PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

rraphal
25-08-2010, 15:15
Szukam informacji o firmie, która wykonuje i montuje okna Schuco: PHU Zieliński z Łodzi: http://www.oknaschuco.eu
Zgodnie z schueco.com są ich partnerem w woj. łódzkim.

Ktoś ma pozytywne/negatywne doświadczenia? Jakiekolwiek?

finlandia
25-08-2010, 17:06
Rozszyfrujcie mi nazwy - z okazji urlopow.
Nazwa pierwsza
6 mm ESG/16 Arg/6 k-glass - chodzi mi o skrot ESG [reszte wiem]

ESG to nazwa hartowanej szyby z Glaspolu. Na resztę pytań pewnej odpowiedzi nie znam.

pchelek
25-08-2010, 18:03
PHU Zieliński z Łodzi
W porzo - i firma i system Schuco.
Bez obaw

Charlie
25-08-2010, 21:51
drogi Jareko:
ESG to niemiecki skrót dla szkła hartowanego używany w Europie. W Polsce używa go Glaspol, Press Glas, Effector, Witroterm Murów.

K-Glass to nazwa szkła niskoemisyjnego ale twardopowłokowego koncernu Pilkington - na nim otrzymuje się U=1,6. Szkło to było popularne przed 2000 rokiem; przed wprowadzeniem szkła niskoemisyjnego na rynek w Polsce. Na dzień dzisiejszy rzadko używane w stolarce otworowej ( tylko do giętych szyb i specjalistycznych szyb zespolonych mocowanych punktowo) a mocno w obszarze AGD.

Planibel G - szkło koncernu AGC dawny Glaverbel. Szkło niskoemisyjne, twardopowłokowe. Reszta t.j. w przypadku K-Glass.

proces hartowania szkła nie zmienia jego odcienia barwy !

Odcień szkła producentów różni się miedzy sobą - polityka.

jareko
25-08-2010, 21:55
Charlie
Jareko to nie to samo co Pchełek :)

aio
26-08-2010, 01:58
Korzystał może ktoś z forumowiczów z usług firmy HASPOL z Warszawy? Ma może jakieś przemyślenia, opinie o niej?

mam jeszcze inne pytanie. co powinno się znaleźć w umowie z dostawcą okien? czy powinien być określony zakres prac?

chrisowaty
26-08-2010, 07:45
Szukam informacji o firmie, która wykonuje i montuje okna Schuco: PHU Zieliński z Łodzi: http://www.oknaschuco.eu
Zgodnie z schueco.com są ich partnerem w woj. łódzkim.

Ktoś ma pozytywne/negatywne doświadczenia? Jakiekolwiek?

Ze swojej strony polecę firmę Mróz, przedstawiciela f-my Jezierski.

jareko
26-08-2010, 08:20
Mróz jest godny polecenia - potwierdzam :)

poolgers
26-08-2010, 09:55
Witam!
Poszukuję okien do mieszkania w starej kamienicy we Wrocławiu. Jakie firmy polecacie, które zaoferują produkt podstawowy, o dobrych parametrach, w niskiej cenie? Okna mają być z PCV, na zewnątrz na pewno białe, wewnątrz białe lub z imitacji drewna - jest to wykonywane?

Pozdrawiam

rraphal
26-08-2010, 12:55
PHU Zieliński z Łodzi
W porzo - i firma i system Schuco.
Bez obaw

Dzięki. O to chodziło :)

Charlie
26-08-2010, 19:55
kryzys się skończył - okna i meble idą jak woda - szok

jareko
26-08-2010, 21:35
nie wiem o jakim kryzysie mówisz - szczerze powiem że w ogóle go nie odczułem. Gorsze były lata 2001-2003

madzia11mk
27-08-2010, 12:57
Witam,
chciałam Was zapytać czy cena ok. 7 100 zł za niżej podane okna na profilu ALUPLAST 4000 prosty, białe z montażem to dobra cena:
1. 60x60 RU - 4 szt;
2. 90x60 RU - 4 szt;
3. 120x150 RU - 6 szt;
4. drzwi balkonowe 180x323, słupek ruchomy, jedno skrzydło RU - 1 szt;
5. drzwi balkonowe 100x217 RU - 2 szt.;

Rozglądam się własnie za oknami i ta cena jest na razie najniższą jaką dostałam. A mam wyceny też na kwotę ok. 9 500 zł

lolek30
27-08-2010, 13:08
..mam wrażenie, że nawet jednej strony tego wątku nie przeczytałaś...

ketiw86
27-08-2010, 15:52
7.100za 17 okien ????????????????
az 3 razy liczyłem
to lepiej zebys nie wiedziała ile ja dałem za swoje:P
jak za taka cene tyle okien o takich wymiarach to pewnie sa jedne z najlepszych .....
chyba powinnas poszukac wątku cena czyni cuda albo cos w stylu taniej sie nie da:)
ahh szkoda gadac
jesli masz juz 70-80 lat to bym wzioł na złosc dziecia i wnuka niech sobei za 3 lata jak dobrze pójdzie wymienia za swoje ...

jareko
27-08-2010, 16:23
co sie tak oburzacie?
CCC zawsze wygrywa
Ostatnio wyrywaliśmy okna mające od 3 do 5 lat - właśnie kupowane w myśl tej zasady
Tylko że towar kupowy w myśl tej zasady okazuje się NAJDROŻSZYM z możliwych - ale kto o tym myśli teraz?
417 zeta za sztukę z montażem to przecież "dobra" cena :P

anyska
27-08-2010, 16:43
madzia11mk Oni przez te posty pełne złośliwości chcieli powiedzieć, że lepiej okien za tak NISKĄ cenę nie brać..

jareko
27-08-2010, 17:01
anyska - prawidłowo odczytałaś moje intencje :)

Charlie
27-08-2010, 20:59
Witam,
chciałam Was zapytać czy cena ok. 7 100 zł za niżej podane okna na profilu ALUPLAST 4000 prosty, białe z montażem to dobra cena:
1. 60x60 RU - 4 szt;
2. 90x60 RU - 4 szt;
3. 120x150 RU - 6 szt;
4. drzwi balkonowe 180x323, słupek ruchomy, jedno skrzydło RU - 1 szt;
5. drzwi balkonowe 100x217 RU - 2 szt.;

Rozglądam się własnie za oknami i ta cena jest na razie najniższą jaką dostałam. A mam wyceny też na kwotę ok. 9 500 zł

cześć Madziu,

Myślę, że ciut za drogo jeszcze.

Dlaczego ? Łącznie Twoja inwestycja okienna ma 24,55 m2 co daje przy 7100 cenę 289,21 pln/m2.
Uważam, że te 240 - 250 pln/m2 łokna jesteś w stanie wycisnąć.

Walcz i nie słuchaj nikogo. To są Twoje, ciężko zarobione pinindze.

bwojtek
27-08-2010, 21:46
Daj trochę tego co palisz albo napisz, że sobie jaja robisz:jawdrop:

anyska
27-08-2010, 22:04
Charlie, żenujące...

IVO333
27-08-2010, 23:14
Charlie, żenujące...

Anyska, stara szkoła mówi że odrzuca się ofertę najtańszą i najdroższą. Nie wiesz jak wielu kupujących odrzuca owszem tylko tą drugą, potem zaś szuka wszędzie jakiegokolwiek potwierdzenia dla swoich podświadomych (i nieracjonalnych) ciągot wybrania tej pierwszej.
Kilka dni temu klientce która miała kilka tańszych ofert tłumaczyłem skąd bierze wyższa cena, co ma na nią wpływ. I wiesz jak zareagowała.....? Rozejrzała się i stwierdziła "taki ładny salon to musi kosztować".
Nie dziw się sarkazmowi w niektórych naszych wypowiedziach.

Pozdrawiam

anyska
28-08-2010, 09:48
Anyska, stara szkoła mówi że odrzuca się ofertę najtańszą i najdroższą. Nie wiesz jak wielu kupujących odrzuca owszem tylko tą drugą, potem zaś szuka wszędzie jakiegokolwiek potwierdzenia dla swoich podświadomych (i nieracjonalnych) ciągot wybrania tej pierwszej.
Kilka dni temu klientce która miała kilka tańszych ofert tłumaczyłem skąd bierze wyższa cena, co ma na nią wpływ. I wiesz jak zareagowała.....? Rozejrzała się i stwierdziła "taki ładny salon to musi kosztować".
Nie dziw się sarkazmowi w niektórych naszych wypowiedziach.

Pozdrawiam

Rozumiem, że się denerwujecie, ale wszystko ma swoje granice.. Nie można dziewczynie NORMALNIE odpowiedzieć? To, co piszecie naprawdę nie jest przyjemne. Ok, ale w sumie to nie moja sprawa.

Również pozdrawiam ..

Sławas7
28-08-2010, 11:54
prawda jest taka że tanie okna kupują tylko bogaci..........stać ich na wymianę po kilku latach użytkowania

jareko
28-08-2010, 20:09
anyska - ile można tłumaczyć ludziom ? Jak ktoś niby interesuje się tematem a choćby 5 stron tego wątku nie przeczyta i wali później taki post to czego się spodziewasz?
Slawas chyba najlepiej to ujął - w większości za biedni jesteśmy by byle g... kupować.
CO nam pozostaje?
Tylko jaja sobie już robić z takich postów no bo jak odpowiedzieć? Kalkulację kosztów przekazać a i tak za dzień.. dwa... czy trzy znów ktoś podobny tekst walnie
Już nudnym staje się uświadamiania co strona rzeczy podstawowych
A że teraz znów walczy się o klienta tylko cena - podobnych pytań będzie tu na pęczki
Ja szczerze mówiąc mam dość odpowiedzi na takie pytania jak i na maile z zapytaniem - co wybrać ? i podaje się producentów z marsa a ceny z Jowisza.

IVO - nie przejmuj się :)

Charlie
28-08-2010, 21:22
dla wszystkich co nie czają tłumaczę - w budowlance jest jak w samochodówce. Róznica w cenie między jednym a drugim oknem czy samochodem wynika przede wszystkim z jakości, sprawności technicznej/osiągów tych produktów.

Przykład: kupując tanie samochody np. indyjskie Tata czy francuską Dacie Logan musimy sie liczyć, że będą się psuć a więc w okresie ich użytkowania będziemy ponosić koszta dodatkowe. TO SAMO DOTYCZY OKIEN czy DRZWI.

Jak ktoś dalej nie czai to jest frajer.

anyska
28-08-2010, 21:25
anyska - ile można tłumaczyć ludziom ?
Do skutku :P Myślałam, że Wy - eksperci jesteście tu, by pomóc..


Jak ktoś niby interesuje się tematem a choćby 5 stron tego wątku nie przeczyta i wali później taki post to czego się spodziewasz?
Hmm.. czasami ciężko jest przebrnąć przez 254 strony wątku.. Tak, jest wyszukiwarka, ale co ona miała tam wpisać? Okna za 7500? Czy dobre? :P


CO nam pozostaje?
Milczenie?

Naprawdę staram się Was zrozumieć, ale czy czasami przez Waszą "eksperskość" trochę sie nie wywyższacie? Przyszło takie dziewczę "niemądre" (myślę też o potraktowaniu mojej osoby :)) , to pokażemy gdzie jej miejsce. A zamiast okien, to niech sobie najlepiej dechy wbije - będzie najtaniej - taka Wasza rada..

Mimo wszystko - pozdrawiam :P

IVO333
28-08-2010, 21:27
Witam,
chciałam Was zapytać czy cena ok. 7 100 zł za niżej podane okna na profilu ALUPLAST 4000 prosty, białe z montażem to dobra cena:
1. 60x60 RU - 4 szt;
2. 90x60 RU - 4 szt;
3. 120x150 RU - 6 szt;
4. drzwi balkonowe 180x323, słupek ruchomy, jedno skrzydło RU - 1 szt;
5. drzwi balkonowe 100x217 RU - 2 szt.;

Rozglądam się własnie za oknami i ta cena jest na razie najniższą jaką dostałam. A mam wyceny też na kwotę ok. 9 500 zł

Żeby nie było że tutaj tylko jaja sobie robimy, przeliczyłem ten zestaw i w najtańszej linii produktowej naszego dostawcy (co nie znaczy kiepskiej, on takich nie robi ;-) ) kosztowałby ok 9500 brutto z montażem. Dołóż te dwa tysie i weź coś prostego w wykonaniu któregoś z markowych producentów.

Pozdrawiam

IVO333
28-08-2010, 21:32
Naprawdę staram się Was zrozumieć, ale czy czasami przez Waszą "eksperskość" trochę sie nie wywyższacie? Przyszło takie dziewczę "niemądre" (myślę też o potraktowaniu mojej osoby :)) , to pokażemy gdzie jej miejsce. A zamiast okien, to niech sobie najlepiej dechy wbije - będzie najtaniej - taka Wasza rada..

Mimo wszystko - pozdrawiam :P

Anyska....przywołuję Cię do porządku.... Czy ktoś tu potraktował Cię nieelegancko?

Pozdrawiam (i nie mimo wszystko)

anyska
28-08-2010, 21:34
dla wszystkich co nie czają tłumaczę - w budowlance jest jak w samochodówce. Róznica w cenie między jednym a drugim oknem czy samochodem wynika przede wszystkim z jakości, sprawności technicznej/osiągów tych produktów.

Przykład: kupując tanie samochody np. indyjskie Tata czy francuską Dacie Logan musimy sie liczyć, że będą się psuć a więc w okresie ich użytkowania będziemy ponosić koszta dodatkowe. TO SAMO DOTYCZY OKIEN czy DRZWI.
Myślę, że większość zdaje sobie z tego sprawę..
Mi chodzi o coś zupełnie innego - podejście do człowieka, a...
..."jak ktoś dalej nie czai to jest frajer."

anyska
28-08-2010, 21:40
Anyska....przywołuję Cię do porządku.... Czy ktoś tu potraktował Cię nieelegancko?

Pozdrawiam (i nie mimo wszystko)

Czuję się przywołana :P
Nigdzie nie napisałam, że ktoś potraktował mnie "nieelegancko".
Zresztą, było - minęło, nieistotne. :)

Charlie
29-08-2010, 08:50
Myślę, że większość zdaje sobie z tego sprawę..
....."

Fakty mówią, że się mylisz. W mojej opinii to około 75% Klientów kupuje taniochę. Efektem tego jest kwitnący obszar producentów badziewia i jego importerów z Chin. Wybacz ale takie są realia. Gdyby tak nie było to ten post nie miał takiego wzięcia :)

anyska
29-08-2010, 09:22
Fakty mówią, że się mylisz. W mojej opinii to około 75% Klientów kupuje taniochę. Efektem tego jest kwitnący obszar producentów badziewia i jego importerów z Chin. Wybacz ale takie są realia. Gdyby tak nie było to ten post nie miał takiego wzięcia :)

Można zdawać sobie sprawę, a mimo to kupować - jak to napisałeś "taniochę". Brzmi paradoksalnie? No niestety - tak bywa. Niektórzy nie bardzo mając wyjście (pieniądze) korzystają z tańszych ofert mając nadzieję, że okna okażą się jednak nie tak złe...

Ps. Skąd te 75%? Prowadzisz jakieś statystyki? :P

jareko
29-08-2010, 11:07
anyska - nie wywyższamy się, jak widzę, że nie zrozumiałaś naszych sarkastycznych wypowiedzi a jest to jedna z form przekazu :) wymagająca niestety wysiłku ;)
Napisałaś - Niektórzy nie bardzo mając wyjście (pieniądze) korzystają z tańszych ofert mając nadzieję, że okna okażą się jednak nie tak złe...
I dzięki takiemu sposobowi rozumowania inni (czytaj - my) będziemy i mamy od groma klientów którym te tanie okna teraz wywalamy na śmietnik.
W zestawieniu z dalszymi wydatkami na budowie te droższe okna wcale droższe nie są - ale tak prostych spraw już nie chce mi się tłumaczyć.

Charlie bez ogródek i wprost napisał cała prawdę o oknach dostępnych w naszym kraju - przypomnę jego słowa i zastanów się nad nimi:
dla wszystkich co nie czają tłumaczę - w budowlance jest jak w samochodówce. Róznica w cenie między jednym a drugim oknem czy samochodem wynika przede wszystkim z jakości, sprawności technicznej/osiągów tych produktów.
Przykład: kupując tanie samochody np. indyjskie Tata czy francuską Dacie Logan musimy sie liczyć, że będą się psuć a więc w okresie ich użytkowania będziemy ponosić koszta dodatkowe. TO SAMO DOTYCZY OKIEN czy DRZWI.

Sądzę że i tak Charlie zaniżył statystykę. Uważam że ponad 50% sztuk okien w ciągu maksimum 5 lat zostanie wyrzuconych na śmietnik, kolejne 20-40% pójdzie na śmietnik do 10 roku życia.
Wśród ponad 5.000 istniejących zakładów produkcyjnych co najmniej połowa już dawno powinna być zamknięta - z różnych powodów - to nie to miejsce by na ten temat dyskutować. A głównym powodem dalszego ich istnienia na rynku są klienci co "Niektórzy nie bardzo mając wyjście (pieniądze) korzystają z tańszych ofert " a jakże często już na etapie projektu generują ogromne koszta stolarki okiennej
Oj temat rzeka.
Powiem Ci jak było ze mną w 1990 roku. Rok chodziłem za oknami, rynek był bardziej uczciwy niż teraz, przekrój producentów mniejszy, rozrzut cen mimo wszystko ogromny, wybrałem okna z wyższej półki cenowej - KBE produkowane przez TRAS, służą mi już 20 lat. Tylko smarowane okucia i by oszczędzić na ogrzewaniu wymienione szyb z tych co miały k=2,9 na takie co maja k=1,0.
Kumpel, mimo moich przestróg, cztery lata temu kupił okna z hmmm.... jeden dwu największych producentów okien PVC w kraju, Reklamacja zgłoszona w tydzień po montażu...po dziś dzień brak reakcji, okucia "oszczędne" - za mało co najmniej dwu zaczepów na skrzydło, uszczelki w prawie każdej ościeżnicy do wymiany itd itd.
Anyska - jak sądzisz? Zaoszczędził?

tomasziolkowski
29-08-2010, 11:21
Anyska, w pełni się z tobą zgadzam. Chyba nie ma sensu zabierać cennego czasu i miejsca na forum Superekspertom. Jak śmiałaś w ogóle zadać takie pytanie! Ja przeczytałem tak ze 120 stron tego wątku (więcej oczy nie wytrzymały) i nadal nie znalazłem odpowiedzi na pytanie zadane w temacie wątku. A konkluzja wynikająca z fachowych porad ekspertów jest jednoznaczna – Kupuj najdroższe jakie znajdziesz, a najlepiej jeszcze kupuj właśnie u nich. No bo jak są takie drogie no to chyba muszą być dobre, no nie? Pozdrawiam.
A cha i jeszcze jedno, IMHO zwykłego laika, czasami wystarczy bardzo dobry marketing i wielka reklama (której koszty utopione są oczywiście w cenie produktu) aby przekonać klienta że Nasze okna są najlepsze. Zobacz np. taki Oknoplast.

anyska
29-08-2010, 11:24
anyska - nie wywyższamy się, jak widzę, że nie zrozumiałaś naszych sarkastycznych wypowiedzi a jest to jedna z form przekazu :) wymagająca niestety wysiłku ;)
Napisałaś - Niektórzy nie bardzo mając wyjście (pieniądze) korzystają z tańszych ofert mając nadzieję, że okna okażą się jednak nie tak złe...
I dzięki takiemu sposobowi rozumowania inni (czytaj - my) będziemy i mamy od groma klientów którym te tanie okna teraz wywalamy na śmietnik.
To chyba powinieneś się cieszyć, w końcu na nich zarabiasz.


Sądzę że i tak Charlie zaniżył statystykę. Uważam że ponad 50% sztuk okien w ciągu maksimum 5 lat zostanie wyrzuconych na śmietnik, kolejne 20-40% pójdzie na śmietnik do 10 roku życia.
Prowadzisz statystyki? Wiesz kto, ile, co sprzedaje?


