy w oknach 10 i więcej letnich to zazwyczaj czysto mechaniczne uszkodzenia - stłuczenie szyby, zniszczenie klamki czy zasuwnicy z uwagi na użycie nadmiernej siły przy niewłaściwie wyregulowanym lub pracującym od lat na sucho okuciu. Ewentualne wypaczenia profili pojawiają się w pierwszym sezonie letnim!
Tak samo jest w każdej branży - chyba, że IVO333 uważa, że jedyny słuszny samochód to np. MB123 - sprawdzony po 30 latach eksploatacji. A każdy nowy to ryzyko ;)

jareko
22-08-2010, 14:03
popieram bwojtka, bardzo często wystarcza jedno upalne lato i mroźna zima

chrisowaty
22-08-2010, 20:32
Witam Sąsiadkę ;)

Celuj w dobre okna. Ja jestem świeżo po wymianie PCV na PCV. Ano kupiłem swoje M z nowymi oknami, które przeżyły 6 lat. Beczki, łuki "ciężkie" klamki a podobno okna były prostokątne...

Ja wybrałem po wielu negocjacjach - okna od Jezierskiego. Czy warto? Opowiem o tym jak zima dopisze, albo dowiem się po kilku latach użytkowania.

Pozdrawiam

IVO333
22-08-2010, 22:27
Pozwolę sobie na polemikę. Wg mojego kilkunastoletniego doświadczenia ze stolarką stawiam tezę, że właśnie kilka pierwszych lat eksploatacji okien to okres, w którym ujawniają się wszelkie wady technologiczne. Kilka sezonów zima/lato i każda niedoróbka zemści się srogo. Interwencje jakie podejmujemy w oknach 10 i więcej letnich to zazwyczaj czysto mechaniczne uszkodzenia - stłuczenie szyby, zniszczenie klamki czy zasuwnicy z uwagi na użycie nadmiernej siły przy niewłaściwie wyregulowanym lub pracującym od lat na sucho okuciu. Ewentualne wypaczenia profili pojawiają się w pierwszym sezonie letnim!
Tak samo jest w każdej branży - chyba, że IVO333 uważa, że jedyny słuszny samochód to np. MB123 - sprawdzony po 30 latach eksploatacji. A każdy nowy to ryzyko ;)
IVO333 ma słabość do równie wiekowego modelu ale z Bawarii, nie obawia się mniej wiekowych dzieł owej firmy, lecz gdyby miał kupić owe dzieło z napędem hybrydowym to by się długo zastanawiał. I o nową technologię a nie nowy model mu chodziło.
Fakt, odkształcenia profili pojawiają się najczęściej w pierwszym okresie ekstremalnych temperatur, tym niemniej mogą się mieścić w normach a z czasem powiększyć i wtedy klops. Kosztowny klops. I bardziej ogólnie, nie zapominajcie Panowie że różne ala pasywne rozwiązania opracowywane są z myślą o białych oknach a potem na naszym rynku w ramach radosnej twórczości okleinuje się to 2-stronnie , przewymiarowuje (bo klient wymaga a architekt projektuje) i sprzedaje.
Zresztą napisałem wyżej że to moje bardzo subiektywne zdanie a polemika między nami jest o tyle korzystna dla pytających o radę że mogą poznać różne opinie a nie jedynie słuszną.

Pozdrawiam

anyska
23-08-2010, 10:34
Dziękuję za cenne informacje. Będziemy musieli rozważyć wszystkie za i przeciw, no i podjąć w końcu decyzję - mam nadzieję, że dobrą :)
Pozdrawiam

kadargo
23-08-2010, 12:41
anyska

Odbierz PW .....

IVO333

A już na pewno nie mieści się w nich wymiar na podstawie którego MS podaje w reklamach U dla Tytanowych, to taki ich mały grzeszek .

Tak z ciekawości .. o jakiej reklamie mówisz ?

IVO333
23-08-2010, 22:37
http://www.ms-okna.pl/okna-pvc
Coś mi się jako link nie chce wkleić? Z moich informacji wynika że ten wymiar nie mieści się w siatce dla wzmocnień termo, jeśli się mylę to proszę o sprostowanie .

Pozdrawiam

kadargo
24-08-2010, 09:31
http://www.ms-okna.pl/okna-pvc
Coś mi się jako link nie chce wkleić? Z moich informacji wynika że ten wymiar nie mieści się w siatce dla wzmocnień termo, jeśli się mylę to proszę o sprostowanie .

Pozdrawiam

Hmmm.....i co tu Ci napisać.....Niestety musisz zmienić informatora, bo ten Cię oszukuje....a jeszcze pewnie bierze za to pieniądze.....Ok to mały żart...
Na poważnie, to nie ma problemu ze zrobieniem takiego okna i jest ono objęte gwarancją.....

