PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

atika
19-04-2011, 12:49
Cena końcowa jest uzależniona od rabatów a jeśli budowa znajduje się daleko ode mnie - to wybacz, ale nie dam ci rabatu takiego jak dla klienta którego mam pod nosem.


Jareko - ale Ty mi nie wyceniałeś okien. Już poprawiam swojego posta - bo rzeczywiście on zabrzmiał dwuznacznie. Mi wyceniał regionalny przedstawiciel i tylko napisałam o różnicy cenowej w tych 2 firmach.

jareko
19-04-2011, 12:55
dziękuję :) za wyprostowanie :)

IVO333
19-04-2011, 14:21
Witam wszystkich,

Podobnie jak wiele osób przede mną, stoję aktualnie przed wyborem dostawcy okien do mojego domu. W założeniu miały to być okna drewniane, jednak ostatnio bardzo mocno zastanawiam się także nad oknami pcv (do czego - poza względami finansowymi - przekonuje mnie także wiele opinii wyrażanych w tym wątku).
Poniżej podaję link do zestawiania mojej stolarki okiennej i bardzo proszę znawców tematu o opinie, czy wybór okien plastikowych w moim wypadku ma sens - głównie ze względu na rozmiary i założenia, które postaram się przedstawić.
https://picasaweb.google.com/lh/photo/7nMohStkGefoe95Ag1_XdVWDksZBhQf7O_6ro1CZBzU?feat=d irectlink

Jakie okna chcę:
- do domu energooszczędnego, tzn. nie pasywny ale dobrze ocieplonego, z wentylacją mechaniczną i gwc,
- na solidnym, sztywnym i szczelnym profilu, a niekoniecznie o najwyższym współczynniku Uf, myślę że w granicy 1,1 będzie już ok,
- szklenie raczej potrójne o możliwie dobrym współczynniku Ug, szczególnie w tych największych oknach,
- fix'y oprawione w ramie - nie przeszkadza mi zróżnicowana grubość ram, jeżeli tylko poprawi to bilans strat cieplnych,
- w większości dużych okien szyby bezpieczne (hartowane lub klejone na filii),
- wszystkie balkonowe Wk1 z klamką na klucz, ewentualnie ten patent, że mogę zostawić tylko opcję uchylania okna bez możliwości jego otwarcia - to z myślą o dzieciach,
- o wyglądzie prostym, nowoczesnym, białe w środku i z jasno szarą okleiną na zewnątrz.

Proszę o radę czy i ewentualnie jaki profil jakiego producenta może spełnić podane przeze mnie założenia - czy np. Veka Perfectline może być tutaj sensownym wyborem i czy "pomieści" i "udźwignie" te spore trzyszybowe szklenia w fix'ie? A jeżeli nie to jaki mam wybór? Nie chciałbym mieć okien dobranych na "styk" w zakresie wytrzymałościowym i później patrzeć jak latem te spore okna się wypaczają lub dzieje się z nimi coś niedobrego.

Na koniec proszę o namiary na sprawdzonych i solidnych wykonawców stolarki okiennej w drewnie jak i w pcv na Śląsku (najlepiej okolice Katowic lub Częstochowy).

Pozdrawiam

W wyborze firmy nie podpowiem ale co do profili- Perfectline zmieści chyba 40mm pakiet co przy dużych przeszkleniach i szkle bezpiecznym daje U=0,7, poszukałbym szerszych profili dających możliwość zamontowania szkła minimum 46-48mm (Si82, Alphaline, Bluevolution, Eforte, Geneo) gdzie bezproblemowo szkło może mieć U=0,5.

Pozdrawiam

witek86
19-04-2011, 15:46
....hmm i co teraz powiedzą ci którym wstawiłeś już jezierskiego.pewnie się wieszają hahaha... tylko nie na oknach bo to lipa jest;p
1heka
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11... nie jeszcze nie tu
12
13
14reszta

hazeleyes1982
19-04-2011, 16:01
Wszystkim estetom i estetkom ( jestem jedna z nich :- ) w Hece na pewno spodobaja sie klamki Schuco oraz cienki zgrzew w HS-ach-wspomniał o tym jareko. Okienka mam zamontowane od tyg i muszę powiedzieć, ze sa naprawdę piękne.Gdyby ktos chciał zobaczyc fotki-chetnie słuze. Przy okazji, przepraszam za prywatę-dziękuję p. Robertowi i jego ekipie i pozdrawiam z samej "jaskini lwa":p

IVO333
19-04-2011, 17:57
Wszystkim estetom i estetkom ( jestem jedna z nich :- ) w Hece na pewno spodobaja sie klamki Schuco oraz cienki zgrzew w HS-ach-wspomniał o tym jareko. Okienka mam zamontowane od tyg i muszę powiedzieć, ze sa naprawdę piękne.Gdyby ktos chciał zobaczyc fotki-chetnie słuze. Przy okazji, przepraszam za prywatę-dziękuję p. Robertowi i jego ekipie i pozdrawiam z samej "jaskini lwa":p

A jak estetka oceni takie coś ; http://www.vetrex.com.pl/sites/default/files/aktualnosci_thumb/vetrex_klamka_roto_swing.jpg ;-)

Esiak
19-04-2011, 18:14
Wszystkim estetom i estetkom ( jestem jedna z nich :- ) w Hece na pewno spodobaja sie klamki Schuco oraz cienki zgrzew w HS-ach-wspomniał o tym jareko. Okienka mam zamontowane od tyg i muszę powiedzieć, ze sa naprawdę piękne.Gdyby ktos chciał zobaczyc fotki-chetnie słuze. Przy okazji, przepraszam za prywatę-dziękuję p. Robertowi i jego ekipie i pozdrawiam z samej "jaskini lwa":p
ja chętnie obejrzałbym fotki Twoich okien... a na jakim profilu je masz?

Buszmen
19-04-2011, 18:20
W wyborze firmy nie podpowiem ale co do profili- Perfectline zmieści chyba 40mm pakiet co przy dużych przeszkleniach i szkle bezpiecznym daje U=0,7, poszukałbym szerszych profili dających możliwość zamontowania szkła minimum 46-48mm (Si82, Alphaline, Bluevolution, Eforte, Geneo) gdzie bezproblemowo szkło może mieć U=0,5.

Pozdrawiam

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź.
Trochę dzisiaj jeszcze popytałem i poczytałem i mam kolejne pytania:
1. Jak rozumiem w pcv okna balkonowego 2500x1800 typu RU+RU z ruchomym słupkiem nikt mi nie wykona. Jaką mam w takim razie alternatywę jeżeli nie chcę dodatkowo dzielić okna i wstawiać np. naświetla?
2. Okno 4270x2100 typu 3xFIX mogę wykonać w jednej ramie? Producent proponuje 3 oddzielne ramy skręcone ze sobą ale to dwukrotnie poszerzy podziały pomiędzy szybami... a ja w oknach - szczególnie w tych największych - chciałbym mieć jednak jak najwięcej szkła.
3. Okno 2050x5400 typu 3xFIX - przeszklenie klatki schodowej. Podobna sytuacja jak wyżej z tym, że producent zaleca tutaj podział okna na 4 części... i w grę wchodzą już szyby grubości 6mm w pakiecie co jak rozumiem obniża jej U, co przy 10m2 szyby nie jest bez znaczenia...

Ostatnie pytanie, jakie najwyższe Ug może uzyskać pakiet 4/16/4 z np. Kryptonem i powłokami niskoemisyjnymi? Czy jest to w ogóle jakaś alternatywa w moim przypadku? Bo jak podejrzewam lżejsze szklenie mogłoby może rozwiązać część moich problemów... i pozwoliłoby zachować przewidziane przez architekta podziały.
A może aluminium tam gdzie niezbędne a reszta pcv?

bwojtek
19-04-2011, 18:32
w Hece na pewno spodobaja sie (...) cienki zgrzew w HS-ach-wspomniał o tym jareko.
Niedawna poważna wada okien (wg Jareko) nagle staje się ważną zaletą?

IVO333
19-04-2011, 20:35
Niedawna poważna wada okien (wg Jareko) nagle staje się ważną zaletą?

Złośliwa bestia ;-)

atika
19-04-2011, 22:56
ja chętnie obejrzałbym fotki Twoich okien... a na jakim profilu je masz?

i ja też bym zobaczyła.

hazeleyes1982
19-04-2011, 22:59
bwojtku jak dla mnie, trochę zbyt "pojechana" propozycja...:-)z góry przepraszam, jesli się naraziłam:oops:
Esiak profil schucco Si82,szyba P4, okleina- orzech. Nie chciałabym być posądzona o reklamę lub złe intencje, wiec fotki wysłałam na pw.
Pozdrawiam:-)

hazeleyes1982
19-04-2011, 23:18
Kurcze...jednak się nie da na pw:-( wiec z góry przepraszam tych niezainteresowanych;)

HS
(http://img12.imageshack.us/i/dscf4178oy.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Klamka HS:

(http://img685.imageshack.us/i/dscf4175.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Cienki zgrzew HS:

(http://img828.imageshack.us/i/dscf4173o.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

i klamki w pozostałych oknach:

(http://img708.imageshack.us/i/dscf4185d.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Piotr_Bodnar
19-04-2011, 23:20
jak plastiki to oknoplast kraków niezłe robi, na profilu Platinium

karolekk
20-04-2011, 00:45
....hmm i co teraz powiedzą ci którym wstawiłeś już jezierskiego.pewnie się wieszają hahaha... tylko nie na oknach bo to lipa jest;p
1heka
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11... nie jeszcze nie tu

12

13
14reszta

kurde, walduś, kurde, :)
tak śledze te posty i śledze bo budowa się przeciąga, majstry "fuchy" łapią i odwlekają wejście do nas :(

witek86: nie jedź tak po jareko bo to o tobie źle świadczy ! Sam napisałeś powyżej że Jezierski to lipa ! , ale oczywiście sugerując że to słowa jareko. Ja nie widzę jego postów w których wyczytać można że jezierski to lipa, chyba że ślepy jestem. Z tego co wyczytałem to jareko po prostu wyżej pod względeam jakości ocenia heka, może to nie do końca obiektywna ocena bo on sam ich okna sprzedaje ale ma do takiej oceny pełne prawo. Inaczej mówiąc niech se pisze co chce, kazdy ma własne prawo oceny i wyboru, ale nie "wkładaj" mu w usta czegoś czego nie powiedział.

hazeleyes: skąd ten nick ? co to za klamki, to hoope ? jaki to model ? [odnosząc się do zdjęcia to wiem, że tą taśmę i tak się zrywa ale takie obszczerbione końce przy klamce brzydko wyglądają] Pytanie drugie :) HS - łącznie cieniutkie, wygląda super - ok :) ale z tego co mi mówiono HS to sytem bezprogowy a u Ciebie nie dość że widać wysoki próg to jest on innego koloru niż rama okna ? o co chodzi ? w salonie gdzie robiłem wycenę, okna typu HS nie było, ale może to zależy od systemu ? :( Możesz dodać jakieś zdjęcie okna otwartego i pokazać jak wyglądają uszczelki w rogach ? uprzedzano mnie, że zgrubienia w tych miejscach lub złe ich łączenia mają duży wpływ na późniejsze "przedmuchy" lub nawet wpuszczanie wody do wnętrza.

Ostatni edit
o klamkach bo doczytalem ze to schuco. ze

bwojtek
20-04-2011, 07:19
bwojtku jak dla mnie, trochę zbyt "pojechana" propozycja...:-)z góry przepraszam, jesli się naraziłam:oops:
Jaką propozycję z mojej strony wyczytałaś bo nie nadążam?

hazeleyes1982
20-04-2011, 08:44
A jak estetka oceni takie coś ; http://www.vetrex.com.pl/sites/default/files/aktualnosci_thumb/vetrex_klamka_roto_swing.jpg ;-)

to była odpowiedz na propozycje IVO333, oczywiscie:-) przepraszam bwojtku, że naraziłam Cię na niepotrzebny stres z rana:)

hazeleyes1982
20-04-2011, 08:52
hazeleyes: skąd ten nick ?
skąd to pytanie?:-)

co to za klamki, to hoope ? jaki to model ? [odnosząc się do zdjęcia to wiem, że tą taśmę i tak się zrywa ale takie obszczerbione końce przy klamce brzydko wyglądają]
No właśnie, tjak już doczytałes-to nie hoppe a schucco. "Obszczerbione konce przy klamce"? Chyba teraz, to ja nie nadążam...

Pytanie drugie :) HS - łącznie cieniutkie, wygląda super - ok :) ale z tego co mi mówiono HS to sytem bezprogowy a u Ciebie nie dość że widać wysoki próg to jest on innego koloru niż rama okna ? o co chodzi ?
To dobrze Ci mówili-bedzie wylewka i podłoga, to bedzie bezprogowy-zapewniam. To białe, to nie jest próg, tylko ustrojstwo, które słuzy do wzmocnienia HS-a.Jest niewidoczne-znajdzie sie w wylewce.

w salonie gdzie robiłem wycenę, okna typu HS nie było, ale może to zależy od systemu ? :( Możesz dodać jakieś zdjęcie okna otwartego i pokazać jak wyglądają uszczelki w rogach ? uprzedzano mnie, że zgrubienia w tych miejscach lub złe ich łączenia mają duży wpływ na późniejsze "przedmuchy" lub nawet wpuszczanie wody do wnętrza.
Ostatni edit
o klamkach bo doczytalem ze to schuco. ze

Zdjęcia otwartego HS-a mogę dodać, ale dopiero w pt. Pozdrawiam.

karolekk
20-04-2011, 09:10
jak bedziesz dodawac fotki otwartego HSa to pokaz jak wyglada uszczelnienie i jak mozesz to zrob tez zdjecie laczenia uszczelek w zwyklych oknach
a masz moze tez balkon z niskim progiem :) ?



hazeleyes: skąd ten nick ?
skąd to pytanie?:-)

co to za klamki, to hoope ? jaki to model ? [odnosząc się do zdjęcia to wiem, że tą taśmę i tak się zrywa ale takie obszczerbione końce przy klamce brzydko wyglądają]
No właśnie, tjak już doczytałes-to nie hoppe a schucco. "Obszczerbione konce przy klamce"? Chyba teraz, to ja nie nadążam...

Pytanie drugie :) HS - łącznie cieniutkie, wygląda super - ok :) ale z tego co mi mówiono HS to sytem bezprogowy a u Ciebie nie dość że widać wysoki próg to jest on innego koloru niż rama okna ? o co chodzi ?
To dobrze Ci mówili-bedzie wylewka i podłoga, to bedzie bezprogowy-zapewniam. To białe, to nie jest próg, tylko ustrojstwo, które słuzy do wzmocnienia HS-a.Jest niewidoczne-znajdzie sie w wylewce.

w salonie gdzie robiłem wycenę, okna typu HS nie było, ale może to zależy od systemu ? :( Możesz dodać jakieś zdjęcie okna otwartego i pokazać jak wyglądają uszczelki w rogach ? uprzedzano mnie, że zgrubienia w tych miejscach lub złe ich łączenia mają duży wpływ na późniejsze "przedmuchy" lub nawet wpuszczanie wody do wnętrza.
Ostatni edit
o klamkach bo doczytalem ze to schuco. ze

Zdjęcia otwartego HS-a mogę dodać, ale dopiero w pt. Pozdrawiam.

karolekk
20-04-2011, 09:20
ma moze ktos juz zamontowane okna w kolorze daglezja ?
I moglby wrzucic zdjecia ?

finlandia
20-04-2011, 10:45
jak plastiki to oknoplast kraków niezłe robi, na profilu Platinium

Piotrek, a co jest takiego dobrego w profilu Platinium? Dla mnie to zwykła Veka. Zaokrąglona w środku.

witek86
20-04-2011, 10:53
kurde, walduś, kurde, :)
tak śledze te posty i śledze bo budowa się przeciąga, majstry "fuchy" łapią i odwlekają wejście do nas :(

witek86: nie jedź tak po jareko bo to o tobie źle świadczy ! Sam napisałeś powyżej że Jezierski to lipa ! , ale oczywiście sugerując że to słowa jareko. Ja nie widzę jego postów w których wyczytać można że jezierski to lipa, chyba że ślepy jestem. Z tego co wyczytałem to jareko po prostu wyżej pod względeam jakości ocenia heka, może to nie do końca obiektywna ocena bo on sam ich okna sprzedaje ale ma do takiej oceny pełne prawo. Inaczej mówiąc niech se pisze co chce, kazdy ma własne prawo oceny i wyboru, ale nie "wkładaj" mu w usta czegoś czego nie powiedział.

hazeleyes: skąd ten nick ? co to za klamki, to hoope ? jaki to model ? [odnosząc się do zdjęcia to wiem, że tą taśmę i tak się zrywa ale takie obszczerbione końce przy klamce brzydko wyglądają] Pytanie drugie :) HS - łącznie cieniutkie, wygląda super - ok :) ale z tego co mi mówiono HS to sytem bezprogowy a u Ciebie nie dość że widać wysoki próg to jest on innego koloru niż rama okna ? o co chodzi ? w salonie gdzie robiłem wycenę, okna typu HS nie było, ale może to zależy od systemu ? :( Możesz dodać jakieś zdjęcie okna otwartego i pokazać jak wyglądają uszczelki w rogach ? uprzedzano mnie, że zgrubienia w tych miejscach lub złe ich łączenia mają duży wpływ na późniejsze "przedmuchy" lub nawet wpuszczanie wody do wnętrza.

Ostatni edit
o klamkach bo doczytalem ze to schuco. ze

nie zauważylem abym po kimś jechał !
nikomu nic u usta nie wkładam,chyba że jesteś ładna laska to możemy pomyśleć!
nie pisałem że jezierski to lipa i tak nie napisze bo mimo kłopotów jakie miał dalej sprzedaje jego okna i nie zamierzam tego zmieniać
a wybrałem jezierskiego bo był nr1 dla... a teraz leci na łep na szyje:P
jareko bardzo szanuje itd itp
to co on sprzedaje;p bo myślałem że heke.... będę musiał wszystko cofnąć

Platinium oknoplastu jak dla mnie za "łukowaty" ale jeden lubi ......