Kumpel, mimo moich przestróg, cztery lata temu kupił okna z hmmm.... jeden dwu największych producentów okien PVC w kraju, Reklamacja zgłoszona w tydzień po montażu...po dziś dzień brak reakcji, okucia "oszczędne" - za mało co najmniej dwu zaczepów na skrzydło, uszczelki w prawie każdej ościeżnicy do wymiany itd itd.
Anyska - jak sądzisz? Zaoszczędził?
O jakiej firmie piszesz? I skoro to był jeden z dwóch największych producentów w kraju, to w takim razie komu zaufać?

jareko
29-08-2010, 11:46
ha ha ha jak widzę w dalszym ciągu coś na opak rozumiesz wypowiedzi.
Jaki jest cel Forum?
Pomagać, przestrzegać, uczyć - czyż nie?
W kraju jest tylko dwu wiodących pod względem ilośc wyprodukowanych okien, producentów - zacytuje ci post tomasza (na który nie dostał odpowiedzi i taki zły chodzi ;) )
.. Drutexu nie zaryzykuję, co ewentualnie jeszcze wchodzi w rachubę?
Na kim zarabiam to nie jest tajemnicą, coraz częściej własnie wyrywając okna drewniane i PVC maksimum 10 letnie, kupowane w myśl zasady CCC - ale czy tylko taki sens mojej, IVO czy Charliego wypowiedzi, wyłapałaś? Jeśli tak - sorki - ale współczuję
Jest wiele tematów jakie ludzie z branży poruszają w rozmowach między sobą, jest wiele danych których sie nie publikuje na FM, Jest wiele obserwacji poczynionych przez nas a dotyczących towaru jaki opuszcza linie produkcyjne. Są statystyki dotyczące wielkości produkcji ogólnie dostępne. Wiele wniosków można na ich podstawie wyciągnąć i prognozować z 90% wiarygodnością

Tomasz - jako że nie w tym wątku zadałęś pytanie to nie dziw się że mogłeś nie dostać odpowiedzi.
Po ostatniej przemianie Forum tylko tu zaglądam, nie mam czasu na śledzenie wszystkich postów.
KBE jest nie jest złym profilem jeśli sztywno trzyma się ograniczeń gabarytów narzuconych przez system - czyli realnie wysokości balkonów do 230.
Producenta nie znam - więc się nie wypowiem.
A twój tekst "A konkluzja wynikająca z fachowych porad ekspertów jest jednoznaczna – Kupuj najdroższe jakie znajdziesz, a najlepiej jeszcze kupuj właśnie u nich." jest beznadziejny i obrażający wszystkich którzy swój czas Wam poświęcają.
W sumie mam w d... za ile i o kogo kupisz okna. To Twoja kasa a nie moja.
Jeśli tylko takie wnioski wyciągasz z wielu wypowiedzi jakie tu się pojawiły.. cóż... pominę milczeniem co o tym sądzę

tomasziolkowski
29-08-2010, 12:24
No fakt trochę zły chodzę. Dzięki Jareko, no to już coś wiem. Post spuchł do rozmiarów nie nadających się do przeczytania, a brak jakiejś generalnej konkluzji. Dla laików takich jak ja i tysiące innych nie mających na co dzień z oknami nic wspólnego, za wiele z tego wątku nie wynika.
Może moderator zrobiłby „przyklejony” wątek, może w formie ankiety np. Jakie okna macie i czy jesteście z nich zadowoleni?”
Jarek, albo po prostu wymień z Imienia i Nazwiska – Tego bym kupił i założył w swoim domu, a tego nie polecam, nie kupujcie. Dla konsumenta taka informacja byłaby bardziej istotna niż 250 stronicowa lektura na co zwracać uwagę.
Np. profil Veka – jest ostatnio bardzo „trendy”, że niby taki super-hiper i w samej tylko mojej miejscowości (a nie jest to metropolia) jest kilka firm które sprzedają okna z tym właśnie profilem ale czy wszystkie są takie dobre? O to właśnie chodzi. Sprzedawca w salonie zawsze sprzeda ci kit, że nasze okna są lepsze od tych naprzeciwko bo ..... I wielu da się przekonać.
Zainteresowałem się tym KBE bo po prostu podoba mi się to okna i tyle, byłem u dystrybutora, pomacałem, pooglądałem i tyle. Nie chciałbym po 10 latach wymieniać okien za grube tysiące.
P.S
Sorry za ten tekst wyżej, trochę mnie poniosło, ale nie do końca drogi = dobry. Mój znajomy kupił Mercedesa Vito, marzył o nim całe życie, wziął w go w leasing i zapłacił straszną kasę i co? W pierwszym tylko roku 5 wizyt w serwisie (który jest 50 km od miejsca zamieszkania), wymienili mu pół auta, łącznie z kolumną kierowniczą.
Jarek krótko i na temat – pięć najlepszych okien twoim zdaniem.

bwojtek
29-08-2010, 13:39
Wątek jest bardzo długi bo cały czas "żyje"! Zmienia się technologia i dostępne rozwiązania. Np. kiedyś był w PVC problem z balkonem wysokim na 2300 w kolorze a teraz przy technologii wklejania szyb wykonuje się bez problemu wysokość 2500! Całkiem niedawno nie produkowano HS w PVC - teraz są dostępne dobre rozwiązania. Wkłady 3-szybowe? Owszem - były w drewnie kilkanaście lat temu przed wprowadzenie termofloatów - teraz powróciły i są czymś w co powinno być wyposażone każde okno do nowo wznoszonego domu. Profile miały niedawno współczynniki przenikania Uf na poziomie 1.9W/m2K a za chwilę standardem staną się Uf 0,9-1,0!
I jak tu podać konkretne "dobre okna" od konkretnego producenta?
Rynek podzielił się. Kiedyś najwięksi pod względem obrotów byli też najlepsi technicznie. Teraz kilka firm mających najwyższe przychody produkuje jednocześnie największy i najtańszy chłam. Za to w tym wątku coraz częściej pojawiają się głosy o czołówce w kategorii "jakoś produktu" - Oknoplast, Jezierski, M&S. Do tej listy można by dodać jeszcze kilka firm ale nie są tak znane. Te głosy nie są wyłącznie głosami sprzedawców tych okien ale także zadowolonych klientów.

jareko
29-08-2010, 14:08
dodałbym jeszcze Adamsa z tych z którymi miałem do czynienia i zapewne jeszcze dosłownie kilku producentów się tu pojawi.
Miedzy nimi różnica cenowa nie jest powalająca
Dlaczego?
Bo na cenę końcowa ma wpływ nie tylko cena wyrobu lecz także tego o czym wielu zapomina - obsługi serwisowej. Jest taka firma z samej czołówki dla której taniej mieć sprawy sadowe klientów niż utrzymywanie serwisu - per saldo utrzymywanie serwisu kosztuje ja więcej niż przegrane sprawy w sadzie.

anyska
29-08-2010, 14:54
Na kim zarabiam to nie jest tajemnicą, coraz częściej własnie wyrywając okna drewniane i PVC maksimum 10 letnie, kupowane w myśl zasady CCC - ale czy tylko taki sens mojej, IVO czy Charliego wypowiedzi, wyłapałaś? Jeśli tak - sorki - ale współczuję
Wyobraź sobie, że potrafię czytać ze zrozumieniem (wbrew temu, co o mnie sądzisz).


Są statystyki dotyczące wielkości produkcji ogólnie dostępne. Wiele wniosków można na ich podstawie wyciągnąć i prognozować z 90% wiarygodnością
A konkrety?


Hmm.. chyba za daleko to zabrnęło. Nie mam zamiaru prowadzić tutaj sporu. Chciałam tylko zwrócić uwagę, że traktowanie "z góry" niektórych użytkowników forum nie jest fair, bo jak napisałeś:

Jaki jest cel Forum?
Pomagać, przestrzegać, uczyć - czyż nie?
Ale widać, że ta teoria nie zawsze sprawdza się w praktyce. Czasami też można sobie "poużywać".

Charlie
29-08-2010, 15:34
...

Ps. Skąd te 75%? Prowadzisz jakieś statystyki? :P

Oczywiście - od 1998 roku.
Takiego zalewu tandety to jeszcze nie było.

Charlie
29-08-2010, 15:55
Sens tego forum, postu polega na tym, że Klient przed zakupem czyli pozbawieniem sie sporej ilości forsy POWINIEN uświadomić się w temacie np. okien żeby:
1/ dokształcić się przed zakupem w temacie techniki ( na dzień dzisiejszy jest masę rozwiązań pozwalających zwiększyć komfort użytkowania i jego funkcjonalność) bo trafić dobrego sprzedawcę jest naprawde trudno
2/ po zakupie w przypadku USTERKI dochodzić prawdy przed jej naprawą :)

Klient uzbrojony w te 2 punkty może spokojnie przystąpić do realizacji swoich wymarzonych , DOBRYCH okien, drzwi, rolet, markiz.

Natomiast podpowiadanie kto jest najlepszym producentem okien mija sie z celem bo mozna się bardzo łatwo pomylić - dzisiaj firma X jest the best ale jutro juz nie. Wystarczy, że wymieni ludzi na produkcji i finisz marki.

ketiw86
29-08-2010, 17:43
wlasnie zenujace to jest to ze ktos robi sobie trudnosc wpisac nick albo login haslo adres email itd a później chyba juz tak podniecony tym ze ma mozliwosc napisac cos na forum muratora i ludzie to zobacza ze pisze cos takiego aby naprawde nikt nie przeszedł obok obojetnie. to tak jak z jola rutowicz kazdy uwaza ze jest tempa itd itp ale włacza telewizor by ogladnac choc krytykuje i oczernia:)
a naprawde troszczke sie zastanawiajac to chyba podana cena jest nierealna chyba ze te okna to bez szyb ,skrzydeł okuc i czegos tam jeszcze .
moze warto zagladnac w umowe i poszukac małego druczku gwiazdek albo innych dziwnie podejzanie wygladajacych kruczków bo to cos takiego jak telewizyjne gry typu wyslij pusty sms pod darmowy nr 8888cos tam i wygraj milion
wiec nie mozna sie dziwic ze uzytkownicy poprostu pojechali po tym poscie bo był zenujaca słaby
a wystarczy tylko przeczytac bez zadawania pytania i juz mamy odpowiedz ale cóz to nie jest zabronione
wiec nie wazne co o nas pisza wazne ze pisza
pozdrawiam
p.s. dla mnie tez wez komplet takich okien bo budowa jednak nie jest taka droga jak mówia

ketiw86
29-08-2010, 18:01
w mojej miejscowosci jest firma która przebija wszystkie inne pod wzgledem obrotów i sprzedazy a maja taka sztuke ze bajka tylko ludzie własnie ida za cena ci co poszukaja troszeczke ida własnie do tych 3 wyzej wymienionych .
ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.
ale i tak gro ludzi i tak kupi produkt firmy w/w a zima beda nazekac na rzad ze podnosza ceny ogrzewania itp i musza tyle płacic
byłem w oknoplascie i u jezierskiego bo tylko te dwie firmy brałem pod uwage
spytałem jednego i drugiego dilera w czym jest lepszy i podjełem decyzje
wachalem sie tylko bo diler jezierskiego w zg dobiero sie otworzył ale zaryzykowałem i jestem zadowolony
a z wrodzonej ciekawosci udałem sie po wycene w/w firmy i byłem w szoku bo cena o 10% wyzsza niz oknoplast i jezierski
a technologiczniee lata swietlne za nimi

jareko
29-08-2010, 20:44
Oczywiście - od 1998 roku.
Takiego zalewu tandety to jeszcze nie było.
Była Charlie, była w 2001-2003, teraz przyszła druga fala, o wiele wyższa patrząc na "okna" jakie pojawiają się na rynku

IVO333
29-08-2010, 21:52
w mojej miejscowosci jest firma która przebija wszystkie inne pod wzgledem obrotów i sprzedazy a maja taka sztuke ze bajka tylko ludzie własnie ida za cena ci co poszukaja troszeczke ida własnie do tych 3 wyzej wymienionych .
ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.
ale i tak gro ludzi i tak kupi produkt firmy w/w a zima beda nazekac na rzad ze podnosza ceny ogrzewania itp i musza tyle płacic
byłem w oknoplascie i u jezierskiego bo tylko te dwie firmy brałem pod uwage
spytałem jednego i drugiego dilera w czym jest lepszy i podjełem decyzje
wachalem sie tylko bo diler jezierskiego w zg dobiero sie otworzył ale zaryzykowałem i jestem zadowolony
a z wrodzonej ciekawosci udałem sie po wycene w/w firmy i byłem w szoku bo cena o 10% wyzsza niz oknoplast i jezierski
a technologiczniee lata swietlne za nimi

Jakoś nie ogarniam myśli, ta w/w firma to jakaś taniocha-tandeta z mnóstwem klientów czy taka droga i dobra?

netbet
29-08-2010, 21:59
okna białe - szyba 1,0 - 7,540 zł

okna białe - szyba 0,7 - 9,500 zł
a teraz git:)
okna kolor x 2 - szyba 0,7 - 12,000 zł
profil 6 komorowy
okucia winkahusa... jakiś tam pilot...aktywny, czy jakiś tam...
kolor orzech...x2.. profil barwiony w masie...
wszystkie ceny z mont.

13 okien - ok 29m2 ... drogo ? tanio?

..kiedyś pytałem o gealan'a... zapomnieliście że istnieje......nikt nic nie wie? kiedyś to było o nim głośno..bo był zły..
dodam iż wycena nie jest na profilach z "re..."

ciągle zbiera negatywy?

T12345T
29-08-2010, 22:37
7.540 : 54 = 139,63/m2
9.500: 54 = 175,92/m2
12.000 : 54 = 222,22/m2

Za sam montaż, fajne ceny! A gdzie okna?

netbet
29-08-2010, 22:50
ehh... późno juz widzę...słabość oczuff ..literki za małe..
podane ceny OKIEN Z montażem...

widniej się zrobiło?

Spirea
30-08-2010, 02:37
odnosząc się do paru wypowiedzi powyżej - jakiś miesiąc temu zabrałam się za szukanie okien, żeby wiedzieć jakiej kwoty można się spodziewać. Naturę mam taką, że jak nie mam o czymś pojęcia, to chciałabym dowiedzieć się w miarę możliwości jak najwięcej, aby nikt nie zrobił mnie w balona i żeby potem nie okazało się, że coś przeoczyłam, zaniedbałam. Poświęciłam więc parę godzin przez parę nocy i przeczytałam prawie cały niniejszy wątek. Tak jak ktoś napisał wyżej zmieniają się oferty, produkty, a z tym czasami także i opinie osób doradzających w tym w wątku. Można więc spokojnie zacząć np. od 2008r. - wtedy zostaje już 100 stron :) Warto poświęcić trochę czasu, aby potem nie wydać bezsensownie pieniędzy. I spokojnie można wyciągnąć z lektury konkretne wnioski, które chociażby ułatwią przeczytanie oferty, którą dostaje się od sprzedawcy i porównać ją z innymi nie tylko po rubryce "cena".

jareko
30-08-2010, 08:12
Spirea - należysz do mniejszości. Większość pisze poty jak powyżej.

Netbet - kolega Test juz ci odpowiedział :) Może powiem ci tylko że szyby w zakupie to koszt ok 50 - 60 zeta za 1mkw. Pomyśl nad tymi wyliczeniami dwa posty wyżej i postaraj się wyciągnąć z tych wyliczeń wnioski

netbet
30-08-2010, 08:20
sorry .... żle podałem wartość powierzchni... winno być 29m2..

jareko
30-08-2010, 08:36
cholerka pisanie z komórki ma swoje wady :( cala odpowiedz szlag trafił :(
a wiec
montaż w stanie surowym, bez żadnych udziwnień to koszt nie mniej niż 50 PLN/1mkw
koszt średniej klasy okna dwuskrzydłowego o średnich wymiarach, z oboma skrzydłami otwieranymi to koszt ok 300 PLN/1mkw
policz sobie i będziesz już znał odpowiedz na pytanie jakie to mogą być okna, o ewentualnej obsłudze po sprzedażnej nie wspomnę

netbet
30-08-2010, 08:59
wniosek wyciągnięty - szukać okien za kwotę ponad 10k z mont. albo poprosić producenta o podniesienie ceny do w/w dla spokojności sumienia

a tak na powaznie...
szyby to szyby... cena mniej więcej taka sama u wszystkich...
okucia WINKHAUSA ACTIVPILOT ... chyba to samo...

mot 1450 szyby 1450 ... pozostaje na profil 75mb i okucia robociznę.. 4640...

powiem wam że do tej ceny nawet firmy o najgorszej sławie nie moga się przymierzyć... znaczy trafiłem chyba na lidera paproków.
zdaje sobie sprawę że nikt nie jest caritas i nie pracuje za bóg zapłać...

mniejsza o to...

ciągle nie mogę niczego sie dowiedziac n/t profili S 8000 IQ...

Charlie
30-08-2010, 09:52
Drogi Netbet - jak sam zauważyłeś ceny szkła, okuć, profili są porównywalne a więc gdzie tkwi przyczyna aż takich różnic w cenie ?
Niepohamowana chęć zysku w dobie konkurencji wśród producentów to już historia - zapewniam Cię, że to nie to..
A więc ?

ketiw86
30-08-2010, 10:29
tandeta ze az malo.ale firma jest od x czasu gdzie ludzia okna po 3 latach zamieniały sie w pieekna zółć ale mimo to firma dalej szaleje ludzie dalej sie nabieraja na teksty z cyklu "wszystkie okna sa takie same" albo "wszyscy mają ten sam produkt " itd itp
firma robi profile dla innych jeszcze mniejszych smieci a później mam ja i wiekszosc z nas na klatkach schodowych w piewnicach czy innych teg typu budynkach gdzie szefuje spółdzielnia gdzie w przetargu na okna krytrium jest cena która czyni cuda. później wpada dwóch ludzi blachy do montowania okien ciente z metra ale co tam jest jest i jada z koksem. wychodzisz rano na klatke a tam hmm nie wiem jak nazwac pomieszane zapachy tynku i alkoholu:)
ale takich przykładów pewnie by mozna by było wymieniac i wymieniac...
miałem ochote wziasc i porobic fotki i wstawic ale jeszcze by mnie posadzili hahah

jareko
30-08-2010, 12:08
....a tak na powaznie...
szyby to szyby... cena mniej więcej taka sama u wszystkich...
okucia WINKHAUSA ACTIVPILOT ... chyba to samo......
Chyba a to samo to ogrooooomna różnica. Możesz mieć odpowiednio skonfigurowane okucia - możesz też mieć wersję "oszczędną". Możesz mieć wzmocnienie zgodnie z zaleceniami systemodawcy - możesz też mieć blachę z puszek od konserw bądź wogóle nic nie mieć. Możesz mieć szyby bądź wyrób szybopodobny etc etc etc

Charlie
30-08-2010, 19:01
jak ktoś nie wierzy, ze tanie to tandeta to na sąsiednim wątku w tytule ABATEX (łódzka firma produkujaca okna plastikowe) może sobie poczytać a jaki sposób kupuje sie nowe i jednocześnie zepsute okna !

jareko
30-08-2010, 19:18
Charlie - daj sobie spokój. Naprawdę dajmy już sobie spokój z uświadamianiem klientom błędów jakie chcą popełnić. Ich kasa, ich okna i ich ból. Ja już mam serdecznie dość tego tłumaczenia - spójrz, co chwila powraca własnie taki sam temat - najtańszych ofert a dlaczego są najtańsze? Wnioski są po najmniejszej linii oporu (czytaj - myślenia) Bo producent w rok chce kupić wieże Eifla a my w sezon wybudować sobie pałace. Nie zmienisz mentalności Narodu. Maile o wskazanie oferty jaką ktokolwiek ma wybrać od razu lądują już u mnie w koszu bez słowa odpowiedzi. Mogą mi mówić, że jestem cham, że słoma z butów itp ale ja już po prostu mam dość.
Gdyby nie ta "mądrość" Narodu już dawno z rynku zniknęłoby co najmniej 2.000 producentów wyrobów oknopodobnych.
Spójrz choćby na reakcję anyski (bez urazy - przytaczam jako przykład bo innych szukać mi się nie chce) na tej stronie, na reakcje wielu odwiedzających FM i szukających tylko jednego - potwierdzenia ich przekonania iż robią najlepszy interes swojego życia, a reszta jeleni przepłaca za swoje okna

pchelek
30-08-2010, 22:58
Wy sie dziwicie cenie 7000 za 21 okien - to normalna cena juz jest - skad nie wiem - niskie koszty produkcji, profile bez faktur, okna bez usztywnien.
Wy tu wydziwiacie a moja macierzysta firma wybrala najtansza oferte wymiany okien - Avantgarde 7000 i nawiewniki po 20 zeta sztuka. Dali mi do oceny - odmowilem mowiac ze badziewia nie oceniam. Ponizej mojej godnosci.

pchelek
30-08-2010, 23:01
P.S. Osobiscie kupilem subaru za 80 tys. A moglem Dacie za 25 - wszak to tez samochod.
W domu mam okna jakie byly wtedy jako jedne z najdrozszych. Nie stac mnie na badziew bo tani jest. Za biedny jestem na szmelc.

stary
30-08-2010, 23:15
..........ciągle nie mogę niczego sie dowiedziac n/t profili S 8000 IQ...
Wymieniona wersja profili Gealan występuje w dwóch wersjach: jak o 4- i jako 6- komorowy - obie o głębokości zabudowy 74 mm.
Osobiście przedkładam sztywność nad termiką i wolę wersję czterokomorową o zdecydowanie lepszej statyce. Owszem, kombinacja 6-komorowa jest cieplejsza, lecz bardziej podatna na wypaczenia, zwłaszcza w kolorze i większych wymiarach.

anyska
31-08-2010, 08:56
Spójrz choćby na reakcję anyski (bez urazy - przytaczam jako przykład bo innych szukać mi się nie chce) na tej stronie, na reakcje wielu odwiedzających FM i szukających tylko jednego - potwierdzenia ich przekonania iż robią najlepszy interes swojego życia, a reszta jeleni przepłaca za swoje okna

Nie jest prawdą jareko jakobym chciała robić to, co mi imputujesz. Nikomu nie chcę nic udowadniać, ani też się sprzeczać- ale zostałam wywołana do tablicy, więc odpowiadam. Tak w ogóle, to gdzie ja napisałam, że mam już wybraną ofertę, która niby jest najlepsza?

