PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

cabase
23-03-2004, 22:34
2) MARK-BUD (łomianki)

..........ale co do firmy - wybacz - mam zastrzezenia (lecz tutaj rozpisywac sie nie bede ;))

witam
właśnie trafiłem na to forum i na bardzo interesujący dla mnie obecnie wątek na temat okien. Już prawie podjąłem decyzję o zakupie okien w firmie MARK-BUD. Dlatego zaniepokoiło mnie to co napisałeś Jareko. Proszę rozwiń ten temat i przedstaw zastrzeżenia jakie masz do tej firmy.

Kamil

zak
23-03-2004, 23:10
Wykraplanie było przy niskich temperaturach w na przełomie roku. Teraz się w miarę uspokoiło. Para wykrapla się na obwodzie oraz przy szprosach konstrukcyjnych. W oczywisty sposób oznacza to (moim skromnym zdaniem), że rama aluminiowa jest mostkiem termicznym odpowiedzialnym za to zjawisko. Potwierdza to też fakt, że mam w tym samym pokoju (sypialnia) jedno okno ze zwykłą szybą 1.1 a drugie z P4 (znajduje się ponad garażem).
Zjawisko wykraplania takie same. Trzeba pamiętać o wietrzeniu i mikrowentylacji, chyba że ramki będą ze specjalnego tworzywa, ale to ponoć osłabia sztywność konstrukcji, tak ktoś napisał na forum. Może należy spojrzeć na to z innej strony – jeżeli w pomieszczeniu jest nadmiar wilgoci, a okno poprzez swoja konstrukcję nie wykazuje zjawiska wykraplania – to nie znaczy, ze wilgoci tej tam nie ma, czyli jest większe ryzyko grzyba, pleśni, itp. Może to dobry system ostrzegawczy? To tylko przypuszczenie, nie wiem co na to nasi znawcy od okien?
Budynek przedwojenny po totalnym remoncie. Może w murach jest jeszcze dużo wilgoci po bardzo grubych warstwa gipsu (remont skończony w październiku) albo przesadzam z oszczędnością.

(NB: Okna P4 w M&S nie są oznaczane "1.1". Jedyny producent, który formalnie potwierdzał, ze jego P4 maja 1.1 to Adpol z Toruniu – okna ponoć dobre ale sporo droższe)

alamakota
24-03-2004, 06:21
Podtrzymuje prośbę Cabase.
Jareko, jeśli możesz to opowiedz coś o problemach jakie mialeś z MARK-BUDem.
Jeśli nie chcesz na forum to mejlnij na na skrzynke.

dzięki

aishan
24-03-2004, 07:49
Co do oznaczeń okien zgadzam się z tobą. Sprzedawca w M&S w Krakowie nie powiem całkiem kompetentny i zrobił na mnie dobre wrażenie - i też nie ukrywał, że z P4 szyby mają współczynnik 1,3. Co do Adpolu - to niestety w Krakowie przedstawiciel nie wydaje się zainteresowany sprzedażą okien :-? , ale może się mylę - jeszcze zobaczymy - nie dam się łatwo zbyć.

czmirek
24-03-2004, 07:50
na dzien dobry mam dla wszystkich zainteresowanych wiadomosc dobra i zla. zla to taka ze ceny okien ida w gore jeszcze nie wszystkie firmy o tym informuja, ale sa gotowe nowe cenniki i nie dziwcie sie jak trzeba bedzie zaplacic od 5-10% wiecej za okna
dobra wiadomosc kto ma wycene gotowa moze zakupic okna na podstawie otrzymanej wyceny.
firmy przez ostatnie 2 lata nie podnosily cen okien, a niestety euro szybowalo ostro w gore i podwyzka musiala nastapic.
zycze powodzenia.

wierzbianin
24-03-2004, 08:18
witam wsztstkich, czy macie jakieś opinie lub doświadczenia z producentem oknopol mają niskie ceny profil REHAU, niezła jakość co wy na to :wink:

czmirek
24-03-2004, 08:35
witam wsztstkich, czy macie jakieś opinie lub doświadczenia z producentem oknopol mają niskie ceny profil REHAU, niezła jakość co wy na to :wink:
a ten twoj oknopol to z jakiego rejonu bo tak ogolnie to firm ktore maja w nazwie okno+cos tam jest bez liku

Qura
24-03-2004, 08:41
Czy jakaś firma produkuje okna z profili 3 komorowych ale o szerokości min 70 mm?

jareko
24-03-2004, 08:48
Wykraplanie było przy niskich temperaturach w na przełomie roku. Teraz się w miarę uspokoiło. Para wykrapla się na obwodzie oraz przy szprosach konstrukcyjnych......
Hmmm..... kazdy system ma wiele rodzajow listew przyszybowych i by podniesc izolacyjnosc szyby P-3 i tak dalej sa producenci stosujacy ramke 16 i 18 zamiast 10 co w ewidentny sposob podwyzsza k nawet do wartosci 1,1 tylko ze pakiet ma wtedy zamiast 24mm (9,5/10/4 - P-3) > 28 lub 30 mm (9,5/16/4 - P-3). Faktem jest ze to kosztuje ale jak to w zyciu - cos za cos ;)
Co do ramki - konstrukcja okna jest taka ze sama ramka czy z aluminium czy z PCV nie wyeliminuje roszenia szyb przy uszczelce - w oknie jest to ten obszar gdzie miejscowo wspolczynnik k zawsze jest wyzszy - tym samym, jako ze jest tam najchlodniej, para wykropli sie tam w pierwszej kolejnosci....pozniej pjawi sie na calym dole szyby by w ekstremalnyych warunkach cala szyba byla zaparowana
Wilgoc i jeszcze raz wilgoc - trzeba ja eliminowac z pomieszczenia - i jeszcze jedno - jesli byly prowadzine prace tynkarskie to proces zaniku wilgoci ze scian trwa dlugo - zwlaszcza gdy nie wietrzymy pomieszczen zanim sie sprowadzimy do mieszkania - i tu dywagacje co jest przyczyna - ramka czy szyba nie maja sensu - po prostu w scianach jest tyle wilgoci ze musza szyby parowac - zwlaszcza zima gdy sciany poprzez ogrzewanie pomieszczenia paruja

A co do ceny okien - hahahah szyby juz zdrozaly o 15% z dniem 22 marca - i sadze ze zanim nastanie 1 maja (piekna data ;)) okna zdrozeja takze - tak by pozniej powiedziec, ze mimo podniesienia VATu ceny nie zmienilismy - a efekty? wykrusza sie dealerzy - by utrzymac sie na rynku koszt calej operacji na ich barki przeniesiony zostanie - juz nie bedzie prowizji rzedu 10-20% tylko 5 moze 10 a przy zastoju w branzy powoli zaczniemy padac zasilajac rzesze bezrobotnych :( lub tez o zgrozo dla klientow - oszustow bedzie na peczki

jareko
24-03-2004, 09:06
Witam wszystkich forumowiczów.

Okna PCV całe w kolorze:

M&S Łomianki - Brugman/Siegenia - 4k - 4250zł
Oktom/OknoPlus - Brugman/Winkhaus - 4k - 5000 zł
Vidok - VEKA/Roto - 5k - 4600zł
Goran - Gealan/Roto - 4k - 5250 zł

Co o tym myślicie? Które proponujecie?
hmmm....zadziwia mnie roznica w cenie w Brugmanie - na Siegeni powinny byc drozsze niz na Wikhausie lub sobie rowne a to powinno dac do myslenia
Goran jest znany i dobry choc hmmm...... z czytej ciekawosci - moglbys przeslac mi wymiary bym sobie ceny porownal? nie bede kontroferty skladal - spoko

pchelek
24-03-2004, 09:10
czmirek - firm "oknopol" "Okno-POL" OKNOPOL jest chyba ze 30.
Roszenie wilgoci na oknach drewnianych to niedobre zjawisko - wilgoć wchodzi w drewno [wiadomo czym to grozi] - trzeba tego unikać - okna MUSZĄ być rozszczelnianie - mikrowentyjacja nic tu nie daje bo jak okno jest zamknięte to zawilgocenie szybko wraca do tego wysokiego poziomu.
Przepływ powietrza MUSI być stały a wilgotność utrzymywana na poziomie nie większym niż 40 - 45 % [zimą].
MARK-BUD to dobra firma - nigdy jeszcze nie miałem z nimi problemów - a dużo osób ma ich okna.
W oknach THERMOPLAST jak i w każdych innych można zastosować antywłamaniowe okucia - chyba że producent jest leniwy :evil: i nie chce mu się wsunąć stali w odpowiedniej pozycji - półką do góry - tak by wkręty wchodziły w stal. Antywłamaniowe zaczepy są szersze i mają mocowanie na 3- 4 wkręty
jareko - Tobie nie grozi bezrobocie - będzie poprawiał i wymieniał to co spartaczą partacze :evil: i ci z atrakcyjną ceną :evil: . Coraz więcej takich wynalazców - zakasuj rękawy!!!!!!!!!!

jareko
24-03-2004, 09:17
Pchelekmilo cie widziec a co do firmy mam swoje zastrzezenia. poczta ci juz ruszyla?a moze z forum mi przeslesz?mielgo dnia zycze

wierzbianin
24-03-2004, 09:36
firma jest z krakowa dają 10 lat gwarancji jakość porównywalna z okno-plusem,okno-plastem i dfb(firmy z krakowa)a ceny o około 25% tańsze więc jest sens płacić więcej :-?

czmirek
24-03-2004, 09:52
firma jest z krakowa dają 10 lat gwarancji jakość porównywalna z okno-plusem,okno-plastem i dfb(firmy z krakowa)a ceny o około 25% tańsze więc jest sens płacić więcej :-?
10 lat gwarancji - juz to jest ciekawe, a ile lat ta firma produkuje okna ze moze dac 10 lat gwarancji ??? ( profile maja od 5-7 lat gwarancji na kolor, szyby 5 lat gwarancji ) to jak mozna na okna dac 10 lat gwarancji !!!!!!! :evil:
moze daja 10 lat na zgrzewy ????? i podkladki ???.
do tego ta cena 25% :o nizej od innych producentow okien.
ale to sa Twoje pieniadze i rob jak uwazasz :roll:

jareko
24-03-2004, 09:55
firma jest z krakowa dają 10 lat gwarancji jakość porównywalna z okno-plusem,okno-plastem i dfb(firmy z krakowa)a ceny o około 25% tańsze więc jest sens płacić więcej :-?
10 lat gwarancji - juz to jest ciekawe, a ile lat ta firma produkuje okna ze moze dac 10 lat gwarancji ??? ( profile maja od 5-7 lat gwarancji na kolor, szyby 5 lat gwarancji ) to jak mozna na okna dac 10 lat gwarancji !!!!!!! :evil:
moze daja 10 lat na zgrzewy ????? i podkladki ???.
do tego ta cena 25% :o nizej od innych producentow okien.
ale to sa Twoje pieniadze i rob jak uwazasz :roll:
nareszcie! nareszcie! ktos powiedzial prawde o gwarancjach! Nie znam producenta ktory udziela 10-letniej gwarancji na okno jako calosc - zwlaszcza ze w wiekszosci wypadkow gwarancji udziela dealer a nie producent - a Ci staz 10-letni maja? watpie
ja sam dopiero 8 rok sie "mecze"w branzy

wierzbianin
24-03-2004, 10:00
firma jest 6lat na rynku :o to co proponujecie :lol:

jareko
24-03-2004, 10:09
Czmirek a co do 25% nizszych cen to tez daje do zastanowienia - w sumie profil kupowany jest z jednego zrodla, okucia takze,cena szyb takze zblizona jest do siebie wiec moze zamiast wzmocnienia papier?
tak czytam tutaj sobie wypowiedzi i zastanawiam sie jak to jest mozliwe by produkowac okna w tak niskich cenach? Poninzej kosztow hehehee Pogon za najtansza oferta jest chora - powtorze - to zakup na lata a nie sezon a napatrzylem sie na takie kwiatki ze strach ale w sumie ludziska sami sobie winni
Kiedys Pchelek wyslal mnie do klienta ktory mial wyrok sadowy i na koszt firmy "krzak" trzeba bylo mu wszystkie okna wymienic - oferta byla skromna - raptem 60 tys zl co biorac pod uwage ilosc okien bylo juz na marży raptem 5% i co on zrobil? wybral oszoloma - inaczej nazwac go nie mozna - o 3 tys tanszego w tym samym profilu bo tylko ten mogla spelnic wymogi wymiarow okien - znow ma wyrok sadowy na kolejna wymiane okien na koszt tak "atrakcyjnej" firmy
okna po raz pierwszy wymienil raptem 6 lat temu
i po co to wszystko?

jareko
24-03-2004, 10:12
firma jest 6lat na rynku :o to co proponujecie :lol:
Przede wszystkim przeczytac zamieszczone tu posty - przemyslec sprawe - wiem ze dzis kazda zlotowka sie liczy ale nie dajmy sie zwariowac
Ja za swoimi oknami w 1990 roku caly rok chodzilem i wniebowziety jestem ze trafilem na uczciwego dealera i producenta i przede wszystkim ze zdecydowalem sie na PVC - a w tamtych czasach wydatek byl nieporownywalnie wyzszy niz dzis - no i zarobki inne ;) niestety heheheh

Qura
24-03-2004, 10:14
Jeszcze jedno pytanie tym razem o gusta.
Wymieniam okna w mieszkaniu. Ze względu na zachowanie jednorodnej elewacji budynku zewnętrzna strona okien musi być brazowa (odcień brązu raczej ciemny). Zastanawiam się czy nie kupić okien całych w brązie, takich drewnopodobnych. Jak myślicie, czy jet to dobry pomysł? Jak to bedzie wyglądać? Pamiętajmy, że chodzi o mieszkanie a nie dom.

jareko
24-03-2004, 10:19
Jeszcze jedno pytanie tym razem o gusta.
Wymieniam okna w mieszkaniu. Ze względu na zachowanie jednorodnej elewacji budynku zewnętrzna strona okien musi być brazowa (odcień brązu raczej ciemny). Zastanawiam się czy nie kupić okien całych w brązie, takich drewnopodobnych. Jak myślicie, czy jet to dobry pomysł? Jak to bedzie wyglądać? Pamiętajmy, że chodzi o mieszkanie a nie dom.
hmmm.... wiesz o gustach trudno tu rozprawiac ale wyglad elewacji musisz zachowac - podlega pod prawo autorskie - a co do koloru na zwnatrz - nagminnie stosowany jest mahon
Najbezpieczniej od spoldzielni akceptacje uzyskac pisemna - masz wtedy spokoj

cabase
24-03-2004, 11:04
jareko napisał:

2) MARK-BUD (łomianki)

..........ale co do firmy - wybacz - mam zastrzezenia (lecz tutaj rozpisywac sie nie bede )


witam
właśnie trafiłem na to forum i na bardzo interesujący dla mnie obecnie wątek na temat okien. Już prawie podjąłem decyzję o zakupie okien w firmie MARK-BUD. Dlatego zaniepokoiło mnie to co napisałeś Jareko. Proszę rozwiń ten temat i przedstaw zastrzeżenia jakie masz do tej firmy.

Kamil


Podtrzymuje prośbę Cabase.
Jareko, jeśli możesz to opowiedz coś o problemach jakie mialeś z MARK-BUDem.
Jeśli nie chcesz na forum to mejlnij na na skrzynke.

dzięki

Jareko
Już co najmniej dwie osoby chciałyby poznać Twoje zdanie na temat firmy MARK-BUD, a Ty milczysz jak zaklęty.
Napisać "mam zastrzeżenia" jest bardzo łatwo i nic nie kosztuje. Jeśli jednak chcesz być wiarygodny, powinieneś podać argumenty. Czekam więc na konkrety - może być prywatnie na [email protected]

Kamil

jareko
24-03-2004, 11:13
odpowiedz ci wyslalem na skrzynke tutaj - nie masz jej?
alamakota otrzymala a TY nie?
mam nadzieje ze rozumiesz dlaczego szegolow podac nie powinienem tutaj - jestem dealerem i mogloby to byc zle odczytane - co innego swymi spostrzezeniami sie prywatnie podzielic

konzad
24-03-2004, 11:26
Prosze o pomoc. Mam okna wykonane w profilu Veka (Oknoplast Kraków) i przymierzam się do ich montażu ale mam pewną wątpliwość - czy montować je przy użyciu dybli po przewierceniu ościeżnicy (taki sposób ukazono w Muratorze 2/2003) czy przy użyciu kotew montażowych. Czy montować dół ościeżnicy do ściany (z betonu komórkowego) a jeśli tak to jak zamontować ewentualne dyble czy kotwy jeżeli na dole będzie listwa podokienna do której chcę montować parapety. Proszę o poradę.

jareko
24-03-2004, 11:43
Prosze o pomoc. Mam okna wykonane w profilu Veka (Oknoplast Kraków) i przymierzam się do ich montażu ale mam pewną wątpliwość - czy montować je przy użyciu dybli po przewierceniu ościeżnicy (taki sposób ukazono w Muratorze 2/2003) czy przy użyciu kotew montażowych. Czy montować dół ościeżnicy do ściany (z betonu komórkowego) a jeśli tak to jak zamontować ewentualne dyble czy kotwy jeżeli na dole będzie listwa podokienna do której chcę montować parapety. Proszę o poradę.
tutaj zdania sa podzielone - ale ja stosuje zasade - przy wymianie okien zwlaszcza bez wymiany parapetow wewnetrznych - dyble chyba ze wypadaja w warstwie docieplenia wtedy pozostaja juz tylko kotwy zas w wypadku montazu w "goly"mur kotwy
System takiego monatzu sprawdzil sie
Co do kotwienia dolu hmmm...... wlasciwie jesli poprawnie zamontowany jest pozniej parapet wewnetrzny jak i zewnetrzny i zastosowana jest listwa tzw."podparapetowa" uwazam ze jest to zbedne. Trzeba pamietac by pod parapetem i pod oknem przestrzen dokladnie wypelnic piana.Przy szerokosciach powyzej 150cm jednak jeden punkt mocowania posrodku bylby przydatny - mimo zastosowania listwy
Najwazniejsze jest usytuowanie punktow mocowan okna i pozniej dokladne opianowanie wolnej przestrzeni
zasada jest prosta
przy kotwach zarowno w pionie i poziomie od naroza nie dalej jak 25 cm ale nie blizej niz 10cm(tam konczy sie jzu wzmocnienie)i jesli odleglosc miedzy kotwami przekracza 60 cm dodatkowa kotwa w polowie odleglosci
przy dyblach troszke inaczej - zasada co do pionu bez zmian zas poziom - wlasciwie do szerokosci okna 900 dybel jest niepotrzebny zas przy wiekszych w polowie szerokosci przy bardzo duzych 60cm od narozy i nie wieciej jak 60cm miedzy nimi. a jesli sa sluoki to 10cm od slupka. Zbyt sztywne zammontowanie okna na dyble uniemozliwia jego swobodna prace powodujac zbedne obciazanie zgrzewow

mariof
24-03-2004, 12:23
....no i kupiłem STOLAR-a Żórawina.......