Teraz już jeśli chodzi o zgrzewy to już całkiem mentlik

jareko
20-04-2011, 11:46
....hmm i co teraz powiedzą ci którym wstawiłeś już jezierskiego.pewnie się wieszają hahaha... tylko nie na oknach bo to lipa jest;p
1heka.........14reszta"Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie dyskredytuję Jezierskiego gdyż dalej robi dobre okna i zgodnie z Twoim pozycjonowaniem napisałbym tak ;)
1 - Heka
1a - Jezierski
hmmm...dalej miałbym kłopot ale podałbym tak
2 - Oknoplast, MS, Adams
gdzieś tam dalej EC
14- reszta ;)

jareko
20-04-2011, 11:51
karolekk - a wejdź sobie na moją stronę w w zdjęciach z realizacji masz sporo HS-ów, a szczegóły o nich w specjalnej zakładce dotyczącej Schuco HS

witek86
20-04-2011, 12:34
Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie dyskredytuję Jezierskiego gdyż dalej robi dobre okna i zgodnie z Twoim pozycjonowaniem napisałbym tak ;)
1 - Heka
1a - Jezierski
hmmm...dalej miałbym kłopot ale podałbym tak
2 - Oknoplast, MS, Adams
gdzieś tam dalej EC
14- reszta ;)

na 2 oknoplast z cieńszą stalą??i EC który też zaczyna szukać tańszych?;)
pozdrawiam

Samar
20-04-2011, 12:55
Przestańcie się już licytować z tymi oknami . Jest na rynku cała masa mniejszych firm, które również potrafią robić porządne okna . Mam Klienta, który ileś tam lat temu wstecz kupił Vekę od Jezierskiego . Następnym jego zakupem były również okna Jezierskiego tylko,że na Schuco . Trzy lata temu zainwestował w okna NSB wykonane na profilu 6 komorowym Prestige . Półtora roku temu wrócił po następny domek na Prestigu . Obecnie zamawia Zendowa z tej samej firmy . Klientom, którzy potrzebują okien tanich sprzedaję Aluplasta produkowanego przez malutką lokalną firmę, a reklamacji zero . Nawet na regulacje nas nie wzywają .

witek86
20-04-2011, 13:28
Przestańcie się już licytować z tymi oknami . Jest na rynku cała masa mniejszych firm, które również potrafią robić porządne okna . Mam Klienta, który ileś tam lat temu wstecz kupił Vekę od Jezierskiego . Następnym jego zakupem były również okna Jezierskiego tylko,że na Schuco . Trzy lata temu zainwestował w okna NSB wykonane na profilu 6 komorowym Prestige . Półtora roku temu wrócił po następny domek na Prestigu . Obecnie zamawia Zendowa z tej samej firmy . Klientom, którzy potrzebują okien tanich sprzedaję Aluplasta produkowanego przez malutką lokalną firmę, a reklamacji zero . Nawet na regulacje nas nie wzywają .
tylko się cieszyć! i nikt się nie licytuje
regulacji brak bo jasne góra blisko i ludzie pobozni:P

witek86
20-04-2011, 13:34
"szyba to materiał kruchy,nie podlega gwarancji"- pani z profiloplastu z leszna!!!!!!!!!!!!
tylko jak jeden z drugim gdzieś walneli a szybe i tak wstawili to co ??-ja(w imieniu paniu która chciała abym jej pomógł)
"no wie pan teraz my tego nie wiemy"-PzP
szkoda gadać,nie dziwie się że pada

karolekk
20-04-2011, 18:50
wole fotki z budowy od neutralnej osoby bo na twojej stronie sa pewnie odpowiednio przebrane zdjecia :)


karolekk - a wejdź sobie na moją stronę w w zdjęciach z realizacji masz sporo HS-ów, a szczegóły o nich w specjalnej zakładce dotyczącej Schuco HS

jareko
20-04-2011, 20:37
eeeetam karolekk, żaden przebrany, kilka zdjęć z pierwszych lepszych montaży. A najważniejsze że ujrzysz tam interesujące ciebie szczegóły

jareko
20-04-2011, 20:57
Samar - najczęściej zapytania dotyczą firm średnich, dużych i bardzo dużych, bardzo często o zasięgu obejmującym cały kraj, i wśród nich są warte polecania inne co najmniej warto pominąć milczeniem
Wśród małych zakładów produkcyjnych, wręcz regionalnych czy lokalnych zdarzają się perełki robiące wyroby naprawdę sumiennie i pięknie. Jak choćby Tom & Mar z których usług korzystałem ale też są takie (i to w porażającej większości) które wykonują wyroby oknopodobne
Tu trzeba już dobrego rozeznania wśród tych którzy z usług małych firm korzystali i jest to raczej temat na grupy regionalne a nie ogólny o oknach

karolekk
20-04-2011, 22:40
"szyba to materiał kruchy,nie podlega gwarancji"- pani z profiloplastu z leszna!!!!!!!!!!!!
tylko jak jeden z drugim gdzieś walneli a szybe i tak wstawili to co ??-ja(w imieniu paniu która chciała abym jej pomógł)
"no wie pan teraz my tego nie wiemy"-PzP
szkoda gadać,nie dziwie się że pada

czytalem to kilka razy, potem znowu kilka razy i wniosek jest jeden
kolego, napisz co bierzesz :)

Charlie
20-04-2011, 23:01
...Tu trzeba już dobrego rozeznania wśród tych którzy z usług małych firm korzystali i jest to raczej temat na grupy regionalne a nie ogólny o oknach

Nie zgadzam się - forum jest ogólnodostępne i każdy ma prawo wypowiadać się na tematy wszystkich firm z branży stolarki otworowej a nie jak do niedawna tylko Jezierski is the best w Twoim mniemaniu a którego byłeś bezwstydnym apolegotą. Przygarnął Cię jakiś tam nikomu nie znany HeKa, którego jesteś sprzedawcą i którego znowu wywyższasz wciskając bajkę o nieprawdopodobnej, niemieckiej jakości odklejonemu stadku baranowatych Klientów.
HeKa to niemiecka firma kupująca wszystko drożej od poddostawców polskich niz jakakolwiek polska firma. A i tak się cieszą w HeKa bo mają taniej niż u siebie w Reich-u.

Jareko - HeKa też może za chwilę wywrócić się do góry kołami i kompletnie stracisz wiarygodność, którą masz mocno nadszarpniętą.

Ciesz się, że nie trafiłeś na Klienta- liczykrupę bo zostałbyś w skarpetkach za opóźnienia kilkumiesięczne w realizacji zamówień.

IVO333
21-04-2011, 00:31
to była odpowiedz na propozycje IVO333, oczywiscie:-) przepraszam bwojtku, że naraziłam Cię na niepotrzebny stres z rana:)
To nie była propozycja, chciałem tylko poznać zdanie osoby przykładającej wagę do detali na temat tej nowinki Roto . Zgadzam się że dość specyficzna ;-)

karolekk
21-04-2011, 08:05
charli, wydaje mi sie ze chlopak chcial dobrze bo chyba zgodzisz sie, ze o lokalnej stolarni ze swinoujscia latwiej dowiedziec sie czegos na grupie szczecinskiej niz tutaj.
Co do heka to gdzies na stronie schuco znalazlem kiedys jakis art ze zdjeciami ale po niemiecku wiec nie wim o co tam biega. Jeszcze raz poszukam i wrzuce linka to moze ktos przetlumaczy :)
Piszesz ze kupuja drozej od polskich poddostawcow. Nie wglebilem sie az tak w temat okien (jeszcze!) ale myslalem, ze okno schuco jest zrobione z materialow schuco !
Mozesz cos tu wiecej napisac ?
Niemiecka jakosc i niemiecki porzadek to imponowal nam 20 lat temu, teraz czesto i gesto u nas jest lepiej !

antonin
21-04-2011, 08:23
Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie dyskredytuję Jezierskiego gdyż dalej robi dobre okna i zgodnie z Twoim pozycjonowaniem napisałbym tak ;)
1 - Heka
1a - Jezierski
hmmm...dalej miałbym kłopot ale podałbym tak
2 - Oknoplast, MS, Adams
gdzieś tam dalej EC
14- reszta ;)
Każdy żyd swój towar chwali.

bombelo
21-04-2011, 08:43
Pan jareko znowu czyni to samo
i wije sie jak piskorz na forum
jezierski to beee ale mam dla niego szacunek bo to dobre okna
to nic ze mariuszowi s zrobili te magiczne zgrzewy ktore tak zachwalal jareko

ale to dobra firma, tylko czasami zla ale ogolnie dobra choc pada ale robi nadal dobre okna - jeden belkot

jako szary klient poznalem na tym forum juz co najmniej 5 sprzedawcow okien - wszyscy wiedza i znaja ich niki i jakos zaden z nich tak natretnie sie nie reklamuje za sprzedaje najlepsze okna, na najlepszym profilu i najlepiej je montuje bo zeby zjadl na montowaniu

tylko roznica chyba jest taka ze ci Panowie sprzedaja okna roznych producentw i jakos specjalnie sie nie podniecaja tym co sprzedaja
a jareko wynosi pod niebiosa jeden profil i zawsze jednego wlasciwego tego najlepszego producenta - wlasnie tego, ktorym aktualnie handluje :-)

a i przypomne tym, ktorzy szukaja okien, by raczej wierzyli w bardziej wiarygodne zrodla niz jareko
w rankingach ten swietny profil wypada tak se
http://cab.blokno.net/?month=3&year=2011#14

http://blokno.net/externals/user_files/cab/Blokno%20-%20opinie%20o%20dostawcach%20marzec%202011.JPG

bwojtek
21-04-2011, 10:04
a i przypomne tym, ktorzy szukaja okien, by raczej wierzyli w bardziej wiarygodne zrodla niz jareko
w rankingach ten swietny profil wypada tak se
http://cab.blokno.net/?month=3&year=2011#14 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fcab.blokno.net%2F% 3Fmonth%3D3%26year%3D2011%2314)

http://blokno.net/externals/user_files/cab/Blokno%20-%20opinie%20o%20dostawcach%20marzec%202011.JPG (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fblokno.net%2Fexter nals%2Fuser_files%2Fcab%2FBlokno%2520-%2520opinie%2520o%2520dostawcach%2520marzec%252020 11.JPG)
Obawiam się, że ten ranking nie do końca mówi nam o jakości profili. Trudno by producent okien pracujący od 10 lat na VECE obiektywnie ocenił jakość profili Aluplasta bo niby na jakiej podstawie? Jest to raczej kompilacja udziału w rynku z zadowoleniem z aktualnego dostawcy a to nie to samo co jakość profili.

bombelo
21-04-2011, 10:48
Mysle ze na stronie 852 tego tematu blonko jasno wyjasnil w rankingu chodzi tylko o jakosc a nie popularnosc
dokladnie post 17036
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-szukam-dobrych-okien/page852

i tyle

antonin
21-04-2011, 10:54
Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie dyskredytuję Jezierskiego gdyż dalej robi dobre okna i zgodnie z Twoim pozycjonowaniem napisałbym tak ;)
1 - Heka
1a - Jezierski
hmmm...dalej miałbym kłopot ale podałbym tak
2 - Oknoplast, MS, Adams
gdzieś tam dalej EC
14- reszta ;)
Czym różni się Jezierski od Oknoplastu, MS czy Adamsa ( nie pytam o terminy dostaw ) - skoro J. jest o tyle wyżej pozycjonowany od w/w firm. Ja jako zwykły zjadacz chleba czytając FM powiedziałbym że Firmy z miejsca nr 2 ( nie wspomnę o Hece, bo nie wiem co to za twór ) jest dużo wyżej od Jezierskiego. Przecież nie kupuje się tylko okien, ale także doradztwo, montaż, serwis, wiarygodność i uczciwość firmy. Tu jezierski leży na całej linii. W czym J. jest lepszy od EC?

jareko
21-04-2011, 11:19
Jestem w Polsce na montażu ale może wieczorem coś napiszę bo z komórki to nie pisanie.

witek86
21-04-2011, 11:50
czytalem to kilka razy, potem znowu kilka razy i wniosek jest jeden
kolego, napisz co bierzesz :)
a wystarczyło raz ze zrozumieniem
p.s. prozak haha

witek86
21-04-2011, 12:01
dziwny ten ranking,tak jak reklama przed pogodą że "najlepsze okna-drutex"
ale przecież pogoda dla bogaczy...
Jezierski leży i Urzędowski pada ,"mali" mają padać kurde co to bedzie...
antoni ranking nie o tym miał świadczyć ale nie mi z lekko ponad 100postami się wypowiadać

witek86
21-04-2011, 12:04
"szyba to materiał kruchy,nie podlega gwarancji"- pani z profiloplastu z leszna!!!!!!!!!!!!
tylko jak jeden z drugim gdzieś walneli a szybe i tak wstawili to co ??-ja(w imieniu paniu która chciała abym jej pomógł)
"no wie pan teraz my tego nie wiemy"-PzP
szkoda gadać,nie dziwie się że pada

tłumaczenie dla karolka....
jak firma sprzedająca okna czyli profil okucia szyby itd może powiedzieć że jeśli szyba strzela to nic dziwnego bo to przciez szyba ,materiał kruchy

ju anderstend nał?

blokno
21-04-2011, 13:50
Mysle ze na stronie 852 tego tematu blonko jasno wyjasnil w rankingu chodzi tylko o jakosc a nie popularnosc
dokladnie post 17036
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-szukam-dobrych-okien/page852


Uścislę tylko. W badaniu zapytano producentów okien: "Którego dostawcy profile tworzywowe cechuje najwyższa jakość?". Innym pytaniem było: "Profile którego dostawcy obecnie wykorzystujesz w produkcji?". Te dwie odpowiedzi nie pokrywały się ze sobą, przynajmniej nie często.. Tak więc uzyskane odpowiedzi były SUBIEKTYWNĄ oceną producentów nt. jakości systemów profilowych obecnych na rynku. I nie zakładałbym, że swoją ocenę czerpią oni tylko z własnego doświadczenia produkcyjnego (podobnie zresztą jak handlowcy czy montażyści). Na pewno jednak wyniki tego badania są odzwierciedleniem stanu świadomości jakościowej producentów okien. pzdr

jareko
21-04-2011, 20:25
...jezierski to beee ale mam dla niego szacunek bo to dobre okna to nic ze mariuszowi s zrobili te magiczne zgrzewy ktore tak zachwalal jareko ... ale to dobra firma, tylko czasami zla ale ogolnie dobra choc pada ale robi nadal dobre okna - jeden belkot...
....tylko roznica chyba jest taka ze ci Panowie sprzedaja okna roznych producentw i jakos specjalnie sie nie podniecaja tym co sprzedaja a jareko wynosi pod niebiosa jeden profil i zawsze jednego wlasciwego tego najlepszego producenta - wlasnie tego, ktorym aktualnie handluje :-)
...a i przypomne tym, ktorzy szukaja okien, by raczej wierzyli w bardziej wiarygodne zrodla niz jareko
w rankingach ten swietny profil wypada tak ....
Pominę ciągła reklamę twej porównywarki realnie niewiele mającej wspólnego z rzeczywistością i będącą wyrazem SUBIEKTYWNYCH ocen jakiś tam ludzi -ale odpowiem ci tak
SUBIEKTYWNIE wyrażam tu swoje opinie na temat producentów i okien jakie z danego systemu profili wykonać mogą. Dla ciebie może być to bełkot - dla innych dość ważne informacje
Dla mnie Schuco SUBIEKTYWNIE jest profilem najlepszym
Dla mnie zarówno Jezierski, Adams, Oknoplast, MS i jeszcze kilku producentów mających ogólnopolską sieć sprzedaży są SUBIEKTYWNIE najlepszymi producentami w profilach na których robią. Do tego grona powoli chce dołączyć Heka i wcześniej czy później taką samą sieć stworzy tak jak ma już w kilku krajach Europy
I dalej naśmiewając się z SUBIEKTYWNEJ wyszukiwarki Imć Pana powiem że mam PRAWO do SUBIEKTYWNEJ oceny pewnych rozwiązań u jednego producenta porównując go z innym
SUBIEKTYWNIE zawsze promowałem Schuco a że współpracowałem z Jezierskim, przy okazji on na mojej SUBIEKTYWNEJ ( dla ciebie może i chorej) fascynacji Schuco i wielu stosowanych tylko w tym profilu rozwiązań, korzystał


Nie zgadzam się - forum jest ogólnodostępne i każdy ma prawo wypowiadać się na tematy wszystkich firm z branży stolarki otworowej a nie jak do niedawna tylko Jezierski is the best w Twoim mniemaniu a którego byłeś bezwstydnym apolegotą. Przygarnął Cię jakiś tam nikomu nie znany HeKa, którego jesteś sprzedawcą i którego znowu wywyższasz wciskając bajkę o nieprawdopodobnej, niemieckiej jakości odklejonemu stadku baranowatych Klientów.
HeKa to niemiecka firma kupująca wszystko drożej od poddostawców polskich niz jakakolwiek polska firma. A i tak się cieszą w HeKa bo mają taniej niż u siebie w Reich-u.
Jareko - HeKa też może za chwilę wywrócić się do góry kołami i kompletnie stracisz wiarygodność, którą masz mocno nadszarpniętą.
Ciesz się, że nie trafiłeś na Klienta- liczykrupę bo zostałbyś w skarpetkach za opóźnienia kilkumiesięczne w realizacji zamówień.
Oczywiście, moja wiarygodność nadszarpnięta jest przede wszystkim wśród innych związanych z branżą - jakoś zupełnie inaczej widzę ją w kontaktach z klientami :)
Trafiłem na niejednego liczykrupę, ale nie śmiem tak o nich mówić, nawet jeśli wykorzystali dokładnie zapisy w umowie. Ile straciłem to ja wiem a Tobie Charli nic do tego. Ha ha ha jako sierotę przygarnęła mnie Heka, co za nieszczęście, a tyle maili i zaproszeń przez innych dostałem jak poszło w eter, że kończę współprace z Jezierskim ale pozostałem dalej przy Schuco .
I jakoś czytelnicy Forum, jakże często wypowiadający się także tutaj na mój temat, zastanawiają się czego TY i inni ode mnie cierpisz? Że Schuco uważam za najlepsze? Że Jezierskiego uważałem i uważam za firmę potrafiąca wykonać w tym profilu dobre okna mimo iż nie potrafił się zachować na jesieni 2010? Wpadki ze zgrzewami zdarzają się - od naprawy błędów są reklamacje. Jakby EC produkował okna jak Jezierski, Oknoplast czy Heka o nim też mile bym się wypowiadał - ale jak powiem coś źle o jakimkolwiek producencie podniesiesz zaraz krzyk że gnoje konkurencję - dlatego o negatywach milczę - wystarczą sami Forumowicze piszący o swoich oknach a kilka tematów dotyczących EC już na FM było
Nikomu nieznany Heka - to dziwne - ty człowiek z branży ich nie znasz ;) czy może dlatego Ci nieznany bo zamiast od Ciebie szyby bierze w Efectora ? ;)
Ale za jedno Ci dziękuję - za niechcąca reklamę Heki :)

IVO333
21-04-2011, 22:01
Ani mi Jareko brat ani swat, ani konkurencja (terytorialnie) ale doskonale go rozumiem. Nigdy nie napisał że firma X jest najlepsza a wszyscy pozostali be, jego opinie były dość zrównoważone i na ile to możliwe obiektywne czego nie można powiedzieć o niektórych utytułowanych doradcach. Normalne jest (przynajmniej powinno) że sprzedawca okien jakiejś jednej firmy w niektórych ocenach bywa subiektywny. Trzeba być do czegoś bardzo przekonanym żeby robić czy sprzedawać to dobrze.
Byłoby dobrze gdyby wszyscy do swojego zajęcia podchodzili z takim przekonaniem jak Jareko. Robi to z pasją, ma dużą wiedzę, udziela wielu cennych rad na forum i dla mnie jest dużo wiarygodniejszy niż dobry fachowiec od szkła który po tym jak wygięły się mu skrzydła w balkonie PCV doznał objawienia i głosi gdzie popadnie że plastik jest be a drewno the best i koniec kropka.
Powyższe napisał sprzedawca okien firmy której bezpośrednią konkurencją jest zarówno Jezierski i Heka.