Btw. Nie ma najmniejszej linii, jest najmniejszy opór ;)

mp_krk
31-08-2010, 14:26
Minął jakiś czas od wprowadzenia do sprzedaży...co sądzicie o wzmocnieniu i uszczelnieniu Thermo w oknach Oknoplusa na profilu ArtPlus? Jakieś doświadczenia, opinie...?

Charlie
31-08-2010, 17:41
okna plastikowe z takimi wzmocnieniami - thermo, są droższe od okien drewnianych na kantówce energooszczędnej 88 czy 92 mm.

Także, wybacz ale wolę drewno od PLASTIKU :)

Rahlus
31-08-2010, 19:01
Mam pytanie, ponieważ otrzymałem praktycznie 2 identyczne oferty z Oknoplastu, różnica jest tylko w rubryce opis szyby - czym się różnią szyby top-glas od thermoline? (współczynnik U=1 w obydwóch przypadkach, w obydwóch ofertach jest termoramka). Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

pchelek
31-08-2010, 19:28
podaj opisy szyb - bo te nazwy nic mi nie mowia - thermoline to ramka jest, top-glas to producent szyb

pchelek
31-08-2010, 19:35
12.000 : 54 = 222,22/m2
To jest chyba cena okna bez szyb.
dwudzielne 150x150 ze slupkiem wychodzi circa za 500 zeta. szyba 100 zeta, profile drugie 100, okucia i uszczelki trzecie 100, montaz 50 zeta najtanszy. Zostaje 150 na produkcje, transport, podatki itp. Pewno za darmo produkuja.

pchelek
31-08-2010, 19:38
Najtansza oferta jak znam jednej z najtanszych firm to ok 320 zeta za 1 m/2 okna. Cena z przetargu. Okno + montaz + wywozka starych + nawiewnik w oknie.
tam te 12000 powinno byc dzielone przez 29 a nie 54. - to blizej przwdy juz.

pchelek
31-08-2010, 19:39
S 800 IQ - odpusc sobie. Sa bardziej lepsze.

iprk
31-08-2010, 22:33
Podpowiedzcie coś drodzy forumowicze w temacie profili Rehau Geneo. Warto interesować się produktem opartym o ten profil?

Rahlus
01-09-2010, 07:46
podaj opisy szyb - bo te nazwy nic mi nie mowia - thermoline to ramka jest, top-glas to producent szyb

ok, już się dowiedziałem - to są te same szyby, tylko był inny opis - pozdrawiam

mp_krk
01-09-2010, 09:23
okna plastikowe z takimi wzmocnieniami - thermo, są droższe od okien drewnianych na kantówce energooszczędnej 88 czy 92 mm.

Także, wybacz ale wolę drewno od PLASTIKU :)

Charlie,
o oknach drewnianych którego producenta mówisz?

Matilde1
01-09-2010, 11:20
.

jareko
01-09-2010, 13:19
a choćby Jezierki, o ile dobrze pamietam MS także ma pakiet trzyszybowy w atrakcyjnych dopłatach, Oknoplast chyba także

Matilde1
01-09-2010, 14:17
.

bwojtek
01-09-2010, 14:22
Oknoplastu i Jezierskiego nie ma w mojej okolicy, więc się nie wypowiem. Natomiast M&S to dopłata 4000. Z zebranych przeze mnie ofert dopłata do 3 szyb to przeważnie 20% oferty 2-szybowej. Czy i kiedy te 4 tysiące zwróci mi się przy ogrzewaniu łączonym kominek/gaz?
Ile ty masz metrów kwadratowych tych okien??? Dopłaty są na poziome 50-80zł/m2

Matilde1
01-09-2010, 16:17
.

jareko
01-09-2010, 17:20
trzecia szyba to średnio okno cieplejsze o 0,2 na współczynniku Uw. Czas zwrotu poniesionych nakładów to w zależności od wybranego systemu wentylacji i grubości ocieplenia od roku do 5-6 lat. Czy warto? Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać. Nawet jeśli dopłata jest na poziomie nie 20-30 zeta tylko 90-110 - nawet wtedy nie ma nad czym myśleć. Poza tym biorąc profil który jest przewidziany dziś do takich grubych pakietów zostawiasz sobie furtkę na przyszłość - bo może za 10 lat pakiet trzyszybowy będzie miał zamiast 0,5 - 0,05? Kto wie - świat idzie na przód

T12345T
01-09-2010, 17:24
... Nie mam nic przeciwko 3 szybom, i pewnie takie zakupię. Chciałabym jednak wiedzieć za co tak naprawdę płacę. Gdybym miała dopłacić 500-1000 zł to faktycznie nie musiałabym się zastanawiać wcale. Przy dopłacie rzędu 20% do oferty klient zadaje pytania. Tu zaczynają się schody, bo przeważnie nie ma odpowiedzi. Handlowiec umie pokazać wzmocnienia w szybie, które mi jako użytkownikowi nic nie mówią . Wolałabym wiedzieć jak to się przełoży na użytkowanie, a tego nie mówią...

"Okna energooszczędne. Czy to się opłaca?" (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/okna-energooszczedne-czy-to-sie-oplaca.php) "Ciepła ramka, psi i okna energooszczędne" (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/ciepla-ramka.php) Te artykuły z pewnością nie będą dokładną odpowiedzią na Twoje rozterki, ale jakiś pogląd możesz sobie wyrobić.

Pozdrawiam

bwojtek
01-09-2010, 17:58
Handlowiec umie pokazać wzmocnienia w szybie, które mi jako użytkownikowi nic nie mówią . Wolałabym wiedzieć jak to się przełoży na użytkowanie, a tego nie mówią.
Coś mi się zdaje, że dopłata, którą podajesz w MS do dopłata za 3 szyby i wzmocnienie termoizolacyjne.

Charlie
01-09-2010, 18:49
Oknoplastu i Jezierskiego nie ma w mojej okolicy, więc się nie wypowiem. Natomiast M&S to dopłata 4000. Z zebranych przeze mnie ofert dopłata do 3 szyb to przeważnie 20% oferty 2-szybowej. Czy i kiedy te 4 tysiące zwróci mi się przy ogrzewaniu łączonym kominek/gaz?

W 2000 roku kupiłem apartament 100 m2 z piecem gazowym dwufunkcyjnym (gaz ogrzewa wodę i gotuje zupę). Rozliczam się z gazownią w cyklu 2 miesięcznym.
W 2000 roku płaciłem zimą max 450,00 PLN/2 miesiące.
W 2009 roku płaciłem zimą max 1050,00 PLN/2 miesiące.

Myslę, że Ivan za następne 10 lat a nawet wcześniej bo wybuduje NordStream, "dogrzeje" Polsce 200% ceny dzisiejszej za m3 syberyjskiego paliwa.

Moja rada - jak masz kasę to nie żałuj na energooszczędność w całym tego słowa znaczeniu !

iprk
01-09-2010, 19:34
Podpowiedzcie coś drodzy forumowicze w temacie profili Rehau Geneo. Warto interesować się produktem opartym o ten profil?


W temacie ciepłych okien/profili. Poprosiłem o opinie, lecz jak dotąd nikt nie podzielił się swoją wiedzą w temacie. Liczę głównie na zdanie naszych forumowiczów-profesjonalistów. Profil jest chyba nowością i jest dosyć innowacyjny. Przy jego parametrach powinno być o nim głośno, a tu niewesoło z opiniami użytkowników. Ponawiam więc pytanie.

jareko
01-09-2010, 20:04
własnie dlatego że to nowość trudno o opinie - prosta zasada - o jakimkolwiek produkcje można powiedzieć po kilku latach użytkowania

jareko
01-09-2010, 20:11
Charlie, przychodzą do mnie potencjalni klienci, rozmawiamy, duża część z nich szuka nie ciepłych okien tylko tanich okien. Profil o głębokości zabudowy 80 i więcej jest dla nich za drogi. Nikt, prawie nikt nie myśli o tym ile będzie płacił za ogrzewanie za rok, za dziesięć i więcej lat. Liczy się tylko kasa wydana na dziś. Tak naprawdę rzadko można spotkać świadomego później ponoszonych kosztów na ogrzewanie klienta. Więc nie dziw się.

T12345T
01-09-2010, 21:13
W temacie ciepłych okien/profili. Poprosiłem o opinie, lecz jak dotąd nikt nie podzielił się swoją wiedzą w temacie. Liczę głównie na zdanie naszych forumowiczów-profesjonalistów. Profil jest chyba nowością i jest dosyć innowacyjny. Przy jego parametrach powinno być o nim głośno, a tu niewesoło z opiniami użytkowników. Ponawiam więc pytanie.

A co byś chciał iprk o tym GENEO wiedzieć?

Profil z tworzywa sztucznego Rau Fipro z powłoką PVC.
Nominalnie kształtowniki 5 lub 6 komorowe z uszczelnieniem środkowym (MD).
Klasa B według PN-EN 12608:2004
Rama ościeżnicy o głębokości zabudowy 86 mm
Szerokość całkowita ramy ościeżnicy 72 mm lub 86 mm
Rama skrzydła o głębokości 86 mm
Wewnętrzna widoczna szerokość ramy skrzydła bez listwy przyszybowej 57 mm lub 84mm
Rama słupka stałego o szerokości 96 mm lub 126 mm
Konstrukcja hybrydowa umożliwiająca tworzenie konstrukcji okiennych wzmacnianych kształtownikami stalowymi jak i bez wzmocnień stalowych.
W opcji bez wzmocnień stalowych jak i ze wzmocnieniami rama skrzydła przygotowana do stosowania technologii stałego połączenia pakietu szyby zespolonej z wewnętrzną powierzchnią wrębu szklenia w technologii tzw. wklejanej szyby.
Możliwość stosowania dodatkowej termoizolacji komór kształtowników.
Współczynnik przenikania ciepła dla złożenia rama/skrzydło w zależności od wielkości konstrukcji i zastosowanych rozwiązań statycznych od 1,1 W/(m2 * K) do 0,85 W/(m2 * K)
Możliwość tworzenia konstrukcji okiennych z tzw. niskim progiem. Luz wrębowy 10 mm
Maksymalny dopuszczalny ciężar skrzydła UR ze szkleniem standardowym 100 kg
Maksymalny dopuszczalny ciężar skrzydła UR z wklejaną szybą 130 kg
Buzi na dobranoc nie daje:-). Jeszcze!

Więcej o GENEO, a może tylko inaczej w artykule "GENEO. Okienna multiwitamina klasy MD" (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/rehau-geneo-okienna-multiwitamina-klasy-md.php)

Miłych zakupów:-) Pozdrawiam

bonnieblue81
01-09-2010, 23:45
Witam. Zwracam się do stałych bywalców o wsparcie w podjęciu decyzji :-)) Planuję wymianę części okien w domku jedn. z lat 80. Część okien miałam jużw ymienionych 4 lata temu, teraz nadeszła pora na kolejną partię. I niestety szału dostaję - myślałam, że będzie to łatwa decyzja, a tu się już bujam ponad miesiąc i nadal nie mogę się zdecydować. Firm sprawdziłam już chyba z 5 ale nadal nie mogę się zdecydować. Niestety finanse nie pozwalają mi zakup okien z wyższej półki - pozostają mi średniaki.

Do wyboru mam profile KBE i REHAU - jednak bardziej chyba jestem nastawiona na te pierwsze. Okucia roto. I tu nasuwa się pytanie. Nastawiłam się na okna 6 komorowe i 3 szyby, ale zaczęto mi odradzać - że przy tych profilach i okuciach nie ma co brać tej wersji bo zawiasy nie wytrzymają pod ciężarem. Poza tym, czy przy starym budownictwie warto bawić się w 3 szyby i 6 komór jeśli straty ciepła mam w wielu innych miejscach? Podobno 6 komór w ogóle nie warto - bo to tylko chwyt marketingowy:-( I bądź tu człowieku mądry - osiwieć można!

Byłabym wdzięczna za podpowiedź czy roto i KBE są w miare dobrym rozwiązaniem i czy jednak zdecydować się na te 3 szyby i 6 komór? Niestety okna sprzed 4 lat, które mamy na piętrze, nie są chyba za dobrej jakości . Niby rehau, 5 komór a dmucha zimą, że aż po nogach ciągnie. A kupowane były w Peteckim więc się trochę zraziłam do tej firmy. Ale niestety poza świętą trójcą, to na wszystkich firmach są psy wieszane i trudno podjąć właściwą decyzję... A zima już tuż tuż...

stary
02-09-2010, 00:34
.............Do wyboru mam profile KBE i REHAU - jednak bardziej chyba jestem nastawiona na te pierwsze. Okucia roto. I tu nasuwa się pytanie. Nastawiłam się na okna 6 komorowe i 3 szyby, ale zaczęto mi odradzać - że przy tych profilach i okuciach nie ma co brać tej wersji bo zawiasy nie wytrzymają pod ciężarem. Poza tym, czy przy starym budownictwie warto bawić się w 3 szyby i 6 komór jeśli straty ciepła mam w wielu innych miejscach? Podobno 6 komór w ogóle nie warto - bo to tylko chwyt marketingowy:-( I bądź tu człowieku mądry - osiwieć można!....
Szukaj dalej :cool: zwłaszcza lepszych handlowców.
1. Może nie jestem na czasie z nowinkami w konstrukcji profili, ale nie kojarzę aby KBE miało wersję 6-komorową.
Wydaje mi się ,że mają wersje 5-komorowe ze skrzydłem płaskim lub zaokrąglonym.....
2. Nie wiem , jakie masz wymiary okien, lecz wątpię, żeby ciężar skrzydła przekraczał dopuszczalny "udźwig" dla standardowych okuć - 100kg ( w niektórych 80 kg)- nawet przy trzech szybach.
3. Zależy za jaką dopłatą do ceny standardu (U=1,0) oferują te 3- szyby. Jeżeli cena wyjściowa jest na przyzwoitym poziomie i dopłata w granicach 80-120 zł/m2 to bierz. Jeżeli masz większe okna to patrz na kształt i grubość wzmocnienia w skrzydle - im bardzie pozawijane tym lepsze. Ważniejsze to, niż jedna komora więcej włożona "na sztukę".
4. Popytaj znajomych, którzy kupili okna ponad 5 lat temu.

Niestety okna sprzed 4 lat, które mamy na piętrze, nie są chyba za dobrej jakości . Niby rehau, 5 komór a dmucha zimą, że aż po nogach ciągnie. A kupowane były w Peteckim więc się trochę zraziłam do tej firmy
Petecki nie jest najgorszą firmą. Może miałaś niefart trafiając na papraka- montażystę, który porobił 'beczki' lub po prostu konieczna jest mała regulacja, aby zlikwidować przedmuchy. Może się okazać, że wystarczy 2 minuty i będzie po krzyku.

... Ale niestety poza świętą trójcą, to na wszystkich firmach są psy wieszane i trudno podjąć właściwą decyzję
:rotfl:Którzy to ???? Tutaj także nie jestem chyba na bieżąco:rotfl:

Charlie
02-09-2010, 09:24
polecam Ci firmę Izoplast. Porządny producent okien na profilach KBE. Ceny fair i 100% wiarygodność technologiczna. Mam ich okna od paru lat i ne ma problema.
Drugo producent o wysokiej wiarygodność z Łodzi to firma Ulibau ze Zgierskiej - produkuja na profilu VEKA.

Jarek Nowy
02-09-2010, 13:41
Tylko na ta firmę przygotuj worek pieniędzy. Juz ekonomiczniej i nie gorzej to chyba będzie Włoszczowa.

Ja osobiście polecam okna firmy Ronkowski. Mam je zamontowane u siebie. Są bardzo dobre jakościowo. A jak coś jest nie tak to mają bardzo dobry serwis. Ale nie jestem pewien czy dostraczają okna w dowolne miejsce trzeba zapytać u dystrybutorów. Nalepiej wejść na stronę www.ronkowski.eu (http://www.ronkowski.eu) i sprawdzić. Pozdrawiam

Charlie
02-09-2010, 18:11
ten ronkowsky ma ładny salon w Kościerzynie ale gdzie w centralnej Polsce można kupić jego wyroby ?

bwojtek
02-09-2010, 18:27
Po co karmisz trolla Charlie?

iprk
02-09-2010, 18:41
A co byś chciał iprk o tym GENEO wiedzieć?

Profil z tworzywa sztucznego Rau Fipro z powłoką PVC.
.................

Więcej o GENEO, a może tylko inaczej w artykule "GENEO. Okienna multiwitamina klasy MD" (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/rehau-geneo-okienna-multiwitamina-klasy-md.php)

Miłych zakupów:-) Pozdrawiam

Dzięki za info - choć liczyłem raczej na relację montażystów czy użytkowników... Kilka ulotek reklamowych czy prospektów znalazłem, oczywiście poczytałem, ale wolałbym wzbogacić wiedzę o doświadczenia praktyków.

DJS
02-09-2010, 19:16
Witam Serdecznie Wszystkich na Forum.
Oczywiście sprowadza mnie to pytanie i zainteresowaniem oknami. Przeczytałem prawie wszystkie posty i już od dwóch tygodni zbieram oferty z różnych firm. Dowiedziałam sie nawet że chcę pochwycik do balkonu i zatrzask oraz klamki secustic kolor obustronny orzech
Meritum- zastanawiam sie nad ofertami:
I- Okna Bajcar- Profil Trocal Innova- okucia rotto- 16m2 -cena 6600zł
II- Okno Variant (wlkp) Profil Thyssen (Duckenik) -okucia rotto-7300
III Okna Vertex- Profil Veca RoundLine okucia WinkHaus- 7600zł
IV- Okna DAvex- Profil ID 4000- okucia rotto 7700zł
V- Okna SCHÜCO CAVA- okucia WInkhaus Autopiolt z bajerami- stopniowany uchył, ciepła ramka- 8300zl.
Powyższe ceny są ceną brutto z montażem.
Proszę o poradę i wasze doświadczenia. Ja rozumiem że cena to nie wszystko ale uważam że przesadą jest robienie terosu z dou i zakładanie III szyb i tym podobne. Nadmieniam że wizualnie wszystkie profile mi sie podobają i tym sie nie będe sugerował.
Pozdrawiam Wszystkich

T12345T
02-09-2010, 20:11
Dzięki za info - choć liczyłem raczej na relację montażystów czy użytkowników... Kilka ulotek reklamowych czy prospektów znalazłem, oczywiście poczytałem, ale wolałbym wzbogacić wiedzę o doświadczenia praktyków.

No to nie mogłeś tak od razu, a nie stawiać pytanie:


Podpowiedzcie coś drodzy forumowicze w temacie profili Rehau Geneo. Warto interesować się produktem opartym o ten profil?

Gdybym wiedział, żeś taki oczytany i o Geneo wszystko wiesz z ulotek, to zaoszczędziłbym czasu:-). Niestety nie jestem montażystą, ani użytkownikiem okien wykonanych z tych kształtowników (myślę, że takich to na palcach policzysz), ale... .

cloud9
02-09-2010, 21:03
Ja w tym roku zmieniałam okna na potrójne Salamander i mam nadzieję, że się sprawdzą. Pod Warszawą znaleźliśmy dystrybutora , u którego tyle samo kosztują te potrójne, co wszędzie musielibyśmy dać za podwójne, aczkolwiek takie ceny były w czerwcu, teraz wiem, że poszło w górę o 200-300zł, więc jesień i końcówka lata nie są chyba najlepszymi porami na zakup okien.

bwojtek
02-09-2010, 21:27
Obserwując ostatni wysyp jedno (kilku) -postowców zaczynam się obawiać, że komercyjny "marketing szeptany" zaczyna fałszować sens tego forum. Zaglądając w profil takiej osoby można nawet od razu zauważyć, że bierze kasę od kilku zleceniodawców. Na ich miejscu za tak prymitywne działania nie dał bym złamanego grosza :(

azalka
02-09-2010, 22:22
Co brać (zakłądając że wykonanie, montaż i serwis na podobnym poziomie)
-Veka pakiet dwuszybowy Perfectline 5cio komorowe z okuciami Winkhaus ActivPilot Swisspacer Wk1, niski próg, obustronny złoty dąb - 15.200PLN (ogólnie U okna ~1,37)
-Gealan trzyszybowe S8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe, klamka Hoppe Secustic obustronny złoty dąb - 16.500PLN (ogólnie U okna ~1,1)
-Gealan dwuszybowe S 8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe,klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 14.500PLN (ogolnie U okna ~1,31)
- Brugmann profil Tytanowy trzyszybowy 4ro komorowe (białe mają 5 komór), okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 16.500 PLN (ogólnie U okna - nie wiem :) )

Lepiej pójść w białe (brr) o lepszych właściwościach, czy też w granicach podobnych kosztów między bielą a złotym dębem znaczących różnic w oszczędnościach energii cieplnej nie będzie?
Mój budżet to do 15 tys i ew.większe koszty muszę odjąć z innej puli budowlanej.