Versus
24-03-2004, 12:39
witam zapaleńców okienników

moglibyscie polecic dobrych producentow i wykonawcow w okolicach Ostrołęki ?? 8)

pozdrowki

konzad
24-03-2004, 13:19
jareko dzięki za wyczerpującą odpowiedź
pozdrawiam

konzad
24-03-2004, 13:29
jareko jeśli pozwolisz spytam Cię jeszcze o jedno - we wspomnianym muratorze pokazono specjalną gąbkę samoprzylepną wytłumiającą pod parapet - jeśli dobrze rozumiem w przypadku jej użycia nie jest konieczne "pianowanie parapetu. Ale jeśli sie jej nie zastosuje to jak technicznie rozwiązuję sie wstrzyknięcie pianki montażowej pod parapet?? Czy to następuje od strony pomieszczenia?? Czy wtedy porapet przy sporej sile rozprężnej piany nie zostanie uniesiony do góry?? Wybacz że zadaje takie proste pytania dla doświadczonego montażysty ale bardzo jestem ciekaw jak poprawnie to wszystko zrobic aby poźniej nie miec kłopotów.

pchelek
24-03-2004, 14:00
Ostrołęka - firma przy kolei nazywa się TOREL - okna w systemie LB

Bordoś
24-03-2004, 15:11
jareko jeśli można ja też proszę o te zastrzeżenia do Mark-Budu. Szczerze powiem, że trochę mnie przestraszyłeś bo właśnie zamówiłam u nich okna :o

jareko
24-03-2004, 16:01
sorki - bede mial czas dopiero jutro wiec milego wieczoru wszystkim zycze - czasem z rodzina trzeba pobyc - sorki - do jutra - papapa :)

jareko
24-03-2004, 16:28
jareko jeśli można ja też proszę o te zastrzeżenia do Mark-Budu. Szczerze powiem, że trochę mnie przestraszyłeś bo właśnie zamówiłam u nich okna :o
Z uwagi na to ze jest rozbieznosc w opiniach miedzy mna a Pchelkiem - i inne kwestie takie info przekazuje prywatnie a nie na ogolnym. Dla mnie jak producent kilka razy podpadl - jest skreslony co nie oznacza ze nie moze sie poprawic - na dzis dosc - wylaczam kompa - papapa

Versus
24-03-2004, 16:55
witam

dzieki Pchelku za pomoc :D

pozdrawiam

martus
24-03-2004, 17:21
A ja mam pytanie do Pchelka, Jareko i innych zorientowanych w temacie. Chcialabym miec w oknach nawiewniki Ventair (zreszta firma tu nie ma znaczenia). U jednego producenta dowiedzialam sie, ze ilosc nawiewnikow powinna byc wyliczona w oparciu o kubature pomieszczen. Nie mogl akurat znalezc tych norm, wiec dzis zapytalam sie innego producenta, jak mam to policzyc. Ten mi odpowiedzial, ze jak ludzie biora nawiewniki, to na maksa, do kazdego okna. :o
A jak sie powinno robic? W tej pierwszej firmie powiedziano mi ze jak nawiewnikow jest za duzo, to tez nie jest dobrze.
Jezeli to zalezy od kubatury, to podajcie na jaka powierzchnie powinien przypadac jeden nawiewnik

Pozdrawiam
ps. Jareko, zaraz sie zabieram za maila

jareko
24-03-2004, 19:45
A ja mam pytanie do Pchelka, Jareko i innych zorientowanych w temacie. Chcialabym miec w oknach nawiewniki Ventair (zreszta firma tu nie ma znaczenia). U jednego producenta dowiedzialam sie, ze ilosc nawiewnikow powinna byc wyliczona w oparciu o kubature pomieszczen. Nie mogl akurat znalezc tych norm, wiec dzis zapytalam sie innego producenta, jak mam to policzyc. Ten mi odpowiedzial, ze jak ludzie biora nawiewniki, to na maksa, do kazdego okna. :o
A jak sie powinno robic? W tej pierwszej firmie powiedziano mi ze jak nawiewnikow jest za duzo, to tez nie jest dobrze.
Jezeli to zalezy od kubatury, to podajcie na jaka powierzchnie powinien przypadac jeden nawiewnik

Pozdrawiam
ps. Jareko, zaraz sie zabieram za maila
przyzwyczajenie jednak druga natura jest i jakos polubilem Was :)
Mowia ze od przybytku glowa nie boli ale po co masz wydawac kase na nawietrzaki w kazdym oknie. W wyjatkowych - rzadko spotykanych sytuacjach jest to konieczne - w normalnym ;) domu wystarczy jeden na pomieszczenie a jak znam zycie i tak zostanie zamkniety przez Twoja polowa juz po pierwszym czyszczeniu okna i sciany w okolicy nawietrzaka z czarnego i tlustego kurzu (taki przynajmniej jest w wawie i najblizszych okolicach)
Sa co prawda zalecenia wydajnosci nawietrzaka w zaleznosc od kubatury pomieszczenia ale w wiekszosci wypadkow to co napisalem wystarczy
Polecam nawietrzaki AERECO w wewrsji zautomatyzowanej - otwieraja sie i zamykaja samoczynnie w zaleznosci od wilgotnosci powietrza jak i parcia wiatru i kup do niego takze wklad zatrzymujacy kurz (przynajmniej przez jakis czas - wiemy i tak ze z kurzem nie wygramy nigdy ;))
Sadze ze podobne zdanie ma Pchelek i Gosc

jareko
24-03-2004, 20:09
Pchelku,

mam jeszcze jedno do ciebie pytanie... Co myslisz o oknas firmy PINUS? My mamy tych okien 38 sztuk, w tym kilka nietypowych, duzych, tzn 180x260. Czy okucia uzywane przez Pinusa (chyba to sa Siegenia, czy cos takiego) wytrzymaja na tach duze, uchylne okna?
Bylismy juz zdecydowani na Gorana, ale Pinus zrobil nam konkurencyjna wycene i teraz zastanawiamy sie nad ich oknami. POMOZ prosze!!
Dzieki :o
przeoczylem ten post - moze zamiast eksperymentowac z firma szerzej nieznana o ktorej wyrobach trudno cokolwiek powiedziec lepiej wydac kilka zlotych (chocby mialy by to byc i tysiace) na kogos sprawdzonego - dajacego prawie pewnosc ze nie wyrzucisz okien za rok, dwa czy trzy?
Mama nauczyla mnie jednego - jestesmy za biedni by wydawac kase na szmelc

czmirek
24-03-2004, 20:23
Pchelku,

mam jeszcze jedno do ciebie pytanie... Co myslisz o oknas firmy PINUS? My mamy tych okien 38 sztuk, w tym kilka nietypowych, duzych, tzn 180x260. Czy okucia uzywane przez Pinusa (chyba to sa Siegenia, czy cos takiego) wytrzymaja na tach duze, uchylne okna?
Bylismy juz zdecydowani na Gorana, ale Pinus zrobil nam konkurencyjna wycene i teraz zastanawiamy sie nad ich oknami. POMOZ prosze!!
Dzieki :o
przeoczylem ten post - moze zamiast eksperymentowac z firma szerzej nieznana o ktorej wyrobach trudno cokolwiek powiedziec lepiej wydac kilka zlotych (chocby mialy by to byc i tysiace) na kogos sprawdzonego - dajacego prawie pewnosc ze nie wyrzucisz okien za rok, dwa czy trzy?
Mama nauczyla mnie jednego - jestesmy za biedni by wydawac kase na szmelc
no no jareko nie popisales sie piszac w ten sposob o firmie PINUS, firma jedna z lepszych w kraju, o ich eksporcie nie bede wsponinal. jareko po twojm poscie wiem ze nie miales z firma PINUS zadnych kontaktow. jesli nie znasz firmy to napisz po prostu , a nie wydziwiaj i zostaw swoja mame w spokoju.

jareko
24-03-2004, 20:51
Pchelku,

mam jeszcze jedno do ciebie pytanie... Co myslisz o oknas firmy PINUS?
przeoczylem ten post - moze ,,,,,,,
no no jareko nie popisales ........

Hmmmm,,,,, mama jednak miala racje - a co do PINUS'a - ja ich nie znam, Pchelek uznawany za najwiekszego arbitra tutaj i nie tylko tutaj takze ich nie zna (strona 25) - a calosc tekstu odnosila sie przede wszystkim do zasady poszukiwania okien - skoro ich znasz to OZZI bedzie mogl dzieki Tobie i Twojej wiedzy i doswiadczeniu cos wiecej dobrego lub zlego sie o niej dowiedziec (chyba ze sam tam pracujesz hehehe ;) - bez obrazy mam nadzieje :) ) Staram sie nie widziwac :) tylko dzielic sie tym co wiem

bynek2591
24-03-2004, 21:23
Ja tez zastanawiam sie nad wyborem profilu okien i producenta.
Przestudiowalem cale forum, zajeto to mi troche czasu.

Decyzja trudna.

Zobaczymy

Pozdrawiam wszystkich

ZIGI

mariof
24-03-2004, 21:47
witam
ludziska co nikt nie ma STOLARA ???
pchełek, jareko a Wy co nic nie wiecie ??? teraz to i tak musztarda po objedzie bo okna zamówione, ale jakąś pozytywną opinie by się poczytało ..... :)
www.stolar.pl

Qura
24-03-2004, 21:48
Pytanie do Pchełka: co myslisz o PerfektLine Veki. W jednej z firm odradzano mi te profile twierdząc, że są źle zaprojektowane i raczej kiepskie. Czy podzielasz te opinie? Co na to inni?

Ponoć Veka od 22 marca zaprzestała produkcji profili 3 komorowych w kolorze? Prawda to?

bynek2591
24-03-2004, 21:59
Jestem ciekaw czy moze ktos mial kontakt z oknami z PCV firmy ORTIS.
Czy firma ta produkuje w Warszawie czy tylko ma tu przedstawicielstwo.
Ja tez jestem na etapie zbierania ofert. Na razie nie mam jeszcze zadnej.
Musze wpierw wytypowac profil a potem dopiero chce wybrac firme
Jako na pierwsza firmę trafilem na firme BUDVAR. Czy ktos cos wie o profilu LORD /chyba/ oferowanym przez ta firme.
:roll:

Pozdrawiam

Bynek

czmirek
24-03-2004, 22:06
witam
ludziska co nikt nie ma STOLARA ???
pchełek, jareko a Wy co nic nie wiecie ??? teraz to i tak musztarda po objedzie bo okna zamówione, ale jakąś pozytywną opinie by się poczytało ..... :)
www.stolar.pl
okien stolara nie mam. mysle ze to dobry wybor firma nie taka wielka, ale solidna ( stolar zorawina mam na mysli )

maxtor
24-03-2004, 22:40
Pytanie do ekspertów i użytkowników: jaka macie opinię o firmie OKNOVID z Bydgoszczy?
Drugi temat: będę miał dobry alarm na zewnątrz i wewnątrz domu, nie planuję rolet zewnętrznych. Jakie wybrać szyby? Myślę o P1. Może jednak coś bardziej odpornego?
Pozdrawiam

jareko
24-03-2004, 22:48
Jako na pierwsza firmę trafilem na firme BUDVAR.... :roll:

Pozdrawiam

Bynek
witaj - firma sprawdzona i dobra, poszperaj jeszcze i pozniej majac kilka ofert chyba decyzje lepiej bedzie podjac
MAXTOR- sadze ze takie zabezpieczenie wystarczy a P-1 w polaczeniu z dobrze zaprojektowanym systemem alarmowym moim zdaniem wystarczy
CZMIREK - nie zawsze to co WIELKIE musi byc DOBRE ;) tez pozytywne opinie slyszalem od zaprzyjaznionych montazystow

JMaciek
25-03-2004, 00:52
Jareko - mam pytanie o montaż okien w grubej ścianie trójwarstwowej.
Ściana to 25 cm cegła + 8 cm styropian + 12 cm cegła. Okna PVC profil Veka Perfectline 7 cm plus szyba P4 i okucia antywłamaniowe.
Jak powinny być poprawnie zamontowane?
Wydaje się że w lini styropianu (dobrze kombinuję :) ?) - tylko że profil PCV jest węższy niz warstwa styropianu (a do styropianu nie zamocuję takich okien - generalnie do styropianu nie zamocuję żadnych okien) - jak w takim przypadku powinny być przymocowane do takiej ściany (okna duże i ciężkie)?

Pozdrawiam,
Maciek Jot

konzad
25-03-2004, 09:01
jareko ja jeszcze raz pozwalam sobie powtórzyc wczorajszego post'a
prosze o odpowiedź
"jareko jeśli pozwolisz spytam Cię jeszcze o jedno - we wspomnianym muratorze pokazono specjalną gąbkę samoprzylepną wytłumiającą pod parapet - jeśli dobrze rozumiem w przypadku jej użycia nie jest konieczne "pianowanie parapetu. Ale jeśli sie jej nie zastosuje to jak technicznie rozwiązuję sie wstrzyknięcie pianki montażowej pod parapet?? Czy to następuje od strony pomieszczenia?? Czy wtedy porapet przy sporej sile rozprężnej piany nie zostanie uniesiony do góry?? Wybacz że zadaje takie proste pytania dla doświadczonego montażysty ale bardzo jestem ciekaw jak poprawnie to wszystko zrobic aby poźniej nie miec kłopotów."

jareko
25-03-2004, 09:36
jareko jeśli pozwolisz spytam Cię jeszcze o jedno - we wspomnianym muratorze pokazono specjalną gąbkę samoprzylepną wytłumiającą pod parapet ......
Jest cos takiego ale w zupelnosci moze zastapic to piana - taniej a efekt identyczny - jak ja wtrysnac? Proste - zanim polozysz parapet - poloz piane - perfekcyjnie zamontowany parapet powinien wejsc POD okno a jesli na dodatek dostales okna z listwa podparapetowa to masz do czego go przykrecic. By nie wykrzywic sila rozpierania piany - kawalek deski zaparty o gorny glif

bynek2591
25-03-2004, 09:43
Pchelku

A moze Tycos mi powiesz na temat okien z PCV firmy ORTIS tych 4 lub 6 komorowych (sam nie wiem) i na temat firmy BUDVAR.

Pozdrawiam

Bynek2591

pchelek
25-03-2004, 10:09
łojezu - wór się rozsypał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8) Qura - ten kto wierdzi że VEKA Perfectline to zły profil to jakić partacz lub konkurent. Jest to profil poszerzony, 5-komorowy, nowoczesny. Czy VEKA przestała produkować kolorowe profile 3-komorowe - być może i być może przeszli na 4 i 5 komorowe. Znamiona postępu?, konsolidowania produkcji. Ale to być może.
8) 8) bynek ten LORD to zapewne zwyczajny THYSSEN i nic nadzwyczajnego, ale nie polecam tej firmy - coś kręci zmieniając nazwę profilu. Ta firma ma ze 20 spraw w sądzie - głownie pieniactwo. ORTIs to firma z Warszawy i i chyba robi na Aluplaście - jak mnie pamięć nie zawodzi
O firmie PINUS mam dobre zdanie z drugiej ręki, pewnej ręki. Stolar z Żurawina [jest kilka Stolarów] to też firma z tradycjami - to wiem od kolegi co pracował w innej pokrewnej do mojej firmie.
8) 8) 8) martus
Nawiewniki VENTAIR mają wydajność 20-50 m3 na jedną sztukę
Zapotrzebowanie jest takie na wymianę powietrza, że wystarczy po jednym nawiewniku. Zapotrzebowanie wylicza się w oparciu nie o kubaturę tylko wymagania - określa to norma wentylacyjna - numeru nie znam. Jak chcesz wiedzieć więcej to wejdź na ich strony internetowe www.ventair. com. pl lub tylko pl. Dodatkowo informuję, że Instytut Techniki Budowlanej wydał instrukcję dotyczącą nawiewników. Tam jest wszystko o nich. strona ITB - www.itb.pl - poszukaj na tej stronie - tam jest odnośnik do możliwości zakupu tej instrukcji. Pozatym nawiewniki VENTAIR mają wydaną aprobatę - tam też jest dużo infirlacji. Aprobatę też można kupić. To groszowa sprawa.
Nawiewniki AERECO nie mają dopuszczenia do stosowania w kuchniach - działają automatycznie - jak jest wilgotno to się uchylają a jak sucho to przymykają. Jak wiadomo w kuchni potrzebny jest tlen do spalania gazu w kuchence - jak go zabraknie [a w szczelnych oknach to normalne] to się gaz nie będzie spalał do końca i wiadomo co to jest. AERECO o tym przemilcza.

jareko
25-03-2004, 10:20
Jareko - mam pytanie o montaż okien w grubej ścianie trójwarstwowej.
Ściana to 25 cm cegła + 8 cm styropian + 12 cm cegła......
Dobrze kombinujesz - jesli sciana jest warstwowa to okno zawsze musi byc zamontowane w linii ocieplenia a jak? Hmmm...... tez w sumie proste
- jesli masz węgarek - okno musi byc oddalone min 5 mm by stworzyc dylatacje miedzy nim a murem (pozniej te przstrzen takze trzeba wypelnic piana lub zastosowac tasme rozprezna)- jesli nie to os okna musi byc w osi ocieplenia
- musisz okno na czas montazu podeprzec np. kawalkiem deski by moc je spoziomowac (zostawiasz to podparcie do czasu montazu parapetu wewnetrznego - on wtedy przejmuje funkcje podpracia )
- mocujesz kotwy i pianujesz
- obciasz piane i tynkujesz glif - ta mala szczelina jaka pozostaje miedzy oknem a murem wewnatrz spokojnie da sie wypelnic zaprawa

jareko
25-03-2004, 10:22
Pchelekdzieki za info o kuchni w AERECO - nie wiedzialem :( A co powiesz w takije sytuacji na uszczelke perforowana? wystarczy by nie zaczadziec?

jareko
25-03-2004, 10:42
ps. Jareko, zaraz sie zabieram za maila....
dzis jestem do mniej wiecej 13 - czekam :) :) :)

ozzie
25-03-2004, 10:56
Mam jeszcze jedno pytanie... Firma PINUS zajmuje sie tez produkcja ogrodow zimowych. My w planie mamy taki ogrod z przeszklonym dachem (bedzie on w czesci pln-wsch domu). Pchelku, jakie jest twoje zdanie na temat szyb Pilkington K glass oraz szyby samoczyszczacej (chyba nazywa sie Pilkington lift actif). Pod samym dachem ogrodu ma byc zamontowany wywietrznik eletryczny Rensona. Teraz powaznie zastanawiamy sie nad zamowieniem okien i tego ogrodu od Pinusa.

konzad
25-03-2004, 11:06
Jareko dzięki za rady.
pozdrawiam

jareko
25-03-2004, 11:37
Jareko dzięki za rady.
pozdrawiam
poczytaj jeszcze wczesniej o sposobie sytuowania kotew - one gwarantuja prawidlowy montaz i prawidlowa pozniejsza prace okna w murze. zwroc uwage by zapianowali ci miejsca po klinach - nagminnie popelniany blad - wyjmuja montazysci kliny i szkoda im czasu na uzupelnienie. Sposob obcinania piany tez jest wazny - najlepiej by noz byl prowadzony w plaszczyznie oscieznicy. I chyba najwazniejsza uwaga - mimo ze w poziomicy libella ma dwie kreski miedzy ktorymi powietrze powinno byc - okno musi !!! byc zamontowane idealnie pionowo. Sprawdzisz pozniej prosto - wystarczy ze otworzysz skrzydlo - w kazdej pozycji powinno stac i nie miec tendencji do otwierania czy zamykania sie samoczynnie. . Pozdrawiam.Dobrego montazu zycze

Qura
25-03-2004, 11:55
8) Qura - ten kto wierdzi że VEKA Perfectline to zły profil to jakić partacz lub konkurent. Jest to profil poszerzony, 5-komorowy, nowoczesny.
Tak w jednej z firm M&S argumentowano przejście na profile Brugmana.
Czy Vidok oraz ich warszawska ekipa jest jest OK? Prosiłbym o potwierdzenie.

jareko
25-03-2004, 12:07
8) Qura - ten kto wierdzi że VEKA Perfectline to zły profil to jakić partacz lub konkurent. Jest to profil poszerzony, 5-komorowy, nowoczesny.
Tak w jednej z firm M&S argumentowano przejście na profile Brugmana.
Czy Vidok oraz ich warszawska ekipa jest jest OK? Prosiłbym o potwierdzenie.
Qura -nie pomoge Ci niestety a co do twej uwagi - ja sadze ze nie ma z gruntu zlych profili sa tylko zli producenci i montazysci i lekko przesadzajacy w zdobyciu kientow dealerzy

bynek2591
25-03-2004, 14:13
Dzieki Pchelku za odpowiedz.
Ortis robi okna na profilu Gealan. Siedzibe maja w Suwalkach a biuro tez i Warszawie. Tyle wyczytalem z ich strony internetowej. Tylko nie wiem czy na te swoje okna PCV maja certyfikaty i czy jest to sprawdzona firma.
A moze ktos ma jakies doswiadczenia z ta firma.

