PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

jareko
23-10-2010, 13:37
co? ja mam zabiegać o klienta? ;) Telefon do mnie masz ma mojej stronie :) wystarczy poszperać
A przekonywać że Schuco jest lepsze od Veki nie zamierzam
Obaj producenci są jednymi z najlepszych w RP

MORHOT
23-10-2010, 15:57
Ok, wysiliłem intelekt, i zakładając dodatkowo koszt 1 kWh = 1,53 zł (z gazu ziemnego), wychodzi przy różnicy U 0,12 że zaoszczędzam około 2000 zł w ciągu 20 lat eksploatacji okien.
Wniosek - jeśli dopłata za uzyskanie poprawy U okien o 0,12 wyniesie więcej niż 2000, to się nie opłaca!
No chyba, że oprócz U bierzemy pod uwagę inne czynniki, jak sztywność profilu, jakość okuć, kolorki itd...

IVO333
23-10-2010, 19:18
OK, czyli rozmuiem, że U dla Oknoplastowego pakietu 4/14st/4/12st/4 Top Glas wynosi 0,7?
To jakim cudem na ofercie stoi jak &%$ U=0,6 Ar ??

Materiały Oknoplastu jakie znam mówią o szkle 4/12/4/12/4 U=0.7. Nie wiem skąd ta jedna ramka 14 mm ale nawet jeśli tak jest to pakiet ma coś pomiędzy 0.6 a 0.7 (w tych sprawach Charlie wie najwięcej).
Mi dla referencyjnego 1230x1480 z obliczeń na piechotę wychodzi między Si82 z szybą 0.5 a Platinium Evo z szybą 0.7 różnica U =0.22. Dla innych konstrukcji może być oczywiście inna.
Przy porównywaniu weź też pod uwagę kwestie niemierzalne, Si82 ma uszczelkę środkową co poprawia szczelność , Jezierski w pakietach daje Swisspacera który nawet w stosunku do ramki stalowej (w Oknoplaście opcja, aluminiowa w standardzie) jest cieplejsza, mniej problemów z rosieniem szyb. Kwestia estetyczna, Swisspacer w kolorze mi ( Tobie nie musi ;-) ) dużo lepiej wygląda w oknie zwłaszcza w obustronnej okleinie niż aluminium czy stal.
Ale żeby nie było tak słodko, kupując Platinium Evo masz świadomość że nabyłeś udoskonalony ideał (cholera, czy ideał można udoskonalić....) a kupując Jezierskiego nie będziesz tej budującej świadomości miał, niestety.
Aha, jeszcze jedno. Z Jezierskim związany nie jestem, wręcz przeciwnie :-)

Pozdrawiam

jareko
23-10-2010, 19:23
wyposażenie jakie masz za tą kasę i tym podobne bzdury
Uw - jednostka miary liczona w W/m2K
czyli W=Uw*m2*K
czyli w twoim wypadku
0,12 * 40m2 * 15 stopni (taką różnicę temperatur przyjąłeś do obliczeń) => daje ci to 72 W na godzinę czyli 1728 W/ dzień czyli 630 kW rocznie czyli 963 PLN rocznie czyli w ciągu 20 lat daje ci to globalny wydatek 19.278 PLN chyba to tyle ile wynosi mniej więcej koszt twoich okien
Możliwe że gdzieś popełniłem błąd - proszę mi go wskazać
Bi mi wychodzi że te Twoje 2000 zeta zwraca ci się po 2 latach z okładem

iprk
23-10-2010, 19:24
POMÓŻCIE - pytanie głównie do ekspertów w zakresie szkła: czy pakiet trójszybowy o współczynniku 0,5 produkcji GLASPOL będzie miał jakieś zabarwienie kolorystyczne (efekt "brudnych firanek")??? Czy pogorszenie współczynnika do np. 0,6 ma jakiś wpływ na przejrzystość? oczywiście sprawdziłem na stronie internetowej producenta, szyby od 0,5 do 0,8 mają właściwie jednakowe współczynniki przepuszczalności światła o wartości 72%, jednak proszę o poradę, czy są pozbawione jakiegokolwiek zabarwienia. Aktualnie użytkowany przeze mnie pakiet dwuszybowy ma brązowe zabarwienie, więc wiem, że to baaardzo nieporządana cecha szkła okiennego.

jareko
23-10-2010, 19:35
zabarwienie realnie występuje w każdym szkle i bywa różne w zależności od producenta - więcej opowie ci Charlie - on jest szpeniem o piasku ;)

bwojtek
23-10-2010, 19:37
POMÓŻCIE - pytanie głównie do ekspertów w zakresie szkła: czy pakiet trójszybowy o współczynniku 0,5 produkcji GLASPOL będzie miał jakieś zabarwienie kolorystyczne (efekt "brudnych firanek")??? Czy pogorszenie współczynnika do np. 0,6 ma jakiś wpływ na przejrzystość? oczywiście sprawdziłem na stronie internetowej producenta, szyby od 0,5 do 0,8 mają właściwie jednakowe współczynniki przepuszczalności światła o wartości 72%, jednak proszę o poradę, czy są pozbawione jakiegokolwiek zabarwienia. Aktualnie użytkowany przeze mnie pakiet dwuszybowy ma brązowe zabarwienie, więc wiem, że to baaardzo nieporządana cecha szkła okiennego.
Teraz praktycznie wszyscy używają szkła "neutral" więc "brudnych firanek" nie ma. Wkłady szybowe 0,5-0,8 różnią się tylko odległościami między szybami a to na kolor nie wpływa ;)

bwojtek
23-10-2010, 19:38
wyposażenie jakie masz za tą kasę i tym podobne bzdury
Uw - jednostka miary liczona w W/m2K
czyli W=Uw*m2*K
czyli w twoim wypadku
0,12 * 40m2 * 15 stopni (taką różnicę temperatur przyjąłeś do obliczeń) => daje ci to 72 W na godzinę czyli 1728 W/ dzień czyli 630 kW rocznie czyli 963 PLN rocznie czyli w ciągu 20 lat daje ci to globalny wydatek 19.278 PLN chyba to tyle ile wynosi mniej więcej koszt twoich okien
Możliwe że gdzieś popełniłem błąd - proszę mi go wskazać
Bi mi wychodzi że te Twoje 2000 zeta zwraca ci się po 2 latach z okładem
Błąd jest tylko w cenie 1kW energii ale to nie ty go popełniłeś.

jareko
23-10-2010, 19:42
dziękuję bwojtku :)
Opierałem się na danych będących podstawą obliczeń MORHOT-a

iprk
23-10-2010, 19:47
Tak właśnie mi się wydaje, że pakiety nie są jednakowe pod względem kolorystyki, coś tam z zabarwienia pozostaje. Nie wiem, czy są pod tym wzgledem lepsi i gorsi producenci? bwojtku - jeśli wszyscy produkują zgodnie z zabarwieniem "neutral", nie powinno być żadnych różnic. Zgodnie z sugestią Jareko wysłałem zapytanie do Charliego. Ale jeśli macie jakieś porównanie - chętnie skorzystam z porady.

T12345T
23-10-2010, 20:00
Ok, wysiliłem intelekt, i zakładając dodatkowo koszt 1 kWh = 1,53 zł (z gazu ziemnego), wychodzi przy różnicy U 0,12 że zaoszczędzam około 2000 zł w ciągu 20 lat eksploatacji okien.
Wniosek - jeśli dopłata za uzyskanie poprawy U okien o 0,12 wyniesie więcej niż 2000, to się nie opłaca!
No chyba, że oprócz U bierzemy pod uwagę inne czynniki, jak sztywność profilu, jakość okuć, kolorki itd...

Problem w tym, że na przełomie 2009/2010 1 kWh ciepła z gazu ziemnego, kosztowała 0,15,- zł po uwzględnieniu sprawności kotła bez uwzględnienia sprawności spalania. Zatem MORHOT podziel swoje optymistyczne wyliczenia przez 100, no dobra przez 99 i będziesz bliżej realiów, choć mniej w tym energooptymizmu :-). Niestety.

Pozdrawiam

IVO333
23-10-2010, 20:19
Problem w tym, że na przełomie 2009/2010 1 kWh ciepła z gazu ziemnego, kosztowała 0,15,- zł po uwzględnieniu sprawności kotła bez uwzględnienia sprawności spalania. Zatem MORHOT podziel swoje optymistyczne wyliczenia przez 100, no dobra przez 99 i będziesz bliżej realiów, choć mniej w tym energooptymizmu :-). Niestety.

Pozdrawiam

A nie przez 10..........?

piogron
23-10-2010, 20:39
Dokładnie przez 10 należy podzielić obliczenia Jareko i wyjdzie Ci zwrot 2000 zł po 20 latach. Ale oczywiście przy założeniu,że obydwa pakiety okien masz zamontowane w ten sam sposób. Przeanalizowałem oferty wielu firm i ceny naprawdę są do siebie zbliżone, więc cena chyba ma drugorzędną rolę przy woborze okna. Ja skupiłbym się bardziej na sposobie montażu, opini innych o ekipach montujących. Bo cóż z tego,że okna dobre jak fachmni do d..... Tak jest niestety w mojej okolicy z fachowacami Oknoplastu, a już byłem zdecydowany na ich okna. Ale u kolegi okna się nie domykają dobrze i nie mogą od miesiąc przyjechać i tego poprawić. Jedno okno nie trzyma pionu. Po prostu tragedia. Moją wycenę też robili równe 3 tygodnie i to jeszcze musiałem dzownić kilka razy żeby ją dostać., widać nie zależy im na robocie. Ja chyba skorzystam z firmy z innego miasta, tylko pyatnie czy będzie lepiej.

MORHOT
23-10-2010, 21:49
MEA MAXIMA CULPA !!
Oczywiściw wszystkie obliczenia OK, tylko pisząc posta przesunąłem przecinek o jedno miejsce (koszt 1 kWh z gazu ziemnego to 0,15zł).
Więc przy tych założeniach różnica w U o 0,12 jest warta 100 zł rocznie.
IMO zakup lepszych okien ma sens, jeśli ma szansę sie zwrócić...

...oczywiście poza względami estetycznymi i technicznymi właściwościami okien.

jareko
23-10-2010, 22:12
całe te wyliczenia i tak o kant potłuc choćby ze względu na przyjętą różnice temperatur i założenie że cena źródła energii się nie zmieni
by faktycznie uzyskać skalę zwrotu w sezonie w którym naprawdę się grzeje a nie w odniesieniu do całego roku wartości mogą wyjść jeszcze inne

Charlie
24-10-2010, 09:48
Tak właśnie mi się wydaje, że pakiety nie są jednakowe pod względem kolorystyki, coś tam z zabarwienia pozostaje. Nie wiem, czy są pod tym wzgledem lepsi i gorsi producenci? bwojtku - jeśli wszyscy produkują zgodnie z zabarwieniem "neutral", nie powinno być żadnych różnic. Zgodnie z sugestią Jareko wysłałem zapytanie do Charliego. Ale jeśli macie jakieś porównanie - chętnie skorzystam z porady.

Odp. wysłałem na priv..

Charlie
24-10-2010, 09:53
MEA MAXIMA CULPA !!
Oczywiściw wszystkie obliczenia OK, tylko pisząc posta przesunąłem przecinek o jedno miejsce (koszt 1 kWh z gazu ziemnego to 0,15zł).
Więc przy tych założeniach różnica w U o 0,12 jest warta 100 zł rocznie.
IMO zakup lepszych okien ma sens, jeśli ma szansę sie zwrócić...

...oczywiście poza względami estetycznymi i technicznymi właściwościami okien.

...Twoje wyliczenia mają błąd - cena 1kwh z jakiegokolwiek nośnika energetycznego musi być kalkulowana wyskością prognozowaną w skali 10 lat.
Cena m3 gazu ziemnego nie będzie niższa w tym okresie a duzo wyższa.
Przekalkuluj jeszcze raz wkładając 0,50 PLN za 1 kwh pod gaz ziemny. To w mojej ocenie cena jaką osiągniemy za 5 lat czyli po uruchomieniu NORD Stream-u przez Ivana i IV Rzeszę :)

Licząc taką ceną nic się nie bedzie opłacać - panel solarny, panel fotovoltaiczny, pompa ciepła.

T12345T
24-10-2010, 14:24
A nie przez 10..........?

Jedno zero i zaraz huzia na Józia:-). Pewnie, że przez 10! Przepraszam.

mayykaa
25-10-2010, 14:36
tez mam wycene na okna z drutexu.....ale jak czytam opinie to sie mocno zastanawiam nad podjeciem decyzji ..co do ich wyboru!!!!
główa mała ,które wybrac??......a czy zimą to jest jakas promocja ...upust wiekszy na okna?
chyba trzeba bedzie dechami zabić!!!!!

mayykaa
25-10-2010, 14:39
Charlie......widzę ,że Ty tu jesteś głównym ekspertem od okien....
jakie bys polecił ???????niedrogie!!!!!a dobre....

Mirabillis
25-10-2010, 16:29
witajcie

Ja aktualnie kończe SSO i zamierzam w przyszłym roku montowac okna.Zastanawiam sie ale wybór okien to nie to samo co płytek czy styropianu.Oboje z mezem zastanawiamy sie nad potrójnymi szybami.Kolezanka wybrała okna Jezierskeigo z potrójnymi szybami ale w kolorze białym.zadecydowała ze kupi lepsze ale kosztem wyglądu czyli tak jak opisałam.Ja osobiście chciałabym Oknoplast,ponieważ u tesciów i u moich rodziców te okna sie sparwdziają juz ładnych parenascie lat. Sama nie wiem co robic,wybór jest prze-ogromny a producentów całą masa, i kazdy mówi co innego.

slwek0219
25-10-2010, 18:54
witam wszystkich Forumowiczów
tak sobie siedzę czytam Wasze posty i mam coraz większy mętlik w głowie. zatem zwracam się do Was z prośbą o pomoc - które z niżej wymienionych okien polecilibyście?
możliwości wyboru mam takie:
- REHAU Geneo lub Brilland-Design lub Euro Design 70;
- OKNOPLUS Aktiv Plus lub Art Plus lub Thermo Plus;
- OKNOPLAST PLATINIUM
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

pchelek
25-10-2010, 20:23
Sie poradnik zrobil.
Z tego forum.
A ja nie mam czasu.
Ale widze ze reszta ma i sile i czas.
Do obledu felerne okna - teraz tylko drewniane.
Cos nowszego - nie narzekam.
Teoretyk )))))))))))))))))))))

pchelek
25-10-2010, 20:25
Tych nazw sie namnozylo tyle - ze nawet ja nie kumam.
Co firma to "inny" system.
Kiedys byl jedynie POLTROCAL - i kazdy byl zadowolony.
I jakos to gralo przez lata.

jareko
25-10-2010, 20:38
jasne - maksimum 10 i szło w rozsypkę ;)
O ile meni pamieć nie myli na Ksawerów własnie Poltrocal mieliście :P

wojgoc
25-10-2010, 23:29
wątek powinien brzmieć - szukam dobrych okien plastikowych - bo w zasadzie tylko o takich dyskusja sie tu obecnie toczy

Charlie
26-10-2010, 01:14
Charlie......widzę ,że Ty tu jesteś głównym ekspertem od okien....
jakie bys polecił ???????niedrogie!!!!!a dobre....

droga M:

a skąd jesteś ?

bwojtek
26-10-2010, 04:10
wątek powinien brzmieć - szukam dobrych okien plastikowych - bo w zasadzie tylko o takich dyskusja sie tu obecnie toczy
Nic dziwnego biorąc pod uwagę obecny udział w rynku tych okien.

budowlany_laik
26-10-2010, 08:01
Prosiłbym Szanownych Kolegów i Koleżanki o ocenę.

Roleta Krispol tydzień po montażu. Balkon 360cm szeroki, 235cm wysoki, dzielony na 4 części. 2 pancerze rolety dzielone w proporcjach 270cm i 90cm, napędzane jednym silnikiem.

Blacha rewizyjna opada na środku, co widać na zdjęciu.

Moje pytania:
1. czy to normalne i tak ma być? jeśli tak, to co będzie za miesiąc, za rok?
2. jeśli to nie jest normalne, to kto lub co zawiniło? błąd producenta? naprawi w ramach gwarancji? jak? może zawinił sprzedawca (powinien podzielic roletę na 2 części przy tej szerokości)?

Sprzedawca odsyła mnie do Krispola.

Wszelka pomoc mile widziana :-)

jareko
26-10-2010, 08:06
tam gdzie są prowadnice brak mocowania rewizji i tyle
dwa nity zrywane i po sprawie

budowlany_laik
26-10-2010, 09:16
Tzn. wywalić te 2 nity? Jak będzie się wtedy trzymać rewizja? Ma jakieś inne mocowanie?

Pytam, bo jeszcze tam nie zaglądałem.

jareko
26-10-2010, 09:31
nie wywalić tylko nie widzę na zdjęciu nitów tam gdzie są prowadnice
Jeśli są nity to nie pozostaje ci nic innego jak dodać kątownik aluminiowy pod klapa usztywniający blachę na takiej długości
A że taka długość się wygina to niestety normalka

bdan
26-10-2010, 16:39
ketiw86 aleś się uparł na tego dealera...


Przy okazji, mam wyznaczony nowy (kolejny) termin montażu, zobaczymy... Podobno tym razem to już "na mur beton" :bash:


Na kiedy masz ten termin, jestem ciekawa czy Ci to zrobią. Współczuję Ci i rozumiem, że masz dość

kz40
26-10-2010, 17:24
Witam, jeżeli możecie, pomóżcie.
Chcę wymienić stare okna w domu na plastykowe w kolorze. Mam m.in. kilka balkonowych o wys. 245 - 250 cm (szer.90 cm).
Szukam wśród producentów z profila Schuco, jeden mówi - za wysokie, nie damy gwarancji - a trzech innych - OK zrobimy.
W tym PHU Zieliński z Łodzi. Widzę, ze znacie się na oknach i znacie producentów.
Doradźcie, proszę...

wojgoc
26-10-2010, 19:46
Nic dziwnego biorąc pod uwagę obecny udział w rynku tych okien.
ja sobie zamontowałem drewniane.

jareko
26-10-2010, 22:44
kz40 - salon firmowy Mróz - znajdziesz na stronie
na profilu pośrednim czy to CT70 czy Si82 spokojnie wymiar wykonalny

*agrafka*
26-10-2010, 23:04
Witam wszystkich i proszę o opinię.
Myślimy nad oknami z Jezierskiego - dostaliśmy następującą propozycję profilu i pakietu szybowego:
Profil SCHUCO PREMIUM ULTRA- 6 komorowy (szerokość ramy 82mm, szerokość skrzydła 82mm).
Wzmocniony kształtownikami stalowymi ocynkowanymi.. W profilu ramowym przekrój zbrojenia zamknięty
tzw. zbrojenie pełne.
Okucia WINKHAUS activPilot srebrne, które posiadają w standardzie:
- w skrzydle RU (dla WWO>710mm) 4 zaczepy + 4 grzybki antywywaŜeniowe,
- w skrzydle R 3 zaczepy + 3 grzybki antywywaŜeniowe
- wszystkie rolki mimośrodowe zastąpione grzybkami antywłamaniowymi mimośrodowymi
- blokada obrotu klamki w uchyle,
- regulacja docisku skrzydła do ościeŜnicy zima-lato,
- klamka antywłamaniowa HOPPE Secustic
- stopniowany uchył
W standardzie równieŜ: tzw. złota linia (wypełnienie dolnego rowka ramy uszczelką) i ciepła ramka w szybie
SWISSPACER
3 USZCZELKI.
Listwa (przyłącze) parapetowa w standardzie okna.
Między ramą okna a listwą parapetową zamontowana termoizolacyjna taśma.
Szklenie o współczynniku przenikania U=0,5 W/m2*K + ciepła ramka
SWISSPACER - PAKIET TRZYSZYBOWY

Co specjaliści z forum myślą o takim zestawieniu, bo musimy jak njszybciej podjąć decyzję.
W konkurencji są jeszcze:
okna z Oknoplastu - profil koncept z pakietem trzyszybowym u = 0,7
ewentualnie z MS Okna - profil Thermo MS z pakietem trzyszybowym u = 0,6
A może ktoś poleci jakieś lepsze... Zależy nam na jak najcieplejszych, ale nie takich, żeby nas cena zabiła.