Z góry THX :)

DJS
02-09-2010, 22:36
OKI, myślę żeby do mojego oststniego postu dodać że chodzi mi o Wasze doświadczenia i rady. Wiem że co niektórzy napiszą mi że skoroo ceny są podobne to mam sprawdzić serwis. Otóż sprawdziłem i wygląda podobnie. Nadmienie że oprócz Schuco reszta okien za podane ceny ma takie sao wyposażenie.
Z góry dziękuje za porady. Początkujący formumowicz.

DJS
02-09-2010, 22:44
azalka nawiązując do Twojego postu to mam podobny problem. Ograniczyłem sie jednak do założeń - kolor i 5 komorowy profil szyba 4-16-4. Chciałem żeby okucia były dobre z stopniowym uchyłem, podnośnikiem skrzydła, ciepła ramka, blokada błędnego położenia klamki. Znalazłem to wszystko w oknach Vartex profil Veka RoundLine.
Czekam jednak na opinie tutejszych formumowiczów. Co do szklenia 3 szybowego i zastanawiania sie na U to powiem tak- i tu z własnego doświadczenia. U moich rodziców zamontowałem kilka ładnych lat tamu okno na kbe 3 komorowym szyba 1,1. Stare budownictwo domu. Pokoje jednak musiały być narawde częst wietrzone a i tak zdarzało sie skraplanie wody na szybie. Wg. U-1,37 to naprawdę wystarczające. Dla porówniania sprawdz U ściany przy posaidanej przez Ciebie konstrukcji a będziesz zdziwiona. Pozdrawiam Początkujący

Rahlus
02-09-2010, 23:23
Witam, mam pytanie odnośnie montażu - kończę zbierać oferty i jedna z firm proponuje montaż okien pcv nie za pomocą kotw, ale specjalnych śrub - czy jest to prawidłowe rozwiązanie? Jeżeli tak, to na co zwrócić uwagę w trakcie montażu? Powiedzieli, że jeżeli się uprę zastosują kotwy, jednak oni standardowo mocują na śruby i przekonują, że to jest optymalna opcja. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

bwojtek
03-09-2010, 07:00
Co brać (zakłądając że wykonanie, montaż i serwis na podobnym poziomie)
-Veka pakiet dwuszybowy Perfectline 5cio komorowe z okuciami Winkhaus ActivPilot Swisspacer Wk1, niski próg, obustronny złoty dąb - 15.200PLN (ogólnie U okna ~1,37)
-Gealan trzyszybowe S8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe, klamka Hoppe Secustic obustronny złoty dąb - 16.500PLN (ogólnie U okna ~1,1)
-Gealan dwuszybowe S 8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe,klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 14.500PLN (ogolnie U okna ~1,31)
-MS - Brugmann profil Tytanowy trzyszybowy 4ro komorowe (białe mają 5 komór), okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 16.500 PLN (ogólnie U okna - nie wiem :) )

Lepiej pójść w białe (brr) o lepszych właściwościach, czy też w granicach podobnych kosztów między bielą a złotym dębem znaczących różnic w oszczędnościach energii cieplnej nie będzie?
Mój budżet to do 15 tys i ew.większe koszty muszę odjąć z innej puli budowlanej.
Dziwne to zestawienie... Tylko w jednym przypadku podałaś producenta (akurat znanego). A kto miałby wykonać 3 pozostałe wersje?
Co to jest "ogólnie U okna"? Czy to wyliczona średnia dla wszystkich twoich okien czy jakaś liczba z kosmosu podana przez sprzedawcę?
Dlaczego w poz. 2 i 3 przy tych samych komponentach jest inna cena i inne "ogólne U"? Co dziwne - tańsze okna mają lepsze U?
Nie patrz na ilość komór ale pytaj o U okna - twojego konkretnego! Veka w kolorze też ma 4 komory tylko sprzedawca "zapomniał" powiedzieć.
Budżet rozpatruj w perspektywie lat - cieplejsze okna zwrócą się szybko.
I najważniejsze - wybierz dostawcę o sprawdzonej jakości i dobrej opinii! I to nie tylko chodzi o producenta ale przede wszystkim sprzedawcę czyli wykonawcę montażu.

bwojtek
03-09-2010, 07:08
azalka nawiązując do Twojego postu to mam podobny problem. Ograniczyłem sie jednak do założeń - kolor i 5 komorowy profil szyba 4-16-4. Chciałem żeby okucia były dobre z stopniowym uchyłem, podnośnikiem skrzydła, ciepła ramka, blokada błędnego położenia klamki. Znalazłem to wszystko w oknach Vartex profil Veka RoundLine.
Czekam jednak na opinie tutejszych formumowiczów. Co do szklenia 3 szybowego i zastanawiania sie na U to powiem tak- i tu z własnego doświadczenia. U moich rodziców zamontowałem kilka ładnych lat tamu okno na kbe 3 komorowym szyba 1,1. Stare budownictwo domu. Pokoje jednak musiały być narawde częst wietrzone a i tak zdarzało sie skraplanie wody na szybie. Wg. U-1,37 to naprawdę wystarczające. Dla porówniania sprawdz U ściany przy posaidanej przez Ciebie konstrukcji a będziesz zdziwiona. Ciekawie piszesz... Najważniejsze założenie - 5 komór... A na stronie Vetrexu przekrój Roundline i skrzydło (białe) ma 4... Podpis mówi o 5-ciu. Ot taka ciekawostka.
Uważasz, że nie warto mieć 3 szyb bo nawet na 1,1 skraplała się woda. Najwyraźniej nie wiesz co daje obniżenie Ug ale przy tym koniecznie chcesz "ciepłą ramkę".

Wg. U-1,37 to naprawdę wystarczające. Dla porówniania sprawdz U ściany przy posaidanej przez Ciebie konstrukcji a będziesz zdziwiona.Kim jesteś by twierdzić, że 1,37 to wartość wystarczająca? I jak myślisz - jakie jest U wznoszonych obecnie ścian?

bwojtek
03-09-2010, 07:10
Witam, mam pytanie odnośnie montażu - kończę zbierać oferty i jedna z firm proponuje montaż okien pcv nie za pomocą kotw, ale specjalnych śrub - czy jest to prawidłowe rozwiązanie? Jeżeli tak, to na co zwrócić uwagę w trakcie montażu? Powiedzieli, że jeżeli się uprę zastosują kotwy, jednak oni standardowo mocują na śruby i przekonują, że to jest optymalna opcja.
Jest to wykonanie prawidłowe i przeważnie najlepsze pod względem wytrzymałości jeżeli okno mocowane jest w ścianie (a nie w warstwie ocieplenia). Ważna jest tylko estetyka wykonania - śruby powinny być symetrycznie rozmieszczone i posiadać kapturki maskujące.

DJS
03-09-2010, 07:53
bwojtek.
odnośnie Twojej wypowiedzi. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie i poględ na temat zmniejszania U. Dla Twojej wiadomości to Przenikalność cieplna ścian postawionego przeze mnie domu to około 0.28 W/m2. Nie stwierdziłem oststecznie że nie trzeba mieć 3 szyb tylko że ja dla swoich okien wykluczyłem tę opocje.
Mój wcześniejszy post miał tylko charakter informacyjny i napisałem w nim jak ja uważam. Post podpisany był jako -początkujący-. Uważam że zamiast tracić czas żeby nas Nowych karcić, doświadczone osoby mogłyby przeznaczyć na np. odpowiedź na mój post. Nadmienie że "ciepła ramka nie wchodziła w skład obowiązkowego wyposażniea okna, obowiązkowe było np. zatrzask drzwi balkonowych,. Pozdrawiam Serdecznie i nadal proszę o jakąś radę

bwojtek
03-09-2010, 07:58
bwojtek.
odnośnie Twojej wypowiedzi. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie i poględ na temat zmniejszania U. Dla Twojej wiadomości to Przenikalność cieplna ścian postawionego przeze mnie domu to około 0.28 W/m2. Nie stwierdziłem oststecznie że nie trzeba mieć 3 szyb tylko że ja dla swoich okien wykluczyłem tę opocje.
Mój wcześniejszy post miał tylko charakter informacyjny i napisałem w nim jak ja uważam. Post podpisany był jako -początkujący-. Uważam że zamiast tracić czas żeby nas Nowych karcić, doświadczone osoby mogłyby przeznaczyć na np. odpowiedź na mój post. Nadmienie że "ciepła ramka nie wchodziła w skład obowiązkowego wyposażniea okna, obowiązkowe było np. zatrzask drzwi balkonowych,. Pozdrawiam Serdecznie i nadal proszę o jakąś radę
Czyli jak widzisz pomiędzy 0,28 a 1,37 jest po prostu przepaść! A jeżeli o tym nie wiesz to podpowiem, że zastosowanie 3 szyb (a także ciepłej ramki) poza polepszeniem izolacyjności praktycznie eliminuje efekt skraplania się pary wodnej na szybach. Mając wcześniejsze doświadczenie z tym problemem tym bardziej powinieneś traktować 3 szyby jako element niezbędny.

DJS
03-09-2010, 08:02
o i tu po pierwsze zaskoczyłeś mni szybkościa odp. i w końcu uzyskałem jakas konkretna informacje (o której nie miałem pojecia).
a gdybys ógł sie jeszcze wypowiedziec odnosnie mojego pierwszego postu byłbym bardzo wdzieczny, pozdrawiam serdecznie

bwojtek
03-09-2010, 08:07
Nie podałeś wszystkich producentów rozpatrywanych okien (czyje to Schuco?). Bajcara odradzam (mam negatywne doświadczenia). Vertex produkuje elementy osłonowe a nie okna ale pewnie chodziło o Vetrex - to niezły producent. Pozostałych 2 nie znam.
No a poza tym zrobił bym jednak rozeznanie za oknami 3 szybowymi o jak najlepszych parametrach termicznych. To się po prostu opłaca.

DJS
03-09-2010, 08:13
POdejrzewałem że o pozostałych dwóch producentach trudno sie będzie wypowiedzieć. Są to firmy istniejące na rnku wlkp. od około 10lat. Oczywiście chodziło mi o Vetrex. Moja pomyłka. A czy samo zastosowanie ciepłej ramki przy pakiecie dwuszybowym jest sensowne? Jaka jest Twoja rada odnośnie montażu. Wiem że są firmy stosujące taśmy tzw. ciepły montaż oraz takie które montują na samą pianę?

bwojtek
03-09-2010, 08:14
Przeczytaj chociaż kilka stron wstecz a sam sobie odpowiesz na te pytania.

DJS
03-09-2010, 08:28
Aha jeśli mogę to czy mógłbyś wypowiedzieć sie na temat samych profili: Veka, Thyssen, Torcal (dużo już wiem o samym profilu schoco- (nie znam tylko producenta) wiem że mają 88mm szer. ) Pozdrawiam DJS

bwojtek
03-09-2010, 09:26
Aha jeśli mogę to czy mógłbyś wypowiedzieć sie na temat samych profili: Veka, Thyssen, Torcal (dużo już wiem o samym profilu schoco- (nie znam tylko producenta) wiem że mają 88mm szer. ) Pozdrawiam DJS
A po co tobie taka wiedza? Kupując nowy samochód sprawdzasz od jakiego dostawcy są opony? A może jakiej marki włożono akumulator?

azalka
03-09-2010, 11:28
Dziwne to zestawienie... Tylko w jednym przypadku podałaś producenta (akurat znanego). A kto miałby wykonać 3 pozostałe wersje?
Co to jest "ogólnie U okna"? Czy to wyliczona średnia dla wszystkich twoich okien czy jakaś liczba z kosmosu podana przez sprzedawcę?
Dlaczego w poz. 2 i 3 przy tych samych komponentach jest inna cena i inne "ogólne U"? Co dziwne - tańsze okna mają lepsze U?
Nie patrz na ilość komór ale pytaj o U okna - twojego konkretnego! Veka w kolorze też ma 4 komory tylko sprzedawca "zapomniał" powiedzieć.
Budżet rozpatruj w perspektywie lat - cieplejsze okna zwrócą się szybko.
I najważniejsze - wybierz dostawcę o sprawdzonej jakości i dobrej opinii! I to nie tylko chodzi o producenta ale przede wszystkim sprzedawcę czyli wykonawcę montażu.
Jeden producent jest znany "ogólnopolsko", pozostali raczej lokalni.

To "U" okna to jest wybrana przeze mnie z oferty U dla jednego z okien (tego samego). Mam podane przy ofertach U dla wszystkich okien i różnią się troszeczkę dla każdego okna, więc wybrałam balkonowe, aby mieć jakiś punkt odniesienia.
Pozycja 2 i 3 to okna
2 - trzyszybowe- U=1,1,
3- dwuszybowe- U=1,31 (zaznaczyłam ;) )
Nie mnie pytaj, czemu tańsze okna mają lepsze U :D
Może dlatego, że Agat + to fabryka w moim mieście? A może tajemnica tkwi w profilu?
Sprzedawcy wyglądają wszyscy w porządku, nie wiem, jak bez opinii innych osób mam ich sprawdzić, a moja grupa widać opinii na temat ww. nie ma, bo żadnych informacji wyciągnąć z nich nie mogę ;)

mp_krk
03-09-2010, 12:09
Co brać (zakłądając że wykonanie, montaż i serwis na podobnym poziomie)
-Veka pakiet dwuszybowy Perfectline 5cio komorowe z okuciami Winkhaus ActivPilot Swisspacer Wk1, niski próg, obustronny złoty dąb - 15.200PLN (ogólnie U okna ~1,37)
-Gealan trzyszybowe S8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe, klamka Hoppe Secustic obustronny złoty dąb - 16.500PLN (ogólnie U okna ~1,1)
-Gealan dwuszybowe S 8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe,klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 14.500PLN (ogolnie U okna ~1,31)
-MS - Brugmann profil Tytanowy trzyszybowy 4ro komorowe (białe mają 5 komór), okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 16.500 PLN (ogólnie U okna - nie wiem :) )


Lepiej pójść w białe (brr) o lepszych właściwościach, czy też w granicach podobnych kosztów między bielą a złotym dębem znaczących różnic w oszczędnościach energii cieplnej nie będzie?
Mój budżet to do 15 tys i ew.większe koszty muszę odjąć z innej puli budowlanej.

Z góry THX :)

azalka,
może pomoże Ci opinia inwestora na podobnym etapie:) ja na Twoim miejscu wolałbym te 15tys przeznaczyć na okna białe w pakiecie trzyszybowym na jednym z "ciepłych profili". Jak napisali koledzy powyżej inwestycja ta zwraca się, a okien nie kupujesz zapewne na 5 lat.

A może lepiej dołożyć troche kasy i kupić pakiet trzyszybowy w kolorze, dopłata powinna być rozsądna.

Jaką masz powierzchnię okien?

azalka
03-09-2010, 13:17
Przyznam, że mam totalny mętlik w głowie. Zależy mi na jak najlepszym wyjściu, okna wolałabym zamontować na dłużej, wiadomo, że ew. wymiana czy błąd w wyborze będzie mnie kosztować znacznie więcej niż zły wybór np.rynien.
Mego męża specjalnie to nie interesuje. Nie chcielibyśmy przeznaczać więcej niż 15 tys brutto z montażem - wiecie, jak to jest... "Jeszcze tylko tysiak tu, a dołóż dwie stówy tutaj, a jeszcze półtora tysiąca do czegoś innego" - a później będzie buba, bo mi na końcu zbraknie.
Mam budżetplan, tyle mam, wolałabym wydać mniej, ale z zastrzeżeniem, że na g.. mnie nie stać.
Np. dachówkę będziemy mieć cementową, ale za to dobrej, renomowanej firmy, z najlepszę powłoką, ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami przyzwoitej klasy, ułożoną przez świetnego fachowca. Wychodzi ciągle troszkę taniej niż najtańsza (nienajlepsza) ceramiczna. To najlepiej obrazuje nasze podejście do jakości/kosztów.
Niestety, nie umiem przełożyć tego na okna :((
Chciałabym wszystko jak najlepsze, jednak na wszystko naj mnie nie stać. Jeśli np. zmiana parametrów jest nieduża, a pieniądze, które trzeba wydać na to konkretne, to sobie daruję.
Okleina na oknach zdecydowanie przeważa u mnie nad estetyką białych plastików, tak bym chciała - ale ostatecznie dam się przekonać, jeśli argumenty będą trafione.

Nie wiem, jaka jest powierzchnia moich okien, dla ułatwienia załączam zestawienie. Do balkonowych podwójnych bezwzględnie chcę niski próg, bezwzględnie ciepła ramka (najlepiej swisspacer) i okucia zabezpieczające w miarę przyzwoicie przed włamaniem (parterówka).
Ogólnie dobre okucia z uchyłami, mikrorozszczelnieniem i itp "bajerami".
Ładne, przyzwoite klamki (dla złotego dębu stare złoto).
Chetnie zaokrąglone profile (lubię), no ale to juz bajer.
I żeby były na tye ciepłe, na ile sie przy moich funduszach da :D

Jeśli ktokolwiek cokolwiek mógłby zasugerować rozsądnego, doradzić mądrze, będę wdzięczna bardzo wielce :)

http://cavalierworld.home.pl/wlasne/elewacje/zestawienie_okna.jpg

jareko
03-09-2010, 13:34
wiesz azalko zakładać można wiele.
Ostatnio klient zupełnie w innym temacie zwierzył mi się ze zakładał na podstawie wyceny architekta iz elewacja w ścianie 3D kosztować go będzie X, szukał i nawet paprakow za ta kwotę nie mógł znaleźć. Z tego X zrobiło mu się 2X. I co ma zrobić? Szuka dalej ale już widzi ze nie znajdzie bo architekt miał sieczkę w głowie a nie rozeznanie rynku.

mp_krk
03-09-2010, 13:53
azalka,
jareko ma 100% racji z tymi cenami. Ja w cenie okien założonej w kosztorysie mieszczę się tylko dlatego że początkiem roku, mając już projekt w ręce, wysłałem zapytanie do kilku firm i mniej więcej się zorientowałem ile będę musiał założyć.

Poszukaj BH znanych większych producentów jak Oknoplast, Oknoplus, MS, Jezierski i powysyłaj zapytania mailowo. Może okazać się że nie jest tak źle z tym kolorem i trzema szybami...

azalka
03-09-2010, 13:55
Masz rację, ale tę sumę określiłam sama po zwizytowaniu kilku salonów ubiegłej wiosny. Wydaje mi się, że 15 tys. jest w miarę przyzwoitą kwotą na te okna i za tę sumę coś przyzwoitego, acz bez fajerwerków "najnowoczesności "powinnam znaleźć?
Jeśli nie w złotym dębie, to ew. w bieli.

kadargo
03-09-2010, 14:18
azalka

Okna MS Tytanowe...maja krągłości wewnątrz i na zewnątrz .
Pomysł z płaskim progiem jest średni...nie są to systemowe rozwiązania..Ja swoim klientom odradzam..Jak klient chce to dostaje, ale jest
uprzedzony że próg jest chłodniejszy niż rama, oraz że uszczelka zaciskająca się na tym progu powoduje że okno ciężej się zamyka.
Przy takiej wysokości 2350 mm w MS wkład będzie wklejany. Nie wiem jak jest u innych . W razie awarii. aby go wyciągnąć trzeba więcej pracy
i przez to trzeba więcej zapłacić.
Po cenach widzę, że masz ceny cennikowe , na pocieszenie mogę Ci powiedzieć że u mnie wydałabyś na te okna z wkładami 3 szybowymi w kolorze z dwóch stron 15000,00 wraz z montażem.Taka mała autoreklama.
Także targuj się ......

bwojtek
03-09-2010, 14:22
Może dlatego, że Agat + to fabryka w moim mieście?
A tą firmę akurat znam ...z Castoramy :) Ale obawiam się, że to raczej nie jest dobra rekomendacja :(

tomasziolkowski
03-09-2010, 21:07
.
Pomysł z płaskim progiem jest średni...nie są to systemowe rozwiązania..Ja swoim klientom odradzam..Jak klient chce to dostaje, ale jest
uprzedzony że próg jest chłodniejszy niż rama, ......
Ale dlaczego chłodniejsza?
Też planowałem niski próg, dla dzieciaków to super sprawa.