Jak juz pisalem ja sie dopiero przymierzam do okien.
Czy powszechnie jest to stosowane ze firma przyjezdza i gratis robi obmiary czy oferte przygotowywuje wstepnie na podstawie podanych wymiarow a dopiero pozniej jak sie na nia zdecyduje przygotowywuje ostateczna oferte.

Pozdrawiam

Bynek

jareko
25-03-2004, 14:22
Dzieki Pchelku za odpowiedz.
Ortis robi okna na profilu Gealan.......
Od osoby pewnej mam info ze sa dobrzy - tu tylko pojawia sie kwestia odleglego serwisu i tego co juz pisalem - hehehe ale patriotyzm lokalny i tak dalej :)
A co do zasad pomiarow - z tym bywa roznie ale wiekszosc z nas -dealerow - nie pobiera oplaty za pomiary, jesli dealer ma doswiadczenie i zna rejon to podanie adresu i przyblizonych wymmiarow pozwala mu nawet telefoncznie przedstawic oferte z bledem rzedu 1-2% (przynajmniej mi sie to udaje hehehehe)

Qura
25-03-2004, 14:34
Mam pytanie trochę nie związane z tematem ale może ktoś bedzie wiedział

Czy mając mieszkanie spółdzieczo własnościowe, moja spółdzielnia musi wyrazić zgodę na wymianę okiem w moim mieszaniu i zatwierdzić np. ich kształt, czy też wystarczy jak ich tylko poinformuję? Podobnie z drzwiami wejściowymi.

jareko
25-03-2004, 14:42
Mam pytanie trochę nie związane z tematem ale może ktoś bedzie wiedział

Czy mając mieszkanie .......
Z tego co wiem nie musi - ale jesli refunduje choc czesc kosztow to warto im ten fakt zglosic - przysla kkomisje i tak dalej.Ale .... wiesz czasem sa dziwne spoldzielnie - lepiej tam info zasiegnij

czmirek
25-03-2004, 15:36
Mam pytanie trochę nie związane z tematem ale może ktoś bedzie wiedział

Czy mając mieszkanie spółdzieczo własnościowe, moja spółdzielnia musi wyrazić zgodę na wymianę okiem w moim mieszaniu i zatwierdzić np. ich kształt, czy też wystarczy jak ich tylko poinformuję? Podobnie z drzwiami wejściowymi.
nie musi takiej zgody wyrazic o ile nie zmieniasz podzialu i wielkosci okien oraz koloru. jesli chesz zamontowac rolety to powinienes uzyskac zgode spoldzielni ( zmiana elewacji ). spotkalem sie z sytuacja w jednej ze spoldzielni w ktorej podjeto uchwale mowiaca o tym ze okna moga zostac wymienione tylko na drewniane :o

RyMario
25-03-2004, 16:26
Czy wiecie cos na temat okien firmy EKO Centrum (sa na Bartyckiej w W-wie). Sa to okna firmy CDM. Nie wiem czy producentem jest CDM czy EKO wiec jesli cos wiecie dajcie znak na temat jednej i drugiej firmy.

pozdr

bynek2591
25-03-2004, 16:31
A czy moze poza Jareko tez ktos cos slyszal o firmie ORTIS, czy tez maja serwis w Warszawie, czy moze ktos kupowal u nich okna z PCV, bo jak widze to na razie nikt sie poza Jareko nie odezwal.

Jezeli chodzi o Budvar tez mam dwie rozne opinie, jedna pozytywna a druga negatywna, a moze ktos jeszcze mial kontakt z ta firma,

pozdrowienia

bynek

JMaciek
25-03-2004, 16:42
- [...] os okna musi byc w osi ocieplenia
- mocujesz kotwy i pianujesz
Dzieki Jareko za odpowiedz ale poprosze o wersje dla zdolnych inaczej :) ...
Nie mam węgarka. Jeśli umieszczę oś okna w osi ocieplenia to cale okno o szerokosci profilu 70 mm będzie się opierać na warstwie ocieplenia 80 mm - z każdej strony do ściany będzie brakować 5 mm :( . Wychodzi wtedy, że kotwy mocujemy w styropian :o ??? A chyba to nie jest poprawny sposób montażu okna - szczególnie z okuciami antywlamaniowymi i szybą P4?
Jak i gdzie w takim przypadku mocować kotwy?

Pozdrawiam,
Maciek Jot

bynek2591
25-03-2004, 18:35
Dzisaj trafilem do Mazowieckiej Fabryki Okien.

Czy moze ktos mial kontakt z produktami tej firmy.

Oferuja profil firmy VEKA Perfectline oryginalny niemiecki 4 komorowy oraz 5 komorowy polski.

Czy ktos moze cos powiedziec na temat zarowno fabryki jak i profili

Pozdrawiam

apatka
25-03-2004, 19:16
A czy moze poza Jareko ,,,,
Widzisz - mimalem kontakt z ich wyrobami i nie mam do nich zastrzezen zas jesli chodzi o ekipy montazowe...... w sumie montaz zgodnie z zasadami lecz brak ostatecznego szllifu - wykanczaja tynki dosc niechlujnie
posilkuja sie podwykonawcami i wiesz jak to jest...... ale jesli przedstawisz im swoje wymagania - po prostu zanim nie spelnia Twych oczekiwan to nie plac za usluge. W koncu to TY masz kase i stawiasz warunki

wg
25-03-2004, 19:24
Pchełku (inni fachowcy też mile widziani)
Mam ścianę trójwarstwową z 17 cm ocieplenia.
Jakie rozwiązanie jest najlepsze:
- kantówka dookoła otworu przytwierdzona do ściany elewacyjnej i okno przyciśnięte do węgarka (z uszczelką oczywiście),
- kantówka do ściany konstrukcyjnej i okno do tej kantówki - tu są dwie możliwości - albo węgarek ściany elweacyjnej zawinięty do środka i okno przylega do tego węgarka - albo węgarek normalnie, a przestrzeń pomiędzy ramą a węgarkiem wypełniona ociepleniem.
Prośba o uzasadnienie wyboru.
Czy kantówka musi być specjalnie impregnowana?

bynek2591
25-03-2004, 19:25
Apatka czy piszesz o Budvarze czy Ortisie

wg
25-03-2004, 19:27
Dzisaj trafilem do Mazowieckiej Fabryki Okien.

Czy moze ktos mial kontakt z produktami tej firmy.

Oferuja profil firmy VEKA Perfectline oryginalny niemiecki 4 komorowy oraz 5 komorowy polski.

Czy ktos moze cos powiedziec na temat zarowno fabryki jak i profili

Pozdrawiam
Ja kupiłem, ale dlatego, że znajomy polecił.

EiP
25-03-2004, 20:12
Dzisaj trafilem do Mazowieckiej Fabryki Okien.

Czy moze ktos mial kontakt z produktami tej firmy.

Oferuja profil firmy VEKA Perfectline oryginalny niemiecki 4 komorowy oraz 5 komorowy polski.

Czy ktos moze cos powiedziec na temat zarowno fabryki jak i profili

Pozdrawiam
Ja kupiłem, ale dlatego, że znajomy polecił.

wg,
czy ten znajomy użytkuje okna od dłuższego czasu i poleca bo wszystko z nimi ok?

apatka
25-03-2004, 20:14
jejku - zalogowalem sie jak moja kobitka - sorki APATKA to JAREKO zaraz to zmienie

jareko
25-03-2004, 20:18
Apatka czy piszesz o Budvarze czy Ortisie
Apatka to ja -sorki za zamieszanie - winna jak zwykle kobitka ;)
Pisalem o Budvarze

jareko
25-03-2004, 20:22
- [...] os okna musi byc w osi ocieplenia
- mocujesz kotwy i pianujesz
Dzieki Jareko za odpowiedz ale poprosze o wersje dla zdolnych inaczej :) ...

dzis jakos nie chce mi sie rysowac - wybacz prosze - jutro moze bede mial w robocie wiecej czasu - stworze rysunek ktory Ci wszystko (wybacz za sformuowanie) dla zdolnych inaczej ;) wyjasni
Chyba ze dzis zasnac nie bede mogl i ......zamiast korzystac z urokow wspolnego loza z Apatka - narysuje
Czesc poki co

bynek2591
25-03-2004, 20:58
Dzisaj trafilem do Mazowieckiej Fabryki Okien.

Czy moze ktos mial kontakt z produktami tej firmy.

Oferuja profil firmy VEKA Perfectline oryginalny niemiecki 4 komorowy oraz 5 komorowy polski.

Czy ktos moze cos powiedziec na temat zarowno fabryki jak i profili

Pozdrawiam
Ja kupiłem, ale dlatego, że znajomy polecił.

A ile lat juz masz te okna, napisz cos wiecej, a znajomy ile lat uzytkuje, czy byly jakies problemy z ta firma

jareko
25-03-2004, 20:58
Pchełku (inni fachowcy też ....
hmmm.... proponowalbym nastepujace rozwiazanie - okno zpozycjonowac albo w osi ocieplenia albo w jego licu od zewnatrz - zamontowac na kotwy (sa dwa rodzaje kotew w wiekszosci systemow: normalne mocowanie okolo 10 cm od powierzchni okna lub przedluzane okolo 15 cm) a po zamontowaniu okna glify okleic styropianem i zaciagnac tynkiem mineralnym, akrylowym czy silikatowym na gladko, drapanym lub barankiem na siatce oczywiscie - takim sposobem nie ma szansy bys mial jakikolwiek mostek termiczny w obrebie okna (styropian w glifach nachodzi oczywiscie iles tam cm na profil a ile - zalezy od Ciebie i Twego poczucia estetyki)
Przemysl takie rozwiazanie - jeli zdecydujesz sie na deski na wykonczeniu glifow musisz bardzo dokladnie zaimpregnowac (najlepiej co najmniej na dobe zanurzyc w odpowiednich preparatach i zostawic do wyschniecia) - musisz miec swiadomosc ze zewnetrzna ich powierzchnie co jakis czas bedziesz musial ponownie pokrywac lakierem czy farba - realnie max co 5 lat o ile nie czesciej -zalezy od jakosci pokrycia jak i dzialanie na nie warunkow atmosferycznych

wg
25-03-2004, 20:59
Dzisaj trafilem do Mazowieckiej Fabryki Okien.

Czy moze ktos mial kontakt z produktami tej firmy.

Oferuja profil firmy VEKA Perfectline oryginalny niemiecki 4 komorowy oraz 5 komorowy polski.

Czy ktos moze cos powiedziec na temat zarowno fabryki jak i profili

Pozdrawiam
Ja kupiłem, ale dlatego, że znajomy polecił.

wg,
czy ten znajomy użytkuje okna od dłuższego czasu i poleca bo wszystko z nimi ok?
Znajomy miał możliwość załatwienia w b. dobrej cenie. Uważa, że Veka to najlepszy profil i ma dobre zdanie o Mazowieckiej Fabryce Okien. Sam w domu ma też Vekę ale ze Stolbudu Warszawa.

bynek2591
25-03-2004, 21:06
Dzisaj trafilem do Mazowieckiej Fabryki Okien.

Czy moze ktos mial kontakt z produktami tej firmy.

Oferuja profil firmy VEKA Perfectline oryginalny niemiecki 4 komorowy oraz 5 komorowy polski.

Czy ktos moze cos powiedziec na temat zarowno fabryki jak i profili

Pozdrawiam
Ja kupiłem, ale dlatego, że znajomy polecił.

wg,
czy ten znajomy użytkuje okna od dłuższego czasu i poleca bo wszystko z nimi ok?
Znajomy miał możliwość załatwienia w b. dobrej cenie. Uważa, że Veka to najlepszy profil i ma dobre zdanie o Mazowieckiej Fabryce Okien. Sam w domu ma też Vekę ale ze Stolbudu Warszawa.

Dzieki za odpowiedz

wg
25-03-2004, 21:08
Pchełku (inni fachowcy też ....
hmmm.... proponowalbym nastepujace rozwiazanie - okno zpozycjonowac albo w osi ocieplenia albo w jego licu od zewnatrz - zamontowac na kotwy (sa dwa rodzaje kotew w wiekszosci systemow: normalne mocowanie okolo 10 cm od powierzchni okna lub przedluzane okolo 15 cm) a po zamontowaniu okna glify okleic styropianem i zaciagnac tynkiem mineralnym, akrylowym czy silikatowym na gladko, drapanym lub barankiem na siatce oczywiscie - takim sposobem nie ma szansy bys mial jakikolwiek mostek termiczny w obrebie okna (styropian w glifach nachodzi oczywiscie iles tam cm na profil a ile - zalezy od Ciebie i Twego poczucia estetyki)
Przemysl takie rozwiazanie - jeli zdecydujesz sie na deski na wykonczeniu glifow musisz bardzo dokladnie zaimpregnowac (najlepiej co najmniej na dobe zanurzyc w odpowiednich preparatach i zostawic do wyschniecia) - musisz miec swiadomosc ze zewnetrzna ich powierzchnie co jakis czas bedziesz musial ponownie pokrywac lakierem czy farba - realnie max co 5 lat o ile nie czesciej -zalezy od jakosci pokrycia jak i dzialanie na nie warunkow atmosferycznych
Chyba się nie zrozumieliśmy. To co opisałem to węgarek murowany a kantówka w obrębie ocieplenia służy do mocowania okna zamiast kotew (takie długie nie zapewnią odpowiedniej stabilności).

tadzel
25-03-2004, 21:20
prosze o informacje

RB
25-03-2004, 21:29
Które okna wybrać:

-Oknoplast-Kraków/5kom/Veka/Maco -22,2 tyś.zł (najbliższy przedst.35km)
-Prima-Plast Załęże-k.Rzeszowa/5kom/Schuco/Maco -23.8 tyś.zł(najbliższy przedst. 60km)
-Goran Lublin/5kom/Gealan/Roto -23,4 tyś.zł (przedstawiciel na miejscu)
-ABN Profil Nisko k. St.Woli/5kom/Foris/Maco -26tyś.zł(przedstawiciel na miejscu)
Okna mają być jednostronnie okleinowane -złoty dąb(jak u nich z aprobatami na okleinowanie?). W cenie są szprosy, montaż.

Ja ze swojej strony schylam się w kierunku Gorana dlatego że:
-producent i profil chwalony na tym forum
-każde okno 5kom.ma gratis system Gecco
-5kom.system nie ma uszczelki na zewnątrz miedzy ramą a skrzydłem tylko jest ona wewnątrz i nie jest narażona na zamarzanie i promień.
-przedstawiciel jest na miejscu
A może się mylę?

Proszę o opinię Pchełka, Jareko i Czmirka z krótkim uzasadnieniem.

Pozdrawiam

mariof
25-03-2004, 21:32
czmirek
Skąd: wrocław
okien stolara nie mam. mysle ze to dobry wybor firma nie taka wielka, ale solidna ( stolar zorawina mam na mysli )

o dzięki miód w moje serce lejesz ... :) zastanawiałem sie gebauer czy stolar cenowo to samo ale stolar miał taki fajny niespotykany kolor w ofercie (szaro - oliwkowy) i wygrał teraz pozostaje czekac........

mariof
25-03-2004, 21:40
jareko
Skąd: Warszawa
CZMIREK - nie zawsze to co WIELKIE musi byc DOBRE tez pozytywne opinie slyszalem od zaprzyjaznionych montazystow

można jaśniej czy te pozytywne opinie to na temat STOLARA Ż ????

mariof
25-03-2004, 21:46
pchelek
Stolar z Żurawina [jest kilka Stolarów] to też firma z tradycjami - to wiem od kolegi co pracował w innej pokrewnej do mojej firmie.

Nawiewniki AERECO nie mają dopuszczenia do stosowania w kuchniach - działają automatycznie - jak jest wilgotno to się uchylają a jak sucho to przymykają. Jak wiadomo w kuchni potrzebny jest tlen do spalania gazu w kuchence - jak go zabraknie [a w szczelnych oknach to normalne] to się gaz nie będzie spalał do końca i wiadomo co to jest. AERECO o tym przemilcza.

pchełku wiesz coś wiecej o tym Stolarze? jakieś aprobaty itp. ??

jak to jest z tymi nawiewnikami ? jak jest wilgotno to się otwiera i tlen jest w kuchni (tak mi się przynajmniej wydaje.... ) a może źle myślę, otwiera się i tlen wywiewa ??????????? nic nie rozumiem....

henzo
25-03-2004, 21:48
Czy to prawidłowe, że w oknach PCV po dużych opadach deszczu występuje woda pomiędzy ramą skrzydła a ościeżnicą, Okna tydzień temu montowane.

jareko
25-03-2004, 22:04
Pchełku (inni fachowcy też ....
hmmm.... proponowalbym nastepujace rozwiazanie -.....
Chyba się nie zrozumieliśmy. To co opisałem to węgarek murowany a kantówka w obrębie ocieplenia służy do mocowania okna zamiast kotew (takie długie nie zapewnią odpowiedniej stabilności).
widzisz .... to nie jest do konca tak. Kotwy maja za zadanie tak naprawde trzymac okno w pozycji pionowej (a to gwarantuja kotwy i tylko wtedy gdy sa odpowiednio usytuowane)Stabilizuje okno parapet lub przy jego braku dokladne i stabilne podparcie okna np na klinach z tworzywa. To mocowanie jakie opisujesz kojarzy mi sie raczej z dawna technika mocowania okien drewnianych - gwozdz do klocka lub deski drewnianej - teraz lekko zmodyfikowano zasady montazu by zagwarantowac swobodna prace okna - zarowno PVC jak i drewnianego (tez pracuje choc nie az tak jak PVC) Chyba ze chcesz mocowac okno tak jak na dyble wkretami do drewna wtedy faktycznie konieczna jest deska w warstwie ocieplenia
Sadze ze jutro Pchelek potwierdzi me slowa

jareko
25-03-2004, 22:12
Czy to prawidłowe, że w oknach PCV po dużych opadach deszczu występuje woda pomiędzy ramą skrzydła a ościeżnicą, Okna tydzień temu montowane.
rozumiem ze chodzi ci o zbieranie sie wody w "rynience" na dolnej czesci profilu. Przyczyn moze byc kilka:
- okno bylo rozszczelnione lub uchylone
- zle zamontowana uszczelka w oscieznicy

wg
26-03-2004, 07:39
Pchełku (inni fachowcy też ....
hmmm.... proponowalbym nastepujace rozwiazanie -.....
Chyba się nie zrozumieliśmy. To co opisałem to węgarek murowany a kantówka w obrębie ocieplenia służy do mocowania okna zamiast kotew (takie długie nie zapewnią odpowiedniej stabilności).
widzisz .... to nie jest do konca tak. Kotwy maja za zadanie tak naprawde trzymac okno w pozycji pionowej (a to gwarantuja kotwy i tylko wtedy gdy sa odpowiednio usytuowane)Stabilizuje okno parapet lub przy jego braku dokladne i stabilne podparcie okna np na klinach z tworzywa. To mocowanie jakie opisujesz kojarzy mi sie raczej z dawna technika mocowania okien drewnianych - gwozdz do klocka lub deski drewnianej - teraz lekko zmodyfikowano zasady montazu by zagwarantowac swobodna prace okna - zarowno PVC jak i drewnianego (tez pracuje choc nie az tak jak PVC) Chyba ze chcesz mocowac okno tak jak na dyble wkretami do drewna wtedy faktycznie konieczna jest deska w warstwie ocieplenia
Sadze ze jutro Pchelek potwierdzi me slowa
OK, masz rację, tylko na czym postawisz to okno jeśli warstwa ocieplenia ma 17 cm, okno 7, a ma być ono dociśnięte do ściany elewacyjnej? Na czym mają być te kliny?

mariof
26-03-2004, 10:13
jareko


tez pozytywne opinie slyszalem od zaprzyjaznionych montazystow


czy te opinie to o Stolarze ??

jareko
26-03-2004, 13:17
- [...] os okna musi byc w osi ocieplenia
- mocujesz kotwy i pianujesz
Dzieki Jareko za odpowiedz ale poprosze o wersje dla zdolnych inaczej :) ...

Wybacz - odpowiem jak sadze dopiero w poniedzialek - dzis mam nawal roboty

pchelek
26-03-2004, 13:18
od końca
mariof - nawiewnik wprowadza powietrze z zewnątrz. A czujnik wilgotności jest wewnątrz. Jak powietrze wewnętrzne jest wilgotne to nawiewnik jest otwarty i wpuszcza powietrze, a wilgotne uchodzi wentylacją grawitacyjną. Jest wymiana. Ale jak powietrze w kuchni jest suche to nawiewnik jest zamknięty. Brak jest wymiany - tym razem suchego powietrza - ale i brak jest tlenu do spalania gazu. Stolar to porządna firma .Aprobaty swojej nie mają - ale to nie dowód, że ich okna są do d..y. Wprost przeciwnie.
OKNO MUSI stać na klockach, listwach progowych - nie może wisieć ani na dyblach ani na kotwach. Dyble, kotwy trzymają okno w pozycji pionowej. Jak jest ściana szczelinowa to okno powinno być podparte na "mostkach" z klocków.
henzo :roll: WODA się może zbierać w progu ale powinna od razu odpływać - sprawdź może otwory odwadniające są zatkane lub jest brak spływu do otworów. PVC jest "tłuste" i woda gromadzi się w posktaci kropel i łatwo spływa.
RB :roll: FORIS nie ma aprobaty na kolor [tak na marginesie]. Systemy są porównywalne ze wskazaniem na SCHUCO 8) i GEALAN 8) 8) 8)
RyMario :D - producentem jest CDM Majewski [EKO to diler]
Qura :P - musisz mieć zgodę [chyba tak] Ale po prostu zadzwoń do Spółdzielni
ozzie Taki ogr[/list]d to standardowe rozwiązanie - szyby jak szyby - jedne z lepszych. Ja bym ich uwzględniał. Ogrody zimowe robi niewiele firm.
Pozdrawiam wszystkich

jareko
26-03-2004, 13:28
[quote=jareko][quote=wg]Pchełku (inni fachowcy też ....
hmmm.... proponowalbym nastepujace rozwiazanie -.....
Chyba się nie zrozumieliśmy. To co opisałem to węgarek
widzisz - sposobow jest wiele jak wielu jest montazystow ;)To co napisal Pchelek - okno nie MOŻE !!!! wisiec ani na kotwach ani na dyblach - o czym nie raz tu wspominalem
Chyba po zamontowaniu okna bedziesz mial parapety wewnetrzne - jesli tak to parapet podsuwasz pod okno do listwy podparapetowej i on pelni role podparcia a jak sobie radzic do czasu zamontowania parapetow? wstarczy w poprzek sciany polozyc kawalki desek by pozniej - TUZ PRZED montowaniem parapetu je wyjac by zamontowac parapet - ten krotki czas okno piana utrzyma w pozycji - spoko - nie osunie sie - ale jesli jest bardzo cioezkie - np. duze skrzydlo i szyba P-4 warto na czas montazu parapetow gdy deske wyjmujesz zdjac skrzydlo - niby nic stac sie nie powinno ale.......
a co do wegarka - powinna byc szczel;na dylatacyjna miedzy plaszczyzna okna a wegarkiem - czy wypelniona piana czy tasma rozprezna - to zalezy od ciebie - tasma niby lepsza ale rozwiazanie drogie - taki sam efekt uzyskasz sama piana i taniej a szczelina wystarczy jak bedzie miala cirka 5 mm

jareko
26-03-2004, 13:29
Czy to prawidłowe, że w oknach PCV po dużych opadach .....
Wybacz nie dokonczylem wczoraj gdyz moja kobitka awanture mi zrobila ze zamiast z nia jestem z wami i kompa mi wylaczyla - ale widze ze Pchelek dodal to czego ja nie zdazylem

jareko
26-03-2004, 13:41
Pchelek - wlasnie - powiedziales cos cudownego - chwala ci za to :)
Zaobserwowalem jedno - do aprobat Waszych okna w wiekszosci wypadkow sa szczegolnie starannie wykonywane - z wszystkimi wymaganymi szykanami ;) zas pozniej to co otrzymuje klient ma sie nijak do okna oddanego ITB. Sa firmy nie majace aprobat a wykonujace okna tak solidnie ze mozna pozazdroscic - wiec uwazam ze skupienie powinno byc raczej na solidnym producencie niz na papierku - i chyba temu sluzy to forum :) wazne by sam profil jako taki mial pozytywna ocene zarowno Wasza jak i sanepidu czy kos tam.....

RB
26-03-2004, 13:45
Dziękuję Pchełku za odpowiedź - czy te buźki przy Schuco jedna i przy Gealanie trzy to jest wskazanie na Gealana?

Proszę jeszcze Jareko i Czmirka o wyrażenie swojego poglądu.

Pozdrowionka

wg
26-03-2004, 13:53
A czy nie jest tak, że jeśli ktoś nie ma aprobaty na okna np. kolorowe i sprzeda mi takowe to później mogę reklamować jak coś mi się nie spodoba (cokolwiek) i muszą zabrać i zwrócić pieniążki?
Z tego punktu widzenia lepiej kupować bez aprobaty :D
Pytam teoretycznie, bo okna już mam.

apatka
26-03-2004, 14:00
Czy to prawidłowe, że w oknach PCV po dużych opadach .....
Wybacz nie dokonczylem wczoraj gdyz moja kobitka awanture mi zrobila ze zamiast z nia jestem z wami i kompa mi wylaczyla - ale widze ze Pchelek dodal to czego ja nie zdazylem
w kwesti wyjaśnienia to jego "kobitka" nie jest heterą i nie wyłączyła mu kompa!!! :evil: A dlaczego ubarwia tego nie wiem. Pozdrawiam uczestników forum i obiecuję od teraz prywatne sprawy załatwiać w domu.

jareko
26-03-2004, 14:01
A czy nie jest tak, że jeśli ktoś nie ma aprobaty .....
Cwaniaczek ;) :) widzisz ale jak ma aprobate na profil to nie masz wyjscia - muszi placic :)
ale jedno podpowiem ;) - kazdy system ma ograniczenia gabarytow - i tutaj jest pole do popisu dla "zalatwiania" nieuczciwych producentow lub dealerow - wtedy mozesz nie placic ale czy skorka warta wyprawki?
na swierzo - wlasnie wrocilem od klienta - w Panoramie zrobiony balkon dwusjrzydlowy (R+RU) 1800/2400 po roku prawie rozpadl sie - klient zaplacil choc nie musial bo przekroczone granice zdrowego rozsadku zostaly

jareko
26-03-2004, 14:10
Dziękuję Pchełku za odpowiedź - czy te buźki przy Schuco jedna i przy Gealanie trzy....
Nie wiem jak Pchelek ale ja sklanialbym sie raczej w strone Gealana..... mam z nim stycznosc od dluzszego czasu i spodobal mi sie baardziej niz Schuco ktore juz dawnego Schuco nie przypomina - niestety


Apatkahetero jedna - co ty tu robisz zamiast...... ;)

apatka
26-03-2004, 14:44
Dziękuję Pchełku za odpowiedź - czy te buźki przy Schuco jedna i przy Gealanie trzy....
Nie wiem jak Pchelek ale ja sklanialbym sie raczej w strone Gealana..... mam z nim stycznosc od dluzszego czasu i spodobal mi sie baardziej niz Schuco ktore juz dawnego Schuco nie przypomina - niestety


Apatkahetero jedna - co ty tu robisz zamiast...... ;)
jareko zamiast czego twoim skromnym zdaniem?
A patrze sobie jak sie nudzisz w pracy :lol: ... a podobno jesteś zawalony robotą...
zaraz jade do szkoły wyjedź po mnie ok?

czmirek
26-03-2004, 16:10
jareko
Skąd: Warszawa
CZMIREK - nie zawsze to co WIELKIE musi byc DOBRE tez pozytywne opinie slyszalem od zaprzyjaznionych montazystow

można jaśniej czy te pozytywne opinie to na temat STOLARA Ż ????
potwierdzam pisalem o firmie STOLAR z Żórawiny k/ Wrocławia, dostaniesz to co zamawiasz bez zadnych przekretowi obsuwow

czmirek
26-03-2004, 16:21
Dziękuję Pchełku za odpowiedź - czy te buźki przy Schuco jedna i przy Gealanie trzy to jest wskazanie na Gealana?

Proszę jeszcze Jareko i Czmirka o wyrażenie swojego poglądu.

Pozdrowionka
jako pytany odpowiadam jesli nie wiesz jaki profil, a obstawiasz schuco i gorana wyboru dokonaj rzucajac moneta obydwa sa dobre.
moge polecic dobrego producenta na schuco z mojego regionu.
i nie rozumie co ma oznaczac ze schuco to nie te co dawniej, jareko czy powstala nowa fabryka profli ktore sa gorsze od tych z magdeburga???
jak juz pisalo wielu na forum dobry profil + dobra firma + dobry montaz = zadowolenie klienta i oby to rowniez Ciebie spotkalo.
a tak na marginesie schuco ma juz profil 8-komorowe :roll:

RB
26-03-2004, 16:27
Jareko i Czmirek dziekuję Wam za zajęcie stanowiska.

Sprawdzę jeszcze serwisowanie Schuco(60 km) bo Gealana mam na miejscu.

Pozdrowionka

JMaciek
26-03-2004, 17:11
Dzieki Jareko za odpowiedz ale poprosze o wersje dla zdolnych inaczej :) ...

Wybacz - odpowiem jak sadze dopiero w poniedzialek - dzis mam nawal roboty
Wybaczam :D i czekam na poniedziałek.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Maciek Jot

jareko
26-03-2004, 17:52
Sprawdzę jeszcze serwisowanie Schuco(60 km) bo Gealana mam na miejscu.....
Hmmm.... jesli producetna masz na miejscu a oferta cena zbytnio sie nie rozni - sadze ze lepiej od miejscowego wziac - wiesz .... niby w dobrym oknie nic sie nie ma prawa stac ale...... to zawsze 60 km - jakby pod gorke ;)

mariof
26-03-2004, 19:13
pchelek

... nawiewnik wprowadza powietrze z zewnątrz. A czujnik wilgotności jest wewnątrz. Jak powietrze wewnętrzne jest wilgotne to nawiewnik jest otwarty i wpuszcza powietrze, a wilgotne uchodzi wentylacją grawitacyjną. Jest wymiana. Ale jak powietrze w kuchni jest suche to nawiewnik jest zamknięty. Brak jest wymiany - tym razem suchego powietrza - ale i brak jest tlenu do spalania gazu.

A jak nie mam nawiewnika to tez moge nie miec tlenu do spalania z powodu szczelnych okien, wiec po co aereco jakies tam dopuszczenia do stosowania w kuchni ????????
dzieki pchelku za opinie o stolarze

mariof
26-03-2004, 19:15
jareko

wiesz coś tam o tym Stolarze? nie moge znaleźć lub doczekać się odpowiedzi :) ach te hetery ... :)

bynek2591
26-03-2004, 20:47
Czy ktos mi moze odpowiedziec czy stwierdzenie jedenj z firm ze okna antywlamaniowe nie moga posiadac okuc z mikrouchylaczami ani miejscowo uszcelek plaskich do wietrzenia.

Czy to prawda ze okna przesuwne nie moga byc w wersji antywlamaniowej

Pozdrawiam
Bynek

mariof
26-03-2004, 21:26
okucia w wykonaniu WK2 nie mają mikrowentylacji chociaż 99% handlowców okien twierdzi ze oczywiście wszystko może być (taki bajer zeby klienta zlapac, my mamy a inni nie :) ) a co do przesówki to za bardzo nikt nie potrafi powiedzieć jak to wyglada pewnie nie robili zadnych badań nie chca nawet powiedziec ze jest to WK1

bynek2591
27-03-2004, 00:05
Czy ktos moze mi podac namiary gdzie w okolicach Warszawy ktos produkuje okna przy zastosowania profilu SALAMANDER czy SCHUCCO /tu znalazłem firmę PLASTOMA/.

Czy ktos mial doczynienia z takimi firmami jak PLASTOMA, OKNOPLAST, MARK-BUD, KONAL /Interesuja mnie firmy w okolicach Warszawy. produkujace okna z zastosowaniem profili VEKA /PERFECTLINE/, SCHUCCO CORONA CT70 CZY SALAMENDER/.

Pozdrawiam

Bynek

JacekS
27-03-2004, 06:30
Sprawdzę jeszcze serwisowanie Schuco(60 km) bo Gealana mam na miejscu.....
Hmmm.... jesli producetna masz na miejscu a oferta cena zbytnio sie nie rozni - sadze ze lepiej od miejscowego wziac - wiesz .... niby w dobrym oknie nic sie nie ma prawa stac ale...... to zawsze 60 km - jakby pod gorke ;)

Jareko nie jest to wielka odległość ludzie czasami tyle codziennie dojeżdżają do pracy, czasami na miejscu serwis może być bee wszystko zależy od producenta jeżeli producent wywiązuje się i serwis jest jego oczkiem w głowie to nie widzę problemu przy dzisiejszej konkurencji w branży okiennej to nic
Okna robią tylko ludzie

jareko
27-03-2004, 10:25
jareko

wiesz coś tam o tym Stolarze? nie moge znaleźć lub doczekać się odpowiedzi :) ach te hetery ... :)
No coz ale coz warte by bylo zycie bez nich hehehehe
a co do Stolara - wybacz - nie moge wyrazic swojej opinii - nie mialem przyjemnosci miec z nimi doczynienia

jareko
27-03-2004, 10:32
Czy ktos mi moze odpowiedziec czy stwierdzenie jedenj z firm ze okna antywlamaniowe nie moga posiadac okuc z mikrouchylaczami ani miejscowo uszcelek plaskich do wietrzenia.

Czy to prawda ze okna przesuwne nie moga byc w wersji antywlamaniowej

Pozdrawiam
Bynek
Powiem tak - mozna zainstalowac rozszczelnienie przy okuciach antywlamaniowych - jest to tylko kwetsia zastosowania odpowiednich elelmentow okuc (wystarczy inny naroznik) ALE !!! tego sie nie czyni gdyz wtedy okno nie spelnia tej funkcji do ktorej zostalo stworzone - i z tego powodu rozsadni producenci nie daja rozszczelnien przy tych okuciach
wyciecie uszczelek lub zastosowanie uszczelek perforowanych nie ma zwiazku z funkcja okuc - w antywlamie mozna je stosowac - spoko
Okna przesuwne z racji swojej konstrukcji jakby z zalozenia sa bardziej odporne na wlamanie ale z tego co wiem je takze mozna wyposazyc w okucia z grzybkiem i zaczepy stalowe powodujac ze mamy wersje antywlamaniowa - ktos wprowadzil cie w blad jak sadze
ale znow powraca sprawa samej funkcji natywlamaniowe w oknach - to yulko srodek do opoznienia wejscia intruza do domu - nie zabezpieczy w pelni przed jego wizyta

jareko
27-03-2004, 10:36
Sprawdzę jeszcze serwisowanie Schuco(60 km) bo Gealana mam na miejscu.....
Hmmm.... jesli producetna masz .....

Jareko nie jest to wielka odległość ludzie czasami tyle codziennie dojeżdżają
Masz racje - wszystko zalezy od producenta - ale podzielilem sie tylko swoimi obserwacjami - firma o ktora kilka razy bylem tu pytany do klienta miala raptem 45 km a przez pol roku dotrzec nie mogla - sam wymienilem okucia - w koncu liczy sie klient :)
W wiekszosci wypadkow jest tak jak napisalem - a 60km to rzut beretem ;) a dla wielu odleglosc jakby na ksiezyc;)

jareko
27-03-2004, 10:43
Proszę jeszcze Jareko i Czmirka o wyrażenie swojego poglądu....
a tak na marginesie schuco ma juz profil 8-komorowe :roll:
juz maja 8? slyszalem ze opamietali sie i na 7 komorówce poprzestali

czmirek
27-03-2004, 11:57
maj, maja,ale jest to produkt na rynki zachodnie nie sadze zeby jakikolwiek klient byl tym zainteresowany u nas w kraju, a sprowadzac jedna palete profili pod jednostkowe zamowienie na pewno nie oplaci sie.

jareko
27-03-2004, 12:19
maj, maja,ale jest to produkt na rynki zachodnie nie sadze zeby jakikolwiek klient byl tym zainteresowany u nas w kraju, a sprowadzac jedna palete profili pod jednostkowe zamowienie na pewno nie oplaci sie.
wiesz - zastanawiam sie w sumie po co wymysla sie takie profile - i tak statyke maja jak 3-komorowki a wsp.k? Czy warta jest zachodu roznica na powierzchni okna rzedu 0,1 - 0,2 w wspolczynniku k? chyba raczej to chwyt marketingowy ze cos takiego jest niz prawdziwa potrzeba - ale moge sie mylic - ciekawe co na to Pchelek

jareko
27-03-2004, 15:57
Wlasnie dostalem mila wiadomosc :( od 1 kwietnia u wszystkich firm z ktorymi wspolpracuje ulega zmiana cen - szyba z dniem 1 kwietnia drozeje o cirka 15-20%
Zaczyna sie - bo jakis idiota wymyslil zarżnac i tak ledwo zipiace budownictwo VAT-em
Czas chyba pietruszke i ziemniaki siac ;)

mariof
27-03-2004, 21:45
pozabijałbym tych od tego vat-u, przez nich caly kosztorys mi się rozjechal, no i jakie waryjactwo z tym kupowaniem, w bloku musze przetrzymaywac materiały budowlane, ...ludzie co za kraina !!!! jak tu ma jakiś inewstor trafić jak oni co chwile przewracaja cala gospodarke do gory nogami.... no i produkcja samochodow poszla na slowacje...... a mialo być Millej i Leppiej zlodzieje i kretacze, wszystkich w rakiete i niech marsa badają... :) to se popisalem... kurde przeciez to forum o budowaniu a nie polityce sorry :)

jareko
28-03-2004, 13:20
pozabijałbym tych od tego vat-u, ....
Ulzylismy sobie obaj i jak sadze znajdzie sie tutaj wiecej takich co kałasza chcialoby kupic i ..... ;)
Ale moze faktycznie powrocic do tematu? milej niedzieli wszystkim zycze :)))))

henzo
28-03-2004, 14:57
Czy to prawidłowe, że w oknach PCV po dużych opadach deszczu występuje woda pomiędzy ramą skrzydła a ościeżnicą, Okna tydzień temu montowane.
rozumiem ze chodzi ci o zbieranie sie wody w "rynience" na dolnej czesci profilu. Przyczyn moze byc kilka:
- okno bylo rozszczelnione lub uchylone
- zle zamontowana uszczelka w oscieznicy
Dotyczy okien MS. Były zamknięte, są w trakcie montażu tj. po opiankowaniu. Kliny "siedzą" nadal, montażysta po interwencji u producenta okien obiecał usunąć kliny i uzupełnić piankowanie, ale mija
drugi tydzień i nic.
Myślę,że po ostatecznej regulacji zjawisko wody zniknie.
Pchełku,Jarenko czy okna PCV MS kolor jedostronny zamontowano na kotwy plus piaska, bez listwy progowej zarówno okna jak i drzwi balkonowe. Powinna być ta listwa czy nie?

Qura
28-03-2004, 15:41
Mam okno wychodzące na balkon, dokładnie to dwa połączone okna 865 x 1435 i 1465 x 1435. Planujuę wstawić tam fixy (szklenie w ramie) w kolorze i z tym nie ma problemu.
:) Czy mógłbym jednak zamiast dwóch okien wstawić jedno ok. 2370 x 1435 (oczywiście fix)?
:) Czy można to zrobić na profilu Veki PerfectLine, ewentualnie innym.
:) Czy tak szerokie okno nie będzie podatne na uszkodzenia (ciemny kolor okna i strona południowo wschodnia)?
:) Czy ekipa montarzowa sobie poradzi? Na co zwrócić uwagę podczas montarzu?
:) I czy z profilu Veki PerfectLine można wstawić drzwi balkonowe 865 x 2295 bez poziomej poprzeczki?
Bardzo proszę o wasze opinie i z góry dziękuję. :lol:

echo
28-03-2004, 15:58
W poprzednim domu mieliśmy drewniane okna Stolbud-Grybów i spisywały się całkiem dobrze (zważywszy na niską cenę). Do nowego domu zamówiliśmy jednak Urzędowskiego Softline, mahoń-meranti, gdyż wyglądają cudnie i jakość podobno jest dobra. Cena też nie przeraża :lol:

JacekS
28-03-2004, 18:29
Oura drzwi balkonowe bez poprzeczki do wys 2300 wstawiałem do bloku okno dwu kwaterowe o szer 2700 jest to kwestja montażu i odpowiedniego podparcia w profili 3 komorowyn okno jednoskrzydłowe największy wymiar do 1400 natomiast na pięciokomorówce do 1500

jareko
28-03-2004, 18:56
Wiec po koleii:
Henzo - widzisz listwa ta systemowo nie jest konieczna - ale ulatwia sam montaz jak i pozniejsze wstawienie zarowno parapetow wewnetzrnych jak i wewnetrznych a z uwagi na to ze jest to dodatkowy koszt - czesto jej firmy nie daja - wiesz 2 -3 zlote w kieszeni zostaja :(
QURA - po koleii - dwa fixy o tych wymiarach - spoko - nie ma klopotu zas jeden duzy fix - takze nie ma sprawy - kwetsia tylko szyby - musi byc jedna szyba albo 6mm albo bezpieczna - powierzchnia powyzej 3 mkw - zwykly pakiet moze sam peknac - idealem 2 razy 6mm lub obustronna bezpieczna - ale musisz liczyc sie z tym ze stracisz odrobine na wspolczynniku k - zamiast 1,1 bedziesz mial 1,3 chyba ze na szerszej ramce ale wtedy listwy przyszybowe beda w tym oknie inne co bedzie widoczne i zbiegiem czasu moze wkurzac
o rany!!! na co zwrocic uwage podczas montazu? poczytaj wszystko co wczesniej na ten temat napisane
jesli chodzi o poprzeczke w balkonie - tu spieraja sie rozne spojrzenia na te kwastie - nawet jesli dany system dopuszcza przy tej wysokosci balkonu brak poprzeczki proponowalbym jednak by byla - dlaczego? po pierwsze dodatkowo stabilizuje skrzydlo ktore bedac waskim i wysokim podatne jest na wykrzywienia w trakcie otwierania/zamykania - a po drugie - jak ktos oprze sie o balkon pod wplywm np. C2H5(OH) (chyba ogolnie znany wzor chemiczny ;)) nie wybije ci szyby - biodrem uderzy w poprzeczke ;)
ECHO - od dawna chwale tu Urzedowskiego - mimo ze jedo dealerem nie jestem ale okna wciaz robi sliczne i dobre - jesli ich cena nie zwalila cie z nog- znaczy sie opamietal sie w jej windowaniu.
Choc uwazam ze w mahoniu dla mnie wiciaz najlepszym producentem jest WELET a Urzedowski nie do pobicia w sosnie.
JACEKS - hmmm..... nie wiem ale wiekszosc znanych mi profili nie odroznia w statyce czy mamy doczynienia z 3 czy 4 czy 5 komorowka poza tym wszystko zalezy od systemu - np. w Panoramie nigdy bym sie nawet 1200 nie odwazyl ;)a co dopiero na 1400. Ale 1500 w Schuco, Salamandrze, Thysen, Rehau czy w innych - spoko ale np. system KBE na 1500 zezwala w jednym skrzydle i po dzis dzien przekllinam ze z braku kasy w 1991 mam dwa okna zamiast dwu - jednoskrzydlowe - ciagle mam z nimi klopoty choc wad produkcyjnych nie ma - po prostu zgrzewy sie jednak odksztalcaja - juz raz musialem wyprzec je ponownie na szybie (fakt - dopiero po 10 latach) gdyz zbraklo juz regulacji na okuciach. Wiec sadze ze jakies 10% marginesu rozsadku i bezpieczenstwa warto zachowac przy bialych oczywiscie - przy kolorowych nawet wiecej

Jak znam zycie Pchelek jutro cos nie cos jeszcze od siebie dorzuci

Versus
28-03-2004, 22:57
witam

Prosze uprzejmie o namiary sprawdzonych producentów, dealerów i wykonawców okien drewnianych w okolicach Ostrołęki.

ukłony i pozdrowienia :)

Qura
28-03-2004, 23:26
Dzięki jareko za odpowiedź. :D



QURA - jeden duzy fix - takze nie ma sprawy - kwetsia tylko szyby - musi byc jedna szyba albo 6mm albo bezpieczna - powierzchnia powyzej 3 mkw - zwykly pakiet moze sam peknac - idealem 2 razy 6mm lub obustronna bezpieczna - ale musisz liczyc sie z tym ze stracisz odrobine na wspolczynniku k - zamiast 1,1 bedziesz mial 1,3 chyba ze na szerszej ramce ale wtedy listwy przyszybowe beda w tym oknie inne co bedzie widoczne i zbiegiem czasu moze wkurzac

Czy nie ma problemu z zamówieniem takich szyb (6mm); czy szyba bezpieczna to P2, rozumiem że jest to szyba 2x4mm x 2 szyby czyli zespół szyb szerszy o 8 mm (przy zachowanym rozstawie 16mm)? Myślę, że w profilu 5 komorowym da się to zmieścić. Ewentualnie te 2x6mm; czy jest to jedna szyba czy jakaś klejona?.

Może ktoś napisze jakąś rekomendacje firmie Vidok.

echo
29-03-2004, 08:25
jareko - cieszę się, że podzielasz moją opinię nt Urzędowskiego. Mam nadzieję, że mahoń również będzie OK. Jeśli chodzi o cenę to jest trochę wyższa od np Grybowa, ale przycisnąłem sprzedawcę i dał mi dobry rabat (no i gwarantuje przechowanie okien)

29-03-2004, 08:37
Które okna wybrać: z profili REHAU - producent - "Kobud" z Radomska czy z profili GEALAN - producent - "Lechelt" z Bełchatowa?

pchelek
29-03-2004, 10:51
Ufffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
Ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Ale się narobiło - i to z takiego durnego tematu
Otworzyłem kompijuter a tu się wysypało - worek listów.
A ja jadę na urlop - do Norymbergii na wystawę okienną. Może coś ciekawego zobaczę - opiszę Wam.
Teraz krótko
Jareko - bez poradnika to marnie będzie - żona cię opuści, w pracy się zanidbasz - tylko odpowiedzi i odpowiedzi. Dobrze że ja nie mam internetu w domu.
Odpowiedzi
RB - każda buźka to potwierdzenie dobrej roboty i dobrego wyrobu.
Do kuchni stosuje się nawiewniki z otwieraniem ręcznym - na sznurek.
Do Qura - jest to jedna szyba klejona lub jedna szyba grubości 6 mm - chodzi o to, że przy dużych przeszkleniach z uwagi na obecność argonu szyby potrafią się schodzić [argon ma dużą prężność i jak jest zimno to się mocno kurczy - zachodzi tu zasada fizyki [PxV dzielone przez T = constans].
Na koniec - Takie nawiewniki do kuchni ma VENTAIR.
SCHUCO jest 8-komorowy i dwie ścianki ma z aluminiowych blach - jako usztywnienie1111111111
JAREKO - zabierasz mi robotę [ i dobrze].[/list][/list]

pchelek
29-03-2004, 11:19
Z ooooooooooooostatniej chwili.
Na poczcie znalazłem wypowiedź jednego z Forumowiczów dlaczego mówię beeeee o oknach OKNOPLAST Kraków.
A więc takiej mojej wypowiedzi nie było. jest gdzieś na Forum moja krytyczna uwaga o tej firmie. Po prostu w jednej z ekspertyz okna tej firmy były tak koncertowo sp.....ne w montażu, że aż strach. Po zamontowaniu nowych okien z szybami 1,1 zrobiło się w mieszkaniu o trzy stopnie zimniej. Okazało się że AUTORYZOWANA ekipa producenta zapomniała o piance. Wstyku dmuchał wiatr jak tajfun. Do uszczelnienia dali silikon na styku od wewnątrz i gips od zewnątrz. W środku nic. Przez takie spartaczone zamontowanie okna się pokrzywiły. Firma - producent - umyła ręce. Wobec partackiej roboty swojej AUTORYZOWANEJ ekipy.
Stąd negatywna wypowiedź. Ale tak poza tym jest to dobra firma - jedna z lepszych.
Tak więc drogi forumowiczu - montażysto i dystrybutorze - to nie wina firmy że pieprzy okna. To montażyści.
Jareko takich spartaczonych przez montaż okien to widział na kopy - nawet je wymieniał.[/list]

Qura
29-03-2004, 12:28
Dużo dobrego pisze się tu o profilach Gealan i firmie Goran nimi handlującej. Byłem u nich i obejrzałem sobie ich okna. Cóż, sam kształt profili to rzecz gustu, jednak okno to już produkt firmy i muszę powiedzeć, że mi się nie podobały. Zgrzewy były postrzępione i ich krawędzie "wystawały" na zewnątrz. Skoro takie okna mają w ekspozycji, to kto mi zagwarantuje, że do domu przyślą lepsze. Dodatkowo ten system wentylacji dorzucają tylko do najdroższych 5k okien, droższych od standardowych (chyba 4k) o jakieś 30%. Oglądałem też inne profile i najbardziej do gustu przypadłą mi 5k Veki z Vidoku (także cenowo). Pchelek co sądzisz o tej firmie?
jareko doceniam twój profesjonalizm i dobre chęci, ale co do twojeho punktu handlowego mam kilka uwag (na priva).

Czy firma Vidok jest dobra?
Co sądzicie o oknach firmy Witaż z Białegostoku (handluje nimi Gabra z Wegrowa), są tańsi od Vidoku o ok 20%.

damis
29-03-2004, 12:57
Mam dylemet kogo wybrać. Aktualne oferty:
OKNOPLAST Kraków - 27 tyś.
AP ŻORY - 20 tyś.
IZOTERM Pszczyna - 23,6 tyś.
Okna w kolorze brązowym, zabezpieczenia antywłamaniowe, szyba P-2, wszystkie okna standard. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

damis
29-03-2004, 12:58
Mam dylemet kogo wybrać. Aktualne oferty:
OKNOPLAST Kraków - 27 tyś.
AP ŻORY - 20 tyś.
IZOTERM Pszczyna - 23,6 tyś.
Okna w kolorze brązowym, zabezpieczenia antywłamaniowe, szyba P-2, wszystkie okna standard. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

damis
29-03-2004, 12:59
Mam dylemet kogo wybrać. Aktualne oferty:
OKNOPLAST Kraków - 27 tyś.
AP ŻORY - 20 tyś.
IZOTERM Pszczyna - 23,6 tyś.
Okna w kolorze brązowym, zabezpieczenia antywłamaniowe, szyba P-2, wszystkie okna standard. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

czmirek
29-03-2004, 13:42
Mam dylemet kogo wybrać. Aktualne oferty:
OKNOPLAST Kraków - 27 tyś.
AP ŻORY - 20 tyś.
IZOTERM Pszczyna - 23,6 tyś.
Okna w kolorze brązowym, zabezpieczenia antywłamaniowe, szyba P-2, wszystkie okna standard. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
widze ze masz trzy dylematy i nie wiem co o tym sadzic. napisz jeszcze za co oni chca takia kasiore roznica 7 klockow to sporo?????

jareko
29-03-2004, 14:11
.....
jareko doceniam twój profesjonalizm i dobre chęci, ale co do twojeho punktu handlowego mam kilka uwag (na priva)....
Dzieki za uwagi - na priv Ci odpisalem - ale hmmm..... no coz - nie jestem zwolennikiem wodotryskow w pawilonie handlowym i kobitki z duuuuzymi oczami - tylko rzetelnej informacji - moze nie przyciagnie to zbyt wielu klientow co w te oczy zapatrzenie beda ;) ale za co innego recze soba :) Wiesz ...facet w takim punkcie nie zawsze ze sciereczka bedzie zbieral kurz - ale opie..... dostal
I jeszcze jedno - mam inwestycje rzut beretem od punktu - stad wystawka rzeczy czasem tam potrzebnych - z racji braku miejsca......
ale jeszcze raz dziekuje za uwagi krytyczne :)

Innym - dzis niestety nie mam czasu - zaraz zmykan na pomiary kolejnego osiedla - jutro odpowiadac bede

Pchelek - poradniek juz w wiekszosci u mnie gotowy - kwestia teraz naszego wspolnego piwa i ostatecznego szlifu

AdieuAnd
29-03-2004, 14:24
polecam urzędowskiego. Sam montowałem i nie narzekam... Może nie tanie ale dobre... teraz mogę kulać z sąsiada chciał mieć tanio zamówił podrzedne PVC i wymienia już drugi raz skrzydła :lol:

jareko
29-03-2004, 20:42
PCHELEK - moze TY cos powiesz na tamat zamawiania okien u producentow daleko od miejsca montazu - ja posadzony o stronniczosc moge byc
ADIEUAND - no coz - moge podobnie powiedziec o swoim sasiedze - moje PVC maja 13 lat - On na czwarty rok po montazu drewnianych - zmienil na PVC
QURA - nie zawsze daje sie dobrze obrobic zgrzewy - zwlaszcza w pelni sezonu gdy czas goni producenta by sie wywiązac z terminow - zas w wiekszosci wypadkow okna wystawowe sa robione po kosztach - wtedy nikt sie nie przyklada.
Inaczej ma sie rzecz z trojkatami wystawowymi - w 90% to co widzisz ma sie nijak do tego co bedzie.
Stad wlasnie wymiana doswiaqdczen tu jest najcenniejsza - ale pood warunkiem ze ocenia sie producenta i ekipe montazowa nie tuz po montazu - nie kazda ekipa montazowa ma firmowe kubraczki i szczotke ze soba i zamiecie po robocie ;) - ale co najmniej po roku uzytkowania - wtedy 99% wad producenta wychodzi
Sadze ze te slowa Pchelek potwierdzi i podpisze sie pod nimi
Podobnie - bez zlosliwosci te slowa pod Twoim adresem (za uwage jestemn naprawde wdzieczny) - spoko - podobnie ma sie rzecz do punktow handlowych - nie zawsze piekne sciany i piekna ekspozycja oznacza ze towar jest idealny
A tak na marginesie - zgrzewy nigdy pieknie nie wygladaja - zwlaszcza na profilach zaokraglonych - tu na luku robi sie recznie

czmirek
29-03-2004, 21:03
jareko co do zgrzewow i ich oczyszczenia nie moge sie zgodzic, mialem i mam do czynienia z wieloma wykonawcami okien powiem z doswiadczenia ze czasami po zgrzewie (oczyszczarce ) mozna ocenic jaki jest par maszynowy producenta i nie ma znaczenia czy jest to "wystawka"
czy okna dla klienta maszyna nie moze zrobic tego inaczej dla biura inaczej dla klienta. co do serwisu to uwazam ze jesli firma dba o klienta to odleglosc nie ma znaczenia, a wiadomo ze tylko ten nie robi bledow ktory nic nie robi. maja do wyboru dostawcow z okolicy wroclawia a innych dalej polozonych firm lepiej wspolpracuje mi sie z firmami z poza regionu. ci co sa na miejscu uwazaja ze zawsze zdaza i bardzo czesto odwlekaja usuniecie reklamacji.

damis
29-03-2004, 21:29
DO czmirka:
Sam się zastanawiam, cena z OKNOPLASTU to 24 tyś. (nie 27 tyś.)następujące okna są w zamówieniu
1135x535 - 2 szt.
565x1435 - 1 szt.
865x1435 - 4 szt.
1220x1435 - 2 szt.
1465x1435 - 7 szt.
1765x2200 - 1 szt.
Oknoplast kraków - model AVANS, okucia DIN PL (tak opisali), kolor brązowy, szyby 4/16/4 Top Glas U=1,1, klamki z kluczem
AP Żory - model optima 5 komorowy, okucia klasy B, szyba P2
IZOTERM Pszczyna - model BRILLANT DESIGN 5 komorowy (system REHAU), szyby U=1,1 P2, okucia firmy Maco, klamki z kluczem

jareko
29-03-2004, 22:12
jareko co do zgrzewow i ich oczyszczenia
Widzisz moje uwagi sa natury ogolnej - wyeliminowalem tych ktorzy nawet o wystawke nie zadbali i wygladala jak psu z gardla wyjeta - a park maszynowy sam ogladam gdyz w przeciwienstwie do klienta mam mozliwosc zaklad sobie dokladnie obejrzec. Byl kiedys u mnie przedstawiciel firmy z okolic Bydgoszczy - chwalil sie ze ho ho ho i co? - pojechalem i co zobaczylem? szklenie okien na podlodze - bez stolu - toz to chore ale wiem ze wiecej takich firm jest . "Zaklad" produkcyjny mozna otworzyc majac juz raptem 100tys w kieszeni.
Co do wspolpracy - ja mam niestety inne doswiadczenia - nie tak pozytywne - widocznie warszawa wciaz postrzegana jest jak worek bez dna i wszystko tu mozna sprzedac. Stad wiele ofert firm z kraju szukajacych dealera tutaj. MOje obserwacje biora sie z obcowania z klientami ktorzy juz czesc okien wymienili a teraz chca kogos tutaj - na miejscu - gdyz obsluga byli zawiedzeni - wybacz - ale takie mam obserwacje jesli chodzi o warszawski rynek - bez obrazy oczywiscie dla kilku firm z calego kraju bardzo pieknie traktujacych tutejszych kientow. Sam nawet kilka tutaj polecilem gdyz naprawde dbaja o swoj wyrob jak i klienta. Nie przeszkadza im ze maja 100-200-czy nawet 400 km gdyz maja tutaj po prostu na stale swych przedstawicieli - przedstawicieli producenta oczywiscie a nie dealera ktoremu na glowe chca wszystko zrzucic. Nie bede nazw takich firm podawal bo to mija sie z celem - u siebie zapewne sa dobrzy (pozytywne czasem opinie o nich tu slysze)
Poza tym wspominalem tu juz o patriotyzmie lokalnym - ale to juz z innej beczki - dbam o swoj region po prostu i tyle - gdyz jak VATem nas dobija - moze sam rzesze bezrobotnych zasile? hehehe to zart (mam nadzieje ;))
Dobranoc

JMaciek
29-03-2004, 23:23
dzis jakos nie chce mi sie rysowac - wybacz prosze - jutro moze bede mial w robocie wiecej czasu - stworze rysunek ktory Ci wszystko (wybacz za sformuowanie) dla zdolnych inaczej wyjasni :D

Wybacz - odpowiem jak sadze dopiero w poniedzialek - dzis mam nawal roboty
Przypominam się nieśmiało :oops: z moją prośbą - jeśli nie tu to poproszę na priv.

Pozdrawiam,
Maciek

czmirek
30-03-2004, 08:29
DO czmirka:
Sam się zastanawiam, cena z OKNOPLASTU to 24 tyś. (nie 27 tyś.)następujące okna są w zamówieniu
1135x535 - 2 szt.
565x1435 - 1 szt.
865x1435 - 4 szt.
1220x1435 - 2 szt.
1465x1435 - 7 szt.
1765x2200 - 1 szt.
Oknoplast kraków - model AVANS, okucia DIN PL (tak opisali), kolor brązowy, szyby 4/16/4 Top Glas U=1,1, klamki z kluczem
AP Żory - model optima 5 komorowy, okucia klasy B, szyba P2
IZOTERM Pszczyna - model BRILLANT DESIGN 5 komorowy (system REHAU), szyby U=1,1 P2, okucia firmy Maco, klamki z kluczem
jesli ja mialbym dokonac wyboru to obstawiam REHAU profil u nas w kraju troche nie doceniany, moze firma REHAU powinna sie wiecej reklamowac ??? co do awansu mam mieszane uczucia ( co nie znaczy ze jest zly) jednak rehau to wieloletnia tradycja .

damis
30-03-2004, 11:56
Czmirek:
Dzięki za info, będę negocjował dalej cenę z IZOTERMEM.

30-03-2004, 12:42
Co możecie powiedzieć o firmie KOBUD z Radomska - producencie okien na profilach REHAU?

jareko
30-03-2004, 13:39
DO czmirka:
Sam się zastanawiam....
jesli ja mialbym dokonac wyboru to obstawiam REHAU profil u nas w kraju troche nie doceniany......
Podobnie jak czmirek - optowalbym za Rehau :)

jareko
30-03-2004, 13:41
dzis jakos nie chce mi sie rysowac - wybacz prosze - jutro moze bede mial w robocie wiecej czasu - stworze rysunek ktory Ci wszystko (wybacz za sformuowanie) dla zdolnych inaczej wyjasni :D

Wybacz - odpowiem jak sadze dopiero w poniedzialek - dzis mam nawal roboty
Przypominam się nieśmiało .....
Pamietam , pamietam i tylko jak znajde chwile zadoscuczynie nie tylko Twojej prosbie - nie jestes odosobniony - tylko ten czas znalesc musze - wybacz i badz cierpliwy - sorki ze tak wychodzi - zaraz znow zmykam na kolejna iwestycje - a tam bloto po kolana :(

Grzegorz63
30-03-2004, 14:42
Czas najwyższy zapytać pchelka, co sądzi o moim wyborze?

http://www.ap.com.pl/source/eleg.gif

*Producent AP Żory (http://www.ap.com.pl/pvc.htm),
*Profil Aluplast (http://www.aluplast.com.pl/) "Ideal 5000" o szerokości 70 mm, z uszczelnieniem środkowym, pięciokomorowy, kolor dwustronny "złoty dąb" (a jakże inaczej? :wink: ),
*Szyba klasy P4 Glaspol z "ciepłą ramką", odległość między szybami standardowa- 16 mm,
*Okucia Winkhaus kl. B,
*Klamki Secustic z kluczykiem,
*Ruchomy słupek przy oknach dwukwaterkowych i drzwiach tarasowych, ale klamka na każdym skrzydle (podobno nowość!),
O takie "pierdoły", jak szprosy międzyszybowe nie pytam... :wink:

jareko
30-03-2004, 14:46
..... ale klamka na każdym skrzydle (podobno nowość!),.....:wink:
Hmmm....taka nowosc mam w oknach od 13 lat wiec spoko ;)
Proponowalbym jednak przemyslec sprawe stalego slupka w oknach - sadze ze Pchelek potwierdzi jakie czesto sa klopoty z zachowaniem szczelnosci slupka ruchomego gdy skrzydlo blokowane jest tylko na kantrygle
Co do producenta - niestety wypowiedziec sie nie moge :( - zostaje jak zwykle
Pchelek skarbnica wiedzy :) naszej :)

Grzegorz63
30-03-2004, 14:57
jareko, dzięki.
pchelku, co z tym ruchomym słupkiem??? :o
Planuję go zastosować przy oknach dwuskrzydłowych, symetrycznie dzielonych o wysokości 150 cm i szerokości 180 cm (skrzydło 90 cm), oraz w jednym oknie o szerokości 240 cm (szerokość skrzydła 120 cm). No i w drzwiach tarasowych o szerokości 180 cm (wysokość około 230 cm).

jareko
30-03-2004, 16:03
jareko, dzięki.
pchelku, co z tym ruchomym słupkiem??? :o.....
W drzwiach tarasowych to oczywiste ze ruchomy musi byc zas co do okien - ja jestem przeciw - zas Pchelek? - poczekaj na jego opinie

Grzegorz63
30-03-2004, 16:23
jareko, dzięki.
pchelku, co z tym ruchomym słupkiem??? :o
Planuję go zastosować przy oknach dwuskrzydłowych, symetrycznie dzielonych o wysokości 150 cm i szerokości 180 cm (skrzydło 90 cm), oraz w jednym oknie o szerokości 240 cm (szerokość skrzydła 120 cm). No i w drzwiach tarasowych o szerokości 180 cm (wysokość około 230 cm).
W oknie o wysokości 150 cm i szerokości 240 cm ruchomego słupka nie da się zastosować (względy technologiczne...) :( . Tak twierdzi konsultant techniczny...

jareko
30-03-2004, 16:36
W oknie o wysokości 150 cm i szerokości 240 cm ruchomego słupka nie da się zastosować (względy technologiczne...) :( . Tak twierdzi konsultant techniczny...
i sadzac po Twojej minie jestes zawiedziony - ale ma racje - plus dla niego :) choc znam firmy ktore nie robilyby z tego problemu - ale zostawmy je w spokoju - poczekaj jeszcze na wypowiedz Pchelka bo jak widze dzis chyba wzial sobie dzien wolny od nas ;)

jareko
30-03-2004, 17:14
Wszystkich ktorzy prosili mnie o rade - prosze na priv podac numer faksu - niestety ta droga chyba nie dam rady - Corel mi wysiadl :((((( i rysunkow zrobic nie moge - sorki - a zanim go ponownie zainstaluje troche czasu uplynie - chyba jakiegos wiruska netem dostalem :(((((

Qura
30-03-2004, 20:15
Czy może zna ktoś firmę Gabra w Węgrowa k.Siedlec, oraz może coś powiedzieć o sprzedawanych przez nią oknach firmy Witraż z Białegostoku (na Vece)?

jareko
30-03-2004, 21:16
Czy może zna ktoś firmę ,,,,
niestety nie pomoge - nadzieja w Pchelku lub innych forumowiczach

Anam
30-03-2004, 22:41
Witajcie znawcy tematu, a co powiecie na Elitę lub Perfectline Jezierskiego? Bedę wdzięczna za wszelkie opinie.

Penejos
30-03-2004, 22:55
Witam wszystkich znawców okien. Za dwa miesiące zamykam stan surowy, ale jeszcze sie nie zdecydowalem na okna. Mam dobrą oferte z firmy Tras z Tychów. Czy ktoś moze wyrazić oponie o ich oknach ? Oferta dotyczy okien sosnowych z mikrowczepami. Dzięki za każdą opinię ! :wink:

czmirek
31-03-2004, 08:44
Witam wszystkich znawców okien. Za dwa miesiące zamykam stan surowy, ale jeszcze sie nie zdecydowalem na okna. Mam dobrą oferte z firmy Tras z Tychów. Czy ktoś moze wyrazić oponie o ich oknach ? Oferta dotyczy okien sosnowych z mikrowczepami. Dzięki za każdą opinię ! :wink:
wszystko tylko nie klejonka z mikrowczepami, widac mikrowczepy spod farby jest to zgodne z normami ( mikrowczepy) ale z estetyka niewiele ma to wspolnego.

Penejos
31-03-2004, 09:46
wszystko tylko nie klejonka z mikrowczepami, widac mikrowczepy spod farby jest to zgodne z normami ( mikrowczepy) ale z estetyka niewiele ma to wspolnego.

Dzięki Czmirek, zgodze sie z twoją opinią. Jeśli by jednak zamówić brązowe, to mikrowczepy nie będą widoczne prawda ? Jaka jest alternatywa ? Mahoń ? Są sporo droższe. A co sądzisz w ogóle o firmie Tras ? Słyszałem, że jest dobra ...

jareko
31-03-2004, 10:02
wszystko tylko nie klejonka z mikrowczepami, widac mikrowczepy spod farby .....

Dzięki Czmirek, zgodze sie z twoją opinią. Jeśli by jednak zamówić brązowe, to mikrowczepy nie będą .....
Witaj - zmartwie cie - beda widoczne zawsze a po kilku latach kiedy drewno zacznie wysychac w sposob naturalny zacza byc widoczne jeszcze bardziej - szpachla pod lakierem popeka i beda odstawac na laczeniu - na dodatek jak zamowisz w pelni malowane a nie bejcowane na kolor - nie wiesz tak naprawde co dostajesz (i nie zalezy to od producetna) - nie zobaczysz czy mikrowczepy w kolejnych warstwach sa przesuniete wzgledem siebie odpowiednio, czy zarazone sinica, ile szpachli uzyto do wyrownania powierzchni itd. Zdaje sobie sprawe po tym co napisales ze kasa odgrywa znaczaca role w wyborze ale czy nie lepiej zastanowic sie i wydac niestety wiecej (np. na Urzedowskiego) i miec spokoj? W koncu portfel oprozniasz na lata a nie na rok czy dwa - oczywiscie to moje zdanie - ale sadze ze wiekszosc sie do niego przychyli
Co do firmy - z Tych nie znam :(

Penejos
31-03-2004, 10:39
Zdaje sobie sprawe po tym co napisales ze kasa odgrywa znaczaca role w wyborze ale czy nie lepiej zastanowic sie i wydac niestety wiecej (np. na Urzedowskiego) i miec spokoj? W koncu portfel oprozniasz na lata a nie na rok czy dwa - oczywiscie to moje zdanie - ale sadze ze wiekszosc sie do niego przychyli
Co do firmy - z Tych nie znam :(

Dzięki Jareko. Jakie okna oferuje Urzędowski ? Mam na mysli gatunek drewna. Z tej samej firmy Tras mam rowniez oferte na okna z sosny LAMEL lub mahoniu. Droższe o ok. 15 %. Proponujesz te ? Korzystając dalej z twojej wiedzy powiedz prosze, jaki typ szprosów wybrac. Mowiono mi o wiedenskim (naklejany). Nie mam go gdzie zobaczyc niestety. Masz jakis adres do Urzedowskich (www) ? Dzieki !

jareko
31-03-2004, 11:08
Zdaje sobie sprawe po tym co napisales ...

Dzięki Jareko. Jakie okna oferuje Urzędowski ? Mam na mysli gatunek drewna....... Mowiono mi o wiedenskim (naklejany).....
Po koleii - szprosy naklejane (trudna sprawa wbrew pozorom taki szpros do szyby na trwale przykleic - w wawie i okolicach widac jak trudna) - jesli trafisz na dobrego producenta to moze beda trwale - ale jednak polecalbym wewnatrzszybowe - masz jedna powierzchnie do mycia a nie kwadraciki - chyba ze lubisz myc okna :( - ja nie :)
Wejdz na google - tam powinien Ci urzedowski wyskoczyc i to nie jeden :)
Mam bardzo dobre zdanie o jego oknach z sosny - sa idealne i drewno wysokiego sortu - a mahon? hmmmm.... - ale moze ostatnio w mahoniu sie poprawil? wiesz - najlepsze sa obserwacje na biezaco - ja mam wyrobina opinie co do mahoniu sprzed 2-3 lat
A co do firm - nie znam calego rynku w kraju - to pomocny bedzie Pchelek - ale dopiero jak wroci - chyba ze jakas niemka mu sie spodoba i zapomni o nas ;)

Penejos
31-03-2004, 11:24
Wejdz na google - tam powinien Ci urzedowski wyskoczyc i to nie jeden :)
Mam bardzo dobre zdanie o jego oknach z sosny - sa idealne i drewno wyskiego sortu - a mahon? hmmmm.... - ale moze ostatnio w mahoniu sie poprawil? wiesz - najlepsze sa obserwacje na biezaco - ja mam wyrobina opinie co do mahoniu sprzed 2-3 lat

Dzieki, znalazlem wczesniej wpisujac po prostu urzedowski.com.pl. Sciagnalem juz sobie ich cennik. Mieszkam w Pszczynie i widze, ze jest tam dealer. martwia mnie te szprosy. Spodobaly mi sie szprosy u kolegi w oknach Wiktorczyka. W zasadzie to byla drewniana kratownica na zawiasach świetnie spradzajaca sie jako szprosy. Do mycia wystarczy sciagnac z zawiasow i gotowe. Zobaczymy dalej ...dzieki jeszcze raz !

jareko
31-03-2004, 11:33
Wejdz na google - tam powinien Ci urzedowski wyskoczyc ....
Spodobaly mi sie szprosy .... W zasadzie to byla drewniana kratownica na zawiasach świetnie spradzajaca sie jako szprosy. Do mycia wystarczy sciagnac z zawiasow i gotowe....
Nie wiem czy Urzedowski ma cos takiego ale..........moze?
A ja zawsze do uslug :) na ile wiedza mi pozwoli

Penejos
31-03-2004, 12:11
A ja zawsze do uslug :) na ile wiedza mi pozwoli
Jeszcze cie wiec raz wykorzystam :wink: . jaka wg ciebie jest jakosc drewna sosnowego u Urzędowskiego ? To nie są mikrowczepy ? Jakie mają okucia ? Znam ROTO i wiem, ze są dobre. A GU ?

jareko
31-03-2004, 12:37
A ja zawsze do uslug :) na ile wiedza mi pozwoli
Jeszcze cie wiec raz wykorzystam ....
No coz - lubie czasem byc wykorzystywany ;) a teraz do rzeczy - jakosc klejonki Urzedowskiego od dawna jest na bardzo wysokim poziomie i nie pytaj mnie gdyz nie wiem jak on to robi ze nawet jesli mikrowczepy sa to sa niewidoczne a co do okuc - hmmm...... widzisz z okuciami to jest tak ze jesli nie beda konserwowane to nie pomoze zastosowanie nawet najlepszych - ale swoja droga ktore sa najlepsze? moim zdaniem kazde - roznia sie miedzy soba takimi szczegolami ze w praktyce w eksploatacji to nie istotne - sadze ze wiekszosc "bajerow" to chwyty marketingowe by tylko klienta przyciagnac (tak jak okno PLatynowe w KBE czy okna tytanowe)- wazne co z dodatkow mozna w nich zastosowac - nie kazde umozliwiaja np.. zastosowanie stopniowania uchylu, blokade blednego polozenia klamki, hamulec sterowany klamka ... itd. Ale ogolnie - odpowiadajac na pytanie - ROTO, GU sa dobre :)

JMaciek
31-03-2004, 23:08
Wszystkich ktorzy prosili mnie o rade - prosze na priv podac numer faksu - niestety ta droga chyba nie dam rady :(((((

Niestety nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem faksu :cry: - prośba do osób które otrzymały faks od Jareko o przetworzenie go na postać elektroniczną i umieszczenie go tu (?) a może lepiej na stronie Pchełka http://pchelek_dox.tripod.com/ dla wszystkich zainteresowanych...

Pozdrawiam,
Maciek Jot

joola
31-03-2004, 23:27
UFF!!Właśnie skończyłam czytać wszystkie posty :wink: Zajęło mi to caaały dzień z małymi przerwami.Oczywiście będę tu dalej zaglądać :wink:
pozdrawiam

jareko
01-04-2004, 09:44
Wszystkim zainteresowanym porada montazu w murze 3 warstwowym - mam zlosliwego wirusa ktory Corela mi zainfekowal jak i iklka innych programow (cale szczescie nie net) i do momentu gdy nie znajde wolnej chwili by sformatowac dysk i system na nowo postawic nie bede mogl nic "wizualnego" tutaj zamiescic - sadze ze po niedzieli znajde chwlke by klopotow sie pozbawic

Qura
01-04-2004, 11:13
a może lepiej na stronie Pchełka http://pchelek_dox.tripod.com/ dla wszystkich zainteresowanych...

czy to aby prawidłowy adres?

Qura
01-04-2004, 11:29
Czy metalowe usztywnienie znajdujące się wewnątrz profilu jest dostarczane w zestawie razem z profilem przez jego producenta, czy może martwi się o nie producent okna?

czmirek
01-04-2004, 12:32
Czy metalowe usztywnienie znajdujące się wewnątrz profilu jest dostarczane w zestawie razem z profilem przez jego producenta, czy może martwi się o nie producent okna?
ano z tym jest roznie jedni producencj zamawiaja u producenta profili inni szukajac oszczednosci zamawiaja wzmocnienia o mniejszym przekroju. wiadomo mniej stali cena idzie w dol. i pozniej jest takze takie same okno w tym samym profilu jest tansze o ok. 50 zl np. patrz okno 034

JMaciek
01-04-2004, 12:54
a może lepiej na stronie Pchełka http://pchelek_dox.tripod.com/ dla wszystkich zainteresowanych...

czy to aby prawidłowy adres?

Kliknij i sprawdź. Dokumenty Pchełka o oknach.
SOA 1: U mnie działa :D . Hint - strona ma pewne ograniczenia.

Pozdrawiam,
Maciek

Becia1
01-04-2004, 15:44
Czy ktoś może mi coś powiedzieć o firmie Rolltech z Wrocławia handlującej z PCV? Czy jesteście zadowoleni z ich okien a może macie jakieś zastrzeżenia? Planuję dokonać u nich zakupu 15 okien a nie stać mnie na drugie! A może Pan Pchełek coś o nich słyszał?
Bardzo proszę o pomoć. Zakupy już tuż tuż.

Becia1
01-04-2004, 15:50
To jeszcze raz ja becia1. Do mojej poprzedniej wypowiedzi chciałabym dodać, że firma Rolltech produkuje okna na bazie profili THYSSEN-a. Jeszcze raz bardzo!!!!!!!!!! proszę o pomoc....

bart_us
01-04-2004, 17:39
Znalazłem ciekawy post o słupku lub jego braku.
Więcej informacji proszę będe wdzięczny.
Czy wiecie coś o oknach firmy ORTIS????

jareko
01-04-2004, 19:01
[quote=Qura]Czy metalowe usztywnienie znajdujące się wewnątrz profilu jest dostarczane w zestawie razem z profilem przez jego producenta.....
widzisz - to odroznia przede wszystkim uczciwych od nieuczciwych producentow. Wzmocnienie w koszcie okna stanowi ok 25-35% - stad domyslni juz wiedza dlaczego w jednym systemie profili zdarzaja sie takie rozbieznosci cenowe i jakies wyjatkowe oferty - material do zastanowienia dla tych co mysla tylko przez pryzmat kasy bez sprawdzania chocby tu wiarygodnosci wykonawcy

jareko
01-04-2004, 19:38
po za tym nastepna oszczednosc przy profilach to hmmm.....montowanie tylko ich fragmentow. sztanga ma 6mb i chocby nie wiem jak "cyrklowac" zastaja kawalki z ktorymi nie wiadomo do konca co zrobic - w wiekszosci wypadkow laduja w nowych oknach.
Znam firme ktora utracila plynnosc finansowa gdyz inwestor po rozcieciu jednego z dostarczonych okien (podejrzanie wiotkie mu sie zdalo) wzmocnienie bylo z kawalkow 20cm - kontrakt byl niewielki - raptem 300tys.
Ostatnio coraz czescie stosuje sie "wzmocnienia" - zwykly katownik - nie spelniajacy rzadnych wymagan - by tylko byl i zostal czujnikiem do metalu wykryty
A skad to wszystko?
by walczyc o klienta - wiedzac ze kasa odgrywa zasadnicza role - obniza sie ceny w sposob co najmniej dajacy do myslenia
nikt nie pracuje za "friko"!!!
Czy mozna spodziewac sie dobrego okna O-34 (1465/1435) w cenie zakupu przez klienta 380 brutto? a takie juz sa na rynku warszawskim i ludzie nieswiadomi je kupuja - wiadomo okazja
sadze ze kiedys zbiore sie na odwage i napisze na swojej stronie jak nabijani sa w butelke klienci.
Nawet czytajac tu niektore posty dochodze do wniosku, ze teksty tu zamieszczane, przestrogi, uwagi, zamieszczane w wiekszosci przez osoby z "branzy"o firmach o ktorych maja niepochlebne zadanie maja sie nijak do podejmowanej decyzji - w koncu jak mozna zaoszczedzic 100? 200? 1000? zl to po co sluchac? Moze to producent tak konkurencje zniszczyc? Ciagle w naszej swiadomosci jak widze jest teoria spiskowa ;)
az chcialoby sie krzyknac - ludzie - opamietajcie sie!!!
ale w koncu to nie moj klopot - moje okna z PVC maja ponad 13 lat i sa super - wlasnie dlatego ze przez rok sadowalem rynek i sluchalem, drazylem temat, a producenta wybralem nie najtanszego to fakt ale i nie najtanszego, To temat na inne opowidania. Ale tez okien szukalem w innych czasach. Wtedy slowo rzemieslnik brzmialo dumnie a teraz ................. bez komentaza - w sumie smutna to obserwacja

jareko
01-04-2004, 19:45
Znalazłem ciekawy post o słupku lub jego braku....
Sadze ze Pchelek potwierdzi me obserwacje jak wroci z niemiec
Co do firmy - tez na jego sie zdaje gdyz sam nie mialem przyjemnosci

mieczotronix
01-04-2004, 19:52
a może lepiej na stronie Pchełka http://pchelek_dox.tripod.com/ dla wszystkich zainteresowanych...

czy to aby prawidłowy adres?