Pozdrawiam

jareko
21-04-2011, 22:12
ten szpeniu od szkła co tak psy wiesza na plastiku.....handluje oknami drewnianymi - to tak by uczynić go bardziej "wiarygodnym" :)

asia i pawel m.
21-04-2011, 23:42
Witajcie forumowicze,
Niestety nie mam czasu na zagłębienie się w Wasze gorące dyskusje, ale mam do Was prośbę (oczywiście tych nie pochłoniętych innymi dyskusjami).
Piszecie o różnych lepszych i gorszych firmach produkujących okna. Podpowiedzcie jak na prawdę wybrać najlepiej?
Bo np. piszecie że Jezierski lepszy od Oknoplastu, MS czy Adamsa.
Jak to sprawdzić?
Ja zrobiłem kilkanaście różnych wycen i w większości ceny sa "podobne", ale gdzie ta "ważna różnica"?
W moich wycenach oknoplast jest droższy od innej lokalne firmy "Framex" o jakieś 10%, a Uw całego okna gorsze o jakieś o,1.
Podpowiedzcie proszę....

jareko
22-04-2011, 00:06
najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie "języka" wśród innych, budujących się na Twoim terenie - oni prędzej mogą powiedzieć coś o lokalnym producencie.
Ważna różnica jest tam gdzie nie widać - zastosowana stal, w odpowiedniej odległości rozmieszczenie wkrętów mocujących profil do wzmocnienia, sposób okuwania tzn. czy idą na łatwiznę (oszczędność) i dają "okrojone" okucia czy zgodnie z zasadą, że skrzydło powinno mieć tyle zaczepów by odległość między nimi nie była większa niż 70 cm (a tu można nieźle zaszaleć ;) ), odpowiednio do profila dobrana szyba - modne 3 szybówki wrzucane są do profili 60 mm tyle tylko że poza samym faktem iż masz trzecia szybę i za nią płacisz kompletnie nic nie zyskujesz
Do wyliczeń Uw podchodź z lekką rezerwą, jeśli nie liczy tego specjalny program to liczenie na piechotę jest często lekko modyfikowane marketingowo - nagminnie "zapomina się" w PSI na stylu szyby z profilem
Jak odróżnić uczciwe okna od nieuczciwych? Tylko sie nie śmiej - zważ oba jeśli masz taką możliwość - to które będzie cięższe o minimum 10% będzie lepsze - po prostu ma wzmocnienie :) odpowiedniej grubości, jeśli waga będzie odbiegała bardziej - blacha albo od konserw albo wogóle jej brak (tacy producenci też ciągle są na rynku :( )
A tak wogóle jest to temat rzeka

ten "rankig" to czysto subiektywna ocena nie tylko producenta ale też profila z którego robi okna - witek i ja handlujemy Schuco więc oczywiście nie jesteśmy obiektywni - swój "stosunek" do tego profila wytłumaczyłem na tej stronie - subiektywnie uważam, że jest lepszy od konkurencyjnych. Zresztą podejrzewam, że bardziej był to żart Witka niż rzetelna ocena. Dla mnie Oknoplast, Adams, MS czy kilku jeszcze producentów można postawić w jednym rzędzie jeśli chodzi o to CO i JAK wykonują. Reszta to niestety w dużej mierze tandeta, wyroby oknopodobne a nie okna - dlatego ważne jest zebranie opini innych użytkowników - zwłaszcza w przypadku firm lokalnych - bo wśród nich zdarzają się jednak perełki potrafiące dopieścić każde okno i nie robiących klientów w balona

asia i pawel m.
22-04-2011, 00:27
Dzięki Jarku,
tak jak radzisz muszę się dopytać forumowiczów kto się budował w okolicach Szczecina. Może znajdzie się ktoś kto to czyta :-) ?
Ja jako laik jeszcze nie słyszałem o rozmieszczeniu wkrętów czy sposobach okuwania, nie więcej niż 70cm, tak?
Ja chyba zdecyduję się na:
http://www.framex.pl/okna-energooszczdne/stolarka-pcw/okna-gealan-plus-83.html
Wagi okien nie sprawdzę, ale jeśli mógłbyś sprawdzić ten link i dać info zwrotne, będę bardzo wdzięczny.
Jeszcze raz dzięki za poradę.
Pozdrawiam


najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie "języka" wśród innych, budujących się na Twoim terenie - oni prędzej mogą powiedzieć coś o lokalnym producencie.
Ważna różnica jest tam gdzie nie widać - zastosowana stal, w odpowiedniej odległości rozmieszczenie wkrętów mocujących profil do wzmocnienia, sposób okuwania tzn. czy idą na łatwiznę (oszczędność) i dają "okrojone" okucia czy zgodnie z zasadą, że skrzydło powinno mieć tyle zaczepów by odległość między nimi nie była większa niż 70 cm (a tu można nieźle zaszaleć ;) ), odpowiednio do profila dobrana szyba - modne 3 szybówki wrzucane są do profili 60 mm tyle tylko że poza samym faktem iż masz trzecia szybę i za nią płacisz kompletnie nic nie zyskujesz
Do wyliczeń Uw podchodź z lekką rezerwą, jeśli nie liczy tego specjalny program to liczenie na piechotę jest często lekko modyfikowane marketingowo - nagminnie "zapomina się" w PSI na stylu szyby z profilem
Jak odróżnić uczciwe okna od nieuczciwych? Tylko sie nie śmiej - zważ oba jeśli masz taką możliwość - to które będzie cięższe o minimum 10% będzie lepsze - po prostu ma wzmocnienie :) odpowiedniej grubości, jeśli waga będzie odbiegała bardziej - blacha albo od konserw albo wogóle jej brak (tacy producenci też ciągle są na rynku :( )
A tak wogóle jest to temat rzeka

ten "rankig" to czysto subiektywna ocena nie tylko producenta ale też profila z którego robi okna - witek i ja handlujemy Schuco więc oczywiście nie jesteśmy obiektywni - swój "stosunek" do tego profila wytłumaczyłem na tej stronie - subiektywnie uważam, że jest lepszy od konkurencyjnych

Amorgos
22-04-2011, 00:40
Witam Wszystkich . Dochodzę do sedna w wyborze okien
zacząłem od Veki z oknoplastu thermic 90 4/16st/4/16st/4 lub concept 4/14/4/14 i avante
a skończyłem chyba na schueco si82 clasic obustronny orzech 4/16/4/16/4 z ciepłą ramką
Mało brakowało abym zdecydował się na niski próg . z oknoplastu go tak zachwalali
Jak Wam ta opcja się podoba i czy brać pakiet 44mm.
Pozdrawiam

Amorgos
22-04-2011, 01:09
Zapomniałem dodać o ciepłych parapetach . Heka robi je teraz z Xps ale i tak wychodzi u nas 2 tys na wszystkie okna . Więc wkleję sam 5 cm z xps .
Natomiast pod okno tarasowe dajemy wkładkę z isomuru stahltona. I na tym dopiero osadzimy próg . Pozdrowienia

blokno
22-04-2011, 09:44
Witajcie forumowicze,
Niestety nie mam czasu na zagłębienie się w Wasze gorące dyskusje, ale mam do Was prośbę (oczywiście tych nie pochłoniętych innymi dyskusjami).
Piszecie o różnych lepszych i gorszych firmach produkujących okna. Podpowiedzcie jak na prawdę wybrać najlepiej?
Podpowiedzcie proszę....

Powinieneś sprawdzić parametry tych okien, na które otrzymałeś ofertę, uwzględniając szczególnie te właściwości, na których najbardziej ci zależy. Poza izolacyjnością cieplną (Uw) możesz jeszcze porównac dźwiękochłonność, szczelność na deszcz i wiatr, sztywność i kilka innych parametrów. O tym które z tych parametrów określają konkretne właściwości okna możesz przeczytać w poradniku (http://aktywneokna.pl/aktywne/download/fragment_poradnik.pdf), a konkretne wartości tych parametrów znajdziesz w porównywarce (http://blokno.net/uslugi.php). Liczenie ilości wkrętów, ilości komór albo szukanie współczynników liniowych - to ślepa uliczka - odradzam. pzdr

T12345T
22-04-2011, 09:55
Zapomniałem dodać o ciepłych parapetach . Heka robi je teraz z Xps ale i tak wychodzi u nas 2 tys na wszystkie okna . Więc wkleję sam 5 cm z xps .

Proszę darować, ale opcja "wkleję sam 5 cm xps" jest bez sensu. Istotą "ciepłego parapetu" jest połączenie niskiej przewodności cieplnej styropianu ze szczelnością połączenia w progu okna wynikającą z odpowiedniego kształtu parapetu. Wklejenie 5 cm styropianu ograniczy Panu jedynie światło ościeży i to wszystko co dzięki temu pomysłowi można zyskać. Ale oczywiście, to Pański dom i pomysły... ja tylko tak, bo chyba jako jeden z niewielu widziałem z bliska jak się to robi :-).

buzzer11
22-04-2011, 09:59
Kurcze ludziska dajcie już spokój @jareko. Czego Wy od niego chcecie że tak na niego najeżdżacie? Czytam już któryś post z kolei atakujący jareko. Ludzie wyluzujcie.
To że teraz @jareko promuje Heke - a komu to przeszkadza!
W moim przypadku nie było mnie stać na Jezierskiego czy Heke i @jareko doradził mi AdamS`a. Więc w czym problem?
Dla mnie jest to człowiek który jak mało kto zna się na rzeczy, pomoże i doradzi a przecież robić tego nie musi. Pomagając i odpowiadając ludziom na ich pytania robi to bezinteresownie.
Mi paro krotnie pomógł i wytłumaczył co i jak z oknami za co jestem mu wdzięczny.
Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt.

finlandia
22-04-2011, 11:00
Ivo jest moją konkurencją (terytorialnie i nie tylko) ale wyjątkowo często zgadzam się z opinami przez niego wyrażnymi. Trudno jest oczekiwać, by ktoś kto kocha swoją pracę nie mógł o niej powiedzieć słowa. Dopóki Jareko chwalił Jezierskiego to było dobrze, jak sytuacja zmusiła go do zmiany głownego dostawcy to stał się dla niektórych niewygodny. To jego prawo. Sztuczne by bylo gdyby coś pisał nba przykładach i jednocześnie lawirując w słowach by nie wymienić nazwy firmy. Zupełnie jak z piwem bezalkoholowym.
Poza tym - jeśli komuś chodzi o reklamę - to niech czyta te nazwy. Jak ktoś szuka dobrych rad i praktycznych rozwiązań - niech nie zwraca na nie uwagi.

jareko
22-04-2011, 14:39
... Istotą "ciepłego parapetu" jest połączenie niskiej przewodności cieplnej styropianu ze szczelnością połączenia w progu okna wynikającą z odpowiedniego kształtu parapetu......Szczelność może zagwarantować taśma paroszczelna. Ciepło może zagwarantować odpowiedni montaż parapetu i minimum 20 mm piany pod nim. W dobie szukania oszczędności inwestycji taki montaż wychodzi o wiele taniej a efekty wbrew pozorom są identyczne.

T12345T
22-04-2011, 15:02
W dobie szukania oszczędności inwestycji...

Wiele czynności można wykonać na wiele sposobów. Montaż też. Inwestor pisał o "ciepłym parapecie" oraz własnym pomyśle na jego zastąpienie. Do tego się odnosiłem. Nie prosił o radę jak "w dobie szukania oszczędności"... z dobrego zrobić inne:-), więc nie doradzałem. Swoją drogą leszczynianie kroją gościa na tych styropianach (moim zdaniem) aż miło, chyba że tych progów okien ze 100 mb:-).

karolekk
22-04-2011, 17:06
ponawiam prosbe do charliego o objasnienie co znaczy, ze heka kupuje towar od polskich poddostawcow ?
Co w oknie schuco moge znalezc co nie jest schuco ? Poza szyba i okuciem oczywiscie :)

finlandia
22-04-2011, 17:29
ponawiam prosbe do charliego o objasnienie co znaczy, ze heka kupuje towar od polskich poddostawcow ?
Co w oknie schuco moge znalezc co nie jest schuco ? Poza szyba i okuciem oczywiscie :)

O wiesz!, w oknie Schueco możesz znaleźć też ich firmowe okucie. Przynajmniej kiedyś mieli (zdaje mi się, że firma Pobud z Bielska je stosuje).
A ja myślę, że tam wyżej była sugestia, że Heka kupuje niemieckie profile u Schueco Polska (czyli tak jakby przez pośrednika). Nawet nie wiem czy tak jest, a nawet gdyby - to nie ma żadnego znaczenia dla przyszłego użytkownika okien.

jareko
22-04-2011, 20:33
wyjaśnię
Hekaplast kupuje profile z pominięciem Schuco Polska - bezpośrednio zaopatruję się w Niemczech stąd na foliach ochronnych nie widać napisów w języku polskim
Czy to ma znaczenie?
Moim zdaniem nie ma.
Firmowe okucia Schuco - te czarne z poliweglanu (o ile dobrze pamiętam) - po przekonstruowaniu narożników chyba w 2000 mają wiele zalet - podstawową - realnie nie wymagaja konserwacji ale... ale nienawidzą brudu. Markbud z Łomianek w dalszym ciągu je używa jeśli klient sobie je zażyczy, bo standardowo robi także na Winkhausie Activ Pilot

karolekk
22-04-2011, 21:13
Znalazłem ten link o HeKa ale po wrzuceniu w google translatora wychodzi jakiś bełkot :)

http://www.schueco.com/web/partner/2010_04/home/menschen/current/1004_heka

Może ktoś streścić o co chodzi ?
50 lat skończył właściciel tej firmy, czy HeKa współpracuje z schueco 50 lat ?

asia i pawel m.
22-04-2011, 22:02
Dzięki blonko, Twój poradnik na prawdę mi się przydał.

Wesołych Świąt dla Wszystkich!!!

czmirek
22-04-2011, 22:07
Znalazłem ten link o HeKa ale po wrzuceniu w google translatora wychodzi jakiś bełkot :)

http://www.schueco.com/web/partner/2010_04/home/menschen/current/1004_heka

Może ktoś streścić o co chodzi ?
50 lat skończył właściciel tej firmy, czy HeKa współpracuje z schueco 50 lat ?

50 lat temu mala firma stolarska produkujaca skrzynki do rolet ( ogolnie pewnie chodzi o produkcje rolet ) i dzis 50 lat pozniej heka herzog gmbh jest znanym euroejskim producentem okien.
dalej podaja ze w trzech miejscach europy zatrudniaja prawie 200 osob ( francja chorwacja i polska ) ogolnie wspolpracuja z okolo 400 partnerami handlowymi .

i dale leci ogolny belkot i samochwalstwo jak to jest w tekstach sponsorowanych.

Amorgos
23-04-2011, 09:57
Witam . Do ciepłych parapetów .
u mnie wychodzi 12m
metr kosztuje 150zł
wychodzi 1800zł netto
głębokość regulowana w sumie
porotherm 25+ ocieplenie 15
40cm + okapnik
Pozdrawiam. Czy mnie leszczynianie kroją . Tego nie wiem. było taniej ale to był zwykły styropian teraz jest z ekstrudowanego .
pozdrawiam.

blokno
23-04-2011, 11:55
Dzięki blonko, Twój poradnik na prawdę mi się przydał.

Wesołych Świąt dla Wszystkich!!!

Cała przyjemność... polecam się pamięci.

Zdrowych i Pogodnych... :-)

T12345T
23-04-2011, 12:50
Cała przyjemność... polecam się pamięci.

Zdrowych i Pogodnych... :-)

Ach ta pamięć :-). Zdrowych i Pogodnych blokno.

Charlie
24-04-2011, 10:39
kupisz 10 okien to 11 za 1 grosz - SZOK

http://oknotube.pl/oknotube/video/video,285.html

T12345T
24-04-2011, 14:07
kupisz 10 okien to 11 za 1 grosz

Nie oni pierwsi zaczęli takie promocje. Pierwszym "mądrym" inaczej był Eurocolor. A tak w ogóle jeśli to prawda, bo z linka nie skorzystałem, to ja poproszę: 10 x O1(565 x 535) + HS (6000 x 2300):-)

jareko
24-04-2011, 14:33
Ha ha ha źle liczysz kolejność. Aż tak naiwni nie sa ;) Ostatnio znów powrocił montaż gratis ;)

Jani_63
25-04-2011, 00:54
:D :D
Gratis nie może być droższy niż niż produkt zapłacony.
Inaczej każda pizzernia byłaby mądrzejsza :D

slaku
25-04-2011, 11:00
Te promocje w Eko są ciekawe:-D

slaku
25-04-2011, 11:02
Mając dwie podobne wyceny od tego samego producenta ale od dwóch różnych przedstawicieli z tym,że u jednego będzie montaż gratis to
przecież wiadomo od którego kupi się okna,drugi obejdzie sie smakiem

Pewno sie wybierze w takim wypadku tego tańszego, tylko może być problem za kilka lat z gwarancją bo "przypadkiem" może już tego przedstawciela nie być na rynku....

T12345T
25-04-2011, 12:08
Ostatnio znów powrocił montaż gratis


A co w tym śmiesznego ? Mając dwie podobne wyceny od tego samego producenta ale od dwóch różnych przedstawicieli z tym,że u jednego będzie montaż gratis to przecież wiadomo od którego kupi się okna,drugi obejdzie sie smakiem :)
To się nazywa konkurencja ;)

Tu jestem akurat odmiennego zdania. Z góry przepraszam za ostry ton wypowiedzi, ale "montaż gratis" może zaoferować wyłącznie sprzedawca idiota, nabywcy naiwniakowi. Krótko wyjaśnię:

Sprzedawca okien oferujący "montaż gratis":

1. Otwarcie okazuje całkowity brak szacunku dla ciężkiej pracy ekip montażowych.
2. Deprecjonuje wartość i znaczenie prawidłowego montażu okien dla osiągnięcia zamierzonego efektu końcowego inwestycji.
3. Bladego pojęcia nie ma o prawidłowym prowadzeniu marketingu w branży okiennej i budowlanej.
4. Przez skórę czuję, że o prawidłowym montażu okien też pojęcia nie ma i chętnie, to pokażę publicznie.
(Wystarczy, że inwestor korzystający z "gratisu" zaprosi mnie na taki montaż. Pojadę, obejrzę i opiszę na stronie oknotest.pl i FM, tak pro publico bono, co naprawdę oznacza ofertowany "montaż gratis".)

Nabywca korzystający z oferty "montaż gratis":

1. Wykazuje więcej niż naiwność wierząc, że za ów "gratis" naprawdę nie płaci w cenie innych składników oferty.
2. Wykazuje więcej niż naiwność wierząc, że "montaż gratis" wykonany zostanie "zgodnie z zasadami wiedzy technicznej" do czego obliguje wykonawcę art.5 ust.1 ustawy Prawo budowlane.
3. Zapomina o starym ludowym porzekadle mówiącym, że "Chytry dwa razy płaci".

jareko
25-04-2011, 13:50
ostro ale jakże prawdziwie kolego Test :)
Taki jest nasz rynek - naiwniaków po obu stronach jest multum. Tylko później lament i płacz jak wyrób oknopodobny lub montaż montażopodobny, wyrywać trzeba, gdy tynki skończone, kafelki ułożone, mieszka się już i kasę po raz drugi wybecelować ;) trzeba
O gwarancji na montaż nie wspominam gdyż dalej jest rzadkością
O naiwności kupowania okien bez montażu i wykonywanie go własnymi rencami ;) bądź rękoma tych co ściany wstawiali nie wspomnę. Echhh... ale co tam, dzięki takiemu podejściu mamy pracę i coraz więcej właśnie takiej roboty - poprawki montażu po "fachowcach", wymiany okien mających raptem kilka lat - oby tak dalej to do emerytury będę miał coraz więcej pracy ;)

czmirek
25-04-2011, 14:21
Tu jestem akurat odmiennego zdania. Z góry przepraszam za ostry ton wypowiedzi, ale "montaż gratis" może zaoferować wyłącznie sprzedawca idiota, nabywcy naiwniakowi. Krótko wyjaśnię:

Sprzedawca okien oferujący "montaż gratis":

1. Otwarcie okazuje całkowity brak szacunku dla ciężkiej pracy ekip montażowych.
2. Deprecjonuje wartość i znaczenie prawidłowego montażu okien dla osiągnięcia zamierzonego efektu końcowego inwestycji.
3. Bladego pojęcia nie ma o prawidłowym prowadzeniu marketingu w branży okiennej i budowlanej.
4. Przez skórę czuję, że o prawidłowym montażu okien też pojęcia nie ma i chętnie, to pokażę publicznie.
(Wystarczy, że inwestor korzystający z "gratisu" zaprosi mnie na taki montaż. Pojadę, obejrzę i opiszę na stronie oknotest.pl i FM, tak pro publico bono, co naprawdę oznacza ofertowany "montaż gratis".)

Nabywca korzystający z oferty "montaż gratis":

1. Wykazuje więcej niż naiwność wierząc, że za ów "gratis" naprawdę nie płaci w cenie innych składników oferty.
2. Wykazuje więcej niż naiwność wierząc, że "montaż gratis" wykonany zostanie "zgodnie z zasadami wiedzy technicznej" do czego obliguje wykonawcę art.5 ust.1 ustawy Prawo budowlane.
3. Zapomina o starym ludowym porzekadle mówiącym, że "Chytry dwa razy płaci".

jak dla mnie Test tym razem sie nie popisales
AD. 1 a gdzie jest napisane ze ekipa montazowa tyra za darmo? sztuka sprzedac okna w takiej cenie zeby sobie pozwolic na " montaz gratis "
AD.2 co to za belkot? "deprecionuje wartosc" i jakie to ma znaczenie dla jakosci montazu jesli oferte montazu okresla sie jako gratis?
AD.3 jaki k..wa marketing masz na mysli ? jesli ludzie walcza o to zeby zarobic na chleb zaplacic podatki i utrzymac rodzine
AD.4 przez skore to mozesz poczuc jak Cie osa u...li piszac w ten sposob obrazasz ludzi ktorzy zamontuja te okna i bedzie wszystko ok. ale to dopiero moze sie okazac po montazu, a nie poprzez Twoja skore

a ze swojego doswiadczenia wiem ze na domku sredniej wielkosci za " montaz gratis " mozna zarobic ok. 4-5 tys. po podliczeniu kosztow zostaje 2,5 - 3 tys na czysto po oplaceniu montazystow zus-ow i innych srusow.

jareko
25-04-2011, 14:42
no tak. Średniej wielkości dom to ok 30 tyś
i może być :
okna 30 tyś i montaż gratis ;)
okna gratis i montaż 30 tyś ;)
marketing dźwignią handlu :)

jareko
25-04-2011, 19:14
Co ja na to ? Nic po prostu nic. Żonglować cenami można jak się chce. Liczy się to co masz zapłacić na koniec. Realnie firma licząca na zysk tylko na dealerce długo nie pociągnie. Nawet jeśli na jednym domu zarabia 3 tys.

T12345T
25-04-2011, 20:09
No, to się narobiło:-), ale po kolei:



AD. 1 a gdzie jest napisane ze ekipa montazowa tyra za darmo? sztuka sprzedac okna w takiej cenie zeby sobie pozwolic na " montaz gratis "
AD.2 co to za belkot? "deprecionuje wartosc" i jakie to ma znaczenie dla jakosci montazu jesli oferte montazu okresla sie jako gratis?