Charlie
03-09-2010, 22:19
niski próg jest standardem w drewnie. Nie rozumiem dlaczego plastikowcy tak go unikają.
Pewnie są jakieś technologiczne niedociągnięcia. W sumie plastik to plastik :)

jareko
03-09-2010, 23:03
Charlie, nie ma znaczenia czy jest w PVC czy w drewnie i nie mów że w drewnie to standardowe rozwiązanie. Staraj się mimo swego uwielbienia dla drewna być obiektywnym.
Niski próg, mimo ewentualnej wkładki termicznej (a kto taki stosuje w świetle jak najtańszych okien) jest ZAWSZE zimniejszy od normalnego, kłopoty z okuciami, kłopoty z uszczelkami - i to wszystko na własne życzenie bo filozofią jest podnieść nogę na 5-8 cm mając do pokonania tylko 2-3 cm niskiego progu. Zwłaszcza w balkonach dwuskrzydłowych to jest problem i dotyczy zarówno drewna jak PVC.
W dobie coraz popularniejszych zdjęć termowizyjnych niebawem będzie w sieci wysyp takowych - zobaczysz jakie to "cieple" rozwiązanie".
Juz lepiej mieć normalny prog i by go nie zniszczyć założyć na niego nakładkę aluminiowa - każdy system profili ma coś takiego w swej ofercie a jak nie ma to nawet zwykły kątownik wystarcza by to miejsce wzmocnić i zabezpieczyć przed uszkodzeniami - łatwiej wymienić nakładkę niż cała poharataną buciorami leniwców ościeżnicę

azalka
04-09-2010, 10:06
Dziękuję Panom - polekturze ostatnich postów zrezygnowałam z niskiego progu i dobre kilkaset złotych mogę "dołożyć" do lepszych okien :)
O tym, że jest zimny uprzedzała mnie sąsiadka, która ma podobne rozwiązanie, ale sądziłam, że jej źle zamontowali "abo cuś".

kadargo
04-09-2010, 11:00
Dziękuję Panom - polekturze ostatnich postów zrezygnowałam z niskiego progu i dobre kilkaset złotych mogę "dołożyć" do lepszych okien :)
O tym, że jest zimny uprzedzała mnie sąsiadka, która ma podobne rozwiązanie, ale sądziłam, że jej źle zamontowali "abo cuś".

Brawo....na coś sie przydaliśmy......bo co do niektórych argumenty nie docierają.....a póżniej pretensje i żale.
Powodzenia......Aha jeszcze jedno pamietaj żeby pod twoimi drzwiami balkonowymi było zamontowane poszerzenie które będzie schowane w podlodze..........zapewnia to stabilność dołu drzwi balkonowych i zmniejsza mostek termiczny pomiedzy tarasem a domem......

tomasziolkowski - jareko już napisał dlaczego nie, a co do dzieci to one sobie radzą doskonale. Mówię z doświadczenia, bo moje dzieci nie mają zadnych problemów z wychodzeniem na taras i balkon.......wizyt u dentysty nie było.....

jareko
04-09-2010, 11:44
http://cavalierworld.home.pl/wlasne/elewacje/zestawienie_okna.jpg

Też pobawiłem się w wycenę i mały szok
Profl Schuco CT70 Elita (5 komorowy), pakiet trzyszybowy o k=0,5 z ciepła ramka SwisSpacer, profil bazowy i poszerzenia pod balkonami tak by osiągnąć docelowy poziom posadzki, jedno bądź obustronny kolor, w skrzydle R - 3 zaczepy antywlamaniowe, w skrzydle RU - zaczepów 4, fixy szklone w skrzydle (imituja normalne okno), stopniowanie uchyłu, blokada błędnego położenia klamki, rozszczelnienie
cena? hmmm...naprawde sam zaskoczony jestem - 15.600,- PLN
I w podobnym wypasie Schuco Si82 (profil 6 komorowy) cena... i znów lekki szok - tylko 17.400,-
Ceny brutto z montażem tradycyjnym, w licu ściany i realnie maksymalnym rabatem jaki może udzielić dealer by jego praca miała jakikolwiek sens i zysk

No i teraz azalka masz zagwozdkę co do cen - Podejrzewam że oferty najlepszych naprawdę niewiele odbiegają od siebie - choćchyba u Jezierskiego wypas okna w standardzie jest nie do pobicia

azalka
04-09-2010, 13:17
Jareko, bardzo mnie przikro, że jesteś z Wawy, bo pod kątem "wypasu" masz najlepszą ofertę, ale doliczając koszta dojazdu, będzie za drogo, niestety... a Jezierskiego tutaj niet...

Przejechałam się po okolicznych firmach raz jeszcze, tym razem aby obejrzeć okna jedno po drugim - i zadać pytania ad. gwarancji.
Z tego, co widzę, na 3 szybówkę mnie chyba jednak w tutejszych warunkach nie będzie stać, chyba, że zrezygnuję z koloru. No, jeszcze muszę porozmawiać z MS okna, ale z tym samym przedstawicielem, który dotąd prowadził wyceny.
Podjechałąm do innego salonu i trafiłam na dramat. Gdyby to był pierwszy przedstawiciel MS, z jakim się zetknęłam, nigdy, przenigdy nie zastanawiałabym się nawet nad tymi oknami, KATASTROFA!!!

Na razie w rankingu pozostały firmy pracujące na profilu Veka - lokalni przedstawiciele firm Oknoplast i Amberline (oba profile, które mnie interesują, w kolorze również są pięciokomorowe - osobiście liczyłam :) )
Przy czym najpiękniejsze, najlepiej wykonane (przynajmniej na wystawce) były na pewno okna Oknoplastu. Platinium w okleinie dąb Winchester mogłabym zjeść ;)
Obie firmy dystrybuujące dość długo działają na naszym rynku (8 i 13 lat), Oknoplast daje dłuższą gwarancję na wszystko.
Amberline ma okucia Winkhaus Activpilot i a Oknoplast Maco.
Oknoplast (Platinium) jest droższy blisko 1000 PLN od Amberline (Perfectline).

Obie firmy mogą sobie pogratulować sprzedawców.
Czy z tej dwójki któregoś producenta moglibyście polecić od strony reklamacyjno/gwarancyjnej i wykonawczej, czy "jeden pies"?

jareko
04-09-2010, 13:52
zacznijmy od tego że odradzam ci Winchester - ma taki rysunek słoi że nikt nie zagwarantuje ci, że nie zejdą ci się np, w narożu i tylko tam wystąpią - wygląda to - szczerze mówiąc - szkaradnie, jakby wiecznie niedomyty fragment okna bądź uszkodzony
A co do reszty...cóż.... bywają sprzedawcy i SPRZEDAWCY :)
A gdzie ty wogóle się budujesz że taka posucha jeśli chodzi o firmy okniarskie?

bwojtek
04-09-2010, 13:52
Na razie w rankingu pozostały firmy pracujące na profilu Veka - lokalni przedstawiciele firm Oknoplast i Amberline (oba profile, które mnie interesują, w kolorze również są pięciokomorowe - osobiście liczyłam :) )
Jakie konkretnie modele bierzesz pod uwagę?

Czy z tej dwójki któregoś producenta moglibyście polecić od strony reklamacyjno/gwarancyjnej i wykonawczej, czy "jeden pies"?
Stanowczo Oknoplast.

jareko
04-09-2010, 14:23
... Stanowczo Oknoplast.Stanowczo na TAK :)

azalka
04-09-2010, 14:44
jareko
Dzięki za podpowiedź w sprawie Winchestera

Buduję w Szczecinie i okniarskich ofert tu niby mnóstwo, ale...
ale zadałam sobie trud żeby po wielu z nich pojeździć (nie po wszystkich, nie przesadzajmy).
Daje to nieporównywalnie więcej niż telefon czy mail.
W niektórych "salonach" nawet nie prosiłam o wycenę, tylko wiałam jak najdalej.

W każdym razie finalnie został jeden salon MS - p. Paweł Wojnach - napiszę z nazwiska bo nawet jeśli u niego nie kupię okien, to jest świetnym, profesjonalnym handlowcem i prawdziwym ambasadorem swojej firmy
Oknoplast
i okna z Amberline, które mają tu sporo dystrybutorów.



bwojtku
Perfectline z Amberline
Platinium z Oknoplastu

Chyba zdecydujemy się na Oknoplast, chociaż jest najdroższy :/

bwojtek
04-09-2010, 15:55
bwojtku
Perfectline z Amberline
Platinium z Oknoplastu

Przekrój Perfectline ze strony Amberline:
22483
Skrzydło ma 4 komory!!!

ketiw86
04-09-2010, 17:03
jesli juz decydujesz sie na oknoplast to ok alee nie bierz platinium bo to jest shit i wiem bo miałem z nim stycznosc wiec nikt nie powie ze wymyslał. fajne moze wyglada ale ładna miska jesc nie daje. zapytaj chociaz o to jak bedziesz chciała roletki załozyc to czy ci to zrobia (i tu dodam bo pewnie zaraz ktos bedzie krzyczał) załoza bez wiercenia w ramie ,bo napewno tego nie zrobia mimo ze juz sa roletki niby dostosowane do tego profilu to i tak nic nie trzyma:) jesli juz masz brac to wez inny pozatym skrzydło jest ciensze niz inne a klamki z adapterami ?niedosc ze doplacic trzeba to tandeta bo po miesiacu dwóch urzytkowania lataja jak polscy piłkarze po boisku:) wiec moja rada jesli nie chcesz ciagac jareko po tak długich wyprawach ani innego z dilerów którzy maja blizej to wez oknoplast ale niee ten profil... poźniej mi podziekujesz:)
a tekst z reklam ze wiekszosc ludzi go bierze to sciema:)
pozdrawiam

jareko
04-09-2010, 17:17
dorzuci 3 tys za transport i pomiary :) why not? Będzie to drugi klient w Szczecińskiem :)

bwojtek
04-09-2010, 19:23
dorzuci 3 tys za transport i pomiary :) why not? Będzie to drugi klient w Szczecińskiem :)
Zamawianie okien od dealera kilkaset kilometrów od miejsca montażu dopłacając 20%? Świetny pomysł:cool:

jareko
04-09-2010, 19:30
mnie wtedy sie to zaczyna opłacać :) a klient.... klient ma zawsze prawo wyboru :)

azalka
04-09-2010, 23:03
No sorry, nie mam 3 tys na jareko ;)
15+ 3 to 18 tysięcy.Za 18 tutaj kupię wypasa. A 15-3 to 12 tysiecy, troche bidne okna z tego będą...
Poz tym jeśli mi okno wypadnie z ramy wymagając szybkiej interwencji, będzie mi troszkę gwarancja na tę odległość niewygodną.
Załuję, bo Jezierski i jareko jako jego dealer wyglądają b. wiarygodnie.

Na coś się zdecydować trzeba. Wiem, że obłe ramy Platinum praktycznie wykluczają roletki - coś za coś. Wiedziałam o tym wcześniej, ponadto sprzedawca mnie o tym uprzedził. Rolet nie lubię, nie planuję i nie planowałam.
O specjalnych klamkach czy raczej adapterach też mnie sprzedawca poinformował, nie musiałabym za nie dopłacać, są w standardzie do tego modelu. Jednak to, że się szybko wyrabiają troszkę mnie zmartwiło :(
Nie wiem, na ile Platinium jest chwytem marketingowym, ale wygląda bardzo ślicznie. Mojemu mężowi, który generalnie okna ma w poważaniu, bardzo się podobało (jedyne).Jedye, na które wogóe zwrócił uwagę i zapamiętał. Sądzę, że zupełnie możliwe, iż ludzie je mocno kupują.
Skrzydło ma 70 mm, tak samo Rubin Plus.
Na dniach wyjdzie nowe Platinium dostosowane do 3 szyb, 8 cm, jednak w kolorze przekracza moje możliwości finansowe.

Choroba, w kazdej beczce miodu łyżka dzigeciu się znajdzie... Jak trafić tę najmniejszą? :-O

Co do Perfectline - słowo harcerza, liczyłam na żywca, na próbce - i było 5 komór w miodowym kolorze profilu!
Albo zmienione w międzyczasie, albo gdzieś jest ściema...

bwojtek
05-09-2010, 09:08
Na dniach wyjdzie nowe Platinium dostosowane do 3 szyb, 8 cm, jednak w kolorze przekracza moje możliwości finansowe.
Jeżeli chcesz oszczędzać pieniądze a nie tylko wydać mniej na budowę to kup okna z pakietem trzyszybowym o jak najniższym U. Zaoszczędzone teraz pieniądze będą się mściły w każdym rachunku za ogrzewanie przez najbliższe kilkadziesiąt lat!

chrisowaty
05-09-2010, 09:54
bwojtek dobrze prawi. Energia będzie drożała, więc inwestycja w dobre okna pozwoli na oszczędności w przyszłości.

Platinum 3 szybowe ma w moim mniemaniu za słabe wzmocnienia.(kształt), nie jestem pewien, ale w "reklamówce" Jezierskiego profil Elita Termo widziałem pełne wzmocnienie (ceownik a nie pół ceownika). Może Jareko się wypowie w tym temacie? W dodatku nie wiem, ile szerokości ma ten profil, ale w przypadku zwykłego Platinum, 70mm to trochę mało, tym bardziej że te 5 komór jest trochę wymiarowo naciągane.

Łódzki przedstawiciel Jezierskiego wiem, że montuje na pomorzu, bo sam mnie się tym chwalił. Więc niektórzy klienci zrozumieli, że warto dopłacić, aby cieszyć się dobrym oknem ;)

azalka
05-09-2010, 10:21
Nie będę się upierać jak wół, ale jakieś realne przełożenie, realne wartości?
W ostatnim numerze "budujemy dom" jest podany wzór na ciepłochronnosć okien, czy jak to zwał

72 000 Kh x przenikalność cieplna okna x ilość metrów kwadratowych.

Pierwszy wskanik jest podany dla Polski centralnej, ja mieszkam w rejonie o łagodniejszych temperaturach, ale zostawiam, jak jest.
Podłożyłam swoje dane. Przyjmując, że różnica w U okna trójszybowego a dwuszybowego w rozpatrywanych przeze mnie ofertach wynosi ok. 0,2 wstawiłam tę wartość na 2giej pozycji.
72000Kh x 0,2 x 26m2 =374,4kWh
Za średnią wartość uzyskania energii uznaje się 0,2-0,3 PLN/kWh. Będę opalać gazem.
Przyjmuję większą wartość
374,4 x 0,3 = 112 PLN

Wynika z tego, ze na dzień dzisiejszy za ogrzanie domku w oknach dwuszybowych zapłacę W CIĄGU ROKU 112 złotych więcej niż w trzyszybówce.(122PLN dzielone na 8 miesięcy grzewczych daje średnio 15,25 PLN więcej miesięcznie)
Wszystkie okna trzyszybowe jakie brałam pod uwagę są od dwuszybowych odpowiedników ok 1800-2200 droższe.
Moja inwestycja zwróci się tym samym po 16-19 latach. (na dziś)
Muszę uwzględnić jeszcze, że te okna są nieco droższe, bo biorę je w kredycie,alec przyjmuje, że się odsetki/wzrost kosztów ogrzewania mniej więcej zniosą.

To jedyny wzór, jaki znalazłąm. Może coś podstawiam źle może wzór jest nie taki.
Wiadomo, że życie dokłądnie wzorem nie jest, ale dało mi to jakikolwiek pogląd na rząd wielkości.
Jeśli błędny, zweryfikujcie, proszę.
Podpowiedzcie, jakie mogą być realne zyski z zakupu cieplejszych okien.
Najwyżej kupię białe, a cieplejsze okna - ale w świetle powyższych wyliczeń mi się to na razie nie opłaca...

jareko
05-09-2010, 10:42
po rabatach za szybę k=0,5, w profilu elita (skrzydło ma 82 mm grubości) dopłacisz 519 PLN - zgodnie z Twoja kalkulacją zwróci ci się po niecałych 4 latach.
W Platinium w dzisiejszej wersji nie ma sensu wstawianie 3 szyby, tak jak nie miało sensu wstawianie 3 szyby w profile 5 komorowe z głębokością zabudowy 60 mm - a było tak, było.
Azalka - licz i zastanawiaj się dalej
Miałem ostatnio klienta, narzucił sobie wydatek na okna nie przekraczający 25 tys, dodał do nich rolety, inne bajery i przez pół roku naciska na mnie bym z 32 tys zszedł do założonych przez niego 25. Już napisałem i zostło to potwierdzone przez kilku Forumowiczów - jeśli cokolwiek zakładasz zakładaj po wstępnym rozeznaniu rynku i cen a nie z sufitu :)

chrisowaty
05-09-2010, 10:42
Możesz kupić okna kolorowe dwuszybowe na grubym profilu, na którym już dzisiaj montuje się pakiety trójszybowe. Zawsze za kilka lat będziesz mogła wymienić pakiety szybowe na cieplejsze. Jedynym problemem może być, gdzie np. za 10lat kupić pasującą listwę przyszybową. Chyba, że od razu zakupisz takie listwy na zapas ;)

azalka
05-09-2010, 11:06
A co z oknami trójszybowymi, gdzie zewnętrzne szyby mają 3 mm a środkowa 4 mm grubości? to jest w porządku? Bo znalazłam gdzieś informację, że na 3 mm szyby powinno się uważać.

bwojtek
05-09-2010, 11:12
Chyba, że od razu zakupisz takie listwy na zapas ;)
Co pewnie będzie kosztowało tyle co dopłata do pakietów 3-szybowych.
azalka
Jeżeli szukasz okien zaokrąglonych od wewnątrz to niestety twój wybór zostaje ograniczony do Oknoplastu i MS bo tylko oni takie okna mają w ofercie. Jak widzę bierzesz jednak pod uwagę inne opcje więc nie jest to chyba najważniejsze kryterium.
Ceny energii rosną z raku na rok i to w zauważalny sposób. Dlatego nie sposób dokładnie wyliczyć oszczędności w perspektywie lat.

Charlie
05-09-2010, 11:13
...Jedynym problemem może być, gdzie np. za 10lat kupić pasującą listwę przyszybową. ... ;)

moim zdaniem to za 10 lat, przy takiej dynamice nowych technologii śmiem twierdzić, że standardem będą radiatory szklane znane dzisiaj pod nazwą e-glass. Siedziba Nokii jest nimi oszklona.

bwojtek
05-09-2010, 11:13
A co z oknami trójszybowymi, gdzie zewnętrzne szyby mają 3 mm a środkowa 4 mm grubości? to jest w porządku? Bo znalazłam gdzieś informację, że na 3 mm szyby powinno się uważać.
Można bezpiecznie stosować szklenie 3mm ale w ograniczonym zakresie rozmiarów (bodajże do 1,5m2). Temat już był.

chrisowaty
05-09-2010, 11:23
A co z oknami trójszybowymi, gdzie zewnętrzne szyby mają 3 mm a środkowa 4 mm grubości? to jest w porządku? Bo znalazłam gdzieś informację, że na 3 mm szyby powinno się uważać.

Szanujące się firmy podają dokładne informacje o pakiecie szybowym. Może być to zamieszczone na naklejce na szybie (tak jest u Jezierskiego), lub w postaci nadruku na ramce międzyszybowej. Najważniejsze, aby w pakiecie szybowym odległość między szybami była jak największa. U mnie tańsze oferty na tym samym profilu miały szyby 4x12x4x12x4 (K=0,6-0,7 w zależności od producenta), gdzie mnie interesował pakiet 4x16x4x16x4.(K=0,5). Ale w interesującej mnie grubości pakietu były też szyby k=0,7. Wchodząc bardziej w szczegóły, ciepła ramka była jakąś ciepłą ramką, profil był Schuco ale CT70 Euro, gdzie ja szukałem CT70, wzmocnienie do1,5mm zamiast od 1,5mm itd. W wielu firmach były to informacje wyrywane i nie umieszczane na ofertach. Klient chce taniej OK, ale niech będzie rzetelnie informowany dlaczego jest taniej.

maestrod
05-09-2010, 17:40
Charlie, przychodzą do mnie potencjalni klienci, rozmawiamy, duża część z nich szuka nie ciepłych okien tylko tanich okien. Profil o głębokości zabudowy 80 i więcej jest dla nich za drogi. Nikt, prawie nikt nie myśli o tym ile będzie płacił za ogrzewanie za rok, za dziesięć i więcej lat. Liczy się tylko kasa wydana na dziś. Tak naprawdę rzadko można spotkać świadomego później ponoszonych kosztów na ogrzewanie klienta. Więc nie dziw się.