*agrafka*
26-10-2010, 23:25
Drugi nasz problem to okno narożne a właściwie sposób zakrycia go roletami.
Mamy w kuchni zaprojektowane okno narożne i zależy nam na tym, żeby to było tylko okno a nie jakieś murowane słupki na narożniku.
Z tego wynika problem, bo jeżeli połączenie dwóch okien pod kątem 90 stopni ( to znaczy ten słupek do którego dochodzą dwie ramy) ma szerokość 80mm to nie można zamontować nad oknami rolet nadstawnych, bo wewnątrz budynku wchodziłyby na siebie.
No i mamy wielki kłopot - jak z tego wybrnąć. Mieliśmy już kilka propozycji, między innymi zamontowanie rolet zewnętrznych, lub kombinacji: nadstawna i zewnętrzna, ale to powoduje, że przynajmniej jedna roleta ( niestety na samym froncie domu) będzie musiała mieć lamelki odwrócone w drugą stronę w stosunku do wszystkich innych. jak to rozwiązać,żeby mieć wszstko na raz? Wszystkie rolety w tę samą stronę i oroletowany narożnik.
Może ktoś mądry coś poradzi?

jareko
26-10-2010, 23:37
zrezygnować z rolet
fizycznie niewykonalne przy twoich założeniach - i jesteś jednym w niewielu klientów którzy zrozumieli dlaczego nadstawnych w wykuszach czy narożach zastosować nie można - może to śmieszne ale prawdziwe. Tak samo jak niektórzy nie mogą zrozumieć ze okna lukowego itd itd
do sedna
chcesz mieć tak sano lamelki musisz mieć taki sam system rolet - albo nadstawne albo elewacyjne
nadstawne wykluczają ci narożne - wiec nie masz wyjścia, albo bez rolet, albo same elewacyjne, albo misz masz i tym samym lamelki nie tak

*agrafka*
27-10-2010, 08:26
Dzięki za odpowiedź jareko.
Potwierdziłeś moje przypuszczenia. Najprawdopodobniej wybierzemy wersję "misz masz", bo okno z lamelkami w drugą stronę ma tylko 80 cm szerokości i jest bokiem do frontu budynku. Myślisz, że różnica będzie się rzucać w oczy?.
Zmieniać wszystkie rolety na zewnętrzne chyba się nie opłaca, bo otwory już są zrobione pod nadstawne i jakoś trzebaby to wszystko maskować, czy dokładać wszędzie jakieś dodatkowe elementy konstrukcyjne.
A może jeszcze słówko w kwestii wyboru (mój post oczko wyżej)?

jareko
27-10-2010, 08:57
post wyżej - opcja która wybrałbym nawet nie będąc handlowcem firmy - dlaczego? Bo cenie sobie Schuco i tyle
Co do rolet - w każdej sytuacji gdy nadproża są podniesione pod nadstawne można zamontować elewacyjne - na mojej stronie masz zdjęcia co i jak zrobić trzeba

*agrafka*
27-10-2010, 09:34
Ale rozumiem, że to są dodatkowe koszty, które liczone są nie w dziesiątkach złotych ale na wszystkich oknach raczej w tysiącach? Poza tym ile musi być ocieplenia, żeby taka roleta w całości schowała się pod tynkiem? Na zdjęciach nie widać dokładnie jak to wygląda z drugiej strony, ale zakadając montaż na licu muru ( a chciałbym choć częściowo wysunąć w ocieplenie) to cała szerokość rolety wystaje poza mur. Jaka szeroka jest skrzynka tej rolety?

jareko
27-10-2010, 11:12
do balkonow 205 mm do okien przewaznie 165
dajac 25 cm ocieplenia spokojnie kazda rolete schowac mozna

*agrafka*
27-10-2010, 12:27
No tak, ale my mamy w projekcie 15 cm ocieplenia, czyli takie rozwiązanie odpada. Zrobić grubszego nie bardzo możemy, bo z tym co jest w projekcie jesteśmy gabarytami w granicach odległości od sąsiadów, a poza tym to są dodatkowe znaczne koszty. Rozumiem, że jedynym rozwiązaniem jest kombinacja - nadstawna i zewnętrzna. W jednym salonie proponowali mi również odwrócenie rolety zewnętrznej i prowadnice na dystansach, ale coś mi się wydaje, że to jest rozwiązanie nie dokońca zgodne ze sztuką i rodzące później problemy. Czy mam rację?

Dla zobrazowania - zdjęcie narożnego okna:

http://img841.imageshack.us/img841/9935/dsc00011ri.th.jpg (http://img841.imageshack.us/i/dsc00011ri.jpg/)

bdan
27-10-2010, 18:47
Specjaliści od okien zajrzyjcie proszę

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168557-Op%C3%B3%C5%BAnienia-w-dostawie-okien

Jani_63
27-10-2010, 18:56
do balkonow 205 mm do okien przewaznie 165
dajac 25 cm ocieplenia spokojnie kazda rolete schowac mozna
Gwoli jasności, czy dobrze rozumiem.
Przy wysunięciu okna poza lico muru o grubość profilu skrzynka rolety się zmieści pod ociepleniem?
Przykładowo profil 70mm (o grubszych nie wspominając) +205mm skrzynka = 275mm (27,5cm).
Jak styropian o grubości 25cm ma to przykryć?
Nigdy nie miałem tego jeszcze w rękach, więc pozwolę sobie się zapytać. ;)

bwojtek
27-10-2010, 19:23
Gwoli jasności, czy dobrze rozumiem.
Przy wysunięciu okna poza lico muru o grubość profilu skrzynka rolety się zmieści pod ociepleniem?
Przykładowo profil 70mm (o grubszych nie wspominając) +205mm skrzynka = 275mm (27,5cm).
Jak styropian o grubości 25cm ma to przykryć?
Nigdy nie miałem tego jeszcze w rękach, więc pozwolę sobie się zapytać. ;)
Jeżeli wysuniesz całą ramę to matematyka bierze górę ;) Ale wystarczy wysunąć mniej i będzie wilk syty i roleta zakryta :)

Sławas7
27-10-2010, 20:49
matematyka nie zawsze górą
pytanie z forum
Przygotowując się do budowy własnego domu wyczytałem, że w ścianach 2-warstwowych okno powinno być zamontowane w linii ocieplenie (tj. wystawać poza mur). Czy takie umiejscowienie okna wyklucza zastosowanie nadproża roletowego?
Czy wtedy można wysunąć (=zastosować szersze od muru) nadproże?

odpowiedź
W ścianach dwuwarstwowych umiejscowienie okna w linii ocieplenia nie wyklucza zastosowania nadproża roletowego typu ZFE pod warunkiem że grubość warstwy izalacyjnej będzie wynosila około 20 cm.
Przykładowo....grubość muru = 25 cm + 20 cm izolacja cieplna = 45 cm
Nadproże roletowe powinno zostać wysunięte poza lico muru o ( grubość profilu okiennego + grubość prowadnicy rolety + 6 cm ścianki zewnętrznej nadproża roletowego = około 17 cm
W takim ukladzie szerokośc nadproża roletowego będzie wynosila 42 cm a różnica ( 3 cm ) zostanie wyrównana izolacją cieplną ,co zapewni jednolitą zewnętrzną strukturę ściany.

bwojtek
27-10-2010, 21:18
matematyka nie zawsze górą
pytanie z forum
Przygotowując się do budowy własnego domu wyczytałem, że w ścianach 2-warstwowych okno powinno być zamontowane w linii ocieplenie (tj. wystawać poza mur). Czy takie umiejscowienie okna wyklucza zastosowanie nadproża roletowego?
Czy wtedy można wysunąć (=zastosować szersze od muru) nadproże?

odpowiedź
W ścianach dwuwarstwowych umiejscowienie okna w linii ocieplenia nie wyklucza zastosowania nadproża roletowego typu ZFE pod warunkiem że grubość warstwy izalacyjnej będzie wynosila około 20 cm.
Przykładowo....grubość muru = 25 cm + 20 cm izolacja cieplna = 45 cm
Nadproże roletowe powinno zostać wysunięte poza lico muru o ( grubość profilu okiennego + grubość prowadnicy rolety + 6 cm ścianki zewnętrznej nadproża roletowego = około 17 cm
W takim ukladzie szerokośc nadproża roletowego będzie wynosila 42 cm a różnica ( 3 cm ) zostanie wyrównana izolacją cieplną ,co zapewni jednolitą zewnętrzną strukturę ściany.
Ja wiem, że autopromocja jest ważna ale dyskusja nie była o systemie ZFE ale Integro/Intermo.

Jani_63
27-10-2010, 21:25
Czyli kompromis konieczny żeby wilka zaspokoić :D i roletę schować.
Inaczej ni chu... chu.
Sławas7, w Twoim przykładzie rzeczywiście roleta cała schowana w warstwie ocieplenia, tylko za to występuje brak ocieplenia - mostek cieplny na linii nadproże - nadproże ZFE.

Poza tym omawiany jest konkretnie system Integro bez dywagacji co można z rozwiązań światowych zastosować.;)

piogron
28-10-2010, 14:03
Ja mam podobne okno w kuchni jak Agrafka, okno narożne 90 stopni z łącznikiem. Ale ja mam pokręcone te okna, bo tutaj kolejny problem. Okno narożne od frontu 240x120(dzielone 150/90) pod kątem 90 stopni do niego fix o wymiarach 40x120. I tu kolejny problem, Oknoplast nie zrobi takiego wąskiego, minimum 50 cm, a takie juz niestety u mnie nie wejdzie. Czy wiecie kto moze takie okno wykonać?

budowlany_laik
28-10-2010, 14:41
nie wywalić tylko nie widzę na zdjęciu nitów tam gdzie są prowadnice
Dobrze widzisz - nie było właśnie tam jednej śrubki :-) Dzięki za odpowiedź.
----------
A w wątku chowania rolet w ocieplenie, to u mnie jest sytuacja taka: profil 9cm wysunięty cały w styro + 1cm. Roleta 205mm. Daje to 30,5cm. Styro 30cm, doliczając klej ok. 30,5cm. Także roleta licuje się ze styro. Ale co z tego, jak nie obrobię skrzynki rolety siatką? Wątpię czy by się tam trzymala.

Jakies pomysly?

bind
28-10-2010, 14:52
W Katowicach i Gliwicach masz Leroy Merlin, na dziale stolarka z pewnością znajdziesz dobre okna. Ja kupowałem okna dachowe (http://www.leroymerlin.pl/produkty/okna-i-wylazy-dachowe,1103799632.html?1227174771-pi=1) i jestem zadowolony zarówno z obsługi jak i z okien jakie mi polecili.

Esiak
28-10-2010, 22:59
ponieważ nie chcę już zaśmiecać prywatnej skrzynki Jareko swoimi pytaniami ;) rzucam temat na forum.. i chciałbym aby nasi specjaliści się wypowiedzieli....
mam do wykonania takie okno:

28654

założenie jest takie, że chciałbym aby było ono przesuwne, środkowa część przesuwna, pozostałe szklone w ościeżnicy... jak je można wykonać?
z tego co wiem są 2 sposoby: HS i HKS, niestety HKS ma wysoki próg (80-100mm), a w HS podobno nie da się tego wykonać...
pytanie brzmi, czy istnieją sposoby obniżenia progu w HKS? np. poprzez podniesienie posadzki?
doradźcie proszę..... :)

p.s. dodam, że skłaniam się ku Jezierskiemu... ;)

jareko
28-10-2010, 23:13
nie ma możliwości - widziałeś "na żywo" HKS-a?
Jeśli nie zapraszam do mnie - zobaczysz i HS-a i HKS-a i zrozumiesz różnice
Dlaczego HS-a nie można - bu szerokość ościeżnicy wynosi 167 mm zaś najszerszego profila w Schuco tylko 82 mm
Połączyć to na silę można ale... ale nie będą ci się zgrywały płaszczyzny dolnej części z naświetlem - bo gore trzeba wykonać jako oddzielny element
teoretycznie można by wykonać dwa identyczna naświetla, i połączyć je, jedno za drugim by stworzyło całość ale.... ale nikt nie zagwarantuje ci że kurz nie będzie się miedzy dwoma oknami naświetla gromadził (2 X 82 mm daje 164 więc 3 mm będą od siebie oddalone - teoretycznie można ale kto da na to gwarancję? Ja na pewno nie, fabryka tym bardziej)

Esiak
28-10-2010, 23:14
Jareko, chętnie bym obejrzał, ale do Ciebie na samo oglądanie mam za daleko... :P

jareko
28-10-2010, 23:19
to popatrz na zdjęcia z pawilonu - jest tam zdjęcie HKS-a
Jak chcesz to prześlę ci dokumentację HS-a - popatrzysz na rysunki i powinieneś zrozumieć w czym rzecz

IVO333
28-10-2010, 23:24
ponieważ nie chcę już zaśmiecać prywatnej skrzynki Jareko swoimi pytaniami ;) rzucam temat na forum.. i chciałbym aby nasi specjaliści się wypowiedzieli....
mam do wykonania takie okno:

28654

założenie jest takie, że chciałbym aby było ono przesuwne, środkowa część przesuwna, pozostałe szklone w ościeżnicy... jak je można wykonać?
z tego co wiem są 2 sposoby: HS i HKS, niestety HKS ma wysoki próg (80-100mm), a w HS podobno nie da się tego wykonać...
pytanie brzmi, czy istnieją sposoby obniżenia progu w HKS? np. poprzez podniesienie posadzki?
doradźcie proszę..... :)

p.s. dodam, że skłaniam się ku Jezierskiemu... ;)

Wykonalne w HKS , oddzielnie dół i góra. Ościeżnica ma najczęściej około 80mm wysokości i z posadzką od wewnątrz nie pokombinujesz bo prowadnice przesuwki zajmują prawie całą jej szerokość. Od zewnątrz ograniczają wysokość wylewek otwory odwadniające czyli możesz zakryć jakieś 2 cm ościeżnicy(zależnie od profilu)

Pozdrawiam

Esiak
28-10-2010, 23:26
dobra, już widzę o co lata, sam system przesuwu nie pozwala na jakąkolwiek zabudowę (przynajmniej od wewnątrz)...

28655

a tak BTW, Jareko jak byś sam dla siebie takie okno wykonał? jako przesuwne, czy tak jak rozmawialiśmy szersza część środkowa jako normalnie otwierana...?
bo może na siłę się zmuszam to tego aby było przesuwne....?

jareko
28-10-2010, 23:33
dodam do tego jeszcze jedno. HS przy tej szerokości skrzydła będzie ci nagminnie wypadał z prowadnicy - dlaczego? na końcu jego ruchu montuje się odbój, gdy mocniej otworzysz skrzydło swym impetem zahamowane odbojem, podskoczy częścią przy klamce i wózek spadnie z profila aluminiowego. Nawet jak będzie to zestaw trzyszybowy to też wyskoczy - wszystko zależy od impetu
HKS znowu przy tej szerokości będzie wymagał przed jego zamknięciem chwili na ustabilizowanie się skrzydła by wchodząc w ościeżnice się nie telepało zawadzając o nią i niszcząc okleinę.
Wypraktykowane że w HKS szerokość skrzydła to minimum 120-130 cm zaś w HS-ie co najmniej 150 cm by w miarę dobrze to wszystko działało i było odporne na działania użytkownika lub co gorsza gości którzy nie wiedzą jak się obchodzić a takimi wynalazkami ;)

jareko
28-10-2010, 23:37
HS to nie tylko bajer ale wygoda, ale... ale w tym wypadku wygodniejsze i bardziej funkcjonalne będzie tylko skrzydło normalnie otwierane. Pomijam już kwestię kasy jaka zostanie w portfelu na wspólnie wypite piwo za dobre rady - tylko że pić to chyba za te pieniądze będziemy kilka lat.
Jeżeli powodem zastosowania niskiego progu jest osoba niepełnosprawna to w tym wypadku także jedno skrzydło tylko szerze z niskim progiem - ale tu mogą być później kłopoty ze szczelnością jeśli źle zostanie zamontowane, niski próg MUSI być podparty na całej swej długości.

Esiak
28-10-2010, 23:43
i to mi się podoba, szczere ale i rzetelne odpowiedzi, które laikowi w kwestii okien mogą wiele uzmysłowić.... ;)

jareko
28-10-2010, 23:49
po to tu zaglądamy, by doradzić ale też czasem przestrzec przed hmmm.... nierozsądnymi posunięciami co tylko generują koszty a nie dadzą satysfakcji

wiktor0612
29-10-2010, 03:48
Witam pomóżcie
Mam dylemat co sądzicie o oknach firmy DRUTEX cenowo wyglądają nieźle ?
Wiem że to nie jest zaletą ale też musze szukać oszczędności.

jareko
29-10-2010, 11:53
gwarancję powinny przeżyć ;)

finlandia
29-10-2010, 12:05
mam do wykonania takie okno:

28654

założenie jest takie, że chciałbym aby było ono przesuwne, środkowa część przesuwna, pozostałe szklone w ościeżnicy... jak je można wykonać?

Są już rozwiązania przesuwek "górnobieżnych", które mają niskie progi.
"Podziwiam" architektów, którzy projektują takie okno jak tu -skrzydło łukowe ok 100 x265 i jeszcze RU!

jareko
29-10-2010, 14:44
architekt zaprojektuje wszystko - niestety, gorzej z możliwością wykonania. O ile dobrze pamiętam temat tego okna wałkowany jest od miesiąca. Dobrze że choć Esiak jest rozsądny - a ilu jest takich co po odpowiedzi odmownej będą szukać - i na pewno znajdą - firmy która to wykona a później ręce umyje ?

_FIX_
29-10-2010, 16:35
Witam pomóżcie
Mam dylemat co sądzicie o oknach firmy DRUTEX cenowo wyglądają nieźle ?
Wiem że to nie jest zaletą ale też musze szukać oszczędności.

Jeśli szukasz okien w dobrej cenie i na solidnym profilu to polecam na ALUPLAST IDEAL 4000, jest dużo lepszy niż IGLO

finlandia
29-10-2010, 17:12
Jeśli szukasz okien w dobrej cenie i na solidnym profilu to polecam na ALUPLAST IDEAL 4000, jest dużo lepszy niż IGLO
A może jakieś uzasdnienie? Bo jakoś ciężko mi uwierzyć na słowo... :)

_FIX_
29-10-2010, 17:23
......... Bo jakoś ciężko mi uwierzyć na słowo... :) Bo jestem nowy na forum i mam 4 posty ? Moim zdaniem: parametry techniczne są nawet podobne, ale w tym przypadku chodziło mi raczej o jakość wykonania. Jest sporo firm co robi nieźle okna na Idealu, a jak wiadomo Drutex opiera się głównie na ilości.

T12345T
29-10-2010, 19:13
[...] Moim zdaniem: parametry techniczne są nawet podobne, ale w tym przypadku chodziło mi raczej o jakość wykonania. Jest sporo firm co robi nieźle okna na Idealu, a jak wiadomo Drutex opiera się głównie na ilości.

FIX z tą jakością i ilością, to proponuje ostrożniej, bo wyszłoby na to, że najlepsze okna robią firmy o najmniejszych zdolnościach produkcyjnych, a sam znam takich, którzy robiąc nawet jedno okno na rok i tak zrobią je... powiedzmy "po swojemu". Drutex to poważne i dobrze zorganizowane przedsięwzięcie, w którym pracuje około 1400 osób. Jeśli przeliczysz ilość okien na jedną zatrudnioną osobę, to wyjdzie pewnie podobnie jak u tych co to "robią nieźle na idealu". Nie jestem pewien jednak, czy ci co robią "nieźle na idealu", dysponują takimi możliwościami technicznymi i sprzętowymi jak Drutex. Więc zalecam nieco rozwagi w głoszonych poglądach.

A co do "nawet podobnych" parametrów technicznych, to kolega ma na myśli okna, czy kształtowniki, bo to jakoś tak nie zupełnie to samo pod względem tychże parametrów, a porównać łatwo, bo na jedno i drugie to ma odpowiednie kwity Aluplast i Drutex. Pytanie czy mają je również ci co tak "nieźle w idealu", jak Pan sądzi Panie kolego?

_FIX_
29-10-2010, 20:49
T12345T - wiem jak duża jest ta firma, niewątpliwie jest jednym z liderów na polskim rynku (podobnie jak inna na D..). Może trochę niejasno się wyraziłem lub Ty nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Mniejsza z tym. Moim zdaniem w podobnej cenie można kupić inne okna.

wiktor0612
29-10-2010, 21:05
Chodziło mi o okna firmy drutex czy napewno są takie kiepskie czytałem dużo pozytywnych komentaży.
Jeśli nie drutex to jakie okna w podobnej cenie wybrać doradzcie prosze mogą być droższe.
Jestem nowicjuszem w tej branży a zima idzie musze się z decydować !

Użytkownik_Drzwi
01-11-2010, 18:08
Witam

Ja może z innej beczki ale chciałbym aby nikt już sie nie naciął na firmę Okna MRÓZ będąceg salonem firmy Jezierski.
Kupiłem u nich drzwi aluminiowe z wypełnieniem Adeco. Drzwi wyceniono na 8600 zł a zamocowano w nich chiński zamek który po dwóch latach się zepsuł (połamał). Wiem to na 100% ponieważ musiałem go wymontować i biegałem z nim (zamkiem) po sklepach. Zaden nie pasuje trzeba wiercić dzrwi żeby zainstalować nowy.

Ponieważ nie bardzo mam czas śledzić forum każdy kto chciałby dowiedzieć się czegoś więcej 609-846-284

ludwickik
01-11-2010, 18:54
Czy warto dopłacić 23000PLN do okien Premium U Jezieskeigo z szybą 0.5 versus: (najlepsza oferta jezierskiego jaką udało mi się znaleźć wśród jego dealerów)

1. Oknoplast Thermic 90 szyba 0.6 (w HSach szyba 0.7). Dają mi upgrade dodatkowo jednej przesówki na taras HKS do HS gratis co jest dla mnie atrakcyjnym rozwioązaniem.

2. MS Tytanowe Thermo szyba 0.5 oraz w patiach i HSie szyba 0.6. (tytanowe w patiach, a mam ich 5 sztuk, mają wzmocnienia metalowe a w związku z tym U ramy spada z 1.1 do 1.5)

Czy ktoś z forum by dopłacił by takie pieniądze do Jezierskiego PU?

W tym tygodniu podpisuję finalnie umowę i skłaniam się do 6-komorowego Oknoplastu aby wypełnił otwory w moim domu energooszczędnym:).

PS

Elita Thermo z szybą 0.5 jest "tylko" nieco droższa od preferowanych opcji 1 i 2 ale parametry cieplne ma sporo słabsze. Czy warto ten profil wziąć jeszcze pod uwagę?

IVO333
01-11-2010, 20:11
23000 różnicy? Ile tych okien?

miejski
01-11-2010, 23:59
No właśnie,
Mnie wyceniono Premium Ultra dla 36,5 m2 szkła na ponad 5000 taniej, więc "o co kaman"? A to jeszcze niby dopłata 23 000 !!!

ludwickik
02-11-2010, 09:34
około 80m2, U Jezierskiego dostałem ponad 30% rabatu na okna, a mimo tego jest taka duża dopłata w stosunku do konkurencji. W mojej sprawie wypowiadał się nawet prezes firmy J i porównywał PU do okien MS bo mówiłem o znacznej rożnicy w cenie.

*agrafka*
02-11-2010, 10:24
Pytanie do Jareko.
Ostatnio gdzieś na forum napisano, że Jezierski ma wielkie problemy z terminami dostawy. Czy mógłbyś konkreetnie powiedzieć jaki jest realny czas oczekiwania na okna, bo w salonie mówią o dwóch miesiącach. Czy realnie można oczekiwac takiego terminu, czy raczej czeka się dłużej. I w takim razie co lepiej zrobić: dziś zamówić i montować w styczniu, czy czekać i zamawiać w nowym roku z montażem może już wtedy w krótszym horyzoncie. No i czy w ogóle jest szansa, że termin będzie krótszy niż 8 tygodni w przyszłości?

jareko
02-11-2010, 12:15
realnie nie wiem
teraz klienci wykorzystuja promocje - zamawiamy w 2010 odbieramu marzec-kwiecien 2011
po tym co sie dzialo w lipcu a juz powoli sie prostuje sadze ze w 2011 terminy bedz ok 4-5 tyg a jak dojedzie drugi kombajn to 2-3 tyg
ale nie jestem wlascicielem firmy wiec w 100% odpowiedzi dac nie moge

bdan
02-11-2010, 12:27
a co daje drugi kombajn jak nie ma profili?

jareko
02-11-2010, 13:57
kombajn ma byc na wiosne - o ile wiem a do tego czasu chyba juz wszystko bedzie OK
Ja ta cala sytuacja jestem juz psychicznie wykonczony

bdan
02-11-2010, 14:28
ja też

Charlie
02-11-2010, 21:11
wszyscy są zapchani zleceniami - cała budowlanka. Sezon jest wysoki i brakuje mocy przerobowych z powodu kumulacji.
Zawsze tak jest jak jest prawdziwa zima.

jareko
02-11-2010, 21:26
przecież jest kryzys Charie ;)

bwojtek
03-11-2010, 07:15
około 80m2, U Jezierskiego dostałem ponad 30% rabatu na okna, a mimo tego jest taka duża dopłata w stosunku do konkurencji. W mojej sprawie wypowiadał się nawet prezes firmy J i porównywał PU do okien MS bo mówiłem o znacznej rożnicy w cenie.
Napisz jeszcze raz bo chyba coś źle rozumiem... Masz 80m2 okien i Jezierski ma drożej o 23tys. niż Oknoplast i MS? To ile kosztują te okna w poszczególnych firmach? Czy to jakieś wynalazki (łuki, trapezy) czy prostokąty? Jaka była argumentacja prezesa firmy J na obronę tej różnicy w cenie?

bdan
03-11-2010, 10:58
jareko zajrzyj na priv proszę

ludwickik
03-11-2010, 22:18
Napisz jeszcze raz bo chyba coś źle rozumiem... Masz 80m2 okien i Jezierski ma drożej o 23tys. niż Oknoplast i MS? To ile kosztują te okna w poszczególnych firmach? Czy to jakieś wynalazki (łuki, trapezy) czy prostokąty? Jaka była argumentacja prezesa firmy J na obronę tej różnicy w cenie?

2 łuki (jeden z nich ma 4m szerokości), 5 tarasów, poza tym duże okna.

No taka właśnie jest różnica (bo cena montażu w poszczególnych firmach jest podobna między 16k a 18k pln na kotwach jb-d).

Prezes się generalnie pastwił nad MSem Tytanowymi że wzmocnienia z włókna są bardzo słabe oraz mało odporne na odkształcenia, że używają szyb 3mm co jest błędem w sztuce, że profile mają plastik z odzysku, i że PU i tak ma dużo lepsze U okna, a Elita T tylko troszke gorsze. Do Oknoplastu też porównał tylko że nie do profilu Thermic a do jakiegoś innego (Platinium?), co najmniej półkę niżej. Ale na koniec dał dealerowi zrobić dla mnie rabat 30% co jest podobno sprawą nieczęstą.

Generalnie prawda pewnie leży po środku ale czy warto tyle więcej kasy ładować w Jezierskiego? Oknoplast ma też niezłe okna 6-komorowe, ładnie wyglądają, dają mi w HSach pakiet 3 szyby 6mm bo to duże powierzchnie, jest to dobra marka..... Czekam na argumenty za Jezierskim

Charlie
03-11-2010, 22:38
przecież jest kryzys Charie ;)

właśnie się dowiedziałem, że huty zaczęły szkło reglamentować dla jego przetwórców - SZOK.
Niestety, ale "glass automotive" ma pierwszeństwo :(

wiktor0612
04-11-2010, 00:09
Witam
potrzebuje pomocy czy słyszeliści o firmie Jędraszek z Pabianic. Zastanawiam się nad zakupem tych okien profil veka 3 szyby 6 komur ponoć stara firma tylko w promocyjnej cenie posiadają jeden wzór. trzy szyby w cenie 2 minus rabat. Tak wogóle to jak myślicie ile mogą udzielić rabatu bo przedstawiciel powiedział że będziemy się targowąc, ale niechce przesadzić wycene mam na 12300 ile mogę zbić ??

bwojtek
04-11-2010, 07:08
Prezes się generalnie pastwił nad MSem Tytanowymi że wzmocnienia z włókna są bardzo słabe oraz mało odporne na odkształcenia, że używają szyb 3mm co jest błędem w sztuce, że profile mają plastik z odzysku, i że PU i tak ma dużo lepsze U okna, a Elita T tylko troszke gorsze. Do Oknoplastu też porównał tylko że nie do profilu Thermic a do jakiegoś innego (Platinium?), co najmniej półkę niżej. Ale na koniec dał dealerowi zrobić dla mnie rabat 30% co jest podobno sprawą nieczęstą.
Jeżeli sam prezes wyciągał takie argumenty "na konkurencję" to bardzo źle o nim świadczy i szkoda to komentować.
Nie wiem jaka wyjdzie różnica Uw dla PU i pozostałych okien. Licząc tak na szybko to różnica rzędu 0,1W/m2K przy powierzchni 80m2 i ogrzewaniu prądem będzie "konsumowała" te 23 tys. zł jakieś ...50 lat.Tak więc w tym przypadku argument ekonomiczny schodzi raczej na drugi plan.
Sprawdź czy wszystkie oferty są porównywalne (dodatki), sprawdź warunki gwarancji, opinię o sprzedawcy, czas realizacji i wybierz. Wybierasz pomiędzy trzeba bardzo dobrymi producentami - tu nie ma faworyta.

jareko
04-11-2010, 09:14
mimo wszytsko az nie chce m sie wierzyc by roznica w ofercie wyniosla 23 tys. Ktos sie kropnal lub szuka jelenia. 23 tys roznicy porownujac Oknoplast, Ms, jezierksigo moze zyjsc przy zamowieniu ponad 500 tys a nie na domek. Cos jest nie tak
Z doswiadczenia w porownywaniu ofert powiem ci tak
porwnujac Si82 Premium ultra z Alphaline - Alphaline wychodzi drozej w 99% ofert, ale juz porownujac z Perfectline, Si wychodzi drozej - ale nie az o taka kase !!!!
Porownujac CT70Elite z MS - ceny sa porównywalne, Si82 jest zawsze droższe

jareko
04-11-2010, 09:15
bwojtek - fakt, o konkurencji albo sie mowi dobrze albo wogole sie nei mowi ale.... czy powiedzial cos niezgodnego z prawda? Tak szczerze odpowiedz :)

abigaill
04-11-2010, 09:17
Finlandia, rozważam między 4 i 5 Okna pcv obustronny kolor - złoty dąb,wszystkie są antywywa zeniowe ale tylko tarasowe i 1 pokój antywlamaniowe (nie wiem czy to nie jest bez sensu - antywyważeniowe bez szyby anywł.) firma nr 4 to carpenter,okna firmy Godlewski, firma nr 5 to Budvar

4.system Aluplast ideal 4000 Round Line NT
szyba 4/16/4 k=1,1 W/m2k
okucie favorit-siegenia

5.okna KBE Comfort S
szyba Modern +
6 komór
U=1.0

nie wiem czy to wszystkie dane,ale mimo czytania forum nie znam się na tym kompletnie

ludwickik
04-11-2010, 11:32
Panowie nikt sie nie rypną. mam oferty przerabiane po 5 razy wtę i wtamtą. Ludzie byli i mnie na budynku po kilka razy nawet z niwelatorem brali pomiary.

Kawa na ławe:

jezierki PU- 90 tys 1xHS, kotwy JB-d, taśmy illbruck, profile poszerzane od dołu tarasów, - tutaj nie było dokładnych pomiarów,
jezierski ET - 76 tys, 1xHS, kotwy JB-d, taśmy illbruck, profile poszerzane od dołu tarasów - tutaj była ekipa Jezierskiego na budowie (ich cena za PU ponad 90k!!!)
Oknoplast Thermic 90 - 67 tys (przedpłata 50 tys:(...), 2 X HS, kotwy JB-d, taśmy illbruck, profile poszerzane od dołu tarasów-
MS - 63 tys. 1 xHS, JB-d wyliczane i dostarczane przez samą fabrykę, taśmy illbryuck, profile poszerzane od dołu tarasów

Jakie szyby pisałem już wyżej. Fakt że jezierski ma szyby deko cieplejsze od konkurencji.

Ale widząc po odzewie to chyba powinienem się zastanawiać miedzy Oknoplasem i MSem.

Komentarze że PU jest w 99% tańsze są niezgodne ze znanymi mi faktami, a może to wynikać z tego że w Oknoplaście można wynegocjować duuuuuuużo więcej rabatu niż 30%, ale trzeba sie mocno starać:)

jareko
04-11-2010, 12:00
od Alphaline? wiele ofert przerabiałem i porównywałem z potencjalnymi klientami i zawsze wychodziło taniej
Nie skupiajmy się aż tak na wysokości rabatu - ona niewiele daje - liczy się cena końcowa, ona jest wyznacznikiem atrakcyjności bądź nie, oferty

forumuser
04-11-2010, 12:21
Komentarze że PU jest w 99% tańsze są niezgodne ze znanymi mi faktami, a może to wynikać z tego że w Oknoplaście można wynegocjować duuuuuuużo więcej rabatu niż 30%, ale trzeba sie mocno starać:)

Ja dawalem do wyceny moje okna u Jezierskiego, w Oknoplascie i jeszcze u nieco mniejszego jednego producenta na profilach Rehau
Wszystko w dwustronnym kolorze, wszystkie parametry mozliwie zblizone itp itd
Wyszlo mniej wiecej tak:
- Oknoplast (VEKA Thermic 90+ szyby 0,5) - 27500
- Jezierski (Schucco SI82 - Premium Ultra + szyba 0,5) - 25500
- mniejszy producent (Rehau Geneo + szyba 0,5) - 28500

Wiec PU wyszlo faktycznie najtaniej, niestety termin realizacji (chcialem jeszcze w tym roku) ich przekreślił.
A szkoda...

ludwickik
04-11-2010, 14:01
No to ja nic nie rozumiem. Mówicie że PU jest tańsze od Thermica. No to dlaczego 2 niezależnych dealerów Jezierskiego dało mi takie "kosmiczne" ceny? A może mam po prostu "świetne" ceny od konkurencji?

CHCE Premium Ultra za Cene Thermica, ale nikt nie jest w stanie mi dać takiej oferty. Jezierski byłby moim wyborem, bez wzgledu na termin realizacji zamówienia, ale za konkurencyjną cenę. A ona taka nie jest dla mnie :(

PS

U mnie oferta Thermic jest z szybą 0.6 a nie 0.5 bo w Oknoplaćie jest ździerska dopłata za szybę 0.5 i nie warto.

forumuser
04-11-2010, 14:41
co do szyby to się nie upieram, może faktycznie w Oknoplascie było 0,6
Trudno mi powiedzieć dlaczego Tobie PU wychodzi drozej od Thermica - może masz jakieś extra bajery wymyślone
U mnie nie było żadnych luków, przesuwek itp. - sprawdź może na których oknach masz największe różnice (przecież dają wyceny poszczególnych okien - łatwo wówczas porównać)
Oczywiście porównuj rzeczywiste ceny netto, tj po zastosowaniu rabatów a nie katalogowe

ludwickik
04-11-2010, 14:47
Bajery mam ale dotyczą każdej oferty którą dostałem od firm -porównujemy dokładnie takie same oferty z tymi samymi elementami (z łukami, przesówkami czy HSami) Ceny które podałem to są ceny do zapłacenia - brutto. Okna PU kosztują minimum 90000 brutto i sa droższe o 23000zł. od ceny brutto Thermica. Uprzedzam z e VAT w każdej ofercie jest 7%.

finlandia
06-11-2010, 12:11
Witam,
proszę o opinie nt.okien
wyceny są dość podobne,mam takie opisy:
....
nie wiem czy to wszystkie dane,ale mimo czytania forum nie znam się na tym kompletnie
Za chwilę przeczytamy, że ktoś olał pytanie...
Abigaill -
podałeś niewiele mówiące dane. Ja oczytałem tylko, że chcesz porównać okna drewniane z krytymi zawiasami (notabene - jest w tym opisie błąd sprzedawcy) z różnymi systemami PCW.
Określ, czego oczekujesz: okucia WK2? - są za nie dopłaty po 100-400 zł za skrzydło - nie widać, by były wliczone we wszystkich ofertach.
szyby P4 - także nie widzę jej w p. 4 i 5.
okna drewniane czy PCW?Białe czy w kolorze?
I lepiej jak podasz producenta niż samą nazwę profili, bo to że pączek jest z mąki szymanowskiej niewiele mówi o jego smaku..

akswał
06-11-2010, 22:45
Witam kolegów :)
Robie z mężem projekt indywidualny i mam problem z oknami.
Na początku przyszlego tygodnia mam kolejne spotkanie z architektem.
Czytam watek , stanełam 329 stronie i zaczymam mieć mętlik - wiem że nic nie wiem :(

Wiem tylko, że będą to na pewno okna PCV w obustonnej okleinie (znając mojego męża raczej ciemna kolorystyka drewna - ponoć ważna zmienna).

Wymażyłam sobie by okna miały jak najmniej podziałów i były jak największe.

W salonie mam następujace otwory okienne:
1. Wyjście tarasowe co najmniej 230 cm wyskości na 3m szerokości (przesuwne - tak by był jak najszerszy otwór na ogród - może howane w ściane?)
2. Duże przy jadalni 230 wysokości na 3m szerokości ( jedna część by był 1m przesuwnego reszta okna to fix)
3. Kuchenne do ogródka warzywneg 230 wysokosci na 90 cm szerokości (rozwieralne) + identyczy w wymiarach fix na tej samej ścianie

W przedpokoju jest wizja by był fix 150 cm szeroki i wysoki na 270 cm (do sufitu)

W sypialni nietypowy fix z poziomie 100 cm wysoki na 245 cm długi.

Będą z tym problemy?

abigaill
07-11-2010, 00:36
finlandia,edytowałam post wyżej
dzięki za odzew:)

jareko
07-11-2010, 13:27
1. Wyjście tarasowe co najmniej 230 cm wyskości na 3m szerokości (przesuwne - tak by był jak najszerszy otwór na ogród - może howane w ściane?)?chowane w ścianie? No problem poza generacją kosztów i komplikacją konstrukcji i siedliskiem kurzu którego później nie sposób usunąć

2. Duże przy jadalni 230 wysokości na 3m szerokości ( jedna część by był 1m przesuwnego reszta okna to fix)nie ma kłopotu poza jednym - koszty koszty i jeszcze raz ksozty - zacznij od ich poznania i dopiero później pomyśl co chcesz. Wielu klinetów decyduje się na etapie projektu na gadźety które później zaskakują i nagle słyszy się tesksty - ja 40 tys na okna nie wydam

3. Kuchenne do ogródka warzywneg 230 wysokosci na 90 cm szerokości (rozwieralne) + identyczy w wymiarach fix na tej samej ścianieno problem

W przedpokoju jest wizja by był fix 150 cm szeroki i wysoki na 270 cm (do sufitu)klopot, szyba i jeszcze raz szyba,

W sypialni nietypowy fix z poziomie 100 cm wysoki na 245 cm długi.też problemu nie widzę

akswał
07-11-2010, 16:41
chowane w ścianie? No problem poza generacją kosztów i komplikacją konstrukcji i siedliskiem kurzu którego później nie sposób usunąć
nie ma kłopotu poza jednym - koszty koszty i jeszcze raz ksozty - zacznij od ich poznania i dopiero później pomyśl co chcesz. Wielu klinetów decyduje się na etapie projektu na gadźety które później zaskakują i nagle słyszy się tesksty - ja 40 tys na okna nie wydam
no problem
klopot, szyba i jeszcze raz szyba,
też problemu nie widzę

"Jareko" Dziękuje za odpowiedź :)
Masz racje co do myśli o chowaniu w ścianę :) - nie potrzebny kłopot z tym kurzem.

Co do salonowych licze się z dużym wydatkiem - mają być jedną z głównych ozdób domu (oszczędzę na kaflach, podłodze - mam psy i nie ma co w te sprawy za dużo inwestować)....i licze się z ponad 40 tysiącami na okna (bedę się poprostu cieszyć z każdej oszczędności w dół oraz mogę dłużej pojeżdzić gorszym autem).

Co do okna w przedpokoju - podział pionowy jest jedynie możliwy? Czy można też poziomo? A może w tym jednym miejscu lepiej zainwestować w aluminium? U mnie w pracy są gigant okna w podobnej wielkości z aluminowym profilem (świetnie się spisują już od 6 lat).

jareko
07-11-2010, 16:53
problem tylko w szybie i niczym wiecej
metr szescienny szkla to 2700 kilo - unika sie konstrukcji przekraczajacych 250 kilo, Poza tym pamietaj o jednym - pekniecie szyby realnie wylaczone jest z gwarancji
reszta to pikuś
Mam klienta ktorego szyba kosztowala 7.500,- PLN i po trzech latach ot tak sobie pękła - jesteś przygotwoany na takie nieprzewidziane wydatki?

akswał
07-11-2010, 17:39
problem tylko w szybie i niczym wiecej
metr szescienny szkla to 2700 kilo - unika sie konstrukcji przekraczajacych 250 kilo, Poza tym pamietaj o jednym - pekniecie szyby realnie wylaczone jest z gwarancji
reszta to pikuś
Mam klienta ktorego szyba kosztowala 7.500,- PLN i po trzech latach ot tak sobie pękła - jesteś przygotwoany na takie nieprzewidziane wydatki?

Kto nie ryzykuje ten nie ma :)

Zastanawiam się jak czesto pękają takie szyby? U mnie w biurze jest ich okolo 8 okien takiej wielkości i jak narazie jest ok (6 lat - pomimo non stop walących latem nurkowym w nie gołębi).

Jareko jestem dopiero na wyborze technologi i formatów - pragnę mieć coś pięknego ale także praktycznego - dlatego wszelkie porady są bardzo mile widzianę (im wiecej adwokatów diabła tym lepiej dla mnie, bo niestety jest nadmierną optymistką :) )

jareko
07-11-2010, 17:51
w domach gdzie Ty placisz za ogrzwanie a nie wrzucasz sobie w koszty dzialalnosci kazda oszczednosc sie liczy
Piekne przeszklenia masz w Warszawie w Babka Tower - piekne ale jakze neipraktyczne w domu
Pakiet dwuszybowy
2 szyby niewielkiej w sumie grubosci - tylko 2 x po 10 mm
Mozna
wszystko mozna
Tylko czy to ma sens?
10 ci tak latwo nie peknie :P

akswał
07-11-2010, 17:56
Dzięki za odpowiedź - może w jednym oknie się uda :)

dpo
08-11-2010, 07:19
- pekniecie szyby realnie wylaczone jest z gwarancji
reszta to pikuś

no to mnie "lekko" zaskoczyles:( U znajomych popekaly szyby w oknach jakies 6m-cy po zamieszkaniu - ja to widzialem i wygladalo to na "oko" laika ze jakby za duze okno wcisneli w za maly otwor, tak ze az sie wybrzuszyly (az popekaly w lecie). No i mu wymienili na nowe. Teraz nie wiem czy ten co zakladal i spier... sprawe czy poprostu z gwarancji to poszlo.

zielonyrok
08-11-2010, 14:35
I dobrnęliśmy. Dom pokryty dachem. Teraz zamykanie. Do wiosny chcemy zdążyć. Marzą nam się okna drewniane. Jednak z ofert jakie dostaliśmy to stać nas na okna sosnowe. Czytam jednak opinie, ze sosnowe będą słabsze, i nie na dziesiatki lat. Zaczynamy myśleć o oknach z plastiku. Cena rozsądniejsza i piszą, że trwalsze. Racja to jest?

Charlie
08-11-2010, 18:13
cokolwiek nie kupisz, okno plastikowe czy drewniane, kiepsko wykonane to za 5 lat będziesz reperował czy wymieniał na nowe.

Cynamonka
11-11-2010, 16:17
mam pytanie odnośnie montażu okien z Oknoplstu
czy u nich to standard, że w jednym dniu robią demontaż, wprawiają nowe okna i opiankowują, a następnego dnia (lub innego umówionego) robią obróbkę tynkarską?
czy tak to u nich zawsze wygląda?
ja mam do wstawienia tylko 2 okna 1500x1500 szt, więc wydaje mi się że mało roboty będą mieli, tym bardziej że ja już mam plastiki (ale sprzed 10lat)
bo podejrzewam że wcisnęli nas z montażem między jakieś inne i nie wyrobią się z obróbką więc dlatego będą to robić na raty
czy możecie coś podpowiedzieć?

iwonka&karim
11-11-2010, 20:26
Witam;
Czas mnie goni, chce jeszcze w tym roku zamontować okna. Zbierałem oferty prawie ze wszystkich znanych mi producentów. Najkrótszy termin dostałem od firmy abakus. Jak macie zdanie na temat tej firmy i jej okien. Zrobiona oferta dla mnie to okna 3szybowe, okucie ROTO WK2, profil Brugman? proszę WAS bardzo o pomoc w wyborze.
pozdrawiam
Karim

iwonka&karim
11-11-2010, 20:28
Może byc odpowiedż na Forum albo na PW:-)

T12345T
11-11-2010, 20:54
mam pytanie odnośnie montażu okien z Oknoplstu
czy u nich to standard, że w jednym dniu robią demontaż, wprawiają nowe okna i opiankowują, a następnego dnia (lub innego umówionego) robią obróbkę tynkarską?
czy tak to u nich zawsze wygląda?
ja mam do wstawienia tylko 2 okna 1500x1500 szt, więc wydaje mi się że mało roboty będą mieli, tym bardziej że ja już mam plastiki (ale sprzed 10lat)
bo podejrzewam że wcisnęli nas z montażem między jakieś inne i nie wyrobią się z obróbką więc dlatego będą to robić na raty
czy możecie coś podpowiedzieć?

Czy to u nich standard, nie wiem, oby tak.
Jeśli obróbka ma nastąpić dzień po "opiankowaniu", to jest to bardzo poprawne i technologicznie uzasadnione. Jeśli "w inny umówiony dzień", to może być "wciskanie":-).

cysiekhh
12-11-2010, 14:05
Witam,
Jestem na etapie szukania/wyboru okien. Ściany są max Kozłowice 29 + 12 cm styropianu. Chcielibyśmy mieć dobre okna i w miarę ciepłe. Dostaliśmy wyceny do Jezierskiego, Peteckiego, Prymatu, Bajcara i Drutexu. Najtaniej wychodzą Bajcar, Drutex i Prymat-mniej więcej na tym samym poziomie cenowym. Czekam jeszcze na Oknoplast, ale coś się nie palą z odpowiedzią na e-maila.
A w ogóle to zastanawiamy się czy jest sens kupować okna 6 komorowe albo 3 szybowe. Czy to ma w ogóle sens jakiś, czy to nie jest pic na wodę te 6 komór- widziałam ostatnio nawet 7 komorowe?? Czy może lepiej 6 komór i pakiet 2 szyb? Czy w ogóle 5 komór i pakiet normalny 2 szyb tez jest dość ciepły? Jaką firmę polecacie?
Pozdrawiam
Piszcie piszcie bo od tych okien można zwariować.

lolek30
12-11-2010, 14:17
Witam,
Jestem na etapie szukania/wyboru okien. Ściany są max Kozłowice 29 + 12 cm styropianu. Chcielibyśmy mieć dobre okna i w miarę ciepłe. Dostaliśmy wyceny do Jezierskiego, Peteckiego, Prymatu, Bajcara i Drutexu. Najtaniej wychodzą Bajcar, Drutex i Prymat-mniej więcej na tym samym poziomie cenowym. Czekam jeszcze na Oknoplast, ale coś się nie palą z odpowiedzią na e-maila.
A w ogóle to zastanawiamy się czy jest sens kupować okna 6 komorowe albo 3 szybowe. Czy to ma w ogóle sens jakiś, czy to nie jest pic na wodę te 6 komór- widziałam ostatnio nawet 7 komorowe?? Czy może lepiej 6 komór i pakiet 2 szyb? Czy w ogóle 5 komór i pakiet normalny 2 szyb tez jest dość ciepły? Jaką firmę polecacie?
Pozdrawiam
Piszcie piszcie bo od tych okien można zwariować.

..ale co mamy pisać jest conajmniej 15000 odpowiedzi w tym temacie i Twoje pytanie jest przewałkowane conajmniej z 10 - 15 razy więc wypada troche poczytać ...

cysiekhh
12-11-2010, 14:22
..ale co mamy pisać jest conajmniej 15000 odpowiedzi w tym temacie i Twoje pytanie jest przewałkowane conajmniej z 10 - 15 razy więc wypada troche poczytać ...

Wiem, widze, ale wg mnie nic z tego nie wynika.
A moze zamiast Ciebie ktoś chciałby cos dopisać wiecej...ehh nie wiem po co te fora,chyba dla znerwicowanych.

finlandia
12-11-2010, 14:22
Piszcie piszcie bo od tych okien można zwariować.
Też jak zaglądam na jakieś forum chciałbym od razu dostać odpowiedź na swoje pytane.. spieszę się, więc jestem usprawiedliwiony że pytam o coś, co pewnie było kilka postów wcześniej... ?;)
Cysiek,
Cofnij sie i poczytaj chociaż 2-3 strony. My też już wariujemy od okien - i coraz mniejszy sens widzę w pisaniu kolejnych 400stron, bo tu i tak jednej odpowiedzi nie będzie.
Aha.. napisałeś że się nie spieszą z odpowiedzią? Odpowiem CI jako sprzedawca: może też mają kolejkę jak w zwykłym sklepie? W praktyce niemal zawsze pierwszeństwo z wyceną mają ludzie przychodzący osobiście do salonu - szablonowe maile wysłane do dziesiątek innych punktów robi się zwykle na końcu..

IVO333
12-11-2010, 16:59
Wiem, widze, ale wg mnie nic z tego nie wynika.
A moze zamiast Ciebie ktoś chciałby cos dopisać wiecej...ehh nie wiem po co te fora,chyba dla znerwicowanych.

Kupcie takie na jakie Was stać. Chyba wszystko zostało już napisane więc może tak niestandardowo poradzę; jeśli środki jakie macie spowodują wybór między superciepłymi oknami od marnego producenta a standardową 5komorówką ze szkłem 1.0 od renomowanego (MS, Oknoplast, Avante, Jezierski itp.) to wybierzcie tego drugiego. W przypadku problemów z tanią 6komorówką z szybą 0.5 szlag trafi te teoretyczne zalety.

Pozdrawiam

Charlie
12-11-2010, 18:07
Wiem, widze, ale wg mnie nic z tego nie wynika.
....
Hmm, jesteś odporny na wiedzę !
Ostatnią deską ratunkową dla takich jest rozrysowanie problemu !!
Myślę, że to Ci pomoże skoro nie rozumiesz słowa pisanego !!!

jareko
12-11-2010, 20:23
...Piszcie piszcie bo od tych okien można zwariować.Czytaj, CZYTAJ !!!! bo od takich pytań jak twoje tez można zwariować.

albert07
13-11-2010, 01:51
Hejka a ja mam pytanie związane z oknami dachowymi.

Otóż tak jak na załączonym poniżej obrazku posiadam kolejno:
4 nad salonem = 2x(78x720) i 2x(78x90)
2 w sypialni po prawej = 2x(78x140)
2 w sypialni głównej = 1x(78x120) i 1x(94x140) - które jest w garderobie i na bank nie będzie instalowane
1 w łazience = 1x(94x140)

I teraz:
1. czy nad salonem nie lepiej będzie zamontować dwa ale nieco większe okna?
2. czy te okna nad salonem zrobić na stałe czy obrotowe, bo ciągle nie wiem jak tam dotrę z ich myciem?
3. czy są jakieś specjalne rolety termiczne, które np mógłbym opuszczać w zimne wieczory co by nie tracić ciepła w salonie
3. w sypialni po prawej jedno większe zamiast dwóch lub całkowicie się ich pozbyć?

Pragnę nadmienić że okna połaciowe salonu wychodzą na stronę wschodnią, więc słońca raczej nie będą miały, jedynie co to fajny gadżet na dachu oraz nieco bardziej naświetlony salon.

Oprócz tego jakbyście mi mogli szanowni forumowicze powiedzieć czy jak instaluję okna w domu to rozumiem, że zbędne jest wybieranie okien z szybą antywłamaniową kiedy będę miał zewnętrzne rolety na parterze, ale i tu nasuwa mi się kolejne pytanie czy skoro na piętrze nie planuję rolet to czy tam lepiej wrzucić wersję antywłamaniową, czy nie ma sensu bawić się w te bajery?


dla rozeznania sytuacji pierwszy rzut to rzut piętra a drugi to dachu pokazujący te okna

3037830379


Z góry dziękować bardzo za wasze opinie

gdytom
15-11-2010, 01:00
Witam wiele w tym temacie pisało się o dużych przeszkleniach, szczególnie chodzi o maksymalna wysokość.
Ponieważ mam w swoim projekcie okna o wysokości 2650 stad moje pytanie. Czy poniższe cytaty odnoszą się tylko do profili pcv?




Lekkość ram nie ma tu nic do rzeczy. Wysokości 2650 w kolorze (bez podziału) nie zrobi nikt kto nie jest samobójcą.

Albo obniżysz nadproże albo pozostaje tobie fix na górze. Podejrzewam, że nie obędzie się także bez wzmocnienia statycznego na poziomym podziale.




kolejny przykład - z dnia wczorajszego - architekt wymyślił sobie okna wysokości 2650. Ona zaakceptowała. chałupa wymurowana. A ona chce - ba !!! żąda okien o takiej wysokości i to bez poprzeczki w obustronny kolorze. I nie może pojąc ze tego sie zrobić nie da
Niestety pewnych rzeczy nie da sie niczym zastąpić :(


Czy chodzi tak jak wyjaśniał jareko o ciężar szyby i gwarancje?
Czy może w przypadku aluminium można stosować taka wysokość? np. Reynaers profil cp130 czy tez Schueco ASS.
pozdrawiam

wojgoc
15-11-2010, 11:30
IPragnę nadmienić że okna połaciowe salonu wychodzą na stronę wschodnią, więc słońca raczej nie będą miały, jedynie co to fajny gadżet na dachu oraz nieco bardziej naświetlony salon.

Oprócz tego jakbyście mi mogli szanowni forumowicze powiedzieć czy jak instaluję okna w domu to rozumiem, że zbędne jest wybieranie okien z szybą antywłamaniową kiedy będę miał zewnętrzne rolety na parterze, ale i tu nasuwa mi się kolejne pytanie czy skoro na piętrze nie planuję rolet to czy tam lepiej wrzucić wersję antywłamaniową, czy nie ma sensu bawić się w te bajery?



Z góry dziękować bardzo za wasze opinie
okna połaciowe wbrew pozorom nawet ustuowane od strony wschodniej bedą dawały Ci sporo swiatła - ja u siebie bede dorzucał polaciówke do pokoju od strony zachodniej bo jest ciemniej niż w pokoju od wschodu z oknem połaciowym.
nie wiem czemu nie chcesz na poddaszu zrobic rolet, skoro masz dwa otwory balkonowe? w tych małych oknach można polemizować, ale w duzych zalozyłbym rolety.
jesli nie chcesz rolet na poddaszu to antywłamaniowa powinna być, plus okucia WK2 oraz kontraktony w ramach.

albert07
15-11-2010, 11:36
nie wiem czemu nie chcesz na poddaszu zrobic rolet, skoro masz dwa otwory balkonowe? w tych małych oknach można polemizować, ale w duzych zalozyłbym rolety.
jesli nie chcesz rolet na poddaszu to antywłamaniowa powinna być, plus okucia WK2 oraz kontraktony w ramach.


czy wstawić rolety czy też tylko antywłamaniowe z lepszymi okuciami to jeszcze się zastanawiam, na razie to bardziej myślę o tych oknach połaciowych. Co i jak z nimi zrobić. Mam nadzieję że mi pomożecie plse :)

wojgoc
15-11-2010, 11:51
albert,
1. zamieniłbym na wieksze , pojedyncze okna
2. ile masz tam wysokości? drabina 2x w roku i okna umyte.
3. mozesz zamontowac rolety i szybe o najnizszym dostepnym wsp. k
4. wstawienie 1 większego może zaburzyc estetykę dachu, gdzie masz wszystkie okna tej samej wielkości, ale z pewnościa nie likwidowałbym polaciówek.

albert07
15-11-2010, 12:32
albert,
1. zamieniłbym na wieksze , pojedyncze okna
2. ile masz tam wysokości? drabina 2x w roku i okna umyte.
3. mozesz zamontowac rolety i szybe o najnizszym dostepnym wsp. k
4. wstawienie 1 większego może zaburzyc estetykę dachu, gdzie masz wszystkie okna tej samej wielkości, ale z pewnościa nie likwidowałbym polaciówek.

likwidować to nie chcę (no poza tym w garderobie), ale tak sobie myślę że chyba jednak nie ma sensu kombinować, bo przekombinuję i już :cool:

Po prostu te nad salonem zrobię jak są - 4 ale chyba na stałe z tak jak mówiłeś jak najniższym wsp k i z zasuwanymi roletami.
Rolety na nich nie muszą być antywłamaniowe, ważne żeby jako tako ciepła nie puszczały.
Mam jeszcze czas więc mogę spokojnie rozejrzeć się co się dzieje na rynku i rozważyć różne opcje.

Liczę również na porady od strony fachowców forumowiczów :yes:

wojgoc
15-11-2010, 16:31
albert,
a czasem róznie bywa - niby duzo a szybko zleci.
tak jak z ze zmiana wneki okiennych na parterze - a jaki system rolet przewidujesz u siebie?

albert07
15-11-2010, 18:44
albert,
a czasem róznie bywa - niby duzo a szybko zleci.
tak jak z ze zmiana wneki okiennych na parterze - a jaki system rolet przewidujesz u siebie?

co do rolet to niestety tych wewnątrztynkowych czy jak one tam się zwą już nie dam rady zainstalować bo spóźniłem się z informacją o mojej decyzji i panowie od ścian wystrzelili ponad okna z prędkością światła. Więc pozostają mi chyba tylko te natynkowe (czy jakoś tak) :) lub zmniejszyć okna przy czym ta opcja raczej nie wchodzi w grę.

_FIX_
15-11-2010, 19:45
Możesz jeszcze pomyśleć o roletach Integro (skrzynka schowana pod elewacją).

wojgoc
15-11-2010, 19:53
co do rolet to niestety tych wewnątrztynkowych czy jak one tam się zwą już nie dam rady zainstalować bo spóźniłem się z informacją o mojej decyzji i panowie od ścian wystrzelili ponad okna z prędkością światła. Więc pozostają mi chyba tylko te natynkowe (czy jakoś tak) :) lub zmniejszyć okna przy czym ta opcja raczej nie wchodzi w grę.
a Ty już chudziak na "0" masz wylany? wieniec tez?

albert07
15-11-2010, 21:21
Możesz jeszcze pomyśleć o roletach Integro (skrzynka schowana pod elewacją).

tak, ale z tego co kojarzę na integro musisz mieć miejsce nad oknem, które powinno być przygotowane przy układaniu nadproży. U mnie tego nie zrobili, okna mam na taki wymiar jaki był w projekcie i tu mam zgrzyt

wojgoc
15-11-2010, 21:37
w integro masz skrzynke na zewnatrz, chowaną w warstwie ocieplenia, z dostepem do rolety od spodu. i wys. wymurowania nadproza nie ma tu znaczenia.

Jani_63
15-11-2010, 21:40
Pomyliłeś Integro z Becleverem.
Inna sprawa to mądre ocieplenie tej rolety.

stary
15-11-2010, 21:51
Pomyliłeś Integro z Becleverem.......
Dlaczego pomylił? Nie zauważyłem... Integro ma skrzynkę aluminiową zamontowaną na murze , nad oknem , całkowicie na zewnątrz, z rewizją od dołu. Skrzynka przykrywana ociepleniem - w ścianie 2 W.
Be Clever ma skrzynkę i prowadnice plastikowe, zamontowany we wnęce okiennej, na oknie, rewizja od wewnątrz- od dołu lub od czoła.

Jani_63
15-11-2010, 22:52
No właśnie. Okno ma zamontowane w pełnym wymiarze otworu okiennego. Jeśli ma je zlicowane ze ścianą to nie musi ingerować w konstrukcję nadproża.
Inną sprawą jest co napisałem, choć może niedokładnie :), grubość ocieplenie jaką zdoła upnąć między skrzynkę rolety a nadproże.
W przypadku montowania Beclevera musiałby wcześniej to uwzględnić w konstrukcji nadproża jeśli chciał zachować wymiar okna.

wojgoc
15-11-2010, 23:32
tak, ale z tego co kojarzę na integro musisz mieć miejsce nad oknem, które powinno być przygotowane przy układaniu nadproży. U mnie tego nie zrobili, okna mam na taki wymiar jaki był w projekcie i tu mam zgrzyt
albert,
jesli Ci wymurowali otwory okienne to ile czasu mineło - dzień-dwa.
Kaz im poprawic tak jak chcesz i już. Płacisz i masz oczekiwania. Zarówno wykonawca jak i Twój kier-bud powinni czasem korzystajac z własnego doświadczenia zadac Ci nawet banalne pytania jak np. czy bedziesz chcial załozyc rolety.
poza tym zdecydowanie zza szybko stawiasz ten dom.

Moris77
16-11-2010, 06:25
Wojgoc rozbawiłeś mnie. Płacę wymagam, super stwierdzenie. Tzn że wykonawca ma przewidzieć wszystkie możliwe rozwiązania techniczne które mogą być zamontowane w domu, bo jak nie to po łapach. Przecież płacę to wymagam. Normalnie załamka, mam nadzieję że żartowałeś.

albert07
16-11-2010, 09:35
dobra poczytałem nieco i pozostaje mi Integro

wojgoc
16-11-2010, 11:03
Wojgoc rozbawiłeś mnie. Płacę wymagam, super stwierdzenie. Tzn że wykonawca ma przewidzieć wszystkie możliwe rozwiązania techniczne które mogą być zamontowane w domu, bo jak nie to po łapach. Przecież płacę to wymagam. Normalnie załamka, mam nadzieję że żartowałeś.
dobra ekipa to taka, która nie tylko buduje zgodnie z projektem, ale tez potrafi cos "dodac od siebie" bazując na swoim doswiadczeniu, np. wysokośc otworów drzwiowych - jedni zrobią na 2,07 a drudzy zapytają sie jakiej firmy przewidujesz drzwi i zrobia na 2,15. Od murarza nie oczekuję pytań w zakresie elektryki.
Albet nie ma mozliwosci codziennego dogladania budowy, więc takie doradztwo napewno by mu nie zaszkodziło. Budowa ruszyla z końcem października a za chwile bedzie lany strop.
I nie chodzi o to, aby wykonawca przewidywal wszystkie mozliwe rozwiazania techniczne bo to inna para kaloszy.

albert07
16-11-2010, 13:08
wojgoc, powiem tak
mój budowlaniec i tak sporo myśli za mnie, bardzo dużo za mnie załatwia i poprawia konsultując to ze mną jednocześnie. Myślę że można na palcach u obu rąk policzyć takich kolesi jak on gdzie przy kontakcie z inwestorem na odległość, codziennie informują mnie co i jak zostało zrobione, co zaraz będzie zrobione i czy coś chcę zmienić lub czy coś powinienem zmienić.
Zdaję sobie sprawę że skrewił nie mówiąc mi o tych oknach, bo zapewne miał wiele innych spraw wtedy na głowie (poza tym nie będę go tłumaczył) ale też z drugiej strony nie winię go za to, bo sam mogłem wcześniej to przemyśleć. Z drugiej strony nie leży też w jego broszce myśleć o wszystkich szczegółach projektu, on jest od jego realizacji.
A poza tym to tematu z oknami już nie ma, sprawa została wyjaśniona. Zdaję sobie również sprawę że to będzie nie pierwszy taki zgrzyt, dlatego też staram się już myśleć z wyprzedzeniem a uwierzcie mi nie jest to łatwe widząc własną budowę tylko na odległość. :cool:

pozdr

c3po7
17-11-2010, 00:11
Jak to można zrozumieć?
http://www.polityka.pl/rynek/1510152,1,bankructwo-producenta-okien.read

Nalepiok
17-11-2010, 00:41
Sprawdź Urzędowskiego.
Ja mam ich okna i jestem zadowolony i z produktu i srewisu

również mogę to potwierdzić :)

Nalepiok
17-11-2010, 00:43
Jak to można zrozumieć?
http://www.polityka.pl/rynek/1510152,1,bankructwo-producenta-okien.read

no to psikus, bo okna mieli (mają?) niczego sobie. :)

finlandia
17-11-2010, 10:51
Jak to można zrozumieć?
http://www.polityka.pl/rynek/1510152,1,bankructwo-producenta-okien.read
c2po7? Rozumiem, że jesteś maszyną od konkurencji, bo bardziej ludzkiego nicka nie dałeś rady wymyślić. Wczoraj napisałeś humorystyczny tekst w innym temacie, dziś udajesz głupiego w główym wątku. Nie zależy Ci na wyjaśnieniach, a jedynie rozdmuchaniu sprawy.
"po" w nicku to Poznań? Jak wam tak nie leży Urzędowski, to czemu zgadzacie się na wykorzystywanie zdjęć jego okien na stronach internetowych reklamujących Waszą firmę? Mam taki przykład, gdzie jest zdjęcie okien Urzędowskiego i byle jak wstawione na nim logo konkurencji. Wysłałem Wam link tej strony, wysłałem maila do właścicieli strony i nic.

finlandia
17-11-2010, 11:14
Dla dokończenia tego wątku: razi mnie taka kradzież zdjęć. Znam z sieci wiele przypadków, gdzie zdjęcia ilustrujące stronę pochodzą z innej, konkurencyjnej witryny - i nie ma żadnego wskazania źródła ( o pytaniu o zgodę nie wspomnę). Jak rozpoznaję zdjęcia - wysyłam maila - nidy nie dostalem odpowiedzi.
Taki jest właśnie poziom moralny polskiego biznesu (nie tylko okiennego).

biro
17-11-2010, 13:15
c3po7 tu masz odpowiedź http://urzedowski.com.pl/?p=4

Mirabillis
17-11-2010, 14:40
Jak czytam o Urzedowskim to od razu przypomina mi sie sprawa p.Kluski z N.Sącza, też był medialny cyrk. Nie powinno sie z takich sparw robic spektaklu,a juz tym bardziej fetowac wyrokami.Odnosze wrażenie że zyje w kraju ,w którym z ofiary robi sie kata, a przestepcy i oszuści maja sie wybitnie dobrze.

wojgoc
17-11-2010, 21:54
znam P. Janusza i nie jest to osoba łatwa w kontaktach biznesowych, ale tak jest z ludźmi majacymi wizje i umiejącą spojrzec 2 kroki w przód niz inni z tej branży.
Sprawa P.Kluski nijak sie ma do problemów p.Urzedowskiego - tam to instytucja państwa jaki jest Urzad Skarbowy próbowała zniszczyc człowieka, tu mamy do czynienia z nieporozumieniami miedzy wspólnikami.

Cynamonka
17-11-2010, 22:41
kilka dni temu Oknoplast zamontował mi 2 okna (mieszkanie w bloku)
okna są ok, ale dziś rano pojawił się irytujący problem z parapetami zewnętrznymi
parapety zamówiliśmy standardowe stalowe, bo za jakiś czas będą ocieplać blok więc i tak je wyrzucą
otóż rano obudził nas odgłos walących w parapet kropli deszczu, hałas jest to donośny że słychać go w łazience w drugim końcu mieszkania
na dworzu jeszcze za następną klatką słychać tłuczenie w ten parapet
dodam że w innych dwóch oknach mam okna PCV z parapetami stalowymi ale wymienione 10 lat temu - i takich odgłosów nie ma
nawet jak się postuka pięścią w te parapety to te nowe bębnią jakby łychą blaszaną walił
czy wszystko jest w porządku z tymi parapetami?

_FIX_
17-11-2010, 23:11
Cynamonka - nie pisz proszę, że "montował Ci Oknoplast" ponieważ robił to lokalny dystrybutor-partner handlowy. A dlaczego stukają parapety - montażyści nie uszczelnili pianką pustej przestrzeni pod parapetem.

Mirabillis
17-11-2010, 23:56
znam P. Janusza i nie jest to osoba łatwa w kontaktach biznesowych, ale tak jest z ludźmi majacymi wizje i umiejącą spojrzec 2 kroki w przód niz inni z tej branży.
Sprawa P.Kluski nijak sie ma do problemów p.Urzedowskiego - tam to instytucja państwa jaki jest Urzad Skarbowy próbowała zniszczyc człowieka, tu mamy do czynienia z nieporozumieniami miedzy wspólnikami.

Kolego
Ja nie znam p.Janusza ani p.Kluski i nie uwazam aby była to jakas nobilitacja , nie analizowałam przyczyn i róznic miedzy nimi ,tylko odniosłam sie do spektaklu medialnego tak bardzo uparwianego przez naszą elite dziennikarską. Chciałam zwórcic uwagę na to że naszą społecznosc dziennikarską cechuje nierzetelnośc ,puszczanie kaczek i szukanie sensacji a takie działania sa szkodliwe i nieetyczne . Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku bedziemy/bylismy swiadkami medialnej nagonki , i na to chciałam zwrócic uwage.Kompletnie nie zrozumiałes mojej wypowiedzi.

finlandia
18-11-2010, 10:47
otóż rano obudził nas odgłos walących w parapet kropli deszczu, hałas jest to donośny że słychać go w łazience w drugim końcu mieszkania
na dworzu jeszcze za następną klatką słychać tłuczenie w ten parapet
dodam że w innych dwóch oknach mam okna PCV z parapetami stalowymi ale wymienione 10 lat temu - i takich odgłosów nie ma
nawet jak się postuka pięścią w te parapety to te nowe bębnią jakby łychą blaszaną walił
czy wszystko jest w porządku z tymi parapetami?

Popieram FIX`a - okna montowała Ci lokalna firma (czasem nawet nie związana wcale formalnie z Oknoplastem czy też jego przedstawicielem). Parapety też były zapewne od regionalnego dystrybutora.
Jest kilka możliwości:
- parapet jest z bardzo cienkiej blachy i tak stuka (kiedyś były tylko dobre parapety - teraz także można kupić także te wersje super tanie)
- parapet nie jest dobrze uszczelniony pod spodem (oszczędność piany ale też obawa, że jej za duża ilość wypchnie parapet.
- są do kupienia podkładki pod parapet - specjalną taśmę wygłuszającą ma np .illbruck.
Ale faktem jest, że chyba bez demontazu parapetu wiele się zrobić nie da.

jareko
18-11-2010, 11:25
Czy chodzi tak jak wyjaśniał jareko o ciężar szyby i gwarancje?o zdrowym rozsądku już nie wspomnę :)
Zaprojektować można wszystko :)

Jani_63
18-11-2010, 12:09
Powiedziałbym nawet że narysować można wszystko.
Rzetelny projekt, tak mi się przynajmniej wydaje :), powinien się opierać na możliwościach wykonawczych, lub, i zawierać opis w jakiej technologii da się to wykonać.
No chyba że część projektów to tylko radosna twórczość na zasadzie
- kup pan projekt i bęęędzie pan zadoowoolonyy, jak mawiał majster Paszczywół :);)

sima74
18-11-2010, 12:46
mam pytanie: które okna będą lepsze- firmy adams , okna PCV Breugmann Classic czy firmy ABM Jędraszek, okna VEKA Perfectline , cena ta sama. okna będą w standardowych wymiarach, Proszę o pomoc w wyborze

gdytom
18-11-2010, 13:12
o zdrowym rozsądku już nie wspomnę :)
Zaprojektować można wszystko :)



Powiedziałbym nawet że narysować można wszystko.
Rzetelny projekt, tak mi się przynajmniej wydaje :), powinien się opierać na możliwościach wykonawczych, lub, i zawierać opis w jakiej technologii da się to wykonać.
No chyba że część projektów to tylko radosna twórczość na zasadzie
- kup pan projekt i bęęędzie pan zadoowoolonyy, jak mawiał majster Paszczywół :);)

Witam nie chce bronic architekta ale jezeli np. takie informacje pojawiają się w internecie:
http://www.reynaers.com/pl/pol/producenci/aktualno%C5%9Bci/kompleksowy_system_drzwi_przesuwnych_cp_130._nowo% C5%9B%C4%87_w_ofercie_reynaers.aspx

Niestety nie każdy architekt czyta ten watek gdzie wypowiadają się specjaliści.

Czyli reasumując wszystko proszę mnie upewnić. Nie da się zrobić (w naszym klimacie) okien wysokich na 265 w aluminium aby miały gwarancje a z drugiej strony byłyby energooszczędne?
W przypadku mojego okna (zalacznik) rozsądnym i jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie fixa plus okien PCV max 235. Nalezy zrezygnować z aluminium?

Dziekuje za odpowiedź

jareko
18-11-2010, 13:44
z aluminium zrezygnuj choćby z powodu Uw takiego okna

szklany-dom
18-11-2010, 16:47
Witam Forumowiczów!

Ponieważ człowiek na wszystkim znać się nie może, nie musi czy nawet nie powinien ;) dlatego zwracam się z pytaniem do ekspertów w dziedzinie okien.
W planach wymiana okien i drzwi balkonowych. Z wycieczki po okolicznych firmach mam poniższe informacje.
Orientacyjne wymiary to: 4 szt. Okno 160 x 140, 1 szt. Drzwi balkonowe 860 x 220
Proszę o opinie czy coś z poniższej oferty jest godne uwagi, jeśli szukać dalej to co proponujecie...
Informacje podstawowe z wycen:

I. OKNA KBE MODERN S, okucia RU NT 1 – 3 200 zł –> BUDVAR Centrum S.A.

II. OKNA ALUPLAST Ideal 4000EKO, okucie R1 std – 2 900 zł –> ALUPLAST

III. OKNA Id 4000 Coex, okucia R3, UR2 – 2 950 zł –> OKMAR plastik

IV. OKNA AVANTGARDE 7000, okucia Siegenia – 2 455 zł DOBROPLAST (LIDER okna)

Montaż w zależności od firmy w granicach 850-1350 zł :| duża różnica wg mnie...
I bądź tu mądry, laiku... Pisząc wprost: ratunku!

(PS. finlandia - dziękuję za odpowiedź i wskazówki :) )

finlandia
18-11-2010, 18:41
Teraz będzie łatwiej, bo coś już widać, ale ciągle mało by wybrać..
Ja przeszedł bym się jeszcze do jakiegoś dobrego salonu Oknoplastu. Mają wyszkolonych handlowców, dobre ekspozycje, prezentują dokładnie okno. Nie bez przesady mówi ich hasło "zobaczysz różnicę". Z tym że radziłbym założyć dobre okulary, które oddzielą gadżety i nie nie znaczące dla okna szczegóły od rzeczy faktycznie istotnych. Ale na pewno warto przejść się do takiej firmy i zobaczyć, ile kosztuje produkt uznanej firmy.
Ten montaż też jakiś rózny - jedni policzyli najtańsze opcje, drudzy tak jakby doliczyli za obróbki, ew. okna skrzynkowe. Najlepiej nie bać się pytać w punktach co wchodzi w zakres montażu.

wojgoc
18-11-2010, 22:19
Kolego
Ja nie znam p.Janusza ani p.Kluski i nie uwazam aby była to jakas nobilitacja , nie analizowałam przyczyn i róznic miedzy nimi ,tylko odniosłam sie do spektaklu medialnego tak bardzo uparwianego przez naszą elite dziennikarską. Chciałam zwórcic uwagę na to że naszą społecznosc dziennikarską cechuje nierzetelnośc ,puszczanie kaczek i szukanie sensacji a takie działania sa szkodliwe i nieetyczne . Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku bedziemy/bylismy swiadkami medialnej nagonki , i na to chciałam zwrócic uwage.Kompletnie nie zrozumiałes mojej wypowiedzi.
Kolezanko,
takie sprawy, gdzie sie w pewnym momencie wspólnicy oszukuja wystepują w 3 firmie prywatnej.
Historii P.Urzedowskiego w telewizji nikt nie rozgłasniał, nie przeszukiwano domu P.Urzedowskiego w świetle kamer, nie ma blokady na rachunku bankowym i nie ma żadnej nagonki medialnej. Kamery wszyskich stacji tv nie stoją pod bramami firmy. Ukazał się 1 artykuł w polityce i koniec. Czy rzetelny czy nie to inna kwestia, ale z pewnością negatywny dla wizerunku firmy.
W przypadku P.Kluski wszystko odbyło sie przy fleszach kamer ogłaszając porzadnego człowieka złodziejem i oszustem. I to był faktycznie spektakl medialny.

Charlie
18-11-2010, 23:31
Witam nie chce bronic architekta ale jezeli np. takie informacje pojawiają się w internecie:
http://www.reynaers.com/pl/pol/producenci/aktualno%C5%9Bci/kompleksowy_system_drzwi_przesuwnych_cp_130._nowo% C5%9B%C4%87_w_ofercie_reynaers.aspx

Niestety nie każdy architekt czyta ten watek gdzie wypowiadają się specjaliści.

Czyli reasumując wszystko proszę mnie upewnić. Nie da się zrobić (w naszym klimacie) okien wysokich na 265 w aluminium aby miały gwarancje a z drugiej strony byłyby energooszczędne?
W przypadku mojego okna (zalacznik) rozsądnym i jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie fixa plus okien PCV max 235. Nalezy zrezygnować z aluminium?

Dziekuje za odpowiedź

mały wtręt: przy Uf = 2,78 W/m2xK musisz się liczyć ze spadkiem temperatury w okresie zimowym o conajmniej 5 stopni Celsjusza ( z dotychczasowych 22 stopni na 17 stopni) w obiekcie. W takiej temperaturze nie da się pić kawki w szlafroku i czytać gazetki przyniesionej przez wiernego psa w pysku :) zerkając kątem oka z rozkoszą na ośnieżony zagajnik.
Aby nadrobić te 5 stopniu musisz do oporu przekręcić pokrętło w piecu dwufunkcyjnym np. na gaz co spowoduje taką szybkość kręcenia się licznika,że Twoje oko nie nadąży za migającymi cyferkami. Osobiście odnoszę wrażenie, że te cyferki na liczniku gazowym jakkolwiek szybko się nie kręcą to zmieniają się w złotówki wysysane przez PGNiG z mojego portfela.
Ad rem: w naszej strefie klimatycznej ogrody zimowe powinno się budować z drewna ! co daje gwarancję przede wszystkim energooszczędności.

Cynamonka
19-11-2010, 22:48
Cynamonka - nie pisz proszę, że "montował Ci Oknoplast" ponieważ robił to lokalny dystrybutor-partner handlowy. A dlaczego stukają parapety - montażyści nie uszczelnili pianką pustej przestrzeni pod parapetem.

ok, masz rację
miałam oczywiście w zamyśle, że okna są z firmy Oknoplast, a montaż wykonywała firma Omega

dziwna sprawa z tymi parapetami, bo nie każda kropla tak hałasuje, wręcz tylko niektóre - deszcz kropił dość gęsto a uderzenia był słychać pojedyncze tyle że bardzo głośne

T12345T
19-11-2010, 23:00
Cynamonka może to i nie temat, a może na temat:-) Jakby te szyby, na parapety zamienić... nie ważne. Ogólnie ładne jest i zmontowane w firmie Staff.

O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny
I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny,
Dżdżu krople padają i tłuką w me okno...
Jęk szklany... płacz szklany... a szyby w mgle mokną
I światła szarego blask sączy się senny...
O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny...

finlandia
20-11-2010, 11:26
dziwna sprawa z tymi parapetami, bo nie każda kropla tak hałasuje, wręcz tylko niektóre - deszcz kropił dość gęsto a uderzenia był słychać pojedyncze tyle że bardzo głośne
Dzwonią te krople, które spadają z wyższej wysokości, są większe... itp ;)
a poważniej - prawdopodobnie parapet jest zapanionowany pod spodem punktowo.

jareko
20-11-2010, 11:51
na 99,99% pod parapetem nie ma pełnego wypełnienia i są pustki działające jak pudło rezonansowe

finlandia
20-11-2010, 13:00
Twoja pewność mnie onieśmiela :) ale na szczęście też nie wyklucza naszych teorii - bo odpowiedź Test`a jest zawodowa. Kto by przypuszczał, że człowiek "katujący" nas liczbami i normami ma tak romantyczną duszę ;)

T12345T
20-11-2010, 13:35
Kto by przypuszczał, że człowiek "katujący" nas liczbami i normami ma tak romantyczną duszę ;)

Zaraz tam romantyczną:-). Czytam wszystko gdzie jest coś o oknach:-). A tu i okna i szyby i deszcz i dzwoni. Będzie reklamacja! Mniam coś dla mnie:-). A dalej trawestując nieco i cytując mistrza Staffa rzec można:

"Przez ogród mój monter* szedł smutny śmiertelnie
Bo** zmienił go w straszną, okropną pustelnię...
Z ponurym, na piersi zwieszonym szedł czołem
Bo okna*** przepiękne przysypał popiołem,..."

*w oryg. "szatan"
** w oryg. "I"
*** w oryg. "I kwiaty kwitnące"

Miłego weekendu, pozdrawiam :-)

info.partido
22-11-2010, 13:07
Witam wszystkich :)
Chciałbym polecić dobre i solidne okna z firmy WINDOWS 2000. Wraz z żoną odwiedziliśmy ich salon w Gdańsku na ulicy Wyspiańskiego. Uzyskaliśmy tam bardzo dużo potrzebnych informacji po czym odwiedził nas miły przedstawiciel i podpisaliśmy umowę na okna. Miesiąc temu zostały zamontowane, montażyści konkretni, wykonali wszystko bardzo ładnie i nie zostawili prawie żadnego bałaganu po sobie ;).

Marek i Iwona

Mania18
22-11-2010, 14:27
Witam!

Powiem tak, zaczęłam czytać temat, było stron ok. 400 , patrze jest 800??
No, ale nic, zamierzam przewertowac cały--może jak przyjdzie do wstawiania okien, zdążę??!! ;))

I jak tak dalej pójdzie, to zdam jakiś wewnętrzny egzamin przed "Wielkimi" tego wątku i kurde moze mi jareko jaką filię pozwoli otworzyć na Podkarpaciu??!! :)) Się bedę dzieliła 10 % zyskiem, zeby nie było!!;))

Do rzeczy:
mam projekt, który sie przerabia, m.in wymiary okien..

Wiem, ze balkon , ktorym se umysliła(bez poprzeczek oczywiscie, a jak, przeciez ja baba jestem , poprzeczekom mowię nie!!) 180x230 , że najlepsza bedzie przesuwka, ok.!!, bedzie przesuwka, co prawda wydaje mi sie , ze troch e"chudawa"jak na przesuwkę, ale bedzie!
No chyba, ze sie cos zmieniło i od postów ktore czytam(jestem w roku 2008 bodajze) w 2010 roku juz mi producenci wszystko zrobią??!!;))

A!okna niby maja byc plastiki, piekne grafitowe, albo drewniane z nakladkami alum., nad tym na razie mam czas sie zastanowic...
.., a moze aluminiowe??Ale tu by mnie cena pewnie zabiła i nie wiem, czy one sie nadają do zakladanego w miarę ciepłego domu??


2 fixy 120x230 - i tu problemu nie bedzie.

Proszę napiszcie mi jaki rozmiar moze miec max. fix -ma byc to doświetlenie salonu- okno w scianie szczytowej" pod dachem", a la trójkąt??
czy rozmaiar +- 310 szerx200-250 wys. to już przegięcie- bez zadnych poprzeczek, dzieleń??się da??

Idę czytać dalej...pozdrawiam i dziękuję za wątek!

jareko
22-11-2010, 17:17
szyba 6mkw? w pakiecie trzyszybowym dla mnie nierealna - waga ostro ponad 250 kilo - przynajmniej mój dostawca jej nie wykona
Przesuwka o szerokości 180? kolebać się będzie przy zamykaniu - użytkowo dużo za wąska
Aluminium do domu gdzie ty kasę na ogrzewanie bulisz - dla mnie totalne nieporozumienie, no chyba ze będzie to w całości lokal użytkowy i koszty chcesz sobie nabijać by fiskusowi zbyt wiele nie oddawać - to co innego

Mania18
22-11-2010, 18:42
Przesuwka o szerokości 180? kolebać się będzie przy zamykaniu - użytkowo dużo za wąska


uuuu...jareko, nie pogrążaj mnie...pamietam jak pisałes kobiecie, ze w takim przypadku, tylko przesuwka, bo bez poprzeczek i raczej z ruchomym slupkiem czy bez niby wykonalne, ale....nie bedzie sie dobrze sprawowac...

I wychodzi,ze jajo chce byc madrzejsze od kury!? ;))

To co sugerujesz?

Dzięki za wybicie sobie aluminium z głowy! ;) i za 6 m kw szyby!Się podzieli tego fixa w takim razie!

jareko
22-11-2010, 19:27
widocznie miała inna wysokość
skrzydło 90 cm przy 230 po prostu się "kolebie" i łatwo uszkodzić okleinę przy zamykaniu.
HS-a w tej szerokości i wysokości też nikt o zdrowych zmysłach nie wykona

Mania18
22-11-2010, 21:14
No to jak to sie ma do tego?
czytać niby umiem,..i sie sugerowałam m.in taka wypowiedzią.:

Trapi mnie jeszcze okno balkonowe: 210 szerokości 240 wysokości w kolorze złoty dąb, z ruchomym słupkiem. Podobno taki wymiar i kolor powodują, że rama musi mieć 10,5 cm zamiast 8 cm. Czy jest na to jakaś rada ??
jareko pisze:
nawet jak bedzie na profilu tzw. drzwiowym bedziesz mial klopot
jedyne wyjscie zmniejszyc otwor (z szerokosci) lub zastosowac przesuwke

Dzięki za rady.
Schodzę z wymiarami do 180x230

pchelek pisze:
w kolorze i ze slupkiem ruchomym to i takie bedzie sie bujac - pomysl o przesuwce - sztywniejsze - zlodziej nie przejdzie i zamykac sie bedzie normalnie - no i szerokosc moze byc znacznie wieksza

No sorki, ja chce miec tylko balkon o wymiarach 180x230 bez poprzeczki, nie obchodza mnie słupki, chce jak najwygodniej, najbardziej funkcjonalnie....
a tu mi piszesz, ze przesuwka tez nie....

To co?
Wiem, wiem, głupia baba sie uparla i nie przegada jej, ze poprzeczka musi byc! A ja nie chcę!!

Help!!

Acha i jeszcze jedno: okno 120 szerX150 wys moze byc jako jedno, bez podziału w kol. grafitowym? Zeby sie otwierało obojętnie jak - UR, U...Obojętne..

jareko
22-11-2010, 21:34
sorki ale jeśli już to należy czytać ze zrozumieniem bądź zadać jeszcze raz pytanie by być pewnym
przypomnę zacytowane przez ciebie moje slowa

jareko pisze:
nawet jak bedzie na profilu tzw. drzwiowym bedziesz mial klopot
jedyne wyjscie zmniejszyc otwor (z szerokosci) lub zastosowac przesuwke

lub robi różnicę - czyż nie?
poza tym mówimy o wysokości 240 więc porównujemy zupełnie różne konstrukcje

Mania18
23-11-2010, 09:39
oj jareko...potrzebuję rady, a nie sprzeczania sie o LUB...

poza tym dla mnie , laika 230-240 to zadna róznica, ale widac dla mnie... ;)

Poradź...., proszę!

a propos "LUB przesuwka"..no to sobie pomyslalm, ze moze byc, nawet mi się podoba.."lub to lub!"

bez sensu z tymi wymiarami.., czyli jak? ile ten balkon ma miec maks:160?-170?x230 zeby wszystko grało?


A moze byc jeden fix+ drugie otwierane(przy szer. 180), rozwiązałoby sprawę?czy tez nie?Szukam wszystkich rozwiązań...

No i proszę o odpowiedź na pytanie - okno 120x150 jako całe, bez dzielenia, ale żeby sie w jakiś sposób otwierało.., uchylało, moze jedno i drugie by sie dało??

Dzięki za cierpliwość!!!!!!

wjaz
23-11-2010, 12:03
Witam jeszcze raz.
Architekt zaproponował mi umieszczenie kominka dość blisko okna:
http://i1184.photobucket.com/albums/z331/wjaz/dom/domoknokominek.jpg
Zastanawiam się, czy taka lokalizacja i w związku z tym różnice temperatur w zimie mogą mieć niekorzystny wpływ na okna?

albert07
23-11-2010, 13:53
a ja mam inne pytanie. Na dniach będą u mnie walczyli z dachem i dachówkami, czy w związku z tym muszę już teraz zakupić i instalować okna dachowe czy mogę się z tym wstrzymać do wiosny, kiedy będę kupował pozostałe okna do domu, a otwory połaciowe po prostu czymś zakryć żeby woda mi się nie wlewała w razie co?

podpowiedzcie please

agagrusz
23-11-2010, 19:12
Witam,
mam następujące pytanie:
skłaniamy się do zakupu okien Jezierskiego, profil Premium Ultra, w standardzie są 3 i 4 grzybki antywłamaniowe. Czy w takim razie jest sens dopłacać do Wk2? Nie mieszkamy na uboczu, wręcz przeciwnie - z obu stron sąsiedzi, dom jest parterowy.
Poydrawiam

jareko
23-11-2010, 19:31
WK-1- dochodzi ci jeden zaczep antywywazeniowy
WK-2 - opróc tego zaczepu dochodza inne w ilosci gwarantujacej odstep miedzy soba nie mniej niz 60 cm
co wazne - zastosowanie WK od razu skutkuje wyposazeniem skrzydla w klamke z kluczykiem
czy jest sens?
Jest taka metoda wlamania gdzie klamka z kluczykiem ja uniemozliwia - ale klamka kosztuje i to niemalo
Powiem ci jak robia moi klienci - w wiekszosci zamiast doplacac do samej klamki biora WK-1
A czy wogóle jest sens sie zabezpieczać? To już zupełnie inna bajka

Charlie
23-11-2010, 23:00
Witam,
.... Nie mieszkamy na uboczu, wręcz przeciwnie - z obu stron sąsiedzi, dom jest parterowy.
Poydrawiam

w blokach też mieszkania okradają - sąsiedzi są wkoło przez ścianę :)

_FIX_
23-11-2010, 23:23
No i proszę o odpowiedź na pytanie - okno 120x150 jako całe, bez dzielenia, ale żeby sie w jakiś sposób otwierało.., uchylało, moze jedno i drugie by sie dało??

Dzięki za cierpliwość!!!!!!
Do tego otworu to typówka RU 1165x1435 (mm). W większości systemów maksymalny wymiar okna jednoskrzydłowego RU lub U to 1500x1500 (mm).

mincek
24-11-2010, 04:48
szyba 6mkw? w pakiecie trzyszybowym dla mnie nierealna - waga ostro ponad 250 kilo - przynajmniej mój dostawca jej nie wykona
Przesuwka o szerokości 180? kolebać się będzie przy zamykaniu - użytkowo dużo za wąska
Aluminium do domu gdzie ty kasę na ogrzewanie bulisz - dla mnie totalne nieporozumienie, no chyba ze będzie to w całości lokal użytkowy i koszty chcesz sobie nabijać by fiskusowi zbyt wiele nie oddawać - to co innego

o ile jeszcze pamiętam, to pole trójkąta (o którym chyba mowa) wyniesie połowę z tych na prędce policzonych 6mkw;) więc jeszcze do zrobienia.

co do reszty - święta prawda:yes:

do Mani18
jeżeli chodzi o kwestię ponadgabarytowego balkonu - zainteresuj się wklejaniem pakietów szybowych w profile.

Mania18
24-11-2010, 07:44
Do tego otworu to typówka RU 1165x1435 (mm). W większości systemów maksymalny wymiar okna jednoskrzydłowego RU lub U to 1500x1500 (mm).

No i dziękuję za odpowiedź, wreszcie jakiś optymistyczny akcent-cos sie da zrobić bez podziału okna! ;)


do Mani18
jeżeli chodzi o kwestię ponadgabarytowego balkonu - zainteresuj się wklejaniem pakietów szybowych w profile. - ok, dzięki, będę drążyć temat...!

jareko
24-11-2010, 09:33
to jeszcze dam ci więcej informacji do maksymalnej szerokości 150 cm
W Schuco na profilu okiennym maksymalna wysokość 180 cm
całość w jednym skrzydle
powiało optymizmem?

Charlie
24-11-2010, 09:33
Witam jeszcze raz.
Architekt zaproponował mi umieszczenie kominka dość blisko okna:
http://i1184.photobucket.com/albums/z331/wjaz/dom/domoknokominek.jpg
Zastanawiam się, czy taka lokalizacja i w związku z tym różnice temperatur w zimie mogą mieć niekorzystny wpływ na okna?

Jeśli chodzi o szybę/szkło to źródło ciepła typu lampa, kominek nie powinno być bliżej szkła niż 30cm.
Moim zdaniem nie rzutuje taka odległość kominka na profil plastikowy.
Jednak myślę, że w okresie aktywności to okna nie powinno sie otwierać - ciepło generowane przez kominek ulotni się na zewnątrz.

wozniak_d
24-11-2010, 19:34
Czy miał ktoś z forumowiczów doczynienia z tą firmą http://www.oknaschuco.eu/, a konkretnie z oknami, które produkują na profilu Schuco? Proszę o opinie... (żeby ktoś nie posądził mnie o kryptoreklamę, to link ukryłem w kolorze tła) Pozdrawiam.

bwojtek
24-11-2010, 20:28
Dla każdego, kto pyta o "okna VEKA, okna Brugmann, okna Aluplast" itp. i zastanawia się, które wybrać polecam artykuł na stronie naszego forumowego znawcy "prawa okiennego":
http://oknotest.pl/1/news/artykuly/okna-pcv-jakosc-profile-czy-wykonanie.php
Chyba wnioski potrafi każdy wyciągnąć sam.

Charlie
24-11-2010, 21:32
Czy miał ktoś z forumowiczów doczynienia z tą firmą http://www.oknaschuco.eu/, a konkretnie z oknami, które produkują na profilu Schuco? Proszę o opinie... (żeby ktoś nie posądził mnie o kryptoreklamę, to link ukryłem w kolorze tła) Pozdrawiam.

Mój kolega kupił z tej firmy okna na profilu Schucco 2 lata temu - bez zastrzeżeń po 2 latach użytkowania.

finlandia
26-11-2010, 18:14
Dla każdego, kto pyta o "okna VEKA, okna Brugmann, okna Aluplast" itp. i zastanawia się, które wybrać polecam artykuł na stronie naszego forumowego znawcy "prawa okiennego":
http://oknotest.pl/1/news/artykuly/okna-pcv-jakosc-profile-czy-wykonanie.php
Chyba wnioski potrafi każdy wyciągnąć sam.
TEST jak zwykle wykazuje się obiektywnym poglądem na sprawę, bo dla osób niezorientowanych powiem, że nie jest związany ze sprzedażą żadnych okien.

wjaz
27-11-2010, 21:53
Jeśli chodzi o szybę/szkło to źródło ciepła typu lampa, kominek nie powinno być bliżej szkła niż 30cm.
Moim zdaniem nie rzutuje taka odległość kominka na profil plastikowy.
Jednak myślę, że w okresie aktywności to okna nie powinno sie otwierać - ciepło generowane przez kominek ulotni się na zewnątrz.

Hej Charlie, dzięki za odpowiedź!

albert07
01-12-2010, 09:22
słuchajcie pytanie mam co do ciepłego montażu.
Rozumiem, że składa się on z trzech warstw i takie tam ale w którym miejscu faktycznie się mocuje okna. W licu ściany czy w warstwie izolacji?

bwojtek
01-12-2010, 09:27
w którym miejscu faktycznie się mocuje okna. W licu ściany czy w warstwie izolacji?
To zależy jak zbudowana jest ściana - z ilu warstw i jakiej grubości.

albert07
01-12-2010, 12:40
To zależy jak zbudowana jest ściana - z ilu warstw i jakiej grubości.

sorry zapomniałem, ściana dwuwarstwowa: porotherm 25cm + 15cm styro

jareko
01-12-2010, 12:48
w licu ściany, folia paroszczelna od środka, od zewnątrz ja bym zaproponował tylko listwę tynkarska z siatką, zresztą listwę dałbym także od wewnątrz

finlandia
01-12-2010, 12:53
sorry zapomniałem, ściana dwuwarstwowa: porotherm 25cm + 15cm styro

W tym przypadku wg. ogólnej instrukcji okna trzeba zamontować w tym miejscu, gdzie wskaże projektant na podstawie obliczeń U dla ściany.. a że w 99% przypadków takich wskazań nie ma, to wstawianie jest do zewnętrznej krawędzi ściany. Wówczas taśma paroszczelna jest naklejana od środka, paroprzepuszczalna (lub taśma rozprężna) zasłania łączenie okna z murem.
Ale ostatnio spotykam się z oczekiwaniami Inwestorów, by okna wysunąć 2-3cm ze ściany. Ale taśmę nakleiłbym identycznie.. - od okna do ściany, tak by przykryć ją styropianem.

albert07
01-12-2010, 12:58
w licu ściany, folia paroszczelna od środka, od zewnątrz ja bym zaproponował tylko listwę tynkarska z siatką, zresztą listwę dałbym także od wewnątrz

heh ciekawe bo w ostatnim muratorze koleś badał salony z oknami i przy ceramicznej ścianie plus 20cm styro proponowali mu okna w warstwie izolacji i co najlepsze on to nazwał montażem ciepłym. Coś mi się tu nie zgadza i wracając do mojego poprzedniego pytania gdzie mówiłem że montaż ciepły składa się z trzech warstw to wiem, ale czy należy też do niego montowanie okien w ociepleniu?

jareko
01-12-2010, 14:16
montowanie okien w warstwie ocieplenia to zupełnie co innego niż tak zwany "ciepły montaż"
"Ciepły montaż" wcale nie jest cieplejszy, to tylko chwyt marketingowy natomiast prawdą jest że jest to montaż SZCZELNIEJSZY ale... i tu można rozwinąć dyskusję nad wyższością Świąt jednych nad drugimi

Powiedz mi Fin po co ci ta taśma rozprężna? Folia od wewnątrz - rozumiem choć też bym polemizował czy jest niezbędna. Przed spękaniem tynku na styku styro-okno zabezpieczy cie listwa dylatacyjna wiec gdzie i którędy wnikać będzie ci woda opadowa? A wilgoć z wnętrza i tak sobie ujdzie. Poza tym o jakiej wilgoci mówimy? Całe to rozważania odbieram jako wciskanie na siłę pewnego rozwiązania w warunkach jakie w normalnej eksploatacji chałupy nie będą miały miejsca, pierwszą barierą dla wilgoci z wnętrza jest już tynk, kolejną piana itd itd

finlandia
01-12-2010, 15:05
Ja nie uważam tego za niezbędne.. ale tak mówią ogólne instrukcje..
Traktuję to tak jak chodzenie po budowie w kasku. Na wszelki wypadek.
Nie widziałem jeszcze indywidualnej budowy i kasków... ale ja żyję na prowincji:)

T12345T
01-12-2010, 15:42
Należałoby zacząć od tego, że nazwa "ciepły montaż" jest zwrotem potocznym, którym nie warto się przejmować, chyba że chodzi o pozycjonowanie strony www:-). Prawidłowo nazywa się to "montażem warstwowym" i tego bym się trzymał, to po pierwsze.


montowanie okien w warstwie ocieplenia to zupełnie co innego niż tak zwany "ciepły montaż"

Jestem innego zdania. Montaż w warstwie docieplenia powinien być wykonany dokładnie tak samo jak każdy inny, czyli warstwowo i generalnie tak właśnie jest wykonywany. W ścianach 3W stosowano go od dawna, zatem czy ściana ma układ 2W, czy 3 W nie ma już większego znaczenia, no może poza doborem materiałów do wykonania poszczególnych warstw.


"Ciepły montaż" wcale nie jest cieplejszy, to tylko chwyt marketingowy natomiast prawdą jest że jest to montaż SZCZELNIEJSZY ale... i tu można rozwinąć dyskusję nad wyższością Świąt jednych nad drugimi

Co racja, to racja. Montaż warstwowy sam z siebie ciepła nie daje, ale... chroni materiał termoizolacyjny znajdujący się w szczelinie dylatacyjnej przed wilgocią, a tym samym przed przyspieszoną degradacją, przy okazji zdecydowanie ograniczając możliwość powstawania mostków cieplnych w obrębie styku okna z murem. Tym samym od "ciepłego montażu" może nie będzie nam cieplej, a tylko dłużej będzie nam ciepło.


Powiedz mi Fin po co ci ta taśma rozprężna? Folia od wewnątrz - rozumiem choć też bym polemizował czy jest niezbędna. Przed spękaniem tynku na styku styro-okno zabezpieczy cie listwa dylatacyjna wiec gdzie i którędy wnikać będzie ci woda opadowa? A wilgoć z wnętrza i tak sobie ujdzie. Poza tym o jakiej wilgoci mówimy? Całe to rozważania odbieram jako wciskanie na siłę pewnego rozwiązania w warunkach jakie w normalnej eksploatacji chałupy nie będą miały miejsca, pierwszą barierą dla wilgoci z wnętrza jest już tynk, kolejną piana itd itd

Opór dyfuzyjny tynków gipsowych (wewnętrznych) jest raczej mikry, a nasiąkliwość duża. Woda i gips, no każden jeden co cóś w chałupie grzebał sam wi, co z tego będzie:-). Pianka, to wyłącznie materiał termoizolacyjny. Również nasiąkliwy. Wilgotna pianka PUR nie ma już takich parametrów izolacyjności jak sucha. Oczywiście jareko ma rację mówiąc "nic na siłę". Jak ktoś ma wątpliwości po co montuje się okna w systemie warstwowym proponuję drobny eksperyment. Czas akurat odpowiedni.
Proszę wziąć dwie wełniane rękawiczki. Jedną od razu założyć, a drugą zmoczyć wodą, dobrze wykręcić, a potem założyć. Szanowne łapki ubrane w rękawiczki wystawić za okienko i odpowiedzieć w którą będzie nam cieplej... . Łapka w wilgotnej rękawiczce, to nic innego jak kończyna poddana działaniu mostka cieplnego na styku łapki z wełenką:-). Podobnie będzie z pianką suchą i wilgotną. Czy woda może się przedostać do warstwy termoizolacji? Ja tam z fizyką budowli nie dyskutuję. Dyfuzja, to dyfuzja, (jak się para wykrapla na szybach, to może i w tą piankę włazi, kto ją ją tam wie) a i deszcz już też widziałem jak leci na zewnątrz po oknie.
Czy wystarczą listwy dylatacyjne jak chce tego kolega jareko? Kto chce niech spróbuje, w końcu tak jak rękawiczki, sam se te listwy na okna włoży.

jareko
01-12-2010, 20:32
kiepskie porównanie kolego Test :)
Pianka to nie rękawiczka, nie chłonie tak wilgoci jak twój przykład
Nie będę się spierał, już był tu jeden forumowicz, który udowadniał że styropian pije wodę jak wełna ;) a nawet szybciej :P Podobne dywagacje toczą się w wątku o oddychaniu ściany i tym podobnych tematach, jak choćby o wyższości docieplenia ściany 2W wełną nad styropianem (bo wełna na płuca ;) i oddycha a styropian to tylko kulki ;) )itd. itd. itd.
Klient chce - spoko - ma, płaci większą kasę i ma tak jak chce, a że w ponad połowie wypadków jest to przerost formy nad treścią - nie mnie oceniać, ja dzięki większej kwocie zamówienia więcej na nim zarabiam.
I tak cichutko powiem, że w mej ocenie właśnie o to chodzi :) o kasę :)
Ludziska - tylko montaż I3 da nam, wykonawcom, możliwość byśmy szybciej stali się milionerami ;)

T12345T
01-12-2010, 21:25
A mnie przykład wydaje się w sam raz. Znam takich co nie uszczelniają się pianką :-). Z wyników badań wynika, że pianka chłonie wodę mniej więcej 10 krotnie słabiej od wełny, ale też zdecydowanie trudniej schnie, kiedy już nasiąknie. Czy pianka zawilgocona 10 x mniej od wełny spełnia swoją rolę tak jak wtedy kiedy jest sucha?
Generalnie nie w tym rzecz, by porównywać piankę z wełną, bo montaż warstwowy można wykonać również z użyciem korka. Właściwości korka są rewelacyjne przewodność cieplną ma taką jak pianka PUR, a jest całkowicie wodoodporny. Jarku, masz rację nie się o co spierać. Po prostu moim zdaniem nabywcy okien powinni poznać wszystkie za i przeciw zanim podejmą decyzję, że chcą "na piankę", albo taką decyzję podejmie za nich ktoś inny:-). A kasa? No cóż. Pełny montaż powinien kosztować więcej niż 1/3 montażu i tyle.

bwojtek
02-12-2010, 09:42
z zaznaczeniem że okna po montażu mają być czyste.
Rydzyk
...naczynia w kuchni umyte a ogródek wypielony:D:D:D

jareko
02-12-2010, 10:15
i żona usatysfakcjonowana :P

r2r3
02-12-2010, 12:30
Witam Serdecznie

Jestem na etapie wyboru okien do mojego domu (na razie stan surowy otwarty).
Czytam, czytam .... i po przeczytaniu wieeelu wypowiedzi zaczynam przychylać się do opinii, że "nawet z kiepskiego profilu można zrobić dobre okno, ale można też z najlepszego profilu zrobić kiepskie okno", a o montażu to już nie wspomnę.
Więc przy wyborze okien będę się kierował w tej kolejności:
1. Jakością usługi (do zainteresowanych pytać przedstawicieli gdzie montowali i podejść, podjechać i zobaczyć, popytać usługobiorców czy są zadowoleni z usługi oraz produktu to w końcu Wasze pieniądze).
2. Wyglądem tu decydujący głos ma moja ładniejsza połowa ;)
3. Współczynnikiem przenikania
4. Rodzajem systemu
5. Ceną
6. Producentem (firma musi mieć jakąś historię, możliwości oraz mieć przynajmniej przedstawicielstwo z ekipą montażową w okolicy - oczywiście czasami olbrzym ma gliniane nogi, ale ...)

Myślę, że ten schemat może zastosować każdy kto szuka okien oczywiście każdy ma swoje priorytety więc zawsze coś można dodać, coś pominąć lub zmienić kolejność na tej liście.
Może bardziej doświadczeni forumowicze coś tu jeszcze dodadzą, bo może coś pominąłem :D, a możne zasugerują jakieś firmy co robią jakościowo dobre okna ;)

Pozdrawiam Wszystkich Poszukujących odpowiedzi jakie okna 8)

Charlie
02-12-2010, 16:55
właśnie wymieniam po10 latach okno werandowe z profilu PVC VEKA - 2 skrzydłą na ruchomym słupku + fix. Wymieniam na drewniane bo w te mrozy rama skrzydła RU wybananowała czyli tak się wygięła pod wpływem różnicy temperatur -15 na zewnątrz i + 22 wewnątrz, że szlag trafił szczelność.

Żegnaj plastiku i mam nadzieję, że nie będę musiał płacić jeszcze za utylizację tego gówna.

jareko
02-12-2010, 16:57
Charlie - przestań gadać od rzeczy
Pokazać ci zdjęcia okien drewnianych po kilku latach?
Jak miałeś wstawione g.... to nie dziw się
Sam profil to jedno, producent to co innego

Adivin
02-12-2010, 21:25
Witam

Własnie jestem na etapie podjędzia decyzji dot. zakupu okień. Rozpatruje MS supertermo, Budvar energy line 88+ oraz Avante superclima.

Dla porównania czy ktos orientuje się ile powinna wynosić cena :"po negocjacji" za okno dwuskrzydłowe 1500 x 1500 w każdym z powyższych typów? Chcialbym sprawdzić czy salony sprzedaży postarały się i zaoferowały atrakcyjne ceny...

I proszę nie nazywać plasticu gównem! Because plastic is fantastic ! :-)

Charlie
02-12-2010, 21:45
Charlie - przestań gadać od rzeczy
Pokazać ci zdjęcia okien drewnianych po kilku latach?
Jak miałeś wstawione g.... to nie dziw się
Sam profil to jedno, producent to co innego
Tylko ze względu na Ciebie nie napiszę kto jest producentem z 2000 roku tego szajzu !

felek1
03-12-2010, 11:24
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z oknami firmy VITRA albo GEBAUER albo zna jakieś inne firmy (z woj. opolskiego), które produkują dobre okna drewniane??

jareko
03-12-2010, 11:54
Rydzyk moją odpowiedź na całokształt twych wypocin i oszczerstw masz w swoim wątku
http://forum.muratordom.pl/showthrea...z-Mr%C4%85gowa
To dla wszystkich innych chcących ewentualnie współpracować i zamówić okna w Adamsie
Pospamuję tak jak ty :)

finlandia
03-12-2010, 17:34
Poza opolskim sychać o Gebauerze. I to raczej dobrze. Vitra też mi się kiedyś o uszy obiła.
A czemu chcesz się ograniczyć tylko do tego województwa? Śląskie i Dolnośląskie też jest blisko (jeśli tam mieszkasz).
A tak poza tym zastanawiam się, czemu pytasz o te firmy? To na zasadzie promocji którejś z firm?
rety, ja na prawdę wszędzie już widzę spiski.. :(

jareko
03-12-2010, 17:57
Tylko ze względu na Ciebie nie napiszę kto jest producentem z 2000 roku tego szajzu !
Veka jest w mej ocenie przereklamowanym profilem, było raptem kilku producentów którzy z tego potrafili wykonać okna - wśród nich ten którego masz okna. Pod koniec lat 90-tych zaczęto produkcje u nas i początki były niewesołe. Jak na dodatek masz dwu kolor to pogadaj z Pchełkiem - wyjaśni ci dlaczego to rozwiązanie jest do bani i wcześniej czy później banan się tworzy. Ja mam w domu KBE z 1991 roku i zero problemów

bwojtek
03-12-2010, 18:26
Jak na dodatek masz dwu kolor to pogadaj z Pchełkiem - wyjaśni ci dlaczego to rozwiązanie jest do bani i wcześniej czy później banan się tworzy.
To mnie zainteresowało. Napisz coś więcej!

jareko
03-12-2010, 18:54
pisałem już o tym kilka razy - jakoś dziwnie się dzieje że dwukolory barwione w masie od zewnątrz mają większą tendencję do wykrzywiania się od słońca niż profile nie barwione powierzchniowo

Charlie
03-12-2010, 20:51
Jareko - ja mam białą obustronnie VEKĘ 3k.