Te dwa punkty mają jedną oś:-). Nic mnie nie obchodzi, kto, komu za co płaci i ile. Gdybym był montażystą, to dał bym w mordę każdemu sprzedawcy, który w swej marketingowej "mądrości" oddaje komuś moją pracę "gratis", bo to oznacza ni mniej ni więcej, że tyle jest warta. Całe 0 zł. W wielu wypadkach, jako montażysta, tak też zostanę potraktowany na budowie. Jak zero. Bezwartościowy dostawca, bezwartościowej usługi! To jest okienny marketing.

Czmirku, tego typu podejście sprzedawców, do sprzedaży okien, to klasyczne psucie rynku oraz opinii o wartości produktów i usług.


AD.3 jaki k..wa marketing masz na mysli ? jesli ludzie walcza o to zeby zarobic na chleb zaplacic podatki i utrzymac rodzine

Piszesz, że ta branża nie zarabia, że tu się walczy o przetrwanie! Walczy się o chleb i przetrwanie rozdając gratisy? Nie widzisz sprzeczności sygnałów wysyłanych do klientów. Ktoś kto lekką ręką daje mi 20% - 30% wartości zlecenia "gratis" musi być bardzo bogaty albo bardzo głupi.
To też jest marketing.

Jak się chwilę zastanowisz Czmirku, powinieneś dojść do wniosku, że tego typu postawy jak tego sprzedawcy i Twoja w tej sprawie, to samobój branżowy. Nie patrz na zakulisowe cwaniactwo, że niby nikt nie traci. Traci branża, bo następnym krokiem musi być kolejny, inny, jeszcze większy gratis itp itd, aż wam w końcu naprawdę zabraknie na ten chleb.


Zaproszę Ciebie i jareko po montażu za "gratis" ale oczekuję,że jeśli będzie wszystko ok to przyznasz się na oknotest.pl i FM ,że "TY "T12345T" JESTEŚ IDIOTA I PAZERNY CZŁEK" Oczywiście warunek także dotyczy także jareko skoro uważa to za niemożliwe...(ofertę od rugiego przedstawiciela mam na piśmie)
Co Wy na to ?

Nie mogę wypowiadać się za jareko.

A teraz lepiej powiedz, jaki zakres usług montażowych zamawiasz?
Co to znaczy według Ciebie "wszystko będzie ok"?
Co będzie stanowić punkt odniesienia w ocenie "ok". Twoja wiedza o montażu, moja, ich, czy jeszcze jakaś inna?

Stawiasz bardzo inteligentne warunki:-). Mnie tam zwisa jak Tobie te okna w gratisie zamontują. Uważasz, że dobrze, Twoja sprawa, a jeśli tak Ci zależy na mojej samokrytyce, to możesz mieć ją już. Jestem idiotą i pazernym człekiem:-) (mimo, że okien nie sprzedaję, ani nie montuję jak to sugerujesz nieco wyżej). Poczułeś się od niej lepszy, sprytniejszy i mądrzejszy?

T12345T
25-04-2011, 22:03
I TO WAS BOLI !!! Ale jak pisałem wcześniej,to nie jest forum tylko i wyłącznie SPRZEDAWCÓW systemów okiennych !!

No widzisz jak łatwo się pomylić Arturo. Mnie tam rozdawane przez sprzedawców gratisy nie bolą, bo jak już napisałem wcześniej nie jestem sprzedawcą okien, ani montażystą.

Gratisy, bolą branżę okienną, może i słusznie. Przypuszczam, że coraz częściej będą bolały samych nabywców, bowiem istnieje granica finansowa, po przekroczeniu której związek pomiędzy wartością wyrobu, a jego jakością jest iluzją. Jako idiota i człek pazerny mam tu na myśli doktrynę jakości sformułowaną przez prof. Andrzeja Blikle, którą z pewnością znasz jako osoba ekonomicznie wyedukowana. ( Ja się tylko poduczyłem na Twój wniosek) :-).

karolekk
26-04-2011, 00:18
hazeleyes: czekamy na obiecane fotlki ;)

karolekk
26-04-2011, 00:28
No widzisz jak łatwo się pomylić Arturo. Mnie tam rozdawane przez sprzedawców gratisy nie bolą, bo jak już napisałem wcześniej nie jestem sprzedawcą okien, ani montażystą.

Gratisy, bolą branżę okienną, może i słusznie. Przypuszczam, że coraz częściej będą bolały samych nabywców, bowiem istnieje granica finansowa, po przekroczeniu której związek pomiędzy wartością wyrobu, a jego jakością jest iluzją. Jako idiota i człek pazerny mam tu na myśli doktrynę jakości sformułowaną przez prof. Andrzeja Blikle, którą z pewnością znasz jako osoba ekonomicznie wyedukowana. ( Ja się tylko poduczyłem na Twój wniosek) :-).
t: walcyzsz z klasa :)
co do gratisow to nas to rybka. Niech sie sprzedawcy przebijaja, niech padaja. Za jednego powstanie dwoch nowych i nowa walka. Kiedys bojkotowano markety a gdyby nie one to za wszystko placilibysmy duuzo wiecej.

bwojtek
26-04-2011, 07:39
co do gratisow to nas to rybka. Niech sie sprzedawcy przebijaja, niech padaja. Za jednego powstanie dwoch nowych i nowa walka.
Jasne. Nie ważne, że mam zamontowane źle okna a sprzedawca zbankrutował. Nie ważne, że nie mam na nie gwarancji bo nie ma już ich producenta. Ważne, że byłem cwany i kupiłem tanio.
Widać przy zakupach kierujemy się innymi priorytetami. No ale każdy musi się nauczyć na swoich błędach.

antonin
26-04-2011, 07:57
Ja też uważam, że jeśli coś jest za darmo to nie masz na co liczyć. W przypadku reklamacji mamy dziwną sytuacją: chciałem zareklamować coś za co nie zapłaciłem. Nie zapłaciłem = nie kupiłem. Jeśli dostałeś za darmo to musisz zapłacić za darowiznę;)

jareko
26-04-2011, 10:29
karolekk - już ci dokładnie bwojtek wyłuszczył jak to się ma do realiów
Znam takich co poszli w "rabatach' bardzo daleko i sprzedawali okna 5% poniżej 15 % zwrotu VAT-u. Już dawno odeszli z branży, odeszli z hukiem gdyż pobrali zaliczki i zniknęli. Jest pewna granica której przekroczenie prowadzi w prostej linii do upadku. I co ci po tanich oknach jak serwisu nie masz, gwarancji nie masz. Jak to tylko regulacja to jeszcze sam sobie poradzisz a co gdy zgrzewy pękają czy też okleina odłazi?

T12345T
26-04-2011, 12:58
t: walcyzsz z klasa :)

:-). Jeśli to walka, to jak ten idiota przez przyrodzoną pazerność walczę nie o swoje interesy i pieniądze.


co do gratisow to nas to rybka. Niech sie sprzedawcy przebijaja, niech padaja. Za jednego powstanie dwoch nowych i nowa walka. Kiedys bojkotowano markety a gdyby nie one to za wszystko placilibysmy duuzo wiecej.

Nie mam nic przeciwko taniemu kupowaniu i negocjowaniu cen do upadłego. Wręcz namawiam inwestorów do takich zachowań. Jednak jestem zwolennikiem zdrowego rozsądku, złotego środka i uczciwych kalkulacji. Wpadając w świąteczny nastrój powiedziałbym, że bezcenne może być jajko Fabergé, ale nie rozdawany za bezcen montaż okien. W marketach masz wybór. Produkt markowy za tyle, produkt no name ( z marką marketu) za tyle. Za darmo, nawet w markecie nie ma nic. Może dlatego, że tam wiedzą na czym polega marketing:-)

karolekk
26-04-2011, 14:53
pie...cie :)
chyba wszyscy wiedza ze nie ma nic za darmo. A tym bardziej robil nikt za darmo nie bedzie. Montaz za darmo i tak ujety jest w cenie okien i te dyskusje sa bez sensu. Niech go zwa darmowym i tak kazdy z nas porownuje cene okien lacznie z montazem a czy dostane wiekszy rabat na okna czy montaz nby gratis to mnie to rybka obchodzi.
Jezeli mialbym uwiezyc w jakas promocje "za darmo" to jedynie jezeli jakas duza firma wchodzac na rynek dawalaby cos gratis. Duze firmy zawsze maja do wydania duzy budzet na reklame. Choc za te gratisy i tak zaplaca klienci pozniejsi ale tu fakt pierwsi dostana gratis :;

aadamuss24
26-04-2011, 15:06
Zamiast pisać "montaż gratis" wystarczyłoby pisać "montaż w cenie", ale klient woli jednak ten "montaż gratis" niż ten w cenie :) W każdej branży coś jest gratisowo zapłacone przez klienta :)

T12345T
26-04-2011, 15:47
Zamiast pisać "montaż gratis" wystarczyłoby pisać "montaż w cenie"

I słusznie:-). Wszak czasy mamy takie, że nikt nie kupuje okien, a jedynie usługę:-). Arturo dostanie montaż gratis i vat 23%. Bilans musi wyjść na zero:-)

przemek1185
26-04-2011, 23:16
a co to za różnica czy montaż gratis czy policzony jako oddzielna pozycja. Jedni mają taką reklamę inni piszą piękne opowiadania na forach jako fachowcy. Każda reklama jest dobra jak zarabia.

hazeleyes1982
27-04-2011, 10:49
karolekk, podaj swoj adres e-mail,ok? Do konca tyg wysle zdjecia. Ostatnim razem-nie wzielam aparatu-:oops:

jareko
29-04-2011, 08:30
powoli przybywa u mnie zdjęć ze specyficznych montaży :)
pojawiły się nowe na JB-D co wielu powinno pomóc w wyobrażeniu sobie o co chodzi :)

karolekk
29-04-2011, 09:46
powoli przybywa u mnie zdjęć ze specyficznych montaży :)
pojawiły się nowe na JB-D co wielu powinno pomóc w wyobrażeniu sobie o co chodzi :)

Przeglądam tą Twoją stronę i mam pytanie o zgrzew.
Jak to z nim jest - raz wyjdzie, raz nie wyjdzie ?
dlaczego na jednych zdjęciach jest węższy na innych szerszy ?
http://jareko.pl/2010_rok/Pod_Piasecznem/02.jpg
http://jareko.pl/2010_rok/Bialoleka/IMG_0893.jpg
http://jareko.pl/2010_rok/Pod_Krakowem/01.jpg
http://www.jareko.pl/attachments/Image/Psary/6m.jpg

może ostatnie zdjęcie to nie schuco ? haha

jareko
29-04-2011, 12:43
Cienki zgrzew jest popularny od niedawna. Poza tym u Jezierskiego dostępny był tylko w obustronnej okleinie w Hece jest w każdej konfiguracji. Wszystkie okna na zdjęciach mają opis jaki to kolor i profil :)

andzias76
29-04-2011, 13:54
Jeśli chodzi o dobór okien, to polecam zapoznać się z katalogiem POL-SKONE. Wybrałam u nich okna drewniane i jestem bardzo zadowolona z solidności wykonania i z tego, że mój portfel bardzo nie schudł :)

buzzer11
29-04-2011, 14:20
Jeśli chodzi o dobór okien, to polecam zapoznać się z katalogiem POL-SKONE. Wybrałam u nich okna drewniane i jestem bardzo zadowolona z solidności wykonania i z tego, że mój portfel bardzo nie schudł :)

Ile jeszcze razy będziesz się powtarzać z tym POL-SKONE??? No już się rzygać chce jak co jakiś czas wyskakujesz ciągle z tym samym. Daj sobie na luz i nie zaśmiecaj forum.

Nawet się poświęciłem i sprawdziłem. Na 9 twoich postów 6 jest z reklamą. żenada

Jani_63
29-04-2011, 17:38
Jeszcze kilka takich wpisów bezkrytycznie pochwalnych P-Sk, a część forumowiczów, a więc potencjalnych inwestorów zacznie szerokim łukiem omijać P-Sk

finlandia
30-04-2011, 10:45
Jeszcze kilka takich wpisów bezkrytycznie pochwalnych P-Sk, a część forumowiczów, a więc potencjalnych inwestorów zacznie szerokim łukiem omijać P-Sk
Ale co może wiedzieć o forum pracownik działu marketingu, jeśli wpada tu tylko od czasu do czasu przypomnieć swoją wyuczoną formułkę? Przecież taki człowiek nawet nie przeczyta co inni napisali o jego poprzedniej wypowiedzi.
Im więcej takiej reklamy - tym większa niechęć.

wojgoc
02-05-2011, 01:27
Ale co może wiedzieć o forum pracownik działu marketingu, jeśli wpada tu tylko od czasu do czasu przypomnieć swoją wyuczoną formułkę?
w temacie okien powinien wiedzieć wszystko.

mack_2
03-05-2011, 23:56
Witam serdecznie. Mam pytanie, gównie do Panów zajmujących się montażem (byłbym wdzięczny m.in. za opinię Jareko): zakupiłem okna i drzwi balkonowe firmy Alsecco z Nysy, profil Salamander,pakiet 3 szybowy, kolor z zewnątrz brąz wewnątrz biały - dom w stanie surowym, wydatek 12k. Po zamontowaniu zauważyłem że 2 ościeżnice są mocno zadrapane, pierwsza prawdopodobnie zawadzona podczas transportu, druga pociągnięta młotkiem podczas dobijania klina. Obie szramy są widoczne, przebijają do białego - pierwsza ok 2 cm, druga ok 4 cm długa. Montażysta powiedział że jak chcę może zakorektorować. Czy jest podstawa do reklamacji i żądania wymiany, czy korekcja w takim przypadku jest do przyjęcia? I druga sprawa poważniejsza. Drzwi balkonowe sztuk 6, po zamontowaniu zauważyłem znaczną różnicę w szczelinach pomiędzy skrzydłami - powyginany profil, przykładając długą poziomicę 2 m, skrzydła drzwi balkonowych w płaszczyźnie równoległej do ościeży ościeży odchodzą od ok 0,5 cm do 1,5 cm podobnie w tej płaszczyźnie prostopadłej. Oczywiście telefon do sprzedawcy na drugi dzień pojawi się montażysta który informuje że odstępstwa tego typu na oknie wysokości 2,3 m to nic takiego i profil wygina się podczas montowania w fabryce listwy przyszybowej, po czy waląc młotkiem gumowym w listwę i regulując zawiasami wyprostował profil ale tylko w płaszczyźnie prostopadłej do ościeży, tak że te różnice (szczeliny powstałe po przyłożeniu łaty )są ok 2-3 mm. Podobno na takiej długości profil może się wypaczać do 0,5 cm i to nie podlega gwarancji? Co do wykrzywienia profilu skrzydła w płaszczyźnie równoległej do ościeży to powiedział że to nie z winy listwy przyszybowej i że sprawa zostanie zgłoszona do serwisanta z firmy Alsecco który oceni czy to będzie podlegać gwarancji. I teraz po tym długim wywodzie pytania: czy rzeczywiście wypaczenia profilu do 0,5 cm są dopuszczone normami?, czy to prawda że profil może się powyginać wskutek montażu listwy i czy w ten sposób można go prostować?, jakie ewentualne kroki radzicie przedsięwziąć w mojej sytuacji?. Z góry dzięki, pozdrawiam

swierzak
04-05-2011, 11:24
Tak jak w temacie jestem w trakcie remontu domku i zastanawiam się nad oknami dachowymi jakiej firmy najlepiej wybrać, żeby nie przepłacić a były ok. Z góry dzięki za informację.

atika
04-05-2011, 19:34
Mam tylko jedno krótkie pytanie do doświadczonych - co sądzicie o firmie Wojmarplast z Zagórowa ?? Jakie opinie ?? mam naprawdę dobrą ofertę cenową, mają ciepłe szyby k=0,5, k całych okien też bardzo dobre. Robią na Ale jak to sie ma do ich wykonania i montażu ??
Ofertę mam na okna eForte:
Profile: sześcio komorowy profil Inoutic eForte o głębokości zabudowy 84mm
Okucia Winkhaus ActiPilot,
klamki Hoppe Secustic.

jareko
04-05-2011, 21:01
Piękny rysunek
Okno w pełnym łuku, szerokość 240, wysokość 120 i co w tym dziwnego??? Na rysunku jak byk widać że ono ma się OTWIERAĆ !!! Gdyby był uchył, jeszcze bym to jakoś przełknął ;) ale otwierane !!!????
Jejku, architekcie, dokąd zmierzasz? ;)

jareko
04-05-2011, 21:12
jakie piękne okna
lata się wokół nich, przy odbiorze jakże często przez lupę się ogląda by wyłapać cokolwiek, ryskę, pyłek, dosłownie cokolwiek byleby się później przyczepić a potem..... potem nadchodzą tynkarze ;)

czy ktoś rozpozna kolor okleiny ? ;)

czmirek
04-05-2011, 21:26
Tak jak w temacie jestem w trakcie remontu domku i zastanawiam się nad oknami dachowymi jakiej firmy najlepiej wybrać, żeby nie przepłacić a były ok. Z góry dzięki za informację.

Velux - nie ma lepszych okien dachowych.

jareko
04-05-2011, 21:32
oj zdania są podzielone tak jak użytkownicy
jedni chwalą ROTO, inni VELUX, jeszcze inni FAKRO
Powiedz mi Czmirku - dlaczego Twoim zdaniem VELUX jest lepszy od innych? Chętnie usłyszę argumenty "ZA"
Sam mam ROTO już ponad 11 lat i traktowane po macoszemu (ani razu nie odświeżana powłoka lakiernicza) wyglądają jakbym dopiero co je wstawił i zero kłopotów użytkowych

karolekk
04-05-2011, 23:56
hazeleyes wysłałem ci na pw maila.
Prześlij mi te fotki detali okien z Hekaplastu.
chyba że ktoś jeszcze chce zobaczyć co to za wynalazek to wklej tutaj.

Charlie
05-05-2011, 09:33
....
Jejku, architekcie, dokąd zmierzasz? ;)

To jeszcze nic - na nprojektach fasad dopiero się dzieje !
to tylko świadczy o poziomie polskiego systemu kształcenia inżynierów. Trzeba przyznać, że najgorsza jest Polibuda w Częstochowie :(

Charlie
05-05-2011, 09:36
jakie piękne okna
lata się wokół nich, przy odbiorze jakże często przez lupę się ogląda by wyłapać cokolwiek, ryskę, pyłek, dosłownie cokolwiek byleby się później przyczepić a potem..... potem nadchodzą tynkarze ;)

czy ktoś rozpozna kolor okleiny ? ;)

tanio miało być tynkowanie.
Jeśli szybko nie oczyści się szkła z tynku to pozostaną plamy widoczne przez resztę czasu użytkowania. Ratuje wymiana szyb na nowe :)

atika
05-05-2011, 09:44
Tak jak w temacie jestem w trakcie remontu domku i zastanawiam się nad oknami dachowymi jakiej firmy najlepiej wybrać, żeby nie przepłacić a były ok. Z góry dzięki za informację.

Ja napiszę tylko, że mam ROTO - zamontowane 9 lat. Nie mam zupełnie zastrzeżeń. Nic się z nimi nie dzieje, wyglądają bardzo dobrze.

Czy mogę prosić jareko, finlandię, charlie i innych o odpowiedź na moje pytanie o firmę Wojmarplast.

atika
05-05-2011, 09:53
czy ktoś rozpozna kolor okleiny ? ;)

chyba bym po(za)biła za takie potraktowanie okien !!!!

finlandia
05-05-2011, 10:18
Ja o Wojmarplaście w życiu nie słyszałem, ale to też może z powodu że znam tylko Polskę północno-wschodnią a i od kilku lat tak intensywnie nie jeżdżę w teren..
Uzupełnienie:
Ps. Poza tym myślę, że gdyby koledzy po fachu mieli coś do powiedzenia w tej sprawie, to nie milczeli by jak zaklęci.. ;)

czmirek
05-05-2011, 12:41
oj zdania są podzielone tak jak użytkownicy
jedni chwalą ROTO, inni VELUX, jeszcze inni FAKRO
Powiedz mi Czmirku - dlaczego Twoim zdaniem VELUX jest lepszy od innych? Chętnie usłyszę argumenty "ZA"
Sam mam ROTO już ponad 11 lat i traktowane po macoszemu (ani razu nie odświeżana powłoka lakiernicza) wyglądają jakbym dopiero co je wstawił i zero kłopotów użytkowych

chetnie zaspokoje Twoja ciekawosc, jednak nastapi to w pozniejszym terminie.
brak czasu to u mnie ostatnio norma.

Charlie
05-05-2011, 19:02
Ja napiszę tylko, że mam ROTO - zamontowane 9 lat. Nie mam zupełnie zastrzeżeń. Nic się z nimi nie dzieje, wyglądają bardzo dobrze.