Jareko czy sprzedajesz i montujesz okna na profilu Veka Alphaline 90 (trójszybowe) i czy może masz porównanie i jest coś lepszego trójszybowego o szerokim profilu z szybami energo... Pozdr.

chrisowaty
05-09-2010, 18:02
Jareko jest przedstawicielem f-my Jezierski. http://www.jareko.pl/

Konkurencyjnym oknem dla Veka Alphaline 90 jest Schuco Si82 u jezierskiego występującego pod nazwą Exclusive. Z tą róznicą iż jest to profil 7-komorowy.
http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=2

pan r
05-09-2010, 18:40
Ja wybrałem oknoplast rubin plus dąb bagienny(4/12/4/12/4).Czy będę zadowolony z tych okien czas pokaże.

Charlie
05-09-2010, 21:02
Jareko jest przedstawicielem f-my Jezierski. http://www.jareko.pl/

Konkurencyjnym oknem dla Veka Alphaline 90 jest Schuco Si82 u jezierskiego występującego pod nazwą Exclusive. Z tą róznicą iż jest to profil 7-komorowy.
http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=2
z tymi 7 komorami to bym tak się nie afiszował. 6 K wydaje się bardziej adekwatne.

azalka
05-09-2010, 21:19
Zastanawiam się też nad Rubin +, jeśli faktycznie Platinium to bubel - tak jakoś mi wychodzi po całodziennej lekturze różnych forów z opinii okniarzy. No dobrze - coś, co nie wyszło najlepiej. Ale może jeśli to i tak będzie dwuszybówka, to może być? Ja należę do tych, którzy lubią jego okrągłości :)
Czy do tych okien da się normalnie zamontować moskitierę? Gdzie się takową montuje, "od frontu" czy po wewnętrznej stronie profilu?

Mam jeszcze ok miesiąca-półtora do zamówienia okien. Czy nie mógłby do tej pory się urodzić jakiś przedstawiciel Jezierskiego w Sz-nie? Bardzo poproszę!
Się zapisze w kolejkę. I jeszcze koleżankę na miesiąc później przyprowadzę... (mniejsze zamówienie, ale zawsze...) A później drugą.... :D

Obok Oknoplastu jest jeszcze u nas MS, jednak marketing szeptany niefajnie podsumowuje ich serwis. Osobista pracowa koleżanka m.in. ponad miesiąc czeka na regulacje pomontażową okien. Okna oki, ale ogólnie przestrzegała, żeby nie.

Z innej beczki skonstatowałam sobie, że jeden z tutejszych sprzedawców okien posiadający w ofercie okna na profilu Iglo i Schuco, zaoferował mi jedynie Iglo, odmawiając Schuco - bo właściwie wcale się nie różni, taki świetny producent okien jest (chyba o Drutex chodziło). Cena rewelacyjna nie była (porównywalna z MS, okna pkazać nie chciał, na wystawce tylko Schuco było), a kiedy już się trochę w temat powgłębiałam...
Norrrmalnie budowa domu to pole minowe - gra w " jak nie wdepnąć"... Masakra.

jareko
05-09-2010, 21:23
Si82 Premium Ultra (6 komorowy) ma takie same walasciwosci - pod kazdym względem, termiki takze a jest troche tanszy od Si82 Exclusiva

bwojtek
06-09-2010, 09:15
Z innej beczki skonstatowałam sobie, że jeden z tutejszych sprzedawców okien posiadający w ofercie okna na profilu Iglo i Schuco, zaoferował mi jedynie Iglo, odmawiając Schuco - bo właściwie wcale się nie różni, taki świetny producent okien jest (chyba o Drutex chodziło). Cena rewelacyjna nie była (porównywalna z MS, okna pkazać nie chciał, na wystawce tylko Schuco było), a kiedy już się trochę w temat powgłębiałam...
Skreśl tego sprzedawcę z listy. Próbuje tobie wcisnąć najtańsze w zakupie okna z dużą kasę.

jareko
06-09-2010, 09:39
bwojktu - a dlaczego tak jedziesz na cwaniaku a nie sprzedawcy? Wolny rynek no nie ?
Ważne by wytłumaczyć azalce dlaczego nie.
Profil średni, wyrób jeden z najtańszych z dostępnych na rynku, producent hmmm... pominę milczeniem, tak mniej więcej z pięć... dziesięć lat wytrzyma.
Dobrze że azalka zadała pytanie a nie od razu uwierzyła i nie zamówiła okien jeszcze u niego okien

mp_krk
06-09-2010, 10:02
Panowie,
A co sądzicie o pakietach trzyszybowych na profilach 73mm (MS, Oknoplus)? Opłaca się czy lepiej brać taki zestaw na szerszym profilu?

jareko
06-09-2010, 10:05
za waski profil, moim zdaniem zupelnie bez sensu wydana kasa i nie rozwojowe rozwiazanie

mp_krk
06-09-2010, 10:15
za waski profil, moim zdaniem zupelnie bez sensu wydana kasa i nie rozwojowe rozwiazanie

Czyli uważasz że takie jakby nie było polecane na FM rozwiązania jak TytanoweTermo to mimo wszytsko nie opłacalna inwestycja?

jareko
06-09-2010, 10:21
to moja opinia
uważam, że wkładanie pakietów trzyszybowych do wąskich profili nie ma sensu, chyba że zamiast argonu jest krypton. Walczy się o Uw całego okna w ktorym k ma swój disc znaczący udział. Stad pakiet trzyszybowy o grubości ponad 40 mm i k poniżej 0,6, stad ciepła ramka z tworzywa - dla mnie to standard jakim powinno odpowiadać każde cieple okno
Ale to moja opinia

bwojtek
06-09-2010, 10:38
to moja opinia
uważam, że wkładanie pakietów trzyszybowych do wąskich profili nie ma sensu, chyba że zamiast argonu jest krypton. Walczy się o Uw całego okna w ktorym k ma swój disc znaczący udział. Stad pakiet trzyszybowy o grubości ponad 40 mm i k poniżej 0,6, stad ciepła ramka z tworzywa - dla mnie to standard jakim powinno odpowiadać każde cieple okno
Ale to moja opinia
Ciekawie prawisz ale mało merytorycznie. Skoro wymienione firmy mają Uf na poziomie 1,0-1,1 i Ug 0,5W/m2K to co jest z nimi nie tak?

mp_krk
06-09-2010, 11:04
Ciekawie prawisz ale mało merytorycznie. Skoro wymienione firmy mają Uf na poziomie 1,0-1,1 i Ug 0,5W/m2K to co jest z nimi nie tak?

jareko,
podobnie jak bwojtek mam też wątpliwość, dlaczego tak sądzisz?

przecież system Termos MS ma Uf 1.1 i do tego szklenie 0.5/0.6; Oknoplus wprowadził unowocześniony profil ArtePlus Thermo o Uf 1.0 do czego spokojnie wchodzi pakiet 0.5 (4x16x4x16x4 z argonem).

Tymczasem szersze profile (fakt, bez wzmocnień termicznych) mają porównywalne Uf, np. bluEvolution 1.0 a są trochę droższe...

Więc nie widzę tu przeciwskazań od strony termicznej...chyba że się mylę:)

jareko
06-09-2010, 14:47
ale na mnie naskoczyli hi hi
Wypowiedziałem swoją opinię i teraz ja rozwinę
Profil 80 mm będzie cieplejszy od 73 mm - realnie bez względu na ilość komór czy będzie to 5, 6 czy 1000 ;)
Profl 90 mm będzie cieplejszy od 80 itd itd itd
Im grubszy jest profil tym grubsze pakiety trzyszybowe wstawić można. Nie siedzę obijając się stąd nie trzymam ręki na pulsie jeśli chodzi o pakiety. Jeśli można 4/16/4/16/4 o k=0,5 wstawić już do Veki - chwała im za to co nie zmienia postaci rzeczy że Uw dla profila 70 mm będzie gorsze od 80 mm z ta sama szyba. To już nie będzie jakaś powalająca na kolana różnica jak zastąpienie szyby k=1,0 pakietem k=0,5 ale jednak

mp_krk
06-09-2010, 16:20
ale na mnie naskoczyli hi hi
Wypowiedziałem swoją opinię i teraz ja rozwinę
Profil 80 mm będzie cieplejszy od 73 mm - realnie bez względu na ilość komór czy będzie to 5, 6 czy 1000 ;)
Profl 90 mm będzie cieplejszy od 80 itd itd itd
Im grubszy jest profil tym grubsze pakiety trzyszybowe wstawić można. Nie siedzę obijając się stąd nie trzymam ręki na pulsie jeśli chodzi o pakiety. Jeśli można 4/16/4/16/4 o k=0,5 wstawić już do Veki - chwała im za to co nie zmienia postaci rzeczy że Uw dla profila 70 mm będzie gorsze od 80 mm z ta sama szyba. To już nie będzie jakaś powalająca na kolana różnica jak zastąpienie szyby k=1,0 pakietem k=0,5 ale jednak

jareko,
od razu naskoczyli;-)

akurat o Vece nie było mowy, zarówno MS jak i Oknoplus to Brugmann:-) a co do tego że profil grubszy jest cieplejszy...dałem przykład że profil Oknoplusa ArtePlus Thermo (Brugmann 73mm) ma ten sam współczynnik co profil bluEvolution a więc najgrubszy profil chyba obecnie na rynku...

bwojtek
06-09-2010, 18:17
Wypowiedziałem swoją opinię i teraz ja rozwinę
Profil 80 mm będzie cieplejszy od 73 mm
Profl 90 mm będzie cieplejszy od 80 itd itd itd
Twierdzenia tak samo prawdziwe jak "profil 6-cio komorowy jest cieplejszy od 5-cio". Zapominasz, że okno "plastikowe" to nie tylko PVC ale także wzmocnienie stalowe, kompozytowe, z przekładką termiczną ...albo bez wzmocnienia. I tu już prosta zasada: profil grubszy to profil cieplejszy nie zawsze jest prawdziwa.

jareko
06-09-2010, 19:39
bwojtku - nie piszę o ilości komór tylko głębokości zabudowy. Co do przekładek termicznych czy innych patentów - masz rację

bwojtek
06-09-2010, 20:29
bwojtku - nie piszę o ilości komór tylko głębokości zabudowy. Co do przekładek termicznych czy innych patentów - masz rację
Ja wcale nie twierdzę, że pisałeś o ilości komór tylko twoje tezy zabrzmiały jak te powtarzane przez "handlarzy oknami": nasz profil jest lepszy bo ma więcej komór. Gdyby po prostu zwiększanie szerokości (głębokości zabudowy) profili było panaceum na wszystko to dawno byśmy mieli profile 100 i więcej mm. Tyle, że konstrukcja profili nie jest taka prosta. Dodanie komory (lub jej powiększenie) bez zwiększenia centralnej komory ze wzmocnieniem może powodować zwiększoną podatność na odkształcenia a każde powiększenie wzmocnienia powoduje pogorszenie Uf i tak kółko się zamyka...
Stąd jeżeli ktoś interesuje się oknami o zwiększonej izolacyjności ram zauważy, że praktycznie w każdym rozwiązaniu pojawiają się "docieplające" elementy w postaci pianki PUR, itp.

jareko
06-09-2010, 20:40
co nie zmienia postaci rzeczy ze w głębszym profilu zmieścisz grubszy pakiet trzyszybowy etc etc etc :)
Ale tak realnie sobie myślę, ilu klientów, statystycznie a nie z FM, bierze to wogóle pod uwagę? Ilu naprawdę dopytuje się o Uw ?

bwojtek
06-09-2010, 20:45
co nie zmienia postaci rzeczy ze w głębszym profilu zmieścisz grubszy pakiet trzyszybowy
Na obecną chwilę nie znam praktycznego zastosowania pakietów grubszych niż 44mm (poza dużymi gabarytami ze szkłem 6mm). Więc jeżeli taki pakiet można zapiąć (a w profilach Brugmanna 73mm można) to kolejny twój argument ma wątpliwą wartość praktyczną.

Charlie
07-09-2010, 20:55
szkło dżwiękochłonne o wysokich wartościach dB ma grube pakiety - nawet 52 mm.
zrób sobie taką kombinację: P4 -LE / 15 Ar/ Float4mm / 15 Ar / 33.1 -LE. Razem daje Ci grubość 49,5mm. W listwę na pakiet 48 mm zapniesz szybkę.
To jest mocno popularne zespolenie pod kątem bezpieczeństwa obustronnego dla uzytkownika stosowane w przesuwkach niskoprogowych. Acha, masz jeszcze do tego U=0,5 W/m2xK + Rw = 39 dB

bonnieblue81
07-09-2010, 21:20
Witam. Ja nadal poszukuję i nie mogę się zdycodwac. ale chyba nastawię się 6 komór i 3 szyby - profil Trocal - podobno to to samo co thyssen.

Co myslicie o tej ofercie? Na schuco i salamandra mnie nie stac. :-(( Wydaje mi się, że to chyba jednak lepsze niż KBE?

To z ich oferty. Podobno okna charakteryzują się:
głębokością zabudowy 88 mm,
izolacyjnością termiczną 0,78 W/(m2K),
większym komfortem dzięki lepszej wartości współczynnika Uw,
wysoką izolacyjnością dzięki systemowi uszczelek partii środkowej,
trzema płaszczyznami uszczelek we wszystkich obszarach (również we wrębie skrzydła i ramy) co zapewnia lepszą ochronę przeciwdeszczową i przeciwwietrzną,
innowacyjną uszczelką wrębu skrzydłowego co zapewnia dodatkową izolację cieplną,
lepszą ochroną przed hałasem niż w systemach 70 mm,
większym zakresem oszklenia (24-46/54 mm), mocniejsze szyby tj. specjalne oszklenie chroniące przed hałasem i włamaniem,
najwyższą ochroną antywłamaniową dzięki przemyślanemu umiejscowieniu zaczepów.

Z info od przedstawiciele jeszcze wiem że są dość dobrze zabezp jeżeli chodzi o włamania - każde okno ma po dwa grzybki.

Byłabym wdzięczna za wskazanie czy nie jest to największe g... i czy okna są warte inwestycji.

Okna planuje kupic w budvarze - usłyszałam o nich wiele dobrego ale znowu w necie strasznie na nich psy wieszają - tylko nie wiem czy w to wierzyc bo w większości to 1-postowce.

Mam jeszcze pytanie. Jak już się na coś zdecyduję to na co powinnam jako laik zwrócić uwagę przy montażu, żeby sprawdzić, czy nie robią mnie w konia i montują to co zamówiłam?

bwojtek
07-09-2010, 21:32
To jest mocno popularne zespolenie pod kątem bezpieczeństwa obustronnego dla uzytkownika stosowane w przesuwkach niskoprogowych. Acha, masz jeszcze do tego U=0,5 W/m2xK + Rw = 39 dB
Mocno popularne to ile? 0,2 czy może 0,5% sprzedaży?

Charlie
07-09-2010, 21:52
bwojtek - w Dobroplaście w pytę tego żenią :):):)

ludwickik
07-09-2010, 23:03
Witam,
Mam dylemat nt wyboru okien i dzwi tarasowych do mijego domu.

Oknoplast Thermic 90- 74500PLN (w tym 2 wyjścia HST)
Jezierski Premium Ultra- 70000PLN (bez drzwi HS, ewentualnie dopłata 10,000 za HS, ale nie są w stanie zrobić na taką wysokość 2400mm)
Aluplast (Eko Okna)- 100000PLN - odpada
Czekam na wyceny Adamsa, Veki (Mazowiecka Fabryka okien z Antoninowa), MS (Tytan co ś tam) oraz Elita Thermo na pakiecie 3szybowym od Jezierskiego

Powyższe ceny bez montażu, ale z 7% VAT bo zakładam także że wezmę montaż wraz z oknami.

Montaż chce w otulinie cieplnej na kotwach, jest drogi, ale podobno najlepszy .(70% okien w ścianie 3warstwowej, 30% okien w 2warstwowowej)

Teraz 2 pytania:
1. Jedni mi mówią że HST są oknami nietrzymającymi ciepła i lepiej wziąż zwykłe dzwi tarasowe, Oknoplast mówi że nie powinno być problemu jak wezmę z pakietem 3 szybowym (wtedy U=1.1). Czy nie będę żałował że wziąłem HST zamiast "zwykłej" sówanki ze wzgldu na straty ciepła? (rozmiary drzwi 4mx2.4m - dwuczęściowe z 1fix) i drugie 3mx2.4m - dwuczęściowe obie strony ruchome). Zależy mi na tym aby takie duże drzwi były tylko 2 częściowe oraz na niskim progu. Mam też aspiracje zbudować dom mocno energooszczędny.

2. Jak montować okna? Jedni mówią że wszystko na kotwach, drudzy że te które będą w murze 2warstwowym montować w lucu muru a nie na kotwach. Montaż będzie w 2 etapach: przykręcenie na kotwach przed położeniem wełny na elewacji, bo nie zdążę z elewacją już w tym roku. Wełne sie dociśnie na wiosnę, jak już bedzie sucho:bash: Wtedy też planuje zaizolować okna taśmami jako ostatni etap montażu.

Informacje od przedstawicieli wiodących firm okniarskich.

Weż tu bądz mądry i pisz wiersze. Pomóżcie mi.....

jareko
07-09-2010, 23:29
HS do 2600 ale białe można, w kolorze niestety masz o 300 (nie 10 jak podałem pisząc ten post - ślepy bylem czy co? stad teraz jego weryfikuje) okna za wysokie
Na temat suwanek tzn rozwiązania podnoszonego i przesuwanego było już tu nie raz. By działało to naprawdę dobrze to musi być dobrze wykonane przez producenta, odpowiednio podparte i co chyba najważniejsze - wara innym wykonawcom do czasu zamieszkania przez inwestora - zabrać klamkę, próg zabezpieczyć i zabronić pod kara śmierci otwierania ;)
Inny typ suwanki - czyli HKS uchylno-przesuwane - nie ma takich ograniczeń wysokości, działa prawie jak normalne skrzydło, skrzydło dociskanie jest zaczepami po całym obwodzie - rozwiązanie tak samo szczelne jak normalne okno. Ma jedna wadę - szerokość skrzydła tylko do 150 cm - ograniczeniem są okucia. Można sobie poradzić stosując dwa skrzydła rozsuwane od siebie i fixy po obu bokach. By było ładnie mamy maksymalną szerokość takiego rozwiązania 4x1,5m czyli 6metrów (oczywiście nie w jednej ościeżnicy - choć tacy wariaci też się zdarzają co w jednej zrobią - rozsypie się po kilku latach)
Szyba w HS-ach ma niewiele do strat przez okno - powód? Większość producentów nie potrafi dobrze ich wykonać i po prostu wieją tam gdzie nie ma możliwości docisku czyli.... 1/2 obwodu skrzydła :) na górze i na łączeniu skrzydeł bądz łączeniu skrzydła z fixem. Jedno trzeba przyznać - HS pod względem użytkowym jest chyba rozwiązaniem najwygodniejszym - drogim ale wartym swej ceny w praktyce użytkowania
Warunek wo obu wysadkach najważniejszy - prawidłowe wykonanie samej konstrukcji jak i prawidłowy jej montaż - montaż, powiedziałbym wręcz, jest ważniejszy od nawet ewentualnych niedoróbek produkcyjnych

browarek
08-09-2010, 10:51
witam forumowiczów- zamierzam rozpocząć działalnośc w temacie okna ( sprzedaż , montaż i obsługa ) . W związku z tym pytania do jareko i bwojtek ( bez urazy dla pozostałych opiniodawców) :
1. w kręgu zainteresowań mam firmę VIDOK - parę stron wcześniej umykacie od jej oceny - coś na jej temat (ew. na priv) rzeczowo
2.rownież w kregu okna na profilu Spectus - czytałem ( jareko ) że to średni z średniaków - może podpowiedź o wyższych średniakach ( mój teren do zamożnych nie należy )Pozdrawiam

jareko
08-09-2010, 11:41
SPectus dobrze wykonany będzie dobrze się sprawował. Najlepszego na nowej, jakże ciężkiej, ,drodze życia

mp_krk
08-09-2010, 13:05
Panowie,

mam jeszcze pytanie odnośnie szklenia...czy poniższe pakiety (oprócz widocznych szerokości/grubości) się czymś różnią? Któryś lepszy, któryś gorszy?

1/ CLIMATOP ONE: 4 x 16CBJ x 4 x 16CBJ x 4 - Ug=0.5

2/ CLIMATOPQ: 4 x 18CBJ x 3 x 15BJ x 4 - Ug=0.5

Czy faktycznie szklenie będize miało taki współczynnik U oraz co ozn. skróty CBJ i BJ?

anyska
08-09-2010, 16:12
Do handlowcow MS - czy produkujecie tez rolety (jeden z przedstawicieli twierdzi, ze tak; z kolei inny temu zaprzecza...) ?