Bananuje PVC z powodu różnic temperatur w każdym profilu plastikowym skrzydła. Tak musi być bo to plastik i na to nie ma recepty .
Drewienko grubości 78mm już się produkuje dla mnie i jak je zamontuję OSOBIŚCIE przetnę flexem skrzydełko i ościeżnicę a odpowiednie odcinki ze wzmocnieniem wyślę z pozdrowieniami komu trzeba :)
P.S. Acha - co do twoich obiekcji do drewna to przy okazji jak będziesz w Łodzi zapraszam do siebie na audyt - zamontowane drewienko w 2008 roku i zero problema :)

Zresztą sam masz po takich mrozach odpowiednie telefony - pęknięta szyba albo wieje. Jedziesz i podkręcasz okucia czy naciągasz podkładkami przez przeszklenie skrzydła.

Dzisiejsze okna PVC to max 10 lat i do wymiany - autopsja.

jareko
03-12-2010, 21:02
ha ha to jak to możliwe że moje KBE jest już od dawna pełnoletnie i ma już 19 lat?
Charlie nie przesadzaj bo w obu wypadkach można wytknąć wady i znaleźć przykłady na poparcie odpowiedniej tezy - nieprawdaż? Obaj dobrze pamiętamy czasy gdy można było każdą dowolnie zinterpretować i potwierdzić

bwojtek
03-12-2010, 21:19
pisałem już o tym kilka razy - jakoś dziwnie się dzieje że dwukolory barwione w masie od zewnątrz mają większą tendencję do wykrzywiania się od słońca niż profile nie barwione powierzchniowo
...no ale firma VEKA i jej odbiorcy przedstawiają barwienie w masie pod okleiną jako zaletę. Osobiście też uważam, że to wada.

jareko
03-12-2010, 21:23
to jesteśmy zgodnie a marketing......
rysa bez względu na podłoże i tak wymaga zastosowania korektora i tyle

ZbynioR
05-12-2010, 18:37
Witam wszystkich ponownie
wracam do tematu popękanych zgrzewów ram okiennych strony zewnętrzenej ( opisywałem ponad pół roku temu na stronie 718 i 719) :)
czas chyba zacząć walkę z producentem okien oraz producentem profilu Veka.
Najpierw chcę napisać reklamację ale z dobrą podstawą prawną - w oparciu o ustawę o prawach konsumenta i może o świadectwo techniczne z norm dla okien ...
Dostałem ofertę z ITB na ekspertyzę jednego okna 3 tys netto plus 400 pln za dojazd więc w sumie ponad 4 tys to trochę dużo.
Może ktoś już z Was szanownych Formułowiczów przechodził taką walkę i może się podzielić takim pismem ;), będę wdzięczny za wszelkie rady

pozdrawiam
zbynior

T12345T
05-12-2010, 20:00
Witam wszystkich ponownie
wracam do tematu popękanych zgrzewów ram okiennych strony zewnętrzenej ( opisywałem ponad pół roku temu na stronie 718 i 719) :)
czas chyba zacząć walkę z producentem okien oraz producentem profilu Veka.
Najpierw chcę napisać reklamację ale z dobrą podstawą prawną - w oparciu o ustawę o prawach konsumenta i może o świadectwo techniczne z norm dla okien ...
Dostałem ofertę z ITB na ekspertyzę jednego okna 3 tys netto plus 400 pln za dojazd więc w sumie ponad 4 tys to trochę dużo.
Może ktoś już z Was szanownych Formułowiczów przechodził taką walkę i może się podzielić takim pismem ;), będę wdzięczny za wszelkie rady

pozdrawiam
zbynior

Zbynior, Ty lepiej napisz, czy wysłałeś tą pisemną reklamację i jaką dostałeś odpowiedź, to raz. Sprawa jest banalnie prosta do załatwienia. Tu się nie ma o co spierać. Okno z pękniętym zgrzewem nie nadaje się do użytku i tyle. Po co Ci jakieś ekspertyzy ITB? Strasznie długo zwlekasz, a zamiast do ITB, to Ty sobie zadzwoń do dyrektora technicznego VEKA Polska Sp. z o.o. Pana .... wyślij mu zdjęcia i poproś pisemnie o opinię, czy jego zdaniem profile VEKA tak mają, że jak w kolorze to na zgrzewach pękają:-). Myślę, że pęknie. Ze złości:-). Tym o s ł o m co Tobie wpierają, że pęknięcie zgrzewu w oknie to normalne i że to się leczy silikonem, daj 14 dni na załatwienie sprawy, a jak nie to idź w ciemno do sądu. Weź najdroższego mecenasa w mieście. W grę wchodzi pozew o wymianę i ewentualne odszkodowanie.

Zapomniałem Zbynior. To nie będzie walka. To będzie zwykła masakra. (bez piły):-)

ZbynioR
05-12-2010, 21:08
niestety pierwsza reklamacja byla jedynie telefoniczna, po niej przyjechał serwis od producenta okien i pobawił się kleje i silikonem
wtedy również podczas ich wizyty rozmawiałem z Panem dyrektorem z Veki który można powiedzieć że w kulturalny sposób spuścił mnie na drzewo mówiąc że to normalne i żeby pozwolić serwisantom na prace bo oni tak dopuszczają do takich metod ....
niestety nie było wtedy czasu na pisanie, ale teraz nadeszła zima, więcej się siedzi w domu i nadszedł czas na wysmarowanie pisma ...

Charlie
05-12-2010, 21:19
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z oknami firmy VITRA albo GEBAUER albo zna jakieś inne firmy (z woj. opolskiego), które produkują dobre okna drewniane??

Dla mnie firma Gebauer robi NAJLEPSZE okna drewniane w Polsce.

bwojtek
05-12-2010, 21:34
Dla mnie firma Gebauer robi NAJLEPSZE okna drewniane w Polsce.
Tu masz rację. Jak można wyczytać w twoich postach Gebauer robi (produkuje) okna dla ciebie (realizuje twoje zamówienie). Ale czy to wystarczający powód by reklamować tą firmę na każdym kroku?

T12345T
05-12-2010, 22:13
niestety pierwsza reklamacja byla jedynie telefoniczna, po niej przyjechał serwis od producenta okien i pobawił się kleje i silikonem
wtedy również podczas ich wizyty rozmawiałem z Panem dyrektorem z Veki który można powiedzieć że w kulturalny sposób spuścił mnie na drzewo mówiąc że to normalne i żeby pozwolić serwisantom na prace bo oni tak dopuszczają do takich metod ....
niestety nie było wtedy czasu na pisanie, ale teraz nadeszła zima, więcej się siedzi w domu i nadszedł czas na wysmarowanie pisma ...

Zbynior! Twierdzisz, że któryś z dyrektorów firmy VEKA Polska Sp. z o.o. udzielił Tobie informacji, że pękanie zgrzewów w oknach jest "normalne"? To ja chcę imię i nazwisko tego pana dyrektora. Koniecznie!!!

A swoją drogą, na stronach 718 i 719 koledzy mówili Tobie napisz reklamację! Odpisałeś, że to zrobisz. Nie zrobiłeś, więc nie jęcz. Widać dobrze Ci z tymi pękniętymi zgrzewami.

ZbynioR
05-12-2010, 23:26
nie któryś z dyrektorów tylko sam dyrektor techniczny telefonicznie mi o tym powiedzial, niestety nie pamiętam ani imienia ani nazwiska już dziś

nie jęczę tylko proszę o pomoc - w napisaniu reklamacji która od razu będzie miała moc powalającą iż nie mają do czynienia z " blondynką" tylko z kimś kto wie jakie są jego prawa i żeby sie wzieli w kupę i od razu załatwili sprawę bez ciągania po sądach ....
a jesli chodzi o ITB to właśnie na tych stronach zostałem tam skierowany ;)
narazie chcę załatwić reklamację polubownie bez wydawania kasy na ekspertyzy i sądy ....
choć z drugiej strony wydałem tyle kasy na 17 okien i wszystkie są do wymiany to i muszę się chyba liczyć z kosztami dalszymi ...
a dodatkowo wymiana tych wszystkich okien równia się z demolką w całym domu ... i ciekawe kto za to zaplaci, za malowanie i sprzątanie tego syfu ....
za rady do pisma reklamacyjnego będę wszystkim formułowiczom bardzo wdzięczny

pozdrawiam
zbynior

Charlie
06-12-2010, 10:28
Tu masz rację. Jak można wyczytać w twoich postach Gebauer robi (produkuje) okna dla ciebie (realizuje twoje zamówienie). Ale czy to wystarczający powód by reklamować tą firmę na każdym kroku?

GEBAUER nie produkuje dla mnie okien, drogi Wojtku :) Zresztą nikt nie produkuje dla mnie żadnych okien - nie jestem sprzedawcą, producentem stolarki otworowej.

Ktoś się spytał czy ktoś zna/ma opinię na temat dwóch firm - jedną z nich jest GEBAUER w związku z tym odpowiedziałem, że ZNAM i dodatkowo napisałem co o niej sądzę. Mój osąd jest oparty na wielu podstawach/argumentach ale nie będę ich tu opisywał bo i tak to Klientowi czy pozostałym do niczego nie będzie potrzebne a jeśli nawet to i tak zapomną za jakiś czas. Na poparcie moich słów jest ilość stron tego postu, w których powielanie sie tematów/informacji jest normą.

W mojej opinii rzetelnie odpowiedziałem forumowiczowi na jego pytanie dodając swoje 3 grosze. ale czytając swój post to rzeczywiście popełniłem pewien LAPSUS a za jego wskazanie dziękuję Kolego :)

Charlie
06-12-2010, 10:31
Zbynior! Twierdzisz, że któryś z dyrektorów firmy VEKA Polska Sp. z o.o. udzielił Tobie informacji, że pękanie zgrzewów w oknach jest "normalne"? To ja chcę imię i nazwisko tego pana dyrektora. Koniecznie!!!

A swoją drogą, na stronach 718 i 719 koledzy mówili Tobie napisz reklamację! Odpisałeś, że to zrobisz. Nie zrobiłeś, więc nie jęcz. Widać dobrze Ci z tymi pękniętymi zgrzewami.

też mi się nie chce wierzyć, ze VEKA zajęła takie a nie inne stanowisko w tej sprawie.

bwojtek
06-12-2010, 10:49
GEBAUER nie produkuje dla mnie okien, drogi Wojtku :) Zresztą nikt nie produkuje dla mnie żadnych okien
Napisałeś, że wymieniasz w swoim apartamencie okna PVC na profilu VEKA na drewniane i jak zrozumiałem zamówiłeś je w firmie, którą wychwalasz. Coś źle zrozumiałem?

finlandia
06-12-2010, 11:04
Tu masz rację. Jak można wyczytać w twoich postach Gebauer robi (produkuje) okna dla ciebie (realizuje twoje zamówienie). Ale czy to wystarczający powód by reklamować tą firmę na każdym kroku?
Wojtku,wyraźnie nie przykładasz aż tak wielkiej uwagi do wątkó o oknach drewnianych, bo Charlie zwykle wymienia nazwę innej firmy niż Gebauer. ;)
Ja nie wiem czy ich okna są najlepsze(nie jadłem, tzn. nie miałem z nimi bliżej doczynienia). Na pewno odnoszę się z podziwem dla ich dorobku i dobrej renomy jaką mają. Dobry PR jest sztuką, ale jego podstawą musi być dobra firma z odpowiednim produktem..

budowlany_laik
06-12-2010, 21:11
Mam okna montowane w izolacji. Zastosowane od wewnątrz taśmy paroszczelne Soudal Inside.
Coś w ten deseń:

http://www.oknonet.pl/img/newsy/soudal/_big/161008_02.jpg

Szykuję się do tynków wewnętrznych cem.-wapiennych i chcę wykończyć ościeże też tym tynkiem.

Problem taki: gośc od tynków krzywo patrzy na folię - przecież między oscieznicą a murem jest luz montażowy i folia przyklejona do ościeża pod sobą ma pustkę powietrzną. Spec twierdzi, że tynk będzie luźny w tym miejscu.

Jak sobie radzicie z tym faktem?

bwojtek
06-12-2010, 21:24
Po pierwsze mam nadzieję, że folia jest szczelnie przyklejona do ściany bo inaczej nie ma ona żadnego sensu.
A obróbkę bezpieczniej wykonać płytą K-G.

Charlie
06-12-2010, 23:15
Napisałeś, że wymieniasz w swoim apartamencie okna PVC na profilu VEKA na drewniane i jak zrozumiałem zamówiłeś je w firmie, którą wychwalasz. Coś źle zrozumiałem?

niestety, nie zamówiłem w firmie Gebauer - chciałbym ale nie mogę :)

budowlany_laik
07-12-2010, 08:12
Po pierwsze mam nadzieję, że folia jest szczelnie przyklejona do ściany bo inaczej nie ma ona żadnego sensu.
A obróbkę bezpieczniej wykonać płytą K-G.
Staram się by była jak najszczelniejsza - kotwy dodatkowo uszczelniamy innymi taśmami (np. jednostronną butylową). Żałuję jednak, że nie zaopatrzylem się w jakiś srodek Illbruck'a poprawiajacy przyczepność (wiem, że jest ich spory wybór), bo miejscowo (na małych odcinkach) tasma ma tendencje do odklejania sie.

Dzieki za radę - ościeże wstępnie zrobię w K-G, później na to tynk CW.

bwojtek
07-12-2010, 09:09
Żałuję jednak, że nie zaopatrzylem się w jakiś srodek Illbruck'a poprawiajacy przyczepność (wiem, że jest ich spory wybór), bo miejscowo (na małych odcinkach) tasma ma tendencje do odklejania sie.
To jest wg mnie duży błąd. Taśma przyklejona niedokładnie nie spełnia swojej funkcji. Kup szybko PRIMER w sprayu i popraw klejenie.

pchelek
07-12-2010, 20:10
I.. jest drogie - taka dziwna polityka
Ale cos zaradze - cos wysle.
Chociazby info ze popekane naroza to wada okien.
Mnie skreca jak musze takie koszty walic.
Niestety ...zatracilo cel swojej misji i dzialalnosci.
Moze to sie zmieni.
Mam nadzieje.
Apropo popekanych zgrzewow to musisz napisac do dzialu technicznego VEKA do Skierniewic.
Podam ci adres i do kogo napisac.
To samo pismo do nadzoru Budowlanego w twojej miejscowosci.

pchelek
07-12-2010, 20:14
Ale w sAdzie masz sprawe wygrana.
Napisz do firmy VEKA ze podejmujesz kolejne czynnosci. Np ekspertyza z ITB [na koszt tego kto przegra sprawe - placi przegrywajacy wszystkie koszty]

pchelek
08-12-2010, 19:33
jutro mailem
i pewno w czwartek faxem

ZbynioR
10-12-2010, 20:19
pchelek, czy coś mi wysłałeś bo nic nie dostałem, a właśnie siedzimy z Małżonką nad pisaniem reklamacji ....
zapowiada się wojna ... :(

pozdrawiam
zbynio

pchelek
11-12-2010, 22:12
zbynio - poszlo w piatek po 15-tej faxem - ale czy doszlo ???
w sprawie narozy porozrywanych - pismo ma byc ???
z tym ze ostatnio to takich i podobnych pism wysylam cale fury [kilka dziennie]
moze numer faxu zle wpisalem - i pismo poszlo gdzies indziej [wysylala sekretarka]
teraz go nie mam - tego pisma w oryginale
ale mam kopie w kompie - moge ci wyslac na priva - wysle jutro [jak to o te naroza chodzi]
moj tel 500 128304

jareko
11-12-2010, 22:22
czyżby więcej firm podkręcało zgrzewarki by w sezonie wyrobić się z terminami zamówień? Tak jak kiedyś Butzbah ?

piotr fiolek
12-12-2010, 10:10
Witam ! My tez jestesmy na etapie poszukiwania okien i drzwi wejsciowych ! Myslalem zakupic okna PCV z brazowa drewnopodobna okleina ! Ale slyszalem ze to nie zbyt dobry pomysl bo ponoc okleina odchodzi po czasie ! Co o tym myslicie ??? A drzwi wejsciowe drewniane ! Moze ktos ma jakiegos linka lub namiary na firme w okolicy tarnowa lub debicy !???

Pozdrawiam 1

IVO333
12-12-2010, 10:38
Witam ! My tez jestesmy na etapie poszukiwania okien i drzwi wejsciowych ! Myslalem zakupic okna PCV z brazowa drewnopodobna okleina ! Ale slyszalem ze to nie zbyt dobry pomysl bo ponoc okleina odchodzi po czasie ! Co o tym myslicie ??? A drzwi wejsciowe drewniane ! Moze ktos ma jakiegos linka lub namiary na firme w okolicy tarnowa lub debicy !???

Pozdrawiam 1

Nie wierz w bajki, okleina nie odchodzi po czasie. Ja przynajmniej przez lat naście nie spotkałem się z takim zjawiskiem.

Pozdrawiam

albert07
12-12-2010, 11:36
Witam ! My tez jestesmy na etapie poszukiwania okien i drzwi wejsciowych ! Myslalem zakupic okna PCV z brazowa drewnopodobna okleina ! Ale slyszalem ze to nie zbyt dobry pomysl bo ponoc okleina odchodzi po czasie ! Co o tym myslicie ???


bzdura, może kilka lat temu ale nie teraz. Technologia zaszła już tak daleko, że nie ma z tym problemu. Chyba że kupisz okna w jakiejś firmie kogucik co sama je okleja.

salik
12-12-2010, 20:32
Który z producentów (poza Jezierskim) zaoferuje mi okna 2-skrzydłowe, RU, wysokość 220cm, szerokość 240cm (2x 120cm) z ciepłą szybą (U=0.5)?

jareko
12-12-2010, 20:35
teoretycznie każdy, który robi na Schuco - jeśli zastosuje oczywiście profil pośredni

T12345T
12-12-2010, 20:49
W Geneo (Rehau) też bez problemu

albert07
12-12-2010, 23:51
teoretycznie każdy, który robi na Schuco - jeśli zastosuje oczywiście profil pośredni

a czy Jezierski robi również 240x235 RU dwuskrzydłowe? bo jakoś mi dwie firmy z moich okolic nie za bardzo proponowały tę opcję.