Czy mogę prosić jareko, finlandię, charlie i innych o odpowiedź na moje pytanie o firmę Wojmarplast.
osobiście nie miałem przyjemności z Wojmarplastem.

jareko
06-05-2011, 16:27
podobnie ja nie miałem bo jak można mieć z wszystkimi kontakt ? ;)

ewanz
07-05-2011, 17:03
Witam wszystkich udzielających się expertów :)
Chciałabym prosić o poradę w sprawie okien.
Nasz wybór padł na Schuco CT70 cava z pakietem trzyszybowym, dwustronny kolor+ Winkhaus od Mielczarka

Zaproponowano nam:

Standardowe wyposażenie okien :
- Szyby z ciepłą ramką międzyszybową SWISSPACER
- okucie Winkhaus ActivPilot z 2 narożnikami antywyważeniowymi oraz wszystkimi zaczepami grzybkowymi w standardzie ( nie wiem, co znaczy " wszystkimi")
- Klamki Schuco z mechanizmem SECUSTIK
- Mikrorozszczelnienie
- Stopniowany uchył (MSL) w oknach uchylno-rozwieralnych
- Zatrzaski antyprzeciągowe
- Okucie z możliwością regulacji docisku skrzydła(lato – zima).

Będę bardzo wdzięczna za jakąś podpowiedź, co jeszcze warto by dołożyć do tego pakietu, bo sprzedawca bardzo dużo mówi, obiecywał jakieś dodatki, a ja tu widzę, że wszystko o czym mówił jest w standardzie.
Jakie wyposażenie jest przydatne do codziennego komfortowego używania okien ( w tym dwóch balkonowych)?

Zaznaczam, że jestem totalnym laikiem i przebrnięcie przez kilkadziesiąt ( nie zdołałam przez kilkaset) stron tego forum pozwoliło mi zdecydować się na ten profil i trzyszybowy pakiet zamiast dwuszybowego + rolet zewnętrznych. Tylko co dalej?

Poradźcie coś :)

Pozdrawiam

Charlie
07-05-2011, 17:53
Witam wszystkich udzielających się expertów :)
Chciałabym prosić o poradę w sprawie okien.
Nasz wybór padł na Schuco CT70 cava z pakietem trzyszybowym, dwustronny kolor+ Winkhaus od Mielczarka

Zaproponowano nam:

Standardowe wyposażenie okien :
- Szyby z ciepłą ramką międzyszybową SWISSPACER
- okucie Winkhaus ActivPilot z 2 narożnikami antywyważeniowymi oraz wszystkimi zaczepami grzybkowymi w standardzie ( nie wiem, co znaczy " wszystkimi")
- Klamki Schuco z mechanizmem SECUSTIK
- Mikrorozszczelnienie
- Stopniowany uchył (MSL) w oknach uchylno-rozwieralnych
- Zatrzaski antyprzeciągowe
- Okucie z możliwością regulacji docisku skrzydła(lato – zima).

Będę bardzo wdzięczna za jakąś podpowiedź, co jeszcze warto by dołożyć do tego pakietu, bo sprzedawca bardzo dużo mówi, obiecywał jakieś dodatki, a ja tu widzę, że wszystko o czym mówił jest w standardzie.
Jakie wyposażenie jest przydatne do codziennego komfortowego używania okien ( w tym dwóch balkonowych)?

Zaznaczam, że jestem totalnym laikiem i przebrnięcie przez kilkadziesiąt ( nie zdołałam przez kilkaset) stron tego forum pozwoliło mi zdecydować się na ten profil i trzyszybowy pakiet zamiast dwuszybowego + rolet zewnętrznych. Tylko co dalej?

Poradźcie coś :)

Pozdrawiam
Szyby o charakterystyce antywłamaniowej potrzebne Ci są ? Jeśli tak to bierz.

FIRMA Mielczarek ze Zduńskiej Woli to przyzwoity producent okien plastikowych. Kolega ma w bloku jego okna na Schuco od ładnych paru lat i bez zastrzeżeń.

ewanz
07-05-2011, 18:38
zamiast szyb antywłamaniowych i okuć antywyważeniowych o wysokiej klasie odporności chcemy zainwestować w alarm. Ale okna tak czy siak muszą być porządne i spełniające podstawowe normy. Dodanie dodatkowego grzybka antywywazeniowego kto koszt 80zł/szt. Trochę dużo przy 24 sztuk okien (łącznie z dzielonymi).

Charlie
07-05-2011, 23:11
zamiast szyb antywłamaniowych i okuć antywyważeniowych o wysokiej klasie odporności chcemy zainwestować w alarm. ...

hmm, to tak jakbyś zainwestowała w pistolet ale zrezygnowała z amunicji :)
Temat był mielony wielokrotnie.
Masz alarm a okna otwarte de facto. Czas reakcji grupy interwencyjnej do 15 minut - tak będziesz miała w umowie. Sprawna ekipa złodzieji wyczyści w tym czasie kwadrat.
Opcje o charakterystyce antywłamaniowej mają zadanie opóźnić wejście włamywaczy do obiektu. Opóźnienie jest po to aby dać czas na interwencję firmie ochroniarskiej.
Nie łudź się, że jak zawyje syrena to sąsiad pomoże :( To nie te czasy i nie ten kraj już.

Dobrze przemyśl to co napisałem żeby nie było później rozczarowań.

ewanz
07-05-2011, 23:30
dzieki za wskazówkę, już zaczęłam mysleć - mam nadzieję w dobrym kierunku ;) Na szyby antywłamaniowe nie nastawialismy się, może raczej dodatkowe zabezpieczenia antywyważeniowe :???:

aromurek
08-05-2011, 08:00
do ewanz

Właśnie takie okna od Mielcarka jak wymieniłaś mam zainstalowane od grudnia ubiegłego roku.
Wizualnie i mechanicznie są naprawdę OK, ekipa montująca od producenta naprawdę fachowa!
Wstępnie rozglądałem się za Jezierskim i miałem już dobrą cenę z zimowym upustem ale z montażem
dopiero w kwietniu/maju a po negocjacjach z Panem Grzegorzem Mielcarkiem ubiłem lepszą cenę z montażem
w grudniu więc przez zimę wiatr nie hulał po budynku.
Mielcarek daje oryginalne klamki i profile schucko!
Polecam i pozdrawiam!

ewanz
08-05-2011, 10:14
dzięki aromurek :)
a co doradcy tego forum sądzą o okuciach ActivePilot ( wersja standardowa) ?

jareko
08-05-2011, 14:31
dobre jak większość okuć - jak wszystkie konserwować trzeba
Nie wiem tak naprawdę co ci odpowiedzieć?
Szczegóły konstrukcyjne dla ciebie, jako użytkownika nie mają znaczenia więc.... dokładniej o co ci chodzi w słowach "co sądzicie o ... " ?

jareko
08-05-2011, 14:38
....Mielcarek daje oryginalne klamki i profile schucko!wybacz ale z lekka się uśmiałem :)
Nie ma nieoryginalnych profili Schuco :)

ewanz
08-05-2011, 15:32
w ofercie jest okucie Winkhaus ActivPilot z 2 narożnikami antywyważeniowymi oraz wszystkimi zaczepami grzybkowymi w standardzie ( ??? nie wiem ile ich jest i jaką pełnia funkcję - ale to pytanie do przedstawiciela)

ściągnęłam cały pdf z opisem okuć winkhaus i próbuję je rozgryzać, ale niewiele to daje laikowi

pytanie jest takie: ile i jakie zabezpieczenia antywyważeniowe powinny mieć okna na parterze?

W co powinno być wyposażone okno tarasowe z ruchomym słupkiem, żeby było bezpieczne?

Obecnie mieszkam w bloku na czwartym piętrze i trudno mi określić, jakie standardy powinny spełniać okna w domu jednorodzinnym pod względem bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.



Aby zadać pytanie, trzeba posiadać wiedzę w danym temacie

jareko
08-05-2011, 15:51
temat bardziej złożony i najpierw musisz znać odpowiedź na inne pytanie
Jakie fukcje mają spełniać okna. Przed kim chcesz się ewentualnie zabezpieczyć?
To nie jest tak łatwo udzielić informacji
Standard gwarantuje ci tak naprawdę tylko pozostawienie śladów dla ubezpieczyciela że włamanie miało miejsce
Dalsze opóźnienie wejścia intruza nie zawsze ma sens - by miało okna muszą być połączone z systemem alarmowym i monitoringiem. Bazowanie tylko na czukjach ruchu też jest bez sensu bo dajesz złodziejowi dużo czasu gdyż dopiero jak sforsuje okna bedzie sygnal dla ochorony
itd itd itd
Co chcesz osiągnąć ?
Twierdzę ? to okucia klasy WK-2 i szyba P-4
zabezpieczenie przez żulem - WK-1 szyba standard bądź O-2

ewanz
08-05-2011, 15:59
na pewno nie twierdzę, zabezpieczenie przed niezbyt wprawnym włamywaczem - to chyba najlepsze określenie :)

no i pojawiło się sedno sprawy: czy szyba bezpieczna P2 jest jakimkolwiek zabezpieczeniem? Czy pakiet trzy szybowy ma tu jakiś wpływ?
Ile grzybków antywywazeniowych powinno być w oknie i czy to jest uzależnione od wielkości okna?

jareko
08-05-2011, 16:06
oj czas na długi wykład ;)
standard - już powiedziałem
Przed mało wprawnym wystarczy WK-1 - cztery punkty w każdym narożniku
WK-2 - to co WK-1 plus tyle punktów ile wynika z założenia iz miedzy sąsiednimi nie może być odległość większa niż 50-60 cm - czyli im większe okno tym więcej ale... ale po skutecznym działaniu łomem okno na śmietnik
a szyby....
przednia szyba w samochodzie jest szyba bezpieczna - 2mm szkła 1 warstwa foli 2 mm szkła ale w budowlance szyba bezpieczna ma 3mm szkła 1 folia i 3 mm szkła - widziałaś zapewne nei raz jak wygląda zbita szyba w samochodzie wiec masz wyobrażenie
a później tylko zwiększamy jej odporność stosując szyby 4 mm - czyli P-2 to 4mm szkła 2 folie 4 mm szkła, później P-4 to 4mm szkła 4 folie i 4 mm szkła itd itd
temat zebepieczeń jest dostępny w googlach - jest wiele na ten temat lub wejdź na stronę Winkhausa czy Roto - tam też jest o zabezpieczeniu przed wyważeniem skrzydła, podobnie na stronie producentów szkła masz o szybach

ewanz
08-05-2011, 17:11
zanim zadałam pytania najpierw odwiedziłam wiele stron - nie szłam na łatwiznę;

nie chodziło mi o wyjaśnienie zasad konstrukcji, lecz o pomoc w dokonaniu słusznego wyboru; zapewne wiesz, że im więcej możliwości, tym trudniejszy wybór.

w rozmowie z przedstawicielem uzyskałam taka informacje: jesli nie montuje pani szyb przynajmniej P2 to po co okucie WK1? "Nie ma sensu" - powiedział.

A co ma sens a co nie chciałam potwierdzić wśród doradców tego forum.
Dla wielu jesteście prawdziwymi guru w temacie okien i wyboru dokonujemy opierając się na Waszym zdaniu.
I wcale nie jest to tak, że walimy tu prosto z mostu z pytaniami, bez uprzedniej próby samodzielnego zgłębienia tematu.

Tak więc wielkie dzięki za cierpliwość i chęć do dzielenia się Waszym doświadczeniem :D

jareko
08-05-2011, 20:18
widzisz, na FM już temat antywłamaniowości okien wałkowany był setki razy
99% włamań do domów jednorodzinnych następuje przez wyważanie skrzydeł. I nie ma znaczenia czy masz okno drewniane czy PVC - niejako "winę" za to ponoszą okucia obwiedniowe gdzie wystarczy odsunąć skrzydło od ościeżnicy o3-5 mm by skrzydło "wyciągnąć" z ościeżnicy
Każdy zaczep i grzybek antywłamaniowy powoduje "związanie" skrzydła z ościeżnica utrudniając ich oddzielenie i otwarcie
Ciekawostką jest to że większą odporność na takie działania mają okna z PVC od okien drewnianych. Dlaczego? Zaczepy w OVC mocowane są do wzmocnienia a nawet jeśłi nie to zamocowanie jest o wiele odporniejsze od podobnego w oknach drewnianych, gdzie po prostu odszczypuje się kawałek drewna
Podsumowając moją opinie
Najważniejsze jest w pierwszej kolejności zabezpieczenie okuć - czyli WK-1 czy nawet WK-2
Dopiero później myślimy o szybach
Wszystko zależy realnie od grubości portfela
Dla tych którzy chcą mieć zabezpieczenie za w miare małe pieniądze doradzam WK-2 i O-2 jako niezbędne minimum
I ostatnia jakby sprawa
Klamka !!!
Jakiekolwiek okucia WK z klamką standard czy nawet klamką Secustic czyni każde nasze wydatki nie warte funta kłaków, jest jedna z metod włamania gdzie tylko klamka z kluczykiem bądź przyciskiem jest w stanie zabezpieczyć takie okno

ewanz
08-05-2011, 21:21
wyczerpująco i zrozumiale, nawet jak dla mnie :)

naprawdę jesteś superdoradcą ( nawet wtedy, gdy złościsz się na laików) ;)

wojgoc
08-05-2011, 22:04
jareko nigdy się nie złości - On się cieszy inaczej;)

IVO333
08-05-2011, 22:11
Jakiekolwiek okucia WK z klamką standard czy nawet klamką Secustic czyni każde nasze wydatki nie warte funta kłaków, jest jedna z metod włamania gdzie tylko klamka z kluczykiem bądź przyciskiem jest w stanie zabezpieczyć takie okno
I z moich obserwacji w domach zamieszkałych zrobiła się najpopularniejsza z racji małego hałasu, nieczęsto teraz włamują się idioci na chama tłukąc szyby i wyważając skrzydła. A że na przycisk jest metoda polecam jednak z kluczem.

Pozdrawiam

ewanz
08-05-2011, 22:32
no i to są opinie warte ślęczenia przez weekend przed kompem

dzięki :)

aromurek
09-05-2011, 15:45
jareko

Cytat Napisał aromurek Zobacz post
....Mielcarek daje oryginalne klamki i profile schucko!
wybacz ale z lekka się uśmiałem
Nie ma nieoryginalnych profili Schuco

U Mielcarka są klamki schuco a u jezierskiego hoppe które mi się nie podobają!
Nie mam 100% pewności ale słyszałem, że jezierki okleja profile w polsce i dlatego nie ma logo CT70 lecz własną nazwę

jareko
09-05-2011, 19:48
A w Heka masz możliwość wyboru między oryginalnymi a Hoppe. Co się komu podoba. Okleina fabryczna w Schuco czy oklejanie później u siebie chyba nie ma znaczenia ale tylko pod jednym warunkiem że robi to się dobrze. Niestety ostatnio mam kilka reklamacji właśnie na okleine czy też kurczace się listwy przyszybowe w oknach przed roku czy dwu.

IVO333
09-05-2011, 21:16
Niestety ostatnio mam kilka reklamacji właśnie na okleine czy też kurczace się listwy przyszybowe w oknach przed roku czy dwu.

Z ciekawości czym Schuco tłumaczy listwy? Miałem taki jeden przypadek i wyjaśnienie mnie trochę zaskoczyło choć potwierdzone potem empirycznie ;-)

jareko
09-05-2011, 22:04
nie wiem czym Schuco tłumaczy, wiem tylko, że jeśli listwy przycięte są za luźno to z czasem coś takiego wydarzyć się może

andrzej_m
10-05-2011, 14:11
Witam wszystkich forumowiczów !!!

Jestem z Poznania i szukam dobrych firm okiennych. Nie szukam najtańszych, zależy mi na jakości choć budżet też ma swoje ograniczenia :-)
Z góry dzięki za pomoc.
Andrzej

Charlie
10-05-2011, 21:53
szybko niech ktoś doradzi bo idą kolejne podwyżki. Okna sprzedają się jak zwariowane - kryzys minął czy jak?

dominiqu
10-05-2011, 21:59
a co powiecie na okna z firmy TRADYCJA? mało info jest na temat tych okien więc pytam,

Esiak
10-05-2011, 22:04
szybko niech ktoś doradzi bo idą kolejne podwyżki. Okna sprzedają się jak zwariowane - kryzys minął czy jak?
po prostu ładna pogoda jest... ;)

T12345T
11-05-2011, 12:24
a co powiecie na okna z firmy TRADYCJA? mało info jest na temat tych okien więc pytam,

Gealan jak Gealan. W wersji PMMA jak najbardziej. Na pierwszy rzut oka, to firmie deczko się chyba jeszcze myli szerokość kształtowników z głębokością, co jeszcze się jej myli nie wiem, czasem lepiej nie wiedzieć. A Tradycja? Ładne imię dla dziewczynki:-).

andrzej_m
11-05-2011, 21:28
Może coś bardziej konkretnie. Jestem zielony jak chodzi o okna. Aha i nie dodałem, że myślę o pcv.

bwojtek
11-05-2011, 21:38
myślę o pcv.
W kwestii formalnej to skrót "pcv" jest "nie po polskiemu a także nie po angielskiemu".
http://pl.wikipedia.org/wiki/PCW
W samym Poznaniu nie ma chyba żadnego liczącego się producenta oknie PVC. Jest za to silna reprezentacja handlowa czołówki producentów i tam radzę skierować swoje kroki.

andrzej_m
11-05-2011, 21:54
Już coś wiem :) Podaj mi proszę jakieś firmy które są warte odwiedzenia. Z góry dzięki !!!

kalio
11-05-2011, 21:58
A ja mam pytanie do jareko

Czy w oferowanych oknach ct70 znajdują się otwory umieszczone w ramie (górny profil od dołu) podobną są to otwory rozprzężeniowe ???

Czy jakaś technologia mówi coś o tym ??? Mam PVC ale stare i tego tam nie było.

werysoft
12-05-2011, 11:14
Proszę o radę, co wybrać. Wymiana okien w mieszkaniu, budynek wielorodzinny, okna typowe prostokątne, białe, największy rozmiar pojedyńczego skrzydła to 900x1435, pozostałe węższe. Z kilku ofert w Kołobrzegu wybrałem dwie:
1. Ideal 4000 6K (6-cio komorowe), profil o szerokości 70 mm, producent Aluplast Poznań, okucia Roto NT, pakiet 3-szybowy Ug=0,7
2. N.ergo (5-cio komorowe) na profilu Brugmann AD, profil o szerokości 73 mm, producent Pomorska Fabryka Okien MS ze Słupska, okucia Maco Trend, pakiet 3-szybowy Ug=0,5

Firmy montujące w/w okna mają zbliżoną ofertę cenową, oferują podobną jakość montażu

finlandia
12-05-2011, 11:37
A ja mam pytanie do jareko

Czy w oferowanych oknach ct70 znajdują się otwory umieszczone w ramie (górny profil od dołu) podobną są to otwory rozprzężeniowe ???

Czy jakaś technologia mówi coś o tym ??? Mam PVC ale stare i tego tam nie było.
Kiedyś tworzywo z którego się robi okna było "lepsze", ale poważnie to technologia idzie do przodu. Więszkość okien, które znam ma takie technologiczne otwory odprężające. Parę lat temu w Muratorze pisał o potrzebie ich stosowania Pchełek.

finlandia
12-05-2011, 11:40
1. Ideal 4000 6K (6-cio komorowe), profil o szerokości 70 mm, producent Aluplast Poznań, okucia Roto NT, pakiet 3-szybowy Ug=0,7

Może nie jestem na bieżąco z wiedzą, ale Aluplast dostarcza profile (czyli plastik na okna) a nie gotowe okna. Jeśli Twój sprzedawca użył nazwy "Aluplast Poznań" to może to oznaczać, że faktycznym producentem okien jest jakaś nieznana firma, której nazwy nie warto było podawać.

jareko
12-05-2011, 12:46
masz tylko ich poszukaj
W skrzydle nie ma problemy, sa na dole i na górze jak otworzysz
W ościeznicy też nie powinno być
Od dołu taką funkcję pełnia otwory odwodnieniowe, na górze bywa różnie. Albo od środka, olbo od zewnątrz albo z boku w ościeżnicy - ale tego już nie zobaczysz gdyż jast zakryte pianą i tynkiem
PVC MUSI mieć otwory odprężające (wentylujące) pierwszą komorę profilu, bez tego cuda się dzieją
Mało tego, każdy system profili wymaga różnej ich powierzchni

andrzej_m
12-05-2011, 22:24
A o mnie zapomnieliście !!! :) Dajcie mi pare opcji. Na razie znajomy polecił mi Oknoplast z Krakowa. Znajde gdzie mają w Poznaniu biuro i pojadę sprawdzić a potem zdam Wam relacje. Tylko chciałbym coś jeszcze dla porównania !