Buff79PL
08-09-2010, 16:18
Jak najbardziej MS produkuje rolety: nadstawne, zewnętrzne widoczne i do zabudowy :)

anyska
08-09-2010, 16:27
Jak najbardziej MS produkuje rolety: nadstawne, zewnętrzne widoczne i do zabudowy :)

Ok, dzięki.
A czy 1 rok gwarancji na rolety to nie jest trochę mało?

tuptusie
08-09-2010, 17:12
Witam,

Planujemy przeszklenie o wymiarach 2300X2700 podzielić na pół - z 1 fixem i 1 drzwiami przesuwnymi na profilu
AD ARTE Bruegmana.
W jednej wycenie mam podany słupek pionowy HP3020 a w drugiej profil łączący typu NP010.
Która wersja jest sensowniejsza?
Czy okucia WinkHaus AP HKS 150 S (2xER1 + 2xER15WK) lub HKS 150 Z/E (automat) są wystarczające
drzwi przesuwnych o wymiarach 1350X2300 z pakietem 3-szybowym?
Z góry dziękuje za pomoc.

z pozdrowieniami,
tuptusie

jareko
08-09-2010, 18:45
wystarczające i najważniejsze ze to będzie automat

stary
09-09-2010, 09:25
Witam,

Planujemy przeszklenie o wymiarach 2300X2700 podzielić na pół - z 1 fixem i 1 drzwiami przesuwnymi na profilu
AD ARTE Bruegmana.
W jednej wycenie mam podany słupek pionowy HP3020 a w drugiej profil łączący typu NP010.
Która wersja jest sensowniejsza?.......

z pozdrowieniami,
tuptusie
Żadna nie jest sensowna. :cool:
Słupek HP 302 to standardowy słupek okienny szerokości 90 mm, który jest zbyt wiotki do takiej konstrukcji.
Profil NP010 to łącznik, ale narożny do połączenia okien pod kątem 90* i nijak nie znajduję dla niego zastosowania w tej przesuwce.:rolleyes:
Powinno być:
- zestaw w jednej ramie - słupek szeroki 115 mm- HP 304
- zestaw dwóch połączonych ram- do wyboru : łącznik 20 mm - NP 012, łączniki statyczne NP 013 lun NP 014 (trzeba je podfrezować).
Koniecznie wzmocnienie VS 105 w standardowej ościeznicy HP122 oraz poszerzenie 12 mm pod nią - NP 112 , aby wózki nie tarły po podłodze. Pomijam konieczność innych poszerzeń w przypadku braku stałego podparcia.
Jeżeli konstrukcja jest w kolorze to skłaniałbym się do wykonania tego w dwóch ramach z łącznikiem .

stary
09-09-2010, 09:37
Witam,

Planujemy przeszklenie o wymiarach 2300X2700 podzielić na pół - z 1 fixem i 1 drzwiami przesuwnymi na profilu
AD ARTE Bruegmana.....

z pozdrowieniami,
tuptusie

Jeszcze jedno... AD Arte to skrzydło okienne, zaokrąglone, które przy takiej konstrukcji również jest zbyt wiotkie. Zwłaszcza w kolorze powinno byc pośrednie balkonowe, które jest płaskie, niezlicowane

Charlie
09-09-2010, 11:28
doszły mnie słuchy, że rząd wprowadzi TYLKO 23% VAT w budownictwie od 2011 roku.
Koniec ze swoistą ulgą na 7% VAT.

Obym się mylił.

mp_krk
09-09-2010, 11:44
Panowie,

mam jeszcze pytanie odnośnie szklenia...czy poniższe pakiety (oprócz widocznych szerokości/grubości) się czymś różnią? Któryś lepszy, któryś gorszy?

1/ CLIMATOP ONE: 4 x 16CBJ x 4 x 16CBJ x 4 - Ug=0.5

2/ CLIMATOPQ: 4 x 18CBJ x 3 x 15BJ x 4 - Ug=0.5

Czy faktycznie szklenie będize miało taki współczynnik U oraz co ozn. skróty CBJ i BJ?

Jakiś informacje zdobędę odnośnie powyższego?

jareko
09-09-2010, 11:58
mylisz się ;)
Ta stawka pojawi się dopiero w 2013 - przynajmniej takie były ustalenia kilka lat temu i ponoć mają się tego trzymać
W przyszłym roku masz tylko 1% drożej ale za rok... ruszy realnie lawina cen w górę.

Charlie
09-09-2010, 13:52
w 2013 to będziemy na poziomie 25%

Dareckyy
09-09-2010, 14:11
Jareko,

czytałem w którymś z Twoich postów, że profile Aluplasta są OK, problemem są producenci okien z tych profili. Mój developer w standardzie oferuje okna z firmy PRO-SYSTEM ze Studzienic http://www.pro-system.com.pl/index.php?go=id4000 na profilu IDEAL 4000

Czy jest to dobry producent okien?
Czy warto dopłacić ok. 40% do systemu IDEAL 6000?

jareko
09-09-2010, 14:14
w 2013 to będziemy na poziomie 25%
na jakim poziomie będziemy to chyba nikt nie wie - oby nie poniżej lustra szamba ;)
Ale rynek odczuje szok, ceny podskoczą co najmniej o dzisiejszą różnice w Vacie, 15% w górę, jak sądzę plus minimalna rozsądna marża 15% umożliwiające jakie takie przeżycie firmy na rynku - będzie wesoło oj oj wesoło skok 30-40 % w górę
Współczuję tym którzy wtedy zaczną budować

desmear
09-09-2010, 14:22
mylisz się ;)
Ta stawka pojawi się dopiero w 2013 - przynajmniej takie były ustalenia kilka lat temu i ponoć mają się tego trzymać
W przyszłym roku masz tylko 1% drożej ale za rok... ruszy realnie lawina cen w górę.

jesteś pewny ?

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Budowlany-VAT-nie-do-odzyskania-2202081.html

jareko
09-09-2010, 14:30
niczego nie można być pewnym poza tym mówisz o zupełnie innej sytuacji. Zwrot VAT-u dla podmiotów gospodarczych należy się jak psu kiełbasa. Co innego zwrot VAT-u dla Inwestora indywidualnego - stąd wielu z was woli brać usługę a nie materiał i później walczyć o zwrot. Gdyby było inaczej już ceny poszłyby o 15% w górę

wojgoc
09-09-2010, 17:23
na jakim poziomie będziemy to chyba nikt nie wie - oby nie poniżej lustra szamba ;)
Ale rynek odczuje szok, ceny podskoczą co najmniej o dzisiejszą różnice w Vacie, 15% w górę, jak sądzę plus minimalna rozsądna marża 15% umożliwiające jakie takie przeżycie firmy na rynku - będzie wesoło oj oj wesoło skok 30-40 % w górę
Współczuję tym którzy wtedy zaczną budować
nie bardzo rozumiem Twoje wyliczenia. Nie jestes instytucją charytatywną i cały czas pracujesz z okreslona marżą, jak rozumiem minimalna to 15%.
Obecnie jesli ktos kupuje u Ciebie okno za 100zł netto z twoja marża doliczasz koszt montazu i do tego 7% i wychodzi dajmy na to 130zł. jesli kupie to samo okno bez Twojej usługi zaplace 100zł +Vat = 122zł.
Po podwyżce vat-u na 25%, uwzgledniając stała cene netto okna zapłacę za to okno 125zł.
oczywiście ostateczny zysk masz wiekszy chociazby o bonusy z programów lojalnosciowych, ale to ina bajka
to wyliczenie hipotetyczne, ze ani producent, ani posrednik ie dołożą do tego swojego dodatkowego zysku.

Jani_63
09-09-2010, 18:55
Ale dołożą wzrost wszystkich kosztów pośrednich, co jest nie nieuniknione.
A wtedy to już tak różowo nie będzie jak sugerujesz.
I oby się nie okazało, że zakładane przez jareko 15% będzie tylko wspomnieniem "jak mogło być pięknie"
Ten wzrost przy niektórych zamówieniach będzie miał wartość realną w zł np. samochodu dla dziecka lub całkiem przyzwoitego urlopu rodzinnego.
A to już będzie boleć. Oj boleć.

wojgoc
09-09-2010, 20:48
ostatnio modne jest kupowanie z usluga - ostatnio dostalem propozycje na deski podłogowe z montazem taniej bo 7%. jak zacząłem Pana przypierac pytaniami o szczególy, to sir okazalo, że te 7% to pic na wodę - pan do ceny desek dolicza material i robociznę i dolicza 7%. nie od ceny netto to liczy tylko dolicza do brutto 7%!!!
oszustwo i tyle, dlatego trzeba sie wypytać o szczegóły by uniknąć wszelakich "kosztów pośrednich" nie związanych ze zleceniem.

finlandia
10-09-2010, 10:50
Wojgoc,
gratuluję dociekliwości. Normalnie bym nie uwierzył że ktoś ma tupet by do ceny brutto dodawać jeszcze raz 7% Vat by było atrakcyjniej :) - posądzałbym raczej o pomyłkę niż zamierzone działanie :)

wojgoc
10-09-2010, 11:54
Wojgoc,
gratuluję dociekliwości. Normalnie bym nie uwierzył że ktoś ma tupet by do ceny brutto dodawać jeszcze raz 7% Vat by było atrakcyjniej :) - posądzałbym raczej o pomyłkę niż zamierzone działanie :)
patrząc na tego Pana, to nie była pomylka - gdyby tak było to uslyszałbym pzepraszam anie, ze czepialski.

bwojtek
11-09-2010, 08:30
W temacie VATu... Z tego co ja wiem to jednak z końcem tego roku kończy się okres, w którym możemy stosować stawkę 7% na usługi budowlane. Na razie nie wiadomo co będzie od 01.01.2011 ale skoro mamy problemy z budżetem to może wchodzić w grę czarny scenariusz czyli stawka podstawowa (prawdopodobnie 23%) a do tego brak możliwości odzyskania części VATu za zakupiona materiały.
Jeżeli tak będzie to ostatni kwartał tego roku będzie gorący!

Dla tych co mają inne zdanie daję linka:
http://zmianywpodatkach.pl/podatekvat/149-czystawk-vatw-2011-rulegn-zmianie.html

Jani_63
11-09-2010, 16:03
Nie dosłyszałem dokładnie, ale wczoraj w wiadomościach coś mówili że z VAT-em w budownictwie nie będą za bardzo kombinować.
Budżet budżetem, ale kampania wyborcza też ma swoje prawa:)

bwojtek
11-09-2010, 18:54
Nie dosłyszałem dokładnie, ale wczoraj w wiadomościach coś mówili że z VAT-em w budownictwie nie będą za bardzo kombinować.
Budżet budżetem, ale kampania wyborcza też ma swoje prawa:)
Jak nic cie będą kombinować (negocjować) to od stycznia będzie stawka podstawowa niestety.

ludwickik
11-09-2010, 22:00
HS do 2600 ale białe można, w kolorze niestety masz o 10 cm okna za wysokie
Na temat suwanek tzn rozwiązania podnoszonego i przesuwanego było już tu nie raz. By działało to naprawdę dobrze to musi być dobrze wykonane przez producenta, odpowiednio podparte i co chyba najważniejsze - wara innym wykonawcom do czasu zamieszkania przez inwestora - zabrać klamkę, próg zabezpieczyć i zabronić pod kara śmierci otwierania ;)
Inny typ suwanki - czyli HKS uchylno-przesuwane - nie ma takich ograniczeń wysokości, działa prawie jak normalne skrzydło, skrzydło dociskanie jest zaczepami po całym obwodzie - rozwiązanie tak samo szczelne jak normalne okno. Ma jedna wadę - szerokość skrzydła tylko do 150 cm - ograniczeniem są okucia. Można sobie poradzić stosując dwa skrzydła rozsuwane od siebie i fixy po obu bokach. By było ładnie mamy maksymalną szerokość takiego rozwiązania 4x1,5m czyli 6metrów (oczywiście nie w jednej ościeżnicy - choć tacy wariaci też się zdarzają co w jednej zrobią - rozsypie się po kilku latach)
Szyba w HS-ach ma niewiele do strat przez okno - powód? Większość producentów nie potrafi dobrze ich wykonać i po prostu wieją tam gdzie nie ma możliwości docisku czyli.... 1/2 obwodu skrzydła :) na górze i na łączeniu skrzydeł bądz łączeniu skrzydła z fixem. Jedno trzeba przyznać - HS pod względem użytkowym jest chyba rozwiązaniem najwygodniejszym - drogim ale wartym swej ceny w praktyce użytkowania
Warunek wo obu wysadkach najważniejszy - prawidłowe wykonanie samej konstrukcji jak i prawidłowy jej montaż - montaż, powiedziałbym wręcz, jest ważniejszy od nawet ewentualnych niedoróbek produkcyjnych

Skoro jakość wykonania i montaż jest tak krytyczny przy takich dzwiach to czy jest szansa na namiary na kogoś kto na pewno będzie w stanie mi takie coś zamontować jak należy?

W chwili obecnej Najbardziej mi pasuje rozwiązanie HST z Oknoplastu, bo Jezierski nie jest w stanie zrobić w potrzebnym mi wymiarze. CZy ta firma bedzie w stanie zrobić to dobrze? Jeżeli są wątpliwości to która firma nie będzie miała z tym problemu?

Z góry dzięki za odpowiedz.

jareko
12-09-2010, 00:03
dzięki ze mnie zacytowałeś - puściłem wtedy babola jakich mało - już dokonałem erraty poprzedniego postu sprzed dwu stron
Miej świadomość, że moje wypowiedzi mogą odczytane jako mało obiektywne - wszak handluję Jezierskim a właściwie Schuco - bo Jezierski tylko okna z tego profila robi, i mogą zostać odczytane jako chęć zdyskredytowania konkurencji
Ale może powiem ci tak
U Jezierskiego dopuszczalne wysokości HS-a (czyli drzwi podnoszono-przesuwanych) w kolorze białym to 2600 mm
W przypadku koloru wysokość ta maleje do 2300 mm
Są jeszcze inne ograniczenia - szerokości w zależności od wysokości
Co może być ograniczeniem?
Okucia? skoro mogą być do wysokości 2600 to tym bardziej do 2300
Szyby? Analogicznie
Czyli problem nie w okuciach czy szybach - więc w czym?
Złośliwi powiedzą, że Producent lub profil do dupy
Inni powiedzą - rzecz normalna i wynika z rozszerzalności cieplnej PVC oraz.... doświadczenia i obserwacji Producenta, jakie maksymalne gabaryty nie sprawiają kłopotu a przy jakich kłopoty narastają lawinowo - HS to naprawdę wyjątkowo wymagająca konstrukcja.
HS ma poza umiejętnością jego wykonania i zamontowania jeden problem - szczelność, szczelność i jeszcze raz szczelność. By ja zachować trzeba uwzględniać nie tylko widzi mi się inwestora ale inne aspekty całej konstrukcji
Oknoplast to naprawdę bardzo dobry producent, jeden z kilku liczących się na naszym rynku nie tylko jakością wykonania okien ale serwisem i nie tylko, ale... ale ja bym nie ryzykował z przekraczaniem tych wartości nawet jeśli zaczęli szyby wklejać tak jak na zachodzie już to czynią od jakiegoś czasu - ale wklejanie szyb ma tez swoje wady - ale to temat na inne rozważania
I oczywiście jest to moja opinia :) inni mogą mieć odmienne zdanie - jak zawsze w demokratycznym kraju ;)

A jaki to masz wymiar??? - o przesuwkę pytam ;) oczywiście :) :) :)

IVO333
12-09-2010, 00:09
W chwili obecnej Najbardziej mi pasuje rozwiązanie HST z Oknoplastu, bo Jezierski nie jest w stanie zrobić w potrzebnym mi wymiarze.
.

Dlaczego Jezierski nie może? Może ale nie chce.I dobrze. Oknoplast chce. Zapytaj w Oknoplaście o balkon 2500 wysokości w łuku rozwierno uchylny bez przewiązki. Zapytaj u innych. W tym momencie powinno włączyć się myślenie.

Pozdrawiam

bezdachu
12-09-2010, 02:38
Witam wszystkich
Mam problem jak w tytule tego wątku forum nowobudowany dom i wybor okien.
Wśród wielu ofert wybralem parę wedlug mnie najciekawszych i podobnych cenach
Veka alphaline 90 w pakiecie trzyszybowym 4/16/4 z MFOID kontra REHAU Euro-Design 86 plus wpodobnej cenie 11 tys, oraz droższy o 2-3 tys Rehau geneo Rau-fipro z jakiejś drobnej firmy .
Czy profil bez wzmocnienia Rau-fipro jest godny polecenia? -dymyślam sie, że nie moge liczyc na opinie dlugoletnich uzytkownikow takich okien ale jakoś nie przekonuja mnie nowe technologie .

PZdr`i licze na odpowiedz , chętnie wyśle na priv kosztorys na stolarke lub wyceny .Interesuja mnie wylacznie okna w pakiecie 3 szybowym .

ludwickik
12-09-2010, 10:46
[QUOTE=ludwickik;4293532]Witam,

(rozmiary drzwi 4mx2.4m - dwuczęściowe z 1fix) i drugie 3mx2.4m - dwuczęściowe obie strony ruchome). Zależy mi na tym aby takie duże drzwi były tylko 2 częściowe .
[QUOTE]

ludwickik
12-09-2010, 10:54
Dlaczego Jezierski nie może? Może ale nie chce.I dobrze. Oknoplast chce. Zapytaj w Oknoplaście o balkon 2500 wysokości w łuku rozwierno uchylny bez przewiązki. Zapytaj u innych. W tym momencie powinno włączyć się myślenie.

Pozdrawiam

Nie do końca rozumiem tą odpowiedz.

Wymiary mam w domu takie jak wyzej napisałem, więc szukam drzwi w takim wymiarze. zmniejszenie może być bardzo kłopotliwe bo nie obniżę już nadproży.

Oknoplast daje 7 lat gwarancji, więc może ma trochę inną technologię któa pozwala na zbudowanie takich drzwi w takiej wysokości. A jezeli się mylę to kto mi pomoże wskarze producenta który będzie w stanie coś takiego porządnie zrobić i na czym mi szczególnie zależy porządnie zamontować. Proszę o pomoc:wave:

jareko
12-09-2010, 13:31
kto ci daje gwarancje? Punkt dealerski czy fabryka? To jest podstawowe pytanie i różnica
Obniżyć można bez obniżania nadproża
Pytanie jakie podpowiada IVO wbrew pozorom ma sens gdyż jest to balkon realnie niewykonalny w PVC hmmm...może inaczej - wykonać można wszystko co tylko sobie klient zażyczy ale ile to wytrzyma - to zupełnie inna bajka i nawet jeśli dostaniesz i 10 lat gwarancji pomyśl co się stanie w czasie jej trwania jak przede wszystkim po jej zakończeniu
Ale co tam, znajdziesz, oczywiście, że znajdziesz takiego co ci każde okno wykona

ludwickik
12-09-2010, 16:13
Ni to już nic nie rozumiem. Czyli HS nie da sie zrobic porządnie w wysokości drzwi 240cm? HS nie nadają się do energooszczędnego domu bo jest ogromna szansa że będą nieszczelne?

Generalnie należy temat odpuścić?

jareko
12-09-2010, 16:39
czy odpuścić czy nie to już twoja decyzja.
My tylko doradzamy i ewentualnie zwracamy uwagę na niebezpieczeństwa jakie ze sobą niosą pewne rozwiązania
Ty wybierasz co dalej

jareko
12-09-2010, 18:06
i od razy zonk.
Jak Oknoplast chciał połączyć HS-a z naświetlem? Dwa elementy o różnych głębokościach - jeden o szerokość 70 mm i drugi mający 165 mm
Ja nie znam takich profili łączących, okna to nie kanaliza by stopniować wymiary
Naświetle zapiąć do zewnętrznej części czy wewnętrznej części profila? Wogóle zwrócili na to uwagę???

azalka
13-09-2010, 09:33
W temacie VATu... Z tego co ja wiem to jednak z końcem tego roku kończy się okres, w którym możemy stosować stawkę 7% na usługi budowlane. Na razie nie wiadomo co będzie od 01.01.2011 ale skoro mamy problemy z budżetem to może wchodzić w grę czarny scenariusz czyli stawka podstawowa (prawdopodobnie 23%) a do tego brak możliwości odzyskania części VATu za zakupiona materiały.

Dla tych co mają inne zdanie daję linka:
http://zmianywpodatkach.pl/podatekvat/149-czystawk-vatw-2011-rulegn-zmianie.html

Najbardziej w tym linku podoba mi sie zdanie:
"3% - w stosunku do trzmieli, stawonogów i nicieni,"
cudo :D

A powazniej - znalazlam jeszcze to ->
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/450889,w_2011_r_wzrosnie_vat_na_materialy_budowlan e_zwrot_pozostanie_taki_sam.html,2

I jeszcze to:
"Ministerstwo Finansów przypomina natomiast, iż kwestia stawki VAT w odniesieniu do dostaw przed pierwszym zasiedleniem budynków mieszkalnych i usług związanych z budową, remontem i przebudową budynków mieszkalnych, została odrębnie uregulowana (szeroka definicja budownictwa społecznego) i od 2011 r. w praktyce pozostanie na niezmienionym poziomie 7 proc."