Hej....

IVO333
24-08-2010, 16:10
A to przepraszam, muszę zweryfikować źródło które uważałem za wiarygodne. Na szczęście pieniędzy nie bierze....uff. ;-)

Pozdrawiam

pchelek
24-08-2010, 20:14
ale to forum sie pochrzanilo - miesiac mnie nie bylo - jak to teraz dziala ????
szukam takich co sie znaja na szybach - pytania mam

pchelek
24-08-2010, 20:17
jareko - wady wychodza prawie natychmiast - tylko nikt ich nie widzi - dopiero jak sniegiem przez zamkniete okna zawieje to bida jest
co ja mam ostatnio - koszmar

jareko
24-08-2010, 20:25
podziel się swymi koszmarami
poukazuj nam zdjecia
edukujmy tych co okienka chca i co im grozi

kurt76
24-08-2010, 20:32
Hmmm.....i co tu Ci napisać.....Niestety musisz zmienić informatora, bo ten Cię oszukuje....a jeszcze pewnie bierze za to pieniądze.....Ok to mały żart...
Na poważnie, to nie ma problemu ze zrobieniem takiego okna i jest ono objęte gwarancją.....

Hej....

Nie wnikajac w szczegoly, mi grzecznie odmowili w MS okien jednoskrzydlowych z termoramka o wymiarze 1,5*1,5 m. Powod: za mala sztywnosc konstrukcji.

pchelek
24-08-2010, 21:04
fotki jutro - mam je od krisa - takiego cuda to zes nawet Ty nie widzal.
natomiast mam pytanie apropo szyb i ich odcieni [roznia sie] ale ci wysle opis na priva bo duzo tego

jareko
24-08-2010, 21:12
Nie wnikajac w szczegoly, mi grzecznie odmowili w MS okien jednoskrzydlowych z termoramka o wymiarze 1,5*1,5 m. Powod: za mala sztywnosc konstrukcji.i tak powinni postąpić a ja, nawet gdy są takie systemy dla których to pestka, mimo wszystko odradzałbym ci jedno skrzydło w tym wymiarze z pakietem trzyszybowym bądź P ileś tam.
Chyba że okucia mają dodatkową dźwignie podtrzymująca skrzydło w pozycji uchylnej - ale i tak bywa z tym kłopot, zwłaszcza jak kiepsko zostanie zamontowane w otworze

jacekh
24-08-2010, 21:27
Podciągam z moim zapytaniem o profile które się nadają do HSów, jakie macie z tym doświadczenia ?
A które odradzacie ?

kadargo
25-08-2010, 09:31
Nie wnikajac w szczegoly, mi grzecznie odmowili w MS okien jednoskrzydlowych z termoramka o wymiarze 1,5*1,5 m. Powod: za mala sztywnosc konstrukcji.

Okno 1500 x 1500 się nie kwalifikuje......Mała poprawka nie termoramka tylko Wzmocnienie termiczne które się zwie TERMOMS...ale to mały szczegół...
Co do okien 1500 x 1500 w jednym skrzydle ....zawsze klientom odradzam mimo, że firma takie okno zrobi .....

kurt76
25-08-2010, 12:44
i tak powinni postąpić a ja, nawet gdy są takie systemy dla których to pestka, mimo wszystko odradzałbym ci jedno skrzydło w tym wymiarze z pakietem trzyszybowym bądź P ileś tam.
Chyba że okucia mają dodatkową dźwignie podtrzymująca skrzydło w pozycji uchylnej - ale i tak bywa z tym kłopot, zwłaszcza jak kiepsko zostanie zamontowane w otworze

sprawa dla mnie marginalna, gdyz wiekszosc i tak mam fixow, a te ktore mam otwierane beda tylko uchylnie i to rzadko (rekuperacja)

pchelek
25-08-2010, 12:56
Rozszyfrujcie mi nazwy - z okazji urlopow.
Nazwa pierwsza
6 mm ESG/16 Arg/6 k-glass - chodzi mi o skrot ESG [reszte wiem]

Nazwa druga
Planibel G 6 mm/i tak dalej i tak dalej - chodzi mi i nazwe Planibel G

czy pierwasza szyba to z huty Glaspol koncernu Saint Gobain [francuski] czy szyba koncernu Guardian [brytyjski]. Czy E oznacza skrot od Emission a S i G to Saint Gobain. Czy G w opisie to "green" ?

czy szyba druga to szyba koncernu Glaverbel
to dwa rózne koncerny tak sądzę
bo wiem ze SGG to Saint Gobain Glass

szyby maja różne odcienie - odcien niebieskawy ta pierwsza, odcien zielonkawy ta druga
czy szyba po hartowaniu zmienic moze odcien ???
pytan jest wiecej
Charlie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzz