PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

LeonGroup
11-03-2011, 11:32
Witam serdecznie
Ja równiez mam pytanie odn montażu okien. Jakie wady i zalety ma stosowanie dodatkowego styropianu np 6 cm między oknem a ścianą? Jest tak wg opisu w projecie i zastanawiam sie czy to dobrze, czy źle? Podobno nie będzie mostków termicznych, ale czy to ma sens? Jak się montuje wówczas okna? Bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam

bwojtek
11-03-2011, 13:27
Ja równiez mam pytanie odn montażu okien. Jakie wady i zalety ma stosowanie dodatkowego styropianu np 6 cm między oknem a ścianą? Jest tak wg opisu w projecie i zastanawiam sie czy to dobrze, czy źle? Podobno nie będzie mostków termicznych, ale czy to ma sens? Jak się montuje wówczas okna? Bardzo proszę o opinie.
Zaleta to docieplenie newralgicznego miejsca wokół okien. Zamiast styropianu powinien być użyty styrodur, nie można zastosować zwykłych kotew montażowych i jest problem z zastosowaniem klinów podporowych po bokach (bo klinowanie do styropianu nie ma sensu). Trzeba użyć odpowiednio dłuższych śrub montażowych lub ewentualnie dybli.

T12345T
11-03-2011, 14:04
Witam serdecznie
Ja równiez mam pytanie odn montażu okien. Jakie wady i zalety ma stosowanie dodatkowego styropianu np 6 cm między oknem a ścianą? Jest tak wg opisu w projecie i zastanawiam sie czy to dobrze, czy źle? Podobno nie będzie mostków termicznych, ale czy to ma sens? Jak się montuje wówczas okna? Bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam

A tak bardziej detalicznie, to ten styropian gdzie jest, na całym obwodzie okna? Tylko boki i góra? Tylko boki?

amigo1974
11-03-2011, 16:23
A tak bardziej detalicznie, to ten styropian gdzie jest, na całym obwodzie okna? Tylko boki i góra? Tylko boki?

Ja będę miał mur z thermomuru th45 i otwory okienne jak i drzwiowe mają systemowo po 10cm na bokach + góra czyli problem podobny a nawet grubszy. Systemodawca muru mówi że tam gdzie będą kotwy wstawić w styro klocek drewniany impregnowany i już a co wy (forumowicze) byście zaproponowali ?

T12345T
11-03-2011, 16:50
Ja będę miał mur z thermomuru th45 i otwory okienne jak i drzwiowe mają systemowo po 10cm na bokach + góra czyli problem podobny a nawet grubszy. Systemodawca muru mówi że tam gdzie będą kotwy wstawić w styro klocek drewniany impregnowany i już a co wy (forumowicze) byście zaproponowali ?

No, to budujesz "z betonu w koszulce":-). Kotwa, to tylko stabilizacja na parcie wiatru, mały problem i raczej prosty do rozwiązania. Myślę, że przy takim "odstawieniu" ramy okna od "muru konstrukcyjnego" i budowie tego styropianowego szalunku zdecydowanie ważniejsze będzie znalezienie właściwego "podparcia" przenoszącego na litą konstrukcję obciążenia działające w płaszczyźnie okna.

amigo1974
11-03-2011, 17:15
No, to budujesz "z betonu w koszulce":-). Kotwa, to tylko stabilizacja na parcie wiatru, mały problem i raczej prosty do rozwiązania. Myślę, że przy takim "odstawieniu" ramy okna od "muru konstrukcyjnego" i budowie tego styropianowego szalunku zdecydowanie ważniejsze będzie znalezienie właściwego "podparcia" przenoszącego na litą konstrukcję obciążenia działające w płaszczyźnie okna.

Okna będę montował tradycyjnie czyli na wysokości tej warstwy konstrukcyjnej rdzenia betonowego więc i podparcie też będzie solidne tylko kwestia mostka właśnie na podparciu okien ale tu chyba będzie idealny ciepły parapet. Pytanie tylko czy da się go rozciągnąć na 45cm szerokości muru? Niektórzy na nas mówią "Oszołomy Styropianowe"! Ale czy to aż takie dziwactwo?

T12345T
11-03-2011, 18:14
[...]ale tu chyba będzie idealny ciepły parapet. Pytanie tylko czy da się go rozciągnąć na 45cm szerokości muru?

Będzie dobry:-).

Rozciągnąć, to się da, ale pies będzie pogrzebany w pozycji okna w ościeży, a więc ile ciepłego parapetu ma być z przodu, a ile z tyłu. Moim zdaniem "deczko" trzeba będzie tu zakombinować, ale rzecz jest wykonalna bez większego kłopotu.

amigo1974
11-03-2011, 18:47
Będzie dobry:-).

Rozciągnąć, to się da, ale pies będzie pogrzebany w pozycji okna w ościeży, a więc ile ciepłego parapetu ma być z przodu, a ile z tyłu. Moim zdaniem "deczko" trzeba będzie tu zakombinować, ale rzecz jest wykonalna bez większego kłopotu.

Czyli lepiej by było wysunąć w warstwę izolacji? Ale tu już wychodzi drogi montaż (kotwy JB-D).Co zrobić i czy można to będzie zrobić w moim przypadku ,bez wysunięcia okna w warstwę izolacji ale w miarę możliwości aby uniknąć mostka term.? No z przodu izolacji jest 25cm i zaraz za tą izolacją myślę dać okno około 85mm reszta parapet wew. tylko około115mm

Amorgos
11-03-2011, 18:51
Witam . Też jestem teraz przed takim wyborem. Avante czy oknoplast.
Mam chyba 10 różnych wycen obu tych firm. na różne opcje.
-Typu kolor jedno lub dwustronny( orzech).
-szyby jedno lub dwukomorowe
Chcieliśmy do naszej saszy2 dwuspadowej jakiś klasyczny profil. I zastanawiamy się nad concept oknoplastu ale jeśli chcemy w nim zastosować szybę dwukomorową to niestety tylko pięciokomorówka z szerokościa ramy jak w szybie jednokomorowej. zmienia się tu wielkość listwy przyszybowej ( aby zmieścić tą trzecią szybę)

następna wizja to avante Forte Inoutic jakaś nowośc)
jeszcze jest idea też avante. no i optimus to juz najtańsza wersja.

Ogólnie to do końca nie wiemy czy wybrać z szybą dwu czy jednokomorową
czy pięcio czy szasciokomorówkę
czy zwracać też uwagę na stalowe wzmocnienie czy jest pełne czy tylko U itd
czy liczba uszczelek w profilu zwiększa U.
Jaki dać próg w oknie balkonowym 1800 *2240 wyższy czy niższy- ( bo może podwiewać?)
czy dać jedno czy obustronny kolor.
Pozdrawiam.
Doradźcie coś

T12345T
11-03-2011, 19:41
Czyli lepiej by było wysunąć w warstwę izolacji? Ale tu już wychodzi drogi montaż (kotwy JB-D).Co zrobić i czy można to będzie zrobić w moim przypadku ,bez wysunięcia okna w warstwę izolacji ale w miarę możliwości aby uniknąć mostka term.? No z przodu izolacji jest 25cm i zaraz za tą izolacją myślę dać okno około 85mm reszta parapet wew. tylko około115mm

Tu, czy tam, to tylko kwestia wyliczenia (wyczucia) temperatury punktu rosy, o mostkach raczej nie ma co myśleć. Tak jak napisałem, jakby nieco pokombinować, to można wyjść w warstwę docieplenia z "ciepłym parapetem" i bez JB-D.

tomek zieba
15-03-2011, 09:48
Firma Sylwan koło Widawy powiat Sieradz. Dokładnych danych nie pamiętam. Bardzo dobre okna drewniane. Ich okna są między innymi w budynku Rady Ministrów w W-wie i w Belwederze. Mają zresztą przedstawicielstwo w W-wie.

Ja od nich okna kupilem i nie polecil bym ich nawet wrogowi, zla jakosc tragiczne terminy a jak juz sie zaplaci to mozna zapomniec o gwarancji. Klamstwa przez telefon lub niedbieranie go.

Slyszalem tez od innych same zle opinie o wlascicielu, a te okna u Ministrów to chwyt reklamowy zeby doladowac cene.

Wiec jak po okna drewniane to napewno nie do nich.

witek86
15-03-2011, 09:53
w jednej z rezydencji prezydenta, a dokładnie w juracie mają jeszcze stare, skrzynkowe okna!
co się będą przejmować :P

Charlie
15-03-2011, 22:04
z tego co wiem to firma Sylwan nie istnieje już ładnych parę lat - zbankrutowali.

gradek13
16-03-2011, 08:34
A tak z innej beczki ale tematycznie.

Gdzie podać niesolidnych wykonawców z danego miasta? Ot, taka czarna lista na renomowanym forum.

Zamówiłem okna Jezierskiego w listopadzie 2010 i do dziś cisza. Wykonawca zrzuca wszystko na firmę, ale ustalić co i jak nie mam z kim. Więc może po prostu podać ich do wiadomości, no bo co w końcu, kurcze blade :)

Pozdrawiam, R

bombelo
16-03-2011, 08:36
mam pytanie natury technicznej dotyczace ukladania plytek ceramicznych w osciezach okien wewnetrznych (kuchnia, lazienka)
chodzi mi o polaczenie plytki przy ramie okna
plytkarze jak ukladaja plytki to na ogol styk ramy okna z plytka silikonuja bo silikon elastyczny a okno pracuje itp

czy jest to wlasciwe rozwiazanie czy moze lepiej uzyc na polaczeniu plytki z rama okna tasmy rozpreznej o grubosci 2mm ?
np ILLBRUCK - TAŚMA ILLMOD TP610, 10/2 MM

jareko
16-03-2011, 08:45
..Gdzie podać niesolidnych wykonawców z danego miasta? Ot, taka czarna lista na renomowanym forum.
Zamówiłem okna Jezierskiego w listopadzie 2010 i do dziś cisza. Wykonawca zrzuca wszystko na firmę, ale ustalić co i jak nie mam z kim. Więc może po prostu podać ich do wiadomości, no bo co w końcu, kurcze blade :)
a choćby tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168557-Op%C3%B3%C5%BAnienia-w-dostawie-okien
czy tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169330-czekam-na-okna-Jezierskiego-98-dni-dopisujcie-si%C4%99-do-mojego-licznika
i znajdziesz nie jedno takie miejsce na FM dotyczące zleceń z 2010 roku w firmie
i twój wykonawca niestety mówi prawdę, nie jego to wina - o ile dopełnił formalności przekazania zlecenia na produkcję a sądzę, że dopełnił

T12345T
16-03-2011, 10:35
mam pytanie natury technicznej dotyczace ukladania plytek ceramicznych w osciezach okien wewnetrznych (kuchnia, lazienka)
chodzi mi o polaczenie plytki przy ramie okna plytkarze jak ukladaja plytki to na ogol styk ramy okna z plytka silikonuja bo silikon elastyczny a okno pracuje itp
czy jest to wlasciwe rozwiazanie czy moze lepiej uzyc na polaczeniu plytki z rama okna tasmy rozpreznej o grubosci 2mm ?
np ILLBRUCK - TAŚMA ILLMOD TP610, 10/2 MM

bombelo płytkarze silikonują, bo to im się wydaje łatwiejsze:-). Wyciśnięcie silikonu z tuby przy użyciu pistoletu, trudno jednak nazwać prawidłową aplikacją, dlatego "silikonowanie" co jakiś czas trzeba powtarzać, bo w polskich warunkach silikony stają się mniej elastyczne:-). Taśma Eco, to niezły pomysł:-). Zero problemu z elastycznością tylko ten kolor taśmy, ale... jak wszystko będzie prościutkie, to taśma ma swój urok

jareckki1
17-03-2011, 22:00
Zamówiłem montaż okien na taśmach ILLBRUCK.
Dopiero po wstawieniu okien dowiedziałem się od montażysty, a potem od dealera u którego kupiłem okna, że taśmę illbruck do muru od zewnątrz mają przykleić ci co będą robili tynki zewnętrzne, a w środku ci co będą robili tyki wewnętrzne.
Czy to jest normalna kolej montażu, czy mój dealer z montażystą umywają ręce od tego co powinni sami zrobić.
W umowie mam zapis, że cena obejmuje montaż wykonany w systemie 3D iLLbruck.

bwojtek
17-03-2011, 22:11
Nie wiem jakie taśmy zaproponowano. Wewnętrzną na pewno można (a nawet trzeba) kleić podczas montażu okien. Jeżeli na zewnątrz ma być rozprężna to faktycznie lepiej zastosować ją podczas robienia ocieplenia.

W umowie mam zapis, że cena obejmuje montaż wykonany w systemie 3D iLLbruck. Wg mnie oznacza to wykonanie całości przez firmę sprzedającą okna.

jareckki1
17-03-2011, 22:13
A do tego taśma na dole okna jest za krótka. Przy niektórych oknach jest na styk (po naciągnięciu jej) a w niektórych brakuje ok. 1 centymetra.
No i wpierają mi, że taśma może być za krótka.....
a co do przyklejenia taśmy do muru to twierdzą, że robią tak od zawsze i to ja pierwszy się o to czepiam.

jareckki1
17-03-2011, 22:14
jest to taka taśma http://okucia24.com/89960/illbruck-folia-tasma-duo-ew-uniwersalna-wewnatrz-zewnatrz

bwojtek
17-03-2011, 22:19
Po pierwsze to wg mnie "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Taśma "uniwersalna"? To ona jest w końcu paroszczelna czy paroprzepuszczalna? A co do klejenia to należy to w tej sytuacji do montażu okien.

T12345T
17-03-2011, 23:13
Po pierwsze to nie taśma, a folia. Jak byk stoi napisane!!! Po drugie DUO ma swoją odmianę elastyczną:-) (1 cm dała by radę:-)), czego fachowcy kupujący w sklepach internetowych wiedzieć nie muszą:-). Karta techniczna folii DUO jest do pobrania na stronie producenta, a tam wyjaśnione powinno być dlaczego w zależności od położenia (zew/wew) zmieniają się pewne parametry izolacyjności tego produktu.

jareckki1
18-03-2011, 12:53
Po pierwsze to nie taśma, a folia. Jak byk stoi napisane!!!

Dobrze poprawiam się, jest to folia okienna iLLbruck DUO EW 60mm z siatką podtynkową

T12345T
18-03-2011, 13:02
Dobrze poprawiam się, jest to folia okienna iLLbruck DUO EW 60mm z siatką podtynkową

Dzięki:-). DUO 60mm z siatką?! Dołem też? Musisz mieć bardzo niewielkie szczeliny dylatacyjne wokół całego okna, albo wyjątkowo kompetentną ekipę! Przyznaję, że przy tej szerokości folii nie bardzo widzę sposób poprawnego wykonania montażu warstwowego.

jareko
18-03-2011, 13:39
możliwe, możliwe kolego Test :)

Pan Okienko
18-03-2011, 14:28
To że montażyści powinni wykleić folie jest dla mnie oczywiste, ale mam dodatkowe pytanie dotyczące planów związanych z ociepleniem domu, ponieważ foli zenętrznych nie można wystawiść bezkarnie na działanie warunków atmosferycznych.

jareckki1
18-03-2011, 22:16
Dzięki:-). DUO 60mm z siatką?! Dołem też? Musisz mieć bardzo niewielkie szczeliny dylatacyjne wokół całego okna, albo wyjątkowo kompetentną ekipę! Przyznaję, że przy tej szerokości folii nie bardzo widzę sposób poprawnego wykonania montażu warstwowego.

Bokami i górą szczeliny są niewielkie tzn. 15 - 2 cm., ale dołem jest 5-6 cm, a nawet 7 cm i dlatego folia jest za krótka

jareckki1
18-03-2011, 22:22
To że montażyści powinni wykleić folie jest dla mnie oczywiste, ale mam dodatkowe pytanie dotyczące planów związanych z ociepleniem domu, ponieważ foli zenętrznych nie można wystawiść bezkarnie na działanie warunków atmosferycznych.

I to był argument mojej ekipy montażystów, że oni nie będą kleili foli do muru, bo i tak muszę do 2 miesiecy zrobić ocieplenie budynku żeby folia nie starciła swoich właściwości. Tylko szoda że poinformowali mnie o tym dopiero po wstawieniu okien.

Jani_63
18-03-2011, 23:25
Czyli jak? Zapłaciłeś za montaż 3D systemowy (ILLBRUCK), czy system zrób to sam ?

Pan Okienko
19-03-2011, 09:53
I to był argument mojej ekipy montażystów, że oni nie będą kleili foli do muru, bo i tak muszę do 2 miesiecy zrobić ocieplenie budynku żeby folia nie starciła swoich właściwości. Tylko szoda że poinformowali mnie o tym dopiero po wstawieniu okien.

Widzisz drogi jareckk61 można sprzedać okna i myśleć już o następnym kliencie, albo postarać się i właściwie doprowadzić sprawę do końca, nawet jeżeli jest to rozciągnięte w czasie. Czasami jest tak że wykonujemy montaż i odrazu wyklejamy wszystkie folie albo na etapie montażu wyklejamy folie tylko wewnętrzne a do zewnętrznych przyjeżdzamy np po 4 miesiącach aby dopiero wtedy zamontować je do okna i muru (folia jest wtedy przyklejana do okna od czoła profilu).
Jak rozumiem u ciebie batalia toczy się o montaż "tylko" do muru, czyli folia jest na zewnątrz, a słonko i tak i tak na nią działa a dodatkowo hula jak żagiel na maszcie jak jej tylko wiatr zawieje.

jareckki1
19-03-2011, 13:49
Jak rozumiem u ciebie batalia toczy się o montaż "tylko" do muru, czyli folia jest na zewnątrz, a słonko i tak i tak na nią działa a dodatkowo hula jak żagiel na maszcie jak jej tylko wiatr zawieje.

Tak właśnie u mnie jest. Folia jest przyklejona od zwenątrz i wewnątrz okna, ale nie do muru :(

finlandia
19-03-2011, 14:02
Często widuję tak "wykonany" montaż z taśmami (nawet w tej firmie gdzie pracują sami "eksperci"). Taśmy są, ale nie przyklejone do muru.

Było już o tym na forum, ale dla przypomnienia: by przykleić taśmę trzeba poczekać aż piana wyschnie, obciąć ją, posmarować mur specjalnym klejem (primerem) i dokleić. Niby nic skomplikowanego, ale dla niedużego domu wymaga poświęcenia kilku godzin pracy.
Dla mnie nie ulega wątpliwości, że należy to do części montażu (chyba że strony umówiły się inaczej - w szczególności z powodu ceny;).
Od zewnątrz bywa już różnie i czasem jest uzasadnione, by wykonać tą pracę później. Z tym że.. ideał jest taki: ja przyklejam taśmę, Inwestor za chwilę zaczyna wykańczać elewację i zabezpieczać tą taśmę.
A wracając do przygotowania: mur powinien być wstępnie wyrównany i zagruntowany. Jestem pewien, że w 90% tak nie jest. Kupujemy coś extra, a nie mamy pojęcia jak się z tym obchodzić.
Jak wiadomo - ideałów nie ma.

witek86
21-03-2011, 15:48
ja bym powiedział że 95% nie jest tak przygotowanych.
ostatnio tłumacze klientowi że max powinnien być zarównany a on co ?
"eee to tamci wstawią tak jak jest"

T12345T
21-03-2011, 18:14
A wracając do przygotowania: mur powinien być wstępnie wyrównany i zagruntowany. Jestem pewien, że w 90% tak nie jest.


ja bym powiedział że 95% nie jest tak przygotowanych.

Jestem w stanie uwierzyć w obie prognozy:-). Panowie, teraz pozostaje sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak jest? Tylko nie mówcie, że to wina klientów, co niby wyłącznie chcą tanio, czyli byle jak, bo w to akurat nie uwierzę:-).

Może czas na zmiany w "okiennych opowieściach"? Może mniej o komorach, szybach, okuciach i innych pierdołach, a bardziej profesjonalnie o oknach oraz zasadach ich montażu. Przecież większość okiennej wiedzy nabywcy pochodzi od sprzedawcy, czyż nie tak? A jeśli tak, to klient nie zwraca na coś uwagi, bo... ?

Pan Okienko
21-03-2011, 19:03
ja bym powiedział że 95% nie jest tak przygotowanych.
ostatnio tłumacze klientowi że max powinnien być zarównany a on co ?
"eee to tamci wstawią tak jak jest"

hmm nie do końca się z tym mogę zgodzić, ponieważ z przygotowaniem otworów pod folie przy ciepłym montażu jest dla mnie tak samo oczywiste jak dodanie do balkonu profilu pod progiem lub podmurowanie otworu, wystarczy poświęcić chwile czasu wytłumaczyć klientowi dlaczego tak należy zrobić i już, a tenkKlient któremu zależy na dobrym wykonaniu montażu napewno przygotuje otwory tak jak go o to poprosimy - oczywiście znajdzie się też taki który wie od nas lepiej że nie ma potrzeby tego robić i nie trafiają do niego żadne argumenty, ale nie można iść na wszystkie ustępstwa żeby tylko podpisać umowę, czasami należy powiedzieć NIE

bwojtek
21-03-2011, 19:40
Jestem w stanie uwierzyć w obie prognozy:-). Panowie, teraz pozostaje sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak jest?
Bo firmy nakręcające biznes "jedynego słusznego systemu montażu" wmawiają tylko wszystkim, że muszą stosować ich rozwiązania bo jak nie to grzyb, pleśń, powódź i gradobicie. Jakoś o porządnym, rzeczowym poradniku dla inwestorów zapomnieli... Najprościej zwalić wszystko na sprzedawców okien.

T12345T
21-03-2011, 21:39
Bo firmy nakręcające biznes "jedynego słusznego systemu montażu"...

Czyli jakie?

karolekk
21-03-2011, 21:50
Mam dylemat i proszę o podpowiedz.
Zrobiliśmy już duzo różnych kalkulacji okien i zaczynamy sie powoli gubić i coraz bardziej zastanawiać czy aby napewno okna muszą być tak maksymalnie ciepłe. Bo może lepiej te pieniądze gdzieś indziej dołozyć, zwłaszcza że różnice są spore.
Mam 3tyś różnicy między schuco SI82+ a schuco SI82 rondo i pytanie brzmi, czy warto ?

Charlie
21-03-2011, 22:09
Niestety, ale najcieplejsze okna są na dzień dzisiejszy "najzimniejszym" elementem całego budynku. Mają najgorszy współczynnik przenikalności cieplnej ze wszystkich elementów zewnętrznej konstrukcji domu.

Stąd ten wyścig nawspółczynnik U w stolarce otworowej.

dilbert
21-03-2011, 23:07
Odpowiedź brzmi: nie warto ze względu na oszczędności ciepła, bo SI82 jest i tak już BARDZO CIEPŁY, (0,9 dla okna z potrójną szybą) a wynikająca z zastosowania SI82+ (0,8 dla okna z potrójną szybą) oszczędność energii jest już niewielka. Po drugie (i chyba ważniejsze!) nie warto, bo profil SI82+ nie posiada właściwych wzmocnień stalowych. Okno nie będzie prawidłowo zamocowane, bo wkręcając wkręta lub dybla montażowego w profil trafiamy w pustkę lub co najwyżej w ściankę PCV, która nie zapewnia odpowiedniej sztywności mocowania.

amigo1974
21-03-2011, 23:11
Odpowiedź brzmi: nie warto ze względu na oszczędności ciepła, bo SI82 jest i tak już BARDZO CIEPŁY, (0,9 dla okna z potrójną szybą) a wynikająca z zastosowania SI82+ (0,8 dla okna z potrójną szybą) oszczędność energii jest już niewielka. Po drugie (i chyba ważniejsze!) nie warto, bo profil SI82+ nie posiada właściwych wzmocnień stalowych. Okno nie będzie prawidłowo zamocowane, bo wkręcając wkręta lub dybla montażowego w profil trafiamy w pustkę lub co najwyżej w ściankę PCV, która nie zapewnia odpowiedniej sztywności mocowania.

No widzicie ,to się nazywa konkretna odpowiedź na konkretne pytanie! I wszystko wygadane! Ze by to wszystko było takie nie skomplikowane.

T12345T
21-03-2011, 23:29
Po drugie (i chyba ważniejsze!) nie warto, bo profil SI82+ nie posiada właściwych wzmocnień stalowych. Okno nie będzie prawidłowo zamocowane, bo wkręcając wkręta lub dybla montażowego w profil trafiamy w pustkę lub co najwyżej w ściankę PCV, która nie zapewnia odpowiedniej sztywności mocowania.

Matko jedyna! A ja głupi do tej pory myślałem, że te dyble albo inne kotwy, to takie elementy zapobiegające niekorzystnym zjawiskom związanym z parciem wiatru. Człowiek, to się jednak uczy całe forumowe życie :-). Myślę, że po tej druzgocącej i merytorycznej krytyce SI82+ Schueco powinno popełnić sepuku wyjętym uprzednio z kształtownika wzmocnieniem aluminiowym albo wdziewając szatę pokutną sprzedać je na złom. Metale kolorowe w cenie!
dilbert sorry, ale w tym punkcie nie masz ani krzty racji z techniczno-okiennego punktu widzenia, ( rzecz jasna ), bo generalnie każdy może mieć o SI82+ własną opinię. Jak najbardziej:-)

pedronx
21-03-2011, 23:50
Po drugie (i chyba ważniejsze!) nie warto, bo profil SI82+ nie posiada właściwych wzmocnień stalowych...

Nie wiem dokładnie jak się sprawy mają w przypadku Si82+, ale wiem jak to jest z Rehau Geneo.
Otóż reklamowane Uf tego profilu to "do 0,85 W/m² K" - brak tam stali bo profil jest wzmocniony włóknami szklanymi (magiczne rau fipro).
I byłoby super... gdyby nie fakt, że do okien większych niż 120x150cm stal i tak się ładuje i całe Uf idzie się paść.
Szkoda tylko, że dowiadujesz się tego przypadkiem dogłębnie analizując ofertę... w ulotkach o tym nie piszą.

Jani_63
22-03-2011, 00:36
A bo to pierwszy raz informacje są podawane wybiórczo.
Ktoś to dobrze przeanalizował, jaki procent będzie tych wkur... że dali naciągnąć na "słodkie słówka" w stosunku do całości złapanych klientów na sieczkę marketingową.
Choć z drugiej strony jeśli ludzie własne CV koloryzują, to czego oczekiwać po marketingu?
Cóż, takie czasy nam nastały.
Czujnym trza być jak Tomy Lee Jones w Ściganym ;)

pedronx
22-03-2011, 00:39
Racja...
Na szczęście jest jeszcze takie miejsce jak to forum :)

amigo1974
22-03-2011, 06:15
Nie wiem dokładnie jak się sprawy mają w przypadku Si82+, ale wiem jak to jest z Rehau Geneo.
Otóż reklamowane Uf tego profilu to "do 0,85 W/m² K" - brak tam stali bo profil jest wzmocniony włóknami szklanymi (magiczne rau fipro).
I byłoby super... gdyby nie fakt, że do okien większych niż 120x150cm stal i tak się ładuje i całe Uf idzie się paść.
Szkoda tylko, że dowiadujesz się tego przypadkiem dogłębnie analizując ofertę... w ulotkach o tym nie piszą.

Z geneo się już o tym przekonałem gdy dostałem na takie okna ofertę gdzie właśnie duże przeszkleni wychodzą miernie w stosunku do tych mniejszych a rzecz powinna się mieć odwrotnie. Ale jak to będzie przy innym nowym i nowoczesnym profilu energeto np.8000? Też przy dużych oknach muszą dawać wzmocnienia i cała walka o U idzie w p_ _ _u?

krisu79krystia
22-03-2011, 07:32
Dziendobry
Kilka dni temu wymieniłem u siebie w mieszkaniu stare nieszczelne okna drewniane , na nowe PCV z firmy Oknoplast . Efekt jest taki że przy starych oknach moglem nagrzać mieszkanie do + 24 C w jakieś 0,5 godz , a obecnie nie daje rady do + 22 przez 2 godz. Nie wiem o co chodzi przenikalność cieplna to 1.3 W/m2K to chyba dobrze ale jak się stoi obok drzwi balkonowych to czuć chłód ,może ktoś spotkał się z taką sytuacją po wymianie okien bo serwisant który przyjechał tylko je wyregulował ale problemu to niestety nie rozwiązało .Profil Veka , okucia Maco ja niewiem, miały być super a jest mi poprostu zimno i jak mam temu zaradźić ?A i jeszcze jedno wieje mi przez klamki -to tez dziwne może przez to ze mam zamontowane nawietrzaki Aereco , prosze o jakieś porady ... dziękuje

karolekk
22-03-2011, 08:08
Dziendobry
Kilka dni temu wymieniłem u siebie w mieszkaniu stare nieszczelne okna drewniane , na nowe PCV z firmy Oknoplast . Efekt jest taki że przy starych oknach moglem nagrzać mieszkanie do + 24 C w jakieś 0,5 godz , a obecnie nie daje rady do + 22 przez 2 godz. Nie wiem o co chodzi przenikalność cieplna to 1.3 W/m2K to chyba dobrze ale jak się stoi obok drzwi balkonowych to czuć chłód ,może ktoś spotkał się z taką sytuacją po wymianie okien bo serwisant który przyjechał tylko je wyregulował ale problemu to niestety nie rozwiązało .Profil Veka , okucia Maco ja niewiem, miały być super a jest mi poprostu zimno i jak mam temu zaradźić ?A i jeszcze jedno wieje mi przez klamki -to tez dziwne może przez to ze mam zamontowane nawietrzaki Aereco , prosze o jakieś porady ... dziękuje

kilka dni :)
strasznie szybki servis :)

pedronx
22-03-2011, 09:21
krisu79krystia może są nieszczelności na styku rama-ściana? Może "obrzęd gromniczny" Adama_mk pomoże Ci zlokalizować problem http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126535-Obrz%C4%99d-gromniczny-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-wykonany...

blokno
22-03-2011, 14:55
.. miały być super a jest mi poprostu zimno i jak mam temu zaradźić ?A i jeszcze jedno wieje mi przez klamki -to tez dziwne może przez to ze mam zamontowane nawietrzaki Aereco , prosze o jakieś porady ... dziękuje

Zaklej tasmą nawietrzaki na 1 dzień i sprawdź - jak się poprawi, to juz będziesz znał przyczynę. Ale na szczęście już po zimie, więc i problem na jakiś czas zniknie.. ;)

pedronx
22-03-2011, 14:59
"Internorm Dimension +" versus "Schucko Si82".

Czy zdecydowalibyście się na tego Internorma, gdyby różnica w cenie wynosiła 23%?
Np. cena Schucko 30000 a Internorm 37000.

Schucko wszyscy znają.
Internorm Dimension +:
- podobne parametry cieplne
- fix o round - wklejanie szyby w ramę
- no i najfajniejsze, czyli aluminiowe nakładki na zewnątrz
- produkcja austyjacka całego okna, łącznie z szybami
- ukryte okucia
- zawiasy wkręcane w stal, nie w plastik
- 10 lat na wszystko
Spece, co sądzicie?
Dzięki i pozdro

witek86
22-03-2011, 15:07
21 jeden to temperatura pokojowa oknoplast tak wychował okna:P
wieje przez klamki czy nawiewniki? może gdzieś obok w murze bo to by było najprawdopodobniej przyczyna!
nawiewniki można zamknąć recznie zależy też jakie ci zamontowali.powinno być czuć róznice czy to przez areco(chyba że masz inny)

witek86
22-03-2011, 15:14
"Internorm Dimension +" versus "Schucko Si82".

Czy zdecydowalibyście się na tego Internorma, gdyby różnica w cenie wynosiła 23%?
Np. cena Schucko 30000 a Internorm 37000.

Schucko wszyscy znają.
Internorm Dimension +:
- podobne parametry cieplne
- fix o round - wklejanie w szybę
- no i najfajniejsze, czyli aluminiowe nakładki na zewnątrz
- produkcja austyjacka całego okna, łącznie z szybami
- ukryte okucia
- zawiasy wkręcane w stal, nie w plastik
- 10 lat na wszystko
Spece, co sądzicie?
Dzięki i pozdro

ja specem nie jestem ale :
ad1 bez znaczenia
ad2 a nie można
ad3 jeden lubi schabik drugi lubi mostek a ja lubie ....
ad4 austryjak jest dla ciebie lepszy? szkoda że tak mało zagarneli jak były rozbiory może byś mowił teraz że twoi to robią
ad5 a fantom inviso itd
ad6 mi wkrecaja w stal
ad7 nieraz dają 15lat ale po roku robią co innego i gdzie indziej
ale niech się spece wypowiedza

jareko
22-03-2011, 15:31
Odpowiedź brzmi: nie warto ze względu na oszczędności ciepła, bo SI82 jest i tak już BARDZO CIEPŁY, (0,9 dla okna z potrójną szybą) a wynikająca z zastosowania SI82+ (0,8 dla okna z potrójną szybą) oszczędność energii jest już niewielka. Po drugie (i chyba ważniejsze!) nie warto, bo profil SI82+ nie posiada właściwych wzmocnień stalowych. Okno nie będzie prawidłowo zamocowane, bo wkręcając wkręta lub dybla montażowego w profil trafiamy w pustkę lub co najwyżej w ściankę PCV, która nie zapewnia odpowiedniej sztywności mocowania.
odpowiedź brzmi - i TAK i NIE
Dlaczego taka?
Wszystko zależy tak naprawę od bilansu cieplnego całej chałupy. Na ile i jaki wpływ na oszczędności będą miały okna i czy zwiększony wydatek się zwróci
Jedno jest pewne - w Si82+ nie da rady zrobić takich gabarytów jak w Si82 z racji braku wzmocnienia stalowego - ale to już powinni ci uwzględnić przy przyjmowaniu zamówienia od Ciebie
A reszta to realne banialuki - swego czasu Poltrocal nie miał wzmocnienia a montowało się to prawidłowo. Są firmy które nie dają wzmocnień czy też robią je z puszek po konserwach - też to się montuje i bynajmniej okna nie wypadają pod parciem wiatru

pedronx
22-03-2011, 15:50
ja specem nie jestem ale :
ad1 bez znaczenia
ad2 a nie można
ad3 jeden lubi schabik drugi lubi mostek a ja lubie ....
ad4 austryjak jest dla ciebie lepszy? szkoda że tak mało zagarneli jak były rozbiory może byś mowił teraz że twoi to robią
ad5 a fantom inviso itd
ad6 mi wkrecaja w stal
ad7 nieraz dają 15lat ale po roku robią co innego i gdzie indziej
ale niech się spece wypowiedza

ad2 ?
ad 5 ?
ad 6 - w schucko wkręcają w stal? wszystkim, czy tylko Tobie. I w jakiej fabryce jeśli wolno spytać?
ad 7 - kto daje 15? nie spotkałem jeszcze takiej firmy. I co znaczy że po roku robią co innego... ?

jareko
22-03-2011, 16:14
wzmocnienie kończy się tak, że śruby mocujące zawias, zarówno dolny jak i górny powinny być przykręcane do wzmocnienia
Tak przynajmniej jest w Jezierskim, Hekaplast, Markbud
Natomiast zawias przykręcany do skrzydła jest mocowany w PVC na długie śruby hmm.... powinny być one długie :)

witek86
22-03-2011, 16:32
ad2 ?
ad 5 ?
ad 6 - w schucko wkręcają w stal? wszystkim, czy tylko Tobie. I w jakiej fabryce jeśli wolno spytać?
ad 7 - kto daje 15? nie spotkałem jeszcze takiej firmy. I co znaczy że po roku robią co innego... ?

co do ad6 to masz juz odpowiedz
ad7 chodziło mi o to ze co z tego ze ci dadza 10lat jak nie wiadomo czy za rok albo dwa nie przylaca samoloty z libi do nas:P
ad5 to ukryte okucja

pedronx
22-03-2011, 16:36
ok. dzięki. czyli reasumując warto się w to pchać (Internorm)?
W sumie to aluminium od strony zewnętrznej to fajna rzecz, bo w mojej opini eliminują dość poważną wadę plastików - czyli kiepską odporność na warunki atmosferyczne (nagrzewanie-gięcie, płowiejące kolory) - jest to w końcu kawał blachy.
Co sądzicie?

Jani_63
22-03-2011, 18:22
Internorm to I liga.
Czy warto? To raczej rzecz gustu.
Kierowanie się przesłankami że Austriacy to robią takie sobie. Nasi też potrafią robić dobrze, a coś schrzanić może każdy, bez względu w jakim kraju się urodził, albo w jakim coś wyprodukowano.
witk86, w Tobie obudziła się chyba krew przodków powstańców, bo tak wyjechałeś z tymi zaborami, że mi się od razu Stanisław Batory przypomniał. :)

pedronx
22-03-2011, 19:41
Ale czy tylko gustu? Czy uważasz że to aluminium to pic?