Esiak
12-05-2011, 22:27
A o mnie zapomnieliście !!! :) Dajcie mi pare opcji. Na razie znajomy polecił mi Oknoplast z Krakowa. Znajde gdzie mają w Poznaniu biuro i pojadę sprawdzić a potem zdam Wam relacje. Tylko chciałbym coś jeszcze dla porównania !
Oknoplast ma swoje biuro w Poznaniu np. na ul. Jeżyckiej...

Esiak
12-05-2011, 22:32
a dokładny namiar to:
Oknoplast (http://www.oknoplastpoznan.pl) Kraków
oddział Poznań, ul. Jeżycka 27a

andrzej_m
12-05-2011, 22:58
a dokładny namiar to:
Oknoplast (http://www.oknoplastpoznan.pl) Kraków
oddział Poznań, ul. Jeżycka 27a



Dzieki :)

finlandia
13-05-2011, 10:34
A ja znam ich biuro na Góreckiej..

Ps. Nie chciałem dublować już swojego posta, ale dodam, że odniosłem wrażenie, że Górecka w Poznaniu to tak jak Bartycka dla Warszawy - centrum budownictwa i znaleźć tam można wiele firm - nie tylko okiennych.

andrzej_m
13-05-2011, 19:23
Super !!! To Oknoplast już mam. Chciałbym jeszcze jakąś firmę odwiedzić. Proszę o propozycje.

Esiak
13-05-2011, 21:29
CHEMPO
ul. Górecka 152
dystrybutor MS - Pomorska Fabryka Okien

dominiqu
15-05-2011, 14:22
Gealan jak Gealan. W wersji PMMA jak najbardziej. Na pierwszy rzut oka, to firmie deczko się chyba jeszcze myli szerokość kształtowników z głębokością, co jeszcze się jej myli nie wiem, czasem lepiej nie wiedzieć. A Tradycja? Ładne imię dla dziewczynki:-).


Czyli co mam sądzić o tym profilu? jest godny polecenia? i co znaczy PMMA?

T12345T
15-05-2011, 14:56
Czyli co mam sądzić o tym profilu?

Daruj, ale ja Tobie nie powiem, co Ty masz sądzić o jakimś profilu. Musisz mieć (wyrobić sobie) własne zdanie nie ulegając "złym podszeptom" (dobrym też):-)


jest godny polecenia?

zależy w jakiej odmianie, a jest ich kilka (jeśli nie kilkanaście). Mam opisać dla Ciebie wszystkie? Generalnie kształtowniki Gealana spełniają wymagania PN-EN 12608, czyli tak jak wszystkie inne dostępne na rynku systemy kształtowników. Co potrafi z nich zrobić "Tradycja", to nie wiem, bo na ich stronie można znaleźć wyłącznie przepisane ulotki Gealana i ani słowa o tym co z nich produkują. Czyli jak wszędzie:-).


i co znaczy PMMA?

Wystarczyło wpisać "PMMA" w google i wszystko jasne:-). PMMA, to szkło akrylowe (materiał np. na kolorowe klosze lamp samochodowych). Gealan jako jedna z dwóch firm systemowych ma opanowaną koekstruzję kształtownika z zewnętrzną warstwą kolorowego szkła akrylowego. To powłoka bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne i prawdziwie kolorowa, czyli nie udająca drewna. Mnie się podoba. Więcej na ten temat znajdziesz tu:

Okienne kolory. Od Gealana do Gauguina (http://oknotest.pl/1/news/artykuly/Gealan-Acrylcolor-kolorowe-okna.php)
PMMA. Pomaluj swój świat w kolorach GEALAN (http://oknotest.pl/1/news/artykuly/pomaluj_swoj_swiat_w_kolorach_gealan.php )
4 sposoby na kolorowe okna z PVC (http://oknotest.pl/1/news/artykuly/4-sposoby-na-kolorowe-okna-pcv.php)

atika
15-05-2011, 16:22
CHEMPO
ul. Górecka 152
dystrybutor MS - Pomorska Fabryka Okien

To i ja się podpiszę pod Chempo - dostałam od nich najlepszą ofertę na MS Okna.

A jeśli chciałbyś jednak Oknoplast - to polecam Panią Michalinę z Gniezna, ul.Reymonta. U niej dostaniesz najlepsze ceny i montaż mają rewelacyjny.
Jednak okna z Oknoplastu nie są tak "ciepłe" jak MS czy HekaPlast.

andrzej_m
16-05-2011, 21:25
Dzięki za pomoc. Już zdążyłem zadzwonić do Gniezna i okazało się, że pani Michaliny nie ma. Nie wypytywałem się o szczegóły. Gniezno jest jednak kawałek od Poznania więc wolę skupić się na Oknoplascie w poznaniu. Jutro pojadę na górecką a pojutrze na jeżycką. Dam znać jak otrzymam oferty.

przemek1185
17-05-2011, 19:29
andrzej_m w okolicach Poznania masz jeszcze dość dużego producenta Martom produkuje na aluplascie 8000 z okuciem Roto w rozsądnej cenie.

budowapoznan
17-05-2011, 22:26
andrzej_m w okolicach Poznania masz jeszcze dość dużego producenta Martom produkuje na aluplascie 8000 z okuciem Roto w rozsądnej cenie.
producentów na aluplaście odradzam, tak przynajmniej słyszałem od znajomego z branży, chyba, że interesuje Ciebie zakup okien jak najtaniej, a to nie jest rozsądne...od okien dużo zależy...poza tym sam się zbliżam dużymi krokami do zakupu okien i na pewno będę szukał producentów, którzy produkują na profilu Veka lub Rehau...podpytam znajomego i na pewno dam znać...

przemek1185
18-05-2011, 10:12
dość ciekawy powód odradzania znajomy z branży

andrzej_m
18-05-2011, 10:31
Dzięki :)

andrzej_m
18-05-2011, 10:32
Może podpowiem. Ja chcę kupić coś bardzo dobrego za rozsądną cenę.

cmsydney82
18-05-2011, 15:38
Witam
Zbliza sie termin wyboru okien. Ostatecznie zdecydowalem sie na profil Salamander SL z uwagi na rozsadna cene i mozliwosc szklenia do 48mm.
W Lodzi znalazlem 3 firmy sprzedajace okna na tym profilu:

Abatex
okna - 7710PLN
szklenie Pres-Glass U=0,6 4/14/4/14/4- 1890PLN
montaz - 1750
Lacznie - 11350PLN
Okucia - Roto
gwarancja (profil/szklo/okucie) - 10/5/5 lat

Okno-Styl - fabryka Alsecco
okna - 6008PLN
szklenie Pilkington U=0,5 4/18/4/18/4- 2090PLN
montaz - 1660
Lacznie - 9758PLN
Okucia- Roto
gwarancja (profil/szklo/okucie) - 5/5/2 lat

Schema-Profil - fabryka Alsecco
okna 7516PLN
szklenie Pilkington U=0,5 4/16/4/16/4- w cenie
montaz - 1560
Lacznie - 9076PLN
Okucia- Roto
gwarancja (profil/szklo/okucie) - 5/5/2 lat

Dwie ostatnie to dokladnie to samo z roznica w szkleniu. 700PLN za roznice we wspolczynniku 0,5 a 0,56 sie nie oplaca.
Abatex ma gorsze szklenie, jest drozszy ale za to dluzsza gwarancje.

Czy warto doplacic by miec taka gwarancje czy 5/5/2 lata w zupelnosci wystarcza? Abatex ze szkleniem 0,5 wyjdzie gdzies 2500PLN drozej od Alsecco.

werysoft
18-05-2011, 18:40
Od kiedy MS ma promocję wiosenną 5% na okna?

budowapoznan
18-05-2011, 20:55
dość ciekawy powód odradzania znajomy z branży
chyba nie sugerujesz, że powinienem zaufać bardziej przedstawicielowi, niż znajomu, który się na tym zna? Komu wierzyć, jeśli każdy zachwala, że jego najlepsze okna są najlepsze? skąd wiedzieć, że warto kupić okna droższe o kilka tysięcy, jeśli to "też jest pvc"? uważam, że okna są newralgicznym punktem domu i próba zaoszczędzenia zemści się bardzo szybko...na razie uczę się na błędach innych i próbuję ich uniknąć...zaufam znajomemu, który w branży pracuje od łądnych kilku lat, więc chyba dobrze doradzi...

jareko
18-05-2011, 21:29
i zapewne znajomy współpracował bądź współpracuje z producentem na Rehale czy Vece? Każdy ci okna schrzanić może i takie teksy lekko drażnią zwłaszcza, że na Aluplascie wykonać bardzo dobre okna można a powielanie obiegowej opinii sprzed lat... a zresztą, masz swój rozum i zapewne podejmiesz jedynie słuszną decyzję by znajomemu się nie narazić
Wiesz... była taka reklama proszku do prania. Chyba było to tak o BOLUXIE czy jakoś tak
" taki sam więc po co przepłacać?
Kupiłeś pod jej wpływem ten proszek?
Prałeś?
Ja kupiłem.
Prałem.
I czym prędzej teściowej oddałem
Może zauważyłeś różnice i jednak przepłacasz

Jani_63
18-05-2011, 23:49
Powiem tak... jeśli różnica w jakości okien proporcjonalnie jest taka sama jak z tym proszkiem (spróbowałem raz i nigdy więcej) to jakakolwiek dalsza dyskusja jest zbędna.
Ten przykład obrazuje wszystko.

jareko
19-05-2011, 08:23
jest czasem nawet większa Jani ale o tym dopiero przekonujesz się po zakupie.
W obu wypadkach, zarówno proszku do prania jak i okien z PVC niby materiał wyjściowy jest podobny ale to co z niego wychodzi....
Dlatego nie raz mówimy tu, że najważniejszy jest PRODUCENT a później MONTAŻ okien - ale to było już wałkowane na FM po stokroć od wielu wielu lat
I oczywiście to KLIENT ostatecznie decyduje jak podejdzie do tematu i jakiego dokona wyboru, nam już nic do tego
A co do proszków hi hi.
Czy zauważyłeś też subtelną różnice np. między Persilem kupionym u nas a niby takim samym, ale kupionym bezpośrednio w Niemczech? Ja dostrzegłem i nie daję już zarobić polskim producentom - niestety

Jani_63
19-05-2011, 20:20
:D Tylko nazwa jest (można praktycznie podstawić dowolną) taka sama.
To zupełnie inne produkty (zapach, efektywność) choć ten sam koncern ;)

slaku
19-05-2011, 22:15
producentów na aluplaście odradzam, tak przynajmniej słyszałem od znajomego z branży, chyba, że interesuje Ciebie zakup okien jak najtaniej, a to nie jest rozsądne...od okien dużo zależy...poza tym sam się zbliżam dużymi krokami do zakupu okien i na pewno będę szukał producentów, którzy produkują na profilu Veka lub Rehau...podpytam znajomego i na pewno dam znać...


Moze jakieś sensowne argumenty aby nie kupować alupasta? Bo jak na razie to takie trochę dziecinne: nie kupuj, bo nie. Albo jeszcze lepiej: "nie kupuj, bo ja tym nie handluje" :DSwoją drogą alupast jest ciekawym systemem zwłaszcza system energeto.

przemek1185
20-05-2011, 01:19
jareko to chyba po proszek śmigasz do Niemiec dość duże koszty podróży nie lepiej za tą kaskę kupić super wypasiony proszek w Polsce z zajefajnym zapachem.

jareko
20-05-2011, 07:00
a po co mam śmigać do Niemiec? Inni przywożą i choćby na bazarku w Grodzisku Maz sprzedają. Kup taki super wypasiony proszek wyprodukowany w RP i poźniej zadaj sobie trud porównania z originałem

andrzej_m
20-05-2011, 11:00
Odwiedziłem Oknoplast na góreckiej i Chempo MS a wczoraj byłem w Oknoplaście na ul. Jeżyckiej. Znajomi mają MS i zdecydowanie odradzają. Mają trzy okna przesuwne i wszystkie chodzą tragicznie. Będę u nich w sobotę to sam sprawdzę, ale raczej ich nie wybiorę bo to co widziałem w chempo nie przekonało mnie. W Oknoplascie dużo lepiej, czekam na wyceny. Co ciekawe niby ten sam Oknoplast ale dodatki do okien inne. Rolety i silniki na góreckiej są Portosa (a jak wyczytałem są awaryjne i jest problem z serwisem), na Jeżyckiej mają Beklevera i silniki Somfy które podobno są dużo lepsze. Zobaczymy jak wypadną oferty. W Martomie będę w przyszłym tygodniu.

T12345T
20-05-2011, 12:03
Jako Twój ziomal podpowiem, że masz jeszcze dwie inne firmy w Poznaniu, które sroce spod ogona nie wypadły:-). Variant i AMB Babst.

Jacław
20-05-2011, 12:24
Jak już jesteśmy w Poznaniu, to co możecie powiedzieć o firmach ITT (na Starołęce) i Heiliński (Obornicka)? Obydwie sprzedają okna na Rehau'ach.

T12345T
20-05-2011, 14:43
Jak już jesteśmy w Poznaniu, to co możecie powiedzieć o firmach ITT (na Starołęce) i Heiliński (Obornicka)? Obydwie sprzedają okna na Rehau'ach.

:-(. Nawet nie wiedziałem, że istnieją.

andrzej_m
20-05-2011, 16:24
Jako Twój ziomal podpowiem, że masz jeszcze dwie inne firmy w Poznaniu, które sroce spod ogona nie wypadły:-). Variant i AMB Babst.

Dzięki :wave:

Darlon
20-05-2011, 22:01
andrzej_m - ja właśnie czekam na montaż naszych okien z jeżyckiej, także jak chcesz to możesz do nas wpaść pod koniec przyszłego tygodnia i obejrzeć jak już będą na swoich miejscach :)
Trochę się nalatałem za oknami, ale chyba najuczciwiej podeszli do tematu właśnie z jeżyckiej. I zanim podpisaliśmy papiery wzięliśmy na warsztat z kierownikiem budowy tego ich montażystę i wygląda na to że ekipa jest konkretna. Napisz do mnie na PW to Ci powiem jakie knyfy miałem w wycenach z innych firm... Uwaga ogólna do wszystkich którzy kupują okna - sprawdzajcie nie tylko ceny, ale też WYMIARY i opisy okien!!!!

P.S. Czy ktoś może mi powiedzieć coś o bramach Normstalha? Pierwszy raz słyszę o tej firmie i nie wiem czy to będzie dobry wybór. Ze względu na dzieciaki zastanawiam się nad dokupieniem listwy optycznej - ktoś z tego korzysta? Sprawdza się to? Jak się mają do tego fotokomórki? Brama duża - 4500x2250.

Z góry dzięki za wszelkie informacje bo sprawa nagle zrobiła się pilna.

werysoft
23-05-2011, 10:05
Które firmy z Kołobrzegu do wymiany okien możecie polecić?

Jani_63
23-05-2011, 13:05
P.S. Czy ktoś może mi powiedzieć coś o bramach Normstalha? Pierwszy raz słyszę o tej firmie i nie wiem czy to będzie dobry wybór.
:eek:
Przecież to jedna z lepszych firm w tej branży.

andrzej_m
23-05-2011, 20:13
W weekend byłem u znajomych i bawiłem się oknami z MS i powiem krótko, porażka. Chwalą się, że są bardzo ciepłe ale nie mówią,że okna a przede wszystkim drzwi balkonowe wyginają się po paru miesiącach po montażu i tracą szczelność. MS odpada. Dostałem dzisiaj wycenę z Oknoplastu z Jeżyckiej i jestem miło zaskoczony bo myślałem, że wyjdzie większa kwota. Z góreckiej są mało słowni bo obiecali na piątek a jak dzisiaj się przypomniałem mailowo to nic mi nie odpisali. Czekam jeszcze na piątkowy montaż u Darlona i odwiedze Variant i AMB.

atika
23-05-2011, 20:58
Ktoś wie jak wygląda obecna sytuacja u Jezierskiego ?? Poprawiło sie coś z terminami i przede wszystkim z jakością ??
Brać jeszcze Jezierskiego pod uwagę czy skreślić grubą kreską??

Darlon
23-05-2011, 21:32
Na samym początku rozważaliśmy Jezierskiego bo to jednak znana marka, ale po przeczytaniu co się działo pod koniec ubiegłego roku z terminami daliśmy sobie spokój. Nie stać nas na więcej nerwów - wystarcza nam to co zaserwowali nam murarze i długa zima... Wybraliśmy Oknoplast i póki co jesteśmy zadowoleni z zakupu (padło na Platinium - okna są naprawdę ładne i nie ma ich w innych firmach). W naszym przypadku okazało się też że Oknoplast Oknoplastowi nie równy, więc jeśli będziesz chciała od nich wycenę uderz na Jeżycką - cenę na okna dostaniesz taką samą jak w innych punktach, a obsługa bez porównania. No i podobno mają najlepszy montaż - będę to sprawdzał w piątek więc po wszystkim dam znać jak im poszło.

Esiak
23-05-2011, 22:14
Ktoś wie jak wygląda obecna sytuacja u Jezierskiego ?? Poprawiło sie coś z terminami i przede wszystkim z jakością ??
Brać jeszcze Jezierskiego pod uwagę czy skreślić grubą kreską??
Atika: a ja myślałem, że już wybrałaś MS...

atika
24-05-2011, 09:01
Esiak: MS będzie u mnie na 100% - ale potrzebuję 4 duże okna dla mojej mamy. A ona wcześniej brała od jezierskiego i jest zadowolona. I teraz chce ten sam kolor, te same okna i uparcie nie chce z innej firmy... próbuję jej tłumaczyć jak Jezierski w tej chwili stoi ale nie dociera ;) dlatego pytam jak Jezierski bo jak jej nie przekonam to trzeba będzie od niego brać... chyba że padnie "na amen" :)

Esiak
24-05-2011, 10:44
Esiak: MS będzie u mnie na 100% - ale potrzebuję 4 duże okna dla mojej mamy. A ona wcześniej brała od jezierskiego i jest zadowolona. I teraz chce ten sam kolor, te same okna i uparcie nie chce z innej firmy... próbuję jej tłumaczyć jak Jezierski w tej chwili stoi ale nie dociera ;) dlatego pytam jak Jezierski bo jak jej nie przekonam to trzeba będzie od niego brać... chyba że padnie "na amen" :)
to może HeKaPlast..? te same profile, okucia i kolory okładzin...

atika
24-05-2011, 11:36
to może HeKaPlast..? te same profile, okucia i kolory okładzin...

ale brak napisu "jezierski" na fakturze ;) ach rodzice.....
Ale będę ich namawiać na MS jeśli u mnie będzie wszystko ok. Albo ta Hekę

jareko
24-05-2011, 14:10
a od kiedy dealer daje do ręki fakturę jaką otrzymał z fabryki? Nawet taśma ochronna nie musi być z nadrukiem "Jezierski-Markowe okna" gdyż czasem posiłkowano się towarem bezpośrednio z Schuco Polska. Jak tylko się chce to można mamuśkę "wkręcić" iż Schuco od innego dostawcy ma od Jezierskiego
Co do kondycji fabryki i jakości wolę się już w wątkach dotyczących J nie wypowiadać, niech inni, lepiej zorientowani zabiorą głos w tej sprawie

mark13
24-05-2011, 17:55
Karte gwarancyjną też chcesz podrobić. Jareko chyba za daleko się posuwasz

jareko
24-05-2011, 18:20
chyba mnie nie zrozumiałeś.
Pomijam już kwestię, że stroną w umowie jest prawie zawsze dealer a nie producent.
Pomijam kwestię, że kilka razy dostałem okna bez naklejonej niebieskiej karteczki, bo coś tam i nie wnikałem co.
Poza tym przypomnij sobie, jeśli jesteś uważnym czytelnikiem FM, że było tu kiedyś o dealerze który handlując oknami J sprzedawał EC wciskając klientom że to towar z J. Ale tego akurat oszukać się nie da - zainteresowani wiedzą dlaczego
Jeśli ktoś usilnie chce a inny nie chce to jakieś wyjście znaleźć trzeba ;)

budowapoznan
24-05-2011, 19:55
no więc wracając do tematu: może faktycznie źle się wyraziłem...nie chodzi stricte o aluplast, tylko o firmy wykonujące okna na profilach tego producenta...mam już trochę wiosen, więc i znajomych,którzy są "po"-czytaj-po zakupie okien trochę mam i sprawdzam ich doświadczenia...okna na ideal4000 z firmy z niepruszewa - bez listwy podparapetowej, zimą hula, do białych okien czarna uszczelka, po roku używania problemy z zamykaniem balkonów - mimo dwóch wizyt serwisowych, sprzedawca nie odbiera telefonów ani nie odpisuje na maila...pisać dalej? drugi przypadek - firma sprzedająca aluplast w kostrzyniu wlkp. - doświadczenia podobne. celowo nie piszę nazw firm, bo jak piszesz - nie konkuruje w branży. mogę podać na priv...Pracuje w budowlance,ale z oknami mam tyle samo do czynienia, co większość osób na tym forum...kolejna firma z Poznania, produkująca na aluplaście - poczytałem na forum...a okna nie były najtańsze... podsumowując uważam, że na oknach oszczędności bardzo szybko się odczuwa...owszem, znajdą się i czarne owce robiące okna na profilach Veka i Rehau...ale właśnie te profile uważam za jedne z lepszych na rynku...traktując je jako bazę dobrego okna, szukam dobrego producenta bazującego na tych profilach...