Nie bardzo rozumiem te roznice spoleczne/nie-spoleczne.
Jesli buduje domek, 119m2 pu, to jaki VAT nalicza za swoje uslugi, z materialem, firmy budowlane w 2011? 8% czy 23%???
Lepiej bedzie brac je na firme czy samemu i pozniej wyciagac zwrot od fiskusa?

pchelek
13-09-2010, 19:00
Oknoplast daje 7 lat gwarancji, więc może ma trochę inną technologię któa pozwala na zbudowanie takich drzwi w takiej wysokości. A jezeli się mylę to kto mi pomoże wskarze producenta który będzie w stanie coś takiego porządnie zrobić i na czym mi szczególnie

2500 w luku rozwierano-uchylne - bez przewiazki - pewno jeszcze kolor i to ciemny. I jeszcze okucia antywlamy ???
Zycze powodzenia.
W luku dwa pionowe profile beda sie roznie rozszerzac wiec cale skrzydlo bedzie jezdzic w zaleznosci od temperatury.
Brak poprzeczki spowoduje zbeczkowanie skrzydla.
Rozwierno-uchylne nie bedzie sie uchylac.
Jareko
Jak polaczyc HS z naswietlem. Normalnie.
jedno nad drugie.
A ze sie NIE zegra - kogo to obchodzi.
Oby tylko dali rygiel pomiedzy. Bo jak nie to cale naswietle obciazac bedzie hs-a.

jareko
13-09-2010, 20:29
pytanie do tej pory pozostało bez odpowiedzi - kto da gwarancje. Faktycznie Producent czy Dealer

pchelek
13-09-2010, 21:08
jareko - sam dobrze wiesz ze diler to moze nawet na 15 lat dac gwarancje - a jutro zmienic branze lub dostawce okien.

dzieki za tego goscia z Wilanowa - co maja problemy z przeszkleniami klatek schodowych.
Tam podobnie - zamontowali przeszklenie w zimnych ramach, w protokolach powykonawczych sa ramy cieple [dzielone termicznie] Ale nikt tego nie sprawdzil. Dopiero ja im powiedzialem "zrobcie odkrywki". I prawdopodobnie wyszlo ze sa zimne ramy. A nawet systemodawca zada stosowania cieplych ram.

jareko
13-09-2010, 21:21
....dzieki za tego goscia z Wilanowa - co maja problemy z przeszkleniami klatek schodowych.....Jak mogę komuś pomóc w kłopocie to zawsze do Ciebie odeślę :) a kłopot mają ogromny - tak zostać nabitym w butelkę... echhh....

ludwickik
13-09-2010, 21:25
Oknoplast daje 7 lat gwarancji, więc może ma trochę inną technologię któa pozwala na zbudowanie takich drzwi w takiej wysokości. A jezeli się mylę to kto mi pomoże wskarze producenta który będzie w stanie coś takiego porządnie zrobić i na czym mi szczególnie

2500 w luku rozwierano-uchylne - bez przewiazki - pewno jeszcze kolor i to ciemny. I jeszcze okucia antywlamy ???
Zycze powodzenia.
W luku dwa pionowe profile beda sie roznie rozszerzac wiec cale skrzydlo bedzie jezdzic w zaleznosci od temperatury.
Brak poprzeczki spowoduje zbeczkowanie skrzydla.
Rozwierno-uchylne nie bedzie sie uchylac.
Jareko
Jak polaczyc HS z naswietlem. Normalnie.
jedno nad drugie.
A ze sie NIE zegra - kogo to obchodzi.
Oby tylko dali rygiel pomiedzy. Bo jak nie to cale naswietle obciazac bedzie hs-a.

Nie 2500 a 2400.
Nie w łuku tylko normalnie 4000x2400
Nie interesują mnie okucia antywłamaniowe
Naświetlenie jest nad drzwiami i oczywiście jest zaprojektowane podparcie

Proszę opierać się na tym co NAPISAŁEM (faktach) a nie pisac by tylko bić piane. :bash: Czekam na na konstruktywne porady. Nie upieram się przy zadnym konkretnym rozwiązaniu/producencie ale chce zrobić to jak najbliżej rozwiązania zaprojektowanego. .:welcome:

jareko
13-09-2010, 21:34
Wracając do tematu bo IVO wtrącił przykład nie związany z tematem ale dający do myślenia co może przyjąć do realizacji dealer .
Różnica głębokości HS-a a profila powoduje, że nie można obu elementów połączyć w zestaw tak jak to się czyni w przypadku połączenia dwu elementów tej samej głębokości zabudowy
Można połączyć je w zestaw ale tylko w zewnętrznej płaszczyźnie ale warto dać poziomy słup statyczny - tym samym na HS-a nabija się poszerzenie, później idzie słup dopiero później naświetle ale.... ale od wewnątrz naświetle będzie cofnięte, nie będzie nigdy w tej samej płaszczyźnie. Odsłonięty fragment profila można zakryć wykorzystując jeden z wielu profili dodatkowych ale i tak będzie w tym miejscu pozioma półka na której będzie gromadził się kurz i bród.

jareko
13-09-2010, 21:36
jest też rozwiązanie inne - choć możliwe do wykonania
zrobić dwa identyczne nadproża i nabić je na ościeżnicę HS-a - mamy dwa okna, jedno za drugim ale... ale nie mamy żadnej gwarancji ze pomiędzy nimi nie będzie gromadzić się para wodna bo nikt nie jest w stanie zagwarantować 100% szczelności połączenia

jareko
14-09-2010, 19:25
nigdy tego nie robiłem ale muszę, po prostu muszę
Często pojawiają się tu marketingowe teksty o profilach klasy A i B
Dziękuję koledze Testowi że miał czas i chęć by napisać ten artykuł - naprawdę warto go przeczytać
http://oknotest.pl/Profile-okienne-PCV-Klasa-A-contra-klasa-B.php
polecam go wszystkim którzy wierzą we wszystkie głupoty jakie wypisywane są w ulotkach reklamowych i dają sobie robić sieczkę z mózgu
Mam nadzieję, że admin tego linka nie usunie - to nie promowanie strony kolegi tylko zawartych w niej informacji, bardzo ważnych informacji

T12345T
14-09-2010, 21:34
Dziękuję koledze Testowi że miał czas i chęć by napisać ten artykuł - naprawdę warto go przeczytać
http://oknotest.pl/Profile-okienne-PCV-Klasa-A-contra-klasa-B.php

Dziękujemy. Radość podwójna, bo słowa miłe i od Fachury :-).

ketiw86
15-09-2010, 10:51
artykuł bardzo ciekawy i pouczajacy ale jak mówi jareco ci co ida za kolorowymi ulotkami moim zdaniem napewno az tak sie mocno w niego nie wgłebia ale jesli choc mała ich czesc zda sobie sprawe z tego jaka jest róznica to i tak juz sukces.
a i jeszcze pytanie.jaka firma jest pod gwiazdkami?

jareko
15-09-2010, 11:08
Dziękuję koledze Testowi za duże "F" :)

Kok
15-09-2010, 12:56
planuję kupić okna Vetrex. czy ktoś już takie kupił? proszę o opinię!
A jak rozłożona była płatność? Konkretnie: ile % przy podpisaniu umowy?

Kok
15-09-2010, 13:09
a jeszcze pytanie do klientów firmy VILLA OKNA z Milanówka - czy ktoś kupował za ich pośrednictwem? nie wiem, czy są rzetelni?

pchelek
15-09-2010, 20:03
wrzuce swoje trzy grosze.
Czy jakikolwiek handlowiec, diler, sprzedawca, szary klient jest w stanie rozroznic wyprodukowane okno z profili A-klasy i B-klasy.
Ponadto profile tych klas bardzo czesto zazebiaja sie grubosciami scianek.z uwagi na tolerancje tloczenia.
Nawet A mozna tloczyc tak ze wyjdzie B.

jareko
15-09-2010, 20:18
Pchełek - tak naprawdę nie chodzi o fakty tylko o marketingowe wykorzystanie niewiedzy większości klientów. Tak jak kiedyś prawie każdy żądał okien bezołowiowych tak teraz klasy "A" za chwilę ktoś coś wymyśli - czort wie co. Ludzie to kupią bo czy każdy musi znać się na oknach? Czy każdy musi być astronomem i znać się na gwiazdach? No o księżycu każdy chyba słyszał i wie, że dwóm takim się nie udało go ukraść bo ciągle świeci

Zych
16-09-2010, 23:26
Witam!
W kwietniu montowała mi ekipa okna firmy Amex na profilu Alphaline, dzisiaj zauważyłem (a własciwie goście od płyt gipsowych), że okna nie są proste, zwłaszcza trójkątne o wymiarze 200 cm w podstawie i 150 cm wysokości. Po przystawieniu poziomicy okazuje się że rama okna w narożnikach "ucieka" względem środka. Okna są szczelne i gołym okiem nie widać tej krzywizny, ale zastanawiam się czy jest to normalne czy powinienem zgłosić reklamację. Może okna PCV odkształcają się w ten sposób? - dodam że z zewnątrz jest kolor orzech. Proszę o opinię na ten temat. Dzięki

JurekM
17-09-2010, 13:47
Witam!
Chciałem tylko serdecznie podziękować osobom najbardziej się udzielającym na tym forum (jareko, bbwojtek, finlandia, T12345T, i innym jeśli o nich zapomniałem , ponieważ tylko i wyłącznie po przeczytaniu Waszych postów oraz odpowiedzi zdecydowałem się zakupić porządniejsze profile, szyby, akcesoria, z podwyższeniami progów oraz montowanych w technologii ciepłego montażu.
Wprawdzie zakupiłem okna w Oknoplaście Kraków a więc nie w nie u Jezierskiego, czy MS Okna jednakże wszystkie Wasze uwagi przeanalizowałem i wziąłem na poważnie.
Montaż mam za sobą, widziałem, że został przeprowadzony profesjonalnie, chociaż widziałem te miny montażystów, którzy musieli wnieść na piętro po drabinie okna przeciwłamaniowe (ale dali radę).
Wiem, że dobrze wybrałem.
Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję za pomoc.
Jesteście potrzebni na forum, głównie takim laikom w budowaniu domów jak Ja.
Pozdrawiam
Jurek

jareko
17-09-2010, 15:51
Jurek - dla takich ludzi jak TY tu jesteśmy. Nikt nam za to nie płaci, rzadko kto pochwali czy tak, jak Ty podziękuję. Chylę czoła i ciesze się, że nasze, czasem zbyt branżowe dyskusje, pomogły Ci w wyborze rozwiązań jak i dostawcy okien. Oknoplast to naprawdę bardzo dobra firma, takich niewiele jest w kraju - wbrew pozorom. Firma która dba nie tylko o marketing lecz także jakość obsługi jak i serwis (mimo jednego postu na FM niezadowolonego klienta)

binkas
17-09-2010, 19:07
Muszę wymienić okna w mieszkaniu,byłam dziś w paru firmach i nie wiem co wybrać.Dwa lata temu wymieniałam już okna w jednym pokoju i te okna to poprostu porażka(firma oknovid)..Teraz mam do wyboru:TROCAL InnoNova 70.A5 greenline+okuciaRotoNT+szklenie Clima Guard Premium K=1,0(argon)ciepła lub druga oferta profil nie wiadomo jaki...nie napisali wiem tylko że nowość na rynku podobno 6-komorowe+okuciaWink Haus+szklenie1,0 i trzecia firma profil Veka z Podlaskiej fabryki okien i drzwi Witraż...... Może ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia z firma z Torunia w jednej z firm(tej od okien 6komorowych)dowiedziałam się że montaż trwa dwa dni- czy tyle powinien trwać prawidłowy montaż?

T12345T
17-09-2010, 22:17
Muszę wymienić okna w mieszkaniu,byłam dziś w paru firmach i nie wiem co wybrać.Dwa lata temu wymieniałam już okna w jednym pokoju i te okna to poprostu porażka(firma oknovid)..Teraz mam do wyboru:TROCAL InnoNova 70.A5 greenline+okuciaRotoNT+szklenie Clima Guard Premium K=1,0(argon)ciepła lub druga oferta profil nie wiadomo jaki...nie napisali wiem tylko że nowość na rynku podobno 6-komorowe+okuciaWink Haus+szklenie1,0 i trzecia firma profil Veka z Podlaskiej fabryki okien i drzwi Witraż...... Może ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia z firma z Torunia w jednej z firm(tej od okien 6komorowych)dowiedziałam się że montaż trwa dwa dni- czy tyle powinien trwać prawidłowy montaż?

Panu JurekM dziękuję:-).

A Panu binkas radzę zastanowić się przed zadaniem pytania:-). Nie wiadomo kto. Nie wiadomo ile okien i jakich. Nie wiadomo jaki zakres robót. To skąd mamy niby wiedzieć, ile trwa prawidłowy montaż czegoś, gdzieś? Drodzy forumowicze, czarodziej to był z krainy Oz, a nie z FM :-).

Zych
17-09-2010, 23:45
Witam!
W kwietniu montowała mi ekipa okna firmy Amex na profilu Alphaline, dzisiaj zauważyłem (a własciwie goście od płyt gipsowych), że okna nie są proste, zwłaszcza trójkątne o wymiarze 200 cm w podstawie i 150 cm wysokości. Po przystawieniu poziomicy okazuje się że rama okna w narożnikach "ucieka" względem środka. Okna są szczelne i gołym okiem nie widać tej krzywizny, ale zastanawiam się czy jest to normalne czy powinienem zgłosić reklamację. Może okna PCV odkształcają się w ten sposób? - dodam że z zewnątrz jest kolor orzech. Proszę o opinię na ten temat. Dzięki

Bardzo prosze o Wasze zdanie na temat wykrzywionych ram w oknach. Dzięki

finlandia
18-09-2010, 00:49
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy okno jest w jednym skrzydle ? .. chociaż pewnie ma słupek na środku?I czy rogi "uciekają" do góry względem środka?czy do dołu?
I czy dotyczy to skrzydeł? czy ościeżnicy? Gdyby Twoje pytanie było jednoznaczne, to pewnie poznałbyś już odpowiedź....

wojgoc
18-09-2010, 10:23
Witam!
.
Montaż mam za sobą, widziałem, że został przeprowadzony profesjonalnie, chociaż widziałem te miny montażystów, którzy musieli wnieść na piętro po drabinie okna przeciwłamaniowe (ale dali radę).
Wiem, że dobrze wybrałem.
Jurek
a na co Ci na pietrze okna przeciwwłamaniowe?

binkas
18-09-2010, 13:38
Jeszcze raz Pani binkas...Okna w dwóch pokojach w bloku z płyty standardowe wymiary jeden pokój okna pcv 2365/1435 a drugi 1765/1435.

binkas
18-09-2010, 13:45
Zakres robót demontaż starych okien,montaż i obróbka nowych.

bwojtek
18-09-2010, 16:51
Teraz mam do wyboru:TROCAL InnoNova 70.A5 greenline+okuciaRotoNT+szklenie Clima Guard Premium K=1,0(argon)ciepła lub druga oferta profil nie wiadomo jaki...nie napisali wiem tylko że nowość na rynku podobno 6-komorowe+okuciaWink Haus+szklenie1,0 i trzecia firma profil Veka z Podlaskiej fabryki okien i drzwi Witraż
Czy Toruń to taka wiocha (bez urazy), że są tam tylko 3 firmy?

romix
18-09-2010, 17:02
:welcome:Jestem tu nowy i jak większość szukam informacji o oknach,których jest tu sporo i wiele mi rozjaśniły.Byłbym jednak niezmiernie wdzięczny,za doradę co wybrać: oknoplast czy daco?jedne i drugie na profilu veka <a może ktoś ma jakieś doświadczenie z producentem dema z Dębicy robią na kbe i są 2000 tańsi od powyższych firm.

Charlie
18-09-2010, 20:17
Czy Toruń to taka wiocha (bez urazy), że są tam tylko 3 firmy?

ADPOL-u już nie ma także zostały 2 :)

bwojtek
19-09-2010, 09:18
ADPOL-u już nie ma także zostały 2 :)
Nie mam czasu na śledzenie całego rynku ale czy chcesz powiedzieć, że ADPOL ogłosił upadłość?

JurekM
19-09-2010, 11:09
wojgoc nie do końca tak. Na piętrze mam dwa okna, w tym jedno balkonowe i to rzeczywiście jest antywłamaniowe, a drugie na ścianie i to nie jest antywłamaniowe. A jeśli chodzi o balkonowe to przeczytałem (na oknie jest naklejka), że skrzydło waży 65 kg i tyle trzeba było wnieść po drabinie :)

finlandia
20-09-2010, 10:35
Nie mam czasu na śledzenie całego rynku ale czy chcesz powiedzieć, że ADPOL ogłosił upadłość?
Było coś o tym ostatnio w branżowych mediach. Tu jest trochę info:
http://jot23.blokno.net/?month=8&year=2010
Wygląda że Pozbud przygarnie Adpol i powstanie duży gracz na rynku drewna.

Zych
20-09-2010, 22:42
Okno ma słupek w 1/3 szerokości, skrzydło jest rozwierno-uchylne. Rogi "uciekają" na zewnątrz względem środka - dotyczy to ościeżnicy.

Zych
20-09-2010, 22:43
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy okno jest w jednym skrzydle ? .. chociaż pewnie ma słupek na środku?I czy rogi "uciekają" do góry względem środka?czy do dołu?
I czy dotyczy to skrzydeł? czy ościeżnicy? Gdyby Twoje pytanie było jednoznaczne, to pewnie poznałbyś już odpowiedź....

Okno ma słupek w 1/3 szerokości, skrzydło jest rozwierno-uchylne. Rogi "uciekają" na zewnątrz względem środka - dotyczy to ościeżnicy.

Charlie
21-09-2010, 21:41
Było coś o tym ostatnio w branżowych mediach. Tu jest trochę info:
http://jot23.blokno.net/?month=8&year=2010
Wygląda że Pozbud przygarnie Adpol i powstanie duży gracz na rynku drewna.
Ty się lepiej trzymaj Januszka - nie kombinuj. Historia pokazuje, że żywot molochów w drewnie jest marny !

staszek500
22-09-2010, 10:08
Poszukaj w innych wątkach, wydaje mi się, że była już o tym mowa. A jak nie to sprawdź na innych portalach: okna.pl, infookna.pl - coś znajdziesz:)

jareko
22-09-2010, 18:50
Klienci bywają wyjątkowo męczący, architekt wymyśla cuda na wietrze, realnie do wykonania tylko w drewnie, a oni z uporem maniaka chca w PVC i nie potrafią zrozumieć, że pewnych gabarytów w PVC wykonać się nie da. Po prostu nie da. Oczywiście słyszy się tekst standard - "U Pana to problem ale inni problemu nie widzą"
Dla podpowiedzi - okno 1800/2510 w półłuku, oba skrzydła otwierane na dodatek na sztulpie - to zaczyna być chore

pchelek
22-09-2010, 19:03
czyzby ADPOL padl ???
Ciekawe - kto naprawi, wymieni te felerne okna [chyba 4 duze obiekty].
Moja wina zem te okna ocenial.
A POZBUD tez ma na sumieniu co nieco.
Te molochy to nie maja przyszlosci.
Goran padl, Ferno padlo, Welet ledwo zipie [jak zipie].
Oj bylo tych firm a bylo.
Czeladz, Tarnow, TRAS, Thermoplast - kto tam jeszcze ???

jareko
22-09-2010, 20:16
nie płacz Pchełku, nie płacz. Dzięki fuszerkom obaj mamy zajęcie - czyż nie?
Tylko w tym wszystkim najsmutniejsze jest to, że inni nie padają, ci co jeszcze większe fuszerki odwalają. W dużej mierze fakt, że istnieją na rynku bierze się z totalnej ignorancji ich klientów. Temat ciągle powraca jak bumerang - czyż nie? A nie nakaże nikt komuś kto ma do wymiany czy wstawienia okna lekturę FM.
Ostatnio byłem na pomiarach. Klęska, po prostu klęska. Od czego jest projekt? Poziomica? Niwelator? Nawet tak proste narzędzia nie są znane większości wykonawców.
Dziś dzwoniła do mnie pani z prośba o poradę. Okna tarasowe, dość duże i ciężkie, od kilkunastu dni wiszą w powietrzu bo wyciągnęli cegły i kliny i zamierzają wypełnić to sytrodurem. I tak wygląda to nasze budowanie, a facet powiedział jej że tak może być, że styrodur utrzyma okienka, że dzięki temu nic jej nie przemarznie, że będzie git. Poszerzenia? Podpory? Jakieś profile bazowe? A po co? O czym my mówimy Pchełku, powiedz o czym?