Jani_63
22-03-2011, 21:05
Żaden pic. Chroni powierzchnię zewnętrzną. Producenci okien drewnianych też stosują to rozwiązanie właśnie z tego powodu.

pedronx
22-03-2011, 21:09
No to brałbyś, czy nie :) ?
Czy jest coś jeszcze co wyróżnia te okna?

bwojtek
22-03-2011, 21:12
O ile w drewnie daje to realne korzyści (brak konieczności malowania) to już przy oknach PVC jest to bardzo wątpliwa wyższość nakładek ALU nad "zwykłym" PVC.

_FIX_
22-03-2011, 21:34
Ja bym to nazwał "przerost formy nad treścią".

pedronx
22-03-2011, 22:06
Ale czy sam plastik nie gnie się na słońcu?

T12345T
22-03-2011, 22:37
pedronx, gnie się. Cała sztuka w tym, by przy obniżaniu temperatury wracał do pierwotnego kształtu. Rozszerzalności termicznej uniknąć się nie da.

Okna PVC z nakładkami aluminiowymi, to wyższa szkoła jazdy w staranności wykonania. Tu nie ma, że się przekątne deczko nie zgadzają.
Internormową ciekawostką jest to, że od strony wewnętrznej możesz sobie zawinszować dowolnej okleiny, a na zewnątrz dostaniesz to samo, ale w polakierowanym aluminium. Ostatnimi czasy kochane przez inwestorów złote dęby, orzechy i winchestery? No problem. Okucia Winkhaus, ale niektóre rozwiązania dedykowane na wyłączność firmie Internorm. To zaleta i problem jednocześnie. Dla mnie di[me]nsion4, to klasa sama w sobie. Bardzo oryginalne rozwiązanie.

Tak jak ktoś przede mną napisał, te okna, to naprawdę I liga, z tym, że raczej europejska, a nie krajowa:-).

pedronx
22-03-2011, 22:49
Czy w takim razie powiedzieć, że plastik pod alu się nie gnie, lub gnie się mniej? Czy jesteś w stanie stwierdzić/sprawdzić, czy ten profil jest sztywniejszy od si82?

dilbert
22-03-2011, 23:21
odpowiedź brzmi - i TAK i NIE
Dlaczego taka?
Wszystko zależy tak naprawę od bilansu cieplnego całej chałupy. Na ile i jaki wpływ na oszczędności będą miały okna i czy zwiększony wydatek się zwróci
Jedno jest pewne - w Si82+ nie da rady zrobić takich gabarytów jak w Si82 z racji braku wzmocnienia stalowego - ale to już powinni ci uwzględnić przy przyjmowaniu zamówienia od Ciebie
A reszta to realne banialuki - swego czasu Poltrocal nie miał wzmocnienia a montowało się to prawidłowo. Są firmy które nie dają wzmocnień czy też robią je z puszek po konserwach - też to się montuje i bynajmniej okna nie wypadają pod parciem wiatru


Jareko !
do tej pory stałeś na straży fachowości montażu i byłeś zwolennikiem profili z górnej półki. Teraz piszesz że wystarczy aby okna nie wypadały podczas wiatru ! A chciałbyś swoim klientom montować okna ze wzmocnieniami z blachy do konserw ? Coś mi tu nie gra.
Odpowiadając na pytanie dot. SI82+ miałem na myśli typowy dom jednorodzinny, w którym okna mają skromniutko np. 140 x 140 RU , a balkon np.
170 x 220 R+RU Czy zamontowałbyś takie gabaryty z PCV bez wzmocnienia stalowego? A to wcale nie są wymiary graniczne

P.S Ja nie krytykuję Twojego ulubionego profilu Schuco, bo sam go uważam za jeden z lepszych, ale staram się być obiektywny.

dilbert
22-03-2011, 23:35
Matko jedyna! A ja głupi do tej pory myślałem, że te dyble albo inne kotwy, to takie elementy zapobiegające niekorzystnym zjawiskom związanym z parciem wiatru. Człowiek, to się jednak uczy całe forumowe życie :-). Myślę, że po tej druzgocącej i merytorycznej krytyce SI82+ Schueco powinno popełnić sepuku wyjętym uprzednio z kształtownika wzmocnieniem aluminiowym albo wdziewając szatę pokutną sprzedać je na złom. Metale kolorowe w cenie!
dilbert sorry, ale w tym punkcie nie masz ani krzty racji z techniczno-okiennego punktu widzenia, ( rzecz jasna ), bo generalnie każdy może mieć o SI82+ własną opinię. Jak najbardziej:-)

Ja nie krytykuję profilu. Uważam tylko, że SI82+ nie nadaje się do wszystkich zastosowań.
Przeprowadzimy test : Panowie Fachowcy; kto z Was zamontował już profil Schuco SI82+ ?
Proszę podać wymiary okna, zobaczymy jakie największe zostało zamontowane.

T12345T
22-03-2011, 23:48
pedronx, czekam właśnie na materiały od Austriaków, więc nie odpowiem Tobie, że coś ... na pewno.

Co do rozszerzalności cieplnej; jestem raczej przekonany, że połączenie geometrii niektórych kształtowników z nakładkami aluminiowymi będzie działało pozytywnie na ograniczenie niepożądanego zjawiska skórczu termicznego.
Co do "sztywności" samych kształtowników; Tak naprawdę, to pewnie nikt tego szczegółowo nie badał, bo norma EN 12608 tego nie wymaga. Oczywiście można wyliczyć momenty bezwładności dla poszczególnych kształtowników obu systemów, tylko po co, jeśli w klasycznych obliczeniach statycznych takich wartości się nie uwzględnia? Ale pytanie jest "przyszłościowe" i ciekawe:-) oraz z kręgu mojego aktualnego zainteresowania, choć z nieco innych powodów niż Twoje. Jak się dowiem tego czego chcę z pewnością coś napiszę, ale to nie wcześniej niż po otrzymaniu kompletu obiecanej przez Internorm dokumentacji.

pedronx
22-03-2011, 23:52
Super. czekam zatem z niecierpliwością bo na dniach chcę zamawiać. Fajnie że jest ktoś bezstronny na tym forum...

karolekk
23-03-2011, 06:48
chwila, moment...
Ja też mam wycenione SI82+ i powiedziano mi że tylko okno typu HS będzie z innych profili.
Reszta okien jest w SI82+
A mam 5 okien 1000*2300 !!!!
Do tego zapewniano, że akurat one będą najcieplejsze bo są to duże przeszklenia.
więc... ????????????????

pedronx
23-03-2011, 06:54
duże na pewno będą najcieplejsze, bo dużo szyby. a kto Ci wyceniał? Jaka firma?

karolekk
23-03-2011, 07:00
firma Pumar i Hekaplast
poniżej moje okna:
1200*1500 - 3szt UR
1000*2300 - 5sztFIX
2700*1500 - 1szt FIX/UR/FIX
2700*900 - 2szt FIX
900*900 - 1szt UR
1200*1300 - 2szt (mialy byc obrotowe ale mi jednak odradzono i bedzie UR)
900*1300 - 3szt FIX
4700*2300 - przesuwne bez progu
2900*2200 - przesuwne bez progu

pedronx
23-03-2011, 07:10
Zapowiadają się ładne przeszklenia...
Co do Heka to pewnie Jareko Ci pkmoże.

pedronx
23-03-2011, 07:18
2700x900 to wymiar jednego fixa, czy wymiar otworu gdzie wsadzasz 2 fixy? Jeśli wymiar fixa to wątpię cz Ci to zrobią nawet na stali... ale niech spece oxenią. Pewnie zrobią, ale gwarancji nie będzie na bank.

pedronx
23-03-2011, 10:47
T12345T dostałem właśnie Uw dla okien (szyby 0,6) od Internormu i niestety wypadają gorzej od Schucko (szyby 0,5) - czego oczywiście się spodziewałem.
Teraz się zastanawiam czy ta różnica 0,1 nie wynika z innego sposobu obliczania Ug w Austrii. Już to kiedyś próbowałem ustalić ale poddałem się. Czy myślisz, że "ichnie" 0,6 liczone wg normy DIN EN ISO 100-77-1 to może być nasze 0,5?
Wiem że się wiję jak węgorz w oleju ale... ale to gruba kasa, i chciałbym mieć pewność, że Internorm nie poległ z powodu jakiś różnic w obliczeniach.

bwojtek
23-03-2011, 12:25
Przemyśl lepiej dobrze sprawę serwisu. Jak by nie patrzeć to Internorm na naszym rynku to "egzotyka". Nie mają praktycznie żadnej sieci sprzedaży w Polsce. A nawet najlepsze okno może się zepsuć...

jareko
23-03-2011, 12:34
powiem tak
1000/2300
Program Schuco PLant Soft 3.0 takie gabaryty przyjmuje bez mrugnięcia okiem a skoro on gęby nie drze jest to gabaryt wykonalny
Ale... ja szczerze mówiąc bym się bał
Z szyba k=0,5 Uw takiego jednoskrzydłowego okna to 0,75

jareko
23-03-2011, 12:36
Jareko !
do tej pory stałeś na straży fachowości montażu i byłeś zwolennikiem profili z górnej półki. Teraz piszesz że wystarczy aby okna nie wypadały podczas wiatru ! A chciałbyś swoim klientom montować okna ze wzmocnieniami z blachy do konserw ? Coś mi tu nie gra. ....Gra a jakże. Żarty sobie czasem robię i niektórzy to wychwytują inni nie. Ale nigdzie nie jest powiedziane, że okien bez wzmocnienia nie da się zamontować - jak to ktoś wcześniej pisał

pedronx
23-03-2011, 16:35
Przemyśl lepiej dobrze sprawę serwisu. Jak by nie patrzeć to Internorm na naszym rynku to "egzotyka". Nie mają praktycznie żadnej sieci sprzedaży w Polsce. A nawet najlepsze okno może się zepsuć...

Myślę, oj myślę. Ale oferta jest super, więc chyba będę musiał jakoś z tym żyć. Innych firm serwis jest "pod ręką" a jednak z tego co się czyta na tym forum, nie jest to taki oczywisty plus... ;)

bwojtek
23-03-2011, 20:26
A ja tak z innej beczki o oknach... ON kosztuje już ponad 5zł/l, szkło poszło w górę, stal także. Kto pierwszy z liczących się graczy podniesie ceny okien? Bo, że podwyżki będą to pewne jak banku!

jareko
23-03-2011, 21:50
ludzie jednak liczą na to, że podwyżek nie będzie
Cukier jak poszedł w górę ;) a okna... powinny tanieć hi hi hi

pedronx
23-03-2011, 22:13
Eurocolor już podniósł ceny.

Jani_63
23-03-2011, 22:34
Nie martwcie się.
Może za to lokomotywy stanieją :)

bwojtek
24-03-2011, 09:01
To kto następny po EC?

jareko
24-03-2011, 09:36
póki co Hekaplast trzyma "stare" ceny.
Hmmm... zbieram się powoli by coś o tej firmie więcej napisać. Póki co o odczuciach. Jestem coraz milej zaskakiwany. Do tej pory uważałem, że Jezierski robi dobre okna na Schuco - dalej takowe robi i temu zaprzeczyć nie można, ale jest firma, która wykonuje je jeszcze lepiej. O szczegółach kiedy indziej. Wygląda na to, że kilkuletnie produkowanie okien na rynek niemiecki wymusiło pewne rozwiązania i wyposażenie okien jakich nie uświadczysz u innych dostawców.

finlandia
24-03-2011, 10:46
Nie miałem czasu napisać, ale kilka dni temu dostałem info o znaczącej podwyżce od Urzędowskiego. Wszystko o 8% do góry (w sumie ta podwyżka była już zapowiedziana w grudniu). Teraz mam małe zawirowanie by zdążyć wysłać zamówienia "przed" zmianą cen.
Od jedenego z dostawców też przyszedl mail - zabierają 2 % rabatu i jak dobrze pamiętam to nie pierwszy raz kroją rabat w ostatnich tygodniach.

finlandia
24-03-2011, 13:16
Nic ciekawego nie znalazłem w tym linku. Powiedz, że po prostu chcesz wypromować jakieś e-wydwnictwo.

witek86
24-03-2011, 13:55
Polska to meksyk europy!
cenny jak w UE ale zarobki nie takie!
wiem że i czas i miejsce nieodpowiednie ale bedzie Egipt i Libia i u nas

pedronx
24-03-2011, 14:07
z tą tylko różnicą, że oni okien praktycznie nie potrzebują ;)

Jani_63
24-03-2011, 14:26
Jak mawiał Andrzej Piasecki
- " mimo zarobków afrykańskich a cen amerykańskich - nie dajmy się"

blokno
24-03-2011, 14:29
Nic ciekawego nie znalazłem w tym linku. Powiedz, że po prostu chcesz wypromować jakieś e-wydwnictwo.

Nieależnie od intencji, kilka przydatnych artykułów można tam przeczytać. Wbrew tytułowi raczej nie dla fachowca, a dla klientów indywidualnych..

witek86
24-03-2011, 16:16
ale żeby nie było że nie ostrzegaleem:P

Beata&Slawek
24-03-2011, 20:41
Troche nie w temacie ale podpisalem dzisiaj umowe na okna (zdecydowalem sie na MS) i sprzedawca dal mi troche do myslenia. Otoz wspomnial mi,ze dopiero sezon montazowy sie zaczal a juz w regionie doszlo do dwoch kradziezy i jak powiedzial prze dwa lata byl calkowity spokoj a teraz dwie kradzieze na bezszczelnego w krotkim okresie czasu. W zwiazku z tym mam pytanie, zdaje sobie sprawe,ze calkowicie okien nie da sie zabezpieczyc i jak ktos sie uprze to i tak ukradnie ale jak uprzykrzyc maksymalnie zlodziejowi zycie. U mnie zaraz po oknach i drzwich zewnetrznych oraz bramie garazowej ma byc robiona elewacja, zastanawiam sie tez czy dodatkowo kotwy nie zaglebic lekko w osciezach i potem przykryc to wszystko cienka warstwa zwyklej zaprawy cementowej. Oczywiscie ma to byc rozwiazanie dorazne mam nadzieje,ze po elektryce i tynkach (okolo lipca) i zalozeniu przy okazji alarmu bede mogl spac spokojniej.

stary
24-03-2011, 20:56
..........Wygląda na to, że kilkuletnie produkowanie okien na rynek niemiecki wymusiło pewne rozwiązania i wyposażenie okien jakich nie uświadczysz u innych dostawców.
:rotfl:Oplułem cały monitor.......

witek86
25-03-2011, 08:55
Troche nie w temacie ale podpisalem dzisiaj umowe na okna (zdecydowalem sie na MS) i sprzedawca dal mi troche do myslenia. Otoz wspomnial mi,ze dopiero sezon montazowy sie zaczal a juz w regionie doszlo do dwoch kradziezy i jak powiedzial prze dwa lata byl calkowity spokoj a teraz dwie kradzieze na bezszczelnego w krotkim okresie czasu. W zwiazku z tym mam pytanie, zdaje sobie sprawe,ze calkowicie okien nie da sie zabezpieczyc i jak ktos sie uprze to i tak ukradnie ale jak uprzykrzyc maksymalnie zlodziejowi zycie. U mnie zaraz po oknach i drzwich zewnetrznych oraz bramie garazowej ma byc robiona elewacja, zastanawiam sie tez czy dodatkowo kotwy nie zaglebic lekko w osciezach i potem przykryc to wszystko cienka warstwa zwyklej zaprawy cementowej. Oczywiscie ma to byc rozwiazanie dorazne mam nadzieje,ze po elektryce i tynkach (okolo lipca) i zalozeniu przy okazji alarmu bede mogl spac spokojniej.
to ci poprawili samopoczucie:)
to że kradli okna ,brami i wszystko co się dało to zawsze było wieć nie ma czegoś takiego jak sezon na kradzież:)
osobiście uważam iż 80% okien "wyciąga" firma która je zamontowała.ale miałem przypadek że wyciągneli brame którą zamontowaliśmy.Tylko klient na własne życzenie można powiedzieć się jej pozbył.Mówiliśmy aby zaślepić okno w garażu albo zabić lub wstrzymać się z montażem.Ale nie co się ma stać itd no i się stało kogoś skusiło !otwarty garaż ,silnik na widoku aż się prosi!!!
Każdy sposób który choć w małym stopniu może utrudnić kradzież jest dobry.jeśli jest zrobiona elewacja to duży plus!lekka warstwa tynku również.
Tylko tak jak wspomniałeś jak się uprą to i tak ukradną!
Najbeszczelniejszy sposób kradzieży o jakiej słyszałem.Firma montuje okna jednego dnia.na drugi dzień pod domek podjezdza bus oklejony ,że firma z oknami itd. wchodzą do domu i wyciągają okna.Sąsiad zaciekawiony podchodzi i pyta gościa co robią? "pomyliliśmy kolor i klient go nie zaakceptował musimy wymienić "
biały dzień! masakra

pedronx
25-03-2011, 09:01
ale co oni z tymi oknami potem robią? przecież to okna na wymiar. budują dom pod okna?

witek86
25-03-2011, 09:15
masz temat że ktoś sprzeda okna za bezcenn zawsze sie kupiec znajdzie jak masz nowe okna za poł ceny to sobie wymiary dopasujesz a może nawet jak sprzedaja okna to odrazu z projektem domku z którego one sa:)

pedronx
25-03-2011, 09:17
BOŻE BROŃ OD TAKICH AKCJI! przez 100 lat bym jeździł po okolicy aż bych CH..a znalazł i mu chałupę spalił! ;)

bwojtek
25-03-2011, 09:50
:rotfl:Oplułem cały monitor.......
Czyżbyś miał wrażenie, że towar sprzedawany przez Jareko jest zawsze najlepszy na świecie? A jak się dostawca zmienia to zawsze na lepszego? Hm... Poprawianie ideału?

jareko
25-03-2011, 10:37
ha ha ha wiedziałem że staruszek pluje monitor :)
Stary, Staruszku kochany ;) wszyscy dobrze wiedzą, że Adams wśród producentów na Aluplaście jak i Brungmanie to ścisła światowa czołówka i innych pod każdym względem bije na głowę - i to nie żart a jako, że sprzedaję zawsze towar z najwyższej półki jakościowej (bo u mnie najniższej ceny nie uświadczysz bo dobry towar po prostu MUSI kosztować ) mieliśmy okazję kilka lat współpracować i gdybyś dowoził mi okna prosto na budowę dalej byśmy handlowali - prawda? Może przyznasz to oficjalnie :)

A co do Heki - widzę i porównuję z ideałem ;) i wyciągam wnioski

Bwojtku - wśród znanych mi producentów na Schuco cztery lata temu jak szukałem dostawcy, nie było faktycznie lepszego od Jezierskiego. Jak widzę jest już firma lepsza od "ideału". Kiedyś może się zbiorę i wypunktuję różnice

Świat idzie na przód i tylko krowa zdania nie zmienia - a ja krową nie jestem....
zaraz...
poczekaj...
pójdę przejrzę się w lustrze....
NIE !!!
NA PEWNO NIE jestem krową :)

stary
25-03-2011, 11:00
Przecież ja nawet słowem nie wspomniałem o Adamsie, jego ofercie, transporcie i Twojej z nim współpracy.:rolleyes:
Rozbawiło mnie parę słów w tym zacytowanym zdaniu: kilkuletnie, rynek niemiecki, nie uświadczysz.....;)

zuzia17
25-03-2011, 12:02
Witam
Potrzebuję fachowej pomocy, tzn odpowiedzi.
Szukamy dobrych okien, w tej chwili rozważamy zakup okien Platinium. Ale mamy dylemat. Od strony południowej mamy cztery okna tarasowe 180 - 225, okna będą w okleinie dąb. W Platinium nie można zastosować poprzeczki. Obawiamy się, że tak duże okna w duzym nasłonecznieniu mogą tracić swe parametry wyjściowe i stabilność. Oknoplast odpowiada na to, że mają grubszą stal w skrzydle (1,75 mm), która je wzmacnia. Czy to naprawdę wystarczy? Tyle pisaliście o tych poprzeczkach, żeby dawać...

GraziaK
25-03-2011, 12:58
Witam.
Pomóżcie co wybrać: Oknoplast - Platinum czy Vetrex (okna trzyszybowe). Ceny podobne, przenikalność w Vetrexie troche lepsza, ale mamy duże drzwi balkonowe z łukiem, więc w Vetrexie zaoferowali nam te duże łukowe od Jędraszka jedno 2850 zł brutto. Co Wy na to?

marmax
25-03-2011, 13:49
Witam
Potrzebuję fachowej pomocy, tzn odpowiedzi.
Szukamy dobrych okien, w tej chwili rozważamy zakup okien Platinium. Ale mamy dylemat. Od strony południowej mamy cztery okna tarasowe 180 - 225, okna będą w okleinie dąb. W Platinium nie można zastosować poprzeczki. Obawiamy się, że tak duże okna w duzym nasłonecznieniu mogą tracić swe parametry wyjściowe i stabilność. Oknoplast odpowiada na to, że mają grubszą stal w skrzydle (1,75 mm), która je wzmacnia. Czy to naprawdę wystarczy? Tyle pisaliście o tych poprzeczkach, żeby dawać...

Przy takich wymiarach nie ma się co przejmować poprzeczką, tym bardziej w Oknoplaście. W pewnych sytuacjach poprzeczka może nawet bardziej przeszkadzać niż pomagać.

jareko
25-03-2011, 14:32
ja natomiast o nim wspomniałem :) gdyż bardzo sobie cenie jakość ich wyrobów jak i pewnego dyra ;) z którym los mnie zetknął :) Staruszku :)

Poprzeczka zapobiega w słabszych profilach przed ich odkształceniem i powstaniem "beczek" w upalne dni - zapewne nie jednemu klientowi znane zjawisko otwierania balkonu o poranku beż żadnych kłopotów i nagle w południe jedno skrzydło zawadza o drugie
Hmmm.... 1,75mm? a co to jest? wzmocnienie? Takie wzmocnienie to niektórzy dają do normalnych okien a nie balkonów w kolorze i takich gabarytach ;) jeśli aż takie "wzmocnienie" dają to lepiej chciej poprzeczkę :) albo też nieobeznany z towarem handlowiec machnął liczbę z sufitu ;)

zuzia17
25-03-2011, 15:23
Dziękuję za odpowiedzi. Czy warto kupić Evolution, różnica w cenie 2500 zł, ale boimy się ciężaru 3 szyby i przenikalności (tak to się chyba nazywa)? W Evolution może być poprzeczka. Pomóżcie proszę, mieszkamy w Irlandii, nie ma jak na żywo obejrzeć a w maju musimy kupić okna. A może jest cos podobnego do profilu Platinium, tak łagodnie zaokrąglonego, a może i lepszego parametrowo -tylko my nie mamy jak zebrać informacji.
Pozdrawiam cieplutko.

czmirek
25-03-2011, 18:07
ary, Staruszku kochany wszyscy dobrze wiedzą, że Adams wśród producentów na Aluplaście jak i Brungmanie to ścisła światowa czołówka i innych pod każdym względem bije na głowę - i to nie żart a jako, że sprzedaję zawsze towar z najwyższej półki jakościowej

Jareko nie rob jaj jeszcze ktos w to uwierzy.

bombelo
25-03-2011, 23:14
ja natomiast o nim wspomniałem :) gdyż bardzo sobie cenie jakość ich wyrobów jak i pewnego dyra ;) z którym los mnie zetknął :) Staruszku :)

Poprzeczka zapobiega w słabszych profilach przed ich odkształceniem i powstaniem "beczek" w upalne dni - zapewne nie jednemu klientowi znane zjawisko otwierania balkonu o poranku beż żadnych kłopotów i nagle w południe jedno skrzydło zawadza o drugie
Hmmm.... 1,75mm? a co to jest? wzmocnienie? Takie wzmocnienie to niektórzy dają do normalnych okien a nie balkonów w kolorze i takich gabarytach ;) jeśli aż takie "wzmocnienie" dają to lepiej chciej poprzeczkę :) albo też nieobeznany z towarem handlowiec machnął liczbę z sufitu ;)

a jakie daja ci inni ? bo sadze ze dobrze by bylo jakby ci inni choc 1,5mm dawali

a co do Hekaplast
prosze jareko to juz jest przykre
czytasz czasem sam siebie ?

blokno
26-03-2011, 12:43
Dziękuję za odpowiedzi. Czy warto kupić Evolution, różnica w cenie 2500 zł, ale boimy się ciężaru 3 szyby i przenikalności (tak to się chyba nazywa)? W Evolution może być poprzeczka. Pomóżcie proszę, mieszkamy w Irlandii, nie ma jak na żywo obejrzeć a w maju musimy kupić okna. A może jest cos podobnego do profilu Platinium, tak łagodnie zaokrąglonego, a może i lepszego parametrowo -tylko my nie mamy jak zebrać informacji.
Pozdrawiam cieplutko.

Obawa nieuzasadniona, bo przecież producent daje gwarancję na taką konstrukcję, a nie jest to firma-krzak. Podobne okna ma M&S (http://blokno.net/windows.php?id=65&tw=1&clr=47&sort=1&page=2) ze Słupska. pzdr

_FIX_
26-03-2011, 13:02
Witam.
Pomóżcie co wybrać: Oknoplast - Platinum czy Vetrex (okna trzyszybowe). .....
Zacytuję IVO333, który napisał o Vetrex:

Dobry producent, moim zdaniem niczym nie ustępuje rozreklamowanemu Oknoplastowi. A Alphaline jak najbardziej warte polecenia, oczywiście z szybą 0,5 (oferują też 0,7).

Więcej info w tym temacie:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173539-Okna-VETREX

_FIX_
26-03-2011, 13:17
....
Hmmm.... 1,75mm? a co to jest? wzmocnienie? Takie wzmocnienie to niektórzy dają do normalnych okien a nie balkonów w kolorze i takich gabarytach ;) jeśli aż takie "wzmocnienie" dają to lepiej chciej poprzeczkę :) albo też nieobeznany z towarem handlowiec machnął liczbę z sufitu ;)
To są informacje podawane przez Oknoplast: minimum 1,5 mm do 1,75 mm

przemek1185
26-03-2011, 22:15
Dawno nie czytałem forum ale widzę się trochę działo u jezierskiego wyrazy współczucia dla handlujących. Zawsze myślałem, że to poważna firma a tu proszę taki kwiatek. Widzę, że na chwilę obecną Hekoplast to nawet więcej niż ideał chyba trochę przesłodzone.

witek86
27-03-2011, 09:51
jeszcze się nie wypowiem:P

antonin
27-03-2011, 10:16
Widzę, że na chwilę obecną Hekoplast to nawet więcej niż ideał chyba trochę przesłodzone.
Poczekaj, Jareko dopiero się rozkręca.

Tysonq
27-03-2011, 13:28
swego czasu pytałem o dobre okna (jak większość z nowicjuszy). Stałem przed dylematem Eurocolor czy Oknoplast. Wybrałem EC.
W środę i czwartek miałem montaż okien i się zaczęło... Najpierw wyjaśnię: jeżeli o sam montaż to nie miałem zastrzeżeń.
Zamówiłem dwa okna z nawiewnikami (co było moim błędem), a przyjechały 4 okna z nawiewnikami - kazałem 2 okna zabrać z powrotem i wymienić na takie jakie były zamawiane. Jeżeli chodzi o nawiewniki: nie decydujcie się na te gów*o!! no chyba, że wydacie kilka ładnych stówek za sztukę na porządne nawiewniki, które po zamknięciu będą szczelne od hałasu i zimna. Te moje to jedna wielka porażka, ale świadomie zamówiłem 2 sztuki, więc nie pozostaje mi nic innego jak szczelnie zaślepić dziury pod te pseudo nawiewniki.
Wróćmy do problemów z oknami.
-Okienko (970 x 870) miało zarysowaną okleinę o całej szerokości profila - zwrot
-Listwy maskujące łączniki rurowe przyjechały nie w takim kolorze
-Klamki zamawiałem białe a przyjechały 11 białych + 7 srebrnych (kartonik zapakowany i otaśmowany przez Eurocolor)
- w jednym oknie balkonowym (bez uchyłu) klamka podnosi się do góry. Montażysta stwierdził, że brak takiego plasticzka w dolnej części okucia)
- "strzelające" okucie w tarasówce. Problem był w 3 sztukach, ale w 2 udało się to naprawić - problem pozostał w największej sztuce (2365 x 1460), te dwie mniejsze o wym. 2345 x 1775
- zamawiany pochwyt i zatrzask do tarasówki - brak!
Największy szum był o dwa okna z nawiewnikami, których nie chciałem (1470 x 1450). Właściciel (sprzedawca) osobiście do mnie zadzwonił, żeby przekonać mnie, aby te okna zostały zamontowane i zaproponował gratyfikację w wysokości 100zł od okna..... Ogarnęła mnie litość nad jego poczuciem humoru i okna wróciły na magazyn. Niestety teraz muszę czekać kolejnych 5 tyg. na niektóre okna. A miało być tak pięknie...
Dodam, że okna na profilach Schuco CT 70 Rondo, a okucia Roto.

marmax
27-03-2011, 15:51
Większość nawiewników nie pozwala na całkowite ich zamknięcie, pozwalają na min przepływ 5m3/h przy różnicy ciśnień 10Pa. Każda "dziura" w oknie zmniejsza właściwości akustyczne. Zastosowanie tylko 2 nawiewników jak rozumiem przy domku spowoduje, że będziesz miał je przeważnie zamknięte, na kondygnacje powinno się stosować minimum 3-4 nawiewniki, aby prędkość powietrza była równomiernie rozprowadzona. Dwie kratki przy wentylacji grawitacyjnej wyciągają 140m3/h a dwa nawiewniki przy maksymalnym otwarciu dadzą 60-70m3/h

Ewa Mal
27-03-2011, 15:56
Witam,
co sądzicie o oknach KBE SELECT? BRUGMANN ARTe?
dziękuje

Ewa Mal
27-03-2011, 16:50
Błagam o pomoc, zostałam sama z tematem okiennym a NIE ZNAM SIĘ!!!! interesują mnie okna pcv.
Potrzebuję okien : okrągłe 80-profil w pcv prawie niemożliwy!- jakie firmy się w tym sprawdziły?
okna łukowe

hazeleyes1982
27-03-2011, 16:56
Tysonq, nie wierze, po prostu:o.Dobrze, ze ilosc okien sie w ogole zgadzala. My ostatecznie nie wzielismy EC, pisałam Ci dlaczego.Zyczę Ci zebys dostał te okna szybciej niz za 5 tyg.Pozdrawiam.

hazeleyes1982
27-03-2011, 16:59
Błagam o pomoc, zostałam sama z tematem okiennym a NIE ZNAM SIĘ!!!! interesują mnie okna pcv.
Potrzebuję okien : okrągłe 80-profil w pcv prawie niemożliwy!- jakie firmy się w tym sprawdziły?
okna łukowe

Ewa Mal,spokojnie na pewno forumowi eksperci Ci pomogą ale nie oczekuj w niedzielne popoludnie błyskawicznej odpowiedzi:-)Troche cierpliwosci:-)

antonin
27-03-2011, 18:23
Tysonq moim zdaniem winę ponosi facet z biura w którym zamawiałeś a nie EC. Teraz będziesz miał okazję poznać ile jest warta firma w której zamawiałeś. Życzę pomyślnego rozwiązania.

marmax
27-03-2011, 19:21
Błagam o pomoc, zostałam sama z tematem okiennym a NIE ZNAM SIĘ!!!! interesują mnie okna pcv.
Potrzebuję okien : okrągłe 80-profil w pcv prawie niemożliwy!- jakie firmy się w tym sprawdziły?
okna łukowe


Jak rozumiem chodzi o średnicę? Poniżej masz ograniczenia dla okien z firmy Oknoplast, systemy 70mm:
Okno stałe białe 640mm
Okno stałe okleina 760mm
Okno otwierane białe 736mm skrzydło standardowe, 836mm skrzydło zaokrąglone
Okno otwierane okleina 796mm skrzydło standardowe, 836mm skrzydło zaokrąglone

Są też firmy specjalizujące się w gięciu profili i z ramy 3 komorowej potrafią zrobić jeszcze mniejsze średnice w okleinie. Tu masz przykład takiego "maleństwa" (http://www.okna-mikolajczyk.pl/images/phocagallery/domki/thumbs/phoca_thumb_l_szymanowskiego_16.jpg)

karolekk
27-03-2011, 21:29
swego czasu pytałem o dobre okna (jak większość z nowicjuszy). Stałem przed dylematem Eurocolor czy Oknoplast. Wybrałem EC.
W środę i czwartek miałem montaż okien i się zaczęło... Najpierw wyjaśnię: jeżeli o sam montaż to nie miałem zastrzeżeń.
Zamówiłem dwa okna z nawiewnikami (co było moim błędem), a przyjechały 4 okna z nawiewnikami - kazałem 2 okna zabrać z powrotem i wymienić na takie jakie były zamawiane. Jeżeli chodzi o nawiewniki: nie decydujcie się na te gów*o!! no chyba, że wydacie kilka ładnych stówek za sztukę na porządne nawiewniki, które po zamknięciu będą szczelne od hałasu i zimna. Te moje to jedna wielka porażka, ale świadomie zamówiłem 2 sztuki, więc nie pozostaje mi nic innego jak szczelnie zaślepić dziury pod te pseudo nawiewniki.
Wróćmy do problemów z oknami.
-Okienko (970 x 870) miało zarysowaną okleinę o całej szerokości profila - zwrot
-Listwy maskujące łączniki rurowe przyjechały nie w takim kolorze
-Klamki zamawiałem białe a przyjechały 11 białych + 7 srebrnych (kartonik zapakowany i otaśmowany przez Eurocolor)
- w jednym oknie balkonowym (bez uchyłu) klamka podnosi się do góry. Montażysta stwierdził, że brak takiego plasticzka w dolnej części okucia)
- "strzelające" okucie w tarasówce. Problem był w 3 sztukach, ale w 2 udało się to naprawić - problem pozostał w największej sztuce (2365 x 1460), te dwie mniejsze o wym. 2345 x 1775
- zamawiany pochwyt i zatrzask do tarasówki - brak!
Największy szum był o dwa okna z nawiewnikami, których nie chciałem (1470 x 1450). Właściciel (sprzedawca) osobiście do mnie zadzwonił, żeby przekonać mnie, aby te okna zostały zamontowane i zaproponował gratyfikację w wysokości 100zł od okna..... Ogarnęła mnie litość nad jego poczuciem humoru i okna wróciły na magazyn. Niestety teraz muszę czekać kolejnych 5 tyg. na niektóre okna. A miało być tak pięknie...
Dodam, że okna na profilach Schuco CT 70 Rondo, a okucia Roto.


Nie bardzo rozumiem.
Przywieźli Ci dwa okna więcej niż zamawiałeś ?
I co, chcieli otwory na nie gdzieś wykuć ??????? :)

Tysonq
27-03-2011, 22:09
Większość nawiewników nie pozwala na całkowite ich zamknięcie, pozwalają na min przepływ 5m3/h przy różnicy ciśnień 10Pa. Każda "dziura" w oknie zmniejsza właściwości akustyczne. Zastosowanie tylko 2 nawiewników jak rozumiem przy domku spowoduje, że będziesz miał je przeważnie zamknięte, na kondygnacje powinno się stosować minimum 3-4 nawiewniki, aby prędkość powietrza była równomiernie rozprowadzona. Dwie kratki przy wentylacji grawitacyjnej wyciągają 140m3/h a dwa nawiewniki przy maksymalnym otwarciu dadzą 60-70m3/h

W pewnym momencie stwierdziłem, że będę miał problem z wentylacją grawitacyjną, dlatego postanowiłem domówić nawiewniki. Niestety okna były już na produkcji i tylko do 2 mogłem domówić, bo do reszty były już pocięte profile. Stwierdziłem, że dobre i to. Moja koncepcja na temat wentylacji zmieniła się o 360* i postanowiłem zamontować wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła, zatem nawiewniki nie są mi potrzebne. Gdy zobaczyłem jak wyglądają te nawiewniki to się załamałem, a jak powiedzieli mi, że na dole we wszystkich oknach zrobili mi nawiewniki to ogarnąło mnie niesamowite wkur***nie.
hazeleyes1982
brakuje jednego nietypowego okna w kształcie trójkąta, ale wcześniej byłem poinformowałem o tym, że będzie lekki poślizg.
p.s. sprawdzałem skrzynkę i nie mam nic na temat, że wybrałaś inne okna.
karolekk teraz już chyba jaśniej napisałem.

przemek1185
27-03-2011, 23:03
"Tysong" myślę, że Eurocolor w twoim przypadku jest tylko winien rysie na oknie co też zawsze mogla ekipa monterska zrobić Reszta problemu to raczej na sprzedawce bym postawił, jak pozamawiał klamki nawiewniki itp dakie dostał

jareko
28-03-2011, 08:33
Poczekaj, Jareko dopiero się rozkręca. :)
Spokojnie :) rozkręcać się nie zamierzam choć dalej miło będę pisał o Schuco :)


.....Jareko nie rob jaj jeszcze ktos w to uwierzy.I dobrze że uwierzy :) bo taka jest prawda - nieprawdaż Czmirku, że nie ma dwu zdań iż Adams jest o wiele lepszy od okien jakimi sam handlowałeś ? :) Nazwy podawać nie będę bo po coś psuć sobie humor z samego rana ;) no i poza tym to przecież obciach ;)

blokno
28-03-2011, 17:28
:)
Spokojnie :) rozkręcać się nie zamierzam choć dalej miło będę pisał o Schuco :)


Także sami producenci okien wysoko oceniają Schuco, choć podobnie jak Brugmana. Najwyższe noty jakościowe (http://cab.blokno.net/#1046) wśród producentów mają jednak wciąż profile Veka - daleko przed konkurencją.. :-)

bombelo
29-03-2011, 00:57
i to nie żart a jako, że sprzedaję zawsze towar z najwyższej półki jakościowej (bo u mnie najniższej ceny nie uświadczysz bo dobry towar po prostu MUSI kosztować )

jak to siuko nie najlepsze nawet nie 2
a myslalem ze jareko SPRZEDAJE TOWAR ZAWSZE Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI JAKOŚCIOWEJ :-)

ojej

Jani_63
29-03-2011, 01:28
Ja bym to bardziej czytał w kategoriach popularności, a nie tylko jakości.
Ale mogę się mylić ;)

bombelo
29-03-2011, 07:56
czytaj jak chcesz
ale napisane jest

DOCENIENI ZA JAKOŚĆ

atika
29-03-2011, 08:43
Jareko - ja mam 2 pytania - i bardzo proszę o pomoc. ;)

Mam wycenę na okna od jezierskiego. Elita Thermo - w opisie szyby 4/16/4 - k=1,0 do tego dopłata za pakiet trzyszybowy (1000zł.) Po tej trzeciej szybie będzie k szyb = 0,5.

Mam też wycenę od HeKA Plast - gdzie od razu mam pakiet trzyszybowy CT70 AS Cava - i tam w opisie szklenia jest - 4-18A-4-18A-4 UG=0,5

I teraz moje pytania.
1) czy po dołożeniu do jezierskiego tej 3 szyby opis szklenia będzie jak w HeKa - 4-18a-4-18A-4 ??
2) Mając na całej ofercie okien z montażem różnicę 70zł. więc tak jakby jej nie było - co wybrać Jezierskiego czy HeKę ??

Jezierskiego mam przedstawiciela na miejscu, HeKa ma produkcję blisko mnie, przedstawiciel też nie tak daleko - więc to nie gra roli.

Okna będę zamawiać za ok. 2 miesiące.

Proszę pomóż dokonać wyboru ;)

witek86
29-03-2011, 09:54
Ja bym to bardziej czytał w kategoriach popularności, a nie tylko jakości.
Ale mogę się mylić ;)
to jak coś to już nasza dwójka się myli

bombelo
29-03-2011, 10:04
Mylić się, ludzka rzecz :-)
a czytać to co jest napisane :-)

Jani_63
29-03-2011, 10:29
Może i tak,
ale w grupie 1000 osób Fiata Punto doceni większy procent niż Mercedesa S-Klasse.
Podobno Mercedes spuścił trochę na jakości, ale mimo to myślę że chyba nie o to chodzi :)

jareko
29-03-2011, 10:43
atika - realnie masz dwa produkty tak samo dobre.
Nie wiem co doradzić - na pewno warto dopłacić do 3 szyby - zwróci się :)
Jest lekka różnica w tym co masz w standardowym wypasie okna - to wskazanie byłoby na Hekę
Jest różnica w okleinowaniu okiem - Jezierski sam to czyni zaś Heka bazuje na profilach okleinowanych od razu przez Schuco - czy to plus czy minus? Realnie bez znaczenia
Jest lekka różnica w dostępności kolorów - ale to chyba już wiesz
Przy ostatecznym wyborze liczyć powinna się ekipa jaka zamontuje ci te okienka
Rzuć monetą ;) bo nie wiem na którego dostawcę wskazać ci jednoznacznie

blokno
29-03-2011, 10:51
Ja bym to bardziej czytał w kategoriach popularności, a nie tylko jakości.
Ale mogę się mylić ;)

Owszem, tym razem się mylisz.. ;) Najczęściej stosowanym profilem wśród producentów okien tworzywowych, co także wynika z tego badania (http://cab.blokno.net/#1046), są nadal, niezmiennie od lat, profile firmy Aluplast. A wszystko to mimo, że nie cieszą się wśród producentow najwyższym uznaniem jakościowym (choć duża część je także chwali...). pzdr

Jani_63
29-03-2011, 11:31
Myślałem że przynajmniej tyci, tyci mam rację :)
Jako źródło tych informacji podałeś teraz kryteria rankingu, ucinając wszelką dalszą dyskusję.

klardar
29-03-2011, 16:59
Jareko - ja mam 2 pytania - i bardzo proszę o pomoc. ;)

Mam wycenę na okna od jezierskiego. Elita Thermo - w opisie szyby 4/16/4 - k=1,0 do tego dopłata za pakiet trzyszybowy (1000zł.) Po tej trzeciej szybie będzie k szyb = 0,5.

Mam też wycenę od HeKA Plast - gdzie od razu mam pakiet trzyszybowy CT70 AS Cava - i tam w opisie szklenia jest - 4-18A-4-18A-4 UG=0,5

I teraz moje pytania.
1) czy po dołożeniu do jezierskiego tej 3 szyby opis szklenia będzie jak w HeKa - 4-18a-4-18A-4 ??
2) Mając na całej ofercie okien z montażem różnicę 70zł. więc tak jakby jej nie było - co wybrać Jezierskiego czy HeKę ??

Jezierskiego mam przedstawiciela na miejscu, HeKa ma produkcję blisko mnie, przedstawiciel też nie tak daleko - więc to nie gra roli.

Okna będę zamawiać za ok. 2 miesiące.

Proszę pomóż dokonać wyboru ;)

Ja bym wziął pod uwagę jeszcze eurocolor na okuciach Roto.

czmirek
29-03-2011, 20:44
:)
Spokojnie :) rozkręcać się nie zamierzam choć dalej miło będę pisał o Schuco :)

I dobrze że uwierzy :) bo taka jest prawda - nieprawdaż Czmirku, że nie ma dwu zdań iż Adams jest o wiele lepszy od okien jakimi sam handlowałeś ? :) Nazwy podawać nie będę bo po coś psuć sobie humor z samego rana ;) no i poza tym to przecież obciach ;)

z tym ze moi dostawcy nie robili ze mnie i klientow idiotow. dostawy na czas i towar z odpowiedni dopracowanymi zgrzewami ( cos ostatnio Twoj najlepszy producent daje dupy w porownaniu do aluplasta ).
w moim przypadku nie bylo mowy o miesiecznych opoznieniach i zwlekaniem z dostawami.
Jarek wez sie i ogarnij to nie piaskownica, wylewaz zale na publicznym forum, jesli masz racje podaj pana J. do sadu i zalatw sprawe po mesku.
a w ofercie mialem aluplasta, rehau, roplasto i tak zachwalane przez ciebie schuco wiec pokaz czego mialem sie wstydzic ?
wlasnie po co psujesz sobie humor chlopie walisz posta o 6,35 rano czyzby to bylo uzaleznienie ?
rano lepiej wyprowadz psa na spacer, pogadaj z kotem, napij sie kawy no i pomysl o zonie moze jutro lepiej zacznie sie poranek dla Ciebie

przemek1185
29-03-2011, 22:42
grunt to się nie uzależniać

"atika" weź pod uwagę Eurocolor na Roto masz chociaż pewność, że dostaniesz na czas w normalnej cenie i bez zasady " bo dobry towar po prostu MUSI kosztować"

karolekk
29-03-2011, 23:03
taaaak....
stronę wcześniej nijaki Tysonq właśnie opisał ten "dobry towar"

Tysonq
30-03-2011, 00:14
tak opisałem, ale wychodzi na to, że sprzedawca dał ciała, bo jeżeli chodzi o okna to nie mam zastrzeżeń. Zobaczymy jak będą sprawowały się w praktyce. To co mogę powiedzieć po kilku dniach od montażu to okna starannie wykonane.

przemek1185
30-03-2011, 10:21
Tysong po tynkach sprawdź okucie czy nie ma zabrudzeń po tynkowaniu szczególnie dolne zawiasy. Prawdopodobnie będziesz musiał tez umówić się na regulacje.

Mariusz/wrocław
30-03-2011, 19:18
Witam szukam dobrych i w rozsadnych cenach okien w okolicy Wrocławia czy możecie coś polecić.

czmirek
30-03-2011, 20:04
Witam szukam dobrych i w rozsadnych cenach okien w okolicy Wrocławia czy możecie coś polecić.

odwiedz Karmelkowa, okien do wyboru do koloru, rowniez na A. Krajowej nie brakuje przedstawicieli roznych producentow.

Mariusz/wrocław
30-03-2011, 20:38
odwiedz Karmelkowa, okien do wyboru do koloru, rowniez na A. Krajowej nie brakuje przedstawicieli roznych producentow.

Powiedz mi czy wiesz coś o tej firmie bo dostałem ten namiara na nich ? http://www.elektryk-system.com.pl/produkty/kategoria/okna-pcv-i-drewniane_229.html

Tysonq
30-03-2011, 22:14
Tysong po tynkach sprawdź okucie czy nie ma zabrudzeń po tynkowaniu szczególnie dolne zawiasy. Prawdopodobnie będziesz musiał tez umówić się na regulacje.

Dzięki za zwrócenie cennej uwagi :)

wojgoc
31-03-2011, 01:14
Witam szukam dobrych i w rozsadnych cenach okien w okolicy Wrocławia czy możecie coś polecić.
szukasz drewnianych czy pcv?
szukasz dealera czy producenta?

andzias76
31-03-2011, 11:03
jeśli interesują Cię okna drewniane, to polecam Pol-Skone. Są solidnie wykonane, cena nie była wygórowana,a ich konserwacja nie jest problemem. Uważam, że są ładniejsze i lepsze niż okna PVC.

finlandia
31-03-2011, 12:39
Andzia,
ale na 7 postów w różnych tematach w każdych polecasz Pol-skone. Typowa reklama, bez racjonalnego uzasadnienia. Owszem, można coś reklamować, polecać, ale rozsądnie. Co za dużo to niezdrowo i zawsze zostanie to odebrane jako napastliwa reklama. Poza tym tego typu wpisy są niezgodne z dobrymi obyaczajami forum.

amigo1974
31-03-2011, 18:33
Andzia,
ale na 7 postów w różnych tematach w każdych polecasz Pol-skone. Typowa reklama, bez racjonalnego uzasadnienia. Owszem, można coś reklamować, polecać, ale rozsądnie. Co za dużo to niezdrowo i zawsze zostanie to odebrane jako napastliwa reklama. Poza tym tego typu wpisy są niezgodne z dobrymi obyaczajami forum.

No masz rację finlandia! Też zajrzałem do tych postów i aż się robi niedobrze a to tylko 7 postów , nie wiem co by było gdyby było ich więcej! Aż jest to obrzydliwe!Wszystkich tak sprawdzasz finlandia?

wojgoc
31-03-2011, 18:42
No masz rację finlandia! Też zajrzałem do tych postów i aż się robi niedobrze a to tylko 7 postów , nie wiem co by było gdyby było ich więcej! Aż jest to obrzydliwe!Wszystkich tak sprawdzasz finlandia?
co sie czepiasz Fina? byłes na praktykach w Stasi, ze u wszystkich doszukujesz sie inwigilacji.
andzia niczego sensownego nie pisze poza nazwa pewnej firmy- to odwrotnie proporcjonalnie do wpisów Fina.

amigo1974
31-03-2011, 19:01
co sie czepiasz Fina? byłes na praktykach w Stasi, ze u wszystkich doszukujesz sie inwigilacji.
andzia niczego sensownego nie pisze poza nazwa pewnej firmy- to odwrotnie proporcjonalnie do wpisów Fina.

Chyba mnie przyjacielu zupełnie źle zrozumiałeś!

wojgoc
31-03-2011, 19:41
a jak rozumiec pytanie o sprawdzanie?

finlandia
31-03-2011, 20:25
Nie wszystkich. Mam czym się zająć na codzień:)
Sprawdzam tylko tych świeżaków z kilkoma postami, którzy mniej lub bardziej umiejętnie coś reklamują.
Żeby nie było - sam też nie jestem święty i u mnie też można byloby się w wielu miejscach przyczepić.
Nie jest też tak, że mam coś do P-s. Ja nawet pozytwynie o nich myślę. Ale odróżniam prawdziwe zadowolenie od sztucznego podbijania dobrych wpisów.

Ps. Przed chwilą wpadłem na inne forum - tam jest niemal identyczny wpis andzias76 ALe nie szukajcie- tam 95% wpisów to podobne do tej reklamy - w ogóle nie ma co czytać.
Ps.2. Chyna nastał brak zamówień, bo ludzie w firmach nie mają co robić i tylko błądzą po forach...

_FIX_
31-03-2011, 21:16
Fin wiem o które forum Ci chodzi :) niestety, ale tam tak jest.

Jooro
31-03-2011, 22:38
Samochód, dom i firmę ubezpieczam u brokera. Daje wybór ceny i opisuje ryzyko "wojny" na wypadek wypłaty odszkodowania.
Moja firma, to sprzedaż stolarki otworowej z przydatkami. Sprzedaję oczywiście tylko dobry towar. Dla jednego dobry, bo tani, dla innego - dobry bo drewno, jeszcze dla innego dobry - bo PCV nie potrzeba malować (ja preferuję PCV, bo utylizacja jest bardziej ekologiczna - 100% recyklingu w cywilizowanych krainach, a drewno wypełnione chemią, to tylko na wysypisko).
Zakup stolarki polecam u sprzedawcy, który dopasuje ofertę do potrzeb, wymagań i zasobności portfela, ma wybór i opisze zady i walety różnych systemów.:)

maciejpiskorz
01-04-2011, 09:19
Przede mną zakup okien do niedużych budynków wielorodzinnych w Szkalrskiej Porębie i Kowarach.

Rozważam te 3 profile:

VEKA Effectline
Iglo 5
Brugmann AD

Dostałem zbliżone oferty cenowe.

Proszę o opinie ewentualnych użytkowników, jeśli ktoś ma/miał okazję zetknąć z którymś z tych modeli.
Szczególnie byłbym ciekaw opinii doświadczonych fachowców w kontekście jak te 3 proile wypadają we wzajemnej konfrontacji.

Bardzo dziękuję za wszelkie rady/uwagi

Pozdrawiam

finlandia
01-04-2011, 10:11
...
(ja preferuję PCV, bo utylizacja jest bardziej ekologiczna - 100% recyklingu w cywilizowanych krainach, a drewno wypełnione chemią, to tylko na wysypisko).

Drewno to chemia? Tysiąc razy mniejsza niż PCW. Operujesz stereotypami. Założę się, że nie widziałeś na żywo producji drewna. Ale spoko, też tak kiedyś myślałem i wstydzę się, że przez parę lat przekazywałem taką opinię dalej.
Cywilizowanym krajem długo nie będziemy - NIE ZNAM firmy, która by chciała przyjąć stare ramy PCW do utylizacji (a mam tego trochę!)

bwojtek
01-04-2011, 10:21
NIE ZNAM firmy, która by chciała przyjąć stare ramy PCW do utylizacji (a mam tego trochę!)
To bardzo niedobrze :( A wystarczy użyć google!

jareko
01-04-2011, 10:21
kiepsko szukasz :) Chińczycy skupują na potęgę z całej Europy PVC w różnych odmianach i w zamian dostajesz od nich polary czy skarpetki ;)
Ale musiałbyś mieć tego naprawdę duże ilości, minimum jeden kontener i to już w formie małych kawałków, najlepiej granulatu
Postaram ci się dać namiary na firmę specjalizującą się tym procederem :)

finlandia
01-04-2011, 19:00
Kto szuka ten znajdzie. Wiem.
Mam jednak na myśli fakt, że żaden z producentów nie chwali się, że przyjmuje od swoich dealerów stare okna. W niektórych branżach Inspekcja Handlowa tępi ten brak zaangażowania (znam przypadek mandatu dla sklepu branży RTV za brak tabliczki z informacją "przyjmujemy stary sprzęt" - nawet kupiony w innym miejscu).
Znacie producenta, który przyjmuje stare okna? Jak taka informacja będzie równie popularna co współczynnik U to uznam że zyjemy w cywilizowanym świecie.
Oczywiście w drewnie jest podobnie - też nikt nie chce starych ram.

Mariusz/wrocław
01-04-2011, 19:33
szukasz drewnianych czy pcv?
szukasz dealera czy producenta?

Sorki zapomniałem podać okna PCV teraz właśnie dostałem wycenę od firmy spod Wrocławia:

Wycena okien PCV, profil Salamander, kol.II, kolor wewnątrz-biały, zewnątrz kolor standard,

Stolarka okienna:
146,5x140-460 zł. x 5 szt.- 2.300 zł.
865,83,5- 330 zł.
86,5x229,5- 550 zł.
176,5x143,5- 660 zł. x 2 szt.-1.320 zł.

RAZEM: 4.500 zł.
To jest tylko cześć wyceny wymieniam okna u rodziców w domku namysłowskim.

blokno
02-04-2011, 07:58
Sorki zapomniałem podać okna PCV teraz właśnie dostałem wycenę od firmy spod Wrocławia:

Wycena okien PCV, profil Salamander, kol.II, kolor wewnątrz-biały, zewnątrz kolor standard, .

Pod Wrocławiem masz całe "zagłębie" opolskie, ale bliżej polecam też firmę Ampol (Źródła) albo Filplast. pzdr

przemek1185
02-04-2011, 09:34
Samochód, dom i firmę ubezpieczam u brokera. Daje wybór ceny i opisuje ryzyko "wojny" na wypadek wypłaty odszkodowania.
Moja firma, to sprzedaż stolarki otworowej z przydatkami. Sprzedaję oczywiście tylko dobry towar. Dla jednego dobry, bo tani, dla innego - dobry bo drewno, jeszcze dla innego dobry - bo PCV nie potrzeba malować (ja preferuję PCV, bo utylizacja jest bardziej ekologiczna - 100% recyklingu w cywilizowanych krainach, a drewno wypełnione chemią, to tylko na wysypisko).
Zakup stolarki polecam u sprzedawcy, który dopasuje ofertę do potrzeb, wymagań i zasobności portfela, ma wybór i opisze zady i walety różnych systemów.:)
Z tą chemią w drewnie to tak chyba troszkę na wyrost. Taka jest prawda, że w tej cywilizowanej krainie okna drewniane po demontażu musisz sobie zapakować na auto i wywieść na wieś do rozbiórki i spalenia a szyby do kontenera. Co do PVC jak pisze Jareko jest kilka firm które podstawiają kontenery ja raz korzystałem z firmy bodajże plast-pol gdzieś z trójmiasta, która podstawiła kontener. Odpad musiał być oczyszczony z okuć, metalowych wzmocnień. Od strony technicznej wyglądało to mniej więcej 2 ludzi zapakowało taki kontener w ciągu tygodnia wykręcając wszystkie metale. Firma zapłaciła 800 zł do tego coś zostało ze sprzedaży złomu. Prawie za darmo pozbyłem się całego pvc. Jeden warunek trzeba mieć cały kontener.

finlandia
04-04-2011, 10:52
Mówienie tu o ekologii to takie trąbienie hejnału z wieży. A w bramach już tego nie słychać i każdy robi co chce.
Zbieracie po sobie puszki po piance? Wszystkie folie, taśmy itp? A styropian który jest odpadem niebezpiecznym???
W większości przypadków ląduje to w ognisku na budowie..
Utylizacja w naszym kraju ciągle oznacza pozbycie się problemu w sposób niecywilizowany.

zuzia17
04-04-2011, 17:44
Witam
Proszę o informacje na temat tzw. niskiego progu. Sprzedawca zachęca do jego zastosowania, 4 okna balkonowe 180 - 225cm. Próg 2 cm to mało, napewno wygodnie.Czy to wystarczająca wysokość aby nie przedostawała się ewentualna woda z deszczu, taras niezadaszony? Na co zwrócić uwagę przy ich montażu, czy mają inne minusy, wady na które trzeba zwrócic uwagę?

finlandia
04-04-2011, 18:41
Zachęca? A jakie ma argumenty za?
Bo do mnie nie przemawia fakt, że o zwykły prób można się potknąć.
Nie jestem zwolennikiem niskich progów. Wiele firm ma problemy z zachowaniem w takich oknach odpowiedniej szczelności (szczególnie zimą, kiedy wpadnie trochę śniegu.
Jeśli już, to na pewno taki prób trzeba odpowiednio dobrze podeprzeć. O ile zwykłe jakoś "przechodzą" bez poszerzeń od dołu, to w tym wypadku takie wzmocnienie/podparcie na całości jest NIEZBĘDNE. Szczególnie przy szerokości 180cm.

Swego czasu jedna z firm głośno się reklamowa z "hitowym" nieskim progiem. Przestali. Czyżby temat się znudził? A może jednak wyszły z tym gdzieś problemy?
Żaden z serwisantów których znam nie poleca tego rozwiązania.

jareko
04-04-2011, 18:58
unikać tego "wynalazku" jak ognia !!!

marmax
04-04-2011, 19:38
Na ilość 400-500 drzwi z niskim progiem (w większości szer 180cm drzwi dwuskrzydłowe na taras), nigdy nie miałem z nim problemów. Do takiego rozwiązania trzeba przemyślanej konstrukcji:
- próg z PCV z odwodnieniem
- ryglowanie minimum 2 zaczepami na skrzydło w progu
- zewnętrzny okapnik z folią i podwójną szczotką
- wzmocnienie fabrycznie zamontowane pod progiem i wpuszczone w docelową posadzkę
- dodatkowo próg zamontowany z ramką poprzez kątowniki boczne stalowe
- nie polecam do miejsc niezadaszonych ze względu na śnieg
- taras przynajmniej 1cm niżej od dolnej krawędzi progu

Widziałem również takie progi, gdzie można je polecić tylko wrogowi :-)

przemek1185
04-04-2011, 20:27
"marmax" a w jakim systemie przy ilości 500 drzwi z niskim progiem nigdy nie miałeś problemu? Ja ze swojego doświadczenia radzę unikać wszelkich niskich progów i tym podobnych wynalazków.

zuzia17
05-04-2011, 11:31
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dlaczego nie polecacie "niskiego progu"?. Po Waszych wypowiedziach to już na pewno się na niego nie zdecydujemy, ale jakie są najczęstsze problemy? Widzę, że bardzo dużo zależy od montażu, fachowości ekipy. Nie rozumiem tylko dlaczego polecają sprzedawcy, gdyby mieli problemy z tym chyba by nie polecali. Jak pytałam o szprosy "naklejane" na zewnątrz szyby to odradzali wszyscy - chórem. Okna które rozważamy to Platinium Evolution.

Samar
05-04-2011, 12:27
Jakie macie doświadczenia z krytymi zawiasami . Mam Klienta, który się przy nich upiera , a montażyści mówią, że za wszelką cenę mam go do tych zawiasów zniechęcić .

lolek30
05-04-2011, 13:16
..zeleży z jakimi krytymi... Stare roziązania to porażka niezaleznie od firmy produkującej z bardzo małą tolerancją montażową i praktycznie bez możliwości regulacji. Ostatnio (no jakiś czas temu) pojawiło się okucie kryte Winkhaus`a Activpilot Select , które wydaje się być bezproblematyczne , dopracowane i przedewszystkim ma regulację zbliżoną do okucia tradycyjnego. To w połączeniu z lepszym wyglądem , większą szczelnością wydaje sie rozsądnym wyborem. Nie wiem tylko czy cena nie zabija.

witek86
05-04-2011, 19:26
Jakie macie doświadczenia z krytymi zawiasami . Mam Klienta, który się przy nich upiera , a montażyści mówią, że za wszelką cenę mam go do tych zawiasów zniechęcić .

to sprzedajesz okna i nie wiesz co?
montazysci nie polecaja bo jak nie będą okna trzymać pionów i poziomów to już się nie zamkną bezproblmowo!a musi być jak w książce.regulacja jest ale minimalna! pokaż klientowi ile "żelastwa" będzie miał w ramie okna!
a co do niskich progów to zdecydowane nie :P

Samar
06-04-2011, 09:20
Jak doszedłeś do tego,że nie wiem co sprzedaję ? Ja zapytałam jak inni oceniają kryte zawiasy ,bo moi montażyści są temu wynalazkowi niechętni . Sami jeszcze na montażu z takimi zawiasami do czynienia nie mieli, ale ich znajomy, które montuje okna dużego producenta z Pomorza twierdzi,że te zawiasy to badziew, który Klienci podczas użytkowania przeklną . Ja na ekspozycji u siebie w ten sposób okutego okna nie posiadam,ale Klient widział w jakimś punkcie handlowym i zrobiły na nim wrażenie . O piony i poziomy okien , które sprzedaję jestem spokojna .

IVO333
06-04-2011, 18:36
Wymagają dokładności od montażystów i producenta okien, dobre zwymiarowanie skrzydeł do ościeżnicy i rozstawienie słupków. Jeśli te warunki są spełnione to nie widzę minusów. Bazuję na doświadczeniach z Roto Designo.

Pozdrawiam

_FIX_
06-04-2011, 21:35
Ja także nie miałem problemów z Roto Designo, a trochę się tego sprzedaje.

swistak81
07-04-2011, 09:34
Doczekałem się w końcu moich okienek. Wziąłem Bluevolution z Urzędowskiego i już mam wstawione.
Okna wyglądają solidnie i naprawdę ich grubość (i sztywność) jest imponująca.
Mam też niski próg w nich i...tego nie polecam jak poprzednicy. Jest "po drodze" tylko jedna uszczelka.
MS miał dość fajnie rozwiązany niski próg, z gumowym "grzebieniem". I powiedziałem chłopakom że takie coś muszą dołożyć. Zrobią.
Bo pomimo, że jest okapnik od zewnątrz, to pod nim jak się spojrzy - widać okucia i rygle (śnieg wleci bez problemu).
Niski próg jest faktycznie fajny, ale jego wysokość jest jego jedyną zaletą. Reszta same wady.
Szkoda że powyższe stwierdzenia nie padły 2 m-ce temu :).

Acha dodam, że okna przyjechały zgodnie z umową - na czas.

witek86
07-04-2011, 09:38
Doczekałem się w końcu moich okienek. Wziąłem Bluevolution z Urzędowskiego i już mam wstawione.
Okna wyglądają solidnie i naprawdę ich grubość (i sztywność) jest imponująca.
Mam też niski próg w nich i...tego nie polecam jak poprzednicy. Jest "po drodze" tylko jedna uszczelka.
MS miał dość fajnie rozwiązany niski próg, z gumowym "grzebieniem". I powiedziałem chłopakom że takie coś muszą dołożyć. Zrobią.
Bo pomimo, że jest okapnik od zewnątrz, to pod nim jak się spojrzy - widać okucia i rygle (śnieg wleci bez problemu).
Niski próg jest faktycznie fajny, ale jego wysokość jest jego jedyną zaletą. Reszta same wady.
Szkoda że powyższe stwierdzenia nie padły 2 m-ce temu :).

Acha dodam, że okna przyjechały zgodnie z umową - na czas.

a wystarczyło spytać dwa miesiące temu kto poleca a kto nie:P
jeśli dobrze ustalisz posadzke,panele itd to wcale przy normalnym tarasie itp nie musi być aż tak wysoko!

jareko
07-04-2011, 10:57
a i tak trzeba nogę podnieść i tak
Jednego nie rozumiem.
Chodzi się po sklepach, różnych sklepach i czasem zdarzają się tam schodki - pal sześć jak mają ponad 5 cm, człowiek zauważy i tą nóżkę podniesie, najgorsze są te 2-3 cm - prawie każdy się o nie potyka :)
Co to za różnica czy masz do pokonania 2 czy 4 czy nawet 6 cm ?
Inną sprawą są sytuacje gdy w domu są niepełnosprawni - ale to zupełnie inna bajka
Dla mnie niski próg w drzwiach dwuskrzydłowych to wymysł szatana ;) - same z nim problemy które wcześniej czy później się uwidaczniają

zuzia17
07-04-2011, 11:11
Bardzo dziękuję za szystkie informacje dotyczące niskiego progu. Jak to dobrze, że ja zdążyłam zapytać.

Witek86
Nie mamy jeszcze nawet wylewek wyrównujących, dopiero będą się robić. Na co zwrócić uwagę jesli chodzi o podłogę, będą deski jesionowe na legarach, więc jest możliwość regulacji?

witek86
07-04-2011, 11:34
ktoś kto wam buduje(jeśli własnymi siłami to wy) niech bardzo ładnie wszystko powylicza i ustali.co chcecie mieć za podłoge(już macie wybraną) pomyśleć czy bedzie przy tarasie kiedyś dywan albo skóra niedźwiedzia:) bo od dołu ramy do miejsca w którym chodzi skrzydło jest35mm ustalić gotową podłoge zaznaczyć miejsce na ścianie przypilnować aby zamontowane było w tym miejscu i powinno być malinka:) jak już lekkie podniesienie nogi robi problem ?chociaż jak tak cała rodzina na tarasie siedzi i czeka na kawe(herbate) ty idziesz ,trach podchaczasz się bo kapeć zachaczył:)
Pal licho kawe szklanki itd cukier za 7zł się rozsypał i masz babo placek(taki żarcik)
Niski próg przeczytaj co napisał jareco kto go wymyślił:P

T12345T
07-04-2011, 14:03
ktoś kto wam buduje(jeśli własnymi siłami to wy) niech bardzo ładnie wszystko powylicza

Dokładnie tak :-)


...i ustali.co chcecie mieć za podłoge(już macie wybraną) pomyśleć czy bedzie przy tarasie kiedyś dywan albo skóra niedźwiedzia:)

Słusznie:-)


... bo od dołu ramy do miejsca w którym chodzi skrzydło jest35mm

Z tym 35 mm, to może być różnie. Rzadko będzie mniej. Może być więcej. Wszystko zależy od systemu i doboru kształtowników oraz okuć. (Pewne elementy dolnego zawiasu mogą być niżej niż linia dolnego ramiaka skrzydła). Problem nieistotny dla zwolenników ukrytych zawiasów wrębowych.


Niski próg przeczytaj co napisał jareco kto go wymyślił:P

Można tylko dodać, iż diabełek wynalazca lubił czuć zimą powiew chłodu na kopytkach.

zuzia17
09-04-2011, 12:28
Chłopaki bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki. Mnie samej ten próg nie przeszkadza, wolałbym niższy ze względu na dzieci, które potykają się nawet bez progów i teściową na wózku (nie będzie z nami mieszkała, ale będzie częstym gościem). Skóry niedżwiedzia nie ma w planach, ale kto wie...Przy samym tarasie ma być pas z gresu, nie wiem jeszcze jak szeroki, bo inaczej to podłgę trzeba by cyklinować co rok. Zamierzamy połowę roku spędzać na tarasie, jak czas pozwoli i pogoda... Dziękuję jeszcze raz! Wzięlibyśmy ten niski próg gdyby nie Wy. Pozdrawiam.

_Trynity_
12-04-2011, 10:05
Witam
Może podzielę się swoimi doświadczeniami z firmą Eurocolor. Zamówiłam od nich okna, mimo że w pobliżu mojej miejscowości jest od groma producentów i wykonawców - ale pomyślałam, takie dobre opinie w necie ..... cóż.
1. Okna miały być 28.03 były 09.04
2. Jakość, wykonanie tych okien to dla mnie jakaś żenada. Żałuję każdej złotówki wydanej na te okna.

a. w środku okien widać jakieś włosy, brud i okruchy
b. uszczelki nie są przycięte do "kancika", tylko powywijane jedna w jedną druga w drugą itd.
c. okna wyglądają jakby ktoś przeciągnął je w błocie
d. co najmniej 2 okna - na tą chwilę co zauważyłam, a folii jeszcze nie ściągałam - są porysowane

Jestem rozczarowana do granic możliwości tymi oknami. Reklamacja już poszła. Żeby nie było, że jestem z konkurencji, zamieszczę zdjęcia tych tzw super okien z firmy "eurocolor" z Pyskowic.
Niedawno zamawiałam okna do piwnicy, takie najtańsze z naszej miejscowej firmy, na której wszyscy wieszają psy.
ONE SĄ WYKONANE W 200% LEPIEJ NIŻ OKNA Z RENOMOWANEJ FIRMY EUROCOLOR. Nie ma syfu w środku, uszczeleczki w kancik, wewnętrzne bez żadnych zgrubień na łączeniach (moim zdaniem nie będzie to równo uszczelniać - ale może się nie znam), żadne okno nie miało najmniejszej ryski, przyjechały oklejone, ofoliowane i okartonowane.
Wszystkim, którzy piszą takie dobre opinie o tej firmie pozostaje mi zazdrościć, bo niestety mnie chyba spotkał pech i moje okna były robione w poniedziałek po suto zakrapianym weekendzie.

Moje rozczarowanie jest tym większe, że zmówiłam okna schueco si 82, 3 -szybowe i żeby stać mnie było na taki profil, zrezygnowałam z koloru i wzięłam białe. Uszczelki są szare i widać te syfy w środku pierwszorzędnie. Myślałam, że to będzie coś extra. Miałam wziąc rehau geneo, za jeszcze więcej kasy. Dobrze, że nie wzięłam, bo dopiero bym była załamana.
Reasumując - jeżeli chodzi o mnie - jako o klienta firmy eurocolor - nie polecam tej firmy. Wręcz przestrzegam aby się dobrze zastanowić zanim zamówi się u nich okna. Na razie czekam na odzew serwisu - niby mają to wyczyścić, ale uszczelek przecież mi nie wyrównają. Wygląd tych okien - najtańsza chińszczyzna. Masakra. Żenada. Żal. Jak to teraz mawiają młodzi. Najchętniej bym je oddała i zamówiła gdzieś indziej.

Do montażu, nie mam zastrzeżeń.
pozdrawiam

wojgoc
12-04-2011, 10:40
Witam
Może podzielę się swoimi doświadczeniami z firmą Eurocolor. Zamówiłam od nich okna, mimo że w pobliżu mojej miejscowości jest od groma producentów i wykonawców - ale pomyślałam, takie dobre opinie w necie ..... cóż.
1. Okna miały być 28.03 były 09.04
2. Jakość, wykonanie tych okien to dla mnie jakaś żenada. Żałuję każdej złotówki wydanej na te okna.

a. w środku okien widać jakieś włosy, brud i okruchy
b. uszczelki nie są przycięte do "kancika", tylko powywijane jedna w jedną druga w drugą itd.
c. okna wyglądają jakby ktoś przeciągnął je w błocie
d. co najmniej 2 okna - na tą chwilę co zauważyłam, a folii jeszcze nie ściągałam - są porysowane

Jestem rozczarowana do granic możliwości tymi oknami. Reklamacja już poszła. Żeby nie było, że jestem z konkurencji, zamieszczę zdjęcia tych tzw super okien z firmy "eurocolor" z Pyskowic.
Niedawno zamawiałam okna do piwnicy, takie najtańsze z naszej miejscowej firmy, na której wszyscy wieszają psy.
ONE SĄ WYKONANE W 200% LEPIEJ NIŻ OKNA Z RENOMOWANEJ FIRMY EUROCOLOR. Nie ma syfu w środku, uszczeleczki w kancik, wewnętrzne bez żadnych zgrubień na łączeniach (moim zdaniem nie będzie to równo uszczelniać - ale może się nie znam), żadne okno nie miało najmniejszej ryski, przyjechały oklejone, ofoliowane i okartonowane.
Wszystkim, którzy piszą takie dobre opinie o tej firmie pozostaje mi zazdrościć, bo niestety mnie chyba spotkał pech i moje okna były robione w poniedziałek po suto zakrapianym weekendzie.

Moje rozczarowanie jest tym większe, że zmówiłam okna schueco si 82, 3 -szybowe i żeby stać mnie było na taki profil, zrezygnowałam z koloru i wzięłam białe. Uszczelki są szare i widać te syfy w środku pierwszorzędnie. Myślałam, że to będzie coś extra. Miałam wziąc rehau geneo, za jeszcze więcej kasy. Dobrze, że nie wzięłam, bo dopiero bym była załamana.
Reasumując - jeżeli chodzi o mnie - jako o klienta firmy eurocolor - nie polecam tej firmy. Wręcz przestrzegam aby się dobrze zastanowić zanim zamówi się u nich okna. Na razie czekam na odzew serwisu - niby mają to wyczyścić, ale uszczelek przecież mi nie wyrównają. Wygląd tych okien - najtańsza chińszczyzna. Masakra. Żenada. Żal. Jak to teraz mawiają młodzi. Najchętniej bym je oddała i zamówiła gdzieś indziej.

I jeszcze jedno. Okna mają poprzeczki. W jednych oknach oddzielone, dolne, mniejsze częsci mają 35 cm w innych 30 cm. Żeby rozjaśnić sprawę - oto mój projekt:
http://projekty.muratordom.pl/projekt_roze-i-cynie-wariant-i,1616,1,0.htm?frm_search=1&author_id=36&id_grupy=1&nr=8
czy to nie jest żenada?
pozdrawiam
a podpisałas protokól odbioru? bo ja bym nie odebrał takich, jak opisałaś, okien i problem by nie opieral sie o reklamacje.

_Trynity_
12-04-2011, 10:52
Człowiek z firmy, która je montowała, udokumentował zastrzeżenia co do jakości okien i podpisał się pod nimi.

topic
12-04-2011, 12:50
Witam wszystkich forumowiczow,

Szukam okien drewnianych w okolicach Włocławka. Możecie polecić tu jakąś firmę? Czy ktoś ma doświadczenia z firmą EkoDrew?

jareko
13-04-2011, 08:50
przerzuciłem te wypowiedzi z innego wątku - dla innych :)

...Sorki, że tu pytam:w niektórych oknach widać 3 zawiasy, od czego to zależy?

zalezy od uchylu okna, jesli okno nie jest uchylne to "doklada" sie trzeci zawias

robi się to kilka sposobów - oczywiście jeśli masz "trzeci zawias" to najprawdopodobniej masz skrzydło tylko rozwierane
- docisk skrzydła - ilość zależy od wysokości - bywają dociski schowane (wogóle ich nie widać są w przestrzeni miedzy skrzydłem a ościeżnicą) bądź widoczne, przykręcane do ościeżnicy i skrzydła i zakryte osłonkami - dla estetów może być wadą widoczny docisk
- dodatkowy stały zawias (brak realnej możliwości regulacji) - ale wtedy przeważnie wszystkie zawiasy są stałe - moim zdaniem rozwiązanie najgorsze z możliwych i najtańsze dla prodecenta
- okno okuwa się jak normalne RU (z wszelkimi zaletami tego rozwiązania) i blokuję się ruch zasuwnicy uniemożliwiając przekręcenie klamki w pozycje uchylną - w mej ocenie rozwiązanie najlepsze choć powiedzmy sobie szczerze że i najdroższe dla producenta wśród zaprezentowanych
Ale to chyba nie miejsce by dyskutować na ten temat :)
Acha... ceny rosną i to dość znacznie :(

finlandia
13-04-2011, 11:07
. Zamówiłam od nich okna, mimo że w pobliżu mojej miejscowości jest od groma producentów i wykonawców - ale pomyślałam, takie dobre opinie w necie ..... cóż.
Dobre opinie? Ja nie zauważyłem nic więcej niż wpisy przedstawicieli i sprzedawców...

atika
13-04-2011, 12:03
Dobre opinie? Ja nie zauważyłem nic więcej niż wpisy przedstawicieli i sprzedawców...

To w takim razie kto godny polecenia robi okna na rehale - Euro Design 70 lub 86 z pakietem 3 szybowym z ciepłą szybą i ma salony w okolicy Poznania ??

Po dyskusjach na forum byłam zdecydowana na Schuco Cava - zobaczyłam je jednak na żywo i niestety profil mi się po prostu nie podoba - a Rehau byłby idealny.
Tylko kto jest godnym polecenia producentem okien na tym profilu ??
Pomóżcie proszę.

jareko
13-04-2011, 13:51
obejrzyj jeszcze Schuco Si82 Clasic - wygląda podobnie :)

c3po7
13-04-2011, 16:17
We wtorek 12 kwietnia 2011 w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu ogłoszono upadłość Spółki „Urzędowski” obejmującą likwidację majątku dłużnika. Upadłość ogłosił sędzia Jerzy Szafrański aktem z wczoraj, co oznacza, że syndyk dla „Urzędowskiego” został również wyznaczony wczoraj.
http://www.otoziebice.pl/news.php?id=63708

jareko
13-04-2011, 16:32
echhhhh.... czyżby początek domina ?

slaku
13-04-2011, 22:28
a tak się bronili ze nie mają zaległosci. Jednak musiało to być prawdą. Jeszcze te "wspaniałe" wpisy ich pracowników na tym forum....

Hińczyk
13-04-2011, 23:36
Nad czym tu debatować
1. jezierski
2 heka
.
.
.
.
.
.
.
.
115 eurocolor

Tylko termin sprawdzić bo jezierski zaopatruje się przez słupa

atika - zapomniałem dodać, że rehau nijak się ma do schueco. dużo słabszy, a z trzema szybami zachowuje się jak bruegmann czyli lubi pękać.
Jak już nie schueco to veka ale nic ponadto.
Budujesz dom czy chcesz wymienić okna w bloku ?
Bo jak w bloku to wstaw aluplast, przynajmniej grzyba nie uświadczysz bo przedmuchów nie usuniesz.

atika
14-04-2011, 09:18
hińczyk - jezierski i heka - wiem, że są na czele - ale mi sie te profile NIE PODOBAJĄ !!! i co mam zrobić ??

Jak w podpisie - buduję dom, będzie wentylacja mechaniczna więc mam nadzieję, grzyby będę widywać tylko w lesie przed domem a nie na ścianach.
A czy REHAU to taki zły profil ?? chyba nie.

I przez co sie jezierski zaopatruje ????

jareko - ale te schueco Si82 bardziej przypominają Cave - one też są takie wcięte na zewnątrz, a nie zupełnie proste ?? Czy ja już mam coś ze wzrokiem i na tych zdjęciach źle widzę.

aadamuss24
14-04-2011, 09:22
Atika bierz co lepsze, na wygląd za pół roku nie będziesz zwracać uwagi.
Słup-ktoś podstawiony :)

blokno
14-04-2011, 09:45
hińczyk A czy REHAU to taki zły profil ?? chyba nie. .

Oczywiście, że nie. To jedne z lepszych systemów, a ich centralę masz akurat w Poznaniu, więc zadzwoń po prostu i zapytaj, którego producenta mogą ci polecić w Wielkopolsce. Oni wiedzą najlepiej, kto jest dobrym producentem. pzdr

Samar
14-04-2011, 10:09
Atika, zainteresuj się Deceuninckiem e Forte . Klasyczny kształt, świetne parametry cieplne . Z szybą 0.5 i ciepłą ramką uzyskuje współczynnik na poziomie 0.74 .

jareko
14-04-2011, 10:23
jareko - ale te schueco Si82 bardziej przypominają Cave - one też są takie wcięte na zewnątrz, a nie zupełnie proste ?? Czy ja już mam coś ze wzrokiem i na tych zdjęciach źle widzę.Sa dwa modele Schuco SI82, właściwie trzy ;)
Si82 Clasic - wyglada z zewnątrz jak dawne okno drewniane, nie ma półzlicowania skrzydła jak w Cavie
Si82 rondo - jest polzlicowane jak w Schuco CT 70 rondo, nie ma takiego łuku jak w Cavie
Si82+ - realnie towar niechodliwy u nas w kraju z racji ceny

O ile wiem Jezierski zaopatruję się w Schuco Polska. W czasie trwania naprawy firmy materiał kupuje inna firma i zleca wykonanie okien Jezierskiemu
Mniej więcej tak to wygląda jak do niedawna w Urzędowskim
Ale najlepiej jak ktoś ściślej związany z firmą się wypowie

Samar
14-04-2011, 10:36
Nad czym tu debatować
1. jezierski
2 heka
.
.
.
.
.
.
.
.
115 eurocolor

Tylko termin sprawdzić bo jezierski zaopatruje się przez słupa

atika - zapomniałem dodać, że rehau nijak się ma do schueco. dużo słabszy, a z trzema szybami zachowuje się jak bruegmann czyli lubi pękać.
Jak już nie schueco to veka ale nic ponadto.
Budujesz dom czy chcesz wymienić okna w bloku ?
Bo jak w bloku to wstaw aluplast, przynajmniej grzyba nie uświadczysz bo przedmuchów nie usuniesz.

Stawiasz pierwsze kroki w kabarecie ? Po co wypisujesz takie bzdury . W stolarce budowlanej siedzę już 17 rok, a oknami zajmuję się od lat 14 -stu . Dobrze zgrzane, okute i zamontowane okno nie będzie stwarzało problemów . Obojętnie czy będzie to schueco czy aluplast . Jak doszedłeś do tego,że rehau jest dużo słabszy od schueco . Masz przed oczami badania z porównawczych testów wytrzymałościowych? Podaj jakieś konkrety .

witek86
14-04-2011, 10:55
ależ emocje

atika
14-04-2011, 12:53
ależ emocje

I wszystko przeze mnie... sorki ;) nie chciałam rozpętać kolejnej burzy.

atika
14-04-2011, 12:56
Oczywiście, że nie. To jedne z lepszych systemów, a ich centralę masz akurat w Poznaniu, więc zadzwoń po prostu i zapytaj, którego producenta mogą ci polecić w Wielkopolsce. Oni wiedzą najlepiej, kto jest dobrym producentem. pzdr


Tak też zrobiłam ;)

mardom
14-04-2011, 13:04
To ja powrócę do pierwotnego tematu, które okna są najlepsze, jakie polecacie? Drewniane czy plastikowe? No i jaka firma? Słyszałam, że Stolmar jest dosyć solidną firmą jeśli chodzi o okna. Słyszeliście może czy polecacie inne?

witek86
14-04-2011, 13:19
I wszystko przeze mnie... sorki ;) nie chciałam rozpętać kolejnej burzy.

nic się nie stało.chyba po to to forum jest:)
wymiana argumentów "polecaczy" (neologizm)<-- zaklepuje;p

Charlie
14-04-2011, 19:50
To ja powrócę do pierwotnego tematu, które okna są najlepsze, jakie polecacie? Drewniane czy plastikowe?

dobrze zrobione drewniane :)

bob*
14-04-2011, 20:09
... O ile wiem Jezierski zaopatruję się w Schuco Polska. W czasie trwania naprawy firmy materiał kupuje inna firma i zleca wykonanie okien Jezierskiemu Mniej więcej tak to wygląda jak do niedawna w Urzędowskim
Ale najlepiej jak ktoś ściślej związany z firmą się wypowie

Wygląda na to, że majątek został wyprowadzony z macieżystej firmy i została z niej tylko wydmuszka ... szanse na "naprawę" równe zeru

jareko
14-04-2011, 20:16
bob* - nie mów hop, pożyjemy, zobaczymy. Z tego, co do mnie dochodzi, zamówień jest sporo, więc szanse na naprawę sytuacji są, determinacja też, więc może nie będzie powtórki z Urzędowskiego - czego szczerze życzę, bo szkoda by było firmy z tradycją, rozwiniętą siecią handlową, o dobrej (mimo ostatniego półrocza) prasie, zwłaszcza, że na rynku jest wiele firm robiących wyroby oknopodobne i to raczej one powinny padać jak muchy

pchelek
14-04-2011, 20:28
bedzie duzo "much padnietych"
przydaloby sie to dobremu...........
jareko - zadzwonie - mam pytanko w sprawie rolet Warema - zacinaja sie na gorze - mam pewne domysly czemu ale ty pewno wiesz lepiej

czmirek
14-04-2011, 21:31
dobrze zrobione drewniane :)

dla uczciwosci powinienes dodac i dobrze zrobione z PCV ( PVC jak kto woli)

miejski
14-04-2011, 21:32
hińczyk ale te schueco Si82 bardziej przypominają Cave - one też są takie wcięte na zewnątrz, a nie zupełnie proste ?? Czy ja już mam coś ze wzrokiem i na tych zdjęciach źle widzę.

No co ty Cava jest inna z zewnątrz niż Si82 (które u Jezierskiego nazywa sie Premium Ultra). Wiem to z autopsji, bo mieliśmy wziąć Elite (czyli Cava) , ale własnie żonie się ten profil (z tymi wcięciami) nie spodobał i mamy Premium Ultra, gdzie profil jest dla nas ładniejszy.
Zerknij tutaj (http://www.okna-mroz.pl/s-20-okno+premium+ultra+(si82+classic)), tak Premium Ultra wygląda.

atika
15-04-2011, 00:20
miejski - dzięki bardzo. Muszę zatem przejechać się do salonu i zobaczyć te profile 82 na żywo.
A dużo są droższe od Cavy ??

jareko
15-04-2011, 09:51
Hmmm.... dowiedziałem się właśnie, że wszelkiego rodzaju instrukcje montażu nie mają podstaw prawnych i realnie nie mogą być podstawą prawną do roszczeń
Hmmm.... tak samo jak o tym, że większość instrukcji jest tak "wiekowa" że są już w oderwaniu od dzisiejszych reali

atika - powinien być droższy 0 10-15 % od Cavy

finlandia
15-04-2011, 10:25
Jarku, nie mów hop, bo Urzędowski normalnie produkuje i działa. Na pierwszy rzut oka wygląda gorzej niż Jezieski, ale od wybuchu tej całej "bomby" okna schodzą z produkcji terminowo i często bez jakichkolwiek zaliczek. Grzebiesz żywych, ale to specyfika całej branży PCW - nieraz słyszałem jak umierający mówili o śmierci tych, którzy mają się nieźle.
To tak jak wczoraj napisał Pul Biznesu: "upadł, ale żyje". Jedna ze spółek została przeznaczona na pożarcie (mam wrażenie, że to było przemyślane pozbycie się wspólnika), ale fabryka funkcjonuje od dawna w innej. Nie ma to wpływu na bieżące funkcjonowanie innego niż medialne.

T12345T
15-04-2011, 10:41
Hmmm.... dowiedziałem się właśnie, że wszelkiego rodzaju instrukcje montażu nie mają podstaw prawnych i realnie nie mogą być podstawą prawną do roszczeń

Przyznaję, że od czasu do czasu Twoje posty mnie zaskakują:-). A co do meritum, lepiej wejść w posiadanie jakiejś wiedzy późno niż wcale:-)


Hmmm.... tak samo jak o tym, że większość instrukcji jest tak "wiekowa"

Większość? To niby ile ich jest?

Wiekowa? Niby, że instrukcja RAL wydana w marcu 2010 jest wiekowa albo ITB 421/2011?


że są już w oderwaniu od dzisiejszych reali

Od polskich realiów (czytaj: Wykonawstwa), to te instrukcje (nawet "wiekowe") oderwane były zawsze, a że nasze realia (czytaj: Wykonawstwo) są niezmienne, to stan generalnego oderwania był, jest i utrzyma się jeszcze długo na co dowód bardzo łatwo znaleźć także na tym forum.

witek86
15-04-2011, 12:31
miejski - dzięki bardzo. Muszę zatem przejechać się do salonu i zobaczyć te profile 82 na żywo.
A dużo są droższe od Cavy ??

chyba najlepiej tak zrobić:) bo cie nazwami zawalą:P

agha111
15-04-2011, 13:47
A co myślicie o oknach Adams? Mam już założone passiv line. wyglądają porządnie. zobaczymy za kilka lat jak sie sprawdzą :)

Jani_63
15-04-2011, 13:52
Było już w temacie.
Wysoko w rankingu producentów. ;)

jareko
15-04-2011, 21:22
Adams od zawsze był uważany za czołówkę - więc możesz spać spokojnie :)

Echhh... co za początek roku. Mam w sumie 42 domy do zamontowania z czego przez perturbacje w Jezierskim 27 jeszcze z zeszłego roku a tu czasu mało oj oj mało, pracujemy 7 dni w tygodniu i wyjść z tych zaległości nie możemy :( i dopiero zbliżam się do półmetka :(

antonin
16-04-2011, 07:40
W niedzielę też pracujesz?

jareko
16-04-2011, 13:03
Niestety też. Od końca pierwszego tygodnia marca nie mieliśmy ani jednej niedzieli wolnej. Od środy jesteśmy w Rypinie na montażu, jutro mamy montaż w Nakle nad Notecią, w poniedziałek dokończenie montażu w Rypinie, wtorek Grójec itd itd itd Przerąbane. Najbliższa niedziela świąteczna będzie wolna :) Schodza zlecenia zeszłoroczne. Schodza nowe zlecenia. Wszystko się nawarstwia :(
Za długo wierzyłem i czekałem i teraz mam za swoje :(

skarżyski
17-04-2011, 13:18
Witam wszystkich. Przyszedł czas na wymianę okien i proszę o rade. Szukam okien do kamienicy. Chodzi mi o okna PCV z obustronnym kolorem. Zrobiłem mały research lokalnych firm i to co mi zaproponowano:

1. Okna Eurocolor, cena z pełnym montażem 7795PLN
Syetem Schuco CT 70 Rondo, Szkło U=1, Listwa okrągła U=1.3, obustronny kolor
- Drzwi balkonowe szt. 1
Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona z ruchomym słupkiem, czyli podziałem drzwi balkonowych na 60/60.
- Okna szt. 5
Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z jednej szyby 120cm, bez ruchomego słupka.

2. Okna Adams, cena z pełnym monatażem 7882PLN
Brugmann Round Line, listwa przyszybowa Brugmann, ramka aluminiowa U=1.0, obustronny kolor.
- Drzwi balkonowe szt. 1
Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona z ruchomym słupkiem, czyli podziałem drzwi balkonowych na 60/60.
- Okna szt. 5
Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z ruchomego słupka, czyli 2 szyby po 60cm.

3. Oknoplast, cena z monatażem bez gładzi i malowania 7565PLN
Rubin Plus, szyba U=1, obustronny kolor.
- Drzwi balkonowe szt. 1
Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona bez ruchomego słupka, czyli drzwi składają się z jednej szyby 120cm (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).
- Okna szt. 5
Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z jednej szyby 120cm, bez ruchomego słupka (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).

4. Oknoplast, cena z montażem bez gładzi i malowania 8852PLN
Platinum Evolution 2, 6-cio komorowy, szyba U=0.7, obustronny kolor.
- Drzwi balkonowe szt. 1
Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona bez ruchomego słupka, czyli drzwi składają się z jednej szyby 120cm (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).
- Okna szt. 5
Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z jednej szyby 120cm, bez ruchomego słupka (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).

Prosiłbym o podpowiedź co z tego wygląda najkorzystniej. Kolejne pytanie to co lepiej wyglądać będzie w realu, bo na fotkach czasami wiele rzeczy wydaje się złudnych. Czy drzwi balkonowe 120cm lepiej podzielić ruchomym słupkiem (2x60cm), czy zrobić z jedną szybą 120cm bez słupka, czy może wstawić stały słupek. Podobnie z oknami. Czy przy takiej szerokości i wysokości którą z opcji podziału wybrać by wyglądało to najlepiej dla oka.
I ostatnie pytanie czy to prawda, że jest różnica w cenie jeśli chodzi o to czy jest oferta przygotowana na firmę, czy na osobę prywatną. Czytałem że jeśli chciałbym wymienić okna jako osoba fizyczna, to za okna bez montażu zapłacę 23% stawkę VAT, za zakup okien wraz z montażem zapłacę już tylko 8% VAT. A jeśli będę chciał kupić te same okna razem z montażem to zapłacę 23% podatek VAT? Wdzięczny byłbym za wszystkie podpowiedzi.

marmax
17-04-2011, 15:31
Nie będę się wypowiadał co do wyboru okien, ale widać że jednak oknoplast wcale nie jest najdroższy na rynku.
Odnośnie okna balkonowego o szerokości 120cm - jest to wymiar na tyle niewygodny, że dla balkonu dwuskrzydłowego symetrycznie światło przejścia przez "główne" skrzydło będzie za małe, trzeba będzie otwierać drugie. Dla balkonu jednoskrzydłowego 120cm to jest już spora szerokość, skrzydło po otwarciu zajmuje więcej miejsca w pokoju. Ja przy takiej szerokości doradzam balkon dwuskrzydłowy asymetryczny z szerszym głównym skrzydłem i węższym otwieranym jako drugie. Mam taki na wystawie i klienci sobie chwalą to rozwiązanie.

skarżyski
17-04-2011, 16:03
Nie będę się wypowiadał co do wyboru okien, ale widać że jednak oknoplast wcale nie jest najdroższy na rynku.
Odnośnie okna balkonowego o szerokości 120cm - jest to wymiar na tyle niewygodny, że dla balkonu dwuskrzydłowego symetrycznie światło przejścia przez "główne" skrzydło będzie za małe, trzeba będzie otwierać drugie. Dla balkonu jednoskrzydłowego 120cm to jest już spora szerokość, skrzydło po otwarciu zajmuje więcej miejsca w pokoju. Ja przy takiej szerokości doradzam balkon dwuskrzydłowy asymetryczny z szerszym głównym skrzydłem i węższym otwieranym jako drugie. Mam taki na wystawie i klienci sobie chwalą to rozwiązanie.

No nie do końca. Okna Oknoplastu w wersji takiej jak w oknach Adams (mowa o ruchomych słupkach przy drzwiach i oknach) to cena już 9979zł (Platinium Evolution 2). A to już różnica 25%, więc trochę to jest. Fakt, że to wyższy model, Rubin Plus pewno byłby odpowiednio tańszy. Choć przyznam, że widziałem skrzydło balkonowe Oknoplastu w kolorze Winchester i prezentowało się naprawdę elegancko.

roslanka
17-04-2011, 22:40
Jakie okna drewniane?

Witam wszystkich,
za dwa tygodnie czeka mnie ważna decyzja o wyborze okien i zupełnie nie mam pomysłu. Myślałam o drewnianych trzyszybowych w miare prostym nowoczesnym wygladzie.
Poradzcie prosze co warto rozważyć?
dziekuje i pozdrawiam
roslanka

witek86
18-04-2011, 10:39
Witam wszystkich. Przyszedł czas na wymianę okien i proszę o rade. Szukam okien do kamienicy. Chodzi mi o okna PCV z obustronnym kolorem. Zrobiłem mały research lokalnych firm i to co mi zaproponowano:

1. Okna Eurocolor, cena z pełnym montażem 7795PLN
Syetem Schuco CT 70 Rondo, Szkło U=1, Listwa okrągła U=1.3, obustronny kolor
- Drzwi balkonowe szt. 1
Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona z ruchomym słupkiem, czyli podziałem drzwi balkonowych na 60/60.
- Okna szt. 5
Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z jednej szyby 120cm, bez ruchomego słupka.

2. Okna Adams, cena z pełnym monatażem 7882PLN
Brugmann Round Line, listwa przyszybowa Brugmann, ramka aluminiowa U=1.0, obustronny kolor.
- Drzwi balkonowe szt. 1
Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona z ruchomym słupkiem, czyli podziałem drzwi balkonowych na 60/60.
- Okna szt. 5
Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z ruchomego słupka, czyli 2 szyby po 60cm.

3. Oknoplast, cena z monatażem bez gładzi i malowania 7565PLN
Rubin Plus, szyba U=1, obustronny kolor.
- Drzwi balkonowe szt. 1
Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona bez ruchomego słupka, czyli drzwi składają się z jednej szyby 120cm (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).
- Okna szt. 5
Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z jednej szyby 120cm, bez ruchomego słupka (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).

4. Oknoplast, cena z montażem bez gładzi i malowania 8852PLN
Platinum Evolution 2, 6-cio komorowy, szyba U=0.7, obustronny kolor.
- Drzwi balkonowe szt. 1
Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona bez ruchomego słupka, czyli drzwi składają się z jednej szyby 120cm (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).
- Okna szt. 5
Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z jednej szyby 120cm, bez ruchomego słupka (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).

Prosiłbym o podpowiedź co z tego wygląda najkorzystniej. Kolejne pytanie to co lepiej wyglądać będzie w realu, bo na fotkach czasami wiele rzeczy wydaje się złudnych. Czy drzwi balkonowe 120cm lepiej podzielić ruchomym słupkiem (2x60cm), czy zrobić z jedną szybą 120cm bez słupka, czy może wstawić stały słupek. Podobnie z oknami. Czy przy takiej szerokości i wysokości którą z opcji podziału wybrać by wyglądało to najlepiej dla oka.
I ostatnie pytanie czy to prawda, że jest różnica w cenie jeśli chodzi o to czy jest oferta przygotowana na firmę, czy na osobę prywatną. Czytałem że jeśli chciałbym wymienić okna jako osoba fizyczna, to za okna bez montażu zapłacę 23% stawkę VAT, za zakup okien wraz z montażem zapłacę już tylko 8% VAT. A jeśli będę chciał kupić te same okna razem z montażem to zapłacę 23% podatek VAT? Wdzięczny byłbym za wszystkie podpowiedzi.

jeśli kupujesz na firme to masz 23%nawet jak jest montaż. porównujesz 3 dobre firmy i napewno nie kupisz złych okien.
mi osobiście zaokrąglenia w platinium się nie podobają (ale to już kwestia gustu) .co do tarasowych też bym zrobił mniejsze wieksze!
malowanko ,szpachlowanko no no kompleksowa obsługa!
jareko-nie ma roboty ,źle jest też źle , no jak baba w ciąży(joke)

finlandia
18-04-2011, 11:22
Zaraz zaraz:
1"pełny montaż",
2 "montaż bez gładzi i malowania"..
Jeśli opcja nr 1 zawiera czynności nr 2 to jestem głęboko zaskoczony, bo jeszcze nie spotkałem się z takim zakresem prac.
Profesjonalne (zajmujące się wyłącznie stolarką) ekipy monterskie raczej nie gipsują i nie malują, chyba że to ekipa remontowo wykończeniowa i oferuje usługę kompleksową.
Idę o zakład że "pełny montaż" w tym przypadku też nie zawiera malowania i gładzi.

Samar
18-04-2011, 11:32
Oknoplast wykańcza oscieże białą gładzią i daje kątownik na naroże .

bwojtek
18-04-2011, 12:28
jeśli kupujesz na firme to masz 23%nawet jak jest montaż.
Ośmielam się nie zgodzić...

finlandia
18-04-2011, 12:37
No to bym już to uznał za większy wkład w rozwój kultury i estetyki montażu.
Ale dalej sądzę, że sprawa nie dotyczy wszystkich przedstawicieli i wszystkich montaży (po prostu nie zawsze jest to możliwe, ale uznajmy że myślę o wyjątkach)

blokno
18-04-2011, 14:01
Jakie okna drewniane?

Witam wszystkich,
za dwa tygodnie czeka mnie ważna decyzja o wyborze okien i zupełnie nie mam pomysłu. Myślałam o drewnianych trzyszybowych w miare prostym nowoczesnym wygladzie.
Poradzcie prosze co warto rozważyć?
dziekuje i pozdrawiam
roslanka

Kilku solidnych producentów znajdziesz w porównywarce (http://blokno.net/uslugi.php?tw=2&clr=47&sort=13) - tam przede wszystkim możesz porównać parametry okien - bardzo przydatne w wyborze. Polecam.

roslanka
18-04-2011, 14:57
Kilku solidnych producentów znajdziesz w porównywarce (http://blokno.net/uslugi.php?tw=2&clr=47&sort=13) - tam przede wszystkim możesz porównać parametry okien - bardzo przydatne w wyborze. Polecam.

Wielkie dzieki na pewno zobacze

a czy moge liczyć jeszcze na Wasze sprawdzone marki, modele?
Pozdrawiam
roslanka

witek86
18-04-2011, 16:37
Oknoplast wykańcza oscieże białą gładzią i daje kątownik na naroże .

ale co to tylko oni sobie to zarezerwowali jak kolor winchester i wzór platinium?bo nie kumam

IVO333
18-04-2011, 18:32
ale co to tylko oni sobie to zarezerwowali jak kolor winchester i wzór platinium?bo nie kumam
Winchestera sprzedaje wiele firm, inaczej jest z Platinium które Veka ekstruduje wyłącznie dla Oknoplastu.

blokno
18-04-2011, 19:36
Wielkie dzieki na pewno zobacze

a czy moge liczyć jeszcze na Wasze sprawdzone marki, modele?
Pozdrawiam
roslanka

Za punkt odniesienia przyjąłbym CAPITAL w Włoszczowy albo ELITE 92 z Sokółki..

roslanka
18-04-2011, 20:24
A czy ktoś sie spotkał z oferta firmy Wiktorczyk chodzi o model okna Thermoline 78 mm?

witek86
18-04-2011, 21:29
Winchestera sprzedaje wiele firm, inaczej jest z Platinium które Veka ekstruduje wyłącznie dla Oknoplastu.
to była pytanie retoryczne;)

Buszmen
18-04-2011, 21:51
Witam wszystkich,

Podobnie jak wiele osób przede mną, stoję aktualnie przed wyborem dostawcy okien do mojego domu. W założeniu miały to być okna drewniane, jednak ostatnio bardzo mocno zastanawiam się także nad oknami pcv (do czego - poza względami finansowymi - przekonuje mnie także wiele opinii wyrażanych w tym wątku).
Poniżej podaję link do zestawiania mojej stolarki okiennej i bardzo proszę znawców tematu o opinie, czy wybór okien plastikowych w moim wypadku ma sens - głównie ze względu na rozmiary i założenia, które postaram się przedstawić.
https://picasaweb.google.com/lh/photo/7nMohStkGefoe95Ag1_XdVWDksZBhQf7O_6ro1CZBzU?feat=d irectlink

Jakie okna chcę:
- do domu energooszczędnego, tzn. nie pasywny ale dobrze ocieplonego, z wentylacją mechaniczną i gwc,
- na solidnym, sztywnym i szczelnym profilu, a niekoniecznie o najwyższym współczynniku Uf, myślę że w granicy 1,1 będzie już ok,
- szklenie raczej potrójne o możliwie dobrym współczynniku Ug, szczególnie w tych największych oknach,
- fix'y oprawione w ramie - nie przeszkadza mi zróżnicowana grubość ram, jeżeli tylko poprawi to bilans strat cieplnych,
- w większości dużych okien szyby bezpieczne (hartowane lub klejone na filii),
- wszystkie balkonowe Wk1 z klamką na klucz, ewentualnie ten patent, że mogę zostawić tylko opcję uchylania okna bez możliwości jego otwarcia - to z myślą o dzieciach,
- o wyglądzie prostym, nowoczesnym, białe w środku i z jasno szarą okleiną na zewnątrz.

Proszę o radę czy i ewentualnie jaki profil jakiego producenta może spełnić podane przeze mnie założenia - czy np. Veka Perfectline może być tutaj sensownym wyborem i czy "pomieści" i "udźwignie" te spore trzyszybowe szklenia w fix'ie? A jeżeli nie to jaki mam wybór? Nie chciałbym mieć okien dobranych na "styk" w zakresie wytrzymałościowym i później patrzeć jak latem te spore okna się wypaczają lub dzieje się z nimi coś niedobrego.

Na koniec proszę o namiary na sprawdzonych i solidnych wykonawców stolarki okiennej w drewnie jak i w pcv na Śląsku (najlepiej okolice Katowic lub Częstochowy).

Pozdrawiam

Esiak
18-04-2011, 21:53
jareko a jak tam HeKaPlast? warto wchodzić w ich okna? bo jak już nie Jezierski to co...? ;)

wojtas0311
19-04-2011, 00:37
Witam wszystkich,

Zbliża się czas zamawiania okien, czy ktoś mógłby polecić firmę z okolic Płocka, która ma dobre, ale niezbyt drogie okna i jeszcze lepszą ekipę. Rozważam ciepły montaż. Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam

blokno
19-04-2011, 07:16
Proszę o radę czy i ewentualnie jaki profil jakiego producenta może spełnić podane przeze mnie założenia - czy np. Veka Perfectline może być tutaj sensownym wyborem i czy "pomieści" i "udźwignie" te spore trzyszybowe szklenia w fix'ie? A jeżeli nie to jaki mam wybór? Nie chciałbym mieć okien dobranych na "styk" w zakresie wytrzymałościowym i później patrzeć jak latem te spore okna się wypaczają lub dzieje się z nimi coś niedobrego.

Na koniec proszę o namiary na sprawdzonych i solidnych wykonawców stolarki okiennej w drewnie jak i w pcv na Śląsku (najlepiej okolice Katowic lub Częstochowy).

Pozdrawiam

Te twoje oczekiwania nie są jakieś nadzwyczajne, choć mozna zrozumiec że dla ciebie wyjątkowe, a spełni je większość systemów tworzywowych i drewnianych. Jedynym dylematem dla ciebie jest tak naprawdę znalezienie solidnego producenta, który uczciwie ci to policzy i wykona. W Dąbrowie Górniczej masz Laboratorium Techniki Budowlanej (http://badacz.blokno.net/#616), które bada okna większości producentów i na pewno ma PEWNĄ wiedzę, który ze śląskich producentów robi dobre okna. Podjedź do nich i zapytaj - to najlepsze źródło wiedzy.. pzdr

witek86
19-04-2011, 09:52
"albo toyota albo nic"

atika
19-04-2011, 11:42
jareko a jak tam HeKaPlast? warto wchodzić w ich okna? bo jak już nie Jezierski to co...? ;)


jareko teraz sprzedaje okna HeKa Plast - wiec powinny być ok.

Ja sprawdzałam ceny u lokalnych przedstawicieli i Heka wychodzi drożej od jezierskiego. Za identyczne okna. (Jezier. 16.136zł. HeKa 17.361zł.)

jareko
19-04-2011, 12:34
Cena końcowa jest uzależniona od rabatów a jeśli budowa znajduje się daleko ode mnie - to wybacz, ale nie dam ci rabatu takiego jak dla klienta którego mam pod nosem.

Okna Heki, zwłaszcza w obustronnym kolorze wychodzą faktycznie drożej - jest to efekt zastosowania profili. Jezierski sam je okleinuje tym samym jego mniej kosztuje kolor. Heka bierze towar okleinowany od razu przez Schuco. Można toczyć dyskusje który sposób jest lepszy

Zauważyłem, odkąd zacząłem współpracować z Hekaplastem minimalne różnice między oknami.
Oczywiście to co teraz powiem zostanie odczytane na opak - trudno
W standardzie są inne zawiasy dolne (z możliwością ściśnięcia na bolcu tym samym stworzenia oporu dla ruchu skrzydła) - moim subiektywnym zdaniem lepsze
W standardzie przy HS-ach jest okapnik - zapobiega ewentualnemu wciekaniu wody na górną część skrzydła a przy jednostronnym kolorze, gdy rdzeń jest biały zakrywa górną część skrzydła i nie jest widoczny biały profil ościeżnicy
W HKS-ach standardowo są inne, bardziej nośne (możliwość wykonania jeszcze cięższych skrzydeł) sanki bez względu na ciężar skrzydła
Inaczej są rozwiązane ościeżnice w HKS-ach, odpadają z założenia problemy przy tynkowaniu górnego glifu, bo jest większy odstęp od prowadnicy względem krawędzi ościeżnicy - niektórzy dobrzy handlowy dawali tam u Jezierskiego poszerzenie 25 mm
No i chyba najważniejsze dla tych co mają łuki, trapezy, jednostronny kolor czy też samo białe PVC - w Hece to wszystko można wykonać nie tylko na tradyzyjnym zgrzewie lecz także na zgrzewie tzw. "cienkim" który jest standardowym sposobem zgrzewania
Nie wiem jak jest teraz w Jezierskim ale dotychczas nie było żądnych kłopotów z serwisem okien - podobnie w Hece, reakcja na zgłoszenie była bardzo szybka
Okucia też Winkhausa Activpilot, szyby także z tej samej fabryki - jednym słowem towar schodzący z linii produkcyjnej w zastosowanych materiałach prawie identyczny
Subiektywnie oceniając jakość końcowego wykonania, wyszklenia szyb, sposobu transportu, zabezpieczenia okien na czas transportu (widać że u Jezierskiego o tym zapomniano ostatni mi czasy), duperele ważne bardziej dla nas niż dla Was i tym podobne mające wpływ na moją pracę ocenił bym tak.
Heka na 5
Jezierski na 5 z minusem czy 4 plus
Wrażenia po trzymiesięcznej współpracy są co najmniej pozytywne :)