jareko
24-05-2011, 20:19
prawdą jest, że chyba wśród producentów na Aluplascię było najwięcej takich, którzy nie trzymali się zaleceń systemu i wychodziły z tego wyroby oknopodobne i pokutuje to ciągle utratą wiarygodności marki
Czarne uszczelki?
Od samego początku istnienia profili PVC były czarne i jakoś nikomu to nie przeszkadzało a ty teraz podnosisz to jako wadę Aluplasta? Chcesz szare - możesz mieć tyle tylko, że w świadomości klientów profil ten zakorzenił się jako taniocha i jak przychodzi do szarej uszczelki dopłacić to z niej rezygnują
Uważasz że Rahau i Veka to takie genialne profile?
Podobnie można powiedzieć o Brungmanie, Schuco, Kommerlingu, Knipingu (kto wogóle pamięta jeszcze że taki profil istniał na naszym rynku?) Thusenie, Salamandrze itd.
Akurat te dwa które wymieniłeś niczym się szczególnym nie wyróżniają, ani estetyką, ani statyką (Brungman pod tym względem bije na głowę Veke)
Liczy się PRODUCENT !!! O tym się ciągle mówi, aż do znudzenia. Taki Adams na przykład robi te swoje okienka na Aluplaście i robi je bardzo dobrze ale... ale niestety, jest droższy od garażowca, co ma gdzieś produkt, serwis i liczy się dla niego tylko jak najtańsze okno by sprzedać na targu wśród świń, ziemniaków i chabaniny z uboju ;)

amigo1974
24-05-2011, 20:54
A jak robi swoje okna na aluplaście firma Elwiz profil energeto 8000? Bo nie słyszałem o tej firmie na FM? Czy to też badziewjaki?

andrzej_m
24-05-2011, 21:22
A ja nadal czekam na ofertę z Oknoplastu z ul. Góreckiej. Mam nadzieje, że do jutra ją otrzymam. Trochę mnie to irytuje. Obiecują, obiecują a potem cisza. Ciekawe.

IVO333
24-05-2011, 22:25
nie chodzi stricte o aluplast, tylko o firmy wykonujące okna na profilach tego producenta

Tak jak Jareko pisze, dobrej marki profil i okucie to tylko zadatki na dobre okno. Reszta zależy od producenta. Jedne z najlepszych okien jakie znam (chodzi o pewnego producenta) są na profilach Deceuninck-Inoutic, co nie przeszkadza temu że właśnie na Deceunincku było zrobione jedno z najbardziej spierniczonych jakie kiedykolwiek spotkałem , oczywiście przez kogoś innego wyprodukowane.
I tak się pod wąsem uśmiecham kiedy czytam posty "po co przepłacać za markę" ;-) ;-)

Pozdrawiam

finlandia
25-05-2011, 10:50
Nie sprzedaję już Aluplasta, ale nie uważam, by to był zły profil. Jako surowiec nie rózni się specjalnie od innych.
Bardziej istotny jest producent i montażysta.
Ale problemem TANIEGO PROFILA jest fakt, że niska cena skupia tych, co oszczędzają w każdym calu:
- od Producenta okien, który kupuje tanio i chce sprzedać tanio, więc odchudza okno na czym się da.
- sprzedawcę, który sprzedaje tanio, więc też oszczędza na czym się da
- montażystę, któremu nie wypada wstawiać okien drożej niż najniższa stawka rynkowa,
- i Inwestora, którego budżet jest niski, więc musi "oszczędzać" nie tylkon na oknie, ale też na wszystkim innym.
Same nieszczęscia, a później cierpi marka dostawcy systemu. Ja wprowadziłem do siebie kilka lat temu Vekę tylko dlatego, że to była marka bez takich "historii" - nie miałem żadnych innych przesłanek by uważać, że Veka jest w jakiś istotny sposób lepsza.

Wracając do Aluplasta - mają kilku uznanych producentów - od Adamsa do wspominanego Elwizu - na forum o nich może nie jest głośno, ale to firma widoczna w branży - bynajmniej nie z powodu najniższych cen.

jareko
25-05-2011, 11:52
... I tak się pod wąsem uśmiecham kiedy czytam posty "po co przepłacać za markę" ;-) ;-)...
Sama idea powstania Muratora była szczytna. W połowie lat 80-tych pojawiło sie pismo promujące rózne rozwiązania tanie i dobre, rozwiązania jakich u nas w kraju nie było z różnych powodów, pismo które mi pomogło w mojej budowie, ale... ale w mej ocenie w pewnym momencie został przekroczony próg jakościowy. Jak jeden z Was ma w stopce - "okna to tylko materiał budowlany". Racja ale okna traktowane są wyjątkowo po macoszemu. Stykam się z różnymi klientami i uwierzcie mi, podejście do okien jako ważnego elementu całej chałupy jest jednak rzadkością. Większość traktuje jak cegłę czy piasek ) i takie są później efekty. Producenci którzy już dawno powinni paść i z pełna premedytacją robią klientów w balona sprzedając wyroby oknopodobne mają się dobrze, tylko dzięki Wam i waszemu podejściu. Jak najtańsze okna, jak najtańszy montaż ale później jak najdroższe farby, kafelki, wykończeniówka. Pokaż się sąsiadowi by mu gula wyskoczyła z zazdrości a że za kilka lat pojawi się tu post "spier... mi okna i co ja mam teraz robić ? " to inna bajka.
Cieszy mnie, że na coraz większej ilości budów widzę pod balkonami profile bazowe czy poszerzenia by docelowy poziom posadzki uzyskać ale ciągle ten problem się pojawia.
Powiem szczerze, mam dość telefonów od tych klientów którym postawiono okna na cegłach i później w trakcie rozmowy wychodzi dlaczego. Mam dość telefonów gdzie skarżą sie inwestorzy opisując swoje przeżycia z okniarzami i prośbą o poradę jak z tego wybrnąć. A mam kilka przykładów gdy dzwonią do mnie ci którzy z moich czy kumpla usług nie skorzystali bo oferty było o tysiąc czy dwa droższe a teraz mają kłopoty.
Węża w kieszeni warto mieć bo dzięki temu można się czegoś dochrapać ale jeśli już macie wydać pieniądze zacznijcie myśleć a nie zaślepieni jak najtańszą ofertą idziecie jak ćma do żarówki ;)
I zacznijcie traktować okna z należytym im szacunkiem gdyż od nich zależy nie tylko wygląd chałupy lecz także wasz spokój przez najbliższe dziesięciolecia. Jak źle dokonacie wyboru całe te wasze tynki, kafelki, elewacje i inne elementy na które wyłożyliście niemałą kasę szalg trafi

lolek30
25-05-2011, 12:41
ło jezusie jak Ty to ładnie w słowa wszystko ubrałeś... sama prawda , lepiej tego ująć nie można
fin też dobrze gada

te 2 posty powinny być normalnie podwieszone w tym dziale na każdej stronie tego wątku

jareko
26-05-2011, 11:12
byłem dziś w Winkhausie zrobić zakupy i przy okazji tematu nasunęła mi się kolejna myśl
Klamka z kluczykiem Hoppe kosztuje prawie 80,- PLN, klamka z kluczykiem w Castoramie kosztuje 15,- PLN
Skąd taka różnica? Zwolennicy teorii spiskowych już mają odpowiedź - Hoppe kroi kogo tylko może.
Inni po wielu latach użytkowania wspomnianych klamek powiedzą - dobre musi kosztować :)
Cóż stoi na przeszkodzie by klamki dawać także najtańsze ? Jak robi to wielu producentów?
W mej ocenie przeszkoda jest jedna - jak sprzedaje się dobre okna to choćby na klamkach nie wypada oszczędzać ku zadowoleniu klienta - zadowoleniu z użytkowania choć nie koniecznie z ceny ;)

el_hogar
26-05-2011, 14:48
Cuś mi się wydaje, ze niedługo otrzymam klameczkę do HKS ...

pozdrawiam,

Zbyszek

andrzej_m
27-05-2011, 10:30
Po kilku mailach i telefonach dostałem ofertę z Oknoplastu z ul. Góreckiej !!! Żenada ! Musiałem prosić się o ofertę !!! Przejrzałem ją i pomijając różnice między oddziałami (górecka ma rolety i silniki portosa a jeżycka beclevera i somfy) to tak jak napisał Darlon zmniejszyli okna oraz w niektórych nie ma uchyłów ! Oferta oprócz tego jest mało czytelna i przez to można nie zauważyć pewnych wybiegów które na góreckiej stosują. Zdecydowanie lepiej wypada oddział z ul. Jeżyckiej. Oferta była wykonana dokładnie tak jak chciałem i to jeszcze w trzech wariantach. Czekam jeszcze na opinie Darlona po montażu.

Charlie
27-05-2011, 12:51
byłem dziś w Winkhausie zrobić zakupy i przy okazji tematu nasunęła mi się kolejna myśl
Klamka z kluczykiem Hoppe kosztuje prawie 80,- PLN, klamka z kluczykiem w Castoramie kosztuje 15,- PLN
Skąd taka różnica? Zwolennicy teorii spiskowych już mają odpowiedź - Hoppe kroi kogo tylko może.
Inni po wielu latach użytkowania wspomnianych klamek powiedzą - dobre musi kosztować :)
Cóż stoi na przeszkodzie by klamki dawać także najtańsze ? Jak robi to wielu producentów?
W mej ocenie przeszkoda jest jedna - jak sprzedaje się dobre okna to choćby na klamkach nie wypada oszczędzać ku zadowoleniu klienta - zadowoleniu z użytkowania choć nie koniecznie z ceny ;)

Jareko - to, że Klienci kupują wszystko co tańsze jest ich niepodważalnym prawem ale to, że nie rozumieją, że różnice cenowe (za np. taką klamkę ) wynikają z jakości materiałów użytych do produkcji oraz technologii co de facto przeżuca się na żywotność bezawaryjną produktu to można nazwać głupotą a w przypadku młodych ludzi naiwnością.

Jest jak jest - społeczeństwo polskie en masse słynie z niskiej świadomości technologicznej. Przykładem są pytania Klientów, których treść jest w wielu przypadkach odzwierciedleniem wiedzy jaką powinien posiąść średniowykształcony człowiek po skończeniu liceum. Mówiąc wprost po maturze :)

karolekk
28-05-2011, 00:38
człowieku - gdzies ty sie chował ?!
nie wiesz że każdy Polak zna sie perfekcyjnie na:
piłce nożnej, polityce i budownictwie ?!
jak możesz pisać że słyniemy z niskiej świadomości technologicznej ?!!

bm_mi
28-05-2011, 15:15
Też mamy Oknoplast Platinium, kolor obustronny.
Nic się z nimi nie dzieje od 2 lat.

witek86
29-05-2011, 10:39
hmm aż dziw bierze bo ja czasu nie mam na oglądanie forum bo tyle pracy(i cieszy mnie to bardzo,aby nikt nie wzioł że płacze z tego powodu) a tu jeeszcze o problemach Jezierskiego itp hmm to może ja dostaje nie od nich kurde oszukali mnie;p hahah
Nie no prosze...

Charlie
29-05-2011, 20:23
6 czerwca Sąd ogłosi upadłość jednej z największych fabryk okien w Polsce i Europie !
Jestem w szoku !

jareko
29-05-2011, 21:58
Jakiej to ?

skresz
30-05-2011, 09:08
Witam stoję przed wyborem okien do domu i waham się pomiędzy 3 firmami

1.okbud
system profili VEKA Prefectline NT13
szkło 44.4/12/4 (P4) Argo
WK1
klamki z kluczykiem
kolor obustronny

2.Oknoplast
system profili ORION PLUS
szkło thermolline (P4)
klamka z kluczem
wk1
kolor obustronny

3. izoterm
system profili VEKA Prefectline
szkło (P4)
WK1
klamki z kluczykiem
kolor obustronny

jak patrzałem to wszystkie okna mają chyba ten sam profil którą firma jest godna polecenia ponieważ ceny wąchają się w granicy 3% to nie wiem na co się zdecydować chyba że proponujecie jakiś inne firmy lub inny profil

podstawowe założenia okna mają być ciepłe i trwałe (okna balkonowe z ruchomym słupkiem 1600x2300)

witek86
30-05-2011, 14:43
6 czerwca Sąd ogłosi upadłość jednej z największych fabryk okien w Polsce i Europie !
Jestem w szoku !

a jaka? bo tu juz klika padało

jareko
30-05-2011, 15:03
bądź spokojny :) nie dotyczy to J :)

witek86
30-05-2011, 17:00
nie no o to to się nie bałem :)

_FIX_
30-05-2011, 21:38
witek skoro się pokazałeś to napisz jaka jest naprawdę sytuacja u J.. Ile czeka się na zamówienie ?

jareko
31-05-2011, 08:12
Charlie-czyżby firma 'T' ? Mów ze wreszcie ;)

witek86
31-05-2011, 10:29
witek skoro się pokazałeś to napisz jaka jest naprawdę sytuacja u J.. Ile czeka się na zamówienie ?

hmm tylko nie mówcie że tęskniliście bo się rozkleje:)
a co fin nic nie mówił:)
a tak na poważnie to sytuacja wyglada tak że okna przychodzą w normalnych terminach ,czyli ok4tyg.Tak dostajemy swoje zamówienia! problemy jakie były wszyscy wiedzą itd no ale co było a nie jest ... Jak moge tylko powiedzieć że jak dla mnie wszystko wróciło do normy czyli mamy powyprostowywane itd zamawiamy okna okna sa! Jako nowy salon to taki start był koszmarem ale wyszliśmy jakoś z tego i teraz może być tylko lepiej(a już widze że jest)
Teraz wiem że reszta zależy od nas (no wiadomo mogli by dać z kilka baniek na reklame<joke>)
Wiekszość firm miała podwyszki ze wzgledu na skok cenny paliwa i stali i schuco tez tak ma ale firma wzieła to na siebie.od jutra wchodzi troche ulepszeń co do standartu okien i to mnie cieszy wiec chyba idzie w dobrym kierunku a pozatym nie widze innej pracy dla siebie no chyba że zawodowy poker:)
dziekuje za wysłuchanie ... pozdrawiam konkurencje:P

shaman
31-05-2011, 11:22
Witek, możesz zdradzić co to za ulepszenia? Jestem przed kupnem okien na profilach Schuco i chętnie bym się dowiedział o co zapytać w salonie. Chyba że działasz też na Górnym Śląsku i chciałbyś mi o tych ulepszeniach opowiedzieć osobiście ;)

witek86
31-05-2011, 11:40
ulepszenia dotyczą akurat okuć ale profil i tak bardzo dobry wybierasz:)
wprowadzona ma byc w standardzie rolka schuco w skrzydłach powyżej 70cm.oraz okucja RU w cenie U czyli jak masz np dwa skrzydła to przewaznie aby zaoszczedzić pare groszy wybierali klienci jedno uchylne a drugie rozwierno-uchylne! to takie dodatki niby nic ale zawsze coś:)
górny skąsk? nie nasz kierunek my Lubuskie(tylko Falubaz) no i ostatnio idziemy w góre czyli szczecin i okolice:) a pozatym masz tam kilka salonów Jezierskiego
Pozdrawiam

IVO333
31-05-2011, 11:57
wprowadzona ma byc w standardzie rolka schuco w skrzydłach powyżej 70cm.

Co to takie ta rolka?

jareko
31-05-2011, 12:17
rolka dodatkowo zabezpieczająca ewentualne uszkodzenia ościeżnicy przez skrzydło
Skrzydła są coraz cięższe, wiadomo pakiet trzyszybowy króluje, stąd takie rozwiązanie jest OK - zastępuje znany ci zapewne ślizgacz stosowany u innych producentów

skresz
31-05-2011, 12:22
Witam stoję przed wyborem okien do domu i waham się pomiędzy 3 firmami

1.okbud
system profili VEKA Prefectline NT13
szkło 44.4/12/4 (P4) Argo
WK1
klamki z kluczykiem
kolor obustronny

2.Oknoplast
system profili ORION PLUS
szkło thermolline (P4)
klamka z kluczem
wk1
kolor obustronny

3. izoterm
system profili VEKA Prefectline
szkło (P4)
WK1
klamki z kluczykiem
kolor obustronny

jak patrzałem to wszystkie okna mają chyba ten sam profil którą firma jest godna polecenia ponieważ ceny wąchają się w granicy 3% to nie wiem na co się zdecydować chyba że proponujecie jakiś inne firmy lub inny profil

podstawowe założenia okna mają być ciepłe i trwałe (okna balkonowe z ruchomym słupkiem 1600x2300)

czy może mi ktoś doradzić która firma jest warta polecenia

witek86
31-05-2011, 12:31
rolka dodatkowo zabezpieczająca ewentualne uszkodzenia ościeżnicy przez skrzydło
Skrzydła są coraz cięższe, wiadomo pakiet trzyszybowy króluje, stąd takie rozwiązanie jest OK - zastępuje znany ci zapewne ślizgacz stosowany u innych producentów

to ta rolka:)

witek86
31-05-2011, 12:43
czy może mi ktoś doradzić która firma jest warta polecenia

znam tylko oknoplast a co do profili to masz normalna veke teraz musisz się dowiedziec która z tych firm ci z niej zrobi dobre okno!
to wszystko zalezy od tego ile i czy dadza ci do tego stal i ile,itp okucia itd itp później rozwazyc nalezy czy firma gdzie kupisz bedzie sie interesowac klientm jesli już ci je wstawia ,czyli coś się dzieje a oni przyjadą i zobaczą pomogą itd to tez wazne rzeczy na które ludzie nie zawsze zwracaja uwage!
podam przykład --->
pani X kupiła okna z firmy nazwijmy ją firma P-jak profiloplast
po dwóch tygodniach w oknie pęka szyba.przyczyna ?złe szklenie(brak podkładek)
tel do firmy (aby poinformować i dowiedzieć się czy trzeba zrobić zdjecia i wysłać czy wystarczy że ktoś oglądał kto się zna)
a tu miły głos w słuchawce cyt"szyba to element kruchy nie podlega gwarancji" to ja się zapytuje
dojecie gwarancje na okno to co to jest w waszym mniemaniu okno?bo dla mnie to profil okucia rama skrzydło szyba a u was wychodzi ze tylko okucia i profil.
ehh to takie moje niemiłe doświadczenie ...a tez na vece robią!!!

shaman
31-05-2011, 12:45
ulepszenia dotyczą akurat okuć ale profil i tak bardzo dobry wybierasz:)
wprowadzona ma byc w standardzie rolka schuco w skrzydłach powyżej 70cm.oraz okucja RU w cenie U

o! Nie wiedziałem że Schuco ma swoje okucia. Mam jeszcze ofertę na okna z profili Aluplast IDEAL 4000.. na przekroju wyglądają bardzo podobnie.. mówicie że Schuco lepszejsze?

jareko
31-05-2011, 13:02
owszem ma ale tu akurat jest mowa o elemencie okuć Winkhausa
A co do porównania nie będę się wypowiadał gdyż sam sprzedaję Schuco i mogę być nieobiektywny. Ale... jeśli różnica cenowa nie jest powalająca wybrałbym jednak okna na tym profilu. Subiektywnie uważam go za lepszego

shaman
31-05-2011, 13:18
Dzięki Jareko za odpowiedź.. a przy okazji... mógłbyś mi poradzić co zrobić w sytuacji gdy otwór na okno tarasowe ma 260cm wysokości, samo okno ma mieć wys. 230cm i do tego chciałbym zamontowac roletę? Sprzedawca proponuje roletę nadstawną ze skrzynką 22cm, ale widziałem w linku, który zapodałeś gdzieś wcześniej pdfa z roletą typu integro zamontowaną do czegoś w rodzaju profilu wypełniającego przestrzeń nad górną krawędzią okna.. Pytałem u sprzedawcy ale nie widział jeszcze takiego rozwiązania. Boję się, że roleta nadstawna nie zadba w żaden sposób o usztywnienie/utwierdzenie górnego profilu - tym bardziej, że skrzynka rolety nie wypełnia miejsca w 100%.