Kliknij i sprawdź. Dokumenty Pchełka o oknach.
SOA 1: U mnie działa :D . Hint - strona ma pewne ograniczenia.

Pozdrawiam,
Maciek
STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA
STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA
Łubudubu -
To ja, Jarząbek Jan

To ja założyłem tą stronę pchełkowi, jakby ktoś chciał, to tutaj jest jeszcze jedna jej kopia, ale bez ograniczeń:
http://www.penet.pl/~mieczu/pchelka/

Qura
01-04-2004, 20:18
...Nawet czytajac tu niektore posty dochodze do wniosku, ze teksty tu zamieszczane, przestrogi, uwagi, zamieszczane w wiekszosci przez osoby z "branzy"o firmach o ktorych maja niepochlebne zadanie maja sie nijak do podejmowanej decyzji - w koncu jak mozna zaoszczedzic 100? 200? 1000? zl to po co sluchac?
Ja też szukam, czytam, czytam i szukam i ... i jest ciężko. Zdecydowałem się na profil 5k Veki bo solidny, a ceny koloru mają konkurencyjne. Za mój zestaw w wawie w dużej ogólnopolskiej firmie zaśpiewano mi ok. 5500, za to samo w innej firmie sprzedającej okna producenta znad wschodniej granicy, o którym mimo chęci nic nie mogę się dowiedzieć, ani w internecie, ani telefonicznie, chcą o 1000 zł mniej. Różnica duża, ale do póki nie znajdę jakiś informacji na temat producenta, na pewno z ich oferty nie skorzystam. Raczej wybór padnie na ten warszawski, może jeszcze jakiś rabat wywalcze.

Darek LMP73
01-04-2004, 21:11
CZy okna w ciemnym kolorze od zewnątrz dobrze znoszą słońce. CZy nie blakną i nie zchodzi okleina.

jareko
01-04-2004, 21:16
CZy okna w ciemnym kolorze od zewnątrz dobrze znoszą słońce. CZy nie blakną i nie zchodzi okleina.
prosto i zwiezle - NIE (by sprecyzowac - NIE blakna, NIE odlkeja sie okleina - po prostu NIC ZLEGO sie nie dzieje )
wszystko jest OK po warukami o ktorych przecztasz wczesniej

ZIGI
01-04-2004, 23:51
A czy ktos slyszal o profilu DECEUNINCK i firmie GEBAUER. Ma przedstawiecielstwo w Warszawie i Komorowie :lol:

Qura
02-04-2004, 00:15
Jakiś czas temu miałem pewne uwagi do firmy jareko.
W celu uzupełnienia dodam, że mają najlepszą wycenę, od strony technicznej, z jaką się spotkałem. Wszystko jasno, estetycznie, równocześnie dla wszystkich profili. Żadnych karteczek i szperania po jakiś zeszytach. Pełen profesjonalizm.
Do innych handlowców: zachęcam do ich odwiedzenia, podpatrzenia i nauki.
A może jareko opchnie komuś prawa do tej kalkulacji?

jareko
02-04-2004, 09:25
Jakiś czas temu miałem pewne uwagi do firmy jareko.
W celu uzupełnienia dodam, że mają najlepszą wycenę, od strony technicznej, z jaką się spotkałem. Wszystko jasno, estetycznie, równocześnie dla wszystkich profili. Żadnych karteczek i szperania po jakiś zeszytach. Pełen profesjonalizm.
Do innych handlowców: zachęcam do ich odwiedzenia, podpatrzenia i nauki.
A może jareko opchnie komuś prawa do tej kalkulacji?
:) :) :) :) no coz ...... nic dodac nic ujac a co do kalukulacji - to banalnie proste ale trzeba samemu do tego dojsc ..... praw autorskich nie udostepniam ;)
Hmmmm.....wiem ze u mnie byles Qura ale czy to my bezposrednio rozmawialismy? czy trafiles na pracownika?
Wyslalem ci na poczte wycene - ale jakos sie jeszcze tutaj nie lapie - zapisalo mi w wiadomosciach do wyslania a nie w wyslanych - daj znac czy dostales?

Leszek
02-04-2004, 10:08
Czy ktoś kupował okna z Fabryki Okien PCV FOREST z Malborka (ul. Daleka 115)? Robią na profilach Aluplast. Czy jest to firma godna zaufania?

jareko
02-04-2004, 10:13
Czy ktoś kupował okna z Fabryki Okien PCV FOREST z Malborka (ul. Daleka 115)? Robią na profilach Aluplast. Czy jest to firma godna zaufania?
Proponowalbym poszukac innego dostawcy

wduk
02-04-2004, 13:24
Pozdrawiam

Na liście bardzo mało informacji znalazłem o firmie Drutex. Czyżby to co oferują było tak kiepskie?
Właśnie zastanawiam się nad oknami drewnianymi tej firmy. Profil Softline + okucia MACO.
Czy ktoś ma doświadczenia z produktami tej firmy?

Leszek
02-04-2004, 13:34
Proponowalbym poszukac innego dostawcy

Mają dość atrakcyjną ofertę cenową. Jareko, możesz napisać, dlaczego nie są godni zaufania?

jareko
02-04-2004, 13:45
Pozdrawiam

Na liście bardzo mało informacji znalazłem o firmie Drutex. Czyżby to co oferują było tak kiepskie?
Właśnie zastanawiam się nad oknami drewnianymi tej firmy. Profil Softline + okucia MACO.
Czy ktoś ma doświadczenia z produktami tej firmy?
Jedno co moge powiedziec to to ze okucia MACO sa dobre - by nie powiedziec bardzo dobre :)

jareko
02-04-2004, 13:51
Proponowalbym poszukac innego dostawcy

Mają dość atrakcyjną ofertę cenową. Jareko, możesz napisać, dlaczego nie są godni zaufania?
powiedz czy moj list dostales - tam masz odpowiedz - i zachowaj ja dla siebie - mam cos z kompem i nie wiem czy wyszla wiadomosc do ciebie

jareko
02-04-2004, 14:01
A czy ktos slyszal o profilu DECEUNINCK i firmie GEBAUER. Ma przedstawiecielstwo w Warszawie i Komorowie :lol:
Profil dobry :) :) :) co do producenta - moze ktos inny wie? ja niestety :(

Leszek
02-04-2004, 14:21
Jareko
tak, dostałem - bardzo Ci dziękuję

Bordoś
02-04-2004, 15:25
jareko ponawiam prośbę o opinię o firmie MARK-BUD z Łomianek - wysłałam też prośbę na priv i nic :(

mww
02-04-2004, 15:48
Ktoś tu już pytał o Suwalską Fabrykę Okien Euro Okno, ale chyba nie dostał odpowiedzi. Mam ich ofertę: Spectus 4 komorowy, okucia Maco, szyby P2, 4 zaczepy antywyważeniowe na skrzydło. Czy ktoś ich zna? I czy ten Spectus jest dobry? W tym wątku Pchełek pisał, że dopominać się o słówko antywłamamiowe, a nie antywyważeniowe, a Pan ze składu fabrycznego mi tłumaczył, że nie ma atestów na antywłamaniowość, są tylko atesty na antywyważeniowość. To jak to jest? I jeszcze jedno- jak się pytam o zabezpieczenia przez rozwierceniem klamki z kluczykiem, to wszczyscy patrzą na mnie dziwnie. Czy ja coś pokręciłam? A może stosują je tylko nieliczni? A czy ktoś zna Euro-color z Pyskowic ( Rehau Brillant Design, okucia Roto)? Ktoś już też się wcześniej o nich pytał i też nie dostał odpowiedzi.

Moniak
02-04-2004, 16:41
Naczytałam się i mam małą, malutką prośbę... :wink:
Zdecydowaliśmy się na REHAU - Brilant, czy ktoś może mi podać namiary na producentów/dilerów w okolicy Warszawy, którzy mi te okna zrobią i wstawią?
Już dziękuję :lol:

jareko
02-04-2004, 17:00
jareko ponawiam prośbę o opinię o firmie MARK-BUD z Łomianek - wysłałam też prośbę na priv i nic :(
jak pamietam byles wsrod osob ktorym odpowiedzialem - jak bede znow w pracy - teraz synek mi wciaz przeszkadza - odpowiem ci jeszcze raz na priv (moze nie doszlo? :() - mielgo weekendu

Anam
02-04-2004, 17:11
Jareko nie odpowiada na pytania dotyczące innych firm oraz profili którymi nie handluje. Lojalność czy złośliwość?
http://www.jar-eko.home.pl/

Qura
02-04-2004, 17:21
Naczytałam się i mam małą, malutką prośbę... :wink:
Zdecydowaliśmy się na REHAU - Brilant, czy ktoś może mi podać namiary na producentów/dilerów w okolicy Warszawy, którzy mi te okna zrobią i wstawią?
Już dziękuję :lol:
proponuję włąśnie jareko, bardzo się na tym forum udziela i wyglada na solidnego handlowca, także pchełek ma o nim dobrą opinię. co to oznacza zroumiesz jak prześledzisz historię tego forum. możesz do jareko przeslac zapotrzebowanie na priva to ci je wyceni.


Jareko nie odpowiada na pytania dotyczące innych firm oraz profili którymi nie handluje. Lojalność czy złośliwość?
Może lojalność, może nie chce wypowiadać się na tematy, w których nie czuje się kompetentny, a może nie chce pisać źle o konkurencji.

Moniak
02-04-2004, 17:40
także pchełek ma o nim dobrą opinię. co to oznacza zroumiesz jak prześledzisz historię tego forum

ja to wszystko rozumiem i owszem, przeczytałam całe forum i odwiedziłam strony i pchelka i jareko, ale sama rozumiesz, że nie mogę poprzestać na jednym adresie... choćby po to, żeby porównać oferty.
więc, jeśli masz namiary na kogoś jeszcze, to bardzo proszę :)
pozdrawiam

jareko
02-04-2004, 19:43
Kochani forumowicze
Wybaczcie ze na ogolnym nie pisze zle o konkurencji - wychodze z zalozenia ze moze to byc zle przez Was odczytane (taki zarzut juz sie pojawil jak Pchelek mnie tu sciagnal) Jestem DEALEREM kilku przeselekcjonowanych przez lata firm i nie bede ich tu zachwalal. Nie zamierzam tez swojej oferty rozszerzac ani zmieniac gdyz to co mam moim zdaniem w pelni powinno usatysfakcjonowac klientow - kiedys byl Aluplast - teraz nigdy go nie bedzie (chyab ze ze Slowacji zaczne zamawiac - ale kto wtedy zaplaci za takie okno?), bylo SCHUCO - ale odkad pojawil sie Salamander a Schuco to juz nie to co kiedys - takze nigdy nie bedzie. Nigdy nie pojawi sie VEKA, PANORAMA, PLUSTEC,TERMOPLAST i kilku innych profil;i moim zdaniem z dolnej polki - i tak powiedzzialem za duzo :( - wiec prosze - nie ciagnijcie mnie za jezyk :)
Dziele sie z Wami swoja wiedza na temat okien PCV jak i kilku drewnianych z ktorymi mialem doczynienia. Nie raz zdarzalo sie ze montowalem okna w profilach ktorymi nie handluje i handlowac juz po tych montazach wiem ze niigdy nie bede - dlaczzego? no wlasnie - napisze otwarcie - zostanie to odebrane ze siebie pod niebiosa wychwalam i tylko zraze Was do siebie - a forum nie temu sluzy jak sadze - glownym celem jest wymiana doswiadczen, wymiana info o producentach, o sposobie montazu, o najczestszych jego bledach - z racji swego lekkiego doswiadczenia zaczalem poruszac jeszcze inne kwestie - solidnosci producentow (tu nie wazne jest czy duza firma czy mala) oraz to w jaki sposob najszybciej i najlatwiej mozna ofetre swa uczynic przez nich atrakcyjna - taki jest moj cel wizyt tutaj - ale jesli ktos chce poznac takze moja oferte - to poza strona na ktorej dowie sie o mnie czegos wiecej wystaczy ze wysle wymiary okien, swoje oczekiwania - ale POWTARZAM - nie po to tu jestem by klientow sobie napedzac zwlaszcza ze zauwazylem iz moje ofery bardzo czesto nie sa atrakcyjne cenowo - sa atrakcyjne z innych wzgledow ale OSTAECZNIE !!! to KLIENT !!! podejmuje decyzje - nie ja
To nie zlosliwosc czy inne wzgledy - po prostu taki jestem :) czy to sie komus podoba czy nie
Jak moge - pomoge - jak nie - odesle do Pchelka - a jesli on nie bedzie wiedzial - znajdzie sie tu nie jedna osoba ktora swymi obserwacjami sie podzieli - po to to forum jest i chwala komus za to ze powstalo - gdyby bylo wczesniej - w latach gdy powstawal Murator z ktorym w reku swoja chalupe osobiscie budowalem - wiekszosc z Was jak i ja nie bladzillibysmy po omacku - ja na wybor okien stracilem rok Wy juz chyba mniej:)
Teraz jest jeszcze trudniej gdyz oferta jest OGROMNA a firm kiepskich (delikatnie to ujmujac) jest zbyt duzo i nie ma metody by je z rynku wyeliminowac - NIESTETY
Czasem zastanawiam sie z Pchelkiem czy takiej czarnej listy nie zrobic - ale my nie mamy prawnikow i tyle kasy by pozniej bronic sie przed zarzutami - no wlasnie o co? o prawde?
Milego weekendu zyczac ma nadzieje ze moje stannowisko wyjasnilem w sposob jak najbardziej czytelny

Krystian
02-04-2004, 20:19
jareko - kto chce zrozumie, kto nie zrozumiał....jego strata :( ,
swego czasu, gdy potrzebowałem informacji to właśnie TU ją zdobyłem... :P :P :P
TO NAJLEPSZY TEMAT NA TYM FORUM... :wink:

bonifacy
02-04-2004, 21:51
Ponieważ chyba nigdzie nie znajdę tylu fachowców od okien, jak na tym forum (jestem pod wrażeniem wiedzy i wiadomości z zakresu okiem PCV)

Proszę o opinię na temat okien z firmy AP Żory - www.ap.com.pl

Okna Optima 5 komorowe, profil Aluplast-Intertec 5000

jareko
02-04-2004, 22:18
jareko - kto chce zrozumie, kto nie zrozumiał....jego strata :( ,
swego czasu, gdy potrzebowałem informacji to właśnie TU ją zdobyłem... :P :P :P
TO NAJLEPSZY TEMAT NA TYM FORUM... :wink:
Dzieki Krystian - sadzac po ilosci postow - weteranem jestes :) tym bardziej mile to dla mnie slowa
A by do konca uzupelnic to co napisalem - chyba tylko naiwny sadzilby ze mozna tu pozyskac taka rzesze klientow by z niej "wyzyc" - wybaczcie za szczerosc
Bywam tu by pomoc Wam tak jak Pchelek, Czmirek, Gosciu i jak sadze jeszcze wielu innych

JacekS
02-04-2004, 22:50
Jareko odnośnie tego "wyżycia " to się zgadzam w całości
Natomiast co do profilu okiennego Veka to mam całkiem odmienną opinie że to profil z dolonej półki sprzedaje okna na tym profilu i nie mam problemów z reklamacjami

jareko
02-04-2004, 23:16
Jareko odnośnie tego "wyżycia " to się zgadzam w całości
Natomiast co do profilu okiennego Veka to mam całkiem odmienną opinie że to profil z dolonej półki sprzedaje okna na tym profilu i nie mam problemów z reklamacjami
moze zle ujalem - profile z dolnej polki - to cala reszta wynalazkow w stylu np. Plastmo - oni wciaz tylko rynny powinni robic, czy taki bez nazwy z Legionowa - jakbby modyfikacja Poltrocal - z zalozenia bez wzmocnien inne.....ktorych nazw nie pamietam lub chcialem zapomniec ;)
Te ktore nazwalem po imieniu jak i inne ktorych nazw nie sposob spamietac ( w koncu wszystkich jest ponad 70 ich jest) uwazam ze sa hmmm....srednim segmentem rynku (TO JEST MOJA OPINIA!!)
A z reszta - wiekszosc montowanych okien ma takie wymiary ze raczej role odgrywaja wzgledy estetyczne niz ich statyka i ograniczenia ciezaru i gabarytow
O-34 czy w Knippingu, KBE, Vece, Deceuninck, Thysen, Brugman, Gealan czy Komerlingu i innych zachowywac sie bedzie identycznie - pod warunkami nie raz powtarzanym przeze mnie - PRODUCENT PRODUCENT i jeszcze raz PRODUCENT no i ten ostatni w szeregu M O N T A Z Y S T A ! ! ! od ktorego zalezy czy dobre okno okaze sie szmelcem juz po roku czy po 100 latach ;)

ZIGI
03-04-2004, 08:34
Witam wszystkich forumowiczow.
Rozpoczynam kolejny dzien dyskusji na temat okien.
Jak tu wybrac dobre okna. :roll: :roll:
Czy ktos moze mial doczynienia z firma GEBAUER.
Interesuja mnie okolice Warszawy.
Wyczytyalem, ze firma jest dobra, profil tez. Maja dwie firmy w okolicach Warszawy, z ktorymi wspolpracuja.
Wadex /Milanowek, Grodzisk/, oraz OCULUX /Warszawa/.
Czy ktos moze cos slyszal na temat tych firm.

Zycze wszystkim milego dnia

ZIGI :wink: :wink: :wink:

jareko
03-04-2004, 09:27
....Czy ktos moze mial doczynienia z firma GEBAUER.
Interesuja mnie okolice Warszawy.....Wadex /Milanowek, Grodzisk/, oraz OCULUX /Warszawa/,,,,,
wbacz - mimo ze rynek warszawski i okoliczny znam jak sadze dobrze - wypowiedziec sie nie moge - moze Pchelek czy ktos inny?
Pozdrawiam

Anam
03-04-2004, 15:54
Nigdy nie pojawi sie VEKA, PANORAMA, PLUSTEC,TERMOPLAST
I tylko o to mi chodziło. Jak widzisz Jareko, aby uzyskać odpowiedź musiam Cię sprowokować. Niestety o profilach z górnej półki typu Salamander nikt w mojej mieścinie nie słyszał albo może inaczej nikt by za nie nie zapłacił. U nas górna półka to veka Jezierskiego i od kilku tygodni Oknoplastu. :cry:

jareko
03-04-2004, 16:52
Nigdy nie pojawi sie VEKA, PANORAMA, PLUSTEC,TERMOPLAST
I tylko o to mi chodziło. Jak widzisz Jareko, aby uzyskać odpowiedź musiam Cię sprowokować.....
Powtorze tylko - jest to MOJA ocena systemmow - kazdy ma prawo do wlasnej i blagam na przyszlosc - BEZ PROWOKACJI ;)

Anam
03-04-2004, 17:05
Ok :wink: Mam nadzieję że się gniewasz?

Koko
03-04-2004, 18:37
Powtórze pytanie ZIGIego - czy mżecie sie wypowiedzieć na temat przedstawiciela Geabuera i M&S w Warszawie czyli firmy Ocolux przy ul. Modlińskiej ? Bardzo propszę o opinie.

jareko
03-04-2004, 22:09
Ok :wink: Mam nadzieję że się gniewasz?
Spoko - daleki jestem od tego - wszystko OK - dobranoc

ZIGI
03-04-2004, 22:13
Powtórze pytanie ZIGIego - czy mżecie sie wypowiedzieć na temat przedstawiciela Geabuera i M&S w Warszawie czyli firmy Ocolux przy ul. Modlińskiej ? Bardzo propszę o opinie.