W przypadku profilu wypełniajacego - nie wiem czy to wypełnienie może być wysokie na 30cm, czy spełni w moim przypadku swoją rolę. A jeśli tak, to czy to jest rozwiązanie, które byś sam polecał? No i jaki jest koszt takiego profilu? Okno szerokie na 270cm.. Miało być 3x90 (fix + 2 skrzydła z ruchomym słupkiem) ale sprzedawca mnie skusił na uchylno przesuwne i chyba takie wezmę.

Pytałem o to w oddzielnym wątku - ale gdzieś szybko zanurkował - to forum jest dosyć żywotne :)

witek86
31-05-2011, 13:45
tak jak powiedział jareco to okucia winkhausa a sama rolna jest schuco:)
co do rolety nadstawnej na taka suwanke to i tak musza ci podzielic na dwa pancerze wiec roleta sama w sobie bedzie miała wzmocnienie!
przy takich szerokich oknach stosuje specjalne blachy które montuje sie do puszki rolety i przytwierdza do nadproża!

shaman
31-05-2011, 13:49
tak jak powiedział jareco to okucia winkhausa a sama rolna jest schuco:)
co do rolety nadstawnej na taka suwanke to i tak musza ci podzielic na dwa pancerze [...]

Niekoniecznie muszą.. kolega ma okno 280cm i roletę w całości.
Jareko - jak to widzisz?

IVO333
31-05-2011, 14:10
jest mowa o elemencie okuć Winkhausa


Czyli jeśli dobrze rozumiem najazd, coś podobnego jak w dolnych narożnikach w Siegenii? Jakby dubluje funkcję podnośnika skrzydła?

jareko
31-05-2011, 14:16
IVO - dobrze kumasz :) Tak jak najazd w Siegeni ale jako oddzielny element

Shaman - poszerzenia można konfigurować dowolnie np. w Schuco masz 25,50 i 120 mm i odpowiednio je dodając możesz spokojnie górę nimi wypełnić i zrobić jak http://jareko.pl/page20.php czy też zdjęcia z Oleśnicy http://jareko.pl/page29.php które niebawem zostaną uzupełnione o zdjęcia zamontowanych do tego rolet zewnętrznych (INTEGRO)
Co do blaszek i innych wynalazków w nadstawnych - róbta se jak chceta ale to g... a nie rozwiązanie na dodatek przy szerokości o jakiej tu mowa czyli 2700 !!! Będzie góra latać jak żyd po pustym sklepie ale co mi tam ;) niech se lata

witek86
31-05-2011, 14:21
Niekoniecznie muszą.. kolega ma okno 280cm i roletę w całości.
Jareko - jak to widzisz?

może miec i 300 tylko z mocniejszmy pancerzem .w krispolu masz pancerz m3 do szerokości 250cm tylko przy wysokosci okna 230 to juz sie zmienia na 220cm!

karolekk
31-05-2011, 16:02
Na forum wyborczej ktoś pisał że we francji i włoszech każde okno jest rozwieralno-uchylne i że wymysł okien rozwiernych to ponoć nasz oszczędny wynalazek, więc tak na prawdę to żadna nowość tylko (niestety) ciągłe gonienie Europy przez duże E :(

jareko
31-05-2011, 16:12
no nie mów tak, bo są firmy u których nie było nigdy R tylko zawsze RU i tylko jak klient się uparł blokowało się możliwość ruchu klamki. Natomiast okno R było okute jako RU - bez szpetnych docisków

IVO333
31-05-2011, 16:34
Na forum wyborczej ktoś pisał że we francji i włoszech każde okno jest rozwieralno-uchylne i że wymysł okien rozwiernych to ponoć nasz oszczędny wynalazek, więc tak na prawdę to żadna nowość tylko (niestety) ciągłe gonienie Europy przez duże E :(

A w ciepłych krajach nie wyobrażają sobie balkonu inaczej niż przesuwka. A u nas niekoniecznie. Co kraj to obyczaj. Francja, Anglia, Skandynawia, Holandia, wszędzie okna są specyficzne dla danego kraju czy regionu i nie tylko o funkcje okuć chodzi.
Co do gonienia; kumpel pracował w Anglii w fabryce okien. Park maszynowy super ale lekcje dokładności i precyzji wykonania Angole mogą w Dobroplaście pobierać a i tak zambrowskiego mistrzostwa nigdy nie osiągną. To "e" niekoniecznie takie duże jak z kompleksów wynikać może.

Jani_63
31-05-2011, 18:51
Potwierdzam... co kraj to obyczaj.
Na Antypodach tylko w domach o wyższym standardzie montuje się okna z podwójną szybą.

slydago
31-05-2011, 19:05
Witam forumowiczow :)
Przeczytalem 15 ost stron tego watku, niestety caly ze wzgledu na gabaryty raczej ciezko by bylo..
Otoz do rzeczy, poszukuje okien: )
Aktualnie mam juz stare drewniane, ze sporymi szparami, pieniadze ktore moge przeznaczyc niestety raczej są nie za duze, totez zdecydowalem sie na okna PVC, jakies mozliwe proste, jednoskrzydlowe RU, mam do kupna 8 okien o wymiarach 1165x1435(wys). Jestem z okolic Lubliona, totez pochodzilem po sklepach zeby rozejrzec sie po cenach i ofertach, z tego co zauwazylem sa ogromne rozbieznosci, moja wiedza jest bliska 'zeru' jesli chodzi o budowlanke, chcialemm po prostu kupic jakies zwykle tanie okna, jednakze widze, ze to nie takie proste zagadneinie.

Chcialbym zebyscie mi poradzili jakies firmy z lublina, bo jest tego naprawde ogrom. Jeszcze wczoraj dopuki nie trafilem na to forum chcialem kupic okna z firmy Lemar na Głebokiej. Maja aktualnie bardzo fajna promocje, jednakze Producent raczej nie błyszczy.. a i o samym dealerze za wiele nie mozna znalesc.

Są to okna Dobroplastu Avantgarde 9000 w cenie 347zl+166zl wymiana, okucia Siegenia, kolor bialy;
druga opcja to system Brugmann AD w cenie 384+166zl, okucia Roto NT;

Co onich myslicie? Ktos moze zna tą firme Lemar? promocja trwa do 9 czerwca, tak wiec wypadoloby mi sie pospieszyc jesli jednak ją wybiore. Poki co sa to najtansze okna jakie znalazlem w lubelskich sklepach/sallonach, choc odwiedzilem ich okolo 10..

Generalnie nie zalezy mi ani szczegolnie na bezpieczenstwie, ani na super wlasciwosciach okna, wystarcza mi rozwiazania standardowe, choc chcialbym kupic okna z ktorymi nie bede mial problemow, a ktore posluza kilka dobrych lat.. cena mysle ze moglbym zaplacic do 100zl wyzsza niz ta w Lemaru.. Nie chce przyslowiowo dwa razy placic.

IVO333
31-05-2011, 21:06
Witam forumowiczow :)


Są to okna Dobroplastu Avantgarde 9000 w cenie 347zl+166zl wymiana, okucia Siegenia, kolor bialy;
druga opcja to system Brugmann AD w cenie 384+166zl, okucia Roto NT;
................ chcialbym kupic okna z ktorymi nie bede mial problemow, a ktore posluza kilka dobrych lat..

O Avantgarde opinii znajdziesz w necie tyle że nie trzeba kolejnej.
Brugman + NT to dobre zestawienie, co z tego zrobi producent (jaki?) to już inna sprawa.
Uwaga natury ogólnej bez wskazania na konkretne okna; okno RU o tym wymiarze ma hmm.. "długie " okucie , w wersji najprostszej 6 a bogatszej 7-8 punktów ryglowania, żeby to fajnie pracowało i żebyś klamek nie łamał musi być wysokiej klasy. Ja (oczywiście subiektywnie ;-) ) stawiam na Roto NT, Siegenia w wersji stosowanej przez dobroplast to jedno z najgorszych rozwiązań.
A co do cen, dokładając jakieś 100 do tej ceny Avantgarde kupisz dobre okna uznanych producentów, bez szaleństw w wyposażeniu ale na pewno powodów do narzekań na jakość nie będzie.

P.S. Zawsze mnie zadziwia to że przy procentowo niewielkiej (ok 30-35) różnicy w cenie między okiennym badziewiem a porządnym wyrobem klienci tak szukają taniości. Kiedy porównywałem jako klient ceny baterii prysznicowych ta różnica liczyła kilkaset procent a mimo to nie wszyscy wybierają tanią kichę. Podłość ludzka nie zna granic ;-)

Ardea
31-05-2011, 21:17
Ja z tych co przeczytali ok. 700 str. wątku (w tym 80% ze zrozumieniem;)), ale gdy przyszło do ostatecznego wyboru okien mam pytanie...

Czy w domu budowanym w technologii tradycyjnej (może być przestarzałej), czyli nie pasywniak bez WM jest sens montować okna trzyszybowe + nawiewniki higroster.?
Pytam, ponieważ w jednym z salonów, gdy poprosiłam o wycenę takiego zestawu to powiedzieli, że to bezsens. Jak to więc jest? Proszę o radę i z góry dziękuję.

jareko
31-05-2011, 22:02
nawiewniki rzecz niezbędna w momencie gdy masz wentylację grawitacyjną. Można bazować na rozszcelnieniu ale... człowiek to taka dość specyficzna konsrukcja i myśli czasem od rzeczy ;) a główna myśl jaka ci sie pojawi zimą to : "Po co mam wietrzyć ? po co mam rozszczelniać ? Nie poto kupowałem dobre, szczelne okna, by teraz ogrzewać świat" i powiem ci, że 99% klientów nie myśli o nadmiernym zawilgoceniu pomieszczeń, nie myśli o grzybie i chorobach jakie może i wywołuje - myśli tylko o tych swoich szczelnych oknach i złotówkach które wyrzuca w błoto. Pomijam kwestię, że móglby zastosować wentylacje mechaniczną z reku i tych złotówek w takiej ilości wentylacją nie wyrzucać
A szyby? Prosty rachunek ;) Załóżmy że masz ileś tam mkw okien przez które ucieka ci ileś tam złotówek, zmiana szyby na cieplejszą powoduje w każdej sytuacji oszczędność kasy, gdyż mniej ciepła ci przez nie ucieka
Roztrząsanie o czasie zwrotu mija się z celem bo dla Was takie pojęcie nie istnieje - w porażającej większości z Was. Dla Was liczy się ile teraz musicie wydać a nie za jaki czas szyba czy inne elementy zaczną za Was i dla Was zaarbiać
IVO pieknie podsumował podejsćie wielu z Was do zakupów do domu a jak słyszę, że ktoś tam może przepłacić 100 zeta to się zastanawiam z jakim to bogaczem mam doczynienia ? Bo tylko człowiek bogaty może sobie pozwolić na wymianę okien co dekadę. Tak to mniej więcej wygląda

Ardea
31-05-2011, 22:17
Bardzo filozoficzny ten Twój post... Nigdy nie myślałam o tym, aby okna na mnie zarabiały, ani o tym, że przez nie będą wylatywać moje złotówki;) Nie jestem za generalizowaniem typu" Wszyscy" " Większość" Uwielbiam mieć otwarte okna i wietrzyć, zastanawiałam się nad nawiewnikami, a w salonie powiedzieli przy trzech szybach - darować sobie i tyle, bo będzie często otwarte okno, albo brać dwie szyby.

IVO333
31-05-2011, 22:34
Uwielbiam mieć otwarte okna i wietrzyć, zastanawiałam się nad nawiewnikami, a w salonie powiedzieli przy trzech szybach - darować sobie i tyle, bo będzie często otwarte okno, albo brać dwie szyby.

Filozof to pracuje w tym salonie ;-) Cieplejsze okna nie spowodują przez wzrost temperatury wewnątrz że będziesz często wietrzyć co nie miałoby miejsca przy 2-szybowych. Mniej pieniędzy wydasz żeby utrzymać daną temperaturę i tyle. Wietrzenie swoją drogą ma być. Ja mieszkam w takim właśnie niepasywnym bez WM a mam 3-szybowe bez nawiewników (bo ich ze względów estetyczno-akustycznych nie lubię). Rozsądne korzystanie z wszelkich opcji rozszczelnień i uchyłów daje radę, wilgotność względna w zimie rzadko przekracza 45%. Tym niemniej moje podejście jest "niepoprawne politycznie" i pewnie zaraz Test albo inny purysta na mnie najedzie ;-) ;-) Nawiewniki mają tę zaletę że zwalniają z pamiętania o tym że wietrzyć trzeba i zapobiegają ciągotom o jakich Jareko napisał.
Pamiętaj też że nawiewnik zawsze można zamontować w trakcie użytkowania okien jeśli będzie taka potrzeba.

Ardea
31-05-2011, 22:41
To dobrze, że nie wiecie, jakiej firmy to salon;) Dzięki IVO333, ja nie mam WM, bo nawet montowana w kanałach akustycznych mnie doprowadza szumem do szału, wietrzyć i tak będę, ale wspomniałeś tu o akustyce to dla mnie ważne i o tym, że gdyby jednak były potrzebne to mam możliwość zamontowania ich później. Jeszcze raz dzięki.

wojgoc
31-05-2011, 23:20
nawiewniki rzecz niezbędna w momencie gdy masz wentylację grawitacyjną. Można bazować na rozszcelnieniu ale... człowiek to taka dość specyficzna konsrukcja i myśli czasem od rzeczy ;) a główna myśl jaka ci sie pojawi zimą to : "Po co mam wietrzyć ? po co mam rozszczelniać ? Nie poto kupowałem dobre, szczelne okna, by teraz ogrzewać świat" i powiem ci, że 99% klientów nie myśli o nadmiernym zawilgoceniu pomieszczeń, nie myśli o grzybie i chorobach jakie może i wywołuje - myśli tylko o tych swoich szczelnych oknach i złotówkach które wyrzuca w błoto. Pomijam kwestię, że móglby zastosować wentylacje mechaniczną z reku i tych złotówek w takiej ilości wentylacją nie wyrzucać
A szyby? Prosty rachunek ;) Załóżmy że masz ileś tam mkw okien przez które ucieka ci ileś tam złotówek, zmiana szyby na cieplejszą powoduje w każdej sytuacji oszczędność kasy, gdyż mniej ciepła ci przez nie ucieka
Roztrząsanie o czasie zwrotu mija się z celem bo dla Was takie pojęcie nie istnieje - w porażającej większości z Was. Dla Was liczy się ile teraz musicie wydać a nie za jaki czas szyba czy inne elementy zaczną za Was i dla Was zaarbiać
IVO pieknie podsumował podejsćie wielu z Was do zakupów do domu a jak słyszę, że ktoś tam może przepłacić 100 zeta to się zastanawiam z jakim to bogaczem mam doczynienia ? Bo tylko człowiek bogaty może sobie pozwolić na wymianę okien co dekadę. Tak to mniej więcej wygląda
masz kryzys czy wpadleś w depresję?
nie mozesz patrzeć na Inwestora przez pryzmat zamawianych okien i robionych na tym etapie oszczędności.
jasne, że liczy sie obecnie wydawana kasa - oprócz super ciepłych okien powinienem kupić na elewację styro platinium z Termoorganiki, porotherm kleić na ich specjalny silikon, na podlogę dać 30cm specjalnego styro podlogowego, itp, itd, nie wspominająć już o reku, PC - tylko budżet nie jest z gumy.
Ale nie dziwi mnie Twoja frustracja, jak co 10post pada pytanie ile najmniej wydać na okna by jak najwięcej zaoszczędzić na stracie ciepła - to cos takiego jakby podcierac d..e gazetą a mysleć, że to najbardziej miekki i delikatny papier toaletowy.

karolekk
01-06-2011, 00:46
no nie mów tak, bo są firmy u których nie było nigdy R tylko zawsze RU i tylko jak klient się uparł blokowało się możliwość ruchu klamki. Natomiast okno R było okute jako RU - bez szpetnych docisków


tak tak...
juz wczesniej pisales ze hekaplast robi wszystkie skrzydla RU wiec pewnie do tego pijesz.
Co jeszcze ten twoj hekaplast robi co inni traktuja jako nowosc ?!
Ja bym chcial kupic platinium 2 marki schuco. Da sie ? Zrobia ?
:)

jareko
01-06-2011, 07:43
karolekk - nie piję do Heki, tylko zauważam odmienny trend ;) ale nie chce się wgłębiać w temat.
A tak na marginesie ślizgacz jest standardem także w Hece, w Adamsie i zapewne innych, tyle tylko, że dla mnie to rozwiązanie każdy powinien stosować je przy pewnych gabarytach i ciężarze okien a nie pisać, że to nowość

wojgoc - ależ mogę i patrzę. Szanuję każdego czy ma worek czy tylko kupkę pieniędzy. Ale sam zauważyłeś

...Ale nie dziwi mnie Twoja frustracja, jak co 10post pada pytanie ile najmniej wydać na okna by jak najwięcej zaoszczędzić na stracie ciepła - to cos takiego jakby podcierac d..e gazetą a mysleć, że to najbardziej miekki i delikatny papier toaletowy.
To nie moja frustracja tylko punktowanie ...oj chciałem coś ostrzejszego napisać więc powiem tak, punktowanie nierozsądnego podejścia do temat.
Bo wojgoc nie moje okna, nie moja chałupa i tak napradę mam gdzieś jakie okna klient sobie kupi.
Powiem jeszcze brutalniej ;) , niech oszczędza i kupuje co chce, rynek nowych okien powoli się kurczy.
Rośnie i to znacznym tempie rynek tych klientów, którzy myśleli tak jak napisałeś.
Przyrost wymiany okien, w sumie nowo powstałych domach, jest coraz większy.
U mnie to wzrost (liczony w wartości zleceń) o ok 10% rocznie. Okna maksimum 10 letnie. Domy z różnych lat, wiele już "przeżyło" wymianę "okna z rabatem 40%" ;) . Temat rzeka, bo każdy z nas ma swoją obserwację szeroko rozumianego rynku stolarki
Czy to da coś do myślenia, czy nie - powiem tak, jak już powiedziałem, mam to w d..., nie moje domy, nie moja kasa, nie moje podejście do życia

skresz
01-06-2011, 08:10
znam tylko oknoplast a co do profili to masz normalna veke teraz musisz się dowiedziec która z tych firm ci z niej zrobi dobre okno!
to wszystko zalezy od tego ile i czy dadza ci do tego stal i ile,itp okucia itd itp później rozwazyc nalezy czy firma gdzie kupisz bedzie sie interesowac klientm jesli już ci je wstawia ,czyli coś się dzieje a oni przyjadą i zobaczą pomogą itd to tez wazne rzeczy na które ludzie nie zawsze zwracaja uwage!
podam przykład --->
pani X kupiła okna z firmy nazwijmy ją firma P-jak profiloplast
po dwóch tygodniach w oknie pęka szyba.przyczyna ?złe szklenie(brak podkładek)
tel do firmy (aby poinformować i dowiedzieć się czy trzeba zrobić zdjecia i wysłać czy wystarczy że ktoś oglądał kto się zna)
a tu miły głos w słuchawce cyt"szyba to element kruchy nie podlega gwarancji" to ja się zapytuje
dojecie gwarancje na okno to co to jest w waszym mniemaniu okno?bo dla mnie to profil okucia rama skrzydło szyba a u was wychodzi ze tylko okucia i profil.
ehh to takie moje niemiłe doświadczenie ...a tez na vece robią!!!

co do okien to z tych firm mają znajomi i nic się nie dzieje na przełomie 5-10lat lecz wiadomo profile w tym czasie się zmieniły ale zacząłem się zastanawiać bo żadna firma nie wie jak je obsadzić

mam mur 3w od zewnątrz 12cm max + 12cm styropianu + 29 max ja chce mieć je w styropianie i zaczęły się schody jedni powiedzieli że nie ma takiej możliwości i muszą być na ścianie inni kombinują że może wyrwać styropian dać zamiast niego gazobeton na piankę i kliny i do tego okna nie wiem już co mam robić znacie jakąś dobrą firmę z Częstochowy lub okolic która ma jakieś pojęcie