A czy Ty mozesz cos zalatwiales przez ta firme

Koko
04-04-2004, 06:59
Na razie Olulux zrobil mi kosztorys, dosc rozsadny - drogi, ale okna sa drogie. Robia przyzwoite wrazenie, ale czy to nie pozory...

JacekS
04-04-2004, 11:17
Na razie Olulux zrobil mi kosztorys, dosc rozsadny - drogi, ale okna sa drogie. Robia przyzwoite wrazenie, ale czy to nie pozory...
Koko nie znam tej firmy najlepiej zajedź na pare inwestycji jakie oni wykonali i bedziesz wiedzxiał co w trawie piszczy

ZIGI
04-04-2004, 19:46
Małe pytanko ?

Czy może ktoś wie czy możliwe jest zainstalowania systemu drzwi HS /przesuwne, na taras/ w profilu z PCV. Chodzi mi o takie wykonanie progu aby wystawał minimalnie nad posadzkę. Według uzyskanych informacji z klilku firm taka możliwość istnieje tylko w przypadku okien drewnianych. Czy to prawda czy nie :roll: :roll:

Pozdrawiam wszystkich budujących

Koko
04-04-2004, 22:28
Najlepsze H-Sy robi Adpol, M&S i Pinus. Dzwie pierwsze firmy maja w ofercie zarowno drewniane jak i plastikowe. Jednak czy robia plastikowe HS - nie wiem.

ZIGI
04-04-2004, 22:36
Mam oferty z firmy Techmaprojekt - Veka Perfectline, Mark-Bud - Schuco Corona CT-70, Gebauer - profil Softline Deceuninck /tylko czy oni maja na ten profil aprobate, bo nigdzie na jego temat nic nie moge znalezc/, Plastoma /Schuco CT 70, 5 komorowe/, Mazowieckie Fabryki Okien /Veka Perfect Line/ i czekam na oferte z M&S.

Ktora firme wybralibyscie zakladajac, ze maja podobne ceny i wszystkie profile sa 5 komorowe.

Chodzi mi o profil Veka / Techmaprojekt czy Mazowieckie Fabryki Okien/ czy Schuco / Plastoma czy Mark-Bud/ czy moze Deceuninck z Gebauera.

Czy to mozliwe zeby szyba P3/P4 - ANTYWŁAMANIOWA miala taki symbol - 44.4/12/4. Jakie tu musi być minimum.

Pozdrawiam

ZIGI
04-04-2004, 22:37
Dziekuje Koko za info. Pozdrawiam

pchelek
05-04-2004, 08:46
Witam - po urlopie. Niestety dobre szybko się kończy.
Qura - VIDOK to firma którą możesz uwzględnić i ewentualnie wybrać.
Te "okna" z GORAN to mnie zaskoczyło takie wykonanie

jareko
05-04-2004, 08:52
Pchelek przypomniec sie tylko chcialem - poczta wciaz ci szwankuje? sezon przed nami i chyba czas opublikowac nasze wypociny ;)?

pchelek
05-04-2004, 09:14
Dziś puszczę, po urlopie, nieeeeeeeeeeeeeeeestety.

jareko
05-04-2004, 10:11
Dziś puszczę, po urlopie, nieeeeeeeeeeeeeeeestety.
Hurraaaaa - nareszcie - wec czekam niecierpliwie :) :):)

jareko
05-04-2004, 10:37
Czy to mozliwe zeby szyba P3/P4 - ANTYWŁAMANIOWA miala taki symbol - 44.4/12/4. ...
Symbol jest OK - oznacza szybe z czterema warstwami folii na ramce 12 mm (czyli P-4 i sadze ze o k=1,3 z argonem oczywiscie)
czesto przy wymiarze ramki pojawia sie symbol AR oznaczajacy wypelnienie argonem - ale nie zawsze tak jest mimo ze jest Argon
lepsza bylabby na szerszej ramce - zalezy to takze od lstew przyszybowych - nie zawsze ramke mozna poszerzyc wlasnie z uwag na dostepnosc listew w danym systemie profili - np. w Rehau Brillant (5 kom) mozna tez zastosowac P3, P4 na ramce 18mm wtedy k=1,1 o ile dobrze pamietam
Dzis juz mnie nie bedzie - milego popoludnia wszystkim zycze

pchelek
05-04-2004, 15:58
:D GEBAUER jest firmą którą można polecać ze spokojem - ale ale to droga firma. Tak samo M&S i w oknach z PVC i z drewna jest dobry i tańszy w drewnie jak GEBAUER.
Jareko jesteś rozpuszczony przez bardzo dobre systemy i przebierasz jak w ulęgałkach. Nic dziwnego, że Ci VEKA czy Aluplast nie leży. Przy ^Twojej marce też bym robił tylko z Najlepszych. Z tym, że ta VEKA czy Aluplast też są dobre - to tak jak w samochodach. Z tym, że ten samochód trzeba umiejętnie prowadzić i dbać o olej w skrzyni biegów. Audi lepiej się prowadzi jak Polonez - nawet takie co ma 14 lat - jak powiedzmy moje. I nie psuje się. A jak oleju jest za mało to taki mądry jest ten mój silnik, że nie odpali. Polonez pojedzie nawet na wodzie.
Apropo okien REHAU Brillant - ktoś pytał - to poszukam producenta w okolicach Warszawy

piotrgrz
05-04-2004, 17:18
Witam wszystkich.

W piątek wysłałem email do firmy Rehau z prośbą o listę firm w okolicach Warszawy produkujących okna na ich profilach (Brillant Design). Oto ona:

1) WACŁAWEK Sp. z o.o., www.waclawek.pl, tel. 752 94 39
2) WIDOK Sp. J., www.widok.vbp.pl, tel. 814 55 86
3) Oltomex-Bis, www.oltomex-bis.com.pl, tel. 7814573
4) DIAMENT, www.diament.waw.pl
5) Plastorama, tel. 8152428

Może pchelek albo inni (nie) polecili by coś z powyższej listy?

ZIGI
05-04-2004, 20:24
Pchełku dzięki za info o Gebaurze i M&S. Czy Gebauer ma aoprobatę ITB na 5 komorowy profil Deceuninck. Czy system HS można stosować wyłacznie do okien drewnianych ?

Pozdrawiam

ZIGI :roll:

jareko
06-04-2004, 09:02
Witam wszystkich.

W piątek wysłałem email do firmy Rehau z prośbą o listę firm w okolicach Warszawy produkujących okna na ich profilach (Brillant Design). Oto ona:

1) WACŁAWEK Sp. z o.o., www.waclawek.pl, tel. 752 94 39
2) WIDOK Sp. J., www.widok.vbp.pl, tel. 814 55 86
3) Oltomex-Bis, www.oltomex-bis.com.pl, tel. 7814573
4) DIAMENT, www.diament.waw.pl
5) Plastorama, tel. 8152428

Może pchelek albo inni (nie) polecili by coś z powyższej listy?
moge wyrazic swoja pochlebna opinie o Waclawku (sam od niego biora i jeszcze zadnej wpadki nie bylo) - co do reszty - niestety nie wiem jacy sa
Pchelekzgadzam sie z Toba calkowicie - to nie tak ze preferuje tylko Jaguary ;) Poloneza w swej ofercie takze mam i to nawet u siebie w domu - sprawdza sie juz 13 lat i nie mam powodow do narzekania - mialem na mysli profile z ktorymis sie zetknalem i ktore pogrupowalem pod wzgledem sztywnosci - PODKRESLAM - TO MOJA OPINIA !!! - a obaj wiemy ze podstawa jest PRODUCENT jak i MONTAZYSTA oraz UCZCIWOSC - kiedys wspomnialem tu o balkonie w Panoramie co po roku rozsypal sie gdyz byl zbyt duzy, o drzwiach w Aluplascie o wysokosci 2700 i to bez poprzeczki - klient sie uparl i ktos mu taki zrobil a teraz po zimie jest do wyrzucenia - sporo by pisac
A co do przebierania w klientach - niestety wygrywaja garaże - po prostu sa tansi a klient i tak nie zna sie (w wiekszosci wypadkow) i szuka oszczednosci by stac go bylo na codzienne zycie - wspomnialem tu o O-34 zakupionym za 380 brutto - ciagle ciekawi mnie co ma w srodku? powietrze chyba ;) Wiec zsam widzisz ze nie jest latwo
Pchelek - czekam i czekam - doczekam sie???? ;)

jareko
06-04-2004, 09:03
Witam wszystkich.

W piątek wysłałem email do firmy Rehau z prośbą o listę firm w okolicach Warszawy produkujących okna na ich profilach (Brillant Design). Oto ona:

1) WACŁAWEK Sp. z o.o., www.waclawek.pl, tel. 752 94 39
2) WIDOK Sp. J., www.widok.vbp.pl, tel. 814 55 86
3) Oltomex-Bis, www.oltomex-bis.com.pl, tel. 7814573
4) DIAMENT, www.diament.waw.pl
5) Plastorama, tel. 8152428

Może pchelek albo inni (nie) polecili by coś z powyższej listy?
moge wyrazic swoja pochlebna opinie o Waclawku (sam od niego biora i jeszcze zadnej wpadki nie bylo) - co do reszty - niestety nie wiem jacy sa
Pchelekzgadzam sie z Toba calkowicie - to nie tak ze preferuje tylko Jaguary ;) Poloneza w swej ofercie takze mam i to nawet u siebie w domu - sprawdza sie juz 13 lat i nie mam powodow do narzekania - mialem na mysli profile z ktorymis sie zetknalem i ktore pogrupowalem pod wzgledem sztywnosci - PODKRESLAM - TO MOJA OPINIA !!! - a obaj wiemy ze podstawa jest PRODUCENT jak i MONTAZYSTA oraz UCZCIWOSC - kiedys wspomnialem tu o balkonie w Panoramie co po roku rozsypal sie gdyz byl zbyt duzy, o drzwiach w Aluplascie o wysokosci 2700 i to bez poprzeczki - klient sie uparl i ktos mu taki zrobil a teraz po zimie jest do wyrzucenia - sporo by pisac
A co do przebierania w klientach - niestety wygrywaja garaże - po prostu sa tansi a klient i tak nie zna sie (w wiekszosci wypadkow) i szuka oszczednosci by stac go bylo na codzienne zycie - wspomnialem tu o O-34 zakupionym za 380 brutto - ciagle ciekawi mnie co ma w srodku? powietrze chyba ;)
Pchelek - czekam i czekam - doczekam sie???? ;)

pchelek
06-04-2004, 09:06
:D Zigi - Aprobata na 5-komorowy DECEUNINCK jest. HS jest i do PVC i do drewna - to rodzaj okucia.
piotrgrz - Jeszcze Widok i Oltomex są mi znane i uznane. Pozostałych nie znam

Grzegorz63
06-04-2004, 11:17
Ponieważ pchelek był na urlopie i mojego wcześniejszego postu nie zauważył, chciałbym uprzejmie zapytać jeszcze raz co sądzi o moim wyborze i na co ewentualnie zwrócić uwagę przy realizacji zamówienia?

http://www.ap.com.pl/source/eleg.gif

*Producent AP Żory (http://www.ap.com.pl/pvc.htm),
*Profil Aluplast (http://www.aluplast.com.pl/) "Ideal 5000" o szerokości 70 mm, z uszczelnieniem środkowym, pięciokomorowy, kolor dwustronny "złoty dąb" (a jakże inaczej? :wink: ),
*Szyba klasy P4 Glaspol z "ciepłą ramką" o szerokości 16 mm, (czyli k=1,1),
*Okucia Winkhaus kl. B,
*Klamki Secustic z kluczykiem,
*Ruchomy słupek przy oknach dwukwaterkowych i drzwiach tarasowych, niestety drzwi bez przewiązki, bo takowej moja żonka nie chce... :-?
O takie "pierdoły", jak szprosy międzyszybowe nie pytam... :wink:

jareko
06-04-2004, 12:04
*Ruchomy słupek przy oknach dwukwaterkowych i drzwiach tarasowych, niestety drzwi bez przewiązki, bo takowej moja żonka nie chce...
juz kiedys napisalem tutaj o oknach z ruchomym slupkiem z kantryglami - nich Pchelek wypowie sie takze na ten temat a co do poprzeczki w balkonie - hmmm.... jestem jej zwolennikiem a jesli wysokosc drzwi przekroczy 2200 i sa one od strony poludniowej lulb zachodniej zwlaszcza w kolorze polecam (by nie powiedziec - zadam ;))- a co nam tam zonki beda ..... ;)

pchelek
06-04-2004, 12:15
Apropo okna ze słupkiem ruchomym - może być - ale takie okno na dwa skrzydła jednocześnie otwiera się raz w roku [na wiosnę do mycia]. Szerokość zabierania światła przez takie samo okno ze słupkiem stałym jest większa o ok 2 cm - to niewiele. Antywłamaniowo takie okno ze słupkiem ruchomym jest mniej odporne.
Co do poprzeczki w drzwiach to powinna być - usztywnia skrzydło a w kolorach to powinna być bezprzecznie.
Wybór firmy AP Żory jest z pewnością bardzo trafny.

Trapp
06-04-2004, 12:18
Pchelek - ratuuuuunku !!!!
Właśnie zerwałem folię z drzwi zewnętrznych (po 4 miesiącach od montażu) - pęknięta ościeżnica... :o :o :evil:
Na dodatek wypełnienie drzwi paskudnie zżółkło od zewnątrz!!! :evil:
Jakich terminów usunięcia usterki musi dotrzymać producent?
Pzdr.

jareko
06-04-2004, 12:25
Apropo okna ze słupkiem ruchomym ....
chodzi mi o szczelnosc takiego okna pod wplywem wiatru - ja mam niezbyt mile doswiadczenia juz przy O-34 a co dopiero przy O-36 - po prostu wieje :((((
Jurek - wez sie w garsc - juz po urlopie - nie mysl o niemkach - przypomnij sobie piosenke Rosiewicza i zapomnij - pomysl i wyslij to co masz wyslac ;) :)

piotrgrz
06-04-2004, 12:27
Co zrobić z parapetami wewnętrznymi i zewnętrzymi, jeśli za rok będzie wykonane ocieplenie budynku?
Czy zachować obecne (grubsza deska - parapet wewn. - i coś metalowego - zewn.) czy kupić takie, które wystawałyby ok.
15 cm poza ścianę?
Co ma zrobić ekipa monterska w takiej sytuacji?

Mieszkam w domku i planuję zrobić remont na 1. piętrze.
W tym roku planuję wymienić tam okna oraz odświeżyć wnętrze (gładź + malowanie ścian).
Za rok myślę o ociepleniu budynku.

jareko
06-04-2004, 12:40
Co zrobić z parapetami wewnętrznymi ....
parapety wewnetrzne mozesz zostawic choc lepiej byloby od razu je tez wymienic
zewnetrzne musisz uwzglednic grubosc docieplenie i odpowiednio szersze zamontowac teraz lub poczekac i przy docieplaniu wymienic - poleclabym na aluminiowe a nie jakas tam blache ;)

jareko
06-04-2004, 13:06
Pchelek - ratuuuuunku !!!!
Właśnie zerwałem folię z drzwi ...........
mimo ze zapewne masz gwarancje mozesz miec klopot - folie nalezy sciagac od razu by wlasnie ewentualne wady wykryc a teraz nie wiadom kto zniszczyl oscieznice - sadze ze wlasnei taka linie obrony przyjmie dostawca

RAMZES
06-04-2004, 13:33
:oops: Do Pchelka!
ambitnie przeczytałam całe okienne foru!!! W temacie okien (i nie tylko)
jestem kompletnie zielona. Wiem, że to będą PCV, nie siedzę na pieniądzach. Proszę o życzliwą podpowiedź, gdzie pomiędzy Płońskiem i Nasielskiem (dom w połowie drogi) znajdę uczciwego producenta okien.
Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i sugestie.
Pozdrawiam
RAMZES

radara
06-04-2004, 14:24
Czy ktoś może mi pomoc w podjęciu decyzji? Co sądzicie o oknach firmy SALAMANDER ?

Pozdrawiam wszystkich forumow.....

ZIGI
06-04-2004, 14:25
Dzieki Pchelku za info. Mam jeszcze jedno pytanie, czy szyba o symbolu 9,3/10Ar/4T to szyba antywłamaniowa, czy jest to taka sama szyba jak P4, czy gorsza czy lepsza.

Czy moglbym sie dowiedziec, ktora z firm w okolicah Warszawy moze mi zrobic okno z PVC z uzyciem profilu HS. Pytalem sie czy ten profil mozna tez zastosowac do okien PVC bo w jednej z firm powiedzieli, ze nie mozna.
Teraz wiem, ze mozna.

Pozdrawiam.

pchelek
06-04-2004, 14:43
:D 9,3 to jakaś szyba klejona, dalej jest Ar - argon, 10 - przestrzeń 10 mm, 4T - szyba 4 mm niskoemisyjna. Ale powinien być dodatkowy zapis np. P4 - oznaczenie antywłamaniowowści szyby.
:D jareko - cały czas poczta mi nie wysyła. A Niemki są paskudne jak ...............
J 8) est bardzo dobra firma "Helplast" niedaleko Płocka, ul. Lipowa 41 tel 24/2648775. Uczciwa i stosunkowo niedroga. Może Ci dadzą zniżkę jak powołasz się na to Forum.
:D jareko - te okna ze słupkiem ruchomym to wieją wiatrem jak słupki są za krotkie lub jak brakuje tych zaślepek słupków [jak nie są systemowe znaczy się] i jak uszczelka jest przy nich odpychana]
:) radara - SALAMANDER to jareko Ci odpowie najlepiej
:evil: te HS-y to powinna mieć każda szanująca klienta firma[/list]

jareko
06-04-2004, 15:17
:D jareko - cały czas poczta mi nie wysyła. A Niemki są paskudne jak ...............[/list]
Pchelek masz racje - paskudne jak ..... cieple piwo ;)

ZIGI a swoja droga czy nie lepiej najpierw przeczytac forum - juz objasniane byly oznaczenia szyb i wiele innych rad i porad :) oj oj oj leniuszki tu przychodza ;)

ZIGI
06-04-2004, 16:14
JAREKO o ile chcesz wiedziec, to przeczytalem cala poczte od deski do deski, a o tym ze HS nie mozna montowac do profili z PVC to slyszalem od wielu chyba szanujacych sie producentow i nie tylko........... dlatego tez pytam sie o tym jeszcze raz na forum, jezeli chodzi jakie sa symbole szyb to wiem bo wyczytalem juz o tym na forum wczesniej, przy okazji jak leci Apatce w szkole

Pozdrawiam

ZIGI

mww
06-04-2004, 16:24
Ktoś tu już pytał o Suwalską Fabrykę Okien Euro Okno, ale chyba nie dostał odpowiedzi. Mam ich ofertę: Spectus 4 komorowy, okucia Maco, szyby P2, 4 zaczepy antywyważeniowe na skrzydło. Czy ktoś ich zna? I czy ten Spectus jest dobry? W tym wątku Pchełek pisał, że dopominać się o słówko antywłamamiowe, a nie antywyważeniowe, a Pan ze składu fabrycznego mi tłumaczył, że nie ma atestów na antywłamaniowość, są tylko atesty na antywyważeniowość. To jak to jest? I jeszcze jedno- jak się pytam o zabezpieczenia przez rozwierceniem klamki z kluczykiem, to wszczyscy patrzą na mnie dziwnie. Czy ja coś pokręciłam? A może stosują je tylko nieliczni? A czy ktoś zna Euro-color z Pyskowic ( Rehau Brillant Design, okucia Roto)? Ktoś już też się wcześniej o nich pytał i też nie dostał odpowiedzi.

Tak delikatnie się przypominam....